CiviCRM - en to sq translation catalogue (1477 entries)

en:  - any reporter -
sq: -çdo gazetar-

en:  - any status -
sq: -çfarëdo gjendje-

en:  OR you can search the <a href='%1'>Archived %2</a>
sq: Ose ju mund të kërkoni <a href='%1'>Archived %2</a>

en:  Petition has been deleted.
sq: Peticioni eshte fshire.

en:  Pledge total has changed due to payment adjustments. Original pledge amount was %1.
sq: Premtimi total është ndryshuar për shkak të rregullimeve. Shuma e premtimi origjinal  ishte %1.

en:  Settings - Debugging and Error Handling
sq: Konfigurimet - diagnoztikimi dhe trajtimi i gabimit

en:  You can add another Campaign.
sq: Ju mund te shtoni nje Fushate tjeter.

en:  You can add another Petition.
sq: Ju mund te shtoni nje tjeter Peticion.

en: %1 %%StatusMessage%%
sq: % 1%%StatusMesazhi%%

en: %1 every %2 %3 for %4 installments.
sq: Çdo %1 %2 %3 për %4 këste.

en: %1 membership for %2 has been added.
sq: %1 anëtarësia për %2 ka qenë shtuar.

en: %1 membership for %2 has been renewed.
sq: %1 anëtarësie %2 kanë qenë rinovuar.

en: %count contact has been reserved. | %count contacts have been reserved.
sq[0]: %count kontakti eshte rezervuar
sq[1]: %count kontaktet jane rezervuar

en: &quot;All of the information that you provide to us or any of our representatives and service providers will be held in strictest confidence. It will not be used for any purpose other than to help you, and for any other purpose that you authorize in writing, or which is required by law.&quot;
sq: &quot;Të gjitha informatat që ju na ofroni  ne apo secilit nga  përfaqësuesit tanë dhe ofruesit e shërbimeve do të mbahet në fshehtësi. Kjo nuk do të përdoret për ndonjë qëllim tjetër përveç për të ndihmuar ju, dhe për çdo qëllim tjetër që ju të autorizoni me shkrim, ose që kërkohet me ligj. &quot;

en: &quot;May I now ask you some screening questions?&quot;
sq: &quot; A mundem unë tani t`ju paraqes disa pyetje?&quot;

en: &quot;Please tell me what you would like to discuss.&quot;
sq: &quot;Ju lutemi na tregoni çfarë dëshironi të diskutoni.&quot;

en: '%1' have been saved.
sq: '%1' eshte ruajtur

en: '%1' survey has been deleted.
sq: '%1' anketimi eshte fshire.

en: 'Create Personal Campaign Page' link text
sq: 'Krijo faqe përsonale Fushate'  lidhje teksti

en: 'Tell a friend' maximum recipients limit
sq: "Tregoi një miku 'kufirin maksimal të përfituesit

en: (OR Membership ID if update mode.)
sq: (OR e anëtarësimit ID i mënyrës së përditësimit.)

en: (bottom of page)
sq: (Mbarimi i faqes)

en: (current month)
sq: (muaj nw vijim)

en: (current year)
sq: (viti aktual)

en: (not assigned)
sq: (të pacaktuar)

en: (this is not the current revision)
sq: (ky nuk është rishikimi aktual)

en: (this is the current revision)
sq: (ky është rishikimi aktual)

en: (top of page)
sq: (Fillimi i faqes)

en: - Contribution Fields -
sq: - Fushat e kontributeve -

en: - default input format -
sq: - gabim në të dhënat e formularit

en: - select Parent -
sq: - zgjedh PRIND -

en: 1 Day | %count Days
sq[0]: Dita 1
sq[1]: %count Days

en: 1 respondent did not release. | %count respondents did not release.
sq[0]: 1 i anketuar nuk eshte leshuar.
sq[1]: %te anketuarit nuk jane leshuar.

en: <strong>%1 (%2)</strong> has been successfully subscribed to the <strong>%3</strong> mailing list.
sq: % <strong> 1 (% 2) </ strong> është regjistruar me sukses në% <strong> 3 </ strong> mailing list.

en: <strong>%1 - your email address '%2' has been successfully verified.</strong>
sq: <strong>%1 - Llogaria juaj postare '%2' eshte verifikuar me sukses.</strong>

en: <strong>Delivery has not yet begun for this mailing.</strong> If the scheduled delivery date and time is past, ask the system administrator or technical support contact for your site to verify that the automated mailer task ('cron job') is running - and how frequently.
sq:  <strong> Dorëzimi ende nuk ka filluar për këtë letër. </ strong> Nëse data e planifikuar e dërgimit dhe koha ka kaluar, pyesni administratorin e sistemit ose mbështetësin teknik për faqen tuaj për të verifikuar detyrat e automatizuaras ('cron job') pse ndodh - dhe sa shpesh.

en: A Survey Detail Report <a href='%1'>%2</a> has been created.
sq: Një raport i detajuar i anketimit <a href='%1'>%2</a> eshte krijuar

en: A membership confirmation and receipt has been sent to %1.
sq: Një konfirmim anëtarësimi dhe marrësi ka qenë dërguar tek %1.

en: A membership status with this label already exists. Please select another label.
sq: Një status anëtarësimit me këtë emërtim ekziston. Ju lutem zgjidhni një tjetër etiketë.

en: A membership type with this name already exists. Please select another name.
sq: Një lloj anëtarësimi me këtë emër ekziston. Ju lutem zgjidhni një emër tjetër.

en: A renewal confirmation and receipt has been sent to %1.
sq: Rinovimi i konfirmimit dhe marrësi janë dërguar tek %1.

en: A valid Notify Email address must be specified
sq: Një adresë e vlefshme njoftimi me email duhet të specifikohet

en: Acknowledgment Date
sq: Data e mirënjohjes

en: Acknowledgment Sent
sq: Dërgo mirënjohjen

en: Activities from the %1 activity set have been added to this case.
sq: Aktivitetet nga aktiviteti %1 janë shtuar në këtë rast.

en: Activity Details %1 '%2'
sq: Detajet e aktivitetit %1 `%2`

en: Activity Duration %1 %2
sq: Kohëzgjatja e aktivitetit %1 %2

en: Activity Medium %1 %2
sq: Aktivitet i mesëm %1 %2

en: Activity Profile
sq: Aktiviteti i Profilit

en: Activity Reporter %1 '%2'
sq: Raport i aktivitettit %1 `%2`

en: Activity Subject %1 '%2'
sq: Subjekti i aktivitetit %1 `%2`

en: Activity Summary
sq: Përmbledhja e aktivitetit

en: Activity Type %1 %2
sq: Lloji i aktivitetit %1 %2

en: Activity type %1, found in case configuration file, is not present in the database %2
sq: Lloji i aktivitetit% 1, i gjendur në skedarin e konfigurimit, nuk është i pranishëm në të dhënat % 2

en: Actual Amount
sq: Shuma aktuale

en: Add Campaign
sq: Shto Fushate

en: Add Mailing Component
sq: Përmbajtja e letres

en: Add Petition
sq: Shto Peticion

en: Add Respondent Reservation(s)
sq: Shto Rezervim(e) e te Anketuarve

en: Add Survey
sq: Shto Anketim

en: Add Tags
sq: Shtoni etiketat

en: Add Timeline
sq: Shto afatin kohor

en: Add client relationship
sq: Shto marrëdhëniet me klientin

en: Add members to %1
sq: Shtoni anëtarët tek %1

en: Add new role
sq: Shto një rol të ri

en: Add respondent(s) to a new group
sq: Shto te anketuarin(it) ne nje grup te ri

en: Add respondent(s) to existing group(s)
sq: Shto te anketuar ne grupet egzistuese.

en: Add status rules, before configuring membership
sq: Shtoni rregullat e statusit, përpara konfigurimit të anëtarësië

en: Additional Reminder Days
sq: Ditët e kujtesës shtesë

en: Adjust Pledge Payment Schedule?
sq: Rregullo listën e pagesave të premtuara?

en: Adjust Total Pledge Amount?
sq: Rregullo shumën totale të premtuar?

en: Administrator Only?
sq: Vetëm administratori?

en: All Cases With Recently Performed Activities
sq: Të gjitha rastet e aktiviteteve të kryera në kohën e fundit

en: All Cases With Upcoming Activities
sq: Të gjitha rastet me aktivitete të ardhshme

en: All Cases with Upcoming Activities
sq: Të gjitha rastet e ardhshme të aktiviteteve

en: Allow 'Tell a friend' functionality
sq: Lejo 'Tregoi një miku' funksionalitetin

en: Amount Due
sq: Shuma e detyruar

en: Amount Label
sq: Sheuma e etiketës

en: An acknowledgment email has been sent to %1.<br />
sq: Një email mirënjohjeje i është dërguar %1.<br />

en: Anonymous
sq: Anonim

en: Approval Note
sq: Miratimi i shënimit

en: Approval Status
sq: Statusi i miratuar

en: Approval required
sq: Miratim i nevojshëm

en: Approve/Reject
sq: Mirato/refuzo

en: Approve/Reject Mailing
sq: Miratoi/hedh poshtë postimin

en: Approve/Reject Note
sq: Mirato/refuzo shënimin

en: Archive
sq: Arkivi

en: Archive Mailing
sq: Arkivoje letrën

en: Are you sure you want to archive this mailing?
sq: A jeni të sigurtë që doni të arkivoni këtë letër?

en: Are you sure you want to be removed from the mailing list(s) shown below:
sq: A jeni të sigurtë që doni të hiqen nga lista e postimeve (s) ata që tregohen më poshtë:

en: Are you sure you want to cancel this mailing?
sq: A jeni të sigurtë që doni të anuloni këtë letër?

en: Are you sure you want to delete the %1 survey?
sq: A jeni i sigurte qe doni te fshini %1 anketimin?

en: Are you sure you want to delete the selected cases? This will move the case(s) and all associated activities to the Trash.
sq: A jeni të sigurtë që doni të fshini rastet e zgjedhura? Kjo do të lëvizë çështjen (ts) dhe të gjitha aktivitetet që lidhen me Plehra.

en: Are you sure you want to delete the selected pledges? This delete operation cannot be undone and will delete all transactions associated with these pledges.
sq: A jeni të sigurtë që doni të fshini premtimet e zgjedhura? Ky veprim i fshirjes nuk mund të zhbëhet dhe do të fshijë të gjitha transaksionet që lidhen me këto premtime.

en: Are you sure you want to delete this Campaign?
sq: Je i sigurt që dëshiron ta fshish këtë Fushatë?

en: Are you sure you want to delete this Personal Campaign Page?
sq: Jeni të sigurtë që doni të fshini këtë faqe përsonale të Fushatës ?

en: Are you sure you want to delete this Petition?
sq: A jeni i sigurte se doni te fshini kete Peticion?

en: Are you sure you want to delete this mailing?
sq: A jeni të sigurtë që doni të fshini këtë letër?

en: Are you sure you want to restore the selected cases? This operation will retrieve the case(s) and all associated activities from Trash.
sq: A jeni të sigurtë që doni t'i rivendosni rastet e zgjedhura? Kja ndërhyrje do të rikthej rastin (etet) dhe të gjitha aktivitetet që lidhen me Plehra.

en: Are you sure you want to resubscribe: %1 (%2)
sq: A jeni të sigurt për këtë përfundim: %1 (%2)

en: Assign a unique name to each of your mailings. Select a naming convention that will help keep your mailings organized and easy to find when you want to review and compare mailing results. For example, if you do a monthly general-interest newsletter - you might use the following naming convention:
sq: Caktoje një emër të veçantë për secilën nga letrat tua. Zgjidh një mënyrë emërtimi që do të ndihmojë të mbajë letrat tua të organizuara dhe për t'i gjeturtë lehtë  kur të doni për t'i shqyrtuar dhe krahasuar rezultatet e postimeve. Për shembull, nëse ju bëni një buletin mujor të përgjithshëm të interesit - ju mund të përdorni mënyrën e emërtimit të mëposhtëm:

en: Assign to Another Client
sq: Caktojani një Klienti Tjetër

en: Attachment(s):
sq: Shtojcë (at)

en: Auto Responder
sq: Përgjigja automatike

en: Auto-respond to replies
sq: Përgjigje automatike

en: Automatically Generated
sq: Gjenero në mënyrë automatike

en: Automatically email a membership confirmation and receipt to
sq: Kofirmim në mënyrë automatike i emailit të një anëtarësimi të ri dhe marrja nga

en: Automatically email a membership confirmation and receipt to %1?
sq: Kofirmim në mënyrë automatike i emailit të një anëtarësimi të ri  dhe marrja në% 1?

en: Automatically email an acknowledgment of this pledge to %1?
sq: Emaili automatik i mirënjohjes për këtë premtim të %1?

en: Back to Activities
sq: Kthehu tek veprimet

en: Back to Activity
sq: Kthehu tek veprimi

en: Back to CiviMail
sq: Kthehu tel CiviPosta

en: Back to Report
sq: Kthehu tek raporti

en: Balance Amount
sq: Shuma e balancës

en: Bar
sq: Ndëmjetës

en: Basic Contact Type
sq: Llojet bazë të kontakteve

en: Batch Processing
sq: Shqyrtimi i serisë

en: Before we can add your signature, you must validate your email address by clicking on the activation link in the confirmation e-mail. Sometimes our confirmation emails get flagged as spam and are moved to your bulk folder.
sq: Para se ne të mund të shtojme nënshkrimin tuaj, duhet të vërtetoni adresën tuaj të postës elektronike duke klikuar në linkun e aktivizimit në konfirmimin e postës elektronike. Ndonjëherë email-et e konfirmimit do të shkojne si te padeshiruara (spam) dhe do të zhvendosen në dosjen tënde më të madhe.

en: Before we can add your signature, you must validate your email address by clicking on the activation link in the confirmation e-mail. Sometimes our confirmation emails get flagged as spam and are moved to your spam folder.
sq: Para se ne të mund të shtojme nënshkrimin tuaj, duhet të vërtetoni adresën tuaj të postës elektronike duke klikuar në linkun e aktivizimit në konfirmimin e postës elektronike. Ndonjëherë email-et e konfirmimit do të shkojne si te padeshiruara (spam) dhe do të zhvendosen në dosjen tënde te padeshiruar (spam).

en: Body
sq: Trupi, organi

en: Body - HTML Format
sq: Trupi i formatit HTM

en: Body - TEXT Format
sq: Trupi i formatit TEKST

en: Body HTML
sq: Trupi HTML

en: Bounced
sq: Kthmi, kërcimi

en: Button Title
sq: Emri i butonit

en: Bypass email confirmation
sq: Shmangja e confirmimit te Postes

en: Campaign %1 has been saved.
sq: Fushata %1 eshte ruajtur.

en: Campaign Created Date
sq: Data e krijimit te Fushates

en: Campaign Description
sq: Pershkrimi i Fushates

en: Campaign End Date
sq: Data e Mbarimit te Fushates

en: Campaign External ID
sq: ID e Jashtme e Fushates

en: Campaign Goals
sq: Qellimet e Fushates

en: Campaign Group ID
sq: ID grupit te fushatës.

en: Campaign Group Type
sq: Lloji i Grupit të Fushatës

en: Campaign Modified Date
sq: Data e Modifikimit te Fushates

en: Campaign Start Date
sq: Data e Fillimit te Fushates

en: Campaign has been deleted.
sq: Fushata eshte fshire.

en: Can't set default option for an unchecked membership type.
sq: Nuk mund të shihni variantin e zgjedhur për një lloj anëtarësie të pakontrolluar.

en: Cancel Date
sq: Fshije Datën

en: Cancel Mailing
sq: Anuloje letrën

en: Cancel Pledge
sq: Anulo premtimin

en: Cancel Reason
sq: Arsyeja e anulimit

en: Cancelled Date
sq: Fshirje e datës

en: Cancelling this pledge will also cancel any scheduled (and not completed) pledge payments.
sq: Duke fshirë këtë premtim gjithashtu do të anulloni ndonjë planifikim (jo të kompletuar) të pagesave të premtuar.

en: Case %1 All Cases
sq: Rasti %1 të gjitha rastet

en: Case %1 My Cases
sq: Rasti %1 Rastet e Mia

en: Case %1 copied from contact id %2 to contact id %3 via merge. New Case ID is %4.
sq: Rasti %1 i kopjuar nga kontakti ID %2 në kontaktin ID %3 nëpërmjet bashkimit. Rasti i ri ID është %4.

en: Case %1 merged into case %2
sq: Rasti %1 bashkohet me rastin %2

en: Case %1 reassigned client from %2 to %3. New Case ID is %4.
sq: Rasti %1 ricakton klientin nga %2 në %3. Rast i ri ID është %4.

en: Case Activities
sq: Veprimtaritë e rastit

en: Case Id not found.
sq: Rasti ID nuk gjendet

en: Case Role
sq: Rolet e rastit

en: Case Roles
sq: Rolet e rastit

en: Case Search
sq: Kërkimi i rastit

en: Case Start Date changed successfully.
sq: Data e re e fillimit ndryshoi me sukses.

en: Case Summary
sq: Përmbledhje rasti

en: Case Tag(s)
sq: Etiketimi i rasteve

en: Case Tags
sq: Etiketimi i rasteve

en: Case Tags %1
sq: Etiketimi i rastit %1

en: Case Type changed successfully.
sq: Gjendja e rastit ndryshoi me sukses.

en: Case opened successfully.
sq: Rasti u hap me sukses.

en: Case status changed from %1 to %2
sq: Gjendja e rastit ndryshoi nga %1 në %2

en: Chart Style
sq: Stili i tabelës

en: Check this box if this status is for use by administrative staff only. If checked, this status is never automatically assigned by CiviMember. It is assigned to a contact's Membership by checking the <strong>Status Override</strong> flag when adding or editing the Membership record. Start and End Event settings are ignored for Administrator statuses. EXAMPLE: This setting can be useful for special case statuses like 'Non-expiring', 'Barred' or 'Expelled', etc.
sq: Kontrolloni këtë kuti nëse ky status është vetëm për përdorim nga personeli administrativ. Nëse kontrollohet, ky status nuk është caktuar automatikisht nga CiviMember. Ai është caktuar për anëtarësimin e një kontakti duke kontrolluar <strong>Status Override</strong>  pranoj flamurin duke shtuar ose redaktuar anëtarësimin e regjistruar. Fillimi dhe përfundimi i parametrave të ngjarjes  janë injoruar për statuset e administratorit. SHEMBULL: Ky parametër mund të jetë i dobishëm për statuse të rasteve të veçanta si 'Të papërfunduara', 'I ndaluar' ose 'përjashtuar', etj

en: Check this box if you are including both Membership Signup/Renewal AND a Contribution Amount section, AND you want the membership fee to be charged separately from any additional contribution amount.
sq: Kontrolloni këtë kuti nëse  jeni përfshirë edhe anëtarësimin e regjistrimit / ripërtëritjes një seksioni të sasisë së kontributit, dhe doni tarifën e anëtarësimit të bërë veç e veç nga çdo sasi e kontributit shtesë.

en: Check this box if you are including both Membership Signup/Renewal AND a Contribution Amount section, AND you want the membership fee to be handled as a separate transaction.
sq: Kontrolloni këtë kuti nëse jeni të përfshirë edhe anëtarësimin e regjistrimit / ripërtëritjen e seksion sasisë së kontributit, nëse doni edhe tarifën e anëtarësimit të trajtuar si një transaksion i veçantë.

en: Check this box if you want to give users the option to submit payment offline (e.g. mail in a check, call in a credit card, etc.).
sq: Kontrolloni këtë kuti nëse ju doni tu jepni përdoruesve mundësinë për të paraqitur offline pagesës (p.sh. postën në një kontroll, thirrje në një kartë krediti, etj.)

en: Check this box to enter or update payment information. You will also be able to generate a customized receipt.
sq: Kontrolloni këtë kuti për të hyrë në përditësimin e informacionit të pagesave. Ju gjithashtu do të jeni në gjendje të gjeneroni një faturë të përshtatur.

en: CiviCRM Pledge Engine
sq: Lëvizësi i CiviCRM i premtuar

en: CiviCRM Respondent Search
sq: Kërkimi i të anketuarve nga CiviCRM

en: CiviCase Dashboard
sq: Pult CiviCase

en: CiviCase Engine
sq: Lëvizësi CiviRasti

en: CiviCase Setup documentation
sq: CiviCase Dokumentacioni Administrata

en: CiviMail Mailings
sq: CviLetrat Pastimet

en: CiviMail Report: %1
sq: Raporti CiviMail:% 1

en: CiviMail will not send an empty mail body, Skipping: %1
sq: CiviPosta nuk do të dërgojë një trup të zbrazët letre, Skipping: 1%

en: CiviMail will not send email to a non-existent contact: %1
sq: CiviPostën nuk do ta dërgoni një e-mail për një kontakt jo-ekzistues:% 1

en: Class
sq: Klasi

en: Class Name
sq: Emri i klasit

en: Click <strong>record response</strong> button to update values for each respondent as needed.
sq: Kliko butonin<strong>regjistro pergjigje</strong> per te perditesuar vlerat per cdo te anketuar siç nevojitet.

en: Click <strong>record response</strong> button to update values for each respondent as needed. <br />Click <strong>Release Respondents >></strong> button below to release any respondents for whom you haven't recorded a response. <br />Click <strong>Reserve More Respondents >></strong> button if you need to get more respondents to interview.
sq: Kliko butonin<strong>regjistro pergjigje</strong> per te perditesuar vlerat per cdo te anketuar siç nevojitet. <br />Kliko <strong>Lesho te Anketuarit >></strong> butonin më poshtë për të liruar çdo të anketuar për të cilin nuk keni regjistruar një përgjigje. <br />Kliko butonin<strong>Rezervo me shume te Anketuar >></strong> nese nevojitet te merren me shume te anketuar ne interviste.

en: Click Delete to move this &quot;%1&quot; activity to the Trash.
sq: Kliko fshij që të lëvizësh këtë &quot;%1&quot; aktivitetin në mbeturina

en: Click Delete to move this case and all associated activities to the Trash.
sq: Kliko fshij që të lëvizësh këtë rast dhe të aktivitetet e lidhura me të në mbeturina.

en: Click Restore to retrieve this &quot;%1&quot; activity from the Trash.
sq: Klikoni Rikthe për të rimarrë këtë &quot;%1&quot; veprimtari nga mbeturinat.

en: Click Restore to retrieve this case and all associated activities from the Trash.
sq: Klikoni rikthimin për të rimarrë këtë rast dhe të gjitha aktivitetet që lidhen me shportë.

en: Click here for new profile
sq: Kliko ketu per profil te ri

en: Click on each included link to make sure they go to the expected web pages.
sq: Klikoni në çdo lidhje që janë të përfshira për tu siguruar që ato do të shkojnë në faqet web të pritshme.

en: Click-through Summary
sq: Kliko përmes përmbledhjes

en: Clicked
sq: Klikuar

en: Client Name or Email
sq: Emri dhe emaili i klientit

en: Client Relationship
sq: Marrëdhënia me klientin

en: Client contact does not exist: %1
sq: Kontakt i klientit nuk ekziston: 1%

en: Clients:
sq: Klientët:

en: Complete OR partial batch name.
sq: Emri i plotë ose i pjesshëm i serisë.

en: Component Name
sq: Emri i përbërësit

en: Component Type
sq: Lloji i përbërjes

en: Configuration file could not be retrieved for case type = '%1' %2.
sq: Konfigurimi i skedarit nuk mund të rigjehet për llojin e rastit = '% 1'% 2.

en: Configure
sq: Konfigurimi

en: Configure Survey
sq: Konfiguroni Anketimin

en: Configure Survey - %1
sq: Konfiguro Anketimin - %1

en: Consider cancelling the pledge instead if you want to maintain an audit trail and avoid losing payment data. To set the pledge status to Cancelled and cancel any not-yet-paid pledge payments, first click Cancel on this form. Then click the more &gt; link from the pledge listing, and select the Cancel action.
sq: Merrni në konsiderat fshirjen e menjëhershme të pengut në qoftë se  doni për të mbajtur një gjurmë të auditimit dhe për të shmangur humbjen e të dhënave të pagesave. Për të vendosur statusin e pengut që fshihet do të fshihet cdo pagesë papaguar e pengut, së pari klikoni Cancel në këtë formë. Pastaj klikoni në &gt; linkun e premtimeve duke zgjedhur veprimin që duhet anulluar.

en: Contact Info
sq: Informacion mbi Kontaktin

en: Contact Profile
sq: Profili i Kontaktit

en: Contact Search
sq: Kërko kontaktet

en: Continue Mailing
sq: Vazhdo postimin

en: Contribution Note %1 %2
sq: Shënimet e kontributeve %1 %2

en: Contribution Page Created Date
sq: Data e krijimit të faqes së kontributeve

en: Contribution Page End Date
sq: Data e mbarimit të faqes së kontributeve

en: Contribution Page Start Date
sq: Data e fillimit të faqes së kontributeve

en: Contribution can not be less than zero. Please select the options accordingly
sq: Kontributi nuk mund të jetë më pak se zero. Ju lutem zgjidhni mundësitë në përputhje me rrethanat

en: Copy To Case
sq: Kopjo rastin

en: Copy of
sq: Kopjo nga

en: Cost
sq: Vlera

en: Could not find Interviewer.
sq: Nuk gjendet Intervistues.

en: Could not find Survey Id.
sq: Nuk mund te gjej ID e Anketimit

en: Could not find Survey.
sq: Nuk u gjet Anketimi

en: Could not find contacts for reservation.
sq: Nuk mund te gjejme kontakt per rezervim.

en: Could not find respondents to release.
sq: Nuk u gjetën të anketuarit për leshim.

en: Could not find survey for %1 respondents.
sq: Nuk u gjet studim per %1 te anketuarit.

en: Counted
sq: Llogaritë

en: Counted?
sq: Llogaritë

en: Create Date
sq: Shkruani datën

en: Create Membership
sq: Krijo anëtarësinë

en: Create a Personal Campaign Page
sq: Krijo një Faqe Përsonale Fushate

en: Create date
sq: Shkruani datën

en: Create new campaign, survey and petition types and their status
sq: Krijo nje fushate te re, anketim dhe tipe peticionesh dhe statuset e tyre.

en: Create new campaigns, surveys and petitions, reserve respondents
sq: Krijo fushate te re, anketim dhe peticion, rezervo te anketuarit

en: Create new result set
sq: Krijo një set të ri të rezultateve

en: Created On
sq: Krijuar në

en: Created or Sent by
sq: Krijuar ose dërguar me

en: Currency Type
sq: Lloji monedhës

en: Current Campaigns
sq: Fushatat Aktuale

en: Current Membership?
sq: Anëtarësi aktuale?

en: Current Start Date
sq: Data aktuale e fillimit

en: Custom %1 is a required field if %1 is of type Customized.
sq: Përshtatja % 1 është një fushë e nevojshme % 1 është e tipit të personalizuar.

en: Cycle Day
sq: Dita në cikël

en: Date Renewal Entered
sq: Rinovimi i datës hyrëse.

en: Date of first pledge payment.
sq: Data e parë e pagesës së premtuar.

en: Date when an acknowledgment of the pledge was sent.
sq: Data kur është dërguar një mirënjohje e premtimtuar.

en: Date when pledge was made by the contributor.
sq: Data kur premtimi është bërë nga kontribuesi.

en: Default Number Of Contacts
sq: Numri i paracaktuar i kontakteve

en: Default Option?
sq: Mundësitë e përzgjedhjes

en: Default Status?
sq: Përzgjedhja e statusit?

en: Default number of contacts
sq: Numri i paracatuar i kontakteve

en: Delete %1 Type
sq: Fshirja %1 rasteve

en: Delete Contribution
sq: Fshij kontributet

en: Delete Contributions
sq: Fshij kontributet

en: Delete Event Template
sq: Fshini modelet e ngjarjeve

en: Delete Grants
sq: Fshij grantet

en: Delete Mailing
sq: Fshije letrën

en: Delete Membership
sq: Fshirja e anëtarësisë

en: Delete Membership Status
sq: Fshirja e statusit të anëtarësisë

en: Delete Membership Type
sq: Fshij llojin e anëtarësisë

en: Delete Petition
sq: Fshij Peticionin

en: Delete Pledge
sq: Fshij premtimin

en: Delete Pledges
sq: Fshij premtimet

en: Delete Survey
sq: Fshij Anketimin

en: Delete action is missing expected survey ID.
sq: Fshij veprimin mungon ID e pritur e anketimit.

en: Delivery Summary
sq: Përmbledhja e dorëzimit

en: Disable Campaign
sq: Çaktivizo fushatën

en: Disable Mailing Component
sq: Çaktivizoni përmbajtjen e postimeve

en: Disable Membership Status
sq: Çaktivizo statusin e anëtarësisë

en: Disable Membership Type
sq: Çaktivizoni llojin e anëtarësimit

en: Disable Petition
sq: Çaktivizo Peticionin

en: Disable Premium
sq: çaktivizo shpëblimet

en: Disable Survey
sq: Çaktivizo Anketimin

en: Disable the email confirmation for unverified contacts?
sq: Çaktivizo konfirmimin e postes per kontaktet e paverifikuara?

en: Display Membership Fee
sq: Shfaqja e kuotës së anëtarësisë

en: Display name for this Membership status (e.g. New, Current, Grace, Expired...).
sq: Shfaqni emrin për këtë status anëtarësimi (p.sh. reja, aktuale, hir, skaduar ...).

en: Display the membership fee along with the membership name and description for each membership option?
sq: Shfaq tarifën e anëtarësimit së bashku me emrin dhe përshkrimin e anëtarësimit për çdo opsion për anëtarësim?

en: Do you want to release respondents for '%1' ?
sq: A doni te leshoni te anketuarit per '%1' ?

en: Do you want to reserve respondents for '%1' ?
sq: A doni te rezervoni te anketuarit per '%1'

en: Does this Payment Processor Type support recurring donations?
sq: A e bën këtë lloji të përpunimit të pagesave mbështetëje me dhurata që përsëritën?

en: Duplicate Import Membership Mapping Name
sq: Dyfishimi i importit të anëtarësimit emri i hartës

en: Edit Campaign
sq: Modifiko Fushaten

en: Edit Contribution
sq: Redakto kontributet

en: Edit Event Template
sq: Radaktoni modelet e ngjarjeve

en: Edit Mailing Component
sq: Redaktoni ërmbajtjen e postimeve

en: Edit Membership
sq: Ndryshimi i anëtarësisë

en: Edit Membership Status
sq: Ndryshimi i statusit të anëtarësisë

en: Edit Membership Type
sq: Ndryshimi i llojit të anëtarësisë

en: Edit Petition
sq: Modifiko Peticionin

en: Edit Pledge
sq: Modifiko  premtimin

en: Edit Premium
sq: Redakto shpërblimet

en: Edit Scheduled Pledge Payment
sq: Ndrysho planifikimin e pagesës së premtuar

en: Edit Survey
sq: Modifiko Anketimin

en: Edit Your Page
sq: Redaktoni faqen tuaj

en: Email Domain
sq: Të dhenat e E-mailit

en: Email a complete copy of this activity record to other people involved with the case. Click the top left box to select all.
sq: Dërgoni email  një kopje të plotë të aktivitetit të regjistruar personave të tjerë të përfshirë në këtë rast. Klikoni lart në të majtë të kutisë për të zgjedhur të gjitha.

en: Email domain must use a valid internet domain format (e.g. 'example.org').
sq: Duhet të përdorni të dhënat e vlefshem të E-mailit (p.sh. 'example.org').

en: Enable <a href='%1'>case types</a>.
sq: Aktivizo <a href='%1'>llojet e rasteve</a>.

en: Enable Campaign
sq: Aktivizo fushatën

en: Enable Mailing Component
sq: Aktivizoni përmbajtjen e postimeve

en: Enable Membership Status
sq: Aktivizo statusin e anëtarësisë

en: Enable Membership Type
sq: Aktivizo llojin e anëtarësisë

en: Enable Personal Campaign Pages
sq: Aktivizo faqet përsonale të Fushatës

en: Enable Personal Campaign Pages?
sq: Aktivizo faqet përsonale të fushatës ?

en: Enable Petition
sq: Aktivizo Peticionin

en: Enable Survey
sq: Aktivizo Anketimin

en: End Event
sq: Përfundimi i veprimtarisë

en: End Event Adjust Interval
sq: Rregullimi i intervalit të përfundimit të ngjarjes

en: End Event Adjust Unit
sq: Rregullimi i përfundimit të njësisë së ngjarjes

en: End Event Adjustment
sq: Mbaroni rregullimin e ngjarjes

en: End date must be the same or later than start date.
sq: Data e përfudimit duhet të jetë e njëjta ose mëvonshme sesa data e fillimit.

en: Enter a message you want included at the beginning of the emailed receipt. EXAMPLE: 'Thanks for supporting our organization with your membership.'
sq: Shkruani një mesazh që ju doni të përfshini që në fillim të marrjes së emaili. SHEMBULL: `Faleminderit që mbështetni organizatën tonë me anëtarësimin tuaj.`

en: Enter a positive integer
sq: Shkuani numrin e plotë pozitiv

en: Enter a valid URL
sq: Vedosni një URL të vlefshme

en: Enter at least one result option.
sq: Futni të paktën një opsion rezultati.

en: Enter text (and optional HTML layout tags) for the thank-you message that will appear at the top of the thank-you page.
sq: Fut tekst (dhe etiketat opsionale të paraqitjes HTML) per mesazhin faleminderit i cili do te shfaqet ne fillim te faqes faleminderit.

en: Enter up to ten (10) multiple choice options in this table (click 'another choice' for each additional choice).You can use existing result set options by selecting survey result set.
sq: Futni deri në dhjetë (10) opsione me zgjedhje të shumëfishta në këtë tabelë (klikoni 'një zgjedhje tjetër' për çdo zgjedhje shtesë). Mund të përdorni opsionet ekzistuese të rezultateve duke përzgjedhur grupin e rezultateve të anketës.

en: Enter your email address and check the box next to each mailing list you want to join. Then click the <strong>Subscribe</strong> button. You will receive a confirmation request via email for each selected list. Activate your subscription to each list by responding to the corresponding confirmation email.
sq: Shkruani adresën tuaj e-mail dhe  kontrolloni kutinë e ardhshme për çdo listë të letrave që ju dëshironi të bashkoni. Pastaj klikoni butonin Regjistrohu <strong> </strong>. Ju do të merrni një vërtetim përmes emailit në kërkesë për secilën listë të përzgjedhur. Aktivizoni abonimin tuaj në çdo listë duke u përgjigjur në email vërtetimit përkatës.

en: Enter your email address and click <strong>Subscribe</strong>. You will receive a confirmation request via email shortly. Your subscription will be activated after you respond to that email.
sq: Shkruani adresën e e-mail-it tuaj dhe klikoni <strong> Abonohu ​​</ strong>. Ju do të merrni kërkesën e vërtetimit të abonimit se shpejti përmes e-mailit shpejti. Regjistrimi juaj do të aktivizohet pasi të përgjigjeni në atë e-mail.

en: Every
sq: çdo

en: Excluded
sq: Përjashto

en: Expires
sq: Skadimi

en: Fields about the contact you want to collect.
sq: Fushat rreth ketij kontakti te cilat do te mblidhen.

en: Fields about the petition.
sq: Fushat rreth Peticionit

en: Find Campaigns
sq: Gjej Fushatat

en: Find Cases
sq: Gjeni rastet

en: Find Deleted Cases
sq: Gjetja e rasteve të fshirë

en: Find Mass SMS
sq: Gjej të gjithë Mass SMS

en: Find My Cases
sq: Vetëm rastet e mia

en: Find Pay Later Contributions
sq: Gjej pagesat e vonuara të kontributeve

en: Find Petition
sq: Gjej Peticion

en: Find Pledges
sq: Gjetja e premtimeve

en: Find Respondents
sq: Gjej te Anketuar

en: Find Respondents To %1
sq: Gjej te Anketuar ne %1

en: Find Survey
sq: Gjej Anketim

en: Find mailings by mailing name. You can enter a partial or complete name.
sq: Gjej letrat me emra postare. Ju mund të shkruani një emër të pjesshëm apo të plotë.

en: Find mailings by the name of the person who created or sent them. You can enter a complete OR partial name (last name, first name format).
sq: Gjej letrat me emrin e personit i cili i krijoi ato, ose i ka dërguar. Ju mund të shkruani një emër të pjesshëm ose të plotë (të kaluar, emri, emri format).

en: Find more cases
sq: Gjej më shumë raste

en: Find more pledges
sq: Gjej më shumë pengje

en: First day of current continuous membership period. Start Date will be automatically set based on Membership Type if you don't select a date.
sq: Dita e parë e periudhës së vazhdueshme aktuale për anëtarësim. Data e fillimit do të bëhet automatikisht në bazë të llojit të anëtarësimit në qoftë se ju nuk do të zgjidhni një datë.

en: Fixed Period Rollover Day
sq: Zëvëndësimi i periudhës së fiksuar

en: Fixed Period Start Day
sq: Perjudha e fiksuar dita e fillimit

en: Follow up Interval
sq: Ndiq Intervalin

en: Footer Message
sq: Mesazhi i shënimit

en: Footer Text
sq: Teksti i shenimit

en: Format
sq: Formulari

en: Forward
sq: Përpara

en: Forward Mailing: %1
sq: Postimi i letres më vonë 1%

en: Forward replies
sq: Përgjigja e mërparshme

en: Forwarded Email
sq: Eaili i dërguar

en: Frequency
sq: Frekuenca

en: Frequency Unit
sq: Njësia frekuencave

en: Frequency must be a whole number (EXAMPLE: Every 3 months).
sq: Frekuenca duhet të jetë një numër i plotë (shembull: Çdo 3 muaj).

en: Fulfilled
sq: Përmbushia

en: Fulfilled Date
sq: Përmbushia e datës

en: GOTV (Voter Tracking)
sq: GOTV (Ndjekja e Votuesve)

en: GOTV campaign contacts
sq: GOTV kontaktet e fushates

en: General Membership (contribute at least $100.00 to be eligible for this membership)
sq: Anëtarësimi i përgjithshëm (të kontribuojë të paktën 100,00 $ të jenë të ligjshëm për këtë anëtarësim)

en: General Membership - $100.00
sq: Anëtarësimi i përgjithshëm - 100,00 $

en: General Monthly Newsletter: 200709
sq: Buletini mujor i përgjithshëm: 200709

en: Generate Report
sq: Gjenerimi i raportit

en: Go to a web page where you can make your payment online
sq: Shko tek faqja web ku ju mund të bëni pagesën tuaj në internet

en: Goal Revenue
sq: Te ardhurat e Qellimit

en: Grant Note
sq: Shenimet e granteve

en: Guess client's feelings and needs.
sq: Paramendoni ndjenjat dhe nevojat e klientit.

en: Headers
sq: Titujt e këngëve

en: Hold Threshold
sq: Mbaje pragun

en: I pledge to contribute this amount every
sq: Premtoj të kontribuoj këtë shumë çdo

en: I want to make a one-time contribution
sq: Dua të bëj një kontribut  kohor

en: I will send payment by check
sq: Unë do të dërgoj pagesën me çek

en: IMPORTANT
sq: E RENDESISHME

en: If a payment is due now, you can record <a href='%1'>a check, EFT, or cash payment for this pledge</a> OR <a href='%2'>submit a credit card payment</a>.
sq: Nëse një pagesë është bërë tani, ju mund të regjistroni <a href='%1'> të kontrolloni, EFT, ose pagesa në dorë për këtë prmetim </a> ose <a href='%2'> dorëzoni pagesës me credit card </a>.

en: If a payment is due now, you can record <a href='%1'>a check, EFT, or cash payment for this pledge</a>.
sq: Nëse një pagesë është bërë tani, ju mund të regjistroni <a href='%1'> të kontrolloni, EFT, ose pagesa në dorë për këtë prmetim </a>.

en: If checked, user must signup for one of the displayed membership options before continuing.
sq: Nëse kontrollohen, përdoruesit duhet të regjistrohen në një nga opsionet e anëtarësimit që do të shfaqet para se të vazhdoni.

en: If the page 'Separate Membership Payment' is NOT enabled AND the Contribution Amount is enabled so that user's can opt to give more than the minimum membership fee - then the display looks like this:
sq: Nëse 'Pagesat e veçanta të anëtarësimit' faqja nuk është aktivizuar dhe sasia e kontributit është aktivizuar në mënyrë që përdoruesit të mund të zgjedhin për të dhënë më shumë se anëtarësimin minimal - pastaj ekran duket si këtu:

en: If the page is configured with 'Separate Membership Payment' enabled - then just the fee amount is displayed:
sq: Nëse faqja është konfiguruar me aktivizimin e 'pagesave të veçanta anëtarësisë' - atëherë shfaqet vetëm sasia e tarifës:

en: If this option is NOT checked and you include a Contribution Amount section, then a single transaction is processed for their contribution amount which must at least cover the selected membership fee.
sq: Nëse ky opsion nuk është kontrolluar dhe ju jeni përfshijë një seksionin e sasisë së kontributit, atëherë një transaksion i vetëm është i përpunuar për shumën e kontributit që duhet të paktën të mbulojë tarifën e anëtarësimit të përzgjedhur.

en: If you are searching by pledger name, check your spelling or use fewer letters.
sq: Nëse jeni duke kërkuar me emër pengdhënësin, kontrolloni drejtshkrimin tuaj, ose përdorni shkronja më pak.

en: If you are searching within a date or amount range, try a wider range of values.
sq: Nëse jeni në kërkim brenda një gamë të datës ose vargut të shumave, provoni një gamë të gjerë të vlerave.

en: If you are using mail-merge tokens, check that they have been replaced with expected values.
sq: Nëse jeni duke përdorur postën - bashkojë argumentet, kontrolloni nëse janë zëvendësuar me vlera të pritura.

en: If you enter an amount which is different than the current scheduled amount, choose one of these options:
sq: Nëse keni hyrë një sasi e cila është e ndryshme nga shuma aktuale e planifikuar,  zgjedhë një nga këto opsione:

en: If you haven't received an email from us, check your spam folder, it might have been wrongly classified.
sq: Nëse nuk keni marrë një email nga ne, kontrolloni dosjen tuaj të padeshiruar (spam), mund të jetë klasifikuar gabimisht.

en: If you haven't received an email within a few minutes, please check your spam folder.
sq: Nëse nuk keni marrë një email brenda pak minutash, kontrolloni dosjen tuaj të padeshiruar (spam)

en: Ignore Mismatch & Process the Batch?
sq: Shpërfill mospërputhjen dhe proçesin e serisë?

en: Import mode
sq: Mënyra e importt

en: In order for reminders to be sent:
sq: Mënyra e lajmërimeve të dërguara:

en: Include Profile
sq: Përfshirja e profilin

en: Include a Membership Signup section in this Online Contribution page?
sq: Përfshije seksionin e regjistrimit të anëtarësimit në këtë faqe të kontributit Online?

en: Include these membership types
sq: Përfshij këto lloje të anëtarësimit

en: Included
sq: Përfshi

en: Incomplete. Click to configure result set.
sq: I Paplote. Kliko për të konfiguruar grupin e rezultateve.

en: Individual Display Name Format
sq: Shafaja e emrit individual në formular

en: Individual Sort Name Format
sq: Shafaja e zgjedhjes së emri në formular

en: Initial Reminder Day
sq: Dita fillestare e kujtesës

en: Insert new Membership
sq: Vendos anëtarësimin e ri

en: Installments
sq: Këste

en: Installments should be greater than zero.
sq: Këstet duhet të jenë më të mëdha se zero.

en: Instructions
sq: Udhezime

en: Instructions for interviewers
sq: Udhezime per Intervistuesit

en: Interview Respondents
sq: Intervistoni të anketuarit

en: Interviewer
sq: Intervistuesi

en: Introduce yourself and your role within our organization.
sq: Prezantoni veten dhe rolin tuaj brenda organizatës sonë.

en: Introductory Message
sq: Mesazhi hyrës

en: Introductory Message - New Memberships
sq: Mesazh hyrëse - Anëtarët e rinj

en: Introductory Message - Renewals
sq: Mesazhi hyrës - Rinovimi

en: Invalid date query "%1" in URL (valid syntax is yyyymm).
sq: Pyetja e datës së pavlevshme "%1" në URL (sintaksa e vlefshme është yyyymm)

en: Invalid form parameters.
sq: Parametrat e pavlefshëm në formë.

en: Is Campaign Active?
sq: A eshte Fushata Aktive?

en: Is Default Survey
sq: A eshte Anketimi i Paracaktuar

en: Is Default?
sq: A eshte i Paracaktuar

en: Is Interview Conducted?
sq: Është kryer Intervista?

en: Is Pay Later
sq: Po paguan më vonë

en: Is Required
sq: Është e nevojshme

en: Is Reserved
sq: është rezervuar

en: Is Reserved?
sq: Eshte e Rezevuar?

en: Is this Payment Processor Type active?
sq: Ky përpunues të dhenash a është aktiv?

en: Is this Payment Processor Type the default?
sq: A është paracaktuar ky përpunues pagesash?

en: Is this Payment Processor active?
sq: Ky përpunues të dhenash a është aktiv?

en: Is this Payment Processor the default?
sq: A është paracaktuar ky përpunues pagesash?

en: Is this petition active?
sq: A eshte ky Peticion aktiv?

en: Is this status enabled.
sq: A është ky statusi i aktivizuar.

en: Is this survey active?
sq: A eshte ky Anketim aktiv?

en: Is this the default petition?
sq: A eshte ky Peticion i paracaktuar?

en: Is this the default survey?
sq: A eshte ky Anketimi i Paracaktuar.

en: Label already exists in Database.
sq: Emërtimi ekziston tashmë në mbledhësin e të dhënave.

en: Last Reminder
sq: Kujtesa e fundit

en: Latest membership period expiration date. End Date will be automatically set based on Membership Type if you don't select a date.
sq: Periudhë e fundit e anëtarësimit data e mbarimit. Data e përfundimit do të vendoset automatikisht në bazë të llojit të anëtarësimit në qoftë se ju nuk do të zgjidhni një datë.

en: Link To Case
sq: Lidhje rasti

en: List all revisions
sq: Listo të gjitha rishikimet

en: List my contribution anonymously
sq: Lista anonime e kontributeve te mia

en: List the signatures
sq: Listo Nenshkrimet

en: Live Recurring Payments URL
sq: Përsëritja URL e pagesave të drejtpëdrejta

en: Mailing Approved Date
sq: Data e miratimit të letrës

en: Mailing Created Date
sq: Data e krijimit te letres

en: Mailing Date
sq: Data e letrës

en: Mailing Delivery
sq: Gjendja e dërgimit të letrës

en: Mailing HTML:
sq: Letrat HTML

en: Mailing List Subscription
sq: Lista postimeve të parapagesave

en: Mailing Name(s)
sq: Emrat e letrave

en: Mailing Scheduled Date
sq: Data e krijimit te letres

en: Mailing Settings
sq: Cilësimet postimit

en: Mailing Text:
sq: Teksti i letrës

en: Mailing is not forwarded to the given email address. | Mailing is not forwarded to the given email addresses.
sq[0]: Letra nuk ka kaluar në procesin e adresave që janë në email.
sq[1]: Letra nuk ka kaluar në procesin e adresave që janë në email.

en: Mailing:
sq: Letrat

en: Mailing: Trackable Opens
sq: Posta: hapja e gjumimeve

en: Mailing: Trackable Replies
sq: Postime: udha e përgjigjigjeve

en: Mailing: Trackable URL Clicks
sq: Posta: klikime të gjumimeve URL

en: Mailings %%StatusMessage%%
sq: Letrat%%Gjendja e mesazheve%%

en: Main Information
sq: Informacioni Kryesor

en: Make Contribution
sq: Jepni kontributin

en: Make Pledge Payment(s):
sq: Bërja e pagesa(ve) të premtuara:

en: Max Number Of Contacts
sq: Numri maksimal i kontakteve

en: Maximum Number of Reminders
sq: Numri maksimal i kujtesave

en: Maximum Reminders Send
sq: Maksimumi i kujtesave të dërguara

en: Maximum number of contacts
sq: Numri Maksimal i Kontakteve

en: Maximum number of contacts that can be reserved for an interviewer at one time.
sq: Numri maksimal i kontakteve që mund të rezervohen për një intervistues në një kohë.

en: Maximum reserved at one time
sq: Maksimumi i rezervuar ne nje kohe

en: Maximum reserved at one time should be a positive number
sq: Maksimumi i rezervuar ne nje kohe duhet te jete numer pozitiv

en: Maximum total number of contacts that can be in a reserved state for an interviewer.
sq: Numri maksimal i kontakteve që mund të jenë në një shtet të rezervuar për një intervistues.

en: Medium
sq: Mesatare

en: Member
sq: Anëtarë

en: Member Name or Email
sq: Emri ose E-maili i anëtarit

en: Member Since %2 %1
sq: Anëtarë që nga %2 %1

en: Members
sq: Anëtarët

en: Members of <a href="%1">%2</a>
sq: Anëtarët e href="%1">% <a 2 </ a>

en: Membership Change Date
sq: Ndryshimi i datës së anëtarësisë

en: Membership Organization
sq: Organizata e anëtarësimit

en: Membership Organization and Type
sq: Organizata e anëtarëve dhe lloji

en: Membership Payment and Receipt
sq: Pagesa e anëtarësisë dhe pranimi

en: Membership Section Enabled?
sq: Sektori i aktivizimit të anëtarësisë?

en: Membership Type:
sq: Lloji i anëtarësisë

en: Membership Types Default
sq: Përzgjedhja e llojit të anëtarësisë

en: Membership for %1 has been updated.
sq: Anëtarësimi për %1 është përditësuar.

en: Membership payment amount. A contribution record will be created for this amount.
sq: Anëtarësimi pagesa shuma. Një rekord kontributi do të jetë krijuar për këtë shumë.

en: Membership section introductory text - displayed to renewing members.
sq: Seksioni anëtarësimit teksti hyrës - paraqitja e rinovimit të anëtarëve.

en: Membership section introductory text - for new member signups.
sq: Teksti hyrëse i seksionit të anëtarësisë - për shënime të reja të anëtarëve.

en: Membership section title - displayed to renewing members.
sq: Seksioni i titullit të anëtarësisë - shfaqet për anëtarët ripërtrirë.

en: Membership section title - for new member signups.
sq: Seksioni i titullit të anëtarësisë - për shënimin e anëtarëve të ri.

en: Membership type is a required field.
sq: Lloji i anëtarësimit është një fushë e kërkuar

en: Menu '%1' has been saved.
sq: Menu-ja '%1' është ruajtur.

en: Message Subject
sq: Subjekti i mesazheve

en: Message Title
sq: Tituj mesazhesh

en: Minimum Contribution
sq: Minimumi i kontributeve

en: Minimum Contribution Amount
sq: Minimumi i shumës së kontributeve

en: Minimum Fee
sq: Kuota minimale

en: Missing Interviewer contact.
sq: Kontakti i munguar i intervistuesit.

en: Mixed profile not allowed for on behalf of registration/sign up.
sq: Profili i përzier nuk lejohet më emër të regjistrimit / regjistrohuni.

en: More information on tokens...
sq: Më shumë informacion mbi argumentet ...

en: Most Recent Activity
sq: Aktivitet më të fundit

en: Move To Case
sq: Lëvizje e rastit

en: My Cases With Recently Performed Activities
sq: Rastet e aktiviteteve të mia të kryera në kohën e fundit

en: My Cases With Upcoming Activities
sq: Rastet e mia të aktiviteteve të ardhshme

en: My Cases with Upcoming Activities
sq: Rastet e mia të aktiviteteve të ardhshme

en: My Role
sq: Roli im

en: NOTE: Alternatively, you can enable the <strong>Pay Later</strong> option below without setting up a payment processor. All users will then be asked to submit payment offline (e.g. mail in a check, call in a credit card, etc.).
sq: SHËNIM: Përndryshe, ju mund të <strong> paguani më vonë </ strong> mënyra mw  poshtë pa ngritjen e një ecurie pagese. Të gjithë përdoruesit  pastaj do të kërkojnë që të paraqitën offline (p.sh. postën në një kontroll, thirrje në një kartë krediti, etj) për të bërë pagesën.

en: Name can only consist of alpha-numeric characters
sq: Emri mund të përbëhet vetëm nga alfa-numerike e karaktereve

en: New Case Type
sq: Lloji i ri i rastit

en: New Mailing Component
sq: Përmbajtja e re e postimeve

en: New Membership Status
sq: Statusi i anëtarësimit të ri

en: New Start Date
sq: Data e re e fillimit

en: Next Amount
sq: Shuma tjetër

en: Next Pay Date
sq: Data tjetër e pagesës

en: Next Payment Date
sq: Data e pagesës tjetër

en: Next Sched.
sq: Skeduli i ardhshëm

en: Next Scheduled Activity
sq: Planifikimi i aktivitetit tjetër

en: No %1 match your search criteria. Suggestions:
sq: Nr % 1  te kërkimit tuaj përputhen me kriteret. Sugjerime:

en: No Email Verification
sq: Nuk ka verifikim të postës elektronike

en: No Reply
sq: Mos përsërit

en: No pledges have been recorded from this contact.
sq: Asnjë premtim nuk është regjistruara nga ky kontakt.

en: No respondents are currently reserved for you to interview.
sq: Aktualisht asnje nuk eshte rezervuar per tu intervistuar.

en: No survey sid parameter. Cannot process signature.
sq: Asnjë parametër sid. Nuk mund të përpunohet nënshkrimi.

en: Not Clicked
sq: E pa klikuar

en: Not scheduled
sq: Nuk është palnifikuar

en: Number of installments must be a whole number.
sq: Numri i kësteve duhet të jetë një numër i plotë.

en: Number of selected cases: %1
sq: Numri i rasteve të zgjedhura: %1

en: Number of selected pledges: %1
sq: Numri i premtimeve të përzgjedhura: %1

en: Offer the appropriate service from the list. If the service requires coordination, contact the Director.
sq: Ofrimi i  shërbimit  të duhur nga lista. Nëse shërbimi kërkon bashkërendim, drejtohuni drejtorit.

en: One or more payment reminders can be emailed to this contributor based on the values entered in this section. If a 'Self-service Payments Page' has been selected, the reminder will include a link for the contributor to make their payment online.
sq: Një ose më shumë lajmërime të pagesave mund të jetë dërguar e-maili për këtë kontribuues i bazuar në vlerat hyrëse në këtë seksion. Nëse një 'vetë-shërbim pagesash në faqe' është përzgjedhur, kujtesa përfshin lidhjen e kontribuesve për të bërë pagesa e tyre online.

en: Only My Cases
sq: Vetëm rastet e mia

en: Oops, it looks like there is no valid membership status available for the given membership dates. You can <a href="%1">Configure Membership Status Rules</a>.
sq: Na falni, duket se nuk ka status të vlefshëm anëtarësimi për datat e dhëna të anëtarësisë. Ju mund <a href="%1">Të konfiguroni rregullat e statusit të anëtarësisë</a>.

en: Oops, it looks like there is no valid membership status corresponding to the membership start and end dates for this membership. Contact the site administrator for assistance.
sq: Na falni, duket se nuk ka status të vlefshëm anëtarësimi që korrespondon me fillimin e anëtarësimit dhe me fundin e  datës për këtë anëtarësim. Kontaktoni administratorin e faqes për ndihmë.

en: Oops. It looks like there is no response option configured.
sq: Uups. Duket sikur nuk ka konfigurim të opsionit të përgjigjes

en: Oops. It looks like there is no valid payment status for online payment.
sq: Na falni. Duket sikur nuk ka asnjë status të vlefshëm pagese për pagesa online.

en: Oops. It looks like you have an incorrect or incomplete link (URL). Please make sure you've copied the entire link, and try again. Contact the site administrator if this error persists.
sq: Ah. Duket sikur ju keni një lidhje të pasaktë ose të paplotë (URL). Ju lutem sigurohuni që ju keni kopjuar linkun në tërësi, dhe provoni përsëri. Kontaktoni administratorin e faqes qoftë se ky gabim vazhdon.

en: Oops. You cannot make a payment for this pledge - pledge status is %1.
sq: Ah. Ju nuk mund të bëni një pagesë për këtë premtim - Statusi i pengut është % 1.

en: Open tracking
sq: Përcjellje e hapur

en: Opened
sq: I hapur

en: Opt-Out
sq: Dil prej

en: Opt-out Requests
sq: Opt-out kërkesat

en: Optional adjustment period added or subtracted from the End Event. EXAMPLE: <strong>Grace</strong> status might end at 'end date' PLUS 1 month.
sq: Periudha opsionale e rregullimit të shtuar që zbritet nga ngjarja End. SHEMBULL: <strong> Grace </ strong> statusi mund të përfundojë në 'Datën e fundit' PLUS 1 muaj.

en: Optional adjustment period added or subtracted from the Start Event. EXAMPLE: <strong>Current</strong> status might begin at 'join date' PLUS 3 months (to distinguish Current from New members).
sq: Mundësia e përshtatjes së periudhës së shtuar apo të zbritur nga fillimi i ngjarjes. SHEMBULL: <strong> current</ strong> statusi mund të fillojnë në 'ditën e anëtarësimit "PLUS 3 muaj (për dallimin aktual nga anëtarë të rinj).

en: Or you can <a href='%1'>browse all %2 %3</a>.
sq: Mund të shfletoni të gjitha <a href='%1'>browse all %2 %3</a>.

en: Order By >>
sq: Kerkuar nga

en: Original Installment Amount
sq: Vendosja e shumës origjinale

en: Other Relationships
sq: Marrëdhëniet e tjera

en: Override Verp
sq: Mbivendosja Verp

en: PHP class name
sq: Emri i klasit PHP

en: Paid Amount
sq: Shuma e paguar

en: Paid Date
sq: Data e pagesës

en: Paid Event
sq: Ngjarje e paguar

en: Parent Campaign
sq: Fushata Prind

en: Password Label
sq: Fjalkalimi i etiketës

en: Past Campaigns
sq: Fushatat e Kaluara

en: Past Due
sq: Detyrimet e kaluara

en: Pattern
sq: Modeli

en: Pay Later Text
sq: Paguajë tekstin më vonë

en: Payment %1
sq: Pagesat %1

en: Payment Due
sq: Arsyeja e pagesës

en: Payment Schedule
sq: Planifikimi i pagesës

en: Payment Start
sq: Fillimi i pagesave

en: Payments
sq: Pagesat

en: Payments Received
sq: Pagesat e marrura

en: Payments Start
sq: Fillimi i pagesave

en: Payments are due on day %1 of the %2.
sq: Pagesat janë pasojë e ditës %1 nga %2.

en: Payments are due on the
sq: Pagesat janë për shkak të

en: Period type should be Rolling when duration unit is Day
sq: Lloji periudhës duhet të përsëritet kur njësia e kohëzgjatjes është një ditë

en: Petition Dashboard
sq: Paneli i Peticionit

en: Petition ID
sq: Peticion ID

en: Petition Id and/or Activity Id is not of the type Positive.
sq: ID e Peticionit ose ID e Aktivitetit nuk eshte e tipit Pozitiv

en: Petition Title
sq: Titulli i Peticionit

en: Petition Type
sq: Lloji i Peticionit

en: Petition Type ID
sq: ID e Llojit te Peticionit

en: Petition has been saved.
sq: Peticioni eshte ruajtur.

en: Petitions
sq: Peticionet

en: Pie
sq: rrëmujë

en: Please check your email inbox for the confirmation email. If you don't find it, verify if it isn't in your spam folder.
sq: Ju lutem kontrolloni posten ne mberritje (Inbox) per konfirmimin e postes. Nese nuk e gjeni ate, verifiko nese eshte ne dosjen Te PaDeshiruara (Spam).

en: Please enable the contribution amount section to use this option.
sq: Ju lutem mundësoni seksionin e shumës së kontributit për të përdorur këtë alternativë.

en: Please enter a duration interval.
sq: Ju lutem shkruani intervalin kohëhor.

en: Please enter a membership type name.
sq: Ju lutem vendosni emrin e një anëtari

en: Please enter a monetary value for the Minimum Fee.
sq: Ju lutemi shkruani një vlerë monetare me tarifë minimale.

en: Please enter a number for frequency (e.g. every "3" months).
sq: Ju lutem vendosni një numër për  frekuencë (p.sh. çdo "3" muaj).

en: Please enter a number for how often you want to make this recurring contribution (EXAMPLE: Every 3 months).
sq: Ju lutem shkruani një numër se sa shpesh ju doni të bëni këtë kontribut të përsëritur (shembull: Çdo 3 muaj).

en: Please enter a valid No. of reminders.
sq: Ju lutem shkruani një nr të vlefshëm të lajmërimeve.

en: Please enter a valid additional reminder day.
sq: Ju lutemi shkruani një ditë të vlefshme shtesë si kujtesë.

en: Please enter a valid fixed period rollover day
sq: Ju lutem shkruani një kohë të vlefshme të caktuar dhe ditën që përsëritet.

en: Please enter a valid fixed period start day
sq: Ju lutem shkruani një përiudhë të vlefshme fikse dhe ditën e fillimit

en: Please enter a valid frequency day ie. 1 through 31.
sq: Ju lutem vendosni një frekuencë të vlefshme ditore. 1 deri 31

en: Please enter a valid frequency day ie. 1 through 7.
sq: Ju lutem vendosni një frekuencë të vlefshme ditore. 1 deri 7

en: Please enter a valid limit.
sq: Ju lutem shkruani një limit të vlefshme.

en: Please enter a valid list of comma delimited email addresses
sq: Ju lutem shkruani një listë të vlefshme të kufizuar të adresave e-mail

en: Please enter a valid money value (e.g. %1).
sq: Ju lutem shkruani një vlerë të vlefshme të parave (e.g.% 1).

en: Please enter a valid number of installments.
sq: Ju lutem shkruani një numër të vlefshëm të kësteve.

en: Please enter a valid payment due day.
sq: Ju lutem shkruani një pagesë të vlefshme ditore të pritur.

en: Please enter a valid reminder day.
sq: Ju lutem më kujtoni ditën e duhur.

en: Please enter the contribution.
sq: Ju lutem vendosni kontributin tjetër.

en: Please enter up to 5 email addresses to receive the mailing.
sq: Ju lutem shkruani deri në 5 adresat e-mail-it për të marrë e postimet.

en: Please enter valid Fixed Period Rollover Day
sq: Ju lutem shkruani kohën e saktë dhe ditën që përsëritet.

en: Please enter valid Fixed Period Start Day
sq: Ju lutem shkruani përiudhen e saktë dhe ditën e fillimit.

en: Please follow the proper format for From Email Address
sq: Ju lutem ndiqni formatin e duhur nga adresa E-mailit

en: Please mail your payment to
sq: Ju lutem dërgoni pagesën tuaj tek

en: Please search with 'Survey', to apply this action.
sq: Ju lutem kerki me 'Anketim', per te aplikuar kete veprim.

en: Please select a Survey Result Set.
sq: Ju lutem zgjidhni një grup të rezultateve të anketës

en: Please select a case from the list
sq: Ju lutemi zgjidhni një rast nga lista

en: Please select a membership type.
sq: Ju lutem zgjidhni një lloj anëtarësie.

en: Please select a period (e.g. months, years ...) for how often you want to make this recurring contribution (EXAMPLE: Every 3 MONTHS).
sq: Ju lutem zgjidhni periudhën kohore (p.sh. muaj, vite ...) për mënyrën se sa shpesh doni të bëni këtë kontribut që do të përsëritet (shembull: çdo 3 muaj).

en: Please select at least one Membership Type to include in the Membership section of this page.
sq: Ju lutem zgjidhni së paku një lloj anëtarësie të përfshirë në seksionin e anëtarësisë të kësaj faqeje.

en: Please select some other case to link.
sq: Ju lutem zgjidhni raste të tjera për tu lidhur.

en: Pledge Amounts
sq: Shumat e garantuara

en: Pledge By
sq: Pengjet By

en: Pledge Frequency
sq: Shpeshtësia e premtimit

en: Pledge Frequency Interval
sq: Shpeshtësia e intervalit të premtuar

en: Pledge Frequency Unit
sq: Shpeshtësia e njësisë së premtuar

en: Pledge Information
sq: Informacioni i premtimeve

en: Pledge Payment Reminder
sq: Kujtesë e pagesës së premtimit

en: Pledge Payment Status
sq: Statusi i pagesës së premtuar

en: Pledge Received
sq: Premtimet e marra

en: Pledge Search
sq: Kërkimi i premtimit

en: Pledge Summary
sq: Përmbledhja e pengjeve

en: Pledge by
sq: Premtuar nga

en: Pledge has been Cancelled and all scheduled (not completed) payments have been cancelled.<br />
sq: Premtimi është fshirë dhe planifikimi(i pakompletuar) i pagesave është fshirë .<br />

en: Pledge has been recorded and the payment schedule has been created.<br />
sq: Premtimi është regjistruar dhe planifikimi i pagesës është krijuar.<br />

en: Pledge has been updated.<br />
sq: Premtimi është përditësuar. <br />

en: Pledged
sq: Premtime

en: Pledged For
sq: Premtimet për

en: Pledger
sq: Premtuesi

en: Pledger Name or Email
sq: Emri ose emaili i premtuar

en: Pledges are "Pending" until the first payment is received. Once a payment is received, status is "In Progress" until all scheduled payments are completed. Overdue pledges are ones with payment(s) past due.
sq: Pengjet janë "pritje" deri sa pagesa e parë është pranuar. Pasi pagesa është pranuar, statusi është "në progres" deri sa të gjitha pagesat e planifikuara janë përfunduar. Premtimet e vonuara janë për shkak të pagesës (ave) të kaluara.

en: Pledges made in your honor.
sq: Bërja e premtimit në nderin tuaj

en: Pledges received from %1 since inception.
sq: Pengjet që janë marrë nga %1 që nga fillimi.

en: Preferences Date Options can only be updated
sq: Preferenca data dhe mundësitë mund të përditësohen

en: Premiums Contact Phone
sq: Telefoni i kontaktit për shpërblimet

en: Preview Mailing
sq: Letra e mërparshme

en: Preview Premium
sq: Shpërblimet e përparshme

en: Primary Member ID
sq: ID e anëtarit parësor

en: Primary Members Only
sq: Vetëm anëtarët parësor

en: Print Case List
sq: Printimi i listës së rasteve

en: Print Contributions
sq: Shtyp kontributet

en: Print Members
sq: Shtyp listën e anëtarëve

en: Print Pledge List
sq: Printimi i listës së premtuar

en: Print Respondents
sq: Printo Te Anketuarit

en: Product Name
sq: Emri i prodhimit

en: Product Option
sq: Mundësia prodhimit

en: Prompted by
sq: Nxitur nga

en: Provide a one-line summary of what this case is about.
sq: Parashikimi i një përmbledhje linje se për çfarë bën fjalë ky rast.

en: Questions
sq: Pyetje

en: Queue Name
sq: Emri sipas radhës

en: Queue Runner
sq: Radha drejtuese

en: Reassign Case
sq: Ricaktim rasti

en: Receipt From Name
sq: Emri i marresit

en: Receipt Message
sq: Mesazhi i marrjes

en: Receipt Text
sq: Pranimi i tekstit

en: Recent Pledges
sq: Premtimet më të reja

en: Recipient Email
sq: Marrësi i E-mailit

en: Recipients of <a href="%1">%2</a>
sq: <Përfituesit e href="%1">% <a 2 </ a>

en: Recontact Interval
sq: Intervali i Rikontaktimit

en: Record %1 Responses
sq: Regjistro %1 Pergjigje

en: Record Membership Payment?
sq: Regjistrimi i pagesës së anëtarësisë?

en: Record Renewal Payment?
sq: Regjistrimi i pagesës së ripërtërirë.

en: Record Respondents Interview
sq: Regjistro Intervistën e Respondentëve

en: Record Responses for All
sq: Regjistro Pergjigjet per te Gjithe

en: Record details about this activity here.
sq: Regjistrimi i detajeve rreth këtij aktiviteti.

en: Record survey and petition responses from their reserved contacts
sq: Regjistroni anketimin dhe përgjigjet e peticionit nga kontaktet e tyre të rezervuara

en: Record that contacts voted
sq: Regjistro se kontaktet votuan

en: Redact (hide) Client and Service Provider Data
sq: Redakto (fsheh) të dhënat për dhuruesin

en: Refer to the %1 to learn about this process.
sq: Referojuni %1 për të mësuar në lidhje me këtë proces.

en: Reflect client's story back to them.
sq: Pasqyroni historinë e klientit duke ja kthyer atij.

en: Regular Expression?
sq: Paraqitja e rregullt

en: Related Cases
sq: Rastet e lidhura

en: Related Members Only
sq: Lidhjet primare të anëtarëve

en: Relationship type %1, found in case configuration file, is not present in the database %2
sq: Lidhja e llojeve % 1, gjendet në skedarin e konfigurimit, nuk është i pranishëm në të dhënat % 2

en: Release
sq: Lesho

en: Release Frequency
sq: Frekuenca e Leshimit

en: Release Frequency interval should be a positive number.
sq: Intervali i Frekuences se leshimit duhet te jete numer pozitiv.

en: Release Respondents
sq: Lironi te anketuarit

en: Release Respondents >>
sq: Leshoni te Anketuarit

en: Release Time
sq: Koha e publikimit

en: Release reserved campaign contacts for surveys and petitions
sq: Lesho kontaktet e rezervuara per anketime dhe peticione

en: Released
sq: Leshuar

en: Released.
sq: Leshuar

en: Reminders Sent
sq: Kujtesat e dërguara

en: Renew
sq: Rinovimi

en: Renew Membership Using Credit Card
sq: Rinovim anëtarësimi i përdorimit të Credit Card

en: Renew-Credit Card
sq: Përtëritja e Credit Card

en: Renewal Message
sq: Mesazh i rinovuar

en: Renewal Payment and Receipt
sq: Pagesa rinovimi dhe pranimi

en: Renewing will add the normal membership period to the End Date of the previous period for members whose status is Current or Grace. For Expired memberships, renewing will create a membership period commencing from the 'Date Renewal Entered'. This date can be adjusted including being set to the day after the previous End Date - if continuous membership is required.
sq: Rinovimit do të shtojë periudhën normale të anëtarësimit në fundin e datës së periudhës së mëparshme për anëtarët të cilët statusin aktual apo Grace. Për anëtarësimet skaduar, rinovimit do të krijojë një periudhë që fillon për anëtarësim nga 'Data  hyrjes së re ". Kjo datë mund të rregullohen duke përfshirë edhe duke u ngritur deri në ditën pas përfundimit të datws së kaluar - në qoftë se anëtarësia e vazhdueshme është e nevojshme.

en: Replied
sq: Përsërit

en: Reply-to email
sq: Ripërsëite E-mailin

en: Replyto Email
sq: Ripërsëite E-mailin

en: Report Parameters
sq: Raporti i parametrave

en: Reported By
sq: Transmetuar nga

en: Reporter/Role
sq: Gazetari/Roli

en: Require Membership Signup
sq: Regjistrimi i anëtarësisë së kërkuar

en: Reservation Added
sq: Rezervimi i shtuar

en: Reservation did not add for %count contact. | Reservation did not add for %count contacts.
sq[0]: Rezervimi nuk u shtua per kontaktin %count.
sq[1]: Rezervimi nuk u shtua per kontaktet %count.

en: Reserve
sq: Rezervo

en: Reserve Each Time
sq: Rezervo cdo Kohe

en: Reserve More Respondents >>
sq: Rezervo me shume te Anketuar

en: Reserve Respondents
sq: Te Anketuarit e Rezervuar

en: Reserve and Interview
sq: Rezervo dhe intervisto

en: Reserve campaign contacts for surveys and petitions
sq: Rezervo kontaktet e fushates per anketime dhe peticione.

en: Reserved respondents are released if they haven't been surveyed within this number of days. The Respondent Processor script must be run periodically to release respondents.
sq: Të anketuarit e rezervuar lëshohen nëse nuk janë anketuar brenda këtij numri ditësh. Skipti i Procesit te te anketuarve duhet te jete ne veprim periodikisht per te leshuar te anketuar.

en: Reserved.
sq: Rezervuar

en: Reset Case Timeline?
sq: Rivendos afatin kohorë të rastit

en: Reset Start Date
sq: Rivendos datën e fillimit

en: Respondent Interview
sq: Interviste e Anketuar

en: Respondent Reservation
sq: Rezervim i te Anketuarit

en: Respondent Reserved.
sq: I anketuari i rezervuar

en: Respondent has been released. | %count respondents have been released.
sq[0]: I anketuari eshte leshuar.
sq[1]: %te anketuarit jane leshuar.

en: Respondents
sq: Te anketuarit

en: Response Saved.
sq: Pergjigja u Ruajt

en: Restore Cases
sq: Rikthimi i rasteve

en: Result Options
sq: Opsionet e Rezultateve

en: Result Set for
sq: Rezultati është vendosur për

en: Return-Path
sq: Shtgu i kthimit

en: Return-Path must use a valid email address format.
sq: Shtegu i kthimit duhet të përdor një adrsë të flefshme E-maili

en: Revenue Goal
sq: Qellimi i te ardhurave

en: Role in Case
sq: Roli në rastin

en: Role in Case  %1 '%2'
sq: Roli në rastin %1 `%2`

en: SMS Date
sq: Data SMS

en: SMS Name
sq: Emri SMS

en: SMS Status
sq: Gjendja SMS

en: STEP 2: Please Check Your Email
sq: Hapi 2: Ju lutem Kontrolloni Posten Tuaj.

en: Save As New Template
sq: Ruaj të gjithë shabllonat

en: Save as non voted.
sq: Ruaj si jo e votuar

en: Save as voted.
sq: Ruaj si votuar.

en: Scheduled Amount
sq: Shuma e planifikuar

en: Search All Cases
sq: Kërko të gjitha rastet

en: Search Campaigns
sq: Kerko Fushatat

en: Search Filters
sq: Kërko filtrat

en: Search Mailings
sq: Kërko letrat

en: Search Petition
sq: Kerko Peticionin

en: Search Petitions
sq: Kerko Peticionin

en: Search Survey
sq: Kerko Fushatat

en: Search Surveys
sq: Kerko Anketim

en: Select Case for Merge
sq: Zgjidhni rastin për bashkim

en: Select Membership Organization and then Membership Type.
sq: Zgjedh pjesëtaret e organizatës, anëtarët dhe llojin

en: Select Result Set
sq: Zgjidh rezultatin e vendosur

en: Select Year (for monthly breakdown)
sq: Zgjidh vitin (më ndarje mujore)

en: Select an Online Contribution page that the user can access to make self-service pledge payments. (Only Online Contribution pages configured to include the Pledge option are listed.)
sq: Zgjidh një faqe online të kontributit që përdoruesi mund të hyn për ta bërë vetë-shërbimin e pagesës së pengut. (Vetëm faqet Online të Kontributit të konfiguruar që të përfshijë opsionin e pengut që janë të rënditura.)

en: Select at least one option from Contribution(s).
sq: Përzgjidhni të paktën një mundësi nga kontributi (te).

en: Select the Activity Type.
sq: Zgjidh Llojin e Aktivitetit

en: Select the campaign for which survey is created.
sq: Zgjidh fushatën për të cilën është krijuar anketimi.

en: Selected %1 type has not been deleted.
sq: Zgjedh 1% lloji nuk është fshirë.

en: Selected Activity cannot be deleted.
sq: Aktiviteti i zgjedhur nuk mund të fshihet.

en: Selected Location type has been deleted.
sq: Loji i vendit të zgjedhur është fshirë

en: Selected Option
sq: Zgjidhni mundësinë

en: Selected Relationship type has been deleted.
sq: Lloji i zgjedhur i lidhjes është fshirë.

en: Selected Survey type has been deleted.
sq: Lloji i Anketimit te Zgjedhur eshte fshire.

en: Selected contact type can not be deleted. Make sure contact type doesn't have any associated custom data or group.
sq: Lloji i kontaktit të zgjedhur nuk mund të fshihet. Sigurohuni që lloj kontaktit të mos ketë asnjë të dhënë të lidhur, ose grup me porosi.

en: Selected contact type has been deleted.
sq: Lloji i kontaktit të zgjedhur është fshirë.

en: Selected mailing has been deleted.
sq: Letra që keni zgjedhur është fshirë

en: Selected membership status has been deleted.
sq: Kjo anëtarësi e zgjedhur nuk  mund të fshihet

en: Selected membership type has been deleted.
sq: Lloji i zgjedhur i anëtarësimit është fshirë.

en: Selected option group has been deleted.
sq: Grupi i përzgjedhur i mundshëm është fshirë.

en: Selected participant status has <strong>NOT</strong> been deleted; there are still participants with this status.
sq: Statusi i përzgjedhur i pjesëmarrësve <strong> nuk ka </ strong> është fshirë, me këtë status ka ende pjesëmarrës.

en: Selected participant status has been deleted.
sq: Grupi dhe statusi i pjesëmarësve është fshirë.

en: Self-service Payments Page
sq: Vetë-shërbimi i faqes së pagesave

en: Send Acknowledgment?
sq: Dërgimi i mirënjohjes?

en: Send Confirmation and Receipt?
sq: Dërgimi i konfirmimit dhe pranimi?

en: Send Initial Reminder
sq: Dërgo lajmërimin fillestar

en: Send a Copy
sq: Dërgo një kopje

en: Send additional reminders
sq: Dërgo lajmërime shtesë

en: Send up to
sq: Dërgojë deri në

en: Sent By
sq: Dërguesi

en: Separate Membership Payment
sq: Ndarja e pagesës së anëtarësisë

en: Settings - Date
sq: Instrumente - data

en: Settings - Payment Processor
sq: Instrumetet e përpunimit të pagesave

en: Should this status be considered a current membership in good standing. EXAMPLE: New, Current and Grace could all be considered 'current'.
sq: Duhet që ky status të konsiderohet një anëtarësim aktual në gjendje të mirë. SHEMBULL: të reja, aktuale dhe hire të gjitha mund të konsiderohen 'aktuale'.

en: Show my contribution in the public honor roll
sq: Trego kontributin tim në listën publike të nderit

en: Sign
sq: Nenshkruaj

en: Sign Petition
sq: Nenshkruaj Peticionin

en: Sign the Petition
sq: Firmos Peticionin

en: Signature Label
sq: Nënshkrimi i etiketës

en: Signatures
sq: Nenshkrimet

en: Source of this membership. This value is searchable.
sq: Burimi i këtij anëtarësimi. Kjo vlerë kërkohet.

en: Start Event
sq: Fillimi i veprimtarisë

en: Start Event Adjust Interval
sq: Rregullimi i intervalit të fillimit të ngjarjes

en: Start Event Adjust Unit
sq: Rregullimi i njësisë së fillimit të ngjarjes

en: Start Event Adjustment
sq: Filloni rregullimin e ngjarjes

en: Start Offset
sq: Nisja e degëzimit

en: Start date must be set if end date is set.
sq: Data e fillimit duhet të vendoset nëse data e përfundimit është vendosur.

en: Status Class
sq: Statusi i klasit

en: Status Override
sq: Refuzim Statusi?

en: Status Override?
sq: Refuzim Statusi?

en: Status class is a required field
sq: Klasa e statusit është një fushë e kërkuar

en: Status of this membership.
sq: Statusi i këtij anëtarësimi

en: Subject Label
sq: Subjekti i etiketës

en: Submit Time
sq: Paraqitja e kohës

en: Subscribe
sq: Regjistrohuni

en: Subscribe to Mailing List - %1
sq: Regjistrohu në listën postare - 1%

en: Success Rate
sq: Shkalla e suksesit

en: Successful
sq: Me sukses

en: Summary of All Cases
sq: Përmbledhja e të gjitha rasteve

en: Supporter profile is a required field.
sq: Profili mbështetës është një fushë e nevojshme.

en: Survey - %1
sq: Anketim - %1

en: Survey Dashboard
sq: Paneli i Anketimit

en: Survey Hold Duration
sq: Kohezgjatja e Anketimit

en: Survey ID
sq: ID e Anketes

en: Survey Interviewer - %1
sq: Intervistuesi i Anketimit - %1

en: Survey Is Active
sq: Anketimi eshte aktiv

en: Survey Modified On
sq: Anketimi modifikuar ne

en: Survey Report
sq: Raporti I Anketimit

en: Survey Status - %1
sq: Statusi i Anketimit - %1

en: Survey Type
sq: Lloji i Anketimit

en: Survey Type ID
sq: ID e Llojit te Anketimit

en: Survey(s)
sq: Anketim

en: Surveys
sq: Anketimet

en: Tell Friends
sq: Tregoni miqve

en: Test Recurring Payments URL
sq: Povat përsëritëse URL e pagesave

en: Thank you for signing the petition.
sq: Faleminderit per nenshkrimin e peticionit.

en: Thank you for your Pledge
sq: Faleminderit për premtimin tuaj

en: Thank your for your generous support.
sq: Ju falënderoj për mbeshtetjen tuaj bujare

en: Thank-you Footer
sq: Faleminderit për shënimin

en: Thank-you Sent
sq: Faleminderit për dërgimin

en: The %1 '%2' has been saved.
sq: '% 1' e 2% është ruajtur.

en: The Contact Type '%1' has been saved.
sq: Loji i kontaktit '%1' është ruajtur

en: The Message Template '%1' has been saved.
sq: Loji i mesazhit  %1 është ruajtur

en: The Open Case activity type is missing or disabled. Please have your site administrator check Administer > Option Lists > Activity Types for the CiviCase component.
sq: Rasti i hapur i aktivitetit është zhdukur ose i padukshëm. Ju lutemi nëse keni administratorin e faqes suaj kantaktoni atë> Listat mundësitë> Llojet e aktiviteteve për përbërësin CiviCase.

en: The Option Group '%1' has been saved.
sq: Grupi i përzgjedhur i mundshëm '%1' është ruajtur.

en: The Participant Status has been updated.
sq: Statusi i pjesëmarrësve është përditësuar.

en: The Relationship Type has been saved.
sq: Lloji i marrëdhënieve është ruajtur.

en: The Survey type '%1' has been saved.
sq: Lloji i Anketimit '%1' eshte ruajtur.

en: The date type '%1' has been saved.
sq: Data '%1' është ruajtur

en: The default status is assigned when there are no matching status rules for a membership.
sq: Statusi parazgjedhur është caktuar kur nuk ka rregulla që përputhen me statusit për një anëtarësim.

en: The existing option choices for %1 group are listed below. You can add, edit or delete them from this screen.
sq: Zgjedhjet ekzistuese për grupin %1 janë të shënuara më poshtë. Ju mund të shtoni, ndryshoni ose fshini ato nga ky ekran.

en: The following errors were detected in %1 message:
sq: Gabimet e mëposhtme janë zbuluar në 1% të mesazhit:

en: The location type '%1' has been saved.
sq: Loji i vendit '%1' është ruajtur

en: The mailing component '%1' has been saved.
sq: % 1' e përbërësit postar jannë ruajtur.
    CiviCRM Testi i letrave (% 1)

en: The mailing has been canceled.
sq: Letra është anuluar

en: The maximum number of contacts is already reserved for this interviewer.
sq: Numri maksimal i kontakteve është rezervuar për këtë intervistues.

en: The membership End Date is %1.
sq: Data e përfundimit të anëtarësisë është %1.

en: The membership status '%1' has been saved.
sq: Vlera e përzgjedhur '%1' është ruajtur.

en: The membership type '%1' has been saved.
sq: Lloji i zgjedhur anëtarësimi është ruajtur %1.

en: The new Participant Status has been saved.
sq: Statusi i ri i pjesëmarrësve është ruajtur.

en: The new membership End Date is %1.
sq: Data e fundit e anëtarësimit të ri është %1.

en: The page you requested is currently unavailable.
sq: Faqja që kërkohet është aktualisht e padisponueshme.

en: The premium you have selected requires a minimum contribution of %1
sq: Shpërblimi që ju keni zgjedhur kërkon një kontribut minimal prej %1

en: The requested online contribution page is missing a required Contribution Amount section or Membership section or Price Set. Please check with the site administrator for assistance.
sq: Kjo faqe e kontributit online nuk ka shuma të kërkuara kantributesh as seksion kontributi ose seksion anëtarësimit ose vënje çmimi. Ju lutemi kërkoni ndihmë administratorit të faqes.

en: The selected activity has been moved to the Trash. You can view and / or restore deleted activities by checking "Deleted Activities" from the Case Activities search filter (under Manage Case).<br />
sq: Aktiviteti i zgjedhur është fshirë. Ju mund të shikoni dhe / ose të riktheni aktivitetin e fshirë duke kontrolluar "Aktivitetet e fshira" nga filtri i kërkimit të aktiviteteve të rastit (sipas drejtimit të rastit). <br />

en: The selected activity has been restored.<br />
sq: Aktiviteti i zgjedhur është rikthyer. <br />

en: There are currently no %1.
sq: Nuk janë aktualisht % 1.

en: There are no Archived %2. You can archive %2 from <a href='%1'>Scheduled or Sent %2</a>.
sq: Nuk ka letër të arkivuar%2.  Ju mund arkivoni letrat %2 from <a href='%1'> Planifikoni ose dërgoni letrat %2</a>.

en: There are no Pledges for your record.
sq: Nuk ka premtime sipas të dhënave tuaja.

en: There are no Scheduled or Sent %1.
sq: Nuk është planifikim asnjë dërgim %1.

en: There are no Unscheduled %1.
sq: Nuk ëshë planifikuar asnjë dërgesë ose 1%.

en: There are no case records for this contact.
sq: Nuk ka aktivitete të përcaktuara për këtë rast.

en: There are no cases with activities scheduled in the past two weeks. Use %1 to expand your search.
sq: Nuk ka raste të hapura me aktivitete të planifikuara në dy javët e ardhshme. Përdorni %1 për të zgjeruar kërkimin tuaj.

en: There are no custom data sets for activity type "%1". To create one, <a href="%2" target="%3">click here</a>.
sq: Nuk ka te dhena te personalizuara per tipin e aktivitetit "%1". Per te krijuar nje,<ahref="%2" target="%3">kliko ketu</a>.

en: There are no open cases with activities scheduled in the next two weeks. Use %1 to expand your search.
sq: Nuk ka raste të hapura me aktivitete të planifikuara në dy javët e ardhshme. Përdorni %1 për të zgjeruar kërkimin tuaj.

en: There are no public mailing list groups to display.
sq: Nuk ka grupe publike as listë postimesh për të shfaqur.

en: There are no survey types entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
sq: Nuk janë futur lloje të anketimeve. Ju mund të shtoni një <a href='%1'> </a>.

en: There are no tags currently assigned to this case.
sq: Aktualisht nuk ka aktivitete të përcaktuara për këtë rast.

en: There is no valid Membership Status available for selected membership dates.
sq: Nuk ka status të vlefshëm anëtarësie për datën e e zgjedhur të anëtarësisë.

en: There was an error in your request
sq: Në kërkesën tuaj nuk kishte një gabim

en: They have been added to %1.
sq: Ato jane shtuar tek %1.

en: This Invoice ID already exists in the database.
sq: Kjo ID faturë  ekziston tashmë ntashm në bazën e të dhënave.

en: This Label already exists in the database for the selected contact type.
sq: Ky emërtim tashmë ekziston në bazën e të dhënave për llojin e kontaktit përzgjedhur.

en: This Transaction ID already exists in the database. Include the account number for checks.
sq: Ky ID i transaksionit tashmë ekziston në bazën e të dhënave. Përfshije numrin e llogarisë për të kontrolluar.

en: This applies to weekly, monthly and yearly payments.
sq: Kjo vlen edhe për pagesat javore, mujore dhe vjetore.

en: This contact type name already exists in database. Contact type names must be unique.
sq: Ky lloj kontakti me këtë emër tashmë ekziston në bazën e të dhënave. Emrat llojeve të kontakteve duhet të jenë unike.

en: This contributor must have a valid email address (and must not have the "Do Not Email" flag checked).
sq: Ky kontribues duhet të ketë një adresë të vlefshme e-maili (nuk duhet të ketë "e-mail" me flamur të kontrolluar).

en: This is a reminder that the next payment on your pledge is due on %1.
sq: Kjo është një kujtesë se pagesa e ardhshme e pengut tuaj është pasojë e %1.

en: This is case is currently assigned to %1.
sq: Ky rast është aktualisht i caktuar tek %1.

en: This may mean the loss of a substantial amount of data, and the action cannot be undone.
sq: Kjo mund të thotë humbje e një sasie të konsiderueshme të të dhënave, dhe veprim nuk mund të zhbëhet.

en: This membership type cannot be deleted due to following reason(s):
sq: Ky lloj anëtarësimi nuk mund të fshihet për arsye(t) e mëposhtme:

en: This message is having a invalid token - %1: %2
sq: Ky mesazh është shenjë një gjeje të pavlefshme -% 1:% 2

en: This message is missing a required token - {%1}: %2
sq: Nga ky mesazh është zhdukur një shenjë e nevojshme - {1}%: 2%

en: This page includes a Profile with Membership fields - but the Membership Block is NOT enabled. Please notify the site administrator.
sq: Kjo faqe përmban një profil me fusha të anëtarësimit - por Block anëtarësimi nuk është e aktivizuar. , Ju lutemi njoftoni administratorin e faqes.

en: This page lists all case records for %1.
sq: Kjo faqe jep listën e të gjitha të dhënave të vendosura për %1.

en: This title is already associated with the selected activity type. Please specify a unique title.
sq: Ky titull tashme eshte i lidhur me tipin e zgjedhur te aktivitetit. Ju lutem specifikoni nje titull unik.

en: This title is already associated with the selected campaign and activity type. Please specify a unique title.
sq: Ky titull tashme eshte i lidhur me tipin e zgjedhur te aktivitetit dhe fushates. Ju lutem specifikoni nje titull unik.

en: This title will be displayed at the top of the thank-you page.
sq: Ky titull do shfaqet ne fillim te faqes faleminderit.

en: This token can only be used in send mailing context (body, header, footer)..
sq: Kjo shenjë mund të përdoren vetëm në kontekstin e postimeve që dërgoni (trupi, titulli, shënimet) ..

en: Thumbnail
sq: Parapamja

en: Time is required for this format.
sq: Koha është e nevojshme për këtë format.

en: Title - New Membership
sq: Titulli - anëtarësimi i ri

en: Title - Renewals
sq: Titulli-Rinovimi

en: Title for Premiums section
sq: Ttulli i seksionit të shpërblimeve

en: Title of the survey.
sq: Titulli per Anketimin.

en: To Be Paid
sq: Për tu paguar

en: To be paid in
sq: Për tu paguar në

en: To complete and confirm your signature, please follow the activation instructions sent to the email address you provided.
sq: Për të përfunduar dhe konfirmuar nënshkrimin tuaj, ndiqni udhëzimet e aktivizimit të dërguara në adresën e postes që keni dhënë.

en: Total Pledge Amount
sq: Totali i shumës së premtuar

en: Total Pledge Amount should be greater than zero.
sq: Shuma totale e premtuar duhet të jetë më i madh se zero.

en: Total Pledges
sq: Totali i premtimeve

en: Total Recipients:
sq: Marrësit në përgjithësi

en: Total Reserve
sq: Rezervim Total

en: Total amount entered
sq: Shuma totale e hyrë

en: Total amount expected
sq: Shuma totale e pritur

en: Total for amounts entered below does not match the expected batch total.
sq: Totali për shumat e hyra më poshtë nuk përputhet me totalin e pritur të serisë

en: Total reserved contacts should be a positive number
sq: Totali i rezervuar i kontakteve duhet te jete numer pozitiv

en: Total reserved per interviewer
sq: Totali i rezervuar per intervistuesin

en: Trackable Opens
sq: Hap një gjurmim

en: Trackable Replies
sq: Udha e përgjigjigjeve

en: Trackable URLs
sq: Gjurmime URLs

en: URL Click-through tracking
sq: URL Klik-përmes përcjelljes

en: Unable to load configuration file for the referenced case type: '%1' %2.
sq: E pamundur të ngarkohet konfigurimi i skedarëve për llojin e rastit referues: '%1' %2.

en: Unique Click-throughs
sq: Mënyra e vetme e klikimit përmes

en: Unique Replies
sq: Përgjigjet e veçanta

en: Unique Tracked Opens
sq: Hap një gjurmim të veçantë

en: Unknown bounce type: Could not parse bounce email
sq: Lloji i panjohur i kapërcimit: Analizë e pamundur e E-mail. Lloji i panjohur i kapërcimit.

en: Unopened/Hidden
sq: E pahapur/e fshehur

en: Unsubscribe Requests
sq: Kërkesat e çregjistrimit

en: Unsubscription Groups
sq: Grupe të çaktivizuara

en: Update Campaign
sq: Perditeso Fushaten

en: Update Contact Information
sq: Përditëso të dhënat e kontaktit

en: Update Members(s)
sq:  Përditësimi i anëtarit (ëve)

en: Update Memberships
sq: Përditësimi i anëtarëve

en: Update Petition
sq: Perditeso Peticionin

en: Update Response
sq: Perditesimi I Pergjigjes

en: Update Responses for All
sq: Perditeso Pergjigjet per te Gjithe

en: Update Survey
sq: Perditeso Anketimin

en: Update Template
sq: Përditëso shabllonin

en: Update existing Membership
sq: Përditësimi i antarësimit ekzistues

en: Url Tracking
sq: Përcjellja Url

en: Use Template
sq: Përdor shabllonin

en: Use existing result set
sq: Përdorni grupin ekzistues të rezultateve

en: Use this form to Add new Survey. You can create a new Activity type, specific to this Survey or select an existing activity type for this Survey.
sq: Perdor kete forme per te Shtuar Anketim te Ri. Ju mund te krijoni nje lloj Aktiviteti, specifikisht tek ky Anketim ose zgjedh nje lloj aktiviteti per kete Anketim.

en: Use this form to enable and configure a Membership Signup and Renewal section for this Online Contribution Page. If you're not using this page for membership signup, leave the <strong>Enabled</strong> box un-checked..
sq: Përdorni këtë formular për të mundësuar dhe konfiguruar një regjistrohu të anëtarësimit dhe për gjetë seksion e faqes së kontributit Online. Nëse ju nuk jeni duke përdorur këtë faqe për anëtarësim regjistroheni, të lënë <strong> aktivizo</ strong> box-in e kontrolluar..

en: Use this form to submit Membership Record on behalf of %1. <strong>A %2 transaction will be submitted</strong> using the selected payment processor.
sq: Përdorni këtë formular për të ripërtrirë Recordin e anëtarësimi në emër të %1. <strong>A %2 transaksioni do të dorëzohet në </ strong> duke përdorur procesori pagesën e përzgjedhur.

en: User Name Label
sq: Emri i etiketës së përdoruesit

en: Validate & Process the Batch
sq: Vlerëso dhe Proçeso serinë

en: View Case
sq: Shih rastin

en: View Membership
sq: Shiko anëtarësinë

en: View Pledge
sq: Shiko premtimin

en: View Survey Report
sq: Shiko Raportin e Anketimit

en: View System Default Message Template
sq: Shiko sistemin e modelit të mesazheve

en: View current revision
sq: Shiko rishikimin aktual

en: View this revision of the activity record.
sq: Shiko këtë ripërtëritje të aktivitetit të regjistruar

en: Viewing Contacts
sq: Shiko kontaktet

en: Visible
sq: I dukshëm, i dallueshëm

en: Vote
sq: Voto

en: Vote Cancelled.
sq: Vota Anulluar

en: Vote Recorded.
sq: Votimi i regjistruar

en: Voted?
sq: Votuar?

en: WARNING: Deleting this batch will result in the loss of all data entered for the batch.
sq: KUJDES: Fshirja kësaj serie do të rezultojë në humbjen e të gjitha të dhënave për të hyrë në seri.

en: WARNING: Deleting this pledge will also delete any related pledge payments.
sq: KUJDES: fshirja e këtij premtimi do fshi gjithashtu ndonjë pagesat e lidhura të pengut.

en: We could not found respondent for this survey to release.
sq: Nuk mundëm të gjejmë të anketuar për këtë sondazh për t'u leshuar.

en: Weight sets the order of precedence for automatic assignment of status to a membership. It also sets the order for status displays. EXAMPLE: The default 'New' and 'Current' statuses have overlapping ranges. Memberships that meet both status range criteria are assigned the status with the lower weight.
sq: Pesha përcakton rendin e përparësisë për caktimin automatik të statusit për një anëtarësim. Ajo gjithashtu përcakton rendin dhe tregon statusin. SHEMBULL: zgjedhja 'New' dhe 'aktuale' statuse kanë mbivendosje. Anëtarësi që plotësojnë dy kriteret rreze të statusit janë caktuar nga statusi me peshë më të ulët.

en: When did this contact first become a member?
sq: Kush e bën këtë kontakt së pari bëhet anëtar?

en: When does this status begin? EXAMPLE: <strong>New</strong> status begins at the membership 'join date'.
sq: Kur do të fillojë  ky status? SHEMBULL: <strong> New </ strong> statusi fillon në 'data e anëtarësimit'.

en: When does this status end? EXAMPLE: <strong>Current</strong> status ends at the membership 'end date'.
sq: Kur përfundon statusi? SHEMBULL:<strong>Current</strong> statusi përfundon tek `data e përfundimit` të anëtarësimit.

en: When this box is checked, the membership fee is included in the listing of each membership option on the signup and renewal page. This is recommended for most configurations.
sq: Kur kjo kuti është e kontrolluar, tarifa e anëtarësimit është përfshirë në listë të çdo mundësie të anëtarësimit në faqe të hyrjes dhe ripërtritjes. Kjo është këshillohet për konfigurimin më të madh.

en: With client
sq: Me klient

en: With client(s)
sq: Me klientët

en: With other contact(s)
sq: Me konaktet e tjerë(a)

en: With this configuration, the membership fee is automatically charged, and users have an option to make an additional contribution (two separate payment transactions will be generated).
sq: Me këtë konfigurim, tarifa e anëtarësimit është vendosurr automatikisht, përdoruesit kanë  mundësi për të bërë një kontribut shtesë (dy transaksionet e pagesave të veçanta do të gjenerohen).

en: You are already subscribed in %1, your subscription is %2.
sq: Ju jeni regjistruar tashmë në 1%, abonimi juaj është% 2.

en: You are not authorized to access all cases and activities.
sq: Ju nuk jeni i autorizuar për të hyrë në të gjitha rastet dhe aktivitetet.

en: You can <a href='%1'>create and send one</a>
sq: Ju mund të krijoni <a href='%1'> dhe të dërgoni një </a>

en: You can <a href='%1'>create and send one</a>.
sq: Ju mund <a href='%1'> krijuar dhe dërguar një </ a>.

en: You can create new result options for this survey, or select an existing survey result set which you've already created for another survey.
sq: Mund të krijoni opsione të reja të rezultateve për këtë anketim, ose zgjidhni një sërë rezultatesh ekzistuese të anketës që keni krijuar për një anketim tjetër.

en: You can modify the activity subject before filing.
sq: Ju mund të modifikoni subjektin e aktivitetit para dorëzimit.

en: You can not add another '%1' activity to this case. %2
sq: Ju nuk mund të shtoni një tjetër aktivitet '% 1' në këtë rast. 2%

en: You can reserve a maximum of %count contact at a time for this survey. | You can reserve a maximum of %count contacts at a time for this survey.
sq[0]: Ju mund të rezervoni një maksimum prej %count kontaktesh ne nje kohe per kete anketim.
sq[1]: Ju mund të rezervoni një maksimum prej %count kontaktesh ne nje kohe per kete anketim.

en: You cannot set up a recurring contribution if you are not paying online by credit card.
sq: Ju nuk mund të bëni një kontribut të përsëritur në qoftë se nuk paguani online me kartë krediti.

en: You do not have any active %1
sq: Ju nuk keni asnjë lloj rasti aktiv %1

en: You do not have permission to access this mailing report
sq: Ju nuk keni leje për të hyrë në këto postime

en: You have already signed this petition but we<strong>need to confirm your email address</strong>.
sq: Ju tashmë keni nënshkruar këtë kërkesë, por ne <strong> duhet të konfirmojmë adresën tuaj të postës elektronike </ strong>

en: You have already signed this petition but you still <b>need to verify your email address</b>.
sq: Ju tashmë keni nënshkruar këtë peticion por ju akoma <b> duhet te verifikoni adresen e postes tuaj </b>.

en: You have already signed this petition.
sq: Ju tashmë keni nënshkruar këtë peticion.

en: You may choose to include a pre-configured Footer block below your message. This is a good place to include the required unsubscribe, opt-out and postal address tokens.
sq: Ju mund të zgjidhni për të përfshirë një bllok të para-konfiguruar poshtë mesazhit tuaj. Ky është një vend i mirë për të përfshirë çrezstrimin e kërkuar, opt-out dhe argumentet e Adresave AK.

en: You may choose to include a pre-configured Header block above your message.
sq: Ju mund të zgjidhni për të përfshirë një bllok të para-konfiguruar të titullit të mesazhit tuaj.

en: You must have at least the test or live section filled
sq: Ju duhet të keni të paktën testin e mbushur ose pjesën e drejtpërdrejt

en: You must have at least the user_name specified
sq: Ju duhet të keni të paktën të specifikuar emrin e përdoruesit

en: You need to enable CiviContribute before enabling CiviPledge.
sq: Ju duhet të mundësoni Civi kontribute para se të mundësoni Civi premtime.

en: You need to setup and load Case and Activity configuration files before you can begin using the CiviCase component.
sq: Ju duhet të ngarkoni edhe fotografitë, ta bëni konfigurimin e rastit dhe t'i aktivizoni para se të mund të filloni të përdorni pëbërësit CiviCase.

en: You will not be able to send an acknowledgment for this pledge because there is no email address recorded for this contact. If you want a acknowledgment to be sent when this pledge is recorded, click Cancel and then click Edit from the Summary tab to add an email address before recording the pledge.
sq: Ju nuk mund të dërgoni një mirënjohje për këtë premtim sepse nuk ka adresë emaili të regjistruar për këtë kontakt. Nëse ju doni të dërgoni një mirënjohje kur ky premtim është regjistruar, shtypni anulo dhe pastaj shtypni modifiko nga tabela përmbledhëse që të shtoni një adresë e-maili përpara regjistrimit të premtimit.

en: You will not be able to send an automatic email receipt for this Membership because there is no email address recorded for this contact. If you want a receipt to be sent when this Membership is recorded, click Cancel and then click Edit from the Summary tab to add an email address before recording the Membership.
sq: Ju nuk do të jeni në gjendje të dërgoni një faturë automatike me email për këtë anëtarësim, sepse nuk ka adresë emaili të regjistruar për këtë kontakt. Nëse doni që një faturë të dërgohet kur kjo Anëtarësi është  regjistruar, kliko Cancel dhe pastaj kliko Edit nga tabela përmbledhëse dhe shtoni një adresë e-mail para regjistrimit të anëtarësisë.

en: You will not be able to send an automatic email receipt for this Renew Membership because there is no email address recorded for this contact. If you want a receipt to be sent when this Membership is recorded, click Cancel and then click Edit from the Summary tab to add an email address before Renewal the Membership.
sq: Ju nuk do të jeni në gjendje të dërgoni një faturë automatike email për këtë ripërtritje anëtarësimi, sepse adresa juaj e emailit nuk është regjistruar për këtë kontakt. Në qoftë se ju doni që një faturë të dërgohet kur anëtarësimi është regjistruar, kliko Cancel dhe pastaj kliko Redaktoni në tab përmbledhje dhe shtoni një adresën e-mail për ribërjen e anëtarësimit.

en: Your Case Role(s)
sq: Rolet e rastit (eve) qe keni

en: Your Email Settings have been updated.
sq: Cilësimet e reja të E-mailit janë ruajtur.

en: Your Membership(s)
sq: Anëtarësimi (et) tuaja

en: Your Pledge(s)
sq: Premtim (et) tuaja

en: Your organization can use Campaigns to track all constituent interactions related to a particular fund-raising or engagement effort. You can link activities, contributions, event participation, mailings, membership signups, and pledges to a particular campaign.
sq: Kompania juaj mund të përdorë fushatat për të ndjekur të gjitha ndërveprimet përbërëse lidhur me një përpjekje të veçantë ngritje fondesh ose angazhim. Ju mund të lidhni aktivitete, kontribute, pjesëmarrje në evenimente, postime, regjistrime të anëtarësimit dhe zotime për një fushatë të caktuar.

en: Your site administrator must also configure a "cron job" (scheduled server task) to run this script.
sq: Ju si administrator faqen tuaj gjithashtu duhet të konfiguroni në "punë cron" (detyrë e planifikuar në server) për të përdorimi këtë shkrim.

en: administer CiviCampaign
sq: Administrimi CiviCampaign

[ctx: country]
en: Afghanistan
sq: Afganistan

[ctx: country]
en: Africa West, East, Central and Southern
sq: Afrika Perëndimore, Lindore, Qendore dhe Jugore

[ctx: country]
en: Albania
sq: Shqipëri

[ctx: country]
en: Algeria
sq: Algjeri

[ctx: country]
en: America South, Central, North and Caribbean
sq: Amerika e Jugut, Qendrore, e Veriut dhe Karaibike

[ctx: country]
en: American Samoa
sq: Samoa Amerikane

[ctx: country]
en: Angola
sq: Angolë

[ctx: country]
en: Anguilla
sq: Anguila

[ctx: country]
en: Antarctica
sq: Antarktidë

[ctx: country]
en: Antigua and Barbuda
sq: Antigua dhe Barbuda

[ctx: country]
en: Argentina
sq: Argjentinë

[ctx: country]
en: Armenia
sq: Armeni

[ctx: country]
en: Asia-Pacific
sq: Azi-Paqësor

[ctx: country]
en: Australia
sq: Australi

[ctx: country]
en: Austria
sq: Austri

[ctx: country]
en: Azerbaijan
sq: Azerbaixhan

[ctx: country]
en: Bahrain
sq: Bahrein

[ctx: country]
en: Belarus
sq: Bjelorusi

[ctx: country]
en: Belgium
sq: Belgjikë

[ctx: country]
en: Bhutan
sq: Butan

[ctx: country]
en: Bolivia
sq: Bolivi

[ctx: country]
en: Bonaire, Saint Eustatius and Saba
sq: Banire, Shen Eustasi dhe Saba

[ctx: country]
en: Bosnia and Herzegovina
sq: Bosnjë-Hercegovinë

[ctx: country]
en: Botswana
sq: Botsvana

[ctx: country]
en: Bouvet Island
sq: Ishulli Bouve

[ctx: country]
en: British Indian Ocean Territory
sq: Territoret Britanike të Oqeanit Indian

[ctx: country]
en: Bulgaria
sq: Bullgari

[ctx: country]
en: Cambodia
sq: Kamboxhia

[ctx: country]
en: Cameroon
sq: Kamerun

[ctx: country]
en: Canada
sq: Kanada

[ctx: country]
en: Cape Verde
sq: Kepi i Gjelbër

[ctx: country]
en: Cayman Islands
sq: Ishujt Kajman

[ctx: country]
en: Central African Republic
sq: Republika e Afrikës Qendrore

[ctx: country]
en: Chad
sq: Çad

[ctx: country]
en: Chile
sq: Kili

[ctx: country]
en: China
sq: Kinë

[ctx: country]
en: Christmas Island
sq: Ishulli i Krishtlindjeve

[ctx: country]
en: Cocos (Keeling) Islands
sq: Ishujt Kokos (Keeling)

[ctx: country]
en: Colombia
sq: Kolumbi

[ctx: country]
en: Comoros
sq: Komore

[ctx: country]
en: Congo, Republic of the
sq: Republika e Kongos

[ctx: country]
en: Congo, The Democratic Republic of the
sq: Republika Demokratike e Kongos

[ctx: country]
en: Cook Islands
sq: Ishujt Kuk

[ctx: country]
en: Costa Rica
sq: Kosta Rika

[ctx: country]
en: Croatia
sq: Kroaci

[ctx: country]
en: Cuba
sq: Kubë

[ctx: country]
en: Curaçao
sq: Kuraçao

[ctx: country]
en: Cyprus
sq: Qipro

[ctx: country]
en: Czech Republic
sq: Republika Çeke

[ctx: country]
en: Côte d’Ivoire
sq: Bregu i Fildishte

[ctx: country]
en: Denmark
sq: Danimarkë

[ctx: country]
en: Djibouti
sq: Xhibut

[ctx: country]
en: Dominica
sq: Dominika

[ctx: country]
en: Dominican Republic
sq: Republika Dominikane

[ctx: country]
en: Ecuador
sq: Ekuador

[ctx: country]
en: Egypt
sq: Egjypt

[ctx: country]
en: Equatorial Guinea
sq: Guinea Ekuatoriale

[ctx: country]
en: Eritrea
sq: Eritre

[ctx: country]
en: Estonia
sq: Estoni

[ctx: country]
en: Ethiopia
sq: Etiopi

[ctx: country]
en: Europe and Central Asia
sq: Evropë dhe Azi Qendrore

[ctx: country]
en: Falkland Islands (Malvinas)
sq: Ishujt Folkland (Malvinas)

[ctx: country]
en: Faroe Islands
sq: Ishujt Faroe

[ctx: country]
en: Fiji
sq: Fixhi

[ctx: country]
en: Finland
sq: Finlandë

[ctx: country]
en: France
sq: Francë

[ctx: country]
en: French Guiana
sq: Guajana Franceze

[ctx: country]
en: French Polynesia
sq: Polinezia Franceze

[ctx: country]
en: French Southern Territories
sq: Territoret Franceze Jugore

[ctx: country]
en: Georgia
sq: Georgji

[ctx: country]
en: Germany
sq: Gjermani

[ctx: country]
en: Ghana
sq: Gana

[ctx: country]
en: Gibraltar
sq: Gjibraltar

[ctx: country]
en: Greece
sq: Greqi

[ctx: country]
en: Greenland
sq: Groenlandë

[ctx: country]
en: Guadeloupe
sq: Guadalup

[ctx: country]
en: Guernsey
sq: Gernsi

[ctx: country]
en: Guyana
sq: Guajana

[ctx: country]
en: Heard Island and McDonald Islands
sq: Ishulli Heard dhe Ishujt McDonalds

[ctx: country]
en: Holy See (Vatican City State)
sq: Selia e Shenjtë (Qytet-shteti i Vatikanit)

[ctx: country]
en: Hungary
sq: Hungari

[ctx: country]
en: Iceland
sq: Islandë

[ctx: country]
en: India
sq: Indi

[ctx: country]
en: Indonesia
sq: Indonezi

[ctx: country]
en: Iran, Islamic Republic of
sq: Republika Islamike e Iranit

[ctx: country]
en: Iraq
sq: Irak

[ctx: country]
en: Ireland
sq: Irlandë

[ctx: country]
en: Isle of Man
sq: Ishulli i Robit

[ctx: country]
en: Israel
sq: Izrael

[ctx: country]
en: Italy
sq: Itali

[ctx: country]
en: Jamaica
sq: Xhamaika

[ctx: country]
en: Japan
sq: Japoni

[ctx: country]
en: Jersey
sq: Xhersi

[ctx: country]
en: Jordan
sq: Jordani

[ctx: country]
en: Kazakhstan
sq: Kazakistan

[ctx: country]
en: Kenya
sq: Kenia

[ctx: country]
en: Korea, Democratic People's Republic of
sq: Republika Popullore Demokratike e Koresë

[ctx: country]
en: Korea, Republic of
sq: Republika e Koresë

[ctx: country]
en: Kosovo
sq: Kosove

[ctx: country]
en: Kuwait
sq: Kuvait

[ctx: country]
en: Kyrgyzstan
sq: Kirgizstan

[ctx: country]
en: Lao People's Democratic Republic
sq: Republika Popullore Demokratike e Laosit

[ctx: country]
en: Latvia
sq: Latvi

[ctx: country]
en: Lebanon
sq: Liban

[ctx: country]
en: Lesotho
sq: Lesoto

[ctx: country]
en: Liberia
sq: Liberi

[ctx: country]
en: Libya
sq: Libia

[ctx: country]
en: Liechtenstein
sq: Lihtenshtein

[ctx: country]
en: Lithuania
sq: Lituani

[ctx: country]
en: Luxembourg
sq: Luksemburg

[ctx: country]
en: Macao
sq: Makao

[ctx: country]
en: Madagascar
sq: Madagaskar

[ctx: country]
en: Malawi
sq: Malaui

[ctx: country]
en: Malaysia
sq: Malajzi

[ctx: country]
en: Maldives
sq: Maldive

[ctx: country]
en: Malta
sq: Maltë

[ctx: country]
en: Marshall Islands
sq: Ishujt Marshall

[ctx: country]
en: Martinique
sq: Martinikë

[ctx: country]
en: Mauritania
sq: Mauritani

[ctx: country]
en: Mauritius
sq: Mauricius

[ctx: country]
en: Mayotte
sq: Majot

[ctx: country]
en: Mexico
sq: Meksikë

[ctx: country]
en: Micronesia, Federated States of
sq: Shtetet Federale të Mikronezisë

[ctx: country]
en: Middle East and North Africa
sq: Lindje e Mesme dhe Afrikë Veriore

[ctx: country]
en: Moldova
sq: Moldavi

[ctx: country]
en: Monaco
sq: Monako

[ctx: country]
en: Mongolia
sq: Mongoli

[ctx: country]
en: Montenegro
sq: Mal i Zi

[ctx: country]
en: Morocco
sq: Marok

[ctx: country]
en: Mozambique
sq: Mozambik

[ctx: country]
en: Myanmar
sq: Mianmar

[ctx: country]
en: Namibia
sq: Namibi

[ctx: country]
en: Netherlands
sq: Holandë

[ctx: country]
en: New Caledonia
sq: Kaledonia e Re

[ctx: country]
en: New Zealand
sq: Zelandë e Re

[ctx: country]
en: Nicaragua
sq: Nikaragua

[ctx: country]
en: Nigeria
sq: Nigeri

[ctx: country]
en: Norfolk Island
sq: Ishujt Norfolk

[ctx: country]
en: Northern Mariana Islands
sq: Ishujt Veriorë Mariana

[ctx: country]
en: Norway
sq: Norvegji

[ctx: country]
en: Papua New Guinea
sq: Papua Guinea e Re

[ctx: country]
en: Paraguay
sq: Paraguaj

[ctx: country]
en: Philippines
sq: Filipine

[ctx: country]
en: Pitcairn
sq: Pitkern

[ctx: country]
en: Poland
sq: Poloni

[ctx: country]
en: Portugal
sq: Portugali

[ctx: country]
en: Puerto Rico
sq: Porto Riko

[ctx: country]
en: Qatar
sq: Katar

[ctx: country]
en: Romania
sq: Rumani

[ctx: country]
en: Russian Federation
sq: Federata Ruse

[ctx: country]
en: Rwanda
sq: Ruandë

[ctx: country]
en: Saint Barthélemy
sq: Shën Barthélemy

[ctx: country]
en: Saint Helena
sq: Shën Helena

[ctx: country]
en: Saint Kitts and Nevis
sq: Shën Kits dhe Nevis

[ctx: country]
en: Saint Lucia
sq: Santa Luçia

[ctx: country]
en: Saint Martin (French part)
sq: Shen Martini (Pjesa Franceze)

[ctx: country]
en: Saint Pierre and Miquelon
sq: Shën. Pier dhe Mikëlon

[ctx: country]
en: Saint Vincent and the Grenadines
sq: Shën. Vincent dhe Grenadinet

[ctx: country]
en: Sao Tome and Principe
sq: Sao Tome dhe Principe

[ctx: country]
en: Saudi Arabia
sq: Arabi Saudite

[ctx: country]
en: Serbia
sq: Serbi

[ctx: country]
en: Serbia and Montenegro
sq: Serbi dhe Mal i Zi

[ctx: country]
en: Seychelles
sq: Sejshelle

[ctx: country]
en: Singapore
sq: Singapor

[ctx: country]
en: Sint Maarten (Dutch Part)
sq: Shen Martin (Pjesa Dutch)

[ctx: country]
en: Slovakia
sq: Slovaki

[ctx: country]
en: Slovenia
sq: Sloveni

[ctx: country]
en: Solomon Islands
sq: Ishujt Solomon

[ctx: country]
en: Somalia
sq: Somali

[ctx: country]
en: South Africa
sq: Afrikë e Jugut

[ctx: country]
en: South Georgia and the South Sandwich Islands
sq: Xhorxhia Jugore dhe Ishujt Jugorë Sanduiç

[ctx: country]
en: South Sudan
sq: Sudani Jugor

[ctx: country]
en: Spain
sq: Spanjë

[ctx: country]
en: Suriname
sq: Surinam

[ctx: country]
en: Svalbard and Jan Mayen
sq: Ishujt Svalbard dhe Jan Mayen

[ctx: country]
en: Sweden
sq: Suedi

[ctx: country]
en: Switzerland
sq: Zvicër

[ctx: country]
en: Syrian Arab Republic
sq: Republika Demokratike e Kongos

[ctx: country]
en: Taiwan
sq: Taivan

[ctx: country]
en: Tajikistan
sq: Taxhikistan

[ctx: country]
en: Tanzania, United Republic of
sq: Republika e Bashkuar e Tanzanisë

[ctx: country]
en: Thailand
sq: Tailandë

[ctx: country]
en: Timor-Leste
sq: Timori Lindor

[ctx: country]
en: Trinidad and Tobago
sq: Trinidad dhe Tobago

[ctx: country]
en: Tunisia
sq: Tunizi

[ctx: country]
en: Turkey
sq: Turqi

[ctx: country]
en: Turks and Caicos Islands
sq: Ishujt Turks dhe Caicos

[ctx: country]
en: Ukraine
sq: Ukrainë

[ctx: country]
en: United Arab Emirates
sq: Emiratet e Bashkuar Arabe

[ctx: country]
en: United Kingdom
sq: Mbretëria e Bashkuar

[ctx: country]
en: United States
sq: Shtetet e Bashkuara

[ctx: country]
en: United States Minor Outlying Islands
sq: Ishujt e Vegjël të Përtejmë të Shteteve të Bashkuara

[ctx: country]
en: Uruguay
sq: Uruguai

[ctx: country]
en: Venezuela
sq: Venezuelë

[ctx: country]
en: Viet Nam
sq: Vietnam

[ctx: country]
en: Virgin Islands, British
sq: Ishujt Virgin, Britanikë

[ctx: country]
en: Virgin Islands, U.S.
sq: Ishujt e Virgjër të SH.B.A.-ve

[ctx: country]
en: Wallis and Futuna
sq: Ishujt Wallis dhe Futuna

[ctx: country]
en: Western Sahara
sq: Sahara Perëndimore

[ctx: country]
en: Yemen
sq: Jemen

[ctx: country]
en: Zimbabwe
sq: Zimbabve

[ctx: country]
en: unassigned
sq: e pacaktuar

[ctx: country]
en: Åland Islands
sq: Ishujt Åland

en: day of the period
sq: Dita e periudhës

en: due
sq: shkak, arsye

en: each
sq: Secili

en: every
sq: çdo

en: has been successfully resubscribed.
sq: Regjistrim i sukseshëm.

en: if you are searching by client name, check your spelling
sq: Nëse jeni duke kërkuar emërin e klientit, kontrolloni drejtshkrimin tuaj

en: if you are searching by respondent name, check your spelling
sq: nese po kerkon sipas emrit te te anketuarit, kontrollo drejtshkrimin

en: if you are searching within a date range, try a wider range of values
sq: Nëse jeni në kërkim brenda një game të datës, provoni një gamë të gjerë të vlerave

en: installments
sq: Këste

en: installments of
sq: Këstet e

en: interview campaign contacts
sq: intervisto kontaktet e fushates

en: manage campaign
sq: menaxho fushaten

[ctx: menu]
en: ACL Roles
sq: Roli ACL

[ctx: menu]
en: Accepted Credit Cards
sq: Pranimi kartave të kreditit

[ctx: menu]
en: Access Control
sq: Qasje kontrolli

[ctx: menu]
en: Activities
sq: Veprimtaritë

[ctx: menu]
en: Activity Dashlet
sq: Aktivitetet Dashlet

[ctx: menu]
en: Activity Types
sq: Llojet e aktiviteteve

[ctx: menu]
en: Activity View
sq: Shiko aktivitet

[ctx: menu]
en: Add Field
sq: Shto fushën

[ctx: menu]
en: Add Products to This Page
sq: Shtoni produktet në këtë faqe

[ctx: menu]
en: Add User
sq: Shto përdoruesin

[ctx: menu]
en: Additional Info
sq: Të dhëna shtesë

[ctx: menu]
en: AdditionalInfo Form
sq: Formulari e të dhënave shtesë

[ctx: menu]
en: Address Settings
sq: Rregulime dërgrsash

[ctx: menu]
en: Addressee Formats
sq: Adresa e marrësit

[ctx: menu]
en: Administer
sq: Administratori

[ctx: menu]
en: Administer CiviCRM
sq: Administrimi CiviCRM

[ctx: menu]
en: Administration Console
sq: Administrata e gjerave

[ctx: menu]
en: Advanced Search
sq: Kërkim i mëtejshëm

[ctx: menu]
en: All Cases
sq: Të gjitha rastet

[ctx: menu]
en: Approve Mailing
sq: Miratoje letrën

[ctx: menu]
en: Archived Mailings
sq: Postime të arkivuara

[ctx: menu]
en: Assign Users to ACL Roles
sq: Cakto rolet ACL

[ctx: menu]
en: Assign to Another Client
sq: Cakto një klienti tjetër

[ctx: menu]
en: Attendee List
sq: Lista e pritjes

[ctx: menu]
en: Browse Uploaded files
sq: Shfletoni kartelat e ngarkuara

[ctx: menu]
en: CMS Database Integration
sq: Integrimi i të dhënave CMS

[ctx: menu]
en: Campaign Dashboard
sq: Pulti i fushatave

[ctx: menu]
en: Campaign Status
sq: Gjendja e fushatave

[ctx: menu]
en: Campaign Types
sq: Sondazhet e fushatave

[ctx: menu]
en: Campaigns
sq: Fushatat

[ctx: menu]
en: Cancel Subscription
sq: Anuloje abonimin

[ctx: menu]
en: Case
sq: Rast

[ctx: menu]
en: Case Activity
sq: Veprimtari rasti

[ctx: menu]
en: Case Custom Set
sq: Vendos rastin e përshtatur

[ctx: menu]
en: Case Dashboard Dashlet
sq: Pulti rasteve dashlet

[ctx: menu]
en: Case Dashlet
sq: Rastet Dashlet

[ctx: menu]
en: Case Details
sq: Detajet e rastit

[ctx: menu]
en: Case Statuses
sq: Statuset e rastit

[ctx: menu]
en: Case Types
sq: Lojet e rasteve

[ctx: menu]
en: Cases
sq: Rastet

[ctx: menu]
en: CiviCRM Home
sq: Faqja hyrëse e CiviCRM-së

[ctx: menu]
en: CiviCRM Profile Create
sq: Krijo profilin CiviCDM

[ctx: menu]
en: CiviCRM Profile Fields
sq: Fushë profili CiviCRM

[ctx: menu]
en: CiviCRM Reports
sq: Raporte CiviCRM

[ctx: menu]
en: CiviCampaign
sq: CiviFushata

[ctx: menu]
en: CiviCampaign Component Settings
sq: CiviNgjarjesh cilësitë përbërëse

[ctx: menu]
en: CiviCase
sq: CiviRaste

[ctx: menu]
en: CiviCase Dashboard
sq: Pult CiviCase

[ctx: menu]
en: CiviContribute
sq: CiviKontribute

[ctx: menu]
en: CiviContribute Dashboard
sq: Pulti CiviKontribute

[ctx: menu]
en: CiviEvent
sq: CiviNgjarje

[ctx: menu]
en: CiviEvent Component Settings
sq: CiviNgjarjesh cilësitë përbërëse

[ctx: menu]
en: CiviEvent Dashboard
sq: Pult CiviEvent

[ctx: menu]
en: CiviMail
sq: CiviPostë

[ctx: menu]
en: CiviMail Component Settings
sq: CiviPostare cilësitë përbërëse

[ctx: menu]
en: CiviMember
sq: CiviPjesëmarrës

[ctx: menu]
en: CiviMember Component Settings
sq: CiviAnëtaresh, cilësitë përbërëse

[ctx: menu]
en: CiviMember Dashboard
sq: Pulti CiviPjsëtaresh

[ctx: menu]
en: CiviPledge Dashboard
sq: Pulti CiviPengjeve

[ctx: menu]
en: CiviReport
sq: Raporti Civi

[ctx: menu]
en: Cleanup Caches and Update Paths
sq: Pastrimi i arkave dhe përditësimi i palëve

[ctx: menu]
en: Communications
sq: Komunikimet

[ctx: menu]
en: Conduct Survey
sq: Zvillimi i studimit

[ctx: menu]
en: Conference Slot Labels
sq: Etiketa e vendit të konferencës

[ctx: menu]
en: Conference Slots
sq: Konferencë lorash

[ctx: menu]
en: Configuration Checklist
sq: Lista e plotë e konfigurimit

[ctx: menu]
en: Configure Widget
sq: Konfiguro Widget

[ctx: menu]
en: Confirm
sq: Vërtetoni

[ctx: menu]
en: Confirm Event Registration
sq: Vërtetoni regjistrimin e ngjarjes

[ctx: menu]
en: Contact Dashboard
sq: Pult kontaktesh

[ctx: menu]
en: Contact Summary
sq: Përmbledhja e kontaktit

[ctx: menu]
en: Contact Types
sq: Llojet e kontakteve

[ctx: menu]
en: Contacts
sq: Kontaktet

[ctx: menu]
en: Contribution Amounts
sq: Shuma e kontributeve

[ctx: menu]
en: Contribution Summary - Chart View
sq: Përmbledhje Kontributesh - Pamje Grafike

[ctx: menu]
en: Contribution and Membership Details
sq: Detajet e kontributeve të anëtarve

[ctx: menu]
en: Contributions
sq: Kontributet

[ctx: menu]
en: Current and Upcoming Events
sq: Ngjarje të tanishme dhe të afërme

[ctx: menu]
en: Custom Data
sq: Të dhëna të personalizuara

[ctx: menu]
en: Custom Data Fields
sq: Fusha e të dhënave të personalizuara

[ctx: menu]
en: Custom Field - Add
sq: Përshtatja e fushës - Add

[ctx: menu]
en: Custom Field - Edit
sq: Përshtatja e fushës - Edit

[ctx: menu]
en: Custom Field - Move
sq: Fushë e personalizuar - lëvizëse

[ctx: menu]
en: Custom Field - Options
sq: Fushë e personalizuar - mundësi

[ctx: menu]
en: Custom Fields
sq: Fushat doganore

[ctx: menu]
en: Custom Searches
sq: Kërkime të personalizuara

[ctx: menu]
en: Customize Data and Screens
sq: Rregullimi i të dhënave dhe ekraneve

[ctx: menu]
en: Dashboard
sq: Pulti

[ctx: menu]
en: Database Upgrades
sq: Përmirësimet në database

[ctx: menu]
en: Date Formats
sq: Shkruaje datën

[ctx: menu]
en: Debugging
sq: Diagnostikim

[ctx: menu]
en: Debugging and Error Handling
sq: Debug dhe trajtimi i gabimit

[ctx: menu]
en: Delete Contact
sq: Fshije kontaktin

[ctx: menu]
en: Directories
sq: Drejtimet

[ctx: menu]
en: Display Preferences
sq: Shfaq parapëlqimet

[ctx: menu]
en: Documentation
sq: Dokumetacioni

[ctx: menu]
en: Download Errors
sq: Gabime gjatë shkarkimit

[ctx: menu]
en: Draft and Unscheduled Mailings
sq: Postime sipas skicës së paplanifikuar

[ctx: menu]
en: Dropdown Options
sq: Mundësitë menusë në tabelë

[ctx: menu]
en: Edit Field
sq: Redakto fushën

[ctx: menu]
en: Edit Related Contact
sq: Ndryshimet e kontakteve

[ctx: menu]
en: Email Greeting Formats
sq: Formate të përshëndetjeve me Email

[ctx: menu]
en: Email a Contact
sq: Dërgojini E-mail kontaktit

[ctx: menu]
en: Email address verified
sq: Vërtetimi i adresës së E-mailit

[ctx: menu]
en: Enable CiviCRM Components
sq: Aktivizo përbërësit e CiviCRM

[ctx: menu]
en: Encounter Medium
sq: Media e mundur

[ctx: menu]
en: Encounter Mediums
sq: Mediumet e mundshme

[ctx: menu]
en: Engagement Index
sq: Indeksi i angazhmimit

[ctx: menu]
en: Event Fees
sq: Tarifat e ngjarjes

[ctx: menu]
en: Event Info and Settings
sq: Informacionet dhe parametrat e ngjajes

[ctx: menu]
en: Event Information
sq: Të dhënat e ngjarjes

[ctx: menu]
en: Event Location
sq: Viendi i veprimtarisë

[ctx: menu]
en: Event Online Registration
sq: Regjistrimi i ngjarjes Online

[ctx: menu]
en: Event Participants List
sq: Lista e pjesëmarrësve në ngjarje

[ctx: menu]
en: Event Registration
sq: Regjistrimi i ngjarjes

[ctx: menu]
en: Event Templates
sq: Zjedhja e ngjarjeve

[ctx: menu]
en: Event Types
sq: Llojet e ngjarjeve

[ctx: menu]
en: Events
sq: Ngjarjet

[ctx: menu]
en: Export Contacts
sq: Eksporto kontaktet

[ctx: menu]
en: FROM Email Addresses
sq: Nga adresat e E-mailit

[ctx: menu]
en: Find Activities
sq: Gjeni veprimtaritë

[ctx: menu]
en: Find Cases
sq: Gjeni Raste

[ctx: menu]
en: Find Contacts
sq: Gjeni kontaktet

[ctx: menu]
en: Find Contributions
sq: Gjeni kontributet

[ctx: menu]
en: Find Mailings
sq: Gjej letrat

[ctx: menu]
en: Find Mass SMS
sq: Gjej të gjithë SMS

[ctx: menu]
en: Find Memberships
sq: Gjeni Anëtarë

[ctx: menu]
en: Find Participants
sq: Gjeni pjesëmarrësit

[ctx: menu]
en: Find Pledges
sq: Gjeni pengjet

[ctx: menu]
en: Find and Merge Duplicate Contacts
sq: Gjej dhe bashko kontakte të dyfishta

[ctx: menu]
en: Forward Mailing
sq: Rikthimi i letres

[ctx: menu]
en: From Email Addresses
sq: Nga adresat e e-maileve

[ctx: menu]
en: Full-text Search
sq: Kërkoje tekstin në tërësi

[ctx: menu]
en: GOTV (Track Voters)
sq: GOTV (Votuesit rastit)

[ctx: menu]
en: GOTV (Voter Tracking)
sq: Përcjellja e votuesve GOTV

[ctx: menu]
en: Gender Options
sq: Mundësi gjinie

[ctx: menu]
en: Grant Types
sq: Lloje grantesh

[ctx: menu]
en: Group Members
sq: Anëtarët e grupit

[ctx: menu]
en: Groups
sq: Grupet

[ctx: menu]
en: Headers, Footers, and Automated Messages
sq: Tituj, shënime, mesazhe automatike

[ctx: menu]
en: Home
sq: Kryefaqja

[ctx: menu]
en: Import
sq: Importo

[ctx: menu]
en: Import Activities
sq: Importo veprimtaritë

[ctx: menu]
en: Import Contacts
sq: Importo kontaktet

[ctx: menu]
en: Import Contributions
sq: Importo kontributet

[ctx: menu]
en: Import Memberships
sq: Importo anëtarët

[ctx: menu]
en: Import Participants
sq: Importo pjesëmarrësit

[ctx: menu]
en: Import/Export Mappings
sq: Importimi/eksportimi i hartave

[ctx: menu]
en: Include Profiles
sq: Përfshirja e profileve

[ctx: menu]
en: Individual Prefixes (Ms, Mr...)
sq: Parashtesa Individuale (Zotëri, Zonjë..)

[ctx: menu]
en: Individual Suffixes (Jr, Sr...)
sq: Parashtesa Individuale (Jr, Sr...)

[ctx: menu]
en: Instant Messenger Services
sq: Shërbime "Instant Messenger".

[ctx: menu]
en: Interview Respondents
sq: Përgjigjet e të anketuarve

[ctx: menu]
en: Label Formats
sq: Fromate etiketash

[ctx: menu]
en: Languages, Currency, Locations
sq: Gjuha, monedha, vendndodhjet

[ctx: menu]
en: Localization
sq: Vendndodhja

[ctx: menu]
en: Location Types (Home, Work...)
sq: Llojet e vendeve (shtëpi, punë...)

[ctx: menu]
en: Log out
sq: Dil nga programi

[ctx: menu]
en: Mail Accounts
sq: Llogari poste

[ctx: menu]
en: Mailer Settings
sq: Rregullime postimesh

[ctx: menu]
en: Mailing Event
sq: Nagjarje posimi

[ctx: menu]
en: Mailing Report
sq: Raporti i dërgimit të letrës

[ctx: menu]
en: Mailings
sq: Letrat

[ctx: menu]
en: Manage ACLs
sq: Menaxho ACLs

[ctx: menu]
en: Manage Contribution Pages
sq: Administrimi i faqes së kontributeve

[ctx: menu]
en: Manage Custom Searches
sq: Administroni kërkimet e personalizuara

[ctx: menu]
en: Manage Events
sq: Administrimi i ngjarjeve

[ctx: menu]
en: Manage Extensions
sq: Menaxhimi i zgjerimeve

[ctx: menu]
en: Manage Groups
sq: Administroni grupet

[ctx: menu]
en: Manage Premiums
sq: Drejto parimet

[ctx: menu]
en: Manage Price Sets
sq: Vendosja e grupeve të çmimeve

[ctx: menu]
en: Manage Templates
sq: Administrimi i gjedjes

[ctx: menu]
en: Map Event Location
sq: Krijoni hartën e vendndodhjes

[ctx: menu]
en: Map Location(s)
sq: Harta e vendit

[ctx: menu]
en: Mapping and Geocoding
sq: Hartat gjeografike

[ctx: menu]
en: Membership Section
sq: Pjesa e anëtarësimit

[ctx: menu]
en: Membership Status Rules
sq: Rregullat dhe gjendja e anëtarësisë

[ctx: menu]
en: Membership Types
sq: Llojet e anëtarësisë

[ctx: menu]
en: Memberships
sq: Anëtarësia

[ctx: menu]
en: Merge Contact
sq: Bashkimi i kontakteve

[ctx: menu]
en: Message Templates
sq: Tabelat e mesazheve

[ctx: menu]
en: Mobile Phone Providers
sq: Mundësitë e telefonisë celulare

[ctx: menu]
en: Multi Site Settings
sq: Cilësimet e shumë faqeve

[ctx: menu]
en: My Cases
sq: Rastet e mia

[ctx: menu]
en: Navigation Menu
sq: Menu kërkimi

[ctx: menu]
en: New Activity
sq: Veprimtaria e re

[ctx: menu]
en: New Campaign
sq: Fushata e re

[ctx: menu]
en: New Case
sq: Rastet e reja

[ctx: menu]
en: New CiviCRM Profile
sq: Profili i ri CiviCRM

[ctx: menu]
en: New Contact
sq: Kontakt i ri

[ctx: menu]
en: New Contribution
sq: Kontribut i ri

[ctx: menu]
en: New Contribution Page
sq: Faqe e re e kontributeve

[ctx: menu]
en: New Email
sq: Lera e re

[ctx: menu]
en: New Event
sq: Ngjarja e re

[ctx: menu]
en: New Group
sq: Grup i ri

[ctx: menu]
en: New Household
sq: Familje e re

[ctx: menu]
en: New Individual
sq: Individ i ri

[ctx: menu]
en: New Mailing
sq: Letra e re

[ctx: menu]
en: New Mass SMS
sq: Të gjithë SMS e reja

[ctx: menu]
en: New Membership
sq: Pjesëtaret e ri

[ctx: menu]
en: New Organization
sq: Organizatë e re

[ctx: menu]
en: New Petition
sq: Ankesë e re

[ctx: menu]
en: New Pledge
sq: Pengjet e reja

[ctx: menu]
en: New Price Set
sq: Grupimi i çmimeve të reja

[ctx: menu]
en: New SMS
sq: SMS e reja

[ctx: menu]
en: New Survey
sq: Anketa e re

[ctx: menu]
en: New Tag
sq: Etiketë e re

[ctx: menu]
en: Notes
sq: Shënimet

[ctx: menu]
en: Open Case
sq: Rast i hapur

[ctx: menu]
en: Option Groups
sq: Zgjedhja e grupit

[ctx: menu]
en: Organization Address and Contact Info
sq: Adresa e organizatës dhe informacionet e kontaktit

[ctx: menu]
en: Outbound Email (SMTP/Sendmail)
sq: E-mail e dërguar (SMTP / posta e dërguar)

[ctx: menu]
en: Outbound Email Settings
sq: Cilësimet jashtë Email-it

[ctx: menu]
en: Participant Listing Options
sq: Lista pjesëmarrësve në veprim

[ctx: menu]
en: Participant Listing Templates
sq: Zgjedhja e pjesëmarrësve të listave

[ctx: menu]
en: Participant Role
sq: Roli i pjesëmarrësve

[ctx: menu]
en: Participant Roles
sq: Roli pjesëmarrësve

[ctx: menu]
en: Participant Status
sq: Gjendja e pjesëmarrësve

[ctx: menu]
en: Participant Statuses
sq: Roli i pjesëmarrësit

[ctx: menu]
en: Payment Processor Type
sq: Llojet e përpunimit të pagesave

[ctx: menu]
en: Payment Processors
sq: Përpunimi i pagesve

[ctx: menu]
en: Permissions (Access Control)
sq: Lejet (kontrolli i qasjes)

[ctx: menu]
en: Personal Campaign Page Summary
sq: Fushata personale përmledhja e faqes

[ctx: menu]
en: Personal Campaign Pages
sq: Faqe e fushatave personale

[ctx: menu]
en: Petitions
sq: Ankesat

[ctx: menu]
en: Phone Type
sq: Lloje telefoni

[ctx: menu]
en: Phone Types
sq: Lojet e telfonit

[ctx: menu]
en: Pledge Payments
sq: Pagesa pengjeve

[ctx: menu]
en: Pledges
sq: Pengjet

[ctx: menu]
en: Postal Greeting Formats
sq: Formate të përshëndetjeve postare

[ctx: menu]
en: Preferred Communication Methods
sq: Parapëlqimi i metodave të komunikimit

[ctx: menu]
en: Preferred Language Options
sq: Mundësitë e gjuhës së preferuar

[ctx: menu]
en: Preferred Languages
sq: Gjuha e preferuar

[ctx: menu]
en: Premiums
sq: Shpërblimet

[ctx: menu]
en: Premiums (Thank-you Gifts)
sq: Falënderimet

[ctx: menu]
en: Preview Mailing
sq: Letra e mërparshme

[ctx: menu]
en: Price Field Options
sq: Mundësia e çmimeve në vend

[ctx: menu]
en: Price Fields
sq: Fusha e çmimeve

[ctx: menu]
en: Price Sets
sq: Vendos çmimet

[ctx: menu]
en: Print Event Name Badge
sq: Shkruani emrin, simbolin e ngjarjes

[ctx: menu]
en: Print Page (PDF) Formats
sq: Shtyp faqet në formatin (PDF)

[ctx: menu]
en: Process Uploaded Images
sq: Ecuria e marrjes së figurave

[ctx: menu]
en: Profiles
sq: Profilet

[ctx: menu]
en: Record Respondents Interview
sq: Intervistat dhe rekordet e të anketuarve

[ctx: menu]
en: Recurring Contributions
sq: Kontributet e përsëritura

[ctx: menu]
en: Redaction Rules
sq: Rregullat e redaktimit

[ctx: menu]
en: Register Event Participant
sq: Regjistrimi i pesëmarrësve në ngjarje

[ctx: menu]
en: Register New Participant
sq: Regjistro pjesëmarrësit e ri

[ctx: menu]
en: Register Report
sq: Regjostroje raportin

[ctx: menu]
en: Relationship Types
sq: Llojet e marrëdhënieve

[ctx: menu]
en: Relationships
sq: Marrëdhëniet

[ctx: menu]
en: Release Respondents
sq: Të anketuarit e lirë

[ctx: menu]
en: Report
sq: Raporti

[ctx: menu]
en: Reports
sq: Raportet

[ctx: menu]
en: Reports Listing
sq: Lista e raporteve

[ctx: menu]
en: Reserve Respondents
sq: Të anketuarit rezervë

[ctx: menu]
en: Resource URLs
sq: Burimet URL

[ctx: menu]
en: Resubscribe
sq: Ripajtohuni

[ctx: menu]
en: SMS Providers
sq: Ofruesit SMS

[ctx: menu]
en: Safe File Extension Options
sq: Mundësia e shtrirjes së kartelave të sigurta

[ctx: menu]
en: Safe File Extensions
sq: Zgjerim i sigurt i dokumentit

[ctx: menu]
en: Schedule Reminders
sq: Mos harroni orarin

[ctx: menu]
en: Scheduled Jobs
sq: Punët planifikuara

[ctx: menu]
en: Scheduled Jobs Log
sq: Kyçja në punët e planifikuara

[ctx: menu]
en: Scheduled and Sent Mailings
sq: Letra të planifikuara edhe të dërguara

[ctx: menu]
en: Search
sq: Kërko

[ctx: menu]
en: Search Builder
sq: Kërko ndërtuesit

[ctx: menu]
en: Sending Mail
sq: Posta e dërguar

[ctx: menu]
en: Setup a Personal Campaign Page - Account Information
sq: Ndërtimi i faqes së fushatës personale - Të dhëna llogarie

[ctx: menu]
en: Sign Petition
sq: Shënimi i ankesës

[ctx: menu]
en: Sms Providers
sq: Ofruesit SMS

[ctx: menu]
en: Subscribe
sq: Regjistrohuni

[ctx: menu]
en: Survey Types
sq: Llojet e sondazhit

[ctx: menu]
en: Surveys
sq: Sondazhet

[ctx: menu]
en: Synchronize Users to Contacts
sq: Caktimi i përdoruesve të kontakteve

[ctx: menu]
en: System Settings
sq: Cilësimet e sistemit

[ctx: menu]
en: Tags
sq: Etiketa

[ctx: menu]
en: Tell a Friend
sq: Tregoja shokut

[ctx: menu]
en: Thank You
sq: Faleminderit

[ctx: menu]
en: Thank-you and Receipting
sq: Faleminderit dhe të ardhurat

[ctx: menu]
en: Title and Settings
sq: Titulli dhe cilësimet

[ctx: menu]
en: Unsubscribe
sq: Çregjistrohuni

[ctx: menu]
en: Update Billing Details
sq: Përditësimi i detjve te faturimit

[ctx: menu]
en: Update Subscription
sq: Përditësimi i abonimeve

[ctx: menu]
en: Upgrade CiviCRM
sq: Përmirësoni CiviCRM

[ctx: menu]
en: Users and Permissions
sq: Lejimet përdoruesve

[ctx: menu]
en: View Activity
sq: Shih veprimtaritë

[ctx: menu]
en: View Date Preferences
sq: Shiko datat e prefereruara

[ctx: menu]
en: View Mailing
sq: Shikoje letrën

[ctx: menu]
en: View Petition Signatures
sq: Nëshkrimet e ankesës

[ctx: menu]
en: Website Types
sq: Faqet e internetit

[ctx: menu]
en: Word Replacements
sq: Zevëndësimi i fjalëve

en: paid
sq: i shlyer, paguar

en: record response
sq: regjistro pergjigjet

en: release
sq: Lesho

en: release campaign contacts
sq: Lesho kontaktet e Fushates

en: reserve
sq: rezervo

en: reserve campaign contacts
sq: rezervo kontaktet e fushates

en: sign CiviCRM Petition
sq: nënshkruaj Peticionin e CiviCRM

en: vCard Name
sq: Emri vCard

en: view result set
sq: shiko rezultatin e vendosur
