CiviCRM - en to nb translation catalogue (8353 entries)

en:  (MTD)
nb: (hittil i måneden)

en:  (multiple participants)
nb:  (flere deltakere)

en:  - any reporter -
nb:  - enhver innberetter -

en:  - any status -
nb:  - enhver status -

en:  OR you can search the <a href='%1'>Archived %2</a>
nb: ELLER du kan søke de <a href='%1'>Arkiverte %2</a>

en:  Petition has been deleted.
nb: Opprop er blitt slettet.

en:  Please note that the Authorize.net payment processor only allows recurring contributions and auto-renew memberships with payment intervals from 7-365 days or 1-12 months (i.e. not greater than 1 year).
nb:  Vennligst merk at betalingsformidleren fra Authorize.net kun tillater gjentagende gaver og automatisk fornyelse av medlemskap med betalingsintervaller fra 7-365 dager eller 1-12 måneder (dvs. ikke mer enn 1 år).

en:  Pledge total has changed due to payment adjustments. Original pledge amount was %1.
nb: Total lovnadssum har blitt endret p.g.a. justering av betalingen. Opprinnelig lovnadssum var %1.

en:  Settings - Debugging and Error Handling
nb: Innstillinger - Debugging og behandling av feil

en:  Store Name is not set for this payment processor
nb: Butikknavn er ikke angitt for denne betalingstilbyderen.

en:  There are %1 more Participant(s) registered by this participant.
nb: Det er ingen %1 flere deltaker(e) registrert av denne deltakeren.

en:  URL is not set for this payment processor
nb: URL er ikke angitt for denne betalingstilbyderen.

en:  You can add another Campaign.
nb: Du kan legge til en ny kampane.

en:  You can add another Financial Account Type.
nb: Du kan legge til en regnskapskontotype til.

en:  You can add another Petition.
nb:  Du kan legge til et nytt opprop.

en:  You can add another price set field.
nb: Du kan legge til et annet prissettfelt.

en:  You can cancel the recurring contribution option by <a href="%1">visiting this web page</a>.
nb: Du kan kansellere valget gjentagende gave ved å <a href="%1">besøke denne nettsiden</a>.

en:  You will receive a second email as soon as the review process is complete.
nb: Du vil motta enda en e-post så fort godkjenningen er gjennomført.

en:  can not be used as a Result Column for profile searches.
nb: kan ikke brukes som en resultatkolonne for profilsøk.

en:  during the batch merge process with safe mode.
nb: i løpet av bunkeflettingsprosessen i sikker tilstand

en:  field. Profiles with a mixture of field types can not include Searchable or Results Column fields. If you save this field now, the Seachable and Results Column settings will be removed for all fields in this profile. Do you want to continue?
nb:  felt. Profiler med en blanding av felttyper kan ikke inneholde felter som er søkbare eller resultatkolonner. Hvis du lagrer dette feltet nå, så vil innstillingene for søkbare og resultatkolonner bli fjernet fra alle felter i denne profilen. Ønsker du å fortsette?

en:  fields can not be marked as Searchable in a profile.
nb: felter kan ikke velges som søkbare i en profil.

en:  for %1 installments.
nb: for %1 terminer.

en: "%1" report has been successfully created. You are currently viewing the new report instance.
nb: Din rapport "%1" har blitt opprettet. Du ser for øyeblikket på det nye eksemplaret.

en: "%1" report has been updated.
nb: Rapport "%1" har blitt oppdatert.

en: "Counted?" controls whether a person with that status is counted as participant for the purpose of controlling the Maximum Number of Participants.
nb: "Telt?" kontrollerer om en person med den statusen er telt som en deltaker, med den hensikt å kontrollere det maksimale antall deltakere.

en: # Activities
nb: # aktiviteter

en: # Completed Contributions
nb: # Fullførte gaver

en: % of Total
nb: % av totalen

en: %1 - %2 of %3
nb: %1 - %2 av %3

en: %1 - CiviCRM Profile Fields
nb: %1 - CiviCRM profilfelt

en: %1 - Gateway requires curl with SSL support
nb: %1 - Gateway krever curl med SSL støtte

en: %1 - HTML Form Snippet
nb: %1 - HTML Skjeam kodebit

en: %1 - Multiple Choice Options
nb: %1 - Flervalgsvalg

en: %1 - Participants
nb: %1 - deltakere

en: %1 - Price Fields
nb: %1 - Prissett

en: %1 - Price Options
nb: %1 - Prisinnstillinger

en: %1 - due on %2
nb: %1 - forfall den %2

en: %1 - due on %2 (overdue)
nb: %1 - forfall den %2 (forfalt)

en: %1 Breakdown
nb: %1 Oppdeling

en: %1 Donation
nb: %1 gave

en: %1 Event registration(s) have been cancelled.
nb: %1 arrangementsregistrering(er) er kansellert.

en: %1 From must be a number (with or without decimal point).
nb: %1 Fra må være et tall (med eller uten desimal).

en: %1 From must be an integer (whole number).
nb: %1 Fra må være et heltall.

en: %1 From must in proper money format. (decimal point/comma/space is allowed).
nb: %1 Fra må oppgis i gyldig valutaformat (punktum, komma og mellomrom er tillatt).

en: %1 Integration Settings
nb: Innstillinger for %1 integrasjon

en: %1 Membership
nb: %1 Medlemsskap

en: %1 Membership Signup: Credit card or direct debit (by %2)
nb: %1 Medlemskapsregistrering: Kredittkort eller direkte debitering (av %2)

en: %1 Membership: Offline signup (by %2)
nb: %1 Medlemskap: Frakoblet registrering (av %2)

en: %1 Option
nb: %1 Valg

en: %1 Options
nb: %1 alternativer

en: %1 Related Case | %1 Related Cases
nb[0]: %1 relatert sak
nb[1]: %1 relaterte saker

en: %1 Reports
nb: %1 Rapporter

en: %1 Saved
nb: %1 lagret

en: %1 Smart Group Criteria
nb: %1 Smart-gruppe kriterier

en: %1 To must be a number (with or without decimal point).
nb: %1 Til må være et tall (med eller uten desimaler).

en: %1 To must be an integer (whole number).
nb: %1 Til må være et heltall.

en: %1 To must in proper money format. (decimal point/comma/space is allowed).
nb: %1 Til må oppgis i gyldig valutaformat (punktum, komma og mellomrom er tillatt).

en: %1 User: %2; user id: %3
nb: %1 Bruker: %2; bruker id: %3

en: %1 already exist.
nb: %1 finnes allerede.

en: %1 already used.
nb: %1 allerede brukt.

en: %1 amount can not be less than zero. Please select the options accordingly.
nb: %1 beløp kan ikke være mindre enn null. Vennligst velg mulighetene deretter.

en: %1 available
nb: %1 tilgjengelig

en: %1 contacts are currently eligible to inherit this relationship.
nb: %1 kontakter er for øyeblikket valgbare til å arve denne relasjonen.

en: %1 could not be parsed
nb: %1 kunne ikke fortolkes

en: %1 created
nb: %1 opprettet

en: %1 does not exists or is empty
nb: %1 finnes ikke eller er tom

en: %1 every %2 %3 for %4 installments.
nb: %1 hver %2 %3 for %4 avdrag.

en: %1 for this country.
nb: %1 for dette landet.

en: %1 for this county.
nb: %1 for denne region.

en: %1 for this state.
nb: %1 for denne staten.

en: %1 has been created.
nb: %1 er opprettet.

en: %1 has been moved to the custom set <a href='%3'>%2</a>.
nb: %1 har blitt flyttet til det tilpassede feltet <a href='%3'>%2</a>.

en: %1 has been updated.
nb: %1 er oppdatert.

en: %1 has no contacts which match your search criteria. You can <a href='%2'>add contacts here.</a>
nb: %1 har ingen kontakter som samsvarer med dine søkekriterier. Du kan <a href='%2'>legge til kontakter her.</a>

en: %1 is a required field.
nb: %1 er et obligatorisk felt.

en: %1 is already used for Discount Name.
nb: %1 er allerede brukt for rabattnavn.

en: %1 is no longer part of these group(s).
nb: %1 er ikke lenger medlem av disse gruppene.

en: %1 is not a valid operator
nb: %1 er ikke en gyldig operator

en: %1 membership for %2 has been added.
nb: %1 medlemskap for %2 ble lagt til.

en: %1 membership for %2 has been renewed.
nb: %1 medlemskap for %2 er fornyet.

en: %1 more
nb: %1 flere

en: %1 must be a number (with or without decimal point).
nb: %1 må være et tall (med eller uten desimaler).

en: %1 must be an integer (whole number).
nb: %1 må være et heltall.

en: %1 must be in proper money format. (decimal point/comma/space is allowed).
nb: %1 må oppgis i gyldig valutaformat (punktum, komma og mellomrom er tillatt).

en: %1 must be valid Website.
nb: %1 må være en gyldig nettside.

en: %1 must in proper money format. (decimal point/comma/space is allowed).
nb: %1 må være i passende pengeformat. (desimalpunkt/komma/mellomrom er tillatt).

en: %1 of %2 records - %3 remaining
nb: %1 av %2 oppføringer - %3 gjenstående

en: %1 option has been deleted.
nb: %1 valg har blitt slettet.

en: %1 out of %2
nb: %1 av %2

en: %1 pairs of duplicates were merged
nb: %1 par av dubletter ble flettet

en: %1 pairs of duplicates were skipped due to conflict
nb: %1 par av dubletter ble hoppet over på grunn av konflikt

en: %1 processor doesn't support updating subscription billing details.
nb: %1-formidleren støtter ikke oppdatering av faktureringsdetaljer for abonnement.

en: %1 status has been updated to %2.
nb: %1 status har blitt oppdatert til %2.

en: %1 user account registration option?
nb: %1 brukerkonto registreringsvalg?

en: %1 version and user table name.
nb: %1 versjon og navn på brukertabell.

en: %1 wants you to know about %2
nb: %1 ønsker å vite mer om %2

en: %1(s)
nb: %1(er)

en: %1: About
nb: %1: Om

en: %1: Documentation (External)
nb: %1: Dokumentasjon (ekstern)

en: %1: Logs (External)
nb: %1: Logger (ekstern)

en: %1: SMS Reply will not be sent.
nb: %1: SMS-svar vil ikke bli sendt.

en: %1: Settings (External)
nb: %1: Innstillinger (ekstern)

en: %2. This Membership Type is used in an <a href='%1'>Online Contribution page</a>. Uncheck this membership type in the Memberships tab.
nb: %2. Denne medlemskapstypen er brukt på en <a href='%1'>Online gaveside</a>. Kryss denne bort under medlemskapsfliken.

en: %3. There are some contacts who have this membership type assigned to them. Search for contacts with this membership type from <a href='%1'>Find Members</a>. If you are still getting this message after deleting these memberships, there may be contacts in the Trash (deleted) with this membership type. Try using <a href="%2">Advanced Search</a> and checking "Search in Trash".
nb: %3. Det finnes noen kontakter som har denne medlemskapstypen tilknyttet seg. Søk på medlemmer av denne medlemskapstypen under <a href='%1'>Finn medlemmer</a>. Hvis du fortsatt får denne beskjeden etter å ha slettet disse medlemskapene, så kan det være kontakter i søppelkurven (slettet) som har denne medlemskapstypen. Prøv å gjøre et <a href="%2">Avansert Søk</a> og kryss av for "Søk i søppelkurven".

en: %count Contact | %count Contacts
nb[0]: %count kontakt
nb[1]: %count kontakter

en: %count Result | %count Results
nb[0]: %count resultat
nb[1]: %count resultater

en: %count case moved to trash. | %count cases moved to trash.
nb[0]: %count sak flyttet til søppelkurven.
nb[1]: %count saker flyttet til søppelkurven.

en: %count case permanently deleted. | %count cases permanently deleted.
nb[0]: %count sak permament slettet.
nb[1]: %count saker permanent slettet.

en: %count case restored from trash. | %count cases restored from trash.
nb[0]: %count sak gjenopprettet fra søppelkurven.
nb[1]: %count saker gjenopprettet fra søppelkurven.

en: %count contact already had this tag | %count contacts already had this tag
nb[0]: %count kontakt har allerede denne taggen
nb[1]: %count kontakter har allerede denne taggen

en: %count contact has been reserved. | %count contacts have been reserved.
nb[0]: %count kontakt har blitt reservert.
nb[1]: %count kontakter har blitt reservert.

en: %count contact tagged | %count contacts tagged
nb[0]: %count kontakt tagget
nb[1]: %count kontakter tagget

en: %count contact un-tagged | %count contacts un-tagged
nb[0]: %count kontakt har fjernet taggen
nb[1]: %count kontakter har fjernet taggen

en: %count contact was already in group | %count contacts were already in group
nb[0]: %count kontakt var allerede i gruppen
nb[1]: %count kontakter var allerede i gruppen

en: %count grant deleted. | %count grants deleted.
nb[0]: %count bevilgning slettet.
nb[1]: %count bevilgninger slettet.

en: %count membership deleted. | %count memberships deleted.
nb[0]: Et medlemskap er slettet.
nb[1]: %count medlemskap slettet.

en: %count month | %count months
nb[0]: %count måned
nb[1]: %count måneder

en: %count pledge deleted. | %count pledges deleted.
nb[0]: %count lovnad slettet.
nb[1]: %count lovnader slettet.

en: %count year | %count years
nb[0]: %count år
nb[1]: %count år

en: %name: found no valid post with that title.
nb: %name: fant ingen gyldig post med den tittelen.

en: %title day
nb: %title dag

en: %title month
nb: %title måned

en: %title week
nb: %title uke

en: %title year
nb: %title år

en: %title year + month
nb: %title år + måned

en: &lt; Previous
nb: &lt; Forrige

en: &lt;&lt; First
nb: &lt;&lt; Første

en: &quot;All of the information that you provide to us or any of our representatives and service providers will be held in strictest confidence. It will not be used for any purpose other than to help you, and for any other purpose that you authorize in writing, or which is required by law.&quot;
nb: &quot; All informasjon som du gir til oss eller noen av våre representanter vil bli behandlet strengt fortroligt. Det vil ikke bli brukt til andre formål enn å hjelpe deg, eller til formål som du skriftlig tillater eller som er lovpålagte.&quot;

en: &quot;May I now ask you some screening questions?&quot;
nb: &quot;Kan jeg nå stille noen innledende spørsmål?&quot;

en: &quot;Please tell me what you would like to discuss.&quot;
nb: &quot;Fortell meg hva du gjerne vil diskutere.&quot;

en: '%1' batch has been saved.
nb: '%1' bunke har blitt lagret.

en: '%1' directory does not exist
nb: '%1' katalogen finnes ikke

en: '%1' has been deleted.
nb: '%1' har blitt slettet.

en: '%1' have been saved.
nb: '%1' har blitt lagret.

en: '%1' information has been saved.
nb: '%1' informasjon ble lagret.

en: '%1' survey has been deleted.
nb: '%1' underøkelse har blitt slettet.

en: 'Children' of that individual
nb: 'Barn' av den personen

en: 'Create Personal Campaign Page' link text
nb: Linknavn til linken "Opprett en personlig kampanjeside"

en: 'Employees' of that organization
nb: 'Ansatte' i den organisasjonen

en: 'Household Members' of that household
nb: 'Husholdningsmedlemmer' for den husholdningen

en: 'Opt out via email' - displays an email address for recipients to opt out of receiving emails from your organization.
nb: "Velg bort via e-post" - viser en e-postadresse for mottakere som ønsker å ikke motta e-post fra din organisasjon.

en: 'Opt out via web page' - creates a link for recipients to click if they want to opt out of receiving emails from your organization. Alternatively, you can include the 'Opt out via email' token.
nb: "Velg bort via nettside" - oppretter en lenke som mottakere kan trykke på dersom de vil velge å ikke motta e-post fra din organisasjon. Du kan alternativt velge gå for "Velg bort via e-post" i stedet.

en: 'Tell a friend' maximum recipients limit
nb: Maks grense for mottakere av "Fortell en venn"

en: 'Unsubscribe via email' - displays an email address for recipients to unsubscribe from the specific mailing list used to send this message.
nb: 'Meld av via e-post' - viser en e-postadresse, hvor mottagere kan melde seg av den spesifikke e-postlisten som ble brukt for å sende denne meldingen.

en: 'Unsubscribe via web page' - creates a link for recipients to unsubscribe from the specific mailing list used to send this message. Alternatively, you can include the 'Unsubscribe via email' token or one of the Opt-out tokens.
nb: 'Meld av via nettside' - oppretter en link, hvor mottagere kan melde seg av den spesifikke e-postlisten som ble brukt for å sende denne meldingen. Alternativt, så kan du inkludere plassholderen 'Meld av via e-post' eller en av plassholderne for 'Velg bort'.

en: (%1 recipients)
nb: (%1 mottagere)

en: (Contribute at least X to be eligible for this gift.)
nb: (Gi mindt X for å få mulighet til å velge denne premien.)

en: (Filed on case %1)
nb: (Arkiver til sak %1)

en: (Job parameters and command line syntax documentation...)
nb: (Jobb-parametere og dokumentasjon for syntaksen til kommandolinje...)

en: (Last Month)
nb: (Siste måned)

en: (Not Available)
nb: (Ikke tilgjengelig)

en: (OR Membership ID if update mode.)
nb: (ELLER medlemskaps-ID dersom i oppdateringsmodus.)

en: (Recurring Contribution)
nb: (Gjentagende gave)

en: (Refer to the Mapping and Geocoding section in the Installation and Basic Setup Chapter)
nb: (Les i seksjonen om kart og geokoding i kapittelet om installering og grunnleggende setup)

en: (Sum of all weights should be greater than or equal to threshold: %1).
nb: (Summen av alle vekttall bør være større enn eller lik grenseverdien: %1).

en: (YTD)
nb: (hittil i år)

en: (bottom of page)
nb: (bunnen av siden)

en: (built-in)
nb: (innebygd)

en: (contribute at least %1 to be eligible for this membership)
nb: (gi minst %1 gang for å bli valgbar for dette medlemskapet)

en: (current month)
nb: (gjeldende måned)

en: (current year)
nb: (gjeldende år)

en: (deleted contacts)
nb: (slettet kontakter)

en: (display name not available)
nb: (visningsnavn er ikke tilgjengelig)

en: (filtered from _MAX_ total entries)
nb: (filtrert from _MAX_ total oppføringer)

en: (max %1)
nb: (maks %1)

en: (more)
nb: (mer)

en: (n/a)
nb: (utilgj.)

en: (no fee)
nb: (ingen pris)

en: (no subject)
nb: (uten emne)

en: (not assigned)
nb: (ikke tildelt)

en: (ongoing)
nb: (pågående)

en: (original currency)
nb: (orginal valuta)

en: (preferred)
nb: (foretrukket)

en: (recipients)
nb: (mottakere)

en: (signature)
nb: (signatur)

en: (since inception)
nb: (siden innføringen)

en: (step %1 of %2)
nb: (steg %1 av %2)

en: (this is not the current revision)
nb: (dette er ikke den nåværende revisjon)

en: (this is the current revision)
nb: (dette er den nåværende revisjon)

en: (this will take a few minutes)
nb: (dette vil ta noen få minutter)

en: (top of page)
nb: (toppen av siden)

en: , or Merge this contact with an existing contact
nb: , eller Flett denne kontakten med en eksisterende kontakt.

en: - Activity Fields -
nb: - Aktivitet Felter -

en: - All Contacts -
nb: - Alle kontakter -

en: - Any -
nb: - Alle -

en: - Contact Fields -
nb: - Kontakt felter -

en: - Contribution Fields -
nb: - Gavefelter-

en: - Participant Fields -
nb: - Deltakerfelt -

en: - Select Financial Account Relationship -
nb: - Velg regnskapskontorelasjon -

en: - Select Relationship Type-
nb: - Velg relasjonstype -

en: - actions -
nb: - handlinger -

en: - all activity type(s) -
nb: - alle aktivitetstyper -

en: - any -
nb: - alle -

en: - any contact type -
nb: - enhver kontakttype -

en: - any group -
nb: - enhver gruppe -

en: - any interviewer -
nb: - hvilken som helst intervjuer -

en: - any tag -
nb: - enhver tag -

en: - any visibility -
nb: - enhver synlighet -

en: - default -
nb: - standard -

en: - default input format -
nb: - standard input format -

en: - default view -
nb: - standard visning -

en: - do not import -
nb: - ikke importer -

en: - none -
nb: - ingen -

en: - prefix -
nb: - prefiks -

en: - related contact info -
nb: - relatert kontaktinformasjon -

en: - same as for main contact -
nb: - samme som for hovedkontakt -

en: - select %1 -
nb: - velg %1 -

en: - select -
nb: - velg -

en: - select Parent -
nb: - velg forelder -

en: - select contact -
nb: - velg kontakt -

en: - select contacts -
nb: - velg kontakter -

en: - select group -
nb: - velg gruppe -

en: - select label -
nb: - velg etikett -

en: - select profile -
nb: - velg profil -

en: - select record type -
nb: - velg oppføringstype -

en: - select role -
nb: -velg rolle-

en: - suffix -
nb: - suffiks -

en: -- Select --
nb: -- velg --

en: -select-
nb: -velg-

en: 1 Day | %count Days
nb[0]: %count dag
nb[1]: %count dager

en: 1 activity already did not have this tag | %count activities already did not have this tag
nb[0]: %count aktivitet hadde allerede ikke denne taggen
nb[1]: %count aktiviteter hadde allerede ikke denne taggen

en: 1 activity already had this tag | %count activities already had this tag
nb[0]: %count aktivitet hadde allerede denne taggen
nb[1]: %count aktiviteter hadde allerede denne taggen

en: 1 contact already did not have this tag | %count contacts already did not have this tag
nb[0]: %count kontakt hadde allerede ikke denne taggen
nb[1]: %count kontakter hadde allerede ikke denne taggen

en: 1 could not be restored. | %count could not be restored.
nb[0]: %count sak kunne ikke bli gjenopprettet fra søppelkurven.
nb[1]: %count saker kunne ikke bli gjenopprettet fra søppelkurven.

en: 1 respondent did not release. | %count respondents did not release.
nb[0]: 1 deltager ble ikke frigitt.
nb[1]: %count deltagere ble ikke frigitt.

en: 1. Manage Roles
nb: 1. Administrer roller

en: 12 Hours
nb: 12 Timer

en: 2. Assign Users to CiviCRM ACL Roles
nb: 2. Tilordne brukere til CiviCRM ACL roller

en: 24 Hours
nb: 24 Timer

en: 3. Manage ACLs
nb: 3. Administrer ACLer

en: 5395 with Logo
nb: 5395 med logo

en: <a href="%1">wkhtmltopdf is an alternative utility for generating PDF's</a> which may provide better performance especially if you are generating a large number of PDF letters or receipts. Your system administrator will need to download and install this utility, and enter the executable path here.
nb: <a href="%1">wkhtmltopdf er et alternativt redskap for å lage PDF-er</a> som kan gi bedre ytelse, spesielt hvis du genererer et stort antall PDF-brev eller kvitteringer. Din systemadministrator må laste ned og installere dette redskapet, og deretter skrive den kjørbare stien her.

en: <b>%1</b> file(s) in %2 directory are not writable. Listed file(s) might be used during the import to log the errors occurred during Import process. Contact your site administrator for assistance.
nb: <b>%1</b> file(r) i %2 mappen er skrivebeskyttede. Listede fil(er) kan brukes under importen for å logge feilene som oppstod under importprosessen. Kontakt din sideadministrator for hjelp.

en: <strong>%1 (%2)</strong> has been successfully subscribed to the <strong>%3</strong> mailing list.
nb: <strong>%1 (%2)</strong> har vellykket avmeldt seg <strong>%3</strong> e-postliste.

en: <strong>%1 - your email address '%2' has been successfully verified.</strong>
nb: <strong>%1 - verifiseringen av e-post-adressen din '%2' er fullført.<strong>

en: <strong>Check Availability</strong>
nb: <strong>Sjekk tilgjengelighet</strong>

en: <strong>CiviCampaign</strong> - Lets you link together events, mailings, activities, and contributions under one "umbrella" so that you can track the progress of all your efforts towards one programmatic goal or campaign.
nb: <strong>CiviAksjon</strong> - Lar deg knytte sammen arrangementer, e-postutsendelser, aktiviteter og gaver under en "paraply", slik at du kan spore framgangen av alle dine innsatser mot et programmål eller aksjon.

en: <strong>CiviCase</strong> - Integrated case management component, including a dashboard with "my cases", automated case timelines and configurable audit reports.
nb: <strong>CiviSak</strong> - Integrert sakshåndteringskomponent, som inneholder et skrivebord med "mine saker", automatiserte sakstidslinjer og konfigurerbare tilsynsrapporter.

en: <strong>CiviContribute</strong> - An online fundraising and donor management component which enables you to track and manage contributions to your organization. It also allows you to quickly and easily create customized web pages to accept online donations.
nb: <strong>CiviGave</strong> - En online fundraising og giverforvaltningskomponent, som gir deg muligheten til å spore og administrere gaver til din organisasjon. Den gir deg også muligheten til å raskt og enkelt opprette tilpassede nettsider til å motta gaver online.

en: <strong>CiviContribute</strong> - When you want to collect information from Contributors via online contribution pages, you can create a profile and link it to to your contribution page as a 'custom page element' (<a href='%1'>Configure Online Contribution Pages</a>).
nb: <strong>CiviGave</strong> - Når du ønsker å samle informasjon fra givere via online gavesider, så kan du opprette en profil og knytte den til din gaveside som et 'tilpasset sideelement' (<a href='%1'>Konfigurer online gavesider</a>).

en: <strong>CiviEvent</strong> - Provides integrated online event registration and management for paid and free events. It allows you to quickly and easily create customized web pages to for event registration, and then track participants.
nb: <strong>CiviArrangement</strong> - Tilbyr integrert online arrangementsregistrering og håndtering for betalte og gratis arrangementer. Den lar deg raskt og enkelt opprette tilpassede nettsider for arrangementsregistrering og kan deretter spore deltakere.

en: <strong>CiviGrant</strong> - Designed to be used by organizations that distribute funds to others, for example foundations, grant givers, etc.
nb: <strong>CiviBevilgning</strong> - Designet til å brukes av organisasjoner som distribuerer midler til andre, for eksempel fond, bevilgningsgivere, o.l.

en: <strong>CiviMail</strong> - A robust mass-mailing component which allows you to engage your constituents with personalized email blasts and newsletters.
nb: <strong>CiviMail</strong> - En robust masse-e-post-komponent som lar deg møte dine kontakter med personlige e-postutsendelser og nyhetsbrev.

en: <strong>CiviMember</strong> - A flexible membership management component which includes convenient online signup and renewal.
nb: <strong>CiviMedlem</strong> - En fleksibel medlemshåndteringskomponent som også omfatter praktisk påmelding og fornyelse via nettet.

en: <strong>CiviPledge</strong> - Record and track pledges received from contributors. Send pledge acknowledgements and payment reminders. Configure online contribution pages to support self-service pledging and pledge payments.
nb: <strong>CiviAvtale</strong> - Registrer og spor avtaler fra givere. Send avtaleanerkjennelser og betalingspåminnere. Konfigurer online gavesider til å støtte selvbetjente avtaler og avtalebetalinger.

en: <strong>Contact Edit Forms</strong> - Allow <strong>authenticated users</strong> to edit their own contact info with a Profile using the following path: <em>%1/%2</em>. (This example links to an edit form for Profile ID 3.)
nb: <strong>Kontaktredigeringsskjemaer</strong> - Tillat <strong>godkjente brukere</strong> å redigere sin egen kontaktinfo med en profil, ved bruk av følgende sti: <em>%1/%2</em>. (Dette eksempelet linker til et redigeringsskjema for profil-ID 3.)

en: <strong>Contact Search and Listings</strong> - When you want to provide a search form and search result listings for some or all of your contacts you can create a profile with the desired search fields and link users to the path for that search form. When creating a link to search and listings profiles, add the corresponding profile ID to the end of your query string using the 'gid' parameter. For example, the link to display a search and listings page for a Profile with ID = 3 would be:
nb: <strong>Kontaktsøk og visninger</strong> - Når du ønsker å tilby et søkeskjema og visning av søkeresultat for noen eller alle av dine kontakter, så kan du opprette en profil med det ønskede søkefeltet og knytte brukere til stien for det søkeskjemaet. Når du oppretter en link for å søke og vise profiler, legg til den korresponderende profil-ID-en på slutten av søkestrengen, ved å bruke 'gid' parameter. For eksempel, linken til å vise en side for søk og visning for en profil med ID = 3, vil bli:

en: <strong>Contact Signup Forms</strong> - Create link(s) to 'new contact' input form(s) for your Profiles using the following path: <em>%1/%2</em>. (This example links to an input form for Profile ID 3.)
nb: <strong>Kontaktpåmeldingsskjema</strong> - Opprett link(er) til 'ny kontakt' inputskjema(er) for dine profiler, ved bruk av følgende sti: <em>%1/%2</em>. (Dette eksempelet linker til et input-skjema for profil-ID 3.)

en: <strong>Delivery has not yet begun for this mailing.</strong> If the scheduled delivery date and time is past, ask the system administrator or technical support contact for your site to verify that the automated mailer task ('cron job') is running - and how frequently.
nb: <strong>Levering har enda ikke begynt for denne e-postutsendelsen.</strong> Hvis den planlagte leveringsdato og tiden er passert, sør systemadministrator eller teknisk supportstøtte for siden din om å kontrollere at den automatiske e-postoppgaven ('cron job') kjører - og hvor ofte.

en: <strong>EXAMPLE:</strong> 'Team Leaders' (<em>ACL Role</em>) can 'Edit' (<em>Operation</em>) all contacts in the 'Active Volunteers Group' (<em>Data</em>).
nb: <strong>EKSEMPEL:</strong> 'Team ledere' (<em>ACL-rolle</em>) kan 'Redigere' (<em>Handling</m>) alle kontakter i den "aktive frivillige gruppe" (<em>Data</em>).

en: <strong>EXAMPLE:</strong> When creating a set of custom fields used to collect <strong>Employment History</strong> - you might have fields for Job Title, Start Date, End Date, and Reason for Leaving. Checking the "multiple records" box allows you to collect information for multiple jobs.
nb: <strong>EKSEMPEL:</strong> Når du oppretter et sett av tilpassede felter for å samle inn <strong>Ansettelseshistorie</strong> - så kan du ønske felter for 'jobbtittel', 'startdato', 'sluttdato' og 'sluttårsak'. Valg av "flere poster" lar deg samle inn informasjon for flere jobber.

en: <strong>Export PRIMARY fields</strong> provides the most commonly used data values. This includes primary address information, preferred phone and email.
nb: <strong>Eksporter PRIMÆRE felter</strong> gir de mest brukte dataverdier. Dette inkluderer primær adresseinformasjon, foretrukken telefon og e-post.

en: <strong>Fill:</strong> Fills in additional contact data only. Database fields which currently have values are left as-is.
nb: <strong>Fyll:</strong> Fyller kun inn ytterligere kontaktdata. Databasefelter som for øyeblikket inneholder verdier, blir værende slik de var.

en: <strong>Fixed Membership - 3 Months Duration:</strong> A person signs up on February 15th, 2008. Their membership start date is set to February 1, 2008 - and the end date is April 30, 2008.
nb: <strong>Fiksert medlemskap - 3 måneders varighet:</strong> En person registrerer seg 15. februar, 2008. Medlemskapets startdato blir satt til 1. februar, 2008 - til slutten av 30. April 2008.

en: <strong>Fixed Membership Period - 1 Year Duration:</strong> Fixed period start date is set to January 1. A person signs up for membership on February 15th, 2008. Their membership start date is set to January 1, 2008 - and the end date is December 31, 2008.
nb: <strong>Fiksert medlemskapsperiode - 1 års varighet:</strong> Fiksert periode startdato er satt til 1. januar. En person tegner medlemskap 15. februar, 2008. Medlemskapets startdato er satt til 1. januar 2008 - og sluttdato er satt til 31. desember 2008.

en: <strong>HTML Form Snippet</strong> - If you want more control over form layout, or want to add Profile input forms to non-CiviCRM blocks, pages and/or sites...click the HTML Form Snippet action link for a Profile below - and copy and paste the HTML form code into any web page.
nb: <strong>HTML-skjema-kodebit</strong> - Hvis du ønsker mer kontroll over skjemalayout, eller du ønsker å legge til profil inputskjemaer til ikke-CiviCRM-blokker, sider og/eller steder... klikk HTML-skjema-kodebitens handlingslink for en profil nedenfor - og kopier og lim HTML-skjemakoden inn på hvilken som helst nettside.

en: <strong>Import has completed successfully.</strong> The information below summarizes the results.
nb: <strong>Import er fullført med suksess.</strong> Informasjonen under oppsummerer resultatene.

en: <strong>Importing Contact Subtypes</strong> - If your file contains a mix of "subtypes" belonging to a built-in type, select the built-in ("parent") type here. You will then be able to map a Contact Subtype field from your file which sets the subtype for each row. EXAMPLE: If you are importing a mixture of Individuals who are "Students" and "Parents" and "Staff" subtypes, select "Individual" here AND include a column in your import file which contains the subtype for each row.
nb: <strong>Importer kontaktundertyper</strong> - Hvis filen din inneholder en blanding av "undertyper" som tilhører en innebygget type, velg den innebygde ("overordnete") typen her. Du vil deretter være i stand til å tilknytte et kontaktundertypefelt fra filen din som angir undertype for hver rad. EKSEMPEL: Hvis du importerer en blanding av individer som er av undertypene 'studenter' og 'foreldre' og 'ansatte', så velg 'individ' her OG inkluder en kolonne i importfilen din som inneholder undertypen for hver rad.

en: <strong>No Duplicate Checking:</strong> Inserts all valid records without comparing them to existing contact records for possible duplicates.
nb: <strong>Ingen dublettsjekk:</strong> Setter inn alle gyldige poster uten å sammenligne dem med eksisterende kontaktposter for å finne mulige dubletter.

en: <strong>Rolling Membership Period - 1 Year Duration:</strong> A person signs up on February 15th, 2008. Their membership start date is February 15th, 2008 - and the end date is February 14th, 2009.
nb: <strong>Rullerende medlemsperiode - 1 års varighet</stopp> En person registrerer seg 15. februar 2008. Medlemskapets startdato er 15. februar 2008 - og sluttdato er 14. februar 2009.

en: <strong>Skip:</strong> Reports and then Skips duplicate import file rows - leaving the matching record in the database as-is (default).
nb: <strong>Hopp over:</strong> Rapporterer og hopper deretter over dubliserte rader i importfilen - og lar den samsvarende posten i databasen være som den var (standard).

en: <strong>Trouble-shooting Tip</strong> - If you find that your SMS are not being sent, ask the system administrator or technical support contact for your site to verify that the automated task (&quot;cron job&quot;) is running - and how frequently.
nb: <strong>Problemløsningstips</strong> - Hvis du finner ut at SMS-ene dine ikke blir sendt, spør systemadministratoren eller din kontakt for teknisk støtte til siden din, til å bekrefte at den automatiserte oppgaven (&quot;cron job&quot;) kjører - og hvor ofte.

en: <strong>Update:</strong> Updates database fields with available import data. Fields in the database which are NOT included in the import row are left as-is.
nb: <strong>Oppdater:</strong> Oppdaterer databasefelter med tilgjengelig importdata. Felter i databasen som IKKE er inkludert i importraden blir som de var.

en: <strong>User Screens</strong> - One or several profiles can be linked to either the <strong>new user registration</strong> and/or view and edit screens for <strong>existing user accounts</strong>.
nb: <strong>Brukerskjermer</strong> - En eller flere profiler kan knyttes til enten <strong>'ny bruker'-registrering</strong> og/eller se og rediger skjermer for <strong>eksisterende brukerkontoer</strong>.

en: A "string value" or regular expression to be redacted (replaced).
nb: En "strengverdi" eller et regulært uttrykk som må redigeres (erstattes).

en: A Contact with that ID does not exist: %1
nb: En kontakt med den ID-en eksisterer ikke: %1

en: A Survey Detail Report <a href='%1'>%2</a> has been created.
nb: En detaljrapport for undersøkelse <a href='%1'>%2</a> har blitt opprettet.

en: A View Only field cannot be required
nb: Et &laquo;Kun vis&raquo; felt, kan ikke være obligatorisk

en: A confirmation email has been sent to %1
nb: En bekreftelse er sendt via e-post til %1

en: A confirmation email has been sent to %1.
nb: En bekreftelse er sendt via e-post til %1.

en: A confirmation email has been sent to ALL participants
nb: En bekreftelse er sendt via e-post til ALLE deltakerne

en: A contribution / membership signup was made on behalf of the organization listed below.
nb: En gave/en medlemskapspåmelding ble gjort på vegne av organisasjonen vist nedenfor.

en: A copy of the activity has also been sent to assignee contacts(s).
nb: En kopi av aktiviteten har også blitt sent til ansvarlig(e) kontakt(er).

en: A copy of the contribution page has been created
nb: Det er blitt opprettet en kopi av gavesiden.

en: A copy of the extension (%1) is in a system folder (%2). The system copy will be preserved, but the new copy will be used.
nb: En kopi av utvidelsen (%1) er i en systemmappe (%2). Systemkopien vil bli bevart, men den nye kopien vil bli brukt.

en: A copy of the price set has been created
nb: En kopi av prissettet har blitt opprettet

en: A copy of this activity will be emailed to each Assignee.
nb: En kopi av denne aktiviteten vil sendes til hver ansvarlig per e-post.

en: A copy of this report can be automatically generated and delivered via email to specified recipients. Use the settings in this section to control Subject of the email containing the report, as well as the recipient list (To and Cc fields). Separate multiple 'To' or 'CC' email addresses with commas.
nb: En kopi av denne rapporten kan bli automatisk generert og levert via epost til angitte mottakere. Bruk innstillingene i denne delen for å angi emne til eposten med denne rapporten, samt hvem som mottar eposten (Til og Kopi-felter). Skill mellom flere epostadresser med kommaer.

en: A direct SQL query in the form of a SELECT query. For example:
nb: Et direkte SQL-søk i form av et SELECT-søk. For eksempel:

en: A duplicate matching rule with this name already exists. Please select another name.
nb: En regel for dubletter med det navnet finnes allerede. Vennligst velg et annet navn.

en: A field of the same label exists in the destination group
nb: Et felt av samme merke eksisterer allerede i målgruppen

en: A financial type with this name already exists. Please select another name.
nb: En regnskapstype med det navnet eksisterer allerede. Vennligst velg et annet navn.

en: A followup activity has been scheduled.
nb: En oppfølgingsasktivitet er blitt tidsplanlagt.

en: A group of contacts
nb: En gruppe med kontakter

en: A job size smaller than the batch limit will negate the effect of the batch limit.
nb: En jobbstørrelse som er mindre enn partistørrelsen vil gjøre effekten av partistørrelsen ubrukelig.

en: A link to this %1 is automatically included in the email sent to friends. If you ALSO want to include a link providing general information about your organization, enter that link here (e.g <em>http://www.example.org/</em>)
nb: En link til denne %1 er automatisk inkludert i e-posten sendt til venner. Hvis du OGSÅ ønsker å inkludere en link som gir generell informasjon om organisasjonen din, skriv inn den linken her (f.eks. <em>http://www.example.org/</em>)

en: A long running CiviCRM task is currently in progress. This message will be refreshed till the task is completed
nb: En langvarig CiviCRM-oppgave er for øyeblikket i gang. Denne meldingen vil bli gjenoppfrisket inntill oppgaven er fullført.

en: A membership confirmation and receipt has been sent to %1.
nb: Medlemskapsbekreftelse og kvittering er sendt til %1.

en: A membership status with this label already exists. Please select another label.
nb: En medlemskapsstatus med denne etiketten eksisterer allerede. Vennligst velg en annen etikett.

en: A membership type with this name already exists. Please select another name.
nb: En medlemskapstype med dette navnet eksisterer allerede. Vennligst velg et annet navn.

en: A notification email has been sent to the site administrator, and you will receive another notification from them as soon as the review process is complete.
nb: En melding har blitt sendt til siden administrator, og du vil motta enda en melding fra dem, så fort gjennomgangen er fullført.

en: A notification email has been sent to the site administrator.
nb: En e-post er sendt til sidens administrator.

en: A notification email has been sent to the supporter.
nb: En melding har blitt sendt på e-post til støttespilleren.

en: A person is already registered for this event.
nb: En person er allerede registrert for dette arrangementet.

en: A person with this email address is already registered for this event.
nb: En person med denne e-post adressen er allerede meldt på dette arrangementet.

en: A product with this name already exists. Please select another name.
nb: Et produkt med dette navn finnes allerede. Vennligst velg et annet navn.

en: A profile
nb: En profil

en: A receipt has been emailed to the contributor.
nb: En kvittering er sendt på e-post til giveren.

en: A record already exists with the same information.
nb: Det finnes allerede en oppføring med den samme informasjonen.

en: A recurring payment (subscription) request will be submitted to the selected payment processor. If the request is successful, this membership will be automatically renewed on the last day of the membership period until the recurring payment is cancelled. Membership payment receipt emails will include a link for the member to cancel the auto-renewal.
nb: En gjentagende betaling (abonnement) vil bli sendt til den valgte betalingsformidler. Hvis forespørselen lykkes, vil dette medlemsskapet automatisk fornyes på siste dagen i medlemsskapsperioden, fram til de gjentagende betalingene er
    kansellert. E-post-bekreftelse for medlemsskapsbetalinger vil inneholde en link som medlemmet kan bruke for å kansellere auto-fornyelsen.

en: A registration confirmation email has also been sent to %1
nb: En e-post med registreringsbekreftelse har også blitt sendt til %1

en: A registration confirmation email will be sent to %1 once the transaction is processed successfully.
nb: En e-post med registreringsbekreftelse vil sendes til %1 så fort transaksjonen er gjennomført.

en: A renewal confirmation and receipt has been sent to %1.
nb: Fornyelsesbekreftelse og kvittering er sendt til %1.

en: A set of custom data fields
nb: Et sett med egendefinerte datafelt

en: A short description of the activity..
nb: En kort beskrivelse av aktiviteten...

en: A spreadsheet-like file with the contact data in each row. Data fields are separated by commas. You can export to a "CSV" file from most spreadsheet applications, many database managers, as well as other contact management and address book applications. Consult the documentation for your application if you're not sure how to do this. Save this file to your local hard drive (or an accessible drive on your network) - and then choose that file as your Import Upload File.
nb: En regneark-lignende fil med kontaktdata i hver rad. Datafelter er separert med kommaer. Du kan eksportere til en "CSV"-fil fra de fleste regnearksprogrammer, mange databaseprogrammer, såvel som andre programmer for kontakthåndtering og adressebok. Se i dokumentasjonen for programmet ditt hvis du ikke er sikker på hvordan du gjør dette. Lagre denne filen til din lokale harddisk (eller en tilgjengelig disk på ditt nettverk) - og velg deretter den filen som din fil til opplastning.

en: A test message will be sent to %1 people:
nb: En testmelding vil bli sendt til %1 mottagere:

en: A valid Notify Email address must be specified
nb: Angi en gyldig adresse for e-postvarsling

en: A valid Receipt From Email address must be specified if Email Receipt to Contributor is enabled
nb: En gyldig avsender-e-post for kvitteringer må angis, hvis e-mail-kvittering til giver er aktiv

en: A valid file must be uploaded.
nb: En gyldig fil må lastes opp.

en: A/B testing allows you to send two test mailings to a random subset of your recipients. After collecting and comparing metrics, the more successful mailing will be sent to the remaining recipients.
nb: A/B-testing gjør at du kan sende to testutsendinger til et tilfeldig utvalg av dine mottagere. Etter at du samler og sammenligner tall, vil den beste utsendelsen bli sendt til resten av mottagerne.

en: ACL
nb: Liste for tilgangskontroll

en: ACL Group/Role
nb: Tilgangsrettigheter-gruppe/rolle

en: ACL ID
nb: Tilgangskontroll ID

en: ACL Is Active?
nb: Tilgang er aktiv?

en: ACL Name
nb: ACL Navn

en: ACL Object ID
nb: TilgangsobjektID

en: ACL Role
nb: Rettighetsrolle

en: ACL Table
nb: Tilgangstabell

en: ACL Type(s)
nb: ACL type(r)

en: ACLs (Access Control Lists) allow you control access to CiviCRM data. An ACL consists of an <strong>Operation</strong> (e.g. 'View' or 'Edit'), a <strong>set of Data</strong> that the operation can be performed on (e.g. a group of contacts), and a <strong>Role</strong> that has permission to do this operation. Refer to the %1 for more info.
nb: ACL-er (Access Control Lists) lar det kontrollere tilgangen til CiviCRM-data. En ACL består av en <strong>handling</strong> (f.eks. 'Se' eller 'Rediger'), et <strong>sett av data</strong> som handlingen kan utføres på (f.eks. en gruppe av kontakter), og en <strong>rolle</strong> som har rettighet til å utføre denne handlingen. Les i %1 for mer informasjon.

en: ACLs define permission to do an operation on a set of data, and grant that permission to a CiviCRM ACL Role. Use this link to create or edit the ACLs for your site.
nb: ACL-er definerer rettigheter til å gjøre en handling på et sett av data, og gir den rettigheten til en CiviCRM ACL-rolle. Bruk denne linken til å opprette eller redigere ACL-er for din side.

en: ADC referral
nb: Sykehjemshenvisning

en: AND
nb: OG

en: AOL Terms of Service complaint
nb: AOL Tjenestevilkår klage

en: API Action:
nb: API Handling:

en: API Call Action
nb: API-oppringing handling

en: API Call Entity
nb: API-oppringing enhet

en: API Entity:
nb: API Enhet:

en: API Login
nb: API Loginn

en: API Parameters
nb: API-parametere

en: API Type
nb: API-type

en: API Url
nb: API-URL

en: API call:
nb: API-oppringning:

en: APILogin is not set for this payment processor
nb: APIlogin er ikke satt for denne betalingstjenesten

en: Abkhaz
nb: Abkhasisk

en: Able to create a new database.
nb: I stand til å opprette en ny database.

en: About
nb: Om

en: About is a required field.
nb: Om er et påkrevd felt.

en: Absolute URL of the location where the civicrm module or component has been installed.
nb: Absolutt URL til stedet hvor CiviCRM-modulen eller komponenten har blitt innstallert.

en: Absolute date cannot be earlier than the current time.
nb: Absolutt dato kan ikke være tidligere enn nåværende tid.

en: Accept and track pledges (for recurring gifts).
nb: Aksepter og spor avtaler (for gjentagende gaver).

en: Accepted Credit Cards
nb: Aksepterte kredittkort

en: Accepted Rate
nb: Andel aksepterte

en: Access
nb: Tilgang

en: Access Arguments
nb: Adgangsargumenter

en: Access Callback
nb: Adgangstilbakekall

en: Access Control
nb: Tilgangskontroll

en: Access Control Documentation
nb: Tilgangskontroll dokumentasjon

en: Access Keys:
nb: Hurtigtaster:

en: Access the data using an HTTP GET request from a specific URL. (This is the 'ICAL' icon on the Manage Events page.)
nb: Tilgå dataene ved bruk av en HTTP GET-forespørsel fra en spesifikk URL. (Dette er 'ICAL' ikonet på siden for å 'administrere arrangementer'.)

en: Account Holder
nb: Kontoinnehaver

en: Account Type
nb: Kontotype

en: Account Type (Code)
nb: Kontotype (kode)

en: Account Type Code
nb: Kontotype kode

en: Account creation required
nb: Kontoopprettelse påkrevd

en: Accounting Batch
nb: Regnskapsbunke

en: Accounting Batch - %1
nb: Regnskapsbunke - %1

en: Accounting Batch Processing
nb: Regnskapsbunke prosessering

en: Accounting Batches
nb: Regnskapsbunker

en: Accounting Code
nb: Regnskapskode

en: Accounts
nb: Kontoer

en: Acctg Code
nb: Regnskapskode

en: Accuracy and coverage, as well as terms of service for both geocoding and mapping may vary by provider and location. Some providers may offer or require paid subscriptions depending on volume of requests and type of organization using the service. You should investigate each provider and select the best option for your requirements and usage patterns.
nb: Nøyaktighet og dekning, såvel som vilkårene for tjenesten for både geolokalisering og kart, kan variere etter tilbyder og plassering. Noen tilbydere kan tilby eller kreve betalte abonnementer avhengig av mengden av søk og type organisasjon som bruker tjenesten. Du bør undersøke hver tilbyder og velg det beste alternativet utfra dine krav og brukermønstre.

en: Acknowledgment Date
nb: Bekreftelsesdato

en: Acknowledgment Sent
nb: Bekreftelse sendt

en: Action
nb: Handling

en: Action Condition
nb: Handlingsbetingelse

en: Action:
nb: Handling:

en: Actions
nb: Handlinger

en: Activate the page (you can de-activate it later)
nb: Aktiver siden (du kan deaktiver den senere)

en: Active
nb: Aktiv

en: Active Memberships
nb: Aktive medlemskap

en: Active On
nb: Aktiv den

en: Active volunteers.
nb: Aktive frivillige.

en: Active?
nb: Aktiv?

en: Activities
nb: Aktiviteter

en: Activities %%StatusMessage%%
nb: Aktiviteter %%StatusMessage%%

en: Activities are 'interactions with contacts' which you want to record and track. This list is sorted by component and then by weight within the component.
nb: Aktiviteter er 'interaksjoner med kontakter' som du ønsker å registrere og spore. Denne listen er sortert etter komponenter og så etter vekt innenfor komponenten.

en: Activities from the %1 activity set have been added to this case.
nb: Aktiviteter fra %1-aktivitetssettet er lagt til denne saken.

en: Activities which have Followup Activities
nb: Aktiviteter som har oppfølgingsaktiviteter

en: Activities without Followup Activities
nb: Aktiviteter uten oppfølgingsaktiviteter

en: Activity
nb: Aktivitet

en: Activity %1 has been saved. %2 %3
nb: Aktivitet %1 er lagret. %2 %3

en: Activity Assignee
nb: Aktivitetsansvarlig

en: Activity Assignees
nb: Aktivitetsinnehaver

en: Activity Audit
nb: Aktivitetsgodkjenning

en: Activity Auto-generated?
nb: Aktivitet Auto-generert?

en: Activity Contact ID
nb: Aktivitetens kontakt-ID

en: Activity Contacts
nb: Aktivitet kontakter

en: Activity Date
nb: Aktivitetsdato

en: Activity Date Time
nb: Aktivitet dato tid

en: Activity Dates - From
nb: Aktivitetsdatoer - Fra

en: Activity Details
nb: Aktivitet detaljer

en: Activity Details %1 '%2'
nb: Aktivitetsdetaljer %1 '%2'

en: Activity Duration %1 %2
nb: Aktivitetsvarighet %1 %2

en: Activity Filter
nb: Aktivitetsfilter

en: Activity ID
nb: Aktivitets-ID

en: Activity Links
nb: Aktivitetslenker

en: Activity Medium
nb: Aktivitetsmedium

en: Activity Medium %1 %2
nb: Aktivitetsmedium %1 %2

en: Activity Profile
nb: Aktivitet profil

en: Activity Record
nb: Aktivitets oppføring

en: Activity Reporter
nb: Aktivitetsrapporter

en: Activity Reporter %1 '%2'
nb: Innberetter av aktivitet %1 '%2'

en: Activity Result - %1
nb: Aktivitetssesultat - %1

en: Activity Revision History
nb: Aktivitet revisjonshistorie

en: Activity Search
nb: Aktivitetssøk

en: Activity Source
nb: Aktivitetskilde

en: Activity Status
nb: Aktivitetstatus

en: Activity Subject
nb: Aktivitet Emne

en: Activity Subject %1 '%2'
nb: Emne for aktivitet %1 '%2'

en: Activity Summary
nb: Aktivitetsoppsumering

en: Activity Tag %1
nb: Aktivitetstag %1

en: Activity Tag(s)
nb: Aktivitetstag(ger)

en: Activity Targets
nb: Aktivitetsmål

en: Activity Type
nb: Aktivitetstype

en: Activity Type %1 %2
nb: Aktivitetstype %1 %2

en: Activity Type ID
nb: Aktivitetstype ID

en: Activity Type Label
nb: Aktivitetstype etikett

en: Activity Type is a required field
nb: Aktivitetstype er et påkrevd felt

en: Activity Types
nb: Aktivitetstyper

en: Activity assigned to
nb: Aktivitet tilordnet

en: Activity created by
nb: Aktivitet opprettet av

en: Activity has been filed to %1 case.
nb: Aktivitet er lagret til %1 sak.

en: Activity is a Test
nb: Aktivitet er en test

en: Activity is a Test?
nb: Aktivitet er en test?

en: Activity is in the Trash
nb: Aktiviteten er lagt i søppelbøtta

en: Activity tagged | %count activities tagged
nb[0]: %count aktivitet tagget
nb[1]: %count aktiviteter tagget

en: Activity targeted to
nb: Aktivitetet målrettet til

en: Activity type
nb: Aktivitetstype

en: Activity type %1, found in case configuration file, is not present in the database %2
nb: Aktivitetstype %1, funnet i konfigurasjonsfilen, finnes ikke i databasen %2

en: Activity type of the last completed activity
nb: Aktivitetstype for den siste fullførte aktiviteten

en: Activity's Location in a text string.
nb: Aktivitets plassering i en tekststreng.

en: Actual Amount
nb: Faktisk beløp

en: Actual Cost of Product
nb: Faktisk kostnad for produktet

en: Actual Participant Count
nb: Faktisk deltagerantall

en: Actual participant count
nb: Faktisk deltaker-antall

en: Add
nb: Legg til

en: Add ACL
nb: Ny ACL

en: Add Activity
nb: Legg til aktivitet

en: Add Association Rule
nb: Legg til assosieringsregel

en: Add BCC
nb: Legg til Blindkopi (BCC)

en: Add CC
nb: Legg til Kopi (CC)

en: Add Campaign
nb: Legg til kampanje

en: Add Case
nb: Ny sak

en: Add Client
nb: Legg til klient

en: Add Client To Case
nb: Legg til klient til sak

en: Add Comment
nb: Legg til kommentar

en: Add Contact To Existing Group
nb: Legg kontakt til i eksisterende gruppe

en: Add Contact Type
nb: Legg til kontakttype

en: Add Contact to CiviCRM Group
nb: Legg til kontakt til CiviCRM-gruppe

en: Add Contacts to %1
nb: Legg kontakter til %1

en: Add Contacts to A Group
nb: Legg til kontakter i en gruppe

en: Add Contacts: %1
nb: Legg til kontakter: %1

en: Add Contribution
nb: Legg til gave

en: Add Contribution Page
nb: Legg til gaveside

en: Add Custom Field
nb: Legg til egendefinert felt

en: Add Discount Set to Fee Table
nb: Legg til rabattsett til pristabell

en: Add Event
nb: Legg til arrangement

en: Add Event Registration
nb: Ny arrangementspåmelding

en: Add Event Template
nb: Legg til arrangementsmal

en: Add Field
nb: Legg til felt

en: Add Financial Account
nb: Legg til regnskapskonto

en: Add Financial Type
nb: Legg til regnskapstype

en: Add Group
nb: Legg til gruppe

en: Add Label Format
nb: Nytt merkelapp format

en: Add Language
nb: Legg til språk

en: Add Mail Account
nb: Legg til e-postkonto

en: Add Mailing Component
nb: Legg til mailkomponent

en: Add Membership
nb: Nytt medlemskap

en: Add Membership Status
nb: Legg til medlemskapsstatus

en: Add Membership Type
nb: Legg til medlemskapstype

en: Add Menu Item
nb: Legg til menypunkt

en: Add Message Template
nb: Legg til meldingsmal

en: Add New Scheduled Job
nb: Legg til ny planlagt jobb

en: Add Note
nb: Nytt Notat

en: Add Option
nb: Legg til valg

en: Add Option Group
nb: Legg til valggruppe

en: Add PDF Page Format
nb: Nytt PDF sideformat

en: Add Parent
nb: Legg til overordnet

en: Add Participant Status
nb: Legg til deltakerstatus

en: Add Payment Processor
nb: Legg til betalingstjeneste

en: Add Petition
nb: Nytt opprop

en: Add Pledge
nb: Legg til lovnad

en: Add Premium
nb: Legg til premie

en: Add Premium to Contribution Page
nb: Legg til premie til gavesiden

en: Add Price Field
nb: Nytt prisfelt

en: Add Products to This Page
nb: Legg til produkter til denne siden.

en: Add Profile
nb: Legg til profil

en: Add Relationship
nb: Ny relasjon

en: Add Relationship Type
nb: Legg til relasjonstype

en: Add Relationship for %1
nb: Legg til forhold for %1

en: Add Respondent Reservation(s)
nb: Legg til respondent-reservasjon(er)

en: Add Role Assignment
nb: Legg til rolle-tildeling

en: Add SMS Provider
nb: Legg til SMS tilbyder

en: Add Set of Custom Fields
nb: Legg til sett med egendefinerte felt

en: Add Set of Price Fields
nb: Legg til sett av prisfelter

en: Add Survey
nb: Ny undersøkelse

en: Add Tags
nb: Legg til tagger

en: Add Timeline
nb: Legg til tidslinje

en: Add User
nb: Ny bruker

en: Add Voter Reservation
nb: Legg til stemmereservasjon

en: Add a new language to this installation.
nb: Legg et nytt språk til denne installasjonen.

en: Add a new record in each tab (Activities, Tags,..etc)
nb: Legg til en ny oppføring i hver fane (aktivitetier, tag,..etc)

en: Add all contacts to %1 group?
nb: Legg alle kontakter til %1 gruppe?

en: Add another Open Id
nb: Legg til et annet åpen ID

en: Add another website
nb: Legg til en annen nettside

en: Add association rule
nb: Legg til assosieringsregel

en: Add client relationship
nb: Legg til en klient-relasjon

en: Add imported records to a new group
nb: Legg til importerte poster til en ny gruppe.

en: Add imported records to existing group(s)
nb: Legg til importerte poster til eksisterende gruppe(r)

en: Add members to %1
nb: Legg til medlemmer til %1

en: Add menu items at any level to support specific work-flows. For example, if your organization uses profile(s) for data entry, you can add menu items linking to those profiles. New menu items can also link to external (non-CiviCRM) web pages and web applications. Click 'New Menu Item' to add an item at any level.
nb: Legge til menypunkter på hvilken som helst nivå for å støtte en spesiell arbeidsflyt. For eksempel, hvis din organisasjon bruker profil(er) for datainnskriving, så kan du legge til menypunkter knyttet til disse profilene. Nye menypunkter kan også knyttes til eksterne (ikke-CiviCRM) nettsider og nettapplikasjoner. Klikk "Nytt menypunkt" for å legge til et punkt på hvilket som helst nivå.

en: Add new role
nb: Legg til ny rolle

en: Add respondent(s) to a new group
nb: Legg til respondent(er) til en ny gruppe

en: Add respondent(s) to existing group(s)
nb: Legg til respondent(er) til eksisterende gruppe(r)

en: Add row
nb: Legg til rad

en: Add spaces or punctuation to layout by surrounding them with brackets.
nb: Legg til mellomrom eller skilletegn i layouten ved å legge krøllparenteser rundt dem.

en: Add status rules, before configuring membership
nb: Legg til statusregler før du konfigurerer medlemskap

en: Add the %1 set of scheduled activities to this case?
nb: Legg til %1 sett av planlagte aktiviteter til denne saken?

en: Add this contact to one or more groups...
nb: Legg til denne kontakten i en eller flere grupper

en: Add this widget to any web page by copying and pasting the code below.
nb: Legg til dette småprogrammet på en hvilken som helst nettside ved å kopiere og lime inn koden nedenfor.

en: Add to Group
nb: Legg til i gruppe

en: Add to Group: %1
nb: Legg til gruppe: %1

en: Add to a group
nb: Legg til en gruppe

en: Add/remove association rules and configure settings. Also perform manual synchronization.
nb: Legg til/fjern assosieringsregler og rediger innstillinger, samt utfør manuell synkronisering.

en: Added
nb: Lagt til

en: Added (by %1)
nb: Lagt til (av %1)

en: Added Tag <em>%1</em>
nb: La til Tag <em>%1</em>

en: Added by
nb: Lagt til av

en: Added to Group
nb: Lagt til gruppe

en: Additional Contribution
nb: Ytterligere gave

en: Additional Contribution is required.
nb: Ytterligere gave er nødvendig

en: Additional Details
nb: Ytterligere detaljer

en: Additional Details:
nb: Ekstra detaljer:

en: Additional Group for Export
nb: Ytterligere gruppe for eksport

en: Additional Information
nb: Ytterligere informasjon

en: Additional Participant Email(s)
nb: Ytterligere deltager e-post(er)

en: Additional Reminder Days
nb: Ytterligere påminnelsesdager

en: Additional Text Color
nb: Ytterligere tekstfarge

en: Additional message or instructions to include in confirmation email.
nb: Ytterligere melding eller instruksjoner for å inkluderes i bekreftelsesmail.

en: Address
nb: Adresse

en: Address Display
nb: Adresse visning

en: Address Editing
nb: Adresse redigering

en: Address Fields
nb: Adressefelt

en: Address Format
nb: Adresseformat

en: Address Location Type
nb: Adresse stedstype

en: Address Name
nb: Adressenavn

en: Address Settings
nb: Adresse innstillinger

en: Address Standardization
nb: Adresse standardisering

en: Address Standardization Provider.
nb: Adressestandardisering tilbyder.

en: Address belongs to %1
nb: Adresse tilhører til %1

en: Address field values are taken from the contact's <strong>primary</strong> location.
nb: Addressefeltverdier er tatt fra kontaktens <strong>primære</strong> sted.

en: Address not found in USPS database.
nb: Adressen ble ikke funnet i USPS databasen.

en: Addressee
nb: Adressebærer

en: Addressee Custom
nb: Adressebærer tilpasset

en: Addressee Type
nb: Adressebærertype

en: Addresses
nb: Adresser

en: Addresses Evaluated: %1
nb: Adresser evaluert: %1

en: Addresses Geocoded: %1
nb: Adresser geokodet: %1

en: Addressing Options
nb: Valg for adressering

en: Adds users to a matching CiviCRM group on account creation, update, or login for each of their Drupal roles.
nb: Legger brukere til i en samsvarende CiviCRM-gruppe ved kontoopprettelse, oppdatering eller innlogging for hver av Drupalrollene deres.

en: Adjust Pledge Payment Schedule
nb: Juster tidsplan for innbetaling av lovede betalinger

en: Adjust Pledge Payment Schedule?
nb: Juster tidsplan for gjentagende avtalebetalinger?

en: Adjust Total Pledge Amount
nb: Juster totalbeløp for lovet beløp

en: Adjust Total Pledge Amount?
nb: Juster totalbeløp for gjentagende avtalebetalinger?

en: Adjust scheduled amount
nb: Tilpass planlagt beløp

en: Adjust search behaviors including wildcards, and data to include in quick search results. Adjusting search settings can improve performance for larger datasets.
nb: Tilpass søkeinnstillinger, herunder jokertegn, og data som skal tas med i hurtigsøk resultater. Tilpasning av søkeinnstillinger kan forbedre ytelsen for større datamengder.

en: Admin
nb: Administrator

en: Administer CiviCRM
nb: Administrer CiviCRM

en: Administration
nb: Administrasjon

en: Administration Documentation
nb: Administrasjonshåndboken

en: Administrator Only?
nb: Kun Administrator?

en: Administrators
nb: Administratorer

en: Adult Day Care Referral
nb: sykehjemshenvisning

en: Advanced Filter
nb: Avansert filter

en: Advanced Search
nb: Avansert søk

en: Advanced Search Options
nb: Avanserte søkevalg

en: Advanced Search returns your results as Contact records by default. However, you may want to get another record type instead. For example, you may want to see all the Activity records which match your search criteria.
nb: Avansert søk returnerer dine resultat som kontaktposter som standard. Imidlertid så ønsker du kanskje å få en annen posttype isteden. For eksempel, så ønsker du kanskje å se alle aktivitetspostene som samsvarer med søkekriteriene dine.

en: After Premiums
nb: Etter gaver

en: After adding your event, create links to the listing page by copying the URL provided in the 'Participant Listing' section of the Configure Event page.
nb: Etter å ha lagt til arrangementet ditt, opprett linker til visningssider ved å konfigurer URL-en fra seksjonen 'Deltagerliste' i konfigureringssiden for arrangement.

en: After importing contacts, you may also want to import <strong>contributions, membership info and/or event participation</strong> data for these contacts. If so, first make sure that the corresponding CiviCRM component is enabled from Administer CiviCRM &raquo; System Settings &raquo; Enable CiviCRM Components. Enable CiviContribute, CiviMember, and/or CiviEvent. Then navigate to the Import option found in each component's menu (e.g. CiviContribute &raquo; Import Contributions).
nb: Etter import av kontakter, så ønsker du kanskje å importere <strong>gaver, medlemskapsinfo og/eller arrangementsdeltakelse</strong> data for disse kontaktene. Hvis så, pass først på at den korresponderende CiviCRM-komponenten er aktivert fra Administrer CiviCRM &raquo; Systeminnstillinger &raquo; Aktiver CiviCRM-komponenter. Aktiver CiviGave, CiviMedlem, og/eller CiviArrangement. Naviger deretter til importvalget funnet i hver komponents meny (f.eks. CiviGave &raquo; Importer gaver).

en: After logging in, you can use this form to promote your fundraising page
nb: Etter at du har logget det inn, så kan du bruke dette skjemaet for å markedsføre innsamlingssiden din

en: After you click <strong>Next</strong> - the total number of selected recipients will be displayed on the next screen. Use this as a 'reality-check' to help you confirm that you've targeted (and excluded) the desired recipients.
nb: Etter at du klikker <strong>Neste</strong> - så vil det totale antall av valgte mottager bli vist på den neste skjermen. Bruk dette som en 'virkelighetssjekk' for å hjelpe deg å bekrefte at du har funnet (og ekskludert) de ønskede mottagere.

en: Age
nb: Alder

en: Age at Event
nb: Alder på arrangement

en: Aggregate Amount
nb: Samlet beløp

en: Aggregate Amount Pledged
nb: Samlet beløp for lovnader

en: Agreement
nb: Avtale

en: Albanian
nb: Albansk

en: All
nb: Alle

en: All Activities
nb: Alle aktiviteter

en: All Cases With Recently Performed Activities
nb: Alle saker med senest utførte aktiviteter

en: All Cases With Upcoming Activities
nb: Alle saker med fremtidige aktiviteter

en: All Cases with Upcoming Activities
nb: Alle saker med fremtidige aktiviteter

en: All Contact Types
nb: Alle kontakt-typer

en: All Contacts
nb: Alle kontakter

en: All Custom Groups
nb: Alle egendefinerte grupper

en: All Events
nb: Alle arrangementer

en: All Groups
nb: Alle grupper

en: All Profiles
nb: Alle profiler

en: All Tags
nb: Alle tagger

en: All contacts that have signed a CiviCampaign petition will be added to this group. The group will be created if it does not exist (it is required for email verification).
nb: Alle kontakter som har signert en CiviAksjon-underskriftskampanje vil bli lagt til denne gruppen. Gruppen vil bli opprettet hvis den ikke eksisterer (det er påkrevd for e-post-verifikasjon).

en: All report instances are automatically included in the Report Listing page. Check this box to also add this report to the navigation menu.
nb: Alle rapporteksemplar blir automatisk inkludert i rapportlista. Marker denne boksen for å legge denne rapporten til i navigasjonsmenyen også.

en: Allow 'Tell a friend' functionality
nb: Tillat "Fortell en venn"-funksjonaliteten

en: Allow Multiple Registrations
nb: Tillatt flere registreringer

en: Allow Online Registration
nb: Tillat Online registrering

en: Allow Other Amounts
nb: Tillat andre beløp

en: Allow constituents to create their own personal fundraising pages linked to this contribution page.
nb: Tillat kontakter å opprette deres egen personlige innsamlingsside linket til denne gavesiden.

en: Allow constituents to create their own personal fundraising pages linked to this event.
nb: Tillat kontakter å opprette deres egen personlige innsamlingsside linket til dette arrangementet.

en: Allow duplicate contact to be created
nb: Tillat opprettelse av like kontakter

en: Allow frequency intervals
nb: Tillat frekvensintervaller

en: Allow individuals to contribute and / or signup for membership on behalf of an organization?
nb: Tillat personer til å gi og / eller melde seg for medlemskap på vegne av organisasjoner?

en: Allow multiple registrations from the same email address requires a profile of type 'Individual'
nb: Tillatelse av flere registreringer fra samme e-postadresse, krever en profil av typen 'Individ'.

en: Allow other amounts
nb: Tillat andre beløp

en: Allow users to create, edit and copy event-related profile forms used for online event registration.
nb: Tillatt brukere å opprette, redigere og kopiere arrangementsrelaterte profilskjemaer som brukes for online arrangementspåmelding.

en: Alphanumeric
nb: Alfanumerisk

en: Also Registered by this Participant
nb: Også registrert av denne deltakeren

en: Also include
nb: Også inkluder

en: Also include contacts where
nb: Ta også med kontakter hvor

en: Also look for a node and use the node author
nb: Se også etter et element og bruk elementforfatter

en: Altered Contact
nb: Endret kontakt

en: Alternatively, you can use a price set.
nb: Alternativt, så kan du bruke et prissett.

en: Always
nb: Altid

en: Always use this Page Format with the new template?
nb: Alltid bruk dette sideformatet med nye maler?

en: Always use this Page Format with the selected Template
nb: Alltid bruk dette sideformatet med den valgte malen

en: Amharic
nb: Amharisk

en: Amount
nb: Beløp

en: Amount (%1)
nb: Beløp (%1)

en: Amount Before Tax:
nb: Beløp før skatt:

en: Amount Between
nb: Beløp mellom

en: Amount Contributed to Date
nb: Beløp gitt så langt

en: Amount Due
nb: Forfalt beløp

en: Amount Label
nb: Beløps teksttittel

en: Amount Received
nb: Beløp mottatt

en: Amount Requested(orig. currency)
nb: Forespurt beløp (original valuta)

en: Amount Requested<br />(original currency)
nb: Forespurt beløp<br />(original valuta)

en: Amount Statistics
nb: Beløpsstatistikk

en: Amount before Tax
nb: Beløp før skatt

en: Amount cannot be empty.
nb: Mengde kan ikke være tom.

en: Amount granted
nb: Bevilgningsbeløp

en: Amount is required field.
nb: Beløp er et obligatorisk felt.

en: Amount must be positive
nb: Beløp må være positivt.

en: Amount requested for grant in original currency (if different).
nb: Forespurt bevilgningsbeløp i orginal myntenhet (dersom ulik).

en: Amounts
nb: Beløp

en: An HTML formatted version of this message will be sent to contacts whose Email Format preference is 'HTML' or 'Both'.
nb: En HTML-formatert versjon av denne meldingen vil bli sendt til kontakter som har valgt epostformat som 'HTML' eller 'begge'.

en: An acknowledgment email has been sent to %1.<br />
nb: En bekreftelse er sendt via e-post til %1.<br />

en: An auto_increment_increment value greater than 1 is not currently supported. Please see issue CRM-7923 for further details and potential workaround.
nb: En auto_increment_increment verdi høyere enn 1 er for øyeblikket ikke støttet. Vennligst se issue CRM-7923 for mer detaljer og en mulig alternativ løsning.

en: An email confirmation with these payment instructions has been sent to %1 and to %2.
nb: En e-post-bekreftelse med disse betalingsinstruksjoner har blitt sendt til %1 og til %2.

en: An email confirmation with these payment instructions has been sent to %1.
nb: En e-post-bekreftelse med disse betalingsinstruksjoner har blitt sendt til %1.

en: An email receipt has also been sent to %1
nb: En e-post-kvitering har også blitt sendt til %1.

en: An email receipt has also been sent to %1 and to %2
nb: En e-post-kvitering har også blitt sendt til %1 og til %2.

en: An email receipt will be sent to %1 and to %2 once the transaction is processed successfully.
nb: En e-post-kvittering vil bli sendt til %1 og til %2 så snart behandlingen av transaksjonen er vellykket.

en: An email receipt will be sent to %1 once the transaction is processed successfully.
nb: En e-post-kvittering vil bli sendt til %1 så snart behandlingen av transaksjonen er vellykket.

en: An email with event details has been sent to %1.
nb: En e-post med arrangementsdetaljer har blitt sendt til %1.

en: An error occurred when CiviCRM attempted to send an email (via %1). If you received this error after submitting on online contribution or event registration - the transaction was completed, but we were unable to send the email receipt.
nb: En feil oppsto når CiviCRM forsøkte å sende en e-post (via %1). Dersom du mottar denne feilen etter å ha sendt en gave eller registrert deg for et arrangement på nettsidene, ble registreringen fullført, men nettstedet klarte ikke sende kvittering for registreringen på e-post.

en: An error occurred while processing your request.
nb: En feil inntraff mens vi behandlet din forespørsel.

en: An extension container has been defined with a blank URL.
nb: En utvidelsesplassering har blitt definert, med en tom URL.

en: An extension container has been defined with a blank directory.
nb: En utvidelsesplassering har blitt definert, med en tom mappe.

en: Anonymous
nb: Anonym

en: Another Address
nb: En annen adresse

en: Another search field
nb: Nytt søkefelt

en: Any
nb: Alle

en: Any Role
nb: Hvilken som helst rolle

en: Any governmental entity.
nb: Enhver offentlig enhet.

en: Any not-for-profit organization.
nb: Enhver ideell organisasjon.

en: Api Key
nb: Api nøkkel

en: Api Type
nb: API-type

en: Applicant
nb: Søker

en: Application received date
nb: Søknad mottatt dato

en: Approval
nb: Godkjenning

en: Approval Needed
nb: Godkjenning er nødvendig

en: Approval Note
nb: Godkjenningsbemerkning

en: Approval Req Text
nb: Godkjenning kreves - tekst

en: Approval Status
nb: Godkjenningsstatus

en: Approval Statuses
nb: Godkjenningsstatuser

en: Approval message
nb: Godkjenningsmelding

en: Approval required
nb: Godkjenning er påkrevd

en: Approve
nb: Godkjenn

en: Approve Personal Campaign Page
nb: Godkjenn personlig kampanjeside

en: Approve/Reject
nb: Godta/avvis

en: Approve/Reject Mailing
nb: Godta/avvis utsendelse

en: Approve/Reject Note
nb: Godta/avvis bemerkning

en: Approved
nb: Godkjent

en: Approved By
nb: Godkjent av

en: Approved mailing
nb: Godkjent utsendelse

en: Apt.
nb: Leil.

en: Apt/Unit/Suite
nb: leil.nr.

en: Arabic
nb: Arabisk

en: Aragonese
nb: Aragonesisk

en: Archive
nb: Arkiv

en: Archive Mailing
nb: Arkiver e-postutsendelse

en: Are contributions of this type tax-deductible?
nb: Er gaver av denne typen skattefradragsberettigede?

en: Are monies received into this account tax-deductible?
nb: Er penger mottat på denne kontoen skattefradragsberettigede?

en: Are the access credentials correct?
nb: Er påloggingsinformasjon korrekt?

en: Are users required to complete this field?
nb: Er det påkrevd for brukere å fylle ut dette feltet?

en: Are you sure you are ready to upgrade now?
nb: Er du sikker på at du er klar til å oppgradere nå?

en: Are you sure you want delete this report? This action cannot be undone.
nb: Er du sikker på at du vil slette denne rapporten? Denne handlingen kan ikke angres.

en: Are you sure you want to add back into %1?
nb: Er du sikker på at du ønsker å legges tilbake til %1 igjen?

en: Are you sure you want to archive this mailing?
nb: Er du sikker på at du vil arkivere denne e-postutsendelsen?

en: Are you sure you want to be removed from the mailing list(s) shown below:
nb: Er du sikker på at du ønsker å fjernes fra e-postlisten(e) som er vist nedenfor:

en: Are you sure you want to cancel this mailing?
nb: Er du sikker på at du vil kansellere denne e-postutsendelsen?

en: Are you sure you want to cancel your registration for this event?
nb: Er du sikker på at du ønsker å avbryte din registrering for dette arrangementet?

en: Are you sure you want to close:
nb: Er du sikker på at du ønsker å lukke:

en: Are you sure you want to confirm subscription for %1?
nb: Er du sikker på at du ønsker å bekrefte abonnement for %1?

en: Are you sure you want to delete Campaign Page '%1'?
nb: Er du sikker på at du vil slette kampanjesiden '%1'?

en: Are you sure you want to delete attached file.
nb: Er du sikker på at du ønsker å slette den vedlagte filen.

en: Are you sure you want to delete attached file?
nb: Er du sikker på at du ønsker å slette vedlagt fil?

en: Are you sure you want to delete the %1 survey?
nb: Er du sikker å at du ønsker å slette %1 undersøkelsen?

en: Are you sure you want to delete the contact record and all related information for <strong>%1</strong>?
nb: Er du sikker på at du ønsker å slette kontaktposten og all relatert informasjon for <strong>%1</strong>?

en: Are you sure you want to delete the group %1?
nb: Er du sikker på at du ønsker å slette gruppen %1?

en: Are you sure you want to delete the note '%1'?
nb: Er du sikker på at du ønsker å slette notatet '%1'?

en: Are you sure you want to delete the selected Activities?
nb: Er du sikker på at du ønsker å slette de valgte aktivitetene?

en: Are you sure you want to delete the selected Grants? This delete operation cannot be undone and will delete all transactions associated with these grants.
nb: Er du sikker på at du ønsker å slette de valgte bevilgningene? Denne slettejobben kan ikke gjøres ugjort, og vil slette alle transaksjoner tilhørende disse bevilgningene!

en: Are you sure you want to delete the selected cases? This will move the case(s) and all associated activities to the Trash.
nb: Er du sikker på at du vil slette de valgte saker? Dette vil flytte sak(ene) og alle tilknyttede aktiviteter til papirkurven.

en: Are you sure you want to delete the selected contact(s)?
nb: Er du sikker på at du ønsker å slette den/de valgte kontakten(e)?

en: Are you sure you want to delete the selected contributions? This delete operation cannot be undone and will delete all transactions and activity associated with these contributions.
nb: Er du sikker på at du vil slette de valgte gavene? Denne slette-handling kan ikke angres og vil slette alle transaksjoner og aktiviteter knyttet til disse gaver.

en: Are you sure you want to delete the selected memberships? This delete operation cannot be undone and will delete all transactions and activity associated with these memberships.
nb: Er du sikker på at du vil slette de valgte medlemskapene? Denne slettingen kan ikke gjøres om, og vil slette alle transaksjoner og aktiviteter assosiert med disse medlemskapene.

en: Are you sure you want to delete the selected participations? This delete operation cannot be undone and will delete all transactions and activity associated with these participations.
nb: Er du sikker på at du ønsker å slette de valgte deltagelsene? Denne sletteoperasjonen kan ikke angres, og vil slette alle transaksjoner og aktiviteter tilknyttet disse deltagelsene.

en: Are you sure you want to delete the selected pledges? This delete operation cannot be undone and will delete all transactions associated with these pledges.
nb: Er du sikker at du vil slette de valgte lovnadene? Denne slettingen kan ikke bli omgjort og vil slette alle transaksjoner knyttet til disse lovnadene.

en: Are you sure you want to delete this Campaign Page ?
nb: Er du sikker på at du vil slette denne kampanjesiden?

en: Are you sure you want to delete this Campaign?
nb: Er du sikker på at du ønsker å slette denne kampanjen?

en: Are you sure you want to delete this Contribution page?
nb: Er du sikker på at du vil slette denne gavesiden?

en: Are you sure you want to delete this Grant?
nb: Er du sikker på at du ønsker å slette denne bevilgningen?

en: Are you sure you want to delete this Personal Campaign Page?
nb: Er du sikker på at du vil slette denne personlige kampanjesiden?

en: Are you sure you want to delete this Petition?
nb: Er du sikker på at du ønsker å slette dette oppropet?

en: Are you sure you want to delete this Rule?
nb: Er du sikker på at du ønsker å slette denne regelen?

en: Are you sure you want to delete this case?
nb: Er du sikker på at du vil slette denne saken?

en: Are you sure you want to delete this mailing?
nb: Er du sikker på at du vil slette denne e-postutsendelsen?

en: Are you sure you want to delete this mapping?
nb: Er du sikker på at du ønsker å slette denne tilordningen.

en: Are you sure you want to delete this menu item:
nb: Er du sikker på at du vil slette dette menypunktet:

en: Are you sure you want to delete this premium?
nb: Er du sikker på at du vil slette denne premien?

en: Are you sure you want to delete this price set?
nb: Er du sikker på at du vil slette dette prissettet?

en: Are you sure you want to delete this record?
nb: Er du sikker på at du ønsker å slette denne oppføringen?

en: Are you sure you want to delete:
nb: Er du sikker på at du ønsker å slette:

en: Are you sure you want to disable '%1' Price Set?
nb: Er du sikker på at du ønsker å deaktivere prissettet '%1'?

en: Are you sure you want to disable the '%1' option ?
nb: Er du sikker på at du vil deaktivere '%1' valget ?

en: Are you sure you want to disable this ACL Role Assignment?
nb: Er du sikker på at du ønsker å deaktivere denne ACL rolle tilordningen?

en: Are you sure you want to disable this ACL?
nb: Er du sikker på at du vil slå av denne ACL?

en: Are you sure you want to disable this CiviCRM Profile field?
nb: Er du sikker på at du ønsker å deaktivere dette CiviCRM profilfeltet?

en: Are you sure you want to disable this Contact Type?
nb: Er du sikker på at du ønsker å deaktivere denne kontakttypen?

en: Are you sure you want to disable this Event?
nb: Er du sikker på at du ønsker å deaktivere dette arrangementet?

en: Are you sure you want to disable this Group?
nb: Er du sikker på at du ønsker å deaktivere denne gruppen?

en: Are you sure you want to disable this Option?
nb: Er du sikker på at du ønsker å deaktivere dette valget?

en: Are you sure you want to disable this Participant Status?
nb: Er du sikker på at du ønsker å deaktivere denne deltakerstatusen?

en: Are you sure you want to disable this component?
nb: Er du sikker på at du ønsker å deaktivere denne komponenten?

en: Are you sure you want to disable this custom data field?
nb: Er du sikker på at du ønsker å deaktivere dette egendefinerte datafeltet?

en: Are you sure you want to disable this custom data group? Any profile fields that are linked to custom fields of this group will be disabled.
nb: Er du sikker på at du ønsker å slette denne egendefinert datagruppen? Alle profilfelt som er lenket til egendefinerte felt i denne gruppen vil bli deaktivert.

en: Are you sure you want to disable this financial account?
nb: Er du sikker på at du vil deaktivere denne finanskontoen?

en: Are you sure you want to disable this financial type?
nb: Er du sikker på at du vil deaktivere denne finanstypen?

en: Are you sure you want to disable this location type?
nb: Er du sikker på at du ønsker å deaktivere denne stedstypen?

en: Are you sure you want to disable this membership status rule?
nb: Er du sikker på at du ønsker å deaktivere denne medlemskapsstatus regelen?

en: Are you sure you want to disable this membership type?
nb: Er du sikker på at du ønsker å deaktivere denne medlemstypen?

en: Are you sure you want to disable this message tempate?
nb: Er du sikker på at du ønsker å deaktivere denne meldingsmalen?

en: Are you sure you want to disable this payment processor type?
nb: Er du sikker på at du ønsker å deaktivere denne betalingsformidlertypen?

en: Are you sure you want to disable this payment processor?
nb: Er du sikker på at du ønsker å deaktivere denne betalingsformidleren?

en: Are you sure you want to disable this premium? This action will remove the premium from any contribution pages that currently offer it. However it will not delete the premium record - so you can re-enable it and add it back to your contribution page(s) at a later time.
nb: Er du sikker på at du ønsker å deaktivere denne premien? Denne handlingen vil fjerne premien fra alle gavesider som for øyeblikket tilbyr den. Imidlertid vil ikke premieposten bli slettet - slik at du kan reaktivere den og legge den tilbake på din(e) gaveside(r) på et senere tidspunkt.

en: Are you sure you want to disable this price field?
nb: Er du sikker på at du ønsker å deaktivere dette prisfeltet?

en: Are you sure you want to disable this profile?
nb: Er du sikker på at du ønsker å deaktivere denne profilen?

en: Are you sure you want to disable this record?
nb: Er du sikker på at du ønsker å deaktivere denne oppføringen?

en: Are you sure you want to disable this relationship type?
nb: Er du sikker på at du ønsker å deaktivere denne relasjonsstypen?

en: Are you sure you want to disable this relationship?
nb: Er du sikker på at du vil deaktivere denne forbindelsen?

en: Are you sure you want to end this relationship?
nb: Er du sikker på at du vil avslutte dette forholdet?

en: Are you sure you want to make a copy of this Contribution page?
nb: Er du sikker på at du vil lage en kopi av denne gavesiden?

en: Are you sure you want to make a copy of this Event?
nb: Er du sikker på at du ønsker å lage en kopi av dette arrangementet?

en: Are you sure you want to make a copy of this Profile?
nb: Er du sikker på at du ønsker å lage en kopi av denne profilen?

en: Are you sure you want to make a copy of this price set?
nb: Er du sikker på at du vil lage en kopi av dette prissettet?

en: Are you sure you want to mark this pair of contacts as NOT duplicates?
nb: Er du sikker på at du ønsker å markere dette paret av kontakter som IKKE-dubletter?

en: Are you sure you want to mark this recurring contribution as cancelled?
nb: Er du sikker på at du vil markere denne gjentagende gaven som kansellert?

en: Are you sure you want to permanently delete this mailing?
nb: Er du sikker på at du vil permanent slette denne utsendelsen?

en: Are you sure you want to re-open:
nb: Er du sikker på at du ønsker å gjenåpne:

en: Are you sure you want to reconnect \"%1\"?
nb: Er du sikker på at du vil koble til \"%1\" igjen?

en: Are you sure you want to remove this dedupe exception.
nb: Er du sikker på at du vil fjerne dette dublett-unntaket?

en: Are you sure you want to remove this premium product from this Contribution page?
nb: Er du sikker på du vil fjerne dette premie-produktet fra denne gavesiden?

en: Are you sure you want to remove this product form this page?
nb: Er du sikker på at du vil slette dette produktet fra denne siden?

en: Are you sure you want to restore the selected cases? This operation will retrieve the case(s) and all associated activities from Trash.
nb: Er du sikker på at du vil gjenopprette de valgte sakene? Denne handlingen vil hente sak(er) og alle tilknyttede aktiviteter fra papirkurven.

en: Are you sure you want to restore the selected contact(s)? The contact(s) and all related data will be fully restored.
nb: Er du sikker på at du vil gjenopprette de(n) valgte kontakt(ene)? Kontakten(e) og all relatert data vil bli fullt gjenopprettet.

en: Are you sure you want to resubscribe: %1 (%2)
nb: Er du sikker på at du vil melde deg på igjen: %1 (%2)

en: Are you sure you want to revert this template to the default for this workflow? You will lose any customizations you have made.
nb: Er du sikker på at du ønsker å tilbakestille denne malen til standardverdier for denne arbeidsflyten? DU vil miste alle tilpasninger du har gjort.

en: Are you sure you want to set status to Cancelled for the selected participants?
nb: Er du sikker på at du ønsker å sette status til 'kansellert' for de valgte deltakerne?

en: Are you sure you want to unhold email of selected contact(s)?.
nb: Er du sikker på at du ønsker å frigi e-post til valgte kontakt(er)?

en: Are you sure you want to unsubscribe from %1?
nb: Er du sikker på at du vil melde deg av fra %1?

en: Are you sure you would like to execute this job?
nb: Er du sikker på du vil utføre denne jobben?

en: Are you sure you would like to make a copy of the Label Format titled <strong>%1</strong>?
nb: Er du sikker på at du vil lage en kopi av etikettformatet med tittelen <strong>%1</strong>?

en: Armenian
nb: Armensk

en: Arranging adult day care for senior individuals
nb: Organisere sykehjem for pensjonister

en: As you are printing one label per membership your merge settings are being ignored
nb: Siden du skriver ut en etikett per medlemskap, så vil dine fletteinnstilinger bli ignorert

en: Assamese
nb: Assamesisk

en: Asset
nb: Ressurs

en: Assign
nb: Tilknytt

en: Assign %1
nb: Tildel %1

en: Assign ACL Role
nb: Tilordne ACL rolle

en: Assign Account
nb: Tilknytt konto

en: Assign Case Role
nb: Tildel saksrolle

en: Assign To
nb: Tildel til

en: Assign Transaction
nb: Tilknytt transaksjon

en: Assign Users to Roles
nb: Tilordne brukere til roller

en: Assign a unique name to each of your mailings. Select a naming convention that will help keep your mailings organized and easy to find when you want to review and compare mailing results. For example, if you do a monthly general-interest newsletter - you might use the following naming convention:
nb: Tildel et unikt navn til hver av dine e-postutsendelser. Velg en navngivingsregel som vil hjelpe deg til å holde e-postutsendelsene dine organisert og lette å finne når du ønsker å se i gjennom og sammenligne e-postutsendelsenes resultater. For eksempel, hvis du har et månedlig alminnelig nyhetsbrev, kan du bruke følgende navngivningsregel:

en: Assign to Another Client
nb: Tildel til en annen klient

en: Assign to Batch
nb: Tilknytt til bunke

en: Assigned
nb: Tilordnet

en: Assigned Activities
nb: Tilknyttede aktiviteter

en: Assigned Financial Accounts
nb: Tilknyttete regnskapskontoer

en: Assigned name prefix, if any (e.g. 'Ms.', 'Dr.', 'Hon.' etc.).
nb: Tilknyttet navneprefiks, hvis noen (f.eks. 'Hr.', 'Fru', 'Frk.' osv.).

en: Assigned name suffix, if any (e.g. 'II', 'Jr.', 'Sr.' etc.).
nb: Tilknyttet navnesuffiks, hvis noen (f.eks. 'II', 'Jr.', 'Sr.' osv.).

en: Assigned to
nb: Tilordnet

en: Assigned to Contact
nb: Tilordnet kontakt

en: Associated Multi-Org Group
nb: Tilknyttet flerorgansisasjonsgruppe

en: Associated Organization
nb: Tilknyttet organisasjon

en: Association Rule
nb: Assosieringsregel

en: At least one contribution field needs to be mapped for update during update mode.
nb: Minst et gavefelt må være tilknyttet (mapped) for oppdateringer i oppdateringsmodus.

en: At least one fee should be entered for your Discount Set. If you do not see the table to enter discount fees, click the "Add Discount Set to Fee Table" button.
nb: Minst en pris bør være fylt inn for ditt rabattsett. Hvis du ikke ser tabellen for å fylle inn rabattpriser, klikk "Legg rabattsett til pristabell"-knappen.

en: At least one payment option needs to be checked.
nb: Minst et betalingsvalg må velges.

en: At least one pledge frequency option needs to be checked.
nb: Minst en avtalefrekvensmulighet må velges.

en: At least one recurring frequency option needs to be checked.
nb: Minst en gjentagende frekvens valgmulighel må velges.

en: At least one value must be selected if Honor Section is active
nb: Minst en verdi må være valgt hvis Hedersprofil er aktiv

en: Attach File
nb: Legg ved fil

en: Attached File
nb: Vedlagt fil

en: Attachment(s)
nb: Vedlegg

en: Attachment(s):
nb: Vedlegg:

en: Attachments
nb: Vedlegg

en: Attended
nb: Deltatt

en: Attendee
nb: Deltaker

en: Authenticated
nb: Godkjent

en: Authentication?
nb: Autentisering?

en: Author
nb: Forfatter

en: Author Only
nb: Kun forfatter

en: Auto Renew
nb: Auto-forny

en: Auto Renew Options
nb: Autofornyelsesvalg

en: Auto Renew?
nb: Auto-forny?

en: Auto Responder
nb: Autosvar

en: Auto-Respond
nb: Autosvar

en: Auto-Respond Message
nb: Autosvarmelding

en: Auto-Respond to Replies
nb: Autosvar til svar

en: Auto-renew
nb: Forny automatisk

en: Auto-renew Option
nb: Auto-fornyelsesalternativer

en: Auto-renew?
nb: Auto-forny?

en: Auto-renewal membership cancelled
nb: Automatisk fornyelse av medlemskap kansellert

en: Auto-respond to replies
nb: Autosvar på svar

en: Auto-responder
nb: Auto-besvarer

en: Autocomplete Contact Search
nb: Autofullfør kontakt søk

en: Autocomplete text field
nb: Autofullfør tekstfelt

en: Autocomplete-Select
nb: Autofullfør-valg

en: Automatic Synchronization Method
nb: Automatisk synkroniseringsmetode

en: Automatic renewal of %1 membership cancelled.
nb: Automatisk fornyelse av %1 medlemskap kansellert.

en: Automatic renewals are not supported by the currently available payment processors when the membership duration is greater than 1 year / 12 months.
nb: Automatiske fornyelser er ikke støttet av de(n) nåværende tilgjengelige betalingsprosessoren(e) når medlemskapets varighet er lenger enn 1 år / 12 måneder.

en: Automatically Generated
nb: Automatisk generert

en: Automatically email a confirmation and receipt to %1?
nb: Send bekreftelse og kvittering automatisk til %1?

en: Automatically email a confirmation to %1?
nb: Send bekreftelse automatisk til %1?

en: Automatically email a membership confirmation and receipt to
nb: Send medlemsbekreftelse og kvittering på e-post automatisk til

en: Automatically email a membership confirmation and receipt to %1?
nb: Send en medlemskapsbekreftelse og kvittering til %1 automatisk?

en: Automatically email a receipt for this payment to %1?
nb: Automatisk send kvittering på epost for denne betalingen til %1?

en: Automatically email an acknowledgment of this pledge to %1?
nb: Send automatisk en e-post med en bekreftelse av denne lovnaden til %1?

en: Automatically email invoice when user purchases online
nb: Automatisk send epostfaktura når brukeren handler online

en: Autorenew Membership Cancellation Notification
nb: Melding om kansellering av auto-fornyelse av medlemsskap

en: Available
nb: Tilgjengelig

en: Available Currencies
nb: Tilgjengelig valuta

en: Available Languages
nb: Tilgjengelige språk

en: Available for Dashboard?
nb: Tilgjengelig for skrivebord?

en: Avaric
nb: Avarisk

en: Average
nb: Gjennomsnitt

en: Average (Soft Credits)
nb: Gjennomsnitt (myke kreditter)

en: Average Soft Credit
nb: Gjennomsnittlig myk kreditt

en: Avery 5395 compatible labels with logo (4 up by 2, 59.2mm x 85.7mm)
nb: Avery 5395-kompatible etiketter med logo (4 opp ved 2,59.2mm x 85.7mm)

en: Avestan
nb: Avestisk

en: Avg Amount
nb: Gj.snittlig beløp

en: Awaiting approval
nb: Avventer godkjenning

en: Azerbaijani
nb: Aserbadjansk

en: BCC
nb: Blindkopi

en: BCC Confirmation To
nb: BCC bekreftelse til

en: BCC Receipt To
nb: Bcc kvittering til

en: Back to "%1" event information
nb: Tilbake til "%1" arrangementsinformasjon

en: Back to Activities
nb: Tilbake til aktiviteter

en: Back to Activity
nb: Tilbake til aktivitet

en: Back to CiviMail
nb: Tilbake til CiviMail

en: Back to Listings
nb: Tilbake til listen

en: Back to Logging Summary
nb: Returner til oppsummering av logger

en: Back to Mailing
nb: Tilbake til utsending

en: Back to Profile Listings
nb: Tilbake til profillisten

en: Back to Report
nb: Tilbake til rapport

en: Back to Scheduled Jobs Listing
nb: Tilbake til oversikt over planlagte jobber

en: Back to Search
nb: Tilbake til søk

en: Back up your database before continuing.
nb: Sikkerhetskopier databasen din før du fortsetter.

en: Background Color
nb: Bakgrunnsfarge

en: Background Color Top Area
nb: Bakgrunnsfarge for øverste område

en: Bad menu record in database
nb: Dårlig menypost i database

en: Balance
nb: Balanse

en: Balance Amount
nb: Balansebeløp

en: Balance Due
nb: Balanse forfalt

en: Balance Owed
nb: Balanse skyldnad

en: Bank Account Number
nb: Bankkonto

en: Bank Identification Number
nb: Bank identifikasjonsnummer

en: Bank Name
nb: Bank navn

en: Bar
nb: Søylediagram

en: Bar Chart
nb: Søylediagram

en: Base URL for extension resources (images, stylesheets, etc).
nb: Basis-URL for utvidelsesressurser (bilder, stilformater, etc.)

en: Based On
nb: Basert på

en: Bashkir
nb: Basjkirsk

en: Basic Contact Type
nb: Grunnleggende kontakttype

en: Basic Criteria
nb: Grunnleggende kriterier

en: Basque
nb: Baskisk

en: Batch %1
nb: Bunke %1

en: Batch Created Date
nb: Bunke opprettelsesdato

en: Batch Data
nb: Bunkedata

en: Batch Data Entry
nb: Bunke dataoppføring

en: Batch Data Entry for Contributions
nb: Bunke dataoppføring for gaver

en: Batch Data Entry for Memberships
nb: Bunke dataoppføring for medlemskaper

en: Batch Data Entry for Pledge Payments
nb: Bunkedataoppføring for lovede betalinger

en: Batch Deleted
nb: Bunke slettet

en: Batch Description
nb: Bunkebeskrivelse

en: Batch Exported Date
nb: Bunke eksportdato

en: Batch ID
nb: Bunke ID

en: Batch Merge Duplicate Contacts
nb: Bunkefletting av dublettkontakter

en: Batch Merge Task in progress
nb: Fletteoppgave for bunke i gang

en: Batch Modified Date
nb: Bunke endringsdato

en: Batch Name
nb: Bunkenavn

en: Batch Name %1 %2
nb: Bunke-navn %1 %2

en: Batch Number of Items
nb: Bunke Antall elementer

en: Batch Payment Method
nb: Bunkebetalingsmetode

en: Batch Processed.
nb: Bunke prosessert.

en: Batch Processing
nb: Bunke prosessering

en: Batch Status
nb: Bunkestatus

en: Batch Title
nb: Bunketittel

en: Batch Total
nb: Bunke total

en: Batch Type
nb: Bunketype

en: Bcc Confirm
nb: Blindkopi (Bcc) Bekreftelse

en: Become a supporter by creating a Personal Campaign Page:
nb: Bli en støttespiller ved å opprette en personlige aksjonsside:

en: Before Premiums
nb: Før bonuser

en: Before we can add your signature, you must validate your email address by clicking on the activation link in the confirmation e-mail. Sometimes our confirmation emails get flagged as spam and are moved to your bulk folder.
nb: Før vi kan legge til signaturen din, så må du validere e-post-adressen din, ved å klikke på aktiviseringslinken i bekreftelsesmailen din. Noen ganger blir våre bekreftelsesmailer flagget som spam, og er flyttet til søppelkassen din.

en: Before we can add your signature, you must validate your email address by clicking on the activation link in the confirmation e-mail. Sometimes our confirmation emails get flagged as spam and are moved to your spam folder.
nb: Før vi kan legge til signaturen din, så må du validere e-post-adressen din, ved å klikke på aktiviseringslinken i bekreftelsesmailen din. Noen ganger blir våre bekreftelsesmailer flagget som spam, og er flyttet til søppelkassen din.

en: Beginning site move process...
nb: Begynner flytting av nettsted...

en: Belarusian
nb: Hviterussisk

en: Below is a sample of the first %1 recipients.
nb: Under er et utdrag av de første %1 mottagerne.

en: Between %1 and %2
nb: Mellom %1 og %2

en: Billing
nb: Fakturering

en: Billing Address
nb: Faktura-adresse

en: Billing Address location
nb: Faktureringsadresse

en: Billing First Name
nb: Faktura fornavn

en: Billing Last Name
nb: Faktura etternavn

en: Billing Middle Name
nb: Faktura mellomnavn

en: Billing Mode
nb: Faktureringsmodus

en: Billing Name and Address
nb: Fakturanavn og -adresse

en: Billing address required
nb: Fakturadato påkrevd

en: Billing details for the recurring contribution of %1, every %2 %3 have been updated.
nb: Faktureringsdetaljer for din gjentagende gave på %1, hver %2 %3 har blitt oppdatert.

en: Billing details for your automatically renewed %1 membership have been updated.
nb: Faktureringsdetaljer for ditt automatisk fornyende %1-medlemskap har blitt oppdatert.

en: Billing details for your recurring contribution of %1, every %2 %3 have been updated.
nb: Faktureringsdetaljer for din gjentagende gave på %1, hver %2 %3 har blitt oppdatert.

en: Billing location for this contact
nb: Fakturaadresse for denne kontakten

en: Birth Date
nb: Fødselsdato

en: Birthdate
nb: Fødselsdato

en: Blank column at the Begining
nb: Blank kolonne på begynnelsen

en: Blank column at the End
nb: Blank kolonne på slutten

en: Body
nb: Brødtekst

en: Body - HTML
nb: Brødtekst - HTML

en: Body - HTML Format
nb: Brødtekst - HTML-format

en: Body - TEXT Format
nb: Brødtekst - Tekstformat

en: Body - Text
nb: Brødtekst - tekst

en: Body HTML
nb: Brødtekst HTML

en: Body Html
nb: Melding HTML

en: Body Text
nb: Meldingstekst

en: Bookkeeping Transactions Report
nb: Rapport over bokføringstransaksjoner

en: Border Color
nb: Ramme farge

en: Bosnian
nb: Bosnisk

en: Both
nb: Begge

en: Bottom Margin
nb: Bunnmarg

en: Bounce Count
nb: Antall avvisninger

en: Bounce Processing
nb: Avvisning behandling

en: Bounce Processing <strong>(Default)</strong>
nb: Avvisning håndtering <strong>(Standard)</strong>

en: Bounce Rate
nb: Andel avviste

en: Bounce Reason
nb: Grunn for avvisning

en: Bounce Report for mailings
nb: Rapport over avviste e-poster for e-postutsendelser

en: Bounce Type
nb: Avvisningstype

en: Bounce Types
nb: Avvisningstyper

en: Bounce type(s)
nb: Avvisningstype(r)

en: Bounced
nb: Avvist

en: Bounces
nb: Avvisninger

en: Breadcrumb
nb: Brødsmule

en: Breton
nb: Bretonsk

en: Browse Sent Mailings
nb: Bla gjennom sendte utsendelser

en: Browse more events
nb: Vis flere arrangemementer

en: Browse to the <strong>TEXT</strong> message file you have prepared for this SMS.
nb: Gå til <strong>TEXT</strong> beskjedfilen som du har forberedt for denne SMS-en.

en: Browse to the <strong>file</strong> you want to upload.
nb: Bla gjennom <strong>filen</strong> du ønsker å laste opp.

en: Browse/Upload Image
nb: Bla gjennom/last opp bilde

en: Bulgarian
nb: Bulgarsk

en: Bulk Email
nb: Massemail

en: Bulk Email Sent.
nb: Massemail sendt.

en: Bulk Mailings?
nb: Masseutsendelser?

en: Burmese
nb: Burmesisk

en: Button Background Color
nb: Bakgrunnsfarge for knapp

en: Button Text Color
nb: Bakgrunnsfarge for knapp

en: Button Text must be less than 64 characters.
nb: Tekst til knapp må være kortere enn 64 tegn.

en: Button Title
nb: Knapp-tittel

en: Button URL
nb: Knapp-URL

en: By Distance from a Location
nb: Etter avstand fra plassering

en: By Relationship
nb: Etter relasjon

en: By default, CiviCRM uses the primary email address of the logged in user as the FROM address when sending emails to contacts. However, users with Administer CiviCRM permission can configure one or more general email addresses that can be selected as an alternative. EXAMPLE: "Client Services" &lt;clientservices@example.org&gt;
nb: Som standard bruker CiviCRM den primære e-postadressen til den innloggede brukeren som FRA-adresse, når du sender e-poster til kontakter. Imidlertid så kan brukere med rettighet til å administrere CiviCRM konfigurere en eller flere generelle e-postadresser som kan bli valgt som et alternativ. EKSEMPEL: 'Kundeservice' &lt;kundeservice@example.org&gt;

en: By default, CiviCRM uses the primary email address of the logged in user as the FROM address when sending emails to contacts. However, you can use this page to define one or more general Email Addresses that can be selected as an alternative. EXAMPLE: <em>"Client Services" &lt;clientservices@example.org&gt;</em>
nb: Som standard bruker CiviCRM den primære e-post adressen for den innloggede brukeren som FRA-adresse ved sending av e-post til kontakter. Du kan imidlertid bruke denne siden til å definere en eller flere generelle E-post adresser som kan velges som alternativer. EKSEMPEL: <em>"Svømmeskole" &lt;svommeskole@eksempel.no&gt;</em>

en: By default, both methods get all events whose starting date is greater than or equal to the current date. However, you can modify this by passing additional parameters in the URL:
nb: Som standard, så vil begge metoder hente alle arrangementer som har en standardato større enn eller lik til nåværende dato. Du kan imidlertid endre dette ved å legge til ekstra parametere i URL-en:

en: Bypass email confirmation
nb: Gå utenom e-post-bekreftelse

en: CAUTION: The following features are NOT available for custom fields in 'multiple record' custom set:
nb: FORSIKTIG: De følgende funksjonene er IKKE tilgjengelige for tilpassede felter i tilpassede sett for 'flere poster':

en: CC
nb: Kopi

en: CC Confirmation To
nb: CC bekreftelse til

en: CC Receipt To
nb: Cc kvittering til

en: CMS User
nb: CMS bruker

en: CMS User?
nb: CMS bruker?

en: Cache has been cleared and menu has been rebuilt successfully.
nb: 'Cache' har blitt ryddet og menyen har blitt vellykket gjenoppbygr.

en: Calculated end date (either end date or date all installments will be made)
nb: Beregnet sluttdato (enten sluttdato eller den dato hvor alle ratene er betalt)

en: Campaign
nb: Kampanje

en: Campaign %1 has been saved.
nb: Kampanje %1 er lagret.

en: Campaign Contribution
nb: Kampanjegave

en: Campaign Created Date
nb: Kampanje opprettelsesdato

en: Campaign Description
nb: Kampanje beskrivelse

en: Campaign End Date
nb: Kampanje sluttdato

en: Campaign Ends
nb: Aksjon slutter

en: Campaign External ID
nb: Kampanje ekstern-ID

en: Campaign Goals
nb: Kampanjemål

en: Campaign Group ID
nb: Kampanjegruppe ID

en: Campaign Group Type
nb: Kampanjegruppe type

en: Campaign ID
nb: Kampanje ID

en: Campaign Modified Date
nb: Kampanje endringsdato

en: Campaign Start Date
nb: Kampanje startdato

en: Campaign Status
nb: Kampanjestatus

en: Campaign Type
nb: Kampanjetype

en: Campaign ended on %1
nb: Aksjon sluttet den %1

en: Campaign ends on %1
nb: Aksjonen slutter den %1

en: Campaign has been deleted.
nb: Kampanje har blitt slettet.

en: Campaign is ongoing
nb: Aksjonen er pågående

en: Campaign starts on %1
nb: Aksjonen starter den %1

en: Campaigns
nb: Kampanjer

en: Can I access/create InnoDB tables in the database?
nb: Kan jeg ha tilgang/opprette InnoDB-tabeller i databasen?

en: Can I access/create the database?
nb: Kan jeg ha tilgang til/opprette databasen?

en: Can I create lock tables in the database?
nb: Kan jeg opprette låste tabeller i databasen?

en: Can I create temporary tables in the database?
nb: Kan jeg opprette midlertidige tabeller i databasen?

en: Can I create triggers in the database?
nb: Kan jeg opprette triggere i databasen?

en: Can not set this field Required and View Only at the same time.
nb: Kan ikke sette dette feltet Påkrevd og Kun visning på samme tid.

en: Can the 'owner' of a Personal Campaign Page use the Tell-a-Friend function to send emails to people inviting them to visit their page and make a contribution? NOTE: Tell a Friend emails will automatically include a link to the sender's campaign page.
nb: Kan "eieren" av en personlig kampanjeside bruke "Fortell en venn"-funksjonen til å sende e-poster for å invitere dem til å besøke siden sin og gi en gave? MERK: "Fortell en venn"-mailer vil automatisk inneholde en link til avsenderens kampanjeside.

en: Can the 'owner' of a Personal Campaign Page use the Tell-a-Friend function to send emails to people inviting them to visit their page and register or contribute? NOTE: Tell a Friend emails will automatically include a link to the sender's campaign page.
nb: Kan 'eieren' av en personlig kampanjeside bruke "Fortell en venn"-funksjonen for å sende e-poster for å invitere dem til å besøke siden sin for å registrere eller gi? MERK: "Fortell en venn"-mailer vil automatisk inneholde en link til avsenderens kampanjeside.

en: Can they also set an interval (e.g. every '3' months)?
nb: Kan de også angi et betalingsintervall (f.eks. hver '3' måned)?

en: Can users also set an interval (e.g. every '3' months)?
nb: Kan brukerne også bestemme et intervall (f.eks. hver '3' måned)?

en: Can you search on this field in the Advanced and component search forms? Also determines whether you can include this field as a display column and / or filter in related detail reports.
nb: Kan du søke på dette feltet i Avansert- og komponent-søkeskjemaer? Bestemmer også om du kan inkludere dette feltes som en visningskolonne og / eller filtrer i relaterte detaljrapporter

en: Can't find the a MySQL server on '%1'.
nb: Kan ikke finne MySQL-serveren på '%1'.

en: Can't set default option for an unchecked membership type.
nb: Kan ikke sette standard alternativ for en medlemskapstype som ikke er valgt.

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Cancel Auto Renew Subscription
nb: Avbryt auto-fornying av medlemskap

en: Cancel Auto-renewal
nb: Kanseller auto-fornyelse

en: Cancel Automatic Membership Renewal
nb: Kanseller automatisk fornyelse av medlemskap

en: Cancel Date
nb: Avlyst dato

en: Cancel Mailing
nb: Avbryt e-postutsendelse

en: Cancel Pledge
nb: Stopp lovnad

en: Cancel Reason
nb: Begrunnelse for annullering

en: Cancel Recurring Contribution
nb: Kanseller gjentagende gave

en: Cancel Redirect URL
nb: Kanseller videresendings URL

en: Cancel Registration
nb: Kanseller registrering

en: Cancel Registration for Event Participation
nb: Avlys påmelding for deltakelse på arrangement

en: Cancel Related Membership
nb: Kanseller relatert medlemskap

en: Cancellation Date
nb: Avbrutt dato

en: Cancellation Reason
nb: Kanselleringsårsak

en: Cancelled
nb: Kansellert

en: Cancelled Date
nb: Avbrutt dato

en: Cancelling this pledge will also cancel any scheduled (and not completed) pledge payments.
nb: Kansellering av denne lovnaden vil også kansellere alle planlagte (og ikke gjennomførte) betalinger på lovnaden.

en: Cannot
nb: Kan ikke

en: Cannot add or update profile field Contact Subtype as profile type is not one of Individual, Household or Organization.
nb: Kan ikke legge til eller oppdatere profilfeltet Kontaktundertype ettersom profiltypen ikke er Individ, Husstand eller Organisasjon

en: Cannot add or update profile field type "%1" with combination of "%2".
nb: Kan ikke legge til eller oppdatere profilfelttype "%1" i kombinasjon med "%2".

en: Cannot add or update profile field type "%1" with combination of subtype other than "%1".
nb: Kan ikke legge til eller oppdatere profilfelttype "%1" i kombinasjon med andre undertyper enn "%1".

en: Cannot add or update profile field type Activity with combination Participant or Membership or Contribution
nb: Kan ikke legge til eller oppdatere profilfelttype 'Aktivitet' med kombinasjonen deltager eller medlemskap eller gave

en: Cannot add or update profile field type Contribution with combination of Activity or Membership or Participant or Household or Organization
nb: Kan ikke legge til eller oppdatere profilfelttype Gave i kombinasjon med Aktivitet, Medlemskap, Deltaker, Husstand  eller Organisasjon

en: Cannot add or update profile field type Household with combination of Individual or Organization or Activity
nb: Kan ikke legge til eller oppdatere profilfelttypen Husstand i kombinasjon med Individ, Organisasjon eller Aktivitet

en: Cannot add or update profile field type Individual with combination of Household or Organization
nb: Kan ikke legge til eller oppdatere felttype 'Individ' med kombinasjonen husholdning eller organisasjon

en: Cannot add or update profile field type Membership with combination of Activity or Participant or Contribution or Household or Organization
nb: Kan ikke legge til eller oppdatere profilfelttype Medlemskap i kombinasjon med Aktivitet, Deltaker, Gave, Husstand eller Organisasjon

en: Cannot add or update profile field type Organization with combination of Household or Individual or Activity
nb: Kan ikke legge til eller oppdatere profilfelttypen Organisasjon i kombinasjon med Husstand, Individ eller Aktivitet

en: Cannot change contribution status from %1 to %2.
nb: Kan ikke endre gavestatusen fra %1 til %2.

en: Cannot combine other option with 'Any'.
nb: Kan ikke kombinere andre valg med 'Alle'.

en: Cannot determine the version of MySQL installed. Please ensure at least version %1 is installed.
nb: Kan ikke bestemme hvilken MySQL som er installert. Vennligst sjekk at minst versjon %1 er installert.

en: Cannot enable this UF field since the used custom field is disabled.
nb: Kan ikke aktivere dette UF-feltet siden det brukte tilpassede feltet er deaktivert.

en: Cannot find participant ID
nb: Kan ikke finne deltaker ID

en: Cannot have same groups in Include Group(s) and Exclude Group(s).
nb: Kan ikke ha samme grupper i 'Inkluder gruppe(r)' og 'Ekskluder gruppe(r)'.

en: Cannot have same sms in Include mailing(s) and Exclude mailing(s).
nb: Kan ikke ha samme sms i 'Inkluder utsendelse(r)' og 'Ekskluder utsendelse(r)'.

en: Cannot have two clauses with different types: %1, %2
nb: Kan ikke ha to setninger med forskjellige typer: %1, %2

en: Cannot merge a contact with itself.
nb: Kan ikke slå sammen en kontakt med seg selv.

en: Cannot send a test email because your user record does not have a valid email address.
nb: Kan ikke sende en testmelding siden din bruker-oppføring ikke har en gyldig e-post adresse.

en: Cannot set this field "Active" since the selected custom field is disabled.
nb: Kan ikke sette dette feltet til "Aktivt" ettersom det valgte egendefinerte feltet er deaktivert.

en: Cannot uninstall this extension - there is at least one payment processor using the payment processor type provided by it.
nb: Kan ikke avinstallere denne utvidelsen. Det er minst en betalingsformidler som bruker betalingstjenestetypen som blir brukt av utvidelsen.

en: Canvass
nb: Dør-til-dør

en: Capacity
nb: Kapasitet

en: Card Number
nb: Kort nummer

en: Card Type
nb: Korttype

en: Card declined by bank. Please try with a different card.
nb: Kort avvist av bank. Vennligst prøv et annet kort.

en: Card reported lost or stolen. This incident will be reported.
nb: Kort rapportert tapt eller stjålet. Denne hendelsen vil bli rapportert.

en: Case
nb: Sak

en: Case %1 All Cases
nb: Sak %1 Alle saker

en: Case %1 My Cases
nb: Sak %1 Mine saker

en: Case %1 copied from contact id %2 to contact id %3 via merge. New Case ID is %4.
nb: Sak %1 kopiert fra kontakt-id %2 til kontakt-id %3 via fletting. Ny saks-ID er %4.

en: Case %1 merged into case %2
nb: Sak %1 flettet med sak %2

en: Case %1 reassigned client from %2 to %3. New Case ID is %4.
nb: Sak %1 omplassert klient fra %2 til %3. Nytt ID på sak er %4.

en: Case Activities
nb: Saksaktiviteter

en: Case Activity
nb: Saksaktivitet

en: Case Deleted
nb: Sak slettet

en: Case Detail Report
nb: Saksdetaljrapport

en: Case Details
nb: Saksdetaljer

en: Case End
nb: Sak slutt

en: Case ID
nb: Sak ID

en: Case Id not found.
nb: Saks-ID ikke funnet

en: Case Manager
nb: Saksbehandler

en: Case Resources
nb: Saksressurser

en: Case Role
nb: Saksrolle

en: Case Role has been deleted successfully.
nb: Saksrolle ble slettet.

en: Case Role(s)
nb: Saksrolle(r)

en: Case Roles
nb: Saksroller

en: Case Search
nb: Sakssøk

en: Case Start
nb: Sak start

en: Case Start Date changed successfully.
nb: Startdato for sak ble endret.

en: Case Status
nb: Saksstatus

en: Case Summary
nb: Saksoppsrumering

en: Case Summary Report
nb: Sak oppsummeringsrapport

en: Case Tag(s)
nb: Sakstag(ger)

en: Case Tags
nb: Sakstagger

en: Case Tags %1
nb: Sakstagger %1

en: Case Time Spent Report
nb: Sak tid brukt rapport

en: Case Type
nb: Sakstype

en: Case Type Definition
nb: Sakstype definisjon

en: Case Type Description
nb: Sakstypebeskrivelse

en: Case Type ID
nb: Sakstype ID

en: Case Type Is Active
nb: Sakstype er aktivt

en: Case Type Is Reserved
nb: Sakstype er reservert

en: Case Type Name
nb: Sakstypenavn

en: Case Type Title
nb: Sakstypetittel

en: Case Type changed successfully.
nb: Sakstype ble endret.

en: Case Types
nb: Sakstyper

en: Case opened successfully.
nb: Sak åpnet.

en: Case status changed from %1 to %2
nb: Saksstatus endret fra %1 til %2

en: Case type changed from %1 to %2
nb: Sakstype endret fra %1 til %2

en: Cases
nb: Saker

en: Cases - Send Copy of an Activity
nb: Saker - send kopi av en aktivitet

en: Cases Only
nb: Kun saker

en: Cases?
nb: Saker?

en: Cash
nb: Kontant

en: Catalan; Valencian
nb: Katalansk; Valensisk

en: Category
nb: Kategori

en: Cc Confirm
nb: Kopi (Cc) Bekreftelse

en: Centimeters
nb: Centimeter

en: Change All Statuses
nb: Endre alle statuser

en: Change Billing Details
nb: Forandre betalingsdetaljer

en: Change Case Start Date
nb: Endre sakens startdato

en: Change Case Status
nb: Endre saksstatus

en: Change Case Tags
nb: Endre sakstagger

en: Change Case Type
nb: Endre sakstype

en: Change Custom Data
nb: Endre tilpasset data

en: Change Date
nb: Endret dato

en: Change Log
nb: Endringslogg

en: Change Log:
nb: Endringslogg:

en: Change Membership Status
nb: Endre medlemskapstatus

en: Change Membership Status.
nb: Endre medlemskapstatus.

en: Change Membership Type
nb: Endre medlemskapstype

en: Change Membership Type.
nb: Endre medlemskapstype.

en: Change To
nb: Endre til

en: Change case start date (creates activity record)
nb: Endre startdato for sak (oppretter aktivitetspost)

en: Change case status (creates activity record)
nb: Endre saksstatus (oppretter aktivitetspost)

en: Change case type (creates activity record)
nb: Endre sakstype (oppretter aktivitetspost)

en: Change language
nb: Endre språk

en: Change or remove the price set used for this contribution page.
nb: Endre eller fjerne prissettet brukt for denne gavesiden.

en: Change or remove the price set used for this event.
nb: Endre eller fjerne prissettet brukt for dette arrangementet.

en: Change report search criteria
nb: Endre rapportsøkekriterier

en: Change the content and appearance of your page
nb: Endre på innholdet og utseendet på siden din

en: Change the permissions for a menu item. Right-click and select 'Edit'.
nb: Endre rettighetene for et menypunkt. Høyreklikk og velg "Rediger".

en: Change this if you want to use a different profile for additional participants.
nb: Endre denne hvis du ønsker å bruke en annen profil for ytterligere deltakere.

en: Change to <a href='%1'>%2</a> made by <a href='%3'>%4</a> on %5:
nb: Endret til <a href='%1'>%2</a> utført av <a href='%3'>%4</a> %5:

en: Changed By
nb: Endret av

en: Changed From
nb: Endret fra

en: Changed To
nb: Endret til

en: Changes Not Saved.
nb: Endringer ble ikke lagret.

en: Chart
nb: Diagram

en: Chart Layout
nb: Diagram-layout

en: Chart Style
nb: Diagramstil

en: Chechen
nb: Tsjetsjensk

en: Check
nb: Sjekk

en: Check 'Access Control' if you want to use this group to assign access permissions to a set of contacts. %1
nb: Sjekk 'Tilgangskontroll' hvis du ønsker å bruke denne gruppen for å tildelde tilgangsrettigheter til et sett av kontakter. %1

en: Check 'Mailing List' if you are using this group as a mailing list in the %1.
nb: Velg 'E-postliste' hvis du bruker denne gruppen som en e-postliste i %1.

en: Check 'Required' to force ALL users to contribute/signup on behalf of an organization.
nb: Velg 'Påkrevd' for å tvinge ALLE brukere til å gi/melde seg på, på vegne av en organisasjon.

en: Check <a href="%1">this page</a> for more information.
nb: Sjekk <a href="%1">denne siden</a> for mer informasjon.

en: Check <strong>Search Results</strong> to use this profile to display an alternate set of results columns for CiviCRM Basic and Advanced Search.
nb: Velg <strong>Søkeresultater</strong> for å bruke denne profilen til å vise et alternativt sett av resultatkolonner for CiviCRMs grunnleggende og avanserte søk.

en: Check <strong>Standalone Form or Directory</strong> if you want it to use this profile for custom forms, or contact listing and view screens (from the civicrm/profile path).
nb: Velg <strong>Frittstående skjema eller mappe</strong> hvis du trenger å bruke denne profilen for tilpassede skjemaer, eller listevisninger for kontakter (fra stien for civicrm/profile).

en: Check <strong>User Registration</strong> if you want this Profile to be included in the New Account registration form.
nb: Velg <strong>Brukerregistrering</strong> hvis du ønsker å inkludere denne profilen i skjemaet for registrering av ny konto.

en: Check <strong>View/Edit User Account</strong> to include it in the view and edit screens for existing user accounts.
nb: Velg <strong>Vis/Rediger brukerkonto</strong> for å inkludere den i skjermene for vis og rediger for eksisterende brukerkontoer.

en: Check Number
nb: Sjekknummer

en: Check Requirements and Install CiviCRM
nb: Sjekk kravene og installer CiviCRM

en: Check boxes/radio buttons
nb: Avkrysningsbokser/radioknapper

en: Check for Matching Contact(s)
nb: Se etter samsvarende kontakt(er)

en: Check for Similar Contacts
nb: Sjekk for lignende kontakter

en: Check the 'Enable Widget' box. Then review and modify the form values as needed. Save your settings and preview the current appearance of the widget by clicking the 'Save and Preview' button. Then 'Select' and copy the 'Widget Code' into any web page.
nb: Velg 'Aktiver småprogram'-boksen. Gå i gjennom og tilpass skjemaverdiene etter behov. Lagre dine innstillinger og forhåndsvis det nåværende småprogram-utseendet ved å klikke knappen 'Lagre og forhåndsvis'. Velg deretter 'Velg' og kopier 'Småprogramkode' inn på hvilken som helst nettside.

en: Check this box and click 'Save' to switch this installation from multi- to single-language.
nb: Velg denne boksen og klikk 'Lagre' for å endre denne installasjonen fra flerspråklig til enspråklig.

en: Check this box and click 'Save' to switch this installation from single- to multi-language, then add further languages.
nb: Velg denne boksen og klikk 'Lagre' for å endre denne installasjonen fra enspråklig til flerspråklig, legg deretter til flere språk.

en: Check this box if someone other than the member is paying for this membership (i.e. a gift membership or gift subscription), and you want to link the payment to the person who is actually paying.  You will be able to select an existing contact or enter a new one. The resulting contribution record will be linked to the payer, and a soft credit for that contribution will be linked to this contact (the member).
nb: Velg denne boksen hvis noen andre enn medlemmet betaler for dette medlemsskapet (f.eks. et gavemedlemsskap eller et gaveabonnement), og du vil linke
    betalingern til den personen som faktisk betaler. Du vil kunne velge en eksisterende kontakt eller skrive inn en ny. Gaveregistreringen vil bli knyttet til betaleren, og en "myk kreditt" for den gaven vil bli knyttet til denne kontakten (medlemmet).

en: Check this box if the first row of your file consists of field names (Example: 'First Name','Last Name','Email')
nb: Velg denne boksen hvis den første raden av filen din består av feltnavn (Eksempel: 'Fornavn', 'Etternavn', 'E-post')

en: Check this box if this status is for use by administrative staff only. If checked, this status is never automatically assigned by CiviMember. It is assigned to a contact's Membership by checking the <strong>Status Override</strong> flag when adding or editing the Membership record. Start and End Event settings are ignored for Administrator statuses. EXAMPLE: This setting can be useful for special case statuses like 'Non-expiring', 'Barred' or 'Expelled', etc.
nb: Merk av her dersom denne statusen er til kun for administratorer. Dersom merket, vil denne statusen aldri bli automatisk tildelt av CiviMedlem. Den blir knyttet til kontaktens medlemskap ved å merke av <strong>Overstyr status</strong>-flagget når du legger til eller redigerer medlemskapsoppføringen. Start og sluttdato for arrangementer ignoreres for Administratorstatuser. F.eks: Denne innstillingen kan være nyttig for spesialtilfeller som statusen "Utløper aldri", "Låst", "Utvist", etc.

en: Check this box if you are including both Membership Signup/Renewal AND a Contribution Amount section, AND you want the membership fee to be charged separately from any additional contribution amount.
nb: Merk av denne avkrysningsboksen dersom du inkluderer både medlemskapsregistrering/-fornying OG en gavebeløpsseksjon, OG du vil at medlemsprisen skal belastes separat fra enhver tilleggsgave.

en: Check this box if you are including both Membership Signup/Renewal AND a Contribution Amount section, AND you want the membership fee to be handled as a separate transaction.
nb: Kryss av dersom du inkluderer både tegning/oppdatering av medlemskap OG en gavebeløpsseksjon, OG du ønsker at medlemsprisen skal håndteres som en separat transaksjon.

en: Check this box if you want only the title for this fieldset to be displayed when the page is initially loaded (fields are hidden) on advanced search.
nb: Velg denne boksen hvis du ønsker at bare tittelen for dette feltsettet skal vises, når siden lastes for første gang (felter er skjult) ved avanserte søk.

en: Check this box if you want only the title for this fieldset to be displayed when the page is initially loaded (fields are hidden).
nb: Velg denne boksen hvis du ønsker at bare tittelen for dette feltsettet skal vises, når siden lastes for første gang (felter er skjult).

en: Check this box if you want to give users the option to enter their own contribution amount. Your page will then include a text field labeled <strong>Other Amount</strong>.
nb: Velg dette feltet hvis du ønsker å gi brukerne mulighet for å skrive inn deres eget gavebeløp. Din side vil inneholde et tekstfelt merket <strong>annet beløp</strong>.

en: Check this box if you want to give users the option to make a Pledge (a commitment to contribute a fixed amount on a recurring basis).
nb: Velg dette feltet hvis du ønsker å gi brukerne mulighet for å lage en avtale (en forpliktelse til å gi med et fast beløp på en gjentakende basis).

en: Check this box if you want to give users the option to make recurring contributions. This feature requires that you use a payment processor which supports recurring billing / subscriptions functionality.
nb: Velg denne boksen hvis du ønsker å gi brukere muligheten for å gi gjentagende gaver. Denne funksjonen krever at du bruker en betalingsformidler som støtter gjentagende innkrevinger / abonnements-funksjonalitet.

en: Check this box if you want to give users the option to submit payment offline (e.g. mail in a check, call in a credit card, etc.).
nb: Merk denne boksen dersom du vil gi brukerne mulighet til å velge å betale på andre måter enn via nettsidene dine (f.eks. via sjekk, ringe inn et kredittkort, faktura eller lignende).

en: Check this box if you want to include a link in the listings to Edit profile fields. Only users with permission to edit the contact will see this link.
nb: Velg denne boksen hvis du ønsker å inkludere en link i visningen for å kunne redigere profilfeler. Bare brukere med rettigheter til å redigere kontakten vil se denne linken.

en: Check this box if you want to include a link in the listings to view contacts' %1 user account information (e.g. their 'My Account' page). This link will only be included for contacts who have a user account on your website.
nb: Velg denne boksen hvis du ønsker å inkludere en link i visningene for å se kontakter %1 brukerkontoinformasjon (f.eks. deres 'Min konto'-side). Denne linken vil bare bli inkluderet for kontakter som har en brukerkonto på nettsiden din.

en: Check this box if you want to offer discounted fees based on registration date (e.g. 'early-registration discounts').
nb: Velg denne boksen hvis du ønsker å tilby rabatterte priser basert på registreringsdato (f.eks. 'rabatt for tidlig registrering').

en: Check this box if you want to search for tagged activities or cases (in addition to contact records).
nb: Kryss av denne boksen hvis du ønsker å søke etter taggede aktiviteter eller saker (i tillegg til kontakter)

en: Check this box to add a separator line between this menu item and the one below it.
nb: Huk av denne boksen for å legge inn en skillelinje mellom dette menyelementet og elementet nedenfor.

en: Check this box to allow users to join a waitlist if the event is full. If a space becomes available, the first participant from the waitlist will move to 'Pending from waitlist' status, and will be sent an email with a link to complete their registration (including paying event fees - if any).
nb: Velg denne boksen for å tillate brukere å bli med på en venteliste, hvis arrangementet er fullt. Hvis en plass blir tilgjengelig, så vil den første deltageren på ventelisten flytte til statusen 'avventer fra venteliste', og vil få tilsendt en e-post med en link for å fullføre registreringen deres (inkludert å betale arrangementspriser - hvis noen).

en: Check this box to enter or update payment information. You will also be able to generate a customized receipt.
nb: Merk denne boksen for å skrive inn eller oppdatere betalingsinformasjon. Du vil også være i stand til å generere en tilpasset kvittering.

en: Check this box to enter payment information. You will also be able to generate a customized receipt.
nb: Merk av i boksen for å skrive inn betalingsinformasjon. Du vil også kunne generere en egendefinert kvittering.

en: Check this box to require users who select the pay later option to provide billing name and address.
nb: Kryss av denne boksen for å tvinge brukere som velger betal-senere å oppgi fakturanavn og adresse.

en: Check this option if you want to link this address to another contact's address. For example, you might want to link a person's "Work" address to their employer's address. Or, you might want to link their "Home" address to a Household record. Changes made to the linked address will automatically be applied to this address. For example, if you use an employer (organization) address for an individual's work address - any updates to the employer address will also be applied to the individual's work address.
nb: Velg dette valget hvis du ønsker å knytte denne adressen til en annen kontakt sin adresse. For eksempel, så ønsker du kanskje å knytte en persons "Arbeid"-adresse til deres arbeidsgivers adresse. Eller, du ønsker kanskje å knytte deres "Hjem"-adresse til en husholdningspost. Endringer gjort med den tilknyttede adressen vil automatisk bli gjeldende for denne adressen. For eksempel, hvis du bruker en arbeidsgivers (organisasjon) adresse for et individs arbeidsadresse - så vil alle oppdateringer til arbeidsgiveradressen også gjelde for individets arbeidsadresse.

en: Check to enable the Event Cart checkout workflow.
nb: Velg for å aktivere arrangementshandlekurvens utsjekksarbeidsflyt.

en: Check your spelling, or try fewer letters for the target contact name.
nb: Sjekk stavemåten din, eller forsøk med færre bokstaver for navnet på kontakten du søker etter.

en: Check your spelling.
nb: Sjekk stavemåten din.

en: CheckBox
nb: Avkrysningsboks

en: Checkbox(es)
nb: Sjekkboks(er)

en: Checking this box allows you to enter multiple sets of values for a given contact.
nb: Valg av denne boksen lar deg skrive inn flere sett av verdier for en gitt kontakt.

en: Checking...
nb: Sjekker...

en: Checksum
nb: Sjekksum

en: Cheque #
nb: Sjekk #

en: Child
nb: Barn

en: Child of
nb: Barn av

en: Chinese (China)
nb: Kinesisk (Kina)

en: Chinese (Taiwan)
nb: Kinesisk (Taiwan)

en: Choose Data Source
nb: Velg datakilde

en: Choose Date Range
nb: Velg datointervall

en: Choose Location
nb: Velg sted

en: Choose Recipient(s)
nb: Velg Mottaker(e)

en: Choose a CiviCRM Group and a Drupal Role below.
nb: Velg en CiviCRM-gruppe og en Drupalrolle nedenunder.

en: Choose a CiviMember Membership Type and a Drupal Role below. This will associate that Membership with the Role. If you would like the have the same Membership be associated with more than one role, you will need to add a second association rule after you have completed this one.
nb: Velg en CiviMedlem medlemskapstype og en Drupal-rolle under. Dette vil tilknytte det medlemskapet med rollen. Hvis du ønsker at det samme medlemskapet skal tilknyttes mer enn en rolle, så trenger du å legge til enda en tilknytningsrolle etter at du har fullført denne.

en: Choose price set
nb: Velg prissett

en: Choose the mapping provider that has the best coverage for the majority of your contact addresses.
nb: Velg karttilbyderen som har best dekning for størsteparten av kontaktadressene dine.

en: Choose where to link this field
nb: Velg hvor dette feltet skal linkes

en: Chuvash
nb: Tsjuvansk

en: City
nb: Poststed

en: City (Home)
nb: By (Hjem)

en: City / Suburb
nb: By/forstad

en: City OR Postal Code are required to search by distance.
nb: For å søke på avstand, må du fylle ut By eller Postnummer.

en: City.
nb: Poststed

en: CiviCRM  Recurring Contributions
nb: CiviCRM gjentagende gaver

en: CiviCRM  Soft Credits
nb: CiviCRM 'Myke kreditter'

en: CiviCRM Activities
nb: CiviCRM aktiviteter

en: CiviCRM Activity
nb: CiviCRM Aktivitet

en: CiviCRM Activity Assignments
nb: CiviCRM tilordnede aktiviteter

en: CiviCRM Activity Search
nb: Søk CiviCRM Aktivitet

en: CiviCRM Address
nb: CiviCRM adresse

en: CiviCRM Assignee Contact ID
nb: CiviCRM Oppdragstaker kontakt ID

en: CiviCRM Case Search
nb: CiviCRM Sak søk

en: CiviCRM Contact
nb: CiviCRM Kontakt

en: CiviCRM Contact A
nb: CiviCRM Kontakt A

en: CiviCRM Contact B
nb: CiviCRM Kontakt B

en: CiviCRM Contact Dashboard
nb: CiviCRM kontrollpanel for kontakter

en: CiviCRM Contact Display
nb: CiviCRM kontaktvisning

en: CiviCRM Contact ID
nb: CiviCRM kontakt ID

en: CiviCRM Contact Listing
nb: CiviCRM kontaktliste

en: CiviCRM Contact Search
nb: CiviCRM Kontaktsøk

en: CiviCRM Contact Type %1
nb: CiviCRM Kontakttype %1

en: CiviCRM Contact, with custom fields
nb: CiviCRM kontakt, med tilpassede felter

en: CiviCRM Contacts
nb: CiviCRM kontakter

en: CiviCRM Contribution Engine
nb: CiviCRM Gavemotor

en: CiviCRM Contribution Search
nb: CiviCRM gavesøk

en: CiviCRM Contributions
nb: CiviCRM Gaver

en: CiviCRM Create New Record
nb: CiviCRM Opprett ny oppføring

en: CiviCRM Custom Search
nb: CiviCRM tilpasset søk

en: CiviCRM Database Details
nb: CiviCRM databasedetaljer

en: CiviCRM Database Settings
nb: CiviCRM databaseinnstillinger

en: CiviCRM Email
nb: CiviCRM e-post

en: CiviCRM Event Engine
nb: CivCRM Arrangementsmotor

en: CiviCRM Event Search
nb: CiviCRM Arrangementssøk

en: CiviCRM Events
nb: CiviCRM arrangementer

en: CiviCRM Extensions
nb: CiviCRM utvidelser

en: CiviCRM Extensions Directory
nb: CiviCRM katalog for utvidelser

en: CiviCRM Full-text Search
nb: CiviCRM full-tekst søk

en: CiviCRM Grant Search
nb: CiviCRM Bevilgning søk

en: CiviCRM Group
nb: CiviCRM-gruppe

en: CiviCRM Groups
nb: CiviCRM grupper

en: CiviCRM Home
nb: CiviCRM Hjem

en: CiviCRM Installed
nb: CiviCRM installert

en: CiviCRM Installer
nb: CiviCRM-installatør

en: CiviCRM Language Switcher
nb: CiviCRM språk-bytter

en: CiviCRM Locations
nb: CiviCRM steder

en: CiviCRM Mailing  Delivered
nb: CiviCRM Utsendelse levert

en: CiviCRM Mailing Bounced
nb: CiviCRM e-postutsendelse avvist

en: CiviCRM Mailing Click Throughs
nb: CiviCRM e-postutsendelse gjennomklikkinger

en: CiviCRM Mailing Click Throughs URL
nb: CiviCRM Utsendelse gjennomklikkinger-URL

en: CiviCRM Mailing Forwards
nb: CiviCRM e-postvideresendinger

en: CiviCRM Mailing Job
nb: CiviCRM Utsendelsesjobb

en: CiviCRM Mailing Opened
nb: CiviCRM Utsendelse åpnet

en: CiviCRM Mailing Replied
nb: CiviCRM Utsendelse svart

en: CiviCRM Mailing Search
nb: CiviCRM utsendelsessøk

en: CiviCRM Mailing Unsubscribe
nb: CiviCRM Utsendelse avmelding

en: CiviCRM Mailings
nb: CiviCRM Utsendelser

en: CiviCRM Member
nb: CiviCRM Medlem

en: CiviCRM Member Search
nb: CiviCRM medlemssøk

en: CiviCRM Memberships
nb: CiviCRM Medlemskap

en: CiviCRM Participant Search
nb: CiviCRM deltakersøk

en: CiviCRM Participants
nb: CiviCRM deltakere

en: CiviCRM Phone Details
nb: CiviCRM telefondetaljer

en: CiviCRM Pledge Engine
nb: CiviCRM Lovnadsmotor

en: CiviCRM Pledge Search
nb: CiviCRM Lovnad søk

en: CiviCRM Profile Field
nb: CiviCRM profilfelt

en: CiviCRM Profile Fields
nb: CiviCRM profil-felt

en: CiviCRM Profile Group
nb: CiviCRM profilgruppe

en: CiviCRM Profile Group Preview
nb: CiviCRM profilgruppe forhåndsvisning

en: CiviCRM Profile Listings
nb: CiviCRM profil liste

en: CiviCRM Profile(s) allow you to aggregate groups of fields and include them in your site as input forms, contact display pages, and search and listings features. They provide a powerful set of tools for you to collect information from constituents and selectively share contact information.
nb: CiviCRM Profiler lar deg slå sammen grupper med felt og vise dem på nettstedet ditt som skjemaer, kontaktvisningssider, søke- og listesider. Profiler gir deg et godt verktøysett for innsamling av informasjon fra medlemmer og deling av kontaktinformasjon.

en: CiviCRM Quick Add
nb: CiviCRM Legg til raskt

en: CiviCRM Recent Items
nb: CiviCRM sistel elementer

en: CiviCRM Relationships
nb: CiviCRM relasjoner

en: CiviCRM Respondent Search
nb: CiviCRM Respondent-søk

en: CiviCRM Source Contact
nb: CiviCRM kildekontakt

en: CiviCRM Source Record Contact
nb: CiviCRM kildeoppføring for kontakt

en: CiviCRM Tags
nb: CiviCRM Tagger

en: CiviCRM Upcoming Events
nb: CiviCRM kommende arrangement

en: CiviCRM Upgrade Tasks
nb: CiviCRM oppgraderingsoppgaver

en: CiviCRM Website
nb: CiviCRM nettsted

en: CiviCRM comes with 3 basic (built-in) contact types: Individual, Household, and Organization. You can create additional contact types based on these basic types to further differentiate contacts (for example you might create Student, Parent, Staff, and /or Volunteer "subtypes" from the basic Individual type...). You can also re-name the built-in types. Contact subtypes are especially useful when you need to collect and display different sets of custom data for different types of contacts.
nb: CiviCRM leveres med 3 grunnleggende (innebygde) kontakttyper: Person, Husstand og Organisasjon. Du kan opprette ekstra kontakttyper basert på disse grunntypene for å skille kontakter ytterligere fra hverandre (du kan f.eks opprette undertypene Student, Foresatt, Stab og/eller Frivillig ut fra grunntypen Person ...). Du kan også omdøpe de innebygde typene. Kontakt undertyper er spesielt nyttige når du har behov for innsamling og visning og forskjellig sett med egendefinerte data for forskjellige typer kontakter.

en: CiviCRM comes with 3 basic (built-in) contact types: Individual, Household, and Organization. You can create additional contact types based on these types to further differentiate contacts (for example you might create Student, Parent, Staff, and /or Volunteer types from the basic Individual type...).
nb: CiviCRM leveres med 3 grunnleggende (innebygde) kontakttyper: Person, Husstand og Organisasjon. Du kan opprette ekstra kontakttyper basert på disse grunntypene for å skille kontakter ytterligere fra hverandre (du kan f.eks opprette undertypene Student, Foresatt, Stab og/eller Frivillig ut fra grunntypen Person ...).

en: CiviCRM contact not found for %mail
nb: CiviCRM-kontakt ikke funnet for %mail

en: CiviCRM has been successfully installed
nb: CiviCRM has har blitt vellykket installert

en: CiviCRM has been translated to many languages, thanks to its community of translators. By selecting another language, the installer may be available in that language. The initial configuration of the basic data will also be set to that language (ex: individual prefixes, suffixes, activity types, etc.). <a href="%1">Learn more about using CiviCRM in other languages.</a>
nb: CiviCRM har blitt oversatt til mange språk, takket være alle oversetterne i miljøet. Ved å velge et annet språk, så kan installatøren være tilgjengelig i det språket. Den første konfigurasjonen av den grunnleggende dataen wil også bli satt til det språket (f.eks: individuelle prefikser, suffikses, aktivitetstyper, o.l.). <a href="%1">Lær mer om å bruke CiviCRM på andre språk.</a>

en: CiviCRM has detected invalid data and/or formatting errors in one record. This record have not been imported. | CiviCRM has detected invalid data and/or formatting errors in %count records. These records have not been imported.
nb[0]: CiviCRM har oppdaget ugyldige data og/eller formateringsfeil i en post. Denne posten er ikke blitt importert.
nb[1]: CiviCRM har oppdaget ugyldige data og/eller formateringsfeil i %count poster. Disse postene er ikke blitt importert.

en: CiviCRM has detected invalid data or formatting errors in %1 records. If you continue, these records will be skipped. OR, you can download a file with just these problem records - <a href='%2'>Download Errors</a>. Then correct them in the original import file, cancel this import and begin again at step 1.
nb: CiviCRM har oppdaget ugyldig data eller formatteringsfeil i %1 poster. Hvis du fortsetter, så vil disse postene bli hoppet over. ELLER, du kan laste ned en fil med bare disse problempostene - <a href='%2'>Last ned feil</a>. Så kan du rette dem i den originale importfilen, kansellere denne importen, og begynne igjen på trinn 1.

en: CiviCRM has detected one record which is a duplicate of existing CiviCRM contact record. | CiviCRM has detected %count records which are duplicates of existing CiviCRM contact records.
nb[0]: CiviCRM har oppdaget en post som er en dublett av en eksisterende CiviCRM-kontaktpost.
nb[1]: CiviCRM har oppdaget %count poster som er dubletter av eksisterende CiviCRM-kontaktposter.

en: CiviCRM has detected one record which is a duplicate of existing CiviCRM contribution record. | CiviCRM has detected %count records which are duplicates of existing CiviCRM contribution records.
nb[0]: CiviCRM har oppdaget en post som er en dublett av en eksisterende CiviCRM gavepost.
nb[1]: CiviCRM har oppdaget %count poster som er dubletter av eksisterende CiviCRM gaveposter.

en: CiviCRM has detected one record which is a duplicate of existing CiviCRM participant record. | CiviCRM has detected %count records which are duplicates of existing CiviCRM participant records.
nb[0]: CiviCRM har funnet en post som er en dublett av en eksisterende CiviCRM deltagerpost.
nb[1]: CiviCRM har funnet %count poster som er dubletter av eksisterende CiviCRM deltagerposter.

en: CiviCRM home page
nb: CiviCRM hjemmeside

en: CiviCRM includes an optional plugin for interfacing with the United States Postal Services (USPS) Address Standardization web service. You must register to use the USPS service at <a href='%1' target='_blank'>%1</a>. If you are approved, they will provide you with a User ID and the URL for the service.
nb: CiviCRM inkluderer en valgfri plugin for grensesnitt  med United States Postal Services (USPS) nettjeneste for adressestandardisasjon. Du trenger å registrere for å bruke USPS-tjenesten på <a href='%1' target='_blank'>%1</a>. Hvis du er godkjent, så vil de gi deg en bruker-ID og URL-en for tjenesten.

en: CiviCRM includes several optional components which give you more tools to connect with and engage your constituents.
nb: CiviCRM inneholder flere valgfrie komponenter som gir deg flere verktøy til å møte og engasjere dine kontakter.

en: CiviCRM needs a minimum of %1 MB allocated to PHP, but recommends %2 MB.
nb: CiviCRM trenger minimum %1 MB tildelt til PHP, men anberaler %2 MB.

en: CiviCRM requires that you use the <strong>Signature-based API Credentials</strong> for PayPal Pro and Express. Enter your <strong>API Password</strong> as displayed in your LIVE account's <strong>Profile - View API Signature</strong> screen.
nb: CiviCRM krever at du bruker <strong>Signatur-basert API-godkjennelse</strong> til PayPal Pro og Express. Angi ditt <strong>API-passord</strong> som vist i din LIVE-kontos skjerm, <strong>Profil - Vis API-signatur</strong>.

en: CiviCRM requires that you use the <strong>Signature-based API Credentials</strong> for PayPal Pro and Express. Enter your <strong>API Password</strong> as displayed in your TEST (sandbox) account's <strong>Profile - View API Signature</strong> screen.
nb: CiviCRM krever at du bruker <strong>Signatur-basert API-godkjennelse</strong> til PayPal Pro og Express. Angi ditt <strong>API-passord</strong> som vist i din LIVE-kontos skjerm, <strong>Profil - Vis API-signatur</strong>.

en: CiviCRM requires that you use the <strong>Signature-based API Credentials</strong> for PayPal Pro and Express. Enter your <strong>API Signature</strong> as displayed in your LIVE account's <strong>Profile - View API Signature</strong> screen.
nb: CiviCRM krever at du bruker <strong>Signatur-basert API-godkjennelse</strong> til PayPal Pro og Express. Angi din <strong>API-signatur</strong> som vist i din LIVE-kontos skjerm, <strong>Profil - Vis API-signatur</strong>.

en: CiviCRM requires that you use the <strong>Signature-based API Credentials</strong> for PayPal Pro and Express. Enter your <strong>API Signature</strong> as displayed in your TEST (sandbox) account's <strong>Profile - View API Signature</strong> screen.
nb: CiviCRM krever at du bruker <strong>Signatur-basert API-godkjennelse</strong> til PayPal Pro og Express. Angi din <strong>API-signatur</strong> som vist i din LIVE-kontos skjerm, <strong>Profil - Vis API-signatur</strong>.

en: CiviCRM requires that you use the <strong>Signature-based API Credentials</strong> for PayPal Pro and Express. Enter your <strong>API Username</strong> as displayed in your LIVE account's <strong>Profile - View API Signature</strong> screen.
nb: CiviCRM krever at du bruker <strong>Signatur-basert API-godkjennelse</strong> til PayPal Pro og Express. Angi ditt <strong>API-brukernavn</strong> som vist i din LIVE-kontos skjerm, <strong>Profil - Vis API-signatur</strong>.

en: CiviCRM requires that you use the <strong>Signature-based API Credentials</strong> for PayPal Pro and Express. Enter your <strong>API Username</strong> as displayed in your TEST (sandbox) account's <strong>Profile - View API Signature</strong> screen.
nb: CiviCRM krever at du bruker <strong>Signatur-basert API-godkjennelse</strong> til PayPal Pro og Express. Angi ditt <strong>API-brukernavn</strong> som vist i din TEST-kontos skjerm, <strong>Profil - Vis API-signatur</strong>.

en: CiviCRM stores configurable choices for various drop-down fields as 'option groups'. You can click <strong>Options</strong> to view the available choices.
nb: CiviCRM lagrer konfigurerbare valg for forskjellige nedtrekksfelter som 'valggrupper'. Du kan klikke <strong>Valg</strong> for å se de tilgjengelige valgene.

en: CiviCRM stores its content in a MySQL database. Please provide the username and password to connect to the server here.  If this account has permission to create databases, then we will create the database for you; otherwise, you must give the name of a database that already exists.
nb: CiviCRM lagrer innholdet sitt i en MySQL-database. Vennligst oppgi brukernavn og passord for å koble til serveren her. Hvis denne kontoen har tilgang til å opprette databaser, så vil vi lage databasen for deg; hvis ikke, så må du oppgi navnet til en database som allerede eksisterer.

en: CiviCRM task in progress
nb: CiviCRM-oppgave i gang

en: CiviCRM will attempt to split street addresses into separate elements (street number, street name and unit/apt) to help you make lists and reports where you need to sort by street number (and/or separate addresses with odd and even numbers). For most addresses, this is done for you automatically. However, you can manually edit these elements, and potentially handle addresses that are in unusual formats, by clicking 'Edit Address Elements'.
nb: CiviCRM vil forsøke å splitte gateadresser opp i separate elementer (gatenummer, gatenavn og enhet/leilighet), for å hjelpe deg med å lage lister og rapporter hvor du trenger å sortere etter gatenummer (og/eller separate adresser som har oddetall og partall). For de fleste adresser, så er dette gjort automatisk. Imidlertid kan du også manuelt redigere disse elementene, og potensielt håndtere adresser som er i et uvanlig format, ved å klikke 'Rediger adresseelementer'.

en: CiviCRM will check each user record for a contact record. A new contact record will be created for each user where one does not already exist.
nb: CiviCRM sjekker hver brukeroppføring, og ser etter en samsvarende kontaktoppføring, og parer disse. Dersom det ikke finnes en samsvarende kontaktoppføring, opprettes det en ny.

en: CiviCase Dashboard
nb: CiviSak Skrivebord

en: CiviCase Engine
nb: CiviSak Motor

en: CiviCase Setup documentation
nb: Dokumentasjon af CiviSak-oppsett

en: CiviCase configuration files can also be stored in this custom path.
nb: CiviSak konfigurasjonsfiler kan også lagres i denne tilpassede stien.

en: CiviContribute Alert: Possible Duplicate Contact Record
nb: CiviGave-alarm: Mulig dublett av kontaktpost

en: CiviContribute Component Settings
nb: GiviGave-innstillinger

en: CiviContribute allows you to configure any number of <strong>Premiums</strong> which can be offered to contributors as incentives / thank-you gifts. Premiums may be tangible items (i.e. a coffee mug or t-shirt), or they may be a membership or subscription with a pre-determined duration.
nb: CiviGave lar deg konfigurere et ubegrenset antall <strong>premier</strong>, som kan tilbys til givere som insentiver/takkegaver. Premier kan være fysiske gjenstander (dvs. kaffekrus eller t-skjorter), eller det kan være et medlemskap eller abonnement med en forhåndsvalgt varighet.

en: CiviContribute allows you to create customized page(s) for collecting online contributions. You can also input and track offline contributions. To enter contributions manually for individual contacts, use <a href='%1'>Find Contacts</a> to locate the contact. Then click <strong>View</strong> to go to their summary page and click on the <strong>New Contribution</strong> link. You can also <a href='%2'>import batches of offline contributions</a> from other sources.
nb: CiviGave lar deg opprette tilpassede sider for å samle inn online-gaver. Du kan også legge inn og følge offline-gaver. For å skrive inn gaver manuelt for individuelle kontakter, bruk <a href='%1'>Finn kontakter</a> for å finne kontakten. Klikk deretter <strong>Vis</strong> for å gå til deres oppsummeringsside og klikk på <strong>Ny gave</strong> -linken. Du kan også <a href='%2'>importere bunker av offline-gaver</a> fra andre kilder.

en: CiviEvent Cart Checkout
nb: CiviArrangement kasseutsjekk

en: CiviEvent Dashboard
nb: CiviArrangement skrivebord

en: CiviEvent Public Calendar
nb: CiviArrangement offentlig kalender

en: CiviEvent allows you to create customized page(s) for constituents to learn about events and optionally register online. You can create <a href='%1'><strong>new events</strong></a> and <a href='%2'><strong>manage existing events</strong></a>.
nb: CiviArrangement lar deg opprette tilpassede side(r) for kontakter til å få vite om arrangementer, og eventutelt registrere seg online. Du kan opprette <a href='%1'><strong>nye arrangementer</strong></a> og <a href='%2'><strong>administrere eksisterende arrangementer</strong></a>.

en: CiviEvent also creates an RSS 2.0 formatted feed which can be subscribed to people using RSS readers and can be displayed in most modern browsers. The RSS Feed URL for CiviEvent on this site:
nb: CiviArrangement oppretter også en RSS 2.0 formatert feed, som kan abonneres på av personer som bruker RSS-lesere og kan bli vist i de fleste moderne nettlesere. RSS-feed-URL for CiviArrangement på denne siden:

en: CiviEvent provides a page which lists your current and future public events in a table layout for display in a browser. Point people to this page using the following URL:
nb: CiviArrangement tilbyr en side som lister dine nåværende og fremtidige offentlige arrangementer i en tabellutforming for visning i en nettleser. Henvis personer til denne siden ved bruk av følgende URL:

en: CiviGrant allows you to input and track grants to Organizations, Individuals or Households. The grantee must first be entered as a contact in CiviCRM. Use <a href='%1'>Find Contacts</a> to see if there's already a record for the grantee. Once you've located or created the contact record, click <strong>View</strong> to go to their summary page, select the <strong>Grants</strong> tab and click <strong>New Grant</strong>.
nb: CiviBevilgning lar deg legge inn og spore bevilgninger til organisasjoner, individer eller husholdninger. Mottakeren av bevilgningen må først legges til som kontakt i CiviCRM. Bruk <a href='%1'>Finn kontakter</a> for å sjekke om det allerede finnes en oppføring for mottakeren. Så snart du har funnet eller opprettet kontaktoppføringen, trykk <strong>Vis</strong> for å gå til kontaktens oppsummeringsside, velg fanen <strong>Bevilgning</strong> og trykk på <strong>Ny bevilgning</strong>.

en: CiviGroup Roles Sync
nb: CiviCRM rollesynkronisering

en: CiviGroup Roles Sync installed. You will need to specify sync rules !1.
nb: CiviGroup Roles Sync installert. Du må spesifisere synkroniseringsregler !1.

en: CiviMail Approval Status
nb: CiviMail godkjenningsstatus

en: CiviMail Mailings
nb: CiviMail e-postutsendelser

en: CiviMail Report: %1
nb: CiviMail Rapport: %1

en: CiviMail component
nb: CiviMail komponent

en: CiviMail dedupes e-mail addresses by default
nb: CiviMail sjekker for duplikate epost-adresser som standard

en: CiviMail email messages must include an <strong>opt-out</strong> link ("Opt out via web page"), and the <strong>postal address</strong> of your organization. These elements help reduce the chances of your email being categorized as SPAM. They can be included in the main message body OR in a re-usable <strong>message footer</strong>. Refer to the online documentation for details on how to include required links and contact information as well as sample messages.
nb: CiviMail e-postmeldinger må inneholde en <strong>velg-bort</strong> link ("Velg bort via nettside"), og <strong>postaddressen</strong> til organisasjonen din. Disse elementen reduserer sjansen for at e-posten din blir kategorisert som SPAM. De kan bli inkludert i e-postens brødtekst, ELLER i gjenbrukbare <strong>meldingsbunntekster</strong>. Besøk online dokumentasjon for detaljer om hvordan inkludere påkrevde linker og kontaktinformasjon, og også se eksempelmeldinger.

en: CiviMail will not send an empty mail body, Skipping: %1
nb: CiviMail vil ikke sende en tom e-post, hopper over: %1

en: CiviMail will not send email to a non-existent contact: %1
nb: CiviMail vil ikke sende e-post til en ikke-eksisterende kontakt: %1

en: CiviMember Membership Type and Drupal Role values were not numeric.
nb: Verdier for CiviMedlem medlemskapstype og Drupal-rolle var ikke numeriske.

en: CiviMember Membership Types or Status Rules have not been configured. Please do so on the "Administer CiviCRM" page.
nb: CiviMedlem medlemskapstype eller statusregler har ikke blitt konfigurert. Vennligst gjør dette på 'Administere CiviCRM'-siden.

en: CiviMember Memberships and Drupal Roles have been synchronized using available rules. Note: if no association rules exist then synchronization has not been completed.
nb: CiviMedlem medlemskap og Drupal-roller har blitt synkronisert ved hjelp av tilgjengelige regler. Merk: hvis ingen tilknytningsregler eksisterer, så har ikke synkroniseringen blitt fullført.

en: CiviMember Roles Sync
nb: CiviMedlem Roller Synk

en: CiviMember Status Rules
nb: CiviMedlem statusregler

en: CiviMember allows you to create customized membership types as well as page(s) for online membership sign-up and renewal. Administrators can create or modify Membership Types <a href='%2'>here</a>, and configure Online Contribution Pages which include membership sign-up <a href='%1'>here</a>.
nb: CiviMedlem lar deg opprette tilpassede medlemskapstyper så vel som sider for elektronisk medlemsregistrering og fornying av medlemskap. Administratorer kan opprette eller modifisere medlemskapstyper <a href="%2">her</a>, og konfigurere gavesider som inkluderer medlemsregistrering <a href="%1">her</a>

en: CiviMember automatically calculates the current status of each contact's membership based on the status names and rules configured here. The status 'rule' tells CiviMember what status to assign based on the start and end dates of a given membership. For example, the default <strong>Grace</strong> status rule says: 'assign Grace status if the membership period ended sometime within the past month.'
nb: CiviMedlem kalkulerer automatisk den gjeldende status for hver kontakts medlemskap, basert på statusnavn og regler konfigurert her. Statusregler forteller CiviMedlem hvilken status som skal settes basert på start og slutt-datoer for et gitt medlemskap. For eksempel, standardstatusen <strong>Honnør</strong> sier: "Tildel Honnørstatus dersom medlemskapsperioden endte en gang i forrige måned."

en: Class
nb: Klasse

en: Class Name
nb: Klassenavn

en: Class already exists in Database.
nb: Klassen finnes allerede i databasen.

en: Clean-up Temporary Data and Files
nb: Rydd opp midlertidige data og filer

en: Clear
nb: Rydd

en: Click &quot;%2&quot; below to register your pledge. You will be able to modify or cancel future pledge payments at any time by logging in to your account or contacting us at %1.
nb: Klikk på &quot;%2&quot; nedenfor for å registrere avtalen din. Du kan alltid endre eller kansellere fremtidige avtalebetalinger ved å logge inn på kontoen din, eller kontakte oss på %1.

en: Click 'Delete' if you want to continue.
nb: Trykk "Slett" hvis du ønsker å fortsette.

en: Click 'Import Now' if you are ready to proceed.
nb: Klikk 'Importer nå' hvis du er klar til å fortsette.

en: Click <a %1>Add Case</a> to add a case record for this contact.
nb: Klikk <a %1>Legg til sak</a> for å legge til en sakspost for denne kontakten.

en: Click <a %1>Add Grant</a> to record a Grant for this contact.
nb: Klikk <a %1>Legg til bevilgning</a> for å registrere en bevilgning for denne kontakten.

en: Click <a href='%1'>New Contribution Page</a> to create and configure a new online contribution page using the step-by-step wizard.
nb: Klikk <a href='%1'>Ny gaveside</a> for å opprette og konfigurere en ny online gaveside ved hjelp av trinn for trinn-guiden.

en: Click <a id='memQuickconfig' href='#'>here</a> if you want to configure the Membership Types below as part of a Price Set, with the added flexibility and complexity that entails.
nb: Klikk <a id ='memQuickconfig' href='#'>her</a> hvis du vil konfigurere medlemsskapstypene nedenfor som en del av et prissett, med den ekstra fleksibiliteten og kompleksiteten det innebærer.

en: Click <strong>Advanced Search</strong> to search by address, demographics, custom fields, notes, and/or relationships. If you are using CiviContribute, CiviEvent or CiviMember - you can also search based on information stored by these components. For example - you can find all contacts who live in a specific city AND have contributed at least %1 within the past 6 months.
nb: Klikk <strong>Avansert søk</strong> for å søke etter addresse, demografi, tilpassede felter, notater, og/eller relasjoner. Hvis du bruker CiviGave, CiviArrangement eller CiviMedlem - så kan du også søke basert på informasjon fra disse komponentene. For eksempel - du kan finne alle kontakter som bor i en spesifikk by OG har gitt minst %1 i løpet av de siste 6 måneder.

en: Click <strong>Configure</strong> to view and modify settings, amounts, and text for existing pages.
nb: Klikk <strong>Konfigurer</strong> for å se og endre innstillinger, beløp og tekst for eksisterende sider.

en: Click <strong>Continue Later</strong> if you're not ready to schedule or send this Mass SMS.
nb: Klikk <strong>Fortsett senere</strong> hvis du ikke er klar til å planlegge eller sende denne masse-SMS-en.

en: Click <strong>Merge</strong> to move data from the Duplicate Contact on the left into the Main Contact. In addition to the contact data (address, phone, email...), you may choose to move all or some of the related activity records (groups, contributions, memberships, etc.).
nb: Klikk <strong>Flett</strong> for å flytte data fra den dubliserte kontakten til venstre, over til hovedkontakten. I tillegg til kontaktdata (adresse, telefon, e-post...), så kan du velge å flytte alle eller noen av de relaterte aktivitetspostene (grupper, gaver, medlemskap, o.l.)

en: Click <strong>Merge</strong> to move data from the Duplicate Contact on the left into the Main Contact. In addition to the contact data (address, phone, email...), you may choose to move all or some of the related records (groups, activities, tags, etc.).
nb: Klikk <strong>Flett</strong> for å flytte data fra dublettkontakten til venstre og over til hovedkontakten. I tillegg til kontaktdata (adresse, telefon, e-post...) så kan du velge å flytte alle eller noen relaterte poster (grupper, aktiviteter, tagger, o.l.).

en: Click <strong>Save & Preview</strong> to save any changes to your settings, and preview the widget again on this page.
nb: Klikk <strong>Lagre & forhåndsvis</strong> for å lagre endringer av dine innstillinger, og forhåndsvis småprogrammet igjen på denne siden.

en: Click <strong>Save & Preview</strong> to save your settings and preview the widget on this page.
nb: Klikk <strong>Lagre & forhåndsvis</strong> for å lagre dine innstillinger og forhåndsvise småprogrammet på denne siden.

en: Click <strong>Select fields for export</strong> and then <strong>Continue</strong> to choose a subset of fields for export. This option allows you to export multiple specific locations (Home, Work, etc.) as well as custom data. You can also save your selections as a 'field mapping' so you can use it again later.
nb: Klikk <strong>Velg felter for eksport</strong> og deretter <strong>Fortsett</strong> for å velge et undersett av felter for eksport. Dette valget lar deg eksportere flere spesifikke steder (Hjemme, Arbeid, o.l.) såvel som tilpassede data. Du kan også lagre dine valg som en 'felttilknytning' så du kan bruke den igjen senere.

en: Click <strong>Submit Mass SMS/strong> to add this to the Mass SMS mailing queue. An automated task which runs periodically on your server processes mailings in the queue, and starts actually sending out your Mass SMS.
nb: Klikk <strong>Send masse-SMS</strong> for å legge til denne til masse-SMS-utsendelseskøen. En automatisert oppgave som kjører periodisk på serveren din, behandler utsendelser i køen, og starter faktisk å sende ut dine masse-SMS-er.

en: Click <strong>Test-drive</strong> to try out the page in <strong>test mode</strong>. This allows you to go through the full contribution process using a dummy credit card on a test server.
nb: Klikk <strong>Test-kjøring</strong> for å prøve ut siden i <strong>test-tilstand</strong>. Dette lar deg gå gjennom hele gaveprosessen med bruk av et 'dummy'-kredittkort på en test-server.

en: Click <strong>Update Participant(s)</strong> below to save all your changes.
nb: Klikk <strong>Oppdater deltager(e)</strong> under for å lagre alle endringene dine.

en: Click <strong>record response</strong> button to update values for each respondent as needed.
nb: Klikk <strong>registrer svar</strong> -knappen for å oppdatere verdier for hver respondent etter behov.

en: Click <strong>record response</strong> button to update values for each respondent as needed. <br />Click <strong>Release Respondents >></strong> button below to release any respondents for whom you haven't recorded a response. <br />Click <strong>Reserve More Respondents >></strong> button if you need to get more respondents to interview.
nb: Klikk <strong>registrer svar</strong> -knappen for å oppdatere verdier for hver respondent etter behov.<br />Klikk<strong>Frigi respondenter >></strong> -knappen nedenfor for å frigi alle respondenter som du ikke har registrert svar for. <br />Klikk <strong>Reserver flere respondenter >></strong> -knappen, hvis du trenger å intervjue flere respondenter.

en: Click Count
nb: Antall klikk

en: Click Delete to move this &quot;%1&quot; activity to the Trash.
nb: Klikk slett for å flytte denne &quot;%1&quot; aktiviteten til papirkurven.

en: Click Delete to move this case and all associated activities to the Trash.
nb: Klikk slett for å flytte denne saken og alle tilknyttede aktiviteter til papirkurven.

en: Click OK to override and update expected values.
nb: Klikk OK for å overskrive og oppdatere forventede verdier.

en: Click OK to save this Pledge record AND send an acknowledgment to %1 now.
nb: Klikk OK for å lagre denne lovnaden OG sende en bekreftelse til %1 nå.

en: Click OK to save this contribution record AND send a receipt to the contributor now
nb: Klikk OK for å lagre denne gaveposten OG sende en kvitttering til giveren nå

en: Click Restore to retrieve this &quot;%1&quot; activity from the Trash.
nb: Klikk gjenopprett for å hente denne &quot;%1&quot; aktiviteten fra papirkurven.

en: Click Restore to retrieve this case and all associated activities from the Trash.
nb: Klik gjenopprett for å hente denne saken og alle tilknyttede aktiviteter fra papirkurven.

en: Click arrow to view pledge payments.
nb: Klikk pil for å se lovede betalinger.

en: Click here for new profile
nb: Klikk her for en ny profil

en: Click here to configure the panes.
nb: Klikk her for å konfigurere panelene.

en: Click here to do this for a different person.
nb: Klikk her for å gjøre dette for en annen person.

en: Click here to register a different person for this event.
nb: Klikk her for å melde en annen person på til dette arrangementet.

en: Click here to return to editing the street address as a single field. Addresses which don't fit the expected format for address elements can still be saved by entering them in the single 'Street Address' field.
nb: Klikk her for å komme tilbake til å redigere gateadresser som et enkelt felt. Adresser som ikke passer det forventede formatet for adresseelementer, kan fortsatt lagres ved å skrive dem inn i det enkle 'Gateadresse' feltet.

en: Click on each included link to make sure they go to the expected web pages.
nb: Klikk på hver enkelt link for å forsikre deg om at de går til de forventede nettsidene.

en: Click on the activity subject for more information.
nb: Klikk på aktivitetsemnet for mer informasjon.

en: Click on the event name for more information.
nb: Klikk på arrangmentsnavnet for mer informasjon.

en: Click or paste this link into your browser
nb: Klikk eller lim inn denne linken inn i nettleseren din

en: Click or paste this link into your browser and follow the prompts
nb: Klikk eller lim inn denne linken inn i nettleseren din, og følg anvisningene

en: Click or paste this link into your browser to go to your page
nb: Klikke eller lim inn denne linken i nettleseren din for å gå til siden din

en: Click the "Confirm Registration" button to begin, or click "Cancel Registration" if you are no longer interested in attending this event.
nb: Klikk "Bekreft registrering"-knappen for å begynne, eller klikk "Kanseller registrering" hvis du ikke lenger er interessert i å delta på dette arrangementet.

en: Click the "Confirm Registration" button to complete your registration in %1, or click "Cancel Registration" if you are no longer interested in attending this event.
nb: Klikk "Bekreft registrering"-knappen for å fullføre registreringen din i %1, eller klikk "Kanseller registrering" hvis du ikke lenger er interessert i å delta på dette arrangementet.

en: Click the <strong>Continue</strong> button to checkout to %1, where you will select your payment method and complete the registration.
nb: Klikk <strong>Fortsett</strong> knappen for å sjekke ut til %1, hvor du vil velge din betalingsmetode og fullføre registreringen.

en: Click this button if you want to view and or modify the search criteria used to define the members of this smart group.
nb: Klikk denne knappen hvis du ønsker å se og/eller endre søkekriteriene brukt for å definere medlemmene av denne smartgruppen.

en: Click this link
nb: Klikk på denne linken

en: Click this link and follow the prompts
nb: Klikk på denne linken og følg anvisningene

en: Click through Rate
nb: Andel klikk-gjennom

en: Click through URL
nb: Klikk-gjennom URL

en: Click to Open Rate
nb: Andel klikk for å åpne

en: Click to copy %1 from row one to all rows.
nb: Klikk for å kopiere %1 fra rad en til alle rader.

en: Click-Throughs
nb: Gjennomklikkinger

en: Click-through Summary
nb: Gjennomklikkinger oppsummering

en: Clicked
nb: Klikket

en: Clicks
nb: Klikk

en: Clicks: %1
nb: Klikk: %1

en: Client Name or Email
nb: Klient navn eller e-post

en: Client Relationship
nb: Forhold til klient

en: Client contact does not exist: %1
nb: Klientkontakt eksisterer ikke: %1

en: Clients:
nb: Klienter:

en: Close Batch
nb: Lukk bunke

en: Closed
nb: Stengt

en: Collapse all tabs
nb: Slå sammen alle faner

en: Collapse this set in Advanced Search
nb: Skjul dette settet under avansert søk.

en: Collapse this set on initial display
nb: Skjul dette settet under innledende visning.

en: Column
nb: Kolonne

en: Column Headers
nb: Kolonneoverskrifter

en: Column Names
nb: Kolonnenavn

en: Column No
nb: Kolonne nr

en: Columns
nb: Kolonner

en: Comma-Separated Values (CSV)
nb: Komma-separerte verdier (CSV)

en: Command
nb: Kommando

en: Command parameters
nb: Kommando-parametre

en: Command/Parameters
nb: Kommando/parametre

en: Comment
nb: Kommentar

en: Comments
nb: Kommentarer

en: Committed Amount
nb: Forpliktet beløp

en: Commonly Used Specifiers
nb: Vanlig brukte specifiers

en: Communication Preferences
nb: Kommunikasjonspreferanser

en: Communication Style
nb: Kommunikasjonsmetode

en: Communications
nb: Kommunikasjoner

en: Company
nb: Firma

en: Compatible with
nb: Kompatibel med

en: Complete Description
nb: Fullstendig beskrivelse

en: Complete OR Partial Email
nb: Komplett ELLER delvis e-post

en: Complete OR Partial Name
nb: Komplett ELLER delvist navn

en: Complete OR partial Contribution Page title.
nb: Komplett ELLER delvis tittel på gaveside.

en: Complete OR partial Event name.
nb: Fullstendig ELLER delvis arrangementsnavn

en: Complete OR partial batch name.
nb: Helt ELLER delvis navn på bunke

en: Complete OR partial contact name.
nb: Fullstendig ELLER delvis kontakt navn.

en: Complete OR partial group name.
nb: Fullstendig ELLER delvis gruppenavn.

en: Complete street address(es) have been saved. However we were unable to split the address in the %1 address block(s) into address elements (street number, street name, street unit) due to an unrecognized address format. You can set the address elements manually by clicking 'Edit Address Elements' next to the Street Address field while in edit mode.
nb: Fullstendig gateadresse(r) ble lagret. Dessverre kunne vi ikke splitte adressen i adresseblokken(e) %1 opp i de ulike adresseelementer (gatenummer, gatenavn, gateenhet) pga at formatet ikke ble gjenkjent. Du kan sette adresseelementer manuelt ved å trykke &laquo;Rediger adresseelementer&raquo; ved siden av gateadressefeltet når du er i redigeringsmodus.

en: Complete?
nb: Fullført?

en: Completed
nb: Fullført

en: Completed Date
nb: Fullført dato

en: Completed mailing
nb: Gjennomført utsendelse

en: Component Name
nb: Navn på komponent

en: Component Type
nb: Komponenttype

en: Component name
nb: Komponent navn

en: Compose On-screen
nb: Rediger på skjermen

en: Conference
nb: Konferanse

en: Conference Slot
nb: Konferanse tidsluke

en: Conference Slots
nb: Konferanseplasser

en: Configuration Checklist
nb: Sjekkliste for konfigurasjon

en: Configuration file could not be retrieved for case type = '%1' %2.
nb: Konfigurasjonsfilen for sakstype = '%1' %2 ble ikke funnet.

en: Configure
nb: Konfigurer

en: Configure Contact Search behavior.
nb: Konfigurer hvordan kontakt-søk oppfører seg

en: Configure Event
nb: Konfigurer arrangement

en: Configure Page - %1
nb: Konfigurer side - %1

en: Configure Survey
nb: Konfigurerer undersøkelse

en: Configure Survey - %1
nb: Konfigurer undersøkelse - %1

en: Configure Widget
nb: Konfigurer småprogram

en: Configure a mapping provider (e.g. Google or Yahoo) to display maps for contact addresses and event locations.
nb: Konfigurer leverandør av kartvisning (f.eks. Google eller Yahoo) for å vise kart over kontaktadresser og arrangementsadresser.

en: Configure custom fields to collect and store custom data which is not included in the standard CiviCRM forms.
nb: Konfigurer egendefinerte felt for å samle inn og lagre egendefinerte data som ikke er med i standardskjemaene som følger med CiviCRM.

en: Configure directories in your file system for temporary uploads, images, custom files and custom templates.
nb: Konfigurer kataloger i filsystemet for midlertidige opplastinger, nilder, egendefinert filer og egendefinert maler.

en: Configure how many events should be shown on the dashboard. This overrides the default value of 10 entries.
nb: Konfigurer hvor mange arrangementer som skal vises på skrivebordet. Dette overstyrer standardinnstillingen på ti oppføringer

en: Configure input and display formats for Date fields.
nb: Konfigurer inndata- og visningsformater for Dato felt.

en: Configure membership renewal reminders using <a href="%1">Schedule Reminders</a>.
nb: Konfigurer fornyelsespåminnerer for medlemskap ved hjelp av <a href="%1">Planlegg påminnelser</a>.

en: Configure membership renewal reminders using <a href="%1">Schedule Reminders</a>. If you have previously configured renewal reminder templates, you can re-use them with your new scheduled reminders.
nb: Konfigurer fornyelsespåminnere for medlemskap ved å bruke <a href="%1">Planlegg påminnelser</a>. Hvis du allerede har konfigurert maler for fornyelsespåminnere, så kan du gjenbruke dem med dine nye fornyelsespåminnere.

en: Configure screen and form elements for Viewing Contacts, Editing Contacts, Advanced Search, Contact Dashboard and WYSIWYG Editor.
nb: Konfigurer skjerm og skjemaelementer fir visning av kontakter, redigering av kontaker, avansert søk, kontakt-kontrollpanel og WYSIWYG editor.

en: Configure this event
nb: Konfigurer dette arrangementet

en: Configure this event.
nb: Konfigurer dette arrangementet.

en: Configure up to five fields to evaluate when searching for 'suspected' duplicate contact records.
nb: Konfigurer opp til fem felt som skal evalueres når du søker etter 'mistenkte' dubletter av kontaktposter.

en: Configure up to five fields to evaluate when searching for 'suspected' duplicate contact records. For each field, set a numeric <strong>Weight</strong> which determines the relative importance of a match on that field.
nb: Konfigurer opp til fem felter å evaluere, når du søker etter 'mistenkte' dubliserte kontaktposter. For hvert felt, angi en numerisk <strong>Vekt</strong> som bestemmer den relative viktigheten av et treff i det feltet.

en: Confirm
nb: Bekreft

en: Confirm Action
nb: Bekreft handling

en: Confirm Changes
nb: Bekreft endringer

en: Confirm Custom Group Delete
nb: Bekreft sletting av egendefinert gruppe

en: Confirm From Email
nb: Bekreftelse-Fra e-post

en: Confirm From Name
nb: Bekreftelse-Fra Navn

en: Confirm Group Delete
nb: Bekreft sletting av gruppe

en: Confirm Password
nb: Bekreft passord

en: Confirm Price Field Delete
nb: Bekreft prisfeltsletting

en: Confirm Registration
nb: Bekreft registrering

en: Confirm Text
nb: Bekreftelse tekst

en: Confirm Your Registration
nb: Bekreft registreringen din

en: Confirm Your Registration Information
nb: Bekreft din registreringsinformasjon

en: Confirm your registration for %1
nb: Bekreft registreringen din for %1

en: Confirm your registration for %1.
nb: Bekreft din registrering for %1.

en: Confirmation Email
nb: E-post med bekreftelse

en: Confirmation Email Text
nb: Bekreftelsesmail tekst

en: Confirmation Message
nb: Bekreftelsesmelding

en: Confirmation Page?
nb: Bekreftelsesside?

en: Confirmation Screen
nb: Bekreftelsesskjerm

en: Confirmation Title
nb: Bekreftelse tittel

en: Conflict
nb: Konflikt

en: Connections provide a simplified way to link your CiviCRM installation to an external service.
nb: Tilkoblinger gir en enkel måte å koble din CiviCRM-installasjon med en ekstern tjeneste.

en: Consider cancelling the pledge instead if you want to maintain an audit trail and avoid losing payment data. To set the pledge status to Cancelled and cancel any not-yet-paid pledge payments, first click Cancel on this form. Then click the more &gt; link from the pledge listing, and select the Cancel action.
nb: Vurder om du vil kansellere lovnaden istedenfor, hvis du vil bevare historikken og unngå å miste betalingsdata. For å sette lovnadsstatusen til "Kansellert" og kansellere alle lovede betalinger som ikke er betalt ennå, klikk først "Avbryt" i dette skjemaet. Klikk så mer-linken fra lovnadslisten, og velg "Avbryt"-handlingen.

en: Consider modifying the membership status instead if you want to maintain an audit trail and avoid losing payment data. You can set the status to Cancelled by editing the membership and clicking the Status Override checkbox.
nb: Vurder å endre medlemskapsstatus istedet dersom du vil opprettholde et revisjonsspor og unngå å miste betalingsdata. Du kan sette status til Avbrutt ved å redigere medlemskapet og merke av i "Overstyr status"-boksen.

en: Const Id
nb: Kontakt ID

en: Constituent Engagement
nb: Kontaktengasjement

en: Constituent Name
nb: Kontakt navn

en: Constituent Relationship Management (CiviCRM !1). Allows sites to manage contacts, relationships and groups, and track contact activities, contributions, memberships and events. For more information please refer to the <a href="!2">CiviCRM web-site</a> which includes project information, documentation and support resources and more.
nb: Constituent Relationship Management (CiviCRM !1). Lar nettsteder administrere kontakter, forbindelser og grupper, samt spore kontakters aktiviteter, gaver, medlemskap og arrangementer. For mer informasjon, se <a href="!2">CiviCRMs hjemmeside</a> som inneholder prosjektinformasjon, dokumentasjon, hjelperessurser m.m..

en: Constituent Report (Detail)
nb: Kontaktrapport (detalj)

en: Constituent Report (Summary)
nb: Kontaktrapport (oppsummering)

en: Constituent Type
nb: Kontakttype

en: Contact
nb: Kontakt

en: Contact %%StatusMessage%%
nb: Kontakt %%StatusMessage%%

en: Contact 1
nb: Kontakt 1

en: Contact 2 (Duplicate)
nb: Kontakt 2 (Duplikat)

en: Contact A has Permission Over Contact B
nb: Kontakt A har rettigheter over kontakt B

en: Contact Activities
nb: Kontakt aktiviteter

en: Contact Address Fields - Selection Values
nb: Kontakt adressefelt - utvalgs-verdier

en: Contact B Full Name
nb: Kontakt B Fullt navn

en: Contact B has Permission Over Contact A
nb: Kontakt B har rettigheter over kontakt A

en: Contact Dashboard
nb: Personlig kontrollpanel

en: Contact Demographics Report
nb: Rapport over demografien for kontakter

en: Contact Details
nb: Kontakt detaljer

en: Contact Edit Options
nb: Kontaktredigeringsvalg

en: Contact Group Status
nb: Status for kontaktgruppe

en: Contact Hash
nb: Kontakt Hash

en: Contact ID
nb: Kontakt-ID

en: Contact ID %1 has been merged and deleted.
nb: Kontakt ID %1 har blitt slått sammen og slettet.

en: Contact ID %1 is a match for %2 user %3 but has already been matched to %4
nb: Kontakt-ID %1 samsvarer med %2 bruker %3, men har allerede blitt jamført med %4

en: Contact ID A
nb: Kontakt ID A

en: Contact ID B
nb: Kontakt ID B

en: Contact Info
nb: Kontaktinfo

en: Contact Information
nb: Kontakt informasjon

en: Contact Logging Report (Detail)
nb: Rapport for kontaktloggføring (detalj)

en: Contact Logging Report (Summary)
nb: Rapport for kontaktloggføring (oppsummering)

en: Contact Name
nb: Kontaktnavn

en: Contact Notes
nb: Kontakt notater

en: Contact Page
nb: Kontakt side

en: Contact Phone
nb: Kontakt telefon

en: Contact Profile
nb: Kontakt profil

en: Contact Records for Contributors
nb: Kontaktposter for givere

en: Contact Records for Event Participants
nb: Kontakt oppføringer for arrangementsdeltakere

en: Contact Records for Members
nb: Kontaktoppføringer for medlemmer

en: Contact Reference
nb: Kontaktreferanse

en: Contact Reference Autocomplete Options
nb: Autofullførvalg for kontaktreferanse

en: Contact Relationships
nb: Kontakt slektskap

en: Contact Saved
nb: Kontakt lagret

en: Contact Search
nb: Søk i kontakter

en: Contact Source
nb: Kontakt kilde

en: Contact Status
nb: Kontaktstatus

en: Contact Sub Type
nb: Kontaktundertype

en: Contact Subtype
nb: Kontakt-undertype

en: Contact Subtype (Contact A)
nb: Kontakt undertype (Kontakt A)

en: Contact Subtype (Contact B)
nb: Kontakt undertype (Kontakt B)

en: Contact Subtype A
nb: Kontakt undertype A

en: Contact Subtype B
nb: Kontakt undertype B

en: Contact Summary
nb: Kontaktoppsummering

en: Contact Summary:
nb: Kontaktoppsummering:

en: Contact Tags
nb: Kontakt-tagger

en: Contact Type
nb: Kontakttype

en: Contact Type (Contact A)
nb: Kontakttype (Kontakt A)

en: Contact Type (Contact B)
nb: Kontakttype (Kontakt B)

en: Contact Type A
nb: Kontakttype A

en: Contact Type B
nb: Kontakttype B

en: Contact Type(s)
nb: Kontakt type(r)

en: Contact View Options
nb: Kontaktvisningsvalg

en: Contact has been created
nb: Kontakt har blitt opprettet

en: Contact has been deleted
nb: Kontakt er blitt slettet

en: Contact has been updated
nb: Kontakt har blitt oppdatert

en: Contact has been viewed
nb: Kontakt er blitt vist

en: Contact image deleted successfully
nb: Kontaktbilde ble slettet

en: Contact is Deceased
nb: Kontakten er død

en: Contact is in Trash
nb: Kontakt er i søppekurven

en: Contact modification report for the logging infrastructure (detail).
nb: Rapport over kontaktendringer for logg-infrastrukturen (detalj).

en: Contact modification report for the logging infrastructure (summary).
nb: Rapport over kontaktendringer for logg-infrastrukturen (oppsummering).

en: Contact type
nb: Kontakttype

en: Contact type names should not use reserved keywords.
nb: Kontakttypenavn bør ikke bruke reserverte ord

en: Contact us for information about contributions prior to those listed above.
nb: Kontakt oss for informasjon om gaver gitt tidligere enn de som er vist ovenfor.

en: Contact will be added to selected group.
nb: Kontakten vil bli lagt til den valgte gruppen

en: Contact will be removed from selected group.
nb: Kontakter vil bli fjernet fra valgte gruppe.

en: Contact with no email must have a name.
nb: Kontakt uten epost må ha et navn

en: Contact with no name must have an email.
nb: Kontakt uten navn må ha en epost.

en: Contact your site administrator for help creating reports.
nb: Kontakt din sideadministrator for hjelp med å opprette rapporter.

en: Contact your site administrator if you need to use a SMS Provider which is not in the dropdown list.
nb: Kontakt sideadministratoren din hvis du trenger å bruke en SMS-tilbyder som ikke er i nedtrekksmenyen.

en: Contact's Gender
nb: Kontaktens kjønn

en: Contact's Groups
nb: Kontaktens grupper

en: Contact's first name.
nb: Kontaktens fornavn

en: Contact's last name.
nb: Kontaktens etternavn

en: Contact's middle name.
nb: Kontaktens mellomnavn

en: Contact(s)
nb: Kontakt(er)

en: Contacts
nb: Kontakter

en: Contacts %%StatusMessage%%
nb: Kontakter %%StatusMessage%%

en: Contacts AND Cases
nb: Kontakter OG saker

en: Contacts Added
nb: Kontakter lagt til

en: Contacts Merged
nb: Kontakter slått sammen

en: Contacts created on this site are added to this group
nb: Kontakter opprettet på denne siden er lagt til denne gruppen

en: Contacts in Group: %1
nb: Kontakter i gruppe: %1

en: Contacts in this Group
nb: Kontakter i denne gruppen

en: Contacts in this group are assigned Administrator role permissions.
nb: Kontakter i denne gruppen er tildelt Administratorrollens rettigheter.

en: Contacts with a Relationship Type of:
nb: Kontakter med slektskapstype:

en: Contacts with any of the checked privacy options are EXCLUDED from your search results by default. EXAMPLE: If you select 'Do not phone', and search for contacts with an address in a specific city - then contacts in that city who have 'Do not phone' selected as a privacy option will be excluded from the search results.
nb: Kontakter hvor noen av personverninnstillingene er valgt, er som standard, EKSKLUDERT fra søkeresultatene. EKSEMPEL: Hvis du velger 'Ikke ring', og søker etter kontakter med en adresse i en spesifikk by - så vil kontakter i den byen som har 'Ikke ring' valgt som en personverninnstilling, bli ekskludert fra søkeresultatene.

en: Contains
nb: Inneholder

en: Content / Components
nb: Innhold / komponenter

en: Content and format for mailing labels.
nb: Innhold og format for e-postutsendelsers etiketter.

en: Contents of the Return-Path header.
nb: Innhold av Return-Path sidehodet.

en: Continue
nb: Fortsett

en: Continue Later
nb: Fortsett senere

en: Continue Mailing
nb: Fortsett e-postutsendelse

en: Contribute
nb: Gi

en: Contribute %1 Instead
nb: Gi %1 i stedenfor

en: Contribute Now
nb: Gi nå

en: Contribute!
nb: Gi!

en: Contribution
nb: Gave

en: Contribution #
nb: Gave #

en: Contribution %%StatusMessage%%
nb: Gave %%Statusmelding%%

en: Contribution Aggregate
nb: Gave samlet

en: Contribution Amount Stats
nb: Gavebeløp statistikker

en: Contribution Amounts
nb: Gavebeløp

en: Contribution Amounts section enabled
nb: Gavebeløp-seksjonen er aktivert

en: Contribution Avg
nb: Gave snitt

en: Contribution Bulk Entry
nb: Gave masseoppføring

en: Contribution Currency
nb: Gavevaluta

en: Contribution Dashboard
nb: Gave skrivebord

en: Contribution Detail Report
nb: Detaljrapport for gaver

en: Contribution Honor Roll
nb: Hedersliste over gaver

en: Contribution ID
nb: Gave-ID

en: Contribution Information
nb: Gaveinformasjon

en: Contribution Label
nb: Gaveetikett

en: Contribution Links
nb: Gave-linker

en: Contribution Logging Report (Detail)
nb: Rapport for gaveloggføring (detalj)

en: Contribution Logging Report (Summary)
nb: Rapport for gaveloggføring (oppsummering)

en: Contribution Note
nb: Gavenotat

en: Contribution Note %1 %2
nb: Bemerkning til gave %1 %2

en: Contribution OR Soft Credit?
nb: Gave ELLER myk kreditt?

en: Contribution Ordinality
nb: Gave rekkefølge

en: Contribution Page
nb: Gaveside

en: Contribution Page / Event
nb: Gaveside / Arrangement

en: Contribution Page Created Date
nb: Gaveside opprettet dato

en: Contribution Page End Date
nb: Sluttdato for gaveside

en: Contribution Page Introduction Text
nb: Gaveside introduksjonstekst

en: Contribution Page Start Date
nb: Startdato for gaveside

en: Contribution Page Title
nb: Gaveside tittel

en: Contribution Pages
nb: Gavesider

en: Contribution Receipt
nb: Gavekvittering

en: Contribution Receipt Not Sent
nb: Gavekvittering er ikke sendt

en: Contribution Receipt Sent
nb: Gavekvittering er sendt

en: Contribution Reports
nb: Gaverapporter

en: Contribution Soft Credit ID
nb: Gave 'Myk kreditt' ID

en: Contribution Status
nb: Gavestatus

en: Contribution Summary
nb: Gaveoppsummering

en: Contribution Summary Report
nb: Oppsummeringsrapport for gaver

en: Contribution Thank-you Not Sent
nb: Takk for gaven er ikke sendt

en: Contribution Thank-you Sent
nb: Takk for gaven er sendt

en: Contribution Total
nb: Gave total

en: Contribution Type
nb: Gavetype

en: Contribution Widget
nb: Gave-småprogram

en: Contribution amount cannot be more than %1.
nb: Gavebeløpet kan ikke være mer enn %1.

en: Contribution amount must be at least %1
nb: Gavebeløpet må være minst %1

en: Contribution and Membership Details
nb: Gave og medlemskapsdetaljger

en: Contribution can not be less than zero. Please select the options accordingly
nb: Gave kan ikke være mindre enn null. Vennligst velg valgmuligheter deretter

en: Contribution details for any type of contribution, plus associated membership information for contributions which are in payment for memberships.
nb: Gavedetaljer for alle typer gaver, plus tilknyttet medlemskapsinformasjon for gaver som er betaling for medlemskap.

en: Contribution import files must contain data needed to <strong>match the contribution to the contributor</strong>. This 'matching' can be handled in several different ways:
nb: Gaveimport-filer må inneholde data nødvendig for å <strong>matche gaven til giveren</strong>. Denne 'matchingen' kan håndteres på flere forskjellige måter:

en: Contribution is Pay Later?
nb: Gaven skal betales senere?

en: Contribution is Recurring?
nb: Gaven er gjentagende?

en: Contribution is a Test?
nb: Gaven er en test?

en: Contribution submitted by a staff person using member's credit card for renewal
nb: Gave innsendt av ansatt person med medlemmets kredittkort for fornying

en: Contribution submitted by a staff person using member's credit card for signup
nb: Gave sendt inn av ansatt person med medlemmets kredittkortinformasjon for innmelding.

en: Contribution was made through this personal campaign page.
nb: Gave ble gitt gjennom denne personlige aksjonssiden.

en: Contributions
nb: Gaver

en: Contributions - Duplicate Organization Alert
nb: Gaver - Varsel om dublett organisasjon

en: Contributions - Receipt (off-line)
nb: Gaver - Kvittering (offline)

en: Contributions - Receipt (on-line)
nb: Gaver - Kvittering (online)

en: Contributions - Recurring Billing Updates
nb: Gaver - gjentagende betalingsdetaljer

en: Contributions - Recurring Cancellation Notification
nb: Gaver - gjentagende kanselleringsmelding

en: Contributions - Recurring Start and End Notification
nb: Gaver - Gjentagende begynnelse og slutt melding

en: Contributions - Recurring Updates
nb: Gaver - gjentagende oppdateringer

en: Contributions Charts
nb: Gavediagrammer

en: Contributions Only
nb: Kun gaver

en: Contributions and Soft Credits
nb: Gaver og myk kreditt

en: Contributions by Household Report
nb: Rapport over gaver etter husholdning

en: Contributions by Organization Report
nb: Rapport over gaver etter organisasjon

en: Contributions made in Year X and not Year Y
nb: Gaver gitt i år X og ikke år Y

en: Contributions made in your honor
nb: Gaver gitt på vegne af deg

en: Contributions received from %1 since inception.
nb: Gaver mottatt fra %1 siden start.

en: Contributor
nb: Giver

en: Contributor Group(s)
nb: Giver gruppe(r)

en: Contributor Name
nb: Giver navn

en: Contributor Tag(s)
nb: Givers tag(ger)

en: Contributor's Email
nb: Givers e-post

en: Contributor's Phone
nb: Givers telefonnummer

en: Copy %1 of %2
nb: Kopier %1 av %2

en: Copy Event
nb: Kopier arrangement

en: Copy Label Format
nb: Kopier etikett format

en: Copy Price Set
nb: Kopier prissett

en: Copy To Case
nb: Kopier til sak

en: Copy of
nb: Kopi av

en: Copy of %1
nb: Kopi av %1

en: Copy of Contribution Receipt
nb: Kopi av gavekvittering

en: Copy this link to share directly with your network!
nb: Kopier denne linken for å dele direkte med nettverket ditt!

en: Copy to Case
nb: Kopier til sak

en: Cornish
nb: Kornisk

en: Corsican
nb: Korsikansk

en: Cost
nb: Omkostninger

en: Could Not Find Custom Field Details for %1, %2, %3
nb: Kunne ikke finne tilpassede feltdetaljer for %1, %2, %3

en: Could not connect to the database server.
nb: Kunne ikke opprette forbindelse til databaseserveren.

en: Could not create a database trigger.
nb: Kunne ikke opprette en databasetrigger.

en: Could not create a table in the database.
nb: Kunne ikke opprette en tabell i databasen.

en: Could not create a temp table.
nb: Kunne ikke lage en midlertidig tabell.

en: Could not determine if MySQL has InnoDB support. Assuming no
nb: Kunne ikke bestemme om MySQL har InnoDB-støtte. Antar nei

en: Could not determine if MySQL has InnoDB support. Assuming no.
nb: Kunne ikke bestemme om MySQL har InnoDB-støtte. Antar nei.

en: Could not find %1 in path tree
nb: Kunne ikke finne %1 i stitreet

en: Could not find Interviewer Id.
nb: Kunne ikke finne intervjuer-ID.

en: Could not find Interviewer.
nb: Kunne ikke finne intervjuer.

en: Could not find Survey Id.
nb: Kunne ikke finne undersøkelses-ID

en: Could not find Survey.
nb: Kunne ikke finne undersøkelse.

en: Could not find a mailing id
nb: Kunne ikke finne en utsendelses-id

en: Could not find a valid Activity Type ID for Inbound Email
nb: Kunne ikke finne en gyldig aktivitetstype-ID for innkommende e-post

en: Could not find an email address.
nb: Kunne ikke finne en e-post adresse.

en: Could not find contacts for reservation.
nb: Kunne ikke finne kontakter for reservasjon.

en: Could not find respondents to release.
nb: Fant ikke respondenter som kunne frigis.

en: Could not find source page id.
nb: Kunne ikke finne kildesidens id.

en: Could not find survey for %1 respondents.
nb: Kunne ikke finne undersøkelse for %1 respondenter.

en: Could not find template for the instance.
nb: Kunne ikke finne mal for eksemplaret.

en: Could not find the report template. Make sure the report template is registered and / or url is correct.
nb: Kunne ikke finne rapportmal. Sjekk at malen er registrert og / eller at URL-en er korrekt.

en: Could not find the required contact id parameter (id=) for viewing a contact record with a Profile.
nb: Kunne ikke finne den påkrevede kontakt-ID parameteren (id=) for å vise en kontaktoppføring med en profil.

en: Could not find valid value for %1
nb: Kunne ikke finne gyldig verdi for %1

en: Could not get a contact id and/or contact type
nb: Kunne ikke finne kontakt-ID og/eller kontakttype

en: Could not get a contact_id and/or contact_type
nb: Kunne ikke finne kontakt-ID og/eller kontakt-type

en: Could not get a valid contact subtype for contact type '%1'
nb: Fant ikke gyldig undertype for kontakttype &amp;laquo;%1&amp;raquo;

en: Could not get information about the thread_stack of the database.
nb: Kunne ikke få tak i informasjon om thread_stack til databasen.

en: Could not get the contact ID
nb: Kunne ikke hente kontakt-ID

en: Could not initiate connection to payment gateway
nb: Kunne ikke initiere tilkobling til betalingsgateway

en: Could not login to the database.
nb: Kunne ikke logge inn i databasen.

en: Could not move custom file to custom upload directory
nb: Kunne ikke flytte egendefinert fil til egendefinert katalog for opplasting

en: Could not obtain a write lock for the database table.
nb: Kunne ikke finne en skrivelås for databasetabellen.

en: Could not query database server variables.
nb: Kunne ikke spørre etter databaseserver-variabler.

en: Could not release the lock for the database table.
nb: Kunne ikke frigi låsen for databasetabellen.

en: Could not select the database.
nb: Kunne ikke velge databasen.

en: Could not update the Recurring contribution details
nb: Kunne ikke oppdatere detaljene for gjentagende gaver

en: Count
nb: Telling

en: Counted
nb: Telt

en: Counted?
nb: Telt?

en: Country
nb: Land

en: Country (Home)
nb: Land (Hjem)

en: Country AND State/Province are required to search by distance.
nb: For å søke på avstand, må du fylle ut Land og Fylke/distrikt

en: Country name (e.g. Canada).
nb: Navn på land (f.eks. Norge).

en: County
nb: Fylke/Delstat

en: County Abbreviation
nb: Land forkortelse

en: County name. If you want to include the county in your screen displays, the <strong>County</strong> checkbox should be set under <strong>Address Editing &raquo; Address Fields</strong> on this screen, and county names must be added to the civicrm_county table in your database.
nb: Regionsnavn. Hvis du ønsker å inkludere region på dine sidevisninger, må boksen <strong>Region</strong> avmerkes under <strong>Adresseredigering &raquo; Adressefelter</strong> på denne siden, og regionsnavnene legges til i civicrm_county tabellen i din database.

en: Cover Sheet for %1
nb: Omslag for %1

en: Create
nb: Opprett

en: Create Date
nb: Opprettet dato

en: Create Membership
nb: Opprett medlemskap

en: Create New
nb: Opprett ny

en: Create New Group
nb: Opprett ny gruppe

en: Create PDF Letter
nb: Opprett PDF brev

en: Create Profile
nb: Opprett profil

en: Create Related Membership
nb: Opprett relatert medlemskap

en: Create Report
nb: Opprett rapport

en: Create User Record
nb: Opprett bruker oppføring

en: Create User Record for %1
nb: Opprett bruker oppføring for %1

en: Create a Personal Campaign Page
nb: Opprett en personlig kampanjeside

en: Create a Personal Campaign Page for another campaign:
nb: Oppretr en personlige aksjonsside for en annen aksjon:

en: Create a custom field group which is 'Used for' <strong>Participants</strong>.
nb: Opprett en tilpasset feltgruppe som er 'brukt for' <strong>Deltagere</strong>.

en: Create a new set of options
nb: Opprett et nytt sett av valg

en: Create a new tag and assign it to imported records
nb: Opprett en ny tag, og tilknytt den til importerte oppføringer

en: Create a profile (e.g. 'Participant Information').
nb: Opprett en profil (f.eks. 'Deltaker informasjon')

en: Create an account?
nb: Opprett en konto?

en: Create an option row for each membership type you want to offer as a choice. The option Label and Amount columns will be automatically filled with the selected membership type name and associated fee. However you can over-ride these values as needed. For example, you can create an option for a special discount on a particular membership.
nb: Opprett en valgrad for hver medlemskapstype du ønsker å tilby som et valg. Kolonnene for etikett og beløp vil automatisk fylles med den valgte medlemskapstypen og den tilhørende prisen. Imidlertid kan du overstyre disse verdiene etter behov. For eksempel så kan du opprette et valg for en spesiell rabatt på et spesielt medlemskap.

en: Create and update grants
nb: Opprett og oppdater bevilgninger

en: Create and update memberships
nb: Opprette og oppdatere medlemskap

en: Create and update pledges
nb: Opprett og oppdater avtaler

en: Create date
nb: Opprettelsesdato

en: Create events, view all events, and view participant records (for visible contacts)
nb: Opprett arrangementer, vis alle arrangementer, og vis deltageres kontaktinformasjon (for synlig kontakter)

en: Create link between %1 - %2 (CaseID: %3) and %4 - %5 (CaseID: %6)
nb: Opprette linker mellom %1 - %2 (SaksID: %3) og %4 - %5 (SaksID: %6)

en: Create links to the listing page by copying the following URL, and adding it to the Event Description below and / or as a menu item or links elsewhere on your site:
nb: Opprett linker til listesiden ved å kopiere den følgende URL-en, og legge den til arrangementsbeskrivelsen under og / eller som et menypunkt eller linker andre steder på siden din:

en: Create new campaign, survey and petition types and their status
nb: Opprett ny kampanje, undersøkelse og oppropstyper og deres statuser

en: Create new campaigns, surveys and petitions, reserve respondents
nb: Opprett nye kampanjer, undersøkelser og opprop, reserver respondenter

en: Create new location
nb: Opprett ny sted

en: Create new result set
nb: Opprett nytt resultatsett

en: Create report from this template
nb: Opprett rapport fra denne malen

en: Create reports for your users from any of the report templates listed below. Click on a template title to get started. Click Existing Report(s) to see any reports that have already been created from that template.
nb: Opprett rapporter for dine brukere fra hvilken som helst av rapportmalene listet under. Trykk på en tittel for å begynne. Trykk 'Eksisterende rapport(er)' for å se allerede opprettede rapporter fra den aktuelle malen.

en: Create your own fundraising page
nb: Lag din egen innsamlingsside

en: Create your search by selecting the criteria (record type and field), the comparison operator, and entering the value you want to search for. You can define one or many criteria as a set: <em>Include contacts where... State IS Washington AND City IS Seattle AND Birth Date is later than (>) Jan 1, 1985</em>
nb: Lag søket ditt ved å velge kriterier (posttype og felt), sammenligningsoperator, og skrive inn verdien du søker etter. Du kan definere et eller flere kriterier som et sett: <em>Inkluder kontakter hvor... Fylke ER Rogaland OG By ER Stavanger OG Fødselsdag er senere enn (>) 1. Jan. 1985</em>

en: Created By
nb: Opprettet av

en: Created By:
nb: Opprettet av:

en: Created Date
nb: Opprettet dato

en: Created Date:
nb: Opprettet dato:

en: Created On
nb: Opprettet den

en: Created by
nb: Opprettet av

en: Created contact
nb: Opprettet kontakt

en: Created date cannot be greater than current date
nb: Opprettet dato kan ikke være tidligere enn dagens dato

en: Created mailing
nb: Opprettet utsending

en: Created or Sent by
nb: Opprettet eller Sendt av

en: Creates a Text Link for various activity actions.
nb: Oppretter en tekstlink for diverse aktivitetshandlinger.

en: Creates a Text Link for various contact actions.
nb: Oppretter en tekstlink for diverse kontakthandlinger.

en: Creates a Text Link for various contribution actions.
nb: Oppretter en tekstlink for diverse gavehandlinger.

en: Creates a Text Link for various event actions.
nb: Oppretter en tekstlink for diverse arrangementshandlinger.

en: Creates a Text Link for various participant actions.
nb: Oppretter en tekstlink for diverse deltagerhandlinger.

en: Creates a Text Link for various relationship actions.
nb: Oppretter en tekstlink for diverse relasjonshandlinger.

en: Creating your own campaign page is simple. Fill in some basic information below, which will allow you to manage your page and invite friends to support you. Then click 'Continue' to personalize and announce your page.
nb: Å opprette din egen kampanjeside er enkelt. Fyll inn grunnleggende opplysninger under, som vil tillate deg å administrere siden din og inviteree venner til å støtte deg. Klikk så på "Fortsett" for å personalisere og annonsere siden din.

en: Creating your own fundraising page is simple. Fill in some basic information below, which will allow you to manage your page and invite friends to make a contribution. Then click 'Continue' to personalize and announce your page.
nb: Å opprette din egen innsamlingsside er enkelt. Fyll inn den grunnleggende infoen under, som tillater deg å administrere siden din og invitere venner til å gi en gave. Velg så "Fortsett" for å personalisere og markedsføre siden din.

en: Credit Card
nb: Kredittkort

en: Credit Card Contribution
nb: Gave med kreditkort

en: Credit Card Information
nb: Kredittkortinformasjon

en: Credit Card Payment
nb: Kredittkortbetaling

en: Credit Card Pledge Payment
nb: Avtalebetaling med kredittkort

en: Credit card payment is not for Refund payments use
nb: Kredittkortbetalinger er ikke for tilbakebetalinger

en: Credit card type not supported by Realex:
nb: Kredittkorttype ikke støttet av Realex:

en: Credit to a Personal Campaign Page
nb: Kreditt til en personlig aksjonsside

en: Criteria
nb: Kriterium

en: Croatian
nb: Kroatisk

en: Cumulative
nb: Kumulativ

en: Currency
nb: Myntenhet

en: Currency Type
nb: Valutatype

en: Currency used for the Contribution
nb: Myntenhet benyttet for gaven

en: Current
nb: Nåværende

en: Current #
nb: Gjeldende #

en: Current Attachment(s)
nb: Nåværende vedlegg

en: Current Campaigns
nb: Aktive kampanjer

en: Current Codes
nb: Nåværende koder

en: Current Cycle End Date
nb: Sluttdato for inneværende syklus

en: Current Cycle Start Date
nb: Startdato for nåværende syklus

en: Current Employee
nb: Gjeldende arbeidstaker

en: Current Employee?
nb: Nåværende ansatt?

en: Current Employer
nb: Gjeldende arbeidsgiver

en: Current Employer ID
nb: Gjeldende arbeidsgiver ID

en: Current Employer Report
nb: Nåværende arbeidsgiver rapport

en: Current Fiscal Year-To-Date
nb: Så langt i regnskapsåret

en: Current Membership?
nb: Nåværende medlemskap?

en: Current Month-To-Date
nb: Så langt i måneden.

en: Current Relationships
nb: Aktive slektskap

en: Current Start Date
nb: Aktuell startdato

en: Current Status
nb: Nåværende status

en: Current Total
nb: Gjeldende total

en: Current Year-to-Date
nb: Så langt i år

en: Current and inactive memberships for %1 are listed below.
nb: Nåværende og inaktive medlemskap for %1 er listet under.

en: Current employer name as configured in the individual contact edit form. You will probably want this on a separate line, so use the Enter key to create a line-break after the name fields.
nb: Nåværende arbeidsgivers navn, som konfigurert i skjemaet for redigeringen av den individuelle kontakten. Du vil sannsynligvis ha dette på en separat linje, så bruk Enter-tasten for å skape et linjeskift etter navnefeltene.

en: Current filter criteria didn't have any target contact to add to group
nb: Nåværende søkekriterier har ingen målkontakter å legge til gruppe

en: Custom
nb: Egendefinert

en: Custom  %1 is a required field if %1 is of type Customized.
nb: Egendefinert %1 er et obligatorisk felt dersom %1 er av type 'egendefinert'.

en: Custom %1
nb: Tilpasset %1

en: Custom %1 is a required field if %1 is of type Customized.
nb: Egendefinert %1 er et obligatorisk felt dersom %1 er av type Tilpasset;.

en: Custom Addressee
nb: Tilpasset adressebærer

en: Custom Data
nb: Tilpassede data

en: Custom Data Field
nb: Tilpasset datafelt

en: Custom Data Fields
nb: Tilpassete datafelter

en: Custom Data Type
nb: Tilpasset datatype

en: Custom Email Greeting
nb: Egendefinert e-posthilsen

en: Custom Field
nb: Egendefinert felt

en: Custom Field Move: %1
nb: Tilpasset felt flytting: %1

en: Custom Fields
nb: Egendefinerte felt

en: Custom Fields for this Set
nb: Tilpassede felt for dette settet

en: Custom Files
nb: Tilpassede filer

en: Custom Group
nb: Egendefinert gruppe

en: Custom Group Created Date
nb: Opprettet dato

en: Custom Group Multiple Values Listing
nb: Tilpasset gruppe flerverdivisning

en: Custom Groups
nb: Tilpassede grupper

en: Custom Link to a Drupal Node
nb: Egendefinert link til en Drupalnode

en: Custom Option
nb: Tilpasset valg.

en: Custom PHP Path Directory
nb: Egendefinert PHP Sti katalog

en: Custom Postal Greeting
nb: Egendefinert hilsen for brev

en: Custom Search
nb: Tilpasset søk

en: Custom Search Path
nb: Tilpasset søkesti

en: Custom Templates
nb: Tilpassede maler

en: Custom data is stored in custom fields. Custom fields are organized into logically related custom data sets (e.g. Volunteer Info). Use custom fields to collect and store custom data which are not included in the standard CiviCRM forms. You can create one or many sets of custom fields.
nb: Egendefinerte data lagres i egendefinert felt. Egendefinerte felt organiseres i logisk relatert egendefinerte datasett (f.eks. Frivillig Info). Bruk egendefinerte felt til å samle inn og lagre data som ikke samles inn i standard CiviCRM skjemaer. Du kan opprette ett eller flere sett med egendefinert felt.

en: Custom field '%1' already exists in Database.
nb: Egendefinert felt '%1' finnes allerede i databasen.

en: Custom group '%1' already exists in Database.
nb: Egendefinert gruppe '%1' finnes allerede i databasen.

en: Custom searches are developed and contributed by members of the CiviCRM community.
nb: Egendefinerte søk utvikles og bidras av medlemmene av CiviCRM community.

en: Customize Data and Screens
nb: Tilpass data og skjermer

en: Customize Data, Forms and Screens
nb: Tilpass data, skjema og skjermer

en: Customize the CiviCRM navigation menu bar for your users here.
nb: Tilpass CiviCRM menylinje for brukere her.

en: Customized
nb: Tilpasset

en: Cycle Day
nb: Syklusdag

en: Czech
nb: Tsjekkisk

en: DOB
nb: Født

en: Daily
nb: Daglig

en: Danish
nb: Dansk

en: Dashboard
nb: Kontrollpanel

en: Dashboard - %1
nb: Kontrollpanel - %1

en: Dashboard entries
nb: Skrivebordsoppføringer

en: Data Entry Batches
nb: Dataoppføringsbunker

en: Data Source
nb: Datakilde

en: Data Type
nb: Datatype

en: Database Error Code:
nb: Database feilkode:

en: Database Log Report
nb: Rapport over databaselogg

en: Database Upgrades
nb: Database-oppgraderinger

en: Database Version and Connection Settings
nb: Databaseversjon og tilkoblingsinnstillinger

en: Database cache tables cleared.
nb: Databasens cache-tabeller ble tømt.

en: Database check failed - the database looks to have been partially upgraded. You may want to reload the database with the backup and try the upgrade process again.
nb: Databasekontrollen feilet - databasen ser ut til å være delvis oppgradert. Bruk sikkerhetskopien for å gjenopprette den tidligere databasen, før du forsøker å oppgradere på nytt.

en: Database field length
nb: Database feltlengde

en: Database is marked with invalid version format. You may want to investigate this before you proceed further.
nb: Databasen er merket med ugyldig versjonsformat. Det kan være lurt å undersøke dette før du går videre.

en: Database version and connection settings have been verified and look correct!
nb: Databaseversjon og tilkoblingsinnstillinger har blitt verifisert og ser ut til å være korrekte!

en: Date
nb: Dato

en: Date Added
nb: Dato lagt til

en: Date Added to CiviCRM
nb: Dato lagt til CiviCRM

en: Date Class
nb: Dato klasse

en: Date Created
nb: Dato opprettet

en: Date Deceased
nb: Dødsdato

en: Date Display
nb: Dato visning

en: Date Format
nb: Datoformat

en: Date Formats
nb: Dato-formater

en: Date Input Fields
nb: Datoinputfelter

en: Date Pending
nb: Avventende siden - dato

en: Date Removed
nb: Dato fjernet

en: Date Renewal Entered
nb: Fornyelsesdato

en: Date Sent
nb: Dato sendt

en: Date and Time
nb: Dato og tid

en: Date e-mail opened
nb: Dato e-posten ble åpnet

en: Date forwaded
nb: Dato videresendt

en: Date is not set
nb: Dato er ikke satt

en: Date of Birth
nb: Fødselsdato

en: Date of bounce
nb: Dato for avvisning

en: Date of click through
nb: Dato for gjennomklikking

en: Date of delivery
nb: Dato for levering

en: Date of first pledge payment.
nb: Dato for første betaling i lovnaden.

en: Date of reply
nb: Dato for svar

en: Date of unsubscribe
nb: Dator for avmelding

en: Date on which the grant decision was finalized.
nb: Dato for når avgjørelsen angående bevilgning ble tatt.

en: Date on which the grant money was transferred.
nb: Dato for overføring av bevilgningsbeløp.

en: Date that a receipt was sent to the contributor.
nb: Datoen da en kvittering ble sendt til giveren.

en: Date that a thank-you message was sent to the contributor.
nb: Dato for takkemeldingen som ble sendt til giveren.

en: Date this field becomes effective (optional).  Used for price set fields that are made available starting on a specific date.
nb: Datoen dette feltet blir aktivt (valgfritt). Brukes for prissettfelter som skal gjøres tilgjengelige fra en bestemt dato.

en: Date this field expires (optional).  Used for price set fields that are no longer available after a specific date (e.g. early-bird pricing).
nb: Datoen dette feltet utløper (valgfritt). Brukes for prissettfelter som ikke lenger skal være tilgjengelige etter en bestemt dato (f.eks. billigere pris for hurtige svar)

en: Date user clicked a link in the e-mail
nb: Dato bruker klikket på en link i e-posten

en: Date user e-mail bounced
nb: Dato brukerens e-post ble avvist

en: Date user e-mail delivered
nb: Dato brukerens e-post ble levert

en: Date user forwarded the e-mail
nb: Dato bruker videresendte e-posten

en: Date user replied
nb: Dato bruker svarte

en: Date user unsubscribed
nb: Dato bruker meldte seg av

en: Date when an acknowledgment of the pledge was sent.
nb: Dato for når bekreftelsen av lovnaden var sendt.

en: Date when pledge was made by the contributor.
nb: Dato for når lovnaden var gitt av giveren

en: Date(s)
nb: Dato(er)

en: Date:
nb: Dato:

en: Dates may be up to
nb: Datoer kan være opp til

en: Day, Week, Month, Year
nb: Dag, uke, måned, år

en: Days after the last one sent, up to the maximum number of reminders.
nb: Antall dager etter den forrige er sendt, opp til maksimalt antall påminnelser.

en: Days prior to each scheduled payment due date.
nb: Antall dager før hver planlagte betalings forfallsdato.

en: De-activate the page (you can re-activate it later)
nb: Deaktiver siden (du kan reaktivere den senere)

en: Debit Card
nb: Debitkort

en: Debug output is triggered by adding specific name-value pairs to the CiviCRM query string:
nb: Feilsøking av output utløses ved å legge til spesifikke navneverdipar til CiviCRM-søkestrengen:

en: Debugging
nb: Feilsøking

en: Deceased
nb: Død

en: Deceased Date
nb: Dødsdato

en: Deceased Membership status is missing or not active. <a href='%1'>Click here to check</a>.
nb: Medlemsskapsstatus for avdøde mangler eller er ike aktiv. <a href='%1'>Klikk her for å sjekke</a>.

en: Decimal Delimiter can not have more than 1 character.
nb: Desimal-skilletegn kan ikke ha mer enn ett tegn.

en: Decision date
nb: Avgjørelsesdato

en: Deductible Financial Account?
nb: Fradragsberettiget regnskapskonto?

en: Deductible?
nb: Fradragsberettiget?

en: Dedupe Rule
nb: Dedupe regel

en: Dedupe by email
nb: Fjern dublisert epost

en: Default
nb: Standard

en: Default API Site URL
nb: Standard API-side URL

en: Default Amount
nb: Standardbeløp

en: Default Fee ID
nb: Standard gebyr ID

en: Default Financial Account
nb: Standard regnskapskonto

en: Default Live Button URL
nb: Standard 'live'-knapp URL

en: Default Live Recurring Payments URL
nb: Standard nettadresse for gjentagende innbetalinger

en: Default Live Site URL
nb: Standard URL for 'live'-steder

en: Default Number Of Contacts
nb: Standard antall kontakter

en: Default Option?
nb: Standardvalg?

en: Default Status?
nb: Standard status?

en: Default Test API URL
nb: Standard test-API URL

en: Default Test Button URL
nb: Standard 'test'-knapp URL

en: Default Test Recurring Payment URL
nb: Standard nettadresse for å teste gjentagende innbetalinger

en: Default Test Site URL
nb: Standard testside URL

en: Default Value
nb: Standardverdi

en: Default currency assigned to contributions and other monetary transactions.
nb: Standard valuta som benyttes ved bidrag og andre penge-transaksjoner

en: Default domain email address and from name.
nb: Standard domene e-postadresse og fra-navn

en: Default number of contacts
nb: Standard antall kontakter

en: Default?
nb: Standard

en: Define Mailing
nb: Definer utsendelse

en: Define general email address(es) that can be used as the FROM address when sending email to contacts from within CiviCRM (e.g. info@example.org)
nb: Definer generelle e-post adresser som kan brukes som FRA adresser når du sender e-post til kontakter inne fra CiviCRM (f.eks. info@eksempel.no)

en: Define participant roles for events here (e.g. Attendee, Host, Speaker...). You can then assign roles and search for participants by role.
nb: Definer deltakerroller for arrangementer her (dvs. deltaker, vert, taler...). Du kan deretter tildele roller og søke etter deltaker etter rolle.

en: Define statuses for event participants here (e.g. Registered, Attended, Cancelled...). You can then assign statuses and search for participants by status.
nb: Definer statuser for arrangementsdeltakere her (dvs. Registrert, Deltatt, Kansellert...) Du kan deretter tilknytte statuser og søke etter deltakere etter status.

en: Delete
nb: Slett

en: Delete %1
nb: Slett %1

en: Delete %1 Type
nb: Slett type %1

en: Delete (to trash)
nb: Slett (til papirkurv)

en: Delete ACL
nb: Slett tilgangskontrolliste

en: Delete ACL Role Assignment
nb: Slett ACL Rolle tilordning

en: Delete Activities
nb: Slett aktiviteter

en: Delete Activity
nb: Slett aktivitet

en: Delete Address Block
nb: Slett adresseblokk

en: Delete Attached File
nb: Slett vedlagt fil

en: Delete Batch
nb: Slett bunke

en: Delete Campaign
nb: Slett kampanje

en: Delete Campaign Page
nb: Slett kampanjeside

en: Delete Case
nb: Slett sak

en: Delete CiviCRM Profile
nb: Slett CiviCRM profil

en: Delete CiviCRM Profile Group
nb: Slett CiviCRM profilgruppe

en: Delete Comment
nb: Slett kommentar

en: Delete Contact
nb: Slett kontakt

en: Delete Contact Image
nb: Slett kontaktbilde

en: Delete Contact Type
nb: Slett kontakttype

en: Delete Contact(s)
nb: Slett kontakt(er)

en: Delete Contribution
nb: Slett gave

en: Delete Contribution Page
nb: Slett gaveside

en: Delete Contributions
nb: Slett gave

en: Delete Credit Card
nb: Slett kredittkort

en: Delete Custom Field
nb: Slett egendefinert felt

en: Delete Custom Group
nb: Slett egendefinert gruppe

en: Delete Custom Set
nb: Slett egendefinert sett

en: Delete Data Entry Batch
nb: Slett dataoppføringsbunke

en: Delete DedupeRule
nb: Slett duplikatjamføringsregel

en: Delete Draft
nb: Slett utkast

en: Delete Email Block
nb: Slett e-post blokk

en: Delete Event
nb: Slett arrangement

en: Delete Event Template
nb: Slett arrangementsmal

en: Delete Failed
nb: Sletting mislykket

en: Delete File
nb: Slett fil

en: Delete Financial Type
nb: Slett regnskapstype

en: Delete Financial Type Account
nb: Slett regnskapstypekonto

en: Delete Grant
nb: Slett bevilgning

en: Delete Grants
nb: Slett bevilgning

en: Delete Group
nb: Slett gruppe

en: Delete IM Block
nb: Slett IM-blokk

en: Delete Label Format
nb: Slett etikett format

en: Delete Location Type
nb: Slett stedstype

en: Delete Mail Settings
nb: Slett e-post innstillinger

en: Delete Mailing
nb: Slett e-postutsendelse

en: Delete Mapping
nb: Slett tilordning

en: Delete Membership
nb: Slett medlemskap

en: Delete Membership Status
nb: Slett medlemskapsstatus

en: Delete Membership Type
nb: Deaktiver medlemskapstype

en: Delete Memberships
nb: Slett medlemskap

en: Delete Message Template
nb: Slett meldingsmal

en: Delete Note
nb: Slett notat

en: Delete OpenID Block
nb: Slett ÅpenID-blokk

en: Delete Option Group
nb: Slett valggruppe

en: Delete PDF Page Format
nb: Slett PDF sideformat

en: Delete Page - %1
nb: Slett side - %1

en: Delete Participant Status
nb: Slett deltakerstatus

en: Delete Participation
nb: Slett deltakelse

en: Delete Participations
nb: Slett deltakelser

en: Delete Payment Procesor Type
nb: Slett betalingsformidertype

en: Delete Payment Processor
nb: Slett betalingsformidler

en: Delete Payment ProcessorType
nb: Slett betalingsformidlertype

en: Delete Permanently
nb: Slett permanent

en: Delete Personal Campaign Page
nb: Slett personlig kampanjeside

en: Delete Petition
nb: Slett opprop

en: Delete Phone Block
nb: Slett telefonblokk

en: Delete Pledge
nb: Slett lovnad

en: Delete Pledges
nb: Slett lovnad

en: Delete Premium
nb: Slett premie

en: Delete Price
nb: Slett pris

en: Delete Price Field
nb: Slett prissett

en: Delete Price Set
nb: Slett prissett

en: Delete Profile Field
nb: Slett profilfelt

en: Delete Provider
nb: Slett tilbyder

en: Delete Relationship
nb: Slett slektskap

en: Delete Relationship for %1
nb: Slett forhold for %1

en: Delete Reletionship Type
nb: Slett relasjonstype

en: Delete Report Template
nb: Slett rapportmal

en: Delete Schedule Reminders
nb: Slett tidsplanlagte påminnelser

en: Delete Scheduled Job
nb: Slett planlagt jobb

en: Delete Status
nb: Slett status

en: Delete Survey
nb: Slett undersøkelse

en: Delete Website Block
nb: Slett nettsideblokk

en: Delete action is missing expected survey ID.
nb: Slett handling mangler forventet undersøkelses-ID.

en: Delete cases
nb: Slett saker

en: Delete grants
nb: Slett bevilgninger

en: Delete memberships
nb: Slett medlemskap

en: Delete menu items that you don't use. Right-click and select 'Delete'.
nb: Slett menyelementer som du ikke bruker. Høyre-klikk og velg 'Slett'

en: Delete only this participant record.
nb: Slett kun denne deltagerposten.

en: Delete participants and events that you can edit
nb: Slett deltagere og arrangementer du kan redigere

en: Delete pledges
nb: Slett lovnader

en: Delete report
nb: Slett rapport

en: Delete this address
nb: Slett denne adressen

en: Delete this message template
nb: Slett denne meldingsmalen

en: Delete this participant record along with associated participant record(s).
nb: Slett denne deltagerposten sammen med tilknyttede deltagerpost(er).

en: Deleted
nb: Slettet

en: Deleted Activities
nb: Slettede aktiviteter

en: Deleted contact
nb: Slettet kontakt

en: Deleted?
nb: Slettet?

en: Deleting a financial type cannot be undone.
nb: Sletting av en regnskapskonto kan ikke angres.

en: Deleting a financial type cannot be undone. Unbalanced transactions may be created if you delete this account.
nb: Sletting av finansielle typer kan ikke angres. Ubalanserte transaksjoner kan bli opprettet hvis du sletter denne kontoen.

en: Deleting this group will NOT delete the member contact records. However, all contact subscription information and history for this group will be deleted.
nb: Sletting av denne gruppen vil IKKE slette medlemmets kontaktpost. Imidlertid, all informasjon om kontakters abonnement og historie for denne gruppen vil bli slettet.

en: Delivery Status
nb: Leveringsstatus

en: Delivery Summary
nb: Leveringsoppsummering

en: Demographic breakdown for case clients (and or non-case contacts) in your database. Includes custom contact fields.
nb: Demografisk nedbryting av saksklienter (og / eller ikke-saks-kontakter) i databasen din. Inkluderer tilpassede kontaktfelter.

en: Demographics
nb: Demografi

en: Deny ACL?
nb: Nekt tilgang?

en: Depending on how you want to use the iCalendar data - you can:
nb: Avhengig av hvordan du ønsker å bruke iCalendar-dataene - så kan du:

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Description is included at the top of the activity edit and view pages for this type of activity.
nb: Beskrivelsen er inkludert på toppen av aktivitets- rediger og vis sidene for denne aktivitetstypen.

en: Description of new group
nb: Beskrivelse for ny gruppe

en: Description of the Group
nb: Beskrivelse av gruppen

en: Description of the Tag
nb: Beskrivelse av taggen

en: Description of the relationship
nb: Beskrivelse av relasjonen

en: Description of this membership type for internal use. May include eligibility, benefits, terms, etc.
nb: Beskrivelse av denne medlemskapstypen for intern bruk. Kan inkludere kvalifikasjoner, begunstigelser, vilkår, etc.

en: Description:
nb: Beskrivelse:

en: Descriptive Title for this Footer.
nb: Beskrivende tittel for denne bunnteksten

en: Descriptive Title for this Header
nb: Beskrivende tittel for denne toppteksten

en: Descriptive name assigned to a contact or event address. EXAMPLES: 'College address' for a person. 'Johnson Pavilion' for an event.
nb: Beskrivende navn tildelt en kontakt- eller arrangements-adresse. EKSEMPLER: 'Skoleadresse' for en person. 'Rådhusplassen' for et arrangement.

en: Descriptive title of message - used for template selection.
nb: Beskrivende tittel for meldingen - brukt i valg av maler.

en: Destination
nb: Destinasjon

en: Detailed report for canvassing, phone-banking, walk lists or other surveys.
nb: Detaljert rapport over dør-til-død, telefongaver, gå-lister eller andre undersøkelser.

en: Details
nb: Detaljer

en: Details Updated
nb: Detaljer oppdatert

en: Details and Notes regarding the activity.
nb: Detaljer og notater angående aktiviteten.

en: Determine if the event is free or paid. For paid events, set the payment processor, fee level(s) and discounts. Give online registrants the option to 'pay later' (e.g. mail in a check, call in a credit card, etc.).
nb: Bestem om arrangementet er gratis eller koster penger. For arrangementer med betaling, angi betalingstilbyder, prisnivå(er) og rabatter. Gi personer som registrerer seg online valget om å 'betale senere' (f.eks. sende en sjekk, ringe inn kredittkortopplysninger, o.l.).

en: Determine the contacts in your database who should receive this Mass SMS by first selecting one or more <strong>Included Groups</strong>. (Groups must be assigned the <strong>Mailing List</strong> type to be available on this screen - you can update this for an existing group from <strong>Manage Groups &raquo; Settings</strong>.)
nb: Bestem hvilke kontakter i databasen din som skal motta denne masse-SMS ved først å velge en eller flere <strong>Inkluderte grupper</strong>. (Grupper må være tilknyttet <strong>Utsendelsesliste</strong> typen for å være tilgjengelig på denne skjermen - du kan oppdatere denne for en ekisterende gruppe fra <strong>Administrer grupper &raquo; Innstillinger</strong>.)

en: Determine whether an online registration page is available. If so, configure registration, confirmation and thank you page elements and confirmation email details.
nb: Bestem om en online registreringsside er tilgjengelig. Hvis så, konfigurer sideelementer for registrering, bekreftelse og takk, og detaljer for e-postbekreftelse.

en: Development stage
nb: Utviklingsstadium

en: Did not find a message template with id of %1.
nb: Fant ingen meldingsmal med id %1.

en: Direct Mail
nb: Direct Mail (DM)

en: Direct member is:
nb: Direkte medlem er:

en: Directories
nb: Kataloger

en: Directory Cleanup
nb: Katalog opprydding

en: Directory Unwritable
nb: Mappe er ikke skrivbar

en: Disable
nb: Deaktiver

en: Disable "%1"?
nb: Deaktiver "%1"?

en: Disable ACL
nb: Deaktiver ACL

en: Disable ACL Role Assignment
nb: Deaktiver ACL Rolle tilordning

en: Disable Campaign
nb: Deaktiver kampanje

en: Disable CiviCRM Profile Field
nb: Deaktiver CiviCRM profilfelt

en: Disable CiviCRM Profile Group
nb: Deaktiver CiviCRM profilgruppe

en: Disable Contact Type
nb: Deaktiver kontakttype

en: Disable Custom Field
nb: Deaktiver tilpasset felt

en: Disable Custom Set
nb: Deaktiver egendefinert sett

en: Disable Event
nb: Deaktiver arrangement

en: Disable Financial Type
nb: Deaktiver regnskapstype

en: Disable Group
nb: Deaktiver gruppe

en: Disable Label Format
nb: Deaktiver etikett format

en: Disable Location Type
nb: Deaktiver stedstype

en: Disable Mailing Component
nb: Deaktiver mailkomponent

en: Disable Membership Status
nb: Deaktiver medlemskapsstatus

en: Disable Membership Type
nb: Deaktiver medlemskapstype

en: Disable Multiple Choice Option
nb: Deaktiver valg for flervalg

en: Disable Outbound Email
nb: Deaktiver utgående e-post

en: Disable Payment Processor
nb: Deaktiver betalingsformidler

en: Disable Payment ProcessorType
nb: Deaktiver betalingsformidlertype

en: Disable Petition
nb: Deaktiver opprop

en: Disable Premium
nb: Deaktiver premie

en: Disable Price
nb: Deaktiver pris

en: Disable Price Option
nb: Deaktiver prisvalg

en: Disable Price Set
nb: Deaktiver prissett

en: Disable Provider
nb: Deaktiver tilbyder

en: Disable Relationship
nb: Deaktiver forbindelse

en: Disable Relationship Type
nb: Deaktiver relasjonstype

en: Disable Scheduled Job
nb: Deaktiver planlagt jobb

en: Disable Status
nb: Deaktiver status

en: Disable Survey
nb: Deaktiver undersøkelse

en: Disable automatic synchronization. You will have to use the "Manually Synchronize" form to synchronize memberships and roles yourself.
nb: Deaktiver automatisk synkronisering. Du blir nødt til å bruke skjemaet for "Manuell synkronisering" for selv å synkronisere medlemskap og roller.

en: Disable check for mandatory tokens
nb: Deaktiver sjekk etter påkrevde plassholdere

en: Disable the email confirmation for unverified contacts?
nb: Deaktiver e-post-bekreftelse for ubekreftede kontakter?

en: Disable this message template
nb: Deaktiver denne meldingsmalen

en: Disabled
nb: Deaktivert

en: Discount Amount
nb: Rabatt beløp

en: Discount Set
nb: Rabatt sett

en: Discounted Fees
nb: Rabatterte priser

en: Discounts by Signup Date?
nb: Rabatter etter påmeldingsdato?

en: Display Amount?
nb: Vis beløp?

en: Display Fee
nb: Vis pris

en: Display In Honor Roll
nb: Vis i hederslisten

en: Display Membership Fee
nb: Vis medlemspris

en: Display Minimum Contribution Amount?
nb: Vis minimum gavebeløp?

en: Display Name
nb: Vis Navn

en: Display Options
nb: Visningsinnstillinger

en: Display Preferences
nb: Visningsinnstillinger

en: Display Results As
nb: Vis resultater som

en: Display Results as Relationship
nb: Vis resultater som relasjoner

en: Display Style
nb: Visningsstil

en: Display Style should be Inline for this Class
nb: Visningsstil bør være innebygd for denne klassen.

en: Display Tag?
nb: Vis tag?

en: Display amount next to each option? If no, then the amount should be in the option description.
nb: Vis beløp ved siden av hvert valg? Hvis ikke, så bør beløpet vises i beskrivelsen av valget.

en: Display clicks from each mailing
nb: Viser klikk fra hver e-postutsendelse

en: Display contacts who opened emails from a mailing
nb: Viser kontakter som åpnet e-poster fra en e-postutsendelse

en: Display image and thumbnail from these locations on the web:
nb: Vis bilde og miniatyrbilde fra disse stedene på nettet:

en: Display in Honor Roll?
nb: Vis i hedersliste?

en: Display label for this status.
nb: Vis etikett for denne statusen.

en: Display name for this Membership status (e.g. New, Current, Grace, Expired...).
nb: Vis navn for medlemskapsstatus (dvs. "Ny", "Gjeldende", "Honnør", "Utløpt", ...).

en: Display name format for individual contact display names.
nb: Visningsnavn format for visning av individuelle kontaktpersoner.

en: Display text for link from Event Information to Event Registration pages (e.g. 'Register Now!').
nb: Vis tekst for linken fra arrangementsinformasjon til arrangementsregistreringssider (f.eks. 'Registrer nå!').

en: Display the membership fee along with the membership name and description for each membership option?
nb: Vis medlemspris sammen med medlemskapsnavn og beskrivelse for hvert medlemskapsalternativ?

en: Displaying contacts where:
nb: Vis kontakter hvor:

en: Displays a detailed list of contributions grouped by household which includes contributions made by members of the household.
nb: Viser en detaljert liste over gaver gruppert etter husholdning, som inkluderer gaver gitt av medlemmer av husholdningen.

en: Displays a detailed list of contributions grouped by organization, which includes contributions made by employees for the organisation.
nb: Viser en detaljert liste over gaver gruppert etter organisasjon, som inkluderer gaver gitt av ansatte i organisasjonen.

en: Distance
nb: Avstand

en: Distribute funds to others, for example foundations, grant givers, etc.
nb: Fordel midler til andre, for eksempel fond, bevilgningsgivere, o.l.

en: Divehi; Dhivehi; Maldivian;
nb: Divehi; Dhivehi; Maldivisk;

en: Do NOT select a Contact Subtype if your import file contains a mixture of subtypes. In that case, select the built-in ("parent") type, and make sure you'll file includes include a column which sets the subtype for each row.
nb: Velg IKKE en kontaktundertype hvis importfilen din inneholder en bladning av undertyper. I det tilfellet, velg den innebygde ("overordnede") typen, og pass på at filen din inneholder en kolonne som angir en undertype for hver rad.

en: Do Not E-mail
nb: Ikke send e-post

en: Do Not Email
nb: Ikke send e-post

en: Do Not Mail
nb: Ikke send post

en: Do Not Phone
nb: Ikke ring

en: Do Not Sms
nb: Ikke send sms

en: Do Not Trade
nb: Ingen handel

en: Do not display an image
nb: Ikke vis noe bilde

en: Do not email
nb: Ikke send e-post

en: Do not mail
nb: Ikke send brev

en: Do not merge
nb: Ikke flett

en: Do not phone
nb: Ikke ring

en: Do not print labels for contacts with "Do Not Mail" privacy option checked
nb: Ikke skriv ut etiketter for kontakter med personvernsinnstillinger satt til &laquo;Ikke send post&raquo;

en: Do not select field %1 with Group by %2.
nb: Ikke velg felt %1 med GrupperEtter %2.

en: Do not sms
nb: Ikke send sms

en: Do not trade
nb: Ikke handle

en: Do you really want to remove this Smart Group?
nb: Vil du virkelig fjerne denne smart-gruppen?

en: Do you want a registration confirmation email sent automatically to the user? This email includes event date(s), location and contact information. For paid events, this email is also a receipt for their payment.
nb: Ønsker du at det automatisk sendes en e-post med registreringsbekreftelse til brukeren? Denne e-posten inneholder arrangementsdato(er), sted og kontaktinformasjon. For arrangementer med betaling, så er denne e-posten også en kvittering for betalingen deres.

en: Do you want to <a %1>edit the existing activity</a>?
nb: Vil du  <a %1>redigere eksisterende aktivitet</a>?

en: Do you want to continue?
nb: Ønsker du å fortsette?

en: Do you want to include this field in the Profile's Search form?
nb: Ønsker du å inkludere dette feltet i profilsøkeskjemaet?

en: Do you want to release respondents for '%1' ?
nb: Vil du frigi respondenter til '%1'?

en: Do you want to reserve respondents for '%1' ?
nb: Vil du reservere respondenter for '%1'?

en: Does Event allow multiple registrations from same email address?
nb: Tillater arrangementet flere registreringer fra samme e-post-adresse?

en: Does MySQL thread_stack meet minimum (%1k)
nb: Møter MySQL thread_stack minimum (%1k)

en: Does not contain
nb: Inneholder ikke

en: Does the CiviCRM path contain PATH_SEPARATOR?
nb: Inneholder CiviCRM-filstien PATH_SEPARATOR?

en: Does the contact have a %1 Account?
nb: Har kontakten en %1 konto?

en: Does the mailing track Open Rate?
nb: Sporer e-postutsendelsen åpningsrate?

en: Does the mailing track click throughs?
nb: Sporer e-postutsendelsen gjennomklikkinger?

en: Does the server exist?
nb: Eksisterer serveren?

en: Does the webserver know where files are stored?
nb: Vet nettserveren hvor filer blir lagret?

en: Does this Custom Field Set allow multiple records?
nb: Tillater dette egendefinerte feltsettet multiple oppføringer?

en: Does this Payment Processor Type support recurring donations?
nb: Støtter denne betalingsformildertypen gjentagende gaver?

en: Does this account hold taxes collected?
nb: Har denne kontoen innkrevd skatt?

en: Does this contact not want to be emailed?
nb: Ønsker denne kontakten å reservere seg mot e-post?

en: Does this contact not want to be mailed?
nb: Ønsker kontakten å reservere seg mot å motta post?

en: Does this contact not want to be phoned?
nb: Ønsker denne kontakten å reservere seg mot oppringing?

en: Does this contact not want to receive messages?
nb: Ønsker kontakten å reservere seg mot å motta tekstmeldinger?

en: Does this contact not want trade?
nb: Ønsker kontakten å reservere seg mot handel?

en: Does your SMTP server require authentication (user name + password)?
nb: Krever din SMTP-server godkjenning (brukernavn + adgangskode)?

en: Domain
nb: Domene

en: Domain (organization) address
nb: Domene (organissjon) adresse

en: Domain (organization) email
nb: Domene (organissjon) e-post

en: Domain (organization) phone
nb: Domene (organissjon) telefon

en: Domain Name
nb: Domene navn

en: Domain address - displays your organization's postal address.
nb: Domene adresse - viser din organisasjons postadresse.

en: Domain information for '%1' has been saved.
nb: Domeneinformasjon for '%1' er lagret.

en: Domain name
nb: Domenenavn

en: Don't Link this Field
nb: Ikke lenk dette feltet

en: Don't list my contribution in the honor roll.
nb: Ikke vis min gave i hederslisten.

en: Donate Link Text
nb: Tekst til gave-link

en: Donate Now
nb: Gi nå

en: Donation
nb: Gave

en: Donation Button
nb: Gaveknapp

en: Donations
nb: Gaver

en: Done
nb: Ferdig

en: Done with Preview
nb: Ferdig med forhåndsvisning

en: Donor Email
nb: Giver-e-post

en: Donor Name
nb: Givernavn

en: Donor Phone
nb: Giver-telefon

en: Donors
nb: Givere

en: Download
nb: Last ned

en: Download Batch
nb: Last ned bunke

en: Download Duplicates
nb: Last ned dubletter.

en: Download Errors
nb: Last ned feil

en: Download Extension
nb: Last ned utvidelse

en: Download Mismatched Contacts
nb: Last ned ikke-samsvarende kontakter

en: Download an iCalendar file (with a *.ics extension) to your local computer.
nb: Last ned en iCalendar-fil (med en *.ics-filtype) til din lokale datamaskin.

en: Download and Install
nb: Last ned og installer

en: Download and Install "%1"?
nb: Laste ned og installere "%1"?

en: Download iCalendar File
nb: Last ned iCalendar-fil

en: Download iCalendar File:
nb: Last ned iCalendar-fil:

en: Download iCalendar entry for this event.
nb: Last ned iCalendar oppføring for dette arrangementet.

en: Download location
nb: Last ned plassering

en: Downloading this extension will provide you with new functionality. Please make sure that the extension you're installing or upgrading comes from a trusted source.
nb: Ved å laste ned denne utvidelsen vil du få ny funksjonalitet. Vær sikker på at utvidelsen du installerer eller oppgraderer kommer fra en betrodd kilde.

en: Draft / Unscheduled
nb: Utkast / Ikke planlagt

en: Drilldown Report ID
nb: Drilldown rapport ID

en: Drop-down (select list)
nb: Nedtrekk (valgliste)

en: Dropdown Options
nb: Nedtrekksmeny valg

en: Drupal Database Details
nb: Drupal databasedetaljer

en: Drupal Database Settings
nb: Drupal databaseinnstillinger

en: Drupal Role
nb: Drupalrolle

en: Drupal User
nb: Drupal-bruker

en: Drupal User Registration
nb: Drupal brukerregistrering

en: Drupal session table cleared.
nb: Drupals økttabell er tømt.

en: Drupal user permissions have been automatically set - giving anonymous and authenticated users access to public CiviCRM forms and features. We recommend that you <a %1>review these permissions</a> to ensure that they are appropriate for your requirements (<a %2>learn more...</a>)
nb: Drupal brukertilganger har blitt automatisk satt - og gitt anonyme og autentiserte brukere tilgang til offentlige CiviCRM-skjemaer og funksjoner. Vi anbefaler at du <a %1>ser gjennom disse rettighetene</a> for å forsikre deg om at de er passende for dine behov (<a %2>lær mer...</a>)

en: Drupal-only. Rules module must be enabled (beta feature - use with caution).
nb: Kun Drupal. Regelmodul må være aktivert (beta-funksjon - bruk med varsomhet).

en: Due Date
nb: Forfallsdato

en: Dummy Payment Processor
nb: 'Dummy' betalingstilbyder

en: Duplicate
nb: Dublett

en: Duplicate Import Contribution Mapping Name
nb: Tilknytningsnavn for dubletter under gaveimportering (Duplicate Import Contribution Mapping Name)

en: Duplicate Import Mapping Name
nb: Dupliser navn for importert kobling

en: Duplicate Import Membership Mapping Name
nb: Dupliser navn for importert medlemsskap

en: Duplicate Import Participant Mapping Name
nb: Tilknytningsnavn for dublettimport av deltagere

en: Duplicate Membership?
nb: Dupliser medlemskap?

en: Duplicate Option label
nb: Duplisert alternativetikett

en: Duplicate Option values
nb: Dupliseringsvalgverdier

en: Duplicate Rows
nb: Dubliserte rader.

en: Duplicate Template Name.
nb: Dublett malnavn

en: Duplicate label value
nb: Dublett etikettverdi

en: Duplicate weight value
nb: Dublett vektverdi

en: Duration
nb: Varighet

en: Duration (Days)
nb: Varighet (dager)

en: Duration (min)
nb: Varighet (min)

en: Duration of subscription or service (e.g. 12-month subscription).
nb: Varighet på abonnement eller tjeneste (f.eks. 12 måneders abonnement).

en: Duration of this membership (e.g. 30 days, 2 months, 5 years, 1 lifetime)
nb: Varighet for dette medlemskapet (f.eks: 30 dager, 2 måneder, 5 år, livstid)

en: Dutch
nb: Nederlandsk

en: Dynamic
nb: Dynamisk

en: Dynamic Form Creator
nb: Dynamisk skjemaveiviser

en: EFT
nb: OCR

en: ERROR: Title is not Set
nb: FEIL: Tittel er ikke satt

en: EXAMPLE:
nb: EKSEMPEL:

en: EXAMPLE: A price set with 3 price fields. National membership (with 3 price options - radio button style), Regional membership (checkbox), and an optional magazine subscription.
nb: EKSEMPEL: Et prissett med 3 prisfelter. Nasjonale medlemskap (med 3 prisalternativer - radioknappstil), regionale medlemskap (avkrysningsboks), og et valgfritt abonnement på blad/magasin.

en: EXAMPLE: An organization that has a National office and 5 regional offices puts constituents in each region into their own group. Then they create a "National" group which is assigned as the "Parent" for all regional groups. The National office can now send mailings (for example) to the "National" group - knowing that all contacts in the regional groups will be included.
nb: EKSEMPEL: En organisasjon som har et nasjonalt kontor og 5 regionalkontor, legger kontakter i hver region inn i deres egen gruppe. Så oppretter de en 'nasjonal' gruppe som er 'overordnet' gruppe for alle regionale grupper. Den nasjonale kontoret kan nå sende e-postutsendelser (for eksempel) til den 'nasjonale' gruppen - og kan vite alle kontakter i de regionale gruppene også vil bli inkludert.

en: EXAMPLE: Given the default event types, this URL will retrieve all events with start dates on or after January 1, 2007 whose event type is 'Fundraiser':
nb: EKSEMPEL: Gitt de standard arrangementstypene, så vil denne URL-en hente alle arrangementer med startdatoer på eller etter 1. januar 2007, som er av arrangementstype 'Innsamlingsarrangement':

en: EXAMPLE: If you are using CiviEvent, and you want to collect information from people registering for your events, select "Participants". If the information is specific to one type of participant (e.g. event volunteers), select "Participants (role)" and then select the role (e.g. 'Volunteer').
nb: EKSEMPEL: Hvis du bruker CiviArrangement, og du ønsker å samle inn informasjon fra folk som registrerer seg for dine arrangementer, velg 'Deltakere'. Hvis informasjonen er spesifikk for en type deltakere (f.eks. arrangementsfrivillige), velg "Deltakere (rolle)" og velg deretter rollen (f.eks. 'Frivillig').

en: EXAMPLE: If you set a length of 8 on 'Street Address', then '101 Delaplane Ave.' would match '101 Delaplain St.' because the first 8 characters are the same. If Length is left blank, then the comparison is done on the entire field value.
nb: EKSEMPEL: Hvis du angir en lengde på 5 på 'Gateadresse', så vil 'Strandgata' samsvare med 'Strandveien', fordi de 5 første tegnene er like. Hvis lengden etterlates tom, så vil sammenligningen bli gjort på hele feltverdien.

en: EXAMPLE: If you want your message to begin with "Dear " followed by the recipient's first name, you can use the %1 token in your message. <em>Dear %1</em>
nb: EKSEMPEL: Hvis du ønsker å begynne meldingen din med "Kjære", fulgt av mottakerens fornavn, så kan du bruke %1 plassholderen i meldingen din. <em>Kjære %1</em>

en: EXAMPLES
nb: EKSEMPLER

en: Each
nb: Hver

en: Each CiviCRM ACL Role is assigned a set of permissions. Use this link to create or edit the different roles needed for your site.
nb: Hver CiviCRM ACL-rolle er tildelt et sett av rettigheter. Bruk denne linken for å opprette de forskjellige rollene som er nødvendige for din side.

en: Each financial type relates to a number of <a href="%1">financial accounts</a> to track income, accounts receivable, and fees.</p>
nb: Hver regnskapstype relaterer til et antall <a href="%1">regnskapskontoer</a> for å spore inntekter, kundefordringer, og avgifter.</p>

en: Edit
nb: Rediger

en: Edit %1
nb: Rediger %1

en: Edit %1 Smart Group Criteria
nb: Rediger %1 smart-gruppe kriterier

en: Edit <strong>Premiums Settings</strong> to customize the title and introductory message (e.g ...in appreciation of your support, you will be able to select from a number of exciting thank-you gifts...). You can optionally provide a contact email address and/or phone number for inquiries.
nb: Rediger <strong>Premie-innstillinger</strong> for å tilpasse overskriften og introduksjonsmeldingen (f.eks. ... som takk for din støtte, får du muligheten til å velge en rekke spennende takkegaver ...). Du kan valgfritt tilby en e-post-kontaktadresse og/eller telefonnummer for forespørsler.

en: Edit ACL
nb: Rediger tilgangskontroll

en: Edit ACL Role Assignment
nb: Rediger ACL Rolle tilordning

en: Edit Address Elements
nb: Rediger adresseelementer

en: Edit Batch
nb: Rediger bunke

en: Edit Campaign
nb: Rediger kampanje

en: Edit CiviCRM Profile Field
nb: Rediger CiviCRM profil felt

en: Edit CiviCRM Profile Group
nb: Rediger CiviCRM profil gruppe

en: Edit Comment
nb: Rediger kommentar

en: Edit Complete Street Address
nb: Rediger fullstendig gateadresse

en: Edit Contact
nb: Rediger kontakt

en: Edit Contact Details
nb: Rediger Kontaktinformasjon

en: Edit Contact Information
nb: Rediger kontakt informasjon

en: Edit Contact Type
nb: Rediger kontakttype

en: Edit Contribution
nb: Rediger gave

en: Edit Credit Card
nb: Rediger kredittkort

en: Edit Custom Field
nb: Rediger egendefinert felt

en: Edit Custom Set
nb: Rediger egendefinert sett

en: Edit Data Entry Batch
nb: Rediger dataoppføringsbunke

en: Edit Date Type
nb: Rediger datotype

en: Edit DedupeRule
nb: Rediger duplikatjamføringsregel

en: Edit Domain Information
nb: Rediger domene informasjon

en: Edit Event Template
nb: Rediger arrangementsmal

en: Edit Field
nb: Rediger felt

en: Edit Financial Type
nb: Rediger regnskapstype

en: Edit Financial Type Account
nb: Rediger regnskapstypekonto

en: Edit Grant
nb: Rediger bevilgninger

en: Edit Group
nb: Rediger gruppe

en: Edit Label Format
nb: Rediger etikett format

en: Edit Location Type
nb: Rediger stedstype

en: Edit Mail Settings
nb: Rediger e-post innstillinger

en: Edit Mailing Component
nb: Redigere mailkomponent

en: Edit Mapping
nb: Rediger tilordning

en: Edit Membership
nb: Rediger medlemskap

en: Edit Membership Status
nb: Rediger medlemskapsstaus

en: Edit Membership Type
nb: Rediger medlemskapstype

en: Edit Message Template
nb: Rediger meldingsmal

en: Edit Multiple Choice Option
nb: Redigere valg for flervalg

en: Edit Multiple Choice Options
nb: Redigere valg for flervalg

en: Edit Note
nb: Rediger notat

en: Edit Option
nb: Rediger alternativ

en: Edit Option Group
nb: Rediger valggruppe

en: Edit PDF Page Format
nb: Rediger PDF sideformat

en: Edit Participant Status
nb: Rediger deltakerstatus

en: Edit Participation
nb: Rediger deltakelse

en: Edit Payment Procesor Type
nb: Rediger betalingsformidertype

en: Edit Payment Processor
nb: Rediger betalingsformidler

en: Edit Payment ProcessorType
nb: Rediger betalingsfordmidlertype

en: Edit Personal Campaign Page
nb: Rediger personlig kampanjeside

en: Edit Petition
nb: Rediger opprop

en: Edit Pledge
nb: Redigere lovnad

en: Edit Premium
nb: Rediger premie

en: Edit Price
nb: Rediger pris

en: Edit Price Field
nb: Rediger prissett

en: Edit Price Option
nb: Rediger pris alternativ

en: Edit Price Options
nb: Rediger pris innstillinger

en: Edit Price Set
nb: Rediger prissett

en: Edit Provider
nb: Rediger tilbyder

en: Edit Recipient Options
nb: Rediger mottagerinnstillinger

en: Edit Recurring Payment
nb: Rediger gjentagende betaling

en: Edit Relationship
nb: Rediger forbindelse

en: Edit Relationship Type
nb: Rediger relasjonstype

en: Edit Relationship for %1
nb: Rediger forhold for %1

en: Edit Report Template
nb: Rediger rapportmal

en: Edit Rule
nb: Rediger regel

en: Edit Schedule Reminders
nb: Rediger tidsplanlagte påminnelser

en: Edit Scheduled Job
nb: Rediger planlagt jobb

en: Edit Scheduled Payment
nb: Rediger planlagt betaling

en: Edit Scheduled Pledge Payment
nb: Rediger planlagte betalinger på lovnad

en: Edit Search Criteria
nb: Rediger søkekriterier

en: Edit Settings
nb: Rediger innstillinger

en: Edit Smart Group Criteria
nb: Rediger smart-gruppe kriterier

en: Edit Smart Group Search Criteria for %1
nb: Rediger smart-gruppe søke-kriterier for %1

en: Edit Street Address
nb: Rediger gateadresse

en: Edit Survey
nb: Rediger undersøkelse

en: Edit Tags
nb: Rediger tagger

en: Edit Widget Colors
nb: Redigér farger for småprogram

en: Edit Your Page
nb: Rediger siden din

en: Edit Your Personal Campaign Page
nb: Rediger din personlige kampanjeside

en: Edit activity
nb: Rediger aktivitet

en: Edit all reports that have been marked as reserved
nb: Rediger alle rapporter som er blitt markert som reserverte

en: Edit association rule
nb: Rediger assosieringsregel

en: Edit events even without specific ACL granted
nb: Rediger arrangementer selv uten spesifikk tilgang gitt

en: Edit flag was not numeric.
nb: Redigeringsflagg var ikke numerisk.

en: Edit settings
nb: Rediger innstillinger

en: Edit this message template
nb: Rediger denne meldingsmalen

en: Edit this relationship.
nb: Rediger denne relasjonen.

en: Editing Contacts
nb: Redigere kontakter

en: Either filter on at least one relationship type, or de-select Staff Member and Relationship from the list of fields.
nb: Enten filtrer på minst en medlemskapstype, eller velg bort stabsmedlem og relasjon fra feltlisten.

en: Elavon - recurring payments not implemented
nb: Elavon - gjentakende betalinger ikke implementert

en: Elavon / Nova Virtual Merchant
nb: Elavon / Nova Virtual forhandler

en: Elavon / Nova Virtual Merchant Gateway requires curl with SSL support
nb: Elavon / Nova Virtual forhandler Gateway krever curl med støtte for SSL

en: Elavon Payment Processor
nb: Elavon betalingstilbyder

en: Email
nb: E-post

en: Email (Contact A)
nb: Epost (Kontakt A)

en: Email (Contact B)
nb: Epost (Kontakt B)

en: Email (Main)
nb: E-post (hoved)

en: Email Address
nb: E-postadresse

en: Email Delivery
nb: Epostlevering

en: Email Delivery Settings
nb: Innstillinger for sending av E-post

en: Email Disabled
nb: Epost deaktivert

en: Email Domain
nb: E-postdomene

en: Email Greeting
nb: E-posthilsen

en: Email Greeting Custom
nb: E-post hilsen tilpasset

en: Email Greeting Type
nb: E-posthilsen type

en: Email Invoice
nb: Epost-faktura

en: Email Location Type
nb: E-post stedstype

en: Email Notification
nb: E-post melding

en: Email On Hold
nb: E-post på vent

en: Email Receipt to Contributor?
nb: E-post kvittering til giver?

en: Email Receipts
nb: E-post-kvitteringer

en: Email Report Instance To
nb: Send epost med rapporteksemplar til

en: Email Sent
nb: Epost sendt

en: Email Settings
nb: E-post innstillinger

en: Email a Contact
nb: Send e-post til en kontakt

en: Email a complete copy of this activity record to other people involved with the case. Click the top left box to select all.
nb: Send en e-post, med en komplett kopi av denne aktivitetsposten til andre personer som er involvert i saken. Klikk boksen øverst til venstre for å velge alle.

en: Email address domain (the part after @).
nb: E-post adressedomene (delen etter @).

en: Email address is not valid
nb: E-postadresse er ikke gyldig

en: Email domain must use a valid internet domain format (e.g. 'example.org').
nb: E-postdomene må benytte et gyldig format for internettdomener (f.eks. 'eksempel.no')

en: Email field should be included in profile if you want to use Group(s) when Profile double-opt in process is enabled.
nb: Dersom du ønsker å bruke gruppe(r) når konfirmering må skje ved å sende bekreftelsesepost, må et e-postfelt være inkludert i profilen.

en: Email has NOT been sent to %1 contact(s) - communication preferences specify DO NOT EMAIL OR valid Email is NOT present.
nb: E-post har IKKE blitt sendt til %1 kontakt(er) - kommunikasjonspreferanser angir IKKE SEND E-POST, ELLER gyldig e-post er IKKE tilgjengelig.

en: Email has been sent to : %1
nb: E-post er sendt til : %1

en: Email is not valid.
nb: Ugyldig epost.

en: Email on hold - generally due to bouncing.
nb: E-post er satt på vent - som regel på grunn av avvisning.

en: Email sent.
nb: E-post sendt.

en: Email was NOT sent to %1 contacts (no email address on file, or communication preferences specify DO NOT EMAIL, or contact is deceased).
nb: E-post ble IKKE sendt til %1 kontakter (ingen e-post-adresse i fil, eller kommunikasjonspreferansene angir SEND IKKE E-POST, eller kontakt er avdød).

en: Email will NOT be sent to %count contact - (no email address on file, or communication preferences specify DO NOT EMAIL, or contact is deceased). | Email will NOT be sent to %count contacts - (no email address on file, or communication preferences specify DO NOT EMAIL, or contact is deceased).
nb[0]: E-post ble ikke sendt til %count kontakt grunnet manglende e-postadresse i profilen, eller at kontaktens kommunikasjonspreferanser er satt til "ingen e-postutsendelser", eller at kontakten er død.
nb[1]: E-post ble ikke sendt til %count kontakter grunnet manglende e-postadresse i brukerprofilene, eller at kontaktenes kommunikasjonspreferanser er satt til "ingen e-postutsendelser", eller at kontaktene er døde.

en: Email will NOT be sent to %count contact. | Email will NOT be sent to %count contacts.
nb[0]: E-post vil IKKE bli sendt til %count kontakt.
nb[1]: E-post vil IKKE bli sendt til %count kontakter.

en: Email-to-Activity
nb: "E-post til aktivitet"

en: Email-to-Activity Processing
nb: 'E-post til aktivitet' behandling

en: Email:
nb: E-post:

en: Emergency
nb: Nødstilfelle

en: Employee Name
nb: Ansattes navn

en: Employee Since
nb: Ansatt siden

en: Employee of
nb: Ansatt av

en: Employer
nb: Arbeidsgiver

en: Employer Name
nb: Arbeidsgivers navn

en: Employer of
nb: Arbeidsgiver til

en: Employment relationship.
nb: Ansettelsesforhold.

en: Empties template cache and/or temporary upload file folders.
nb: Tømmer mal-'cache' og/eller midlertidige opplastede filmapper.

en: Enable
nb: Aktiver

en: Enable "%1"?
nb: Aktiver "%1"?

en: Enable <a href='%1'>case types</a>.
nb: Aktiver <a href='%1'>sakstyper</a>.

en: Enable ACL
nb: Aktiver ACL

en: Enable ACL Role Assignment
nb: Aktiver ACL Rolle tilordning

en: Enable Campaign
nb: Aktiver kampanje

en: Enable CiviCRM Profile Field
nb: Aktiver CiviCRM profilfelt

en: Enable CiviCRM Profile Group
nb: Aktiver CiviCRM profilgruppe

en: Enable CiviContribute, CiviPledge, CiviEvent, CiviMember, CiviMail, CiviCase, CiviReport and/or CiviGrant components.
nb: Aktiver CiviGave, CiviAvtale, CiviArrangement, CiviMedlem, CiviMail, CiviSak, CiviRapport og/eller CiviBevilgning komponentene.

en: Enable CiviMail to create activities on delivery
nb: Skru på at CiviMail kan opprette aktiviteter ved levering

en: Enable CiviMail to generate Message-ID header
nb: Aktiver CiviMail til å generere meldings-ID-topptekst

en: Enable Components
nb: Aktiver komponenter

en: Enable Contact Type
nb: Aktiver kontakttype

en: Enable Custom Field
nb: Aktiver egendefinert felt

en: Enable Custom Set
nb: Aktiver egendefinert sett

en: Enable Double Opt-in for Profile Group(s) field
nb: Aktiver dobbel Velg-inn for felt for profilgruppe(r).

en: Enable Double Opt-in for Profiles which use the "Add to Group" setting
nb: Aktiver dobbel velg-inn for profiler som bruker "Legg til gruppe"-innstillingen

en: Enable Event
nb: Aktiver arrangement

en: Enable Financial Type
nb: Aktiver regnskapstype

en: Enable Group
nb: Aktiver gruppe

en: Enable Label Format
nb: Aktiver etikett format

en: Enable Location Type
nb: Aktiver stedstype

en: Enable Mailing Component
nb: Aktiver mailkomponent

en: Enable Membership Status
nb: Aktiver medlemskapsstatus

en: Enable Membership Type
nb: Aktiver medlemskapstype

en: Enable Multi Site Configuration
nb: Aktiver flersideinnstillinger

en: Enable Multiple Languages
nb: Aktiver flere språk

en: Enable Pay Later option?
nb: Aktiver Betal senere?

en: Enable Payment Processor
nb: Aktiver betalingsformidler

en: Enable Payment ProcessorType
nb: Aktiver betalingsformidlertype

en: Enable Personal Campaign Pages
nb: Aktiver personlige kampanjesider

en: Enable Personal Campaign Pages?
nb: Aktiver personlige kampanjesider?

en: Enable Personal Campaign Pages? (for this contribution page)
nb: Aktiver personlig kampanjeside? (for denne gavesiden)

en: Enable Personal Campaign Pages? (for this event)
nb: Aktiver personlig kampanjeside? (for dette arrangementet)

en: Enable Petition
nb: Aktiver opprop

en: Enable Popup Forms
nb: Aktiver popup-skjemaer

en: Enable Premium
nb: Aktiver premie

en: Enable Price
nb: Aktiver pris

en: Enable Price Option
nb: Aktiver prisvalg

en: Enable Price Set
nb: Aktiver prissett

en: Enable Provider
nb: Aktiver tilbyder

en: Enable Relationship
nb: Aktiver slektskap

en: Enable Relationship Type
nb: Aktiver relasjonstype

en: Enable Scheduled Job
nb: Aktiver planlagt jobb

en: Enable Status
nb: Aktiver status

en: Enable Survey
nb: Aktiver undersøkelse

en: Enable Widget?
nb: Aktiver småprogram?

en: Enable debugging features including display of template variables and backtracing.
nb: Aktiver feilsøkings-egenskaper, herunder visning av mal-variabler og backtracing.

en: Enable global server wide lock for CiviMail
nb: Aktiver global lås for hele serveren for CiviMail

en: Enable mapping for this profile?
nb: Aktiver kartvisning for denne profilen?

en: Enable multiple bulk email address for a contact.
nb: Aktiver flere bulk-e-post-adresser for en kontakt.

en: Enable repetition.
nb: Aktiver repetisjon.

en: Enable the Premiums section for this Online Contribution Page, and customize the title and introductory message (e.g ...in appreciation of your support, you will be able to select from a number of exciting thank-you gifts...). You can optionally provide a contact email address and/or phone number for inquiries. Then select and review the premiums that you want to offer on this contribution page.
nb: Aktiver premieseksjonen for denne online gavesiden, og tilpass overskriften og introduksjonsmeldingen (f.eks. ... som takk for din støtte, får du muligheten til å velge en rekke spennende takkegaver ...). Du kan valgfritt tilby en e-post-kontaktadresse og/eller telefonnummer for forespørsler. Deretter kan du velge og gå i gjennom de premiene du ønsker å tilby på denne gavesiden.

en: Enable this message template
nb: Aktiver denne meldingsmalen

en: Enable workflow support for CiviMail
nb: Aktiver arbeidsflyt støtte for CiviMail

en: Enabled
nb: Aktivert

en: Enabled?
nb: Aktivert?

en: Enabling Waitlisting and Registration Approval
nb: Aktiverer venteliste og påmeldings-godkjenning

en: Enabling a widget for this contribution page allows you and your supporters to easily promote a fund-raising campaign by embedding a chunk of dynamic content in any web page. CiviContribute widgets display real-time progress toward your fund-raising goals, and include a 'Contribute' button which links people directly to the associated online contribution page.
nb: Aktivering av et småprogram for denne gavesiden tillater deg og dine støttespillere enkelt å markedsføre en innsamlingsaksjon ved å legge til en liten bit dynamisk innhold på hvilken som helst nettside. CiviGave-småprogrammer viser framgangen mot ditt innsamlingsmål i sanntid, og inkluderer også en 'Gi'-knapp, som linker personer direkte til den tilknyttede gavesiden.

en: Encounter Medium
nb: Medium for møte/kontakt

en: End
nb: Slutt

en: End Action
nb: Slutt Handling

en: End Date
nb: Sluttdato

en: End Event
nb: Slutt Arrangement

en: End Event Adjust Interval
nb: Slutt Arrangement - Juster intervall

en: End Event Adjust Unit
nb: Slutt Arrangement - Juster enhet

en: End Event Adjustment
nb: Arrangement sluttjustering

en: End Frequency Interval
nb: Intervall for slutt for frekvens

en: End Frequency Unit
nb: Enhet for slutt for frekvens

en: End date must be the same or later than start date.
nb: Sluttdato må være den samme eller senere enn startdato.

en: Ends with
nb: Slutter med

en: Engagement Index
nb: Engasjementsindeks

en: Engagement Level
nb: Engasjementsnivå

en: English (Australia)
nb: Engelsk (Australia)

en: English (Canada)
nb: Engelsk (Canada)

en: English (United Kingdom)
nb: Engelsk (Storbritannia)

en: English (United States)
nb: Engelsk (USA)

en: Enter <strong>pj-ql-01</strong>. This is the User Name associated with the shared PayJunction test account.
nb: Angi <strong>pj-ql-01</strong>. Dette er brukernavnet som er knyttet til den delte test-konto hos PayJunction.

en: Enter <strong>pj-ql-01p</strong>. This is the Password associated with the shared PayJunction test account.
nb: Angi <strong>pj-ql-01</strong>. Dette er passordet som er knyttet til den delte test-konto hos PayJunction.

en: Enter a comma-delimited list of color, size, etc. options for the product if applicable. Contributors will be presented a drop-down menu of these options when they select this product.
nb: Skriv inn en komma-separert liste med farge, størrelse, o.a. valg for produktet, hvis aktuelt. Givere vil bli presentert en nedtrekksliste med disse valgene når de velger dette produktet.

en: Enter a contact name.
nb: Skriv inn et kontaktnavn

en: Enter a descriptive name for this address block such as "Summer Home", "School Address", etc.
nb: Angi et beskrivende navn for denne adresseblokken, slik som "Sommer-bolig", "Skoleadresse", o.l.

en: Enter a descriptive name for this permission (e.g. 'Edit Advisory Board Contacts').
nb: Skriv inn et beskrivende navn for denne tillatelsen (f.eks &laquo;Rediger liste over tillitsvalgte kontakter&raquo;).

en: Enter a message to accompany this contribution.
nb: Skriv en melding som skal følge denne gaven.

en: Enter a message you want included at the beginning of the confirmation email. EXAMPLE: 'Thanks for registering for this event.'
nb: Skriv inn en melding som du ønsker å ha med på begynnelsen av bekreftelsesmeldingen. EKSEMPEL: 'Takk for at du meldte deg på til dette arrangementet.'

en: Enter a message you want included at the beginning of the emailed receipt. EXAMPLE: 'Thanks for supporting our organization with your membership.'
nb: Skriv inn en melding du vil skal inkluderes i begynnelsen av e-postkvitteringen. F.eks: "Takk for at du støtter vår organisasjon med ditt medlemskap."

en: Enter a name and description for your Saved Search
nb: Skriv inn et navn og en beskrivelse for ditt lagrede søk

en: Enter a new organization
nb: Skriv inn en ny organisasjon

en: Enter a positive integer
nb: Skriv inn et positivt heltall

en: Enter a unique name and a description for your new group here. Then click 'Continue' to find contacts to add to your new group.
nb: Skriv inn et unikt navn og en beskrivelse for den nye gruppen her. Klikk så på 'Fortsett' for å finne kontakter som skal legges til i denne gruppen.

en: Enter a valid URL
nb: Skriv inn en gyldig URL

en: Enter a value here if you want to increment the number of registered participants per unit against the maximum number of participants allowed for this event.
nb: Angi en verdi her hvis du ønsker å øke antall registrerte deltakere per enhet, mot det maksimale antall deltakere tillatt for dette arrangementet.

en: Enter a value here if you want to increment the number of registered participants per unit against the maximum number of participants allowed for this event. For example, if this price field is for a table at a fundraiser which seats eight people, you would set Participant Count to 8.
nb: Angi en verdi her hvis du ønsker å øke antall registrerte deltakere per enhet mot det maksimale antall deltakere tillat for dette arrangementet. For eksempel, hvis prisfeltet er for et bord under et fundraisingsarrangement, så ønsker du kanskje å sette deltagerantall til 8.

en: Enter an account type code for this account. Account type codes are required for QuickBooks integration and will be included in all accounting batch exports.
nb: Angi en kontotype for denne kontoen. Kontotypekoder er påkrevd for QuickBooks-integrasjon og vil bli inkludert i alle regnskapsbunke-eksporter.

en: Enter an optional goal amount for this contribution page (e.g. for this 'campaign'). If you enable a contribution widget for this page, the widget will track progress against this goal. Otherwise, the goal will display as 'no limit'.
nb: Skriv inn et valgfritt målbeløp for denne gavesiden (f.eks. for denne 'aksjonen'). Hvis du aktiverer et gave-småprogram for denne siden, så vil dette småprogrammet overvåke fremgangen mot dette målet. Alternativt vil målet bli vist som 'ubegrenset'.

en: Enter at least one result option.
nb: Angi minst et svaralternativ.

en: Enter descriptive name for this matching rule.
nb: Angi et beskrivende navn for denne samsvarsregelen

en: Enter link(s) and/or text that you want to appear at the bottom of the thank-you page. You can use this content area to encourage contributors to visit a tell-a-friend page or take some other action.
nb: Skriv inn link(er) og/eller den teksten, som du ønsker vist på bunnen av takke-siden. Du kan bruke dette innholdsområde til å oppfordre givere til å besøke en 'Fortell-en-venn'-side eller gjøre noe annet.

en: Enter name to save message template
nb: Skriv inn et navn for å lagre meldingsmal

en: Enter optional 'add-on' code after the dash ('plus 4' code for U.S. addresses).
nb: Skriv inn valgfri 'tilleggs'-kode etter bindestreken ('plus 4'-kode for amerikanske adresser).

en: Enter prefix to be display on PDF for invoice
nb: Fyll inn prefikset som skal vises på PDFer for fakturaer

en: Enter records
nb: Skriv inn oppføringer

en: Enter subject for the email
nb: Angi emne for e-posten

en: Enter text (and optional HTML layout tags) for the thank-you message that will appear at the top of the thank-you page.
nb: Skriv inn tekst (og valgfri HTML-kode) for takkemeldingen som vil vises øverst på takkesiden.

en: Enter the "class path" for this custom search here.
nb: Skriv inn "klassestien" for dette tilpassete søket her.

en: Enter the Merchant Account Email Address linked to your LIVE PayPal Merchant Account.
nb: Angi e-post-adresse for forhandlerkontoen som er knyttet til din LIVE PayPal forhandlerkonto.

en: Enter the Merchant Account Email Address linked to your PayPal Sandbox merchant account (NOT your Developer Central login - unless it's the same).
nb: Angi e-post-adresse for forhandlerkontoen som er knyttet til din TEST PayPal forhandlerkonto. (Ikke din Developer Central innlogging - hvis ikke den er det samme).

en: Enter the Password associated with your LIVE merchant account.
nb: Angi passordet knyttet til din LIVE forhandlerkonto.

en: Enter the Sendmail Path. EXAMPLE: /usr/sbin/sendmail
nb: Skriv inn sti til Sendmail. EKSEMPEL: /usr/sbin/sendmail

en: Enter the User Name associated with your LIVE merchant account.
nb: Angi brukernavnet knyttet til din LIVE forhandlerkonto.

en: Enter the corresponding account code used in your accounting system. This code will be available for contribution export, and included in accounting batch exports.
nb: Angi den tilsvarende kontokode brukt i kontosystemet ditt. Denne koden vil bli tilgjengelig for gaveeksport og inkludert i kontobunke-eksporter.

en: Enter the destination URL. Generally you should use relative URLs for CiviCRM pages (e.g. links to profiles). Use complete URLs for external pages. Leave this field empty if you are creating a menu section that does not have a clickable destination.
nb: Skriv inn mål-URL-en. Generelt bør du bruke relative URL-er for CiviCRM-sider (dvs. linker til profiler). Bruk komplette URL-er for eksterne sider. La dette feltet være tomt hvis du oppretter en menyseksjon som ikke har en klikkbar destinasjon.

en: Enter the name of the organization or entity which owns this CiviCRM domain. Use the %1 token to include this value in mailing content. It is used in the default Opt-out Message.
nb: Skriv inn navnet på organisasjonen eller enheten som eier dette CiviCRM-domenet. Bruk %1 plassholderen for å inkludere denne verdien i e-postutsendelsens innhold. Den er brukt i standard "VelgBort"-meldingen.

en: Enter the name you want listed with this contribution. You can use a nick name like 'The Jones Family' or 'Sarah and Sam'.
nb: Skriv inn det navnet du ønsker vist sammen med denne gaven. Du kan bruke et kallenavn som f.eks. 'Familien Johansen" eller 'Ola og Kari'.

en: Enter the path and class for a custom PHP error-handling function if you want to override built-in CiviCRM error handling for your site.
nb: Skriv inn stien og klassen for en tilpasset PHP feilhåndteringsfunksjon hvis du ønsker å overskrive innebygde CiviCRM feilbehandling for siden din.

en: Enter up to ten (10) multiple choice options in this table (click 'another choice' for each additional choice). If you need more than ten options, you can create an unlimited number of additional choices using the Edit Multiple Choice Options link after saving this new field. If desired, you can mark one of the choices as the default choice. The option 'label' is displayed on the form, while the option 'value' is stored in the contact record. The label and value may be the same or different. Inactive options are hidden when the field is presented.
nb: Skriv inn inntil (10) flervalgsmuligheter i denne tabellen (klikk 'et annet valg' for hvert ekstra valg). Hvis du trenger mer enn ti valg, så kan du opprette et ubegrenset antall av ytterligere valg, ved bruk av linken til 'Rediger flevalgsmuligheter' etter at du har lagret dette feltet. Valget 'etikett' vises på skjemaet, mens valget 'verdi' blir lagret i kontaktposten. Etiketten og verdien kan være like eller forskjellige. Inaktive valg er skjult når dette feltet presenteres.

en: Enter up to ten (10) multiple choice options in this table (click 'another choice' for each additional choice).You can use existing result set options by selecting survey result set.
nb: Skriv inn opp til ti (10) spørsmål med flere svaralternativer i denne tabellen (klikk 'et alternativ til' for hvert ekstra svaralternativ). Du kan bruke eksisterende svaralternativsett ved å velge undersøkelsessvarsett.

en: Enter values for the fields you wish to update. Leave fields blank to preserve existing values.
nb: Skriv inn verdier for de felter du ønsker å oppdatere. For å beholde eksisterende verdier, la feltene stå tomme.

en: Enter your email address and check the box next to each mailing list you want to join. Then click the <strong>Subscribe</strong> button. You will receive a confirmation request via email for each selected list. Activate your subscription to each list by responding to the corresponding confirmation email.
nb: Skriv inn e-postadressen og velg boksen ved siden av hver e-postliste du ønsker å være med på. Klikk så <strong>Meld på</strong>-knappen. Du vil motta en bekreftelsemail for hver valgte liste. Aktiver din påmelding på hver liste ved å svare på den tilsvarende bekreftelsesmailen.

en: Enter your email address and click <strong>Subscribe</strong>. You will receive a confirmation request via email shortly. Your subscription will be activated after you respond to that email.
nb: Skriv inn e-post-adressen din og klikk på <strong>Meld på</ strong>. Du vil innen kort tid motta en bekreftelsesmail. Påmelding din vil bli aktivert etter at du svarer på den e-posten.

en: Entity Recipient
nb: Enhet Mottaker

en: Entity Role
nb: Enhetsrolle

en: Entity Status
nb: Enhetstatus

en: Entity Table
nb: Enhetstabell

en: Entity Tag ID
nb: Enhet tag ID

en: Entity Type
nb: Enhetstype

en: Entity Value
nb: Enhetsverdi

en: Entity:
nb: Enhet:

en: Envelope #10
nb: Konvolutt #10

en: Envelope #11
nb: Konvolutt #11

en: Envelope #12
nb: Konvolutt #12

en: Envelope #14
nb: Konvolutt #14

en: Envelope #9
nb: Konvolutt #9

en: Envelope ISO B4
nb: Konvolutt ISO B4

en: Envelope ISO B5
nb: Konvolutt ISO B5

en: Envelope ISO B6
nb: Konvolutt ISO B6

en: Envelope ISO C3
nb: Konvolutt ISO C3

en: Envelope ISO C4
nb: Konvolutt ISO C4

en: Envelope ISO C5
nb: Konvolutt ISO C5

en: Envelope ISO C6
nb: Konvolutt ISO C6

en: Envelope ISO DL
nb: Konvolutt ISO DL

en: Error
nb: Feil

en: Error Code:
nb: Feilkode:

en: Error Details
nb: Feil-detaljer

en: Error Field
nb: Feilfelt

en: Error Value
nb: Feilverdi

en: Error in SMTP transaction
nb: Feil i SMTP-transaksjon

en: Error message:
nb: Feilmelding:

en: Error parsing XML result - error code = %1 at line %2 char %3
nb: Feil under analysering av xmlresultat - feilkode = %1 i linje %2 bokstav %3

en: Error type: Could not find a valid session key.
nb: Feil: Kunne ikke finne gyldig sesjonsnøkkel.

en: Error: Both Geocode mapping as well as Street Address Parsing are disabled. You must configure one or both options to use this script.
nb: Feil: Både geokodekart, såvel som analysering av gateadresser er deaktivert. Du må konfigurere et eller begge valg for å bruke dette skriptet.

en: Error: Unable to sync role %role
nb: Feil : Ikke i stand til å synkronisere rollen %role

en: Estonian
nb: Estisk

en: Evening Sessions
nb: Aftenssesjon

en: Event
nb: Arrangement

en: Event %%StatusMessage%%
nb: Arrangement %%StatusMessage%%

en: Event Aggregate
nb: Arrangement samlet

en: Event Availability : %1
nb: Arrangement tilgjengelighet: %1

en: Event Confirmation
nb: Arrangementsinformasjon

en: Event Created Date
nb: Arrangement opprettet dato

en: Event Dashboard
nb: Arrangementsskrivebord

en: Event Date
nb: Arrangementsdato

en: Event Date(s)
nb: Arrangementsdato(er)

en: Event Deleted
nb: Arrangement slettet

en: Event Fee
nb: Arrangementspris

en: Event Fee(s)
nb: Arrangementspris(er)

en: Event Fee(s) can not be less than zero. Please select the options accordingly
nb: Arrangementspris(er) kan ikke være mindre enn null. Vennligst velg innstillinger deretter.

en: Event ID
nb: Arrangement ID

en: Event Income Report (Detail)
nb: Inntektsrapport for arrangement (detalj)

en: Event Income Report (Summary)
nb: Inntektsrapport for arrangement (oppsummering)

en: Event Info
nb: Arrangement Info

en: Event Information
nb: Arrangementsinformasjon

en: Event Information and Settings
nb: Arrangementsinformasjon og innstillinger

en: Event Level
nb: Arrangementsnivå

en: Event Links
nb: Arrengementslenker

en: Event Name Badge
nb: Navneskilt for arrangement

en: Event Participant Report (List)
nb: Arrangementsdeltakerrapport (Liste)

en: Event Participants
nb: Arrangement deltakere

en: Event Recipients
nb: Arrangementsmottakere

en: Event Registration
nb: Arrangementesregistrering

en: Event Registration Cancelled for %1
nb: Arrangementsregistrering kansellert for %1

en: Event Registration Link Text
nb: Arrangementspåmelding linktekst

en: Event Source
nb: Arrangementskilde

en: Event Template Title
nb: Arrangementsmal tittel

en: Event Title
nb: Arrangement tittel

en: Event Title OR Event ID (a unique integer assigned by CiviEvent, displayed in the Manage Events listing)
nb: Arrangementstittel ELLER arrangement-ID (et unikt heltatt tildelt av CiviArrangement, vist i visningen av 'Administrer arrangementer')

en: Event Total
nb: Total sum

en: Event Type
nb: Arrangementstype

en: Event Type
nb: Arrangementstype

en: Event is currently full, but you can register and be a part of waiting list.
nb: Arrangmentet er fulltegnet, men du kan registrere deg og bli plassert på venteliste.

en: Event registration for %1 has been added.
nb: Arrangements-registrering for %1 er lagt inn.

en: Event registration has expired for %1
nb: Arrangementsregistrering har utløpt for %1

en: Event registration information for %1 has been updated.
nb: Arrangementsregistreringsinformasjon for %1 har blitt oppdatert.

en: Events
nb: Arrangementer

en: Events - Pending Registration Expiration Notice
nb: Arrangementer - avventende registrering utløpelsesnotis

en: Events - Receipt only
nb: Arrangementer - kun kvittering

en: Events - Registration Cancellation Notice
nb: Arrangementer - registreringskanselleringsnotis

en: Events - Registration Confirmation Invite
nb: Arrangementer - registreringsbekreftelsesinvitasjon

en: Events - Registration Confirmation and Receipt (off-line)
nb: Arrangementer - registreringsbekreftelse og kvittering (offline)

en: Events - Registration Confirmation and Receipt (on-line)
nb: Arrangementer - registreringsbekreftelse og kvittering (online)

en: Events by Dates
nb: Arrangement etter datoer

en: Every
nb: Hver

en: Everyone
nb: Alle

en: Everyone (includes anonymous)
nb: Alle (inkludert anonyme)

en: Example
nb: Eksempel

en: Example: If you enter a payment of 60 when the scheduled amount is 50, the next scheduled payment is adjusted to 40.
nb: F.eks. dersom du betaler kr 60,- selv om det planlagte beløpet er kr 50,-, vil neste planlagte betaling justeres ned til kr 40,-.

en: Example: If you enter a payment of 60 when the scheduled amount is 50, the total pledge amount will be increased by 10.
nb: Eksempel: Dersom du betaler kr 100,- når planlagt beløp er kr 70,-, vil det totale beløpet økes med kr 30,-.

en: Exclude
nb: Utelat

en: Exclude Completed Activities
nb: Ekskluder fullførte aktiviteter

en: Exclude Group(s)
nb: Utelat gruppe(r)

en: Exclude Pay Later Contributions
nb: Utelat gaver som betales senere

en: Exclude Recurring Contributions
nb: Utelat gjentagende gaver

en: Exclude cases
nb: Utelat saker

en: Exclude contacts with "do not mail" privacy, no street address, or who are deceased.
nb: Ekskluder kontakter med personverninnstillinger for 'ikke send post', ingen gateadresse, eller som er døde.

en: Exclude non-case
nb: Utelat ikke-saker

en: Exclude:
nb: Ekskluder:

en: Excluded
nb: Ekskludert

en: Execute Now
nb: Utfør nå

en: Execute Scheduled Job
nb: Utfør planlagt jobb

en: Execute Scheduled Job Now
nb: Utfør planlagt jobb nå

en: Execute real-time monetary transactions
nb: Utfør real-time monetære transaksjoner

en: Executed
nb: Kjørt

en: Exhibition
nb: Utstilling

en: Existing Connections
nb: Eksisterende koblinger

en: Existing Report(s)
nb: Eksisterende rapport(er)

en: Existing report(s) from this template
nb: Eksisterende rapport(er) fra denne malen.

en: Expand all tabs
nb: Utvid alle faner

en: Expected
nb: Forventet

en: Expected Total
nb: Forventet total

en: Expected one case-type
nb: Forventet en sakstype

en: Experimental
nb: Eksperimentell

en: Expiration Date
nb: Utløpsdato

en: Expiration Time
nb: Utløpstid

en: Expire On
nb: Utløper den

en: Expired
nb: Utløpt

en: Expired / Inactive Memberships
nb: Utløpte/inaktive medlemskap

en: Expired Codes
nb: Utgåtte koder

en: Expired Date
nb: Utløpt dato

en: Expired Status
nb: Utløpt status

en: Expires
nb: Utløper

en: Explanatory text displayed at the beginning of the form.
nb: Forklarende tekst vises i begynnelsen av skjemaet.

en: Explanatory text displayed at the beginning of this group of fields.
nb: Forklarende tekst vist i begynnelsen av denne gruppen av felter.

en: Explanatory text displayed at the beginning of this sets of fields.
nb: Forklarende tekst vist på begynnelsen av dette sett av felter.

en: Explanatory text displayed at the end of the form.
nb: Forklarende tekst vises på slutten av skjemaet.

en: Explanatory text displayed below this group of fields.
nb: Forklarende tekst vist under denne gruppen av felter.

en: Explanatory text displayed below this set of fields.
nb: Forklarende tekst vist nedenfor dette sett av felter.

en: Explanatory text displayed on back-end forms. Pre help is displayed inline on the form (above the field). Post help is displayed in a pop-up - users click the help balloon to view help text.
nb: Forklarende tekst vist på back-end-skjemaer. Foregående hjelp vises integrert på skjemaet (over feltet). Etterfølgende hjelp vises i et pop-up-vindu - brukere må klikke hjelpeboblen for å se hjelpeteksten.

en: Explanatory text displayed to users for this field (can include HTML formatting tags).
nb: Forklarende tekst vist til brukere for dette feltet (kan inneholde HTML-koder).

en: Export Activity
nb: Eksporter aktivitet

en: Export Batch
nb: Eksporter bunke

en: Export Case
nb: Eksporter sak

en: Export Contact
nb: Eksporter kontakt

en: Export Contribution
nb: Eksporter gave

en: Export Document
nb: Eksporter dokument

en: Export Membership
nb: Eksporter medlemskap

en: Export PRIMARY fields
nb: Eksporter primære felt

en: Export Participant
nb: Eksporter deltager

en: Export Pledge
nb: Eksporter lovnad

en: Export Type
nb: Eksport type

en: Export cases
nb: Eksporter saker

en: Export grants
nb: Eksporter bevilgninger

en: Export members
nb: Eksporter medlemmer

en: Export to IIF
nb: Eksporter til IIF

en: Export to csv
nb: Eksporter til CSV

en: Export:
nb: Eksporter:

en: Expose Publicly
nb: Vis offentlig

en: Expose Publicly and for Listings
nb: Vis offentlig og i lister

en: Extend Membership by
nb: Forleng medlemskap med

en: Extend the membership end date by this many membership periods. Make sure the appropriate corresponding fee is entered below.
nb: Utvid sluttdato for medlemskap med så mange medlemskapsoppføringer. Forsikre deg om at korrekt pris blir ført opp nedenfor.

en: Extension Disabled
nb: Utvidelse deaktivert

en: Extension Enabled
nb: Utvidelse aktivert

en: Extension Installed
nb: Utvidelse installert

en: Extension Uninstalled
nb: Utvidelse avinstallert

en: Extension Upgrade Failed
nb: Oppgradering av utvidelse feilet

en: Extension Upgraded
nb: Utvidelse oppgradert

en: Extension name (key)
nb: Utvidelse navn (nøkkel)

en: External ID
nb: Ekstern  ID

en: External ID already exists in Database.
nb: Ekstern ID finnes allerede i databasen.

en: External Identifier
nb: Ekstern identifikator

en: FROM email address (this must be a valid email account with your SMTP email service provider).
nb: FRA e-post adresse (dette må være en gyldig e-post konto hos din leverandør av SMTP e-post tjenester).

en: FROM name for email.
nb: FRA navn for e-post.

en: Failed
nb: Mislykket

en: Failed reading data from %1 during installation
nb: Mislykket i å lese data fra %1 under installasjonen

en: Failed retry date
nb: Mislykket prøv-igjen-dato

en: Failed to clean temp dir: %1
nb: Mislykkes med å rense den midlertidige mappen: %1

en: Failed to determine URL for extension (%1). Please update <a href="%2">Resource URLs</a>.
nb: Mislyktes i å bestemme URL for utvidelse (%1). Vennligst oppdater <a href="%2">Ressurs-URLer</a>.

en: Failed to determine file path for payment processor (%1) while running "%2"
nb: Klarte ikke å bestemme filsti for betalingsformidler (%1) mens "%2" kjørte.

en: Failed to find or create queueing table
nb: Mislykkes med å finne eller opprette køtabell

en: Failed to load file (%3) for payment processor (%1) while running "%2"
nb: Klarte ikke å laste filen (%3) for betalingsformidler (%1) mens "%2" kjørte.

en: Failure
nb: Feil

en: Failure Count
nb: Feiltelling

en: Failure Retry Date
nb: Feil gjenta dato

en: Faroese
nb: Færøysk

en: Fax
nb: Faks

en: Fee
nb: Avgift

en: Fee Amount
nb: Avgiftssum

en: Fee Currency
nb: Pris valuta

en: Fee Label
nb: Prisetikett

en: Fee Level
nb: Avgiftsnivå

en: Fee Level is a required field.
nb: Prisnivå er et påkrevd felt.

en: Fee level
nb: Prissnivå

en: Fees
nb: Avgifter

en: Female
nb: Dame

en: Fetch Bounces
nb: Hent avviste e-poster

en: Fetches bounces from mailings and writes them to mailing statistics
nb: Henter avviste e-poster og skriver dem inn i statistikken for e-postutsendelser

en: Field
nb: Felt

en: Field "%1" is required.
nb: Felt "%1" er påkrevd.

en: Field "body_html" or "body_text" is required.
nb: Felt "body_html" eller "body_tekst" er påkrevd.

en: Field Label
nb: Feltetikett

en: Field Mapping
nb: Feltkobling

en: Field Name
nb: Feltnavn

en: Field Post Help
nb: Felt post-hjelp

en: Field Pre Help
nb: Felt pre-hjelp

en: Field Type
nb: Felttype

en: Fields
nb: Felt

en: Fields about the contact you want to collect.
nb: Felter om kontakten som du ønsker å samle inn.

en: Fields about the petition.
nb: Felter om oppropet.

en: Fields for this Set
nb: Felter for dette settet.

en: Fijian
nb: Fijiansk

en: File
nb: Fil

en: File On Case
nb: Arkiver på sak

en: File format must be comma-separated-values (CSV).
nb: Filformat må være komma-separerte verdier (CSV).

en: File format must be comma-separated-values (CSV). File must be UTF8 encoded if it contains special characters (e.g. accented letters, etc.).
nb: Filer må være kommaseparerte verdier (CSV) Filer må være UTF8-kodet hvis den inneholder spesielle tegn (f.eks. aksentuerte bokstaver, o.l.)

en: File must be in UTF-8 encoding
nb: Filer må være kodet i UTF-8

en: File on Case
nb: Arkiver til sak

en: File on case
nb: Arkiver på sak

en: File permissions
nb: Filtillatelser

en: File size should be less than %1 MByte(s)
nb: Filstørrelsen må være mindre enn %1 MB

en: File size should be less than %1 MBytes (%2 bytes)
nb: Filstørrelsen må være mindre enn %1 MB (%2 B)

en: File size should be less than 1 MByte
nb: Filstørrelse bør være mindre enn 1 MB

en: Filed Activities
nb: Lagrede aktiviteter

en: Files to be imported must be in the 'comma-separated-values' format (CSV). Most applications will allow you to export records in CSV format. Consult the documentation for your application if you're not sure how to do this.
nb: Filer som skal importeres må være kommaseparerte (CSV-format). De fleste programmer vil tillate eksportering i CSV-format. Se dokumentasjonen for programmet du benytter dersom du er usikker på hvordan du skal gå fram.

en: Files to be imported must be in the 'comma-separated-values' format (CSV). Most applications will allow you to export records in this format. Consult the documentation for your application if you're not sure how to do this. Save this file to your local hard drive (or an accessible drive on your network) - and you are now ready for step 1 (Upload Data).
nb: Filer som skal importeres må være i 'kommaseparerte verdier'-formatet (CSV). De fleste programmer lar deg eksportere poster i dette formatet. Les i dokumentasjonen for programmet ditt hvis du ikke er sikker på hvordan du gjør dette. Lagre denne filen til din lokale harddiks (eller på en tilgjengelig disk på nettverket ditt) - og du er nå klar for trinn 1 (Last opp data).

en: Fill
nb: Fyll ut

en: Fill in a row for each membership type you want to offer as an option (click 'another choice' for each additional choice). Click the help icon for more info on membership price sets.
nb: Fyll inn en rad for hver medlemskapstype du ønsker å tilby som et valg (klikk 'et annet valg' for hvert nye valg). Klikk hjelp-ikonet for mer informasjon om prissett for medlemskap.

en: Filter Results
nb: Filtrer resultater

en: Filter by Group
nb: Filtrer på gruppe

en: Filter search by group type(s).
nb: Filtrer søk etter gruppetype(r).

en: Filter search by visibility.
nb: Filtrer søk etter synlighet.

en: Filter with Group only allow with group by Contact
nb: Filtrer med grupper tillates kun sammen med GrupperEtter kontakt

en: Filters
nb: Filtre

en: Financial Account
nb: Regnskapskonto

en: Financial Account Code - Credit
nb: Hovedbokskonto kode - Kredit

en: Financial Account Code - Debit
nb: Hovedbokskonto kode - Debit

en: Financial Account Description
nb: Regnskapskontobeskrivelser

en: Financial Account ID
nb: Regnskapskonto-ID

en: Financial Account Name
nb: Regnskapskontonavn

en: Financial Account Name - Credit
nb: Hovedbokskonto navn - kredit

en: Financial Account Name - Debit
nb: Hovedbokskonto navn - debit

en: Financial Account Owner
nb: Eier av regnskapskonto

en: Financial Account Relationship
nb: Regnskapskonto relasjon

en: Financial Account Tax Rate
nb: Regnskapskonto skatteprosent

en: Financial Account Types
nb: Regnskapskontotyper

en: Financial Account is Active
nb: Regnskapskonto er aktiv

en: Financial Accounts
nb: Regnskapskontoer

en: Financial Batch
nb: Regnskapsbunke

en: Financial Currency
nb: Regnskapsvaluta

en: Financial Fee Amount
nb: Finansiell avgiftsbeløp

en: Financial Net Amount
nb: Finansiell nettobeløp

en: Financial Page - %1
nb: Regnsskapside - %1

en: Financial Total Amount
nb: Finansiell totalbeløp

en: Financial Transaction Date
nb: Finansiell transaksjonsdato

en: Financial Transaction ID
nb: Finanstransaksjons ID

en: Financial Type - %1
nb: Regnskapstype - %1

en: Financial Type Account
nb: Regnskapstypekonto

en: Financial Type Accounts
nb: Regnskapstypekontoer

en: Financial Type Is Active?
nb: Regnskapstype er aktiv?

en: Financial Type is Reserved?
nb: Regnskapstype er reservert?

en: Financial Type is required for product having cost.
nb: Finansiell type er påkrevd for produkter som har en kostnad.

en: Financial types are used to categorize contributions for reporting and accounting purposes. You may set up as many as needed, including commonly used types such as Donation, Campaign Contribution or Membership Dues.  Additionally, financial types can account for the inventory and expense of <a href="%1">premiums</a>.
nb: Regnskapstyper brukes for å kategorisere gaver for rapport- og regnskaps-årsaker. Du kan sette opp så mange du ønsker, inkludert vanlig brukte typer som engangsgave, aksjonsgave, eller medlemskapsavgift. I tillegg, så kan regnskapstyper gjøre rede for lagerbeholdning og utgifter for <a href="%1">takkegaver</a>.

en: Find
nb: Finn

en: Find Activities
nb: Finn aktiviteter

en: Find Campaign Pages
nb: Finn kampanjesider

en: Find Campaigns
nb: Finn kampanjer

en: Find Cases
nb: Søk saker

en: Find Contacts
nb: Finn kontakter

en: Find Contacts to Add to this Group
nb: Finn kontakter å legge til i denne gruppen

en: Find Contacts within this Group
nb: Finn kontakter i denne gruppen

en: Find Contribution Amounts by Tag
nb: Finn gavebeløp etter tag

en: Find Contribution Pages
nb: Finn gavesider

en: Find Contributions
nb: Finn gaver

en: Find Deleted Cases
nb: Finn slettede saker

en: Find Events
nb: Finn arrangementer

en: Find Grants
nb: Finn bevilgninger

en: Find Groups
nb: Finn grupper

en: Find Mass SMS
nb: Finn masse-SMS

en: Find Memberships
nb: Finn medlemskap

en: Find My Cases
nb: Søk mine saker

en: Find Participants
nb: Finn deltakere

en: Find Pay Later Contributions
nb: Find gaver som betales senere

en: Find Petition
nb: Finn oprop

en: Find Pledges
nb: Finn lovnader

en: Find Recurring Contributions
nb: Finn gjentagende gaver

en: Find Respondents
nb: Finn respondenter

en: Find Respondents To %1
nb: Finn respondenter til %1

en: Find Survey
nb: Finn undersøkelse

en: Find contacts by partial or full name or email, type of contact, group, and/or tag. You can then view or edit contact details, print a contact list, or use the <strong>- more actions -</strong> drop down list to assign tags, add contacts to groups, create smart groups, export contact data to a spreadsheet, and more.
nb: Finn kontakter etter delvis eller fullt navn eller e-post, kontakttype, gruppe og/eller tag. Du kan deretter se eller redigere kontakdetaljer, skrive ut en kontaktliste, eller bruke nedtrekksmenyen <strong>- flere handlinger -</strong> for å tagge, legge til kontakter til grupper, opprette smartgrupper, eksportere kontaktdata til et regneark, og mer.

en: Find contacts within
nb: Finn kontakter innenfor

en: Find mailings by mailing name. You can enter a partial or complete name.
nb: Finn e-postutsendelser etter e-postutsendelsens navn. Du kan skrive inn et delvis eller fullstendig navn.

en: Find mailings by the name of the person who created or sent them. You can enter a complete OR partial name (last name, first name format).
nb: Finn e-postutsendelser etter navnet på personen som opprettet eller sendte den. Du kan skrive inn et fullstendig ELLER delvis navn (etternavn, fornavn).

en: Find more cases
nb: Finn flere saker

en: Find more event participants
nb: Finn flere arrangementsdeltakere

en: Find more members
nb: Finn flere medlemmer

en: Find more pledges
nb: Finn flere lovnader

en: Find out more about this event
nb: Finn ut mer om dette arrangementet

en: Find records with tags (regular or tagset tag) which contain a complete or partial word or phrase. EXAMPLE: If you have several tags that contain the word 'Donor', you can find contacts tagged with any of them by entering 'Donor' in this field.
nb: Finn poster med tagger som inneholder et komplett eller delvis ord eller setning. EKSEMPEL: Hvis du har flere tagger som inneholder ordet 'giver', så kan du finne kontakter med slike tagger, ved å skrive inn 'giver' i dette feltet.

en: Finnish
nb: Finsk

en: Firewalls and Proxies
nb: Brannmurer og mellomtjener

en: First
nb: Først

en: First Contribution Amount
nb: Beløp for første bidrag

en: First Contribution Date
nb: Dato for første bidrag

en: First Dupe Contact ID
nb: Første dublettkontakt-ID

en: First Name
nb: Fornavn

en: First Name and Last Name OR an email OR an OpenID in the Primary Location should be set.
nb: Fornavn og etternavn <i>eller</i> en e-post <i>eller</i> en OpenID i primærlokasjonen må spesifiseres.

en: First Name:
nb: Fornavn:

en: First day of current continuous membership period. Start Date will be automatically set based on Membership Type if you don't select a date.
nb: Første dag i gjeldende kontinuerlige medlemskapsperiode. Startdato vil bli satt automatisk basert på medlemskapstype dersom du ikke velger en dato.

en: First row contains column headers
nb: Den første raden inneholder kollonneoverskrifter

en: FirstData (aka linkpoint)
nb: FirstData (også kjent som linkpoint)

en: Fiscal Year Starting
nb: Regnskapsår starter

en: Fiscal Year-To-Date
nb: Så langt i regnskapsåret

en: Fixed Contribution Options
nb: Låst gave - valg

en: Fixed Period Rollover Day
nb: Fiksert periodefornyelsesdato

en: Fixed Period Start Day
nb: Fastsatt periodestart

en: Fixed Start
nb: Fiksert start

en: Flip between original and duplicate contacts.
nb: Bytt mellom original og dubliserte kontakter.

en: Folder '%1' exists?
nb: Mappe '%1' eksisterer?

en: Folder to poll from when using IMAP (will default to INBOX when empty), path to poll from when using Maildir, etc..
nb: Mappe å hente fra når du bruker IMAP (standard til Innboks når tom), sti til å hente fra når du bruker Maildir, osv...

en: Follow up
nb: Oppfølging

en: Follow up Interval
nb: Oppfølgingsintervall

en: Follow-up Activity type is a required field.
nb: Oppfølging aktivitetstype er et påkrevd felt.

en: Following is the list of contacts whose address is not parsed:
nb: Følgende er listen av kontakter, hvor adressene ikke kunne analyseres:

en: Followup Activity
nb: Følg opp aktivitet

en: Followup date is a required field.
nb: Oppfølgingsdato er et påkrevd felt

en: Font Name
nb: Fontnavn

en: Font Size
nb: Fontstørrelse

en: Font Style
nb: Fontstil

en: Footer
nb: Bunntekst

en: Footer Content
nb: Bunninnhold

en: Footer Message
nb: Bunntekst

en: Footer Text
nb: Undertekst

en: For 'inline' display custom sets, this title will appear as the fieldset legend. If you choose the 'tab' display style (which is available for Contact record custom fields), the title will be used for the navigation tab.
nb: For tilpassede sett med integrert visning, så vil dette fremstå som feltsettets forklaring. Hvis du velger 'fane' som visningsstil (som er tilgjengelig for tilpassede felt for kontakpost), så vil tittelen bli brukt for menyfanen.

en: For Chart view, please select at least one field from %1 OR %2.
nb: For diagramvisning, vennligst velg minst et felt fra %1 ELLER %2.

en: For Duplicate Contacts
nb: For dublettkontakter

en: For auto-renewing memberships the emails are sent when each payment is received
nb: For å auto-forny medlemskap, sendes epostene når hver betaling er mottatt

en: For best results, the Country field should precede the State-Province field in your Profile form. You can use the up and down arrows on field listing page for this profile to change the order of these fields or manually edit weight for Country/State-Province Field.
nb: For beste resultat, så bør landfelt komme før feltet for stat/provins/fylke i profilskjemaet ditt. Du kan bruke opp og ned piltaster på feltlistesiden for denne profilen for å endre rekkefølgen av disse feltene eller manuelt redigere vekten for feltene for land eller stat/provins/fylke.

en: For each import, you can either INSERT new event registration (participant) records, or UPDATE existing records. You can not do both types of operations in a single import session.
nb: For hver import kan du enten LEGGE TIL nye deltageroppføringer, eller oppdatere eksisterende oppføringer. Du kan ikke gjøre begge typer operasjoner i samme import.

en: For each import, you can either INSERT new membership records, or UPDATE existing records. You can not do both types of operations in a single import session.
nb: For hver import kan du enten LEGGE TIL nye medlemskapsoppføringer, eller OPPDATERE gjeldende oppføringer. Du kan ikke gjøre begge operasjonene i en enkelt import.

en: For existing pages
nb: For eksisterende sider

en: For information about this premium, contact:
nb: For informasjon om denne premien, kontakt:

en: For more information please refer to the <a href="!1">CiviCRM web-site</a> which includes project information, documentation and support resources and more.
nb: For mer informasjon, se <a href="!1">CiviCRMs hjemmeside</a>. Her finner du prosjektinformasjon, dokumentasjon og hjelperessurser m.m..

en: For more information, visit:
nb: For mer informasjon, besøk:

en: For offline contributions you can record a bank transfer ID or other identifier if applicable.
nb: For offline gaver kan du registrere en bankbilags-ID eller annen identifikator, hvis tilgjengelig.

en: For-profit organization.
nb: Kommersiell virksomhet.

en: Force Secure URLs (SSL)
nb: Tving sikre URLer (SSL)

en: Format addresses in mailing labels, input forms and screen display.
nb: Angi format på adresser i adresselapper, input skjemaer og skjermvisning.

en: Format addresses in mailing labels, input forms and screen display. Configure optional Address Standardization provider.
nb: Formater adresser i e-postetiketter, input-skjemaer og skjermvisninger. Konfigurer valgfri adressestandardiseringstilbyder.

en: Format for displaying addresses in the Contact Summary and Event Information screens.
nb: Format for visning av adresser i skjermene for Kontaktoppsummering og Arrangementsinformasjon.

en: Forward
nb: Videresend

en: Forward Mailing: %1
nb: Videresend utsendelse: %1

en: Forward Replies
nb: Videresend svar

en: Forward replies
nb: Videresend svar

en: Forward this email (link)
nb: Videresend denne e-posten (lenke)

en: Forwarded
nb: Videresendt

en: Forwarded Email
nb: Videresendt e-post

en: Forwarded to Email
nb: Videresendt til e-post

en: Forwards
nb: Videresendinger

en: French (Canada)
nb: Fransk (Canada)

en: French (France)
nb: Fransk (Frankrike)

en: Frequency
nb: Frekvens

en: Frequency Interval
nb: Frekvensintervall

en: Frequency Unit
nb: Frekvensenhet

en: Frequency interval
nb: Frekvensintervall

en: Frequency must be a whole number (EXAMPLE: Every 3 months).
nb: Frekvensen må være et helt tall (f.eks. hver 3 måned).

en: Frequency of subscription or service (e.g. journal delivered every two months).
nb: Frekvens for abonnement eller tjeneste (f.eks. tidsskrift leveres annenhver måned).

en: Frequency unit
nb: Frekvensenhet

en: Friend's Email
nb: Venns e-post

en: Friend's First Name
nb: Venns fornavn

en: Friend's Last Name
nb: Venns etternavn

en: From
nb: Fra

en: From (A)
nb: Fra (A)

en: From (B)
nb: Fra (B)

en: From Email
nb: Fra e-post

en: From Email Address
nb: Fra E-postadresse

en: From Email Addresses
nb: Fra E-post adresser

en: From Email of the mailing
nb: Fra e-post for utsendelsen

en: From Template
nb: Fra mal

en: Fula; Fulah; Pulaar; Pular
nb: Fulani

en: Fulfilled
nb: Oppfylt

en: Fulfilled Date
nb: Fullført dato

en: Full Name
nb: Fullt navn

en: Full Name of the Contact with prefixes and suffixes
nb: Fullt navn på kontakten, med pre- og suffikser.

en: Full Phone Number
nb: Telefonnummer

en: Full Street Address
nb: Komplett gateadresse

en: Full Street Address without Country, State or Postcode
nb: Komplett gateadresse, uten land, stat/delstat eller postnummer

en: Full street address (e.g. 110 Main Street).
nb: Full gateadresse (f.eks. St. Hanshaugen 12).

en: Full-text Search
nb: Fulltekst-søk

en: Fundraiser
nb: Innsamlingsarrangement

en: GOTV (Voter Tracking)
nb: GOTV (stemmovervåkning)

en: GOTV campaign contacts
nb: GOTV kampanjekontakter

en: Galician
nb: Gælisk

en: Gender
nb: Kjønn

en: General
nb: Generelt

en: General Link
nb: Generell link

en: General Membership (contribute at least $100.00 to be eligible for this membership)
nb: Generelt medlemskap (bidra med minst $100.00 for å kvalifisere for medlemskap)

en: General Membership - $100.00
nb: Generelt medlemskap - $100.00

en: General Monthly Newsletter: 200709
nb: Generelt Månedlig nyhetsbrev: 201210

en: Generally you will create a separate price field for each non-overlapping "class" of membership (e.g. National membership vs. Local Chapter membership).
nb: Generelt vil du opprette et separat prisfelt for hver ikke-overlappende "klasse" av medlemskap (f.eks. nasjonale medlemskaps vs. lokale medlemskap).

en: Generate Report
nb: Generer rapport

en: Generate your API Login and Transaction Key by logging in to your Merchant Account and navigating to <strong>Settings &raquo; General Security Settings</strong>.
nb: Lag din API Loginn og transaksjonsnøkkel ved å logge inn på din forhandlerkonto og naviger til <strong>Innstillinger &raquo; Generelle Sikkerhetsinnstillinger</strong>.

en: Generates and sends out reports via email
nb: Generer og sender ut rapporter via e-post

en: Geocode and Parse Addresses
nb: Foreta geokoding og analysering av adresser

en: Georgian
nb: Georgisk

en: German
nb: Tysk

en: German (Swiss)
nb: Tysk (Sveits)

en: Get Directions FROM:
nb: Hent retningslinjer FRA:

en: Get RSS 2.0 feed for current and future public events.
nb: Få RSS 2.0 feed for gjeldende og kommende offentlige arrangementer.

en: Give option
nb: Alternativer for å gi

en: Give option, but not required
nb: Gi alternativ, men ikke obligatorisk

en: Give the user a choice of installments (e.g. donate every month for 6 months)? If not, recurring donations will continue indefinitely.
nb: Gi brukeren et valg over perioder (d.v.s. gi hver måned for 6 måneder)? Hvis ikke, så vil gjentagende gaver fortsette uendelig.

en: Given API command is not defined.
nb: Oppgitt API-kommando er ikke definert.

en: Given two date ranges, shows contacts who contributed in both the date ranges with the amount contributed in each and the percentage increase / decrease.
nb: Gitt to datointervaller, viser kontakter som gav i begge datointervallene med beløpet gitt i hvert intervall og prosentivs økning / fall.

en: Global CSV separator character. Modify this setting to enable import and export of different kinds of CSV files (for example: ',' ';' ':' '|' ).
nb: Globalt CSV skilletegn. Endre denne innstillingen for å kunne importere og eksportere forskjellige typer CSV filer (for eksempel: ',' ';' ':' '|' ).

en: Go
nb: Kjør

en: Go Back
nb: Gå tilbake

en: Go to <a href='%1'>Administer CiviCRM &raquo; Communications &raquo; FROM Email Addresses</a> to add or edit general email addresses. Make sure these email addresses are valid email accounts with your email service provider.
nb: Gå til <a href='%1'>Administrer CiviCRM &raquo; Kommunikasjoner &raquo; FRA-e-postadresser</a> for å legge til eller redigere generelle e-postadresser. Pass på at disse e-postadressene er gyldige e-postkontoer hos din e-posttilbyder.

en: Go to <a href='%1'>Administer CiviCRM &raquo; System Settings &raquo; SMS Providers</a> to add or edit SMS Provider.
nb: Gå til <a href='%1'>Administrer CiviCRM &raquo; Systeminnstillinger &raquo; SMS-tilbydere</a> for å legge til eller redigere SMS-tilbyder.

en: Go to <a href='%1'>Administer CiviCRM &raquo; System Settings &raquo; SMS Providers</a> to add or edit the provider. Make sure these Providers are valid.
nb: Gå til <a href='%1'>Administrer CiviCRM &raquo; Systeminnstilliger &raquo; SMS-tilbydere</a> for å legge til eller redigere tilbyderen. Pass på at disse tilbyderne er gyldige.

en: Go to <strong><a href="%1">Administer CiviCRM &raquo; Communications &raquo; Label Formats</a></strong> to add or edit labels or set the default label format.
nb: Gå til <strong><a href="%1">Administrer CiviCRM &raquo; Kommunikasjoner &raquo; Etikettformater</a></strong> for å legge til eller redigere etiketter eller å angi standardetikettformatet.

en: Go to <strong><a href="%1">Administer CiviCRM &raquo; Communications &raquo; Print Page (PDF) Formats</a></strong> to add or edit formats or set the default format.
nb: Gå til <strong><a href="%1">Administrer CiviCRM &raquo; Kommunikasjoner &raquo; Utskriftssideformater (PDF)</a></strong> for å legge til eller redigere formater eller å angi standardformatet.

en: Go to a web page where you can make your payment online
nb: Gå til en nettside hvor du kan betale via internett

en: Go to contact summary
nb: Gå til kontaktoppsummering

en: Go to your page
nb: Gå til siden din

en: Goal
nb: Mål

en: Goal Amount
nb: Målsum

en: Goal Amount should be a numeric value
nb: Målsum må være en tallverdi

en: Goal Amount should be a numeric value greater than zero.
nb: Målsum må være et tall større enn null.

en: Goal Revenue
nb: Omsetningsmål

en: Goal Total
nb: Mål totalt

en: Goes through contact records and updates email and postal greetings, or addressee value
nb: Går gjennom kontaktposter og oppdaterer e-post og post-hilsner, eller adresseverdier

en: Government Entity
nb: Offentlig enhet

en: Grace
nb: Tilstand

en: Grant
nb: Bevilgning

en: Grant Application Received Date is NULL
nb: Dato for mottatt søknad om bevilgning er NULL

en: Grant Currency
nb: Bevilgningsvaluta

en: Grant Decision Date is NULL
nb: Dato for avgjørelse om bevilgning er NULL

en: Grant Due Date
nb: Bevilgning forfallsdato

en: Grant Due Date is NULL
nb: Forfallsdato for bevilgning er NULL

en: Grant ID
nb: Bevilgning-ID

en: Grant Money Transfer Date is NULL
nb: Pengeoverføringsdato for bevilgning er NULL

en: Grant Money transfer date
nb: Dato for overføring av bevilgningsbeløp

en: Grant Note
nb: Bevilgningsnotat

en: Grant Rationale
nb: Bevilgningsgrunn

en: Grant Report Received?
nb: Bevilgningsrapport mottatt?

en: Grant Status(s)
nb: Bevilgning status(er)

en: Grant Type(s)
nb: Bevilgning type(r)

en: Grant access to CiviCRM components and other CiviCRM permissions.
nb: Gi tilgang til CiviCRM komponenter og andre CiviCRM tillatelser

en: Grant report received
nb: Bevilgningsrapport mottatt

en: Granted
nb: Bevilget

en: Grants
nb: Bevilgninger

en: Grants Summary
nb: Bevilgningsoppsummering

en: Greek, Modern
nb: Gresk, moderne

en: Group
nb: Gruppe

en: Group '%1' already exists.
nb: Gruppen '%1' finnes allerede.

en: Group Contacts
nb: Kontakter i gruppen

en: Group ID
nb: Gruppe-ID

en: Group Listings
nb: Gruppelister

en: Group Name
nb: Gruppenavn

en: Group Name:
nb: Gruppe navn:

en: Group Options
nb: Gruppe alternativer

en: Group Saved
nb: Gruppe lagret

en: Group Settings: %1
nb: Gruppeinnstillinger: %1

en: Group Status
nb: Gruppestatus

en: Group Title
nb: Gruppetittel

en: Group Type
nb: Gruppetype

en: Group by columns
nb: GrupperEtter kolonner

en: Group is empty.
nb: Gruppen er tom.

en: Group type filtering uses <strong>AND</strong> logic. If you check both 'Mailing List' and 'Access Control' types - only groups which have both types assigned will be returned.
nb: Filtrering av gruppetype brukes  <strong>OG</strong> logikk. Hvis du velger både 'E-postliste' og 'Tilgangskontroll'-typer - så vil bare grupper som er tilknyttet begge, bli funnet.

en: Group(s)
nb: Gruppe(r)

en: Grouping(s)
nb: Gruppering(er)

en: Groups
nb: Grupper

en: Groups of contacts which are used for <strong>access control</strong> must be assigned that type.
nb: Grupper av kontakter som er brukt for <strong>tilgangskontroll</strong> må tilknyttes den typen.

en: Groups which are used as mailing lists should be assigned the 'Mailing List' type.
nb: Grupper som brukes som e-postlister bør knyttes til 'e-postliste'-typen.

en: Guess client's feelings and needs.
nb: Gjett klientens følelser og behov.

en: HONOR ROLL
nb: HEDERSLISTE

en: HTML Form Snippet
nb: HTML Skjema kodebit

en: HTML Form Snippet for this Profile
nb: HTML skjemasnutt for denne profilen

en: HTML Listing
nb: HTML-visning

en: HTML Message
nb: HTML melding

en: HTML listing of current and future public events.
nb: HTML liste over gjeldende og kommende offentlige arrangementer.

en: HTML mailing message
nb: HTML utsendelsesmelding

en: HTML messages have more visual impact, allow you to include images, and may be more readable if you are including links to website pages. However, different email programs may interpret HTML formats differently - so use this option cautiously unless you have a template format that has been tested with different web and desktop email programs.
nb: HTML-beskjeder gir et mer visuelt uttrykk, og lar deg inkludere bilder, og kan være mer lesbare hvis du inkluderer linker til nettsider. Imidlertid kan forskjellige e-postprogrammer tolke HTML-formater forskjellig - så bruk dette valget forsiktig hvis du ikke har et malformat som har blitt testet med forskjellige mailprogrammer.

en: HTML messages have more visual impact, allow you to include images, and may be more readable if you are including links to website pages. However, you can also configure a simple sms.
nb: HTML-meldinger gir større visuelt inntrykk, tillater deg å inkludere bilder, og kan være mer lesbare hvis du inkluderer linker til nettsider. Imidlertid kan du også konfigurere en enkel sms.

en: Haitian; Haitian Creole
nb: Haitisk; Haitisk kreol

en: Has this contact been deleted?
nb: Er denne kontakten slettet?

en: Has this contact opted out of bulk mail?
nb: Har kontakten valgt å reservere seg mot masseutsendelser?

en: Has this event been made active?
nb: Er dette arrangementet aktivt?

en: Has this event been made public?
nb: Er dette arrangementet offentlig?

en: Have you registered this site at CiviCRM.org? If not, please help strengthen the CiviCRM ecosystem by taking a few minutes to <a %1>fill out the site registration form</a>. The information collected will help us prioritize improvements, target our communications and build the community. If you have a technical role for this site, be sure to check Keep in Touch to receive technical updates (a low volume mailing list).
nb: Har du registrert denne siden på CiviCRM.org? Hvis ikke, vennligst hjelp til med å styrke CiviCRM-økosystemet ved å bruke noen få minutter til å <a %1>fylle ut sideregistreringsskjemaet</a>. Informasjonen innsamlet vil hjelpe oss med å prioritere forbedringer, målrette vår kommunikasjon og bygge CiviCRM-samfunnet. Hvis du har en teknisk rolle overfor denne siden, pass på å velge 'Keep in Touch' for å motta tekniske oppdateringer (en lav-volum e-postliste).

en: Head of Household for
nb: Ansvarlig for husholdningen for

en: Head of Household is
nb: Ansvarlig for husholdningen er

en: Head of household.
nb: Ansvarlig for husholdning.

en: Header
nb: Topptekst

en: Header Financial Account?
nb: Topptekst regnskapskonto?

en: Header and Footer
nb: Topptekst og bunntekst

en: Headers
nb: Topptekster

en: Hebrew (modern)
nb: Hebraisk (moderne)

en: Height (rows)
nb: Høyde (rader)

en: Help Post
nb: Hjelp etter

en: Help Pre
nb: Hjelp før

en: Help homeless individuals obtain temporary and long-term housing
nb: Hjelp hjemløse individer å skaffe seg midlertidig og langsiktig husly

en: Help spread the word
nb: Hjelp med å spre budskapet

en: Help us spread the word about this event. Use the space below to personalize your email message - let your friends know why you're attending. Then fill in the name(s) and email address(es) and click 'Send Your Message'.
nb: Hjelp oss spre ordet om dette arrangementet. Bruk tekstfeltet under for å skrive en personlig melding - la dine venner få vite hvorfor du deltar! Fyll så inn navn og e-postadresse(r) og trykk på &laquo;Send melding&raquo;.

en: Help us spread the word and leverage the power of your contribution by telling your friends. Use the space below to personalize your email message - let your friends know why you support us. Then fill in the name(s) and email address(es) and click 'Send Your Message'.
nb: Hjelp oss med å spre ordet og øk verdien av ditt bidrag ved å fortelle dine venner om oss! Bruk tekstfeltet nedenfor dersom du vil skrive inn en personlig hilsen i e-postmeldingen - la dine venner få vite hvorfor du støtter oss! Fyll så inn navn og e-postadresse(r) og trykk på &laquo;Send melding&raquo;. Takk!

en: Helps you to analyze the income generated by an event. The report can include details by participant type, status and payment method.
nb: Hjelper deg å analysere inntekten generert fra et arrangement. Rapporten kan inneholde detaljer som deltakertyper, status og betalingsmåte.

en: Hide comments for this note.
nb: Skjul kommentarer for dette notatet.

en: High-value supporter of our organization.
nb: Støttespiller av stor verdi for vår organisasjon.

en: Hold Date
nb: Pauset dato

en: Hold Threshold
nb: Hold terskel

en: Home
nb: Hjem

en: Home Mobile
nb: Mobiltelefon hjem

en: Home Phone
nb: Hustelefon hjem

en: Homeless Services Coordinator
nb: Koordinater for tjenester for hjemløse

en: Homeless Services Coordinator is
nb: Koordinator for tjenester for hjemløse er

en: Homepage Link Color
nb: Hjemmeside link farge

en: Honor Roll
nb: Hedersliste

en: Honor Roll Name
nb: Navn til hederslisten

en: Honor Types
nb: Hederstype

en: Honoree Introductory Message
nb: Introduksjonsbeskjed til hedersbevis

en: Honoree Profile
nb: Hedersprofil

en: Honoree Section Enabled
nb: 'Heders'-seksjonen aktiv

en: Honoree Section Title
nb: 'Heders'-seksjon tittel

en: Horizontal Spacing
nb: Horisontalt mellomrom

en: Host
nb: Vert

en: Hourly
nb: Per time

en: Household
nb: Husstand

en: Household Member is
nb: Husholdningsmedlem er

en: Household Member of
nb: Husholdningsmedlem for

en: Household Name
nb: Navn på husstand

en: Household Name and State
nb: Husholdningens navn og stat

en: Household membership.
nb: Husholdningsrelasjon.

en: Housing Support
nb: Husstøtte

en: How many people are you registering?
nb: Hvor mange personer melder du på?

en: How many recipients can they send emails to at one time? You may want to limit this to prevent large mail blasts from being sent.
nb: Hvor mange mottakere kan de sende e-poster til samtidig? Du vil kanskje ønske å begrense dette for å unngå store masseutsendelser av epost.

en: How many times has theis recurring contribution failed?
nb: Hvor mange ganger har denne gjentagende gaven feilet?

en: How this mail account will be used. Only one box may be used for bounce processing. It will also be used as the envelope email when sending mass mailings.
nb: Hvordan denne kontoen vil bli brukt. Bare en postkasse kan brukes for håndtering av avviste. Den vil også bli brukt som konvolutt-e-post når det sendes massemail.

en: Hungarian
nb: Ungarsk

en: I am contributing on behalf of an organization.
nb: Jeg gir på vegne av en organisasjon.

en: I can't create new databases and the database '%1' doesn't exist.
nb: Jeg kan ikke opprette nye databaser og database '%1' eksisterer ikke.

en: I can't tell what webserver you are running
nb: Jeg kan ikke se hvilken nettserver du bruker

en: I pledge to contribute this amount every
nb: Jeg avtaler å gi dette beløpet hver

en: I pledge to contribute this amount every %1 %2s for %3 installments.
nb: Jeg avtaler å gi dette beløp hver %1 %2s med %3 terminer.

en: I pledge to contribute this amount every %2 for %3 installments.
nb: Jeg avtaler å gi dette beløp hver %2 med %3 terminer.

en: I want this membership to be renewed automatically every %1 %2(s).
nb: Jeg ønsker dette medlemskapet automatisk fornyet hver %1 %2.

en: I want to
nb: Jeg ønsker å

en: I want to make a one-time contribution
nb: Jeg vil gi en engangsgave

en: I will send payment by check
nb: Jeg vil sende betaling med sjekk

en: ICalendar Downloads and Feeds
nb: ICalendar nedlastinger og feeds

en: IM Location
nb: IM-plassering (Instant Messenger)

en: IM Location Type
nb: IM (Instant Messenger) stedstype

en: IM Provider
nb: IM Leverandør

en: IM Screen Name
nb: IM-skjerm navn

en: IM Type
nb: IM-type (Instant Messenger)

en: IMPORTANT
nb: VIKTIG

en: IMPORTANT: Replacements are case-sensitive whether 'Exact Match' is checked or not.
nb: VIKTIG: Erstatninger skiller mellom små og STORE bokstaver uavhengig av om "Nøyaktig treff" er valgt eller ikke.

en: IMPORTANT: The Drupal permissions for 'access all custom data' and 'profile listings and forms' override and disable specific ACL settings for custom field groups and profiles respectively. Do not enable those Drupal permissions for a Drupal role if you want to use CiviCRM ACL's to control access.
nb: VIKTIG: Drupal tillatelsene for "tilgang til alle tilpassede data" og "profillister og skjemaer" overkjører og deaktiverer spesifikke tilgangskontrollisteinnstillinger for respektivt tilpassede feltgrupper og profiler. Ikke aktiver disse Drupaltillatelsene for en drupalrolle du ønsker skal benytte CiviCRMs tilgangskontrolliste for kontroll av tilgang.

en: IMPORTANT: This page does NOT control credit card/payment method choices for sites and/or contributors using the PayPal Express service (e.g. where billing information is collected on the Payment Processor's website).
nb: VIKTIG: Denne siden kontroller IKKE valg for kredittkort/betalingsmetode for sider og/eller givere som bruker tjenesten PayPal Express (dvs. hvor fakturainformasjon blir samlet inn på betalingstilbyderens nettside).

en: Icelandic
nb: Islandsk

en: If "Also include" or "Limit to" are selected, you must specify at least one %1
nb: Hvis "også inkluder" eller "begrens til" er valgt, må du spesifisere minst en %1

en: If CiviCRM's membership end-date is different from when the payment processor will next collect a payment, various problems can occur. Members may experience a gap in their membership, and the renewal date may get changed from what is manually entered. Use care when modifying the End Date value, and check the associated recurring payment in your payment processor system so they always match.
nb: Hvis CiviCRMs sluttdato for medlemskap er forskjelige fra når betalingsformidleren vil hente neste betalingen, så kan forskjellige problemer oppstå. Medlemmer kan opplever et gap i medlemskapet, og fornyelsesdatoen kan endres fra den som manuelt ble skrevet inn. Vær forsiktig når du endrer verdien for sluttdato, og velg den tilknyttede gjentagende betalingen i betalingsformidlerens system, slik at de alltid samsvarer.

en: If a contact in the import file appears to be a duplicate of an existing CiviCRM contact...
nb: Hvis en kontakt i importfilen ser ut til å være en dublett av en eksisterende CiviCRM-kontakt...

en: If a membership type is selected, a membership will be created or renewed when users select this option. Leave this blank if you are using this for non-membership options (e.g. magazine subscription).
nb: Hvis en medlemskapstype er valgt, så vil et medlemskap bli opprettet eller fornyet når bruker velger dette valget. La dette stå tomt hvis du bruker det for ikke-medlemskapsvalg (f.eks. abonnement på blad/magasin).

en: If a payment is due now, you can record <a href='%1'>a check, EFT, or cash payment for this pledge</a> OR <a href='%2'>submit a credit card payment</a>.
nb: Hvis en betaling forfaller nå, så kan du angi <a href='%1'>en sjekk, bankoverføring, kontant eller en annen form for betaling for denne lovnaden</a> ELLER <a href='%2'>betale med kreditkort</a>.

en: If a payment is due now, you can record <a href='%1'>a check, EFT, or cash payment for this pledge</a>.
nb: Hvis en betaling forfaller nå, så kan du angi <a href='%1'>en sjekk, bankoverføring, kontant eller en annen form for betaling for denne lovnaden</a>.

en: If all records in the file belong to the same subtype, then select that subtype from the "Subtype" field. All records will be automatically assigned to that subtype. In this case you do NOT need to include a Subtype column in the file.
nb: Hvis alle poster i filen tilhører samme undertype, velg så den undertypen fra "undertype"-feltet. Alle poster vil automatisk bli tilknyttet til den undertypen. I dette tilfelle, trenger du IKKE å inkludere en kolonne for undertype i filen.

en: If checked, an administrator will need to approve new personal campaign pages before they are available to the public. We recommend using the "Notify Email" feature if you are requiring approval to ensure that the appropriate staff person is informed when a new Personal Campaign page is 'Waiting Review'.
nb: Hvis avkrysset, så kreves det at en administrator må godkjenne nye personlige kampanjesider før de blir tilgjengelige for offentligheten. Vi anbefaler bruk av funksjonen "E-post-påminnelser" hvis du krever godkjennelse, for å sikre at rett person i staben blir informert når en ny personlig kampanjeside venter på godkjenning.

en: If checked, user must signup for one of the displayed membership options before continuing.
nb: Dersom avmerket, må brukere registrere seg for et av de viste medlemskapsalternativene før de kan fortsette.

en: If checked, users can view but not edit this field.
nb: Hvis valgt, så kan brukere se, men ikke redigere dette feltet.

en: If enabled, CiviCRM sends PDF receipt as an attachment during event signup or online contribution.
nb: Hvis aktivert, så sender CiviCRM PDF-kvitteringer som et vedlegg ved arrangementspåmedling eller online gave.

en: If enabled, a Map link is included on the profile listings rows and detail screens for any contacts whose records include sufficient location data for your mapping provider.
nb: Hvis aktivert, så er en kartlink inkludert i radene ved profilvisning, og detaljsider for alle kontakter, hvor posten deres inneholder tilstrekkelig stedsdata for din karttilbyder.

en: If import files are NOT encoded as UTF-8, specify an alternate character encoding for these files. The default of <strong>Windows-1252</strong> will work for Excel-created .CSV files on many computers.
nb: Hvis importfilene IKKE er kodet som UTF-8, må du angi et alternativt tegnsett for disse filene. Standarden til <strong>Windows-1252</strong> vil virke for Excel-skapte .CSV-filer på mange datamaskiner.

en: If individual contacts are separately modified, added, or removed, then the final list may change.
nb: Hvis individuelle kontakter blir separat endret, lagt til eller fjernet, kan den endelige listen endre seg.

en: If reserved, only users with 'administer reserved groups' permission can disable, delete, or change settings for this group. The reserved flag does NOT affect users ability to add or remove contacts from a group.
nb: Hvis reservert, så kan kun brukere med rettighet for 'administrer reserverte grupper' deaktivere, slette eller endre innstillinger for denne gruppen. Reservert-flagget påvirker IKKE brukeres mulighet for å legge til eller fjerne kontakter fra en gruppe.

en: If reserved, only users with 'administer reserved reports' permission can modify this report instance.
nb: Hvis reservert, bare brukere med 'administrer reserverte rapporter'-rettigheter kan tilpasse denne rapporteksemplar.

en: If set, new contacts that are created when signing a petition are assigned a tag of this name.
nb: Hvis angitt, så vil nye kontakter som blir opprettet under en underskriftskampanje, få tildelt en merkelapp med dette navnet.

en: If space becomes available you will receive an email with a link to a web page where you can complete your registration.
nb: Hvis det blir en plass ledig, så vil du motta en e-post med en link til en nettside, hvor du kan fullføre registreringen.

en: If the 'Email Verification' option is enabled, users will receive a welcome email from Drupal with login information. Otherwise they will select a Password inline, and if administrator approval is not required they will be automatically logged in as soon as the transaction is completed.
nb: Hvis valget for 'e-postverifikasjon' er aktivert, så vil brukere motta en velkomsmail fra Drupal med innloggingsinformasjon. Ellers må de velge et passord, og hvis administratorgodkjenning ikke er påkrevd, så vil de automatisk bli logget på så fort transaksjonen er gjennomført.

en: If the form is submitted with errors (i.e. required field not completed...) - the default behavior is to display the errors within the 'built-in' profile form. You can override this behavior - specifying your own error page - by adding a hidden <strong>errorURL</strong> input field.
nb: Hvis skjemaet er innsendt med feil (f.eks. påkrevde felt ikke er utfylt...) - standardatferden er å vise feil innenfor det innebygde profilskjemaet. Du kan overstyre denne atferden - og angi din egen feilside - ved å legge til et skjult <strong>feil-URL</strong> inputskjema.

en: If the page 'Separate Membership Payment' is NOT enabled AND the Contribution Amount is enabled so that user's can opt to give more than the minimum membership fee - then the display looks like this:
nb: Dersom siden "Separat medlemsavgiftsbetaling" IKKE er aktivert OG gavebeløp er aktivert slik at brukere kan velge å gi mer enn minimum medlemsprisen, vil skjermbildet se ut som dette:

en: If the page is configured with 'Separate Membership Payment' enabled - then just the fee amount is displayed:
nb: Dersom siden er konfigurert med "Separat medlemsavgiftsbetaling" aktivert, vil kun prisen vises:

en: If the web page you are pasting the snippet code to is hosted in a different domain from your CiviCRM site, you may NOT be able to include Country and State fields in the form (the script which dynamically loads the states based on selected country may not be able to execute across domains).
nb: Hvis nettsiden som du limer kodebiten inn i, er hostet i et annet domene enn CiviCRM-siden din, så kan du kanskje IKKE være i stand til å inkludere felter for land og stater i skjemaet (skriptet som dynamisk laster stater, basert på valgte land, kan muligens ikke utføres på tvers av domener).

en: If they are included in a report as a display column, only the first set of values are shown.
nb: Hvis de er inkludert i en rapport som en visningskolonne, så vises bare første settet av verdier.

en: If this campaign has specific start and end dates, embedded widgets will display the link to your Home Page instead of the Contribute button once the campaign is over.
nb: Hvis denne aksjonen har spesifikke start- og sluttdatoer, så vil innebygde småprogrammer vise linken til din hjemmeside i stedet for 'Gi'-knappen, når aksjonen er slutt.

en: If this group is used in CiviCRM profiles, those fields will be reset.
nb: Hvis denne gruppen er brukt i CiviCRM-profiler, så vil disse feltene bli nullstilt.

en: If this is NOT what you want to do, you can check "Discounts by Signup Date" again.
nb: Hvis dette IKKE er hva du ønsker å gjøre, så kan du igjen velge 'Rabatter etter påmeldingsdato'.

en: If this is a paid event and you want users to be able to register and pay online, select a payment processor to use.
nb: Hvis dette er et betalingsarrangement og du ønsker at brukere skal ha mulighet til å registrere og betale online, så velg en betalingstilbyder å bruke.

en: If this option is NOT checked and you include a Contribution Amount section, then a single transaction is processed for their contribution amount which must at least cover the selected membership fee.
nb: Dersom dette alternativet IKKE er merket av, og du inkluderer en gavebeløpsseksjon, vil en enkelt transaksjon prosesseres for deres gavebeløp som minimum må dekke den valgte medlemsprisen.

en: If this option is checked, a "thermometer" showing progress toward your goal will be included on the page.
nb: Hvis dette valget er avkrysset, så vil det på siden din vise et "termometer" som viser framgangen mot målet ditt.

en: If this option is checked, an "honor roll" will be displayed with the names (or nicknames) of the people who donated through your fundraising page. (Donors will have the option to remain anonymous. Their names will NOT be listed.)
nb: Hvis dette  er valgt, så vil en "hedersliste" bli vist med navnene (eller kallenavnene) på de personene som gav gjennom innsamlingssiden din. (Givere vil få mulighet for å være anonyme. Deres navn vil IKKE bli vist.)

en: If this option is checked, an "honor roll" will be displayed with the names (or nicknames) of the people who supported you. (Donors will have the option to remain anonymous. Their names will NOT be listed.)
nb: hvis dette er valgt, vil en "hedersliste" bli vist med navnene (eller kallenavnene) på de som har støttet kampanjen din. (Givere vil ha muligheten til å være anonym. Da vil navnet deres IKKE vises.)

en: If this option is checked, you will receive an email notification when people contribute to your campaign.
nb: Hvis dette valget er valgt, så vil du motta en epostmelding når folk gir til kampanjen din.

en: If this recurring payment uses a processor which has support for integrated cancellation, click "Cancel" on this form, and use the "Cancel Auto-renew Subscription" action (click "more" in the membership listing row).
nb: Hvis denne gjentagende betalingen bruker en formidler som har støtte for integrert kansellering, klikk "Avbryt" på dette skjemaet, og bruk heller handlingen "Kanseller auto-fornyelse abonnement" (se "mer" i medlemskapsoversikten).

en: If this relationship has start and/or end dates, specify them here.
nb: Hvis denne relasjonen har start og/eller sluttdatoer, angi dem her.

en: If you allow users to select a Participant Status by including that field on a profile - only statuses with 'Public' visibility are listed.
nb: Hvis du tillatter brukere å velge deltakerstatus ved å inkludere det feltet på en profil- vil bare statuser med 'offentlig' synlighet bli listet.

en: If you are INSERTING new membership records, you will need to include a column in your data file containing the values used to link the membership to an existing contact. You can use the 'Internal Contact ID', an 'External Identifier' (if you are using those in your contact records), OR the property defined in your Unsupervised Duplicate Matching rule (which is Email Address by default).
nb: Hvis du SETTER INN nye medlemsskapsoppføringer, så må du inkludere en kolonne i datafilen din, som inneholder verdier som kan knytte medlemskapet til en ekisterende kontakt. Du kan bruke "intern-kontakt-ID", et "ekstern-ID" (hvis du bruker det på de kontaktoppføringer), ELLER den egenskapen du har definert i dine Uovervåkete duplikatregler (som er epost-adresse som standard).

en: If you are UPDATING existing memberships, you will need to include a column containing the unique CiviCRM-assigned membership ID to match to the existing membership records.
nb: Hvis du OPPDATERER eksisterende medlemskap, så trenger du å inkludere en kolonne som inneholder det unike medlemskap-ID gitt av CiviCRM, for å samsvare med de eksisterende medlemskapsoppføringene.

en: If you are UPDATING existing participants, you will need to include a column containing the unique CiviCRM-assigned participant ID to match to the existing participant record.
nb: Hvis du oppdaterer eksisterende deltagere, trenger du å ha med en kolonne som inneholder den unike CiviCRM-tildelte deltager-IDen for å koble til eksisterende deltageroppføring.

en: If you are accepting offline payment from this participant, check <strong>Record Payment</strong>. You will be able to fill in the payment information, and optionally send a receipt.
nb: Hvis du tar i mot offline betaling fra denne deltageren, velg <strong>Registrer betaling</strong>. Du vil få muligheten til å fylle inn betalingsinformasjonen, og valgfritt sende en kvittering.

en: If you are moving participants from "On waitlist" to "Pending from waitlist" status, make sure there are available spaces for the event. An email with a link to confirm their registration will be automatically sent. However, they will only be allowed to complete their registration if the event is not full (e.g. the number of registered participants is less than the maximum number of participants configured for the event).
nb: Hvis du flytter deltakere fra "På venteliste" til "Avventende fra venteliste"-status, pass på at det er ledige plasser på arrangementet. En e-post med en link for å bekrefte registreringen deres, vil automatisk bli sendt. Imidlertid vil de bare få lov til å fullføre registreringen sin, hvis arrangementet ikke er fullt (dvs. antall registrerte deltakere er mindre enn det maksimale antall deltagere konfigurert for arrangementet).

en: If you are planning on using this field in front-end profile, event registration or contribution forms, you should 'Limit List to Group' or configure an 'Advanced Filter'  (so that you do not unintentionally expose your entire set of contacts). Users must have either 'access contact reference fields' OR 'access CiviCRM' permission in order to use contact reference autocomplete fields. You can assign 'access contact reference fields' to the anonymous role if you want un-authenticated visitors to use this field. Use <a href='%1'>Search Preferences - Contact Reference Options</a> to control the fields included in the search results.
nb: Hvis du planlegger å bruke dette feltet i front-end-profiler, arrangementsregistrering eller gaveskjemaer, så bør du 'Begrense liste til gruppe', eller konfigurere et 'avansert filter' (slik at du ikke utilsiktet blottlegger alle kontaktene dine). Brukere må enten ha 'tilgang til kontaktreferansefelter' ELLER 'tilgang CiviCRM'-rettigheter, for å bruke autofullfør-felter for kontaktreferanser. Du kan tildele 'tilgang til kontaktreferansefelter' til den anonyme rolle hvis du ønsker uautoriserte besøkende til å bruke dette feltet. Bruk <a href='%1'>Søkepreferanser - Kontaktreferansevalg</a> for å kontrollere feltene inkludert i søkeresultatene.

en: If you are searching by activity name, check your spelling or use fewer letters.
nb: Dersom du søker på aktivitetsnavn, kontroller at du har stavet riktig, eller benytt færre tegn.

en: If you are searching by pledger name, check your spelling or use fewer letters.
nb: Hvis du søker etter navnet til den som har lovet, sjekk stavingen eller bruk færre bokstaver.

en: If you are searching within a date  range, try a wider range of values.
nb: Hvis du søker i et datointervall, prøv å utvide intervallet.

en: If you are searching within a date or amount range, try a wider range of values.
nb: Hvis du søker innenfor dato- eller beløpsintervall, forsøk å søke innenfor et større intervall.

en: If you are using mail-merge tokens, check that they have been replaced with expected values.
nb: Hvis du bruker brevflettede plassholdere, kontroller at de har blitt fylt med de forventede verdier.

en: If you are using the CiviMail component to send mailings to contacts, this field provides additional control over which email address is used. By default, CiviMail sends mail to each contact's preferred email address. If the contact has multiple locations, then the preferred email of the primary location is used. However, if the contact prefers to have CiviMail ('bulk') mailings set to an alternate email address - check the 'Use for Bulk Mailings' box next to that email address.
nb: Hvis du bruker CiviMail-komponenten til å sende e-postutsendelser til kontakter, så gir dette feltet ytterligere kontroll over hvilken e-postadresse som brukes. Som standard så sender CiviMail e-post itl hver kontakt sin foretrukne e-postadresse. Hvis kontakten har flere lokasjoner, så brukes den foretrukne e-posten til den primære lokasjonen. Imidlertid, hvis kontakten foretrekker å ha CiviMail ('bulk') e-postusendelser til en annen e-postadresse - så kryss av for 'Bruk massemailutsendelser" ved siden av den e-postadressen.

en: If you are using the profile as a contact signup and editing form - this option controls what happens if the data matches an existing contact record. Using this option user can update the matching record or create a duplicate record or otherwise he will get a 'duplicate record' warning, and their input will not be saved. Contact matching is based on your configured 'Strict' rule for identifying duplicate contacts.
nb: Hvis du bruker profilen til skjemaer for kontaktpåmelding og redigering - så vil dette valget kontrollere hva som skjer hvis dataen samsvarer med en eksisterende kontaktpost. Ved bruk av dette valget kan brukeren oppdatere den samsvarende posten, eller opprette en dublettpost ellerså vil han få en advarsel om 'dublettpost', og brukerens input vil ikke bli lagret. Samsvaring av kontakter baseres på din konfigurerte 'strenge' regel for identifisering av dublettkontakter.

en: If you are using this profile as a contact signup form, using it in an online contribution page OR an event registration page, anonymous users will be given the option to create a %1 User Account as part of completing the form.
nb: Hvis du bruker denne profilen til et skjema for kontaktpåmelding, på en online gaveside ELLER på en arrangementsregistreringsside, vil anonyme brukere få valget om å opprette en %1 brukerkonto som en del av det å fullføre skjemaet.

en: If you are using this profile as a contact signup or edit form, and want to redirect the user to a static URL after they've submitted the form, you can also use contact tokens in URL - enter the complete URL here. If this field is left blank, the built-in Profile form will be redisplayed with a generic status message - 'Your contact information has been saved.'
nb: Hvis du bruker denne profilen som et skjema for kontaktpåmelding og redigering, og ønsker å videresende brukeren til en statisk URL etter at de har sendt inn skjemaet, så kan du også bruke kontaktplassholdere i URL-en - angi den komplette URL-en her. Hvis dette feltet er tomt, så vil det innebygde profilskjemaet bli vist på nytt med en generisk statusmelding - 'Din kontaktinformasjon har blitt lagret.'

en: If you are using this profile as a contact signup or edit form, and want to redirect the user to a static URL if they click the Cancel button - enter the complete URL here. If this field is left blank, the built-in Profile form will be redisplayed.
nb: Hvis du bruker denne profilen for skjema for kontaktpåmelding eller redigering, og ønsker å videresende brukeren til en statisk URL hvis de klikker Kanseller-knappen - angi den komplette URL-en her. Hvis dette feltet er tomt, så vil det innebygde profilskjemaet bli vist på nytt.

en: If you are using this profile as a search form, you can choose to include proximity searching. When enabled, a proximity search block will be added to the search criteria. This block will contain fields to set the proximity start address, and a field to set a 'Radius' (distance from that address).
nb: Hvis du bruker denne profilen som et søkeskjema, så kan du velge å inkludere nærhetssøk. Når aktivert, en blokk for nærhetssøk vil bli lagt til søkekriteriene. Denne blokken vil inneholder felter for å angi startadresse for nærhet, og et felt til å angi 'radius' (avstand fra den adressen).

en: If you create only an <strong>HTML</strong> version, CiviMail will automatically create a <strong>TEXT</strong> version for your recipients who have chosen NOT to receive HTML email.
nb: Hvis du bare oppretter en <strong>HTML</strong> versjon, vil CiviMail automatisk opprette en <strong>TEXT</strong> versjon for de av dine mottakere som har valgt å ikke motta HTML e-post.

en: If you disable the profile - it will be removed from these forms and/or modules. Do you want to continue?
nb: Dersom du deaktiverer profilen vil den bli fjernet fra disse skjemaene og/eller modulene. Ønsker du å fortsette?

en: If you disable this contributions will be processed immediately after submitting the contribution form.
nb: Hvis du deaktiverer dette, så vil gaver bli behandlet straks etter innsendelse av gaveskjemaet.

en: If you do not see the "Cancel Auto-renew Subscription" action, you will need to cancel the associated Recurring Contribution record from the Contributions tab. <strong>In this case you must also manually cancel the recurring payment from the payment processor website</strong>.
nb: Hvis du ikke ser "Kanseller auto-fornyelse abonnoment"-handlingen, blir du nødt til å kansellere den tilknyttede gjentagende gaveregistreringen fra gavefliken. <strong>I dette tilfellet må du manuelt kansellere den gjentagende betalingen fra nettsiden til betalingsformidleren</strong>.

en: If you do not want this option to increment the participant count for the event you can still restrict how many times this particular option can be chosen.  Leave this field empty and enter a value in the adjacent Max Participants box.  For example, if you leave this empty and set the adjacent Max Participant = 20, only 20 registrants can choose this option before it becomes unavailable to online registrants.
nb: Hvis du ikke ønsker denne muligheten for å øke deltakerantallet for arrangementet, så kan du fortsatt begrense hvor mange timer dette bestemte valget kan bli valgt. La dette feltet være tomt, og angi en verdi i den tilstøtende boksen for 'Max deltagere'. For eksempel, hvis du lar dette være tomt, og setter den tilstøtende 'Max deltagere'= 20, så kan kun 20 personer registrere seg med dette valget, før det blir utilgjengelig for online-registrering.

en: If you enter a payment which is different than the scheduled amount, choose one of these options:
nb: Hvis du fyller inn en betaling som er forskjellig fra det planlagte beløp, så velg en av disse valgmulighetene:

en: If you enter an amount which is different than the current scheduled amount, choose one of these options:
nb: Hvis du skriver et beløp som er forskjellig fra det gjeldende planlagte beløp, velg et av disse valgene:

en: If you have chosen to <strong>Allow Other Amounts</strong>, you can use the fields above to control minimum and/or maximum acceptable values (e.g. don't allow contribution amounts less than %1).
nb: Hvis du har valgt å <strong>tillate andre beløp</strong>, så kan du bruke feltene ovenfor til å kontrollere minimums- og /eller maksimumsverdier  (f.eks. ikke tillat gavebeløp mindre enn %1).

en: If you have questions please contact us at %1
nb: Hvis du har spørsmål, vennligst kontakt oss på %1

en: If you have questions please contact us at %1.
nb: Har du spørsmål, vennligst kontakt oss på %1.

en: If you have sent other Mass SMS - you can additionally Include (or Exclude) contacts who received those Mass SMS. CiviCRM will eliminate any duplications so that contacts who are in an Included Group AND were recipients of an Included Mailing will only be sent one copy of this SMS.
nb: Hvis du har sendt andre masse-SMS-er - så kan du ytterligere inkludere (eller ekskludere) kontakter som mottok de masse-SMS-ene. CiviCRM vil fjerne alle dubletter, slik at kontakter som er i en inkludert gruppe OG var mottakere av en inkludert utsendelse, bare vil få tilsendt et eksemplar av denne SMS-en.

en: If you have sent other Mass SMS - you can additionally Include (or Exclude) contacts who received those SMS. CiviCRM will eliminate any duplications so that contacts who are in an Included Group AND were recipients of an Included Mailing will only be sent one copy of this Mass SMS.
nb: Hvis du har sendt andre masse-SMS-er - så kan du ytterligere inkludere (eller ekskludere) kontakter som mottok de SMS-ene. CiviCRM vil fjerne alle dubletter, slik at kontakter som er i en inkludert gruppe OG var mottakere av en inkludert utsendelse, bare vil få tilsendt et eksemplar av denne masse-SMS-en.

en: If you haven't already configured custom fields and a profile for this, you can save this screen without selecting a Profile, complete the steps below and then return to <strong>Manage Events</strong> and select your new profile.
nb: Hvis du ikke allerede har konfigurert tilpassede felter og en profil for dette, så kan du lagre denne siden uten å velge en profil, fullføre stegene under og deretter gå tilbake til <strong>Administrer arrangementer</strong> og velg din nye profil.

en: If you haven't received an email from us, check your spam folder, it might have been wrongly classified.
nb: Hvis du ikke har mottatt en e-post innen få minutter, vær så vennlig å sjekk i spam-mappen din, e-posten kan ha blitt klassifisert feil.

en: If you haven't received an email within a few minutes, please check your spam folder.
nb: Hvis du ikke har mottatt en e-post innen få minutter, vær så vennlig å sjekk i spam-mappen din.

en: If you know in advance the number of transactions in this batch, you may specify it now.
nb: Hvis du vet på forhånd antall transaksjoner i denne bunken, så kan du angi den nå.

en: If you know in advance the total amount in this batch, you may specify it now.
nb: Hvis du på forhånd vet totalsummen i denne bunken, så kan du angi det nå.

en: If you need additional options - you can add them after you Save your current entries.
nb: hvis du trenger ytterligere valg - så kan du legge dem til etter at du lagrer dine nåværende oppføringer.

en: If you need to include a special message for this member, enter it here. Otherwise, the confirmation email will include the standard receipt message configured under System Message Templates.
nb: Dersom du trenger å inkludere en spesiell melding for dette medlemmet, skriv den inn her. Ellers vil bekreftelsesepost inkludere standard kvitteringsmelding konfigurert under Systemmeldingsmaler.

en: If you need to make a dashlet NOT available, AND remove it from existing user dashboards - you can do that from the 'Configure' screen on your dashboard. Click the 'x' on the right side of the dashlet's icon.
nb: Dersom du vil sette et skrivebordselement <em>utilgjengelig</em> for brukerne, OG du ønsker å fjerne det fra eksisterende brukerskrivebord, kan du gjøre dette fra 'Konfigurer'-skjermen på skrivebordet ditt. Trykk 'x' på høyre side av skrivebordselementets ikon.

en: If you no longer want to use this price set, click the contribution page title below, and modify the Amounts or Membership tab configuration.
nb: Hvis du ikke lenger ønsker å bruke dette prissettet, klikk gavesidens tittel under, og endre beløp eller fanekonfigurasjonene for medlemskap.

en: If you no longer want to use this price set, click the event title below, and modify the fees for that event.
nb: Hvis du ikke lenger ønsker å bruke dette prissettet, klikk arrangementstittelen under, og tilpass prisene for det arrangementet.

en: If you plan on using this price set for membership signup and renewal, you can not also use it for Events or Contributions. However, a membership price set may include additional fields for non-membership options that require an additional fee (e.g. magazine subscription).
nb: Hvis du planlegger å bruke prissett for medlemskapspåmelding og fornyelse, så kan du ikke også bruke det for arrangement eller gaver. Imidlertid, et prissett for medlemskap kan inneholde ytterligere felter for ikke-medlemsvalg som krever en ytterligere pris (f.eks. abbonement på blad/magasin)

en: If you select a default online contribution page for self-service membership renewals, a "renew" link pointing to that page will be displayed on the Contact Dashboard for memberships which were entered offline. You will need to ensure that the membership block for the selected online contribution page includes any currently available memberships.
nb: Hvis du velger en standard gaveside for selvbetjent medlemskapsfornyelse, en "forny"-link som viser til den siden, bli vist i kontaktskrivebordet for medlemsskap som ble angitt offline. Du trenger å forsikre deg om at medlemsskapsblokken for den valge online gavesiden inkluderer alle medlemskap som for øyeblikket er tilgjengelige.

en: If you select a membership type, a membership will be created or renewed when users select this option. Leave this column blank for non-membership options (e.g. magazine subscription).
nb: Hvis du velger en medlemskapstype, så vil et medlemskap bli opprettet eller fornyet når brukere velger det valget. La denne kolonnen være tom for ikke-medlemskapsvalg (f.eks. abonnement på blad/magasin).

en: If you select multiple privacy options, your choices are combined with OR statements by default. EXAMPLE: If you select 'Do not phone' and 'Do not email', results will include contacts who have either or both preferences. If you want to return only contacts with both preferences, select the AND operator.
nb: Hvis du velger flere personverninnstillinger, så vil valgene som standard bli kombinert som ELLER-setninger. EKSEMPEL: Hvis du velger 'Ikke ring' og 'Ikke send e-post', så vil resultatene inkludere kontakter som har enten en av, eller begge preferansene. Hvis du ønsker kun å finne kontakter med begge preferansene, velg OG-operatoren.

en: If you skip this participant there will be enough spaces in the event for your group (you will not be wait listed).
nb: Hvis du dropper denne deltageren, så vil det være nok plasser i arrangementet for gruppen din (du vil ikke bli satt på venteliste).

en: If you skip this participant there will be enough spaces in the event for your group (you will not be wait listed). Please go back to the main registration page and reduce the number of additional people. You will also need to complete payment information.
nb: Hvis du dropper denne deltageren, så vil det være nok plasser i arrangementet for gruppen din (du vil ikke bli satt på venteliste). Vennligst gå tilbake til hovedsiden for registrering, og reduser antallet ekstra personer. Du trenger også å fullføre betalingsinformasjon.

en: If you skip this participant there will be enough spaces in the event for your group (you will not be wait listed). Registration for this event requires approval. You will receive an email once your registration has been reviewed.
nb: Hvis du dropper denne deltageren, så vil det være nok plasser i arrangementet for gruppen din (du vil ikke bli satt på venteliste). Registrering for dette arrangementet krever godkjenning. Du vil motta en e-post når registreringen din har blitt gjennomsett.

en: If you think you may be importing additional data from the same data source, check 'Save this field mapping' at the bottom of the page before continuing. The saved mapping can then be easily reused the next time data is imported.
nb: Dersom du tror du kan komme til å importere ytterligere data fra samme datakilde, huk av &laquo;Lagre denne feltavbildingen&raquo; på bunnen av siden før du går videre. Den lagrede feltavbildningen kan så enkelt brukes på nytt neste gang data skal importeres.

en: If you uncheck "Discounts by Signup Date" and Save this form, any existing discount sets will be deleted.
nb: Hvis du krysser bort 'Rabatter etter påmeldingsdato', og lagrer dette skjemaet, så vil alle eksisterende rabatter bli slettet.

en: If you want Administrator of your organization to receive each PCP Notification receipt, enter one or more email addresses here. Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org) First Email will be sent to PCP user for support.
nb: Hvis du vil at din organisasjons administrator skal motta hver melding om personlige kampanjesider, skriv inn en eller flere e-post-adresser her. Flere e-post-adresser må skilles med komma (f.eks. jane@example.org, paula@example.org) Første e-post vil bli sendt til brukeren av den personlige kampanjesiden for support.

en: If you want collect additional information during event registration, you will need to configure one or more CiviCRM Profiles - which are collections of standard or custom fields. For event registration, you often want to collect an email address and / or participants' first and last names. You may also need to collect additional information specific to a person's <strong>participation</strong> in an Event. Examples include meal and/or volunteer preferences.
nb: Hvis du ønsker å samle inn ytterligere informasjon under arrangementsregistreringen, så trenger du å konfigurere en eller flere CiviCRM-profiler - som er samlinger av standard eller tilpassede felter. For arrangementsregistrering, så ønsker du ofte å samle inn en e-postadresse og / eller deltageres fornavn og etternavn. Du kan også trenge å samle inn ytterligere informasjon spesifikt for en persons <strong>deltagelse</strong> i et arrangement. Eksempler inkluderer måltid og/eller preferanser som frivillig.

en: If you want content displayed at the bottom of the contribution page, enter it here.
nb: Hvis du vil ha innhold vist nederst på gavesiden, så skriv det inn her.

en: If you want member(s) of your organization to receive a BLIND carbon copy of each emailed receipt, enter one or more email addresses here. Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org).
nb: Hvis du vil at medlemmer(ansatte) i din organisasjon skal motta en BLIND-kopi (Bcc) av hver e-post-kvittering, så skriv inn en eller flere e-post-adresser her. Flere e-post-adresser må adskilles av kommaer (f.eks. jane@example.org, paula@example.org).

en: If you want member(s) of your organization to receive a carbon copy of each emailed receipt, enter one or more email addresses here. Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org).
nb: Hvis du vil at medlemmer(ansatte) i din organisasjon skal motta en kopi (Cc) av hver e-post-kvittering, så skriv inn en eller flere e-post-adresser her. Flere e-post-adresser må adskilles av kommaer (f.eks. jane@example.org, paula@example.org).

en: If you want member(s) of your organization to receive a notification email whenever this Profile form is used to enter or update contact information, enter one or more email addresses here. Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org). The first email address listed will be used as the FROM address in the notifications.
nb: Hvis du ønsker at medlemmer av din organisasjon skal motta en e-post hver gang dette profilskjemaet brukes for å angi eller oppdatere kontaktinformasjon, angi en eller flere e-postadresser her. Flere e-postadresser må skilles med et komma (f.eks. jane@example.org, paula@example.org) Den første e-postadressen angitt, vil bli brukt som FRA-adresse i meldingene.

en: If you want to FIND (include) contacts with a particular privacy option set, then click the 'Include' radio button.
nb: Hvis du ønsker å FINNE (inkludere) kontakter med en spesiell personverninnstilling angitt, så klikk 'Inkluder'-radioknappen.

en: If you want to allow contributors to specify a person whom they are honoring with their gift, check this box. An optional Honoree section will be included in the form. Honoree information is automatically saved and linked with the contribution record.
nb: Hvis du vil tillate givere til å angi en person som de hedrer med sin gave, så velg denne boks. En valgfri hedersseksjon vil bli inkluderert i skjemaet. Hedersinformasjon blir automatiske lagret og linket til gaveposten.

en: If you want to enable the 'Contribution Amounts section', you need to either 'Allow Other Amounts' and/or enter at least one row in the 'Fixed Contribution Amounts' table.
nb: Hvis du vil aktivere 'gavebeløp-seksjonen', så må du enten aktivere 'Tillat andre beløp' og/eller skrive inn minst en rad i 'Faste gavebeløp'-tabellen.

en: If you want to include the county in your mailing labels, the <strong>County</strong> checkbox must be checked in the Address Editing section on this screen, and county names must be added to the civicrm_county table in your database.
nb: Hvis du ønsker å inkludere region i dine mailetiketter, må boksen <strong>Region</strong> avmerkes under adresseredigeringsseksjonen på denne siden, og regionsnavnene legges til i civicrm_county tabellen i din database.

en: If you want to limit the number of participants who can chose this option, enter that number here. This limit is separate from the maximum number of participants allowed to register for the event (you can set that number from Configure Event > Info and Settings).
nb: Hvis du ønsker å begrense antall deltakere som kan velge denne muligheten, angi det tallet her. Denne grensen er annerledes enn det maksimale antall deltagere tillatt for å registrere seg for dette arrangementet (du kan angi det antallet fra Konfigurer arrangement > Info og innstillinger).

en: If you want to provide a default value for this field, enter it here. For date fields, format is YYYY-MM-DD.
nb: Hvis du ønsker å tilby en standardverdi for dette feltet, skriv det inn her. For datofelter, så er formatet ÅÅÅÅ-MM-DD.

en: If you want to provide an Online Registration page for this event, check the first box below and then complete the fields on this form.
nb: Hvis du ønsker å tilby en online registreringsside for dette arrangementet, velg den første boksen under, og fullfør deretter feltene i dette skjemaet.

en: If you want to provide an Online Registration page for this event, check the first box below and then complete the fields on this form. You can offer online registration for both Paid and Free events. Paid events require that you have configured a <a href="%1">payment processor</a> for your site.
nb: Hvis du ønsker å tilby en online registreringsside for dette arrangementet, velg først boksen under, og fullfør feltene i dette skjemaet. Du kan tilby online registrering for arrangementer både med og uten betaling. Arrangementer med betaling krever at du har konfigurert en <a href="%1">betalingstibyder</a> for siden din.

en: If you want to set a specific limit on the maximum number of records, enter that number. Otherwise leave this field blank.
nb: Hvis du ønsker å angi en spesifikk grense på det maksimale antall poster, skriv inn det nummeret. Hvis ikke, la dette feltet være tomt.

en: If you're sure this record is not a duplicate, click the 'Save Matching Contact' button below.
nb: Dersom du er sikker på at dette ikke er et duplikat klikker du på knappen 'Lagre samsvarende kontakt' nedenfor.

en: If you've stored a unique <strong>External Identifier</strong> for each contact in CiviCRM, you can include that value as a column in your import file. Contributions will then be matched to contributors using their External ID.
nb: Hvis du har lagret en unik <strong>Ekstern identifikator</strong> for hver kontakt i CiviCRM, kan du inkludere denne verdien som en kolonne i din import-fil. Gaver vil deretter bli matchet til giver ved bruk av deres eksterne id.

en: If you've stored a unique <strong>External Identifier</strong> for each contact in CiviCRM, you can include that value as a column in your import file. Memberships will then be matched to contact records using their External ID.
nb: Dersom du har lagret en unik <strong>Ekstern ID</strong> for hver kontakt i CiviCRM, kan du inkludere denne verdien som en kolonne i din importfil. Medlemskap vil så jamføres med kontaktoppføringa ved hjelp av den eksterne ID'en.

en: If you've stored a unique <strong>External Identifier</strong> for each contact in CiviCRM, you can include that value as a column in your import file. Participant data will then be matched to contact records using their External ID. Please note that you must use an "On Duplicate Entries" setting of "Skip" or "No Duplicate Checking" to be able to upload using the External ID field.
nb: Hvis du har lagret en unik <strong>Ekstern identifikator</strong> for hver kontakt i CiviCRM, så kan du inkludere den verdien som en kolonne i importfilen din. Deltagerdata vil så bli samsvart til kontaktposter ved bruk av deres eksterne ID. Vennligst merk at du må bruke en "På dublettinnføringer"-innstilling som "hopp over", eller "Ingen dublettkontroll", for å kunne laste opp ved bruk av et felt for ekstern ID.

en: If your SMTP server requires authentication, enter your Username and Password here.
nb: Dersom SMTP tjeneren din krever autentisering, skriver du inn brukernavn og passord her.

en: If your page is enabled, click <strong>Live Page</strong> to view to the page in <strong>live mode</strong>.
nb: Hvis siden din er aktivert, klikk <strong>Live-side</strong> for å se siden i <strong>live-tilstand</strong>.

en: If your site uses Contact Subtypes, you can assign this set of custom fields to a specific subtype (e.g. 'Student'), OR you can select '- Any -' which makes the fields available to contacts of the parent type (e.g. 'Individual') as well as to any subtypes.
nb: Hvis siden din bruker undertyper for kontakter, så kan du tilknytte dette settet av tilpassede felter til en spesifikk undertype (f.eks. 'Student'), ELLER du kan velge '- Alle -' som gjør feltene tilgjengelige for kontakter av den overordnede typen (f.eks. 'Individ') såvel som alle undertyper.

en: Ignore Mismatch & Process the Batch?
nb: Ignorer manglende samsvar & prosesser bunken?

en: Image Deleted
nb: Bilde slettet

en: Image File Name
nb: Filnavn for bilde

en: Image URL is Required
nb: BildeURL er påkrevd

en: Image Url
nb: Bildeadresse (URL)

en: Image could not be uploaded due to invalid type extension.
nb: Bilde kunne ikke lastes opp på grunn av ugyldig filtype.

en: Images
nb: Bilder

en: Import Activity
nb: Importer aktivitet

en: Import Contact
nb: Importer kontakt

en: Import Contribution
nb: Importer gaver

en: Import Data (row %1)
nb: Importer data (rad %1)

en: Import Data File
nb: Importer datafil

en: Import Field Separator
nb: Importer feltseperator

en: Import File Format
nb: Importer filformat

en: Import Membership
nb: Importer medlemskap

en: Import Options
nb: Import innstillinger

en: Import Participant
nb: Importer deltager

en: Import mode
nb: Importtilstand

en: Import to Groups
nb: Importer til grupper

en: In Date
nb: Inn dato

en: In Honor of
nb: Til heder for

en: In Memory of
nb: Til minne om

en: In Person
nb: Personlig

en: In Progress
nb: I gang

en: In Public Honor Roll?
nb: I offentlig hedersliste?

en: In Support of
nb: Til støtte for

en: In addition to the settings on this screen, there are a number of settings you can add to your sites's settings file (civicrm.settings.php) to provide additional debugging information.
nb: I tilleg til innstillingene i dette skjermbildet, så er det en rekke innstillinger du kan legge til dine sideinnstillingsfil (civicrm.settings.php) for å tilby feilsøkingsinformasjon.

en: In addition, you must include a Primary Email Address field in the profile.
nb: I tillegg, så må du inkludere et felt for primær e-postadresse i profilen.

en: In order for reminders to be sent:
nb: For at påminnelser skal sendes:

en: In order to use this functionality, the installation's database user must have privileges to create triggers (in MySQL 5.0 – and in MySQL 5.1 if binary logging is enabled – this means the SUPER privilege). This install either does not seem to have the required privilege enabled.
nb: For å bruke denne funksjonaliteten, så må installasjonens databasebruker ha privilegier til å opprette "utløsere" (triggers) (i MySQL 5.0 - og i MySQL 5.1 hvis binær loggføring er aktivert - dette betyr SUPER-privilegiet). Denne installasjonen ser heller ikke ut til å ha de nødvendige privilegiene aktivert.

en: In the case of Drupal, this will cause all CiviCRM error messages to appear in the watchdog (assuming you have Drupal's watchdog enabled)
nb: I tilfellet Drupal, så vil dette gjøre at alle CiviCRM feilmeldinger til å vises i vakthunden (forutsatt at du har Drupal's vakthund aktivert)

en: In the form of CCYYMMDD.
nb: I formen YYYYMMDD.

en: In the form of DD (01 - 31).
nb: I formen DD (01 - 31).

en: In the form of MM (01 - 12).
nb: I formen MM (01 - 12).

en: In the form of WW (01 - 53).
nb: I formen UU (01 - 53).

en: In the form of YYYY.
nb: I formen YYYY.

en: In the form of YYYYMM.
nb: I formen YYYYMM.

en: In the process of setting up CiviCRM components or configuring pages and profiles, you might have created test contributions, activities, participants, pledges, etc.
nb: I prosessen med å sette opp CiviCRM-komponentere, eller å konfigurere sider og profiler, så har du kanskje opprettet test-gaver, aktiviteter, deltagere, lovnader, o.l.

en: Inactive Relationships
nb: Inaktive slektskap

en: Inbound Email
nb: Innkommende e-post

en: Inbound Email.
nb: Innkommende e-post.

en: Inches
nb: Tommer

en: Include
nb: Inkluder

en: Include %1 user account information links in search results?
nb: Inkluder %1 brukerkontoinformasjonslenker i søkeresultater?

en: Include / Exclude Search
nb: Inkluder / Ekskluder søk

en: Include Both
nb: Inkluder begge

en: Include Case Activities
nb: Inkluder saksaktiviteter

en: Include Event templates?
nb: Inkludere arrangementsmaler?

en: Include Group(s)
nb: Inkluder gruppe(r)

en: Include ICal Invite to Activity Assignees
nb: Inkluder iCal-invitasjon til aktivitetstilordnet

en: Include Map to Event Location
nb: Inkluder kart til arrangementssted

en: Include Profile
nb: Inkluder profil

en: Include Profiles
nb: Inkluder profiler

en: Include Repeating Events
nb: Inkluder repeterende arrangementer

en: Include Report in Navigation Menu?
nb: Inkluder rapport i navigasjonsmeny?

en: Include Tags on Other Types of Records
nb: Inkluder tagger fra andre type oppføringer

en: Include Template
nb: Inkluder mal

en: Include a Membership Signup section in this Online Contribution page?
nb: Inkluder en medlemsregistreringsseksjon på denne gavesiden?

en: Include a Picture or an Image
nb: Inkludere et bilde eller fotografi

en: Include by Privacy Option(s)
nb: Inkluder etter personverninnstilling(er)

en: Include contacts where
nb: Ta med kontakter hvor

en: Include double-quotes (&quot;) around the name and angle-brackets (&lt; &gt;) around the email address.<br />EXAMPLE: <em>&quot;Client Services&quot; &lt;clientservices@example.org&gt;</em>
nb: Bruk doble anførselstegn (&quot;) rundt navnet og vinkeparentes (&lt; &gt;) rundt e-post adressen.<br />EKSEMPEL: <em>&quot;Klient Tjenester&quot; &lt;klienttjenester@eksempel.no&gt;</em>

en: Include my name and message
nb: Inkluder mitt navn og melding

en: Include participants from all events in the %1 series
nb: Inkluder deltagere fra alle arrangementer i %1-serien

en: Include profile edit links in search results?
nb: Inkluder profilredigeringslenker i søkeresultater?

en: Include reCAPTCHA?
nb: Ta med reCAPTCHA?

en: Include tags used for %1
nb: Inkluder tag brukt for %1

en: Include the data fields used for contact 'matching' based on your configured <strong>Unsupervised Duplicate Matching</strong> rules. For the default duplicate matching rules, you would include a column in each row with the contributors' Email Address.
nb: Inkluder datafelter brukt for kontaktjamføring basert på dine egenkonfigurerte <strong>duplikatjamføringsregler</strong>. For standard dupliseringsregler, vil du inkludere en kolonne i hver rad med giverens e-postadresse.

en: Include these membership types
nb: Inkluder disse medlemskapstypene

en: Include this link to your fundraising page in your emails
nb: Inkluder denne linken til innsamlingssiden i e-postene dine

en: Include:
nb: Inkluder:

en: Included
nb: Inkludert

en: Includes %1 amount of %2
nb: Inkluderer %1 av %2

en: Income
nb: Inntekt

en: Income Count Summary Report
nb: Oppsummeringsrapport over inntektsantall.

en: Income Statistics
nb: Inntektsstatistikk

en: Income and benefits stabilization
nb: Inntekts- og fordels-stabilisering

en: Incomplete Transaction
nb: Uavsluttet transaksjon

en: Incomplete. Click to configure result set.
nb: Ufullstendig. Klokk for å konfigurere resultatsett.

en: Incorrect greeting value id %1, or no default greeting for this contact type and greeting type.
nb: Ukorrekt hilsningsverdi id %1, eller ingen standardhilsen for denne kontakttypen og hilsningstype.

en: Individual
nb: Person

en: Individual Display Name Format
nb: Visningsformat for personnavn

en: Individual Prefix
nb: Individuelt prefiks

en: Individual Sort Name Format
nb: Sorteringsformat for personnavn

en: Individual Suffix
nb: Individuelt suffiks

en: Individual contact prefixes
nb: Individuelle kontakt prefikser

en: Individual contact suffixes
nb: Individuelle kontakt suffikser

en: Indonesian
nb: Indonesisk

en: Info &amp; Settings
nb: Info og innstillinger

en: Info Page Link
nb: Infoside link

en: Info and Settings
nb: Info og innstillinger

en: Inform scheduler about the mailing
nb: Informer planleggeren om utsendelsen

en: Initial Amount Help Text
nb: Opprinnelig beløp hjelpetekst

en: Initial Amount Label
nb: Opprinnelig beløp etikett

en: Initial Date Range
nb: Opprinnelig datointervall

en: Initial Reminder Day
nb: Første påminnelsesdag

en: Initializing...
nb: Laster...

en: Inline
nb: Integrert

en: Input Field Type
nb: Inputfelttype

en: Input file must be in CSV format
nb: Filen må være kommaseparert (.csv)

en: Insert new Membership
nb: Opprett nytt medlemskap

en: Insert new contributions
nb: Sett inn nye gaver

en: Install
nb: Installér

en: Install "%1"?
nb: Installere "%1"?

en: Installation Error
nb: Installeringsfeil

en: Installation Guide
nb: Installasjonsguide

en: Installing CiviCRM...
nb: Installerer CiviCRM...

en: Installment Amount
nb: Terminbeløp

en: Installments
nb: Terminer

en: Installments should be greater than zero.
nb: Antall planlagte innbetalinger må være større enn null.

en: Instance is Reserved
nb: Rapporteksemplar er reservert

en: Instant Messenger
nb: Lynmeldingstjeneste

en: Instant Messenger (IM) screen-names
nb: Instant Messenger (IM) skjermnavn

en: Instructions
nb: Instruksjoner

en: Instructions added to Confirmation and Thank-you pages when the user selects the 'pay later' option (e.g. 'Mail your check to ... within 3 business days.').
nb: Instruksjoner lagt til bekreftelsessider og takkesider når brukere velger 'betal senere'-valget (f.eks. 'Send betalingen din til ... innen 3 arbeidsdager.').

en: Instructions added to Confirmation and Thank-you pages, as well as the confirmation email, when the user selects the 'pay later' option (e.g. 'Mail your check to ... within 3 business days.').
nb: Instruksjoner lagt til bekreftelse og takke-sider, samt e-post-bekreftelsen, når brukeren velger "betal senere" (f. eks. »Send din sjekk til ... innen 3 arbeidsdager.').

en: Instructions for interviewers
nb: Instruksjoner for intervjuerne

en: Insufficient access rights - cannot merge
nb: Utilstrekkelige tilgangsrettigheter - kan ikke flette

en: Integer
nb: Heltall

en: Integrated case management for human service providers
nb: Integrert sakshåndteing for sosialtjenestetilbydere.

en: Intended Recipients
nb: Tilsiktede mottakere

en: Interval
nb: Intervall

en: Interval of Subscription for %1 installment(s)
nb: Intervall av abonnement for %1 terminer.

en: Interview Respondents
nb: Intervju respondenter

en: Interviewed
nb: Intervjuet

en: Interviewer
nb: Intervjuer

en: Interviewer Name
nb: Intervjuers navn

en: Intro Text
nb: Introtekst

en: Introduce the campaign and why you're supporting it. This text will appear at the top of your personal page AND at the top of the main campaign contribution page when people make a contribution through your page.
nb: Introduser aksjonen og forklar hvorfor du støtter den. Denne teksten vil vises på toppen av din personlige side OG i toppen av hovedaksjonens gaveside, når noen gir en gave gjennom siden din.

en: Introduce the campaign and why you're supporting it. This text will appear at the top of your personal page AND at the top of the main contribution or event registration page.
nb: Introduser kampanjen og hvorfor du støtter den. Denne teksten vil komme på toppen av din personlige side OG på toppen av hoved-gavesiden eller hoved-arrangementssiden.

en: Introduce yourself and your role within our organization.
nb: Introduser deg selv og rollen din i organisasjonen vår.

en: Introduction
nb: Introduksjon

en: Introductory Message
nb: Innledende melding

en: Introductory Message - New Memberships
nb: Introduserende melding - Nytt medlem

en: Introductory Message - Renewals
nb: Introduserende melding - Fornyelse av medlemskap

en: Introductory Text
nb: Introduksjonstekst

en: Introductory message / instructions for online event registration page (may include HTML formatting tags).
nb: Introduksjonsmelding / instruksjoner for online arrangementsregistreringsside (kan inkludere HTML-formaterte etiketter).

en: Inuktitut
nb: Inuittisk

en: Invalid Base Directory
nb: Ugyldig basismappe

en: Invalid Base URL
nb: Ugyldig basis-URL

en: Invalid Message template
nb: Ugyldig meldingsmal

en: Invalid Pledge Payment Rows (skipped)
nb: Ugyldige rader med avtalebetaling (hoppet over)

en: Invalid Rows (skipped)
nb: Ugyldige rader (ignorert)

en: Invalid action specified in URL
nb: Ugyldig handling spesifisert i URL

en: Invalid className: %1
nb: Ugyldig className: %1

en: Invalid component ID (%1)
nb: Ugyldig komponentID (%1)

en: Invalid date "%1" (must have form yyyy-mm-dd).
nb: Ugyldig dato "%1" (må være av formatet åååå-mm-dd).

en: Invalid date query "%1" in URL (valid syntax is yyyymm).
nb: Ugyldig datospørring "%1" i url (gyldig syntaks er yyyymm).

en: Invalid default value for country.
nb: Ugyldig standardverdi for land.

en: Invalid entity type
nb: Ugyldig enhetstype

en: Invalid form parameters.
nb: Ugyldige skjemaparametere.

en: Invalid hook invocation
nb: Ugyldig påkalling av 'hook'

en: Invalid parameter was given to _civicrm_member_roles_get_data(). Param: "!1".
nb: Ugyldig parameter ble gitt til _civicrm_member_roles_get_data(). Param: "!1".

en: Invalid relationship type
nb: Ugyldig relasjonstype

en: Invalid token code
nb: Ugyldig kode for plassholder

en: Invalid value passed to delete function.
nb: Ugyldig verdi sendt til slett-funksjonen.

en: Invoice
nb: Faktura

en: Invoice ID
nb: Faktura-ID

en: Invoice ID or Transaction ID or Contribution ID are required to match to the existing contribution records in Update mode.
nb: Faktura-ID eller transaksjons-ID eller gave-ID må matche de eksisterende gaveposter i oppdateringsmodus.

en: Invoice Prefix
nb: Fakturaprefiks

en: Irish
nb: Irsk

en: Is
nb: Er

en: Is Active
nb: Er aktivt

en: Is Active?
nb: Aktiv?

en: Is Automaticaly created
nb: Er automatisk opprettet

en: Is Billing Address
nb: Fakturaadresse

en: Is Billing Email
nb: Er faktura e-post

en: Is Billing Phone
nb: Faktureringstelefonnummer

en: Is Calendar Year
nb: Er kalenderår

en: Is Campaign Active?
nb: Er kampanjen aktiv?

en: Is Credit Card Only?
nb: Kun kredittkort?

en: Is Deceased
nb: Er avdød

en: Is Default Survey
nb: Er standard undersøkelse

en: Is Default?
nb: Er standard?

en: Is Deleted
nb: Er slettet

en: Is Event Public
nb: Er arrangementet offentlig

en: Is Interview Conducted?
nb: Er intervjuet foretatt?

en: Is Monetary
nb: Består av penger

en: Is Not
nb: Er ikke

en: Is Online Registration
nb: Er online registrering

en: Is Online Registration On
nb: Er registrering over nett aktivert?

en: Is Online Registration enabled for the event?
nb: Er registrering over nett aktivert for dette arrangementet?

en: Is Page Active?
nb: Er side aktiv?

en: Is Pay Later
nb: Betal senere

en: Is Primary Address
nb: Er primæradresse

en: Is Primary Email
nb: Er primær e-post

en: Is Primary Phone
nb: Er primær telefon

en: Is Public
nb: Offentlig?

en: Is Recurring
nb: Er gjentagende

en: Is Relationship Active
nb: Er relasjon aktiv

en: Is Required
nb: Er påkrevd

en: Is Reserved
nb: Er reservert

en: Is Reserved?
nb: Er reservert?

en: Is Tax Deductible?
nb: Er fradragsberettiget?

en: Is Tax?
nb: Er skatt?

en: Is Tax? must be set for respective financial account
nb: Er skatt? må bli satt for aktuelle regnskapskontoer

en: Is Tax? must be set for this financial account
nb: Er skatt? må bli satt for denne regnskapskontoen

en: Is Test
nb: En test

en: Is Test Processor?
nb: Er testformidler?

en: Is Test?
nb: Er test?

en: Is an Event Template
nb: Er en arrangementsmal

en: Is auto_increment_increment set to 1
nb: Er auto_increment_increment satt til 1

en: Is between
nb: Er mellom

en: Is billing block required
nb: Er fakturablokk påkrevd

en: Is confirm email
nb: Er bekreftelsesmail

en: Is empty (Null)
nb: Er tom (null)

en: Is equal to
nb: Er lik

en: Is greater than
nb: Er større enn

en: Is greater than or equal to
nb: Er større enn eller lik

en: Is less than
nb: Er mindre enn

en: Is less than or equal to
nb: Er mindre enn eller lik

en: Is not between
nb: Er ikke mellom

en: Is not empty (Null)
nb: Er ikke tom (null)

en: Is not equal to
nb: Er ikke lik

en: Is not one of
nb: Er ikke en av

en: Is one of
nb: Er en av

en: Is shared through social media
nb: Er delt gjennom sosiale medier

en: Is the %1 folder writeable?
nb: Er mappen %1 skrivbar?

en: Is the Group Active
nb: Er gruppen aktiv

en: Is the Membership pay later?
nb: Skal dette medlemskapet betales senere?

en: Is the Premiums section enabled for this Online Contributions page?
nb: Er premie-seksjonen aktivert for denne online gavesiden?

en: Is the Relationship active?
nb: Er relasjonen aktiv?

en: Is the activity a test entry?
nb: Er aktiviteten en testoppføring?

en: Is the activity created by the system?
nb: Er aktiviteten opprettet av systemet?

en: Is the contact deceased?
nb: Er kontakten død?

en: Is the contribution a test entry?
nb: Er denne gaven en testoppføring?

en: Is the mailing completely sent?
nb: Er utsendelsen fullstendig sendt?

en: Is the membership status overridden?
nb: Er medlemskapsstatusen overskrevet?

en: Is the provided database name valid?
nb: Er det valgte databasenavnet gyldig?

en: Is the recurring contribution a test entry?
nb: Er den gjentagende gaven en testoppføring?

en: Is this CiviCRM Profile active?
nb: Er denne CiviCRM-profilen aktiv?

en: Is this Custom Data Set active?
nb: Er dette egendefinerte datasettet aktivt?

en: Is this Event Active?
nb: Er arrangementet aktivt?

en: Is this Field Searchable?
nb: Er dette feltet søkbart?

en: Is this Label Format the default?
nb: Er dette standard etikett format?

en: Is this Online Contribution Page Active?
nb: Er denne online gavesiden aktiv?

en: Is this PDF Page Format the default?
nb: Er dette PDF sideformatet standardformat?

en: Is this Payment Processor Type active?
nb: Er denne betalingsformidlertypen aktiv?

en: Is this Payment Processor Type the default?
nb: Er denne betalingsformidlertypen standard?

en: Is this Payment Processor active?
nb: Er betalingsformidleren aktiv?

en: Is this Payment Processor the default?
nb: Er dette standard betalingsformidler?

en: Is this Scheduled Job active?
nb: Er denne planlagte jobben aktiv?

en: Is this a PAID event?
nb: Er dette et betalt arrangement?

en: Is this a default provider?
nb: Er dette en standard tilbyder?

en: Is this a test membership?
nb: Er dette et test medlemskap?

en: Is this account to be used as the default account for its financial account type when associating financial accounts with financial types?
nb: Skal denne konteon brukes som standardkonto for denne regnskapskontotypen når regnskapskontoer tilknyttes regnskapstyper?

en: Is this activity a current revision in versioning chain?
nb: Er denne aktiviteten gjeldende revisjon i versjonskjeden?

en: Is this address the contact's billing address?
nb: Er dette kontaktens fakturaadresse?

en: Is this address the contact's billing email?
nb: Er dette kontaktens e-postadresse for fakturaer?

en: Is this address the contact's primary address?
nb: Er dette kontaktens primæradresse?

en: Is this address the contact's primary email?
nb: Er dette kontaktens primære e-postadresse?

en: Is this field included as a column in the search results table? This setting applies only to fields with 'Public Pages' or 'Public Pages and Listings' visibility.
nb: Er dette feltet inkludert som en kolonne i søkeresultattabellen? Denne innstilingen gjelder bare felter med 'Offentlige sider' eller 'Offentlige sider og lister'-synlighet.

en: Is this field set by PHP code (via a custom hook). This field will not be updated by CiviCRM.
nb: Er dette feltet angitt av en PHP-kode (via en tilpasset 'hook'). Dette feltet vil ikke bli oppdatert av CiviCRM.

en: Is this petition active?
nb: Er dette oppropet aktivt?

en: Is this provider active?
nb: Er denne tilbyderen aktiv?

en: Is this status enabled.
nb: Er denne status aktivert.

en: Is this survey active?
nb: Er denne undersøkelsen aktiv?

en: Is this the contact's billing phone?
nb: Er dette kontaktens faktura telefon?

en: Is this the contact's primary phone?
nb: Er dette kontaktens primære telefonnummer?

en: Is this the default petition?
nb: Er dette standard opprop?

en: Is this the default survey?
nb: Er dette standard undersøkelse?

en: Is this the test mailing?
nb: Er dette testutsendelsen?

en: Is your Personal Campaign Page active? You can activate/de-activate it any time during it's lifecycle.
nb: Er den personlige kampanjesiden din aktiv? Du kan aktivere/deaktivere den når som helst i dens livssyklus.

en: Issue warning and do not save
nb: Utsted advarsel og lagre ikke

en: It appears that this transaction is a duplicate.  Have you already submitted the form once?  If so there may have been a connection problem.  Check your email for a receipt from Authorize.net.  If you do not receive a receipt within 2 hours you can try your transaction again.  If you continue to have problems please contact the site administrator.
nb: Det ser ut som at denne transaksjonen er en duplikat. Har du allerede sendt inn denne skjema en gang? Hvis så, så kanskje det har vært et tilkoblingsproblem. Sjekk e-posten din for en kvittering fra Authorize.net Hvis du ikke mottar en kvittering innen 2 timer, så kan du prøve transaksjonen din igjen. Hvis du fortsetter å ha problemer, vennligst kontakt sideadministratoren.

en: It appears that this transaction is a duplicate. Have you already submitted the form once? If so there may have been a connection problem. Check your email for a receipt for this transaction.  If you do not receive a receipt within 2 hours you can try your transaction again.  If you continue to have problems please contact the site administrator.
nb: Det ser ut som at denne transaksjonen er en duplikat. Har du allerede sendt inn denne skjema en gang? Hvis så, så kanskje det har vært et tilkoblingsproblem. Sjekk e-posten din for en kvittering for denne transaksjonen. Hvis du ikke mottar en kvittering innen 2 timer, så kan du prøve transaksjonen din igjen. Hvis du fortsetter å ha problemer, vennligst kontakt sideadministratoren.

en: It looks like there are enough spaces in this event for your group (you will not be wait listed).
nb: Det ser ut som om det er nok plasser på dette arrangementet for gruppen din (du vil ikke bli satt på venteliste).

en: It looks like you are already registered for this event.  You may proceed if you want to create an additional registration.
nb: Det ser ut som om du allerede er registrert for dette arrangementet. Du kan fortsette hvis du ønsker å registrere flere påmeldinger.

en: It looks like you are already registered for this event. If you want to change your registration, or you feel that you've gotten this message in error, please contact the site administrator.
nb: Det ser ut til at du allerede er registrert som deltaker på dette arrangementet. Dersom du ønsker å endre registreringen din, eller du mener at du er påmeldt ved en feiltakelse, ber vi deg kontakte nettstedets administrator.

en: It looks like you are now registering a group of %1 participants. The event has %2 available spaces (you will not be wait listed).
nb: Det ser ut som om du nå registrerer en gruppe av %1 deltagere. Arrangementet har %2 tilgjengelige plasser (du vil ikke bli satt på venteliste).

en: It looks like you are now registering a group of %1 participants. The event has %2 available spaces (you will not be wait listed). Please go back to the main registration page and reduce the number of additional people. You will also need to complete payment information.
nb: Det ser ut som om du nå registrerer en gruppe av %1 deltagere. Arrangementet har %2 tilgjengelige plasser (du vil ikke bli satt på venteliste). Vennligst gå tilbake til hovedsiden for registrering, og reduser antallet ekstra personer. Du trenger også å fullføre betalingsinformasjon.

en: It looks like you are now registering a group of %1 participants. The event has %2 available spaces (you will not be wait listed). Registration for this event requires approval. You will receive an email once your registration has been reviewed.
nb: Det ser ut som om du nå registrer en gruppe på %1 deltagere. Arrangementet har %2 tilgjengelige plasser (du vil ikke bli satt på venteliste). Registrering for dette arrangementet krever godkjenning. Du vil motta en e-post når registreringen din har blitt gjennomsett.

en: It looks like you are registering more participants then there are spaces available. All participants will be added to the waiting list. You will be notified if spaces become available.
nb: Det ser ut som om du registrerer flere deltakere enn det er plasser ledige. Alle deltakere vil bli lagt til ventelisten. Du vil bli underrettet hvis det blir ledige plasser.

en: It looks like you may have posted and / or distributed the flash version of the Contribution widget. We won't be supporting the flash version in next release. You should try and get all sites using the flash widget to update to the improved HTML widget code below as soon as possible.
nb: Det ser ut til at du har postet og/eller distribuert flash-versjonen av gave-småprogrammet. Vi vil ikke støtte flash-versjon i neste versjon.. Du bør forsøke å få alle sider som brukerr flash-småprogrammet til å å oppdatere til den forbedrede HTML-småprogramkoden nedenfor, så snart som mulig.

en: It looks there are enough spaces in this event for your group (you will not be wait listed). Registration for this event requires approval. You will receive an email once your registration has been reviewed.
nb: Det ser ut som om det er nok plasser på dette arrangementet for gruppen din (du vil ikke bli satt på venteliste). Registrering for dette arrangementet krever godkjenning. Du vil motta en e-post så fort registreringen din har blitt sett i gjennom.

en: Italian
nb: Italiensk

en: Item
nb: Element

en: Item Count
nb: Antall

en: JSON support
nb: JSON-support

en: JSON support not included in PHP.
nb: JSON-support ikke inkludert i PHP.

en: Japanese
nb: Japansk

en: Javanese
nb: Javanesisk

en: Job Title
nb: Yrkestittel

en: Join Date
nb: Innmeldingsdato

en: Join Us
nb: Delta

en: Join a Group
nb: Bli med i en gruppe

en: Join your local chapter
nb: Bli med i din lokale avdeling

en: Joining these group(s) is pending confirmation by this contact.
nb: Å bli med i denne/disse gruppen(e) avventer bekreftelse fra denne kontakten.

en: Kalaallisut, Greenlandic
nb: Kalaallisut, Grønlandsk

en: Kashmiri
nb: Kasjmirsk

en: Kazakh
nb: Kasakhisk

en: Key
nb: Nøkkel

en: Key is not set for this payment processor
nb: Nøkkel er ikke satt for denne betalingstjenesten

en: Kilometers
nb: Kilometer

en: Kirghiz, Kyrgyz
nb: Kirgisisk

en: Kongo
nb: Kongolesisk

en: Korean
nb: Koreansk

en: Kurdish
nb: Kurdisk

en: LYBUNT Report
nb: Sist år, men ikke dette året - rapport

en: LYBUNT means last year but not this year. Provides a list of constituents who donated last year but did not donate during the time period you specify as the current year.
nb: (LYBUNT) Sist år, men ikke dette året. Gir en liste over kontakter som gav sist år, men som ikke gav i løpet av den perioden du angir som det nåværende året.

en: Label
nb: Etikett

en: Label Format Option Group not found in database.
nb: Etikettformat valggruppe ble ikke funnet i databasen.

en: Label Format does not fit in database.
nb: Etikettformatet passer ikke i databasen.

en: Label Formats
nb: Etikettformater

en: Label Height
nb: Etikett høyde

en: Label Width
nb: Etikett bredde

en: Label already exists in Database.
nb: Etiketten finnes allerede i databasen.

en: Label and value cannot be empty.
nb: Etikett og verdi kan ikke være tom.

en: Label cannot be empty.
nb: Etikett kan ikke være tom.

en: Label for Signature
nb: Etikett for signatur

en: Label for Subject
nb: Etikett for emne

en: Label for User Name if used
nb: Etikett for brukernavn, hvis brukt

en: Label for password
nb: Etikett for passord

en: Label for the relationship from Contact A to Contact B. EXAMPLE: Contact A is 'Parent of' Contact B.
nb: Etikett for relasjon fra Kontakt A til Kontakt B. EKSEMPEL: Kontakt A 'Foreldre til' kontakt B.

en: Label for the relationship from Contact B to Contact A. EXAMPLE: Contact B is 'Child of' Contact A. You may leave this blank for relationships where the name is the same in both directions (e.g. Spouse).
nb: Etikett for relasjonen fra Kontakt B til Kontakt A. EKSEMPEL: Kontakt B er "Barn av" Kontakt A. Du kan la dette feltet være blankt for relasjoner hvor navnet er det samme i begge retninger (f.eks ektefelle).

en: Labels Per Column
nb: Etiketter per kolonne

en: Labels Per Row
nb: Merkelapper per rad

en: Landscape
nb: Liggende

en: Language
nb: Språk

en: Language and Currency
nb: Språk og valuta

en: Language and Region Settings
nb: Språk og Region-innstillinger

en: Language of basic data:
nb: Språk for den grunnleggende dataen:

en: Languages
nb: Språk

en: Languages available to users of this installation.
nb: Språk som er tilgjengelige for brukere av denne installasjonen.

en: Last
nb: Sist

en: Last &gt;&gt;
nb: Siste &gt;&gt;

en: Last Action Date
nb: Siste hendelsesdato

en: Last Change by
nb: Vis issues og rapporter problemer.

en: Last Modified By:
nb: Sist endret av:

en: Last Name
nb: Etternavn

en: Last Name, First Name
nb: Etternavn, Fornavn

en: Last Name:
nb: Etternavn:

en: Last Reminder
nb: Siste påminnelse

en: Last Run
nb: Siste kjøring

en: Last name, First name
nb: Etternavn, Fornavn

en: Latest membership period expiration date. End Date will be automatically set based on Membership Type if you don't select a date.
nb: Siste utløpsdato for medlemskapsperiode. Sluttdato vil bli satt automatisk basert på medlemskapstype dersom du ikke velger en dato.

en: Latitude
nb: Breddegrad

en: Latitude and longitude may be automatically populated by enabling a Mapping Provider.
nb: Breddegrad og lengdegrad kan fylles ut automatisk dersom du aktiverer en Kartleverandør.

en: Latitude of the Address for mapping
nb: Breddegrad (brukes for kartlegging)

en: Latvian
nb: Latvisk

en: Learn more about a script that can automatically update contact addressee and greeting options.
nb: Lær mer om et skript som automatisk kan oppdatere valg for kontaktadressebærere og hilsningsvalg.

en: Learn more.
nb: Les mer.

en: Leave the Membership Type blank for additional non-membership options (e.g. magazine subscription).
nb: La medlemskapstypen være tom for ytterligere valg for ikke-medlemmer (f.eks. abonnement på blad/magasin).

en: Left Margin
nb: Venstre marg

en: Left Message
nb: Etterlot melding

en: Left Padding
nb: Venstre utfylling

en: Legal Identifier
nb: Juridisk navn

en: Legal Name
nb: Juridisk navn

en: Length
nb: Lengde

en: Letter
nb: Brev

en: Letter Mail
nb: Papirbrev

en: Liability
nb: Ansvar

en: License
nb: Lisens

en: Limburgish, Limburgan, Limburger
nb: Limburgsk

en: Limit Dashboard Results
nb: Begrens skrivebordsresultater

en: Limit List to Group
nb: Begrens lister til gruppe

en: Limit Options
nb: Begrensningsinnstillinger

en: Limit Rows per Page in Dashboard
nb: Begrens rader pr side på skrivebord

en: Limit To Current User
nb: Begrens til nåværende bruker

en: Limit listings to a specific Group?
nb: Begrens lister til en spesifikk gruppe?

en: Limit or Add Recipients
nb: Begrens eller legg til mottagere

en: Limit to
nb: Begrens til

en: Line Number
nb: linjenummer

en: Link
nb: Lenke

en: Link Cases
nb: Link saker

en: Link Text
nb: Tekst til link

en: Link To Case
nb: Link til sak

en: Link this field
nb: Link dette feltet

en: Link this field to its CiviCRM Contact
nb: Lenk dette feltet til dets tilhørende CiviCRM-kontakt

en: Link this field to its event page
nb: Lenk dette feltet til dets tilhørende arrangementside

en: Link this field to its user
nb: Lenk dette feltet til dets bruker

en: Link to
nb: Link til

en: Link to Delete Activity
nb: Link til slett aktivitet

en: Link to Delete Contact
nb: Link til slett kontakt

en: Link to Delete Contribution
nb: Link til slette gave

en: Link to Delete Event
nb: Link til slett arrangement

en: Link to Delete Participant
nb: Lenke for å slette deltakere

en: Link to Delete Relationship
nb: Link til slett relasjon

en: Link to Edit Activity
nb: Link til rediger aktivitet

en: Link to Edit Contact
nb: Link til rediger kontakt

en: Link to Edit Contribution
nb: Link til rediger gave

en: Link to Edit Event Participants
nb: link til rediger arrangementsdeltakere

en: Link to Edit Participant
nb: Lenke for å redigere deltakere

en: Link to Edit Relationship A-B
nb: Link til rediger relasjon A-B

en: Link to Edit Relationship B-A
nb: Link til rediger relasjon B-A

en: Link to Event Configuration
nb: Link til arrangementsinnstillinger

en: Link to Event Page
nb: Link til arrangementsside

en: Link to Event Participants
nb: Link til arrangementsdeltakere

en: Link to Event Registration
nb: Lenke til arrangementsregistrering

en: Link to Participant Listing
nb: Lenke til deltakerlister

en: Link to Registration Page
nb: Lenke til registreringsside

en: Link to View Activity
nb: Link til vis aktivitet

en: Link to View Contact
nb: Link til vis kontakt

en: Link to View Contribution
nb: Link til vis gave

en: Link to View Participant
nb: Lenke for å vise deltakere

en: Link to View Relationship A-B
nb: Link til vis relasjon A-B

en: Link to View Relationship B-A
nb: Link til vis relasjon B-A

en: Link to a Custom Node
nb: ienk til et egendefinert element

en: Link to a Drupal Node or View, from the base path. The Activity ID will be appended to the end of the link.
nb: Link til en Drupal-element eller Visning, fra basestien. Aktivitets-ID-en vil bli lagt til på slutten av linken.

en: Link to a Drupal Node or View, from the base path. The Contact ID will be appended to the end of the link.
nb: Link til en Drupal-element eller Visning, fra basestien. Kontakt-ID-en vil bli lagt til på slutten av linken.

en: Link to a Drupal Node or View, from the base path. The Contribution ID will be appended to the end of the link.
nb: Lenke til en Drupal-node eller -visning, fra grunnsti. Gavens ID vil legges til på slutten av lenken.

en: Link to a Drupal Node or View, from the base path. The Event ID will be appended to the end of the link.
nb: Link til en Drupalnode eller visning fra grunnsti. Arrangementets ID vil bli lagt til på slutten av lenken.

en: Link to a Drupal Node or View, from the base path. The Participant ID will be appended to the end of the link.
nb: Lenke til en Drupal-node eller -visning, fra grunnsti. Deltakerens ID vil legges til i slutten av lenken.

en: Link to a Drupal Node or View, from the base path. The relationship ID will be appended to the end of the link.
nb: Lenk til en Drupal-node eller -visning, fra grunnsti. Slektskapets ID vil legges til på slutten av lenken.

en: Link together events, mailings, activities, and contributions. Create surveys and online petitions.
nb: Knytt sammen arrangementer, e-postutsendelser, aktiviteter og giver. Opprett undersøkelser og online underskriftskampanjer.

en: Linked to Contribution Page
nb: Linket til gaveside

en: Links
nb: Linker

en: Links Text
nb: Linketekst

en: List %1 participants
nb: Vis %1 deltakere

en: List Association Rule(s)
nb: List assosieringsregler

en: List Custom Options
nb: Lister tilpassede valg

en: List all contribution(s) for this date unit.
nb: List alle givere for denne datoenheten.

en: List all direct contribution(s) from this contact.
nb: List alle direkte gaver fra denne kontakten.

en: List all revisions
nb: Vis alle revisjoner

en: List contact's donation history, grouped by year, along with contributions attributed to any of the contact's related contacts.
nb: Vis liste over en kontakts gavehistorie, gruppert etter år, sammen med gaver tilskrevet alle kontaktens relaterte kontaketer.

en: List more Grants
nb: List flere bevilgninger

en: List my contribution
nb: Vis mine gaver

en: List my contribution anonymously
nb: List min gave som anonym

en: List my support anonymously
nb: La støtten min være anonym

en: List of Languages
nb: Liste over språk

en: List of all dates of activities of Type
nb: Liste med alle datoer av aktiviteter av type

en: List of log entries for:
nb: Liste over loggposter for:

en: List of names
nb: Liste med navn

en: List participants for this event (all statuses)
nb: Vis deltakere for dette arrangementet (alle statuser)

en: List the signatures
nb: Vis signaturene

en: Listed contact(s) have been added to the selected group.
nb: Kontakten(e) har blitt lagt til i gruppa.

en: Listing of current and upcoming public events.
nb: Visning av nåværende og kommende offentlige arrangementer.

en: Lists Summary of Memberships for this date unit.
nb: Viser oppsumering for medlemskap for denne datoenheten.

en: Lists detailed contribution(s) for this record.
nb: List alle gaver for denne posten.

en: Lithuanian
nb: Litauisk

en: Live Button URL
nb: URL for Live knapp

en: Live Page
nb: "Live" side

en: Live Recurring Payments URL
nb: Nettadresse for reelle gjentagende innbetalinger

en: Live Site URL
nb: Live side-URL

en: Load Mapping
nb: Last inn tilknytninger

en: Loading
nb: Laster

en: Loads all variables available to the current page template into a pop-up window. To trigger, add <em>&smartyDebug=1</em> to any CiviCRM URL query string. Make sure you have pop-up blocking disabled in your browser for the CiviCRM site URL.
nb: Laster inn alle variabler tilgjengelig for den aktuelle sidemalen, i et pop-up-vindu. For å utløse, legg til <em>&smartyDebug=1</em> til en hvilken som helst søkestreng. Pass på at du har pop-up-blokkering deaktivert i nettleseren for CiviCRMs URL-adresse.

en: Local path
nb: Lokal sti

en: Localization
nb: Lokalsering

en: Localization settings include user language, default currency and available countries for address input.
nb: Lokaliserings-innstillingene inkluderer brukerspråk, standard valuta og tilgjengelige land ved registrering av adresser.

en: Localpart
nb: Lokaldel

en: Location
nb: Sted

en: Location Type
nb: Stedstype

en: Location search uses the PRIMARY location for each contact by default.
nb: Sted bruker det PRIMÆRE stedet for hver kontakt som standard.

en: Location type
nb: Stedstype

en: Location types provide convenient labels to differentiate contacts' location(s). Administrators may define as many additional types as appropriate for your constituents (examples might be Main Office, School, Vacation Home...).
nb: Stedstyper gir nyttige merkelapper for å adskille kontakters ulike steder. Administratorer kan definere så mange ekstra typer de ønsker (f.eks Hovedkontor, Skole, Feriehus...).

en: Log Type
nb: Loggtype

en: Log Type Table
nb: Logg type tabell

en: Log of contact and activity records created or updated in a given date range.
nb: Logg over kontakt- og aktivitets-poster opprettet eller oppdatert innenfor et gitt datointervall.

en: Logging Details
nb: Loggføringsdetaljer

en: Login to your account
nb: Logg inn på kontoen din

en: Login to your account at
nb: Logg inn på din brukerkonto på

en: Long-term housing plan
nb: Langsiktig bosettingsplan

en: Longitude
nb: Lengdegrad

en: Longitude of the Address for mapping
nb: Lengdegrad (brukes for kartlegging)

en: Low
nb: Lav

en: Luxembourgish, Letzeburgesch
nb: Luxembourgsk

en: Lybunt Report
nb: "Sist år, men ikke dette året"-rapport

en: MD5 Hash
nb: MD5-Hash

en: Macedonian
nb: Makedonsk

en: Mail Account
nb: Epost-konto

en: Mail Bounce Report
nb: Rapport over avviste e-poster

en: Mail Bounce: %1
nb: E-post-avvisninger: %1

en: Mail Detail Report
nb: E-post detalj rapport

en: Mail Error
nb: E-post feil

en: Mail Not Sent
nb: Epost ikke sendt

en: Mail Opened Report
nb: Rapport over åpnede e-poster

en: Mail Opened: %1
nb: E-post åpnet: %1

en: Mail Protocol
nb: E-postprotokoll

en: Mail Reports
nb: E-postrapporter

en: Mail Sent
nb: Epost sendt

en: Mail Setting Deleted.
nb: Mailinnstillinger slettet.

en: Mail Summary
nb: E-post oppsummering

en: Mail Summary Report
nb: Oppsummeringsrapport for e-post

en: Mail routing error
nb: Mailroutingsfeil

en: Mailing
nb: Utsendelse

en: Mailing Approved Date
nb: E-postutsendelse godkjent dato

en: Mailing Completed
nb: Utsending fullført

en: Mailing Component Body HTML
nb: Utsendelseskomponent melding HTML

en: Mailing Component ID
nb: Utsendelse komponentID

en: Mailing Component Is Active?
nb: Utsendelseskomponent er aktiv?

en: Mailing Component Type
nb: Utsendelse komponenttype

en: Mailing Component is Default?
nb: Utsendelseskomponent er standard?

en: Mailing Created Date
nb: Opprettelsesdato for e-post-utsendelse

en: Mailing Date
nb: E-postutsendelses dato

en: Mailing Delivery
nb: Utsendelseslevering

en: Mailing Footer
nb: Bunntekst for e-postutsendelse

en: Mailing Footer - HTML
nb: Utsendelsens bunntekst - HTML

en: Mailing Footer - Plaintext
nb: Utsendelsens bunntekst - ren tekst

en: Mailing From Email
nb: Utsending fra epost

en: Mailing From Name
nb: Utsending fra navn

en: Mailing Group Search
nb: Utsending gruppesøk

en: Mailing HTML:
nb: E-postutsendelse HTML:

en: Mailing Header
nb: Topptekst for e-postutsendelse

en: Mailing Header - HTML
nb: Utsendelsens topptekst - HTML

en: Mailing Header - Plaintext
nb: Utsendelsens topptekst - ren tekst

en: Mailing ID
nb: Utsendelse ID

en: Mailing Job ID
nb: Utsendelse jobbID

en: Mailing Job Start Date
nb: Utsendelsesjobb startdato

en: Mailing Job Status
nb: Utsendelsesjobbstatus

en: Mailing Label
nb: Adresseetiketter

en: Mailing Label Format
nb: Etikettformat for utsendelse

en: Mailing Label Tokens
nb: Adresseetiketter

en: Mailing List Subscription
nb: Påmelding på e-postliste

en: Mailing Name
nb: Navn på utsendelse

en: Mailing Name(s)
nb: Navn på utsendelse(r)

en: Mailing Recipients
nb: Utsendelsesmottakere

en: Mailing Report
nb: Forsendelsesrapport

en: Mailing Resubscribe
nb: Utsendelse meld på igjen

en: Mailing Scheduled Date
nb: E-postutsendelse planlagt dato

en: Mailing Sender
nb: E-postutsender

en: Mailing Settings
nb: Innstillinger for e-postutsendelse

en: Mailing Status
nb: Status på e-postutsendelse

en: Mailing Text:
nb: E-postutsendelse tekst:

en: Mailing Type
nb: Utsendingstype

en: Mailing bounced ID
nb: E-postutsendelse avvisning ID

en: Mailing click through ID
nb: E-postutsendelse gjennomklikking ID

en: Mailing content has been uploaded
nb: Innhold til utsendelse har blitt lastet opp

en: Mailing content uploaded
nb: Lastet opp innhold til utsendelse

en: Mailing delivered ID
nb: Utsendelse levering ID

en: Mailing group
nb: Utsendelse gruppe

en: Mailing has been approved/rejected
nb: Utsendelse har blitt godkjent/avvist

en: Mailing has been completed
nb: Utsendelse er blitt fullført

en: Mailing has been created
nb: Utsendelse har blitt opprettet

en: Mailing has been queued
nb: Utsendelse er satt i kø

en: Mailing has been scheduled
nb: Utsendelse har blitt planlagt

en: Mailing has been updated
nb: Utsendelse har blitt oppdatert

en: Mailing is forwarded successfully to %count email address. | Mailing is forwarded successfully to %count email addresses.
nb[0]: E-postutsendelse er vellykket videresendt til %count e-post-adresse.
nb[1]: Utsendelse er vellykket videresendt til %count e-post-adresser.

en: Mailing is not forwarded to the given email address. | Mailing is not forwarded to the given email addresses.
nb[0]: E-postutsendelse er ikke videresendt til den oppgitte e-post-adressen.
nb[1]: Utsendelsen er ikke videresendt til de oppgitte e-post-adressene.

en: Mailing name
nb: Utsendelse navn

en: Mailing opened ID
nb: Utsendelse åpning ID

en: Mailing permalink
nb: Forsendelsespermakobling

en: Mailing reply ID
nb: Utsendelse svar ID

en: Mailing unsubscribeded ID
nb: Utsendelse avmelding ID

en: Mailing:
nb: Utsendelse:

en: Mailing: Trackable Opens
nb: Utsendelse: Sporbare åpninger

en: Mailing: Trackable Replies
nb: Utsendelse: Sporbare svar

en: Mailing: Trackable URL Clicks
nb: Utsendelse: Sporbare URL-klikk

en: Mailings
nb: Utsendelser

en: Mailings %%StatusMessage%%
nb: E-postutsendelser %%StatusMessage%%

en: Mailings sent to %1
nb: Utsendelse sendt til %1

en: Main
nb: Hoved

en: Main Information
nb: Hovedinformasjon

en: Main Menu
nb: Hovedmeny

en: Main office location
nb: Hovedkontorsted

en: Make CiviCRM aware of multiple domains. You should configure a domain group if enabled
nb: Gjør CiviCRM oppmerksom på flere domener. Du bør konfigurere en domenegruppe hvis aktivert

en: Make Contribution
nb: Gi gave

en: Make Mailing Labels
nb: Lag adresseetiketter

en: Make Name Badges
nb: Lag navneskilt

en: Make Pledge Payment(s):
nb: Lov betaling(er):

en: Make Thank-you Letters
nb: Lag takkebrev

en: Make a Copy
nb: Lag en kopi

en: Make a Copy of CiviCRM Contribution Page
nb: Lag en kopi av en CiviCRM gaveside

en: Make a Copy of CiviCRM Profile Group
nb: Lag en kopi av CiviCRM profilgruppen

en: Make a Copy of Price Set
nb: Lag en kopi av pris-sett

en: Make a contribution
nb: Gi en gave

en: Make it easy for participants to spread the word about this event to friends and colleagues.
nb: Gjør det enkelt for deltagere å spre budskapet om dette arrangementet til venner og kollegaer.

en: Make sure at least one parent group is set.
nb: Forsikre deg om at minst en overordnet gruppe er satt.

en: Make sure the CAPTCHA feature is NOT enabled for this profile when you are grabbing the HTML code. CAPTCHA requires dynamic page generation. Submitting an HTML Snippet profile form with CAPTCHA included will ALWAYS result in a CAPTCHA validation error - which means that the information entered by the user can not be saved.
nb: Pass på at CAPTCHA-funksjonen ikke er aktivert for denne profilen når du henter HTML-koden. CAPTCHA krever dynamisk sidegenerering. Innsending av en HTML-profilskjema-kodebit med CAPTCHA inkludert vil ALLTID resultere i en CAPTCHA-valideringsfeil - som betyr at informasjonen angitt av brukeren ikke kan bli lagret.

en: Make sure you have enough privileges in the access control system.
nb: Forsikre deg om at du har de nødvendige tillatelser i tilgangskontrollsystemet.

en: Make this option value 'selected' by default?
nb: La dette valget være 'valgt' som standard?

en: Malagasy
nb: Gassisk

en: Male
nb: Mann

en: Maltese
nb: Maltesisk

en: Manage - Scheduled Jobs
nb: Administrer - planlagte jobber

en: Manage ACL Roles
nb: Administrer ACL roller

en: Manage Case
nb: Administrer sak

en: Manage Case #%1
nb: Administrer sak nr. %1

en: Manage Contribution Page
nb: Administrer gaveside

en: Manage Contribution Pages
nb: Administrer gavesider

en: Manage Event Templates
nb: Administrer arrangementsmaler

en: Manage Events
nb: Administrer arrangementer

en: Manage Groups
nb: Administrer grupper

en: Manage Personal Campaign Pages
nb: Administrer personlige kampanjesider

en: Manage event participant statuses below. Enable selected statuses to allow event waitlisting and/or participant approval.
nb: Administrer deltakerstatuser for arrengementer nedenfor. Aktiver valgte statuser for tillate ventelister og/eller godkjenning av deltakelse.

en: Manage report templates
nb: administrer rapporteksemplarer

en: Manage the rules used to identify potentially duplicate contact records. Scan for duplicates using a selected rule and merge duplicate contact data as needed.
nb: Administrer reglene brukt for å identifisere mulige dubliserte kontaktposter. Sjekk for dubletter ved bruk av en valgt regel, og flett dubliserte kontaktdata etter behov.

en: Manager
nb: Administrator

en: Managing Your Page
nb: Administrer siden din

en: Mandatory fields (first name and last name, OR email address) are missing from this form.
nb: Obligatoriske felter (fornavn og etternavn, ELLER e-postadresse) mangler fra dette skjemaet.

en: Manual Assignment of Related Membership
nb: Manuell tildeling av relatert medlemskap

en: Manual Recipients
nb: Manuelle mottagere

en: Manual Synchronization:
nb: Manuell synkronisering:

en: Manual contribution amount
nb: Manuell gavebeløp

en: Manual membership and price
nb: Manuelt medlemskap og pris

en: Manually Synchronize
nb: Manuell synkronisering

en: Manx
nb: Mansk

en: Map
nb: Kart

en: Map %1 Address
nb: Vis %1 adresse på kart

en: Map Contact
nb: Vis kontakt på kart

en: Map Enabled
nb: Kart aktivert

en: Map Location(s)
nb: Vis sted(er) på kart

en: Map Primary Address
nb: Vis primær adresse på kart

en: Map event location
nb: Vis arrangementssted på kart

en: Map these contacts
nb: Vis disse kontaktene på kart

en: Map this Address
nb: Vis adresse på kart

en: Map this Location
nb: Vis sted på kart

en: Mapper for Field %1
nb: Kobling for felt 1%

en: Mapping Provider
nb: Karttilbyder

en: Mapping Type
nb: Tilknytningstype

en: Mapping and Geocoding
nb: Kartvisning og Geokoding

en: Mapping features require PHP version 5 or greater
nb: Mapping egenskaper krever PHP versjon 5 eller nyere

en: Mark All
nb: Merk alle

en: Mark Target Contact(s) for this Relationship
nb: Velg målkontakt(er) for denne relasjonen

en: Mark as Dedupe Exception
nb: Marker som dublett-unntak

en: Mark the target contact(s) for this relationship if it appears below. Otherwise you may modify the search name above and click Search again.
nb: Velg målkontakt(er) for denne relasjonen, hvis den vises nedenfor. Hvis ikke kan du endre søkenavnet ovenfor, klikke 'Søk' igjen.

en: Mark this pair as not a duplicate.
nb: Marker dette paret som ikke-dublett.

en: Marked as duplicates.
nb: Markert som dubletter.

en: Marked as non duplicates.
nb: Markert som ikke-dubletter.

en: Market Value
nb: Markedsverdi

en: Marshallese
nb: Marshallesisk

en: Mask
nb: Maske

en: Mass SMS
nb: Masse-SMS

en: Master Address Belongs To
nb: Hovedadresse tilhører

en: Match Fields
nb: Sammenlign felt

en: Match Value or Expression
nb: Samsvar verdi eller uttrykk

en: Matched values are replaced with this prefix plus a unique code. EX: If replacement prefix for &quot;Vancouver&quot; is <em>city_</em>, occurrences will be replaced with <em>city_39121</em>.
nb: Samsvarte verdier er erstattet med dette prefikset pluss en unik kode. F.EKS.: Hvis erstatningsprefikset for &quot;Oslo&quot; er <em>by_</em>, vil forekomster bli erstattet med <em>by_39121</em>.

en: Matching CiviCRM Field
nb: Samsvarende CiviCRM-felt

en: Matching Contributions to Contributors
nb: Matcher gaver med givere

en: Matching Memberships to Contacts
nb: Jamfør medlemskap med kontakter.

en: Matching Participant Data to Contacts
nb: Samsvarer deltagere til kontakter

en: Matching Rule for %1 Contacts
nb: Samsvarende regel for %1 kontakter

en: Matching to Contacts for Inserts and Updates
nb: Samsvar til kontakter for å sette inn og oppdatere

en: Max
nb: Maks.

en: Max Number Of Contacts
nb: Maks. antall kontakter

en: Max Number of Participants
nb: Maks. antall deltakere

en: Max Participant
nb: Maks. deltakere

en: Max Participants
nb: Maks. deltakere

en: Max Related
nb: Max relatert

en: Max Related Members for Type
nb: Maks. relaterte medlemmer for type

en: Max Value
nb: Maks verdi

en: Max participants should be a positive number
nb: Maks antall deltakere må være et positivt heltall

en: Max related
nb: Max relatert

en: Maximum Exceeded
nb: Maksimum overskredet

en: Maximum Number of Reminders
nb: Maksimalt antall påminnelser

en: Maximum Related Memberships
nb: Maksimum relaterte medlemskap

en: Maximum Reminders Send
nb: Maksimalt antall påminnelser som sendes

en: Maximum Upload File Size: %1 MB
nb: Maksimum filstørrelse på opplastning: %1 MB

en: Maximum number of contacts
nb: Maks. antall kontakter

en: Maximum number of contacts that can be reserved for an interviewer at one time.
nb: Maksimalt antall kontakter som kan bli reservert for en intervjuer om gangen.

en: Maximum number of multiple records
nb: Maksimalt antall av flerposter

en: Maximum number of related memberships (leave blank for unlimited).
nb: Maksimalt antall relatert medlemskap (la den være tom for ubegreneset).

en: Maximum reserved at one time
nb: Maksimalt antall reservert på en gang

en: Maximum reserved at one time should be a positive number
nb: Maksimalt antall reservert på en gang må være et positivt tall

en: Maximum total number of contacts that can be in a reserved state for an interviewer.
nb: Maksimalt totalt antall kontakter som kan være i reservert-tilstand for en intervjuer.

en: Medical evaluation
nb: Medisinsk evaluering

en: Meeting
nb: Møte

en: Member
nb: Medlem

en: Member Count
nb: Medlemskaps-antall

en: Member Dashboard
nb: Medlem skrivebord

en: Member Dues
nb: Medlemsbetalinger

en: Member Name
nb: medlemmets navn

en: Member Name or Email
nb: Medlemsnavn eller e-post

en: Member Since
nb: Medlem siden

en: Member Since %2 %1
nb: Medlem siden %2 %1

en: Members
nb: Medlemmer

en: Members as of %1 %2
nb: Medlemmer per %1 %2

en: Members assigned this membership type belong to which organization (e.g. this is for membership in 'Save the Whales - Northwest Chapter'). NOTE: This organization/group/chapter must exist as a CiviCRM Organization type contact.
nb: Medlemmer tilknyttet denne medlemskapstypen hører til hvilken organisasjon (f.eks: dette er for medlemskap i "Redd hvalene - Nordvestavdelingen"). MERK: Denne organisasjonen/gruppen/avdelingen må eksistere som en CiviCRM organisasjonstype-kontakt.

en: Members by Type
nb: Medlemmer etter type

en: Members of <a href="%1">%2</a>
nb: Medlemmer av <a href="%1">%2</a>

en: Membership
nb: Medlemskap

en: Membership #
nb: Medlemskap #

en: Membership Added
nb: Medlemskap lagt til

en: Membership Autorenewal Billing Updates
nb: Faktureringsoppdateringer for automatisk fornyelse av medlemsskap

en: Membership Block Display Minimum Fee
nb: Medlemskap Blokk vis minimum pris

en: Membership Block Entity Table
nb: Medlemskap Blokk enhetstabell

en: Membership Block ID
nb: Medlemskap Blokk-ID

en: Membership Block Is Separate Payment
nb: Medlemskap Blokk er separat betaling

en: Membership Block Membership Types
nb: Medlemskap Blokk medlemstyper

en: Membership Block New Text
nb: Medlemskap Blokk ny tekst

en: Membership Block New Title
nb: Medlemskap Blokk ny tittel

en: Membership Block Renewal Text
nb: Medlemskap Blokk fornyelsestekst

en: Membership Block Renewal Title
nb: Medlemskap Blokk fornyelsestittel

en: Membership Bulk Entry
nb: Medlemskap masseoppføring

en: Membership Change Date
nb: Endringsdato for medlemskap

en: Membership Confirmation and Receipt
nb: Medlemsskapsbekreftelse og kvittering

en: Membership Deleted
nb: Medlemskap slettet

en: Membership Detail Report
nb: Medlemskap detaljrapport

en: Membership Fee
nb: Medlemsavgift

en: Membership Fee Total
nb: Medlemsavgift totalt

en: Membership Fields
nb: Medlemskapsfelter

en: Membership ID
nb: Medlems-ID

en: Membership Information
nb: Medlemsskapsinformasjon

en: Membership Invalid
nb: Medlemskap ugyldig

en: Membership Lapse Date
nb: Medlemskapsfrafall dato

en: Membership Letter (PDF)
nb: Medlemsbrev (PDF)

en: Membership Log End Date
nb: Medlemskap Logg Stopp Dato

en: Membership Log ID
nb: Medlemskap Logg ID

en: Membership Log Start Date
nb: Medlemskap Logg Start Dato

en: Membership Options
nb: Medlemskap innstillinger

en: Membership Organization
nb: Medlemskapsorganisasjon

en: Membership Organization and Type
nb: Medlemskapsorganisasjon og -type

en: Membership Owner ID
nb: Medlemskap eier-ID

en: Membership Payment ID
nb: Medlemskapsbetalings-ID

en: Membership Payment and Receipt
nb: Medlemskapsbetaling og kvittering

en: Membership Period
nb: Medlemskapsperiode

en: Membership Renewal
nb: Medlemskapsfornyelse

en: Membership Renewal Confirmation and Receipt
nb: Bekreftelse og kvittering på fornyelse av medlemsskap

en: Membership Renewal Reminder
nb: Medlemskapsfornyelsespåminnelse

en: Membership Renewal using a credit card requires a Membership fee. Since there is no fee associated with the selected membership type, you can use the normal renewal mode.
nb: Medlemskapsfornyelse ved bruk av kredittkort krever en medlemspris. Ettersom det ikke er noen pris assosiert med den valgte medlemskapstypen, kan du benytte normal fornyelsesmetode.

en: Membership Report (Detail)
nb: Medlemskapsrapport (detalj)

en: Membership Report (Lapsed)
nb: Medlemskapsrapport (frafalt)

en: Membership Report (Summary)
nb: Medlemskapsrapport (oppsummering)

en: Membership Section Enabled?
nb: Medlemsseksjon aktivert?

en: Membership Settings
nb: Medlemskapsinnstillinger

en: Membership Signup
nb: Medlemskapspåmelding

en: Membership Source
nb: Medlemskapskilde

en: Membership Start Date
nb: Medlemskap startdato

en: Membership Status Error
nb: Medlemskapsstatus feil

en: Membership Status ID
nb: Medlemskapsstatus-ID

en: Membership Status Is NOT Overriden
nb: Medlemsstatus er ikke overstyrt

en: Membership Status Is Override?
nb: Medlemsskapsstatus er overstyr?

en: Membership Status Is Overriden
nb: Medlemsstatus er overstyrt

en: Membership Status Is Overriden?
nb: Medlemsstatus er overstyrt?

en: Membership Summary Report
nb: Medlemskap oppsummeringsrapport

en: Membership Transaction #
nb: Medlemskapsstransaksjon #

en: Membership Type
nb: Medlemstype

en: Membership Type Duration Interval
nb: Medlemskapstype varighetsintervall

en: Membership Type Duration Unit
nb: Medlemskapstype varighetstype

en: Membership Type Not Deleted
nb: Medlemskapstype ikke slettet

en: Membership Type Plan
nb: Medlemskapstype plan

en: Membership Type Receipt Text
nb: Medlemskapstype kvitteringstekst

en: Membership Type Relationship
nb: Medlemskapstype relasjon

en: Membership Type Renewal Text
nb: Medlemskapstype fornyelsestekst

en: Membership Type:
nb: Medlemstype

en: Membership Types
nb: Medlemskapstyper

en: Membership Types Default
nb: Medlemskapstyper, standard

en: Membership Types Label
nb: Medlemskapstypeetikett

en: Membership for %1 has been updated.
nb: Medlemskap for %1 ble oppdatert.

en: Membership import files must contain data needed to <strong>match the membership to the contact record</strong>. This 'matching' can be handled in several different ways:
nb: Medlemskapsimportfiler må inneholde data for å <strong>jamføre medlemskap med kontaktoppføringer</strong>. Denne "jamføringa" kan håndteres på flere ulike vis:

en: Membership import requires that each person, household or organization already exists as a contact record in your CiviCRM database. If you need to import memberships for contact records which haven't been added to CiviCRM yet - you will do this in 2 steps. First, use <strong>Import Contacts</strong> to add the contact records. If possible, include a unique 'External ID' for each new contact which you can then use to match memberships to contacts. Then return to this screen and import the membership records.
nb: Medlemskapsimport krever at hver person, husstand eller organisasjon allerede eksisterer som en kontaktoppføring i din CiviCRM database. Dersom du trenger å importere medlemskap for kontaktoppføringer som ikke har blitt lagt til i CiviCRM enda, må du gjøre dette i to (2) trinn. Først, bruk <strong>Importer kontakter</strong> for å legge til kontaktoppføringer. Dersom mulig, inkluder en unik "Ekstern ID" for hver ny kontakt som du senere kan benytte for å jamføre medlemskap med kontakter. Deretter returner til dette skjermbildet og importer medlemskapsoppføringer.

en: Membership is Auto-Renew
nb: Medlemskapet autofornyes

en: Membership is NOT Auto-Renew
nb: Medlemskapet autofornyes ikke

en: Membership is NOT Pay Later
nb: Medlemskapet skal ikke betales senere

en: Membership is Pay Later
nb: Medlemskapet skal betales senere

en: Membership is a Test
nb: Medlemskapet er en test

en: Membership is a Test?
nb: Medlemskapet er en test?

en: Membership is automatically granted to:
nb: Medlemskap er automatisk gitt:

en: Membership payment amount.
nb: Medlemskapsbeløp

en: Membership payment amount. A contribution record will be created for this amount.
nb: Medlemsavgiftsbeløp. En gavepost vil bli opprettet for dette beløpet.

en: Membership renewed automatically
nb: Medlemskap automatisk fornyet

en: Membership section introductory text - displayed to renewing members.
nb: Introtekst for medlemsseksjon - for fornyede medlemskap.

en: Membership section introductory text - for new member signups.
nb: Introtekst for medlemsseksjon - for nyregistrering av medlemmer.

en: Membership section title - displayed to renewing members.
nb: Medlemsseksjonstittel - for fornyede medlemskap.

en: Membership section title - for new member signups.
nb: Medlemsseksjonstittel - for nyregistrering av medlemmer.

en: Membership signups on or after this date cover the following calendar year as well. Example: If the rollover day is November 30, membership period for signups during December will cover the following year.
nb: Medlemskapsregistreringer på eller etter denne dato dekker også følgende kalenderår. F.eks: Dersom fornyelsesdato er 30. November, vil medlemskapsperiode for registreringer gjort i Desember dekke etterfølgende år.

en: Membership signups on or after this day of the month cover the rest of the month plus the specified number of months.
nb: Medlemskapstegninger på eller etter denne dagen i måneden, dekker resten av måneden pluss angitte antall måneder.

en: Membership type is a required field.
nb: Medlemsskapstype er et påkrevd felt.

en: Membership types are used to categorize memberships. You can define an unlimited number of types. Each type incorporates a 'name' (Gold Member, Honor Society Member...), a description, a minimum fee (can be $0), and a duration (can be 'lifetime'). Each member type is specifically linked to the membership entity (organization) - e.g. Bay Area Chapter.
nb: Medlemskapstyper blir brukt for å kategorisere medlemskap. Du kan definere et uendelig antall typer. Hver type inkorporerer et "navn" (gullmedlem, hedersmedlem, .....), en beskrivelse, en minimumspris (kan være 0 kr), og en levetid (kan være 'livstid'. Hver medlemstype er spesifikt lenket til medlemskapsenheten (organisasjon) - f.eks. Bay Area Chapter

en: Memberships
nb: Medlemskap

en: Memberships - Auto-renew Billing Updates
nb: Medlemskap - autoforny betalingsdetaljer

en: Memberships - Auto-renew Cancellation Notification
nb: Medlemskap - autoforny kanselleringsmelding

en: Memberships - Receipt (on-line)
nb: Medlemskap - kvittering (online)

en: Memberships - Signup and Renewal Receipts (off-line)
nb: Medlemskap - Påmeldings- og fornyelses-kvitteringer (offline)

en: Memberships can be automatically granted to related contacts by selecting a Relationship Type.
nb: Medlemskap kan automatisk gis til relaterte kontakter ved å velge en forbindelsestype.

en: Memory allocated (PHP config option 'memory_limit')
nb: Minne tildelt (PHP-konfigurasjonsvalg 'memory_limit')

en: Mental health evaluation
nb: Mentalhelseevaluering

en: Menu '%1' has been saved.
nb: Meny '%1' ble lagret.

en: Menu has been rebuilt
nb: Menyen er gjenoppbygd

en: Merchant Account Email
nb: Forhandlerkonto e-post

en: Merchant ID is not set for this payment processor
nb: Forhandler-ID er ikke angitt for denne betalingstilbyderen.

en: Merge
nb: Flett

en: Merge %1 contacts
nb: Slå sammen %1 kontakter

en: Merge All Contacts with the Same Address
nb: Flett alle kontakter med samme adresse

en: Merge Case
nb: Flett sak

en: Merge Household Members into their Households
nb: Flett husstandsmedlemmer inn i deres husstander

en: Merge Household Members into their Households will export the household record for any contacts sharing a household address.
nb: 'Flett husholdningsmedlemmer til deres husholdninger' vil eksportere husholdningsposten for alle kontakter som deler en husholdningsadresse.

en: Merge Options
nb: Flett valg

en: Merge and View Result
nb: Slå sammen og vis resultat

en: Merge labels for contacts belonging to the same household
nb: Flett sammen etiketter for kontakter som tilhører samme husstand

en: Merge labels for contacts with the same address
nb: Flett sammen etiketter for kontakter med samme adresse

en: Merge operation requires selecting two contacts.
nb: Fletteoperasjon krever valg av to kontakter.

en: Message
nb: Melding

en: Message Formats
nb: Meldingsformater

en: Message Sent | Messages Sent
nb[0]: Melding sendt
nb[1]: Meldinger sendt

en: Message Subject
nb: Meldingsemne

en: Message Template Workflow for Cases
nb: Meldingsmal for arbeidsflyt for saker

en: Message Template Workflow for Contributions
nb: Meldingsmal arbeidsflyt for gaver

en: Message Template Workflow for Events
nb: Meldingsmal arbeidsflyt for arrangementer

en: Message Template Workflow for Memberships
nb: Meldingsmal arbeidsflyt for medlemskap

en: Message Template Workflow for Meta Templates
nb: Meldingsmal arbeidsflyt for Meta-maler

en: Message Template Workflow for Petition
nb: Meldingsmal arbeidsflyt for underskriftskampanje

en: Message Template Workflow for Pledges
nb: Meldingsmal arbeidsflyt for lovnader

en: Message Template Workflow for Profiles
nb: Meldingsmal arbeidsflyt for profiler

en: Message Template Workflow for Tell-a-Friend
nb: Meldingsmal arbeidsflyt for 'Fortell en venn'

en: Message Title
nb: Meldingstittel

en: Message caught by a content filter
nb: Melding fanget av et innholdsfilter

en: Message if Event Is Full
nb: Melding dersom arrangementet er fullt

en: Message template with id of %1 does not have a default to revert to.
nb: Meldingsmal med ID lik %1 har ingen standard å tilbakestilles til.

en: Middle Name
nb: Mellomnavn

en: Millimeters
nb: Millimeter

en: Min
nb: Min.

en: Min Contribution
nb: Min. gave

en: Minimum Amount should be less than Maximum Amount
nb: Minimumsbeløpet må være mindre enn maksimumbeløpet

en: Minimum Contribution
nb: Minimum gavebeløp

en: Minimum Contribution Amount
nb: Minimum gavebeløp

en: Minimum Fee
nb: Minimumspris

en: Minimum fee required for this membership type. For free/complimentary memberships - set minimum fee to zero (0). NOTE: When using CiviCRM to process sales taxes this should be the tax exclusive amount.
nb: Minimumspris krevet for denne medlemskapstypen. For gratis medlemskap - sett minimumsprisen til null (0). TIPS: Når du bruker CiviCRM for å prosessere salgsskatt, så bør denne være skatt eksklusiv beløp.

en: Miscellaneous Settings
nb: Forskjellige innstillinger

en: Mismatched Rows (skipped)
nb: Rader som ikke samsvarer (hoppet over)

en: Mismatched or Invalid contact subtype found for this related contact.
nb: Feiltilpasset eller ugyldig kontaktundertype funnet for denne relaterte kontakten.

en: Missing Interviewer contact.
nb: Mangler intervjuer-kontakt

en: Missing input parameters
nb: Mangler innparametre

en: Missing required contact matching fields.
nb: Obligatorisk kontaktjamføringsfelt mangler.

en: Missing required field: %1
nb: Mangler påkrevd felt: %1

en: Missing required field: Provide Participant ID
nb: Manglende påkrevd felt: Velg deltager ID

en: Missing required fields:
nb: Mangler påkrevde felter:

en: Mixed profile not allowed for on behalf of registration/sign up.
nb: Flertydig profil er ikke tillatt i "på vegne av" registrering/påmelding.

en: Mobile
nb: Mobil

en: Mobile Phone Providers
nb: Mobiloperatør

en: Modified By
nb: Endret av

en: Modified Date
nb: Sist endret

en: Module
nb: Modul

en: Money
nb: Penger

en: Mongolian
nb: Mongolsk

en: Month and day (MMDD) on which a fixed period subscription or service will start. EXAMPLE: A fixed period subscription with Start Day set to 0101 means that the subscription period would be 1/1/06 - 12/31/06 for anyone signing up during 2006.
nb: Måned og dag (MMDD) hvor et abonnement eller tjeneste med en fast angitt periode vil starte. EKSEMPEL: Et abonnement i en fast periode med startdag angitt til 0101, betyr at abonnementsperioden ville være 1/1/06 - 12/31/06 for alle som melder seg på i løpet av 2006.

en: Month and day on which a <strong>fixed</strong> period membership or subscription begins. Example: A fixed period membership with Start Day set to Jan 01 means that membership periods would be 1/1/06 - 12/31/06 for anyone signing up during 2006.
nb: Måned og dag et medlemskap eller abonnement av typen "fiksert periode" begynner. F.eks: Et medlemskap av type "fiksert periode" med start dag satt til 1. januar betyr at medlemskapsperioder vil være 1. jan 2011 - 31. des 2011 for alle som registrerer seg i løpet av 2011.

en: Month dd, yyyy (December 12, 1998)
nb: Måned dd, yyyy (Desember 12, 1998)

en: Month/Year
nb: Måned/År

en: More information
nb: Mer informasjon

en: More information on tokens...
nb: Mer informasjon om plassholdere...

en: Morning Sessions
nb: Morgensamlinger

en: Most Recent Activity
nb: Seneste aktivitet

en: Most Recent Contribution
nb: Siste gave

en: Move
nb: Flytt

en: Move Custom Field
nb: Flytt tilpasset felt

en: Move To Case
nb: Flytt til sak

en: Move down one row
nb: Flytt ned en rad

en: Move related...
nb: Flytt relatert...

en: Move to Case
nb: Flytt til sak

en: Move to bottom
nb: Flytt til bunnen

en: Move to top
nb: Flytt til toppen

en: Move up one row
nb: Flytt opp en rad

en: Mr.
nb: Hr.

en: Mrs.
nb: Fru

en: Ms.
nb: Frk.

en: Multi-Select
nb: Flervalg

en: Multi-line text box (textarea)
nb: Flerlinjes tekstboks (tekstfelt)

en: Multiple Choice Option Sets
nb: Flervalgs valgsett

en: Multiple Choice Options
nb: Flervalgsmuligheter

en: Multiple Contact Merge
nb: Flett flere kontakter

en: Multiple Languages Support
nb: Støtte for flere språk

en: My Cases With Recently Performed Activities
nb: Mine saker med senest utførte aktiviteter

en: My Cases With Upcoming Activities
nb: Mine saker med fremtidige aktiviteter

en: My Cases with Upcoming Activities
nb: Mine saker med fremtidige aktiviteter

en: My Contact Dashboard
nb: Mitt kontakt kontrollpanel

en: My Contacts / Organizations
nb: Mine kontakter / organisasjoner

en: My Role
nb: Min rolle

en: My billing address is the same as above
nb: Fakturaadresse er det samme som over

en: MySQL "thread_stack" is %1 kb
nb: MySQL "thread_stack" er %1 kb

en: MySQL %1 Configuration
nb: MySQL %1 konfigurasjon

en: MySQL password:
nb: MySQL passord:

en: MySQL server auto_increment_increment is 1
nb: MySQL-server auto_increment_increment er satt til 1

en: MySQL server does have InnoDB support
nb: MySQL-serveren har ikke InnoDB-support

en: MySQL support
nb: MySQL-støtte

en: MySQL support not included in PHP.
nb: MySQL-støtte ikke inkludert i PHP.

en: MySQL username:
nb: MySQL brukernavn:

en: MySQL version %1 or higher is required, you are running MySQL %2.
nb: MySQL-versjon %1 eller høyere er påkrevd, du kjører MySQL %2.

en: MySQL version at least %1
nb: MySQL-versjon minimum %1

en: NO
nb: NR.

en: NO BULK EMAILS (User Opt Out)
nb: Ingen masseutsendelser

en: NOT Personal Campaign Page Honor Roll
nb: Ikke hedersliste for personlig kampanjeside

en: NOTE: Alternatively, you can enable the <strong>Pay Later</strong> feature below without setting up a payment processor. All users will then be asked to submit payment offline (e.g. mail in a check, call in a credit card, etc.).
nb: MERK: Alternativt, så kan du aktivere <strong>Betal senere</strong> funksjonen nedenfor, uten å sette opp noen betalingstilbyder. Alle brukere vil deretter bli spurt om å sende inn betaling offline (f.eks. sende inn en sjekk, eller ringe inn kredittkortopplysninger, o.l.).

en: NOTE: Alternatively, you can enable the <strong>Pay Later</strong> option below without setting up a payment processor. All users will then be asked to submit payment offline (e.g. mail in a check, call in a credit card, etc.).
nb: MERK: Du kan også bruke <strong>Betal senere</strong> valget under, uten å sette opp en betalingstjeneste. Alle brukere vil da bli spurt om å betale på annet vis (f.eks. med sjekk, ringe inn et kredittkort, faktura eller lignende.

en: NOTE: Contacts selected on the search results are not relevant here; all contacts that meet the following criteria will be in the group.
nb: MERK: Kontakter valgt på søkeresultattsiden er ikke relevante her; alle kontakter som tilfredsstiller kriteriene vil bli i den gruppen.

en: NOTE: For Event ACLs, the 'View' operation allows access to the event information screen. "Edit" allows users to register for the event if online registration is enabled.
nb: MERK: Angående tilgangskontroll for arrangementer, vil alternativet &laquo;vis&raquo; gi tilgang til arrangementets informasjonsside, mens &laquo;redigere&raquo; gir brukere tillatelse til å registrere seg for arrangementet dersom registrering via nett er aktivert.

en: NOTE: If there are multiple matching contacts, the first matching record is used.
nb: MERK: Hvis det er flere samsvarende kontakter, så brukes den første samsvarende posten.

en: NOTE: Profile ACL operations affect which modes a profile can be used in (i.e. Create a new contact, Edit your own contact record, View a contact record, etc.). The Create operation is required for profiles embedded in online contribution or event registration forms. None of the operations for Profile ACLs grant access to administration of profiles.
nb: MERK: Endringer i profilenes tilgangslister affekterer hvilken modus profiler kan benyttes i (dvs. Opprett en ny kontakt, Rediger din egen kontaktoppføring, Vis kontaktoppføring etc.). Det er obligatorisk å opprette profiler som er inkludert i online gaver eller registreringsskjema for arrangementer. Ingen av handlingene for profiltilgangslister gir tilgang til administrering av profiler.

en: NOTE: Some of these searches may rely on specific site configurations - and may not work as expected on your site.
nb: MERK: Noen av disse søkene kan avhenge av en spesifikk sidekonfigurasjon - og virker kanskje ikke som forventet på din side.

en: NOTE: This setting applies only to custom sets used for Contact records (e.g. Individuals, Households, Organizations, or ALL contact types).
nb: MERK: Denne innstillingen gjelder kun for tilpassede sett brukt for kontaktposter (f.eks. Individer, Husholdninger, Organisasjoner, eller ALLE kontakttyper).

en: NOTE: View Only fields can not be included in Profile Search forms.
nb: MERK: 'Vis kun'-felter kan ikke inkluderes i profilsøkeskjemaer.

en: NOTE: When this feature is enabled, all links in the message body (including mailtos) will be automatically re-written to route through your CiviCRM website prior to redirecting to the target page.
nb: MERK: Når denne funksjonen er aktivert, vil alle lenker i meldingen (inkludert epostlenker) bli automatisk omskrevet til å gå via CiviCRM-websiden før brukeren blir omdirigert til den faktiske siden.

en: Name
nb: Navn

en: Name (Frequency)/Description
nb: Navn (frekvens)/beskrivelse

en: Name (Status ID)
nb: Navn (Status ID)

en: Name (for Honor Roll)
nb: Navn (til hedersliste)

en: Name Only
nb: Kun navn

en: Name Tent
nb: Navneskilt

en: Name The SMS
nb: Navngi SMS-en

en: Name Your SMS
nb: Navngi din SMS

en: Name already exists in Database.
nb: Navn eksisterer allerede i databasen.

en: Name and Address
nb: Navn og adresse

en: Name and Email
nb: Navn og e-post

en: Name can only consist of alpha-numeric characters
nb: Navn kan kun inneholde alfanumeriske tegn.

en: Name for new group
nb: Navn på ny gruppe

en: Name is required to save Import Mapping
nb: Navn er påkrevet for å lagre importert kobling

en: Name like: %1
nb: Navn lik: %1

en: Name of Tag
nb: Navn på tag

en: Name of the premium (product, service, subscription, etc.) as it will be displayed to contributors.
nb: Navnet på premien (produkt, tjeneste, abonnement, osv.) slik det vises til givere.

en: Name of the protocol to use for polling.
nb: Navn på protokollen som skal brukes til henting.

en: Name of this group of settings.
nb: Navn på denne gruppen med innstillinger.

en: Name of this status type, for use in the code.
nb: Navn på denne statustypen, til bruk i koden.

en: Name or Email
nb: Navn eller e-post

en: Name or IP address of mail server machine.
nb: Navn eller IP-adresse til e-post tjener.

en: Name or nickname contributor wants to be displayed in the Honor Roll. Enter "Anonymous" for anonymous contributions.
nb: Navn eller kallenavn som giver ønsker vist i hederslisten. Ang "Anonym" for anonyme gaver.

en: Name, Status and Register Date
nb: Navn, status og registreringsdato

en: Namespace reserved for component.
nb: Navneområde reservert for komponent.

en: National Membership
nb: Nasjonalt medlemskap

en: Navigate to a report instance and verify the report filters and display type (Tabular, Bar or Pie Chart). OR create a new report instance from the Reports menu &raquo; Create Reports from Templates.
nb: Naviger til en rapportforekomst og kontroller rapportfiltrene og visningstype (Tabell, Søyle eller Kakediagram) ELLER opprett en ny rapportforekomst fra rapportmenyen &raquo; Opprett rapporter fra maler.

en: Navigation
nb: Navigasjon

en: Negative
nb: Negativ

en: Net Amount
nb: Nettosum

en: New
nb: Ny

en: New %1
nb: Ny %1

en: New %1 Report
nb: Ny %1 rapport

en: New ACL
nb: Ny ACL

en: New Accounting Batch
nb: Ny regnskapsbunke

en: New Case
nb: Ny sak

en: New Case Type
nb: Ny sakstype

en: New CiviCRM Profile
nb: Ny CiviCRM Profil

en: New Contact
nb: Ny kontakt

en: New Contribution
nb: Ny gave

en: New Credit Card
nb: Nytt kredittkort

en: New Custom Field Set
nb: Nytt tilpasset feltsett

en: New Data Entry Batch
nb: Ny dataoppføringsbunke

en: New Donor
nb: Ny giver

en: New Event
nb: Nytt arrangement

en: New Event Template
nb: Ny arrangementsmal

en: New Household
nb: Ny husholdning

en: New Individual
nb: Ny person

en: New Mailing Component
nb: Ny mailkomponent

en: New Membership Status
nb: Nytt medlemskap status

en: New Message Template
nb: Ny meldingsmal

en: New Option Group
nb: Ny valggruppe

en: New Option for '%1'
nb: Nytt valg for '%1'

en: New Organization
nb: Ny organisasjon

en: New Participant Status
nb: Ny deltakerstatus

en: New Payment Procesor Type
nb: Ny betalingsformidertype

en: New Payment Processor
nb: Ny betalingsformidler

en: New Price Set
nb: Nytt prissett

en: New Report
nb: Ny rapport

en: New Report Template
nb: Ny rapportmal

en: New Scheduled Job
nb: Ny planlagt jobb

en: New Start Date
nb: Ny startdato

en: New personal campaign page
nb: Ny personlig kampanjeside

en: Next
nb: Neste

en: Next &gt;
nb: Neste &gt;

en: Next Amount
nb: Neste beløp

en: Next Contribution
nb: Neste gave

en: Next Contribution Date
nb: Neste gavedato

en: Next Pay Date
nb: Neste betalingsdato

en: Next Payment Date
nb: Neste betalingsdato

en: Next Payment Due
nb: Neste innbetaling forfaller

en: Next Sched.
nb: Neste planl.

en: Next Scheduled Activity
nb: Neste planlagte aktivitet

en: Next Scheduled Contribution Date
nb: Neste planlagte gavedato

en: Next Scheduled Recurring Contribution
nb: Neste planlagte gjentakende bidrag

en: Nickname
nb: Kallenavn

en: No
nb: Nei

en: No %1 match your search criteria. Suggestions:
nb: Ingen %1 samsvarer med dine søkekriterier. Forslag:

en: No %1 reports have been created.
nb: Inger %1 rapporter har blitt opprettet.

en: No Accounting Batches match your search criteria.
nb: Ingen regnskapsbunker samsvarer med dine søkekriterier.

en: No Action Selected
nb: Ingen handling valgt

en: No Batches Selected
nb: Ingen bunker valgt

en: No Bulk Email(Is Opt Out)
nb: Ingen masse-e-post (er meldt ut)

en: No Bulk Emails (User Opt Out)
nb: Ikke send masseutsendt epost (Bruker har deaktivert)

en: No CiviCRM Profiles have been created yet. You can <a href='%1'>add one now</a>.
nb: Det er ikke opprettet noen CiviCRM profiler enda. Du kan <a href='%1'>opprette en nå</a>.

en: No Components have been enabled for your site that can be configured with the price sets. Click <a href='%1'>here</a> if you want to enable CiviEvent/CiviContribute for your site.
nb: Ingen komponenter har blitt aktivert for siden din, som kan bli konfigurert med prissettet. Klikk <a href='%1'>her</a> hvis du ønsker å aktivere CiviArrangement/CiviGave for siden din.

en: No Contribution Price Sets have been configured / enabled for your site. Price sets allow you to configure more complex contribution options (e.g. "Contribute $25 more to receive our monthly magazine."). Click <a href='%1'>here</a> if you want to configure price sets for your site.
nb: Ingen gaveprissett har blitt konfigurert/aktivert for siden din. Prissett gir deg muligheten til å konfigurere mer komplekse gavevalg (f.eks. "Gi kr. 150 mer for å motta vårt månedlige magasin.").  Klikk <a href='%1'>her</a> hvis du vil konfigurere prissett for siden din.

en: No Data Entry Batches have been created for this site.
nb: Ingen dataoppføringsbunker har blitt opprettet for denne siden.

en: No Duplicate Checking
nb: Ingen dublettkontroll

en: No Duplicate emails?
nb: Ingen duplikate epostadresser?

en: No Email Verification
nb: Ingen epostbekreftelse

en: No Fee Level(s) or Price Set is configured for this event.<br />Click <a href='%1'>CiviEvent >> Manage Event >> Configure >> Event Fees</a> to configure the Fee Level(s) or Price Set for this event.
nb: Ingen prisnivå(er) eller prissett er konfigurert for dette arrangementet.<br />Klikk <a href='%1'>CiviArrangement >> Administrer arrangement >> Konfigurer >> Arrangementspriser</a> for å konfigurere prisnivå(er) eller prissett for dette arrangementet.

en: No Membership Price Sets have been configured / enabled for your site. Price sets allow you to configure more complex membership signup and renewal options, including allowing constituents to sign up for multiple memberships at the same time. Click <a href='%1'>here</a> if you want to configure price sets for your site.
nb: Ingen medlemsskapsprissett er konfigurert/aktivert for siden din. Prissett lar deg konfigurere mer komplekse medlemsskapspåmeldinger og fornyelsesvalg, inklusiv mulighet for kontakter til å melde seg på flere medlemsskap på samme tid. Klikk <a href='%1'>her</a> hvis du vil konfigurere prissett for siden din.

en: No Payment Processor has been configured / enabled for your site. If this is a <strong>paid event</strong> AND you want users to be able to <strong>register and pay online</strong>, you will need to <a href='%1'>configure a Payment Processor</a> first. Then return to this screen and assign the processor to this event.
nb: Ingen betalingstilbydere har blitt konfigurert for siden din. Hvis dette er et <strong>arrangement med betaling</strong> OG du ønsker at brukere skal ha mulighet til å <strong>registrere og betale online</strong>, så trenger du å <a href='%1'>konfigurere en betalingstilbyder</a> først. Gå deretter tilbake til denne siden og tilknytt betalingstilbyderen til dette arrangementet.

en: No Payment Processor has been configured / enabled for your site. Unless you are only using CiviContribute to solicit non-monetary / in-kind contributions, you will need to <a href='%1'>configure a Payment Processor</a>. Then return to this screen and assign the processor to this Contribution Page.
nb: Ingen betalingsløsning er konfigurert / aktivert for din hjemmeside. Med mindre du kun bruker CiviGave til å be om ikke-monetære gaver / naturaliagaver, mp du <a href='%1'>konfigurere en betalingsløsning</a> . Deretter kan du vende tilbake til dette skjermbildet og knytte betalingsløsningen til denne gavesiden.

en: No Price Set has been configured / enabled for your site. Price sets allow you to meet the complex demands of your event registration structure.(e.g. "Pay $15 more for lunch."). Click <a href='%1'>here</a> if you want to configure price sets for your site.
nb: Ingen prissett har blitt konfigurert / aktivert for siden din. Prissett lar deg imøtekomme komplekse krav til stukturen på arrangementsregistreringen din.(f.eks. "Betal 75 kr ekstra for lunch.") Klikk <a href='%1'>her</a> hvis du ønsker å konfigurere prissett for siden din.

en: No Profile with a user account registration option has been configured / enabled for your site. You need to <a href='%1'>configure a Supporter profile</a> first. It will be used to collect or update basic information from users while they are creating a Personal Campaign Page.
nb: Ingen profiler med brukerkonto har blitt konfigurert/aktivert  med mulighet for å melde seg på siden din. Du må først <a href='%1'>konfigurere en støttespiller-profil. Den vil bli brukt for å samle inn eller oppdatere grunnleggende opplysninger fra brukere mens de oppretter en personlig kampanjesside.

en: No Reply
nb: Ikke svart

en: No Thank-you Label
nb: Ingen takkeetikett

en: No Thank-you Label is a required field.
nb: Nei takk-felt er et påkrevd felt.

en: No Thank-you Option
nb: Ingen takkevalg

en: No Thank-you Position
nb: Ingen takkeposisjon

en: No Thank-you Text
nb: Ingen takketekst

en: No Updates Saved
nb: Ingen oppdateringer lagret

en: No account create option
nb: Ingen kontoopprettelsesvalg

en: No available Contribution Pages match your search criteria. Suggestions:
nb: Vi fant ingen tilgjengelige gavesider som samsvarer med dine søkekriterier. Forslag:

en: No available Events match your search criteria. Suggestions:
nb: Ingen tilgjengelige arrangementer samsvarer med dine søkekriterier. Forslag:

en: No batches were selected.
nb: Ingen bunker ble valgt.

en: No bulk emails (User Opt Out)
nb: Ingen massemailer (Bruker valgt bort)

en: No contacts are currently eligible to inherit this relationship.
nb: Ingen kontakter er for øyeblikket valgbare til å arve denne relasjonen.

en: No content to preview
nb: Ikke noe innhold å forhåndsvise

en: No contribution pages have been created yet. Click <a accesskey="N" href='%1'>here</a> to create a new contribution page.
nb: Ingen gavesider er opprettet enda. Klikk <a accesskey="N" href='%1'>her</a> for å opprette en ny gaveside.

en: No contributions have been recorded from this contact.
nb: Ingen gaver er registrert fra denne kontakten.

en: No custom data groups have been created yet. You can <a id="newCustomDataGroup" href='%1'>add one</a>.
nb: Ingen egendefinerte datagrupper har blitt opprettet enda. Du kan <a id="newCustomDataGroup" href='%1'>legge til en</a>.

en: No event registrations have been recorded for this contact.
nb: Det er ikke registrert noen arrangementspåmeldinger for denne kontakten.

en: No export format selected.
nb: Ingen eksportformat er valgt.

en: No fields in this Profile have been configured as searchable. Ask the site administrator to check the Profile setup.
nb: Ingen felter i denne profilen har blitt konfigurert som søkbare. Spør sideadministratoren om å sjekke profilinnstillingene.

en: No fields in this Profile have been configured to display as a result column in the search results table. Ask the site administrator to check the Profile setup.
nb: Ingen felter i denne profilen har blitt konfigurert som en resultatkolonne i tabellen for søkeresultater. Spør sideadministratoren om å sjekke profilinnstillingene.

en: No grants have been recorded for this contact.
nb: Ingen bevilgninger har blitt registrert for denne kontakten.

en: No link
nb: Ingen link

en: No mailboxes have been configured for Email to Activity Processing
nb: Ingen postkasser har blitt konfigurert for behandling av e-post til aktivitet

en: No matches found for:
nb: Ingen treff funnet for:

en: No matching Data Entry Batches found for your search criteria.
nb: Ingen samsvarenede dataoppføringsbunker har blitt funnet for dine søkekriterier.

en: No matching Groups found for your search criteria. Suggestions:
nb: Ingen grupper som samsvarer med dine søkekriterier ble funnet. Forslag:

en: No matching contact found.
nb: Ingen samsvarende kontakt funnet.

en: No matching results for
nb: Ingen samsvarende resultater for

en: No memberships have been recorded for this contact.
nb: Ingen medlemskap er lagret for denne kontakten.

en: No pledges have been recorded from this contact.
nb: Ingen lovnader har blitt registrert fra denne kontakten.

en: No possible duplicates were found using %1 rule.
nb: Ingen mulige dubletter ble funnet ved bruk av %1 regelen.

en: No premium products have been created for your site. You can <a href='%1'>add one</a>.
nb: Ingen premieprodukter er opprettet for siden din. Du kan <a href='%1'>legge til et</a>.

en: No processing status reported yet.
nb: Ingen behandlingsstatus rapportert enda.

en: No recipients
nb: Ingen mottagere

en: No records to export
nb: Ingen poster til å eksportere

en: No respondents are currently reserved for you to interview.
nb: Ingen respondenter er for øyeblikket blitt reservert for deg til å intervjue.

en: No response from the server. Check your internet connection and try reloading the page.
nb: Ingen svar fra serveren. Sjekk internettilkoblingen og forsøk å laste siden på nytt.

en: No such message template: id=%1.
nb: Ingen slike meldingsmaler: id=%1.

en: No survey sid parameter. Cannot process signature.
nb: Intet sid-parameter for undersøkelse. Kan ikke behandle underskrift.

en: No thank you
nb: Ingen takk

en: No-show
nb: Ikke oppmøtt

en: Non Deductible Amount
nb: Ikke fradragsberettiget beløp

en: Non-deductible portion of this contribution.
nb: Ikke fradragsberettiget andel av denne gaven.

en: Non-profit
nb: Ideell

en: None
nb: Ingen

en: None Found
nb: Ingen funnet

en: None available
nb: Ingen tilgjengelig

en: None of the contacts in this group have an email address.
nb: Ingen av kontaktene i denne gruppen har en epostadresse.

en: North Ndebele
nb: Nord Ndebele

en: Northern Sami
nb: Nord-samisk

en: Norwegian
nb: Norsk

en: Norwegian Nynorsk
nb: Norsk (Nynorsk)

en: Not %1, or want to do this for a different person
nb: Ikke %1, eller vil du gjøre dette for en annen person

en: Not %1, or want to register a different person
nb: Er ikke %1, eller ønsker å melde på en annen person

en: Not Approved
nb: Ikke godkjent

en: Not Clicked
nb: Ikke klikket

en: Not Now
nb: Ikke nå

en: Not Required
nb: Ikke påkrevd

en: Not a CMS User
nb: Ikke en CMS bruker

en: Not expired
nb: Ikke utløpt

en: Not offered
nb: Ikke tilbudt

en: Not permitted to file activity %1 %2.
nb: Ikke tillatt å logge aktivitet %1 %2.

en: Not scheduled
nb: Ikke planlagt

en: Not&nbsp;Counted
nb: Ikke&nbsp;talt

en: Not&nbsp;Counted&nbsp;Due&nbsp;To&nbsp;Role
nb: Ikke&nbsp;talt&nbsp;pga.&nbsp;rolle

en: Not&nbsp;Counted&nbsp;Due&nbsp;To&nbsp;Status
nb: Ikke&nbsp;talt&nbsp;pga.&nbsp;status

en: Note
nb: Notat

en: Note Text
nb: Notat Tekst

en: Note that a CiviCRM ACL Role is not related to the Drupal Role.
nb: Merk at en CiviCRM ACL Rolle ikke er relatert til Drupal rollen.

en: Note that not all transactions are necessarily associated with a payment method.
nb: Merk at ikke alle transaksjoner er nødvendigvis tilknyttet en betalingsmåte.

en: Note that this help text is displayed on profile create/edit screens only.
nb: Merk at denne hjelpeteksten viser kun på sider for opprettelse/redigering av profiler.

en: Note(s)
nb: Notat(er)

en: Note:
nb: Notat:

en: Note: You cannot edit fields for a reserved rule.
nb: Merk: Du kan ikke redigere felter for en reservert regel.

en: Note: this contact may be a duplicate of an existing record.
nb: Merk: Denne kontakten kan være et duplikat av en eksisterende oppføring.

en: Notes
nb: Notater

en: Notes or Standard Terms
nb: Notater eller standardvilkår

en: Notification Email
nb: Epost-varsel

en: Notification will be sent to this email address whenever a Personal Campaign Page linked to this contribution page is either created or updated. The notification will include links to view the campaign page as well as the contact record of the creator of the page.
nb: Påminnelse vil bli sendt til denne e-post-adressen når en personlig kampanjeside linket til denne gavesiden enten er opprettet eller oppdatert. Meldingen vil inneholde linker for å se kampanjesiden sammen med kontaktinfoen til den som har opprettet siden.

en: Notification will be sent to this email address whenever a Personal Campaign Page linked to this event is either created or updated. The notification will include links to view the campaign page as well as the contact record of the creator of the page.
nb: Melding vil bli sendt til denne e-postadressen hver gang en personlig kampanjeside knyttet til dette arrangementet enten blir opprettet eller oppdatert. Meldingen vil inneholde linker for å se kampanjesiden, samt kontaktinformasjon til den som opprettet siden.

en: Notify Activity Assignees
nb: Gi beskjed til de som har fått tildelt aktiviteten

en: Notify Contributor?
nb: Gi beskjed til giver?

en: Notify me via email when someone donates to my page
nb: Gi meg beskjed via epost når noen gir på siden min

en: Notify when profile form is submitted?
nb: Varsle når profilskjema blir sendt inn?

en: Now you can move on to exploring, configuring and using the various optional components for fundraising and constituent engagement. The links below will take you to the online documentation for each component.
nb: Nå kan du gå videre med å utforske, konfigurere og bruke de forskjellige tilleggskomponentene til CiviCRM. Lenkene nedenfor bringer deg til online dokumentasjonen for hver enkelt komponent.

en: Number
nb: Tall

en: Number of Donors
nb: Antall givere

en: Number of Failures
nb: Antall feil

en: Number of Installments
nb: Antall terminer

en: Number of Items
nb: Antall elementer

en: Number of Transactions
nb: Antall transaksjoner

en: Number of Transactions should a positive number
nb: Antall transaksjoner må være et positivt tall

en: Number of grants
nb: Antall bevilgninger

en: Number of installments must be a whole number.
nb: Antall terminer må være et helt tall.

en: Number of selected Activities: %1
nb: Antall valgte aktiviteter: %1

en: Number of selected cases: %1
nb: Antall valgte saker: %1

en: Number of selected contacts: %1
nb: Antall valgte kontakter: %1

en: Number of selected contributions: %1
nb: Antall valgte gaver: %1

en: Number of selected grants: %1
nb: Antall valgte bevilgninger: %1

en: Number of selected memberships: %1
nb: Antall valgte medlemskap: %1

en: Number of selected participants: %1
nb: Antall valgte deltakere: %1

en: Number of selected pledges: %1
nb: Antall valgte lovnader: %1

en: OR
nb: ELLER

en: OR if the payment is from a different contact, this email will only go to them.
nb: ELLER hvis betalingen er fra en annen kontakt, vil betalingen kun gå til dem.

en: Objects a custom group extends to
nb: Objekter som en tilpasset gruppe omfatter

en: Occitan (after 1500)
nb: Oksitansk (etter 1500)

en: Odd / Even Street Number
nb: Odde- / partall gatenummer

en: Offer Another Premium on this Contribution Page
nb: Tilby en annen premie på denne gavesiden.

en: Offer a Waitlist?
nb: Tilby venteliste?

en: Offer installments
nb: Tilby avdrag

en: Offer the appropriate service from the list. If the service requires coordination, contact the Director.
nb: Tilby den rette tjeneste fra listen. Hvis tjenesten krever koordinasjon, ta kontakt med den øverst ansvarlige.

en: Old Church Slavonic, Church Slavic, Church Slavonic, Old Bulgarian, Old Slavonic
nb: Gammel kirkeslavisk, gammel bulgarsk

en: On Behalf Of
nb: På vegne av

en: On Behalf Of Organization
nb: På vegne av organisasjon

en: On Duplicate Entries
nb: På dubliserte registreringer

en: On Hold
nb: På vent

en: On Hold - Opt Out
nb: På vent - Velg Bort

en: On Hold Bounce
nb: På hold - avvisninger

en: On Hold Opt Out
nb: På hold - Valgt bort

en: On Hold?
nb: På vent?

en: On behalf of Label
nb: "På vegne av"-tekstetikett

en: On waitlist
nb: På venteliste

en: Once these statuses are enabled, the event Info and Settings screen will have controls to enable (and configure) waitlisting.
nb: Når disse statusene er aktiverte, så vil skjermbildet for arrangementsinfo og innstillinger kunne aktivere (og konfigurere) ventelister.

en: Once these statuses are enabled, the event Online Registration screen will have controls to enable (and configure) participation approval.
nb: Når disse statusene er aktiverte, så vil skjermbildet for online arrangementspåmelding kunne aktivere (og konfigurere) deltagergodkjenning.

en: Once you have defined CiviCRM ACL Roles and granted ACLs to those Roles, use this link to assign users to role(s).
nb: Når du har definert CiviCRM ACL-roller og gitt ACL-er til disse rollene, bruk denne linken til å knytte brukere til rolle(r).

en: Once you have your certificate installed, test that is working by navigating to one of your online contribution pages and changing the URL prefix from 'http://' to 'https://'. If your browser loads the page and indicates a valid security certificate - then you can change this setting to <strong>Yes</strong> and CiviCRM will automatically redirect requests for all online contribution / member / event / admin pages to the corresponding SSL secured URLs.
nb: Når du har installert sertifikatet ditt, så prøv om det virker, ved å gå inn på en av dine online gavesider og endre URL-prefikset fra 'http://' til 'https://'. Hvis din nettleser laster siden og angir et gyldig sikkerhetssertifikat - så kan du endre denne innstilling til <strong>Ja</ strong> og CiviCRM vil automatisk omdirigere alle side-anmodninger for online gave / medlem / arrangement / administrasjon til de tilsvarende SSL-sikrede URL'er.

en: Once you switch to using a Price Set, you won't be able to switch back to your existing settings below except by re-entering them. Are you sure you want to switch to a Price Set?
nb: Når du endrer til å bruke et prissett, så vil du ikke ha mulighet til å endre tilbake til dine eksisterende innstillinger nedenfor, bortsett fra å skrive dem inn på nytt. Er du sikker på at du vil endre til et prissett?

en: Once you've received your new account welcome email, you can <a href=%1>click here</a> to login and promote your campaign page.
nb: Når du har mottatt en velkomstmail, kan du <a href=%1>klikke her</a> for å logge inn og markedsføre din kampanjeside.

en: Once your registration has been reviewed, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.
nb: Så fort registreringen din har blitt gjennomsett, så vil du motta en e-post med en link til en nettside, hvor du kan fullføre registreringsprosessen.

en: One
nb: En

en: One %1 should be marked as primary.
nb: Én %1 må merkes som primær.

en: One Message Not Sent | %count Messages Not Sent
nb[0]: %1 melding sendt
nb[1]: %count meldinger sendt

en: One contact NOT added (already in this group). | %count contacts NOT added (already in this group).
nb[0]: Én kontakt ble <i>ikke</i> lagt til (kontakten var allerede lagt til i denne gruppen).
nb[1]: %count kontakter ble <i>ikke</i> lagt til (kontaktene var allerede lagt til i denne gruppen).

en: One contact NOT tagged (already tagged to this tag). | %count contacts NOT tagged (already tagged to this tag).
nb[0]: En kontakt IKKE tagget (allerede tagget med denne taggen).
nb[1]: %count kontakter IKKE tagget (allerede tagget med denne taggen).

en: One contact added to this existing group. | %count contacts added to this existing group.
nb[0]: Én kontakt ble lagt til i denne eksisterende gruppen.
nb[1]: %count kontakter ble lagt til i denne eksisterende gruppen.

en: One contact added to this new group. | %count contacts added to this new group.
nb[0]: Én kontakt ble lagt til i denne nye gruppen.
nb[1]: %count kontakter ble lagt til i denne nye gruppen.

en: One contact is currently eligible to inherit this relationship.
nb: En kontakt er for øyeblikket valgbar til å arve denne relasjonen.

en: One contact is tagged with this tag. | %count contacts are tagged with this tag.
nb[0]: Én kontakt ble tagget med denne tagen.
nb[1]: %count kontakter ble tagget med denne tagen.

en: One email should be marked as primary.
nb: En e-post bør være markert som primær.

en: One matching contact was found.  | %count matching contacts were found.<br />
nb[0]: En samsvarende kontakt ble funnet.
nb[1]: %count samsvarende kontakter ble funnet.<br />

en: One message was sent successfully. | %count messages were sent successfully.
nb[0]: En melding ble sendt.
nb[1]: %count meldinger ble sendt.

en: One or more payment reminders can be emailed to this contributor based on the values entered in this section. If a 'Self-service Payments Page' has been selected, the reminder will include a link for the contributor to make their payment online.
nb: En eller flere betalingspåminnelser kan sendes via e-post til denne giveren, basert på valgene i denne seksjonen. Hvis en betalingsside har blitt valgt, vil påminnelsen inneholde en link slik at giveren kan gi gaven sin via internett.

en: One phone should be marked as primary.
nb: Et telefonnummer bør være markert som primær.

en: One record selected for export. | %count records selected for export.
nb[0]: En post valgt for eksport.
nb[1]: %count poster valgt for eksport.

en: One selected activity consists of more than one target contact. | %count selected activities consist of more than one target contact.
nb[0]: En valgt aktivitet består av mer enn en målkontakt.
nb[1]: %count valgte aktiviteter består av mer enn en målkontakt.

en: Ongoing
nb: Pågående

en: Online Contribution (Live)
nb: Online gave (Live)

en: Online Contribution (Test-drive)
nb: Online gave (Testkjøring)

en: Online Contribution Page
nb: Online gaveside

en: Online Contributions / Online Membership Signup / Online Event Registration
nb: Online bidrag / Online medlemskapsregistreringer / Online arrangementsregistreringer

en: Online Registration
nb: Online registrering

en: Online Registration (Live)
nb: Online registrering (Live)

en: Online Registration (Test-drive)
nb: Online registrering (Test)

en: Online documentation.
nb: Online dokumentasjon.

en: Online event registration and participant tracking.
nb: Online arrangementsregistrering og deltakersporing.

en: Online fundraising and donor management, as well as offline contribution processing and tracking.
nb: Online innsamling og giverhåndtering, samt offline gaveprossesering og sporing.

en: Online or offline contribution.
nb: Online eller offline gave.

en: Online or offline event registration.
nb: Online eller offline arrangementsregistrering.

en: Online or offline membership renewal.
nb: Online eller offline medlemskapsfornyelse.

en: Online or offline membership signup.
nb: Online eller offline medlemskapspåmelding.

en: Online registration is not currently available for this event (contact the site administrator for assistance).
nb: Online registrering er for øyeblikket ikke tilgjengelig for dette arrangementet (kontakt sideadministratoren for hjelp).

en: Online signup and membership management.
nb: Online påmelding og medlemskapshåndtering

en: Only %1 Registrations available.
nb: Kun %1 registreringer er tilgjengelige.

en: Only 'View' and 'Edit' operations are valid for this type of data
nb: Kun 'Vis' og 'Rediger' handlinger er gyldige for denne typen data

en: Only Display Test Contributions
nb: Vis kun test-gaver

en: Only My Cases
nb: Kun mine saker

en: Only one %1 can be marked as primary.
nb: Bare én %1 kan merkes som primær.

en: Only one email can be marked as primary.
nb: Bare en e-post kan være markert som primær.

en: Only one phone can be marked as primary.
nb: Bare et telefonnummer kan være markert som primær.

en: Oops! - The CiviCRM settings file (civicrm.settings.php) was not found in the expected location
nb: Heisann! Konfigurasjonsfilen til CiviCRM (civicrm.settings.php) ble ikke funnet på forventet sted

en: Oops! - The path for including CiviCRM code files is not set properly. Most likely there is an error in the <em>civicrm_root</em> setting in your CiviCRM settings file (!1).
nb: Hoppsann! Filbanen for inkludering av CiviCRMs kodefiler er ikke satt riktig. Sannsynligvis er det en feil i innstillingen for <em>civicrm_root</em> i konfigurasjonsfilen til CiviCRM (!1).

en: Oops! CiviCRM is already installed
nb: Oops! CiviCRM er allerede installert

en: Oops! Could not create database %1
nb: Oops! Kunne ikke opprette database %1

en: Oops! Incorrect CiviCRM version
nb: Oops! Feil CiviCRM-versjon

en: Oops! Incorrect Drupal version
nb: Oops! Feil Drupal-versjon

en: Oops! Please correct your install location
nb: Oops! Vennligst korriger installeringssted

en: Oops, it looks like there is no valid membership status available for the given membership dates. You can <a href="%1">Configure Membership Status Rules</a>.
nb: Oj, det ser ut som det ikke finnes gyldige medlemskapsstatuser tilgjengelig for de gitte medlemskapsdatoer. Du kan <a href="%1">konfigurere medlemskapsstatusregler her</a>.

en: Oops, it looks like there is no valid membership status corresponding to the membership start and end dates for this membership. Contact the site administrator for assistance.
nb: Det virker som det ikke finnes noen gyldig medlemskapsstatus som svarer til start- og sluttdato for dette medlemskapet. Kontakt nettstedets administrator for å få hjelp med dette problemet.

en: Oops. It looks like there is no response option configured.
nb: Oops! Det ser ikke ut til å være konfigurert noen svarmuligheter.

en: Oops. It looks like there is no valid payment status for online payment.
nb: Oops. Det ser ut som om det ikke er noen gydlig betalingsstatus for betaling over internett.

en: Oops. It looks like you are trying to change the membership type while renewing the membership. Please click the "change membership type" link and select a Membership Type from the list.
nb: Oj. Det ser ut som du prøver å endre medlemskapstype mens du fornyer medlemskapet. Trykk på "endre medlemskapstype" og velg en medlemskapstype fra listen.

en: Oops. It looks like you are trying to change the membership type while renewing the membership. Please click the "change membership type" link, and select a Membership Organization.
nb: Oj. Det ser ut som du prøver å endre medlemskapstype mens du fornyer medlemskapet. Trykk på "endre medlemskapstype" og velg en medlemskapsorganisasjon.

en: Oops. It looks like you have an incorrect or incomplete link (URL). Please make sure you've copied the entire link, and try again. Contact the site administrator if this error persists.
nb: Oops! Det ser ut som at du har en feil eller mangelfull link (URL). Vennligst sjekk at du har kopiert hele linken og forsøk igjen. Kontakt sidenadministratoren hvis denne feilen gjentar seg.

en: Oops. You cannot make a payment for this pledge - pledge status is %1.
nb: Oops! Du kan ikke utføre en betaling for denne avtalen - Avtalestatus er %1.

en: Oops. Your %1 settings are incorrect. No test mail has been sent.
nb: Oops. Dine %1 innstillinger er ikke korrekte. Det ble ikke sendt noen testmelding.

en: Open
nb: Åpen

en: Open Case
nb: Åpne sak

en: Open ID Location
nb: Åpen ID-plassering

en: Open Pledges (Due Date - Amount)
nb: Åpne lovnader (forfallsdato - beløp)

en: Open a new case
nb: Åpne en ny sak

en: Open tracking
nb: Åpen sporing

en: OpenID Location Type
nb: Åpen-ID stedstype

en: OpenID is not a valid URL.
nb: OpenID er ikke en gyldig URL.

en: Opened
nb: Åpnet

en: Opened
nb: Åpnet

en: Opened Count
nb: Antall åpnet

en: Opened Date
nb: Åpnet dato

en: Opens
nb: Åpninger

en: Opens documentation in a new window.
nb: Åpner dokumentasjon i et nytt vindu.

en: Operation
nb: Operasjon

en: Opt out via email
nb: Velg bort via e-post

en: Opt out via web page
nb: Velg bort via nettside

en: Opt-Out
nb: Velg bort

en: Opt-Outs
nb: Avmeldte

en: Opt-out
nb: Meldt ut

en: Opt-out Confirmation
nb: Bekreftelse av bortvelgelse

en: Opt-out Message
nb: Velg bort-beskjed

en: Opt-out Requests
nb: Avmeldingsforespørsler

en: Opted Out of Bulk Mail
nb: Valgt bort masseutsendelser

en: Opted to Pay Contribution Later, and is still pending payment.
nb: Valgt å betale senere, og det ventes fortsatt på betaling.

en: Opted to Pay Later after Registration, and is still pending payment.
nb: Valgt å betale senere etter registrering, og betalingen er fortsatt utestående.

en: Opted-out
nb: Meldt ut

en: Option Amount
nb: Valg beløp

en: Option Group Name
nb: Valgruppenavn

en: Option Grouping Name
nb: Valggruppenavn

en: Option Label
nb: Alternativetikett

en: Option Name
nb: Valgnavn

en: Option Type
nb: Valgtype

en: Option Value
nb: Alternativ, verdi

en: Option label cannot be empty
nb: Alternativetikett kan ikke være tom

en: Option value cannot be empty
nb: Alternativ verdi kan ikke være tom

en: Optional
nb: Valgfri

en: Optional Constraints
nb: Alternative begrensninger

en: Optional adjustment period added or subtracted from the End Event. EXAMPLE: <strong>Grace</strong> status might end at 'end date' PLUS 1 month.
nb: Valgfri justeringsperiode lagt til eller trekt fra Arrangementsslutt. F.eks: Status <strong>Honnør</strong> kan slutte ved "sluttdato" PLUSS 1 måned.

en: Optional adjustment period added or subtracted from the Start Event. EXAMPLE: <strong>Current</strong> status might begin at 'join date' PLUS 3 months (to distinguish Current from New members).
nb: Valgfri justeringsperiode lagt til eller trekt fra Arrangementsstart. F.eks: Status <strong>gjeldende</strong> kan begynne ved registreringsdato PLUSS 3 måneder (for å skille "gjeldende" fra "ny").

en: Optional description of this domain (useful for sites with multiple domains).
nb: Valgfri beskrivelse av dette domenet (nyttig for nettsteder med flere domener).

en: Optional explanatory text for the Honoree section (displayed above the Honoree fields).
nb: Valgfri, forklarende tekst til hedersseksjonen (vises ovenfor hedersfeltene).

en: Optional footer text for Thank-you screen (often used to include links to other pages/activities on your site).
nb: Valgfri bunntekst for takkesiden (ofte brukt for å inkludere linker til andre sider/aktiviteter på siden din)

en: Optional footer text for registration screen.
nb: Valgfri bunntekst for registreringssiden.

en: Optional identifier for the contribution source (campaign name, event, mailer, etc.).
nb: Valgfri identifikator for gavekilden (aksjonsnavn, arrangement, avsender, osv.).

en: Optional instructions / message for Confirmation screen.
nb: Valgfrie instruksjoner / melding for bekreftelsessiden.

en: Optional local part (e.g., 'civimail+' for addresses like civimail+s.1.2@example.com).
nb: Valgfri lokal del (f.eks. 'civimail+' for adresser som civimail+s.1.2@example.com).

en: Optional message for Thank-you screen (may include HTML formatting).
nb: Valgfri melding for takkesiden (kan inneholde HTML-formatering).

en: Optional page footer text for Confirmation screen.
nb: Valgfri bunntekst for bekreftelsessiden.

en: Optional product SKU or code. If used, this value will be included in contributor receipts.
nb: Valgfritt varenummer eller kode. Hvis denne brukes, så vil verdien bli inkludert i giverens kvitteringer.

en: Optionally set a maximum number of participants for this event.
nb: Valgfritt angi et maksimalt antall deltagere for dette arrangementet.

en: Options
nb: Valg

en: Options Per Line
nb: Alternativer per linje

en: Or you can <a href='%1'>browse all %2 %3</a>.
nb: Eller du kan <a href='%1'>se i gjennom alle %2 %3</a>.

en: Or you can <a href='%1'>browse all available Contribution Pages</a>.
nb: Eller du kan <a href='%1'>bla gjennom alle tilgjengelige gavesider</a>.

en: Or you can <a href='%1'>browse all available Current Events</a>.
nb: Eller du kan <a href='%1'>se i gjennom alle tilgjengelige nåværende arrangementer</a>.

en: Order
nb: Rekkefølge

en: Order By >>
nb: Sorter etter >>

en: Order by Column
nb: Sortér etter kolone

en: Order by Order
nb: Sortér etter rekkefølge

en: Order by Section
nb: Sorter etter seksjon

en: Organization
nb: Organisasjon

en: Organization Address and Contact Info
nb: Organisasjon adresse og kontaktinfo

en: Organization Contact Information
nb: Organisasjon kontakt informasjon

en: Organization Email
nb: E-post for organisasjon

en: Organization Name
nb: Organisasjonsnavn

en: Organization Profile
nb: Organisasjonsprofil

en: Organization name, email address for system-generated emails, organization address
nb: Organisasjonsnavn, e-postadresse for system-genererte eposter, organisasjons adresse

en: Organize your contacts
nb: Organiser dine kontakter

en: Organizing Your Data
nb: Organisering av dine data

en: Orientation
nb: Retning

en: Original Installment Amount
nb: Opprinnelig avdragsbeløp

en: Ossetian, Ossetic
nb: Ossetisk

en: Other
nb: Annet

en: Other Amount
nb: Annet beløp

en: Other Name
nb: Annet navn

en: Other Panes
nb: Andre faner

en: Other Relationships
nb: Andre relasjoner

en: Other Settings
nb: Andre innstillinger

en: Other Years
nb: Andre år

en: Other location
nb: Annet sted

en: Otherwise, click the <strong>Continue</strong> button below to complete your registration.
nb: Ellers klikker du knappen <strong>Fortsett</strong> nedenfor for å fullføre registreringen din.

en: Otherwise, the registration link is hidden and the &quot;Event Full Message&quot' is displayed when the maximum number of registrations is reached. Only participants with status types marked as 'counted' are included when checking if the event is full.
nb: Hvis ikke, så er registreringslinken skjult og &quot;Arrangementet er fullt - meldingen&quot' vises når det maksimale antall registringer er oppnådd. Bare deltakere med statustyper markert som 'telt' er inkludert når det sjekkes om arrangementet er fullt.

en: Out Date
nb: Ut dato

en: Outbound Email
nb: Utgående e-post

en: Outbound Email (SMTP/Sendmail)
nb: Utgående e-post (SMTP/Sendmail)

en: Overdue
nb: Forfalt

en: Override End Date for Auto-renew Memberships
nb: Overstyr sluttdato for autoforny medlemskap

en: Override Status
nb: Overstyr status

en: Override Verp
nb: Overstyr Verp

en: Override automatic geocoding
nb: Overstyr automatisk geokoding

en: Owner
nb: Eier

en: Owner Email Notification
nb: Epostmelding til eier

en: Owner Notification
nb: Melding til eier

en: Owner Notification is not set for this Personal Campaign Page. Please contact the site administrator if you need assistance.
nb: Det er ikke satt opp melding til eieren av denne personlige kampanjesiden. Vennligst kontakt side-administratoren hvis du trenger assistanse.

en: PCP Page Type
nb: Personlig kampanjeside - sidetype

en: PCP Status
nb: Status for personlig aksjonsside

en: PCPs
nb: Personlige aksjonssider

en: PDF Format Option Group not found in database.
nb: PDF-format valggruppe ble ikke funnet i databasen.

en: PDF Invoice
nb: PDF-faktura

en: PDF Page Format
nb: PDF-sideformat

en: PDF Page Format does not fit in database.
nb: PDF-sideformat passer ikke i databasen.

en: PDF Receipts
nb: PDF kvitteringer

en: PHP Configuration
nb: PHP-konfigurasjon

en: PHP class name
nb: PHP klassenavn

en: Pad inside each label.
nb: Utfylling inne i hver etikett.

en: Page %1 of %2
nb: Side %1 av %2

en: Page Arguments
nb: Sideargumenter

en: Page Break
nb: Sideskille

en: Page Callback
nb: Sidetilbakekall

en: Page Deleted
nb: Side slettet

en: Page Disabled
nb: Side deaktivert

en: Page Enabled
nb: Side aktivert

en: Page Format
nb: Side format

en: Page Text
nb: Sidetekst

en: Page Type
nb: Sidetype

en: Page format to use when creating PDF files using this template.
nb: Sideformat som skal brukes når du opprettet PDF filer ved hjelp av denne malen.

en: Page title for registration Thank-you screen.
nb: Sidetittel for takkesiden for registrering.

en: Page title for screen where user reviews and confirms their registration information.
nb: Sidetittel for side hvor brukere ser i gjennom og bekrefter deres registreringsinformasjon.

en: Pager
nb: Personsøker

en: Paid Amount
nb: Sum betalt

en: Paid Date
nb: Dato betalt

en: Paid Event
nb: Betalt arrangement

en: Panjabi, Punjabi
nb: Punjabi

en: Paper Size
nb: Papirstørrelse

en: Paper Size Option Group not found in database.
nb: Arkstørrelse valggruppe ble ikke funnet i databasen.

en: Paper Size does not fit in database.
nb: Arkstørrelse passer ikke i databasen.

en: Parent Activity ID
nb: Overordnet aktivitet ID

en: Parent Campaign
nb: Forelder-kampanje

en: Parent Event
nb: Overordnet arrangement

en: Parent Groups
nb: Overordnede grupper

en: Parent Menu
nb: Overordnet meny

en: Parent Section
nb: Forelderseksjon

en: Parent Tag
nb: Forelder-tag

en: Parent of
nb: Forelder til

en: Parent/child relationship.
nb: Forelder/barn relasjon.

en: Parse error in extension: %1
nb: Syntaksfeil i utvidelse: %1

en: Partial matches will be replaced unless you click "Exact Match". EXAMPLE: replacing 'Contribution' with 'Donation' will also replace 'Contributions' with 'Donations' unless 'Exact Match' is checked.
nb: Delvise treff vil bli erstattet hvis du ikke klikker "Nøyaktig treff". EKSEMPEL: erstatte "Aksjon" med "Kampanje" vil også erstatte "Aksjoner" med Kampanjeer" hvis ikke "Nøyaktig treff" er valgt.

en: Participant
nb: Deltaker

en: Participant %1
nb: Deltager %1

en: Participant Count
nb: Deltakerantall

en: Participant Count must be greater than zero.
nb: Deltagerantall må være høyere enn null.

en: Participant Count should be a positive number
nb: Deltagerantall bør være et positivt tall

en: Participant E-mail
nb: Deltakers e-post

en: Participant ID
nb: Deltaker ID

en: Participant Information - Participant %1
nb: Deltakerinformasjon - Deltaker %1

en: Participant Listing
nb: Deltakerliste

en: Participant Listing is not enabled for this event. You can enable it from
nb: Deltakerliste er ikke aktivert for dette arrangementet. Du kan aktivere den fra

en: Participant Name
nb: Deltakernavn

en: Participant Name or Email
nb: Deltakernavn eller e-post

en: Participant Role
nb: Deltakerrolle

en: Participant Role Id
nb: Deltakerrolle Id

en: Participant Source
nb: Deltaker kilde

en: Participant Status
nb: Deltakerstatus

en: Participant Status (ie. Registered, Attended, Cancelled, etc.)
nb: Deltakerstatus (dvs. Påmeldt, Deltatt, Avlyst, osv)

en: Participant Status Class
nb: Deltager statusklasse

en: Participant Status Id
nb: Deltakerstatus Id

en: Participant Status Is Reserved?>
nb: Deltagerstatus er reservert?>

en: Participant Status Label
nb: Deltagerstatus etikett

en: Participant Status Visibility
nb: Deltagerstatus synlighet

en: Participant Status is Active
nb: Deltagerstatus er aktiv

en: Participant count can not be greater than max participants.
nb: Deltakerantall kan ikke være større enn det maksimale antall deltakere.

en: Participant import data MUST include the following columns:
nb: Importdata for deltagere MÅ inneholde følgende rader:

en: Participant import files must contain data needed to <strong>match the participant to a contact record in your CiviCRM database</strong>. This 'matching' can be handled in several different ways:
nb: Deltagerimportfiler må inneholde data nødvendig for å <strong>samsvare deltageren med en kontaktpost i CiviCRM-databasen din</strong>. Denne 'samsvaringen' kan bli håndtert på forskjellige måter:

en: Participant import requires that each person, household or organization already exists as a contact record in your CiviCRM database. If you need to import participant information for contact records which haven't been added to CiviCRM yet - you will do this in 2 steps. First, use <strong>Import Contacts</strong> to add the contact records. If possible, include a unique 'External ID' for each new contact which you can then use to match participant info such as event registration to the corresponding contact record. Then return to this screen and import the participant records.
nb: Deltagerimport krever at hver person, husholdning eller organisasjon allerede eksisterer som en kontaktpost i CiviCRM-databasen din. Hvis du trenger å importere deltagerinformasjon for kontaktposter som ikke har blitt lagt til CiviCRM enda - så må du gjøre dette i 2 steg. Først, bruk <strong>Importer kontakter</strong> for å legge til kontaktposter. Hvis mulig, inkluder en unik 'Ekstern ID' for hver ny kontakt som du deretter kan bruke for å samsvare deltagerinfo, slik som arrangementsregistrering, til den korresponderende kontaktposten. Deretter kan du gå tilbake til denne skjermen og importere deltagerpostene.

en: Participant is Pay Later?
nb: Deltager er "betal senere"?

en: Participant is a Test?
nb: Deltager er en test?

en: Participant list Count Report
nb: Rapport over antall deltagere

en: Participant listing code file cannot be '%1'
nb: Deltagervisnings kodefil kan ikke være '%1'

en: Participant listing links.
nb: Linker til deltagerliste.

en: Participant status has been updated to '%1'. An email has been sent to %2.
nb: Deltagerstatus har blitt oppdatert til '%1'. En epost har blitt sendt til %2.

en: Participant's Contact ID
nb: Deltakerens kontakt-ID

en: Participants
nb: Deltakere

en: Participants (Event Name)
nb: Deltakere (Arrangementsnavn)

en: Participants (Event Type)
nb: Deltakere (Arrangementstype)

en: Participants (Role)
nb: Deltakere (Rolle)

en: Participation in this event requires approval. Submit your registration request here. Once approved, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.
nb: Deltakelse på dette arrangementet krever godkjennelse. Send inn ditt registreringsønske her. Så fort det er godkjent vil du motta en e-post med en link til en nettside hvor du kan fullføre registreringsprosessen.

en: Party Reg
nb: Parti reg.

en: Pashto, Pushto
nb: Pasjto

en: Password
nb: Passord

en: Password Label
nb: Passord etikett

en: Password and Confirm Password values are not the same.
nb: Bekreftelsen stemmer ikke overens med det oppgitte passordet.

en: Password is not set for this payment processor
nb: Passord er ikke satt for denne betalings-tjenesten

en: Password to use when polling (for IMAP and POP3).
nb: Passord som brukes ved henting (for IMAP and POP3).

en: Past Campaigns
nb: Tidligere kampanjer

en: Past Due
nb: Forfalt

en: Past Groups
nb: Tidligere grupper

en: Path
nb: Filbane

en: Path where CiviCRM extensions are stored.
nb: Sti hvor CiviCRM utvidelser blir lagret.

en: Path where site specific templates are stored if any. This directory is searched first if set. Custom JavaScript code can be added to templates by creating files named <em>templateFile.extra.tpl</em>.
nb: Sti hvor sidespesifikke maler er lagret, hvis noen. Denne mappen er søkt etter først, hvis den er angitt. Tilpasset JavaScript-kode kan legges til maler ved å opprette filer med navnet <em>templateFile.extra.tpl</em>.

en: Pattern
nb: Mønster

en: Pay Later
nb: Betal senere

en: Pay Later Allowed
nb: Betal senere tillatt

en: Pay Later Instructions
nb: Betal senere instruksjoner

en: Pay Later Label
nb: Betal senere etikett

en: Pay Later Receipt
nb: Betal senere-kvittering

en: Pay Later Text
nb: Betal senere-tekst

en: Pay Later?
nb: Betal senere?

en: Pay Method
nb: Betalingsmåte

en: Pay later label
nb: Betal senere tekstetikett

en: Pay later option
nb: Betal senere valgmulighet

en: PayPal - Website Payments Pro
nb: PayPal - Nettside betalinger, Pro

en: PayPal - Website Payments Standard
nb: PayPal - nettside betalingsstandard

en: Payment %1
nb: Betaling %1

en: Payment Amount
nb: Betaling beløp

en: Payment Amount (most recent)
nb: Betalingsbeløp (nyeste)

en: Payment Date
nb: Betalingsdato

en: Payment Due
nb: Betalingsfrist

en: Payment From
nb: Betalingsskjema

en: Payment ID
nb: Betalings ID

en: Payment Information
nb: Betalingsinformasjon

en: Payment Instrument
nb: Betalingsmetode

en: Payment Key
nb: Betalingsnøkkel

en: Payment Method is a required field.
nb: Betalingsmetode er et påkrevd felt.

en: Payment Options
nb: Betalingsvalg

en: Payment Processor
nb: Betalingsformidler

en: Payment Processor Deleted.
nb: Betalingsformidler slettet.

en: Payment Processor Error message
nb: Feilmelding fra betalingstjeneste

en: Payment Processor Title
nb: Betalingstjeneste tittel

en: Payment Processor Type ID
nb: Betalingsformidlertype-ID

en: Payment Processor is a required field.
nb: Betalingsformidler er et påkrevd felt

en: Payment Reminders
nb: Betalingspåminnelser

en: Payment Schedule
nb: Planlagte betalinger

en: Payment Start
nb: Betalingstart

en: Payment Status
nb: Betalingstatus

en: Payment Token ID
nb: Betalingssymbol ID

en: Payment Type
nb: Betalingstype

en: Payment processor %1 has been saved.
nb: Betalingsformidler %1 har blitt lagret.

en: Payment processor is not set for this page
nb: Betalingstilbyder er ikke angitt for denne siden

en: Payments
nb: Betalinger

en: Payments Received
nb: Betalinger mottatt

en: Payments Start
nb: Betalinger begynner

en: Payments are due on day %1 of the %2.
nb: Betalinger forfaller den %1. dag i %2.

en: Payments are due on the
nb: Betalinger forfaller den

en: Pending
nb: Avventer

en: Pending (by %1)
nb: Avventende (fra %1)

en: Pending Subscriptions
nb: Avventende abonnementer

en: Pending and Inactive Memberships
nb: Ventende og inaktive medlemskap

en: Pending from approval
nb: Avventer fra godkjenning

en: Pending from waitlist
nb: Avventer fra venteliste

en: Pending in cart
nb: Avventende i handlevogn

en: Pending participant expiration (hours)
nb: Avventende deltagere - utløp (timer)

en: People can register for this event starting on
nb: Personer kan registrere seg for dette arrangementet fra og med

en: Percentage Change
nb: Prosentvis endring

en: Performance
nb: Forestilling

en: Period
nb: Periode

en: Period type should be Rolling when duration unit is Day
nb: Periodetype bør være rullerende når varighetsenhet er "dag"

en: Permanently Delete Contact
nb: Slett kontakt permanent

en: Permission Operator
nb: Tillatelsesoperator

en: Permissions for Anonymous Users
nb: Tillatelser for anonyme brukere

en: Permissions: Details
nb: Tillatelse: Detaljer

en: Permissions: Summary
nb: Tillatelse: Oppsummering

en: Persian (Iran)
nb: Farsi (Iran)

en: Personal Campaign Page
nb: Personlig kampanjeside

en: Personal Campaign Page Contribution Information
nb: Personlig aksjonsside - gaveinformasjon

en: Personal Campaign Page Honor Roll
nb: Hedersliste for personlig aksjonsside

en: Personal Campaign Page Honor Roll?
nb: Hedersliste for personlig aksjonsside?

en: Personal Campaign Page ID
nb: Personlig kampanjeside - ID

en: Personal Campaign Page Nickname
nb: Kallenavn for personlig aksjonsside

en: Personal Campaign Page Notification
nb: Melding om personlig kampanjeside

en: Personal Campaign Page Owner Notification
nb: Melding til eieren av den personlige kampanjesiden

en: Personal Campaign Page Personal Note
nb: Personlig notat for personlig aksjonsside

en: Personal Campaign Page Report
nb: Personlig kampanjeside rapport

en: Personal Campaign Page Settings (%1)
nb: Personlig aksjonnsside - innstillinger (%1)

en: Personal Campaign Page Status
nb: Personlig kampanjeside - status

en: Personal Campaign Page?
nb: Personlig aksjonsside?

en: Personal Campaign Pages
nb: Personlige kampanjesider

en: Personal Campaign Pages (PCPs) allow your constituents to create their own fundraising page for your organization. This means that a donor, after donating to your organization, can elect to create a page with her own photo, text, and personal information. She can then send a link to the page to her friends, soliciting support for your organization. This is a powerful way to widely and quickly spread the message about your campaign.
nb: Personlige kampanjesider gir muligheten for dine kontakter til å opprette deres egen innsamlingsside for din organisasjon. Dette betyr at en giver, etter å ha gitt til din organisasjon, kan velge å opprette en side med deres eget bilde, tekst og personlig informasjon. Hun kan deretter sende en link til siden til hennes venner, hvor hun oppfordrer til å støtte din organisasjon. Dette er en virkningsfull måte for enkelt å spre budskapet om din kampanje raskt og bredt.

en: Personal Campaign Pages - Admin Notification
nb: Personlige kampanjesider - administratormelding

en: Personal Campaign Pages - Owner Notification
nb: Personlig kampanjesider - Eier melding

en: Personal Campaign Pages - Supporter Status Change Notification
nb: Personlige kampanjesider - støttespiller statusendringsmelding

en: Personal Campaign Pages - Supporter Welcome
nb: Personlige kampanjesider - støttespiller velkomst

en: Personal Campaign Pages are currently not enabled for this contribution page. However you can still support the campaign here.
nb: Personlige kampanjesider er for øyeblikket ikke aktivert for denne gavesiden. Du kan likevel støtte kampanjen her.

en: Personal Campaign Pages provide your constituents with the ability to promote this event or a related fundraising effort. When Personal Campaign Pages are enabled constituents will see a link after registering for this event which invites them to create their own page to promote the event (or promote a related online contribution page). Event registration fees (or contributions) from people who come in through a Personal Campaign Page are recorded as "soft credits" for the supporter who created that campaign page.
nb: Personlige kampanjesider gir dine kontakter muligheten til å markedsføre dette arrangementet eller en relatert innsamlingskampanje. Når personlige kampanjesider er aktivert, vil kontakter kunne se en link etter å ha registrert seg for dette arrangementet. Linken inviterer dem til å opprette sin egen side for å markedsføre arrangementet (eller en relatert online gaveside). Arrangementspriser (eller gaver) fra personer som kommer inn gjennom en personlig kampanjeside blir registrert som en "myk kreditt" for støttespilleren som opprettet den kampanjesiden.

en: Personal Campaign Preview
nb: Personlig kampanjeside - forhåndsvisning

en: Personal Campaign Title
nb: Personlig aksjon - tittel

en: Personal Campaigns
nb: Personlige kampanjer

en: Personal Contribution Link
nb: Personlig gave-link

en: Personal Note
nb: Personlig notat

en: Personal Note (for Honor Roll)
nb: Personlig melding (til hedersliste)

en: Personal message submitted by contributor for display in the Honor Roll.
nb: Personlig melding sendt inn av giver, for visning i hederslisten.

en: Personalize the contents and appearance of your fundraising page here. You will be able to return to this page and make changes at any time.
nb: Personaliser innholdet og utseendet på innsamlingssiden din her. Du vil når som helst kunne gå tilbake til denne siden for å gjøre endringer.

en: Personalize the contents and appearance of your personal campaign page here. You will be able to return to this page and make changes at any time.
nb: Personaliser innholdet og utseendet på din personlige kampanjeside her. Du kan når som helst komme tilbake til denne siden for å gjøre endringer.

en: Personalized email blasts and newsletters.
nb: Personaliserte e-postutsendelser og nyhetsbrev.

en: Petition - need verification
nb: Underskriftskampanje - trenger verifikasjon

en: Petition - signature added
nb: Underskriftskampanje - signatur lagt til

en: Petition Dashboard
nb: Opprop skrivebord

en: Petition ID
nb: Opprop ID

en: Petition Id and/or Activity Id is not of the type Positive.
nb: OppropsID og/eller aktivitetsID må være positive.

en: Petition Signature
nb: Signatur på underskritskampanje

en: Petition Signers Group
nb: Oppropsunderskrivere gruppe

en: Petition Title
nb: Opprop tittel

en: Petition Type
nb: Oppropstype

en: Petition Type ID
nb: Oppropstype ID

en: Petition has been saved.
nb: Opprop er blitt lagret.

en: Petitions
nb: Opprop

en: Phone
nb: Telefon

en: Phone (Contact A)
nb: Telefon (Kontakt A)

en: Phone (Contact B)
nb: Telefon (Kontakt B)

en: Phone (Main)
nb: Telefon (hoved)

en: Phone (called) Number
nb: Telefon (ringt) nummer

en: Phone Call
nb: Telefonsamtale

en: Phone Ext (Contact A)
nb: Telefon utv (Kontakt A)

en: Phone Ext (Contact B)
nb: Telefon utv (Kontakt B)

en: Phone Extension
nb: Telefonutvidelse

en: Phone Location
nb: Telefonplassering

en: Phone No
nb: Telefonnummer

en: Phone Number
nb: Telefonnummer

en: Phone Type
nb: Telefontype

en: Phone and Email
nb: Telefon og e-post

en: PhoneBank
nb: Telefongave

en: Pick a premium to include on this Contribution Page. Use <a href='%1'>Manage Premiums</a> to create or enable additional premium choices for your site.
nb: Velg en premie som skal inkluderes på denne gavesiden. Bruk <a href='%1'>Administrer Premier</a> til å opprette eller aktivere flere premievalg for siden din.

en: Pie
nb: Kakediagram

en: Pie Chart
nb: Kakediagram

en: Place of residence
nb: Bosted

en: Place the 'No thank-you' radio button before OR after the list of premiums offered on this page.
nb: Plasser "Nei takk"-knappen før eller etter listen over bonuser som gis på denne siden.

en: Place your cursor within the Message box where you want to the token to be inserted. Then click the &quot;Insert Tokens&quot; link in the upper right corner of the message box to see a list of available tokens. Insert the token by clicking the desired token name in the list (for example, click &quot;First Name&quot;).
nb: Plasser markøren din i meldingsboksen hvor du ønsker at plassholderen skal settes inn. Klikk deretter &quot;Sett inn plassholdere&quot; linken i det øvre høyre hjørne av meldingen for å se en liste over tilgjengelige plassholdere. Sett inn plassholderen ved å klikke på den ønskede plassholderen i listen (for eksempel, klikk &quot;Fornavn&quot;).

en: Plain Text
nb: Ren tekst

en: Plain-Text Format
nb: Vanlig-tekst format

en: Plaintext mailing message
nb: Ren tekst utsendelsesmelding

en: Planned
nb: Planlagt

en: Please Enter the value for Original Word
nb: Vennligst skriv inn en verdi for det opprinnelige ordet

en: Please Enter the value for Replacement Word
nb: Vennligst skriv inn en verdi for erstatnings-ordet

en: Please Select a Soft Credit Type
nb: Vennligst velg en myk kreditt-type

en: Please Send Inquiries to Our Contact Email Address
nb: Vennligst send forespørsler til vår kontaktmailadresse

en: Please add a profile with an email address if 'Send Confirmation Email?' is selected
nb: Vennligst legg til en profil med en e-postadresse, hvis 'Send e-postbekreftelse?' er valgt

en: Please assign this permission to a Role.
nb: Vennligst tilordne denne tillatelsen til en Rolle.

en: Please check your email inbox for the confirmation email. If you don't find it, verify if it isn't in your spam folder.
nb: Vennligst sjekk innboksen i eposten din for å finne bekreftelsesmailen. Hvis du ikke finner den, sjekk at den ikke er i spam-mappa.

en: Please choose another address to be primary before changing this one.
nb: Vennligst velg en annen adresse til å være primær før du endrer denne.

en: Please clear your value if you want to use %1 operator.
nb: Tøm verdien dersom du vil benytte %1 operator.

en: Please contact our site administrator for more information
nb: Vennligst kontakt sidens administrator for mer informasjon

en: Please correct the following errors in the form fields below:
nb: Vennligst korriger følgende feil i skjemafeltene nedenfor:

en: Please define the custom translation function first.
nb: Vennligst definer den egendefinerte oversettelsen først.

en: Please do not include entity parameter (entity is always 'contact')
nb: Vennligst ikke inkluder enhetsparametere (enhet er alltid 'kontakt')

en: Please do not select GroupBy 'Activity Date' with GroupBy 'Contact'
nb: Vennligst ikke velg GrupperEtter 'aktivitetsdato' sammen med GrupperEtter 'kontakt'

en: Please do not select any Contact Fields with GroupBy 'Activity Date'
nb: Vennligst ikke velg noen kontaktfelter med GrupperEtter 'aktivitetsdato'

en: Please do not select more than one membership associated with the same organization.
nb: Vennligst ikke velg mer enn ett medlemskap tilknyttet samme organisasjon.

en: Please do not use '/' in Event Title.
nb: Vennligst ikke bruk '/' i arrangementstittelen.

en: Please do not use '/' in Title
nb: Vennligst ikke bruk '/' i tittllen

en: Please enable 'Include Case Activities' to filter with Case Activity types.
nb: Vennligst aktiver 'Inkluder saksaktiviteter' for å filtrere med aktiviteter fra saker.

en: Please enable the contribution amount section to use this option.
nb: Aktiver gavebeløpsseksjonen for å benytte dette alternativet.

en: Please ensure that the CiviCRM Contact exists
nb: Sjekk at CiviCRM-kontakten eksisterer

en: Please enter 1 (for Yes) or 0 (for No) if you want to set a default value.
nb: Vennligst skriv 1 (for Ja) eller 0 (for Nei) hvis du vil stille inn en standardverdi.

en: Please enter 1 or 0 as value.
nb: Vennligst angi 1 eller 0 som verdi.

en: Please enter Confirmation Email FROM Email Address.
nb: Vennligst skriv inn bekreftelsesmailens FRA adresse.

en: Please enter Confirmation Email FROM Name.
nb: Vennligst skriv inn bekreftelsesmailens FRA navn.

en: Please enter a Contribution Amount.
nb: Skriv inn et gavebeløp.

en: Please enter a Fixed Period Start Day for this subscription or service.
nb: Vennligst angi en fast periode start dag for dette abonnement eller service.

en: Please enter a Title for the registration Confirmation Page
nb: Vennligst skriv inn en tittel for registreringens bekreftelsesside

en: Please enter a Title for the registration Thank-you Page
nb: Vennligst skriv inn en tittel for registreringsens takkeside

en: Please enter a duration interval.
nb: Skriv inn et varighetsintervall.

en: Please enter a label for at least one fee level.
nb: Vennligst skriv inn en etikett for minst et prisnivå.

en: Please enter a membership type name.
nb: Skriv inn navn for medlemskapstype.

en: Please enter a monetary value for the Minimum Contribution Amount.
nb: Vennligst skriv inn en monetær værdi for minimum gavebeløp.

en: Please enter a monetary value for the Minimum Fee.
nb: Skriv inn et beløp for minimumspris.

en: Please enter a monetary value for this field.
nb: Vennligst angi en monetær verdi for dette feltet.

en: Please enter a name to include in the Honor Roll, or select 'contribute anonymously'.
nb: Vennligst skriv et navn som vises i æreslisten, eller velg 'Gi anonymt'.

en: Please enter a number for frequency (e.g. every "3" months).
nb: Fyll inn et tall for frekvens (f.eks. hver "3" måned).

en: Please enter a number for how often you want to make this recurring contribution (EXAMPLE: Every 3 months).
nb: Vennligst skriv inn et tall for hvor mange ganger du ønsker å gi denne gjentagende gaven (f.eks. hver 3 måned).

en: Please enter a password.
nb: Vennligst angi et passord.

en: Please enter a status that does NOT represent a current membership status.
nb: Vennligst skriv inn en status som IKKE repsenterer en nåværende medlemskapstatus

en: Please enter a time.
nb: Vennligst angi et tidspunkt.

en: Please enter a valid %1
nb: Skriv inn gyldig %1

en: Please enter a valid Bank Identification Number (value must not contain punctuation characters).
nb: Skriv inn et gyldig identifikasjonsnummer for bank (må ikke inneholde interpunksjonstegn).

en: Please enter a valid Max Participants.
nb: Vennligst angi et gyldig maks antall for deltakere.

en: Please enter a valid No. of reminders.
nb: Vennligst angi et gyldigt antall påminnelser.

en: Please enter a valid Participants Count.
nb: Vennligst angi et gyldig deltagerantall.

en: Please enter a valid Pledge Frequency Interval.
nb: Vennligst angi en gyldig avtalefrekvens.

en: Please enter a valid additional reminder day.
nb: Vennligst angi en gyldig ekstra påminnelsesdato

en: Please enter a valid amount for this field.
nb: Vennligst angi et gyldig beløp for dette feltet.

en: Please enter a valid amount.
nb: Oppgi et gyldig beløp.

en: Please enter a valid date as default value using YYYY-MM-DD format. Example: 2004-12-31.
nb: Vennligst angi en gyldig dato som standardverdi ved bruk av ÅÅÅÅ-MM-DD-formatet. Eksempel: 2004-12-31.

en: Please enter a valid date using YYYY-MM-DD format. Example: 2004-12-31.
nb: Vennligst oppgi en gyldig dato i formatet YYYY-MM-DD. Eksempel: 2011-04-02.

en: Please enter a valid domain for this mailbox account (the part after @).
nb: Vennligst skriv inn et gyldig domene for denne e-postkontoen (delen etter @).

en: Please enter a valid fixed period rollover day
nb: Skriv inn en gyldig fornyelsesdato for fiksert periode

en: Please enter a valid fixed period start day
nb: Skriv inn en gyldig startdato for fiksert periode

en: Please enter a valid frequency day ie. 1 through 31.
nb: Angi en gyldig frekvensdag (dvs. fra 1 til og med 31).

en: Please enter a valid frequency day ie. 1 through 7.
nb: Angi en gyldig frekvensdag (dvs. fra 1 til og med 7).

en: Please enter a valid integer value.
nb: Skriv inn en gyldig heltallsverdi.

en: Please enter a valid integer.
nb: Vennligst angi et gyldig heltall.

en: Please enter a valid limit.
nb: Vennligst fyll inn en gyldig grense.

en: Please enter a valid link.
nb: Vennligst angi en gyldig link.

en: Please enter a valid list of comma delimited email addresses
nb: Skriv inn en gyldig, kommaseparert liste over e-postadresser

en: Please enter a valid monetary value for Fee Amount.
nb: Vennligst skriv inn en gyldig monetær verdi for priser.

en: Please enter a valid monetary value for Non-deductible Amount.
nb: Vennligst skriv inn en gyldig monetær verdi for ikke-fradragsberettigede beløp.

en: Please enter a valid money value (e.g. %1).
nb: Skriv inn en gyldig pengeverdi (f.eks. %1).

en: Please enter a valid money value for this field (e.g. %1).
nb: Vennligst skriv inn en gyldig pengeverdi for dette feltet (dvs. %1).

en: Please enter a valid money value.
nb: Skriv inn et gyldig beløp.

en: Please enter a valid number of installments.
nb: Skriv inn et gyldig antall innbetalinger.

en: Please enter a valid number.
nb: Vennligst angi et gyldig tall.

en: Please enter a valid payment due day.
nb: Angi en gyldig betalingdag.

en: Please enter a valid phone number.
nb: Vennligst skriv inn et gyldig telefonnummer.

en: Please enter a valid reminder day.
nb: Vennligst angi en gyldig påminnelsesdato

en: Please enter a valid value for your card security code. This is usually the last 3-4 digits on the card's signature panel.
nb: Vennligst angi en gyldig verdi for ditt korts sikkerhetskode. Den er vanligvisk de 3-4 siste sifrene på kortets signaturside.

en: Please enter a valid value.
nb: Skriv inn en gyldig verdi.

en: Please enter a whole number for Number of additional people.
nb: Vennligst angi et helt tall for antall ekstra personer.

en: Please enter a whole number for how many periods to renew.
nb: Vennligs angi et helt tall på hvor mange perioder det skal fornyes for.

en: Please enter an amount for at least one fee level.
nb: Vennligst skriv inn et beløp for minst et prisnivå.

en: Please enter an integer for the number of terms.
nb: Skriv inn et heltall for antall enheter.

en: Please enter at least one friend's information, or click Cancel if you don't want to send emails at this time.
nb: Vennligst angi minst en venns informasjon, eller klikk Avbryt hvis du ikke vil sende e-poster nå.

en: Please enter integer value for weight
nb: Vennligst skriv inn et heltall for vekt

en: Please enter positive number
nb: Skriv inn et positivt tall

en: Please enter positive number as a distance
nb: Vennligst angi et positivt tall som en distanse

en: Please enter the Actual Cost of Product.
nb: Vennligst skriv inn den faktiske kostnaden for produktet.

en: Please enter the Duration Interval for this subscription or service.
nb: Vennligst angi varighetens intervall for dette abonnement eller service.

en: Please enter the Duration Unit for this subscription or service.
nb: Vennligst angi  varighetens enhet for dette abonnement eller service.

en: Please enter the Frequency Interval for this subscription or service.
nb: Vennligst angi frekvensintervallet for dette abonnement eller service.

en: Please enter the Frequency Unit for this subscription or service.
nb: Vennligst angi frekvensenheten for dette abonnement eller service.

en: Please enter the Market Value for this product.
nb: Vennligst skriv inn markedsverdien for dette produktet.

en: Please enter the Member Since.
nb: Skriv inn "medlem siden".

en: Please enter the Pay Later instructions to be displayed to your users.
nb: Vennligst skriv inn 'Betal senere'-instruksjonen som skal vises til brukerne dine.

en: Please enter the Pay Later prompt to be displayed on the Registration form.
nb: Vennligst skriv inn 'Betal senere'-teksten som skal vises på registreringsskjemaet.

en: Please enter the contribution amount label.
nb: Skriv inn navnet på donasjonsbeløp.

en: Please enter the contribution.
nb: Skriv inn gaven.

en: Please enter the duration as number of minutes (integers only).
nb: Vennligst angi varighet som antall minutter (kun heltall).

en: Please enter the engagement index as a number (integers only).
nb: Vennligst angi engasjementsindeksen som et tall (kun heltall).

en: Please enter the fee label for the paid event.
nb: Vennligst skriv inn prisetiketten for det betalte arrangementet.

en: Please enter the financial Type.
nb: Vennligst skriv inn regnskapstype.

en: Please enter the instructions to be sent to the contributor when they choose to 'pay later'.
nb: Vennligst skriv inn instruksjonene som sendes til giveren, når denne velger 'Betal senere'.

en: Please enter the name of the organization or entity which owns this CiviCRM site.
nb: Vennligst angi navnet på organisasjonen eller enheten som eier denne CiviCRM-siden.

en: Please enter the number of hours (as an integer).
nb: Vennligst skriv inn antall timer (som et heltall)

en: Please enter the operator.
nb: Oppgi operator.

en: Please enter the soft credit amount.
nb: Vennligst skriv beløpet for myk kreditt.

en: Please enter the text for the 'pay later' checkbox displayed on the contribution form.
nb: Vennligst skriv teksten til 'Betal senere'-valgboksen som vises på gavesiden.

en: Please enter the values correctly.
nb: Vennligst skriv inn verdier på korrekt måte.

en: Please enter up to 5 email addresses to receive the mailing.
nb: Vennligst skriv inn opptil 5 e-post-adresser som skal motta e-postutsendelsen.

en: Please enter valid Fixed Period Rollover Day
nb: Skriv inn en gyldig fornyelsesdato for fiksert periode

en: Please enter valid Fixed Period Start Day
nb: Skriv inn en gyldig startdato for fiksert periode

en: Please enter valid Pledge Frequency Interval
nb: Vennligst angi gyldig intervall for lovnaden

en: Please enter value for tax rate
nb: Vennligst skriv inn en verdi for skatteprosent

en: Please enter your friend's email address.
nb: Vennligst angi din venns e-postadresse.

en: Please enter your friend's first name.
nb: Vennligst angi din venns fornavn.

en: Please enter your friend's last name.
nb: Vennligst angi din venns etternavn.

en: Please follow the proper format for From Email Address
nb: Bruk standard format for fra-adresse.

en: Please go back to the main registration page, to complete payment information.
nb: Vennligst gå tilbake til hovedsiden for registrering, for å fullføre betalingsinformasjon.

en: Please help us and let your friends, colleagues and followers know about our page
nb: Vennligst hjelp oss, og la dine venner, kollegaer og følgere få vite om siden vår

en: Please include a Profile for online registration of additional participants that contains an Email Address field and / or First Name + Last Name fields.
nb: Vennligst inkluder en profil for online registrering av ekstra deltagere, som inneholder et felt for e-postadresse og / eller felter for Fornavn + Etternavn.

en: Please include a Profile for online registration that contains an Email Address field and / or First Name + Last Name fields.
nb: Vennligst inkluder en profil for online registrering, som inneholder et felt for e-postadresse og / eller felter for Fornavn + Etternavn.

en: Please login if you have an account on this site with the link
nb: Vennligst logg inn med følgende link, hvis du har en konto på denne siden

en: Please mail your payment to
nb: Vennligst send din betaling til

en: Please provide Text message.
nb: Vennligst angi tektsmeldingen.

en: Please provide a Template Name.
nb: Vennligst angi et malnavn.

en: Please provide a Text
nb: Vennligst angi en tekst

en: Please remember that Drupal's "register for events" permission overrides CiviCRM's control over event information access.
nb: Vennligst husk at Drupals "registrer for arrangementer"-rettigheter overstyrer CiviCRMs kontroll over arrangementsinformasjontilgang.

en: Please review the <a href='!1'>Drupal Installation Guide</a> and the <a href='!2'>Trouble-shooting page</a> for assistance. If you still need help installing, you can often find solutions to your issue by searching for the error message in the <a href='!3'>installation support section of the community forum</a>.</strong></p>
nb: Vennligst les <a href='!1'>Drupal Installation Guide</a> og <a href='!2'>Trouble-shooting page</a> for assistanse. Dersom du fremdeles trenger hjelp med installeringen, vil du ofte kunne finne løsninger på problemet ved å søke etter feilmeldingen i <a href='!3'>installasjonsseksjonen i samfunnsforumet</a>.</strong></p>

en: Please search with 'Survey', to apply this action.
nb: Vennligst søk med "Undersøkelse" for å anvende denne handlingen.

en: Please select %1
nb: Vennligst velg %1

en: Please select 'Is equal to' OR 'Is Less than or equal to' operator
nb: Vennligst velg enten &laquo;er lik&laquo; eller &laquo;mindre enn eller lik&raquo; operator

en: Please select CiviCRM Group and Drupal Role.
nb: Velg CiviCRM-gruppe og Drupalrolle.

en: Please select a Financial Type.
nb: Vennligst velg en regnskapstype.

en: Please select a Group (or ALL Groups).
nb: Vennligst velg en Gruppe (eller ALLE Grupper).

en: Please select a Personal Campaign Page, OR uncheck Display in Honor Roll and clear both the Honor Roll Name and the Personal Note field.
nb: Vennligst velg en personlig aksjonsside, ELLER fjern avmerkingen i hederslisten og fjern både hedersliste-navnet og feltet med personlig melding.

en: Please select a Profile (or ALL Profiles).
nb: Vennligst velg en Profil (eller ALLE Profiler).

en: Please select a Survey Result Set.
nb: Vennligst velg et resultatsett for undersøkelse.

en: Please select a case from the list
nb: Vennligst velg en sak fra listen

en: Please select a contact
nb: Vennligst velg en kontakt

en: Please select a date format.
nb: Vennligst velg et datoformat.

en: Please select a default country that is in the list of available countries.
nb: Vennligst velg et standard land fra listen med tilgjengelige land.

en: Please select a different contact.
nb: Vennligst velg en annen kontakt.

en: Please select a field name
nb: Vennligst velg et feltnavn

en: Please select a membership type.
nb: Velg en medlemskapstype.

en: Please select a period (e.g. months, years ...) for how often you want to make this recurring contribution (EXAMPLE: Every 3 MONTHS).
nb: Vennligst velg en periode ( f.eks. måned, år...) for hvor ofte du ønsker å gi denne gjentagende gaven (f.eks. hver 3 måned).

en: Please select a profile to collect organization information on this contribution page.
nb: Vennligst velg en profil for å samle inn organisasjonsinformasjon på denne gavesiden.

en: Please select a profile used for honoree
nb: Vennligst velg en profil brukt for hederspersoner

en: Please select a set of Custom Data (or ALL Custom Data).
nb: Vennligst velg et sett med Egendefinerte data (eller ALLE egendefinerte data).

en: Please select a valid contact.
nb: Vennligst velg en gyldig kontakt

en: Please select a value
nb: Vennligst velg en verdi

en: Please select an Event (or ALL Events).
nb: Vennligst velg et Arrangement (eller ALLE arrangementer).

en: Please select an action from the drop-down menu.
nb: Vennligst velg en handling fra nedtrekksmenyen.

en: Please select an action from the menu.
nb: Vennligst velg en handling fra menyen.

en: Please select an appropriate option as default.
nb: Vennligst velg et passende valg som standard.

en: Please select an option for the premium image.
nb: Vennligst velg en valgmulighet for premie-bildet.

en: Please select appropriate value
nb: Vennligst velg en passende verdi

en: Please select at least one Group by field.
nb: Vennligst velg minst et GrupperEtter-felt.

en: Please select at least one Membership Type to include in the Membership section of this page.
nb: Velg minst en medlemskapstype å inkludere i medlemsseksjonen på denne siden.

en: Please select at least one field.
nb: Vennligst velg minst ett felt.

en: Please select at least one membership option.
nb: Vennligst velg minst et medlemskapsvalg.

en: Please select at least one option from price set.
nb: Vennligst velg minst et valg fra prissett.

en: Please select at least one tag.
nb: Velg minst en tag.

en: Please select entity value
nb: Velg en verdi

en: Please select one or more batches for this action.
nb: Vennligst velg en eller flere bunker for denne handlingen.

en: Please select one or more contact for this action
nb: Vennligst velg en eller flere kontakter for denne handlingen

en: Please select one or more contributions for this action.
nb: Vennligst velg en eller flere gaver for denne handlingen.

en: Please select only online contributions with Pending status.
nb: Vennligst velg kun online gaver med status 'Avventer'.

en: Please select some other case to link.
nb: Vennligst velg en annen sak som skal linkes.

en: Please select the Amount Statistics
nb: Vennlisgt velg beløpsstatistikk

en: Please select the Period Type for this subscription or service.
nb: Vennligst velg periodetypen for dette abonnement eller service.

en: Please select valid shared contact or a contact with valid address.
nb: Vennligst velg en gyldig delt adresse eller en kontakt med en gyldig adresse.

en: Please set a location type of %1
nb: Vennligst angi en stedstype for %1

en: Please set the API URL. Please refer to the documentation for more details
nb: Vennligst sett API URL. Se dokumentasjonen for ytterligere detaljer

en: Please specify a username.
nb: Vennligst angi et brukernavn.

en: Please specify a valid email address.
nb: Vennligst angi en gyldig e-post adresse.

en: Please specify either start date or end date.
nb: Vennligst angi enten startdato eller sluttdato.

en: Please untar (uncompress) your downloaded copy of CiviCRM in the <strong>%1</strong> directory below your Drupal root directory.
nb: Vennligst 'untar' (pakk ut) din nedlastede kopi av CiviCRM i <strong>%1</strong> mappen under din Drupal rot-mappe.

en: Please use only alphanumeric, spaces, hyphens and dashes for event names.
nb: Vennligst bruk kun alfanumeriske tegn, mellomrom, bindestreker og tankestreker for arrangementsnavnene.

en: Please verify the information below carefully. Click <strong>Go Back</strong> if you need to make changes.
nb: Vennligst  kontroller nøye opplysningene under. Klikk <strong>Tilbake</strong> hvis du må gjøre endringer.

en: Please verify the information below. <span class="bold">Then click 'Continue' to be added to the WAIT LIST for this event</span>. If space becomes available you will receive an email with a link to a web page where you can complete your registration.
nb: Vennligst verifiser informasjonen under. <span class="bold">Klikk deretter 'Fortsett' for å bli lagt til VENTELISTE for dette arrangementet</span>. Hvis det blir ledig plass, så vil du motta en e-post med en link til en nettside, hvor du kan fullføre registreringen din.

en: Please verify the information below. Click the <strong>Go Back</strong> button below if you need to make changes.
nb: Vennligst bekreft informasjonen under. Klikk <strong>Gå tilbake</strong> knappen under hvis du trenger å gjøre endringer.

en: Please verify the information below. Then click 'Continue' to submit your registration. <span class="bold">Once approved, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.</span>
nb: Vennligst bekreft informasjonen under. Klikk deretter 'Fortsett' for å sende inn registreringen din. <span class="bold">Så fort det er godkjent, så vil du motta en e-post med en link til en nettside, hvor du kan fullføre registreringen din.</span>

en: Pledge
nb: Lovnad

en: Pledge Acknowledged
nb: Lovnad bekreftet

en: Pledge Acknowledgment
nb: Lovnad bekreftelse

en: Pledge Amount
nb: Lovet beløp

en: Pledge Amounts
nb: Lovnadssummer

en: Pledge By
nb: Lovet av

en: Pledge Cancelled Date
nb: Lovnad kanselleringsdato

en: Pledge Currency
nb: Lovnadsvaluta

en: Pledge End Date
nb: Lovnad sluttdato

en: Pledge Frequency
nb: Betalingsfrekvens

en: Pledge Frequency Interval
nb: Betalingsperiode

en: Pledge Frequency Interval. is required field.
nb: Avtalefrekvens er et påkrevd felt.

en: Pledge Frequency Unit
nb: Lovnadens frekvensenhet

en: Pledge Information
nb: Lovnadsinformasjon

en: Pledge Installments field must be > 1.
nb: Avtaleterminer må være større enn 1.

en: Pledge Installments is required field.
nb: Avtaleterminer er et påkrevd felt.

en: Pledge Made
nb: Lovnad opprettet

en: Pledge Made Date
nb: Lovnad inngått dato

en: Pledge Modified Date
nb: Lovnad endringsdato

en: Pledge Number of Installments
nb: Lovnad antall avdrag

en: Pledge Payment
nb: Lovet betaling

en: Pledge Payment Reminder
nb: Påminnelse om betaling av lovt beløp

en: Pledge Payment Schedule has been updated.
nb: Lovnadens betalingsplan har blitt oppdatert.

en: Pledge Payment Status
nb: Lovnadens betalingsstatus

en: Pledge Payments Applied
nb: Avtalebetalinger påført

en: Pledge Received
nb: Lovnad mottatt

en: Pledge Reminder
nb: Lovnadspåminner

en: Pledge Search
nb: Lovnadssøk

en: Pledge Start Date
nb: Lovnad startdato

en: Pledge Summary
nb: Lovnadsoppsummering

en: Pledge Summary Report
nb: Lovnadsoppsummering rapport

en: Pledge by
nb: Lovt av

en: Pledge day
nb: Lovnadsdag

en: Pledge frequency interval field must be > 0
nb: Avtalefrekvens må være større enn 0

en: Pledge has been Cancelled and all scheduled (not completed) payments have been cancelled.<br />
nb: Lovnaden har blitt kansellert og alle planlagte (ikke gjennomførte) betalinger har blitt kansellert.<br />

en: Pledge has been recorded and the payment schedule has been created.<br />
nb: Lovnaden er blitt registrert, og betalingene er planlagt.

en: Pledge has been updated.<br />
nb: Lovnaden har blitt oppdatert. <br/>

en: Pledge is a Test
nb: Lovnad er en test

en: Pledge is a Test?
nb: Lovnad er en test?

en: Pledge payment status should be 'Pending' or  'Overdue'.
nb: Avtalebetalingsstatus bør være 'Avventer' eller 'Forfalt'.

en: Pledged
nb: Lovt

en: Pledged Amount
nb: Lovet beløp

en: Pledged For
nb: Lovt for

en: Pledged but not Paid Report
nb: Lovet men ikke betalt - rapport

en: Pledger
nb: Den som har lovt

en: Pledger Name or Email
nb: Navn eller E-post på den som har gitt lovnad

en: Pledges
nb: Lovnader

en: Pledges - Acknowledgement
nb: Lovnader - bekreftelse

en: Pledges - Payment Reminder
nb: Lovnader - Betalingspåminner

en: Pledges are "Pending" until the first payment is received. Once a payment is received, status is "In Progress" until all scheduled payments are completed. Overdue pledges are ones with payment(s) past due.
nb: Lovnader "avventer" inntil første betaling er mottatt. Med en gang en betaling er mottatt, endres statusen til "under behandling" fram til alle planlagte betalinger er gjennomført. Forfalte lovnader er de hvor betalingengsdato(ene) er passert.

en: Pledges consist of multiple scheduled payments. Select one-time contribution if you want to make your gift in a single payment.
nb: Avtaler består av flere gjentagende gaver. Velg engangsgave, hvis du kun ønsker å gi gaven din som en enkelt betaling.

en: Pledges made in your honor.
nb: Lovnader gitt til ære for deg.

en: Pledges received from %1 since inception.
nb: Lovnader mottatt fra %1 siden begynnelsen.

en: Plugins for other address standardization services may be available from 3rd party developers. If installed, they will be included in the drop-down below.
nb: Plugins fra andre tjenester for adressestandardisasjon kan være tilgjengelig fra 3.parts utviklere. Hvis installert, så vil de bli inkludert i nedtrekkslisten under.

en: Points
nb: Punkt

en: Polish
nb: Polsk

en: Populate counties
nb: Fyll fylker

en: Portrait
nb: Stående

en: Portuguese (Brazil)
nb: Portugisisk (Brasil)

en: Portuguese (Portugal)
nb: Portugisisk (Portugal)

en: Positive
nb: Positiv

en: Post Url
nb: Send-URL

en: Post-form Help
nb: Post-skjema Hjelp

en: Postal
nb: Postnr.

en: Postal Code
nb: Postnummer

en: Postal Code (Home)
nb: Postnummer (Hjem)

en: Postal Code Suffix
nb: Postnummer suffiks

en: Postal Greeting
nb: Hilsen for brev

en: Postal Greeting Custom
nb: Post hilsen tilpasset

en: Postal Greeting Type
nb: Posthilsen type

en: Postal Mail
nb: Postutsendelse

en: Postal Mailing
nb: Postforsendelse

en: Postal Mailing Export
nb: Eksport til postforsendelse

en: Postal code
nb: Postnummer

en: Postal code greater than or equal to '%1'
nb: Postnummer større enn eller likt '%1'

en: Postal code less than or equal to '%1'
nb: Postnummer mindre enn eller likt '%1'

en: Postal code.
nb: Postnummer.

en: Pre-form Help
nb: Pre-skjema Hjelp

en: Preferences Date Options can only be updated
nb: Dato-aternativer for innstillinger kan bare oppdateres

en: Preferred Communication Method
nb: Foretrukket kommunikasjonsmetode

en: Preferred Language
nb: Foretrukket språk

en: Preferred Mail Format
nb: Foretrukket e-post format

en: Preferred Method(s)
nb: Foretrukne metoder

en: Prefix
nb: Prefiks

en: Premium
nb: Premie

en: Premium Image
nb: Premie bilde

en: Premium Information
nb: Premieinformasjon

en: Premium Option
nb: Premievalg

en: Premium Product
nb: Premieprodukt

en: Premiums
nb: Premier

en: Premiums Contact Phone
nb: Premier kontakttelefon

en: Premiums Section Enabled?
nb: Premieseksjonen aktivert?

en: Premiums Settings
nb: Premie-innstillinger

en: Preview
nb: Forhåndsvisning

en: Preview %1
nb: Forhåndsvis %1

en: Preview (%1)
nb: Forhåndsvis (%1)

en: Preview (all fields)
nb: Forhåndsvis (alle felt)

en: Preview CiviCRM Profile Field
nb: Forhåndsvis CiviCRM profilfelt

en: Preview Custom Data
nb: Forhåndsvis egendefinerte data

en: Preview Custom Data Set
nb: Forhåndsvis egendefinert datasett

en: Preview Custom Field
nb: Forhåndsvis egendefinert felt

en: Preview Field
nb: Forhåndsvis felt

en: Preview Field Display
nb: Forhåndsvis feltvisning

en: Preview Form Field
nb: Forhåndsvis skjemaetikett

en: Preview Mailing
nb: Forhåndsvis e-postutsendelse

en: Preview Page - %1
nb: Forhåndsvis side - %1

en: Preview Premium
nb: Forhåndsvis premie

en: Preview Price
nb: Forhåndsvis pris

en: Preview Price Set
nb: Forhåndsvis prissett

en: Preview SMS
nb: Forhåndsvis SMS

en: Preview Widget and Get Code
nb: Forhåndsvis småprogram og 'Hent kode'

en: Preview a List of Recipients
nb: Forhåndsvis en liste over mottagere

en: Preview as HTML
nb: Forhåndsvis som HTML

en: Preview as Plain Text
nb: Forhåndsvis som ren tekst

en: Preview your Personal Campaign Page
nb: Forhåndsvis din personlige aksjonsside

en: Previewing...
nb: Forhåndsviser...

en: Previous
nb: Forrige

en: Price
nb: Pris

en: Price Field
nb: Prissett

en: Price Field '%1' has been saved.
nb: Prisfelt '%1' er lagret.

en: Price Field Option
nb: Prisfeltvalg

en: Price Field Options
nb: Valg for prisfelter

en: Price Fields
nb: Pris felt

en: Price Option
nb: Prisvalg

en: Price Set
nb: Prissett

en: Price Set Details for Event Participants
nb: Prissettdetaljer for arrangementsdeltakere

en: Price Set Fields
nb: Prissett-felter

en: Price Sets
nb: Prissett

en: Price is a required field
nb: Pris er et påkrevd felt

en: Primary
nb: Primær

en: Primary Address
nb: Primær adresse

en: Primary Contact(s) Listed
nb: Primære kontakter listes

en: Primary Email
nb: Primær e-post

en: Primary Member ID
nb: Primær medlems-ID

en: Primary Member?
nb: Primært medlem?

en: Primary Members
nb: Primære medlemmer

en: Primary Members Only
nb: Kun primære medlemmer

en: Primary Phone
nb: Primær telefon

en: Primary location for this contact
nb: Primær adresse for denne kontakten

en: Primary member counts (those who "own" the membership rather than receiving via relationship) are in [brackets].
nb: Antall primære medlemmer (de som "eier" medlemskapet, heller enn å arve det gjennom en relasjon) er i [klammer].

en: Primary?
nb: Primær?

en: Print
nb: Skriv ut

en: Print Activities
nb: Skriv ut aktiviteter

en: Print Case List
nb: Skriv ut saksliste

en: Print Contact List
nb: Skriv ut kontaktliste

en: Print Contribution Receipts
nb: Skriv ut gavekvitteringer

en: Print Contributions
nb: Skriv ut gave

en: Print Grant List
nb: Skriv ut liste over bevilgninger

en: Print Members
nb: Skriv ut medlemmer

en: Print Name Badge
nb: Skriv ut navneskilt

en: Print Participant List
nb: Skriv ut deltakerliste

en: Print Pledge List
nb: Skriv ut lovnadsliste

en: Print Report
nb: Skriv ut rapport

en: Print Respondents
nb: Skriv ut respondenter

en: Print Summary
nb: Skriv ut overskrift

en: Print one label per Membership (rather than per contact)
nb: Skriv ut en etikett per medlemskap (istedenfor per kontakt)

en: Print report
nb: Skriv ut rapport

en: Printer-Friendly View
nb: Utskriftsvennlig visning

en: Printer-friendly view of this page.
nb: Utskriftsvennlig versjon av denne siden.

en: Priority
nb: Prioritet

en: Privacy
nb: Personvern

en: Privacy levels for notes
nb: Personvernnivå for notater

en: Privacy:
nb: Personvern:

en: Process Inbound Emails
nb: Behandl innkommende e-poster

en: Process Pledges
nb: Behandle lovnader

en: Process Receipt(s)
nb: Behandle kvittering(er)

en: Process Survey Respondents
nb: Behandl undersøkelsesrespondenter

en: Processed %1 membership records. Updated %2 records.
nb: Behandlet %1 medlemskapsoppføringer. Oppdaterte %2 oppføringer.

en: Processing
nb: Behandler

en: Processing fee for this transaction (if applicable).
nb: Formidlingspris for denne transaksjonen (hvis relevant).

en: Processing...
nb: Behandler...

en: Processor Billing Mode
nb: Formidler faktureringsmodus

en: Processor Description
nb: Formidler beskrivelse

en: Processor Details for Live Payments
nb: Formidlerdetaljer for faktiske betalinger.

en: Processor Details for Test Payments
nb: Formidlerdetaljer for test betalinger.

en: Processor Is Default?
nb: Formidler er standard?

en: Processor Supports Recurring?
nb: Formidler støtter gjentagende?

en: Processor Type
nb: Tjenestetype

en: Processor Type Description
nb: Formidler beskrivelse

en: Processor Type Is Active?
nb: Formidlertype er aktiv?

en: Processor Type Payment Type
nb: Formidlertype betalingstype

en: Processor Type Supports Recurring?
nb: Formidlertype støtter gjentagende?

en: Processor Type is Default?
nb: Formidlertype er standard?

en: Processor is Active?
nb: Formidler er aktiv?

en: Product Name
nb: Produktnavn

en: Product Option
nb: Produktvalg

en: Profile
nb: Profil

en: Profile '%1' already exists in Database.
nb: Profilen '%1' finnes allerede i databasen.

en: Profile Field Preview
nb: Forhåndsvisning av profilfelt

en: Profile Name
nb: Profil navn

en: Profile Preview
nb: Profil forhåndsvisning

en: Profile Settings
nb: Profil innstillinger

en: Profile Title
nb: Profil tittel

en: Profile View - Permission Denied
nb: Profilvisning - Rettighet avslått

en: Profile for Additional Participants
nb: Profil for ytterligere deltakere

en: Profile for bulk data entry is missing.
nb: Profil for massedataoppføring mangler.

en: Profile is already having custom fields extending different group types, you can not add or update this custom field.
nb: Profil har allerede tilpassede felt som strekker seg over forskjellige gruppetyper, du kan ikke legge til eller oppdatere dette tilpassede feltet.

en: Profile is not configured for the selected action.
nb: Profilen er ikke konfigurert for den valgte handlingen.

en: Profile is not configured with Email address.
nb: Profilen er ikke satt opp med e-postadresse.

en: Profile search, view and edit are not supported for Profiles which include fields for more than one record type.
nb: Profilsøk, vis og rediger er ikke støttet for profiler som inkluderer felter for mer enn en oppføringstype.

en: Profiles
nb: Profiler

en: Profiles - Admin Notification
nb: Profiler - Admin-melding

en: Profiles allow you to aggregate groups of fields and include them in your site as input forms, contact display pages, and search and listings features.
nb: Profiler lar deg slå sammen grupper av felt og ta dem med på nettstedet ditt som input-skjema, sider for visning av kontakter, og sider for søk og lister.

en: Profiles can be used in many different ways (and a single profile can be used in multiple contexts)
nb: Profiler kan brukes på mange forskjellige måter (og en enkelt profil kan brukes i flere sammenhenger)

en: Profiles may be linked to specific modules, accessed via built-in CiviCRM URLs, or embedded into any web page using the HTML Form Snippet feature. Examples include:
nb: Profiler kan knyttes til spesifikke moduler, som det er tilgang til via innebygde CiviCRM-URL-er, eller innebygget i enhver nettside, ved bruk av funksjonen for kodebit for HTML-skjema. Eksempler inneholder:

en: Progress Bar
nb: Statuslinje

en: Progress Bar Color
nb: Statussøyle farge

en: Promote this event with a personal campaign page
nb: Markedsfør dette arrangementet med en personlig kampanjeside

en: Promoting Your Page
nb: Markedsføring av siden din

en: Prompted by
nb: Forespurt av

en: Protocol
nb: Protokoll

en: Provide a one-line summary of what this case is about.
nb: Gi på en linje en oppsumering av hva denne saken handler om.

en: Provide a password for the new account in both fields.
nb: Oppgi et passord i begge feltene for den nye kontoen.

en: Provider Details
nb: Tilbyderdetaljer

en: Provides a list of address and telephone information for constituent records in your system.
nb: Gir en liste av adresser og telefoninformasjon for kontaktposter i systemet ditt.

en: Provides a list of constituent activity including activity statistics for one/all contacts during a given date range(required)
nb: Gir en liste over kontaktaktivitet inkludert aktivitetsstatistikk for en/alle kontakter i løpet av en gitt datoperiode (påkrevd)

en: Provides a list of members along with their membership status and membership details (Join Date, Start Date, End Date). Can also display contributions (payments) associated with each membership.
nb: Gir en liste over medlemmer, sammen med deres medlemskapsstatus og medlemsdetaljer (påmeldingsdato, startdato, sluttdato). Kan også vise gaver (betalinger) tilknyttet hvert medlemskap.

en: Provides a list of memberships that lapsed or will lapse before the date you specify.
nb: Gir en liste over medlemskap som frafalt, eller som vil frafalle før den datoen du angir.

en: Provides a list of the top donors during a time period you define. You can include as many donors as you want (for example, top 100 of your donors).
nb: Gir en liste over største giver i løpet av en tidsperiode som du definerer. Du kan inkludere så mange givere som du ønsker (for eksempel, de 100 beste giverne).

en: Provides a summary of cases and their duration by date range, status, staff member and / or case role.
nb: Gir en oppsummering av saker og deres varighet etter datointervall, status, stabsmedlem og / eller saksrolle.

en: Provides a summary of memberships by type and join date.
nb: Gir en oppsummering av medlemskap etter type og påmeldingsdato.

en: Provides an overview of event income. You can include key information such as event ID, registration, attendance, and income generated to help you determine the success of an event.
nb: Gir en oversik over arrangementsinntekt. Du kan ta med nøkkelinformasjon som arrangements-ID, registrering, deltakelse, og inntekter generert, for å hjelpe deg til å vurdere suksessen av arrangementet.

en: Provides contact-related information on contributions, memberships, events and activities.
nb: Gir kontaktrelatert informasjon om gaver, medlemskap, arrangementer og aktiviteter.

en: Provides detail list of employer employee relationships along with employment details Ex Join Date
nb: Gir detaljert liste over arbeidsgiver-ansatt-relasjoner sammen med ansettelsesdetaljer, f.eks. påmeldingsdato

en: Provides information about the status of recurring contributions
nb: Gir informasjon om statusen til gjentagende gaver

en: Provides lists of participants for an event.
nb: Gir en liste over deltakere for et arrangement.

en: Provides reporting on Intended and Successful Deliveries, Unsubscribes and Opt-outs, Replies and Forwards.
nb: Gir rapporter om intenderte og fullførte leveringer, avmeldinger og bortvelginger, svar og videresendinger.

en: Provides the %1 with suggested text for their personalized message to their friends.
nb: Gir %1 en foreslått tekst for den personlige meldingen til deres venner.

en: Proximity Search
nb: Nærhetssøk

en: Proximity search to a distance of %1 from %2
nb: Nærhetssøk til en avstand på %1 fra %2

en: Proximity searching requires you to set a valid geocoding provider
nb: Nærhetssøk krever at du angir en gyldig geokoding leverandør

en: Public
nb: Offentlig

en: Public Event
nb: Offentlig arrangement

en: Public Pages
nb: Offentlige sider

en: Public Participant Listing
nb: Offentlig deltakerliste

en: Put in the API method name. You need to enter pieces of full API function name as described in the documentation.
nb: Sett inn API-metodenavnet. Du trenger å skrive inn deler av av hele API-funksjonsnavnet, slik det er beskrevet i dokumentasjonen.

en: Qty
nb: Ant

en: Questions
nb: Spørsmål

en: Questions? Send email to
nb: Spørsmål? Send e-post til

en: Queue Name
nb: Kø-navn

en: Queue Runner
nb: Kø-kjører

en: Queued mailing
nb: utsendelse i kø

en: Radio buttons
nb: Radio knapper

en: Raised %1
nb: Innsamlet %1

en: Raised %1 of %2
nb: Innsamlet %1 av %2

en: Range One Amount
nb: Beløpsområde 1

en: Range One Stat
nb: Dataområde 1 statistikk

en: Range Two Amount
nb: Beløpsområde 2

en: Range Two Stat
nb: Dataområde 2 statistikk

en: Re-check requirements
nb: Sjekk krav på nytt

en: Re-open
nb: Gjenåpn

en: Re-open Batch
nb: Gjenåpn bunke

en: Re-order menu items (including moving them from one branch of the menu 'tree' to another. Simply use your mouse to 'drag and drop' the menu item to the new location.
nb: Endre rekkefølgen på menypunkter (inkludert å flytte dem fra en gren til en annen. Dra og slipp menypunktet til den nye plasseringen.

en: Re-subscribe Confirmation
nb: Bekreftelse på gjenopprettelse av abonnement

en: RealAuth requires curl with SSL support
nb: RealAuth krever curl med SSL support

en: Realex Payment
nb: Realex betaling

en: Reason
nb: Årsak

en: Reason the e-mail bounced
nb: Årsak til at e-posten ble avvist

en: Reassign Case
nb: Tildel sak på nytt

en: Reassigned Case
nb: Sak tilknyttet på nytt

en: Receipt
nb: Kvittering

en: Receipt Date
nb: Kvitteringsdato

en: Receipt From
nb: Kvittering fra

en: Receipt From Email
nb: Kvittering fra e-post

en: Receipt From Name
nb: Kvitteringens avsendernavn

en: Receipt From email
nb: Fra-navn på kvitteringsepost

en: Receipt Message
nb: Kvitteringsmelding

en: Receipt Sent
nb: Kvittering sendt

en: Receipt Text
nb: Kvittering stekst

en: Receipt bcc
nb: Kvittering blindkopi

en: Receipt cc
nb: Kvittering kopi

en: Receipt date has been updated for %1 contributions.
nb: Kvitteringsdato har blitt oppdatert for %1 gaver.

en: Receipt sent?
nb: Kvittering sendt?

en: Receive Date
nb: Mottatt dato

en: Received
nb: Mottatt

en: Received date
nb: Mottatt dato

en: Recent Contributions
nb: Siste gaver

en: Recent Grants
nb: Nylige bevilgninger

en: Recent Items
nb: Siste elementer

en: Recent Memberships
nb: Siste medlemskap

en: Recent Pledges
nb: Nylige lovnader

en: Recent Registrations
nb: Siste registreringer

en: Recently Viewed:
nb: Nylig vist:

en: Recipient
nb: Mottaker

en: Recipient Email
nb: Mottaker e-post

en: Recipient Listing
nb: Mottakerliste

en: Recipient Manual
nb: Mottaker Manuell

en: Recipient Roles
nb: Mottagerroller

en: Recipient is on vacation
nb: Mottager er på ferie

en: Recipient(s)
nb: Mottaker(e)

en: Recipients
nb: Mottakere

en: Recipients of <a href="%1">%2</a>
nb: Mottakere av <a href="%1">%2</a>

en: Recognised webserver
nb: Gjenkjent nettserver

en: Recontact Interval
nb: Intervall for å kontakte igjen

en: Record %1 Responses
nb: Registrer %1 svar

en: Record Activity
nb: Registrer aktivitet

en: Record Contribution (Check, Cash, EFT ...)
nb: Registrer gave (sjekk, kontant, OCR ...)

en: Record Deleted
nb: Oppføring slettet

en: Record Membership Payment is required when you use a price set.
nb: Registrer medlemskapsbetaling er påkrevd når du bruker et prissett.

en: Record Membership Payment?
nb: Registrer medlemskapsinnbetaling?

en: Record Payment
nb: registrer betaling

en: Record Payment from a Different Contact?
nb: Registre betaling fra en annen kontakt?

en: Record Payment?
nb: Registrer betaling?

en: Record Renewal Payment?
nb: Registrer innbetaling for fornyelse?

en: Record Respondents Interview
nb: Registrer respondenters intervjuer

en: Record Responses for All
nb: Registrer svar fra alle

en: Record activity for automated email
nb: Registrer aktivitet for automatisk epost

en: Record activity for automated email or SMS
nb: Registrer aktivitet for automatisk epost eller SMS

en: Record details about this activity here.
nb: Registrer detaljer om denne aktiviteten her.

en: Record imported successfully but unable to parse the street address:
nb: Import av post var vellykket, men gateadressen kunne ikke analyseres:

en: Record one or more web addresses (URLs) associated with this contact. Examples include personal web addresses like a Facebook or Twitter page, as well as links to a company or organization web site or page.
nb: Registrer en eller flere nettadresser (URL-er) tilknyttet denne kontakten. Eksempler inkluderer personlige nettadresser, slik som en Facebook eller Twitter side, såvel som linker til nettsiden til et firma eller organisasjon.

en: Record survey and petition responses from their reserved contacts
nb: Registrer undersøkelser og oppropssvar fra deres reserverte kontakter

en: Record that contacts voted
nb: Register at kontaktene stemte

en: Record:
nb: Post:

en: Records
nb: Poster

en: Records %%StatusMessage%%
nb: Poster %%StatusMessage%%

en: Records Imported
nb: Oppføringer importert

en: Records imported successfully but unable to parse some of the street addresses
nb: Importen av postene var vellykket, men noen gateadresser kunne ikke analyseres

en: Recurring Contribution Amount
nb: Gjentagende gave beløp

en: Recurring Contribution Billing Details Updated
nb: Faktureringsdetaljer for gjentagende gaver oppdatert

en: Recurring Contribution Billing Updates
nb: Faktureringsoppdateringer for gjentagende gaver

en: Recurring Contribution Cancellation Notification
nb: Melding om kansellering av gjentagende gave

en: Recurring Contribution ID
nb: Gjentagende gave-ID

en: Recurring Contribution Id
nb: ID gjentagende bidrag

en: Recurring Contribution Modified Date
nb: Endringsdato for gjentagende donasjon

en: Recurring Contribution Notification
nb: Melding om gjentagende gave

en: Recurring Contribution Update Notification
nb: Melding om oppdatering av gjentagende gave

en: Recurring Contribution Updated
nb: Gjentagende gave oppdatert

en: Recurring Contribution(s)
nb: Gjentagende gave(r)

en: Recurring Frequency Units
nb: Gjentagende frekvensenheter

en: Recurring Payments URL
nb: Gjentagende betalinger-URL

en: Recurring contribution amount has been updated from %1 to %2 for this subscription.
nb: Gjentagende gavebeløp har blitt oppdatert fra %1 til %2 for dette abonnementet.

en: Recurring contribution could not be cancelled in the database.
nb: Gjentagende gaver kunne ikke kanselleres i databasen.

en: Recurring contribution has been updated to: %1, every %2 %3(s) for %4 installments.
nb: Gjentagende gave har blitt oppdatert til %1, hver %2 %3(er) for %4 perioder.

en: Recurring contribution installments have been updated from %1 to %2 for this subscription.
nb: Periodene for gjentagende gave har blitt oppdatert fra %1 til %2 for dette abonnementet.

en: Recurring contribution was cancelled successfully by the processor, but could not be marked as cancelled in the database.
nb: Gjentagende gaver ble vellykket kansellert av formidleren, men kunne ikke bli markert som kansellert i databasen.

en: Recurring contribution, but no database id
nb: Gjentagende Gave, men uten database-ID

en: Redact (hide) Client and Service Provider Data
nb: Skjul klient- og servicetilbyder-data

en: Redaction Rule
nb: Redigeringsregel

en: Redirect URL
nb: Videresendings URL

en: Redirect to Database
nb: Omdiriger til database

en: Refer to the %1 to learn about this process.
nb: Gå til %1 for å lære om denne prosessen.

en: Refer to the online documentation for more details on creating %1 and %2.
nb: Se dokumentasjon på nett for ytterligere detaljer om hvordan å opprette %1 og %2.

en: Refer to the online user guide for more information.
nb: Les i online-brukerguiden for mer informasjon.

en: Reference a CiviCRM contact.
nb: Henviser til en CiviCRM Kontakt.

en: Referral Program
nb: Verveprogram

en: Reflect client's story back to them.
nb: Speil klientens historie tilbake til dem.

en: Refresh Duplicates
nb: Oppfrisk dubletter

en: Refresh List of Duplicates
nb: Oppfrisk liste over dubletter

en: Refund Amount
nb: Tilbakebetalingsbeløp

en: Refund Date
nb: Tilbakebetalingsdato

en: Register
nb: Registrer

en: Register Date
nb: Registreringsdato

en: Register New %1
nb: Registrer ny %1

en: Register Now
nb: Meld deg på nå

en: Register Participant
nb: Meld på deltaker

en: Register Participant %1 of %2
nb: Meld på deltaker %1 av %2

en: Register date
nb: Registrert dato

en: Register for Event
nb: Meld på til arrangement

en: Register for events online
nb: Meld på til arrangementer online

en: Register multiple participants?
nb: Registrere flere deltakere?

en: Registered
nb: Registrert

en: Registered By
nb: Registrert av

en: Registered Email
nb: Registrert e-post

en: Registered Templates
nb: Registrerte maler

en: Registered by ID
nb: Registrert av ID

en: Registration
nb: Registrering

en: Registration (Live)
nb: Påmelding (Live)

en: Registration (Test-drive)
nb: Påmelding (Test-kjør)

en: Registration Confirmation
nb: Påmeldingsbekreftelse

en: Registration Confirmation and Receipt
nb: Påmeldingbekreftelse og kvittering

en: Registration Date
nb: Registreringsdato

en: Registration Date and Time
nb: Registreringsdato og klokkeslett

en: Registration End Date
nb: Registrering sluttdato

en: Registration Link Text
nb: Lenketekst for registrering

en: Registration Saved
nb: Registrering lagret

en: Registration Screen
nb: Registreringsskjerm

en: Registration Start Date
nb: Registrering startdato

en: Registration for this event begins on %1
nb: Påmelding for dette arrangementet åpner %1

en: Registration for this event ended on %1
nb: Påmelding for dette arrengementet ble lukket %1

en: Registration for this event requires approval. Once your registration has been reviewed, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.
nb: Registrering for dette arrangementet krever godkjennelse. Så fort din registrering har blitt gjennomsett, så vil du motta en link til en nettside hvor du kan fullføre registreringsprosessen.

en: Registration for this event requires approval. Once your registration(s) have been reviewed, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.
nb: Registrering for dette arrangementet krever godkjennelse. Så fort din registrering(er) har blitt gjennomsett, så vil du motta en link til en nettside hvor du kan fullføre registreringsprosessen.

en: Registration information for participant %1 has been saved.
nb: Registreringsinformasjon for deltaker %1 er lagret.

en: Registration information for participant 1 has been saved.
nb: Påmeldingsinformasjon for deltaker 1 er lagret.

en: Registration is closed for this event
nb: Påmelding er lukket for dette arrangementet

en: Regular Expression?
nb: Regulært uttrykk?

en: Regular Fees
nb: Ordinære priser

en: Reject
nb: Avvis

en: Reject Personal Campaign Page
nb: Avvis personlig kampanjeside

en: Rejected
nb: Avvist

en: Rejoin Group
nb: Meld inn på nytt

en: Rel ID
nb: Relasjon ID

en: Related
nb: Relatert

en: Related Cases
nb: Relaterte saker

en: Related Contacts
nb: Relaterte kontakter

en: Related Contacts/Memberships
nb: Relaterte kontakter/medlemskap

en: Related Members Only
nb: Kun relaterte medlemmer

en: Related Soft Contributions
nb: Relaterte myke kreditter

en: Related membership for %1 has been created.
nb: Relatert medlemskap for %1 har blitt opprettet.

en: Related membership for %1 has been deleted.
nb: Relatert medlemskap for %1 har blitt slettet.

en: Relates a CiviCRM Contact to the Druapl User Record
nb: Knytter en CiviCRM kontakt opp mot Drupals brukeroppføringer.

en: Relationship
nb: Slektskap

en: Relationship A to B
nb: Relasjon A til B

en: Relationship A-B
nb: Relasjon A-B

en: Relationship B to A
nb: Relasjon B til A

en: Relationship B-A
nb: Relasjon B-A

en: Relationship Description
nb: Forholdsbeskrivelse

en: Relationship Direction
nb: Slektskap retning

en: Relationship End
nb: Relasjonsslutt

en: Relationship End Date
nb: Forhold sluttdato

en: Relationship ID
nb: Relasjon ID

en: Relationship Is Active
nb: Forhold er aktiv

en: Relationship Report
nb: Relasjonsrapport

en: Relationship Start
nb: Relasjonsstart

en: Relationship Start Date
nb: Forhold startdato

en: Relationship Status
nb: Forbindelse status

en: Relationship Type
nb: Type forbindelse

en: Relationship Type A-to-B
nb: Relasjonstype A-til-B

en: Relationship With
nb: Relasjon med

en: Relationship record has been updated.
nb: Forbindelsen ble oppdatert.

en: Relationship type %1, found in case configuration file, is not present in the database %2
nb: Relasjonstype %1, funnet i konfigurasjonsfil for sak, finnes ikke i databasen %2

en: Relationships
nb: Slektskap

en: Relative Date Range
nb: Relativ datointervall

en: Release
nb: Frigi

en: Release Frequency
nb: Frekvens for frigivelse

en: Release Frequency interval should be a positive number.
nb: Frekvens for frigivelser må være et positivt tall.

en: Release Respondents
nb: Frigi respondenter

en: Release Respondents >>
nb: Frigi respondenter >>

en: Release Time
nb: Frigivelsestidspunkt

en: Release reserved campaign contacts for surveys and petitions
nb: Frigi reserverte kampanjekontakter for undersøkelser og opprop

en: Released
nb: Frigitt

en: Released on
nb: Utgitt

en: Released.
nb: Frigitt.

en: Releases reserved survey respondents when they have been reserved for longer than the Release Frequency days specified for that survey.
nb: Frigir reserverte undersøkelsesrespondenter når de har vært reserverte for lenger enn den angitte dagen for frigivelsesfrekvensen for den undersøkelsen.

en: Reminder Date
nb: Påminnelsesdato

en: Reminder For
nb: Påminnelse for

en: Reminder Sent
nb: Påminnelse sendt

en: Reminders Sent
nb: Påminnelse sendt

en: Reminders for each scheduled payment.
nb: Påminnelser for hver planlagte betaling.

en: Remove
nb: Fjern

en: Remove %1
nb: Fjern %1

en: Remove Case Role
nb: Fjern saksrolle

en: Remove Contact from CiviCRM Group
nb: Fjern kontakt fra CiviCRM-gruppe

en: Remove Contacts from Group
nb: Fjern kontakter fra gruppe

en: Remove Dedupe Exception
nb: Fjern dublett-unntak

en: Remove Exception
nb: Fjern unntak

en: Remove Parent?
nb: Fjern overordnet?

en: Remove Products from this Page
nb: Fjern produkter fra denne siden.

en: Remove Tags from Contacts
nb: Fjern tagger fra kontakter

en: Remove Tags from activities
nb: Fjern tagger fra aktiviteter

en: Remove Transaction
nb: Fjern transaksjon

en: Remove from Batch
nb: Fjern fra bunke

en: Remove from Group
nb: Fjern fra gruppen

en: Remove the page (this cannot be undone!)
nb: Fjern siden (dette kan ikke angres!)

en: Removed
nb: Fjernet

en: Removed (by %1)
nb: Fjernet (av %1)

en: Removed Tag <em>%1</em>
nb: Fjernet Tag <em>%1</em>

en: Removed directory %1
nb: Fjernet mappe %1

en: Removes temporary data and files, and clears old data from cache tables. Recommend running this job every hour to help prevent database and file system bloat.
nb: Fjerner midlertidige data og filer, og rydder gammel data fra 'cache'-tabeller. Det anbefales å kjøre denne jobben hver time for å hindre at databasen og filsystemet bygger seg opp, og ytelsen blir mindre og mindre.

en: Rename menu items. Move your cursor over the menu item and right-click with your mouse. Then select 'Rename'.
nb: Gi nytt navn til menypunkter. Flytt markøren din over menypunktet, og høyreklikke med musen din. Velg så "Gi nytt navn".

en: Renew
nb: Forny

en: Renew Membership
nb: Forny medlemsskap

en: Renew Membership Using Credit Card
nb: Forny ditt medlemskap ved bruk av kredittkort

en: Renew Now
nb: Forny nå

en: Renew the existing membership instead
nb: Forny det eksisterende medlemskapet i stedet

en: Renew-Credit Card
nb: Forny kredittkort

en: Renewal Membership Organization and Type
nb: Fornyelse av medlemskapsorganisasjon og -type

en: Renewal Message
nb: Fornyelsesmelding

en: Renewal Payment and Receipt
nb: Fornyelsesinnbetaling og kvittering

en: Renewal Reminders
nb: Fornyelsespåminnere

en: Renewal extends membership end date by one membership period
nb: Fornying forlenger sluttdato for medlemskap med en medlemskapsperiode

en: Renewing will add the normal membership period to the End Date of the previous period for members whose status is Current or Grace. For Expired memberships, renewing will create a membership period commencing from the 'Date Renewal Entered'. This date can be adjusted including being set to the day after the previous End Date - if continuous membership is required.
nb: Fornying vil legge til den normale medlemskapsperioden til sluttdato for forrige periode for medlemmer som har status "Gjeldende" eller "Honnør". For utløpte medlemskap, vil fornying opprette en medlemskapsperiode som begynner ved dato for fornying. Denne dato kan justeres inkludert bli satt til dagen etter forrige sluttdato, dersom løpende medlemskap er krevet.

en: Repeat
nb: Gjenta

en: Repeat Contributions Report
nb: Rapport for gjentagende gaver

en: Repeat?
nb: Gjenta?

en: Repeating (%1 of %2)
nb: Gjentagende (%1 av %2)

en: Repeating Event
nb: Gjentagende arrangement

en: Repetition Condition
nb: Repetisjonsbetingelse

en: Repetition Frequency Interval
nb: Intervall for gjentagelsesfrekvens

en: Repetition Frequency Unit
nb: Enhet for gjentagelsesfrekvens

en: Repetition Number
nb: Repetisjon nummer

en: Replacement
nb: Erstatning

en: Replacement (prefix)
nb: Erstatning (prefiks)

en: Replied
nb: Besvart

en: Replied
nb: Svart

en: Replies
nb: Svar

en: Reply
nb: Svar

en: Reply Auto-responder
nb: Besvar auto-besvarer

en: Reply Email of the mailing
nb: Svarmail til utsendelsen

en: Reply to Email
nb: Svar til e-post

en: Reply to this email (link)
nb: Svar på denne e-posten (lenke)

en: Reply-To (A)
nb: Svar til (A)

en: Reply-To (B)
nb: Svar til (B)

en: Reply-to email
nb: Svar til e-post

en: Replyto Email
nb: Svar til e-post

en: Report Class must be present before adding the report here, e.g. 'CRM_Report_Form_Contribute_Summary'
nb: Rapportklassen må være satt før du kan legge til rapporten her. F.eks. 'CRM_Report_Form_Contribute_Summary'

en: Report Description
nb: Rapportbeskrivelse

en: Report Footer
nb: Bunntekst

en: Report Header
nb: Topptekst

en: Report Instance Arguments
nb: Rapporteksemplar argumenter

en: Report Instance Assigned to Roles
nb: Rapporteksemplar tildelt til roller

en: Report Instance Footer
nb: Rapporteksemplar bunntekst

en: Report Instance Header
nb: Rapporteksemplar topptekst

en: Report Instance ID
nb: Rapporteksemplar-ID

en: Report Instance Permissions
nb: Rapporteksemplar rettigheter

en: Report Instance Title
nb: Rapporteksemplar tittel

en: Report Instance description
nb: Rapporteksemplar beskrivelse

en: Report Instance email Subject
nb: Rapporteksemplar epostemne

en: Report Instance is Active
nb: Rapporteksemplar er aktivt

en: Report Parameters
nb: Parametre for rapport

en: Report Template
nb: Rapportmal

en: Report Templates
nb: Rapportmaler

en: Report Title
nb: Rapporttittel

en: Report URL
nb: Rapport-URL

en: Report Url must be like "contribute/summary"
nb: Rapport-URL må være som "gi/oppsummering"

en: Report description appear in the display screen.
nb: Rapportbeskrivelse vises på visningskjermen.

en: Report instance Name
nb: Rapporteksemplar navn

en: Report mail could not be sent.
nb: Rapport kunne ikke sendes med e-post.

en: Report mail has been sent.
nb: Rapport har blitt sendt med e-post.

en: Report template ID
nb: Rapportmal-ID

en: Report title appear in the display screen.
nb: Rapporttittel vises på visningskjermen.

en: Report(s) created from the template: %1
nb: Rapport(er) opprettet fra denne malen: %1

en: Reported By
nb: Rapportert av

en: Reporter/Role
nb: Innberetter/rolle

en: Reports for '%1'
nb: Rapporter for '%1'

en: Req?
nb: Påkr.?

en: Requested
nb: Forespurt

en: Require Membership Signup
nb: Krev tegning av medlemskap

en: Require participant approval?
nb: Krev godkjenning av deltakere?

en: Required
nb: Obligatorisk

en: Required Elements
nb: Påkrevde elementer

en: Required Participant Data
nb: Påkrevde deltakerdata

en: Required?
nb: Obligatorisk?

en: Requirements
nb: Krav

en: Requires Approval
nb: Krever godkjenning

en: Reservation Added
nb: Reservasjon lagt til

en: Reservation did not add for %count contact. | Reservation did not add for %count contacts.
nb[0]: Reservasjoner ble ikke lagt til for %count kontakt.
nb[1]: Reservasjoner ble ikke lagt til for %count kontakter.

en: Reserve
nb: Reserver

en: Reserve Each Time
nb: Reserver hver gang

en: Reserve More Respondents >>
nb: Reserver flere respondenter >>

en: Reserve Respondents
nb: Reserver respondenter

en: Reserve and Interview
nb: Reserver og intervju

en: Reserve campaign contacts for surveys and petitions
nb: Reserver kampanjekontakter for undersøkelser og opprop

en: Reserved
nb: Reservert

en: Reserved Financial Account?
nb: Reservert regnskapskonto?

en: Reserved Group?
nb: Reservert gruppe?

en: Reserved Profiles
nb: Reserverte profiler

en: Reserved Report?
nb: Reservert rapport?

en: Reserved respondents are released if they haven't been surveyed within this number of days. The Respondent Processor script must be run periodically to release respondents.
nb: Reserverte respondenter blir frigitt hvis de ikke har svart på undersøkelse innen dette antall dager. Skriptet til respondenthåndteringen må bli kjørt periodisk for å frigi respondenter.

en: Reserved.
nb: Reservert.

en: Reserved?
nb: Reservert?

en: Reset Case Timeline?
nb: Nullstill tidslinje for sak?

en: Reset Date
nb: Tilbakestilt dato

en: Reset Form
nb: Tilbakestill skjema

en: Reset Start Date
nb: Nulstill startdato

en: Reset all selections
nb: Nullstill alle valg

en: Resets all values in your client session. To trigger, add <em>%1</em>
nb: Tilbakestiller alle verdier i din klientsesjon. For å utløse legger du til <em>%1</em>

en: Resolved
nb: Løst

en: Resource URLs
nb: Ressurs URLer

en: Respondent Interview
nb: Respondent-intervju

en: Respondent Name
nb: Respondentens navn

en: Respondent Reservation
nb: Respondent-reservasjon

en: Respondent Reserved.
nb: Respondent er reservert.

en: Respondent Status
nb: Respondentens status

en: Respondent has been released. | %count respondents have been released.
nb[0]: %count respondent har blitt frigitt.
nb[1]: %count respondenter har blitt frigitt.

en: Respondents
nb: Respondenter

en: Response Codes
nb: Svarkoder

en: Response Saved.
nb: Svar lagret.

en: Responses
nb: Svar

en: Restore
nb: Gjenopprett

en: Restore Cases
nb: Gjenopprett saker

en: Restore Contact
nb: Gjenopprett kontakt

en: Restore Contact(s)
nb: Gjenopprett kontakt(er)

en: Restore cases
nb: Gjenopprett saker

en: Restore from Trash
nb: Gjenopprett fra søppelbøtte

en: Resubscribe
nb: Meld på igjen

en: Resubscribe Message
nb: Gjenpåmeldingsbeskjed

en: Resubscribe via email
nb: Meld på igjen via e-post

en: Resubscribe via web page
nb: Meld på igjen via nettside

en: Result
nb: Resultat

en: Result Options
nb: Svaralternativer

en: Result Set
nb: Resultatsett

en: Result Set for
nb: Resultatsett for

en: Results
nb: Resultater

en: Results Column?
nb: Resultatkolonne?

en: Retrieves geocodes (lat and long) and / or parses street addresses (populates street number, street name, etc.)
nb: Henter geokoder (lengdegrad og breddegrad) og / eller analyserer gateadresser (fyller ut gatenummer, gatenavn, o.l.)

en: Return Path
nb: Retur-sti

en: Return Url
nb: Retur-url

en: Return Url Args
nb: Retur-url argumenter

en: Return to CiviCRM home page.
nb: Tilbake til CiviCRM hjemmeside.

en: Return to Single Language
nb: Tilbakestill til ett enkelt språk

en: Return to home page.
nb: Tilbake til hjemmesiden.

en: Return to this screen (<strong>Administer CiviCRM &raquo; CiviEvent &raquo; Manage Events &raquo; Configure &raquo; Online Registration</strong>) and select your profile.
nb: Gå tilbake til denne siden (<strong>Administrer CiviCRM &raquo; CiviArrangement &raquo; Administrer arrangementer &raquo; Konfigurer &raquo; Online registrering</strong>) og velg profilen din.

en: Return-Path
nb: Retursti

en: Return-Path must use a valid email address format.
nb: Retur-sti må bruke et gyldig e-post adresse format.

en: Reuse an existing set
nb: Gjenbruk et eksisterende sett

en: Revenue Goal
nb: Omsetningsmål

en: Revert These Changes
nb: Tilbakestill disse endringene

en: Revert this workflow message template to the system default
nb: Tilbaksestill denne arbeidsflytmeldingen til systemets standardverdier

en: Revert to Default
nb: Tilbakestill til standard

en: Review the values shown below from the first 2 rows of your import file and select the matching CiviCRM database fields from the drop-down lists in the right-hand column. Select '- do not import -' for any columns in the import file that you want ignored.
nb: Se over verdiene under, hentet fra de første 2 radene i din importfil, og velg samsvarende databasefelter fra rullegardinlistene i høyre kolonne. Velg '- ikke importer -' for de kolonnene i importfila som du ikke vil ta med i importen.

en: Review your customized <strong>LIVE</strong> online event registration page here. Use the following URL in links and buttons on any website to send visitors to this live page
nb: Se i gjennom din tilpassede <strong>LIVE</strong> online arrangementsregistreringside her. Bruk følgende URL i linker og knapper på hvilken som helst nettside, for å sende besøkende til denne live siden.

en: Rich Text Editor
nb: Rik tekst editor

en: Right Margin
nb: Høyre marg

en: Role
nb: Rolle

en: Role in Case
nb: Rolle i sak

en: Role in Case  %1 '%2'
nb: Rolle i sak  %1 '%2'

en: Role is a required field
nb: Rolle er et påkrevd felt

en: Roles
nb: Roller

en: Romanian, Moldavian, Moldovan
nb: Rumensk, Moldavisk

en: Romansh
nb: Retoromansk

en: Row(s) Listed
nb: Listede rader

en: Rows imported successfully.
nb: Rader importert.

en: Rows marked as pledge payments where the contributor and / or contribution amount could not be matched to a pending pledge payment. These contribution rows have been skipped (not imported).
nb: Rader markert som avtalebetalinger, hvor giver og/eller gavebeløp ikke samsvarer med en avventende avtalebetaling. Disse gaverader har blitt hoppet over (ikke importert).

en: Rows per page:
nb: Rader per side:

en: Rows where a soft credit was successfully assigned to a contact.
nb: Rader hvor en "myk kreditt" ble vellykket tilknyttet en kontakt.

en: Rows which are duplicates of existing CiviCRM contact records.
nb: Rader med dubletter av eksisterende CiviCRM-kontaktposter.

en: Rows which are duplicates of existing CiviCRM contribution records.
nb: Rader som er dubletter av eksisterende CiviCRM-gaveposter.

en: Rows which are duplicates of existing CiviCRM participant records.
nb: Rader som er dubletter av eksisterende CiviCRM deltagerposter.

en: Rows with Errors
nb: Rader med feil.

en: Rows with a pledge payment successfully applied.
nb: Rader hvor en avtalebetaling ble vellykket påført.

en: Rows with a requested soft credit assignment where no matching contact was found (based on the supplied soft credit contact data). These contribution rows have been skipped (not imported).
nb: Rader med en forespurt tilknytning av "myk kreditt", hvor det ikke ble funnet samsvarende kontakter (basert på oppgitt kontaktdata for "myk kreditt"). Disse gaverader har blitt hoppet over (ikke importert).

en: Rows with invalid data in one or more fields (for example, invalid email address formatting). These rows will be skipped (not imported).
nb: Rader med ugyldig data i et eller flere felter (for eksempel, ugyldig e-postadresseformatering). Disse radene vil bli hoppet over (ikke importert).

en: Rows with invalid data in one or more fields. These rows have been skipped (not imported).
nb: Rader med ugyldige data i en eller flere felter. Disse rader er hoppet over (ikke importert).

en: Rows with invalid data in one or more fields. These rows will be skipped (not imported).
nb: Rader med ugyldig data i et eller flere felter. Disse radene vil bli hoppet over (ikke importert).

en: Rows with mismatched contact IDs... (NOT updated).
nb: Rader med ikke-samsvarende kontakt-ID-er... (IKKE oppdatert).

en: Rule Field
nb: Regel felt

en: Rule ID
nb: Regel ID

en: Rule ID !1 was successfully deleted.
nb: Regel med ID !1 ble slettet.

en: Rule Length
nb: Regel lengde

en: Rule Name
nb: Regel navn

en: Rule Name ("CiviMember Membership Type" --> "Drupal Role")
nb: Regelnavn ("CiviMedlem medlemstype"--> "Drupal-rolle")

en: Rule Name ('CiviCRM Group' <--> 'Drupal Role')
nb: Regelnavn ("CiviCRM Gruppe" <---> "Drupalrolle")

en: Rule Table
nb: Regel tabell

en: Run
nb: Kjør

en: Run %1
nb: Kjør %1

en: Run and refine the search criteria as necessary
nb: Kjør og raffiner søkekriteriene etter behov

en: Run frequency
nb: Kjøringsfrekvens

en: Run this report
nb: Kjør denne rapporten

en: Russian
nb: Russisk

en: SIC Code
nb: SIC kode

en: SKU
nb: Varenummer

en: SMS Content
nb: SMS-innhold

en: SMS Date
nb: SMS Dato

en: SMS Message
nb: SMS-melding

en: SMS Name
nb: SMS Navn

en: SMS Provider
nb: SMS-tilbyder

en: SMS Text:
nb: SMS Tekst:

en: SMS will NOT be sent to %count contact - (no phone number on file, or communication preferences specify DO NOT SMS, or contact is deceased). | SMS will NOT be sent to %count contacts - (no phone number on file, or communication preferences specify DO NOT SMS, or contact is deceased).
nb[0]: SMS vil IKKE bli sendt til %count kontakt - (ingen telefonnummer lagret, eller kommunikasjonspreferanser angir IKKE SEND SMS, eller kontakt er avdød)
nb[1]: SMS vil IKKE bli sendt til %count kontakter - (ingen telefonnummer lagret, eller kommunikasjonspreferanser angir IKKE SEND SMS, eller kontakt er avdød)

en: SMS will NOT be sent to %count contact. | SMS will NOT be sent to %count contacts.
nb[0]: SMS vil IKKE bli sendt til %count kontakt.
nb[1]: SMS vil IKKE bli sendt til %count kontakter.

en: SMTP Configuration
nb: SMTP konfigurasjon

en: SMTP Password
nb: SMTP Passord

en: SMTP Server
nb: SMTP Tjener

en: SMTP Username
nb: SMTP Brukernavn

en: SQL Query
nb: SQL spørring

en: SQL Query must be a SELECT query that returns one or more rows of data to be imported. Specify the database name(s) AND table name(s) in the query (e.g. "SELECT * FROM my_database.my_table WHERE date_entered BETWEEN '1999-01-01' AND '2000-07-31'").
nb: SQL-søk må være et SELECT-søk som returnere en eller flere rader av data til import. Angi databasenavn(er) OG tabellnavn(er) i søket (f.eks. "SELECT * FRA min_database.min_tabell HVOR dato_inntastet MELLOM '1999-01-01' OG '2000-07-31'").

en: SSL Merchant ID
nb: SSL forhandler-ID

en: SSL User ID
nb: SSL bruker-ID

en: STEP 2: Please Check Your Email
nb: TRINN 2: Vennligst sjekk e-posten din

en: SYBUNT Report
nb: 'Noen år, men ikke dette året' - Rapport

en: SYBUNT means some year(s) but not this year. Provides a list of constituents who donated at some time in the history of your organization but did not donate during the time period you specify.
nb: (SYBUNT) Noen år, men ikke dette året. Gir en liste over kontakter som gav en gang i din organisasjons historie, men som ikke gav i løpet av den perioden du angir.

en: Safe File Extension
nb: Sikker filutvidelse

en: Samoan
nb: Samoansk

en: Sample Header for HTML formatted content.
nb: Eksempel topptekst for HTML-formatert innhold.

en: Sample Header for TEXT formatted content.
nb: Eksempel topptekst for TEKST-formatert innhold.

en: Sardinian
nb: Sardinsk

en: Save
nb: Lagre

en: Save & Send Test Email
nb: Lagre og send testmelding

en: Save As
nb: Lagre som

en: Save As New Template
nb: Lagre som ny mal

en: Save Draft
nb: Lagre utkast

en: Save Matching Contact
nb: Lagre samsvarende kontakt

en: Save Relationship
nb: Lagre slektskap

en: Save Report
nb: Lagre rapport

en: Save Smart Group
nb: Lagre smart-gruppe

en: Save Template
nb: Lagre mal

en: Save With Duplicate Household
nb: Lagre med duplisert husholdning

en: Save a Copy
nb: Lagre en kopi

en: Save and Done
nb: Lagre og avslutt

en: Save and New
nb: Lagre og Ny

en: Save and Next
nb: Lagre og Neste

en: Save and Preview
nb: Lagre og forhåndsvis

en: Save as a new field mapping
nb: Lagre som ny feltkobling

en: Save as non voted.
nb: Lagre som "har ikke stemt".

en: Save as voted.
nb: Lagre som "har stemt".

en: Save as:
nb: Lagre som:

en: Save the CSV file with your membership data and 'contact matching' data to your local hard drive (or an accessible drive on your network) - and you are now ready for step 1 (Upload Data).
nb: Lagre den kommaseparerte (csv) fila med medlemskapsdata og 'kontaktjamføringsdata' til din lokale maskin (eller en tilgjengelig stasjon på ditt nettverk) - og du er nå klar for steg 1 (laste opp data).

en: Save the CSV file with your participant data and 'contact matching' data to your local hard drive (or an accessible drive on your network) - and you are now ready for step 1 (Upload Data).
nb: Lagre CSV-filen med dine deltagerdata og data for 'samsvaring av kontakter' til din lokale harddisk (eller en tilgjengelig disk på nettverket ditt) - og du er nå klar for steg 1 (Last opp data).

en: Save the current mailing as a template.
nb: Lagre nåværende utsendelse som en mal.

en: Save this field mapping
nb: Lagre feltkobling

en: Saved
nb: Lagret

en: Saved Field Mapping: %1
nb: Lagret felttilknytning: %1

en: Saved Search
nb: Lagret søk

en: Saved mappings allow you to easily run the same import or export job multiple times. Mappings are created and updated as part of an Import or Export task. This screen allows you to rename or delete existing mappings.
nb: Lagrede tilknytninger lar deg enkelt kjøre samme import- eller eksportjobb flere ganger. Tilknytninger opprettes og oppdateres som en del av import- og eksport-oppgaven. Dette skjermbildet lar deg gi nytt navn eller slette eksisterende tilknytninger.

en: Schedule Follow-up
nb: Planlegg oppfølging

en: Schedule Follow-up Activity
nb: Planlegg oppfølgende aktivitet

en: Schedule Reminders
nb: Planlegg påminnelser

en: Schedule or Send
nb: Planlegg eller send

en: Scheduled
nb: Planlagt

en: Scheduled Activity Date
nb: Planlagt aktivitet dato

en: Scheduled Amount
nb: Planlagt beløp

en: Scheduled Date
nb: Planlagt dato

en: Scheduled Job Deleted.
nb: Planlagt jobb slettet.

en: Scheduled Jobs
nb: Planlagte jobber

en: Scheduled Reminder
nb: Planlagt påminnelse

en: Scheduled jobs have been executed according to individual timing settings. Please check log for messages.
nb: Planlagte jobber har blitt utført i henhold til individuelle tidsinnstillinger. Vennligst sjekk loggen for beskjeder.

en: Scheduled mailing
nb: Planlagt utsendelse

en: Scheduling and Sending Mass SMS
nb: Planlegging og sending av masse-SMS

en: Schema Version
nb: Skjemaversjon

en: Scottish Gaelic; Gaelic
nb: Skotsk gælisk; Gælisk

en: Search
nb: Søk

en: Search All Cases
nb: Søk alle saker

en: Search All or by Date Range
nb: Søk gjennom alle eller innenfor datointervall

en: Search Batches
nb: Søk bunker

en: Search Builder
nb: Søkebygger

en: Search Campaign Pages
nb: Søk personlige kampanjesider

en: Search Campaigns
nb: Søk kampanjer

en: Search Contribution
nb: Søk gave

en: Search Criteria
nb: Søke-kriterier

en: Search Events
nb: Søk i arrangementer

en: Search Filters
nb: Søkefiltre

en: Search Groups
nb: Import feltskilletegn

en: Search Mailings
nb: Søk e-postutsendelser

en: Search Operator
nb: Søkeoperator

en: Search Petition
nb: Søk opprop

en: Search Petitions
nb: Søk i opprop

en: Search Profile
nb: Søk profil

en: Search Results
nb: Søkeresultater

en: Search Survey
nb: Søk undersøkelser

en: Search Surveys
nb: Søk undersøkelser

en: Search Title
nb: Søk tittel

en: Search Views
nb: Søk i visninger

en: Search by Range?
nb: Søk etter intervall?

en: Search documentation in the User Guide
nb: Søk dokumentasjon i brukerguiden

en: Search for the Personal Campaign Page by the fund-raiser's last name or email address.
nb: Søk etter den personlige aksjonssiden ved innsamlerens etternavn eller e-post-adresse.

en: Search in Trash
nb: Søk i Papirkurv

en: Search results listings.
nb: Visning av søkeresultater.

en: Searchable?
nb: Søkbar?

en: Second Date Range
nb: Annen datointervall

en: Second Dupe Contact ID
nb: Andre dublettkontakt-ID

en: Secret is not set for this payment processor
nb: Secret er ikke angitt for denne betalingstilbyderen.

en: Section Header / Group By
nb: Deloverskrift / Gruppér etter

en: Secure temporary housing
nb: Sikre midlertidig husly

en: Security Code
nb: Sikkerhetskode

en: See also:
nb: Se også:

en: See log entries for this Scheduled Job
nb: Se loggposter for denne planlagte jobben

en: Select
nb: Velg

en: Select "Event" if you want your supporters to encourage people in their network to also register for this event. Select "Contribution" if you want supporters to promote a related online fundraising campaign (by linking to an online contribution page).
nb: Velg "Arrangement" hvis du vil at dine støttespillere skal oppfordre folk i deres nettverk til også å melde seg på dette arrangementet. Velg "Gave" hvis du vil at dine støttespillere skal markedsføre en relatert online innsamlingskampanje (ved å å linke til en online gaveside).

en: Select "No" to display only related records (those who inherit membership through a relationship as defined in the membership type configuration).
nb: Velg "Neo" for å vise kun relaterte oppføringer (de som arver medlemskap gjennom en relasjon definert i medlemskapstypekonfigurasjonen).

en: Select "Yes" to display only primary members (those contacts who have a membership directly attached to their record)
nb: Velg "Ja" for å vise kun primærmedlemmer (de kontakter som har et medlemskap direkte tilknyttet deres kontaktoppføring)

en: Select 'New Saved Search' from the '- more actions -' drop-down menu and click 'Go'
nb: Velg 'Nytt lagred søk' fra nedtrekksmenyen '- flere handlinger -' og klikk på 'Gå'

en: Select 'Rolling' if the subscription or service starts on the current day. Select 'Fixed' if the start date is a fixed month and day within the current year (set this value in the next field).
nb: Velg 'Rullende', hvis abonnementet eller tjenesten starter den aktuelle dagen. Velg 'Fastsatt', hvis startdatoen er en fastsatt måned og dag innen for det aktuelle året (angi denne verdien i det neste feltet).

en: Select 'User and User Admin Only' if joining this group is controlled by authorized CiviCRM users only. If you want to allow contacts to join and remove themselves from this group via the Registration and Account Profile forms, select 'Public Pages'.
nb: Velg 'Kun bruker og brukeradmin' hvis påmelding til denne gruppen bare er kontrollert av autoriserte CiviCRM-brukere. Hvis du ønsker å tillate kontakter å selv melde seg på, eller melde seg av, fra denne gruppen gjennom skjemaer for registrering og kontoprofil, velg 'Offentlige sider'.

en: Select 'rolling' if membership periods begin at date of signup. Select 'fixed' if membership periods begin on a set calendar date.
nb: Velg "rullerende" dersom medlemskapsperioden begynner ved registreringsdato. Velg "fiksert" dersom medlemskapsperioden begynner på en gitt kalenderdato.

en: Select 'rolling' if membership periods begin at date of signup. Select 'fixed' if membership periods begin on a set calendar date. If membership duration is specified in years, you will be able to specify the exact month and day for memberships to start. If membership duration is specified in months, memberships will start on the 1st of the current month and run for the number of specified months.
nb: Velg "rullerende" dersom medlemskapsperioden begynner ved datoen for registrering. Velg "Fiksert" dersom medlemskapsperioden er spesifisert.

en: Select <strong>Individual</strong> for Contact Type if each record in your file represents an individual person - even if the file also contains related Organization data (e.g. Employer Name, Employer Address, etc.).
nb: Velg <strong>Individ</strong> for kontakttype hvis hver post i filen din representerer en individuell person - selv om filen også inneholder relatert organisasjonsdata (f.eks. Arbeidsgivers navn, adresse, o.l.).

en: Select Campaign
nb: Velg kampanje

en: Select Case
nb: Velg sak

en: Select Case for Merge
nb: Velg sak som skal flettes

en: Select Columns
nb: Velg kolonner

en: Select Date
nb: Velg dato

en: Select Fields to Export
nb: Velg felter som skal eksporteres

en: Select Format
nb: Velg format

en: Select Group
nb: Velg gruppe

en: Select Label
nb: Velg etikett

en: Select Location
nb: Velg plassering

en: Select Mailer
nb: Velg Mailer

en: Select Membership Organization and then Membership Type.
nb: Velg medlemskapsorganisasjon og deretter medlemskapstype.

en: Select Profile
nb: Velg profil

en: Select Recipients
nb: Velg mottagere

en: Select Records
nb: Velg oppføringer

en: Select Result Set
nb: Velg resultatsett

en: Select Saved Mapping or Leave blank to create a new One.
nb: Velg lagret tilknytning eller la stå tom for å opprette en ny en.

en: Select Tag(s)
nb: Velg tag(ger)

en: Select Year (for monthly breakdown)
nb: Velg år (for månedsoversikt)

en: Select a CiviMember Membership Type
nb: Velg en CiviMedlem medlemskapstype

en: Select a Drupal Role
nb: Velg en Drupal-rolle

en: Select a Membership Level
nb: Velg et medlemsskapsnivå

en: Select a Membership Renewal Level
nb: Velg et medlemskapsfornyelsesnivå

en: Select a Role to assign (grant) this permission to. Select the special role 'Everyone' if you want to grant this permission to ALL users. 'Anyone' includes anonymous (i.e. not logged in) users.
nb: Velg en rolle å gi denne tillatelsen til. Velg rollen "Alle" dersom du ønsker at <i>alle</i> brukere skal ha denne tillatelsen. "Enhver" inkluderer også anonyme (dvs. ikke innloggede) brukere.

en: Select a Role to assign (grant) this permission to. Select the special role 'Everyone' if you want to grant this permission to ALL users. 'Everyone' includes anonymous (i.e. not logged in) users. Select the special role 'Authenticated' if you want to grant it to any logged in user.
nb: Velg en rolle å gi denne tillatelsen til. Velg den spesielle rollen &laquo;Alle&raquo; dersom du vil gi denne tillatelsen til <i>alle</i> brukere. &laquo;Alle&raquo; inkluderer også anonyme (dvs ikke påloggede) brukere. Velg den spesielle rollen &laquo;autentisert&raquo; dersom du vil at alle <i>påloggede</i> brukere skal gis denne tillatelsen.

en: Select a different Custom Data Set for this field.
nb: Velg et annet tilpasset datasett for dette feltet.

en: Select a group if you are using this profile for search and listings, AND you want to limit the listings to members of a specific group.
nb: Velg en gruppe, hvis du bruker denne profilen for søk og lister, OG du ønsker å begrense listene til medlemmer av en spesifikk gruppe.

en: Select a label format from the dropdown list.
nb: Velg etikettformat fra nedtrekkslisten.

en: Select a page format for PDF files created using this template if you wish to override the default format. Page formats define the paper size and margins.
nb: Velg et sideformat for PDF-filer som er opprettet ved bruk av denne malen, hvis du ønsker å overstyre standardformatet. Sideformater definerer papirstørrelsen og marger.

en: Select a page format from the list or configure your own format in the settings below.
nb: Velg et sideformat fra listen eller konfigurer ditt eget format i innstillingene nedenfor.

en: Select a page format to use for the PDF file. Page formats define the paper size and margins.
nb: Velg et sideformat som kan brukes av PDF-filen. Sideformater definerer papirstørrelse og marger.

en: Select a pre-configured Price Set to offer multiple individually priced options for contributions. Otherwise, select &quot;-none-&quot; and enter one or more fixed contribution options in the table below. Create or edit Price Sets <a href='%1'>here</a>.
nb: Velg et forhåndskonfigurert prissett for å tilby flere individuel prisvalg for gaver. Alternativt, velg &quot;-ingen-&quot; og skriv inn et eller flere fastsatte gavevalg i tabellen nedenfor. Oppret eller rediger Prissett <a href='%1'>her</a>.

en: Select a pre-configured Price Set to offer multiple individually priced options for event registrants. Otherwise, select &quot;-none-&quot; and enter one or more fee levels in the table below. Create or edit Price Sets <a href='%1'>here</a>.
nb: Velg et forhåndskonfigurert prissett for å tilby flere individuelle prisvalg for arrangementsregistreringer. Hvis ikke, velg &quot;-ingen-&quot; og skriv inn et ellere flere prisnivåer i tabellen under. Opprett eller rediger prissett <a href='%1'>her</a>.

en: Select a specific Contact Subtype here ONLY if all you want all records in this import to be assigned to that subtype. EXAMPLE: If all records are of the <strong>Student</strong>, select that subtype here and it will be assigned to all import records.
nb: Velg en spesifikk kontaktundertype her KUN hvis du ønsker at alle poster i denne importen skal tilknyttes til den undertypen. EKSEMPEL: Hvis alle poster er av typen <strong>Student</strong>, velg den undertypen her, og den vil bli tilknyttet alle importposter.

en: Select a specific group of contacts, OR apply this permission to ALL groups.
nb: Velg en spesifikk gruppe kontakter, eller gi denne tillatelsen til <i>alle</i> grupper.

en: Select a specific group of custom fields, OR apply this permission to ALL custom fields.
nb: Velg en spesifikk gruppe av tilpassede felter, ELLER anvend denne rettigheten for ALLE tilpassede felter.

en: Select a specific profile, OR apply this permission to ALL profiles.
nb: Velg en spesifikk profil, eller gi denne tillatelsen til <i>alle</i> profiler.

en: Select a username; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
nb: Velg et brukernavn; tegnsetting er ikke tillatt, unntatt for punktum, bindestreker og understreker.

en: Select all CiviMember Status Rule(s) that represent current status.
nb: Velg alle CiviMedlem statusregler som representerer nåværende status.

en: Select all CiviMember Status Rule(s) that represent expired status.
nb: Velg alle CiviMedlem statusregler som representerer utløpt status.

en: Select an ACL Role to assign.
nb: Velg en ACL rolle som skal tilordnes.

en: Select an Online Contribution page that the user can access to make self-service pledge payments. (Only Online Contribution pages configured to include the Pledge option are listed.)
nb: Velg en betalingsside på internett hvor brukeren selv kan administrere  de lovede betalingene. (Bare betalingssider som som er konfigurert for å inkludere lovnadsvalget er opplistet.)

en: Select an event, OR apply this permission to ALL events.
nb: Velg et arrangement, eller sett denne tillatelsen for <i>alle</i> arrangementer.

en: Select an existing organization
nb: Velg en eksisterende organisasjon

en: Select and configure one or more payment processing services for online contributions, events and / or membership fees.
nb: Velg og konfigurer en eller flere betalingsprosesseringstjenester for online bidrag, arrangementer og/eller medlemspriser.

en: Select at least one membership option.
nb: Velg minst ett valg for medlemskap.

en: Select at least one option from Contribution(s).
nb: Velg minst et valg fra gave(r).

en: Select at least one option from Membership Type(s).
nb: Velg minst en valgmulighet fra medlemskapstyper.

en: Select at most one option associated with the same membership type.
nb: Ikke velg mer enn ett alternativ tilknyttet samme medlemskapstype.

en: Select either of the dates.
nb: Velg en av datoene.

en: Select fields for export
nb: Velg felt for eksport

en: Select list
nb: Valgliste

en: Select neither to show all members, regardless of whether they are the direct member or inherit it through a relationship,
nb: Velg ingen for å vise alle medlemmer, uansett om de er direkte medlemmer eller arver medlemskapet gjennom en relasjon,

en: Select neither to show all memberships
nb: Velg ingen for å vise alle medlemskap

en: Select non-overlapping discount start date.
nb: Velg ikke-overlappende rabatt startdato.

en: Select recurring units supported for recurring payments.
nb: Velg hvilke gjentagende enheter som er støttet for gjentagende betalinger.

en: Select the Activity Type.
nb: Velg aktivitetstypen.

en: Select the Product
nb: Velg produktet

en: Select the appropriate financial type for this payment.
nb: Velg passende regnskapstype for denne betalingen.

en: Select the campaign for which survey is created.
nb: Velg kampanjen som undersøkelsen er opprettet for.

en: Select the currency to be used for contributions submitted from this contribution page.
nb: Velg valutaen som skal brukes for gaver sendt inn fra denne gavesiden.

en: Select the currency to be used for event registration.
nb: Velg valutaen som skal brukes for arrangementsregistrering.

en: Select the fields to be included when editing a contact or event address.
nb: Velg feltene som skal brukes når du redigerer en kontakt- eller en arrangementsadresse.

en: Select the financial type assigned to fees for this membership type (for example 'Membership Fees'). This is required for all membership types - including free or complimentary memberships.
nb: Velg regnskapstypen tilknyttet avgifter for denne medlemskapstypen (f.eks: "Medlemskap Priser"). Dette er påkrevd for alle medlemskapstyper - inkludert gratismedlemskap.

en: Select the format that is used for date fields in your import data.
nb: Velg det formatet som brukes for datafelter i din importdata.

en: Select the group
nb: Velg gruppe

en: Select the html type used to offer options for this field
nb: Velg html-typen brukt for å tilby valg for dette feltet.

en: Select the interval for due date.
nb: Velg intervallet for forfallsdato.

en: Select the menu item corresponding to the section this item should be placed in. If this is a top-level menu, leave this field empty.
nb: Velg det menypunktet som svarer til den seksjonen denne enheten bør plasseres i. Hvis det er en toppnivåmeny, la feltet stå tomt.

en: Select the payment processor to be used for contributions submitted from this contribution page (unless you are soliciting non-monetary / in-kind contributions only).
nb: Velg betalingsformidleren som skal brukes for gaver gitt fra denne gavesiden (med mindre du kun ønsker ikke-monetære gaver / naturaliagaver).

en: Select the preferred method(s) of communicating with this contact.
nb: Velg de(n) foretrukne metode(ne) for kommunikasjon med denne kontakt.

en: Select the related online contribution page that supporters of this event are promoting. Visitors to their Personal Campaign pages will be directed to the selected online contribution page to donate money.
nb: Velg den relaterte online gavesiden som støttespillere til dette arrangementet markedsfører. Besøkende på deres personlige kampanjesider vil bli dirigert til den valgte gavesiden for å gi penger.

en: Select the sections that should be included in the Basic and Advanced Search forms. EXAMPLE: If you don't track Relationships - then you do not need this section included in the advanced search form. Simplify the form by un-checking this option.
nb: Velg de avsnitt, som bør inngå i grunnleggende og avanserte søkeskjemaer. EKSEMPEL: Hvis du ikke sporer relasjoner - så behøver du ikke at denne seksjonen inngår i det avanserte søkesjemaet. Forenkl skjemeat ved  å velge bort denne muligheten.

en: Select the sections that should be included in the Contact Dashboard. EXAMPLE: If you don't want constituents to view their own contribution history, un-check that option.
nb: Velg de avsnitt, som bør inngå i kontakt-skrivebordet. EKSEMPEL: Hvis du ikke ønsker at brukere skal se deres egen gavehistorikk, velg bort den muligheten.

en: Select the sections that should be included when adding or editing a contact record. EXAMPLE: If your organization does not record Gender and Birth Date for individuals, then simplify the form by un-checking this option. Drag interface allows you to change the order of the panes displayed on contact add/edit screen.
nb: Velg de seksjoner som bør være inkludert når du legger til eller endrer på en kontaktpost. EKSEMPEL: Hvis din organisasjon ikke registrerer kjønn eller fødselsdag for enkeltpersoner, så kan du forenkle skjemaet ved å fravelge dette valget. "Dra"-muligheten gjør at du kan endre rekkefølgen av panelene vist på kontaktens 'legg til/endre'-skjerm.

en: Select the source of the imported data. By default the following choices are possible:
nb: Velg kilden til den importerte dataen. Som standard er følgende valg tilgjengelig:

en: Select the type of CiviCRM record and the field you want to include in this Profile.
nb: Velg typen CiviCRM-post og feltet som du ønsker å inkludere i denne profilen.

en: Select the type of data this ACL operates on.
nb: Velg en datatype denne tilgangskontrollisten gjelder for.

en: Select the type of record that this set of custom fields is applicable for. You can configure custom data for a specific type of contact (e.g. Individuals but NOT Organizations), ANY type of contact, or other record types such as activities, contributions, memberships and event participants.
nb: Velg typen post som dette settet av tilpassede felter er gjeldende for. Du kan konfigurere tilpassede data for en spesifikk kontakttype (f.eks. Individer, men IKKE Organisasjoner), ALLE kontakttyper, eller andre posttyper, slik som aktiviteter, gaver, medlemskap og arrangementsdeltakere.

en: Select valid date range
nb: Velg gyldig datoområde

en: Select which method CiviMember Roles Sync will use to automatically synchronize Memberships and Roles. If you choose user login/logout, you will have to run an initial "Manual Synchronization" after you create a new rule for it to be applied to all users and contacts. Leave the default setting if you are unsure which method to use.
nb: Velg hvilken metode 'CiviMedlem Roller Synk' vil bruke for å automatisk synkronisere medlemskap og roller. Hvis du velger brukerinnlogging/utlogging, så trenger du å kjøre en første "Manuell synkronisering" etter at du har opprettet en ny regel, for at den skal gjelde for alle brukere og kontakter. La standardinnstillingen være urørt, hvis du er usikker på hvilken metode du vil bruke.

en: Selected %1 Report has been deleted.
nb: Valgte %1 Rapport har blitt slettet.

en: Selected %1 type has been deleted.
nb: Type '%1' ble slettet.

en: Selected %1 type has not been deleted.
nb: Type %1 ble ikke slettet.

en: Selected ACL has been deleted.
nb: Valgt rettighetsrolle er slettet

en: Selected Activity cannot be deleted.
nb: Valgte aktivitet kan ikke slettes.

en: Selected Entity Role has been deleted.
nb: Enhetsrolle ble slettet.

en: Selected Event is not Paid Event
nb: Valgte arrangement er ikke et betalt arrangement.

en: Selected Financial Account has been deleted.
nb: Valgte regnskapskonto har blitt slettet.

en: Selected Label Format has been deleted.
nb: Valgt Etikett format er slettet.

en: Selected Location type has been deleted.
nb: Valgt stedstype ble slettet.

en: Selected Note has been deleted successfully.
nb: Valgte notat har blitt slettet.

en: Selected Option
nb: Valgt mulighet

en: Selected PDF Page Format has been deleted.
nb: Valgt PDF Sideformat er slettet.

en: Selected Payment Processor type has been deleted.<br/>
nb: Valgte betalingstilbyder har blitt slettet.<br>

en: Selected Premium Product has been removed from this Contribution Page.
nb: De valgte premieme er fjernet fra denne gavesiden.

en: Selected Premium Product type has been deleted.
nb: Det valgte premieproduktet er blitt slettet.

en: Selected Profile Field has been deleted.
nb: Valgte profilfelt har blitt slettet.

en: Selected Provider has been deleted.
nb: Den valgte tilbyderen har blitt slettet.

en: Selected Relationship type has been deleted.
nb: Valgt relasjonsstype er slettet.

en: Selected Reminder has been deleted.
nb: Valgt påminnelse har blitt slettet.

en: Selected Survey type has been deleted.
nb: Valgte undersøkelsestype har blitt slettet.

en: Selected case is already linked.
nb: Valgte sak er allerede linket.

en: Selected contact type can not be deleted. Make sure contact type doesn't have any associated custom data or group.
nb: Kontakttypen kan ikke slettes. Kontroller at kontakttypen ikke har tilhørende tilpassede data eller grupper.

en: Selected contact type has been deleted.
nb: Valgte kontakttype ble slettet.

en: Selected contact(s) do not have a valid Phone, or communication preferences specify DO NOT SMS, or they are deceased
nb: Valgte kontakt(er) har ikke en gyldig telefon, eller kommunikasjonspreferansene angir IKKE SEND SMS, eller de er avdøde

en: Selected contact(s) do not have a valid email address, or communication preferences specify DO NOT EMAIL, or they are deceased or Primary email address is On Hold.
nb: Valgte kontakt(er) har ikke gyldig e-postadresse, eller deres kommunikasjonspreferanser er satt til INGEN E-POSTUTSENDELSER, eller de har status &laquo;avdød&raquo; eller primæradresse er satt til PÅ VENT.

en: Selected contacts have been marked as not duplicates
nb: Valgte kontakter har blitt markert som ikke-dubletter

en: Selected fields will be displayed in autocomplete dropdown search results for 'Contact Reference' custom fields. Contact Name is always included. NOTE: You must assign 'access contact reference fields' permission to the anonymous role if you want to use custom contact reference fields in profiles on public pages. For most situations, you should use the 'Limit List to Group' setting when configuring a contact reference field which will be used in public forms to prevent exposing your entire contact list.
nb: Valgte felter vil vises i autofullførte nedtrekkssøkeresultater for 'Kontaktreferanse' tilpassede felter. Kontaktnavn er alltid inkludert. MERK: Du må tildere 'få tilgang til kontaktreferansefelt'-rettigheter til de anonyme rollene hvis du ønsker å bruke tilpassede kontaktreferansefelter i profiler på offentlige sider. For de fleste situasjoner, så bør du bruke "Begrens liste til gruppe"-innstillingen når du konfigurer et kontaktreferansefelt som skal brukes i offentlige skjemaer, for å forhindre å vise hele kontaktlisten din.

en: Selected fields will be displayed in back-office autocomplete dropdown search results (Quick Search, etc.). Contact Name is always included.
nb: Valgte felter vil vises i "back-office" autofullførte nedtrekkssøkeresultater (Hurtigsøk, o.l.) Kontaktnavn er alltid inkludert.

en: Selected financial type account has been deleted.
nb: Valgte regnskapstypekonto har blitt slettet.

en: Selected financial type account with 'Accounts Receivable Account is' account relationship cannot be deleted.
nb: Valgte regnskapstyper med 'Kundefordringskonto er' kontorelasjoner, kan ikke slettes.

en: Selected financial type has been deleted.
nb: Valgte regnskapstype har blit slettet.

en: Selected mailing has been deleted.
nb: Valgte utsendelse har blitt slettet.

en: Selected membership status has been deleted.
nb: Valgte medlemskapsstatus ble slettet.

en: Selected membership type has been deleted.
nb: Valgte medlemskapstype er slettet.

en: Selected option group has been deleted.
nb: Valgte valggruppe ble slettet.

en: Selected option value has been deleted.
nb: Valgt innstilling har blitt slettet.

en: Selected participant status has <strong>NOT</strong> been deleted; there are still participants with this status.
nb: Deltakerstatus ble <strong>IKKE</strong> slettet. Det er fortsatt deltakere med denne status!

en: Selected participant status has been deleted.
nb: Deltakerstatus ble slettet.

en: Selected participant was deleted successfully.
nb: Valgte deltaker ble slettet.

en: Selected records must all be the same contact type (i.e. all Individuals).
nb: Valgte poster må alle være av samme kontakttype (f.eks. alle individer)

en: Selected relationship has been deleted successfully.
nb: Valgt relasjon er slettet.

en: Selected report has been deleted.
nb: Valgte rapport har blitt slettet.

en: Selection Method
nb: Valgmetode

en: Selection required
nb: Valg kreves

en: Self-service Payments Page
nb: Egenadministrert betalingsside

en: Send A/B test at:
nb: Send A/B test klokka:

en: Send A/B test immediately
nb: Send A/B test med en gang

en: Send Acknowledgment?
nb: Send bekreftelse?

en: Send Confirmation
nb: Send bekreftelse

en: Send Confirmation Email?
nb: Send bekreftelses e-post?

en: Send Confirmation and Receipt
nb: Send bekreftelse og kvittering

en: Send Confirmation and Receipt?
nb: Send bekreftelse og kvittering?

en: Send Confirmation?
nb: Send bekreftelse?

en: Send Email
nb: Send e-post

en: Send Email to Contacts
nb: Send e-post til kontakter

en: Send Initial Reminder
nb: Send første påminnelse

en: Send Mailing
nb: Send utsendelse

en: Send Notification
nb: Send melding

en: Send Pledge Acknowledgment.
nb: Send lovnadsbekreftelse.

en: Send Pledge Reminder.
nb: Send lovnadspåminner

en: Send Receipt
nb: Send kvittering

en: Send Receipt?
nb: Send kvittering?

en: Send Scheduled Mailings
nb: Send planlagte utsendelser

en: Send Scheduled Reminders
nb: Send planlagte påminnelser

en: Send Scheduled SMS
nb: Send planlagt SMS

en: Send Your Message
nb: Send meldingen din

en: Send a Copy
nb: Send en kopi

en: Send additional reminders
nb: Send flere påminnelser

en: Send an Email
nb: Send en e-post

en: Send an SMS
nb: Send en SMS

en: Send as
nb: Send som

en: Send cancellation request to %1 ?
nb: Send forespørsel om kansellering til %1?

en: Send email Receipt
nb: Send epostkvittering

en: Send email Receipt?
nb: Send epostkvittering?

en: Send email to family, friends and colleagues with a personal message about this campaign.
nb: Send e-post til familie, venner og kollegaer med en personlig melding om denne kampanjen

en: Send emails inviting your friends to support your campaign!
nb: Send e-post til vennene dine for å invitere dem til å støtte kampanjen din!

en: Send information about a contribution campaign or event to a friend.
nb: Send informasjon om en gavekampanje eller arrangement til en venn.

en: Send payment reminder
nb: Send betalingspåminnelse

en: Send test email to group:
nb: Send testepost til gruppe:

en: Send test email to:
nb: Send testepost til:

en: Send test message to %1
nb: Send testmelding til %1

en: Send test message to group
nb: Send testmelding til gruppe

en: Send to %1
nb: Send til %1

en: Send to these Friend(s)
nb: Send til disse vennene

en: Send up to
nb: Send opp til

en: Sending Emails (includes contribution receipts and event confirmations)
nb: Sending av e-post (herunder bidragskvitteringer og arrangementsbekreftelser)

en: Sending...
nb: Sender...

en: Sendmail Argument
nb: Sendmail argument

en: Sendmail Configuration
nb: Sendmail konfigurasjon

en: Sendmail Path
nb: Sendmail sti

en: Sends out scheduled CiviMail mailings
nb: Sender ut planlagte CiviMail-utsendelser

en: Sends out scheduled SMS
nb: Sender ut planlagt SMS

en: Sends out scheduled reminders via email
nb: Sender ut planlagte påminnelser via e-post

en: Sent
nb: Sendt

en: Sent By
nb: Sendt av

en: Sent Email Message
nb: Sendt e-post melding

en: Sent SMS Message
nb: Sendt SMS melding

en: Separate Membership Payment
nb: Separat betaling av medlemsavgift

en: Separate Payment
nb: Separat betaling

en: Separators
nb: Skilletegn

en: Serbian
nb: Serbisk

en: Session Reset
nb: Tilbakestill sesjon

en: Session has been reset.
nb: Sesjoner er tilbakestilt-

en: Set
nb: Sett

en: Set Name
nb: Settets navn

en: Set Proximity Search as required if you want all searches using this profile to require the user to enter a start address and a radius.
nb: Angi nærhetssøk som påkrevd hvis du ønsker at alle søk som bruker denne profilen må kreve at brukeren angir en startadresse og en radius.

en: Set Title
nb: Sett tittel

en: Set a date and time when you want CiviSMS to start sending this Mass SMS.
nb: Angi en dato og et tidspunkt for når du ønsker CiviSMS til å begynne å sende denne masse-SMS.

en: Set event location and event contact information (email and phone).
nb: Angi arrangementssted og kontaktinformasjon for arrangementet (e-post og telefon).

en: Set event title, type (conference, performance etc.), description, start and end dates, maximum number of participants, and activate the event. Enable the public participant listing feature.
nb: Angi arrangementstittel, type (konferanse, forestilling o.l.), beskrivelse, start og sluttdatoer, maksimum antall deltakere, og aktiver arrangementet. Aktiver funksjonen for offentlig deltakerliste.

en: Set the Operator to "OR" if you've assigned multiple permissions and want access to be granted for any one of them. EXAMPLE: If you assign <em>access CiviContribute</em> and <em>administer CiviCRM</em> to a menu item, and set the Operator to "OR", users who have either of those permissions will have access.
nb: Set operatoren til "ELLER" hvis du har tilknyttet flere tillatelser og ønsker å gi tilgang for hvilken som helst av dem. EKSEMPEL: Hvis du tilknytter <em>få tilgang til CiviGave</em> og <em>administrer CiviCRM</em> til et menypunkt, og setter operatoren til "ELLER", vil brukere som har en av disse tillatelsen få tilgang.

en: Set the membership end date this many membership periods from now. Make sure the appropriate corresponding fee is entered below.
nb: Angi sluttdato for medlemskapet så mange medlemskapsperioder fra nå av. Forsikre deg om at korrekt pris blir ført opp nedenfor.

en: Set this value to <strong>Yes</strong> if you want CiviCRM error/debugging messages the appear in your CMS' error log.
nb: Sett denne verdien til <strong>Ja</strong> hvis du ønsker at CiviCRM feil/feilsøkingsmeldinger skal vises i din CMS' feillogg.

en: Set this value to <strong>Yes</strong> if you want to use one of CiviCRM's debugging tools.
nb: Sett denne verien til <strong>Ja</strong> dersom du ønsker å benytte et av CiviCRM sine feilsøkingsverktøy.

en: Set up a 'Dummy' Processor if you want to test Online Contribution pages or Event Registration pages prior to selecting and configuring a real payment processor. You can enter any values for User Name and Site URL.
nb: Sett opp en 'Dummy' tilbyder hvis du ønsker å teste online gavesider eller arrangmentsregistrering før du velger og konfigurerer en virkelig betalingstilbyder. Du kan skrive inn hvilke som helst verdier for brukernavn og side-URL.

en: Sets the default financial type for payments against this pledge.
nb: Angir standard betalingsmåte for betalinger for denne lovnaden.

en: Settings
nb: Innstillinger

en: Settings - %1 Integration
nb: Innstillinger - %1 Integrasjon

en: Settings - CiviMail
nb: Innstillinger - CiviMail

en: Settings - Cleanup Caches and Update Paths
nb: Innstillinger - Opprydnings-'cacher' og oppdateringsstier.

en: Settings - Date
nb: Innstillinger - Dato

en: Settings - Date Preferences
nb: Innstillinger - Dato innstillinger

en: Settings - Localization
nb: Innstillinger - lokalisering

en: Settings - Mapping and Geocoding Providers
nb: Innstillinger - Kart og geokodingtilbydere

en: Settings - Outbound Mail
nb: Innstillinger - Utgående e-post

en: Settings - Payment Processor
nb: Innstillinger for betalingsformidler

en: Settings - Resource URLs
nb: Innstillinger - Ressurs URLer

en: Settings - SMS Provider
nb: Innstillinger - SMS-tilbyder

en: Settings - Scheduled Jobs
nb: Innstillinger - planlagte jobber

en: Settings - Scheduled Jobs Log
nb: Innstillinger - planlagte jobber logg

en: Settings - Search Preferences
nb: Innstillinger - søkepreferanser

en: Settings - Upload Directories
nb: Innstillinger - Kataloger for opplasting

en: Settings Saved
nb: Innstillinger lagret

en: Settings for outbound email - either SMTP server, port and authentication or Sendmail path and argument.
nb: Innstillinger for utgående e-post - enten SMTP tjener, pot og autentisering eller Sendmail sti og argument.

en: Setup a Personal Campaign Page - Step 2
nb: Oppsett for en personlig kampanjeside - steg 2

en: Sex
nb: Kjønn

en: Share With
nb: Del med

en: Shared Address
nb: Delt adresse

en: Sheet Size
nb: Arkstørrelse

en: Sheet Size (w x h)
nb: Arkstørrelse (b x h)

en: Should a person with this status be counted as a participant for the purpose of controlling the Maximum Number of Participants?
nb: Skal en person med denne statusen bli telt som en deltager for det formål å kontrollere maksimum antall deltakere?

en: Should the minimum contribution amount be automatically displayed after each premium description?
nb: Skal minimumsgavebeløpet vises automatisk etter hver premie-beskrivelse?

en: Should the new template always use the selected Page Format?
nb: Burde den nye malen alltid bruke det valgte sideformatet?

en: Should this status be considered a current membership in good standing. EXAMPLE: New, Current and Grace could all be considered 'current'.
nb: Skal denne statusen regnes som et gjeldende fullverdig medlemskap? F.eks. kan "Ny", "Gjeldende" og "Honnør" alle regnes som "gjeldende".

en: Show ALL Cases with Upcoming Activities
nb: Vis ALLE saker med kommende aktiviteter

en: Show Current and Upcoming Events
nb: Vis aktive og kommende arrangementer

en: Show Location?
nb: Vis sted?

en: Show My Cases
nb: Vis mine saker

en: Show My Cases with Upcoming Activities
nb: Vis mine saker med kommende aktiviteter

en: Show _MENU_ entries
nb: Vis _MENU_ oppføringer

en: Show comments for this note.
nb: Vis kommentarer for dette notatet.

en: Show large map
nb: Vis stort kart

en: Show my contribution in the public honor roll
nb: Vis min gave i den offentlige æreslisten.

en: Show my support in the public honor roll
nb: Vis støtten min i den offentlige hederslisten

en: Show no. of Top Donors
nb: Vis antall av topp-givere

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
nb: Viser 0 til 0 av 0 oppføringer

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
nb: Viser _START_ til _END_ av _TOTAL_ oppføringer

en: Showing only Contacts starting with: '%1'
nb: Viser bare kontakter som starter med: '%1'

en: Shows Bookkeeping Transactions Report
nb: Vis rapport over bokføringstransaksjoner

en: Shows activity statistics by type / date
nb: Viser aktivitetsstatistikk etter type / dato

en: Shows contributions made by contacts that have been soft-credited to other contacts.
nb: Viser gaver gitt av kontakter som har blitt knyttet som "myk kreditt" til andre kontakter.

en: Shows the Income Summary of events with Count.
nb: Viser inntektsoppsummeringen av arrangementer med antall.

en: Shows the Participant list with Participant Count.
nb: Viser deltakerliste med deltakerantall.

en: Sibling of
nb: Søsken til

en: Sibling relationship.
nb: Søskenrelasjon.

en: Sic Code
nb: Sic kode

en: Sign
nb: Signer

en: Sign Petition
nb: Signer opprop

en: Sign the Petition
nb: Signer oppropet.

en: Sign up Button
nb: Påmeldingsknapp

en: Signature
nb: Signatur

en: Signature (HTML)
nb: Signatur (HTML)

en: Signature (Text)
nb: Signatur (tekst)

en: Signature HTML
nb: Signatur HTML

en: Signature Html
nb: Signatur HTML

en: Signature Label
nb: Signatur etikett

en: Signature Text
nb: Signatur Tekst

en: Signatures
nb: Signaturer

en: Simple Event Name Badge
nb: Enkelt navneskilt for arrangement

en: Single-line input field (text or numeric)
nb: Enkeltlinjes inndatafelt (tekst eller numerisk)

en: Sinhala, Sinhalese
nb: Singalesisk

en: Site Administrators: This error may indicate that users are accessing this page using a domain or URL other than the configured Base URL. EXAMPLE: Base URL is http://example.org, but some users are accessing the page via http://www.example.org or a domain alias like http://myotherexample.org.
nb: Administratorer: Denne feilen kan indikere at brukere aksesserer denne siden via et annet domene eller en annen URL enn den konfigurerte base-URL. F.eks: Base-URL er http://eksempel.org, men noen brukere aksesserer siden via http://www.eksempel.org eller et domenealias slik som http://mittandreeksempel.org.

en: Site Preferences
nb: Innstillinger for nettsted

en: Site URL
nb: Side-URL

en: Site URL is not set for this payment processor
nb: Nettsted URL er ikke satt for denne betalings-tjenesten

en: Skip
nb: Hopp over

en: Skip Participant
nb: Hopp over deltager

en: Skipped Donation
nb: Utelatt gave

en: Slovak
nb: Slovakisk

en: Slovene
nb: Slovensk

en: Smart Group
nb: Smart-gruppe

en: Smarty Debug Window
nb: Smarty feilsøkingsvindu

en: Sms Provider Internal Name
nb: SMS-tilbyder internt navn

en: Snippet type %1 is unrecognized
nb: Kodebittype %1 er ukjent

en: Social Sharing
nb: Sosial deling

en: Social media links will be included on the Event Info page, Thank-you page, Tell-a-Friend page (if enabled), and in event confirmation emails.
nb: Linker til sosiale medier vil bli inkludert på siden for arrangementsinfo, takkesiden, 'Fortell-en-venn'-side (hvis aktivert), og i e-postbekreftelser for arrangementer.

en: Soft Credit
nb: "Myk kreditt"

en: Soft Credit Aggregate
nb: Myk kreditt aggregert

en: Soft Credit Amount
nb: Myk kreditt beløp

en: Soft Credit Amount Stats
nb: Myk kreditt beløpsstatistikk

en: Soft Credit Avg
nb: Myk kreditt snitt

en: Soft Credit For
nb: Myk kreditt for

en: Soft Credit Id
nb: "Myk kreditt" id

en: Soft Credit Report
nb: "Myk kreditt" rapport

en: Soft Credit Types
nb: Myk kreditt-typer

en: Soft Credits
nb: Myke kreditter

en: Soft Credits Count
nb: Myk kreditt antall

en: Soft Credits Only
nb: Kun myk kreditt

en: Soft credit amount should not be greater than the total amount
nb: Myk kreditt-beløp må ikke være større enn totalbeløpet

en: Soft credits
nb: "Myk kreditt"

en: Sold out:
nb: Utsolgt:

en: Some of the profile fields cannot be configured for this page.
nb: Noen av profilfeltene kan ikke konfigureres for denne siden.

en: Some of the selected activities are not editable.
nb: Noen av de valgte aktivitetene er ikke redigerbare

en: Some organizations find it useful to be able to connect Organization contacts to Groups (one-to-one relationship) to represent a multi-org hierarchy. The org contact holds info about the org itself (name, location, etc.) and the group holds other sub-groups/contacts related to that group (employees, alumni, online activists, members, etc.).
nb: Noen organisasjoner finner det nyttig å kunne være i stand til å forbinde organisasjonskontakter til grupper (en-til-en relasjoner), for å representere et hierarki av flere organisasjoner. Organisasjonskontakten inneholder informasjon om organisasjonen selv (navn, sted, o.l.) og gruppen inneholder andre undergrupper/kontakter relatert til den gruppen (ansatte, alumni, online aktivister, medlemmer, o.l.)

en: Some organizations find it useful to create a hierarchy of groups. In CiviCRM, this is done by creating one or more "Parent" groups and then assigning other groups to them. When a user sends a mailing to a "Parent", or searches for contacts in a "Parent" - all contacts in the associated child groups are automatically included.
nb: Noen organisasjoner finner det nyttig å opprette et hierarki av grupper. I CiviCRM gjøres dette ved å opprette en eller flere "overordnede" grupper og så tilknytte andre grupper til dem. Når en bruker sender en utsendelse til en "overordnet", eller søker etter innhold i en "overordnet" - så blir alle kontakter i de tilknyttede undergruppene automatisk inkludert.

en: Someone has just donated to your personal campaign page
nb: Noen har akkurat gitt til din personlige kampanjeside

en: Sorry but we are not able to provide this at the moment.
nb: Beklager, men vi kan ikke tilby dette for øyeblikket.

en: Sorry, this option is currently sold out.
nb: Beklager, dette valget er for øyeblikket utsolgt.

en: Sort Name
nb: Sorter Navn

en: Sort name format for individual contact display names.
nb: Sorter navn format for visning av individuelle kontaktpersoner.

en: Sorting
nb: Sortering

en: Source
nb: Kilde

en: Source Contact
nb: Kilde Kontakt

en: Source Contact ID
nb: Kildekontakt ID

en: Source Record
nb: Kildeoppføring

en: Source Type
nb: Kildetype

en: Source for this registration (if applicable).
nb: Kilde for denne registreringen (dersom gjeldende)

en: Source of the relationship
nb: Kilde til relasjonen

en: Source of this membership. This value is searchable.
nb: Kilde for dette medlemskapet. Denne verdien er søkbar.

en: South Ndebele
nb: Sør Ndebele

en: Southern Sotho
nb: Sør Sotho

en: Space between labels.
nb: Mellomrom mellom etiketter.

en: Spanish; Castilian (Mexico)
nb: Spansk; Kastilliansk (Mexico)

en: Spanish; Castilian (Puerto Rico)
nb: Spansk; Kastilliansk (Puerto Rico)

en: Spanish; Castilian (Spain)
nb: Spansk; Kastilliansk (Spania)

en: Speaker
nb: Taler

en: Specify SQL Query
nb: Spesifikk SQL spørring

en: Specify the Report if it is belongs to any component like "CiviContribute"
nb: Angi rapporten hvis den tilhører en komponent, slik som "CiviGave"

en: Spousal relationship.
nb: Ektefellerelasjon

en: Spouse of
nb: Ektefelle til

en: Spread the word about this fundraising page (%1). Add your personal message below. A link to the fundraising page will be automatically included in the email.
nb: Spre ordet om denne innsamlingssiden (%1). Legg til din personlige beskjed under. En link til innsamlingssiden vil bli automatisk inkludert i e-posten.

en: Stack Trace
nb: Stakk sporing

en: Staff Member
nb: Stabsmedlem

en: Staff Relationship
nb: Stab relasjon

en: Standalone Form or Directory
nb: Frittstående skjema eller katalog

en: Start Action Condition
nb: Start handling betingelse

en: Start Action Date
nb: Start Handling Dato

en: Start Action Offset
nb: Start handling offset

en: Start Action Unit
nb: Start handling enhet

en: Start Date
nb: Startdato

en: Start Event
nb: Start Arrangement

en: Start Event Adjust Interval
nb: Start Arrangement - Juster intervall

en: Start Event Adjust Unit
nb: Start Arrangement - Juster enhet

en: Start Event Adjustment
nb: Arrangement startjustering

en: Start date cannot be earlier than the current time.
nb: Startdato kan ikke være tidligere enn det nåværende tidspunktet.

en: Start date must be set if end date is set.
nb: Startdato må være satt dersom sluttdato er satt.

en: Start date must be the same or later than Member since.
nb: Startdato må være den samme eller senere enn "medlem siden".

en: Start scrolling
nb: Start rullende visning

en: Started
nb: Startet

en: Starts
nb: Starter

en: Starts with
nb: Starter med

en: State
nb: Delstat/region

en: State (Home)
nb: Stat (Hjem)

en: State Abbreviation
nb: Stat forkortelse

en: State or province <strong>abbreviation</strong>.
nb: Delstat eller provins <strong>forkortelse</strong>

en: State or province <strong>full name</strong>.
nb: Delstat eller provins <strong>fullt navn</strong>

en: State/Prov
nb: Fylke

en: State/Province
nb: Fylke

en: Static
nb: Statisk

en: Statistics
nb: Statistikker

en: Status Class
nb: Status for klasser

en: Status Override
nb: Status Overstyr

en: Status Override?
nb: Overstyr status?

en: Status Rules values were not numeric.
nb: Verdier for statusregler var ikke numeriske.

en: Status class is a required field
nb: Statusklasse er et påkrevd felt

en: Status of this membership.
nb: Status for dette medlemskapet

en: Status overridden?
nb: Status overskrevet?

en: Stop
nb: Stopp

en: Stop scrolling
nb: Stans rullende visning

en: Street
nb: Gateadresse

en: Street Address
nb: Gateadresse

en: Street Address (Home)
nb: Gateadresse (Hjem)

en: Street Address Parsing
nb: Gateadresseanalysering

en: Street Addresses Parsed: %1
nb: Gateadresser analysert: %1

en: Street Name
nb: Gatenavn

en: Street Number
nb: Husnummer

en: Street Number Suffix
nb: Gatenummersuffiks

en: Street Number is even
nb: Husnummer er partall

en: Street Number is odd
nb: Husnummer er oddetall

en: Street Type
nb: Gatetype

en: Street Unit
nb: Gateenhet

en: Street number, street name, apartment/unit/suite - OR P.O. box
nb: Gatenummer, gatenavn, leilighet/enhet/suite - ELLER postboks

en: Street number, street name, apartment/unit/suite - OR P.O. box.
nb: Gatenummer, gatenavn, leilighet/oppgang/blokk - ELLER postboks.

en: Street#
nb: Gate#

en: Style
nb: Stil

en: SubTotal
nb: Delsum

en: Subevent Slot Label ID
nb: Etikett-ID for plass ved underarrangement

en: Subject
nb: Tittel

en: Subject (A)
nb: Emne (A)

en: Subject (B)
nb: Emne (B)

en: Subject Label
nb: Emne etikett

en: Subject Line
nb: Emnelinje

en: Subject Line of the mailing
nb: Emnelinje på utsendelsen

en: Subject is a required field.
nb: Emne er et påkrevd felt.

en: Subject of the last completed activity in the case
nb: Emne på den siste fullførte aktiviteten i saken

en: Subject, location, date/time and description fields are provided for all activity types. You can add custom fields for tracking additional information about activities <a href='%1'>here</a>.
nb: Emne, sted, dato/tid og beskrivelse er felter som hører med alle aktivitetstyper. Du kan legge til egendefinerte felt for å spore ekstra informasjon om aktiviteter <a href='%1'>her</a>.

en: Subject: %1
nb: Emne: %1

en: Submit Credit Card Contribution
nb: Send inn kredittkort-gave

en: Submit Credit Card Event Registration
nb: Send inn arrangementsregistrering med kredittkort

en: Submit Credit Card Membership
nb: Send kredittkortmedlemskap

en: Submit Credit Card Payment by: %1
nb: Send inn kredittkort betaling fra: %1

en: Submit Mass SMS
nb: Send masse-SMS

en: Submit Time
nb: Innsendelsestidspunkt

en: Submit and Approve Mailing
nb: Send inn og godkjenn utsendelse

en: Submitted For
nb: Innsendt for

en: Submitted For:
nb: Innsendt for:

en: Submitted Form Values
nb: Innsendte skjemaverdier

en: Submitted by %1
nb: Innsendt av %1

en: Submitting...
nb: Sender inn...

en: Subscribe
nb: Abonner

en: Subscribe Message
nb: Abonnementsmelding

en: Subscribe to Green Times
nb: Abonner på Green Times

en: Subscribe to Mailing List - %1
nb: Meld på e-postliste - %1

en: Subscribe via web page
nb: Abonner via web-side

en: Subscription Confirmation Request
nb: Påmelding Bekreftelsesforespørsel

en: Subscription or Service Settings
nb: Innstillinger for abonnement eller tjeneste

en: Subtype
nb: Undertype

en: Success
nb: Suksess

en: Success Rate
nb: Suksessprosent

en: Successful
nb: Vellykket

en: Successfully Copied
nb: Vellyket kopiering

en: Suffix
nb: Suffiks

en: Suggested Message
nb: Foreslått melding

en: Suggestions:
nb: Forslag:

en: Summarizes amount raised and number of contributors for each Personal Campaign Page.
nb: Summerer opp beløp samlet inn og antall givere for hver personlige kampanjeside.

en: Summary
nb: Oppsummering

en: Summary Overlay
nb: Overlappingsoppsummering

en: Summary of All Cases
nb: Oppsummering av alle saker

en: Summary statistics for mailings
nb: Oppsummeringsstatistikk for e-postutsendelser

en: Sundanese
nb: Sundanesisk

en: Supplemental Address 1
nb: Ekstra adresse 1

en: Supplemental Address 2
nb: Ekstra adresse 2

en: Supplemental Address 3
nb: Ekstra adresse 3

en: Supplemental Street Address
nb: Supplerende gateadresse

en: Supplemental Street Address such as Apartment or Suite Number or Department
nb: Supplerende gateadresse slik som leilighetsnummer o.l.

en: Supplemental address 1 (line is skipped if empty).
nb: Ekstra adresse 1 (linjen ignoreres hvis tom).

en: Supplemental address 2 (line is skipped if empty).
nb: Ekstra adresse 2 (linjen ignoreres hvis tom).

en: Supplemental address info, e.g. c/o, department name, building name, etc.
nb: Supplerende adresseinfo, f.eks. c/o, leilighetsnummer, oppgang, osv.

en: Supplementary Address Field 1
nb: Supplerende adressefelt 1

en: Supplementary Address Field 2
nb: Supplerende adressefelt 2

en: Support
nb: Brukerstøtte

en: Support recurring intervals
nb: Støtt gjentagende intervaller

en: Supported pledge frequencies
nb: Støttede avtalefrekvenser

en: Supported recurring units
nb: Støttede gjentagende enheter

en: Supporter
nb: Støttespiller

en: Supporter Contact Subtype
nb: Støttespiller kontaktundertype

en: Supporter Contact Type
nb: Støttespiller kontakttype

en: Supporter Name
nb: Støttespiller navn

en: Supporter Profile
nb: Støttespiller profil

en: Supporter profile is a required field.
nb: Støttespiller-profil er et påkrevd felt.

en: Supporter profile is not set for this Personal Campaign Page or the profile is disabled. Please contact the site administrator if you need assistance.
nb: Støttespiller-profil er ikke angitt for denne personlige kampanjesiden, eller profilen er deaktivert. Vennligst kontakt sidens administrator hvis du trenger hjelp.

en: Survey
nb: Undersøkelse

en: Survey - %1
nb: Undersøkelse - %1

en: Survey / Petition
nb: Undersøkelse / Opprop

en: Survey Dashboard
nb: Undersøkelse skrivebord

en: Survey Hold Duration
nb: Hvor lenge "holdes" undersøkelsen?

en: Survey ID
nb: Undersøkelse ID

en: Survey Interviewer - %1
nb: Undersøkelsesintervjuer - %1

en: Survey Is Active
nb: Undersøkelsen er aktiv

en: Survey Modified On
nb: Undersøkelse endret den

en: Survey Report
nb: Undersøkelsesrapport

en: Survey Report (Detail)
nb: Rapport over undersøkelse (detalj)

en: Survey Responses
nb: Svar på spørreundersøkelse

en: Survey Result
nb: Undersøkelsesresultat

en: Survey Status - %1
nb: Undersøkelse status - %1

en: Survey Title
nb: Undersøkelsestittel

en: Survey Title = %1
nb: Undersøkelsestittel - %1

en: Survey Type
nb: Undersøkelse type

en: Survey Type ID
nb: Undersøkelsestype ID

en: Survey(s)
nb: Undersøkelse(r)

en: Surveys
nb: Undersøkelser

en: Swedish
nb: Svensk

en: Synchronize %1 Users
nb: Synkroniser %1 brukere

en: Synchronize CiviMember Membership Types to Drupal Roles now
nb: Synkroniser CiviMedlem medlemstyper til Drupal-roller nå

en: Synchronize Users to Contacts:
nb: Synkroniser brukere til kontakter:

en: Synchronize when Drupal cron is ran. This action will be performed on all users and contacts.
nb: Synkroniser når Drupa 'cron' kjøres. Denne handlingen vil utføres på alle brukere og kontakter.

en: Synchronize when membership is updated.
nb: Synkroniser når medlemskap er oppdatert.

en: Synchronize whenever a user logs in or logs out. This action is performed only on the user logging in or out.
nb: Synkroniser hver gang en bruker logger inn eller logger ut. Denne handlinge utføres kun ved brukerinnlogging eller utlogging.

en: System Settings
nb: Systeminnstillinger

en: System Workflow Messages
nb: System-arbeidsflyt meldinger

en: TIP - Matching Activities to Contact Records
nb: TIPS - Samsvar aktiviteter til kontaktposter

en: Tab
nb: Fane

en: Table Layout
nb: Tabell-layout

en: Table Name
nb: Tabellnavn

en: Tag '%1' already exists.
nb: Tag '%1' finnes allerede.

en: Tag Activities
nb: Tag aktiviteter

en: Tag Activities (Remove)
nb: Tag aktiviteter (fjern)

en: Tag Contact
nb: Tag kontakt

en: Tag Contact(s)
nb: Tag kontakt(er)

en: Tag Contact(s) (Remove)
nb: Tag kontakt(er) (Fjern)

en: Tag Contacts
nb: Tag kontakter

en: Tag Created Date
nb: Tag opprettelsesdato

en: Tag Name
nb: Tag-navn

en: Tag Used For
nb: Tag brukt for

en: Tag for Unconfirmed Petition Signers
nb: Merkelapp for ubekreftede oppropsunderskrivere

en: Tag imported records
nb: Tag importerte poster

en: Tagged %1
nb: Tagget %1

en: Tagged Imported Contacts
nb: Tagget importerte kontakter

en: Tags and Groups
nb: Tagger og grupper

en: Tags can be assigned to any contact record, and are a convenient way to find contacts. You can create as many tags as needed to organize and segment your records.
nb: Stikkord kan tilordnes en hver kontaktoppføring, og er en nyttig måte å finne kontakter på. Du kan opprette så mange stikkord som du trenger for å organisere og dele opp oppføringene dine.

en: Tagset
nb: Tag-sett

en: Tahitian
nb: Tahitisk

en: Tajik
nb: Tadsjikisk

en: Target Contact
nb: Målkontakt

en: Target Contact(s) in Group
nb: Målkontakt(er) i gruppe

en: Task
nb: Oppgave

en: Tatar
nb: Tatarsk

en: Tax Financial Account?
nb: Skatteregnskapskonto?

en: Tax Rate Should be between 0 - 100
nb: Skatteprosent må være 0 - 100

en: Tax Total
nb: Skatt totalt

en: Tax-Deductible?
nb: Fradragsberettiget?

en: Taxable accounts should have Financial Account Type set to Liability.
nb: Skattbare kontoer bør ha regnskapskonto satt til gjeld

en: Tell Friend is disable for this Personal Campaign Page
nb: "Fortell en venn" er deaktivert for denne personlige kampanjesiden.

en: Tell Friends
nb: Fortell dine venner

en: Tell a Friend
nb: Fortell en venn

en: Tell a Friend enabled?
nb: 'Fortell en venn' aktivert?

en: Tell a Friend gives registering participants an easy way to spread the word about this event. The registration thank-you page will include a link to a form where they can enter their friends' email addresses, along with a personalized message. CiviCRM will record these solicitation activities, and will add the friends to your database.
nb: 'Fortell en venn' gir registrerende deltaker en enkel måte å spre ordet om dette arrangementet. Registreringens takkeside vil inkludere en link til et skjema hvor de kan skrive inn deres venners e-postadresser, sammen med en personlig melding. CiviCRM vil registrere disse anmodningsaktiviteter, og vil legge vennene til databasen din.

en: Tell a Friend gives registering pledge signers an easy way to spread the word about this pledge. The registration thank-you page will include a link to a form where they can enter their friends' email addresses, along with a personalized message. CiviCRM will record these solicitation activities, and will add the friends to your database.
nb: 'Fortell en venn' gir registrerende lovnadsgivere en enkel måte å spre ordet om denne lovnaden. Registreringens takkeside vil inkludere en link til et skjema hvor de kan skrive inn deres venners e-postadresser, sammen med en personlig melding. CiviCRM vil registrere disse anmodningsaktiviteter, og vil legge vennene til databasen din.

en: Tell a Friend gives your contributors an easy way to spread the word about this fundraising campaign. The contribution thank-you page will include a link to a form where they can enter their friends' email addresses, along with a personalized message. CiviCRM will record these solicitation activities, and will add the friends to your database.
nb: 'Fortell en venn' gir giverne dine en enkel måte å spre ordet om denne innsamlingskampanjen. Gave-takkesiden vil inkludere en link til et skjema hvor de kan skrive inn sine venners e-postadresser, sammen med en personlig melding. CiviCRM vil registrere disse oppfordringsaktiviteteene, og vil legge vennene til databasen din.

en: Tell people why this campaign is important to you.
nb: Fortell hvorfor denne kampanjen er viktig for deg.

en: Tell-a-Friend
nb: Fortell en venn

en: Tell-a-Friend Email
nb: 'Fortell en venn' e-post

en: Tell-a-Friend Limit
nb: "Fortell en venn"-grense

en: Template (A)
nb: Mal (A)

en: Template (B)
nb: Mal (B)

en: Template Deleted
nb: Mal slettet

en: Template Not Found
nb: Mal ikke funnet

en: Template Title
nb: Malens tittel

en: Template cache and upload directory have been cleared.
nb: Katalogen for samt hurtigminnet dedikert til opplasting av maler ble tømt.

en: Temporary Files
nb: Midlertidige filer

en: Terms:
nb: Betingelser:

en: Test Button URL
nb: URL for test-knapp

en: Test Email
nb: Testepost

en: Test Membership?
nb: Test medlemskap?

en: Test Recurring Payments URL
nb: URL for test av gjentakende betalinger

en: Test Site URL
nb: Nettadresse for test-nettsted

en: Test Type
nb: Testtype

en: Test different "From" lines
nb: Test forskjellige "Fra"-linjer

en: Test different "Subject" lines
nb: Test forskjellige "Emne"-linjer

en: Test entirely different emails
nb: Test helt forskjellige eposter

en: Test-drive - Receipt Header
nb: Testkjør - kvitteringstopptekst

en: Test-drive Email / Receipt
nb: Testkjøring E-post/kvittering

en: Test-drive Your Contribution Page
nb: Test-kjør din gaveside.

en: Test-drive Your Event Registration Page
nb: Test-kjør dine påmeldingsside for arrangementet

en: Test-drive the entire online registration process - including custom fields, confirmation, thank-you page, and receipting. Fee payment transactions will be directed to your payment processor's test server. <strong>No live financial transactions will be submitted. However, a contact record will be created or updated and participant and contribution records will be saved to the database. Use obvious test contact names so you can review and delete these records as needed.</strong>
nb: Testkjør hele prosessen for online registrering - inkludert tilpassede felter, bekreftelse, takkeside, og kvittering. Transaksjoner med betaling for arrangementet, vil bli dirigert til din betalingstilbyders testserver. <strong>Ingen live transaksjoner vil bli sendt inn. Imidlertid så vil det opprettes eller oppdateres en kontaktpost, og deltager- og gaveposter vil bli lagret til databasen. Bruk opplagte testnavn på kontaktene, slik at du kan se i gjennom og slette disse postene ved behov.</strong>

en: Testing
nb: Tester

en: Text
nb: Tekst

en: Text / Numeric Quantity
nb: Tekst/Numerisk mengde

en: Text Link
nb: Tekstlink

en: Text Message
nb: Tekstmelding

en: Text displayed next to the checkbox for the 'pay later' option on the contribution form. You may include HTML formatting tags.
nb: Teksten som vises ved siden av avkrysningsboksen for 'Betal senere'; i gaveskjemaet. Du kan bruke HTML-kode.

en: Text displayed next to the checkbox on the contribution form.
nb: Tekst vist ved siden av valgboksen på gaveskjemaet.

en: Text displayed on the Event Information page when the maximum number of registrations is reached (unless you are offering a waitlist). If online registration is enabled, this message will also be displayed if users attempt to register.
nb: Tekst vist på arrangementsinformasjonssiden når det maksimale antall registreringer er oppnådd (hvis du ikke tilbyr en venteliste). Hvis online registrering er aktivert, så vil denne meldingen også vises hvis bruker forsøker å registrere seg.

en: Text for the Registration Link
nb: Teksten til registreringslenka

en: Text for the link inviting constituents to create a Personal Campaign Page. This link will appear on the Event registration Thank-you page as well as on each Personal Campaign Page. Leave blank if you do not want constituents to be prompted to create their own Personal Campaign Pages.
nb: Tekst for linken som inviterer kontakter til å opprette en personlig kampanjeside. Denne linken vil synes på arrangementsregistreringens takkeside, samt på hver personlige kampanjeside.

en: Text for the link inviting constituents to create a Personal Contribution Page. This link will appear on the Contribution Thank-you page as well as on each Personal Campaign Page. Leave blank if you do not want constituents to be prompted to create their own Personal Campaign Pages.
nb: Tekst for linken som inviterer kontakter til å opprette en personlig kampanjeside. Denne linken vil synes på arrangementsregistreringens takkeside, samt på hver personlige kampanjeside. La den være tom om du ikke ønsker at kontaktene dine skal bli oppfordret til å opprette personlige kampanjesider.

en: Text formatted message.
nb: Tekst-formattert melding.

en: Text message (SMS) sent.
nb: Tekstmelding (SMS) sendt.

en: Text to display
nb: Tekst som skal vises

en: Thank You Date
nb: Takkedato

en: Thank You Page
nb: Takkeside

en: Thank You for Registering
nb: Takk for at du registrerte deg

en: Thank you for getting involved in our campaign!
nb: Takk for at du involverer deg i kampanjen vår!

en: Thank you for signing the petition.
nb: Takk for at du skrev under oppropet.

en: Thank you for your Pledge
nb: Takk for det du har lovt

en: Thank your for your generous support.
nb: Takk for din sjenerøse støtte.

en: Thank-you Footer
nb: Takke-bunntekst

en: Thank-you Letter for Contributions (PDF)
nb: Takkebrev for gaver (pdf)

en: Thank-you Message
nb: Takkemelding

en: Thank-you Page Footer
nb: Takkeside undertekst

en: Thank-you Page Title
nb: Takkesidens tittel

en: Thank-you Screen
nb: Takkeside

en: Thank-you Sent
nb: Takk er sendt

en: Thank-you Text
nb: Takketekst

en: Thank-you Title
nb: Takketittel

en: Thank-you and Receipting
nb: Takk og kvittering

en: Thank-you date has been updated for %1 contributions.
nb: Takkedato har blitt oppdatert for %1 gaver.

en: Thank-you sent?
nb: Takk sendt?

en: ThankYou Text
nb: Takketekst

en: ThankYou Title
nb: Takketittel

en: Thanks and Receipt
nb: Takk og kvittering

en: Thanks for Spreading the Word
nb: Takk for at du bidrar til å spre ordet

en: Thanks for choosing CiviCRM! Please follow the instructions below to install CiviCRM.
nb: Takk for at du har valgt CiviCRM! Vennligst følg instruksjonene under for å installere CiviCRM.

en: Thanks for creating a personal campaign page in support of %1.
nb: Takk for at du opprettet en personlig kampanjeside til støtte for %1.

en: Thanks for spreading the word about this event to your friends.
nb: Takk for at du sprer budskapet om dette arrangementet til dine venner.

en: Thanks for supporting this campaign by spreading the word to your friends.
nb: Takk for at du støtter denne kampanjen ved å spre ordet til dine venner.

en: Thanks for telling your friends about us and supporting our efforts. Together we can make a difference.
nb: Takk for at du ønsket å fortelle dine venner om oss, og slik støtte vår innsats. Sammen kan vi utgjøre en forskjell!

en: Thanks for your auto renew membership sign-up.
nb: Takk for din påmelding til automatisk fornyelse av medlemskap.

en: Thanks for your recurring contribution sign-up.
nb: Takk for din påmelding til gjentagende gaver.

en: That username/password doesn't work
nb: Det brukernavnet/passordet virker ikke

en: The %1 '%2' has been saved.
nb: %1 '%2' ble lagret.

en: The '%1' cannot be deleted! You must Delete all Personal Campaign Page(s) related with this contribution page prior to deleting the page.
nb: '%1' kan ikke slettes! Du må slette alle personlige aksjonssider relatert til denne gavesiden før du kan slette denne siden.

en: The <a href="%1">SMS Provider</a> has not been configured or is not active.
nb: <a href="%1">SMS-tilbyderen</a> er ikke konfigurert eller er ikke aktiv.

en: The <strong>Contribution Summary</strong> table provides a summary of month and year-to-date contribution totals, and includes shortcuts to view the contribution details for these commonly used search periods. To run your own customized searches - click <a href='%1'>Find Contributions</a>. You can search by Contributor Name, Amount Range, and a variety of other criteria.
nb: Tabellen <strong>Gaveoppsumering</strong> gir en oppsumering over de samlede gaver så langt i måneden eller året, og inkluderer snarveier for å se gavedetaljer for disse ofte anvendte søkeperiodene. For å foreta dine egne tilpassede søk - klikk <a href='%1'>Finn gaver</a>. Du kan søke etter givers navn, beløpsintervall, og en rekke andre kriterier.

en: The <strong>URL</strong> for eWAY's LIVE Gateway.
nb: <strong>URL-en</strong> til eWAY's LIVE gateway.

en: The <strong>URL</strong> for eWAY's TEST Gateway.
nb: <strong>URL-en</strong> for eWAY's TEST Gateway.

en: The Activity Import Wizard allows you to easily upload activity from other applications into CiviCRM. Contacts must already exist in your CiviCRM database prior to importing activities for them. Use Import Contacts to create contact records first, if necessary. Then you can match activities to contacts by Email Address, CiviCRM Contact ID, or an External Identifier (see the TIP below).
nb: Aktivitetsimportguiden lar deg enkelt laste opp aktiviteter fra andre applikasjoner inn til CiviCRM. Kontakter må allerede finnes i din CiviCRM-database før du kan importere aktiviteter for dem. Bruk 'Importer kontakter' for å opprette kontakposter først, hvis nødvendig. Så kan du samsvare aktiviteter med kontakter ved hjelp av e-postadresse, CiviCRM kontakt-ID, eller en ekstern identifikator (se tips under).

en: The Activity's Duration in Minutes
nb: Aktivitetens varighet i minutter

en: The Campaign Page '%1' has been deleted.
nb: Kampanjesiden '%1' har blitt slettet.

en: The Campaign Page '%1' has been disabled.
nb: Kampanjesiden '%1' har blitt deaktivert.

en: The Campaign Page '%1' has been enabled.
nb: Kampanjesiden '%1' har blitt aktivert.

en: The City or Suburb the address is at
nb: Byen eller forstaden adressen tilhører

en: The CiviCRM module allows you to create contacts, or import them from other sources. You can record relationships between contacts, such as indicating they live in the same household. There are two types of groups of contacts. You can create static groups which have a set list of contacts. You can also create dynamic (smart) groups based on characteristics that contacts have in common. For example, you could create a group of all contacts who live in California AND who have volunteered for your organization within the past year. The CiviCRM module also allows for tagging for less formal categorization of contacts or groups. You can easily extend CiviCRM to record community member information which is specific to your community or organization using custom fields. For example, you can create a set of fields to track volunteer skills and preferences. CiviCRM profile gives you a way to allow community members ('users') to update their own information, as well as share some of that information with others. Finally, you can configure custom activity types such as volunteering or attending events.
nb: CiviCRM lar deg opprette kontakter, eller importere dem fra andre kilder. Du kan registrere forhold mellom kontakter, slik som å indikere at de deler samme husholdning. Det er to typer kontaktgrupper. Du kan opprette statiske grupper som har en satt liste av kontakter, eller du kan opprette dynamiske grupper (såkalte "smartgrupper" ) basert på felles karakteristika blant gruppens medlemmer. F.eks. kan du opprette en gruppe som inkluderer alle kontakter som bor i Bergen OG som har meldt seg til frivillig arbeid for din organisasjon i løpet av siste år. CiviCRM kan også gruppere kontakter i grupper, eller merke dem med en tag, for en mindre formell kategorisering. Du kan enkelt utvide CiviCRM til å registrere medlemsinformasjon som er spesifikk for ditt samfunn eller organisasjon, ved å benytte deg av egendefinerte felt. F.eks. kan du opprette et sett av felter som sporer frivilliges evner og preferanser. CiviCRM profil gir deg kontroll over medlemmenes (brukere) muligheter til å oppdatere sin egen informasjon, såvel som å dele deler av denne informasjonen med andre. Sist men ikke minst, kan du også konfigurere egendefinerte aktivitetstyper slik som "frivillighet" eller "deltar på arrangementer".

en: The CiviCRM module stores information on the universe of people associated with a community and on their interactions such as emails, donations, petitions, events, etc. It can act as a stand alone contact management system or it can be integrated with mass mailer, volunteer management, petition, and event finding. CiviCRM enables organizations to maintain all these activities in a single database, creating efficiencies and new opportunities for communities to better communicate and benefit from relationships with their community members.
nb: CiviCRM lagrer informasjon om samlingen av mennesker tilknyttet et samfunn, og om deres samhandlinger, slik som e-poster, gaver, opprop, arrangementer o.l.. CiviCRM kan fungere som et enkeltstående kontaktadministreringsverktøy, eller kan integreres med masseutsendelsesfunksjoner, administrering av frivillige, opprop og arrangementssøk. CiviCRM gir organisasjoner muligheten til å håndtere alle disse aktivitetene i en enkelt database, og øker derfor effektiviteten samtidig som det gir nye muligheter for intern kommunikasjon, og dermed dra nytte av forhold mellom andre brukere av CiviCRM.

en: The Contact Name for sorting purposes, Last Name then First
nb: Kontaktnavn for sortering. Etternavn, så fornavn.

en: The Contact Sub Type does not match the Contact type for this record
nb: Kontaktundertypen samsvarer ikke med kontakttypen for denne posten

en: The Contact Type '%1' has been saved.
nb: Kontakttypen '%1' ble lagret.

en: The Contribution's Status
nb: Gavens status

en: The Country of the Address
nb: Land adressen hører under

en: The County of the Address
nb: Adressens fylke

en: The Date a receipt for the contribution was sent.
nb: Kvitteringsdato, når kvittering for gaven ble sent.

en: The Date a thank you to the donor for the contribution was sent.
nb: Dato for når takkebrev ble sendt til giver av gaven.

en: The Date and Time the activity is scheduled to happen.
nb: Datoen og tidspunktet aktiviteten er planlagt å skje.

en: The Date the Contribution was cancelled (if it was)
nb: Dato gaven ble avbrutt (dersom det er avbrutt)

en: The Date the Contribution was received / paid
nb: Dato gaven ble mottatt/betalt

en: The Date the participant Registered for the Event
nb: Dato deltakeren registrerte seg for arrangementet

en: The Date the recurring contribution ended.
nb: Dato for når den gjentagende gaven ble avsluttet.

en: The Date the recurring contribution started.
nb: Dato for når den gjentagende gaven først startet

en: The Date the recurring contribution was cancelled.
nb: Dato for når den gjentagende gaven ble avsluttet.

en: The Date the recurring contribution was created.
nb: Dato for når den gjentagende gaven ble opprettet.

en: The Date the recurring contribution was modified.
nb: Dato for når den gjentagende gaven ble endret.

en: The Duplicate Contact record and all related information WILL BE DELETED after the Merge is complete.
nb: Den dubliserte kontaktposten og all relatert informasjon VIL BLI SLETTET etter at flettingen er fullført.

en: The Event Summary table provides a summary of up to ten scheduled and recent <strong>Events</strong>. Click the <strong>Event name</strong> to view the event as it will be displayed to site visitors. Click the <strong>Participants count</strong> to see a list of participants. To run your own customized searches - click <a href='%1'>Find Participants</a>. You can search by Participant Name, Event, Date Range and Status.
nb: Oversiktstabellen for arrangementer gir en oppsummering av opp til ti planlagte og nylige <strong>Arrangementer</strong>. Klikk <strong>Arrangementsnavnet</strong> for å se arrangementet slik det vil bli vist til besøkende på siden. Klikk <strong>Deltagerantall</strong> for å se en liste over deltagere. For å kjøre ditt eget tilpassede søk - klikk <a href='%1'>Finn deltagere</a>. Du kan søke etter deltagernavn, arrangement, datointervall og status.

en: The Event Type
nb: Arrangementtype

en: The Event's End Date
nb: Arrangementets sluttdato

en: The Event's Full Description
nb: Beskrivelse av arrangementet

en: The Event's Online Registration End Date
nb: Siste mulige dato for registrering til arrangementet (over nett)

en: The Event's Online Registration Start Date
nb: Tidligst mulige dato for registrering til arrangementet (over nett)

en: The Event's Start Date
nb: Arrangementets startdato

en: The Event's Summary
nb: Oppsummering for arrangementet

en: The Event's Title
nb: Arrangementetst tittel

en: The FROM Email Address configured for this feature may not be a valid sender based on your email service provider rules.
nb: Fra-adressen for e-post er muligens ikke en gyldig avsender i følge din e-posttilbyders regler.

en: The Fee Level the Participant is registered for.
nb: Avgiftsnivået deltakeren er registrert for.

en: The Financial Account '%1' has been saved.
nb: Regnskapskontoen '%1' har blitt lagret.

en: The Full Contribution minus Payment Processor Fees.
nb: Den fulle gaven minus gebyrer til betalingstibyder.

en: The Group '%1' cannot be deleted! You must Delete all custom fields in this group prior to deleting the group.
nb: Gruppen '%1' kan ikke slettes! Du må slette alle egendefinert felt i denne gruppen før du kan slette selve gruppen.

en: The Group '%1' has been deleted.
nb: Gruppen '%1' ble slettet.

en: The Group '%1' has been saved.
nb: Gruppen '%1' er lagret.

en: The HTML footer for this mailing.
nb: HTML-bunntekst for denne utsendelsen.

en: The HTML header for this mailing.
nb: HTML-toppteksten for denne utsendelsen.

en: The Import Wizard allows you to easily import contact records from other applications into CiviCRM. For example, if your organization has contacts in MS Access&reg; or Excel&reg;, and you want to start using CiviCRM to store these contacts, you can 'import' them here.
nb: Importguiden lar deg enkelt importere kontaktposter fra andre programmer inn i CiviCRM. For eksempel, hvis organisasjonen din har kontakter i MS Access&reg; eller Excel&reg;, og du ønsker å begynne å bruke CiviCRM for å lagre disse kontaktene, så kan du 'importere' dem her.

en: The Import Wizard allows you to easily upload contact records from other applications into CiviCRM. For example, if your organization has contacts in MS Access&copy; or Excel&copy;, and you want to start using CiviCRM to store these contacts, you can 'import' them here.
nb: Importguiden lar deg enkelt laste opp kontaktposter fra andre programmer inn til CiviCRM. For eksempel, hvis din organisasjon har kontakter i MS Access&copy; eller Excel&copy;, og du ønsker å begynne med å bruke CiviCRM for å lagre disse kontaktene, så kan du 'importere' dem her.

en: The Interval of the Frequency Unit
nb: Intervallet av frekvensenheten

en: The Location Type should be set if there is  %1 information.
nb: Lokasjonstype må settes dersom det finnes %1 informasjon.

en: The Location of the Address for the Contact
nb: Lokasjon for adressen til kontakten

en: The Location of the Phone for the Contact
nb: Plasseringen til telefonen for kontakten

en: The Mailing's End Date
nb: Utsendelsens sluttdato

en: The Mailing's Scheduled Date
nb: Utsendelsens planlagte dato

en: The Mailing's Start Date
nb: Utsendelsens startdato

en: The Medium of this Activity (ie phone, e-mail, etc...
nb: Mediet for denne aktiviteten (f.eks. telefon, e-post, o.l....

en: The Membership's End Date
nb: Medlemskapets sluttdato

en: The Membership's Reminder Date
nb: Medlemskapets påminnelsesdato

en: The Membership's Start Date
nb: Medlemskapets startdato

en: The Message Template '%1' has been saved.
nb: Meldingsmalen '%1' har blitt lagret.

en: The Next Contribution Date.
nb: Den neste gavedatoen.

en: The Non Deductible Part of the Contribution
nb: Ikke fradragsberettiget del av gaven

en: The Open Case activity type is missing or disabled. Please have your site administrator check Administer > Option Lists > Activity Types for the CiviCase component.
nb: Aktiviteten Åpne sak mangler eller er deaktiveret. Vennligst få administratoren din til å velge Administrer > Liste med valg > Aktivitetstyper for CiviSak-komponenten.

en: The Option Group '%1' has been saved.
nb: Valggruppen '%1' ble lagret.

en: The Page this Contribution came from
nb: Siden denne gaven kom fra

en: The Participant Listing feature is not currently enabled for this event.
nb: Deltakerliste-funksjonen er for øyeblikket ikke aktivert for dette arrangementet.

en: The Participant Status has been updated.
nb: Deltakerstatus ble oppdatert.

en: The Payment Instrument Used for the Contribution
nb: Betalingsmetode benyttet for denne gaven

en: The Personal Campaign Page you have just visited is currently %1. However you can still support the campaign here.
nb: Den personlige kampanjesiden du akkurat har besøkt er for øyeblikket %1. Du kan likevel støtte kampanjen her.

en: The Personal Campaign Page you have just visited is currently inactive. However you can still support the campaign here.
nb: Den personlige kampanjesiden du akkurat har besøkt er for øyeblikket inaktiv. Du kan likevel støtte kampanjen her.

en: The Personal Campaign Page you have just visited is no longer active (as of %1). However you can still support the campaign here.
nb: Den personlige kampanjesiden du akkurat har besøkt er ikke lenger aktiv (fra og med %1). Du kan likevel støtte kampanjen her.

en: The Personal Campaign Page you have just visited is only active from %1 to %2. However you can still support the campaign here.
nb: Den personlige kampanjesiden du akkurat har besøkt er bare aktiv fra %1 til %2. Du kan likevel støtte kampanjen her.

en: The Personal Campaign Page you have just visited will be active beginning on %1. However you can still support the campaign here.
nb: Den personlige kampanjesiden du akkurat har besøkt vil bli aktiv fra og med %1. Du kan likevel støtte kampanjen her.

en: The Personal note form PCP
nb: Skjemaet for personlig notat - Personlig aksjonsside

en: The Premium '%1' has been saved.
nb: Premie '%1' er blitt lagret.

en: The Price Field '%1' has been deleted.
nb: Prisfeltet '%1' har blitt slettet.

en: The Price Set '%1' has been deleted.
nb: Prissettet '%1' har blitt slettet.

en: The Price Set '%1' has not been deleted! You must delete all price fields in this set prior to deleting the set.
nb: Prissettet '%1' har ikke blitt slettet! Du må slette alle prisfelter i dette settet før du kan slette settet.

en: The Priority of this Activity
nb: Prioriteteten til denne aktiviteten

en: The Reason for the Contribution Cancellation
nb: Årsaken for at gave ble kansellert

en: The Recurring Payments URL is not currently used.
nb: URL-en til gjentagende betalinger er for øyeblikke ikke i bruk.

en: The Relationship Type has been saved.
nb: Relasjonstypen er lagret.

en: The Relationship's End Date
nb: Relasjonens sluttdato

en: The Relationship's Start Date
nb: Relasjonens startdato

en: The Reply SMS Could only be sent for activities with '%1' subject.
nb: Svar-SMS kunne bare sendes for aktiviteter med '%1'-emnet.

en: The Report Footer HTML code will be output at the end of the document. You can add any additional footer text, replace the CiviCRM logo, or make other changes as needed.
nb: Rapport-undertekstens HTML-kode vil bli vist på slutten av dokumentet. Du kan legge til ytterligere undertekst, erstatte CiviCRM-logoen, eller gjøre andre endringer etter behov.

en: The Report Header contains HTML code that will be output at the beginning of the document whenever this report is printed or downloaded in PDF format. The default values will work for most situations. However you may want to enter the actual report title in the &lt;title&gt; tag (replacing 'CiviCRM Report'). You can include a logo by adding an &lt;img&gt; tag. You can also modify the look and feel of the printed report by including a custom CSS file (instead of print.css).
nb: Rapport-toppteksten inneholder HTML-kode som vil bli vist i begynnelsen av dokumenter når denne rapporten blir skrevet ut eller lastet ned i PDF-format. Standardverdiene vil fungere i de fleste situasjoner. Du kan imidlertid ønske å skrive inn den virkelige rapporttittelen i &lt;title&gt;-merket (som erstatning for 'CiviCRM Rapport'). Du kan inkludere en logo ved å legge til et &lt;img&gt;-merke. Du kan også tilpasse utseendet og opplevelsen av den utskrevne rapporten ved å inkludere en tilpasset CSS-fil (istedenfor print.css).

en: The Role the Participant is registered for.
nb: Rollen deltakeren er registrert for.

en: The Role you select here is automatically assigned to people when they register online for this event (usually the default 'Attendee' role).
nb: Rollen du velger her vil automatisk bli tilknyttet personer når de registrerer online for dette arrangementet (vanligvis den standard "Deltager"-rollen)

en: The Set '%1' has been saved.
nb: Settet '%1' har blitt lagret.

en: The State or Province of the Address
nb: Delstat/Område adressen hører under

en: The Status of the Membership
nb: Statusen til medlemskapet

en: The Status of the Participant's Booking and Attendance
nb: Status for deltakerens bestillinger og deltakelse

en: The Status of this Activity
nb: Statusen til denne aktiviteten

en: The Status of this Contribution
nb: Status for denne gaven

en: The Sub-type for the Contact
nb: Undertype for kontakten

en: The Supporter Profile is used to collect or update basic information (e.g. name and email address) from users while they are creating a Personal Campaign Page. The profile you select must be configured with 'Account creation required' (under Profile Settings &raquo; Advanced Settings). You must include an Email address field - and you may include any number of other fields in the profile. If you don't yet have an appropriate Profile configured, you will need to <a href='%1'>create one first</a>, and then return to this form to select it.
nb: Støttespiller-profilen brukes til å samle inn og oppdatere grunnleggende informasjon (dvs. navn og e-post-adresse) fra brukere, mens de oppretter en personlig aksjonsside. Profilen du velger må være konfigurert med "Opprettelse av konto er påkrevd" (under Profil-innstillinger &raquo; Avanserte innstillinger). Du må inkludere et felt for e-post-adresse, og du kan også inkludere et fritt antall andre felter i profilen. Hvis du ikke har konfigurert en passende profil enda, så må du <a href='%1'>opprette en først</a>, og så returnere til dette skjemaet for å velge den.

en: The Survey type '%1' has been saved.
nb: Undersøkelsestype '%1' har blitt lagret.

en: The Total Contribution made by the Contact
nb: Totale gaver fra denne kontakten

en: The Transaction ID of the  Recurring Contribution
nb: Transaksjons-ID-en til den gjentagende gaven

en: The Type of Activity
nb: Aktivitetstypen

en: The Type of Contribution made, ie Member Dues, Event Fees etc
nb: Type gave som er gitt (medlemsavgift, arrangementsgebyr/-avgift, etc.)

en: The Type of Membership
nb: Type av medlemskap

en: The Type of Relationship, i.e. Employee of, Household Head for...
nb: Type relasjon, f.eks. ansatt hos, husholdningsleder for...

en: The Type, either Phone, Mobile, Fax or Pager
nb: Type (telefon, mobiltelefon, faks, personsøker)

en: The URL for Authorize.net's LIVE Payment server. Use the default value unless otherwise advised by the processor.
nb: URL-en til Authorize.net sin live betalingsserver. Bruk standardverdiene hvis ikke annet tilrådes av tilbyderen.

en: The URL for Authorize.net's TEST Payment server. Use the default value unless otherwise advised by the processor.
nb: URL-en til Authorize.net sin test betalingsserver. Bruk standardverdiene hvis ikke annet tilrådes av tilbyderen.

en: The URL for First Data's Live Payment server. Use the default value (unless otherwise advised by First Data):
nb: URL-en til First Data's live betalingsserver. Bruk standardverdien (hvis du ikke tilrådes annet av First Data):

en: The URL for First Data's TEST Payment server. Use the default value (unless otherwise advised by First Data):
nb: URL-en til First Data's TEST betalingsserver. Bruk standardverdien (hvis du ikke tilrådes annet av First Data):

en: The URL for PayPal Standard recurring payments. Use the default value unless otherwise indicated by PayPal.
nb: URL-en for PayPal's Standard gjentagende betalinger. Bruk standardverdien hvis ikke annet er tilrådet av PayPal.

en: The URL for PayPal's LIVE API gateway server. Use the default value (unless otherwise advised by PayPal):
nb: URL-en for PayPal's live API gatewayserver. Bruk standardverdien (hvis ikke annet er tilrådet av PayPal):

en: The URL for PayPal's LIVE Payment server. Use the default value (unless otherwise advised by PayPal):
nb: URL-en for PayPal's live betalingsserver. Bruk standardverdien (hvis ikke annet er tilrådet av PayPal):

en: The URL for PayPal's LIVE Payment server. Use the default value unless otherwise indicated by PayPal.
nb: URL-en for PayPal's live betalingsserver. Bruk standardverdien hvis ikke annet er tilrådet av PayPal.

en: The URL for PayPal's TEST API gateway server. Use the default value (unless otherwise advised by PayPal):
nb: URL-en for PayPal's TEST API gatewayserver. Bruk standardverdien (hvis ikke annet er tilrådet av PayPal):

en: The URL for PayPal's TEST Payment server. Use the default value (unless otherwise advised by PayPal):
nb: URL-en for PayPal's TEST betalingsserver. Bruk standardverdien (hvis ikke annet er tilrådet av PayPal):

en: The URL for PayPal's TEST Payment server. Use the default value unless otherwise indicated by PayPal.
nb: URL-en for PayPal's TEST betalingsserver. Bruk standardverdien hvis ikke annet er tilrådet av PayPal.

en: The URL for displaying PayPal's 'Pay with PayPal' payment button image. Use the default value unless otherwise advised by PayPal.
nb: URL-en for visning av PayPal's "Pay with PayPal"-betalingsknapp. Bruk standardverdien hvis ikke annet er tilrådet av PayPal.

en: The URL for recurring payments. Use the default value unless otherwise advised by the processor.
nb: URL-en til gjentagende betalinger. Bruk standardverdiene hvis ikke annet tilrådes av tilbyderen.

en: The Unique CiviCRM Generated Invoice ID
nb: Unik CiviCRM-generert faktura-ID

en: The amount of the soft credit
nb: Beløpet av 'myk kreditt'

en: The amount the Participant has paid or will have to pay.
nb: Beløpet deltakeren har betalt, eller skal betale.

en: The application, \"%1\", requests permission to access your system.
nb: Applikasjonen \"%1\" ber om tilgang til å aksessere systemet ditt.

en: The attached file has been deleted.
nb: Vedlegget ble slettet.

en: The automatic renewal of your %1 membership has been cancelled as requested. This does not affect the status of your membership - you will receive a separate notification when your membership is up for renewal.
nb: Den automatiske fornyelsen av ditt %1 medlemsskap har blitt kansellert, som du ønsket. Dette påvirker ikke statusen på medlemsskapet ditt, du vil motta en annen melding når medlemsskapet ditt skal fornyes.

en: The batch merge task is still in progress. This page will be refreshed automatically.
nb: Fletteoppgaven for bunke er fortsatt i gang. Denne siden vil bli gjenoppfrisket automatisk.

en: The body of the SMS cannot exceed %1 characters.
nb: Innholdet i SMS-en kan ikke overskride %1 tegn.

en: The changes have been reverted.
nb: Endringene ble reversert.

en: The changes have not been saved.
nb: Endringene ble ikke lagret.

en: The class name which implements this functionality.
nb: Klassenavnet som implementerer denne funksjonaliteten.

en: The code for adding this widget to web pages will be displayed here after you click <strong>Save and Preview</strong>.
nb: Koden som brukes for å legge til dette småprogrammet vil bli vist her etter at du klikker <strong>Lagre og forhåndsvis</strong>.

en: The contact A
nb: Kontakten A

en: The contact B
nb: Kontakten B

en: The contact might be the Membership Organization of a Membership Type. You will need to edit the Membership Type and change the Membership Organization before you can delete this contact.
nb: Kontakten kan være medlemskapsorganisasjonen for en medlemskapstype. Du må redigere medlemskapstypen og endre medlemskapsorganisasjonen før du kan slette denne kontakten.

en: The contact record which is linked to the currently logged in user account - '%1' - cannot be deleted.
nb: Kontaktoppføringen som er knyttet til den påloggede brukerens konto - «% 1» - kan ikke slettes.

en: The contact who is assigned the activity.
nb: Kontakten som er tildelt aktiviteten.

en: The contact who made this activity
nb: Kontakten som lagde denne aktiviteten

en: The contact who scheduled this activity
nb: Kontakten som planla denne aktiviteten

en: The contact(s) and all related data will be moved to trash and only users with the relevant permission will be able to restore it.
nb: Kontakten(e) og all relatert data vil bli flyttet til papirkurven, og bare bruker med de relevante rettighetene vil være i stand til å gjenopprette dem.

en: The contact(s) and all related data will be permanently removed.
nb: Kontakten(e) og alle relaterte data vil bli fjernet permanent.

en: The contribution amount covering the membership fee will use the financial type configured with the selected membership type (see the membership types configuration tool to review those settings). Any additional contribution will use the financial type configured for this online contribution page.
nb: Gavebeløpet som dekker medlemsprisen vil bruke regnskapstypen konfigurert med valgte medlemskapstype (se medlemskapstypekonfigurasjonsverktøyet for å gå over disse inntstillingene). Enhver tilleggsgave vil benytte regnskapstypen konfigurert for denne gavesiden.

en: The contribution page '%1' has been deleted.
nb: Denne gavesiden '%1' har blitt slettet.

en: The contribution record has been saved.
nb: Gaveposten er blitt lagret.

en: The current status of your page is
nb: Den nåværende statusen på siden din er

en: The custom field '%1' has been deleted.
nb: Det egendefinerte feltet '%1' er slettet.

en: The data columns in this import file appear to be different from the saved mapping. Please verify that you have selected the correct saved mapping before continuing.
nb: Det kan virke som om datakolonnene i denne filen ikke stemmer overens med den lagrede koblingen. Kontroller at du har valgt riktig kobling før du fortsetter.

en: The data type of the multiple choice option set you've selected does not match the data type assigned to this field.
nb: Datatypen til flervalg valgsett du valgte samsvarer ikke med datatypen tilknyttet til dette feltet.

en: The database: '%1' does not exist.
nb: Databasen: '%1' eksisterer ikke.

en: The date this contribution was received.
nb: Datoen da denne gaven ble mottatt.

en: The date type '%1' has been saved.
nb: Dato-typen '%1' er lagret.

en: The default number of rows per page for most reports is 50. However, this may be too many for a report which is included in the 'Home Dashboard'. You can reduce the number of rows included in each page when the report is part of the Dashboard by entering the desired row count here. Users will still be able to navigate through the full report using a pager.
nb: Standard antall rader per side for de fleste rapporter er 50. Dette kan imidlertid være for mange for en rapport som skal vises på skrivebordet. Du kan redusere antall rader inkludert på hver side, ved å angi ønskede antall rader her. Brukerne kan fortsatt navigere gjennom hele rapporten ved å trykke neste side.

en: The default rate used to calculate the taxes collected into this account (e.g. for tax rate of 8.27%, enter 8.27).
nb: Den anbefalte prosenten til å regne ut skatt innsamlet til denne kontoen (f.eks. for skatteprosent på 8.27%, skriv 8.27).

en: The default status is assigned when there are no matching status rules for a membership.
nb: Standard status blir tildelt når det ikke finnes passende statusregler for et medlemskap.

en: The destination group extends a different entity type.
nb: Resultatgruppen strekker seg over en annen enhetstype.

en: The discount end date cannot be prior to the start date.
nb: Rabatt sluttdato kan ikke bli før startdato.

en: The display name of the contact's organizations.
nb: Visningsnavnet til kontaktens organisasjoner.

en: The donor's information is listed below.  You can choose to contact them and convey your thanks if you wish.
nb: Giverens informasjon er listed under. Du kan velge å kontakte dem og takke dem hvis du ønsker.

en: The donor's name has been added to your honor roll unless they asked not to be included.
nb: Giverens navn har blitt lagt til hederslisten om ikke giveren har bedt om å være anonym.

en: The email address must be unique for each participant.
nb: E-post adressen må være unik for hver deltaker.

en: The event linked to the Personal Campaign Page you have just visited is over (as of %1).
nb: Arrangementet som er knyttet til den personlige kampanjesiden du akkurat har besøkt, er slutt (per %1).

en: The event you requested is currently unavailable (contact the site administrator for assistance).
nb: Arrangementet du ba om, er for øyeblikket utilgjengelig (kontakt sideadministratoren for hjelp).

en: The event's default Participant Role (usually Attendee) will be assigned if you do not include a value for role. Valid values for Status and Role can be found in the CiviEvent section of the Administer CiviCRM screen. You can also import Fee Level, Registration Date and any other standard or custom Participant fields.
nb: Arrangementets standard deltagerrolle (vanligvis deltager) vil bli tildelt hvis du ikke inkluderer en verdi for rolle. Gyldige verdier for status og rolle kan finnes i CiviArrangement-seksjonen av 'Administrer CiviCRM'-skjermen. Du kan også importere prisnivåer, registreringsdato og andre standard eller tilpassede deltagerfelt.

en: The existing option choices for %1 group are listed below. You can add, edit or delete them from this screen.
nb: De eksisterende valgmuligheter for gruppe %1 er listet under. Du kan legge til, redigere eller slette dem fra denne listen.

en: The extensions URL is not properly set. Please go to the <a href="%1">URL setting page</a> and correct it.<br/>
nb: Utvidelses-URLen er ikke riktig satt opp. Vennligst gå til <a href="%1">siden for innstillinger av URLer</a> og korriger den.<br/>

en: The extensions directory is not properly set. Please go to the <a href="%1">path setting page</a> and correct it.<br/>
nb: Utvidelsesmappen er ikke riktig satt opp. Vennligst gå til <a href="%1">siden for innstillinger av filstier</a> og korriger den.<br/>

en: The fee charged by the Payment Processor for the transaction.
nb: Avgift krevet av betalingsprosessoren for overføringa

en: The field label displayed on the form (over-ride the default field label here, if desired).
nb: Feltetiketten vist på skjemaet (overstyr standardfeltetikketen her, hvis ønsket).

en: The financial type "%1" has been updated.
nb: Regnskapstypen "%1" har blitt oppdatert.

en: The financial type Account has been saved.
nb: Regnskapstypekontoen har blitt lagret.

en: The first name and last name must be unique for each participant.
nb: Fornavnet og etternavnet må være unikt for hver deltager.

en: The following Membership Types are associated with this organization. Click <strong>Members</strong> for a listing of all contacts who have memberships of that type. Click <strong>Edit</strong> to modify the settings for that type.
nb: Følgende medlemskapstype(r) er assosiert med denne organisasjonen. Trykk på <strong>medlemmer</strong> for en liste over alle kontakter som har medlemskap av den(ne) typen. Trykk på <strong>Rediger</strong> for å modifisere innstillingene for denne typen.

en: The following URL will display a list of registered participants for this event to users whose role includes "view event participants" permission: <a href="%1">%1</a>
nb: Følgende URL vil vise en liste over registrerte deltakere for dette arrangementet til brukere som har en rolle med 'se arrangementsdeltakere'-rettighet: <a href="%1">%1</a>

en: The following URL will display a list of registered participants for this event: <a href="%1">%1</a>
nb: Den følgende URL-en vil vise en liste over registrerte deltagere for dette arrangementet: <a href="%1">%1</a>

en: The following contact(s) have address records which were shared with the address you removed from this contact. These address records are no longer shared - but they have not been removed or altered.
nb: Følgende kontakt(er) har adresseoppføringer som er delt med adressen du fjernet fra denne kontakten. Disse adresseoppføringene er ikke lenger det - men de er ikke fjernet eller endret.

en: The following errors were detected in %1 message:
nb: De følgende feil ble funnet i %1 melding:

en: The following errors were detected in %1:
nb: Følgende feil ble oppdaget i %1:

en: The following participants no longer have an event fee recorded. You can edit their registration and record a replacement contribution by clicking the links below:
nb: De følgende deltakere har ikke lenger noen arrangementspris registrert. Du kan endre registreringen deres og registrere en 'erstatningsgave' ved å klikke på linkene under:

en: The following problems are preventing me from installing CiviCRM:
nb: De følgende problemer forhindler meg fra å installere CiviCRM:

en: The following records already have the status
nb: De følgende poster har allerede denne statusen

en: The following tables have an entry for this financial type: %1
nb: Disse tabellene har følgende finanstype: %1

en: The following tokens are available to control the format of individuals' contact names when they are included in <strong>mailing labels</strong>.
nb: Følgende plassholdere er tilgjengelige for å kontrollere formatet for den enkeltes kontaktnavn, når de er inkludert i <strong>e-postetiketter.</strong>

en: The following tokens are available to format Address display on Contact and Event screens.
nb: Følgende plassholdere er tilgjengelige for formattering av visning av adresser for kontakter og arrangementer.

en: The format of this email address is not valid.
nb: Formatet på denne e-postadressen er ikke gyldig.

en: The found record | All %count records
nb[0]: Oppføringen som ble funnet
nb[1]: Alle %count oppføringer

en: The general class of this status. Participant counts are grouped by class on the CiviEvent Dashboard. Participants with a 'Pending' class status will be moved to 'Expired' status if Pending Participant Hours has elapsed (when the ParticipantProcessor.php background processing script is run).
nb: Den generell klassen for denne statusen. Deltakertellinger er gruppert etter klasse på CiviArrangement skrivebord. Deltakere med en 'Avventer' klassestatus vil bli flyttet til 'Utgått' status hvis avventende deltakeres timer har løpt ut (når ParticipantProcessor.php prosessorskript i bakgrunnen er kjørt).

en: The group status of the contact
nb: Gruppestatusen til kontakten

en: The iCalendar Feed URL for CiviEvent on this site:
nb: iCalendar Feed URL for CiviArrangement på denne siden:

en: The information below previews the results of importing your data in CiviCRM. Review the totals to ensure that they represent your expected results.
nb: Informasjonen under forhåndsviser resultatet av import av din data til CiviCRM. Se i gjennom totalene for å forsikre deg at de stemmer med dine forventede resultater.

en: The information you provide will NOT be shared with any third party organisations.
nb: Informasjonen du angir vil IKKE bli delt med noen tredjepartsorganisasjoner.

en: The invalid default value for State/Province data type
nb: Den ugyldige standardverdi for stat/region datatype

en: The invalid value for State/Province data type
nb: Den ugyldige verdi for stat/region datatype

en: The job size must be at least 1000 or set to 0 (unlimited).
nb: Jobbstørrelsen må være minst 1000 eller satt til 0 (ubegrenset).

en: The listed records(s) cannot be added to the group.
nb: De listede oppføring(ene) kan ikke bli lagt til gruppen.

en: The location type '%1' has been saved.
nb: Stedstypen '%1' har blitt lagret.

en: The mail library returned the following error message:
nb: Postbiblioteket returnerte følgende feilmelding:

en: The mailing component '%1' has been saved.
nb: Utsendelseskomponent '%1' har blitt lagret.

en: The mailing has been canceled.
nb: Utsendelsen har blitt kansellert.

en: The mailing's ID in the database.
nb: Utsendelsens ID i databasen.

en: The market value of this premium (e.g. retail price). For tax-deductible contributions, this amount will be used to set the non-deductible amount in the contribution record and receipt.
nb: Markedsverdien for denne premien (dvs. utsalgspris). For fradragsberettigede gaver, så vil dette beløpet bli brukt til å angi den del som ikke kan trekkes fra, i gaveregisteret og kvitteringen.

en: The maximum number of Activities you can select to send an email is %1. You have selected %2. Please select fewer Activities from your search results and try again.
nb: Det maksimale antall aktiviteter du kan velge for å sende epost er %1. Du har valgt %2. Vennligst velg færre aktiviteter fra søkeresultatet ditt, og prøv igjen.

en: The maximum number of contacts is already reserved for this interviewer.
nb: Det maksimale antall av kontakter er allerede reservert for denne intervjueren.

en: The maximum record limit is reached
nb: Maksimum antall oppføringer er nådd

en: The membership End Date is %1.
nb: Medlemskapets sluttdato er %1.

en: The membership price set associated with this online contribution allows a user to select BOTH an auto-renew AND a non-auto-renew membership. This requires submitting multiple processor transactions, and is not supported for one or more of the payment processors enabled under the Amounts tab.
nb: Medlemskaps-prissettet som er tilknyttet denne online gaven, lar brukeren velge BÅDE et autoforny- OG et ikke-autoforny-medlemskap. Dette krever at man sender inn flere formidlertransaksjoner, og det er ikke støtte for en eller flere betalingsformidlerer aktivert under beløpsfliken.

en: The membership status '%1' has been saved.
nb: Medlemskapsstatus "%1" er lagret.

en: The membership type '%1' has been saved.
nb: Medlemskapstypen "%1" er lagret.

en: The minimum contribution amount required to be eligible to select this premium. If you want to offer it to all contributors regardless of contribution amount, enter '0'. If display of minimum contribution amounts is enabled then this text is displayed:
nb: Det minste gavebeløp som kreves for å få mulighet til å velge denne premien. Hvis du ønsker å tilby den til alle givere, uavhengig av gavebeløp, skriv inn "0". Hvis visning av minimum gavebeløp er aktivtert, så vil denne teksten vises:

en: The name for this credit card type as it is displayed to contributors. This may be the same value as the Name above, or a localised title.
nb: Navnet for denne kredittkorttypen, slik som det vises til givere. Dette kan være en samme navn ovenfor, eller en egentilpasset tittel.

en: The name for this credit card type as it should be provided to your payment processor.
nb: Navnet for denne kredittkorttypen, slik som det skal oppgis til din betalingsformidler.

en: The name of this Price Set
nb: Navnet på dette prissettet

en: The new Participant Status has been saved.
nb: Ny deltakerstatus ble lagret.

en: The new membership End Date is %1.
nb: Ny sluttdato for medlemskapet er %1.

en: The next scheduled payment will be adjusted up or down to make up the difference.
nb: Neste planlagte betaling vil bli justert opp eller ned for å kompensere for forskjellen.

en: The next set of tasks involve planning and have multiple steps. You may want to check out the %2 section in the User and Administrator Guide before you begin. You will not be returned to this page after completing these tasks, but you can always get back here from the <a href="%1">Administer CiviCRM</a> menu.
nb: Det neste settet av oppgaver involverer planlegging og har flere trinn. Du bør kanskje sjekke ut %2-seksjonen i 'User and Administrator Guide' før du begynner. Du vil ikke bli sendt tilbake til denne siden etter at du har fullført disse oppgavene, men du kan alltid komme tilbake her fra <a href="%1">Administrer CiviCRM</a> menyen.

en: The number of days before a personalized (hashed) link will expire.
nb: Antall dager før en personlig (hashed) link utfører.

en: The numeric ID Contact that owns the membership
nb: Den numeriske ID kontakt som eier medlemskapet

en: The numeric ID click through record
nb: Den numeriske ID for gjennomklikkingspost

en: The numeric ID of the  Recurring Contribution
nb: Numerisk ID for gjentagende gave

en: The numeric ID of the Activity Instance
nb: Numerisk ID for aktiviteten

en: The numeric ID of the Contact
nb: Kontaktens numeriske ID

en: The numeric ID of the Contact of the Participant
nb: Numerisk ID for kontakten (deltakeren)

en: The numeric ID of the Contribution
nb: Numerisk ID for gave

en: The numeric ID of the Event
nb: Numerisk ID for arrangementet

en: The numeric ID of the Group
nb: Den numeriske ID til gruppen

en: The numeric ID of the Membership
nb: Den numeriske ID til medlemskapet

en: The numeric ID of the Parent Activity
nb: Den numeriske ID-en til den overordnede aktiviteten

en: The numeric ID of the Participant
nb: Numerisk ID for deltaker

en: The numeric ID of the Participant who registered this Participant
nb: Den numeriske ID-en til deltakeren som registrerte denne deltakeren

en: The numeric ID of the Relationship
nb: Den numeriske ID for relasjonen

en: The numeric ID of the Soft Credit
nb: Det numeriske ID til den 'myke kreditten'

en: The numeric ID of the bounce record
nb: Den numeriske ID for avvisningsposten

en: The numeric ID of the delivery record
nb: Den numeriske ID for leveringsposten

en: The numeric ID of the opened record
nb: Den numeriske ID for åpningsposten

en: The numeric ID of the reply record
nb: Den numeriske ID for svarposten

en: The numeric ID of the unsubscribe record
nb: Den numeriske ID for avmeldingsposten

en: The option '%1' has been saved.
nb: Valget '%1' har blitt lagret.

en: The option label is displayed to users.
nb: Merkelappen for valget vises til brukerne.

en: The page you requested is currently unavailable.
nb: Siden du forsøkte å nå er for øyeblikket utilgjengelig.

en: The path %1 contains PATH_SEPARATOR (the %2 character).
nb: Filstien %1 inneholder PATH_SEPARATOR (det %2 tegnet).

en: The person who created the personal campaign page will be automatically notified via email when their page is approved so that they can begin promoting the campaign.
nb: Personen som opprettet den personlige kampanjesiden vil bli automatisk varslet via e-post når siden er godkjent, slik at han eller hun kan begynne å markedsføre kampanjen.

en: The personal campaign page you requested is currently unavailable.
nb: Den personlige kampanjesiden du ba om, er for øyeblikket utilgjengelig.

en: The personal campaign page you requested is currently unavailable. However you can still support the campaign by making a contribution here.
nb: Den personlige kampanjesiden du ba om, er for øyeblikket utilgjengelig. Du kan likevel støtte kampanjen ved å gi en gave her.

en: The plaintext footer for this mailing.
nb: Ren tekst-bunnteksten for denne utsendelsen.

en: The plaintext header for this mailing.
nb: Ren tekst-toppteksten for denne utsendelsen.

en: The premium you have selected requires a minimum contribution of %1
nb: Premien som du har valgt, krever en minimumsgave på %1.

en: The premiums listed below are currently offered on this Contribution Page. If you have other premiums which are not already being offered on this page, you will see a link below to offer another premium. Use <a href='%1'>Contributions &raquo; Premiums</a> to create or enable additional premium choices which can be used on any Contribution page.
nb: Premiene vist nedenfor tilbys for øyeblikket på gavesiden. Hvis du har andre premier som ikke allerede tilbys på denne siden, så vil du se en link nedenfor for å legge til enda en premie. Bruk <a href='%1'>Gaver &raquo; Premier</a> til å opprette eller aktivere ytterligere premievalg, som kan benyttes på en hvilken som helst gaveside.

en: The query contains the forbidden %1 command.
nb: Søket inneholder den forbudte %1 kommando.

en: The recurring contribution looks to have been cancelled already.
nb: Den gjentagende gaven ser ut til allerede å være annulleret.

en: The recurring contribution of %1, every %2 %3 has been cancelled.
nb: Den gjentagende gaven på %1, hver %2 %3 er kansellert.

en: The relationship end date cannot be prior to the start date.
nb: Sluttdato for forbindelsen kan ikke være før startdato.

en: The report is attached as a CSV file.
nb: Rapporten er vedlagt som en CSV-fil.

en: The report is attached as a PDF file.
nb: Rapporten er vedlagt som en PDF-fil.

en: The requested Profile (gid=%1) is disabled OR it is not configured to be used for 'Profile' listings in its Settings OR there is no Profile with that ID OR you do not have permission to access this profile. Please contact the site administrator if you need assistance.
nb: Den ønskede profilen (gid=%1) er deaktivert <i>eller</i> har ikke blitt konfigurert for "profil"listing <i>eller</i> så finnes ingen profil med denne ID'en <i>eller</i> så har du ikke tillatelse til å vise denne profilen. Ta kontakt med nettstedsadministratoren dersom du trenger assistanse.

en: The requested Profile (gid=%1) is not configured to be used for 'Profile' edit and view forms in its Settings. Contact the site administrator if you need assistance.
nb: Den forespurte profilen (gid=%1) er ikke konfigurert for å brukes til redigering av profiler og vise skjemaer i dennes innstillinger. Kontakt nettstedets administrator dersom du trenger assistanse.

en: The requested online contribution page is missing a required Contribution Amount section or Membership section or Price Set. Please check with the site administrator for assistance.
nb: Den forespurte online gaveside mangler et påkrevd gavebeløp-seksjon, en medlemsskapsseksjon eller prissett. Vennligst kontakt sideadministratoren for hjelp.

en: The requested participant record does not exist (possibly the record was deleted).
nb: Den ønskede deltagerpost eksisterer ikke (kanskje posten er blitt slettet).

en: The rule '%1' has been saved.
nb: Regelen '%1' er lagret.

en: The scheduled date and time is in the past
nb: Planlagt dato og tid er i fortid

en: The selected %1 option has <strong>not been deleted</strong> because it is currently in use. Please update these contacts to use a different format before deleting this option. %2
nb: Det valgte %1 valg har <strong>ikke blitt slettet</strong> fordi det for øyeblikket er i bruk. Vennligst oppdater disse kontaktene til å bruke et annet format før du sletter dette valget. %2

en: The selected activity has been moved to the Trash. You can view and / or restore deleted activities by checking "Deleted Activities" from the Case Activities search filter (under Manage Case).<br />
nb: Den valgte aktiviteten er flyttet til papirkurven. Du kan se og/eller gjenopprette slettede aktiviteter ved å velge "Slettede aktiviteter" i Saksaktivitets-søket (under administrer sak).<br/>

en: The selected activity has been restored.<br />
nb: Den valgte aktivitet er gjenopprettet.<br />

en: The selected activity is invalid. | %count selected activities are invalid.
nb[0]: Den valgte aktiviteten er ugyldig.
nb[1]: %count valgte aktiviteter er ugyldige.

en: The selected financial account cannot be deleted because at least one Accounts Receivable type account is required (to ensure that accounting transactions are in balance).
nb: De valgte regnksapskontoer kan ikke slettes fordi minst en kontotype for kundefordringer er påkrevd (for å forsikere at kontotransaksjoner er i balanse).

en: The selected financial account cannot be disabled because at least one Accounts Receivable type account is required (to ensure that accounting transactions are in balance).
nb: Den valgte finanskontoen kan ikke bli deaktivert fordi minst en kontotype for kundefordringer er nødvendig (for å være sikker på at alle kontotransaksjoner er i balanse).

en: The site administrator needs to enter a valid 'FROM Email Address' in <a href="%1">Administer CiviCRM &raquo; Communications &raquo; FROM Email Addresses</a>. The email address used may need to be a valid mail account with your email service provider.
nb: Sideadministratoren trenger å angi en gyldig 'FRA e-postadresse' i href="%1">Administrer CiviCRM &raquo; Kommunikasjonsinnstillinger &raquo; FRA e-postadresser</a>. E-postadressen som brukes trenger å være en gyldig e-postkonto hos din e-posttilbyder.

en: The status rules provided by default may be sufficient for your organization. However, you can easily change the status names and/or adjust the rules by clicking the Edit links below. Or you can <a href='%1'>add a new status and rule</a>.
nb: Statusregler gitt som standard, kan være tilstrekkelig for din organisasjon. Likevel, du kan enkelt endre statusnavn og/eller justere reglene ved å trykke på "Rediger"-lenkene under. Eller du kan <a href='%1'>legge til en ny status og regel</a>.

en: The street number you entered for the %1 address block(s) is not in an expected format. Street numbers may include numeric digit(s) followed by other characters. You can still enter the complete street address (unparsed) by clicking "Edit Complete Street Address".
nb: Gatenummeret du skrev inn for %1 adresseblokk(ene) er ikke av forventet format. Gatenummer kan inneholde numeriske tall fulgt av andre tegn. Du kan fortsatt skrive den komplette gateadressen ved å trykke "Rediger komplett gateadresse".

en: The system administrator has disabled this feature.
nb: Systemadministratoren har deaktivert denne funksjonaliteten.

en: The test Credit Card number is %1 - this is the only credit card number that will work on the test gateway.
nb: Test-kredittkortnummeret er %1 - dette er det eneste kredittkortnummeret som vil virke på test gatewayen.

en: The test Total Amount should end in <strong>%1</strong> or <strong>%2</strong> to get a successful response (e.g. $10.%1 or $10.%2) - all other amounts will return a failed response.
nb: Test totalbeløp bør slutte med <strong>%1</strong> eller <strong>%2</strong> for å få et vellykket svar (dvs. kr100.%1 eller kr100.%2) - alle andre beløp vil returnere et mislykket svar.

en: The text for the contribute button.
nb: Teksten for 'Gi'-knappen.

en: The text for the contribute or register button.
nb: Teksten til "Gi" eller "Registrer"-knappen.

en: The text that will display in the field with the link.
nb: Teksten som vil vises i det linkede feltet.

en: The total amount of the pledge will be adjusted up or down to make up the difference. The payment schedule ( amounts / dates for future pending pledge payments ) is not changed.
nb: Totalbeløpet for lovnaden vil justeres opp eller ned for å gjøre opp for forskjellen. Betalingsplanen (beløp og datoer for fremtidige innbetalinger) er ikke endret.

en: The type of website for the contact
nb: Type nettside for kontakten

en: The updates have been saved.
nb: Oppdateringene er lagret.

en: The user account used by your web-server %1 needs to be granted write access to the following directory in order to configure the CiviCRM settings file:
nb: Brukerkontoen brukt av nettserveren din %1 trenger å få skrivetilgang til den følgende mappen for å kunne konfigurere CiviCRM-innstillingsfilen:

en: The username %1 is already taken. Please select another username.
nb: Brukernavnet %1 er allerede i bruk. Vennligst velg et annet brukernavn.

en: The value of this premium is %1. This may affect the amount of the tax deduction you can claim. Consult your tax advisor for more information.
nb: Verdien av denne premien er %1. Dette kan påvirke beløpet for skattefradrag. Rådfør deg med din skatterådgiver for mer informasjon.

en: The webserver isn't letting me identify where files are stored.
nb: Nettserveren lar meg ikke identifisere hvor filer blir lagret.

en: The wkhtmltodfPath does not exist or is not valid
nb: wkhtmltodfPath eksisterer ikke eller er ikke gyldig

en: Then create front-end links to the Participant Listing page using the Menu Manager. Select <strong>Participant Listing Page</strong> and enter <strong>%1</strong> for the Event ID.
nb: Opprett deretter front-end linker til deltakerlistesiden ved å bruke Menyhåndteringen. Velg <strong>Deltakerliste side</strong> og angi <strong>%1</strong> for arrangements-ID-en.

en: Then select and review the premiums that you want to offer on this contribution page.
nb: Deretter, velg og se i gjennom de premiene som du ønsker å tilby på denne gavesiden.

en: There are currently no %1.
nb: Det er for øyeblikket ingen %1.

en: There are currently no Custom Searches
nb: Det er for øyeblikket ingen egendefinerte søk

en: There are currently no Personal Campaign Pages.
nb: Det er for øyeblikket ingen personlige kampanjesider.

en: There are currently no Report Templates.
nb: Det er foreløpig ingen rapportmaler tilgjengelig.

en: There are currently no Saved Searches. To create a Saved search:
nb: Det er for øyeblikket ingen lagrede søk. For å opprette et lagret søk:

en: There are currently no participants registered for this event.
nb: Det er for øyeblikket ikke registrert noen deltakere til dette arrangementet.

en: There are currently no saved import or export mappings. You create saved mappings as part of an Import or Export task.
nb: Det er for øyeblikket ingen lagrede import- eller eksport-tilknytninger. Du oppretter lagrede tilknytninger som en del av import- eller eksport-jobben.

en: There are no ACLs entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
nb: Det er ikke lagt inn noen tilgangskontrollister. Du kan <a href='%1'>legge til en her</a>.

en: There are no Activities to display.
nb: Det er ingen aktiviteter å vise.

en: There are no Archived %2. You can archive %2 from <a href='%1'>Scheduled or Sent %2</a>.
nb: Det er ingen Arkiverte %2. Du kan arkivere %2 fra <a href='%1'>Planlagt eller Sendt %2</a>.

en: There are no Cases. Use <a href="%1">Find Cases</a> to expand your search.
nb: Det er ingen saker. Bruk <a href="%1">Finn saker</a> for å utvide søket ditt.

en: There are no Event Templates present. You can <a href='%1'>add one</a>.
nb: Det finnes for øyeblikket ingen arrangemenstmaler. Du kan <a href='%1'>legge til en</a>.

en: There are no Financial Account entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
nb: Det er ikke angitt noen regnskapskonto. Du kan <a href='%1'>legge til en</a>.

en: There are no Message Templates entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
nb: Finner ingen meldingsmaler. Du kan <a href='%1'>legge til</a> en slik mal.

en: There are no Option Groups entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
nb: Det er ikke fylt inn noen valggrupper. Du kan <a href='%1'>legge til en</a>.

en: There are no Payment Processors entered.
nb: Det er ikke oppgitt noen Betalingsprosessorer.

en: There are no Personal Campaign Pages which match your search criteria.
nb: Det er ingen personlige kampanjesider som stemmer med søkekriteriene dine.

en: There are no Pledges for your record.
nb: Det er ingen lovnader registrert på deg.

en: There are no Role Assignments. You can <a href='%1'>add one</a> now.
nb: Det finnes ingen rolletildelinger. Du kan <a href='%1'>legge til</a> en nå.

en: There are no SMS providers configured, or no SMS providers are set active
nb: Det er ingen SMS-tilbydere konfigurert, eller ingen SMS-tilbydere er angitt som aktive

en: There are no Scheduled or Sent %1.
nb: Det er ingen Planlagte eller Sendte %1.

en: There are no Unscheduled %1.
nb: Det er ingen Ikke-planlagte %1.

en: There are no User-driven Message Templates entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
nb: Finner ingen maler for brukergenererte meldinger. Du kan <a href='%1'>legge til</a> en slik mal.

en: There are no active Events to display.
nb: Det er ingen aktive arrangemementer å vise

en: There are no active premiums for your site. You can <a href='%1'>create and/or enable premiums here</a>.
nb: Det er ingen aktive premier for siden din. Du kan <a href='%1'>opprette og/eller aktivere premier her</a>.

en: There are no case records for this contact.
nb: Det er ingen saksposter for denne kontakten.

en: There are no cases with activities scheduled in the past two weeks. Use %1 to expand your search.
nb: Det er ingen saker med aktiviteter fastsattt i de to foregående ukene. Bruk %1 for å utvide søket.

en: There are no configured membership statuses. You cannot add this membership until your membership statuses are correctly configured
nb: Der er ingen konfigurerte medlemskapsstatuser. Du kan ikke legge til dette medlemskapet før medlemskapsstatusene er korrekt konfigurert

en: There are no contributions on record for you.
nb: Der er ikke registrert gaver fra deg.

en: There are no custom data sets for activity type "%1". To create one, <a href="%2" target="%3">click here</a>.
nb: Det er ingen tilpassede datasett for aktivitetstype "%1". For å opprette ett, <a href="%2" target="%3">klikk her</a>.

en: There are no custom membership status entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
nb: Det finnes ingen tilpasset medlemskapsstatus i systemet. Du kan <a href='%1'>legge til en her</a>.

en: There are no events scheduled for the date range. You can <a href='%1'>add one</a>.
nb: Det er ingen arrangementer planlagt for datointervallet. Du kan <a href='%1'>legge til et</a>.

en: There are no financial accounts assigned to this financial type. You can <a href='%1'>assign one</a>.
nb: Det er ingen regnskapskontoer tilknyttet denne regnskapstypen. Du kan  <a href='%1'>legge til en</a>.

en: There are no jobs configured.
nb: Det er ingen jobber konfigurert.

en: There are no live contribution records to display.
nb: Det er ingen 'live' gaveposter å vise.

en: There are no membership types entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
nb: Det finnes ingen medlemskapstyper i systemet. Du kan <a href='%1'>legge til en</a>.

en: There are no memberships on record for you.
nb: Du har ingen registrerte medlemskap.

en: There are no open cases with activities scheduled in the next two weeks. Use %1 to expand your search.
nb: Det er ingen åpne saker med planlagte aktiviteter i de neste to ukene. Bruk %1 for å udvide søket.

en: There are no open cases with activities scheduled in the next two weeks. Use <a href="%1">Find Cases</a> to expand your search.
nb: Det er ingen åpne saker med aktiviteter planlagt de to neste ukene. Bruk <a href="%1">Finn saker</a> for å utvide søket ditt.

en: There are no option values entered. You can <a href="%1">add one</a>.
nb: Det er ikke skrevet inn noen valgverdier. Du kan <a href="%1">legge til en</a>.

en: There are no premiums offered on this contribution page yet. You can <a href='%1'>add one</a>.
nb: Ingen premier tilbys på denne gavesien enda. Du kan <a href='%1'>legge til en</a>.

en: There are no public mailing list groups to display.
nb: Det er ingen offentlige postlister å vise.

en: There are no records selected for Print.
nb: Ingen oppføringer valgt for Print.

en: There are no records selected.
nb: Ingen poster er valgt.

en: There are no rules currently set.
nb: Det er ingen regler satt for øyeblikket.

en: There are no rules currently set. Use the 'Add Association Rule' form to add one.
nb: Det er for øyeblikket ikke satt noen regler. Bruk &laquo;legg til assosieringsregel&raquo;-skjemaet for å legge til.

en: There are no scheduled activities assigned to you.
nb: Det er ingen planlagte aktiviteter tilknyttet deg.

en: There are no scheduled job log entries.
nb: Det er ingen loggposter for planlagte jobber.

en: There are no survey types entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
nb: Det er ingen undersøkelsestyper lagt inn. Du kan <a href="%1'>legge til en</a>.

en: There are no tags currently assigned to this case.
nb: Det er for øyeblikket ingen tagger knyttet til denne saken.

en: There are no upcoming events.
nb: Det er ingen kommende arrangementer.

en: There are some issues that we recommend you look at before installing, however, you are still able to install the software.  Please see below for details.
nb: Det er noen problemer som vi anbefaler at du ser på før du installerer, imidlertid, så er du likevel i stand til å installere softwaren. Vennligst se under for detaljer.

en: There is a Payment Processor associated with selected Payment Processor type, hence it can not be deleted.
nb: Det er en betalingsprosessor assosiert med den valgte betalingsprosessortypen, den kan derfor ikke slettes.

en: There is a validation error with your HTML input. Your activity is a bit suspicious, hence aborting
nb: Det oppsto en HTML valideringsfeil. Det du gjør er en tanke mistenkelig, derfor avbrytes du

en: There is already an user associated with this email address. Please enter different email address.
nb: Det er allerede en bruker med denne e-postadressen. Vennligst skriv inn en annen e-postadresse.

en: There is an entry with the same label.
nb: Det finnes en notering med samme merke.

en: There is an entry with the same value.
nb: Det finnes en notering med samme verdi.

en: There is no '%1' folder.
nb: Det er ikke noe mappe '%1'.

en: There is no valid Membership Status available for selected membership dates.
nb: Det er ingen gyldige medlemskapsstatuser tilgjengelig for valgte medlemskapsdatoer.

en: There is no valid default from email address configured for the domain. You can configure here <a href='%1'>Configure From Email Address.</a>
nb: Det er ingen gyldig fra e-postadresse konfigurert for dette domenet. Du kan konfigurere dette her: &lt;a href='%1'&gt;Konfigurer fra e-postadresse&lt;/a&gt;.

en: There is only enough space left on this event for %1 participant(s).
nb: Det er bare nok plass igjen på dette arrangementet for %1 deltager(e).

en: There was an error adding the association rule. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviMember Roles Sync.
nb: Det var en feil i opprettelsen av tilknytningsregelen. Vennligst sjekk databaseinnstillingene dine og prøv igjen. Hvis du fortsetter å få denne feilmeldingen, så prøv å reinstallere 'CiviMedlem Roller Synk'.

en: There was an error deleting the association rule. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviGroup Roles Sync.
nb: Det oppsto en feil under sletting av assosieringsregelen. Kontroller innstillingene for databasen din og forsøk på nytt. Dersom du fortsetter å få denne feilmeldingen, forsøk å reinstaller CiviCRM Roles Sync.

en: There was an error deleting the association rule. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviMember Roles Sync.
nb: Det var en feil under sletting av tilknytningsregelen. Vennligst sjekk dine databaseinnstillinger og prøv igjen. Hvis du fortsetter å få denne feilmeldingen, så prøv å reinstaller CiviMedlem Roller Synk

en: There was an error in obtaining the association rule for edit. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviGroup Roles Sync.
nb: Det oppsto en feil under mottak av assosieringsregelen for redigering. Kontroller dine databaseinnstillinger og forsøk igjen. Dersom du fortsetter å motta denne feilmeldingen, forsøk å reinstallere CiviCRM Roles Sync.

en: There was an error in obtaining the association rule for edit. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviMember Roles Sync.
nb: Det var en feil i hentingen av tilknytningsregelen for redigering. Vennligst sjekk dine databaseinnstillinger og prøv igjen. Hvis du fortsetter å få denne feilmeldingen, så prøv å reinstallere 'CiviMedlem Roller Synk'.

en: There was an error in your request
nb: Det var en feil i din forespørsel

en: There was an error. CiviMember Memberships and Drupal Roles could not be synchronized.
nb: Det var en feil. CiviMedlem medlemskap og Drupal-roller kunne ikke synkroniseres.

en: There was some problem updating the billing details.
nb: Det opstod et problem under oppdatering av faktureringsdetaljene.

en: There were no contributions during the selected year.
nb: Det var ingen gaver i det valgte år.

en: These Multiple Choice Options are shared by the following custom fields: %1
nb: Disse flervalgsmulighetene er delt av følgende tilpassede felt: %1

en: These optional components give you more tools to connect with and engage your supporters.
nb: Disse valgfrie komponentene gir deg flere verktøy til å opprette forbindelser og engasjere dine støttespillere.

en: These records have been filled in with the imported data.
nb: Oppføringene ble fyllt med de importerte dataene.

en: These records have been updated with the imported data.
nb: Oppføringene ble oppdatert med de importerte dataene.

en: These records have not been imported.
nb: Disse oppføringene er ikke importert.

en: These relationships are Disabled OR have a past End Date.
nb: Disse relasjoene er deaktiverte ELLER har passert sluttdatoen.

en: These settings are used to configure properties for the CiviEvent component. Please read the %1 documentation, and make sure you understand it before modifying default values.
nb: Disse innstillingene er brukt for å konfigurere egenskaper for CiviArrangement-komponenten. Vennligst les %1 dokumentasjonen, og vær sikker på at du forstår den før du endrer på standarverdiene.

en: These settings define the CMS variables that are used with CiviCRM.
nb: Disse innstillingene definerer CMS variablene som brukes med CiviCRM.

en: They have been added to %1.
nb: De har blitt lagt til %1.

en: This CiviCRM profile field is view only.
nb: Dette CiviCRM-profilfeltet er kun for visning.

en: This Invoice ID already exists in the database.
nb: Faktura ID finnes allerede i databasen.

en: This Label already exists in the database for the selected contact type.
nb: Etiketten eksisterer allerede i databasen for denne kontakttypen.

en: This Membership is linked to a contribution. You must have 'delete in CiviContribute' permission in order to delete this record.
nb: Dette medlemskapet er knyttet til en gave. Du må ha rettigheter til å "slette i CiviGave" for å kunne slette denne registreringen.

en: This Option is already full for this event.
nb: Dette valget er allerede fylt for dette arrangementet.

en: This Title already exists in Database.
nb: Denne tittelen eksisterer allerede i databasen.

en: This Transaction ID already exists in the database. Include the account number for checks.
nb: Denne transaksjons ID finnes allerede i databasen. Inkluder konto nummeret for sjekker.

en: This account relationship already exits
nb: Denne kontorelasjonen eksisterer allerede

en: This action cannot be undone.
nb: Denne handlingen kan ikke omgjøres.

en: This address does not contain latitude/longitude information and cannot be mapped.
nb: Denne adressen inneholder ingen informasjon om lengde-/breddegrad og kan derfor ikke vises på kart.

en: This address is shared with %1 contact record(s). Modifying this address will automatically update the shared address for these contacts.
nb: Denne adressen deles med %1 kontaktoppføring(er). Dersom du endrer denne adressen vil den også oppdateres automatisk for denne/disse kontaktene.

en: This applies to weekly, monthly and yearly payments.
nb: Dette gjelder ukentlige, månedlige og årlige betalinger.

en: This campaign is active from
nb: Denne kampanjen er aktiv fra og med

en: This contact does not belong to any groups.
nb: Denne kontakten hører ikke til i noen grupper.

en: This contact does not currently belong to any groups.
nb: Denne kontakten hører for øyeblikket ikke til i noen grupper.

en: This contact has a pending or overdue pledge payment of %2 which is scheduled for %3. <a href="%1">Click here to enter a pledge payment</a>.
nb: Denne kontakten har en avventende eller forfalt avtalebetaling på %2, som er planlagt til %3. <a href="%1">Klikk her for å skrive inn en avtalebetaling</a>.

en: This contact has an address record which is shared with 1 other contact. | This contact has an address record which is shared with %count other contacts.
nb[0]: Denne kontakten har en adresseoppføring som er delt med 1 annen kontakt.
nb[1]: Denne kontakten har en adresseoppføring som er delt med %count andre kontakter.

en: This contact has an existing %1 membership at %2 with %3 status%4.
nb: Denne kontakten har et eksisterende %1 medlemskap på %2 med %3 status%4.

en: This contact has pending or overdue pledge payments. <a href="%1">Click here to view their Pledges tab</a> and verify whether this contribution should be applied as a pledge payment.
nb: Denne kontakten har avventende eller forfalte avtalebetalinger. <a href="%1">Klikk her for å vise deres avtalekategori</a> og avgjør om denne gaven skal brukes som en avtalebetaling.

en: This contact type name already exists in database. Contact type names must be unique.
nb: Databasen inneholder allerede en kontakttype med dette navnet. Navn på kontakttype må være unikt.

en: This contact(s) can not be permanently deleted because the contact record is linked to one or more live financial transactions. Deleting this contact would result in the loss of financial data.
nb: Denne kontakten(e) kan ikke bli slettet permanent, fordi kontaktposten er knyttet til en eller flere aktive finansielle transaksjoner. Sletting av denne kontakten vil medføre i tapet av data.

en: This contribution is being made thanks to the efforts of <strong>%1</strong>, who supports our campaign.
nb: Denne gaven blir gitt takket være innsatsen til <strong>%1</strong>, som støtter vår kampanje.

en: This contribution page has been configured for contribution on behalf of an organization and the selected onbehalf profile is either disabled or not found.
nb: Denne gavesiden er blitt konfigurert til gaver på vegne av en organisasjon, og den valgte på-vegne-av-profil er enten deaktivert eller finnes ikke.

en: This contribution page is configured to support separate contribution and membership payments. This %1 plugin does not currently support multiple simultaneous payments, or the option to "Execute real-time monetary transactions" is disabled. Please contact the site administrator and notify them of this error
nb: Denne gavesiden er konfigurert til å støtte separate gave- og medlemskaps-betalinger. Denne %1-pluginen støtter for øyeblikket ikke flere samtidige betalinger, eller valget om å "Utføre sanntids pengetransaksjoner" er deaktivert. Vennligst kontakt sideadministratoren og underrett dem om denne feilen

en: This contributor must have a valid email address (and must not have the "Do Not Email" flag checked).
nb: Denne giveren må ha en gyldig e-post adresse (og må ikke ha "Send ikke e-post" avkrysset).

en: This email address is included in automated contribution receipts if the contributor has selected a premium. It should be an appropriate contact mailbox for inquiries about premium fulfillment/shipping.
nb: Denne e-post-adressen er inkludert i automatiserte gavekvitteringer, hvis giveren har valgt en premie. Det bør være en passende kontakt-postkasse for forespørsler om betingelser/levering av premier.

en: This event cannot be deleted because there are participant records linked to it. If you want to delete this event, you must first find the participants linked to this event and delete them. You can use use <a href='%1'> CiviEvent >> Find Participants page </a>.
nb: Dette arrangementet kan ikke slettes siden det er deltakere lenket til det. Dersom du ønsker å slette dette arrangmentet må du først finne påmeldte deltakere og slette dem. Du kan bruke siden <a href='%1'>CiviArrangement >> Finn deltakeres sider</a>.

en: This event currently has the maximum number of participants registered (%1). However, you can still override this limit and register additional participants using this form.
nb: Dette arrangementet har for øyeblikket registrert det maksimale antall deltakere (%1). Du kan imidlertid fortsatt overstyre grensen og registrere ekstra deltagere ved å bruke dette skjemaet.

en: This event has only %1 space(s) left. If you continue and register more than %1 people (including yourself ), the whole group will be wait listed. Or, you can reduce the number of people you are registering to %1 to avoid being put on the waiting list.
nb: Dette arrangementet har bare %1 plass igjen. Hvis du fortsetter, og registrerer mer enn %1 person (inkludert deg selv), så vil hele gruppen bli satt på venteliste. Eller, du kan redusere antall personer du registrerer til %1 for å unngå å bli satt på ventelisten.

en: This event is currently full.
nb: Dette arrangmentet er for øyeblikket fulltegnet.

en: This event is currently full. However you can register now and get added to a waiting list. You will be notified if spaces become available.
nb: Dette arrangementet er fulltegnet. Du kan imidlertid registrere deg på ventelisten, og vil da få beskjed når det blir ledige plasser.

en: This event is currently full. You are registering for the waiting list. You will be notified if spaces become available.
nb: Dette arrangementet er for øyeblikket fullt. Du vil bli underrettet hvis det blir ledige plasser.

en: This event is full.
nb: Dette arrangementet er fult

en: This event registration is being made thanks to the efforts of <strong>%1</strong>, who supports our campaign.
nb: Denne arrangementsregistreringen er mulig takket være innsatsen til <strong>%1</strong>, som støtter vår kampanje.

en: This feature is not currently available.
nb: Denne funksjonen er for øyeblikket ikke tilgjengelig.

en: This feature requires PHP Version %1 or greater
nb: Denne funksjonen krever PhP versjon %1 eller nyere

en: This feature requires the 'Allow User Registration' setting to be 'Yes' in Joomla Global Configuration >> System Settings.
nb: Denne funksjonen krever at innstillingen for 'tillat brukerregistrering' er angitt til 'Ja' i Joomla Global konfigurasjon >> Systeminnstillinger.

en: This feature should NOT be enabled for production sites.
nb: Denne funksjonen bør IKKE være aktive for produksjonssteder.

en: This field is disabled when searching for Draft/Unscheduled mailings.
nb: Dette feltet er deaktivert når du søker etter utkast/ikke planlagte utsendelser

en: This field is inactive so it will not be displayed on profile form.
nb: Dette feltet er inaktivt, så det vil ikke vises i profilskjemaet.

en: This field is inactive so it will not display on edit form.
nb: Dette feltet er inaktivt, så det vil ikke vises i redigeringsskjemaet.

en: This field is required.
nb: Dette feltet er påkrevd.

en: This field is view only so it will not be displayed on profile form.
nb: Dette feltet er av typen "Kun vis", så det vil ikke vises i profilskjemaet.

en: This field is view only so it will not display on edit form.
nb: Dette feltet kan kun vises, så det vil ikke vises i redigeringsskjemaet.

en: This financial account cannot be deleted since it is being used as a header account. Please remove it from being a header account before trying to delete it again.
nb: Denne regnskapskontoen kan ikke slettes siden den brukes som en hovedkonto. Vennligst fjern den fra å være en hovedkonto, før du forsøker å slette den igjen.

en: This flag is most commonly used to mark an email address that is bouncing. If you are using the CiviMail component, emails that bounce excessively are automatically placed on hold and mailings are not sent to this address as long as it is marked hold. You can also set (or unset) this option manually - but remember that emails will not be sent to this address as long as it is marked 'On Hold'.
nb: Dette flagget brukes som regel til å markere e-post adresser som ikke fungerer. Dersom du bruker CiviMail komponentet vil e-post adresser som feiler mye automatisk bli plassert på vent, og utsendelser vil ikke bli sendt til disse adressene så lenge de er merket På vent. Du kan også markere (eller fjerne markeringen) denne innstillingen manuelt . men husk at e-post ikke vil bli sendt til denne adressen så lenge den er markert som 'På vent'.

en: This functionality cannot be enabled on multilingual installations.
nb: Denne funksjonaliteten kan ikke aktiveres i fler-språklige installasjoner.

en: This group currently has one member in it. | This group currently has %count members in it.
nb[0]: Denne gruppen har akkurat nå ett (1) medlem.
nb[1]: Denne gruppen har akkurat nå %count medlemmer.

en: This installer can only be used for the Drupal version of CiviCRM.
nb: Denne installalatøren kan bare bli brukt for Drupal-versjonen av CiviCRM.

en: This installer can only be used for the WordPress version of CiviCRM.
nb: Denne installalatøren kan bare bli brukt for WordPress-versjonen av CiviCRM.

en: This is a multilingual installation. It contains certain schema differences compared to regular installations of CiviCRM. Please <a href="%1">refer to the documentation</a> for details.
nb: Dette er en flerspråklig installasjon. Den inneholder visse skjemaforskjeller sammenlignet med en regulær installasjon av CiviCRM. Vennligst <a href="%1">les i dokumentasjonen</a> for detaljer.

en: This is a preview of this product as it will appear on your Contributions page(s).
nb: Dette er en forhåndsvisning av produktet, slik som det vil bli vist på din(e) gaveside(r).

en: This is a preview of your Personal Campaign Page in support of
nb: Dette er en forhåndsvisning av din personlige kampanjeside til støtte for

en: This is a reminder that the next payment on your pledge is due on %1.
nb: Dette er en påminnelse om at neste betaling på lovnaden din forfaller %1.

en: This is a test-drive email. No live financial transaction has occurred.
nb: Dette er en testkjøring e-post. Ingen reelle finansielle transaksjoner er forekommet.

en: This is an automated reply from an un-attended mailbox. Please send any inquiries to the contact email address listed on our web-site.
nb: Dette er et automatisk svar fra en e-postadresse som ikke betjenes. Vennligst send dine forespørsler til kontaktmailadressen listet på nettsiden vår.

en: This is case is currently assigned to %1.
nb: Denne saken er for øyeblikket tildelt til %1.

en: This is probably related to a problem in your Outbound Email Settings (Administer CiviCRM &raquo; System Settings &raquo; Outbound Email), OR the FROM email address specifically configured for your contribution page or event. Possible causes are:
nb: Dette er sannsynligvis relatert til et problem i dine innstillinger for utgående e-poster (Administrer CiviCRM &raquo; Systeminnstillinger &raquo; Utgående e-post), ELLER FRA-epostadressen spesifikt konfigurert for din gaveside eller arrangement. Mulige årsaker er:

en: This is the LIVE <strong>Certificate Path</strong> associated with your First Data account.
nb: Dette er LIVE-<strong>Sertifikatstien</strong> som er knyttet til din konto hos First Data.

en: This is the LIVE <strong>Elavon Merchant ID</strong> associated with your Elavon account.
nb: Dette er den LIVE <strong>Elavon forhandler-ID</strong> som er tilknyttet din Elavon-konto.

en: This is the LIVE <strong>Elavon SSL PIN</strong> associated with your Elavon account.
nb: Dette er den LIVE <strong>Elavon SSL PIN</strong> som er tilknyttet din Elavon-konto.

en: This is the LIVE <strong>Elavon User ID</strong> associated with your Elavon account.
nb: Dette er den LIVE <strong>Elavon bruker-ID</strong> som er tilknyttet din Elavon-konto.

en: This is the LIVE <strong>First Data Store Name</strong> associated with your First Data account (This is Certificate file number without the extension).
nb: Dette er LIVE <strong>First Data butikknavn</strong> tilknyttet din First Data konto (Dette er serifikatfilnummer uten utvidelsen).

en: This is the LIVE <strong>eWAYCustomerID</strong> associated with your eWAY account.
nb: Dette er den LIVE <strong>eWAYKunde-ID</strong> som er knyttet til din eWAY-konto.

en: This is the TEST %1 used solely for testing.
nb: Dette er TEST %1 brukt kun til testing.

en: This is the TEST <strong>Certificate Path</strong> associated with your First Data account.
nb: Dette er TEST-<strong>sertifikatstien</strong> som er knyttet til din First Data-konto.

en: This is the TEST <strong>Elavon Merchant ID</strong> associated with your Elavon account.
nb: Dette er den TEST-<strong>Elavon forhandler-ID</strong> som er knyttet til din Elavon-konto.

en: This is the TEST <strong>Elavon SSL PIN</strong> associated with your Elavon account.
nb: Dette er den TEST-<strong>Elavon SSL PIN</strong> som er knyttet til din Elavon-konto.

en: This is the TEST <strong>Elavon User ID</strong> associated with your Elavon account.
nb: Dette er den TEST-<strong>Elavon Bruker ID</strong> som er knyttet til din Elavon-konto.

en: This is the TEST <strong>First Data Store Name</strong> associated with your First Data account (This is Certificate file number without the extension).
nb: Dette er TEST-navnet på <strong>First Data butikk</strong>, som er knyttet til din First Data-konto. (Dette er sertifikatfilnummer uten utvidelsen).

en: This is the first step in creating a new online Contribution Page. You can create one or more different Contribution Pages for different purposes, audiences, campaigns, etc. Each page can have it's own introductory message, pre-configured contribution amounts, custom data collection fields, etc.
nb: Dette er første trinn i opprettelsen av en ny online gaveside. Du kan opprette en eller flere forskjellige gavesider til forskjellige formål, målgrupper, aksjoner, etc. Hver side kan ha sin egen introduksjonsmelding, forhåndsvalgte gavebeløp, tilpassede felter til datainnsamling, osv.

en: This label is displayed with the list of event fees. When using a Price Set, this label is the title for the section containing the price fields.
nb: Denne etiketten vises sammen med listen over arrangementspriser. Når du bruker et prissett, så vil denne etiketten være tittelen på seksjonen som inneholder prisfelter.

en: This mailing has been submitted.
nb: Denne utsendelsen har blitt sendt inn.

en: This mailing was generated based on search results. The search results cannot be removed.
nb: Denne utsendelsen ble laget basert på søkeresultat. Søkeresultatene kan ikke bli fjernet.

en: This may mean the loss of a substantial amount of data, and the action cannot be undone.
nb: Dette kan innebære tap av betydelige mengder data, og kan ikke gjøres om.

en: This may mean the loss of a substantial amount of data, and the action cannot be undone. Please review the extension information below before you make final decision.
nb: Dette kan bety tap av en betydelig mengde data, og handlingen kan ikke angres. Vennligst gå i gjennom informasjonen om utvidelsen nedenfor før du treffer en endelig beslutning.

en: This membership type cannot be deleted due to following reason(s):
nb: Denne medlemskapstypen kan ikke slettes på grunn av følgende:

en: This membership will be automatically renewed every %1 %2(s).
nb: Dette medlemskapet vil bli automatisk fornyet hver %1 %2.

en: This membership will be automatically renewed every %1 %2(s).
nb: Dette medlemskapet vil automatisk bli fornyet hver %1 %2(s).

en: This membership will be renewed automatically every %1 %2(s).
nb: Dette medlemskapet vil bli automatisk fornyet hver %1 %2.

en: This message is displayed on the event information and event registration pages when the event is full AND the waitlist feature is enabled.
nb: Denne meldingen vises på sidene for arrangementsinformasjon og registrering, når arrangementet er fullt OG ventelistefunksjonen er aktivert.

en: This message is displayed to the %1 at the top of the Tell a Friend form. You may include HTML tags to add formatting or links.
nb: Denne meldingen er vist %1 på toppen av 'Fortell en venn'-skjemaet. Du kan inkludere HTML-koder for å legge til formattering eller linker.

en: This message is having a invalid token - %1: %2
nb: Denne meldingen har en ugyldig plassholder - %1: %2

en: This message is missing a required token - {%1}: %2
nb: Denne meldingen mangler en påkrevd plassholder - {%1}: %2

en: This name already exists in database. Batch names must be unique.
nb: Dette navnet eksisterer allerede i databasen. Bunkenavn må være unike.

en: This operation cannot be undone.
nb: Denne handlingen kan ikke angres.

en: This option is designed to be set by the contact themselves when they don't want to receive bulk email from your organization (they set it using the opt-out action from a CiviMail mailing).   Please think before changing it, as it will override the preference they have set.
nb: Dette valget er designet til å bli angitt av kontakten selv, når de ønsker å motta massemail fra din organisasjon (de angir det ved å bruke VelgBort-handlingen i en CiviMail-e-postutsendelse). Vennligst tenk nøye over det før du endrer den, siden denne vil overskrive preferansene de selv har angitt.

en: This option is not recommended for large imports. Use the command-line geocoding script instead.
nb: Dette valget er ikke anbefalt for store importer. Bruk heller kommandolinjen for geokoding-skript.

en: This page includes a Profile with Membership fields - but the Membership Block is NOT enabled. Please notify the site administrator.
nb: Denne siden inneholder en profil med medlemsskapsfelter - men medlemsskapsblokken er ikke aktiv. Vennligst kontakt sideadministratoren.

en: This page is currently running in <strong>test-drive mode</strong>. If this is a paid event, transactions will be sent to your payment processor's test server. <strong>No live financial transactions will be submitted. However, a contact record will be created or updated and test event registration and contribution records will be saved to the database. Use obvious test contact names so you can review and delete these records as needed. </strong> Refer to your payment processor's documentation for information on values to use for test credit card number, security code, postal code, etc.
nb: Denne siden kjører for øyeblikket i <strong>test-tilstand</strong>. Hvis dette er et arrangement med betaling, så vil transaksjoner bli sendt til din betalingstilbyders testserver. <strong>Ingen reelle finansielle transaksjoner vil bli sendt inn. Imidlertid, så vil det opprettes eller oppdateres en kontaktpost og test arrangementsregistrering og gaveposter vil bli lagret til databasen. Bruk opplagte testnavn på kontakter, slik at du kan se i gjennom og slette disse postene ved behov. </strong> Les i dokumentasjonen til betalingstilbyderen din for informasjon om verdier som kan brukes for test-kredittkortnummer, sikkerhetskode, postnummer, o.l.

en: This page is currently running in <strong>test-drive mode</strong>. Transactions will be sent to your payment processor's test server. <strong>No live financial transactions will be submitted. However, a contact record will be created or updated and a test contribution record will be saved to the database. Use obvious test contact names so you can review and delete these records as needed. Test contributions are not visible on the Contributions tab, but can be viewed by searching for 'Test Contributions' in the CiviContribute search form.</strong> Refer to your payment processor's documentation for information on values to use for test credit card number, security code, postal code, etc.
nb: Denne siden kjører for øyeblikket i <strong>testkjøring-tilstand</strong>. Transaksjoner vil bli sendt til din betalingsformidlers test-server. <strong>Ingen 'live' finansielle transaksjoner vil bli sendt. Imidlertid vil det bli opprettet eller oppdatert, og en test-gavepost blir lagret i databasen. Bruk innlysende test-kontaktnavner, så du kan gå i gjennom og slette disse postene ved behov. Test-gaver er ikke synlige i gave-fanen, men kan sees ved å søke etter 'Test-gaver' i søkeskjemaet til CiviGave.</strong> Konsulter din betalingsformidlers dokumentasjon for informasjon om de verdier som trengs for numre på test-kredittkort, sikkerhetskode, postnummer, osv..

en: This page is not related to the Personal Campaign Page you have just visited. However you can still make a contribution here.
nb: Denne siden er ikke koblet til den personlige kampanjesiden du akkurat har besøkt. Imidlertid kan du fortsatt gi en gave her.

en: This page lists all case records for %1.
nb: Denne siden viser alle saksposter for %1.

en: This page lists all event registrations for %1 since inception.
nb: Denne siden viser alle arrangementsregistreringer for %1 siden starten.

en: This page lists all grants for %1 since inception.
nb: Denne siden lister alle bevilgninger for %1 fra begynnelsen.

en: This phone number is included in automated contribution receipts if the contributor has selected a premium. It should be an appropriate phone number for inquiries about premium fulfillment/shipping.
nb: Dette telefonnummeret er inkludert i automatiserte gavekvitteringer, hvis giveren har valgt en premie. Det bør være et passende telefonnummer for forespørsler om betingelser/levering av premier.

en: This price set is used by the contribution page(s) listed below. Click the contribution page title to change or remove the price set.
nb: Dette prissettet er brukt av gavesiden(e) vist nedenfor. Klikk gavesidens tittel for å endre eller fjerne prissettet.

en: This price set is used by the event(s) listed below. Click the event title to change or remove the price set.
nb: Prissettet er brukt av arrangement(ene) listet nedenfor. Klikk arrangementstittelen for å endre eller fjerne prissettet.

en: This profile does not have the map feature turned on.
nb: Denne profilen har ikke aktivert kartfunksjonen.

en: This profile is configured for contact type '%1'. It cannot be used to edit contacts of other types.
nb: Denne profilen er konfigurert for kontakttype '%1'. Den kan ikke brukes for å redigere andre typer kontakter.

en: This profile is currently used for %1.
nb: Denne profilen brukes for øyeblikket i %1.

en: This query can be against a different database, but that database has to be on the same database server and the CiviCRM database user has to have the SELECT privilege (and any other privileges required to execute the query).
nb: Søket kan være mot en annen database, men den databasen må være på samme databaseserver og CiviCRM-databasebrukeren må ha SELECT-privilegier (og alle andre privilegier påkrevd for å utføre søket).

en: This record already has the status
nb: Denne posten har allerede denne statusen

en: This record was modified by another user!
nb: Denne oppføringen ble endret av en annen bruker!

en: This recurring contribution is linked to an auto-renew membership. If you cancel it, the associated membership will no longer renew automatically. However, the current membership status will not be affected.
nb: Denne gjentagende gaven er knyttet til et auto-fornyet medlemskap. Hvis du kansellerer den, så vil ikke det tilknyttede medlemskapet lenger bli automatisk fornyet. Statusen for det nåværende medlemskapet vil imidlertid ikke bli påvirket.

en: This recurring contribution will be automatically processed every %1 %2s for a total %3 installments (including this initial contribution).
nb: Denne gjentakende gaven vil bli automatisk kjørt hver %1 %2 for en total av %3 donasjoner (inkludert denne første donasjonen).

en: This recurring contribution will be automatically processed every %1 for a total %2 installments (including this initial contribution).
nb: Denne gjentagende gave vil bli automatisk utført hver %1 og totalt %2 ganger (inkludert denne første gaven).

en: This rule set is already exist in data base.
nb: Dette regelsettet eksisterer allerede i database.

en: This scheduled job does not have any log entries.
nb: Den planlagte jobben har ingen loggposter.

en: This screen is particularly useful for managing events with Waitlisting and / or Registration Approval features enabled. In order to use these features you must first enable the related Participant Statuses (Administer &raquo; CiviEvent &raquo; Participant Statuses).
nb: Denne siden er spesielt nyttig for administrering av arrangementer med funksjonen for venteliste og / eller registreringsgodkjenning aktivert. For å kunne bruke disse funksjonene, så må du først aktivere de relaterte deltakerstatusene (Administrer &raquo; CiviArrangement &raquo; Deltagerstatuser).

en: This screen shows all the Personal Campaign Pages created in the system and allows administrator to review them and change their status.
nb: Dette skjermbilde viser alle de personlige kampanjesidene som er opprettet i systemet og tillater en administrator å gjennomgå dem og endre deres status.

en: This screen shows the current CiviCRM navigation menu for your site - viewed as a 'tree'. The top-level menu items are listed vertically. Click the triangle to the left of any top-level item ('branch') to expand it and see the menu items underneath it. Remember that some menu items shown here will not be displayed in the live menu bar which appears at the top of each CiviCRM screen. Users will only see menu items which they have permissions for, and menu items associated with disabled components will also be hidden.
nb: Dette skjermbildet viser den nåværende CiviCRM navigasjonsmeny for siden din - sett som et "tre". Menypunktene på toppnivået er listet vertikalt. Klikk på trekanten til venstre for hvert punkt på toppnivå ("gren") for å utvide den og se menypunkter under den. Husk at noen menypunkter vist her ikke vil bli vist i den "live" menylinje som vises på toppen av hver CiviCRM-skjerm. Brukere vil bare se menypunkter som de har rettigheter til, og menypunkter knyttet til deaktiverte komponenter vil også være skjult.

en: This setting forces a redirect of all online contribution / member / event and CiviCRM administrator page requests to SSL secured URLs (https).
nb: Disse innstillingene tvinger en videredirigering av alle forespørsler av online gave / medlem / arrangement og CiviCRM administratorside til SSL sikrede URL-er (https).

en: This setting is ignored if the profile is embedded in an online contribution, membership signup or event registration form. In this case a contact match always results in the transaction being linked to the matching contact.</p>
nb: Denne innstillingen ignoreres hvis profilen er innebygd i skjemaer for online gave, medlemskapspåmelding, eller arrangementsregistrering. I dette tilfelle vil en samsvarende kontakt alltid resultere i at transaksjonen blir knyttet til den samsvarende kontakten.</p>

en: This setting will verify the SSL certificates received when making secure HTTPS connections to payment processors.
nb: Denne innstillingen vil verifisere SSL-sertifikatene mottatt når det foretas sikre HTTPS-forbindelser til betalingstilbydere.

en: This should match the <a href="%1">"CiviCRM Extensions Directory"</a> ("%2").
nb: Denne bør samsvare med <a href="%1">"CiviCRM Utvidelses-mappen"</a> ("%2").

en: This table provides a summary of <strong>Grant Totals</strong>, and includes shortcuts to view the Grant details for these commonly used search periods. Click the Grant Status to see a list of Contacts for that grant status. To run your own customized searches - click <a href='%1'>Find Grants</a>. You can search by Contact Name, Amount, Grant type and a variety of other criteria.
nb: Denne tabellen gir en oppsummering av <strong>Bevilgningssummer</strong>, og inkluderer snarveier for å vise bevilgningsdetaljer for disse. Trykk på bevilgningens status for å se en liste av kontakter for den aktuelle bevilgningsstatus. For å kjøre dine egne tilpassede søk, trykk <a href='%1'>Finn bevilgninger</a>. Du kan søke på kontaktnavn, beløp, bevilgningstype og et utall andre kriterier.

en: This table provides a summary of <strong>Membership Signup and Renewal Activity</strong>, and includes shortcuts to view the details for these commonly used search criteria. To run your own customized searches - click <a href='%1'>Find Members</a>. You can search by Member Name, Membership Type, Status, and Signup Date Ranges.
nb: Denne tabellen viser en oppsummering av <strong>medlemsregistrering og fornyingsaktivitet</strong>, og inkluderer snarveier for å vise detaljene for disse ofte brukte søkekriteriene. For å kjøre dine egne tilpassede søk, trykk på <a href='%1'>Finn medlemmer</a>. Du kan søke på medlemsnavn, medlemskapstype, status og registreringsperioder.

en: This title and the description below will be displayed to users in the reports list when they click the 'Reports Listing' menu. The title should reflect the report's default criteria. EXAMPLE: Activity Report - Current Month
nb: Denne tittelen og beskrivelsen under vil bli vist til brukere i rapportlisten når de klikker "Rapport listing" menyen. Tittelen bør avspeile rapportens standardkriterie. EKSEMPEL: Aktivitetsrapport - Nåværende måned

en: This title is already associated with the selected activity type. Please specify a unique title.
nb: Denne tittelen er allerede tilknyttet den valgte aktivitetstypen. Vennligst velg en unik tittel.

en: This title is already associated with the selected campaign and activity type. Please specify a unique title.
nb: Denne tittelen er allerede tilknyttet den valgte kampanjen og aktivitetstypen. Vennligst velg en unik tittel.

en: This title is displayed to users in the Custom Search listings.
nb: Denne tittelen vises til brukere i listene med Tilpassede søk.

en: This title will be displayed at the top of the page.<br />Please use only alphanumeric, spaces, hyphens and dashes for Title.
nb: Denne tittelen vil bli vist øverst på siden. <br/>Vennligst bruk kun bokstaver, tall, mellomrom og bindestreker i tittelen

en: This title will be displayed at the top of the thank-you / transaction confirmation page.
nb: Denne overskriften vises i toppen av takke-/bekreftelses-siden.

en: This title will be displayed at the top of the thank-you page.
nb: Denne tittelen vil bli vist øverst på takkesiden.

en: This token can only be used in send mailing context (body, header, footer)..
nb: Denne plassholderen kan bare bli brukt i sammenheng med sende-utsendelse (brødtekst, topptekst, bunntekst)..

en: This username is currently available.
nb: Dette brukernavnet er for øyeblikket ledig.

en: This username is taken.
nb: Dette brukernavnet er opptatt

en: This value is selected by default when adding a new contact address.
nb: Denne verdien er valgt som standard når du legger til en ny kontaktadresse.

en: This version of CiviCRM can only be used with Drupal 6.x or 7.x. Please ensure that '%1' exists if you are running Drupal 7.0 and over.
nb: Denne versjonen av CiviCRM kan bare bli brukt med Drupal 6.x eller 7.x. Vennligst sjekk at '%1' eksisterer hvis du bruker Drupal 7.0 og over.

en: This will also remove the premium from any contribution pages that currently include it.
nb: Dette vil også fjerne premien fra enhver aksjonsside, som for øyeblikket har den inkludert.

en: This will make your CiviCRM installation a single-language one again. THIS WILL DELETE ALL DATA RELATED TO LANGUAGES OTHER THAN THE DEFAULT ONE SELECTED ABOVE (and only that language will be preserved).
nb: Dette vil gjøre at din CiviCRM-installasjon kun støtter et språk igjen. DETTE VIL SLETTE ALLE DINE DATA RELATERT TIL ANDRE SPRÅK ENN DET SOM ER STANDARD UNDER (og kun det språket vil bli tatt vare på)

en: This will refresh the duplicates list. Click OK to proceed.
nb: Dette vil oppfriske dublettlisten. Klikk OK for å fortsette.

en: This will remove the format from all Message Templates that use it. Do you want to continue?
nb: Dette vil fjerne formatet fra alle meldingsmaler som bruker det. Vil du fortsette?

en: This will run the batch merge process on the listed duplicates. The operation will run in safe mode - only records with no direct data conflicts will be merged. Click OK to proceed if you are sure you wish to run this operation.
nb: Dette vil kjøre bunkeflettingprosess på de viste dublettene. Operasjon vil kjøre i sikker tilstand - bare poster som ikke har direkte datakonflikter vil bli sammenflettet. Klikk OK for å fortsette hvis du er sikker på at du ønsker å kjøre denne operasjonen.

en: Thought you might be interested in checking out this event. I'm planning on attending.
nb: Tenkte du kunne være interessert i dette arrangementet. Jeg planlegger å delta.

en: Thought you might be interested in learning about and helping this organization. I think they do important work.
nb: Jeg tenkte du kunne være interessert i å lære om og å hjelpe denne organisasjonen. Jeg synes de gjør et viktig arbeide!

en: Thousands Separator and Decimal Delimiter can not be the same.
nb: Tusen-skilletegn og desimal-skilletegn kan ikke være det samme.

en: Thousands Separator can not be empty. You can use a space character instead.
nb: Tusenseparator kan ikke være tom. Du kan bruke et mellomromstegn i steden for.

en: Three
nb: Tre

en: Threshold
nb: Terskel

en: Thumbnail
nb: Miniatyrbilde

en: Thumbnail URL
nb: Miniatyrbilde URL

en: Tibetan Standard, Tibetan, Central
nb: Tibetansk Standard, Tibetansk Sentralt

en: Tigrinya
nb: Tegrinja

en: Time
nb: Tid

en: Time Format
nb: Tidsformat

en: Time is required for this format.
nb: Tid er påkrevd for dette formatet

en: Time limit <strong>in hours</strong> for confirming/finishing registration by participants with any of the pending statuses. Enter 0 (or leave empty) to disable this feature.
nb: Tidsgrense <strong>i timer</strong> for bekreftelse/fullføring av registrering av deltakere med noen av 'avventer'-statusene. Angi 0 (eller la stå tom) for å deaktivere denne funksjonen.

en: Timezone
nb: Tidssone

en: Tip
nb: Tips

en: Tip: Managing waitlisted participants
nb: Tips: Håndtering av deltagere på venteliste

en: Title
nb: Tittel

en: Title (link)
nb: Tittel (link)

en: Title (plain)
nb: Tittel (enkel)

en: Title - New Membership
nb: Tittel - Nytt medlem

en: Title - Renewals
nb: Tittel - Fornyelser

en: Title Text Color
nb: Titteltekst farge

en: Title and Format
nb: Tittel og format

en: Title and Settings
nb: Tittel og innstillinger

en: Title for Premiums section
nb: Tittel for premie-seksjonen

en: Title for the Honoree section (e.g. &quot;Honoree Information&quot;).
nb: Overskrift på hedersseksjonen (f.eks. &quot;Hedersinformasjon&quot;).

en: Title is a required field.
nb: Tittel er et påkrevd felt.

en: Title not Set
nb: Tittel ikke satt

en: Title of the mailing
nb: Tittel på utsendelsen

en: Title of the survey.
nb: Tittel på undersøkelsen.

en: Title to appear at the top of the Premiums section.
nb: Tittel som vises på toppen av premie-seksjonen.

en: To
nb: Til

en: To Be Paid
nb: Å betale

en: To add reports to your dashboard:
nb: For å legge rapporter til ditt skrivebord:

en: To allow users to see a listing of participants, set this field to 'Name' (list names only), 'Name and Email', or 'Name, Status and Register Date'.
nb: For å tillate brukere å se en liste over deltaker, angi dette feltet til 'Navn' (vis kun navn), 'Navn og e-post', eller 'Navn, status og registreringsdato'.

en: To be paid in
nb: Betales i

en: To cancel automatic renewal:
nb: For å kansellere auto-fornyelse:

en: To cleanup both, add <em>%1</em>
nb: For å rydde begge, legg til <em>%1</em>

en: To complete and confirm your signature, please follow the activation instructions sent to the email address you provided.
nb: For å fullføre og bekrefte signaturen din, vennligst følg aktiviseringsinstruksene som er sendt til den e-post-adressen du oppgav.

en: To disable Contribution Amounts section you need to first disable Separate Membership Payment option from Membership Settings.
nb: For å deaktivere gavebeløp-seksjonen må du først deaktivere "Separat medlemskapsbetaling"-valgmuligheten fra medlemskapsinnstillingene.

en: To display a stack trace listing at the top of a page, add <em>%1</em>
nb: For å vise en stakk sporingsliste på toppen av siden, legg til <em>%1</em>

en: To empty template cache (civicrm/templates_c folder), add <em>%1</em>
nb: For å tømme mal-'cache' (civicrm/templates_c folder), legg til <em>%1</em>

en: To enable event participation approval the following statuses must be enabled:
nb: For å aktivere godkjenning av deltakelse må du aktivere følgende statuser:

en: To enable event waitlist management the following statuses must be enabled:
nb: For å aktivere venteliste-håndtering for arrangementer, så må følgende statuser aktiveres:

en: To filter on Staff Member or Relationship, please also select Staff Member and Relationship from the list of fields.
nb: For å filtrere på stabsmedlem og relasjon, vennligst også velg stabsmedlem og relasjon fra feltlisten.

en: To find out more about this event, go to:
nb: For å finne ut mer om dette arrangemenet, gå til:

en: To include a dashlet report drag it from the "Available Dashlets" block to one of the two columns (use the right column for a better fit).
nb: For å inkludere en rapport som et skrivebordselement dra den fra blokken "Tilgjengelige skrivebordselementer" til en av kolonnene (bruk den høyre kolonne for best tilpasning).

en: To make a contribution, go to:
nb: For å gi en gave, gå til:

en: To remove temporary upload files (civicrm/upload folder), add <em>%1</em>
nb: For å fjerne midlertidige opplastede filer (civicrm/upload folder), legg til <em>%1</em>

en: To send a Mass SMS, you must have a valid group of recipients - either at least one group that's a Mailing List
nb: For å sende masse-SMS, så må du ha en gyldig gruppe av mottagere - i det minste en gruppe som er en utsendelsesliste

en: To the user
nb: Til brukeren

en: To view totals please select all of activity id, date and duration.
nb: For å vise totaler, vennlisgt velg alle aktivitets-id, dato og varighet.

en: To:
nb: Til:

en: Token
nb: Symbol

en: Tonga (Tonga Islands)
nb: Tonga (Tonga-øyene)

en: Top Donors Report
nb: Rapport over største givere

en: Top Margin
nb: Toppmarg

en: Top Padding
nb: Topp utfylling

en: Total Amount
nb: Totalbeløp

en: Total Amount (Contributions)
nb: Totalbeløp (Gaver)

en: Total Amount (Soft Credits)
nb: Totalbeløp (myke kreditter)

en: Total Amount Contributed
nb: Totalbeløp gitt

en: Total Amount Paid
nb: Totalt beløp betalt

en: Total Amount should be a positive number
nb: Totalt antall må være et positivt tall

en: Total Clicks on a particular link
nb: Totale klikk på spesifikk lenke

en: Total Committed
nb: Totalt forpliktet

en: Total Contributions
nb: Antall gaver

en: Total Donors
nb: Total antall givere

en: Total Members
nb: Totalt antall medlemmer

en: Total No Pledges
nb: Totalt antall lovnader

en: Total Number of Cases
nb: Totalt antall saker

en: Total Number of Countries
nb: Totalt antall land

en: Total Opens
nb: Totale åpninger

en: Total Paid
nb: Totalt betalt

en: Total Participant(s) added to event: %1.
nb: Totalt ant. deltakere lagt til arrangementet: %1.

en: Total Participants
nb: Antall deltakere

en: Total Participants : %1
nb: Totalt antall deltagere: %1

en: Total Payments Made
nb: Totalte betalinger foretatt

en: Total Pledge Amount
nb: Totalt lovt beløp

en: Total Pledge Amount should be greater than zero.
nb: Totalt lovt beløp må være større enn null.

en: Total Pledged
nb: Totalt lovet

en: Total Pledges
nb: Totale lovnader

en: Total Price
nb: Total pris

en: Total Primary Contact(s)
nb: Totalt primære kontakter

en: Total Received
nb: Totalt mottatt

en: Total Recipients:
nb: Totalt mottakere:

en: Total Reserve
nb: Totalt reservert

en: Total Row(s)
nb: Totalt antall rader

en: Total Rows
nb: Totale rader

en: Total Selected Activities: %1
nb: Antall valgte aktiviteter: %1

en: Total Soft Credit Amount
nb: Totalbeløp myk kreditt

en: Total Tracked Opens
nb: Totalt sporede åpninger

en: Total Unique Clicks
nb: Totalt unike klikk

en: Total amount entered
nb: Total sum angitt

en: Total amount expected
nb: Totalt forventet sum

en: Total amount you would like to raise for this campaign.
nb: Totalt beløp som du ønsker å samle inn i denne kampanjen.

en: Total for amounts entered below does not match the expected batch total.
nb: Det samlede beløp angitt nedenfor matcher ikke den forventede bunke-total.

en: Total number of payments to be made. Set this to 0 if this is an open-ended commitment i.e. no set end date.
nb: Det samlede antall betalinger som skal foretas. Angi dette til 0 hvis dette er en tidsubestemt forpliktelse, dvs. ingen angitt sluttdato.

en: Total number of rows imported successfully.
nb: Totalt antall rader hvor importen var vellykket.

en: Total number of rows in the imported data.
nb: Totalt antall rader i den importerte dataen.

en: Total reserved contacts should be a positive number
nb: Totalt reserverte kontakter må være et positivt tall

en: Total reserved per interviewer
nb: Totalt reserverte per intervjuer

en: Total rows (activity records) in uploaded file.
nb: Totale rader (aktivitetsposter) i opplastede fil.

en: Total rows (contribution records) in uploaded file.
nb: Totalt antall rekker (gaveposter) i opplastede fil.

en: Total rows (membership records) in uploaded file.
nb: Totalt antall rader (medlemskapsoppføringer) i opplastet fil.

en: Total rows (participant records) in uploaded file.
nb: Antall rader (deltakerposter) i opplastet fil.

en: Total rows to be imported.
nb: Totale rader som skal importeres.

en: Totals (all types)
nb: Totalt (alle typer)

en: Totals Only
nb: Kun totaler

en: Touched Activity
nb: Berørt aktivitet

en: Touched Contact
nb: Berørt kontakt

en: Track Mailing?
nb: Spor utsending?

en: Track Opens
nb: Spor åpninger

en: Track Opens?
nb: Spor åpninger?

en: Track Replies
nb: Spor svar

en: Track URLs?
nb: Spor URL-er?

en: Track replies using VERP in Reply-To header
nb: Spor svar med bruk av VERP i Svar-til-topptekst

en: Trackable Opens
nb: Sporbare åpninger

en: Trackable Replies
nb: Sporbare svar

en: Trackable URLs
nb: Sporbare URL-er

en: Trackable Url
nb: Sporbar URL

en: Transaction #
nb: Transaksjon #

en: Transaction Date
nb: Transaksjonsdato

en: Transaction Fee
nb: Transaksjonsgebyr

en: Transaction ID
nb: Transaksjons-ID

en: Transaction ID already exists in Database.
nb: Denne transaksjons-ID finnes allerede i databasen.

en: Transaction ID's must be unique. Include the account number for checks.
nb: Transaksjons ID må være unik. Inkluder kontonummeret for sjekker.

en: Transactions
nb: Transaksjoner

en: Trxn ID
nb: Transaksjons-ID

en: Try a different spelling or use fewer letters.
nb: Forsøk en annen stavemåte eller bruk færre bokstaver.

en: Turkish
nb: Tyrkisk

en: Turkmen
nb: Turkmens

en: Two
nb: To

en: Type of Data
nb: Type data

en: UF Group Created Date
nb: UF-gruppe opprettelsesdato

en: URL Click-through tracking
nb: URL Gjennomklikking sporing

en: URL for Winner Criteria
nb: URL for vinnterkriterium

en: URL for this Page
nb: URL for denne siden

en: URL is not set for this payment processor
nb: URL er ikke satt for denne betalingsprosessoren

en: URL of the location for uploaded image files.
nb: URL til plassering av opplastede bildefiler.

en: URL to Logo Image
nb: URL til logobilde

en: URLs used to access CiviCRM resources (CSS files, Javascript files, images, etc.). Enable secure URLs.
nb: URLer som brukes for å få tilgang til CiviCRM ressurser (CSS filer, Javascript filer, bilder, osv.). Aktiver sikre URLer.

en: USPS Address Lookup Failed with HTTP status code: %1
nb: USPS adresseoppslag feilet med HTTP statuskode: %1

en: Uighur, Uyghur
nb: Uigurisk

en: Ukrainian
nb: Ukrainsk

en: Un-subscribe Confirmation
nb: Bekreftelse på avmelding av abonnemet

en: Unable to create InnoDB tables. MySQL InnoDB support is required for CiviCRM but is either not available or not enabled in this MySQL database server.
nb: Ute av stand til å opprette InnoDB-tabeller. MySQL InnoDB-støtte er påkrevd for CiviCRM men er enten ikke tilgjengelig eller aktivert på denne MySQL databaseserveren.

en: Unable to create temporary tables. This MySQL user is missing the CREATE TEMPORARY TABLES privilege.
nb: Ute av stand til å opprette midlertidige tabeller. Denne MySQL-brukeren mangler privilegiet CREATE TEMPORARY TABLES.

en: Unable to create triggers. This MySQL user is missing the CREATE TRIGGERS  privilege.
nb: Ute av stand til å opprette triggere. Denne MySQL-brukeren mangler privilegiet CREATE TRIGGERS.

en: Unable to delete the '%1' Price Field Option - it is currently in use by one or more active events  or contribution pages or contributions.
nb: Kunne ikke slette '%1' prisfeltvalget - det er for øyeblikket i bruk av et eller flere aktive arrangementer eller gavesider eller gaver.

en: Unable to deliver to destintation mail server
nb: Ute av stand til å levere til destinasjonens mailserver

en: Unable to disable the '%1' price set - it is currently in use by one or more active events, contribution pages or contributions.
nb: Kunne ikke deaktivere prissettet '%1' - det brukes for øyeblikket av ett eller flere aktive arrangement, bidragssider eller bidrag.

en: Unable to extract the extension to %1.
nb: Klarte ikke å pakke ut utvidelsen til %1.

en: Unable to extract the extension.
nb: Kunne ikke pakke ut utvidelsen.

en: Unable to extract the extension: %1 cannot be cleared
nb: Klarte ikke å pakke ut utvidelsen: %1 kunne ikke bli ryddet

en: Unable to extract the extension: bad directory structure
nb: Klarte ikke å pakke ut utvidelsen: dårlig mappestruktur

en: Unable to file on case.
nb: Kan ikke arkivere sak

en: Unable to load configuration file for the referenced case type: '%1' %2.
nb: Kunne ikke lese inn konfigurasjonsfilen for den angitte sakstype: '%1' %2.

en: Unable to lock tables. This MySQL user is missing the LOCK TABLES privilege.
nb: Ute av stand til å låse tabeller. Denne MySQL-bruker mangler privilegiet LOCK TABLES.

en: Unable to reach destination mail server
nb: Ute av stand til å nå destinasjonens mailserver

en: Unable to remove directory %1
nb: Kunne ikke fjerne mappe %1

en: Unable to remove file %1
nb: Kunne ikke fjerne filen %1

en: Unable to resolve recipient domain
nb: Ute av stand til å løse mottagers domene

en: Unbalanced transactions may be created if you delete the account of type: %1.
nb: Ubalanserte transaksjoner kan bli opprettet hvis du sletter kontoen av type: %1.

en: Uncheck this box if you are using this contribution page for free membership signup ONLY, or to solicit in-kind / non-monetary donations such as furniture, equipment.. etc.
nb: Fjern valget for dette feltet, hvis du KUN bruker denne gavesiden for  påmelding av gratis medlemskap, eller til å be om naturaliagaver / ikke-monetære gaver, slik som møbler, utstyr .. o.l.

en: Unhold Email
nb: Send e-post

en: Uninstall
nb: Avinstallér

en: Uninstall "%1"?
nb: Avinstaller "%1"?

en: Uninstall Error
nb: Avinstallasjonsfeil

en: Uninstall Extension
nb: Avinstaller utvidelse

en: Unique Click-throughs
nb: Unike gjennomklikkinger

en: Unique ID (OpenID)
nb: Unik ID (OpenID)

en: Unique Invoice ID from system
nb: Unik faktura-ID fra systemet

en: Unique Opens
nb: Unike åpninger

en: Unique Replies
nb: Unike svar

en: Unique Tracked Opens
nb: Unike sporede åpninger

en: Unique Transaction ID
nb: Unik transaksjons-ID

en: Unique Transaction ID from Payment Processor / Bank etc
nb: Unik transaksjons-ID fra betalingsprosessor, bank e.l.

en: Unique internal reference ID for this contribution.
nb: Unike interne referanse-id for denne gaven.

en: Unique payment ID for this transaction. The Payment Processor's transaction ID will be automatically stored here on online contributions.
nb: Unik betalings-id for denne transaksjonen. Betalingsformidlerens transaksjons-ID vil automatisk bli lagret her ved online gaver.

en: Unit Price
nb: Enhetspris

en: Unit of Measure
nb: Måleenhet

en: Unit price.
nb: Enhetspris.

en: Units
nb: Enheter

en: Unknown bounce type: Could not parse bounce email
nb: Ukjent avvisningstype: Kunne ikke analysere avviste e-poster

en: Unknown error
nb: Ukjent feil

en: Unlimited
nb: Ubegrenset

en: Unmatched Soft Credit Rows (skipped)
nb: Rader med "myk kreditt" som ikke stemmer overens (hoppet over)

en: Unopened/Hidden
nb: Uåpnet/skjult

en: Unreachable
nb: Kunne ikke nås

en: Unrecognized payment hook (%1) in %2::%3
nb: Kjente ikke igjen betalings-"hook" (%1) i %2::%3

en: Unrecognized upgrade action
nb: Ikke-gjenkjent oppgraderingshandling

en: Unsafe Permission Settings
nb: Usikker rettighet innstillinger

en: Unsubscribe
nb: Avmeld

en: Unsubscribe Message
nb: Avmeldingsbeskjed

en: Unsubscribe Requests
nb: Avmeldingsforespørsler

en: Unsubscribe via email
nb: Avmeld via e-post

en: Unsubscribe via web page
nb: Meld av via nettside

en: Unsubscribed
nb: Avmeldt (abonnement)

en: Unsubscribed Groups
nb: Inaktive grupper

en: Unsubscribes
nb: Avmeldte

en: Unsubscription Groups
nb: Avmeldingsgrupper

en: Unsupported action
nb: Ustøttet handling

en: Up To %1 Donation
nb: Opp til %1 gave

en: Upcoming Events
nb: Kommende arrangementer

en: Update
nb: Oppdater

en: Update "%1"
nb: Oppdater "%1"

en: Update Activities
nb: Oppdater aktiviteter

en: Update Activity
nb: Oppdater aktivitet

en: Update Campaign
nb: Oppdater kampanje

en: Update Contact Information
nb: Oppdater kontaktinformasjon

en: Update Contact(s)
nb: Oppdater kontakt(er)

en: Update Contacts
nb: Oppdater kontakter

en: Update Contribution(s)
nb: Oppdater gave(r)

en: Update Contributions
nb: Oppdater gaver

en: Update Grants
nb: Oppdater bevilgninger

en: Update Greetings and Addressees
nb: Oppdater hilsner og adressebærer

en: Update Members(s)
nb: Oppdater medlem(mer)

en: Update Memberships
nb: Oppdater medlemskap

en: Update Page Format (this will affect all templates that use this format)
nb: Oppdater sideformat (dette vil påvirke alle maler som bruker dette formatet)

en: Update Participant Statuses
nb: Oppdaterer deltakerstatuser

en: Update Participant(s)
nb: Oppdater deltaker(e)

en: Update Petition
nb: Oppdater opprop

en: Update Recurring Contribution
nb: Oppdater gjentagende gave

en: Update Recurring Contribution Billing Details
nb: Oppdater gjentagende gave - betalingsdetaljer

en: Update Response
nb: Oppdater svar

en: Update Responses for All
nb: Oppdater svar fra alle

en: Update Smart Group
nb: Oppdater smart-gruppe

en: Update Success
nb: Oppdatering vellykket

en: Update Survey
nb: Oppdater undersøkelse

en: Update Template
nb: Oppdater mal

en: Update existing Membership
nb: Oppdater eksisterende medlemskap

en: Update existing contributions
nb: Oppdater eksisterende gaver

en: Update field values for each Activities as needed. Click <strong>Update Activities</strong> below to save all your changes. To set a field to the same value for ALL rows, enter that value for the first Activity and then click the <strong>Copy icon</strong> (next to the column title).
nb: Oppdater feltverdier for hver aktivitet etter behov. Trykk <strong>Oppdater aktiviteter</strong> under for å lagre alle dine endringer. For å sette felt til samme verdi for <i>alle</i> rader, skriv inn verdien for den første aktiviteten og trykk så på <strong>Kopier</strong> (ved siden av kolonnetittelen).

en: Update field values for each contact as needed. Click <strong>Update Contacts</strong> below to save all your changes. To set a field to the same value for ALL rows, enter that value for the first contact and then click the <strong>Copy icon</strong> (next to the column title).
nb: Oppdater feltverdier for hver kontakt etter behov. Klikk <strong>Oppdater kontakter</strong> nedenfor for å lagre alle endringene dine. For å sette et felt til samme verdu for ALLE rader, skriv inn verdien til den første kontakten, og klikk deretter <strong>Kopier ikon</strong> (ved siden av kolonneoverskriften).

en: Update field values for each contribution as needed. Click <strong>Update Contributions</strong> below to save all your changes. To set a field to the same value for ALL rows, enter that value for the first contribution and then click the <strong>Copy icon</strong> (next to the column title).
nb: Oppdater feltverdier for hver gave etter behov. Klikk <strong>Oppdater gaver</strong> nedenfor for å lagre alle endringene dine. For å gi et felt samme verdi i ALLE rekker, angi verdien for den første gaven og klikk deretter <strong>Kopi-ikonet</strong> (ved siden av kolonne-tittelen).

en: Update field values for each member as needed. Click <strong>Update Memberships</strong> below to save all your changes. To set a field to the same value for ALL rows, enter that value for the first member and then click the <strong>Copy icon</strong> (next to the column title).
nb: Oppdater feltverdier for alle medlemmer etter behov. Trykk <strong>Oppdater medlemskap</strong> under for å lagre alle dine endringer. For å sette et felt til samme verdi for ALLE rader, skriv inn den ønskede verdien for det første medlemmet og trykk så på <strong>Kopier ikonet</a> (ved siden av kolonnetittelen).

en: Update grants
nb: Oppdater bevilgninger

en: Update multiple memberships
nb: Oppdater flere medlemskap

en: Update receipt dates for these contributions
nb: Oppdater kvitteringsdatoer for disse gavene

en: Update thank-you dates for these contributions
nb: Oppdater takkedatoer for disse gavene

en: Update the matching contact
nb: Oppdater matchende kontakt

en: Update this field mapping
nb: Oppdater feltkobling

en: Update your personal contact information
nb: Oppdater din personlige informasjon

en: Updated
nb: Oppdatert

en: Updated Grant(s): %1 (Total Selected: %2)
nb: Oppdatert bevilgning(er): %1 (Totalt valgt: %2)

en: Updated Mailing
nb: Oppdatert utsending

en: Updated contact
nb: Oppdatert kontakt

en: Updated personal campaign page
nb: Oppdatert personlig kampanjeside

en: Updates Saved
nb: Oppdateringer lagret

en: Updates pending event participant statuses based on time
nb: Oppdaterer avventende arrangementsdeltakeres statuser basert på tid

en: Updates pledge records and sends out reminders
nb: Oppdaterer lovnadsposter og send ut påminnelser

en: Updating
nb: Oppdaterer

en: Upgrade CiviCRM from v %1 To v %2
nb: Oppgrader CiviCRM gra v %1 til v %2

en: Upgrade CiviCRM to Version %1
nb: Oppgrader CiviCRM til versjon %1

en: Upgrade Now
nb: Oppgrader nå

en: Upgrade failed to redirect
nb: Oppgradering mislykkes med å videredirigere

en: Upload CSV File
nb: Last op CSV fil

en: Upload Content
nb: Last opp innhold

en: Upload Data
nb: Last opp data

en: Upload TEXT Message
nb: laste opp TEKST-beskjed

en: Upload a photo or icon that you want to be displayed when viewing this contact.
nb: Last opp et foto eller ikon som du vil skal vises når denne kontakten vises.

en: Upload from my computer
nb: Last opp fra min datamaskin

en: Upload or Compose On-screen
nb: Last opp eller skriv rett på skjermen

en: Urgent
nb: Haster

en: Url
nb: Nettadresse

en: Url Tracking
nb: URL-sporing

en: Url already exists in Database.
nb: URL finnes allerede i databasen.

en: Usage
nb: Bruk

en: Use %1 for state/province abbreviation or %2 for state province name.
nb: Bruk %1 for fylke, forkortet, eller %2 for fullt navn på fylke.

en: Use %1 unless otherwise advised by eWAY.
nb: Brk %1 hvis ikke annet er tilrådet av eWAY.

en: Use 'Exact Match' if you don't want partial matches to be replaced OR you are replacing a complete phrase (e.g. replace 'Create Printable Letters (PDF)' with  'Write Letters').
nb: Bruk "Nøyaktig treff" hvis du ikke vil at delvise treff skal erstattes ELLER at du erstatter en hel setning (f.eks. erstatte "Opprett utskriftsbrev (PDF)" med "Skriv ut brev")

en: Use 'https://www.myvirtualmerchant.com/VirtualMerchant/processxml.do' unless otherwise advised by Elavon..
nb: Bruk 'https://www.myvirtualmerchant.com/VirtualMerchant/processxml.do' hvis ikke annet er tilrådet av Elavon.

en: Use (create mode)
nb: Bruk (opprettingsmodus)

en: Use <a href='%1'>Find</a> or <a href='%2'>Advanced Search</a> form to enter search criteria
nb: Bruk skjemaene til <a href='%1'>Finn</a> eller <a href='%2'>Avansert søk</a> for å skrive inn søkekriterier

en: Use <strong>&#37;</strong> wildcard(s) for partial matches. EXAMPLE: Enter 'Volunteer&#37;' as your Activity Type to match any activity whose type is 'Volunteer' + any other words (e.g. Volunteer for Open House).
nb: Bruk <strong>&#37;</strong> jokertegn for delvise treff. EKSEMPEL: Skriv inn 'Frivillig&#37;' som din aktivitetstype for å finne aktiviteter av typen 'Frivillig' + andre ord (f.eks. Frivillig for åpent hus).

en: Use <strong>Find Groups</strong> to search by group name, type and visibility.
nb: Bruk <strong>Finn grupper</strong> for å søke etter gruppenavn, type og synlighet.

en: Use Address Elements
nb: Bruk  adresseelementer

en: Use Complete Address
nb: Bruk fullstendig adresse

en: Use Custom Field Sets to add logically related fields for a specific type of CiviCRM record (e.g. contact records, contribution records, etc.).
nb: Bruk tilpassede feltsett for å legge til logisk beslektede felt for en spesifikk type CiviCRM-poster (f.eks. kontaktposter, gaveposter, o.l.)

en: Use DedupeRule
nb: Bruk duplikatjamføringsregel

en: Use Event Types to categorize your events. Event feeds can be filtered by Event Type and participant searches can use Event Type as a criteria.
nb: Bruk arrangementstyper for å kategorisere arrangementene dine. Arrangements-feeds kan filtreres etter arrangementstype, og deltaker-søk kan bruke arrangementstyper smo søkekriterie.

en: Use Groups to organize contacts (e.g. these contacts are part of our 'Steering Committee').
nb: Bruk Grupper til å organisere kontakter (f.eks. disse kontaktene er medlemmer av 'Styret').

en: Use Groups to organize contacts (e.g. these contacts are part of our 'Steering Committee'). You can also create 'smart' groups based on contact characteristics (e.g. this group consists of all people in our database who live in a specific locality).
nb: Bruk Grupper til å organisere kontakter (f.eks. disse kontaktene er med i 'Styret'). Du kan også opprette 'smart' grupper basert på kontakt-egenskaper (f.eks. denne gruppen består av alle kontakter i vår database som bor på ett bestemt sted).

en: Use Groups to organize contacts (e.g. these contacts are part of our 'Steering Committee'). You can also create <strong>smart groups</strong> based on contact characteristics (e.g. this group consists of all people in our database who live in a specific locality).
nb: Bruk Grupper til å organisere kontakter (f.eks. disse kontaktene er med i 'Styret'). Du kan også opprette <strong>smart grupper</strong> basert på kontakt-egenskaper (f.eks. denne gruppen består av alle kontakter i vår databaser som bor på ett bestemt sted).

en: Use Location
nb: Bruk sted

en: Use Rule
nb: Bruk regel

en: Use Saved Field Mapping
nb: Bruk lagrede felttilknygninger

en: Use Street Address
nb: Bruk gateadresse

en: Use Template
nb: Bruk mal

en: Use a confirmation page?
nb: Bruk bekreftelsesside?

en: Use a token in the Subject when you are sending mail to a number of recipients and want to include their name and / or other values from their contact record automatically in the subject line.
nb: Bruk en plassholder i emnefeltet når du sender e-post til flere mottakere, og ønsker å inkludere navnet deres og/eller andre verdier fra kontaktposten deres automatisk i emnefeltet.

en: Use another contact's address
nb: Bruk en annens kontaktadresse

en: Use default image
nb: Bruk standardbilde

en: Use existing location
nb: Bruk eksisterende sted

en: Use existing result set
nb: Bruk eksisterende resultatsett

en: Use following steps if you need to control View and/or Edit permissions for specific contact groups, specific profiles or specific custom data fields.
nb: Bruk følgende trinn hvis du trenger å kontrollere 'Se' og 'Rediger' rettigheter for spesifikke kontaktgrupper, spesifikke profiler eller spesifikke tilpassede datafelter.

en: Use for Bulk Mail
nb: Bruk til masseutsendelser

en: Use the %1 token for state/province abbreviation or %2 for full state/province name.
nb: Bruk %1 plassholderen for stat/region-forkortelser eller %2 for hele stat/region-navnet.

en: Use the 'Add Association Rule' form to add new rules.
nb: Bruk skjemaet "legg til assosieringsregel" for å legge til nye regler.

en: Use the 'Add Association Rule' form to add one.
nb: Bruk "Legg til assosieringsregel"-skjemaet for å legge til.

en: Use the <a %1>Configuration Checklist</a> to review and configure settings for your new site
nb: Bruk <a %1>Konfigurasjonssjekklisten</a> for å se igjennom og kofigurere innstillinger for din nye side

en: Use the form below to configure a Widget Title (with optional logo), your contribute button text, a short description of this fund-raising campaign, and a link to your organizations home page (for folks who want to learn more). You can also modify the default color-scheme by expanding the 'Edit Widget Colors' section of the form.
nb: Benytt skjemaet under til å konfigurere en tittel til et småprogram (med valgfri logo), tekst til din Gi-knapp, en kort beskrivelse av denne innsamlingsaksjonen, og en link til din organisasjons hjemmeside (for personer som ønsker å vite mer). Du kan også tilpasse standard-fargeskjemaet ved å udvide seksjonen 'Rediger småprogram-farger' i skjemaet.

en: Use the greeting/address options to determine how you would like the contact's salutation and name displayed for different communication methods. When you send an email or export a list of records to a .csv file for mail merging, the greeting and addressee fields will reflect your preferences.
nb: Bruk hilsen- eller adresse-valg for å bestemme om du vil at kontaktens hilsen og navn vises for de forskjellige kommunikasjonsmetodene. Når du sender en e-post, eller eksporterer en liste av poster til en .csv-fil for e-postfletting, så vil hilsen og adressebærerfelt reflektere dine innstillinger.

en: Use the links below to configure or modify the global settings for CiviCRM for this site. Refer to the %1 for details on settings and options.
nb: Bruk lenkene nedenfor til å konfigurere eller endre globale innstillinger for CiviCRM på dette nettstedet. Sjekk ut %1 for mer informasjon om innstillinger og alternativer.

en: Use the table below to enter descriptive labels and amounts for up to ten discounted event fees for each discount set. <strong>Don't forget to click 'Save' when you are finished.</strong>
nb: Bruk tabellen nedenfor til å skrive inn beskrivende etiketter og beløp for opp til ti rabatterte arrangementspriser for hvert rabattsett. <strong>Ikke glem å klikke 'Lagre' når du har fullført.</strong>

en: Use the table below to enter descriptive labels and amounts for up to ten event fee levels. These will be presented as a list of radio button options. Both the label and dollar amount will be displayed. You can also configure one or more sets of discounted fees by checking "Discounts by Signup Date" below.
nb: Bruk tabellen under for å angi beskrivende etiketter og beløp for opp til ti nivåer av arrangementspriser. Disse vil bli presentert som en liste av radioknappvalg. Både etiketten og kronebeløpet vil bli vist. Du kan også konfigurere et eller flere sett av rabatterte priser ved å velge "Rabatter etter påmeldingsdato" under.

en: Use the table below to enter up to ten fixed contribution amounts. These will be presented as a list of radio button options. Both the label and dollar amount will be displayed.
nb: Bruk tabellen nedenfor til å skrive inn opp til ti låste gavebeløp. Disse vil bli presentert som en valgliste. Både etikett og beløp vil bl vist.

en: Use this Search form to find contacts. Mark the contacts you want to add to this group. Then click 'Add Contacts to %1'.
nb: Bruk dette søkeskjemaet til å finne kontakter. Velg de kontaktene du ønsker å legge til denne gruppen. Klikk deretter 'Legg til kontakter til %1'.

en: Use this checklist to review and complete configuration tasks for your site. You will be redirected back to this checklist after saving each setting. Settings which you have not yet reviewed will be <span class="status-overdue">displayed in red</span>. After you have visited a page, the links will <span class="status-pending">display in green</span>  (although you may still need to revisit the page to complete or update the settings). You can access this page again from the <a href="%1">Administer CiviCRM</a> menu at any time.
nb: Bruk denne sjekklisten for å se gjennom og fullføre konfigurasjonsoppgaver for nettstedet ditt. Du vil bli sendt tilbake til denne sjekklisten etter at du har lagret hver enkelt innstilling. Innstillinger som ikke ha blitt gått gjennom vil bli <span class="status-overdue">vist i rødt</span>. Etter at du har besøkt en side vil lenkene bli <span class="status-pending">vist i grønt</span>  (selv om du fortsatt vil måtte besøke siden for å fullføre eller oppdatere innstillingene). Du kan komme tilbake til denne siden via menyvalget <a href="%1">Administrer CiviCRM</a> når som helst.

en: Use this field to configure Membership Types where memberships are automatically granted to related contacts. Examples:
nb: Bruk dette feltet for å konfigurere medlemskapstyper der medlemskap er automatisk gitt til relaterte kontakter. Eksempler:

en: Use this field to indicate the organization that owns this account.
nb: Bruk dette feltet for å indikere hvilken organisasjon som eier denne kontoen.

en: Use this field to store a unique identifier. This is generally used to link contacts with records in a related or legacy application. When migrating data from another system, import the unique contact identifier from the old system to this field. You can then use it to match imported contributions and other transactional data to the corresponding contact record.
nb: Bruk dette feltet til å lagre en unik identifikator. Dette brukes som regel til å knytte kontakter mot oppføringer i en annen applikasjon. Når du migrerer data fra et annet system importerer du den unike identifikatoren (som f.eks medlemsnummer) til dette feltet. Du kan deretter bruke det til å matche importerte gaver og andre transaksjonsdate til den samsvarende kontaktoppføringen.

en: Use this form to Add new Survey. You can create a new Activity type, specific to this Survey or select an existing activity type for this Survey.
nb: Bruk dette skjemaet for å legge til en ny undersøkelse. Du kan oprrette en ny aktivitetstype spesielt for denne undersøkelsen, eller du kan velge en allerede eksisterende aktivitetstype for denne undersøkelsen.

en: Use this form to add or edit re-usable message templates.
nb: Bruk dette skjemaet til å legge til eller redigere meldingsmaler.

en: Use this form to configure the location and optional contact information for the event. This information will be displayed on the Event Information page. It will also be included in online registration pages and confirmation emails if these features are enabled.
nb: Bruk dette skjemaet til å konfigurere stedet og eventuell kontaktinformasjon for arrangementet. Denne informasjonen vil bli vist på siden for arrangementsinformasjon. Den vil også bli inkludert i sider for online registrering og e-postbekreftelser, hvis disse funksjonene er aktivert.

en: Use this form to edit the title and group-level help for a set of Price fields.
nb: Bruk dette skjemaet for å rediger tittelen og hjelpeteksten for å angi et sett av prisfelter.

en: Use this form to enable and configure a Membership Signup and Renewal section for this Online Contribution Page. If you're not using this page for membership signup, leave the <strong>Enabled</strong> box un-checked..
nb: Bruk dette skjemaet for å aktivere og konfigurere en medlemsregistrerings- og -fornyingsseksjon for denne gavesiden. Dersom du ikke benytter denne siden for medlemsregistrering, la avkrysningsboksen stå umerket.

en: Use this form to enable and configure a Membership Signup and Renewal section for this Online Contribution Page. If you're not using this page for membership signup, leave the Enabled box un-checked.
nb: Bruk dette skjemaet for å aktivere og konfigurere en seksjon for medlemskapspåmelding og fornyelse for denne online gavesiden. Hvis du ikke bruker denne siden til medlemskapspåmeldinger, så la boksen 'Aktivert' stå umarkert.

en: Use this form to find Grant(s) by Contact name, Grant Status, Grant Type, Total Amount , etc .
nb: Bruk dette skjemaet for å finne bevilgning(er) etter kontaktnavn, bevilgningsstatus, bevilgningstype, totalt beløp osv.

en: Use this form to select a premium to be offered on this Online Contribution Page.
nb: Bruk dette skjemaet for å velge en premie til å bli tilbudt på denne online gaveside.

en: Use this form to set the title, the type of record the fields will be used for, and set-level help. You will then be able to add any number of fields to the set.
nb: Bruk dette skjemaet til å angi tittelen, type post feltet vil bli brukt for, og angi nivå hjelp. Du vil deretter kunne legge til et ubegrenset antall felter til settet.

en: Use this form to submit Membership Record on behalf of %1. <strong>A %2 transaction will be submitted</strong> using the selected payment processor.
nb: Bruk dette skjemaet for å registrere en medlemskapsoppføring på vegne av %1. <strong>En %2 transaksjon vil bli startet</strong> vha den valgte betalingsprosessoren.

en: Use this form to submit an event registration on behalf of %1. <strong>A %2 transaction will be submitted</strong> using the selected payment processor.
nb: Bruk dette skjemaet for å sende inn en arrangementsregistrering på vegne av %1. <strong>En %2 transaksjon vil bli sendt inn</strong> ved bruk av den valgte betalingstilbyderen.

en: Use this form to update the credit card and billing name and address used for this recurring contribution.
nb: Bruk dette skjemaet til å oppdatere kreditkort, samt faktura-navn og adresse, som brukes for denne gjentagende gaven.

en: Use this screen to configure formats for date display and date input fields. Defaults are provided for standard United States formats. Settings use standard POSIX specifiers. Available specifiers and the values produced will vary based on your operating system and locale.
nb: Bruk dette skjermbildet til å konfigurere formater for datovisning og datoinputfelter. Standard er standard USA-formater. Innstillinger bruker standard POSIX specifiers. Tilgjengelige specifiers og verdiene produsert vil variere basert på ditt operativsystem og lokalitet.

en: Use this search
nb: Bruk dette søket

en: Use this section to enter and update all premiums that you want to offer on any of your Online Contribution pages. Then you can assign one or more premiums to a specific Contribution page from <a href='%1'>Configure Online Contribution Pages</a> <strong>&raquo; Configure &raquo; Premiums</strong>.
nb: Bruk denne seksjonen til å skrive inn og oppdatere alle premiene som du ønsker å tilby på hvilken som helst av dine online gavesider. Du kan deretter knytte en eller flere premier til en spesifikk gaveside fra <a href='%1'>Konfigurer online gavesider</a> <strong>&raquo; Konfigurer &raquo; Premier</strong>.

en: Use tokens when you are sending mail or generating PDF letters for a number of recipients, and want to include their name and / or other values from their contact record automatically within your message.
nb: Bruk plassholdere når du sender utsendelser eller genererer PDF-brev for et antall mottagere, og du ønsker å inkludere navnet deres og / eller andre verdier fra kontaktpostene deres automatisk i meldingen din.

en: Use tokens when you are sending mail to a number of recipients, and want to include their name and / or other values from their contact record automatically within your message.
nb: Bruk plassholdere når du sender e-post til flere mottakere, og ønsker å inkludere navnet deres og/eller andre verdier fra kontaktposten deres automatisk i meldingen din.

en: Use tokens when you are sending sms to a number of recipients, and want to include their name and / or other values from their contact record automatically within your message.
nb: Bruk plassholdere når du sender sms til et antall mottagere, og ønsker å inkludere navnet deres og / eller andre verdier fra kontaktposten deres automatisk i meldingen din.

en: Used For
nb: Brukes til

en: Used For?
nb: Brukes til?

en: User Dashboard Options
nb: Bruker skrivebordvalg

en: User ID
nb: Bruker ID

en: User Name
nb: Brukernavn

en: User Name Label
nb: Brukernavn etikett

en: User Record
nb: Bruker oppføring

en: User account is no longer active
nb: Brukerkonto er ikke lenger aktiv

en: User and User Admin Only
nb: Kun bruker og brukeradministrator

en: User inbox is full
nb: Brukerinnboks er full

en: User-defined Profile
nb: Bruker-definert profil

en: User-defined Profiles
nb: Bruker-definerte profiler

en: User-driven Messages
nb: Bruker-genererte meldinger

en: Username
nb: Brukernavn

en: Username is not set for this payment processor
nb: Brukernavn er ikke satt for denne betalings-tjenesten

en: Username to use when polling (for IMAP and POP3).
nb: Brukernavn som brukes ved henting (for IMAP og POP3).

en: Users and Permissions
nb: Brukere og rettigheter

en: Users will no longer be able to select this value when adding or editing Participant Status.
nb: Brukere vil ikke lenger kunne velge denne verdien når de legger til eller redigerer deltakerstatus.

en: Users will no longer be able to select this value when adding or editing contact locations.
nb: Brukere vil ikke lenger kunne velge denne verdien når de legger til eller redigerer kontaktsteder.

en: Users will no longer be able to select this value when adding or editing relationships between contacts.
nb: Brukere vil ikke lenger kunne velge denne verdien når de legger til eller redigerer relasjoner mellom kontakter.

en: Users will no longer be able to select this value when adding or editing transaction pages.
nb: Brukere vil ikke lenger kunne velge denne verdien når de legger til eller redigerer transaksjonssider

en: Users with 'administer reserved reports' permission can mark a report instance as reserved, which prevents other users from accessing or modifying Report Criteria and Report Settings. This is particularly useful for report instances whose criteria affect the data available on non-report screens. For example, the display columns configured for the  Contact Logging Summary affect the columns shown under each contact's Change Log tab.
nb: Brukere med 'administrer reserverte rapporter'-rettigheter kan merke et rapporteksemplar som reservert, noe som forhindrer andre brukere fra å få tilgang til eller å tilpasse rapportkriterier og rapportinnstillinger. Dette er spesielt nyttig for rapporteksemplarer hvor kriteriene påvirker dataen tilgjengelig på ikke-rapport-sider. For eksempel, visningskolonnene som er konfigurert for kontaktloggingsoppsumeringen påvirker kolonnene vist under hver kontakts fane for endringslogg.

en: Users with appropriate permissions can add this report to their dashboard.
nb: Brukere med passende rettigheter kan legge denne rapporten til skrivebordet sitt.

en: Usually the last 3-4 digits in the signature area on the back of the card.
nb: Vanligvis de siste 3-4 sifrene i signaturområdet på baksiden av kortet.

en: Uzbek
nb: Usbekisk

en: Valid Rows
nb: Gyldige rader

en: Validate & Process the Batch
nb: Valider & prosesser bunken

en: Value
nb: Verdi

en: Value for filters 'This Year' and 'Other Years' can not be same.
nb: Verdi for filtrene 'Dette året' og 'Andre år' kan ikke være like.

en: Value must be an integer.
nb: Verdien må være et heltall.

en: Value should be a positive number
nb: Verdi må være et positivt tall

en: Verify SSL Certs
nb: Verifiser SSL-sertifikater

en: Verifying the SSL certificate helps confirm that CiviCRM is securely communicating directly to payment processors.
nb: Verifisering av SSL-sertifikatet hjelper med å bekrefte at CiviCRM har en sikker kommunikasjon direkte til betalingstilbydere.

en: Version %1
nb: Versjon %1

en: Version information found to be missing in database. You will need to determine the correct version corresponding to your current database state.
nb: Versjonsinformasjon mangler i databasen. Du må bestemme hvilken versjon som korresponderer med din nåværende databasestatus.

en: Version information missing in civicrm codebase.
nb: Versjonsinformasjon mangler i kodebasen.

en: Version information missing in civicrm database.
nb: Versjonsinformasjon mangler i databasen.

en: Vertical Spacing
nb: Vertikalt mellomrom

en: Via Email
nb: Via epost

en: Via Web
nb: Via web

en: Vietnamese
nb: Vietnamesisk

en: View
nb: Vis

en: View / Edit Multiple Choice Options
nb: Se / rediger flervalgsmulighetene

en: View Activity
nb: Vis aktivitet

en: View Activity Record
nb: Vis aktivitetslogg

en: View All Reports
nb: Vis alle rapporter

en: View Case
nb: Vis sak

en: View Change Log
nb: Vis endringslogg

en: View Comment
nb: Vis kommentar

en: View Contact
nb: Vis kontakt

en: View Contact Dashboard
nb: Vis kontrollpanel

en: View Contact Details
nb: Vis kontaktdetaljer

en: View Contact Record
nb: Vis kontaktpost

en: View Contact Summary for this Contact
nb: Vis oppsummering for denne kontakten

en: View Contact Summary for this Contact.
nb: Vis oppsummering for denne kontakten.

en: View Contact details for this contact.
nb: Vis detaljer for denne kontakten.

en: View Contribution
nb: Se gave

en: View Contribution Details for this Contact.
nb: Vis gavedetaljer for denne kontakten.

en: View Contribution details for this contact
nb: Vis gavedetaljer for denne kontakten

en: View Contribution from
nb: Vis bidrag fra

en: View Default
nb: Vis standard

en: View Details of Case.
nb: Vis detaljer til sak

en: View Details of this Contribution.
nb: Vis detaljer for denne gaven.

en: View Event Income Details for this Event
nb: Vis inntektsdetaljer for dette arrangementet

en: View Event Income For this Event
nb: Vis inntekter for dette arrangementet

en: View Event Income details for this Event.
nb: Vis inntektsdetaljer for dette arrangementet.

en: View Event Participants For this Event
nb: Vis deltakere for dette arrangementet

en: View Grant
nb: Vis bevilgninger

en: View Log (all jobs)
nb: Vis logg (alle jobber)

en: View Mailing
nb: Vis utsendelse

en: View Mailing Report
nb: Vis forsendelsesrapport

en: View Membership
nb: Vis medlemskap

en: View Membership Detail for this Contact.
nb: Vis medlemskapsdetaljer for denne kontakten.

en: View Membership for
nb: Vis medlemskap for

en: View Multiple Choice Option
nb: Se valg for flervalg

en: View Note
nb: Vis notat

en: View Only
nb: Kun vis

en: View Only cannot be selected if this field is to be included on the registration form
nb: &laquo;Kun vis&raquo; kan ikke velges dersom feltet skal inkluderes i registreringsskjemaet

en: View Only?
nb: Kun vis?

en: View Option
nb: Se valg

en: View Page
nb: Se side

en: View Participant
nb: Vis deltaker

en: View Participant Record
nb: Vis deltagerregistrering

en: View Participant Record for this Contact.
nb: Vis deltakerposter for denne kontakten.

en: View Participation
nb: Vis deltakelse

en: View Payment
nb: Se betaling

en: View Pledge
nb: Se lovnad

en: View Pledge Details for this contact
nb: Vis lovnadsdetaljer for denne kontakten.

en: View Pledge by
nb: Vis lovnad etter

en: View Price Option
nb: Vis pris alternativ

en: View Price Options
nb: Se prisvalg

en: View Primary
nb: Vis primær

en: View Primary member record
nb: Vis primærmedlemsoppføring

en: View Profile Details
nb: Vis profil detaljer

en: View Recurring Payment
nb: Vis gjentagende betaling

en: View Relationship
nb: Vis forbindelse(r)

en: View Relationship Type
nb: Vis relasjonstype

en: View Selected Contacts
nb: Vis valgte kontakter

en: View Survey Report
nb: Se undersøkelsesrapport

en: View System Default Message Template
nb: Vis systemets standardmal for meldinger

en: View Website Profile
nb: Vis nettsted Profil

en: View activity
nb: Vis aktivitet

en: View all events for this contact
nb: Vis alle arrangementer for denne kontakten

en: View all existing and / or expired memberships for this contact
nb: Vis alle eksisterende og / eller utgåtte medlemskap for denne kontakten

en: View all grants
nb: Se alle bevilgninger

en: View all memberships for this contact
nb: Vis alle medlemskap for denne kontakten

en: View and Edit Custom Fields
nb: Vis og rediger egendefinerte felt

en: View and Edit Fields
nb: Vis og rediger felt

en: View and Edit Options
nb: Vis og rediger valg

en: View and Edit Price Fields
nb: Se og rediger prisfelter

en: View and edit all cases (for visible contacts)
nb: Vis og rediger alle saker (for synlige kontakter)

en: View and edit only those cases managed by this user
nb: Vis og rediger kun de sakene som saksbehandles av denne brukeren

en: View as pdf
nb: Vis som PDF

en: View campaign page
nb: Vis aksjonsside

en: View complete event information.
nb: Vis fullstendig arrangementsinformasjon

en: View complete message
nb: Vis hele meldingen

en: View contact
nb: Vis kontakt

en: View contact record
nb: Vis kontaktpost

en: View contact summary for this househould
nb: Vis kontaktoppsummering for denne husstanden

en: View contact summary for this organization.
nb: Vis kontaktoppsummering for denne organisasjonen.

en: View contribution details for this individual
nb: Vis gavedetaljer for dette individet

en: View contributions for this Country.
nb: Vis gaver for dette landet.

en: View current revision
nb: Vis nåværende revisjon

en: View details for this update
nb: Vis detaljer for denne oppdateringen

en: View displays CiviCRM Activities
nb: Vis CiviCRM aktiviteter

en: View displays CiviCRM Contacts, of people, organizations, etc.
nb: Visning viser CiviCRM-kontakter, av folk, organisasjoner, etc.

en: View displays CiviCRM Contributions, with relation to contacts.
nb: Vis CiviCRM gaver, i relasjon til kontakter.

en: View displays CiviCRM Events
nb: Vis CiviCRM arrangementer

en: View displays CiviCRM Mailing Results.
nb: Viser oversikt over CiviCRM utsendelsesresultater.

en: View displays CiviCRM Memberships, with connection to contacts.
nb: Se oversikt over CiviCRM Medlemskap, med forbindelse til kontakter.

en: View displays CiviCRM Participants, often in conjunction with Event Filters
nb: Vis CiviCRM deltakere, ofte sortert med arrangementfiltre

en: View displays CiviCRM Relationships, with connection to contacts.
nb: Se oversikter over CiviCRM relasjoner, med forbindelse til kontakter.

en: View event info page
nb: Vis arrangementsinfo siden

en: View issues and report bugs.
nb: Se problemer og rapporter feil.

en: View memberships
nb: se medlemskap

en: View online event information pages
nb: vis online arrangementsinformasjonssider

en: View or Edit Fields for this Profile
nb: Vis eller rediger felt for denne profilen

en: View or Edit Financial Accounts
nb: Se eller rediger regnskapskontoer

en: View page
nb: Se side

en: View pledges
nb: Se lovnader

en: View primary member contact summary
nb: Vis primærmedlem kontaktoppsummering

en: View related contribution
nb: Vis relaterte gaver

en: View repeatDetails for this state.
nb: Vis gjentaDetaljer for denne staten/fylket.

en: View reports
nb: Se rapporter

en: View sql used in CiviReports
nb: Vis SQL brukt i CiviRapport

en: View the Event Information page as it will be displayed to site visitors.
nb: Vis arrangementsinformasjonssiden som vil vises til sidebesøkende.

en: View the system default for this workflow message template
nb: Vis systemets standardverdier for denne arbeidsflyt meldingsmalen

en: View this contribution.
nb: Vis denne gaven.

en: View this revision of the activity record.
nb: Vis denne revisjonen av aktivitetsposten.

en: View, Edit and Delete ANY CONTACT in the CiviCRM database; Create and edit relationships, tags and other info about the contacts
nb: Se, rediger og slett ENHVER KONTAKT i CiviCRM-databasen; opprett og rediger relasjoner, tagger og annen info om kontaktene

en: View/Add Transactions to Batch
nb: Se/Legg til transaksjoner til bunke

en: View/Edit Drupal User Account
nb: Vis/Rediger Drupal brukerkonto

en: Viewed contact
nb: Vist kontakt

en: Viewing Contacts
nb: Vise kontakter

en: Viewing Smart Groups
nb: Viser smarte grupper

en: Viewing and Editing Contacts
nb: Visning og redigering av kontakter

en: Views integration settings
nb: Viser integrasjonsinnstillinger

en: Visibility
nb: Synlighet

en: Visible
nb: Synlig

en: Voicemail
nb: Telefonsvar

en: Volunteer
nb: Frivillig

en: Volunteer for
nb: Frivillig for

en: Volunteer is
nb: Frivillig er

en: Volunteer relationship.
nb: Frivillig-relasjon.

en: Vote
nb: Stem

en: Vote Cancelled.
nb: Stemme er annullert.

en: Vote Recorded.
nb: Stemme er registrert.

en: Voted?
nb: Har stemt?

en: Voter Reservation is full for this survey.
nb: Stemmereservasjon er full for denne undersøkelsen.

en: WARNING - Disabling an option which has been assigned to existing records will result in that option being cleared when the record is edited.
nb: ADVARSEL - Deaktivering av et valg som er blitt tilknyttet til en eksisterende post, vil resultere i at det valget blir ryddet når posten endres.

en: WARNING - This action sets the CiviCRM recurring contribution status to Cancelled, but does NOT send a cancellation request to the payment processor. You will need to ensure that this recurring payment (subscription) is cancelled by the payment processor.
nb: ADVARSEL - Denne handlingen stiller statusen for CiviCRM gjentagende gave til "Kansellert", men sender IKKE en kanselleringsanmodning til betalingstilbyderen. Du trenger å forsikre deg om at denne gjentagende betaling (abonnement) er kansellert av betalingstilbyderen.

en: WARNING: Are you sure you want to delete mapping '<b>%1</b>'?
nb: ADVARSEL: Er du sikker på at du ønsker å slette tilordningen '<b>%1</b>'?

en: WARNING: Are you sure you want to delete the attached file?
nb: ADVARSEL: Er du sikker på at du vil slette den vedlagte filen?

en: WARNING: Delete will remove this permission from the specified ACL Role.
nb: ADVARSEL: Dersom du sletter, vil denne tillatelsen fjernes fra tilgangskontrollrollen.

en: WARNING: Deleting this Participant Status will remove all of its settings.
nb: ADVARSEL: Dersom du sletter denne deltakerstatusen vil du også fjerne alle dens innstillinger.

en: WARNING: Deleting this Scheduled Job will cause some important site functionality to stop working.
nb: ADVARSEL: Sletting av denne planlagte jobben vil føre til at noen viktigte sidefunksjoner slutter å virke.

en: WARNING: Deleting this batch will result in the loss of all data entered for the batch.
nb: ADVARSEL: Sletting av denne bunken vil resultere i tapet av all data angitt for denne bunken.

en: WARNING: Deleting this contribution will result in the loss of the associated financial transactions (if any).
nb: ADVARSEL: Sletting av denne gaven vil resultere i tap av de tilknyttede finansielle transaksjoner (hvis noen).

en: WARNING: Deleting this custom field option will result in the loss of all related data.
nb: ADVARSEL: Sletting av dette tilpassede feltvalget vil resultere i tapet av all relatert data.

en: WARNING: Deleting this custom field set will result in the loss of all '%1' data.
nb: ADVARSEL: Sletting av dette tilpassede feltet vil resultere i tapet av all '%1' data.

en: WARNING: Deleting this custom field will result in the loss of all '%1' data. Any Profile form and listings field(s) linked with '%1' will also be deleted.
nb: ADVARSEL: Dersom du sletter dette egendefinert feltet vi ldet resultere i tap av alle '%1' data. Et hvert profilskjema og listefelt lenket mot '%1' vil også bli slettet.

en: WARNING: Deleting this option gruop will result in the loss of all records which use the option.
nb: ADVARSEL: Sletting av denne valggruppen vil resultere i tap av alle poster som bruker denne valggruppen.

en: WARNING: Deleting this option will remove this ACL Role Assignment.
nb: ADVARSEL: Dersom du sletter dette profilfeltet, vil denne ACL rolletilordningen fjernes.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all %1 related records which use the option.
nb: ADVARSEL: Sletting av dette valget vil resultere i tap av alle %1 relaterte poster som bruker dette valget.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all Relationship records of this type.
nb: ADVARSEL: Sletting av dette valget vil medføre tap av alle relasjonsposter av denne typen.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all Report related records which use the option. This may mean the loss of a substantial amount of data, and the action cannot be undone. Do you want to continue?
nb: ADVARSEL: Dersom du sletter denne valgmuligheten, vil alle rapportrelaterte oppføringer som bruker dette valget slettes. Dette kan bety tap av en betydelig mengde data, og handlingen kan ikke gjøres om. Er du sikker på at du vil fortsette?

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all data.
nb: ADVARSEL: Sletting av dette valget vil resultere i tapet av all data.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all location type records which use the option.
nb: ADVARSEL: Sletting av dette valget vil resultere i tap av alle stedstypeposter som bruker dette valget.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all membership records of this type.
nb: ADVARSEL: Sletting av dette alternativet vil resultere i tap av alle medlemskapsoppføringer av denne typen.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of mail settings data.
nb: ADVARSEL: Dersom du sletter denne innstillingen kan de bety at data om e-post innstillinger går tapt.

en: WARNING: Deleting this pledge will also delete any related pledge payments.
nb: ADVARSEL: Sletting av denne lovnaden vil også slette alle relaterte innbetalinger.

en: WARNING: Deleting this price field will result in the loss of all '%1' data.
nb: ADVARSEL: Sletting av dette prisfeltet vil resultere i tapet av all '%1' data.

en: WARNING: Deleting this price set will result in the loss of all '%1' data.
nb: ADVARSEL: Sletting av dette prissettet vil resultere i tapet av all '%1' data.

en: WARNING: Deleting this profile field will remove it from Profile forms and listings. If this field is used in any 'stand-alone' Profile forms, you will need to update those forms to remove this field.
nb: ADVARSEL: Dersom du sletter dette profilfeltet vil det også bli fjernet fra profilskjemaer og lister. Dersom dette feltet er brukt i noen 'stand-alone' profil-skjemaer må du oppdatere disse skjemaene og fjerne dette feltet.

en: WARNING: Deleting this registration will result in the loss of related payment records (if any).
nb: ADVARSEL: Dersom du sletter denne registreringen vil også alle relaterte betalingsoppføringer gå tapt.

en: WARNING: Do NOT use spaces in the Location Name.
nb: ADVARSEL: IKKE bruk mellomrom i stedsnavnet.

en: WARNING: If you cancel the recurring contribution associated with this membership, the membership will no longer be renewed automatically. However, the current membership status will not be affected.
nb: ADVARSEL: Hvis du kansellerer gjentagende gaver knyttet til dette medlemsskapet, så vil ikke medlemsskapet lenger automatisk bli fornyet. Den nåværende medlemsskapsstatusen vil imidlertid ikke bli påvirket.

en: WARNING: If you delete this option, contributors will not be able to use this credit card type on your Online Contribution pages.
nb: ADVARSEL: Hvis du sletter denne valgmuligheten, vil givere ikke være i stand til å bruke denne kredittkorttypen på dine online gavesider.

en: WARNING: Many option groups are used programatically and values should be added or modified with caution.
nb: ADVARSEL: Mange valggrupper brukes i programmeringen og verdier bør legges til endres med forsiktighet.

en: WARNING: The duplicate contact record WILL BE DELETED after the merge is complete.
nb: ADVARSEL: Den dubliserte kontakten VIL BLI SLETTET etter at flettingen er fullført.

en: WARNING: Uninstalling this extension might result in the loss of all records which use the extension.
nb: ADVARSEL: Når du avinstallerer denne utvidelsen kan det resultere i tap al alle oppføringer som bruker denne utvidelsen.

en: WARNING: You are about to delete the Label Format titled <strong>%1</strong>.
nb: ADVARSEL: Du er i ferd med å slette etikett formatet med navn <strong>%1</strong>.

en: WARNING: You are about to delete the PDF Page Format titled <strong>%1</strong>.
nb: ADVARSEL: Du er i ferd med å slette PDF Sideformatet med navn <strong>%1</strong>.

en: WARNING: You are about to delete the Reminder titled <strong>%1</strong>.
nb: ADVARSEL: Du holder på å slette påminnelsen <strong>%1</strong>.

en: WARNING: You cannot delete a financial type if it is currently used by any Contributions, Contribution Pages or Membership Types. Consider disabling this option instead.
nb: ADVARSEL: Du kan ikke slette en regnskapstype hvis den for øyeblikket brukes av noen gaver, gavesider, eller medlemskapstyper. Vurder å deaktivere dette valget istedenfor.

en: WYSIWYG Editor
nb: WYSIWYG (Hva du ser er hva du får) - redigeringsverktøy

en: Wait List Confirmation
nb: Venteliste-bekreftelse

en: Waiting
nb: Venter

en: Waiting Review
nb: Avventer gjennomgang

en: Waitlist Enabled
nb: Venteliste aktivert

en: Waitlist Message
nb: Venteliste melding

en: Waitlist Text
nb: Venteliste tekst

en: Waitlisting Statuses
nb: Venteliste statuser

en: Walk / Phone List Report
nb: Gå- / ringe-liste rapport

en: WalkList
nb: Gå-liste

en: Walloon
nb: Wallonsk

en: Warning
nb: Advarsel

en: Warning:
nb: Advarsel:

en: Warning: Deleting this event template will also delete associated Event Registration Page and Event Fee configurations.
nb: ADVARSEL: Sletting av denne arrangementsmalen vil også slette tilknyttede arrangementsregistreringssider og konfigurasjoner for arrangementspris.

en: Warning: Deleting this event will also delete associated Event Registration Page and Event Fee configurations.
nb: ADVARSEL: Sletting av dette arrangementet vil også slette tilknyttede arrangementsregistreringssider og konfigurasjoner for arrangementspris.

en: Warning: Update Greeting job enabled
nb: Advarsel: Oppdater hilsen-jobb aktivert

en: Warning: You will not be able to reopen or change the batch after it is exported. Are you sure you want to export?
nb: Advarsel: Du vil ikke lenger kunne gjenåpne eller endre bunken etter at den er eksportert. Er du sikker på at du ønsker å eksportere?

en: We are not able to install the software. Please <a href="#requirements">see below</a> for details.
nb: Vi er ikke i stand til å installer softwaren. Vennligst <a href="#requirements">se under</a> for detaljer.

en: We can't determine how much memory you have allocated. Install only if you're sure you've allocated at least %1 MB.
nb: Vi kan ikke bestemme hvor mye minne du har tildelt. Installer bare hvis du er sikker at du har tildelt minimum %1 MB.

en: We can't load the requested web page due to an incomplete link. This can be caused by using your browser's Back button or by using an incomplete or invalid link.
nb: Vi kan ikke finne nettsiden du søkte etter, på grunn av en feil i linken. Dette kan skyldes bruk av nettleserens "Tilbake"-knapp eller bruk av en ikke kompett eller ugyldig link.

en: We could not extract the mail body from this bounce message.
nb: Vi kunne ikke trekke ut hovedteksten i e-posten fra denne avvist-meldingen.

en: We could not find a contact id.
nb: Kunne ikke finne kontakt-ID.

en: We could not found respondent for this survey to release.
nb: Vi fant ingen respondenter til denne undersøkelsen, som kunne frigis.

en: We could not geocode the destination address.
nb: Vi kunne ikke geokode adressen

en: We could not move the uploaded file %1 to the upload directory %2. Please verify that the 'Temporary Files' setting points to a valid path which is writable by your web server.
nb: Kunne ikke flytte opplastet fil %1 til katalogen for opplastede filer, %2. Vennligst verifiser at &laquo;midlertidige filer&raquo; peker til en gyldig filbane, og at nettserveren kan skrive til denne.

en: We encountered an error when attempting to create the database. Please check your MySQL server permissions and the database name and try again.
nb: Vi støtte på en feil når vi forsøkte å opprette databasen. Vennligst sjekk MySQL-serverrettighetene og databasenavn og forsøk på nytt.

en: We had a problem processing your subscription request for %1. You have tried to subscribe to a private group and/or we encountered a database error. Please contact the site administrator.
nb: Vi hadde et problem med å behandle din påmeldingsforespørsel for %1. Du har forsøkt å melde deg på en privat gruppe og/eller vi støtte på en databasefeil. Vennligst kontakt sideadministratoren.

en: We have integrated KCFinder with CKEditor and TinyMCE. This allows a user to upload images. All uploaded images are public.
nb: Vi har integrert KCFinder med CKEditor og TinyMCE. Det gir en bruker mulighet til å laste opp bilder. Alle opplastede bilder er offentlige.

en: We recommend that you save a copy of the your customized Text and HTML message content to a text file before reverting so you can combine your changes with the system default messages as needed.
nb: Vi anbefaler at du lagrer en kopi av din tilpassede tekst- og HTML-melding til en tekstfil før du tilbakestiller, slik at du kan kombinere endringene dine med systemets standardmeldinger etter behov.

en: We were unable to process your payment at this time. Please try again later.
nb: Vi var ikke i stand til å behandle betalingen din på dette tidspunkt. Vennligst prøv igjen senere.

en: We will record your initial pledge payment when we receive it from you. You will be able to modify or cancel future pledge payments at any time by logging in to your account or contacting us at %1.
nb: Vi vil registrere din første avtalte betaling når vi mottar den fra deg. Du vil når som helst ha muligheten til å endre eller annullere fremtidige avtalte betalinger ved å logge deg inn på din konto eller kontakte oss på %1.

en: We will send you a payment reminder %1 days prior to each scheduled payment date. The reminder will include a link to a page where you can make your payment online.
nb: Vi vil sende deg en betalingspåminnelse %1 dag før hver planlagte betalingsdato. Påminnelsen vil inneholde en link til en side, hvor du kan foreta din betaling online.

en: Web Service URL
nb: Web-tjeneste URL

en: Web service user ID.
nb: Web service bruker ID.

en: Webserver config
nb: Nettserver-konfigurasjon

en: Website
nb: Nettsted

en: Website Profile
nb: Nettsted profil

en: Website Type
nb: Nettstedstype

en: Website URL
nb: Nettstedets adresse

en: Week %week
nb: Uke %week

en: Weight
nb: Vekt

en: Weight Threshold to Consider Contacts 'Matching':
nb: Grenseverdi for å vurdere kontaktjamføring:

en: Weight controls the order in which PDF Page Formats are displayed <br />in selection lists. Enter a positive or negative integer. Lower numbers <br />are displayed ahead of higher numbers.
nb: Vekt kontroller rekkefølgen PDF-sideformater vises  <br />i valglister. Skriv inn et positivt eller negativt heltall. Lavere tall  <br />vises før høyere tall.

en: Weight controls the order in which custom field sets are presented when there are more than one. Enter a positive or negative integer - lower numbers are displayed ahead of higher numbers.
nb: Vekt kontrollere rekkefølgen som tilpassede feltsett blir presentert når de er mer enn en. Skriv inn et positivt eller negativt heltall - lavere tall vises før høyere tall.

en: Weight controls the order in which fields are displayed in a group. Enter a positive or negative integer - lower numbers are displayed ahead of higher numbers.
nb: Vekt kontrollerer rekkefølgen som felt vises i en gruppe. Skriv inn et positivt eller negativt heltall - lavere tall vises før høyere tall.

en: Weight controls the order in which profiles are presented when more than one profile is included in User Registration or My Account screens. Enter a positive or negative integer - lower numbers are displayed ahead of higher numbers.
nb: Vekt kontrollerer rekkefølgen som profiler vises i, når mer enn en profil er inkludert i skjermene for brukerregistrering eller 'Min konto'. Angi et positivt eller negativt heltall - lavere tall vises før høyere tall.

en: Weight controls the order that premiums are displayed on the Contribution Page.
nb: Vekt styrer hvilken rekkefølge premeir blir vist på gavesiden.

en: Weight must be integer
nb: Vekt må være et heltall

en: Weight sets the order of precedence for automatic assignment of status to a membership. It also sets the order for status displays. EXAMPLE: The default 'New' and 'Current' statuses have overlapping ranges. Memberships that meet both status range criteria are assigned the status with the lower weight.
nb: Vekter setter prioritetsrekkefølge for automatisk tildeling av status til et medlemskap. Det setter også rekkefølgen for statusvisninger. F.eks: Standardstatusene "Ny" og "Gjeldende" har overlappende områder. Medlemskap som møter begge statusområdene blir tildelt statusen med lavest vekttall.

en: Welcome
nb: Velkommen

en: Welcome %1
nb: Velkommen %1

en: Welcome Message
nb: Velkomstmelding

en: Welcome. Your subscription to the %1 mailing list has been activated.
nb: Velkommen. Ditt abonnement til %1 e-postlisten er blitt aktivert.

en: Welsh
nb: Walisisk

en: Western Frisian
nb: Vest-frisisk

en: What URL was clicked
nb: Hvilken URL ble klikket på

en: What day in the contribution will the debit occur
nb: Hvilken dag i gaven som debiten vil inntreffe

en: What to do upon duplicate match
nb: Hva som skal gjøres dersom samsvarende oppføring finnes

en: What type of operation (action) is being permitted?
nb: Hva slags handling (operasjon) er det som gjøres tillatt?

en: When
nb: Når

en: When CiviMail is enabled and a profile uses the "Add to Group" setting, users who complete the profile form will receive a confirmation email. They must respond (opt-in) before they are added to the group.
nb: Når CiviMail er aktivert og en profil bruker "Legg til gruppe"-innstillingen, så vil brukere som fyller ut profilskjemaet motta en e-postbekreftelse. De må svare (Velg-inn) før de blir lagt til gruppen.

en: When CiviMail is enabled, users who "subscribe" to a group from a profile Group(s) checkbox will receive a confirmation email. They must respond (opt-in) before they are added to the group.
nb: Når CiviMail er aktivert, så vil brukere som "abonnerer" på en gruppe gjennom en eller flere profilgruppers avkrysningsbokser, få en e-postbekreftelse. De må svare (Velg-inn) før de blir lagt til gruppen.

en: When Personal Campaign Pages are enabled, constituents will see a link inviting them to create their own fundraising page after making a contribution.
nb: Når personlige aksjonssider er aktivert, så vil kotakter se en link som inviterer dem til å opprette sin egen innsamlingsside etter at de har gitt en gave.

en: When Personal Campaign Pages are enabled, constituents will see a link inviting them to create their own fundraising page after making a contribution.  Contributions from people who come in through a Personal Campaign Page are recorded as "soft credits" for the supporter who created that campaign page.
nb: Når personlige kampanjesider er aktivert, vil kontakter, etter at de har gitt en gave, kunne se en link som inviterer dem til å lage sin egen innsamlingsside. Gaver fra personer som kommer via en personlig kampanjeside blir registrert som "myk kreditt" hos giveren som opprettet den kampanjesiden.

en: When a contribution is made via a Personal Campaign Page, a soft credit for that contribution is automatically assigned to the contact who created the Personal Campaign Page.
nb: Når en gave blir gitt gjennom en personlig aksjonsside, så tildeles en "myk kreditt" for gaven automatisk til den kontakten som opprettet den personlige aksjonssiden.

en: When did this contact first become a member?
nb: Når ble denne kontakten medlem første gang?

en: When does this status begin? EXAMPLE: <strong>New</strong> status begins at the membership 'join date'.
nb: Når begynner denne statusen? F.eks: Status <strong>Ny</strong> begynner når medlemmet registreres.

en: When does this status end? EXAMPLE: <strong>Current</strong> status ends at the membership 'end date'.
nb: Når ender denne statusen? F.eks: Status <strong>gjeldende</strong> slutter ved medlemskapets "sluttdato".

en: When enabled, contacts who are assigned activities will automatically receive an email notification with a copy of the activity.
nb: Når aktivert, så vil kontkater som er tilknyttet aktiviteter automatisk motta en e-postmelding med en kopi av aktiviteten.

en: When recording Instant Messenger (IM) 'screen names' for contacts, it is useful to include the IM Service Provider (e.g. AOL, Yahoo, etc.). CiviCRM is installed with the most commonly encountered service providers. Administrators may define as many additional providers as needed.
nb: Når du registrerer "Insant Messenger" (IM)-skjermnavn for kontakter, så kan det være nyttig å inkludere IM-tjenestetilbyderen (f.eks. AOL, Yahoo, o.l.) CiviCRM er installert med de hyppigst forekommende (amerikanske) tjenestetilbyderne. Administratorer kan definere flere tilbydere etter behov.

en: When recording mobile phone numbers for contacts, it may be useful to include the Mobile Phone Service Provider (e.g. Cingular, Sprint, etc.). CiviCRM is installed with the most commonly encountered service providers. Administrators may define as many additional providers as needed.
nb: Når du registrerer mobiltelefonnummer for kontakter, så kan det være nyttig å inkludere mobilselskap (f.eks. Telenor, Netcom, o.l). CiviCRM er installert med de hyppigst forekommende (amerikanske) tjenestetilbyderne. Administratorer kan definere flere tilbydere etter behov.

en: When someone donates through a personal campaign page, a soft credit is given to the owner of the page to recognize the role she played in the contribution. CiviContribute has a section that allows you to administer all of the PCPs for your organization. You can require approval before a PCP goes 'live', and disable or delete any campaign pages you don't approve of.
nb: Når noen gir via en personlig kampanjeside, så blir det gitt en "myk kreditt" til eieren av siden, for å anerkjenne rollen han eller hun har spilt i forhold til gaven. CiviGave har en seksjon som tillater deg å administrere alle de personlige kampanjesidene for din organisasjon. Du kreve godkjennelse før en personlig kampanjeside går "live", og du kan deaktivere eller slette kampanjesider som du ikke godkjenner.

en: When this Event is active, create front-end links to the Event Information page using the Menu Manager. Select <strong>Event Info Page</strong> and enter <strong>%1</strong> for the Event ID.
nb: Når dette arrangementet er aktivt, opprett front-end-linker til siden for arrangementsinformasjon ved bruk av menyhåndteringen. Velg <strong>Arrangementsinfoside</strong> og skriv inn <strong>%1</strong> for arrangements-ID.

en: When this Event is active, create links to the Event Information page by copying and pasting the following URL:
nb: Når dette arrangementet er aktivt, opprett linker til siden for arrangementsinformasjon, ved å kopiere og lime inn følgende URL:

en: When this box is checked, the membership fee is included in the listing of each membership option on the signup and renewal page. This is recommended for most configurations.
nb: Når denne boksen er merket, vil medlemsprisen inkluderes i listingen av hvert medlemskapsalternativ på registrerings og fornyelsessiden. Dette er anbefalt innstilling for de fleste konfigurasjoner.

en: When will the failed contribution be retried?
nb: Når vil det forsøkes igjen for den feilede gaven?

en: When you close your batch, CiviCRM will verify that you have entered the correct number
nb: Når du lukker bunken din, så vil CiviCRM verifisere at antallet du har angitt, samsvarer med antallet i bunken.

en: When you close your batch, CiviCRM will verify the totals entered match this number
nb: Når du lukker bunken din, så vil CiviCRM verifisere at totalsummen du har angitt, samsvarer med det totalsummen i bunken.

en: When you view your campaign page WHILE LOGGED IN, the page includes links to edit your page, tell friends, and update your contact info.
nb: Når du ser din personlige kampanjeside MENS DU ER INNLOGGET, så inkluderer siden linker for å redigere siden din, fortelle venner, og oppdatere kontaktinformasjonen din.

en: When your page is active, create front-end links to the contribution page using the Menu Manager. Select <strong>Administer CiviCRM &raquo; CiviContribute &raquo; Manage Contribution Pages</strong> and select <strong>%1</strong> for the contribution page.
nb: Når siden din er aktiv, oppret front-end-linker til gavesiden ved hjelp av Meny-håndteringen. Velg <strong>Administrer CiviCRM &raquo; CiviGave &raquo; Håndter gavesider</strong> og velg <strong>%1</strong> for gavesiden.

en: When your page is active, you can link people to the page by copying and pasting the following URL:
nb: Når din side er aktiv kan du henvise personer til siden. Dette gjøres ved å kopiere og lime inn følgende URL:

en: Whenever you want to preview, update or promote your page
nb: Når som helst du ønsker å forhåndsvise, oppdatere eller markedsføre siden din

en: Where
nb: Hvor

en: Where did this registration come from?
nb: Hvor kom denne registreringen fra?

en: Where the Contribution came through.
nb: Hvor gaven kom gjennom.

en: Whether to use SSL for IMAP and POP3 or not.
nb: Hvorvidt SSL skal brukes for IMAP og POP3.

en: Which Data
nb: Hvilke data

en: Which countries are available in the Country selection field when adding or editing contact addresses. Profile and Custom 'Country' fields also use this setting. To include ALL countries, leave the right-hand box empty.
nb: Hvilke land skal være tilgjengelige i valgfeltet for land når kontaktadresser legges til eller redigeres. Profiler og 'Egendefinerte' land-felt brukes også denne innstillingen. For å ta med ALLE land lar du det høyre feltet stå tomt.

en: Which frequencies can the user pick from (e.g. every 'week', every 'month', every 'year')?
nb: Hvilke betalingsfrekvenser kan brukeren velge fra (f.eks hver 'uke', hver 'måned', hvert 'år')?

en: While
nb: Imens

en: Widget
nb: Småprogram

en: Widget Settings
nb: Indstillinger for småprogram

en: Widgets
nb: Småprogrammer

en: Width (columns)
nb: Bredde (kolonner)

en: Width x Height
nb: Bredde x høyde

en: Will this recurring contribution automayically renew?
nb: Vil denne gjentagende gaven fornyes automatisk?

en: Winner
nb: Vinner

en: Winner Criteria
nb: Vinnerkriterie

en: With
nb: Med

en: With Contact
nb: Med kontakt

en: With Contact(s)
nb: Med kontakt(er)

en: With Logo
nb: Med logo

en: With a mailto:
nb: Link til e-post:

en: With client
nb: Med klient

en: With client(s)
nb: Med klient(er)

en: With no personal note
nb: Uten personlig notat

en: With other contact(s)
nb: Med andre kontakt(er)

en: With the personal note
nb: Med det personlige notatet

en: With this configuration, the membership fee is automatically charged, and users have an option to make an additional contribution (two separate payment transactions will be generated).
nb: Med denne konfigurasjonen, blir medlemsprisen automatisk belastet, og brukere får et valg til å opprette en tilleggsgave (to separate betalingstransaksjoner vil bli genererert).

en: WordPress user permissions have been automatically set - giving Anonymous and Subscribers access to public CiviCRM forms and features. We recommend that you <a %1>review these permissions</a> to ensure that they are appropriate for your requirements (<a %2>learn more...</a>)
nb: WordPress-brukertilganger har blitt automatisk satt - og gitt anonyme og abonnenter tilgang til offentlige CiviCRM-skjemaer og funksjoner. Vi anbefaler at du <a %1>ser gjennom disse rettighetene</a> for å forsikre deg om at de er passende for dine behov (<a %2>lær mer...</a>)

en: Wordpress Access Control Updated
nb: Wordpress tilgangskontroll oppdatert

en: Work
nb: Arbeid

en: Work location
nb: Arbeidssted

en: Workflow messages include text AND necessary program logic. Use caution when editing so as not to modify the program logic. Be sure to test the workflow and review the emails sent after making any changes. If you find that your changes have caused problems, errors or missing information - you can always &quot;Revert&quot; to the system default for that workflow.
nb: Arbeidsflytmeldinger inkluderer tekst og nødvendig programlogikk. Vær forsiktig når du redigerer for ikke å endre programlogikken. Sørg for å teste arbeidsflyten og se i gjennom e-postene sendt etter at du har gjort noen endringer. Hvus du finnet at endringene dine forårsaker problemer, feil eller mangler informasjon - du kan alltid &quot;Tilbakestille&quot; til systemstandarden for den arbeidsflyten.

en: World Region
nb: Verdensdel

en: XCache compatibility
nb: XCache-kompatibilitet

en: XCache is installed and there are known compatibility issues between XCache and CiviCRM. Consider using an alternative PHP caching mechanism or disable PHP caching altogether.
nb: XCache er installert og det er kjente kompabilitetsproblemer mellom XCache og CiviCRM. Vurder å bruke en alternativ PHP-cachingmekanisme eller deaktiver PHP-caching fullstendig.

en: Yes
nb: Ja

en: Yes or No
nb: Ja eller Nei

en: Yiddish
nb: Yiddisk

en: You already have a lifetime membership and cannot select a membership with a shorter term.
nb: Du har allerede et livstidsmedlemskap og kan ikke velge et medlemskap med kortere varighet.

en: You also have the option to <strong>Exclude</strong> some contacts from your included groups by selecting one or more <strong>Excluded Groups</strong>. Contacts who are in both groups will NOT receive the SMS (they are 'excluded').
nb: Du har også muligheten til å <strong>Ekskludere</strong> noen kontakter fra dine inkluderte grupper ved å velge en eller flere <strong>Ekskluderte grupper</strong>. Kontakter som er i begge grupper, vil IKKE motta SMS-en (de er 'ekskludert').

en: You also have the option to <strong>Exclude</strong> some contacts in your included groups by selecting one or more <strong>Excluded Groups</strong>. Contacts who are in both groups will NOT receive the SMS (they are 'excluded').
nb: Du har også muligheten til å <strong>Ekskludere</strong> noen kontakter i dine inkluderte grupper ved å velge en eller flere <strong>Ekskluderte grupper</strong>. Kontakter som er i begge gruppene, vil IKKE motta SMS-en (de er 'ekskludert').

en: You are already subscribed in %1, your subscription is %2.
nb: Du er allerede påmeldt til %1, din påmelding er %2.

en: You are currently logged in as '%1'. You cannot delete yourself.
nb: Du er for øyeblikket innlogget som '%1'. Du kan ikke slette deg selv.

en: You are going to skip the last participant, your event registration will be confirmed. Please go back to the main registration page, to complete payment information.
nb: Du kommer til å droppe den siste deltageren, arrangementstregistreringen din vil bli bekreftet. Vennligst gå tilbake til hovedsiden for registrering, for å fullføre betalingsinformasjon.

en: You are logged-in user
nb: Du er innlogget bruker

en: You are no longer subscribed to these group(s). Click Rejoin Group if you want to re-subscribe.
nb: Du tilhører ikke lenger disse gruppene. Klikk Meld inn i gruppe på nytt dersom du ønsker å bli medlem

en: You are not authorized to access all cases and activities.
nb: Du er ennå ikke autorisert til å få tilgang til alle alle saker og aktiviteter.

en: You are not authorized to access this page.
nb: Du har ikke tilgang til denne siden.

en: You are not currently subscribed to any Groups.
nb: Du er for øyeblikket ikke påmeldt noen grupper.

en: You are not registered for any current or upcoming Events.
nb: Du er ikke registrert for noen nåværende eller kommende arrangementer.

en: You are viewing the default message template for this system workflow.
nb: Du ser standard meldingsmal for denne systemarbeidsflyten.

en: You can
nb: Du kan

en: You can <a href="%1">Create a New Event</a> now.
nb: Du kan <a href="%1">opprette et nytt arrangement</a> nå.

en: You can <a href="%1">Download Errors</a>. You may then correct them, and import the new file with the corrected data.
nb: Du kan <a href="%1">laste ned feil til en fil</a>. Du kan deretter korrigere feilene og importere den nye korrigerte filen senere.

en: You can <a href='%1'>Download Duplicates</a>. You may then review these records to determine if they are actually duplicates, and correct the email address for those that are not.
nb: Du kan <a href='%1'>Laste ned dubletter</a>. Du kan deretter se i gjennom disse postene for å bestemme om de faktisk er dubletter, og deretter rette e-postadressene for de som ikke er det.

en: You can <a href='%1'>Download Errors</a>. You may then correct them, and import the new file with the corrected data.
nb: Du kan <a href='%1'>laste ned feil</a>. Du må deretter rette dem, og importere den nye filen med den korrigerte dataen.

en: You can <a href='%1'>Download Mismatched Contacts</a>. You may then correct them, and import the new file with the corrected data.
nb: Du kan <a href='%1'>Laste ned ikke-samsvarende kontakter</a>. Du kan deretter rette dem, og importere den nye filen med den rettede dataen.

en: You can <a href='%1'>Download Street Address Records </a>. You may then edit those contact records and update the street address accordingly.
nb: Du kan <a href='%1'>Laste ned gateadresseposter </a>. Du kan deretter redigere disse kontaktpostene og oppdatere gateadressene deres deretter.

en: You can <a href='%1'>create and send one</a>
nb: Du kan <a href='%1'>opprette og sende en</a>

en: You can <a href='%1'>create and send one</a>.
nb: Du kan <a href='%1'>opprette og sende en</a>.

en: You can View or Edit the existing contact | You can View or Edit the existing contacts
nb[0]: Du kan vise eller redigere den eksterende kontakten
nb[1]: Du kan vise eller redigere de eksisterende kontaktene

en: You can View or Edit the existing contact. | You can View or Edit the existing contacts.
nb[0]: Du kan vise eller redigere den eksisterende kontakten.
nb[1]: Du kan vise eller redigere de eksisterende kontaktene.

en: You can View the existing contact | You can View the existing contacts
nb[0]: Du kan vise den eksisterende kontakten
nb[1]: Du kan vise de eksisterende kontaktene

en: You can View the existing contact. | You can View the existing contacts.
nb[0]: Du kan vise den eksisterende kontakten.
nb[1]: Du kan vise de eksisterende kontaktene.

en: You can add contacts to a group from any set of search results (or when viewing an individual contact). You can also allow contacts to sign themselves up for certain groups by setting the group visibility to 'Public Pages' (use the <strong>Settings</strong> link), and including the <strong>Groups</strong> element in your CiviCRM Profile.
nb: Du kan legge til kontakter til en gruppe fra alle settene av søkeresultater (eller visning av en individuell kontakt). Du kan også tillate kontakter å selv tegne seg opp for spesielle grupper ved å angi gruppens synlighet til 'offentlig sider' (bruk <strong>Innstillinger</strong> linken), og inkluder <strong>gruppe</strong> elementet i din CiviCRM-profil.

en: You can add links to this page in your Drupal or Joomla menus and on any content page. You can also use the additional parameters shown above to filter the events included on the page.
nb: Du kan legge til linker til denne siden i dine Drupal eller Joomla menyer og på alle innholdssider. Du kan også bruke de ekstra parameterne vist ovenfor for å filtrere arrangementer inkludert på siden.

en: You can also <a href="%1">register another participant</a>.
nb: Du kan også <a href="%1">registrere en annen deltager</a>.

en: You can also <strong>Upload</strong> the content stored in the files. OR you can <strong>Compose</strong> content directly on the screen.
nb: Du kan også <strong>Laste opp</strong> innholdet som er lagret i filene. ELLER du kan <strong>Skrive</strong> innholdet rett på skjermen.

en: You can also add contacts to a smart group directly - regardless of whether they meet the smart group search criteria. For example, you might have a smart group for constituents who live in a certain locality, AND might have a few constituents who want to stay informed about events in that locality even though they no longer live there. Click this button to add contacts directly to this smart group.
nb: Du kan også legge kontakter til en smartgruppe direkte - uavhengig om de møter smartgruppens søkekriterier. For eksempel, du har kanskje en smartgruppe for kontakter som bor på et utvalgt sted, OG har kanskje noen få kontakter som ønsker å holdes informert om arrangementer på det stedet, selv om de ikke lenger bor der. Klikk denne knappen for å legge til kontakter direkte til denne smartgruppen.

en: You can also allow people to choose a Role by creating a Profile with the Participant Role field. Then include that Profile when you configure the Online Registration page for this event.
nb: Du kan også tillate personer å velge en rolle ved å opprette en profil med feltet for deltakerrolle. Så kan du inkludere den profilen når du konfigurerer online registreringssiden for dette arrangementet.

en: You can also click a letter on the <strong>A-to-Z bar</strong> to quickly find all groups starting with that letter.
nb: Du kan også klikke en bokstav på <strong>bokstavmenylinjen</strong> for enkelt å finne alle grupper som begynner med den bokstaven.

en: You can also create additional sets of criteria: <em>Also include contacts where... State IS California AND City IS Los Angeles AND Birth Date is later than (>) Jan 1, 1985</em>
nb: Du kan også opprette ytterligere kriteriesett: <em>Også inkluder kontakter hvor... Fylke ER Hordaland OG By ER Bergen OG Fødselsdag er senere enn (>) 1. Jan. 1985</em>

en: You can also create front-end links (or menu items) allowing constituents to create their own fundraising pages using the Menu Manager. Select <strong>Contributions &raquo; Personal Campaign Pages</strong> and then select this event.
nb: Du kan også opprette front-end-linker (eller menypunkter) som tillater kontakter å opprette deres egne personlige kampanjesider ved hjelp av menyhåndteringen. Velg <strong>Gaver &raquo; Personlige kampanjesider</strong> og velg så dette arrangementet.

en: You can also include general email and/or phone contact information in mailings by filling in the fields below, and then using the %2 and %3 tokens in your mailings. These are particularly useful for inclusion in pre-configured mailing <a href='%1'>Headers or Footers</a>.
nb: Du kan også inkludere generell kontaktinformasjon for e-post og telefon i e-postutsendelser, ved å fylle ut feltene under, og deretter bruke %2 og %3 plassholdere i dine e-postutsendelser. Disse er spesielt nyttige i prekonfigurerte e-postutsendelser <a href='%1'>Topptekster eller Bunntekster</a>.

en: You can also include general email and/or phone contact information in mailings.
nb: Du kan også ta med generell e-post og/eller telefon-informasjon i utsendelser.

en: You can also input and track membership sign-ups offline. To record memberships manually for individual contacts, use <a href="%1">Find Contacts</a> to locate the contact. Then click <strong>View</strong> to go to their summary page and click on the <strong>New Membership</strong> link. You can also <a href="%2">import batches of membership records</a> from other sources.
nb: Du kan også skrive inn og spore medlemskapsregistreringer i frakoblet tilstand. For å registrere medlemskap manuelt for individuelle kontakter, bruk <a href="%1">Finn kontakter</a> for å lokalisere kontakt(er). Deretter, trykk <strong>Vis</strong> for å gå til deres oppsummeringsside og trykk på <strong>Nytt medlemskap</strong>.
    Du kan også <a href="%2">importere flere medlemskapsoppføringer (samlet)</a> fra andre kilder.

en: You can also input and track offline Events. To enter events manually for individual contacts, use <a href='%1'>Find Contacts</a> to locate the contact. Then click <strong>View</strong> to go to their summary page and click on the <strong>New Event</strong> link. You can also <a href='%2'><strong>import batches of participants</strong></a> from other sources.
nb: Du kan også sette inn og spore offline arrangementer. For å angi arrangementer manuelt for individuelle kontakter, bruk <a href='%1'>Finn kontakter</a> for å finne kontakten. Klikk deretter <strong>Vis</strong> for å gå til deres oppsummeringsside og klikk på <strong>Nytt arrangement</strong> linken. Du kan også <a href='%2'><strong>importere bunker av deltakere</strong></a> fra andre kilder.

en: You can also place additional links (or menu items) allowing constituents to create their own fundraising pages using the following URL:
nb: Du kan også legge til flere linker (eller menypunkter) som tillater kontakter å opprette deres egne innsamlingssider ved å bruke følgende URL:

en: You can also set a <strong>Length</strong> value which determines how many characters in the field should be compared.
nb: Du kan også angi en <strong>Lengde</strong> verdi, som bestemmer hvor mange tegn i feltet som skal sammenlignes.

en: You can also set the maximum number of records which can be recorded per contact. Using the previous example, you might only want data for the three most recent jobs.
nb: Du kan også angi det maksimale antall poster som kan registreres per kontakt. Ved bruk av det forrige eksempelet, så kan du kanskje kun ønske data for de tre seneste jobbene.

en: You can also use the additional parameters shown above to filter the events included in the RSS feed.
nb: Du kan også bruke de ytterligere parametrene vist ovenfor for å filtrere arrangementene inkludert i RSS-feeden.

en: You can assign one or more permissions to this menu item. Multiple permissions are additive by default. EXAMPLE: If you assign <em>access CiviContribute</em> and <em>administer CiviCRM</em> to a menu item, a user will need to have BOTH permissions to access it. You can change this behavior to "either / or" by changing the Operator below.
nb: Du kan tildele en eller tillattelser til dette menypunktet. Flere tillatelser legges til som standard. EKSEMPEL: Hvis du tildeler <em>få tilgang til CiviGave</em> og <em>administrer CiviCRM</em> til et menypunkt, vil en bruker trenge BEGGE tillatelser for å få tilgang. Du kan endre denne oppførselen til "enten / eller" ved å endre operatoren nedenfor.

en: You can begin your fundraising efforts using our "Tell a Friend" form
nb: Du kan begynne din innsamlingsinnsats ved å bruke vårt "Fortell en venn"-skjema

en: You can cancel the recurring contribution option by <a href="%1">visiting this web page</a>.
nb: Du kan kansellere valget om gjentagende gave ved å <a href="%1">besøke denne nettsiden</a>.

en: You can cancel your registration for %1 by clicking "Cancel Registration".
nb: Du kan kansellere registreringen din for %1 ved å klikke på "Kanseller registrering".

en: You can change the text for the 'No thank-you' radio button.
nb: Du kan endre teksten for "Nei takk"-knappen

en: You can choose to send BOTH an <strong>HTML</strong> and a plain <strong>TEXT</strong> version of your mailing, OR you can send a <strong>TEXT</strong> version only.
nb: Du kan velge å sende BÅDE en <strong>HTML</strong> og en enkel <strong>TEXT</strong> versjon av e-postutsendelsen din, ELLER du kan sende kun en <strong>TEXT</strong> versjon.

en: You can collect additional information about a donor or event participant by including profiles directly in Online Contribution Pages and Event Registration forms. When using a profile in this manner you do not need to check any of the "Used For" checkboxes.
nb: Du kan samle ytterligere informasjon om en giver eller en arrangementsdeltaker ved å inkludere profiler direkte i skjemaer på online gavesider og arrangementsregistrering. Når du bruker en profil på denne måten trenger du ikke å velge noen av "brukt for" avkrysningsboksene.

en: You can configure one or more Label Formats for your CiviCRM installation. Label Formats are used when creating mailing labels.
nb: Du kan konfigurere en eller flere etikettformater for din CiviCRM-installasjon. Etikettformater brukes når du oppretter etiketter til e-postutsendelser.

en: You can configure one or more PDF Page Formats for your CiviCRM installation. PDF Page Formats may be assigned to <strong><a href="%1">Message Templates</a></strong> to use when creating PDF letters.
nb: Du kan konfigurere ett eller flere PDF Sideformater for din CiviCRM installasjon. PDF Sideformater kan tilordnes <strong><a href="%1">Meldingsmaler</a></strong> og brukes når du oppretter PDF brev.

en: You can configure one or more Payment Processors for your CiviCRM installation. You must then assign an active Payment Processor to each <strong>Online Contribution Page</strong> and each paid <strong>Event</strong>.
nb: Du kan konfigurere en eller flere betalingstjenester for din CiviCRM installasjon. Du kan så tilordne en aktiv betalingstjeneste til hver <strong>Online Contribution Page</strong> og hvert betalt <strong>Arrangement</strong>.

en: You can configure scheduled jobs (cron tasks) for your CiviCRM installation. For most sites, your system administrator should set up one or more 'cron' tasks to run the enabled jobs. However, you can also <a href="%1">run all scheduled jobs manually</a>, or run specific jobs from this screen (click 'more' and then 'Execute Now').
nb: Du kan konfigurere planlagte jobber ('cron'-oppgaver) for CiviCRM-installasjonen din. For de fleste sider, så bør systemadministratoren din sette opp en eller flere 'cron'-oppgaver for å kjøre de aktiverte jobbene. Du kan imidlertid også <a href="%1">kjøre alle planlagte jobber manuelt</a>, eller kjøre spesifikke jobber fra denne skjermen (klikk 'mer' og deretter 'Utfør nå').

en: You can configure the SMS message body up to %1 characters
nb: Du kan bruke opp til %1 tegn i tekstmeldingen.

en: You can control access to this report by selecting a 'Permission' from the list, or selecting one or more Roles. For example, you might select <em>access CiviContribute</em> for contribution reports (e.g. the same people who can see contribution data would also have access to the report). You can also prevent users from modifying the default report criteria and filters for reports by NOT giving them <em>access Report Criteria</em> permission. Those users will be able to run the report - but only with the criteria and filters that you've established for them.
nb: Du kan kontrollere tilgang til denne rapporten ved å velge en 'rettighet' fra listen, eller velge en eller flere roller. For eksempel så kan du velge <em>få tilgang til CiviGave</em> for gaverapporter (dvs. de samme folkene som kan se gavedata vil også ha tilgang til rapporten). Du kan også forhindre brukere fra å tilpasse de standard rapportkriteriene og rapportfiltrene ved å IKKE gi dem <em>få tilgang til rapportkriterier</em>-rettighet. De brukerne vil kunne kjøre rapporten - men bare med de kriterier og filtre som du har etablert for dem.

en: You can control the web page that someone is directed to AFTER completing the form by modifying the contents of the hidden <strong>postURL</strong> input field. Replace the default value with any valid complete URL prior to saving the form code to the desired page(s).
nb: Du kan kontrollere nettsiden som en besøkende blir omdirigert til ETTER å ha fullført skjemaet, ved å endre innholdet av det skjulte <strong>postURL</strong> inputskjema. Erstatt standardverdien med hvilken som helst gyldig URL før du lagrer skjemakoden til ønskede side(r).

en: You can create new multiple choice options for this field, or select an existing set of options which you've already created for another custom field.
nb: Du kan opprette nye flervalgsmuligheter for dette feltet, eller velg et eksisterende sett av valg som du allerede har opprettet for et annet tilpasset felt.

en: You can create new result options for this survey, or select an existing survey result set which you've already created for another survey.
nb: Du kan opprette nye svaralternativer til denne undersøkelsen, eller velge et eksisterende undersøkelsessvarsett, som du allerede har opprettet til en annen undersøkelse.

en: You can create reports by selecting from the <a href="%1">list of report templates here.</a>
nb: Du kan opprette rapporter ved å velge fra <a href="%1">liste over rapportmaler her</a>.

en: You can customize the CiviCRM navigation menu bar to better meet the needs of your users. You can:
nb: Du kan tilpasse CiviCRM menylinje for å bedre møte behovene til brukerne dine. Du kan:

en: You can define as many additional relationships types as needed to cover the types of relationships you want to track. Once a relationship type is created, you may also define custom fields to extend relationship information for that type from <a href='%1'>Administer CiviCRM &raquo; Custom Data</a>.
nb: Du kan definere så mange ekstra relasjonsstyper som du behøver for å dekke de relasjonene du ønsker å spore. Så snart en relasjonstype er opprettet, kan du også definere egendefinerte felt som gir ekstra informasjon om relasjonen fra <a href='%1'>Administrer CiviCRM &raquo; Egendefinerte Data</a>.

en: You can either <strong>upload</strong> the sms content from your computer OR <strong>compose</strong> the content on this screen.
nb: Du kan enten <strong>Laste opp</strong> sms-innholdet fra datamaskinen din ELLER du kan <strong>Skrive</strong> innholdet rett på dette skjermen.

en: You can have a maximum of %1 attachment(s).
nb: Du kan ha et maksimum av %1 vedlegg.

en: You can import records from a <strong>comma-separated-values format (CSV)</strong> file, or using a <strong>SQL query</strong>. See "Choose Data Source" help below for more information.
nb: Du kan importere poster fra en fil med <strong>kommaseparerte verdier (CSV)</strong>, eller ved bruk av et <strong>SQL-søk</strong>. Se "Velg datakilde"-hjelp nedenfor for mer informadjon.

en: You can include a column with each contact's <strong>Internal Contact ID</strong>. This is the unique ID assigned by CiviCRM which is displayed at the bottom of the Contact Summary screen - and can be exported.
nb: Du kan inkludere en kolonne med hver kontakts <strong>interne kontakt-ID</strong>. Dette er den unike ID'en tildelt av CiviCRM som vises nederst på kontaktens oppsummeringsside - og som kan eksporteres.

en: You can include auto-renew membership choices for only one price field in a price set. Another field in this set already contains one or more auto-renew membership options.
nb: Du kan inkludere valg for autofornyelse av medlemskap for kun et prisfelt i et prissett. Et annet felt i dette settet inneholder allerede et eller flere valg for autofornyelse for medlemskap.

en: You can make this report instance available for users to include in their CiviCRM 'Home Dashboard' by checking this box. Users with appropriate permissions will see the report in the 'Available Dashlets' box when they 'Configure' their dashboard. If you want to make a graphic version of the report available, select the desired 'View' and click 'Update Report'. You may want to create a set of report instances specifically for use as dashlets (and you can choose to NOT include them in the navigation menu if you want to distinguish these from the reports that users typically utilize in full screen mode).
nb: Du kan gjøre et rapporteksemplar tilgjengelig for brukere til å ha på sin CiviCRM 'Hjem-skrivebokrd' ved å velge denne boksen. Brukere med passende rettigheter vil se rapporten i 'Tilgjengelige skrivebordselement' når de konfigurerer skrivebordet sitt. Hvis du vil lage en grafisk versjon av den tilgjengelige rapporten, velg den ønskede 'Vis' og klikk 'Oppdater rapport'. Kanskje du ønaker å opprette et sett av rapportforekomster spesielt til bruk som skrivebordselementer (og du kan velge å IKKE inkludere de i menyen, hvis du ønsker å skille disse fra rapporter som brukere vanligvis bruker i fullskjerm-tilstand).

en: You can modify the activity subject before filing.
nb: Du kan endre emnet for aktiviteten for utfylling.

en: You can modify the names of the built-in contact types (Individual, Household, Organizations), and you can create or modify "contact subtypes" for more specific uses (e.g. Student, Parent, Team, etc.).
nb: Du kan endre navn på de innebygde kontakttypene (Person, Husstand, Organisasjon), og du kan opprette eller endre "kontakt undertyper" for mer spesifikk bruk (f.eks. Student, Foresatt, Klubb, osv.).

en: You can not add another '%1' activity to this case. %2
nb: Du kan ikke legge til enda en '%1' aktivitet til denne saken. %2

en: You can not delete this case type -- it is assigned to %1 existing case record(s). If you do not want this case type to be used going forward, consider disabling it instead.
nb: Du kan ikke slette denne sakstypen -- den er tildelt til %1 eksisterende saksoppføring(er). Hvis du ikke ønsker å bruke denne sakstypen framover, vurder å deaktivere den istedenfor.

en: You can not have the same Status Rule registered as both "Current" and "Expired".
nb: Du kan ikke ha samme statusregel registrert både som 'nåværende' og 'utløpt'.

en: You can not record two payments for the same pledge in a single batch.
nb: Du kan ikke registrere to betaliner for samme lovnad i samme bunke

en: You can not use other Group by with Financial type or Contribution source.
nb: Du kan ikke bruke annen gruppe med økonomisk type eller gave kilde.

en: You can notify event organizers of each online registration by specifying one or more email addresses to receive a carbon copy (cc). Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org).
nb: Du kan underette arrangementskoordinatorer for hver online registrering ved å angi en eller flere e-postadresser som skal motta en e-postkopi (cc). Flere e-postadresser bør separeres med komma (f.eks. jane@example.org, paula@example.org)

en: You can optionally assign this activity to someone. Assigned activities will appear in their Activities listing at CiviCRM Home.
nb: Du kan eventuelt sette noen til "ansvarlig" for denne aktiviteten. Tildelte aktiviteter vil vises i vedkommendes aktivitetslister på deres CiviCRM kontrollpanel.

en: You can reserve a maximum of %count contact at a time for this survey. | You can reserve a maximum of %count contacts at a time for this survey.
nb[0]: Du kan reservere maksimalt %count kontakt for denne undersøkelsen.
nb[1]: Du kan reservere maksimalt %count kontakter samtidig for denne undersøkelsen.

en: You can schedule Mass SMS to be sent starting at a specific date and time, OR you can request that they be sent as soon as possible by checking &quot;Send Immediately&quot;.
nb: Du kan planlegge masse-SMS til å bli sendt ut begynnende på en spesifikk dato og tidspunkt, ELLER du kan be om at de sendest så fort som mulig, ved å velge &quot;Send straks&quot;.

en: You can schedule this Mass SMS to be sent starting at a specific date and time, OR you can request that it be sent as soon as possible by checking &quot;Send Immediately&quot;.
nb: Du kan planlegge at denne masse-SMS-en skal sendes, begynnende på en spesifikk dato og tidspunkt, ELLER du kan be om at den skal sendes så fort som mulig, ved å velge &quot;Send straks&quot;.

en: You can select a pre-configured Event Template to streamline setting up your new event. The information and configuration settings from the selected template will be automatically copied to this new event. You can then add and modify as needed for this specific event instance. Event templates do NOT store the event date and time - so you will definitely need to set those on this page.
nb: Du kan velge en prekonfigurert arrangementsmal for å strømlinjeforme innstillingene av ditt nye arrangement. Informasjons- og konfigurasjonsinnstillinger fra den valgte malen vil automatisk bli kopiert til dette nye arrangementet. Du kan deretter legge til og endre etter behov, for dette spesifikke arrangementstilfellet. Arrangementsmaler lager IKKE arrangementsdato og tidspunkt - så du trenger definitivt å angi disse på denne siden.

en: You can select an existing Event Template as the basis for the new template you are creating, or you can create the template from scratch.
nb: Du kan velge en eksisterende arrangementsmal som en basis for den nye malen du oppretter, eller du kan opprette malen fra bunnen av.

en: You can select an existing organization record here, OR type in the name of a new organization if this person's employer is not already in your database. However, if you want this person to share their work address with their employer AND that organization doesn't exist yet - leave this field blank and use the Shared Address feature in the Address pane below to create the employer record AND enter the employer address. The 'current employer' relationship will be automatically created for you.
nb: Du kan velge en eksisterende organisasjons-oppføring her, ELLER skrive inn navnet på en ny organisasjons dersom denne personens arbeidsgiver ikke allerede finnes i databasen din. Dersom du imidlertid ønsker at denne personen skal dele arbeidsadresse med arbeidsgiveren OG den organisasjonen ikke finnes enda, lar du dette feltet stå tomt og bruker panelet 'Delt adresse' nedenfor ti lå opprette arbeidsgiveren OG skrive inn arbeidsgiverens adresse. Relasjonen 'Gjeldende arbeidsgiver' vil da bli opprettet automatisk.

en: You can send a <strong>TEXT</strong> Message using the available text pane.
nb: Du kan sende en <strong>TEXT</strong> beskjed ved bruk av det tilgjengelige tekstpanelet.

en: You can send your email as a simple text-only message, as an HTML formatted message, or both. Text-only messages are sufficient for most email communication - and some recipients may prefer not to receive HTML formatted messages.
nb: Du kan sende dine e-poster som en enkel tekst-beskjed, som en HTML-formatert beskjed, eller begge deler. Enkle tekst-beskjeder er tilstrekkelig for mesteparten av e-postkommunikasjon - og noen mottakere kan foretrekke å ikke motta HTML-formaterte beskjeder.

en: You can set a start date for recurring contributions and the first payment will be on that date. For a single post-dated contribution you must select recurring and choose one installment
nb: Du kan angi en startdato for gjentagende gaver, og den første betalingen vil være på den datoen. For en enkel etterdatert gave må du velge gjentagende og velge en termin

en: You can set your own background image
nb: Du kan angi ditt eget bakgrunnsbilde

en: You can still preview your page prior to approval
nb: Du kan fortsatt forhåndsvise siden før godkjennelsen

en: You can update billing details for this automatically renewed membership by <a href="%1">visiting this web page</a>.
nb: Du kan oppdatere faktureringsdetaljer for dette automatisk fornyede medlemskap ved å <a href="%1">besøke denne nettsiden</a>.

en: You can update billing details for this recurring contribution at:
nb: Du kan oppdatere faktureringsdetaljer for denne gjentagende gave på:

en: You can update billing details for this recurring contribution by <a href="%1">visiting this web page</a>.
nb: Du kan oppdatere faktureringsdetaljer for denne gjentagende gaven ved å <a href="%1">besøke denne nettsiden</a>.

en: You can update recurring contribution amount or change the number of installments details for this recurring contribution by <a href="%1">visiting this web page</a>.
nb: Du kan oppdatere beløp for gjentagende gave eller endre antall terminer for denne gjentagende gaven ved å <a href="%1">besøke denne nettsiden</a>.

en: You can update recurring contribution amount or change the number of installments for this recurring contribution at:
nb: Du kan oppdatere beløp for gjentagende gaver eller endre antall terminer for denne gjentagende gaven på:

en: You can update recurring contribution amount or change the number of installments for this recurring contribution by <a href="%1">visiting this web page</a>.
nb: Du kan oppdatere beløpet for gjentagende gave eller endre antall terminder for denne gjentagende gaven ved å <a href="%1">besøke denne nettsiden</a>.

en: You can use an address belonging to an existing contact or create a new contact by selecting the desired contact type from the select field. If you link an individual's address to an organization, an employee-employer relationship will be automatically created. If you link an individual's address to a household, a household member relationship is created.
nb: Du kan bruke en adresse tilhørende en eksisterende kontakt, eller du kan opprette en ny kontakt, ved å velge den ønskede kontakttypen fra feltvelgeren. Hvis du knytter et individs adresse til en organisasjon, så vil det automatisk opprettes en arbeidsgiver-ansatt-relasjon. Hvis du knytter et individs adresse til en husholdning, så vil det opprettes en husholdningsrelasjon.

en: You can use different profile for the person who is registering than for "Additional Participants". For example, you may want to require an email address from the person entering the registration while not requiring (or even requesting) emails for additional participants (i.e. their "guests").
nb: Du kan bruke forskjellige profiler for personen som registrerer, enn for "ekstra deltagere". For eksempel, du ønsker kankskje å kreve en e-postadresse fra personen som skriver inn registreringen, men du krever ikke (eller heller ikke ber om) e-poster for ekstra deltagere (dvs. deres "gjester").

en: You can use the links above to schedule or record an activity.
nb: Du kan bruke linkene over til å planlegge eller registrere en aktivitet.

en: You can view or revert to the default version of any system workflow message template which you've modified. After upgrades OR if you are having issues with your modified version, it is useful to compare your active version to the default code shown on this screen. You can use the 'Select' buttons below (with copy and paste commands) to copy the default code into a text editor and then compare it to your customized version.
nb: Du kan se eller tilbakestille til standardversjonen hvilken som helst meldingsmal for systemarbeidsflyt som du har endret på. Etter oppdateringer ELLER hvis du har problemer med din endrede versjon, så er det nyttig å sammenligne din aktive versjon med standardkoden vist på dette skjermbildet. Du kan bruke "Velg"-knappene under (med kopier og lim-kommandoer) for å kopiere standardkoden over i en tekstredigerer og deretter sammenligne den med din endrede versjon.

en: You can:
nb: Du kan:

en: You cannot combine profiles of multiple types.
nb: Du kan ikke kombinere profiler av flere typer.

en: You cannot delete this Contribution Page because it has already been used to submit a contribution or membership payment. It is recommended that your disable the page instead of deleting it, to preserve the integrity of your contribution records. If you do want to completely delete this contribution page, you first need to search for and delete all of the contribution transactions associated with this page in CiviContribute.
nb: Du kan ikke slette denne gavesiden, da den allerede er brukt til innsendelse av gaver eller medlemsskapsbetaling. Det anbefales at du deaktiverer siden i stedet for å slette den, for å bevare integriteten i dine gaveposter. Hvis du vil slette denne gavesiden helt, så må du først søke etter og slette alle gavetransaksjoner knyttet til denne siden i CiviGave.

en: You cannot enable both Membership Signup and a Contribution Price Set on the same online contribution page.
nb: Du kan ikke aktivere både medlemsinnmelding og et gaveprissett på samme online gaveside.

en: You cannot enable both Recurring Contributions AND Pledges on the same online contribution page.
nb: Du kan ikke aktivere både gjentagende gaver OG avtaler på den samme online gaveside.

en: You cannot enable both Recurring Contributions and Auto-renew memberships on the same online contribution page
nb: Du kan ikke aktivere både gjentagende gaver og auto-fornying av medlemsskap på den samme online gavesiden

en: You cannot enable both Recurring Contributions and Auto-renew memberships on the same online contribution page.
nb: Du kan ikke aktivere både gjentagende donasjoner og autofornying av medlemsskap på den samme donasjonssiden.

en: You cannot enable both a Contribution Price Set and Membership Signup on the same online contribution page.
nb: Du kan ikke både aktivere et gaveprissett og medlemskapspåmelding på samme online gaveside.

en: You cannot modify relationship type because there are membership records associated with this membership type.
nb: Du kan ikke endre relasjonstype, fordi det er medlemsskapsregistreringer knyttet til denne medlemsskapstypen.

en: You cannot record scheduled email activity.
nb: Du kan ikke føre planlagt epostaktivitet.

en: You cannot remove an account with a %1 relationship because it is being referenced by one or more of the following types of records: Contributions, Contribution Pages, or Membership Types. Consider disabling this type instead if you no longer want it used.
nb: Du kan ikke fjerne en konto med en %1 relasjon, fordi den er tilknyttet fra en eller flere av de følgende typer oppføringer: Gaver, gavesider, eller medlemsskapstyper. Vurder å deaktiver denne typen istedenfor, hvis du ikke lenger å bruke den.

en: You cannot remove an account with a %1 relationship while the Financial Type is used for a Premium.
nb: Du kan ikke fjerne en konto med en %1 relasjon mens regnskapstypen er brukt for en premie.

en: You cannot select more than %1 choices. For more complex functionality, please use a Price Set.
nb: Du kan ikke velge mer enn %1 valg. For mer kompleks funksjonalitet, vennligst bruk et prissett.

en: You cannot set up a recurring contribution if you are not paying online by credit card.
nb: Du kan ikke velge gjentagende gave hvis du ikke betaler med kredittkort.

en: You cannot use 'id' as a field label.
nb: Du kan ikke bruke 'id' som en feltetikett.

en: You cannot use a Membership Price Set when the Contribution Amounts section is enabled. Click the Memberships tab above, and select your Membership Price Set on that form. Membership Price Sets may include additional fields for non-membership options that require an additional fee (e.g. magazine subscription) or an additional voluntary contribution.
nb: Du kan ikke bruke et medlemskapsprissett når seksjonen for gavebeløp er aktivert. Klikk Medlemskapskategorien ovenfor, og velg medlemskapsprissettet ditt på det skjemaet. Medlemskapsprisett kan inneholde ytterligere felter for valg for ikke-medlemmer, som likevel krever en ekstra pris (f.eks. tidsskriftsabonnement) eller en ekstra frivillig gave.

en: You do not have access to this note.
nb: Du har ikke tilgang til dette notatet.

en: You do not have all the permissions needed for this page.
nb: Du har ikke alle rettighetene som trengs for denne siden.

en: You do not have any Open Data Entry Batches.
nb: Du har ingen åpne dataoppføringsbunker.

en: You do not have any active %1
nb: Du har ikke noen aktive %1

en: You do not have any active Personal Campaign pages.
nb: Du har ingen aktive personlige aksjonssider.

en: You do not have permission to Delete Report.
nb: Du har ikke rettigheter til å slette rapport.

en: You do not have permission to access this contact.
nb: Du har ikke tilgang til denne kontakten.

en: You do not have permission to access this event registration. Contact the site administrator if you need assistance.
nb: Du har ikke rettighet til å få tilgang til denne arrangementsregistreringen. Kontakt sideadministratoren hvis du trenger hjelp.

en: You do not have permission to access this mailing report
nb: Du har ikke rettighet til å få tilgang til denne utsendelserapporten

en: You do not have permission to access this page
nb: Du har ikke tilgang til denne siden

en: You do not have permission to access this page.
nb: Du har ikke tilgang til denne siden.

en: You do not have permission to access this report.
nb: Du har ikke rettigheter til å få tilgang til denne rapporten.

en: You do not have permission to cancel this recurring contribution.
nb: Du har ikke rettigheter til å kansellere denne gjentagende gaven.

en: You do not have permission to delete this contact.
nb: DU har ikke tilgang til å slette denne kontakten.

en: You do not have permission to delete this contact. Note: you can delete contacts if you can edit them.
nb: Du har ikke tillatelse til å slette denne kontakten. Merk: Du kan slette kontakter dersom du kan redigere dem.

en: You do not have permission to edit this contact record. Contact the site administrator if you need assistance.
nb: Du har ikke tilgang til å redigere denne kontakt-oppføringen. Kontakt nettstedets administrator dersom du trenger hjelp.

en: You do not have permission to make changes to the record
nb: Du har ikke tillatelse til å gjøre endringer i oppføringen

en: You do not have permission to register for this event
nb: Du har ikke tillatelse til å melde deg på dette arrangmementet.

en: You do not have permission to view this contact record. Contact the site administrator if you need assistance.
nb: Du har ikke rettighet til å se denne kontaktposten. Kontakt sideadministratoren hvis du trenger hjelp.

en: You do not have permission to view this event
nb: Du har ikke tillatelse til å se dette arrengementet

en: You do not have the necessary permission to edit this contact.
nb: Du har ikke nødvendige tillatelser for å endre denne kontakten.

en: You do not have the necessary permission to view this contact.
nb: Du har ikke nødvendige tillatelser til å se denne kontakten.

en: You dont have permission to %1 this batch
nb: Du har ikke tillatelse til å %1 denne bunken.

en: You have a current Lifetime Membership which does not need to be renewed.
nb: Du har gyldig livstidsmedlemsskap, som ikke trenger å fornyes.

en: You have a pending subscription to the %1 mailing list. To confirm this subscription, reply to this email or click <a href="%2">here</a>.
nb: Du har et avventende abonnement til %1 e-postlisten. For å bekrefte dette abonnementet, svar på denne e-posten eller klikk <a href="%2">her</a>.

en: You have a pending subscription to the %1 mailing list. To confirm this subscription, reply to this email or click on this link: %2
nb: Du har et avventende abonnement til %1 e-postlisten. For å bekrefte dette abonnementet, svar på denne e-posten eller klikk på denne linken: %2

en: You have already signed this petition but we<strong>need to confirm your email address</strong>.
nb: Du har allerde signert dette oppropet, men vi<strong>trenger å bekrefte epostadressen din</strong>.

en: You have already signed this petition but you still <b>need to verify your email address</b>.
nb: Du har allerede signert dette oppropet, men du <strong>trenger fortsatt å bekrefte e-post-adressen din</strong>.

en: You have already signed this petition.
nb: Du har allerede skrevet under på dette oppropet.

en: You have been added to the WAIT LIST for this event.
nb: Du har blitt lagt til VENTELISTEN for dette arrangementet.

en: You have been re-subscribed to the following groups: %1. You can un-subscribe by mailing %2 or clicking %3
nb: Du har gjenopprettet ditt abonnement fra følgende grupper: %1. Du kan melde deg av igjen ved å sende e-post til %2 eller ved å klikke %3

en: You have been re-subscribed to the following groups: %1. You can un-subscribe by mailing %2 or clicking <a href="%3">here</a>.
nb: Du har gjenopprettet ditt abonnement fra følgende grupper: %1. Du kan melde deg av igjen ved å sende e-post til %2 eller ved å klikke <a href="%3">her</a>.

en: You have been un-subscribed from the following groups: %1. You can re-subscribe by mailing %2 or clicking %3
nb: Du har blitt avmeldt fra abonnement fra følgende grupper: %1. Du kan melde deg på igjen ved å sende e-post til %2 eller ved å klikke %3

en: You have been un-subscribed from the following groups: %1. You can re-subscribe by mailing %2 or clicking <a href="%3">here</a>.
nb: Du har blitt avmeldt fra abonnement fra følgende grupper: %1. Du kan melde deg på igjen ved å sende e-post til %2 eller ved å klikke <a href="%3">her</a>.

en: You have enabled the County option. Please ensure you populate the county table in your CiviCRM Database. You can find extensions to populate counties in the <a %1>CiviCRM Extensions Directory</a>.
nb: Du har aktivert fylkesvalget. Sørg for at du fyller opp fylkestabellen i CiviCRM databasen. Du kan finne utvidelser for å fylle fylker i <a %1>CiviCRM Utvidelseskatalogen</a>.

en: You have no Grants registered in your database.
nb: Du har ingen bevilgninger registrert i din database.

en: You have received a donation at your personal page
nb: Du har mottatt en gave på din personlige side

en: You have selected "Disable Outbound Email". A test email can not be sent.
nb: Du har valgt "Deaktiver utgående e-post". En testmelding kan derfor ikke sendes.

en: You have selected "Redirect to Database". A test email can not be sent.
nb: Du har valgt "Omdiriger til database". En testepost kan ikke bli sendt.

en: You have selected multiple memberships for the same organization or entity. Please review your selections and choose only one membership per entity.
nb: Du har valgt flere medlemskap for samme organisasjon eller enhet. Vennligst se i gjennom dine valg, og velg kun et medlemskap per enhet.

en: You have selected multiple memberships for the same organization or entity. Please review your selections and choose only one membership per entity. Contact the site administrator if you need assistance.
nb: Du har valgt flere medlemskaper for samme organisasjon eller enhet. Vennligst se i gjennom valgene dine og velg kun et medlemskap per enhet. Kontakt sidens administrator hvis du trenger assistanse.

en: You have skipped last participant and which result into event having enough spaces, but your registration require approval, Once your registration has been reviewed, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.
nb: Du har droppet siste deltager, noe som resulterer i at arrangementet har nok plasser, men registreringen din trenger godkjennelse. Så fort registreringen din har blitt gjennomsett, så vil du motta en e-post med en link til en nettside hvor du kan fullføre registreringsprosessen.

en: You have skipped last participant and which result into event having enough spaces, hence your group become as register participants though you selected on wait list.
nb: Du har droppet siste deltager, noe som resulterer i at arrangementet har nok plasser, og dermed blir gruppen din registrerte deltakere, selv om du valgte å være på venteliste.

en: You have unsaved changes.
nb: Du har endringer som ikke er lagret.

en: You may allow users to join a waitlist when the event is full (by checking the box below).
nb: Du kan tillate brukere å bli med på en venteliste når dette arrangementet er fullt (ved å velge boksen under).

en: You may also configure events to require administrative approval prior to participants completing the registration process. To enable this feature you must first enable the Participant Statuses used by the approval work-flow (Administer » CiviEvent » Participant Statuses). Then reload this form and check 'Require participant approval?'.
nb: Du kan også konfigurerer arrangementer til å kreve administrativ godkjenning før deltagere fullfører registreringsprosessen. For å aktivere denne funksjonen, så må du først aktivere deltagerestatusene brukt av arbeidsflyten for godkjennelse (Administrer » CiviArrangement » Deltakerstatuser). Så kan du laste inn dette skjemaet på nytt, og velge 'Krev deltakergodkjennelse?.

en: You may also create a customized greeting and use field tokens to insert fields of your choice. For more information on available tokens, see the online documentation %1.
nb: Du kan også opprette en tilpasset hilsen og bruke plassholdere til å sette inn felt etter eget ønske. For mer informasjon om tilgjengelige plassholdere, se online dokumentasjon %1.

en: You may also optionally set an MD5 Hash Key to verify that responses come directly from Authorize.Net. Login to your merchant account and navigate to <strong>Account Settings</strong>. Select MD5-Hash and enter a new hash value. This can be just about any string of characters or words. Then enter the exact same value here.
nb: Du kan også valgfritt angi en MD5 hash-nøkkel for å verifisere at svar kommer direkte fra Authorize.Net. Logg inn på din forhandlerkonto og gå til <strong>Kontoinnstillinger</strong>. Velg MD5-Hash og angi en ny hash-verdi. Denne kan være omtrent hvilken som helst streng av tegn eller ord. Angi deretter den eksakt samme verdi her.

en: You may choose to email receipts to contributors OR download a PDF file containing one receipt per page to your local computer by clicking <strong>Process Receipt(s)</strong>. Your browser may display the file for you automatically, or you may need to open it for printing using any PDF reader (such as Adobe&reg; Reader).
nb: Du kan velge å sende kvitteringer per e-post ELLER laste ned en PDF-fil som inneholder en kvittering per side til din lokale datamaskin, ved å klikke <strong>Behandl kvitteringer</a>. Din nettleser kan vise deg filen automatisk, eller så må du åpne den for utskrift ved å bruke en hvilken som helst PDF-leser (slik som Adobe&reg; Reader).

en: You may choose to include a pre-configured Footer block below your message. This is a good place to include the required unsubscribe, opt-out and postal address tokens.
nb: Du kan velge å inkludere en prekonfigurert bunntekst-blokk under meldingen din. Dette er en god plass for å inkludere de påkrevde avmelding og postadresse-plassholdere.

en: You may choose to include a pre-configured Header block above your message.
nb: Du kan velge å inkludere en prekonfigurert topptekst-blokk over meldingen din.

en: You may optionally record the actual cost of this premium to your organization. This may be useful when evaluating net return for this incentive.
nb: Du kan valgfritt registrere den faktiske pris som din organisasjon betalte for denne premien. Dette kan være nyttig ved evaluering av netto-resultatet for dette insentivet.

en: You may specify one or more email addresses to receive a blind carbon copy (bcc) of the confirmation email. Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org).
nb: Du kan angi en eller flere e-postadresser som skal motta en e-postblindkopi (bcc) av hver e-postbekreftelse. Flere e-postadresser bør separeres med komma (f.eks. jane@example.org, paula@example.org)

en: You may want to collect information from contributors beyond what is required to make a contribution. For example, you may want to inquire about volunteer availability and skills. Add any number of fields to your contribution form by selecting CiviCRM Profiles (collections of fields) to include at the beginning of the page, and/or at the bottom.
nb: Du ønsker kanskje å samle inn opplysninger fra givere utover det som er påkrevd for å gi en gave. For eksempel ønsker du kanskje å høre om muligheter for å bidra frivillig og ferdigheter. Legg til en rekke felt til gaveskjemaet ditt ved å velge CiviCRM-profiler (samlinger av felter) i begynnelsen av siden, og / eller i bunnen.

en: You must be logged in to view this page.
nb: Du må være innlogget for å se denne siden.

en: You must be logged in to your account to access the editing options above. (If you visit this page without logging in, you will be viewing the page in "live" mode - as your visitors and friends see it.)
nb: Du må være logget inn på brukerkontoen din for å få tilgang til redigeringsmulighetene ovenfor. (Hvis du vil besøke denne siden uten å logge deg inn, så vil du se denne siden i "live"-tilstand, på samme måte som dine besøkende og venner vil se den.)

en: You must contribute at least %1 to get this item
nb: Du må gi minimum %1 for å få dette valget

en: You must contribute more to get that item
nb: Du må gi mer for å få det valget.

en: You must enable the Membership Block for this Contribution Page if you want to include a Profile with Membership fields.
nb: Du må aktivere medlemskapsblokken for denne gavesiden, hvis du vil inkludere en profil med medlemskapsfelter.

en: You must have at least the test or live section filled
nb: Du må fylle ut minst en av seksjonene test eller live.

en: You must have at least the user_name specified
nb: Du må (minst) spesifisere brukernavn

en: You must select a Multiple Choice Option set if you chose Reuse an existing set.
nb: Du må velge et flervalg valgsett hvis du valgte gjenbruke et eksisterende sett.

en: You must select at least one email recipient type.
nb: Du må velge minst en type e-post mottaker.

en: You must select both a CiviCRM Group and a Drupal Role from the "Association Rule" section.
nb: Du må velge både en CiviCRM-gruppe <i>og</i> en Drupalrolle fra "Assosieringsregel"-seksjonen.

en: You must select both a CiviMember Membership Type and a Drupal Role from the "Association Rule" section.
nb: Du må velge både en CiviMedlem medlemskapstype og en Drupal-rolle fra seksjonen 'tilknytningsregel'.

en: You need PHP version %1 or later, only %2 is installed. Please upgrade your server, or ask your web-host to do so.
nb: Du trenger PHP-versjon %1 eller senere, bare %2 er installert. Vennligst oppgrader serveren din, eller be serverleverandøren gjøre det.

en: You need more than one custom group to move fields
nb: Du trenger mer enn en egendefinert gruppe for å flytte felter

en: You need to enable CiviContribute before enabling CiviPledge.
nb: Du må aktivere CiviGave før du aktiverer CiviAvtale.

en: You need to enable Separate Membership Payment when online contribution page is configured for both Membership and Recurring Contribution
nb: Du må aktivere separate medlemsskapbetalinger når online gaveside er konfigurert for både medlemsskap og gjentagende gave

en: You need to have at least one <a href="%1">Membership Type</a> with 'Public' visibility in order to enable self-service Membership Signup and Renewal.
nb: Du må minst ha en <a href="%1">Medlemsskapstype</a> med "offentlig" synlighet, for å aktivere selvbetjent medlemsskapspåmelding og fornyelse.

en: You need to select the type of record that this set of custom fields is applicable for.
nb: Du trenger å velge typen post som dette tilpassede felter kan brukes for.

en: You need to set up a secure server before you can use the Force Secure URLs option
nb: Du må sette opp en sikker tjener før du kan bruke innstillingen Tving sikre URLer

en: You need to setup and load Case and Activity configuration files before you can begin using the CiviCase component.
nb: Du må sette opp og lese inn filkonfigurasjon for sak og aktivitet før du kan begynne å bruke CiviSak-komponenten.

en: You need to use a Port other than the default port 25 in your environment.
nb: Du må bruke en annen port enn standardporten (25).

en: You only have %1 allocated
nb: Du har bare tildelt %1

en: You seem to be using an unsupported webserver. The server variables SCRIPT_NAME, HTTP_HOST, SCRIPT_FILENAME need to be set.
nb: Det ser ut som du bruker en nettserver som ikke er støttet. Server-variablene SCRIPT_NAME, HTTP_HOST, SCRIPT_FILENAME trenger å bli satt opp.

en: You seem to have deleted the relationship type 'Employee of'
nb: Det ser ut til at du har slettet forbindelsestypen &amp;laquo;Arbeidsgiver for&amp;raquo;

en: You should move the membership related fields configured in %1 to the 'On Behalf' profile for this Contribution Page
nb: Du burde flytte feltene relatert til medlemskap konfigurert i %1 til profilen "På vegne av" for denne gavesiden

en: You should move the membership related fields in the "On Behalf" profile for this Contribution Page
nb: Du burde flytte feltene relatert til medlemskap i profilen "På vegne av" for denne gavesiden

en: You were registered by:
nb: Du ble registrert av:

en: You will also need to change Drupal permissions so anonymous users can make contributions, register for events and / or use profiles to enter contact information.
nb: Du må også endre Drupal-rettigheter slik at anonyme giver kan gi gaver, registrere for arrangementer og / eller bruke profiler til å skrive inn kontaktinformasjon.

en: You will also use tokens to insert Unsubscribe, Opt out and Forwarding links in your message.
nb: Du vil også bruke plassholdere for å sette inn linker til 'Avmelding', 'VelgBort' og 'Videresending' i meldingen din.

en: You will need to configure the %1 settings for your Payment Processor before you can submit a credit card transactions.
nb: Du trenger å konfigurere %1-innstillingen for din betalingsformidler før du kan sende inn kredittkorttransaksjoner.

en: You will need to select and configure a supported payment processor (currently Authorize.Net, PayPal Pro, or PayPal Website Standard) in order to offer automatically renewing memberships.
nb: Du må velge og konfigurere en støttet betalingsprosessor (per nå er Authorize.Net, PayPal Pro, og PayPal Website Standard støttet) for å kunne tilby automatisk fornyelse av medlemskap.

en: You will not be able to install extensions at this time because your installation of PHP does not support ZIP archives. Please ask your system administrator to install the standard PHP-ZIP extension.
nb: Du vil ikke kunne installere utvidelser nå, fordi din PHP-versjon støtter ikke zip-filer. Vennligst spør systemadministratoren din om å installere standard PHP-ZIP utvidelse.

en: You will not be able to send an acknowledgment for this pledge because there is no email address recorded for this contact. If you want a acknowledgment to be sent when this pledge is recorded, click Cancel and then click Edit from the Summary tab to add an email address before recording the pledge.
nb: Du vil ikke være i stand til å sende en bekreftelse for denne lovnaden fordi det ikke er registrert noen e-post-adresse for denne kontakten. Hvis du ønsker at det skal sendes en bekreftelse når denne lovnaden blir registrert, klikk "Avbryt" og klikk så på "Rediger" under "Oppsummering", for å legge til en e-post-adresse før du registrerer lovnaden.

en: You will not be able to send an automatic email receipt for this Membership because there is no email address recorded for this contact. If you want a receipt to be sent when this Membership is recorded, click Cancel and then click Edit from the Summary tab to add an email address before recording the Membership.
nb: Du vil ikke kunne sende kvittering automatisk på epost for dette medlemskapet, ettersom det ikke finnes noen e-postadresse i systemet for denne kontakten. Dersom du ønsker å sende en kvittering når dette medlemskapet blir opprettet, trykk på Avbryt og trykk deretter Rediger fra Oppsummeringstab'en for å legge til en e-postadresse før du oppretter medlemskapet.

en: You will not be able to send an automatic email receipt for this Renew Membership because there is no email address recorded for this contact. If you want a receipt to be sent when this Membership is recorded, click Cancel and then click Edit from the Summary tab to add an email address before Renewal the Membership.
nb: Du vil ikke være i stand til å sende en automatisk kvittering per e-post for denne medlemskapsfornyelsen, fordi det ikke finnes noen e-postadresse for denne kontakten i registeret. Dersom du vil at en kvittering skal sendes når medlemskapet opprettes, trykk Avbryt og deretter Rediger fra oppsummeringstab'en for å legge til en e-postadresse før fornying av medlemskapet.

en: You will not be able to send an automatic email receipt for this contribution because there is no email address recorded for this contact. If you want a receipt to be sent when this contribution is recorded, click Cancel and then click Edit from the Summary tab to add an email address before recording the contribution.
nb: Du har ikke mulighet til å sende en automatisk kvittering på e-post for denne gaven, fordi det ikke er registrert en e-post-adresse på denne kontakten. Hvis du ønsker at det skal sendes en kvittering når denne gaven registreres, så klikk Avbryt og så Rediger fra oversiktsfanen, for å legge til en e-post-adresse før registreringen av denne gaven.

en: You will not be able to send an automatic email receipt for this payment because there is no email address recorded for this contact. If you want a receipt to be sent when this payment is recorded, click Cancel and then click Edit from the Summary tab to add an email address before recording the payment.
nb: Du vil ikke kunne sende kvittering automatisk på epost for denne betalingen, ettersom det ikke finnes noen e-postadresse i systemet for denne kontakten. Dersom du ønsker å sende en kvittering når denne betalingen blir registrert, trykk på Avbryt og trykk deretter Rediger fra Oppsummeringsfliken for å legge til en e-postadresse før du registrerer betalingen.

en: You will receive an email notification when your page is Approved and you can begin promoting your campaign.
nb: Du vil motta en e-post-melding når siden din er godkjent og du kan begynne å markedsføre kampanjen din.

en: You will receive an email receipt which includes information about how to cancel the auto-renewal option.
nb: Du vil motta en epostkvittering som inkluderer informasjon om hvordan du kan avbryte auto-fornying.

en: You will receive an email receipt which includes information about how to update or cancel this recurring contribution.
nb: Du vil motta en e-post-kvittering med informasjon om hvordan oppdatere eller kansellere denne gjentagende gaven.

en: You will see a row and a checkbox for each type of related data currently linked to the duplicate contact. For example, if the duplicate contact has Activity records - you will see a row and a checkbox for you to mark IF you want those contribution records moved over to the main contact record. If you want to move all related records, you can check the <strong>Mark All</strong> checkbox.
nb: Du vil se en rad og en avkrysningsboks for hver type av relatert data, som for øyeblikket er tilknyttet dublettkontakten. For eksempel, hvis dublettkontakten har aktivitetsposter - så vil du se en rad og en avkrysningsboks for deg til å velge HVIS du ønsker de gavepostene flyttet over til hovedkontaktens poster. Hvis du ønsker å flytte alle relaterte kontakter, så kan du velge avkrysningsboksen <strong>Velg alle</strong>.

en: You're ready to install!
nb: Du er klar for å installere!

en: Your %1 settings are correct. A test email has been sent to your email address.
nb: Dine %1 innstillinger er korrekte. Det er sendt en test-melding til din e-post adresse.

en: Your <strong>%1</strong> membership does not expire (you do not need to renew that membership).
nb: Ditt <strong>%1</strong>-medlemskap utløper ikke (du behøver ikke å fornye dette medlemskapet).

en: Your <strong>%2</strong> membership expired on %1.
nb: Ditt <strong>%2</strong> medlemskap udtløp den %1.

en: Your <strong>%2</strong> membership expires on %1.
nb: Ditt <strong>%2</strong>-medlemskap utløper den %1.

en: Your Assigned Activities
nb: Dine tilordnede aktiviteter

en: Your Case Role(s)
nb: Din(e) saksrolle(r)

en: Your CiviCRM Profile '%1' has been added. You can add fields to this profile now.
nb: Din CiviCRM profil '%1' ble lagt til. Du kan nå legge til felter i denne profilen.

en: Your CiviCRM Profile '%1' has been deleted.
nb: Din CiviCRM Profil '%1' har blitt slettet.

en: Your CiviCRM Profile '%1' has been saved.
nb: Din CiviCRM profil '%1' er lagret.

en: Your CiviCRM Profile Field '%1' has been saved to '%2'.
nb: Ditt CiviCRM profil-felt '%1' er lagret til '%2'.

en: Your Contacts / Organizations
nb: Dine kontakter/organisasjoner

en: Your Contribution(s)
nb: Din(e) gave(r)

en: Your Credit Card transaction was not successful. No money has yet been charged to your card.
nb: Din kredittkort-transaksjon lykkes ikke. Ingen penger har blitt belastet kortet ditt.

en: Your Email
nb: Din e-post

en: Your Email Settings have been updated.
nb: E-postinnstillingene ble oppdatert.

en: Your Event Registration has been cancelled.
nb: Din arrangementsregistrering har blitt kansellert.

en: Your Event(s)
nb: Din(e) arrangement(er)

en: Your Goal
nb: Ditt mål

en: Your Group(s)
nb: Din(e) gruppe(r)

en: Your Label Format titled <strong>%1</strong> has been updated.
nb: Ditt etikett-format med navn <strong>%1</strong> ble oppdatert.

en: Your Mass SMS has been saved.
nb: Din masse-SMS har blitt lagret.

en: Your Mass SMS has been saved. Click the 'Continue' action to resume working on it.
nb: Din masse-SMS har blitt lagret. Klikk 'Fortsett'-handlingen for å gjenoppta arbeidet på den.

en: Your Membership(s)
nb: Ditt/dine medlemskap

en: Your Message
nb: Din melding

en: Your Note has been saved.
nb: Notatet ditt er lagret.

en: Your PDF Page Format titled <strong>%1</strong> has been updated.
nb: Ditt PDF sideformat med navn <strong>%1</strong> ble oppdatert.

en: Your Page
nb: Din side

en: Your Personal Campaign Page
nb: Din personlige kampanjeside

en: Your Personal Campaign Page for %1
nb: Din personlige kampanjeside for %1

en: Your Personal Campaign Page has been %1 %2 %3
nb: Din personlige kampanjeside har blitt %1 %2 %3

en: Your Pledge(s)
nb: Din(e) lovnad(er)

en: Your Premium Selection
nb: Dine premievalg

en: Your Registration Info
nb: Din registreringsinfo

en: Your Reminder titled %1 has been updated.
nb: Din påminnelse med navn %1 er oppdatert.

en: Your SMTP Server (machine) name is incorrect.
nb: SMTP servernavn stemmer ikke.

en: Your SMTP Username or Password are incorrect.
nb: SMTP brukernavn eller passord stemmer ikke.

en: Your SMTP server is just not responding right now (it is down for some reason).
nb: SMTP serveren svarer ikke akkurat nå (den er utilgjengelig for øyeblikket).

en: Your Sendmail argument is incorrect.
nb: Sendmail-argumentet stemmer ikke.

en: Your Sendmail path is incorrect.
nb: Sendmail stien din er feil.

en: Your Set '%1' has been added. You can add fields to this set now.
nb: Settet '%1' ble lagt til. Du kan nå legge til felter i dette settet.

en: Your Subscription has been Activated
nb: Ditt abonnement er blitt aktivert.

en: Your USPS API Authorization has Failed.
nb: USPS API-autorisasjonen feilet.

en: Your USPS API Lookup has Failed.
nb: USPS API-oppslaget feilet.

en: Your account data will be used to charge your bank account via direct debit. While submitting this form you agree to the charging of your bank account via direct debit.
nb: Dine kontoopplysninger vil bli brukt til å belaste bankkontoen din via direkte debit. Når du sender inn dette skjemaet, så aksepterer du at bankkontoen din belastes via direkte debit.

en: Your association rule has been added.
nb: Assosieringsregelen ble lagt til.

en: Your association rule has been edited.
nb: Assosieringsregelen ble endret.

en: Your auto renew membership sign-up has ended and your membership will not be automatically renewed.
nb: Din automatiske fornyelse av medlemskap har sluttet, og medlemskapet ditt vil ikke bli automatisk fornyet.

en: Your changes have been saved.
nb: Endringene dine er lagret.

en: Your contribution will not be completed until you click the <strong>%1</strong> button. Please click the button one time only.
nb: Din gave vil ikke bli gjennomført før du klikker på knappen <strong>%1</strong>. Vennligst klikk på knappen kun en gang.

en: Your custom field set '%1 ' has been saved.
nb: Ditt egendefinerte feltsett '%1' ble lagret.

en: Your custom field set '%1' has been added. You can add custom fields now.
nb: Ditt tilpassede feltsett '%1' har blitt lagt til. Du kan legge til tilpassede felter nå.

en: Your database has already been upgraded to CiviCRM %1
nb: Databasen din er allerede oppgradert til CiviCRM %1

en: Your database is marked with an unexpected version number: %1. The automated upgrade to version %2 can not be run - and the %2 codebase may not be compatible with your database state. You will need to determine the correct version corresponding to your current database state. You may want to revert to the codebase you were using prior to beginning this upgrade until you resolve this problem.
nb: Databasen din er markert med et uventet versjonsnummer: %1. Den automatiserte oppgraderingen til versjon %2 kan ikke kjøres - og %2 kodebasen kan kanskje ikke være kompatibel med den nåværende databasestatus. Du trenger å fastslå den korrekte versjonen i forhold til din nåværende databasestatus. Du kan kanskje ønske å gå tilbake til kodebasen som du brukte før du begynte denne oppgraderingen, fram til du løser dette problemet.

en: Your database is not configured for version %1
nb: Din database er ikke konfigurert for versjon %1

en: Your database settings don't appear to be correct. Please check the <a href='%1'>Database Details</a> below for specific errors.
nb: Dine databaseinnstillinger ser ikke ut til å være korrekte. Vennligst sjekk <a href='%1'>databasedetaljene</a> under for spesifikke problemer.

en: Your email address has been removed from %1 mailing lists.
nb: Din e-postadresse har blitt fjernet fra %1 e-postlister.

en: Your event registration will be confirmed. Please go back to the main registration page, to complete payment information.
nb: Din arrangementsinformasjon vil bli bekreftet. Vennligst gå tilbake til hovedsiden for registrering, for å fullføre betalingsinformasjon.

en: Your extensions cache directory (%1) is not web server writable. Please go to the <a href="%2">path setting page</a> and correct it.<br/>
nb: Cache-mappen for utvidelser (%1) er ikke skrivbar fra nettleser. Vennligt gå til <a href="%2">mappeinnstillingene</a> og korriger det.<br/>

en: Your extensions directory is not set or is not writable. Click <a href='%1'>here</a> to set the extensions directory.
nb: Din mappe for utvidelse er ikke satt, eller er ikke skrivbar. Klikk <a href='%1'>her</a> for å sette utvidelsesmappe.

en: Your extensions require database updates. Please <a href="%1">execute the updates</a>.
nb: Dine utvidelser krever databaseoppdateringer. Vennligst <a href="%1">utfør oppdateringene</a>.

en: Your fundraising total has been updated.
nb: Din innsamlingstotal har blitt oppdatert.

en: Your initial contribution will be processed once you complete the confirmation step. You will be able to cancel the recurring contribution by visiting the web page link that will be included in your receipt.
nb: Din første gave vil bli behandlet når du fullfører bekreftelsestrinnet. Du vil få mulighet til å kansellere den gjentagende gaven ved å besøke nettsidelinken som vil bli inkludert i kvitteringen din.

en: Your initial pledge payment has been processed. You will be able to modify or cancel future pledge payments at any time by contacting us at %1.
nb: Din første avtalebetaling har blitt behandlet. Du vil få mulighet til når som helst å endre eller kansellere fremtidige avtalebetalinger ved å kontakte oss på %1.

en: Your initial pledge payment will be processed when you click &quot;%2&quot; below. You will be able to modify or cancel future pledge payments at any time by logging in to your account or contacting us at %1.
nb: Din første avtalebetaling vil bli behandlet når du klikker &quot;%2&quot; under.Du kan alltid endre eller kansellere fremtidige avtalebetalinger ved å logge inn på kontoen din, eller kontakte oss på %1.

en: Your mail has been sent.
nb: Din e-post er sendt.

en: Your message thanking the %1 for helping to spread the word. You may include HTML tags to add formatting or links.
nb: Din melding som takker %1 for hjelpen med å spre ordet. Du kan inkludere HTML-koder for å legge til formatering eller linker.

en: Your multiple choice option '%1' has been saved
nb: Alternativet '%1' ble lagret

en: Your new Label Format titled <strong>%1</strong> has been saved.
nb: Ditt nye etikett-format med navn <strong>%1</strong> er lagret.

en: Your new PDF Page Format titled <strong>%1</strong> has been saved.
nb: Ditt nye PDF sideformat med navn <strong>%1</strong> ble lagret.

en: Your new Reminder titled %1 has been saved.
nb: Din nye påminnelse med tittel %1 har blitt slettet.

en: Your organization can use Campaigns to track all constituent interactions related to a particular fund-raising or engagement effort. You can link activities, contributions, event participation, mailings, membership signups, and pledges to a particular campaign.
nb: Din organisasjon kan bruke kampanjer til å følge alle kontakters interaksjoner, som knytter seg til et særlig engasjement eller innsamlinginnsats. Du kan linke
    aktiviteter, gaver, arrangementsdeltagelse, utsendelser, medlemskapspåmeldinger og lovnader til en bestemt kampanje.

en: Your page requires administrator review before you can begin your fundraising efforts.
nb: Siden din krever en administratorgjennomgang før du kan starte din innsamlingsinnsats.

en: Your payment information looks incomplete. Please go back to the main registration page, to complete payment information.
nb: Din betalingsinformasjon ser ikke ut til å være flett. Vennligst gå tilbake til hovedsiden for registrering, for å fullføre betalingsinformasjon.

en: Your pending event registration for %1 has expired
    because you did not confirm your registration.
nb: Din avventende arrangementsregistrering for %1 har utløpt ⏎ fordi du ikke bekreftet registreringen din.

en: Your personal campaign page has been approved and is now live.
nb: Din personlige kampanjeside har blitt godkjent og er nå "live".

en: Your personal campaign page has been reviewed. There were some issues with the content which prevented us from approving the page. We are sorry for any inconvenience.
nb: Din personlige kampanjeside har blitt gjennomgått. Det var enkelte ting i innholdet som forhindrer oss fra å godkjenne siden. Vi beklager eventuelle problemer dette medfører.

en: Your profile is not saved and Account is not created.
nb: Din profil ble ikke lagret, og konto er ikke opprettet.

en: Your recurring contribution has been updated as requested:
nb: Din gjentagende gave er blitt oppdatert slik du som du ønsket det:

en: Your recurring contribution of %1, every %2 %3 has been cancelled as requested.
nb: Din gjentagende gave på %1, hver %2 %3 er kansellert, slik du ønsket.

en: Your recurring contribution term has ended.
nb: Din termin for gjentagende gaver er slutt.

en: Your registration has been submitted.
nb: Registreringen din har blitt sendt inn.

en: Your registration will not be submitted until you click the <strong>Continue</strong> button. Please click the button one time only. If you need to change any details, click the Go Back button below to return to the previous screen.
nb: Din registrering vil ikke bli sendt inn før du klikker <strong>Fortsett</strong> knappen. Vennligst klikk knappen kun en gang. Hvid du trenger å endre noen detaljer, klikk 'Gå tilbake'-knappen under for å gå tilbake til forrige side.

en: Your report has been successfully copied as "%1". You are currently viewing the new copy.
nb: Din rapport har blitt kopiert som "%1". Du ser for øyeblikket på den nye kopien.

en: Your schedule:
nb: Din tidsplan:

en: Your site administrator must also configure a "cron job" (scheduled server task) to run this script.
nb: Din administrator må også konfigurere en "cron-job" (planlagt serveraktivitet) for å kjøre dette skriptet.

en: Your site administrator must configure the scheduled job (Administer > System Settings > Scheduled Jobs) which updates pledge payment statuses and sends the reminders.
nb: Din administrator må konfigurere den planlagte jobben (Administrer > Systeminnstillinger > Planlagte jobber) som oppdaterer lovnadbetalingenes statuser og sender påminnelser.

en: Your site administrator will need to setup an instance of the Scheduled Job "Mail Reports" to trigger creation and delivery of each report. When invoked, this job will deliver email to the recipients specified for the report. The report can be attached to the email as a PDF file (default), as a CSV file, or included in HTML format.
nb: Din sideadministrator trenger å sette opp et eksemplar av den planlagte jobben "E-post rapporter" for å utløse opprettelse og levering av hver rapport. Når påkalt, vil denne jobben levere e-post til mottakerne som er valgt for rapporten. Rapporten kan vedlegges e-posten som en PDF-fil (standard), som en CSV-fil, eller inkluderes i HTML-format.

en: Your site is currently configured to require double-opt in when users join (subscribe) to Group(s) via a Profile form. In this mode, you need to include an Email field in a Profile BEFORE you can add the Group(s) field. This ensures that an opt-in confirmation email can be sent. Your site administrator can disable double opt-in on the civimail admin settings: <em>%1</em>
nb: Din side er for øyeblikket konfigurert til å kreve dobbel innmelding når brukere melder seg på (abonnerer) gruppe(r) via et profilskjema. I denne tilstand så trenger du å inkludere et e-postfelt i en profil FØR du kan legge til felt for gruppe(ne). Dette forsikrer at en velg-inn bekreftelsesmail blir sendt. Din sideadministrator kan deaktivere dobbel innmelding i administrasjonsinnstillinger for civimail: <em>%1</em>

en: Your smart group has been saved as '%1'.
nb: Din smart-gruppe er lagret som '%1'.

en: Your subscription request has been submitted for %1. Check your inbox shortly for the confirmation email(s). If you do not see a confirmation email, please check your spam/junk mail folder.
nb: Din påmeldingsforespørsel har blitt sendt for %1. Sjekk innboksen din snart for bekreftelsesmail(er). Hvis du ikke ser en bekreftelsemail, vennligst sjekk søppelposten/spamfolderen din.

en: Your subscription to these group(s) is pending confirmation.
nb: Din abonnering på denne/disse gruppen(e) avventer bekreftelse.

en: Your transaction will not be completed until you click the <strong>%1</strong> button. Please click the button one time only.
nb: Din transaksjon vil ikke bli gjennomført før du klikker på knappen <strong>%1</strong>. Vennligst klikk på knappen kun en gang.

en: Your update(s) have been saved.
nb: Din(e) oppdatering(er) er lagret.

en: Your updates have been saved.
nb: Dine oppdateringer har blitt lagret.

en: Your username contains invalid characters
nb: Brukernavnet ditt inneholder ugyldige tegn

en: Your username contains invalid characters or is too short
nb: Brukernavnet ditt inneholder ugyldige tegn eller det er for kort

en: Your username is too short
nb: Brukernavnet ditt er for kort

en: ZIP / Postal Code
nb: Postnummer

en: ZIP / Postal Code of the Address
nb: Adressens postnummer

en: ZIP Support Required
nb: ZIP-støtte er påkrevd

en: Zip Code Range
nb: Postnummerintervall

en: [CiviMail Draft]
nb: [CiviMail Utkast]

en: [Copy id %1]
nb: [Kopier id %1]

en: [your Drupal root directory]
nb: [din Drupal rot-mappe]

en: a household
nb: en husholdning

en: access AJAX API
nb: tilgå AJAX API

en: access CiviCRM
nb: tilgang CiviCRM

en: access CiviEvent
nb: få tilgang til CiviArrangement

en: access CiviGrant
nb: få tilgang til CiviBevilgning

en: access CiviMember
nb: få tilgang til CiviMedlem

en: access CiviPledge
nb: få tilgang til CiviLovnad

en: access CiviReport
nb: tilgang CiviRapport

en: access Contact Dashboard
nb: tilgang kontakt-kontrollpanel

en: access Report Criteria
nb: få tilgang til rapportkriterier

en: access all cases and activities
nb: få tilgang til alle saker og aktiviteter

en: access all custom data
nb: tilgang alle egendefinerte data

en: access contact reference fields
nb: tilgå kontaktreferansefelter

en: access deleted contacts
nb: tilgang slettede kontakter

en: access my cases and activities
nb: få tilgang til mine saker og aktiviteter

en: access uploaded files
nb: tilgang opplastede filer

en: add
nb: legg til

en: add a <a href='%1'>New Individual</a>, <a href='%2'>Organization</a> or <a href='%3'>Household</a>
nb: legg til ny <a href='%1'>Person</a>, <a href='%2'>Organisasjon</a> eller <a href='%3'>Husstand</a>

en: add cases
nb: legg til saker

en: add contacts
nb: legg til kontakter

en: add new
nb: legg til ny

en: administer CiviCRM
nb: administrer CiviCRM

en: administer CiviCampaign
nb: administrer CiviKampanje

en: administer CiviCase
nb: administrer CiviCase

en: administer Multiple Organizations
nb: administrer multiple organisasjoner

en: administer Reports
nb: administrer rapporter

en: administer Tagsets
nb: administrer tag-sett

en: administer dedupe rules
nb: administrer dedupe regler

en: administer reserved groups
nb: administrer reserverte grupper

en: administer reserved reports
nb: administrer reserverte rapporter

en: administer reserved tags
nb: administrer reserverte tagger

en: an individual
nb: en person

en: an organization
nb: en organisasjon

en: and
nb: og

en: and a password
nb: og et passord

en: and end date of %1
nb: og sluttdato %1

en: and is ready to use.
nb: og er klar til bruk.

en: anonymously
nb: anonymt

en: another column
nb: en annen kolonne

en: another discount set
nb: annet rabattsett

en: but requires administrator review before you can begin promoting your campaign. You will receive an email confirmation shortly which includes a link to return to this page.
nb: men krever godkjenning av administrator før du kan begynne å markedsføre aksjonen din. Du vil snart motta en bekreftelse på e-post, som vil inneholde en link tilbake til denne siden.

en: by relationship
nb: etter relasjon

en: cc Email Report Instance To
nb: Send epost med rapporteksemplar som kopi til

en: change
nb: endre

en: change membership type
nb: endre medlemskapstype

en: check your spelling
nb: sjekk stavingen din

en: civicrm_root is currently set to: <em>!1</em>.
nb: civicrm_root er for øyeblikket satt til: <em>!1</em>.

en: click to add more
nb: klikk for å legge til mer

en: close
nb: lukk

en: confirmation
nb: bekreftelse

en: contact does not exist: %1
nb: kontakten eksisterer ikke: %1

en: contactId
nb: Kontakt-ID

[ctx: country]
en: Belgium
nb: Belgia

[ctx: country]
en: Europe and Central Asia
nb: Europa og Sentralasia

[ctx: country]
en: Norway
nb: Norge

[ctx: country]
en: Saint Barthélemy
nb: Saint-Barthélemy

[ctx: country]
en: unassigned
nb: ikke tilordnet

en: create or administer tags (e.g. organizer, foundation, environment...) at <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administer &raquo; Tags</a>.
nb: opprett eller administrer tagger (f.eks. ansvarlig, stiftelse, miljø...) på <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administrer &raquo; Tagger</a>.

en: create or manage groups at <a href="!1">Manage Groups</a>.
nb: opprett eller administrer grupper på <a href="!1">Administrer grupper</a>.

en: created
nb: opprettet

en: credit card
nb: kredittkort

en: custom fields
nb: egendefinerte felter

en: day
nb: dag

en: day of the period
nb: dag i perioden

en: dd-mon-yy OR dd/mm/yy (25-Dec-98 OR 25/12/98)
nb: dd-mon-yy OR dd/mm/yy (25-Des-98 ELLER 25/12/98)

en: dd/mm/yyyy (25/12/1998) OR (1/9/2008)
nb: dd/mm/yyyy (25/12/1998) ELLER (1/9/2008)

en: delete
nb: slett

en: delete activities
nb: slett aktiviteter

en: delete contacts
nb: slett kontakter

en: delete in CiviCase
nb: slette i CiviCase

en: delete in CiviEvent
nb: slett i CiviArrangement

en: delete in CiviGrant
nb: slett i CiviBevilgning

en: delete in CiviMember
nb: slette i CiviMedlem

en: delete in CiviPledge
nb: slett i CiviLovnad

en: details...
nb: detaljer...

en: disabled
nb: deaktivert

en: do complex searches based on tags, group membership, location, activities and custom fields at <a href="!1">Advanced Search</a>.
nb: utfør komplekse søk basert på tag, gruppemedlemskap, lokasjon, aktiviteter eller egendefinerte felt på <a href="!1">Avansert søk</a>.

en: due
nb: frist

en: duplicate
nb: dublett

en: e.g. 'Student', 'Senior', 'Honor Society'...
nb: f.eks. "Student", "Senior", "Hedersmedlem"....

en: each
nb: hver

en: edit
nb: rediger

en: edit all contacts
nb: rediger alle kontakter

en: edit all events
nb: rediger alle arrangementer

en: edit event participants
nb: rediger arrangementsdeltagere

en: edit grants
nb: rediger bevilgninger

en: edit groups
nb: rediger grupper

en: edit memberships
nb: redigere medlemskap

en: edit pledges
nb: rediger avtaler

en: edit profile
nb: rediger profil

en: email
nb: e-post

en: enable CiviCRM blocks at <a href="!1">Administer &raquo; Site Building &raquo; Blocks</a>.
nb: aktiver CiviCRM-blokker under <a href="!1">Administrer Blokker</a>.

en: end date
nb: slutt dato

en: entityID needs to be set and of type Integer
nb: entityID må være satt, og må være et heltall

en: events
nb: arrangementer

en: every
nb: hver

en: false
nb: usant

en: field ID
nb: felt ID

en: field ID needs to be of type Integer for index %1
nb: felt ID må være et heltall for indeks %1

en: file '%1' found
nb: fil '%1' ble funnet

en: file '%1' not found
nb: fil '%1' ble ikke funnet

en: find contacts by name, email address, group membership and or tagging at <a href="!1">Find Contacts</a>.
nb: finn kontakter etter navn, e-postadresse, gruppemedlemskap og / eller tag på <a href="!1">Finn kontakter</a>.

en: grants
nb: bevilgninger

en: has been successfully resubscribed.
nb: har blitt vellykket gjenpåmeldt.

en: here
nb: her

en: hide field or section
nb: skjul felt eler seksjon

en: http://www.example.com/thank_you.html
nb: http://www.eksempel.no/takk_skal_du_ha.html

en: iCalendar feed for this event.
nb: iCalendar feed for dette arrangementet.

en: iCalendar is a standard format for representing information about calendaring and scheduling. CiviEvent allows you to output your current and upcoming 'public' events in the iCalendar format - so this information can be shared with other iCalendar-enabled applications.
nb: iCalendar er et standarformat for å representere informasjon om kalender og planlegging. CiviArrangement gir deg mulighet til å vise nåværende og kommende 'offentlige' arrangementer i iCalendar-formatet - slik at denne informasjonen kan deles med andre iCalendar-aktiverte programmer.

en: if Tell Friend is enable, Maximum recipients limit should be greater than zero.
nb: Hvis "Fortell en venn" er aktivert, så bør grensen for maksimalt antall mottagere være større enn null.

en: if Tell Friend is enabled, Maximum recipients limit should be greater than zero.
nb: Hvis "Fortell en venn" er aktivert, bør maksimalt antall mottagere være større enn null.

en: if you are searching by Contact name, check your spelling
nb: hvis du søker på kontaktnavn, kontroller at du har stavet riktig

en: if you are searching by client name, check your spelling
nb: hvis du søker etter klientnavn, sjekk stavemåten

en: if you are searching by contributor name, check your spelling
nb: hvis du søker etter navn på giver, sjekk stavemåten din

en: if you are searching by member name, check your spelling
nb: dersom du søker på medlemsnavn, kontroller stavemåte

en: if you are searching by participant name, check your spelling
nb: Hvis du søker etter deltagernavn, sjekk stavemåten din

en: if you are searching by respondent name, check your spelling
nb: Hvis du søker etter navn på respondent, sjekk stavemåten

en: if you are searching within a Group or for Tagged contacts, try 'any group' or 'any tag'
nb: Hvis du søker i en gruppe eller etter kontaker med tagger, forsøk 'alle grupper' eller 'alle tagger'.

en: if you are searching within a date or amount range, try a wider range of values
nb: dersom du søker innen et gitt dato- eller beløpsintervall, forsøk å øke rammene for søket

en: if you are searching within a date range, try a wider range of values
nb: dersom du søker på et tidsrom, prøv å øke tidsrommet

en: import contacts
nb: importer kontakter

en: import contacts from other sources at <a href="!1">Import Contacts</a>.
nb: importer kontakter fra andre kilder på <a href="!1">Importer kontakter</a>.

en: in
nb: i

en: installments
nb: terminer

en: installments of
nb: avdrag av

en: installments.
nb: terminer.

en: interview campaign contacts
nb: intervju kampanjekontakter

en: is a numeric field
nb: er et numerisk felt

en: is...
nb: er...

en: lifetime
nb: livsvarig

en: loading
nb: laster

en: make sure you have enough privileges in the access control system
nb: sørg for at du har nok privilegier i adgangskontrollsystemet

en: manage campaign
nb: administrer kampanje

en: manage event profiles
nb: administrer arrangementsprofiler

en: member since
nb: medlem siden

en: membership periods
nb: medlemskapsperioder

[ctx: menu]
en: ACL
nb: Liste for tilgangskontroll

[ctx: menu]
en: ACL Roles
nb: Tilgangskontroll-roller

[ctx: menu]
en: About CiviCRM
nb: Om CiviCRM

[ctx: menu]
en: Accepted Credit Cards
nb: Aksepterte kredittkort

[ctx: menu]
en: Access Control
nb: Tilgangskontroll

[ctx: menu]
en: Accounting Batch
nb: Regnskapsbunke

[ctx: menu]
en: Accounting Batch Export
nb: Regnskapsbunke eksport

[ctx: menu]
en: Accounting Batches
nb: Regnskapsbunker

[ctx: menu]
en: Activities
nb: Aktiviteter

[ctx: menu]
en: Activity Dashlet
nb: Skrivebordselement - aktivitet

[ctx: menu]
en: Activity Details
nb: Aktivitetsdetaljer

[ctx: menu]
en: Activity Summary
nb: Aktivtetsoppsummering

[ctx: menu]
en: Activity Types
nb: Aktivitetstyper

[ctx: menu]
en: Activity View
nb: Aktivitetsvisning

[ctx: menu]
en: Add Field
nb: Legg til felt

[ctx: menu]
en: Add Products to This Page
nb: Legg til produkt til denne siden

[ctx: menu]
en: Add User
nb: Legg til bruker

[ctx: menu]
en: Additional Info
nb: Ytterligere informasjon

[ctx: menu]
en: AdditionalInfo Form
nb: Skjema for tilleggsinformasjon

[ctx: menu]
en: Address Settings
nb: Adresseinnstillinger

[ctx: menu]
en: Addressee Formats
nb: Adressatformater

[ctx: menu]
en: Administer
nb: Administrer

[ctx: menu]
en: Administer CiviCRM
nb: Administrer CiviCRM

[ctx: menu]
en: Administration Console
nb: Administrasjonskonsoll

[ctx: menu]
en: Advanced Search
nb: Avansert søk

[ctx: menu]
en: All Cases
nb: Alle saker

[ctx: menu]
en: All Cases Dashlet
nb: Skrivebordselement - alle saker

[ctx: menu]
en: All Reports
nb: Alle rapporter

[ctx: menu]
en: Approve Mailing
nb: Godkjenn utsendelse

[ctx: menu]
en: Archived Mailings
nb: Arkiverte utsendelser

[ctx: menu]
en: Ask a question
nb: Spør et spørsmål

[ctx: menu]
en: Assign Users to ACL Roles
nb: Tilknytt brukere til tilgangskontroll-roller

[ctx: menu]
en: Assign to Another Client
nb: Tildel til en annen klient

[ctx: menu]
en: Attendee List
nb: Deltagerliste

[ctx: menu]
en: Badge Layout
nb: Skilt Layout

[ctx: menu]
en: Batch Data Entry
nb: Bunkedataoppføring

[ctx: menu]
en: Batch Merge Duplicate Contacts
nb: Bunkefletting av dublettkontakter

[ctx: menu]
en: Bookkeeping Transactions
nb: Bokføringstransaksjoner

[ctx: menu]
en: Bounce Report for mailings
nb: Rapport over avviste e-poster for utsendelser

[ctx: menu]
en: Browse Uploaded files
nb: Se gjennom opplastede filer

[ctx: menu]
en: CMS Database Integration
nb: CMS databaseintegrasjon

[ctx: menu]
en: Campaign Dashboard
nb: Kampanje skrivebord

[ctx: menu]
en: Campaign Reports
nb: Kampanjerapporter

[ctx: menu]
en: Campaign Status
nb: Kampanjestatus

[ctx: menu]
en: Campaign Types
nb: Kampanjetyper

[ctx: menu]
en: Campaigns
nb: Kampanjer

[ctx: menu]
en: Cancel Subscription
nb: Avslutt abonnement

[ctx: menu]
en: Case
nb: Sak

[ctx: menu]
en: Case Activity
nb: Saksaktivitet

[ctx: menu]
en: Case Activity Audit
nb: Saksaktivitetsgodkjenning

[ctx: menu]
en: Case Custom Set
nb: Egendefinerte sakssett

[ctx: menu]
en: Case Dashboard Dashlet
nb: Sak skrivebordselement

[ctx: menu]
en: Case Dashlet
nb: Skrivebordselement - sak

[ctx: menu]
en: Case Details
nb: Saksdetaljer

[ctx: menu]
en: Case Reports
nb: Saksrapporter

[ctx: menu]
en: Case Statuses
nb: Saksstatuser

[ctx: menu]
en: Case Types
nb: Sakstype

[ctx: menu]
en: Cases
nb: Saker

[ctx: menu]
en: Change Registration Selections
nb: Endre registreringsvalg

[ctx: menu]
en: CiviCRM Home
nb: CiviCRM hjem

[ctx: menu]
en: CiviCRM News
nb: CiviCRM Nyheter

[ctx: menu]
en: CiviCRM Profile Create
nb: Opprett CiviCRM profil

[ctx: menu]
en: CiviCRM Profile Fields
nb: CiviCRM profilfelter

[ctx: menu]
en: CiviCRM Reports
nb: CiviCRM rapporter

[ctx: menu]
en: CiviCampaign
nb: CiviKampanje

[ctx: menu]
en: CiviCampaign Component Settings
nb: CiviKampanje-innstillinger

[ctx: menu]
en: CiviCase
nb: CiviSak

[ctx: menu]
en: CiviCase Dashboard
nb: CiviSak Skrivebord

[ctx: menu]
en: CiviContribute
nb: CiviGave

[ctx: menu]
en: CiviContribute Component Settings
nb: CiviGave-innstillinger

[ctx: menu]
en: CiviContribute Dashboard
nb: CiviGave Skrivebord

[ctx: menu]
en: CiviEvent
nb: CiviArrangement

[ctx: menu]
en: CiviEvent Component Settings
nb: CiviArrangement-innstillinger

[ctx: menu]
en: CiviEvent Dashboard
nb: CiviArrangement Skrivebord

[ctx: menu]
en: CiviMail Component Settings
nb: CiviMail-innstillinger

[ctx: menu]
en: CiviMember
nb: CiviMedlem

[ctx: menu]
en: CiviMember Component Settings
nb: CiviMedlem-innstillinger

[ctx: menu]
en: CiviMember Dashboard
nb: CiviMedlem skrivebord

[ctx: menu]
en: CiviPledge Dashboard
nb: CiviLovnad skrivebord

[ctx: menu]
en: CiviReport
nb: CiviRapport

[ctx: menu]
en: Cleanup Caches and Update Paths
nb: Rydd "cache" og oppdater stier

[ctx: menu]
en: Closed Batches
nb: Lukkede bunker

[ctx: menu]
en: Communication Style Options
nb: Kommunikasjonsstilvalg

[ctx: menu]
en: Communications
nb: Kommunikasjon

[ctx: menu]
en: Components
nb: Komponenter

[ctx: menu]
en: Conduct Survey
nb: Gjennomfør undersøkelse

[ctx: menu]
en: Conference Slot Labels
nb: Konferansetid etikketer

[ctx: menu]
en: Conference Slots
nb: Konferansetider

[ctx: menu]
en: Configuration Checklist
nb: Konfigurasjonssjekkliste

[ctx: menu]
en: Configure Survey
nb: Konfigurer undersøkelse

[ctx: menu]
en: Configure Widget
nb: Konfigurer småprogram

[ctx: menu]
en: Confirm
nb: Bekreft

[ctx: menu]
en: Confirm Event Registration
nb: Bekreft arrangementsregistrering

[ctx: menu]
en: Confirm dates
nb: Bekreft datoer

[ctx: menu]
en: Constituent Detail
nb: Kontaktdetalj

[ctx: menu]
en: Constituent Summary
nb: Kontaktoppsummering

[ctx: menu]
en: Contact Dashboard
nb: Kontakt - skrivebord

[ctx: menu]
en: Contact Reports
nb: Kontaktrapporter

[ctx: menu]
en: Contact Summary
nb: Sammendrag for kontakt

[ctx: menu]
en: Contact Types
nb: Kontakttyper

[ctx: menu]
en: Contacts
nb: Kontakter

[ctx: menu]
en: Contribution Aggregate by Relationship
nb: Samlete gaver etter relasjoner

[ctx: menu]
en: Contribution Amounts
nb: Gavebeløp

[ctx: menu]
en: Contribution Details
nb: Gavedetaljer

[ctx: menu]
en: Contribution Reports
nb: Gaverapporter

[ctx: menu]
en: Contribution Summary
nb: Gaveoppsummering

[ctx: menu]
en: Contribution Summary - Chart View
nb: Gaveoppsummering - tabellvisning

[ctx: menu]
en: Contribution and Membership Details
nb: Gave og medlemsskapsdetaljer

[ctx: menu]
en: Contribution details for any type of contribution, plus associated membership information for contributions which are in payment for memberships.
nb: Gavedetaljer for alle typer gaver, plus tilknyttet medlemskapsinformasjon for gaver som er betaling for medlemskap.

[ctx: menu]
en: Contributions
nb: Gaver

[ctx: menu]
en: Contributions by Household
nb: Gaver etter husholdning

[ctx: menu]
en: Contributions by Organization
nb: Gaver etter organisasjon

[ctx: menu]
en: Create New Report from Template
nb: Lag ny rapport fra mal

[ctx: menu]
en: Current Employers
nb: Gjeldende arbeidsgiver

[ctx: menu]
en: Current and Upcoming Events
nb: Gjeldende og kommende arrangementer

[ctx: menu]
en: Custom Data
nb: Egendefinert data

[ctx: menu]
en: Custom Data Fields
nb: Egendefinerte datafelter

[ctx: menu]
en: Custom Field - Add
nb: Egendefinert felt - legg til

[ctx: menu]
en: Custom Field - Edit
nb: Egendefinert felt - rediger

[ctx: menu]
en: Custom Field - Move
nb: Egendefinert felt - flytt

[ctx: menu]
en: Custom Field - Options
nb: Egendefinert felt - valg

[ctx: menu]
en: Custom Fields
nb: Egendefinerte felt

[ctx: menu]
en: Custom Searches
nb: Egendefinerte søk

[ctx: menu]
en: Customize Data and Screens
nb: Tilpass data og skjermer

[ctx: menu]
en: Dashboard
nb: Skrivebord

[ctx: menu]
en: Database Upgrades
nb: Databaseoppdateringer

[ctx: menu]
en: Date Formats
nb: Datoformater

[ctx: menu]
en: Date Preferences
nb: Datopreferanser

[ctx: menu]
en: Debugging
nb: Feilsøking

[ctx: menu]
en: Debugging and Error Handling
nb: Feilsøking og feilbehandling

[ctx: menu]
en: Dedupe Exceptions
nb: Dublettregler unntak

[ctx: menu]
en: Delete Contact
nb: Slett kontakt

[ctx: menu]
en: Delete File
nb: Slett fil

[ctx: menu]
en: Delete Survey
nb: Slett undersøkelse

[ctx: menu]
en: Detailed report for canvassing, phone-banking, walk lists or other surveys.
nb: Detaljert rapport over dør-til-død, telefongaver, gå-lister eller andre undersøkelser.

[ctx: menu]
en: Developer
nb: Utvikler

[ctx: menu]
en: Developer Docs
nb: Utviklerdokumentasjon

[ctx: menu]
en: Directories
nb: Mapper

[ctx: menu]
en: Display Preferences
nb: Visningsinnstillinger

[ctx: menu]
en: Display clicks from each mailing
nb: Viser klikk fra hver utsendelse

[ctx: menu]
en: Display contacts who opened emails from a mailing
nb: Viser kontakter som åpnet e-poster fra en utsendelse

[ctx: menu]
en: Displays a detailed list of contributions grouped by household which includes contributions made by members of the household.
nb: Viser en detaljert liste over gaver gruppert etter husholdning, som inkluderer gaver gitt av medlemmer av husholdningen.

[ctx: menu]
en: Displays a detailed list of contributions grouped by organization, which includes contributions made by employees for the organisation.
nb: Viser en detaljert liste over gaver gruppert etter organisasjon, som inkluderer gaver gitt av ansatte i organisasjonen.

[ctx: menu]
en: Documentation
nb: Dokumentasjon

[ctx: menu]
en: Download Errors
nb: Last ned feilmeldinger

[ctx: menu]
en: Draft and Unscheduled Mailings
nb: Kladd og uplanlagte utsendelser

[ctx: menu]
en: Dropdown Options
nb: Nedtrekkslistevalg

[ctx: menu]
en: Edit Field
nb: Rediger felt

[ctx: menu]
en: Edit Related Contact
nb: Rediger relatert kontakt

[ctx: menu]
en: Email Greeting Formats
nb: Formater for e-post hilsen

[ctx: menu]
en: Email Invoice
nb: Epost-faktura

[ctx: menu]
en: Email a Contact
nb: Send e-post til en kontakt

[ctx: menu]
en: Email address verified
nb: Epostadresse verifisert

[ctx: menu]
en: Enable CiviCRM Components
nb: Aktiver CiviCRM-komponenter

[ctx: menu]
en: Encounter Medium
nb: Treffpunkt

[ctx: menu]
en: Encounter Mediums
nb: Treffpunkter

[ctx: menu]
en: Engagement Index
nb: Engasjementsskala

[ctx: menu]
en: Event Fees
nb: Arrangementspriser

[ctx: menu]
en: Event Income Details
nb: Arrangementsinntekt detaljer

[ctx: menu]
en: Event Income Summary
nb: Arrangementsinntekt oppsummering

[ctx: menu]
en: Event Info and Settings
nb: Arrangementsinformasjon og -innstillinger

[ctx: menu]
en: Event Information
nb: Arrangementsinformasjon

[ctx: menu]
en: Event Location
nb: Arrangmentssted

[ctx: menu]
en: Event Name Badge Layouts
nb: Layout for navneskilt til arrangementer

[ctx: menu]
en: Event Online Registration
nb: Online arrangementsregistrering

[ctx: menu]
en: Event Participants List
nb: Arrangementsdeltagerliste

[ctx: menu]
en: Event Registration
nb: Arrangementspåmelding

[ctx: menu]
en: Event Reports
nb: Arrangementsrapporter

[ctx: menu]
en: Event Templates
nb: Arrangementsmaler

[ctx: menu]
en: Event Types
nb: Arrangementstyper

[ctx: menu]
en: Events
nb: Arrangementer

[ctx: menu]
en: Export Contacts
nb: Eksporter kontakter

[ctx: menu]
en: Exported Batches
nb: Eksporterte bunker

[ctx: menu]
en: Extensions
nb: Utvidelser

[ctx: menu]
en: FROM Email Addresses
nb: Fra e-postadresser

[ctx: menu]
en: File on Case
nb: Lagre på en sak

[ctx: menu]
en: Financial Accounts
nb: Regnskapskontoer

[ctx: menu]
en: Financial Type Accounts
nb: Regnskapstypekontoer

[ctx: menu]
en: Financial Types
nb: Regnskapstyper

[ctx: menu]
en: Find Activities
nb: Finn aktiviteter

[ctx: menu]
en: Find Cases
nb: Finn saker

[ctx: menu]
en: Find Contacts
nb: Finn kontakter

[ctx: menu]
en: Find Contributions
nb: Finn gaver

[ctx: menu]
en: Find Mailings
nb: Finn utsendelser

[ctx: menu]
en: Find Mass SMS
nb: Finn masse-SMS

[ctx: menu]
en: Find Memberships
nb: Finn medlemskap

[ctx: menu]
en: Find Participants
nb: Finn deltakere

[ctx: menu]
en: Find Pledges
nb: Finn lovnader

[ctx: menu]
en: Find and Merge Duplicate Contacts
nb: Finn og flett dupliserte kontakter

[ctx: menu]
en: Forward Mailing
nb: Videresend utsendelse

[ctx: menu]
en: From Email Addresses
nb: Fra e-postadresser

[ctx: menu]
en: Full-text Search
nb: Fulltekst-søk

[ctx: menu]
en: GOTV (Track Voters)
nb: GOTV (spor velgere)

[ctx: menu]
en: GOTV (Voter Tracking)
nb: GOTV (velgersporing)

[ctx: menu]
en: Gender Options
nb: Kjønn

[ctx: menu]
en: Get Image File
nb: Hent bildefil

[ctx: menu]
en: Get expert help
nb: Få eksperthjelp

[ctx: menu]
en: Get started
nb: Komme i gang

[ctx: menu]
en: Given two date ranges, shows contacts who contributed in both the date ranges with the amount contributed in each and the percentage increase / decrease.
nb: Gitt to datointervaller, viser kontakter som gav i begge datointervallene med beløpet gitt i hvert intervall og prosentivs økning / fall.

[ctx: menu]
en: Gives relationship details between two contacts
nb: Gir relasjonsdetaljer mellom to kontakter

[ctx: menu]
en: Grant Types
nb: Bevilgningstyper

[ctx: menu]
en: Group Members
nb: Gruppemedlemmer

[ctx: menu]
en: Groups
nb: Grupper

[ctx: menu]
en: Groups and totals contributions by criteria including contact, time period, contribution type, contributor location, etc.
nb: Grupper og totale gaver etter kriterier, inkludert kontakt, tidsperiode, gavetype, giversted, o.l.

[ctx: menu]
en: Headers, Footers, and Automated Messages
nb: Topptekster, bunntekster og automatiserte meldinger

[ctx: menu]
en: Helps you to analyze the income generated by an event. The report can include details by participant type, status and payment method.
nb: Hjelper deg å analysere inntekten generert fra et arrangement. Rapporten kan inneholde detaljer som deltakertyper, status og betalingsmåte.

[ctx: menu]
en: Home
nb: Hjem

[ctx: menu]
en: Import
nb: Importer

[ctx: menu]
en: Import Activities
nb: Importer aktiviteter

[ctx: menu]
en: Import Contacts
nb: Importer kontakter

[ctx: menu]
en: Import Contributions
nb: Importer gaver

[ctx: menu]
en: Import Memberships
nb: Importer medlemskap

[ctx: menu]
en: Import Multi-value Custom Data
nb: Importer flervalgs egendefinert data

[ctx: menu]
en: Import Participants
nb: Importer deltakere

[ctx: menu]
en: Import/Export Mappings
nb: Importer/Eksporter tilknytninger

[ctx: menu]
en: Include Profiles
nb: Inkluder profiler

[ctx: menu]
en: Individual Prefixes (Ms, Mr...)
nb: Personlige prefiks (Herr, Fru, ...)

[ctx: menu]
en: Individual Suffixes (Jr, Sr...)
nb: Personlige suffiks (Jr., Sr., ...)

[ctx: menu]
en: Insert CiviCRM Content
nb: Sett inn CiviCRM-innhold

[ctx: menu]
en: Instant Messenger Services
nb: Lynmeldingstjenester

[ctx: menu]
en: Interview Respondents
nb: Intervju respondenter

[ctx: menu]
en: Join CiviCRM
nb: Bli med i CiviCRM

[ctx: menu]
en: LYBUNT (last year but not this year)
nb: Sist år, men ikke i år

[ctx: menu]
en: Label Formats
nb: Etikettformater

[ctx: menu]
en: Languages, Currency, Locations
nb: Språk, valuta, lokalisering

[ctx: menu]
en: Lapsed Memberships
nb: Utløpte medlemskap

[ctx: menu]
en: Last year but not this year. Provides a list of constituents who donated last year but did not donate during the time period you specify as the current year.
nb: Sist år, men ikke dette året. Gir en liste av kontakter som gav sist år, men som ikke gav i løpet av tidsperioden som du angir som nåværende år.

[ctx: menu]
en: List contact's donation history, grouped by year, along with contributions attributed to any of the contact's related contacts.
nb: Vis liste over en kontakts gavehistorie, gruppert etter år, sammen med gaver tilskrevet alle kontaktens relaterte kontaketer.

[ctx: menu]
en: List of pledges including amount pledged, pledge status, next payment date, balance due, total amount paid etc.
nb: Liste over lovnader, inkludert beløp lovet, status, neste betalingsdato, restbalanse, totalt beløp betalt, etc.

[ctx: menu]
en: Lists specific contributions by criteria including contact, time period, contribution type, contributor location, etc. Contribution summary report points to this report for contribution details.
nb: Lister spesifikke gaver etter kriterier, inkludert kontakt, tidsperiode, gavetype, giversted, o.l. Oppsummeringsrapport for gaver peker mot denne rapporten for gavedetaljer.

[ctx: menu]
en: Localization
nb: Stedsbestemmelse

[ctx: menu]
en: Location Types (Home, Work...)
nb: Stedstyper (hjem, arbeid, skole, ...)

[ctx: menu]
en: Log out
nb: Logg ut

[ctx: menu]
en: Mail Accounts
nb: E-postkontoer

[ctx: menu]
en: Mail Bounces
nb: E-post-avvisninger

[ctx: menu]
en: Mail Clickthroughs
nb: E-post gjennomklikkinger

[ctx: menu]
en: Mail Opened
nb: E-post åpnet

[ctx: menu]
en: Mailer Settings
nb: E-postinnstillinger

[ctx: menu]
en: Mailing Details
nb: Utsendelsesdetaljer

[ctx: menu]
en: Mailing Event
nb: Utsendelseshendelse

[ctx: menu]
en: Mailing Report
nb: Utsendelsesrapport

[ctx: menu]
en: Mailing Reports
nb: Utsendelsesrapporter

[ctx: menu]
en: Mailing Summary
nb: Utsendelsesoppsummering

[ctx: menu]
en: Mailings
nb: Utsendelser

[ctx: menu]
en: Manage A/B Tests
nb: Administrer A/B-tester

[ctx: menu]
en: Manage ACLs
nb: Administrer tilgangskontrollister

[ctx: menu]
en: Manage Contribution Pages
nb: Administrer gavesider

[ctx: menu]
en: Manage Custom Searches
nb: Administrer egendefinerte søk

[ctx: menu]
en: Manage Events
nb: Administrer arrangementer

[ctx: menu]
en: Manage Extensions
nb: Administrer utvidelser

[ctx: menu]
en: Manage Groups
nb: Administrer grupper

[ctx: menu]
en: Manage Premiums
nb: Administrer premier

[ctx: menu]
en: Manage Price Sets
nb: Administrer prissett

[ctx: menu]
en: Manage Templates
nb: Administrer maler

[ctx: menu]
en: Map Event Location
nb: Kart over arrangementssted

[ctx: menu]
en: Map Location(s)
nb: Kartsted(er)

[ctx: menu]
en: Mapping and Geocoding
nb: Kart og geolokalisering

[ctx: menu]
en: Membership Details
nb: Medlemskapsdetaljer

[ctx: menu]
en: Membership Reports
nb: Medlemskapsrapporter

[ctx: menu]
en: Membership Section
nb: Medlemsområde

[ctx: menu]
en: Membership Status Rules
nb: Regler for medlemskapsstatus

[ctx: menu]
en: Membership Summary
nb: Medlemskapsoppsummering

[ctx: menu]
en: Membership Types
nb: Medlemskapstyper

[ctx: menu]
en: Memberships
nb: Medlemskap

[ctx: menu]
en: Merge Contact
nb: Flett kontakt

[ctx: menu]
en: Message Templates
nb: Meldingsmaler

[ctx: menu]
en: Mobile Phone Providers
nb: Mobiloperatører

[ctx: menu]
en: Multi Site Settings
nb: Innstillinger for flersidevalg

[ctx: menu]
en: My Cases
nb: Mine saker

[ctx: menu]
en: Navigation Menu
nb: Navigasjonsmeny

[ctx: menu]
en: New A/B Test
nb: Ny A/B-test

[ctx: menu]
en: New Activity
nb: Ny aktivitet

[ctx: menu]
en: New Batch
nb: Ny bunke

[ctx: menu]
en: New Campaign
nb: Ny kampanje

[ctx: menu]
en: New Case
nb: Ny sak

[ctx: menu]
en: New CiviCRM Profile
nb: Ny CiviCRM profil

[ctx: menu]
en: New Contact
nb: Ny kontakt

[ctx: menu]
en: New Contribution
nb: Ny gave

[ctx: menu]
en: New Contribution Page
nb: Ny gaveside

[ctx: menu]
en: New Email
nb: Ny epost

[ctx: menu]
en: New Event
nb: Nytt arrangement

[ctx: menu]
en: New Group
nb: Ny gruppe

[ctx: menu]
en: New Household
nb: Ny husholdning

[ctx: menu]
en: New Individual
nb: Ny person

[ctx: menu]
en: New Mailing
nb: Ny utsendelse

[ctx: menu]
en: New Mass SMS
nb: Ny masse-sms

[ctx: menu]
en: New Membership
nb: Nytt medlemskap

[ctx: menu]
en: New Organization
nb: Ny organisasjon

[ctx: menu]
en: New Payment
nb: Ny betaling

[ctx: menu]
en: New Petition
nb: Nytt opprop

[ctx: menu]
en: New Pledge
nb: Ny lovnad

[ctx: menu]
en: New Price Set
nb: Nytt prissett

[ctx: menu]
en: New SMS
nb: Ny SMS

[ctx: menu]
en: New Survey
nb: Ny undersøkelse

[ctx: menu]
en: New Tag
nb: Ny tag

[ctx: menu]
en: Notes
nb: Notater

[ctx: menu]
en: Open Batches
nb: Åpne bunker

[ctx: menu]
en: Open Case
nb: Åpen sak

[ctx: menu]
en: Opt-out
nb: Velg bort

[ctx: menu]
en: Option Groups
nb: Liste over valg i felter

[ctx: menu]
en: Organization Address and Contact Info
nb: Organisasjonens adresse og kontaktinfo

[ctx: menu]
en: Outbound Email (SMTP/Sendmail)
nb: Utgående epost (SMTP/Sendmail)

[ctx: menu]
en: Outbound Email Settings
nb: Innstillinger for utgående epost

[ctx: menu]
en: PDF Invoice
nb: PDF-faktura

[ctx: menu]
en: Participant Listing Options
nb: Deltakerlister valg

[ctx: menu]
en: Participant Listing Templates
nb: Mal for deltakerlister

[ctx: menu]
en: Participant Role
nb: Deltakerrolle

[ctx: menu]
en: Participant Roles
nb: Deltakerroller

[ctx: menu]
en: Participant Status
nb: Deltakerstatus

[ctx: menu]
en: Participant Statuses
nb: Deltakerstatuser

[ctx: menu]
en: Payment Methods
nb: Betalingsmåter

[ctx: menu]
en: Payment Processor Type
nb: Betalingsformidlertype

[ctx: menu]
en: Payment Processors
nb: Betalingsformidlere

[ctx: menu]
en: Permissions (Access Control)
nb: Tillatelser (Adgangskontroll)

[ctx: menu]
en: Personal Campaign Page Summary
nb: Personlige kampanjesider oppsummering

[ctx: menu]
en: Personal Campaign Pages
nb: Personlige kampanjesider

[ctx: menu]
en: Petitions
nb: Opprop

[ctx: menu]
en: Phone Type
nb: Telefontype

[ctx: menu]
en: Phone Types
nb: Telefontyper

[ctx: menu]
en: Pledge Detail
nb: Lovnadsdetaljer

[ctx: menu]
en: Pledge Payments
nb: Lovede betalinger

[ctx: menu]
en: Pledge Reports
nb: Lovnadsrapporter

[ctx: menu]
en: Pledged But not Paid
nb: Lovet, men ikke betalt

[ctx: menu]
en: Pledged but not Paid Report
nb: Lovet, men ikke betalt - rapport

[ctx: menu]
en: Pledges
nb: Lovnader

[ctx: menu]
en: Postal Greeting Formats
nb: Posthilsen - formater

[ctx: menu]
en: Preferred Communication Methods
nb: Foretrukne kommunikasjonsmetoder

[ctx: menu]
en: Preferred Language Options
nb: Foretrukket språkvalg

[ctx: menu]
en: Preferred Languages
nb: Foretrukne språk

[ctx: menu]
en: Premiums
nb: Premier

[ctx: menu]
en: Premiums (Thank-you Gifts)
nb: Premier (takkegaver)

[ctx: menu]
en: Preview Mailing
nb: Forhåndsvis utsendelse

[ctx: menu]
en: Price Field Options
nb: Valg for prisfelt

[ctx: menu]
en: Price Fields
nb: Prisfelter

[ctx: menu]
en: Price Sets
nb: Prissett

[ctx: menu]
en: Print Event Name Badge
nb: Skriv ut navneskilt for arrangement

[ctx: menu]
en: Print Page (PDF) Formats
nb: Utskriftsside (PDF) formater

[ctx: menu]
en: Process Uploaded Images
nb: Prosesser opplastede bilder

[ctx: menu]
en: Profile Settings
nb: Profilinnstillinger

[ctx: menu]
en: Profiles
nb: Profiler

[ctx: menu]
en: Provides a list of address and telephone information for constituent records in your system.
nb: Gir en liste av adresser og telefoninformasjon for kontaktposter i systemet ditt.

[ctx: menu]
en: Provides a list of constituent activity including activity statistics for one/all contacts during a given date range(required)
nb: Gir en liste over kontaktaktivitet inkludert aktivitetsstatistikk for en/alle kontakter i løpet av en gitt datoperiode (påkrevd)

[ctx: menu]
en: Provides a list of members along with their membership status and membership details (Join Date, Start Date, End Date). Can also display contributions (payments) associated with each membership.
nb: Gir en liste over medlemmer, sammen med deres medlemskapsstatus og medlemsdetaljer (påmeldingsdato, startdato, sluttdato). Kan også vise gaver (betalinger) tilknyttet hvert medlemskap.

[ctx: menu]
en: Provides a list of memberships that have lapsed or will lapse by the date you specify.
nb: Gir en liste over medlemskap som er utløpt, eller som vil utløpe før den datoen du angir.

[ctx: menu]
en: Provides a list of the top donors during a time period you define. You can include as many donors as you want (for example, top 100 of your donors).
nb: Gir en liste over største givere i løpet av en tidsperiode som du definerer. Du kan inkludere så mange givere som du ønsker (for eksempel, de 100 beste giverne).

[ctx: menu]
en: Provides a summary of memberships by type and join date.
nb: Gir en oppsummering av medlemskap etter type og påmeldingsdato.

[ctx: menu]
en: Provides an overview of event income. You can include key information such as event ID, registration, attendance, and income generated to help you determine the success of an event.
nb: Gir en oversikt over arrangementsinntekt. Du kan ta med nøkkelinformasjon som arrangements-ID, registrering, deltakelse, og inntekter generert, for å hjelpe deg til å vurdere suksessen av arrangementet.

[ctx: menu]
en: Provides contact-related information on contributions, memberships, events and activities.
nb: Gir kontaktrelatert informasjon om gaver, medlemskap, arrangementer og aktiviteter.

[ctx: menu]
en: Provides detail list of employer employee relationships along with employment details.
nb: Gir detaljert liste over arbeidsgiver-ansatt-relasjoner sammen med ansettelsesdetaljer, f.eks. påmeldingsdato

[ctx: menu]
en: Provides information about the status of recurring contributions
nb: Gir informasjon om statusen til gjentagende gaver

[ctx: menu]
en: Provides lists of event attendees.
nb: Gir en liste over arrangementsdeltakere.

[ctx: menu]
en: Provides lists of participants for an event.
nb: Gir en liste over deltakere for et arrangement.

[ctx: menu]
en: Provides reporting on Intended and Successful Deliveries, Unsubscribes and Opt-outs, Replies and Forwards.
nb: Gir rapporter om intenderte og fullførte leveringer, avmeldinger og bortvelginger, svar og videresendinger.

[ctx: menu]
en: Provides transaction details for all contributions and payments, including Transaction #, Invoice ID, Payment Instrument and Check #.
nb: Gir transaksjonsdetaljer for alle gaver og betalinger, inkludert transaksjon #, Faktura-ID, Betalingsmåte og Sjekk #.

[ctx: menu]
en: Record Respondents Interview
nb: Registrer respondentintervju

[ctx: menu]
en: Recurring Contributions
nb: Gjentagende gaver

[ctx: menu]
en: Redaction Rules
nb: Redigeringsregler

[ctx: menu]
en: Register Event Participant
nb: Registrer deltager

[ctx: menu]
en: Register New Participant
nb: Registrer ny deltaker

[ctx: menu]
en: Register Report
nb: Registrer rapport

[ctx: menu]
en: Register your site
nb: Registrer siden din

[ctx: menu]
en: Relationship Types
nb: Relasjonsstyper

[ctx: menu]
en: Relationships
nb: Relasjoner

[ctx: menu]
en: Release Respondents
nb: Frigi respondenter

[ctx: menu]
en: Repeat Contributions
nb: Gjentagende gaver

[ctx: menu]
en: Repeat Event
nb: Gjenta arrangement

[ctx: menu]
en: Report
nb: Rapport

[ctx: menu]
en: Reports
nb: Rapporter

[ctx: menu]
en: Reports Listing
nb: Rapportliste

[ctx: menu]
en: Reserve Respondents
nb: Reserver respondenter

[ctx: menu]
en: Resource URLs
nb: Ressursnettadresser

[ctx: menu]
en: Resubscribe
nb: Meld på igjen

[ctx: menu]
en: SMS Providers
nb: SMS-leverandører

[ctx: menu]
en: SYBUNT (some year but not this year)
nb: Tidligere år, men ikke dette året

[ctx: menu]
en: Safe File Extension Options
nb: Sikre filtutvidelser - valg

[ctx: menu]
en: Safe File Extensions
nb: Sikre filutvidelser

[ctx: menu]
en: Schedule Reminders
nb: Planlegg påminnelser

[ctx: menu]
en: Scheduled Jobs
nb: Planlagte jobber

[ctx: menu]
en: Scheduled Jobs Log
nb: Logg for planlagte jobber

[ctx: menu]
en: Scheduled and Sent Mailings
nb: Planlagte og sendte utsendelser

[ctx: menu]
en: Search
nb: Søk

[ctx: menu]
en: Search Builder
nb: Søkbygger

[ctx: menu]
en: Search Preferences
nb: Søkeinstillinger

[ctx: menu]
en: Self-service Registration Transfer
nb: Overføring av selvbetjent registrering

[ctx: menu]
en: Self-service Registration Update
nb: Oppdatering av selvbetjent registrering

[ctx: menu]
en: Sending Mail
nb: Sender e-post

[ctx: menu]
en: Setup a Personal Campaign Page - Account Information
nb: Opprett en personlig kampanjeside - kontoinformasjon

[ctx: menu]
en: Shows activity statistics by type / date
nb: Vis aktivitetstatistikk etter type /dato

[ctx: menu]
en: Shows contributions made by contacts that have been soft-credited to other contacts.
nb: Viser gaver gitt av kontakter som har blitt knyttet som "myk kreditt" til andre kontakter.

[ctx: menu]
en: Sign Petition
nb: Signer opprop

[ctx: menu]
en: Smart Groups
nb: Smart-gruppe

[ctx: menu]
en: Sms Providers
nb: SMS-tilbydere

[ctx: menu]
en: Soft Credit Types
nb: Myk kreditt-typer

[ctx: menu]
en: Soft Credits
nb: Myke kreditter

[ctx: menu]
en: Some year(s) but not this year. Provides a list of constituents who donated at some time in the history of your organization but did not donate during the time period you specify.
nb: Noen år, men ikke dette året. Gir en liste av kontakter som gav en gang i løpet av din organisasjons historie, men som ikke gav i løpet av den tidsperiode du angir.

[ctx: menu]
en: Subscribe
nb: Abonnér

[ctx: menu]
en: Summarizes amount raised and number of contributors for each Personal Campaign Page.
nb: Summerer opp beløp samlet inn og antall givere for hver personlige kampanjeside.

[ctx: menu]
en: Summary statistics for mailings
nb: Oppsummeringsstatistikk utsendelser

[ctx: menu]
en: Support
nb: Brukerstøtte

[ctx: menu]
en: Survey Details
nb: Undersøkelsesdetaljer

[ctx: menu]
en: Survey Types
nb: Undersøkelsestyper

[ctx: menu]
en: Surveys
nb: Undersøkelser

[ctx: menu]
en: Synchronize Users to Contacts
nb: Synkroniser brukere med kontakter

[ctx: menu]
en: System Settings
nb: Systeminnstillinger

[ctx: menu]
en: System Status
nb: Systemstatus

[ctx: menu]
en: Tell a Friend
nb: Fortell en venn

[ctx: menu]
en: Thank You
nb: Tusen takk

[ctx: menu]
en: Thank-you and Receipting
nb: Takk og kvittering

[ctx: menu]
en: Title and Settings
nb: Tittel og innstillinger

[ctx: menu]
en: Top Donors
nb: Topp-givere

[ctx: menu]
en: Unsubscribe
nb: Meld av

[ctx: menu]
en: Update Billing Details
nb: Oppdater betalingsdetaljer

[ctx: menu]
en: Update Subscription
nb: Oppdater abonnement

[ctx: menu]
en: Upgrade CiviCRM
nb: Oppdater CiviCRM

[ctx: menu]
en: Users and Permissions
nb: Brukere og tillatelser

[ctx: menu]
en: View Activity
nb: Vis aktivitet

[ctx: menu]
en: View Date Preferences
nb: Vis datoinnstillinger

[ctx: menu]
en: View Mailing
nb: Vis utsendelse

[ctx: menu]
en: View Payment
nb: Vis betaling

[ctx: menu]
en: View Petition Signatures
nb: Vis oppropssignaturer

[ctx: menu]
en: Website Types
nb: Nettsidetyper

[ctx: menu]
en: Word Replacements
nb: Orderstatninger

[ctx: menu]
en: WordPress Access Control
nb: WordPress Tilgangskontroll

en: merge
nb: flett

en: merge duplicate contacts
nb: flett dupliserte kontakter

en: minutes
nb: minutter

en: mismatch.
nb: Ikke samsvar.

en: mm/dd/yy OR mm-dd-yy (12/25/98 OR 12-25-98) OR (9/1/08 OR 9-1-08)
nb: mm/dd/yy ELLER mm-dd-yy (12/25/98 ELLER 12-25-98) ELLER (9/1/08 ELLER 9-1-08)

en: mm/dd/yyyy OR mm-dd-yyyy (12/25/1998 OR 12-25-1998) OR (9/1/2008 OR 9-1-2008)
nb: mm/dd/yyyy ELLER mm-dd-yyyy (12/25/1998 ELLER 12-25-1998) ELLER (9/1/2008 ELLER 9-1-2008)

en: month
nb: måned

en: more
nb: mer

en: must be a monetary value
nb: må være en pebgeverdi

en: must be a numeric value
nb: må være en numerisk verdi

en: new tag
nb: ny tag

en: no parameters
nb: ingen parametere

en: none
nb: ingen

en: not a duplicate
nb: ikke en dublett

en: not available
nb: ikke tilgjengelig

en: offline membership renewal reminder.
nb: offline medlemskapsfornyelsespåminnelse.

en: ongoing
nb: pågående

en: options
nb: valg

en: or
nb: eller

en: or ODD / EVEN
nb: eller ULIK / LIK

en: page argument missing or invalid
nb: sideargument mangler eller ugyldig

en: paid
nb: betalt

en: participants
nb: deltakere

en: profile create
nb: opprett profil

en: profile edit
nb: rediger profil

en: profile listings
nb: profillister

en: profile listings and forms
nb: profillister og skjemaer

en: profile view
nb: vis profil

en: profiles
nb: profiler

en: raised
nb: innsamlet

en: reCAPTCHA is also not available when a profile is used inside the User Registration and My Account screens.
nb: ReCAPTCHA er heller ikke tilgjengelig når en profil brukes inne i sidene for brukerregistrering og min konto.

en: read about <a href="!1">CiviCRM access permissions</a> and set access permissions at <a href="!2">Administer CiviCRM &raquo; Access Control</a>.
nb: les om <a href="!1">CiviCRM tilgangstillatelser</a> og sett tilgangstillatelser under <a href="!2">Administrer CiviCRM Tilgangskontroll</a>.

en: read the <a href="!1">CiviCRM Administrator Guide</a>.
nb: les <a href="!1">CiviCRM Administrator Guide</a>.

en: receipt
nb: kvittering

en: record response
nb: Registrer svar

en: register for events
nb: Meld på til arrangementer

en: release
nb: frigi

en: release campaign contacts
nb: frigi kampanjekontakter

en: remove profile
nb: fjern profil

en: reserve
nb: reserver

en: reserve campaign contacts
nb: reserver kampanjekontakter

en: seconds
nb: sekunder

en: select
nb: velg

en: select activity
nb: velg aktivitet

en: sign CiviCRM Petition
nb: underskriv CiviCRM opprop

en: site root
nb: sidens rot

en: smart group
nb: smart-gruppe

en: ssl_merchant_id is not set for this payment processor
nb: ssl_merchant_id er ikke satt for denne betalingstjenesten

en: start date
nb: start dato

en: start=YYYYMMDD - Specify a different starting date range for the events to be listed.
nb: start=ÅÅÅÅMMDD - Angi en annen intervall for startdato for arrangementene som skal vises.

en: submit credit card contribution
nb: legg til kredittkortbidrag

en: submit credit card payment
nb: send inn kredittkortbetaling

en: test-drive
nb: test-kjøring

en: the following PHP variables are missing: %1
nb: De følgende PHP-variablene mangler: %1

en: this is just an interface and should not be called directly
nb: dette er kun et grensesnitt og bør ikke kalles direkte

en: through
nb: til

en: through %1
nb: gjennom %1

en: translate CiviCRM
nb: oversett CiviCRM

en: true
nb: sant

en: try a different spelling or use fewer letters
nb: forsøk en annen stavemåte eller bruk færre bokstaver

en: under the name
nb: under navnet

en: until
nb: inntil

en: updated
nb: oppdatert

en: user '%1' doesn't have CREATE DATABASE permissions.
nb: bruker '%1' har ikke rettigheten CREATE DATABASE.

en: vCard Location Type
nb: vCard-plasseringstype

en: vCard Name
nb: vCard Navn

en: vCard record for this contact.
nb: vCard oppføring for denne kontakten.

en: value: %1 is not of the right field data type: %2
nb: verdi %1 er ikke av riktig feltdatatype: %2

en: view
nb: se

en: view additional participant
nb: vis ytterligere deltager

en: view all activities
nb: vis alle aktiviteter

en: view all contacts
nb: vis alle kontakter

en: view all notes
nb: vis alle notater

en: view current employer
nb: vis nåværende arbeidsgiver

en: view event info
nb: vis arrangementsinformasjon

en: view event participants
nb: vis arrangementsdeltagere

en: view payments
nb: se betalinger

en: view primary participant
nb: vis primær deltager

en: view result set
nb: Vis resultatsett

en: with
nb: med

en: year
nb: år

en: years after the current date.
nb: år etter nåværende dato.

en: years prior to current date.
nb: år før nåværende dato.

en: you will have the opportunity to override the warning if they do not match
nb: du vil ha muligheten til å overskrive advarselen hvis de ikke samsvarer

en: yyyy-mm-dd OR yyyy-mm-dd HH:mm OR yyyymmdd OR yyyymmdd HH:mm (1998-12-25 OR 1998-12-25 15:33 OR 19981225 OR 19981225 10:30 OR ( 2008-9-1 OR 2008-9-1 15:33 OR 20080901 15:33)
nb: yyyy-mm-dd ELLER yyyy-mm-dd HH:mm ELLER yyyymmdd ELLER yyyymmdd HH:mm (1998-12-25 ELLER 1998-12-25 15:33 ELLER 19981225 ELLER 19981225 10:30 ELLER (2008-9-1 ELLER 2008-9-1 15:33 ELLER 20080901 15:33)

en: yyyy-mm-dd OR yyyymmdd (1998-12-25 OR 19981225) OR (2008-9-1 OR 20080901)
nb: yyyy-mm-dd ELLER yyyymmdd (1998-12-25 ELLER 19981225) ELLER (2008-9-1 ELLER 20080901)

en: ~%1 recipients
nb: ~%1 mottagere
