CiviCRM - en to hu translation catalogue (14648 entries)

en:  (MTD)
hu: Eddig ebben a hónapban

en:  (copy created by %1 on %2)
hu: (másolatot készítette %1  ezen %2)

en:  (multiple participants)
hu: (több résztvevő)

en:  - any reporter -
hu: - bármilyen bejelentő -

en:  - any status -
hu: - bármilyen állapot -

en:  AM or PM
hu: DE vagy DU

en:  Amount Before Tax:
hu: Adózás előtti összeg:

en:  Amount before Tax :
hu: Adózás előtti összeg:

en:  Click <a id='quickconfig' href='#'>here</a> if you want to configure the Fixed Contribution Options below as part of a Price Set, with the added flexibility and complexity that entails.
hu: Kattintson  <a id='quickconfig' href='#'>ide</a>, ha be akar állítani Rögzített adomány opciókat egy árlista részeként, a nyújtott rugalmasságával és a bonyolultságával együtt.

en:  OR you can search the <a href='%1'>Archived %2</a>
hu: Böngészhet az <a href='%1'>archivált %2 -ban</a>.

en:  Petition has been deleted.
hu: Petíció törölve.

en:  Please note that the Authorize.net payment processor only allows recurring contributions and auto-renew memberships with payment intervals from 7-365 days or 1-12 months (i.e. not greater than 1 year).
hu: Kérem ne feledje, hogy az Authorize.net fizetés feldolgozó csak olyan ismétlődő adományokat enged meg, amelyek fizetése 7-365 nap vagy 1-12 hónap intervallumba esik (nem nagyobb mint egy év).

en:  Pledge total has changed due to payment adjustments. Original pledge amount was %1.
hu: A felajánlás meg lett változtatva fizetési kiigazítások miatt. Az eredeti felajánlás ennyi volt: %1.

en:  Settings - Debugging and Error Handling
hu: Beállítások - Hibakeresés és hiba kezelés

en:  Store Name is not set for this payment processor
hu: Üzlet név nincs beállítva ehhez a fizetési feldolgozóhoz

en:  There are %1 more Participant(s) registered by this participant.
hu: További %1 résztvevő(ke)t regisztrált ez a résztvevő.

en:  URL is not set for this payment processor
hu: URL nincs beállítva erre a fizetési feldolgozóhoz

en:  You can add another Campaign.
hu: Hozzáadhat egy másik kampányt is.

en:  You can add another Financial Account Type.
hu: Hozzáadhat másik pénzügyi típus számlát.

en:  You can add another Petition.
hu: Itt hozhat létre másik petíciót.

en:  You can add another price set field.
hu: Hozzáadhat egy másik árlista mezőt.

en:  You can cancel the recurring contribution option by <a href="%1">visiting this web page</a>.
hu: Törölheti ezen automatikusan ismétlődő adományozást <a href="%1">ezen weboldal meglátogatásával</a>.

en:  You will receive a second email as soon as the review process is complete.
hu: Kapni fogsz egy másik emailt amint az átvizsgálási folyamat befejeződött.

en:  am or pm
hu: de vagy du

en:  can not be used as a Result Column for profile searches.
hu: profil keresésben nem használható mint eredmény oszlop.

en:  day
hu: nap

en:  day of week
hu: hét napja

en:  during the batch merge process with safe mode.
hu: a biztonsági módú tömeges összefűzési folyamat során.

en:  field. Profiles with a mixture of field types can not include Searchable or Results Column fields. If you save this field now, the Seachable and Results Column settings will be removed for all fields in this profile. Do you want to continue?
hu: mezőt. Profilok, mező típusok keverékével, nem illeszthetők a kereshető vagy eredmény oszlop mezőkkel. Ha elmenti most ezt a mezőt, a kereshető és az eredmény oszlop beállítások eltávolításra kerülnek ebből a profilból. Folytatni kívánja?

en:  fields can not be marked as Searchable in a profile.
hu: egy profilban nem jelölhetők kereshetőként a mezők.

en:  for %1 installments
hu: %1 részletben.

en:  for %1 installments.
hu: %1 részletben.

en:  for a total of %1 installment(s)
hu: összesen %1 részlet(ek)ben

en:  hour
hu: óra

en:  is already registered for this event
hu: Már regisztrált erre az eseményre.

en:  minute
hu: perc

en:  month
hu: hónap

en:  of the Assignee Contact
hu: A megbízott kapcsolat

en:  of the Source Contact
hu: A forrás kapcsolat

en:  of the Target Contact
hu: A cél kapcsolat

en:  second
hu: másodperc

en:  year
hu: év

en: "%1" report has been successfully created. You are currently viewing the new report instance.
hu: "%1" jelentés sikeresen létrehozva. Most az új jelentést látja.

en: "%1" report has been updated.
hu: '%1' jelentés frissítve,

en: "Counted?" controls whether a person with that status is counted as participant for the purpose of controlling the Maximum Number of Participants.
hu: "Számba vett?" szabályozza azt, hogy a ezzel az állapottal rendelkező személy számításba veendő-e mint résztvevő a résztvevők maximális számának meghatározásakor.

en: "Public Pages" will make the content of this mailing viewable everyone who has the permission "view public CiviMail content". Note that even people who did not receive the mailing would be able to find it via search engines.
hu: "Nyilvános oldalak" láthatóvá teszi ezen körlevél tartalmát mindenkinek akinek "CiviKörlevél nyilvános tartalom megtekintése"  jogosultsága van. Jegyezze meg azt, hogy az is eltudja olvasni ezt a levelet aki nem kapta meg, de megtalálja kereső szoftvereken keresztül.

en: "Router" - In the newer style, each callback URL is defined like a normal CiviCRM page. You may wish to use this style for greater consistency or portability.
hu: "Útválasztó" - Újabb stílusban minden visszahívási URL-t úgy definiálnak, mint egy normál CiviCRM oldalt. A nagyobb összhang és hordozhatóság érdekében érdemes ezt a stílust használni.

en: "Standalone Scripts" - In the traditional style, each callback URL is a standalone PHP script. You may wish to use this style if you need to maximize performance or if you need continuity.
hu: "Önálló szkriptek" - A hagyományos stílusban minden visszahívási URL önálló PHP szkript. Akkor érdemes használni ezt a stílust, ha maximalizálnia kell a teljesítményt, vagy ha folytonosságra van szüksége.

en: "To" recipients will not see which other "To" recipients received an email, but they will see the list of "Cc" recipients.
hu: A „Címzett” címzettek nem látják, hogy mely további „Címzett” címzettek kaptak e-mailt, de látni fogják a „Másolat” címzettek listáját.

en: "User and User Admin Only" means that only users that received the mailing or administrators can view this email on your website; users must be logged in to view the message.
hu: "Felhasználó és Csak Felhasználó admin" azt jelenti, hogy csak a körlevél címzettjei és az adminisztrátorok tekinthetik meg a körlevelet a weboldalon; a felhasználóknak bejelentkezve kell lenniük a levél elolvasásához, a weboldalon.

en: # Activities
hu: # Tevékenységek

en: # Completed
hu: # kész

en: # Completed Contributions
hu: # Kész adományok

en: # Completed Soft Credits
hu: # Befejezett lágy jóváírás

en: % Change
hu: % módosítás

en: % Downgraded Donors
hu: % visszaminősített adományozók

en: % Lapsed Donors
hu: % elmaradó adományozók

en: % Maintained Donors
hu: % karbantartott adományozók

en: % New Donors
hu: % Új adományozók

en: % Upgraded Donors
hu: % frissített adományozók

en: % of Total
hu: az összes %-a

en: %1 (includes [tax term] of %2)
hu:  %1  (%2 összára [adózási kifejezés])

en: %1 (when merging contacts)
hu: 1% (a kapcsolatok egyesítésénél)

en: %1 + %2 [tax term]
hu: %1 +%2 [adózási kifejezés]

en: %1 - %2 of %3
hu: %1 - %2 %3 rekordból

en: %1 - CiviCRM Profile Fields
hu: %1 - CiviCRM profilmezők

en: %1 - Gateway requires curl with SSL support
hu: %1  Gateway megköveteli a curl -t SSL támogatással

en: %1 - HTML Form Snippet
hu: %1 - HTML minta darab

en: %1 - Multiple Choice Options
hu: %1 - Többszörös kiválasztási opciók

en: %1 - Participants
hu: %1 - Résztvevők

en: %1 - Price Fields
hu: %1 - Ármezők

en: %1 - Price Options
hu: %1 - Ár beállítások

en: %1 - Template
hu: %1 -Sablon

en: %1 - copy sent to %2
hu: %1 - másolat elküldve %2

en: %1 - due on %2
hu: %1 - esedékes %2

en: %1 - due on %2 (overdue)
hu: %1 - esedékes %2 (túllépés)

en: %1 : Offline registration (by %2)
hu: %1 : Offline regisztrációt (%2 végezte)

en: %1 Access Control
hu: %1 Hozzáférés-szabályozás

en: %1 Activity
hu: %1 Tevékenység

en: %1 Address
hu: %1 Cím

en: %1 Available Dashlets
hu: %1 Rendelkezésre álló kisalkalmazások

en: %1 Breakdown
hu: %1 felbontásban

en: %1 Contacts Updated
hu: %1 kapcsolat frissítve

en: %1 Created
hu: %1 létrehozva

en: %1 Current membership(s) for this contact have been set to 'Deceased' status.
hu: A %1 kapcsolat tagsága(i)nál 'Elhunyt' állapot van beállítva.

en: %1 Disabled
hu: %1 letiltva

en: %1 Donation
hu: %1 Adomány

en: %1 Enabled
hu: %1 engedélyezve

en: %1 Event registration(s) have been cancelled.
hu: %1 esemény regisztráció(k) törlésre kerültek.

en: %1 From must be a number (with or without decimal point).
hu: %1  -tól szám  kell legyen (tizedes vesszővel vagy a nélkül)

en: %1 From must be an integer (whole number).
hu: %1  -tól egész kell legyen (egész szám)

en: %1 From must in proper money format. (decimal point/comma/space is allowed).
hu: %1 től pénz formátumban kell lennie. (tizedespont / vessző / szóköz megengedett).

en: %1 Help
hu: %1 Súgó

en: %1 Integration Settings
hu: %1 integrációs beállítások

en: %1 Membership
hu: %1 tagság

en: %1 Membership Signup: Credit card or direct debit (by %2)
hu: %1 tagság feliratkozás: bankkártya vagy hitelkártya (%2 által)

en: %1 Membership: Offline signup (by %2)
hu: %1 tagság: offline feliratkozás (%2 által)

en: %1 Option
hu: %1 opció

en: %1 Options
hu: %1 Opciók

en: %1 Questions
hu: %1 kérdések

en: %1 Related Case | %1 Related Cases
hu[0]: %1 kapcsolódó ügy
hu[1]: %1 kapcsolódó ügyek

en: %1 Reports
hu: %1 Jelentések

en: %1 Rules
hu: %1 szabályok

en: %1 Saved
hu: %1 mentve

en: %1 Scheduled Job has been executed. See the log for details.
hu: %1 ütemezett feladat végre lett hajtva. Kérem tekintse meg a naplót a részletekért.

en: %1 Selected records only
hu: % csak a kiválasztott rekordok

en: %1 Smart Group Criteria
hu: %1 okos csoport kritérium

en: %1 Tags Merged
hu: %1 címkék összevonva

en: %1 Tags Selected
hu: %1 címke kiválasztva

en: %1 To must be a number (with or without decimal point).
hu: %1  szám kell legyen (tizedes vesszővel vagy a nélkül)

en: %1 To must be an integer (whole number).
hu: %1 egész kell legyen (egész szám)

en: %1 To must in proper money format. (decimal point/comma/space is allowed).
hu: %1 nek pénz formátumban kell lennie. (tizedespont / vessző / szóköz megengedett).

en: %1 Updated
hu: %1 frissítve

en: %1 User: %2; user id: %3
hu: %1 felhasználó: %2; felhasználó azonosító: %3

en: %1 already exist.
hu: A %1 már létezik.

en: %1 already used.
hu: %1 már használatban.

en: %1 amount can not be less than zero. Please select the options accordingly.
hu: %1 összeg nem lehet kevesebb mint 0. Kérlek válasszd ki az opciókat ennek megfelelően.

en: %1 available
hu: %1 rendelkezésre áll

en: %1 contacts are currently eligible to inherit this relationship.
hu: %1 kapcsolat van, amelyik jogosult örökölni ezt a viszonyt.

en: %1 contacts have already been assigned to this event. They were not added a second time.
hu: %1 kapcsolatok már hozzárendeltek ehhez az eseményhez. Még egyszer nem lettek hozzáadva.

en: %1 could not be parsed
hu: %1 nem elemezhető

en: %1 created
hu: %1 létrehozva

en: %1 does not exists or is empty
hu: %1 nem létezik vagy üres

en: %1 every %2 %3 for %4 installments.
hu: %1 minden %2 %3  minden %4 részlethez.

en: %1 for this %2.
hu: %1 ehhez %2

en: %1 for this country.
hu: %1 ehhez az országhoz.

en: %1 for this county.
hu: %1 ehhez az országhoz.

en: %1 for this state.
hu: %1 ehhez az államhoz.

en: %1 has already been unsubscribed.
hu: %1 már korábban leiratkozott.

en: %1 has been created.
hu: %1 létrehozva.

en: %1 has been moved to the custom set <a href='%3'>%2</a>.
hu: %1 át lett mozgatva az egyedi készletbe <a href='%3'>%2</a>.

en: %1 has been moved to the trash. | %count contacts moved to trash.
hu[0]: %1 átmozgatva a kukába.
hu[1]: %count kapcsolat átmozgatva a kukába.

en: %1 has been permanently deleted. | %count contacts permanently deleted.
hu[0]: %1 véglegesen törölve.
hu[1]: %count kapcsolat véglegesen törölve.

en: %1 has been restored from the trash. | %count contacts restored from trash.
hu[0]: %1 visszaállítva a kukából.
hu[1]: %count kapcsolat visszaállítva a kukából.

en: %1 has been unsubscribed successfully.
hu: %1 sikeresen leiratkozott.

en: %1 has been updated.
hu: %1 frissítve.

en: %1 has joined or been added to these group(s).
hu: %1 csatlakozott vagy hozzáadták ezekhez a csoport(ok)hoz.

en: %1 has no contacts which match your search criteria. You can <a href='%2'>add contacts here.</a>
hu: %1 csoporthoz nem tartozik semmilyen kapcsolat, ami megfelel a keresési feltételeinek. Kapcsolatok <a href='%2'> hozzáadása itt. </ A>

en: %1 has not been saved.
hu: %1 nem lett mentve.

en: %1 is
hu: %1 a

en: %1 is a required field.
hu: %1 kötelező mező

en: %1 is already used for Discount Name.
hu: %1 már használatban mint kedvezmény név.

en: %1 is currently included in these Smart group(s) (e.g. saved searches).
hu: %1 ezekben az okos csoport(ok)ban vesz részt (pl. mentett keresések).

en: %1 is included in these Parent group(s) based on belonging to group(s) which are their
            children.
hu: %1 ezekben az szülő csoport(ok)ban vesz részt az alapján, hogy a gyermek csoport(ok)ba tartozik.

en: %1 is no longer part of these group(s).
hu: %1 már nem tagja ennek a csoport(ok)nak.

en: %1 is not a valid operator
hu: %1 nem érvényes operátor

en: %1 membership for %2 has been added.
hu: %1 tagság a %2 részére hozzáadva.

en: %1 membership for %2 has been renewed.
hu: %1 tagság %2 részére megújítva.

en: %1 more
hu: %1 több

en: %1 must be a number (with or without decimal point).
hu: %1 szám  kell legyen (tizedes vesszővel vagy a nélkül)

en: %1 must be an integer (whole number).
hu: %1 egész szám kell legyen

en: %1 must be in proper money format. (decimal point/comma/space is allowed).
hu: %1 pénz formátumban kell lennie. (tizedespont / vessző / szóköz megengedett).

en: %1 must be valid Website.
hu: %1 érvényes weboldalnak kell lennie.

en: %1 must contain a color value e.g. #ffffff.
hu: %1 szín értéket kell tartalmaznia u.m. #ffffff.

en: %1 must in proper money format. (decimal point/comma/space is allowed).
hu: %1 pénzformátumnak kell lennie (tizedes pont/vessző/szóköz megengedett).

en: %1 not found.
hu: %1 nem található.

en: %1 of %2 records - %3 remaining
hu: %2 rekordból %1 - %3 maradt

en: %1 opt out confirmed.
hu: %1 leiratkozás megerősítve.

en: %1 option has been deleted.
hu: %1 opció el lett távolítva.

en: %1 out of %2
hu: %1 a %2 közül

en: %1 pairs of duplicates were merged
hu: %1 pár duplikátum összefűzve

en: %1 pairs of duplicates were skipped due to conflict
hu: %1 pár duplikátum konfliktus miatt kihagyva

en: %1 processor doesn't support updating subscription billing details.
hu: %1 feldolgozó nem támogatja az előfizetés számlázási részleteinek frissítését.

en: %1 reserved.
hu: %1 fenntartva

en: %1 status has been updated to %2.
hu: %1 állapot frissítve %2

en: %1 sub-menu items will also be deleted.
hu: %1 almenü elemek szintén törlésre kerülnek.

en: %1 tags
hu: %1 címkék

en: %1 user account registration option?
hu: %1 felhasználó fiók regisztrálás opció?

en: %1 version and user table name.
hu: %1 változat és felhasználói tábla neve.

en: %1 voters did not release.
hu: %1 szavazó nem lett feloldva.

en: %1 voters has been released.
hu: %1 szavazó feloldva.

en: %1 wants you to know about %2
hu: %1 értesíteni szeretne, hogy tudj a %2

en: %1(s)
hu: %1(k)

en: %1: About
hu: %1: Névjegy

en: %1: Connect
hu: %1: Csatlakozás

en: %1: Disconnect
hu: %1: Szétcsatlakozás

en: %1: Documentation (External)
hu: %1: Dokumentáció (külső)

en: %1: Logs (External)
hu: %1: Naplók (külső)

en: %1: Please check that your date range is in correct chronological order.
hu: %1: Kérem ellenőrizze, hogy dátum időtartama helyes és jó sorrendben szerepel.

en: %1: Reconnect
hu: %1: Újracsatlakozás

en: %1: SMS Reply will not be sent.
hu: %1: SMS válasz nem lesz elküldve.

en: %1: Settings (External)
hu: %1: Beállítások (külső)

en: %1: Support (External)
hu: %1: Támogatás (Külső)

en: %1: Version %2
hu: %1: Verzió %2

en: %1: Welcome (External)
hu: %1: Üdvözöljük (Külső)

en: %2 can be edited by %1.
hu: %2 szerkesztheti %1

en: %2 can be viewed by %1.
hu: %2 megtekintheti %1.

en: %2. This Membership Type is used in an <a href='%1'>Online Contribution page</a>. Uncheck this membership type in the Memberships tab.
hu: %2, Ez a tagság típus használatban van a <a href='%1'>Online adományoldalon</a>. Szüntesse meg a kijelölését a tagság lapon.

en: %3. There are some contacts who have this membership type assigned to them. Search for contacts with this membership type from <a href='%1'>Find Members</a>. If you are still getting this message after deleting these memberships, there may be contacts in the Trash (deleted) with this membership type. Try using <a href="%2">Advanced Search</a> and checking "Search in Trash".
hu: %3. Néhány kapcsolathoz ez a tagság típus hozzá van rendelve. Keressen kapcsolatokat ezzel a tagság típussal, <a href='%1'>Tagok keresése</a>. Ha továbbra is kapja ezt az üzenetet a tagságok törlése után, talán vannak kapcsolatok a kukában(töröltek) ezzel a tagságtípussal. Próbálja meg a <a href="%2">Részletes keresést</a> a "Kukában keresés" megjelölésével.

en: %count %2 %3 relationship created | %count %2 %3 relationships created
hu[0]: %count %2 %3 viszony létrehozva
hu[1]: %count %2 %3 viszonyok létrehozva

en: %count Contact | %count Contacts
hu[0]: %count kapcsolat
hu[1]: %count kapcsolatok

en: %count Result | %count Results
hu[0]: %count eredmény
hu[1]: %count eredmények

en: %count activity deleted. | %count activities deleted.
hu[0]: %count tevékenység törölve.
hu[1]: %count tevékenység törölve.

en: %count activity un-tagged | %count activities un-tagged
hu[0]: % count tevékenység címkéi eltávolítva
hu[1]: %count tevékenységek címkéi eltávolítva

en: %count case moved to trash. | %count cases moved to trash.
hu[0]: %count ügy a kukába mozgatva
hu[1]: %count ügyek a kukába mozgatva

en: %count case permanently deleted. | %count cases permanently deleted.
hu[0]: %count ügy véglegesen törölve
hu[1]: %count ügyek véglegesen törölve

en: %count case restored from trash. | %count cases restored from trash.
hu[0]: %count ügy visszaállítva a kukából
hu[1]: %count ügyek visszaállítva a kukából

en: %count contact added to group | %count contacts added to group
hu[0]: %count kapcsolat hozzáadva a csoporthoz
hu[1]: %count kapcsolat hozzáadva a csoporthoz

en: %count contact already had this tag | %count contacts already had this tag
hu[0]: %count kapcsolat már rendelkezik ezzel a címkével
hu[1]: %count kapcsolatok már rendelkeznek ezzel a címkével

en: %count contact has been reserved. | %count contacts have been reserved.
hu[0]: %count kapcsolat lefoglalva.
hu[1]: %count kapcsolatok lefoglalva.

en: %count contact removed from '%2' | %count contacts removed from '%2'
hu[0]: %count kapcsolat eltávolítva '%2' -ből
hu[1]: %count kapcsolatok eltávolítva '%2' -ből

en: %count contact tagged | %count contacts tagged
hu[0]: %count kapcsolat megcímkézve
hu[1]: %count kapcsolatok megcímkézve

en: %count contact un-tagged | %count contacts un-tagged
hu[0]: %count kapcsolat címkétlenítve
hu[1]: %count kapcsolatok címkétlenítve

en: %count contact was already in group | %count contacts were already in group
hu[0]: %count kapcsolat már a csoportban volt
hu[1]: %count kapcsolat már a csoportban volt

en: %count contribution deleted. | %count contributions deleted.
hu[0]: %count adomány törölve.
hu[1]: %count adományok törölve.

en: %count duplicate relationship | %count duplicate relationships
hu[0]: %count duplikált viszony
hu[1]: %count duplikált viszonyok

en: %count email was found on hold and updated. | %count emails were found on hold and updated.
hu[0]: %count e-mailt találtunk  várakoztatva és ezt frissítettük
hu[1]: %count e-maileket találtunk várakoztatva és ezeket frissítettük.

en: %count grant deleted. | %count grants deleted.
hu[0]: %count támogatás törölve.
hu[1]: %count támogatások törölve.

en: %count invalid relationship record | %count invalid relationship records
hu[0]: %count érvénytelen viszony rekord
hu[1]: %count érvénytelen viszony rekordok

en: %count membership deleted. | %count memberships deleted.
hu[0]: %count tagság törölve
hu[1]: %count tagságok törölve

en: %count month | %count months
hu[0]: %count hónap
hu[1]: %count hónapok

en: %count participant deleted. | %count participants deleted.
hu[0]: %count résztvevő törölve
hu[1]: %count résztvevők törölve

en: %count pledge deleted. | %count pledges deleted.
hu[0]: %count felajánlás törölve
hu[1]: %count felajánlások törölve

en: %count relationship record was not created due to an invalid contact type. | %count relationship records were not created due to invalid contact types.
hu[0]: %count  viszony rekordot nem tudtam létrehozni az érvénytelen kapcsolat típus miatt.
hu[1]: %count  viszony rekordot nem tudtam létrehozni az érvénytelen kapcsolat típusok miatt.

en: %count relationship was not created because the contact is not of the right type for this relationship | %count relationships were not created because the contact is not of the right type for this relationship
hu[0]: %count viszony nem lett létrehozva, mert a kapcsolat nem jó típusú ehhez a viszonyhoz
hu[1]: %count viszonyok nem lettek létrehozva, mert a kapcsolat nem jó típusú ehhez a viszonyhoz

en: %count was skipped because the contact is already %2 %3 | %count were skipped because the contacts are already %2 %3
hu[0]: %count kihagyva, mert a kapcsolat már %2 %3
hu[1]: %count kihagyva, mert a kapcsolatok már %2 %3

en: %count year | %count years
hu[0]: %count év
hu[1]: %count évek

en: %name: found no valid post with that title.
hu: %name: nem található érvényes bejegyzés ezzel a címmel

en: %title day
hu: %title nap

en: %title month
hu: %title hónap

en: %title week
hu: %title hét

en: %title year
hu: %title év

en: %title year + month
hu: %title év + hónap

en: &lt; Previous
hu: &lt; Előző

en: &lt;&lt; First
hu: &lt;&lt; Első

en: &quot;All of the information that you provide to us or any of our representatives and service providers will be held in strictest confidence. It will not be used for any purpose other than to help you, and for any other purpose that you authorize in writing, or which is required by law.&quot;
hu: &quot; Minden információ amit te megadtál nekünk vagy bárkinek aki minket képviselel és nekünk szolgáltat a legszigorúbb titokban lesz tartva. Ezt nem fogjuk felhasználni másra mint hogy neked segítsünk,  vagy bármi más célra amire te felhatalmazol minket írásban vagy ami a törvényben foglalt.&quot;

en: &quot;May I now ask you some screening questions?&quot;
hu: &quot;Kérdezhetnék  tőled néhány elleőrző kérdést? &quot;

en: &quot;Please tell me what you would like to discuss.&quot;
hu: &quot;Kérlek add meg miről szeretnél beszélni.&quot;

en: '%1' batch has been saved.
hu: '%1' köteg mentve.

en: '%1' cannot be deleted because the information is used for special system purposes.
hu: '%1' nem törölhető mert az információt speciális rendszer célokból használják.

en: '%1' directory does not exist
hu: '%1' könyvtár nem létezik

en: '%1' has been deleted.
hu: '%1' törölve.

en: '%1' have been saved.
hu: '%1' mentve.

en: '%1' information has been saved.
hu: '%1' információ rögzítésre került.

en: '%1' survey has been deleted.
hu: '%1' kérdőív törölve.

en: 'Admin' field should only have 'Admin' visibility options.
hu: Az 'Admin' mező csak ''Admin' opciókat tartalmazhat.

en: 'Children' of that individual
hu: Adott egyén 'gyermeke'

en: 'Create Personal Campaign Page' link text
hu: 'Személyes kampány olal létrehozása' linkjének szövege

en: 'Employees' of that organization
hu: Adott szervezet 'alkalmazottai'

en: 'Household Members' of that household
hu: Adott háztartás  'háztartás tagjai'

en: 'Opt out via email' - displays an email address for recipients to opt out of receiving emails from your organization.
hu: 'Leiratkozás e-mailen keresztül' - kijelzi azt az e-mail címet amin keresztül leiratkozhatnak a szervezetétől érkező e-mailekről.

en: 'Opt out via web page' - creates a link for recipients to click if they want to opt out of receiving emails from your organization. Alternatively, you can include the 'Opt out via email' token.
hu: 'Leiratkozás weboldalon keresztül' - létrehoz egy linket  amin keresztül a címzettek leiratkozhatnak a szervezetétől érkező e-mailekről.  Alternatívaként, beillesztheti a 'Leiratkozás e-mailen keresztül' tokent.

en: 'Results Column' cannot be checked for %1 fields.
hu: Az 'Eredmény oszlop' nem ellenőrizhető a %1 mezőkre.

en: 'Tell a friend' maximum recipients limit
hu: 'Add tovább'  címzettek maximális száma

en: 'Unsubscribe via email' - displays an email address for recipients to unsubscribe from the specific mailing list used to send this message.
hu: 'Leiratkozás e-mailen keresztül' - kijelez egy e-mail címet a címzetteknek ahol az adott levelezési listáról le lehet iratkozni az üzenet elküldésével.

en: 'Unsubscribe via web page' - creates a link for recipients to unsubscribe from the specific mailing list used to send this message. Alternatively, you can include the 'Unsubscribe via email' token or one of the Opt-out tokens.
hu: 'Leiratkozás weboldalon keresztül' - létrehoz egy linket  amin keresztül a címzettek leiratkozhatnak a szervezetétől érkező e-mailekről.  Alternatívaként, beillesztheti a 'Leiratkozás e-mailen keresztül' tokent vagy egy másik leiratkozási tokent.

en: (%1 recipients)
hu: (%1 címzettek)

en: (Contribute at least X to be eligible for this gift.)
hu: (Adományozzon legalább X összeget hogy jogosult legyen erre az ajándékra.)

en: (Copy)
hu: (Másol)

en: (Copy)
hu: (Másolás)

en: (EXPERIMENTAL) If the MySQL user does not have permission to administer triggers, then you must create the triggers outside CiviCRM. No support is provided for this configuration.
hu: (KISÉRLETI) ha  MySQL felhasználó nem jogosult a triggerek adminisztrálására, akkor a CiviCRM-en kívül kell a triggereket létrehozni. Ehhez a beállításhoz nincs támogatás.

en: (EXPERIMENTAL) MySQL user does not have trigger permissions
hu: (KÍSÉRLETI) MySQL felhasználónak nincs trigger jogosultsága

en: (Filed on case %1)
hu: (Rögzítve az %1 ügyben)

en: (Job parameters and command line syntax documentation...)
hu: (Feladat paraméterek és parancssori szintaxis dokumentáció...)

en: (Last Month)
hu: (Múlt hónap)

en: (Learn more...)
hu: (Tudj meg többet...)

en: (Multilingual support currently cannot be enabled on installations with enabled logging.)
hu: (Többnyelvű támogatás jelenleg nem engedélyezhető az olyan telepítéseknél ahol a engedélyezett naplózás.)

en: (Not Available)
hu: (Nem áll rendelkezésre)

en: (Note: Although files should be readable, it is best if they are not listable or browseable.)
hu: (Megjegyzés: Habár a fájloknak olvashatónak kell lennie, legjobb ha nem tallózhatók és listázhatók.)

en: (OR Membership ID if update mode.)
hu: (VAGY tagsági azonosító, frissítési módban)

en: (Preview Area)
hu: (Előnézeti terület)

en: (Recurring Contribution)
hu: (Ismétlődő adományozás)

en: (Recurring Template)
hu: (Ismétlődő sablon)

en: (Recurring)
hu: (Ismétlődő)

en: (Refer to the Mapping and Geocoding section in the Installation and Basic Setup Chapter)
hu: (Forduljon a térkép és helymeghatározás szakaszhoz az installálás és alapbeállítások fejezetben)

en: (Sum of all weights should be greater than or equal to threshold: %1).
hu: (A súlyok összegének nagyobb vagy egyenlőnek kellene lennie mint: %1).

en: (This contact has been merged to <a href="%1">%2</a>)
hu: (Ez a kapcsolat a <a href="%1">%2</a> kapcsolatba befüzve)

en: (YTD)
hu: Eddig ebben az évben

en: (bottom of page)
hu: (az oldal aljára)

en: (built-in)
hu: (beépített)

en: (contribute at least %1 to be eligible for this membership)
hu: (járuljon hozzá legalább %1, hogy jogosult legyen a tagságra)

en: (current month)
hu: (aktuális hónap)

en: (current year)
hu: (aktuális év)

en: (deleted contacts)
hu: (törölt kapcsolatok)

en: (deleted)
hu: (törölt)

en: (display name not available)
hu: (a kijelzési név nem áll rendelkezésre)

en: (filtered from %1 total entries)
hu: (leszűrve %1 összes bejegyzés közül)

en: (filtered from _MAX_ total entries)
hu: (leszűrve _MAX_ total bejegyzésből)

en: (filtered from _MAX_ total entries)
hu: (szűrve from_MAX_total bejegyzésből)

en: (includes %1 of %2)
hu: (tartalmazza %1 a %2)

en: (including yourself)
hu: (önnel együtt)

en: (more)
hu: (több)

en: (no fee)
hu: (díjmentes)

en: (no subject)
hu: (nincs tárgy)

en: (not assigned)
hu: (nem társított)

en: (not available)
hu: (nem áll rendelkezésre)

en: (ongoing)
hu: (folyamatban)

en: (opened %1)
hu: (megnyitva %1)

en: (original currency)
hu: (eredeti pénznem)

en: (preferred)
hu: (preferált)

en: (recipients)
hu: (címzettek)

en: (signature)
hu: (aláírás)

en: (since inception)
hu: (alapítás óta)

en: (step %1 of %2)
hu: (%1 lépés %2-ből)

en: (test)
hu: (teszt)

en: (this is not the current revision)
hu: (ez nem az aktuális változat)

en: (this is the current revision)
hu: (ez az aktuális változat )

en: (this will take a few minutes)
hu: (néhány percig eltarthat)

en: (top of page)
hu: (az oldal tetejére)

en: (unknown)
hu: (ismeretlen)

en: + Add New Field
hu: + Új mező hozzáadása

en: , or Merge this contact with an existing contact
hu: , vagy beolvaszthatja egy meglévő kapcsolatba.

en: - Activity Fields -
hu: - Tevékenység mezők -

en: - All Contacts -
hu: - összes kapcsolat -

en: - Any -
hu: - Bármilyen -

en: - Contact Fields -
hu: - Kapcsolat mező -

en: - Contribution Fields -
hu: - Adomány mezők -

en: - None -
hu: - Egyik sem -

en: - Participant Fields -
hu: - Résztvevő mezők -

en: - Select Financial Account Relationship -
hu: - válasszon ki pénzügyi számla viszonyt -

en: - Select Relationship Type-
hu: - viszony típus kiválasztása -

en: - Status -
hu: - állapot -

en: - Test Type -
hu: - teszt típus -

en: - actions -
hu: - műveletek -

en: - all activity type(s) -
hu: - összes tevékenység típus(ok) -

en: - all languages -
hu: - összes nyelv -

en: - any %1 -
hu: - bármelyik %1 -

en: - any -
hu: - bármelyik -

en: - any contact type -
hu: - bármely kapcsolat típus -

en: - any group -
hu: - bármely csoport -

en: - any interviewer -
hu: -bármilyen kérdező -

en: - any tag -
hu: - bármely címke -

en: - any visibility -
hu: - bármely láthatóság -

en: - choose language -
hu: - nyelv választás -

en: - default -
hu: - alapértelmezett -

en: - default input format -
hu: - alapértelmezett beviteli formátum -

en: - default view -
hu: - alapértelmezett nézet -

en: - do not import -
hu: - ne importáld -

en: - first select relationship type -
hu: - először válassza ki a viszony típust -

en: - no grouping -
hu: - nincs csoportosítás -

en: - no types excluded -
hu: - nincs kizárt típus -

en: - none -
hu: - nincs -

en: - prefix -
hu: - előtag -

en: - related contact info -
hu: - vonatkozó kapcsolat info -

en: - same as for main contact -
hu: - hasonlóan a fő kapcsolathoz -

en: - select %1 -
hu: - %1 kiválasztása -

en: - select -
hu: - kiválasztás -

en: - select Parent -
hu: -szülő kiválsztása-

en: - select activity type -
hu: - tevékenység típus kiválasztása -

en: - select case -
hu: - ügy kiválasztása -

en: - select contact -
hu: - kapcsolat kiválasztása -

en: - select contacts -
hu: - kapcsolat kiválasztása -

en: - select event -
hu: - esemény kiválasztás -

en: - select field -
hu: - mező kiválasztás -

en: - select group -
hu: - csoport választás -

en: - select label -
hu: - címke kiválasztása -

en: - select membership type -
hu: - válassza ki a tagság típust -

en: - select period -
hu: - időszak kiválasztás -

en: - select profile -
hu: - profil választás -

en: - select record type -
hu: - rekord típus kiválasztása -

en: - select role -
hu: - szerep választása -

en: - select set of custom fields -
hu: - egyedi mező csoport kiválasztás -

en: - select status -
hu: - állapot kiválasztása -

en: - select tags -
hu: - címkék kiválasztása -

en: - select type -
hu: - típus kiválasztása -

en: - suffix -
hu: - utótag -

en: -- Select --
hu: -- Kiválaszt --

en: -day of week-
hu: -hét napja-

en: -day-
hu: -nap-

en: -hour-
hu: -óra-

en: -min-
hu: -perc-

en: -month-
hu: -hónap-

en: -operator-
hu: -operátor-

en: -sec-
hu: -másodperc-

en: -select product-
hu: -termék kiválasztása-

en: -select-
hu: -kiválaszt-

en: -year-
hu: -év-

en: 0 = No auto-renew option; 1 = Give option, but not required; 2 = Auto-renew required;
hu: 0 = nincs automatikus megújítás opció; 1 = Opció megadása, de nem szükséges; 2 = automatikus megújítás szükséges;

en: 1 Available Dashlet
hu: 1 Rendelkezésre álló kisalkalmazás

en: 1 Day | %count Days
hu[0]: 1 nap
hu[1]: %count napok

en: 1 activity already did not have this tag | %count activities already did not have this tag
hu[0]: 1 tevékenység címkéje már korábban  el lett távolítva
hu[1]: %count tevékenységek címkéje már korábban  el lett távolítva

en: 1 activity already had this tag | %count activities already had this tag
hu[0]: 1 tevékenység korábban meg lett címkézve
hu[1]: %count tevékenység korábban meg lett címkézve

en: 1 contact already did not have this tag | %count contacts already did not have this tag
hu[0]: 1 kapcsolat még nem rendelkezett ezzel a címkével
hu[1]: %count kapcsolatok még nem rendelkeztek ezzel a címkével

en: 1 contact was already not in this group | %count contacts were already not in this group
hu[0]: 1 kapcsolat még nem volt ebben a csoportban
hu[1]: %count kapcsolatok még nem voltak ebben a csoportban

en: 1 contribution could not be deleted. | %count contributions could not be deleted.
hu[0]: 1 adomány nem törölhető.
hu[1]: %count adomány nem törölhető.

en: 1 contribution will not be deleted. | %count contributions will not be deleted.
hu[0]:  1 adomány nem lesz törölve.
hu[1]: %count adomány nem lesz törölve.

en: 1 could not be deleted. | %count could not be deleted.
hu[0]: 1 nem törölhető.
hu[1]: %count nem törölhető.

en: 1 could not be restored. | %count could not be restored.
hu[0]: 1 nem visszaállítható.
hu[1]: %count nem visszállítható.

en: 1 extension is up-to-date: | %count extensions are up-to-date:
hu[0]: 1 kiterjesztés naprakész:
hu[1]: %count kiterjesztés naprakész:

en: 1 respondent did not release. | %count respondents did not release.
hu[0]: 1 válaszadó nem szabadult fel.
hu[1]:  %count válaszadó nem szabadult fel.

en: 1-this entity, 2-this and the following entities, 3-all the entities
hu: 1-ez az egyed, 2- ez az egyed és a követők, 3-az összes egyed

en: 1. Manage Roles
hu: 1. Szerepkörök kezelése

en: 12 Hours
hu: 12 órás

en: 2-4 Character Abbreviation of County
hu: Megye 2-4 karakternyi rövidítése

en: 2-4 Character Abbreviation of State/Province
hu: Állam/Tartomány 2-4 karakternyi rövidítése

en: 2. Assign Users to CiviCRM ACL Roles
hu: 2. Felhasználók hozzárendelése a CiviCRM hozzáférési szerepkörhöz.

en: 24 Hours
hu: 24 órás

en: 3 character string, value derived from config setting.
hu: 3 karakternyi karakterlánc, értéke a beállításokból származtatva.

en: 3 character string, value from config setting or input via user.
hu: 3 karakternyi karakterlánc, értéke a beállításokból származik, vagy a felhasználó által megadott.

en: 3. Manage ACLs
hu: 3. Hozzáférések kezelése

en: 3rd-party Service
hu: 3. feles szolgáltatás

en: 5.28 Default value:
hu: 5.28 Alapértelmezett érték:

en: 5.29 Default value:
hu: 5.29 Alapértelmezett érték:

en: 5395 with Logo
hu: 5395 logóval

en: << Remove
hu: << Eltávolítás

en: <a class='action-item crm-hover-button' onclick='adjustPayment();'>adjust payment amount</a>
hu: <a class='action-item crm-hover-button' onclick='adjustPayment();'>befizetési összeg megváltoztatása</a>

en: <a href="%1" target="_blank">Setup CIVICRM_CRED_KEYS</a> before upgrading. This warning will go away, and the current SMTP password will ultimately be preserved during upgrade.
hu: A frissítés előtt állítsa be a <a href="%1" target="_blank">CIVICRM_CRED_KEYS</a>-t. Ez a figyelmeztetés eltűnik, és a frissítés során a jelenlegi SMTP jelszó végül megmarad.

en: <a href="%1">Directories</a> may use absolute paths, relative paths, or variables. Absolute paths are more difficult to maintain. To maximize portability, consider using a variable in each directory (eg "<tt>[cms.root]</tt>" or "<tt>[civicrm.files]</tt>").
hu: <a href="%1">Könyvtárak</a>abszolút, relatív útvonalakat, vagy változókat tartalmazhatnak. Az abszolút útvonalakat nehezebb karbantartani. A hordozhatóság javítására, fontolja meg a változók használatát a könyvtáraknál (um. " <tt>[cms.root] </tt>" vagy " <tt>[civicrm.files] </tt>").

en: <a href="%1">Resource URLs</a> may use absolute paths, relative paths, or variables. Absolute paths are more difficult to maintain. To maximize portability, consider using a variable in each URL (eg "<tt>[cms.root]</tt>" or "<tt>[civicrm.files]</tt>").
hu: <a href="%1">Erőforrás URL-k</a>abszolút, relatív útvonalakat, vagy változókat tartalmazhatnak. Az abszolút útvonalakat nehezebb karbantartani. A hordozhatóság javítására, fontolja meg a változók használatát az URL-knél (um. " <tt>[cms.root] </tt>" vagy " <tt>[civicrm.files] </tt>").

en: <a href="%1">wkhtmltopdf is an alternative utility for generating PDF's</a> which may provide better performance especially if you are generating a large number of PDF letters or receipts. Your system administrator will need to download and install this utility, and enter the executable path here.
hu:  A <a href="%1">wkhtmltopdf a PDF generálás alternatív eszköze</a>, amely jobb teljesítményt ad különösen amikor nagy mennyiségű PDF levelet vagy nyugtát generálunk. A rendszer adminisztrátorának le kell töltenie ezt az eszközt, és itt megadni a futtatható fájl útvonalát.

en: <b>%1</b> file(s) in %2 directory are not writable. Listed file(s) might be used during the import to log the errors occurred during Import process. Contact your site administrator for assistance.
hu: <b>%1</b> fájl(ok) a %2 könyvtárban nem írhatók. A felsorolt fájl(ok) valószínűleg az import során voltak használatban az import folyamat során fellépett hibák rögzítésére. Segítségért lépjen kapcsolatba a weboldal adminisztrátorával.

en: <b>[civicrm.files]</b> Path
hu: <b>[civicrm.files]</b> Útvonal

en: <div class="status messages">None found.
hu: <div class="status messages">Nem található.

en: <em>Pre-announcement for upcoming version 5.30</em>: If your composer configuration or composer.json does not enable patching, you MUST do that BEFORE running composer to update your files to version 5.30. Either by using `composer config 'extra.enable-patching' true`, or updating the top level composer.json's extra section with `"enable-patching": true`. See %1 for details.
hu: <em>Előzetes bejelentés a következő 5.30 verzióról</em>: Ha a composer konfigurációja vagy a composer.json nem engedélyezi a frissítést, akkor ezt KELL tenni a  composer futtatása előtt, hogy frissítse a fájlokat az 5.30 verzióra. Vagy az "composer config 'extra.enable-patch' true" használatával, vagy a legfelső szintű composer.json extra szakaszának frissítésével az '"enable-patching": true' értékre. A részleteket lásd: %1.

en: <p>The Monetary Value Display format is a deprecated setting, and this site has a non-standard format. Please report your configuration on <a href="%1">this Gitlab issue</a>.
hu: <p>A Monetáris érték megjelenítési formátum elavult beállítás, és ez a webhely nem szabványos formátumú. Kérjük, jelentse a konfigurációját erről a <a href="%1">Gitlab-problémáról</a>.

en: <p>You may also want to check the directory for <a href="%2/%1" target="_blank">native %1 modules</a> that may be useful for you (CMS-specific modules are not listed here).
hu: <p>Ellenőrizheti a könyvtárat a <a href="%2/%1" target="_blank">natív %1 modulok</a> az ön számára is hasznos lehet néhány (a tartalom kezelő rendszer specifikus modulok nincsenek itt felsrolva).

en: <strong>%1 (%2)</strong> has been successfully subscribed to the <strong>%3</strong> mailing list.
hu: <strong>%1 (%2)</strong> sikeresen feliratkozott a <strong>%3</strong> levelezési listára.

en: <strong>%1 - your email address '%2' has been successfully verified.</strong>
hu: <strong>%1 - Az email címedÉ '%2' megerősítése sikeres volt .</strong>

en: <strong>%1</strong> can view and update information about <strong>%2</strong>.
hu: <strong>%1</strong> megtekintheti és frissítheti a <strong>%2</strong> -vel kapcsolatos információkat.

en: <strong>%1</strong> can view information about <strong>%2</strong>.
hu: <strong>%1</strong> megtekintheti a <strong>%2</strong> -vel kapcsolatos információkat.

en: <strong>A LIVE transaction will be submitted</strong> using the selected payment processor.
hu: <strong>Egy ÉLŐ tranzakció lesz beküldve</strong> a kiválasztott fizetés feldolgozó felhasználásával.

en: <strong>A TEST transaction will be submitted</strong> using the selected payment processor.
hu: <strong> Egy TESZT tranzakció lesz beküldve</strong> a kiválasztott fizetés feldolgozó felhasználásával.

en: <strong>Automated refunds for cancellations are NOT currently supported.</strong> Participants who have paid for an event will be notified that cancellations are not refundable.
hu: <strong>Az autumatikus visszautalás jelenleg NEM támogatott.<strong> Azok a résztvevők akik már korábban fizettek az esemény részvételért értesítést kapnak arról, hogy a a törlés nem visszatéríhető.

en: <strong>Check Availability</strong>
hu: <strong>Elérhetőség ellenőrzése</strong>

en: <strong>CiviCampaign</strong> - Lets you link together events, mailings, activities, and contributions under one "umbrella" so that you can track the progress of all your efforts towards one programmatic goal or campaign.
hu: <strong>CiviKampány</strong> - Lehetővé teszi az események, körlevelek, és adományok egy "esernyő" alá linkelésére úgy, hogy követni tudja az összes erőkifejtés előrehaladásának követését egy programozott cél vagy kampány érdekében.

en: <strong>CiviCase</strong> - Integrated case management component, including a dashboard with "my cases", automated case timelines and configurable audit reports.
hu: <strong>CiviÜgy</strong> - Integrált ügykezelési komponens, beépített vezérlőpulttal "én ügyeim"-mel, automatikus ügy határidőkkel és beállítható audit jelentésekkel.

en: <strong>CiviContribute</strong> - An online fundraising and donor management component which enables you to track and manage contributions to your organization. It also allows you to quickly and easily create customized web pages to accept online donations.
hu: <strong>CiviAdomány</strong> Online adomány gyűjtő és adományozó kezelő komponens, amelynek segítségével kezelheti és nyomon követheti az ön szervezetének adott adományokat. Továbbá gyorsan és egyszerűen hozhat létre testre szabott weboldalakat az online adományok elfogadására.

en: <strong>CiviContribute</strong> - When you want to collect information from Contributors via online contribution pages, you can create a profile and link it to to your contribution page as a 'custom page element' (<a href='%1'>Configure Online Contribution Pages</a>).
hu: <strong>CiviAdomány</strong> - Amikor információt szeretne gyűjteni az adományozókról az online adományoldalakon keresztül, létrehozhat profilt és az adományoldalához kapcsolhatja mint 'egyedi oldal elem', (<a href='%1'>Online adományoldalak beállítása</a>).

en: <strong>CiviEvent</strong> - Provides integrated online event registration and management for paid and free events. It allows you to quickly and easily create customized web pages to for event registration, and then track participants.
hu: <strong>CiviEsemény</strong> - Integrált online esemény regisztrációs és kezelést nyújt, fizetős és ingyenes eseményekre. Lehetővé teszi önnek, hogy egyszerűen és gyorsan létrehozzon és testre szabjon az esemény regisztrációs weboldalakat majd kövesse a résztvevőket.

en: <strong>CiviGrant</strong> - Designed to be used by organizations that distribute funds to others, for example foundations, grant givers, etc.
hu: <strong>CiviTámogatás</strong> - Az olyan szervezetek részére készült, akik a forrásokat mások részére szétosztják, például alapítványok, támogatás nyújtók, stb.

en: <strong>CiviMail</strong> - A robust mass-mailing component which allows you to engage your constituents with personalized email blasts and newsletters.
hu: <strong>CiviKörlevél</strong> - Egy robosztus tömeges-levélküldő komponens, amely lehetővé teszi önnek az ügyfelek bevonását személyre szabott e-mailekkel és hírlevekkel.

en: <strong>CiviMember</strong> - A flexible membership management component which includes convenient online signup and renewal.
hu: <strong>CiviTag</strong> - Egy rugalmas tagság nyilvántartó komponens, amelyik egy kényelmes online tagsági-feliratkozást és -megújítást tartalmaz.

en: <strong>CiviPledge</strong> - Record and track pledges received from contributors. Send pledge acknowledgements and payment reminders. Configure online contribution pages to support self-service pledging and pledge payments.
hu: <strong>CiviFelajánlás</strong> - Az adományozóktól érkezett felajánlások rögzítése és követése. A felajánlás köszönetnyilvánításait és a fizetési emlékeztetőket küldi ki. Beállítja az online adományoldalakat az önkiszolgáló felajánlásokhoz és a felajánlás kifizetésének támogatására.

en: <strong>Contact Edit Forms</strong> - Allow <strong>authenticated users</strong> to edit their own contact info with a Profile using the following path: <em>%1/%2</em>. (This example links to an edit form for Profile ID 3.)
hu: <strong>Kapcsolat szerkesztési űrlapok</strong> - Lehetővé teszi a <strong>hitelesített felhasználók</strong> részére a saját kapcsolati információjuk szerkesztését profilon keresztül, a következő útvonal felhasználásával: <em>%1/%2</em>. (Ez a példa arra, hogy a ID3  profil hogyan kapcsolódik szerkesztési űrlaphoz.)

en: <strong>Contact Search and Listings</strong> - When you want to provide a search form and search result listings for some or all of your contacts you can create a profile with the desired search fields and link users to the path for that search form. When creating a link to search and listings profiles, add the corresponding profile ID to the end of your query string using the 'gid' parameter. For example, the link to display a search and listings page for a Profile with ID = 3 would be:
hu: <strong>Kapcsolat keresés és listázás</strong> - Amikor néhány vagy az összes kapcsolatának keresési űrlapot és keresések listázását kívánja nyújtani, létrehozhat profilt a keresés mezőivel és összekapcsolhatja a felhasználókat a keresési űrlap útvonalával. Amikor létrehozza a kapcsolódást a keresési és listázási profilokkal, adja meg a profil azonosítóját, ID és a lekérdezési string végéhez a 'gid' paraméter felhasználásával. Például, a ID=3 azonosítójú profil keresési és listázási oldal kijelzésére ilyen lenne:

en: <strong>Contact Signup Forms</strong> - Create link(s) to 'new contact' input form(s) for your Profiles using the following path: <em>%1/%2</em>. (This example links to an input form for Profile ID 3.)
hu: <strong>Kapcsolat feliratkozási űrlap</strong> - A profiljaihoz a link(ek) létrehozása az 'új kapcsolat' beviteli űrlap(ok)hoz a következő útvonal használatával: <em>%1/%2</em>. (Ez a példa arra, hogy a ID3  profil hogyan kapcsolódik beviteli űrlaphoz.)

en: <strong>Delivery has not yet begun for this mailing.</strong> If the scheduled delivery date and time is past, ask the system administrator or technical support contact for your site to verify that the automated mailer task ('cron job') is running - and how frequently.
hu: <strong>E levél elküldése még nem kezdődött el.</strong> Ha az ütemezett küldési dátum és idő a múltban van keresse fel a rendszer adminisztrátorát vagy a technikai támogatót, hogy az automata levélküldő feladat ('cron job') fut- és milyen gyakran.

en: <strong>EXAMPLE:</strong> 'Team Leaders' (<em>ACL Role</em>) can 'Edit' (<em>Operation</em>) all contacts in the 'Active Volunteers Group' (<em>Data</em>).
hu: <strong>PÉLDA:</strong> 'Csoport vezetők' (<em>hozzáférési szerep</em>) tagjai 'Szerkeszthetik' a (<em>Műveletet</em>) az 'Aktív önkéntes csoport' összes kapcsolatnál az (<em>Adatot</em>).

en: <strong>EXAMPLE:</strong> When creating a set of custom fields used to collect <strong>Employment History</strong> - you might have fields for Job Title, Start Date, End Date, and Reason for Leaving. Checking the "multiple records" box allows you to collect information for multiple jobs.
hu: <strong>PÉLDA:</strong> Amikor egyedi mező készletet készít a <strong>Alkalmazási történet</strong>összegyűjtésére -használhatja a Munkakör, kezdő dátum, befejezés dátuma, és a távozás oka mezőket. A "több rekord" jelölőnégyzet kiválasztásával több munkakör információja is összegyűjthető.

en: <strong>Employee <-> Employer relationship</strong> is created anytime the 'Current Employer' field is filled in, either in the Contact Summary form or via a Profile. When filled in, it will create an Organisation if one does not already exist with that name.
hu: <strong>Munkavállaló <-> Munkáltató viszony</strong> létrejöhet bármikor, amikor a 'Jelenlegi munkáltató' mező kitöltésre kerül, vagy a kapcsolat összegzésben vagy a profilon keresztül. Ha kitöltött, létrehoz egy szervezetet ha már korábban nem létezett ezen a néven.

en: <strong>Export PRIMARY fields</strong> provides the most commonly used data values. This includes primary address information, preferred phone and email.
hu: Fő menü

en: <strong>Fill:</strong> Fills in additional contact data only. Database fields which currently have values are left as-is.
hu: <strong>Kitölt:</strong> Csak a kiegészítő kapcsolati adatokat tölti ki. Az adatbázis azon mezői, amelyeknek van értéke érintetlenek maradnak.

en: <strong>Fixed Membership - 3 Months Duration:</strong> A person signs up on February 15th, 2008. Their membership start date is set to February 1, 2008 - and the end date is April 30, 2008.
hu: <strong>Rögzített tagság - 3 hónap hosszban:</strong> Ha a feliratkozó személy 2008 február 15-én iratkozik fel a tagság kezdete 2008. február 1-el kezdődik és 2008. április 30-val ér véget.

en: <strong>Fixed Membership Period - 1 Year Duration:</strong> Fixed period start date is set to January 1. A person signs up for membership on February 15th, 2008. Their membership start date is set to January 1, 2008 - and the end date is December 31, 2008.
hu: <strong>Rögzített tagsági periódus - 1 év hosszban:</strong> A rögzített időtartam kezdőnapja január 1-re beállítva. Ha a feliratkozó személy 2008 február 15-én iratkozik fel a tagság kezdete 2008. január 1-el kezdődik és 2008. december 31-el ér véget.

en: <strong>HTML Form Snippet</strong> - If you want more control over form layout, or want to add Profile input forms to non-CiviCRM blocks, pages and/or sites...click the HTML Form Snippet action link for a Profile below - and copy and paste the HTML form code into any web page.
hu: <strong>HTML űrlap kód</strong> - ha további beállításokat szeretne az űrlap elrendezésében, vagy profil beviteli űrlapokat kíván hozzáadni a nem-CiviCRM blokkokhoz, oldalakhoz, és/vagy weboldalakhoz...kattintson a HTML űrlap kód linkre a profilhoz alább - és másolja és illessze be a HTML űrlap kódot bármelyik weboldalba.

en: <strong>Household relationship</strong> enables household members to have the 'household address' applied to their record. Again, if a Household already exists then the individual will have a relationship created with it, if none exists then a new household will be created.
hu: <strong>Háztartás viszony</strong> lehetővé teszi a család tagjainak a 'háztartás címe' alkalmazását az rekordjukban. Újra, ha a háztartás már létezik a személy a viszonnyal jön létre, ha nincs ilyen akkor, új háztartás lesz létrehozva.

en: <strong>Import has completed successfully.</strong> The information below summarizes the results.
hu: <strong>Az importálás sikeresen megtörtént.</strong> Az alul található információk összefoglalják az eredményt.

en: <strong>Importing Contact Subtypes</strong> - If your file contains a mix of "subtypes" belonging to a built-in type, select the built-in ("parent") type here. You will then be able to map a Contact Subtype field from your file which sets the subtype for each row. EXAMPLE: If you are importing a mixture of Individuals who are "Students" and "Parents" and "Staff" subtypes, select "Individual" here AND include a column in your import file which contains the subtype for each row.
hu: <strong>Kapcsolat altípus importálása</strong> -  Ha a fájlja az a beépített típusok "altípusainak" keverékét tartalmazza, válassza a beépített ("szülő") típust itt. Utána képes lesz a fájljából a kapcsolat altípus mezőt hozzáilleszteni minden sorhoz. PÉLDA: Ha ön egyszerre importál személyeket "Tanuló", "Szülő" és "Személyzet" altípusokkal, válassza a "személy" típust itt ÉS az import fájlnak tartalmaznia kell egy oszlopot, amely az altípusokat tartalmazza minden sorban.

en: <strong>NOTE: Super Admin</strong> and <strong>Administrator</strong> roles will have all permissions in CiviCRM.
hu: <strong>MEGJEGYZÉS: Super Admin</strong> és <strong>Adminisztrátor</strong> szerepek teljes CiviCRM hozzáféréssel rendelkeznek.

en: <strong>No Duplicate Checking:</strong> Inserts all valid records without comparing them to existing contact records for possible duplicates.
hu: <strong>Nincs duplikáció ellenőrzés:</strong> Az összes érvényes rekordot beilleszti, a meglévő kapcsolati rekordokkal való duplikáció kereső összehasonlítás nélkül.

en: <strong>Resolving "Pay Later" registrations for online registrations:</strong> Participants who registered online whose status is changed from <em>Pending Pay Later</em> to <em>Registered</em> or <em>Attended</em> will receive a confirmation email and their payment status will be set to completed. If this is not you want to do, you can change their participant status by editing their event registration record directly.
hu: <strong>Az online "Később fizeti" regisztrációk megoldása:</strong>Azok a résztvevők akiknek az állapota megváltozott a függőben <em>később fizetőről</em> <em>regisztráltra</em> vagy a <em>részt vettre</em>, megerősítő e-mailt fog kapni, és fizetési állapota befejezettre változik. Ha ez nem az amit tenni akar, megváltoztathatja a résztvevő állapotát a regisztrációs rekord közvetlen szerkesztésével.

en: <strong>Rolling Membership Period - 1 Year Duration:</strong> A person signs up on February 15th, 2008. Their membership start date is February 15th, 2008 - and the end date is February 14th, 2009.
hu: <strong>Gördülő tagsági periódus - 1 év hosszban:</strong> Ha a feliratkozó személy 2008 február 15-én iratkozik fel a tagság kezdete 2008. február 15-el kezdődik és 2009. február 14-el ér véget.

en: <strong>Skip:</strong> Reports and then Skips duplicate import file rows - leaving the matching record in the database as-is (default).
hu: <strong>Kihagy:</strong> Jelenti és kihagyja a duplikát import fájl sort - az adatbázisban lévő megegyező rekordot érintetlenül hagyja (alapértelmezett).

en: <strong>Special statuses:</strong> Participants whose status is changed to any of the following will be automatically notified via email: %1
hu: <strong>Speciális állapotok:</strong>Az összes olyan résztvevő akinek az állapota módosításra került az alábbiak közül bármelyikre, e-mailen keresztül értesítésre kerülnek: %1

en: <strong>This feature should NOT be enabled for production sites.</strong><br />Set this value to <strong>Yes</strong> if you want to display a backtrace listing when a fatal error is encountered.
hu: <strong>Ezt a tulajdonságot NE engedélyezze az élő rendszeren. </strong><br/>Állítsa ezt az értéket <strong>Igenre</strong> ha használni akarja a backtrace listát amikor fatális hiba történt.

en: <strong>This feature should NOT be enabled for production sites.</strong><br />Set this value to <strong>Yes</strong> if you want to use one of CiviCRM's debugging tools.
hu: <strong>Ezt a tulajdonságot NE engedélyezze az élő rendszeren. </strong><br/>Állítsa ezt az értéket <strong>Igenre</strong> ha használni akarja a CiviCRM hibakereső eszközét.

en: <strong>Trouble-shooting Tip</strong> - If you find that your SMS are not being sent, ask the system administrator or technical support contact for your site to verify that the automated task (&quot;cron job&quot;) is running - and how frequently.
hu: <strong> Hibaelhárítás Tipp </ strong> - Ha úgy találja, hogy a SMS-seit nem kézbesítik, kérje a rendszergazda vagy a technikai támogatást nyújtó kapcsolattartót az ön webhelyén annak ellenőrzése, hogy az automatizált feladat (&quot;cron job&quot;) fut-e - és milyen gyakran ha igen.

en: <strong>Update:</strong> Updates database fields with available import data. Fields in the database which are NOT included in the import row are left as-is.
hu: <strong>Frissít:</strong> Frissíti az adatbázis mezőket a rendelkezésre álló import adatokkal. Az adatbázisban lévő mezők, amelyek NINCSENEK az importált sorban, érintetlenül maradnak.

en: <strong>User Screens</strong> - One or several profiles can be linked to either the <strong>new user registration</strong> and/or view and edit screens for <strong>existing user accounts</strong>.
hu: <strong>Felhasználói képernyő</strong> - Egy vagy több profil vagy a <strong>új felhasználó regisztrációhoz</strong> linkelt, és/vagy a <strong>meglévő felhasználói fiókok</strong> megtekintő vagy szerkesztő képernyőjéhez.

en: A "WYSIWYG" (What You See Is What You Get) is a rich-text editor, like a mini word-processor, for editing HTML content in CiviCRM.
hu: A CiviCRM HTML tartalmát szerkesztheti  egy "WYSIWYG" (What You See Is What You Get) fejlett szerkesztővel, ami olyan mint egy mini szövegszerkesztő.

en: A "string value" or regular expression to be redacted (replaced).
hu: Egy "karakterlánc érték" vagy reguláris kifejezés szerkesztésre kerül (kicserélésre).

en: A Case Type describes a group of related tasks, interactions, or processes.
hu: Az ügy típus leírja a  kapcsolódó feladatok csoportjait, kölcsönhatásokat, vagy a olyamatokat.

en: A Contact with that ID does not exist: %1
hu: Ezzel az azonosítóval kapcsolat nem létezik: %1

en: A Survey Detail Report <a href='%1'>%2</a> has been created.
hu: Egy kérdőív részletes jelentés <a href='%1'>%2</a>létrehozva.

en: A View Only field cannot be required
hu: A csak megtekinthető mező nem lehet szükséges

en: A cancellation email has been sent to %1.
hu: A törlő e-mail kiküldésre került %1 részére

en: A comma-separated list will automatically be turned into an array for multivalue operations, or you can explicitly use the js array format above.
hu: A vesszővel elválasztott listák automatikusan tömbökké alakulnak át a többváltozós műveletekhez, vagy js tömb formátumot használhatja direktben fentebb.

en: A confirmation email has been sent to %1
hu: Megerősítő e-mail kiküldésre került %1 részére.

en: A confirmation email has been sent to %1.
hu: Megerősítő e-mail kiküldésre került %1 részére.

en: A confirmation email has been sent to ALL participants
hu: Megerősítő e-mail kiküldve az ÖSSZES résztvevőnek

en: A contribution / membership signup was made on behalf of the organization listed below.
hu: Egy adomány / tagsági feliratkozás történt az alább felsorolt szervezet nevében,

en: A copy of the activity has also been sent to assignee contact(s).
hu: A tevékenység másolata szintén el lett küldve a hozzárendelt kapcsolat(ok)nak.

en: A copy of the activity has also been sent to assignee contacts(s).
hu: A tevékenység másolata szintén el lett küldve a felelős kapcsolat(ok)nak.

en: A copy of the activity has also been sent to selected contact(s).
hu: A tevékenység másolata szintén el lett küldve a kiválasztott kapcsolat(ok)nak.

en: A copy of the contribution page has been created
hu: Az adományoldal másolata elkészült

en: A copy of the extension (%1) is in a system folder (%2). The system copy will be preserved, but the new copy will be used.
hu: A kiterjesztés (%1) másolata a rendszer könyvtárban (%2) van. A rendszer másolat megőrzésre kerül, és az új másolat kerül felhasználásra.

en: A copy of the follow-up activity has also been sent to follow-up assignee contacts(s).
hu: A követési tevékenység másolata elküldésre került még a követésért felelős kapcsolat(ok)nak is.

en: A copy of the price set has been created
hu: Az árlista másolata elkészült

en: A copy of this activity will be emailed to each Assignee.
hu: A tevékenység másolata szintén el lett küldve minden társítottnak.

en: A copy of this report can be automatically generated and delivered via email to specified recipients. Use the settings in this section to control Subject of the email containing the report, as well as the recipient list (To and Cc fields). Separate multiple 'To' or 'CC' email addresses with commas.
hu: Egy másolat erről a jelentésről automatikusan létrehozható és elküldhető e-mailben a megadott címzetteknek. Használja ezen szekció beállításait hogy ellenőrizze az e-mail Tárgyát ami tartalmazza majd ezt  a jelentést, mint ahogy a címzettek listáját is (címzett és másolatot kap mezők). Több címzett és másolatot kapók e-mail címet vesszővel válassza el.

en: A cron job is required to execute scheduled jobs automatically.
hu: Cron job szükséges az ütemezett feladatok automatikus végrehajtásához.

en: A default mailbox must be configured for email bounce processing.
hu: Az alapértelmezett postafiókot be kell állítani az e-mail visszapattanás feldolgozáshoz.

en: A description of this bounce type
hu: Visszapattanás típus leírása

en: A direct SQL query in the form of a SELECT query. For example:
hu: Egy direkt SQL lekérdezés SELECT lekérdezés formájában. Például:

en: A duplicate matching rule with this name already exists. Please select another name.
hu: A duplikátum egyezőségi szabály ezzel a névvel már létezik. Kérem válasszon másik nevet.

en: A field of the same label exists in the destination group
hu: Egy mező egy megegyező cimkével már létezik a cél csoportban

en: A file must be selected
hu: Egy fájlt ki kell választani

en: A financial type with this name already exists. Please select another name.
hu: Pénzügyi típus ezzel a névvel már létezik. Válasszon másik nevet.

en: A flag indicating whether this system has run a post-installation routine
hu: Jelző, amely jelzi, hogy a rendszer futtatta-e a telepítés utáni rutint

en: A followup activity has been scheduled.
hu: Egy utókövetési tevékenység ütemezve.

en: A group of contacts
hu: Kapcsolatok egy csoportja

en: A job size smaller than the batch limit will negate the effect of the batch limit.
hu: A feladat mérete kisebb mint a köteg határ, a köteghatár hatása figyelmen kívül lesz hagyva.

en: A link to this %1 is automatically included in the email sent to friends. If you ALSO want to include a link providing general information about your organization, enter that link here (e.g <em>http://www.example.org/</em>)
hu: Ehhez mutató link %1 automatikusan beillesztésre kerül a barátoknak küldött e-mailbe. Ha a szervezetről szóló általános információt IS be kíván illeszteni, adja meg meg a linket itt (pl. <em>http://www.example.org/</em>)

en: A lock to remove the ability to add new options via the UI.
hu: Zár, amely eltávolítja az új opciók felvételének képességét a felhasználói felületen keresztül.

en: A long running CiviCRM task is currently in progress. This message will be refreshed till the task is completed
hu: Hosszan futó CiviCRM feladat jelenleg fut. Ez az üzenet frissítésre kerül mindaddig amíg a feladat be nem fejeződik

en: A membership confirmation and receipt has been sent to %1.
hu: A tagság visszaigazolása és a nyugta elküldve %1.

en: A membership status with this label already exists. Please select another label.
hu: Tagsági állapot ezzel a címkével már létezik. kérem válasszon másik címkét.

en: A membership type with this name already exists. Please select another name.
hu: Ezzel a névvel már létezik tagsági típus. Kérem válasszon másik nevet.

en: A minimum amount of %1 should be selected from Contribution(s).
hu: Az adomány(ok) közül ki kell választani a minimális összeget %1.

en: A minimum amount of %1 should be selected from Event Fee(s).
hu: Egy minimális összeget %1 ki kell választania az Esemény díjai közül.

en: A new %1 permission has been added. It is not granted by default. If you use SMS, you may wish to review your permissions.
hu: Új %1 jogosultság hozzáadva. Ez nem alapértelmezett beállítás. Ha SMS-t használ, érdemes felülvizsgálnia az jogosultságokat.

en: A new permission has been added called %1 This Permission is now used to control access to the Manage Tags screen
hu: Új jogosultság hozzáadva %1 névvel. Ezt a jogosultságot a Címkék kezelése képernyőn használjuk a hozzáférés szabályozására.

en: A new permission, "%1", has been added. It is not granted by default. If your users create reports, you may wish to review their permissions.
hu: Új jogosultság, "%1" hozzáadva. Alapértelmezetten nem kerül beállításra. Ha a felhasználói jelentéseket készítenek, érdemes felülvizsgálnia a jogosultságaikat.

en: A new set of batch permissions has been added called "%1", "%2", "%3" and "%4". These permissions are now used to control access to the Accounting Batches tasks. If your users need to be able to Reopen or Close batches you may need to give them additional permissions. <a href=%5>Read more</a>
hu: Új köteg jogosultságok kerültek hozzáadásra "%1", "%2", "%3" és "%4" névvel, Ezek a jogosultságok a könyvelési kötegek feladatainak a beállításaihoz használatosak. Ha a felhasználóinak szüksége van a kötegek újra megnyitásra vagy lezárására, szüksége lehet ezen jogosultságok megadására. <a href=%5>Tudjon meg többet</a>

en: A notification email has been sent to the site administrator, and you will receive another notification from them as soon as the review process is complete.
hu: Egy értesítő email ki lett küldve az oldal adminisztrátorának és amint a felülvizsgálat befejeződött kapni fogsz egy másik emailt is.

en: A notification email has been sent to the site administrator.
hu: Egy értesítő email ki lett küldve az oldal adminisztrátorának.

en: A notification email has been sent to the supporter.
hu: Egy értesítő email ki lett küldve a támogatónak.

en: A person is already registered for this event.
hu: Egy személy már regisztrált erre az eseményre.

en: A person with this email address is already registered for this event.
hu: Egy személy ezzel az e-mail címmel már regisztrált erre az eseményre.

en: A product with this name already exists. Please select another name.
hu: Termék ezzel a névvel már létezik. Kérem adjon meg egy másik nevet.

en: A profile
hu: Egy profil

en: A receipt has been emailed to the contributor.
hu: A nyugta e-mailen elküldve az adományozónak.

en: A record already exists with the same information.
hu: Egy rekord már létezik hasonló információkkal.

en: A recurring payment (subscription) request will be submitted to the selected payment processor. If the request is successful, this membership will be automatically renewed on the last day of the membership period until the recurring payment is cancelled. Membership payment receipt emails will include a link for the member to cancel the auto-renewal.
hu: Az ismétlődő fizetési (előfizetési) kérelem a kiválasztott fizetési feldolgozó felé lesz elküldve. Ha a kérelem sikeres, akkor ez a tagság automatikusan meghosszabbításra kerül az előfizetési periódus utolsó napján, mindaddig amíg az ismétlődő fizetés törlésre nem kerül. A tagsági díj nyugtázó e-mail tartalmazni fog egy linket az automatikus megújítás lemondására.

en: A refund has been issued based on changes in your registration selections.
hu: A regisztrációs beállításainak a módosítása alapján a visszautálás megindításra került.

en: A regexp to match a message to a bounce type
hu: Reguláris kifejezéssel az üzenet és a visszapattanás típus illesztése

en: A registration confirmation email has also been sent to %1
hu: A regisztrációt megerősítő e-mail kiküldésre került %1 részére

en: A registration confirmation email will be sent to %1 once the transaction is processed successfully.
hu: A regisztrációt megerősítő e-mail a %1 részére elküldésre kerül ha a fizetési tranzakció sikeresen lezárult.

en: A renewal confirmation and receipt has been sent to %1.
hu: A tagság megújítás visszaigazolása és a nyugta elküldve %1.

en: A repeating set will be created with the following dates.
hu: Ismétlődő sorozat kerül létrehozásra a következő dátumokkal.

en: A replacement extension %1 has been installed as you had the obsolete extension %2 installed
hu: A %1 cserebővítmény telepítése megtörtént, mivel az elavult %2 bővítményt volt telepítve

en: A set of custom data fields
hu: Egyedi adatmező csoport

en: A short description of the activity..
hu: A rövid leírása a tevékenységnek..

en: A single SMS message is typically 160 characters in length. If you want to send a message that is longer than 160 characters, it is split into multiple segments.
hu: Egy SMS üzenet hossza általában 160 karakter. Ha 160 karakternél hosszabb üzenetet kíván küldeni, több szegmensre lesz osztva.

en: A spreadsheet-like file with the contact data in each row. Data fields are separated by commas. You can export to a "CSV" file from most spreadsheet applications, many database managers, as well as other contact management and address book applications. Consult the documentation for your application if you're not sure how to do this. Save this file to your local hard drive (or an accessible drive on your network) - and then choose that file as your Import Upload File.
hu: A táblázatkezelő-szerű fájlt az elérhetőségi adatokkal minden sorban. Adatmezők vesszővel elválasztva. Egy "CSV" fájlba exportálható a legtöbb táblázatkezelő alkalmazásból, sok adatbázis-kezelőből, valamint más ügyfélkapcsolat-kezelő és címjegyzék-alkalmazásokból. Tekintsd meg az alkalmazása dokumentációjában, ha nem tudja, hogyan kell ezt csinálni. Mentse el a fájlt a helyi merevlemezre (vagy egy megbízható meghajtót a hálózaton) -, majd válassza ki azt a fájlt mint az importálandót és Fájl Feltöltése .

en: A test message will be sent to %1 people:
hu: A teszt üzenet elküldésre kerül %1 személyhez:

en: A to B
hu: A-ból B-be

en: A token has been updated in the %1 template. Check the system checks page to see if any action is required.
hu: Egy token frissítve lett a %1 sablonban. Ellenőrizze a rendszerellenőrzési oldalt, hogy megtudja, szükséges-e bármilyen művelet.

en: A valid Notify Email address must be specified
hu: Egy érvényes megerősítő emailt kell megadni

en: A valid Receipt From Email address must be specified if Email Receipt to Contributor is enabled
hu: Valódi nyugta feladó e-mail címet kell megadni, ha a e-mail nyugta az adományozóhoz engedélyezett

en: A valid file must be uploaded.
hu: Töltsön fel érvényes fájlt.

en: A/B Test Results
hu: A/B teszt eredmények

en: A/B testing allows you to send two test mailings to a random subset of your recipients. After collecting and comparing metrics, the more successful mailing will be sent to the remaining recipients.
hu: A/B tesztelés lehetővé teszi két teszt körlevél elküldését a véletlenül kiválasztott címzettek kis csoportjainak. 
    A metrikák összegyűjtése és összehasonlítása után, a sikeresebb körlevél lesz kiküldve a maradék címzetteknek.

en: A6 Badge Portrait 150x106
hu: A6 kitűző álló 150x106

en: AB Test Created Date
hu: AB teszt létrehozási dátuma

en: ACL
hu: hozzáférési lista

en: ACL Contact Cache ID
hu: Hozzáférési lista kapcsolat chache azonosító

en: ACL Entity
hu: Hozzáférés lista egyed

en: ACL Entity ID
hu: Hozzáférés lista egyed azonosító

en: ACL Entity Role is Active
hu: Hozzáférés lista szerepkör aktív

en: ACL Group ID
hu: Hozzáférés lista csoport azonosító

en: ACL Group Refresh Mode
hu: Hozzáférés-szabályozási lista csoport frissítési mód

en: ACL Group/Role
hu: Hozzáférés csoport/szerep

en: ACL ID
hu: hozzáférési lista azonosító

en: ACL Is Active?
hu: Hozzáférés lista aktív?

en: ACL Name
hu: Hozzáférés lista neve

en: ACL Name.
hu: Hozzáférés lista neve

en: ACL Object
hu: Hozzáférés lista objektum

en: ACL Object ID
hu: hozzáférési lista objektum azonosító

en: ACL Operation
hu: Hozzáférés lista üzemeltetés

en: ACL Role
hu: Hozzáférés lista szerep

en: ACL Role ID
hu: Hozzáférés lista szerepkör azonosító

en: ACL Table
hu: Hozzáférés lista tábla

en: ACL Type
hu: Hozzáférés lista típus

en: ACL Type(s)
hu: ACL típus(ok)

en: ACLCache
hu: Hozzáférési lista gyorsítótár

en: ACLCaches
hu: Hozzáférési lista gyorsítótárak

en: ACLContact Cache
hu: Hozzáférési lista kapcsolat gyorsítótár

en: ACLContact Caches
hu: Hozzáférési lista kapcsolat gyorsítótárak

en: ACLEntity Role
hu: Hozzáférés lista egyed szerepkör

en: ACLEntity Roles
hu: Hozzáférés lista egyed szerepkörök

en: ACLs
hu: Hozzáférési listák

en: ACLs (Access Control Lists) allow you control access to CiviCRM data. An ACL consists of an <strong>Operation</strong> (e.g. 'View' or 'Edit'), a <strong>set of Data</strong> that the operation can be performed on (e.g. a group of contacts), and a <strong>Role</strong> that has permission to do this operation. Refer to the %1 for more info.
hu: A hozzáférést szabályzó listák lehetővé teszik az ön számára hogy beállítsa a CiviCRM adatokhoz való hozzáférést. Egy lista tartalmaz egy <strong>Műveletet</strong>  (pl. 'Megtekintés' vagy 'Szerkesztés'), az <strong>Adat készletet</strong> amin ezt a műveletet végre lehet hajtani ( pl. kapcsolatok egy csoportja), és egy <strong>Szerepkört</strong> akiknek megvan az engedélye hogy végrehajtsa ez a műveletet, Lásd a %1 további információkért.

en: ACLs allow you to control access to CiviCRM data. An ACL consists of an <strong>Operation</strong> (e.g. 'View' or 'Edit'), a <strong>set of data</strong> that the operation can be performed on (e.g. a group of contacts), and a <strong>Role</strong> that has permission to do this operation. Refer to the %1 for more info.
hu: A hozzáférést szabályzó listák lehetővé teszik az ön számára hogy beállítsa a CiviCRM adatokhoz való hozzáférést. Egy lista tartalmaz egy <strong>Műveletet</strong>  (pl. 'Megtekintés' vagy 'Szerkesztés'), az <strong>Adat készletet</strong> amin ezt a műveletet végre lehet hajtani ( pl. kapcsolatok egy csoportja), és egy <strong>Szerepkört</strong> akiknek megvan az engedélye hogy végrehajtsa ez a műveletet, Lásd a %1 további információkért.

en: ACLs define permission to do an operation on a set of data, and grant that permission to a CiviCRM ACL Role. Use this link to create or edit the ACLs for your site.
hu: A  hozzáférési szerepkörök meghatározzák az adatokon elvégezhető műveletek jogosultságát, és megadják, hogy az a jogosultság milyen CiviCRM szerepkörhöz jár. használja ezt a linket a weboldala hozzáférési jogosultságainak létrehozására vagy szerkesztésére.

en: ADC referral
hu: ADC ajánló

en: AM
hu: DE

en: AMOUNT DUE:
hu: ESEDÉKES ÖSSZEG:

en: AND
hu: ÉS

en: AOL Terms of Service complaint
hu: AOL szolgáltatási feltételek panasz

en: API Action
hu: API művelet

en: API Action:
hu: API művelet:

en: API Call Action
hu: API hívás művelet

en: API Call Entity
hu: API hívási egyed

en: API Entity
hu: API egyed

en: API Entity:
hu: API egyed:

en: API KEY
hu: API Kulcs

en: API Key for validating requests related to this contact.
hu: A kapcsolathoz kapcsolódó igazolás kérés API kulcsa.

en: API Parameters
hu: API Paraméterek

en: API Params
hu: API paraméterek

en: API Type
hu: API típus

en: API Type:
hu: API típus:

en: API call:
hu: API hívás:

en: API entity type
hu: API egyed típusa

en: APILogin is not set for this payment processor
hu: APILogin nincs beállítva erre a fizetés feldolgozóra.

en: Abbreviate Province?
hu: Rövidítsük a megyét?

en: Abkhaz
hu: Abház

en: Able to create a new database.
hu: Létre tudok hozni új adatbázist.

en: About
hu: Névjegy

en: About Link Color
hu: Névjegy link szín

en: About Profiles
hu: A profilok

en: About description.
hu: Rövid leírás

en: About is a required field.
hu: Rólunk szükséges mező.

en: Above content area
hu: Tartalom terület alatt

en: Absolute URL of the location where the civicrm module or component has been installed.
hu: A CiviCRM modul vagy komponens telepítési helyének abszolút URL-je.

en: Absolute date cannot be earlier than the current time.
hu: Az abszolút időpont nem lehet korábbi mint az aktuális idő.

en: Accept and track pledges (for recurring gifts).
hu: Felajánlások elfogadása és követése (ismétlődő ajándékok).

en: Accept profile submissions from external sites
hu: Fogadjon el profilokat a külső webhelyekről

en: Acceptable Mime Types that can be used as part of file urls
hu: Elfofogadható Mime típusok, amelyeket a fájl url-ek részeként alkalmazhatunk

en: Accepted Credit Card Type(s)
hu: Elfogadott hitelkártya típus(ok)

en: Accepted Credit Cards
hu: Elfogadott hitelkártyák

en: Accepted Rate
hu: Elfogadási ráta

en: Access
hu: Hozzáférés

en: Access Arguments
hu: Hozzáférés argumentumok

en: Access Callback
hu: Hozzáférés visszavonás

en: Access Control
hu: Hozzáférés-szabályozás

en: Access Control Documentation
hu: Hozzáférés szabályozás dokumentáció

en: Access Control by Financial Type
hu: Pénzügyi típus hozzáférés beállítása

en: Access Denied
hu: Hozzáférés megtagadva

en: Access Keys
hu: Hozzáférési kulcsok

en: Access Keys:
hu: Hozzáférési kulcsok:

en: Access contacts in the trash
hu: Hozzáférés a kukában lévő kapcsolatokhoz

en: Access prefix to call within a country to a different area
hu: Előhívószám amit belföldi hívásoknál a körzetszámok előtt kell megadni

en: Access the data using an HTTP GET request from a specific URL. (This is the 'ICAL' icon on the Manage Events page.)
hu: Az adatokhoz hozzáférhet HTTP GET lekéréssel specifikus URL-ről. (Ez az 'iCal' ikon az események kezelése oldalon.)

en: Access the drop-down menus here to select how frequently your %1 occurs.
hu: Használja a lenyíló menüket, hogy milyen gyakran történjen az ön %1.

en: Account Creation
hu: Fiók létrehozása

en: Account Holder
hu: Számlatulajdonos

en: Account Relationship
hu: Számla viszony

en: Account Type
hu: Számla típus

en: Account Type (Code)
hu: Számla típus (Kód)

en: Account Type Code
hu: Könyvelési típus kód

en: Account creation required
hu: Fiók létrehozása szükséges

en: Accounting Batch
hu: Könyvelési köteg

en: Accounting Batch - %1
hu: Könyvelési köteg - %1

en: Accounting Batch Processing
hu: Könyvelési köteg feldolgozása

en: Accounting Batches
hu: Könyvelési kötegek

en: Accounting Code
hu: Könyvelési kód

en: Accounts
hu: Számlák

en: Accounts Payable
hu: Szállítók

en: Accounts Receivable
hu: Vevők

en: Accounts Receivable Account is
hu: Vevők számla

en: Acctg Code
hu: Könyvelési kód

en: Accuracy and coverage, as well as terms of service for both geocoding and mapping may vary by provider and location. Some providers may offer or require paid subscriptions depending on volume of requests and type of organization using the service. You should investigate each provider and select the best option for your requirements and usage patterns.
hu: A pontossága és lefedettsége, valamint a szolgáltatás feltételei a helymeghatározáshoz és a feltérképezéshez változhat a szolgáltató és a hely alapján. Egyes szolgáltatók kínálnak vagy szükséges egy  előfizetés attól függően hogy milyen mennyiségű a kérelem és a szolgáltatás típusa amit a szervezet használ. Meg kell vizsgálni minden egyes szolgáltatót és válassza ki a legjobb megoldást az Ön igényeinek és a használati szokásainak megfelelően.

en: Acknowledgement sent?
hu: Köszönetnyilvánítás elküldve?

en: Acknowledgment Date
hu: Jóváhagyás dátuma

en: Acknowledgment Sent
hu: Jóváhagyás elküldve

en: Action
hu: Akció

en: Action Condition
hu: akció feltétele

en: Action Date And Time
hu: Akció dátum és idő

en: Action Log
hu: Akció napló

en: Action Logs
hu: Akció naplók

en: Action Mapping
hu: Akció illesztés

en: Action Mapping Entity
hu: Akció illesztés egyed

en: Action Mapping Entity Value
hu: Akció illesztés egyed érték

en: Action Mapping ID
hu: Akció illesztés azonosító

en: Action Mappings
hu: Akció illesztések

en: Action Schedule
hu: Akció ütemezés

en: Action Schedule ID
hu: Akció ütemezés azonosító

en: Action Schedules
hu: Akció ütemezések

en: Action of the job api call
hu: Feladat api hívás művelete

en: Action(s)
hu: Művelet(ek)

en: Action:
hu: Akció:

en: Actions
hu: Akció

en: Activate the page (you can de-activate it later)
hu: Az oldal aktiválása (később felfüggesztheted ha akarod)

en: Active
hu: Aktív

en: Active Memberships
hu: Aktív Tagságok

en: Active On
hu: Aktív

en: Active Period
hu: Aktív időtartam

en: Active Recurring Contributions
hu: Aktív ismétlődő adomány

en: Active Relationship?
hu: Aktív viszony?

en: Active Role?
hu: Aktív szerepkör?

en: Active Value:
hu: Aktív érték:

en: Active volunteers.
hu: Aktív önkéntesek

en: Active?
hu: Aktív?

en: Activities
hu: Tevékenységek

en: Activities %%StatusMessage%%
hu: Tevékenységek %%StatusMessage%%

en: Activities are 'interactions with contacts' which you want to record and track. CiviCRM has several reserved (e.g. 'built-in') activity types (meetings, phone calls, emails sent). Create additional 'activity types' here if you need to record other types of activities. For example, you might want to add 'Job Interview', or 'Site Audit', etc.
hu: A tevékenységek 'interakciók a kapcsolatokkal', amelyeket rögzíteni és követni akar. A CiviCRM egypár fenntartott ('beépített') tevékenység típust tartalmaz (találkozók, telefon hívások, kiküldött e-mailek). További 'tevékenység típust' is létrehozhat, ha rögzítenie kell más tevékenység típusokat is. Például, hozzáadhat 'Állás interjú', vagy 'Weboldal audit', stb... típusokat.

en: Activities are 'interactions with contacts' which you want to record and track. This list is sorted by component and then by weight within the component.
hu: A tevékenységek a 'kapcsolatokkal való interakció', amit rögzíteni és követni akar. Ez a lista komponensek szerint és a komponensen belül súlyozva kerül rendezésre.

en: Activities from the %1 activity set have been added to this case.
hu: Tevékenységek a %1 tevékenységi halmazból hozzá lettek adva ehhez az ügyhöz.

en: Activities which are Followup Activities
hu: Tevékenységek, amelyek követési tevékenységek

en: Activities which are not Followup Activities
hu: Tevékenységek, amelyek nem követési tevékenységek

en: Activities which have Followup Activities
hu: Követési tevékenységgel rendelkező tevékenységek

en: Activities without Followup Activities
hu: Követési tevékenységgel nem rendelkező tevékenységek

en: Activity
hu: Tevékenység

en: Activity %1 has been saved. %2 %3
hu: A %1 tevékenység mentve. %2 %3

en: Activity Assignee
hu: Tevékenység Megbízott

en: Activity Assignees
hu: Tevékenység Megbízottjai

en: Activity Audit
hu: Tevékenység audit

en: Activity Auto Generated %1 '%2'
hu: Automatikusan generált tevékenység %1 %2'

en: Activity Auto-generated?
hu: Tevékenység automatikusan generált?

en: Activity Case ID
hu: Tevékenység ügy azonosító

en: Activity Contact
hu: Tevékenység kapcsolat

en: Activity Contact ID
hu: Tevékenység kapcsolat azonosító

en: Activity Contact Type
hu: Tevékenység kapcsolat típus

en: Activity Contacts
hu: Tevékenység kapcsolatok

en: Activity Date
hu: Tevékenység dátuma

en: Activity Date %1 %2
hu: Tevékenység dátuma %1 %2

en: Activity Date Time
hu: Tevékenység dátum és idő

en: Activity Dates - From
hu: Tevékenység dátumok - Dátumtól

en: Activity Details
hu: Tevékenység részletei

en: Activity Details %1 '%2'
hu: %1 Tevékenység részletei  ' %2'

en: Activity Details Report
hu: Részletes tevékenység jelentés

en: Activity Duration %1 %2
hu: Tevékenység időtartama %1 %2

en: Activity Filter
hu: Tevékenység szűrő

en: Activity ID
hu: Tevékenység ID (azonosító)

en: Activity ID of case-activity association.
hu: Ügy-tevékenység társítás tevkenység azonosítója

en: Activity ID of the first activity record in versioning chain.
hu: Az verzió láncban az első tevékenység rekord tevékenység azonosítója

en: Activity Import
hu: Tevékenység import

en: Activity Links
hu: Tevékenység linkek

en: Activity Medium
hu: Tevékenység közege

en: Activity Medium %1 %2
hu: Tevékenység közege %1 %2

en: Activity Medium, Implicit FK to civicrm_option_value where option_group = encounter_medium.
hu: Tevékenység Medium, Implicit FK to civicrm_option_value értékehez, ahol option_group = encounter_medium.

en: Activity Priority
hu: Tevékenység fontosság

en: Activity Profile
hu: Tevékenység profil

en: Activity Record
hu: Tevékenységi rekord

en: Activity Reporter
hu: Tevékenység jelentéstevő

en: Activity Reporter %1 '%2'
hu: %1 tevékenység jelentő '%'

en: Activity Result - %1
hu: Tevékenység eredménye - %1

en: Activity Revision History
hu: Tevékenység felülvizsgálat történet

en: Activity Search
hu: Tevékenység keresés

en: Activity Separation
hu: Tevékenység szétválasztás

en: Activity Separation is a required field.
hu: A tevékenység szétválasztása kötelező mező

en: Activity Source
hu: Tevákenység forrás

en: Activity Status
hu: Tevékenység állapot

en: Activity Status %1 %2
hu: Tevékenység állapot %1 %2

en: Activity Subject
hu: Tevékenység tárgya

en: Activity Subject %1 '%2'
hu: %1 tevékenység tárgya '%2'

en: Activity Summary
hu: Tevékenység összegzés

en: Activity Summary Report
hu: Tevékenység összegző jelentés

en: Activity Tag %1
hu: Tevékenység címkéje %1

en: Activity Tag(s)
hu: Tevékenység címke(k)

en: Activity Targets
hu: Tevékenység Céljai

en: Activity Text
hu: Tevékenység szöveg

en: Activity Text (%1)
hu: Tevékenység szöveg (%1)

en: Activity Type
hu: Tevékenység típus

en: Activity Type %1 %2
hu: Tevékenység típusa %1 %2

en: Activity Type ID
hu: Tevékenység típus azonosító

en: Activity Type Label
hu: Tevékenység típus címke

en: Activity Type Sorting
hu: Tevékenység típus sorbarendezése

en: Activity Type is a required field
hu: A tevékenység típusa kötelező mező

en: Activity Types
hu: tevékenység típusok

en: Activity assigned to
hu: Tevékenység felelőse

en: Activity assignment settings
hu: Tevékenység hozzárendelés beállításai

en: Activity contact id
hu: Tevékenység kapcsolat azonosító

en: Activity created by
hu: Tevékenység készítője

en: Activity default assignee
hu: Tevékenység alapértelmezett megbízottja

en: Activity has been filed to %1 case.
hu: A tevékenység mentve az %1 ügyhöz.

en: Activity is a Test
hu: Teszt tevékenység

en: Activity is a Test?
hu: Teszt tevékenység?

en: Activity is in the Trash
hu: Tevékenység a lomtárban

en: Activity marked as favorite.
hu: Kedvencnek jelölt tevékenység.

en: Activity tagged | %count activities tagged
hu[0]: Tevékenység megcímkézve
hu[1]: %count tevékenység megcímkézve

en: Activity targeted to
hu: Tevékenység megcélzottja

en: Activity type
hu: Tevékenység típus

en: Activity type %1, found in case configuration file, is not present in the database %2
hu: %1 Tevékenység típus, ami megtalálható az ügy konfigurációs fájljában, nem található a %2 adatbázisban

en: Activity type of the last activity
hu: Utolsó tevékenység tevékenység típusa

en: Activity type of the last completed activity
hu: A legutoljára befejezett tevékenység tevékenység tipusa

en: Activity's Location in a text string.
hu: A tevékenysége helye egy szöveges karakterlánc.

en: Actual Amount
hu: Jelenlegi összeg

en: Actual Cost
hu: Jelenlegi költség

en: Actual Cost of Product
hu: A termék aktuális költsége.

en: Actual Number of Items
hu: Valós elem szám

en: Actual Participant Count
hu: Aktuális résztvevő létszám

en: Actual Total Amount
hu: Valós összeg

en: Actual amount that is paid as the Pledged installment amount.
hu: A felajánlási befizetés aktuális összege, ami befizetésre került.

en: Actual cost of this product. Useful to determine net return from sale or using this as an incentive.
hu: Ennek a terméknek a tényleges költsége. Hasznos az értékesítésből származó nettó hozam meghatározására, vagy ösztönzőként történő felhasználására.

en: Actual date only
hu: Csak aktuális dátum

en: Actual end date for a time-delimited premium (subscription, service or membership)
hu: Tényleges vég dátum az időben tagolt jelképes ajándékokhoz (előfizetés, szolgáltatás, vagy tagság)

en: Actual participant count
hu: Jelenlegi résztvevő szám

en: Actual start date for a time-delimited premium (subscription, service or membership)
hu: Tényleges kezdő dátum az időben tagolt jelképes ajándékokhoz (előfizetés, szolgáltatás, vagy tagság)

en: Actual street name, excluding St, Dr, Rd, Ave, e.g. For 112 Main St, the street_name = Main.
hu: A valós utcanév, kivéve St, Dr, Rd, Ave, pl. A 112 Main St esetében az street_name = Main.

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Add %1
hu: Hozzáadás %1

en: Add %1 Record
hu: %1 rekord hozzáadása

en: Add %1 back into %2?
hu: Visszaadjam %1 a %2?

en: Add 'Do Not...' Contact(s) Preferences
hu: Adja hozzá a 'Nem kérek...' kapcsolat(ok) beállításaihoz

en: Add >>
hu: Hozzáadás >>

en: Add ACL
hu: ACL hozzáadása

en: Add Activity
hu: Tevékenység hozzáadása

en: Add Association Rule
hu: Egyesületi szabály hozzáadása

en: Add BCC
hu: Titkos másolat hozzáadása

en: Add CC
hu: Másolat hozzáadása

en: Add Campaign
hu: Kampány hozzáadása

en: Add Cancel Button
hu: Mégsem gomb hozzáadása

en: Add Case
hu: Ügy hozzáadása

en: Add Child
hu: Gyermek hozzáadása

en: Add Client
hu: Ügyfél hozzáadása

en: Add Client To Case
hu: Ügyfél hozzáadása az ügyhöz

en: Add Comment
hu: Megjegyzés hozzáadása

en: Add Contact To Existing Group
hu: Kapcsolat hozzáadása létező csoporthoz

en: Add Contact To Group
hu: Kapcsolat hozzáadása a csoporthoz

en: Add Contact To Group ID
hu: Kapcsolat hozzáadása a csoport azonosítóhoz

en: Add Contact Type
hu: Kapcsolat típus hozzáadása

en: Add Contact to CiviCRM Group
hu: Kapcsolat hozzáadása a CiviCRM csoporthoz

en: Add Contacts to %1
hu: Kapcsolat hozzáadása %1

en: Add Contacts to A Group
hu: Kapcsolatok hozzáadása egy csoporthoz

en: Add Contacts to Group
hu: Kapcsolat hozzáadása a csoporthoz

en: Add Contacts: %1
hu: Kapcsolatok hozzáadása: %1

en: Add Contribution
hu: Adomány hozzáadása

en: Add Contribution Page
hu: Adományoldal hozzáadása

en: Add Contributor Name to Offline Contribution receipts; fix bad event self-service URL
hu: Az adományozó nevének hozzáadása az offline adomány nyugtához; kijavítsása a rossz esemény önkiszolgáló URL-jének

en: Add Custom Field
hu: Egyedi mező hozzáadása

en: Add Discount Set to Fee Table
hu: Adja hozzá a kedvezményeket a díj táblához

en: Add Event
hu: Esemény hozzáadása

en: Add Event Registration
hu: Esemény regisztráció hozzáadása

en: Add Event Template
hu: Esemény sablon hozzáadása

en: Add Field
hu: Mezők hozzáadása

en: Add Financial Account
hu: Pénzügyi számla hozzáadása

en: Add Financial Type
hu: Pénzügyi típus hozzáadása

en: Add Group
hu: Csoport hozzáadása

en: Add IM
hu: Azonnali üzenetküldő hozzáadása

en: Add Label Format
hu: Címke formátum hozzáadása

en: Add Language
hu: Nyelv hozzáadása

en: Add Mail Account
hu: Postafiók hozzáadása

en: Add Mailing Component
hu: Levelezési komponens hozzáadása

en: Add Membership
hu: Tagság hozzáadása

en: Add Membership Status
hu: Tagsági állapot hozzáadása

en: Add Membership Type
hu: Tagság típusának hozzáadása

en: Add Menu Item
hu: Menü elem hozzáadása

en: Add Message Template
hu: Üzenet sablon hozzáadása

en: Add New
hu: Új hozzáadása

en: Add New Record
hu: Új rekord hozzáadása.

en: Add New Scheduled Job
hu: Új ütemezett feladat hozzáadása

en: Add Note
hu: Jegyzet hozzáadása

en: Add OpenID
hu: OpenID hozzáadása

en: Add Option
hu: Opció hozzáadása

en: Add Option Group
hu: Opció csoport hozzáadása

en: Add PDF Page Format
hu: PDF oldal formátum hozzáadása

en: Add Parameter
hu: Paraméter hozzáadása

en: Add Parent
hu: Szülő hozzáadása

en: Add Participant Status
hu: Résztvevői állapot hozzáadása

en: Add Payment Processor
hu: Fizetés feldolgozó hozzáadása

en: Add Petition
hu: Petíció hozzáadása

en: Add Pledge
hu: Felajánlás hozzáadása

en: Add Premium
hu: Jelképes ajándék hozzáadása

en: Add Premium to Contribution Page
hu: Jelképes ajándék hozzáadása az adományoldalhoz

en: Add Price Field
hu: Ármező hozzáadása

en: Add Products to This Page
hu: Termék hozzáadása ehhez az oldalhoz

en: Add Profile
hu: Profil hozzáadása

en: Add Relationship
hu: Viszony hozzáadása

en: Add Relationship Type
hu: Viszony típus hozzáadása

en: Add Relationship for %1
hu: Viszony hozzáadása %1

en: Add Reminder
hu: Emlékeztető hozzáadása

en: Add Respondent Reservation(s)
hu: Válaszoló(k) lekötésének hozzáadása

en: Add Role Assignment
hu: Szerepkör hozzárendelés hozzáadása

en: Add SMS Provider
hu: SMS szolgáltató hozzáadása

en: Add Selected Options
hu: Kiválasztott opció hozzáadása

en: Add Set of Custom Fields
hu: Egyedi mezők csoportjának hozzáadása

en: Add Set of Price Fields
hu: Árlista mezők hozzáadása

en: Add Survey
hu: Felmérés hozzáadása

en: Add Tag
hu: Címke hozzáadása

en: Add Tag Set
hu: Címke készlet hozzáadása

en: Add Tags
hu: Cimkék hozzáadása

en: Add Timeline
hu: Idővonal hozzáadása

en: Add User
hu: Felhasználó hozzáadása

en: Add Voter Reservation
hu: Szavazó foglalás hozzáadása

en: Add a new language to this installation.
hu: Adjon hozzá egy új nyelvet ehhez a telepítéshez.

en: Add a new record in each tab (Activities, Tags,..etc)
hu: Új rekord hozzáadása mindegyik fülön (Tevékenység, Címkék,...stb.)

en: Add activity
hu: Tevékenység hozzáadása

en: Add activity type
hu: Tevékenység típus hozzáadása

en: Add address
hu: Cím hozzáadása

en: Add all contacts to %1 group?
hu: Az összes kapcsolatot hozzáadjam a %1 csoporthoz?

en: Add another IM
hu: Másik azonnali üzenetküldő hozzáadása

en: Add another Open Id
hu: Másik Open ID hozzáadása

en: Add another phone number
hu: Másik telefonszám hozzáadása

en: Add another website
hu: Másik weboldal hozzáadása

en: Add any existing fields needed by dragging them into the profile form builder.
hu: Adjon hozzá bármennyi létező mezőt az űrlap készítő területére húzva őket.

en: Add association rule
hu: Egyesületi szabály hozzáadása

en: Add client relationship
hu: Ügyfél kapcsolat hozzáadása

en: Add contacts to a group?
hu: Kapcsolatot hozzáadjuk a csoporthoz?

en: Add data in a profile form.
hu: Adat hozzáadás Profil űrlapon.

en: Add email
hu: E-mail hozzáadása

en: Add file:
hu: Fájl hozzáadása:

en: Add footer region with Twitter, Facebook and LinkedIn share buttons and scripts?
hu: A lábjegyzethez hozzáadjuk a a Twitter, Facebook és a LinkedIn megosztási gombokat és szkripteket?

en: Add imported records to a new group
hu: Add hozzá egy új csoporthoz az importált rekordokat

en: Add imported records to existing group(s)
hu: Add hozzá egy már meglévő csoport(ok)hoz az importált rekordokat

en: Add members to %1
hu: Tagok hozzáadása %1hez

en: Add menu items at any level to support specific work-flows. For example, if your organization uses profile(s) for data entry, you can add menu items linking to those profiles. New menu items can also link to external (non-CiviCRM) web pages and web applications. Click 'New Menu Item' to add an item at any level.
hu: Adjon hozzá a speciális munkafolyamat támogatásához bármelyik menü szinthez menü elemet. Ha a szervezetük adatbevitelhez profil(oka)t használ, hozzáadhat menü elemeket hozzákapcsolandó ezeket a profilokat. Új menü elemek külső (nem-CiviCRM) weboldalakra és webalkalmazásokra is mutathatnak. Kattintson 'Új menü elem' -re egy elem hozzáadására bármelyik szinthez.

en: Add new
hu: Új hozzáadása

en: Add new role
hu: Új szerepkör hozzáadása

en: Add or edit IM
hu: Azonnali üzenetküldő hozzáadása vagy szerkesztése

en: Add or edit OpenID
hu: OpenID hozzáadása vagy szerkesztése

en: Add or edit email
hu: E-mail hozzáadása vagy szerkesztése

en: Add or edit phone
hu: Telefon hozzáadása vagy szerkesztése

en: Add or edit website
hu: Weboldal hozzáadása vagy szerkesztése

en: Add phone
hu: Telefon hozzáadása

en: Add pptx to accepted attachment file types
hu: Adja hozzá a pptx-et mint elfogadott kiterjesztés típus

en: Add relationship - to %1
hu: Viszony hozzáadása - %1 részére

en: Add respondent(s) to a new group
hu: Válaszadók hozzáadása egy új csapathoz

en: Add respondent(s) to existing group(s)
hu: Válaszadó(k) hozzáadása már meglévő csapatokhoz

en: Add role
hu: Szerepkör hozzáadása:

en: Add row
hu: Sor hozzáadása

en: Add spaces or punctuation to layout by surrounding them with brackets.
hu: Szóközök és írásjelek hozzáadása körülöttük zárójelekkel.

en: Add status rules, before configuring membership
hu: Adja hozzá az állapot szabályokat a tagság beállításához.

en: Add the %1 set of scheduled activities to this case?
hu: Hozzáadjam a %1 ütemezett tevékenység csoportot ehhez az ügyhöz?

en: Add this contact to one or more groups...
hu: A kapcsolatoknak a hozzáadása egy vagy több csoporthoz

en: Add this widget to any web page by copying and pasting the code below.
hu: Addja hozzá ezt a kisalkalmazást bármelyik weboldalhoz, az alábbi kód másolásával és beillesztésével.

en: Add to %1
hu: Hozzáadás %1

en: Add to Group
hu: Hozzáadás a csoporthoz

en: Add to Group: %1
hu: Hozzáadás a %1 csoporthoz

en: Add to My Reports
hu: Saját jelentésekhez hozzáadás

en: Add to My Reports?
hu: Jelentéseimhez hozzáadjuk?

en: Add to Smart Group
hu: Okos csoporthoz hozzáadás

en: Add to a group
hu: Hozzáadás egy csoporthoz

en: Add to case as role
hu: Ügyhöz hozzáadás mint szerepkör

en: Add website
hu: Weboldal hozzáadása

en: Add your custom field(s) to this profile as profile fields.
hu: Adja hozzá a mező(ke)t  ehhez a profilhoz mint profil mezők.

en: Add your field(s) this custom field group.
hu: Adja hozzá a mező(ke)t az egyedi mezők csoporthoz.

en: Add, Update, or Disable Payment Processors
hu: Fizetési feldolgozók hozzáadása, frissítése, letiltása

en: Add, remove or change the order of columns by editing the corresponding <a href="%1" target="_blank">Bulk Entry profile</a>.
hu: Az oszlopok sorrendje hozzáadható, eltávolítható vagy megváltoztatható, a megfelelő <a href="%1" target="_blank">Tömeges beviteli profil</a> szerkesztésével.

en: Add...
hu: Hozzáadás...

en: Add/remove association rules and configure settings. Also perform manual synchronization.
hu: Asszociációs szabályok hozzáadása/eltávolítása, és beállítások módosítása. Egyben kézi szinkronizációt is végez.

en: Added
hu: Hozzáadva

en: Added '%1'
hu: '%1' hozzáadva

en: Added (by %1)
hu: Hozzáadva (hozzáadta %1)

en: Added Contact to %1 | Added Contacts to %1
hu[0]: %1 kapcsolat hozzáadva
hu[1]: %1 kapcsolat hozzáadva

en: Added Date
hu: Hozzáadott dátum

en: Added Tag <em>%1</em>
hu: Hozzáadott címke
    <em>
    
    %1
    </em>

en: Added by
hu: Hozzáadta

en: Added to Group
hu: Csoporthoz hozzáadva

en: Additional Contribution
hu: Kiegészítő Adomány

en: Additional Contribution is required.
hu: További adományozás szükséges.

en: Additional Details
hu: További részletek

en: Additional Details:
hu: További részletek:

en: Additional Fields
hu: Kiegészítő mezők

en: Additional Group for Export
hu: További csoport az exporthoz

en: Additional Information
hu: Kiegészítő információ

en: Additional Participant Email(s)
hu: További résztvevők e-mailje(i)

en: Additional Payment Receipt or Refund Notification
hu: Kiegészítő befizetés nyugta vagy visszatérítési figyelmfelhívás

en: Additional Receipt Message
hu: Kiegészítő nyugta üzenet

en: Additional Reminder Days
hu: Emlékeztetők pótnapjai

en: Additional Text Color
hu: további szöveg színe

en: Additional descriptive text regarding this attachment (optional).
hu: Ezen mellékletre vonatkozó kiegészítő leírószöveg (opcionális).

en: Additional folder where DOMPDF will look for fonts.
hu: További mappa, ahol a DOMPDF fontokat keres.

en: Additional message or instructions to include in confirmation email.
hu: A megerősítő e-mailben megküldendő kiegészítő üzenet vagy utasítások.

en: Additional payment recorded for event or membership fee.
hu: További befizetés került rögzítésre az eseményre vagy a tagdíjra.

en: Address
hu: Cím

en: Address 2
hu: Cím 2

en: Address 2 ID
hu: Cím 2 azonosító

en: Address Deleted
hu: Cím törölve

en: Address Display
hu: Cím kijelzés

en: Address Display Format
hu: Cím kijelzési formátuma

en: Address Editing
hu: Cím szerkesztés

en: Address Fields
hu: Címmezők

en: Address Format
hu: Cím formátuma

en: Address Format ID
hu: Cím formátum azonosító

en: Address Formats
hu: Cím formátumok

en: Address ID
hu: Cím azonosító

en: Address Location
hu: Cím helye

en: Address Location Type
hu: Cím hely típus

en: Address Name
hu: Cím neve

en: Address Settings
hu: Cím beállítások

en: Address Standardization
hu: Cím szabványosítás

en: Address Standardization Provider.
hu: Cím Szabványügyi Szolgáltató.

en: Address Tokens
hu: Cím tokenek

en: Address belongs to %1
hu: A cím tartozik %1

en: Address field values are taken from the contact's <strong>primary</strong> location.
hu: A címzett mezők értékei a kapcsolat <strong>elsődleges</strong> helyéből kerülnek be.

en: Address not found in USPS database.
hu: Cím nem található az USPS adatbázisban.

en: Addressee
hu: Címzett

en: Addressee Custom
hu: Egyedi címzett

en: Addressee ID
hu: Címzett azonosító

en: Addressee Type
hu: Címzett típusa

en: Addresses
hu: Címek

en: Addresses Evaluated: %1
hu: Értékelt címek: %1

en: Addresses Geocoded: %1
hu: Helymeghatározott címek: %1

en: Addressing Options
hu: Címzési beállítások

en: Adds users to a matching CiviCRM group on account creation, update, or login for each of their Drupal roles.
hu: Felhasználók hozzáadása a megfelelő CiviCRM csoporthoz a fiók létrehozása alapján, frissítése vagy a Drupal szerepköreikbe való belépés alapján.

en: Adjust Pledge Payment Schedule
hu: Felajánlás befizetés ütemezésének módosítása

en: Adjust Pledge Payment Schedule?
hu: Beállítsuk a felajánlott összeg fizetési ütemezést?

en: Adjust Recurring Start Date
hu: Ismétlődő adomány kezdőnap beállítása

en: Adjust Total Pledge Amount
hu: Összes felajánlott összeg megváltoztatása

en: Adjust Total Pledge Amount?
hu: A felajánlott pénz összeget módosítsuk?

en: Adjust menu position
hu: Menü pozíció beállítása

en: Adjust scheduled amount
hu: Helyesbített ütemezett összeg

en: Adjust search behaviors including wildcards, and data to include in quick search results. Adjusting search settings can improve performance for larger datasets.
hu: A keresési viselkedés beállítása, beleértve a helyettesítőket, és a gyors keresési eredményeket. A keresési beállítások finomítása javíthatja a keresési teljesítményt a nagy adatállományokban.

en: Admin
hu: Adminisztrátor

en: Admin users may set a manual status which overrides the calculated status. When this flag is true, automated status update scripts should NOT modify status for the record.
hu: Az Admin felhasználók beállíthatnak kézi állapotot, amely felülírja a számított állapotot. Amikor ez a jelző igaz, az automatizált állapot frissítő  szkript NEM fogja módosítani bejegyzés állapotát.

en: Administer CiviCRM
hu: CiviCRM adminisztrátor

en: Administer and use CiviCRM bypassing any other permission or ACL checks and enabling the creation of displays and forms that allow others to bypass checks. This permission should be given out with care
hu: A CiviCRM adminisztrálása és használata minden más engedély- vagy hozzáférés-ellenőrzés megkerülésével, valamint olyan megjelenítések és űrlapok létrehozásának engedélyezésével, amelyek lehetővé teszik mások számára az ellenőrzések megkerülését. Ezt az engedélyt óvatosan kell kiadni

en: Administer multiple organizations. In practice this allows editing the group organization link
hu: Több szervezet adminisztrálása. A gyakorlatban ez lehetővé teszi a szervezeti csoport hivatkozás szerkesztését

en: Administer user accounts
hu: Felhasználói fiókok kezelése

en: Administer user accounts. (Synthetic permission - adapts to local CMS)
hu: Felhasználói fiók kezelése. (Szintetikus engedély - alkalmazkodik a helyi tartalomkezelőhöz)

en: Administration
hu: Adminisztrálás

en: Administration Documentation
hu: Adminisztrációs dokumentáció

en: Administrative label for search
hu: A keresés adminisztratív címkéje

en: Administrator
hu: Adminisztrátor

en: Administrator Only?
hu: Csak az adminisztrátor?

en: Administrators
hu: Adminisztrátorok

en: Adult Day Care Referral
hu: Felnőtt nappali ellátás hivatkozása

en: Advanced
hu: Részletes

en: Advanced Filter
hu: Részletes Szűrő

en: Advanced Search
hu: Részletes keresés

en: Advanced Search Options
hu: Részletes keresési beállítások

en: Advanced Search returns your results as Contact records by default. However, you may want to get another record type instead. For example, you may want to see all the Activity records which match your search criteria.
hu: A részletes keresés alapértelmezetten az eredményeket mint kapcsolat rekordok adja vissza. Ugyanakkor lehet, hogy másik rekordtípust kíván helyette. Például, látni szeretné az összes tevékenység rekordot, amely megfelel a keresési feltételeknek.

en: Advanced options used by the email templating system. (JSON encoded)
hu: Fejlett opciók használata az email sablon készítő rendszerrel. (JSON encoded)

en: After
hu: Utána

en: After Premiums
hu: Jelképes ajándékok után

en: After adding your event, create links to the listing page by copying the URL provided in the 'Participant Listing' section of the Configure Event page.
hu: Az eseménye hozzáadása után, készítsen linkeket a listázási oldalhoz az URL másolásával, amely a 'résztvevő listázási' szakaszon található a esemény beállítási oldalon .

en: After importing contacts, you may also want to import <strong>contributions, membership info and/or event participation</strong> data for these contacts. If so, first make sure that the corresponding CiviCRM component is enabled from Administer CiviCRM &raquo; System Settings &raquo; Enable CiviCRM Components. Enable CiviContribute, CiviMember, and/or CiviEvent. Then navigate to the Import option found in each component's menu (e.g. CiviContribute &raquo; Import Contributions).
hu: A kapcsolatok importálása után, <strong>adományok, tagsági információ és/vagy esemény részvétel</strong> importálása is felmerülhet ezekhez a kapcsolatokhoz. Ha igen, először győződjön meg arról, hogy a kérdéses CiviCRM komponens aktív-e a Adminisztrálás &raquo; Rendszerbeállítások &raquo; CiviCRM komponensek engedélyezése alatt. Majd CiviAdomány, CiviTag, és/vagy CiviEsemény  komponenst engedélyezze. Utána menjen az importálási opciókhoz mindegyik modul menüjében (pl. CiviAdomány &raquo; Adományok importálása)

en: After logging in, you can use this form to promote your fundraising page
hu: Miután beléptél, használhatod ezt a mintát hogy reklámozd az adománygyüjtő oldalad

en: After menu element
hu: Menü elem után

en: After selecting %1 as the winner, one must schedule the delivery for the final mailing.
hu: A %1 nyertes kiválasztása után, ütemezni kell a végleges körlevél elküldését.

en: After the application has a major failure or reset.
hu: Az alkalmazás nagy hibája vagy újra indítása után.

en: After the application has changed permission requirements.
hu: Az alkalmazás megváltoztatta a jogosultsági követelményeket.

en: After the application has migrated to a new URL.
hu: Az alkalmazás az új URL-re történő migrációja után.

en: After you click <strong>Next</strong> - the total number of selected recipients will be displayed on the next screen. Use this as a 'reality-check' to help you confirm that you've targeted (and excluded) the desired recipients.
hu: Miután rákattintott a <strong>Következőre</strong> - a kiválasztott címzettek a következő képernyőn kijelződnek. Használja ezt mint 'valósággal' ellenőrzést megerősítendő, hogy a kívánt címzettek lettek megcélozva (és kizárva).

en: After your site has migrated to a new URL.
hu: A weboldala az új URL-re történő migrációja után.

en: Age
hu: Kor

en: Age at Event
hu: Életkora az eseménykor

en: Aggregate Amount
hu: összesített összege

en: Aggregate Amount Pledged
hu: összesített összeg jóváírva

en: Aggregates time spent on case and / or non-case activities by activity type and contact.
hu: Az ügyre fordított időt összegzi és / vagy nem-ügyhöz tartozó tevékenységeket tevékenység típusonként és kapcsolatonként.

en: Agreement
hu: Megállapodás

en: Albanian
hu: Albán

en: All
hu: Összes

en: All Activities
hu: Összes tevékenység

en: All Cases
hu: Összes ügy

en: All Cases With Recently Performed Activities
hu: Minden üggyel kapcsolatos nemrégen végzett tevékenység

en: All Cases With Upcoming Activities
hu: Minden ügy közelgő tevékenységei

en: All Cases with Upcoming Activities
hu: Minden ügy közelgő tevékenységekkel

en: All Contact Types
hu: Összes kapcsolat típus

en: All Contacts
hu: Összes kapcsolat

en: All Custom Groups
hu: Minden egyedi csoport

en: All Events
hu: Minden esemény

en: All Groups
hu: Minden csoport

en: All Prior to Previous
hu: Előző előtti összes

en: All Profiles
hu: Minden profil

en: All Tags
hu: Minden címke

en: All contacts that have signed a CiviCampaign petition will be added to this group. The group will be created if it does not exist (it is required for email verification).
hu: A CiviKampány petíciót aláírt összes kapcsolat hozzá lesz adva ehhez a csoporthoz. A csoport létre hozódik, ha korábban nem létezett(ez szükséges az e-mail ellenőrzéshez).

en: All extensions are up-to-date:
hu: Összes kiterjesztés naprakész:

en: All membership types in the price set have the auto-renew feature enabled (Administer > CiviMember > Membership Types)
hu: Az árlistában szereplő összes tagság típusokra engedélyezett az automatikus meghosszabbítás (Adminisztrál > CiviTag > Tagság típusok)

en: All membership types in the price set have the same duration (e.g. they are one year memberships).
hu: Az árlista összes tagság típusa egyforma hosszú (pl. egy éves tagságok).

en: All other menu metadata not stored in other fields
hu: Az összes más menü metaadat nem kerül tárolásra másik mezőkben

en: All other options for this 'Public' field have 'Admin' visibility. There should at least be one 'Public' option, or make the field 'Admin' only.
hu: A 'Nyilvános' mező összes többi opciója 'Admin' láthatóságú. Legalább egy 'Nyilvános' opciót kell tartalmaznia, vagy tegye a mezőt 'Admin' láthatóságúvá.

en: All others in the series will remain unchanged.
hu: A többiek a sorban nem változnak.

en: All records previously tagged %1 are now tagged %2.
hu: A korábban %1 címkézett rekord most %2 címkézett.

en: All recurring contributions
hu: Összes Ismétlődő adományozás

en: All recurring contributions regardless of payments
hu: Összes ismétlődő adományozás befizetéstől függetlenül

en: All report instances are automatically included in the Report Listing page. Check this box to also add this report to the navigation menu.
hu: Összes jelentés automatikusan felkerül a jelentés listázó oldalra. Jelölje be ezt a négyzetet ha hozzá szeretné adni ezt a jelentést a Főmenühöz.

en: All tables use Unique Connection ID
hu: Az összes tábla használja az egyedi kapcsolat azonosítót

en: All voters held by you are already released for this survey.
hu: Minden szavazó aki általad fent volt tartva már fel lett oldva erről a felméréstől.

en: Allow 'Tell a friend' functionality
hu: Az 'Add tovább' funkció engedélyezése

en: Allow API access even if Access CiviCRM is not granted
hu: API hozzáférés engedélyezése, még ha a CiviCRM hozzáférés nem engedélyezett

en: Allow CiviMail users to send mailings with a custom Reply-To header.
hu: A CiviKörlevél felhasználóknak lehetővé teszi az egyedi válaszcím fejléccel körlevél küldését.

en: Allow Edits to Recurring Donation Start Date?
hu: Ismétlődő adomány kezdőnap szerkesztésének engedélyezése?

en: Allow Edits to Recurring Donation Start date?
hu: Ismétlődő adomány kezdődátum szerkesztést engedélyezi?

en: Allow Multiple Case Clients
hu: Több ügyű ügyfelek engedélyezése

en: Allow Multiple Records
hu: Több rekord engedélyezése

en: Allow Multiple Registrations
hu: Többszörös regisztráció engedélyezése

en: Allow Online Registration
hu: Online regisztráció engedélyezése

en: Allow Other Amounts
hu: Más összeg engedélyezése

en: Allow Partial Payment
hu: Részfizetés engedélyezése

en: Allow Permanent Delete for contacts who are linked to live financial transactions
hu: Az élő pénzügyi tranzakciókkal rendelkező kapcsolatok végleges törlésének engedélyezése

en: Allow Searching on Field?
hu: Keresés engedélyezhető a mezőn?

en: Allow Self-service Cancellation or Transfer
hu: Önkiszolgáló törlés vagy átruházás engedélyezése

en: Allow Self-service Cancellation or Transfer?
hu: Önkiszolgáló törlés vagy átruházás engedélyezése?

en: Allow Shared Email
hu: Megosztott e-mail engedéylezése

en: Allow User to enable multilingual
hu: Több nyelvű változat bekapcsolásának engedélyezése a felhasználóknak

en: Allow alerts to auto-dismiss?
hu: Engedélyezi a riasztások automatikus elutasítását?

en: Allow constituents to create their own personal fundraising pages linked to this contribution page.
hu: Engedélyezze az ügyfeleinek a személyes adománygyűjtő oldalaik készítését, ehhez az adomány oldalhoz csatlakozva.

en: Allow constituents to create their own personal fundraising pages linked to this event.
hu: Engedélyezze az ügyfeleinek a személyes adománygyűjtő oldalaik készítését, ehhez az eseményhez csatlakozva.

en: Allow duplicate contact to be created
hu: Engedélyezze duplikált kapcsolat létrehozását

en: Allow entering data into contact reference fields
hu: Adatok bevitelének engedélyezése a kapcsolat hivatkozási mezőbe

en: Allow frequency intervals
hu: Felajánlás gyakoriság engedélyezése

en: Allow individuals to contribute and / or signup for membership on behalf of an organization?
hu: Lábléc Üzenet

en: Allow mail from logged in contact
hu: Levél engedélyezése a bejelentkezett felhasználótól.

en: Allow multiple registrations from the same email address requires a profile of type 'Individual'
hu: Több regisztráció engedélyezése egyazon e-mail címmel megkövetel 'személy' típusú profilt

en: Allow other amounts
hu: További összegek engedélyezése

en: Allow second-degree relationship permissions
hu: Másodfokú kapcsolati engedélyek engedélyezése

en: Allow self service cancellation or transfer for event?
hu: Engedélyezi az önkiszolgáló lemondást vagy az átadást erre az eseményre?

en: Allow self-service cancellation or transfer?
hu: Önkiszolgáló törlés vagy átruházás engedélyezése?

en: Allow sending email from the logged in contact's email address.
hu: Levél engedélyezése a bejelentkezett felhasználó e-mail címéről.

en: Allow users to create, edit and copy event-related profile forms used for online event registration.
hu: Engedélyezi a felhasználóknak az online esemény regisztrációhoz használt,  eseményhez kapcsolódó profil űrlapok létrehozását, szerkesztését, másolását.

en: Allow users to view/ download their own invoices
hu: Felhasználók részére a számlák megtekintésének/letöltésének engedélyezése

en: Allowed to login?
hu: Belépés engedélyezve?

en: Alphabetical order
hu: ABC sorrend

en: Alphabetize Options
hu: Betűrendbeszedés opciók

en: Alphanumeric
hu: Alfanumerikus

en: Already selected
hu: Már kiválasztott

en: Also Registered by this Participant
hu: E résztvevő által regisztráltak

en: Also include
hu: Beleértve

en: Also include contacts where
hu: Azon kapcsolatok csatolása is ahol

en: Also look for a node and use the node author
hu: Még keressen egy csomópontot is és használja a csomópont szerkesztőjét

en: Altered By
hu: Módosította

en: Altered Contact
hu: Megváltoztatott Kapcsolat

en: Altered by
hu: Módosította

en: Alternative public description of the group.
hu: Csoport másodlagos nyilvános leírása.

en: Alternative public title for this Group.
hu: Csoport másodlagos nyilvános neve.

en: Alternatively, you can use a price set.
hu: Alternatívaként, használhat egy árlistát.

en: Alternatively, you may add new files using drag/drop.
hu: Alternatívaként, új fájlokat adhat hozzá a húzd és ejtsd használatával.

en: Alternatively, you may select a header or footer which includes the required tokens.
hu: Alternatívaként, kiválaszthatja a fej- és láblécet, amely tartalmazza a szükséges tokeneket.

en: Always
hu: Mindig

en: Always Show Smart Groups
hu: Mindig mutassa az Okos Csoportokat

en: Always post to Accounts Receivable?
hu: Mindig feladja a követeléseket?

en: Always use this Page Format with the new template?
hu: Mindig ezt az oldalformátumot használjam az új sablonnál?

en: Always use this Page Format with the selected Template
hu: Mindig ezt az oldalformátumot használja a kiválasztott sablonnal

en: Amount
hu: Összeg

en: Amount %1
hu: Összeg %1

en: Amount (%1)
hu: Összeg (%1)

en: Amount Before Tax:
hu: Adózás előtti összeg

en: Amount Between
hu: Dátumok közötti összeg

en: Amount Contributed to Date
hu: Eddig a dátumig az adományok összege

en: Amount Credited
hu: Hitelezett összeg

en: Amount Due
hu: Lejárt összeg

en: Amount Due:
hu: Esedékes összeg:

en: Amount Label
hu: Összeg Cimke

en: Amount Paid
hu: Befizetett összeg

en: Amount Received
hu: Beérkezett Összeg

en: Amount Requested(orig. currency)
hu: Kért összeg (eredeti pénznem)

en: Amount Requested<br />(original currency)
hu: Kérvényezett összeg <br />(eredeti pénznem)

en: Amount Statistics
hu: Összeg statisztikák

en: Amount before Tax
hu: Adózás előtti összeg

en: Amount cannot be empty.
hu: Az Összeg nem lehet üres.

en: Amount granted
hu: Összeg adományozva

en: Amount is required field.
hu: A mennyiség szükséges mező.

en: Amount must be positive
hu: Értéknek pozitívnak kell lennie

en: Amount of this soft credit.
hu: Ezen lágy hitel összege

en: Amount of<br>Current Payment
hu: Jelenlegi fizetés <br> összege

en: Amount requested for grant in original currency (if different).
hu: Az adományhoz kérvényezett összeg az eredeti pénznemben (ami különböző).

en: Amount to be collected (including any sales tax) by payment processor each recurrence.
hu: A fizetésfeldolgozó által minden visszatéréskor beszedendő összeg (az esetleges forgalmi adót is beleértve).

en: Amount with %1 :
hu: Összeg  %1 -vel:

en: Amounts
hu: Összeg

en: An HTML formatted version of this message will be sent to contacts whose Email Format preference is 'HTML' or 'Both'.
hu: Egy HTML formázott változata is el lesz küldve az üzenetnek, az olyan kapcsolatoknak, akiknek preferált üzenet formátuma 'HTML' vagy 'mindkettő'.

en: An acknowledgment email has been sent to %1.<br />
hu: Egy jóváhagyó eamil ki lett küldve %1-nek.<br />

en: An auto_increment_increment value greater than 1 is not currently supported. Please see issue CRM-7923 for further details and potential workaround.
hu: Az auto_increment_increment 1-nél nagyobb értéke jelenleg nem támogatott. Kérem nézze meg a CRM-7923 hibajegyet a részletekért és a potenciális megkerülő megoldásokért.

en: An email confirmation with these payment instructions has been sent to %1 and to %2.
hu: Egy megerősítő e-mail lett küldve a %1 és %2 címekre ezekkel a fizetési útmutatásokkal.

en: An email confirmation with these payment instructions has been sent to %1.
hu: Egy megerősítő e-mail lett küldve a %1 címre ezekkel a fizetési útmutatásokkal.

en: An email receipt has also been sent to %1
hu: A nyugtát e-mailben szintén elküldve a(z) %1 címre!

en: An email receipt has also been sent to %1 and to %2
hu: E-mail nyugta szintén kiküldésre került a %1 és a %2 címre

en: An email receipt will be sent to %1 and to %2 once the transaction is processed successfully.
hu: Egy e-mail nyugta kerül kiküldésre a %1 és %2 címre ha a tranzakció sikeresen lezajlott.

en: An email receipt will be sent to %1 once the transaction is processed successfully.
hu: Egy e-mail nyugta kerül kiküldésre a %1 címre ha a tranzakció sikeresen lezajlott.

en: An email with event details has been sent to %1.
hu: Egy e-mail elküldésre került az esemény adataival %1 részére.

en: An enabled extension is missing from the extensions directory
hu: Egy engedélyezett kiterjesztés hiányzik a kiterjesztés könyvtárból.

en: An error occurred when CiviCRM attempted to send an email (via %1). If you received this error after submitting on online contribution or event registration - the transaction was completed, but we were unable to send the email receipt.
hu: Hiba történt amikor a CiviCRM megpróbált e-mailt küldeni (%1 -n keresztül). Ha ezt a hiba üzenet az online adomány vagy esemény regisztráció elküldése után jelent meg - a tranzakció befejeződött, de a nyugtázó e-mailt nem tudtuk elküldeni.

en: An error occurred while processing your request.
hu: Egy hiba történt a kérése feldolgozása közben.

en: An extension container has been defined with a blank URL.
hu: A kiterjesztés tároló üres URL-el került meghatározásra.

en: An extension container has been defined with a blank directory.
hu: A kiterjesztés tároló üres könyvtárral került meghatározásra.

en: Angular directive
hu: Angular utasítás

en: Annual Options
hu: Éves opciók

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Another %1 record
hu: Egy másik %1 rekord

en: Another Address
hu: Másik cím

en: Another search field
hu: Másik kereső mező

en: Any
hu: Bármilyen

en: Any Role
hu: Minden szerep

en: Any contacts in the "Cc" or "Bcc" fields will receive a copy, one for each "To" email, but with the tokens filled for the "To" contact.
hu: A „Másolat” vagy „Titkos másolat” mezőben szereplő kapcsolatok másolatot kapnak minden „Címzett” e-mailről, de a „Címzett” névjegy tokenjeivel.

en: Any emails that are not processed will be moved to the ignored folder.
hu: A nem feldolgozott e-mailek a figyelmen kívül hagyott mappába kerülnek.

en: Any governmental entity.
hu: Bármely kormányzati szervezet.

en: Any not-for-profit organization.
hu: Bármely non-profit szervezet.

en: Api Chaining
hu: Api láncolás

en: Api Joins
hu: Api összekötők

en: Api Key
hu: Api kulcs

en: Api Type
hu: Api típus

en: Appear in Top section of select list
hu: Megjelenik a kiválasztott lista felső részében

en: Applicant
hu: Jelentkező

en: Application List Unavailable
hu: Alkalmazási lista nem elérhető

en: Application received date
hu: Jelentkezés megérkezésének dátuma

en: Approval
hu: Jóváhagyás

en: Approval Needed
hu: Jóváhagyás szökséges

en: Approval Note
hu: Jóváhagyási megjegyzés:

en: Approval Req Text
hu: Jóváhagyás szükséges szövege

en: Approval Required Text
hu: Jóváhagyás szükséges szövege

en: Approval Required?
hu: Jóváhagyás szükséges?

en: Approval Status
hu: Jóváhagyási állapot

en: Approval Statuses
hu: Jóváhagyási állapotok

en: Approval message
hu: Jóváhagyási üzenet

en: Approval required
hu: Jóváhagyás szükséges

en: Approve
hu: Jóváhagy

en: Approve Personal Campaign Page
hu: Személyes kampány oldal jóváhagyása

en: Approve/Reject
hu: Jóváhagy/Elutasít

en: Approve/Reject Mailing
hu: Levelezés jóváhagyása/elutsítása

en: Approve/Reject Note
hu: Jóváhagyási/elutasítási megjegyzés.

en: Approved
hu: Jóváhagyott

en: Approved By
hu: Jóváhagyta

en: Approved By Contact ID
hu: Jóváhagyó kapcsolat azonosítója

en: Approved mailing
hu: Jóváhagyott körlevél

en: April
hu: Április

en: Apt.
hu: lakás.

en: Apt/Unit/Suite
hu: Lakás/Egység/Lakosztály

en: Arabic
hu: Arab

en: Archive
hu: Archiválás

en: Archive Mailing
hu: Archív levelek

en: Archived
hu: Archívált

en: Are contributions of this type tax-deductible?
hu: Ez a típusú adomány adóból levonható?

en: Are monies received into this account tax-deductible?
hu: Az erre a számlára beérkezett összegek adóból visszaigényelhetők?

en: Are the access credentials correct?
hu: A hozzáférési jogosultságok helyesek?

en: Are the members of the group included or excluded?.
hu: A csoport tagjait hozzáadjuk vagy eltávolítsuk?

en: Are users required to complete this field?
hu: A felhasználóknak ki kell tölteniük ezt a mezőt?

en: Are you sure you are ready to upgrade now?
hu: Biztos benne, hogy készen áll az azonnali frissítésre?

en: Are you sure you want delete this report? This action cannot be undone.
hu: Biztos abban, hogy törli ezt a jelentést? Ez a művelet nem visszavonható.

en: Are you sure you want to add back into %1?
hu: Biztos abban, hogy vissza teszi a %1-ba?

en: Are you sure you want to archive this mailing?
hu: Biztos abban, hogy archiválja ezt a levelet?

en: Are you sure you want to be removed from the mailing list(s) shown below:
hu: Biztos benne, hogy le szeretne iratkozni az alábbi levelező listá(k)ról:

en: Are you sure you want to cancel this mailing?
hu: Biztos abban, hogy bezárja ezt a levelet?

en: Are you sure you want to cancel your registration for this event?
hu: Biztos abban, hogy törölni kívánja a regisztrációját erre az eseményre?

en: Are you sure you want to close and export this batch?
hu: Biztos abban, hogy bezárja és exportálja ezt a köteget?

en: Are you sure you want to close this batch?
hu: Biztos abban, hogy bezárja ezt a köteget?

en: Are you sure you want to close:
hu: Biztos abban, hogy bezárja:

en: Are you sure you want to confirm subscription for %1?
hu: Biztos abban hogy megerősti a felirakozást %1hez?

en: Are you sure you want to continue?
hu: Biztos abban, hogy folytatja?

en: Are you sure you want to delete
hu: Biztos abban, hogy törli

en: Are you sure you want to delete <b>%1</b>?
hu: Biztos abban, hogy törölni akarja a <b>%1</b>?

en: Are you sure you want to delete Campaign Page '%1'?
hu: Biztos benne, hogy törli a %1 kampány oldalt?

en: Are you sure you want to delete attached file.
hu: Biztos abban, hogy törölni akarja a csatolt fájlt?

en: Are you sure you want to delete attached file?
hu: Biztos abban, hogy törölni akarja a csatolt fájlt?

en: Are you sure you want to delete the %1 survey?
hu: Biztos abban, hogy törölni kívánja a %1 kérdőívet?

en: Are you sure you want to delete the contact record and all related information for <strong>%1</strong>?
hu: Biztos abban hogy törölni akarja a kapcsolat rekordok és minden hozzá tartozó információt <strong>%1</strong>-ről?

en: Are you sure you want to delete the group %1?
hu: Biztos abban, hogy törölni szeretné a %1 csoportot?

en: Are you sure you want to delete the note '%1'?
hu: Biztos benne, hogy törölni szeretné ezt a %1 megjegyzést?

en: Are you sure you want to delete the selected Activities?
hu: Biztos Ön abban hogy törölni akarja a kiválasztott tevékenységeket?

en: Are you sure you want to delete the selected Grants? This delete operation cannot be undone and will delete all transactions associated with these grants.
hu: Biztos hogy törölni akarod a kiválasztott adományokat? A törlést nem lehet visszavonni és le fog törölni minden egyes kapcsolódó tranzakciót ezekhez az adományokhoz kapcsolódóan.

en: Are you sure you want to delete the selected cases? This will move the case(s) and all associated activities to the Trash.
hu: Biztos vagy abban hogy törölni akarod a kijelölt ügyeket? Ez a Lomtárba fogja mozgatni az ügye(ke)t és minden kapcsolatos tevékenységet.

en: Are you sure you want to delete the selected contact(s)?
hu: Biztos abban, hogy törli a kiválasztott kapcsolato(ka)t?

en: Are you sure you want to delete the selected contributions? This delete operation cannot be undone and will delete all transactions and activity associated with these contributions.
hu: Biztos abban, hogy a kiválasztott adományokat törli? Ez a törlési művelet nem visszavonható és törölni fogja ezen adományokkal kapcsolatos összes tranzakciót és tevékenységet is.

en: Are you sure you want to delete the selected memberships? This delete operation cannot be undone and will delete all transactions and activity associated with these memberships.
hu: Biztos abban, hogy a kiválasztott tagságokat törli? Ez a törlési művelet nem visszavonható és törölni fogja ezen tagságokkal kapcsolatos összes tranzakciót és tevékenységet is.

en: Are you sure you want to delete the selected participations? This delete operation cannot be undone and will delete all transactions and activity associated with these participations.
hu: Biztos abban, hogy a kiválasztott résztvevőket törli? Ez a törlési művelet nem visszavonható és törölni fogja ezen résztvevőkkel kapcsolatos összes tranzakciót és tevékenységet is.

en: Are you sure you want to delete the selected pledges? This delete operation cannot be undone and will delete all transactions associated with these pledges.
hu: Biztos hogy törölni akarod a kiválasztott felajánlásokat? A törlést nem lehet visszavonni és le fog törölni minden egyes kapcsolódó tranzakciót ezekhez az jelöltekhez kapcsolódóan.

en: Are you sure you want to delete this Campaign Page ?
hu: Biztos vagy abban hogy törölni akarod ezt a Kampány oldalt?

en: Are you sure you want to delete this Campaign?
hu: Biztos vagy abban hogy törölni akarod ezt a Kampányt?

en: Are you sure you want to delete this Contribution page?
hu: Biztos abban törölni akarja ezt az adomány oldalt?

en: Are you sure you want to delete this Grant?
hu: Biztos hogy törölni akarod ezt az Adományt?

en: Are you sure you want to delete this Personal Campaign Page?
hu: Biztosan törölni akarod ezt a Személyes Kampány oldalt?

en: Are you sure you want to delete this Petition?
hu: Biztos vagy benne hogy törölni akarod ezt a petíciót?

en: Are you sure you want to delete this Relationship?
hu: Biztos abban, hogy törölni kívánja ezt a viszonyt?

en: Are you sure you want to delete this Rule?
hu: Biztosan eltávolítja ezt a szabályt?

en: Are you sure you want to delete this address?
hu: Biztos abban, hogy törli ezt a címet?

en: Are you sure you want to delete this case?
hu: Biztos abban, hogy törli ezt az ügyet?

en: Are you sure you want to delete this mailing?
hu: Biztos abban, hogy törli ezt a levelet?

en: Are you sure you want to delete this mapping?
hu: Biztos abban, hogy törli ezt térképet?

en: Are you sure you want to delete this menu item:
hu: Biztos hogy törölni akarja ezt a menü elemet:

en: Are you sure you want to delete this premium?
hu: Biztosan törölni akarja ezt a  Jelképes ajándékot?

en: Are you sure you want to delete this price set?
hu: Biztos abban, hogy törli ezt az árlistát?

en: Are you sure you want to delete this record?
hu: Biztosan törölni akarod ezt a rekordot?

en: Are you sure you want to delete this?
hu: Biztos abban, hogy  törli ezt?

en: Are you sure you want to delete:
hu: Biztos abban, hogy törli:

en: Are you sure you want to disable '%1' Price Set?
hu: Biztos abban, hogy letiltja a '%1' árlistát?

en: Are you sure you want to disable the '%1' option ?
hu: Biztosan letiltja a '%1' opciót?

en: Are you sure you want to disable this ACL Role Assignment?
hu: Valóban leakarja tiltani ezt az hozzáférési lista szerepekört?

en: Are you sure you want to disable this ACL?
hu: Biztosan le akarja tiltani ezt a hozzáférés szabályozó listát?

en: Are you sure you want to disable this CiviCRM Profile field?
hu: Biztos abban, hogy letiltja ezt a CiviCRM profil mezőt?

en: Are you sure you want to disable this Contact Type?
hu: Biztos abban, hogy letiltja ezt a kapcsolat típust?

en: Are you sure you want to disable this Event?
hu: Biztosan le akarod tiltani ezt az Eseményt?

en: Are you sure you want to disable this Group?
hu: Biztos abban, hogy letiltja ezt a csoportot?

en: Are you sure you want to disable this Option?
hu: Biztosan letiltod ezt az opciót?

en: Are you sure you want to disable this Participant Status?
hu: Biztos abban, hogy letiltja ezt a résztvevő állapotot?

en: Are you sure you want to disable this component?
hu: Biztos abban, hogy letiltja ezt a komponenst?

en: Are you sure you want to disable this custom data field?
hu: Biztos abban, hogy letiltja ezt az egyedi adatmezőt?

en: Are you sure you want to disable this custom data group? Any profile fields that are linked to custom fields of this group will be disabled.
hu: Biztos abban, hogy letiltja ezt az egyedi adat csoportot? Ezen csoport minden egyedi mezőhöz linkelt profil mezője le lesz tiltva.

en: Are you sure you want to disable this financial account?
hu: Biztos abban, hogy letiltja ezt a pénzügyi számlát?

en: Are you sure you want to disable this financial type?
hu: Biztos abban, hogy letiltja ezt a pénzügyi típust?

en: Are you sure you want to disable this location type?
hu: Biztosan le akarod tiltani ezt a helyszín típust?

en: Are you sure you want to disable this membership status rule?
hu: Biztos abban, hogy letiltja ezt a tagság állapot szabályt?

en: Are you sure you want to disable this membership type?
hu: Biztos abban, hogy letiltja ezt a tagság típust?

en: Are you sure you want to disable this message tempate?
hu: Biztosan letiltod ezt az üzenet sablont?

en: Are you sure you want to disable this payment processor type?
hu: Biztosan abban, hogy letiltja ezt a fizetés feldolgozó típust?

en: Are you sure you want to disable this payment processor?
hu: Biztosan letiltod ezt a fizetés feldolgozót?

en: Are you sure you want to disable this premium? This action will remove the premium from any contribution pages that currently offer it. However it will not delete the premium record - so you can re-enable it and add it back to your contribution page(s) at a later time.
hu: Biztos abban, hogy letiltja ezt a jelképes ajándékot? Ez a művelet eltávolítja a jelképes ajándékot minden olyan adományoldalról, ahol ezt ajánlja. De nem törli a jelképes ajándék rekordot - újra engedélyezheti és visszateheti az adományoldal(ai)ba egy későbbi időpontban.

en: Are you sure you want to disable this price field?
hu: Biztos abban, hogy letiltja ezt az ármezőt?

en: Are you sure you want to disable this profile?
hu: Biztos abban, hogy letiltja ezt a profilt?

en: Are you sure you want to disable this record?
hu: Biztos abban, hogy letiltja ezt a rekordot?

en: Are you sure you want to disable this relationship type?
hu: Biztosan tiltani akarod ezt a viszony típust?

en: Are you sure you want to disable this relationship?
hu: Biztos, hogy letiltja ezt a viszonyt?

en: Are you sure you want to disable this?
hu: Biztosan le akarja tiltani ezt?

en: Are you sure you want to disconnect "%1?". Doing so may permanently destroy data linkage.
hu: Biztos abban, hogy szétcsatlakoztatja "%1?". Ha ezt teszi véglegesen tönkreteszi az adatösszekapcsolást.

en: Are you sure you want to end this relationship?
hu: Biztos abban, hogy megszünteti ezt a viszonyt?

en: Are you sure you want to make a copy of this Contribution page?
hu: Biztos abban, hogy másolatot készít az adomány oldalról?

en: Are you sure you want to make a copy of this Event?
hu: Biztos abban, hogy másolatot készít erről az eseményről?

en: Are you sure you want to make a copy of this Profile?
hu: Biztos vagy benn hogy szerenél egy másolatot készíteni erről a profilról?

en: Are you sure you want to make a copy of this price set?
hu: Biztos abban, hogy másolatot akar készíteni erről az árlistáról?

en: Are you sure you want to mark this pair of contacts as NOT duplicates?
hu: Biztos abban, hogy ezt a kapcsolat párt mint NEM duplikált jelöljük?

en: Are you sure you want to mark this recurring contribution as cancelled?
hu: Biztos abban. hogy ezt az ismétlődő adományt megjelöli mint törölt?

en: Are you sure you want to permanently delete this mailing?
hu: Biztos abban, hogy véglegesen törli ezt a körlevelet?

en: Are you sure you want to re-open:
hu: Biztos abban, hogy újra megnyitja:

en: Are you sure you want to reconnect \"%1\"?
hu: Biztos abban. hogy újracsatlakozik  \"%1\" ?

en: Are you sure you want to remove this dedupe exception.
hu: Biztos benne hogy törölni akarja ezt a deduplikációs kivételt?

en: Are you sure you want to remove this premium product from this Contribution page?
hu: Biztosan el akarja távolítani ezt a Jelképes ajándékot erről a adományozásii oldalról?

en: Are you sure you want to remove this product form this page?
hu: Biztosan el akarja távolítani ezt a terméket az oldalról?

en: Are you sure you want to restore the selected cases? This operation will retrieve the case(s) and all associated activities from Trash.
hu: Biztos vagy abban hogy helyre akarod állítani a kiválasztott ügyeket? Ez a művelet visszanyeri az ügye(ke)t és minden kapcsolatos tevékenységet a Lomtárból.

en: Are you sure you want to restore the selected contact(s)? The contact(s) and all related data will be fully restored.
hu: Biztos vagy abban hogy helyre akarod állítani a kiválasztott kapcsolato(ka)t? Ez a művelet visszanyeri a kapcsolato(ka)t és minden kapcsolatos adatot.

en: Are you sure you want to resubscribe: %1 (%2)
hu: Biztos abban, hogy újra feliratkozik: %1 (%2)

en: Are you sure you want to revert all changes?
hu: Biztos abban, hogy visszavonja az összes változtatást?

en: Are you sure you want to revert this template to the default for this workflow? You will lose any customizations you have made.
hu: Biztos abban, hogy vissza akarja állítani ezt a sablont ezen munkafolyamat alapértelmezettjére? Minden eddigi módosítása elvész.

en: Are you sure you want to revert this?
hu: Biztos abban, hogy vissza akarja vonni ezt?

en: Are you sure you want to set status to Cancelled for the selected participants?
hu: Biztos abban, hogy a kiválasztott résztvevők állapotát lemondottra állítja?

en: Are you sure you want to unhold email of selected contact(s)?.
hu: Biztos abban, hogy kiválasztott kapcsolat(ok) e-mail címeit visszakapcsolja?

en: Are you sure you want to unsubscribe from %1?
hu: Biztos abban, hogy le akar iratkozni %1ről?

en: Are you sure you would like to execute %1 job?
hu: Biztos abban, hogy végrehajtja a %1 feladatot?

en: Are you sure you would like to execute this job?
hu: Biztos abban, hogy végrehajtja ezt a feladatot?

en: Are you sure you would like to make a copy of the Label Format titled <strong>%1</strong>?
hu: Biztos abban, hogy a <strong>%1</strong> nevű címke formátumról másolatot készít?

en: Area Code
hu: körzetszám

en: Arguments
hu: Argumentumok

en: Arguments to pass to access callback
hu: A visszahívás eléréséhez átadandó argumentumok

en: Arguments to pass to page callback
hu: Az oldal visszahívásának átadására vonatkozó argumentumok

en: Arguments to pass to return_url
hu: A return_url felé továbbítandó argumentumok

en: Arguments to pass to the url
hu: Az URL átadására vonatkozó argumentumok

en: Armenian
hu: Örmény

en: Arranging adult day care for senior individuals
hu: Felnőtt nappali ellátás elrendezése idősebb személyek részére

en: Arrays in js format, e.g. [1, 2, 3, 'foo', 'bar', 'baz'].
hu: A tömböknek js formátumúaknak kell lenniük, pl. [1,2,3,''foo,'bar','baz'].

en: Artificial FK to original transaction (e.g. contribution) IF it is not an Activity. Table can be figured out through activity_type_id, and further through component registry.
hu: Mesterséges FK az eredeti tranzakcióhoz (pl. adomány) HA ez nem tevékenység. A tábla beállítható az activity_type_id segítségével, és a továbbiakban a komponens beállításoknál.

en: As a result, actions like retrieving the CiviCRM news feed will fail. Talk to your server administrator or hosting company to rectify this.
hu: Ennek eredményeképpen, az olyanok mint a CiviCRM RSS nem fog működni. Lépjen kapcsolatba a rendszer adminisztrátorával vagy a tárhelyszolgáltatójával ennek orvoslására.

en: As of
hu: kezdve

en: As this system does not include the PHP intl extension, CiviCRM has fallen back onto a slightly less accurate and deprecated method to format money
hu: Mivel ez a rendszer nem tartalmazza a PHP intl kiterjesztést, a CiviCRM egy kicsit kevésbé pontos és elavult módszert alkalmazott a pénz formázására

en: As you are printing one label per membership your merge settings are being ignored
hu: Mivel tagságonként egy címkét nyomtat a körlevél beállítások figyelmen kívül hagyásra kerülnek

en: Ascending
hu: Növekvő

en: Assamese
hu: Asszámi

en: Assess
hu: Értékelés

en: Assess A/B results on an on-going basis
hu: A/B teszt eredményeinek értékelése folyamatosan

en: Assess A/B test at:
hu: A/B teszt értékelésének ideje:

en: Asset
hu: Vagyontárgy

en: Asset Account is
hu: Eszköz számla

en: Asset Caching
hu: Eszköz-gyorsítótár

en: Assign
hu: Hozzárendelés

en: Assign %1
hu: Hozzárendelés %1

en: Assign ACL Role
hu: Hozzáférés engedélyezési lista szerepkör hozzárendelése

en: Assign Account
hu: Számla hozzárendelés

en: Assign Case Role
hu: Ügybeli szerepkör társítása

en: Assign To
hu: Hozzárendelés

en: Assign Transaction
hu: Tranzakció hozzárendelés

en: Assign Users to Roles
hu: Jelöljön ki felhasználókat szerepekörhöz!

en: Assign a specific level of engagement to this activity. Used for tracking constituents in ladder of engagement.
hu: Adjon hozzá egy specifikus elköteleződési szintet ehhez a tevékenységhez. A  résztvevők nyomon követésére szolgál az elköteleződési létrán.

en: Assign a unique name to each of your mailings. Select a naming convention that will help keep your mailings organized and easy to find when you want to review and compare mailing results. For example, if you do a monthly general-interest newsletter - you might use the following naming convention:
hu: Adjon meg különböző neveket a leveleinek. Használjon olyan elnevezési konvenciót, amely biztosítja, hogy a levelei könnyen megtalálhatók legyenek az átnézéskor és az összehasonlításkor. Például, ha havonta küld általános hírlevelet - használhatja az alábbi elnevezési konvenciót:

en: Assign a unique name to each of your mass messages. Select a naming convention that will help keep your messages organized.
hu: Rendeljen hozzá egyedi nevet mindegyik tömeges üzenethez. Válasszon olyan elnevezési konvenciót amelyik segíti a tömeges üzeneteit rendben tartani.

en: Assign this status to a membership record if no other status match is found.
hu: Adja meg ezt az állapotot a tagsági rekordhoz, ha nem található másik állapot.

en: Assign to
hu: Felelős kijelölése

en: Assign to Another Client
hu: Másik ügyfélhez kapcsolás

en: Assign to Batch
hu: Köteghez hozzárendelés

en: Assign to Creator
hu: Létrehozóhoz rendelése

en: Assigned
hu: Kijelölt

en: Assigned Activities
hu: Kijelölt tevékenységek

en: Assigned Financial Accounts
hu: Hozzárendelt pénzügyi számlák

en: Assigned name prefix, if any (e.g. 'Ms.', 'Dr.', 'Hon.' etc.).
hu: A névhez adott előtag, ha van (pl. 'Ms.', 'Dr.', 'Hon.', stb.).

en: Assigned name suffix, if any (e.g. 'II', 'Jr.', 'Sr.' etc.).
hu: A névhez adott utótag, ha van (pl. 'Ifj', 'Id.', stb,).

en: Assigned to
hu: Felelős:

en: Assigned to Contact
hu: Kapcsolatra kijelölt

en: Assignee Contact ID
hu: Hozzárendelt kapcsolat azonosító

en: Assignee Email
hu: Hozzárendelt e-mail

en: Assignee Name
hu: Hozzárendelt neve

en: Assignee Phone
hu: Hozzárendelt telefon

en: Associated Multi-Org Group
hu: Összetartozó több szervezetes csoport

en: Associated Organization
hu: Kapcsolódó szervezet

en: Associated contribution is updated on membership type change.
hu: A kapcsolódó adomány frissítve a tagság típus változásával.

en: Associated recurring contribution cannot be updated on membership type change.
hu: A kapcsolódó ismétlődő adományt nem lehet frissíteni a tagság típus változásakor.

en: Association Rule
hu: Egyesületi Szabály

en: At least one contribution field needs to be mapped for update during update mode.
hu: Legalább egy adomány mezőnek illeszkednie kell a frissítéshez a frissítési módban.

en: At least one fee should be entered for your Discount Set. If you do not see the table to enter discount fees, click the "Add Discount Set to Fee Table" button.
hu: A kedvezményekhez legalább egy díjat adjon meg. Ha nem látja a táblát ahol megadhatná a kedvezményeket, kattintson a "Kedvezmények hozzáadása a díjtáblához" gombra.

en: At least one payment option needs to be checked.
hu: Legalább egy fizetési opciót ki kell választani.

en: At least one pledge frequency option needs to be checked.
hu: Legalább egy felajánlás gyakoriság opciót ki kell választani.

en: At least one recurring frequency option needs to be checked.
hu: Legalább egy ismétlődési gyakoriság opciót ki kell választani.

en: At least one value must be selected if Honor Section is active
hu: Legalább egy értéket ki kell választania, ha a Megbecsülés szakasz aktív

en: At time of writing, this is not a problem. However, future extensions and improvements could rely on these fields, so it may be useful to back-fill them.
hu: Jelenleg ez nem probléma. Ugyanakkor, későbbi kiterjesztések és fejlesztések ezektől a mezőktől függhetnek, hasznos lehet ezek utólagos kitöltése.

en: Attach File
hu: Fájl csatolása

en: Attach PDF copy to receipts
hu: Mellékelje a PDF másolatot a nyugtához

en: Attached
hu: Mellékelve

en: Attached File
hu: Csatolt fájl

en: Attachment failed
hu: Csatolás meghiúsult

en: Attachment(s)
hu: Melléklet(ek)

en: Attachment(s):
hu: Melléklet(ek):

en: Attachments
hu: Mellékletek

en: Attended
hu: Résztvett

en: Attendee
hu: Résztvevő

en: August
hu: Augusztus

en: Authenticated
hu: Hitelesítve

en: Authentication?
hu: Hitelesítés?

en: Author
hu: Szerző

en: Author Only
hu: Létrehozó

en: Authorization token
hu: Engedélyező token

en: Auto Renew
hu: Automatikus meghosszabbítás

en: Auto Renew Options
hu: Automatikus meghosszabbítás opciók

en: Auto Renew?
hu: Automatikus megújítás?

en: Auto Responder
hu: Automatikus válaszoló

en: Auto-Renew
hu: Automatikus-meghosszabbítás

en: Auto-Renew Subscription Status
hu: Feliratkozás állapot automatikus megújítása

en: Auto-Renew Subscription Status?
hu: Feliratkozás állapot automatikus megújítása?

en: Auto-Respond
hu: Automatikus válasz

en: Auto-Respond Message
hu: Automatikus válasz üzenet

en: Auto-Respond to Replies
hu: Automatikus válasz küldése a válaszokra

en: Auto-Select Current User
hu: Jelenlegi felhasználó automatikus kiválasztása

en: Auto-renew
hu: Automatikus-meghosszabbítás

en: Auto-renew Memberships - You can offer constituents the option to have their membership renewed automatically AND use the membership price set feature if:
hu: Tagság automatikus meghosszabbítás - Az ügyfeleknek felajánlhatja azt az opciót, hogy a tagságuk automatikusan megújítható ÉS használja a tagság árlista tulajdonságát ha:

en: Auto-renew Memberships Only
hu: Csak automatikusan megújuló tagságoknál

en: Auto-renew Option
hu: Automatikus meghosszabbítás opció

en: Auto-renew active
hu: Automatikus megújítás aktív

en: Auto-renew error
hu: Automatikus megújítási hiba

en: Auto-renew required
hu: Automatikus meghosszabbítás szükséges

en: Auto-renew?
hu: Automatikus meghosszabbítás?

en: Auto-renewal membership cancelled
hu: Automatikus tagság megújítás törölve

en: Auto-respond to replies
hu: A válaszokra automatikus válaszol

en: Auto-responder
hu: Automatikus válaszadás

en: Autocomplete Contact Search
hu: Kapcsolat keresés automatikus kiegészítés

en: Autocomplete Results
hu: Autókitöltő eredmények

en: Autocomplete text field
hu: Szövegdoboz autokitöltővel

en: Autocomplete-Select
hu: Autókitöltő kiválasztás

en: Autoincremented type id
hu: Automatikus növekmény azonosító

en: Automatic
hu: Automatikus

en: Automatic Batch
hu: Automatikus köteg

en: Automatic Receipting
hu: Automatikus nyugtakészítés

en: Automatic Synchronization Method
hu: Automatikus szinkronizálási módszer

en: Automatic Wildcard
hu: Automatikus helyettesítő

en: Automatic cancellation is not supported for this payment processor. You or the contributor will need to manually cancel this recurring contribution using the payment processor website.
hu: Ez a fizetés feldolgozó nem támogatja az automatikus törlést. Önnek vagy az adományozónak kézileg kell törölnie a fizetés feldolgozó weboldalán az ismétlődő adományokat.

en: Automatic renewal of %1 membership cancelled.
hu: %1 tagság automatikus megújítás törölve.

en: Automatic renewals are not supported by the currently available payment processors when the membership duration is greater than 1 year / 12 months.
hu: Az automatikus meghosszabbítás nem támogatott a rendelkezésre álló fizetési feldolgozók esetében, ha a tagság hosszabb mint 1 év / 12 hónap.

en: Automatically Generated
hu: Automatikusan generált

en: Automatically email a confirmation and receipt to %1?
hu: Automatikusan küldje a megerősítést és nyugtát e-mailben %1 részére?

en: Automatically email a confirmation to %1?
hu: Automatikus megerősítő üzenetet küldjünk a %1 címre?

en: Automatically email a membership confirmation and receipt to
hu: Tagság megerősítő üzenet és nyugta küldése automatikus e-mailben neki

en: Automatically email a membership confirmation and receipt to %1?
hu: Tagság megerősítő üzenet és nyugta küldése automatikus e-mailben %1 címre?

en: Automatically email a membership confirmation and receipt to %1? OR if the payment is from a different contact, this email will only go to them.
hu: Tagság megerősítő üzenet és nyugta küldése automatikus e-mailben %1 címre? VAGY ha a befizetés másik kapcsolattól érkezett, ez az e-mail csak neki megy el.

en: Automatically email a receipt for this payment to
hu: Automatikusan küldjön nyugtát e-mailben neki

en: Automatically email a receipt for this payment to %1?
hu: Automatikusan küldjünk nyugtát e-mailben erről befizetésről %1 részére?

en: Automatically email a receipt to %1?
hu: Automatikusan küldje e-mailben a nyugtát ide %1?

en: Automatically email an acknowledgment of this pledge to %1?
hu: Automatikus email visszaigazolás ehhez a felajánláshoz %1-nek?

en: Automatically email invoice when user purchases online
hu: Automatikusan küldje el e-mailben a számlát a felhasználónak ha online vásárol

en: Automatically renewing membership payments (if enabled for this page)
hu: Automatikusan hosszabbodó tagsági befizetések (ha engedélyezett ehhez az oldalhoz)

en: Automatically update related contributions when Membership Type is changed
hu: Automatikusan frissítse a kapcsolódó adományokat a tagság típus váltásnál

en: Autorenew Membership Cancellation Notification
hu: Automatikus tagság megújítás törlési értesítő

en: Available
hu: Elérhető

en: Available Countries
hu: Elérhető országok

en: Available Country setting is incorrect
hu: Az elérhető országbeállítás helytelen

en: Available Currencies
hu: Elérhető pénznemek

en: Available Languages
hu: Elérhető nyelvek

en: Available Languages (Multi-lingual)
hu: Elérhető nyelvek (többnyelvű)

en: Available States and Provinces (by Country)
hu: Elérhető államok és megyék (országonként)

en: Available for Dashboard?
hu: Elérhető a vezérlőpulton?

en: Average
hu: Átlag

en: Average (Soft Credits)
hu: Átlag (lágy jóváírás)

en: Average Soft Credit
hu: Lágy jóváírás átlaga

en: Avery 5395 compatible labels with logo (4 up by 2, 59.2mm x 85.7mm)
hu: Avery 5395 kompatibilis címkék logóval (4 darab kettesével, 59.2mm x 85.7mm)

en: Avg
hu: Átlag

en: Avg Amount
hu: Átlag érték

en: Avg Soft Credit Amount
hu: Átlagos lágy jóváírás összeg

en: Awaiting approval
hu: Jóváhagyásra vár

en: Azerbaijani
hu: Azerbajdzsáni

en: B to A
hu: B-ből A-ba

en: BCC
hu: Rejtett másolat

en: BCC Confirm
hu: Megerősítés rejtett másolat

en: BCC Confirmation To
hu: Megerősítés BCC-vel ide:

en: BCC Receipt To
hu: Nyugta titkos másolat címzettje

en: BCC Receipts
hu: Nyugta rejtett másolata

en: Back to "%1" event information
hu: Vissza az "%1" esemény információhoz

en: Back to Activities
hu: Vissza a tevékenységekhez

en: Back to Activity
hu: Vissza a tevékenységhez

en: Back to CiviMail
hu: Vissza a CiviKörlevélhez

en: Back to Listings
hu: Vissza a Listához.

en: Back to Logging Summary
hu: Vissza a naplózási összesítéshez

en: Back to Mailing
hu: Vissza a levelezéshez

en: Back to Profile Listings
hu: Vissza a Profillistához

en: Back to Report
hu: Vissza a jelentésekhez.

en: Back to Scheduled Jobs Listing
hu: Vissza az ütemezett feladat listához

en: Back to Search
hu: Vissza a kereséshez

en: Back up your database before continuing.
hu: Mentse el az adatbázisát mielőtt folytatja.

en: Backdrop Database Details
hu: Backdrop adatbázis részletei

en: Backdrop Database Settings
hu: Backdrop adatbázis beállítások

en: Backdrop user permissions have been automatically set - giving anonymous and authenticated users access to public CiviCRM forms and features. We recommend that you <a %1>review these permissions</a> to ensure that they are appropriate for your requirements (<a %2>learn more...</a>)
hu: Backdrop felhasználói jogosultságok automatikusan beállítva - a névtelen és az ellenőrzött felhasználók részére biztosítva a nyilvános CiviCRM űrlapok és tulajdonságok elérését. Javasoljuk, hogy <a %1>nézze át ezeket a jogosultságokat</a>, hogy azok megfelelnek az önök követelményeinek (<a %2>tudjon meg többet...</a>)

en: Backend Theme
hu: Backend téma

en: Background Color
hu: Háttérszín

en: Background Color Top Area
hu: Háttérszín felső terület

en: Backing up your database before importing is recommended, as there is no Undo for this. Are you sure you want to import now?
hu: Az importálás előtt az adatbázis mentése javasolt, nem lehet visszaállítani ezt. Biztos abban, hogy most importál?

en: Bad menu record in database
hu: Hibás menü rekord az adatbázisban

en: Balance
hu: Egyenleg

en: Balance Amount
hu: Fizetési egyenleg

en: Balance Due
hu: Egyenleg

en: Balance Owed
hu: Tartozik

en: Bank Account Number
hu: Bankszámlaszám

en: Bank Identification Number
hu: Bank azonosító száma

en: Bank Name
hu: Bank neve

en: Banking Fees
hu: Banki költségek

en: Bar
hu: Oszlop

en: Bar Chart
hu: Opszlopdiagram

en: Bar Color
hu: Jelzősáv szín

en: Base
hu: Alap

en: Base URL for extension resources (images, stylesheets, etc).
hu: Kiterjesztés források alap URL-je (képek, stíluslapok, etc.).

en: Base URL for extension resources (images, stylesheets, etc). This should match extensionsDir.
hu: Kiterjesztés erőforrások alap URL-je (képek, stíluslapok, etc.). Ennek a kiterjesztés könyvtárral kell megegyeznie.

en: Based On
hu: Alapul

en: Based on current data, approximately %1 contacts will receive a copy of the mailing.
hu: A legfrissebb adatok alapján, körülbelül %1 kapcsolat kapja meg a körlevelet.

en: Bashkir
hu: Baskír

en: Basic Contact Type
hu: Alap kapcsolat típus

en: Basic Criteria
hu: Alap kritérium

en: Basque
hu: Baszk

en: Batch
hu: Köteg

en: Batch %1
hu: Köteg %1

en: Batch Complete
hu: Köteg feldolgozva

en: Batch Created Date
hu: Köteg létrehozási dátuma

en: Batch Data
hu: Köteg adatai

en: Batch Data Entry
hu: Kötegelt adatbevitel

en: Batch Data Entry for Contributions
hu: Adomány kötegelt adatbevitel

en: Batch Data Entry for Memberships
hu: Tagság kötegelt adatbevitel

en: Batch Data Entry for Pledge Payments
hu: Felajánlási befizetések kötegelt adatbevitele

en: Batch Deleted
hu: Köteg törölve

en: Batch Description
hu: Köteg leírása

en: Batch Exported Date
hu: Köteg exportálási dátuma

en: Batch ID
hu: Köteg azonosító

en: Batch Merge All Duplicates
hu: Összes duplikátum kötegelt összefűzése

en: Batch Merge Duplicate Contacts
hu: Duplikált kapcsolatok tömeges összefűzése

en: Batch Merge Selected Duplicates
hu: Kiválasztott duplikátumok kötegelt összefűzése

en: Batch Merge Task in progress
hu: Tömeges összefűzési feladat folyamatban

en: Batch Mode
hu: Kötegelt mód

en: Batch Modified Date
hu: Köteg módosítási dátuma

en: Batch Name
hu: Köteg neve

en: Batch Name %1 %2
hu: Köteg neve %1 %2

en: Batch Number of Items
hu: Köteg elemek száma

en: Batch Payment Method
hu: Köteg fizetési mód

en: Batch Processed.
hu: Köteg feldolgozva.

en: Batch Processing
hu: Kötegelt feldolgozás

en: Batch Status
hu: Köteg állapota

en: Batch Title
hu: Köteg címe

en: Batch Total
hu: Köteg összesen

en: Batch Type
hu: Köteg típusa

en: Batch entry
hu: Köteg bejegyzés

en: Batch size is too large. Increase value of php.ini setting "max_input_vars" (current val = %1)
hu: A köteg mérete túl nagy. Növelje a php.ini beállításokban a "max_input_vars" értékét (jelenlegi  érték =1%)

en: Batches
hu: Kötegek

en: Bcc Confirm
hu: Megerősítés rejtett másolat

en: Be sure addres name is enabled %link
hu: Győződjön meg hogy a cím neve engedélyezve van %link

en: Because you set an End Date for a lifetime membership, This must be set to "Override Permanently"
hu: Mivel az Élethosszig tartó tagság került beállításra, ezt "Végleges felülírás"-ra kell állítani.

en: Because your session timed out, we have reset the search page.
hu: Munkamenete befejeződött időtúllépés miatt, keresési oldalt visszaállítottuk az alapértelmezettre.

en: Become a supporter by creating a Personal Campaign Page:
hu: Válj támogatóvá egy Személyes Kampány oldal létrehozásával:

en: Before Premiums
hu: Jelképes ajándékok előtt

en: Before menu element
hu: Menü elem előtt

en: Before we can add your signature, you must validate your email address by clicking on the activation link in the confirmation e-mail. Sometimes our confirmation emails get flagged as spam and are moved to your bulk folder.
hu: Mielőtt hozzáadhatnánk az alárásod, érvényesítened kell az email cimed az aktiválási linken a megerősítő emailben. Néha a megerősítési emailjeinket spamnak jelölik és a szemetesládába kerülnek.

en: Before we can add your signature, you must validate your email address by clicking on the activation link in the confirmation e-mail. Sometimes our confirmation emails get flagged as spam and are moved to your spam folder.
hu: Mielőtt hozzáadhatnánk az alárásod, érvényesítened kell az email cimed az aktiválási linken a megerősítő emailben. Néha a megerősítési emailjeinket spamnak jelölik és a szemetesládába kerülnek.

en: Beginning Date
hu: Kezdési dátum

en: Beginning of current uninterrupted membership period.
hu: A jelenlegi érvényes folyamatos tagság periódus kezdete.

en: Beginning of initial membership period (member since...).
hu: A tagság eredeti kezdő időpontja (Tagság kezdete...)

en: Beginning site move process...
hu: Weboldal áthelyezési folyamat elkezdése...

en: Belarusian
hu: Belorusz

en: Below is a sample of the first %1 recipients.
hu: Alább található az első %1 résztvevő mintája.

en: Below website menu
hu: Weboldal menü alatt

en: Below you will find a receipt for this contribution.
hu: Alább találja meg ezen adomány nyugtáját.

en: Below you will find a receipt for this payment.
hu: Alább találja meg ezen befizetés nyugtáját.

en: Benefits Specialist
hu: Ellátások specialista

en: Benefits Specialist is
hu: Ellátások specialistája

en: Bengali
hu: Bengáli

en: Between %1 and %2
hu: %1 és %2 dátum között

en: Billing
hu: Számlázás

en: Billing Address
hu: Számlázási cím

en: Billing Address location
hu: Számlázási cím hely

en: Billing First Name
hu: Számlázási keresztnév

en: Billing Last Name
hu: Számlázási vezetéknév

en: Billing Middle Name
hu: Számlázási középső név

en: Billing Mode
hu: Számlázási mód

en: Billing Mode (deprecated)
hu: Szálázási Mód (elavult)

en: Billing Name and Address
hu: Számlázási Név és Cím

en: Billing address required
hu: Számlázási cím szükséges

en: Billing details for the recurring contribution of %1, every %2 %3 have been updated.
hu: A %1 ismétlődő adomány, minden %2 %3 számlázási részletei frissítve.

en: Billing details for your automatically renewed %1 membership have been updated.
hu: Az automatikusan megújult %1 tagságának számlázási részletei frissítve.

en: Billing details for your recurring contribution of %1, every %2 %3 have been updated.
hu: Az ismétlődő adomány %1 minden %2 %3 számlázási adatai frissítve.

en: Billing first name at the time of token creation. Useful for fraud forensics
hu: A befizető keresztneve a token létrehozás időpontjában. Hasznos a csalás felderítésben

en: Billing last name at the time of token creation. Useful for fraud forensics
hu: Befizető vezeték neve a token létrehozás időpontjában. Hasznos a csalás felderítésben

en: Billing location for this contact
hu: A kapcsolat számlázási címe

en: Billing middle name at the time of token creation. Useful for fraud forensics
hu: Befizető középső neve a token létrehozás időpontjában. Hasznos a csalás felderítésben

en: Billing mode in info file has wrong value.
hu: Az info fájl fizetési módjának rossz az értéke.

en: Birth Date
hu: Születési dátum

en: Birth Date (if present)
hu: Születési dátum (ha van)

en: Birth and deceased dates. Only year, month and day fields are supported.
hu: Születési és halálozási dátumok. Csak év, hónap és nap mezők támogatottak.

en: Birthdate
hu: Születésnap

en: Bitwise logic can be used to create subsets of options within an option_group for different uses.
hu: A bit-logika felhasználható az opciók alkészleteinek létrehozására az option_groupon belül a különböző felhasználásokhoz.

en: Blank column at the Begining
hu: Üres oszlop az elején

en: Blank column at the End
hu: Üres oszlop a végén

en: Blog feed URL used by the blog dashlet
hu: A kisalkalmazás által használt Blog Feed URL

en: Body
hu: Törzs

en: Body - HTML
hu: Törzs - HTML

en: Body - HTML Format
hu: Szövegtörzs - HTML formátum

en: Body - TEXT Format
hu: Szövegtörzs - TEXT formátum

en: Body - Text
hu: Törzs - Szöveg

en: Body HTML
hu: Szövegtörzs HTML

en: Body Html
hu: Szövegtörzs HTML

en: Body Only
hu: Csak szövegtörzs

en: Body Text
hu: Szövegtörzs

en: Body and Subject
hu: Szövegtörzs és tárgy

en: Body in Text Format
hu: Szövegtörzs szövegformátumban

en: Body of the component in html format.
hu: Komponens szövegtörzse html formátumban.

en: Body of the component in text format.
hu: Komponens szövegtörzse szöveg formátumban.

en: Body of the mailing in html format.
hu: Levél szövegtörzse html formátumban.

en: Body of the mailing in text format.
hu: Levél szövegtörzse szöveg formátumban.

en: Bold
hu: Félkövér

en: Bookkeeping Transactions Report
hu: Könyvelési tranzakciók jelentés

en: Boolean. Should we automatically display minimum contribution amount text after the premium descriptions.
hu: Logikai. A minimális adomány összeget szövegesen ki kell jelezni a jelképes ajándék leírása után.

en: Boolfield is locked
hu: Logikai mező lezárva

en: Boolfield is unlocked
hu: Logikai mező kinyitva

en: Bootstrap theme not found.
hu: Bootstrap téma nem található.

en: Border Color
hu: Szegély Szín

en: Bosnian
hu: Boszniai

en: Both
hu: Mindkettő

en: Bottom Margin
hu: Alsó margó

en: Bounce
hu: Visszapattanás

en: Bounce Count
hu: Visszapattintás számláló

en: Bounce Date
hu: Visszapattanás dátuma

en: Bounce ID
hu: Visszapattanás azonosítója

en: Bounce Pattern
hu: Visszapattanási mintázat

en: Bounce Pattern ID
hu: Visszapattintási mintázat azonosító

en: Bounce Patterns
hu: Visszapattanási mintázatok

en: Bounce Processing
hu: Visszapattanás feldolgozása

en: Bounce Processing <strong>(Default)</strong>
hu: Visszapattanás feldolgozó <strong>(Alapértelmezett)</strong>

en: Bounce Rate
hu: Visszapattintási ráta

en: Bounce Reason
hu: Visszapattanás oka

en: Bounce Report for mailings
hu: Visszapattanási jelentés a levelezésről

en: Bounce Type
hu: Visszapattanás típusa

en: Bounce Type Description
hu: Visszapattanás típus leírása

en: Bounce Type ID
hu: Visszapattanási típus azonosító

en: Bounce Type Name
hu: Visszapattanás típus neve

en: Bounce Types
hu: Visszapattanás típusok

en: Bounce type(s)
hu: Visszapattanási típus(ok)

en: Bounced
hu: Visszapattant

en: Bounces
hu: Visszapattanások

en: Breadcrumb
hu: Morzsa

en: Breadcrumb for the path.
hu: Útvonal morzsa.

en: Brief summary of event. Text and html allowed. Displayed on Event Registration form and can be used on other CMS pages which need an event summary.
hu: Az esemény rövid összegzése. Szöveg és html alkalmazható. Az Esemény regisztrációs űrlapon kerül megjelenítésre és használható a tartalom kezelő rendszer más oladlain, ahol szükség van a rövid összegzésre.

en: Browse Sent Mailings
hu: Elküldött levelek tallózása

en: Browse events of type '%1'
hu: '%1' típusú esemény böngészése

en: Browse more events
hu: Tallózás a további események között

en: Browse to the <strong>TEXT</strong> message file you have prepared for this SMS.
hu: Keresse ki azt a <strong>SZÖVEGES</strong> üzenet fájlt, amelyet ehhez az SMS-hez készített.

en: Browse to the <strong>file</strong> you want to upload.
hu: Keresse ki a feltöltendő <strong>fájlt</strong>.

en: Browse/Upload Image
hu: Kép kiválasztása/feltöltése

en: Browseable Directories
hu: Böngészhető könyvtárak

en: Bulgarian
hu: Bolgár

en: Bulk
hu: Tömeg

en: Bulk Email
hu: Tömeges e-mail

en: Bulk Email Sent.
hu: Több email elküldve.

en: Bulk Mailing for Email %1?
hu: Tömeges körlevél az e-mail %1?

en: Bulk Mailings
hu: Tömeges levelezés

en: Bulk Mailings?
hu: Tömeges levelezés?

en: Burmese
hu: Burmai

en: Button Background Color
hu: Gomb háttér színe

en: Button Color
hu: Gomb szín

en: Button Text Color
hu: Nyomógomb szöveg színe

en: Button Text must be less than 64 characters.
hu: A gomb szövegének 64 karakternél rövidebbnek kell lennie.

en: Button Title
hu: Gomb felirata

en: Button URL
hu: Gomb URL

en: Button title.
hu: Gomb felirata

en: By Distance from a Location
hu: Távolságra a helytől

en: By Relationship
hu: Viszonyok szerint

en: By changing the relative URLs included in the snippet to absolute URLs (e.g. change "/sites/all/modules/civicrm/bower_components/jquery/dist/jquery.min.js?r=dXCgD" to "https://yourdomain.com/sites/all/modules/civicrm/bower_components/jquery/dist/jquery.min.js?r=dXCgD") you will be able to use the snippet on any website.
hu: A kódrészletben szereplő relatív URL-ek  megváltoztatása abszolút URL-re (ú.m. erről "/sites/all/modules/civicrm/bower_components/jquery/dist/jquery.min.js?r=dXCgD" erre "https://yourdomain.com/sites/all/modules/civicrm/bower_components/jquery/dist/jquery.min.js?r=dXCgD") a kódrészletet bármely weboldalban használhatja.

en: By default, CiviCRM now disables the ability to import directly from SQL. To use this feature, you must explicitly grant permission 'import SQL datasource'.
hu: Alapértelmezetten, most a CiviCRM-nél kikapcsolt a SQL közvetlen import lehetősége. Ezen jellemző használatához, 'Import SQL datasource' jogosultságot engedélyezni kell az adatbázisban.

en: By default, CiviCRM uses the primary email address of the logged in user as the FROM address when sending emails to contacts. However, users with Administer CiviCRM permission can configure one or more general email addresses that can be selected as an alternative. EXAMPLE: "Client Services" &lt;clientservices@example.org&gt;
hu: Alapértelmezetten, a CiviCRM az elsődleges email címét használja a bejelentkezett felhasználónak amikor e-mail küld a kapcsolatnak. Ugyanakkor, a CiviCRM adminisztrátori joggal rendelkező beállíthat egy vagy több általános e-mail címet, amit alternatívaként használhat. PÉLDA: 'Ugyfelszolgálat' &lt;clientservices@example.org&gt;

en: By default, CiviCRM uses the primary email address of the logged in user as the FROM address when sending emails to contacts. However, you can use this page to define one or more general Email Addresses that can be selected as an alternative. EXAMPLE: <em>"Client Services" &lt;clientservices@example.org&gt;</em>
hu: Alapértelmezetten, a CiviCRM az elsődleges e-mail címet használja bejelentkezett felhasználóknál a feladó címként amikor e-mailt küld a kapcsolatoknak. Ugyanakkor, ezen az oldalon meghatározhat egy vagy több általános e-mail címet, amit alternatívaként választhat. PÉLDA: <em>"Ügyfélszolgálat" &lt;clientservices@example.org&gt;</em>

en: By default, CiviCRM uses the provider which are set active and the default provider is selected. User with administer CiviCRM permission can add a new Provider
hu: Alapértelmezettként a CiviCRM az aktívként beállított és alapértelmezettként kiválasztott szolgáltatót használja. A CiviCRM adminisztrációs jogával rendelkező felhasználó új szolgáltatót adhat hozzá

en: By default, CiviCRM will generate front-facing pages using the home page at %1 as its base. If you want to use a different template for CiviCRM pages, set the path here.
hu: Alapértelmezetten, a a CiviCRM kívülről látható oldalakat az %1 alatt található oldal alapján generálja. Ha másik sablont kíván a CiviCRM oldalak sablonaként használni, állítsa be az útvonalat itt.

en: By default, CiviCRM will generate front-facing pages using the home page at http://wp/ as its base. If you want to use a different template for CiviCRM pages, set the path here.
hu: Alapértelmezetten, a a CiviCRM kívülről látható oldalakat az  http://wp/ alatt található oldal alapján generálja. Ha másik sablont kíván a CiviCRM oldalak sablonaként használni, állítsa be az útvonalat itt.

en: By default, both methods get all events whose starting date is greater than or equal to the current date. However, you can modify this by passing additional parameters in the URL:
hu: Alapértelmezetten, mindkét módszer az összes olyan esemény adatait tartalmazza, melynek kezdő dátuma későbbi mint az aktuális dátum. Ugyanakkor, módosíthatja ezt, további paraméterek hozzáadásával az URL-ben:

en: By default, your CiviCRM Resource URL should be:
hu: Alapértelmezés szerint a CiviCRM erőforrás URL-jének a következőknek kell lennie:

en: By default, your event will use the Unsupervised duplicate matching rule to match participants in anonymous registrations with existing individuals. You may select another rule to use for this event instead. Make sure that your included profile(s) contain the fields needed by your matching rule.
hu: Alapértelmezetten, az eseménye a felügyelet nélküli duplikátum illesztési szabályt alkalmazza a névtelen regisztrációknál létező személyeknél. Másik szabályt is választhat ehhez az eseményhez. Győződjön meg róla, hogy beillesztett profil(ok) tartalmazzák az illesztési szabály szerint szükséges mezőket.

en: By definition a relationship is active if any of these conditions occurs: (1) Start Date <= Current Date <= End Date (2) Start Date <= Current Date and End Date is not defined (3) Start Date is not defined and Current Date <= End Date
hu: A viszonyt akkor tekintjük aktívnak a meghatározásunk szerint, ha az alábbi feltételek fennállnak: (1) Kezdő dátum <= Aktuális dátum (2) Kezdő dátum <= Aktuális dátum és a Vég dátum nincs meghatározva (3) Kezdő dátum nincs meghatározva és az Aktuális dátum <= Vég dátum

en: By relationship to case client
hu: Viszonyból ügy ügyfél

en: Bypass email confirmation
hu: Email megerősítés kikerülése

en: Bypass the email verification.
hu: Email ellenőrzés kikerülése.

en: CAUTION: The following features are NOT available for custom fields in 'multiple record' custom set:
hu: FIGYELMEZTETÉS: A következő jellemzők NEM elérhetők az egyedi mezőknél a 'több rekordú' egyedi készleteknél:

en: CC
hu: Másolat

en: CC Confirm
hu: Megerősítés másolat

en: CC Confirmation To
hu: Megerősítés CC-vel ide:

en: CC Receipt To
hu: Nyugta másolat címzettje

en: CC Receipts
hu: Nyugta másolata

en: CMS
hu: Tartalomkezelő

en: CMS ID
hu: Tartalomkezelő azonosító

en: CMS Unique Identifier
hu: Tartalomkezelő egyedi azonosító

en: CMS User
hu: CMS felhasználó

en: CMS User?
hu: CMS Felhasználó?

en: CMS Users Table Name
hu: Tartalomkezelő felhasználó tábla neve

en: CREDIT ADVICE
hu: JÓVÁÍRÁSI ÉRTESÍTÉS

en: CREDIT NOTE
hu: JÓVÁÍRÁSI ÉRTESÍTÉS

en: CRM_Utils_Mail_Incoming: Unable to handle message part of type "%1".
hu: CRM_Utils_Mail_Incoming: Nem tudom kezelni az üzenet rész típust "%1".

en: CSS class name for an icon
hu: Egy ikon CSS osztály neve

en: CVV required for backoffice?
hu: CVV biztonsági kód szükséges a backofficenak?

en: Cache
hu: Gyorsítótár

en: Cache Addressee.
hu: Gyorsítótár címzett.

en: Cache Email Greeting.
hu: Gyorsítótár E-mail üdvözlet.

en: Cache ID
hu: Gyorsítótár azonosítója.

en: Cache Key
hu: Gyorsítótár kulcs

en: Cache Minutes
hu: Gyorsítótár percek

en: Cache Modified Date
hu: Gyorsítótár módosított dátuma

en: Cache Postal greeting.
hu: Gyorsítótár postai üdvözlet.

en: Cache dashlet for
hu: Cache kisalkalmazás

en: Cache has been cleared and menu has been rebuilt successfully.
hu: Cache kitörölve és a menü sikeresen újraépítve.

en: Caches
hu: Gyorsítótárak

en: Calculated end date (either end date or date all installments will be made)
hu: Kiszámított végdátum (vagy a végdátum vagy az összes felajánlás befizetésének várható dátuma)

en: Calendar
hu: Naptár

en: Campaign
hu: Kampány

en: Campaign %1 %2
hu: Kampányok %1 %2

en: Campaign %1 has been saved.
hu: Kampány %1 el lett mentve.

en: Campaign Contribution
hu: Kampány adományok

en: Campaign Created Date
hu: Kampány létrehozásának dátuma

en: Campaign Description
hu: Kampány leírása

en: Campaign End Date
hu: Kampány befejezésének dátuma

en: Campaign Ends
hu: Kampány befejeződik

en: Campaign External ID
hu: Kampány külső azonosítója

en: Campaign Goals
hu: Kampány célok

en: Campaign Group
hu: Kampány csoport

en: Campaign Group ID
hu: Kampány csoport azonosító

en: Campaign Group Type
hu: Kampány csoport típus

en: Campaign Group id.
hu: Kampány csoport azonosító.

en: Campaign Groups
hu: Kampány csoportok

en: Campaign ID
hu: Kampány ID (azonosító)

en: Campaign Modified Date
hu: Kampány módosítási dátum

en: Campaign Name
hu: Kampány neve

en: Campaign Start Date
hu: Kampány kezdés dátuma

en: Campaign Status
hu: Kampány állapot

en: Campaign Title
hu: Kampány megnevezése

en: Campaign Type
hu: Kampány típus

en: Campaign Type ID.Implicit FK to civicrm_option_value where option_group = campaign_type
hu: Kampány  típus ID.Implicit FK a civicrm_option_value értékehez, ahol option_group = campaign_type

en: Campaign ended on %1
hu: Kampány befejeződött %1

en: Campaign ends on %1
hu: Kampány vége %1

en: Campaign has been deleted.
hu: Kampány törölve.

en: Campaign is ongoing
hu: Kampány folyik

en: Campaign starts on %1
hu: Kampány kezdés %1

en: Campaign status ID.Implicit FK to civicrm_option_value where option_group = campaign_status
hu: Kampány állapot ID.Implicit FK to civicrm_option_value értékhez, ahol option_group = campaign_status

en: Campaigns
hu: Kampányok

en: Campaigns link activities, contributions, mailings, etc. that share a programmatic goal.
hu: A kampányok olyan tevékenységeket, adományokat, levelezéseket stb. kapcsolnak össze, amelyek közös programozási céllal rendelkeznek.

en: Can I access/create InnoDB tables in the database?
hu: Hozzáférhetek/létre hozhatom InnoDB táblákat az adatbázisban?

en: Can I access/create the database?
hu: Hozzáférhetek/létre hozhatom az adatbázist?

en: Can I create lock tables in the database?
hu: Létrehozhatok zárolt táblákat az adatbázisban?

en: Can I create temporary tables in the database?
hu: Létre hozhatok ideiglenes táblákat az adatbázisban?

en: Can I create triggers in the database?
hu: Létrehozhatok triggereket az adatbázisban?

en: Can not set this field Required and View Only at the same time.
hu: Nem állíthatod be ezt a mezőt egyszerre mint Szükséges és Csak Megtekintésre.

en: Can only accept Integers for state_province_id filtering
hu: Csak egészek fogadhatók el a state_province_id szűrésnél

en: Can people share the contribution page through social media?
hu: Az emberek megoszthatják ezt az adomány oldalt a közösségi médiában?

en: Can people share the event through social media?
hu: Az emberek megoszthatják a közösségi médián keresztül?

en: Can people share the petition through social media?
hu: Közösségi médián keresztül megoszthatják mások?

en: Can process recurring contributions
hu: Ismétlődő adományokat is feldolgozhat

en: Can the 'owner' of a Personal Campaign Page use the Tell-a-Friend function to send emails to people inviting them to visit their page and make a contribution? NOTE: Tell a Friend emails will automatically include a link to the sender's campaign page.
hu: A személyes kampányoldal 'tulajdonosa' az 'Add tovább' funkciót felhasználva e-mailt küldhet-e az ismerőseinek, meghíva őket az oldal meglátogatására és adományozásra? MEGJEGYZÉS: Az Add tovább e-mailek automatikusan tartalmazzák a küldő kampányoldalára mutató linket.

en: Can the 'owner' of a Personal Campaign Page use the Tell-a-Friend function to send emails to people inviting them to visit their page and register or contribute? NOTE: Tell a Friend emails will automatically include a link to the sender's campaign page.
hu: A személyes kampányoldal 'tulajdonosa' az 'Add tovább' funkciót felhasználva e-mailt küldhet-e az ismerőseinek, meghíva őket az oldal meglátogatására és adományozásra? MEGJEGYZÉS: Az Add tovább e-mailek automatikusan tartalmazzák a küldő kampányoldalára mutató linket.

en: Can they also set an interval (e.g. every '3' months)?
hu: Beállíthat időtartamot is (pl. minden '3.' hónapban)?

en: Can this membership type be used for self-service signups ('Public'), or is it only for CiviCRM users with 'Edit Contributions' permission ('Admin').
hu: Ez a tagság típus rendelkezésre áll az önkiszolgáló feliratkozásra ('Publikus'), vagy csak a 'Adományok szerkesztése' jogosultsággal rendelkező CiviCRM felhasználó részére áll rendelkezésre ('Admin').

en: Can users also set an interval (e.g. every '3' months)?
hu: A felhasználók választhatnak időtartamot (pl. minden '3.' hónapban)?

en: Can you search on this field in the Advanced and component search forms? Also determines whether you can include this field as a display column and / or filter in related detail reports.
hu: A részletes és a modulonkénti keresési űrlapokon belül tud ezen a mezőn keresni? Továbbá meghatározza, hogy be tudja-e illeszteni kijelzési mezőként és / vagy szűrőként a vonatkozó részletes jelentésben.

en: Can't find the a MySQL server on '%1'.
hu: Nem találom a MySQL szervert '%1'

en: Can't find your form? Make sure it is active.
hu: Nem találja az űrlapját? Győződjön meg róla, hogy aktív.

en: Can't set default option for an unchecked membership type.
hu: Az alapértelmezett opció nem beállítható, a tagsági típus kiválasztása előtt.

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Cancel Auto Renew Subscription
hu: Automatikus meghosszabbítás feliratkozás megszüntetése

en: Cancel Auto-renewal
hu: Automatikus megújítás megszüntetése

en: Cancel Automatic Membership Renewal
hu: Automatikus tagság megújítás törlése

en: Cancel Button Text
hu: Mégsem gomb szövege

en: Cancel Date
hu: Időpont-lemondás

en: Cancel Mailing
hu: Postázás megszakítása

en: Cancel Pledge
hu: Felajánlás visszavonása

en: Cancel Reason
hu: Törlés Oka

en: Cancel Recurring Contribution
hu: Ismétlődő adományozás törlése

en: Cancel Redirect
hu: Átirányítás megszakítása

en: Cancel Redirect URL
hu: URL átirányításának megszüntetése

en: Cancel Registration
hu: Regisztráció visszavonása

en: Cancel Registration for Event Participation
hu: Részvételi szándék visszavonása

en: Cancel Registrations
hu: Regisztráció törlése

en: Cancel Related Membership
hu: A kapcsolódó tagság törlése

en: Cancel registration
hu: Regisztráció törlése

en: Canceled
hu: Törölt

en: Cancellation / Refund Reason
hu: Törölve / Visszaküldve oka

en: Cancellation Date
hu: Lemondás dátuma

en: Cancellation Reason
hu: Törlés oka

en: Cancellation or Refund Information
hu: Törlési és visszatérítési információ

en: Cancellation or Transfer Time Limit
hu: Törlés vagy átruházás időkorlát

en: Cancellation or transfer time limit (hours)
hu: Törlés vagy átruházás időhatára (órákban)

en: Cancellations are not refundable.
hu: A törléssel a díj nem visszatéríthető.

en: Cancelled
hu: Törölve

en: Cancelled / Refunded Date
hu: Törölve / Visszaküldve dátuma

en: Cancelled Date
hu: Lemondás dátuma

en: Cancelled/Refunded
hu: Törölt/Visszaküldött

en: Cancelling this pledge will also cancel any scheduled (and not completed) pledge payments.
hu: Ennek a felajánlásnak a törlése törölni fog bármilyen ütemezett ( és még nem befejeződött ) felajánlás kifizetését is.

en: Cannot
hu: Nem tud

en: Cannot Delete
hu: Nem törölhető

en: Cannot add or update profile field "%1" with combination of Household or Organization or any subtypes of Household or Organization.
hu: "%1" profilmezőt nem tudom hozzáadni vagy frissíteni a Háztartás vagy Szervezet vagy bármely Háztartás vagy Szervezet altípus kombinációval.

en: Cannot add or update profile field Contact Subtype as profile type is not one of Individual, Household or Organization.
hu: Nem adható hozzá vagy nem frissíthető a Kapcsolat altípus profil mező mint profil típus, ha az nem egyik a Személy, Háztartás vagy Szervezet közül.

en: Cannot add or update profile field type "%1" with combination of "%2".
hu: Nem lehet a %1 típusú profil mezőt hozzáadni vagy frissíteni a %2-vel kombinációban

en: Cannot add or update profile field type "%1" with combination of subtype other than "%1".
hu: Nem lehet hozzáadni vagy frissíteni a %1 profil mező típust kombinálva bármilyen más altípussal mint "%1".

en: Cannot add or update profile field type Activity with combination Participant or Membership or Contribution
hu: Nem adható hozzá vagy nem frissíthető a Tevékenység típusú profil mező a Résztvevő vagy Tagság vagy Adomány típussal kombinálva.

en: Cannot add or update profile field type Contribution with combination of Activity or Membership or Participant or Household or Organization
hu: Nem adható hozzá vagy nem frissíthető a adomány típusú profil mező a Tevékenység vagy Tagság vagy Résztvevő vagy Háztartás vagy Szervezet típussal kombinálva.

en: Cannot add or update profile field type Household with combination of Individual or Organization or Activity
hu: Nem adható hozzá vagy nem frissíthető a Háztartás típusú profil mező a Személy vagy a Szervezet vagy Tevékenység típussal kombinálva.

en: Cannot add or update profile field type Individual with combination of Household or Organization
hu: A személy profil típus nem hozzáadható vagy frissíthető a háztartással vagy a szervezettel kombináltan.

en: Cannot add or update profile field type Membership with combination of Activity or Participant or Contribution or Household or Organization
hu: Nem adható hozzá vagy nem frissíthető a Tagság típusú profil mező a Tevékenység vagy  Résztvevő vagy Adomány vagy Háztartás vagy Szervezet típussal kombinálva.

en: Cannot add or update profile field type Organization with combination of Household or Individual or Activity
hu: Nem adható hozzá vagy nem frissíthető a Szervezet típusú profil mező a Háztartás vagy Személy vagy a  vagy Tevékenység típussal kombinálva.

en: Cannot add or update profile field type Participant with combination of Activity or Membership or Contribution or Household or Organization.
hu: Nem adható hozzá vagy nem frissíthető a Résztvevő típusú profil mező a Tevékenység vagy Tagság vagy vagy Adomány vagy Háztartás vagy Szervezet típussal kombinálva.

en: Cannot change contribution status from %1 to %2.
hu: Nem lehet az adomány állapotot megváltoztatni %1-ről %2-re.

en: Cannot combine other option with 'Any'.
hu: Nem lehet kombinálni más lehetőséget a 'Bármivel'.

en: Cannot create custom table because %1 is already a core table.
hu: Nem hozhatja létre az egyedi táblát, mert %1 egy alaptábla.

en: Cannot delete Premium
hu: Jelképes ajándék nem törölhető

en: Cannot determine the version of MySQL installed. Please ensure at least version %1 is installed.
hu: Nem tudom megállapítani, hogy melyik MySQL változat van telepítve. Győződjön meg róla, hogy legalább a %1 változat van telepítve.

en: Cannot enable this UF field since the used custom field is disabled.
hu: Nem tudom engedélyezni ezt az UF mezőt mert a használt egyedi mező letiltva.

en: Cannot find participant ID
hu: Nem találom a résztvevő-azonosítót

en: Cannot have same groups in Include Group(s) and Exclude Group(s).
hu: Nem lehet egyazon csoport a tartalmazza és a ne tartalmazza csoport(ok) része.

en: Cannot have same sms in Include mailing(s) and Exclude mailing(s).
hu: Nem lehet egyazon sms a beleértett és a kizárt címzettek között.

en: Cannot have two clauses with different types: %1, %2
hu: Nem lehet két különböző típusú klauzula: %1, %2

en: Cannot impose option list because there is existing data which does not match the options.
hu: Nem lehet beállítani az opciók listáját, mert vannak olyan adatok, amelyek nem egyeznek az opciókkal.

en: Cannot install - there are differences between extdir XML file and archive XML file!
hu: Nem tudom telepíteni - különbség van a külső XML fájl ás az archívum XML fájl között.

en: Cannot install this extension - downloadUrl is not set!
hu: Nem tudja telepíteni ezt a kiterjesztést - downloadUrl nincs beállítva!

en: Cannot merge a contact with itself.
hu: Nem lehet a kapcsolatot önmagával összefésülni.

en: Cannot merge because one contact (ID %1) has been deleted.
hu: Nem tudom összefűzni mert egy kapcsolat (%1 azonosítójú) törölve lett.

en: Cannot open link. Unrecognized mode.
hu: Nem tudom megnyitni a linket. Nem felismert mód.

en: Cannot send a test email because your user record does not have a valid email address.
hu: A teszt email nem küldhető el, mert a felhasználói rekordodnak nincs érvényes email címe.

en: Cannot set this field "Active" since the selected custom field is disabled.
hu: Nem állítható be ez a mező 'Aktívra' mert a kiválasztott egyedi mező le van tiltva.

en: Cannot uninstall this extension - there is at least one payment processor using the payment processor type provided by it.
hu: Ez a kiterjesztés nem eltávolítható - legalább egy fizetés feldolgozó használja az általa nyújtott fizetés feldolgozó típust.

en: Canvass
hu: Korteskedés

en: Capacity
hu: Kapacitás

en: Card Number
hu: Kártya szám

en: Card Number %1 %2
hu: Bankkártya szám %1 %2

en: Card Type
hu: Kártya típus

en: Card Type %1 %2
hu: Bankkártya típus %1 %2

en: Card Type ID
hu: Kártya típus azonosító

en: Card declined by bank. Please try with a different card.
hu: A kártyát elutasította a bank. Kérem próbálja meg egy másik kártyával.

en: Card expiration date cannot be a past date.
hu: A kártya lejárati dátuma nem lehet múltbeli.

en: Card reported lost or stolen. This incident will be reported.
hu: A kártya elveszített vagy lopott. Ez az eset jelentve lesz.

en: Cart
hu: Kosár

en: Cart ID
hu: Kosár azonosító

en: Carts
hu: Kosarak

en: Cascade Type
hu: Kaszkád típus

en: Case
hu: Eset

en: Case %1 All Cases
hu: %1 ügy az összes ügyben

en: Case %1 My Cases
hu: %1 ügy ügyeimen belül

en: Case %1 copied from contact id %2 to contact id %3 via merge. New Case ID is %4.
hu: %1 Ügy át lett másolva %2 kapcsolat azonosítójától %3 kapcsolat azonosítójához egyesítés által. Az új ügy azonosító %4.

en: Case %1 merged into case %2
hu: %1 ügy be lett olvasztva %2 ügybe

en: Case %1 reassigned client from %2 to %3. New Case ID is %4.
hu: %1 ügy át lett társítva %2től %3hoz. Az üj ügy azonosító %4.

en: Case Activities
hu: Ügy tevékenységei

en: Case Activity
hu: Ügy tevékenység

en: Case Activity ID
hu: Ügy tevékenységei azonosítói

en: Case Contact
hu: Ügy kapcsolat

en: Case Contact ID
hu: Ügy kapcsolat azonosító

en: Case Contacts
hu: Ügy kapcsolatok

en: Case Deleted
hu: Ügy törölve

en: Case Detail Report
hu: Ügy részletek jelentés

en: Case Details
hu: Ügy részletek

en: Case End
hu: Ügy befejeződik

en: Case End Date
hu: Ügy befejezési dátuma

en: Case ID
hu: Eset azonosító

en: Case ID of case-activity association.
hu: Ügy-tevékenység társítás ügy azonosítója

en: Case ID of case-contact association.
hu: Ügy-kapcsolat társítás ügy azonosítója

en: Case Id not found.
hu: Ügy azonosító nem található.

en: Case Manager
hu: Ügyek kezelése

en: Case Resources
hu: Ügy erőforrások

en: Case Role
hu: Ügy szerepköre

en: Case Role has been deleted successfully.
hu: Az ügy szerepkör sikeresen törölve lett.

en: Case Role using display label instead of internal machine name
hu: Ügy szerepkör a kijelzési címkét használja a belső gépi név helyett

en: Case Role(s)
hu: Ügy Szerepkör(ök)

en: Case Roles
hu: Ügy szerepkörei

en: Case Search
hu: Ügy keresése

en: Case Start
hu: Ügy kezdődik

en: Case Start Date
hu: Ügy kezdő dátuma

en: Case Start Date changed successfully.
hu: Az ügy kezdési dátuma sikeresen megváltoztatva.

en: Case Status
hu: Ügy státusz

en: Case Statuses
hu: Ügy állapotok

en: Case Subject
hu: Ügy témája

en: Case Summary
hu: Ügy összegzése

en: Case Summary Report
hu: Ügy összegző jelentés

en: Case Tag(s)
hu: Ügy cimkéje (cimkék)

en: Case Tags
hu: Ügy cimkéi

en: Case Tags %1
hu: %1 Ügy cimkéi

en: Case Time Spent Report
hu: Ügyre fordított idő jelentő

en: Case Type
hu: Ügy típus

en: Case Type "<em>%1</em>" has invalid characters in the internal machine name (<em>%2</em>). Only letters, numbers, and underscore are allowed.
hu: " <em>%1</em>" ügy típus érvénytelen karaktereket tartalmaz belső gép névben (<em>%2</em>). Csak ékezet nélküli betűk, számok, vagy aláhúzás érvényes.

en: Case Type '%1', role '%2' doesn't seem to be a valid role. See the administration console status messages for more info.
hu: Ügytípus: '% 1', és a '% 2' szerep nem tűnik érvényes szerepnek. További információkért lásd az adminisztrációs konzol állapotüzeneteit.

en: Case Type '%1', role '%2' has an ambiguous configuration and can't be automatically updated. See the administration console status messages for more info.
hu: Ügytípus: '% 1', és a '% 2' szerep konfigurációja ellentmondásos és nem lehet automatikusan frissíteni. További információkért lásd az adminisztrációs konzol állapotüzeneteit.

en: Case Type '%1', role '%2' has an ambiguous configuration where the role matches multiple labels and so can't be automatically updated. See the administration console status messages for more info.
hu: Ügytípus: '% 1', és a '% 2' szerep konfigurációja ellentmondásos, ahol a szerep több címkével egyezik meg és nem lehet automatikusan frissíteni. További információkért lásd az adminisztrációs konzol állapotüzeneteit.

en: Case Type Definition
hu: Ügy típus meghatározása

en: Case Type Description
hu: Ügy típus leírása

en: Case Type ID
hu: Ügy típusának azonosítója

en: Case Type Is Active
hu: Ügy típus aktív

en: Case Type Is Reserved
hu: Ügy típus fenntartva

en: Case Type Name
hu: Ügy típus neve

en: Case Type Title
hu: Ügy típus címe

en: Case Type changed successfully.
hu: Ügy típusa sikeresen megváltoztatva.

en: Case Types
hu: Ügy típusok

en: Case is in the Trash
hu: Ügy a Lomtárban

en: Case opened successfully.
hu: Az ügy sikeresen meg lett nyitva.

en: Case status changed from %1 to %2
hu: Az ügy állapota megváltozott %1ről %2re.

en: Case type "%1" corresponds to XML file ("%2") The XML file should be named "%3".
hu: A "%1" ügy típus a ("%2") XML fájlra hivatkozik. Az XML fájl nevének "%3" kell lennie.

en: Case type "%1" has duplicate XML files ("%2" and "%3")
hu: "%1" ügy típus duplikált XML fájlokkal rendelkezik ("%2" és "%3")

en: Case type changed from %1 to %2
hu: Az ügy típusa %1 típusról %2 típusra változott

en: CaseRole "<em>%1</em>" in the xml file for Case Type "<em>%2</em>" doesn't seem to match any existing relationship type.
hu: "<em>%1</em>" szerepkör az"<em>%2</em>" ügytípus xml fájljában nem egyezik egyetlen létező viszony típussal sem.

en: CaseRoles seems to be missing in the xml file for Case Type "<em>%1</em>".
hu: Úgy tűnik, hogy az ügytípus "<em>%1</em>" xml fájljából hiányoznak az ügy szerepkörök.

en: Cases
hu: Esetek

en: Cases - Send Copy of an Activity
hu: Ügyek - tevékenység másolat elküldése

en: Cases Only
hu: Csak ügyek

en: Cases?
hu: Ügyek?

en: Cash
hu: Készpénz

en: Category
hu: Kategória

en: Cc Confirm
hu: Megerősítés másolat

en: Center
hu: Középre

en: Centimeters
hu: Centiméter

en: Certain characters like emoji or curly quotes can shorten the segment size to 96 characters, increasing the cost per message.
hu: Bizonyos karakterek, például a hangulatjelek vagy a göndör idézőjelek 96 karakterre csökkenthetik a szegmens méretét, ami növeli az üzenetenkénti költséget.

en: Chain API Call
hu: API hívási lánc

en: Chains allow you to execute api calls on the results of this one.
hu: A láncolás lehetővé teszi az api hívások végrehajtását ezeken az eredményeken.

en: Change All Statuses
hu: Összes állapot módosítása

en: Change Billing Details
hu: A fizetési adatok megváltoztatása

en: Change Case Start Date
hu: Ügy kezdési dátumának megváltoztatása

en: Change Case Status
hu: Ügy állapotának megváltoztatása

en: Change Case Subject
hu: Az Ügy tárgyának változtatása

en: Change Case Tags
hu: Ügy címkék megváltoztatása

en: Change Case Type
hu: Ügy típusának megváltoztatása

en: Change Custom Data
hu: Egyedi adat változtatás

en: Change Date
hu: Változtatás dátuma

en: Change Log
hu: Változásnapló

en: Change Log:
hu: Változásnapló :

en: Change Membership Status
hu: Tagsági állapot megváltoztatása

en: Change Membership Status.
hu: Tagsági állapot megváltoztatása.

en: Change Membership Type
hu: Tagság típus megváltoztatása

en: Change Membership Type.
hu: Tagság típus megváltoztatása.

en: Change Registration
hu: Regisztráció módosítása

en: Change Selections
hu: Kiválasztás módosítása

en: Change To
hu: Változtatás

en: Change all occurrences of a word or phrase in CiviCRM screens (e.g. replace all occurrences of 'Contribution' with 'Donation').
hu: Változtasson meg egy szót vagy kifejezést a CiviCRM képernyőkön (pl. cserélje le az összes 'Hozzájárulás'-t 'Adomány'-ra).

en: Change applies to every %1 in the series.
hu: A változtatások a sor minden %1 egyes tagjára alkalmazásra kerülnek.

en: Change applies to this %1 and all that come after it.
hu: A változás alkalmazásra kerül erre a %1 és az összes utána következőre.

en: Change case start date (creates activity record)
hu: Ügy kezdő dátumának megváltoztatása (tevékenység rekordot hoz létre)

en: Change case status (creates activity record)
hu: Ügy állapotának megváltoztatása (tevékenység rekordot hoz létre)

en: Change case type (creates activity record)
hu: Ügy típusának megváltoztatása (tevékenység rekordot hoz létre)

en: Change language
hu: Nyelv megváltoztatása

en: Change or remove the price set used for this contribution page.
hu: Ezen adomány oldalon használt árlista módosítása vagy törlése.

en: Change or remove the price set used for this event template.
hu: Ezen esemény sablonnál használt árlista módosítása vagy törlése.

en: Change or remove the price set used for this event.
hu: Ezen eseménynél használt árlista módosítása vagy törlése.

en: Change report search criteria
hu: Jelentés keresési kritérium megváltoztatása

en: Change selections for %1
hu: %1 részére a  kiválasztások megváltoztatása

en: Change the content and appearance of your page
hu: Változtasd meg az oldalad tartalmát és megjelenését

en: Change the permissions for a menu item. Right-click and select 'Edit'.
hu: Menü elem engedélyeinek megváltoztatása. Jobb-egérgomb kattintás és 'Szerkesztés' kiválasztása.

en: Change this if you want to use a different profile for additional participants.
hu: Változtassa meg azt, ha a további résztvevők részére másik profilt kíván használni.

en: Change to <a href='%1'>%2</a> made by <a href='%3'>%4</a> on %5:
hu: Módosítás <a href='%1'>%2</a> készítette <a href='%3'>%4</a>  %5:

en: Changed By
hu: Változtatta

en: Changed From
hu: Módosítva erről

en: Changed To
hu: Módosítva erre

en: Changes Not Saved.
hu: Módosítások nem lettek mentve

en: Changes Saved
hu: Módosítások mentve

en: Changes to an existing event registration.
hu: Meglévő eseményregisztráció módosítása

en: Changes to date or time will <em>not</em> be applied to others in the series.
hu: A változtatások eddig a dátumig és időig <em>nem</em> lesznek alkalmazva a sor többi tagjára.

en: Changes you make to the menu are saved immediately.
hu: A menüben elvégzett változtatások azonnal mentésre kerülnek.

en: Changing should improve data-quality for organizations working in multiple timezones. However, if you do change, then you may need to re-test any customizations or processes that reference these fields. Changing is <em>suggested</em> but not <em>required</em>.
hu: A megváltoztatás javíthatja az adat minőséget olyan szervezeteknél akik több időzónában dolgoznak. Ugyanakkor, ha megváltoztatja, le kell tesztelnie minden módosítást vagy folyamatot amelyek ezeket a mezőket használják. A módosítás <em>javasolt</em> de nem <em>szükséges</em>.

en: Changing the Value field will unlink records which have been marked with this option. This change can not be undone except by restoring the previous value.
hu: Az érték mező megváltoztatása az ezzel az opcióval megjelölt rekordok közötti kapcsolat megszűnik. Ez a módosítás nem visszavonható, csak az előző érték visszaállításával.

en: Changing the parameters here affects the input and display for specific fields types. Setting the default date format for the entire site is a Localisation setting. See <a href="%1">Administer > Localization > Date Formats</a>
hu: A paraméterek itteni megváltoztatása hatással lesz a bemenetre és a kijelzésre speciális mezőtípusok esetében. Az egész weboldalra alapértelmezett dátum formátum az a Lokalizációs beállítás. Nézze meg a <a href="%1">Adminisztrál>Lokalizáció>Dátum formátumok</a> menüpont alatt

en: Chargeback
hu: visszaterhelés

en: Chargeback Account is
hu: Visszaterhelési számla

en: Chart
hu: Grafikon

en: Chart Layout
hu: Diagram elrendezés

en: Chart Style
hu: Diagram stílus

en: Chechen
hu: Csecsen

en: Check
hu: Csekk

en: Check 'Access Control' if you want to use this group to assign access permissions to a set of contacts. %1
hu: Válassza ki a 'hozzáférés kezelést' ha azt akarja, hogy ehhez a csoporthoz tartozó kapcsolatokhoz, %1  hozzáférés kezelés legyen hozzárendelve

en: Check 'Mailing List' if you are using this group as a mailing list in the %1.
hu: Válassza ki a 'levelezési listát' ha a csoportot mint levelezési listát akarja használni %1-ben.

en: Check 'Required' to force ALL users to contribute/signup on behalf of an organization.
hu: Jelölje "Szükségesnek", hogy az ÖSSZES felhasználó, hogy szervezet nevében  adományozzon/iratkozzon fel.

en: Check <a href="%1">this page</a> for more information.
hu: Nézd meg ezt <a href="%1">az oldalt</a> további információkért.

en: Check <strong>Search Results</strong> to use this profile to display an alternate set of results columns for CiviCRM Basic and Advanced Search.
hu: Válassza ki a <strong>Keresési eredményeket</strong> a profil használatra egy alternatív  eredmény oszlop készlet kijelzésére a CiviCRM alap és bővített keresésben.

en: Check <strong>Standalone Form or Directory</strong> if you want it to use this profile for custom forms, or contact listing and view screens (from the civicrm/profile path).
hu: Válassza ki a <strong>Egyedülálló űrlap vagy jegyzéket</strong>, ha ezt a profilt az egyedi űrlapoknál kívánja használni, vagy a kapcsolatok listázására és képernyőn való megtekintésére (civcrm/profil útvonalból).

en: Check <strong>User Registration</strong> if you want this Profile to be included in the New Account registration form.
hu: Válassza ki a <strong>Felhasználó regisztrációt</strong> ha a profilt az új fiók regisztrációs űrlapba kívánja beilleszteni.

en: Check <strong>View/Edit User Account</strong> to include it in the view and edit screens for existing user accounts.
hu: Válassza ki a <strong>Felhasználó fiók megtekintés/szerkesztést</strong> a meglévő felhasználói fiókok megtekintő és szerkesztő képernyőjébe való beillesztésére.

en: Check Custom Field
hu: Egyedi mező ellenőrzése

en: Check Info
hu: Ellenőrzési információ

en: Check Is Active
hu: Ellenőrzés aktív

en: Check Number
hu: Csekk száma

en: Check Requirements and Install CiviCRM
hu: Ellenőrizze a követelményeket és telepítse a CiviCRM-et.

en: Check boxes/radio buttons
hu: Jelölődobozok / rádiógombok

en: Check for Matching Contact(s)
hu: Hasonló kapcsolat(ok) ellenőrzése

en: Check for Similar Contacts
hu: Hasonló kapcsolatok ellenőrzése

en: Check number
hu: Csekk szám

en: Check the 'Enable Widget' box. Then review and modify the form values as needed. Save your settings and preview the current appearance of the widget by clicking the 'Save and Preview' button. Then 'Select' and copy the 'Widget Code' into any web page.
hu: Ellenőrizze a 'Kisalkalmazás engedélyezése' szövegdobozt. Utána nézze át és módosítsa az űrlap értékeit szükség szerint. Mentse a beállításokat és tekintse meg a kisalkalmazás aktuális kinézetét a 'Mentés és előnézet' gombra kattintva. Utána 'Válassza ki' és másolja a 'kisalkalmazás kódot' bármely weboldalba.

en: Check this box and click 'Save' to switch this installation from multi- to single-language.
hu: Válassza ki ezt a jelölőnégyzetet és kattintson a 'Mentés' gombra, a telepítés többnyelvűről egynyelvűre váltásához.

en: Check this box and click 'Save' to switch this installation from single- to multi-language, then add further languages.
hu: Válassza ki ezt a jelölőnégyzetet és kattintson a 'Mentés' gombra, a telepítés egynyelvűről többnyelvűre váltásához, majd adjon hozzá további nyelveket.

en: Check this box if someone other than the member is paying for this membership (i.e. a gift membership or gift subscription), and you want to link the payment to the person who is actually paying.  You will be able to select an existing contact or enter a new one. The resulting contribution record will be linked to the payer, and a soft credit for that contribution will be linked to this contact (the member).
hu: Válassza ki ezt a jelölőnégyzetet ha nem a tag fogja fizetni. (pl. ajándék tagság, vagy ajándék előfizetés), és ezt a befizetést kapcsolni akarja ahhoz a személyhez aki a ténylegesen fizet. Kiválaszthatja a meglévő kapcsolatok közül vagy megadhat egy újat. A keletkező befizetési rekord a befizetőhöz kapcsolt, és a befizetés 'lágy' befizetésként kerül a kapcsolathoz rögzítésre (a taghoz).

en: Check this box if the first row of your file consists of field names (Example: "Contact ID", "Participant Role").
hu: Jelölje be ezt az opciót, ha a fájlja első sora a mezőneveket tartalmazza (Például: "Kapcsolat azonosító", "Résztvevő szerepköre").

en: Check this box if the first row of your file consists of field names (Example: 'First Name','Last Name','Email')
hu: Jelölje be ezt az opciót, ha a fájlja első sora a mezőneveket tartalmazza (Például: 'Keresztnév','Vezetéknév','E-mail')

en: Check this box if this status is for use by administrative staff only. If checked, this status is never automatically assigned by CiviMember. It is assigned to a contact's Membership by checking the <strong>Status Override</strong> flag when adding or editing the Membership record. Start and End Event settings are ignored for Administrator statuses. EXAMPLE: This setting can be useful for special case statuses like 'Non-expiring', 'Barred' or 'Expelled', etc.
hu: Válassza ki ezt a jelölőnégyzetet, ha az állapotot csak az adminisztratív személyzet használja. Ha kiválasztott, ez az állapot sohasem lesz automatikusan beállítva a CiviTag által. A kapcsolat tagságához csak akkor kerül hozzáadásra, ha <strong>Állapot felülírás</strong> flag kiválasztásra kerül, a tagsági rekord hozzáadása, vagy szerkesztése során. Az esemény kezdő és vég beállításai figyelmen kívül lesznek hagyva adminisztrátori besorolásúaknak. PÉLDA: Ez a beállítás hasznos lehet az olyan speciális állapotok esetében, mint a 'Nem-lejáró', 'Letiltott' vagy 'Kizárt', stb.

en: Check this box if you are including both Membership Signup/Renewal AND a Contribution Amount section, AND you want the membership fee to be charged separately from any additional contribution amount.
hu: Aktiválja ezt a jelölőnégyzetet, ha mindkettőt, a Tagság Feliratkozás/megújítás ÉS a Adományozási Összeg szakaszt ki akarja választani, ÉS azt akarja, hogy a tagsági díj külön tranzakcióként legyen kezelve, minden más adomány összegtől.

en: Check this box if you are including both Membership Signup/Renewal AND a Contribution Amount section, AND you want the membership fee to be handled as a separate transaction.
hu: Aktiválja ezt a jelölőnégyzetet, ha a Tagság Feliratkozás/megújítás ÉS a Adományozási Összeg szakaszt ki akarja választani, ÉS azt akarja, hogy a tagsági díj külön tranzakcióként legyen kezelve.

en: Check this box if you want an electronic receipt to be sent automatically to the contributor's email address.
hu: Jelölőnégyzetet válassza ki ha azt akarja, hogy az elektronikus nyugta automatikusan kiküldésre kerüljön az adományozó e-mail címére.

en: Check this box if you want only the title for this fieldset to be displayed when the page is initially loaded (fields are hidden) on advanced search.
hu: Válassza ki  ezt a  jelölőnégyzetet ha azt akarja, hogy csak a mezőkészlet neve szerepeljen amikor először betöltődik (rejtett mezők) a részletes keresésben.

en: Check this box if you want only the title for this fieldset to be displayed when the page is initially loaded (fields are hidden).
hu: Válassza ki  ezt a  jelölőnégyzetet ha azt akarja, hogy csak a mezőkészlet neve szerepeljen amikor először betöltődik (rejtett mezők).

en: Check this box if you want this custom group to be displayed on public forms e.g. Event Information page. Only public custom groups will be included in event receipts.
hu: Jelölje be ezt a négyzetet, ha azt akarja, hogy ez az egyéni csoport megjelenjen nyilvános űrlapokon, pl. Eseményinformációs oldal. Csak a nyilvános egyéni csoportok kerülnek bele az esemény nyugtájába.

en: Check this box if you want to allow registered participants to either cancel their registration OR transfer it to another participant. If this feature is enabled, event confirmation emails will include a link to a Cancel or Transfer form.
hu: A jelölőnégyzetet válassza ki ha azt akarja, hogy a résztvevők vagy töröljék a regisztrációjukat VAGY átruházzák más résztvevő részére. Ha ez a tulajdonság engedélyezett, az esemény megerősítő e-mail tartalmazni fogja a Törlés vagy Átruházás űrlap linket.

en: Check this box if you want to assign latitude and longitude manually rather than letting your mapping provider assign it. This is useful for addresses in locations where your mapping provider is not able to provide accurate geocoding.
hu: Válassza ki ezt a jelölőnégyzetet ah inkább kézzel adja meg a szélességi és hosszúsági adatokat, mint hagyná a térképszolgáltatót ezt beállítsa. Ez hasznos lehet olyan helyekre ahol a térképszolgáltató nem képes pontos helymeghatározásra.

en: Check this box if you want to give users the option to enter their own contribution amount. Your page will then include a text field labeled <strong>Other Amount</strong>.
hu: Válassza ki ezt a jelölőnégyzetet, ha meg akarja engedni a felhasználóknak a saját adomány összeg megadását. Az adományoldala tartalmazni fog egy  <strong>Más összeg</strong> címkéjű szövegmezőt.

en: Check this box if you want to give users the option to make a Pledge (a commitment to contribute a fixed amount on a recurring basis).
hu: Válassza ki ezt a jelölőnégyzetet, ha azt akarja, hogy a felhasználók felajánlásokat tudjanak tenni (elköteleződés rögzített összeg ismétlődő adományozására).

en: Check this box if you want to give users the option to make recurring contributions. This feature requires that you use a payment processor which supports recurring billing / subscriptions functionality.
hu: Jelölje be ezt, ha azt akarja, hogy a felhasználók ismétlődő adományokat tehessenek. Ehhez az szükséges, hogy a használt fizetés feldolgozó támogassa az ismétlődő számlázás / előfizetés funkciót.

en: Check this box if you want to give users the option to submit payment offline (e.g. mail in a check, call in a credit card, etc.).
hu: Jelölje be ezt a jelölőnégyzetet ha a felhasználóknak megengedi a a nem online fizetést (készpénz befizetés, postai csekk vagy banki átutalás...).

en: Check this box if you want to include a link in the listings to Edit profile fields. Only users with permission to edit the contact will see this link.
hu: Jelölő négyzetet akkor válassza ki ha a linket beilleszteni akarja a profil mező szerkesztés listáiba. Csak a szerkesztési jogosultsággal rendelkező felhasználó látja ezt a linket.

en: Check this box if you want to include a link in the listings to view contacts' %1 user account information (e.g. their 'My Account' page). This link will only be included for contacts who have a user account on your website.
hu: Jelölő négyzetet akkor válassza ki ha a linket beilleszteni akarja megtekintendő a kapcsolat %1 felhasználói fiók információ listáiba (pl. 'saját fiók' oldalukba). Csak a honlapján felhasználói fiókkal rendelkező kapcsolatba lesz csak beillesztve.

en: Check this box if you want to offer discounted fees based on registration date (e.g. 'early-registration discounts').
hu: Jelölőnégyzet kiválasztásával lehetővé teszi regisztrációs dátum szerinti kedvezményeket (pl. 'korai regisztráció kedvezménye').

en: Check this box if you want to search for tagged activities or cases (in addition to contact records).
hu: Válassza ki ezt a jelölőnégyzetet ha keresni akar a címkézett tevékenységek vagy ügyek után (a kapcsolat rekordokhoz hozzáadva).

en: Check this box to add a separator line between this menu item and the one below it.
hu: Válassza ki ezt a jelölőnégyzetet, az elválasztó vonal beillesztésére a menüelem és az alatta lévő menü elem közé.

en: Check this box to allow a user to register multiple participants using the same email address. Alternatively, if you want additional participants to be registered <strong>without requiring an email address to be entered for each person</strong> - check the "Register multiple participants" option, AND include a profile in this registration form which <strong>includes First Name and Last Name fields</strong>.
hu: Jelölőnégyzetet kiválasztva lehetővé teszi a felhasználónak egy e-mail címmel történő többszörös regisztrációt.  Ha azt akarja, hogy a további résztvevők regisztrálása <strong>az e-mail cím megadása nélkül történjen minden személyre</strong> - válassza ki a "Többszörös résztvevő regisztráció" opciót, ÉS  olyan profilt adjon meg a regisztrációs űrlaphoz, amely  <strong>tartalmazza Vezetéknév és Keresztnév mezőket</strong>.

en: Check this box to allow users to join a waitlist if the event is full. If a space becomes available, the first participant from the waitlist will move to 'Pending from waitlist' status, and will be sent an email with a link to complete their registration (including paying event fees - if any).
hu: Aktiválja ezt a jelölőnégyzetet, amely lehetővé teszi a felhasználókat arra, hogy a várólistára feliratkozzanak, ha az esemény megtelt. Ha egy hely felszabadul, a várólista első helyén lévő átkerül a 'Függőben a várólistáról' állapotba, és értesítő e-mailt kap linkkel a regisztráció befejezésére (beleértve az esemény díjának a kifizetését- ha van ilyen).

en: Check this box to allow users to register themselves AND additional participants for an event. When this feature is enabled, users have the option to specify the number of additional participants they are registering for. If this is a paid event, they can select a different event fee for each participant and will be charged the total of those fees. If a profile is included, they will complete the profile information for each participant.
hu: Jelölőnégyzetet kiválasztva lehetővé teszi a felhasználónak a saját regisztráció mellet TOVÁBBI résztvevők regisztrálását az eseményre. Ha ez engedélyezett, a felhasználók megadhatják, hány további résztvevőt kívánnak regisztrálni. Ha ez egy fizetős esemény, különböző díjakat választhatnak ki minden egyes résztvevőnek - és ezen díjak teljes összegével lesz megterhelve. Ha a profil beállított, a profil információkat is meg kell adni minden egyes résztvevőre.

en: Check this box to enter or update payment information. You will also be able to generate a customized receipt.
hu: Válassza ki ezt a jelölőnégyzetet a fizetési információk frissítésére. Képes lesz egyedileg testreszabott nyugta generálására is.

en: Check this box to enter payment information. You will also be able to generate a customized receipt.
hu: Válassza ki ezt a szövegmezőt a befizetési adatok megadására. Testre szabott nyugtát is készíthet majd.

en: Check this box to require administrative approval for all the participants who self-register, prior to being able to complete the registration process. Participants will be placed in 'Awaiting Approval' status. You can review and approve participants from 'Find Participants' - select the 'Participant status - change' task. Approved participants will move to 'Pending from approval' status, and will be sent an email with a link to complete their registration (including paying event fees - if any).
hu: Jelölőnégyzetet válassza ki ha az akarja, hogy az önregisztráló résztvevőket jóvá kelljen hagyni, mielőtt befejezhetik a regisztrációs folyamatot. A résztvevők a 'Jóváhagyásra várók' állapotba kerülnek. A résztvevőket átnézheti és jóváhagyhatja, a 'Résztvevők keresése' alatt - a 'Résztvevők állapota - megváltoztatás' feladat kiválasztásával. A jóváhagyott résztvevők a átkerülnek a 'Jóváhagyás után függőben' állapotba kerülnek és egy e-mailt kapnak egy linkkel a regisztrálásuk befejezésére (beleértve a részvételi díjak megfizetését is- ha van ilyen).

en: Check this box to require users who select the pay later option to provide billing name and address.
hu: Válassza ki ezt a szövegdobozt, hogy bekérje a későbbi fizetés opciót választó felhasználóktól a fizetési nevet és címet.

en: Check this option if you want to link this address to another contact's address. For example, you might want to link a person's "Work" address to their employer's address. Or, you might want to link their "Home" address to a Household record. Changes made to the linked address will automatically be applied to this address. For example, if you use an employer (organization) address for an individual's work address - any updates to the employer address will also be applied to the individual's work address.
hu: Válassza ki ezt az opciót, ha ezt a címet hozzáakarja linkelni egy másik kapcsolat címéhez. Például, összekívánja kapcsolni egy személy "Munkahely" címét a munkáltatója címéhez. Vagy, az "Otthoni" címét linkelni akarja a háztartási rekordhoz. A változások a linkelt címekben automatikusan alkalmazódik ehhez a címhez. Például, ha a munkaadó (szervezet) címét használja a személy munkahelye címeként - minden módosítás a  munkáltató címében változást hoz a személy munkahelyi címében.

en: Check to enable the Event Cart checkout workflow.
hu: Válassza ki az esemény bevásárló kocsi pénztár munkafolyamat engedélyezéséhez.

en: Check your spelling, or try fewer letters for the target contact name.
hu: Ellenőrizd a helyesírást, vagy használj kevesebb betűt a célpont kapcsolati nevének megadásakor.

en: Check your spelling.
hu: Ellenőrizze a helyesírását.

en: CheckBox
hu: Jelölőnégyzet

en: Checkbox(es)
hu: Jelölőnégyzet(ek)

en: Checked one user record. | Checked %count user records.
hu[0]: Egy felhasználói rekord ellenőrizve.
hu[1]: %count felhasználói rekord ellenőrizve.

en: Checking for similar contacts...
hu: Hasonló kapcsolatok keresése...

en: Checking this box allows you to enter multiple sets of values for a given contact.
hu: Kiválasztva ezt a jelölőnégyzetet lehetősége lesz több érték készlet hozzáadására az adott kapcsolathoz.

en: Checking...
hu: Ellenőrzés...

en: Checkout securely. Pay without sharing your financial information.
hu: Lépjen ki biztonságosan. Fizessen a pénzügyi információi megosztása nélkül.

en: Checkout with PayPal
hu: Fizetés PayPal-al

en: Checks for CiviCRM version updates. Important for keeping the database secure. Also sends anonymous usage statistics to civicrm.org to to assist in prioritizing ongoing development efforts.
hu: CiviCRM változat frissítéseket ellenőrzi. Az adatbázis biztonságának fenntartása miatt szükséges.

en: Checksum
hu: Ellenőrző Összeg

en: Checksum Lifespan
hu: CheckSum élettartam

en: Cheque #
hu: Csekk #

en: Child
hu: Gyermek

en: Child Group
hu: Gyermek csoport

en: Child Group ID
hu: Gyermek csoport azonosító

en: Child of
hu: Gyermeke

en: Chinese (China)
hu: Kínai (Kína)

en: Chinese (Taiwan)
hu: Kínai (Tajvan)

en: Choose
hu: Kiválaszt

en: Choose Data Source
hu: Adat Forrás Kiválasztása

en: Choose Date Range
hu: Válaszd ki a dátum tartományt

en: Choose Icon
hu: Válassz egy ikont

en: Choose Location
hu: Helyszín kiválasztása

en: Choose Recipient(s)
hu: Válassza ki a címzett(eket)

en: Choose Relationship Type and Target %1
hu: Válassza ki a viszony típusokat és a cél %1

en: Choose a CiviCRM Group and a Drupal Role below.
hu: Válasszon ki egy CiviCRM csoportot és egy Drupal Szerepkört a lentiek közül.

en: Choose a CiviMember Membership Type and a Drupal Role below. This will associate that Membership with the Role. If you would like the have the same Membership be associated with more than one role, you will need to add a second association rule after you have completed this one.
hu: Válasszon ki egy CIviCRM Tagság típust és egy Drupal Szerepkört lentről. Ez társítani fogja a tagságot azzal a szerepkörrel. Ha azt szeretné hogy az azonos tagság több szerepkörrel is társítva legyen, szüksége lesz egy második társítási szabályra miután befejezte ezt.

en: Choose a field not in this list
hu: Válasszon egy mezőt amelyik nincs a listában

en: Choose a parameter from the list, or select "other" for manual entry.
hu: Válassza ki a paramétert a listából, vagy válassza az "egyéb" opciót a kézi bevitelre.

en: Choose a specific date to limit/end the repetition.
hu: Válasszon ki egy dátumot az ismétlődés korlátozására/befejezésére.

en: Choose country first
hu: Először az országot válassza ki

en: Choose how you communicate with this contact, e.g. on formal or familiar terms.
hu: Válassza ki milyen módon kommunikál a kapcsolattal, formálisan vagy informálisan

en: Choose price set
hu: Válassza ki az árlistát

en: Choose state first
hu: Először az államot válassza ki

en: Choose the field to add to the profile.
hu: Válassza ki a profilhoz hozzáadandó mezőt.

en: Choose the mapping provider that has the best coverage for the majority of your contact addresses.
hu: Válassza ki azt a térkép szolgáltatót aminek a legjobb lefedettsége van a kapcsolatok többségének címeinél.

en: Choose the method by which this transaction was paid.
hu: Válassza ki azt a módszert, amellyel ez a tranzakció ki lett fizetve.

en: Choose where to link this field
hu: Válaszd ki hogy mihez kapcsoljuk ezt a mezőt

en: Chuvash
hu: Csuvas

en: City
hu: Város

en: City (Home)
hu: Város (Lakás)

en: City / Suburb
hu: Város / Előváros / Városrész

en: City OR Postal Code are required to search by distance.
hu: A város vagy postai irányítószám szükséges a távolság alapján kereséshez.

en: City, Town or Village Name.
hu: Város vagy falu neve

en: City.
hu: Város

en: CiviCRM  Recurring Contributions
hu: CiviCRM Ismétlődő hozzájárulások

en: CiviCRM  Soft Credits
hu: CiviCRM Könnyű kreditek

en: CiviCRM %1 requires MySQL thread stack >= %2k
hu: CiviCRM %1 megköveteli a MySQL thread stack >= %2k

en: CiviCRM %1 requires MySQL trigger privileges.
hu: CiviCRM %1 megköveteli a MySQL trigger jogosultságokat.

en: CiviCRM %3 requires PHP version %1 (or newer), but the current system uses %2
hu: CiviCRM %3 megköveteli a %1 PHP változatát (vagy újabbat), de a jelenlegi rendszer %2 használ

en: CiviCRM %4 requires MySQL version v%1 or MariaDB v%3 (or newer), but the current system uses %2
hu: CiviCRM %4 megköveteli a MySQL v%1 vagy MariaDB v%3 változatát (vagy újabbat), de a jelenlegi rendszer %2 használ.

en: CiviCRM Activities
hu: CiviCRM Tevékenységek

en: CiviCRM Activity
hu: CiviCRM Tevékenység

en: CiviCRM Activity Assignments
hu: CiviCRM tevékenység hozzárendelések

en: CiviCRM Activity Search
hu: CiviCRM tevékenység kereső

en: CiviCRM Activity Targets
hu: CiviCRM tevékenység célpontjai

en: CiviCRM Address
hu: CiviCRM cím

en: CiviCRM Assignee Contact ID
hu: CiviCRM kedvezményezett kapcsolati azonosító

en: CiviCRM Campaign Engine
hu: CiviCRM Kampány motor

en: CiviCRM Case Search
hu: CiviCRM Ügy kereső

en: CiviCRM Contact
hu: CiviCRM Kapcsolat

en: CiviCRM Contact A
hu: CiviCRM Kapcsolat A

en: CiviCRM Contact B
hu: CiviCRM B Kapcsolat

en: CiviCRM Contact Dashboard
hu: CiviCRM Kapcsolatok vezérlőpult

en: CiviCRM Contact Display
hu: CiviCRM kapcsolat megjelenítése

en: CiviCRM Contact ID
hu: CiviCRM kapcsolat azonosító

en: CiviCRM Contact Listing
hu: CiviCRM kapcsolat listák

en: CiviCRM Contact Search
hu: CiviCRM kapcsolat keresés

en: CiviCRM Contact Type %1
hu: CiviCRM Kapcsolat Típus %1

en: CiviCRM Contact, with custom fields
hu: CiviCRM Kapcsolat, a kiválasztott mezőkkel

en: CiviCRM Contacts
hu: CiviCRM Kapcsolatok

en: CiviCRM Contribution Engine
hu: CiviCRM adomány motor

en: CiviCRM Contribution Search
hu: CiviCRM adomány keresés

en: CiviCRM Contributions
hu: CiviCRM adományok

en: CiviCRM Create New Record
hu: CiviCRM új rekord létrehozása

en: CiviCRM Custom Search
hu: CiviCRM Egyedi keresés

en: CiviCRM Custom:
hu: CiviCRM egyéni:

en: CiviCRM Database Details
hu: CiviCRM adatbázis részletei

en: CiviCRM Database Settings
hu: CiviCRM adatbázis beállítása

en: CiviCRM Event Engine
hu: CiviCRM Esemény motor

en: CiviCRM Event Search
hu: CiviCRM esemény keresés

en: CiviCRM Events
hu: CiviCRM események

en: CiviCRM Extensions
hu: CiviCRM kiterjesztések

en: CiviCRM Extensions Directory
hu: CiviCRM kiterjesztés könyvtár

en: CiviCRM Full-text Search
hu: CiviCRM Szabad-szavas keresés

en: CiviCRM Grant Search
hu: CiviCRM támogatások keresése

en: CiviCRM Group
hu: CiviCRM csoport

en: CiviCRM Groups
hu: CiviCRM csoportok

en: CiviCRM Home
hu: CiviCRM kezdőlap

en: CiviCRM Installed
hu: CiviCRM telepítve

en: CiviCRM Installer
hu: CiviCRM telepítő

en: CiviCRM Language Switcher
hu: CiviCRM Nyelvválasztó

en: CiviCRM Locations
hu: CiviCRM helyszínek

en: CiviCRM Mailing  Delivered
hu: CiviCRM levelezés elküldve

en: CiviCRM Mailing Bounced
hu: CiviCRM Levelezések Visszadobva

en: CiviCRM Mailing Click Throughs
hu: A CiviCRM Levelezési Átkattintások

en: CiviCRM Mailing Click Throughs URL
hu: A CiviCRM Levelezési Átkattintás URL-je

en: CiviCRM Mailing Engine
hu: CiviCRM Körlevél motor

en: CiviCRM Mailing Forwards
hu: CiviCRM Levelezések Továbbítása

en: CiviCRM Mailing Job
hu: CiviCRM Levelezési feladat

en: CiviCRM Mailing Opened
hu: CiviCRM Levelezés megnyitva

en: CiviCRM Mailing Replied
hu: CiviCRM Levelezés megválaszolva

en: CiviCRM Mailing Search
hu: Keresés a CiviCRM levelezésben

en: CiviCRM Mailing Unsubscribe
hu: CiviCRM Levelezés leiratkozás

en: CiviCRM Mailings
hu: CiviCRM levelezések

en: CiviCRM Member
hu: CiviCRM Tag

en: CiviCRM Member Search
hu: CiviCRM Tag Kereső

en: CiviCRM Membership Engine
hu: CiviCRM Tagság motor

en: CiviCRM Memberships
hu: CiviCRM Tagságok

en: CiviCRM Participant Search
hu: CiviCRM Résztvevő Kereső

en: CiviCRM Participants
hu: CiviCRM Résztvevők

en: CiviCRM Phone Details
hu: CiviCRM telefon részletei

en: CiviCRM Pledge Engine
hu: CiviCRM Felajánlás Motor

en: CiviCRM Pledge Search
hu: CiviCRM Felajánlás Kereső

en: CiviCRM Profile Field
hu: CiviCRM Profil mező

en: CiviCRM Profile Fields
hu: CiviCRM profilmezők

en: CiviCRM Profile Group
hu: CiviCRM profil csoport

en: CiviCRM Profile Group Preview
hu: CiviCRM Profil Előnézet

en: CiviCRM Profile Listings
hu: CiviCRM Profil Listák

en: CiviCRM Profile(s) allow you to aggregate groups of fields and include them in your site as input forms, contact display pages, and search and listings features. They provide a powerful set of tools for you to collect information from constituents and selectively share contact information.
hu: A CiviCRM profil (ok) lehetővé teszik, hogy összevonjon csoportok mezőket és beillessze őket az oldalán mint beviteli minták, kapcsolatb kijelző oldalakat, és keresési és listázási funkcióként. Ők biztosítanak egy hatékony eszközkészletet, hogy információt gyűjtsön a toagokról és a szelektíven megossza a kapcsolati információkat.

en: CiviCRM Quick Add
hu: CiviCRM Gyors kiterjesztés

en: CiviCRM Recent Items
hu: CiviCRM újabb elemei

en: CiviCRM Relationships
hu: CiviCRM viszonyok

en: CiviCRM Report Engine
hu: CiviCRM Jelentés motor

en: CiviCRM Resource URL
hu: CiviCRM erőforrás URL

en: CiviCRM Respondent Search
hu: CiviCRM Válaszadó keresés

en: CiviCRM Search
hu: CiviCRM Keresés

en: CiviCRM Source Contact
hu: CiviCRM forrás kapcsolat

en: CiviCRM Source Record Contact
hu: CiviCRM forrás kapcsolat rekord

en: CiviCRM System Status
hu: CiviCRM rendszerállapot

en: CiviCRM Tags
hu: CiviCRM Címke

en: CiviCRM Target Contact ID
hu: CiviCRM kapcsolat célpont azonosítója

en: CiviCRM Upcoming Events
hu: CiviCRM Közelgő események

en: CiviCRM Update Check
hu: CiviCRM frissítés ellenőrzés

en: CiviCRM Upgrade Tasks
hu: CiviCRM frissítési feladatok

en: CiviCRM Version
hu: CiviCRM változat

en: CiviCRM Website
hu: CiviCRM Weboldal

en: CiviCRM allows you to indicate which contact each activity record belongs to using either the unique CiviCRM-assigned Contact ID, a unique External ID which you assign, OR your configured Unsupervised Duplicate Matching Rule set (which uses email addresses by default). You must include at least one of these values as a column in your import file. If you are synchronizing (or migrating) contacts from another application to CiviCRM, and that application has assigned a unique ID to each contact, you can import that value into CiviCRM's External ID field. Then you can use that unique key as the 'match to contact' value when importing related data such as Activities.
hu: A CiviCRM lehetővé teszi hogy jelezd melyik kapcsolat mely tevékenységi rekordhoz tartozik felhasználva az egyedi CiviCRM-által társított kapcsolat azonosító alapján,  egy egyedi külső azonosító alapján amelyet ön társított, VAGY beállított 'szigorú' deduplikációs szabály készlet alapján( ami email címeket használ alapbeállításban). Önnek meg kell adnia legalább egy ilyen értéket,egy oszlopban az importálandó fájlban.
    Ha szinkronizál vagy (migrál) kapcsolatokat egy másik alkalmazásból a CiviCRM-be és ez az alkalmazás egyedi azonosítókat társított minden kapcsolathoz, importálhatja ezt az értéket a CiviCRM Külső azonosító mezőbe. Ezek után használhatja ezt az egyedi kulcsot hogy  'társítsa a kapcsolati' értéket ha kapcsolódó adatot importál mint például Tevékenységek.

en: CiviCRM comes with 3 basic (built-in) contact types: Individual, Household, and Organization. You can create additional contact types based on these basic types to further differentiate contacts (for example you might create Student, Parent, Staff, and /or Volunteer "subtypes" from the basic Individual type...). You can also re-name the built-in types. Contact subtypes are especially useful when you need to collect and display different sets of custom data for different types of contacts.
hu: A CiviCRM 3 alapvető (beépített) kapcsolati típussal érkezik: egyéni, háztartás és szervezet. Létrehozhat további kapcsolat típusokat ezeken az alapvető kapcsolat típusok alapján hogy mégjobban megkülönböztethesse a kapcsolatait ( például létrehozhat  diák,szülő,személyzet és/vagy önkéntes "altípusokat" az alap egyedi típusból...) Még át is nevezheti a beépített típusokat. A kapcsolat altípusok különösen hasznosak ha össze kell gyűjtenie és  megjeleníteni különböző egyedi adatok készletét különböző típusú kapcsolatok esetében.

en: CiviCRM comes with 3 basic (built-in) contact types: Individual, Household, and Organization. You can create additional contact types based on these types to further differentiate contacts (for example you might create Student, Parent, Staff, and /or Volunteer types from the basic Individual type...).
hu: A CiviCRM 3 alapvető (beépített) kapcsolati típussal érkezik: egyéni, háztartás és szervezet. Létrehozhat további kapcsolat típusokat ezeken az alapvető kapcsolat típusok alapján hogy mégjobban megkülönböztethesse a kapcsolatait ( például létrehozhat  diák,szülő,személyzet és/vagy önkéntes "altípusokat" az alap egyedi típusból...)

en: CiviCRM contact not found for %mail
hu: CiviCRM kapcsolat nem található a %mailhez

en: CiviCRM data from previous installation does not exist in %1.
hu: CiviCRM adat az előző telepítésből  nem létezik ebben '%1'.

en: CiviCRM data from previous installation exists in '%1'.
hu: CiviCRM adat az előző telepítésből létezik ebben '%1'.

en: CiviCRM extensions allow you to install additional features for your site. This page will automatically list the available "native" extensions from the <a href="%2" target="_blank">CiviCRM.org extensions directory</a> which are compatible with this version of CiviCRM. If you install Custom Searches, Reports or Payment Processor extensions - these will automatically be available on the corresponding menus and screens.
hu: CiviCRM kiterjesztések lehetővé teszik a weboldalának további funkciókkal való kiegészítését. Ez az oldal automatikusan listázza a rendelkezésre álló "natív" kiterjesztéseket a <a href="%2" target="_blank">CiviCRM.org kiterjesztési könyvtárból</a>, amelyek a jelen CiviCRM verzióval kompatibilisek. Ha egyedi keresés, Jelentések vagy fizetés feldolgozók kiterjesztéseit telepíti - ezek automatikusan rendelkezésre állnak a megfelelő menüben és képernyőkön.

en: CiviCRM generates callback URLs for external services.
hu: A CiviCRM visszahívási URL-eket generál a külső szolgáltatásokhoz.

en: CiviCRM has already been installed. <ul><li>To <strong>start over</strong>, you must delete or rename the existing CiviCRM settings file - <strong>civicrm.settings.php</strong> - from <strong>%1</strong>.</li><li>To <strong>upgrade an existing installation</strong>, refer to the online documentation: %2.</li></ul>
hu: A CiviCRM már telepítve van. <ul><li>Az  <strong>újrakezdéshez</strong>, törölni kell a meglévő CiviCRM beállítási fájlt  - <strong>civicrm.settings.php</strong> - innen <strong>%1</strong>.</li><li>A  <strong>meglévő telepítés frissítéséhez</strong>, forduljon az online dokumentációhoz %2.</li></ul>

en: CiviCRM has been successfully installed
hu: A CiviCRM sikeresen telepítve

en: CiviCRM has been translated to many languages, thanks to its community of translators. By selecting another language, the installer may be available in that language. The initial configuration of the basic data will also be set to that language (ex: individual prefixes, suffixes, activity types, etc.). <a href="%1">Learn more about using CiviCRM in other languages.</a>
hu: A CiviCRM-et sok nyelvre lefordították. köszönhetően a fordítók közösségének. Másik nyelvet kiválasztva, a telepítő azon a nyelven is elérhető lehet. Az alapadatok kezdeti beállítása is a kiválasztott nyelv szerint kerül beállításra (pl: előtagok, tevékenység típusok, stb.) <a href="%1">Tudjon meg többet a CiviCRM más nyelveken való használatáról.</a>

en: CiviCRM has detected invalid data and/or formatting errors in one record. This record has not been imported. | CiviCRM has detected invalid data and/or formatting errors in %count records. These records have not been imported.
hu[0]: CiviCRM érvénytelen adatértéket és/vagy formázási hibákat észlelt %count rekordban. Ez a rekord nem kerültek importálásra.
hu[1]: CiviCRM érvénytelen adatértéket és/vagy formázási hibákat észlelt %count rekordban. Ezek a rekordok nem kerültek importálásra.

en: CiviCRM has detected invalid data and/or formatting errors in one record. This record have not been imported. | CiviCRM has detected invalid data and/or formatting errors in %count records. These records have not been imported.
hu[0]: CiviCRM érvénytelen adatértéket és/vagy formázási hibákat észlelt egy rekordban. Ez a rekord nem került importálásra.
hu[1]: CiviCRM érvénytelen adatértéket és/vagy formázási hibákat észlelt %count rekordban. Ezek a rekordok nem kerültek importálásra.

en: CiviCRM has detected invalid data or formatting errors in %1 records. If you continue, these records will be skipped.  You can download a file with just these problem records: <a href='%2'>Download Errors</a>.  If you wish, you can then correct them in the original import file, cancel this import, and begin again at step 1.
hu: A CiviCRM érvénytelen adatot vagy formázási hibát észlelet a %1 rekordban. Ha továbbfolytatja, ezek a rekordok ki lesznek hagyva. Letölthet egy fájlt csak ezekkel a problémás rekordokkal: <a href='%2'>Hibák letöltése</a>. Ezek után kijavíthatja őket az eredeti beviteli fájlban, majd törölje ezt az importálást és térjen vissza az első lépéshez.

en: CiviCRM has detected invalid data or formatting errors in %1 records. If you continue, these records will be skipped. OR, you can download a file with just these problem records - <a href='%2'>Download Errors</a>. Then correct them in the original import file, cancel this import and begin again at step 1.
hu: A CiviCRM érvénytelen adatot vagy formázási hibát észlelet a %1 rekordban. Ha továbbfolytatja, ezek a rekordok ki lesznek hagyva. VAGY, letölthet egy fájlt csak ezekkel a problémás rekordokkal - <a href='%2'>Hibák letöltése</a>. Ezek után kijavíthatja őket az eredeti beviteli fájlban, törölheti ezt az importálást és visszatérhet az első lépéshez.

en: CiviCRM has detected mismatched contact ID. This record has not been updated. | CiviCRM has detected mismatched contact IDs. These records have not been updated.
hu[0]: CiviCRM össze nem illő kapcsolat azonosítókat észlelt. Ez a rekord nem kerültek frissítésre.
hu[1]: CiviCRM össze nem illő kapcsolat azonosítókat észlelt. Ezek a rekordok nem kerültek frissítésre.

en: CiviCRM has detected one record which is a duplicate of existing CiviCRM contact record. | CiviCRM has detected %count records which are duplicates of existing CiviCRM contact records.
hu[0]: CiviCRM duplikált meglévő CiviCRM kapcsolat rekordot észlelt  egy rekordban.
hu[1]: CiviCRM duplikált meglévő CiviCRM kapcsolat rekordot észlelt  %count rekordban.

en: CiviCRM has detected one record which is a duplicate of existing CiviCRM contribution record. | CiviCRM has detected %count records which are duplicates of existing CiviCRM contribution records.
hu[0]: CiviCRM duplikált meglévő CiviCRM tevékenység rekordot észlelt  egy rekordban.
hu[1]: CiviCRM duplikált meglévő CiviCRM adomány rekordot észlelt  %count rekordban.

en: CiviCRM has detected one record which is a duplicate of existing CiviCRM participant record. | CiviCRM has detected %count records which are duplicates of existing CiviCRM participant records.
hu[0]: CiviCRM  egy duplikált rekordot talált a meglévő CiviCRM résztvevői rekordban.
hu[1]: CiviCRM %count duplikált rekordot talált a meglévő CiviCRM résztvevői rekordokban.

en: CiviCRM has functionality to file emails which contain the Case ID or Case Hash in the subject line in the format [case #1234] against a case record.
hu: A CiviCRM-be olyan funkció van, ami e-maileket tölthet le, amelyek az ügyazonosítót vagy a Case Hash-et tartalmazzák a tárgysorban [ügy # 1234] formátumban az ügyrekordokkal szemben.

en: CiviCRM home page
hu: CiviCRM kezdőlap

en: CiviCRM includes an optional plugin for interfacing with the United States Postal Services (USPS) Address Standardization web service. You must register to use the USPS service at <a href='%1' target='_blank'>%1</a>. If you are approved, they will provide you with a User ID and the URL for the service.
hu: A CiviCRMben van egy opcionális bővítmény az amerikai postaszolgálat (USPS) cím szabványügyi webes szolgáltatással való együttműködésre. Regisztrálnia kell hogy használhassa az USPS szolgáltatást itt <a href='%1' target='_blank'>%1</a>.  Amint jóvá lett hagyva, ők adni fognak egy felhasználói azonosítót és egy URL-t a szolgáltatáshoz.

en: CiviCRM includes plugins for several mapping and geocoding web services. When your users save a contact or event location address, a geocoding service will convert the address into geographical coordinates, which are required for mapping. Mapping services allow your users to display addresses on a map.
hu: CiviCRM több kiterjesztést tartalmaz térképezési és helymeghatározó webszolgáltatásokhoz. Amikor a felhasználók elmentik a kapcsolat vagy az esemény helyszínét, a helymeghatározási szolgáltatás a címet átalakítja térkép koordinátákká, ami a térképezéshez szükséges. A térképező szolgáltatások lehetővé teszi a felhasználóknak a címek kijelzését egy térképen.

en: CiviCRM includes several optional components which give you more tools to connect with and engage your constituents.
hu: CiviCRM tartalmaz további opcionális komponenseket, amelyek további eszközöket nyújtanak önnek a ügyfelekkel való kapcsolat tartásban és a bevonásukban.

en: CiviCRM is openly available under the <a href='%1'>GNU AGPL License</a>.
hu: a CiviCRM szabadon elérhető <a href='%1'>GNU AGPL Licence</a> alatt.

en: CiviCRM is pre-configured with standard options for individual contact name suffixes (Jr., Sr., II etc.). Customize these options and add new ones as needed for your installation.
hu: A CiviCRM előkonfigurált az útótagok opcióihoz (pl.  Jr., Sr., II, stb.).  Módosítsa ezeket az opciókat, és adjon hozzá újakat, ahogy az ön telepítéséhez szükséges.

en: CiviCRM is pre-configured with standard options for individual contact prefixes (Ms., Mr., Dr. etc.). Customize these options and add new ones as needed for your installation.
hu: A CiviCRM előkonfigurált az előtagok opcióihoz (pl. Ms., Mr., Dr, stb.).  Módosítsa ezeket az opciókat, és adjon hozzá újakat, ahogy az ön telepítéséhez szükséges.

en: CiviCRM is pre-configured with standard options for individual gender (Male, Female, Other). Modify these options as needed for your installation.
hu: A CiviCRM előkonfigurált a nemek szabványos opcióihoz (Férfi, Nő, Egyéb). Módosítsa ezeket az opciókat, ahogy az ön telepítéséhez szükséges.

en: CiviCRM menu type.
hu: CiviCRM menü típus.

en: CiviCRM needs a minimum of %1 MB allocated to PHP, but recommends %2 MB.
hu: A CiviCRM működéséhez minimum %1 MB PHP-hoz hozzárendelés szükséges, de javasolt %2 MB.

en: CiviCRM no longer integrates with the "%1 Default Editor." Your wysiwyg setting has been reset to the built-in CKEditor. <a %2>Learn more...</a>
hu: A CiviCRM a továbbiakban nem integrálja az "%1 alapértelmezett szerkesztőt". A wysiwyg beállítás beépített CKEditorra kerül átállításra. <a %2>Tudjon meg többet...</a>

en: CiviCRM now includes the easy-to-use CKEditor Configurator. To customize the features and display of your wysiwyg editor, visit the <a %1>Display Preferences</a> page. <a %2>Learn more...</a>
hu: A CiviCRM tartalmazza az egyszerűen használható CKEditor beállítót. A wysiwyg  szerkesztő beállításához, látogassa meg a  <a %1>Kijelző beállítások</a> oldalt. <a %2>Tudjon meg többet...</a>

en: CiviCRM offers several options to send emails. You can send a test email to check your settings by clicking "Save and Send Test Email". If you're unsure of the correct values, check with your system administrator, ISP or hosting provider.
hu: A CiviCRM-ben több fajta lehetőség van az e-mail küldésre. . Teszt e-maileket küldhet a beállításainak ellenőrzésére a "Mentés és teszt e-mail küldés"-re kattintva. Ha bizonytalan a pontos értékekben, ellenőrizze le a rendszergazdájánál, tárhelyszolgáltatójánál.

en: CiviCRM relies upon a <a href="%1">base page in WordPress</a>, but it is not published.
hu: A CiviCRM a <a href="%1%2">WordPress alapoldalára</a> támaszkodik, de az nem közzé tett.

en: CiviCRM relies upon a base page in WordPress at %1, but it is missing.
hu: A CiviCRM a WordPress egyik alapoldalára támaszkodik %1, de az hiányzik.

en: CiviCRM requires that you use the <strong>Signature-based API Credentials</strong> for PayPal Pro and Express. Enter your <strong>API Password</strong> as displayed in your LIVE account's <strong>Profile - View API Signature</strong> screen.
hu: A CiviCRM megköveteli azt, hogy a PayPal Pro és a PayPal Express <strong>Aláírás-alapú API hitelesítő adatokat</strong> használja. Adja meg azt az <strong>API jelszót</strong> amit a LIVE fiókjának <strong>Profil - API Aláírás nézet</strong> képernyőjén írtak ki.

en: CiviCRM requires that you use the <strong>Signature-based API Credentials</strong> for PayPal Pro and Express. Enter your <strong>API Password</strong> as displayed in your TEST (sandbox) account's <strong>Profile - View API Signature</strong> screen.
hu: A CiviCRM megköveteli azt, hogy a PayPal Pro és a PayPal Express <strong>Aláírás-alapú API hitelesítő adatokat</strong> használja. Adja meg azt az <strong>API jelszót</strong> amit a TEST (homokzó) fiókjának <strong>Profil - API Aláírás nézet</strong> képernyőjén írtak ki.

en: CiviCRM requires that you use the <strong>Signature-based API Credentials</strong> for PayPal Pro and Express. Enter your <strong>API Signature</strong> as displayed in your LIVE account's <strong>Profile - View API Signature</strong> screen.
hu: A CiviCRM megköveteli azt, hogy a PayPal Pro és a PayPal Express <strong>Aláírás-alapú API hitelesítő adatokat</strong> használja. Adja meg azt az <strong>API jelszót</strong> amit a LIVE fiókjának <strong>Profil - API Aláírás nézet</strong> képernyőjén írtak ki.

en: CiviCRM requires that you use the <strong>Signature-based API Credentials</strong> for PayPal Pro and Express. Enter your <strong>API Signature</strong> as displayed in your TEST (sandbox) account's <strong>Profile - View API Signature</strong> screen.
hu: A CiviCRM megköveteli azt, hogy a PayPal Pro és a PayPal Express <strong>Aláírás-alapú API hitelesítő adatokat</strong> használja. Adja meg azt az <strong>API aláírást</strong> amit a TEST (homokzó) fiókjának <strong>Profil - API Aláírás nézet</strong> képernyőjén írtak ki.

en: CiviCRM requires that you use the <strong>Signature-based API Credentials</strong> for PayPal Pro and Express. Enter your <strong>API Username</strong> as displayed in your LIVE account's <strong>Profile - View API Signature</strong> screen.
hu: A CiviCRM megköveteli azt, hogy a PayPal Pro és a PayPal Express <strong>Aláírás-alapú API hitelesítő adatokat</strong> használja. Adja meg azt az <strong>API felhasználó nevet</strong> amit a LIVE fiókjának <strong>Profil - API Aláírás nézet</strong> képernyőjén írtak ki.

en: CiviCRM requires that you use the <strong>Signature-based API Credentials</strong> for PayPal Pro and Express. Enter your <strong>API Username</strong> as displayed in your TEST (sandbox) account's <strong>Profile - View API Signature</strong> screen.
hu: A CiviCRM megköveteli azt, hogy a PayPal Pro és a PayPal Express <strong>Aláírás-alapú API hitelesítő adatokat</strong> használja. Adja meg azt az <strong>API felhasználó nevet</strong> amit a TEST (homokzó) fiókjának <strong>Profil - API Aláírás nézet</strong> képernyőjén írtak ki.

en: CiviCRM stores configurable choices for various drop-down fields as 'option groups'. You can click <strong>Options</strong> to view the available choices.
hu: A CiviCRM a különböző legördülő mezőket mint beállítható opciókat mint 'opció csoportok' tárolja. Odakattinthat  <strong>Opciókra</strong> a rendelkezésre álló opciók megtekintésére.

en: CiviCRM stores its content in a MySQL database. Please provide the username and password to connect to the server here.  If this account has permission to create databases, then we will create the database for you; otherwise, you must give the name of a database that already exists.
hu: CiviCRM az adatait MySQL adatbázisban tárolja. Kérem adja meg itt a felhasználói nevet és jelszót a szerverhez való csatlakozáshoz. Ha ez a felhasználó jogosult adatbázis létrehozására akkor létrehozza azt; egyébként, adja meg a már létező adatbázis nevét.

en: CiviCRM task in progress
hu: CiviCRM feladat folyamatban

en: CiviCRM v5.36 introduces a new configuration option to support digital signatures. You may <a href="%1" target="_blank">setup CIVICRM_SIGN_KEYS</a> before or after upgrading. The option is not critical in v5.36, but it may be required for extensions or future upgrades.
hu: A CiviCRM v5.36 új konfigurációs lehetőséget vezet be a digitális aláírások támogatására. A <a href="%1" target="_blank">CIVICRM_SIGN_KEYS beállítást</a> a frissítés előtt vagy után is beállíthatja. Az opció nem kritikus a v5.36-ban, de szükség lehet rá a bővítményekhez vagy a jövőbeni frissítésekhez.

en: CiviCRM v5.9+ adds a new search preference for certain custom-fields ("Money", "Integer", or "Float" data displayed as "Select" or "Radio" fields). For continuity, any old fields have been set to continue the old user-experience. However, you may want to review these settings. (You should especially review if this site used v5.9-alpha or v5.9-beta.)
hu: A CiviCRM v5.9 + új keresési preferenciát ad az egyes egyedi mezőkhöz ("Pénz", "Egész szám" vagy "Lebegőpontos" adatok, amelyek "Kiválasztás" vagy "Rádió" mezőként jelennek meg). A folytonosság érdekében a régi mezőket úgy állítottuk be, hogy a régi felhasználói élmény továbbra is fennmaradjanak. Érdemes azonban megnézni ezeket a beállításokat. (Különösen akkor érdemes áttekintenie, ha ez a webhely v5.9-alfa vagy v5.9-béta verziót használt.)

en: CiviCRM versions prior to %1 cannot be upgraded directly to %2. This upgrade will need to be done in stages. First download an intermediate version (the LTS may be a good choice) and upgrade to that before proceeding to this version.
hu: A %1 változatnál korábbi CiviCRM változat közvetlenül nem frissíthető a %2 változatra. A frissítést szakaszosan kell elvégeznie. Először töltsön le egy közbeeső változatot (az LTS jó választás lehet) és frissítsen először arra, mielőtt erre a változatra továbblép.

en: CiviCRM will attempt to split street addresses into separate elements (street number, street name and unit/apt) to help you make lists and reports where you need to sort by street number (and/or separate addresses with odd and even numbers). For most addresses, this is done for you automatically. However, you can manually edit these elements, and potentially handle addresses that are in unusual formats, by clicking 'Edit Address Elements'.
hu: A CiviCRM arra törekszik, hogy a címbeli utcát szétbontsa különálló elemekre (házszám, utca név, egyed/lakás), hogy a listák és jelentések készítésekor, amikor a házszámok szerinti sorba állításra van szükség (és/vagy különálló címekre a páros és páratlan oldalon). A legtöbb címre. ez automatikusan megtörténik. Ugyanakkor, manuálisan is szerkesztheti ezeket az elemeket, és potenciálisan a nem hétköznapi formában lévő címeket is tudja kezelni, a 'Cím elemek szerkesztésére' kattintva.

en: CiviCRM will check each user record for a contact record. A new contact record will be created for each user where one does not already exist.
hu: CiviCRM leellenőrzi, a felhasználó rekordját  a kapcsolat rekordjával. Minden egyes felhasználóhoz új kapcsolat rekord készül ha az korábban nem létezett.

en: CiviCRM will in the future require the extension %1 for CiviCRM Reports to work correctly with the Financial Type ACLs. The extension can be downloaded <a href="%2">here</a>
hu: A CiviCRM a jövőben megköveteli a %1 kiterjesztést a CiviCRM Jelentések rendes működéséhez a Pénzügyi típusok hozzáférés kezelésekkel. A kiterjesztés letölthető <a href="%2">innen</a>

en: CiviCRM will use this setting as path to bootstrap WP.
hu: A CiviCRM ezt a beállítást használja mint  bootstrap WP útvonal

en: CiviCRM.org - Growing and Sustaining Relationships
hu: CiviCRM.org - Kapcsolatok növelése és fenntartása

en: CiviCampaign
hu: CiviKampány

en: CiviCase
hu: CiviÜgy

en: CiviCase Dashboard
hu: CiviÜgy vezérlőpult

en: CiviCase Engine
hu: CiviCase Motor

en: CiviCase Setup documentation
hu: CiviCase beállítások dokumentációja

en: CiviCase configuration files can also be stored in this custom path.
hu: CiviÜgy beállítási fájlok ezen az egyedi útvonalon is tárolhatók.

en: CiviContribute
hu: CiviAdomány

en: CiviContribute Alert: Possible Duplicate Contact Record
hu: CiviAdomány figyelmeztetés: Valószínű duplikált kapcsolati rekord

en: CiviContribute Component Settings
hu: CiviAdomány komponens beállításai

en: CiviContribute allows you to configure any number of <strong>Premiums</strong> which can be offered to contributors as incentives / thank-you gifts. Premiums may be tangible items (i.e. a coffee mug or t-shirt), or they may be a membership or subscription with a pre-determined duration.
hu: CiviAdomány lehetővé teszi bármennyi <strong>Jelképes ajándék</strong> beállítását, amelyek mint ösztönzők / köszönő ajándékok ajánlhatók az adományozóknak. A jelképes ajándékok lehetnek megfogható dolgok (ol. kávés pohár vagy póló), vagy lehetnek tagságok vagy előfizetések előre meghatározott időtartamra.

en: CiviContribute allows you to create and maintain any number of Online Contribution Pages. You can create different pages for different programs or campaigns, and you can customize text, amounts, types of information collected from contributors, etc.
hu: CiviAdomány lehetővé tesz bármennyi online adományoldal létrehozását és kezelését. Különböző oldalakat hozhat létre a különböző programokhoz, kampányokhoz, és testre szabhatja a szöveget, összeget, az adományozóktól beszedett információt, stb.

en: CiviContribute allows you to create customized page(s) for collecting online contributions. You can also input and track offline contributions. To enter contributions manually for individual contacts, use <a href='%1'>Find Contacts</a> to locate the contact. Then click <strong>View</strong> to go to their summary page and click on the <strong>New Contribution</strong> link. You can also <a href='%2'>import batches of offline contributions</a> from other sources.
hu: CiviAdomány lehetővé teszi egyedi oldal(ak) készítését az online adománygyűjtéshez. Offline adományokat is hozzáadhat és követheti azokat is. Az egyedi kapcsolatokhoz adományokat hozzáadandó, használja a <a href="%1">Kapcsolat keresést</a> a kapcsolat megtalálására. Utána kattintson a <strong>Nézetre</strong> az összegző oldal megtekintésére és kattintson az <strong>Új adomány</strong> linkre. Egyébként <a href="%2">tömegesen importálhat affline adományokat</a> más forrásokból.

en: CiviContribute widgets allow you and your supporters to easily promote this fund-raising campaign. Widget code can be added to any web page.  It will provide a real-time display of current contribution results and a direct link to this contribution page.
hu: A CiviAdomány kisalkalmazások lehetővé teszik azt, hogy ön és az ön támogatói egyszerűen népszerűsítsék az adomány gyűjtő kampányukat. A kisalkalmazás kódja a weboldalakba illeszthető. Valós időben kijelzi az adomány gyűjtés célösszegéhez történő előrehaladást, közvetlen kapcsolatot biztosít ehhez az adományoldalhoz.

en: CiviEvent
hu: CiviEsemény

en: CiviEvent Cart Checkout
hu: CiviEsemény bevásárlókocsi pénztár

en: CiviEvent Dashboard
hu: CiviEsemények Kezelőközpont

en: CiviEvent Public Calendar
hu: CiviEsemény nyilvános naptár

en: CiviEvent allows you to create customized page(s) for constituents to learn about events and optionally register online. You can create <a href='%1'><strong>new events</strong></a> and <a href='%2'><strong>manage existing events</strong></a>.
hu: CiviEsemény lehetővé teszi az ön számára testre szabott oldal(ak) létrehozására az ügyfelek tájékoztatására az eseményről és opcionálisan az online regisztrációra. Létrehozhat  <a href='%1'><strong>új eseményeket</strong></a> és  <a href='%2'><strong>meglévő eseményeket kezelhet</strong></a>.

en: CiviEvent also creates an RSS 2.0 formatted feed which can be subscribed to people using RSS readers and can be displayed in most modern browsers. The RSS Feed URL for CiviEvent on this site:
hu: CiviEsemény továbbá létrehoz egy RSS 2.0 formátumú feedet, amire fel lehet iratkozni az RSS olvasók segítségével, és megtekinthető a legtöbb modern böngészővel. Az CiviCRM RSS feed URL ezen a weboldalon:

en: CiviEvent provides a page which lists your current and future public events in a table layout for display in a browser. Point people to this page using the following URL:
hu: CiviEsemény által biztosított weboldalon táblázatos formában listázhatók a jelenlegi és jövőbeli publikus események. Irányítsa az embereket erre az oldalra a következő URL használatával:

en: CiviGrant allows you to input and track grants to Organizations, Individuals or Households. The grantee must first be entered as a contact in CiviCRM. Use <a href='%1'>Find Contacts</a> to see if there's already a record for the grantee. Once you've located or created the contact record, click <strong>View</strong> to go to their summary page, select the <strong>Grants</strong> tab and click <strong>New Grant</strong>.
hu: A CiviGrant lehetővé teszi hogy kövesd a ki-és-be érkező támogatásokat amiket a  szervezeteknek adnak , az egyének vagy háztartások. A jogosultat először be kell írni, mint egy névjegyet a CiviCRMbe. Használja a <a href='%1'> Kapcsolatok keresése </ a>, hogy lássa, van-e már a létezú rekordot a jogosultról. Miután megtalálta vagy létrehozott kapcsolattartó egy rekordot, kattintson a <strong> Nézet </ strong>, hogy menjen az összefoglaló oldalra és válassza ki az <strong> Adományok </ strong> fület, és kattintson <strong> Új Adomány </ strong> gombra.

en: CiviGroup Roles Sync
hu: CiviCsoport Szerepkörök Szinkronizálása

en: CiviGroup Roles Sync installed. You will need to specify sync rules !1.
hu: A CiviCsoport Szerepkör Szinkronizáló feltelepítve. Meg kell hogy adjon szinkronizálási szabályokat !1.

en: CiviMail
hu: CiviKörlevél

en: CiviMail Approval Status
hu: CiviKörlevél jóváhagyási állapot

en: CiviMail Mailings
hu: CiviKörlevél levelek

en: CiviMail Report: %1
hu: CiviKörlevél jelentés %1

en: CiviMail automatically fetches recipient list and count whenever mailing groups are included or excluded while composing bulk mail. This phenomena may degrade performance for large sites, so disable this setting to build and fetch recipients for selected groups, manually.
hu: A CiviMail automatikusan lekérdezi a címzettek listáját és a számát, amikor a levelezési csoportok bekerülnek vagy kizárásra kerülnek tömeges levelek összeállításakor. Ez a jelenség ronthatja a nagy weboldalak teljesítményét, ezért tiltsa le ezt a beállítást, és manuálisan hozzon létre és töltsön be a kiválasztott csoportokhoz címzetteket.

en: CiviMail component
hu: CiviKörlevél komponens

en: CiviMail dedupes e-mail addresses by default
hu: CiviKörlevél alapértelmezetten deduplikálja az e-mail címeket

en: CiviMail email messages must include an <strong>opt-out</strong> link ("Opt out via web page"), and the <strong>postal address</strong> of your organization. These elements help reduce the chances of your email being categorized as SPAM. They can be included in the main message body OR in a re-usable <strong>message footer</strong>. Refer to the online documentation for details on how to include required links and contact information as well as sample messages.
hu: A CiviKörlevél e-mail üzeneteknek tartalmaznia kell egy <strong>Leiratkozás</strong> linket ("Leiratkozás weboldalon"), és az ön szervezetének a <strong>Postai címét</strong>. Ezek az elemek segítenek lecsökkenteni annak az esélyét hogy az e-mailje SPAM-nak lesz minősítve. Ezek lehetnek csatolva a üzenet törzsében vagy egy újrafelhasználható <strong>üzenet láblécben</strong>. Olvassa el az online dokumentációt a részletekért, hogy hogyan kell tartalmaznia szükséges linkeket és elérhetőségét, valamint a minta üzeneteket.

en: CiviMail mailings must include the sending organization's address. This is done by putting the %1 token in either the body or footer of the mailing. This token may also be used in regular 'Email - send now' messages and in other Message Templates. The token is replaced by the address entered below when the message is sent.
hu: CiviKörlevél leveleknek tartalmazniuk kell a küldő szervezet címét. Ezt megtehetik a %1 token beillesztésével az üzenet törzsébe vagy az üzenet láblécébe. Ez a token használható a 'Levél küldése a kapcsolatoknak' üzenetekben és más üzenet sablonokban. A token lecserélésre kerül az alább megadott címmel, amikor az üzenet elküldésre kerül.

en: CiviMail no longer forces CKEditor to add html/head/body tags to email content because some sites place these in the message header/footer. This was added in 4.7.5 and is now disabled by default.
hu: CiviKörlevél mostantól nem követeli meg a CKEditor-tól, hogy hozzáadja a html/head/body címkéket az e-mail tartalmába, mert néhány weboldal ezeket az üzenet fej- láblécébe helyezi. Ezt a 4.7.5 változatnál vezették be most alapértelmezetten kikapcsolásra került.

en: CiviMail records email sent at the frequency you specify. If you set it to 1, it will update the database every time it sends an email. This ensures that emails are not resent if the batch job fails, but this may cause a performance hit, particularly for large jobs.
hu: A CiviKörlevél rögzíti az Ön által megadott gyakorisággal elküldött e-maileket. Ha 1-re állítja, akkor minden alkalommal frissíti az adatbázist, amikor e-mailt küld. Ez biztosítja, hogy az e-maileket ne küldjék el újra, ha a kötegelt feladat sikertelen, de ez teljesítmény csökkenést okozhat, különösen nagy feladatok esetén.

en: CiviMail will deliver a copy of the email to each bulk email listed for the contact. Enabling this setting will also change the options for the "Email on Hold" field in Advanced Search.
hu: CiviKörlevél egy-egy másolatot küld a kapcsolat mindegyik megadott tömeges e-mail címéhez. Ennek a beállításnak az engedélyezésével, átállítja "Visszatartott email" opció mezőjét is a részletes keresésben.

en: CiviMail will not send an empty mail body, Skipping: %1
hu: CiviKörlevél nem küldi ki az üres levelet, Átugrás %1

en: CiviMail will not send email to a non-existent contact: %1
hu: A CiviKörlevél nem küldi ki az üres levelet, nem létező címzettnek: %1

en: CiviMember
hu: CiviTag

en: CiviMember Membership Type and Drupal Role values were not numeric.
hu: CiviTag Tagság típus és Drupal szerepkör értékek nem numerikusak voltak.

en: CiviMember Membership Types or Status Rules have not been configured. Please do so on the "Administer CiviCRM" page.
hu: CiviTag tagság típusok vagy státusz szabályok nem lettek beállítva. Kérem tegye meg ezt az "CiciCRM Adminisztrálása" oldalon.

en: CiviMember Memberships and Drupal Roles have been synchronized using available rules. Note: if no association rules exist then synchronization has not been completed.
hu: A CiviTag Tagság és Drupal Szerepkörök szinkronizálva lettek a meglévő szabályok alapján. Megjegyzés: ha nincsenek létező társítási szabályok  akkor a szinkronizáció nem fejeződhet be.

en: CiviMember Roles Sync
hu: CiviTag Szerepkör Szinkronizáló

en: CiviMember Status Rules
hu: CiviTag státusz szabályok

en: CiviMember allows you to create customized membership types as well as page(s) for online membership sign-up and renewal. Administrators can create or modify Membership Types <a href='%2'>here</a>, and configure Online Contribution Pages which include membership sign-up <a href='%1'>here</a>.
hu: CiviTag lehetőséget ad testre szabott tagsági típusok, valamint a tagságra történő feliratkozást és tagság megújítást lehetővé tevő weboldal(ak)  létrehozására. Az adminisztrátorok hozhatnak létre vagy módosíthatnak tagsági típusokat <a href='%2'>itt</a>, és beállíthatnak online adományozói oldalakat, amelyek tagsági feliratkozást is tartalmaznak <a href='%1'>itt</a>.

en: CiviMember automatically calculates the current status of each contact's membership based on the status names and rules configured here. The status 'rule' tells CiviMember what status to assign based on the start and end dates of a given membership. For example, the default <strong>Grace</strong> status rule says: 'assign Grace status if the membership period ended sometime within the past month.'
hu: A CiviTag automatikusan kiszámítja minden kapcsolat tagság jelenlegi állapotát az állapot nevek és az itt beállított szabályok alapján. Az állapot 'szabály' megadja a CiviTagnak milyen állapotot adjon hozzá az adott tagság kezdeti és végidőpontja alapján. Például, az alapértelmezett <strong>Tisztletbeli</strong> állapot szabály azt mondja: rendelje hozzá a Tiszteletbeli állapotot ha a tagsági periódus lejárt az elmúlt hónapon belül.

en: CiviPledge
hu: CiviFelajánlás

en: CiviReport
hu: CiviJelentés

en: Class
hu: Osztály

en: Class Name
hu: Osztály neve

en: Class already exists in Database.
hu: Ez az osztály már létezik az Adatbázisban.

en: Class used
hu: Használt osztály

en: Clean-up Temporary Data and Files
hu: Az ideiglenes adatok és fájlok kitisztítása

en: Cleanup Caches
hu: Cache törlése

en: Cleanup Setting
hu: Tisztítás beállítás

en: Cleanup reports menu
hu: Karbantartás jelentések menü

en: Clear
hu: Tisztít

en: Clear all search criteria
hu: Összes keresési kritérium törlése

en: Clear search
hu: Keresés törlése

en: Clear selection
hu: Kiválasztás törlése

en: Cleared all CiviCRM caches (database, menu, templates)
hu: Minden CiviCRM chache kitisztítva (adatbázis, menü, sablonok)

en: Click "Edit Contact" to add more %1 records
hu: Kattintson "Kapcsolat szerkesztésre" további %1 rekord hozzáadására

en: Click &quot;%2&quot; below to register your pledge. You will be able to modify or cancel future pledge payments at any time by logging in to your account or contacting us at %1.
hu: Kattintson &quot;%2&quot; alább a felajánlása rögzítésére. A felajánlásait módosíthatja vagy törölheti a jövőben bármikor, ha belép a fiókjába, vagy ha kapcsolatba lép velünk %1.

en: Click 'Delete' if you want to continue.
hu: Kattintson a 'Törlés' -re ha tovább akar lépni.

en: Click 'Import Now' if you are ready to proceed.
hu: Kattintson az 'Importálás Most'-ra ha készen áll a folytatásra.

en: Click 'Save' from the actions menu.
hu: Kattintson a "Mentés" gombra a műveletek menüben

en: Click <a %1>Add Case</a> to add a case record for this contact.
hu: Kattintson az <a %1>Ügy hozzáadás</a> -ra ehhez a kapcsolathoz egy ügy rekord hozzáadásához.

en: Click <a %1>Add Event Registration</a> to register this contact for an event.
hu: Kattintson a <a %1>Esemény regisztráció hozzáadására</a> a kapcsolat egy eseményre történő regisztrálására.

en: Click <a %1>Add Grant</a> to record a Grant for this contact.
hu: Kattinson az <a %1>Adomány hozzáadására</a>, hogy rögzítse az adományt ehhez a kapcsolathoz.

en: Click <a %1>Record Contribution</a> to record a new contribution received from this contact.
hu: Kattintson a  <a %1>Adomány rögzítése</a> gombra hogy rögzítse az ettől a kapcsolattól megkapott  új adományt .

en: Click <a %1>Submit Credit Card Contribution</a> to process a new contribution on behalf of the contributor using their credit card.
hu: Kattintson a <a %1>Bankkártyás adomány beküldésére</a> egy új adomány feldolgozására a bankkártyát használó adományozó nevében.

en: Click <a %1>Submit Credit Card Event Registration</a> to process a new New Registration on behalf of the participant using their credit card.
hu: Kattintson a <a %1>Bankkártyás esemény regisztráció beküldésére</a> egy új regisztráció feldolgozására a bankkártyát használó résztvevő nevében.

en: Click <a href='%1'>New Contribution Page</a> to create and configure a new online contribution page using the step-by-step wizard.
hu: Kattintson a <a href='%1'>Új adományoldalra</a> új online adományoldal létrehozására és beállítására lépésről-lépésre tündér felhasználásával.

en: Click <a id='memQuickconfig' href='#'>here</a> if you want to configure the Membership Types below as part of a Price Set, with the added flexibility and complexity that entails.
hu: Kattintson <a id = 'memQuickconfig' href='#'>ide</a> ha az árlista részeként kívánja a tagsági típusokat beállítani, figyelemmel a kapcsolódó rugalmasságra és a növekvő komplexitásra.

en: Click <a id='quickconfig' href='#'>here</a> if you want to configure the Regular Fees below as part of a Price Set, with the added flexibility and complexity that entails.
hu: Kattintson <a id='quickconfig' href='#'>ide</a> Ha alább, be akarja állítani az alapdíjakat mint egy árlista részét, annak a rugalmasságával és következményként a komplexitással.

en: Click <em>Add Membership</em> to record a new membership.
hu: Kattintson a <em>Tagság hozzáadás</em> -ra az új tagság rögzítéséhez.

en: Click <em>Submit Credit Card Membership</em> to process a Membership on behalf of the member using their credit card.
hu: Kattintson a <em>Bankkártya tagság beküldés</em>-re a tagság hozzáadásásra a bankkártyát használó tag nevében.

en: Click <strong>Advanced Search</strong> to search by address, demographics, custom fields, notes, and/or relationships. If you are using CiviContribute, CiviEvent or CiviMember - you can also search based on information stored by these components. For example - you can find all contacts who live in a specific city AND have contributed at least %1 within the past 6 months.
hu: Kattintson a <strong>Részletes keresésre</strong> a cím, demográfia, egyedi mező, jegyzetek és/vagy viszonyok szerinti keresésre. Ha használja a CiviAdomány, CiviEsemény vagy CiviTag  modulokat - kereshet az ezekben tárolt információ alapján is. Például - megkeresheti az egy városban élő összes kapcsolatot ÉS minimum adománya %1 az elmúlt 6 hónapban.

en: Click <strong>Configure</strong> to view and modify settings, amounts, and text for existing pages.
hu: Kattintson a <strong>Beállításokra</strong> a beállítások, összegek és a meglévő oldalak szövegének megtekintésére és módosítására.

en: Click <strong>Continue Later</strong> if you're not ready to schedule or send this Mass SMS.
hu: Kattintson a <strong>Folytatás későbbre</strong> ha még nem kész a tömeges SMS ütemezésére vagy elküldésére.

en: Click <strong>Merge</strong> to move data from the Duplicate Contact on the left into the Main Contact. In addition to the contact data (address, phone, email...), you may choose to move all or some of the related activity records (groups, contributions, memberships, etc.).
hu: Kattintson a <strong>Összefűzésre</strong> az adatok mozgatására a duplikátum kapcsolatból a fő kapcsolatba a baloldalon. A kapcsolati adatokhoz kiegészítőleg (cím, telefon, e-mail...), kiválaszthatja a mozgatásra a kapcsolódó tevékenység rekord egy részét (csoportok, adományok, tagságok, stb.)

en: Click <strong>Merge</strong> to move data from the Duplicate Contact on the left into the Main Contact. In addition to the contact data (address, phone, email...), you may choose to move all or some of the related records (groups, activities, tags, etc.).
hu: Kattintson a <strong>Összefűzésre</strong> az adatok mozgatására a duplikátum kapcsolatból a fő kapcsolatba a baloldalon. A kapcsolati adatokhoz kiegészítőleg (cím, telefon, e-mail...), kiválaszthatja a mozgatásra a kapcsolódó tevékenység rekord egy részét (csoportok, tevékenységek, címkék, stb.)

en: Click <strong>Save & Preview</strong> to save any changes to your settings, and preview the widget again on this page.
hu: Kattintson a  <strong>Mentés és előnézetre</strong> a beállítások módosításának mentésére, és a kisalkalmazás előnézetének újra megtekintésére ezen az oldalon.

en: Click <strong>Save & Preview</strong> to save your settings and preview the widget on this page.
hu: Kattintson a  <strong>Mentés és előnézetre</strong> a beállítások mentésére, és a kisalkalmazás előnézetének megtekintésére ezen az oldalon.

en: Click <strong>Select fields for export</strong> and then <strong>Continue</strong> to choose a subset of fields for export. This option allows you to export multiple specific locations (Home, Work, etc.) as well as custom data. You can also save your selections as a 'field mapping' so you can use it again later.
hu: Kattintson a <strong>Válasza ki az exportálandó mezőket</strong> és utána a <strong>Tovább</strong>-ra a mezők egy részének a kiválasztására az exporthoz. Ez az opció lehetővé teszi a specifikus többszörös kiválasztást  (Otthon, munkahely, stb.) és természetesen az egyedi adatokét is. Elmentheti a kiválasztását mint 'mező illesztés' a későbbi felhasználásra.

en: Click <strong>Submit Mass SMS/strong> to add this to the Mass SMS mailing queue. An automated task which runs periodically on your server processes mailings in the queue, and starts actually sending out your Mass SMS.
hu: Kattintson a<strong>Tömeges SMS küldés</ strong> gombra hogy hozzáadja ezt a tömeges SMS-t a levelező várólistához. Ez egy automatizált feladat, amely rendszeres időközönként fut az ön szerverén hogy feldolgozza a leveleket a sorban, és teszi ezt azzal hogy elküldi a tömeges SMS-ét.

en: Click <strong>Test-drive</strong> to try out the page in <strong>test mode</strong>. This allows you to go through the full contribution process using a dummy credit card on a test server.
hu: Kattintson a <strong>Tesztelésre</strong> az oldal kipróbálására <strong>teszt módban</strong>. ez lehetővé teszi az adományozás folyamatát végig követni, próba bankkártya felhasználásával a teszt szerveren.

en: Click <strong>Update Participant(s)</strong> below to save all your changes.
hu: Kattintson a <strong>Résztvevő(k) frissítése</strong> gombra alul a változások mentésére.

en: Click <strong>record response</strong> button to update values for each respondent as needed.
hu: Kattints a <strong>válasz rögzítése </strong> gombra hogy frissítsd az értéket minden egyes válaszoló számára ha szükséges.

en: Click <strong>record response</strong> button to update values for each respondent as needed. <br />Click <strong>Release Respondents >></strong> button below to release any respondents for whom you haven't recorded a response. <br />Click <strong>Reserve More Respondents >></strong> button if you need to get more respondents to interview.
hu: Kattints a <strong>válasz rögzítése </strong> gombra hogy frissítsd az értéket minden egyes válaszoló számára ha szükséges.<br /> Kattints a <strong> Válaszadók elengedése >></strong> gombra hogy felszabadítsd azokat a válaszadókat akiknek a válaszát nem rögzítetted.<br />Kattints a <strong>Több válaszadó fenntartása>></strong> gombra ha az interjúhoz még több válaszadóra van szükséged.

en: Click Count
hu: Kattintás Számláló

en: Click Date
hu: Kattintson a dátumra

en: Click Delete to move this &quot;%1&quot; activity to the Trash.
hu: Kattins a Törlésre ahhoz hogy ezt a &quot;%1&quot; tevéknységet a Lomtárba mozgasd.

en: Click Delete to move this case and all associated activities to the Trash.
hu: Kattints a Törlésre hogy ezt az ügyet és minden vele kapcsolatos tevékenységet a Lomtárba mozgass.

en: Click OK to override and update expected values.
hu: Kattintson az OK-ra a várt érték felülírására és frissítésére.

en: Click OK to save this Pledge record AND send an acknowledgment to %1 now.
hu: Kattintson az OK-ra hogy elmentse ezt a Felajánlás rekordot ÉS küldjön egy nyugtázást %1 részére azonnal.

en: Click OK to save this contribution record AND send a receipt to the contributor now
hu: Kattintson az OK-ra az adomány rekord mentésére ÉS a nyugta azonnali kiküldésére

en: Click OK to save this payment record AND send a receipt to the contributor now
hu: Kattintson az OK-ra ezen befizetési rekord mentésére ÉS a nyugta elküldésére az adományozónak, most

en: Click Restore to retrieve this &quot;%1&quot; activity from the Trash.
hu: Kattins a Visszaállításra ahhoz hogy ezt a &quot;%1&quot; tevéknységet a Lomtárból helyreállítsd.

en: Click Restore to retrieve this case and all associated activities from the Trash.
hu: Kattints a Visszaállításra hogy helyreállítsd ezt az ügyet és minden vele kapcsolatos tevékenységet a Lomtárból.

en: Click Validate & Process below when you've entered all items for the batch. You can also Save & Continue Later at any time.
hu: Kattintson az Érvényesítés és Feldolgozásra, ha beírta az összes elemet a kötegbe. De el is  mentheti és később folytathatja, bármikor később.

en: Click arrow to view pledge payments.
hu: Kattintson a nyílra a felajánlott befizetések megtekintésére.

en: Click here for new profile
hu: Kattintson ide az új profil elkészítéséhez

en: Click here to configure the panes.
hu: Kattintson ide a panelek beállítására.

en: Click here to confirm and complete your registration
hu: Kattintson ide a regisztrációja befejezésére.

en: Click here to do this for a different person.
hu: Kattintson ide egy másik személy részére történő megismétléshez.

en: Click here to register a different person for this event.
hu: Kattintson ide egy másik személy regisztrációjához erre az eseményre.

en: Click here to return to editing the street address as a single field. Addresses which don't fit the expected format for address elements can still be saved by entering them in the single 'Street Address' field.
hu: Kattintson ide ha vissza kíván téri a utca cím egy mezőként való szerkesztésére. Azok a címek amik nem férnek be a kívánt formátumba elmenthetők az egy mezős 'Utca cím'-be.

en: Click here to transfer or cancel your registration.
hu: Kattintson ide a regsiztrációja átruházására vagy törlésére.

en: Click on each included link to make sure they go to the expected web pages.
hu: Kattintson minden egyes csatolt linke hogy biztos legyen abban hogy azok a kivánt weboldalakra mutatnak.

en: Click on the activity subject for more information.
hu: Kattintson az tevékenység tárgyára további információért.

en: Click on the event name for more information.
hu: Kattintson az esemény nevén további információért.

en: Click or paste this link into your browser
hu: Kattins vagy illeszd be ezt a linket a böngésződbe

en: Click or paste this link into your browser and follow the prompts
hu: Kattins vagy illeszd be ezt a hivatkozást a böngésződbe és kövesd az utasításokat

en: Click or paste this link into your browser to go to your page
hu: Kattins vagy illeszd be ezt a linket a böngésződbe hogy a saját oldaladra kerülj

en: Click the "Confirm Registration" button to begin, or click "Cancel Registration" if you are no longer interested in attending this event.
hu: Kattintson a "Regisztráció megerősítése" gombra a kezdéshez, vagy kattintson a "Regisztráció törlése" gombra ha már nem érdekli az eseményen történő részvétel.

en: Click the "Confirm Registration" button to complete your registration in %1, or click "Cancel Registration" if you are no longer interested in attending this event.
hu: Kattintson a "Regisztráció megerősítése" gombra a regisztrációja befejezéséhez %1, vagy kattintson a "Regisztráció törlése" gombra ha már nem érdekli az eseményen történő részvétel.

en: Click the <strong>Continue</strong> button to checkout to %1, where you will select your payment method and complete the registration.
hu: Kattintson a <strong>Tovább</strong> gombra a %1 pénztárhoz, ahol kiválaszthatja a fizetési módot és befejezheti a regisztrációt.

en: Click the <strong>Continue</strong> button to proceed with the payment.
hu: Kattintson a <strong>Tovább</strong> gombra a befizetés befejezésére.

en: Click the PayPal button to continue.
hu: A tovább lépéshez kattintson a PayPal gombra.

en: Click the button below if you want to cancel the auto-renewal option for your %1 membership. This will not cancel your membership. However you will need to arrange payment for renewal when your membership expires.
hu: Kattintson az alábbi gombra ha törölni akarja a %1 tagság automatikus megújítási opciót. Ezzel nem törli a tagságát. Ugyanakkor a befizetését meg kell oldania a tagság lejártakor.

en: Click the button below to cancel this commitment and stop future transactions. This does not affect contributions which have already been completed.
hu: Kattintson az alábbi gombra ennek a kötelezettség vállalásnak a törlésére és a későbbi tranzakciók megállítására. Ez nem érinti a korábban már befejezett adományokat.

en: Click this button if you want to view and or modify the search criteria used to define the members of this smart group.
hu: Kattintson erre a gombra, ha megkívánja tekinteni vagy módosítani akarja ezen okos csoport tagjait meghatározó keresési kritériumot.

en: Click this link
hu: Kattins erre a hivatkozásra

en: Click this link and follow the prompts
hu: Kattins erre a linkre és kövesd az utasításokat

en: Click through Rate
hu: Átkattintások ráta

en: Click through URL
hu: Kattinson az URLre

en: Click to Open Rate
hu: Kattins hogy Megnyisd ráta

en: Click to copy %1 from row one to all rows.
hu: Kattintson ide hogy átmásolja %1-et az első sorból minden sorba.

en: Click to edit
hu: Kattintson a szerkesztéshez

en: Click to refresh recipient count
hu: Kattintson ide a címzettek számának frissítésére

en: Click-Throughs
hu: Átkattintások

en: Click-through Summary
hu: Átkattintás összesítő

en: Click-throughs
hu: Átkattintások

en: Clicked
hu: Rákattintott

en: Clicks
hu: Kattintások

en: Clicks: %1
hu: Kattintások: %1

en: Client
hu: Ügyfél

en: Client Name or Email
hu: Ügyfél neve vagy emailje

en: Client Relationship
hu: Ügyfél kapcsolat

en: Client contact does not exist: %1
hu: %1: ügyfél kapcsolat nem létezik

en: Clients:
hu: Ügyfelek:

en: Clone Tag
hu: Címke klónozása

en: Close
hu: Bezár

en: Close All
hu: Összes bezárása

en: Close Batch
hu: Köteg bezárása

en: Close accounting batches created by user (with Access to CiviContribute)
hu: Felhasználó által létrehozott könyvelési kötegek bezárása (CiviAdomány hozzáférési joggal)

en: Close all accounting batches (with Access to CiviContribute)
hu: Összes könyvelési köteg bezárása (CiviAdomány hozzáférési joggal)

en: Close and Export Batch
hu: Köteg bezárása és exportálása

en: Closed
hu: Zárt

en: Code
hu: Kód

en: Code Docs
hu: Kód dokumentumok

en: Code appended to resource URLs (JS/CSS) to coerce HTTP caching
hu: Az erőforrás URL-ekhez (JS / CSS) csatolt kód a HTTP gyorsítótárazás kényszerítéséhez

en: Collapse
hu: Összezár

en: Collapse Custom Group?
hu: Becsukjam az egyedi csoportot?

en: Collapse Group Display
hu: Csoport ablak összecsukása

en: Collapse all tabs
hu: Összes fül bezárása

en: Collapse this set in Advanced Search
hu: Csukja össze ezt a készletet a részletes keresésben

en: Collapse this set on initial display
hu: Csukja össze ezt a készletet a kezdő kijelzésben

en: Collapsed on Page
hu: Oldalon összezárva

en: Collapsed on Search
hu: Keresésen összezárva

en: Collections of activities and relationships for a given purpose.
hu: Adott célú tevékenységek és kapcsolatok gyűjteményei.

en: Color
hu: Szín

en: Color of the CiviCRM main menu.
hu: CiviCRM főmenü színe

en: Column
hu: Oszlop

en: Column Headers
hu: Oszlop fejlécek

en: Column Names
hu: Oszlop nevek

en: Column No
hu: Oszlop száma

en: Column Number
hu: Oszlop száma

en: Column Number to map to
hu: Oszlop száma, melyhez az illesztés történik

en: Column number for mapping set
hu: Illesztés készlet oszlop száma

en: Columns
hu: Oszlopok

en: Combine tags into one
hu: Címkék kombinálása egybe

en: Comma separated list of the type(s) of profile fields.
hu: Profil mező típus(ok) vesszővel elválasztott listája.

en: Comma-Separated Values (CSV)
hu: Vesszővel elválasztott értékek (CSV)

en: Command
hu: Parancs

en: Command parameters
hu: Parancs paraméterek

en: Command/Parameters
hu: Parancs/Paraméterek

en: Comment
hu: Megjegyzés

en: Comments
hu: Megjegyzések

en: Committed Amount
hu: Megitélt Összeg

en: Commonly Used Specifiers
hu: Általában használt formázók

en: Communication Fields
hu: Kommunikációs mezők

en: Communication Language
hu: Kommunikációs nyelv

en: Communication Preferences
hu: Kommunikációs beállítások

en: Communication Style
hu: Kommunikáció stílusa

en: Communication language
hu: Kommunikáció nyelve

en: Communication preferences - alter
hu: Kommunikációs preferenciák - módosítása

en: Communication style (e.g. formal vs. familiar) to use with this contact. FK to communication styles in civicrm_option_value.
hu: Kommunikációs stílus (például formális vagy informális), amelyet ezzel a kapcsolattal kell használni. FK a kommunikációs stílusokhoz a civicrm_option_value értékben.

en: Communications
hu: Kommunikáció

en: Community Messages URL
hu: Közösségi üzenetek URL

en: Company
hu: Vállalat

en: Compatible with
hu: Kompatibilis

en: Complete
hu: Teljes

en: Complete Description
hu: Részletes leírás

en: Complete OR Partial Email
hu: Teljes VAGY részleges e-mail

en: Complete OR Partial Name
hu: Teljes VAGY részleges név

en: Complete OR partial Contribution Page title.
hu: Teljes VAGY részleges adományoldal címe.

en: Complete OR partial Event name.
hu: Teljes VAGY részleges esemény név.

en: Complete OR partial batch name.
hu: A teljes vagy részleges köteg neve

en: Complete OR partial contact name.
hu: A teljes vagy részleges kapcsolat neve

en: Complete OR partial creator name.
hu: A teljes VAGY részleges létrehozó neve.

en: Complete OR partial group name.
hu: Teljes VAGY részleges csoport név.

en: Complete all required fields first
hu: Először töltse ki az összes szükséges mezőt

en: Complete phone number.
hu: Teljes telefonszám.

en: Complete street address(es) have been saved. However we were unable to split the address in the %1 address block(s) into address elements (street number, street name, street unit) due to an unrecognized address format. You can set the address elements manually by clicking 'Edit Address Elements' next to the Street Address field while in edit mode.
hu: Teljes utcai cím(ek) elmentve. Ugyanakkor nem tudtuk szétbontani %1 béli címet blokk(ok)ra (utca név, házszám, épület), a cím formátum fel nem ismerése miatt. A cím elemeket manuálisan beállíthatja ha rákattint 'Cím elemek szerkesztése' -re a cím mező mellett, amíg szerkesztési módban van.

en: Complete?
hu: Kész?

en: Completed
hu: Kész

en: Completed Date
hu: Befejezés dátuma

en: Completed at
hu: Befejezve

en: Completed mailing
hu: Befejezett körlevél

en: Component
hu: Komponens

en: Component ID
hu: Komponens azonosító

en: Component Name
hu: Komponens neve

en: Component Type
hu: Komponenstípus

en: Component for which you are trying to install the extension (%1) is currently disabled.
hu: Az a komponens amelyhez ezt a kiterjesztést telepíteni szeretné (%1) jelenleg letiltott.

en: Component name
hu: Komponens neve

en: Component that this menu item belongs to
hu: Komponens melyhez ez a menüelem tartozik

en: Component that this option value belongs/caters to.
hu: Komponens melyhez ez a opció érték tartozik/támogat.

en: Components
hu: Komponensek

en: Compose
hu: Összeállítás

en: Compose (A)
hu: Összeállítás (A)

en: Compose (B)
hu: Összeállítás (B)

en: Compose On-screen
hu: megszerkesztem a képernyőn

en: Compose a message on-screen for general use in emails or document output, or upload a pre-composed document for mail-merge.
hu: Az e-mail vagy dokumentum kimenethez készítsen üzenetet a képernyőn, vagy töltsön fel előre elkészített dokumentumot a körlevélhez.

en: Concatenation of all routable street address components (prefix, street number, street name, suffix, unit
          number OR P.O. Box). Apps should be able to determine physical location with this data (for mapping, mail
          delivery, etc.).
hu: Az összes útcím-összetevő összekapcsolása (előtag, házszám, utcanév, utótag, egység szám VAGY postafiók). Az alkalmazásoknak képesnek kell lenniük a fizikai hely meghatározására ezen adatok alapján (térképezéshez, postai szállításhoz stb.).

en: Conditional foreign key to civicrm_address.id. We insert an address record for each contribution when we have associated billing name and address data.
hu: Feltételes idegen kulcs a civicrm_address.id. Minden adományhoz cím rekordot adunk hozzá, amikor a kapcsolódó számlázási névvel és címmel rendelkezünk.

en: Conditional foreign key to civicrm_contribution_recur id. Each contribution made in connection with a recurring contribution carries a foreign key to the recurring contribution record. This assumes we can track these processor initiated events.
hu: Feltételes idegen kulcs a civicrm_contribution_recur azonosítóhoz. Minden ismétlődő hozzájárulással kapcsolatos tagság idegen kulcsot hordoz az ismétlődő hozzájárulás rekordjában. Ez feltételezi, hogy nyomon követhetjük ezeket a feldolgozó által kezdeményezett eseményeket.

en: Conditional foreign key to civicrm_contribution_recur id. Each membership in connection with a recurring contribution carries a foreign key to the recurring contribution record. This assumes we can track these processor initiated events.
hu: Feltételes idegen kulcs a civicrm_contribution_recur azonosítóhoz. Minden ismétlődő hozzájárulással kapcsolatos tagság idegen kulcsot hordoz az ismétlődő hozzájárulás rekordjában. Ez feltételezi, hogy nyomon követhetjük ezeket a feldolgozó által kezdeményezett eseményeket.

en: Conference
hu: Konferencia

en: Conference Slot
hu: Konferencia szekció

en: Conference Slots
hu: Konferencia előadások

en: Configuration Checklist
hu: Konfigurációs ellenőrzőlista

en: Configuration file could not be retrieved for case type = '%1' %2.
hu: Konfigurációs fájlt nem lehet az ügy típushoz visszaszerezni = '%1' %2.

en: Configure
hu: Konfigurálás

en: Configure CKEditor
hu: CKEditor beállítása

en: Configure CiviCRM for your country and language.
hu: CiviCRM beállítása országához és nyelvéhez.

en: Configure Contact Search behavior.
hu: Kapcsolat keresés viselkedés beállítása.

en: Configure Contribution Page
hu: Adomány oldal beállítása

en: Configure Default Mailbox
hu: Állítsa be az alapértelmezett postafiókot

en: Configure Event
hu: Esemény beállításai

en: Configure Page - %1
hu: Oldal beállítása - %1

en: Configure Repeating Event
hu: Ismétlődő események beállítása

en: Configure Survey
hu: Kérdőív beállítása

en: Configure Survey - %1
hu: Kérdőív beállítása - %1

en: Configure Widget
hu: Kisalkalmazás beállítása

en: Configure a mapping provider (e.g. Google or Yahoo) to display maps for contact addresses and event locations.
hu: Térkép szolgáltató beállítása (pl. Google vagy Yahoo) a kapcsolat címeknél és az esemény helyeknél történő kijelzéshez.

en: Configure a mapping provider (e.g. OpenStreetMap or Google) to display maps for contact addresses and event locations.
hu: Térkép szolgáltató beállítása (pl. OpenStreetMap vagy Google) a kapcsolat címeknél és az esemény helyeknél történő kijelzéshez.

en: Configure custom fields to collect and store custom data which is not included in the standard CiviCRM forms.
hu: Állítson be egyedi mezőket egyedi adatok gyűjtésére és tárolására olyanokat, amelyek nincsenek meg a szabványos CiviCRM űrlapokban.

en: Configure directories in your file system for temporary uploads, images, custom files and custom templates.
hu: Állítsa be a könyvtárait a fájlrendszerében az ideiglenes feltöltéshez, képekhez, egyedi mezőkhöz és az egyedi sablonokhoz.

en: Configure how many events should be shown on the dashboard. This overrides the default value of 10 entries.
hu: Állítsa be, hogy mennyi esemény szerepeljen a vezérlőpultján. Ez felülírja az alapértelmezett 10 bejegyzés értéket.

en: Configure input and display formats for Date fields.
hu: Állítsa be a dátum mezők beviteli és kijelzési formátumát.

en: Configure link to...
hu: Link beállítása ....

en: Configure mailing labels for your site using tokens, which are replaced by contact field values when the labels are generated. Place your cursor within the Mailing Labels box where you want to the token to be inserted. Then click the "Insert Tokens" link to see a list of available tokens (including custom fields). Insert the token by clicking the desired token name.
hu: A boríték címkéket állítsa be a weboldalához a tokenek, használatával, amelyek lecserélésre kerülnek a kapcsolat mezőivel amikor a címkék generálódnak.
    Helyezze a kurzorát a Boríték címke dobozába, oda ahova be kívánja helyezni a tokent. Utána kattintson a "Tokenek beillesztése" linkre, hogy láthassa a rendelkezésre álló tokenek listáját (beleértve az egyedi mezőket is). A token beillesztéséhez kattintson a token nevére.

en: Configure membership renewal reminders using <a href="%1">Schedule Reminders</a>.
hu: Állítsa be a tagság megújító emlékeztetőt <a href="%1">Emlékeztető ütemezés</a> használatával.

en: Configure membership renewal reminders using <a href="%1">Schedule Reminders</a>. If you have previously configured renewal reminder templates, you can re-use them with your new scheduled reminders.
hu: Állítsa be a tagság megújító emlékeztetőt <a href="%1">Emlékeztető ütemezés</a> használatával. Ha korábban beállított megújító emlékeztető sablonokat, azokat felhasználhatja az az új  ütemezett emlékeztetőknél.

en: Configure screen and form elements for Viewing Contacts, Editing Contacts, Advanced Search, Contact Dashboard and WYSIWYG Editor.
hu: A képernyők és űrlap elemek beállítása a kapcsolatok megtekintésére, kapcsolatok szerkesztésére, részletes keresés, kapcsolat vezérlőpult és a szövegszerkesztő.

en: Configure this event
hu: Ezen esemény beállítása

en: Configure this event.
hu: Ezen esemény beállítása.

en: Configure up to five fields to evaluate when searching for 'suspected' duplicate contact records.
hu: Beállíthat legfeljebb öt mezőt az értékeléshez a 'gyanús' duplikátum kapcsolati rekordok keresésekor.

en: Configure up to five fields to evaluate when searching for 'suspected' duplicate contact records. For each field, set a numeric <strong>Weight</strong> which determines the relative importance of a match on that field.
hu: Állítson be maximum öt értékelendő mezőt amikor a 'gyanús' duplikált kapcsolatokat keresi. Minden egyes mezőre, állítsa be a numerikus <strong>Súlyt</strong>, ami a mező egyezés relatív fontosságát határozza meg.

en: Confirm
hu: Jóváhagyás

en: Confirm %1
hu: Megerősít %1

en: Confirm Action
hu: Intézkedés megerősítése

en: Confirm Changes
hu: Változtatások megerősítése

en: Confirm Custom Group Delete
hu: Egyedi csoport törlésének megerősítése

en: Confirm From Email
hu: Kitől e-mail címének megerősítése

en: Confirm From Name
hu: Kitől megerősítése

en: Confirm Group Delete
hu: Csoport törlésének megerősítése

en: Confirm Password
hu: Jelszó megerősítése

en: Confirm Payment
hu: Befizetés megerősítése

en: Confirm Price Field Delete
hu: Ár Mező törlésének megerősítése

en: Confirm Registration
hu: Regisztráció megerősítése

en: Confirm Text
hu: Megerősítési szöveg

en: Confirm Timestamp
hu: Időbélyeg megerősítése

en: Confirm Your Registration
hu: Regisztráció megerősítése

en: Confirm Your Registration Information
hu: Erősítse meg a regisztrációs információit!

en: Confirm action
hu: Intézkedés megerősítése

en: Confirm your registration for %1
hu: Erősítse meg a regisztrációját a %1 eseményre

en: Confirm your registration for %1.
hu: Erősítse meg a %1 eseményre történő regisztrációját.

en: Confirmation Email
hu: Megerősítő üzenet

en: Confirmation Email Text
hu: Megerősítő e-mail szövege

en: Confirmation Message
hu: Megerősítő üzenet

en: Confirmation Page?
hu: Megerősítő oldal?

en: Confirmation Screen
hu: Megerősítő képernyő

en: Confirmation Title
hu: Megerősítés címe

en: Conflict
hu: Konfliktus

en: Conflicts
hu: Konfliktus

en: Congratulations! Your upgrade was successful!
hu: Gratulálunk! A frissítése sikeresen lezajlott!

en: Connect
hu: Csatlakozás

en: Connected
hu: Kapcsolódva

en: Connected Repeating Events
hu: Kapcsolódó ismétlődő események

en: Connecting...
hu: Csatlakozás...

en: Connections provide a simplified way to link your CiviCRM installation to an external service.
hu: A kapcsolódások egyszerűsített úton linkelik a CiviCRM-et egy külső szolgáltatáshoz.

en: Consider cancelling the pledge instead if you want to maintain an audit trail and avoid losing payment data. To set the pledge status to Cancelled and cancel any not-yet-paid pledge payments, first click Cancel on this form. Then click the more &gt; link from the pledge listing, and select the Cancel action.
hu: Fontolja meg ennek a felajánlásnak a felfüggesztését kérem hogyha fenn akarja tartani ennek a ellenőrzéshez kapcsolódó információkat és el akarja kerülni a kifizetési adatok elvesztését.  Ahhoz hogy a felajánlást Felfüggesztve állapotra módosítsa és hogy töröljön minden még eddig ki nem fizetett felajánlást, először kattintson a Felfüggesztésre ezen az űrlapon. Ezek után kattintson a &gt további linkekre a felajánlás listáján, és válassza a Felfüggesztés műveletet.

en: Consider modifying the membership status instead if you want to maintain an audit trail and avoid losing payment data. You can set the status to Cancelled by editing the membership and clicking the Status Override checkbox.
hu: Gondolja át, a tagság állapot módosítását ahelyett, hogy a pénzügyi adatok karbantartását végezné el, elkerülendő a fizetési adatok elvesztését. Beállíthatja a tagsági állapotot Törölt-nek, a tagságot szerkesztve, az Állapot felülírása opciót bekapcsolva.

en: Const Id
hu: Megbízó azonosítója

en: Constituent Engagement
hu: Ügyfél elkötelezettség

en: Constituent Name
hu: Alkotmányozó Neve

en: Constituent Relationship Management (CiviCRM !1). Allows sites to manage contacts, relationships and groups, and track contact activities, contributions, memberships and events. For more information please refer to the <a href="!2">CiviCRM web-site</a> which includes project information, documentation and support resources and more.
hu: Ügyfélkapcsolati Menedzsment (CiviCRM !1). Megengedi az oldalak számára a kapcsolatok, viszonyok és csoportok menedzselését és hogy kövesse a kapcsolatok tevékenységét, adományait, tagságait és eseményeit. További információkért keresse fel a <a href="!2">CiviCRM web-oldalt</a> ahol további projekt információkat, dokumentációt és támogatási információkat találhat.

en: Constituent Report (Detail)
hu: Ügyfél jelentés (részletes)

en: Constituent Report (Summary)
hu: Ügyfél jelentés (Összegzett)

en: Constituent Type
hu: Alkotmányozó típus

en: Contact
hu: Kapcsolat

en: Contact %%StatusMessage%%
hu: Kapcsolat %%StatusMessage%%

en: Contact (Far side)
hu: Kapcsolat (távolabbi oldal)

en: Contact (Near side)
hu: Kapcsolat (közelebbi oldal)

en: Contact 1
hu: Kapcsolat 1

en: Contact 2
hu: Kapcsolat 2

en: Contact 2 (Duplicate)
hu: Kapcsolat 2 (duplikált)

en: Contact A
hu: "A" kapcsolat

en: Contact A Full Name
hu: A Kapcsolat teljes neve

en: Contact A ID
hu: A Kapcsolat azonosító

en: Contact A has Permission Over Contact B
hu: Az "A" kapcsolat engedéllyel rendelkezik a "B" kapcsolat felett

en: Contact Activities
hu: Kapcsolat tevékenységei

en: Contact Address Fields - Selection Values
hu: Kapcsolat Cím Mezők - Választható Értékek

en: Contact B
hu: "B" kapcsolat

en: Contact B Full Name
hu: B kapcsolat teljes neve

en: Contact B ID
hu: B Kapcsolat azonosító

en: Contact B has Permission Over Contact A
hu: A "B" kapcsolat engedéllyel rendelkezik az "A" kapcsolat felett

en: Contact Dashboard
hu: Kapcsolat vezérlőpult

en: Contact Date Reminder Options
hu: Kapcsolat dátum emlékeztető opciók

en: Contact Deleted by Merge
hu: Kapcsolat összefűzéskor törölve

en: Contact Demographics Report
hu: Kapcsolat demográfiai jelentés

en: Contact Details
hu: Kapcsolat részletei

en: Contact Edit Options
hu: Kapcsolat Szerkesztés beállítások

en: Contact Email
hu: Kapcsolat e-mail

en: Contact Fields
hu: Kapcsolat mezők

en: Contact Group Status
hu: Kapcsolat csoport állapota

en: Contact Hash
hu: Kapcsolat hash

en: Contact ID
hu: Kapcsolat azonosító

en: Contact ID %1 has been deleted.
hu: A %1 kapcsolatazonosító törölve.

en: Contact ID %1 has been merged and deleted.
hu: %1 kapcsolat azonosító összevonva és törölve lett.

en: Contact ID %1 has been merged into Contact ID %2 and deleted.
hu: %1 kapcsolat azonosító összevonva %2 kapcsolat azonosítóval és törölve lett.

en: Contact ID %1 is a match for %2 user %3 but has already been matched to %4
hu: A %1 kapcsolat azonosító illeszkedik a %2 felhasználó %3 de korában illesztették a %4 -hez

en: Contact ID (Far side)
hu: Kapcsolat azonosító (Távoli oldal)

en: Contact ID (Near side)
hu: Kapcsolat azonosító (Közeli oldal)

en: Contact ID A
hu: Kapcsolat azonosító A

en: Contact ID B
hu: Kapcsolat azonosító B

en: Contact ID of contact record given case belongs to.
hu: Kapcsolat rekord kapcsolat azonosítója, melyhez az ügy tartozik.

en: Contact ID of contact record given grant belongs to.
hu: A támogatást kapott kapcsolat rekord kapcsolat azonosítója.

en: Contact ID of token creator
hu: token létrehozó kapcsolat azonosítója

en: Contact ID or External Identifier
hu: Kapcsolat azonosító vagy külső azonosító

en: Contact IDs to which reminder should be sent.
hu: Annak kapcsolatnak az azonosítója, akinek  az emlékeztetőt ki kell küldeni.

en: Contact Id is required for view action.
hu: A megtekintési művelethez kapcsolat azonosító szükséges.

en: Contact Image
hu: Kapcsolat képe

en: Contact Info
hu: Kapcsolat információ

en: Contact Information
hu: Kapcsolat információ

en: Contact Job title
hu: Kapcsolat munkaköre

en: Contact Logging Report (Detail)
hu: Kapcsolat naplózás jelentés (Részletes)

en: Contact Logging Report (Summary)
hu: Kapcsolat naplózás jelentés (Összegzés)

en: Contact Merge
hu: Kapcsolat összefűzés

en: Contact Merged
hu: Kapcsolat összefűzve

en: Contact Modified
hu: Kapcsolat módosítva

en: Contact Multi Records %%StatusMessage%%
hu: Kapcsolat multi rekordok %%StatusMessage%%

en: Contact Name
hu: Kapcsolat neve

en: Contact Name (in sort format)
hu: Kapcsolat neve (rövid formátumban)

en: Contact Notes
hu: Kapcsolat jegyzetek

en: Contact Page
hu: Kapcsolat oldal

en: Contact Permanent Delete
hu: Kapcsolat végleges törlése

en: Contact Phone
hu: Kapcsolat Telefonszám

en: Contact Prefix
hu: Kapcsolat előtag

en: Contact Profile
hu: Kapcsolattartó profilja

en: Contact Records for Contributors
hu: Adományozók kapcsolati rekordjai

en: Contact Records for Event Participants
hu: Az esemény résztvevők kapcsolati rekordjai

en: Contact Records for Members
hu: Tagok kapcsolati rekordjai

en: Contact Reference
hu: Kapcsolat referencia

en: Contact Reference Autocomplete Options
hu: Kapcsolat hivatkozás autókitöltési opciói

en: Contact Reference Options
hu: Kapcsolat referencia opció

en: Contact Relationships
hu: Kapcsolat viszonyok

en: Contact Role
hu: Kapcsolat szerepkör

en: Contact Saved
hu: Kapcsolat mentve

en: Contact Search
hu: Kapcsolat Keresés

en: Contact Smart Group View Options
hu: Okos Kapcsolat Csoport nézet beállításai

en: Contact Source
hu: Kapcsolat forrása

en: Contact Status
hu: Kapcsolat státusza

en: Contact Sub Type
hu: Kapcsolat főtípus

en: Contact Subtype
hu: Kapcsolat al-típus

en: Contact Subtype %1
hu: Kapcsolat altípus %1

en: Contact Subtype (Contact A)
hu: Kapcsolat altípus (A kapcsolat)

en: Contact Subtype (Contact B)
hu: Kapcsolat altípus (B kapcsolat)

en: Contact Subtype A
hu: Kapcsolat A altípus

en: Contact Subtype B
hu: Kapcsolat B altípus

en: Contact Subtype field of 1 contact has not been updated. | Contact Subtype field of %count contacts has not been updated.
hu[0]: Kapcsolat altípus mező 1 kapcsolatnál nem került frissítésre.
hu[1]: Kapcsolat altípus mező %count kapcsolatoknál nem került frissítésre.

en: Contact Suffix
hu: kapcsolat utótag

en: Contact Summary
hu: Kapcsolat összegzés

en: Contact Summary:
hu: Kapcsolat összegzés:

en: Contact Tags
hu: Kapcsolat cimkéi

en: Contact Trash and Undelete
hu: Kapcsolat Kuka és Visszaállítás

en: Contact Type
hu: Kapcsolat típus

en: Contact Type (Contact A)
hu: Kapcsolat típus (A kapcsolat)

en: Contact Type (Contact B)
hu: Kapcsolat típus (B kapcsolat)

en: Contact Type A
hu: Kapcsolat típus - A

en: Contact Type B
hu: Kapcsolat típus - B

en: Contact Type Description
hu: Kapcsolat típus leírás

en: Contact Type ID
hu: Kapcsolat típus azonosító

en: Contact Type Image URL
hu: Kapcsolat típus kép URL

en: Contact Type Is Active?
hu: Kapcsolat típus aktív?

en: Contact Type Label
hu: Kapcsolat típus címke

en: Contact Type Mismatch
hu: Kapcsolat típus hiba

en: Contact Type for Contact A
hu: "A" kapcsolat kapcsolat típusa

en: Contact Type for Contact B
hu: "B" kapcsolat kapcsolat típusa

en: Contact Type in mapping
hu: Illesztés kapcsolat típusa

en: Contact Type is Reserved?
hu: Kapcsolat típus fenntartva?

en: Contact Type(s)
hu: Kapcsolat típus(ok)

en: Contact Type: %1
hu: Kapcsolat típus: %1

en: Contact Types
hu: Kapcsolat típusok

en: Contact View Options
hu: Kapcsolat nézet beállítása

en: Contact and Campaign
hu: Kapcsolat és kampány

en: Contact and Financial Type
hu: Kapcsolat és pénzügyi típus

en: Contact and Payment Method
hu: Kapcsolat és befzetési módszer

en: Contact and Recurring
hu: Kapcsolat és ismétlődő

en: Contact does not exist.
hu: Kapcsolat nem létezik.

en: Contact has been added to '%1'.
hu: Kapcsolat hozzáadva a '%1'.

en: Contact has been created
hu: Kapcsolat létre lett hozva.

en: Contact has been deleted
hu: Kapcsolat le lett törölve

en: Contact has been updated
hu: Kapcsolat fel lett frissítve

en: Contact has been viewed
hu: Kapcsolat meg lett tekintve

en: Contact id is not valid
hu: Kapcsolat azonosító érvénytelen

en: Contact identifier from external system
hu: Kapcsolat azonosító a külső rendszerekben

en: Contact image deleted successfully
hu: A kapcsolat képe sikeresen törölve

en: Contact is Deceased
hu: A kapcsolat elhunyt

en: Contact is in Trash
hu: Kapcsolatok a kukában

en: Contact is in Use
hu: Használt kapcsolat

en: Contact modification report for the logging infrastructure (detail).
hu: Kapcsolat módosítási jelentés a naplózási infrastruktúrához (részletes)

en: Contact modification report for the logging infrastructure (summary).
hu: Kapcsolat módosítási jelentés a naplózási infrastruktúrához (összegzés)

en: Contact not found when building list of contacts in the profile
hu: A profilban a kapcsolat lista készítés során nem találtam kapcsolatot

en: Contact type
hu: Kapcsolat típus

en: Contact type names should not use reserved keywords.
hu: A kapcsolat típus nevek nem használhatják a fenntartott kulcsszavakat

en: Contact us for information about contributions prior to those listed above.
hu: Lépjen kapcsolatba velünk a fentebb felsoroltnál korábbi adományokról szóló információért.

en: Contact was merged into another contact
hu: A kapcsolat másik kapcsolattal összefűzve

en: Contact who should be added to the group
hu: Kapcsolat akit hozzá kellene adni a csoporthoz

en: Contact who should be removed from the group
hu: Kapcsolat akit el kellene távolítani a csoportból.

en: Contact will be added to selected group.
hu: A kapcsolat hozzá lesz adva a kiválasztott csoporthoz.

en: Contact will be removed from selected group.
hu: A kapcsolat el lesz távolítva a kiválasztott csoportból.

en: Contact with no email must have a name.
hu: E-mail nélküli kapcsolatnak nevének kell lennie.

en: Contact with no name must have an email.
hu: Név nélküli kapcsolatnak e-mail címmel kell rendelkeznie.

en: Contact your site administrator for help creating reports.
hu: Lépjen kapcsolatba az oldal adminisztrátorával ha segitségre van szüksége a jelentések létrehozásában.

en: Contact your site administrator if you need to use a SMS Provider which is not in the dropdown list.
hu: Kérem lépjen kapcsolatba az oldal adminisztrátorával ha olyan SMS szolgáltatót szeretne használni ami nincs benne a legördülő listában.

en: Contact's Gender
hu: Kapcsolat neme

en: Contact's Groups
hu: Kapcsolat csoportjai

en: Contact's first name.
hu: Kapcsolattartó Keresztneve

en: Contact's last name.
hu: Kapcsolat vezetékneve

en: Contact's middle name.
hu: Kapcsolattartó középső neve

en: Contact(s)
hu: Kapcsolat(ok)

en: Contacts
hu: Kapcsolatok

en: Contacts %%StatusMessage%%
hu: Kapcsolatok %%Üzenet státusza%%

en: Contacts AND Cases
hu: Kapcsolatok ÉS Ügyek

en: Contacts Added
hu: Hozzáadott kapcsolatok

en: Contacts Merged
hu: Kapcsolatok összefűzve

en: Contacts created on this site are added to this group
hu: Ezen a webhelyen létrehozott kapcsolatok hozzáadva ehhez a csoporthoz

en: Contacts in Group: %1
hu: Kapcsolatok a %1 csoportban

en: Contacts in the "To" field will each receive one copy of this email, with any tokens respectively filled for their contact record.
hu: A "Címzett" mezőben szereplő kapcsolatok mindegyike kap egy példányt ebből az e-mailből, a kapcsolati rekordjukhoz tartozó tokenekkel együtt.

en: Contacts in the <strong>%1</strong> group are listed below.
hu: <strong>%1</strong> csoport kapcsolatok alább listázva.

en: Contacts in this Group
hu: Kapcsolatok ebben a csoportban

en: Contacts in this group are assigned Administrator role permissions.
hu: Ezen csoport kapcsolatai Adminisztrátor jogosultsággal rendelkeznek.

en: Contacts may only have one website of each type at most.
hu: A kapcsolatok csak egy weboldallal rendelkezhetnek, típusonként

en: Contacts with 'Do not SMS' will be excluded from receiving Bulk SMS messages, and the Send SMS activity will be disabled.
hu: A 'Nem kérek SMS-t' beállított kapcsolatok kizárásra kerülnek a tömeges SMS üzenetek címzettjeiből, és a SMS küldés tevékenység le lesz tiltva.

en: Contacts with 'Do not email' will be excluded from receiving CiviMail mailings, and the Send Email activity will be disabled for them. However they will still receive email for contribution receipts and event registration confirmations.
hu: A 'Nem kérek e-mailt' beállítású kapcsolatok kihagyásra kerülnek a CiviKörlevél levelezésből, és az e-mail küldés tevékenység nem lesz engedélyezve nekik. Ugyanakkor megkapják az adomány nyugta e-maileket és a rendezvény regisztrációs megerősítéseket.

en: Contacts with 'Do not mail' will be excluded when mailing labels are created.
hu: A 'Nem kérek levelet' beállított kapcsolatok kizárásra kerülnek amikor boríték címkék készülnek.

en: Contacts with a Relationship Type of:
hu: Kapcsolatok a következő viszony típussal:

en: Contacts with any of the checked privacy options are EXCLUDED from your search results by default. EXAMPLE: If you select 'Do not phone', and search for contacts with an address in a specific city - then contacts in that city who have 'Do not phone' selected as a privacy option will be excluded from the search results.
hu: A titkosság bármely opcióját kiválasztott kapcsolatok alapértelmezetten KIZÁRÁSRA kerülnek a keresési eredményből. PÉLDA: Ha kiválasztja a 'Ne hívjanak telefonon', és az egy városban található kapcsolatokra keres rá - akkor a városban lévő azon kapcsolatok, amelyeknél a  'Ne hívjanak telefonon' kiválasztott mint titkossági opció kizárásra kerülnek a keresési eredményből.

en: Contacts with no preferred language
hu: Kapcsolatok preferált nyelv nélkül

en: Contains
hu: Tartalmazza

en: Content
hu: Tartalom

en: Content / Components
hu: Tartalom/Összetevők

en: Content and format for mailing labels.
hu: Boríték címkék tartalma és formátuma.

en: Content of the SMS text.
hu: SMS szöveg tartalma.

en: Contents of the Return-Path header.
hu: Return-path fejléc tartalma.

en: Continue
hu: Tovább

en: Continue Later
hu: Folytatás később

en: Continue Mailing
hu: Levél folytatása

en: Contribute
hu: Adományozz

en: Contribute %1 Instead
hu: Adományozz %1 helyette

en: Contribute Now
hu: Adományozz most

en: Contribute!
hu: Adakozás!

en: Contribution
hu: Adomány

en: Contribution #
hu: Adomány #

en: Contribution %%StatusMessage%%
hu: Adomány %%StatusMessage%%

en: Contribution Aggregate
hu: Összesített adomány

en: Contribution Aggregate by Relationship
hu: Viszonyok alapján összesített adományok

en: Contribution Amount
hu: Adomány összege

en: Contribution Amount Stats
hu: Adomány összeg statisztikák

en: Contribution Amounts
hu: Adomány összege

en: Contribution Amounts Label
hu: Adomány összeg címke

en: Contribution Amounts section enabled
hu: Adományozási összeg szakasz engedélyezve

en: Contribution Avg
hu: Adományok átlaga

en: Contribution Bulk Entry
hu: Adomány tömeges megadása

en: Contribution Currency
hu: Adomány pénzneme

en: Contribution Dashboard
hu: Adomány vezérlőpult

en: Contribution Date
hu: Adomány dátuma

en: Contribution Detail Report
hu: Részletes adomány jelentés

en: Contribution Details
hu: Adomány részletei

en: Contribution Grouping
hu: Adomány csoportosítás

en: Contribution Honor Roll
hu: Adományozók büszkeségfala

en: Contribution ID
hu: Adomány azonosító

en: Contribution Information
hu: Adomány információ

en: Contribution Invoice
hu: Adomány számla

en: Contribution Invoice: %1
hu: Adomány számla: %1

en: Contribution Label
hu: Adomány címke

en: Contribution Links
hu: Adomány linkek

en: Contribution Logging Report (Detail)
hu: Adomány naplózási jelentés (Részletes)

en: Contribution Logging Report (Summary)
hu: Adomány naplózási jelentés (Összegzés)

en: Contribution Note
hu: Adomány jegyzet

en: Contribution Note %1 %2
hu: Adomány feljegyzés %1 %2

en: Contribution OR Soft Credit?
hu: Adomány VAGY lágy jóváírás

en: Contribution Ordinality
hu: Adomány sorrendje

en: Contribution Page
hu: Adomány oldal

en: Contribution Page / Event
hu: Adományodal / Esemény

en: Contribution Page Configuration
hu: Adományoldal beállítása

en: Contribution Page Created Date
hu: Adomány oldal létrehozási dátuma

en: Contribution Page Currency
hu: Adományoldal pénzneme

en: Contribution Page End Date
hu: Adomány oldal vég dátuma

en: Contribution Page ID
hu: Adományoldal azonosító

en: Contribution Page Introduction Text
hu: Adomány oldal bemutatkozó szöveg

en: Contribution Page Public title
hu: Adomány oldal nyilvános címe

en: Contribution Page Start Date
hu: Adomány oldal kezdő dátuma

en: Contribution Page Title
hu: Adományoldal címe

en: Contribution Page title. For top of page display
hu: Adományoldal címe. Az oldal tetején kerül kijelzésre

en: Contribution Pages
hu: Adományoldalak

en: Contribution Product
hu: Adomány termék

en: Contribution Product ID
hu: Adomány termék azonosító

en: Contribution Products
hu: Adomány termékek

en: Contribution Receipt
hu: Adomány nyugta

en: Contribution Receipt Not Sent
hu: Adomány nyugta nincs elküldve

en: Contribution Receipt Sent
hu: Adomány nyugta elküldve

en: Contribution Recur ID
hu: Ismétlődő adomány azonosítója

en: Contribution Recurring
hu: Ismétlődő adomány

en: Contribution Reports
hu: Adomány jelentések

en: Contribution Soft Credit
hu: Adomány lágy jóváírás

en: Contribution Soft Credit ID
hu: Az adomány könnyű hitel azonosítója

en: Contribution Soft Credits
hu: Adomány lágy jóváírások

en: Contribution Status
hu: Adomány állapota

en: Contribution Status ID
hu: adomány állapot azonosító

en: Contribution Summary
hu: Adomány összegzés

en: Contribution Summary Report
hu: Adomány összegző jelentés

en: Contribution Thank-you Not Sent
hu: Adomány köszönet nincs elküldve

en: Contribution Thank-you Sent
hu: Adomány köszönet elküldve

en: Contribution Total
hu: Adomány összesen

en: Contribution Transaction ID
hu: Adomány tranzakció azonosító

en: Contribution Type
hu: Adomány típus

en: Contribution Widget
hu: Adomány kisalkalmazás

en: Contribution amount cannot be more than %1.
hu: Az adomány összege nem lehet több mint %1.

en: Contribution amount must be at least %1
hu: Az adomány összegnek legalább %1 kell elérnie.

en: Contribution and Membership Details
hu: Adomány és tagsági részletes adatok

en: Contribution can not be less than zero. Please select the options accordingly
hu: Adomány nem lehet kevesebb mint nulla. Kérem válasszon az opciók közül ennek megfelelően

en: Contribution details for any type of contribution, plus associated membership information for contributions which are in payment for memberships.
hu: Adományozási részletes adatok minden adomány típusból, és a tagsághoz csatlakozó adományok, amelyek tagdíj fizetéssel kapcsolatosak.

en: Contribution import files must contain data needed to <strong>match the contribution to the contributor</strong>. This 'matching' can be handled in several different ways:
hu: Adomány import fájloknak tartalmazniuk kell a <strong>adomány kapcsolatokhoz rendelését</strong>. Ez a 'hozzárendelést' több módon lehet megtenni:

en: Contribution import requires that the Contributors already exist as contact records in your CiviCRM database. If you need to import contributions for contributors who haven't been added to CiviCRM yet, you will do this in 2 steps. First, use <strong>Import Contacts</strong> to add the contact records. If possible, include a unique 'External ID' for each new contact which you can then use to match contributions to contributors. Then return to this screen and import the contribution records.
hu: Adomány importáláshoz az szükséges, hogy az adományozó kapcsolati rekordja már létezzen a CiviCRM adatbázisában.  Ha importálnia kell az adományokat olyan kapcsolati rekordokkal melyek még nem kerültek hozzáadásra, 2 lépésben teheti meg. Először, használja <strong>Kapcsolatok importálását</strong>  a kapcsolati rekordok hozzáadására. Ha lehetséges, befoglalva az egyedi 'Külső azonosítót' minden egyes új kapcsolatra, amelyet később felhasznál a kapcsolatok tagságokhoz kapcsolására. Utána térjen vissza ehhez az oldalhoz a tagsági rekordok importálására.

en: Contribution is Pay Later?
hu: Adomány később fizetendő?

en: Contribution is Recurring?
hu: Ismétlődő adomány?

en: Contribution is Template?
hu: Adomány az Sablon?

en: Contribution is a Test?
hu: Ez egy teszt adomány?

en: Contribution submitted by a staff person using contributor's credit card
hu: A szervezet munkatársa által az adományozó bankkártyája segítségével benyújtott adomány

en: Contribution submitted by a staff person using member's credit card for renewal
hu: A szervezet munkatársa által tag bankkártyája segítségével benyújtott adomány a megújításhoz

en: Contribution submitted by a staff person using member's credit card for signup
hu: A szervezet munkatársa által tag bankkártyája segítségével benyújtott adomány a feliratkozáshoz

en: Contribution was made through this personal campaign page.
hu: Ezen a személyes kampányoldalon keresztül tett adományok.

en: Contributions
hu: Adományok

en: Contributions - Duplicate Organization Alert
hu: Adományok - duplikált szervezet risztás

en: Contributions - Invoice
hu: Adományok - számla

en: Contributions - Receipt (off-line)
hu: Adományok - Nyugta (off-line)

en: Contributions - Receipt (on-line)
hu: Adományok - Nyugta (on-line)

en: Contributions - Recurring Billing Updates
hu: Adományok - Ismétlődő számlázási frissítések

en: Contributions - Recurring Cancellation Notification
hu: Adományok - Ismétlődés törlés figyelmeztetés

en: Contributions - Recurring Start and End Notification
hu: Adományok - Ismétlődő kezdő és vég értesítés

en: Contributions - Recurring Updates
hu: Adományok - Ismétlődés frissítések

en: Contributions Charts
hu: Adomány diagramok

en: Contributions OR Soft Credits?
hu: Adományok VAGY lágy jóváírások?

en: Contributions OR Soft Credits? - All
hu: Adományok VAGY lágy jóváírások? -Összes

en: Contributions OR Soft Credits? - Contributions and their related soft credit
hu: Adományok VAGY lágy jóváírások? - Adományok és a kapcsolódó lágy jóváírásai

en: Contributions OR Soft Credits? - Contributions without a soft credit
hu: Adományok VAGY lágy jóváírások? - Adományok lágy jóváírás nélkül

en: Contributions OR Soft Credits? - Soft Credits Only
hu: Adományok VAGY lágy jóváírások? - Csak lágy jóváírás

en: Contributions Only
hu: Csak adományok

en: Contributions and Soft Credits
hu: Adományok és lágy jóváírások

en: Contributions and their related soft credit
hu: Adományok és kapcsolódó lágy jóváírás

en: Contributions by Household Report
hu: Háztartásonkénti adományok jelentés

en: Contributions by Organization Report
hu: Szervezetenkénti adomány jelentés

en: Contributions made in Year X and not Year Y
hu: X évben megtett és Y évben nem megtett adományozások

en: Contributions made in honor of %1
hu: Az adományok %1 tiszteletére érkeztek

en: Contributions made in your honor
hu: Az ön tiszteletére tett felajánlások.

en: Contributions received from %1 since inception.
hu: Megalakulás óta kapott adományok %1.

en: Contributions without a soft credit
hu: Adományok lágy jóváírás nélkül

en: Contributor
hu: Adományozó

en: Contributor Contact Type
hu: Adományozó kapcsolat típusa

en: Contributor Group(s)
hu: Adományozó csoport(ok)

en: Contributor Name
hu: Befizető neve

en: Contributor Name or Email
hu: Adományozó neve vagy e-mail címe

en: Contributor Profiles
hu: Adományozó profilok

en: Contributor Tag(s)
hu: Adományozó címke(ék)

en: Contributor's Email
hu: Adományozó e-mail címe

en: Contributor's Phone
hu: Közreműködő Telefonszáma

en: Controls display of the smart groups that a contact is part of in each contact's "Groups" tab. "Show on Demand" provides the best performance, and is recommended for most sites.
hu: Az okos csoport kijelzését szabályozza azon kapcsolatoknál amelyek része, minden kapcsolat "Csoportok" fülén. "Igény esetén kijelezni" adja a legjobb teljesítményt és ajánlott a legtöbb weboldalhoz.

en: Controls display order when multiple extended property groups are setup for the same class.
hu: Vezérli a megjelenítési sorrendet, ha ugyanazon osztályhoz több kiterjesztett tulajdonságcsoport van beállítva.

en: Controls display order when multiple user framework groups are setup for concurrent display.
hu: Vezérli a megjelenítési sorrendet, amikor több felhasználói keretcsoport van beállítva az egyidejű megjelenítéshez.

en: Controls display sort order.
hu: Kijelzés rendezési sorrendet vezérli.

en: Controls field display order when user framework fields are displayed in registration and account editing forms.
hu: Vezérli a mezők megjelenítési sorrendjét, amikor a felhasználói keretmezők megjelennek a regisztrációs és a fiók szerkesztési űrlapjain.

en: Controls field display order within an extended property group.
hu: Vezérli a mezők megjelenítési sorrendjét egy kiterjesztett tulajdonságcsoporton belül.

en: Controls location of data storage in extended_data table.
hu: Vezérli az adattárolás helyét a extended_data táblázatban.

en: Copy
hu: Másolás

en: Copy %1
hu: %1 másolása

en: Copy %1 of %2
hu: %1 másolat %2 másolatból

en: Copy Event
hu: Esemény másolása

en: Copy Label Format
hu: Címke formátum másolása

en: Copy Mailing
hu: Körlevél másolása

en: Copy Price Set
hu: Árlista másolása

en: Copy Scheduled Job
hu: Ütemezett feladat másolása

en: Copy To Case
hu: Másolás az ügyhöz

en: Copy of
hu: Másolatszám

en: Copy of %1
hu: %1 másolata

en: Copy of Contribution Receipt
hu: Adomány nyugta másolata

en: Copy this link to share directly with your network!
hu: Másolja le ezt a linket és ossza meg az ismerőseivel!

en: Copy to Case
hu: Ügyhöz másolás

en: Corsican
hu: Korzikai

en: Cost
hu: Költség

en: Cost of Sales
hu: Eladási költség

en: Cost of Sales Account is
hu: Eladások költsége számla

en: Could Not Find Custom Field Details for %1, %2, %3
hu: Nem találtam egyedi mezők részleteit a %1. %2, %3 -hoz.

en: Could Not Remove
hu: Nem tudom eltávolítani

en: Could not connect to MailStore for
hu: Nem tudok csatlakozni a MailStore-hez

en: Could not connect to the database server.
hu: Nem tudok az adatbázis szerverhez kapcsolódni.

en: Could not create a database trigger.
hu: Nem tudok adatbázis triggert létrehozni.

en: Could not create a table in the database.
hu: Nem tudok táblát létrehozni az adatbázisban.

en: Could not create a temp table.
hu: Nem tudok ideiglenes táblát létrehozni.

en: Could not determine if MySQL has InnoDB support. Assuming no
hu: Nem tudom meghatározni, hogy a MySQL támogatja-e az InnoDB-t. Azt feltételezzük, hogy nem.

en: Could not determine if MySQL has InnoDB support. Assuming no.
hu: Nem tudom meghatározni, hogy a MySQL támogatja-e az InnoDB-t. Azt feltételezzük, hogy nem.

en: Could not find %1 in path tree
hu: Nem található a %1 az útvonal fán

en: Could not find Interviewer Id.
hu: Interjúztató azonosítója nem található.

en: Could not find Interviewer.
hu: Interjúztató nem található.

en: Could not find Survey Id.
hu: Ez a felmérés/kérdőív azonosító nem található.

en: Could not find Survey.
hu: Kérdőiv/Felmérés nem található.

en: Could not find a mailing id
hu: Nem találom a levelezési azonosítót.

en: Could not find a valid Activity Type ID for Inbound Email
hu: Nem találok érvényes tevékenység típus azonosítót a beérkező e-mailekhez

en: Could not find an email address.
hu: Nem található e-mail cím.

en: Could not find contacts for release voters resevation Or Missing Interviewer contact.
hu: Kapcsolatok nem találhatóak a fenntartott szavazók elengedéséhez Vagy Hiányzó Interjúztató kapcsolat.

en: Could not find contacts for reservation.
hu: Nincsenek kapcsolatok ehhez a foglaláshoz.

en: Could not find contacts for voter reservation Or Missing Interviewer contact.
hu: Nincsenek kapcsolatok ehhez a szavazói foglaláshoz Vagy hiányzó interjúztató kapcsolat.

en: Could not find custom field for %1, %2, %3
hu: Nem találom a %1, %2, %3 egyedi mezőit

en: Could not find payment processor meta information
hu: Nem találom a Fizetési feldolgozóhoz kapcsolódó meta-információt

en: Could not find respondents to release.
hu: Ehhez a kiadáshoz nem található válaszadó.

en: Could not find source page id.
hu: Kiindulási oldal azonosítója nem található.

en: Could not find survey for %1 respondents.
hu: Felmérés nem található %1 válaszadóval.

en: Could not find template for the instance.
hu: Nem található sablon az esethez.

en: Could not find the report template. Make sure the report template is registered and / or url is correct.
hu: A jelentés sablonja nem található. Győződj meg róla  hogy a jelentés sablonja regisztrálva lett / vagy az url helyes.

en: Could not find the required contact id parameter (id=) for viewing a contact record with a Profile.
hu: Nem található a profil kapcsolat rekord megtekintésére kért kapcsolat azonosító paraméter (id=).

en: Could not find valid Survey Id.
hu: Nem találtam valós felmérés azonosítót

en: Could not find valid value for %1
hu: Nem található érvényes érték %1-nek

en: Could not find valid value for %1 (%2)
hu: Nem találtam érvényes értéket a %1 (%2)

en: Could not get a contact id and/or contact type
hu: Nem található a kapcsolat azonosítója és/vagy kapcsolat típus

en: Could not get a contact_id and/or contact_type
hu: Nincs contact_id és/vagy contact_type

en: Could not get a valid contact subtype for contact type '%1'
hu: Nem található érvényes kapcsolat altípus a '%1' kapcsolat típusra

en: Could not get information about the thread_stack of the database.
hu: Nem tudok információt szerezni az adatbázis thread_stack -ról.

en: Could not get the contact ID
hu: Nem található a kapcsolat azonosítója

en: Could not identify any recipients. Perhaps your test group is empty, or you tried sending to contacts that do not exist and you have no permission to add contacts.
hu: Nem találom a címzetteket. Valószínűleg teszt csoportja üres, vagy a címzett nem létezik, vagy nincs joga a címzett hozzáadásához.

en: Could not initiate connection to payment gateway
hu: Nem tudtam kapcsolatot kezdeményezni a fizetési átjáróhoz.

en: Could not login to the database.
hu: Nem tudok belépni az adatbázisba.

en: Could not move custom file to custom upload directory
hu: A mozgatás nem sikerült a feltöltési könyvtárba

en: Could not obtain a write lock for the database table.
hu: Nem tudok írás zárolást létrehozni az adatbázis táblában.

en: Could not query database server variables.
hu: Nem tudom lekérdezni az adatbázis szerver változóit.

en: Could not release the lock for the database table.
hu: Nem tudom a zárolást feloldani az adatbázis táblán.

en: Could not retrieve the file
hu: Nem sikerült lekérni a fájlt

en: Could not select the database.
hu: Nem tudom kiválasztani az adatbázist.

en: Could not update the Recurring contribution details
hu: Nem tudjuk az ismétlődő adományozás részleteit frissíteni

en: Count
hu: Számláló

en: Count data for smart groups is not currently calculated. You may click Update Smart Groups to generate it. Be aware this can cause significant server load
hu: Az okos csoport létszáma nincs kiszámolva. Rákattinthat az okos csoport frissítése gombra, hogy létrehozza. Vegye figyelembe, hogy ez jelentős szerver terhelést okozhat.

en: Counted
hu: Számításba véve

en: Counted?
hu: Számolt?

en: Counties
hu: Megyék

en: Countries
hu: Országok

en: Country
hu: Ország

en: Country (Home)
hu: Ország (Lakás)

en: Country AND State/Province are required to search by distance.
hu: Az ország ÉS az állam/tartomány megadása szükséges a távolság szerinti kereséshez.

en: Country ID
hu: Ország azonosító

en: Country ISO Code
hu: Ország ISO kódja

en: Country Is Active
hu: Ország aktív

en: Country Name
hu: Ország neve

en: Country Phone Prefix
hu: Ország előhívó szám

en: Country name (e.g. Canada).
hu: Ország neve (pl. Magyarország)

en: County
hu: Megye

en: County Abbreviation
hu: Megye rövidítése

en: County ID
hu: Megye azonosító

en: County Is Active
hu: Megye aktív

en: County does not match the selected State/Province
hu: A megye nem felel meg a kiválasztott Államnak/Tartománynak.

en: County name. If you want to include the county in your screen displays, the <strong>County</strong> checkbox should be set under <strong>Address Editing &raquo; Address Fields</strong> on this screen, and county names must be added to the civicrm_county table in your database.
hu: Megye neve. Ha a képernyőkön szerepeltetni akarja a megyét, a  <strong>Megye</strong> jelölőnégyzetet ki kell választani <strong>Cím szerkesztés &raquo; Cím mezők</strong> ezen a képernyőn, és a megye neveket hozzá kell adni a  civicrm_county táblához az adatbázisában.

en: Cover Sheet for %1
hu: Fedőlap %1-nek

en: Create
hu: Létrehozás

en: Create Batch
hu: Köteg létrehozás

en: Create CMS User?
hu: Létrehozzak tartalomkezelő rendszer felhasználót?

en: Create Date
hu: Létrehozási dátum

en: Create Membership
hu: Tagság létrehozása

en: Create Missing Log Tables
hu: Hiányzó napló táblák létrehozása

en: Create New
hu: Új létrehozása

en: Create New Group
hu: Új csoport létrehozása

en: Create PDF Letter
hu: PDF levél létrehozása

en: Create Profile
hu: Profil készítés

en: Create Related Membership
hu: Kapcsolódó tagság létrehozása

en: Create Report
hu: Jelentéskészítés

en: Create User Record
hu: Felhasználói rekord létrehozása

en: Create User Record for %1
hu: Felhasználó rekord létrehozása %1

en: Create a Personal Campaign Page
hu: Személyes kampány olal létrehozása

en: Create a Personal Campaign Page for another campaign:
hu: Személyes kampány olal létrehozása egy másik kampány számára:

en: Create a custom field group which is 'Used for' <strong>Participants</strong>.
hu: Hozzon létre egyedi mező csoportot, amit a <strong>Résztvevők</strong> céljaira használ.

en: Create a household member relationship with this contact
hu: Családtag viszony létesítése ezzel a kapcsolattal

en: Create a new contact record in CiviCRM
hu: Új kapcsolati rekord létrehozása a CiviCRM-ben

en: Create a new set of options
hu: Új opció készlet létrehozása

en: Create a new tag and assign it to imported records
hu: Hozz létre egy új címkét és társítsd az importált rekordokhoz

en: Create a profile (e.g. 'Participant Information').
hu: Profil létrehozása (pl. 'Résztvevő információ').

en: Create an account?
hu: Létrehozzak egy felhasználói fiókot?

en: Create an accounting batch (with Access to CiviContribute and View Own/All Manual Batches)
hu: Könyvelési köteg létrehozása (a CiviAdomány-hoz és a saját megtekintése/összes kézi kötegek hozzáféréssel)

en: Create an option row for each membership type you want to offer as a choice. The option Label and Amount columns will be automatically filled with the selected membership type name and associated fee. However you can over-ride these values as needed. For example, you can create an option for a special discount on a particular membership.
hu: Készítsen egy opció sort minden egyes tagság típushoz, ha választásként fel kínálja ajánlani. Az opció címkéje és az összeg oszlopa automatikusan kitöltésre kerül a kiválasztott tagság típus nevével és a kapcsolódó összeggel. Ugyanakkor, ön szükség szerint felülírhatja ezeket az összegeket. Például, speciális kedvezmény opciót hozhat létre az egyik tagsághoz.

en: Create and edit rules, change the supervised and unsupervised rules
hu: Szabályok létrehozása és szerkesztése, a felügyelt és a felügyelet nélküli szabályok megváltoztatása

en: Create and rename tags
hu: Címkék létrehozása és átnevezése

en: Create and update grants
hu: Támogatások létrehozása és frissítése

en: Create and update memberships
hu: Tagságok létrehozása és frissítése

en: Create and update pledges
hu: Felajánlások létrehozása és szerkesztése

en: Create date
hu: Létrehozás dátuma

en: Create events, view all events, and view participant records (for visible contacts)
hu: Események létrehozása, összes esemény megtekintése, résztvevő rekordok megtekintése (látható kapcsolatoknál)

en: Create link between %1 - %2 (CaseID: %3) and %4 - %5 (CaseID: %6)
hu: Link létrehozása %1 - %2 (Ügyazonosító: %3) and %4 - %5 (Ügyazonosító: %6)

en: Create links to the listing page by copying the following URL, and adding it to the Event Description below and / or as a menu item or links elsewhere on your site:
hu: A listázási oldal linkjeinek a létrehozására másolja a következő URL-t, és adja hozzá az esemény leírásához alább és / vagy mint menü elemet vagy linetk bárhol az ön weboldalán.

en: Create missing function now? This may take few minutes.
hu: Létrehozza most a hiányzó függvényt? Ez eltarthat néhány percig.

en: Create missing log tables now? This may take few minutes.
hu: Hiányzó napló táblák létrehozása most? Eltarthat néhány percig.

en: Create new campaign, survey and petition types and their status
hu: Új kampány,  felmérés és petíció típus létrehozása és az állapotuk

en: Create new campaigns, surveys and petitions, reserve respondents
hu: Új kampány,  felmérés és petíciólétrehozása, válaszolók lefoglalása

en: Create new groups, edit group settings (e.g. group name, visibility...), delete groups
hu: Új csoportok létrehozása, csoportok beállításainak szerkesztése (pl. csoport neve, láthatósága,...), csoportok törlése

en: Create new location
hu: Új helyszín létrehozása

en: Create new result set
hu: Új eredmény lista létrehozása

en: Create new tag under this one
hu: Új címke létrehozása ez alatt

en: Create notes for contacts
hu: Megjegyzések létrehozása a kapcsolatokhoz

en: Create one activity with all contacts together
hu: Külön tevékenység létrehozása mindegyik kapcsolathoz

en: Create predefined tags in the main tree, or click the <strong>+</strong> to add a set for free tagging.
hu: Hozzon létre előre meghatározott címkéket a fő ágon, vagy kattintson <strong>+</strong>-ra egy készlet hozzáadásához a szabad címkézéshez.

en: Create report from this template
hu: Jelentés készítése ebből a sablonból

en: Create reports for your users from any of the report templates listed below. Click on a template title to get started. Click Existing Report(s) to see any reports that have already been created from that template.
hu: Készítsen jelentést a felhasználóinak az alább felsorolt sablonokból. Kattintson a sablon címére a kezdéshez. Kattintson a meglévő jelentés(ek)re megtekintendő a sablonból korábban létrehozott jelentéseket.

en: Create separate activities for each contact
hu: Külön tevékenységek létrehozása mindegyik kapcsolathoz

en: Create your own fundraising page
hu: Hozd létre a saját adományozó oldalad

en: Create your search by selecting the criteria (record type and field), the comparison operator, and entering the value you want to search for. You can define one or many criteria as a set: <em>Include contacts where... State IS Washington AND City IS Seattle AND Birth Date is later than (>) Jan 1, 1985</em>
hu: Hozza létre a keresését a kritérium kiválasztásával (rekord típus és mező), az összehasonlító operátor, és a keresési érték megadásával. Meghatározhat egy vagy több kritériumot mit egy készletet: <em>Legyenek benne azok kapcsolatok, amelyek... a Megye Pest ÉS a Város Érd ÉS a születési dátum későbbi mint (>) 1985. január 1.</em>

en: Created
hu: Létrehozva

en: Created By
hu: Készítette

en: Created By Contact ID
hu: Létrehozó kapcsolat azonosítója

en: Created By:
hu: Létrehozta:

en: Created Date
hu: Létrehozás dátuma

en: Created Date:
hu: Létrehozás dátuma:

en: Created ID
hu: Létrehozott azonosító

en: Created On
hu: Létrehozva

en: Created by
hu: Készítette

en: Created contact
hu: Létrehozott kapcsolat

en: Created date cannot be greater than current date
hu: A létrehozás dátuma nem lehet az aktuális dátumnál nagyobb

en: Created mailing
hu: Létrehozott körlevél

en: Created one new contact record. | Created %count new contact records.
hu[0]: Egy új kapcsolat rekord létrehozva.
hu[1]: %count új kapcsolat rekord létrehozva.

en: Created or Sent by
hu: Készítette vagy küldte:

en: Creates a Text Link for various activity actions.
hu: Létrehoz egy Szöveges Linket a különböző tevékenységi akciókhoz.

en: Creates a Text Link for various contact actions.
hu: Létrehoz egy Szöveges Linket a különböző kapcsolati akciókhoz.

en: Creates a Text Link for various contribution actions.
hu: Létrehoz egy Szöveges Linket a különböző adományozó akciókhoz.

en: Creates a Text Link for various event actions.
hu: Létrehoz egy Szöveges Linket a különböző esemény akciókhoz.

en: Creates a Text Link for various participant actions.
hu: Létrehoz egy Szöveges Linket a különböző résztvevői akciókhoz.

en: Creates a Text Link for various relationship actions.
hu: Létrehozz egy szöveges linket a különböző viszony akciókhoz.

en: Creating your own campaign page is simple. Fill in some basic information below, which will allow you to manage your page and invite friends to support you. Then click 'Continue' to personalize and announce your page.
hu: Saját adomány gyűjtő oldal létrehozása egyszerű. Töltsön ki néhány alapvető információt lejjebb, amely lehetővé teszi az oldal kezelését és a barátainak a meghívását adományozásra. Majd kattintson a 'Tovább' gombra az oldal személyessé tételére és bejelentésére.

en: Creating your own fundraising page is simple. Fill in some basic information below, which will allow you to manage your page and invite friends to make a contribution. Then click 'Continue' to personalize and announce your page.
hu: Saját adomány gyűjtő oldal létrehozása egyszerű. Töltsön ki néhány alapvető információt lejjebb, amely lehetővé teszi az oldal kezelését és a barátainak a meghívását adományozásra. Majd kattintson a 'Tovább' gombra az oldal személyessé tételére és bejelentésére.

en: Creator
hu: Létrehozó

en: Credit Amount:
hu: Jóváírt összeg:

en: Credit Card
hu: Hitelkártya

en: Credit Card Contribution
hu: Bankkártyás adományozás

en: Credit Card Information
hu: Hitel kártya információ

en: Credit Card Payment
hu: Bankkártyás fizetés

en: Credit Card Pledge Payment
hu: Felajánlás bankkártyás befizetés

en: Credit Card Type
hu: Bankkártya típus

en: Credit Liability Account is
hu: Hitel Kötelezettségi Számla

en: Credit Note ID
hu: Jóváíró számla azonosító

en: Credit Note Number:
hu: Jóváírási értesítés száma:

en: Credit Note#:
hu: Jóváírószámla #:

en: Credit card payment is not for Refund payments use
hu: A bankkártyás fizetés nem használható a visszatérítés fizetésére

en: Credit card type not supported by Realex:
hu: Hitelkártya típust nem állítja a Realex:

en: Credit to a Personal Campaign Page
hu: Befizetés a személyes kampányoldalon

en: Credit/Contra Revenue Account is
hu: Hitel/Kontra bevételi számla

en: Criteria
hu: Kritérium

en: Croatian
hu: Horváth

en: Cron Not Running
hu: Cron nem fut

en: Cron Running OK
hu: Cron futtatás OK

en: Cumulative
hu: Összegezve

en: Curl is not installed
hu: Curl nincs telepítve

en: Currencies
hu: Pénznemek

en: Currencies Enabled
hu: Engedélyezett pénznemek

en: Currency
hu: Pénznem

en: Currency ID
hu: Pénznem azonosító

en: Currency Name
hu: Pénznem neve

en: Currency Numeric Code
hu: Pénznem numerikus kódja

en: Currency Symbol
hu: Pénznem jele

en: Currency Type
hu: Pénznem típus

en: Currency for the amount
hu: Az összeghez tartozó pénznem

en: Currency used for the Contribution
hu: Az adományhoz használt pénznem

en: Current
hu: Érvényes

en: Current #
hu: Érvényes darabszám

en: Current Attachment(s)
hu: Jelenlegi csatolmány(ok)

en: Current Campaigns
hu: Jelenlegi kampányok

en: Current Codes
hu: Naprakész kódok

en: Current Cycle End Date
hu: A jelenlegi ciklus végének dátuma

en: Current Cycle Start Date
hu: A jelenlegi ciklus kezdetének dátuma

en: Current Employee
hu: Jelenlegi alkalmazott

en: Current Employee?
hu: Jelenleg alkalmazottja?

en: Current Employer
hu: Jelenlegi munkáltató

en: Current Employer ID
hu: Jelenlegi munkáltató azonosítója

en: Current Employer Report
hu: Jelenlegi munkáltató jelentés

en: Current Fiscal Year-To-Date
hu: Aktuális pénzügyi évben eddig

en: Current Member?
hu: Jelenleg tag?

en: Current Membership?
hu: Jelenlegi tagság?

en: Current Month-To-Date
hu: jelenlegi hónapban eddig

en: Current Relationships
hu: Jelenlegi viszonyai

en: Current Selections
hu: Jelenlegi választék

en: Current Start Date
hu: Jelenlegi kezdési dátum

en: Current Status
hu: Jelenlegi állapot

en: Current Total
hu: Aktuális összesen

en: Current Year-to-Date
hu: Aktuális évben eddig

en: Current and inactive memberships for %1 are listed below.
hu: Érvényes és inaktív tagságok a %1 részére alább felsorolva.

en: Current calendar month to-date
hu: Ebben a naptári hónapban eddig

en: Current calendar year to-date
hu: Ebben naptári évben eddig

en: Current employer name as configured in the individual contact edit form. You will probably want this on a separate line, so use the Enter key to create a line-break after the name fields.
hu: Jelenlegi munkáltató neve, ahogy az a személy kapcsolati szerkesztő űrlapján beállított. Valószínűleg külön sorba szeretné tenni, tehát használja az Enter billentyűt sortörés létrehozására a név mezők után.

en: Current filter criteria didn't have any target contact to add to group
hu: A jelenlegi szűrő feltétel mellett nincs cél kapcsolat amit a csoporthoz adható lenne

en: Current membership period expire date.
hu: Aktuális tagsági ciklus végdátuma

en: Current month's revenue?
hu: Jelen hónap bevételei?

en: Current quarter to-date
hu: Ebben a negyedévben eddig

en: Current time/date
hu: Aktuális idő/dátum

en: Current week to-date
hu: Ezen a héten eddig

en: Current<br />Participant
hu: Jelenlegi <br/> résztvevő

en: Currently being used to store result id for survey activity, FK to option value.
hu: Jelenleg a felmérés tevékenység eredmény azonosító tárolására használt, FK az opció értékhez

en: Custom
hu: Egyedi

en: Custom  %1 is a required field if %1 is of type Customized.
hu: Egyedi  %1 a szükséges mező  ha a  %1 típusa egyedi.

en: Custom %1
hu: Egyedi %1

en: Custom %1 is a required field if %1 is of type Customized.
hu: Az egyedi %1 egy kötelezően kitöltendő mező, ha az %1 típusa testreszabott.

en: Custom Addressee
hu: Egyedi címzett

en: Custom Addressee.
hu: Egyedi címzett.

en: Custom CSS URL
hu: Egyéni CSS URL

en: Custom Data
hu: Egyedi adat

en: Custom Data Field
hu: Egyéni adat mező

en: Custom Data Fields
hu: Egyedi adatmezők

en: Custom Data Type
hu: Egyedi adattípus

en: Custom Email Greeting
hu: Egyedi e-mail üdvözlet

en: Custom Email Greeting.
hu: Egyedi e-mail üdvözlet.

en: Custom Field
hu: Egyedi mező

en: Custom Field Attributes
hu: Egyedi mező jellemzők

en: Custom Field Default
hu: Egyedi mező alapértelmezett értéke

en: Custom Field Formatting
hu: Egyedi mező formázása

en: Custom Field ID
hu: Egyedi mező azonosítója

en: Custom Field Is Active?
hu: Aktív az egyedi mező?

en: Custom Field Is Required?
hu: Szükséges az egyedi mező?

en: Custom Field Javascript
hu: Egyedi mező Javascript

en: Custom Field Label
hu: Egyedi mező címkéje

en: Custom Field Move: %1
hu: Egyedi mező mozgatás: %1

en: Custom Field Name
hu: Egyedi mező neve

en: Custom Field Post Text
hu: Egyedi mező utószövege

en: Custom Field Pre Text
hu: Egyedi mező előszövege

en: Custom Fields
hu: Egyedi mezők

en: Custom Fields for this Set
hu: Egyedi mező ehhez a készlethez

en: Custom Files
hu: Egyedi fájlok

en: Custom Files Directory
hu: Egyedi fájlok könyvtára

en: Custom Group
hu: Egyedi csoport

en: Custom Group Created Date
hu: Egyedi Csoport Létrehozásának dátuma

en: Custom Group Extends
hu: Egyedi csoport kiterjeszti

en: Custom Group ID
hu: Egyedi csoport azonosítója

en: Custom Group Is Active?
hu: Aktív az egyedi csoport?

en: Custom Group Is Public?
hu: Egyedi csoport nyilvános?

en: Custom Group Multiple Values Listing
hu: Egyedi csoport többértékű listázás

en: Custom Group Name
hu: Egyedi csoport neve

en: Custom Group Post Text
hu: Egyedi csoport utószövege

en: Custom Group Pre Text
hu: Egyedi csoport előszövege

en: Custom Group Style
hu: Egyedi csoport stílusa

en: Custom Group Subtype
hu: Egyedi csoport altípus

en: Custom Group Subtype List
hu: Egyedi csoport altípus lista

en: Custom Group Title
hu: Egyedi csoport megnevezése

en: Custom Groups
hu: Egyedi csoport

en: Custom Link to a Drupal Node
hu: Egyéni link egy Dropal csomóponthoz

en: Custom Option
hu: Egyedi opció

en: Custom PHP Directory
hu: Egyedi PHP könyvtár

en: Custom PHP Path Directory
hu: Egyedi PHP könyvtár útvonal

en: Custom Postal Greeting
hu: Egyedi postai üdvözlet

en: Custom Postal greeting.
hu: Egyedi postai üdvözlet.

en: Custom Search
hu: Egyedi keresés

en: Custom Search Path
hu: Egyedi keresés útvonala

en: Custom Template Directory
hu: Egyedi sablonok könyvtára

en: Custom Templates
hu: Egyedi sablonok

en: Custom Text to display on the Cancel button when used in create or edit mode
hu: A Mégsem gombon kijelzett egyedi szöveg, amit létrehozás vagy szerkesztés módban használnak

en: Custom Text to display on the submit button on profile edit/create screens
hu: A beküldés gombon kijelzett egyedi szöveg, amit profil létrehozás vagy szerkesztés képernyőn használnak

en: Custom Translate Function
hu: Egyedi fordító funkció

en: Custom data is stored in custom fields. Custom fields are organized into logically related custom data sets (e.g. Volunteer Info). Use custom fields to collect and store custom data which are not included in the standard CiviCRM forms. You can create one or many sets of custom fields.
hu: Az egyedi adatok egyedi mezőkben tárolódnak. Az egyedi mezőket logikusan összefüggő egyedi adat készletekbe szervezettek (u.m. Önkéntesek információi). Használja az egyedi mezőket az egyedi adatok összegyűjtésére olyan esetekben, amikor azok nincsenek a szabványos CiviCRM űrlapokon. Egy vagy több egyedi mező készletet hozhat létre.

en: Custom field '%1' already exists in Database.
hu:  '%1' Egyedi mezp már szerepel az adatbázisban.

en: Custom field '%1' has been saved.
hu: '%1' egyedi mező mentve.

en: Custom fields and a Personal Campaign Page field can be added if needed.
hu: Egyedi mezők és személyes kampány oldal mező ha szükséges hozzáadható.

en: Custom group '%1' already exists in Database.
hu:  '%1' egyedi csoport már szerepel az adatbázisban.

en: Custom searches are developed and contributed by members of the CiviCRM community.
hu: Az egyedi keresések a CiviCRM közösség tagjai által fejlesztettek és adományozottak.

en: Custom tokens (based on custom data) can be added for organizations as well. These tokens will not be displayed in the list of available tokens, but can be added manually. The format is %1 – where 12 is the ID of the custom data field. To find the custom data field ID, go Administer > Customize Data & Screens > Custom Fields and click ‘edit’ on the field you want to use. Look at the URL. The last part of the URL will be an equal sign and a number (=12). The number (12 in this example) is the id of that custom field.
hu: Egyedi tokenek (egyedi adatokon alapulók) hozzáadhatók a szervezetekhez. Ezek a tokenek nem kerülnek kijelzésre a rendelkezésre álló tokenek listájában, de kézzel hozzáadhatók. A formátum %1 -ahol a 12 az egyedi adat mező azonosítója. Az egyedi adatmező azonosítójának megtalálásához, menjen az Adminisztrál>Adatok és képernyők testreszabása>Egyedi mezők menüponthoz és kattintson a 'szerkesztésre' a használni kívánt mezőnél. Tekintsen az URL-re. Az URL utolsó része egy egyenlőség jel és egy szám (=12). A Szám (a példában 12) az egyedi mező azonosítója.

en: Customer:
hu: Vevő:

en: Customize Data and Screens
hu: Adatok és képernyők testreszabása

en: Customize Data, Forms and Screens
hu: Adatok, űrlapok és képernyők testre szabása

en: Customize the CiviCRM navigation menu bar for your users here.
hu: A felhasználóinak szabja testre a CiviCRM navigációs menüt, itt.

en: Customized
hu: Testreszabott

en: Customizing CSS
hu: CSS testreszabás

en: Cycle Day
hu: Ciklus nap

en: Czech
hu: Cseh

en: DD, d MM yy (Thursday, 31 December 2009)
hu: Nap neve, nap Hónap év (Csütörtök, 31 December 2009)

en: DOMPDF Enable Remote Images
hu: DOMPDF Távoli képek engedélyezése

en: DOMPDF Font Folder
hu: DOMPDF betűtípus mappa

en: DOMPDF Local Images Folder
hu: DOMPDF Helyi képek mappa

en: DOMPDF Log File
hu: DOMPDF Napló fájl

en: DOMPDF will log debugging output in this file.
hu: A DOMPDF naplózza a hibakeresési kimenetet ebben a fájlban.

en: DUE DATE: %1
hu: ESEDÉKESSÉG DÁTUMA: %1

en: Daily
hu: Naponta

en: Danish
hu: Dán

en: Dashboard
hu: Vezérlőpult

en: Dashboard - %1
hu: Vezérlőpult - %1

en: Dashboard Caching
hu: Vezérlőpult cachelés

en: Dashboard Configuration
hu: Vezérlőpult beállítás

en: Dashboard Contact
hu: Vezérlőpult kapcsolat

en: Dashboard Contact ID
hu: Vezérlőpult kapcsolat azonosító

en: Dashboard Contacts
hu: Vezérlőpult kapcsolatok

en: Dashboard ID
hu: Vezérlőpult azonosító

en: Dashboard caching time, move to trash / undelete, change logging and version checking.
hu: A vezérlőpult gyorsítótárazási ideje, áthelyezés a kukába / törlés visszavonása, naplózás módosítása és verzió ellenőrzés.

en: Dashboard entries
hu: Vezérlőpult bejegyzések

en: Dashboards
hu: Vezérlőpultok

en: Dashlet Name
hu: Kisalkalmazás neve

en: Dashlet Permission
hu: Kisalkalmazás engedélye

en: Dashlet Permission Operator
hu: Kisalkalmazás engedélyező operátor

en: Dashlet Title
hu: Kisalkalmazás címe

en: Dashlet URL
hu: Kisalkalmazás URL

en: Dashlet is Active?
hu: Kisalkalmazás aktív?

en: DashletID
hu: Kisalkalmazás azonosító

en: Data
hu: Adat

en: Data Entry
hu: Adatbevitel

en: Data Entry Batches
hu: Adatbeviteli kötegek

en: Data Source
hu: Adat Forrása

en: Data Type
hu: Adat típus

en: Data Type of the value field for this option value does not match %1.
hu: Ehhez az opció értékhez tartozó érték mező adat típusa  nem illeszkedik %1.

en: Database Error Code:
hu: Adatbázis hiba kód:

en: Database In Unexpected Version
hu: Nem várt adatbázis változat

en: Database Log Report
hu: Adatbázis log jelentés

en: Database Partially Upgraded
hu: Adatbázis részletesen frissítve

en: Database Update Frequency
hu: Adatbázis frissítés nyomkövetése

en: Database Upgrade Required
hu: Adatbázis frissítés szükséges

en: Database Upgrades
hu: Adatbázis frissítések

en: Database Version Invalid
hu: Adatbázis változat érvénytelen

en: Database Version Missing
hu: Adatbázis változat hiányzik

en: Database Version and Connection Settings
hu: Adatbázis változat és kapcsolati beállítások

en: Database cache tables cleared.
hu: Adatbázis chache táblák törölve.

en: Database check failed - the database looks to have been partially upgraded. You may want to reload the database with the backup and try the upgrade process again.
hu: Adatbázis ellenőrzés nem sikerült - úgy látszik az adatbáis csak részlegesen lett frissítve. Érdemes lenne újratölteni az adatbázist a biztonsági mentésből és megismételni a frissítési folyamatot.

en: Database check failed - the database looks to have been partially upgraded. You must reload the database with the backup and try the <a href='%1'>upgrade process</a> again.
hu: Adatbázis ellenőrzés nem sikerült - úgy látszik az adatbázis csak részlegesen lett frissítve. Érdemes lenne újratölteni az adatbázist a biztonsági mentésből és megismételni a <a href='%1'> frissítési folyamatot </a> újra.

en: Database field length
hu: Adatbázis mező hosszúsága

en: Database is marked with invalid version format. You may want to investigate this before you proceed further.
hu: Az adatbázis érvénytelen formátumún verziónak jelezve. Megvizsgálhatná ezt mielőtt tovább lép.

en: Database version and connection settings have been verified and look correct!
hu: Adatbázis változata és a kapcsolat beállítások leellenőrizve és helyesnek látszik!

en: Date
hu: Dátum

en: Date Added
hu: Dátum hozzáadva

en: Date Added to CiviCRM
hu: CiviCRM-hez hozzáadott dátum

en: Date Class
hu: Dátum osztály

en: Date Created
hu: Létrehozás dátuma

en: Date Deceased
hu: Elhalálozás dátuma

en: Date Display
hu: Kijelzett dátum

en: Date Display Formats
hu: Dátum kijelzési formátum

en: Date Field
hu: Dátum mező

en: Date Format
hu: Dátum formátum

en: Date Format: Complete Date
hu: Dátum formátum: Teljes dátum

en: Date Format: Complete Date and Time
hu: Dátum  formátum: Teljes dátum és idő

en: Date Format: Financial Batch
hu: Dátum formátum: Pénzügyi tétel

en: Date Format: Month and Year
hu: Dátum formátum: Hónap és év

en: Date Format: Short date Month Day Year
hu: Dátum formátum: Rövid dátum hónap nap év

en: Date Format: Time Only
hu: Dátum formátum: Csak idő

en: Date Format: Year Only
hu: Dátum formátum: Csak év

en: Date Formats
hu: Dátum formátumok

en: Date Input Fields
hu: Dátum beviteli mezők

en: Date Input Format
hu: Dátum beviteli formátum

en: Date Pending
hu: Dátum függőben

en: Date Preference ID
hu: Dátum beállítás azonosító

en: Date Preference Name
hu: Dátum beállítás neve

en: Date Range
hu: Dátum tatomány

en: Date Received
hu: Beérkezési dátum

en: Date Removed
hu: Eltávolítás dátuma

en: Date Renewal Entered
hu: Megújítási dátum megadva

en: Date Sent
hu: Elküldés dátuma

en: Date and Time
hu: Dátum és Idő

en: Date and time for activity: scheduled. participant: registered.
hu: Tevékenység dátuma és ideje: ütemezett. résztvevő: regisztrált.

en: Date and time of the source transaction
hu: Forrás tranzakció dátuma és ideje.

en: Date and time that Campaign ends.
hu: Kampány záró dátuma és ideje.

en: Date and time that Campaign starts.
hu: Kampány kezdő dátuma és ideje.

en: Date and time that Campaign was created.
hu: Kampány létrehozási ideje és dátuma.

en: Date and time that Campaign was edited last time.
hu: Kampány utolsó szerkesztési dátuma és ideje.

en: Date and time that Survey was created.
hu: Felmérés létrehozási ideje és dátuma.

en: Date and time that Survey was edited last time.
hu: Felmérés utolsó szerkesztési dátuma és ideje.

en: Date and time that contribution page was created.
hu: Az adomány oldal létrehozási dátuma és ideje.

en: Date and time that event ends. May be NULL if no defined end date/time
hu: Esemény vég dátuma és ideje. Lehet NULL, ha nincs meghatározva a végdátum/idő

en: Date and time that event starts.
hu: Esemény kezdő dátuma és ideje.

en: Date and time that event was created.
hu: Az esmény létrehozási dátuma és ideje.

en: Date and time that online registration ends.
hu: Az online regisztráció záró dátuma és ideje.

en: Date and time that online registration starts.
hu: Az online regisztráció kezdő dátuma és ideje.

en: Date and time that tag was created.
hu: Az címke létrehozási dátuma és ideje.

en: Date and time that this attachment was uploaded or written to server.
hu: A melléklet szerverre történő feltöltésének vagy felírásának a dátuma és ideje.

en: Date and time that this page ends. May be NULL if no defined end date/time
hu: Ezen oldal befejezési dátuma és ideje. Lehet NULL ha nincs meghatározott vég dátum/idő

en: Date and time that this page starts.
hu: Ezen oldal kezdő dátuma és ideje.

en: Date and time the item was created
hu: Elem létrehozási dátuma és ideje.

en: Date and time this UF group was created.
hu: UF csoport készítés dátuma és ideje

en: Date and time this activity is scheduled to occur. Formerly named scheduled_date_time.
hu: A tevékenység ütemezett dátuma és ideje, Korábban scheduled_date_time volt a neve.

en: Date and time this custom group was created.
hu: Egyedicsoport készítés dátuma és ideje

en: Date and time this mailing was approved.
hu: Körlevél jóváhagyás dátuma és ideje

en: Date and time this mailing was created.
hu: Körlevél készítés dátuma és ideje

en: Date and time this mailing was scheduled.
hu: Körlevél ütemezés dátuma és ideje

en: Date and time when we need to refresh the cache next.
hu: A gyorsítótár legközelebbi frissítésének szükséges dátuma és ideje.

en: Date and time. Used for scheduling mailings.
hu: Dátum és idő. A körlevelek ütemezésére használva.

en: Date attached to the note
hu: Megjegyzéshez csatolása  dátuma

en: Date contribution was received - not necessarily the creation date of the record
hu: Adomány beérkezési dátuma - nem szükségszerűen a rögzítés dátuma

en: Date created
hu: Létrehozási dátum

en: Date e-mail opened
hu: Dátum amikor az email meg lett nyitva

en: Date for activities including contributions: receive, receipt, cancel. membership: join, start, renew. case: start, end.
hu: Tevékenységek dátuma beleértve az adományokat: megkapás, nyugta, törlés. tagság: belépés, kezdés, megújítás ügy: kezdés, vég.

en: Date forwaded
hu: Továbbítás dátuma

en: Date is not set
hu: Dátum nincs megadva

en: Date may be up to end_date_years years after the current date.
hu: A dátum a jelenlegi dátumot követő években end_date_years.

en: Date may be up to start_date_years years prior to the current date.
hu: A dátum a jelenlegi dátumot megelőző években start_date_years.

en: Date of Birth
hu: Születési dátum

en: Date of birth
hu: Születési dátum

en: Date of bounce
hu: A visszadobás dátuma

en: Date of click through
hu: Az átkattintás dátuma

en: Date of deceased
hu: Elhalálozás dátuma

en: Date of delivery
hu: Az elküldés dátuma

en: Date of first pledge payment.
hu: A felajánlás kifizetésének dátuma.

en: Date of reply
hu: A válasz dátuma

en: Date of the (un)subscription
hu: A (le)feliratkozás dátuma

en: Date of unsubscribe
hu: A leiratkozás dátuma

en: Date on which given case ends.
hu: Az adott ügy végdátuma.

en: Date on which given case starts.
hu: Az adott ügy kezdési dátuma.

en: Date on which grant application was received by donor.
hu: A támogatóhoz beérkezett támogatási kérelem beérkezési dátuma.

en: Date on which grant decision was made.
hu: Támogatási döntés dátuma.

en: Date on which grant money transfer was made.
hu: A támogatás kifizetési dátuma.

en: Date on which grant report is due.
hu: Támogatási jelentés benyújtási határideje

en: Date on which the grant decision was finalized.
hu: Mely napon született meg adománnyal kapcsolatos határozat.

en: Date on which the grant money was transferred.
hu: Mely napon lett az adomány összege átutalva.

en: Date on which the reminder be sent.
hu: Az emlékeztető kiküldésének dátuma.

en: Date that a receipt was sent to the contributor.
hu: Az adományozónak küldött nyugta küldési dátuma.

en: Date that a thank-you message was sent to the contributor.
hu: Az adományozónak küldött köszönő üzenet küldési dátuma.

en: Date this field becomes effective (optional).  Used for price set fields that are made available starting on a specific date.
hu: E mező dátuma aktívvá válik (opcionális). Használja ezt az árlista mezőt, ha egy adott napon kívánja aktivizálni.

en: Date this field expires (optional).  Used for price set fields that are no longer available after a specific date (e.g. early-bird pricing).
hu: E mező dátuma lejár (opcionális). Használja ezt az árlista mezőt, ha egy adott nap után nem kívánja, hogy rendelkezésre álljon. (early-bird árazás)

en: Date this membership modification action was logged.
hu: A tagság módosítási akció naplózott dátuma.

en: Date this pledge finished successfully (total pledge payments equal to or greater than pledged amount).
hu: A felajánlás sikeres befejeződésnek dátuma ( a felajánlott összeg egyenlő vagy nagyobb mint a felajánlott összeg).

en: Date this pledge was cancelled by contributor.
hu: Ezen felajánlás adományozó általi törlés dátuma.

en: Date this recurring contribution finished successfully
hu: Ezen ismétlődő adomány sikeres befejeződésének dátuma

en: Date this recurring contribution was cancelled by contributor- if we can get access to it
hu: Az adományozó által visszavont ismétlődő adomány dátuma - ha hozzáférünk

en: Date this token expires
hu: A token lejárati dátuma

en: Date to retry failed attempt
hu: A sikertelen próbálkozás utáni ismétlés dátuma

en: Date user clicked a link in the e-mail
hu: A dátum amikor a felhasználó rákattintott egy linkre az emailben

en: Date user e-mail bounced
hu: A dátum amikor a felhasználó emailje vissza lett dobva

en: Date user e-mail delivered
hu: A dátum amikor a felhasználói email el lett küldve

en: Date user forwarded the e-mail
hu: A dátum amikor a felhasználó továbbította ezt az emailt

en: Date user replied
hu: Dátum amikor a felhasználó válaszolt

en: Date user unsubscribed
hu: A dátum amikor a felhasználó leiratkozott

en: Date when an acknowledgment of the pledge was sent.
hu: A dátuma amikor ennek a felajánlásnak a jóváhagyása el lett küldve.

en: Date when discount ends.
hu: A kedvezmény vég dátuma.

en: Date when discount starts.
hu: A kedvezmény kezdési dátuma.

en: Date when pledge was made by the contributor.
hu: A dátum amikor a felajánlás meg lett téve a hozzájáruló által.

en: Date when we created the cache for a smart group
hu: Az okos csoporthoz létrehozott gyorsítótár létrehozási dátuma.

en: Date(s)
hu: Dátum(ok)

en: Date:
hu: Dátum:

en: Dates may be up to
hu: A dátum lehet akár

en: Day
hu: Nap

en: Day in the period when the payment should be charged e.g. 1st of month, 15th etc.
hu: Az időszak napja. amelyen a befizetés terhelésre kerül pl. a hónap első napja vagy 15-ike, stb.

en: Day in the period when the pledge payment is due e.g. 1st of month, 15th etc. Use this to set the scheduled dates for pledge payments.
hu: A felajánlott periódusban lévő nap, amikor a befizetés esedékes. Hónap első napja, 15-ik napja, stb. Használja a befizetés ütemezés beállításához.

en: Day of Contribution
hu: Adomány napja

en: Day of month installments paid
hu: Részletfizetés napja

en: Day prior to yesterday
hu: Tegnapelőtti nap

en: Day, Week, Month, Year
hu: Nap, Hét, Hónap, Év

en: Days
hu: Napok

en: Days after the last one sent, up to the maximum number of reminders.
hu: Napokkal az után, hogy az utolsó el lett küldve, a maximális számú emlékeztetőkből.

en: Days prior to each scheduled payment due date.
hu: Minden egyes ütemezett fizetési határidő előtt napokkal.

en: De-activate the page (you can re-activate it later)
hu: Az oldal felfüggesztése, kikapcsolása (később újra aktiválhatod)

en: Debit Card
hu: Betéti kártya

en: Debug (%1)
hu: Hibakeresés (%1)

en: Debug Mode Enabled
hu: Nyomkövetési mód engedélyezve

en: Debug information
hu: Hibakeresési információ

en: Debug output is triggered by adding specific name-value pairs to the CiviCRM query string:
hu: A hibakeresési kimenet bekapcsolása egy bizonyos név-érték pár megadásával történik a CiviCRm lekérdező-láncban:

en: Debugging
hu: Hibaelhárítás

en: Deceased
hu: Elhunyt

en: Deceased Date
hu: Elhalálozás dátuma

en: Deceased Membership status is missing or not active. <a href='%1'>Click here to check</a>.
hu: Elhunyt tagsági állapot hiányzik vagy nem aktív.  <a href='%1'>kattintson ide az ellenőrzéshez</a>.

en: Decimal Delimiter
hu: Tizedesjel

en: Decimal Delimiter can not have more than 1 character.
hu: A tizedesjel nem lehet több mint 1 karakter.

en: Decision date
hu: Döntés dátuma

en: Declaration Time
hu: Bejelentési idő

en: Deductible Financial Account?
hu: Levonható pénzügyi számla?

en: Deductible?
hu: Visszaigényelhető?

en: Dedupe Exception
hu: Kivétel deduplikálása

en: Dedupe Exception ID
hu: Deduplikáció kivételek azonosítója

en: Dedupe Exceptions
hu: Kivételek deduplikálása

en: Dedupe Exceptions %%StatusMessage%%
hu: Deduplikálási kivételek %%StatusMessage%%

en: Dedupe Rule
hu: Deduplikálási szabály

en: Dedupe Rule Group
hu: Deduplikálási szabály csoport

en: Dedupe Rule Groups
hu: Deduplikálási szabály csoport

en: Dedupe Rule ID
hu: Deduplikálási szabály azonosító

en: Dedupe Rules
hu: Deduplikálási szabályok

en: Dedupe by email
hu: Deduplikálás e-mail szerint

en: Deduping larger databases can crash the server. By configuring a limit other than 0 here the dedupe query will only search for matches against a limited number of contacts.
hu: Nagyobb adatbázisok deduplikálása összeomlaszthatja a szervert. A 0-n kívüli korlátozás beállításával a deduplikáló lekérdezés csak korlátozott számú kapcsolat alapján keres egyezéseket.

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Default (Auto-detect)
hu: Alapértelmezett (autó-felismerés)

en: Default API Site URL
hu: Alapértelmezett API weboldal URL

en: Default Amount
hu: Alapértelmezett érték

en: Default Contact Search Profile
hu: Alapértelmezett kapcsolat keresési profil

en: Default Country
hu: Alapértelmezett ország

en: Default Currency
hu: Alapértelmezett pénznem

en: Default Discount Fee ID
hu: Alapértelmezett díjengedmény azonosító

en: Default Fee ID
hu: Alapértelmezett díj azonosító

en: Default Financial Account
hu: Alapértelmezett pénzügyi számla

en: Default Financial Type
hu: Alapértelmezett pénzügyi típus

en: Default Language
hu: Alapértelmezett nyelv

en: Default Language for contacts
hu: Kapcsolatok alapértelmezett nyelve

en: Default Language for users
hu: Felhasználók alapértelmezett nyelve

en: Default Live Button URL
hu: Alapértelmezett éles gomb URL

en: Default Live Recurring Payments URL
hu: Alapértelmezett éles ismétlődő befizetések URL

en: Default Live Site URL
hu: Alapértelmezett éles weboldal URL

en: Default Location Type?
hu: Alapértelmezett helyszín típusa?

en: Default Number Of Contacts
hu: Kapcsolatok alapértelmezett száma

en: Default Option?
hu: Alapértelmezett opció?

en: Default Organization Address
hu: Alapértelmezett szervezet címe

en: Default Role
hu: Alapértelmezett szerepkör

en: Default Search Pager size
hu: Alapértelmezett keresési oldal méret

en: Default State/Province
hu: Alapértelmezett Állam/Tartomány

en: Default Status?
hu: Alapértelmezett állapot?

en: Default Test API URL
hu: Alapértelmezett teszt API URL

en: Default Test Button URL
hu: Alapértelmezett teszt gomb URL

en: Default Test Recurring Payment URL
hu: Alapértelmezett teszt ismétlődő befizetés URL

en: Default Test Site URL
hu: Alapértelmezett teszt weboldal URL

en: Default Type
hu: Alapértelmezett típus

en: Default Type ID
hu: Alapértelmezett típus azonosító

en: Default Value
hu: Alapértelmezett érték

en: Default assignee
hu: Alapértelmezett megbízott

en: Default currency assigned to contributions and other monetary transactions.
hu: Alapértelmezett valuta társítva az adományokhoz és más monetáris tranzakciókhoz.

en: Default domain email address and from name.
hu: Alapértelmezett tartomány e-mail cím és a feladó neve.

en: Default invoice payment page
hu: Alapértelmezett számla befizetés oldal

en: Default language (if any) for contact records.
hu: Alapértelmezett nyelv (ha van) a kapcsolat rekordokhoz.

en: Default limit for dedupe screen
hu: Alapértelmezett határérték a de-duplikáló képernyő számára

en: Default locale (%1) does not support street parsing. en_US locale will be used instead.
hu: Az alapértelmezett (%1) területi beállítás nem támogatja az utca elemzést. en_US területi beállítást fogjuk használni helyette.

en: Default number of contacts
hu: Alapértelmezett kapcsolatok száma

en: Default number of contacts to allow for survey.
hu: Felmérés részére engedélyezett alapértelmezett kapcsolat szám.

en: Default online membership renewal page
hu: Alapértelmezett online tagság megújító oldal

en: Default position for the CiviCRM menubar.
hu: A CiviCRM menüsáv alapértelmezett helyzete.

en: Default to only loading matches against this number of contacts
hu: Alapértelmezetten csak az egyezések betöltése történik e kapcsolatok száma alapján

en: Default version of the following System Workflow Message Templates have been modified: <ul><li>Additional Payment Receipt or Refund Notification</li><li>Contribution Invoice</li></ul> If you have modified these templates, please review the new default versions and implement updates as needed to your copies (Administer > Communications > Message Templates > System Workflow Messages).
hu: A következő rendszer munkafolyamat üzenet sablonok módosításra kerültek: <ul><li>Kiegészítő befizetési nyugta vagy visszatérítési figyelmeztetés</li><li> Adomány nyugta</li></ul> Ha ezeket a sablonokat módosította. kérem tekintse át az új alapértelmezett változatot és alkalmazza a saját változatán a frissítéseket, szükség szerint (Adminisztrál > Kommunikáció > Üzenet sablonok > Rendszer munkafolyamat üzenetek).

en: Default version of the following System Workflow Message Templates have been modified: <ul><li>Contribution Invoice</li></ul> If you have modified these templates, please review the new default versions and implement updates as needed to your copies (Administer > Communications > Message Templates > System Workflow Messages).
hu: A következő rendszer munkafolyamat üzenet sablonok alapértelmezett változata módosításra került: <ul><li>Adomány nyugta </li></ul> Ha módosította ezeket a sablonokat, kérem nézze át az alapértelmezett változatot és végezze el a szükséges módosításokat a saját példányán (Adminisztrálás > Kommunikáció > Üzenet sablonok > Rendszer munkafolyamat üzenetek).

en: Default version of the following System Workflow Message Templates have been modified: <ul><li>Personal Campaign Pages - Owner Notification</li></ul> If you have modified these templates, please review the new default versions and implement updates as needed to your copies (Administer > Communications > Message Templates > System Workflow Messages).
hu: A következő rendszer munkafolyamat üzenet sablonok alapértelmezett változata módosításra került: <ul><li>Személyes kampányoladalak - Tulajdonos figyelmeztetése</li></ul> Ha modosította ezeket a sablonokat, kérem nézze át az alpértelmezett oldalakat és végezze el a szükséges módosításokat a saját példányán (Adminisztráls > Kommunikáció > Üzenet sablonok > Rendszer munkafolyamat üzenetek).

en: Default?
hu: Alapértelmezett?

en: Deferred Account
hu: Elutasított számla

en: Deferred Account ID
hu: Elutasított számla azonosító

en: Deferred Accounting Code
hu: Elutasított számla kód

en: Deferred Financial Account
hu: Elutasított pénzügyiszámla

en: Deferred Revenue - Event Fee
hu: Halasztott bevétel - Rendezvény részvételi díj

en: Deferred Revenue - Member Dues
hu: Halasztott bevétel - Tagdíjak

en: Deferred Revenue Account is
hu: Halasztott bevétel számla

en: Deferred Revenue Details
hu: Halasztott bevételek részletei

en: Deferred Revenue Details Report
hu: Halasztott bevétel részletei jelentés

en: Deferred Transaction Amount
hu: Elutasított tranzakció összege

en: Deferred Transaction Date
hu: Elutasított tranzakció dátuma

en: Define Mailing
hu: Körlevél meghatározása

en: Define case types, access deleted cases
hu: Ügy típusok meghatározása, hozzáférés a törölt ügyekhez

en: Define general email address(es) that can be used as the FROM address when sending email to contacts from within CiviCRM (e.g. info@example.org)
hu: Általános e-mail cím(ek) megadása, amelyek mint a kapcsolatoknak a CiviCRM-ből kimenő e-mailekben mint Feladó cím szerepelnek  (pl. info@example.org)

en: Define participant roles for events here (e.g. Attendee, Host, Speaker...). You can then assign roles and search for participants by role.
hu: Határozza meg az esemény résztvevők szerepkörét itt (pl. résztvevő, házigazda, előadó...). Utána szerepköröket rendelhet hozzá és kereshet a résztvevők között szerepkör szerint.

en: Define statuses for event participants here (e.g. Registered, Attended, Cancelled...). You can then assign statuses and search for participants by status.
hu: Határozza meg a esemény résztvevők állapotát itt (pl. regisztrált, részt-vett, törölve...). Utána állapotokat rendelhet hozzá és kereshet a résztvevők között állapota szerint.

en: Defines if you can select this tag.
hu: Meghatározza, hogy kiválaszthatja-e ezt a címkét.

en: Definition order
hu: Definíciós sorrend

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete %1
hu: %1 törlése

en: Delete %1 Type
hu: %1 típus törlése

en: Delete %1 from %2? (remove contact AND delete their record of having been in this group).
hu: Eltávolítsam %1 a %2? (kapcsolat eltávolítása ÉS a rekordjának törlés mintha nem lett volna a csoport tagja).

en: Delete %1 from %2? (this group will no longer be listed under Past Groups).
hu: Eltávolítsam %1 a %2? (ez a csoport nem kerül többet listázásra a Korábbi csoportok között).

en: Delete %1 from %2? (this group will no longer be listed under Pending Groups)
hu: Eltávolítsam %1 a %2? (ez a csoport nem kerül listázásra a Függőben lévő csoportok között).

en: Delete %1?
hu: Törlés %1?

en: Delete (to trash)
hu: Törlés ( szemetesbe)

en: Delete ACL
hu: Hozzáférés lista törlés

en: Delete ACL Role Assignment
hu: ACL szerep törlés

en: Delete Activities
hu: Tevékenységek törlése

en: Delete Activity
hu: Tevékenység törlése

en: Delete Address Block
hu: Cím blokk törlése

en: Delete All
hu: Összes törlése

en: Delete All Attachment(s)
hu: Összes csatolmány(ok) törlése

en: Delete Attached File
hu: A csatolt fájl törlése

en: Delete Batch
hu: Köteg törlése

en: Delete Campaign
hu: Kampány törlése

en: Delete Campaign Page
hu: Kampány oldal törlése

en: Delete Case
hu: Ügy törlése

en: Delete CiviCRM Profile
hu: CiviCRM profil törlése

en: Delete CiviCRM Profile Group
hu: CiviCRM profil csoport törlése

en: Delete Comment
hu: Megjegyzés törlése

en: Delete Contact
hu: Kapcsolat törlése

en: Delete Contact Image
hu: Kapcsolat kép törlése

en: Delete Contact Type
hu: Kapcsolat típus törlése

en: Delete Contact(s)
hu: Kapcsolat(ok) törlése

en: Delete Contacts must also be granted in order for this to work.
hu: Kapcsolatok törlése jogosultság szintén szükséges ehhez a munkához.

en: Delete Contribution
hu: Adomány törlése

en: Delete Contribution Page
hu: Adományoldal törlése

en: Delete Contributions
hu: Adományok törlése

en: Delete Credit Card
hu: Hitelkártya törlése

en: Delete Custom Field
hu: Egyedi mező törlése

en: Delete Custom Group
hu: Egyedi Csoport Törlése

en: Delete Custom Set
hu: Egyedi készlet törlése

en: Delete Data Entry Batch
hu: Adatbeviteli köteg törlése

en: Delete DedupeRule
hu: Deduplikálási szabály törlése

en: Delete Draft
hu: Vázlat törlése

en: Delete Email
hu: E-mail törlése

en: Delete Email Block
hu: E-mail blokk törlése

en: Delete Event
hu: Esemény törlése

en: Delete Event Template
hu: Esemény sablon törlése

en: Delete Failed
hu: Törlés meghiúsult.

en: Delete File
hu: Fájl törlése

en: Delete Financial Type
hu: Pénzügyi típus törlése

en: Delete Financial Type Account
hu: Pénzügyi típus számla törlése

en: Delete Grant
hu: Adomány törlése

en: Delete Grants
hu: Támogatások törlése

en: Delete Group
hu: Csoport törlése

en: Delete IM
hu: Azonnali üzenet törlése

en: Delete IM Block
hu: Azonnali üzenetküldő blokk törlése

en: Delete Label Format
hu: Címke formátum törlése

en: Delete Location Type
hu: Helyszín típus törlése

en: Delete Mail Settings
hu: Levelezési beállítások törlése

en: Delete Mailing
hu: Postázás törlése

en: Delete Mapping
hu: Helymeghatározás törlése

en: Delete Membership
hu: Tagságok törlése

en: Delete Membership Status
hu: Tagsági állapot törlése

en: Delete Membership Type
hu: Tagsági típus törlése

en: Delete Memberships
hu: Tagságok törlése

en: Delete Message Template
hu: Üzenet sablon törlése

en: Delete Multiple Choice Option
hu: Többszörös kiválasztási opció törlése

en: Delete Note
hu: Megjegyzés eltávolítása

en: Delete OpenID
hu: OpenID törlése

en: Delete OpenID Block
hu: OpenID blokk törlése

en: Delete Option "%1"
hu: "%1" opció törlése

en: Delete Option Group
hu: Opció csoport törlése

en: Delete PDF Page Format
hu: PDF oldal formátum törlése

en: Delete Page - %1
hu: Törlés Oldal

en: Delete Participant
hu: Résztvevő törlése

en: Delete Participant Status
hu: Résztvevő állapot törlése

en: Delete Participation
hu: Részvétel törlése

en: Delete Participations
hu: Részvételek törlése

en: Delete Payment Method
hu: Fizetési módszer törlése

en: Delete Payment Procesor Type
hu: Fizetésfeldolgozó típus törlése

en: Delete Payment Processor
hu: Fizetés feldolgozó törlése

en: Delete Payment ProcessorType
hu: Fizetés feldolgozó típus törlése

en: Delete Permanently
hu: Végleges törlés

en: Delete Personal Campaign Page
hu: Személyes kampány olal törlése

en: Delete Petition
hu: Petíció törlése

en: Delete Phone Block
hu: Telefon blokk törlése

en: Delete Pledge
hu: Felajánlás törlése

en: Delete Pledges
hu: Felajánlások törlése

en: Delete Premium
hu: Jelképes ajándék törlése

en: Delete Price
hu: Ár törlése

en: Delete Price Field
hu: Ár Mező Törlése

en: Delete Price Set
hu: Árlista törlése

en: Delete Profile Field
hu: Profil Mező törlése

en: Delete Provider
hu: Szolgáltató törlése

en: Delete Relationship
hu: Viszony törlése

en: Delete Relationship for %1
hu: %1 viszonyának törlése

en: Delete Reletionship Type
hu: Viszony típus törlése

en: Delete Report Template
hu: Jelentés sablon Törlése

en: Delete Schedule Reminders
hu: Ütemezett emlékeztetők törlése

en: Delete Scheduled Job
hu: Ütemezett feladat eltávolítása

en: Delete Set
hu: Készlet trölése

en: Delete Status
hu: Állapot törlés

en: Delete Survey
hu: Kérdőiv/Felmérés törlése

en: Delete Website
hu: Weboldal törlése

en: Delete Website Block
hu: Weboldal blokk törlése

en: Delete accounting batches created by user
hu: Felhasználó által létrehozott könyvelési kötegek törlése

en: Delete action is missing expected survey ID.
hu: Törlési művelet hiányzik kérdőív azonosítót vártunk.

en: Delete activities
hu: Tevékenységek törlése

en: Delete all accounting batches
hu: Összes könyvelési köteg törlése

en: Delete attachment
hu: Csatolmány törlése

en: Delete cases
hu: Ügyek törlése

en: Delete contacts
hu: Kapcsolatok törlése

en: Delete contributions
hu: Adományok törlése

en: Delete grants
hu: Támogatások törlése

en: Delete memberships
hu: Tagságok törlése

en: Delete menu items that you don't use. Right-click and select 'Delete'.
hu: A nem használt menü elem törlése. Jobb-egérgomb kattintás és 'Törlés' kiválasztása.

en: Delete only this participant record.
hu: Csak ennek a résztvevőnek a rekordját töröljük.

en: Delete participants and events that you can edit
hu: Az ön részére szerkeszthető résztvevők és események törlése

en: Delete participants from event
hu: Résztvevők törlése az eseményből

en: Delete permanently
hu: Végleges törlés

en: Delete phone
hu: Telefon törlése

en: Delete pledges
hu: Felajánlások törlése

en: Delete report
hu: Jelentés törlése

en: Delete this address
hu: Ennek a címnek az eltávolítása

en: Delete this message template
hu: Ezen üzenet sablon törlése

en: Delete this participant record along with associated participant record(s).
hu: Ennek a résztvevőnek a rekordját a kapcsolódó résztvevők rekordjá(ai)val együtt töröljük.

en: Deleted
hu: Törölve

en: Deleted %1 tags.
hu: %1 címke törölve.

en: Deleted Activities
hu: Törölt tevékenységek

en: Deleted contact
hu: Törölt kapcsolat

en: Deleted?
hu: Törölve?

en: Deleting
hu: Törlés

en: Deleting a financial type cannot be undone.
hu: A pénzügyi típus törlése nem visszavonható.

en: Deleting a financial type cannot be undone. Unbalanced transactions may be created if you delete this account.
hu: A pénzügyi típus törlése nem visszavonható. Kiegyenlítetlen tranzakciók jöhetnek létre ha törli ezt a számlát.

en: Deleting an attachment will completely remove it from server.
hu: A csatolmány törlése teljesen eltávolítja a rendszerből.

en: Deleting this Payment Processor may result in some transaction pages being rendered inactive.
hu: Ennek a fizetés feldolgozónak a törlése néhány tranzakció oldal inaktívvá válását okozhatja.

en: Deleting this group will NOT delete the member contact records. However, all contact subscription information and history for this group will be deleted.
hu: A csoport törlése NEM vezet a tagok kapcsolat rekordjainak a törléséhez. Ugyanakkor, az összes feliratkozási információ és a csoport története törlésre kerül.

en: Deleting...
hu: Törlés...

en: Deletion Error
hu: törlési hiba

en: Deletion failed
hu: Törlés meghiúsult.

en: Delimited list of supported frequency units
hu: A támogatott frekvencia egységek elhatárolt listája

en: Delivered
hu: Elküldve

en: Delivered ID
hu: Elküldési azonosító

en: Delivery
hu: Elküldés

en: Delivery Status
hu: Elküldés állapota

en: Delivery Summary
hu: Elküldési összesítő

en: Demographic breakdown for case clients (and or non-case contacts) in your database. Includes custom contact fields.
hu: Az adatbázisában lévő ügy klienseinek demográfiai megoszlását adja (és az nem-ügy kapcsolatokét). Beleértve az egyedi kapcsolati mezőket.

en: Demographics
hu: Demográfia

en: Deny ACL?
hu: Hozzáférés lista elutasítása?

en: Depending on how you want to use the iCalendar data - you can:
hu: Attól függően, hogyan akarja az iCalendar adatokat felhasználni - megteheti a következőket:

en: Depending on the CiviCRM setup, email and postal greetings (see below) may be automatically adapted accordingly; or the information can be used in other ways.
hu: A CiviCRM beállításától függően, az e-mail és a postai üdvözlet (lásd alább) ennek megfelelően automatikusan adaptálódhat; vagy az információ más módon is felhasználható.

en: Deposit Bank Account
hu: Befizetési számla

en: Deprecated field for Message Template Workflow.
hu: Elavult mező az Üzenetsablon munkafolyamathoz.

en: Deprecated monetary value display format configuration
hu: Elavult monetáris érték megjelenítési formátum konfiguráció

en: Deprecated, virtualized setting
hu: Elavult, virtualizált beállítás

en: Descending
hu: Csökkenő

en: Description
hu: Leírás

en: Description / text in case there was an error encountered.
hu: Leírás / szöveg, ha hiba történt.

en: Description and/or help text to display after fields in form.
hu: Az űrlapon a mező után megjelenítendő leírás és / vagy súgószöveg.

en: Description and/or help text to display after this field.
hu: A mező után megjelenítendő leírás és / vagy súgószöveg.

en: Description and/or help text to display before fields in form.
hu: Az űrlapon a mező előtt megjelenítendő leírás és / vagy súgószöveg.

en: Description and/or help text to display before this field.
hu: A mező előtt megjelenítendő leírás és / vagy súgószöveg.

en: Description is included at the top of the activity edit and view pages for this type of activity.
hu: Ezen típusú tevékenység szerkesztő és megtekintő oldalain felül található a leírás.

en: Description of Domain.
hu: Tartomány leírása

en: Description of Mapping.
hu: Illesztés leírása

en: Description of Membership Type
hu: Tagság típus leírása

en: Description of new group
hu: Új csoport leírása

en: Description of the Case Type
hu: Ügytípus leírása

en: Description of the Group
hu: Csoport leírása

en: Description of the Tag
hu: Cimke leirása

en: Description of the job
hu: Feladat leírása

en: Description of the relationship
hu: A viszony leírása

en: Description of this batch set.
hu: Köteg készlet leírása.

en: Description of this date type.
hu: Ezen dátum típus leírása.

en: Description of this label layout
hu: A címke elrendezésének leírása

en: Description of this membership type for internal use. May include eligibility, benefits, terms, etc.
hu: Ennek a tagságnak a leírása csak belső használatra. Tartalmazhat jogosultságot, juttatásokat, feltételeket, stb.

en: Description:
hu: Leírás:

en: Descriptive Title for this Footer.
hu: Lábléc leíró címe

en: Descriptive Title for this Header
hu: Fejléc leíró címe

en: Descriptive name assigned to a contact or event address. EXAMPLES: 'College address' for a person. 'Johnson Pavilion' for an event.
hu: A kapcsolat vagy esemény címekhez leíró neveket adjon. PÉLDÁK: Személyhez 'Kollégiumi cím', eseményhez 'Nagy József'.

en: Descriptive title of message
hu: Üzenet leíró címe

en: Descriptive title of message - used for template selection.
hu: Leíró jellegű üzenet cím - sablon kiválasztásra használva.

en: Destination
hu: Cél

en: Destination Queue
hu: Cél sorbanállás

en: Destination Queue ID
hu: Cél sorban állási azonosító

en: Detailed Log Data
hu: Részletes napló adat

en: Detailed report for canvassing, phone-banking, walk lists or other surveys.
hu: Részletes jelentés a korteskedésről, telefonos felhívásokról. és séta listákról és más felmérésekről.

en: Details
hu: Részletek

en: Details Only
hu: Csak részletek

en: Details Updated
hu: Részletek frissítve

en: Details about the activity (agenda, notes, etc).
hu: A tevékenység részletei (napirend, feljegyzések, stb).

en: Details and Notes regarding the activity.
hu: Részletek és Megjegyzések ehhez a tevékenységhez kapcsolódóan.

en: Details populated from Open Case. Only used in the CiviCase extension.
hu: A részletek a nyitott ügyekből feltöltve. Csak a CiviÜgy kiterjesztésben használva.

en: Determine if the event is free or paid. For paid events, set the payment processor, fee level(s) and discounts. Give online registrants the option to 'pay later' (e.g. mail in a check, call in a credit card, etc.).
hu: Határozza meg, hogy az esemény ingyenes vagy fizetős. A fizetős eseményekre állítsa be a fizetés feldolgozót, a díjszabást és a kedvezményeket. Adja meg a regisztrálóknak a 'későbbi fizetés' lehetőségét (készpénz, átutalás stb.).

en: Determine the contacts in your database who should receive this Mass SMS by first selecting one or more <strong>Included Groups</strong>. (Groups must be assigned the <strong>Mailing List</strong> type to be available on this screen - you can update this for an existing group from <strong>Manage Groups &raquo; Settings</strong>.)
hu: Határozza meg a címzetteket az adatbázisában, akiknek meg kell kapniuk a tömeges SMS-t, először kiválasztva  egy vagy több <strong>Tartalmazza a csoportot</strong>. (A csoportoknak hozzá kell rendelve lennie a    <strong>Levelezési lista</strong> típushoz, hogy ezen a képernyőn rendelkezésre álljon - frissíteni tudja meglévő csoportok esetében a strong>Csoportok kezelése&raquo; Beállításoks</strong>.)

en: Determine whether an online registration page is available. If so, configure registration, confirmation and thank you page elements and confirmation email details.
hu: Nézze meg, hogy az online regisztrációs oldal rendelkezésre áll-e. Ha igen, állítsa be a regisztrációt, megerősítést és a megköszönési oldal elemeket, és a megerősítő e-mail részleteit.

en: Determines the contact's role in the activity (source, target, or assignee).
hu: Meghatározza a kapcsolat szerepét a tevékenységben (forrás, cél, vagy hozzárendelt).

en: Determines whether your criteria are combined with AND statements, or combined with OR statements. For example, you may want to find all individuals who are in the Volunteers group AND who have a Volunteer Training activity recorded for them. In this case use the AND operator. If you need to find everyone who is in the Volunteers group OR has a Volunteer Training activity recorded, use the OR operator.
hu: Meghatározza, hogy a kritériumai az ÉS vagy a VAGY művelettel kombinálódtak. Például, ha azokat az önkénteseket keresi akik az önkéntesek csoportjába tartoznak ÉS az önkéntes képzés tevékenység rögzítve van náluk. Ebben az esetben használja az ÉS operátort. Ha azokat akarja kikeresni akik az önkéntes csoportban vannak VAGY az önkéntes képzés tevékenység rögzítve van náluk, használja a VAGY operátort.

en: Developer
hu: Fejlesztő

en: Development
hu: Fejlesztő

en: Development stage
hu: Fejlesztési fázis

en: Did not find a message template with id of %1.
hu: Nem található üzenet sablon %1 azonosítóval

en: Did you mean to search by Name/Email instead?
hu: Úgy érti, hogy Név/E-mail szerint keressünk inkább?

en: Direct Debit
hu: Beszedés

en: Direct Mail
hu: Közvetlen levél

en: Direct member is:
hu: Közvetlen tag:

en: Directional prefix, e.g. Main St S, S is the suffix.
hu: Irányító utótag, pl. e.g. Main St S, S az utótag.

en: Directional prefix, e.g. SE Main St, SE is the prefix.
hu: Irányító előtag, pl. SE Main St, SE az előtag.

en: Directories
hu: Könyvtárak

en: Directory %1 is not writable.  Please change your file permissions.
hu: %1 könyvtár nem írható. Kérem változtassa meg a fájl hozzáférési jogosultságokat.

en: Directory Cleanup
hu: Könyvtár Tisztogatás

en: Directory Paths: Make them portable
hu: Könyvtár útvonalak: Tegye hordozhatóvá őket

en: Directory Unwritable
hu: Könyvtár nem írható

en: Directory not writable | Directories not writable
hu[0]: Könyvtár nem írható
hu[1]: Könyvtárak nem írhatók

en: Disable
hu: Tiltás

en: Disable "%1"?
hu: "%1" kikapcsolása?

en: Disable %1
hu: Letiltás %1

en: Disable %1?
hu: Letiltás %1?

en: Disable ACL
hu: Hozzáférés lista letiltás

en: Disable ACL Role Assignment
hu: Hozzáférés lista szerepkör tiltása

en: Disable Campaign
hu: Kampány felfüggesztése

en: Disable CiviCRM Profile Field
hu: CiviCRM Profil Mező felfüggesztése

en: Disable CiviCRM Profile Group
hu: CiviCRM profil csoport felfüggesztése

en: Disable CiviCRM css
hu: CiviCRM css letiltása

en: Disable Contact Type
hu: Kapcsolat típus letiltása

en: Disable Custom Field
hu: Egyeedi  mező felfüggesztése

en: Disable Custom Set
hu: Egyedi készlet felfüggesztése

en: Disable Debug Mode
hu: Nyomkövetés mód kikapcsolása

en: Disable Event
hu: Esemény letiltása

en: Disable Financial Type
hu: Pénzügyi típus tiltása

en: Disable Group
hu: Csoport letiltása

en: Disable Label Format
hu: Címke formátum letiltása

en: Disable Location Type
hu: Helyszín típus tiltása

en: Disable Mailing Component
hu: Levelezési komponens kikapcsolása

en: Disable Membership Status
hu: Tagsági állapot letiltása

en: Disable Membership Type
hu: Tagsági típus letiltása

en: Disable Multiple Choice Option
hu: Többszörös kiválasztási opció letiltása

en: Disable Outbound Email
hu: Kimenő email tiltása

en: Disable Payment Processor
hu: Fizetés feldolgozó letiltása

en: Disable Payment ProcessorType
hu: Fizetés feldolgozó típus tiltása

en: Disable Petition
hu: Petíció felfüggesztése

en: Disable Premium
hu: Jelképes ajándék letiltása

en: Disable Price
hu: Ár letiltása

en: Disable Price Option
hu: Áropció letiltása

en: Disable Price Set
hu: Árlista letiltása

en: Disable Provider
hu: Szolgáltató letiltása

en: Disable Relationship
hu: Viszony tiltása

en: Disable Relationship Type
hu: Viszony típus tiltása

en: Disable Scheduled Job
hu: Ütemezett feladat felfüggesztése

en: Disable Status
hu: Állapot letiltás

en: Disable Survey
hu: Kérdőív felfüggesztése

en: Disable USPS address validation during import?
hu: Kikapcsoljam az USPS cím érvényesség validálást az import során?

en: Disable automatic synchronization. You will have to use the "Manually Synchronize" form to synchronize memberships and roles yourself.
hu: Automatikus szinkronizálás felfüggesztése. Ekkor használnia kell a "Manuális Szinkronizálás" mintát hogy szinkronizálja a tagságot és a szerepköröket saját maga által.

en: Disable check for mandatory tokens
hu: A kötelező tokenek ellenőrzésének a letiltása

en: Disable debug mode now?
hu: Nyomkövetés mód kikapcsolása most?

en: Disable expired relationships
hu: Lejárt viszonyok letiltása

en: Disable the email confirmation for unverified contacts?
hu: Email megerősítés kikapcsolása nem igazolt kapcsolatokhoz?

en: Disable this message template
hu: Ezen üzenet sablon letiltása

en: Disable this option to remove the field from the profile without deleting it.
hu: Törölje ezt az opciót a profilból a mező eltávolításához annak törlése nélkül.

en: Disabled
hu: Letiltva

en: Disabled (Missing)
hu: Letiltva (Hiányzik)

en: Disabled Statuses
hu: Letiltott állapotok

en: Disabled/Deleted fields on Smart Groups
hu: Letiltott / törölt mezők az okos csoportokban

en: Disables relationships that have expired (ie. those relationships whose end date is in the past).
hu: Felfüggeszti azon kapcsolatokat melyek elévültek ( pl. azok a kapcsolatok melyeknek a befejezési dátuma a múltban van).

en: Disabling premium removes it from the premiums_premium join table below.
hu: A prémium letiltása eltávolítja azt az alábbi premiums_premium csatlakozási táblázatból.

en: Disambiguation: Joins are different from api chaining in that joins execute as a single SELECT query, and only work for api "get" operations.
hu: Egyértelművé tétel: az összekötők különböznek az api láncoktól abban, hogy a összekötők úgy hajtódnak végre mint egy SELECT lekérdezés, és csak az api "get" műveleteinél működik.

en: Disambiguation: api chains are different from joins in that chaining executes a separate api call for every result returned from the main call.
hu: Egyértelművé tétel: api láncok különböznek a összekötőktől abban, hogy  összeláncolva hajtják végre az egyes api hívásokat az egyes a fő hívásból visszakapott egyes eredményeken.

en: Disconnect
hu: Szétcsatlakozás

en: Disconnected
hu: Szétbontva

en: Disconnecting...
hu: Szétbontás...

en: Discount
hu: Kedvezmény

en: Discount Amount
hu: Diszkont összege

en: Discount End Date
hu: Kedvezmény vég dátum

en: Discount ID
hu: Kedvezmény azonosító

en: Discount Name
hu: Engedmény neve

en: Discount Set
hu: Kedvezmények

en: Discount Start Date
hu: Kedvezmény kezdő dátum

en: Discounted Fees
hu: Kedvezményes díjak

en: Discounts
hu: Kedvezmények

en: Discounts Account is
hu: Diszkont számla

en: Discounts by Signup Date?
hu: Feliratkozási dátum szerinti kedvezmény?

en: Display "empowered by CiviCRM"
hu: "Működteti a CiviCRM" kijelzése

en: Display Amount?
hu: Összeg mutatása?

en: Display Backtrace
hu: Visszakövetés kijelzése

en: Display Fee
hu: Díj kijelzése

en: Display In Honor Roll
hu: Tiszteletbeli lista kijelzése

en: Display Label
hu: Kijelzett címke

en: Display Membership Fee
hu: Mutassa a tagdíj összegét

en: Display Minimum Contribution Amount?
hu: Mutassam a minimális adományozási összeget?

en: Display Minimum Contribution?
hu: Minimális adomány kijelzése?

en: Display Name
hu: Megjelenített Név

en: Display Options
hu: Kijelzési opciók

en: Display Preferences
hu: Képernyő beállítása

en: Display Results As
hu: Eredmények megjelenítése mint

en: Display Results as Relationship
hu: Eredmények kijelzése mint viszony

en: Display Results have been Reset
hu: Találatok vissza lettek állítva

en: Display Settings For Results
hu: Eredmények kijelzési beállításai

en: Display Style
hu: Megjelenítési stílus

en: Display Style 'Tab with table' is only supported for multiple-record custom field sets.
hu: 'Fül táblával' kijelzés stílus csak a több rekordú egyedi mező készletek esetében támogatott.

en: Display Style should be Inline for this Class
hu: A kijelzési stílusnak a  beágyazottnak kell lennie ehhez az osztályhoz

en: Display Tag?
hu: Címke kijelzése?

en: Display amount next to each option? If no, then the amount should be in the option description.
hu: Mennyiség megjelenítése minden egyes opció mellett? Ha nem, akkor a mennyiségnek az opció leírásában kell lennie.

en: Display clicks from each mailing
hu: Kijelzi hányszor kattintottak egy levélre

en: Display contacts who opened emails from a mailing
hu: Mutatja azokat a kapcsolatokat akik megnyitották az e-maileket a levelezésből

en: Display debug output with results.
hu: A debug kimenet kijelzése az eredményekkel.

en: Display image and thumbnail from these locations on the web:
hu: Mutassa a képet és a bélyegképet erről a webhelyről:

en: Display in Honor Roll?
hu: Mutassuk a büszkeségfalon?

en: Display in Table controls which columns are included in the listing of custom data records. If your custom data set has a large number of fields, uncheck this box to exclude less important fields from the listing. All fields will still be included when viewing a single record. You may also want to exclude Note type fields from the table listing.
hu: Az egyedi adat rekordok listájában lévő oszlopok kijelzése tábla nézetben. Ha az egyedi adat csoportok nagyszámú mezőt tartalmaznak, a jelölő négyzet kijelölését szüntesse meg a kevésbé lényeges mezők kizárásához a listából. Az összes mező benne lesz amikor egy rekordot néz. Kizárhatja továbbá a megjegyzés típusú mezőket is a táblázatos listázásból.

en: Display in Table?
hu: Táblázatosan mutassam?

en: Display label for this status.
hu: Kijelezendő címke ehhez az állapothoz.

en: Display minimum membership fee
hu: Minimális tagsági díj kijelzése

en: Display name for this Membership status (e.g. New, Current, Grace, Expired...).
hu: Tagság állapot kijelzési neve (pl. Új, Érvényes, Tiszteletbeli, Lejárt...)

en: Display name format for individual contact display names.
hu: Név kijelzési formátum a személy kapcsolat kijelzési neveknél.

en: Display text for link from Event Information to Event Registration pages (e.g. 'Register Now!').
hu: Az esemény információs és regisztrációs oldalán kijelzett link szövege (pl. 'Regisztráljon most!').

en: Display the membership fee along with the membership name and description for each membership option?
hu: A tagsági díjat a tagság neve és az egyes tagságok leírása mellett jelezzük ki?

en: Displayed in <div> at top of Premiums section of page. Text and HTML allowed.
hu: Az oldalon <div> a jelképes ajándék szakasz tetején kijelezve.  Szöveg és html engedélyezve.

en: Displayed title for the Price Set.
hu: Árlista kijelzett címe

en: Displaying contacts where:
hu: A kapcsolatok kijelzése ahol:

en: Displaying results as "%1" is not available without search criteria from the pane you just closed.
hu: Az eredmény kijelzése mint "%1" nem áll rendelkezésre a most bezárt ablakból származó keresési kritérium nélkül.

en: Displays a detailed list of contributions grouped by household which includes contributions made by members of the household.
hu: Az adományozókat jelzi ki részletesen családonként csoportosítva, amelyik tartalmazza a családtagok által adott adományokat is.

en: Displays a detailed list of contributions grouped by organization, which includes contributions made by employees for the organisation.
hu: Az adományozókat jelzi ki részletesen szervezetenként csoportosítva, amelyik tartalmazza a szervezet alkalmazottai által adott adományokat is.

en: Distance
hu: Távolság

en: Distribute funds to others, for example foundations, grant givers, etc.
hu: Forrásokat szétoszt másoknak, például alapítványok, támogatás nyújtók, stb.

en: Distribution
hu: Szétosztás

en: Do NOT select a Contact Subtype if your import file contains a mixture of subtypes. In that case, select the built-in ("parent") type, and make sure you'll file includes include a column which sets the subtype for each row.
hu: NE válassza a kapcsolat altípust ha a fájl az altípusok keverékét tartalmazza. Ebben az esetben, válassza a beépített ("szülő") típust, és minden sorra megadott altípust tartalmazó oszlopot kell a fájljának tartalmaznia.

en: Do Not E-mail
hu: Nem kér emailt

en: Do Not Email
hu: Nem kérek e-mailt

en: Do Not Mail
hu: Nem kérek levelet

en: Do Not Phone
hu: Ne hívjon telefonon

en: Do Not SMS
hu: Nem kérek sms-t

en: Do Not Sms
hu: Nem kérek SMS-t

en: Do Not Trade
hu: Nem kér reklámot

en: Do Not mail
hu: Nem kér emailt

en: Do not SMS
hu: Nem kérek sms-t

en: Do not Trade
hu: Nem kér reklámot

en: Do not bulk email
hu: Nem kérek tömeges e-mailt

en: Do not create new contacts when filing emails
hu: Ne hozzon létre új kapcsolatokat az e-mailek benyújtásakor

en: Do not display an image
hu: Ne jelenjen meg a kép

en: Do not display the country field in mailing labels when the country is the same as that of the domain
hu: Ne mutassa az ország nevét a levelezési címkéken, ha az ország neve azonos a doménével.

en: Do not email
hu: Nem kérek e-mailt

en: Do not enable this feature if you are using this profile as an HTML Form Snippet embedded in a non-CiviCRM web page. reCAPTCHA requires dynamic page generation. Submitting a stand-alone form with reCAPTCHA included will always result in a reCAPTCHA validation error.
hu: Ne engedélyezze ezt funkciót ha ezt a profilt mint HTML űrlap kisalkalmazást használja egy nem-CiviCRM weboldalon. A reCAPTCHA működéséhez dinamikus oldal generálás szükséges. A önálló űrlap beküldése reCAPTCHA beillesztése mellett, mindig reCAPTCHA érvényesítési hibát okoz.

en: Do not mail
hu: Nem kérek levelet

en: Do not make custom fields required unless you want to force all users to enter a value anytime they add or edit this type of record. You can always make the field required when used in a specific Profile form.
hu: Ne jelölje az egyedi mezőt kötelezőként, ha nem akarja rákényszeríteni az összes felhasználóját egy érték megadására amikor, ilyen típusú rekordot hozzáad vagy frissít. Mindig lehetősége van a kötelezővé tételre, amikor ezt mezőt egy specifikus profil űrlapban használja.

en: Do not merge
hu: Ne egyesítse

en: Do not notify assignees for
hu: A kijelöltek értesítésének az elhagyása

en: Do not phone
hu: Ne hívd fel

en: Do not print labels for contacts with "Do Not Mail" privacy option checked
hu: Ne nyomtasson boríték címkét a "Nem kérek levelet" opció kiválasztása esetében

en: Do not record
hu: Ne rögzítse

en: Do not redact emails
hu: Ne szerkessze az e-mailleket

en: Do not run this job before this date / time. The run frequency selected above will apply thereafter.
hu: Ne futtassa ezt a feladatot ezen dátum/idő előtt. A kiválasztott futási gyakoriság az után kerül alkalmazásra.

en: Do not select field %1 with Group by %2.
hu: Kérem ne válaszzki %1 mezőt %2 csoporttal együtt.

en: Do not show breakdown, only show total - i.e %1
hu: Ne mutassa meg a bontást, csak az összeset jelenítse meg - pl. %1

en: Do not sms
hu: Nem kérek sms-t

en: Do not trade
hu: Nem kér reklámot

en: Do some tables pre-date CRM-18193?
hu: Néhány tábla korábbi mint a CRM-18193?

en: Do we want to map results from this profile.
hu: Szeretnénk feltérképezni ennek a profilnak az eredményeit?

en: Do you really want to remove this Smart Group?
hu: Biztosan eltávolítja ezt a Smart csoportot?

en: Do you want a registration confirmation email sent automatically to the user? This email includes event date(s), location and contact information. For paid events, this email is also a receipt for their payment.
hu: Azt akarja, hogy a regisztrációt megerősítő e-mail automatikusan elküldésre kerüljön a felhasználóhoz? Ez az e-mail tartalmazza az esemény dátumát(ait), helyszínt és a kapcsolati információkat. A fizetős események esetében ez a fizetést igazoló nyugta.

en: Do you want to <a %1>edit the existing activity</a>?
hu: <a %1>meglévő tevékenységet akar szerkeszteni</a>?

en: Do you want to continue?
hu: Folytatni kívánja?

en: Do you want to delete the message template '%1'?
hu: Törölni akarja ezt az "%1" üzenet sablont?

en: Do you want to include this field in the Profile's Search form?
hu: Be akarja illeszteni ezt a mezőt a profil keresési űrlapba?

en: Do you want to release respondents for '%1' ?
hu: El akarod engedni %1 válaszadóit?

en: Do you want to remove this dashlet as an "Available Dashlet", AND delete it from all user dashboards?
hu: El akarja távolítani ezt a kisalkalmazást a 'Rendelkezésre álló kisalkalmazások' közül, ÉS  eltávolítja az összes felhasználó vezérlőpultjáról?

en: Do you want to reserve respondents for '%1' ?
hu: Szeretnék lekötni válaszolókat %1hez?

en: Docs
hu: Dokumentumok

en: Document Body
hu: Dokumentum törzsszöveg

en: Document Type
hu: Dokumentum típus

en: Does Event allow multiple registrations from same email address?
hu: Az esemény regisztrációnál megengedjük egy e-mail cím többszörös használatát?

en: Does MySQL thread_stack meet minimum (%1k)
hu: MySQL thread_stack minimum eléri a (%1k) értéket

en: Does Personal Campaign Page allow using tell a friend?
hu: A személyes kampány oldal engedélyezi, az add tovább használatát?

en: Does Personal Campaign Page require manual activation by administrator? (is inactive by default after setup)?
hu: A személyes kampány oldal engedélyezéséhez az adminisztrátor kézi jóváhagyása kell? (alap beállítás szerint inaktív)?

en: Does contact A have permission over contact B?
hu: A kapcsolat rendelkezik a B kapcsolat feletti engedéllyel?

en: Does contact B have permission over contact A?
hu: B kapcsolat rendelkezik az A kapcsolat feletti engedéllyel?

en: Does not contain
hu: Nem tartalmazza

en: Does the CiviCRM path contain PATH_SEPARATOR?
hu: A CiviCRM útvonala tartalmazza a PATH_SEPARATOR-t?

en: Does the contact have a %1 Account?
hu: Van a kapcsolatnak %1 fiókja?

en: Does the database have data from a previous installation?
hu: Az adatbázis tartalmaz adatokat az előző telepítésből?

en: Does the mailing track Open Rate?
hu: Vajon ez a levelezés nyomon követi a Megnyitási Arányokat?

en: Does the mailing track click throughs?
hu: Az email követi az átkattintásokat?

en: Does the server exist?
hu: A szerver létezik?

en: Does the webserver know where files are stored?
hu: A webszerver tudja, hogy a fájlokat hol tárolják?

en: Does this Custom Field Set allow multiple records?
hu: Ez az egyedi mező készlet megengedi a használatát többféle rekordnak?

en: Does this Payment Processor Type support recurring donations?
hu: Ez a fizetés feldolgozó típus támogatja az ismétlődő adományozást?

en: Does this account hold taxes collected?
hu: Ez a számla az összegyűjtött adókat tartalmazza?

en: Does this contact not want to be emailed?
hu: Vajon ezt a kapcsolatot nem akarja, hogy e-mailben értesítsék?

en: Does this contact not want to be mailed?
hu: Vajon ezt a kapcsolatot nem akarja, hogy e-mailben értesítsék?

en: Does this contact not want to be phoned?
hu: Vajon ezt a kapcsolatot nem akarja, hogy felhívják?

en: Does this contact not want to receive messages?
hu: Vajon ezt a kapcsolatot nem akar üzenetek kapni?

en: Does this contact not want trade?
hu: Vajon ezt a kapcsolatot nem akar kereskedni?

en: Does this group hold multiple values?
hu: Ez a csoport több értéket tartalmaz?

en: Does this status aggregate to current members (e.g. New, Renewed, Grace might all be TRUE... while Unrenewed, Lapsed, Inactive would be FALSE).
hu: Jelenlegi tagok állapotát összegzi-e ez az állapot (pl. új, megújított, tiszteletbeli mind lehet IGAZ... ugyanakkor a nem megújított, lejárt, inaktív HAMIS lesz).

en: Does your SMTP server require authentication (user name + password)?
hu: Az ön SMTP szervere igényel hitelesítést ( felhasználó név + jelszó ) ?

en: Domain (organization) address
hu: Domain (szervezet) címe

en: Domain (organization) email
hu: Domain (szervezet) email cime

en: Domain (organization) phone
hu: Domain (szervezet ) telefon száma

en: Domain Description
hu: Tartomány leírása

en: Domain Event Price Set
hu: Domén esemény árlista

en: Domain ID
hu: Taromány azonosító

en: Domain Name
hu: Domain név

en: Domain address - displays your organization's postal address.
hu: Domain cím - a te szervezeted postai címét jeleníti meg.

en: Domain for dashboard
hu: Vezérlőpult tartomány

en: Domain information for '%1' has been saved.
hu: Domain információ mentése a(z) '%1'-hez sikeres.

en: Domain name
hu: Domain név

en: Domains
hu: Tartományok

en: Don't Link this Field
hu: Ne linkelje ezt a mezőt

en: Don't check for presence of mandatory tokens (domain address; unsubscribe/opt-out) before sending mailings. WARNING: Mandatory tokens are a safe-guard which facilitate compliance with the US CAN-SPAM Act. They should only be disabled if your organization adopts other mechanisms for compliance or if your organization is not subject to CAN-SPAM.
hu: Ne ellenőrizze a kötelező tokenek meglétét (domén cím és leiratkozás) a levélkiküldése elött. FIGYELMEZTETÉS: A kötelező tokenek a biztosítékai annak, hogy megfeleljenek az USA CAN-SPAM törvényének. Csak akkor tiltsa le, ha a szervezetük más módon biztosítja a megfelelést, vagy nem esik a CAN-SPAM hatálya alá.

en: Don't list my contribution in the honor roll.
hu: Az adományaimat ne tegyék fel a büszkeségfalra.

en: Don't override
hu: Ne írd felül

en: Donate Link Text
hu: Adomány linkjének szövege

en: Donate Now
hu: Adományozás most

en: Donation
hu: Adomány

en: Donation Button
hu: Adományozás gomb

en: Donations
hu: Adományok

en: Done
hu: Kész

en: Done with Preview
hu: Előnézet befejezése

en: Donor Email
hu: Adományozó e-mailje

en: Donor Name
hu: Adományozó neve

en: Donor Phone
hu: Adományozó Telefon száma

en: Donor-advised Fund
hu: Adományozó tanácsolata alap

en: Donors
hu: Adományozók

en: Download
hu: Letöltés

en: Download Batch
hu: Köteg letöltése

en: Download CiviCRM.
hu: Töltse le a CiviCRM-et!

en: Download Document
hu: Dokumentum letöltése

en: Download Duplicates
hu: Duplikáltak letöltése

en: Download Errors
hu: Letöltési hiba

en: Download Extension
hu: Kiterjesztések letöltése

en: Download File
hu: Fájl letöltés

en: Download Invoice
hu: Nyugta letöltése

en: Download Invoice and Credit Note
hu: Nyugta és jóváírási bizonylat letöltése

en: Download Mismatched Contacts
hu: Ellentmondó kapcsolatok letöltése

en: Download an iCalendar file (with a *.ics extension) to your local computer.
hu: iCalendar (*.ics) fájl letöltése a számítógépre.

en: Download and Install
hu: Letölt és telepít

en: Download and Install "%1"?
hu: "%1" letöltése és telepítése?

en: Download iCalendar File
hu: iCalendar fájl letöltése

en: Download iCalendar File:
hu: iCalendar fájl letöltése:

en: Download iCalendar entry for current and future public events.
hu: iCalendar bejegyzés letöltése a jelenlegi és jövőbeni nyilvános eseményekre.

en: Download iCalendar entry for this event.
hu: Esemény iCalendar fájl letöltése

en: Download location
hu: Letöltés helye

en: Downloaded Invoice
hu: Letöltött számla

en: Downloaded Invoice.
hu: Letöltött számla.

en: Downloading this extension will provide you with new functionality. Please make sure that the extension you're installing or upgrading comes from a trusted source.
hu: Ezen kiterjesztés frissítése új funkciókat ad. Kérem győződjön meg róla, hogy a telepítendő kiterjesztés biztonságos forrásból származik.

en: Downloading...
hu: Letöltés...

en: Draft
hu: Tervezet

en: Draft / Unscheduled
hu: Piszkozat / Nem ütemezett

en: Drag and drop dashlets onto the left or right columns below to add them to your dashboard. Changes are automatically saved.
hu: Húzza és dobja a kisalkalmazásokat alább a bal vagy jobb oldali oszlopba a vezérlőpultján való megjelenítéshez. A változások automatikusan mentésre kerülnek.

en: Drilldown Report
hu: Lebontási jelentés

en: Drilldown Report ID
hu: Lebontási jelentés azonosító

en: Drop-down (select list)
hu: Legördülő menü (kiválasztó lista)

en: Dropdown Options
hu: Legördülő opciók

en: Drupal Database Details
hu: Drupal adatbázis részletei

en: Drupal Database Settings
hu: Drupal adatbázis beállítások

en: Drupal ID
hu: Drupal Azonosító

en: Drupal Role
hu: Drupal Szerepkör

en: Drupal User
hu: Drupal Felhasználó

en: Drupal User Registration
hu: Drupal felhasználói regisztráció

en: Drupal menu type.
hu: Drupal menü típus.

en: Drupal session table cleared.
hu: Drupal munkamenet táblák törölve.

en: Drupal user account registration option?
hu: Drupal felhasználói fiók regisztráció opció?

en: Drupal user permissions have been automatically set - giving anonymous and authenticated users access to public CiviCRM forms and features. We recommend that you <a %1>review these permissions</a> to ensure that they are appropriate for your requirements (<a %2>learn more...</a>)
hu: Drupal felhasználói jogosultságok automatikusan beállítva - a névtelen és az ellenőrzött felhasználók részére biztosítva a nyilvános CiviCRM űrlapok és tulajdonságok elérését. Javasoljuk, hogy <a %1>nézze át ezeket a jogosultságokat</a>, hogy azok megfelelnek az önök követelményeinek (<a %2>tudjon meg többet...</a>)

en: Drupal-only. Rules module must be enabled (beta feature - use with caution).
hu: Csak Drupal. A szabályok modulnak engedélyezettnek kell lennie (béta funkció - figyelmesen használja).

en: Due Date
hu: Fizetési határidő

en: Due Date:
hu: Fizetési határidő:

en: Dummy Payment Processor
hu: Próba fizetés feldolgozó

en: Duplicate
hu: duplikált

en: Duplicate Contacts
hu: Duplikált kapcsolatok

en: Duplicate Import Contribution Mapping Name
hu: Duplikált adomány import adatillesztési név

en: Duplicate Import Mapping Name
hu: Duplikált import adatillesztő név

en: Duplicate Import Membership Mapping Name
hu: Duplikált import tagsági adatillesztő név

en: Duplicate Import Participant Mapping Name
hu: Duplikált résztvevő import adatillesztési név

en: Duplicate Matching
hu: Duplikátum egyezés

en: Duplicate Matching Rule
hu: Duplikátum illesztési szabály

en: Duplicate Membership?
hu: Duplikált tagság?

en: Duplicate Option label
hu: Duplikált opció címke

en: Duplicate Option values
hu: Másolat Opció értékek

en: Duplicate Rows
hu: Duplikált Sorok

en: Duplicate Rules
hu: Duplikációs szabályok

en: Duplicate Template Name.
hu: Duplikált sablon név.

en: Duplicate error - existing contribution record(s) have a matching Transaction ID or Invoice ID. Contribution record ID(s) are: %1
hu: Duplázódási hiba - meglévő adomány rekord(okk)al egyező tranzakciós azonosító vagy nyugta azonosító. Adomány rekord azonosító(k): %1

en: Duplicate label value
hu: Duplikált címke érték

en: Duplicate matching rule
hu: Duplikátum illesztési szabály

en: Duplicate this tag
hu: Ezen címke duplázása

en: Duplicate value for External ID.
hu: Külső azonosító duplikált érték.

en: Duplicate weight value
hu: Duplikált súly érték

en: Duration
hu: Időtartam

en: Duration (Days)
hu: Időtartam (Napok)

en: Duration (min)
hu: Időtartam (perc)

en: Duration Interval
hu: Időtartam hossza

en: Duration Unit
hu: Időtartam egysége

en: Duration of subscription or service (e.g. 12-month subscription).
hu: Előfizetés vagy szolgáltatás hossza (12 hónapos előfizetés).

en: Duration of this membership (e.g. 30 days, 2 months, 5 years, 1 lifetime)
hu: Tagság időtartama (például 30 nap, 2 hónap, 5 év, 1 élettartam)

en: Dutch
hu: Holland

en: Dutch (Belgium)
hu: Holland (Belgium)

en: Dutch (Netherlands)
hu: Holland (Hollandia)

en: Dynamic
hu: Dinamikus

en: Dynamic Form Creator
hu: Dinamikus űrlap készítő

en: EFT
hu: elektronikus pénzátutalás

en: ERROR: Title is not Set
hu: HIBA: Nincs cím megadva

en: EXAMPLE:
hu: PÉLDA:

en: EXAMPLE: A price set with 3 price fields. National membership (with 3 price options - radio button style), Regional membership (checkbox), and an optional magazine subscription.
hu: PÉLDA: Árlista 3 ármezővel. Országos tagság (3 áropcióval - rádiógomb stílusban).
    Regionális tagság (jelölőnégyzet), és opcionális újság előfizetés.

en: EXAMPLE: An organization that has a National office and 5 regional offices puts constituents in each region into their own group. Then they create a "National" group which is assigned as the "Parent" for all regional groups. The National office can now send mailings (for example) to the "National" group - knowing that all contacts in the regional groups will be included.
hu: PÉLDA: Egy országos szervezetnek van központi irodája és 5 regionális, az ügyfeleket minden régió a saját csoportjába teszi. Utána készítenek egy "Országos" csoportot amelyik "szülő" csoportként jelenik meg minden regionális csoportnál. A központi iroda innentől körlevelet küldhet (például) az "Országos" csoportnak - tudva azt, hogy minden regionális csoportban lévő kapcsolat megkapja.

en: EXAMPLE: Given the default event types, this URL will retrieve all events with start dates on or after January 1, 2007 whose event type is 'Fundraiser':
hu: PÉLDA: Az alapértelmezett esemény típusoknak megfelelően, ez az URL lekérdez minden eseményt, amelyik  2007. január 1. után kezdődik és amelyik típusa 'Adománygyűjtő':

en: EXAMPLE: If you are using CiviEvent, and you want to collect information from people registering for your events, select "Participants". If the information is specific to one type of participant (e.g. event volunteers), select "Participants (role)" and then select the role (e.g. 'Volunteer').
hu: PÉLDA: Ha ön használja a CiviEseményt és az akarja, hogy az eseményre regisztráló személyektől információt gyűjtsön, válassza a "résztvevőket". Ha az információ egy bizonyos típusú résztvevőre vonatkozik (pl. esemény önkéntes), válassza a "Résztvevők (szerepkör)" és majd válassza a szerepkört (ú.m. "önkéntes")

en: EXAMPLE: If you set a length of 8 on 'Street Address', then '101 Delaplane Ave.' would match '101 Delaplain St.' because the first 8 characters are the same. If Length is left blank, then the comparison is done on the entire field value.
hu: PÉLDA: Ha '8' karakter hosszúságot állít be az 'utcánál', akkor a 101 Delaplane Ave.' meg fog egyezni '101 Delaplain St.' -vel mert az első nyolc karakterük megegyezik. Ha a hosszúságot üresen hagyja, akkor az összehasonlítás a mező teljes hosszára vonatkozik.

en: EXAMPLE: If you want your message to begin with "Dear " followed by the recipient's first name, you can use the %1 token in your message. <em>Dear %1</em>
hu: PÉLDA: Ha azt akarja, hogy az üzenete a  "Kedves"-el kezdődjön és a címzett keresztnevével folytatódjon, használhatja a %1 tokent az üzenetében. <em>Kedves %1</em>

en: EXAMPLES
hu: PÉLDÁK

en: EXCLUDE Recipients of These Message(s)
hu: ZÁRJA KI ezen üzenet(ek) címzettjeit.

en: Each
hu: Mindegyik

en: Each CiviCRM ACL Role is assigned a set of permissions. Use this link to create or edit the different roles needed for your site.
hu: Minden CiviCRM hozzáférési szerepkörhöz hozzárendelt egy jogosultság készlet. Használja ezt a linket a weboldalához szükséges különböző szerepkörök létrehozására és szerkesztésére.

en: Each anniversary
hu: Minden évfordulón

en: Each file must be less than %1M in size.
hu: Mindegyik fájlnak kisebbnek kell lennie mint %1M.

en: Each file must be less than %1M in size. You can also add a short description.
hu: Mindegyik fájlnak kisebbnek kell lennie mint %1M. Rövid leírást is hozzáadhat.

en: Each financial type relates to a number of <a href="%1">financial accounts</a> to track income, accounts receivable, and fees.</p>
hu: Minden pénzügyi típus kapcsolódik néhány <a href="%1">pénzügyi számlához</a>  a bevételek, a követelések és a díjak követésére.</p>

en: Earliest date to consider start events from.
hu: A legkorábbi megfontolandó esemény kezdési dátum.

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Edit %1
hu: Szerkesztés %1

en: Edit %1 Options
hu: %1 opció szerkesztése

en: Edit %1 Smart Group Criteria
hu: %1 okos csoport kritérium szerkesztése

en: Edit '!1'
hu: Szerkesztés '!1'

en: Edit <strong>Premiums Settings</strong> to customize the title and introductory message (e.g ...in appreciation of your support, you will be able to select from a number of exciting thank-you gifts...). You can optionally provide a contact email address and/or phone number for inquiries.
hu: Szerkessze <strong>Jelképes ajándékok kezelésével</strong> a címet és a bemutatkozó üzenetet (mint pl. ...elismerve az ön támogatását, választhat néhány érdekes köszönő ajándék közül...). Megadhat egy kapcsolattartó e-mail címet és/vagy telefon számot az érdeklődőknek.

en: Edit ACL
hu: Hozzáférés lista szerkesztés

en: Edit ACL &ndash; %1
hu: Hozzáférés lista szerkesztése  &ndash; %1

en: Edit ACL Role Assignment
hu: ACL szerepkör szerkesztése

en: Edit API keys
hu: API kulcsok szerkesztése

en: Edit Address Elements
hu: Cím részek szerkesztése

en: Edit Batch
hu: Köteg szerkesztése

en: Edit Campaign
hu: Kampány szerkesztése

en: Edit CiviCRM Profile Field
hu: CiviCRM Profil Mező Szerkesztése

en: Edit CiviCRM Profile Group
hu: CiviCRM profil csoport szerkesztése

en: Edit Comment
hu: Megjegyzés szerkesztése

en: Edit Complete Street Address
hu: Teljes utcai cim szerkesztése

en: Edit Contact
hu: Kapcsolat szerkesztése

en: Edit Contact (View Contact Summary Page)
hu: Kapcsolat (Kapcsolat összegző oldal megtekintése)

en: Edit Contact Details
hu: Kapcsolat részleteinek szerkesztése

en: Edit Contact Information
hu: Kapcsolat információinak szerkesztése

en: Edit Contact Name
hu: Kapcsolat nevének szerkesztése

en: Edit Contact Type
hu: Kapcsolat típus szerkesztése

en: Edit Contribution
hu: Adomány szerkesztése

en: Edit Credit Card
hu: Hitelkártya szerkesztése

en: Edit Custom Field
hu: Egyedi mező szerkesztése

en: Edit Custom Set
hu: Egyedi készlet szerkesztése

en: Edit Data Entry Batch
hu: Adatbeviteli köteg szerkesztése

en: Edit Date Type
hu: Dátum típus módosítása

en: Edit DedupeRule
hu: Deduplikálási szabály szerkesztése

en: Edit Details
hu: Részletek szerkesztése

en: Edit Domain Information
hu: Tartomány információ szerkesztése

en: Edit Event Template
hu: Esemény sablon szerkesztése

en: Edit Field
hu: Mező Szerkesztése

en: Edit Financial Type
hu: Pénzügyi típus szerkesztése

en: Edit Financial Type Account
hu: Pénzügyi típus számla szerkesztése

en: Edit Grant
hu: Adomány szerkesztése

en: Edit Group
hu: Csoport szerkesztése

en: Edit Group Settings
hu: Csoport beállítás szerkesztése

en: Edit Label Format
hu: Címke formátum szerkesztése

en: Edit Link
hu: Link szerkesztése

en: Edit Location Type
hu: Helyszín típus szerkesztése

en: Edit Mail Settings
hu: Levelezési beállítások szerkesztése

en: Edit Mailing Component
hu: Levelezési komponens szerkesztése

en: Edit Mapping
hu: Helymeghatározás módosítása

en: Edit Membership
hu: Tagság szerkesztése

en: Edit Membership Status
hu: Tagsági állapot frissítése

en: Edit Membership Type
hu: Tagtípusok szerkesztése

en: Edit Message Template
hu: Üzenet sablon szerkesztése

en: Edit Multiple Choice Option
hu: Többszörös kiválasztási opció szerkesztése

en: Edit Multiple Choice Options
hu: Többszörösen választható opció szerkesztése

en: Edit Note
hu: Megjegyzés szerkesztése

en: Edit Option
hu: Beállítások szerkesztése

en: Edit Option Group
hu: Opció csoport szerkesztése

en: Edit Options
hu: Beállítások szerkesztése

en: Edit PDF Page Format
hu: PDF oldal formátum szerkesztése

en: Edit Participant Status
hu: Résztvevő állapot szerkesztése

en: Edit Participant Status Options
hu: Résztvevők állapot beállítások szerkesztése

en: Edit Participation
hu: Részvétel szerkesztése

en: Edit Payment
hu: Befizetés szerkesztése

en: Edit Payment Method
hu: Fizetési módszer szerkesztése

en: Edit Payment Procesor Type
hu: Fizetésfeldolgozó típus szerkesztése

en: Edit Payment Processor
hu: Fizetés feldolgozó szerkesztése

en: Edit Payment ProcessorType
hu: Fizetés feldolgozó típus módosítása

en: Edit Personal Campaign Page
hu: Személyes Kampány oldal szerkesztése lap

en: Edit Petition
hu: Petíció szerkesztése

en: Edit Pledge
hu: Felajánlás szerkesztése

en: Edit Premium
hu: Jelképes ajándék szerkesztése

en: Edit Price
hu: Ár Szerkesztése

en: Edit Price Field
hu: Ármező Szerkesztése

en: Edit Price Option
hu: Áropció szerkesztése

en: Edit Price Options
hu: Áropciók szerkesztése

en: Edit Price Set
hu: Árlista szerkesztés

en: Edit Profile
hu: Profil szerkesztése

en: Edit Provider
hu: Szolgáltató szerkesztése.

en: Edit Recipient Options
hu: Címzett opciók szerkesztése

en: Edit Recurring Payment
hu: Ismétlődő befizetés szerkesztése

en: Edit Relationship
hu: Viszony szerkesztése

en: Edit Relationship Type
hu: Viszony típus módosítása

en: Edit Relationship for %1
hu: %1 viszonyának szerkesztése

en: Edit Report Template
hu: Jelentés Report Szerkesztése

en: Edit Rule
hu: Szabály szerkesztése

en: Edit Schedule Reminders
hu: Ütemezett emlékeztetők szerkesztése

en: Edit Scheduled Job
hu: Ütemezett feladatok szerkesztése

en: Edit Scheduled Payment
hu: Ütemezett befizetés szerkesztése

en: Edit Scheduled Pledge Payment
hu: Ütemezett felajánlás szerkesztése

en: Edit Search Criteria
hu: Keresési kritériumok szerkesztése

en: Edit Set
hu: Készlet szerkesztése

en: Edit Settings
hu: Beállítások szerkesztése

en: Edit Smart Group
hu: Okos csoport szerkesztése

en: Edit Smart Group Criteria
hu: Okos csoport kritérium szerkesztése

en: Edit Smart Group Search Criteria for %1
hu: %1 okos csoport keresési kritérium szerkesztése

en: Edit Status
hu: Állapot szerkesztés

en: Edit Street Address
hu: Utca szerkesztlse

en: Edit Survey
hu: Felmérés szerkesztése

en: Edit Tags
hu: Cimkék módosítása

en: Edit Widget Colors
hu: Kisalkalmazás színeinek szerkesztése

en: Edit Your Page
hu: Szerkeszd az oldalad

en: Edit Your Personal Campaign Page
hu: Személyes Kampány oldal szerkesztésé lap

en: Edit accounting batches created by user
hu: A felhasználó által létrehozott könyvelési kötegek szerkesztése

en: Edit activity
hu: Tevékenység szerkesztése

en: Edit address
hu: Cím szerkesztése

en: Edit all accounting batches
hu: Összes könyvelési köteg szerkesztése

en: Edit all inbound email activities (for visible contacts) basic information and content.
hu: Az összes bejövő e-mail tevékenység alap információk és tartalom szerkesztése (látható kapcsolatoknál).

en: Edit all inbound email activities (for visible contacts) basic information. Content editing not allowed.
hu: Az összes bejövő e-mail tevékenység alap információk szerkesztése (látható kapcsolatoknál). Tartalom szerkesztés nem megengedett.

en: Edit all private reports
hu: Összes egyedi jelentés szerkesztése

en: Edit all reports that have been marked as reserved
hu: Összes fenntartottnak jelölt jelentés szerkesztése

en: Edit and disable Reserved Groups (Needs Edit Groups)
hu: Fenntartott csoportok szerkesztése és letiltása (Csoportok szerkesztése jogosultság kell)

en: Edit association rule
hu: Egyesületi szabály szerkesztése

en: Edit communication preferences
hu: Kommunikációs beállítások szerkesztése

en: Edit data in a profile form.
hu: Adat szerkesztés Profil űrlapon.

en: Edit demographics
hu: Demográfia szerkesztése

en: Edit events even without specific ACL granted
hu: Események szerkesztése specifikus hozzáférési jogosultság nélkül

en: Edit flag was not numeric.
hu: A szerkesztési zászló nem numerkius.

en: Edit global settings for this custom field.
hu: Ezen egyedi mező globális beállításainak szerkesztése.

en: Edit info
hu: Információ szerkesztése

en: Edit name
hu: Név szerkesztése

en: Edit search criteria
hu: Keresési kritériumok szerkesztése

en: Edit settings
hu: Beállítások szerkesztése

en: Edit this message template
hu: Ezen üzenet sablon szerkesztése

en: Edit this relationship.
hu: Ezen viszony szerkesztése.

en: Edit user's own API keys
hu: A felhasználók API kulcsainak szerkesztése

en: Editing Contacts
hu: Kapcsolatok szerkesztése

en: Editing Master Address
hu: Fő cím szerkesztése

en: Effective end date
hu: Tényleges vég dátum

en: Effective start date
hu: Tényleges kezdési dátum

en: Eg: if you choose '2' then the lead booker can bring 2 guests; there would be a limit of 3 participants in total per booking.
hu: Úgy mint: Ha a '2' -t választja a foglalást végző 2 vendéget hozhat; ekkor a regisztrációnkénti összes résztvevő  3-ra lesz korlátozva.

en: Either filter on at least one relationship type, or de-select Staff Member and Relationship from the list of fields.
hu: Legalább egy kapcsolattípus alapján szűrjön, vagy ne válasszon ki Munkatársat és Kapcsolatpt a lista mezőiből.

en: Elavon - recurring payments not implemented
hu: Elavon - ismétlődő fizetések nem megvalósított

en: Elavon / Nova Virtual Merchant Gateway requires curl with SSL support
hu: Elavon / Nova Virtual Merchant Gateway megköveteli a curl -t SSL támogatással

en: Elavon Payment Processor
hu: Elavon fizetés feldolgozó

en: Element name of angular directive to invoke (lowercase hyphenated format)
hu: Angular utasítás elem neve a meghíváshoz (kisbetűs elválasztott formátum)

en: Email %1
hu: E-mail %1

en: Email %1 is primary?
hu: E-mail %1 az elsődleges?

en: Email (Contact A)
hu: E-mail (A kapcsolat)

en: Email (Contact B)
hu: E-mail (B kapcsolat)

en: Email (Main)
hu: Email (elsődleges)

en: Email (reserved)
hu: E-mail (fenntartott)

en: Email - schedule/send via CiviMail
hu: E-mail - ütemezése/küldése CiviKörlevélen keresztül

en: Email - send now (to %1 or less)
hu: E-mail - küldés azonnal (%1 vagy kevesebb címzettnek)

en: Email - unhold addresses
hu: E-mail - címek visszakapcsolása

en: Email 1
hu: E-mail 1

en: Email 2
hu: E-mail 2

en: Email 2 ID
hu: E-mail  2 azonosító

en: Email Address
hu: E-mail cím

en: Email Address of Receipt Sender
hu: Nyugta küldő e-mail címe

en: Email Delivery
hu: E-mail kiküldés

en: Email Delivery Settings
hu: E-mail küldés beállítások

en: Email Disabled
hu: E-mail letiltott

en: Email Domain
hu: E-mail domén

en: Email Error
hu: E-amil hiba

en: Email Greeting
hu: E-mail üdvözlet

en: Email Greeting Custom
hu: Egyedi e-mail üdvözlés

en: Email Greeting ID
hu: E-mail üdvözlet azonosító

en: Email Greeting Type
hu: E-mail üdvözlet típusa

en: Email Hold
hu: E-mail várakoztatva

en: Email ID
hu: E-mail azonosító

en: Email Invoice
hu: E-mail számla

en: Email Location Type
hu: E-mail hely típus

en: Email Notification
hu: E-mail értesítés

en: Email On Hold
hu: E-mail várakoztatva

en: Email Receipt to Contributor?
hu: Email nyugta munkatársnak?

en: Email Receipts
hu: E-mail nyugták

en: Email Report Instance To
hu: Jelentés példány e-mailben a címzettnek

en: Email Screen
hu: E-mail képernyő

en: Email Selection Method
hu: E-mail kiválasztási módszer

en: Email Sent
hu: E-mail elküldve

en: Email Settings
hu: E-mail beállítások

en: Email a Contact
hu: Kapcsolat küldése e-mailen

en: Email a complete copy of this activity record to other people involved with the case. Click the top left box to select all.
hu: Külddj egy teljes másolatot erről a tevékenység rekordról más embereknek akik érintettek ebben az ügyben. A felső bal oldali dobozba kattints hogy mindet kijelöld.

en: Email address
hu: E-mail cím

en: Email address deleted.
hu: E-mail cím törölve.

en: Email address domain (the part after @).
hu: E-mail cím domén (a @ utáni rész).

en: Email address in "from" field
hu: "Feladó" mezőbe lévő e-mail cím

en: Email address is not valid
hu: E-mail cím érvénytelen

en: Email at the time of token creation. Useful for fraud forensics
hu: A token létrehozási dátum elküldése e-mailben. Hasznos a csalás felderítésben

en: Email domain must use a valid internet domain format (e.g. 'example.org').
hu: Email dominhez érvényes domain formátumot használj (pl. 'minta.hu')!

en: Email field should be included in profile if you want to use Group(s) when Profile double-opt in process is enabled.
hu: A profilnak tartalmaznia kell az e-mail mezőt, ha a csoporto(ka)t  akar alkalmazni az engedélyezett kettős feliratkozási folyamat során.

en: Email has NOT been sent to %1 contact(s) - communication preferences specify DO NOT EMAIL OR valid Email is NOT present.
hu: E-mail NEM lett elküldve %1 kapcsolat(ok)hoz- az adatvédelmi beállításoknál kiválasztott a NEM KÉREK E-MAILT,  VAGY NINCS érvényes e-mail cím.

en: Email has been sent to : %1
hu: E-mail küldésre került a: %1 címre.

en: Email is not valid.
hu: Érvénytelen e-mail cím.

en: Email is required
hu: E-mail szükséges

en: Email on Hold
hu: E-mail várakoztatva

en: Email on hold
hu: e-mail visszatartva

en: Email on hold - generally due to bouncing.
hu: E-mail várakoztatott állapotú - általában a visszapattanások miatt.

en: Email only
hu: Csak e-mail

en: Email sent.
hu: Email elküldve.

en: Email was NOT sent to %1 contacts (no email address on file, or communication preferences specify DO NOT EMAIL, or contact is deceased).
hu: E-mail NEM lett elküldve %1 kapcsolatokhoz (nincs e-mail cím az adatbázisban, az adatvédelmi beállításoknál kiválasztott a NEM KÉREK E-MAILT, vagy a kapcsolat elhunyt).

en: Email will NOT be sent to %count contact - (no email address on file, or communication preferences specify DO NOT EMAIL, or contact is deceased). | Email will NOT be sent to %count contacts - (no email address on file, or communication preferences specify DO NOT EMAIL, or contact is deceased).
hu[0]: E-mail NEM lesz elküldve %count kapcsolathoz- (nincs e-mail cím az adatbázisban, az adatvédelmi beállításoknál kiválasztott a NEM KÉREK E-MAILT, vagy a kapcsolat elhunyt).
hu[1]: E-mail NEM lesz elküldve %count kapcsolatokhoz- (nincs e-mail cím az adatbázisban, az adatvédelmi beállításoknál kiválasztott a NEM KÉREK E-MAILT, vagy a kapcsolat elhunyt).

en: Email will NOT be sent to %count contact. | Email will NOT be sent to %count contacts.
hu[0]: E-mail NEM lesz elküldve %count kapcsolatnak.
hu[1]: E-mail NEM lesz elküldve %count kapcsolatoknak.

en: Email-to-Activity
hu: E-mailből-tevékenység

en: Email-to-Activity Processing
hu: E-mailből-tevékenység feldolgozása

en: Email:
hu: E-mail:

en: Email: %1
hu: E-mail: %1

en: Emailed Invoice
hu: E-mailben küldött számla

en: Emailed Invoice.
hu: E-mailben küldött számla.

en: Emails
hu: E-mailek

en: Emails Restored
hu: E-mailek visszakapcsolva

en: Emergency
hu: Vészhelyzet

en: Employee <-> Employer and Household relationships both have special characteristics.
hu: Munkavállaló <-> Munkáltató és a Háztartás viszonyok speciális jellemzőkkel rendelkeznek.

en: Employee Name
hu: Alkalmazott neve

en: Employee Since
hu: Alkalmazás kezdete

en: Employee of
hu: Alkalmazottja

en: Employer
hu: Munkáltató

en: Employer Name
hu: Munkáltató neve

en: Employer name
hu: Munkáltató neve

en: Employer of
hu: Munkáltatója

en: Employment relationship.
hu: Munka viszony.

en: Empties template cache and/or temporary upload file folders.
hu: Kiüríti az ideiglenes sablonok helyét és/vagy átmeneti feltöltött fájlok mappáját.

en: Empty Tag Set
hu: Üres címke készlet

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Enable "%1"?
hu: "%1" engedélyezése?

en: Enable <a href='%1'>case types</a>.
hu: <a href='%1'>Ügy típusok</a> engedélyezése.

en: Enable ACL
hu: Hozzáférés lista engedélyezés

en: Enable ACL Role Assignment
hu: Hozzáférés lista szerepkör engedélyezése

en: Enable Campaign
hu: Kampány engedélyezése

en: Enable CiviCRM Profile Field
hu: CiviCRM Profil Mező engedélyezése

en: Enable CiviCRM Profile Group
hu: CiviCRM profil csoport engedélyezése

en: Enable CiviContribute, CiviPledge, CiviEvent, CiviMember, CiviMail, CiviCase, CiviReport and/or CiviGrant components.
hu: Engedélyezze a CiviAdomány, CiviFelajánlás, CiviEsemény, CiviKörlevél, CiviÜgy, CiviJelentés és/vagy CiviTámogatás komponenseket.

en: Enable CiviMail to create activities on delivery
hu: Engedélyezze a CiviKörlevelet a tevékenységek létrehozásához a kiszállításkor

en: Enable CiviMail to generate Message-ID header
hu: Üzenet azonosító fejléc generálásának az engedélyezése a CiviKörlevélben.

en: Enable Components
hu: Komponensek engedélyezése

en: Enable Contact Type
hu: Kapcsolat típus engedélyezése

en: Enable Custom Field
hu: Egyedi mező engedélyezése

en: Enable Custom Reply-To
hu: Az Egyedi válasz engedélyezése

en: Enable Custom Set
hu: Egyedi készlet engedélyezése

en: Enable Debugging
hu: Hibakeresés engedélyezése

en: Enable Deferred Revenue
hu: Halasztott bevételek engedélyezése

en: Enable Double Opt-in for Profile Group(s) field
hu: Dupla feliratkozás engedélyezése a profil csoport(ok) mezőhöz

en: Enable Double Opt-in for Profiles which use the "Add to Group" setting
hu: Profilok dupla feliratkozásai melyek a "Csoporthoz hozzáadás" beállítást használ

en: Enable Drupal Watchdog Logging
hu: Engedélyezze a Drupal Watchdog naplózást

en: Enable Event
hu: Esemény engedélyezése

en: Enable Financial Type
hu: Pénzügyi típus engedélyezése

en: Enable Group
hu: Csoport Endegélyezése

en: Enable InnoDB full-text search optimizations. (Requires MySQL 5.6+)
hu: InnoDB teljes-szöveg keresés optimalizálás engedélyezése (MySQL 5.6+ szükséges hozzá)

en: Enable Label Format
hu: Címke formátum engedélyezése

en: Enable Location Type
hu: Helyszín típus engedélyezése

en: Enable Mailing Component
hu: Levelező komponens engedélyezése

en: Enable Membership Status
hu: Tagsági állapot engedélyezése

en: Enable Membership Type
hu: Tagsági típus engedélyezése

en: Enable Multi Site Configuration
hu: Több weboldal beállítás engedélyezése

en: Enable Multiple Choice Option
hu: Többszörös kiválasztási opció engedélyezése

en: Enable Multiple Languages
hu: Több nyelv engedélyezése

en: Enable Pay Later option?
hu: Engedélyezi a később fizetés opciót?

en: Enable Payment Processor
hu: Fizetés feldolgozó engedélyezése

en: Enable Payment ProcessorType
hu: Fizetés feldolgozó típus engedélyezése

en: Enable Personal Campaign Pages
hu: Személyes kampány oldalak engedélyezése

en: Enable Personal Campaign Pages?
hu: Személyes kampány oldalak engedélyezése

en: Enable Personal Campaign Pages? (for this contribution page)
hu: Személyes Kampány oldal engedélyezése? (ehhez az adomáy oldalhoz)

en: Enable Personal Campaign Pages? (for this event)
hu: Személyes Kampány oldalak engedélyezése? (ehhez az eseményhez)

en: Enable Petition
hu: Petíció engedélyezése

en: Enable Popup Forms
hu: Felugró űrlapok engedélyezése

en: Enable Premium
hu: Jelképes ajándék engedélyezése

en: Enable Price
hu: Ár engedélyezése

en: Enable Price Option
hu: Áropció engedélyezése

en: Enable Price Set
hu: Árlista engedélyezése

en: Enable Provider
hu: Szolgáltató engedélyezése

en: Enable Relationship
hu: Viszony engedélyezése

en: Enable Relationship Type
hu: Viszony típus engedélyezése

en: Enable Scheduled Job
hu: Ütemezett feladat engedélyezése

en: Enable Status
hu: Állapot engedélyezés

en: Enable Survey
hu: Kérdőív engedélyezése

en: Enable Tax and Invoicing
hu: Adózás és számlázás engedélyezése

en: Enable Widget?
hu: Kisalkalmazás engedélyezése?

en: Enable automatic CiviMail recipient count display
hu: CiviKörlevél címzett automatikus számolás kijelzés engedélyezése

en: Enable click-through tracking by default
hu: Alapértelmezés szerint engedélyezze az átkattintási nyomkövetést

en: Enable components
hu: Komponensek engedélyezése

en: Enable debugging features including display of template variables and backtracing.
hu: A hibakeresési funkciók engedélyezése a sablon változók kijelzése és visszakövetés.

en: Enable deprecated Embedded Activity Revisions
hu: Engedélyezze az elavult beágyazott tevékenység felülvizsgálatokat.

en: Enable global server wide lock for CiviMail
hu: Engedélyezze a globális szerver körű zárást a CiviKörlevélhez

en: Enable mapping for this profile?
hu: Illesztés engedélyezése erre a profilra

en: Enable multiple bulk email address for a contact
hu: A kapcsolathoz több tömeges e-mail cím engedélyezése

en: Enable multiple bulk email address for a contact.
hu: A kapcsolathoz több tömeges e-mail cím engedélyezése.

en: Enable open tracking by default
hu: Alapértelmezés szerint engedélyezze a megnyitások követését

en: Enable repetition.
hu: Ismétlés engedélyezése.

en: Enable the Premiums section for this Online Contribution Page, and customize the title and introductory message (e.g ...in appreciation of your support, you will be able to select from a number of exciting thank-you gifts...). You can optionally provide a contact email address and/or phone number for inquiries. Then select and review the premiums that you want to offer on this contribution page.
hu: Ezen az online adomány oldalon a jelképes ajándék szakasz engedélyezésére, a cím  és a bemutatkozó üzenetet beállítására (mint pl. ...elismerve az ön támogatását, választhat néhány érdekes köszönő ajándék közül...). Megadhat egy kapcsolattartó e-mail címet és/vagy telefon számot az érdeklődőknek. Utána válassza ki és nézze át a jelképes ajándékokat, amit ezen az adomány oldalon akar ajánlani.

en: Enable the required CiviCRM components.(CiviContribute, CiviEvent etc.)
hu: A szükséges CiviCRM komponensek engedélyezése. (CiviAdomány, CiviEsemény stb.)

en: Enable the use of remote images. By default this is enabled, but if not using remote images you may wish to turn it off for security reasons.
hu: Engedélyezze a távoli képek használatát. Alapértelmezés szerint ez engedélyezve van, de ha nem használ távoli képeket, akkor biztonsági okokból kikapcsolhatja.

en: Enable this message template
hu: Ezen üzenet sablon engedélyezése

en: Enable this setting to rebuild recipient list automatically during composing mail. Disable will allow you to rebuild recipient manually.
hu: Ezen beállítás engedélyezésekor a címzett lista automatikusan újra építésre kerül a levél összeállítása során. A letiltásakor, manuálisan tudja a címzett listát újra építeni.

en: Enable tracking of activity revisions embedded within the "civicrm_activity" table. This should not be enabled on new installs and will be unsupported in the future. You should enable "Administer => System Settings => Misc => Logging" instead.
hu: A „civicrm_activity” táblába ágyazott tevékenység-változatok nyomon követésének engedélyezése. Ezt nem szabad új telepítéseknél engedélyezni, és a jövőben nem lesz támogatott. Ehelyett engedélyeznie kell az "Adminisztrálás => Rendszerbeállítások => Egyéb => Naplózás" lehetőséget.

en: Enable workflow support for CiviMail
hu: Munkafolyamat támogatás engedélyezése a CiviKörlevélhez

en: Enable/Disable this checkbox to add/remove cancel button on the profile form.
hu: Ezen jelölő négyzet Engedélyezése/Letiltása a Mégsem gomb hozzáadása/eltávolítását eredményezi a profil űrlapon

en: Enabled
hu: Engedélyezve

en: Enabled (Missing)
hu: Engedélyezve (Hiányzik)

en: Enabled?
hu: Bekapcsolva?

en: Enabling Access Control by Financial Types is only required if you need users in one role to access some financial transactions but not ones with certain financial types.</p>
    <p>For example, Planned Giving bequests may be highly confidential and not appropriate for staff organizing events to see, even though they need to be able to administer the payments for ticket purchases.</p>
    <p>After enabling, you will be able to set create, view, edit, and delete permissions separately for each financial type by navigating to Administer > Users and Permissions > Permissions (Access Control), and clicking on the Access Control link for your CMS.
hu: A Pénzügyi típus szerinti hozzáférés beállítás engedélyezése csak akkor szükséges. ha olyan felhasználóra van szüksége egy szerepkörben néhány pénzügyi tranzakcióhoz hozzá kell férni, de nem egy bizonyos pénzügyi típusnál. </p>
    <p>Például, egy hagyaték  nagyon bizalmas lehet és nem lenne jó, ha egy rendezvényt szervező munkatárs látná azt, miközben neki látnia kell a rendezvény belépőjegyeket és a kapcsolódó befizetéseket. </p>
    <p>Az engedélyezése után, beállíthatja a létrehozás, megtekintés, szerkesztés és törlés jogosultságokat egyenként minden pénzügyi típusra, az Adminisztrálás >Felhasználók és jogosultságok > Jogosultságok (hozzáférés) menüpont alatt a tartalom kezelőrendszer hozzáférés engedélyezés linkjére kattintva.

en: Enabling Waitlisting and Registration Approval
hu: A várólista és a regisztrációs jóváhagyás engedélyezése

en: Enabling a widget for this contribution page allows you and your supporters to easily promote a fund-raising campaign by embedding a chunk of dynamic content in any web page. CiviContribute widgets display real-time progress toward your fund-raising goals, and include a 'Contribute' button which links people directly to the associated online contribution page.
hu: A kisalkalmazás engedélyezésével ezen az adományoldalon, ön és az ön támogatói egyszerűen népszerűsíthetik az adomány gyűjtő kampányukat, ennek a dinamikus tartalomnak a weboldalakba illesztésével. A CiviAdomány kisalkalmazás valós időben kijelzi az adomány gyűjtés célösszegéhez történő előrehaladást, tartalmaz egy 'Adományozz' gombot, amely elvezeti az embereket az online adományoldalhoz.

en: Enabling multiple languages changes the schema of your database, so make sure you know what you are doing when enabling this function; making a database backup is strongly recommended.
hu: FIGYELMEZTETÉS: Több nyelv engedélyezése megváltoztatja az adatbázisa sémáját így, legyen biztos abban, hogy tudja, hogy mit csinál amikor engedélyezi ezt a funkciót; az adatbázis biztonsági mentése nagyon javasolt.

en: Enabling this option will have CiviCRM skip any emails that do not have the Case ID or Case Hash so that the system will only process emails that can be placed on case records.
hu: Ennek az opciónak az engedélyezésével a CiviCRM kihagy minden olyan e-mailt, amely nem rendelkezik ügyazonosítóval Case Hash-sel, így a rendszer csak azokat az e-maileket dolgozza fel, amelyek az ügynyilvántartásokba helyezhetők.

en: Enabling this option will have CiviCRM skip any emails that do not have the Case ID or Case Hash so that the system will only process emails that can be placed on case records. Any emails that are not processed will be moved to the ignored folder.
hu: Ennek az opciónak az engedélyezésével a CiviCRM kihagy minden olyan e-mailt, amely nem rendelkezik ügyazonosítóval Case Hash-sel, így a rendszer csak azokat az e-maileket dolgozza fel, amelyek az ügynyilvántartásokba helyezhetők. Minden olyan e-mailt, amely nem kerül feldolgozásra, a figyelmen kívül hagyott könyvtárba kerül.

en: Enabling this setting will update related contribution of membership(s) except if the membership is paid for with a recurring contribution.
hu: Ennek a beállításnak az engedélyezésével a kapcsolódó tagság(ok) frissítve lesznek, kivéve ha a tagságot ismétlődő befizetéssel fizetik.

en: Encounter Medium
hu: Elért Médium

en: End
hu: Befejezés

en: End Action
hu: Akció vége

en: End Adjustment
hu: Beállítás befejezése

en: End Date
hu: Vég dátum

en: End Event
hu: Esemény vége

en: End Event Adjust Interval
hu: Esemény végének elintézési határideje

en: End Event Adjust Unit
hu: Esemény  beállító egység befejezése

en: End Event Adjustment
hu: Esemény beállítás befejezése

en: End Frequency Interval
hu: Végső ismétlődés intervallum

en: End Frequency Unit
hu: Végső ismétlődés egysége

en: End Offset
hu: Eltolás vége

en: End date
hu: Vég dátum

en: End date for premium
hu: Jelképes ajándék vég dátum

en: End date must be the same or later than start date.
hu: A végidőpontnak a kezdőidőponttal kell megegyeznie, vagy annál későbbi időpontot kell megadni.

en: End date should be after current entity's start date
hu: A végdátumnak a jelenlegi egyed kezdődátum után kell lennie

en: Ended
hu: Befejezve

en: Ends
hu: Végződik

en: Ends with
hu: Befejeződik

en: Engagement Index
hu: Elkötelezettség index

en: Engagement Level
hu: Elkötelezettség szint

en: English (Australia)
hu: Angol (Ausztrália)

en: English (Canada)
hu: Angol (Kanada)

en: English (United Kingdom)
hu: Angol(Nagy-Britannia)

en: English (United States)
hu: Angol (Egyesült Államok)

en: English ordinal suffix for the day of the month ('st', 'nd', 'rd', 'th')
hu: angol sorszám toldalék a hónap napjaihoz ('st', 'nd', 'rd', 'th')

en: Ensure that amount paid is shown even when fully paid
hu: Győződjön meg arról, hogy a kifizetett összeg akkor is megjelenik, ha teljesen kifizetett

en: Ensure you are still logged in and have permission to access this feature.
hu: Győződjön meg róla, hogy be van jelentkezve és van jogosultsága ezen tulajdonság eléréséhez.

en: Enter <strong>pj-ql-01</strong>. This is the User Name associated with the shared PayJunction test account.
hu: Adja meg a <strong>pj-ql-01</strong>. Ez a megosztott PayJunction tesz fiók felhasználói neve.

en: Enter <strong>pj-ql-01p</strong>. This is the Password associated with the shared PayJunction test account.
hu: Adja meg a <strong>pj-ql-01p</strong>. Ez a megosztott PayJunction tesz fiók jelszava.

en: Enter a comma-delimited list of color, size, etc. options for the product if applicable. Contributors will be presented a drop-down menu of these options when they select this product.
hu: Adja meg vesszővel elválasztott listában a szín, méret, stb. termék opciókat, ha alkalmazható. Az adományozóknak lenyíló menün keresztül kerül kijelzésre, amikor ezt az opciót választja.

en: Enter a contact name.
hu: Kérem adjon meg egy kapcsolat nevet.

en: Enter a descriptive name for this address block such as "Summer Home", "School Address", etc.
hu: Adjon beszélő nevet ennek a cím blokknak, mint például "Nyári lak", "Iskolai címe", stb.

en: Enter a descriptive name for this permission (e.g. 'Edit Advisory Board Contacts').
hu: Adjon meg egy beszélő nevet (pl. 'Tanácsadó testületi kapcsolatok szerkesztése').

en: Enter a message to accompany this contribution.
hu: Adjon meg egy üzenetet ehhez az adományhoz.

en: Enter a message you want included at the beginning of emailed receipts. This message will be inserted at the top of the "Contributions - Receipt (on-line)" System Workflow Message.
hu: Adja meg az e-mailben küldendő nyugta elejére illeszt be. Ez az üzenet a "Adomány -nyugta (on-line)" rendszer munkafolyamat üzenet elejére lesz beillesztve.

en: Enter a message you want included at the beginning of the confirmation email. EXAMPLE: 'Thanks for registering for this event.'
hu: Adja meg azt az üzenetet amit a megerősítő e-mail elejére kíván beilleszteni. PÉLDA: 'Köszönjük, hogy regisztrált erre az eseményre.'

en: Enter a message you want included at the beginning of the confirmation email. EXAMPLE: 'We have made the changes you requested to your registration.'
hu: Adja meg azt az üzenetet amit a megerősítő e-mail elejére kíván beilleszteni. PÉLDA: 'Megtettük az ön által kért változtatásokat az ön regisztrációjában.'

en: Enter a message you want included at the beginning of the emailed receipt. EXAMPLE: 'Thanks for supporting our organization with your membership.'
hu: Adja meg azt az üzenetet amit a nyugtázó e-mail elejére kíván beilleszteni. PÉLDA: 'Köszönjük, hogy tagságával támogatta a szervezetünket!'

en: Enter a name and description for your Saved Search
hu: Add meg a nevet és a leírást a Mentett Keresésedhez

en: Enter a new organization
hu: Új szervezet megadása

en: Enter a positive integer
hu: Pozitív egész számot adj!

en: Enter a quantity for this field?
hu: Adjon meg egy mennyiséget ehhez a mezőhöz?

en: Enter a unique name and a description for your new group here. Then click 'Continue' to find contacts to add to your new group.
hu: Itt adja meg  az új csoport egyedi nevét és leírását. Utána kattintson a 'Tovább'-ra a kapcsolatok kikeresésére és az új csoportjához való hozzáadásához.

en: Enter a valid URL
hu: Kérem adjon meg egy érvényes URL-t

en: Enter a valid web address beginning with 'http://' or 'https://'.
hu: Adjon meg egy valós web címet 'http://' vagy 'https://' kezdettel.

en: Enter a value here if you want to increment the number of registered participants per unit against the maximum number of participants allowed for this event.
hu: Adja meg azt az értéket itt, amivel az eseményre maximálisan engedélyezett létszám ellenében az egy egységben regisztrálható maximális résztvevő számot meg kívánja növelni.

en: Enter a value here if you want to increment the number of registered participants per unit against the maximum number of participants allowed for this event. For example, if this price field is for a table at a fundraiser which seats eight people, you would set Participant Count to 8.
hu: Adja meg azt az értéket amivel az eseményre engedélyezett egy egységben regisztrálható maximális résztvevő számot meg kívánja növelni. Például, ha az adományozói ebéden egy asztalhoz nyolc embert lehet leültetni, a Részvevő számot 8-ra kell beállítani.

en: Enter an account type code for this account. Account type codes are required for QuickBooks integration and will be included in all accounting batch exports.
hu: Adja meg a számla típust ehhez a számlához. Számla típus kódok szükségesek a QuickBooks integrációhoz és a könyvelési köteg export tartalmazni fogja.

en: Enter an optional goal amount for this contribution page (e.g. for this 'campaign'). If you enable a contribution widget for this page, the widget will track progress against this goal. Otherwise, the goal will display as 'no limit'.
hu: Adjon meg egy opcionális célösszeget ehhez az adományoldalhoz (ehhez a 'kampányhoz'). Ha engedélyezi az adományozási alkalmazást erre az oldalra, az alkalmazás követni fogja ezt a célösszeget. Egyébként, a 'határtalanul' célt fog kijelezni.

en: Enter at least one result option.
hu: Legalább egy eredmény opciót adjon meg.

en: Enter content for the about message. You may include HTML formatting tags. You can also include images, as long as they are already uploaded to a server&mdash;reference them using complete URLs.
hu: Adja meg az ismertető üzenetet. HTML formázási címkéket is használhat. Továbbá beilleszthet képeket, ha azok már a szerveren vannak&mdash;teljes URL-el hivatkozva rájuk.

en: Enter content for the introductory message. This will be displayed below the Premiums section title. You may include HTML formatting tags. You can also include images, as long as they are already uploaded to a server&mdash;reference them using complete URLs.
hu: Adja meg a bemutatkozó üzenetet. Ez az üzenet a Jelképes ajándékok szakasz címe alatt kerül kijelzésre. Használhat HTML formázási címkéket. A szerverre előzőleg feltöltött képeket is használhat&mdash;teljes URL-t használva a hivatkozásokkor.

en: Enter content for the introductory message. This will be displayed below the page title. You can include images, as long as they are already uploaded to a server: click the "Image" button in the button bar.
hu: Adja meg a bemutatkozó üzenetet. Ez az üzenet a cím alatt kerül kijelzésre. Beilleszthet képeket, feltéve, hogy  előzőleg feltöltött e a szerverre: kattintson a "Kép" gombra a gombsoron.

en: Enter descriptive name for this matching rule.
hu: Egy beszélő nevet adjon ezen egyezési szabálynak.

en: Enter e-mail address of recipient. (Use a comma to separate multiple e-mail addresses.)
hu: Adja meg az e-mail címzettjének a címét. ( Használja a vesszőt hogy több e-mail címet elválasszon.)

en: Enter link(s) and/or text that you want to appear at the bottom of the thank-you page. You can use this content area to encourage contributors to visit a tell-a-friend page or take some other action.
hu: Adja meg a linke(ke)t és/vagy szöveget, amit a megköszönő oldal alján kíván látni. Ezt a területet használhatja az adományozókat 'add tovább' oldal meglátogatására buzdító üzenet elhelyezésre, vagy más akcióra.

en: Enter name to save message template
hu: Adjon meg egy nevet, az üzenetsablon mentéshez

en: Enter note or message to be displayed on PDF invoice or credit notes
hu: Adja meg a megjegyzést vagy üzenetet amit a PDF számlán vagy a jóváíró számlán kíván kijelezni

en: Enter optional 'add-on' code after the dash ('plus 4' code for U.S. addresses).
hu: Adjon meg opcionális 'bővítmény' kódot a kötőjel után ('plus 4' kód U. S. címeknél).

en: Enter prefix to be be preprended when creating an invoice number
hu: Adja meg az előtagot, amelyet meg kell adni egy számlaszám létrehozásakor

en: Enter prefix to be display on PDF for invoice
hu: Adjon meg egy előtagot a PDF számlán történő megjelenítéshez

en: Enter records
hu: Rekordok megadása

en: Enter search term or id...
hu: Adja meg a keresett szót vagy azonosítót...

en: Enter subject for the email
hu: Adja meg az email üzenet tárgyát

en: Enter text (and optional HTML layout tags) for the thank-you message that will appear at the top of the thank-you page.
hu: Adj meg szöveget (opcionálisan HTML tagekkel) a köszönöm üzenethez ami meg fog jelenni a köszönöm oldalad tetején.

en: Enter text (and optional HTML layout) for the thank-you block that will appear at the top of the Thank-you page.
hu: Adja meg szöveget (opcionálisan HTML tagekkel) a köszönöm üzenethez ami meg fog jelenni a köszönöm oldala tetején.

en: Enter the "class path" for this custom search here.
hu: Adja meg az "osztályútvonalat" ehhez az egyedi kereséshez itt.

en: Enter the API key or Application ID associated with your geocoding provider.
hu: Adjon meg egy API kulcsot vagy Applikációs azonosítót ami társítva van az ön helymeghatározási  szolgáltatójához.

en: Enter the FROM email address to be used in receipt emails.
hu: A nyugta e-mailben használt feladó e-mail címét adja meg.

en: Enter the FROM name to be used in receipt emails.
hu: A nyugta e-mailben használt feladó nevet adja meg.

en: Enter the Merchant Account Email Address linked to your LIVE PayPal Merchant Account.
hu: Adja meg a LIVE PayPal kereskedői fiókhoz tartozó kereskedői fiók e-mail címet.

en: Enter the Merchant Account Email Address linked to your PayPal Sandbox merchant account (NOT your Developer Central login - unless it's the same).
hu: Adja meg a PayPal homokozó kereskedői fiókhoz (NEM a fejlesztői központi fiók - kivéve ha azonos) tartozó kereskedői fiók e-mail címet.

en: Enter the Password associated with your LIVE merchant account.
hu: Adja meg a LIVE kereskedői fiókjához tartozó jelszavát.

en: Enter the SMTP server (machine) name, such as "smtp.example.com".  If the server uses SSL, add "ssl://" to the beginning of the server name, such as "ssl://smtp.example.com".
hu: Adja meg az SMTP szerver (gép) nevét, mint például "smtp.example.com". Ha a szerver SSL-t használ, adja a "ssl://" a szerver név elé, így "ssl://smtp.example.com".

en: Enter the Sendmail Path. EXAMPLE: /usr/sbin/sendmail
hu: Adja meg a Sendmail elérési útját. PÉLDÁUL: /usr/sbin/sendmail

en: Enter the User Name associated with your LIVE merchant account.
hu: Adja meg a LIVE kereskedői fiókjához tartozó felhasználó nevét.

en: Enter the cancellation or refunded date, or you can skip this field and the cancellation date or refunded date will be automatically set to TODAY.
hu: Adja meg a törlési és a visszaküldési dátumot, vagy kihagyhatja ezt a mezőt és a törlési dátumot vagy a visszatérítési dátumot, ekkor a dátum automatikusan a MAI NAP beállítást kap.

en: Enter the character used to separate data columns in your import file. By default, the field will populate with the separator defined in your global settings. Common values include a comma, semicolon, or pipe character. To import a tab separated file, enter "tab" (without quotes) in the field.
hu: Adja meg az import fájljában használt adatoszlopokat elválasztó karaktert. Alapértelmezetten az általános beállításokban megadott elválasztó fogja feltölteni a mezőt. Általános értékek, vessző, pontosvessző, vagy cső karakter. A tabulátorral elválasztott adatok esetében, adja meg a mezőben a "tab" értéket (idézőjel nélkül).

en: Enter the corresponding account code used in your accounting system. This code will be available for contribution export, and included in accounting batch exports.
hu: Adja meg a megfelelő számla kódot amit a könyvelési rendszerben használ. Ez a kód az adomány exportálásnál rendelkezésre áll, és a könyvelési köteg export tartalmazza.

en: Enter the destination URL. Generally you should use relative URLs for CiviCRM pages (e.g. links to profiles). Use complete URLs for external pages. Leave this field empty if you are creating a menu section that does not have a clickable destination.
hu: Adja meg a cél URL-t. Általában a CiviCRM oldalak relatív URL-jeit kell használnia (pl. linkek a profilokhoz). A külső oldalakhoz használjon teljes URL-ket. Hagyja ezt a mezőt üresen ha olyan menüszakaszt hoz létre amelyiken nincs kattintható cél.

en: Enter the name of the organization or entity which owns this CiviCRM domain. Use the %1 token to include this value in mailing content. It is used in the default Opt-out Message.
hu: Adja meg ezen CiviCRM tartomány tulajdonos szervezetének a nevét. Használja a %1 tokent ennek az értéknek a levélbe való beillesztésére.  Az alapértelmezett leiratkozási üzenetben kerül felhasználásra.

en: Enter the name you want listed with this contribution. You can use a nick name like 'The Jones Family' or 'Sarah and Sam'.
hu: Adja meg azt nevet amit az adománya mellett szeretne látni. Beceneveket is használhat, olyat mint a 'Szabó család' vagy 'Teri és Feri'.

en: Enter the path and class for a custom PHP error-handling function if you want to override built-in CiviCRM error handling for your site.
hu: Adjon meg egy elérési utat és egy osztályt az egyedi PHP hibák-kezelési funkcióhoz ha szeretné fölülírni a beépített CiviCRM hiba kezelést az ön oldalához.

en: Enter up to fifteen (15) multiple choice options in this table (click 'another choice' for each additional choice). If you need more than ten options, you can create an unlimited number of additional choices using the Edit Price Options link after saving this new field. Enter a description of the option in the 'Label' column, and the associated price in the 'Amount' column. Click the 'Default' radio button to the left of an option if you want that to be selected by default.
hu: Adjon meg maximum tizenőt(15) ebben a táblában választható többszörös opciót (kattintson a 'további lehetőségre' az egyenkénti hozzáadáshoz). Ha több mint tíz opcióra van szüksége, végtelen számú opciót hozhat létre a többszörös választható opciók szerkesztése link használatával ezen új mező elmentése után. Adjon meg egy leírást az opcióhoz a 'Címke' oszlopban, és a társított árhoz a 'Mennyiség' oszlopban. Kattintson az 'Alapértelmezett' balra lévő rádiós gombra egy opció mellett ha azt szeretné kiválasztani alapértelmezettként.

en: Enter up to ten (10) multiple choice options in this table (click 'another choice' for each additional choice). If you need more than ten options, you can create an unlimited number of additional choices using the Edit Multiple Choice Options link after saving this new field. If desired, you can mark one of the choices as the default choice. The option 'label' is displayed on the form, while the option 'value' is stored in the contact record. The label and value may be the same or different. Inactive options are hidden when the field is presented.
hu: Adjon meg maximum tíz(10) ebben a táblában választható többszörös opciót (kattintson a 'további lehetőségre' az egyenkénti hozzáadáshoz). Ha több mint tíz opcióra van szüksége, végtelen számú opciót hozhat létre a többszörös választható opciók szerkesztése link használatával ezen új mező elmentése után. Az alapértelmezett választás megjelölhető az opciók közül egynél. Az opció 'címkéje' kijelzésre kerül az űrlapon, az 'értéke' mentésre kerül a kapcsolat rekordjában. A címke és az érték lehet egyforma vagy különböző. Az inaktív opciók rejtve maradnak a mező kijelzésekor.

en: Enter up to ten (10) multiple choice options in this table (click 'another choice' for each additional choice).You can use existing result set options by selecting survey result set.
hu: Kérlek adj meg maximum  (10)  különféle válaszlehetőséget ebben a táblában (kattints a 'másik lehetőség'-re minden egyes másik lehetőséghez). Használhatsz már meglévő eredményeket is a felmérés eredményeket kiválasztva.

en: Enter valid email address.
hu: Valós e-mail címet adjon meg.

en: Enter values for the fields you wish to update. Leave fields blank to preserve existing values.
hu: Adjon meg értékeket azon mezők számára amelyeket frissíteni szeretne. Hagyja üresen hogy megőrizze a már meglévő értékeket.

en: Enter your API Key or Application ID. An API Key is required for the Google Maps API. Refer to developers.google.com for the latest information.
hu: Adja meg az API kulcsot vagy az alkalmazás azonosítót. Az API kulcs szükséges a Google Térkép API-hoz. Forduljon a developers.google.com -hoz a legfrissebb információért.

en: Enter your email address and check the box next to each mailing list you want to join. Then click the <strong>Subscribe</strong> button. You will receive a confirmation request via email for each selected list. Activate your subscription to each list by responding to the corresponding confirmation email.
hu: Adja meg az e-mail címét és tegyen egy pipát minden egyes dobozkába azon levelezőlisták mellé ahova szeretne feliratkozni. Ezek után kattintson a <strong>Feliratkozás</strong> gombra. Egy megerősítő emailt fog kapni hamarosan minden egyes lista után. Ahhoz hogy a feliratkozásait aktiválja válaszoljon minden egyes e-mailre.

en: Enter your email address and click <strong>Subscribe</strong>. You will receive a confirmation request via email shortly. Your subscription will be activated after you respond to that email.
hu: Adja meg az e-mail címét,  és kattinson a <strong>Feliratkozás</strong> gombra. Egy megerősítő emailt fog kapni hamarosan. Ahhoz hogy a feliratkozását aktiválja válaszoljon erre az e-mailre.

en: Entity
hu: Egyed

en: Entity Batch
hu: Entitás Köteg

en: Entity Batch Extends
hu: Egyed köteg kiterjeszt

en: Entity Batches
hu: Entitás Kötegek

en: Entity End Date
hu: Egyed vég dátum

en: Entity File
hu: Egyedi fájl

en: Entity File ID
hu: Egyed fájl azonosító

en: Entity Files
hu: Egyedi fájlok

en: Entity Financial Account
hu: Egyed pénzügyi számla

en: Entity Financial Account ID
hu: Egyed pénzügyi számla azonosító

en: Entity Financial Accounts
hu: Egyed pénzügyi számlák

en: Entity Financial Transaction ID
hu: Egyed pénzügyi tranzakció azonosító

en: Entity Financial Trxn
hu: Egyed pénzügyi tranzakció

en: Entity Financial Trxns
hu: Egyed pénzügyi tranzakciók

en: Entity ID
hu: Egyed azonosító

en: Entity ID
hu: Egyed azonosító

en: Entity Name
hu: Egyed neve

en: Entity Recipient
hu: Egyed címzett

en: Entity Role
hu: Egyed szerepkör

en: Entity Start Date
hu: Egyed kezdő dátum

en: Entity Status
hu: Egyed állapot

en: Entity Table
hu: Entitástábla

en: Entity Tag
hu: Egyedi címke

en: Entity Tag ID
hu: Egyed címke azonosító

en: Entity Tags
hu: Egyedi címkék

en: Entity Type
hu: Egyed típus

en: Entity Value
hu: Egyed érték

en: Entity date
hu: Egyed dátum

en: Entity declaration references invalid or inactive module name [%1]
hu: Az egyed deklarációs hivatkozások érvénytelen vagy inaktív modulnév [% 1]

en: Entity does not exist
hu: Egyed nem létezik

en: Entity end date
hu: Egyed vég dátum

en: Entity for which the reminder is created
hu: Az emlékeztetőt létrehozó egyed

en: Entity id of referenced table.
hu: Hivatkozott tábla egyed azonosító.

en: Entity name for API based search
hu: API alapú kereséshez az egyed neve

en: Entity of the job api call
hu: Feladat api hívás egysége

en: Entity recipient
hu: Egyed címzett

en: Entity reference is malformed
hu: Az egyedhivatkozás hibás

en: Entity reference specifies a non-existent or non-translatable field
hu: Az egyedhivatkozás nem létezik vagy nem lefordítható tábla mezőt ad meg

en: Entity reference specifies a non-existent or non-translatable table
hu: Az egyedhivatkozás nem létezik vagy nem lefordítható táblát ad meg

en: Entity status
hu: Egyed állapot

en: Entity status label
hu: Egyed állapot címke

en: Entity value
hu: Egyed érték

en: Entity value label
hu: Egyed érték címke

en: Entity:
hu: Entitás:

en: EntityBatch ID
hu: EgyedKöteg azonosító

en: EntityBatch Table
hu: EgyedKöteg tábla

en: Envelope #10
hu: Boríték #10

en: Envelope #11
hu: Boríték #11

en: Envelope #12
hu: Boríték #12

en: Envelope #14
hu: Boríték #14

en: Envelope #9
hu: Boríték #9

en: Envelope ISO B4
hu: Boríték ISO B4

en: Envelope ISO B5
hu: Boríték ISO B5

en: Envelope ISO B6
hu: Boríték ISO B6

en: Envelope ISO C3
hu: Boríték ISO C3

en: Envelope ISO C4
hu: Boríték ISO C4

en: Envelope ISO C5
hu: Boríték ISO C5

en: Envelope ISO C6
hu: Boríték ISO C6

en: Envelope ISO DL
hu: Boríték ISO DL

en: Environment
hu: Környezet

en: Environment settings
hu: Környezeti beállítások

en: Error
hu: Hiba

en: Error - the synchronization interval must be at least 1
hu: Hiba - a szinkronizálási intervallumnak legalább 1-nek kell lennie

en: Error Code:
hu: Hiba kód:

en: Error Details
hu: A hiba részletei

en: Error Field
hu: Hiba mező

en: Error Value
hu: Hiba érték

en: Error checking username. Please reload the form and try again.
hu: Felhasználó név ellenőrzési hiba. Kérem töltse be újra az űrlapot, és próbálja meg újra.

en: Error creating CMS user account.
hu: Tartalom kezelő felhasználó fiók készítési hiba

en: Error creating recurring list
hu: Hiba az ismétlődő lista létrehozásakor

en: Error in SMTP transaction
hu: SMTP tranzakciós hiba

en: Error loading module file (%1). Please restore the file or disable the module.
hu: A modul fájl betöltési hiba (%1). Kérem állítsa vissza a fájlt vagy tiltsa le a modult.

en: Error message:
hu: Hiba üzenet:

en: Error parsing XML result - error code = %1 at line %2 char %3
hu: Hiba az XML eredmény feldolgozása közben - error kód: %1 %2 sorban %3 karakternél

en: Error type: Could not find a valid session key.
hu: Hiba típus: Nem található érvényes eseménykulcs.

en: Error updating case type '%1': %2
hu:  '%1': %2 ügytípus frissítési hiba

en: Error: Both Geocode mapping as well as Street Address Parsing are disabled. You must configure one or both options to use this script.
hu: Hiba: Mind a helymeghatározás mind a házszám utca feldolgozás kikapcsolva. Legalább az egyiket vagy mindkettőt be kell állítania a szkript használatához.

en: Error: Unable to sync role %role
hu: Hiba: Szerepkör nem szinkronizálható %rol

en: Error: You need to enable Street Address Parsing under Administer > Localization > Address Settings.
hu: Hiba: Engedélyeznie kell az utca, házszám feldolgozást a Adminisztrálás > Lokalizáció > Cím beállítás alatt.

en: Error: You need to set a mapping provider under Administer > System Settings > Mapping and Geocoding
hu: Hiba: Be kell állítania a térképszolgáltatót a rendszerbeállításokban, az Adminisztrálás > Rendszerbeállítások >Térképek és helymeghatározás alatt.

en: Error?
hu: Hiba?

en: Esperanto
hu: Eszperantó

en: Estimate recipient count
hu: Címzettek becsült száma

en: Estimating...
hu: Becslés...

en: Estonian
hu: Észt

en: Evening Sessions
hu: Délutáni előadások

en: Event
hu: Esemény

en: Event %%StatusMessage%%
hu: Esemény %%StatusMessage%%

en: Event Active On
hu: Esemény aktíválása ekkor

en: Event Aggregate
hu: Összesített esemény

en: Event Availability : %1
hu: Esemény rendelkezésre állás: %1

en: Event Badge
hu: Esemény kitűző

en: Event Cart
hu: Esemény kosárban

en: Event Cart ID
hu: Esemény kosár azonosító

en: Event Configuration
hu: Esemény beállítás

en: Event Confirmation
hu: Esemény megerősítés

en: Event Contacts:
hu: Esemény kapcsolattartói:

en: Event Created Date
hu: Esemény létrehozásának dátuma

en: Event Dashboard
hu: Esemény vezérlőpult

en: Event Date
hu: Esemény dátuma

en: Event Date(s)
hu: Esemény dátum(ok)

en: Event Deleted
hu: Esemény törölve

en: Event End
hu: Esemény vége

en: Event Fee
hu: Részvételi díj

en: Event Fee(s)
hu: Részvételi díj(ak)

en: Event Fee(s) can not be less than zero. Please select the options accordingly
hu: Az esemény díjszabása nem lehet kevesebb mint nulla. Kérem válasszon az opciókból ennek megfelelően.

en: Event ID
hu: Esemény azonosítója

en: Event In Cart
hu: Esemény a kosárban

en: Event In Cart ID
hu: Esemény a kosárban azonosítója

en: Event In Carts
hu: Esemény a kosarakban

en: Event Income
hu: Rendezvény bevétel

en: Event Income Report (Detail)
hu: Esemény bevételi jelentés (részletes)

en: Event Income Report (Summary)
hu: Esemény bevételi jelentés (összegzés)

en: Event Info
hu: Esemény információ

en: Event Info Page
hu: Esemény információs oldal

en: Event Information
hu: Eseményinformáció

en: Event Information and Location
hu: Esemény információ és hely

en: Event Information and Settings
hu: Esemény Információ és Beállítások

en: Event Level
hu: Esemény szintje

en: Event Link
hu: Esemény link

en: Event Links
hu: Esemény linkek

en: Event Name Badge
hu: Esemény kitűző

en: Event Page
hu: Esemény oldal

en: Event Participant Report (List)
hu: Esemény résztvevői jelentés (lista)

en: Event Participants
hu: Esemény résztvevői

en: Event Queue
hu: Esemény sorbanállása

en: Event Queue ID
hu: Esemény sorbaállás azonosító

en: Event Recipients
hu: Esemény címzettjei

en: Event Registration
hu: Eseményregisztráció

en: Event Registration Cancelled for %1
hu: Esemény regisztráció lemondva %1 részére

en: Event Registration Invoice: %1
hu: Esemény regisztráció számla: %1

en: Event Registration Link Text
hu: Esemény regisztráció link szövege

en: Event Registration Page
hu: Esemény regisztrációs oldal

en: Event Registration Transferred for %1
hu: Esemény regisztráció átruházva %1.

en: Event Registration for %1
hu: Esemény regisztráció %1

en: Event Source
hu: Esemény forrása

en: Event Start
hu: Esemény kezdete

en: Event Template
hu: Esemény sablon

en: Event Template Name
hu: Esemény sablon neve

en: Event Template Title
hu: Esemény sablon címe

en: Event Title
hu: Esemény címe

en: Event Title (e.g. Fall Fundraiser Dinner)
hu: Esemény neve (pl. őszi adománygyűjtő vacsora)

en: Event Title OR Event ID (a unique integer assigned by CiviEvent, displayed in the Manage Events listing)
hu: Esemény cím VAGY esemény azonosító (CiviEsemény által generált egyedi egész szám, az események kezelése oldalon kijelezve)

en: Event Total
hu: Esemény összesen

en: Event Type
hu: Eseménytípus

en: Event Type
hu: Esemény típusa

en: Event Type ID.Implicit FK to civicrm_option_value where option_group = event_type.
hu: Esemény típus ID.Implicit FK a civicrm_option_value étékéhez ahol az option_group = event_type.

en: Event after which this status ends.
hu: Esemény, amely után ez az állapot véget ér.

en: Event is currently full, but you can register and be a part of waiting list.
hu: Az esemény megtelt, de regisztrálhat a várólistára.

en: Event registration for %1 has been added.
hu: %1 részére esemény regisztráció hozzáadva.

en: Event registration has expired for %1
hu: Esemény regisztráció %1 részére lejárt

en: Event registration information for %1 has been updated.
hu: %1 esemény regisztrációs információ frissítésre került.

en: Event templates are not meant to be registered.
hu: Az esemény sablonok nem azt jelentik, hogy regisztrált.

en: Event when this status starts.
hu: Esemény, amikor ez az állapot elindul.

en: Event-Full Message
hu: Esemény megtelt üzenet

en: Events
hu: Események

en: Events - Pending Registration Expiration Notice
hu: Események - Függőben lévő regisztráció lejárására figyelmeztetés

en: Events - Receipt only
hu: Esemény - csak nyugta

en: Events - Registration Cancellation Notice
hu: Események - Regisztráció törlés értesítés

en: Events - Registration Confirmation Invite
hu: Események - Regisztráció megerősítésre felszólítás

en: Events - Registration Confirmation and Receipt (off-line)
hu: Események - Regisztráció megerősítés és nyugta (off-line)

en: Events - Registration Confirmation and Receipt (on-line)
hu: Események - Regisztráció megerősítés és nyugta (on-line)

en: Events - Registration Transferred Notice
hu: Események - Regisztráció átruházás értesítés

en: Events by Dates
hu: Események Dátum szerint

en: Every
hu: Minden

en: Every %1
hu: Mindegyik %1

en: Every contact in CiviCRM has a unique ID number. This number will never change and is the most accurate way of identifying a contact.
hu: A CiviCRM-ben minden kapcsolat egyedi azonosítóval rendelkezik. Ez a szám soha sem változik meg és a legpontosabb módja a kapcsolat azonosításának.

en: Every time cron job is run
hu: Minden alkalomkor amikor a cron feladat fut

en: Everyone
hu: Mindenki

en: Everyone (includes anonymous)
hu: Mindenki (névteleneket is beleértve)

en: Exact Match
hu: Teljes egyezés

en: Example
hu: Például

en: Example: If the api entity is Email, you can also fetch the display name of the contact this email belongs to.
hu: Például: Ha az api egyed Email, letudja hívni ezen kapcsolathoz tartozó kijelzési nevet is.

en: Example: If you enter a payment of 60 when the scheduled amount is 50, the next scheduled payment is adjusted to 40.
hu: Példa: Ha a megadott befizetés 60 amikor az ütemezett összeg 50, akkor a következő ütemezett befizetés módosításra kerül 40-re.

en: Example: If you enter a payment of 60 when the scheduled amount is 50, the total pledge amount will be increased by 10.
hu: Példa: Ha a megadott befizetés 60 amikor az ütemezett összeg 50, akkor a teljes befizetési összeg megnövekszik 10-el.

en: Example: If you want to repeat an %1 6 times, then set 6 as a value for this field.
hu: Példa: Ha hatszor kívánja ismételni a %1, állítsa ezen mező értékét 6-ra.

en: Example: If your %1 repeats 8th of every month then you would select 8.
hu: Példa: Ha az ön %1 ismétlődik minden hónap 8-án önnek a 8-at kell választania.

en: Example: When creating a contact, you can chain the Email.create api to add email addresses for them.
hu: Például: Amikor egy kapcsolatot hoz létre, láncolhatja az Email.create api-t az e-mail címek hozzáadásához.

en: Example: You can select Monday, Wednesday and Friday for your %1 to occur on alternate weekdays.
hu: Példa: Ha hétfő, szerda, péntek a kiválasztott az ön %1 váltakozóan következik be a munkanapokon.

en: Example: You would select options "1 month", if your %1 occurs every month.
hu: Példa: Ha kiválaszthatja az "1 hónap" opciót, ha az ön %1 havonta egyszer történik meg.

en: Examples
hu: Példák

en: Exclude
hu: Kizárandó

en: Exclude Completed Activities
hu: Befejezett tevékenységek kizárása

en: Exclude Date(s)
hu: Dátum(ok) kizárása

en: Exclude Dates
hu: Kizárt dátumok

en: Exclude Group(s)
hu: Kizárandó csoport (ok)

en: Exclude Groups
hu: Kizárandó csoportok

en: Exclude Messages
hu: Kizárandó üzenetek

en: Exclude Pay Later Contributions
hu: Később fizetendő adományokat kivenni

en: Exclude Recurring Contributions
hu: Ismétlődő adományokat kivenni

en: Exclude cases
hu: Ügyek kizárása

en: Exclude contacts with "do not mail" privacy, no street address, or who are deceased.
hu: Zárja ki azokat a kapcsolatokat ahol az adatvédelem "nem kérek e-mailt", nincs lakcímben utca/házszám, vagy aki elhunyt.

en: Exclude email addresses assigned to the specified location
hu: A meghatározott helyhez hozzárendelt e-mail címek kizárása

en: Exclude non-case
hu: Kizárás mindent ami nem-üggyel kapcsolatos

en: Exclude:
hu: Kizárandó:

en: Excluded
hu: Kizárva

en: Execute
hu: Végrehajt

en: Execute API call and display results
hu: API hívás végrehajtása és az eredmény kijelzése

en: Execute Now
hu: Végrehajtás azonnal

en: Execute Scheduled Job
hu: Ütemezett feladat végrehajtása

en: Execute Scheduled Job Now
hu: Ütemezett feladat végrehajtása most

en: Execute real-time monetary transactions
hu: Valós idejű pézügyi tranzakció végrehajtása

en: Executed
hu: Végrehajtva

en: Execution of scheduled jobs has been turned off by default since this is a non-production environment. You can override this for particular jobs by adding runInNonProductionEnvironment=TRUE as a parameter.
hu: Az ütemezett feladatok végrehajtása alapértelmezetten kikapcsolva, mivel ez egy nem éles rendszer. Felülírhatja ezt a feladatot a runInNonProductionEnvironment=TRUE mint paraméter hozzáadásával.

en: Exhibition
hu: Kiállítás

en: Existing Connections
hu: Meglévő kapcsolódások

en: Existing Report(s)
hu: Létező Jelentés(ek)

en: Existing report(s) from this template
hu: A sablonból létező jelentések

en: Expand
hu: Kibont

en: Expand all tabs
hu: Minden fül kinyitása

en: Expected
hu: Várt

en: Expected Number of Items
hu: Várt elem szám

en: Expected Total
hu: Várt összesen

en: Expected Total Amount
hu: Várt összeg

en: Expected exactly one response
hu: Pontosan egy válasz várható

en: Expected one case-type
hu: Várt ügytípus

en: Expense Account is
hu: Kiadás számla

en: Expenses
hu: Kiadások

en: Experimental
hu: Kísérleti

en: Expiration Date
hu: Lejárati dátum

en: Expiration Time
hu: Lejárati idő

en: Expire On
hu: Lejár

en: Expire pending but unconfirmed registrations after this many hours.
hu: Ennyi óra múlva lejárnak a függőben lévő de nem megerősített regisztrációk.

en: Expired
hu: Lejárt

en: Expired / Inactive Memberships
hu: Lejárt / Inaktív tagságok

en: Expired Codes
hu: Lejárt kódok

en: Expired Date
hu: Lejárati dátum

en: Expired Status
hu: Lejárt állapot

en: Expires
hu: Lejárat

en: Expires:
hu: Lejárat:

en: Expiry Date
hu: Lejárati dátum

en: Explanatory text displayed at the beginning of the form.
hu: Űrlap elején kijelzett magyarázó szöveg.

en: Explanatory text displayed at the beginning of this group of fields.
hu: Ezen mezőkészlet elején kijelzett magyarázó szöveg.

en: Explanatory text displayed at the beginning of this sets of fields.
hu: Ezen mezőkészlet elején kijelzett magyarázó szöveg.

en: Explanatory text displayed at the end of the form.
hu: Űrlap végén kijelzett magyarázó szöveg.

en: Explanatory text displayed below this group of fields.
hu: Ezen mezőkészlet után kijelzett magyarázó szöveg.

en: Explanatory text displayed below this set of fields.
hu: Ezen mezőkészlet után kijelzett magyarázó szöveg.

en: Explanatory text displayed on back-end forms. Pre help is displayed inline on the form (above the field). Post help is displayed in a pop-up - users click the help balloon to view help text.
hu: A magyarázó szöveg a belső űrlapokon kerül kijelzésre. Az elő súgó beágyazottan kerül kijelzésre az űrlapon (a mező felett). Az utó súgó felugró ablakban kerül kijelzésre -  a felhasználók rákattintanak a buborékra a súgó szöveg megtekintésére.

en: Explanatory text displayed to users at the beginning of this field.
hu: Ezen mező elején a felhasználónak kiírt magyarázó szöveg.

en: Explanatory text displayed to users below this field.
hu: Ezen mező alatt a felhasználónak kiírt magyarázó szöveg.

en: Explanatory text displayed to users for this field (can include HTML formatting tags).
hu: Értelmező szöveg megjelenítése a felhasználók számára ehhez a mezőhöz (HTML formázó címkéket tartalmazhat).

en: Explanatory text for profile.
hu: Profil magyarázó szöveg.

en: Explorer
hu: Böngésző

en: Export %1
hu: %1 export

en: Export Accounting Batch
hu: Könyvelési köteg exportálása

en: Export Activity
hu: Tevékenység export

en: Export Batch
hu: Köteg export

en: Export Case
hu: Ügy export

en: Export Contact
hu: Kapcsolat export

en: Export Contribution
hu: Adomány export

en: Export Document
hu: Dokumentum export

en: Export Membership
hu: Tagság export

en: Export Options
hu: Export opciók

en: Export PRIMARY fields
hu: Elsődleges mezők exportálása

en: Export Participant
hu: Résztvevő export

en: Export Pledge
hu: Felajánlás export

en: Export Type
hu: Exportálás Típusa

en: Export accounting batches created by user
hu: Felhasználó által létrehozott könyvelési kötegek exportálása

en: Export activities
hu: Tevékenységek exportja

en: Export all accounting batches
hu: Összes könyvelési köteg exportálása

en: Export as CSV
hu: Mentés CSV-be

en: Export cases
hu: Ügyek exportálása

en: Export contacts
hu: Kapcsolatok exportálása

en: Export contributions
hu: Adományok exportálása

en: Export grants
hu: Adományok exportálása

en: Export letters and other printable documents.
hu: Levelek exportálása és más nyomtatható dokumentumok.

en: Export members
hu: Tagok exportálása

en: Export participants
hu: Résztvevők exportálása

en: Export pledges
hu: Felajánlások exportálása

en: Export to CSV
hu: CSV export

en: Export to IIF
hu: Export IIF-be

en: Export to csv
hu: Exportálás csv-be

en: Exported
hu: Exportálva

en: Expose Frequency Interval?
hu: Mutassa a gyakorisági időközet

en: Expose Publicly
hu: Nyilvánossá téve

en: Expose Publicly and for Listings
hu: Nyivánossá tesz és a listázáshoz

en: Exposed?
hu: Felfedett?

en: Ext.
hu: mellék

en: Extend Membership by
hu: Tagság meghosszabbítása

en: Extend the membership end date by this many membership periods. Make sure the appropriate corresponding fee is entered below.
hu: Hosszabbítsa meg a tagsági vég dátumot ennyi tagsági periódussal. Legyen biztos abban, hogy a megfelelő tagsági díj alább megadásra került.

en: Extended Data
hu: Kiterjesztett adat

en: Extension
hu: Kiterjesztés

en: Extension Disabled
hu: Kiterjesztés letiltott

en: Extension Enabled
hu: Kiterjesztés engedélyezve

en: Extension ID
hu: Kiterjesztés azonosító

en: Extension Installed
hu: Telepített kiterjesztés

en: Extension Missing
hu: Hiányzó kiterjesztés

en: Extension Repo URL
hu: Kiterjesztés repo URL

en: Extension Resource URL
hu: Kiterjesztés erőforrás URL

en: Extension Uninstalled
hu: Eltávolított kiterjesztések

en: Extension Update Available | %count Extension Updates Available
hu[0]: Kiterjesztés frissítés rendelkezésre áll
hu[1]: %count kiterjesztés frissítés rendelkezésre áll

en: Extension Upgrade Failed
hu: Kiterjesztés frissítés megszakadt

en: Extension Upgraded
hu: Frissített kiterjesztés

en: Extension Upgrades Pending
hu: Kiterjesztés frissítések függőben

en: Extension download error
hu: Kiterjesztés letöltési hiba

en: Extension is Active?
hu: Aktív a kiterjesztés?

en: Extension name (key)
hu: Kiterjesztés neve (kulcs)

en: Extension upgrades should be run as soon as possible.
hu: A kiterjesztések frissítését le kell futtatni, amint csak lehetséges.

en: Extensions
hu: Kiterjesztések

en: Extensions Directory
hu: Kiterjesztések könyvtár

en: Extensions URL
hu: Kiterjesztés URL

en: Extensions check disabled
hu: Kiterjesztés ellenőrzés letiltott

en: Extensions directory incorrect
hu: CiviCRM kiterjesztés könyvtár helytelen

en: Extensions url missing
hu: Kiterjesztés URL hiányzik

en: Extern URL Style
hu: Külső URL stílus

en: External ID
hu: Külső azonosító

en: External ID already exists in Database.
hu: Ez a külső azonosító már szerepel az adatbázisban

en: External ID conflicts with record %1
hu: A külső azonosító konfliktusban van a %1 rekorddal

en: External Identifier
hu: Külső azonosító

en: External Link
hu: Külső link

en: Externally provided token string
hu: Kívülről kapott token karakterlánc

en: Extra information to control grouping
hu: További információ a csoportosítás kezelésére.

en: FK to Address ID
hu: FK a cím azonosítóhoz.

en: FK to Contact
hu: FK a Kapcsolathoz

en: FK to Contact ID
hu: FK a kapcsolat azonosítóhoz

en: FK to Contact ID creator
hu: FK a kapcsolat azonosító létrehozójához

en: FK to Contact ID for the owner of the token
hu: FK a token tulajdonos kapcsolat azonosítójához

en: FK to Contact ID if the setting is localized to a contact
hu: Ha a kapcsolathoz lokalizáltra van beállítva, FK a kapcsolat azonosítóhoz

en: FK to Contact ID of contact the item is from
hu: Az kapcsolattól származó elem, kapcsolat azonosítójához a FK

en: FK to Contact ID of person under whose credentials this data modification was made.
hu: FK a kapcsolat azonosítóhoz, akinek a hitelesítő adatai alatt az adatok módosítása megtörtént.

en: FK to Contact ID that is responsible for the funds in this account
hu: FK a kapcsolat azonosítóhoz, aki ezen számla pénzeszközeiért felelős

en: FK to Contact ID who approved this mailing
hu: Körlevelet jóváhagyó kapcsolat azonosítójához a FK

en: FK to Contact ID who first created this mailing
hu: Körlevelet először készítő kapcsolat azonosítójához a FK

en: FK to Contact ID who scheduled this mailing
hu: Körlevelet ütemező kapcsolat azonosítójához a FK

en: FK to Contact ID. This is specifically not an FK to avoid circular constraints
hu: FK a kapcsolat azonosítóhoz. Ez kifejezetten nem FK a körkörös korlátozások elkerülése érdekében.

en: FK to Discount ID
hu: FK a kedvezmény azonosítóhoz

en: FK to Domain ID. This is for Domain specific word replacement
hu: FK a tatomány azonosítóhoz. Ez a tartomány specifikus szócseréhez

en: FK to Email
hu: FK az E-mailhez

en: FK to Event Cart ID
hu: FK az esemény kosár azonosítóhoz

en: FK to Event ID
hu: FK az esemény azonosítóhoz

en: FK to EventQueue
hu: FK a EventQueue-hez

en: FK to EventQueue for destination
hu: FK a cél EventQueue -hez

en: FK to Financial Type
hu: FK a pénzügyi típushoz

en: FK to Financial Type for (total_amount - non_deductible_amount).
hu: FK a (total_amount - non_deductible_amount) pénzügyi típushoz

en: FK to Financial Type(for membership price sets only).
hu: FK a pénzügyi típushoz (csak a tagság árlistákhoz)

en: FK to Financial Type.
hu: FK a Financial Type.

en: FK to Group
hu: FK a csoporthoz

en: FK to Job
hu: FK a feladathoz

en: FK to Location Block ID
hu: FK a Helyszín blokk azonosítóhoz

en: FK to Membership Status
hu: FK a Tagság állapothoz

en: FK to Membership Type
hu: FK a tagság típushoz

en: FK to Membership Type.
hu: FK a tagság típushoz

en: FK to Membership table
hu: Tagság táblához FK

en: FK to Participant ID
hu: FK a résztvevő azonosítóhoz

en: FK to Payment Instrument
hu: FK fizetési eszközhöz

en: FK to Phone
hu: FK a telefonszámhoz

en: FK to Pledge table
hu: A felajánlás tábla FK

en: FK to Relationship ID
hu: FK a viszony azonosítóra

en: FK to Relationship Type ID
hu: FK a viszony típus azonosítóra

en: FK to Saved Search ID
hu: Mentett keresés azonosító FK

en: FK to TrackableURL
hu: FK a TrackableURL -hez

en: FK to a new civicrm_option_value (account_relationship)
hu: FK egy új civicrm_option_value (account_relationship)

en: FK to accept_creditcard option group values
hu: FK a accept_creditcard opció csoport értékhez

en: FK to civicrm_batch
hu:  civicrm_batch FK

en: FK to civicrm_case
hu: FK a civicrm_case

en: FK to civicrm_case_type.id
hu: civicrm_case_type.id FK

en: FK to civicrm_contact
hu: FK a civicrm_contact -hoz

en: FK to civicrm_contact (could be null for anon user)
hu: FK a civicrm_contact (null lehet az ismeretlen felhasználónál)

en: FK to civicrm_contact who created this cart
hu: FK a civicrm_contact aki a kosarat létrehozta

en: FK to civicrm_contact, who created this Campaign.
hu: A kampány létrehozó civicrm_contact kapcsolat FK.

en: FK to civicrm_contact, who created this Survey.
hu: Ezen felmérést létrehozó  civicrm_contact tartozó FK.

en: FK to civicrm_contact, who created this UF group
hu: FK a civicrm_contact aki az UF csoportot létrehozta

en: FK to civicrm_contact, who created this contribution page
hu: FK a civicrm_contact -hoz, aki létrehozta ezt az adomány oldalt

en: FK to civicrm_contact, who created this custom group
hu: FK a civicrm_contact aki az egyedi csoportot létrehozta

en: FK to civicrm_contact, who created this event
hu: az eseményt létrehozó civicrm_contact -hoz  tartozó FK

en: FK to civicrm_contact, who created this label layout
hu: A címke elrendezést létrehozó civicrm_contact FK

en: FK to civicrm_contact, who created this setting
hu: Beállítást létrehozó kapcsolat, FK a civicrm_contact

en: FK to civicrm_contact, who created this tag
hu: Címkét létrehozó kapcsolat, FK a civicrm_contact

en: FK to civicrm_contact, who recently edited this Campaign.
hu: A kampány módosító civicrm_contact kapcsolat FK.

en: FK to civicrm_contact, who recently edited this Survey.
hu: Ezen felmérést szerkesztő  civicrm_contact tartozó FK.

en: FK to civicrm_contact, who uploaded this file
hu: a fájlt feltöltő civicrm_contact -hoz  tartozó FK

en: FK to civicrm_contribution
hu: FK a civicrm_contribution

en: FK to civicrm_contribution_page.id
hu: FK civicrm_contribution_page azonosítóhoz

en: FK to civicrm_contribution_page.id OR civicrm_event.id
hu:  civicrm_contribution_page.id VAGY civicrm_event.id FK

en: FK to civicrm_custom_group.
hu: FK a civicrm_custom_group csoporthoz.

en: FK to civicrm_event_carts
hu: FK a civicrm_event_carts

en: FK to civicrm_file
hu: FK a civicrm_file -hoz

en: FK to civicrm_financial_account
hu: FK a civicrm_financial_account

en: FK to civicrm_group
hu: FK a civicrm_group csoporthoz

en: FK to civicrm_mailing_event_subscribe
hu: FK a civicrm_mailing_event_subscribe-hez

en: FK to civicrm_option_group with name = PCP owner notifications
hu: civicrm_option_group with name = személyes kampányoldal tulajdonos értesítés FK

en: FK to civicrm_option_value for the report template
hu: A jelentés sablon civicrm_option_value FK.

en: FK to civicrm_option_value.
hu: FK a civicrm_option_value értékéhez.

en: FK to civicrm_option_value.id (for option group custom_data_type.)
hu: FK a civicrm_option_value.id azonosítóra (a custom_data_type opció csoport típushoz)

en: FK to civicrm_option_value.id, that has to be valid registered Addressee.
hu: FK a civicrm_option_value.id azonosítóhoz, amelyiknek érvényesnek, és regisztrált címzettnek kell lennie.

en: FK to civicrm_option_value.id, that has to be valid registered Email Greeting.
hu: FK a civicrm_option_value.id azonosítóhoz, amelyiknek érvényesnek, és regisztrált e-mail üdvözletnek kell lennie.

en: FK to civicrm_option_value.id, that has to be valid registered Postal Greeting.
hu: FK a civicrm_option_value.id azonosítóhoz, amelyiknek érvényesnek, és regisztrált postai üdvözletnek kell lennie.

en: FK to civicrm_option_value.id, that has to be valid, registered activity type.
hu: FK a civicrm_option_value.id, amelyiknek érvényesnek, és regisztrált tevékenység típusnak kell lennie.

en: FK to civicrm_pcp.id
hu: FK a civicrm_pcp.id azonosítóhoz

en: FK to civicrm_price_field
hu: FK a civicrm_price_field

en: FK to civicrm_price_field_value
hu: FK a civicrm_price_field_value

en: FK to civicrm_price_set
hu: FK a civicrm_price_set -hez

en: FK to civicrm_tag
hu: FK a civicrm_tag -hoz

en: FK to civicrm_uf_group.id. Does Personal Campaign Page require manual activation by administrator? (is inactive by default after setup)?
hu: civicrm_uf_group.id FK. A személyes kampány oldal engedélyezéséhez az adminisztrátor kézi jóváhagyása kell? (alap beállítás szerint inaktív)?

en: FK to contact table.
hu: FK a kapcsolat táblához.

en: FK to contribution table.
hu: FK az adomány táblához.

en: FK to entity table specified in entity_table column.
hu: FK az entitás táblához amit a entity_table column -ben határoztak meg.

en: FK to financial_account table.
hu: FK a financial_account table.

en: FK to financial_financial_account table.
hu: FK a financial_financial_account table.

en: FK to gender ID
hu: FK a nem azonosítóhoz.

en: FK to group type
hu: FK a csoport típushoz

en: FK to id of the entity that the action was performed on. Pseudo - FK.
hu: FK az egyed azonosítójához, amelyen a műveletet végrehajtották. Álnév - FK.

en: FK to instance ID drilldown to
hu: Jelentés példány azonosító FK a lebontáshoz

en: FK to navigation ID
hu: Navigációs azonosítóhoz FK

en: FK to payment_instrument option group values
hu: FK a payment_instrument  opció csoport értékhez

en: FK to saved search table.
hu: FK az elmentett keresési táblához.

en: FK to the action schedule that this action originated from.
hu: FK a művelet ütemezéshez, amelyből ez a művelet származik.

en: FK to the auto-responder component.
hu: az automatikus válasz komponens FK

en: FK to the financial_account_id
hu: FK  financial_account_id azonosítóhoz

en: FK to the footer component.
hu: Lábléc komponens FK

en: FK to the header component.
hu: Fejléc komponens FK

en: FK to the mailing
hu: FK a körlevélhez

en: FK to the message template.
hu: FK az üzenet sablonhoz

en: FK to the opt-out component.
hu: Leiratkozás komponans FK

en: FK to the unsubscribe component.
hu: leiratkozás komponens FK

en: FROM Email Address
hu: FELADÓ e-mail címe

en: FROM email address (this must be a valid email account with your SMTP email service provider).
hu: Küldő e-mail cím (érvényes e-mail fiók az ön SMTP szolgáltatójánál).

en: FROM email address used for confirmation emails.
hu: A megerősítő e-mail feladójának a címe.

en: FROM email address used for receipts generated by contributions to this contribution page.
hu: Címzett e-mail címe, a nyugta készítéshez felhasználva ezen adomány oldalon tett adományokhoz.

en: FROM email name used for confirmation emails.
hu: A megerősítő e-mail feladójának a neve.

en: FROM email name used for receipts generated by contributions to this contribution page.
hu: Címzett neve, a nyugta készítéshez felhasználva ezen adomány oldalon tett adományokhoz.

en: FROM name for email.
hu: Feladó (FROM) neve az üzenetben

en: FROM...
hu: KEZD...

en: Failed
hu: Sikertelen

en: Failed Recurring Contribution Retry Date
hu: Hibás ismétlődő adomány újrapróbálási dátuma

en: Failed reading data from %1 during installation
hu: Installálás során adatbeolvasási hiba %1 forrásból

en: Failed retry date
hu: Hiba újrapróbálásának dátuma

en: Failed to clean temp dir: %1
hu: Nem tudom az ideiglenes könyvtárt kiüríteni: %1

en: Failed to copy job
hu: A feladat másolása sikertelen.

en: Failed to determine URL for extension (%1). Please update <a href="%2">Resource URLs</a>.
hu: Nem tudom a kiterjesztések URL-jét meghatározni (%1). Kérem frissítse <a href="%2">Erőforrás URL-ek</a>.

en: Failed to determine file path for payment processor (%1) while running "%2"
hu: Nem sikerült meghatározni a fájl útvonalat a (%1) fizetés feldolgozóhoz a "%2" futtatásakor

en: Failed to find or create queueing table
hu: Nem találom vagy nem tudtam létrehozni a sorban állási táblát

en: Failed to interpret input for search
hu: Nem értelmezhető a keresés bemenete

en: Failed to load file (%3) for payment processor (%1) while running "%2"
hu: Nem sikerült betölteni a (%3) fájlt a (%1) fizetés feldolgozóhoz a "%2" futtatásakor

en: Failed to make directory (%1) at "%2". Please update the settings or file permissions.
hu: Nem tudtam létrehozni a könyvtárat (%1) a "%2". Kérem frissítse a beállításokat vagy a fájl jogosultságokat.

en: Failed to read extension (%1). Please refresh the extension list.
hu: Nem tudom olvasni a (%1) kiterjesztést. Kérem frissítse a kiterjesztés listát.

en: Failed to retrieve schema
hu: Nem tudtam beolvasni a sémát

en: Failing
hu: Hiányában

en: Failure
hu: Hiba

en: Failure Count
hu: Hibák száma

en: Failure Retry Date
hu: Hiba utáni ismételt próbálkozás dátuma

en: Familiar
hu: Bizalmas

en: Faroese
hu: Faröeri

en: Fatal Error Handler
hu: Végzetes hiba kezelő

en: Fattorini Name Badge 100x65
hu: Fattorini névkitűző 100x65

en: February
hu: Február

en: Fee
hu: Díj

en: Fee Amount
hu: Díjösszeg

en: Fee Currency
hu: Díj valutaneme

en: Fee Label
hu: Díj címke

en: Fee Level
hu: Díjmérték

en: Fee Level is a required field.
hu: Díjszabás szükséges mező.

en: Fee level
hu: Díjmérték

en: Fees
hu: Díjak

en: Female
hu: Nő

en: Fetch Bounces
hu: Visszapattanások lekérése

en: Fetches bounces from mailings and writes them to mailing statistics
hu: A levelezésből a visszapattanásokat lekérdezi és beírja a levelezési statisztikába.

en: Fetching Matches
hu: Megegyezések keresése

en: Field
hu: Mező

en: Field "%1" is required.
hu: "%1" szükséges mező.

en: Field "body_html" or "body_text" is required.
hu:  "body_html" vagy "body_text" szükséges mező.

en: Field Column Name
hu: Mező oszlopneve

en: Field Data Format
hu: Mező adatformátuma

en: Field Display
hu: Mező megjelenítése

en: Field End Date
hu: Mező végdátuma

en: Field Filter
hu: Mező szűrő

en: Field Grouping
hu: Mező csoportosítás

en: Field Input Type
hu: Beviteli mező típusa

en: Field Label
hu: Mező címke

en: Field Length
hu: Mező hossz

en: Field Mapping
hu: Mezőillesztés

en: Field Name
hu: Mezőnév

en: Field Name (or unique reference)
hu: Mező neve (vagy egyedi hivatkozás)

en: Field Not Added
hu: Mező nem lett hozzáadva

en: Field Note Columns
hu: Mező megjegyzés szlopok

en: Field Note Rows
hu: Mező megjegyzés sorok

en: Field Option Group
hu: Mező opciócsoport

en: Field Option Group ID
hu: Mező opciócsoport azonosító

en: Field Options Per Line
hu: Mező opciók soronként

en: Field Post Help
hu: Utólagos mező segitség

en: Field Pre Help
hu: Előzetes mező segitség

en: Field Separator
hu: Mező elválasztó

en: Field Start Date
hu: Mező kezdési dátuma

en: Field Time Format
hu: Mező időformátuma

en: Field Type
hu: Mező tipusa

en: Field is Viewable
hu: Látható mező

en: Field where referenced item is stored
hu: A hivatkozott elemet tartalmazó mező

en: Field with 'Admin' visibility should only contain 'Admin' options.
hu: Az 'Admin' láthatóságú mező csak ''Admin' opciókat tartalmazhat.

en: Field(s)
hu: Mező(k)

en: Fields
hu: Mezők

en: Fields about the contact you want to collect.
hu: A kiválasztott kapcsolattartóval kapcsolatos mezők ameyeket szeretnél összegyűjteni.

en: Fields about the petition.
hu: Mezők a petícióval kapcsolatban.

en: Fields for this Set
hu: Mezők ehhez a készlethez

en: Fields to return
hu: Visszaérkezési mező

en: Fields which are part of a custom data set that supports multiple records will be listed below the standard single-record fields when in profile edit view. Use this option to determine which fields you want displayed in that listing
hu: Az egyedi adat készletek részeiként szereplő mezők, amelyek támogatják a többszörös rekordokat a szabványos egy-rekord mezők alatt lesznek kilistázva a profil szerkesztő nézetben. Használja azt az opciót annak meghatározására, hogy melyik mezőt kívánja kijelezni azon listázásban.

en: Fields with 'Public' visibility will be displayed on your Event Information page AND will be available in the online registration (self-service) form. For some events you may want to allow staff to select special options with special pricing and / or discounts (using negative price set field values). Select 'Admin' visibility for these Price Fields. They will only be included when staff or volunteers are registering participants from the back-office 'Register Event Participants' screen. If the parent price field visibility is ‘Public’ then it should be possible to set individual price options as 'Admin', but it should have at least one 'Public' option. If the parent price field visibility is 'Admin', then all the price field options should be set to 'Admin', including any new options added to the form.
hu: A 'Nyilvános' jogosultsággal rendelkező mezők az esemény információs oldalán kerülnek kijelzésre ÁS rendelkezésre állnak az online (önkiszolgáló) oldalon. Néhány eseményre engedélyezheti a munkatársaik részére speciális opciók kiválasztását speciális árakkal / vagy kedvezményekkel (negatív árlista mező értékek használatával). Válassza ki az 'Admin' opciót ezekre az ármezőkre. Csak akkor kerülnek kijelzésre amikor a munkatársaik a back-office-ben résztvevőt rögzítenek a 'Esemény Résztvevő regisztrációs' oldalon.  Ha a szülő ármező láthatósága 'Nyilvános' beállíthat egyedi áropciókat mint 'Admin', de lennie kell legalább egy 'Nyilvános' opciónak. Ha a szülő ármező láthatósága 'Admin', az összes ármező opció beállításának 'Admin' beállítottságúnak kell lennie., beleértve minden új opciót amit az űrlaphoz hozzáadnak.

en: File
hu: Fájl

en: File '%1' presents a security risk and should be deleted.
hu: A '%1' fájl biztonsági kockázatot jelent és törlendő.

en: File Contents
hu: Fájl tartalma

en: File Description
hu: Fájl leírása

en: File ID
hu: Fájl azonosító

en: File On Case
hu: Ügy fájlja

en: File Type
hu: Fájl típus

en: File Upload Date
hu: Fájl feltöltési dátuma

en: File format must be comma-separated-values (CSV).
hu: A fájl formátumnak vesszővel-elválasztott-szövegnek kell lennie (CSV).

en: File format must be comma-separated-values (CSV). File must be UTF8 encoded if it contains special characters (e.g. accented letters, etc.).
hu: A fájlformátumnak szöveges fájlnak kell lennie (CSV) formátumban. A fájlnak UTF-8 kódolásúnak kel lennie ha speciális karaktereket tartalmaz (pl. ékezetes karakterek, stb.)

en: File must be in UTF-8 encoding
hu: A fájl UTF-8 kódolású legyen

en: File not found
hu: Fájl nem található

en: File on Case
hu: Ügy fájlja

en: File on case
hu: Ügyhöz csatolás

en: File permissions
hu: Fájl jogosultságok

en: File size should be less than %1 MByte(s)
hu: A fájl méretének kisebbnek kell lennie mint %1 Mbájt

en: File size should be less than %1 MBytes (%2 bytes)
hu: Fájl méret kisebb legyen mint %1 MBytes (%2 bytes)

en: File size should be less than 1 MByte
hu: A fájl mérete legyen kisebb mint 1 Mbájt

en: File system path where image files are uploaded. Currently, this path is used for images associated with premiums (CiviContribute thank-you gifts).
hu: A képek feltöltési helyének fájl rendszer útvonala. Jelenleg, ezt az útvonalat használja a kis értékű adományokhoz kapcsolódó képekhez (CiviAdomány köszönő ajándékok).

en: File system path where temporary CiviCRM files - such as import data files - are uploaded.
hu: Az ideiglenes CiviCRM fájlok feltöltési helyének, fájl rendszer útvonala - például mint az import adat fájlok.

en: File type field(s) in the selected profile are not supported for Update multiple activities.
hu: A kiválasztott profilban a fájl típus mező(k) nem támogatott(ak) a Több tevékenység frissítésénél.

en: File type field(s) in the selected profile are not supported for Update multiple contacts.
hu: A kiválasztott profilban a fájl típus mező(k) nem támogatott(ak) a Több kapcsolat frissítésénél.

en: File type field(s) in the selected profile are not supported for Update multiple contributions.
hu: A kiválasztott profilban a fájl típus mező(k) nem támogatott(ak) a Több adomány frissítésénél.

en: File type field(s) in the selected profile are not supported for Update multiple memberships.
hu: A kiválasztott profil Mező típus mező(k), Több tag frissítése nem támogatott.

en: File type field(s) in the selected profile are not supported for Update multiple participants.
hu: A kiválasztott profilban a fájl típus mező(k) nem támogatott(ak) a Több résztvevő frissítésénél.

en: File type field(s) in the selected profile are not supported for Update multiple records.
hu: A kiválasztott profilban a fájl típus mező(k) nem támogatott(ak) a Több rekord frissítésénél.

en: File type fields in the selected profile are not supported for Update multiple %1s
hu: A kiválasztott profilban a fájltípus mezők nem támogatottak a Több frissítés esetén 1 %1s

en: Filed Activities
hu: Mentett tevékenységek

en: Files
hu: Fájlok

en: Files to be imported must be in the 'comma-separated-values' format (CSV). Most applications will allow you to export records in CSV format. Consult the documentation for your application if you're not sure how to do this.
hu: Az importált fájloknak CSV (vesszővel elválasztott szöveg) formátumúnak kell lennie, A legtöbb alkalmazás megengedi a CSV formátumba történő mentést. Nézzen utána az alkalmazás dokumentációjában ha nem biztos abban, hogyan kell ezt csinálni.

en: Files to be imported must be in the 'comma-separated-values' format (CSV). Most applications will allow you to export records in this format. Consult the documentation for your application if you're not sure how to do this. Save this file to your local hard drive (or an accessible drive on your network) - and you are now ready for step 1 (Upload Data).
hu: Az importált fájloknak CSV (vesszővel elválasztott szöveg) formátumúnak kell lennie, A legtöbb alkalmazás megengedi a CSV formátumba történő mentést. Nézzen utána az alkalmazás dokumentációjában ha nem biztos abban, hogyan kell ezt csinálni.  Mentsd el ezt a fájlt a lokális meghajtódra ( vagy egy a hálózatodon belül elérhető meghajtóra) - és aztán már készen is állsz az 1 lépésre (adat feltöltése).

en: Fill
hu: Kitölt

en: Fill in a row for each membership type you want to offer as an option (click 'another choice' for each additional choice). Click the help icon for more info on membership price sets.
hu: Töltse ki soronként minden egyes opcióként felajánlandó tagság típusra (kattintson az 'újabb opció' -ra az újabb opciók hozzáadásához). Kattintson a súgó ikonra, a tagsági árlistákkal kapcsolatos további információkért.

en: Filter
hu: Szűrő

en: Filter Contact Language
hu: Szűrő kapcsolat nyelve

en: Filter Contacts
hu: Szűrő kapcsolat

en: Filter List
hu: Szűrő lista

en: Filter Results
hu: Eredmények szűrése

en: Filter by Activity
hu: Szűrés tevékenységenként

en: Filter by Case
hu: Ügyenkénti szűrő

en: Filter by Group
hu: Csoport szerinti szűrés

en: Filter contact search results for this field using Contact get API parameters. EXAMPLE: To list Students in group 3:
hu: Szűrje a kapcsolat keresés eredményét ezen a mezőn a kapcsolat API paraméterek felhasználásával. PÉLDA: A 3. csoport hallgatóinak listázása:

en: Filter search by group type(s).
hu: A keresés szűrése a csoport típus(ok) szerint.

en: Filter search by visibility.
hu: Keresés szűrése láthatóság szerint.

en: Filter with Group only allow with group by Contact
hu: Szűrés Csoporttal csak csoport Kapcsolat alapján engedélyezett

en: Filter(s)
hu: Szűrő(k)

en: Filters
hu: Szűrők

en: Final
hu: Végleges

en: Final (%1)
hu: Végleges (%1)

en: Final Mailing
hu: Végleges körlevél

en: Financial Account
hu: Pénzügyi számla

en: Financial Account Code - Credit
hu: Pénzügyi számla kód - Követel

en: Financial Account Code - Debit
hu: Pénzügyi számla kód - Tartozik

en: Financial Account Description
hu: Pénzügyi számla leírása

en: Financial Account ID
hu: Pénzügyi számla azonosító

en: Financial Account Name
hu: Pénzügyi számla neve

en: Financial Account Name - Credit
hu: Pénzügyi számla név- Követel

en: Financial Account Name - Debit
hu: Pénzügyi számla név - Tartozik

en: Financial Account Name.
hu: Pénzügyi számla neve

en: Financial Account Owner
hu: Pénzügyi számla tulajdonosa

en: Financial Account Owner - Credit
hu: Pénzügyi számla tulajdonos - Követel

en: Financial Account Owner - Debit
hu: Pénzügyi számla tulajdonos - Tartozik

en: Financial Account Relationship
hu: Pénzügyi számla viszony

en: Financial Account Tax Rate
hu: Pénzügyi számla adókulcsa

en: Financial Account Type
hu: Pénzügyi számla típus

en: Financial Account Types
hu: Pénzügyi számla típusok

en: Financial Account is Active
hu: Aktív pénzügyi számla

en: Financial Account of account relationship of 'Expense Account is' is not configured for Financial Type :
hu: A 'Költség számla' számla viszony pénzügyi számlájának a pénzügyi típusa nincs beállítva:

en: Financial Accounts
hu: Pénzügyi számlák

en: Financial Batch
hu: Pénzügyi köteg

en: Financial Currency
hu: Pénzügyi pénznem

en: Financial Fee Amount
hu: Pénzügyi díj összeg

en: Financial Item
hu: Pénzügyi elem

en: Financial Item Created Date
hu: Pénzügyi elem létrehozási dátuma

en: Financial Item Currency
hu: Pénzügyi elem pénznem

en: Financial Item Description
hu: Pénzügyi elem leírása

en: Financial Item ID
hu: Pénzügyi elem azonosító

en: Financial Item Status
hu: Pénzügyi elem állapot

en: Financial Item Status ID
hu: Pénzügyi elem állapot azonosító

en: Financial Item Transaction Date
hu: Pénzügyi elem tranzakció dátum

en: Financial Items
hu: Pénzügyi elemek

en: Financial Net Amount
hu: Pénzügyi nettó összeg

en: Financial Page - %1
hu: Pénzügyi oldal - %1

en: Financial Total Amount
hu: Pénzügyi teljes összeg

en: Financial Transaction
hu: Pénzügyi tranzakció

en: Financial Transaction Date
hu: Pénzügyi tranzakció dátum

en: Financial Transaction ID
hu: Pénzügyi tranzakció azonosító

en: Financial Transaction Status
hu: Pénzügyi tranzakció állapota

en: Financial Transaction Status ID
hu: Pénzügyi tranzakció állapot azonosító

en: Financial Transactions
hu: Pénzügyi tranzakciók

en: Financial Trxn
hu: Pénzügyi tranzakció

en: Financial Trxns
hu: Pénzügyi tranzakciók

en: Financial Type
hu: Pénzügyi típus

en: Financial Type - %1
hu: Pénzügyi típus - %1

en: Financial Type Account
hu: Pénzügyi típusú számla

en: Financial Type Accounts
hu: Pénzügyi típus számlák

en: Financial Type Description.
hu: Pénzügyi típus leírása

en: Financial Type ID
hu: Pénzügyi típus azonosító

en: Financial Type Is Active?
hu: Aktív pénzügyi típus?

en: Financial Type Name.
hu: Pénzügyi típus neve

en: Financial Type is Reserved?
hu: Fenntartott pénzügyi típus?

en: Financial Type is a Required field.
hu: Pénzügyi típus Szükséges mező

en: Financial Type is a required field
hu: Pénzügyi típus szükséges mező

en: Financial Type is required for product having cost.
hu: Pénzügyi típus szükséges a termék árának megadásához.

en: Financial Types
hu: Pénzügyi típusok

en: Financial accounts correspond to those in your accounting system.  <a href="%1">Financial types</a>, <a href="%2">payment methods</a>, and <a href="%3">premiums</a> are associated with financial accounts so that they can result in the proper double-entry transactions to export to your accounting system.
hu: A pénzügyi számlák megegyeznek a könyvelési rendszerben használtakkal. <a href="%1">Pénzügyi típusok</a>, <a href="%2">fizetési módszerek</a>, és a <a href="%3">jelképes ajándékok</a> a pénzügyi számlákhoz rendeltek úgy, hogy egy kettős könyvelést végző rendszerbe exportálhatók a tranzakciók.

en: Financial records consisting of transactions, line-items, etc.
hu: Pénzügyi nyilvántartások, amelyek tranzakciókat, sorokat stb. tartalmaznak.

en: Financial type assigned to paid event registrations for this event. Required if is_monetary is true.
hu: Ehhez az eseményhez a fizetős esemény regisztrációhoz a pénzügyi típust hozzá kell rendelni. Kötelező, ha a is_monetary igaz.

en: Financial types are used to categorize contributions for reporting and accounting purposes. These are also referred to as <strong>Funds</strong>. You may set up as many types as needed. Each type can carry an accounting code which can be used to map contributions to codes in your accounting system. Commonly used financial types are: Donation, Campaign Contribution, Membership Dues...
hu: A jelentéskészítési és könyvelési célból kategorizálásra használt pénzügyi típusok.  Ezeket <strong>alapoknak</strong> is nevezik. Annyi típust hozhat létre amennyire szüksége van. Mindegyik típushoz tartozhat könyvelési kód, amit a könyvelési rendszerében is használhat. Általánosan használt adomány típusok: adomány, kampány adomány, tagdíj...

en: Financial types are used to categorize contributions for reporting and accounting purposes. You may set up as many as needed, including commonly used types such as Donation, Campaign Contribution or Membership Dues.  Additionally, financial types can account for the inventory and expense of <a href="%1">premiums</a>.
hu: A pénzügyi típusok a az adományok kategorizálására használhatók a jelentésekhez vagy könyvelési célokra. Annyit adhat meg amennyi szükséges, beleértve az olyan általánosan használtakat mint az adomány, kampányadomány vagy tagdíj. Továbbá, a pénzügyi típusok számolhatják a <a href="%1">jelképes ajándékok</a> készleteit és a rájuk fordított kiadásokat.

en: Find
hu: Keres

en: Find Activities
hu: Tevékenységek keresése

en: Find Campaign Pages
hu: Kampány oldalak megkeresése

en: Find Campaigns
hu: Kampányok keresése

en: Find Cases
hu: Ügykeresés

en: Find Contacts
hu: Kapcsolatok keresése

en: Find Contacts to Add to this Group
hu: Kapcsolatok keresése ehhez a csoporthoz való hozzáadáshoz

en: Find Contacts within this Group
hu: Kapcsolat keresése ebben a csoportban

en: Find Contribution Amounts by Tag
hu: Adomány összeg keresése címke szerint

en: Find Contribution Pages
hu: Adományoldalak keresése

en: Find Contributions
hu: Adománykeresés

en: Find Deleted Cases
hu: Törölt ügyek keresése

en: Find Events
hu: Esemény keresése

en: Find Grants
hu: Támogatások keresése

en: Find Groups
hu: Csoportok keresése

en: Find Mass SMS
hu: Tömeges SMS keresése

en: Find Memberships
hu: Tagság keresése

en: Find My Cases
hu: Ügyeim keresése

en: Find Participants
hu: Résztvevők keresése

en: Find Pay Later Contributions
hu: Később fizető adományok keresése

en: Find Petition
hu: Petíció keresése

en: Find Pledges
hu: Felajánlók keresése

en: Find Recurring Contributions
hu: Ismétlődő adományok keresése

en: Find Respondents
hu: Válaszadók keresése

en: Find Respondents To %1
hu: Válaszadók keresése %1-hez

en: Find Survey
hu: Felmérés keresése

en: Find Target %1
hu: Cél keresés %1

en: Find contacts by partial or full name or email, type of contact, group, and/or tag. You can then view or edit contact details, print a contact list, or use the <strong>- more actions -</strong> drop down list to assign tags, add contacts to groups, create smart groups, export contact data to a spreadsheet, and more.
hu: A kapcsolatok kereséséhez használja a részleges vagy teljes nevet vagy e-mail címet, csoportot, és/vagy címkéket. Megtekintheti vagy szerkesztheti a kapcsolatokat, kinyomtathatja a listájukat, vagy használhatja 
    <strong>
    
    - további műveletek -
    </strong>
    legördülő menüt a címkék hozzáadására, kapcsolatokat adhat a csoportokhoz, okos csoportot hozhat létre, kapcsolati adatokat exportálhat munkafüzetbe, és még többet is.

en: Find contacts within
hu: Kapcsolatok keresése ezekben

en: Find mailing by language.
hu: Körlevél nyelvének keresése.

en: Find mailings by mailing name. You can enter a partial or complete name.
hu: Levelek keresése a címzett neve szerint. Megadható a címzett nevének részlete vagy a teljes neve.

en: Find mailings by the name of the person who created or sent them. You can enter a complete OR partial name (last name, first name format).
hu: A levél készítő vagy küldő személy szerinti levél keresés. Megadható a címzett nevének részlete vagy a teljes neve (vezetéknév, keresztnév formában).

en: Find menu item...
hu: Menü elem keresés...

en: Find more cases
hu: Még több ügy keresése

en: Find more event participants
hu: További résztevők keresése

en: Find more members
hu: További tagok megtekintése

en: Find more pledges
hu: Felajánlások keresése

en: Find out more about CiviCRM Tokens
hu: Tudjon meg többet a CiviCRM tokenekről

en: Find out more about this event
hu: Tudjon meg többet erről az eseményről

en: Find records with tags (regular or tagset tag) which contain a complete or partial word or phrase. EXAMPLE: If you have several tags that contain the word 'Donor', you can find contacts tagged with any of them by entering 'Donor' in this field.
hu: Rekordok keresése címkékkel (normál vagy címke készlet címke), amely egy teljes vagy részleges szót vagy kifejezést tartalmaz. PÉLDA: Ha több címkéjük van amelyik tartalmazza az 'Adományozó' szót, megtalálhat minden olyan kapcsolatot amelyik bármelyik címkével megjelölt, az 'Adományozó' szót megadva ebben a mezőben.

en: Finnish
hu: Finn

en: Firewalls and Proxies
hu: Tűzfalak és proxik

en: First
hu: Első

en: First Contribution Amount
hu: Első adományozás összege

en: First Contribution Date
hu: Első adományozás dátuma

en: First Data - recurring payments not implemented
hu: First Data - ismétlődő fizetések nem megvalósított

en: First Dupe Contact
hu: Első duplikált kapcsolat

en: First Dupe Contact ID
hu: Első duplikált kapcsolat azonosító

en: First Name
hu: Keresztnév

en: First Name and Last Name OR an email OR an OpenID in the Primary Location should be set.
hu: Keresztnevet és vezetéknevet VAGY e-mailt VAGY elsődleges hely OpenID-jét meg kell adni.

en: First Name.
hu: Keresztnév.

en: First Name:
hu: Keresztnév:

en: First by Contributor
hu: Először adományozó

en: First day of current continuous membership period. Start Date will be automatically set based on Membership Type if you don't select a date.
hu: A jelenleg is érvényes folyamatos tagság első napja. A kezdési időpont automatikusan kerül beállításra, a tagság típusa alapján, ha nem választ ki dátumot.

en: First installment payment
hu: Első részletfizetés

en: First row contains column headers
hu: Az első sor oszlopfejléceket tartalmaz

en: First select %1
hu: Először válassza ki a(z) % 1 elemet

en: First/Last Name
hu: Keresztnév/Vezetéknév

en: Fiscal Year Beginning
hu: Pénzügyi év kezdete

en: Fiscal Year Start
hu: Költségvetési év kezdete

en: Fiscal Year Starting
hu: Költségvetési év kezdete

en: Fiscal Year-To-Date
hu: Pénzügyi évben eddig

en: Fiscal Years
hu: Pénzügyi évek

en: Fix Membership Receipt
hu: Tagság nyugta javítása

en: Fix Petition Confirmation email having a blank space at the end of url
hu: Javítsa ki a petíciót megerősítő e-mailt, amelynek URL-címe végén üres hely van

en: Fix Pledge and PCP urls to go to the front end site rather than backend site
hu: Javítsa ki a felajánlási és a személyes kampány oldal URL-eket, hogy ne a háttéroldalra, hanem a kezelőfelületre menjenek

en: Fix invoice number (human readable) instead of id (reference)
hu: Rögzítse a nyugtaszámot (ember számára olvasható) azonosító (referencia) helyett

en: Fix missing Email greetings
hu: Hiányzó e-mail üdvözlések javítása

en: Fixed
hu: Rögzített

en: Fixed Contribution Options
hu: Rögzített adomány beállításai

en: Fixed Date for Reminder
hu: Emlékeztető rögzített dátuma

en: Fixed Period Rollover Day
hu: Fix periódus fordulónapja

en: Fixed Period Start Day
hu: Fix periódus kezdőnapja

en: Fixed Start
hu: Fixált kezdés

en: Flip Selected Duplicates
hu: Kiválasztott duplikátumok felcsrélése

en: Flip between original and duplicate contacts.
hu: Váltson az eredeti és duplikált kapcsolat között.

en: Flip between the original and duplicate contacts.
hu: Az eredeti és duplikált kapcsolat felcserélése.

en: Flip horizontal
hu: Vízszintes tükrözés

en: Flip vertical
hu: Függőleges tükrözés

en: Folder '%1' exists?
hu: '%1' könyvtár létezik?

en: Folder to poll from when using IMAP (will default to INBOX when empty), path to poll from when using Maildir, etc..
hu: Az IMAP használatakor használt mappa (ha üresen marad az alapértelmezett INBOX kerül felhasználásra), a lehíváshoz használt útvonal ha Maildir-t használ, stb..

en: Folder to restrict where DOMPDF looks when loading local images. By default it is the DOMPDF folder itself for security reasons. It will search in subfolders.
hu: Mappa, amellyel korlátozhatja, hogy a DOMPDF hol nézzen a helyi képek betöltésekor. Alapértelmezés szerint biztonsági okokból maga a DOMPDF mappa. Almappákban fog keresni.

en: Follow recipient preferred language
hu: Címzettek preferált nyelvének követése

en: Follow up
hu: Nyomon követés

en: Follow up Interval
hu: Nyomon követés időköze

en: Follow-up Activity type is a required field.
hu: A follow-up tevékenység kötelező mező.

en: Following is the list of contacts whose address is not parsed:
hu: A kapcsolatok listája akiknek a címe nem került feldolgozásra:

en: Followup Activity
hu: Követő tevékenység

en: Followup date is a required field.
hu: Az utókövetés dátuma kötelező mező.

en: Font Name
hu: Betűtípus

en: Font Size
hu: Betűméret

en: Font Style
hu: Betűstílus

en: Footer
hu: Lábléc

en: Footer Content
hu: Lábjegyzet tartalma

en: Footer ID
hu: Lábléc azonosító

en: Footer Message
hu: Lábléc üzenet

en: Footer Text
hu: Lábjegyzet szövege

en: Footer message for Event Registration page. Text and html allowed. Displayed at the bottom of Event Registration form.
hu: Az Esemény regisztrációs oldal lábjegyzete. Szöveg és html engedélyezett. Az Esemény regisztrációs oldal alján kerül kijelzésre.

en: Footer message.
hu: Lábjegyzet.

en: For 'inline' display custom sets, this title will appear as the fieldset legend. If you choose the 'tab' display style (which is available for Contact record custom fields), the title will be used for the navigation tab.
hu: A 'beágyazott' kijelzése az egyedi készletnek, ez a cím mint mezőkészlet jelmagyarázat jelenik meg. Ha a 'tabulált' kijelzési stílust választja (amely a kapcsolat rekord egyedi mezőknél áll rendelkezésre), a cím mint navigációs fül jelenik meg.

en: For Activities, the reminder recipients can be contacts Assigned to the activity, contacts who created the activity (Activity Source), OR contacts whom the activity is with (Activity Targets). Alternatively you can direct the reminder to specific contacts (Choose Recipients), or to a group of contacts.
hu: A tevékenységre, az értesítő címzettje lehet a tevékenységhez hozzárendelt kapcsolat, a tevékenységet létrehozó kapcsolat (tevékenység forrása), VAGY a tevékenységgel megcélzott kapcsolatok (célkapcsolat). Alternatívaként átirányíthatja az emlékeztetőt kijelölt kapcsolatoknak (Címzettek kiválasztása), vagy kapcsolatok csoportjának.

en: For Chart view, please select at least one field from %1 OR %2.
hu: A grafikon nézethez, kérem válasszon  legalább egy mezőt %1 VAGY %2-ből.

en: For Duplicate Contacts
hu: A duplikált kapcsolatokhoz

en: For Events, you can limit or additionally include recipients by participant role (e.g. Volunteer, Speaker, etc.), choose specific contacts, or choose a group.
hu: Eseményekre, korlátozhatja vagy hozzáadhat címzetteket a résztvevői szerepkör alapján (pl. Önkéntes, Előadó, stb.) specifikus kapcsolat kiválasztásával, vagy csoport kiválasztásával.

en: For Membership and Contact reminders, you can limit or additionally include recipients by choosing specific contacts, or choosing a group.
hu: Tagság és kapcsolat emlékeztetők esetében, korlátozhatja vagy hozzáadhat kapcsolatokat a címzettekhez, specifikus kapcsolat kiválasztásával, vagy csoport kiválasztásával.

en: For a full list of options see the php <a %1>money_format documentation</a>.
hu: Az opciók teljes listájához forduljon a php <a %1>money_format dokumentációhoz</a>.

en: For auto-renewing memberships the emails are sent when each payment is received
hu: Az automatikusan megújuló tagságokhoz a e-mail kiküldésre került amikor a befizetés megérkezett.

en: For best results, the Country field should precede the State-Province field in your Profile form. You can use the up and down arrows on field listing page for this profile to change the order of these fields or manually edit weight for Country/State-Province Field.
hu: A  jobb eredményekért, az Ország mezőnek előrébb kell lennie mint a Megye-Tartomány mezőknek a profil űrlapon. Használhatja a fel és a le billentyűket a profil mezőinek listázása oldalon hogy megváltoztassa ezen mezők sorrendjét vagy manuálisan szerkessze az Ország/Megye-Tartomány mező fontosságát.

en: For each import, you can either INSERT new contribution records, or UPDATE existing records. You can not do both types of operations in a single import session.
hu: Minden egyes importáláskor, vagy BEILLESZTI az új adomány rekordokat, vagy FRISSÍTI a meglévő rekordokat. Mindkét művelet típust nem végezheti el egy import műveleten belül.

en: For each import, you can either INSERT new event registration (participant) records, or UPDATE existing records. You can not do both types of operations in a single import session.
hu: Minden egyes importáláskor, vagy BEILLESZTI az új esemény részvételi (résztvevő) rekordot, vagy FRISSÍTI a meglévő rekordokat. Mindkét művelet típust nem végezheti el egy import műveleten belül.

en: For each import, you can either INSERT new membership records, or UPDATE existing records. You can not do both types of operations in a single import session.
hu: Minden egyes importáláskor, vagy BEILLESZTI az új tagsági rekordot, vagy FRISSÍTI a meglévő rekordokat. Mindkét művelet típust nem végezheti el egy import műveleten belül.

en: For elements with options, the option group id that is used
hu: Opciókkal rendelkező elemeknél, a használt opciócsoport azonosítója

en: For example, in order to process a payment through Authorize.net, CiviCRM must make a request to https://secure2.authorize.net/gateway/transact.dll. Using https to connect to secure2.authorize.net insures that the connection is encrypted, but it's possible that CiviCRM is actually connecting to an attacker and the attacker is connecting to secure2.authorize.net.
hu: Például, a fizetés feldolgozásához az Authorize.net-en keresztül, a CiviCRM-nek lekérést kell küldenie https://secure2.authorize.net/gateway/transact.dll. A https felhasználásával kapcsolódnia kell a secure2.authorize.net-hez biztosítandó azt, hogy a kapcsolat titkosított, de az is lehetséges, hogy a CiviCRM egy támadóhoz csatlakozik és a támadó csatlakozik a secure2.authorize.net-hez.

en: For existing pages
hu: Meglévő oldalakhoz

en: For export to QuickBooks, export your Chart of Accounts and open in low level text editor. You will be able to see the Account Type Code for each account. Generally, they will be from the following list: BANK, AR, OCASSET, FIXASSET, OASSET, AP, OCLIAB, LTLIAB, EQUITY, INC, COGS, EXP, EXEXP (though there may be others in your version of QuickBooks).
hu: A QuickBooks formátumban történő exportáláshoz, exportálja a számlatükröt és nyissa meg egy sima szöveg szerkesztőben. Itt láthatja a számla típus kódokat mindegyik számlára. Általában, következő listából lehetnek: BANK, AR, OCASSET, FIXASSET, OASSET, AP, OCLIAB, LTLIAB, EQUITY, INC, COGS, EXP, EXEXP ( az ön QuickBooks változatától függően lehetnek mások is).

en: For fixed period memberships, month and day (mmdd) on which subscription/membership will start. Period start is back-dated unless after rollover day.
hu: Rögzített időtartamú tagságok esetén az a hónap és nap (hhnn), amelyen az előfizetés / tagság megkezdődik. A periódus kezdő időpontja visszadátumozva, kivéve, az átváltási napot követően.

en: For fixed period memberships, signups after this day (mmdd) rollover to next period.
hu: Rögzített időtartamú tagság esetén a feliratkozás ez után a dátum után (hhnn) átmegy a következő periódusra.

en: For further discussion, please visit %1
hu: További részletekért, látogassa meg %1

en: For in-depth details about entities and actions, see the <a href='%1' target='%2'>API Explorer</a>.
hu: Az egyedek és a műveletek további részletei után, forduljon  <a href='%1' target='%2'>API Explorer</a>-hez.

en: For information about this premium, contact:
hu: Ezen ajándékkal kapcsolatos információért, keresse:

en: For more advanced theming options, consult the <a href="%1">theme documentation</a>.
hu: A fejlettebb témakezelési lehetőségeket a <a href="%1">téma dokumentációjában</a> találja meg.

en: For more information please refer to the <a href="!1">CiviCRM web-site</a> which includes project information, documentation and support resources and more.
hu: További információkért keresd fel a <a href="!1">CiviCRM honlap</a>-ot ahol további projekt-információkat, dokumentációt és támogatási információkat találhatsz.

en: For more information see %1.
hu: További információért menjen %1.

en: For more information, visit:
hu: További információért, látogassa meg:

en: For offline contributions you can record a bank transfer ID or other identifier if applicable.
hu: Az offline adományokról rögzítheti itt az átutalás azonosítóját vagy bármely más használható azonosítót.

en: For transmission
hu: Átadásra

en: For-profit organization.
hu: Nyereség érdekelt szervezet.

en: Force Merge Selected Duplicates
hu: Duplikált kapcsolatok összefűzésének kikényszerítése

en: Force SSL
hu: SSL kikényszerítése

en: Force SSL?
hu: SSL kikényszerítése?

en: Force Secure URLs (SSL)
hu: Biztonságos URL-k kikényszerítése (SSL)

en: Foreign Key to ACL
hu: FK a Hozzáférés jogosultság listához

en: Foreign Key to ACL Role (which is an option value pair and hence an implicit FK)
hu: FK a Hozzáférés jogosultság lista szerephez (ami egy opció lista pár és itt egy implicit FK)

en: Foreign Key to Contact
hu: FK a Kapcsolathoz

en: Foreign Key to Note Privacy Level (which is an option value pair and hence an implicit FK)
hu: Idegen kulcs a Megjegyzés bizalmassági szinthez (ami egy opció lista pár és itt egy implicit FK)

en: Foreign key to civicrm_address_format.id.
hu: Idegen kulcs a civicrm_address_format.id azonosítóhoz.

en: Foreign key to civicrm_contact.id .
hu: civicrm_contact.id FK.

en: Foreign key to civicrm_contact.id.
hu: Idegen kulcs a civicrm_contact.id azonosítóhoz.

en: Foreign key to civicrm_mapping used for saved search-builder searches.
hu: A civicrm_mapping idegen kulcsa  a keresés készítővel mentett keresésekhez.

en: Foreign key to civicrm_option value table used for saved custom searches.
hu: A civicrm_option érték tábla a keresés készítővel mentett keresésekhez.

en: Foreign key to civicrm_payment_processor.id
hu: Idegen kulcs a civicrm_payment_processor.id azonosítóhoz

en: Foreign key to civicrm_worldregion.id.
hu: Idegen kulcs a civicrm_worldregion.id azonosítóhoz.

en: Foreign key to each product object.
hu: Idegen kulcs minden termékobjektumhoz.

en: Foreign key to premiums settings record.
hu: Idegen kulcs a jelképes ajándék beállítás rekordhoz.

en: Foreign key to the Campaign.
hu: Kampány idegen kulcs.

en: Foreign key to the activity Campaign.
hu: Kampány tevékenység idegen kulcs.

en: Foreign key to the activity for this record.
hu: Ezen rekord tevékenységéhez idegen kulcs.

en: Foreign key to the contact for this record.
hu: Ezen rekord kapcsolatához idegen kulcs.

en: Foreign key to the referenced item.
hu: Hivatkozott tételhez tartozó idegen kulcs.

en: Form Snippet
hu: Űrlap kisalkalmazás

en: Form title.
hu: Űrlap címe.

en: Formal
hu: Formális

en: Formal (academic or similar) title in front of name. (Prof., Dr. etc.)
hu: Hivatalos (tudományos vagy hasonló) cím a név előtt. (Prof., Dr. stb.)

en: Formal Title
hu: Formális cím

en: Format
hu: Formátum

en: Format addresses in mailing labels, input forms and screen display.
hu: A címek formázása a boríték címkékhez, űrlapokhoz és a képernyőkhöz.

en: Format addresses in mailing labels, input forms and screen display. Configure optional Address Standardization provider.
hu: A címek formázása a boríték címkékhez, űrlapokhoz és a képernyőkhöz. Állítson be opcionális cím szavóbványosítási szolgáltatót.

en: Format for displaying addresses in the Contact Summary and Event Information screens.
hu: A kapcsolat összegzés és az esemény információs képernyőn kijelzett címek formázása.

en: Format for displaying monetary amounts with currency symbol.
hu: Pénzösszeg pénzszimbólummal történő kijelzés formátuma.

en: Format for displaying monetary values without the currency symbol.
hu: Pénzösszeg pénzszimbólum nélkül történő kijelzés formátuma.

en: Format:
hu: Formátum:

en: Formatted name representing preferred format for display/print/other output.
hu: Formázott név, amely a megjelenítés / nyomtatás / egyéb kimenet preferált formátumát képviseli.

en: Formatting
hu: Formázás

en: Forward
hu: Továbbítás

en: Forward Compatibility: Enable "mysqli"
hu: Előre kompatibilitás: "mysqli" engedélyezése

en: Forward ID
hu: Továbbítási azonosító

en: Forward Mailing: %1
hu: Levél továbbítás: %1

en: Forward Replies
hu: Válaszok továbbítása

en: Forward URL (Action)
hu: Továbbítás URL (Akció)

en: Forward replies
hu: Válaszok továbbítása

en: Forward this email (link)
hu: Továbbítsd ezt az emailt (link)

en: Forwarded
hu: Továbbítva

en: Forwarded Email
hu: Továbbított email

en: Forwarded to Email
hu: Továbbítva erre az e-mail címre

en: Forwards
hu: Továbbítások

en: Found %1, %2, %3
hu: Talált %1, %2, %3

en: Found one matching contact record. | Found %count matching contact records.
hu[0]: Egy megegyező kapcsolat rekordot találtam.
hu[1]: %count megegyező kapcsolat rekordot találtam.

en: Foundation Affiliate
hu: Alapítvány társszervezete

en: Fourth
hu: Negyedik

en: Free text field for a reason for cancelling
hu: Szövegmező a törlés okának megadására

en: French (Canada)
hu: Francia (Kanada)

en: French (France)
hu: Francia (Franciaország)

en: Frequency
hu: Gyakoriság

en: Frequency Interval
hu: Gyakoriság időköze

en: Frequency Intervals
hu: Gyakoriság időközök

en: Frequency Unit
hu: Gyakoriság egysége

en: Frequency Units
hu: Gyakoriság egysége

en: Frequency interval
hu: Gyakoriság időköze

en: Frequency must be a whole number (EXAMPLE: Every 3 months).
hu: Az ismétlődés egész szám legyen (PÉLDA: Minden 3. hónapban).

en: Frequency of subscription or service (e.g. journal delivered every two months).
hu: Az előfizetés vagy szolgáltatás gyakorisága (pl. az újság kiszállításra kerül minden második hónapban).

en: Frequency unit
hu: Gyakoriság egysége

en: Frequency unit and interval allow option to store actual delivery frequency for a subscription or service.
hu: A mértékegység és az időköz paraméterek lehetővé teszik az előfizetés vagy szolgáltatás tényleges gyakoriságának tárolását.

en: Friend
hu: Barát

en: Friend ID
hu: Barát azonosító

en: Friend's Email
hu: Barátod email cime

en: Friend's First Name
hu: Barátok keresztneve

en: Friend's Last Name
hu: Barátok vezetékneve

en: Friendly Name.
hu: Alkalmas név

en: Friends
hu: Barátok

en: From
hu: Kitől:

en: From (A)
hu: Feladó (A)

en: From (B)
hu: Feladó (B)

en: From Account
hu: Számlából

en: From Account ID
hu: Számlából azonostó

en: From Address
hu: Feladó címe

en: From Email
hu: Feladó

en: From Email Address
hu: Küldő e-mail cím

en: From Email Address is required
hu: Feladó e-mail cím szükséges

en: From Email Addresses
hu: Feladóként megjelenő Email cím

en: From Email of mailing
hu: Körlevél leveléből

en: From Email of the mailing
hu: Milyen email címről jött a levelezés

en: From End of Previous
hu: Az előző végétől

en: From Header of mailing
hu: A körlevél fejlécéből

en: From Name
hu: Feladó neve

en: From Start Of Current
hu: Jelenlegitől kezdve

en: From Template
hu: Sablonból

en: From end of previous calendar month
hu: Előző naptári hónap végétől

en: From end of previous calendar year
hu: Az előző naptári év végétől

en: From end of previous quarter
hu: Előző negyedév végétől

en: From end of previous week
hu: Előző hét végétől

en: From start of current calendar month
hu: Ettől a naptári hónaptól

en: From start of current calendar year
hu: Ettől a naptári év kezdetétől

en: From start of current day
hu: Mai naptól

en: From start of current quarter
hu: Ettől a naptári negyedévtől

en: From start of current week
hu: Ettől a héttől

en: From: %1
hu: Feladó: %1

en: Frontend Theme
hu: Frontend téma

en: Fulfilled
hu: Teljesült

en: Fulfilled Date
hu: Teljesítési dátum

en: Full Currency Name
hu: Pénznem teljes neve

en: Full Name
hu: Teljes név

en: Full Name of the Contact with prefixes and suffixes
hu: A Kapcsolat teljes neve előtagokkal és utótagokkal

en: Full Phone Number
hu: Teljes telefonszám

en: Full Street Address
hu: Teljes cím (utca, házszám)

en: Full Street Address without Country, State or Postcode
hu: Teljes utcai cím ország nélkül. Állam vagy Irányítószám

en: Full currency name
hu: Pénznem teljes neve

en: Full description of Campaign.
hu: Kampány részletes leírása.

en: Full description of event. Text and html allowed. Displayed on built-in Event Information screens.
hu: Az esemény teljes leírása. Szöveg és html alkalmazható. A beépített Esemény információs oldalon kerül megjelenítésre.

en: Full or relative URL to image thumbnail.
hu: Teljes vagy relatív URL a kép bélyegképéhez.

en: Full or relative URL to uploaded image - fullsize.
hu: Teljes vagy relatív URL a feltöltött képhez - teljes méret.

en: Full path to file containing job script
hu: A feladat szkriptet tartalmazó fájl teljes útvonala

en: Full street address (e.g. 110 Main Street).
hu: Teljes utcanév, házszám (pl. Fő utca 110.)

en: Full-text Search
hu: Teljes-szöveg keresés

en: Fullscreen URL
hu: Teljes képernyős URL

en: Fully qualified extension name
hu: Kiterjesztés teljes hivatalos neve

en: Function to call to check access permissions
hu: A hozzáférési engedélyek ellenőrzésére szolgáló funkció

en: Fundraiser
hu: Adománygyűjtő

en: Funds applied for and given out by this organization.
hu: A szervezet által igényelt és kiadott pénzeszközök.

en: Further advice will be displayed at the end of the upgrade.
hu: További tanácsok kerülnek kijelzésre a frissítés után.

en: Future versions of CiviCRM may require MySQL to support utf8mb4 encoding. It is recommended, though not yet required. Please discuss with your server administrator about configuring your MySQL server for utf8mb4. CiviCRM's recommended configurations are in the System Administrator Guide
hu: A CiviCRM jövőbeli verzióihoz a MySQL-nél szükség lesz az utf8mb4 kódolás támogatására, most is ajánlott már, bár még nem szükséges. Kérjük, beszélje meg a szerver rendszergazdájával a MySQL szerver konfigurálását az utf8mb4 használatához. A CiviCRM ajánlott konfigurációi a Rendszergazda útmutatóban találhatók.

en: Future versions of CiviCRM may require the PHP extension "%2". To ensure that your system will be compatible, please install it in advance. For more explanation, see <a href="%1">the announcement</a>.
hu: A CiviCRM későbbi változatai a PHP "%2" kiterjesztést követelhetik meg. Azért, hogy biztosítsa a rendszerének kompatibilitását, kérjük előre telepítse. További részletekért, nézze meg a <a href="%1">bejelentést</a>.

en: GMT Name of Timezone
hu: Időzóna GMT neve

en: GMT Offset
hu: GMT eltolás

en: GMT name of the timezone
hu: Időzóna GMT neve

en: GOTV (Voter Tracking)
hu: GOTV (szavazók követése)

en: GOTV campaign contacts
hu: GOVT kampány kapcsolatok

en: Gender
hu: Neme

en: Gender ID
hu: Nem azonosító

en: General
hu: Általános

en: General Link
hu: Általános Link

en: General Membership (contribute at least $100.00 to be eligible for this membership)
hu: Egyszerű tagság (adjon legalább 1000 Ft -ot, hogy jogosult legyen erre a tagságra)

en: General Membership - $100.00
hu: Egyszerű tagság - 100 Ft

en: General Monthly Newsletter: 200709
hu: Havi általános hírlevél: 200709

en: General goals for Campaign.
hu: Kampány általános céljai.

en: Generally you will create a separate price field for each non-overlapping "class" of membership (e.g. National membership vs. Local Chapter membership).
hu: Általában különálló ármezőt hozhat létre mindegyik nem átfedő "osztályú" tagsághoz. (pl. országos tagság, helyi szervezet tagsága ellenében).

en: Generate PDFs for printing (only)
hu: PDF-k generálása nyomtatáshoz (csak)

en: Generate Report
hu: Lekérdezés létrehozása

en: Generate your API Login and Transaction Key by logging in to your Merchant Account and navigating to <strong>Settings &raquo; General Security Settings</strong>.
hu: Generálja az API bejelentkezést és tranzakciós kulcsot a kereskedői fiókba belépéssel és <strong>Beállítások &raquo; Általános biztonsági beállítások</strong> alatt.

en: Generates and sends out reports via email
hu: jelentéseket hoz létre és küld szét e-mailen keresztül

en: Generic: Allow all users (including anonymous)
hu: Általános: Összes felhasználó engedélyezése (beleértve a névteleneket is)

en: Generic: Deny all users
hu: Általános: Minden felhasználó elutasítása

en: Geo Provider Key
hu: Helymeghatározási szolgáltató kulcs

en: Geocode addresses during import?
hu: Címek geokódolása az import során?

en: Geocode and Parse Addresses
hu: Helymeghatározás és utca, házszám feldolgozása

en: Geocoding
hu: Helymeghatározás

en: Geocoding Provider
hu: Helymeghatározás szolgáltató

en: Georgian
hu: Grúz

en: German
hu: Német

en: German (Swiss)
hu: Német (Svájci)

en: Get Directions FROM:
hu: Irányok INNEN:

en: Get RSS 2.0 feed for current and future public events.
hu: Jelenlegi és a jövőbeli publikus események RSS 2.0 feedje

en: Getting Started URL
hu: Első lépések URL

en: Gift
hu: Ajándék

en: Give option
hu: Adjon meg egy opciót

en: Give option, but not required
hu: Megadhat egy opciót, de nem szükséges

en: Give the user a choice of installments (e.g. donate every month for 6 months)? If not, recurring donations will continue indefinitely.
hu: Részletfizetési lehetőséget biztosít a felhasználónak (pl. adományozzon minden hónapban 6 hónapig)? Ha nem, az ismétlődő adományok végtelen ideig folytatódnak.

en: Given API command is not defined.
hu: Az adott API parancs nincs meghatározva.

en: Given the importance of auditability, extension developers are strongly discouraged from writing code to add, update or delete entries in the civicrm_financial_item, civicrm_entity_financial_trxn, and civicrm_financial_trxn tables. Before publishing an extension on civicrm.org that does any of this, please ask for a special bookkeeping code review for the extension.
hu: Az auditáltathatóság fontossága miatt, a kiterjesztések fejlesztői részére nagyon javasolt  annak elkerülése, hogy hozzáadjon, módosítsa, vagy töröljön bejegyzéseket a civicrm_financial_item, civicrm_entity_financial_trxn, and civicrm_financial_trxn táblákból. Mielőtt kiadna egy kiterjesztést a civicrm.org-on amelyik megteszi a fentieket, kérje a speciális könyvelési kód felülvizsgálatot.

en: Given two date ranges, shows contacts who contributed in both the date ranges with the amount contributed in each and the percentage increase / decrease.
hu: A megadott két dátumtartományban, kijelzi azokat a kapcsolatokat akik adományoztak mindkét tartományban és a százalékos növekedést / csökkentést.

en: Global CSV separator character. Modify this setting to enable import and export of different kinds of CSV files (for example: ',' ';' ':' '|' ).
hu: Globális CSV elválasztó karakter. Módosítsa ezt a beállítást hogy engedélyezze az importálását és az exportálását különböző típusú CSV fájloknak ( például: ',' ';' ':' '|' ).

en: Go
hu: Mehet!

en: Go Back
hu: Vissza

en: Go to <a href='%1'>Administer CiviCRM &raquo; Communications &raquo; FROM Email Addresses</a> to add or edit general email addresses. Make sure these email addresses are valid email accounts with your email service provider.
hu: Menjen a <a href='%1'>Adminisztrálás&raquo; Beállítás &raquo; FELADÓ email cím</a>-hez, hogy hozzáadjon vagy szerkesszen email címeket. Győződjön meg arról hogy az email címek érvényesek a szolgáltatónál.

en: Go to <a href='%1'>Administer CiviCRM &raquo; System Settings &raquo; SMS Providers</a> to add or edit SMS Provider.
hu: Menjen a <a href='%1'> Adminisztrálás &raquo; Rendszerbeállítások &raquo; SMS szolgáltatókhoz</a>, hogy hozzáadja vagy szerkessze a szolgáltatókat.

en: Go to <a href='%1'>Administer CiviCRM &raquo; System Settings &raquo; SMS Providers</a> to add or edit the provider. Make sure these Providers are valid.
hu: Menjen a <a href='%1'> Adminisztrálás&raquo; Rendszerbeállítás &raquo; SMS szolgáltatókhoz</a>, hogy hozzáadja vagy szerkessze a szolgáltatókat. Győződjön meg arról hogy a szolgáltatók érvényesek.

en: Go to <a href='%1'>Settings - Outbound Mail</a> to enable the usage of the logged in contact's email address as the from email
hu: Menjen a <a href='%1'>Beállítások - Kimenő levelek </a>oldalra a bejelentkezett felhasználók e-mail címe, mint a levél feladója, használatának ez engedélyezéséhez

en: Go to <strong><a href="%1">Administer CiviCRM &raquo; Communications &raquo; Label Formats</a></strong> to add or edit labels or set the default label format.
hu: Menjen a<strong><a href="%1">Aminisztrálás &raquo; Kommunikáció &raquo; Címke formátumok</a></strong> a címkék hozzáadására vagy szerkesztésére vagy az alapértelmezett címke  beállítására.

en: Go to <strong><a href="%1">Administer CiviCRM &raquo; Communications &raquo; Print Page (PDF) Formats</a></strong> to add or edit formats or set the default format.
hu: Menjen a<strong><a href="%1">Aminisztrálás&raquo; Kommunikáció &raquo; Oldal nyomtatása (PDF) formátumban</a></strong> a formátum hozzáadására vagy szerkesztésére, vagy az alapértelmezett formátum beállítására.

en: Go to a web page where you can make your payment online
hu: Menj el egy oldalra ahol meg tudod tenni a kifizetést online

en: Go to contact summary
hu: Irány a Kapcsolat összegzéséhez

en: Go to your page
hu: Menj az oldaladra

en: Goal
hu: Cél

en: Goal Amount
hu: Célösszeg

en: Goal Amount should be a numeric value
hu: Cél mennyiség értékének számnak kell lennie

en: Goal Amount should be a numeric value greater than zero.
hu: Cél mennyiség értékének számnak kell lennie ami nagyobb mint 0.

en: Goal Revenue
hu: Cél bevétel

en: Goal Total
hu: Cél összesen

en: Goal amount of this Personal Campaign Page.
hu: Személyes kampány oldal célösszege

en: Goes through contact records and updates email and postal greetings, or addressee value
hu: A kapcsolati rekordokon megy végig és frissíti az email és postai üdvözleteket, vagy a címzett értéket

en: Government Entity
hu: Kormányzati szerv

en: Grace
hu: Lejáró

en: Grand Total
hu: Mindösszesen

en: Grant
hu: Engedély

en: Grant Application Received Date is NULL
hu: Támogatásra bejelentkezés beérkezési dátuma NULL

en: Grant Currency
hu: Támogatás pénzneme

en: Grant Decision Date is NULL
hu: Adományozási döntés dátuma NULL

en: Grant Due Date
hu: Adomány határideje

en: Grant Due Date is NULL
hu: Támogatás határideje NULL

en: Grant ID
hu: Adomány azonosítója

en: Grant Money Transfer Date is NULL
hu: Támogatás utalási dátuma NULL

en: Grant Money transfer date
hu: Pénz adomány átutalásának dátuma

en: Grant Note
hu: Támogatás megjegyzés

en: Grant Rationale
hu: Támogatás indoklása

en: Grant Report Due Date
hu: Támogatási jelentés határideje

en: Grant Report Received = %1
hu: Támogatási jelentés megérkezett =%1

en: Grant Report Received?
hu: Támogatási report beérkezett?

en: Grant Status(s)
hu: Támogatás állapota(ok)

en: Grant Type(s)
hu: Támogatás típus(ok)

en: Grant access to CiviCRM components and other CiviCRM permissions.
hu: A CiviCRM komponensekhez való hozzáférés megadása és más CiviCRM jogosultságok beállítása.

en: Grant rationale.
hu: Támogatás indoklása.

en: Grant report received
hu: Adomány jelentés megérkezett

en: Granted
hu: Támogatott

en: Granted amount, in default currency.
hu: Megítélt összeg, alapértelmezett pénznemben.

en: Grants
hu: Támogatások

en: Grants Summary
hu: Adományok áttekintése

en: Greek, Modern
hu: Görög, modern

en: Greeting
hu: Üdvözlet

en: Greeting %1 %2
hu: Üdvözlet %1 %2

en: Group
hu: Csoport

en: Group '%1' already exists.
hu: A '%1' csoport már létezik.

en: Group - add contacts
hu: Csoportok - kapcsolatok hozzáadása

en: Group - create smart group
hu: Csoport - okos csoport létrehozása

en: Group - remove contacts
hu: Csoport - kapcsolatok eltávolítása

en: Group - update smart group
hu: Csoport - okos csoport frissítése

en: Group Cache Date
hu: Csoport gyorsítótár dátum

en: Group Children
hu: Csoport gyermekcsoportja

en: Group Contact
hu: Csoport kapcsolat

en: Group Contact Cache
hu: Csoport kapcsolat gyorsítótár

en: Group Contact Cache ID
hu: Csoport kapcsolat chache azonosító

en: Group Contact Caches
hu: Csoport kapcsolat gyorsítótár

en: Group Contact ID
hu: Csoport kapcsolat azonosító

en: Group Contact Status
hu: Csoport kapcsolat állapot

en: Group Contacts
hu: Csoport Kapcsolatok

en: Group Deleted
hu: Csoport törölve

en: Group Description
hu: Csoport leírás

en: Group Enabled
hu: Csoport engedélyezve

en: Group ID
hu: Csoport azonosító

en: Group Listings
hu: Csoportok listázása

en: Group Membership Action
hu: Csoport tagság akció

en: Group Membership Action Date
hu: Csoport tagság akció dátuma

en: Group Membership History ID
hu: Csoport tagság történet azonosító

en: Group Membership Status
hu: Csoport tagság állapot

en: Group Membership Tracking
hu: Csoport tagság követés

en: Group Name
hu: Csoportnév

en: Group Name:
hu: Csoport neve:

en: Group Nesting
hu: Csoport beágyazása

en: Group Nesting ID
hu: Csoport beágyazás azonosítója

en: Group Nestings
hu: Csoport egymásba illesztések

en: Group Options
hu: Csoport beállítások

en: Group Organization
hu: Csoport szervezet

en: Group Organization ID
hu: Csoport szervezeti azonosítója

en: Group Organizations
hu: Csoport szervezetek

en: Group Parents
hu: Csoport szülőcsoportjai

en: Group Payment Deleted
hu: Csoport fizetés törölve

en: Group Percentage
hu: Csoport százalék

en: Group Saved
hu: Csoport mentve

en: Group Search
hu: Csoport keresés

en: Group Settings: %1
hu: Csoport Beállítások : %1

en: Group Source
hu: Csoport forrás

en: Group Status
hu: Csoport státusz

en: Group Status %1
hu: Csoport állapot %1

en: Group Title
hu: Csoport neve

en: Group Title already exists in Database.
hu: Csoport cím már szerepel az adatbázisban.

en: Group Type
hu: Csoport típus

en: Group Type(s)
hu: Csoport típus(ok)

en: Group Types
hu: Csoport típusok

en: Group Visibility
hu: Csoport láthatóság

en: Group Visibility Setting
hu: Csoport láthatóság beállítások

en: Group Where Clause
hu: Csoport Where klauzula

en: Group by
hu: Csoportosítva

en: Group by columns
hu: Csoportosítás oszlopok alapján

en: Group contributions by
hu: Csoportos adományozó

en: Group id, foreign key from civicrm_group
hu: Csoport azonosító, civicrm_group idegen kulcsa

en: Group is Hidden
hu: A csoport rejtett

en: Group is Reserved
hu: A csoport fenntartva

en: Group is empty.
hu: A csoport üres.

en: Group settings
hu: Csoport beállítások

en: Group type filtering uses <strong>AND</strong> logic. If you check both 'Mailing List' and 'Access Control' types - only groups which have both types assigned will be returned.
hu: A csoport típus szűrés <strong>ÉS</strong> logikát használ. Ha mindkét 'levelezési lista' és 'hozzáférés kezelés' típus kiválasztott - csak azok a csoportok adatai kerülnek visszajelzésre amelyhez mindkét típus hozzárendelt.

en: Group which this option belongs to.
hu: Csoport, amelyhez ez az opció tartozik.

en: Group(s)
hu: Csoport(ok)

en: Group(s) %1 %2
hu: Csoport(ok) %1 %2

en: Grouping
hu: Csoportosítás

en: Grouping(s)
hu: Csoportosítás(ok)

en: Groups
hu: Csoportok

en: Groups Included in Mailing
hu: Körlevélbe bevont csoportok

en: Groups and totals contributions by criteria including contact, time period, financial type, contributor location, etc.
hu: Kritérium szerint csoportosítja és összegzi az adományokat, beleértve a  kapcsolatot, idő intervallumot, finanszírozási típust, adományozó helyét stb.

en: Groups and totals pledges by criteria including contact, time period, pledge status, location, etc.
hu: Kritérium szerint csoportosítja és összegzi a felajánlásokat, beleértve a  kapcsolatot, idő intervallumot, felajánlási állapotot, helyét stb.

en: Groups of contacts which are used for <strong>access control</strong> must be assigned that type.
hu: A <strong>hozzáfárés engedélyezésre</strong> használt kapcsolatok csoportjaihoz ennek a típusnak kell hozzárendelve lennie.

en: Groups which are used as mailing lists should be assigned the 'Mailing List' type.
hu: A körlevelekben használt csoportokhoz 'Levelezési lista' típust kell hozzárendelni.

en: Guess client's feelings and needs.
hu: Tippeld meg az ügyfél érzéseit és szükségleteit.

en: HONOR ROLL
hu: BÜSZKESÉGFAL

en: HTML Form Snippet
hu: HTML minta darabka

en: HTML Form Snippet for this Profile
hu: HTML minta darabka ebben a profilban

en: HTML Format
hu: HTML formátum

en: HTML Listing
hu: HTML lista

en: HTML Message
hu: HTML üzenet

en: HTML Type
hu: HTML típus

en: HTML formatted message
hu: HTML formátumú üzenet

en: HTML formatted signature for the email.
hu: HTML formátumú üzenet aláírás az e-mailhez.

en: HTML listing of current and future public events.
hu: Jelenlegi és a jövőbeli publikus események HTML listája.

en: HTML mailing message
hu: HTML levelezés üzenete

en: HTML messages have more visual impact, allow you to include images, and may be more readable if you are including links to website pages. However, different email programs may interpret HTML formats differently - so use this option cautiously unless you have a template format that has been tested with different web and desktop email programs.
hu: A HTML üzeneteknek vizuális hatásuk is van, lehetőség van képek beillesztésére, és jobban olvashatók ha tartalmaz linket a weboldal lapjaira. Ugyanakkor, a a különböző e-mail programok a HTML formátumot különbözőképpen értelmezik - ezt csak akkor alkalmazza, ha különböző web és asztali e-mail programokban tesztelt üzenet sablonja van.

en: HTML messages have more visual impact, allow you to include images, and may be more readable if you are including links to website pages. However, different email programs may interpret HTML formats differently, so use this option cautiously unless you have a template format that has been tested with different web and desktop email programs.
hu: A HTML üzeneteknek vizuális hatásuk is van, lehetőség van képek beillesztésére, és jobban olvashatók ha tartalmaz linket a weboldal lapjaira. Ugyanakkor, a a különböző e-mail programok a HTML formátumot különbözőképpen értelmezik, ezt csak akkor alkalmazza, ha különböző web és asztali e-mail programokban tesztelt üzenet sablonja van.

en: HTML messages have more visual impact, allow you to include images, and may be more readable if you are including links to website pages. However, you can also configure a simple sms.
hu: A HTML üzeneteknek vizuális hatásuk is van, lehetőség van képek beillesztésére, és jobban olvashatók ha az tartalmaz linket a weboldal lapjaira. Ugyanakkor, a sima sms-t is be tud állítani.

en: HTML types plus several built-in extended types.
hu: HTML típusok, valamint több beépített kiterjesztett típus.

en: HTTP request timeout
hu: HTTP kérés időtúllépése

en: HTTPS is not set up on this machine
hu: HTTPS nincs beállítva erre a gépre

en: Hanging Badge 3-3/4" x 4-3"/4
hu: Hanging kitűző 3-3/4" x 4-3"/4

en: Has a Followup Activity?
hu: Követő tevékenysége van?

en: Has at least one job associated with this mailing finished?
hu: A körlevélhez tartozó legalább egy feladat befejezésre került?

en: Has the contact opted out from receiving all bulk email from the organization or site domain?
hu: A kapcsolat leiratkozott minden a szervezettől vagy a weboldalról érkező tömeges e-mailről?

en: Has this contact been deleted?
hu: Ez a kapcsolat törölve lett?

en: Has this contact opted out of bulk mail?
hu: Ki lett válogatva ez a kapcsolat a tömeges emailből?

en: Has this event been made active?
hu: Ez az esemény aktívvá lett téve?

en: Has this event been made public?
hu: Ez az esemény nyilvánossá lett téve?

en: Hashed Mailing URL's
hu: Hasholt levelezés URL-ek

en: Have you registered this site at CiviCRM.org? If not, please help strengthen the CiviCRM ecosystem by taking a few minutes to <a %1>fill out the site registration form</a>. The information collected will help us prioritize improvements, target our communications and build the community. If you have a technical role for this site, be sure to check Keep in Touch to receive technical updates (a low volume mailing list).
hu: A weboldalát regisztrálta a CiviCRM.org alatt? Ha nem, kérem segítse a CiviCRM ökoszisztémát erősíteni néhány percet szánva a  <a %1>regisztrációs űrlap kitöltésére</a>. Az összegyűjtött információ segít bennünket a fejlesztések irányának, kommunikációnk céljának meghatározásában, és a közösséget építi. Ha ezen oldal működtetésében technikai szerepe van, győződjön meg róla, hogy kiválasztotta a "Maradjon kapcsolatban" opciót a technikai frissítések megkapásáért (alacsony forgalmú levelezési lista).

en: Head of Household for
hu: Családfő

en: Head of Household is
hu: Családfő

en: Head of household.
hu: Családfő.

en: Header
hu: Fejléc

en: Header Financial Account?
hu: Fő pénzügyi számla?

en: Header ID
hu: Fejléc azonosító

en: Header and Footer
hu: Élőfej és élőláb

en: Headers
hu: Fejlécek

en: Health Services Coordinator
hu: Egészségügyi szolgáltatások koordinátor

en: Health Services Coordinator is
hu: Egészségügyi szolgáltatások koordinátora

en: Hebrew (modern)
hu: Héber (modern)

en: Height (rows)
hu: Magasság ( sorok )

en: Hello
hu: Helló

en: Help
hu: Súgó

en: Help Description
hu: Súgó leírás

en: Help Post
hu: Súgó hozzászólás

en: Help Post-Form
hu: Űrlap utáni súgó

en: Help Pre
hu: Segítse elő

en: Help Pre-Form
hu: Űrlap elötti súgó

en: Help Text
hu: Súgó szöveg

en: Help homeless individuals obtain temporary and long-term housing
hu: Hajléktalan személyek segítése az ideiglenes vagy hosszú távú lakhatásuk megoldásában

en: Help spread the word
hu: Segítsen terjeszteni

en: Help us spread the word about this event. Use the space below to personalize your email message - let your friends know why you're attending. Then fill in the name(s) and email address(es) and click 'Send Your Message'.
hu: Segítsen nekünk terjeszteni a szót erről az eseményről. Használja az alul lévő helyet hogy személyessé tegye az email üzenetét - tudassa a barátaival hogy ön részt vesz.Ezek után adja meg a neve(ket) és az email címe(ke)t és kattinston az 'Üzenetem Elküldése' gombra.

en: Help us spread the word and leverage the power of your contribution by telling your friends. Use the space below to personalize your email message - let your friends know why you support us. Then fill in the name(s) and email address(es) and click 'Send Your Message'.
hu: Segítsen nekünk terjeszteni az információt és növelje az adománya erejét azzal hogy beszél erről a barátainak. Az alább lévő helyet használja arra hogy személyessé tegye az ön email üzenetét - tudassa a barátaival hogy támogat minket. Ezek után adja meg a neve(ke)t és az email címe(ke)t és kattintson az 'Üzenetem Elküldése' gombra.

en: Helps you to analyze the income generated by an event. The report can include details by participant type, status and payment method.
hu: Az esemény által generált bevétel elemzését segíti. A jelentés tartalmazhatja a résztvevő típusát, állapotát, és a fizetési módot.

en: Hex color value e.g. #ffffff
hu: Hex színérték pl. #ffffff

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Hidden permanently
hu: Véglegesen rejtett

en: Hidden until %1
hu: Eddig rejtett %1

en: Hide
hu: Elrejtés

en: Hide Breadcrumb?
hu: Elrejtsem a breadcrumb-ot?

en: Hide Country in Mailing Labels when same as domain country
hu: A boríték címkékben az ország elrejtése, ha az azonos a domén országgal

en: Hide Smart Groups
hu: Okos Csoportok elrejtése

en: Hide comments for this note.
hu: Megjegyzések elrejtése ehhez a jegyzethez.

en: High-value supporter of our organization.
hu: A szervezetünk nagyra értékelt támogatója.

en: Hold Date
hu: Visszatartás dátum

en: Hold Threshold
hu: Visszatartási szint

en: Hold date
hu: Visszatartás dátuma

en: Hold reset date
hu: Visszatartásból újrakezdés dátuma

en: Holds the part of the card number or account details that may be retained or displayed
hu: A kártyaszám egy részét vagy a számla részleteit tartalmazza, amely tárolható vagy kijelezhető

en: Home
hu: Kezdőlap

en: Home Mobile
hu: Otthoni mobil

en: Home Phone
hu: Otthon telefonszám

en: Homeless Services Coordinator
hu: Hajléktalan szolgáltatások koordinátor

en: Homeless Services Coordinator is
hu: Hajléktalan szolgáltatások koordinátora

en: Homepage Link Color
hu: Honlap link szín

en: Homepage Url
hu: Honlap Url

en: Honor Roll
hu: Büszkeségfal

en: Honor Roll Name
hu: Büszkeségfal neve

en: Honor Types
hu: Megbecsülési típusok

en: Honoree
hu: Tiszteletére

en: Honoree Individual
hu: Megtisztelt személy

en: Honoree Introductory Message
hu: Kitüntetett bemutatkozó üzenete

en: Honoree Profile
hu: Megtisztelt profil

en: Honoree Section Enabled
hu: Büszkeségfal szakasz engedélyezve.

en: Honoree Section Title
hu: Büszkeségfal szakasz címe

en: Horizontal Spacing
hu: Vízszintes térköz

en: Host
hu: Házigazda

en: Hourly
hu: Óránként

en: Household
hu: Háztartás

en: Household ID
hu: Háztartás azonosító

en: Household Member is
hu: Háztartási tag

en: Household Member of
hu: Háztartás tagja

en: Household Name
hu: Háztartás neve

en: Household Name and State
hu: Háztartás neve és állama

en: Household Name.
hu: Háztartás neve.

en: Household Primary Contact
hu: Háztartás elsődleges kapcsolat

en: Household Primary Contact ID
hu: Háztartás elsődleges kapcsolat azonosító

en: Household membership.
hu: Háztartási tagság.

en: Housing Support
hu: Lakhatás támogatása

en: How long should HTTP requests through Guzzle application run for in seconds
hu: Mennyi ideig futtassa a HTTP-kérelmek a Guzzle alkalmazáson keresztül másodpercekben

en: How many clients may be associated with a given case? (Set "Default" to load setting from the legacy "Settings.xml" file.)
hu: Az adott ügyhöz mennyi ügyfél kapcsolható? (Állítsa "Alpértelmezett"-re a korábbi "Settings.xml" fájlból a beállítások betöltésére.)

en: How many items ordered
hu: Hány elemet rendeltek

en: How many items should CiviCRM store in it's "Recently viewed" list.
hu: A CiviCRM mennyi tételt tud tárolni "Legutóbbi tételek" listában

en: How many people are you registering?
hu: Hány fő regisztrál?

en: How many recipients can they send emails to at one time? You may want to limit this to prevent large mail blasts from being sent.
hu: Hány címzettnek tud e-mailt küldeni egy időben? Korlátozhatja ezt, hogy megakadályozza az óriási küldési terhelést.

en: How many times has theis recurring contribution failed?
hu: Hány alkalommal nem érkezett be ez az ismétlődő adomány?

en: How often should the contents of this dashlet be automatically refreshed? Users can manually reload by clicking the refresh button on their dashboards.
hu: Milyen sűrűn frissítse automatikusan a kisalkalmazás ezt a tartalmat? A felhasználó kézileg újratöltheti a frissítés gombra kattintva a vezérlőpultján.

en: How should this change affect others in the series?
hu: Ez a változtatás hogyan hat a többiekre a sorban?

en: How the (un)subscription was triggered
hu: A (le)feliratkozás hogyan keletkezett

en: How this mail account will be used. Only one box may be used for bounce processing. It will also be used as the envelope email when sending mass mailings.
hu: Hogyan lesz ez a postafiók használva. Csak egy postafiók használható a visszapattanás feldolgozására. A tömeges e-mail küldéskor mint e-mail boríték kerül felhasználásra.

en: How to handle full-text queries
hu: Hogyan kezelje a teljes-szöveges keresést

en: How to sort activity-types on the "Manage Case" screen? (Set "Default" to load setting from the legacy "Settings.xml" file.)
hu: Hogyan rendezze a tevékenység típusokat az "Ügykezelés" képernyőn? (Állítsa "Alapértelmezett" -re a korábbi "Settings.xml" fájlból a beállítások betöltésére.)

en: However, it is not published.
hu: Ugyanakkor nincs nyilvánossá téve.

en: Html Type
hu: Html típusú

en: Human readable description of this item, to ease display without lookup of source item.
hu: Az elem ember által olvasható leírása, hogy megkönnyítse a megjelenítést a forráselem lekérdezése nélkül.

en: Human readable invoice number
hu: Ember által olvasható számlaszám

en: Hungarian
hu: Magyar

en: Hush messages up to and including this severity.
hu: Húzza az üzeneteket e súlyosságig, ideértve.

en: I am contributing on behalf of an organization.
hu: Egy szervezet nevében adományozok.

en: I can't create new databases and the database '%1' doesn't exist.
hu: Nem tudom létrehozni az új adatbázisokat és a '%1' adatbázis nem létezik.

en: I can't tell what webserver you are running
hu: Nem tudom milyen webszervert futtat

en: I pledge to contribute this amount every
hu: Szeretném felajánlati ezt az összeget adomáynként minden

en: I pledge to contribute this amount every %1 %2s for %3 installments.
hu: %1 %2 gyakorisággal szeretném felajánlati ezt az összeget adomáynként, összesen %3 részletben.

en: I pledge to contribute this amount every %2 for %3 installments.
hu: Minden %2 gyakorisággal szeretném felajánlani ezt az összeget adományként, összesen %3 részletben.

en: I want this membership to be renewed automatically every %1 %2(s).
hu: A tagság automatikus meghosszabbítását kérem minden %1 %2(s).

en: I want to
hu: Választ:

en: I want to contribute this amount every
hu:  gyakorisággal szeretnék adományozni ezzel az összeggel

en: I want to contribute this amount every %1
hu: %1 gyakorisággal szeretnék adományozni ezzel az összeggel

en: I want to contribute this amount every %1 %2s for %3 installments.
hu: %1 %2 gyakorisággal szeretnék adományozni, összesen %3 részletben.

en: I want to contribute this amount every %1 days.
hu: %1 nap gyakorisággal szeretném adományozni ezt az összeget.

en: I want to contribute this amount every %1 for %2 installments.
hu: Ezt az összeget szeretném adományozni,  mindegyikben %1  %2 részletben.

en: I want to contribute this amount every %1 months.
hu: %1 hónap gyakorisággal szeretném adományozni ezt az összeget.

en: I want to contribute this amount every %1 weeks.
hu: %1 hét gyakorisággal szeretném adományozni ezt az összeget.

en: I want to contribute this amount every %1 years.
hu: %1  év gyakorisággal szeretném adományozni ezt az összeget.

en: I want to contribute this amount every day.
hu: Naponta szeretnék adományozni ezzel az összeggel.

en: I want to make a one-time contribution
hu: Szeretnék tenni egy egyszeri felajánlást

en: I will send payment by check
hu: Kérem küldjenek részemre készpénz átutalási megbízást!

en: ICalendar Downloads and Feeds
hu: iCalendar fájlok letöltése és feedek

en: ID
hu: Azonosító

en: ID of Country that State/Province belong
hu:  Ország azonosítója, amibe ez a Állam/Tartomány tartozik

en: ID of Grant status.
hu: Támogatás állapot azonosítója.

en: ID of State/Province that County belongs
hu: Állam/Tartomány azonosítója, amibe ez a megye tartozik

en: ID of case status.
hu: Ügy állapot azonosítója.

en: ID of original financial_type so you can search this table by the financial_type.id and then select the relevant version based on the timestamp
hu: Az eredeti financial_type azonosítója, hogy ebben a táblában keresni tudjon a financial_type.id szerint és ki tudja választani a lényeges változatot az időbélyeg alapján

en: ID of the ACL or ACL group being granted/revoked
hu: Hozzáférés jogosultság lista vagy csoport jogmegadás/visszavonás azonosítója.

en: ID of the Organization Contact
hu: Szervezeti kapcsolat azonosítója

en: ID of the child group
hu: gyermek csoport azonosítója

en: ID of the group
hu: A csoport azonosítója

en: ID of the group/contact object being joined
hu: Csoport/kapcsolat objektum azonosítója, amelyhez kapcsolódik

en: ID of the object possessing this ACL
hu: Ezen hozzáférés listát birtokló objektum azonosítója

en: ID of the parent group
hu: szülőcsoport azonosítója

en: ID of the priority given to this activity. Foreign key to civicrm_option_value.
hu: A tevékenységhez adott prioritás azonosítója. FK a civicrm_option_value táblához.

en: ID of the relevant entity.
hu: A lényeges egyed azonosítója

en: ID of the status this activity is currently in. Foreign key to civicrm_option_value.
hu: A tevékenység állapotának az azonosítója. FK a civicrm_option_value táblához.

en: ID:
hu: Azonosító

en: IDs of the child(ren)
hu: A gyermek(ek) azonosítója

en: IDs of the parent(s)
hu: A szülő(k) azonosítója

en: IM
hu: Azonnali üzenetküldő

en: IM 2 ID
hu: Azonnali üzenetküldő 2 azonosító

en: IM ID
hu: Azonnali üzenetküldő azonosító

en: IM Location
hu: Azonnali üzenetküldő hely

en: IM Location Type
hu: Üzenetküldő hely típus

en: IM Provider
hu: Csevegő szolgáltató

en: IM Screen Name
hu: Azonnali üzenetküldő becenév

en: IM Type
hu: Azonnali üzenetküldő típus

en: IM provider ID
hu: Azonnali üzenetküldő azonosító

en: IM screen name
hu: Azonnali üzenetküldő becenév

en: IMPORTANT
hu: FONTOS

en: IMPORTANT: Keep in mind that this message will be included in ALL of the following types of receipts related to this online contribution page
hu: FONTOS: Ne feledje ez az üzenet az ÖSSZES hasonló típusú nyugtába beillesztésre kerül, amely ehhez az adomány oldalhoz kapcsolódik.

en: IMPORTANT: Replacements are case-sensitive whether 'Exact Match' is checked or not.
hu: FONTOS: A cserék mindig kis- és nagybetű különbözőek attól függetlenül, hogy a 'Pontos egyezés' kiválasztott vagy sem.

en: IMPORTANT: The Drupal permissions for 'access all custom data' and 'profile listings and forms' override and disable specific ACL settings for custom field groups and profiles respectively. Do not enable those Drupal permissions for a Drupal role if you want to use CiviCRM ACL's to control access.
hu: FONTOS: A Drupal jogosultságok a 'minden kiválasztott adat eléréséhez' és a 'profil listák és  minták' felülriják és megszüntetik a specifikus hozzáférési lista beállításokat a kiválasztott mező csoportoknak és profiloknak egymástól függetlenül. Ne engedélyezd a Drupal jogosultságokat egy Drupal szerepkörhöz ha használni akarod a CiviCRM hozzáférési listát a hozzáférés szabályozásához.

en: IMPORTANT: This page does NOT control credit card/payment method choices for sites and/or contributors using the PayPal Express service (e.g. where billing information is collected on the Payment Processor's website).
hu: FONTOS: Ez az oldal NEM szabályozza a bankkártyást/fizetési mód választást az olyan weboldalaknál és/vagy adományozóknál akik a PayPal Express szolgáltatást használják (u.m. ahol a számlázási információ a fizetés feldolgozó weboldalán kerül összegyűjtésre).

en: IMPORTANT: You must enable a Mapping Provider in order to use the Proximity Search feature (Administer > System Settings > Mapping and Geocoding).
hu: FONTOS: A térképszolgáltatót engedélyezni kell a közelségi keresés használatához (Adminisztrálás > Rendszerbeállítások > Térképek és helymeghatározás).

en: INCLUDE Recipients of These Message(s)
hu: TARTALMAZZA ezen üzenet(ek) címzettjeit.

en: INVOICE
hu: SZÁMLA

en: IP Address
hu: IP cím

en: IP address or other tracking info
hu: IP cím vagy más követési információ

en: IP used when creating the token. Useful for fraud forensics
hu: IP cím a token létrehozás időpontjában. Hasznos a csalás felderítésben

en: ISO Code
hu: ISO kód

en: ISO Code for timezone abbreviation
hu: Időzóna ISO kód rövidítése

en: Icelandic
hu: izlandi

en: Icon
hu: Ikon

en: If "Also include" or "Limit to" are selected, you must specify at least one %1
hu: Ha a "tartalmazni" vagy a "korlátozva" kiválasztott, legalább egy %1 kell megadnia

en: If (in rare cases) that contact has no email address, then CiviCRM will send the email from the default "from" email address configured for this domain. And finally, if that email address has not been configured, then CiviCRM will send the email from the email address associated with the currently logged in user who creates this activity.
hu: Ha (ritka estben) ennek a kapcsolatnak nincs e-mail címe, akkor a CiviCRM a tartomány  alapértelmezett  e-mail címéről fogja küldeni az e-mailt. És végezetül, ha ez az e-mail cím nincs beállítva, akkor a CiviCRM a tevékenységet létrehozó, bejelentkezett felhasználóhoz tartozó e-mail címről küldi el az e-mailt.

en: If CiviCRM's membership end-date is different from when the payment processor will next collect a payment, various problems can occur. Members may experience a gap in their membership, and the renewal date may get changed from what is manually entered. Use care when modifying the End Date value, and check the associated recurring payment in your payment processor system so they always match.
hu: Ha a CiviCRM tagság vég dátuma különbözik attól, amikor a fizetési feldolgozó legközelebb begyűjti a befizetéseket, több fajta probléma jelentkezhet. A tagok hézagokat találhatnak a tagságukban, a megújítási dátum megváltozhat a kézzel megadotthoz képest. Óvatosan használja a végdátum módosítását, és ellenőrizze le az egyezőségüket a kapcsolódó ismétlődő befizetést a rendszere fizetés feldolgozójában.

en: If Unused
hu: Ha nem használt

en: If Yes, the initial session language will be set by the CMS, which can later be changed if using the CiviCRM language switcher.
hu: Ha Igen, a kezdeti munkamenet nyelvét a tartalom kezelő rendszer állítja be, amely később megváltoztatható, ha a CiviCRM nyelvváltót használja.

en: If a contact in the import file appears to be a duplicate of an existing CiviCRM contact...
hu: Ha az import fájl egy kapcsolata a CiviCRM-ben már meglévő kapcsolat duplikáltjának tűnik...

en: If a membership type is selected, a membership will be created or renewed when users select this option. Leave this blank if you are using this for non-membership options (e.g. magazine subscription).
hu: Ha a tagság típus kiválasztott, a tagság létrejön, vagy megújítódik, amikor a felhasználó kiválasztja ezt az opciót. Hagyja üresen ha ezt nem tagsági opciók céljára használja (pl. magazin előfizetés).

en: If a payment is due now, you can record <a href='%1'>a check, EFT, or cash payment for this pledge</a> OR <a href='%2'>submit a credit card payment</a>.
hu: Ha a fizetés most esedékes , akkor rögzíthet <a href='%1'> egy csekket, EFT, vagy készpénzfizetés erre a felajánlásra </ a> vagy <a href='%2'> bankkártyás befizetés </ a>.

en: If a payment is due now, you can record <a href='%1'>a check, EFT, or cash payment for this pledge</a>.
hu: Ha a fizetés most esedékes , akkor rögzíthet <a href='%1'> egy csekket, EFT, vagy készpénzfizetés erre a felajánlásra </ a>

en: If a recipient replies to this mailing, forward the reply to the FROM Email address specified for the mailing.
hu: Ha a címzett válaszol erre a körlevélre, továbbítsa a választ a körlevélben megadott FELADÓ e-mail címére.

en: If a recipient replies to this mailing, send an automated reply using the selected message.
hu: Ha a címzett válaszol ezen körlevélre, küldjön egy automatikus választ egy előre kiválasztott üzenettel.

en: If all records in the file belong to the same subtype, then select that subtype from the "Subtype" field. All records will be automatically assigned to that subtype. In this case you do NOT need to include a Subtype column in the file.
hu: Ha a fájlban minden rekord azonos altípushoz tartozik, akkor válassza azt az altípust az "Altípus" mezőből. Minden rekordhoz automatikusan ez az altípus kerül hozzárendelésre. Ebben az esetben NEM kell az Altípus oszlopot a fájlba betenni.

en: If checked, an administrator will need to approve new personal campaign pages before they are available to the public. We recommend using the "Notify Email" feature if you are requiring approval to ensure that the appropriate staff person is informed when a new Personal Campaign page is 'Waiting Review'.
hu: Ha az opció bejelölt, az adminisztrátornak jóvá kell hagynia a személyes adomány gyűjtő oldalát, mielőtt az megjelenne a nyilvánosság előtt. Javasoljuk, hogy a "Értesítő e-mail" opciót használja, hogy a jóváhagyásért felelős mielőbb informált legyen arról, hogy az új Személyes kampány oldal "Jóváhagyásra vár"

en: If checked, mailings will default to tracking replies using VERP-ed Reply-To.
hu: Ha bejelölt, a levelezésben alapértelmezetten,  válaszok követésre kerülnek a VERP használatával a válasz fejlécben.

en: If checked, mailings will have click-through tracking enabled by default.
hu: Ha be van jelölve, alapértelmezés szerint engedélyezett az átkattintási nyomkövetés a levelekre.

en: If checked, mailings will have open tracking enabled by default.
hu: Ha be van jelölve, alapértelmezés szerint engedélyezett a megnyitás nyomkövetését a levelekre.

en: If checked, user must signup for one of the displayed membership options before continuing.
hu: Ha kiválasztva, a felhasználóknak legalább egy tagság típust ki kell választaniuk a tovább lépés előtt.

en: If checked, users can view but not edit this field.
hu: Ha kijelölt, a felhasználók láthatják de nem szerkeszthetik ezt a mezőt.

en: If defined, contact_a in a relationship of this type must be a specific contact_type.
hu: Ha meghatározták, akkor a contact_a-nak az ilyen típusú kapcsolatban egy meghatározott contact_type-nek kell lennie.

en: If defined, contact_b in a relationship of this type must be a specific contact_type.
hu: Ha meghatározták, akkor a contact_b-nek az ilyen típusú kapcsolatban egy meghatározott contact_type-nek kell lennie.

en: If defined, contact_sub_type_a in a relationship of this type must be a specific contact_sub_type.
hu: Ha meghatározták, akkor a contact_sub_type_a-nak az ilyen típusú kapcsolatban egy meghatározott contact_sub_type-nek kell lennie.

en: If defined, contact_sub_type_b in a relationship of this type must be a specific contact_sub_type.
hu: Ha meghatározták, akkor a contact_sub_type_b egy ilyen típusú kapcsolatban egy meghatározott contact_sub_type kell, hogy legyen.

en: If disabled, CiviCRM will not automatically dismiss any alerts after 10 seconds.
hu: Ha letiltott, a CiviCRM automatikusan nem utasítja el 10 másodperc után a figyelmeztetéseket.

en: If disabled, outbound web-service requests will allow unverified, insecure HTTPS connections
hu: Ha letiltott, a kimenő webszolgáltatás-kérelmek ellenőrizetlen, nem biztonságos HTTPS-kapcsolatokat tesznek lehetővé

en: If disabled, the alphabetical pager will not be displayed on the search screens. This will improve response time on search results on large datasets.
hu: Ha letiltott, a betűrendes lapozó nem kerül kijelzésre a kereső képernyőkön. Ez felgyorsítja keresési eredmények válaszidejét nagy adatmennyiségeknél.

en: If disabled, the search results will not be ordered. This may improve response time on search results on large datasets.
hu: Ha letiltott, a keresési eredmény rendezetlen lesz. Ez jelentősen felgyorsítja keresési eredmények válaszidejét nagy adatmennyiségeknél.

en: If email is skipped, no activities or contacts ("from"/"to"/"cc"/"bcc") will be created.
hu: Ha az e-mailt kihagyja, semmilyen tevékenység vagy kapcsolat ("feladó" / "címzett" / "másolat" / "titkos másolatig) nem jön létre.

en: If enabled, CiviCRM sends PDF receipt as an attachment during event signup or online contribution.
hu: Ha engedélyezett, a CiviCRM PDF nyugtát mint mellékletet küldi az esemény feliratkozás során vagy az online adományozáskor.

en: If enabled, CiviCRM will allow users to submit profiles from external sites. This is disabled by default to limit abuse.
hu: Ha engedélyezett, a CiviCRM lehetővé teszi a felhasználóknak, hogy profilokat küldjön a külső oldalakról. Ez alapértelmezetten letiltott a visszaélés elkerülésére.

en: If enabled, CiviCRM will display pop-up notifications (no more than once per day) for security and misconfiguration issues identified in the system check.
hu: Ha engedélyezett, a CiviCRM felugró ablakban jelzi (naponta nem több mint egyszer) a rendszer ellenőrzés által megtalált biztonsági és a hibás beállítási problémákat.

en: If enabled, CiviCRM will permit submissions from external sites to profiles. This is disabled by default to limit abuse.
hu: Ha engedélyezett, a CiviCRM lehetővé teszi a profilokhoz a  beküldést külső oldalakról. Ez alapértelmezetten letiltott a visszaélés elkerülésére.

en: If enabled, a Map link is included on the profile listings rows and detail screens for any contacts whose records include sufficient location data for your mapping provider.
hu: Ha engedélyezett, a Térkép link a profil lista sorokba beillesztett és minden kapcsolat részletes képernyőjében kijelződik, ahol elégséges helyi adat áll rendelkezésre a térkép szolgáltató részére.

en: If enabled, a randomized hash key will be used to reference the mailing URL in the mailing.viewUrl token, instead of the mailing ID.
hu: Ha engedélyezett, a véletlenszerű hash kulcs kerül felhasználásra a levelezés URL hivatkozásoknál a mailing.viewUrl tokenben, a levelezés azonosító helyett.

en: If enabled, all actions will be logged with a complete record of changes.
hu: Ha engedélyezett, minden  művelet naplózva lesz az összes rögzített változással.

en: If enabled, contacts with the permission to edit a related contact will inherit that contact's permission to edit other related contacts
hu: Ha engedélyezett, a kapcsolódó kapcsolatok szerkesztési engedélyével rendelkező kapcsolatoknak tovább adják ezen jogukat.

en: If enabled, deleted contacts will be moved to trash (instead of being destroyed). Users with the proper permission are able to search for the deleted contacts and restore them (or delete permanently).
hu: Ha engedélyezett, a törölt kapcsolatok a kukába kerülnek (a törlés helyett). A megfelelő jogosultságú felhasználók keresni tudnak a törölt kapcsolatokban és visszatudják állítani őket (vagy véglegesen törölni tudják).

en: If enabled, email addresses are automatically included when users search by Name. Disabling this feature will speed up search significantly for larger databases, but users will need to use the Email search fields (from Advanced Search, Search Builder, or Profiles) to find contacts by email address.
hu: Ha engedélyezett, e-mail címek automatikusan bekerülnek amikor a felhasználó a névre keres rá. Ezen tulajdonság kikapcsolása jelentősen felgyorsíthatja a nagy adatbázisokban történő keresést, de a felhasználóknak alkalmazni kell az E-mail kereső mezőt (a részletes keresésben, a keresés készítőben, vagy a profilokban) az e-mail címekben kereséshez.

en: If enabled, inbound HTTP requests for sensitive pages will be redirected to HTTPS.
hu: Ha engedélyezett, az érzékeny oldalak bejövő HTTP kérései átirányításra kerülnek a HTTPS-re.

en: If enabled, nicknames are automatically included when users search by Name.
hu: Ha engedélyezett, a becenevek automatikusan bevonódnak, ha a felhasználó a nevekre keres.

en: If enabled, only primary details (eg contact's primary email, phone, etc) will be included in Basic and Advanced Search results. Disabling this feature will allow users to match contacts using any email, phone etc detail.
hu: Ha engedélyezett, csak az elsődleges információk (pl. a kapcsolat elsődleges e-mail címe, telefonszáma, stb.) kerül be az alap és a részletes keresés eredményei közé. Ennek a tulajdonságnak a kikapcsolása, a felhasználóknak lehetővé teszi az összes e-mail cím, telefonszámban stb. való keresést.

en: If enabled, then CMS email id will be synchronised with CiviCRM contacts's primary email.
hu: Ha engedélyezett, a tartalomkezelő e-mail azonosító szinkronizálva lesz a CiviCRM kapcsolat elsődleges e-mail címével.

en: If enabled, wildcards are automatically added to the beginning AND end of the search term when users search for contacts by Name. EXAMPLE: Searching for 'ada' will return any contact whose name includes those letters - e.g. 'Adams, Janet', 'Nadal, Jorge', etc. If disabled, a wildcard is added to the end of the search term only. EXAMPLE: Searching for 'ada' will return any contact whose last name begins with those letters - e.g. 'Adams, Janet' but NOT 'Nadal, Jorge'. Disabling this feature will speed up search significantly for larger databases, but users must manually enter wildcards ('%' or '_') to the beginning of the search term if they want to find all records which contain those letters. EXAMPLE: '%ada' will return 'Nadal, Jorge'.
hu: Ha engedélyezett, a helyettesítők automatikusan hozzáadódnak a keresett szöveg elejéhez ÉS végéhez, amikor a felhasználó kapcsolat nevére keres rá. PÉLDA: A 'ada' keresésekor minden olyan kapcsolatot tartalmazni fog, amelyek neve tartalmazza ezeket a karaktereket - pl.  'Adams, Janet', 'Nadal, Jorge', stb. Ha nem engedélyezett, a helyettesítő csak  a keresett szöveg végéhez adódik hozzá. PÉLDA: A 'ada' keresésekor csak azokat a kapcsolatokat listázza, amelyek ezekkel a karakterekkel kezdődnek pl.  'Adams, Janet' de NEM a 'Nadal, Jorge'-t. A nem engedélyezés jelentősen felgyorsíthatja a nagy adatbázisokban való keresést, de a felhasználó manuálisan megadhatja ezeket a helyettesítőket  ('%' vagy '_') ha minden rekordot ki akar listázni, amely ezeket a karaktereket tartalmazza. PÉLDA: '%ada' 'Nadal, Jorge'-t eredményez.

en: If false, the event booking confirmation screen gets skipped
hu: Ha hamis, az esemény foglalás megerősítés képernyő kihagyásra kerül

en: If import files are NOT encoded as UTF-8, specify an alternate character encoding for these files. The default of <strong>Windows-1252</strong> will work for Excel-created .CSV files on many computers.
hu: Ha az importált fájlok NEM UTF-8-ként kódoltak, adjon meg egy alternatív karaktert amivel kódolja ezeket a fájlokat. Az alapértelmezett a <strong>Windows-1252</strong>  működni fog Excel-által létrehozott .CSV fájlokhoz a legtöbb számítógépen.

en: If import files are NOT encoded as UTF-8, specify an alternate character encoding for these files. The default of Windows-1252 will work for Excel-created .CSV files on many computers.
hu: Ha az importált fájlok NEM UTF-8-ként kódoltak, adjon meg egy alternatív karaktert amivel kódolja ezeket a fájlokat. Az alapértelmezett a Windows-1252 működni fog Excel-által létrehozott .CSV fájlokhoz a legtöbb számítógépen.

en: If individual contacts are separately modified, added, or removed, then the final list may change.
hu: Ha az egyedi kapcsolatok különállóan módosításra, hozzáadásra, vagy eltávolításra kerülnek, a végleges lista módosulhat.

en: If membership is paid by a contribution - what financial type should be used. FK to civicrm_financial_type.id
hu: Ha a tagságot egy adománnyal fizetik ki - milyen pénzügyi típust kell alkalmazni. FK civicrm_financial_type.id azonosítóhoz.

en: If non-zero, do not show this field after the date specified
hu: Ha ez nem nulla, ne mutassa a mezőt a megadott dátum után

en: If non-zero, do not show this field before the date specified
hu: Ha ez nem nulla, ne mutassa a mezőt a megadott dátum előtt

en: If reserved, only users with 'administer reserved groups' permission can disable, delete, or change settings for this group. The reserved flag does NOT affect users ability to add or remove contacts from a group.
hu: Ha fenntartott, csak a 'adminisztrátor által fenntartott csoportok' jogosultsággal rendelkezők tudják kikapcsolni, törölni vagy megváltoztatni ezen csoport beállításait. A fenntartott címke NEM hat a felhasználók kapcsolatokat hozzáadó és törlő képességére.

en: If reserved, only users with 'administer reserved reports' permission can modify this report instance.
hu: Ha be van állítva  , csak azon felhasználók akinek rendelkeznek a  'fenntartott jelentések adminisztrálása' joggal  tudják módosítani ezt a jelentést.

en: If set to Yes, this report will appear in the My Reports section of the reports listing page and will only be visible by you.
hu: Ha a beállítása Igen, ez a jelentés Jelentéseim szakaszban fog megjelenni a jelentéseket listázó oldalon és csak ön fogja látni.

en: If set, CiviCRM will use this setting as the base url.
hu: Ha beállított, a CiviCRM ezt a beállítást használja alapértelmezett url-ként

en: If set, new contacts that are created when signing a petition are assigned a tag of this name.
hu: Ha beállított, a petíció aláírása során létrehozott új kapcsolathoz rendelt címkének ez a neve.

en: If set, notification is automatically emailed to this email-address on create/update Personal Campaign Page
hu: Ha beállított, az értesítés automatikusan elküldésre kerül erre az e-mail címre a személyes kampányoldal létrehozásakor/frissítésekor

en: If set, this will be the default profile used for contact search.
hu: Ha beállított, ez lesz az alapértelmezett profil a kapcsolat keresésnél. Ez egy kísérleti funkció.

en: If sharing through social media is enabled, links allowing people to share with their social network will also be included on the Tell a Friend form (e.g. Facebook "Like" and Twitter). You can turn social media sharing on and off from the Settings tab.
hu: Ha a közösségi média megosztás engedélyezett, az add tovább űrlapba beillesztésre kerülnek a közösségi média megosztó linkjei (pl. Facebook "Like",  és Twitter). A beállítás fülön be- és kikapcsolhatja a közösségi média megosztást.

en: If space becomes available you will receive an email with a link to a web page where you can complete your registration.
hu: Ha felszabadulnak helyek egy értesítő e-mailt kap egy linkkel arra a weboldalra ahol befejezheti a regisztrációját.

en: If the 'Email Verification' option is enabled, users will receive a welcome email from Drupal with login information. Otherwise they will select a Password inline, and if administrator approval is not required they will be automatically logged in as soon as the transaction is completed.
hu: Ha az 'e-mail ellenőrzés' opció engedélyezett, a felhasználók üdvözlő e-mailt kapnak a Drupal-tól a bejelentkezési információkkal. Egyébként közvetlenül megadhatnak jelszót, és ha adminisztrátori jóváhagyás nem megkövetelt, automatikusan bejelentkeznek amint a tranzakció sikeresen befejeződött.

en: If the contact you were trying to add is listed below, click their name to view or edit their record
hu: Ha az a kapcsolat akit hozzáakart adni fel van sorolva alább, kattintson a nevére a rekordja megtekintésére vagy szerkesztésre

en: If the email subject contains a valid Case ID or Case hash, the email will be filed against the case.
hu: Ha az e-mail tárgya érvényes ügyazonosítót vagy Case hash-t tartalmaz, az e-mailt az ügyhöz rendelik.

en: If the form is submitted with errors (i.e. required field not completed...) - the default behavior is to display the errors within the 'built-in' profile form. You can override this behavior - specifying your own error page - by adding a hidden <strong>errorURL</strong> input field.
hu: Ha az űrlap hibákkal került beküldésre (pl. a kötelező mezők nincsenek kitöltve) - az alapértelmezett viselkedés a hiba kijelzése a 'beépített' profil űrlapon. Felülírhatja ezt a viselkedést - megadva az ön saját hiba oldalát - a rejtett <strong>postURL</strong> bemeneti mező hozzáadásával.

en: If the page 'Separate Membership Payment' is NOT enabled AND the Contribution Amount is enabled so that user's can opt to give more than the minimum membership fee - then the display looks like this:
hu: Ha az oldalon a 'Különálló tagsági díj fizetés' NINCS engedélyezve és az adomány összege engedélyezett, ekkor a felhasználónak lehetősége van a minimális tagdíjnál többet adnia - ekkor a kijelzés így néz ki:

en: If the page is configured with 'Separate Membership Payment' enabled - then just the fee amount is displayed:
hu: Ha az oldal 'Különálló tagdíj fizetés' engedélyezésével konfigurálták - akkor a tagsági díj összege kerül kijelzésre-

en: If the setting "%1" is enabled, you should update any smart groups based on the "%2" field.
hu: Ha a "%1" beállítás engedélyezett, minden okos csoportot frissíteni kell, mely a "%2" mezőn alapszik.

en: If the web page you are pasting the snippet code to is hosted in a different domain from your CiviCRM site, you may NOT be able to include Country and State fields in the form (the script which dynamically loads the states based on selected country may not be able to execute across domains).
hu: Ha a weboldal ahova éppen beilleszti CiviCRM oldaláról a kód részletet egy másik tartományban tartozik, akkor lehet hogy nem lesz képes az Ország és a Megye mezőket hozzáadni a mintához ( a szkript amelyik dinamukusan betölti a megyéket a kiválasztott ország alapján valószínűleg nem lesz képes tartományokon keresztül lefutni).

en: If they are included in a report as a display column, only the first set of values are shown.
hu: Ha a jelentésekben szerepelnek mint kijelezendő oszlop, csak az első értékkészlet látszik.

en: If this campaign has specific start and end dates, embedded widgets will display the link to your Home Page instead of the Contribute button once the campaign is over.
hu: Ha ennek a kampánynak van kezdő és végdátuma, a beillesztett kisalkalmazás a honlapjára fog mutatni. az adomány gomb helyett, miután a kampány befejeződött.

en: If this group is used in CiviCRM profiles, those fields will be reset.
hu: Ha ez a csoport CiviCRM profilban használatra került, akkor ezek a mezők alaphelyzetbe állítódnak.

en: If this is NOT what you want to do, you can check "Discounts by Signup Date" again.
hu: Ha ez NEM az amit el akart végezni, kiválaszthatja a "Regisztráció napi kedvezmények" jelölőnégyzetet újra.

en: If this is a grant/revoke entry, what table are we granting?
hu: Ha ez egy jogosultság megadás/visszavonás bejegyzés, melyik táblánál adjuk meg?

en: If this is a paid event and you want users to be able to register and pay online, select a payment processor to use.
hu: Ha ez egy fizetős esemény és azt akarja, hogy a felhasználók online regisztráljanak és fizessenek, válassza ki a fizetés feldolgozót.

en: If this is enabled a logged in user can send email from their own email address as well as the configured
      <a href="%1"><strong>FROM Email addresses</strong></a>.  This applies to actions such as send Email, Email invoice.. If this setting
      is disabled then only the system configured FROM Email addresses will be available for selection.
hu: Ha ez engedélyezett a bejelentkezett felhasználó a saját e-mail címéről küldhet e-mailt, ahogy a beállított <a href="%1"><strong>küldő e-mail címről</strong></a>. Ez felhasználásra kerül az összes e-mail küldés, e-mail nyugta esetében. Ha az a beállítás letiltott, akkor csak a rendszerben beállított központi feladó e-mail címet lehet kiválasztani.

en: If this is not your email address, there is no need to do anything. You have <strong>not</strong> been added to any mailing lists.
hu: Ha ez nem az Ön e-mail címe, akkor semmit sem kell tennie. <strong>Nem</strong> került fel egyetlen levelezőlistára sem.

en: If this is your email address and you <strong>wish to opt out</strong> please click the <strong>Opt Out</strong> button to confirm.
hu: Ha ez az Ön e-mail címe, és <strong>le szeretne iratkozni</strong>, kérjük, kattintson a <strong>Leiratkozás</strong> gombra a megerősítéshez.

en: If this is your email address and you <strong>wish to unsubscribe</strong> please click the <strong>Unsubscribe</strong> button to confirm.
hu: Ha ez az Ön e-mail címe, és <strong>le szeretne iratkozni</strong>, kérjük, kattintson a <strong>Leiratkozás</strong> gombra a megerősítéshez.

en: If this option is NOT checked and you include a Contribution Amount section, then a single transaction is processed for their contribution amount which must at least cover the selected membership fee.
hu: Ha ez az opció NINCS kiválasztva és ön bevonja az adomány összege szakaszt, az adományt feldolgozó egyedi tranzakciónak legalább fedeznie kell a kiválasztott tagsági díj összegét.

en: If this option is checked, a "thermometer" showing progress toward your goal will be included on the page.
hu: Ha ez az opció kiválasztásra kerül egy "hőmérő" kerül beillesztésre az oldalba, mutatva az előrehaladást a célja felé.

en: If this option is checked, an "honor roll" will be displayed with the names (or nicknames) of the people who donated through your fundraising page. (Donors will have the option to remain anonymous. Their names will NOT be listed.)
hu: Ha ez a opció kiválasztott, egy "büszkeségfal" kerül kijelzésre azon személyek nevével (vagy becenevével), akik az ön adomány gyűjtő oldalán keresztül adományoztak. (Az adományozók választhatják a névtelenséget is. Ekkor a nevük NEM lesz kilistázva.)

en: If this option is checked, an "honor roll" will be displayed with the names (or nicknames) of the people who supported you. (Donors will have the option to remain anonymous. Their names will NOT be listed.)
hu: Ha ez az opció be van jelölve, egy "Dicsőség táblán" jelenik meg a kampányt támogató személyek neve (vagy beceneve). (Az adományozók névtelenek is maradnhatnak. Az Ő nevük nem lesz kijelezve.)

en: If this option is checked, you will receive an email notification when people contribute to your campaign.
hu: Ha ez az opció kiválasztott, e-mail értesítést kap, amikor az emberek a kampányához hozzájárulnak.

en: If this option is enabled, CiviCRM will not create new contacts ("from"/"to"/"cc"/"bcc") when filing emails.
hu: Ha ez az opció engedélyezett, a CiviCRM nem hoz létre új kapcsolatot("feladó" / "címzett" / "másolat" / "titkos másolatig), amikor menti az e-mailt.

en: If this option is selected, the location will be shown in various places including:
        <ul>
          <li>Event information page</li>
          <li>Event registration confirmation emails</li>
          <li>HTML, RSS and ICALENDAR feeds of event information</li>
        </ul>
      Normally location information is made publicly available.  By deselecting this box, the location is only available to event administrators.
hu: Ha ezt az opciót kiválasztja, a helyszín különböző helyeken kerül kijelzésre:
    <ul>
    <li>Esemény információ oldal</li>
    <li>Esemény regisztrációt megerősítő e-mail</li>
    <li>HTML, RSS és ICALENDAR hírcsatornák esemény információiban</li>
    </ul>
    Normál esetben az esemény helyszíne nyilvánossá van téve. A kiválasztás megszüntetésével, a helyszín csak az esemény adminisztrátorai számára elérhető.

en: If this recurring payment uses a processor which has support for integrated cancellation, click "Cancel" on this form, and use the "Cancel Auto-renew Subscription" action (click "more" in the membership listing row).
hu: Ha ez az ismétlődő befizetés olyan feldolgozót használ amely támogatja az integrált törlést, kattintson a "Mégsem" gombra ezen az űrlapon, és használja "Előfizetés automatikus meghosszabbítás törlése" linket (kattintson a "több"-re a tagság lista sorban).

en: If this relationship has start and/or end dates, specify them here.
hu: Ha ennek a viszonynak van kezdő és/vagy befejező dátuma, adja meg itt.

en: If this remains unresolved, then some important screens may fail to load.
hu: Ha ezt nem javítja ki, néhány lényeges képernyő nem töltődhet be.

en: If true - recurring start date is editable.
hu: Ha igaz - az ismétlődés kezdő dátuma szerkeszthető

en: If true - recurring start date is shown.
hu: Ha igaz - az ismétlődés kezdő dátuma kijelzett

en: If true, confirmation is automatically emailed to contact on successful registration.
hu: Ha igaz, a  megerősítés e-mailben automatikusan kiküldésre kerül a kapcsolathoz a sikeres regisztrációról.

en: If true, include registration link on Event Info page.
hu: Ha igaz, az Esemény információs oldal tartalmazza a regisztrációs linket.

en: If true, one or more fee amounts must be set and a Payment Processor must be configured for Online Event Registration.
hu: Ha igaz, egy vagy több díj összeg megadandó és a Fizetés feldolgozó beállítandó az online esemény regisztrációhoz.

en: If true, show event location.
hu: Ha igaz, mutassa az esemény helyszínét.

en: If you allow users to select a Participant Status by including that field on a profile - only statuses with 'Public' visibility are listed.
hu: Ha megengedi a felhasználónak, ezen mező beillesztésével a profilba, hogy a résztvevő állapotot kiválaszthassa - csak a 'Nyilvános' láthatóságú állapotok lesznek kijelezve.

en: If you already have an account <a href='%1'>please login</a> before completing this form.
hu: Ha már rendelkezik egy felhasználói fiókkal, akkor <a href='%1'>lépjen be</a>  mielőtt befejezi ezt az űrlapot.

en: If you are INSERTING new contributions, you will need to include a column in your data file containing the values used to link the contribution to an existing contact. You can use the 'Internal Contact ID', an 'External Identifier' (if you are using those in your contact records), OR the property defined in your Unsupervised Duplicate Matching rule (which is Email Address by default).
hu: Ha BEILLESZTI az új adomány rekordokat, az adatfájljában lennie kell egy oszlopnak, amely olyan értékeket tartalmaz, amivel meglévő kapcsolathoz társítható az adomány. Használhat 'Belső kapcsolat azonosítót' egy 'Külső azonosítót' (ha ezeket használja a kapcsolati rekordoknál), VAGY a Felügyelet nélküli duplikáció illesztési szabálynál megfogalmazott tulajdonságot (ami alapértelmezetten az e-mail cím).

en: If you are INSERTING new membership records, you will need to include a column in your data file containing the values used to link the membership to an existing contact. You can use the 'Internal Contact ID', an 'External Identifier' (if you are using those in your contact records), OR the property defined in your Unsupervised Duplicate Matching rule (which is Email Address by default).
hu: Ha BEILLESZTI az új tagsági rekordokat, az adatfájljában lennie kell egy oszlopnak, amely olyan értékeket tartalmaz, amivel meglévő kapcsolathoz társítható a tagság. Használhat 'Belső kapcsolat azonosítót' egy 'Külső azonosítót' (ha ezeket használja a kapcsolati rekordoknál), VAGY a Felügyelet nélküli duplikáció illesztési szabálynál megfogalmazott tulajdonságot (ami alapértelmezetten az e-mail cím).

en: If you are INSERTING new participant records, you will need to include a column in your data file containing the values used to link the event registration to an existing contact. You can use the 'Internal Contact ID', an 'External Identifier' (if you are using those in your contact records), OR the property defined in your Unsupervised Duplicate Matching rule (which is Email Address by default).
hu: Ha BEILLESZTI az új résztvevő rekordokat, az adatfájljában lennie kell egy oszlopnak, amely olyan értékeket tartalmaz, amivel meglévő kapcsolathoz társítható az esemény regisztráció. Használhat 'Belső kapcsolat azonosítót' egy 'Külső azonosítót' (ha ezeket használja a kapcsolati rekordoknál), VAGY a Felügyelet nélküli duplikáció illesztési szabálynál megfogalmazott tulajdonságot (ami alapértelmezetten az e-mail cím).

en: If you are UPDATING existing memberships, you will need to include a column containing the unique CiviCRM-assigned membership ID to match to the existing membership records.
hu: Ha FRISSÍTI a meglévő tagságokat, meg kell adni a CiviCRM-ben meglévő tagsági azonosítókat egy oszlopban, a meglévő tagsági rekordok azonosítására.

en: If you are UPDATING existing participants, you will need to include a column containing the unique CiviCRM-assigned participant ID to match to the existing participant record.
hu: Ha FRISSÍTI a meglévő résztvevőket, meg kell adni a CiviCRM-ben meglévő résztvevő azonosítókat egy oszlopban, a meglévő résztvevő rekordokhoz való illesztéshez.

en: If you are accepting offline payment from this participant, check <strong>Record Payment</strong>. You will be able to fill in the payment information, and optionally send a receipt.
hu: Ha offline fizetést is elfogad ettől a résztvevőtől, ellenőrizze <strong>Fizetési rekordot</strong>. Kitöltheti a fizetési információt, és opcionálisan elküldheti a nyugtát.

en: If you are displaying the search results as contacts, you can modify the columns displayed by creating a Profile containing a different set of contact fields and then selecting that Profile here. For example you may want to include columns for Gender and Date of Birth, while eliminating Country.
hu: Ha a keresési eredményt mint kapcsolatot jelzi ki, a kijelzett oszlopokat módosíthatja, profil létrehozásával, amely különböző kapcsolat mező készletet tartalmaz, majd ezen profil kiválasztásával itt. Például azt akarja, hogy a Neme vagy a Születési dátum benne legyen de maradjon ki az Ország.

en: If you are enabling repetition you must indicate the frequency and ending term.
hu: Ha engedélyezi az ismétlődést, jeleznie kell a gyakoriságát és a végét is.

en: If you are moving participants from "On waitlist" to "Pending from waitlist" status, make sure there are available spaces for the event. An email with a link to confirm their registration will be automatically sent. However, they will only be allowed to complete their registration if the event is not full (e.g. the number of registered participants is less than the maximum number of participants configured for the event).
hu: Ha a résztvevőket a "várólistán" állapotból a "Függőben a várólistáról" állapotba mozgatja, győződjön meg róla, hogy van szabad hely az eseményre. Egy e-mail lesz automatikusan küldve a regisztráció megerősítésére. Ugyanakkor, csak akkor tudják a regisztrációjukat befejezni ha az esemény nem teljes (pl. a regisztrált résztvevők száma kevesebb mint az eseményre beállított maximális résztvevő szám).

en: If you are planning on using this field in front-end profile, event registration or contribution forms, you should 'Limit List to Group' or configure an 'Advanced Filter'  (so that you do not unintentionally expose your entire set of contacts). Users must have either 'access contact reference fields' OR 'access CiviCRM' permission in order to use contact reference autocomplete fields. You can assign 'access contact reference fields' to the anonymous role if you want un-authenticated visitors to use this field. Use <a href='%1'>Search Preferences - Contact Reference Options</a> to control the fields included in the search results.
hu: Ha ezt a mezőt egy front-end profilban tervezi használni, esemény regisztrálási vagy adomány űrlapon, be kell állítania 'Lista limitálása a csoporthoz' vagy beállítani egy 'Speciális szűrőt' (azért, hogy véletlenül se legyen látható az összes kapcsolat). A felhasználóknak vagy 'hozzáférés a kapcsolat referencia mezőkhöz' VAGY 'CiviCRM hozzáférés' jogosultsággal kell rendelkeznie, hogy használja a kapcsolat hivatkozás mező automatikus kitöltését. Hozzárendelheti a 'hozzáférés a kapcsolat referencia mezőkhöz' a névtelen szerepkörhöz, ha azt akarja, hogy nem hitelesített felhasználók is használhassák a mezőt. Használja a <a href='%1'>Keresés beállítások - Kapcsolat referencia opciók</a>  a keresési eredményekben kijelzett mezők beállítására.

en: If you are searching by activity name, check your spelling or use fewer letters.
hu: Ha a tevékenység neve alapján keresel, ellenőrizd a helyesírást vagy használj kevesebb betűt.

en: If you are searching by pledger name, check your spelling or use fewer letters.
hu: Ha a felajánló neve alapján keresel, ellenőrizd a helyesírást vagy használj kevesebb betüt.

en: If you are searching within a date  range, try a wider range of values.
hu: Ha dátum tartományban keres próbáljon meg tágabb tartományú keresést.

en: If you are searching within a date or amount range, try a wider range of values.
hu: Ha a dátum vagy összeg tartományban keres, próbáljon meg tágabb értéktartományt megadni.

en: If you are using mail-merge tokens, check that they have been replaced with expected values.
hu: Ha körlevlk tokeneket használ, ellenőrizze hogy azok  a megfelelő opciókkal lettek-e lecserélve.

en: If you are using the CiviMail component to send mailings to contacts, this field provides additional control over which email address is used. By default, CiviMail sends mail to each contact's preferred email address. If the contact has multiple locations, then the preferred email of the primary location is used. However, if the contact prefers to have CiviMail ('bulk') mailings set to an alternate email address - check the 'Use for Bulk Mailings' box next to that email address.
hu: Ha a CiviKörlevél komponens használja levélküldésre a kapcsolatokhoz, ez a területen további ellenőrzésre ad lehetőséget arra mely e-mail címét használja. Alapértelmezésben CiviKörlevél levelet küldd minden egyes kapcsolatnak arra az email címre amit előnybe részesít. Ha a kapcsolathoz több helyszín tartozik, akkor az elsődleges helyhez tartozó email cím lesz használva. Azonban, ha a kapcsolat inkább a CiviKörlevél ("Tömeges") levelezési listát állította be egy másik e-mail címre - akkor ellenőrizze a 'Felhasználható tömeges levelezésre' dobozkát az email cím mellett.

en: If you are using the profile as a contact signup and editing form - this option controls what happens if the data matches an existing contact record. Using this option user can update the matching record or create a duplicate record or otherwise he will get a 'duplicate record' warning, and their input will not be saved. Contact matching is based on your configured 'Strict' rule for identifying duplicate contacts.
hu: Ha a profilt a kapcsolat feliratkozás és szerkesztés űrlapként használja - ez az opció szabályozza mi történik akkor ha az adat megegyezik a meglévő kapcsolati rekorddal. Az opció használatával a felhasználó frissíteni tudja a megegyező rekordot vagy duplikált rekordot hoz létre vagy 'duplikált rekord' figyelmeztetést kap, és a megadott adatai nem kerülnek mentésre. A kapcsolat egyezés keresés a beállított 'Szigorú' egyezési szabály használatával történik.

en: If you are using this profile as a contact signup form, using it in an online contribution page OR an event registration page, anonymous users will be given the option to create a %1 User Account as part of completing the form.
hu: Ha a profilt mint kapcsolat feliratkozási űrlap használja, online adomány oldalon használja VAGY esemény regisztrációs lapon, a névtelen felhasználónak felajánlásra kerül a %1 felhasználói fiók létrehozásának opciója, mint az űrlap kitöltésének része.

en: If you are using this profile as a contact signup or edit form, and want to redirect the user to a static URL after they've submitted the form, you can also use contact tokens in URL - enter the complete URL here. If this field is left blank, the built-in Profile form will be redisplayed with a generic status message - 'Your contact information has been saved.'
hu: Ha ezt a profilt kapcsolat feliratkozásra vagy szerkesztésére szolgáló űrlapként használja, és a felhasználót statikus URL-re akarja átirányítani miután a felhasználó elküldte az űrlapot, ön is használhatja a kapcsolat tokent az URL-ben - adja meg a teljes URL-t itt. Ha a mezőt üresen hagyja, a beépített profil űrlap jelenik meg újra egy általános üzenettel - 'Az ön kapcsolati információja elmentve'.

en: If you are using this profile as a contact signup or edit form, and want to redirect the user to a static URL if they click the Cancel button - enter the complete URL here. If this field is left blank, the built-in Profile form will be redisplayed.
hu: Ha ezt a profilt kapcsolat feliratkozásra vagy szerkesztésére szolgáló űrlapként használja, és a felhasználót statikus URL-re akarja átirányítani ha a mégsem gombra kattint - adja meg a teljes URL-t itt. Ha a mezőt üresen hagyja, a beépített profil űrlap jelenik meg újra.

en: If you are using this profile as a search form, you can choose to include proximity searching. When enabled, a proximity search block will be added to the search criteria. This block will contain fields to set the proximity start address, and a field to set a 'Radius' (distance from that address).
hu: Ha ezt profilt keresési űrlapként használja, közelségi keresést is beillesztheti. Ha engedélyezett a közelségi keresési blokk hozzáadásra kerül a keresési kritériumhoz. Ez a blokk a közelségi keresés kiinduló címének megadására való mezőket és a 'Sugár' megadására (távolság ettől a címtől) szolgáló mezőt fog tartalmazni.

en: If you choose Redirect to Database, all emails will be recorded as archived mailings instead of being sent out. They can be found in the civicrm_mailing_spool table in the CiviCRM database.
hu: Ha az adatbázisba átirányítást választja, az összes e-mail úgy lesz rögzítve mint archivált üzenet, a kiküldés helyett. Megtalálhatja ezeket a civicrm_mailing_spool táblában a CiviCRM adatbázisban.

en: If you choose to compose on the screen, a basic WYSIWYG (what-you-see-is-what-you-get) editor is provided which you can use create simple HTML messages. However, if you are planning on creating HTML messages with complex layouts, it is best to use an HTML editor on your local computer. Then locate and upload the saved file(s) by clicking the <strong>Browse</strong> button.
hu: Ha úgy dönt, hogy létrehozza a képernyőn, akkor a beépített WYSIWYG (amit-lát-azt-kap) szerkesztő áll rendelkezésre, amelynek segítségével létrehozhat egyszerű HTML-üzeneteket. Azonban, ha komplexebb HTML üzeneteket tervez létrehozni - a legjobb, ha egy HTML szerkesztőt használ a helyi számítógépen. Ezután keresse meg és töltse fel a mentett fájl(t) (ok)at, azzal hogy a <strong>Tallózás </strong> gombra kattint.

en: If you create only an <strong>HTML</strong> version, CiviMail will automatically create a <strong>TEXT</strong> version for your recipients who have chosen NOT to receive HTML email.
hu: Ha csak egy<strong>HTML</ strong> változatot hoz létre, a CiviKörlevél automatikusan létrehoz egy <strong>SZÖVEG</ strong> verziót a címzetteknek, akik úgy döntöttek hogy nem fogadnak HTML alapú e-mailt.

en: If you disable the profile - it will be removed from these forms and/or modules. Do you want to continue?
hu: Ha letiltja a profilt - eltávolításra kerül ezekről az űrlapokról és/vagy modulokból. Folytatni akarja?

en: If you disable this contributions will be processed immediately after submitting the contribution form.
hu: Ha törli ezeket az adományokat, azonnal feldolgozásra kerülnek az űrlap elküldése után.

en: If you disable this option, the CiviCRM interface will be limited to traditional browsing. Opening a form will refresh the page rather than opening a popup dialog.
hu: Ha letiltja ezt az opciót, a CiviCRM korlátozva lesz a hagyományos böngészéshez. Az űrlap megnyílásakor az oldal frissül ahelyett, hogy felugró párbeszéd ablak nyílna.

en: If you do not see the "Cancel Auto-renew Subscription" action, you will need to cancel the associated Recurring Contribution record from the Contributions tab. <strong>In this case you must also manually cancel the recurring payment from the payment processor website</strong>.
hu: Ha nem látja az "Előfizetés automatikus meghosszabbítás törlése" linket, törölnie kell a kapcsolódó ismétlődő adomány rekordot az Adományok fülön. <strong>Ebben az esetben kézzel kell törölnie az ismétlődő befizetést a fizetés feldolgozó weboldalán.</strong>

en: If you do not want this option to increment the participant count for the event you can still restrict how many times this particular option can be chosen.  Leave this field empty and enter a value in the adjacent Max Participants box.  For example, if you leave this empty and set the adjacent Max Participant = 20, only 20 registrants can choose this option before it becomes unavailable to online registrants.
hu: Ha nem akarja ezt az opciót amivel növeljük a résztvevők számát az eseményhez, akkor továbbra is korlátozzhatja, hogy h az adott opció hányszor is választható. Hagyja üresen a mezőt, és adjon meg egy értéket a szomszédos Legnagyobb részvétel mezőbe. Például, ha üresen hagyja és beállítja a szomszédos Max Résztvevő = 20, csak 20 regisztráló választhatja ezt az opciót, mielőtt elérhetetlenné válik az online regisztrálóknak.

en: If you do not want users to send outbound mail from CiviCRM, select "Disable Outbound Email". NOTE: If you disable outbound email, and you are using Online Contribution pages or online Event Registration - you will need to disable automated receipts and registration confirmations.
hu: Ha nem akarja, hogy a felhasználói e-mailt küldjenek a CiviCRM-ből, válassza a "Kimenő e-mailek letiltása" opciót. MEGJEGYZÉS: Ha letiltja a kimenő e-maileket, és online adományoldalakat vagy esemény regisztrációs használ - le kell tiltania az automatikus nyugtázást és a regisztráció megerősítést is.

en: If you enter a payment which is different than the scheduled amount, choose one of these options:
hu: Ha egy olyan értéket akar megadni ami más mint a jelenlegi ütemezett érték, akkor válasszon egyet ezek közül:

en: If you enter an amount which is different than the current scheduled amount, choose one of these options:
hu: Ha egy olyan értéket akar megadni ami más mint a jelenlegi ütemezett érték, akkor válasszon egyet ezek közül:

en: If you find that you are creating multiple events with similar settings, you may want to use the <a href="%1">Event Templates</a> feature to streamline your workflow.
hu: Több hasonló beállítású esemény létrehozására használhatja  az <a href='%1'>Esemény sablonokat<a> a munkafolyamata egyszerűsítésére.

en: If you have a PayPal account, you can click the PayPal button to continue. Otherwise, fill in the credit card and billing information on this form and click <strong>Continue</strong> at the bottom of the page.
hu: Ha rendelkezik PayPal számlával, a folytatáshoz kérjük kattintson a PayPal gombra. Egyéb esetben kérjük adja meg a kártya- és számlázási információit az űrlapon és kattintson a <strong>Tovább</strong> gombra a lap alján.

en: If you have an alternative base page, it can be set in the <a href="%2">WordPress integration settings</a>.
hu: Ha van alternatív alapoldala, akkor azt a <a href="%2">WordPress integrációs beállításai között</a> állíthatja be.

en: If you have chosen to <strong>Allow Other Amounts</strong>, you can use the fields above to control minimum and/or maximum acceptable values (e.g. don't allow contribution amounts less than %1).
hu: Ha kiválasztotta  <strong>Más összeg engedélyezését</strong>, a fenti mezőket használhatja a minimum és maximum elfogadható értékek beállítására (pl. nem engedélyezett kevesebb mint %1 összeg adományozása).

en: If you have created a report based on the Mailing Summary Report template and it outputs or filters on campaigns, You will need to go back to that report and re-save the report after selecting and or setting the campaign filters up again
hu: Ha a Levelezési összesítő jelentés sablon alapján készített jelentést, és ez kampányokat hoz ki vagy szűr, akkor vissza kell térnie ehhez a jelentéshez, és újra el kell mentenie a jelentést, miután kiválasztotta és beállította a kampányszűrőket.

en: If you have questions please contact us at %1
hu: Ha kérdése van kérjük lépjen velünk kapcsolatba itt %1

en: If you have questions please contact us at %1.
hu: Ha kérdése van kérjük lépjen velünk kapcsolatba itt %1

en: If you have selected one of the dedupe options besides "no duplicate checking," CiviCRM will use a predefined dedupe rule to determine possible matches for your imported records. Existing dedupe rules may be reviewed, and new rules created, by visiting Contacts > Find and Merge Duplicate Contacts.
hu: Ha a "nincs duplikáció keresés" opción kívül bármely másik opciót választotta ki, a CiviCRM az előre meghatározott deduplikációs szabályt használja a az importált rekordokban lehetséges duplikációk keresésére. A rendelkezésre álló deduplikációs szabályok áttekinthetők, és új szabályok létrehozhatók, a Kapcsolatok > Duplikált kapcsolatok keresése és összevonása alatt.

en: If you have sent other Mass SMS - you can additionally Include (or Exclude) contacts who received those Mass SMS. CiviCRM will eliminate any duplications so that contacts who are in an Included Group AND were recipients of an Included Mailing will only be sent one copy of this SMS.
hu: Ha már korábban küldött tömeges SMS-t - címzetteket hozzáadhat (vagy kizárhat) utólag kapcsolatokat akik ezt a tömeges SMS-t már megkapták. A CiviCRM minden kettőződést megszüntet, ha valaki a Tartalmazza csoportban tag és korábban a megkapta az SMS-t, nem fog újabbat kapni.

en: If you have sent other Mass SMS - you can additionally Include (or Exclude) contacts who received those SMS. CiviCRM will eliminate any duplications so that contacts who are in an Included Group AND were recipients of an Included Mailing will only be sent one copy of this Mass SMS.
hu: Ha már korábban küldött tömeges SMS-t - címzetteket hozzáadhat (vagy kizárhat) utólag kapcsolatokat akik ezt a tömeges SMS-t már megkapták. A CiviCRM minden kettőződést megszüntet, ha valaki a Tartalmazza csoportban tag és korábban a megkapta az SMS-t, nem fog újabbat kapni.

en: If you haven't already configured custom fields and a profile for this, you can save this screen without selecting a Profile, complete the steps below and then return to <strong>Manage Events</strong> and select your new profile.
hu: Ha korábban nem készített egyedi mezőket és egy profilt, elmentheti ezt az oldalt profil kiválasztása nélkül, fejezze be a további lépéseket alul és térjen a <strong>Események kezelése</strong> és válassza ki az új profilt.

en: If you haven't already configured custom fields and a profile to collect data you need for this form, you can create them here using the steps below.
hu: Ha korábban nem készített egyedi mezőket és egy profilt ehhez az oldalhoz szükséges adatgyűjtésre, akkor az alábbi lépéseket követve elkészítheti őket.

en: If you haven't received an email from us, check your spam folder, it might have been wrongly classified.
hu: Ha nem kaptál levelet tőlünk, ellenőrizd a spam mappádat, lehet hogy rosszul lett besorolva.

en: If you haven't received an email within a few minutes, please check your spam folder.
hu: Ha nem kapja meg az e-mailt néhány percen belül, kérem ellenőrizze a spam mappáját.

en: If you know in advance the number of transactions in this batch, you may specify it now.
hu: Ha előre tudja ebben a kötegben lévő tranzakciók számát, most itt megadhatja.

en: If you know in advance the total amount in this batch, you may specify it now.
hu: Ha előre tudja ebben a kötegben lévő teljes összeget, most itt megadhatja.

en: If you modify the defaults, make sure that your web server has write access to the directories.
hu: Ha módosítja az alapértelmezett értékeket, győződjön meg arról, hogy a webszervernekírási joga van a könyvtárakhoz.

en: If you need additional options - you can add them after you Save your current entries.
hu: Ha kiegészítő opciókra van szüksége - hozzáadhatja, miután ezeket a bejegyzéseket elmentette.

en: If you need to create new custom fields, you can also do that within the profile editor. Then add the new custom field(s) to this profile by dragging them into the form builder.
hu: Ha új egyedi mezőt kell létrehoznia, a profil szerkesztőben hozzáadhatja azt is. Utána az új egyedi mező(ke)t adja hozzá behúzva őket az űrlapkészítőbe.

en: If you need to import <strong>Multi-value Custom Data</strong> for contacts (such as employment or education history), you will need to do that as a separate step from <a href="%1">here</a>.
hu: Ha a kapcsolatokhoz <strong>Több értékű egyedi adat</strong> importjára van szüksége (mint például munkakörök vagy képzettség), külön lépésben kell megtennie <a href="%1">innen</a>.

en: If you need to include a special message for this member, enter it here. Otherwise, the confirmation email will include the standard receipt message configured under System Message Templates.
hu: Ha ennek a tagnak speciális üzenetet kíván küldeni, itt írja meg. Egyébként a megerősítő e-mail a szabványos nyugta üzenetet fogja tartalmazni, ami a rendszer üzenet sablonok alatt korábban be lett állítva.

en: If you need to make a dashlet NOT available, AND remove it from existing user dashboards - you can do that from the 'Configure' screen on your dashboard. Click the 'x' on the right side of the dashlet's icon.
hu: Ha egy kisalkalmazást NEM szeretnél elérhetővé tenni, ÉS eltávolítani a jelenlegi felhasználók kezelőpultjáról - megteheted ezt a  'Beállítások' képernyőn a vezérlőpultodon. Kattints az 'x'-re a kisalkalmazás jobb oldalánál lévő ikonra.

en: If you no longer want to use this price set, click the contribution page title below, and modify the Amounts or Membership tab configuration.
hu: Ha nem akarja a továbbiakban használni ezt az árlistát, kattintson az adomány oldal nevére alul, és módosítsa az összeg vagy a tagság fül beállításait.

en: If you no longer want to use this price set, click the event template title below, and modify the fees for that event.
hu: Ha nem akarja a továbbiakban használni ezt az árlistát, kattintson az esemény sablon nevére alul, és módosítsa az esemény díjait.

en: If you no longer want to use this price set, click the event title below, and modify the fees for that event.
hu: Ha nem akarja a továbbiakban használni ezt az árlistát, kattintson az esemény nevére alul, és módosítsa az esemény díjait.

en: If you only insert one shortcode, you can choose to override all page content with the content of the shortcode.
hu: Ha csak egy rövid-kódot illeszt be, használhatja a az egész oldal tartalmának felülírására a rövid-kód tartalmával.

en: If you plan on using this price set for membership signup and renewal, you can not also use it for Events or Contributions. However, a membership price set may include additional fields for non-membership options that require an additional fee (e.g. magazine subscription).
hu: Ha azt tervezi, hogy az árlistát a tagság feliratkozásnál, vagy megújításnál használja, nem használhatja az eseményeknél és adományoknál. Ugyan akkor, a tagsági árlisták tartalmazhatnak, nem tag opciókat, amely kiegészítő díjakat kérnek (pl. újság előfizetés).

en: If you select "Override Permanently", The status you assign will remain in force, unless it is again modified on this screen. If you select "Override Until Selected Date", it will behave same as "Override Permanently" but will revert to "No" once the selected date is reached. As long as the Membership Override is active, the automated membership status update script will NOT update this membership record.
hu: Ha kiválasztotta a "Végleges felülírás" opciót, a beállított állapot érvényes lesz mindaddig, amíg újra nem módosítja ezen az oldalon. Ha kiválasztja a "Felülírás a kiválasztott dátumig" opciót ugyan úgy fog működni mint a "Végleges felülírás" esetében, de átvált a "NEM" opcióra a kiválasztott dátum elérésekor. Amíg az állapot felülírás aktív, az automatikus tagsági állapot frissítése parancsfájl NEM frissíti ezt a tagsági rekordot.

en: If you select a default online contribution page for self-service membership renewals, a "renew" link pointing to that page will be displayed on the Contact Dashboard for memberships which were entered offline. You will need to ensure that the membership block for the selected online contribution page includes any currently available memberships.
hu: Ha kiválasztott egy alapértelmezett adomány oldalt az önkiszolgáló tagság megújításra, az ezen oldalra mutató "megújítás" link kijelzésre kerül az offline megadott kapcsolat vezérlőpult a tagságfülén. Meg kell győződnie arról, hogy a tagság blokk a kiválasztott adományoldalon tartalmazza az összes rendelkezésre álló tagságokat.

en: If you select a membership type, a membership will be created or renewed when users select this option. Leave this column blank for non-membership options (e.g. magazine subscription).
hu: Ha kiválasztod a tagsági tipust, a tagság létre lesz hozva vagy meg lesz újítva ha a felhasználók kiválasztják ezt az opciót. Hagyd ezt az oszlopot üresen ahol nem kellenek tagsági opciók ( pl. folyóirat feliratkozás).

en: If you select multiple privacy options, your choices are combined with OR statements by default. EXAMPLE: If you select 'Do not phone' and 'Do not email', results will include contacts who have either or both preferences. If you want to return only contacts with both preferences, select the AND operator.
hu: Ha többszörös adatvédelmi beállítást alkalmaz, alapértelmezetten a kiválasztott opciók kombinálódnak egy VAGY operátorral. PÉLDA: Ha az választja ki, hogy 'Ne hívjanak telefonon' és 'Nem kérek e-mailt' az azt eredményezi, hogy a keresés eredménye tartalmazni fogja azokat a kapcsolatokat, amelyek legalább az egyiket bejelölték, illetve a mindkét opciót kijelölők. Ha csak azokra a kapcsolatokra kíváncsi akik mindkettőt bejelölték, használja az ÉS operátort.

en: If you skip this participant there will be enough spaces in the event for your group (you will not be wait listed).
hu: Ha ezt a résztvevőt nem adja hozzá, elég szabad hely lesz az eseményen a csoportja részére (nem kerül a várakozó listára)

en: If you skip this participant there will be enough spaces in the event for your group (you will not be wait listed). Please go back to the main registration page and reduce the number of additional people. You will also need to complete payment information.
hu: Ha ezt a résztvevőt nem adja hozzá, elég szabad hely lesz az eseményen a csoportja részére (nem kerül a várakozó listára). Kérem menjen vissza a fő regisztrációs oldalra és csökkentse a további résztvevők számát. Meg kell adnia a fizetési információkat is.

en: If you skip this participant there will be enough spaces in the event for your group (you will not be wait listed). Registration for this event requires approval. You will receive an email once your registration has been reviewed.
hu: Ha ezt a résztvevőt nem adja hozzá, elég szabad hely lesz az eseményen a csoportja részére (nem kerül a várakozó listára). Erre az eseményre történő regisztráció jóváhagyást igényel. Értesítő e-mailt fog kapni ha a regisztrációja felülvizsgálata megtörtént.

en: If you specify a payment method then this batch will be limited to exporting only transactions paid with that method.
hu: Ha megad egy fizetési módszert, akkor ez a köteg korlátozva lesz, csak azokat a tranzakciókat exportálja amelyek ezen módon lettek kifizetve.

en: If you think this may be a duplicate contact which should be merged with an existing record - Go to "Contacts >> Find and Merge Duplicate Contacts". Use the strict rule for Organizations to find the potential duplicates and merge them if appropriate.
hu: Ha azt gondolja, hogy ez egy duplikált kapcsolat lehet amit egy meglévő rekorddal össze kellene fűzni menjen a "Kapcsolatok >> Duplikált kapcsolatok keresése és összevonása". Használja a szigorú  szabályokat a szervezetekre a potenciális duplikátumok megtalálására és a szükség szerinti összefűzésükre.

en: If you think you may be importing additional data from the same data source, check 'Save this field mapping' at the bottom of the page before continuing. The saved mapping can then be easily reused the next time data is imported.
hu: Ha azt gondolja, hogy további adatokat fog hasonló forrásból betölteni, jelölje be a 'Ezen mező illesztés mentése' opciót az oldal alján mielőtt tovább lépne. A mentett illesztés könnyen újra használható a következő adatimportnál.

en: If you uncheck "Discounts by Signup Date" and Save this form, any existing discount sets will be deleted.
hu: Ha a kiválasztást megszünteti a "Regisztráció napi kedvezmények" jelölőnégyzeten és elmenti ezt az űrlapot, minden kedvezmény csoport törlésre kerül.

en: If you use a payment processor service where credit card and billing information is collected <strong>on your site</strong> it is strongly recommended that you create or obtain an <strong>SSL certificate</strong> and configure your webserver to support SSL connections. Consult your hosting provider or web-server documentation for more information on obtaining and installing SSL certificates.
hu: Ha olyan fizetés feldolgozó szolgáltatást használ, amely a bankkártya és számlázási információt az <strong>ön weboldalán</strong>  gyűjti.  Nagyon javasolt az <strong> SSL tanúsítvány</strong> beszerzése és a weboldal beállítása az SSL kapcsolatok támogatására. Lépjen kapcsolatba a webtárhely szolgáltatójával vagy a webszerver dokumentációban nézzen utána az SSL tanúsítvány beszerzés és telepítés részleteiről.

en: If you use this option, you may want to use a table layout to format the output from the contribution token(s). In this case select the 'Table Cell' separator, and each contribution instance will be placed in it's own table cell. Alternatively, you can use the simple 'Comma' separator which will simply separate the contribution amounts and / or dates with commas (e.g. 'Thank you for your generous contributions of $150.00, $200.00, $450.00 this year.').
hu: Ha ezt az opciót használja, táblázatos formát is használhat az adomány token(ek) kimeneteként. Ebben az esetben válassza a 'Táblázat cella' elválasztót. és mindegyik adomány a saját táblázata cellájába lesz behelyezve. Alternatív megoldásként választhatja a sima 'vessző' elválasztót, ami simán csak elválasztja az adomány összegeket és / vagy dátumokat vesszővel (pl. Köszönjük a nagylelkű adományait 150.00 Ft., 200.00 Ft, 450.00 Ft ebben az évben).

en: If you want Administrator of your organization to receive each PCP Notification receipt, enter one or more email addresses here. Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org) First Email will be sent to PCP user for support.
hu: Ha azt akarja, hogy a szervezete adminisztrátora megkapjon minden személyes kampányoldal figyelmeztetést, adjon meg egy vagy több e-mail címet. Több e-mail cím esetén vesszővel válassza el őket (pl. jane@example.org, paula@example.org) az első e-mail elküldésre kerül támogatáskánt, a személyes kampányoldal felhasználójához.

en: If you want collect additional information during event registration, you will need to configure one or more CiviCRM Profiles - which are collections of standard or custom fields. For event registration, you often want to collect an email address and / or participants' first and last names. You may also need to collect additional information specific to a person's <strong>participation</strong> in an Event. Examples include meal and/or volunteer preferences.
hu: Ha további információt kíván gyűjteni az esemény regisztráció során, egy vagy két CiviCRM profilt kell beállítania - mely a szabványos és az egyedi mezők gyűjteménye. Az esemény regisztrációkor, legtöbbször a résztvevő vezeték, keresztnevét és az e-mail címét be szeretné gyűjteni. Hasonlóan kiegészítő információt gyűjthet a <strong>résztvevő</strong> személy speciális igényeire figyelemmel. Példák erre étkezési vagy önkéntesi preferenciák.

en: If you want collect additional information from contributors, you can include one or two CiviCRM Profiles&mdash;which are collections of standard or custom fields&mdash;in this contribution page. For example, you may need to collect information about the person (e.g. name and address if these are not already required by your payment processor, interest in subscribing to a newsletter or volunteering). You might also want to collect information specific to this contribution (e.g. target one or several projects or funds to support with this contribution).
hu: Ha további információkat szeretne gyűjteni az adományozókról, egy vagy kettő CiviCRM profilt kell beállítani&mdash; melyek szabványos vagy egyedi mezőket is tartalmaznak&mdash; ebbe az adományoldalba. Például,  személyes információkra is szüksége lehet (pl. név és cím ha ezeket nem kérte már a fizetés feldolgozója, a hírlevélre feliratkozás igénye, vagy önkéntes munka vállalása). Az adománnyal kapcsolatban is gyűjthető további információ (pl. egy vagy több projekt megcélzása, vagy ezzel az adománnyal támogatott alap).

en: If you want content displayed at the bottom of the contribution page, enter it here.
hu: Ha az adományoldal alján tartalmat kíván megjeleníteni, itt adja meg.

en: If you want member(s) of your organization to receive a BLIND carbon copy of each emailed receipt, enter one or more email addresses here. Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org).
hu: Ha azt akarja, hogy a szervezetük tagja(i) kapjanak TITKOS másolatot minden e-mailen elküldött nyugtáról, adjon meg itt egy vagy több e-mail címet. Több e-mail cím esetén vesszővel válassza el őket (pl. jane@example.org, paula@example.org).

en: If you want member(s) of your organization to receive a carbon copy of each emailed receipt, enter one or more email addresses here. Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org).
hu: Ha azt akarja, hogy a szervezetük tagja(i) kapjanak másolatot minden e-mailen elküldött nyugtáról, adjon meg itt egy vagy több e-mail címet. Több e-mail cím esetén vesszővel válassza el őket (pl. jane@example.org, paula@example.org).

en: If you want member(s) of your organization to receive a notification email whenever this Profile form is used to enter or update contact information, enter one or more email addresses here. Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org). The first email address listed will be used as the FROM address in the notifications.
hu: Ha azt akarja, hogy a szervezete tagja(i) megkapjanak minden e-mail figyelmeztetést, ha ez a profil űrlap használva lett a kapcsolati információ megadására vagy javítására, adjon meg egy vagy több e-mail címet. Több e-mail cím esetén vesszővel válassza el őket (pl. jane@example.org, paula@example.org). Az első e-mail cím lista felhasználásra kerül a figyelmeztetésben mint FELADÓ címe.

en: If you want to FIND (include) contacts with a particular privacy option set, then click the 'Include' radio button.
hu: Ha KERES (beleértve) kapcsolatot bizonyos titkosított opciókkal, kattintson a 'beleértve' rádiógombra.

en: If you want to allow contributors to specify a person whom they are honoring with their gift, check this box. An optional Honoree section will be included in the form. Honoree information is automatically saved and linked with the contribution record.
hu: Ha az adományozóknak lehetővé kívánja tenni, hogy valakinek a tiszteletére kívánnak köszönetet mondani az adományért, jelölje ki ez a jelölőnégyzetet. A megtisztelt személy információi automatikusan mentésre kerülnek, az adomány rekordhoz kapcsolva.

en: If you want to enable the 'Contribution Amounts section', you need to either 'Allow Other Amounts' and/or enter at least one row in the 'Fixed Contribution Amounts' table.
hu: Ha engedélyezni akarja a 'Adomány összeg kiválasztása' szakaszt, vagy a 'Más összeg engedélyezését' kell használnia és/vagy egy sort ki kell választania a 'Rögzített adomány összegek' táblában.

en: If you want to include the county in your mailing labels, the <strong>County</strong> checkbox must be checked in the Address Editing section on this screen, and county names must be added to the civicrm_county table in your database.
hu: Ha a boríték címkében szerepeltetni akarja a megyét, a  <strong>Megye</strong> beállításnak engedélyezettnek kell lennie ezen a képernyőn, és a megye neveket hozzá kell adni a  civicrm_county táblához az adatbázisában.

en: If you want to limit the number of participants who can chose this option, enter that number here. This limit is separate from the maximum number of participants allowed to register for the event (you can set that number from Configure Event > Info and Settings).
hu: Ha azt szeretné, hogy a résztvevők száma limitálva legyen akik választhatják ezt a lehetőséget, írja be a számát itt. Ez a korlát nem ugyanaz mint a maximális résztvevők száma akik  számára az eseményre való regisztráció engedélyezve van ( azt a számot beállíthatja az Esemény beállítása > Információ és Beállításoknál).

en: If you want to provide a default value for this field, enter it here. For date fields, format is YYYY-MM-DD.
hu: Ha meg akar adni egy alapértéket ehhez a mezőhöz, adja meg it. A dátum mezőkhöz, a formátum ÉV-HÓNAP-NAP.

en: If you want to provide an Online Registration page for this event, check the first box below and then complete the fields on this form.
hu: Ha online regisztrációs oldalt akar adni ehhez az eseményhez, jelölje ki az első jelölőnégyzetet itt alul, és töltse ki a mezőket ezen az űrlapon.

en: If you want to provide an Online Registration page for this event, check the first box below and then complete the fields on this form. You can offer online registration for both Paid and Free events. Paid events require that you have configured a <a href="%1">payment processor</a> for your site.
hu: Ha az eseményre online regisztrációs oldalt kíván biztosítani, jelölőnégyzetet válassza ki alább és töltse ki az űrlap mezőit. Az online regisztrációt biztosíthatja mind a fizetős mind az ingyenes eseményekre. A fizetős eseményekhez szükséges a weboldalára a <a href="%1">fizetés feldolgozó</a> beállítása.

en: If you want to set a specific limit on the maximum number of records, enter that number. Otherwise leave this field blank.
hu: Ha meg akarja határozni a rekordok maximális számát, írja be azt a számot. Egyébként hagyja üresen a mezőt.

en: If you want to use the same export setup in the future, check 'Save Fields' at the bottom of the page before continuing. You will then be able to reload this setup with a single click.
hu: Ha ezt az export beállítást használni akarja a későbbiekben is, jelölje be a 'Mezők mentése' opciót az oldal alján mielőtt tovább lépne. Később betöltheti ezt a beállítást egy kattintással.

en: If you want to utilize multi-threading enter the size you want your sub jobs to be split into. Recommended values are between 1,000 and 10,000. Use a lower value if your server has multiple cron jobs running simultaneously, but do not use values smaller than 1,000. Enter "0" to disable multi-threading and process mail as one single job - batch limits still apply.
hu: Ha használni kívánja a többszálúságot adja meg azt a méretet amekkorára bontani szeretné az alfeladatokat. A javasolt értékek 1000 és 10000 közöttiek. Használja az alacsonyabb értéket ha a szervere több cron feladatot futtat egyidejűleg, de ne használjon alacsonyabb értéket mint 1000. "0"-lát adjon meg a többszálúság kikapcsolására és a levelek egy feladat körében történő feldolgozására - a köteg határok alkalmazása mellett.

en: If you were previously on version 5.8 and altered the WYSIWYG editor setting, you should visit the <a %1>Display Preferences</a> page and re-save the WYSIWYG editor setting.
hu: Ha korábban az 5.8 változatban módosította a WYSIWYG szerkesztő beállításait, a <a %1>Képernyő beállítása</a> oldalt meg kell látogatnia a WYSIWYG szerkesztő beállításainak újbóli mentésére.

en: If you would like to add personal message to email please add it here. (If sending to more then one receipient the same message will be sent to each contact.)
hu: Ha személyes üzenetet kíván az e-mailhez hozzáadni, itt adja hozzá. (Ha több mint egy címzettnek küldi, mindenki ezt az üzenetet kapja).

en: If you would like to create an account on this site, check the box below and enter a Username
hu: Ha egy felhasználói fiókot kíván létrehozni ezen a weboldalon, a jelölőnégyzetet válassza ki és adjon meg egy Felhasználó nevet

en: If you're not sure which processor to use - we recommend reviewing terms, limitations and coverage areas on each processor's website before proceeding.
hu: Ha nem biztos abban, hogy melyik feldolgozót használja - javasoljuk először nézze át a feltételeket, korlátozásokat és a lefedett területeket mindegyik feldolgozó honlapján, mielőtt tovább lép.

en: If you're sure this record is not a duplicate, click the 'Save Matching Contact' button below.
hu: Ha biztos abban, hogy ez a rekord nem másolat, kattintson a lentebbi 'Hasonló kapcsolat mentése' gombra.

en: If you've changed search criteria for this 'smart group' and want to save your changes, select <strong>Group - update smart group</strong> from the '- more actions -' drop-down menu
hu: Ha ennek az 'okos csoportnak' megváltoztatta a keresési kritériumait és el kívánja menteni a változásokat, válassza a <strong>Csoport - okos csoport frissítése</strong>  a '-további műveletek-' legördülő menüben

en: If you've stored a unique <strong>External Identifier</strong> for each contact in CiviCRM, you can include that value as a column in your import file. Contributions will then be matched to contributors using their External ID.
hu: Ha egyedi <strong>külső azonosítót</strong> tárolt minden egyes kapcsolathoz a CiviCRM-ben, használhatja ezt az értéket mint külön oszlopot a fájl importálás során. Adomány ezen külső azonosítók alapján lesz a kapcsolat rekordhoz rendelve.

en: If you've stored a unique <strong>External Identifier</strong> for each contact in CiviCRM, you can include that value as a column in your import file. Memberships will then be matched to contact records using their External ID.
hu: Ha egyedi <strong>külső azonosítót</strong> tárolt minden egyes kapcsolathoz a CiviCRM-ben, használhatja ezt az értéket mint külön oszlopot a fájl importálás során. A tagság ezen külső azonosítók alapján lesz a kapcsolat rekordhoz rendelve.

en: If you've stored a unique <strong>External Identifier</strong> for each contact in CiviCRM, you can include that value as a column in your import file. Participant data will then be matched to contact records using their External ID. Please note that you must use an "On Duplicate Entries" setting of "Skip" or "No Duplicate Checking" to be able to upload using the External ID field.
hu: Ha egyedi <strong>külső azonosítót</strong> tárolt minden egyes kapcsolathoz a CiviCRM-ben, használhatja ezt az értéket mint külön oszlopot a fájl importálás során. A résztvevő adatai ezen külső azonosítók alapján lesz a kapcsolat rekordhoz rendelve. Ne felejtse, hogy a használnia kell a "Duplikált bejegyzésekkor" a "Figyelmen kívül hagyás" vagy a "Nincs duplikáció ellenőrzés" opciókat a feltöltés lehetővé tételére ha külső azonosítót mezőt használ.

en: If your SMTP server requires authentication, enter your Username and Password here.
hu: Ha az ön SMTP szervere igényel hitelesítést, adja meg a Felhasználó nevét és Jelszavát itt.

en: If your desired processor is not in the list, check the <a href="%1">Extensions Directory</a> for more payment processors you can download. If you still can't find it, consider partnering with a developer and contributing a new extension.
hu: Ha a kívánt feldolgozó nincs a listában, ellenőrizze a <a href="%1">Kiterjesztés könyvtárat</a> ahonnan további fizetés feldolgozót tud letölteni. Ha továbbra sem találja, gondolja meg, hogy partnerségre lép egy fejlesztővel és járuljanak hozzá a projekthez egy új kiterjesztéssel.

en: If your mysql server is running on other port than default 3306, provide server info as server:port (i.e. localhost:1234)
hu: Ha a mysql szervere másik portot használ mint az alapértelmezett 3306, adja meg a szerver információt a szerver:port formában (pl. localhost:1234)

en: If your organization has modified the default versions of System Workflow message templates, then the changes and bug fixes included in an upgrade will need to be merged with your modified versions.
hu: Ha a szervezete módosította a rendszer alapértelmezett munkafolyamat üzenet sablonokat, a módosításokat és hibajavításokat amit a frissítés tartalmaz, a frissítés után össze kell vonni az ön módosított változatokkal.

en: If your page is enabled, click <strong>Live Page</strong> to view to the page in <strong>live mode</strong>.
hu: Ha az oldala engedélyezett, kattintson a <strong>Éles oldalra</strong> az oldal megtekintésére <strong>élő mödban</strong>.

en: If your site uses Contact Subtypes, you can assign this set of custom fields to a specific subtype (e.g. 'Student'), OR you can select '- Any -' which makes the fields available to contacts of the parent type (e.g. 'Individual') as well as to any subtypes.
hu: Ha a weboldala használ kapcsolat altípusokat, akkor az egyedi mező készleteket hozzárendelheti az egyes altípusokhoz (ú.m. 'Hallgató'), VAGY kiválaszthatja a '- bármely -' opciót lehetővé téve a szülő típushoz hozzárendelést (ú.m. 'Személy'), és minden altípushoz is.

en: Ignore
hu: Figyelmen kívül hagy

en: Ignore Mismatch & Process the Batch?
hu: Hagyjuk figyelmen kívül az eltéréseket és dolgozzuk fel a köteget?

en: Ignore Severity
hu: Súlyosság figyelmen kívül hagyása

en: Illegal stack size. Use values between 1 and %1.
hu: Illegális stack méret. Használjon 1 és %1 közötti értékeket.

en: Image
hu: Kép

en: Image Deleted
hu: Kép törölve

en: Image Directory
hu: Képek könyvtára

en: Image File Name
hu: Kép Név

en: Image URL
hu: Kép URL

en: Image URL is Required
hu: Kép URL szükséges

en: Image Upload URL
hu: Kép feltöltési URL

en: Image Url
hu: Kép URL

en: Image could not be uploaded due to invalid type extension.
hu: A kép nem feltölthető az érvénytelen kiterjesztés típus miatt.

en: Images
hu: Képek

en: Images Directory
hu: Képek könyvtára

en: Implicit FK to civicrm_event: parent event
hu: Hallgatólagos FK a civicrm_event: parent event

en: Implicit FK to civicrm_option_group with name = 'visibility'
hu: Közvetlen FK a civicrm_option_group ahol name = 'visibility'

en: Implicit FK to civicrm_option_value row in NEW label_type option group
hu: Közvetlen FK a civicrm_option_value sorhoz az ÚJ label_type opciócsoportban

en: Implicit FK to civicrm_option_value where option_group = activity_type
hu: Hallgatólagos FK a civicrm_option_value értékehez, ahol option_group = activity_type

en: Implicit FK to civicrm_option_value where option_group = email_on_hold.
hu: Hallgatólagos FK a civicrm_option_value értékhez, ahol option_group = email_on_hold.

en: Implicit foreign key to civicrm_option_values in the pledge_status option group.
hu: A civicrm_option_values értékéhez pledge_status option group csoportban tartozó közvetlen FK.

en: Import / Export Field Separator
hu: Import / Export Mezőválasztó

en: Import Activity
hu: Import tevékenység

en: Import Contact
hu: Kapcsolat importálása

en: Import Contribution
hu: Adomány import

en: Import Data (row %1)
hu: Adat importálása (%1 sor)

en: Import Data File
hu: Adatfájl importálás

en: Import Field Separator
hu: Import mezőelválasztó

en: Import File Format
hu: Import fájl formátum

en: Import Membership
hu: Tagság import

en: Import Now
hu: Importálás most

en: Import Options
hu: Import opciók

en: Import Participant
hu: Résztvevő import

en: Import Wizard
hu: Importálási tündér

en: Import contacts and activities
hu: Kapcsolatok és tevékenységek importálása

en: Import mode
hu: Import mód

en: Import to Groups
hu: Csoportba importálás

en: Important Notes
hu: Lényeges jegyzetek

en: Importing Multi-value Custom Data
hu: Többértékű egyedi adat importálása

en: In "Opportunistic Flush" mode, caches are flushed in response to user actions; this mode is broadly compatible but may add latency during form-submissions. In "Cron Flush" mode, you should schedule a cron job to flush caches if your site uses ACLs; this can improve latency on form-submissions but requires more setup.
hu: "Opportunistic Flush" módban a gyorsítótárak kiürülnek a felhasználóra reagálva; ez a mód nagyjából kompatibilis, de késést okozhat az űrlap-beküldések során. "Cron Flush" módban egy cron feladatot kell ütemeznie a gyorsítótárak ürítéséhez, ha a webhely hozzáférési-szabály listákat használ; ez javíthatja az űrlap-beküldés késését, de további beállításokat igényel.

en: In "Opportunistic Flush" mode, caches are flushed in response to user actions; this mode is broadly compatible but may add latency during form-submissions. In "Cron Flush" mode, you should schedule a cron job to flush caches; this can improve latency on form-submissions but requires more setup.
hu: "Opportunistic Flush" módban a gyorsítótárak kiürülnek a felhasználóra reagálva; ez a mód nagyjából kompatibilis, de késést okozhat az űrlap-beküldések során. "Cron Flush" módban egy cron feladatot kell ütemeznie a gyorsítótárak ürítéséhez; ez javíthatja az űrlap-beküldés késését, de további beállításokat igényel.

en: In Date
hu: Belépési dátum

en: In Global Settings
hu: Általános beállítások között

en: In Honor of
hu: Tiszteletére

en: In Memory of
hu: Emlékére

en: In Person
hu: Személyesen

en: In Progress
hu: Folyamatban van

en: In Public Honor Roll?
hu: A nyilvános büszkeségfalon?

en: In Support of
hu: támogathatja

en: In addition to the settings on this screen, there are a number of settings you can add to your sites's settings file (civicrm.settings.php) to provide additional debugging information.
hu: Az ezen a képernyőn lévő beállításokon felül, még akad jónéhány beállítás amit hozzáadhat az oldala beállítás fájljához (civicrm.settings.php) hogy további hibakeresési információkat jelenítsen meg.

en: In addition, you must include a Primary Email Address field in the profile.
hu: Kiegészítésképpen, bele kell vennie az elsődleges email cím mezőt a profilba.

en: In all cases, the check for an existing matching contact uses the default "Individual Strict Duplicate Matching Rule" (match on email address). If you are concerned with existing contact data being over-written by anonymous visitors, you can modify this rule to make matches less likely (or even impossible). For example, if you NEVER want anonymous input to match (i.e. always create a new contact record) - edit that rule and set the 'weight threshold' higher than 10. You will then need to run Find Duplicates periodically using a different rule, and merge any duplicate records with their associated memberships, contributions, etc.
hu: Minden esetben, az alapértelmezett "Személy szigorú duplikátum egyezési szabályt" (egyezés az e-mail címben) használja a meglévő kapcsolat egyezés ellenőrzésére. Ha aggódik, hogy a meglévő adatok felülírásra kerülnek a névtelen látogatók által. Módosíthatja ezt a szabályt, hogy az egyezések kevésbé valószínűen egyezzenek meg (vagy lehetetlen legyen). Például, ha SOHA nem akarja, hogy névtelen látogató megadott adatai egyezzenek (mindig hozzon létre új rekordot) - szerkessze ezt a szabályt, és állítsa be a 'súly határt' nagyobbra mint 10. Ekkor periodikusan másik szabály futtatása szükséges a duplikátumok megtalálására, és a duplikált rekordok összefűzését kell elvégezni, a kapcsolódó tagságokkal és adományokkal, stb.

en: In how much time to declare winner
hu: Menyi idő után válasszuk ki a nyertest

en: In order for reminders to be sent:
hu: Annak érdekében hogy emlékeztetőt kelljen kiküldeni:

en: In order to enable logged in users to download invoices and credit notes from the dashboard, please first enable CiviCRM invoicing functionality <a href='%1'>Administer > CiviContribute > CiviContribute Component Settings</a>
hu: A számlák és jóváíró számlák vezérlőpultról történő letöltésének engedélyezéséhez a bejelentkezett felhasználók számára, először engedélyezze a CiviCRM számlázási funkcióját az <a href='%1'>Adminisztrálás > CiviAdomány > CiviAdomány komponens beállítások</a> alatt.

en: In order to use this functionality, the installation's database user must have privileges to create triggers (in MySQL 5.0 – and in MySQL 5.1 if binary logging is enabled – this means the SUPER privilege). This install either does not seem to have the required privilege enabled.
hu: Ahhoz hogy használhassa ezt a funkciót, a telepítendő adatbázis felhasználójának rendelkeznie kell jogokkal hogy létrehozhasson "triggerek"et ( a MYSQL 5.0 - és a MYSQL 5.1 esetében ha a bináris logolás engedélyezve van - ez azt jelenti hogy szuper privilégium ) . Ez a telepítés úgy látszik nem rendelkezik a szükséges jogokkal.

en: In order to use this functionality, the installation's database user must have privileges to create triggers and views (if binary logging is enabled – this means the SUPER privilege). This install does not have the required privilege(s) enabled.
hu: Ahhoz hogy használhassa ezt a funkciót, a telepítendő adatbázis felhasználójának rendelkeznie kell jogokkal hogy létrehozhasson triggereket és nézeteket (ha a bináris naplózás engedélyezve van - ez jelenti hogy SUPER jogosultsága van) . Ezen telepítésnél úgy látszik, hogy a szükséges jogosultság(ok) nincs engedélyezve.

en: In the case of Drupal, this will cause all CiviCRM error messages to appear in the watchdog (assuming you have Drupal's watchdog enabled)
hu: A Drupal esetében , ez azt fogja okozni hogy az összes CiviCRM hiba üzenet meg fog jelenni a watchdog-ban (feltételezve hogy önnek a Drupal watchdog be van kapcsolva)

en: In the form of CCYYMMDD.
hu: A SZÉHN formátumban.

en: In the form of DD (01 - 31).
hu: A nap formátumban (01 - 31).

en: In the form of MM (01 - 12).
hu: A hónap formátumban (01-12).

en: In the form of WW (01 - 53).
hu: Az év hete formátumban (01-53).

en: In the form of YYYY.
hu: Az ÉV formátumban.

en: In the form of YYYYMM.
hu: Az ÉVHÓNAP formátumban.

en: In the future
hu: Jövőben

en: In the past
hu: Múltban

en: In the process of setting up CiviCRM components or configuring pages and profiles, you might have created test contributions, activities, participants, pledges, etc.
hu: A CiviCRM komponensek felépítése vagy az oldalak vagy profilok beállítása folyamatában, valószínűleg létrehozott teszt adományokat, résztvevőket, felajánlásokat, stb.

en: In this step, you will configure the page title, financial type (donation, campaign contribution, etc.), goal amount, and introductory message. You will be able to go back and modify all aspects of this page at any time after completing the setup wizard.
hu: Ebben a lépésben, beállíthatja az oldal címét, pénzügyi típusokat (adomány, kampányadomány, stb.) célösszeget, és a bevezető szöveget. Visszatérhet ide, szerkesztheti ennek az oldalnak az összes részletét, bármikor a beállító tündér befejezése után.

en: In what context(s) is the mailing contents visible (online viewing)
hu: Milyen körülmény(ek) mellett látható a körlevél tartalma (omline megtekintés)

en: In what context(s) is this field visible.
hu: Milyen körülmény(ek) mellett látható ez a mező.

en: Inactive
hu: Inaktív

en: Inactive Recurring Contributions
hu: Inaktív ismétlődő adomány

en: Inactive Relationships
hu: Inaktív Viszonyok

en: Inbound Email
hu: Beérkező email

en: Inbound Email.
hu: Beérkező email.

en: Inbound SMS
hu: Beérkező SMS

en: Inches
hu: Hüvelyk

en: Include
hu: Tartalmazza

en: Include %1 user account information links in search results?
hu: %1 felhasználói fiók információs link csatolása a keresési eredményekhez?

en: Include / Exclude Search
hu: Beleértve / kivéve keresés

en: Include Alphabetical Pager
hu: Betűrendes bejegyzéskatalógus beillesztése

en: Include Both
hu: Mindkettő csatolása

en: Include Cancel Button
hu: Beleértve a mégsem gombot

en: Include Cancel Button?
hu: Beleértve a mégsem gombot?

en: Include Case Activities
hu: Ügyekkel kapcsolatos tevékenységeket is tartalmazza

en: Include Drupal user account information links in search results?
hu: Drupal felhasználói fiók információs link csatolása a keresési eredményekhez?

en: Include Email
hu: E-mailt tartalmazza

en: Include Event templates?
hu: Esemény sablonok csatolása?

en: Include Group(s)
hu: Tartalmazza csoporto(ka)t

en: Include Groups
hu: Tartalmazza ezen csoportokat

en: Include ICal Invite to Activity Assignees
hu: ICal beillesztése a tevékenység megbízottak meghívójába

en: Include Map to Event Location
hu: Esemény helyszíne tartalmazza a térképet

en: Include Messages
hu: Tartalmazza ezen üzeneteket

en: Include Nickname
hu: Tartalmazzon becenevet

en: Include Order By Clause
hu: Tartalmazza az Order by záradékot

en: Include Profile
hu: Profil beemelése

en: Include Profiles
hu: Profilok beemelése

en: Include Proximity Search?
hu: Közelségi keresés befoglalása?

en: Include Repeating Events
hu: Tartalmazza az ismétlődő eseményeket

en: Include Report in Navigation Menu?
hu: Jelentés csatolása a Főmenühöz?

en: Include Tags on Other Types of Records
hu: Beleértve a címkéket a más típusú rekordokon

en: Include Template
hu: Sablon csatolása

en: Include a Membership Signup section in this Online Contribution page?
hu: Beillesszük a Tagsági feliratkozás szakaszt ebbe az online adományozási oldalba?

en: Include a Picture or an Image
hu: Rajz vagy kép beillesztése

en: Include a map block on the Event Information page when geocode info is available and a mapping provider has been specified?
hu: Az esemény információs oldalba beillesszük a térképblokkot, amikor a geokód információ rendelkezésre áll és a térképszolgáltató beállított?

en: Include additional fields on this registration form by selecting and configuring a CiviCRM Profile to be included at the bottom of the page.
hu: További mezőket illeszthet be ebbe a regisztrációs űrlapba CiviCRM profil beállításával és kiválasztásával, az oldal aljára történő elhelyezéssel.

en: Include additional fields on this registration form by selecting and configuring a CiviCRM Profile to be included at the top of the page (immediately after the introductory message).
hu: További mezők beillesztése ebbe a regisztrációs űrlapba CiviCRM profil beállításával és kiválasztásával, az oldal tetejére (közvetlenül a bevezető szöveg alatt).

en: Include by Privacy Option(s)
hu: Tartalmazza az adatvédelmi opció(ka)t

en: Include case activities in general activity views.
hu: Az általános tevékenység nézetekbe az ügy tevékenységek beillesztése.

en: Include contacts where
hu: Kapcsolatok csatolása ahol

en: Include double-quotes (&quot;) around the name and angle-brackets (&lt; &gt;) around the email address.<br />EXAMPLE: <em>&quot;Client Services&quot; &lt;clientservices@example.org&gt;</em>
hu: Adjon hozzá idézőjelet (&quot;) a név körül és csúcsos zárójelet (&lt; &gt;) az e-mail cím körül.<br /> PÉLDA: <em>&quot:Ügyfélszolgálat&quot; &lt;clientservices@example.org&gt;</em>

en: Include in multi-record listing?
hu: Multi-rekord listázást belevéve?

en: Include map presenting event location on event information page? (A map provider must be configured under <a href='%1'>Administer > System Settings > Mapping and Geocoding</a>)
hu: Beillesszük az esemény információs oldalába az esemény helyszínét mutató térképet?(A térkép szolgáltató beállítható a <a href='%1'>Adminisztrálás > Rendszerbeállítások > Térképezés és helymeghatározás</a> alatt)

en: Include my name and message
hu: Beleértve nevemet és üzenetemet

en: Include participants from all events in the %1 series
hu: Beleértve az %1 esemény sorozatból az összes résztvevőt

en: Include profile edit links in search results?
hu: Profil szerkesztési linkek csatolása a keresési eredményekhez?

en: Include reCAPTCHA?
hu: reCAPTCHA csatolása?

en: Include tags used for %1
hu: Beletartozó címkék %1 használva.

en: Include the data fields used for contact 'matching' based on your configured <strong>Unsupervised Duplicate Matching</strong> rules. For the default duplicate matching rules, you would include a column in each row with the contributors' Email Address.
hu: Adja meg azokat a mezőket, amelyeket a kapcsolat 'egyezés' kereséskor használni akar, amely a beállított <strong>Felügyelet nélküli duplikáció egyezés keresés</strong> szabályokon alapul. Az alapértelmezett duplázódás egyezési szabályok beállításakor célszerű megadnia a kapcsolatok e-mail címét tartalmazó oszlopot.

en: Include these membership types
hu: Ezeket a tagság típusokat beillesztve

en: Include this link to your fundraising page in your emails
hu: Add hozzá ezt a linket az adománygyüjtő oldaladról az emailjeidhez

en: Include:
hu: Tartalmazza:

en: Included
hu: Beleértve

en: Includes %1 amount of %2
hu: Tartalmazza %1 összeget %2

en: Income
hu: Bevétel

en: Income Account is
hu: Bevételi számla

en: Income Count Summary Report
hu: Bevétel számoló összefoglaló jelentés

en: Income Statistics
hu: Bevételi statisztikák

en: Income and benefits stabilization
hu: Bevételek és juttatások stabilizálása

en: Incomplete
hu: Hiányos

en: Incomplete Transaction
hu: Hiányos tranzakció

en: Incomplete. Click to configure result set.
hu: Hiányos. Kattintson az eredmény beállítására.

en: Incorrect greeting value id %1, or no default greeting for this contact type and greeting type.
hu: Hibás üdvözlő érték azonosító %1, nincs alapértelmezett üdvözlet beállítva ehhez a kapcsolat és üdvözlet típushoz.

en: Individual
hu: Személy

en: Individual Display Name Format
hu: Személyek megjelenítendő név formátuma

en: Individual Name Fields
hu: személy név mezők

en: Individual Prefix
hu: Személy előtag

en: Individual Sort Name Format
hu: Személyek rendezett név formátuma

en: Individual Suffix
hu: Személy utótag

en: Individual contact prefixes
hu: Személy kapcsolat előtagjai

en: Individual contact suffixes
hu: Személy kapcsolat utótagjai

en: Individuals, organizations, households, etc.
hu: Személyek, szervezetek, háztartások, stb.

en: Indonesian
hu: Indonéz

en: Info &amp; Settings
hu: Információ &amp; Beállítások

en: Info Page
hu: Információs oldal

en: Info Page Link
hu: Oldal-Link információ

en: Info and Settings
hu: Információk és beállítások

en: Inform Mailing
hu: Informális körlevél

en: Inform scheduler about the mailing
hu: Ütemező értesítése a levelezésről

en: Inherit CMS Language
hu: Tartalomkezelő nyelvének öröklése

en: Inherited membership %1 status was changed to Expired due to the change in relationship type.
hu: Az öröklött tagság% 1 státusa lejárttá vált a kapcsolat típusának megváltozása miatt.

en: Initial Amount Help Text
hu: Kezdeti összeg súgó szöveg

en: Initial Amount Label
hu: Kezdeti összeg címke

en: Initial Date Range
hu: Kezdeti dátum intervallum

en: Initial Date Range:
hu: Kezdeti dátum intervallum

en: Initial Reminder Day
hu: Emlékeztetők kezdőnapja

en: Initial amount help text for partial payment
hu: Kezdeti összeg súgó szöveg a részleges fizetéshez

en: Initial amount label for partial payment
hu: Kezdeti összeg címke a részleges fizetéshez

en: Initializing...
hu: Kezdés...

en: Inline
hu: Beágyazott

en: InnoDB Full Text Search
hu: InnoDB teljes-szöveg keresés

en: Input Field Type
hu: Beviteli Mező típusa

en: Input file must be in CSV format
hu: A fájlnak CSV formátumúnak kell lennie

en: Insert
hu: Beilleszt

en: Insert new Membership
hu: Új tagság beillesztése

en: Insert new contributions
hu: Új adomány beillesztése

en: Inserts activity for a contact or a case by retrieving inbound emails from a mail directory
hu: Tevékenységet ad egy kapcsolathoz vagy egy ügyhöz a beérkező e-mail lekérdezésével a levelezésből.

en: Install
hu: Telepítés

en: Install "%1"?
hu:  "%1" telepítése?

en: Installation Error
hu: Telepítési hiba

en: Installation Guide
hu: Telepítési útmutató

en: Installing CiviCRM...
hu: CiviCRM telepítése...

en: Installment Amount
hu: Részletfizetési összeg

en: Installments
hu: Részletekben

en: Installments should be greater than zero.
hu: A részleteknek nagyobbnak kell lennie mint 0.

en: Instance is Reserved
hu: Példány fenntartva

en: Instant Messaging
hu: Azonnali üzenetküldő

en: Instant Messenger
hu: Azonnali üzenetküldő

en: Instant Messenger %1
hu: Azonnali üzenetküldő %1

en: Instant Messenger %1 is primary?
hu: Azonnali üzenetküldő %1 az elsődleges?

en: Instant Messenger (IM) screen-names
hu: Azonnali üzenetküldő bejelentkezési neve

en: Instant Messenger 2
hu: Azonnali üzenetküldő 2

en: Instant Messenger ID
hu: Azonnali üzenetküldő azonosító

en: Instructions
hu: Útmutatók/Leirások

en: Instructions added to Confirmation and Thank-you pages when the user selects the 'pay later' option (e.g. 'Mail your check to ... within 3 business days.').
hu: A megerősítő és a köszönő oldalon megjelenő utasítások, ha a felhasználó a 'fizetés később' opciót választja ki (pl. 'Utalja át esemény díját 3 munkanapon belül.')

en: Instructions added to Confirmation and Thank-you pages, as well as the confirmation email, when the user selects the 'pay later' option (e.g. 'Mail your check to ... within 3 business days.').
hu: Útmutatások a megerősítő és a megköszönő oldalakhoz hozzáadva, és természetesen a megerősítő e-mailhez is, ha a felhasználó a 'fizetés később' opciót választja (pl. 'Kérem utalja át az összeget... 3 munkanapon belül.').

en: Instructions for interviewers
hu: Tudnivalók az interjúztatók számára

en: Insufficient access rights - cannot merge
hu: Nem rendelkezik megfelelő hozzáférési jogokkal - egyesítés nem lehetséges

en: Insufficient permissions for aggressive mode batch merge
hu: Hiányos jogosultsága az agresszív módú kötegek egyesítéséhez

en: Integer
hu: Egész

en: Integrated case management for human service providers
hu: Humán szolgáltatók integrált ügykezelése

en: Intended Recipients
hu: Megcélzott címzettek

en: Internal ID
hu: Belső azonosító

en: Internal Name
hu: Belső név

en: Internal name of Contact Type (or Subtype).
hu: Kapcsolat típus belső neve (vagy altípusa)

en: Internal name of Group.
hu: Csoport belső neve

en: Internal name of dashlet.
hu: Kisalkalmazás belső neve

en: International direct dialing prefix from within the country TO another country
hu: Nemzetközi hívás előválasztó szám, amit EBBŐL az országból másik országba indított hívásoknál használunk

en: Internet Access Required
hu: Internet hozzáférés szükséges

en: Interval
hu: Időtartomány

en: Interval (number of units)
hu: Intervallum (mértékegységek száma)

en: Interval of Subscription for %1 installment(s)
hu: Az előfizetési időszak %1 részlet(ek)ben.

en: Interview Respondents
hu: Interjú válaszadók

en: Interviewed
hu: Megkérdezett

en: Interviewer
hu: Riporter/Kérdező

en: Interviewer Name
hu: Kérdező Neve

en: Intro
hu: Bevezetés

en: Intro Content
hu: Bemutatkozás tartalma

en: Intro Text
hu: Bemutatkozó szöveg

en: Introduce the campaign and why you're supporting it. This text will appear at the top of your personal page AND at the top of the main campaign contribution page when people make a contribution through your page.
hu: Ismertesse a kampányt és azt, hogy miért támogatja. Ez a szöveg a személyes oldala tetején jelenik meg ÉS a fő kampány adományoldalán ahol az emberek adományoznak az ön oldalán keresztül.

en: Introduce the campaign and why you're supporting it. This text will appear at the top of your personal page AND at the top of the main contribution or event registration page.
hu: Mutasd be a kampányt és hogy miért támogatod azt. Ez a szöveg jelenik meg a személyes oldalad tetején is és  a fő adomány vagy az esemény regisztrációs oldal tetején is.

en: Introduce yourself and your role within our organization.
hu: Mutasd be magad és a szerepedet a szervezetünkön belül.

en: Introduction
hu: Bevezetés

en: Introductory Message
hu: Bevezető üzenet

en: Introductory Message - New Memberships
hu: Bemutatkozó szöveg - Új tagság

en: Introductory Message - Renewals
hu: Bemutatkozó szöveg  - Megújítások

en: Introductory Text
hu: Bevezető Szöveg

en: Introductory message / instructions for online event registration page (may include HTML formatting tags).
hu: Bevezető üzenet / útmutató az esemény online regisztrációs oldalhoz (HTML formázó címkéket tartalmazhat).

en: Introductory message for Event Registration page. Text and html allowed. Displayed at the top of Event Registration form.
hu: Bevezető szöveg az Esemény regisztrációs oldalhoz. Szöveg és html engedélyezett. Az Esemény regisztrációs űrlap tetején kerül kijelzésre.

en: Introductory message to contributor or participant displayed on the Tell a Friend form.
hu: Az adományozó vagy résztvevő részére kijelzett bemutatkozó üzenet az Add tovább űrlapon.

en: Invalid
hu: Érvénytelen

en: Invalid Activity Id (aid).
hu: Érvénytelen tevékenység azonosító (aid)

en: Invalid Base Directory
hu: Érvénytelen alap könyvtár

en: Invalid Base URL
hu: Érvénytelen alap URL

en: Invalid Case Role
hu: Érvénytelen ügy szerepkör

en: Invalid Case Type Name
hu: Érvénytelen ügy típus név

en: Invalid Membership
hu: Érvénytelen tagság

en: Invalid Message template
hu: Érvénytelen üzenet sablon

en: Invalid Pledge Payment Rows (skipped)
hu: Érvénytelen felajánlás befizetési sorok (átugorva)

en: Invalid Price Fields
hu: Érvénytelen ármezők

en: Invalid Rows (skipped)
hu: Érvénytelen sorok (kihagyva)

en: Invalid Subtype
hu: Érvénytelen altípus

en: Invalid action specified in URL
hu: Érvénytelen művelet megadva az URL-ben

en: Invalid className: %1
hu: Érvénytelen className: %1

en: Invalid component ID (%1)
hu: Érvénytelen komponens azonosító (%1)

en: Invalid date "%1" (must have form yyyy-mm-dd).
hu: Érvénytelen dátum "%1" (éééé-hh-nn formátumban adja meg).

en: Invalid date query "%1" in URL (valid syntax is yyyymm).
hu: Érvénytelen lekérdezési dátum %1 az URL-ben (érvényes szintaxis yyyymm).

en: Invalid day name
hu: Érvénytelen nap név

en: Invalid day of the month
hu: Hónapban érvénytelen nap

en: Invalid default value for country.
hu: Az országban érvénytelen alapértelmezett érték.

en: Invalid document file format
hu: Érvénytelen dokumentum fájl formátum

en: Invalid entity type
hu: Érvénytelen egyed típus

en: Invalid expiry date
hu: Érvénytelen lejárati dátum

en: Invalid form parameters.
hu: Érvénytelen űrlap paraméterek

en: Invalid hook invocation
hu: Érvénytelen hurok meghívás

en: Invalid option
hu: Érvénytelen opció

en: Invalid parameter was given to _civicrm_member_roles_get_data(). Param: "!1".
hu: Érvénytelen paraméter lett megadva itt to _civicrm_member_roles_get_data(). Érték: "!1".

en: Invalid relationship type
hu: Érvénytelen viszony típus

en: Invalid status
hu: Érvénytelen állapot

en: Invalid string passed as severity level.
hu: Érvénytelen karakterlánc került átadásra mint súlyossági szint.

en: Invalid task
hu: Érvénytelen feladat

en: Invalid token code
hu: Érvénytelen token kód

en: Invalid value passed to delete function.
hu: Érvénytelen érték lett továbbadva a törlési funkcióhoz.

en: Invoice
hu: Számla

en: Invoice Date:
hu: Számla dátuma:

en: Invoice ID
hu: Számla azonosító

en: Invoice ID or Transaction ID or Contribution ID are required to match to the existing contribution records in Update mode.
hu: A  frissítési módban, a számla azonosítónak, tranzakciós azonosítónak és az adomány azonosítónak illeszkednie kell az adomány rekordokhoz.

en: Invoice Number
hu: Számla szám

en: Invoice Number:
hu: Számla száma:

en: Invoice Prefix
hu: Számla előtag

en: Invoice Reference
hu: Számla hivatkozás

en: Invoices - print or email
hu: Számlák - nyomtatás vagy e-mail

en: Invoices / Credit Notes
hu: Számlák / Jóváíró számlák

en: Irish
hu: Ír

en: Is
hu: Létező

en: Is Active
hu: Aktív

en: Is Active?
hu: Aktív?

en: Is Amount Block Active?
hu: Aktív az összeg blokk?

en: Is Automaticaly created
hu: Automatikusan létrejött

en: Is Billing Address
hu: Ez a számlázási cím

en: Is Billing Email
hu: Számlázási email

en: Is Billing Email?
hu: Számlázási e-mail?

en: Is Billing Phone
hu: Számlázási telefon

en: Is Calendar Year
hu: Naptári Év

en: Is Campaign Active?
hu: Aktív kampány?

en: Is Contribution Page Shared?
hu: Ez az adományoldal megosztott?

en: Is Credit Card Only?
hu: Csak bankkártyával?

en: Is Dashlet Active?
hu: Aktív a kisalkalmazás?

en: Is Dashlet Reserved?
hu: Kisalkalmazás fenntartott?

en: Is Deceased
hu: Elhunyt

en: Is Default Mail Settings?
hu: Ez az alapértelmezett levelezési beállítás?

en: Is Default Price Field Option?
hu: Alapértelmezett az ármező opció?

en: Is Default Survey
hu: Alapértelmezett felmérés

en: Is Default?
hu: Ez az alapértelmezett?

en: Is Deleted
hu: Törölve

en: Is Domain Setting?
hu: Tartomány beállítás?

en: Is Event Public
hu: Az esemény nyilvános

en: Is Held
hu: Tartják

en: Is IM Billing?
hu: Azonnali üzenet küldő számlázási?

en: Is Interview Conducted?
hu: Az interjú meg van szervezve?

en: Is Label Reserved?
hu: Fenntartott címke?

en: Is Mailing Archived?
hu: Körlevél archiválva?

en: Is Manager
hu: Menedzser

en: Is Manually Geocoded
hu: Kézileg földrajzi kódolva

en: Is Monetary
hu: Ez pénzügyi

en: Is Not
hu: Ez nem

en: Is Online Registration
hu: Online regisztráció

en: Is Online Registration On
hu: Online regisztráció elérhető

en: Is Online Registration enabled for the event?
hu: Online regisztráció engedélyezve ehhez az eseményhez?

en: Is Opt Out
hu: Leiratkozva

en: Is Page Active?
hu: Aktív oldal?

en: Is Pay Later
hu: Későbbi fizetés

en: Is Payment?
hu: Ez befizetés?

en: Is Personal Campaign Page Block enabled/active?
hu: A személyes kampány oldal engedélyezett/aktív?

en: Is Personal Campaign Page enabled/active?
hu: Eza személyes kampány oldal engedélyezett/aktív?

en: Is Premium Active?
hu: Aktív jelképes ajándék?

en: Is Price Set Quick Config?
hu: Árlista gyors beállítás?

en: Is Primary Address
hu: Ez az elsődleges cím

en: Is Primary Email
hu: Ez az elsődleges email cím

en: Is Primary Phone
hu: Ez az elsődleges telefonszám

en: Is Public
hu: Nyilvános

en: Is Recurring
hu: Ez ismétlődő

en: Is Relationship Active
hu: A viszony aktív

en: Is Required
hu: Szükséges

en: Is Reserved
hu: Fenntartva

en: Is Reserved?
hu: Fentartott?

en: Is Selected
hu: Kiválasztva

en: Is Starred
hu: Megcsillagozva

en: Is Tax Deductible?
hu: Levonható adó?

en: Is Tax?
hu: Ez adó?

en: Is Tax? must be set for respective financial account
hu: Ez adó? be kell állítania a megfelelő pénzügyi számlára

en: Is Tax? must be set for this financial account
hu: Ez adó? be kell állítania erre a pénzügyi számlára

en: Is Test
hu: Teszt

en: Is Test Processor?
hu: Teszt feldolgozó?

en: Is Test?
hu: Ez egy teszt?

en: Is a Followup Activity?
hu: Ez egy követő tevékenység?

en: Is a Template Contribution
hu: Ez egy sablon adomány

en: Is a current member
hu: Jelenleg tag

en: Is a non-current member
hu: Jelenleg nem tag

en: Is a value required for this property.
hu: Egy érték szükséges ehhez a tulajdonsághoz.

en: Is active?
hu: Aktív?

en: Is an Event Template
hu: Egy esemény sablon

en: Is auto_increment_increment set to 1
hu: Az auto_increment_increment  1-re állítva

en: Is between
hu: Dátumok között

en: Is billing block required
hu: Számlázási blokk szükséges

en: Is confirm email
hu: e-mail megerősítés

en: Is deceased
hu: Elhunyt

en: Is deleted
hu: Törölve

en: Is empty (Null)
hu: Üres (Nulla)

en: Is equal to
hu: egyenlő ezzel

en: Is equal to Active
hu: Egyenlő az Aktívval

en: Is equal to Inactive
hu: Egyenlő az Inaktívval

en: Is frequency interval exposed on the contribution form.
hu: Adomány űrlapon a frekvencia intervallum megjelenített-e

en: Is greater than
hu: nagyobb mint

en: Is greater than or equal to
hu: nagyobb vagy egyenlő mint

en: Is it not possible to filter on soft contribution type when not including soft credits.
hu: Lágy adomány típus szűrése nem lehetséges, mert nincs lágy adomány.

en: Is less than
hu: kevesebb mint

en: Is less than or equal to
hu: kisebb vagy egyenlő mint

en: Is membership sign up optional
hu: A tagság feliratkozás opcionális

en: Is not between
hu: Nincs a dátumok között

en: Is not empty (Null)
hu: Nem üres (Nulla)

en: Is not equal to
hu: nem egyenlő ezzel

en: Is not one of
hu: Ezekből nem

en: Is one of
hu: Ez az egyik

en: Is set if edited on Contribution or Event Page rather than through Manage Price Sets
hu: Ha az árlistát inkább az adomány oldalon vagy esemény oldalon át szerkesztik, mint a Árlista kezelésén át

en: Is shared through social media
hu: Közösségi médiában megosztva

en: Is the %1 folder writeable?
hu: A %1 könyvtár írható?

en: Is the <code>utf8mb4</code> character set supported?
hu: A <code>utf8mb4</code> karakterkészlet támogatott?

en: Is the CVV code required for back office credit card transactions
hu: A CVV biztonsági kód szükséges-e a backoffice bankkártya tranzakciókhoz.

en: Is the Group Active
hu: A csoport aktív

en: Is the Membership pay later?
hu: Ez a tagság később fizet?

en: Is the Premiums feature enabled for this page?
hu: A jelképes ajándék jellemző engedélyezett ehhez az oldalhoz?

en: Is the Premiums section enabled for this Online Contributions page?
hu: A Jelképes ajándékok szakasz engedélyezett ezen az adomány oldalon?

en: Is the Relationship active?
hu: Aktív a viszony?

en: Is the activity a test entry?
hu: Ez a tevékenység egy teszt bejegyzés?

en: Is the activity created by the system?
hu: Ez a tevékenység a rendszer által lett létrehozva?

en: Is the booking confirmation screen enabled?
hu: A foglalást megerősítő képernyő engedélyezve?

en: Is the contact deceased?
hu: A kapcsolat elhunyt?

en: Is the contribution a test entry?
hu: Ez az adomány egy teszt bejegyzés?

en: Is the mailing completely sent?
hu: A levelezés teljesen el lett küldve?

en: Is the membership status overridden?
hu: Ez a tagsági állapot felülírva?

en: Is the provided database name valid?
hu: A megadott adatbázis név érvényes?

en: Is the recurring contribution a test entry?
hu: Ez az ismétlődő adomány egy teszt bejegyzés?

en: Is this ACL entry Allow  (0) or Deny (1) ?
hu: Ezt a hozzáférés lista elemet Engedélyezi (0) vagy Letiltja (1)?

en: Is this Campaign enabled or disabled/cancelled?
hu: Ez a kampány engedélyezett vagy tiltott/törölt?

en: Is this CiviCRM Profile active?
hu: Ez a CiviCRM profil aktív?

en: Is this Country active?
hu: Ez az aktív ország?

en: Is this County active?
hu: Ez az aktív megye?

en: Is this Custom Data Set active?
hu: Ez az egyedi adat minta aktív?

en: Is this Custom Data Set public?
hu: Ez az egyedi adat készlet nyilvánossá tett?

en: Is this Custom Group Public
hu: Ez az egyedi csoport nyilvános

en: Is this Event Active?
hu: Ez az esemény aktív?

en: Is this Event enabled or disabled/cancelled?
hu: Ez az Esemény engedélyezett vagy letiltott/törölt?

en: Is this Field Searchable?
hu: Ez a mező kereshető?

en: Is this Label Format the default?
hu: Ez a címke formátum az alapértelmezett?

en: Is this Online Contribution Page Active?
hu: Ez az online adományoldal aktív?

en: Is this PDF Page Format the default?
hu: Ez a PDF oldal formátum az alapértelmezett?

en: Is this Payment Processor Type active?
hu: Ez a fizetés feldolgozó típus aktív?

en: Is this Payment Processor Type the default?
hu: Ez legyen az alapértelmezett fizetés feldolgozó típusa?

en: Is this Payment Processor active?
hu: Ez a fizetés feldolgozó aktív?

en: Is this Payment Processor the default?
hu: Ez legyen az alapértelmezett fizetés feldolgozó?

en: Is this Scheduled Job active?
hu: Ez az ütemezett feladat aktív?

en: Is this StateProvince active?
hu: Az ÁllamTartomány aktív?

en: Is this a PAID event?
hu: Ez FIZETŐS esemény?

en: Is this a default provider?
hu: Ez a szolgáltató alapértelmezet?

en: Is this a header account which does not allow transactions to be posted against it directly, but only to its sub-accounts?
hu: Ez egy olyan fejléc-fiók, amely nem teszi lehetővé, hogy közvetlenül a tranzakciókat lehessen küldeni, hanem csak az alszámlájára?

en: Is this a manually entered geo code
hu: Ez egy kézzel beírt földrajzi kód

en: Is this a predefined system object?
hu: Ez egy előre meghatározott rendszer objektum?

en: Is this a predefined system option group (i.e. it can not be deleted)?
hu: Ez egy előre meghatározott rendszer opció csoport (nem lehet megváltoztatni vagy kikapcsolni)?

en: Is this a predefined system price set  (i.e. it can not be deleted, edited)?
hu: Ez egy előre meghatározott rendszer árlista (nem lehet megváltoztatni vagy kikapcsolni)?

en: Is this a reserved Custom Group?
hu: Ez egy fenntartott egyedi csoport?

en: Is this a reserved rule - a rule group that has been optimized and cannot be changed by the admin
hu: Ha ez a szabály fenntartott - egy szabály csoport optimalizált és nem módosítható az adminisztrátor által

en: Is this a test membership?
hu: Ez egy teszt tagság?

en: Is this account for taxes?
hu: Ez a számla adókhoz?

en: Is this account tax-deductible?
hu: Ez a számla adóból visszaigényelhető?

en: Is this account the default one (or default tax one) for its financial_account_type?
hu: Ez a fiók az alapértelmezett (vagy az alapértelmezett adó) a financial_account_type?

en: Is this account to be used as the default account for its financial account type when associating financial accounts with financial types?
hu: Ez a számla alapértelmezettként használható a pénzügyi számla típusnál amikor a pénzügyi számlát és a pénzügyi típust összerendeljük?

en: Is this activity a current revision in versioning chain?
hu: Ez a tevékenység a naprakész változatú a verzió láncban?

en: Is this address for bulk mail ?
hu: Ez a cím a tömeges levelekhez?

en: Is this address the contact's billing address?
hu: Ez a cím a kapcsolat számlázási címe?

en: Is this address the contact's billing email?
hu: Ez a cím a kapcsolat számlázási emailje?

en: Is this address the contact's primary address?
hu: Ez a cím a kapcsolat elsődleges címe?

en: Is this address the contact's primary email?
hu: Ez a cím a kapcsolat elsődleges emailje?

en: Is this case type a predefined system type?
hu: Ez az ügytípus rendszerben előre meghatározott típusú?

en: Is this case type enabled?
hu: Ez az állapot típus engedélyezve van?

en: Is this contact type a predefined system type
hu: Ez a kapcsolat típus a rendszerben előre meghatározott típusú?

en: Is this dashlet active?
hu: Ez a kisalkalmazás aktív?

en: Is this dashlet reserved?
hu: Ez a kisalkalmazás fenntartott?

en: Is this default price field option
hu: Ez az alapértelmezett ármező opció

en: Is this default survey?
hu: Alapértelmezett felmérés?

en: Is this default?
hu: Alapértelmezett?

en: Is this entry active?
hu: Ez a bejegyzés aktív?

en: Is this entry either a payment or a reversal of a payment?
hu: Ez a bejegyzés vagy befizetés vagy a befizetés visszautalása?

en: Is this extension active?
hu: Aktív ez a kiterjesztés?

en: Is this field currently shareable? If false, hide the field for all sharing contexts.
hu: Ez a mező most megosztható? Ha hamis, minden megosztási helyzetben rejtse el.

en: Is this field hidden from public search ('User and User Admin Only'), or is it visible to the public and potentially searchable in the Profile Search form ('Expose Publicly' or 'Expose Publicly and for Listings')?  ('User and User Admin Only') fields can still be used for Edit and Create mode.
hu: Ez a mező rejtett a nyilvános keresés előtt ('Felhasználó és csak a felhasználó adminisztrátor'), vagy látható mások által és potenciálisan kereshető a profil keresési űrlapon ('Nyilvánossá tesz' vagy 'Nyilvánossá tesz és a listázáshoz')? ('Felhasználó és csak a felhasználó adminisztrátor') mezők a szerkesztési és a létrehozási módban használhatók csak.

en: Is this field included as a column in the search results table? This setting applies only to fields with 'Public Pages' or 'Public Pages and Listings' visibility.
hu: Ez a mező mint oszlop beillesztésre kerüljön a keresés eredmény táblába? Ez a beállítás csak azokra a mezőkre vonatkozik, amelyek láthatósága 'Nyilvános oldalak' vagy 'Nyilvános oldalak és listák'.

en: Is this field included as a column in the selector table?
hu: Ez a mező oszlopként szerepel-e a választó táblázatban?

en: Is this field included search form of profile?
hu: Ez a mező oszlopként szerepel-e a profil kereső űrlapján?

en: Is this field required when included in a user or registration form?
hu: Ez a mező szükséges amikor a felhasználói regisztrációs űrlapba beillesztett?

en: Is this field reserved for use by some other CiviCRM functionality?
hu: Ez a mező fenntartva van-e más CiviCRM funkciók számára?

en: Is this field set by PHP code (via a custom hook). This field will not be updated by CiviCRM.
hu: Ez a mező PHP kód által beállított (egyedi hurkon keresztül). Ez a mező nem lesz frissítve a CiviCRM által.

en: Is this financial type tax-deductible? If true, contributions of this type may be fully OR partially deductible - non-deductible amount is stored in the Contribution record.
hu: Ez a pénzügyi típus adó-levonható? Ha igen, az ezen típusú adomány teljesen VAGY részben levonható - a nem levonható összeg az adomány rekordban kerül tárolásra.

en: Is this form currently active? If false, hide all related fields for all sharing contexts.
hu: Ez a mező most aktív? Ha hamis, minden megosztási helyzetben rejtse el a vonatkozó mezőket.

en: Is this group hidden?
hu: Ez rejtett csoport?

en: Is this group reserved for use by some other CiviCRM functionality?
hu: Ez a csoport fenntartva van-e más CiviCRM funkciók számára?

en: Is this job active?
hu: Ez a feladat aktív?

en: Is this job for a test mail?
hu: Ez a feladat teszt levélhez készült?

en: Is this join currently active?
hu: Ez a join aktív?

en: Is this location type a predefined system location?
hu: Ez a hely típus előre meghatározott rendszer hely?

en: Is this location type the default?
hu: Ez a hely típus az alapértelmezett?

en: Is this mailing archived?
hu: Körlevél archivált?

en: Is this membership_block enabled
hu: Ez a membership_block engedélyezett

en: Is this membership_status enabled.
hu: Ez a membership_status engedélyezett.

en: Is this membership_status reserved.
hu: Ez a membership_status fentartott.

en: Is this membership_type enabled
hu: Ez a membership_type engedélyezett

en: Is this menu accessible to the public?
hu: Ez a menü a nyilvánosság részére hozzáférhető?

en: Is this menu exposed to the navigation system?
hu: Ez a menü a navigációs rendszerben látható?

en: Is this menu item active?
hu: Ez a menü elem aktív?

en: Is this message template used for sms?
hu: Ezt az üzenet sablont sms-hez használjuk?

en: Is this navigation item active?
hu: Ez a navigációs elem aktív?

en: Is this option active?
hu: Aktív ez az opció?

en: Is this option group active?
hu: Aktív ez az opció csoport?

en: Is this petition active?
hu: Aktív ez a petíció?

en: Is this price field active
hu: Ez az ármező aktív

en: Is this price field required (value must be > 1)
hu: Ez az ármező szükséges (értéknek > 1 kell lennie)

en: Is this price field value active
hu: Ez az ármező érték aktív

en: Is this price set active
hu: Ez az árlista aktívált

en: Is this processor active?
hu: Ez a feldolgozó aktív?

en: Is this processor for a test site?
hu: Ez a feldolgozó a teszt oldalhoz való?

en: Is this processor the default?
hu: Ez  alapértelmezett feldolgozó?

en: Is this property active?
hu: Ez a tulajdonság aktív?

en: Is this property public?
hu: Ez a tulajdonság nyilvános?

en: Is this property range searchable.
hu: Ez a tulajdonság tartomány kereshető.

en: Is this property searchable.
hu: Ez a tulajdonság  kereshető.

en: Is this property set by PHP Code? A code field is viewable but not editable
hu: Ezt a tulajdonságot a PHP kód határozza meg? A kódmező látható, de nem szerkeszthető

en: Is this provider active?
hu: Ez a szolgáltató aktív?

en: Is this relationship type a predefined system type (can not be changed or de-activated)?
hu: Ez a viszony típus egy előre meghatározott rendszer típus (nem lehet megváltoztatni vagy kikapcsolni)?

en: Is this relationship type currently active (i.e. can be used when creating or editing relationships)?
hu: Ez a kapcsolat típus jelenleg aktív (azaz felhasználható viszonyok létrehozására vagy szerkesztésére)?

en: Is this reserved label?
hu: Fenntartott címke?

en: Is this row simply a display header? Expected usage is to render these as OPTGROUP tags within a SELECT field list of options?
hu: Ez a sor egyszerűen csak megjelenítő fejléc? Várható használat az, ha ezeket OPTGROUP címkékké kívánja tenni a SELECT mezőben a opciók listájában?

en: Is this setting a contact specific or site wide setting?
hu: Ez a beállítás kapcsolat specifikus vagy weboldal általános beállítás?

en: Is this status check active?
hu: Ez az állapot ellenőrzés aktív?

en: Is this status enabled.
hu: Ez az állapot engedélyezve.

en: Is this status for admin/manual assignment only.
hu: Ez az állapot csak admin / kézi hozzárendelésre vonatkozik.

en: Is this survey active?
hu: Aktív ez a felmérés?

en: Is this survey enabled or disabled/cancelled?
hu: Ez a felmérés engedélyezett vagy tiltott/törölt?

en: Is this tag selectable / displayed
hu: Ez a címke kiválasztható / kijelezve

en: Is this the billing address.
hu: Ez a számlázási cím?

en: Is this the billing?
hu: Ez a számlázási?

en: Is this the contact's billing phone?
hu: Ez a kapcsolat számlázási telefonja?

en: Is this the contact's primary phone?
hu: Ez a kapcsolat elsődleges telefonszáma?

en: Is this the default component for this component_type?
hu: Ez az alapértelmezett ehhez a component_type komponenshez?

en: Is this the default option for the group?
hu: Ez az csoport alapértelmezett opciója?

en: Is this the default petition?
hu: Ez az alapértelmezett petíció?

en: Is this the default survey?
hu: Ez az alapértelmezett felmérés?

en: Is this the primary IM for this contact and location.
hu: Ez a kapcsolat és a hely elsődleges üzenetküldője?

en: Is this the primary address.
hu: Ez az elsődleges cím?

en: Is this the primary email address
hu: Ez az elsődleges cím

en: Is this the primary email for this contact and location.
hu: Ez a kapcsolat és a hely elsődleges email címe.

en: Is this the primary phone for this contact and location.
hu: Ez a kapcsolat és a hely elsődleges telefonja?

en: Is this the recipient criteria limited to OR in addition to?
hu: Ez a címzett kritérium korlátozott VAGY hozzáadás?

en: Is this the test mailing?
hu: Ez egy teszt levelezés?

en: Is this widget active?
hu: Ez a kisalkalmazás aktív?

en: Is your Personal Campaign Page active? You can activate/de-activate it any time during it's lifecycle.
hu: A személyes kampányoldala aktív? Bármikor be-/kikapcsolhatja addig amíg létezik  az oldal.

en: Issue warning and do not save
hu: Figyelmeztetés mutatása és nem menteni

en: It appears that this transaction is a duplicate.  Have you already submitted the form once?  If so there may have been a connection problem.  Check your email for a receipt from Authorize.net.  If you do not receive a receipt within 2 hours you can try your transaction again.  If you continue to have problems please contact the site administrator.
hu: Úgy tűnik hogy a tranzakció duplikált. Korábban nem küldte el ezt az űrlapot? Ha igen akkor kapcsolódási probléma léphetett fel. Ellenőrizze le az e-mail postafiókját, kapott-e nyugtát az Authorize.net -től. Ha nem kapta meg a nyugtát 2 órán belül újra megpróbálhatja tranzakciót.  Ha továbbra is problémát észlel, kérem lépjen kapcsolatba az oldal adminisztrátorával.

en: It appears that this transaction is a duplicate. Have you already submitted the form once? If so there may have been a connection problem. Check your email for a receipt for this transaction.  If you do not receive a receipt within 2 hours you can try your transaction again.  If you continue to have problems please contact the site administrator.
hu: Úgy tűnik hogy a tranzakció duplikált. Korábban nem küldte el ezt az űrlapot? Ha igen akkor kapcsolódási probléma léphetett fel. Ellenőrizze le az e-mail postafiókját, kapott-e nyugtát erről a tranzakcióról. Ha nem kapta meg a nyugtát 2 órán belül újra megpróbálhatja tranzakciót.  Ha továbbra is problémát észlel, kérem lépjen kapcsolatba az oldal adminisztrátorával.

en: It appears you have no contacts with email addresses from the selected recipients.
hu: Úgy tűnik, a kiválasztott címzettekből nincs e-mailes kapcsolata.

en: It is recommended, though not yet required, to configure your MySQL server for utf8mb4 support. You will need the following MySQL server configuration: innodb_large_prefix=true innodb_file_format=barracuda innodb_file_per_table=true
hu: Javasolt de még nem követelmény a MySQL szerver utf8mb4 támogatása. A következő MySQL beállításokra lesz szükség: innodb_large_prefix=true innodb_file_format=barracuda innodb_file_per_table=true

en: It is recommended, though not yet required, to upgrade your PHP MySQL driver (libmysqlclient) to >= 5.5.3 for utf8mb4 support.
hu: Ajánlott, bár még nem szükséges, frissítse a PHP MySQL illesztőprogramját (libmysqlclient)> = 5.5.3-ra az utf8mb4 támogatása érdekében.

en: It is recommended, though not yet required, to upgrade your PHP MySQL driver (mysqlnd) to >= 5.0.9 for utf8mb4 support.
hu: Ajánlott, bár még nem szükséges, frissítse a PHP MySQL illesztőprogramját (mysqlnd)> = 5.0.9-re az utf8mb4 támogatása érdekében.

en: It looks like there are enough spaces in this event for your group (you will not be wait listed).
hu: Úgy tűnik lesz elég szabad hely lesz az eseményen a csoportja részére (nem kerül a várakozó listára).

en: It looks like this participant is already registered for this event. If you want to change your registration, or you feel that you've received this message in error, please contact the site administrator.
hu: Úgy tűnik ez a résztvevő már regisztrálva van erre az eseményre. Ha meg kívánja változtatni a regisztrációját vagy úgy gondolja, hogy ezt az üzenetet tévedésből kapta, lépjen kapcsolatba az oldal adminisztrátorával.

en: It looks like you are already registered for this event.  You may proceed if you want to create an additional registration.
hu: Úgy tűnik ön már regisztrált erre az eseményre. Továbbléphet ha egy további regisztrációt kíván létrehozni.

en: It looks like you are already registered for this event. If you want to change your registration, or you feel that you've gotten this message in error, please contact the site administrator.
hu: Úgy tűnik ön már regisztrált erre az eseményre. Ha meg kívánja változtatnia a regisztrációját, vagy úgy gondolja, hogy ezt az üzenetet tévedésből kapta, kérem lépjen kapcsolatba az oldal adminisztrátorával.

en: It looks like you are already registered for this event. If you want to change your registration, or you feel that you've received this message in error, please contact the site administrator.
hu: Úgy tűnik ön már regisztrált erre az eseményre. Ha meg kívánja változtatnia a regisztrációját, vagy úgy gondolja, hogy ezt az üzenetet tévedésből kapta, kérem lépjen kapcsolatba az oldal adminisztrátorával.

en: It looks like you are already waitlisted for this event. If you want to change your registration, or you feel that you've received this message in error, please contact the site administrator.
hu: Úgy tűnik ön már várólistán van erre az eseményre. Ha meg kívánja változtatnia a regisztrációját, vagy úgy gondolja, hogy ezt az üzenetet tévedésből kapta, kérem lépjen kapcsolatba az oldal adminisztrátorával.

en: It looks like you are now registering a group of %1 participants. The event has %2 available spaces (you will not be wait listed).
hu: Úgy tűnik hogy %1 résztvevős csoportot regisztrál. Az eseményre %2 szabad hely van (nem kerül a várakozó listára).

en: It looks like you are now registering a group of %1 participants. The event has %2 available spaces (you will not be wait listed). Please go back to the main registration page and reduce the number of additional people. You will also need to complete payment information.
hu: Úgy tűnik hogy %1 résztvevős csoportot regisztrál. Az eseményre %2 szabad hely van (nem kerül a várakozó listára). Kérem menjen vissza a fő regisztrációs oldalra és csökkentse a további résztvevők számát. Meg kell adnia a fizetési információkat is.

en: It looks like you are now registering a group of %1 participants. The event has %2 available spaces (you will not be wait listed). Registration for this event requires approval. You will receive an email once your registration has been reviewed.
hu: Úgy tűnik, hogy most %1 részvevős csoportot regisztrál. Az eseményre %2 szabad hely van (nem kerül a várólistára). Erre az eseményre a regisztráció jóváhagyást igényel. E-mailben kap értesítést ha a regisztrációjának felülvizsgálata befejeződött.

en: It looks like you are registering more participants then there are spaces available. All participants will be added to the waiting list. You will be notified if spaces become available.
hu: Úgy tűnik, hogy ön több résztvevőt regisztrál mint amennyi rendelkezésre áll. Az összes résztvevő a várólistára kerül. Értesítést kap, ha helyek szabadulnak fel.

en: It looks like you may have posted and / or distributed the flash version of the Contribution widget. We won't be supporting the flash version in next release. You should try and get all sites using the flash widget to update to the improved HTML widget code below as soon as possible.
hu: Úgy tűnik, hogy az adomány kisalkalmazás flash változatát tette nyilvánossá vagy terjesztette. A további változatokban a flash verzió nem lesz  támogatott. A flash változatú kisalkalmazást minden oldalról le kell vennie és az alábbi továbbfejlesztett HTML kisalkalmazást kell használni helyette mielőbb.

en: It looks there are enough spaces in this event for your group (you will not be wait listed). Registration for this event requires approval. You will receive an email once your registration has been reviewed.
hu: Úgy tűnik, hogy elég szabad hely lesz az eseményen a csoportja részére (nem kerül a várakozó listára). Erre az eseményre történő regisztráció jóváhagyást igényel. Értesítő e-mailt fog kapni ha a regisztrációja felülvizsgálata megtörtént.

en: It's a good idea to test your mailing by sending it to yourself and/or a selected group of people in your organization.
hu: Jó ötlet a körlevél tesztelése saját magunknak való megküldése, és/vagy a szervezetünkből kiválasztott személyek csoportjának való megküldés.

en: Italian
hu: Olasz

en: Italic
hu: Dőlt

en: Item
hu: Egyedek

en: Item Count
hu: Egyedek mennyisége

en: Item in table
hu: bejegyzés a táblában

en: JSON encoded data
hu: JSON kódolt adat

en: JSON support
hu: JSON támogatás

en: JSON support not included in PHP.
hu: JSON támogatás hiányzik a PHP-ből.

en: January
hu: Január

en: Japanese
hu: Japán

en: Javanese
hu: Jávai

en: Job
hu: Feladat

en: Job Description
hu: Feladat leírása

en: Job Frequency
hu: Feladat gyakorisága

en: Job ID
hu: Feladat azonosító

en: Job Is Active?
hu: A feladat aktív?

en: Job Log
hu: Feladat napló

en: Job Log ID
hu: Munka napló azonosító

en: Job Logs
hu: Feladat naplók

en: Job Name
hu: Feladat neve

en: Job Title
hu: Munkaköre

en: Job copied successfully
hu: A feladat sikeresen másolva

en: Job has not been executed as it is a %1 (non-production) environment.
hu: A feladat nem került végrehajtásra mert az %1 (nem éles) környezet.

en: Job log entry ID
hu: Feladat napló bejegyzés azonosító

en: Jobs
hu: Feladatok

en: Join Date
hu: Csatlakozás Dátuma

en: Join Us
hu: Csatlakozz hozzánk

en: Join a Group
hu: Csatlakozz egy csoporthoz!

en: Join on:
hu: Összekötők:

en: Join this api call to return values from or filter on a related entity.
hu: Kösse össze ezt az api hívást az érték visszaadásához vagy szűréséhez a kapcsolódó egyeden.

en: Join your local chapter
hu: Add hozzá a helyi fejezeted

en: Joining these group(s) is pending confirmation by this contact.
hu: Ehhez a csoport(ok)hoz csatlakozása függőben van ettől a kapcsolattól.

en: Joins these premium settings to another object. Always civicrm_contribution_page for now.
hu: Összefűzi ezeket a jelképes ajándék beállításokat másik tárgyhoz. Mindig a civicrm_contribution_page mostantól.

en: Jr.
hu: Ifj.

en: Json serialized array of data used by the ufjoin.module
hu: A Json az ufjoin.module által használt adatsor tömb

en: July
hu: Július

en: June
hu: Június

en: Kalaallisut, Greenlandic
hu: Kalaallisut, Grönlandi

en: Kashmiri
hu: Kasmíri

en: Kazakh
hu: Kazak

en: Keeps track of the sequence number of this repetition.
hu: Nyomon követi az ismétlés sorszámát.

en: Key
hu: Kulcs

en: Key for validating requests related to this contact.
hu: A kapcsolathoz kapcsolódó igazolás kérés kulcsa.

en: Key for validating requests related to this mailing.
hu: A körlevélhez kapcsolódó igazolás kérés kulcsa.

en: Key is not set for this payment processor
hu: Kulcs nincs beállítva erre a fizetés feldolgozóra.

en: Kilometers
hu: Kilométerek

en: Kirghiz, Kyrgyz
hu: Kirgiz

en: Korean
hu: Koreai

en: Kurdish
hu: Kurd

en: LESS Credit to invoice(s)
hu: LESS számlázandó hitel(ek)

en: LYBUNT Report
hu: LYBUNT Jelentés

en: LYBUNT means last year but not this year. Provides a list of constituents who donated last year but did not donate during the time period you specify as the current year.
hu: LYBUNT azt jelenti, hogy az elmúlt évebn de nem ebben az évben. Azon ügyfelek listáját adja, akik az elmúlt évben adományoztak a szervezetnek de nem adományoztak ebben az évben.

en: Label
hu: Címke

en: Label Format
hu: Címke formátum

en: Label Format Option Group not found in database.
hu: Címke formátum opció csoport nem található az adatbázisban.

en: Label Format does not fit in database.
hu: Címke formátum nem illik az adatbázisba.

en: Label Formats
hu: Címke formátumok

en: Label Height
hu: Címke magasság

en: Label Is Active?
hu: Aktív címke?

en: Label Type
hu: Címke típusa

en: Label Width
hu: Címke szélesség

en: Label already exists in Database.
hu: Címke már létezik az adatbázisban.

en: Label and value cannot be empty.
hu: A cimke és az érték nem lehet üres.

en: Label cannot be empty.
hu: A címke nem lehet üres.

en: Label displayed for No Thank-you option in premiums block (e.g. No thank you)
hu: A Nincs köszönet opcióhoz kijelzett címke a jelképes ajándék blokkban (pl. Nincs köszönet)

en: Label for Membership Status
hu: Tagság állapothoz címke

en: Label for Signature
hu: Aláírás címkéje

en: Label for Subject
hu: Tárgy címkéje

en: Label for User Name if used
hu: Felhasználó név címkéje ha használatban van

en: Label for password
hu: Jelszó címkéje

en: Label for the relationship from Contact A to Contact B. EXAMPLE: Contact A is 'Parent of' Contact B.
hu: A Kapcsolat A-ból a Kapcsolat B-be mutató viszony címkéje. PÉLDA: Kapcsolat A a Kapcsolat B szülője.

en: Label for the relationship from Contact B to Contact A. EXAMPLE: Contact B is 'Child of' Contact A. You may leave this blank for relationships where the name is the same in both directions (e.g. Spouse).
hu: A Kapcsolat B-ből a Kapcsolat A-ba mutató viszony címkéje. PÉLDA: Kapcsolat B a Kapcsolat A gyermeke. Üresen hagyhatja ezt a viszonyt, amikor annak neve mindkét irányban azonos (pl. Házastárs).

en: Label is Default?
hu: Alapértelmezett címke?

en: Label of the rule group
hu: Szabálycsoport címke

en: Labels Per Column
hu: Címkék oszloponként

en: Labels Per Row
hu: Címkék soronként

en: Landscape
hu: Fekvő

en: Language
hu: Nyelv

en: Language Customizations
hu: Nyelvi beállítások

en: Language and Currency
hu: Nyelv és Pénznem

en: Language and Region Settings
hu: Nyelvi és helyi beállítások

en: Language of basic data:
hu: Alap adatok nyelve:

en: Language of the content of the mailing. Useful for tokens.
hu: A körlevél tartamának a nyelve. Hasznos a tokenekhez.

en: Languages
hu: Nyelvek

en: Languages available to users of this installation.
hu: Ehhez a telepítéshez a felhasználók számára elérhető nyelvek.

en: Lao
hu: laoszi

en: Lapsed Memberships
hu: Megszűnt tagságok

en: Last
hu: Utolsó

en: Last &gt;&gt;
hu: Utolsó &gt;&gt;

en: Last 12 months including today
hu: Utolsó 12 hónap beleértve a mai napot

en: Last 2
hu: Utolsó 2

en: Last 2 years including today
hu: Utolsó 2 év beleértve a mai napot

en: Last 3
hu: Utolsó 3

en: Last 3 years including today
hu: Utolsó 3 év beleértve a mai napot

en: Last 30 days including today
hu: Utolsó 30 nap beleértve a mai napot

en: Last 4 digits of credit card
hu: A bankkártya utolsó 4 száma

en: Last 4 digits of the card
hu: A bankkártya utolsó négy számjegye

en: Last 60 days including today
hu: Utolsó 60 nap beleértve a mai napot

en: Last 7 days including today
hu: Utolsó 7 nap beleértve a mai napot

en: Last 90 days including today
hu: Utolsó 90 nap beleértve a mai napot

en: Last Action Date
hu: Utolsó akció dátuma

en: Last Change by
hu: Utoljára változtatva által

en: Last Completed Action Date
hu: Utolsó befejezett akció dátuma

en: Last Contribution Processed
hu: Utolsó feldolgozott adomány

en: Last Modified
hu: Utoljára módosítva

en: Last Modified By:
hu: Utoljára módosította:

en: Last Name
hu: Vezetéknév

en: Last Name, First Name
hu: Keresztnév, Vezetéknév

en: Last Name.
hu: Vezetéknév.

en: Last Name:
hu: Vezetéknév:

en: Last Reminder
hu: Utolsó emlékeztető

en: Last Run
hu: Utolsó futtatás

en: Last Year Total
hu: Előzőév összesen

en: Last cron run at %1.
hu: Utolsó cron futtatás ideje %1.

en: Last name, First name
hu: Keresztnév, Vezetéknév

en: Last updated date for this pledge record.
hu: A felajánlási rekord utolsó frissítési dátuma.

en: Last updated date for this record. mostly the last time a payment was received
hu: Utolsó frissítési dátum. Legtöbb esetben az utolsó befizetés ideje.

en: Latest date to consider end events from.
hu: A legkésőbbi megfontolandó esemény befejezési dátum.

en: Latest membership period expiration date. End Date will be automatically set based on Membership Type if you don't select a date.
hu: A legutolsó tagsági periódus lejárati dátuma. A vég dátum automatikusan kerül beállításra a tagság típus alapján, ha nem választ ki dátumot.

en: Latitude
hu: Szélesség

en: Latitude and longitude may be automatically populated by enabling a Mapping Provider.
hu: A szélesség és a hosszúság automatikusan feltölthető a térkép szolgáltató engedélyezésével.

en: Latitude of the Address for mapping
hu: A cím szélességi adata feltérképezés céljából

en: Latvian
hu: lett

en: Layout fixes for the Contribution templates
hu: Elrendezés javítások az adomány sablonoknál

en: Learn more about a script that can automatically update contact addressee and greeting options.
hu: Tudjon meg többet a kapcsolatok címzetteit és üdvözlő opcióit automatikusan frissítő szkriptjéről.

en: Learn more.
hu: Tudjon meg többet.

en: Learn more...
hu: Tudjon meg többet...

en: Leave blank for default
hu: Alapértelmezettként hagyja üresen

en: Leave blank for unlimited. This limit is not implemented by all browsers and rich text editors.
hu: Hagyja üresen a korlátozás nélküliséghez. Ez a korlát nem megvalósított minden böngészőnóben és szövegszerkesztőben.

en: Leave blank to run as soon as possible.
hu: Hagyja üresen a mielőbbi futtatáshoz.

en: Leave blank to run at next run frequency.
hu: Hagyja üresen a következő frekvencia szerinti futtatáshoz.

en: Leave the Membership Type blank for additional non-membership options (e.g. magazine subscription).
hu: Hagyja üresen a tagság típust a kiegészítő nem tagsági opciókhoz (pl. magazin előfizetés).

en: Leave undefined
hu: Határozatlanként hagy

en: Left
hu: Balra

en: Left Margin
hu: Bal Margó

en: Left Message
hu: Hagyott üzenet

en: Left Padding
hu: Bal helykitöltés

en: Legacy Encoding
hu: Örökölt kódolás

en: Legal Identifier
hu: Jogi azonosító

en: Legal Name
hu: Hivatalos név

en: Legal Name.
hu: Hivatalos név.

en: Length
hu: Hossz

en: Letter Mail
hu: Levélküldemény

en: Liability
hu: Kötelezettség

en: License
hu: Licence

en: LifeTime
hu: ÉletTartam

en: Lifetime Total
hu: Életében összesen

en: Lifetime total
hu: Életében összesen

en: Limit Dashboard Results
hu: Vezérlőpult eredmények korlátozása

en: Limit Group
hu: Korlátozó csoport

en: Limit List to Group
hu: Lista limitálása csoportra

en: Limit Options
hu: Opciók korlátozása

en: Limit Rows per Page in Dashboard
hu: Az oldalankénti sorok számának korlátozása a vezérlőpulton

en: Limit To
hu: Korlátozva

en: Limit To Current User
hu: A jelenlegi felhasználóra korlátozás

en: Limit listings to a specific Group?
hu: Listázás limitálása egy specifikus csoportra?

en: Limit or Add Recipients
hu: Címzettek korlátozása vagy hozzáadása

en: Limit the number of additional participants that can be registered in a single booking.
hu: Korlátozza a regisztrációnkénti regisztrálható további résztvevők maximális számát

en: Limit to
hu: Korlátozva

en: Line Item
hu: Sor

en: Line Item Entity
hu: Sor egyed

en: Line Item Entity Type
hu: Sor egyed típus

en: Line Item ID
hu: Sor azonosító

en: Line Item Label
hu: Sor címke

en: Line Item Participant Count
hu: Sor résztvevő mennyisége

en: Line Item Quantity
hu: Sor mennyiség

en: Line Item Total
hu: Sor összesen

en: Line Items
hu: Sorelemek

en: Line Number
hu: Sor szám

en: Linear (1D)
hu: Lineáris (1D)

en: Link Cases
hu: Ügyek hozzákapcsolása

en: Link Text
hu: Link szövege

en: Link To Case
hu: Link az ügyhöz

en: Link text for PCP.
hu: Személyes kampányoldal link szövege.

en: Link this field
hu: Linkeld ezt a mezőt

en: Link this field to its CiviCRM Contact
hu: A mező linkelése a CiviCRM kapcsolatához

en: Link this field to its event page
hu: Link ezt a mezőt az ő esemény oldalához

en: Link this field to its user
hu: A mező linkelése a felhasználójához

en: Link to
hu: Link

en: Link to Delete Activity
hu: Link a Tevékenység törléséhez

en: Link to Delete Contact
hu: Link a kapcsolat törléséhez

en: Link to Delete Contribution
hu: Link a Hozzájárulás törléséhez

en: Link to Delete Event
hu: Link az Esemény törléséhez

en: Link to Delete Participant
hu: Link a Résztvevő törléséhez

en: Link to Delete Relationship
hu: Link a Viszony törléséhez

en: Link to Edit Activity
hu: Link a Tevékenység szerkesztéséhez

en: Link to Edit Contact
hu: Link a Kapcsolat szerkesztéséhez

en: Link to Edit Contribution
hu: Link a Hozzájárulás szerkesztéséhez

en: Link to Edit Event Participants
hu: Link az Esemény Résztvevőinek szerkesztéséhez

en: Link to Edit Participant
hu: Link a Részvevő szerkesztéshez

en: Link to Edit Relationship A-B
hu: Link az A-B között lévő viszony szerkesztéséhez

en: Link to Edit Relationship B-A
hu: Link a B-A között lévő viszony szerkesztéséhez

en: Link to Event Configuration
hu: Link az Esemény Beállításához

en: Link to Event Page
hu: Link az Esemény oldalához

en: Link to Event Participants
hu: Link az Esemény Részvevőihöz

en: Link to Event Registration
hu: Link az Esemény regisztrációjához

en: Link to Participant Listing
hu: Link a résztvevők listájához

en: Link to Registration Page
hu: Link a regisztrációs oldalhoz

en: Link to View Activity
hu: Link a Tevékenység Nézethez

en: Link to View Contact
hu: Link a Kapcsolat Nézethez

en: Link to View Contribution
hu: Link a Hozzájárulás megtekintéséhez

en: Link to View Participant
hu: Link a Résztvevő nézethez

en: Link to View Relationship A-B
hu: Link az A-B között lévő viszony megtekintéséhez

en: Link to View Relationship B-A
hu: Link a B-A között lévő viszony megtekintéséhez

en: Link to a Custom Node
hu: Link egy egyéni csomóponthoz

en: Link to a Drupal Node or View, from the base path. The Activity ID will be appended to the end of the link.
hu: Link egy Drupal csomóponthoz vagy Megtekintés, a kiindulási útvonaltól. A Tevékenység azonosítója hozzá lesz adva a link végéhez.

en: Link to a Drupal Node or View, from the base path. The Contact ID will be appended to the end of the link.
hu: Link egy Drupal csomóponthoz vagy Megtekintés, a kiindulási útvonaltól. A Kapcsolat azonosítója hozzá lesz adva a link végéhez.

en: Link to a Drupal Node or View, from the base path. The Contribution ID will be appended to the end of the link.
hu: Link egy Drupal csomóponthoz vagy Megtekintés, a kiindulási útvonaltól. Az Adomány azonosítója hozzá lesz adva a link végéhez.

en: Link to a Drupal Node or View, from the base path. The Event ID will be appended to the end of the link.
hu: Link egy Dropal csomóponthoz vagy Megtekintés, a kiindulási útvonaltól. Az Esemény azonosítója hozzá lesz adva a link végéhez.

en: Link to a Drupal Node or View, from the base path. The Participant ID will be appended to the end of the link.
hu: Link egy Drupal csomóponthoz vagy Megtekintés, a kiindulási útvonaltól. A Résztvevő azonosítója hozzá lesz adva a link végéhez.

en: Link to a Drupal Node or View, from the base path. The relationship ID will be appended to the end of the link.
hu: Link egy Drupal csomóponthoz vagy Megtekintés, a kiindulási útvonaltól. A viszony azonosítója hozzá lesz adva a link végéhez.

en: Link together events, mailings, activities, and contributions. Create surveys and online petitions.
hu: Összekapcsolja az eseményeket, körleveleket, tevékenységeket és adományokat. Létrehoz kérdőíveket és online petíciókat.

en: Linked to Contribution Page
hu: Linkelve egy adományoldalhoz

en: Links
hu: Linkek

en: Links Text
hu: Linkek szövege

en: Links to an entity_table like civicrm_financial_type
hu: Egy entity_table linkek like civicrm_financial_type

en: Links to an id in the entity_table, such as vid in civicrm_financial_type
hu: Az entity_table egy azonosítójához linkek, mint a vid civicrm_financial_type

en: List %1 participants
hu: Résztvevők %1 listázása

en: List All Duplicates
hu: Listázza az összes duplikátumot

en: List Association Rule(s)
hu: Egyesületi szabály(ok) listázása

en: List Custom Options
hu: Egyedi Opciók Listája

en: List all activity(s) for this row.
hu: A sor összes tevékenységének kilistázása.

en: List all contribution(s) for this date unit.
hu: Sorolja fel adomány(oka)t ehhez a dátum egységhez.

en: List all direct contribution(s) from this contact.
hu: Sorolja fel az összes közvetlen adomány(oka)t ehhez a kapcsolathoz.

en: List all revisions
hu: Minden módosítás listázása

en: List contact's donation history, grouped by year, along with contributions attributed to any of the contact's related contacts.
hu: Listázza a kapcsolat adományozási történetét, éves csoportosításban, a kapcsolattal összefüggésbe hozható kapcsolatok hozzájárulásával együtt.

en: List counted participants
hu: Számításba vett résztvevők listája

en: List more Grants
hu: Még több adomány listázása

en: List my contribution
hu: Saját adományok kilistázása

en: List my contribution anonymously
hu: Listázza az adományomat névtelenül

en: List my support anonymously
hu: A támogatásom mutatása névtelenként

en: List of Languages
hu: Nyelvek listája

en: List of all dates of activities of Type
hu: Minden tevékenység dátuma ennek a Típusnak

en: List of log entries for:
hu: Naplóbejegyzés lista:

en: List of names
hu: Nevek listája

en: List of parameters to the command.
hu: A parancs paraméterek listája

en: List of pledges including amount pledged, pledge status, next payment date, balance due, total amount paid etc.
hu: A felajánlások listája, a felajánlott összegekkel, a felajánlási állapottal, a következő befizetési dátummal, a befizetendő összeggel, teljes befizetett összeg stb.

en: List participants for this event (all statuses)
hu: Az esemény résztvevőinek listázás (összes állapot)

en: List the signatures
hu: Aláírások listázása

en: List uncounted participants
hu: Számításba nem vett résztvevők listája

en: Listed contact(s) have been added to the selected group.
hu: A felsorolt kapcsolat(ok) hozzá lett(ek) adva a kiválasztott csoporthoz.

en: Listing of current and upcoming public events.
hu: Aktuális és elkövetkező események nyilvános listája.

en: Lists Summary of Memberships for this date unit.
hu: Soroljon fel ehhez a dátum egységhez tartozó tagsági összefoglalást.

en: Lists detailed contribution(s) for this record.
hu: Sorolja fel részletesen az adomány(oka)t ehhez a rekordhoz.

en: Lists specific contributions by criteria including contact, time period, financial type, contributor location, etc. Contribution summary report points to this report for contribution details.
hu: Az egyes adományokat listázza kritériumok alapján, kapcsolat, időtartam, finanszírozás típus, adományozó helye, stb. Az adományozási összegző jelentés erre mutat az adományok részleteiért.

en: Lithuanian
hu: litván

en: Live
hu: Élő

en: Live API URL
hu: Élő API URL

en: Live Button URL
hu: Élő gomb URL

en: Live Mode
hu: Élő mód

en: Live Page
hu: Élő lap

en: Live Recurring Payments URL
hu: Élő ismétlődő fizetések URL

en: Live Site URL
hu: Élő weboldal URL

en: Load Mapping
hu: Térkép Betöltés

en: Loading
hu: Betöltés

en: Loading...
hu: Betöltés...

en: Loads all variables available to the current page template into a pop-up window. To trigger, add <em>&smartyDebug=1</em> to any CiviCRM URL query string. Make sure you have pop-up blocking disabled in your browser for the CiviCRM site URL.
hu: Betölt minden elérhető változót a jelenlegi oldal sablonjába egy felugró ablakba. Hogy elinduljon, adja hozzá a <em>&smartyDebug=1</em>-et bármilyen CiviCRM URL lekérdező lánchoz. Győződjön meg arról hogy a felugró ablakok tiltása ki van kapcsolva a böngészőjében a CiviCRM oldal URLjéhez.

en: Local Extension ID
hu: Helyi kiterjesztés azonosító

en: Local path
hu: Helyi útvonal

en: Locale specific string overrides
hu: Hely specifikus karakterlánc-felülbírálás

en: Localization
hu: Lokalizáció

en: Localization settings include user language, default currency and available countries for address input.
hu: A lokalizációs beállítások tartalmazzák a felhasználói nyelvet, alapértelmezett pénznemet és a címek megadásához a rendelkezésre álló országok listáját.

en: Localpart
hu: Helyirész

en: Location
hu: Helyszín

en: Location Block
hu: Hely blokk

en: Location Block ID
hu: Hely blokk azonosító

en: Location ID
hu: Hely azonosító

en: Location Type
hu: Hely típusa

en: Location Type Description.
hu: Hely típus leírása

en: Location Type Display Name.
hu: Hely típus kijelzett neve

en: Location Type ID
hu: Hely típusa azonosító

en: Location Type Name.
hu: Hely típus neve

en: Location Type is Active?
hu: Hely típus aktív?

en: Location Type is Reserved?
hu: Hely típus fenntartott?

en: Location Types
hu: Hely típusok

en: Location of the CiviCRM main menu.
hu: CiviCRM főmenü helye

en: Location of the activity (optional, open text).
hu: Tevékenység helyszíne (opcionális, nyílt szöveg)

en: Location search uses the PRIMARY location for each contact by default.
hu: A hely keresés alapértelmezettként a kapcsolat ELSŐDLEGES helyét használja.

en: Location type
hu: Hely típus

en: Location type ID
hu: Hely típus azonosító

en: Location type of this mapping, if required
hu: Illesztés hely típusa, ha szükséges

en: Location types provide convenient labels to differentiate contacts' location(s). Administrators may define as many additional types as appropriate for your constituents (examples might be Main Office, School, Vacation Home...).
hu: A hely típusok további kényelmi címkéket biztosítanak a kapcsolat(ok) megkülönböztetéséhez. Az adminisztrátorok meghatározhatnak akármennyi további típust mint amennyi megfelelő a tagok számára ( például lehet Elsődleges iroda, iskola, nyaraló ház...).

en: Location where the civicrm module or component has been installed.
hu: Az a hely, ahova a civicrm modult vagy komponenst telepítették.

en: Locations
hu: Helyek

en: Locked
hu: Lezárva

en: Log
hu: Napló

en: Log Contact ID
hu: Napló kapcsolat azonosító

en: Log Date (When)
hu: Bejelentkezés dátuma (Mikor)

en: Log Host
hu: Host napló

en: Log ID
hu: Napló azonosító

en: Log Timestamp
hu: Napló időbélyeg

en: Log Type
hu: Naplózás Típusa

en: Log Type Table
hu: Napló típus tábla

en: Log entry date
hu: Napló bejegyzés dátuma

en: Log of contact and activity records created or updated in a given date range.
hu: A megadott dátum tartományon belül létrehozott és frissített kapcsolati és tevékenység rekordok naplóját adja.

en: Logging
hu: Naplózás

en: Logging Details
hu: Naplózási részletek

en: Logging Unique ID not recorded before
hu: Egyedi azonosító naplózása e dátum előtt nem rögzített

en: Logging is not supported in a multilingual environment!
hu: A naplózást többnyelvű környezetben nem támogatott!

en: Logging is not supported in multilingual environments.
hu: A naplózás nem támogatott többnyelvű környezetekben.

en: Login to your account
hu: Lépj be a fiókodba

en: Login to your account at
hu: Lépj be a fiókodba

en: Logs
hu: Naplók

en: Long-term housing plan
hu: Hosszútávú lakhatási terv

en: Longitude
hu: Hosszúság

en: Longitude of the Address for mapping
hu: A cím hosszúsági adata feltérképezés céljából

en: Low
hu: Alacsony

en: Luxembourgish, Letzeburgesch
hu: Luxemburgi

en: Lybunt Report
hu: LYBUNT Jelentés

en: M d, yy (Dec 31, 2009)
hu: Hón, nap, év (Dec 31, 2009)

en: M yy (Dec 2009)
hu: Hón év (Dec 2009)

en: MM d, yy (December 31, 2009)
hu: Hónap nap, év (December 31, 2009)

en: Macedonian
hu: macedóniai

en: Machine name
hu: Gépnév

en: Machine name for Case Type
hu: Ügytípus gépneve

en: Mail Account
hu: Postafiók

en: Mail Account Password
hu: Postafiók jelszó

en: Mail Account Username
hu: Postafiók felhasználóneve

en: Mail Account Uses SSL
hu: Postafiók SSL-t használ

en: Mail Bounce Report
hu: Levél visszapattanási jelentés

en: Mail Bounce: %1
hu: Levél visszapattintás : %1

en: Mail Click-Through Report
hu: Levelezési átkattintás jelentés

en: Mail Detail Report
hu: Levelezés részletes jelentés

en: Mail Error
hu: Levelezési hiba

en: Mail Folder
hu: Levelezési könyvtár

en: Mail Not Sent
hu: Levél nem lett elküldve

en: Mail Opened Report
hu: Megnyitott levél jelentés

en: Mail Opened: %1
hu: Megnyitott levelek: %1

en: Mail Port
hu: Levelezési port

en: Mail Protocol
hu: Levelezési protokol

en: Mail Reports
hu: Levelezés jelentés

en: Mail Sent
hu: Levél elküldve

en: Mail Server
hu: Levelezőszerver

en: Mail Setting Deleted.
hu: Levelezés beállításai törölve

en: Mail Settings
hu: Levelezési beállítások

en: Mail Settings ID
hu: Levelezés beállítás azonosító

en: Mail Settings Name
hu: Levelezés beállítás neve

en: Mail Settingses
hu: Levelezési beállítások

en: Mail Summary
hu: Levelezés összefoglaló

en: Mail Summary Report
hu: Levelezés összegző jelentés

en: Mail not sent
hu: A levél nem került elküldésre

en: Mail routing error
hu: Levél útválasztási hiba

en: Mailer Batch Limit
hu: Email kézbesítési határ

en: Mailer Configuration
hu: Levelező beállításai

en: Mailer Cron Job Limit
hu: Levélküldő cron feladat korlát

en: Mailer Job Size
hu: Levelezési feladat mérete

en: Mailer Throttle Time
hu: Levélküldő várakozási ideje

en: Mailing
hu: Levelezés

en: Mailing A
hu: "A" körlevél

en: Mailing AB
hu: Körlevél AB

en: Mailing ABs
hu: Körlevél AB-k

en: Mailing Approval Note
hu: Körlevél jóváhagyási megjegyzés

en: Mailing Approval Status
hu: Körlevél jóváhagyási állapot

en: Mailing Approval URL
hu: Körlevél jóváhagyási URL

en: Mailing Approved Date
hu: Levél jóváhagyási dátuma

en: Mailing B
hu: "B" körlevél

en: Mailing Backend
hu: Levelezési háttér

en: Mailing Bounce Event
hu: Körlevél visszapattanási esemény

en: Mailing Bounce Events
hu: Körlevél visszapattanási események

en: Mailing Completed
hu: Körlevél küldés befejeződött

en: Mailing Component
hu: Körlevél komponens

en: Mailing Component Body HTML
hu: Körlevél komponens törzs HTML

en: Mailing Component ID
hu: Körlevél komponens azonosító

en: Mailing Component Is Active?
hu: Körlevél komponens aktív?

en: Mailing Component Type
hu: Körlevél komponens típus

en: Mailing Component is Default?
hu: Körlevél komponens alapértelmezett?

en: Mailing Components
hu: Körlevél komponensek

en: Mailing Confirmation Event
hu: Körlevél adományozási esemény

en: Mailing Confirmation ID
hu: Körlevél megerősítés azonosító

en: Mailing Contribution Events
hu: Körlevél adományozási események

en: Mailing Created Date
hu: Levél létrehozási ideje

en: Mailing Creator (Email)
hu: Körlevél létrehozó (e-mai)

en: Mailing Creator (Name)
hu: Körlevél létrehozó (név)

en: Mailing Date
hu: Levél dátuma

en: Mailing Delivery
hu: Levél elküldés

en: Mailing Delivery Event
hu: Körlevél kiküldési esemény

en: Mailing Delivery Events
hu: Körlevél kiküldési események

en: Mailing Error
hu: Levelezési hiba

en: Mailing Event Queue ID
hu: Körlevél esemény sorban állás azonosító

en: Mailing Footer
hu: Levelezési lábléc

en: Mailing Footer - HTML
hu: Levelezési lábléc - HTML

en: Mailing Footer - Plaintext
hu: Levelezés Lábléc - Egyszerű szöveg

en: Mailing Forwarded Event
hu: Körlevél továbbítási esemény

en: Mailing Forwarded Events
hu: Körlevél továbbítási események

en: Mailing From Email
hu: Körlevél feladó e-mail címe

en: Mailing From Name
hu: Körlevél feladó neve

en: Mailing Group
hu: Levelezési csoport

en: Mailing Group Entity
hu: Körlevél csoport egyed

en: Mailing Group Entity Table
hu: Körlevél csoport egyed tábla

en: Mailing Group ID
hu: Körlevél csoport azonosító

en: Mailing Group Search
hu: Körlevél csoport keresés

en: Mailing Group Search Arguments
hu: Körlevél csoport keresés argumentumok

en: Mailing Group Type
hu: Körlevél csoport típus

en: Mailing Group(s)
hu: Körlevél csoport(ok)

en: Mailing Groups
hu: Levelezési csoportok

en: Mailing HTML
hu: Körlevél HTML

en: Mailing HTML:
hu: Levél HTML:

en: Mailing Hash
hu: Körlevél hash

en: Mailing Header
hu: Levelezési fejléc

en: Mailing Header - HTML
hu: Levelezési fejléc -HTML

en: Mailing Header - Plaintext
hu: Levelezés Fejléc - Egyszerű szöveg

en: Mailing ID
hu: Körlevél azonosító

en: Mailing ID (A)
hu: Körlevél azonosító (A)

en: Mailing ID (B)
hu: Körlevél azonosító (B)

en: Mailing ID (C)
hu: Körlevél azonosító (C)

en: Mailing Job
hu: Levelezési feladat

en: Mailing Job End Date
hu: Körlevél feladat végdátum

en: Mailing Job ID
hu: Körlevél munka azonosító

en: Mailing Job Is Test?
hu: Körlevél teszt feladat?

en: Mailing Job Limit
hu: Körlevél feladat korlát

en: Mailing Job Offset
hu: Körlevél feladat eltolás

en: Mailing Job Start Date
hu: Körlevél feladat kezdő dátum

en: Mailing Job Status
hu: Levelezési feladat állapota

en: Mailing Job Type
hu: Körlevél feladat típus

en: Mailing Jobs
hu: Levelezési feladatok

en: Mailing Key
hu: Levelezési kulcs

en: Mailing Label
hu: Boríték címke

en: Mailing Label Format
hu: Postai címke formátum

en: Mailing Label Tokens
hu: Boríték címke tokenek

en: Mailing Labels
hu: Boríték címkék

en: Mailing Language
hu: Körlevél nyelve

en: Mailing List
hu: Levelezési lista

en: Mailing List Subscription
hu: Levelezési feliratkozások

en: Mailing Name
hu: Levelezési név

en: Mailing Name(s)
hu: Címzett(ek)

en: Mailing Name.
hu: Körlevél neve

en: Mailing Opened Event
hu: Körlevél megnyitási esemény

en: Mailing Opened Events
hu: Körlevél megnyitási események

en: Mailing Opened ID
hu: Megnyitott körlevél azonosító

en: Mailing Queue Event
hu: Körlevél sorban állási esemény

en: Mailing Queue Events
hu: Körlevél sorban állási események

en: Mailing Recipient
hu: Levél címzettje

en: Mailing Recipients
hu: Levelezési címzettek

en: Mailing Recipients ID
hu: Körlevél címzettek azonosítója

en: Mailing Report
hu: Levelezési összefoglaló

en: Mailing Resubscribe
hu: Körlevél újrafeliratkozás

en: Mailing Scheduled Date
hu: Levél ütemezett dátuma

en: Mailing Sender
hu: Körlevél küldő

en: Mailing Settings
hu: Levelezés beálításai

en: Mailing Start Date
hu: Levelezés kezdési dátuma

en: Mailing Status
hu: Levelezési állapota

en: Mailing Subject
hu: Körlevél tárgya

en: Mailing Subscribe
hu: Levelezési feliratkozás

en: Mailing Subscribe Hash
hu: Körlevél feliratkozó hash

en: Mailing Subscribe ID
hu: Körlevél feliratkozás azonosító

en: Mailing Subscribe Timestamp
hu: Körlevél feliratkozás időbélyeg

en: Mailing Text:
hu: Levél szöveges:

en: Mailing Type
hu: Körlevél típusa

en: Mailing URL (Edit)
hu: Körlevél URL (szerkesztés)

en: Mailing URL (Schedule)
hu: Körlevél URL (Ütemezés)

en: Mailing URL (View)
hu: Körlevél URL (nézet)

en: Mailing Visibility
hu: Levelezés láthatóság

en: Mailing bounced ID
hu: Levelezés visszadobásának azonosítója

en: Mailing click through ID
hu: Levelezés átkattintás azonosítója

en: Mailing content has been uploaded
hu: Levelezés tartalma fel lett töltve

en: Mailing content uploaded
hu: Körlevél tartalma feltöltve

en: Mailing delivered ID
hu: Levelezés elküldési azonosítója

en: Mailing group
hu: Levelezési csoport

en: Mailing has been approved/rejected
hu: A levelezés el lett fogadva/ vissza lett utasítva

en: Mailing has been completed
hu: Levelezés befejeződött.

en: Mailing has been created
hu: Levelezés létre lett hozva

en: Mailing has been queued
hu: A levelezés belekerült a sorba

en: Mailing has been scheduled
hu: A levelezés ütemezésre került.

en: Mailing has been updated
hu: Levelezés fel lett frissítve

en: Mailing is forwarded successfully to %count email address. | Mailing is forwarded successfully to %count email addresses.
hu[0]: A levél továbbításra került %count email címre.
hu[1]: A levél továbbításra került %count email címekre.

en: Mailing is not forwarded to the given email address. | Mailing is not forwarded to the given email addresses.
hu[0]: A levél nem került továbbításra ezen email címre.
hu[1]: A levél nem került továbbításra ezen email címekre.

en: Mailing key
hu: Levelezési kulcs

en: Mailing labels - print
hu: Levél címke - nyomtatás

en: Mailing name
hu: Levelezési cím

en: Mailing opened ID
hu: Levelezés megnyitásának azonosítója

en: Mailing permalink
hu: Levelezési állandó hivatkozás

en: Mailing reply ID
hu: Levelezés válaszának azonosítója

en: Mailing unsubscribeded ID
hu: Levelezés leiratkozásának azonosítója

en: Mailing:
hu: Lista:

en: Mailing: Trackable Opens
hu: Levelezés: Követhető megnyitások

en: Mailing: Trackable Replies
hu: Levelezés: Követhető válaszok

en: Mailing: Trackable URL Clicks
hu: Levelezés: Követhető URL kattintások

en: MailingAB ID
hu: KörlevélAB azonosító

en: Mailings
hu: Küldemények

en: Mailings %%StatusMessage%%
hu: Levelezés  %%StatusMessage%%

en: Mailings sent to %1
hu: Levelek elküldve %1

en: Main
hu: Fő

en: Main Color
hu: Fő szín

en: Main Information
hu: Fő információ

en: Main Menu
hu: Fő menü

en: Main Tag List
hu: Fő címke lista

en: Main Tag Tree
hu: Fő címke ág

en: Main Text Color
hu: Főszöveg színe

en: Main office location
hu: Fő iroda hely

en: Major Donor
hu: Fő támogató

en: Make CiviCRM aware of multiple domains. You should configure a domain group if enabled
hu: Biztosítsa, hogy a CiviCRM több domént érzékeljen. Be kell állítani a domén csoportot ha engedélyezett

en: Make Contribution
hu: Adományozás

en: Make Mailing Labels
hu: Boríték címkék készítése

en: Make Name Badges
hu: Kitűzők készítése

en: Make Payment
hu: Befizetés megtétele

en: Make Pledge Payment(s):
hu: Tegyen pénzbeni felajánlást(okat):

en: Make Thank-you Letters
hu: Köszönő levelek elkészítése

en: Make a Copy
hu: Másolat készítés

en: Make a Copy of CiviCRM Contribution Page
hu: Másolatkészítés a CiviCRM adomány oldalról

en: Make a Copy of CiviCRM Profile Group
hu: CiviCRM Profile Csoportról másolat készítése

en: Make a Copy of Price Set
hu: Másolat készítés az árlistáról

en: Make a contribution
hu: Adományozzon

en: Make it easy for participants to spread the word about this event to friends and colleagues.
hu: Tegye egyszerűvé a résztvevőknek a barátaik és kollégáik értesítését az eseményről.

en: Make sure at least one parent group is set.
hu: Győződj meg róla hogy legalább egy szülő csoport be van állítva.

en: Make sure the CAPTCHA feature is NOT enabled for this profile when you are grabbing the HTML code. CAPTCHA requires dynamic page generation. Submitting an HTML Snippet profile form with CAPTCHA included will ALWAYS result in a CAPTCHA validation error - which means that the information entered by the user can not be saved.
hu: Bizonyosodjon meg róla, hogy a CAPTCHA funkció NEM engedélyezett ehhez a profilhoz, amikor a HTML kódot megfogta. A CAPTCHA dinamikus oldal létrehozást igényel. A HTML kódrészlet profil űrlap beküldése CAPTCHA beillesztéssel MINDIG CAPTCHA érvényesítési hibát okoz - ami azt jelenti, hogy a felhasználó által megadott információt nem lehet elmenteni.

en: Make sure you have enough privileges in the access control system.
hu: Győződj meg hogy elég jogosultságod van a hozzáférést szabályozó rendszerben.

en: Make this option value 'selected' by default?
hu: Tegyem alapértelmezettnek a 'kiválasztott' opciós értéket?

en: Malay
hu: maláj

en: Male
hu: Férfi

en: Malformed photo name
hu: Rosszul formált fotónév

en: Maltese
hu: máltai

en: Manage - Scheduled Jobs
hu: Ütemezett feladatok - kezelése

en: Manage ACL Roles
hu: Hozzáférés lista szerepkörök kezelése

en: Manage Case
hu: Ügy kezelése

en: Manage Case #%1
hu: #%1 Ügy kezelése

en: Manage Case %1
hu: %1 Ügy kezelése

en: Manage Contribution Page
hu: Adomány oldal kezelése

en: Manage Contribution Pages
hu: Adományoldalak kezelése

en: Manage Event Templates
hu: Esemény sablonok kezelése

en: Manage Events
hu: Események kezelése

en: Manage Groups
hu: Csoportok kezelése

en: Manage Personal Campaign Pages
hu: Személyes Kampány Oldalak kezelése

en: Manage event participant statuses below. Enable selected statuses to allow event waitlisting and/or participant approval.
hu: Kezelje az esemény résztvevőinek állapotait alább. Kiválasztott állapotúakat engedélyezze, hogy a várólista és a résztvevő jóváhagyás használható legyen.

en: Manage report templates
hu: Jelentés űrlapok kezelése

en: Manage the rules used to identify potentially duplicate contact records. Scan for duplicates using a selected rule and merge duplicate contact data as needed.
hu: A szabályok kezelése a potenciálisan egyező duplikált kapcsolat rekordok azonosítására szolgál. Keressen a kiválasztott szabállyal duplikációkat  és a duplikált kapcsolatokat szükség szerinti fűzze össze.

en: Manage the rules used to identify potentially duplicate contact records. Scan for duplicates using a selected rule and merge duplicate contact data as needed. Click <strong>Edit Rule</strong> to review or modify the rules for each type of contact. You will generally want to maintain both 'Supervised' and 'Unsupervised' rules for each contact type.
hu: A szabályok kezelését a potenciális duplikált kapcsolat rekordok azonosítására használják. Szükség szerint keresse a duplikátumokat a szabályok felhasználásával és fűzze össze. Kattintson <strong>Szabály szerkesztésére</strong> a szabályok áttekintésére és szerkesztésére minden egyes kapcsolat típushoz. Általában mindkettő a "Felügyelt" és "Felügyelet nélküli" szabályt kell kezelni minden egyes kapcsolat típushoz.

en: Managed
hu: Kezelve

en: Managed Entity (%1) is missing field "%2": %3
hu: Kezelt egyed (%1) hiányzó mező "%2". "%3"

en: Managed ID
hu: Kezelve azonosító

en: Manageds
hu: Kezelve

en: Manager
hu: Menedzser

en: Managing Your Page
hu: Az oldalad kezelése

en: Mandatory fields (first name and last name, OR email address) are missing from this form.
hu: A kötelező mezők (vezetéknév és keresztnév, VAGY az e-mail cím) hiányoznak ezen az űrlapon.

en: Manual Assignment of Related Membership
hu: Kapcsolódó tagság kézi hözzárendelése

en: Manual Batch
hu: Kézi köteg

en: Manual Recipients
hu: Manuális címzett

en: Manual Synchronization:
hu: Manuális szinkronizáció:

en: Manual contribution amount
hu: Kézi adományozás összege

en: Manual membership and price
hu: Kézi tagság és ár

en: Manually Synchronize
hu: Szinkronizálás manuálisan

en: Map
hu: Térkép

en: Map %1 Address
hu: Illessze a %1 címet

en: Map Contact
hu: Térkép kapcsolat

en: Map Enabled
hu: Térkép engedélyezve

en: Map Link
hu: Térkép link

en: Map Location(s)
hu: Helyszín(ek) megmutatása

en: Map Primary Address
hu: Elsődleges cím térképe

en: Map Profile
hu: Térkép profil

en: Map Provider Key
hu: Térképszolgáltató kulcs

en: Map View
hu: Térkép nézet

en: Map contacts
hu: Kapcsolatok illesztése

en: Map event location
hu: Esemény helyszín térképe

en: Map these contacts
hu: Ezen kapcsolatok illesztése

en: Map this Address
hu: Térkép

en: Map this Location
hu: Térkép

en: Mapper for Field %1
hu: Adatillesztő a %1 mezőhöz

en: Mapping
hu: Illesztés

en: Mapping Field
hu: Illesztési mező

en: Mapping Field ID
hu: Illesztés mező azonosító

en: Mapping Fields
hu: Illesztési mezők

en: Mapping ID
hu: Illesztés azonosító

en: Mapping Name
hu: Illesztés neve

en: Mapping Provider
hu: Térkép szolgáltató

en: Mapping Type
hu: Térkép típus

en: Mapping and Geocoding
hu: Térkép és helymeghatározás

en: Mapping features require PHP version 5 or greater
hu: A térkép funkció PHP 5 verziót vagy nagyobbat igényel

en: Mapping field key
hu: Illesztés mező kulcs

en: Mapping to which this field belongs
hu: Illesztés, amelyhez ez a mező tartozik

en: Mappings
hu: Illesztések

en: March
hu: Március

en: Mark All
hu: Összes kijelölése

en: Mark Target Contact(s) for this Relationship
hu: Jelölje a cél kapcsolato(ka)t ehhez a viszonyhoz.

en: Mark as Dedupe Exception
hu: Jelölje mint deduplikálási kivétel

en: Mark the target contact(s) for this relationship if it appears below. Otherwise you may modify the search name above and click Search again.
hu: Válassza ki a cél kapcsolato(ka)t ehhez a viszonyhoz alul ha az megjelenik. Egyébként, módosíthatja a keresési nevet felül és utána kattintson a keresésre.

en: Mark this pair as not a duplicate.
hu: Jelölje ezt a párt mint nem duplikátum.

en: Marked as duplicates.
hu: Duplikátumoknak jelölve.

en: Marked as non duplicates.
hu: Megjelölve mint nem duplikátum.

en: Market Value
hu: Piaci érték

en: Mask
hu: Maszk

en: Masked Account Number
hu: Maszkolt számla szám

en: Mass SMS
hu: Tömeges SMS

en: Mass emails sent from CiviMail.
hu: A CiviKörlevélből a körlevél elküldve.

en: Master Address Belongs To
hu: A Fő cím tartozik

en: Master Address ID
hu: Fé cím azonosító

en: Master control for access to the main CiviCRM backend and API. Give to trusted roles only.
hu: A fő CiviCRM háttér és API hozzáférés fő hozzáférési szabályzója. Csak megbízható szerepköröknek adja meg.

en: Match Fields
hu: Mezők egyeztetése

en: Match Value or Expression
hu: Érték vagy kifejezés összehasonlítása

en: Matched Gift
hu: Egyeztetett ajándék

en: Matched values are replaced with this prefix plus a unique code. EX: If replacement prefix for &quot;Vancouver&quot; is <em>city_</em>, occurrences will be replaced with <em>city_39121</em>.
hu: Az egyező értékek lecserélődnek erre a prefixre plusz egy egyedi kódra. PL: Ha a csere prefix &quot;Vancouver&quot; értékhez <em>city_</em>, az előfordulásoknál lecserélődik erre:  <em>city_39121</em>.

en: Matching CiviCRM Field
hu: A megegyező CiviCRM mező

en: Matching Contributions to Contributors
hu: Összeillő adományok és adományozók

en: Matching Memberships to Contacts
hu: A tagság kapcsolatokhoz rendelése

en: Matching Participant Data to Contacts
hu: A résztvevők kapcsolatokhoz rendelése

en: Matching Rule for %1 Contacts
hu: Egyezési szabály %1 kapcsolathoz

en: Matching this contact based on the de-dupe rule would cause an external ID conflict
hu: Az ezen kapcsolat összefűzése a deduplikációs szabály alapján külső azonosító konfliktust okozhat

en: Matching to Contacts for Inserts and Updates
hu: Kapcsolathoz illesztés betétekhez és frissítésekhez

en: Max Age
hu: Maximális kor

en: Max Instances
hu: Maximális példányszám

en: Max Number Of Contacts
hu: Kapcsolatok maximális száma

en: Max Number of Participants
hu: Résztvevők Maximális Száma

en: Max Participant
hu: Max résztvevő

en: Max Participants
hu: Maximális Résztvevőszám

en: Max Related
hu: Max kapcsolódó

en: Max Related Members for Type
hu: Típus max kapcsolódó tagok

en: Max Value
hu: Maximális Érték

en: Max number of participants per field options
hu: A résztvevők maximális száma mező opciónként

en: Max participants should be a positive number
hu: A maximális résztvevőszámnak pozitív számnak kell lennie.

en: Max related
hu: Max kapcsolódó

en: Maximum Additional Participants
hu: További résztvevők maximális száma

en: Maximum Attachments
hu: Mellékletek maximuma

en: Maximum Attachments For Backend Processes
hu: A háttérfolyamatok maximális melléklet száma

en: Maximum Exceeded
hu: Maximum elérve

en: Maximum File Size (in MB)
hu: Maximális fájl méret (MB-ban)

en: Maximum Multiple Records
hu: Több rekord maximuma

en: Maximum Number of Reminders
hu: Emlékeztetők maximális száma

en: Maximum Participants
hu: Maximális résztvevő szám

en: Maximum Records
hu: Maximális rekord szám

en: Maximum Related Memberships
hu: Maximum kapcsolódó tagságok

en: Maximum Reminders Send
hu: A maximálisan számú emlékeztető elküldve

en: Maximum Size of file (documents, images, etc.) which can be attached to emails or activities.<br />Note: php.ini should support this file size.
hu: Fájl maximális mérete (dokumentumok, képek, stb.), amit az e-mailhez vagy tevékenységhez lehet csatolni. <br />Megjegyzés: php.ini -nek támogatni kell ezt a fájlméretet.

en: Maximum Upload File Size: %1 MB
hu: A maximálisan feltölthető fájl méret : %1 MB

en: Maximum additional participants
hu: További résztvevők maximális száma

en: Maximum file size cannot exceed limit defined in "php.ini" ("upload_max_filesize=%1").
hu: A "php.ini" ("upload_max_filesize=%1") -ben meghatározott fájl méret határt nem lehet meghaladni.

en: Maximum length
hu: Maximális hosszúság

en: Maximum number of additional participants per registration
hu: Regisztrációnkénti további résztvevők maximális száma

en: Maximum number of additional participants that can be registered on a single booking
hu: Egy foglalás során jelentkeztethető további résztvevők maximális száma

en: Maximum number of contacts
hu: Kapcsolatok maximális száma

en: Maximum number of contacts that can be reserved for an interviewer at one time.
hu: Az egyszerre maximálisan lefoglalható kapcsolatok száma egy interjúztatóhoz.

en: Maximum number of contacts to allow for survey.
hu: Felmérés részére engedélyezett maximális kapcsolat szám.

en: Maximum number of files (documents, images, etc.) which can be attached to emails or activities. This setting applies to UI forms and limits the number of fields available on the form.
hu: A fájlok maximális száma (dokumentumok, képek, stb.), amelyeket az e-mail vagy a tevékenység mellé csatolhat. Ez a beállítás a felhasználói felülethez is alkalmazásra kerül korlátozva az úrlapon elérhető mezők számát.

en: Maximum number of files (documents, images, etc.) which can be processed during backend processing such as automated inbound email processing. This should be a big number higher than the other Maximum Attachments setting above. This setting here merely provides an upper limit to prevent attacks that might overload the server.
hu: A fájlok maximális száma (dokumentumok, képek, stb.), amelyek feldolgozhatók a háttér feladatok során, mint például a bejövő e-mailek feldolgozása. Ennek egy nagy számnak kell lennie nagyobbnak mint a maximális mellékletek száma, a fenti beállításoknál. Ez a beállítás felső határt szab a támadások estében, amelyek a szerver túlterhelését próbálhatják meg.

en: Maximum number of minutes that secure form data should linger
hu: Az űrlapadatok biztonságos percek maximális száma

en: Maximum number of multiple records
hu: Többszörös rekord maximális száma

en: Maximum number of registered participants to allow. After max is reached, a custom Event Full message is displayed. If NULL, allow unlimited number of participants.
hu: A maximálisan engedélyezett résztvevők száma. A maximum elérése után, a testre szabott Esemény megtelt üzenet kerül kijelzésre. Ha NULL, akkor a résztvevő szám nem  korlátozott.

en: Maximum number of related memberships
hu: A kapcsolódó tagságok maximális száma

en: Maximum number of related memberships (leave blank for unlimited).
hu: Kapcsolódó tagságok maximális száma (hagyja üresen ha korlátlan).

en: Maximum number of related memberships (membership_type override).
hu: A kapcsolódó tagságok maximális száma (membership_type felülírása).

en: Maximum number of related memberships.
hu: A kapcsolódó tagságok maximális száma.

en: Maximum recipient fields allowed in tell a friend
hu: Az engedélyezett maximum címzett mező szám az add tovább funkcióban

en: Maximum reserved at one time
hu: Egyszerre maximálisan fentartott

en: Maximum reserved at one time should be a positive number
hu: Az egyszerre maximálisan fenntartottnak pozitív számnak kell lennie

en: Maximum total number of contacts that can be in a reserved state for an interviewer.
hu: A maximális összes kapcsolatok száma ami le lehet foglalva egy interjúztatóhoz.

en: May
hu: Május

en: May be used for SSN, EIN/TIN, Household ID (census) or other applicable unique legal/government ID.
hu: Alkalmazható minden állami/kormányzati azonosító szám (adóazonosítójel stb.) rögzítésére.

en: May be used to over-ride contact view and edit templates.
hu: A kapcsolat sablon nézet és szerkesztés felülírására használható

en: May contain civicrm_contribution, civicrm_participant or civicrm_membership
hu: Tartalmazhatja a civicrm_contribution, civicrm_participant vagy civicrm_membership

en: May contain civicrm_financial_item, civicrm_contribution, civicrm_financial_trxn, civicrm_grant, etc
hu: Tartalmazhat civicrm_financial_item, civicrm_contribution, civicrm_financial_trxn, civicrm_grant, stb.

en: May contain civicrm_line_item, civicrm_financial_trxn etc
hu: Tartalmazhat civicrm_line_item, civicrm_financial_trxn stb.

en: Median
hu: Medián

en: Medical evaluation
hu: Egészségügyi állapot felmérés

en: Medium
hu: Közepes

en: Meeting
hu: Találkozó

en: Member
hu: Tag

en: Member Contact Type
hu: Tag kapcsolat típus

en: Member Count
hu: Tag számláló

en: Member Dashboard
hu: Tagság vezérlőpult

en: Member Dues
hu: Tagdíjak

en: Member Group(s)
hu: Tagság csoport(ok)

en: Member Name
hu: Tag neve

en: Member Name or Email
hu: Tag neve vagy e-mail címe.

en: Member Since
hu: Tagság kezdete

en: Member Since %2 %1
hu: Tag %2 %1 óta.

en: Member Since / Member Type
hu: Tagság kezdete/Tagság típusa

en: Member Tag(s)
hu: Tag címke(ék)

en: Members
hu: Tagok

en: Members as of %1 %2
hu: Tagjai %1 %2

en: Members assigned this membership type belong to which organization (e.g. this is for membership in 'Save the Whales - Northwest Chapter'). NOTE: This organization/group/chapter must exist as a CiviCRM Organization type contact.
hu: Ezen tagság típushoz hozzárendelt tagok mely szervezethez tartoznak (pl. ez a 'tagság a Mentsük meg a bálnákat - Északnyugati helyi csoport' -é). MEGJEGYZÉS: Ezen szervezetnek/csoportnak/helyi csoportnak a CiviCRM Szervezeti típusként kell rendelkezésre állnia.

en: Members by Type
hu: Tagok típusonként

en: Members of <a href="%1">%2</a>
hu: Tagjai a <a href="%1">%2</a>

en: Membership
hu: Tagság

en: Membership #
hu: Tagság #

en: Membership Added
hu: Tagság hozzáadva

en: Membership Autorenewal Billing Updates
hu: Tagság automatikus megújítás számlázásának frissítése

en: Membership Block
hu: Tagság blokk

en: Membership Block Display Minimum Fee
hu: Tagság blokk minimum díj kijelzése

en: Membership Block Entity Table
hu: Tagság blokk elem tábla

en: Membership Block ID
hu: Tagság blokk azonosító

en: Membership Block Is Separate Payment
hu: Tagság blokk az különálló befizetés

en: Membership Block Membership Types
hu: Tagság blokk tagság típusok

en: Membership Block New Text
hu: Tagság blokk új szöveg

en: Membership Block New Title
hu: Tagság blokk új cím

en: Membership Block Renewal Text
hu: Tagság blokk megújítás szöveg

en: Membership Block Renewal Title
hu: Tagság blokk megújítás cím

en: Membership Blocks
hu: Tagság blokkok

en: Membership Bulk Entry
hu: Tagság tömeges megadása

en: Membership Change Date
hu: Tagság változási dátum

en: Membership Confirmation and Receipt
hu: Tagság megerősítés és nyugta

en: Membership Deleted
hu: Tagság törölve

en: Membership Detail Report
hu: Részletes Tagság jelentés

en: Membership Expiration Date
hu: Tagság lejárati ideje

en: Membership Fee
hu: Tagság díja

en: Membership Fee Total
hu: Tagsági díj összesen

en: Membership Fields
hu: Tagság mezők

en: Membership ID
hu: Tagság azonosító

en: Membership Information
hu: Tagsági információ

en: Membership Invalid
hu: Tagság érvénytelen

en: Membership Lapse Date
hu: Tagság Lejárati dátuma

en: Membership Letter (PDF)
hu: Tagság levél (PDF)

en: Membership Log
hu: Tagság napló

en: Membership Log End Date
hu: A tagság napló befejeződési dátuma

en: Membership Log ID
hu: Tagság napló azonosító

en: Membership Log Start Date
hu: A tagság napló kezdődátuma

en: Membership Logs
hu: Tagság naplók

en: Membership Num Terms
hu: Tagsági ciklusok száma

en: Membership Options
hu: Tagsági opciók

en: Membership Organization
hu: Szervezeti tagság

en: Membership Organization and Type
hu: Szervezeti tagság és típus

en: Membership Owner ID
hu: Tagság birtokosának azonosítója

en: Membership Payment
hu: Tagság befizetés

en: Membership Payment ID
hu: Tagság befizetés azonosító

en: Membership Payment and Receipt
hu: Tagsági díj fizetés és nyugta

en: Membership Payments
hu: Tagság befizetések

en: Membership Period
hu: Tagsági időszakok

en: Membership Renewal
hu: Tagság megújítás

en: Membership Renewal Confirmation and Receipt
hu: Tagság megújítás megerősítés és nyugta

en: Membership Renewal Reminder
hu: Tagság megújításra figyelmeztetés

en: Membership Renewal using a credit card requires a Membership fee. Since there is no fee associated with the selected membership type, you can use the normal renewal mode.
hu: A bankkártyás tagság megújításhoz szükséges a tagsági díj megadása. Mivel nincs a kiválasztott tagság típushoz díj hozzárendelve, normál megújítási módot használhatja.

en: Membership Report (Detail)
hu: Tagság jelentés (részletes)

en: Membership Report (Lapsed)
hu: Tagság jelentés (megszűnt)

en: Membership Report (Summary)
hu: Tagság jelentés (összegzés)

en: Membership Section Enabled?
hu: Tagsági modul engedélyezve?

en: Membership Settings
hu: Tagsági beállítások

en: Membership Signup
hu: Tagság feliratkozás

en: Membership Source
hu: Tagság Forrása

en: Membership Start Date
hu: Tagság kezdő dátuma

en: Membership Status Error
hu: Tagsági állapot hiba

en: Membership Status ID
hu: Tagság állapot azonosító

en: Membership Status Is NOT Overriden
hu: Tagsági állapot NINCS felülírva

en: Membership Status Is Override?
hu: Tagsági állapot felülírása?

en: Membership Status Is Overriden
hu: Tagsági állapot felülírva

en: Membership Status Is Overriden?
hu: Tagsági állapot felülírva?

en: Membership Statuses
hu: Tagság állapotok

en: Membership Summary
hu: Tagság összegzés

en: Membership Summary Report
hu: Tagsági összefoglaló jelentés

en: Membership Transaction #
hu: Tagsági tranzakciók száma

en: Membership Type
hu: Tagság típus

en: Membership Type Duration Interval
hu: Tagság típus időtartam intervallum

en: Membership Type Duration Unit
hu: Tagság típus időtartam egysége

en: Membership Type ID
hu: Tagság típus azonosító

en: Membership Type Not Deleted
hu: Tagsági típus nincs törölve

en: Membership Type Plan
hu: Tagság típus terv

en: Membership Type Receipt Text
hu: Tagság típus nyugta szövege

en: Membership Type Relationship
hu: Tagság típus viszony

en: Membership Type Renewal Text
hu: Tagság típus megújítás szövege

en: Membership Type:
hu: Tagság típusa

en: Membership Types
hu: Tagság típusok

en: Membership Types Default
hu: Alapértelmezett tagsági típusok

en: Membership Types Label
hu: Tagság típus címke

en: Membership for %1 has been updated.
hu: %1 tagsága frissítésre került.

en: Membership import files must contain data needed to <strong>match the membership to the contact record</strong>. This 'matching' can be handled in several different ways:
hu: A tagsági import fájloknak tartalmazniuk kell a <strong>tagságok kapcsolatokhoz rendelését</strong>. Ez a 'hozzárendelést' több módon lehet megtenni:

en: Membership import requires that each person, household or organization already exists as a contact record in your CiviCRM database. If you need to import memberships for contact records which haven't been added to CiviCRM yet - you will do this in 2 steps. First, use <strong>Import Contacts</strong> to add the contact records. If possible, include a unique 'External ID' for each new contact which you can then use to match memberships to contacts. Then return to this screen and import the membership records.
hu: A tagsági importáláshoz az szükséges, hogy minden egyes személy, háztartás, vagy szervezet kapcsolati rekordja már létezzen a CiviCRM adatbázisában.  Ha importálnia kell a tagságokat olyan kapcsolati rekordokkal melyek még nem kerültek hozzáadásra - 2 lépésben teheti meg. Először, használja <strong>Kapcsolatok importálását</strong>  a kapcsolati rekordok hozzáadására. Ha lehetséges, befoglalva az egyedi 'Külső azonosítót' minden egyes új kapcsolatra, amelyet később felhasznál a kapcsolatok tagságokhoz kapcsolására. Utánna térjen vissza ehhez az oldalhoz a tagsági rekordok importálására.

en: Membership is Auto-Renew
hu: Automatikusan megújuló tagság

en: Membership is Auto-Renew and Cancelled
hu: Automatikusan megújuló tagság megújítása törölve

en: Membership is Auto-Renew and Ended
hu: Automatikusan megújuló tagság megújítás befejeződött

en: Membership is Auto-Renew and Failed
hu: Automatikusan megújuló tagság megújítás sikertelen

en: Membership is Auto-Renew and In Progress
hu: Automatikusan megújuló tagság megújítása folyamatban

en: Membership is NOT Auto-Renew
hu: Nem automatikusan megújuló tagság

en: Membership is NOT Pay Later
hu: NEM később fizető tagság

en: Membership is Pay Later
hu: Később fizető tagág

en: Membership is a Test
hu: Teszt tagság

en: Membership is a Test?
hu: Teszt tagság?

en: Membership is automatically granted to:
hu: Tagság automatikusan nyújtva:

en: Membership payment amount.
hu: Tagsági díj fizetési összeg.

en: Membership payment amount. A contribution record will be created for this amount.
hu: Tagsági fizetés összege. Ezzel az összeggel adományozási rekord kerül létrehozásra.

en: Membership renewed automatically
hu: Tagság automatikusan megújítva

en: Membership section introductory text - displayed to renewing members.
hu: Tagság szakasz bemutatkozó szöveg - a tagságot megújítóknak kijelzett.

en: Membership section introductory text - for new member signups.
hu: Tagság szakasz bemutatkozó szöveg - új tag feliratkozás.

en: Membership section title - displayed to renewing members.
hu: Tagság szakasz címe - a tagságot megújítóknak kijelzett.

en: Membership section title - for new member signups.
hu: Tagság szakasz címe - új tagok feliratkozására.

en: Membership signups on or after this date cover the following calendar year as well. Example: If the rollover day is November 30, membership period for signups during December will cover the following year.
hu: Az e dátum utáni tagsági feliratkozás a következő naptári évre is vonatkozik. Példa: Ha a rollover nap november 30, a decemberi feliratkozások már a következő évet is magába foglalja.

en: Membership signups on or after this day of the month cover the rest of the month plus the specified number of months.
hu: Az e napi és az utáni tagsági feliratkozás a erre a hónapra is vonatkozik és az előre megadott hónapokat is magába foglalja.

en: Membership status is normally assigned and updated automatically based on your configured membership status rules. However, if you want to assign a status manually and bypass automated status setting, choose either "Override Permanently" or "Override Until Selected Date", Then you can select from the available status options.
hu: A tagsági állapot általában automatikusan hozzárendelődik és frissítődik a beállított tagsági állapot szabályok alapján. Ugyanakkor, ha kézileg kívánja hozzáadni az állapotot, és el kívánja kerülni az automatikus állapot beállításokat, válassza ki a "Végleges felülírás" "Felülírás a kiválasztott dátumig". Utána kiválaszthatja a rendelkezésre álló állapot opciókat.

en: Membership type is a required field.
hu: Tagság típusa kötelezően megadandó mező.

en: Membership types are used to categorize memberships. You can define an unlimited number of types. Each type incorporates a 'name' (Gold Member, Honor Society Member...), a description, a minimum fee (can be $0), and a duration (can be 'lifetime'). Each member type is specifically linked to the membership entity (organization) - e.g. Bay Area Chapter.
hu: A tagság típusok a tagságok kategorizálására használatosak. Végtelen számú tagság típust határozhat meg. Minden típus tartalmaz egy 'nevet' (Aranyfokozatú  tag, Tiszteletbelei egyesületi tag,...), egy leírást, minimális tagdíjat (beállítható a 0Ft is), egy időtartam (lehet 'élethosszig' tartó is). Minden tagság típus specifikusan egy tagsági egyedhez (szervezethez) kapcsolt- pl. Öböl menti csoport.

en: Membership types to be exposed by this block
hu: A blokk által feltárt tagsági típusok

en: Membership will renew automatically.
hu: A tagság automatikusan megújul.

en: Memberships
hu: Tagságok

en: Memberships - Auto-renew Billing Updates
hu: Tagságok - automatikus megújítás számlázási frissítések

en: Memberships - Auto-renew Cancellation Notification
hu: Tagságok - automatikus megújítás törlés figyelmeztetés

en: Memberships - Receipt (on-line)
hu: Tagságok - Nyugta (on-line)

en: Memberships - Signup and Renewal Receipts (off-line)
hu: Tagságok - Feliratkozás és megújítás (off-line)

en: Memberships can be automatically granted to related contacts by selecting a Relationship Type.
hu: Tagság automatikusan adható a vonatkozó kapcsolatnak a viszony típus kiválasztásával.

en: Memory allocated (PHP config option 'memory_limit')
hu: Lefoglalt memória (PHP beállítási opció 'memory_limit')

en: Mental health evaluation
hu: Mentális egészség felmérés

en: Menu
hu: Menü

en: Menu '%1' has been saved.
hu: '%1'  menü el lett mentve.

en: Menu ID
hu: Menü azonosító

en: Menu Item
hu: Menü elem

en: Menu Title
hu: Menü címe

en: Menu has been rebuilt
hu: A menü újra lett építve

en: Menu hidden
hu: Rejtett menü

en: Menubar color
hu: Menüsor szín

en: Menubar position
hu: Menüsor elhelyezése

en: Menus
hu: Menük

en: Merchant Account Email
hu: Kereskedői fiók e-mail

en: Merchant ID is not set for this payment processor
hu: Kereskedői azonosító nincs beállítva erre a fizetés feldolgozóra

en: Merge
hu: Összefűzés

en: Merge %1 contacts
hu: %1 kapcsolat összefűzése

en: Merge All Contacts with the Same Address
hu: Azonos címmel rendelkező kapcsolatok összefűzése

en: Merge Case
hu: Ügyek összefűzése

en: Merge Complete
hu: Összefűzés hozzáadva

en: Merge Contacts with the Same Address will combine any records having the same address (street address, city, postal code, country) into a single record. If a household record already exists in which multiple individuals share an address, the household will be exported as the combined record. If no household record exists, the records will be combined and the Addressee field will list the contact names, comma-separated.
hu: Az azonos lakcímű kapcsolatok összefűzése minden egyező lakcímű rekordot (ország, irányítószám, város, házszám) egy rekordba kombinál. Ha a háztatás rekord már létezik, amelyikben azonos címen több személy osztozik, a háztartás kerül exportálásra mint kombinált rekord. Ha nincs háztartás rekord, akkor a rekordok kombinálódnak egybe, és a címzettek mező tartalmazza a kapcsolat neveket, vesszővel elválasztva.

en: Merge Household Members into their Households
hu: Háztartás tagjainak beolvasztása a Háztartásba

en: Merge Household Members into their Households will export the household record for any contacts sharing a household address.
hu: A háztartások tagjainak háztartásba fésülésével, a háztartás rekord exportálásakor minden azonos lakcímű kapcsolat exportálva lesz.

en: Merge Options
hu: Összefűzési opciók

en: Merge Tags
hu: Címkék összefűzése

en: Merge and View Result
hu: Összefűzés és eredmény megtekintése

en: Merge and go to Listing
hu: Összefűzés és továbblépés a listázásra

en: Merge and go to Next Pair
hu: Összefűzés és tovább a következő párra

en: Merge contacts
hu: Kapcsolatok összefűzése

en: Merge labels for contacts belonging to the same household
hu: Azonos háztartáshoz tartozó kapcsolatok címkéinek egyesítése

en: Merge labels for contacts with the same address
hu: Azonos címmel rendelkező kapcsolatok összeolvasztása

en: Merge operation requires selecting two contacts.
hu: Az összefűzési művelethez két kapcsolat kiválasztása szükséges.

en: Merging Duplicates..
hu: Duplikátumok összefűzése...

en: Message
hu: Üzenet

en: Message Formats
hu: Üzenet formátumok

en: Message Mode
hu: Üzenet mód

en: Message Name
hu: Üzenet neve

en: Message Sent | Messages Sent
hu[0]: Üzenet elküldve
hu[1]: Üzenetek elküldve

en: Message Subject
hu: Üzenet tárgya

en: Message Template
hu: Üzenet sablon

en: Message Template Format
hu: Üzenet sablon formátum

en: Message Template HTML
hu: Üzenet sablon HTML

en: Message Template ID
hu: Üzenet sablon azonosító

en: Message Template Is Default?
hu: Alapértelmezett üzenet sablon?

en: Message Template Is Reserved?
hu: Fenntartott üzenet sablon?

en: Message Template Subject
hu: Üzenet sablon tárgy

en: Message Template Text
hu: Üzenet sablon szöveges

en: Message Template Title
hu: Üzenet sablon címe

en: Message Template Workflow Name
hu: Üzenet sablon munkafolyamat név

en: Message Template Workflow for Cases
hu: Ügy munkafolyamat üzenet sablon

en: Message Template Workflow for Contributions
hu: Adományok munkafolyamat üzenet sablon

en: Message Template Workflow for Events
hu: Esemény munkafolyamat üzenet sablon

en: Message Template Workflow for Memberships
hu: Tagság munkafolyamat üzenet sablon

en: Message Template Workflow for Meta Templates
hu: Meta sablonok munkafolyamat üzenet sablon

en: Message Template Workflow for Petition
hu: Petíció munkafolyamat üzenet sablon

en: Message Template Workflow for Pledges
hu: Felajánlások munkafolyamat üzenet sablon

en: Message Template Workflow for Profiles
hu: Profilok munkafolyamat üzenet sablon

en: Message Template Workflow for Tell-a-Friend
hu: Add tovább munkafolyamat üzenet sablon

en: Message Template is used for SMS?
hu: Üzenet sablont SMS-hez használjuk?

en: Message Templates
hu: Üzenet sablonok

en: Message Text
hu: Üzenet szövegek

en: Message Title
hu: Üzenet címe

en: Message Tokens
hu: Üzenet tokenek

en: Message caught by a content filter
hu: Üzenet tartalmi szűrő elfogta

en: Message if Event Is Full
hu: Üzenet, ha megtelt az esemény

en: Message template with id of %1 does not have a default to revert to.
hu: %1 azonosítójú üzenet sablonnak nincs alapértelmezett változata amihez visszatérhetnénk

en: Message template's option value or ID missing.
hu: Üzenet sablonnak az opció értéke vagy azonosítója hiányzik.

en: Message templates allow you to easily create similar emails or letters on a recurring basis. Messages used for membership renewal reminders, as well as event and activity related reminders should be created via <a href="%1">Schedule Reminders</a>.
hu: Az üzenet sablonok lehetővé teszik hasonló e-mailek vagy levelek ismétlődő elkészítését. A tagság megújítási emlékeztetőket, és az esemény vagy tevékenységhez kapcsolódó emlékeztetőket az <a href="%1">Ütemezett emlékeztetőkön</a> keresztül kell létrehozni.

en: Message to display on Event Information page and INSTEAD OF Event Registration form if maximum participants are signed up. Can include email address/info about getting on a waiting list, etc. Text and html allowed.
hu: Az Esemény információs oldalon kijelzett üzenet az Esemény regisztrációs űrlap HELYETT,  ha az engedélyezett maximális résztvevő már regisztrált. E-mail címet/információt tartalmaz a váró listára való felkerülésről, stb. Szöveg és html engedélyezett.

en: Messages used for membership renewal reminders, as well as event and activity related reminders generally use tokens specific to membership, participant or activity records. For example, a membership renewal reminder may include the membership type and end date tokens. The <a href="%1">Scheduled Reminders</a> screen includes these tokens in the "Insert Tokens" tool, so it is best to create reminder templates there.
hu: A tagság megújító emlékeztetőkhöz használt üzenetek, valamint az esemény és tevékenység emlékeztetők általában tagsághoz kapcsolódó specifikus tokeneket, résztvevő vagy tevékenység rekordokat használnak. Például, a tagság megújító emlékeztető tartalmazhatja tagság típus vagy végdátum tokeneket. Az <a href="%1">Ütemezett emlékeztetők</a> képernyő tartalmazza ezeket a tokeneket a "Tokenek beillesztése" eszközben, tehát a legjobb itt létrehozni az emlékeztető sablonokat.

en: Middle Name
hu: Második név

en: Middle Name (if present)
hu: Második név (ha van)

en: Middle Name.
hu: Második név.

en: Migrate Settings to %1
hu: Beállítások migrálása %1

en: Miles
hu: Mérföldek

en: Millimeters
hu: Milliméter

en: Mime Type
hu: Mime típus

en: Mime Type is now a required parameter for file upload
hu: Mime típus most szükséges paraméter a fajl feltöltéshez

en: Mime Types that can be passed as URL params
hu: URL paraméterként feldolgozható Mime típusok

en: Min
hu: Minimum

en: Min Age
hu: Minimális kor

en: Min Contribution
hu: Minimális adomány

en: Min Initial Amount
hu: Minimális kezdő összeg

en: Min. Initial Amount
hu: Minimális kezdő összeg

en: Minimum Amount
hu: Minimális összeg

en: Minimum Amount required for this set.
hu: Az árlista által megkövetelt minimális összeg.

en: Minimum Amount should be less than Maximum Amount
hu: A Minimum Összeg kisebb legyen mint a Maximum Összeg

en: Minimum Contribution
hu: Minimális adomány

en: Minimum Contribution Amount
hu: Minimális adomány összeg

en: Minimum Fee
hu: Minimális díj

en: Minimum Initial Amount
hu: Minimális kezdeti összeg

en: Minimum Multiple Records
hu: Több rekord minimuma

en: Minimum contribution required to be eligible to select this premium.
hu: A prémium kiválasztásához szükséges minimális hozzájárulás.

en: Minimum fee for this membership (0 for free/complimentary memberships).
hu: Minimális tagdíj (0 az ingyenes/tiszteletbeli tagságoknál)

en: Minimum fee required for this membership type. For free/complimentary memberships - set minimum fee to zero (0). NOTE: When using CiviCRM to process sales taxes this should be the tax exclusive amount.
hu: Minimális tagdíj megadása szükséges ehhez a tagság típushoz. Az ingyenes/ajándék tagság esetében - állítsa a minimális díjat nullára (0). MEGJEGYZÉS: Amikor a CiviCRM-t az ÁFA feldolgozására is használják, ennek adómentes beállításúnak kell lennie.

en: Minimum initial amount for partial payment
hu: Minimum kezdeti összeg a részleges fizetéshez

en: Minor changes have been made to how the tokens to render case.is_deleted, case.created_date and case.modified_date. See https://docs.civicrm.org/sysadmin/en/latest/upgrade/version-specific/ for more
hu: Kisebb módosítások történtek a case.is_deleted, case.created_date és case.modified_date tokenek megjelenítési módjában. További információért lásd: https://docs.civicrm.org/sysadmin/en/latest/upgrade/version-specific/

en: Misc (Undelete, PDFs, Limits, Logging, etc.)
hu: Egyéb (Törlés visszavonása, PDF-ek, korlátok, Naplózás, stb.)

en: Miscellaneous Settings
hu: Vegyes beállítások

en: Mismatched Rows (skipped)
hu: Nem összeillő sorok (kihagyva)

en: Mismatched or Invalid contact subtype found for this related contact.
hu: Nem megfelelő vagy Érvénytelen kapcsolat altípus található az adott kapcsolattartóhoz.

en: Missed templates from earlier versions
hu: Kimaradt sablonok a korábbi verziókból

en: Missing Case Roles
hu: Hiányzó ügy szerepkörök

en: Missing Case Type Definition
hu: Hiányzó ügytípus meghatározás

en: Missing Interviewer contact.
hu: Kérdező adatai hiányoznak.

en: Missing Log Tables
hu: Hiányzó napló táblák

en: Missing PHP Extension: INTL
hu: Hiányzó PHP kiterjesztés: INTL

en: Missing PHP INTL extension
hu: Hiányzó PHP  INTL kiterjesztés

en: Missing Parameters
hu: Hiányzó paraméterek

en: Missing Payment Processor
hu: Hiányzó fizetésfeldolgozó

en: Missing Phone numeric function
hu: Hiányzik a telefonszám numerikus funkciója

en: Missing Requirement: %1
hu: Hiányzó követelmény: %1

en: Missing Roles
hu: Hiányzó szerepkörörk

en: Missing input parameters
hu: Hiányzó bemeneti paraméterek!

en: Missing mbstring Extension
hu: Hiányzó mbstring kiterjesztés

en: Missing required contact matching fields.
hu: Hiányzó kötelező kapcsolat egyezési mező.

en: Missing required field: %1
hu: Hiányzó szükséges mező: %1

en: Missing required field: Provide Participant ID
hu: Hiányzó szükséges mező: Adja meg a résztvevő azonosítóját

en: Missing required fields:
hu: Hiányzó szükséges mezők:

en: Missing required fields: Soft Credit
hu: Hiányzó szükséges mező: Lágy jóváírás

en: Mixed profile not allowed for on behalf of registration/sign up.
hu: Kevert profil nem engedélyezett a regisztráció 6 feliratkozás nevében.

en: Mobile
hu: Mobil

en: Mobile Phone Providers
hu: Mobil szolgáltatók

en: Mobile Provider
hu: Mobil szolgáltató

en: Mode
hu: Mód

en: Mode could not be updated, save only this %1?
hu: Módszer nem frissíthető, mentsem csak ezt a %1?

en: Modified By
hu: Módosította

en: Modified By Contact ID
hu: Módosító kapcsolat azonosítója

en: Modified Date
hu: Módosított dátum

en: Modified Date:
hu: Módosítás dátuma:

en: Module
hu: Modul

en: Module or process which created this group.
hu: A csoportot létrehozó modul vagy folyamat.

en: Module which owns this uf_join instance, e.g. User Registration, CiviDonate, etc.
hu: Modul, amely az uf_join példányt birtokolja, pl. Felhasználói regisztráció, CiviAdomány stb.

en: Monetary Amount Display
hu: Pénzbeli összeg kijelzése

en: Monetary Value Display
hu: Pénzbeli értékek kijelzése

en: Money
hu: Pénz

en: Mongolian
hu: mongol

en: Month
hu: Hónap

en: Month Beginning
hu: Hónap kezdete

en: Month and day (MMDD) on which a fixed period subscription or service will start. EXAMPLE: A fixed period subscription with Start Day set to 0101 means that the subscription period would be 1/1/06 - 12/31/06 for anyone signing up during 2006.
hu: Hónap és nap (HHNN) amelyiken a rögzített időtartamú előfizetés vagy szolgáltatás kezdődik. PÉLDA: A rögzített időtartamú előfizetés 0101 beállított kezdőnappal azt jelenti, hogy az előfizetési periódus 2006.01.01-2006.12.31 mindenkinek aki 2006 során előfizet.

en: Month and day (MMDD) that fixed period type subscription or membership starts.
hu: A meghatározott időszakra szóló előfizetés vagy tagság kezdő időpontja - hónap és nap (MMDD).

en: Month and day on which a <strong>fixed</strong> period membership or subscription begins. Example: A fixed period membership with Start Day set to Jan 01 means that membership periods would be 1/1/06 - 12/31/06 for anyone signing up during 2006.
hu: Hónap és nap, amelyiken a <strong>rögzített</strong> időtartamú tagság vagy feliratkozás kezdődik. Példa: A rögzített időtartamú tagság amelyik január 01-vel kezdődik, azt jelenti, hogy ez a tagság 2006-01-01 és 2006-12-31 között lesz érvényes, bármikor lép be 2006 során a tag.

en: Month and year only for credit card expiration.
hu: Hónap és év csak a bankkártya lejárathoz.

en: Month dd, yyyy (December 12, 1998)
hu: Hónap nap,év (December 12, 1998)

en: Month prior to previous calendar month
hu: Előző naptári hónap előtti hónap

en: Month/Year
hu: Hónap/Év

en: Monthly
hu: Havonta

en: Months
hu: Hónapok

en: More information
hu: További információ

en: More information on tokens...
hu: Részletes információk a tokenekről...

en: Morning Sessions
hu: Délelőtti előadások

en: Most Recent
hu: Legfrissebb

en: Most Recent Activity
hu: Leggyakoribb tevékenység

en: Most Recent Contribution
hu: Legaktuálisabb adományok

en: Move
hu: Mozgatás

en: Move Custom Field
hu: Egyedi mező mozgatása

en: Move Tag
hu:   Címke mozgatása

en: Move Tags
hu: Címkék mozgatása

en: Move To Case
hu: Irány az ügyhöz

en: Move down one row
hu: Egy sorral lejjebb

en: Move related...
hu: Kapcsolódó mozgatása...

en: Move to Case
hu: Ügyhöz mozgatás

en: Move to Tagset
hu: Címke készletbe mozgatás

en: Move to a different tagset
hu: Mozgatás másik címke készletbe

en: Move to bottom
hu: Mozgatás az aljára

en: Move to top
hu: Mozgatás a tetejére

en: Move up one row
hu: Egy sorral feljebb

en: Mr.
hu: Úr

en: Ms.
hu: Hölgy

en: Multi-Select
hu: Többszörös kiválasztás

en: Multi-line text box (textarea)
hu: Több soros szöveg doboz (szövegterület)

en: Multi-record listing
hu: Multi-rekord listázás

en: Multi-value Custom Data
hu: Több értékű egyedi adat

en: Multibyte support
hu: Multibyte támogatás

en: Multibyte support not enabled in PHP.
hu: Multibyte támogatás nincs engedélyezve PHP-ben.

en: Multiple Choice Option Sets
hu: Többszörösen választható opciók készlete

en: Multiple Choice Options
hu: Feleletválasztós lehetőségek

en: Multiple Contact Merge
hu: Több kapcsolat összefűzése

en: Multiple Languages Support
hu: Több nyelv támogatása

en: Multiple Participants
hu: Többszörös résztvevők

en: Multiple Privacy Options
hu: Többszörös titkossági opció

en: Multiple activities (one per contact)
hu: Több tevékenység (kapcsolatonként egy)

en: Multiple client per case
hu: Több ügyfél ügyenként

en: Multiple people -- such as spouses, parents, or children -- may sometimes share the same email address.
hu: Néha több személy -- mint a házastársak, szülők, vagy gyerekek -- közösen használnak e-mail címeket.

en: Multisite Domain Group
hu: Többhelyes domain csoport

en: Must Wait on List
hu: Listán kell várakoznia

en: Must specify all entity identification fields
hu: Meg kell adni az összes egyed azonosító mezőit

en: My Cases
hu: Ügyeim

en: My Cases With Recently Performed Activities
hu: Ügyeimmel kapcsolatban nemrégen végzett tevékenységek

en: My Cases With Upcoming Activities
hu: Az én ügyeim közelgő tevékenységei

en: My Cases with Upcoming Activities
hu: Az én ügyeim közelgő tevékenységei

en: My Contact Dashboard
hu: Saját kapcsolat vezérlőpult

en: My Contacts / Organizations
hu: Kapcsolatami / Szervezeteim

en: My Field
hu: Mezőm

en: My Role
hu: Az én szerepem

en: My Title
hu: Címem

en: My billing address is the same as above
hu: A számlázási címem ugyan az mint a fenti

en: MyISAM Database Engine
hu: MyISAM adatabázis motor

en: MySQL "thread_stack" is %1 kb
hu: MySQL "thread_stack" mérete %1 kb

en: MySQL %1 Configuration
hu: MySQL %1 konfiguráció

en: MySQL Emoji Support (utf8mb4)
hu: MySQL Emoji támogatás (utf8mb4)

en: MySQL Out-of-Date
hu: MySQL elavult

en: MySQL database:
hu: MySQL adatbázis:

en: MySQL password:
hu: MySQL jelszó:

en: MySQL server auto_increment_increment is 1
hu: MySQL szerver auto_increment_increment értéke 1

en: MySQL server does have InnoDB support
hu: MySQL szerver nem támogatja az InnoDB-t

en: MySQL server:
hu: MySQL szerver:

en: MySQL support
hu: MySQL támogatás

en: MySQL support not included in PHP.
hu: MySQL támogatás hiányzik a PHP-ból.

en: MySQL username:
hu: MySQL felhasználó név:

en: MySQL version %1 or higher is required, you are running MySQL %2.
hu: MySQL %1 változata vagy újabb szükséges, on %2 MySQL változatot használ.

en: MySQL version at least %1
hu: MySQL minimális változata %1

en: Māori
hu: maori

en: NO
hu: NEM

en: NO BULK EMAILS (User Opt Out)
hu: NE KÜLDJ TÖMEGES EMAILT (Felhasználói leiratkozás)

en: NOT Personal Campaign Page Honor Roll
hu: NEM személyes kampányoldal büszkeségfal

en: NOTE: Alternatively, you can enable the <strong>Pay Later</strong> feature below without setting up a payment processor. All users will then be asked to submit payment offline (e.g. mail in a check, call in a credit card, etc.).
hu: MEGJEGYZÉS: Alternatív megoldásként, engedélyezheti a <strong>Későbbi fizetés</strong> opciót alul, fizetés feldolgozó beállítása nélkül. Ekkor az összes felhasználót arra kérheti, hogy a fizetést más módon oldják meg. (Pl. készpénzben a helyszínen, vagy átutalással, stb.).

en: NOTE: Alternatively, you can enable the <strong>Pay Later</strong> option below without setting up a payment processor. All users will then be asked to submit payment offline (e.g. mail in a check, call in a credit card, etc.).
hu: Megjegyzés: Alternatívaként, engedélyezheti a <strong>Fizetés később</strong> opciót, a fizetési mód beállítása helyett. Az ez után az összes felhasználót felkérjük a fizetés más módon történő elvégzésére, (készpénz befizetés, postai csekk vagy banki átutalás...).

en: NOTE: Contacts selected on the search results are not relevant here; all contacts that meet the following criteria will be in the group.
hu: MEGJEGYZÉS: Ezen keresési eredményben kiválasztott kapcsolatok kijelölése nem releváns itt, az összes olyan kapcsolat, amely megfelel a kritériumoknak a csoport része lesz.

en: NOTE: Even if only a few contacts have been selected from the search results, all contacts that meet the following criteria will be in the group.
hu: MEGJEGYZÉS: Ha néhány kapcsolat kerül csak kiválasztásra a keresés eredményéből az összes olyan kapcsolat, amely megfelel az alábbi kritériumoknak, a csoport része lesz.

en: NOTE: For Event ACLs, the 'View' operation allows access to the event information screen. "Edit" allows users to register for the event if online registration is enabled.
hu: MEGJEGYZÉS: Az esemény hozzáférés engedélyezési listához, a 'Nézet' művelet hozzáférést biztosít az esemény információs oldalhoz. A "Szerkesztés" lehetővé teszi a felhasználó eseményre történő regisztrációját, ha az online regisztráció engedélyezett.

en: NOTE: If there are multiple matching contacts, the first matching record is used.
hu: MEGJEGYZÉS: Ha több egyező kapcsolat van, az első egyező rekord kerül felhasználásra.

en: NOTE: If you are using this contribution page for membership signup and renewals, the financial type configured in the membership type settings will be used when recording the membership payment. The financial type selected here will only be used if you are also collecting additional contributions (as configured on the Membership Settings page).
hu: MEGJEGYZÉS: Ha ezt az adományoldalt tagsági feliratkozásra és megújításra használja, a tagsági típus beállításnál megadott pénzügyi típus lesz csak használva, ha mellette adományt is gyűjt (ahogy az beállításra került a Tagsági beállítások oldalon).

en: NOTE: Profile ACL operations affect which modes a profile can be used in (i.e. Create a new contact, Edit your own contact record, View a contact record, etc.). The Create operation is required for profiles embedded in online contribution or event registration forms. None of the operations for Profile ACLs grant access to administration of profiles.
hu: MEGJEGYZÉS: A profil hozzáférési lista műveletek hatással vannak milyen módban használható egy profil (pl. Új kapcsolat megadása, a saját kapcsolati rekordod szerkesztése, kapcsolati rekord megtekintése és így tovább). A Létrehozás művelet  szükséges azon profiloknak amelyek egy online adományozásban érintettek vagy esemény regisztrációs űrlapon. Egyetlen profil hozzáférési lista művelet sem ad engedélyt a profilok adminisztrációjához.

en: NOTE: Social media links will be automatically included if you have enabled 'Social media sharing' for this page (see the 'Title' tab).
hu: MEGJEGYZÉS: Közösségi média linkek automatikusan beillesztésre kerülnek ha engedélyezte 'Közösségi média megosztást' ehhez az oldalhoz (nézze meg a 'Cím' fület).

en: NOTE: Some of these searches may rely on specific site configurations - and may not work as expected on your site.
hu: MEGJEGYZÉS: Ezek a keresések a honlap speciális beállításaitól függhetnek - és lehet, hogy nem úgy működnek a honlapján, ahogy az elvárható.

en: NOTE: The text entered here will be used for both TEXT and HTML versions of receipt emails so we do not recommend including HTML tags / formatting here.
hu: MEGJEGYZÉS: Az itt bevitt szöveg a nyugtázó e-mail, mindkét SZÖVEGES és HTML változatban, felhasználásra kerül, azt Javasoljuk, hogy ne használjon HTML tageket és formázást.

en: NOTE: This setting applies only to custom sets used for Contact records (e.g. Individuals, Households, Organizations, or ALL contact types).
hu: MEGJEGYZÉS: ez a beállítás kapcsolat rekordok egyedi készleteihez alkalmazható (ú.m. Személyek, Háztartások, Szervezetek, vagy az ÖSSZES kapcsolat típushoz).

en: NOTE: View Only fields can not be included in Profile Search forms.
hu: MEGJEGYZÉS: A csak megtekinthető mezőket nem lehet beilleszteni a profil keresés űrlapokba.

en: NOTE: When this feature is enabled, all links in the message body (including mailtos) will be automatically re-written to route through your CiviCRM website prior to redirecting to the target page.
hu: MEGJEGYZÉS: Amikor ez a tulajdonság engedélyezett, az üzenet tartalmában lévő összes link (beleértve a mailto-t is) automatikusan felülírásra kerül a CiviCRM szerveren keresztül mielőtt átirányításra kerülne a cím oldalra.

en: Name
hu: Név

en: Name (Frequency)/Description
hu: Név (Gyakoriság)/Leírás

en: Name (Status ID)
hu: Név (Állapot azonosító)

en: Name (for Honor Roll)
hu: Név (büszkeségfalra)

en: Name Badge
hu: Kitűző

en: Name Badge Format
hu: Névkitűző formátum

en: Name Only
hu: Csak név

en: Name Tent
hu: Névtábla

en: Name The SMS
hu: Adjon nevet az SMS-nek

en: Name Tokens
hu: Név tokenek

en: Name Your SMS
hu: Adjon címet az SMS-nek

en: Name already exists in Database.
hu: Ez a név már szerepel az adatbázisban.

en: Name and Address
hu: Név és cím

en: Name and Address (reserved)
hu: Név és cím (fenntartott)

en: Name and Email
hu: Név és email

en: Name and Email (reserved)
hu: Név és e-mail (fenntartott)

en: Name badges - print
hu: Kitűző - nyomtatás

en: Name can only consist of alpha-numeric characters
hu: Név csak betűket és számokat tartalmazhat.

en: Name cannot not start with a digit
hu: Név nem kezdődhet számmal

en: Name for CiviCRM field which is being exposed for sharing.
hu: A megosztás céljából kitett CiviCRM mező neve.

en: Name for Membership Status
hu: Tagság állapot neve

en: Name for new group
hu: Új csoport neve

en: Name in "from" field
hu: "Feladó" mezőben lévő név

en: Name is required to save Import Mapping
hu: Adja meg az import adatillesztő nevét.

en: Name like: %1
hu: Hasonló név: %1

en: Name of County
hu: Megye neve

en: Name of Domain / Organization
hu: Tartomány / Szervezet neve

en: Name of Group.
hu: Csoport neve.

en: Name of Mapping
hu: Illesztésnek a neve

en: Name of Membership Type
hu: Tagság típus neve

en: Name of Receipt Sender
hu: Nyugta küldő neve

en: Name of State/Province
hu: Állam/Tartomány neve

en: Name of Tag
hu: Cimke neve

en: Name of Tag.
hu: Címke neve.

en: Name of combined tag
hu: Az összesített címke neve

en: Name of status to use when creating email to activity.
hu: e-mailből tevékenység létrehozásakor használt állapot neve

en: Name of table where item being referenced is stored.
hu: A tábla neve, amelyben a hivatkozott tételt tárolja.

en: Name of table where item being referenced is stored. Modules which only need a single collection of uf_join instances may choose not to populate entity_table and entity_id.
hu: A tábla neve, amely a hivatkozott tételt tárolja. Azok a modulok, amelyeknek csak egy uf_join példánygyűjteményre van szükségük, dönthetnek úgy, hogy nem töltsék fel az entity_table és az entity_id mezőket.

en: Name of the A/B test
hu: A/B teszt neve

en: Name of the Campaign.
hu: Kampány neve.

en: Name of the UF group for directly addressing it in the codebase
hu: Az UF-csoport neve a kódbázisban való közvetlen címzéshez

en: Name of the action(reminder)
hu: Művelet neve (emlékeztető)

en: Name of the column that holds the values for this field.
hu: Az oszlop neve, amely tartalmazza a mező értékeit

en: Name of the component.
hu: Komponens neve

en: Name of the module which declared this object
hu: Az objektumot deklaráló modul neve

en: Name of the premium (product, service, subscription, etc.) as it will be displayed to contributors.
hu: Adjon nevet a  Jelképes ajándéknak (termék, szolgáltatás, előfizetés, stb.), ahogyan azt az adományozók látni fogják.

en: Name of the protocol to use for polling.
hu: A lehíváshoz használt protokoll neve.

en: Name of the queue which includes this item
hu: Az elemet tartalmazó sor neve

en: Name of the rule group
hu: Szabálycsoport neve

en: Name of the status check this preference references.
hu: Állapot ellenőrzés neve, melyre ez az beállítás hivatkozik.

en: Name of the table that holds the values for this group.
hu: A tábla neve, amely tartalmazza ezen csoport értékeit.

en: Name of this group of settings.
hu: Ezen beállítás csoport neve.

en: Name of this status type, for use in the code.
hu: Ezen állapot típus neve, kódban való használathoz.

en: Name or Email
hu: Név vagy e-mail

en: Name or IP address of mail server machine.
hu: Levelező szerver neve és IP címe.

en: Name or nickname contributor wants to be displayed in the Honor Roll. Enter "Anonymous" for anonymous contributions.
hu: Adja meg a nevét vagy a becenevét, amit a büszkeségfalon szeretne látni. Adja meg az "Névtelen"-t a névtelen adományozáshoz.

en: Name used for sorting different contact types
hu: Különböző kapcsolat típusok sorba rendezésénél használt név.

en: Name, Status and Register Date
hu: Név, Állapot és Regisztáció dátuma

en: Name/Email
hu: Név/E-mail

en: Name/ID of the mapping to use on this table
hu: A táblán használandó leképezés neve / azonosítója

en: Namespace reserved for component.
hu: Komponens részére fenntartott névtér.

en: National Membership
hu: Nemzeti tagság

en: National prefix to be used when dialing TO this country.
hu: Ország hívószám, amit az EBBE az országba irányuló híváskor használunk

en: Natural language name for Case Type
hu: Ügytípus neve természetes nyelven

en: Navigate to a report instance and verify the report filters and display type (Tabular, Bar or Pie Chart). OR create a new report instance from the Reports menu &raquo; Create Reports from Templates.
hu: Keresse meg a jelentést, és ellenőrizze a jelentés szűrőket vagy például a kijelző típusát (táblázatos,oszlop vagy oszlop kördiagramm) . VAGY hozzon létre egy új jelentést például a Jelentések menüből "Jelentések létrehozása a sablonok.

en: Navigation
hu: Főmenü

en: Navigation ID
hu: Navigációs azonosító

en: Navigation Item Label
hu: Navigációs egyed címke

en: Navigation Item Machine Name
hu: Navigációs egyed gépnév

en: Navigation Menu
hu: Navigációs menü

en: Navigation Title
hu: Navigációs cím

en: Navigations
hu: Navigáció

en: Negative
hu: Negatív

en: Negative Amounts
hu: Negatív összegek

en: Negative Options
hu: Negatív opciók

en: Nepali
hu: nepáli

en: Net
hu: Háló

en: Net Amount
hu: Nettó összeg

en: Network Error
hu: Hálózati hiba

en: Never
hu: Soha

en: Never remind me again
hu: Soha ne emlékeztessen újra

en: New
hu: Új

en: New %1
hu: Új %1

en: New %1 Report
hu: Új %1 jelentés

en: New A/B Test
hu: Új A/B teszt

en: New ACL
hu: Új hozzáférési lista

en: New Accounting Batch
hu: Új könyvelési köteg

en: New Activity
hu: Új tevékenység

en: New Campaign
hu: Új kampány

en: New Case
hu: Új ügy

en: New Case Type
hu: Ügy új típusa

en: New CiviCRM Profile
hu: Új CiviCRM profil

en: New Connections
hu: Új kapcsolódások

en: New Contact
hu: Új névjegy

en: New Contribution
hu: Új adomány

en: New Credit Card
hu: Új hitelkártya

en: New Custom Field Set
hu: Új egyedi mező készlet

en: New Data Entry Batch
hu: Új adatbeviteli köteg

en: New Donor
hu: Új Adományozó

en: New Email
hu: Új e-mail

en: New Event
hu: Új esemény

en: New Event Template
hu: Új esemény sablon

en: New Field
hu: Új mező

en: New Household
hu: Új háztartás

en: New Individual
hu: Új személy

en: New Mailing Component
hu: Új levelezési komponens

en: New Membership Status
hu: Új tagság állapota

en: New Message Template
hu: Új üzenet sablon

en: New Option Group
hu: Új opció csoport

en: New Option for '%1'
hu: Új opció a '%1' -hoz

en: New Organization
hu: Új szervezet

en: New Participant Status
hu: Új résztvevő állapot

en: New Payment Method
hu: Új fizetési módszer

en: New Payment Procesor Type
hu: Új fizetés feldolgozó típus

en: New Payment Processor
hu: Új fizetés feldolgozó

en: New Price Set
hu: Új árlista

en: New Report
hu: Új jelentés

en: New Report Template
hu: Új Jelentés Sablon

en: New Scheduled Job
hu: Új ütemezett feladat

en: New Start Date
hu: Új kezdési dátum

en: New Status
hu: Új állapot

en: New codebase version detected. You must visit <a href='%1'>upgrade screen</a> to upgrade the database.
hu: A kódbázisnak új verziója található. Érdemes lenne meglátogatni a <a href='%1'> frissítési képernyőt </ a>, hogy frissítse az adatbázist.

en: New granular permissions called %1 and %2 have been added for %3 permission. These permissions help to limit user access per template
hu: Új részletes jogosultság %1 és %2 névvel hozzáadásra került a %3 jogosultsághoz. Ezekkel a jogosultságok segítik a felhasználók hozzáférését a sablononként

en: New membership period expiration date.
hu: Új tagsági periódus lejárati dátuma.

en: New membership period start date
hu: Új tagsági periódus kezdő dátuma

en: New personal campaign page
hu: Új személyes kampány oldal

en: New status assigned to membership by this action. FK to Membership Status
hu: Ezzel a művelettel a tagsághoz új állapot került hozzárendelésre. FK a tagság állapothoz

en: Newest
hu: Legfrissebb

en: Next
hu: Következő

en: Next &gt;
hu: Következő &gt;

en: Next 12 months including today
hu: Következő 12 hónap beleértve a mai napot

en: Next 30 days including today
hu: Következő 30 nap beleértve a mai napot

en: Next 60 days including today
hu: Következő 60 nap beleértve a mai napot

en: Next 7 days including today
hu: Következő 7 nap beleértve a mai napot

en: Next 90 days including today
hu: Következő 90 nap beleértve a mai napot

en: Next Amount
hu: Következő összeg

en: Next Contribution
hu: Következő adomány

en: Next Contribution Date
hu: Következő adomány dátuma

en: Next Group Refresh Time
hu: Következő csoport frissítés ideje

en: Next Pay Date
hu: Következő kifizetés dátuma

en: Next Payment Amount
hu: Következő befizetés összege

en: Next Payment Date
hu: Következő fizetés dátuma

en: Next Payment Due
hu: Következő kifizetés esedékes

en: Next Sched.
hu: Következően Ütemezett

en: Next Scheduled Activity
hu: Következő ütemezett tevékenység

en: Next Scheduled Contribution Date
hu: Következő ütemezett adomány dátuma

en: Next Scheduled Recurring Contribution
hu: Következő ütemezett ismétlődő adományozás

en: Next calendar month
hu: Következő naptári hónap

en: Next calendar year
hu: Következő naptári év

en: Next fiscal year
hu: Következő pénzügyi év

en: Next quarter
hu: Következő negyedév

en: Next scheduled date
hu: Következő ütemezett dátum

en: Next step
hu: Következő lépés

en: Next week
hu: Következő hét

en: Next/Previous buttons are not available for searches which are sorted by email, phone or address fields.
hu: Következő/előző navigációs gomb nem áll rendelkezésre azoknál a kereséseknél, ahol e-mail, telefon, cím vagy mezők szerint rendezettek.

en: Nick Name
hu: Becenév

en: Nickname
hu: Becenév

en: Nickname.
hu: Becenév.

en: No
hu: Nem

en: No %1 match your search criteria. Suggestions:
hu: Nincs %1 a keresési feltételnek megfelelő eredmény. Javaslatok:

en: No %1 reports have been created.
hu: %1 jelentések nincsenek létrehozva.

en: No Accounting Batches match your search criteria.
hu: A keresési kritériumnak megfelelő könyvelési köteg nincs.

en: No Action Selected
hu: Művelet nincs kiválasztva

en: No Batches Selected
hu: Nincsenek kötegek kiválasztva

en: No Bulk Email(Is Opt Out)
hu: Ne küldjön tömeges e-mailt (Leiratkozás)

en: No Bulk Emails (User Opt Out)
hu: Ne küldjön tömeges e-mailt (Felhasználói leiratkozás)

en: No CiviCRM Profiles have been created yet. You can <a href='%1'>add one now</a>.
hu: Nem készült eddig egy CiviCRM profil sem. Itt megteheti hogy <a href='%1'>Hozzáad egyet most</a>.

en: No Components have been enabled for your site that can be configured with the price sets. Click <a href='%1'>here</a> if you want to enable CiviEvent/CiviContribute for your site.
hu: Nincs olyan komponens engedélyezve a honlapján, amelyben az árlisták beállíthatók. Kattintson  <a href='%1'>ide</a> ha engedélyezni akarja a CiviEsemény/CiviAdomány komponenst a honlapján.

en: No Contacts Selected
hu: Nincsenek kapcsolatok kiválasztva

en: No Contribution Price Sets have been configured / enabled for your site. Price sets allow you to configure more complex contribution options (e.g. "Contribute $25 more to receive our monthly magazine."). Click <a href='%1'>here</a> if you want to configure price sets for your site.
hu: Nincsenek adomány árlisták beállítva / engedélyezve a weboldalán. Az árlisták lehetővé teszik bonyolultabb opcióknak a beállítását (ú.m. "Adományozzon 2500 forinttal többet és megkapja havi folyóiratunkat."). Kattintson <a href='%1'>ide</a> ha be kíván állítani a weboldalára árlistákat.

en: No Data Entry Batches have been created for this site.
hu: Nem lett adatbeviteli köteg létrehozva ezen a weboldalon.

en: No Default value for Auto Responder.
hu: Nincs alapértelmezett értéke az automatikus válaszadónak.

en: No Duplicate Checking
hu: Nincs duplikáció elllenőrzés

en: No Duplicate emails?
hu: Ismétlődő e-mailek ne legyenek?

en: No Email Verification
hu: Nincs e-mail ellenőrzés

en: No Emails to Restore
hu: Nincs visszaállítható e-mail

en: No Fee Level(s) or Price Set is configured for this event.<br />Click <a href='%1'>CiviEvent >> Manage Event >> Configure >> Event Fees</a> to configure the Fee Level(s) or Price Set for this event.
hu: Ehhez az eseményhez nincsenek díjszabás(ok) vagy árlista beállítva. <br />Kattontson <a href='%1'>CiviEsemény >> Esemény kezelése >> Beállítások >> Esemény díjszabás</a> -ra az esemény díjszabásá(i)nak vagy az árlistájának a beállításához.

en: No Financial Accounts found for the Financial Type
hu: A pénzügyi típushoz nem találtam pénzügyi számlát

en: No Membership Price Sets have been configured / enabled for your site. Price sets allow you to configure more complex membership signup and renewal options, including allowing constituents to sign up for multiple memberships at the same time. Click <a href='%1'>here</a> if you want to configure price sets for your site.
hu: Nincsenek tagsági díj árlisták meghatározva / engedélyezve a weboldalán. Az árlisták lehetővé teszik a bonyolultabb tagságok feliratkozásának és megújításának a beállítását, beleértve azt is, hogy az ügyfelek több tagságra is feliratkozhassanak egy időben. Kattintson <a href='%1'>ide</a> ha árlistákat akar beállítani a weboldalához.

en: No Multi-Record Fields configured for this profile (gid=%1)
hu: Nincsenek beállítva ehhez a profilhoz több rekord mezők (gid=%1)

en: No Payment Processor has been configured / enabled for your site. If this is a <strong>paid event</strong> AND you want users to be able to <strong>register and pay online</strong>, you will need to <a href='%1'>configure a Payment Processor</a> first. Then return to this screen and assign the processor to this event.
hu: Fizetés feldolgozó nincs beállítva / engedélyezve ehhez a weboldalhoz. Ha ez egy <strong>fizetős esemény</strong> ÉS ha azt akarja, hogy a felhasználók képesek legyenek <strong>regisztrálni és online fizetni</strong>, akkor előbb <a href='%1'>be kell állítania a fizetés feldolgozót</a>. Utána térjen vissza ehhez az oldalhoz és rendelje hozzá a fizetés feldolgozót ehhez az eseményhez.

en: No Payment Processor has been configured / enabled for your site. Unless you are only using CiviContribute to solicit non-monetary / in-kind contributions, you will need to <a href='%1'>configure a Payment Processor</a>. Then return to this screen and assign the processor to this Contribution Page.
hu: Fizetés feldolgozó nincs beállítva / engedélyezve ehhez a weboldalhoz. Ha nem csak arra használja a CiviAdományt, hogy nem pénzbeli/természetbeni adományt gyűjt, akkor előbb <a href='%1'>be kell állítania a fizetés feldolgozót</a>. Utána térjen vissza ehhez az oldalhoz és rendelje hozzá a fizetés feldolgozót ehhez az adományoldalhoz.

en: No Price Set has been configured / enabled for your site. Price sets allow you to meet the complex demands of your event registration structure.(e.g. "Pay $15 more for lunch."). Click <a href='%1'>here</a> if you want to configure price sets for your site.
hu: Árlista nincs beállítva / engedélyezve a weboldalán. Az árlisták lehetővé teszik a bonyolult regisztrációs struktúrák kialakítását. (pl. "Fizessen 1500 Ft-al többet az ebédért."). Kattintson <a href='%1'>ide</a> ha be akarja állítani az árlistákat a weboldlához.

en: No Profile Available
hu: Nincs rendelkezésre álló profil

en: No Profile Configured
hu: Nincs profil beállítva

en: No Profile with a user account registration option has been configured / enabled for your site. You need to <a href='%1'>configure a Supporter profile</a> first. It will be used to collect or update basic information from users while they are creating a Personal Campaign Page.
hu: Profil nélküli felhasználói fiók regisztrálási opció be van állítva / engedélyezve a webhelyeden. Előszür be kell konfigurálnod  <a href='%1'> Támogatói profilt </ a> . Ez lesz alkalmas felhasználói információk gyűjtésére vagy frissítésére azoktól a felhasználóktól akik egy Személyes Kampány oldalt hoznak létre.

en: No Recipients
hu: Nincsenek címzettek

en: No Reply
hu: Nincs válasz

en: No Scheduled Reminders have been created.
hu: Nem lett létrehozva ütemezett emlékeztető.

en: No Thank-you Label
hu: Nincs Köszönő címke

en: No Thank-you Label is a required field.
hu: A Köszönet címke nem szükséges mező.

en: No Thank-you Option
hu: Nincs köszönő opció

en: No Thank-you Position
hu: Nincs köszönő pozíció

en: No Thank-you Text
hu: Nincs köszönő szöveg

en: No Updates Saved
hu: Frissítés nem lett elmentve

en: No account create option
hu: Nincs fiók létrehozás opció

en: No active instances of payment processor %1 were found.
hu: Nem találom a %1 aktív példányát a befizetés feldolgozónak.

en: No active instances of payment processor '%1' were found.
hu: Nem találom az '%1' aktív példányait a fizetés feldolgozónak.

en: No active price fields found for this event!
hu: Nem találtam aktív ármezőt ehhez az eseményhez.

en: No auto-renew option
hu: Nincs automatikus meghosszabbítás opció

en: No available Contribution Pages match your search criteria. Suggestions:
hu: Nincs a keresési kritériumnak megfelelő adományoldal. javaslatok:

en: No available Events match your search criteria. Suggestions:
hu: Nincs a keresési kritériumnak megfelelő esemény. Javaslatok:

en: No available applications
hu: Nincs rendelkezésre álló alkalmazás

en: No batches were selected.
hu: Nincsenek kötegek kiválasztva.

en: No bulk emails (User Opt Out)
hu: Ne küldjön tömeges e-mailt (Felhasználói leiratkozás)

en: No contacts are currently eligible to inherit this relationship.
hu: Nincs olyan kapcsolat amelyik jogosult örökölni ezt a viszonyt.

en: No content to preview
hu: Nincs megtekinthető tartalom

en: No contribution pages have been created yet. Click <a accesskey="N" href='%1'>here</a> to create a new contribution page.
hu: Nincs még adományoldal létrehozva. Kattintson <a accesskey="N" href='%1'>ide</a> egy új kampányoldal létrehozására.

en: No contributions have been recorded for this recurring contribution.
hu: Ehhez az ismétlődő adományhoz még nem került rögzítésre adomány.

en: No contributions have been recorded from this contact.
hu: Ettől kapcsolattól adomány még nem került rögzítésre.

en: No cron runs have been recorded.
hu: Nincsenek rögzített cron futtatások.

en: No custom data groups have been created yet. You can <a id="newCustomDataGroup" href='%1'>add one</a>.
hu: Nincs egyedi adat csoport létrehozva. Hozzáadhat <a id="newCustomDataGroup" href='%1'>egyet</a>.

en: No event registrations have been recorded for this contact.
hu: Nincs esemény regisztráció ehhez a kapcsolathoz.

en: No export format selected.
hu: Export formátum nincs kiválasztva.

en: No extensions installed. <a %1>Browse available extensions</a>.
hu: Nincs kiterjesztés telepítve. <a %1>Böngésszen a rendelkezésre álló kiterjesztésekben</a>.

en: No fields in this Profile have been configured as searchable. Ask the site administrator to check the Profile setup.
hu: Nincs kereshető mező beállítva ebben a profilban. Kérje meg a weboldal adminisztrátorát ellenőrizze a profil beállítását.

en: No fields in this Profile have been configured to display as a result column in the search results table. Ask the site administrator to check the Profile setup.
hu: Nincs mező beállítva ebben a profilban a keresési eredmény tábla eredmény oszlopának kijelzésére. Kérje meg a weboldal adminisztrátorát ellenőrizze a profil beállítását.

en: No grants have been recorded for this contact.
hu: Nincsenek adományok rögzítve ehhez a kapcsolathoz.

en: No icon
hu: Nincs ikon

en: No id passed to MailingAB del function
hu: Nem lett azonosító a MailingAB törlés funkciónak átadva

en: No id passed to mailing del function
hu: A levelezés törléséhez nem került átadásra az azonosító

en: No id passed to mailing delJob function
hu: Nem lett azonosító a delJob funkciónak átadva

en: No link
hu: Nincs link

en: No mailboxes have been configured for Email to Activity Processing
hu: Nincsenek postafiókok beállítva  az e-mailből származó tevékenység feldolgozásához

en: No mailing id has been able to be determined
hu: Nem tudtam levelezési azonosítót meghatározni

en: No matches found for:
hu: Nem található egyezés:

en: No matches found using the default Supervised deduping rule.
hu: Nem találtunk hasonló kapcsolatot az alapértelmezett Felügyelt de duplikálási szabály használatával.

en: No matching Data Entry Batches found for your search criteria.
hu: A keresési kritériumnak megfelelő adatbeviteli köteg nincs.

en: No matching Groups found for your search criteria. Suggestions:
hu: Nincs a keresési feltételnek megfelelő csoport. Javaslatok:

en: No matching contact found.
hu: Nem találtam megegyező kapcsolatot.

en: No matching results for
hu: Nincs egyező eredmény a

en: No memberships have been recorded for this contact.
hu: Ehhez a kapcsolathoz nem tartozik tagság.

en: No message template with workflow name %1.
hu: Nincs üzenet sablon %1 munkafolyamat névvel

en: No of contacts to find matches for
hu: Kapcsolatok száma az egyezés keresésben

en: No participants were added.
hu: Résztvevő nem lett hozzáadva.

en: No payments found for this %1 record
hu: Nem találtam befizetést ehhez %1 a rekordhoz

en: No pledges have been recorded from this contact.
hu: Nincsenek felajánlások rögzítve ehhez a kapcsolathoz.

en: No possible duplicates were found using %1 rule.
hu: Nem találtam valószínű duplikáltakat a %1 szabály felhasználásával.

en: No premium products have been created for your site. You can <a href='%1'>add one</a>.
hu: Nincs jelképes ajándék létrehozva a weboldalához. Hozzáadhat <a href='%1'>egyet</a>.

en: No price sets have been added yet.
hu: Nincs árlista eddig hozzáadva.

en: No processing status reported yet.
hu: Még nincs feldolgozási állapot jelentés.

en: No recipients
hu: Nincsenek címzettek

en: No records available
hu: Nincs rekord

en: No records of type '%1' found.
hu: '%1' típusú rekordot nem találtunk.

en: No records to export
hu: Nincs exportálható rekord

en: No relevant activity type found when recording Mailing Event delivered Activity
hu: Nem találtunk releváns tevékenység típust amikor a levelezési esemény kézbesítési tevékenységet rögzítettünk

en: No respondents are currently reserved for you to interview.
hu: Jelenleg nincsenek fentartott válaszadók ön számára az interjúhoz.

en: No response from the server. Check your internet connection and try reloading the page.
hu: Nincs válasz a szervertől. Ellenőrizze az internet kapcsolatát és próbálja újra betölteni az oldalt.

en: No such message template: id=%1.
hu: Nincs ilyen üzenet sablon: id=%1.

en: No survey sid parameter. Cannot process signature.
hu: Nem található kérdőív sid paraméter. Alárás nem feldolgozható.

en: No tags have been created in this set.
hu: Nem készült címke ehhez a készlethez.

en: No test processor entry exists for %1. Not having a test entry for each processor could cause problems
hu: Nincs teszt feldolgozó bejegyzés %1. Minden egyes feldogozóhoz a teszt bejegyzés hiánya problémát okozhat.

en: No thank you
hu: Nem, köszönöm.

en: No updates have been saved.
hu: Módosítás nem került mentésre.

en: No user/contact ID was specified, so the Profile cannot be used in edit mode.
hu: Nem lett felhasználó/kapcsolat azonosító megadva, így a profil nem használható szerkesztési módban.

en: No-show
hu: Nem jelent meg

en: Non Deductible Amount
hu: Nem levonható összeg

en: Non-Production Environment
hu: Nem éles környezet

en: Non-deductible Amount
hu: Nem leírható összeg

en: Non-deductible portion of this contribution.
hu: Adomány nem levonható része.

en: Non-numeric portion of address number on the street, e.g. For 112A Main St, the street_number_suffix = A
hu: A házszám nem numerikus része az utcában, pl. A 112A Main St esetében a street_number_suffix = A

en: Non-primary members only
hu: Csak nem elsődleges tagoknak

en: Non-production Environment
hu: Nem éles környezet.

en: Non-production environment set
hu: Nem éles környezet beállítása

en: None
hu: nincs

en: None - disable menu
hu: Nincs - menü letiltása

en: None Found
hu: Nem található

en: None Selected
hu: Nincs kiválasztva

en: None available
hu: Nem áll rendelkezésre

en: None found.
hu: Nem találtam.

en: None of the contacts in this group have an email address.
hu: Ezen csoport egy kapcsolatának sincs e-mail címe.

en: Normal
hu: Normális

en: Normal Group
hu: Normál csoport

en: Normally the owner of a financial account is the organization implementing CiviCRM so there is no need to change this. Some organizations that maintain accounts for groups, chapters, regions, constituency associations or other parts of the main CiviCRM organization may need to change the owner to one of these sub-entities or sibling entities.
hu: Általában a pénzügyi számla tulajdonosa az a szervezet amelyik bevezeti a CiviCRM-t tehát nem kell ezt megváltoztatni. Néhány szervezet amelyik külön számlát tart a csoportoknak, fejezeteknek, régióknak, rész egyesületeknek vagy a fő CiviCRM szervezet más részeinek, szükséges lehet a tulajdonos megváltoztatására ezek közül valamelyikre vagy testvér szervezetre.

en: Norwegian
hu: Norvég

en: Norwegian Nynorsk
hu: Norvég Nynorsk

en: Not %1, or want to do this for a different person
hu: Nem %1, vagy ugyan ezt kívánja tenni egy másik személy részére

en: Not %1, or want to register a different person
hu: Nem %1, vagy regisztrálni kíván egy másik személyt

en: Not Approved
hu: Nem jóváhagyott

en: Not Clicked
hu: Nem kattintott rá

en: Not In
hu: Nincs benne

en: Not Now
hu: Nem most

en: Not Required
hu: Nem szükséges

en: Not Saved
hu: Nincs mentve

en: Not a CMS User
hu: Nem CMS felhasználó

en: Not checking remote URL for extensions since ext_repo_url is set to false.
hu: Nem ellenőrzi a távoli URL-ket a kiterjesztésekhez, mert a ext_repo_url hamisnak beállított.

en: Not completed
hu: Nincs készen

en: Not expired
hu: Nem járt le

en: Not offered
hu: Nem felajánlott

en: Not permitted to file activity %1 %2.
hu: Nem engedélyezett hogy  %1 tevékenységet hozzáad %2hoz.

en: Not scheduled
hu: Nincs ütemezve

en: Not selected
hu: Nincs kiválasztva

en: Not set
hu: Nincs beállítva

en: Not started
hu: Nincs elkezdve

en: Not&nbsp;Counted
hu: Nem&nbsp;Számolva

en: Not&nbsp;Counted&nbsp;Due&nbsp;To&nbsp;Role
hu: Nem&nbsp;számolva&nbsp;szerepkör&nbsp;miatt

en: Not&nbsp;Counted&nbsp;Due&nbsp;To&nbsp;Status
hu: Nem&nbsp;számolva&nbsp;állapot&nbsp;miatt

en: Note
hu: Megjegyzés

en: Note Date
hu: Megjegyzés dátuma

en: Note Entity
hu: Megjegyzés egyed

en: Note Entity ID
hu: Megjegyzés egyed azonosító

en: Note ID
hu: Megjegyzés azonosító

en: Note Modified By
hu: Megjegyzést módosította

en: Note Text
hu: Jegyzet szövege

en: Note Used For
hu: Megjegyzés használva

en: Note and/or Comment.
hu: Megjegyzés.

en: Note behind the decision.
hu: Megjegyzés a döntés hátteréről.

en: Note that %1 Access Control permissions take precedence over CiviCRM ACLs. If you wish to use CiviCRM ACLs, first disable the related permission in %1 Access control for a user role, and then gradually add ACLs to replace that permission for certain groups of contacts.
hu: Jegyezze meg, hogy a %1 hozzáférés szabályozás felülírja a CiviCRM hozzáférés beállításait. Ha a CiviCRM beállítás szabályozását kívánja használni, először tiltsa le a kapcsolódó engedélyezést a %1 felhasználó hozzáférés szabályozásban, majd fokozatosan cserélje le az engedélyeket a kapcsolatok meghatározott csoportjainál.

en: Note that a CiviCRM ACL Role is not related to the Drupal Role.
hu: Kérem figyeljen oda arra hogy a CiviCRM Szerepkör nem kapcsolódik a Drupal Szerepkörhöz.

en: Note that if 'Show Location' is not set a map will not be shown, regardless of the setting of 'Include Map to Event Location'.
hu: Ne felejtse ha a 'Helyszín kijelzése' nincs bekapcsolva a térkép nem kerül kijelzésre, attól függetlenül, a 'Térkép beillesztése az esemény helyszínére' beállítástól.

en: Note that not all transactions are necessarily associated with a payment method.
hu: Figyeljen oda, nem minden tranzakciónak szükséges fizetési módszerhez kapcsolódnia.

en: Note that this help text is displayed on profile create/edit screens only.
hu: Ne feledje ez csak a profil létrehozás/szerkesztés képernyőkön kijelzett súgó szöveg.

en: Note this field just filters on who made a change no matter when that change happened, It doesn't have any link to the modified date field.
hu: Vegye figyelembe, hogy ez a mező csak azt szűri, aki változtatott, függetlenül attól, hogy mikor történt a változás. Nincs hivatkozás a módosított dátum mezőre.

en: Note(s)
hu: Jegyzet(ek)

en: Note:
hu: Jegyzet:

en: Note: Body Only
hu: Jegyzet: Csak szövegtörzs

en: Note: Body and Subject
hu: Jegyzet: Szövegtörzs és tárgy

en: Note: Please verify your configuration for Maximum File Size (in MB) <a href='%1'>Administrator >> System Settings >> Misc</a>. It should support 'upload_max_size' as defined in PHP.ini.Please check with your system administrator.
hu: Megjegyzés: Kérem ellenőrizze a Maximális fájl méret (MB-okban) beállítását a <a href='%1'>Adminisztrál>>Rendszerbeállítások>>Kiegészítő</a>. Ennek támogatnia kell 'upload_max_size' értékét amit a PHP.ini-ben határoztak meg. Kérem ellenőrizze a rendszer adminisztrátorával.

en: Note: Revenue for these types of memberships will not be deferred as the financial type does not have a deferred revenue account setup for it. If you want the revenue to be deferred, please select a different Financial Type with a Deferred Revenue account setup for it, or setup a Deferred Revenue account for this Financial Type.
hu: Megjegyzés: A bevételt ehhez a tagsághoz nem tudjuk feldolgozni mindaddig, amíg az elutasított bevétel számla nincs beállítva ehhez a pénzügyi típushoz. Ha azt akarja, hogy a bevétel elutasítható legyen, kérem válasszon másik elutasított bevétel számlával rendelkező másik pénzügyi típust, vagy állítson be egy elutasított bevétel számlát ehhez a pénzügyi típushoz.

en: Note: Revenue for this event registration will not be deferred as the financial type does not have a deferred revenue account setup for it. If you want the revenue to be deferred, please select a different Financial Type with a Deferred Revenue account setup for it, or setup a Deferred Revenue account for this Financial Type.
hu: Megjegyzés: A bevételt ehhez az esemény regisztrációhoz nem tudjuk feldolgozni mindaddig, amíg az elutasított bevétel számla nincs beállítva ehhez a pénzügyi típushoz. Ha azt akarja, hogy a bevétel elutasítható legyen, kérem válasszon másik elutasított bevétel számlával rendelkező másik pénzügyi típust, vagy állítson be egy elutasított bevétel számlát ehhez a pénzügyi típushoz.

en: Note: Subject Only
hu: Jegyzet: Csak tárgy

en: Note: The record %1 doesnot exists. Upon save a new record will be create
hu: Megjegyzés: A %1 rekord nem létezik. Az új rekord elmentésével létrehozza

en: Note: This will modify the field system-wide, not just in this profile form.
hu: Megjegyzés: Ez a mezőt rendszer szinten módosítja, nem csak ebben a mező űrlapban.

en: Note: Upload max filesize ('upload_max_filesize') should not exceed Post max size ('post_max_size') as defined in PHP.ini, please check with your system administrator.
hu: Megjegyzés: A feltöltési maximális fájlméret ('upload_max_filesize') nem haladhatja meg a PHP.ini fájlban meghatározott bejegyzés maximális méretét  ('post_max_size'), kérem ellenőrizze ezt le a rendszer adminisztrátornál.

en: Note: You cannot edit fields for a reserved rule.
hu: Jegyzet: Nem szerkesztheti a fenntartott szabály mezőit.

en: Note: if the correct payment instrument is not listed here (e.g. for in-kind donations) ask your administrator to add a new option to this list.
hu: Megjegyzés: ha a helyes fizetési eszköz nincs itt kilistázva (pl. természetbeni adományok) kérje meg az adminisztrátorát az új opció listához adásához.

en: Note: if the correct payment method is not listed here (e.g. for in-kind donations) ask your administrator to add a new option to this list.
hu: Megjegyzés: ha a helyes fizetési eszköz nincs itt kilistázva (pl. természetbeni adományok) kérje meg az adminisztrátorát egy új opció listához adásához.

en: Note: this contact may be a duplicate of an existing record.
hu: Megjegyzés: ez a kapcsolat már egy létező rekord másolata lehet.

en: Notes
hu: Jegyzetek

en: Notes for
hu: Jegyzet

en: Notes or Standard Terms
hu: Megjegyzés vagy általános feltételek

en: Nothing to merge.
hu: Nincs mit összefűzni.

en: Notification Email
hu: Értesítő e-mail

en: Notification will be sent to this email address whenever a Personal Campaign Page linked to this contribution page is either created or updated. The notification will include links to view the campaign page as well as the contact record of the creator of the page.
hu: Figyelmeztetést küldünk erre az e-mail címre, ha az adomány oldalhoz csatlakozó személyes kampányoldal létrehozásra vagy módosításra kerül. A figyelmeztetés tartalmazni fogja a kampányoldal linkjét a megtekintéshez, és az oldalt létrehozó kapcsolati rekordját.

en: Notification will be sent to this email address whenever a Personal Campaign Page linked to this event is either created or updated. The notification will include links to view the campaign page as well as the contact record of the creator of the page.
hu: Figyelmeztetést küldünk erre az e-mail címre, ha az adomány oldalhoz csatlakozó személyes kampányoldal létrehozásra vagy módosításra kerül. A figyelmeztetés tartalmazni fogja a kampányoldal linkjét a megtekintéshez, és az oldalt létrehozó kapcsolati rekordját.

en: Notifications are NOT available
hu: Értesítés NEM áll rendelkezésre

en: Notifications are sent to ALL owners
hu: Értesítés elküldve az ÖSSZES tulajdonosnak

en: Notify Activity Assignees
hu: Tevékenység megbízott értesítése

en: Notify Contributor?
hu: Adományozó értesítése?

en: Notify Email
hu: Értesítő e-mail

en: Notify Owner?
hu: Tulajdonost értesítsük?

en: Notify me via email when someone donates to my page
hu: Értesítsen e-mailen keresztül ha valaki adományoz az oldalamon

en: Notify on Profile Submit
hu: Értesítés profil beküldéskor

en: Notify owner via email when someone donates to page?
hu: A tulajdonos e-mail értesítése, ha valaki adományozott az oldalon?

en: Notify when profile form is submitted?
hu: Értesítsen ha a profil űrlap beküldésre került?

en: Now you can move on to exploring, configuring and using the various optional components for fundraising and constituent engagement. The links below will take you to the online documentation for each component.
hu: Most már továbbléphet a felfedezés, beállítás és használathoz a különböző választható összetevők esetében mint az adománygyűjtő és alkotó részvétel. Az alábbi linkek el fogják önt kalauzolni az online elérhető dokumentációhoz minden egyes komponens esetében.

en: Number
hu: Szám

en: Number of Donors
hu: Adományozók száma

en: Number of Failures
hu: Hibák száma

en: Number of Installments
hu: Részletek száma

en: Number of Items
hu: Elemek száma

en: Number of Terms
hu: Időszakok száma

en: Number of Transactions
hu: Tranzakciók száma

en: Number of Transactions should a positive number
hu: A tranzakciók számának pozitív számnak kell lennie

en: Number of bounces of this type required before the email address is put on bounce hold
hu: Ezen típusú visszapattanások száma, amely ahhoz kell, hogy az e-amil cím visszatartásra kerüljön.

en: Number of columns in Note Field
hu: A megjegyzés mező oszlopok száma

en: Number of days for recurrence of release.
hu: Ismétlődés elengedés napok száma.

en: Number of duration units in membership period (e.g. 1 year, 12 months).
hu: Tagsági periódus hosszúsági egységek száma (pl. 1 év, 12 hónap).

en: Number of failed charge attempts since last success. Business rule could be set to deactivate on more than x failures.
hu: Az utolsó sikeres terhelés utáni meghiúsult terhelések száma. Beállítható, a kikapcsolás az x számú hiba esetében.

en: Number of grants
hu: Adományok száma

en: Number of hours prior to event start date to allow self-service cancellation or transfer.
hu: Az önkiszolgáló lemondást, átutalás engedélyezésének az esemény kezdő dátuma előtt ennyi órával engedélyezi az esemény előtt.

en: Number of hours prior to event start date to allow self-service cancellation or transfer. Enter a negative number of hours to allow cancellation after the event starts. Enter 0 (or leave empty) to allow cancellation or transfer up until the event has started.
hu: Az esemény megkezdési dátuma előtti órák száma, hogy az önkiszolgáló törlést vagy átruházást lehetővé tegyék. Adjon meg 0-t (vagy hagyja üresen) a törlés vagy átruházás közvetlenül az esemény előttig történő engedélyezéséhez.

en: Number of installments must be a whole number.
hu: A részlet száma csak egész szám lehet.

en: Number of items in a batch.
hu: Kötegben lévő elemek száma.

en: Number of membership terms purchased
hu: A megvásárolt tagsági ciklusok száma

en: Number of minutes to cache dashlet content in browser localStorage.
hu: A böngésző localStorage-ben a kisalkalmazás tartalom gyorsítótár percek száma.

en: Number of participants per field option
hu: A résztvevők száma mező opciónként

en: Number of rows in Note Field
hu: A megjegyzés mező sorokszáma

en: Number of selected Activities: %1
hu: A kiválasztott tevékenységek száma: %1

en: Number of selected Mailing Recipients: %1
hu: A kiválasztott levelezés címzettjeinek száma: %1

en: Number of selected cases: %1
hu: A kiválasztott ügyek száma: %1

en: Number of selected contacts: %1
hu: A kiválasztott kapcsolatok száma: %1

en: Number of selected contributions: %1
hu: A kiválasztott adományok száma: %1

en: Number of selected grants: %1
hu: A kiválasztott adományok száma: %1

en: Number of selected memberships: %1
hu: Kiválasztott tagságok száma: %1

en: Number of selected participants: %1
hu: Kiválasztott résztvevők száma: %1

en: Number of selected pledges: %1
hu: A kiválasztott felajánlások száma: %1

en: Number of terms
hu: Időszakok száma

en: Number of terms for this membership
hu: Ezen tagság időszakainak a száma

en: Number of terms for this membership (only supported in Order->Payment flow). If the field is NULL it means unknown and it will be assumed to be 1 during payment.create if entity_table is civicrm_membership
hu: A tagság feltételeinek száma (csak a Megrendelés->Fizetési folyamatban támogatott). Ha a mező NULL, az ismeretlent jelent, és a fizetés során 1-nek kell lennie payment.create, ha az entity_table értéke civicrm_membership

en: Number of time units for recurrence of payment.
hu: Az ismétlődő befizetés időegységek száma.

en: Number of time units for recurrence of pledge payments.
hu: A felajánlott befizetések ismétlődési idő egységek száma.

en: Number of units for delivery frequency of subscription, service, membership (e.g. every 3 Months).
hu: Az előfizetés, szolgáltatás, tagság kézbesítés gyakoriságának mértékegysége  (pl. 3 havonta).

en: Number of units for total duration of subscription, service, membership (e.g. 12 Months).
hu: Az előfizetés, szolgáltatás, tagság teljes időtartamára vonatkozó egységek száma (pl. 12 hónap).

en: Numeric
hu: Szám

en: Numeric currency code
hu: Pénznem numerikus kód

en: Numeric portion of address number on the street, e.g. For 112A Main St, the street_number = 112.
hu: A cím házszám része az utcában, pl. A 112A Main St esetében a street_number = 112.

en: OPTIONAL FK to civicrm_contact record.
hu: OPCIONÁLIS FK a civicrm_contact rekordhoz.

en: OR
hu: VAGY

en: OR You can sign up by setting Status Override? to something other than "NO".
hu: VAGY Feliratkozhat az Állapot felülírással? valami másra mint a "NEM".

en: OR if the payment is from a different contact, this email will only go to them.
hu: VAGY ha a befizetés másik kapcsolattól érkezett, ez az e-mail csak neki megy el.

en: Objects a custom group extends to
hu: Objektumok egyedi csoportja kiterjed

en: Obsolete
hu: Elavult

en: Occurrences should be less than or equal to 30
hu: Az előfordulásoknak kisebbnek vagy egyenlőnek kell lennie 30-al

en: October
hu: Október

en: Odd / Even Street Number
hu: Páratlan / páros házszám

en: Offer Another Premium on this Contribution Page
hu: Ajánljon másik jelképes ajándékot ezen az adomány oldalon

en: Offer a Waitlist?
hu: Legyen várólista?

en: Offer installments
hu: Ajánlj részletfizetést

en: Offer the appropriate service from the list. If the service requires coordination, contact the Director.
hu: Ajánld a megfelelő szolgáltatást a listából. Ha a szolgáltatás koordinációt igényel, lépj kapcsolatba az Igazgatóval.

en: Offline Registration for Event: %2 by: %1
hu: Offline regisztráció %2 eseményre %1 által

en: Offset
hu: Eltolás

en: Offset of the child job
hu: A gyermek feladat eltolása

en: Old files
hu: Régi fájlok

en: Oldest
hu: Legrégebbi

en: On
hu: Akkor

en: On Behalf Of
hu: Nevében

en: On Behalf Of Organization
hu: A szervezet nevében

en: On Duplicate Entries
hu: Duplikált bejegyzéseken

en: On Hold
hu: Várakoztatva

en: On Hold - Opt Out
hu: Leiratkozás - várakozás

en: On Hold Bounce
hu: Várakozási visszapattanás

en: On Hold Opt Out
hu: Várakozási leiratkozás

en: On Hold for Email %1?
hu: E-mail %1 várakoztatása?

en: On Hold?
hu: Visszatartva?

en: On Waiting List
hu: Várólistán

en: On WordPress, Joomla, or a similar CMS, the frontend theme determines the appearance on user-facing screens, such as the "Event Registration" screen.
hu: A WordPress, Joomla és hasonló tartalomkezelő rendszerek esetében, a frontend témája határozza meg a megjelenést a felhasználói képernyőkön, például a "Esemény regisztrálása" képernyőn.

en: On behalf of Label
hu: Nevében címke

en: On hold
hu: Visszatartva

en: On waitlist
hu: Várólistán

en: Once these statuses are enabled, the event Info and Settings screen will have controls to enable (and configure) waitlisting.
hu: Ha ezek az állapotok engedélyezettek, az esemény információ és a beállítási képernyőkön elérhető lesz a várakozó lista engedélyezéséhez (és beállításához) szükséges szabályzó.

en: Once these statuses are enabled, the event Online Registration screen will have controls to enable (and configure) participation approval.
hu: Ha ezek az állapotok engedélyezettek, az online regisztrációs képernyőn megjelennek a részvétel jóváhagyását lehetővé tevő (és beállító) szabályozók.

en: Once you have defined CiviCRM ACL Roles and granted ACLs to those Roles, use this link to assign users to role(s).
hu: Ha meghatározta a CiviCRM hozzáférési szerepköröket és megadta a jogosultságokat ezeknek a szerepköröknek, használja ezt a linket a felhasználók hozzárendelésére ezekhez a szerepkör(ök)höz.

en: Once you have finished your testing, it is a good idea to clean up by finding your test records and deleting them.
hu: Ha befejezte a tesztelését, jó ötlet a teszteléshez használt rekordok megkeresése és törlése.

en: Once you have your certificate installed, test that is working by navigating to one of your online contribution pages and changing the URL prefix from 'http://' to 'https://'. If your browser loads the page and indicates a valid security certificate - then you can change this setting to <strong>Yes</strong> and CiviCRM will automatically redirect requests for all online contribution / member / event / admin pages to the corresponding SSL secured URLs.
hu: Ha a tanúsítványa telepített, tesztelje le, hogy működik-e az egyik online adomány oldal meglátogatásával, majd az URL előtagot változtassa meg 'http://'-ről 'https://' -re. Ha a böngészője betölti és érvényes biztonsági tanúsítványt mutat - akkor megváltoztathatja ezt a beállítást <strong>Igen</strong> -re és a CiviCRM automatikusan átirányítja majd az online adomány / tagság / esemény / admin oldal kéréseket a megfelelő SSL biztosította URL-kre.

en: Once you switch to using a Price Set, you won't be able to switch back to your existing settings below except by re-entering them. Are you sure you want to switch to a Price Set?
hu: Ha az árlista használatára kapcsol, nem kapcsolhat vissza a mostani beállításokra, csak akkor ha újra beírja azokat. Biztos abban, hogy átkapcsol  az árlistára?

en: Once you've received your new account welcome email, you can <a href=%1>click here</a> to login and promote your campaign page.
hu: Amint megkaptad az új felhasználód üdvözlő emailjét, <a href=%1>kattints ide</a> hogy belépj és támogasd a kampány oldalad.

en: Once your registration has been reviewed, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.
hu: Ha a regisztrációjának felülvizsgálata befejeződött, értesítő e-mailt kap a linkkel a weboldalra ahol befejezheti a regisztrációs folyamatot.

en: One
hu: Egy

en: One %1 should be marked as primary.
hu: Egy %1 elsődlegesként megjelölendő.

en: One IM should be marked as primary.
hu: Egy azonnali üzenetküldőt elsődlegesként kell megjelölni.

en: One Message Not Sent | %count Messages Not Sent
hu[0]: Egy üzenet nem lett elküldve
hu[1]: %count üzenetek nem lettek elküldve

en: One OpenID should be marked as primary.
hu: Egy OpenID-t elsődlegesként kell megjelölni.

en: One combined activity
hu: Egy kombinált tevékenység

en: One combined activity plus one file attachment
hu: Egy kombinált tevékenység plusz egy mellékelt fájl

en: One contact NOT added (already in this group). | %count contacts NOT added (already in this group).
hu[0]: Egy kapcsolat NEM lett hozzáadva (már a csoport tagja).
hu[1]: %count kapcsolat NEM lett hozzáadva (már a csoport tagjai).

en: One contact NOT tagged (already tagged to this tag). | %count contacts NOT tagged (already tagged to this tag).
hu[0]: Egy kapcsolathoz címke NEM lett hozzáadva (már megjelölt ezzel a címkével).
hu[1]: %count kapcsolathoz címke NEM lett hozzáadva (már megjelöltek ezzel a címkével).

en: One contact added to this existing group. | %count contacts added to this existing group.
hu[0]: Ehhez a meglévő csoporthoz egy  kapcsolat hozzáadva.
hu[1]: Ehhez a meglévő csoporthoz %count  kapcsolat hozzáadva.

en: One contact added to this new group. | %count contacts added to this new group.
hu[0]: Az új csoporthoz egy kapcsolat hozzáadva.
hu[1]: Az új csoporthoz %count  kapcsolat hozzáadva.

en: One contact is currently eligible to inherit this relationship.
hu: Egy olyan kapcsolat van, amelyik jogosult örökölni ezt a viszonyt.

en: One contact is tagged with this tag. | %count contacts are tagged with this tag.
hu[0]: Egy kapcsolat megjelölve ezzel a címkével.
hu[1]: %count kapcsolatok megjelölve ezzel a címkével.

en: One contact merged. | %count contacts merged.
hu[0]: Egy kapcsolat összefűzve
hu[1]: %c kapcsolat összefűzve

en: One contact was skipped. | %count contacts were skipped.
hu[0]: Egy kapcsolat kihagyva.
hu[1]: %c kapcsolat kihagyva.

en: One email should be marked as primary.
hu: Egy e-mailt jelöljön meg elsődlegesként.

en: One matching contact was found.  | %count matching contacts were found.<br />
hu[0]: Egy megfelelő kapcsolatot találtunk.
hu[1]: %count megfelelő kapcsolatot találtunk.<br />

en: One message was sent successfully. | %count messages were sent successfully.
hu[0]: Egy üzenet sikeresen elküldve.
hu[1]: %count üzenetek sikeresen elküldve.

en: One message was sent successfully.  | %count messages were sent successfully.
hu[0]: Egy üzenet sikeresen elküldve.
hu[1]: %count üzenet sikeresen elküldve.

en: One of the selected contacts has an address record that is shared with 1 other contact. | One or more selected contacts have address records which are shared with %count other contacts.
hu[0]: Egy kiválasztott kapcsolat cím rekordja közös 1 másik kapcsolattal.
hu[1]: Egy vagy több kiválasztott kapcsolat cím rekordjai közösek %count másik kapcsolattal.

en: One or more contact subtypes have been de-selected from the list for this contact. Any custom data associated with de-selected subtype will be removed as long as the contact does not have a contact subtype still selected. Click OK to proceed, or Cancel to review your changes before saving.
hu: Ennél a kapcsolatnál a listából egy vagy több kapcsolat altípus kiválasztása megszűnt. Bármilyen egyedi adat ami a megszűnt altípushoz tartozott, eltávolításra kerül. Kattintson az Igen-re a továbblépéshez, vagy a Mégsem-re a változtatások áttekintésére a mentés előtt.

en: One or more line items have a different financial type than the contribution. Editing the financial type is not yet supported in this situation.
hu: Egy vagy több tétel különböző pénzügyi típussal rendelkezik mint az adomány. Ebben a helyzetben még nem támogatott a pénzügyi típus szerkesztése.

en: One or more payment reminders can be emailed to this contributor based on the values entered in this section. If a 'Self-service Payments Page' has been selected, the reminder will include a link for the contributor to make their payment online.
hu: Egy vagy több fizetési emlékeztetőt lehet e-mailben kiküldeni a hozzájárulónak az előre megadott értékek alapján ebben a fejezetben. Ha a "Ön-kiszolgáló Kifizetések oldal" lett kiválasztva, az emlékeztető tartalmazni fog egy linket a hozzájárulónak, hogy a kifizetést online tegye meg.

en: One phone should be marked as primary.
hu: Egy telefont jelöljön meg elsődlegesként.

en: One record selected for export. | %count records selected for export.
hu[0]: Egy rekord kiválasztva az exportra.
hu[1]: %count rekordok kiválasztva az exportra.

en: One relationship was not created because it already exists. | %count relationships were not created because they already exist.
hu[0]: Egy viszony nem lett létrehozva mert már létezik.
hu[1]: %count viszonyok nem lettek létrehozva mert már léteznek.

en: One selected activity consists of more than one target contact. | %count selected activities consist of more than one target contact.
hu[0]: Egy kiválasztott tevékenység több mint egy cél kapcsolatot tartalmaz.
hu[1]: %count kiválasztott tevékenység több mint egy cél kapcsolatot tartalmaz

en: One-time online contributions
hu: Egyszeri on-line adományok

en: Ongoing
hu: folyamatban lévő

en: Online Contribution
hu: Online adomány

en: Online Contribution (Live)
hu: Online adományozás (Élő)

en: Online Contribution (Test-drive)
hu: Online adományozás (Tesztmód)

en: Online Contribution Page
hu: Online adomány oldal

en: Online Contribution:
hu: Online adományozás:

en: Online Contributions / Online Membership Signup / Online Event Registration
hu: Online adományok / Online tagsági feliratkozás / Online esemény regisztráció

en: Online Event Registration
hu: Online esemény regisztráció

en: Online Registration
hu: Online Regisztráció

en: Online Registration (Live)
hu: Online regisztráció (éles)

en: Online Registration (Test-drive)
hu: Online regisztráció (tesztmód)

en: Online documentation.
hu: Online dokumentáció.

en: Online event registration and participant tracking.
hu: Online esemény regisztráció és résztvevő követés.

en: Online fundraising and donor management, as well as offline contribution processing and tracking.
hu: Online adománygyűjtés és adományozó kezelés, valamint offline adomány feldolgozás és követés.

en: Online or offline contribution.
hu: Online vagy offline adományozás

en: Online or offline event registration.
hu: Online vagy offline esemény regisztráció.

en: Online or offline membership renewal.
hu: Online vagy offline tagság megújítás.

en: Online or offline membership signup.
hu: Online vagy offline tagság feliratkozás.

en: Online registration enabled?
hu: Online regisztráció engedélyezve?

en: Online registration is not currently available for this event (contact the site administrator for assistance).
hu: Erre az eseményre az online regisztráció jelenleg nem elérhető (segítségért lépjen kapcsolatba az oldal adminisztrátorával)

en: Online signup and membership management.
hu: Online feliratkozás és tagság kezelés.

en: Only %1 Registrations available.
hu: Csak %1 regisztráció áll rendelkezésre.

en: Only 'View' and 'Edit' operations are valid for this type of data
hu: Csak a 'Nézet' és a 'Szerkesztés' műveletek engedélyezettek erre az adattípusra

en: Only 'get' action is supported.
hu: Csak a 'get' művelet támogatott.

en: Only Display Test Contributions
hu: Csak a teszt adományokat mutassa

en: Only My Cases
hu: Csak az én ügyeim

en: Only one %1 can be marked as primary.
hu: Csak egy %1 jelölhető meg elsődlegesként.

en: Only one IM can be marked as primary.
hu: Csak egy üzenetküldő lehet elsődleges.

en: Only one OpenID can be marked as primary.
hu: Csak egy OpenID lehet elsődleges.

en: Only one email can be marked as primary.
hu: Csak egy e-mail jelölhető meg elsődlegesként.

en: Only one field of each communication type (EG. phone) can use the primary location type.
hu: Minden kommunikációs típusnál (pl. telefon) csak egy mező használható mint elsődleges hely típus.

en: Only one phone can be marked as primary.
hu: Csak egy telefon jelölhető meg elsődlegesként.

en: Only send to email addresses assigned to the specified location
hu: A meghatározott helyhez hozzárendelt e-mail címre küldjük csak

en: Only this %1
hu: Csak ez %1

en: Oops! - The CiviCRM settings file (civicrm.settings.php) was not found in the expected location
hu: Hoppá! - A CiviCRM beállítások fájl (civicrm.settings.php) nem található a remélt helyén

en: Oops! - The path for including CiviCRM code files is not set properly. Most likely there is an error in the <em>civicrm_root</em> setting in your CiviCRM settings file (!1).
hu: Hoppá! - Az elérési út a CiviCRM kód fájloknak nem lett helyesen beállítva. Nagy valószínűséggel egy hiba van a <em>civicrm_root</em> beállításokban az ön CiviCRM beállítások fájljában.(!1).

en: Oops! CiviCRM is already installed
hu: Hoppá! A CiviCRM már telepítve van

en: Oops! Could not create database %1
hu: Hoppá! Nem tudom a %1 adatbázist létrehozni

en: Oops! Incorrect Backdrop version
hu: Hoppá! Rossz Backdrop változat

en: Oops! Incorrect CiviCRM version
hu: Hoppá! Rossz CiviCRM változat

en: Oops! Incorrect Drupal version
hu: Hoppá! Rossz Drupal változat

en: Oops! Please correct your install location
hu: Hoppá! Kérem javítsa ki a telepítési helyet

en: Oops, it looks like there is no valid membership status available for the given membership dates. You can <a href="%1">Configure Membership Status Rules</a>.
hu: Pardon, a megadott tagsági időkre nincs érvényes tagsági állapot.   A  <a href="%1">Tagsági állapot szabályok beállíthatók</a>.

en: Oops, it looks like there is no valid membership status corresponding to the membership start and end dates for this membership. Contact the site administrator for assistance.
hu: Pardon, nincs érvényes tagság, a megadott tagság kezdő és vég időpontokhoz. Lépjen kapcsolatba a honlapl adminisztrátorával.

en: Oops. It looks like there is no response option configured.
hu: Hoppá, úgy látszik nincs válaszlehetőség beállítva.

en: Oops. It looks like there is no valid payment status for online payment.
hu: Hoppá. Úgy látszik nincs érvényes kifizetési státusz online fizetéssel.

en: Oops. It looks like you are trying to change the membership type while renewing the membership. Please click the "change membership type" link and select a Membership Type from the list.
hu: Hoppá. Úgy tűnik ön megpróbálta a tagság típust megváltoztatni a tagság megújítás során. Kérem kattintson a "tagsági típus megváltoztatása" linkre, és válassza ki a a listából a tagság típust.

en: Oops. It looks like you are trying to change the membership type while renewing the membership. Please click the "change membership type" link, and select a Membership Organization.
hu: Hoppá. Úgy tűnik ön megpróbálta a tagság típust megváltoztatni a tagság megújítás során. Kérem kattintson a "tagsági típus megváltoztatása" linkre, és válassza ki a szervezethez tartozó tagságot.

en: Oops. It looks like you have an incorrect or incomplete link (URL). Please make sure you've copied the entire link, and try again. Contact the site administrator if this error persists.
hu: Hoppá! Úgy tűnik, hogy hibás vagy hiányos a link (URL). Kérem ellenőrizze, hogy a teljes linket átmásolta, és próbálja meg újra. Lépjen kapcsolatba az adminisztrátorral ha a hiba továbbra is fennáll.

en: Oops. One or more fields in this profile are configured to be Searchable and / or shown in a Results Column, AND you are trying to add a
hu: Hoppá! Egy vagy több mező ebben a profilban kereshetőként beállított és / vagy kijelzett az eredmény oszlopban, ÉS ön megpróbál hozzáadnia egy

en: Oops. The membership you're trying to renew appears to be invalid. Contact your site administrator if you need assistance. If you continue, you will be issued a new membership.
hu: Hoppá! A megújítani kívánt tagság érvénytelen. Lépjen kapcsolatba az oldal adminisztrátorával, ha szüksége van segítségre. Ha folytatja, új tagság kerül beállításra.

en: Oops. You cannot make a payment for this pledge - pledge status is %1.
hu: Hoppá! Nem fizethet erre a felajánlásra - felajánlás állapota %1.

en: Oops. Your %1 settings are incorrect. No test mail has been sent.
hu: Hoppá! A %1 beállítás helytelen. A teszt email küldése meghiúsult.

en: Open
hu: Nyit

en: Open All
hu: Összes megnyitása

en: Open Case
hu: Ügy nyitása

en: Open CiviCRM Menu
hu: CiviCRM menü megnyitása

en: Open Date
hu: Megnyitás dátuma

en: Open ID Location
hu: Open ID hely

en: Open ID identifier
hu: Open ID azonosító

en: Open IDs
hu: Nyílt azonosítók

en: Open Pledges (Due Date - Amount)
hu: Nyitott felajánlások(Határidő - Összeg)

en: Open a new case
hu: Új ügy megnyitása

en: Open the 'Access' tab, and click the 'Available for Dashboard' checkbox.
hu: Nyissa meg az „Hozzáférés” fület, és kattintson az „Elérhető az vezérlőpultra” jelölőnégyzetre.

en: Open tracking
hu: Megnyitás követés

en: OpenID Location Type
hu: OpenID hely típus

en: OpenID is not a valid URL.
hu: Az OpenID nem valós URL.

en: Opened
hu: Megnyitva

en: Opened
hu: Megnyitott

en: Opened Count
hu: Megnyitott Számláló

en: Opened Date
hu: Megnyitási dátum

en: Opening...
hu: Megnyitás...

en: Opens
hu: Megnyitások

en: Opens (WIP)
hu: Megnyitások (folyamatban)

en: Opens documentation in a new window.
hu: A dokumentációt új ablakban nyitja meg.

en: Opens/ Clicks
hu: Megnyitások/ kattintások

en: Operation
hu: Művelet

en: Operator
hu: Operátor

en: Operator:
hu: Operátor:

en: Opt Out
hu: Leiratkozás

en: Opt Out Confirmation
hu: Leiratkozás megerősítés

en: Opt Out ID
hu: Leiratkozás azonosító

en: Opt out via email
hu: Leiratkozás e-mailen keresztül

en: Opt out via web page
hu: Leiratkozás weboldalon keresztül

en: Opt-Out
hu: Leiratkozás

en: Opt-Out (Action)
hu: Leiratkozás (Akció)

en: Opt-Out URL (Action)
hu: Leiratkozás URL (Akció)

en: Opt-Outs
hu: Összes listáról leiratkozók

en: Opt-out
hu: Összes listáról leiratkozás

en: Opt-out Confirmation
hu: Leiratkozás megerősítése

en: Opt-out Message
hu: Leiratkozási üzenet

en: Opt-out Requests
hu: Leiratkozás kérések

en: Opt-outs
hu: Összes leiratkozás

en: Opted Out of Bulk Mail
hu: Kiválogatva a tömeges emailből

en: Opted to Pay Contribution Later, and is still pending payment.
hu: Kiválasztva hogy a hozzájárulás későbbi fizetésére és ez még mindig függőben van.

en: Opted to Pay Later after Registration, and is still pending payment.
hu: Kiválasztva hogy regisztráció után fizetésre és még mindig függőben lévő fizetés.

en: Opted-out
hu: Leiratkozva

en: Option
hu: Opció

en: Option "%1" has been deleted.
hu: "%1" opció törölve.

en: Option Amount
hu: Opció értéke

en: Option Description
hu: Opció leírása

en: Option Group
hu: Opció csoport

en: Option Group Description
hu: Opció csoport leírás

en: Option Group ID
hu: Opció csoport azonosító

en: Option Group Is Active?
hu: Opció csoport aktív?

en: Option Group Is Locked
hu: Opció csoport lezárt

en: Option Group Is Reserved?
hu: Fenntartott opció csoport?

en: Option Group Name
hu: Csoport név beállítása

en: Option Group title
hu: Opció csoport cím

en: Option Group title.
hu: Opció csoport cím.

en: Option Grouping Name
hu: Csoportnév beállítás

en: Option Groups
hu: Opció csoportok

en: Option ID
hu: Opció azonosító

en: Option Is Active
hu: Aktív opció

en: Option Is Reserved?
hu: Fenntartott opció?

en: Option Label
hu: Opció Címke

en: Option Name
hu: Név beállítása

en: Option Type
hu: Opció Típusa

en: Option Value
hu: Opció érték

en: Option Value ID
hu: Opció érték azonosító

en: Option Values
hu: Opció értékek

en: Option Values with problematic Values
hu: Problématikus értékű opció értékek

en: Option Visibility
hu: Opció láthatóság

en: Option group description.
hu: Opció csoport leírás

en: Option group name. Used as selection key by class properties which lookup options in civicrm_option_value.
hu: Opció csoport neve. Az osztály tulajdonságok kiválasztási kulcsa a civicrm_option_value keresési lehetőségekben.

en: Option is Default?
hu: Alapértelmezett opció?

en: Option is Header?
hu: Élőfej opció?

en: Option label cannot be empty
hu: Opció címke nem lehet üres.

en: Option string as displayed to users - e.g. the label in an HTML OPTION tag.
hu: A felhasználóknak kijelzett opció karakter lánc - pl. HTML OPCIÓ címke.

en: Option value cannot be empty
hu: Opció érték nem lehet üres.

en: Option value selected if applicable - e.g. color, size etc.
hu: Opcionális érték kiválasztva, ha alkalmazható - pl. szín, méret stb.

en: OptionGroup settings
hu: Beállítások - OptionGroup

en: Optional
hu: Opcionális

en: Optional Constraints
hu: Opcionális korlátok

en: Optional Contact ID that created the log. Not an FK as we keep this regardless
hu: A naplót létrehozó kapcsolat azonosítója, opcionális.  Nem egy FK, ezt megőrizzük ettől függetlenül

en: Optional FK to Parent Membership.
hu: Opcionális FK a szülő tagsághoz

en: Optional FK to Primary Contact for this household.
hu: Opcionális FK a háztartás elspdleges kapcsolatához.

en: Optional FK to parent contact type.
hu: Opcionális FK a szülő kapcsolat típushoz

en: Optional Javascript script function(s) included on the form with this price_set. Can be used for conditional
hu: Opcionális Javascript szkript-funkció (k), amelyek az űrlapon szerepelnek ezzel az price_set-el. Feltételesen használható

en: Optional Name of logging host
hu: A naplózó host opcionális neve

en: Optional adjustment period added or subtracted from the End Event. EXAMPLE: <strong>Grace</strong> status might end at 'end date' PLUS 1 month.
hu: Opcionális korrekciós időszak került levonásra vagy hozzáadásra az esemény vég dátumához. PÉLDA: <strong>Tiszteletbeli</strong> állapot végződhet a 'vég időpont' PLUSZ 1 hónap múlva.

en: Optional adjustment period added or subtracted from the Start Event. EXAMPLE: <strong>Current</strong> status might begin at 'join date' PLUS 3 months (to distinguish Current from New members).
hu: Opcionális korrekciós időszak került levonásra vagy hozzáadásra az esemény kezdési dátumához. PÉLDA: <strong>Érvényes</strong> állapot kezdődhet a 'csatlakozási időpont' PLUSSZ 3 hónap (az Érvényes és az új tagok megkülönböztetésére).

en: Optional date after which the search is not needed
hu: Opcionális dátum, amely után a keresés már nem kell

en: Optional description of the product/premium.
hu: Nem kötelező a termék/díj leírása

en: Optional description of this domain (useful for sites with multiple domains).
hu: Tartomány opcionális leírása (több tartományt használó weboldalak esetén hasznos).

en: Optional description.
hu: Opcionális leírás.

en: Optional email to associate with this membership
hu: Opcionális e-mail ehhez a tagsághoz viszonyítva

en: Optional explanatory text for the Honoree section (displayed above the Honoree fields).
hu: A megtiszteltetési szakasz opcionális magyarázó szövege (a megtiszteltek mezők feletti kijelezve).

en: Optional extension for a phone number.
hu: Opcionális telefon mellék szám.

en: Optional footer text for Thank-you screen (often used to include links to other pages/activities on your site).
hu: Opcionális  lábléc szöveg a Megköszönő képernyőn (általában arra használják, hogy a weboldal másik oldalára / tevékenységre mutató linket helyezzenek ide).

en: Optional footer text for registration screen.
hu: Opcionális regisztrációs képernyő élőláb szöveg.

en: Optional foreign key to membership_type
hu: Opcionális idegen kulcs a membership_type típushoz

en: Optional format instructions for specific field types, like date types.
hu: Opcionális formátumú utasítások adott mezőtípusokhoz, például a dátumtípusokhoz.

en: Optional identifier for the contribution source (campaign name, event, mailer, etc.).
hu: Opcionális adomány forrás azonosító (kampány neve, esemény, levelezés, stb.).

en: Optional instructions / message for Confirmation screen.
hu: Opcionális utasítások / üzenet a Megerősítő képernyőn.

en: Optional label for relationship of contact_b to contact_a.
hu: contact_b -től contact_a -be mutató viszony opcionális neve

en: Optional local part (e.g., 'civimail+' for addresses like civimail+s.1.2@example.com).
hu: Opcionális helyi rész (pl. 'civimail+' hasonló címekhez mint a civimail+s.1.2@example.com)

en: Optional location to associate with this membership
hu: Opcionális hely ehhez a tagsághoz viszonyítva

en: Optional message for Thank-you screen (may include HTML formatting).
hu: Opcionális üzenet a Megköszönő képernyőn (HTML formázást tartalmazhat).

en: Optional name for relationship of contact_b to contact_a.
hu: contact_b -től contact_a -be mutató viszony opcionális neve

en: Optional page footer text for Confirmation screen.
hu: Opcionális oldal lábléc szöveg a Megerősítő képernyőn.

en: Optional parent id for this Campaign.
hu: Opcionális szülő azonosító ehhez a kampányhoz.

en: Optional parent id for this tag.
hu: Opcionális szülő azonosító ehhez a címkéhez.

en: Optional product SKU or code. If used, this value will be included in contributor receipts.
hu: Opcionális termék cikkszám vagy kód, Ha használják, ez az érték az adományozó nyugtájában is szerepelni fog.

en: Optional product sku or code.
hu: Nem kötelező a termék mértékegysége vagy kódja

en: Optional scripting attributes for field
hu: Opcionális szkript-attribútumok a mezőhöz

en: Optional scripting attributes for field.
hu: Opcionális szkript-attribútumok a mezőhöz.

en: Optional value for mapping account types to accounting system account categories (QuickBooks Account Type Codes for example).
hu: Opcionális érték a számlázási rendszer kódjainak fizetendő és beérkezett összegek leképezéséhez. (Például QuickBooks számla típus kódok).

en: Optional value for mapping monies owed and received to accounting system codes.
hu: Opcionális érték a számlázási rendszer kódjainak fizetendő és beérkezett összegek leképezéséhez.

en: Optional verbose description for the relationship.
hu: A viszony opcionális szó szerinti leírása.

en: Optional verbose description of the group.
hu: A csoport opcionális szó szerinti leírása.

en: Optional verbose description of the profile.
hu: A profil opcionális szó szerinti leírása.

en: Optional verbose description of the relationship type.
hu: A viszony típus opcionális szó szerinti leírása.

en: Optional verbose description of the tag.
hu: A címke opcionális szó szerinti leírása.

en: Optional. Can be used to record the date this product was fulfilled or shipped.
hu: Opcionális. Annak rögzítésére, hogy ez a termék kiszállítárai vagy átadásra került.

en: Optionally hide the confirmation screen for free events.
hu: Opcionálisan rejtse el a megerősítő oldalt az ingyenes eseményekre.

en: Optionally set a maximum number of participants for this event.
hu: Opcionálisan adja meg az esemény résztvevőinek maximális számát.

en: Optionally used to store a link to a payment token used for this recurring contribution.
hu: Opcionálisan ehhez az ismétlődő adományhoz tartozó  befizetés token tárolására szolgál

en: Options
hu: Opciók

en: Options Per Line
hu: Opciók Soronként

en: Options given here are days of a month from 1 - 31
hu: A hónap napjai 1 - 31 közötti opciókban adhatók meg

en: Or Provide Contact ID or External ID.
hu: Vagy adja meg a kapcsolat azonosítót vagy külső azonosítót.

en: Or you can <a href='%1'>browse all %2 %3</a>.
hu: Böngészhet <a href='%1'>az összes %2 %3 között</a>.

en: Or you can <a href='%1'>browse all available Contribution Pages</a>.
hu: Vagy <a href='%1'>végiglapozhatja az össze rendelkezésre álló adományoldalt</a>.

en: Or you can <a href='%1'>browse all available Current Events</a>.
hu: Vagy böngészhet  az <a href='%1'>összes rendelkezésre álló jelenlegi eseményben</a>.

en: Order
hu: Megrendel

en: Order By >>
hu: Rendezés >>

en: Order Reference
hu: Megrendelés hivatkozás

en: Order by Column
hu: Oszlop szerinti rendezés

en: Order by Order
hu: Rendezés szerinti rendezés

en: Order by Section
hu: Rendezés szekció alapján

en: Order in which the field options should appear
hu: A mező opciók megjelenésének sorrendje

en: Order in which the fields should appear
hu: A mezők megjelenésének sorrendje

en: Ordering of the case types
hu: Az ügytípusok sorrendbe rendezése

en: Ordering of the menu items in various blocks.
hu: Menü elemek sorba rendezése különböző blokkokban.

en: Ordering of the navigation items in various blocks.
hu: Menü elemek sorba rendezése különböző blokkokban.

en: Ordering of the widgets.
hu: Kisalkalmazások sorba rendezése.

en: Organization
hu: Szervezet

en: Organization Address and Contact Info
hu: Szervezet címe és elérhetősége

en: Organization Contact ID
hu: Szervezeti kapcsolat azonosító

en: Organization Contact Information
hu: Szervezet kapcsolati információ

en: Organization Email
hu: Szervezeti e-mail

en: Organization ID
hu: Szervezet azonosító

en: Organization Name
hu: Szervezet neve

en: Organization Name.
hu: Szervezet neve.

en: Organization Profile
hu: Szervezeti profil

en: Organization Setup
hu: Szervezeti beállítás

en: Organization name
hu: Szervezet neve

en: Organization name, email address for system-generated emails, organization address
hu: Szervezet neve, e-mail cím a rendszer által generált e-mailekhez, szervezet címe

en: Organize the tag hierarchy by clicking and dragging. Shift-click to select multiple tags to merge/move/delete.
hu: A címke hierarchia szervezése kattintással és áthúzással. Shift-kattintással válasszon ki több címkét az összefűzéshez/mozgatáshoz/törléshez.

en: Organize your contacts
hu: Kapcsolatainak rendezése

en: Organizing Your Data
hu: Adatainak rendezése

en: Orientation
hu: Tájolás

en: Orientation (a_b or b_a)
hu: Irányultság  (a_b vagy b_a)

en: Origin of this Contribution.
hu: Ezen adomány forrása

en: Original
hu: Eredeti

en: Original Activity
hu: Eredeti tevékenység

en: Original Activity ID
hu: Eredeti tevékenység azonosító

en: Original Installment Amount
hu: Eredeti részletfizetési összeg

en: Original amount for each of the installments.
hu: Az egyes részletek eredetileg felajánlott összegei.

en: Ossetian, Ossetic
hu: oszét

en: Other
hu: Egyéb

en: Other Amount
hu: Másik összeg

en: Other Background Color
hu: Másik háttérszín

en: Other Name
hu: Egyéb név

en: Other Panes
hu: Más panelek

en: Other Relationships
hu: Más kapcsolatok

en: Other Settings
hu: Más beállítások

en: Other WYSIWYG editors are available for download from the <a %1>CiviCRM Extension Directory</a>.
hu: Más WYSIWYG szerkesztők hozzáférhetőek a letöltéshez a <a "%1">"CiviCRM kiterjesztés könyvtárban"</a>.

en: Other Years
hu: Egyéb Évek

en: Other location
hu: Más hely

en: Other menu data
hu: Más menü adatok

en: Other operators not available for this action.
hu: Ehhez a művelethez más operátorok nem állnak rendelkezésre.

en: Otherwise, click the <strong>Continue</strong> button below to complete your registration.
hu: Egyébként, kattintson a <strong>Tovább</strong> gombra a regisztráció befejezésére.

en: Otherwise, the registration link is hidden and the &quot;Event Full Message&quot' is displayed when the maximum number of registrations is reached. Only participants with status types marked as 'counted' are included when checking if the event is full.
hu: Egyébként, a regisztrációs link rejtett és a &quot;Esemény megtelt Üzenet&quot' kerül kijelzésre, amikor a regisztrálók száma eléri a maximumot. Csak azok a résztvevők kerülnek kijelzésre, akik 'számba véve' állapot típussal jelöltek, az esemény teltség ellenőrzése során.

en: Out Date
hu: Kilépési dátum

en: Outbound Email
hu: Kimenő e-mail

en: Outbound Email (SMTP/Sendmail)
hu: Kimenő e-mail  (SMTP/Sendmail)

en: Outbound Email Disabled
hu: Kimenő e-mail letiltva

en: Outbound SMS
hu: Kimenő SMS

en: Outbound emails have been disabled. Scheduled jobs will not run unless runInNonProductionEnvironment=TRUE is added as a parameter for a specific job
hu: A kimenő e-mail nincs beállítva. Az ütemezett feladatok nem fognak futni amíg a runInNonProductionEnvironment=TRUE a specifikus feladathoz mint paraméter nem kerül hozzáadásra

en: Outbound mail has been disabled. Click <a href='%1'>Administer >> System Setting >> Outbound Email</a> to set the OutBound Email.
hu: A kimenő e-mail beállítása érvénytelen. Kattintson a  <a href='%1'>Adminisztrálás >> Rendszerbeállítások >> Kimenő e-mail beállításokra</a> a kimenő e-mail beállításához.

en: Outdated tokens in use
hu: Elavult tokenek használatban

en: Outgoing Phone Prefix
hu: Kimenő telefon előszám

en: Overdue
hu: Rég esedékes

en: Overridden
hu: Felülírva

en: Override End Date for Auto-renew Memberships
hu: Tagság automatikus megújítás befejező dátum felülírása

en: Override Geocoding
hu: Helymeghatározás felülírása

en: Override Membership Type for Auto-renew Memberships
hu: A tagság típus felülírva a tagság automatikus megújításhoz

en: Override Permanently
hu: Végleges felülírás

en: Override Status
hu: Felülbírált állapot

en: Override Until Selected Date
hu: Felülírás a kiválasztott dátumig.

en: Override Verp
hu: VERP felülbírálat

en: Override automatic geocoding
hu: Automatikus helymeghatározás felülírása

en: Override end date
hu: Végdátum felülírása

en: Override organization and type
hu: Szervezet és típus felülírása

en: Override page content
hu: Oldal tartalom felülírása

en: Override privacy setting? (Do not email / Do not mail)
hu: Felülírni az adatvédelmi beállításokat? (E-mailt kérek / Nem kérek e-mailt)

en: Override the default button text for the cancel button for this profile
hu: Ezen profil alapértelmezett gomb szöveg felülírása a Mégsem gombon

en: Override the default button text for the submit button for this profile
hu: Ezen profil alapértelmezett gomb szöveg felülírása a Beküldés gombon

en: Overwrite VERP
hu: VERP felülírása

en: Overwrite the VERP address in Reply-To
hu: A VERP cím felülírása a válaszcímben

en: Owing
hu: Fizetendő

en: Owned By
hu: Tulajdonos

en: Owned By Contact ID
hu: A tulajdonos kapcsolat azonosítója

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Owner Email Notification
hu: Tulajdonos e-mail értesítés

en: Owner Notification
hu: Tulajdonos értesítés

en: Owner Notification is not set for this Personal Campaign Page. Please contact the site administrator if you need assistance.
hu: Tulajdonos értesítés nincs beállítva ehhez a Személyes Kampány oldalhoz. Kérem keresse meg a weboldal adminisztrátorát ha további segítségre van szüksége.

en: Owner chooses whether to receive notifications
hu: A tulajdonos dönthet arról, hogy kér-e értesítést

en: Owner organization for this membership type. FK to Contact ID
hu: Ezen tagság típus tulajdonos szervezete. FK a Kapcsolat azonosítóhoz.

en: PAN Truncation
hu: Kártyaszám csonkítás

en: PAYMENT ADVICE
hu: FIZETÉSI TANÁCS

en: PCP
hu: Személyes kampány oldal

en: PCP Block
hu: személyes kampányoldal blokk

en: PCP Block ID
hu: személyes kampányoldal azonosító

en: PCP ID
hu: Személyes kampányoldal azonosító

en: PCP Page Type
hu: Személyes kampány oldal típusa

en: PCP Status
hu: PCP Állapot

en: PCP block ID
hu: személyes kampányoldal blokk azonosító

en: PCP owner notifications
hu: Személyes kampányoldal tulajdonos figyelmeztetések

en: PCPBlock
hu: Személyes kampány oldal blokk

en: PCPBlocks
hu: Személyes kampány oldal Blokkok

en: PCPs
hu: PCPk

en: PDF Format Option Group not found in database.
hu: PDF formátum opció csoport nincs az adatbázisban.

en: PDF Invoice
hu: PDF számla

en: PDF Page Format
hu: PDF oldalformátum

en: PDF Page Format does not fit in database.
hu: PDF oldal formátum opció csoport nincs az adatbázisban.

en: PDF Receipts
hu: PDF nyugták

en: PDF letter - print for participants
hu: Pdf levél - nyomtatás a résztvevőknek

en: PHP Configuration
hu: PHP konfiguráció

en: PHP Out-of-Date
hu: PHP elavult

en: PHP Up-to-Date
hu: PHP naprakész

en: PHP class name
hu: PHP osztály név

en: PHP7 installed
hu: PHP7 telepítve

en: PM
hu: DU

en: Pad inside each label.
hu: Helykitöltő a címkéken belül.

en: Page %1 of %2
hu: Oldal %1 / %2

en: Page Arguments
hu: Oldal argumentumok

en: Page Break
hu: Oldaltörés

en: Page Callback
hu: Oldal visszavonása

en: Page Deleted
hu: Oldal törölve

en: Page Disabled
hu: Oldal letiltva

en: Page Enabled
hu: Oldal engedélyezve

en: Page Format
hu: Az oldal formátuma

en: Page Format:
hu: Oldal formátum:

en: Page Text
hu: Oldal szövege

en: Page Title
hu: Oldal címe

en: Page Type
hu: Oldal típusa

en: Page format to use when creating PDF files using this template.
hu: Ezen sablon felhasználásával készülő PDF fájl előállítás során használt oldal formátum.

en: Page title for registration Thank-you screen.
hu: A regisztrációt megköszönő képernyő oldal címe.

en: Page title for screen where user reviews and confirms their registration information.
hu: Képernyő oldal cím, ahol a felhasználó átnézi és jóváhagyja a regisztrációs információt.

en: Pager
hu: Személyhívó

en: Paid
hu: Fizetett

en: Paid Amount
hu: Fizetett összeg

en: Paid By
hu: Fizette

en: Paid Date
hu: Fizetés dátuma

en: Paid Event
hu: Fizetős esemény

en: Paid later via page ID: %1. %2
hu: %1, 2% azonosítójú oldalakon keresztül később fizetve

en: Paper Size
hu: Papírméret

en: Paper Size Option Group not found in database.
hu: Papír méret opció csoport nincs az adatbázisban.

en: Paper Size does not fit in database.
hu: Papír méret nem illik az adatbázisba.

en: Parameter
hu: Paraméter

en: Parameter Name
hu: Paraméter neve

en: Parameter Value
hu: Paraméter érték

en: Parameters for API based search
hu: API alapú kereséshez paraméterek

en: Parent
hu: Szülő

en: Parent Activity
hu: Szülő tevékenység

en: Parent Activity ID
hu: Szülőtevékenység azonosító

en: Parent Campaign
hu: Szülő kampány

en: Parent Campaign ID
hu: Szülő kampány azonosító

en: Parent Event
hu: Szülő esemény

en: Parent Event ID
hu: Szülő esemény azonosító

en: Parent Group
hu: Szülő csoport

en: Parent Group ID
hu: Szülő csoport azonosító

en: Parent Groups
hu: Szülő csoportok

en: Parent ID
hu: Szülő azonosító

en: Parent ID in account hierarchy
hu: Számla hierarchia szülő azonosító

en: Parent Menu
hu: Szülő Menü

en: Parent Section
hu: Szülő szakasz

en: Parent Tag
hu: Szülő címke

en: Parent Tag ID
hu: Szülő címke azonosító

en: Parent job id
hu: Szülő feladat azonosító

en: Parent meeting ID (if this is a follow-up item). This is not currently implemented
hu: Szülői találkozó azonosítója (ha ez egy nyomon követési elem). Ez jelenleg nincs bevezetve

en: Parent navigation item, used for grouping
hu: Szülő navigációs elem, csoportosításra használva

en: Parent of
hu: Szülője

en: Parent/child relationship.
hu: Szülő/gyermek viszony.

en: Parse error in extension: %1
hu: Elemzési hiba a kiterjesztésben? %1

en: Partial Payments Enabled
hu: Részfizetés engedélyezve

en: Partial matches will be replaced unless you click "Exact Match". EXAMPLE: replacing 'Contribution' with 'Donation' will also replace 'Contributions' with 'Donations' unless 'Exact Match' is checked.
hu: A részleges egyezések is le lesznek cserélve mindaddig, amíg nem kattint a "Pontos egyezés"-re. PÉLDA: a 'Hozzájárulás'  cseréje az 'Adomány' -ra lecseréli a 'Hozzájárulások' -at  "Adományok"-ra, ha a 'Pontos egyezés' nincs kiválasztva.

en: Partially paid
hu: Részlegesen kifizetve

en: Participant
hu: Résztvevő

en: Participant  id is not valid
hu: A résztvevő azonosító érvénytelen

en: Participant %1
hu: Résztvevő %1

en: Participant 1
hu: Résztvevő 1

en: Participant Confirmation
hu: Résztvevő megerősítés

en: Participant Contact Type
hu: Résztvevő kapcsolat típus

en: Participant Count
hu: Résztvevők száma

en: Participant Count must be greater than zero.
hu: A Résztvevők számának nagyobbnak kell lennie mint 0.

en: Participant Count should be a positive number
hu: A Résztvevőszámnak pozitív számnak kell lennie.

en: Participant E-mail
hu: Résztvevő e-mailje

en: Participant Fee
hu: Részvételi díj

en: Participant Group(s)
hu: Résztvevő csoport(ok)

en: Participant ID
hu: Résztvevő ID

en: Participant ID (FK)
hu: Résztvevő azonosító (FK)

en: Participant Information
hu: Résztvevő információ

en: Participant Information - Participant %1
hu: Résztvevő információ - %1 résztvevő

en: Participant Limit
hu: Résztvevő korlát

en: Participant Listing
hu: Résztvevők listája

en: Participant Listing is not enabled for this event. You can enable it from
hu: A résztvevők listája nem engedélyezett erre az eseményre. Engedélyezheti innen

en: Participant Name
hu: Résztvevő neve

en: Participant Name or Email
hu: Résztvevő neve vagy email-címe

en: Participant Note
hu: Résztvevő megjegyzés

en: Participant Payment
hu: Résztvevő befizetés

en: Participant Payment ID
hu: Résztvevő befizetés azonosító

en: Participant Payments
hu: Résztvevő befizetések

en: Participant Role
hu: Résztvevő feladatköre

en: Participant Role (label)
hu: Résztvevő szerepkör (címke)

en: Participant Role ID
hu: Résztvevő szerepkör azonosító

en: Participant Role Id
hu: Résztvevő szerepkör azonosító

en: Participant Source
hu: Résztvevő forrása

en: Participant Status
hu: Résztvevő állapot

en: Participant Status (ie. Registered, Attended, Cancelled, etc.)
hu: Résztvevő állapota (um. regisztrált, megjelent, lemondta, stb.)

en: Participant Status (label)
hu: Résztvevő állapot (címke)

en: Participant Status Class
hu: Résztvevő állapot osztály

en: Participant Status Counts?
hu: Résztvevők állapota számolva?

en: Participant Status Id
hu: Résztvevő állapot azonosító

en: Participant Status Is Reserved?>
hu: Résztvevő állapot fenntartva?

en: Participant Status Label
hu: Résztvevő állapot címke

en: Participant Status Type
hu: Résztvevő állapot típus

en: Participant Status Type ID
hu: Résztvevő állapot típus azonosító

en: Participant Status Types
hu: Résztvevő állapot típusok

en: Participant Status Visibility
hu: Résztvevő állapot láthatósága

en: Participant Status is Active
hu: Résztvevő állapot aktív

en: Participant Tag(s)
hu: Résztvevő címke(ék)

en: Participant Total
hu: Összes résztvevő

en: Participant count can not be greater than max participants.
hu: A résztvevők összes száma nem lehet nagyobb mint a maximális résztvevőszám.

en: Participant count for field
hu: A résztvevők száma a mezőben

en: Participant import data MUST include the following columns:
hu: A résztvevő import adatok az alábbi oszlopokat KÖTELEZŐ tartalmazniuk:

en: Participant import files must contain data needed to <strong>match the participant to a contact record in your CiviCRM database</strong>. This 'matching' can be handled in several different ways:
hu: A résztvevő import fájloknak tartalmazniuk kell a <strong>résztvevő kapcsolatokhoz rendelését</strong>. Ez a 'hozzárendelést' több módon lehet megtenni:

en: Participant import requires that each person, household or organization already exists as a contact record in your CiviCRM database. If you need to import participant information for contact records which haven't been added to CiviCRM yet - you will do this in 2 steps. First, use <strong>Import Contacts</strong> to add the contact records. If possible, include a unique 'External ID' for each new contact which you can then use to match participant info such as event registration to the corresponding contact record. Then return to this screen and import the participant records.
hu: A résztvevő importáláshoz az szükséges, hogy minden egyes személy, háztartás, vagy szervezet kapcsolati rekordja már létezzen a CiviCRM adatbázisában.  Ha importálnia kell a résztvevőket olyan kapcsolati rekordokkal melyek még nem kerültek hozzáadásra - 2 lépésben teheti meg. Először, használja <strong>Kapcsolatok importálását</strong>  a kapcsolati rekordok hozzáadására. Ha lehetséges, befoglalva az egyedi 'Külső azonosítót' minden egyes új kapcsolatra, amelyet később felhasznál a kapcsolatok esemény információinál mint például a esemény regisztráció illesztése a kapcsolat rekordhoz. Utána térjen vissza ehhez az oldalhoz a résztvevő rekordok importálására.

en: Participant is %1
hu: Résztvevő %1

en: Participant is Pay Later?
hu: Később fizető résztvevő?

en: Participant is a Test?
hu: Teszt résztvevő?

en: Participant list Count Report
hu: Résztvevő szám lista jelentés

en: Participant listing code file cannot be '%1'
hu: Résztvevő listázási kód fájl nem lehet '%1'

en: Participant listing code file: %1 does not exist. Please verify your custom participant listing settings in CiviCRM administrative panel.
hu: Résztvevőlista kódfájlja: %1 nem létezik. Kérjük, ellenőrizze egyéni résztvevői adatait a CiviCRM adminisztrációs paneljén.

en: Participant listing links.
hu: Résztvevők listázása linkek.

en: Participant role ID. Implicit FK to civicrm_option_value where option_group = participant_role.
hu: Résztvevő szerepkör azonosító. Hallgatólagos FK a civicrm_option_value értékhez amikor option_group = participant_role.

en: Participant status - change
hu: Résztvevő állapot - változás

en: Participant status ID. FK to civicrm_participant_status_type. Default of 1 should map to status = Registered.
hu: Résztvevő állapot azonosító.  FK a civicrm_participant_status_type. Alapértelmezett  1  az állapotot = Regisztrált értékhez illeszti.

en: Participant status has been updated to '%1'. An email has been sent to %2.
hu: A résztvevő állapotát '%1' állapotra frissítettük. E-mailt küldtünk a %2 címre.

en: Participant's Contact ID
hu: A Résztvevő kapcsolat azonosítója

en: Participants
hu: Résztvevők

en: Participants (Event Name)
hu: Résztvevők (Esemény neve)

en: Participants (Event Type)
hu: Résztvevők (Esemény típusa)

en: Participants (Role)
hu: Résztvevők (szerepkör)

en: Participants : %1
hu: Résztvevők: %1

en: Participants Summary
hu: Résztvevők összegzése

en: Participation in this event requires approval. Submit your registration request here. Once approved, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.
hu: Ezen az eseményen történő részvételhez jóváhagyás szükséges. Regisztrációs igényét itt készítse el. Ha jóváhagyásra kerül, egy e-mailt fog kapni egy a regisztráció befejezésére szolgáló weboldalra mutató linkkel.

en: Partner of
hu: Partnere

en: Partner relationship.
hu: Partnerségi viszony.

en: Party Reg
hu: Társaság regisztrálása

en: Password
hu: Jelszó

en: Password Label
hu: Jelszó cimke

en: Password and Confirm Password values are not the same.
hu: A jelszó és a megerősítő jelszó értékei nem egyeznek meg.

en: Password is not set for this payment processor
hu: Jelszó nincs beállítva erre a fizetés feldolgozóra

en: Password is not set in the Administer &raquo; System Settings &raquo; Payment Processors.
hu: Jelszó nincs beállítva az Adminisztrálás  &raquo; Rendszerbeállítások  &raquo;  Fizetésfeldolgozók alatt

en: Password is required
hu: Jelszó szükséges

en: Password mismatch
hu: Jelszó hiba

en: Password to use when polling (for IMAP and POP3).
hu: A lehíváskor használt jelszó  (IMAP és POP3).

en: Past 3 Months
hu: Utolsó 3 hónap

en: Past 6 Months
hu: Utolsó 6 hónap

en: Past Campaigns
hu: Múltbeli kampányok

en: Past Due
hu: Lejárt

en: Past Groups
hu: Korábbi csoportok

en: Past Year
hu: Utolsó év

en: Past or future actions concerning one or more contacts.
hu: Egy vagy több kapcsolattal kapcsolatos múltbeli vagy jövőbeli műveletek.

en: Path
hu: Útvonal

en: Path Name
hu: Útvonal neve

en: Path Variables
hu: Útvonal változók

en: Path to components main directory in a form of a class namespace.
hu: A komponensek fő könyvtárának elérési útvonala egy osztály névtér formájában.

en: Path to wkhtmltopdf executable
hu: wkhtmltopdf végrehajtási útvonala

en: Path where CiviCRM extensions are stored.
hu: CiviCRM kiterjesztések tárolásának az útvonala.

en: Path where documents and images which are attachments to contact records are stored (e.g. contact photos, resumes, contracts, etc.). These attachments are defined using 'file' type custom fields.
hu: Az az útvonal ahol a kapcsolat rekordok mellékletében szereplő dokumentumok és képek tárolódnak (pl. kapcsolat fotók, önéletrajzok, szerződések, stb.) Ezek a mellékletek mint 'fájl' típusú egyéni mezők meghatározottak.

en: Path where site specific PHP code files are stored if any. This directory is searched first if set.
hu: Útvonal ahol a specifikus PHP kód fájlok tárolódnak, ha van ilyen. Ha beállított ebben a könyvtárban történik először a keresés.

en: Path where site specific templates are stored if any. This directory is searched first if set. Custom JavaScript code can be added to templates by creating files named <em>templateFile.extra.tpl</em>.
hu: A specifikus sablon tárolására szolgáló útvonal, ha van ilyen. Ebben a könyvtárban történik a keresés először, ha beállított. Egyedi JavaScript kód adható a sablonokhoz a <em>templateFile.extra.tpl</em> nevű fájl létrehozásával.

en: Path where site specific templates are stored if any. This directory is searched first if set. Custom JavaScript code can be added to templates by creating files named templateFile.extra.tpl. (learn more...)
hu: A specifikus sablon tárolására szolgáló útvonal, ha van ilyen. Ebben a könyvtárban történik a keresés először, ha beállított. Egyedi JavaScript kód adható a sablonokhoz a templateFile.extra.tpl nevű fájl létrehozásával. (tudjon meg többet...)

en: Pattern
hu: Sablon

en: Pause
hu: Szünet

en: Pause mailing
hu: körlevél kiküldés szüneteltetése

en: Paused
hu: Szünetel

en: Pay Later
hu: Később fizet

en: Pay Later Allowed
hu: Későbbi fizetés engedélyezve

en: Pay Later Instructions
hu: Későbbi fizetés útmutatója

en: Pay Later Label
hu: Fizetés Később Cimke

en: Pay Later Receipt
hu: Nyugta későbbi fizetéshez

en: Pay Later Receipt Text
hu: Később fizető nyugta szövege

en: Pay Later Text
hu: Fizetés később szövege

en: Pay Later?
hu: Később fizet?

en: Pay Method
hu: Fizetési mód

en: Pay Now
hu: Fizessen most

en: Pay later label
hu: Később fizetés cimke

en: Pay later option
hu: Később fizetés opció

en: Pay using PayPal
hu: Fizetés PayPal-al

en: Pay with Credit Card
hu: Bankkártyás fizetés

en: PayPal - Website Payments Standard
hu: PayPal - Weboldal fizetési szabvány

en: Payment
hu: Befizetés

en: Payment %1
hu: Kifizetés %1

en: Payment Amount
hu: Fizetési összeg

en: Payment Amount (most recent)
hu: Fizetés mennyisége (legfrissebb)

en: Payment Date
hu: Fizetési dátum

en: Payment Details
hu: Fizetés részletei

en: Payment Due
hu: Kifizetés esedékes

en: Payment From
hu: Befizető

en: Payment ID
hu: Fizetés azonosító

en: Payment Information
hu: Fizetési információ

en: Payment Instrument
hu: Fizetési mód

en: Payment Instrument ID
hu: Fizetési eszköz azonosító

en: Payment Key
hu: Fizetési kulcs

en: Payment Method
hu: Fizetés módja

en: Payment Method ID
hu: Befizetési mód azonosító

en: Payment Method is a required field.
hu: Fizetési módszer szükséges mező.

en: Payment Method should be Check when a check number is entered for a contribution.
hu: A fizetve módszernek csekknek kell lennie, amikor az adomány csekkszáma megadásra került.

en: Payment Method:
hu: Fizetés módja:

en: Payment Methods
hu: Fizetési módok

en: Payment Options
hu: Fizetési opciók

en: Payment Processor
hu: Fizetés feldolgozó

en: Payment Processor Account
hu: Fizetési feldolgozó számla

en: Payment Processor Deleted.
hu: Fizetés feldolgozó törölve.

en: Payment Processor Description.
hu: Fizetés feldolgozó leírása.

en: Payment Processor Descriptive Name.
hu: Fizetés feldolgozó leíró neve

en: Payment Processor Error
hu: Fizetés feldolgozó hiba

en: Payment Processor Error message
hu: Fizetési feldolgozó hiba üzenet

en: Payment Processor Error message :
hu: Fizetés feldolgozó hiba üzenete:

en: Payment Processor ID
hu: Fizetés feldolgozó azonosító

en: Payment Processor Name.
hu: Fizetés feldolgozó neve

en: Payment Processor Title
hu: Fizetés feldolgozó címe

en: Payment Processor Type
hu: Fizetés feldolgozó típus

en: Payment Processor Type ID
hu: Fizetés feldolgozó típus azonosító

en: Payment Processor Type Name.
hu: Fizetés feldolgozó típus neve

en: Payment Processor Type Title
hu: Fizetési feldolgozó típus címe

en: Payment Processor Type Title.
hu: Fizetés feldolgozó típus címe

en: Payment Processor Type variable name to be used in code
hu: A  kódban használandó fizetési feldolgozó típus változó neve

en: Payment Processor Types
hu: Fizetés feldolgozó típusok

en: Payment Processor configurations for all payment processors that can be used in this installation of CiviCRM.
hu: Fizetés feldolgozók beállításai, amelyek a CiviCRM jelen telepítésének összes fizetés feldolgozójához használhatók.

en: Payment Processor external order reference
hu: Fizetés feldolgozó külső megrendelés hivatkozás

en: Payment Processor for this financial transaction
hu: Ehhez a pénzügyi tranzakcióhoz fizetés feldolgozó

en: Payment Processor is a required field.
hu: Fizetés feldolgozó szükséges mező.

en: Payment Processors
hu: Fizetés feldolgozók

en: Payment Processors configured for this Event (if is_monetary is true)
hu: Ehhez az eseményhez beállított Fizetés feldolgozók (ha a is_monetary igaz)

en: Payment Processors configured for this contribution Page
hu: Ehhez az adományoldalhoz beállított befizetés feldolgozók

en: Payment Receipt
hu: Befizetési nyugta.

en: Payment Reminders
hu: Fizetési emlékeztető

en: Payment Schedule
hu: Felajánlás üteme

en: Payment Scheduled
hu: Ütemezett befizetések

en: Payment Start
hu: Kifizetés kezdődik

en: Payment Status
hu: Fizetés állapota

en: Payment Summary
hu: Befizetési összesítő

en: Payment Token
hu: Fizetési token

en: Payment Token ID
hu: fizetés token azonosító

en: Payment Tokens
hu: Fizetési tokenek

en: Payment Type
hu: Fizetés típusa

en: Payment Type: Credit or Debit (deprecated)
hu: Befizetés típusa: Hitel vagy Befizetés (elavult)

en: Payment amount is less than the amount owed. Expected participant status is 'Partially paid'. Are you sure you want to set the participant status to %1? Click OK to continue, Cancel to change your entries.
hu: A befizetett összeg kevesebb mint a befizetendő. A várható részvételi állapot 'Részlegesen kifizetve'. Biztos abban, hogy a résztvevő állapotát %1 akarja állítani? Kattintson az IGEN-re a továbblépéshez, Mégsem-re a beállítások módosítására.

en: Payment approval failed with message :
hu: A fizetés jóváhagyás meghiusult ezzel az üzenettel:

en: Payment failed at payment processor
hu: Befizetés hiba a fizetés feldolgozónál

en: Payment method is a required field
hu: A befizetési mód szükséges mező

en: Payment notification
hu: Fizetési értesítő

en: Payment processor %1 has been saved.
hu: %1 fizetés feldolgozó mentve.

en: Payment processor configuration invalid
hu: Fizetésfeldolgozó beállítása érvénytelen

en: Payment processor is not set for this page
hu: Fizetési feldolgozó nincs beállítva ehhez az oldalhoz

en: Payment processor overview
hu: Fizetés feldolgozó áttekintése

en: Payment status: test, paid, part_paid, unpaid (if empty assume unpaid)
hu: Befizetési állapot: test, paid, part_paid, unpaid (ha üres unpaid feltételezett)

en: Payment/Transaction Date
hu: Befizetés/tranzakció dátuma

en: Payments
hu: Fizetendők

en: Payments Ended Date
hu: Befizetések befejező dátuma

en: Payments Received
hu: Kifizetés megérkezett

en: Payments Start
hu: Kifizetések kezdődnek

en: Payments Start Date
hu: Befizetések kezdő dátuma

en: Payments are due on day %1 of the %2.
hu: A %2  %1 napján esedékesek a kifizetések.

en: Payments are due on the
hu: A kifizetések esedékesek

en: Payments have been recorded for selected record(s).
hu: A kiválasztott rekordo(k)hoz befizetések rögzítve.

en: Payments recorded
hu: Befizetések rögzítve

en: Pending
hu: Függőben lévő

en: Pending (by %1)
hu: Függőben (%1)

en: Pending (incomplete transaction)
hu: Függőben (nem befejezett tranzakció)

en: Pending (pay later)
hu: Függőben (későbbi fizetés)

en: Pending Subscriptions
hu: Függőben lévő felirakozások

en: Pending and Inactive Memberships
hu: Függőben lévő és inaktív tagságok

en: Pending from approval
hu: Jóváhagyás után függőben

en: Pending from waitlist
hu: Függőben a várólistáról

en: Pending in cart
hu: Függőben a bevásárlókocsiban

en: Pending participant expiration (hours)
hu: Függőben lévő részvétel lejárata (órában)

en: Pending refund
hu: Függőben lévő visszafizetés

en: People can register for this event starting on
hu: Az emberek elkedhetnek regisztrálni erre az eseményre

en: Percentage Change
hu: Változtatás százalékban

en: Perform all system administration tasks in CiviCRM
hu: Az összes CiviCRM rendszer adminisztrátori feladat elvégzése

en: Perform all tasks in the Administer CiviCRM control panel and Import Contacts
hu: CiviCRM adminisztrálása vezérlőpulton az összes feladat elvégzése és kapcsolatok importálása

en: Performance
hu: Teljesítmény

en: Performance warning: Missing indices
hu: Teljesítmény figyelmeztetés: Hiányzó indexek

en: Period
hu: Időtartam

en: Period Type
hu: Periódus-típus

en: Period type should be Rolling when duration unit is Day
hu: A periódus típusának Gördülőnek kell lennie, ha a időtartam egysége Nap.

en: Permanently Delete %1
hu: Végleges törlés %1

en: Permanently Delete Contact
hu: Véglegesen törölje a kapcsolatot

en: Permission
hu: Engedélyezés

en: Permission A has to access B
hu: A részére engedélyezett B elérése

en: Permission B has to access A
hu: B részére engedélyezett A elérése

en: Permission Denied
hu: Hozzáférés megtagadva

en: Permission Error
hu: Hozzáférés hiba

en: Permission Operator
hu: Engedélyező operátor

en: Permission for <strong>%1</strong> to access information about <strong>%2</strong>
hu: <strong>%1</strong>engedélye a <strong>%2</strong> szóló információ eléréséhez

en: Permission for the dashlet
hu: Kisalkalmazás jogosultságai

en: Permission that Contact A has to view/update Contact B
hu: Az A kapcsolat azon engedélye, hogy a B kapcsolatot megtekintse/szerkessze

en: Permission that Contact B has to view/update Contact A
hu: Az B kapcsolat azon engedélye, hogy az A kapcsolatot megtekintse/szerkessze

en: Permissioned Relationship
hu: Engedélyezett viszonyok

en: Permissioned Relationships
hu: Engedélyezett viszonyok

en: Permissions
hu: Jogosultságok

en: Permissions for Anonymous Users
hu: Névtelen felhasználó jogosultságai

en: Permissions: Details
hu: Jogosultságok: Részletek

en: Permissions: Summary
hu: Jogosultságok: Összegzés

en: Permit altering all restricted data options
hu: Engedélyezheti az összes korlátozott adatopció módosítását

en: Persian (Iran)
hu: perzsa (Irán)

en: Personal Campaign Page
hu: Személyes kampány oldal

en: Personal Campaign Page Contribution Information
hu: Egyéni kampányoldal adományozási információ

en: Personal Campaign Page Honor Roll
hu: Személyes kampányoldal büszkeségfal

en: Personal Campaign Page Honor Roll?
hu: Személyes kampányoldal büszkeségfal?

en: Personal Campaign Page ID
hu: Személyes Kampány oldal azonosítója

en: Personal Campaign Page Nickname
hu: Személyes Kampány oldal beceneve

en: Personal Campaign Page Notification
hu: Személyes Kampány Oldal Értesítések

en: Personal Campaign Page Owner Notification
hu: Személyes kampányoldal tulajdonos értesítés

en: Personal Campaign Page Personal Note
hu: Személyes Kampány oldal személyes megjegyzése

en: Personal Campaign Page Report
hu: Személyes kampányoldal jelentés

en: Personal Campaign Page Settings (%1)
hu: Személyes Kampány oldal beállítások (%1)

en: Personal Campaign Page Status
hu: Személyes Kampány oldal státusza

en: Personal Campaign Page Title
hu: Személyes kampányoldal megnevezése

en: Personal Campaign Page?
hu: Személyes kampányoldal?

en: Personal Campaign Pages
hu: Személyes kampányoldalak

en: Personal Campaign Pages (PCPs) allow your constituents to create their own fundraising page for your organization. This means that a donor, after donating to your organization, can elect to create a page with her own photo, text, and personal information. She can then send a link to the page to her friends, soliciting support for your organization. This is a powerful way to widely and quickly spread the message about your campaign.
hu: A Személyes Kampány Oldalak (SZKOk) lehetővé teszi a támogatók számára, hogy létrehozzák saját adománygyűjtő oldalukat a szervezete számára. Ez azt jelenti,hogy miután adakoztak a szervezete számára, választhatnak hogy létrehoznak egy oldalt a saját képükkel, szövegükkel és személyes információjukkal. Ezután egy linket lehet küldeni a barátok számára, amelyben támogatást kérnek az ön szervezetének. Ez egy erőteljes módszer hogy széleskörűen és gyorsan terjedjen az ön kampányának az üzenete.

en: Personal Campaign Pages - Admin Notification
hu: Személyes kampányoldalak - Admin figyelmeztetés

en: Personal Campaign Pages - Owner Notification
hu: Személyes kampányoldal - Tulajdonos értesítés

en: Personal Campaign Pages - Supporter Status Change Notification
hu: Személyes kampányoldalak - Támogató állapot változás figyelmeztetés

en: Personal Campaign Pages - Supporter Welcome
hu: Személyes kampányoldalak - Támogató üdvözlés

en: Personal Campaign Pages are currently not enabled for this contribution page. However you can still support the campaign here.
hu: A Személyes Kampány oldalak jelenleg nem engedélyezettek ehhez a támogatói oldalhoz.Ennek ellenére támogathatod ezt a kampányt itt egy adománnyal.

en: Personal Campaign Pages provide your constituents with the ability to promote this event or a related fundraising effort. When Personal Campaign Pages are enabled constituents will see a link after registering for this event which invites them to create their own page to promote the event (or promote a related online contribution page). Event registration fees (or contributions) from people who come in through a Personal Campaign Page are recorded as "soft credits" for the supporter who created that campaign page.
hu: A Személyes Kampány oldal támogatja az ügyfeleket azzal, hogy reklámozhassák ezt az eseményt, illetve a kapcsolt adománygyűjtés erőfeszítéseket. Amikor a személyes kampány oldalak engedélyezve vannak, az ügyfeleknek megjelenik egy link a regisztráció után ami arra szólítja fel őket, hogy hozzanak létre egy saját oldalt az esemény népszerűsítésére (vagy támogassanak egy ehhez  kapcsolódó  oldalt az adományukkal. Egy esemény regisztrációs díja (vagy adományok) az emberektől akik egy személyes kampány keresztül jönnek, "lágy jóváírásként" elszámolásra kerül annak aki létrehozta a kampány oldalt.

en: Personal Campaign Preview
hu: Személyes Kampány Előnézet

en: Personal Campaign Title
hu: Személyes Kampány Címe

en: Personal Campaigns
hu: Személyes kampányok

en: Personal Contribution Link
hu: Személyes adományozás link

en: Personal Note
hu: Személyes megjegyzés

en: Personal Note (for Honor Roll)
hu: Személyes megjegyzés (büszkeségfalra)

en: Personal message submitted by contributor for display in the Honor Roll.
hu: A hozzájáruló személyes üzenete, amelyet a büszkeségfalon szeretne látni.

en: Personalize the contents and appearance of your fundraising page here. You will be able to return to this page and make changes at any time.
hu: Személyesítse meg az adománygyűjtő oldal tartalmát és kinézetét itt. Bármikor visszatérhet ide és megváltoztathatja ezt az oldalt.

en: Personalize the contents and appearance of your personal campaign page here. You will be able to return to this page and make changes at any time.
hu: Szabd személyre a tartalmát és megjelenését a személyes kampány oldalnak itt. Később bármikor visszatérhetsz erre az oldalra és változtathatsz amit csak akarsz.

en: Personalized email blasts and newsletters.
hu: Megszemélyesített e-mail küldése és hírlevelek.

en: Petition
hu: Petíció

en: Petition - need verification
hu: Petíció - ellenőrzés szükséges

en: Petition - signature added
hu: Petíció - aláírás hozzáadva

en: Petition Dashboard
hu: Petíció Kezelőközpont

en: Petition ID
hu: Petíció azonosítója

en: Petition Id and/or Activity Id is not of the type Positive.
hu: Petíció azonosító és/vagy tevékenység azonosító nem pozitív típusú.

en: Petition Signature
hu: Petíció aláírás

en: Petition Signers Group
hu: Petíció aláírók csoportja

en: Petition Title
hu: Petíció címe

en: Petition Type
hu: Petíció típusa

en: Petition Type ID
hu: Petíció tipusának azonosítója

en: Petition doesn't exist.
hu: A petíció nem létezik.

en: Petition has been saved.
hu: A petíció mentve.

en: Petition id is not valid. (it needs a "sid" in the url).
hu: A petíció azonosítója nem érvényes. (az url-ben "sid" kell).

en: Petition is no longer active.
hu: A petíció többé nem aktív.

en: Petitions
hu: Petíciók

en: Phone
hu: Telefon

en: Phone %1
hu: Telefon %1

en: Phone %1 is primary?
hu: Telefon %1 az elsődleges?

en: Phone (Contact A)
hu: Telefon (A kapcsolat)

en: Phone (Contact B)
hu: Telefon (B kapcsolat)

en: Phone (Main)
hu: Elsődleges telefonszám

en: Phone (called)
hu: Telefon (hívott)

en: Phone (called) Number
hu: Telefonszám (hívott)

en: Phone 2
hu: Telefon 2

en: Phone 2 ID
hu: Telefon 2 azonosító

en: Phone Call
hu: Telefonhívás

en: Phone Ext (Contact A)
hu: Mellék (A kapcsolat)

en: Phone Ext (Contact B)
hu: Mellék (B kapcsolat)

en: Phone Extension
hu: Mellék szám

en: Phone Extension %1
hu: Mellék %1

en: Phone ID
hu: Telefon azonosító

en: Phone ID (called)
hu: (Hívott) telefon azonosító

en: Phone ID of the number called (optional - used if an existing phone number is selected).
hu: A hívott szám telefon azonosítója (opcionális - akkor használjuk ha létező telefonszám került kiválasztásra)

en: Phone Location
hu: Telefon hely

en: Phone No
hu: Nincs telefon megadva

en: Phone Number
hu: Telefonszám

en: Phone Numeric
hu: Numerikus telefon

en: Phone Type
hu: Telefon Típus

en: Phone Type ID
hu: Telefon típus azonosító

en: Phone Type ID, if required
hu: Telefon típus azonosító, ha szükséges

en: Phone and Email
hu: Telefonszám és e-mail

en: Phone and Extension
hu: Telefon és mellék

en: Phone number contains
hu: Telefonszám tartalmazza

en: Phone number in case the number does not exist in the civicrm_phone table.
hu: Telefonszám abban az esetben ha a szám nem létezik a civicrm_phone táblában.

en: Phone number stripped of all whitespace, letters, and punctuation.
hu: Telefonszám, melyből törölték az összes szóközt, betűt és kötőjelet.

en: Phone type
hu: Telefon típusa

en: Phone type ID
hu: Telefon típus azonosító

en: Phone:
hu: Telefon:

en: PhoneBank
hu: Telefonkönyv

en: Phones
hu: Telefon számok

en: Physical tablename for entity, e.g. civicrm_event
hu: Az egyed fizikai tábla neve, pl. civicrm_event

en: Pick a premium to include on this Contribution Page. Use <a href='%1'>Manage Premiums</a> to create or enable additional premium choices for your site.
hu: Válasszon ki egy Jelképes ajándékot az adomány oldalba történő beillesztéshez. Használja a <a href='%1'>Jelképes ajándékok kezelése</a> a további Jelképes ajándékok létrehozására vagy az engedélyezésére a weboldalán.

en: Pie
hu: Torta

en: Pie Chart
hu: Kördiagram

en: Pinned Countries
hu: Rögzített országok

en: Place a separator either before or after this menu item.
hu: Helyezzen elválasztót a menüpont elé vagy után.

en: Place of residence
hu: Lakóhely

en: Place the 'No thank-you' radio button before OR after the list of premiums offered on this page.
hu: Helyezze ezen a oldalon a 'Nem, köszönöm!' rádiógombot a felajánlott kis értékű ajándék lista elé vagy után.

en: Place your cursor within the Message box where you want to the token to be inserted. Then click the &quot;Insert Tokens&quot; link in the upper right corner of the message box to see a list of available tokens. Insert the token by clicking the desired token name in the list (for example, click &quot;First Name&quot;).
hu: Vigye a kurzort az üzenet dobozba arra a helyre, ahova a tokent be szeretné helyezni. Utána kattintson a &quot;Tokenek beillesztése&quot; linkre, az üzenet doboz jobb felső sarkában, az összes rendelkezésre álló token listáját megtekintendő. A tokent beillesztheti a listában lévő kiválasztott tokenre kattintva (például, a  &quot;Keresztnév&quot; -re kattintva).

en: Plain Text
hu: Egyszerű szöveg

en: Plain-Text Format
hu: Egyszerű szöveges formátum

en: Plaintext mailing message
hu: Egyszerű szöveges üzenet

en: Planned
hu: Tervezett

en: Planned or actual duration of activity expressed in minutes. Conglomerate of former duration_hours and duration_minutes.
hu: A tevékenység tervezett vagy valós időtartama percekben kifejezve. A korábbi duration_hours és a duration_minutes konglomerátuma.

en: Please Enter the value for Original Word
hu: Kérem adja meg az eredeti szó értékét

en: Please Enter the value for Replacement Word
hu: Kérem adjon meg egy értéket a szócserének

en: Please Select a Soft Credit Type
hu: Kérem válasszon ki egy lágy befizetés típust

en: Please Send Inquiries to Our Contact Email Address
hu: Kérem írjon a kapcsolattartási e-mail címünkre.

en: Please add a profile with an email address if 'Send Confirmation Email?' is selected
hu: Kérem adjon hozzá egy profilt egy e-mail címmel ha 'Megerősítő e-mail küldése?' kiválasztott

en: Please assign this permission to a Role.
hu: Kérem rendelje hozzá ezt az engedélyt egy szerepkörhöz.

en: Please check your email inbox for the confirmation email. If you don't find it, verify if it isn't in your spam folder.
hu: Kérem ellenőrizze a e-mail fiókját a megerősítő e-mail miatt. Ha nem találja, nézze meg nincs-e a levélszemét között.

en: Please choose another address to be primary before changing this one.
hu: Kérem válasszon egy másik címet elsődlegesként mielőtt ezt módosítja.

en: Please clear your value if you want to use %1 operator.
hu: Törölje az értéket, ha használni akarja az %1 operátort.

en: Please configure a <a href="%1">default mailbox</a> for CiviMail.
hu: Kérem állítsa be az  <a href="%1">alapértelmezett postafiókot</a> a CiviKörlevélhez.

en: Please contact our site administrator for more information
hu: Kérlek lépj kapcsolatba az oldal adminisztrátorával további információkért

en: Please correct errors before previewing.
hu: Kérem javítsa a hibákat mielőtt előnézetet nézne.

en: Please correct errors before saving.
hu: Kérem javítsa a hibákat mielőtt mentene.

en: Please correct the following errors in the form fields below:
hu: Kérem javítsa a következő hibákat az űrlapon:

en: Please correct the following errors in the survey fields below:
hu: Kérem javítsa az alábbi felmérés mező hibákat:

en: Please define the custom translation function first.
hu: Kérem először határozza meg az egyedi fordító funkciót.

en: Please do not include entity parameter (entity is always 'contact')
hu: Kérem ne adjon meg entitás paramétert ( az entitás mindig egy 'kapcsolat')

en: Please do not pay on this advice. Deduct the amount of this Credit Note from your next payment to us
hu: Kérem ne fizessen erre az értesítésre. Vonja le ezen jóváírószámla összegét a következő átutalásából

en: Please do not select GroupBy 'Activity Date' with GroupBy 'Contact'
hu: Kérem ne válasszon egy Csoport általi "Tevékenységi dátum"-ot egy Csoport Általi 'Kapcsolat'-tal

en: Please do not select any Contact Fields with GroupBy 'Activity Date'
hu: Kérem ne válasszon semmilyen Kapcsolat Mezőt a Csoport Általi ' Tevékenységi dátum'-hoz

en: Please do not select more than one membership associated with the same organization.
hu: Kérem ne válasszon több mint egy tagságot egy szervezetnél.

en: Please do not use '/' in Event Title.
hu: Kérem ne használja a '/' az Esemény címében.

en: Please do not use '/' in Title
hu: Kérem ne használjon '/'-t a címben

en: Please do not use this task to send a lot of emails (greater than %1). Many countries have legal requirements when sending bulk emails and the CiviMail framework has opt out functionality and domain tokens to help meet these.
hu: Ezt a feladatot ne használja több e-mail küldésére (több mint %1). Sok országban a tömeges levélküldésre jogszabályok vonatkoznak és a CiviKörlevél keretrendszer leiratkozási funkcióval és tartomány tokennel is rendelkezik ezen szabályok betartását segítendő.

en: Please edit the XML file for case type "<em>%2</em>" so that the case role label "<em>%1</em>" is changed to its corresponding name "<em>%3</em>". Using label is deprecated as of version 5.20.
hu: Kérem, szerkessze a "<em>%2</em>" ügytípus XML fájlját úgy, hogy a "<em>%1</em>" ügy szerepkör címke egyezzen meg a "<em>%3</em>" hivatkozó nevével. A címke használata elavult az 5.20 verziótól kezdve.

en: Please enable 'Include Case Activities' to filter with Case Activity types.
hu: Kérem engedélyezze a 'Tartalmazza az ügy tevékenységeket'  az ügy tevékenység típusok szűréséhez.

en: Please enable the contribution amount section to use this option.
hu: Kérem engedélyezze az adomány szakaszt, ezen opció használatához.

en: Please ensure at least one contact group association is maintained.
hu: Bizonyosodjon meg róla, hogy legalább egy csoport társulás megmarad.

en: Please ensure that the CiviCRM Contact exists
hu: Kérem győződjön meg hogy a CiviCRM kapcsolat létezik

en: Please enter 1 (for Yes) or 0 (for No) if you want to set a default value.
hu: Kérem üssön be egy 1 (Ha igen) vagy egy 0 (Ha nem) akarja beállítani az alapértelmezett értéket.

en: Please enter 1 or 0 as value.
hu: Kérem üssön be 1 vagy 0 mint érték.

en: Please enter Confirmation Email FROM Email Address.
hu: Kérem adja meg a megerősítő e-mail feladójának e-mail címét.

en: Please enter Confirmation Email FROM Name.
hu: Kérem adja meg a megerősítő e-mail feladójának a nevét.

en: Please enter a <a href="%1">default FROM Email Address</a> (for system-generated emails).
hu: Kérem adja meg az <a href="%1"> alapértelmezett feladói E-mail címét</a> (a rendszer üzenet e-mailekhez).

en: Please enter a Contribution Amount.
hu: Kérem adja meg az adomány összegét.

en: Please enter a Fixed Period Start Day for this subscription or service.
hu: Kérem adja meg a rögzített időtartam kezdő napját ehhez az előfizetéshez vagy szolgáltatáshoz.

en: Please enter a Title for the registration Confirmation Page
hu: Kérem adja meg a regisztrációt megerősítő oldal címét.

en: Please enter a Title for the registration Thank-you Page
hu: Kérem adja meg a regisztrációt megköszönő oldal címét

en: Please enter a Username to create an account.
hu: Kérem adja meg a Felhasználó nevet a fiók létrehozásához.

en: Please enter a duration interval.
hu: Kérem adja meg az időtartam hosszát.

en: Please enter a label for at least one fee level.
hu: Kérem adjon meg egy címkét legalább egy díjmértékhez.

en: Please enter a membership type name.
hu: Kérem adja meg a tagsági típus nevét.

en: Please enter a monetary value for the Minimum Contribution Amount.
hu: Kérem adjon meg egy pénzértéket a minimális adomány értékre.

en: Please enter a monetary value for the Minimum Fee.
hu: Kérem adja meg a minimális tagdíj összegét.

en: Please enter a monetary value for this field.
hu: Kérem adjon meg egy pénzügyi értéket ennek a mezőnek.

en: Please enter a name to include in the Honor Roll, or select 'contribute anonymously'.
hu: Kérem adja meg a büszkeségfalon megjelenítendő nevet, vagy válassza a 'névtelen adományozás'-t.

en: Please enter a number
hu: Kérem adjon meg egy számot

en: Please enter a number for frequency (e.g. every "3" months).
hu: Kérjük adjon meg egy gyakoriság számot ( pl. minden 3. hónapban).

en: Please enter a number for how often you want to make this recurring contribution (EXAMPLE: Every 3 months).
hu: Kérem adjon meg egy számot, hogy milyen gyakran akarja ezt az ismétlődő adományt tenni (PÉLDA: minden 3. hónapban).

en: Please enter a password.
hu: Adjon meg egy jelszót.

en: Please enter a positive integer
hu: Pozitív egész számot adjon meg!

en: Please enter a status that does NOT represent a current membership status.
hu: Kérem adjon meg egy állapotot, ami NEM képviseli a jelenlegi tagság állapotot.

en: Please enter a time.
hu: Kérjük, adja meg az időt.

en: Please enter a valid %1
hu: Adjon meg érvényes %1

en: Please enter a valid Bank Identification Number (value must not contain punctuation characters).
hu: Kérem adjon meg egy érvényes Bank Azonosító számot ( az érték nem tartalmazhat karaktereket irásjellel).

en: Please enter a valid Card Number
hu: Kérem adjon meg egy érvényes bankkártyaszámot

en: Please enter a valid Card Verification Number
hu: Kérem adjon meg egy érvényes bankkártya ellenőrzőkódot

en: Please enter a valid Max Participants.
hu: Kérem adjon meg egy érvényes maximális résztvevőszámot.

en: Please enter a valid No. of reminders.
hu: Kérem adjon meg érvényes emlékeztető darabszámot.

en: Please enter a valid Participants Count.
hu: Kérem adjon meg egy érvényes résztvevő számot.

en: Please enter a valid Pledge Frequency Interval.
hu: Kérem adjon meg felajánlás gyakoriság időközt.

en: Please enter a valid URL.
hu: Kérem adjon meg érvényes URL-t

en: Please enter a valid additional reminder day.
hu: Kérem adjon meg egy érvényes további emlékeztető napot.

en: Please enter a valid amount for this field.
hu: Kérem érvényes összeget adjon meg ennek a mezőnek.

en: Please enter a valid amount.
hu: Kérem érvényes összeget adjon meg.

en: Please enter a valid credit card number.
hu: Kérem adjon meg érvényes bankkártya számot.

en: Please enter a valid date (YYYY-MM-DD).
hu: Kérem adjon meg érvényes dátumot (ÉÉÉÉ-HH-NN).

en: Please enter a valid date as default value using YYYY-MM-DD format. Example: 2004-12-31.
hu: Kérem adjon meg egy érvényes dátumot mint alapértelmezett érték használva az Év-Hónap-Nap formátumot. Például: 2004-12-31.

en: Please enter a valid date using YYYY-MM-DD format. Example: 2004-12-31.
hu: Kérem adjon meg egy érvényes dátumot használva az Év-Hónap-Nap formátumot. Például: 2004-12-31.

en: Please enter a valid date.
hu: Kérem adjon meg érvényes dátumot.

en: Please enter a valid domain for this mailbox account (the part after @).
hu: Kérem adjon meg érvényes domén nevet ehhez a postafiókhoz (a @ utáni rész).

en: Please enter a valid email address.
hu: Kérem valós e-mail címet adjon meg.

en: Please enter a valid fixed period rollover day
hu: Kérem adjon meg valós rögzített időszak átütemezési napot.

en: Please enter a valid fixed period start day
hu: Kérem adjon meg valós rögzített időszak kezdőnapot.

en: Please enter a valid frequency day ie. 1 through 31.
hu: Kérem adjon meg egy érvényes gyakoriság értéket pl. 1től 31-ig.

en: Please enter a valid frequency day ie. 1 through 7.
hu: Kérem adjon meg egy érvényes gyakoriság napot 1től 7ig.

en: Please enter a valid integer value.
hu: Kérjük adjon meg egy érvényes egész értéket.

en: Please enter a valid integer.
hu: Kérem egy érvényes egészt adjon meg.

en: Please enter a valid limit.
hu: Kérlek adj meg egy érvényes limitet.

en: Please enter a valid link.
hu: Kérem adjon meg egy érvényes linket.

en: Please enter a valid list of comma delimited email addresses
hu: Kérem érvényes email címeket adjon meg vesszővel elválasztva.

en: Please enter a valid monetary value for Fee Amount.
hu: Kérem adjon meg egy érvényes pénzügyi értéket díj összegre.

en: Please enter a valid monetary value for Non-deductible Amount.
hu: Kérem adjon meg egy érvényes pénzügyi értéket a nem levonható összegre.

en: Please enter a valid money value (e.g. %1).
hu: Kérem, valós pénzértéket adjon meg (pl. %1).

en: Please enter a valid money value for this field (e.g. %1).
hu: Kérem valóságos pénz értéket adjon meg ehhez a mezőhöz (pl. %1)

en: Please enter a valid money value.
hu: Kérjük, adjon meg egy érvényes pénzértéket.

en: Please enter a valid number of installments.
hu: Kérjük, adjon meg egy érvényes számú részletet.

en: Please enter a valid number of pledge installments.
hu: Kérjük, adjon meg egy érvényes számú részletet.

en: Please enter a valid number.
hu: Kérem adjon meg egy valódi számot.

en: Please enter a valid payment due day.
hu: Kérem adjon meg egy érévnyes fizetési határidőt.

en: Please enter a valid phone number.
hu: Kérem adjon meg egy valódi telefonszámot.

en: Please enter a valid reminder day.
hu: Kérem érvényes emlékeztető napot adjon meg.

en: Please enter a valid value for your card security code. This is usually the last 3-4 digits on the card's signature panel.
hu: Kérem adjon meg egy érvényes értéket a kártyájához tartozó titkos kódként. Ez általában 3-4 számjegy a kártyája aláírásánál.

en: Please enter a valid value.
hu: Írj be érvényes értéket.

en: Please enter a value for %1 (when merging contacts), or select a pre-configured option from the list.
hu: Kérem adja meg %1 értékét (a kapcsolatok egyesítésénél), vagy válassza ki az előre beállított opciók listájából.

en: Please enter a value with a valid extension.
hu: Kérem adjon meg értéket érvényes kiterjesztéssel.

en: Please enter a value.
hu: Kérem adjon meg egy értéket.

en: Please enter a whole number for Number of additional people.
hu: Kérem egész számot adjon meg a további résztvevők hozzáadásához.

en: Please enter a whole number for how many periods to renew.
hu: Kérem adjon meg egész számot, hogy hány periódussal hosszabbítsuk meg a tagságát.

en: Please enter an amount for at least one fee level.
hu: Kérem adjon meg egy értéket legalább egy díjmértékhez.

en: Please enter an integer for the number of terms.
hu: Kérem egészt adjon meg a kifejezések számának.

en: Please enter at least one friend's information, or click Cancel if you don't want to send emails at this time.
hu: Kérlek adj meg információt legalább egy barátról, vagy kattins az Érvénytelenítése ha nem akarsz emaileket küldeni most.

en: Please enter correct Data (in valid format).
hu: Kérem helyes adatot adjon meg (érvényes formátumban).

en: Please enter integer value for weight
hu: Kérem egész értéket adjon meg súlynak

en: Please enter number.
hu: Kérem adja meg a számot.

en: Please enter only digits.
hu: Kérem csak számokat adjon meg.

en: Please enter positive number
hu: Kérem pozitív számot adjon meg

en: Please enter positive number as a distance
hu: Kérem pozitív számot adjon meg távolságként

en: Please enter the Actual Cost of Product.
hu: Kérem adja meg a termék aktuális költségét.

en: Please enter the Duration Interval for this subscription or service.
hu: Kérem adja meg a időtartamot ehhez az előfizetéshez vagy szolgáltatáshoz.

en: Please enter the Duration Unit for this subscription or service.
hu: Kérem adja meg az időtartam egységét ehhez az előfizetéshez vagy szolgáltatáshoz.

en: Please enter the Frequency Interval for this subscription or service.
hu: Kérem adja meg a gyakorisági intervallumot ehhez az előfizetéshez vagy szolgáltatáshoz.

en: Please enter the Frequency Unit for this subscription or service.
hu: Kérem adja meg a gyakorisági egységet ehhez az előfizetéshez vagy szolgáltatáshoz.

en: Please enter the Market Value for this product.
hu: Kérem adja meg a termék piaci értékét.

en: Please enter the Member Since.
hu: Adja meg a tagsága kezdetét.

en: Please enter the Membership override end date.
hu: Kérem adja meg a tagság felülírási vég dátumot.

en: Please enter the Membership status.
hu: Kérem adja meg a tagsági állapotot.

en: Please enter the Pay Later instructions to be displayed to your users.
hu: Kérem adjon meg egy későbbi fizetésre vonatkozó utasításokat, a felhasználók felé történő kijelzéshez.

en: Please enter the Pay Later prompt to be displayed on the Registration form.
hu: Kérem adjon meg egy későbbi fizetés üzenetet, a regisztrációs űrlapon történő megjelenítéshez.

en: Please enter the associated Financial Type
hu: Kérem adja meg a kapcsolódó pénzügyi típust

en: Please enter the contribution amount label.
hu: Kérem adja meg az adomány összeg címkéjét.

en: Please enter the contribution.
hu: Kérjük adja meg a hozzájárulást.

en: Please enter the duration as number of minutes (integers only).
hu: Kérem adja meg az időtartamot percekben (csak egész szám).

en: Please enter the engagement index as a number (integers only).
hu: Kérem adjon meg egy elkötelezettség indexet számként (csak egész szám).

en: Please enter the fee label for the paid event.
hu: Kérem adja meg a díj címkét a fizetős eseményhez.

en: Please enter the financial Type.
hu: Kérem adja meg a a pénzügyi Típust.

en: Please enter the instructions to be sent to the contributor when they choose to 'pay later'.
hu: Kérem adjon meg a utasításokat, a felhasználók felé történő elküldéshez, ha az a későbbi fizetésre vonatkozó opciót választja.

en: Please enter the name of the organization or entity which owns this CiviCRM site.
hu: Kérem adja meg a szervezet vagy egység nevét aki ennek a CiviCRM-nek a tulajdonosa.

en: Please enter the number of hours (as an integer).
hu: Kérem adja meg az órák számát (egész számot adjon meg).

en: Please enter the operator.
hu: Kérem adja meg az operátort.

en: Please enter the same value again.
hu: Kérem adja meg még egyszer ugyanezt az értéket.

en: Please enter the soft credit amount.
hu: Kérem adja meg a lágy jóváírás összegét.

en: Please enter the text for the 'pay later' checkbox displayed on the contribution form.
hu: Kérem adja meg az adomány űrlapon 'fizetés később' opció mellett kírásra kerülő a szöveget.

en: Please enter the values correctly.
hu: Kérem az értékeket pontosan adja meg.

en: Please enter up to 5 email addresses to receive the mailing.
hu: Adjon meg legfeljebb 5 email címet a feliratkozáshoz.

en: Please enter valid Contact ID
hu: Kérem érvényes kapcsolat azonosítót adjon meg.

en: Please enter valid Fixed Period Rollover Day
hu: Kérem adjon meg valós rögzített időszak átütemezési napot.

en: Please enter valid Fixed Period Start Day
hu: Kérem adjon meg valós rögzített időszak kezdőnapot.

en: Please enter valid Pledge Frequency Interval
hu: Kérem adjon meg érvényes felajánlás gyakorisági intervallumot

en: Please enter valid last 4 digit card number.
hu: Kérem adjon meg valós bankkártya utolsó 4 számjegyet

en: Please enter value for tax rate
hu: Kérem adja meg az adókulcsot

en: Please enter your friend's email address.
hu: Kérlek add meg a te barátod email címét.

en: Please enter your friend's first name.
hu: Kérem adja meg a barátja keresztnevét.

en: Please enter your friend's last name.
hu: Kérem adja meg a barátja keresztnevét.

en: Please enter your organization's <a href="%1">name and primary address</a>.
hu: Kérem adja meg a szervezete <a href="%1">nevét, címét, </a>.

en: Please enter your organization's <a href="%1">name, primary address </a> and <a href="%2">default FROM Email Address </a> (for system-generated emails).
hu: Kérem adja meg a szervezete <a href="%1">nevét, címét,</a> és <a href="%2">az alapértelmezett feladói e-mail címét</a> (a rendszer üzenet e-mailekhez).

en: Please fix this field.
hu: Kérem javítsa ezt a mezőt.

en: Please follow the proper format for From Email Address
hu: Kérem kövesse a megfelelő formátumot a Feladó email címnél

en: Please go back to the main registration page, to complete payment information.
hu: Kérem menjen vissza a fő regisztrációs oldalra, a fizetési információk befejezésére.

en: Please help us and let your friends, colleagues and followers know about our page
hu: Kérem segítsen nekünk, hogy a barátai, munkatársai és követői is megismerhessék oldalunkat

en: Please include a Profile for online registration of additional participants that contains an Email Address field and / or First Name + Last Name fields.
hu: Kérem illesszen be egy profilt  a további résztvevők online regisztrációjához, amely egy e-mail címet és / vagy Vezetéknév + Keresztnév mezőket tartalmaz.

en: Please include a Profile for online registration that contains an Email Address field and / or First Name + Last Name fields.
hu: Kérem illesszen be egy profilt az online regisztrációhoz, amely egy e-mail címet és / vagy Vezetéknév + Keresztnév mezőket tartalmaz.

en: Please login if you have an account on this site with the link
hu: Kérlek lépj be ezzel a linkkel ha van már egy fiókod ezen az oldalon

en: Please mail your payment to
hu: Kérlek küldd el a kifizetést neki

en: Please narrow your search by entering a more complete target contact name.
hu: Kérjük, hogy szűkítse a keresését egy teljes cél partner nevének megadásával.

en: Please note that the options which are marked or selected are sold out for participant being viewed.
hu: Kérem figyelje meg, hogy a kiválasztott vagy bejelölt opció elfogyott a megtekintett résztvevő  részére.

en: Please provide Text message.
hu: Kérem adja meg a szöveges üzenetet.

en: Please provide a Template Name.
hu: Kérem adja meg a sablon nevét.

en: Please provide a Text
hu: Kérem adja meg a szöveget

en: Please provide either HTML or TEXT format for the Body.
hu: Kérjük adja meg egy szöveges vagy HTML formátumot a törzsszöveghez

en: Please remember that Drupal's "register for events" permission overrides CiviCRM's control over event information access.
hu: Kérem ne feledje, hogy a Drupal "esemény regisztráció" engedélyei felülírják a CiviCRM beállításait az esemény információ hozzáférésénél.

en: Please renew my membership automatically.
hu: Kérem automatikusan hosszabbítsa meg a tagságomat.

en: Please review the <a href='!1'>Drupal Installation Guide</a> and the <a href='!2'>Trouble-shooting page</a> for assistance. If you still need help installing, you can often find solutions to your issue by searching for the error message in the <a href='!3'>installation support section of the community forum</a>.</strong></p>
hu: Kérlek fusd át a a href='!1'>Drupal Telepítési Kézikönyvet</a> és a  <a href='!2'>Hiba-keresési oldalt</a> további lehetőségekért. Ha még mindig segítségre szorulsz a telepítésnél, gyakran találhatsz megoldásokat a problémádra ha rákeresel a hibaüzenetre itt <a href='!3'>telepítési segítség részleg a közösségi fórumon</a>.</strong></p>

en: Please review your %1 message template and remove references to the token %2 as it has been replaced by %3
hu: Kérjük, tekintse át %1 üzenetsablonját, és távolítsa el a hivatkozásokat a %2 tokenre, mivel azt a %3 váltotta fel

en: Please search with 'Is Held' and 'Survey Id' filters to apply this action.
hu: Kérem keressen a 'Tartják' és 'Felmérés azonosítója' szűrőkkel hogy alkalmazza ezt a műveletet.

en: Please search with 'Survey', to apply this action.
hu: Kérem keressen a Felméréssel/Kérdőívvel hogy végrehajtsa ez a műveletet.

en: Please see attached
hu: Kérem nézze meg a csatolt

en: Please select %1
hu: Kérem válassza ki %1

en: Please select 'Is equal to' OR 'Is Less than or equal to' operator
hu: Kérem válassza az 'Egyenlő ennyivel' VAGY 'Kevesebb mint vagy egyenlő' műveleti jelet

en: Please select CiviCRM Group and Drupal Role.
hu: Válasszon ki egy CiviCRM csoportot és egy Drupal Szerepkört.

en: Please select Transfer OR Cancel action.
hu: Kérem válasszon az átruházás vagy törlés műveletből.

en: Please select a Financial Type.
hu: Kérem válassza ki a pénzügyi típust.

en: Please select a Group (or ALL Groups).
hu: Válasszon egy csoportot (vagy MINDEN csoport)

en: Please select a Payment Method
hu: Kérem válasszon egy fizetési módszert

en: Please select a Personal Campaign Page, OR uncheck Display in Honor Roll and clear both the Honor Roll Name and the Personal Note field.
hu: Kérem válassza ki a személyes kampány oldalt, VAGY módosítsa a kiválasztást a büszkeségfal kijelzéshez, és törölje a büszkeségfal nevet és a személyes megjegyzés mezőt.

en: Please select a Profile (or ALL Profiles).
hu: Válasszon egy profilt (vagy az összes profilt)

en: Please select a Survey Result Set.
hu: Kérem válasszon egy kérdőív eredményt.

en: Please select a case from the list
hu: Kérlek válassz ki egy ügyet a listából

en: Please select a contact
hu: Kérem válasszon ki egy kapcsolatot

en: Please select a date format.
hu: Kérem válasszon ki egy dátum formátumot.

en: Please select a default country that is in the list of available countries.
hu: Kérem válassza ki az alapértelmezett országot a rendelkezésre álló országok közül.

en: Please select a different contact.
hu: Kérem válasszon másik kapcsolatot

en: Please select a field name
hu: Kérem válasszon egy mező nevet

en: Please select a membership type.
hu: Kérem válassza ki a tagsági típust.

en: Please select a period (e.g. months, years ...) for how often you want to make this recurring contribution (EXAMPLE: Every 3 MONTHS).
hu: Kérem válasszon ki egy periódust (pl. hónap, év, ...), hogy milyen gyakran akarja ezt az ismétlődő adományt adni (PÉLDA: minden 3. HÓNAPBAN).

en: Please select a profile to collect organization information on this contribution page.
hu: Kérem válasszon egy profilt az ezen az adományoldalon történő szervezeti információ gyűjtéshez.

en: Please select a profile used for honoree
hu: Kérem válassza ki a megtiszteltnél használt profilt

en: Please select a set of Custom Data (or ALL Custom Data).
hu: Kérem válasszon ki egyedi adat csoportot (vagy az ÖSSZES egyedi adatot )

en: Please select a specific date field.
hu: Kérem válasszon egy dátum mezőt

en: Please select a valid contact.
hu: Kérem érvényes kapcsolatot válasszon ki.

en: Please select a valid payment status before updating.
hu: Kérem válasszon érvényes befizetési állapotot a frissítés előtt.

en: Please select a value
hu: Kérem válasszon egy értéket

en: Please select an Event (or ALL Events).
hu: Kérem válaszzon ki egy Eseményt (vagy az ÖSSZES Eseményt)

en: Please select an action from the drop-down menu.
hu: Kérem válasszon ki egy műveletet a legördülő menüből.

en: Please select an action from the menu.
hu: Kérem válasszon ki egy műveletet a menüből.

en: Please select an appropriate option as default.
hu: Kérem válasszon ki egy alapértelmezettnek megfelelő opciót.

en: Please select an option for the premium image.
hu: Jelképes ajándék kép egy opciójának kiválasztása

en: Please select appropriate value
hu: Kérem válasszon megfelelő értéket

en: Please select at least one Group by field.
hu: Kérem válasszon legalább egy Csoport Által mezőt.

en: Please select at least one Membership Type to include in the Membership section of this page.
hu: Válasszon ki legalább egy tagsági típust ezen oldal  Tagság szakaszába történő beillesztésre.

en: Please select at least one field.
hu: Kérlek legalább egy mezőt válassz ki.

en: Please select at least one membership option.
hu: Válasszon legalább egy tagsági opciót.

en: Please select at least one option from price set.
hu: Kérjük legalább egy opciót válasszon ki az árlistából.

en: Please select at least one privacy option.
hu: Válasszon legalább egy titkossági opciót.

en: Please select at least one tag.
hu: Válassz legalább egy címkét!

en: Please select entity value
hu: Kérem válasszon egyed értéket

en: Please select financial type.
hu: Kérem válassza ki a pénzügyi típust.

en: Please select one of the memberships.
hu: Kérem válasszon egy tagságot.

en: Please select one or more batches for this action.
hu: Kérem válasszon ki egy vagy több köteget ehhez a művelethez.

en: Please select one or more contact for this action
hu: Kérjük válasszon ki egy vagy több kapcsolatot ehhez a tevékenységhez

en: Please select one or more contributions for this action.
hu: Kérem válasszon ki egy vagy több adományt ehhez a művelethez.

en: Please select only contributions with Completed, Pending, Refunded, or Partially Paid status.
hu: Kérem csak befejezett, függő, visszatérített, Részlegesen befizetett állapotú adományt válaszon ki.

en: Please select only online contributions with Pending status.
hu: Kérem csak egy függő állapotú online adományt válaszon ki.

en: Please select some other case to link.
hu: Válasszon ki egy másik ügyet a linkelésre.

en: Please select the Amount Statistics
hu: Kérem válassza ki az Összeg statisztikát

en: Please select the Period Type for this subscription or service.
hu: Kérem adjon meg egy időtartam típust erre az előfizetésre vagy szolgáltatásra.

en: Please select valid shared contact or a contact with valid address.
hu: Kérem válasszon ki egy érvényes megosztott kapcsolatot vagy egy kapcsolatot érvényes címmel.

en: Please select whether the reminder is sent each year.
hu: Válassza ki, hogy az emlékeztető minden évben kiküldésre kerüljön-e.

en: Please set a location type of %1
hu: Kérem válassza ki a %1hez tartozó hely típust

en: Please set the API URL. Please refer to the documentation for more details
hu: Kérem állítsa be az API URL-t. Forduljon a dokumentációhoz a részletekért

en: Please specify a username.
hu: Adjon meg egy felhasználó nevet.

en: Please specify a valid email address.
hu: Adjon meg egy valódi e-mail címet.

en: Please specify either start date or end date.
hu: Kérem adja meg vagy a kezdő dátumot vagy a vég dátumot.

en: Please untar (uncompress) your downloaded copy of CiviCRM in the <strong>%1</strong> directory below your Drupal root directory.
hu: Kérem bontsa ki a CiviCRM letöltött másolatát a <strong>%1</strong> könyvtárba a Drupal gyökérkönyvtára alá.

en: Please upload document
hu: Kérem töltsön fel dokumentumot

en: Please use only alphanumeric, spaces, hyphens and dashes for event names.
hu: Kérem csak betűket, számokat, szóközt, kötőjeleket és aláhúzást használjon esemény névként.

en: Please use the <a href="%1">Record Payment</a> form if you have received an additional payment for this Partially paid contribution record.
hu: Használja a <a href="%1">Befizetés rögzítése</a> űrlapot, ha kiegészítő befizetést kapott ehhez a részlegesen befizetett adomány rekordhoz.

en: Please verify the information below carefully. Click <strong>Go Back</strong> if you need to make changes.
hu: Kérem ellenőrizze le az alábbi információkat. Kattintson a <strong>Visszára</strong> a változtatások szükségessége esetén.

en: Please verify the information below. <span class="bold">Then click 'Continue' to be added to the WAIT LIST for this event</span>. If space becomes available you will receive an email with a link to a web page where you can complete your registration.
hu: Kérem ellenőrizze az alább található információkat. <span class="bold">Utána kattintson a 'Tovább' gombra a VÁRÓLISTÁHOZ történő hozzáadásra</span>. Ha felszabadul egy hely egy értesítő e-mailt kap egy linkkel arra a weboldalra ahol befejezheti a regisztrációját.

en: Please verify the information below. Click the <strong>Go Back</strong> button below if you need to make changes.
hu: Kérem ellenőrizze az alább található információkat. Utána kattintson a <strong>Vissza</strong> gombra ha módosítása szükséges.

en: Please verify the information below. Then click 'Continue' to submit your registration. <span class="bold">Once approved, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.</span>
hu: Kérem ellenőrizze az alább található információkat. Utána kattintson a 'Tovább' gombra a regisztráció elküldéséhez. <span class="bold">Ha jóváhagyták, egy értesítő e-mailt kap egy linkkel arra a weboldalra ahol befejezheti a regisztrációját.</span>

en: Pledge
hu: Felajánlás

en: Pledge Acknowledged
hu: Visszaigazolt felajánlás

en: Pledge Acknowledgement  Not Sent
hu: Felajánlás köszönetnyilvánítás nincs elküldve

en: Pledge Acknowledgement Sent
hu: Felajánlás köszönetnyilvánításelküldve

en: Pledge Acknowledgment
hu: Felajánlás köszönetnyilvánítás

en: Pledge Amount
hu: Felajánlott összeg

en: Pledge Amounts
hu: Felajánlások összege

en: Pledge Block
hu: Felajánlás blokk

en: Pledge Block ID
hu: Felajánlás blokk azonosítója

en: Pledge Blocks
hu: Felajánlás blokkok

en: Pledge By
hu: Felajánlás általa

en: Pledge Cancelled Date
hu: Felajánlás törlési dátuma

en: Pledge Contribution Page Id
hu: Felajánlás adományoldal azonosító

en: Pledge Currency
hu: Felajánlás pénzneme

en: Pledge Detail Report
hu: Részletes felajánlás jelentések

en: Pledge End Date
hu: Felajánlás befejezési dátuma

en: Pledge Frequency
hu: Felajánlások státusza

en: Pledge Frequency Interval
hu: Felajánlás gyakoriságának időköze

en: Pledge Frequency Interval. is required field.
hu: Felajánlás gyakoriság időköze szükséges mező.

en: Pledge Frequency Unit
hu: Felajánlás gyakoriságának egysége

en: Pledge Information
hu: Felajánlás kapcsolatos információ

en: Pledge Installments field must be > 1.
hu: A felajánlás részlet mezőnek >1 kell lennie.

en: Pledge Installments is required field.
hu: Felajánlás részlet szükséges mező.

en: Pledge Made
hu: Felajánlás beérkezett

en: Pledge Made Date
hu: Felajánlás megtételének dátuma

en: Pledge Modified Date
hu: Felajánlás módosítási dátuma

en: Pledge Number of Installments
hu: Felajánlás részletfizetések száma

en: Pledge Payment
hu: Felajánlás befizetés

en: Pledge Payment Reminder
hu: Felajánlással kapcsolatos kifizetési emlékeztető

en: Pledge Payment Schedule has been updated.
hu: Felajánlás fizetési ütemezés frissítve.

en: Pledge Payment Status
hu: Pénzbeli felajánlások státusza

en: Pledge Payments
hu: Felajánlás befizetés

en: Pledge Payments Applied
hu: Felajánlás befizetés használva

en: Pledge Received
hu: Felajánlás megérkezett

en: Pledge Reminder
hu: Felajánlás emlékeztető

en: Pledge Search
hu: Felajánlás keresése

en: Pledge Start Date
hu: Felajánlás kezdési dátuma

en: Pledge Status
hu: Felajánlás állapota

en: Pledge Status ID
hu: Felajánlás állapot azonosítója

en: Pledge Summary
hu: Felajánlás összegzése

en: Pledge Summary Report
hu: Felajánlás összegző jelentés

en: Pledge acknowledgement
hu: Felajánlás elfogadás

en: Pledge by
hu: Felajánlás általa

en: Pledge day
hu: Felajánlás napja

en: Pledge frequency interval field must be > 0
hu:  Felajánlás gyakoriság időköz mezőnek > 0  kell lennie.

en: Pledge has been Cancelled and all scheduled (not completed) payments have been cancelled.<br />
hu: A felajánlás és az összes (még meg nem történt) időzített befizetés megszakítva!<br />

en: Pledge has been recorded and the payment schedule has been created.<br />
hu: A felajánlás rögzítve lett és a kifizetés ütemezés létre lett hoza.<br />

en: Pledge has been updated.<br />
hu: A felajánlás frissítve lett.<br />

en: Pledge is a Test
hu: Teszt felajánlás

en: Pledge is a Test?
hu: Teszt felajánlás?

en: Pledge payment status should be 'Pending' or  'Overdue'.
hu: Felajánlás fizetési állapota 'Függőben' vagy 'Lejárt' lehet csak.

en: Pledged
hu: Felajánlott

en: Pledged Amount
hu: Felajánlott összeg

en: Pledged For
hu: Felajánlva neki

en: Pledged amount for this payment (the actual contribution amount might be different).
hu: Ehhez a befizetéshez tartozó felajánlott összeg (az aktuális adomány összege ettől eltérő lehet).

en: Pledged but not Paid Report
hu: Felajánlott de nem befizetett Jelentés

en: Pledger
hu: Felajánló

en: Pledger Contact Type
hu: Felajánló kapcsolat típus

en: Pledger Group(s)
hu: Felajánló Csoport(ok)

en: Pledger Name
hu: Felajánló neve

en: Pledger Name or Email
hu: Felajánló neve vagy e-mailcíme

en: Pledger Tag(s)
hu: Felajánló Címke(ék)

en: Pledges
hu: Felajánlások

en: Pledges - Acknowledgement
hu: Felajánlások - Köszönetnyilvánítás

en: Pledges - Payment Reminder
hu: Felajánlások - Fizetési emlékeztető

en: Pledges are "Pending" until the first payment is received. Once a payment is received, status is "In Progress" until all scheduled payments are completed. Overdue pledges are ones with payment(s) past due.
hu: A felajánlások "függőben" vannak amik az első kifizetés meg nem érkezett. Amint a kifizetés megérkezett, a státusz "Folyamatban van" -ra változik amig az összes ütemezett kifizetés meg nem történt. A túlfizetett felajánlások olyan kifizetés(ek) amelyek már lejártak.

en: Pledges consist of multiple scheduled payments. Select one-time contribution if you want to make your gift in a single payment.
hu: A felajánlás több ütemezett fizetést tartalmaz. Válassza ki az egyszeri adományozást, ha az ajándékát egy fizetésben kívánja adni.

en: Pledges made in your honor.
hu: A te tiszteletedre tett felajánlások.

en: Pledges received from %1 since inception.
hu: Beérkezett felajánlások %1től a kezdetek óta.

en: Plugins for other address standardization services may be available from 3rd party developers. If installed, they will be included in the drop-down below.
hu: A cím szabványügyi szolgáltatáshoz tartozó bővítmények csak 3. féltől származó fejlesztőktől érhetőek el. Ha ezek telepítettek, akkor belekerülnek az alul lévő legördölű menübe.

en: Pointer to job id - not a FK though, just for logging purposes
hu: Mutató a feladat azonosítójához - nem FK, csak naplózási célokra

en: Points
hu: Pont

en: Policy on when to cleanup entity (always, never, unused)
hu: Az egyed megtisztítási ideje (mindig, soha, nem használt)

en: Polish
hu: Lengyel

en: Populate counties
hu: Megyék feltöltése

en: Populate with the label (text) associated with a fee level for paid events with multiple levels. Note that
          we store the label value and not the key
hu: A több díjas fizetős esemény  díj szint címkéjéből (szöveg) feltöltés. Figyeljen arra, hogy
    a címke értéket tároljuk nem a azonosítóját.

en: Portion of total amount which is NOT tax deductible.
hu: Teljes összeg az adóból NEM levonható része.

en: Portion of total amount which is NOT tax deductible. Equal to total_amount for non-deductible financial types.
hu: Teljes összegből az adóból NEM levonható rész. Egyenlő a  total_amount -al a nem levonható pénzügyi típusoknál.

en: Portrait
hu: Álló

en: Portuguese (Brazil)
hu: Portugál (Brazília)

en: Portuguese (Portugal)
hu: Portugál (Portugália)

en: Positive
hu: Pozitív

en: Possible Duplicate Detected
hu: Valószínű duplikátum észlelve

en: Possibly needed to store a unique identifier for this recurring payment order - if this is available from the processor??
hu: Valószínűleg szükséges az egyedi azonosító tárolása ehhez az ismétlődő befizetés megrendeléshez - ha rendelkezésre áll a feldogozótól??

en: Post Code
hu: Irányítószám

en: Post Field Help
hu: Mező utáni súgó

en: Post Help
hu: Utólagos súgó

en: Post Option Help
hu: Opció utáni Súgó

en: Post URL
hu: Hozzászólás URL

en: Post Url
hu: Hozzászólás Url

en: Post-form Help
hu: Űrlap utáni súgó

en: Postal
hu: Postai

en: Postal Code
hu: Irányítószám

en: Postal Code (Home)
hu: Irányítószám (Lakás)

en: Postal Code Suffix
hu: Irányítószám előtag

en: Postal Greeting
hu: Postai üdvözlet

en: Postal Greeting Custom
hu: Egyedi postai üdvözlés

en: Postal Greeting ID
hu: Postai üdvözlet azonosító

en: Postal Greeting Type
hu: Postai üdvözlet típusa

en: Postal Mail
hu: Postai levél

en: Postal Mailing
hu: Postai levelezés

en: Postal Mailing Export
hu: Postai körlevél export

en: Postal code
hu: Irányítószám

en: Postal code greater than or equal to '%1'
hu: Irányítószám nagyobb vagy egyenlő mint '%1'

en: Postal code less than or equal to '%1'
hu: Irányítószám kisebb vagy egyenlő mint '%1'

en: Postal code.
hu: Irányítószám

en: Postcode
hu: Irányítószám

en: Postcode 1
hu: Irányítószám 1

en: Postcode 2
hu: Irányítószám 2

en: Potential extended data for specific job run (e.g. tracebacks).
hu: Lehetséges kibővített adatok az adott feladat futáshoz (például nyomkövetések).

en: Powered by CiviCRM
hu: Működteti a CiviCRM

en: Pre Field Help
hu: Mező előtti súgó

en: Pre Help
hu: Előzetes súgó

en: Pre Option Help
hu: Opció előtti Súgó

en: Pre-form Help
hu: Űrlap előtti súgó

en: Prefer email addresses assigned to the specified location
hu: A meghatározott helyhez hozzárendelt e-mail címre küldjük elsődlegesen

en: Prefer normal router
hu: Normál útválasztó preferálása

en: Prefer standalone scripts
hu: Önálló szkript preferálása

en: Preferences Date
hu: Beállítások dátuma

en: Preferences Date Options can only be updated
hu: Beállítások dátum opciók csak frissíthetők

en: Preferences Dates
hu: Beállítások dátumai

en: Preferred Communication
hu: Előnyben részesített kommunikáció

en: Preferred Communication Method
hu: Előnyben részesített kommunikációs mód

en: Preferred Communication Method %1 %2
hu: Előnyben részesített kommunikációs mód %1 %2

en: Preferred Language
hu: Elsődleges nyelv

en: Preferred Mail Format
hu: Elsődleges levél formátum

en: Preferred Method(s)
hu: Preferált mód(ok)

en: Prefix
hu: Előtag

en: Prefix or Title for name (Ms, Mr...). FK to prefix ID
hu: A név előtagja vagy címe (asszony, úr ...). FK az előtag azonosítóhoz

en: Premium
hu: Prémium

en: Premium Contact Email
hu: Jelképes ajándék kapcsolat e-mail

en: Premium Entity
hu: Jelképes ajándék egyed

en: Premium Fulfilled Date
hu: Jelképes ajándék teljesítési dátum

en: Premium ID
hu: Jelképes ajándék azonosító

en: Premium Image
hu: Jelképes ajándék kép

en: Premium Information
hu: Ajándék információ

en: Premium Introductory Text
hu: Jelképes ajándék bevezető szöveg

en: Premium Option
hu: Préimum opció

en: Premium Product
hu: Jelképes ajándék

en: Premium Product ID
hu: Jelképes ajándék termék azonosító

en: Premium comment
hu: Jelképes ajándék megjegyzés

en: Premium entity ID
hu: Jelképes ajándék egyed azonosító

en: Premiums
hu: Prémiumok

en: Premiums Contact Phone
hu: Jelképes ajándékok kapcsolati telefon

en: Premiums Inventory Account is
hu: Kisértékű ajándék készlet számla

en: Premiums Section Enabled?
hu: Jelképes ajándék szakasz engedélyezve?

en: Premiums Settings
hu: Jelképes ajándékok beállításai

en: Premiums inventory
hu: Kisértékű ajándék készlet

en: Preserve activity filters as a user preference
hu: A tevékenység szűrők elmentése mint felhasználói preferencia

en: Prev Next Cache
hu: PrevNext gyorsítótár

en: Prev Next Cache ID
hu: Előző következő gyorsítótár azonosítója

en: Prev Next Caches
hu: PrevNext gyorsítótárak

en: Prev Next Data
hu: Előző-következő adat

en: Prev Next Entity ID 1
hu: Előző-következő egyed 1 azonosító

en: Prev Next Entity ID 2
hu: Előző-következő egyed 2 azonosító

en: Prev Next Entity Table
hu: Előző-következő egyed tábla

en: PrevNext Cache
hu: PrevNext gyorsítótár

en: Prevent the stylesheet "civicrm.css" from being loaded.
hu: Megakadályozza a "civcrm.css" stílusoldal betöltését

en: Preview
hu: Előnézet

en: Preview %1
hu: Előnézet %1

en: Preview (%1)
hu: Előnézet (%1)

en: Preview (A)
hu: Előnézet (A)

en: Preview (B)
hu: Előnézet (B)

en: Preview (all fields)
hu: Előnézet (összes mező)

en: Preview CiviCRM Profile Field
hu: CiviCRM Profil Mező Előnézete

en: Preview Custom Data
hu: Egyedi adatok előnézete

en: Preview Custom Data Set
hu: Egyedi adat készlet előnézete

en: Preview Custom Field
hu: Egyedi mező előnézet

en: Preview Document
hu: Dokumentum előnézet

en: Preview Field
hu: Mező Előnézet

en: Preview Field Display
hu: Mező előnézet megjelenítése

en: Preview Form Field
hu: Űrlapmező előnézet

en: Preview Mailing
hu: Levél előnézet

en: Preview Mode
hu: Előnézet mód

en: Preview Page - %1
hu: Előnézet - %1

en: Preview Premium
hu: Jelképes ajándék előnézete

en: Preview Price
hu: Ár Előnézet

en: Preview Price Set
hu: Árlista előnézet

en: Preview SMS
hu: SMS előnézet

en: Preview Widget and Get Code
hu: Kisalkalmazás előnézete és a kód megkapása

en: Preview a List of Recipients
hu: Címzettek listájának előnézete

en: Preview as HTML
hu: HTML előnézet

en: Preview as Plain Text
hu: Sima szöveg előnézet

en: Preview only supports HTTP POST
hu: Az előnézet csak a HTTP POST támogatja

en: Preview your Personal Campaign Page
hu: Személyes kampányoldal előnézete

en: Previewing...
hu: Előnézet...

en: Previous
hu: Előző

en: Previous 2
hu: Előző 2

en: Previous 2 calendar months
hu: Előző két naptári hónap

en: Previous 2 calendar years
hu: Előző 2 naptári év

en: Previous 2 days
hu: Előző 2 nap

en: Previous 2 quarters
hu: Előző 2 negyedév

en: Previous 2 weeks
hu: Előző két hét

en: Previous calendar month
hu: Előző naptári hónap

en: Previous calendar year
hu: Előző naptári év

en: Previous fiscal year
hu: Előző pénzügyi év

en: Previous quarter
hu: Előző negyedév

en: Previous week
hu: Előző hét

en: Price
hu: Ár

en: Price Field
hu: Ármező

en: Price Field '%1' has been saved.
hu: '%1' Ármező el lett mentve.

en: Price Field End Date
hu: Ármező végdátum

en: Price Field ID
hu: Ármező azonosító

en: Price Field Is Active?
hu: Aktív ármező?

en: Price Field Javascript
hu: Ármező Javascript

en: Price Field Option
hu: Ármező beállítások

en: Price Field Option Visibility
hu: Ármező opció láthatóság

en: Price Field Options
hu: Ármező opciók

en: Price Field Options per Row
hu: Ármező opciók soronként

en: Price Field Post Text
hu: Ármező utáni szöveg

en: Price Field Pre Text
hu: Ármező előszöveg

en: Price Field Quantity Required?
hu: Szükséges az ármező mennyisége?

en: Price Field Show Amounts?
hu: Érték mutatása az ármezőn?

en: Price Field Start Date
hu: Ármező kezdő dátum

en: Price Field Value
hu: Ármező érték

en: Price Field Value ID
hu: Ármező érték azonosító

en: Price Field Value is Active
hu: Ármező érték aktív

en: Price Field Values
hu: Ármező értékek

en: Price Field Visibility
hu: Ármező láthatóság

en: Price Field is Required?
hu: Szükséges az ármező?

en: Price Fields
hu: Ármezők

en: Price Option
hu: Ár beállítások

en: Price Options
hu: Áropciók

en: Price Set
hu: Árlista

en: Price Set Details for Event Participants
hu: Árlista részletei az eseményen résztvevők részére

en: Price Set Entities
hu: Árlista egységek

en: Price Set Entity
hu: Árlista egység

en: Price Set Entity ID
hu: Árlista egység azonosító

en: Price Set Extends
hu: Árlista kiterjesztés

en: Price Set Fields
hu: Árlista mezők

en: Price Set ID
hu: Árlista azonosító

en: Price Set Is Active?
hu: Aktív árlista?

en: Price Set Is Reserved
hu: Fenntartott árlista

en: Price Set Javascript
hu: Árlista Javascript

en: Price Set Post Help
hu: Árlista utósúgó

en: Price Set Pre Help
hu: Árlista elősúgó

en: Price Set Title
hu: Árlista cím

en: Price Sets
hu: Árlista

en: Price field option amount
hu: Ármező opció mennyiség

en: Price field option description.
hu: Ármező opció leírás

en: Price field option label
hu: Ármező opció címke

en: Price field option name
hu: Ármező opció név

en: Price field option post field help.
hu: Ármező opció utáni súgó szöveg.

en: Price field option pre help text.
hu: Ármező opció előtti súgó szöveg.

en: Price is a required field
hu: Az Ár egy kötelező mező

en: Price sets allow you to set up flexible multi-option pricing schemes for your contribution, event and membership pages. Use a price set if the standard pricing options are insufficient for your needs.
hu: Az árlisták lehetővé teszik a rugalmas több opciós fizetési sémák kialakítását az adomány, esemény és tagsági oldalakhoz. Akkor használja az árlistákat, amikor a szabványos fizetési opciók nem elegek az igényi kielégítésére.

en: Primary
hu: Elsődleges

en: Primary Address
hu: Elsődleges cím

en: Primary Address?
hu: Elsődleges cím?

en: Primary Contact(s) Listed
hu: Elsődleges Kapcsolat(ok) Listája

en: Primary Email
hu: Elsődleges e-mail

en: Primary ID
hu: Elsődleges azonosító

en: Primary IM
hu: Elsődleges azonnali üzenetküldő

en: Primary Member
hu: Elsődleges tag

en: Primary Member ID
hu: Elsődleges tag azonosító

en: Primary Member?
hu: Elsődleges tag?

en: Primary Members
hu: Elsődleges tagok

en: Primary Members Only
hu: Csak elsődleges tagoknak

en: Primary Membership
hu: Elsődleges tagság

en: Primary PHP file
hu: Elsődleges PHP fájl

en: Primary Phone
hu: Elsődleges telefon

en: Primary address
hu: Elsődleges cím

en: Primary email
hu: Elsődleges e-mail

en: Primary key
hu: Elsődleges kulcs

en: Primary key ID
hu: Elsődleges kulcs azonosító

en: Primary location for this contact
hu: Elsődleges helyszín ehhez a kapcsolathoz.

en: Primary member counts (those who "own" the membership rather than receiving via relationship) are in [brackets].
hu: Elsődleges tagság száma (azok akik "tulajdonolják" a tagságot azokkal ellentétben akik viszonyon keresztül kapják) [szögletes zárójelben]

en: Primary members only
hu: Csak elsődleges tagoknak

en: Primary phone
hu: Elsődleges telefon

en: Primary/Inherited?
hu: Elsődleges/Származtatott?

en: Primary?
hu: Elsődleges?

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Print Activities
hu: Tevékenységek nyomtatása

en: Print Case List
hu: Ügy lista kinyomtatása

en: Print Contact List
hu: Kapcsolat lista nyomtatása

en: Print Contribution Invoice
hu: Adomány számla nyomtatása

en: Print Contribution Receipts
hu: Adomány nyugták nyomtatása

en: Print Contributions
hu: Adományok nyomtatása

en: Print Grant List
hu: Adomány lista kinyomtatása

en: Print Label
hu: Nyomtatható címke

en: Print Label ID
hu: Nyomtatható címke azonosító

en: Print Labels
hu: Nyomtatható címkék

en: Print Mailing Recipients
hu: Levelezési címzettek nyomtatása

en: Print Members
hu: Tagok nyomtatása

en: Print Name Badge
hu: Kitűző nyomtatása

en: Print Participant List
hu: Nyomtatás Résztvevők Listája

en: Print Pledge List
hu: Felajánlások nyomtatása

en: Print Report
hu: Jelentés nyomtatása

en: Print Respondents
hu: Válaszadók nevének kinyomtatása.

en: Print Summary
hu: Nyomtatási Összegzés

en: Print and Email Options
hu: Nyomtatási és e-mail opciók

en: Print and email options
hu: Nyomtatási és e-mail opciók

en: Print one label per Membership (rather than per contact)
hu: Nyomtasson egy címkét tagságonként (inkább mint kapcsolatonként)

en: Print report
hu: Jelentés nyomtatása

en: Print selected rows
hu: Kiválasztott sorok nyomtatása

en: Print to PDF
hu: Pdf nyomtatás

en: Print window
hu: Nyomtatási oldal

en: Print/Merge Document
hu: Dokumentum nyomtatás/egyesítés

en: Print/Merge Document for %1
hu: Dokumentum nyomtatás/egybevonás %1 részére

en: Print/merge Document
hu: Dokumentum nyomtatás/egybevonás

en: Print/merge document
hu: Dokumentum nyomtatás/egybevonás

en: Print/merge document for memberships
hu: Dokumentum nyomtatás/egybevonás

en: Printer-Friendly View
hu: Nyomtató-Barát Nézet

en: Printer-friendly view of this page.
hu: Nyomtató-barát oldalnézet.

en: Prior to Previous
hu: Előző elött

en: Priority
hu: Sürgősségi

en: Privacy
hu: Adatvédelem

en: Privacy Options
hu: Titkossági opciók

en: Privacy flag: %1
hu: Titkossági címke: %1

en: Privacy levels for notes
hu: Jegyzet biztonsági szintek

en: Privacy:
hu: Titkosság:

en: Private Files Readable
hu: Privát fájlok olvashatók

en: Proceed with upgrading in the current configuration. The SMTP password will be lost, but you may re-configure it after upgrade.
hu: Folytassa a frissítést az aktuális konfigurációban. Az SMTP jelszó elveszik, de a frissítés után újra beállíthatja.

en: Process Inbound Emails
hu: Beérkező email feldolgozása

en: Process Invoice(s)
hu: Számla(ák) feldolgozása

en: Process Pledges
hu: Felajánlások feldolgozása

en: Process Receipt(s)
hu: Folyamat nyugták

en: Process Survey Respondents
hu: Felmérés válaszadók feldolgozása

en: Processed %1 membership records. Updated %2 records.
hu: Feldolgozva %1 tagsági rekord. Frissítve %2 rekord.

en: Processing
hu: Feldolgozás

en: Processing fee for this transaction (if applicable).
hu: Ennek a tranzakciónak a feldolgozási díja (ha alkalmazható).

en: Processing...
hu: Dolgozom...

en: Processor Billing Mode
hu: Feldolgozó számlázási mód

en: Processor Description
hu: Feldolgozó leírása

en: Processor Details for Live Payments
hu: Élő fizetés feldolgozó részletei

en: Processor Details for Test Payments
hu: Teszt fizetés feldolgozó részletei

en: Processor ID
hu: Feldolgozó azonosító

en: Processor Is Default?
hu: Alapértelmezett feldolgozó?

en: Processor Supports Recurring?
hu: Támogatja az ismétlődő feldolgozást?

en: Processor Type
hu: Feldolgozó típusa

en: Processor Type Description
hu: Feldolgozó típus leírás

en: Processor Type Is Active?
hu: Aktív a feldolgozó típus?

en: Processor Type Payment Type
hu: Feldolgozó típus befizetés típus

en: Processor Type Supports Recurring?
hu: Támogatja az ismétlődést a feldolgozó típus?

en: Processor Type is Default?
hu: Alapértelmezett a feldolgozó típus?

en: Processor comparison and setup guide
hu: Feldolgozó összehasonlítás és beállítási útmutató

en: Processor is Active?
hu: Aktív feldolgozó?

en: Product
hu: termék

en: Product ID
hu: Termék azonosító

en: Product Name
hu: Termék neve

en: Product Option
hu: Termék opciók

en: Product Premium
hu: Jelképes ajándék

en: Product Premiums
hu: Jelképes ajándék

en: Production
hu: Élő

en: Products
hu: Termékek

en: Profile
hu: Profil

en: Profile '%1' already exists in Database.
hu:  '%1' profil már létezik az adatbázisban.

en: Profile Added
hu: Profil hozzáadva

en: Profile Cancel URL
hu: Profil mégsem URL

en: Profile Deleted
hu: Profil törölve

en: Profile Description
hu: Profil leírás

en: Profile Entity ID
hu: Profil egyed azonosító

en: Profile Entity Table
hu: Profil egyed tábla

en: Profile Error
hu: Profil hiba

en: Profile Field
hu: Profil mező

en: Profile Field Deleted
hu: Profil mező törölve

en: Profile Field ID
hu: Profil mező azonosító

en: Profile Field Is Active
hu: Profil mező aktív

en: Profile Field Is Required
hu: Profil mező szükséges

en: Profile Field Is Reserved
hu: Fenntartott profil mező

en: Profile Field Is Searchable
hu: Kereshető profilmező

en: Profile Field Is a Filter
hu: Szűrő profilmező

en: Profile Field Label
hu: Profil mező címke

en: Profile Field Name
hu: Profil mező neve

en: Profile Field Phone Type
hu: Profil mező telefon típus

en: Profile Field Post Help
hu: Profil mező utáni súgó

en: Profile Field Pre Help
hu: Profil mező előtti súgó

en: Profile Field Preview
hu: Profil Mező előnézete

en: Profile Field Saved
hu: Profil mező elmentve

en: Profile Field Supports Multiple
hu: Profil mező többet támogat

en: Profile Field Type
hu: Profil mező típus

en: Profile Field Visibility
hu: Profil mező láthatóság

en: Profile Field Website Type
hu: Profil mező weboldal típus

en: Profile Form Public title
hu: Profil űrlap nyilvános címe.

en: Profile Group Type
hu: Profil csoport típus

en: Profile ID
hu: Profil azonosító

en: Profile Is Active
hu: Aktív profil

en: Profile Is Reserved
hu: Fenntartott profil

en: Profile Is View Only
hu: Profil csak olvasható

en: Profile Module
hu: Profil modul

en: Profile Name
hu: Profil neve

en: Profile Post Text
hu: Profil utó szöveg

en: Profile Preview
hu: Profil előnézet

en: Profile Required
hu: Profil szükséges

en: Profile Saved
hu: Profil elmentve

en: Profile Settings
hu: Profilbeállítások

en: Profile Title
hu: Profil Címe

en: Profile Use Data
hu: Profil használati adat

en: Profile Use is active
hu: Profil aktív használata

en: Profile View - Permission Denied
hu: Profil Nézet - Engedály megtagadva

en: Profile does not contain the minimum required fields for an On Behalf Of Organization
hu: A profil nem tartalmazza a minimálisan szükséges mezőket Szervezet nevében-hez.

en: Profile for Additional Participants
hu: További résztvevők profilja

en: Profile for bulk data entry is missing.
hu: A tömeges adatbevitelhez nincs profil.

en: Profile is already having custom fields extending different group types, you can not add or update this custom field.
hu: A profil már rendelkezik egyedi mezőkkel a különböző csoport típusok kiterjesztésére, nem adhatja hozzá vagy nem szerkesztheti ezt az egyedi mezőt.

en: Profile is not configured for the selected action.
hu: A profil nincs beállítva a kiválasztott tevékenységre.

en: Profile is not configured with Email address.
hu: Profil nem került konfigurálásra az e-mail címmel.

en: Profile is using one or more activity fields, and is missing the activity Id (aid) in the URL.
hu: A profil egy vagy több tevékenység mezőt tartalmaz, és hiányzik a tevékenység azonosító (aid) az URL-ből.

en: Profile search, view and edit are not supported for Profiles which include fields for more than one record type.
hu: Profil keresés, nézet és szerkesztés nem támogatott az olyan profilokra, amelyek több mint egy rekord típust tartalmaznak.

en: Profile to be included above the billing information (but after the introductory message, amounts, and honoree section).
hu: A profil a számlázási információ fölé kerül beillesztésre (de a bemutatkozó szöveg, összeg és a tiszteletbeli szakasz után).

en: Profile to be included at the bottom of the page.
hu: Az oldal aljára beilleszthető profil

en: Profile to be included in the honoree section
hu: A tiszteletbeli szakaszba illeszthető profil

en: Profiles
hu: Profilok

en: Profiles - Admin Notification
hu: Profilok - Admin értesítés

en: Profiles allow you to aggregate groups of fields and include them in your site as input forms, contact display pages, and search and listings features.
hu: A profilok lehetővé teszik a mezők csoportosítását és beillesztésüket a weboldalába mint adatbeviteli űrlap, kapcsolat kijelzési oldalak és keresési és listázási funkciókban.

en: Profiles can be used in many different ways (and a single profile can be used in multiple contexts)
hu: A profilok sokféleképpen használhatók (többféle környezetben használható egyazon profil)

en: Profiles may be linked to specific modules, accessed via built-in CiviCRM URLs, or embedded into any web page using the HTML Form Snippet feature. Examples include:
hu: A profilok specifikus modulokhoz kapcsolhatók, a beépített CiviCRM URL-ken keresztül érhetők el, vagy beilleszthetők bármelyik weboldalba a HTML űrlap kódrészlet használatával. Példák közé tartoznak:

en: Progress Bar
hu: Állapotjelző

en: Progress Bar Color
hu: Folyamat jelzősáv szín

en: Promises to contribute at a future time, either in full, or at regular intervals until a total goal is reached.
hu: Ígéretet tesz arra, hogy a jövőben hozzájárul, akár teljes egészében, akár rendszeres időközönként a teljes cél eléréséig.

en: Promote this event with a personal campaign page
hu: Támogasd ezt az esemény egy személyes kampány oldallal

en: Promoting Your Page
hu: Az oldalad reklámozása

en: Prompted by
hu: Által indíttatva

en: Proper action not specified for this custom value record profile
hu: Megfelelő intézkedés nincs megadva ehhez az egyedi érték rekord profilhoz

en: Property
hu: Tulajdonság

en: Protocol
hu: előírás

en: Provide a one-line summary of what this case is about.
hu: Kérlek adj meg egy egy soros összegzést arról hogy miről szól ez az ügy.

en: Provide a password for the new account in both fields.
hu: Adj meg egy jelszót az új fiókhoz mindkét mezőben.

en: Provider
hu: Szolgáltató

en: Provider Details
hu: Szolgáltató adatai

en: Provider Service URL
hu: Szolgáltatói URL

en: Provider internal name points to option_value of option_group sms_provider_name
hu: Szolgáltató belső névpontjai az option_group sms_provider_name option_value -hez

en: Provider name visible to user
hu: Szolgáltató felhasználó által látható neve

en: Provider service user ID
hu: Szolgáltatói felhasználói azonosító

en: Providers
hu: Szolgáltatók

en: Provides a detailed report for your walk/phonelist for targeted contacts
hu: Részletes jelentés a séta/telefon listával megcélzott kapcsolatokról

en: Provides a list of address and telephone information for constituent records in your system.
hu: A rendszerében lévő ügyfél rekordokban tárolt cím és telefon információkat listázza

en: Provides a list of constituent activity including activity statistics for one/all contacts during a given date range(required)
hu: Az ügyfelek tevékenységének listáját adja, beleértve a tevékenységek statisztikáit egy megadott időtartamban(kötelező) egy/több kapcsolathoz

en: Provides a list of members along with their membership status and membership details (Join Date, Start Date, End Date). Can also display contributions (payments) associated with each membership.
hu: Kilistázza a tagokat a tagsági állapotukkal és a tagság részletes adataival (Csatlakozási dátum, Kezdő dátum, Vég dátum). Kijelezheti az egyes tagságokhoz tartozóadományokat (befizetéseket).

en: Provides a list of memberships that lapsed or will lapse before the date you specify.
hu: A megszűnt tagságok listáját adja, vagy a megadott időig megszűnő tagságok.

en: Provides a list of the top donors during a time period you define. You can include as many donors as you want (for example, top 100 of your donors).
hu: A legnagyobb adományozók listáját adja a meghatározott időtartamban. Annyi adományozót listáz ki amennyit akar (például, az legnagyobb 100 adományozó).

en: Provides a summary of cases and their duration by date range, status, staff member and / or case role.
hu: Az ügyek összegzését és azok hosszát adja, időintervallum, munkatárs és / vagy ügy szerepe szerint.

en: Provides a summary of memberships by type and join date.
hu: Az összes tagságot adja, típusonként és csatlakozási dátumonként.

en: Provides an overview of event income. You can include key information such as event ID, registration, attendance, and income generated to help you determine the success of an event.
hu: Az esemény bevételek áttekintését adja.  Kulcs információkat beleteheti az olyat mint az eseményazonosító, regisztráció, részt vettek, és a generált bevétel, hogy meg tudja határozni, hogy az esemény sikeres volt-e.

en: Provides contact-related information on contributions, memberships, events and activities.
hu: Az adományokkal, tagságokkal, eseményekkel és tevékenységekkel kapcsolatos, a kapcsolatokhoz tartozó információkat adja.

en: Provides detail list of employer employee relationships along with employment details Ex Join Date
hu: A munkáltató-alkalmazott viszonyban állók részletes listáját adja az alkalmazási adatokkal, kivéve belépési dátumot

en: Provides information about the status of recurring contributions
hu: Információt ad az ismétlődő adományok állapotáról

en: Provides lists of participants for an event.
hu: A rendezvény résztvevőinek listáját írja ki.

en: Provides reporting on Intended and Successful Deliveries, Unsubscribes and Opt-outs, Replies and Forwards.
hu: Jelentést ad a megpróbált és sikeres elküldésről, fel-  és leiratkozásokról, a válaszokról és továbbításokról.

en: Provides simple summary for each payment instrument for which there are recurring contributions (e.g. Credit Card, Standing Order, Direct Debit, etc., NULL), showing within a given date range.
hu: Az ismétlődő adományok befizetéseinek egyszerű összegzése az egyes fizetési eszközök szerint (ú.m. Bankkártya, átutalás, csoportos beszedési megbízás, stb., NULL) kijelzése a a megadott dátumok között.

en: Provides the %1 with suggested text for their personalized message to their friends.
hu: %1 nyújt, a barátoknak szóló személyes szöveg javaslatával együttt.

en: Province limit or default country setting is incorrect
hu: A tartománykorlát vagy az alapértelmezett országbeállítás helytelen

en: Proximity Search
hu: Közelségi keresés

en: Proximity search to a distance of %1 from %2
hu: Közelségi keresés %1 távolságra %2 -től

en: Proximity searching requires you to set a valid geocoding provider
hu: A közelségi kereséshez szükséges érvényes helymeghatározási szolgáltató

en: Public
hu: Nyilvános

en: Public Event
hu: Nyilvános esemény

en: Public Events
hu: Nyilvános események

en: Public Group Description
hu: Nyilvános csoport leírás

en: Public Group Title
hu: Nyilvános csoport neve

en: Public Pages
hu: Nyilvános oldalak

en: Public Participant Listing
hu: Nyilvános résztvevői lista

en: Public Title
hu: Nyilvános cím

en: Public View
hu: Nyilvános nézet

en: Public events will be included in the iCal feeds. Access to private event information may be limited using ACLs.
hu: Nyilvános események az iCal csatornába kerülnek. A privát események információihoz való hozzáférés a hozzáférési engedélyezési lista segítségével korlátozható.

en: Public field should at least have one public option.
hu: A nyilvános mezőnek legalább egy nyilvános opciót kell tartalmaznia.

en: Public url
hu: Nyilvános url

en: Public?
hu: Nyilvános?

en: Publication
hu: Publikáció

en: Punctuation and spaces are ignored.
hu: Figyelmen kívül hagyva a szóközök és írásjelek.

en: Punctuation is not allowed in a Username with the exception of periods, hyphens and underscores.
hu: Írásjelek nem engedélyezettek a Felhasználó névben, kivéve pontok, kötőjelek és az aláhúzások.

en: Put in the API method name. You need to enter pieces of full API function name as described in the documentation.
hu: Kérem adja meg az API módszer nevet. Kérem úgy adha meg az API funkció nevének részleteit mintahogyan az a dokumentációban le van írva.

en: QR code
hu: QR kód

en: Qty
hu: Mennysiég

en: Quantity
hu: Mennyiség

en: Quarter prior to previous quarter
hu: Előző negyedév előtti negyedév

en: Quarterly
hu: Negyedévente

en: Quarters
hu: Negyedévek

en: Quechua
hu: kecsua

en: Questions
hu: Kérdések

en: Questions? Send email to
hu: Kérdések? Külddj emailt

en: Queue Item
hu: Sorban álló elem

en: Queue Items
hu: Sorban álló elemek

en: Queue Name
hu: Sor neve

en: Queue item data
hu: Sorban álló elem adatok

en: Queue runner must be configured before execution.
hu: A sorfutót a végrehajtás előtt konfigurálni kell.

en: Queue size limit for each child job
hu: Sorban állás méret határa az egyes gyermek feladatokhoz

en: Queued mailing
hu: Sorban álló körlevél

en: Quicksearch
hu: Gyorskeresés

en: Quicksearch options
hu: Gyors keresési opciók

en: Quicksearch options can be edited on the <a %1>Search Preferences</a> screen.
hu: A gyors keresési opciók szerkeszthetők a <a %1>Keresés beállítása</a>képernyőn.

en: REMAINING CREDIT
hu: FENNMARADÓ HITEL

en: Radio
hu: Rádió

en: Radio buttons
hu: Rádió gombok

en: Raised %1
hu: Összegyűjtve %1

en: Raised %1 of %2
hu: Összegyűjtve %1 ennyiből %2

en: Range
hu: Tartomány

en: Range One Amount
hu: Első tartomány összege

en: Range One Stat
hu: Első tartomány statisztikája

en: Range Two Amount
hu: Második tartomány összege

en: Range Two Stat
hu: Második tartomány statisztikája

en: Re-check requirements
hu: Újra ellenőrizze le a követelményeket

en: Re-open
hu: Újra megnyitás

en: Re-open Batch
hu: Köteg újramegnyitása

en: Re-order menu items (including moving them from one branch of the menu 'tree' to another. Simply use your mouse to 'drag and drop' the menu item to the new location.
hu: Menü elemek átrendezése (beleértve áthelyezését a menüfa egyik ágról egy másikra. Egyszerűen használja az egerét 'húzás és dobás' funkcióját a menü elem új helyre mozgatásához.

en: Re-subscribe Confirmation
hu: Újra feliratkozás megerősítése

en: Read more about this warning
hu: Tudjon meg többet erről a figyelmeztetésről

en: Read-Only Extensions
hu: Csak olvasható kiterjesztések

en: Ready to add another.
hu: Másik hozzáadására készenáll.

en: RealAuth requires curl with SSL support
hu: RealAuth-hoz szükséges curl SSL támogatással

en: Realex Payment
hu: Realex fizetés

en: Reason
hu: Ok

en: Reason the e-mail bounced
hu: Az ok amiért az email vissza lett dobva

en: Reassign %1
hu: Újra hozzárendelés %1

en: Reassign Case
hu: Ügy újboli kiosztása

en: Reassigned Case
hu: Áthelyezett ügy

en: Rebuild Smart Group Cache
hu: Okos csoport gyorsítótár újraépítése

en: Rebuild triggers (also re-builds the phone number function)
hu: Rebuild triggers (újraépíti a telefonszám funkciót is)

en: Rebuilds the smart group cache.
hu: Újraépíti az okos csoport gyorsítótárát.

en: Receipt
hu: Nyugta

en: Receipt Date
hu: Nyugta dátuma

en: Receipt From
hu: Nyugta űrlap

en: Receipt From Email
hu: Nyugta e-mailből

en: Receipt From Name
hu: Nyugta névből

en: Receipt From email
hu: Nyugta e-mailből

en: Receipt Message
hu: Nyugtázó üzenet

en: Receipt Sent
hu: Nyugta elküldve

en: Receipt Text
hu: Visszaigazolás szövege

en: Receipt Text for membership renewal
hu: Tagság megújítási nyugta szövege

en: Receipt Text for membership signup
hu: Tagság feliratkozási nyugta szövege

en: Receipt bcc
hu: Nyugta titkos másolata

en: Receipt cc
hu: Nyugta másolata

en: Receipt date has been updated for %1 contributions.
hu: A nyugtázási dátum frissítve %1 adomány esetében.

en: Receipt sent?
hu: Nyugta elküldve?

en: Receipts - cancel/update subscription URLs
hu: Nyugta - feliratkozás visszavonási / frissítési URL-k

en: Receipts - print or email
hu: Nyugták - nyomtatás vagy e-mail

en: Receipts have been emailed to %1 contributions.
hu: A nyugták elküldve %1 adományozónak.

en: Receive Date
hu: Érkezési dátum

en: Received
hu: Beérkezett

en: Received Into
hu: Befogadtuk

en: Received date
hu: Beérkezési dátum

en: Recent Contributions
hu: Aktuális adományok

en: Recent Grants
hu: Legutóbbi adományok

en: Recent Items
hu: Újabb elemek

en: Recent Memberships
hu: Aktuális tagság

en: Recent Pledges
hu: Friss felajánlások

en: Recent Registrations
hu: Friss regisztrációk

en: Recently Viewed:
hu: Legutóbb megtekintett:

en: Recipient
hu: Címzett

en: Recipient Email
hu: Címzett email címe

en: Recipient ID
hu: Címzett azonosító

en: Recipient Listing
hu: Címzettek listája

en: Recipient Manual
hu: Címzett kézi

en: Recipient Roles
hu: Címzettek szerepköre

en: Recipient is on vacation
hu: Címzett szabadságon

en: Recipient(s)
hu: Címzett(ek)

en: Recipients
hu: Címzettek

en: Recipients language
hu: Címzettek nyelve

en: Recipients of <a href="%1">%2</a>
hu: Címzettei <a href="%1">%2</a>

en: Recipients' replies are sent to a CiviMail specific address instead of the sender's address so they can be stored within CiviCRM.
hu: A címzettek válaszait egy speciális CiviKörlevél címre küldjük el ahelyett hogy a feladó email címére menne mivel így ezek tárolhatóak a CIviCRM-en belül.

en: Recognised webserver
hu: Elfogadott webszerver

en: Reconnect
hu: Újracsatlakozás

en: Reconnected
hu: Újracsatlakoztatva

en: Reconnecting will change the connection details (such as callback URLs and permissions). This can be useful in a few cases, such as:
hu: Az újra csatlakozás megváltoztatja a csatlakozási részleteket (mint például a visszahívási URL-k és a jogosultságok). 
    Ez hasznos lehet néhány esetben, mint a:

en: Reconnecting...
hu: Újracsatlakozás...

en: Recontact Interval
hu: Kapcsolat--újrafelvátel időtartama

en: Recontact intervals for each status.
hu: Ismételt kapcsolat felvétel intervallum az egyes állapothoz.

en: Record
hu: Rekord

en: Record %1 Responses
hu: Válaszok %1-nak rögzitése.

en: Record Activity
hu: Tevékenység rögzítése

en: Record Activity for Reminder?
hu: Tevékenység rögzítése emlékeztetőhöz?

en: Record Activity for this reminder?
hu: Tevékenység rögzítése ehhez az emlékeztetőhöz?

en: Record Activity:
hu: Tevékenység rögzítése:

en: Record Contribution (Check, Cash, EFT ...)
hu: Adomány rögzítése (Készpénz, átutalás, ...)

en: Record Deleted
hu: Rekord törölve

en: Record Membership Payment is required when you use a price set.
hu: A tagsági díj fizetés rögzítés szükséges ha árlistát használ.

en: Record Membership Payment?
hu: Rögzítsük a tagsági befizetést?

en: Record Payment
hu: Befizetés rögzítése

en: Record Payment from a Different Contact?
hu: Rögzítsünk fizetést egy másik kapcsolathoz?

en: Record Payment?
hu: Befizetés mentése?

en: Record Payments
hu: Befizetések rögzítése

en: Record Refund
hu: Visszatérítés rögzítése

en: Record Renewal Payment?
hu: Megújítási befizetés rögzíthető?

en: Record Respondents Interview
hu: A válaszoló interjújának rögzítése

en: Record Responses for All
hu: Összes válasz rögzítése

en: Record Updated
hu: Rekord frissítve

en: Record activity for automated email
hu: Automatikus e-mail részére tevékenység rögzítése

en: Record activity for automated email or SMS
hu: Automatikus e-mail vagy SMS részére tevékenység rögzítése

en: Record and update backend event registrations
hu: Irodai esemény regisztrációk rögzítése és frissítése

en: Record and update contributions
hu: Adományok rögzítése és frissítése

en: Record backend contributions (with edit contributions) and view all contributions (for visible contacts)
hu: Irodai adomány rögzítés (adomány szerkesztési joggal) és az összes adomány megtekintése (látható kapcsolatoknál)

en: Record details about this activity here.
hu: Az adott tevékenység rekord részletei itt találhatóak.

en: Record doesnot exist
hu: Rekord nem létezik

en: Record doesnot exists
hu: Rekord nem létezik

en: Record generated letters
hu: Rögzítse a generált leveleket

en: Record imported successfully but unable to parse the street address:
hu: A rekordok sikeresen importálva lettek de bizonyos utca cimek nem feldolgozhatóak:

en: Record one or more web addresses (URLs) associated with this contact. Examples include personal web addresses like a Facebook or Twitter page, as well as links to a company or organization web site or page.
hu: A kapcsolathoz kapcsolódó egy vagy több webcímet (URL-leket) rögzítsen. Példák tartalmazzák a személyes weboldalakat, mint a Facebook vagy Twitter oldalak, szintúgy mint a cég vagy szervezet web portálját, oldalát.

en: Record payments for contributions
hu: Befizetés rögzítése az adományokhoz

en: Record survey and petition responses from their reserved contacts
hu: Felmérés és petíció válaszok rögzítése a fenntartott kapcsolatoktól

en: Record that contacts voted
hu: A leszavazott kapcsolatok rögzítése

en: Record:
hu: Rekord:

en: Records
hu: Rekordok

en: Records %%StatusMessage%%
hu: Rekordok %%StatusMessage%%

en: Records Imported
hu: Importált rekordok

en: Records imported successfully but unable to parse some of the street addresses
hu: A rekordok sikeresen importálva lettek de bizonyos utca cimek nem feldolgozhatóak

en: Records of contacts belonging to an organization's membership program.
hu: Egy szervezet tagsági programjához tartozó kapcsolatok nyilvántartása.

en: Records of contacts' attendance and roles in events.
hu: Kapcsolatok részvételének és eseményekben betöltött szerepének nyilvántartása.

en: Recurring Contribution
hu: Ismétlődő adományozás

en: Recurring Contribution %1 %2 '%3'
hu: Ismétlődő adomány %1 %2 %3'

en: Recurring Contribution Amount
hu: Ismétlődő adományozás összege

en: Recurring Contribution Billing Details Updated
hu: Ismétlődő adományozás számlázási részletei frissítve

en: Recurring Contribution Billing Updates
hu: Ismétlődő adományozás számlázási adatok frissítése

en: Recurring Contribution Cancel Date
hu: Ismétlődő adomány törlésének dátuma

en: Recurring Contribution Cancel Reason
hu: Ismétlődő adomány törlésének oka

en: Recurring Contribution Cancellation Notification
hu: Ismétlődő adományozás törlés figyelmeztetés

en: Recurring Contribution Create Date
hu: Ismétlődő adomány létrehozási dátuma

en: Recurring Contribution Details: %1 every %2 %3
hu: Ismétlődő befizetés részletei: %1 minden %2 %3

en: Recurring Contribution End Date
hu: Ismétlődő adomány végdátuma

en: Recurring Contribution ID
hu: Ismétlődő adomány azonosítója

en: Recurring Contribution Id
hu: Ismétlődő adományok azonosítója

en: Recurring Contribution Modified Date
hu: Ismétlődő adomány módosítási dátuma

en: Recurring Contribution Notification
hu: Ismétlődő adományozás figyelmeztetés

en: Recurring Contribution Payment Processor %1 %2
hu: Ismétlődő adomány fizetési feldolgozó %1 %2

en: Recurring Contribution Start Date
hu: Ismétlődő adomány kezdő dátuma

en: Recurring Contribution Start Date Default
hu: Ismétlődő adomány alapértelmezett kezdési dátuma

en: Recurring Contribution Status
hu: Ismétlődő adomány állapota

en: Recurring Contribution Status %1 '%2'
hu: Ismétlődő adomány állapota %1 '%2'

en: Recurring Contribution Update Notification
hu: Ismétlődő adományozás frissítés figyelmeztetés

en: Recurring Contribution Updated
hu: Ismétlődő adományozás frissítve

en: Recurring Contribution Updated - decreased installment amount
hu: Ismétlődő adomány frissítve - részlet értéke lecsökkentve

en: Recurring Contribution Updated - increased installment amount
hu: Ismétlődő adomány frissítve - részlet értéke megnövelve

en: Recurring Contribution(s)
hu: Ismétlődő adomány(ok)

en: Recurring Contributions
hu: Ismétlődő adományozások

en: Recurring Contributions Report
hu: Ismétlődő adomány jelentés

en: Recurring Contributions Summary
hu: Ismétlődő adomány összegző jelentés

en: Recurring Edit: Alex, Cancelled
hu: Ismétlődés szerkesztése: Alex, törölve

en: Recurring Edit: Barbara, Pending
hu: Ismétlődés szerkesztése: Barbara, függőben

en: Recurring Entities
hu: Ismétlődő elemek

en: Recurring Entity
hu: Ismétlődő egyedek

en: Recurring Entity Child ID
hu: Ismétlődő egyed gyermek azonosítója

en: Recurring Entity Parent ID
hu: Ismétlődő egyed szülő azonosítója

en: Recurring Frequency
hu: Ismétlődés gyakorisága

en: Recurring Frequency Units
hu: Ismétlődés gyakoriság egységek

en: Recurring Installments?
hu: Ismétlődő részletek?

en: Recurring Payments URL
hu: Ismétlődő fizetések URL

en: Recurring contribution
hu: Ismétlődő adományozás

en: Recurring contribution amount has been updated from %1 to %2 for this subscription.
hu: Ismétlődő adomány összege módosításra került %1 -ről %2 -re ebben az előfizetésben.

en: Recurring contribution appears to have been re-assigned from id %1 to %2, continuing with %2.
hu: Úgy látszik, hogy az Ismétlődő befizetés átirányításra kerülhetett 1% azonosítótól a %2 azonosítóhoz, ahonnan folytatódni fog.

en: Recurring contribution cancelled
hu: Ismétlődő adományozás törölve

en: Recurring contribution could not be cancelled in the database.
hu: Ismétlődő adományozás nem lett az adatbázisban törölve.

en: Recurring contribution has been updated to: %1, every %2 %3(s) for %4 installments.
hu: Ismétlődő adomány módosítva erre: %1, minden %2 %3(s) %4 részletben.

en: Recurring contribution installments have been updated from %1 to %2 for this subscription.
hu: Ismétlődő adomány részletei módosításra kerültek %1 -ről %2 -re ebben az előfizetésben.

en: Recurring contribution is for %1, every %2 %3(s)
hu: Ismétlődő adomány %1, minden %2 %3

en: Recurring contribution not found
hu: Ismétlődő adományozást nem találtam

en: Recurring contribution not found (ID: %1)
hu: Ismétlődő adományozást találtam (Azonosító: %1)

en: Recurring contribution was cancelled successfully by the processor, but could not be marked as cancelled in the database.
hu: A feldolgozó sikeresen törölte az ismétlődő adományozást, de az adatbázisban nem lett töröltként jelölve.

en: Recurring contribution, but no database id
hu: Ismétlődő adomány, de hiányzik az adatbázis azonosítója

en: Recurring contributions with at least one payment
hu: Ismétlődő adományozás legalább egy befizetéssel

en: Recurring online contributions (if enabled for this page)
hu: Ismétlődő online adományok (ha engedélyezett ehhez az oldalhoz)

en: Recurring payment
hu: Ismétlődő befizetés

en: Recurring payment will be processed this day of the month following submission of this contribution page.
hu: A hónap e napján lesz az ismétlődő adomány feldolgozva, ezen adomány oldal beküldése után.

en: Redact (hide) Client and Service Provider Data
hu: Ügyfél és Szolgáltatást biztosító adatainak megrövidítése  (elrejtése)

en: Redact Activity Email
hu: Tevékenység email szerkesztése

en: Redact emails
hu: E-mailek szerkesztése

en: Redaction Rule
hu: Szerkesztési szabály

en: Redirect
hu: Átirányítás

en: Redirect URL
hu: URL átirányítása

en: Redirect to Database
hu: Adatbázisba átirányítás

en: Redirect to URL when Cancle button clik .
hu: Átirányítás az URL-re, ha a Mégse gombra kattint.

en: Redirect to URL.
hu: URL-re átirányítás.

en: Refer to the %1 to learn about this process.
hu: Fordulj ide %1 hogy megismerkedj ezzel a folyamattal.

en: Refer to the following documentation:
hu: Forduljon a következő dokumentációhoz:

en: Refer to the online documentation for more details on creating %1 and %2.
hu: Az %1 és %2 készítéséről, további részletek a az online dokumentációban,

en: Refer to the online documentation for more information:
hu: További információért forduljon az online dokumentációhoz:

en: Refer to the online user guide for more information.
hu: További információért forduljon az online felhasználói útmutatóhoz.

en: Reference
hu: Hivatkozások

en: Reference Date
hu: Referencia dátum

en: Reference a CiviCRM contact.
hu: Ajánl egy CiviCRM kapcsolatot.

en: Reference:
hu: Hivatkozás:

en: Referral Program
hu: Javaslat program

en: Refine search...
hu: Keresés finomítása...

en: Reflect client's story back to them.
hu: Az ügyfél történetének visszatükrözése rájuk.

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Refresh Duplicates
hu: Duplikátumok frissítése

en: Refresh Error
hu: Frissítési hiba

en: Refresh List of Duplicates
hu: Duplikátumok listájának frissítése

en: Refresh recipient count
hu: Címzettek számának frissítése

en: Refresh results
hu: Eredmények frissítése

en: Refreshing...
hu: Frissítés...

en: Refund
hu: Visszatérítés

en: Refund Amount
hu: Visszatérítendő összeg

en: Refund Date
hu: Visszatérítés dátuma

en: Refund Details
hu: Visszatérítés részletei

en: Refund Notification
hu: Visszatérítési figyelmeztetés

en: Refund Transaction ID
hu: Visszautalási tarnzakció azonosító

en: Refund recorded for event or membership fee.
hu: Visszatérítés került rögzítésre az eseményre vagy a tagdíjra.

en: Refunded
hu: Visszatérített

en: Regex
hu: Reguláris kifejezés

en: Region name to be associated with countries
hu: Az országokhoz társítandó régiónév

en: Register
hu: Regisztráció

en: Register Date
hu: Regisztráció dátuma

en: Register New %1
hu: Új %1 Regisztrálása

en: Register Now
hu: Regisztráljon most!

en: Register Participant
hu: Résztvevők regisztrálása

en: Register Participant %1 of %2
hu: %1 a %2 közüli résztvevő regisztrálása

en: Register date
hu: Regisztráció dátuma

en: Register for Event
hu: Regisztráció az eseményre

en: Register for events online
hu: Online esemény regisztráció

en: Register multiple participants?
hu: Több résztvevő regisztrálása?

en: Register participants for event
hu: Esemény résztvevők regisztrálása

en: Register your site
hu: Regisztrálja weboldalát

en: Register your site at CiviCRM.org. Opens in a new window.
hu: Regisztrálja az oldalát a a CiviCRM.org oldalon. Új ablakot nyit.

en: Register your site, join the community, and help CiviCRM remain a leading CRM for organizations worldwide.
hu: Regisztrálja a weboldalát, csatlakozzon a közösséghez, és segítsen a CiviCRM  vezető helyének megtartásában, világszerte a szervezeteknél a CRM területén.

en: Registered
hu: Regisztrált

en: Registered By
hu: Regisztrálta

en: Registered By Participant ID
hu: Regisztráltak a résztvevő azonosító szerint

en: Registered Email
hu: Regisztrált e-mail cím

en: Registered Participant
hu: Regisztrált résztvevő

en: Registered Templates
hu: Regisztrált sablonok

en: Registered by ID
hu: Regisztrálva azonosító által

en: Registered by Participant ID
hu: Regisztráltak a résztvevő azonosító szerint

en: Registered by Participant Name
hu: Regisztráltak a nevük szerint

en: Registration
hu: Regisztráció

en: Registration (Live)
hu: Regisztráció (élő)

en: Registration (Test-drive)
hu: Regisztráció (tesztüzem)

en: Registration Confirmation
hu: Regisztráció visszaigazolása

en: Registration Confirmation and Receipt
hu: Regisztráció visszaigazolása és nyugta

en: Registration Date
hu: Regisztráció dátuma

en: Registration Date and Time
hu: Regisztráció napja és órája

en: Registration End
hu: Regisztráció vége

en: Registration End Date
hu: Regisztráció végének dátuma

en: Registration Error
hu: Regisztrációs hiba

en: Registration Link
hu: Regisztrációs link

en: Registration Link Text
hu: Regisztrációs Link Szövege

en: Registration Request Confirmation
hu: Regisztrációs kérelem visszaigazolása

en: Registration Saved
hu: Regisztráció mentve

en: Registration Screen
hu: Regisztrációs képernyő

en: Registration Start
hu: Regisztráció kezdete

en: Registration Start Date
hu: A regisztráció kezdetének dátuma

en: Registration Transferred
hu: Regisztráció átruházva

en: Registration for this event begins on %1
hu: Regisztráció erre az eseményre kezdődik %1

en: Registration for this event cannot be cancelled or transferred %1 than %2 hours %3 the event's start time. Contact the event organizer if you have questions.
hu: A regisztráció erre az eseményre nem törölhető vagy átruházható %1 kevesebb mint %2 órával %3 az esemény kezdete előtt. Lépjen kapcsolatba az esemény szervezőivel, ha kérdése van.

en: Registration for this event ended on %1
hu: Regisztráció erre az eseményre befejeződik %1

en: Registration for this event requires approval. Once your registration has been reviewed, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.
hu: Erre az eseményre történő regisztráció jóváhagyást igényel. Ha a regisztráció felülvizsgálata befejeződött, értesítő e-mailt kap a linkkel a weboldalra ahol befejezheti a regisztrációs folyamatot.

en: Registration for this event requires approval. Once your registration(s) have been reviewed, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.
hu: Erre az eseményre történő regisztráció jóváhagyást igényel. Ha a regisztráció(i) felülvizsgálata befejeződött, értesítő e-mailt kap a linkkel a weboldalra ahol befejezheti a regisztrációs folyamatot.

en: Registration information for participant %1 has been saved.
hu: Regisztrációs információ az %1 eseményre  mentésre került.

en: Registration information for participant 1 has been saved.
hu: Regisztrációs információ 1 résztvevőre került mentésre.

en: Registration is closed for this event
hu: Regisztráció lezárva erre az eseményre

en: Regular Expression?
hu: Reguláris kifejezés?

en: Regular Fees
hu: Normál díjak

en: Regular Groups
hu: Normál csoportok

en: Regular amount
hu: Normál összeg

en: Reject
hu: Elutasít

en: Reject Personal Campaign Page
hu: Személyes kampány oldal elutasítása

en: Rejected
hu: Elutasítva

en: Rejoin Group
hu: Újra csatlakozás a csoporthoz

en: Rel ID
hu: Viszony azonosító

en: Related
hu: Kapcsolódó

en: Related Cases
hu: Kapcsolódó ügyek

en: Related Contact
hu: Kapcsolódó kapcsolat

en: Related Contact Info
hu: Kapcsolódó kapcsolat információk

en: Related Contacts
hu: Kapcsolódó kapcsolatok

en: Related Contacts/Memberships
hu: Kapcsolódó kapcsolatok/tagságok

en: Related Contributions
hu: Kapcsolódó befizetések

en: Related Contributions and Recurring Contributions
hu: Kapcsolódó adományok és ismétlődő adományok

en: Related Members Only
hu: Csak kapcsolódó tagoknak

en: Related Soft Contributions
hu: Kapcsolódó lágy befiezetések

en: Related membership for %1 has been created.
hu: Kapcsolódó tagság %1 részére létrehozva.

en: Related membership for %1 has been deleted.
hu: Kapcsolódó tagság %1 részére törölve.

en: Relates a CiviCRM Contact to the Druapl User Record
hu: Összekapcsol egy CiviCRM Kapcsolatot a Drupal felhasználói rekorddal

en: Relationship
hu: Viszony

en: Relationship - Active and Current
hu: viszonyok - Aktív és aktuális

en: Relationship - Inactive or not Current
hu: Viszony - inaktív vagy nem aktuális

en: Relationship A to B
hu: A-ból B-be viszony

en: Relationship A-B
hu: A-B viszony

en: Relationship A-B
hu: A-B kapcsolata

en: Relationship B to A
hu: B-ből A-ba viszony

en: Relationship B-A
hu: B-A viszony

en: Relationship B-A
hu: B-A kapcsolata

en: Relationship Cache ID
hu: Viszony gyorsítótár azonosító

en: Relationship Dates Validity
hu: Viszony dátum érvényessége

en: Relationship Description
hu: Viszony leírása

en: Relationship Direction
hu: Kapcsolat Iránya

en: Relationship End
hu: Viszony befejezés

en: Relationship End Date
hu: Viszony végének dátuma

en: Relationship Ended on or After
hu: Viszony befejeződött ekkor vagy később

en: Relationship Ended on or Before
hu: Viszony befejeződött ekkor vagy elötte

en: Relationship ID
hu: Viszony azonosító

en: Relationship Is Active
hu: Viszony aktív

en: Relationship Name (from related contact)
hu: Viszony neve (a kapcsolódó kapcsolattól)

en: Relationship Name (to related contact)
hu: Viszony neve (a kapcsolódó kapcsolathoz)

en: Relationship Recorded Start Date On or After
hu: Viszony rögzített kezdő dátuma ekkor vagy később

en: Relationship Recorded Start Date On or Before
hu: Viszony rögzített kezdő dátuma ekkor vagy elötte

en: Relationship Report
hu: Viszony jelentés

en: Relationship Start
hu: Viszony kezdés

en: Relationship Start Date
hu: Viszony kezdetének dátuma

en: Relationship Status
hu: Viszony státusz

en: Relationship Type
hu: Viszony típus

en: Relationship Type A-to-B
hu: Viszony típus A-tól-B felé

en: Relationship Type Ambiguity
hu: Kapcsolat típus kétértelműség

en: Relationship Type Cross-Duplication
hu: Viszony típus kereszt duplikáció

en: Relationship Type Display Label Duplicates
hu: Viszony típus kijelzett címke duplikátum

en: Relationship Type ID
hu: Viszony típus azonosító

en: Relationship Type Internal Name Duplicates
hu: Viszony típus belső név duplikátum

en: Relationship Type Label A to B
hu: Viszony címke "A"-ból "B"-be

en: Relationship Type Label B to A
hu: Viszony típus címke "B"-ből "A"-ba

en: Relationship Type Name A to B
hu: Viszony típus neve "A"-tól "B" felé

en: Relationship Type Name B to A
hu: Viszony típus "B"-ből "A"-ba

en: Relationship Type is Active
hu: Viszony típus aktív

en: Relationship Type is Reserved
hu: Fenntartott viszony típus

en: Relationship Types
hu: Viszony típusok

en: Relationship With
hu: Viszony vele

en: Relationship created. | %count relationships created.
hu[0]: Viszony létrehozva.
hu[1]: %count viszony létrehozva.

en: Relationship from contact
hu: Viszony a kapcsolattól

en: Relationship record has been updated.
hu: Viszony rekord felülírása sikeres.

en: Relationship to contact
hu: Viszony a kapcsolathoz

en: Relationship type
hu: Viszony típus

en: Relationship type %1, found in case configuration file, is not present in the database %2
hu: %1 A kapcsolat típus, ami megtalálható az ügy konfigurációs fájljában, nem található a %2 adatbázisban

en: Relationship type <em>%1</em> appears to be unidirectional internally, but has the same display label for both sides. Possibly you created it initially as unidirectional and then made it bidirectional later.
              <table>
                <tr><th>ID</th><th>name_a_b</th><th>name_b_a</th><th>label_a_b</th><th>label_b_a</th></tr>
                <tr><td>%2</td><td>%3</td><td>%4</td><td>%5</td><td>%6</td></tr>
              </table>
hu: <em>%1</em> viszony típus belsőleg egyirányúnak látszik, de mindkét oldalon azonos kijelzési címkéje van, Valószínűleg eredetileg egyirányúnak hozta létre és később tette kétoldalúvá.
              <table>
                <tr><th>ID</th><th>name_a_b</th><th>name_b_a</th><th>label_a_b</th><th>label_b_a</th></tr>
                <tr><td>%2</td><td>%3</td><td>%4</td><td>%5</td><td>%6</td></tr>
              </table>

en: Relationship type <em>%1</em> appears to be unidirectional, but has the same internal machine name for both sides.
              <table>
                <tr><th>ID</th><th>name_a_b</th><th>name_b_a</th><th>label_a_b</th><th>label_b_a</th></tr>
                <tr><td>%2</td><td>%3</td><td>%4</td><td>%5</td><td>%6</td></tr>
              </table>
hu: <em>%1</em> viszony típus egyirányúnak látszik, de mindkét oldalon azonos belső gépi névvel rendelkezik. 
              <table>
                <tr><th>ID</th><th>name_a_b</th><th>name_b_a</th><th>label_a_b</th><th>label_b_a</th></tr>
                <tr><td>%2</td><td>%3</td><td>%4</td><td>%5</td><td>%6</td></tr>
              </table>

en: Relationship type <em>%1</em> has an internal machine name that is the same as the display label as another type.
              <table>
                <tr><th>ID</th><th>name_a_b</th><th>name_b_a</th><th>label_a_b</th><th>label_b_a</th></tr>
                <tr><td>%2</td><td>%3</td><td>%4</td><td>%5</td><td>%6</td></tr>
                <tr><td>%7</td><td>%8</td><td>%9</td><td>%10</td><td>%11</td></tr>
              </table>
hu:  <em>%1</em> viszony típus belső gépi neve azonos a egy másik típus kijelzési címkéjével.
              <table>
                <tr><th>ID</th><th>name_a_b</th><th>name_b_a</th><th>label_a_b</th><th>label_b_a</th></tr>
                <tr><td>%2</td><td>%3</td><td>%4</td><td>%5</td><td>%6</td></tr>
                <tr><td>%7</td><td>%8</td><td>%9</td><td>%10</td><td>%11</td></tr>
              </table>

en: Relationship type <em>%1</em> has the same display label as another type.
              <table>
                <tr><th>ID</th><th>label_a_b</th><th>label_b_a</th></tr>
                <tr><td>%2</td><td>%3</td><td>%4</td></tr>
                <tr><td>%5</td><td>%6</td><td>%7</td></tr>
              </table>
hu:  <em>%1</em> viszony típus azonos kijelzési névvel rendelkezik mint egy másik típus.
              <table>
                <tr><th>ID</th><th>label_a_b</th><th>label_b_a</th></tr>
                <tr><td>%2</td><td>%3</td><td>%4</td></tr>
                <tr><td>%5</td><td>%6</td><td>%7</td></tr>
              </table>

en: Relationship type <em>%1</em> has the same internal machine name as another type.
              <table>
                <tr><th>ID</th><th>name_a_b</th><th>name_b_a</th></tr>
                <tr><td>%2</td><td>%3</td><td>%4</td></tr>
                <tr><td>%5</td><td>%6</td><td>%7</td></tr>
              </table>
hu: <em>%1</em> viszony típus azonos belső gépi névvel rendelkezik mint egy másik típus.
              <table>
                <tr><th>azonosító</th><th>name_a_b</th><th>name_b_a</th></tr>
                <tr><td>%2</td><td>%3</td><td>%4</td></tr>
                <tr><td>%5</td><td>%6</td><td>%7</td></tr>
              </table>

en: Relationship type ID
hu: Viszony típus azonosító

en: Relationship type, if required
hu: Viszony típus, ha szükséges

en: Relationship types describe relationships between people, households and organizations. Relationship types labels describe the relationship from the perspective of each of the two entities (e.g. Parent &gt;-&lt; Child, Employer &gt;-&lt; Employee). For some types of relationships, the labels may be the same in both directions (e.g. Spouse &gt;-&lt; Spouse).
hu: A viszony típusok az emberek, háztartások és szervezetek közötti viszonyt írják le. A viszony típus címkék a viszonyt mindkét egyed szempontjából leírják (pl. Szülő &gt;-&lt Gyermek, Munkavállaló &gt;-&lt Munkáltató). Néhány viszony típusnál a címkék azonosak lehetnek (pl. Házastárs &gt;-&lt Házastárs).

en: Relationship was active after
hu: A viszony aktív volt az időpont után

en: Relationship was active before
hu: A viszony aktív volt az időpont előtt

en: Relationship was active between
hu: A viszony aktív volt az időpontok között

en: Relationships
hu: Viszonyok

en: Relative Date Filters
hu: Relatív dátum szűrők

en: Relative Date Range
hu: Relatív dátum tartomány

en: Relative month values are calculated based on the length of month(s) that they pass through.
                  The result will land on the same day of the month except for days 29-31 when the target month contains fewer days than the previous month.
                  For example, if a job is scheduled to run on August 31st, the following invocation will occur on October 1st, and then the 1st of every month thereafter.
                  To avoid this issue, please schedule Monthly and Quarterly jobs to run within the first 28 days of the month.
hu: A relatív hónap értékek számításához az áthidalt hónap(ok)on alapul. 
    Az eredmény azon a napon fog megállni amelyikre esik kivéve a 29-31 napos hónapokat, amikor a a cél hónap kevesebb napot tartalmaz mint a megelőző hónap.
    Például, a a feladat augusztus 31-re ütemezett, a következő futása október 1-re esik, és utána minden hónap elsejére.
    Hogy elkerülje a hasonló eseteket, kérjük a Havonta és Negyedévente gyakoriságra ütemezett feladatokat,   futtassa a hónap első 28 napján belül.

en: Release
hu: Elenged

en: Release Frequency
hu: Kiadás gyakorisága

en: Release Frequency interval should be a positive number.
hu: A kiadás gyakoriságának intervalluma pozitív szám kell hogy legyen.

en: Release Respondents
hu: Válaszadók feloldása

en: Release Respondents >>
hu: Válaszadók feloldása >>

en: Release Time
hu: Kilépés ideje

en: Release Voters
hu: Szavazók feloldása

en: Release reserved campaign contacts for surveys and petitions
hu: A kampányra lefoglalt kapcsolatok feloldása felmérésekre és petíciókra

en: Released
hu: Feloldva

en: Released on
hu: Kiadva

en: Released.
hu: Szabadon bocsájtva.

en: Releases reserved survey respondents when they have been reserved for longer than the Release Frequency days specified for that survey.
hu: Kiadás fenntartott felmérés válaszadók, amikor ők tovább vannak fenntartva, mint a kiadási gyakoriság napokban megadtak arra a felmérésre.

en: Relevant language
hu: Lényeges nyelv

en: Reload Page
hu: Oldal újratöltése

en: Remind me again in a month
hu: Egy hónapon belül emlékeztessen újra

en: Remind me again in a week
hu: Egy héten belül emlékeztessen újra

en: Reminder Action
hu: Emlékeztető művelet

en: Reminder Action till repeating the reminder.
hu: Az ismétlődő emlékeztetőig hátralévő  emlékeztető művelet.

en: Reminder Date
hu: Emlékeztető dátuma

en: Reminder For
hu: Emlékeztető

en: Reminder From Email
hu: E-mailből emlékezető

en: Reminder HTML
hu: Emlékeztető HTML

en: Reminder Interval.
hu: Emlékeztető intervalluma.

en: Reminder Mapping
hu: Emlékeztető illesztése

en: Reminder Sent
hu: Emlékeztető elküldve

en: Reminder Subject
hu: Emlékeztető tárgya

en: Reminder Text
hu: Emlékeztető szövege

en: Reminder for Both
hu: Emlékeztető mindkettőhöz

en: Reminder from Name
hu: Emlékeztető feladója

en: Reminders Sent
hu: Emlékeztetők kiküldve

en: Reminders for each scheduled payment.
hu: Emlékeztető minden ütemezett fizetéshez.

en: Remote Profiles Enabled
hu: Távoli profilok engedélyezve

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Remove %1
hu: Eltávolítás %1

en: Remove %1 from %2? (status in this group will be changed to 'Removed').
hu: Eltávolítsam %1 a %2? (az állapota ebben a csoportban megváltozik 'Törölt'-re).

en: Remove Case Role
hu: Ügybeli szerepkör eltávolítása

en: Remove Contact from CiviCRM Group
hu: Kapcsolat eltávolítása a CiviCRM csoportból

en: Remove Contacts from Group
hu: Kapcsolatok eltávolítása a csoportból

en: Remove Dedupe Exception
hu: Deduplikációs kivétel eltávolítása

en: Remove Exception
hu: Kivétel eltávolítása

en: Remove Parent?
hu: Szülő eltávolítása?

en: Remove Products from this Page
hu: Termék eltávolítása erről az oldalról

en: Remove Tags from Contacts
hu: Címkék eltávolítása a kapcsolatokból

en: Remove Tags from activities
hu: Címke eltávolítása a tevékenységekből

en: Remove Transaction
hu: Tranzakció eltávolítása

en: Remove duplicate emails?
hu: Duplikált e-mailek eltávolíthatók?

en: Remove from Batch
hu: Eltávolítás a kötegből

en: Remove from Group
hu: Csoportból való eltávolítás

en: Remove from dashboard
hu: Eltávolítás  a vezérlőpultról

en: Remove from search criteria
hu: Eltávolítás keresési kritériumok közül

en: Remove selected options
hu: Kiválasztott opciók eltávolítása

en: Remove the page (this cannot be undone!)
hu: Az oldal eltávolítása ( visszavonás nem lehetséges!)

en: Remove this row
hu: Ennek a sornak az eltávolítása

en: Remove unsaved attachment
hu: Nem elmentett csatolmány eltávolítása

en: Removed
hu: Eltávolítva

en: Removed '%1'
hu: '%1' eltávolítva

en: Removed (by %1)
hu: Eltávolítva (eltávolító %1)

en: Removed Contact From Group | Removed Contacts From Group
hu[0]: Csoportból eltávolított kapcsolat
hu[1]: Csoportból eltávolított kapcsolatok

en: Removed Tag <em>%1</em>
hu: Eltávolított címke
    <em>
    
    %1
    </em>

en: Removed directory %1
hu: Eltávolított könyvtár %1

en: Removes temporary data and files, and clears old data from cache tables. Recommend running this job every hour to help prevent database and file system bloat.
hu: Eltávolítja az ideiglenes adatokat és fájlokat, a gyorsítótár táblákból kitisztítja a régi adatokat. A feladat futtatása javasolt minden órában az adatbázis és rendszer növekedés megelőzésére.

en: Rename menu items. Move your cursor over the menu item and right-click with your mouse. Then select 'Rename'.
hu: Menü elemek átnevezése. Mozgassa a kurzort a menü elem fölé és jobb-egér gomb kattintás. Majd válassza az 'átnevezést'.

en: Render open-ended template content. (Additional constraints may apply to autoloaded records and specific notations.)
hu: Nyílt végű sablontartalom megjelenítése. (További megszorítások vonatkozhatnak az automatikusan betöltött rekordokra és speciális jelölésekre.)

en: Renew
hu: Megújít

en: Renew Membership
hu: Tagság megújítása

en: Renew Membership Using Credit Card
hu: Tagság megújítása bankkártya használatával

en: Renew Now
hu: Megújítás Most

en: Renew the existing membership instead
hu: Helyette újítsa meg a meglévő tagságot

en: Renew-Credit Card
hu: Bankkártyás megújítás

en: Renewal Membership Organization and Type
hu: Szervezeti tagság megújítása és típusa

en: Renewal Message
hu: Megújítási üzenet

en: Renewal Payment and Receipt
hu: Megújítási fizetés és nyugta.

en: Renewal Reminder (non-auto-renew memberships only)
hu: Megújítás emlékeztető (csak a nem automatikusan megújuló tagságoknál)

en: Renewal Reminders
hu: Megújítási emlékeztető

en: Renewal date must be the same or later than Member since (Join Date).
hu: A megújítási dátumnak későbbinek kell lennie mint a tagság kezdete (csatlakozási dátum).

en: Renewal extends membership end date by one membership period
hu: A megújítás meghosszabbítja a tagság vég dátumát egy tagsági periódussal

en: Renewing will add the normal membership period to the End Date of the previous period for members whose status is Current or Grace. For Expired memberships, renewing will create a membership period commencing from the 'Date Renewal Entered'. This date can be adjusted including being set to the day after the previous End Date - if continuous membership is required.
hu: A megújítás egy normál tagsági periódust fog hozzáadni az előző periódus vég napjához azoknál a tagoknál, amelyek állapota érvényes vagy tiszteletbeli. A lejárt tagságnál, a megújítás létrehoz egy új tagsági periódust, a 'Beírt megújítási dátum' kezdetével. Ez a dátum változtatható az előző periódus lejárati dátumához ha a folyamatos tagság követelmény.

en: Reopen accounting batches created by user (with Access to CiviContribute)
hu: Felhasználó által létrehozott könyvelési kötegek újramegnyitása (CiviAdomány hozzáférési joggal)

en: Reopen all accounting batches (with Access to CiviContribute)
hu: Összes könyvelési köteg újramegnyitása (CiviAdomány hozzáférési joggal)

en: Reopened
hu: Újramegnyitva

en: Repeat
hu: Ismétlés

en: Repeat %1
hu: Ismétlődés %1

en: Repeat Configuration has been saved
hu: Ismétlődő beállítás mentve

en: Repeat Contributions Report
hu: Ismétlődő adományok jelentés

en: Repeat Entity
hu: Ismétlődő egyed

en: Repeat?
hu: Ismételje meg?

en: Repeating (%1 of %2)
hu: Ismétlés (%1 a %2 közül)

en: Repeating Event
hu: Ismétlődő esemény

en: Repeats
hu: Ismétlődések

en: Repeats by day of the month
hu: Ismétlődés a hónap egy napján

en: Repeats by day of the week
hu: Ismétlődés a hét napjain

en: Repeats every
hu: Ismétlődik minden

en: Repeats on
hu: Ismétlődik

en: Repetition Condition
hu: Ismétlés feltétele

en: Repetition Frequency Interval
hu: Ismétlődés gyakoriság időköze

en: Repetition Frequency Unit
hu: Ismétlődés gyakorisági egysége

en: Repetition Number
hu: Ismétlés szám

en: Replace website menu
hu: Weboldal menü lecserélése

en: Replaced Word
hu: Kicserélt szó

en: Replacement
hu: Helyettesítő

en: Replacement (prefix)
hu: Csere (prefix)

en: Replacement Word
hu: Csere szó

en: Replied
hu: Válaszolt

en: Replied
hu: Megválaszolt

en: Replies
hu: Válaszok

en: Reply
hu: Válasz

en: Reply (Action)
hu: Válasz (akció)

en: Reply Auto Responder is not set to any default value in <a %1>Headers, Footers, and Automated Messages</a>. This will disable the submit operation on any mailing created from CiviMail.
hu: Az automatikus válasz nincs beállítva egyetlen alapértelmezett értékre a <a %1>Fejléc, Lábléc és automatikus üzenetekre</a>. Ez letiltja a beküldési műveletet bármelyik CiviKörlevélben létrehozott körlevélnél.

en: Reply Auto-responder
hu: Automatikus válaszadó válasza

en: Reply Email of the mailing
hu: Válasz email címe a levelezésnek

en: Reply ID
hu: Válasz azonosító

en: Reply Timestamp
hu: Válasz időbélyeg

en: Reply to Email
hu: Válaszcím

en: Reply to this email (link)
hu: Válaszolj erre az emailre (link)

en: Reply-To
hu: Válaszcím

en: Reply-To (A)
hu: Válaszcím (A)

en: Reply-To (B)
hu: Válaszcím (B)

en: Reply-To Email
hu: Válasz e-mailcím

en: Reply-To Email of mailing
hu: Körlevél válasz e-mail

en: Reply-to email
hu: Válaszcím:

en: Replyto Email
hu: Válaszcím

en: Report
hu: Jelentés

en: Report Class must be present before adding the report here, e.g. 'CRM_Report_Form_Contribute_Summary'
hu: A Jelentés Osztályt meg kell adni mielőtt hozzáadnád ezt a jelentést itt, például 'CRM_Jelentés_Minta_Hozzájárulás_Összegzés'

en: Report Description
hu: Jelentés leírása

en: Report Footer
hu: Jelentés lábjegyzete

en: Report Header
hu: Jelentés fejléce

en: Report Instance Arguments
hu: Jelentés példány argumentumok

en: Report Instance Assigned to Roles
hu: Jelentés példány szerepkörhöz hozzárendelve

en: Report Instance Footer
hu: Jelentés példány lábléce

en: Report Instance Header
hu: Jelentés példány fejléce

en: Report Instance ID
hu: Jelentés példány azonosító

en: Report Instance Permissions
hu: Jelentés példány engedélyek

en: Report Instance Title
hu: Eset feljegyzésének címe

en: Report Instance Title.
hu: Jelentés példány címe.

en: Report Instance description
hu: Jelentés példány leírás

en: Report Instance description.
hu: Jelentés példány leírása

en: Report Instance email Subject
hu: Jelentés példány e-mail tárgy

en: Report Instance is Active
hu: Jelentés példány aktív

en: Report Parameters
hu: Jelentés paraméterei

en: Report Template
hu: Jelentés sablon

en: Report Templates
hu: Jelentés Sablonok

en: Report Title
hu: Jelentés címe

en: Report URL
hu: Jelentés URLje

en: Report Url must be like "contribute/summary"
hu: A jelentés Urljének olyannak kell lennie mint egy "hozzájárulás/összegzés"

en: Report description appear in the display screen.
hu: A Jelentés leírása megjelenik a kijelzőn.

en: Report instance Name
hu: Jelentés példány neve

en: Report mail could not be sent.
hu: A jelentést e-mailben nem lehet elküldeni.

en: Report mail has been sent.
hu: Jelentés e-mailben elküldve.

en: Report template ID
hu: Jelentés sablon azonosító

en: Report title appear in the display screen.
hu: A Jelentés címe megjelenik a kijelzőn.

en: Report(s) created from the template: %1
hu: Jelentés(ek) elkészültek a sablon alapján : %1

en: Reported By
hu: Jelentve általa

en: Reporter
hu: Jelentő

en: Reporter/Role
hu: Bejelentő/Szerepkör

en: Reports
hu: Jelentések

en: Reports for '%1'
hu: '%1' jelentése

en: Req?
hu: Szükséges?

en: Requested
hu: Kérvényezett

en: Requested grant amount, in default currency.
hu: A kért támogatás összege, az alapértelmezett pénznemben.

en: Requested grant amount, in original currency (optional).
hu: A kért támogatás összege, az eredeti pénznemben (opcionális).

en: Require Approval
hu: Jóváhagyást igényel

en: Require Membership Signup
hu: Tag bejelentkezés szükséges

en: Require participant approval?
hu: Résztvevő jóváhagyása szükséges?

en: Required
hu: Szükséges

en: Required Elements
hu: Szükséges elemek

en: Required Participant Data
hu: szükséges résztvevői adat

en: Required Permission
hu: Szükséges jogosultság

en: Required information missing.
hu: Szükséges  információ hiányzik.

en: Required parameter missing for ChangeCaseType - end post processing
hu: Hiányzik a szükséges paraméter a ChangeCaseType - utófeldolgozás befejezése esetén

en: Required parameter missing for OpenCase - end post processing
hu: Hiányzik a szükséges paraméter az OpenCase - utófeldolgozás befejezése esetén

en: Required product/premium name
hu: Kötelező a termék/díj neve

en: Required tokens
hu: Szükséges tokenek

en: Required tokens are missing.
hu: Szükséges tokenek hiányoznak.

en: Required?
hu: Szükséges?

en: Requirements
hu: Követelmények

en: Requires
hu: Szükséges

en: Requires Approval
hu: Jóváhagyást igényel

en: Reservation Added
hu: Fenntartás hozzáadva

en: Reservation did not add for %count contact. | Reservation did not add for %count contacts.
hu[0]: %count kapcsolat nem került lefoglalásra.
hu[1]: %count kapcsolatok nem kerültek lefoglalásra.

en: Reserve
hu: Fenntart

en: Reserve Each Time
hu: Minden idő lefoglalása

en: Reserve More Respondents >>
hu: Még több válaszadó lefoglalása >>

en: Reserve Respondents
hu: Tartalék Válaszadók

en: Reserve and Interview
hu: Fenntart és Megkérdez

en: Reserve campaign contacts for surveys and petitions
hu: Kampány kapcsolatok lefoglalása a felmérésekhez és petíciókhoz

en: Reserved
hu: Fenntartott

en: Reserved Financial Account?
hu: Fenntartott pénzügyi számla

en: Reserved Group?
hu: Fenntartott csoport?

en: Reserved Profiles
hu: Fenntartott profilok

en: Reserved Report?
hu: Fenntartott Jelentés?

en: Reserved respondents are released if they haven't been surveyed within this number of days. The Respondent Processor script must be run periodically to release respondents.
hu: A lefoglalt válaszadók felszabadulnak ha nem válaszoknak bizonyos számú napon belül. A Válaszadó processzor scriptnek időszakosan le kell futnia hogy elengedje a válaszadókat.

en: Reserved tags can not be deleted. Users with 'administer reserved tags' permission can set or unset the reserved flag. You must uncheck 'Reserved' (and delete any child tags) before you can delete a tag.
hu: A fenntartott címkék nem törölhetők. A 'fenntartott címkék adminisztrátora' jogosultsággal rendelkező felhasználó állíthatja be vagy törölheti a fenntartott jelölést. A 'Fenntartott' kiválasztásának a megszüntetése után (és a gyermek címkék törlése után) tudja csak törölni a címkét.

en: Reserved.
hu: Fentartott.

en: Reserved:
hu: Fenntartva:

en: Reserved?
hu: Fenntartva?

en: Reset Case Timeline?
hu: Ügy idővonalának alapállapotba helyezése?

en: Reset Date
hu: Újrakezdés dátuma

en: Reset Form
hu: Űrlap törlése

en: Reset Paths
hu: Útvonalak visszaállítása

en: Reset Start Date
hu: Kezdési dátum alapállapotba helyezése

en: Reset all selections
hu: Összes beállítás alaphelyzetbe

en: Reset to default for selected product
hu: Visszaállítás a kiválasztott termék alapértelmezettjére

en: Resets all values in your client session. To trigger, add <em>%1</em>
hu: Minden értéket alaphelyzetbe állít az ön munkamenetében. Hogy kiváltsa, adja hozzá <em>%1</em>

en: Resolved
hu: megoldott

en: Resource URL
hu: Erőforrás URL

en: Resource URLs
hu: Erőforrás URL-ek

en: Resource URLs: Make them portable
hu: Erőforrás URL-k: Tegye hordozhatóvá őket

en: Respondent Interview
hu: Válaszadó interjú

en: Respondent Name
hu: Válaszadó Neve

en: Respondent Reservation
hu: Válaszadó foglalás

en: Respondent Reserved.
hu: Válaszadó lefoglalva.

en: Respondent Status
hu: Válaszadó Státusza

en: Respondent has been released. | %count respondents have been released.
hu[0]: Válaszadó feloldva
hu[1]: %count válaszadó feloldva

en: Respondents
hu: Válaszadók

en: Responding
hu: Válasz

en: Response Codes
hu: Válasz kódok

en: Response Saved.
hu: Válasz elmentve.

en: Responses
hu: Válaszok

en: Restore
hu: Visszaállít

en: Restore Cases
hu: Ügy visszaállítása

en: Restore CiviCRM Menu
hu: CiviCRM menü visszaállítása

en: Restore Contact
hu: Kapcsolat visszaállítása

en: Restore Contact(s)
hu: Kapcsolat(ok) visszaállítása

en: Restore cases
hu: Ügyek visszaállítása

en: Restore contacts from trash
hu: Kapcsolatok visszaállítva a kukából.

en: Restore from Trash
hu: Visszaállítás Lomtárból

en: Restored
hu: Visszaállítva

en: Restrict to Groups
hu: Csoportokhoz korlátozva

en: Restrict to Website Users
hu: Weboldal felhasználókhoz korlátozva

en: Restrictions:
hu: Korlátozások:

en: Resubscribe
hu: Újrafeliratkozás

en: Resubscribe (Action)
hu: Újra feliratkozás (Akció)

en: Resubscribe Message
hu: Újra Feliratkozási üzenet

en: Resubscribe URL (Action)
hu: Újra feliratkozás URL (Akció)

en: Resubscribe via email
hu: Újra feliratkozás emailben

en: Resubscribe via web page
hu: Újra feliratkozás emailben web oldalon

en: Result
hu: Eredmény

en: Result Options
hu: Eredmény lehetőségek

en: Result Set
hu: Eredmények

en: Result Set for
hu: Eredmény lista ehhez

en: Results
hu: Eredmények

en: Results Column
hu: Eredmények oszlop

en: Results Column?
hu: Az eredmények oszolopok?

en: Results Columns?
hu: Eredmény oszlopok?

en: Results Display
hu: Eredmény képernyő

en: Results are displayed here.
hu: Eredmények kijelezve itt.

en: Results may contain any of the selected options
hu: Az eredmény tartalmazhatja bármelyiket a kiválasztott opciók közül

en: Results must have all of the selected options
hu: Az eredménynek az összes kiválasztott opciót tartalmaznia kell

en: Resume
hu: Folytatás

en: Resume mailing
hu: Kiküldés folytatása

en: Resumed
hu: Folytatva

en: Retrieves geocodes (lat and long) and / or parses street addresses (populates street number, street name, etc.)
hu: A helyszínt lekérdezi (hosszúság és szélesség) és / vagy feldolgozza az utca házszámot (feltölti a házszámot, utca nevet, stb.)

en: Retry Failed Attempt Date
hu: Hibás próbálkozás megismétlésének dátuma

en: Return Path
hu: Válaszcím

en: Return URL
hu: Válasz URL

en: Return URL Arguments
hu: Válasz URL argumentumok

en: Return Url
hu: Válasz Url

en: Return Url Args
hu: Válasz Url argumentumok

en: Return Value
hu: Visszaadott érték

en: Return to CiviCRM home page.
hu: Visszatérés a CiviCRM kezdőlapra

en: Return to Search
hu: Vissza a kereséshez

en: Return to Single Language
hu: Visszatérés az egy nyelvhez

en: Return to home page.
hu: Vissza a kezdőlapra.

en: Return to this screen (<strong>Administer CiviCRM &raquo; CiviEvent &raquo; Manage Events &raquo; Configure &raquo; Online Registration</strong>) and select your profile.
hu: Erre az oldalra való visszatéréshez menjen a (<strong>Adminisztrálás &raquo; Események kezelése &raquo; Beállítás &raquo; Online regisztráció</strong>) majd válassza ki a profilját.

en: Return-Path
hu: Válaszcím

en: Return-Path must use a valid email address format.
hu: Válaszcímként érvényes email címet adj meg!

en: Returning since contribution has already been handled.
hu: Ismétlődő az adomány kezelésének megtöténtetől.

en: Returning since there is no contact attached to this contribution id.
hu: Ehhez az adomány azonosítóhoz nem adott meg kapcsolatot ezért visszaléptünk.

en: Reuse an existing set
hu: Egy meglévő készlet újrafelhasználása

en: Revenue
hu: Bevétel

en: Revenue Account
hu: Bevételi számla

en: Revenue Account ID
hu: Bevételi számla azonosító

en: Revenue Accounting code
hu: Bevételi számla kód

en: Revenue Goal
hu: Cél bevétel

en: Revenue Recognition Date
hu: Bevétel elismerési dátum

en: Revenue Recognition Date cannot be processed unless there is a Deferred Revenue account setup for the Financial Type. Please remove Revenue Recognition Date, select a different Financial Type with a Deferred Revenue account setup for it, or setup a Deferred Revenue account for this Financial Type.
hu: A bevétel elismerési dátumot nem tudjuk feldolgozni mindaddig, amíg az elutasított bevétel számla nincs beállítva ehhez a pénzügyi típushoz. Kérem távolítsa el a bevétel elismerési dátumot, válasszon másik elutasított bevétel számlával rendelkező másik pénzügyi típust, vagy állítson be egy elutasított bevétel számlát ehhez a pénzügyi típushoz.

en: Revert
hu: Visszavon

en: Revert %1?
hu: Vissza vonja %1?

en: Revert These Changes
hu: Ezen változtatások visszavonása

en: Revert this workflow message template to the system default
hu: Ezen munkafolyamat üzenet sablon visszaállítása a rendszer alapértelmezetthez

en: Revert to Default
hu: Visszatérés az alapértelmezetthez

en: Reverted
hu: Visszatért

en: Review and Schedule
hu: Áttekintés és ütemezés

en: Review and modify the CiviContribute Component settings such as Taxes and Invoicing, Deferred Revenue, and Access Control by Financial Type
hu: Tekintse át és módosítsa a CiviContribute komponens beállításait, például adókat és számlákat, halasztott bevételt és hozzáférés-vezérlést pénzügyi típusonként

en: Review the values shown below from the first 2 rows of your import file and select the matching CiviCRM database fields from the drop-down lists in the right-hand column. Select '- do not import -' for any columns in the import file that you want ignored.
hu: Tekintse át az alábbi értékeket az importált fájl első 2 sorából, és válassza ki a megfelelő CiviCRM adatbázis mezőket a legördülő listákból a jobb oldali oszlopban. Válassza ki a '- ne kerüljön importálásra - "bármelyik oszlop az importálni kívánt fájlból amit  figyelmen kívül hagyna.

en: Review your contribution
hu: Nézze át az adományát

en: Review your customized <strong>LIVE</strong> online contribution page here. Use the following URL in links and buttons on any website to send visitors to this live page:
hu: Tekintse át itt az ön testre szabott <strong>ÉLŐ</strong> online regisztrációs oldalát. Használja az alábbi URL-t a linkekben és gomboknál bármely weboldalon a látogatok ezen élő oldalra történő átirányításához:

en: Review your customized <strong>LIVE</strong> online event registration page here. Use the following URL in links and buttons on any website to send visitors to this live page
hu: Tekintse át itt az ön testre szabott <strong>ÉLŐ</strong> online regisztrációs oldalát. Használja az alábbi URL-t a linkekben és gomboknál bármely weboldalon a látogatok ezen oldalra történő átirányításához.

en: Revision code of the database schema; the format is module-defined
hu: Az adatbázis séma változat kódja; a formátum modul által meghatározott

en: Revisions
hu: Változatok

en: Rich Text Editor
hu: Szövegszerkesztő

en: Right
hu: Jobbra

en: Right Margin
hu: Jobb margó

en: Role
hu: Szerep

en: Role in Case
hu: Szerep az ügyben

en: Role in Case  %1 '%2'
hu: %1 szerepe az ügyben '%2'

en: Role is a required field
hu: A szerep kötelező mező

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Rolling
hu: Gördülő

en: Rolling means we set start/end based on current day, fixed means we set start/end for current year or month
          (e.g. 1 year + fixed -> we would set start/end for 1/1/06 thru 12/31/06 for any premium chosen in 2006)
hu: Gördülő azt jelenti, hogy az elejét/végét az aktuális nap alapján állítottuk be, a rögzített azt jelenti, hogy az elejét/végét beállítottuk a folyó évre vagy hónapra
    (pl. 1 év + rögzített -> a 2006-ban választott prémiumok kezdetét/végét a 2006. január 1-jétől 2018.12.31-ig beállítanánk)

en: Rolling membership period starts on signup date. Fixed membership periods start on fixed_period_start_day.
hu: Gördülő tagsági periódus a feliratkozási dátummal kezdődik. A Rögzített tagsági periódus a fixed_period_start_day napon kezdődik.

en: Romanian, Moldavian, Moldovan
hu: román, moldovai

en: Rotate 180
hu: 180 fokos forgatás

en: Rotate left
hu: Forgatás balra

en: Rotate right
hu: Forgatás jobbra

en: Row(s) Listed
hu: Kilistázott sor(ok)

en: Rows imported successfully.
hu: A sorok importálása sikeresen megtörtént.

en: Rows marked as pledge payments where the contributor and / or contribution amount could not be matched to a pending pledge payment. These contribution rows have been skipped (not imported).
hu: Felajánlás befizetésnek jelölt sorok, ahol az adományozó és / vagy a adomány összeget nem lehet a függőben lévő felajánlás befizetéssel megfeleltetni. Ezek az adomány sorok átugorva (nem lettek importálva).

en: Rows per page:
hu: Sorok per oldal:

en: Rows where a soft credit was successfully assigned to a contact.
hu: A kapcsolathoz sikeresen hozzárendelt lágy jóváírások sorai.

en: Rows which are duplicates of existing CiviCRM contact records.
hu: Sorok melyek duplikáltjai már létező CiviCRM kapcsolati rekordoknak.

en: Rows which are duplicates of existing CiviCRM contribution records.
hu: Sorok melyek duplikáltjai már létező CiviCRM adomány rekordoknak.

en: Rows which are duplicates of existing CiviCRM participant records.
hu: Meglévő CiviCRM résztvevői rekordokat duplikáló sorok.

en: Rows with Errors
hu: Sorok hibákkal

en: Rows with a pledge payment successfully applied.
hu: Felajánlás befizetés sikeresen használva az alábbi sorokban

en: Rows with a requested soft credit assignment where no matching contact was found (based on the supplied soft credit contact data). These contribution rows have been skipped (not imported).
hu: Azok a sorok ahol a kért lágy jóváírást nem lehetett megtenni a kapcsolat egyezés hiányában (a megadott lágy jóváírás kapcsolat adatok alapján). Ezek az adomány sorok átugorva (nem lettek importálva).

en: Rows with invalid data in one or more fields (for example, invalid email address formatting). These rows will be skipped (not imported).
hu: Sorok hibás adattal egy vagy több mezővel(például, érvénytelen e-mail cím formátum). Ezek a sorok ki lesznek hagyva ( nem lesznek beimportálva).

en: Rows with invalid data in one or more fields. These rows have been skipped (not imported).
hu: Sorok hibás adattal egy vagy több mezővel. Ezek a sorok ki lesznek hagyva ( nem lesznek beimportálva).

en: Rows with invalid data in one or more fields. These rows will be skipped (not imported).
hu: Sorok hibás adattal egy vagy több mezővel. Ezek a sorok ki lesznek hagyva ( nem lesznek beimportálva).

en: Rows with mismatched contact IDs... (NOT updated).
hu: A nem összeillő kapcsolati azonosítójú sorok... (NEM frissültek).

en: Rule Deleted
hu: Szabály törölve

en: Rule Field
hu: Szabály Mező

en: Rule Group ID
hu: Szabály csoport azonosító

en: Rule ID
hu: Szabály

en: Rule ID !1 was successfully deleted.
hu: A(z) ID!1 -es szabály sikeresen törölve.

en: Rule Length
hu: Szabály Hossz

en: Rule Name
hu: Szabály neve

en: Rule Name ("CiviMember Membership Type" --> "Drupal Role")
hu: Szabály Neve ("CiviTag tagság típusa" <--> 'Drupal Szerepkör')

en: Rule Name ('CiviCRM Group' <--> 'Drupal Role')
hu: Szabály Neve ('CiviCRM Csoport' <--> 'Drupal Szerepkör')

en: Rule Table
hu: Szabály tábla

en: Rule Usage
hu: Szabály használata

en: Rule to use when matching registrations for this event
hu: Ezen esemény regisztráció során használt illesztési szabály

en: Run
hu: Futtatás

en: Run %1
hu: %1 futtatása

en: Run Upgrades
hu: Frissítések futtatása

en: Run and refine the search criteria as necessary
hu: Futassa és finomítsa a keresési kritériumot amennyire szükséges

en: Run extension upgrades now?
hu: Kiterjesztések frissítését most futtassam?

en: Run frequency
hu: Futási gyakoriság

en: Run this report
hu: jelentés futtatása

en: Running
hu: Futó

en: Russian
hu: Orosz

en: SELECT at least one OPTION FROM EVENT Fee(s).
hu: VÁLASSZON legalább egy OPCIÓT AZ ESEMÉNY díj(ak) közül.

en: SIC Code
hu: SIC kód

en: SKU
hu: Cikkszám

en: SMS - schedule/send
hu: SMS - ütemezés/küldés

en: SMS - send reply
hu: SMS - válasz küldése

en: SMS Content
hu: SMS tartalma

en: SMS Date
hu: SMS dátuma

en: SMS Message
hu: SMS üzenet

en: SMS Name
hu: SMS Neve

en: SMS Provider
hu: SMS szolgáltató

en: SMS Provider API
hu: SMS szolgáltató API

en: SMS Provider API Params
hu: SMS szolgáltató API paraméterek

en: SMS Provider API URL
hu: SMS szolgáltató API URL

en: SMS Provider ID
hu: SMS szolgáltató azonosító

en: SMS Provider Name
hu: SMS szolgáltató neve

en: SMS Provider Password
hu: SMS szolgáltató jelszó

en: SMS Provider Title
hu: SMS szolgáltató címe

en: SMS Provider Username
hu: SMS szolgáltató felhasználóneve

en: SMS Provider is Active?
hu: Aktív SMS szolgáltató?

en: SMS Provider is Default?
hu: Alapértelmezett SMS szolgáltató?

en: SMS Reminder Text
hu: SMS emlékeztető szövege

en: SMS Screen
hu: SMS képernyő

en: SMS Status
hu: SMS dátuma

en: SMS Template
hu: SMS sablon

en: SMS Template ID
hu: SMS sablon azonosító

en: SMS Text:
hu: SMS Szöveges:

en: SMS body exceeding limit of %1 characters
hu: SMS üzenet szövege túllépi a %1 karakteres határt

en: SMS delivery
hu: SMS küldés

en: SMS will NOT be sent to %count contact - (no phone number on file, or communication preferences specify DO NOT SMS, or contact is deceased). | SMS will NOT be sent to %count contacts - (no phone number on file, or communication preferences specify DO NOT SMS, or contact is deceased).
hu[0]: SMS NEM lesz elküldve %count kapcsolathoz- (nincs mobil telefonszám az adatbázisban, az adatvédelmi beállításoknál kiválasztott a NEM KÉREK SMS_T, vagy a kapcsolat elhunyt).
hu[1]: SMS NEM lesz elküldve %count kapcsolatokhoz- (nincs mobil telefonszám az adatbázisban, az adatvédelmi beállításoknál kiválasztott a NEM KÉREK SMS-T, vagy a kapcsolat elhunyt).

en: SMS will NOT be sent to %count contact. | SMS will NOT be sent to %count contacts.
hu[0]: SMS NEM lesz elküldve %count kapcsolatnak.
hu[1]: SMS NEM lesz elküldve %count kapcsolatoknak.

en: SMS will NOT be sent to contacts of %count Activity - (there are more than one Target contact). | SMS will NOT be sent to contacts of %count Activities - (there are more than one Target contact).
hu[0]: SMS NEM lesz elküldve a %count tevékenység kapcsolataihoz - (Több mint egy cél kapcsolat van).
hu[1]: SMS NEM lesz elküldve a %count tevékenységek kapcsolataihoz - (Több mint egy cél kapcsolat van).

en: SMS will NOT be sent to contacts of %count selected activity as they are invalid for this task action. | SMS will NOT be sent to contacts of %count selected activities as they are invalid for this task action.
hu[0]: SMS NEM lesz elküldve a %count kiválasztott tevékenység kapcsolataihoz, mert érvénytelenek erre a feladat akcióra
hu[1]: SMS NEM lesz elküldve a %count kiválasztott tevékenységek kapcsolataihoz, mert érvénytelenek erre a feladat akcióra

en: SMS will NOT be sent to contacts of %count selected activity. | SMS will NOT be sent to contacts of %count selected activities.
hu[0]: SMS NEM lesz elküldve a %count kiválasztott tevékenység kapcsolataihoz.
hu[1]: SMS NEM lesz elküldve a %count kiválasztott tevékenységek kapcsolataihoz.

en: SMTP Configuration
hu: SMTP beállítások

en: SMTP Password
hu: SMTP Jelszó

en: SMTP Port is a required field.
hu: SMTP port mező szükséges

en: SMTP Server
hu: SMTP szerver

en: SMTP Server name is a required field.
hu: SMTP szervernév mező szükséges

en: SMTP Username
hu: SMTP Felhasználónév

en: SQL Import
hu: SQL import

en: SQL Modes
hu: SQL módok

en: SQL Query
hu: SQL Lekérdezés

en: SQL Query must be a SELECT query that returns one or more rows of data to be imported. Specify the database name(s) AND table name(s) in the query (e.g. "SELECT * FROM my_database.my_table WHERE date_entered BETWEEN '1999-01-01' AND '2000-07-31'").
hu: Az SQL lekérdezésnek egy SELECT-nek kell lennie ami visszaad egy vagy több sornyi adatot ami importálva lesz. Adja meg az adatbázis(ok) nevét ÉS a táblázat(ok) nevét a lekérdezésben (pl. "SELECT * FROM my_database.my_table WHERE date_entered BETWEEN '1999-01-01' AND '2000-07-31'").

en: SQL WHERE operator for search-builder mapping fields (search criteria).
hu: SQL WHERE operátor keresés-készítő leképezési mezőkhöz (keresési feltételek).

en: SQL WHERE value for search-builder mapping fields.
hu: SQL WHERE keresés-készítő illesztési mező értéke.

en: SSL Merchant ID
hu: SSL Kereskedő azonosító

en: SSL User ID
hu: SSL felhasználói azonosító

en: STEP 2: Please Check Your Email
hu: 2. lépés: Kérem ellenőrizze az e-mailjét

en: SYBUNT Report
hu: SYBUNT Jelentés

en: SYBUNT means some year(s) but not this year. Provides a list of constituents who donated at some time in the history of your organization but did not donate during the time period you specify.
hu: SYBUNT azt jelenti, hogy néhány év(ek)ben de nem ebben az évben. Azon ügyfelek listáját adja, akik valamikor a múltban adományoztak a szervezetnek de nem adományoztak az ön által megadott időtartamban.

en: Safe File Extension
hu: Biztonságos fájl kiterjesztés

en: Safe Merge Selected Duplicates
hu: Kiválasztott duplikátumok biztonságos összefűzése

en: Sales Tax Account is
hu: Forgalmi adó számla

en: Same email address?
hu: Ugyan erre az e-mail címre?

en: Samoan
hu: szamoai

en: Sample Header for HTML formatted content.
hu: Minta fejléc a HTML formátumú tartalomhoz

en: Sample Header for TEXT formatted content.
hu: Minta fejléc a SZÖVEG formátumú tartalomhoz.

en: Sanskrit
hu: szanszkrit

en: Sardinian
hu: szardíniai

en: Save
hu: Mentés

en: Save & Continue Later
hu: Mentés és Folytatás később

en: Save & Send Test Email
hu: Mentés és Teszt email küldése

en: Save & Test
hu: Mentés és teszt

en: Save Anyway
hu: Mentés mendenképp

en: Save As
hu: Mentés mint

en: Save As New Template
hu: Mentés új sablonként

en: Save Button
hu: Mentés gomb

en: Save Draft
hu: Vázlat elmentése

en: Save Failed
hu: Sikertelen mentés

en: Save Matching Contact
hu: Egyező kapcsolatok mentése

en: Save Relationship
hu: Viszony mentése

en: Save Report
hu: Jelentés elmentése

en: Save Smart Group
hu: Okos csoport elmentése

en: Save Template
hu: Sablon mentése

en: Save With Duplicate Household
hu: Mentés többszörös háztartással

en: Save a Copy
hu: Másolat mentése

en: Save a copy...
hu: Másolat mentése...

en: Save and Done
hu: Mentés és Kész

en: Save and New
hu: Ment és Új

en: Save and Next
hu: Mentés és Tovább

en: Save and Preview
hu: Mentés és előnézet

en: Save and Record Payment
hu: Mentés és befizetés rögzítése

en: Save as a new field mapping
hu: Új adat illesztés mentése

en: Save as non voted.
hu: Mentés nem szavazottként.

en: Save as voted.
hu: Mentés szavazottként.

en: Save as:
hu: Mentés mint:

en: Save report search criteria
hu: Jelentés keresési kritérium mentése

en: Save the CSV file with your contributions and 'contact matching' data to your local hard drive (or an accessible drive on your network).  Now you are ready for step 1 (Upload Data).
hu: Mentse az adományozói adatokat és a 'kapcsolat hozzárendelési' adatokat CSV fájlban a helyi merevlemezére (vagy a hálózatán elérhető meghajtóra). Most már készen áll az 1. lépésre (Adat feltöltés).

en: Save the CSV file with your membership data and 'contact matching' data to your local hard drive (or an accessible drive on your network) - and you are now ready for step 1 (Upload Data).
hu: Mentse a tagsági adatokat és a kapcsolat hozzárendelési adatokat CSV fájlban a helyi merevlemezére (vagy a hálózatán elérhető meghajtóra)  - most már kész az 1. lépésre (Adat feltöltés).

en: Save the CSV file with your participant data and 'contact matching' data to your local hard drive (or an accessible drive on your network) - and you are now ready for step 1 (Upload Data).
hu: Mentse a résztvevői adatokat és a kapcsolat hozzárendelési adatokat CSV fájlban a helyi merevlemezére (vagy a hálózatán elérhető meghajtóra)  - most már kész az 1. lépésre (Adat feltöltés).

en: Save the current mailing as a template.
hu: A jelenlegi körlevél mentése sablonként.

en: Save this field mapping
hu: Adat illesztés mentése

en: Saved
hu: Mentve

en: Saved Field Mapping: %1
hu: Mentett mező illesztés: %1

en: Saved Search
hu: Mentett keresés

en: Saved Search Description
hu: Mentett keresés leírása

en: Saved Search ID
hu: Mentett keresés azonosító

en: Saved Search Label
hu: Mentett keresés címkéje

en: Saved Search Name
hu: Mentett keresés neve

en: Saved Searches
hu: Mentett keresések

en: Saved mappings allow you to easily run the same import or export job multiple times. Mappings are created and updated as part of an Import or Export task. This screen allows you to rename or delete existing mappings.
hu: Az elmentett leképezésekkel könnyedén futtathatja a hasonló import vagy export feladatot több alkalommal. A leképezések létrejönnek és frissülnek egy Import vagy Export feladat részeként. Ez az oldal lehetővé teszi ön számára hogy átnevezze vagy letörölje a meglévő lekérdezéseket.

en: Saving...
hu: Mentés...

en: Schedule
hu: Ütemezés

en: Schedule Follow-up
hu: Ütemezés nyomon követése

en: Schedule Follow-up Activity
hu: Követő tevékenység ütemezése

en: Schedule ID
hu: Ütemezés azonosító

en: Schedule Reminders
hu: Emlékeztetők ütemezése

en: Schedule is Active?
hu: Ütemezés aktív?

en: Schedule or Send
hu: Ütemezés vagy küldés

en: Scheduled
hu: Ütemezett

en: Scheduled Activity Date
hu: Ütemezett tevékenység dátum

en: Scheduled Amount
hu: Ütemezett összeg

en: Scheduled By Contact ID
hu: Ütemező kapcsolat azonosítója

en: Scheduled Date
hu: Bejegyzés dátuma

en: Scheduled Job Deleted.
hu: Ütemezett feladat törölve.

en: Scheduled Jobs
hu: Ütemezett feladatok

en: Scheduled Reminder
hu: Ütemezett emlékeztető

en: Scheduled Reminder Active
hu: Ütemezett emlékeztető aktív

en: Scheduled Run Date
hu: Ütemezett futási dátum

en: Scheduled and Completed Activities are searchable by type and/or activity date using 'Advanced Search'. Other applications may record activities for CiviCRM contacts using our APIs.
hu: Az ütemezett és a befejezett tevékenységek típus és/vagy tevékenység dátuma alapján kereshető a 'Részletes kereséseben'. Más alkalmazások rögzíthetnek tevékenységeket a CiviCRM kapcsolatokhoz, az API-k felhasználásával.

en: Scheduled in-person or online events which contacts can register for and attend.
hu: Ütemezett személyes vagy online események, amelyekre a kapcsolatok regisztrálhatnak és részt vehetnek.

en: Scheduled job run frequency.
hu: Ütemezett feladat futási gyakorisága

en: Scheduled jobs have been executed according to individual timing settings. Please check log for messages.
hu: Az ütemezett munkák végrehajtva az egyéni időzítések szerint. Kérem ellenőrizze a naplót az üzenetekért.

en: Scheduled mailing
hu: Ütemezett körlevél

en: Scheduled reminders allow you to automatically send messages to contacts regarding their memberships, participation in events, or other activities.
hu: Az ütemezett emlékeztetők lehetővé teszik a tagságukkal, esemény részvétellel és más tevékenységekkel kapcsolatos üzenetek automatikus kiküldést a kapcsolatoknak-

en: Scheduling and Sending Mass SMS
hu: Tömeges SMS ütemezése és küldése

en: Schema Version
hu: Séma változat

en: Scottish Gaelic; Gaelic
hu: skót kelta; kelta

en: Script instructions for volunteers to use for the survey.
hu: Felmérés során használandó forgatókönyv utasítások az önkénteseknek.

en: Search
hu: Keresés

en: Search All Cases
hu: Keresés minden ügy között

en: Search All or by Date Range
hu: Keressen az összesben vagy dátum tartomány szerint

en: Search Batches
hu: Köteg keresés

en: Search Builder
hu: Keresés készítő

en: Search Campaign Pages
hu: Személyes kampány oldal keresése

en: Search Campaigns
hu: Kampányok keresése

en: Search Cases with Upcoming Activities
hu: Ügyek keresése közelgő tevékenységekkel

en: Search Contribution
hu: Adomány keresés

en: Search Criteria
hu: Keresési kritérium

en: Search Events
hu: Események keresése

en: Search Expiry Date
hu: Keresés lejárati dátuma

en: Search Fields
hu: Kereső mező

en: Search Filters
hu: Keresési szűrők

en: Search Groups
hu: Csoportok Keresése

en: Search Limit Group
hu: Keresési határ csoport

en: Search Limit Group ID
hu: Keresési határ csoport azonosító

en: Search Mailings
hu: Levél keresés

en: Search Operator
hu: Keresési operátor

en: Search Petition
hu: Petíció keresése

en: Search Petitions
hu: Petíció keresése

en: Search Primary Details Only
hu: Csak az elsődleges részletekben keressen

en: Search Profile
hu: Profil Keresése

en: Search Results
hu: Keresési eredmények

en: Search Settings
hu: Keresés beállításai

en: Search Survey
hu: Felmérés keresése

en: Search Surveys
hu: Felmérések keresése

en: Search Title
hu: Keresés címe

en: Search Views
hu: Nézetek keresése

en: Search as a Range
hu: Keresés mint tartomány

en: Search builder where clause
hu: Keresés készítő where operátor

en: Search by Range?
hu: Keresés tartomány alapján?

en: Search by name or id...
hu: Név vagy azonosító szerinti keresés...

en: Search by name/email or id...
hu: Név/e-mail vagy azonosító szerinti keresés...

en: Search documentation in the User Guide
hu: A keresés dokumentációja a Felhasználói kézikönyvben

en: Search for contacts using '%1'
hu: Kapcsolatok keresése '%1' használatával

en: Search for the Personal Campaign Page by the fund-raiser's last name or email address.
hu: Személyes kampányoldal keresése az adománygyűjtő vezetékneve vagy e-mail címe szerint.

en: Search in Trash
hu: Keresés a lomtárban

en: Search results listings.
hu: Keresési eredmények listája.

en: Search/Public Directory
hu: Keresés/nyilvános címjegyzékben

en: Search:
hu: Keresés:

en: Searchable
hu: Kereshető

en: Searchable?
hu: Kereshető?

en: Searching...
hu: Keresés...

en: Second
hu: Második

en: Second Date Range
hu: Második dátum intervallum

en: Second Date Range:
hu: Második dátum intervallum:

en: Second Dupe Contact
hu: Második duplikált kapcsolat

en: Second Dupe Contact ID
hu: Második duplikált kapcsolat azonosító

en: Second or Later by Contributor
hu: Második vagy további adományozó

en: Secondary unit designator, e.g. Apt 3 or Unit # 14, or Bldg 1200
hu: Másodlagos egység megjelölése, pl. Apt 3 or Unit # 14, or Bldg 1200

en: Secret is not set for this payment processor
hu: Titkosítás nincs beállítva erre a fizetés feldolgozóra

en: Section Header / Group By
hu: Szakasz fejléc / Csoportosítás

en: Secure Cache Timeout
hu: Biztonsági gyorsítótár-időtúllépés

en: Secure temporary housing
hu: Ideglenes lakhatás biztosítása

en: Security Code
hu: Titkos kód

en: Security Hash
hu: Biztonsági hash

en: Security Warning
hu: Biztonsági figyelmeztetés

en: Security hash
hu: Biztonsági hash

en: See also:
hu: Lásd még::

en: See log entries for this Scheduled Job
hu: Ütemezett feladatok napló bejegyzéseinek megtekintése

en: Select
hu: Kiválaszt

en: Select "Any" to display memberships with auto-renew subscription irrespective of their status.
hu: Válassza a "Bármely" opciót az  összes tagság kijelzésére, függetlenül attól, hogy automatikus megújulók-e vagy sem.

en: Select "Cancelled" to display memberships with cancelled auto-renew subscriptions.
hu: Válassza a "Törölve" opciót az olyan tagságok kijelzésére, amelyek automatikus megújítása törlésre került.

en: Select "Ended" to display memberships with an ended auto-renew subscription.
hu: Válassza az "Befejezve" opciót, az olyan tagságok kijelzésére, amelyek sikeresem automatikusan megújultak.

en: Select "Event" if you want your supporters to encourage people in their network to also register for this event. Select "Contribution" if you want supporters to promote a related online fundraising campaign (by linking to an online contribution page).
hu: Válassza ki az "Eseményt", ha azt szeretné, hogy a támogatói ösztönözzék az embereket a regisztrálásra a saját hálózatukon belül erre az eseményre. Válassza ki az "Adományt", ha azt szeretné, hogy a támogatói reklámozzanak egy idekapcsolódó adománygyűjtő kampányt (azzal hogy hozzákötnek egy elérhető támogatói oldalt).

en: Select "Failed" to display memberships with failed subscription payment.
hu: Válassza  a "Hibás" opciót az olyan tagságok kijelzésére, amelyek befizetése sikertelen.

en: Select "In Progress" to display memberships with current auto-renew subscriptions.
hu: Válassza a "Folyamatban" opciót az olyan tagságok kijelzésére, amelyek jelenleg automatikusan megújulók

en: Select "No" to display only memberships without Status Override set (membership is subject to the normal status rules)
hu: Válassza az "Nem"-t csak az állapot felülírása csoport nélküli tagok kijelzéséhez (a normál állapot szabályok szerinti tagságok)

en: Select "No" to display only related records (those who inherit membership through a relationship as defined in the membership type configuration).
hu: Válassza az "Nem"-et csak a viszonylagos tagok kijelzéséhez (azok akik örökölték a tagságot, a tagság típus beállításban meghatározott viszonyon keresztül)

en: Select "None" to display memberships that have never had an auto-renew subscription.
hu: Válassza az - Egyik sem - opciót, az olyan tagságok kijelzésére, amelyek soha nem voltak automatikusan megújulók.

en: Select "Yes" to display only membership with Status Override set (membership is manually forced to a specific status)
hu: Válassza az "Igen"-t csak az állapot felülírása csoport tagságok kijelzéséhez (a kézzel specifikus állapotba kikényszerített tagságok)

en: Select "Yes" to display only primary members (those contacts who have a membership directly attached to their record)
hu: Válassza az "Igen"-t csak az elsődleges tagok kijelzéséhez (azok a kapcsolatok akik tagságukkal közvetlenül kapcsolódnak a rekordjaikhoz)

en: Select 'Also include' if you want to also send reminders to contacts who match this criteria. If you select 'Choose Recipients' - the chosen contacts will also receive the reminder (in ADDITION TO the contacts who match the criteria above).
hu: Válassza ki 'Tartalmazza' ha elakarja küldeni az emlékeztetőt olyan kapcsolatoknak akik megfelelnek ennek a kritériumnak. Ha kiválasztja 'Címzettek kiválasztása' - a kiválasztott kapcsolat szintén megkapja az emlékeztetőt. ( HOZZÁADVA azokhoz a  kapcsolatokhoz akik megfelelnek a fenti kritériumnak).

en: Select 'CKEditor' for the built-in WYSIWYG option. You can customize the toolbar buttons and other settings by clicking "Configure CKEditor."
hu: Válassza a 'CKEditor' a beépített WYSIWYG opcióhoz. Az eszköztárak gombjait kiválaszthatja és más beállításokat a "CKEditor beállítása" linkre kattintva.

en: Select 'Inline' to include this set of fields in the main contact Add/Edit form and Contact Summary screens. Select 'Tab' or 'Tab with Table' to create a separate navigation tab for display and editing these values (generally for less frequently accessed and/or larger sets of fields). 'Tab with Table' is recommended for customs data sets which allow multiple records.
hu: Válassza a 'beágyazott' opciót ezen mező készlet beillesztésére a kapcsolat fő hozzáad/szerkeszt űrlapjához és a kapcsolat összegző képernyőkhöz. Válassza a 'tabulált' 'fül táblázattal' opciót a külön navigációs fül létrehozására, ahol ezen értékek kijelzésére és szerkesztésére kerül sor (általában a kevésbé használt és/vagy nagy mező készletekhez). 'Fül táblával' egyedi adat csoportokhoz javasolt, amik több rekord engedélyezett.

en: Select 'Limit to' if you want to only send reminders to contacts with the criteria selected above AND who ALSO match this criteria. If you select 'Choose Recipients' - only the chosen contacts will receive the reminder (AND only if they ALSO match the criteria above).
hu: Válassza a 'Limitált' opciót, ha csak azoknak kíván emlékeztetőt küldeni akik feljebb kiválasztottak ÉS akik SZINTÉN megfelelnek ennek a kritériumnak. Ha a 'Címzettek kiválasztása opciót választja - csak azok az emberek kapják meg az emlékeztetőt (ÉS csak akkor ha SZINTÉN a megfelelnek ennek a kritériumnak.)

en: Select 'New Saved Search' from the '- more actions -' drop-down menu and click 'Go'
hu: Válassz a ki az ' Új mentett keresést' a '-további akciók-' legördülő menüből és kattintson a 'Mehet'-re

en: Select 'Rolling' if the subscription or service starts on the current day. Select 'Fixed' if the start date is a fixed month and day within the current year (set this value in the next field).
hu: Válassza a 'gördülő' opciót ha az előfizetés vagy szolgáltatás kezdődik az aktuális napon. Válassza 'rögzített' ha a kezdő dátum rögzített hónap vagy nap az éven belül (állítsa be az értéket a következő mezőben).

en: Select 'Textarea' if you want users to type text and/or HTML code into plain text fields.
hu: Válassza ki a 'Szövegterület' opciót, ha azt akarja, hogy felhasználók szöveg és/vagy HTML kódot a sima szöveg mezőkbe írják be.

en: Select 'User and User Admin Only' if joining this group is controlled by authorized CiviCRM users only. If you want to allow contacts to join and remove themselves from this group via the Registration and Account Profile forms, select 'Public Pages'.
hu: Válassza ki a 'Csak felhasználó és felhasználó admin' ha a csoporthoz csatlakozás a CiviCRM felhasználók ellenőrzése mellett lehetséges. Ha meg akarja engedni a kapcsolatoknak, hogy önmaguk csatlakozzanak a csoporthoz vagy töröljék magukat ebből a csoportból a regisztrációs és felhasználói fiók űrlapon keresztül, válassza a 'Nyilvános oldalak' opciót.

en: Select 'rolling' if membership periods begin at date of signup. Select 'fixed' if membership periods begin on a set calendar date.
hu: Válassza a 'gördülő'-t ha a tagsági periódus a feliratkozással kezdődik. Válasza 'fix'-t ha a tagsági periódus a naptári dátumhoz kapcsolódik.

en: Select 'rolling' if membership periods begin at date of signup. Select 'fixed' if membership periods begin on a set calendar date. If membership duration is specified in years, you will be able to specify the exact month and day for memberships to start. If membership duration is specified in months, memberships will start on the 1st of the current month and run for the number of specified months.
hu: Válassza 'gördülő' opciót ha a tagsági periódus a feliratkozási dátummal kezdődik. Válassza a 'rögzített' opciót ha a tagsági periódus az előre meghatározott naptári nappal kezdődik. Ha a tagság hosszát évben adjuk meg meghatározhatja, hogy pontosan melyik hónap melyik napjától kezdődjön a tagság. Ha a tagság hónapokban kerül meghatározásra, a tagság az aktuális hónap 1. napjával indul, és addig tart amennyi hónap előzetesen meghatározásra került.

en: Select <strong>Individual</strong> for Contact Type if each record in your file represents an individual person - even if the file also contains related Organization data (e.g. Employer Name, Employer Address, etc.).
hu: Válassza <strong>Személy</strong> kapcsolat típust, ha a fájlja minden rekordja egy személyt képvisel - akkor is ha az kapcsolódóan szervezeti adatot is tartalmaz (pl. munkáltató neve, munkáltató címe, stb.).

en: Select Campaign
hu: Kampány kiválasztása

en: Select Case
hu: Ügy kiválasztása

en: Select Case for Merge
hu: Válassza ki az egyesítendő ügyet

en: Select Code
hu: Kód kiválasztás

en: Select Columns
hu: Oszlopok kiválasztása

en: Select Contact
hu: Kapcsolat kiválasztása

en: Select Credit Card Types that this payment processor can accept
hu: Válassza ki a befizetés feldolgozó által elfogadható a bankkártya típusokat

en: Select Current User
hu: Aktuális felhasználó kiválasztása

en: Select Date
hu: Dátum kiválasztása

en: Select Field
hu: Válasszon ki mezőt

en: Select Fields to Export
hu: Mezők elmentése exportáláshoz

en: Select Final Mailing (Test %1)
hu: Végleges körlevél kiválasztása (%1 teszt)

en: Select Format
hu: Válassza ki a Formátumot

en: Select Group
hu: Csoport választás

en: Select Label
hu: Címke kiválasztása

en: Select Location
hu: Helyszín kiválasztása

en: Select Mailer
hu: Kiszolgáló kiválasztása

en: Select Membership Organization and then Membership Type.
hu: Válassza ki először a szervezetet majd a tagsági típust.

en: Select Profile
hu: Profil választás

en: Select Recipients
hu: Címzettek kiválasztása

en: Select Records
hu: Rekordok kiválasztása

en: Select Result Set
hu: Eredmény lista kiválasztása

en: Select SMS Provider
hu: SMS szolgáltató kiválasztása

en: Select Saved Mapping or Leave blank to create a new One.
hu: Válassza ki a mentett adatillesztést vagy hagyja üresen az új adatillesztés létrehozására.

en: Select Saved Mapping, or leave blank to create a new mapping.
hu: Válassza ki a mentett adatillesztést, vagy hagyja üresen az új adatillesztés létrehozására.

en: Select Tag(s)
hu: Címke(ék) kiválasztása

en: Select Tagset
hu: Címke készlet kiválasztás

en: Select Year (for monthly breakdown)
hu: Válassza ki az évet (havi bontásban)

en: Select a CiviMember Membership Type
hu: Válasszon ki egy CiviTag tagsági típust

en: Select a Drupal Role
hu: Kérem válasszon ki egy Drupal Szerepkört

en: Select a Financial Type that has both a 'Cost of Sales Premiums Account' and a 'Premiums Inventory Account' if you want to generate accounting transactions to track the cost of premiums used.
hu: Kérem válasszon olyan pénzügyi típust, amelyiknek mindkettő a 'Kis értékű adomány költsége számla' és a 'Kis értékű adomány készlet számla' beállított, ha könyvelési tranzakciót  kíván generálni a használt kis értékű adományok költségének követésére.

en: Select a Membership Level
hu: Válassza ki a tagsági szintet

en: Select a Membership Renewal Level
hu: Válassza ki a tagság megújítási szintjét

en: Select a Role to assign (grant) this permission to. Select the special role 'Everyone' if you want to grant this permission to ALL users. 'Anyone' includes anonymous (i.e. not logged in) users.
hu: Válassz ki egy Szerepkört amit társítasz (megadsz) ehhez a jogosultsághoz. Válaszd ki a sepciális szerepkört 'Bárki' ha meg szeretnéd adni ezt a jogosultságot MINDEN felhasználónak.'Bárki' tartalmazza a névtelent is (például nem belépett) felhasználókat.

en: Select a Role to assign (grant) this permission to. Select the special role 'Everyone' if you want to grant this permission to ALL users. 'Everyone' includes anonymous (i.e. not logged in) users. Select the special role 'Authenticated' if you want to grant it to any logged in user.
hu: Válassz ki egy Szerepkört amit társítasz (megadsz) ehhez a jogosultsághoz. Válaszd ki a speciális szerepkört 'Bárki' ha meg szeretné adni ezt a jogosultságot MINDEN felhasználónak. 'Bárki' tartalmazza a névtelent is (például nem belépett) felhasználókat. Válassza ki 'Hitelesített' speciális szerepkört, ha minden belépett felhasználó részére meg kívánja adni a jogosultságot.

en: Select a different Custom Data Set for this field.
hu: Válasszon másik egyedi adat készletet ehhez a mezőhöz.

en: Select a financial type that is linked to both a 'Cost of Sales Premiums Account' and a 'Premiums Inventory Account' if you want to generate accounting transactions to track the cost of premiums used.
hu: Kérem válasszon egy olyan pénzügyi típust, amelyiknek mindkettő a 'Kis értékű adomány költsége számla' és a 'Kis értékű adomány készlet számla' beállított, ha könyvelési tranzakciót  kíván generálni a használt kis értékű ajándékok költségének követésére.

en: Select a group if you are using this profile for search and listings, AND you want to limit the listings to members of a specific group.
hu: Válasszon ki egy csoportot, ha a profilt keresésre és listázásra használja, ÉS a listázást egy specifikus csoport tagjaira kívánja korlátozni.

en: Select a group if you want contacts to be automatically added to that group when the profile is submitted.
hu: Válasszon egy csoportot, ha azt szeretné, hogy a kapcsolatokat automatikusan hozzáadja a csoporthoz a profil elküldésével.

en: Select a group of contacts who should have this role when logged in to your site. Groups must be assigned the 'Access Control' type (Contacts &raquo; Manage Groups &raquo; Settings) to be included in this list.
hu: Válasszon ki weblapjára bejelentkezéskor szükséges szerepkört amire a kapcsolatok  egy csoportjának szüksége van. A csoportokhoz hozzáadhatók a  szükséges 'Hozzáférési szabályozás' típusok (Kapcsolatok  &raquo; Csoportok kezelése &raquo; Beállítások), melyeknek a listában szerepelniük kell.

en: Select a label format from the dropdown list.
hu: Válassza ki a címke formátumot a legördülő listából.

en: Select a page format for PDF files created using this template if you wish to override the default format. Page formats define the paper size and margins.
hu: A sablon segítségével létrehozott PDF fájlok oldalformátumai közül válasszon ki egyet ha felülakarja írni az alapértelmezettet. Az oldalformátum a papír méretét és a margókat határozza meg.

en: Select a page format from the list or configure your own format in the settings below.
hu: Válassza ki az oldalformátumot a listából vagy állítson be saját formátumot az alábbi beállításokkal.

en: Select a page format to use for the PDF file. Page formats define the paper size and margins.
hu: A PDF fájlhoz használt oldalformátum kiválasztása. Az oldalformátum a papír méretét és a margókat határozza meg.

en: Select a pre-configured Price Set to offer multiple individually priced options for contributions. Otherwise, select &quot;-none-&quot; and enter one or more fixed contribution options in the table below. Create or edit Price Sets <a href='%1'>here</a>.
hu: Válassza ki az előre beállított árlistát, a különbözően árazott adományozási opciók felajánlására. Egyébként válassza &quot;-none-&quot; és adjon meg egy vagy több rögzített adomány opciót az alábbi táblában. Árlistákat hozhat létre vagy szerkeszthet  <a href='%1'>itt</a>.

en: Select a pre-configured Price Set to offer multiple individually priced options for event registrants. Otherwise, select &quot;-none-&quot; and enter one or more fee levels in the table below. Create or edit Price Sets <a href='%1'>here</a>.
hu: Válasszon ki az előre beállított árlistákból egyet, az eseményre regisztrálók részére történő többváltozatú opciók kialakítására. Egyébként, válassza ki  &quot;-egyiksem-&quot; opciót, és adjon meg egy vagy több díjat az alábbi táblában. Az árlisták készítése és szerkesztése <a href='%1'>itt</a>.

en: Select a pre-existing template, or upload a document for mail merge.
hu: Válassza ki az előre elkészített sablont, vagy töltsön fel egy dokumentumot a körlevélhez.

en: Select a specific Contact Subtype here ONLY if all you want all records in this import to be assigned to that subtype. EXAMPLE: If all records are of the <strong>Student</strong>, select that subtype here and it will be assigned to all import records.
hu: A specifikus kapcsolat altípust CSAK akkor válassza ha azt akarja, hogy az import minden rekordja ehhez az altípushoz tartozzon. PÉLDA: Ha minden rekord a <strong>Tanuló</strong>, válassza itt ezt az altípust és minden rekordhoz hozzá fog rendelődni.

en: Select a specific group of contacts, OR apply this permission to ALL groups.
hu: Válasszon ki egy specifikus kapcsolat csoportot, VAGY adja meg ezt a jogot MINDEN csoportnak.

en: Select a specific group of custom fields, OR apply this permission to ALL custom fields.
hu: Válasszon ki egy specifikus egyedi mező csoportot, VAGY adja meg ezt a jogot MINDEN egyéni mezőnek.

en: Select a specific profile, OR apply this permission to ALL profiles.
hu: Válasszon ki egy specifikus profilt, VAGY adja meg ezt a jogosultságot MINDEN profilnak.

en: Select a username; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
hu: Válasszon ki egy felhasználói nevet; írásjelek nem engedélyezettek, kivéve pontok, kötőjelek és az aláhúzások.

en: Select all CiviMember Status Rule(s) that represent current status.
hu: Válasszon ki minden CiviTag állapot szerepkör(öke)t amelyek képviselik a jelenlegi állapotot.

en: Select all CiviMember Status Rule(s) that represent expired status.
hu: Válasszon ki minden CiviTag állapot szerepkör(öke)t amelyek képviselik a lejárt állapotot.

en: Select an ACL Role to assign.
hu: Válasszon ki egy hozzáférés engedélyezési lista szerepkört a hozzárendeléshez.

en: Select an Online Contribution page that the user can access to make self-service pledge payments. (Only Online Contribution pages configured to include the Pledge option are listed.)
hu: Válasszon ki egy online hozzájárulás oldalt, ahol a felhasználó elérheti, hogy önkiszolgáló kifizetéseket csinálhasson. (Csak ha az Online Hozzájárulás oldalak be vannak allítva amin a felajánlás opció szerepel.)

en: Select an entity.
hu: Válasszon ki egy egyedet.

en: Select an event, OR apply this permission to ALL events.
hu: Válassz ki egy eseményt, VAGY ad meg ezt a jogosultságot MINDEN eseménynek.

en: Select an existing organization
hu: Meglévő szervezet kiválasztása

en: Select an icon to appear to the left side of the navigation menu item.
hu: A navigációs menüelemtől balra megjelenő ikont válassza ki.

en: Select an option to reveal honoree information fields.
hu: Kérem válasszon ki egy opciót a megtisztelt információs mező kijelzéséhez.

en: Select and configure one or more payment processing services for online contributions, events and / or membership fees.
hu: Válasszon ki és állítson be egy vagy több fizetés feldolgozó szolgáltatást az online adományozáshoz, esemény részvételi vagy / és tagsági díj fizetéshez.

en: Select as Final
hu: Véglegesként kiválaszt

en: Select at least one membership option.
hu: Válasszon legalább egy tagsági opciót.

en: Select at least one option from Contribution(s).
hu: Válasszon ki legalább egy opciót az adomány(ok)ból.

en: Select at least one option from Membership Type(s).
hu: A tagsági típus(ok)ból legalább egyet válasszon ki.

en: Select at most one option associated with the same membership type.
hu: Válasszon ki legfeljebb egy opciót ami az azonos tagság típushoz van hozzárendelve.

en: Select between Admin/Public for each option. 'Public' will show the option to all users accessing the price set. Use 'Admin' to limit the option to users with the 'CiviEvent: edit event participants’ permission (when viewing the field via the event registration pages) or the ‘CiviContribute: edit contributions’ permission (when accessing the field through a contribution page).
hu: Válassza ki mindegyikre az Admin/Nyilvános opciót. 'Nyilvános' kijelzésre kerül minden felhasználónak akik az árlistához hozzáfér. Az 'Admin' opció használatát korlátozza csak a 'CiviEsemény: esemény résztvevők szerkesztése' joggal rendelkező felhasználókra (amikor az esemény regisztrációs oldalán megtekintik a mezőt) vagy a 'CiviAdomány: adományok szerkesztése' jogosultságosokra (amikor a mezőt az adomány oldalon keresztül érik el).

en: Select color
hu: Szín kiválasztása

en: Select either of the dates.
hu: Válassza valamelyik dátumot.

en: Select field
hu: Válasszon ki mezőt

en: Select fields for export
hu: Válasszi ki az exportálandó mezőket

en: Select list
hu: Választólista

en: Select neither to show all members, regardless of whether they are the direct member or inherit it through a relationship,
hu: Egyiket se válassza az összes tag kijelzéséhez, attól függetlenül, hogy közvetlenül tagok, vagy viszonyokon keresztül örökölték a kapcsolatot,

en: Select neither to show all memberships
hu: Egyiket se válassza az összes tagság kijelzéséhez

en: Select non-overlapping discount start date.
hu: Válasszon nem átfedő kedvezmény kezdő dátumot.

en: Select one or more tags for details.
hu: Válasszon ki egy vagy több címkét a részletekért.

en: Select recurring units supported for recurring payments.
hu: Válassza ki a támogatott ismétlődő fizetés egységét.

en: Select saved mapping
hu: Válasszon a mentett illesztések közül

en: Select someone else ...
hu: Válasszon ki valaki mást ...

en: Select the <strong>tabs</strong>
              that should be displayed when viewing a contact record. EXAMPLE: If your organization does not keep track of
              'Relationships', then un-check this option to simplify the screen display. Tabs for Contributions, Pledges,
              Memberships, Events, Grants and Cases are also hidden if the corresponding component is not enabled. Go to
              <a href="%1">Administer > System Settings > Enable Components</a>
              to modify the components which are available for your site.
hu: Válassza ki azokat a <strong>füleket</strong>, 
    melyeket látni kíván amikor megtekinti a kapcsolat rekordokat. PÉLDA: Ha a szervezete nem kívánja követni a 'viszonyokat', szüntesse meg a kiválasztását a kijelzett képernyő leegyszerűsítésére. Az adomány, felajánlások, tagságok, események, támogatások és ügyel fülei szintén elrejtettek ha a kapcsolódó komponens nem engedélyezett. Menjen a <a href="%1">Adminisztrálás > Rendszerbeállítások > Komponensek engedélyezéséhez</a> módosítandó a weboldalán engedélyezett komponenseket.

en: Select the Activity Type.
hu: Válaszd ki a Tevékenység típusát.

en: Select the Product
hu: Válassza ki a terméket

en: Select the SMS provider for this mass message from the dropdown list.
hu: Válassza ki a az SMS szolgáltatót ehhez a tömeges üzenethez a legördülő listából.

en: Select the appropriate Privacy Options.
hu: Válassza ki a megfelelő titkossági opciókat.

en: Select the appropriate financial type for this payment.
hu: Válasszon ki egy megfelelő pénzügyi típust ehhez a fizetéshez.

en: Select the appropriate financial type for this transaction.
hu: Válassza ki a megfelelő pénzügyi típust erre a tranzakcióra.

en: Select the campaign for which survey is created.
hu: Válaszd ki a kampányt amihez ezt a felmérést készíted.

en: Select the corresponding financial type for contributions made using this page (e.g. donation, capital campaign, etc.). Financial types (and associated accounting codes) are included when contributions are exported, so it can helpful to set up specific types for accounting purposes. You can add or modify contribution available types from Administer &gt; CiviContribute &gt; Financial Types.
hu: Válassza ki a megfelelő pénzügyi típust az ezzel az oldallal megtett adományokhoz (u.m. adomány, nagy kampány, stb.). Pénzügyi típusok (és a csatlakozó könyvelési kódok) beillesztésre kerülnek, amikor az adományok exportálásra kerülnek, ezért célszerű speciális típusokat kialakítani könyvelési célból. Az adományokhoz rendelkezésre álló típusokat hozzáadhat vagy módosíthat az Adminisztrálás   &gt; CiviAdomány  &gt; Pénzügyi típusok alatt.

en: Select the corresponding financial type for contributions made using this page.
hu: Kérem válassza ki erre az adományoldalra a megfelelő pénzügyi típust.

en: Select the currency to be used for contributions submitted from this contribution page.
hu: Kérem válassza ki az ezen az adományoldalon használandó pénznemet.

en: Select the currency to be used for event registration.
hu: Válassza ki az esemény regisztrálásakor használandó pénznemet.

en: Select the fields to be exported using the table below. You'll see a live preview of the first few records for each field.
hu: A kiválasztott mezők exportálásra kerülnek az alábbi táblázat felhasználásával. Élő előnézetet láthat az első néhány rekord minden mezőjével.

en: Select the fields to be included when editing a contact or event address.
hu: Válassza ki beillesztendő a mezőket a kapcsolat vagy esemény cím szerkesztéshez.

en: Select the financial type assigned to fees for this membership type (for example 'Membership Fees'). This is required for all membership types - including free or complimentary memberships.
hu: Válassza ki a tagsághoz tartozó tagdíjhoz kapcsolódó pénzügyi típust (például 'Tagdíj'). Ez minden tagság típus esetében kötelező - beleértve az ingyenes vagy tiszteletbeli tagságok esetét is.

en: Select the format that is used for date fields in your import data.
hu: Válassza ki az import adatokban lévő dátum mezők formátumát.

en: Select the group
hu: Válassza ki a csoportot

en: Select the html type used to offer options for this field
hu: Válassza ki a html típust amely opciókat ajánl fel majd ehhez a mezőhöz

en: Select the interval for due date.
hu: Válassza ki a határidő időtartamát.

en: Select the menu item corresponding to the section this item should be placed in. If this is a top-level menu, leave this field empty.
hu: Válassza ki a menüelemet és azt a szakaszt ahova a menü elemet be kívánja illeszteni. Ha ez felső szintű menü, hagyja ezt a mezőt üresen.

en: Select the payment processor to be used for contributions submitted from this contribution page (unless you are soliciting non-monetary / in-kind contributions only).
hu: Válassza ki a fizetés feldolgozót az ezen az adományoldalon történő adományok benyújtására (kivéve ha csak természetbeni adományt gyűjt).

en: Select the preferred method(s) of communicating with this contact.
hu: Válassza ki ezen kapcsolat preferált kommunikációs módja(i)t.

en: Select the related online contribution page that supporters of this event are promoting. Visitors to their Personal Campaign pages will be directed to the selected online contribution page to donate money.
hu: Válassza ki a kapcsolódó online adományoldalt amit ezen esemény támogatói hirdetnek. A saját személyes kampány oldalukra látogatók át lesznek átirányítva egy kiválasztott adományoldalra ahol pénzt adományozhatnak.

en: Select the sections that should be included in the Basic and Advanced Search forms. EXAMPLE: If you don't track Relationships - then you do not need this section included in the advanced search form. Simplify the form by un-checking this option.
hu: Válassza ki azt a szakaszt, amelynek az alap és részletes keresésben is benne kell lennie. PÉLDA: Ha nem használja a viszonyokat - akkor ennek a szakasznak nem kell a részletes keresés űrlapban megjelennie. Egyszerűsítse le az űrlapot ezen opció kiválasztásának megszüntetésével.

en: Select the sections that should be included in the Contact Dashboard. EXAMPLE: If you don't want constituents to view their own contribution history, un-check that option.
hu: Válassza ki azt a szakszt, amelynek a kapcsolat vezérlőpultban benne kell lennie. PÉLDA: Ha nem akarja, hogy az ügyfelei lássák a saját adomány történetüket, szüntesse meg azon opció kijelölését.

en: Select the sections that should be included when adding or editing a contact record. EXAMPLE: If your organization does not record Gender and Birth Date for individuals, then simplify the form by un-checking this option. Drag interface allows you to change the order of the panes displayed on contact add/edit screen.
hu: Válassza ki azokat a szekciókat amelyeket hozzá szeretne rendelni amikor hozzáad vagy szerkeszt egy kapcsolati rekordot. PÉLDÁUL: Ha az ön szervezete nem rögzíti a NEM és Születési Dátumot az egyénekhez, akkor csak egyszerűsít a mintát azzal hogy nem-kiválasztja ezt az opciót. A mozgatható felület megengedi ön számára hogy megváltoztassa a panelek sorrendjét ahogyan azok megjelennek a kapcsolat hozzáadás/szerkesztés képernyőn.

en: Select the source of the imported data. By default the following choices are possible:
hu: Az importálandó adat forrást válassza ki. Alapértelmezettként az alábbi választási lehetőségek vannak:

en: Select the tabs that should be displayed when viewing a contact record. EXAMPLE: If your organization does not keep track of 'Relationships', then un-check this option to simplify the screen display. Tabs for Contributions, Pledges, Memberships, Events, Grants and Cases are also hidden if the corresponding component is not enabled. Go to Administer > System Settings > Enable Components to modify the components which are available for your site.
hu: Válassza ki azokat a füleket melyeket látni kíván amikor megtekinti a kapcsolat rekordokat. PÉLDA: Ha a szervezete nem kívánja követni a 'viszonyokat', szüntesse meg a kiválasztását a kijelzett képernyő leegyszerűsítésére. Az adomány, felajánlások, tagságok, események, támogatások és ügyek fülei szintén elrejtettek ha a kapcsolódó komponens nem engedélyezett. Menjen az Adminisztrálás > Rendszerbeállítások > Komponensek engedélyezéséhez módosítandó a weboldalán engedélyezett komponenseket.

en: Select the type of CiviCRM record and the field you want to include in this Profile.
hu: Válassza ki a CiviCRM rekord típust és a mezőt, ha be kívánja illeszteni ebbe a profilba.

en: Select the type of data this ACL operates on.
hu: Válaszd ki az adattípust amin ez a hozzáférési lista alkalmazva lesz.

en: Select the type of record that this set of custom fields is applicable for. You can configure custom data for a specific type of contact (e.g. Individuals but NOT Organizations), ANY type of contact, or other record types such as activities, contributions, memberships and event participants.
hu: Válassza ki azt a rekord típust, amelyhez ez az egyedi mező készlet használható. Beállíthat egyedi adatokat a kapcsolatok specifikus típusaihoz (ú.m. személyekhez de NEM a szervezetekhez), BÁRMELY kapcsolat típushoz, vagy más rekord típushoz mint a tevékenység, adományozás, tagság vagy esemény résztvevő.

en: Select valid date range
hu: Válassz érvényes dátum intervallumot

en: Select which CiviMember Status Rules will be used for "Current" and "Expired" status. A "Current" status rule will add the above role to a user account. An "Expired" status rule will remove the above role from a user account.
hu: Válassza ki melyik CiviTag állapot szabály lesz felhasználva a "jelenlegi" és a "lejárt" állapothoz. A "jelenlegi" sállapot szabály hozzá fogja adni a fenti felhasználót a felhasználói fiókhoz. Egy "lejárt" sállapot el fogja távolítani a szerepkört a felhasználói fiókból.

en: Select which method CiviMember Roles Sync will use to automatically synchronize Memberships and Roles. If you choose user login/logout, you will have to run an initial "Manual Synchronization" after you create a new rule for it to be applied to all users and contacts. Leave the default setting if you are unsure which method to use.
hu: Válassza ki mely módszerrel szinkronizálja automatikusan a CiviTag Szerepkör Szinkronizáló a Tagságokat és Szerepeket. Ha a felhasználó belépés/kilépést választja, akkor futtatnia kell egy kezdeti "Manuális Szinkronizálást" miután létrehoz egy új szabályt amely minden felhasználóra és kapcsolatra érvényes.

en: Selectable:
hu: Kiválasztható:

en: Selectable?
hu: Kiválasztható?

en: Selected %1 Report has been deleted.
hu: A kiválasztott %1 Jelentés törölve lett.

en: Selected %1 type has been deleted.
hu: A kiválasztott %1 típus törölve.

en: Selected %1 type has not been deleted.
hu: A kiválasztott %1 típus nem lett törölve.

en: Selected ACL has been deleted.
hu: A kiválasztott hozzáférés lista törölve.

en: Selected Activity cannot be deleted.
hu: A kiválasztott tevékenység nem törölhető.

en: Selected Activity has been deleted successfully. | %count Activities have been deleted successfully.
hu[0]: A kiválasztott tevékenység sikeresen törölve.
hu[1]: %1 számú tevékenység sikeresen törölve.

en: Selected Contacts
hu: Kiválasztott kapcsolatok

en: Selected Entity Role has been deleted.
hu: A kiválasztott egyedi szerepkör törölve.

en: Selected Event is not Paid Event
hu: Válassza ki az eseményt mint ingyenes esemény

en: Selected Financial Account has been deleted.
hu: A kiválasztott pénzügyi számla törölve.

en: Selected Label Format has been deleted.
hu: A kiválasztott címke formátum törölve.

en: Selected Location type has been deleted.
hu: A kiválasztott terület törölve.

en: Selected Note has been deleted successfully.
hu: A kiválasztott jegyzet sikeresen törölve.

en: Selected Option
hu: Kiválasztott opció

en: Selected PDF Page Format has been deleted.
hu: A kiválasztott PDF oldal formátum törölve.

en: Selected Payment Processor type has been deleted.<br/>
hu: A kiválasztott fizetés feldolgozó típus törölve.<br/>

en: Selected Premium Product has been removed from this Contribution Page.
hu: A kiválasztott Jelképes ajándék terméket eltávolították erről az adományoldalról.

en: Selected Premium Product type has been deleted.
hu: A kiválasztott Jelképes ajándék típus törölve.

en: Selected Profile Field has been deleted.
hu: A kiválasztott profil mező törölve lett.

en: Selected Provider has been deleted.
hu: A kiválasztott szolgáltató törölve.

en: Selected Relationship type has been deleted.
hu: A kijelölt Viszony típus törölve.

en: Selected Reminder has been deleted.
hu: A kiválasztott emlékeztető törölve lett.

en: Selected Survey type has been deleted.
hu: A kiválasztott kérdőív/felmérés törölve.

en: Selected case is already linked.
hu: A kiválasztott ügy már linkelve.

en: Selected contact does not have an address. Please click the following link to edit that contact to add an address, or select a different contact.
hu: A kiválasztott kapcsolatnak nincs címe. Kattintson a következő linkre az adott kapcsolat szerkesztéséhez, hogy címet adjon hozzá, vagy válasszon másik kapcsolatot.

en: Selected contact type can not be deleted. Make sure contact type doesn't have any associated custom data or group.
hu: A kiválasztott kapcsolat típus nem törölhető. Győződjön meg arról hogy ehhez a kapcsolat típushoz nincs társítva semmilyen egyedi adat vagy csoport.

en: Selected contact type has been deleted.
hu: Kiválasztott kapcsolat típus törölve.

en: Selected contact(s) do not have a valid Phone, or communication preferences specify DO NOT SMS, or they are deceased
hu: A kiválasztott kapcsolat(ok)nak nincs érvényes mobil telefonszáma, vagy az adatvédelmi beállításainál kijelölt a NEM KÉREK SMS-T, vagy elhunytak

en: Selected contact(s) do not have a valid email address, or communication preferences specify DO NOT EMAIL, or they are deceased or Primary email address is On Hold.
hu: A kiválasztott kapcsolat(ok)nak nincs érvényes e-mail címe, vagy az adatvédelmi beállításainál kijelölt a NEM KÉREK E-MAILT, vagy elhunytak vagy az elsődleges e-mail címük vissza van tartva.

en: Selected contacts have been marked as not duplicates
hu: A kiválasztott kapcsolatok nem duplikálhatókként lettek megjelölve.

en: Selected countries will appear in top section of country list
hu: A kiválasztott országok az országlista felső részében jelennek meg

en: Selected countries will appear in top section of country list.
hu: A kiválasztott országok az országlista felső részében jelennek meg.

en: Selected fields will be displayed in autocomplete dropdown search results for 'Contact Reference' custom fields. Contact Name is always included. NOTE: You must assign 'access contact reference fields' permission to the anonymous role if you want to use custom contact reference fields in profiles on public pages. For most situations, you should use the 'Limit List to Group' setting when configuring a contact reference field which will be used in public forms to prevent exposing your entire contact list.
hu: A kiválasztott mezők kerülnek megjelenítésre a  automatikusan kiegészülő legördülő keresési eredményekben a 'Kapcsolat Referencia' egyedi mezőkben. A kapcsolat nevét mindig tartalmazza. MEGJEGYZÉS: Társítania kell 'hozzáférési kapcsolat hivatkozás mezői' jogokat a névtelen szerepkörhöz ha használni szeretné az egyedi kapcsolat referencia mezőket a profilokban a nyilvános oldalakon. A legtöbb esetben, használnia kell a 'Limitált listázás a Csoporthoz '  beállítást amikor beállítja a kapcsolat referencia mezőt ami használva lesz a nyilvános nyomtatványban hogy megelőzze azt hogy felfedjék a teljes kapcsolati listáját.

en: Selected fields will be displayed in back-office autocomplete dropdown search results (Quick Search, etc.). Contact Name is always included.
hu: A kiválasztott mezők kerülnek megjelenítésre a  automatikusan kiegészülő legördülő keresési eredményekben ( Gyors keresés, stb. ) ami a kapcsolat nevét mindig tartalmazza.

en: Selected financial type account has been deleted.
hu: A kiválasztott pénzügyi típus számla törölve.

en: Selected financial type account with 'Accounts Receivable Account is' account relationship cannot be deleted.
hu: A kiválasztott pénzügyi típus számla 'Követelés számlával' számla viszonnyal nem törölhető.

en: Selected financial type has been deleted.
hu: A kiválasztott pénzügyi típus törölve.

en: Selected mailing has been deleted.
hu: A kiválasztott levelek törlésre kerültek.

en: Selected mapping has been deleted successfully.
hu: A kiválasztott illesztés sikeresen törölve.

en: Selected membership status has been deleted.
hu: A kiválasztott tagsági állapot törölve.

en: Selected membership type has been deleted.
hu: A kiválasztott tagság típus törölve.

en: Selected message template has been deleted.
hu: A kiválasztott üzenet sablon törölve.

en: Selected option group has been deleted.
hu: A kiválasztott opció törölve.

en: Selected option value has been deleted.
hu: A kiválasztott opció érték törölve.

en: Selected participant status has <strong>NOT</strong> been deleted; there are still participants with this status.
hu: A kiválasztott résztvevői státusz <strong>NEM </strong> került törlésre, még mindig vannak résztvevők a fenti státuszban.

en: Selected participant status has been deleted.
hu: A kiválasztott résztvevői státusz törlésre került.

en: Selected participant was deleted successfully.
hu: A kiválasztott résztvevő sikeresen törlésre került.

en: Selected records must all be the same contact type (i.e. all Individuals).
hu: A kiválasztott rekordoknak azonos típusúaknak kell lenniük (pl. mind személyek).

en: Selected relationship has been deleted successfully.
hu: A kijelölt viszony sikeresen törölve.

en: Selected report has been deleted.
hu: A kiválasztott jelentés törölve.

en: Selecting Yes will set the report to be visible only to the user
      that clicked this option and saved the report settings form. If this is
      enabled, the permissions configuration for this report will be disabled.
hu: Az Igen-t kiválasztva a jelentés csak azon felhasználó részére lesz látható, aki rákattintott erre az opcióra és elmentette a jelentés beállítási űrlapot. Ha ez engedélyezett, a jelentés beállítási engedélyei le lesznek tiltva.

en: Selecting one or more groups here will limit the choices when assigning an activity.
hu: Ha itt egy vagy több csoportot kiválaszt, akkor a tevékenység hozzá rendelést korlátozza.

en: Selection Method
hu: Kiválasztási módszer

en: Selection required
hu: Kiválasztás szükséges

en: Selections
hu: Választék

en: Self-service Cancellation or Transfer Time
hu: Önkiszolgáló törlés vagy átruházás ideje

en: Self-service Payments Page
hu: Önkiszolgáló Kifizetések oldala

en: Sell price or market value for premiums. For tax-deductible contributions, this will be stored as non_deductible_amount in the contribution record.
hu: A jelképes ajándék eladási vagy piaci értéke. Az adóból levonható adományoknál, ez mint non_deductible_amount kerül tárolásra az adomány rekordoknál.

en: Send
hu: Elküldés

en: Send A/B test at:
hu: A/B teszt elküldésének ideje:

en: Send A/B test immediately
hu: A/B teszt elküldése azonnal

en: Send Acknowledgment?
hu: Jóváhagyás küldése?

en: Send Confirmation
hu: Megerősítés küldése

en: Send Confirmation Email?
hu: Megerősítő Email Küldése?

en: Send Confirmation and Receipt
hu: Megerősítés és nyugta küldés

en: Send Confirmation and Receipt?
hu: Megerősítés és nyugta küldése?

en: Send Confirmation?
hu: Megerősítés Küldése?

en: Send Email
hu: E-mail küldése

en: Send Email to Contacts
hu: E-mail küldése a kapcsolatoknak

en: Send Initial Reminder
hu: Kezdeti emlékeztető küldése

en: Send Letter
hu: Levél küldése

en: Send Mailing
hu: Körlevél küldése

en: Send Notification
hu: Értesítés küldése

en: Send Pledge Acknowledgment.
hu: Felajánlás köszönetnyilvánítás elküldése.

en: Send Pledge Reminder.
hu: Felajánlás emlékeztető elküldése.

en: Send Receipt
hu: Elküldve nyugta.

en: Send Receipt?
hu: Küldjek nyugtát?

en: Send SMS
hu: SMS küldése

en: Send Scheduled Mailings
hu: Ütemezett körlevél küldése

en: Send Scheduled Reminders
hu: Ütemezett emlékeztetők kiküldése

en: Send Scheduled SMS
hu: Ütemezett SMS küldése

en: Send Your Message
hu: Küldd el az üzeneted

en: Send a Copy
hu: Másolat küldése

en: Send additional reminder this many days after last one sent, up to maximum number of reminders.
hu: Kiegészítő értesítés küldése ennyi nappal az utolsó elküldött után, a maximális emlékeztető számig.

en: Send additional reminders
hu: További emlékeztetők küldése

en: Send an Email
hu: E-mail küldése

en: Send an SMS
hu: Egy SMS küldése

en: Send as
hu: Küldés mint

en: Send at:
hu: Küldés ekkor:

en: Send cancellation request to %1 ?
hu: Elküldjük a törlési igényt %1 címre?

en: Send cancellation request?
hu: Elküldjük a törlési igényt?

en: Send e-mail receipt
hu: E-mail nyugta küldés

en: Send email Receipt
hu: E-mail nyugta küldés

en: Send email Receipt?
hu: Elküldjem az e-mail nyugtát?

en: Send email to %1
hu: E-mail küldése %1

en: Send email to family, friends and colleagues with a personal message about this campaign.
hu: Külddj emailt a családodnak, barátoknak és kollégáknak egy személyes üzenettel erről a kampányról.

en: Send emails inviting your friends to support your campaign!
hu: Küldj emaileket amikkel meghívhatod a barátaidat hogy támogassák a kampányod.

en: Send emails where possible. Generate printable PDFs for all contacts.
hu: E-mail küldése amikor lehetséges. Nyomtatható PDF-k generálása az összes kapcsolatnak.

en: Send emails where possible. Generate printable PDFs for contacts who cannot receive email.
hu: E-mail küldése amikor csak lehetséges. Nyomtatható PDF-k generálása azoknak a kapcsolatoknak, akik nem kaphatnak e-mailt.

en: Send emails with an attached PDF where possible. Generate printable PDFs for all contacts.
hu: E-mail küldése csatolt PDF-el amikor csak lehetséges. Nyomtatható PDF-k generálása az összes kapcsolatnak.

en: Send emails with an attached PDF where possible. Generate printable PDFs for contacts who cannot receive email.
hu: E-mail küldése csatolt PDF-el amikor csak lehetséges. Nyomtatható PDF-k generálása azoknak a kapcsolatoknak, akik nem kaphatnak e-mailt.

en: Send final mailing at:
hu: Végleges körlevél elküldésének ideje:

en: Send final mailing immediately
hu: Végleges körlevél elküldése azonnal

en: Send immediately
hu: Azonnali küldés

en: Send information about a contribution campaign or event to a friend.
hu: Információ küldés a barátainak az adományozási kampányról vagy eseményről.

en: Send initial reminder this many days prior to the payment due date.
hu: Előzetes értesítő küldése ennyi nappal a befizetés esedékessége előtt.

en: Send payment reminder
hu: Fizetés emlékeztető elküldése

en: Send receipt for each contribution?
hu: Mindegyik adományhoz küldjek nyugtát?

en: Send test
hu: Teszt elküldése

en: Send test email to group:
hu: Teszt e-mail elküldése ezen csoportnak:

en: Send test email to:
hu: Teszt e-mail elküldése ezen címzetteknek:

en: Send test message to %1
hu: Teszt üzenet elküldése %1

en: Send test message to group
hu: Teszt üzenet elküldése a csoportnak

en: Send the message as email or sms or both.
hu: Az üzenet elküldése mint e-mail vagy sms vagy mindkettő.

en: Send to %1
hu: Küldés %1 részére

en: Send to these Friend(s)
hu: Küldje el ezen barát(ok)nak

en: Send up to
hu: Felküldés

en: Sender Email
hu: Küldő e-mail

en: Sender Name
hu: Küldő neve

en: Sending Emails (includes contribution receipts and event confirmations)
hu: E-mailek küldése (beleértve az adomány nyugtákat és esemény visszaigazolást)

en: Sending test email
hu: Teszt e-mail küldése

en: Sending...
hu: Küldés...

en: Sendmail
hu: Email küldése

en: Sendmail Argument
hu: Levélküldés kifejtése

en: Sendmail Configuration
hu: Sendmail beállítások

en: Sendmail Path
hu: Levélküldés útvonala

en: Sends out scheduled CiviMail mailings
hu: CiviKörlevél ütemezett levelek kiküldése

en: Sends out scheduled SMS
hu: Ütemezett SMS kiküldése

en: Sends out scheduled reminders via email
hu: Ütemezett emlékeztetőt küld ki e-mailen keresztül

en: Senior
hu: Idősebb

en: Senior Services Coordinator
hu: Idős ügyi szolgáltatások koordinátor

en: Senior Services Coordinator is
hu: Idős ügyi szolgáltatások koordinátora

en: Sent
hu: Elküldve

en: Sent By
hu: Feladó

en: Sent Email Message
hu: Elküldött e-mail üzenet

en: Sent SMS Message
hu: Elküldött SMS üzenet

en: Separate Membership Payment
hu: Különálló tagdíj fizetés

en: Separate Payment
hu: Külön fizetés

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Separator (grouped contributions)
hu: Elválasztó (csoportos adományok)

en: Separator character used when CiviMail generates VERP (variable envelope return path) Mail-From addresses.
hu: Elválasztó karaktereket használ amikor a CiviKörlevél VERP (variable envelope return path) feladó címeket generál.

en: Separators
hu: Elválasztók

en: September
hu: Szeptember

en: Sequence
hu: Sorrend

en: Sequential is more compact format, well-suited for json and smarty.
hu: Az egymás utáni a tömörebb formátum, jól illik a json és smarty esetében.

en: Serbian
hu: szerb

en: Serialization method - a non-zero value indicates a multi-valued field.
hu: Sorba rendezési módszer - a nem nulla értékek több értékű mezőt jelöl.

en: Serialize
hu: Sorba rendez

en: Serialized queue data
hu: Sorozatba tett soradatok

en: Server
hu: szerver

en: Service providing CiviCRM community messages
hu: CiviCRM közösségi üzenetek szolgáltatója

en: Service providing the Getting Started data
hu: Első lépések adatok szolgáltatója

en: Session Reset
hu: Munkamenet Alaphelyzetbe

en: Session has been reset.
hu: A munkamenet alaphelyzetbe visszaállítva.

en: Set
hu: Készlet

en: Set Name
hu: Készlet neve

en: Set Privacy Options
hu: Titkossági opciók beállítása

en: Set Proximity Search as required if you want all searches using this profile to require the user to enter a start address and a radius.
hu: Állítsa be a közelségi keresést mint szükségest, ha azt akarja, hogy a profillal végzett összes keresés során meg kívánja követelni a felhasználótól a kiinduló cím és a sugár megadását.

en: Set Title
hu: Cím beállítása

en: Set a date and time when you want CiviSMS to start sending this Mass SMS.
hu: Állítsa be azt az időt és dátumot amikor a CiviSMS elkezdje küldeni ezt az üzenetet.

en: Set as primary
hu: Beállítás elsődlegesnek

en: Set event location and event contact information (email and phone).
hu: Állítsa be az esemény kapcsolati információit (e-mail, telefon).

en: Set event title, type (conference, performance etc.), description, start and end dates, maximum number of participants, and activate the event. Enable the public participant listing feature.
hu: Állítsa be az esemény címét típusát (konferencia, előadás, stb.), leírást, kezdő és vég dátumot, maximális résztvevői létszámot, és aktiválja az eseményt. Engedélyezze a publikus résztvevői listázást.

en: Set the "dedupe e-mail" option when sending a new mailing to "true" by default.
hu: Állítsa be a "e-mail deduplikálás" opciót, amikor új leveleket küld, alapértelmezés szerint "igaz"-ra.

en: Set the Operator to "OR" if you've assigned multiple permissions and want access to be granted for any one of them. EXAMPLE: If you assign <em>access CiviContribute</em> and <em>administer CiviCRM</em> to a menu item, and set the Operator to "OR", users who have either of those permissions will have access.
hu: Az Operátor átállításával a "VAGY"-ba, ha többszörös engedélyt akar adni bármelyiküknek. PÉLDA: Ha hozzárendeli a <em>CiviAdomány hozzáférés</em> és a <em>Adminisztrálás</em> egy menüelemhez, és az Operátort "VAGY"-ra állítja, a felhasználók azon része fér hozzá akik az egyik engedéllyel rendelkeznek.

en: Set the membership end date this many membership periods from now. Make sure the appropriate corresponding fee is entered below.
hu: Hosszabbítsa meg a tagsági vég dátumot ennyi tagsági periódussal. Legyen biztos abban, hogy a megfelelő tagsági díj alább megadásra került.

en: Set the number of seconds http requests should run for before terminating
hu: Állítsa be, hogy a http-kéréseknek hány másodpercig kell futniuk a lezárás előtt

en: Set this organization as current employer
hu: Ezt a szervezetet állítsa be mint jelenlegi munkaadó

en: Set this organization as the current employer for this individual. Note: will disable any existing employer relationship for this individual.
hu: Állítsa be ezt a szervezetet az egyén jelenlegi munkáltatójává. Megjegyzés: letiltja az adott személy számára fennálló munkaadói viszonyokat.

en: Set this value to <strong>Staging/Development</strong> to prevent cron jobs & mailings from being executed.
hu: Állítsa be ezt az értéket a <strong>Átmeneti/Fejlesztési</strong> opcióra a feladatok futtatásának és az e-mailek kiküldésének megakadályozására.

en: Set this value to <strong>Yes</strong> if you want CiviCRM error/debugging messages the appear in your CMS' error log.
hu: Állítsa ezt az értéket <strong>Igen</strong> -re ha azt szeretné hogy a CiviCRM hiba/hibakeresési üzentek megjelenjenek az ön CMS hiba logjában.

en: Set this value to <strong>Yes</strong> if you want CiviCRM error/debugging messages to appear in the Drupal error logs
hu: Állítsa ezt az értéket <strong>Igenre</strong> ha azt szeretné hogy a CiviCRM hiba/hibakeresési üzentek megjelenjenek a Drupal hibaüzenetek között

en: Set this value to <strong>Yes</strong> if you want to use one of CiviCRM's debugging tools.
hu: Állítsa ezt az értéket <strong>Igen</strong> ha szeretné használni bármelyiket a CiviCRM hibakereső eszközei közül.

en: Set this value to Yes if you want CiviCRM error/debugging messages to appear in the Drupal error logs.
hu: Állítsa ezt az értéket Igenre ha azt szeretné hogy a CiviCRM hiba/hibakeresési üzentek megjelenjenek a Drupal hibaüzenetek naplóban.

en: Set this value to Yes if you want to display a backtrace listing when a fatal error is encountered. This feature should NOT be enabled for production sites.
hu: Állítsa be az Igen értéket, ha a visszakövetés listázás kijelzését kívánja a végzetes hiba megtörténtekor. Ezt a tulajdonságot NE engedélyezze az éles rendszerek esetében.

en: Set this value to Yes if you want to use one of CiviCRM's debugging tools. This feature should NOT be enabled for production sites.
hu: Állítsa ezt az értéket Igenre ha szeretné használni bármelyiket a CiviCRM hibakereső eszközei közül. Ez a kiegészítő NEM szabad hogy bekapcsolva legyen a éles  oldalakhoz.

en: Set this when you intend to manage trigger creation outside of CiviCRM
hu: Állítsa be ezt, ha a triggerek létrehozását a CiviCRM-n kívül kívánja kezelni

en: Set up a 'Dummy' Processor if you want to test Online Contribution pages or Event Registration pages prior to selecting and configuring a real payment processor. You can enter any values for User Name and Site URL.
hu: Állítson be egy 'Próba' feldolgozót ha tesztelni kívánja az online adományoldalakat vagy esemény regisztrációs oldalakat, mielőtt kiválasztaná és beállítaná a valódi fizetés feldolgozót. Megadhat bármilyen felhasználó nevet és weboldal URL-t.

en: Set-up Cron
hu: Cron beállítása

en: Sets the default financial type for payments against this pledge.
hu: Az alapértelmezett pénzügyi típust beállítja ennek a felajánlásnak a befizetéséhez.

en: Setting
hu: Beállítások

en: Setting Created Date
hu: Beállítás létrehozási dátuma

en: Setting ID
hu: Beállítás azonosító

en: Setting Name
hu: Beállítás neve

en: Setting to define the environment in which this CiviCRM instance is running.
hu: Beállítása annak a környezetnek a meghatározására, amelyben ez a CiviCRM példány fut.

en: Settings
hu: Beállítások

en: Settings - %1 Integration
hu: Beállítások - %1 integrálás

en: Settings - CiviCase
hu: Beállítások - CiviCase

en: Settings - CiviMail
hu: Beállítások - CiviMail

en: Settings - Cleanup Caches and Update Paths
hu: Beállítások - Cache tisztítás és frissítési útvonal

en: Settings - Date
hu: Beállítások - dátum

en: Settings - Date Preferences
hu: Beállítások - Dátum beállítások

en: Settings - Localization
hu: Beállítások - Lokalizáció

en: Settings - Mapping and Geocoding Providers
hu: Beállítások - Térkép és helymeghatározási szolgáltatók

en: Settings - Outbound Mail
hu: Beállítások - Kimenő levelek

en: Settings - Payment Processor
hu: Beállítások- Fizetés feldolgozó

en: Settings - Resource URLs
hu: Beállítások - Erőforrás URLS

en: Settings - SMS Provider
hu: Beállítások - SMS szolgáltató

en: Settings - Scheduled Jobs
hu: Beállítások - Ütemezett feladatok

en: Settings - Scheduled Jobs Log
hu: Beállítások - Ütemezett feladatok naplója

en: Settings - Search Preferences
hu: Beállítások - Keresési beállítások

en: Settings - Upload Directories
hu: Beállítások - feltöltési könyvárak

en: Settings Saved
hu: Beállítások mentve

en: Settings for outbound email - either SMTP server, port and authentication or Sendmail path and argument.
hu: Kimenő e-mail beállításai - vagy SMTP szerver, port és hitelesítés vagy Sendmail útvonal és argumentumok.

en: Setup
hu: Beállítások

en: Setup a Personal Campaign Page
hu: Egy személyes kampány oldal létrehozása

en: Setup a Personal Campaign Page - Step 2
hu: Személyes Kampány oldal létrehozása - Második lépés

en: Sex
hu: Nem

en: Share With
hu: megosztva

en: Share on Facebook
hu: Facebook meosztás

en: Share on LinkedIn
hu: LinkedIn megosztás

en: Shared Address
hu: Megosztott cím

en: Shared Addresses Owner
hu: Megosztott címek tulajdonosa

en: Shared Addresses Owner Deleted
hu: Megosztott cím tulajdonosa törölve

en: Shared addresses will not be removed or altered but will no longer be shared.
hu: A közös címek nem lesznek eltávolítva vagy megváltoztatva de nem lesznek közösek.

en: Sheet Size
hu: Lap méret

en: Sheet Size (w x h)
hu: Lap méret (sz x m)

en: Short name
hu: Rövid név

en: Short name of the case.
hu: Az ügy rövid neve.

en: Short, printable name
hu: Rövid, nyomtatható név

en: Should a CAPTCHA widget be included this Profile form.
hu: Egy CAPTCHA-modult fel kell venni ebbe a profil űrlapba.

en: Should a Cancel button be included in this Profile form.
hu: A Mégsem gombnak szerepelnie kell ebben a profil űrlapban?

en: Should a pdf invoice be emailed automatically?
hu: Pdf nyugtát automatikusan elküldjük?

en: Should a person with this status be counted as a participant for the purpose of controlling the Maximum Number of Participants?
hu: Ezen állapotú személyt mint résztvevőt kell-e számításba venni, amikor a maximális résztvevő számot ellenőrizzük?

en: Should activity emails be redacted? (Set "Default" to load setting from the legacy "Settings.xml" file.)
hu: A tevékenység e-maileket szerkeszteni kell? (Állítsa "Alapértelmezett" -re a korábbi "Settings.xml" fájlból a beállítások betöltésére.

en: Should edit link display in profile selector
hu: Szerkessze a link megjelenítését a profilválasztóban

en: Should membership transactions be processed separately
hu: A tagsági tranzakciókat külön kell-e feldolgozni

en: Should state/province be displayed as abbreviation for contacts from this country?
hu: Az államot / tartományt rövidítésként kell megjeleníteni ezen ország kapcsolatainál?

en: Should the minimum contribution amount be automatically displayed after each premium description?
hu: A minimális adományozási összegnek szerepelnie kell minden egyes jelképes ajándék leírása mellett?

en: Should the multi-record custom field values be displayed in tab table listing
hu: Ha a több rekordot tartalmazó egyedi mezőértékek megjelennek a táblázatok felsorolásában?

en: Should the new template always use the selected Page Format?
hu: Az új sablon mindig a kiválasztott oldalformátumot használja?

en: Should the price be displayed next to the label for each option?
hu: Az árat az egyes opciók címékje mellett kell megjeleníteni?

en: Should the smart groups be flushed by cron jobs or user actions
hu: Az okos csoportokat cron feladatokkal vagy felhasználói műveletekkel kell kiüríteni

en: Should this menu be exposed via SSL if enabled?
hu: Ez a menü SSL-en keresztül látható, ha engedélyezett?

en: Should this status be considered a current membership in good standing. EXAMPLE: New, Current and Grace could all be considered 'current'.
hu: Ezt az állapotot érvényes tagságnak kell tekinteni. PÉLDA: Új, Érvényes és Tiszteletbeli tagsági állapotot 'érvényesnek' tekintjük.

en: Should we create a cms user for this profile
hu: Kell-e létrehoznunk egy CMS-felhasználót ehhez a profilhoz?

en: Should we display a link to the website profile in profile selector
hu: Ha a profilválasztóban megjelenítünk egy linket a webhely profiljára?

en: Should we enable the auto-responder?
hu: Engedélyezzük az automatikus válaszadást?

en: Should we expose the participant list? Implicit FK to civicrm_option_value where option_group = participant_listing.
hu: Megjelenítsük a résztvevői listát? Hallgatólagos FK a civicrm_option_value étékhez ahol option_group = participant_listing.

en: Should we forward replies back to the author?
hu: A válaszokat visszaküldjük a feladóknak?

en: Should we include proximity search feature in this profile search form?
hu: Fel kell vennünk a közelségi keresési funkciót ebbe a profilkeresési űrlapba?

en: Should we track URL click-throughs for this mailing?
hu: URL átkattintásokat kövessük ehhez a körlevélhez?

en: Should we track when recipients open/read this mailing?
hu: Kövessük, hogy a címzettek megnyitják-e, olvassák-e a körlevelet?

en: Should we update the contact record if we find a duplicate
hu: Kell-e frissíteni a kapcsolat rekordot, ha ismétlődést találunk

en: Show %1 entries
hu: %1 bejegyzés mutatása

en: Show ALL Cases with Upcoming Activities
hu: Az ÖSSZES ügy mutatása a közeljövő tevékenységeivel

en: Show Captcha On Profile
hu: Captcha kijelzése a profilon

en: Show Criteria
hu: Kritériumok mutatása

en: Show Current and Upcoming Events
hu: Mutassa az aktuális és az elkövetkező eseményeket

en: Show Edit Link?
hu: Szerkesztő link mutatása?

en: Show Honor Roll?
hu: Büszkeségfalat mutassuk?

en: Show Inactive relationships
hu: Mutasd az inaktív viszonyokat.

en: Show Link to CMS User
hu: Tartalomkezelő rendszer felhasználónak a link mutatása

en: Show Location
hu: Mutassa a helyszínt

en: Show Location?
hu: Mutassam a helyszínt?

en: Show My Cases
hu: Mutassa az ügyeimet

en: Show My Cases with Upcoming Activities
hu: Az ügyeim mutatása a közeljövő tevékenységeivel

en: Show Recurring Donation Start Date?
hu: Mutassam az ismétlődő adomány kezdőnapját?

en: Show Smart Groups on Demand
hu: Igény szerinti Okos Csoportok mutatása

en: Show [tax term] exclusive price - i.e. %1
hu: Mutassa [adózási kifejezés] nettó árat - pl. %1

en: Show [tax term] inclusive price - i.e. %1
hu: Mutassa [adózási kifejezés] az összárat - pl. %1

en: Show comments for this note.
hu: Megjegyzések mutatása ehhez a jegyzethez

en: Show large map
hu: Nagy térkép mutatása

en: Show my contribution in the public honor roll
hu: Mutassa az adományaimat a nyilvános büszkeségfalon.

en: Show my support in the public honor roll
hu: Mutasd a támogatásomat a büszkeségfalon.

en: Show no. of Top Donors
hu: A legtöbbet adományozók száma

en: Show recurring cancel/update URLs in receipt based on payment processor capabilities
hu: Mutassa meg az ismétlődő visszavonási / frissítési URL-eket a nyugtában, a fizetési feldolgozó képességei alapján

en: Show/hide rows with the same data on each contact record.
hu: Mutassa/rejtse el az azonos adatokat tartalmazó sorokat az egyes kapcsolat rekordoknál.

en: Showing %1 to %2 of %3 entries
hu: %1 és %2 kijelzése a %3 bejegyzések közül

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
hu: Kijelzünk 0 -től 0 a 0 bejegyzés

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
hu: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ bejegyzések

en: Showing field as it will be displayed in a form.
hu: Az mező mutatása ahogy az az űrlapban kerül kijelzésre.

en: Showing only Contacts starting with: '%1'
hu: Csak a '%1' -el kezdődő kapcsolatokat mutassa

en: Showing price set as it will be displayed within a form.
hu: Az árlista mutatása ahogy az az űrlapban kerül kijelzésre.

en: Showing the custom data group (fieldset) as it will be displayed within an edit form.
hu: Egyedi adat csoport mutatása (mezőkészlet) ahogy az kijelzésre kerül a szerkesztő űrlapban.

en: Showing this field as it will be displayed in an edit form.
hu: Az mező mutatása ahogy az az űrlapban kerül kijelzésre.

en: Shows Bookkeeping Transactions Report
hu: Könyvelési tranzakciók jelentést mutatja

en: Shows activity statistics by type / date
hu: Tevékenység statisztika típus és dátum szerint

en: Shows contributions made by contacts that have been soft-credited to other contacts.
hu: A kapcsolatok által adott és más kapcsolatnak lágy jóváírásként elkönyvelt adományokat jelzi ki.

en: Shows the Income Summary of events with Count.
hu: Az esemény bevételi összegzését mutatja számokkal.

en: Shows the Participant list with Participant Count.
hu: A résztvevő listát a résztvevők számával mutatja.

en: Shows this is a template for recurring contributions.
hu: Mutassa ezt a sablont az ismétlődő adományoknál.

en: Sibling of
hu: Testvére

en: Sibling relationship.
hu: Testvér viszony.

en: Sic Code
hu: Sic kód

en: Sign
hu: Aláírás

en: Sign Petition
hu: Petíció aláírása

en: Sign the Petition
hu: Petíció aláírása

en: Sign up Button
hu: Feliratkozás gomb

en: Signature
hu: Aláírás

en: Signature (HTML)
hu: Aláírás (HTML)

en: Signature (Text)
hu: Aláírás(szöveg)

en: Signature HTML
hu: Aláírás HTML

en: Signature Html
hu: Aláírás HTML

en: Signature Label
hu: Aláírás cimke

en: Signature Text
hu: Aláírás szöveges

en: Signature is not set in the Administer &raquo; System Settings &raquo; Payment Processors.
hu: Aláírás nincs beállítva az Adminisztrálás  &raquo; Rendszerbeállítások  &raquo;  Fizetésfeldolgozók alatt

en: Signatures
hu: Aláírások

en: Similar Contact Found
hu: Hasonló kapcsolatot találtattak

en: Similar Contacts Found
hu: Hasonló kapcsolatok találtattak

en: Simple Event Name Badge
hu: Egyszerű esemény névkitűző

en: Simple mail limit
hu: Egyszerű levél korlát

en: Simple values such as numbers, true, false and null.
hu: Egyszerű értékek mint a számok, igaz, hamis és a null.

en: SimpleXML support
hu: SimpleXML támogatás

en: SimpleXML support not included in PHP.
hu: SimpleXML támogatás nincs beállítva PHP-ben.

en: Single client per case
hu: Egy ügyfél ügyenként

en: Single-line input field (text or numeric)
hu: Egy soros beviteli mező (szöveg vagy szám)

en: Sinhala, Sinhalese
hu: szinhala

en: Site Administrators: This error may indicate that users are accessing this page using a domain or URL other than the configured Base URL. EXAMPLE: Base URL is http://example.org, but some users are accessing the page via http://www.example.org or a domain alias like http://myotherexample.org.
hu: Weboldal adminisztrátorok: Ez a hiba azt mutatja, hogy a felhasználók másik domaint vagy URL-t használnak mint a beállított alap URL. PÉLDA: Alap URL: http://example.org, de néhány felhasználó a http://www.example.org oldalon keresztül éri el vagy olyan álnévről mint a http://myotherexample.org.

en: Site Configuration and Registration
hu: Weboldal beállítás és regisztráció

en: Site Preferences
hu: Weboldal beállítások

en: Site URL
hu: Weboldal URL

en: Site URL is not set (eg. https://www.paypal.com/ - https://www.sandbox.paypal.com/)
hu: Weboldal URL nincs beállítva (pl. https://www.paypal.com/ - https://www.sandbox.paypal.com/)

en: Site URL is not set for this payment processor
hu: Weboldal URLje nincs beállítva erre a fizetés feldolgozóra

en: Size of "Recent Items" stack
hu: A "Legutóbbi tételek" verem mérete

en: Skip
hu: Kihagy

en: Skip Participant
hu: Résztvevő kihagyása

en: Skip emails which do not have a Case ID or Case hash
hu: Az ügy azonosítót vagy ügy hashet nem tartalmazó e-mailek kihagyása

en: Skipped Donation
hu: Kihagyott Adomány

en: Slovak
hu: szlovák

en: Slovene
hu: szlovén

en: Smart
hu: Okos

en: Smart Group
hu: Okos Csoport

en: Smart Group ID
hu: Okos csoport azonosító

en: Smart Group Refresh Mode
hu: Okos csoport frissítési mód

en: Smart Group check did not run
hu: Okos csoport ellenőrzés nem fut

en: Smart Groups
hu: Okos csoportok

en: Smart group cache timeout
hu: Okos csoport gyorsítótár időtúllépés

en: Smarty Debug Window
hu: Furfangos Hibakeresési Ablak

en: Sms Provider Internal Name
hu: Sms szolgáltató belső neve

en: Snippet type %1 is unrecognized
hu: Kód típus %1 nem feismerhető

en: Snooze Status Notifications Until
hu: Szundítási állapot figyelmeztetés eddig

en: Social Sharing
hu: Közösségi megosztás

en: Social media links will be included on the Contribution Thank-you page, Tell-a-Friend page (if enabled), and in contribution receipt emails.
hu: A közösségi média linkek beillesztésre kerülnek az adomány köszönő oldalába,  az ajánló oldalba (ha engedélyezett), és az adomány nyugta e-mailekbe.

en: Social media links will be included on the Event Info page, Thank-you page, Tell-a-Friend page (if enabled), and in event confirmation emails.
hu: A közösségi média linkek beillesztésre kerülnek az esemény információs oldalába, a köszönő oldalba,  az Add tovább oldalba (ha engedélyezett), és az esemény megerősítő e-mailekbe.

en: Soft Contribution Currency
hu: Lágy jóváírás pénzneme

en: Soft Contribution Display on PCP
hu: Lágy jóváírás kijelzése a személyes kampányoldalon

en: Soft Contribution PCP Nickname
hu: Lágy jóváírás személyes kampányoldal beceneve

en: Soft Contribution PCP Note
hu: Lágy jóváírás személyes kampányoldal megjegyzése

en: Soft Credit
hu: Lágy jóváírás

en: Soft Credit %1 - %2 doesn't exist. Row was skipped.
hu: Lágy jóváírás %1 - %2 nem létezik. Sor kihagyva.

en: Soft Credit Aggregate
hu: Lágy jóváírás összesítve

en: Soft Credit Amount
hu: Lágy jóváírás összege

en: Soft Credit Amount Stats
hu: Lágy jóváírás összeg statisztikák

en: Soft Credit Avg
hu: Lágy jóváírás átlaga

en: Soft Credit Contact ID
hu: Lágy jóváírás kapcsolat azonosító

en: Soft Credit Email
hu: Lágy jóváírás e-mail

en: Soft Credit For
hu: Lágy jóváírás címzettje

en: Soft Credit For Contact ID
hu: Lágy jóváírás a kapcsolat azonosítóhoz

en: Soft Credit For Contribution ID
hu: Lágy jóváírás az adomány azonosítóhoz

en: Soft Credit ID
hu: Lágy jóváírás azonosítója

en: Soft Credit Id
hu: Soft Credit azonosítója

en: Soft Credit Name
hu: Lágy jóváírás neve

en: Soft Credit Phone
hu: Lágy jóváírás telefon

en: Soft Credit Report
hu: Lágy jóváírás jelentés

en: Soft Credit Role
hu: Lágy jóváírás szerepkör

en: Soft Credit To
hu: Lágy jóváírás címzettje

en: Soft Credit Type
hu: Lágy jóváírás típus

en: Soft Credit Type ID.Implicit FK to civicrm_option_value where option_group = soft_credit_type.
hu: Lágy hitel típus a ID.Implicit FK a civicrm_option_value ahol option_group = soft_credit_type.

en: Soft Credit Types
hu: Lágy jóváírás típusok

en: Soft Credit amount
hu: Lágy jóváírás összege

en: Soft Credits
hu: Lágy jóváírások

en: Soft Credits Count
hu: Lágy jóváírás száma

en: Soft Credits Only
hu: Csak lágy jóváírások

en: Soft credit amount cannot be more than the total amount.
hu: A lágy jóváírás nem lehet több mint a teljes összeg.

en: Soft credit amount should not be greater than the total amount
hu: A lágy jóváírás összege nem lehet nagyobb mint a teljes összeg

en: Soft credits
hu: Lágy jóváírások

en: Sold out
hu: Elfogyott

en: Sold out:
hu: Elfogyott:

en: Solicited
hu: Kért

en: Somali
hu: szomáli

en: Some Fields Excluded
hu: Néhány mező kizárva

en: Some apis support a special syntax to allow other operators for "get" type actions. Choosing a different operator will automatically use this syntax, although it may not work with every api.
hu: Néhány api speciális szintaxist támogat, lehetővé téve az operátoroknak a "get" típusú műveleteket. Másik operátor kiválasztásával automatikusan használatban lesz, habár nem működik minden api esetében.

en: Some callback URLs are being migrated to a different style. During the transition, you may indicate a preferred style, such as:
hu: Egyes visszahívási URL-ek más stílusba kerülnek migrálásra. Az átállás során megadhat egy preferált stílust, például:

en: Some fields are loaded as 'readonly' as they have been set (overridden) in civicrm.settings.php.
hu: Néhány mező mint 'csak olvasható' került betöltésre, mivel így került beállításra (felülírva) a civicrm.settings.php -ben.

en: Some mail-merge tokens may display differently when used with Scheduled Reminders, Mosaico templates, or PDF letters. For details, see <a href="%1" target="_blank">upgrade notes</a>.
hu: Egyes körlevél-tokenek eltérően jelenhetnek meg, ha Ütemezett emlékeztetőkkel, Mosaico-sablonokkal vagy PDF-levelekkel használják. A részletekért lásd a frissítési megjegyzéseket.

en: Some modules define permissions, but the CMS cannot store them: %1
hu: Néhány modul hozzáféréseket határoz meg, de a tartalomkezelő nem tudja tárolni őket: 51

en: Some of the profile fields cannot be configured for this page.
hu: Ezen az oldalon a profil néhány mezője nem beállítható.

en: Some of the selected activities are not editable.
hu: A kiválasztott profilok közül néhány nem szerkeszthető.

en: Some old files could not be removed. Please remove them.
hu: Néhány régi fájl nem eltávolítható. Kérem távolítsa el.

en: Some organizations find it useful to be able to connect Organization contacts to Groups (one-to-one relationship) to represent a multi-org hierarchy. The org contact holds info about the org itself (name, location, etc.) and the group holds other sub-groups/contacts related to that group (employees, alumni, online activists, members, etc.).
hu: Néhány szervezet hasznosnak tartja, hogy a szervezeti kapcsolatokat csoportokhoz rendeli (egy-az-egyhez) a többszintű szervezeti hierarchiát bemutatandó.  A szervezeti kapcsolat a szervezet saját információt tartalmazza (név, hely) és a csoportok tartalmaznak alcsoportokat/kapcsolatokat (alkalmazottak, öregdiák, online aktivisták, tagok, stb.).

en: Some organizations find it useful to create a hierarchy of groups. In CiviCRM, this is done by creating one or more "Parent" groups and then assigning other groups to them. When a user sends a mailing to a "Parent", or searches for contacts in a "Parent" - all contacts in the associated child groups are automatically included.
hu: Néhány szervezet hasznosnak találja, hogy csoportok hierarchiáját hozhatja létre. A CiviCRM-ben, egy vagy több "Szülő" csoport létrehozásával és a csoportok hozzárendelésével lehetséges. Ha a felhasználó elküld egy üzenetet a "Szülőnek", vagy kapcsolatokat keres a "Szülőben" - minden a csatlakozó gyerek csoportban lévő kapcsolat automatikusan bevonásra kerül.

en: Some systems allow contributor to set a number of installments - but then auto-renew the subscription or commitment if they do not cancel.
hu: Néhány rendszer megengedi, hogy az adományozó beállíthatja a részletek számát - de akkor az automatikus feliratkozás megújítást vagy elköteleződést nem tudja törölni.

en: Someone has just donated to your personal campaign page
hu: Valaki éppen most adományozott s személyes kampányoldalán

en: Sorry
hu: Bocsánat

en: Sorry an error occurred
hu: Elnézést egy hiba történt

en: Sorry an error occurred and your information was not saved
hu: Bocsánat hiba történt és az ön információja nem került mentésre

en: Sorry but we are not able to provide this at the moment.
hu: Bocsánat, ebben a pillanatban nem tudjuk ezt szolgáltatni.

en: Sorry, currently only %1 spaces are available for this option.
hu: Sajnálom, jelenleg csak %1 hely áll rendelkezésre ehhez az opcióhoz.

en: Sorry, currently only a single space is available for this option.
hu: Sajnálom, jelenleg csak egy üres hely van ennél az opciónál.

en: Sorry, due to an error, we are unable to fulfill your request at the moment. You may want to contact your administrator or service provider with more details about what action you were performing when this occurred.
hu: Bocsánat, egy hiba miatt, nem tudjuk a kérését jelenleg teljesíteni. Kapcsolatba léphet az adminisztrátorával vagy a szolgáltatójával a további részletekért, hogy milyen műveletet hajtott végre amikor ez történt.

en: Sorry, it looks like this event only has %2 spaces available, and you are trying to register %1 participants. Please change your selections accordingly.
hu: Bocsánat, úgy tűnik, hogy az eseményre csak %2 hely szabad és ön %1 résztevőt próbál regisztrálni. Kérem változtassa meg a kiválasztást ennek megfelelően.

en: Sorry, this option is currently sold out.
hu: Sajnálom, ez az opció jelenleg elfogyott.

en: Sort Name
hu: Rendezési név

en: Sort name format for individual contact display names.
hu: Rendezési kijelzési formátum a személy kapcsolat kijelzési neveknél.

en: Sorting
hu: Sorbarendezés

en: Source
hu: Forrás

en: Source Code
hu: Forráskód

en: Source Contact
hu: Forrás Kapcsolat

en: Source Contact ID
hu: Forrás kapcsolat azonosító

en: Source Email
hu: Forrás e-mail

en: Source Name
hu: Forrás neve

en: Source Phone
hu: Forrás telefon

en: Source Record
hu: Forrás rekord

en: Source Record ID
hu: Forrás rekord azonosítója

en: Source Type
hu: Forrás tipusa

en: Source for this registration (if applicable).
hu: Ezen regisztráció forrása (ha alkalmazható)

en: Source of the relationship
hu: A viszony forrása

en: Source of this event registration.
hu: Ezen esemény regisztráció forrása.

en: Source of this membership. This value is searchable.
hu: E tagság forrása. Ez az érték kereshető.

en: Space between labels.
hu: Címkék közötti hely.

en: Spanish; Castilian (Mexico)
hu: Spanyol; Kasztíliai (Mexikó)

en: Spanish; Castilian (Puerto Rico)
hu: Spanyol; Kasztíliai (Puerto Rico)

en: Spanish; Castilian (Spain)
hu: Spanyol; Kasztíliai (Spanyolország)

en: Speaker
hu: Előadó

en: Special Relationships
hu: Különleges viszonyok

en: Special symbols include:
hu: Speciális jelek tartalmazzák:

en: Specific Calendar Date
hu: Egyedi naptári dátum

en: Specific contact
hu: Specifikus kapcsolat

en: Specific day of Month
hu: Adja meg a hónap napját

en: Specify FROM Name and Email
hu: Adja meg a feladó nevét és e-mail címét

en: Specify SQL Query
hu: SQL Lekérdezés pontosítása

en: Specify the Report if it is belongs to any component like "CiviContribute"
hu: Adja meg a Jelentést ha az bármilyen komponenshez tartozik mint például a "CiviContribute"

en: Specify whether the string is active, draft, etc
hu: Adja meg, hogy a karakterlánc aktív, tervezett, stb.

en: Spool
hu: Puffer

en: Spool ID
hu: Spool azonosító

en: Spools
hu: Pufferek

en: Spousal relationship.
hu: Házastársi viszony.

en: Spouse of
hu: Házastársa

en: Spread the word about this fundraising page (%1). Add your personal message below. A link to the fundraising page will be automatically included in the email.
hu: Terjessze erről az adománygyűjtő oldalról szóló információt (%1). Adja hozzá a személyes üzenetét. Az adománygyűjtő oldal linkje automatikusan beillesztésre kerül az e-mailbe.

en: Sr.
hu: Id.

en: St, Rd, Dr, etc.
hu: St, Rd, Dr, stb.

en: Stack Trace
hu: Verem nyomkövetése

en: Staff Member
hu: Munkatársa

en: Staff Relationship
hu: Munkatárs kapcsolat

en: Staging
hu: Átmeneti

en: Standalone
hu: Önálló

en: Standalone Form or Directory
hu: Önálló minta vagy könyvtár

en: Standard Industry Classification Code.
hu: Ipari osztályozási kód

en: Standard Mail Account
hu: Szabványos postafiók

en: Standardized message
hu: Szabványos üzenet

en: Start
hu: Kezdés

en: Start Action Condition
hu: Kezdő akció állapot

en: Start Action Date
hu: Kezdő akció dátum

en: Start Action Offset
hu: Kezdő akció eltolás

en: Start Action Offset must be filled in or Absolute Date set
hu: A kezdési tevékenység eltolását ki kell tölteni vagy az abszolút dátumot

en: Start Action Unit
hu: Kezdő akció egység

en: Start Action condition
hu: Kezdő akció állapot

en: Start Adjustment
hu: Beállítás indítása

en: Start Date
hu: Kezdő dátum

en: Start Event
hu: Esemény kezdete

en: Start Event Adjust Interval
hu: Esemény kezdetének elintézési határideje

en: Start Event Adjust Unit
hu: Esemény  beállító egység kezdése

en: Start Event Adjustment
hu: Esemény beállítás megkezdése

en: Start Offset
hu: Eltolás kezdete

en: Start date
hu: Kezdő dátum

en: Start date cannot be earlier than the current time.
hu: A kezdési dátum nem lehet korábbi mint az aktuális idő.

en: Start date for premium
hu: Jelképes ajándék kezdő dátuma

en: Start date must be set if end date is set.
hu: A kezdőidőpontot is meg kell adni, ha végidőpontot adott meg.

en: Start date must be the same or later than Member since.
hu: A kezdőidőpontnak meg kell egyeznie a tagság kezdetével, vagy későbbinek kell lennie.

en: Start scrolling
hu: Kezdd el görgetni

en: Started
hu: Kezdés

en: Started at
hu: Elkezdve

en: Starting with version 5.28.0, CiviCRM will require the PHP Internationalization extension (PHP-Intl). In preparation for this, the system check will show a warning beginning in 5.27.0 if your site lacks this extension.
hu: Az 5.28.0 verziótól kezdve a CiviCRM megköveteli a PHP Internationalization kiterjesztést (PHP-Intl). Erre készülve a rendszerellenőrzés figyelmeztetést jelenít meg az 5.27.0-s verziótól kezdődően, ha a webhelyén nincs ilyen kiterjesztés.

en: Starting with version 5.29.0, CiviCRM on WordPress may make a subtle change in the calculation of <code>[civicrm.files]</code>. To ensure a smooth upgrade, please review the following table. All paths and URLs should appear the same. If there is <strong><em>any</em></strong> discrepancy, then consult <a %1>the upgrade documentation</a>.
hu: Az 5.29.0 verziótól kezdve a WordPress alatt található CiviCRM finom változásokat hozhat a <code>[civicrm.files]</code> számításában. A zökkenőmentes frissítés érdekében kérjük, olvassa el az alábbi táblázatot. Minden útvonalnak és URL-nek azonosnak kell lennie. <strong>Ha van <em>bármilyen </em></strong> eltérés, olvassa el a <a %1>frissítési dokumentációt</a>.

en: Starts
hu: Kezdés

en: Starts with
hu: Kezdődik

en: State
hu: Állam

en: State (Home)
hu: Állam (Lakás)

en: State / Province
hu: Állam / Tartomány

en: State Abbreviation
hu: Megye rövidítés

en: State ID
hu: Állam azonosító

en: State or province <strong>abbreviation</strong>.
hu: Állam vagy tartomány <strong>rövidítése</strong>.

en: State or province <strong>full name</strong>.
hu: Állam vagy tartomány <strong>teljes neve</strong>.

en: State province
hu: Állam tartomány

en: State/Prov
hu: Állam/Tartomány

en: State/Province
hu: Állam/Tartomány

en: State/Province %1 %2 %3
hu: Állam/Tartomány %1 %2 %3

en: State/Province ID
hu: Állam/Tartomány azonosító

en: State/Province does not match the selected Country
hu: Az Állam/Tartomány nem felel meg a kiválasztott Országnak.

en: State/province listings are populated dynamically based on the selected Country for all standard contact address editing forms, as well as for <strong>Profile forms which include both a Country and a State/Province field</strong>.  This setting controls which countries' states and/or provinces are available in the State/Province selection field <strong>for Custom Fields</strong> or for Profile forms which do NOT include a Country field.
hu: A Állam/Tartomány listák dinamikusan generálódnak a kiválasztott Ország alapján minden egyes szabványos kapcsolat cím szerkesztési űrlaphoz, mint ahogyan a  <strong> profil űrlapokhoz is melyek tartalmazzák mind az Ország és mind a Állam/Tartomány mezőket</strong>.  Ez a beállítás állítja be mely országok állami és/vagy tartományai érhetőek el a Állam/Tartomány kiválasztó mezőben az <strong>Egyedi Mezők</strong> -nél vagy a profil űrlapoknál amelyek NEM tartalmazzák az Ország mezőt.

en: StateProvince Is Active
hu: ÁllamTartomány aktív

en: States/Provinces
hu: Államok/Tartományok

en: Static
hu: Statikus

en: Statistics
hu: Statisztikák

en: Status
hu: Állapot

en: Status Alerts
hu: Állapot Riasztások

en: Status Check Name
hu: Állapot ellenőrzés neve

en: Status Class
hu: Állapot osztály

en: Status ID
hu: Állapot azonosító

en: Status Label
hu: Állapot címke

en: Status Override
hu: Állapot felülírása

en: Status Override End Date
hu: Állapot felülírás vég dátuma

en: Status Override?
hu: Állapot felülírása?

en: Status Preference
hu: Állapot beállítás

en: Status Preference ID
hu: állapot beállítás azonosító

en: Status Preferences
hu: Állapot beállítások

en: Status Rules values were not numeric.
hu: Státusz szabály értékek nem voltak numerikusak.

en: Status Type
hu: Állapot típus

en: Status class is a required field
hu: Állapot osztály szükséges mező

en: Status for contribution records which represent a template for a recurring contribution rather than an actual contribution. This status is transitional, to ensure that said contributions don\'t appear in reports. The is_template field is the preferred way to find and filter these contributions.
hu: Az olyan adomány rekordok állapota, amelyek a tényleges adomány helyett az ismétlődő adomány sablonját képviselik. Ez az állapot átmeneti annak biztosítása érdekében, hogy az említett adományok ne jelenjenek meg a jelentésekben. Az is_template mező az előnyben részesített módszer ezen adományok keresésére és szűrésére.

en: Status of this membership.
hu: Ennek a tagságnak az állapota.

en: Status overridden?
hu: Állapot felülírva?

en: Status range begins this many units from start_event.
hu: start_event egységtől kezdődő állapot tartomány egységeinek száma

en: Status range ends this many units from end_event.
hu: end_event egységek száma az állapot tartomány végéig.

en: Step 1
hu: 1. lépés

en: Step 2
hu: 2. lépés

en: Stop
hu: Állj

en: Stop scrolling
hu: Görgetés Állj

en: Store both US (zip5) AND international postal codes. App is responsible for country/region appropriate validation.
hu: Tárolja mind az USA (zip5), mind a nemzetközi irányítószámot. Az alkalmazás felelős az ország / régió megfelelő érvényesítéséért.

en: Store collection of type-appropriate attributes, e.g. textarea  needs rows/cols attributes
hu: Tárolja a típusnak megfelelő attribútumok gyűjteményét, pl. ha a szövegterület sorok / oszlopok attribútumaira van szükség

en: Store comma-delimited list of color, size, etc. options for the product.
hu: Vesszővel elválasztott listában tárolhatja a termék színét, méretét stb.

en: Store computed JS/CSS content in cache files? (Note: In "Auto" mode, the "Debug" setting will determine whether to activate the cache.)
hu: A számított JS/CSS tartalom tárolása cache fájlban? (Megjegyzés: Az "Auto" módban, a "Hibakeresés" beállítás határozza meg, hogy cache aktiválásra kerül-e.

en: Store the suffix, like the +4 part in the USPS system.
hu: Tárolja az utótagot, mint a +4 rész az USPS rendszerben.

en: Stores Contact Get API params contact reference custom fields. May be used for other filters in the future.
hu: Stores Contact Get API paraméterek kapcsolat referencia egyéni mezői. A jövőben más szűrőkhöz is használható.

en: Stores a fixed (non-translated) name for this option value. Lookup functions should use the name as the key for the option value row.
hu: Tárolja a rögzített (nem-lefordított) nevét ennek az opció értéknek. A kereső függvények a nevét kell, hogy használják mint kulcs az az opcióérték sorhoz.

en: Stores the date from the entity which triggered this reminder action (e.g. membership.end_date for most membership renewal reminders)
hu: Tárolja a dátumot, amikor az egyed kiváltotta ezt az emlékeztető műveletet (például a membership.end_date a legtöbb tagsági megújítási emlékeztető számára)

en: Stores the date when revenue should be recognized.
hu: Tárolja azt a dátumot, amikor a bevételt elismerni kell.

en: Street
hu: Utca

en: Street Address
hu: Utca

en: Street Address (Home)
hu: Utcanév (Lakás)

en: Street Address (if present)
hu: Utcanév (ha van)

en: Street Address 1
hu: Utca 1

en: Street Address 2
hu: Utca 2

en: Street Address Parsing
hu: Utca, házszám feldolgozása

en: Street Addresses Parsed: %1
hu: Feldolgozott utca, házszámok: %1

en: Street Editing
hu: Utca szerkesztés

en: Street Name
hu: Utca neve

en: Street Number
hu: Házszám

en: Street Number Suffix
hu: Házszám utótag

en: Street Number is even
hu: Az utcaszám egész

en: Street Number is odd
hu: Az utcaszám furcsa

en: Street Type
hu: Utca típus

en: Street Unit
hu: utca egység

en: Street address parsing
hu: Utca, házszám feldolgozása

en: Street number, street name, apartment/unit/suite - OR P.O. box
hu: Házszám, utca név, lépcsőház/lakás - VAGY postafiók.

en: Street number, street name, apartment/unit/suite - OR P.O. box.
hu: Házszám, utca név, lépcsőház/lakás - VAGY postafiók.

en: Street#
hu: Utca#

en: Strings. You may include quotes around the string to ensure it's not interpreted otherwise, e.g. "false".
hu: Karakterláncok. A karakterláncok körül használhatók az idézőjelek, hogy ne legyenek félre értelmezve, pl. "hamis".

en: Student
hu: Diák

en: Style
hu: Stílus

en: Sub Total
hu: Részösszeg

en: Sub Type
hu: Altípus

en: Sub-Type
hu: Altípus

en: SubTotal
hu: Részösszeg

en: Subevent Slot Label ID
hu: Alesemény pozíció címke azonosító

en: Subevent slot label. Implicit FK to civicrm_option_value where option_group = conference_slot.
hu: Alesemény hely címke. Hallgatólagos FK a civicrm_option_value ahol option_group = conference_slot.

en: Subject
hu: Tárgy

en: Subject (A)
hu: Tárgy (A)

en: Subject (B)
hu: Tárgy (B)

en: Subject Label
hu: Tárgy cimke

en: Subject Line
hu: Tárgy

en: Subject Line of the mailing
hu: A levelezés tárgya

en: Subject Only
hu: Csak tárgy

en: Subject Tokens
hu: Tárgy tokenek

en: Subject for email message.
hu: E-mail üzenet tárgya.

en: Subject is a required field.
hu: Tárgy szükséges mező

en: Subject of email
hu: E-mail tárgya

en: Subject of mailing
hu: E-mail tárgya

en: Subject of the last activity in the case
hu: Az eset legutoljára befejezett tevékenységének a tárgya

en: Subject of the last completed activity in the case
hu: A legutoljára befejezett tevékenység tárgya ebben az esetben

en: Subject, location, date/time and description fields are provided for all activity types. You can add custom fields for tracking additional information about activities <a href='%1'>here</a>.
hu: Tárgy, hely, dátum/idő és leírás mezők az összes tevékenység típusoknál rendelkezésre állnak. Egyedi mezőket adhat hozzá  a tevékenység további információinak követéséhez <a href='%1'>itt</a>.

en: Subject:
hu: Tárgy:

en: Subject: %1
hu: Tárgy: %1

en: Submit
hu: Beküldés

en: Submit Button Text
hu: Beküldés gomb szövege

en: Submit Credit Card Contribution
hu: Bankkártyás adomány beküldése

en: Submit Credit Card Event Registration
hu: Bankkártyás esemény regisztráció beküldése

en: Submit Credit Card Membership
hu: Bankkártyával fizetett tagság elküldése

en: Submit Credit Card Payment by: %1
hu: Bankkártyás fizetést beküldte: %1

en: Submit Credit Card payment
hu: Bankkártyás fizetés beküldése

en: Submit Mailing
hu: Levél elküldése

en: Submit Mass SMS
hu: Tömeges SMS küldése

en: Submit Time
hu: Beállás ideje

en: Submit and Approve Mailing
hu: Körlevél jóváhagyása és beküldése

en: Submit final mailing
hu: Végleges körlevél elküldése

en: Submitted For
hu: Benyújtva

en: Submitted For:
hu: Benyújtva:

en: Submitted Form Values
hu: Beküldött űrlap adatok

en: Submitted by %1
hu: Benyújtotta %1

en: Submitted form values for this report
hu: A jelentéshez beküldött űrlapértékek

en: Submitted form values for this search
hu: A kereséshez beküldött űrlapértékek

en: Submitting...
hu: Beküldés....

en: Subscribe
hu: Feliratkozás

en: Subscribe Message
hu: Feliratkozási üzenet

en: Subscribe URL (Action)
hu: Feliratkozási URL (Akció)

en: Subscribe to Green Times
hu: Feliratkozás a Zöld Percekre

en: Subscribe to Mailing List - %1
hu: Feliratkozás a %1 levelezési listára

en: Subscribe via web page
hu: Feliratkozás weboldallal

en: Subscribe/unsubscribe from mailing list group
hu: Feliratkozás/leiratkozás a körlevél csoporthoz

en: Subscribes
hu: Feliratkozók

en: Subscription Confirmation Request
hu: Feliratkozást megerősítő kérés

en: Subscription Histories
hu: Feliratkozási történetek

en: Subscription History
hu: Feliratkozási történet

en: Subscription or Service Settings
hu: Előfizetés vagy szolgáltatás beállítások

en: Subscription payment failed - %1
hu: Előfizetési befizetés meghiusult - 1%

en: Subtotal
hu: Részösszeg

en: Subtype
hu: Altípus

en: Success
hu: Siker

en: Success Rate
hu: Sikerességi ráta

en: Successful
hu: Sikeres

en: Successful Deliveries
hu: Sikeresen elküldve

en: Successfully Copied
hu: Sikeresen másolva

en: Suffix
hu: Utótag

en: Suffix (if present)
hu: Szuffixum (ha van)

en: Suffix for PHP class name implementation
hu: PHP osztály név implementálás szuffixum

en: Suffix for name (Jr, Sr...). FK to suffix ID
hu: A név utótagja (Ifj. Id. ...) FK az utótag azonosítóhoz

en: Suggested Message
hu: Javasolt üzenet

en: Suggested message to friends, provided as default on the Tell A Friend form.
hu: Javasolt üzenet a barátok számára, amelyet alapértelmezésként az Add tovább űrlapon adnak meg.

en: Suggestions:
hu: Javaslatok:

en: Summarizes amount raised and number of contributors for each Personal Campaign Page.
hu: Minden egyes személyes kampányoldal által gyűjtött adományt összegzi és kijelzi az adományozók számát.

en: Summary
hu: Összegzés

en: Summary Overlay
hu: Összegzés átfedése

en: Summary of All Cases
hu: Minden ügy összegzése

en: Summary of Involvement
hu: Részvétel összegzése

en: Summary statistics for mailings
hu: A levelezés összegző statisztikái

en: Sundanese
hu: szudáni

en: Supervised
hu: Felügyelt

en: Supplemental Address
hu: Kiegészítő cím

en: Supplemental Address 1
hu: Kiegészítő cím 1

en: Supplemental Address 2
hu: Kiegészítő cím 2

en: Supplemental Address 3
hu: Kiegészítő cím 3

en: Supplemental Address Information, Line 1
hu: Kiegészítő cím 1 sor

en: Supplemental Address Information, Line 2
hu: Kiegészítő cím 2 sor

en: Supplemental Address Information, Line 3
hu: Kiegészítő cím 3 sor

en: Supplemental Street Address
hu: Kiegészítő a címhez

en: Supplemental Street Address such as Apartment or Suite Number or Department
hu: Kiegészítő utcai cím mint például lakás vagy iroda szám vagy osztály

en: Supplemental address 1 (line is skipped if empty).
hu: Kiegészítő cím 1 (sor kihagyva ha üres)

en: Supplemental address 2 (line is skipped if empty).
hu: Kiegészítő cím 2 (sor kihagyva ha üres)

en: Supplemental address 3 (line is skipped if empty).
hu: Kiegészítő cím 3 (sor kihagyva ha üres)

en: Supplemental address info, e.g. c/o, department name, building name, etc.
hu: Kiegészítő cím információk, mint pl. osztály neve, épület neve és így tovább.

en: Supplementary Address Field 1
hu: Egyes Kiegészítő Címmező

en: Supplementary Address Field 2
hu: Kettes Kiegészítő Címmező

en: Supplementary Address Field 3
hu: Kiegészítő cím mező 3

en: Support
hu: Támogatás

en: Support Recurring Intervals
hu: Ismétlődő intervallumok támogatása

en: Support negative hours for cancellation/transfer
hu: Támogatja a lemondás / átadás negatív óráit

en: Support recurring intervals
hu: Engedélyezi a később fizetés opciót?

en: Supported Languages
hu: Támogatott nyelvek

en: Supported file formats: %1
hu: Támogatott fájl formátumok: %1

en: Supported pledge frequencies
hu: Támogatott felajánlás gyakoriságok

en: Supported recurring frequency units.
hu: Támogatott ismétlődési gyakoriság egysége.

en: Supported recurring units
hu: Ismétlődő fizetések engedélyezése

en: Supporter
hu: Támogató

en: Supporter Contact Subtype
hu: Támogató kapcsolat altípus

en: Supporter Contact Type
hu: Támogató kapcsolat típus

en: Supporter Name
hu: Támogató Neve

en: Supporter Profile
hu: Támogató profilja

en: Supporter Profile ID
hu: Támogató profil azonosító

en: Supporter profile is a required field.
hu: Támogató profil kötelezően kitöltendő mező.

en: Supporter profile is not set for this Personal Campaign Page or the profile is disabled. Please contact the site administrator if you need assistance.
hu: Támogatói profil nincs beállítva ehhez a Személyes Kampány oldalhoz vagy a profil fel van függesztve. Kérlek keresd meg a weboldal adminisztrátorát ha további segítségre van szükséged.

en: Supports Multiple Records
hu: Több rekordot támogat

en: Surrogate Key
hu: Helyettesítő kulcs

en: Survey
hu: Felmérés

en: Survey - %1
hu: Kérdőív-%1

en: Survey / Petition
hu: Felmérés / Petíció

en: Survey Dashboard
hu: Felmérés Kezelőközpont

en: Survey Hold Duration
hu: Felmérés tartás időtartama

en: Survey ID
hu: Felmérés azonosítója

en: Survey Interviewer - %1
hu: Kérdőív "riportere" -%1

en: Survey Is Active
hu: Felmérés aktív

en: Survey Modified On
hu: Felmérés módosítás dátuma

en: Survey Report
hu: Kérdőív jelentés

en: Survey Report (Detail)
hu: Felmérés jelentés (Részletes)

en: Survey Responses
hu: Kérdőív válaszok

en: Survey Result
hu: Felmérés Eredménye

en: Survey Status - %1
hu: Kérdőív státusz -%1

en: Survey Title
hu: Felmérés Címe

en: Survey Title = %1
hu: Felmérés címe = %1

en: Survey Type
hu: Felmérés típusa

en: Survey Type ID
hu: Felmérés típusának azonosítója

en: Survey id.
hu: Felmérés azonosító.

en: Survey(s)
hu: Kérdőiv(ek)

en: Surveys
hu: Felmérések

en: Swap Target and Assignee Contacts
hu: Cél és a hozzárendelt kapcsolat felcserélése

en: Swedish
hu: svéd

en: Sybunt Report
hu: Sybunt Jelentés

en: Symbolic name used by the module to identify the object
hu: A modul által az objektum azonosításához használt szimbolikus név

en: Symbolic name which referenced in the fields
hu: Szimbolikus neve amire hivatkoznak a mezőkben

en: Sync CMS Email
hu: Tartalomkezelő e-mail szinkronizálás

en: Synchronize %1 Users
hu: %1 felhasználó szinkronizálása

en: Synchronize CiviMember Membership Types to Drupal Roles now
hu: A CiviTag Tagsági típus szinkronizálása Drupal Szereepkörbe most

en: Synchronize Complete
hu: Szinkronizálás teljes

en: Synchronize Users to Contacts:
hu: Felhasználók szinkronizálása a kapcsolatokhoz.

en: Synchronize when Drupal cron is ran. This action will be performed on all users and contacts.
hu: Szinkronizálás amikor a Drupal cron lefut. Ez az akció minden felhasználón és kapcsolaton végre lesz hajtva.

en: Synchronize when membership is updated.
hu: Szinkronizálás ha a tagság frissítésre kerül.

en: Synchronize whenever a user logs in or logs out. This action is performed only on the user logging in or out.
hu: Szinkronizálás bármikor ha egy felhasználó be vagy ki lép. Ez az akció csak akkor lesz végrehajtva amikor a felhasználó ki vagy belép.

en: Syntax error: input should be valid JSON or a quoted string.
hu: Szintaktikai hiba: a bemenet érvényes JSON vagy idézőjeles karakterlánc lehet csak.

en: System Installed
hu: Telepített rendszer

en: System Log
hu: Rendszer napló

en: System Log ID
hu: Rendszer napló azonosító

en: System Log Message
hu: Rendszer napló üzenet

en: System Logs
hu: Rendszer naplók

en: System Settings
hu: Rendszerbeállítások

en: System Status: Ok
hu: Rendszerállapot: OK

en: System Workflow Message Templates
hu: Rendszer munkafolyamat üzenet sablonok

en: System Workflow Messages
hu: Rendszer munkafolyamat üzenetek

en: System default language
hu: Rendszer alapértelmezett nyelve

en: System generated ID.
hu: Rendszer-által generált azonosító

en: System workflow message templates are used to generate the emails sent to constituents and administrators for contribution receipts, event confirmations and many other workflows. You can customize the style and wording of these messages here.
hu: A rendszer munkafolyamat sablonokat az ügyfeleknek és az adminisztrátoroknak elküldött levelekben használjuk, az adomány nyugták, esemény regisztrációs és más munkafolyamatokban. Testre szabhatja ezeket az üzeneteket itt, módosítva a stílusukat vagy a szövegüket.

en: TIP - Matching Activities to Contact Records
hu: TIPP - A kapcsolati rekordnak megfelelő tevékenységek

en: TOTAL
hu: ÖSSZESEN

en: TOTAL %1
hu: ÖSSZESEN %1

en: TOTAL %1 %2%
hu: ÖSSZESEN %1 %2%

en: TOTAL NO %1
hu: ÖSSZESEN NO %1

en: Tab icon
hu: Tabulátor ikon

en: Tab with table
hu: Fül táblázattal

en: Table Layout
hu: Tábla elrendezés

en: Table Name
hu: Tábla neve

en: Table of the object joined to the ACL Role (Contact or Group)
hu: Hozzáférés jogosultság lista szerephez kapcsolódó objektum tábla (Kapcsolat vagy Csoport)

en: Table of the object possessing this ACL entry (Contact, Group, or ACL Group)
hu: Ezen hozzáférés lista elemet (Kapcsolat, Csoport, vagy hozzáféréslista csoport) birtokló objektum táblája

en: Table where referenced item is stored
hu: A hivatkozott elemet tartalmazó tábla

en: Table which uses this price set
hu: Melyik táblához tartozik ez az árlista

en: Tables For Select Clause
hu: Select klauzula táblák

en: Tables For Where Clause
hu: Where klauzula táblák

en: Tag
hu: Címke

en: Tag %1 %2
hu: Címke %1 %2

en: Tag '%1' already exists.
hu: '%1' Címke már létezik.

en: Tag - add to activities
hu: Címke - hozzáadása a tevékenységekhez

en: Tag - add to contacts
hu: Címke - hozzáadás a kapcsolatokhoz

en: Tag - remove from activities
hu: Címke - eltávolítása a tevékenységekből

en: Tag - remove from contacts
hu: Címke - eltávolítás a kapcsolatokból

en: Tag Activities
hu: Tevékenységek címkézése

en: Tag Activities (Remove)
hu: Tevékenységek címkéi (eltávolítás)

en: Tag Contact
hu: Kapcsolat címkézése

en: Tag Contact(s)
hu: Kapcsolat(ok) címkéi

en: Tag Contact(s) (Remove)
hu: Kapcsolat(ok) címkéi (Eltávolítás)

en: Tag Contacts
hu: Kapcsolatok címkézése

en: Tag Created Date
hu: Címke létrehozásának dátuma

en: Tag ID
hu: Címke azonosító

en: Tag Name
hu: Címke név

en: Tag Set
hu: Címke készlet

en: Tag Set for %1
hu: Címke készlet %1 -hez

en: Tag Set for %1 (created %2 by %3).
hu: Címke készlet %1 (%2 létrehozta %3)

en: Tag Sets
hu: Címke készletek

en: Tag Tree
hu: Címke fa

en: Tag Used For
hu: Címke használva

en: Tag for Unconfirmed Petition Signers
hu: A nem megerősített petíció aláírók címkéje

en: Tag imported records
hu: Importált rekordok címkézése

en: Tag(s)
hu: Címke(ék)

en: Tagged %1
hu: Címkézett %1

en: Tagged %1 %2
hu: Címkézett %1 %2

en: Tagged Imported Contacts
hu: Megjelölt importált kapcsolatok

en: Tags
hu: Címkék

en: Tags and Groups
hu: Cimkék és Csoportok

en: Tags are a convenient way to categorize data (%1).
hu: A címkék használata az adatok kategorizálásának kényelmes módja (%1).

en: Tags can be assigned to any contact record, and are a convenient way to find contacts. You can create as many tags as needed to organize and segment your records.
hu: A címkék bármelyik kapcsolati rekordhoz hozzáadhatók, ez egyszerű módja a rekordok megtalálásának. Annyi címkét hozhat létre amennyit csak akar, a rekordok szervezésére és szegmentálására.

en: Tagset
hu: Címkekészlet

en: Tajik
hu: tádzsik

en: Target
hu: Cél

en: Target Birth Date
hu: Cél Születési dátum

en: Target Contact
hu: Cél kapcsolat

en: Target Contact Group
hu: Cél kapcsolat csoport

en: Target Contact ID
hu: Cél kapcsolat azonosítója

en: Target Contact(s) in Group
hu: Cél kapcsolat(ok) a csoportban

en: Target Email
hu: Cél e-mail

en: Target Entity
hu: Cél egyed

en: Target Entity ID
hu: Cél egyed azonosító

en: Target Gender
hu: Cél neme

en: Target Name
hu: Cél neve

en: Target Phone
hu: Cél telefon

en: Task
hu: Feladat

en: Tatar
hu: tatár

en: Tax Amount
hu: Adóösszeg

en: Tax Display Settings
hu: Adó képernyő beállítások

en: Tax Financial Account?
hu: Adó pénzügyi számla?

en: Tax Label
hu: Adó címke

en: Tax Rate
hu: Adókulcs

en: Tax Rate Should be between 0 - 100
hu: Az adókulcsnak 0 - 100 között kell lennie

en: Tax Term
hu: Adó fogalmak

en: Tax Total
hu: Összes adó

en: Tax-Deductible?
hu: Adóból levonható?

en: Taxable accounts should have Financial Account Type set to Liability.
hu: Az adóköteles számlák pénzügyi számla típusát kötelezettségre kell állani.

en: Tell A Friend Limit
hu: Add tovább korlát

en: Tell Friend is disable for this Personal Campaign Page
hu: Add tovább funkció letiltva erre a személyes kampány oldalra

en: Tell Friends
hu: Mesélj erről a barátoknak

en: Tell a Friend
hu: Add tovább

en: Tell a Friend Enabled?
hu: Add tovább engedélyezve?

en: Tell a Friend enabled?
hu: Add tovább engedélyezve?

en: Tell a Friend gives registering participants an easy way to spread the word about this event. The registration thank-you page will include a link to a form where they can enter their friends' email addresses, along with a personalized message. CiviCRM will record these solicitation activities, and will add the friends to your database.
hu: Az 'Add tovább' funkció lehetőséget ad a regisztrált résztvevőknek az eseményről szóló információ továbbadására. A regisztrációt megköszönő oldal egy olyan mezőt tartalmaz ahol a barátok e-mail címe megadható, egy személyes üzenet elküldésének a lehetőségével. A CiviCRM rögzíti ezeket a meghívási tevékenységeket, és hozzáadja ezeket a barátokat az adatbázisához.

en: Tell a Friend gives registering pledge signers an easy way to spread the word about this pledge. The registration thank-you page will include a link to a form where they can enter their friends' email addresses, along with a personalized message. CiviCRM will record these solicitation activities, and will add the friends to your database.
hu: Az 'Add tovább' funkció lehetőséget ad a regisztrált felajánlóinknak a felajánlásról szóló információ továbbadására. Az regisztrált felajánlás megköszönő oldal egy olyan mezőt tartalmaz ahol a barátok e-mail címe megadható, egy személyes üzenet elküldésének a lehetőségével. A CiviCRM rögzíti ezeket a meghívási tevékenységeket, és hozzáadja ezeket a barátokat az adatbázisához.

en: Tell a Friend gives your contributors an easy way to spread the word about this fundraising campaign. The contribution thank-you page will include a link to a form where they can enter their friends' email addresses, along with a personalized message. CiviCRM will record these solicitation activities, and will add the friends to your database.
hu: Az 'Add tovább' funkció lehetőséget ad az adományozóiknak az adományozási kampányról szóló információ továbbadására. Az adományt megköszönő oldal egy olyan mezőt tartalmaz ahol a barátok e-mail címe megadható, egy személyes üzenet elküldésének a lehetőségével. A CiviCRM rögzíti ezeket a meghívási tevékenységeket, és hozzáadja ezeket a barátokat az adatbázisához.

en: Tell people why this campaign is important to you.
hu: Mondja el mindenkinek miért fontos önnek ez a kampány.

en: Tell-a-Friend
hu: Add tovább

en: Tell-a-Friend Email
hu: Add tovább e-mail

en: Tell-a-Friend Limit
hu: Add tovább határ

en: Template
hu: Sablon

en: Template (A)
hu: Sablon (A)

en: Template (B)
hu: Sablon (B)

en: Template Contribution
hu: Adomány sablon

en: Template Deleted
hu: Sablon törölve

en: Template Not Found
hu: Sablon nem található

en: Template Options (JSON)
hu: Sablon opciók (JSON)

en: Template Records
hu: Sablon rekordok

en: Template Title
hu: Sablon címe

en: Template Type
hu: Sablon típus

en: Template cache and upload directory have been cleared.
hu: A sablon gyorsítótár és a feltöltési könyvtár kitakarítva.

en: Template contributions are used with recurring contribution to generate follow up contributions.
hu: A sablon-hozzájárulások ismétlődő hozzájárulással együtt használhatók követő hozzájárulások  generálásához.

en: Templates allow you to save and re-use messages with layouts. You can use them when sending email or letters to one or more contacts. If you are using CiviMail for enewsletters, newsletter templates take care of the layout so authors can focus on content.</p>
hu: Az üzenet sablonok lehetővé teszik a formázott üzenetek elmentését és újrafelhasználását. Egy vagy több címzettnek történő levélküldés során lehet használni. Ha a CiviKörlevélt elektronikus hírlevél küldésre használja, a hírlevél sablonok a kinézetet megadják a szerző koncentrálhat a tartalomra.</p>

en: Temporary Files
hu: Ideiglenes fájlok

en: Temporary Files Directory
hu: Ideiglenes fájlok könyvtára

en: Terms:
hu: Feltételek:

en: Test
hu: Teszt

en: Test A (%1)
hu: A (%1) teszt

en: Test API URL
hu: Teszt API URL

en: Test B (%1)
hu: B (%1) teszt

en: Test Button URL
hu: Teszt gomb URL

en: Test Drive
hu: Tesztelés

en: Test Email
hu: Teszt e-mail

en: Test ID
hu: Teszt azonosító

en: Test Mailing A
hu: "A" teszt körlevél

en: Test Mailing B
hu: "B" teszt körlevél

en: Test Membership?
hu: Teszt tagság?

en: Test Records
hu: Teszt rekordok

en: Test Recurring Payments URL
hu: Teszt ismétlődő fizetés URL

en: Test Site URL
hu: Tesztoldal URL

en: Test Type
hu: Teszt típus

en: Test different "From" lines
hu: Különböző "Feladó" sor tesztelése

en: Test different "Subject" lines
hu: Különböző "Tárgy" sor tesztelése

en: Test entirely different emails
hu: Teljesen különböző e-mailek tesztelése

en: Test-drive
hu: Tesztelés

en: Test-drive - Receipt Header
hu: Tesztkörnyezet - Nyugta fejléc

en: Test-drive Email / Receipt
hu: Tesztmód e-mail/nyugta

en: Test-drive Your Contribution Page
hu: Adományoldalának tesztelése

en: Test-drive Your Event Registration Page
hu: Az esemény regisztrációs oldal teszt változata

en: Test-drive the entire contribution process&mdash;including custom fields, confirmation, thank-you page, and receipting. Transactions will be directed to your payment processor's test server. No live financial transactions will be submitted. However, a contact record will be created or updated and a test contribution record will be saved to the database. Use obvious test contact names so you can review and delete these records as needed. Test contributions are not visible on the Contributions tab, but can be viewed by searching for 'Test Contributions' in the CiviContribute search form.
hu: Az egész adományozási folyamat tesztelése&mdash;beleértve az egyedi mezőket, megerősítést, megköszönő oldalt, és a nyugtázást. A tranzakció a fizetés feldolgozó teszt szerverére került átirányításra. Nem lesz élő fizetési tranzakció generálva. Ugyanakkor, a kapcsolat rekord készül vagy frissítésre kerül, és a résztvevő adomány rekordjai mentésre kerülnek az adatbázisba. Használjon egyértelmű teszt neveket, hogy átnézhesse és törölhesse ezeket a rekordokat ahogy szükséges. A teszt adományok nem láthatók az adományok lapon, de kereshetők a 'Teszt adományok'-ként a CiviAdomány keresőlapján.

en: Test-drive the entire online registration process - including custom fields, confirmation, thank-you page, and receipting. Fee payment transactions will be directed to your payment processor's test server. <strong>No live financial transactions will be submitted. However, a contact record will be created or updated and participant and contribution records will be saved to the database. Use obvious test contact names so you can review and delete these records as needed.</strong>
hu: Az egész online regisztrációs folyamat tesztelése - beleértve az egyedi mezőket, megerősítést, megköszönő oldalt, és a nyugtázást. A díjfizetési tranzakció a fizetés feldolgozó taszt szerverére került átirányításra. <strong> Nem lesz élő fizetési tranzakció generálva. Ugyanakkor, a kapcsolat rekord készül vagy frissítésre kerül, és a résztvevő adomány rekordjai mentésre kerülnek az adatbázisba. Használjon egyértelmű teszt neveket, hogy átnézhesse és törölhesse ezeket a rekordokat ahogy szükséges. </strong>

en: Testing
hu: Tesztelés

en: Testing Criteria
hu: Tesztelés kritérium

en: Text
hu: Szöveg

en: Text / Numeric Quantity
hu: Szöveges / Szám Mennyiség

en: Text Link
hu: Szöveges Link

en: Text Message
hu: Szöveges üzenet

en: Text and html allowed. Displayed at the bottom of the first page of the contribution wizard.
hu: Szöveg és html engedélyezett. Az adomány varázsló első oldal alján kijelezve.

en: Text and html allowed. Displayed below title.
hu: szöveg és html megengedett. A címsor alatt kerül megjelenítésre

en: Text and html allowed. displayed at the bottom of the success page. Common usage is to include link(s) to other pages such as tell-a-friend, etc.
hu: Szöveg és html engedélyezett. A sikeres befejezés oldal alján kerül kijelzésre. Általában arra használják, hogy ide helyezzenek el más oldalakra mutató linke(ke)t, mint például, add tovább, stb.

en: Text displayed next to the checkbox for the 'pay later' option on the contribution form. You may include HTML formatting tags.
hu: A 'fizetés később' opció mellett kírásra kerül a szöveg, a hozzájárulás űrlapon. HTML címkéket használhat a formázáshoz.

en: Text displayed next to the checkbox on the contribution form.
hu: Az adományoldalon a jelölőnégyzet mellett kijelzett szöveg.

en: Text displayed on the Event Information page when the maximum number of registrations is reached (unless you are offering a waitlist). If online registration is enabled, this message will also be displayed if users attempt to register.
hu: A szöveg az esemény információs oldalán kerül kijelzésre, akkor amikor a maximális regisztrációs számot elérték (kivéve, ha várakozási listát is használ), Ha az online regisztráció engedélyezett, ez az üzenet meg fog jelenni akkor is  ha a felhasználók online kívánnak regisztrálni.

en: Text for Tell a Friend thank you page header and HTML title.
hu: Az Add tovább köszönő oldal fejlécén és a HTML cím szövege.

en: Text for form field label (also friendly name for administering this custom property).
hu: Az űrlapmező címkéjének szövege (egy alkalmas név ennek az egyedi tulajdonságnak a kezelésére).

en: Text for form field label (also friendly name for administering this field).
hu: Az űrlapmező címkéjének szövege (egy alkalmas név ennek a mezőnek a kezelésére).

en: Text for link to Event Registration form which is displayed on Event Information screen when is_online_registration is true.
hu: Az Esemény regisztráció űrlap link szövege, ami az Esemény Információs oldalon kerül kijelzésre, amikor a  is_online_registration igaz.

en: Text for the Registration Link
hu: A regisztrációs link szövege

en: Text for the link inviting constituents to create a Personal Campaign Page. This link will appear on the Event registration Thank-you page as well as on each Personal Campaign Page. Leave blank if you do not want constituents to be prompted to create their own Personal Campaign Pages.
hu: Az ügyfelek személyes adomány oldalának létrehozására felhívó link szövege. Ez a link az esemény regisztrációt megköszönő oldalon, valamint a személyes kampányoldalon jelenik meg. Hagyja üresen ha azt akarja, hogy az ügyfeleket ne szakítsuk meg a személyes kampányoldal létrehozására történő felszólítással.

en: Text for the link inviting constituents to create a Personal Contribution Page. This link will appear on the Contribution Thank-you page as well as on each Personal Campaign Page. Leave blank if you do not want constituents to be prompted to create their own Personal Campaign Pages.
hu: Az ügyfelek személyes adomány oldalának létrehozására felhívó link szövege. Ez a link az esemény adomány megköszönő oldalon, valamint a személyes kampányoldalon jelenik meg. Hagyja üresen ha azt akarja, hogy az ügyfeleket ne szakítsuk meg a személyes kampányoldal létrehozására történő felszólítással.

en: Text formatted message
hu: Szöveges formátumú üzenet

en: Text formatted message.
hu: Szöveges formátumú üzenet

en: Text formatted signature for the email.
hu: Szöveges formátumú üzenet aláírás az e-mailhez.

en: Text message (SMS) sent.
hu: Szöveges üzenet (SMS) elküldve.

en: Text to display
hu: Megjelenítendő szöveg

en: Text to display below title
hu: A cím alatt megjelenítendő szöveg

en: Text to display for member renewal
hu: A tagság megújításnál megjelenítendő szöveg

en: Text to display on the cancel button when used in create or edit mode
hu: A mégsem gombon kijelzett szöveg, amit létrehozás vagy szerkesztés módban használnak

en: Text to display on the submit button when used in create or edit mode
hu: A beküldés gombon kijelzett szöveg, amit létrehozás vagy szerkesztés módban használnak

en: Text to display when the approval is required to complete registration for an event.
hu: Az esemény regisztrációjának befejezéséhez az engedélyezés szükségessége esetében kijelezendő szöveg

en: Text to display when the event is full, but participants can signup for a waitlist.
hu: Az esemény megtelt esetében kijelezendő szöveg, a résztvevők a várólistára feljelentkezhetnek.

en: Textarea
hu: Szövegterület

en: Thank You Date
hu: Köszönet dátuma

en: Thank You Page
hu: Köszönő oldal

en: Thank You Text
hu: Köszönet szövege

en: Thank You Title
hu: Köszönet címe

en: Thank You for Registering
hu: Köszönjük a jelentkezését!

en: Thank you for completing this contribution.
hu: Köszönjük az adománya befejezését!

en: Thank you for completing this payment.
hu: Köszönjük a befizetése befejezését!

en: Thank you for getting involved in our campaign!
hu: Köszönet a kampányunkban való részvételéért!

en: Thank you for signing the petition.
hu: Köszönöm hogy aláírtad ezt a petíciót.

en: Thank you for this contribution.
hu: Köszönjük ezt az adományát!

en: Thank you for upgrading to %6. This release was made possible by the <a href="%1" target="_blank">CiviCRM Core Team</a> and an <a href="%2" target="_blank">incredible group of CiviCRM Contributors</a>. The CiviCRM project could not exist without the continued financial support of <a href="%3" target="_blank">CiviCRM Members</a> and <a href="%4" target="_blank">CiviCRM Partners</a>. We invite you to support CiviCRM by becoming a <a href="%5" target="_blank">CiviCRM Member</a> or <a href="%7" target="_blank">CiviCRM Partner</a> today. Providing financial support ensures that the <a href="%8" target="_blank">CiviCRM project</a> can continue to provide the essential resources and services to support the <a href="%8" target="_blank">CiviCRM community</a>.
hu: Köszönjük, hogy frissített %6 változatra. Ezt a kiadást a <a href="%1" target="_blank">CiviCRM Core Team </a>és a <a href="%2" target="_blank">CiviCRM hozzájárulók hihetetlen csoportja</a> tette lehetővé. A CiviCRM projekt nem létezhet a <a href="%3" target="_blank">CiviCRM tagok</a> és a <a href="%4" target="_blank">CiviCRM Partnerek</a> folyamatos pénzügyi támogatása nélkül. Meghívjuk Önt, hogy támogassa a CiviCRM-t azzal, hogy ma <a href="%5" target="_blank">CiviCRM taggá</a>vagy <a href="%7" target="_blank">CiviCRM partnerré</a> váljon. Pénzügyi támogatás lehetővé teszi, hogy a <a href="%8" target="_blank">CiviCRM projekt</a> továbbra is biztosíthassa a <a href="%8" target="_blank">CiviCRM közösség</a> támogatásához szükséges alapvető erőforrásokat és szolgáltatásokat.

en: Thank you for your Pledge
hu: Köszönjük a felajánlásod

en: Thank you for your contribution/s
hu: Köszönjük az adományát!

en: Thank you for your generous pledge.
hu: Köszönjük a nagylelkű felajánlását!

en: Thank you for your registration.
hu: Köszönjük a regisztrációját.

en: Thank you for your support
hu: Köszönjük a támogatását

en: Thank you for your support.
hu: Köszönjük a támogatását.

en: Thank you letter
hu: Köszönő levél

en: Thank you message displayed on success page.
hu: Az eredmény oldalon kijelzett köszönő üzenet.

en: Thank you.
hu: Köszönjük!

en: Thank your for your generous support.
hu: Köszönjük a nagylelkü támogatásod.

en: Thank-you Date
hu: Köszönő szöveg dátuma

en: Thank-you Footer
hu: Köszönőlábléc

en: Thank-you Letter Options
hu: Köszönő levél opciók

en: Thank-you Letter for Contributions (PDF)
hu: Köszönő levél az adományozóknak (PDF)

en: Thank-you Message
hu: Köszönő szöveg üzenete

en: Thank-you Page Footer
hu: Köszönő Oldal Lábléc

en: Thank-you Page Title
hu: Köszönő oldal címe

en: Thank-you Screen
hu: Köszönő képernyő

en: Thank-you Sent
hu: Köszönet elküldve!

en: Thank-you Text
hu: Köszönő szöveg

en: Thank-you Title
hu: Köszönő szöveg címe

en: Thank-you and Receipting
hu: Köszönet és nyugtázás

en: Thank-you date has been updated for %1 contributions.
hu: A köszönet dátum frissítve %1 adomány esetében.

en: Thank-you letter - print or email
hu: Köszönő levél - nyomtatás vagy e-mail

en: Thank-you letters - print or email
hu: Köszönő levél - nyomtatás vagy e-mail

en: Thank-you sent?
hu: Köszönet elküldve?

en: ThankYou Text
hu: Köszönőszöveg

en: ThankYou Text.
hu: Köszönő üzenet szövege.

en: ThankYou Title
hu: Esemény Időpontja -tól

en: Thanks
hu: Köszönjük

en: Thanks and Receipt
hu: Köszönet és nyugta

en: Thanks for Spreading the Word
hu: Köszönjük, hogy terjeszted az üzenetet.

en: Thanks for choosing CiviCRM! Please follow the instructions below to install CiviCRM.
hu: Köszönjük, hogy a CiviCRM-et választotta! Kérem kövesse az alábbi utasításokat a CiviCRM telepítésénél.

en: Thanks for creating a personal campaign page in support of %1.
hu: Köszönjük hogy létrehoztál egy személyes kampány oldalt arra hogy %1 támogasd.

en: Thanks for spreading the word about this event to your friends.
hu: Köszönöm hogy támogatta ezt az eseményt azzal hogy beszélt róla a barátainak.

en: Thanks for supporting this campaign by spreading the word to your friends.
hu: Köszönjük hogy támogattad ezt a kampányt azzal hogy beszéltél róla a barátaidnak.

en: Thanks for telling your friends about us and supporting our efforts. Together we can make a difference.
hu: Köszönöm hogy beszélt a barátainak rólunk, és támogatja a törekvéseinket. Együtt változásokat érhetünk el.

en: Thanks for your auto renew membership sign-up.
hu: Köszönjük, hogy a tagság automatikus megújítására feliratkozott.

en: Thanks for your recurring contribution sign-up.
hu: Köszönjük, az ismétlődő adományozásra feliratkozását.

en: That username/password doesn't work
hu: Ez a felhasználói név/jelszó nem jó

en: The "%1" option conflicts with the "%2" option. The "%2" option has been disabled.
hu: A "%1" opció konfliktusban van a "%2" opcióval. A "%2" opció letiltva.

en: The "Contributions - Receipt (on-line)" System Workflow Message Template provides content and formatting for the receipt.
      You can modify it from <a href="%1">Administer > Communications > Message Templates > System Workflow Messages</a>. You can also provide
      specific messaging for contributions received via this contribution page using the "Receipt Message" field below.
hu: A "Adományok - Nyugta (on-line)" rendszer munkafolyamat üzenetsablon a nyugat tartalmát és formátumát adja meg.
    Módosítani tudja a <a href"%1">Adminisztrál>Kommunikáció>Üzenetsablonok>Rendszer munkafolyamat üzenetek</a> alatt.
    Szintén speciális üzenetet küldhet a megkapott adományok után az adomány oldalon keresztül a "Nyugta szövege" mező felhasználásával alább.

en: The %1 '%2' has been saved.
hu: A %1 '%2' mentve.

en: The %1 is not writable.  Please check your file permissions. | The following directories are not writable: %1.  Please check your file permissions.
hu[0]: A %1 könyvtár nem írható. Kérem ellenőrizze a fájl hozzáférési jogosultságokat.
hu[1]: %1 könyvtárak nem írhatók. Kérem változtassa meg a fájl hozzáférési jogosultságokat.

en: The %1 payment processor is no longer bundled with CiviCRM. After upgrading you will need to install the extension to continue using it.
hu: A %1 fizetés feldolgozót a CiviCRM már nem tartalmazza. A frissítés után a kiterjesztésként kell telepítenie a használat folytatásához.

en: The %1 role was assigned one or more permissions that may prove dangerous for users of that role to have. Please reconsider assigning %2 to them.
hu: A %1 szerepkörhöz egy vagy több jogosultság hozzárendelése veszélyes lehet a felhasználónak, aki ezzel a szerepkörrel rendelkezik. Kérem gondolja át, hogy a %2 -t rendelje hozzá.

en: The '%1' cannot be deleted! You must Delete all Personal Campaign Page(s) related with this contribution page prior to deleting the page.
hu: A '%1' nem törölhető! Az ehhez előbb a kampányoldalhoz kapcsolódó összes személyes kampányoldal(aka)t törölni kell.

en: The 'Supervised' rule for each contact type is automatically used to check for possible duplicates when contacts are added or edited via the user interface. Supervised Rules should be configured with a broader definition of what constitutes a duplicate.
hu: A 'Felügyelt' szabály automatikusan használódik mindegyik kapcsolat típusra, és lehetséges duplikátumokat keres, amikor a felhasználói felületen keresztül történik a kapcsolat hozzáadása  vagy szerkesztése. A felügyelt szabályoknál a duplikátum fogalmát szélesebben értelmezetten kell meghatározni.

en: The 'Unsupervised' rule for each contact type is automatically used when new contacts are created through online registrations including Events, Membership, Contributions and Profile pages. They are also selected by default when you Import contacts. They are generally configured with a narrow definition of what constitutes a duplicate.
hu: Az egyes kapcsolat típusokhoz 'Felügyelet nélküli' szabály automatikusan használódik amikor új kapcsolatot hozunk létre az online regisztrációs során  az Esemény, Tagság, Adományok és profil oldalakon. Akkor is alapértelmezetten használjuk őket amikor kapcsolatokat importál. Általánosan beállítottak a duplikátum szűken vett értelmezésével beállítottan.

en: The <a href="%1">SMS Provider</a> has not been configured or is not active.
hu: A <a href="%1">SMS szolgáltató</a> nincs beállítva vagy nem aktív.

en: The <a href="%1">default mailbox</a> has not been configured. You will find <a href="%2">more info in the online system administrator guide</a>
hu: Az <a href="%1">alapértelmezett postafiók </a> nincs beállítva. További <a href="%2">információt találhat az online rendszer adminisztrációs kézikönyvben</a>

en: The <strong>Contribution Summary</strong> table provides a summary of month and year-to-date contribution totals, and includes shortcuts to view the contribution details for these commonly used search periods. To run your own customized searches - click <a href='%1'>Find Contributions</a>. You can search by Contributor Name, Amount Range, and a variety of other criteria.
hu: Ez a táblázat ad egy összefoglalót <strong>Összes Adomány</strong>, az ezen hónapig vagy napig ebben az éveben kapott adományokat összegzi, és ikonokat tartalmaz ezen általánosan használt keresési intervallumok szerint, az adományok részleteinek megtekintésére. Ha a saját testreszabott keresését szeretné futtatni - kattintson <a href='%1'> Az Adományok Keresése </ a> gombra. Kereshet kapcsolat neve, összeg, adomány típus és számos egyéb kritériumok alapján.

en: The <strong>URL</strong> for eWAY's LIVE Gateway.
hu: eWAY LIVE átjáró strong>URL</strong>.

en: The <strong>URL</strong> for eWAY's TEST Gateway.
hu: eWAY TEST átjáró strong>URL</strong>.

en: The Activity Import Wizard allows you to easily upload activity from other applications into CiviCRM. Contacts must already exist in your CiviCRM database prior to importing activities for them. Use Import Contacts to create contact records first, if necessary. Then you can match activities to contacts by Email Address, CiviCRM Contact ID, or an External Identifier (see the TIP below).
hu: A tevékenység import varázsló lehetővé teszi a tagsági információk egyszerű feltöltését más alkalmazásokból a CiviCRM-be. A kapcsolatnak már létezniük kell a te CiviCRM adatbázisodban az importálási tevékenység előtt. Használja a Kapcsolatok importálása menüt hogy létrehozza a kapcsolati rekordokat először, ha szükséges. Ezek után társíthat tevékenységeket a kapcsolatokhoz Email cím, CiviCRM kapcsolati azonosító, vagy egy Külső Azonosító alapján.(tekintse meg az ajánlást lentebb).

en: The Activity's Duration in Minutes
hu: A Tevékenység Időtartam percekben

en: The Campaign Page '%1' has been deleted.
hu: Ez a Kampány oldal '%' törölve.

en: The Campaign Page '%1' has been disabled.
hu: Ez a Kampány oldal '%1' felfüggesztve.

en: The Campaign Page '%1' has been enabled.
hu: Ez a Kampány oldal '%1' engedélyezve.

en: The City or Suburb the address is at
hu: A város vagy környék ahol a cím van

en: The CiviCRM module allows you to create contacts, or import them from other sources. You can record relationships between contacts, such as indicating they live in the same household. There are two types of groups of contacts. You can create static groups which have a set list of contacts. You can also create dynamic (smart) groups based on characteristics that contacts have in common. For example, you could create a group of all contacts who live in California AND who have volunteered for your organization within the past year. The CiviCRM module also allows for tagging for less formal categorization of contacts or groups. You can easily extend CiviCRM to record community member information which is specific to your community or organization using custom fields. For example, you can create a set of fields to track volunteer skills and preferences. CiviCRM profile gives you a way to allow community members ('users') to update their own information, as well as share some of that information with others. Finally, you can configure custom activity types such as volunteering or attending events.
hu: A CiviCRM modul lehetővé teszi számodra a kapcsolatok létrehozását, vagy hogy más forrásból importáld azokat. Rögzíthetsz kapcsolatok közötti viszonyokat, mint például hogy egy háztartásban élnek.Kétféle kapcsolati csoport létezik. Létrehozhatsz állandó csoportokat amelyek nevek listájának egy sorát tartalmazzák. De létrehozhatsz dinamikus (okos) csoportokat az alapján hogy milyen közös jellemvonás van a kapcsolatokban. Például, létrehozhatsz egy csoportot azok közül a kapcsolatok közül akik Kaliforniában élnek ÉS jelentkeztek a szervezetedve az elmúlt évben. A CiviCRM modul még megengedi neked a cimkézést a kevésbé formális kategorizálás alapján a kapcsolati csoportokhoz. Könnyedén kiterjesztheted a CiviCRMet hogy rögzítse a közösségi tagok információit ami specifikus a te közösséged vagy szervezetedhez egyedi mezőket felhasználva. Például, létrehozhatsz mezők egy készletét ami nyomon követi a jelentkezők képességeit és tulajdonságait. A CiviCRM profil biztosít számodra egy lehetőséget hogy megenged a közösség tagjainak ('felhasználók') hogy frissítsék az ő saját információikat , vagy még meg is oszzák ennek az információnak egy részét másokkal. Legvégül, beállíthatsz egyedi tevékenység típusokat mint az önkénteskedés vagy eseményeen való részvétel.

en: The CiviCRM module stores information on the universe of people associated with a community and on their interactions such as emails, donations, petitions, events, etc. It can act as a stand alone contact management system or it can be integrated with mass mailer, volunteer management, petition, and event finding. CiviCRM enables organizations to maintain all these activities in a single database, creating efficiencies and new opportunities for communities to better communicate and benefit from relationships with their community members.
hu: A CiviCRM modul információkat tárol azon emberek együttesérőé akik a közösséghez tartoznak és  az ő tevékenységeikről mint például emailek, adományok, petíciók, események, és így tovább. Funkcionálhat mint egy önálló kapcsolat irányító rendszer vagy lehet integrálni egy tömeges üzenetküldővel, önkéntesek kezelőjével, petíció és esemény keresővel. A CiviCRM megengedi a szervezeteknek hogy karban tartsanak minden ilyen tevékenységet egy adatbázissal, hogy hatékonyságot és új lehetőségeket teremtsenek a közösség számára ami által könnyebben kommunikálhatnak és a közösségi kapcsolatokat előnyükre fordíthatják,

en: The CiviCase XML file for this case-type prohibits editing the definition.
hu: A CiviÜgy ehhez az ügytípushoz tartozó XML fájlja nem engedi a definíció szerkesztését.

en: The Contact Name for sorting purposes, Last Name then First
hu: A Kapcsolat Neve kiválogatási célokból, vezetéknév aztán kereszt

en: The Contact Sub Type does not match the Contact type for this record
hu: Ebben a rekordban a kapcsolat altípus nem illik össze a kapcsolat típussal

en: The Contact Type '%1' has been saved.
hu: A %1 kapcsolat típus mentve.

en: The Contribution Page which triggered this contribution
hu: Adományoldal amelyik ezt az adományt létrehozta

en: The Contribution or Event Page which triggered this pcp
hu: A személyes kampány oldalt előhívó adomány vagy esemény oldal

en: The Contribution's Status
hu: A hozzájárulás állapota

en: The Country of the Address
hu: A Cím országa

en: The County of the Address
hu: A Cím megyéje

en: The Date a receipt for the contribution was sent.
hu: A dátum amikor az adomány számlája ki lett küldve.

en: The Date a thank you to the donor for the contribution was sent.
hu: A dátum amikor a köszönet az adományozónak az adományért ki lett küldve.

en: The Date and Time the activity is scheduled to happen.
hu: A dátuma és ideje amikorra a tevékenység történése ütemezve van

en: The Date the Contribution was cancelled (if it was)
hu: A nap amikor az adomány le lett mondva ( ha le lett)

en: The Date the Contribution was received / paid
hu: Adomány beérkezési/kifizetési dátuma

en: The Date the participant Registered for the Event
hu: A dátum amikor ez a résztvevő regisztrált erre az eseményre

en: The Date the recurring contribution ended.
hu: A dátum amikor az ismétlődő adomány véget ért.

en: The Date the recurring contribution started.
hu: A dátum amikor az ismétlődő adományok elkezdődtek.

en: The Date the recurring contribution was cancelled.
hu: A dátum amikor az ismétlődő adomány le lett mondva.

en: The Date the recurring contribution was created.
hu: A dátum amikor az ismétlődő adomány létre lett hozva.

en: The Date the recurring contribution was modified.
hu: A dátum amikor az ismétlődő adomány meg lett változtatva.

en: The Default Organization contact cannot be merged into another contact record. It is associated with the CiviCRM installation for this domain and contains information used for system functions. If you want to merge these records, you can: %1
hu: Az Alapértelmezett Szervezet kapcsolat nem összefűzhető másik kapcsolat rekorddal. Az alapértelmezett szervezet a CiviCRM rendszerhez közvetlenül kapcsolódik, és a rendszerfunkciók által használt információkat tartalmaz. Ha össze kívánja fűzni ezeket a rekordokat,  ezt teheti meg: %1

en: The Duplicate Contact record and all related information WILL BE DELETED after the Merge is complete.
hu: A duplikált kapcsolati rekord és minden hozzátartozó információ EL LESZ TÁVOLíTVA miután az egyesítés végbement.

en: The Event Summary table provides a summary of up to ten scheduled and recent <strong>Events</strong>. Click the <strong>Event name</strong> to view the event as it will be displayed to site visitors. Click the <strong>Participants count</strong> to see a list of participants. To run your own customized searches - click <a href='%1'>Find Participants</a>. You can search by Participant Name, Event, Date Range and Status.
hu: Az esemény összegző oldal tíz ütemezett és aktuális  <strong>Esemény</strong> összegzését mutatja. Kattintson az <strong>Esemény névre</strong> megtekintendő hogyan fogják látni az eseményt az oldalának látogatói. Kattintson a  <strong>Résztvevők létszámára</strong> a résztvevők litájának megtekintésére. Egyedi keresések futtatására használja - kattintson <a href='%1'>Résztvevők keresésére</a>. észtvevő neve, esemény, dátum tartomány és állapot szerint kereshet.

en: The Event Type
hu: Esemény típusa

en: The Event's End Date
hu: Az esemény befejezési dátuma

en: The Event's Full Description
hu: Az esemény teljes leírása

en: The Event's Online Registration End Date
hu: Az esemény online regisztrációjának befejezési dátuma

en: The Event's Online Registration Start Date
hu: Az esemény online regisztrációjának kezdeti dátuma

en: The Event's Start Date
hu: Az esemény kezdési dátuma

en: The Event's Summary
hu: Az esemény összegzése

en: The Event's Title
hu: Az esemény címe

en: The FROM Email Address configured for this feature may not be a valid sender based on your email service provider rules.
hu: Erre a funkcióra beállított FELADÓ e-mail cím nem biztos hogy érvényes az e-mail szolgáltató szabályai szerint.

en: The Fee Level the Participant is registered for.
hu: A díj szint amire a résztvevő regisztrált.

en: The Financial Account '%1' has been saved.
hu: A '%1' pénzügyi számla mentve.

en: The Following Option Values contain value fields that do not match the Data Type of the Option Group</p>
            <p><table><tbody><th>Option Group</th><th>Option Value</th></tbody><tbody>
hu: A következő opció értékek olyan érték mezőt tartalmaz, amely nem egyezik meg az opció csoport adat típusával <p>
            <p><table><tbody><th>opció csoport</th><th>opció érték</th></tbody><tbody>

en: The Following option Groups have not been converted due to there being already another option group with the same name in the database
hu: A következő opciócsoportokat nem konvertáltuk át, mivel már létezik egy másik azonos nevű opciócsoport az adatbázisban

en: The Full Contribution minus Payment Processor Fees.
hu: A teljes adomány mínusz a fizetési feldolgozó díjai.

en: The Group '%1' cannot be deleted! You must Delete all custom fields in this group prior to deleting the group.
hu: A '%1' csoport nem törölhető. Először törölnie kell minden egyedi mezőt ebben a csoportban mielőtt törölhetné ezt a csoportot.

en: The Group '%1' has been deleted.
hu: A '%1' csoport törölve lett.

en: The Group '%1' has been saved.
hu: '%1' Csoport elmentve.

en: The HTML Form Snippet code will display a form consisting of the active fields in this Profile. You can copy this HTML code and paste it into any block or page on your website where you want to collect contact information.
hu: A HTML Űrlap Kódrészlet kód egy űrlapot fog megjeleníteni ami tartalmazza az aktív mezőket ebből a profilból. Másolhatja ezt a HTML kódot és  beillesztheti azt bármelyik blokkba vagy oldalra a weboldalán ahol egybe szeretné gyűjteni a kapcsolati információkat.

en: The HTML code below will display a form consisting of the active fields in this Profile. You can copy this HTML code and paste it into any block or page on your website where you want to collect contact information.
hu: A lenti HTLM kód egy űrlapot fog megjeleníteni ami tartalmazza az aktív mezőket ebből a profilból. Másolhatja ezt a HTML kódot és  beillesztheti azt bármelyik blokkba vagy oldalra a weboldalán ahol egybe szeretné gyűjteni a kapcsolati információkat.

en: The HTML footer for this mailing.
hu: A HTML lábléc ehhez a levelezéshez.

en: The HTML header for this mailing.
hu: A HTML fejléc ehhez a levelezéshez.

en: The HTML message is a required field.
hu: A HTML üzenet szükséges mező.

en: The ID of a previous mailing to include/exclude recipients.
hu: Az előző körlevél azonosítója, a címzettek hozzáadásához/eltávolításához.

en: The ID of the Job .
hu: A feladat azonosítója

en: The ID of the mailing this Job will send.
hu: A feladat által elküldendő körlevél azonosítója.

en: The ID of the object controlled by this ACL entry
hu: Ezen hozzáférés lista elemet szabályozó objektum azonosítója

en: The Import Wizard allows you to easily import contact records from other applications into CiviCRM. For example, if your organization has contacts in MS Access&reg; or Excel&reg;, and you want to start using CiviCRM to store these contacts, you can 'import' them here.
hu: Az import tündér lehetővé teszi a kapcsolat rekordok más alkalmazásból származó adatainak a feltöltését a CiviCRM-be. Például, ha a szervezet MS Access&copy; vagy Excel&copy; fájlban tárolja a kapcsolatokat, és elkezdi a CiviCRM használatát a kapcsolatok tárolására, ezekből "importálhatja" őket.

en: The Import Wizard allows you to easily upload contact records from other applications into CiviCRM. For example, if your organization has contacts in MS Access&copy; or Excel&copy;, and you want to start using CiviCRM to store these contacts, you can 'import' them here.
hu: Az import tündér lehetővé teszi a kapcsolat rekordok más alkalmazásból származó adatainak a feltöltését a CiviCRM-be. Például, ha a szervezet MS Access&copy; vagy Excel&copy; fájlban tárolja, és elkezdi a CiviCRM használatát a kapcsolatok tárolására, ezekből "importálhatja" őket.

en: The Interval of the Frequency Unit
hu: A frekvencia egység intervalluma

en: The Location Type should be set if there is  %1 information.
hu: A helyszín típust meg kell adni, ha %1 az információ.

en: The Location of the Address for the Contact
hu: A kapcsolat helyszín címe

en: The Location of the Phone for the Contact
hu: A telefon helye a kapcsolathoz

en: The Mailing's End Date
hu: A levelezés befejezési dátuma

en: The Mailing's Scheduled Date
hu: A levelezés ütemezett dátuma

en: The Mailing's Start Date
hu: A levelezés kezdési dátuma

en: The Medium of this Activity (ie phone, e-mail, etc...
hu: Ennek a tevékenységnek a közege ( pl. telefon, email, stb....

en: The Membership's End Date
hu: A tagság befejeződésének dátuma

en: The Membership's Reminder Date
hu: Tagság emlékeztető dátuma

en: The Membership's Start Date
hu: A tagság kezdődátuma

en: The Message Template '%1' has been saved.
hu: A %1 üzenet sablon mentve.

en: The Next Contribution Date.
hu: A következő adomány dátuma.

en: The Non Deductible Part of the Contribution
hu: Az Adomány nem levonható része

en: The Open Case activity type is missing or disabled. Please have your site administrator check Administer > Option Lists > Activity Types for the CiviCase component.
hu: A nyitott Ügy tevékenység típusa hiányzik vagy fel van függesztve. Kérdd meg az oldal adminisztrátorát hogy megnézze az Adminisztráció > Opciók listája > Tevékenység típusok ehhez a CiviCase komponenshez.

en: The Option Group '%1' has been saved.
hu: A %1 opció csoport mentve.

en: The PHP Multibyte String extension is needed for CiviCRM to correctly handle user input among other functionality. Ask your system administrator to install it.
hu: A PHP Multibyte String  kiterjesztés kell a CiviCRM felhasználói adat bevitel helyes kezeléséhez, más funkciók mellett. Kérje meg a rendszer adminisztrátorát, hogy telepítse.

en: The Page this Contribution came from
hu: Az oldal ahonnan ez az adomány jött

en: The Participant Listing feature is not currently enabled for this event.
hu: A résztvevők listájának megtekintése nem engedélyezett erre az eseményre.

en: The Participant Status has been updated.
hu: A Résztvevői státusz frissítésre került.

en: The Payment Instrument Used for the Contribution
hu: A fizetési eszköz amit ehhez az adományhoz használtak

en: The Payment Status for this participant is Completed. The Participant Status is set to Pending (pay later). Click Cancel if you want to review or modify these values before saving this record
hu: Ennek a résztvevőnek a fizetési állapota befejezett. A később fizető résztvevők állapota Függőben-re (fizetés később) állítva. Kattintson a mégsem-re ha átkívánja tekinteni vagy módosítani mielőtt mentené ezt a rekordot

en: The Personal Campaign Page you have just visited is currently %1. However you can still support the campaign here.
hu: A Személyes Kampány oldal amit az előbb látogatott meg jelenleg a %1. Ennek ellenére támogathatja ezt a kampányt itt egy adománnyal.

en: The Personal Campaign Page you have just visited is currently inactive. However you can still support the campaign here.
hu: Ez a Személyes Kampány oldal amit az előbb látogattál meg most éppen inaktív. Ennek ellenére tehetsz egy felajánlást itt is.

en: The Personal Campaign Page you have just visited is no longer active (as of %1). However you can still support the campaign here.
hu: Ez a Személyes Kampány oldal amit az előbb látogattál már nem aktív (%1 időponttól). Ennek ellenére támogathatod ezt a kampányt  itt egy adománnyal.

en: The Personal Campaign Page you have just visited is only active from %1 to %2. However you can still support the campaign here.
hu: Ez a Személyes Kampány oldal amit az előbb látogattál meg csak %1 és %2 között aktív. Ennek ellenére támogathatod ezt a kampányt  itt egy adománnyal.

en: The Personal Campaign Page you have just visited will be active beginning on %1. However you can still support the campaign here.
hu: Ez a Személyes Kampány oldal amit az előbb látogattál meg aktív lesz %1 időponttól. Ennek ellenére támogathatod ezt a kampányt itt egy adománnyal.

en: The Personal note form PCP
hu: Személyes megjegyzés a PCP-től

en: The Premium '%1' has been saved.
hu: '%1' Jelképes ajándék mentve.

en: The Price Field '%1' has been deleted.
hu: '%1' Ár Mező törölve lett.

en: The Price Set '%1' has been deleted.
hu: A '%1' árlista törölve

en: The Price Set '%1' has not been deleted! You must delete all price fields in this set prior to deleting the set.
hu: Az '%1' árlista nem került törlésre! Először törölje az összes ár mezőt ebből a listából, mielőtt törli a listát.

en: The Priority of this Activity
hu: A tevékenység prioritása

en: The Reason for the Contribution Cancellation
hu: Az adomány lemondásának oka

en: The Recurring Payments URL is not currently used.
hu: Az ismétlődő fizetés URL jelenleg használaton kívül.

en: The Relationship Type has been saved.
hu: Viszony típus mentése sikeres.

en: The Relationship's End Date
hu: A viszony befejeződésének dátuma

en: The Relationship's Start Date
hu: A viszony kezdetének dátuma

en: The Reply SMS Could only be sent for activities with '%1' subject.
hu: A válasz SMS csak '%1' témájú tevékenységnél küldhető.

en: The Report Footer HTML code will be output at the end of the document. You can add any additional footer text, replace the CiviCRM logo, or make other changes as needed.
hu: A jelentéslábban lévő HTML kód lesz a kinyomtatva minden dokumentum végén. Hozzáadhat további szöveget a jelentéslábhoz, lecserélheti a CiviCRM logót, vagy más változtatásokat is végrehajthat ha szükséges.

en: The Report Header contains HTML code that will be output at the beginning of the document whenever this report is printed or downloaded in PDF format. The default values will work for most situations. However you may want to enter the actual report title in the &lt;title&gt; tag (replacing 'CiviCRM Report'). You can include a logo by adding an &lt;img&gt; tag. You can also modify the look and feel of the printed report by including a custom CSS file (instead of print.css).
hu: A jelentés fejléce tartalmaz egy HTML kódot ami egy kimenetként látható lesz minden dokumentum elején amikor ezt a jelentést kinyomtatják vagy letöltik PDF formátumban. A legtöbb esetben az alap értékek jók. Azonban érdemes lehet megadni a jelentés címét a  &lt;title&gt; tag ('CiviCRM jelentés' lecserélése) alatt. Megadhat egy logót is a &lt;img&gt; címkével. Még a kinyomtatott jelentés kinézetét is módosíthatja egy CSS fájl hozzáadásával. ( a print.css helyett).

en: The Role the Participant is registered for.
hu: A szerepkör amire  a résztvevő regisztrált.

en: The Role you select here is automatically assigned to people when they register online for this event (usually the default 'Attendee' role).
hu: Az itt kiválasztott szerepkör automatikusan hozzárendelődik az erre az eseményre online regisztráló személyekhez (általában az alapértelmezett 'Résztvevő' szerepkörrel).

en: The SMS message is a required field.
hu: Az SMS üzenet kitöltendő mező.

en: The SMTP password (%1) has unusual content that cannot be stored as plain-text. It may be unreadable due to a previous misconfiguration, or it may rely on an unclear character-set. Your options are:
hu: Az SMTP jelszó (%1) szokatlan tartalommal rendelkezik, amely nem tárolható egyszerű szövegként. Előfordulhat, hogy egy korábbi hibás konfiguráció miatt olvashatatlan, vagy nem világos karakterkészletre támaszkodik. A lehetőségek a következők:

en: The SMTP password (%1) was previously stored in the database. It has unexpected content which cannot be migrated automatically. However, it appears to be inactive, so the upgrader will drop this value.
hu: Az SMTP jelszó (%1) korábban az adatbázisban volt tárolva. Váratlan tartalmat tartalmaz, amelyet nem lehet automatikusan áttelepíteni. Úgy tűnik azonban, hogy inaktív, ezért a frissítő eldobja ezt az értéket.

en: The Set '%1' has been saved.
hu: '%1' készlet el lett mentve.

en: The State or Province of the Address
hu: A cím megyéje vagy állama

en: The Status of the Membership
hu: Ennek a tagságnak az állapota.

en: The Status of the Participant's Booking and Attendance
hu: A résztvevő foglalásának és részvételének a státusza

en: The Status of this Activity
hu: A tevékenység státusza

en: The Status of this Contribution
hu: Ennek az Adománynak a státusza

en: The Sub-type for the Contact
hu: A kapcsolat altípusa

en: The Supporter Profile is used to collect or update basic information (e.g. name and email address) from users while they are creating a Personal Campaign Page. The profile you select must be configured with 'Account creation required' (under Profile Settings &raquo; Advanced Settings). You must include an Email address field - and you may include any number of other fields in the profile. If you don't yet have an appropriate Profile configured, you will need to <a href='%1'>create one first</a>, and then return to this form to select it.
hu: A 'Támogató profil' kerül felhasználásra, az alap információk összegyűjtésére (um. név és e-mail cím) a felhasználóktól, a személyes kampányoldal készítése közben. Az ön által kiválasztott profilt a 'Felhasználói fiók szükséges'  (Profil beállítások &raquo; Részletes beállítások). Az e-mail cím kötelező mező - de más mezőket is tartalmazhat a profil korlátozás nélkül. Ha nem áll rendelkezésre megfelelő profil előbb  <a href='%1'>készítsen egyet</a>, és térjen vissza ehhez az űrlaphoz, és válassza ki.

en: The Survey type '%1' has been saved.
hu: A %1 felmérés/kérdőív típus mentve.

en: The Total Contribution made by the Contact
hu: A kapcsolat által tett összes adomány

en: The Transaction ID of the  Recurring Contribution
hu: A tranzakciós azonosítója a z ismétlődő adománynak

en: The Type of Activity
hu: A tevékenység típusa

en: The Type of Contribution made, ie Member Dues, Event Fees etc
hu: Az adomány típusának készült, pl. tag díjak, események díjak stb.

en: The Type of Membership
hu: A tagság típusa

en: The Type of Relationship, i.e. Employee of, Household Head for...
hu: A viszony típusa, mint pl. alkalmazottja, háztartás feje....

en: The Type, either Phone, Mobile, Fax or Pager
hu: A típus, vagy telefon, mobil, fax vagy pager

en: The URL for Authorize.net's LIVE Payment server. Use the default value unless otherwise advised by the processor.
hu: Az Authorize.net LIVE fizetési szerver URL-je. Az alapértelmezett értékeket használja, kivéve ha a feldolgozó mást ajánl.

en: The URL for Authorize.net's TEST Payment server. Use the default value unless otherwise advised by the processor.
hu: Az Authorize.net TEST fizetési szerver URL-je.Az alapértelmezett értékeket használja, kivéve ha a feldolgozó mást ajánl.

en: The URL for First Data's Live Payment server. Use the default value (unless otherwise advised by First Data):
hu: A First Data LIVE fizetési szerver URL-je. Használja az alapértelmezettet (ha a First Data nem javasolt mást):

en: The URL for First Data's TEST Payment server. Use the default value (unless otherwise advised by First Data):
hu: A First Data TEST fizetési szerver URL-je. Használja az alapértelmezettet (ha a First Data nem javasolt mást):

en: The URL for PayJunction's Payment server. This is the same for TEST and LIVE transactions. Use the default value unless otherwise advised by PayJunction.
hu: A PayJunction fizetési szerver URL-je. Ez ugyan az a TEST és LIVE tranzakciók esetében. Használja az alapértelmezettet ha a PayJunction nem javasolt mást.

en: The URL for PayPal Standard recurring payments. Use the default value unless otherwise indicated by PayPal.
hu: A PayPal szabványos ismétlődő fizetési szerver URL-je. Használja az alapértelmezettet ha a PayPal nem javasolt mást.

en: The URL for PayPal's LIVE API gateway server. Use the default value (unless otherwise advised by PayPal):
hu: A PayPal LIVE API átjáró szerver URL-je. Használja az alapértelmezettet (ha a PayPal nem javasolt mást):

en: The URL for PayPal's LIVE Payment server. Use the default value (unless otherwise advised by PayPal):
hu: A PayPal LIVE fizetési szerver URL-je. Használja az alapértelmezettet (ha a PayPal nem javasolt mást):

en: The URL for PayPal's LIVE Payment server. Use the default value unless otherwise indicated by PayPal.
hu: A PayPal LIVE fizetési szerver URL-je. Használja az alapértelmezettet ha a PayPal nem javasolt mást.

en: The URL for PayPal's TEST API gateway server. Use the default value (unless otherwise advised by PayPal):
hu: A PayPal TEST API átjáró szerver URL-je. Használja az alapértelmezettet (ha a PayPal nem javasolt mást):

en: The URL for PayPal's TEST Payment server. Use the default value (unless otherwise advised by PayPal):
hu: A PayPal TEST fizetési szerver URL-je. Használja az alapértelmezettet (ha a PayPal nem javasolt mást):

en: The URL for PayPal's TEST Payment server. Use the default value unless otherwise indicated by PayPal.
hu: A PayPal TEST fizetési szerver URL-je. Használja az alapértelmezettet ha a PayPal nem javasolt mást.

en: The URL for displaying PayPal's 'Pay with PayPal' payment button image. Use the default value unless otherwise advised by PayPal.
hu: A PayPal 'Pay with PayPal' fizetési gomb kép URL-je. Használja az alapértelmezett értéket ha a PayPal nem javasolt mást.

en: The URL for recurring payments. Use the default value unless otherwise advised by the processor.
hu: Az ismétlődő fizetések URL-je. Az alapértelmezett értékeket használja, kivéve ha a feldolgozó mást ajánl.

en: The URL to be tracked.
hu: A követett URL.

en: The Unique CiviCRM Generated Invoice ID
hu: Az egyedi CiviCRM által létrehozott számla azonosító

en: The actual value stored (as a foreign key) in the data record. Functions which need lookup option_value.title should use civicrm_option_value.option_group_id plus civicrm_option_value.value as the key.
hu: Az adat rekordban tárolt aktuális érték (mint idegen kulcs).  Függvény, amely a keresésben használja az option_value.title should civicrm_option_value.option_group_id plusz még a civicrm_option_value.value mint kulcsot.

en: The amount of the soft credit
hu: A könnyű hitel összege

en: The amount the Participant has paid or will have to pay.
hu: Az összeg amit a résztvevő fizetett vagy fizetnie kell majd.

en: The amunt of the recurring contribution
hu: Az ismétlődő adomány összege

en: The application, \"%1\", requests permission to access your system.
hu: A  \"%1\", alkalmazás engedélyt kér a rendszer hozzáféréshez.

en: The arguments to be sent to the search function
hu: A keresés részére átküldött változók.

en: The attached file has been deleted.
hu: A csatolt fájl törlődött.

en: The automatic renewal of your %1 membership has been cancelled as requested. This does not affect the status of your membership - you will receive a separate notification when your membership is up for renewal.
hu: %1 tagság automatikus megújítása az igény szerint törölve. Ez nem érinti a tagságát - a megújításának esedékességekor külön értesítést kap.

en: The backend theme determines the appearance on administrative screens, such as the "Manage Event" screen.
hu: A backend témája határozza meg a megjelenést az adminisztrációs képernyőkön, például a "Esemény kezelése" képernyőn.

en: The batch merge task is still in progress. This page will be refreshed automatically.
hu: A tömeges összefűzési folyamat még folyamatban van. Az oldal automatikusan frissül.

en: The body of the SMS cannot exceed %1 characters.
hu: A SMS üzenet szövegtörzse nem haladhatja meg a %1 karakterszámot.

en: The body of this mailing.
hu: A körlevél szövege.

en: The cache record is a permutation of the original relationship record. The orientation indicates whether it is forward (a_b) or reverse (b_a) relationship.
hu: A gyorsítótár rekord az eredeti viszony rekord permutációja. Az irányultság megmutatja, hogy az előre mutató (a_b) vagy visszairányuló (b_a) a viszony.

en: The campaign for which this activity has been triggered.
hu: Az a kampány, amelyre ez a tevékenység indult.

en: The campaign for which this contribution has been triggered.
hu: Az a kampány, amelyhez ez a hozzájárulás indult.

en: The campaign for which this event has been created.
hu: A kampány melynek a keretében ez az eseményt létrehozták.

en: The campaign for which this mailing has been initiated.
hu: Az a kampány, melyhez ez a körlevél elkészült.

en: The campaign for which this membership is attached.
hu: Az a kampány, amelyhez ez a tagság kapcsolódik.

en: The campaign for which this participant has been registered.
hu: A kampány mely során a résztvevő regisztrált.

en: The campaign for which this pledge has been initiated.
hu: A kampány amelyhez ez a felajánlás kezdeményezésre került.

en: The campaign for which we are collecting contributions with this page.
hu: Ezzel az oldallal támogatott kampány, amelynek javára ez az adomány gyűjtés folyik.

en: The changes have been reverted.
hu: A változtatások visszaállítva.

en: The changes have not been saved.
hu: A változtatások nem lettek elmentve.

en: The check for new versions of CiviCRM has been disabled. <a %1>Re-enable the scheduled job</a> to receive important security update notifications.
hu: A CiviCRM új verzióinak ellenőrzése kikapcsolva. <a %1>Újraengedélyezze az ütemezett munkát</a> a fontos biztonsági frissítések megkapásához.

en: The civicrm version this instance is running
hu: A szerveren futó civicrm verziója

en: The class name which implements this functionality.
hu: Ezen funkciót megvalósító osztály neve.

en: The code for adding this widget to web pages will be displayed here after you click <strong>Save and Preview</strong>.
hu: A kisalkalmazást a weboldalakba beillesztő kód  kijelzésre kerül itt, miután rákattintott az <strong>Mentés és előnézetre</strong>.

en: The contact A
hu: Az A Kontakt

en: The contact B
hu: A B kapcsolat

en: The contact might be the Membership Organization of a Membership Type. You will need to edit the Membership Type and change the Membership Organization before you can delete this contact.
hu: A kapcsolat lehet egy szervezet tagjaként a tagság típusa. Meg kell szerkeszteni a tagság típusát és módosítani a szervezet tagjaként, mielőtt törölhetné ezt a kapcsolatot.

en: The contact profile needs to contain the primary email address field
hu: A kapcsolat profilnak tartalmaznia kell az elsődleges emailcím mezőt.

en: The contact record which is linked to the currently logged in user account - '%1' - cannot be deleted.
hu: A kapcsolati rekord, egy bejelentkezett felhasználóhoz tartozik - '1%' - nem törölhető.

en: The contact type selected for Update multiple contacts does not have a corresponding profile. Please set up a profile for %1s and try again.
hu: A tömeges kapcsolat frissítésre kiválasztott kapcsolat típusnak nincs megfelelő profil. Kérem hozzon létre %1 részére profilt és próbálja meg újra.

en: The contact who is assigned the activity.
hu: A kapcsolat aki társította ezt a tevékenységet.

en: The contact who is the activity's target.
hu: A kapcsolat aki a tevékenység célpontja.

en: The contact who made this activity
hu: A kapcsolat aki létrehozta ezt a tevékenységet

en: The contact who scheduled this activity
hu: A kapcsolat aki ütemezte ezt a tevékenységet

en: The contact(s) and all related data will be moved to trash and only users with the relevant permission will be able to restore it.
hu: A kapcsolat(ok) és a kapcsolódó adatok a kukába kerülnek és az elegendő jogosultságú felhasználó lesz képes a visszaállítására.

en: The contact(s) and all related data will be permanently removed.
hu: A kapcsolat(ok) és a kapcsolódó adatok véglegesen törölve.

en: The contribution amount covering the membership fee will use the financial type configured with the selected membership type (see the membership types configuration tool to review those settings). Any additional contribution will use the financial type configured for this online contribution page.
hu: A tagsági díjat lefedő hozzájárulási összeg a kiválasztott tagság típussal beállított pénzügyi típust használja (tekintse meg a tagsági típusok beállítási eszközét ezen beállítások átnézésére). Bármilyen további adomány ennek az online adományoldalnak a beállításánál beállított pénzügyi típust fogja használni.

en: The contribution page '%1' has been deleted.
hu: A '%1' adomány oldal törölve.

en: The contribution record has been saved.
hu: Az adomány rekord elmentve.

en: The contribution status will be updated as appropriate.  To update contribution statuses directly, return to the search results and select "Update multiple contributions".
hu: Az adomány állapota szükség szerint frissítésre kerül. Az adomány állapotok közvetlen frissítéséhez térjen vissza a keresési eredményekhez, és válassza a "Több adomány frissítése" lehetőséget.

en: The cost of sending SMS message is typically <em>per segment</em>.
hu: Az SMS üzenet kiküldési költsége általában <em>szemensenként</em>.

en: The cost of the old and new membership types are different. You may want to edit the contribution associated with this membership to adjust its amount.
hu: A régi és új tagság típusok költségei különböznek. Ehhez a tagsághoz tartozó adományt szerkesztheti, beállítva a pénzügyi típusát.

en: The current status of your page is
hu: Az oldalad jelenlegi helyzete

en: The custom fatal error template setting has been removed.
hu: Az egyedi fatális hiba sablon beállítás eltávolítva.

en: The custom fatal error template setting will be removed during the upgrade. You are currently using this custom template: %1 . Following the upgrade you will need to use the standard approach to overriding template files, as described in the documentation.
hu: A frissítés során a fatális hiba sablon beállítás eltávolításra kerül. Jelenleg a %1 egyedi sablont használja. A frissítés után a szabványos sablon fájlok felülírási gyakorlatot kell használnia, ahogy az a dokumentációban szerepel.

en: The custom field '%1' has been deleted.
hu: A kiválasztott '%1' mező törölve lett.

en: The data columns in this import file appear to be different from the saved mapping. Please verify that you have selected the correct saved mapping before continuing.
hu: Az import fájl adatoszlopa különbözik a mentett adatillesztőtől. Kérem ellenőrizze, hogy a megfelelő adatillesztőt választotta ki mielőtt folytatja.

en: The data type of the multiple choice option set you've selected does not match the data type assigned to this field.
hu: Az adatok típusa a feleletválasztós opciós mintában amit Ön kiválasztott nem felel meg az adat típusnak ami ehhez a mezőhöz van társítva.

en: The database name provided is not valid. Please use only 0-9, a-z, A-Z, _ and - as characters in the name.
hu: A megadott adatbázis név nem érvényes. Kérem csak a 0-9. a-z, A-Z és az _ karaktereket használja a névben.

en: The database will be upgraded from %1 to %2.
hu: Az adatbázis frissítésre kerül a %1 változatról %2 változatra.

en: The database: '%1' does not exist.
hu: A '%1' adatbázis nem létezik.

en: The date that the most recent payment reminder was sent.
hu: Az utolsó aktuális befizetési értesítő elküldési dátuma.

en: The date the first scheduled pledge occurs.
hu: Az első ütemezett felajánlás napja.

en: The date the first scheduled recurring contribution occurs.
hu: Az első ütemezett ismétlődő befizetés bekövetkezési dátuma.

en: The date the pledge payment is supposed to happen.
hu: A felajánlási befizetés várható bekövetkezési dátuma.

en: The date this contribution was received.
hu: Adomány beérkezési dátuma.

en: The date this payment was received.
hu: A mai napig beérkezett befizetések.

en: The date type
hu: Dátum típus

en: The date type '%1' has been saved.
hu: A %1 dátum típus mentve.

en: The default Financial Type is configured when creating the "Premium" but it can be changed for each contribution page if required.
hu: Az alapértelmezett Pénzügyi típus beállításra került amikor a "Jelképes ajándék" létre lett hozva, de megváltoztatható mindegyik adományoldalhoz, ha szükséges.

en: The default copies of the message templates listed below will be updated to handle new features or correct a problem. Your installation has customized versions of these message templates, and you will need to apply the updates manually after running this upgrade. <a href='%1' style='color:white; text-decoration:underline; font-weight:bold;' target='_blank'>Click here</a> for detailed instructions. %2
hu: Az alább felsorolt üzenet sablonok alapértelmezett másolatai frissítésre kerülnek az új jellemzők kezelésére vagy a problémák javítására. Az ön telepítése testre szabott verzióit tartalmazza ezen sablonoknak. A frissítés után kézileg kell frissítenie ezeket. <a href='%1' style='color:white; text-decoration:underline; font-weight:bold;' target='_blank'>Kattintson ide</a> a részletes útmutatásért. %2

en: The default is %1, but that does not exist on this site either.
hu: Az alapértelmezett érték %1, de ez ezen a weboldalon sem létezik.

en: The default is %1, which <a href="%1">does exist on this site</a>.
hu: Az alapértelmezett érték %1, amely <a href="%1">létezik ezen a webhelyen</a>.

en: The default number of rows per page for most reports is 50. However, this may be too many for a report which is included in the 'Home Dashboard'. You can reduce the number of rows included in each page when the report is part of the Dashboard by entering the desired row count here. Users will still be able to navigate through the full report using a pager.
hu: Az oldalankénti sorok alapértelmezett száma 50. Ugyanakkor ez túl sok lehet azon jelentések esetében, amelyek a kezdőlap vezérlőpultjába illesztettek. Lecsökkentheti az oldalankénti sorok számát amikor a jelentés a vezérlőpult része, megadva a kívánt sorok számát. A felhasználók a lapozó segítségével továbbra is végig tudnak a teljes jelentésen menni.

en: The default operator is equals (=), and is the only operator supported for "create" or "delete" actions.
hu: Az alapértelmezett operátor az egyenlő (=), és csak ez az egy operátor amely támogatott a "létrehozás" vagy "törlés" műveleteknél.

en: The default rate used to calculate the taxes collected into this account (e.g. for tax rate of 8.27%, enter 8.27).
hu: Az alapértelmezett adókulcsot használja az erre a számlára begyűjtött adók kiszámításához (pl. a 8.27% adókulcshoz adja meg a 8.27 értéket).

en: The default status is assigned when there are no matching status rules for a membership.
hu: Az alapértelmezett állapot kerül hozzárendelésre, ha nincs megegyező tagsági állapot szabály.

en: The destination group extends a different entity type.
hu: A cél csoport kiterjed egy másfajta egyedi típusra.

en: The discount end date cannot be prior to the start date.
hu: A kedvezméyn vég dátuma nem lehet előbb mint a kezdő dátuma

en: The display name of the contact's organizations.
hu: A kapcsolat szervezetének megjelenítendő neve.

en: The donor's information is listed below.  You can choose to contact them and convey your thanks if you wish.
hu: Az adományozók információi alább kilistázva. Ha akarja, kapcsolatba léphet velük és megköszönheti nekik.

en: The donor's name has been added to your honor roll unless they asked not to be included.
hu: Az adományozó neve hozzáadva a büszkeségfalhoz, kivéve ha az adományozók azt kérik, hogy ne legyenek rajta.

en: The e-mail address %1 is not valid.
hu: %1 e-mail cím érvénytelen.

en: The email address %1 already has an account associated with it. <a href="%2">Have you forgotten your password?</a>
hu: A %1 e-mail címhez már tartozik egy fiók.  <a href="%2">Elfelejtette a jelszavát?</a>

en: The email address must be unique for each participant.
hu: Az e-mail címnek egyedinek kell lennie minden résztvevő részére.

en: The email of the recipients this mail is to be sent.
hu: Az e-mailek címzettjeinek ez az e-mail elküldésre kerül.

en: The end offset relative to current year, can be negative
hu: A vég eltolás a tárgyévhez képest, negatív is lehet

en: The entity that this pcp targets
hu: A személyes kampány oldal által megcélzott egyed

en: The environment of this CiviCRM instance is set to '%1'. Certain functionality like scheduled jobs has been disabled.
hu: A CiviCRM jelen telepítésének a környezet beállítása '%1'. Bizonyos funkciók, mint az ütemezett feladatok kikapcsolva.

en: The environment settings have been disabled because it has been overridden in the settings file.
hu: A környezeti beállítások letiltva, mert az felülírásra került a beállítási fájlban.

en: The event linked to the Personal Campaign Page you have just visited is over (as of %1).
hu: Az esemény ami a Személyes Kampány oldaladhoz tartozik amit az előbb látogattál meg véget ért (%1től).

en: The event you requested is currently unavailable (contact the site administrator for assistance).
hu: Az ön által kért esemény jelenleg nem elérhető (segítségért lépjen kapcsolatba az oldal adminisztrátorával).

en: The event's default Participant Role (usually Attendee) will be assigned if you do not include a value for role. Valid values for Status and Role can be found in the CiviEvent section of the Administer CiviCRM screen. You can also import Fee Level, Registration Date and any other standard or custom Participant fields.
hu: Az esemény alapértelmezett résztvevői szerepköre (általában résztvevő) kerül hozzárendelésre ha nem ad meg szerepkör értéket. Az érvényes állapotokat és szerepköröket megtalálja a CiviEsemény részben  a CiviCRM Adminisztrációs oldalon. Importálhat díjszabást, regisztrációs dátumot és bármely szabványos és egyedi résztvevő mezőket.

en: The existing option choices for %1 group are listed below. You can add, edit or delete them from this screen.
hu: A %1 csoport rendelkezésre álló beállításai alább felsorolva. Hozzáadhatja, szerkesztheti vagy törölheti erről a képernyőről

en: The extension %1 is now obsolete and has been disabled.
hu: A %1 kiterjesztés elavult és letiltásra került.

en: The extension %1 is now obsolete and has been uninstalled.
hu: A %1 kiterjesztés elavult és eltávolításra került.

en: The extensions URL is not properly set. Please go to the <a href="%1">URL setting page</a> and correct it.
hu: A kiterjesztés URL nincs jól beállítva.  Kérem menjen az <a href="%1">URL beállítások oldalára</a> és javítsa ki.

en: The extensions URL is not properly set. Please go to the <a href="%1">URL setting page</a> and correct it.<br/>
hu: A kiterjesztés URL nincs jól beállítva.  Kérem menjen az <a href="%1">Erőforrás URL-ek</a> és javítsa ki.

en: The extensions directory is not properly set. Please go to the <a href="%1">path setting page</a> and correct it.<br/>
hu: A kiterjesztések könyvtára nincs rendesen beállítva. Kérem menjen az <a href="%1">útvonal beállítási oldalra</a>és javítsa ki.<br/>

en: The fee charged by the Payment Processor for the transaction.
hu: A díj amit a fizetési feldolgozó kirótt a tranzakcióért.

en: The fee selection has been changed for this participant
hu: A díj kiválasztás módosult erre a résztvevőre

en: The field "%1" is already included.
hu: A '%1' mező már bent van.

en: The field label displayed on the form (over-ride the default field label here, if desired).
hu: Az űrlapon kijelzett mező címke (felülírhatja az alapértelmezett címkét itt, ha szükséges).

en: The file is either empty or you do not have permission to retrieve the file
hu: A fájl vagy üres, vagy nincs engedélye a fájl lekérésére

en: The filtering search. custom search id or -1 for civicrm api search
hu: A keresés szűrése, részletes keresés azonosítója vagy -1 a civicrm api kereséshez

en: The final, general mailing (derived from A or B)
hu: Végleges általános körlevél (A és B közül kiválasztva)

en: The financial type "%1" has been updated.
hu: A '%1' pénzügyi típus frissítve.

en: The financial type Account has been saved.
hu: A pénzügyi típus számla mentve.

en: The financial types associated with the old and new membership types are different. You may want to edit the contribution associated with this membership to adjust its financial type.
hu: Az új és régi tagság típushoz hozzárendelt pénzügyi típusok különbözőek. Ehhez a tagsághoz tartozó adományt szerkesztheti, beállítva a pénzügyi típusát.

en: The first experimental mailing ("A" condition)
hu: Az első kísérleti körlevele ("A" feltétel)

en: The first name and last name must be unique for each participant.
hu: A vezeték és keresztnévnek egyedinek kell lennie minden résztvevőre.

en: The following Membership Types are associated with this organization. Click <strong>Members</strong> for a listing of all contacts who have memberships of that type. Click <strong>Edit</strong> to modify the settings for that type.
hu: A szervezethez hozzárendelt tagság típusok.  Kattintson a <strong>Tagok</strong> -ra az összes ilyen tagság típussal rendelkező kapcsolat kilistázására. Kattintson a <strong>Szerkesztés</strong> -re a adott típus beállításainak módosítására.

en: The following URL will display a list of registered participants for this event to users whose role includes "view event participants" permission: <a href="%1">%1</a>
hu: A következő URL az eseményre regisztrált résztvevők listáját jelzi ki azoknak a felhasználóknak, akiknek a szerepköre tartalmazza a "esemény résztvevők megtekintése" engedélyt: <a href="%1">%1</a>

en: The following URL will display a list of registered participants for this event: <a href="%1">%1</a>
hu: A következő URL az eseményre regisztrált résztvevők listáját jelzi ki: <a href="%1">%1</a>

en: The following contact had been sharing an address with a contact you just deleted. Their address will no longer be shared, but has not been removed or altered.
hu: A következő kapcsolat megosztotta a címét az előzőleg törölt kapcsolattal. A címük nem lesz közös, de nem lesz eltávolítva vagy módosítva.

en: The following contact(s) have address records which were shared with the address you removed from this contact. These address records are no longer shared - but they have not been removed or altered.
hu: A következő kapcsolat(ok)nak olyan cím rekordja volt melyeknek ugyanazzal a címmel rendelkeztek mint az  amit éppen eltávolítottál. Ezek a cím rekordok továbbra már nem lesznek megosztva - de  nem lettek eltávolítva vagy megváltoztatva.

en: The following contacts had been sharing addresses with a contact you just deleted. Their addressses will no longer be shared, but have not been removed or altered.
hu: A következő kapcsolat megosztotta a címét az előzőleg törölt kapcsolattal. A címük nem lesz közös, de nem lesz eltávolítva vagy módosítva.

en: The following credit card options will be offered to contributors using Online Contribution pages. You will need to verify which cards are accepted by your chosen Payment Processor and update these entries accordingly.
hu: A következő bankkártya opciók az online adomány oldalakon az adományozóknak kerülnek felajánlásra. Le kell ellenőriznie, hogy milyen kártyákat fogad el az ön által kiválasztott fizetésfeldolgozó és frissítenie kell ennek megfelelően.

en: The following errors were detected in %1 message:
hu: A következő hibákat találtam a %1 üzenetben:

en: The following errors were detected in %1:
hu: A következő hibákat észleltük %1-ben:

en: The following formats are accepted:
hu: A következő formátumok elfogadhatók:

en: The following participants no longer have an event fee recorded. You can edit their registration and record a replacement contribution by clicking the links below:
hu: A következő résztvevők részére a továbbiakban nincs részvételi díj fizetés rögzítve. Szerkesztheti a regisztrációjukat és rögzítsen helyettesítő fizetést az alábbi linkekre kattintva:

en: The following problems are preventing me from installing CiviCRM:
hu: A következő problémák akadályozzák meg a CiviCRM telepítését:

en: The following records already have the status
hu: A következő rekordoknak már ez az állapotuk

en: The following tables have an entry for this financial type: %1
hu: A következő táblákban van egy bejegyzés erre a pénzügyi típusra: %1

en: The following tokens are available to control the format of individuals' contact names when they are included in <strong>mailing labels</strong>.
hu: A személy kapcsolat nevek formázásához a következő tokenek állnak rendelkezésre, amikor azok a<strong>boríték címkékbe</strong> illesztettek.

en: The following tokens are available to format Address display on Contact and Event screens.
hu: A következő tokenek állnak rendelkezésre a Cím kijelzés megformázására a kapcsolat és az esemény képernyőkön.

en: The format of an address
hu: A cím formátuma

en: The format of this email address is not valid.
hu: Az email cim formátuma nem érvéneys.

en: The found record | All %count records
hu[0]: A megtalált rekord
hu[1]: Összesen %count rekord

en: The frequency that CiviMail updates its sent mail database.
hu: A CiviKörlevél ilyen gyakran frissíti az elküldött levelek adatbázisát

en: The general class of this status. Participant counts are grouped by class on the CiviEvent Dashboard. Participants with a 'Pending' class status will be moved to 'Expired' status if Pending Participant Hours has elapsed (when the ParticipantProcessor.php background processing script is run).
hu: Ennek az állapotnak az általános osztálya. A résztvevők száma osztályonként kerül csoportosításra a CiviEsemény vezérlőpulton. A 'Függőben' osztály állapotba tartozó résztvevők a 'Lejárt' állapotba kerülnek ha  Függőben lévő résztvevő óra letelt (amikor a ParticipantProcessor.php háttérbeli feldolgozó szkript lefut).

en: The group status of the contact
hu: A kapcsolat csoport státusza

en: The header information of this mailing .
hu: A körlevél fejléc információja.

en: The iCalendar Feed URL for CiviEvent on this site:
hu: Ezen weboldal CiviEsemény iCalendar feed URL-ről:

en: The id of the rule group this rule belongs to
hu: A szabálycsoport azonosítója, amelyhez ez a szabály tartozik

en: The import file should contain a row for each set of custom data fields. For example, if you are importing employment history for a group of contacts, each row might contain columns for Employer, Start Date, End Date, and Position. You will also need a column containing the CiviCRM Contact ID which is used to match each row to the corresponding (existing) CiviCRM contact record. NOTE: Contact IDs are included by default when exporting contacts from CiviCRM.
hu: Az importálandó fájl mindegyik sorában  kell egyedi adatcsoportnak lennie. Például, ha a korábbi munkaköröket importálja
    a kapcsolatok egy csoportjához, minden sornak tartalmaznia kellene Munkáltató, Kezdési idő, Vég idő, és munkakör oszlopokat,
    Szintén szüksége van egy belső kapcsolat azonosítót tartalmazó oszlopra is, amelyek az egyes sorokat párosítja a (meglévő)
    CiviCRM kapcsolat rekorddal. MEGJEGYZÉS: A kapcsolat azonosító alapértelmezetten tartalmazza a CiviCRM export.

en: The information below previews the results of importing your data in CiviCRM. Review the totals to ensure that they represent your expected results.
hu: Az alábbi információk az mutatják az Ön adatimportálásának előnézetét a CiviCRMben. Tekintse át az Összesítést hogy meggyőződjön arról hogy a kívánt eredményt mutatja.

en: The information provided matched multiple existing database records based on the configured Duplicate Matching Rules for your site.
hu: A beírt információval való egyezést talált, a weboldalán beállított duplikátum keresési szabályai szerint, a meglévő adatbázis rekordokkal.

en: The information you provide will NOT be shared with any third party organisations.
hu: Az ön által megadott információ NEM kerül megosztásra más szervezettel.

en: The installer can only be run by a user with the permission to administer site configuration.
hu: A telepítőt csak olyan felhasználó futtathatja akinek adminisztrátori joga van az oldalon.

en: The invalid default value for State/Province data type
hu: Az érvénytelen alapértelmezett érték az Álam/Megye  adat típushoz

en: The invalid value for State/Province data type
hu: Az érvénytelen érték az Állam/Megye  adat típushoz

en: The job size must be at least 1000 or set to 0 (unlimited).
hu: A feladat mérete legalább 1000 legyen vagy 0-ra állított (korlátlan).

en: The language/processing system used for email templates.
hu: A nyelvi/feldolgozó rendszer használata az e-mail sablonokhoz.

en: The length of the matching substring
hu: Az egyező részkarakterlánc hossza

en: The listed records(s) cannot be added to the group.
hu: A kilistázott rekord(ok) nem adhatók hozzá a csoporthoz.

en: The local system includes old files which should not exist: "%1"
hu: A helyi rendszer olyan régi fájlokat tartalmaz, amelyek nem létezhetnének. "%1"

en: The location type '%1' has been saved.
hu: A '%1' helytípus mentve.

en: The mail library returned the following error message:
hu: A levél könyvtár a következő hibaüzenettel tért vissza:

en: The mailing component '%1' has been saved.
hu: A levelező komponens '%1' mentésre került.

en: The mailing has been canceled.
hu: A postázás megszakítva.

en: The mailing has been paused. Active message deliveries may continue for a few minutes, but CiviMail will not begin delivery of any more batches.
hu: Ez a levél kiküldés szüneteltetve. Az aktív üzenet kiküldés folytatódhat néhány perc múlva, de a CiviKörlevél nem kezdi meg újabb kötegek kiküldését.

en: The mailing has been resumed.
hu: A körlevél kiküldés folytatva.

en: The mailing must allow recipients to (a) unsubscribe from the mailing-list or (b) completely opt-out from all mailings. Please insert an unsubscribe or opt-out token.
hu: A körlevélnek lehetővé kell tennie a (a) leiratkozást a levelezési listáról vagy az (b) összes levelezési listáról.
    Kérem illessze be a leiratkozási vagy az összes leiratkozási tokent.

en: The mailing must include the street address of the organization. Please insert the %1 token.
hu: A küldő szervezet címét tartalmaznia kell a körlevélnek. Kérem illessze be a %1 tokent.

en: The mailing's ID in the database.
hu: A levelezési azonosítók az adatbázisból.

en: The market value of this premium (e.g. retail price). For tax-deductible contributions, this amount will be used to set the non-deductible amount in the contribution record and receipt.
hu: A  Jelképes ajándék piaci értéke (u.m. kiskereskedelmi ár). Az adólevonásos adományoknál, ezt az összeget használjuk a nem levonható összegként az adományozási rekordban és a nyugtán.

en: The maximum number of %3 you can select for Update multiple %3 is %1. You have selected %2. Please select fewer %3 from your search results and try again.
hu: A %3 tömeges frissítésre kiválasztható %3 maximális kapcsolat száma %1, . Ön választása %2. Kérem adjon meg kevesebb mint %3 kapcsolatot a keresési eredményekből, és próbálja meg újra.

en: The maximum number of Activities you can select to send an email is %1. You have selected %2. Please select fewer Activities from your search results and try again.
hu: A tevékenységek maximális száma %1 melyikeknek e-mail lehet küldeni. Ön %2 választott ki. Kérem válasszon kevesebb tevékenységet a keresési eredményekből és próbálja meg újra.

en: The maximum number of activities you can select for Update multiple activities is %1. You have selected %2. Please select fewer Activities from your search results and try again.
hu: A tömeges frissítésre kiválasztható maximális tevékenység szám %1. Ön választása %2. Kérem adjon meg kevesebb tevékenységet a keresési eredményekből, és próbálja meg újra.

en: The maximum number of contacts is already reserved for this interviewer.
hu: A maximálisan megadható kapcsolatok száma már le van foglalva ehhez az interjúztatóhoz.

en: The maximum number of contacts to show at a time when typing in an autocomplete field.
hu: Az automatikus kiegészítéses mezőben a begépelés során kijelzett kapcsolatok maximális száma.

en: The maximum number of contacts you can select for Update multiple contacts is %1. You have selected %2. Please select fewer contacts from your search results and try again.
hu: A tömeges frissítésre kiválasztható maximális kapcsolat szám %1. Ön választása %2. Kérem adjon meg kevesebb kapcsolatot a keresési eredményekből, és próbálja meg újra.

en: The maximum number of contributions you can select for Update multiple contributions is %1. You have selected %2. Please select fewer contributions from your search results and try again.
hu: A tömeges frissítésre kiválasztható maximális adomány szám %1. Ön választása %2. Kérem adjon meg kevesebb adományt a keresési eredményekből, és próbálja meg újra.

en: The maximum number of mailer delivery jobs executing simultaneously (0 = allow as many processes to execute as started by cron).
hu: Az egyidejűleg végrehajtott levél küldési feladatok maximális száma (0= annyi folyamat végrehajtásának engedélyezése amennyit a cron elindított).

en: The maximum number of members you can select for Update multiple memberships is %1. You have selected %2. Please select fewer members from your search results and try again.
hu: A tagok maximális a tömeges frissítésnél %1. Ön által választott %2. Kérem válasszon kevesebb tagot a keresési eredményből, és próbálja meg újra.

en: The maximum number of payment reminders to send for any given payment.
hu: Bármely befizetéshez elküldött figyelmeztető értesítések maximális száma.

en: The maximum record limit is reached
hu: A maximális rekord számot elértük

en: The membership End Date is %1.
hu: A tagság lejárati dátuma %1.

en: The membership price set associated with this online contribution allows a user to select BOTH an auto-renew AND a non-auto-renew membership. This requires submitting multiple processor transactions, and is not supported for one or more of the payment processors enabled under the Amounts tab.
hu: Ehhez az online adományhoz kapcsolódó tagsági árlista megengedi a felhasználóknak, hogy MINDKETTŐT az automatikus ÉS a nem automatikus tagság megújítást kiválassza.  Ehhez az kell, hogy többszálú tranzakciókat tudjon feldolgozni, és ezt a Összegek lapon engedélyezett egy vagy több fizetés feldolgozó nem támogatja.

en: The membership status '%1' has been saved.
hu: A '%1' tagsági állapot mentve.

en: The membership type '%1' has been saved.
hu: A '%1' tagság típus mentve.

en: The menu color and position can be adjusted on the <a %1>Display Preferences</a> screen.
hu: A menü szín és pozíció beállítható a <a %1>Képernyő beállítása</a> képernyőn.

en: The meta name for this date (fixed in code)
hu: Ezen dátum metaneve (rögzített kódban).

en: The minimum contribution amount required to be eligible to select this premium. If you want to offer it to all contributors regardless of contribution amount, enter '0'. If display of minimum contribution amounts is enabled then this text is displayed:
hu: A minimális adomány összeg szükséges ahhoz, hogy ezt a  Jelképes ajándék kiválasztható legyen. Ha  azt akarja, hogy az adomány összegétől függetlenül minden adományozónak fel legyen ajánlva, adjon meg '0'-t. Ha a minimális adomány összeg engedélyezve van, ez a szöveg kerül kijelzésre:

en: The most common SMTP port possibilities are 25, 465, and 587.  Check with your mail provider for the appropriate one.
hu: A leggyakrabb SMTP portok 25, 465, és 587. Ellenőrizze az e-mail szolgáltatójánál melyik a megfelelő.

en: The name for this credit card type as it is displayed to contributors. This may be the same value as the Name above, or a localised title.
hu: A bankkártya típus neve, ahogy azt az adományozóknak kijelezzük. Ez lehet a fentebb megadott névvel azonos, vagy egy honosított név.

en: The name for this credit card type as it should be provided to your payment processor.
hu: A bankkártya típus neve, ahogy azt a fizetési feldolgozónak meg kell adni.

en: The name of the field of the table referenced in rule_table
hu: A táblázat mezőjének neve, amelyet a rule_table-ban hivatkoznak

en: The name of the organization or entity which owns this CiviCRM site or domain. This is the default organization contact record.
hu: A szervezet vagy egység neve aki ennek a CiviCRM-nek a oldal vagy tartomány tulajdonosa. Ez az alapértelmezett szervezeti kapcsolat rekord.

en: The name of the table this rule is about
hu: A tábla neve, amelyről ez a szabály szól

en: The name of this Price Set
hu: Ezen árlista neve

en: The name of this component
hu: Ezen komponens neve

en: The new Participant Status has been saved.
hu: Az új résztvevői státusz el lett mentve.

en: The new fields will be selectable from the "Params" and "Fields to return" lists.
hu: Az új mezők kiválaszthatók lesznek a "Paraméterek" és a "Visszatérési mezők" listáiból.

en: The new membership End Date is %1.
hu: Az új tagság befejező dátuma: %1!

en: The next scheduled payment will be adjusted up or down to make up the difference.
hu: A következő ütemezett befizetés módosítva lesz, fel vagy le, hogy a különbséget kompenzáljuk.

en: The next set of tasks involve planning and have multiple steps. You may want to check out the %2 section in the User and Administrator Guide before you begin. You will not be returned to this page after completing these tasks, but you can always get back here from the <a href="%1">Administer CiviCRM</a> menu.
hu: A következő feladatcsoport több lépcsőből áll és tervezést is tartalmaz. Nézze meg a Felhasználói és Adminisztrációs útmutató %2 szakaszát mielőtt nekiáll. A feladatok elvégzése után nem jön vissza erre az oldalra, de mindig visszajöhet ide a <a href="%1">Adminisztrálás</a> menüből.

en: The number of days before a personalized (hashed) link will expire.
hu: A napok számra mielőtt az ön személyes (kivonatolt) linkje le fog járni.

en: The number of emails sendable via simple mail. Make sure you understand the implications for your spam reputation and legal requirements for bulk emails before editing. As there is some risk both to your spam reputation and the products if this is misused it is a hidden setting.
hu: Az egyszerű levélként küldhető e-mailek száma. Szerkesztés előtt tisztában kell lennie a spam hírnevével és a tömeges e-mailekre vonatkozó jogi követelményekkel. Mivel van némi kockázat a spam hírnevére és a termékekre is, ha visszaélnek ezzel a rejtett beállítással.

en: The number of minutes to cache smart group contacts. We strongly recommend that this value be greater than zero, since a value of zero means no caching at all. If your contact data changes frequently, you should set this value to at least 5 minutes.
hu: Az okos csoport kapcsolatok gyorsítótár ideje percekben. Ennek az értéknek nagyobbnak kell lennie nullánál, mert a nulla érték azt jelent, hogy nincs egyáltalán gyorsítótár. Ha kapcsolatok adatai gyakran változnak, kipróbálhatja az 5 perc vagy nagyobb érték beállítását is.

en: The number of payment reminders sent.
hu: A kiküldött befizetési értesítők száma.

en: The numeric ID Contact that owns the membership
hu: A numerikus azonosítója a Kapcsolatnak akié a tagság

en: The numeric ID click through record
hu: A numerikus azonosítója az átkattintás rekordnak

en: The numeric ID of the  Recurring Contribution
hu: A numerikus azonosítója az ismétlődő hozzájárulásnak

en: The numeric ID of the Activity Instance
hu: A numerikus azonosítója a Tevékenység példának

en: The numeric ID of the Contact
hu: A numerikus azonosítója a Kapcsolatnak

en: The numeric ID of the Contact of the Participant
hu: A numerikus azonosítója a Kapcsolatnak a Résztvevőnek

en: The numeric ID of the Contribution
hu: Az adomány numerikus azonosítója

en: The numeric ID of the Event
hu: A numerikus azonosítója az eseménynek

en: The numeric ID of the Group
hu: A numerikus azonosítója a Csoportnak

en: The numeric ID of the Membership
hu: A numerikus azonosítója a Tagságnak

en: The numeric ID of the Parent Activity
hu: A numerikus azonosítója a Szülőtevékenységnek

en: The numeric ID of the Participant
hu: A numerikus azonosítója a Résztvevőnek

en: The numeric ID of the Participant who registered this Participant
hu: A numerikus azonosítója a résztvevőnek aki regisztrálta ezt a Résztvevőt

en: The numeric ID of the Relationship
hu: A numerikus azonosítója a viszonynak

en: The numeric ID of the Soft Credit
hu: A numerikus azonosítója a Könnyű Hitelnek

en: The numeric ID of the bounce record
hu: A numerikus azonosítója a visszadobás rekordnak

en: The numeric ID of the delivery record
hu: A numerikus azonosítója a kézbesítési rekordnak

en: The numeric ID of the opened record
hu: A numerikus azonosítója a megnyitási rekordnak

en: The numeric ID of the reply record
hu: A numerikus azonosítója a válasz rekordnak

en: The numeric ID of the unsubscribe record
hu: A numerikus azonosítója a leiratkozási rekordnak

en: The obsolete extension %1 could not be removed due to an error. It is recommended to remove this extension manually.
hu: Az elavult kiterjesztés %1 egy hiba miatt nem eltávolítható. Javasolt a kiterjesztés kézi eltávolítása.

en: The old paths and URLs may be retained in some database records. Use this form to clear caches or to reset paths to their defaults. If you need further customizations, then update the <a href="%1">Directories</a> and <a href="%2">Resource URLs</a>.
hu: A régi útvonalak és URL-ek megmaradhatnak néhány adatbázisrekordban. Használja ezt az űrlapot a cach-ek kiürítésére vagy az útvonalak alapértelmezett értékeinek visszaállítására. Ha további testreszabásra van szüksége, frissítse a <a href="%1">Könyvtárak</a> és a <a href="%2">Erőforrás URL-ek</a> beállításokat.

en: The option '%1' has been saved.
hu: '%1' opció el lett mentve.

en: The option label is displayed to users.
hu: A felhasználóknak kijelzett opció címkék.

en: The options for mailing visibility are:
hu: A körlevél láthatóság beállításai:

en: The organization data collected from users is controlled by the Organization Profile selected below. You can use the default "On Behalf Of Organization" profile, or any other profile with type 'Contact' and/or 'Organization' (<a href="%1">Administer > Customize Data and Screens > Profiles</a>). The profile must include Organization Name and Email Address.
hu: A felhasználóktól begyűjtött szervezeti adatok az alábbi szervezeti profil alkalmazásával kerülnek leellenőrzésre. "A szervezet nevében" alapértelmezett profilt használhatja,  vagy bármely olyan profilt amelyik 'Kapcsolat' és/vagy 'Szervezet' típussal rendelkezik (<a href="%1">Adminisztrálás > Adatok és képernyők testreszabása > Profilok</a>). A profilnak tartalmaznia kell a szervezet nevét és e-mail címét.

en: The page "%1" will open in a popup. If it does not appear automatically, check your browser for notifications.
hu: A "%1" oldal egy felugróablakban nyílik meg. Ha nem jelenik meg automatikusan, ellenőrizze le a böngészőjét.

en: The page you requested has past its end date on %1
hu: Az ön által kért oldal vég dátumát %1 napon elérte.

en: The page you requested is currently unavailable.
hu: A kért lap jelenleg nem elérhető!

en: The page you requested will be active from %1
hu: Az ön által kért oldal %1 naptól lesz aktív

en: The path %1 contains PATH_SEPARATOR (the %2 character).
hu: A %1 útvonal tartalmaz PATH_SEPARATOR (a %2 karakter).

en: The payment record has been processed.
hu: A befizetési rekord feldolgozva.

en: The pcp block that this pcp page was created from
hu: A személyes kampányoldalt blokkoló személyes kampányoldal, amiből ez létrehozásra került

en: The percentage of the total_amount that is due for this tax.
hu: A total_amount százaléka ehhez az adóhoz tartozik?

en: The person who created the personal campaign page will be automatically notified via email when their page is approved so that they can begin promoting the campaign.
hu: A személyes kampány oldalt létrehozó személy automatikusan e-mail értesítést kap arról, hogy a kampány oldala jóváhagyásra került, és megkezdheti a kampánya bemutatását.

en: The personal campaign page you requested is currently unavailable.
hu: Ez a személyes kampány oldal amit keresel jelenleg nem elérhető.

en: The personal campaign page you requested is currently unavailable. However you can still support the campaign by making a contribution here.
hu: Ez a Személyes Kampány oldal amit az előbb látogattál meg most éppen inaktív. Ennek ellenére tehetsz egy felajánlást itt is.

en: The plaintext footer for this mailing.
hu: Az egyszerű szöveg lábléce ehhez a levelezéshez.

en: The plaintext header for this mailing.
hu: Az egyszerű szöveg fejléce ehhez a levelezéshez.

en: The premium you have selected requires a minimum contribution of %1
hu: Az ön által kiválasztott Jelképes ajándékhoz %1 minimum adomány szükséges.

en: The premiums listed below are currently offered on this Contribution Page. If you have other premiums which are not already being offered on this page, you will see a link below to offer another premium. Use <a href='%1'>Contributions &raquo; Premiums</a> to create or enable additional premium choices which can be used on any Contribution page.
hu: Az alább felsorolt jelképes ajándékok kerülnek felajánlásra ezen az adományozói oldalon. Ha van más jelképes ajándéka is, ami itt nincs felsorolva ezen az oldalon, alább találhatja a linket ahol felajánlhat másik jelképes ajándékot. Használja  a <a href='%1'>CiviCRM adminisztrálása &raquo; Jelképes ajándékok kezelését</a> a további jelképes ajándék létrehozására és engedélyezésre, amelyeket használhat bármelyik adomány oldalon.

en: The product has been configured to use a default image.
hu: A termék az alapértelmezett képpel került beállításra.

en: The query contains the forbidden %1 command.
hu: A lekérdezés tiltott %1 parancsot tartalmaz.

en: The reason the email bounced.
hu: A visszapattanás oka.

en: The receipt sent to the user instead of the normal receipt text
hu: A felhasználónak küldött nyugta, a normál nyugta szöveg helyett

en: The record %1 doesnot exists
hu: A %1 rekord nem létezik

en: The record will be deleted immediately. This action cannot be undone.
hu: A rekord azonnal törlésre kerül. Ez a művelet nem visszavonható.

en: The recurring contribution looks to have been cancelled already.
hu: Ezen ismétlődő adományozás automatikus megújítási opciója, úgy tűnik már korábban törlésre került.

en: The recurring contribution of %1, every %2 %3 has been cancelled.
hu: A %1 ismétlődő adomány, minden %2 %3 törölve.

en: The recurring start date cannot be prior to the current date.
hu: Az ismétlődő adomány kezdődátuma nem lehet korábbi a mai napnál.

en: The relationship end date cannot be prior to the start date.
hu: A viszony befejezése nem lehet korábban mint a kezdete.

en: The replacement extension %1 could not be installed due to an error. It is recommended to enable this extension manually.
hu: A %1 cserebővítményt hiba miatt nem lehetett telepíteni. Javasoljuk, hogy ezt a bővítményt manuálisan engedélyezze.

en: The report is attached as a CSV file.
hu: A jelentés csatolva lett mint egy CSV fájl.

en: The report is attached as a PDF file.
hu: A jelentés csatolva lett mint egy PDF fájl.

en: The requested Profile (gid=%1) is disabled OR it is not configured to be used for 'Profile' listings in its Settings OR there is no Profile with that ID OR you do not have permission to access this profile. Please contact the site administrator if you need assistance.
hu: A kért profil (gid=%1) letiltva VAGY nincs beállítva a 'Profil' listázáshoz a beállításokban VAGY nincs profil ezzel az azonosítóval VAGY nincs engedélyezve ehhez a profilhoz a hozzáférése. Kérem lépjen kapcsolatba az adminisztrátorral ha segítségre van szüksége.

en: The requested Profile (gid=%1) is not configured to be used for 'Profile' edit and view forms in its Settings. Contact the site administrator if you need assistance.
hu: A

en: The requested Profile (gid=%1) requires record id while performing this action
hu: A kért profilhoz (gid=%1) kell a rekord azonosító ennek az akciónak ez elvégzéséhez

en: The requested online contribution page is missing a required Contribution Amount section or Membership section or Price Set. Please check with the site administrator for assistance.
hu: A kért online adomány oldalon nincs meg a keresett adomány összeg szakasz vagy a tagság szakaszon az árlista. Kérem forduljon a weboldal adminisztrátorához segítségért.

en: The requested participant record does not exist (possibly the record was deleted).
hu: A kért résztvevő rekord nem létezik (valószínűleg törölve lett).

en: The requested profile (gid=%1) is inactive or does not exist.
hu: A kért profil (gid=%1) inaktív vagy nem létezik.

en: The rule '%1' has been deleted.
hu: A '%1' szabály törölve.

en: The rule '%1' has been saved.
hu: '%1' szabály el lett mentve.

en: The scheduled date and time is in the past
hu: A beütemezett dátum és idő a múltban van

en: The second experimental mailing ("B" condition)
hu: Második kísérleti körlevél ("B" feltétel)

en: The selected %1 option has <strong>not been deleted</strong> because it is currently in use. Please update these contacts to use a different format before deleting this option. %2
hu: A kiválasztott %1 opció <strong>nem törölhető</strong> mert használatban van. Kérem frissítse ezeket a kapcsolatokat, hogy másik formázást használjanak, mielőtt törli ezt az opciót. %2

en: The selected activity has been moved to the Trash. You can view and / or restore deleted activities by checking "Deleted Activities" from the Case Activities search filter (under Manage Case).<br />
hu: A kiválasztott tevékenység a lomtárba került.  Megtekintheted és / vagy visszaállíthatod a törölt tevékenységeket  azzal, hogy megnézed a "Törölt Tevékenységeket" az Ügy Tevékenységek keresési opcióval (az Ügyek Kezelése alatt).<br />

en: The selected activity has been restored.<br />
hu: A kiválasztott tevékenység helyre lett állítva.<br />

en: The selected activity is invalid. | %count selected activities are invalid.
hu[0]: A kiválasztott tevékenység érvénytelen.
hu[1]: %count kiválasztott tevékenység érvénytelen.

en: The selected case has been restored.
hu: A kiválasztott ügy vissza lett állítva.

en: The selected contact does not have an email on hold. | None of the selected contacts have an email on hold.
hu[0]: A kiválasztott kapcsolatnak nincs visszatartott e-mailje.
hu[1]: A kiválasztott kapcsolatoknak nincs várakoztatott állapotú e-mailcímük.

en: The selected field already exists in this profile.
hu: A kiválasztott mező már létezik ebben a profilban.

en: The selected financial account cannot be deleted because at least one Accounts Receivable type account is required (to ensure that accounting transactions are in balance).
hu: A kiválasztott pénzügyi számla nem törölhető, mert legalább egy követelés típusú számla szükséges (azért, hogy a könyvelési tranzakciók egyensúlyban legyenek).

en: The selected financial account cannot be disabled because at least one Accounts Receivable type account is required (to ensure that accounting transactions are in balance).
hu: A kiválasztott pénzügyi számla nem letiltható, mert legalább egy követelés típusú számla szükséges (azért, hogy a könyvelési tranzakciók egyensúlyban legyenek).

en: The selected pair of contacts are marked as non duplicates. If these records should be merged, you can remove this exception on the <a href="%1">Dedupe Exceptions</a> page.
hu: A kiválasztott kapcsolat pár nem duplikáltnak jelölt. Ha ezeket a kapcsolatokat össze kell vonni, ezt a kivételt eltávolíthatja a <a href="%1">Kivételek deduplikálása</a> oldalon.

en: The selected profile is using a custom field which is not assigned to the "%1" being configured.
hu: A kiválasztott profil egyedi mezőt használ ami nincs hozzárendelve a "%1" amikor beállították.

en: The selected profiles can collect enough information to match additional participants with existing contacts, but not all of the relevant fields are required.  This may result in duplicate contacts.
hu: A kiválasztott profilok elég információt tudnak gyűjteni a regisztráció meglévő kapcsolatokhoz illesztéséhez, de nem tartalmazzák az összes szükséges információt. Ez duplikált kapcsolatokat eredményezhet.

en: The selected profiles can collect enough information to match registrations with existing contacts, but not all of the relevant fields are required.  Anonymous registrations may result in duplicate contacts.
hu: A kiválasztott profilok elég információt tudnak gyűjteni a regisztráció meglévő kapcsolatokhoz illesztéséhez, de nem tartalmazzák az összes szükséges információt. A névtelen regisztrációk duplikált kapcsolatokat eredményezhetnek.

en: The selected profiles do not contain the fields necessary to match additional participants with existing contacts.  This means all additional participants will result in a new contact.
hu: A kiválasztott profilok nem tartalmazzák a regisztráció kapcsolathoz illesztéséhez szükséges mezőket. Ez azt jelenti, hogy az összes  kiegészítő regisztráció új kapcsolatot fog eredményezni.

en: The selected profiles do not contain the fields necessary to match registrations with existing contacts.  This means all anonymous registrations will result in a new contact.
hu: A kiválasztott profilok nem tartalmazzák a regisztráció kapcsolathoz illesztéséhez szükséges mezőket. Ez azt jelenti, hogy az összes névtelen regisztráció új kapcsolatot fog eredményezni.

en: The site administrator needs to enter a valid 'FROM Email Address' in <a href="%1">Administer CiviCRM &raquo; Communications &raquo; FROM Email Addresses</a>. The email address used may need to be a valid mail account with your email service provider.
hu: A weboldal adminisztrátorának érvényes ' FELADÓ e-mail címet' kell megadnia <a href="%1">Adminisztrálás &raquo; Kommunikáció &raquo; FELADÓ email címei</a> Győződjön meg arról hogy az email címek érvényesek és van érvényes postafiókjuk az e-mail szolgáltatójuknál.

en: The site administrator needs to enter a valid 'FROM Email Address' in <a href="%1">Administer CiviCRM &raquo; System Settings &raquo; Option Groups &raquo; From Email Address</a>. The email address used may need to be a valid mail account with your email service provider.
hu: A weboldal adminisztrátorának érvényes 'Kiküldő e-mail címet' kell megadnia <a href="%1">Adminisztrálás &raquo; Rendszerbeállítások &raquo; Opció csoportok &raquo; Kiküldő e-mail cím</a> Győződjön meg arról hogy az email címek érvényesek és van érvényes postafiókjuk az e-mail szolgáltatójuknál.

en: The smart group check was unable to run. This is likely to because a database upgrade is pending.
hu: Az okos csoport ellenőrzés nem tud lefutni. Ez azért van mert az adatbázis frissítés függésben van.

en: The specific source item that is responsible for the creation of this financial_item
hu: A konkrét forráselem, amely ennek a létrehozásáért felelős ez a financial_item

en: The start offset relative to current year
hu: A kezdési eltolás a tárgyévhez képest

en: The state of the contact within the group
hu: A kapcsolat állapota a csoporton belül

en: The state of this job
hu: A feladat jelenlegi állapota

en: The status of this mailing. Values: none, approved, rejected
hu: Körlevél állapota. Értékek: nincs, jóváhagyott, elutasított

en: The status rules provided by default may be sufficient for your organization. However, you can easily change the status names and/or adjust the rules by clicking the Edit links below. Or you can <a href='%1'>add a new status and rule</a>.
hu: Az alapértelmezett állapot szabályok elégségesek lehetnek az ön szervezete részére. Ugyanakkor, egyszerűen megváltoztathatja az állapot szabályok nevét és/vagy  módosíthatja a szabályokat az alul lévő Szerkesztés linkekre kattintva. Vagy  <a href='%1'>hozzáadhat új állapotot és szabályt</a>.

en: The street number you entered for the %1 address block(s) is not in an expected format. Street numbers may include numeric digit(s) followed by other characters. You can still enter the complete street address (unparsed) by clicking "Edit Complete Street Address".
hu: A %1 címblokk(ok)ban megadott házszám nem az elvárt formátumban van. A házszámokban, a számo(ka)t más karakterek is követhetik. A teljes címet is megadhatja (elemzés nélkül) a "Teljes cím szerkesztésére" kattintva.

en: The subject/purpose/short description of the activity.
hu: A tevékenység témája/célja/rövid leírása.

en: The system administrator has disabled security settings (%1). Connections to remote applications are insecure.
hu: A rendszer adminisztrátor kikapcsolta a biztonsági beállításokat (%1). A távoli alkalmazás kapcsolatok nem bitonságosak.

en: The system administrator has disabled this feature.
hu: A rendszer adminisztrátor letiltotta ezt a funkciót.

en: The system did not record payment details for this payment and so could not process the transaction. Please report this error to the site administrator.
hu: A rendszer nem rögzített adatokat erről a fizetésről, így nem képes feldolgozni a tranzakciót. Kérem jelezze a ezt a hibát a honlap adminisztrátorának.

en: The table of the object controlled by this ACL entry
hu: Ezen hozzáférés lista elemet szabályozó objektum táblája

en: The tables "<em>civicrm_activity</em>" and "<em>civicrm_case</em>" were updated to support two new fields, "<em>created_date</em>" and "<em>modified_date</em>". For historical data, these fields may appear blank. (%1 records have NULL timestamps.)
hu: A "<em>civicrm_activity</em>" és a "<em>civicrm_case</em>" táblákfrissítve a a két új mező támogatására, "<em>created_date</em>" és "<em>modified_date</em>". A korábbi adatoknál ezek a mezők üresek lehetnek. (%1 rekord rendelkezik NULL időbélyegzővel.)

en: The tag '%1' has been deleted.
hu: A '%1' címke törölve.

en: The tag '%1' has been saved.
hu: A '%1' címke mentve.

en: The tag set '%1' has been deleted.
hu: A '%1' címke készlet törölve.

en: The target goal for this page, allows people to build a goal meter
hu: Az oldal cél összege, lehetővé teszi a cél mérését

en: The target revenue for this campaign.
hu: Kampány célbevétel.

en: The test Credit Card number is %1 - this is the only credit card number that will work on the test gateway.
hu: A teszt bankkártya szám %1 - csak ez az egy bankkártya szám működik a teszt átjárón.

en: The test Total Amount should end in <strong>%1</strong> or <strong>%2</strong> to get a successful response (e.g. $10.%1 or $10.%2) - all other amounts will return a failed response.
hu: A teszt teljes összegnek <strong>%1</strong> vagy <strong>%2</strong> kell végződnie a sikeres válaszkapáshoz (ú.m. $10.%1 vagy $10.%2) - az összes többi hibás válasszal fog visszatérni.

en: The text displayed to the user in the main form
hu: A fő űrlapon a felhasználónak kijelzett szöveg.

en: The text for the contribute button.
hu: Az adomány gomb szövege.

en: The text for the contribute or register button.
hu: Az adomány vagy a regisztrálás gomb szövege.

en: The text that will display in the field with the link.
hu: A szöveg ami látható lesz a link mezőjében.

en: The theme system allows you to change CiviCRM's appearance by replacing important CSS files.
hu: A témarendszer lehetővé teszi a CiviCRM megjelenésének megváltoztatását a fontos CSS-fájlok cseréjével.

en: The time to sleep in between each e-mail in micro seconds. Setting this above 0 allows you to control the rate at which e-mail messages are sent to the mail server, avoiding filling up the mail queue very quickly. Set to 0 to disable.
hu: A várakozási idő e-mailek között mikromásodpercben. A 0-nál nagyobb érték beállításával beállíthatja az levelező szerverhez való e-mail üzenet küldés rátáját, megelőzendő a levél küldés sorba állításának nagyon gyors megtelését. Állítsa 0-ra ha le akarja tiltani.

en: The total amount of the pledge will be adjusted up or down to make up the difference. The payment schedule ( amounts / dates for future pending pledge payments ) is not changed.
hu: A befizetés teljes összege fel vagy le módosításra kerül a különbség kompenzálására. A befizetés ütemezése (mennyiség / a jövőbeni felajánlott befizetési dátumok) nem változnak.

en: The type of PCP this is: contribute or event
hu: Személyes kampányoldal típusa: adomány vagy esemény

en: The type of contacts this group applies to
hu: Az a kapcsolat típus, amelyre a csoport vonatkozik

en: The type of entity that this pcp targets
hu: A személyes kampány oldal által megcélzott egyed típusok

en: The type of website for the contact
hu: A kapcsolat weboldalának típusa

en: The update greeting job can be very resource intensive and is typically not necessary to run on a regular basis. If you do choose to enable the job, we recommend you do not run it with the force=1 option, which would rebuild greetings on all records. Leaving that option absent, or setting it to force=0, will only rebuild greetings for contacts that do not currently have a value stored. %1
hu: A frissítési üdvözlő feladat nagyon erőforrás igényes lehet és tipikusan nem szükséges a rendszeres futtatása. Ha engedélyezi ezt a feladatot, azt javasoljuk ne futtassa a force=1 opcióval, amelyik újra üdvözletet generál minden rekordhoz. Ezt az opciót üresen hagyva, vagy force=0-ra beállítva, üdvözlet újraépíti azokra kapcsolatokra, amelyekre nincs érték elmentve. %1

en: The updates have been saved.
hu: A frissítések mentve.

en: The user account used by your web-server %1 needs to be granted write access to the following directory in order to configure the CiviCRM settings file:
hu: A webszervere által használt %1 felhasználói fiókjához írási jogosultság szükséges az alábbi könyvtárhoz, CiviCRM beállítási fájljának módosításához:

en: The username %1 is already taken. Please select another username.
hu: A %1 felhasználói név már foglalt. Kérem válasszon másikat.

en: The value of this premium is %1. This may affect the amount of the tax deduction you can claim. Consult your tax advisor for more information.
hu: Ezen ajándék értéke %1. Ennek hatása lehet az adó visszaigénylésére. Lépjen kapcsolatba az adótanácsadójával további információért.

en: The webserver isn't letting me identify where files are stored.
hu: A webszerver nem engedi meg a fájlok tárolási helyének meghatározását.

en: The weight of the rule
hu: Szabály súlya

en: The weight threshold the sum of the rule weights has to cross to consider two contacts the same
hu: A súly küszöbértékét a szabály súlyok összegének át kell lépnie, hogy két kapcsolatot azonosnak tekintsük

en: The wkhtmltodfPath does not exist or is not valid
hu: A wkhtmltodfPath nem létezik vagy nem érvényes

en: Theme
hu: Téma

en: Theme to use on backend pages
hu: A backend oldalakon alkalmazott téma

en: Theme to use on frontend pages
hu: a frontend oldalakon alkalmazott téma

en: Then create front-end links to the Participant Listing page using the Menu Manager. Select <strong>Participant Listing Page</strong> and enter <strong>%1</strong> for the Event ID.
hu: Ez után készítsen front-end linkeket a résztvevő listázási oldalhoz a menü szerkesztővel. Válassza ki a <strong>Résztvevő listázási oldalt</strong> adja meg az <strong>%1</strong> esemény azonosítót.

en: Then end date of membership status override if 'Override until selected date' override type is selected.
hu: A tagság állapot felülírás végdátuma ha 'Felülírás a kiválasztott dátumig' felülírás típus a kiválasztott.

en: Then select and review the premiums that you want to offer on this contribution page.
hu: Majd válassza ki és nézze át az adomány oldalon ajánlani kívánt Jelképes ajándékokat.

en: There appears to be an inconsistency in the configuration of "Image Upload URL" and "Image Upload Directory".
hu: Inkonzisztencia lépett fel a beállításokban az "Képfeltöltési URL" és a "Kép feltöltési könyvtár" között.

en: There are %2 people currently on the waiting list for this event. You can <a href='%1'>view waitlisted registrations here</a>, or you can continue and register additional participants using this form.
hu: Jelenleg %2 fő van ennek az eseménynek a várólistáján. Megnézheti <a href='%1'>a várólistán lévő regisztráltakat itt</a>, vagy folytathatja további résztvevők regisztrációját ezen űrlap felhasználásával.

en: There are currently no %1.
hu: Jelenleg nincs %1.

en: There are currently no Custom Searches
hu: Nincsenek egyedi keresések.

en: There are currently no Personal Campaign Pages.
hu: Jelenleg nincsenek Személyes Kampány oldalak.

en: There are currently no Report Templates.
hu: Jelenleg nincsenek Jelentés Sablonok.

en: There are currently no Saved Searches. To create a Saved search:
hu: Nincsenek mentett keresések. Mentett keresés létrehozására:

en: There are currently no participants registered for this event.
hu: Résztvevők nem regisztráltak erre az eseményre.

en: There are currently no saved import or export mappings. You create saved mappings as part of an Import or Export task.
hu: Jelenleg nincs mentett import vagy export illesztés. Mentett illesztést hozhat létre az import vagy export feladat során.

en: There are no ACLs entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
hu: Nincsenek ACL adatak megadva. Itt adhat hozzá egyet <a href='%1'>Hozzáadás</a>.

en: There are no Activities to display.
hu: Nincsenek megjeleníthető tevékenységek.

en: There are no Archived %2. You can archive %2 from <a href='%1'>Scheduled or Sent %2</a>.
hu: Nincs archivált %2. Archiválhatja a %2 a <a href='%1'>Ütemezett vagy elküldött %2</a>-ből.

en: There are no Cases. Use <a href="%1">Find Cases</a> to expand your search.
hu: Nincsenek ügyek. Használja <a href="%1">Ügyek keresését</a> a keresése kibővítésére.

en: There are no Event Templates present. You can <a href='%1'>add one</a>.
hu: jelenleg nincs esemény sablon. Itt <a href='%1'>hozzáadhat egyet</a>.

en: There are no Financial Account entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
hu: Nem lett pénzügyi számla megadva.<a href='%1'>Itt</a> hozzáadhat egyet.

en: There are no Label Formats configured. You can<a href='%1'>add one</a>.
hu: Nincs címke formátum beállítva. Itt <a href='%1'>hozzáadhat egyet</a>.

en: There are no Message Templates entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
hu: Nincs üzenet sablon megadva. Itt <a href='%1'>hozzáadhat egyet</a>.

en: There are no Notes for this contact.
hu: Nincsenek megjegyzések ehhez a kapcsolathoz.

en: There are no Option Groups entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
hu: Opció csoportok nem lettek megadva. Itt adhat hozzá <a href="%1">egyet</a>.

en: There are no Payment Processors entered.
hu: Fizetés feldolgozó nincs megadva.

en: There are no Personal Campaign Pages which match your search criteria.
hu: Nincsenek Személyes Kampány oldalak amelyek megfelelnek a keresési feltételeidnek.

en: There are no Pledges for your record.
hu: Nincsenek felajánlások a bejegyzésedhez.

en: There are no Role Assignments. You can <a href='%1'>add one</a> now.
hu: Nincs szerepkör hozzárendelés. Most <a href='%1'>hozzáadhat egyet</a>.

en: There are no SMS providers configured, or no SMS providers are set active
hu: Nincs SMS szolgáltató beállítva, vagy az SMS szolgáltatók nincsenek aktívként beállítva

en: There are no Scheduled or Sent %1.
hu: Nincs Ütemezett vagy elküldött %1.

en: There are no Unscheduled %1.
hu: Nincs Ütemezetlen %1.

en: There are no User-driven Message Templates entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
hu: Nincs felhasználó által létrehozott üzenet sablon megadva. Itt <a href='%1'>hozzáadhat egyet</a>.

en: There are no active Events to display.
hu: Nincs kijelezhető új esemény.

en: There are no active premiums for your site. You can <a href='%1'>create and/or enable premiums here</a>.
hu: Nincs aktív jelképes ajándék ezen az weboldalon. Hozzáadhat <a href='%1'>egyet és/vagy engedélyezhet jelképes ajándékot itt</a>.

en: There are no case records for this contact.
hu: Nincsenek ügy rekordok ehhez a kapcsolathoz.

en: There are no cases with activities scheduled in the past two weeks. Use %1 to expand your search.
hu: Jelenleg nincsenek folyamatban lévő ügyek amelyekben tevékenységek lettek volna ütemezve az elmúlt 2 hétben . Használja az %1 -t hogy kiterjessze a keresést.

en: There are no comments for this note
hu: Nincs hozzászólás ehhez e jegyzethez

en: There are no configured membership statuses. You cannot add this membership until your membership statuses are correctly configured
hu: Nincsenek beállított tagsági állapotok. Nem adhatja hozzá ezt a tagságot addig amíg nincsenek a tagsági állapotok helyesen beállítva,

en: There are no contributions on record for you.
hu: Nincs adomány az ön részére rögzítve.

en: There are no custom data sets for activity type "%1". To create one, <a href="%2" target="%3">click here</a>.
hu: Nincs egyedi adat csomag a '%1' tevékenység típushoz. Létrehozásához, <a href="%2" target="%3">kattintson ide</a>.

en: There are no custom membership status entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
hu: Nincs egyedi tagsági állapot megadva. Hozzáadhat <a href='%1'>egyet</a>.

en: There are no events scheduled for the date range. You can <a href='%1'>add one</a>.
hu: Nincs esemény ütemezve a megadott dátum tartományban. Hozzáadhat <a href='%1'>egyet</a>.

en: There are no extensions to display. Click the "Add New" tab to browse and install extensions posted on the <a href="%1">public CiviCRM Extensions Directory</a>. If you have downloaded extensions manually and don't see them here, try clicking the "Refresh" button.
hu: Nincsenek kijelezhető kiterjesztések. Kérem kattintson a "Új hozzáadása" fülre, a kiterjesztések közötti böngészésre és telepítésére a <a href="%1">nyilvános CiviCRM kiterjesztés könyvtárból</a>. Ha a kiterjesztést manuálisan letöltötte és nem látja itt, próbálja meg a "Frissítés" gombra kattintással.

en: There are no extensions to display. Please click "Refresh" to update information about available extensions.
hu: Nincsenek kijelezhető kiterjesztések. Kérem kattintson a "Frissítésre", a rendelkezésre álló kiterjesztésekről szóló információk frissítésére.

en: There are no financial accounts assigned to this financial type. You can <a href='%1'>assign one</a>.
hu: Nem lett pénzügyi számla hozzárendelve ehhez a pénzügyi típushoz.<a href='%1'>Itt</a> hozzáadhat egyet.

en: There are no financial accounts configured with Financial Account Type 'Asset' Type. <a href='%1'>Click here</a> if you want to configure financial accounts for your site.
hu: Nincsenek pénzügyi számlák beállítva az 'Eszközök' típus pénzügyi számla típushoz. <a href='%1'>Kattintson ide</a> ha be akarja állítani a weboldala pénzügyi típusait.

en: There are no financial types configured with a linked 'Revenue Account of' account. <a href='%1'>Click here</a> if you want to configure financial types for your site.
hu: Nincsenek pénzügyi típusok beállítva a linkelt Bevételi számla, számlához. <a href='%1'>Kattintson ide</a> ha be akarja állítani a weboldala pénzügyi típusait.

en: There are no financial types configured with linked 'Cost of Sales Premiums' and 'Premiums Inventory Account' accounts. If you want to generate accounting transactions which track the cost of premiums used <a href='%1'>click here</a> to configure financial types and accounts.
hu: Nincs pénzügyi típus beállítva a linkelt 'Kis értékű adományok költségei' és a 'Kis értékű adományok készlet számlái' számlákhoz. Ha könyvelési tranzakciót kíván létrehozni a használt  kis értékű adományok költségeinek követésére, <a href='%1'>kattintson ide</a> a pénzügyi típusok és a számlák beállítására.

en: There are no jobs configured.
hu: Nincsenek beállított feladatok.

en: There are no live contribution records to display.
hu: Nincs kijelezhető élő adomány rekord.

en: There are no membership types entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
hu: Tagság típus nincs megadva. Hozzáadhat <a href='%1'>egyet</a>.

en: There are no memberships on record for you.
hu: Nincs tagság az ön részére rögzítve.

en: There are no open cases with activities scheduled in the next two weeks. Use %1 to expand your search.
hu: Jelenleg nincsenek folyamatban lévő ügyek amiknél ütemezett tevékenység található a következő 2 hétben. Használja az %1 -tt hogy kiterjessze a keresést.

en: There are no open cases with activities scheduled in the next two weeks. Use <a href="%1">Find Cases</a> to expand your search.
hu: Nincsenek nyitott ügyek a következő két hétre ütemezett tevékenységekkel. Használja <a href="%1">Ügyek keresését</a> a keresése kibővítésére.

en: There are no option values entered. You can <a href="%1">add one</a>.
hu: Opció ártákek nem lettek megadva.Itt adhatsz hozzá  <a href="%1">hozzáadás</a>.

en: There are no premiums offered on this contribution page yet. You can <a href='%1'>add one</a>.
hu: Még nem ajánl jelképes ajándékot ezen az adomány oldalon. Hozzáadhat <a href='%1'>egyet</a>.

en: There are no public mailing list groups to display.
hu: Nincs kijelezhető nyilvános levelezési lista csoport.

en: There are no records selected for Print.
hu: Nincsenek rekordok kiválasztva a Nyomtatáshoz.

en: There are no records selected.
hu: Nincsenek rekordok kiválasztva.

en: There are no rules currently set.
hu: Jelenleg nincsenek szabályok beállítva.

en: There are no rules currently set. Use the 'Add Association Rule' form to add one.
hu: Jelenleg nincsenek szabályok beállítva. Használja a 'Asszociációs Szabály Hozzáadása' mintát hogy egyet hozzáadjon.

en: There are no scheduled activities assigned to you.
hu: Önnek nincs ütemezett tevékenysége.

en: There are no scheduled job log entries.
hu: Nincsenek ütemezett feladat napló bejegyzések.

en: There are no survey types entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
hu: Felmérés típus nem lett megadva. Itt adhat meg <a href='%1'>egyet</a>.

en: There are no tags currently assigned to this case.
hu: Jelenleg nincsenek cimkék társítva ehhez az ügyhöz.

en: There are no upcoming events.
hu: Nincsenek közelgő események.

en: There are participants registered for repeating events being removed from the set. Those with participants will be converted to standalone events, and those without registration will be deleted.
hu: Az ismétlődő eseményre regisztrált résztvevők eltávolításra kerülnek a sorozatból. Ezek a résztvevőkkel együtt különálló eseménybe kerülnek átkonvertálásra, és a regisztráció nélküliek törlésre kerülnek.

en: There are some issues that we recommend you look at before installing, however, you are still able to install the software.  Please see below for details.
hu: A telepítés előtt kérjük tekintsen át néhány témát a telepítés előtt, ugyanakkor, már telepítheti is a szoftvert. Részleteket lásd alább.

en: There is a Payment Processor associated with selected Payment Processor type, hence it can not be deleted.
hu: Fizetés feldolgozó van a fizetés feldolgozó típushoz hozzárendelve, ezért nem lehet törölni.

en: There is a validation error with your HTML input. Your activity is a bit suspicious, hence aborting
hu: Van egy érvényesítési hiba a HTML bemeneteddel. A tevékenységed egy kicsit gyanús, ezért megszakítva

en: There is already an user associated with this email address. Please enter different email address.
hu: Már van egy felhasználó ehhez az email címhez társítva. Kérlek adj meg egy másik email címet.

en: There is an entry with the same label.
hu: Már van egy bejegyzés hasonló cimkével.

en: There is an entry with the same value.
hu: Már van egy érték hasonló cimkével.

en: There is no '%1' folder.
hu: Nincs '%1' könyvtár.

en: There is no Financial Type configured of Account Relation Revenue. <a href='%1'>Click here</a> if you want to configure financial type for your site.
hu: Nincs pénzügyi típus megadva a Számla kapcsolat bevételhez. <a href='%1'>Kattintson ide</a> ha be akarja állítani a weboldala pénzügyi típusait.

en: There is no Supervised dedupe rule configured for contact type %1.
hu: Nincs felügyelt de-duplikálási szabály beállítva a %1 kapcsolat típushoz

en: There is no valid Membership Status available for selected membership dates.
hu: A kiválasztott tagsági időkre nincs érvényes tagsági állapot.

en: There is no valid SMTP server Setting Or SendMail path setting. Click <a href='%1'>Administer >> System Setting >> Outbound Email</a> to set the OutBound Email.
hu: A SMTP útvonal vagy a kimenő e-mail útvonal beállítása érvénytelen. Kattintson a  <a href='%1'>Adminisztrálás >> Rendszerbeállítások >> Kimenő e-mail beállítások</a> a kimenő e-mail beállítására.

en: There is no valid SMTP server Setting Or sendMail path setting. Click <a href='%1'>Administer >> System Setting >> Outbound Email</a> to set the OutBound Email.
hu: A SMTP útvonal vagy a kimenő e-mail útvonal beállítása érvénytelen. Kattintson a  <a href='%1'>Adminisztrálás >> Rendszer beállítások >> Kimenő e-mail beállítások</a> a kimenő e-mail beállítására.

en: There is no valid default from email address configured for the domain. You can configure here <a href='%1'>Configure From Email Address.</a>
hu: A domainhez nincs megadva érvényes feladótól email cím. Itt adhatsz meg egyet <a href='%1'>Feladó Email cím beállítása.</a>

en: There is no valid processor for this subscription so it cannot be updated
hu: Nincs érvényes feldolgozó ehhez a feliratkozáshoz, így nem frissíthető.

en: There is no valid sendmail path setting. Click <a href='%1'>Administer >> System Setting >> Outbound Email</a> to set the sendmail server.
hu: A sendmail útvonal beállítása érvénytelen. Kattintson a  <a href='%1'>Adminisztrálás >> Rendszer beállítások >> Kimenő e-mail beállítások</a> a sendmail szerver beállítására.

en: There is no valid smtp server setting. Click <a href='%1'>Administer >> System Setting >> Outbound Email</a> to set the SMTP Server.
hu: Nincs érvényes SMTP szerver beállítva. Kattintson a  <a href='%1'>Adminisztrálás >> Rendszerbeállítások >> Kimenő e-mail beállítások</a> az SMTP szerver beállítására.

en: There is only enough space left on this event for %1 participant(s).
hu: Már csak %1 résztvevő(k) számára van elég hely az eseményre.

en: There was a problem verifying that this site is available on the public Internet.
hu: Probléma történt annak ellenőrzése során, hogy a weboldal hozzáférhető-e a nyilvános Interneten.

en: There was an error adding the association rule. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviGroup Roles Sync.
hu: Egy hiba lépett fel az asszociációs szabály létrehozása közben, Kérem ellenőrizze az adatbázisa beállításait és próbálja újra. Ha továbbra is ezt a hibaüzenetet kapja akkor próbálja meg újra feltelepíteni a CiviCsoport szerepkör szinkronizálót.

en: There was an error adding the association rule. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviMember Roles Sync.
hu: Egy hiba lépett fel az asszociációs szabály létrehozása közben, Kérem ellenőrizze az adatbázisa beállításait és próbálja újra. Ha továbbra is ezt a hibaüzenetet kapja akkor próbálja meg újra feltelepíteni a CiviTag Szerepkör Szinkronizálót.

en: There was an error deleting the association rule. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviGroup Roles Sync.
hu: Egy hiba lépett fel az asszociációs szabály törlése közben, Kérem ellenőrizze az adatbázisa beállításait és próbálja újra. Ha továbbra is ezt a hibaüzenetet kapja akkor próbálja meg újra feltelepíteni a CiviCsoport Szerepkör Szinkronizálót.

en: There was an error deleting the association rule. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviMember Roles Sync.
hu: Egy hiba lépett fel az asszociációs szabály törlése közben, Kérem ellenőrizze az adatbázisa beállításait és próbálja újra. Ha továbbra is ezt a hibaüzenetet kapja akkor próbálja meg újra feltelepíteni a CiviTag Szerepkör Szinkronizálót.

en: There was an error editing the association rule. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviGroup Roles Sync.
hu: Egy hiba lépett fel az asszociációs szabály szerkesztése közben, Kérem ellenőrizze az adatbázisa beállításait és próbálja újra. Ha továbbra is ezt a hibaüzenetet kapja akkor próbálja meg újra feltelepíteni a CiviCsoport szerepkör szinkronizálót.

en: There was an error editing the association rule. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviMember Roles Sync.
hu: Egy hiba lépett fel az asszociációs szabály szerkesztése közben, Kérem ellenőrizze az adatbázisa beállításait és próbálja újra. Ha továbbra is ezt a hibaüzenetet kapja akkor próbálja meg újra feltelepíteni a CiviTag szerepkör szinkronizálót.

en: There was an error in obtaining the association rule for edit. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviGroup Roles Sync.
hu: Egy hiba lépett fel az asszociációs szerepkör szerkesztésre előhívása közben. Kérem ellenőrizze az adatbázisa beállításait és próbálja újra. Ha továbbra is ezt a hiba üzenetet kapja akkor próbálja meg újra feltelepíteni a CiviCsoport Szerepkör Szinkronizálót.

en: There was an error in obtaining the association rule for edit. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviMember Roles Sync.
hu: Egy hiba lépett fel az asszociációs szerepkör szerkesztésre előhívása közben. Kérem ellenőrizze az adatbázisa beállításait és próbálja újra. Ha továbbra is ezt a hiba üzenetet kapja akkor próbálja meg újra feltelepíteni a CiviTag Szerepkör Szinkronizálót.

en: There was an error in your request
hu: Hiba volt az ön kérésében.

en: There was an error. CiviMember Memberships and Drupal Roles could not be synchronized.
hu: Egy hiba lépett fel. CiviTag tagságok és Drupal Szerepkörök nem lettek szinkronizálva.

en: There was some problem updating the billing details.
hu: Némi probléma lépett fel a számlázási adatok frissítésénél.

en: There were no contributions during the selected year.
hu: A kiválasztott évben nem adományoztak.

en: These Multiple Choice Options are shared by the following custom fields: %1
hu: Ezek a többszörös választás opciók megosztottak a következő egyedi mezőknél: %1

en: These activity types will be excluded from automated email notifications to assignees.
hu: Ezek a tevékenység típusok kizárásra kerülnek a hozzárendelteknek való automata e-mail figyelmeztetés megküldéséből.

en: These are developed and contributed by members of the CiviCRM community. Consider adding any custom searches which you use often to your Search menu (from Administer > Customize Data and Screens > Navigation Menu). As new custom searches become available they can be viewed (and installed if useful) from Administer > System Settings > Manage Extensions.
hu: A CiviCRM közösség tagjai által fejlesztettek és adományozottak. Gondolja át milyen egyedi keresést gyakran használ az ön Keresési menüjében (Adminisztrálás >Adatok és képernyők testreszabása > Főmenü ). Amint új egyedi keresések rendelkezésre állnak, megtekinthetők (és telepíthetők ha hasznosak) az Adminisztrálás > Rendszerbeállítások > Kiterjesztések kezelése alatt.

en: These constraints are due to the fact that when a constituent signs up for multiple memberships using a price set - a single recurring payment record is created which covers the total fees for all selected memberships.
hu: Ezek a korlátozások azért szükségesek, mert az ügyfelek több tagságra iratkozhatnak fel az árlista segítségével - ilyenkor egy ismétlődő fizetési rekord keletkezik, mely lefedi az összes díját a kiválasztott tagságoknak.

en: These optional components give you more tools to connect with and engage your supporters.
hu: Ezek az opcionális komponensek további eszközöket nyújtanak önnek a támogatókkal való kapcsolat tartásban és a bevonásukban.

en: These records have been filled in with the imported data.
hu: Az importált adatok betöltődtek.

en: These records have been updated with the imported data.
hu: Ezek a rekordok frissültek az importált adatokkal.

en: These records have not been imported.
hu: Ezek a rekordok nem lettek importálva.

en: These relationships are Disabled OR have a past End Date.
hu: Ezek a viszonyok tiltva VAGY múltbeli a befejező dátuma.

en: These settings are per-check, and can't be compared across checks.
hu: Ezek a beállítások ellenőrzés elöttre vonatkoznak, és nem hasonlíthatók össze ellenőrzések között.

en: These settings are used to configure mailer properties for the optional CiviMail component and may allow you to significantly optimize performance. Please read the documentation, and make sure you understand it before modifying default values. (These settings are NOT used for the built-in 'Email - send now' feature).
hu: Ezeket a beállításokat az opcionális CiviKörlevél komponens levelező tulajdonságainak konfigurálásához használják, és lehetővé tehetik a teljesítmény jelentős optimalizálását. Az alapértelmezett értékek módosítása előtt olvassa el a dokumentációt, és győződjön meg róla, hogy megérti azt. (Ezeket a beállításokat NEM használjuk a beépített „E-mail - Küldés most” funkcióhoz).

en: These settings are used to configure properties for the CiviEvent component. Please read the %1 documentation, and make sure you understand it before modifying default values.
hu: Ezek a beállításaihoz használt CiviEsemény komponens tulajdonságai.  Kérem olvassa el a dokumentációban %1, és győződjön meg róla, hogy érti azt mielőtt módosítja az alapértelmezett értékeket

en: These settings define the CMS variables that are used with CiviCRM.
hu: Ezek a beállítások határozzák meg a CMS változókat amelyek a CiviCRM-ben használatosak.

en: These settings define the URLs used to access CiviCRM resources (CSS files, Javascript files, images, etc.).
hu: CiviCRM erőforrások hozzáféréséhez használt URL-eket (CSS fájlok, Javascript fájlok,képek, stb.) határozzák meg ezek a beállítások.

en: These values are per-check, and can't be compared across checks.
hu: Ezek a beállítások ellenőrzés elöttre vonatkoznak, és nem hasonlíthatók össze ellenőrzések között.

en: These variables are computed automatically using <tt>civicrm.settings.php</tt> and its options, such as <tt>CIVICRM_TEMPLATE_COMPILEDIR</tt>.
hu: Ezek a változók automatikusan kiszámításra kerülnek a <tt>civicrm.settings.php</tt> fájl és beállításai felhasználásával, mint például a  <tt>CIVICRM_TEMPLATE_COMPILEDIR</tt>.

en: They can not be Exported
hu: Ezek nem exportálhatók

en: They have been added to %1.
hu: Hozzáadva a %1 felméréshez.

en: Things to check in a test mailing:
hu: A teszt körlevélben ellenőrízendők:

en: Third
hu: Harmadik

en: This
hu: Ez a

en: This %1 onwards
hu: Ettől %1 kezdődően

en: This CiviCRM profile field is view only.
hu: Ez a CiviCRM profil mező csak olvasható.

en: This Credit Note ID already exists in the database.
hu: A jóváíró számla azonosító már létezik az adatbázisban.

en: This Invoice ID already exists in the database.
hu: A számla azonosító már létezik az adatbázisban.

en: This Label already exists in the database for the selected contact type.
hu: Ez a cimke már létezik az adatbázisban a kiválasztott kapcsolat típushoz.

en: This Label already exists in the database for this option group. Please select a different Label.
hu: Ez a Címke már létezik ehhez az opció csoporthoz az adatbázisban. Válasszon más Címkét.

en: This Membership is linked to a contribution. You must have 'delete in CiviContribute' permission in order to delete this record.
hu: Ez a tagság adományhoz kapcsolódik. Ki kell 'törölnie a CiviAdományban' az engedélyezést  a rekord törléséhez.

en: This MySQL database stores certain fields with data-type "DATETIME". To improve timezone support, you <em>may</em> want to change these from "DATETIME" to "TIMESTAMP".
hu: Ez a MySQL adatbázis néhány mezőt "DATETIME" adat típussal tárol. Az időzóna támogatás javítására Ön <em>megváltoztahatja</em> a "DATETIME" adat típusról a "TIMESTAMP" adat típusra.

en: This MySQL server does not support the <code>utf8mb4</code> character set.
hu: Ez a MySQL szerver nem támogatja az<code>utf8mb4</code> karakterkészletet.

en: This Option is already full for this event.
hu: Ez az opció betelt erre az eseményre.

en: This Participant is linked to a contribution. You must have 'delete in CiviContribute' permission in order to delete this record.
hu: Ez a résztvevő egy adományhoz kapcsolódik. Először törölnie kell a 'CiviAdományban' az engedélyeit ennek a rekordnak a törléséhez.

en: This Payment Amount
hu: Ezen befizetési összeg

en: This Premium is linked to an <a href='%1'>Online Contribution page</a>. Please remove it before deleting this Premium.
hu: Ez a Jelképes ajándék linkelve lett egy <a href='%1'>Online adományoldalhoz</a>. Kérem távolítsa el a Jelképes ajándék törlése előtt.

en: This Refund Amount
hu: Ezen visszatérítendő összeg

en: This Title already exists in Database.
hu: Ez a cím már szerepel az adatbázisban.

en: This Transaction ID already exists in the database. Include the account number for checks.
hu: Ez a tranzakciós ID már megtalálható az adatbázisban.

en: This Value already exists in the database for this option group. Please select a different Value.
hu: Ez a Érték már létezik ehhez az opció csoporthoz az adatbázisban. Válasszon más értéket!

en: This Year
hu: Ebben az évben

en: This account relationship already exits
hu: Ez a számla viszony már létezik

en: This action cannot be undone.
hu: Ez a tevékenység nem visszavonható.

en: This activity cannot be edited or viewed via this profile.
hu: Ez a tevékenység nem szerkeszthető vagy megtekinthető ezen a profilon keresztül.

en: This address does not contain latitude/longitude information and cannot be mapped.
hu: Ez a cím nem tartalmaz hosszúsági/szélességi adatokat és nem lehet térképre tenni.

en: This address is shared with %1 contact record(s). Modifying this address will automatically update the shared address for these contacts.
hu: Ez a cím megosztott %1 kapcsolat rekord(okkal)dal. Ennek a címnek a módosításával automatikusan frissül ezen kapcsolatok megosztott címe is.

en: This applies to weekly, monthly and yearly payments.
hu: Ez heti, havi és éves kifizetésekre vonatkozik.

en: This calendar month
hu: Ez a naptári hónap

en: This calendar year
hu: Ez a naptári év

en: This campaign is active from
hu: Ez a kampány aktív tól/től

en: This can be the same or different from the mapping provider selected.
hu: A kiválasztott térképszolgáltatótól függően lehet azonos vagy különböző.

en: This contact can be edited by the other.
hu: Ez a kapcsolat másik kapcsolat által szerkeszthető.

en: This contact can be viewed by the other.
hu: Ez a kapcsolat másik kapcsolat által megtekinthető.

en: This contact does not belong to any groups.
hu: Ez a kapcsolat nem tartozik semmilyen csoporthoz.

en: This contact does not currently belong to any groups.
hu: Ez a kapcsoltat ne tartozik egyetlen csoporthoz sem.

en: This contact does not currently belong to any smart groups.
hu: Ez a kapcsolat jelenleg nem tartozik egyetlen okos csoportba sem.

en: This contact has a pending or overdue pledge payment of %2 which is scheduled for %3. <a href="%1">Click here to enter a pledge payment</a>.
hu: Ennek a kapcsolatnak függő vagy lejárt felajánlott fizetései vannak %2 ami %3 esedékes. <a href="%1">Kattintson ide a felajánlásai befizetésére</a>.

en: This contact has already been assigned to this event.
hu: Ez a kapcsolat már korábban hozzá lett rendelve ehhez az eseményhez.

en: This contact has an address record which is shared with 1 other contact. | This contact has an address record which is shared with %count other contacts.
hu[0]: Ennek a kapcsolatnak a cím rekordja közös 1 másik kapcsolattal.
hu[1]: Ennek a kapcsolatnak a cím rekordja közös %count másik kapcsolattal.

en: This contact has an existing %1 membership at %2 with %3 status%4.
hu: Ennek a kapcsolatnak meglévő %1 tagsága van %2 és %3 %4 állapottal.

en: This contact has pending or overdue pledge payments. <a href="%1">Click here to view their Pledges tab</a> and verify whether this contribution should be applied as a pledge payment.
hu: Ez a kapcsolatnak függő vagy lejárt felajánlott fizetési vannak. <a href="%1">Kattintson ide a felajánlásainak megtekintésére</a> és ellenőrizze, hogy ezt az adományt mint felajánlás befizetést kell-e kezelni.

en: This contact is a special one for the contact information associated with the CiviCRM installation for this domain. No one is allowed to delete it because the information is used for special system purposes.
hu: Ez a kapcsolat egy speciális fajta kapcsolat információja a CiviCRM installációhoz tartozik ezen a tartományon. Senki sem törölheti mert speciális rendszer célokra használják az információkat.

en: This contact type name already exists in database. Contact type names must be unique.
hu: Ez a kapcsolat típus név már létezik az adatbázisban. A kapcsolat típus neveknek egyedinek kell lennie.

en: This contact was deleted during a merge operation. The contact it was merged into cannot be found and may have been deleted.
hu: Ezt a kapcsolatot az egyesítési művelet során törölték. A kapcsolat, amelybe beolvasztották, nem található, és lehet, hogy törölve lett.

en: This contact(s) can not be permanently deleted because the contact record is linked to one or more live financial transactions. Deleting this contact would result in the loss of financial data.
hu: Ezeket a kapcsolat(oka)t nem lehet véglegesen törölni, mert a kapcsolat egy vagy több élő pénzügyi tranzakcióhoz kapcsolódik. A kapcsolat törlése a pénzügyi adat végleges elvesztését okozhatja.

en: This contribution is being made thanks to the efforts of <strong>%1</strong>, who supports our campaign.
hu: Ez az adomány <strong>%1</strong> felhasználónak köszönhetően jött létre, aki a mi kampányunkat támogatja.

en: This contribution page has been configured for contribution on behalf of an organization and the selected onbehalf profile is either disabled or not found.
hu: Ez az adomány oldal egy szervezet nevében történő adományozáshoz lett beállítva, a kiválasztott nevében profil letiltva vagy nem található.

en: This contribution page has been configured for contribution on behalf of honoree and the required fields of the selected honoree profile are disabled or doesn't exist.
hu: Ez az adomány oldal egy megtisztelt nevében történő adományozáshoz lett beállítva, és a szükséges mezők a kiválasztott megtisztelt profilon le vannak tiltva vagy nem léteznek.

en: This contribution page has been configured for contribution on behalf of honoree and the selected honoree profile is either disabled or not found.
hu: Ez az adomány oldal egy megtisztelt nevében történő adományozáshoz lett beállítva, a kiválasztott megtisztelt profil letiltva vagy nem található.

en: This contribution page is configured to support separate contribution and membership payments. This %1 plugin does not currently support multiple simultaneous payments, or the option to "Execute real-time monetary transactions" is disabled. Please contact the site administrator and notify them of this error
hu: Ez az adományoldal úgy lett beállítva, hogy külön támogassa az adományozást és tagdíjfizetést. Ez a %1 beépülő jelenleg nem támogatja szimultán fizetéseket, vagy a "Valósidejű pénzügyi tranzakciók végrehajtását" opció le van tiltva. Kérem lépjen kapcsolatba a weboldal adminisztrátorával és jelezze neki ezt a hibát.

en: This contribution will be automatically processed every day.
hu: Ez az adomány automatikusan feldolgozásra kerül minden nap.

en: This contribution will be automatically processed every month.
hu: Ez az adomány automatikusan feldolgozásra kerül minden hónapban.

en: This contribution will be automatically processed every week.
hu: Ez az adomány automatikusan feldolgozásra kerül minden héten.

en: This contribution will be automatically processed every year.
hu: Ez az adomány automatikusan feldolgozásra kerül minden évben.

en: This contributor must have a valid email address (and must not have the "Do Not Email" flag checked).
hu: Ennek hozzájárulónak kell lennie egy érvényes e-mail címének (és nem szabad hogy a "Ne külddj email" opciót be legyen jelölve).

en: This custom search is already registered.
hu: Ez az egyedi keresés már regisztrált.

en: This database uses InnoDB Full Text Search for optimized searching. The upgrade procedure has not been tested with this feature. You should disable (and later re-enable) the feature by navigating to "Administer => Customize Data and Screens => Search Preferences".
hu: Ez az adatbázis InnoDB teljes szavas keresést használ az optimalizált kereséshez. A frissítési eljárás nem került tesztelésre ezzel a tulajdonsággal. Le kell tiltania (és később újra engedélyeznie) ezt a jellemzőt az "Adminisztrál=>Adatok és képernyők testreszabása=>Keresés beállítása" menüpont alatt.

en: This email address is included in automated contribution receipts if the contributor has selected a premium. It should be an appropriate contact mailbox for inquiries about premium fulfillment/shipping.
hu: Ez az e-mail cím fog szerepelni az automatikus adomány nyugtázó üzenetben ha az adományozó kiválasztja a Jelképes ajándékot. Ennek megfelelő kapcsolati postafióknak kell lennie Jelképes ajándékozás teljesítéséről/szállításáról.

en: This email address is included in receipts if it is populated and a premium has been selected.
hu: Ezt az e-mail címet tartalmazza a nyugta, ha ez kitöltésre és a jelképes ajándék kiválasztásra került.

en: This event allows for
hu: Ez az esemény megengedi, hogy

en: This event cannot be deleted because there are participant records linked to it. If you want to delete this event, you must first find the participants linked to this event and delete them. You can use use <a href='%1'> CiviEvent >> Find Participants page </a>.
hu: Ez az esemény nem törölhető mert résztvevő rekordok kapcsolódnak hozzá. Ha törölni akarja ezt az eseményt, először keresse meg a kapcsolódó résztvevőket és törölje őket. használhatja a <a href='%1'> CiviEsemény >> Résztvevők keresése oldalt </a>.

en: This event currently has the maximum number of participants registered (%1). However, you can still override this limit and register additional participants using this form.
hu: Regisztrált résztvevők száma maximált (%1) erre az eseményre. Ugyanakkor, ön túlléphet ezen a határon és további résztvevőket regisztrálhat ezen űrlap felhasználásával.

en: This event has only %1 space(s) left. If you continue and register more than %1 people (including yourself ), the whole group will be wait listed. Or, you can reduce the number of people you are registering to %1 to avoid being put on the waiting list.
hu: Erre az eseményre már csak %1 hely maradt.Ha tovább folytatja a regisztrációt több mint %1 személlyel (beleértve önt is), az egész csoport várólistára kerül. Vagy lecsökkentheti a regisztrálandó létszámot %1 főre, a várólistára kerülés megakadályozására.

en: This event is currently full.
hu: Az esemény megtelt.

en: This event is currently full. However you can register now and get added to a waiting list. You will be notified if spaces become available.
hu: Ez az esemény megtelt. Ugyanakkor, regisztrálhat most és felkerül a várólistára. Értesítést kap ha üresedés történt.

en: This event is currently full. You are registering for the waiting list. You will be notified if spaces become available.
hu: Ez az esemény megtelt. Regisztrációja a várólistára kerül. Értesítést kap ha üresedés történt.

en: This event is full.
hu: Ez az esemény megtelt.

en: This event registration can not be transferred or cancelled. Contact the event organizer if you have questions.
hu: A regisztráció erre az eseményre nem törölhető vagy átruházható. Lépjen kapcsolatba az esemény szervezőivel, ha kérdése van.

en: This event registration is being made thanks to the efforts of <strong>%1</strong>, who supports our campaign.
hu: Ez az esemény regisztráció <strong>%1</strong> felhasználónak köszönhetően jött létre, aki a mi kampányunkat támogatja.

en: This feature is not currently available.
hu: Ez a tulajdonság jelenleg nem elérhető.

en: This feature requires PHP Version %1 or greater
hu: Ehhez z a funkcióhoz %1 PHP verzió szükséges vagy nagyobb

en: This feature requires the 'Allow User Registration' setting to be 'Yes' in Joomla Global Configuration >> System Settings.
hu: Ez a funkció megköveteli, hogy a 'Felhasználó regisztráció engedélyezése' beállítása 'Igen' legyen a Joomla Általános beállítások >> Rendszerbeállítások, alatt.

en: This feature should NOT be enabled for production sites.
hu: Ezt a tulajdonságot NEM szabad engedélyeztetni produktív oldalak esetében.

en: This field enables you to alter certain sessions, skip holidays, or create gaps in the sequence for other reasons.
hu: Ez a mező lehetővé teszi bizonyos ülések módosítását, ünnepek kihagyását, vagy szünetek beiktatását a sorozatba más okokból.

en: This field is disabled when searching for Draft/Unscheduled mailings.
hu: A keresésekben a Piszkozat/Nem ütemezett körleveleknél ez a mező kikapcsolt.

en: This field is inactive so it will not be displayed on profile form.
hu: Ez a mező inaktív így nem lesz látható a profil mintánál.

en: This field is inactive so it will not display on edit form.
hu: Ez a mező inaktív így nem lesz látható a szerkesztési mintánál.

en: This field is required.
hu: Ezt a mezőt ki kell tölteni.

en: This field is view only so it will not be displayed on profile form.
hu: Ez a mező csak olvasható így nem lesz látható a profil mintánál.

en: This field is view only so it will not display on edit form.
hu: Ez a mező csak olvasható így nem lesz látható a szerkesztési mintánál.

en: This field saves field type (ie individual,household.. field etc).
hu: Ez a mező elmenti a mezőtípust (azaz egyén, háztartás .. mező stb.).

en: This financial account cannot be deleted since it is being used as a header account. Please remove it from being a header account before trying to delete it again.
hu: Ez a pénzügyi számla nem törölhető mert főszámlaként van használatban. Kérem távolítsa el a főszámlák közül mielőtt megpróbálkozik újra a törlésével.

en: This financial account cannot have '%1' relationship.
hu: Ennek a pénzügyi számlának nem lehet '%1' viszonya-

en: This financial type will be assigned to payments made by participants when they register online. If using a price set below note that the contribution record will have this financial type, however line items will be processed using the actual financial type selected for the price set item.
hu: Ez a pénzügyi típus a résztvevők által végzett befizetésekhez kerül hozzárendelésre amikor azok online regisztrálnak. Ha az alábbi árlistát használja figyeljen oda, hogy az adomány rekord ezzel a pénzügyi típussal rendelkezik, ugyanakkor a tételsorok az árlista elem kiválasztott pénzügyi típusával kerülnek feldolgozásra.

en: This fiscal year
hu: Ez a pénzügyi év

en: This flag is most commonly used to mark an email address that is bouncing. If you are using the CiviMail component, emails that bounce excessively are automatically placed on hold and mailings are not sent to this address as long as it is marked hold. You can also set (or unset) this option manually - but remember that emails will not be sent to this address as long as it is marked 'On Hold'.
hu: Ezt a címkét általában a visszapattanó  e-mail címek megjelölésére használjuk. Ha használja a CiviKörlevél komponenst, a gyakran visszapattanó e-mailek automatikusan visszatartásra kerülnek, és  körlevelek nem kerülnek küldésre addig amíg a címek visszatartottnak jelöltek. Ezt az opciót kézileg is be- és kikapcsolhatja - de ne feledje a 'várakoztatott' állapotúnak megjelölt címekre nem küldünk e-mailt.

en: This form <strong>will send email</strong> to contacts only in certain circumstances:
hu: Ez az űrlap csak bizonyos esetekben  <strong>küld e-mailt </strong>a kapcsolatoknak:

en: This functionality cannot be enabled on multilingual installations.
hu: Ez a funkció nem engedélyezhető a több nyelvű telepítéseknél.

en: This group currently has one member in it. | This group currently has %count members in it.
hu[0]: A csoportnak egy tagja van.
hu[1]: A csoport %count tagot tartalmaz.

en: This indicates there are no tables holdng pre-uniqid log_conn_id values (CRM-18193)
hu: Ez azt mutatja, hogy nincsen holdng pre-uniqid log_conn_id értéket (CRM-18193) tároló tábla

en: This installer can only be used for the Backdrop version of CiviCRM.
hu: Ez a telepítő csak a CiviCRM Backdrop változatához használható.

en: This installer can only be used for the Drupal version of CiviCRM.
hu: Ez a telepítő csak a CiviCRM Drupal változatához használható.

en: This installer can only be used for the WordPress version of CiviCRM.
hu: Ez a telepítő csak a CiviCRM WordPress változatával használható.

en: This is a TEST transaction
hu: Ez egy TESZT tranzakció

en: This is a confirmation that your registration has been received and your status has been updated to %1.
hu: Ez a levél a regisztrációjának megérkezéséről és arról szól, hogy az állapota, frissítésre került %1 állapotra.

en: This is a confirmation that your registration has been received and your status has been updated to <strong> %1</strong>.
hu: Ez a levél a regisztrációjának megérkezéséről és arról szól, hogy az állapota <strong> %1</strong> állapotra, frissítésre került.

en: This is a confirmation that your registration has been received and your status has been updated to <strong>registered<strong>.
hu: Ez a levél a regisztrációjának megérkezéséről és arról szól, hogy az állapota <strong> regisztrált</strong> állapotra, frissítésre került.

en: This is a confirmation that your registration has been received and your status has been updated to <strong>waitlisted</strong>.
hu: Ez a levél a regisztrációjának megérkezéséről és arról szól, hogy az állapota <strong> várólistán</strong> állapotra, frissítésre került.

en: This is a confirmation that your registration has been received and your status has been updated to registered.
hu: Ez a levél a regisztrációjának megérkezéséről és arról szól, hogy az állapota, frissítésre került regsztrált állapotra.

en: This is a confirmation that your registration has been received and your status has been updated to waitlisted.
hu: Ez a levél a regisztrációjának megérkezéséről és arról szól, hogy az állapota, frissítésre került várolistán állapotra.

en: This is a multilingual installation. It contains certain schema differences compared to regular installations of CiviCRM. Please <a href="%1">refer to the documentation</a> for details.
hu: Ez egy többnyelvű telepítés. Ez tartalmaz bizonyos séma eltéréséket az alapvető CiviCRM telepítéshez képest. Kérem <a href="%1">tekintse meg a dokumentációt </a> a részletekért.

en: This is a pre-release version. For more details, see the expanded description.
hu: Ez egy kiadás előtti verzió. További részletekért lásd a kibővített leírást.

en: This is a preview of this product as it will appear on your Contributions page(s).
hu: Ennek a terméknek az előnézete meg fog jelenni az ön adomány oldalá(ai)n.

en: This is a preview of your Personal Campaign Page in support of
hu: Ez az előnézete a te személyes kampány oldaladnak amivel támogatod

en: This is a recurring contribution.
hu: Ez ismétlődő adományozás.

en: This is a reminder that the next payment on your pledge is due on %1.
hu: Ez egy emlékeztető hogy a következő kifizetésed a felajánlásodhoz kapcsolódóan esedékes ekkor %1.

en: This is a required field
hu: Ez egy szükséges mező

en: This is a stable release version.
hu: Ez egy stabil kiadású verzió.

en: This is a test-drive email. No live financial transaction has occurred.
hu: Ez egy teszt e-mail. Nem történt élő pénzügyi tranzakció.

en: This is an automated reply from an un-attended mailbox. Please send any inquiries to the contact email address listed on our web-site.
hu: Ez egy automatikus válasz egy felügyelet nélküli postafiók. Kérem bármilyen kérdéssel forduljon hozzánk a weboldalunkon megadott e-mail címeken keresztül.

en: This is an invitation to complete your registration that was initially waitlisted.
hu: Ez egy meghívás arra, hogy véglegesítse a korábban várólistára tett regisztrációját.

en: This is case is currently assigned to %1.
hu: Ez az ügy jelenleg %1hez tartozik.

en: This is displayed for events which use Price Set field(s) to increment the number of participants counted against the event's maximum participant level. For example, someone may select a 'Table for 8' when registering for a fundraising dinner. This registration will increment the 'actual participant count' by 8, even though only one participant record is displayed in search results.
hu: Ez kerül kijelzésre az olyan eseményeknél ahol a árlista mező(ke)t használja a résztvevők számának összehasonlítására a maximális résztvevő számmal. Például, ha valaki kiválasztja a 'Asztal 8 főre' ha regisztrál az adomány gyűjtő vacsorára. Ez a regisztráció megnöveli a 'Aktuális résztvevő létszámot' 8 -cal, annak ellenére, hogy csak egy résztvevő rekord kerül kijelzésre a keresési eredmények között.

en: This is probably related to a problem in your Outbound Email Settings (Administer CiviCRM &raquo; System Settings &raquo; Outbound Email), OR the FROM email address specifically configured for your contribution page or event. Possible causes are:
hu: Ez valószínűleg a kimenő e-mail beállítással kapcsolatos (CiviCRM adminisztrálás &raquo; Rendszerbeállítások &raquo; Kimenő e-mail), VAGY a FELADÓ e-mail cím speciálisan beállított az adományoldalhoz vagy eseményhez. Valószínű okok:

en: This is the LIVE <strong>Certificate Path</strong> associated with your First Data account.
hu: Ez a First Data fiókja LIVE <strong>tanúsítvány útvonala</strong>.

en: This is the LIVE <strong>Elavon Merchant ID</strong> associated with your Elavon account.
hu: Ez a Elavon fiókja LIVE <strong>Elavon kereskedői azonosítója</strong>.

en: This is the LIVE <strong>Elavon SSL PIN</strong> associated with your Elavon account.
hu: Ez a Elavon fiókja LIVE <strong>Elavon SSL PIN</strong>.

en: This is the LIVE <strong>Elavon User ID</strong> associated with your Elavon account.
hu: Ez a Elavon fiókja LIVE <strong>Elavon felhasználóii azonosítója</strong>.

en: This is the LIVE <strong>First Data Store Name</strong> associated with your First Data account (This is Certificate file number without the extension).
hu:  First Data fiókjához tartozó LIVE <strong>First Data üzlet név</strong (Ez egy tanúsítvány fájl szám kiterjesztés nélkül).

en: This is the LIVE <strong>eWAYCustomerID</strong> associated with your eWAY account.
hu: eWAY fiókjához tartozó LIVE <strong>eWAYÜgyfélazonosító</strong>.

en: This is the TEST %1 used solely for testing.
hu: Ez a TEST %1 csak tesztelésre használható.

en: This is the TEST <strong>Certificate Path</strong> associated with your First Data account.
hu: Ez a First Data fiókja TEST <strong>tanúsítvány útvonala</strong>.

en: This is the TEST <strong>Elavon Merchant ID</strong> associated with your Elavon account.
hu: Ez a Elavon fiókja TEST <strong>Elavon kereskedői azonosítója</strong>.

en: This is the TEST <strong>Elavon SSL PIN</strong> associated with your Elavon account.
hu: Ez a Elavon fiókja TEST <strong>Elavon SSL PIN</strong>.

en: This is the TEST <strong>Elavon User ID</strong> associated with your Elavon account.
hu: Ez a Elavon fiókja TEST <strong>Elavon felhasználóii azonosítója</strong>.

en: This is the TEST <strong>First Data Store Name</strong> associated with your First Data account (This is Certificate file number without the extension).
hu:  First Data fiókjához tartozó TEST <strong>First Data üzlet név</strong (Ez egy tanúsítvány fájl szám kiterjesztés nélkül).

en: This is the communication language. If there are template translation or tokens, they will be localized accordingly. By default, the system default language will be used.
hu: Ez a kommunikációs nyelv. Ha van sablon fordítás, vagy tokenek, hasonlóképpen lesznek lokalizálva. Alapértelmezetten, a rendszer alapértelmezett nyelve lesz használva.

en: This is the date when CRM-18193 was implemented
hu: Ez a dátum a amikor a CRM-18193 bevezetésre került

en: This is the first step in creating a new online Contribution Page. You can create one or more different Contribution Pages for different purposes, audiences, campaigns, etc. Each page can have it's own introductory message, pre-configured contribution amounts, custom data collection fields, etc.
hu: Ez az új online adományoldal létrehozásának első lépése. Egy vagy több különböző adományoldalt hozhat létre, különböző célokkal, célközönséghez, kampányokhoz, stb. Mindegyik oldal saját bevezetővel, előre beállított adományösszegekkel, egyedi adatgyűjtési mezőkkel, stb. rendelkezhet.

en: This is the payment processor's own ID for the recurring contribution. Ideally it should be unique, but in practice may not be.
hu: Ez a fizetés feldolgozó saját azonosítója az ismétlődő adományhoz. Ideális esetben egyedinek kell lennie, de a gyakorlatban nem mindig.

en: This is the title that users will see when they are selecting an event template to clone for a new event. It is <em>not</em> the title of the event itself.
hu: Az esemény sablon kiválasztásakor ezt a címet látják a felhasználók az új esemény klónozásakor. Ez <em>nem</em az esemény címe.

en: This is used to collect or update basic information (e.g. name and email address) from users while they are creating a Personal Campaign Page. The profile you select must be configured with 'Account creation required' (under Profile Settings &raquo; Advanced Settings). You must include an Email address field&mdash;and you may include any number of other fields in the profile. If you don't yet have an appropriate Profile configured, you will need to <a href='%1'>create one first</a>, and then return to this form to select it.
hu: A személyes kampányoldal létrehozása során a felhasználó alapinformációinak (u.m. név és e-mail cím) begyűjtésére és frissítésére használjuk. A kiválasztandó profilnak, úgy kell beállítva lennie, hogy tartalmazza a 'Fiók létrehozása szükséges' opciót (a Profil beállítás &raquo; Speciális beállítások). A profilnak tartalmaznia kell az e-mail mezőt&mdash;és bármennyi másik mezőt is beilleszthet. Ha nincs megfelelően beállított profilja, most előbb <a href='%1'>létre kell hoznia egyet</a>, és visszatérni ehhez az űrlaphoz, hogy ki tudja választani.

en: This label is displayed with the list of event fees. When using a Price Set, this label is the title for the section containing the price fields.
hu: Ez a címke az esemény díjakkal együtt lesz kijelezve. Ha árlistát alkalmaz, ez a címke lesz az ármezőt tartalmazó szakasz címe.

en: This location is used by %1 other events. Modifying location information will change values for all events.
hu: Ezt a helyszínt %1 más esemény is használja. A helyszín információinak módosítása az összes érintett esemény értékeit megváltoztatja.

en: This mailing has been submitted.
hu: Ez a körlevél elküldve.

en: This mailing was generated based on search results. The search results cannot be removed.
hu: Ez a körlevél a keresési eredményeken alapulva készült. A keresési eredményeket nem lehet eltávolítani.

en: This may mean the loss of a substantial amount of data, and the action cannot be undone.
hu: Ez azt jelentheti, hogy nagy mennyiségű adatot töröl, és a törlés nem visszavonható.

en: This may mean the loss of a substantial amount of data, and the action cannot be undone. Please review the extension information below before you make final decision.
hu: Jelentős adatmennyiség elvesztését jelentheti, és a művelet nem visszavonható. Kérem tekintse át a kiterjesztésről rendelkezésre álló információt, mielőtt meghozza a végleges döntést.

en: This membership is set to renew automatically on %2. You will need to cancel the auto-renew option if you want to modify the Membership Type, End Date or Membership Status. <a href="%1">Click here</a> if you want to cancel the automatic renewal option.
hu: Ez a tagság %2 napon való automatikus megújításra van beállítva. Ki kell kapcsolnia az autómatikus megújítást, ha módosítani akarja  tagság típust, vég dátumot és a tagsági állapotot. <a href="%1">Kattintson ide</a>az autómatikus megújítási opció kikapcsolásához.

en: This membership is set to renew automatically. Take care when you change the membership type. Make sure that you also change the related payment at the payment processor. Otherwise future payments may be for the wrong amount.
hu: A tagság automatikus megújításra állítva. Figyeljen oda amikor megváltoztatja a tagság típust. Győződjön meg róla, hogy a pénzügyi feldolgozónál is megváltoztatta a kapcsolódó befizetést. Különben a befizetések összege rossz lehet.

en: This membership is set to renew automatically. You will need to cancel the auto-renew option if you want to modify the Membership Type, End Date or Membership Status. <a href="%1">Click here</a> if you want to cancel the automatic renewal option.
hu: Ez a tagság automatikus megújításra van beállítva. Ki kell kapcsolnia az autómatikus megújítást, ha módosítani akarja tagság típust, vég dátumot és a tagsági állapotot. <a href="%1">Kattintson ide</a> az autómatikus megújítási opció kikapcsolásához

en: This membership type cannot be deleted due to following reason(s):
hu: Ez a tagság típus az alábbi ok(ok) miatt nem törölhető:

en: This membership will be automatically renewed every %1 %2(s).
hu: Ez a tagság automatikusan megújításra kerül minden %1 %2(s).

en: This membership will be automatically renewed every %1 %2(s).
hu: Ez a tagság automatikusan megújításra kerül minden %1 %2(s).

en: This membership will be renewed automatically every %1 %2(s).
hu: Ez a tagság automatikusan megújul minden %1 %2(s).

en: This membership will be renewed automatically every %1.
hu: Ez a tagság automatikusan megújul minden %1.

en: This membership will be renewed automatically.
hu: Ez a tagság automatikusan megújuló.

en: This message is displayed on the event information and event registration pages when the event is full AND the waitlist feature is enabled.
hu: Ez az üzenet az esemény információs oldalán és a regisztrációs oldalon kerül kijelzésre, ha az esemény betelt ÉS a várólista engedélyezve van.

en: This message is displayed to the %1 at the top of the Tell a Friend form. You may include HTML tags to add formatting or links.
hu: Ez az üzenet az 'Add tovább' %1 űrlap tetején jelenik meg. HTML címkéket  használhat formázáshoz, vagy a linkekhez.

en: This message is having a invalid token - %1: %2
hu: Ez az üzenet érvénytelen tokent tartalmaz- %1; %2

en: This message is missing a required token - {%1}: %2
hu: Ebből az üzenetből hiányzik a megkövetelt token- {%1}: %2

en: This name already exists in database. Batch names must be unique.
hu: Ez a név már használatban van az adatbázisban. A köteg nevének egyedinek kell lennie.

en: This operation cannot be undone.
hu: Ez a művelet nem visszavonható.

en: This option controls who can view the contents of this email on your website. The link can be included by inserting the "Mailing permalink" token (place it in a link when composing in HTML mode).
hu: Ez az opció szabályozza, hogy ki tudja megtekinteni ezen e-mail tartalmát a weboldalán. A link beilleszthető "Körlevél állandó link" token (HTML módban illessze be).

en: This option group is reserved for system use. You cannot add or delete options in this list.
hu: Ez az opció csoport a rendszer használat részére fenntartott. Nem adhat hozzá vagy nem törölhet belőle opciókat.

en: This option is designed to be set by the contact themselves when they don't want to receive bulk email from your organization (they set it using the opt-out action from a CiviMail mailing).   Please think before changing it, as it will override the preference they have set.
hu: Ez a lehetőség úgy tervezték, hogy a kapcsolatok be tudják állítani maguknak, ha nem akarnak tömeges e-mailt kapni a saját szervezetüktől (ők állítják ezt be kiválasztva ezt az opciót CiviKörlevél levelezőben). Kérem, gondolja ezt át módosítás előtt, hiszen ez felülírja az általuk beállított értéket.

en: This option is not recommended for large imports. Use the command-line geocoding script instead.
hu: Ez az opció nem ajánlott nagyobb importálásokhoz. Használd a parancssoros helymeghatározási szkriptet inkább.

en: This page does not have any price fields configured or you may not have permission for them. Please contact the site administrator for more details.
hu: Ezen oldal nem tartalmaz beállított árlista mezőket vagy ön nem rendelkezik elég jogusultsággal hozzájuk. Kérem keresse az oldal adminisztrátorát a további részletekért.

en: This page includes a Profile with Membership fields - but the Membership Block is NOT enabled. Please notify the site administrator.
hu: Ez az oldal egy profilt tartalmaz tagsági mezőkkel - de a tagság blokk NINCS engedélyezve. Kérem figyelmeztesse a weboldal adminisztrátorát.

en: This page is configured as a redirect, but it does not have a target.
hu: Ez az oldal átirányításként van beállítva, de nincs cél.

en: This page is currently running in <strong>test-drive mode</strong>. If this is a paid event, transactions will be sent to your payment processor's test server. <strong>No live financial transactions will be submitted. However, a contact record will be created or updated and test event registration and contribution records will be saved to the database. Use obvious test contact names so you can review and delete these records as needed. </strong> Refer to your payment processor's documentation for information on values to use for test credit card number, security code, postal code, etc.
hu: Ez az oldal most  a <strong>teszt módban</strong> látható. Ha ez egy fizetős esemény, a tranzakciók a fizetés feldolgozó teszt szerverére irányítódnak. <strong> Nem lesz élő fizetési tranzakció generálva. Ugyanakkor, a kapcsolat rekord készül vagy frissítésre kerül, és a résztvevő adomány rekordjai mentésre kerülnek az adatbázisba. Használjon egyértelmű teszt neveket, hogy átnézhesse és törölhesse ezeket a rekordokat ahogy szükséges. </strong> Forduljon a fizetés feldolgozó dokumentációjához, hogy milyen értékeket használjon a tesztekhez, mint a bankkártya szám, biztonsági kód, irányítószám, stb.

en: This page is currently running in <strong>test-drive mode</strong>. Transactions will be sent to your payment processor's test server. <strong>No live financial transactions will be submitted. However, a contact record will be created or updated and a test contribution record will be saved to the database. Use obvious test contact names so you can review and delete these records as needed. Test contributions are not visible on the Contributions tab, but can be viewed by searching for 'Test Contributions' in the CiviContribute search form.</strong> Refer to your payment processor's documentation for information on values to use for test credit card number, security code, postal code, etc.
hu: Ez az oldal jelenleg <strong>teszt módban</strong> fut. A tranzakciók a fizetésfeldolgozójának tesztszerverére lesz megküldve. <strong>Valós pénzügyi tranzakciók nem készülnek. Ugyanakor, a kapcsolat rekord készül vagy frissítésre kerül és a teszt adomány rekord mentésre kerül az adatbázisba. Használjon Nyilvánvaló teszt neveket, hogy könnyen felülvizsgálható legyen és szükség esetén törölhető legyen. A teszt adományok nem láthatók az adományok lapon, de kereshetők a 'Teszt adományok'-ként a CiviAdomány keresőlapján.</strong> Forduljon a fizetési feldolgozói dokumentációjához a használható  teszt bankkártya szám, biztonsági kód, irányítószám, stb. értékének megtalásáért.

en: This page is not related to the Personal Campaign Page you have just visited. However you can still make a contribution here.
hu: Ez az oldal nem kapcsolódik a Személyes Kampány oldalhoz amint az előbb látogattál meg. Ennek ellenére tehetsz egy felajánlást itt is.

en: This page lists all case records for %1.
hu: Ez az oldal listáz minden ügy rekordot %1hez.

en: This page lists all event registrations for %1 since inception.
hu: Ez az oldal kilistázza az összes esemény regisztrációt %1 részéről a kezdetektől.

en: This page lists all grants for %1 since inception.
hu: Ez az oldal listázza %1 összes adományát a kezdetektől fogva.

en: This payment processor type already exists.
hu: Ez a fizetés feldolgozó típus már létezik.

en: This payment processor type is already installed.
hu: Ez a fizetés feldolgozó típus már telepítve van.

en: This payment processor type is not registered.
hu: Ez a fizetés feldolgozó típus nem regisztrált.

en: This phone number is included in automated contribution receipts if the contributor has selected a premium. It should be an appropriate phone number for inquiries about premium fulfillment/shipping.
hu: Ez a telefonszám fog szerepelni az automatikus adomány nyugtázó üzenetben ha az adományozó kiválasztja a Jelképes ajándékot. Ennek megfelelő telefonszámnak kell lennie Jelképes ajándékozás teljesítéséről/szállításáról.

en: This phone number is included in receipts if it is populated and a premium has been selected.
hu: Ezt a telefonszámot tartalmazza a nyugta, ha ez kitöltésre és a jelképes ajándék kiválasztásra került.

en: This price set is used by the contribution page(s) listed below. Click the contribution page title to change or remove the price set.
hu: Az az árlista az alább felsorolt adományozói oldal(ak)on használatos. Kattintson az adomány oldal nevére, az árlista megváltoztatására vagy törlésére.

en: This price set is used by the event template(s) listed below. Click the event template title to change or remove the price set.
hu: Ez az árlista az alább felsorolt esemény sablon(nok)ban használta. Kattintson az esemény sablon nevére, az árlista megváltoztatására vagy törlésére.

en: This price set is used by the event(s) listed below. Click the event title to change or remove the price set.
hu: Ez az árlista az alább felsorolt esemény(ek)en használta. Kattintson az esemény nevére, az árlista megváltoztatására vagy törlésére.

en: This process may change your database structure and values. In case of emergency you may need to revert to a backup.
hu: Ez a folyamat megváltoztathatja az adatbázisa struktúráját és értékeit. Baj esetén vissza kell állnia egy mentett állapotra.

en: This processor does not support credit card type %1
hu: Ez a feldolgozó nem támogatja a 1% típusú bankkártyát

en: This profile does not have the map feature turned on.
hu: Ez a profil nem tartalmaz bekapcsolt térképet.

en: This profile is configured for contact type '%1'. It cannot be used to edit contacts of other types.
hu: Ez a profil a '%1' kapcsolat típusra beállított. Nem használható a más típusú kapcsolatok szerkesztésére.

en: This profile is currently used for %1.
hu: Ez a profil %1 céljára már használatban van.

en: This profile no longer includes field "%1"! All references to the field have been removed.
hu: Ez a profil a továbbiakban nem tartalmazza a "%1" mezőt! Az összes mezőre való hivatkozás törölve.

en: This quarter
hu: Ez a negyedév

en: This query can be against a different database, but that database has to be on the same database server and the CiviCRM database user has to have the SELECT privilege (and any other privileges required to execute the query).
hu: Ez a lekérdezés különböző adatbázisokon történhet, de egy azon adatbázis szerveren kell lennie és a CiviCRM adatbázis felhasználónak SELECT jogosultsággal (és minden más olyan jogosultsággal kell rendelkeznie ami a lekérdezéshez kell).

en: This record already has the status
hu: A rekordnak már ez az állapota van

en: This record was modified by another user!
hu: Ezt a rekordot másik felhasználó módosította.

en: This recurring contribution is linked to an auto-renew membership. If you cancel it, the associated membership will no longer renew automatically. However, the current membership status will not be affected.
hu: Ez a tagsághoz kapcsolódó automatikusan megismétlődő befizetés. Ha törli ezt, a tagság nem kerül automatikusan megújításra. Ugyanakkor, a jelenlegi  tagsági állapotát mindez nem érinti.

en: This recurring contribution will be automatically processed every %1 %2(s)
hu: Ez az ismétlődő adomány automatikusan feldolgozásra kerül minden %1 %2.

en: This recurring contribution will be automatically processed every %1 %2s for a total %3 installments (including this initial contribution).
hu: Az ismétlődő adomány automatikusan feldolgozásra kerül minden %1 %2  összesen %3 részletben (beleértve ezt a kezdeti adományt).

en: This recurring contribution will be automatically processed every %1 days.
hu: Ez az ismétlődő adomány automatikusan feldolgozásra kerül minden %1 nap.

en: This recurring contribution will be automatically processed every %1 for a total %2 installments (including this initial contribution).
hu: Az ismétlődő adomány automatikusan feldolgozásra kerül minden %1   összesen %2 részletben (beleértve azt a kezdeti adományt).

en: This recurring contribution will be automatically processed every %1 months.
hu: Ez az ismétlődő adomány automatikusan feldolgozásra kerül minden %1 hónapban.

en: This recurring contribution will be automatically processed every %1 weeks.
hu: Ez az ismétlődő adomány automatikusan feldolgozásra kerül minden %1 héten.

en: This recurring contribution will be automatically processed every %1 years.
hu: Ez az ismétlődő adomány automatikusan feldolgozásra kerül minden %1 évben.

en: This refers to name column of civicrm_option_value row in name_badge option group
hu: Ez a name_badge opciócsoport civicrm_option_value sorának név oszlopára utal

en: This report can not be displayed because there are no relevant entries in the logging tables.
hu: Ez a jelentés nem kijelezhető mert nincsenek lényeges bejegyzések a naplózási táblában.

en: This report displays the current results for your A/B test. You can return to this page to view the latest statistics by navigating to "Manage A/B Tests" and clicking "Results".
hu: Ez a jelentés az A/B teszt jelenlegi eredményét mutatja. Visszatérhet ehhez az oldalhoz a legfrissebb statisztikák megtekintésére, a  "A/B tesztek kezelése" menüpontra navigálva és a "Eredményekre" kattintva.

en: This report is already registered.
hu: Ez a jelentés már regisztrált.

en: This reserved rule is pre-configured with matching fields to optimize dedupe scanning performance. It matches on:
hu: A fenntartott szabály előre beállított az egyeztető mezőkkel a deduplikálás keresési teljesítmény optimalizálására. Ezen egyezések:

en: This rule set is already exist in data base.
hu: Ez a szabály készlet már létezik az adatbázisban.

en: This scheduled job does not have any log entries.
hu: Ehhez a feladathoz nem tartozik napló bejegyzés.

en: This screen is particularly useful for managing events with Waitlisting and / or Registration Approval features enabled. In order to use these features you must first enable the related Participant Statuses (Administer &raquo; CiviEvent &raquo; Participant Statuses).
hu: Ez a képernyő nagyon hasznos az olyan események kezelésére ahol a várólista vagy a regisztráció jóváhagyás engedélyezett. Ennek használatához először engedélyezni kell a vonatkozó résztvevő állapotokat a (Adminisztrálás &raquo; CiviEsemény &raquo; Résztvevő állapotok) menü alatt.

en: This screen may not work correctly without a bootstrap-based theme such as Shoreditch installed.
hu: Előfordulhat, hogy ez a képernyő nem működik megfelelően egy bootstrap alapú téma, például a Shoreditch telepítése nélkül.

en: This screen presents the list of most recent 1,000 scheduled jobs log entries.
hu: Ez a képernyő az utolsó 1,000 ütemezett feladat naplóját mutatja.

en: This screen shows all the Personal Campaign Pages created in the system and allows administrator to review them and change their status.
hu: Ez az oldal mutatja az Összes Személtes Kampány oldalt ami létre lett hozva a rendszerbem és engedélyezett az adminisztrátorok számára hogy felülvizsgálják vagy változtassanak a státuszán.

en: This screen shows the current CiviCRM navigation menu for your site - viewed as a 'tree'. The top-level menu items are listed vertically. Click the triangle to the left of any top-level item ('branch') to expand it and see the menu items underneath it. Remember that some menu items shown here will not be displayed in the live menu bar which appears at the top of each CiviCRM screen. Users will only see menu items which they have permissions for, and menu items associated with disabled components will also be hidden.
hu: A weboldala aktuális CiviCRM navigációs menüjét mutatja ez a képernyő - fa nézetben. A felső szintű menü elemek függőlegesen felsorolva. Bármelyik felsőszintű menü elemtől balra lévő háromszögre kattintva kibomlik ('az ág'), látható válnak az alsóbb menü elemek. Ne feledje, hogy néhány itt felsorolt menüelem nem látszik a minden ablakban kijelzett legfelső CiviCRM menüben. A felhasználók csak azokat a menü elemeket láthatják, amire jogosultságuk van, és a letiltott komponensek menü elemei is rejtettek.

en: This setting forces a redirect of all online contribution / member / event and CiviCRM administrator page requests to SSL secured URLs (https).
hu: Ez a beállítás az online adomány / tagság / esemény és a CiviCRM adminisztrátor oldalak kéréseit kényszerítetten átirányítják a SSL biztosította URL-kre (https).

en: This setting is ignored if the profile is embedded in an online contribution, membership signup or event registration form. In this case a contact match always results in the transaction being linked to the matching contact.</p>
hu: Ez a beállítás figyelmen kívül hagyásra kerül ha a profil egy online adomány, tagság feliratkozás vagy esemény feliratkozási űrlapba illesztett. Ebben az esetben a kapcsolat egyezés mindig az egyező kapcsolathoz rendeli a tranzakciót.</p>

en: This setting only affects the default URL produced by "civicrm-core". Extensions and add-ons may override specific URLs.
hu: Ez a beállítás csak a "civicrm-core" által létrehozott alapértelmezett URL-t érinti. A kiterjesztések és kiegészítők felülírhatják az adott URL-eket.

en: This setting provides transitional support. It should be set to "Prefer normal router." If your deployment requires "Prefer standalone script", then please ensure that the issue is tracked in <code>lab.civicrm.org</code>.
hu: Ez a beállítás átmeneti támogatást nyújt. A "Normál útválasztó preferálása" értékre kell állítani. Ha a telepítéshez "Az önálló szkript preferálása" szükséges, akkor ellenőrizze, hogy a problémát a lab.civicrm.org webhelyen követik-e.

en: This setting will verify the SSL certificates received when making secure HTTPS connections to payment processors.
hu: Ez a beállítás ellenőrzi a megkapott SSL tanúsítványokat amikor biztonságos HTTPS kapcsolatot létesít a fizetés feldolgozóval.

en: This should match the <a href="%1">"CiviCRM Extensions Directory"</a> ("%2").
hu:  Ennek egyeznie kell a<a href="%1">"CiviCRM kiterjesztés könyvtárral"</a> ("%2").

en: This smart group will stay up-to-date with all contacts who meet the search criteria.
hu: Ez az okos csoport frissített mard az összes olyan kapcsolattal, amely megfelel a keresési kritériumnak.

en: This system currently does not have the PHP-Intl extension enabled.  Please contact your system administrator about getting the extension enabled.
hu: Ebben a rendszerben jelenleg nincs engedélyezve a PHP-Intl kiterjesztés. A kiterjesztés engedélyezésével kapcsolatban forduljon rendszergazdájához.

en: This system has a PHP override for the SMTP password (%1). The override was most likely encrypted with an old mechanism. After upgrading, you must verify and/or revise this setting.
hu: Ez a rendszer rendelkezik PHP felülírással az SMTP jelszóhoz (%1). A felülírás valószínűleg egy régi mechanizmussal volt titkosítva. A frissítés után ellenőriznie kell és/vagy módosítania kell ezt a beállítást.

en: This system has an encrypted SMTP password. Encryption in v5.34+ requires CIVICRM_CRED_KEYS. You may <a href="%1" target="_blank">setup CIVICRM_CRED_KEYS</a> before or after upgrading. If you choose to wait, then the SMTP password will be stored as plain-text until you setup CIVICRM_CRED_KEYS.
hu: Ez a rendszer titkosított SMTP jelszóval rendelkezik. Az 5.34+ verzióban a titkosításhoz CIVICRM_CRED_KEYS szükséges. A <a href="%1" target="_blank">CIVICRM_CRED_KEYS beállítást</a> a frissítés előtt vagy után is beállíthatja. Ha úgy dönt, hogy vár, akkor az SMTP-jelszó egyszerű szövegként kerül tárolásra, amíg be nem állítja a CIVICRM_CRED_KEYS-t.

en: This system included an outdated, insecure script (%1). The file was automatically deleted.
hu: Ez a rendszer elavult, nem biztonságos szkriptet (%1) tartalmazott. A fájl automatikusan törlésre került.

en: This system includes an outdated, insecure script (%1). Please delete it.
hu: Ez a rendszer elavult, nem biztonságos szkriptet (%1) tartalmaz. Kérem törölje.

en: This system uses MySQL/MariaDB v%5. You may proceed with the upgrade, and CiviCRM v%1 will continue working normally. However, CiviCRM v%4 will require MySQL v%2 or MariaDB v%3.
hu: Ez a rendszer MySQL/MariaDB v%5 változatot használja. Folytathatja a CiviCRM v%1 frissítését az normálisan fog működni, de a CiviCRM v%4  későbbi frissítésekhez a MySQL v%2 vagy a MariaDB v%3. változata kell.

en: This system uses PHP v%4. You may proceed with the upgrade, and CiviCRM v%1 will continue working normally. However, future releases will require PHP v%2. We recommend PHP v%3.
hu: Ez a rendszer PHP v%4 változatot használja. Folytathatja a CiviCRM v%1 frissítését az normálisan fog működni, de a későbbi frissítésekhez a PHP %2 vagy újabb változata kell. Általunk javasolt PHP változat %3.

en: This system uses PHP version %1 which meets or exceeds the recommendation of %2.
hu: Ez a rendszer %1 PHP változatát használja amely eléri vagy meghaladja a javasolt követelményeket %2.

en: This system uses PHP version %1. This meets the minimum recommendations and you do not need to upgrade immediately, but the preferred version is %2.
hu: Ez a rendszer %1 PHP változatát használja. Ez eléri a szükséges minimális követelményeket és nem kell azonnal újabb változatra frissítenie, de a javasolt változat %2.

en: This system uses PHP version %1. This meets the minimum requirements for CiviCRM to function but is not recommended. At least PHP version %2 is recommended; the preferred version is %3.
hu: Ez a rendszer %1 PHP változatát használja. Habár kielégíti a CiviCRM működéséhez szükséges minimális követelményeket, de nem a javasolt. Legalább a PHP %2 verzió az ajánlott; javasolt változat %3.

en: This system uses PHP version %1. To ensure the continued operation of CiviCRM, upgrade your server now. At least PHP version %2 is recommended; the preferred version is %3.
hu: Ez a rendszer %1 PHP változatát használja. A CiviCRM további működésének biztosításához, frissítse rendszerét. Legalább a PHP %2 verzió az ajánlott; javasolt változat %3.

en: This table provides a summary of <strong>Grant Totals</strong>, and includes shortcuts to view the Grant details for these commonly used search periods. Click the Grant Status to see a list of Contacts for that grant status. To run your own customized searches - click <a href='%1'>Find Grants</a>. You can search by Contact Name, Amount, Grant type and a variety of other criteria.
hu: Ez a táblázat ad egy összefoglalót <strong>Adományok összesen </ strong>, és tartalmaz parancsikonokat  hogy megtekinthesse az  Adomány részleteit ezen gyakran használt keresési időszakokban. Kattintson a Adomány státuszra hogy megtekinthesse a kapcsolatok listáját az adott adomány státuszhoz. Ha a saját testre szabott keresését szeretné futtatni - kattintson <a href='%1'> Az Adományok Keresése </ a> gombra. Kereshet Kapcsolattartó neve, összeg, adomány típus és számos egyéb kritériumok alapján.

en: This table provides a summary of <strong>Membership Signup and Renewal Activity</strong>, and includes shortcuts to view the details for these commonly used search criteria. To run your own customized searches - click <a href='%1'>Find Members</a>. You can search by Member Name, Membership Type, Status, and Signup Date Ranges.
hu: Ez a táblázat összegzi a <strong>Tagsági feliratkozási és megújítási tevékenységeket</strong>, és parancsikonokat tartalmaz az általában használatos keresési kritériumok részleteinek a megtekintésére. Az ön által testre szabott keresések futtatására kattintson a <a href='%1'>tagok keresésére</a>. Kereshet a tagok neve, tagság típusa, állapot és feliratkozási dátum tartományok szerint.

en: This tag cannot be deleted. You must delete all its child tags ('%1', etc) prior to deleting this tag.
hu: Ez a címke nem törölhető. Az összes gyermek címkét törölni kell (pl. '%1') mielőtt ezt a címkét törli.

en: This tag will be removed from any currently tagged contacts, and users will no longer be able to assign contacts to this tag.
hu: Ez a címke el lesz távolítva bármilyen jelenleg megcímkézett kapcsolatból, és a felhasználók már nem tudnak kapcsolatokat kijelölni ehhez a címkéhez.

en: This title and the description below will be displayed to users in the reports list when they click the 'Reports Listing' menu. The title should reflect the report's default criteria. EXAMPLE: Activity Report - Current Month
hu: Ez a cím és leirás lesz látható a  jelentés listában szereplő felhasználók számára amikor a 'Jelentések Listázása' menüpontra kattintanak. Ennek a címnek tükröznie kell a jelentés alapértelmezett kritériumát. PÉLDÁUL: Tevékenység Jelentés - Aktuális Hónap

en: This title is already associated with the selected activity type. Please specify a unique title.
hu: Ezt a nevet már hozzárendelték a kiválasztott tevékenység típushoz. Kérem adjon meg egy egyedi nevet.

en: This title is already associated with the selected campaign and activity type. Please specify a unique title.
hu: Ez a cím már hozzá lett rendelve korábban a kiválasztott kampányhoz és tevékenység típushoz. Kérem adjon meg egyedi címet.

en: This title is displayed to users in the Custom Search listings.
hu: A felhasználónak kijelzett cím az egyedi keresés listában.

en: This title will be displayed at the top of the page unless the frontend title field is filled out.<br />Please use only alphanumeric, spaces, hyphens and dashes for Title.
hu: Ez a cím az oldal legtetején kerül kijelzésre, hacsak az előlap címe nincs kitöltve. <br /> Kérem csal alfanumerikus értékeket, szóközt, kötőjelet és aláhúzást használjon a címben.

en: This title will be displayed at the top of the page.<br />Please use only alphanumeric, spaces, hyphens and dashes for Title.
hu: Ez a cím az oldal legtetején kerül kijelzésre. <br /> Kérem csal alfanumerikus értékeket, szóközt, kötőjelet és aláhúzást használjon a címben.

en: This title will be displayed at the top of the thank-you / transaction confirmation page.
hu: Ez a cím kerül kijelzésre a megköszönő/tranzakciós megerősítő oldal tetején.

en: This title will be displayed at the top of the thank-you page.
hu: Ez a cím lesz megjelenítve a köszönöm oldalad tetején.

en: This token can only be used in send mailing context (body, header, footer)..
hu: Ez a token csak a levélelküldés részeként (szövegtörzs, fejléc, lábléc) használható.

en: This username is currently available.
hu: Ez a felhasználó név használható.

en: This username is taken.
hu: Ez a felhasználó név már foglalt.

en: This value is selected by default when adding a new contact address.
hu: Ez az érték lesz alapértelmezetten kiválasztva mikor új kapcsolati cím kerül hozzáadásra.

en: This version of CiviCRM can only be used with Backdrop 1.x. Please ensure that '%1' exists if you are running Backdrop 1.0 and over.
hu: A CiviCRM ezen változata csak a Backdrop 1.x változataival használható. Kérem győződjön meg arról, hogy a '%1' létezik ha Backdrop 1.0 vagy afeletti változatot használ.

en: This version of CiviCRM can only be used with Drupal 6.x or 7.x. Please ensure that '%1' exists if you are running Drupal 7.0 and over.
hu: A CiviCRM ezen változata csak a Drupal 6.x vagy 7.x változataival használható. Kérem győződjön meg arról, hogy a '%1' létezik ha Drupal 7.0 vagy afeletti változatot használ.

en: This webserver is running an outdated version of PHP (%1). It is strongly recommended to upgrade to PHP %2 or later, as older versions can present a security risk. The preferred version is %3.
hu: Ez a webszerver elavult PHP (%1) változatot futtat. Erősen javasolt a frissítése a %2 PHP változatra, vagy újabbra, mivel a régi változat biztonsági kockázatot jelent. A javasolt változat a %3.

en: This week
hu: Ez a hét

en: This will add links for all currently active reports to the "Reports" menu under the relevant component. If you have added report instances to other menus, they will be moved to "Reports".  Are you sure?
hu: Ez linkeket ad hozzá a jelenleg aktív jelentésekhez a "jelentések" menü alatt a vonatkozó komponens. Ha jelentéseket adott más menüelemhez, ezek áthelyeződnek a "Jelentések" alá. Biztos benne?

en: This will also remove the premium from any contribution pages that currently include it.
hu: Ezzel együtt törlődik minden adomány oldalról is, amely tartalmazza a  Jelképes ajándékot.

en: This will delete data from CiviCRM. Are you sure?
hu: Ez adatot töröl a CiviCRM-ből. Biztos benne?

en: This will immediately delete the file %1. This action cannot be undone.
hu: A %1 fájl azonnal törlésre kerül. Ez a művelet nem visszavonható.

en: This will limit the choices when selecting an activity assignee to contacts with a user account on this website.
hu: A tevékenység hozzárendelést korlátozza ezen weboldal felhasználói fiókkal rendelkező felhasználóira.

en: This will make your CiviCRM installation a single-language one again. THIS WILL DELETE ALL DATA RELATED TO LANGUAGES OTHER THAN THE DEFAULT ONE SELECTED ABOVE (and only that language will be preserved).
hu: FIGYELMEZTETÉS: Ez visszaállítja újra egynyelvűvé a CiviCRM telepítést. EZ TÖRÖL MINDEN OLYAN ADATOT, AMELY MÁS NYELVEN KELETKEZETT MINT A FELJEBB KIVÁLASZTOTT ALAPÉRTELMEZETT (csak ez a nyelv lesz megtartva).

en: This will refresh the duplicates list. Click OK to proceed.
hu: Ez frissíteni fogja a duplikátumok listáját. Kattintson az OK-ra a továbblépéshez.

en: This will remove the format from all Message Templates that use it. Do you want to continue?
hu: Ez eltávolítja a formátumot az összes üzenet sablonból. amelyik használja. Folytatni akarja?

en: This will run the batch merge process on the listed duplicates. The operation will run in safe mode - only records with no direct data conflicts will be merged. Click OK to proceed if you are sure you wish to run this operation.
hu: A felsorolt duplikátumok összefűzésére futtatja a kötegelt összevonást. A művelet biztonságos módban fog futni  -  csak a direkt konfliktus nélküli adatok lesznek összefűzve. A továbblépéshez kattintson az OK-ra, ha biztos abban, hogy futtatni akarja ezt a műveletet.

en: This will run the batch merge process on the selected duplicates. The operation will run in force merge mode - all selected duplicates will be merged into main contacts even in case of any conflicts. Click OK to proceed if you are sure you wish to run this operation.
hu: A felsorolt duplikátumok összefűzésére futtatja a kötegelt összevonást. A művelet kierőszakolt összefűzés módban fog futni  -  minden kiválasztott duplikátum összefűzésre kerül még akkor is ha konfliktusban vannak. A továbblépéshez kattintson az OK-ra, ha biztos abban, hogy futtatni akarja ezt a műveletet.

en: This will run the batch merge process on the selected duplicates. The operation will run in safe mode - only records with no direct data conflicts will be merged. Click OK to proceed if you are sure you wish to run this operation.
hu: A felsorolt duplikátumok összefűzésére futtatja a kötegelt összevonást. A művelet biztonságos módban fog futni  -  csak a direkt konfliktus nélküli adatok lesznek összefűzve. A továbblépéshez kattintson az OK-ra, ha biztos abban, hogy futtatni akarja ezt a műveletet.

en: This will write to the database. Continue?
hu: Ez írni fog az adatbázisba. Folytassuk?

en: Thought you might be interested in checking out this event. I'm planning on attending.
hu: Úgy gondolom érdekelheti ez az esemény. Azt tervezem hogy részt veszek rajta.

en: Thought you might be interested in learning about and helping this organization. I think they do important work.
hu: Úgy gondolom téged érdekelhet hogy minél többet megtudj erről és segíts ennek a szervezetnek. Azt gondolom hogy ők fontos munkát végeznek.

en: Thousands Separator
hu: Ezres elválasztó

en: Thousands Separator and Decimal Delimiter can not be the same.
hu: Az ezres elválasztó és a tizedesjel nem lehet azonos.

en: Thousands Separator can not be empty. You can use a space character instead.
hu: Az ezres elválasztó nem lehet üres. Szóközt karaktert használhat.

en: Three
hu: Három

en: Threshold
hu: Limit

en: Threshold weight cannot be empty or zero.
hu: A küszöb súly nem lehet üres vagy nulla.

en: Throttle email delivery by setting the maximum number of emails sent during each CiviMail run (0 = unlimited).
hu: Szabályozza az email küldést a CiviKörlevél futásai során egyszerre kiküldött e-mailek maximális számának megadásával (0= korlátlan).

en: Thumbnail
hu: Bélyegkép

en: Thumbnail URL
hu: Kis kép URL

en: Thumbnail URL is Required
hu: Képelőnézet URL szükséges

en: Tibetan Standard, Tibetan, Central
hu: Tibeti szabványos, tibeti, központi

en: Time
hu: Idő

en: Time Format
hu: Idő formátum

en: Time Input Format
hu: Idő beviteli formátum

en: Time Limit
hu: Idő határ

en: Time interval for repeating the reminder.
hu: Az emlékeztető ismétlésének időintervalluma.

en: Time interval till repeating the reminder.
hu: Az ismétlődő emlékeztetőig hátralévő időintervallum.

en: Time is required for this format.
hu: Idő szükséges ehhez a formátumhoz.

en: Time limit <strong>in hours</strong> for confirming/finishing registration by participants with any of the pending statuses. Enter 0 (or leave empty) to disable this feature.
hu: Határidő  <strong>órákban</strong> megadva az összes függőben lévő státuszú résztvevő részére a megerősítésre/regisztráció befejezésére. Adjon meg 0-t (vagy hagyja üresen) ha nem kívánja ezt engedélyezni.

en: Time units for recurrence of payment.
hu: Az ismétlődő befizetés idő egysége.

en: Time units for recurrence of pledge payments.
hu: A felajánlott befizetések ismétlődési idő egysége.

en: Time units for reminder.
hu: Emlékeztető időegységei.

en: Time units for repetition of reminder.
hu: Az ismétlődő emlékeztető időegységei.

en: Time units till repetition of reminder.
hu: Az ismétlődő emlékeztetőig hátralévő  időegységek.

en: Timeline
hu: Idővonal

en: Timestamp
hu: Időbélyeg

en: Timestamp Mismatch
hu: Időbélyeg eltérés

en: Timestamp of when event occurred.
hu: Esemény bekövetkezésének az időbélyege.

en: Timestamps and Timezones
hu: Időbélyegek és időzónák

en: Timestamps for Activities and Cases
hu: A tevékenységek és esetek időbélyegzője

en: Timestamps reported by MySQL (eg "%1") and PHP (eg "%2" ) are mismatched.
hu: A MySQL (um. "% 1") és a PHP (um. "% 2") által közölt időbélyegek nem egyeznek.

en: Timezone
hu: Időzóna

en: Timezone Abbreviation
hu: Időzóna rövidítése

en: Timezone ID
hu: Időzóna azonosító

en: Timezone Name
hu: Időzóna neve

en: Timezone expressed as a UTC offset - e.g. United States CST would be written as "UTC-6".
hu: Az időzóna UTC eltolásban kifejezve - pl. Az Egyesült Államok CST-je "UTC-6" lesz.

en: Timezone full name
hu: Időzóna teljes neve

en: Timezones
hu: Időzónák

en: Tip
hu: Tipp

en: Tip: Managing waitlisted participants
hu: Tipp: Várakozási listásak kezelése

en: Title
hu: Cím

en: Title (link)
hu: Cím (link)

en: Title (plain)
hu: Cím (csak szöveg)

en: Title - New Membership
hu: Cím - Új tagság

en: Title - Renewals
hu: Cím - Megújítások

en: Title Color
hu: Cím színe

en: Title Text Color
hu: Cím Szöveg Szín

en: Title and Format
hu: Cím és formátum

en: Title and Settings
hu: Cimkék és beállítások

en: Title for Confirmation page.
hu: Megerősítő oldal címe

en: Title for Premiums section
hu: Jelképes ajándékok szakasz címe

en: Title for Premiums section.
hu: A jelképes ajándék szakasz címe.

en: Title for Thank-you page (header title tag, and display at the top of the page).
hu: A köszönő oldal megnevezése (Címsor címke, az oldal tetején kerül megjelenítésre)

en: Title for ThankYou page.
hu: Köszönő oldal címe.

en: Title for renewal
hu: Megújítás címe

en: Title for the Honoree section (e.g. &quot;Honoree Information&quot;).
hu: Tiszteletére szakasz címe (&quot;Megtiszteltetési információ&quot;).

en: Title is a required field.
hu: Cím szükséges mező.

en: Title line of log entry
hu: Naplóbejegyzés címsora

en: Title not Set
hu: Cím nincs megadva

en: Title of the Campaign.
hu: Kampány megnevezése.

en: Title of the Survey.
hu: Felmérés megnevezése.

en: Title of the action(reminder)
hu: Művelet címe (emlékeztető)

en: Title of the job
hu: Feladat címe

en: Title of the mailing
hu: A levelezés címe

en: Title of the survey.
hu: A felmérés címe

en: Title to appear at the top of the Premiums section.
hu: Jelképes ajándékok szakasz tetején megjelenő címsor.

en: Title to display at top of block
hu: A blokk tetején megjelenítendő cím

en: To
hu: Címzett

en: To Account
hu: Számlába

en: To Account ID
hu: Számlába azonosító

en: To Address
hu: Címzett

en: To Be Paid
hu: Kifizetendő

en: To Email
hu: Címzett E-mailje

en: To End of
hu: Ennek a végéig

en: To End of Previous
hu: Az előző elött

en: To First Name
hu: Címzett keresztneve

en: To Last Name
hu: Címzett vezetékneve

en: To add a field to this form, drag or double-click an item from the list to the right.
hu: Egy mező hozzáadáshoz ehhez az űrlaphoz, húzza vagy duplán kattintson egy elemre a listából a jobboldalon.

en: To add reports to your dashboard:
hu: A jelentések hozzáadása a vezérlőpultjához:

en: To allow users to see a listing of participants, set this field to 'Name' (list names only), 'Name and Email', or 'Name, Status and Register Date'.
hu: A résztvevők listájának felhasználók általi megtekintéséhez, állítsa be ezt a mezőt a 'Név' opcióra (csak a neveket listázza ki), vagy a 'Név, állapot és regisztráció dátuma' opcióra.

en: To be paid in
hu: Befizetendő

en: To cancel automatic renewal:
hu: Automatikus megújítás törlésére:

en: To change the organization data collected use the "On Behalf Of Organization" profile (<a href="%1">Administer > Customize Data and Screens > Profiles</a>).
hu: Az összegyűjtött szervezeti adatok módosítására, használja a "A szervezet nevében" profilt
    (<a href="%1">Adminisztrálás > Adatok és képernyők testreszabása > Profilok</a>).

en: To cleanup both, add <em>%1</em>
hu: Hogy mindakettőt kitisztítsa, adja hozzá <em>%1</em>

en: To complete and confirm your signature, please follow the activation instructions sent to the email address you provided.
hu: Az aláírásod befejézéséhez és jóváhagyásához kérlek kövesd az aktiválási utasításokat amiket az általad megadott email címre küldtünk el.

en: To complete this transaction, click the <strong>Continue</strong> button below.
hu: A tranzakció befejezéséhez, kattintson a <strong>Folytatás</strong> gombra alább.

en: To complete your contribution, click the <strong>Continue</strong> button below.
hu: Az adományozás befejezéséhez, kattintson a <strong>Folytatás</strong> gombra alább.

en: To disable Contribution Amounts section you need to first disable Separate Membership Payment option from Membership Settings.
hu: A adomány összege szakasz letiltásához, először le kell tiltania a tagsági díj fizetés  külön opciót, a tagsági beállításoknál.

en: To display a stack trace listing at the top of a page, add <em>%1</em>
hu: Az oldal tetején a verem  nyomkövetése listájának kijelzéséhez, adja hozzá <em>%1</em>

en: To empty template cache (civicrm/templates_c folder), add <em>%1</em>
hu: Hogy kiürítse a sablon tárolót (civicrm/templates_c folder), adja hozzá  <em>%1</em>

en: To enable CiviCRM Views integration, add or update the following item in the <code>settings.php</code> file:
hu: Ahhoz hogy engedélyezze a CiviCRM nézetek Integrációt, adja a következő elemet a <code>settings.php</code> fájljába:

en: To enable event participation approval the following statuses must be enabled:
hu: Az esemény résztvevő jóváhagyásának engedélyezéséhez szükséges következő állapotok engedélyezése:

en: To enable event waitlist management the following statuses must be enabled:
hu: Az esemény várólista kezelés engedélyezéséhez a következő állapotokat kell engedélyezni:

en: To end of current calendar month
hu: Ezen naptári hónap végéig

en: To end of current calendar year
hu: Ezen naptári év végéig

en: To end of current quarter
hu: Ezen negyedév végéig

en: To end of current week
hu: Ezen hét végéig

en: To end of previous calendar month
hu: Előző naptári hónap végéig

en: To end of previous calendar year
hu: Az előző naptári év végéig

en: To end of previous quarter
hu: Előző negyedév végéig

en: To end of previous week
hu: Előző hét végéig

en: To end of yesterday
hu: Tegnap végéig

en: To ensure that all of your custom data groups are available to Views, you may need to add the following key(s) to the db_prefix array in your settings.php file: '%1'.
hu: Annak biztosítása érdekében hogy az ön összes egyedi adat csoportja elérhető legyen a Megtekintésre, lehet hogy hozzá kellene adni a következő kulcso(ka)t a db_prefix mátrixba az ön settings.php fájljában:'%1'.

en: To filter on Staff Member or Relationship, please also select Staff Member and Relationship from the list of fields.
hu: Ahhoz hogy Munkatársra vagy Kapcsolatra keressen, kérem válassza ki a Munkatárs és a Kapcsolat mezőket is a listából.

en: To find out more about this event, go to:
hu: Tudjon meg többet erről az eseményről, menjen:

en: To include a dashlet report drag it from the "Available Dashlets" block to one of the two columns (use the right column for a better fit).
hu: A jelentés kisalkalmazás beillesztésére, mozgassa a kívánt rendelkezésre álló kisalkalmazást a 'Rendelkezésre álló kisalkalmazások' közül az egyik vezérlőpult oszlopba (használja  a jobb oldalait a jobb illeszkedés miatt).

en: To make a contribution, go to:
hu: Az adományozáshoz menjen, a:

en: To prepare for CiviCRM v%4, please upgrade MySQL. The recommended version will be MySQL v%2 or MariaDB v%3.
hu: A CiviCRM v%4 felkészüléséhez kérjük, frissítse a MySQL-t. Az ajánlott verzió a MySQL v%2 vagy a MariaDB v%3 lesz.

en: To remove temporary upload files (civicrm/upload folder), add <em>%1</em>
hu: Ahhoz hogy eltávolítsa az ideiglenesen feltöltött fájlokat (civicrm/upload folder), adja hozzá <em>%1</em>

en: To save label for fields.
hu: A mezők címkéjének mentése.

en: To search by specific location types (e.g. Home, Work...), select one or more options.
hu: Ahhoz hogy meghatározott hely típus alapján keressen (pl. Otthon, Munkahely...), a fent lévő jelölőnégyzeteket válassza ki.

en: To send a Mass SMS, you must have a valid group of recipients - either at least one group that's a Mailing List
hu: A tömeges SMS elküldéséhez, legalább egy érvényes csoportnak kell kijelölve lennie - amelynek van listája.

en: To send only one message to the shared address, enable this option. Mail-merge tokens will be filled for only one person.
hu: A megosztottan használt e-mail címekre csak egy üzenet küldésére, engedélyezze ezt az opciót. Körlevél tokenek csak egy személy adataival kerül kitöltésre.

en: To send separate messages for each person, disable this option. Mail-merge tokens will be filled separately for each person.
hu: Minden személy részére külön levél küldésre, tiltsa le ezt az opciót. Körlevél tokenek külön lesznek kitöltve minden személyre.

en: To stop the automatic renewal:
          <a href="%1">Cancel auto-renew</a>
hu: Az automatikus megújítás megszüntetéséhez: <a href="%1">Automatikus megújítás törlése</a>

en: To the user
hu: A felhasználóhoz

en: To view totals please select all of activity id, date and duration.
hu: Ahhoz hogy megtekintse az összesent kérem válasszon ki minden tevékenység azonosítót, dátumot és időtartamot.

en: To:
hu: Vége:

en: To: %1
hu: Kinek: %1

en: Today
hu: Ma

en: Toggle fullscreen
hu: Teljes képernyő bekapcsolása

en: Toggle main menu
hu: Váltás a főmenüre

en: Token %1 is no longer supported - use %2 instead
hu: A %1 token nem támogatott a továbbiakban -  használja a %2-t helyette

en: Tokens
hu: Tokenek

en: Tomorrow
hu: Holnap

en: Too many matching results
hu: Túl sok egyező eredmény

en: Top Donors Report
hu: Legnagyobb adományozói jelentés

en: Top Margin
hu: Felső margó

en: Top Padding
hu: Felső helykitöltés

en: Top level
hu: Felső szintű

en: Total
hu: Összesen

en: Total %1 Amount
hu: Mindösszesen %1

en: Total Activities
hu: Összes tevékenység

en: Total Amount
hu: Teljes összeg

en: Total Amount (%1)
hu: Összesen: (%1)

en: Total Amount (Contributions)
hu: Teljes összeg (Adományok)

en: Total Amount (Soft Credits)
hu: Teljes összeg (lágy jóváírás)

en: Total Amount Contributed
hu: Teljes adományozott összeg

en: Total Amount Paid
hu: Teljes fizetett összeg

en: Total Amount should be a positive number
hu: Teljes összegnek pozitív számnak kell lennie

en: Total Clicks (WIP)
hu: Összes átkattintás (folyamatban)

en: Total Clicks on a particular link
hu: Összes kattintás egyes egyedi linkekre

en: Total Committed
hu: Elkötelezve összesen

en: Total Contributions
hu: Adományok összesen

en: Total Donations
hu: Összes adomány

en: Total Donors
hu: Adományozó összesen

en: Total Duration (in Minutes)
hu: Teljes hossz (percekben)

en: Total Fee
hu: Díj összesen

en: Total Fee(s)
hu: Díj(ak) összesen

en: Total Income
hu: Összes bevétel

en: Total LifeTime
hu: Életében összesen

en: Total Members
hu: Összes tag

en: Total No Pledges
hu: Felajánlások összes száma

en: Total Number of Activities
hu: Összes tevékenység mennyisége

en: Total Number of Cases
hu: Ügyek Száma összesen

en: Total Number of Countries
hu: Országok Száma összesen

en: Total Open Rate
hu: Összes megnyitási ráta

en: Total Opens
hu: Összes megnyitás

en: Total Paid
hu: Összes befizetés

en: Total Participant(s) added to event: %1.
hu: Az eseményhez hozzáadott összes résztvevő(k) száma: %1.

en: Total Participants
hu: Összes résztvevő

en: Total Participants : %1
hu: Összes résztvevő: %1

en: Total Payments Made
hu: Összesen megtörtént kifizetés

en: Total Pledge Amount
hu: Teljes felajánlott összeg

en: Total Pledge Amount should be greater than zero.
hu: Az összes felajánlott értéknek nagyobbnak kelle lennie mint 0.

en: Total Pledged
hu: Összes felajánlott

en: Total Pledges
hu: Összes felajánlás

en: Total Price
hu: Teljes ár

en: Total Primary Contact(s)
hu: Összeg Elsődleges Kapcsolat(ok)

en: Total Received
hu: Beérkezett összesen

en: Total Recipients:
hu: Összes címzett:

en: Total Reserve
hu: Összesen lefoglalt

en: Total Row(s)
hu: Összes sor

en: Total Rows
hu: Összes sor

en: Total Selected Activities: %1
hu: Összes kiválasztott tevékenység: %1

en: Total Soft Credit Amount
hu: Összes lágy jóváírás összege

en: Total Soft Credits
hu: Összes lágy jóváírás

en: Total Tax
hu: Összes adó

en: Total Tax Amount
hu: Adó érték összesen

en: Total Tracked Opens
hu: Összes követett megnyitások

en: Total Types
hu: összes típus

en: Total Unique Clicks
hu: Összes egyedi kattintás

en: Total Usage:
hu: Összes felhasználás:

en: Total amount entered
hu: Beírt teljes összeg

en: Total amount expected
hu: Várható teljes összeg

en: Total amount for this batch.
hu: Köteg teljes összege.

en: Total amount last year
hu: Előzőév teljes összege

en: Total amount of this contribution. Use market value for non-monetary gifts.
hu: Az adomány teljes összege. A nem pénzügyi adományoknál használja a piaci értéket.

en: Total amount of this item
hu: Az elem teljes összege

en: Total amount you would like to raise for this campaign.
hu: Megnövelheti ezen kampányra szánt teljes összeget.

en: Total for
hu: Összesen

en: Total for Fiscal Year
hu: Pénzügyi évre összesen

en: Total for amounts entered below does not match the expected batch total.
hu: A alul megadott összeg nem egyezik meg a köteg várható összegével.

en: Total for this participant
hu: Mindösszesen ennek a résztvevőnek

en: Total number of payments to be made.
hu: A tervezett befizetések tejes száma.

en: Total number of payments to be made. Set this to 0 if this is an open-ended commitment i.e. no set end date.
hu: A jövőbeli befizetések száma. Állítsa be 0-ra ha nyitott elkötelezettséget akar, vagy is nem állít be befejező dátumot.

en: Total number of rows imported successfully.
hu: A sikeresen importált összes sor száma.

en: Total number of rows in the imported data.
hu: Az importált adatban az összes sor száma.

en: Total pledged amount.
hu: Teljes felajánlott összeg.

en: Total reserved contacts should be a positive number
hu: Az összes fenntartott kapcsolatnak pozitív számnak kell lennie

en: Total reserved per interviewer
hu: Összes fenntartott interjúztatónként

en: Total rows (activity records) in uploaded file.
hu: Összes sor (tevékenység rekord) a feltöltött fájlban.

en: Total rows (contribution records) in uploaded file.
hu: Összes sor (adomány rekord) a feltöltött fájlban.

en: Total rows (membership records) in uploaded file.
hu: Összes sorok száma (tagsági rekordok) a feltöltött fájlban.

en: Total rows (participant records) in uploaded file.
hu: Összes sor (résztvevő rekord) a feltöltött fájlban.

en: Total rows to be imported.
hu: Az összes sor ami importálásra fog kerülni.

en: Total tax amount of this contribution.
hu: Ezen adomány teljes adóösszege.

en: Total weight must be greater than or equal to the Weight Threshold.
hu: A teljes súlynak nagyobbnak vagy egyenlőnek kell lennie a határ súllyal.

en: Totals (all types)
hu: Mindösszesen (összes típus)

en: Totals Only
hu: Összesenek csak

en: Touched Activity
hu: Érintett tevékenység

en: Touched Contact
hu: Érintett kapcsolat

en: Track Click-Throughs
hu: Átkattintások követése

en: Track Mailing?
hu: Kövessük a körlevelet?

en: Track Opens
hu: Megnyitások követése

en: Track Opens?
hu: A megnyitásokat kövessem?

en: Track Replies
hu: Válaszok követése

en: Track URLs?
hu: Követhető URL-k?

en: Track replies using VERP in Reply-To header
hu: A válaszok követése VERP használatával a válasz fejlécben

en: Track the number of times recipients click each link in this mailing.
hu: A címzettek ebben a körlevélben lévő egyes linkekre történt kattintás számainak követése.

en: Track the number of times recipients open this mailing in their email software.
hu: Kövesse, hogy a levél hányszor kerül megnyitásra a címzettek levelező programjában.

en: Trackable Opens
hu: Követhető megnyitások

en: Trackable Replies
hu: Követhető válaszok

en: Trackable URL
hu: Követhető URL

en: Trackable URL ID
hu: Követhető URL azonosítója

en: Trackable URL Open ID
hu: Követhető URL megnyitás azonosítója

en: Trackable URLOpen
hu: Követhető URL megnyitás

en: Trackable URLOpens
hu: Követhető URL megnyitások

en: Trackable URLs
hu: Követhető URL-k

en: Trackable Url
hu: Követhető URL

en: Trackable Url ID
hu: Követhető URL azonosítója

en: Tracking
hu: Követés

en: Trans #
hu: Tranzakció #

en: Transaction
hu: Tranzakció

en: Transaction #
hu: Tranzakciószám

en: Transaction Amount
hu: Tranzakció összege

en: Transaction Date
hu: Tranzakció dátuma

en: Transaction Fee
hu: Tranzakciós díj

en: Transaction ID
hu: Tranzakció azonosítója

en: Transaction ID already exists in Database.
hu: Tranzakció azonosító már létezik az adatbázisban

en: Transaction ID must be unique within the database
hu: Tranzakció azonosítónak egyedinek kell lennie az adatbázison belül

en: Transaction ID's must be unique. Include the account number for checks.
hu: A tranzakció azonosítónak egyedinek kell lennie, Tartalmazza csekkek számlaszámát.

en: Transaction ID's must be unique. Transaction '%1' already exists in your database.
hu: Tranzakció azonosítónak egyedinek kell lennie. A %1 tranzakció azonosító már létezik az adatbázisunkban.

en: Transaction Result Code
hu: Tranzakció eredmény kód

en: Transaction id supplied by external processor. This may not be unique.
hu: Külső feldolgozó által adott tranzakció azonosító. Lehet nem egyedi is.

en: Transactions
hu: Tranzakciók

en: Transfer
hu: Átruházás

en: Transfer Registration
hu: Regisztráció átadása

en: Transfer or Cancel
hu: Átruházás vagy törlés

en: Transfer or Cancel Registration
hu: Regisztráció átruházása vagy törlése

en: Transfer or cancel your registration:
hu: Regisztrációjának átruházása vagy törlése:

en: Transferred
hu: Átutalva

en: Transferred to
hu: Áthelyezve ide

en: Transferred to Contact ID
hu: Kapcsolat azonosítója az átruházottnak

en: Translated Entity
hu: Lefordított egyed

en: Translated Entity ID
hu: Lefordított egyed azonosító

en: Translated Field
hu: Lefordított mező

en: Translated String
hu: Lefordított karakterlánc

en: Translated String ID
hu: Lefordított karakterlánc azonosító

en: Translated Strings
hu: Lefordított karakterláncok

en: Translated string
hu: Lefordított karakterlánc

en: Trxn ID
hu: Trnx azonosító

en: Try "Search All or by Date Range".
hu: Próbálja az "Összes keresése vagy dátumintervallum szerint"

en: Try a different spelling or use fewer letters.
hu: Próbáljon más helyesírást vagy használjon kevesebb betűt.

en: Turkish
hu: török

en: Turkmen
hu: türkmén

en: Two
hu: Kettő

en: Type
hu: Típus

en: Type ID
hu: Típus azonosító

en: Type of Component.
hu: Komponens típusa

en: Type of Contact.
hu: Kapcsolat típusa

en: Type of Data
hu: Adat típus

en: Type of Group.
hu: Csoport típus.

en: Type of bounce
hu: Visszapattanás típusa

en: Type of file (e.g. Transcript, Income Tax Return, etc). FK to civicrm_option_value.
hu: Fájl típus (pl. másolat, jövedelemadó visszatérítés, stb.) FK a civicrm_option_value -höz.

en: Type of grant. Implicit FK to civicrm_option_value in grant_type option_group.
hu: Támogatás típusa. Közvetlen FK a ivicrm_option_value  a  grant_type option_group opció csoportban.

en: Type of mailling job: null | child
hu: Körlevél feladat típusa: null | gyermek

en: Type of object this group extends (can add other options later e.g. contact_address, etc.).
hu: Az objektum típusa, amelyet ez a csoport kiterjeszt (később további lehetőségeket is hozzáadhat, például a contact_adress stb.).

en: Type of relationship
hu: Viszony típus

en: UF Group Created Date
hu: UF csoport létrehozásának dátuma

en: UF ID
hu: UF azonosító

en: UF Join ID
hu: UF csatlakozás azonosító

en: UF Match ID
hu: UF match azonosító

en: UF Name
hu: UF neve

en: UFField
hu: UFmező

en: UFFields
hu: UFmezők

en: UFGroup
hu: UFcsoport

en: UFGroups
hu: UFcsoportok

en: UFJoin
hu: UFcsatlakozó

en: UFJoins
hu: UFcsatlakozók

en: UFMatch
hu: UFegyezés

en: UFMatches
hu: UFegyezések

en: UI language preferred by the given user/contact
hu: Az adott felhasználó/kapcsolat által preferált Felhasználói felület nyelv.

en: URL Click-through tracking
hu: URL átkattintás követés

en: URL Variables
hu: URL változók

en: URL for Winner Criteria
hu: Nyerő kritérium URL

en: URL for file is not valid
hu: Az URL vagy fájl érvénytelen

en: URL for general info about the organization - included in the email sent to friends.
hu: URL a szervezettel kapcsolatos általános információkról - szerepel a barátoknak elküldött e-mailekben.

en: URL for this Page
hu: Ezen oldal URL-je

en: URL is not set for this payment processor
hu: URL nincs beállítva erre a fizetés feldolgozóra

en: URL of image if any.
hu: A kép URL-je, ha van.

en: URL of the location for uploaded image files.
hu: A feltöltött kép fájlok helyének URL-je.

en: URL to Homepage.
hu: Kezdő oldal URL

en: URL to Logo Image
hu: Logó kép URL

en: URL to Widget logo
hu: Kisalkalmazás logójának URL címe

en: URLs used to access CiviCRM resources (CSS files, Javascript files, images, etc.). Enable secure URLs.
hu: CiviCRM erőforrások hozzáféréséhez használt URL-ek (CSS fájlok, Javascript fájlok,képek, stb.). Biztonságos URL-ek engedélyezése.

en: USPS Address Lookup Failed with HTTP status code: %1
hu: USPS cím keresése HTTP állapot kóddal sikertelen: %1

en: USPS Bulk mailing code.
hu: USPS Tömeges levelezési kód.

en: USPS Code
hu: USPS kód

en: Uighur, Uyghur
hu: ujgur

en: Ukrainian
hu: ukrán

en: Un-subscribe Confirmation
hu: Leiratkozás megerősítése

en: Unable to Delete
hu: Nem tudom törölni

en: Unable to create InnoDB tables. MySQL InnoDB support is required for CiviCRM but is either not available or not enabled in this MySQL database server.
hu: Nem tudok InnoDB táblákat létrehozni. MySQL InnoDB támogatás szükséges a CiviCRM-hez, vagy nem áll rendelkezésre vagy nem engedélyezett ennél a MySQL adatbázis szervernél.

en: Unable to create temporary tables. This MySQL user is missing the CREATE TEMPORARY TABLES privilege.
hu: Nem tudom az ideiglenes táblákat létrehozni. Ez a MySQL felhasználó nem rendelkezik CREATE TEMPORARY TABLES jogosultsággal.

en: Unable to create triggers. This MySQL user is missing the CREATE TRIGGERS  privilege.
hu: Nem tudtam triggereket létrehozni. Ez a MySQL felhasználó nem rendelkezik CREATE TRIGGERS jogosultsággal

en: Unable to delete the '%1' Price Field - it is currently in use by one or more active events or contribution pages or contributions  or event templates.
hu: Nem tudom törölni a '%1' ármezőt - használatban van egy vagy két aktív eseménynél vagy adományoldalnál vagy adománynál vagy esemény sablonnál.

en: Unable to delete the '%1' Price Field Option - it is currently in use by one or more active events  or contribution pages or contributions.
hu: Nem tudom törölni a '%1' árlista opciót - használatban van, egy vagy több eseménynél vagy adományoldalon vagy adománynál.

en: Unable to delete the '%1' price set - it is currently in use by one or more active events or contribution pages or contributions or event templates.
hu: Nem tudom törölni a '%1' árlistát - használatban van, egy vagy több eseménynél vagy adományoldalon vagy adománynál vagy esemény sablonnál.

en: Unable to deliver to destintation mail server
hu: Nem tudom a cél levelezési szerverhez elküldeni

en: Unable to disable the '%1' price set - it is currently in use by one or more active events, contribution pages or contributions.
hu: Nem tudom letiltani a '%1' árlistát - jelenleg használatban van egy vagy több eseménynél adományoldalon vagy adománynál.

en: Unable to extract the extension to %1.
hu: Nem tudom a kiterjesztést kibontani ide %1.

en: Unable to extract the extension.
hu: Nem tudtam kibontani a kiterjesztést.

en: Unable to extract the extension: %1 cannot be cleared
hu: Nem tudom a kiterjesztést kibontani:  %1 nem lehet kiüríteni

en: Unable to extract the extension: bad directory structure
hu: Nem tudom a kiterjesztést kibontani: hibás könyvtár struktúra

en: Unable to file on case.
hu: Nem lehet az ügyhöz csatolni

en: Unable to find matching UF Group
hu: Nem található a megfelelő UF csoport

en: Unable to load configuration file for the referenced case type: '%1' %2.
hu: A konfigurációs fájlt nem lehet betölteni a kiválasztott ügytípushoz: '%1' %2.

en: Unable to locate xml file for Case Type "<em>%1</em>".
hu: Nem találom a "<em>%1</em>" ügytípus xml fájlját.

en: Unable to lock tables. This MySQL user is missing the LOCK TABLES privilege.
hu: Nem tudtam táblákat zárolni. Ez a MySQL felhasználó nem rendelkezik LOCK TABLES jogosultsággal.

en: Unable to reach destination mail server
hu: Nem tudom elérni a címzett levelezési szervert

en: Unable to reach the server. Please refresh this page in your browser and try again.
hu: Nem tudom elérni a szervert. Kérem frissítse ezt az oldalt a böngészőjében és próbálja meg újra.

en: Unable to remove directory %1
hu: Nem tudom a %1 könyvtárt eltávolítani.

en: Unable to remove file %1
hu: Nem tudom a %1 fájlt eltávolítani.

en: Unable to resize image because the GD image library is not currently compiled in your PHP installation.
hu: Nem tudom a képet átméretezni mert s GD image könyvtár nem került fordításra a PHP telepítésnél.

en: Unable to resize image because the file supplied was not an image.
hu: Nem tudom a képet átméretezni mert az adott fájl nem kép.

en: Unable to resolve recipient domain
hu: Nem tudom a címzett domain címet feloldani

en: Unable to send email. Please report this message to the site administrator
hu: Nem lehet e-mailt küldeni. Kérjük, jelentse ezt az üzenetet a webhely rendszergazdájának

en: Unable to update Open Case activity
hu: Nem sikerült frissíteni az Open Case tevékenységét

en: Unbalanced transactions may be created if you delete the account of type: %1.
hu: Kiegyenlítetlen tranzakciók jöhetnek létre ha törli ezt a számlatípust: %1

en: Uncheck this box if you are using this contribution page for free membership signup ONLY, or to solicit in-kind / non-monetary donations such as furniture, equipment.. etc.
hu: Ne válassza ki ezt a jelölőnégyzetet, ha ezt az adomány oldalt, hogy CSAK az ingyenes tagságra jelentkezők feliratkozására, vagy természetbeni adományt gyűjtésre használja, mint bútor, berendezés... stb.

en: Uncheck this box if you are using this contribution page for membership signup and renewal only &ndash; and you do NOT want users to select or enter any additional contribution amounts.
hu: Ne válassza ki ezt a jelölőnégyzetet, ha ezt az adományoldalt tagsági feliratkozásra vagy tagság megújítására használja és NEM akarja azt, hogy a felhasználók további adomány összegeket tudjanak kiválasztani vagy megadni.

en: Unfortunately some of your options have now sold out for one or more participants.
hu: Sajnos néhány ön által kiválasztott opció elfogyott egy vagy több résztvevő részére.

en: Unhide
hu: Felfedés

en: Unhold Email
hu: e-mail visszakapcsolása

en: Uninstall
hu: Eltávolítás

en: Uninstall "%1"?
hu: "%1" eltávolítása?

en: Uninstall Error
hu: T

en: Uninstall Extension
hu: Kiterjesztés eltávolítása

en: Unique  Other Activity ID
hu: Egyedi másik tevékenység azonosító

en: Unique Address ID
hu: Egyedi cím azonosító

en: Unique Campaign ID.
hu: Egyedi kampány azonosító

en: Unique Case ID
hu: Egyedi Ügy azonosító

en: Unique Click-throughs
hu: Egyedi átkattintások

en: Unique Clicks
hu: Egyedi kattintások

en: Unique Contact ID
hu: Egyedi kapcsolat azonosító

en: Unique Custom Field ID
hu: Egyedi egyedi mező azonosítója

en: Unique Custom Group ID
hu: Egyéni egyedi csoport azonosító

en: Unique Email ID
hu: Egyedi e-mail azonosító

en: Unique Email per Domain?
hu: Egyedi e-mail doménenként?

en: Unique Grant id
hu: Egyedi támogatás azonosító

en: Unique ID
hu: Egyedi azonosító

en: Unique ID (OpenID)
hu: Egyedi azonosító (OpenID)

en: Unique IM ID
hu: Egyedi üzenetküldő azonosító

en: Unique Invoice ID from system
hu: Egyedi számla azonosító a rendszerből

en: Unique Open Rate
hu: Egyedi megnyitási ráta

en: Unique OpenID ID
hu: Egyedi OpenID azonosító

en: Unique Opens
hu: Egyedi megnyitások

en: Unique Phone ID
hu: Egyedi telefon azonosító

en: Unique Replies
hu: Egyedi válaszok

en: Unique Site ID
hu: Egyedi weboldal azonosító

en: Unique Status Preference ID
hu: Egyedi állapot beállítás azonosító

en: Unique String ID
hu: Egyedi karakterlánc azonosító

en: Unique Tracked Opens
hu: Egyedi követett megnyitások

en: Unique Transaction ID
hu: Egyedi tranzakciós azonosító

en: Unique Transaction ID from Payment Processor / Bank etc
hu: Egyedi tranzakciós azonosító a fizetési feldolgozó / banktól stb.

en: Unique Website ID
hu: Egyedi weboldal azonosító

en: Unique case-activity association id
hu: Egyedi ügy-tevékenység társítási azonosító

en: Unique case-contact association id
hu: Egyedi ügy-kapcsolat társítás azonosítója

en: Unique dedupe exception id
hu: Egyedi deduplikálási kivétel azonosítója

en: Unique dedupe rule group id
hu: Egyedi deduplikációs szabály csoport azonosító

en: Unique dedupe rule id
hu: Egyedi deduplikációs szabály azonosító

en: Unique internal Credit Note ID for this contribution.
hu: Egyedi belső Jóváíró számla azonosító ehhez az adományhoz.

en: Unique internal reference ID for this contribution.
hu: Ezen adomány egyedi belső hivatkozási azonosítója.

en: Unique name for setting
hu: Beállítás egyedi neve

en: Unique name of saved search
hu: A mentett keresés egyedi neve

en: Unique path name for cache element
hu: A gyorsítótár elem egyedi elérési útja

en: Unique path name for cache element of the searched item
hu: A  keresett egyed, gyorsítótár elem egyedi elérési út neve

en: Unique payment ID for this transaction. The Payment Processor's transaction ID will be automatically stored here on online contributions.
hu: Ennek a tranzakciónak az egyedi fizetési azonosítója. A fizetés feldolgozó tranzakciós azonosítója automatikusan tárolásra kerül itt, az online adományokról.

en: Unique reference for the recurring contribution. May be made up of other fields, e.g. bank ID, account number, etc.
hu: Az ismétlődő adomány egyedi hivatkozása. Más mezőkből is állhat, pl. banki azonosító, számlaszám stb.

en: Unique table ID
hu: Egyedi tábla azonosító

en: Unique trusted external ID (generally from a legacy app/datasource). Particularly useful for deduping operations.
hu: Egyedi megbízható külső azonosító (általában külső régebben használt alkalmazás, adatforrás). Különösen alkalmas a deduplikációs műveleteknél.

en: Unit Price
hu: Egységár

en: Unit in which membership period is expressed.
hu: Tagsági periódust jellemző egység

en: Unit of Measure
hu: Mértékegység

en: Unit price.
hu: Egység ár.

en: Unit used for adjusting from start_event.
hu: start_event egység beállításától kezdve.

en: Unit used for adjusting from the ending event.
hu: A befejező eseménytől való beállításhoz használt egység.

en: Units
hu: Egységek

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Unknown bounce type: Could not parse bounce email
hu: Ismeretlen visszapattanási típus: Nem lehet feldogozni a visszapattant leveket.

en: Unknown error
hu: Ismeretlen hiba

en: Unknown parameter
hu: Ismeretlen paraméter

en: Unknown path
hu: Ismeretlen útvonal

en: Unknown tag.
hu: Ismeretlen címke.

en: Unless you are absolutely unable to configure your server to check the SSL certificate of the remote server you should leave this set to Yes
hu: Hacsak nem áll módjában konfigurálni a szerverét a távoli szerver SSL-tanúsítványának ellenőrzésére, hagyja ezt a beállítást Igen értékre

en: Unlimited
hu: Korlátlan

en: Unlocked
hu: Kinyitva

en: Unmatched Soft Credit Rows (skipped)
hu: Kihagyott lágy jóváírás sorok (átlépett)

en: Unnamed Profile
hu: Névtelen profil

en: Unopened/Hidden
hu: Nem megnyitott/ rejtett

en: Unpaid
hu: Kifizetetlen

en: Unreachable
hu: elérhetetlen

en: Unrecognised message part of type "%1".
hu: Felismerhetetlen üzenet rész típust "%1".

en: Unrecognized payment hook (%1) in %2::%3
hu: Ismeretlen fizetési hurok (%1) %2::%3 -ban

en: Unrecognized upgrade action
hu: Felismerhetetlen frissítési művelet

en: Unrestricted
hu: Korlátlan

en: Unreviewed
hu: Nincs átnézve

en: Unsafe Files
hu: Nem biztonságos fájlok

en: Unsafe Permission Settings
hu: Nem biztonságos jogosultsági beállítások

en: Unsaved Changes
hu: Nem mentett változtatások

en: Unsubscribe
hu: Leiratkozás

en: Unsubscribe (Action)
hu: Leiratkozás (Akció)

en: Unsubscribe Confirmation
hu: Leiratkozás megerősítése

en: Unsubscribe Group
hu: Leiratkozottak csoportja

en: Unsubscribe ID
hu: Leiratkozás azonosító

en: Unsubscribe Message
hu: Leiratkozó üzenet

en: Unsubscribe Requests
hu: Leiratkozási kérelmek

en: Unsubscribe Timestamp
hu: Leiratkozás időbélyeg

en: Unsubscribe URL (Action)
hu: Leiratkozás URL (Akció)

en: Unsubscribe at org- or group-level
hu: szervezeti vagy csoport szintű leiratkozás

en: Unsubscribe is for Organization?
hu: Szervezet leiratkozása?

en: Unsubscribe via email
hu: Leiratkozás emailben

en: Unsubscribe via web page
hu: Leiratkozés web oldalon

en: Unsubscribed
hu: Leiratkozott

en: Unsubscribed Groups
hu: Leiratkozott Csoportok

en: Unsubscribes
hu: Leiratkozók

en: Unsubscription Groups
hu: Csoport leiratkozás

en: Unsupervised
hu: Felügyelet nélkül

en: Unsupported Field Type
hu: Nem támogatott mező típus

en: Unsupported Locale
hu: Nemtámogatott helyibeállítás

en: Unsupported action
hu: Nem támogatott művelet

en: Up To %1
hu: Akár  %1

en: Up To %1 Donation
hu: Akár %1 Adomány

en: Upcoming
hu: Közelgő

en: Upcoming Events
hu: Közelgő események

en: Update
hu: Frissít

en: Update "%1"
hu: "%1" frissítés

en: Update Activities
hu: Tevékenységek frissítése

en: Update Activity
hu: Tevékenység frissítése

en: Update Campaign
hu: Kampány frissítése

en: Update Check Disabled
hu: Frissítési ellenőrzés letiltva

en: Update Contact Information
hu: Kapcsolat információinak frissítése

en: Update Contact(s)
hu: Kapcsolat(ok) frissítése

en: Update Contacts
hu: Kapcsolatok frissítése

en: Update Contribution(s)
hu: Adományozó(k) frissítése

en: Update Contributions
hu: Adományok frissítése

en: Update Employer
hu: Munkáltató frissítése

en: Update Error
hu: Frissítési hiba

en: Update Grants
hu: Adományok frissítése

en: Update Greetings and Addressees
hu: Üdvözletek és címzettek frissítése

en: Update Indices
hu: Indexek frissítése

en: Update Linked Cases Status?
hu: A kapcsolódó ügyek állapotát frissítsem?

en: Update Members(s)
hu: Tagság(ok) frissítése

en: Update Membership Statuses
hu: Tagsági állapot frissítése

en: Update Memberships
hu: Tagság frissítése

en: Update Page Format (this will affect all templates that use this format)
hu: Az oldalformátum frissítése (minden sablont érint ami ezt a formátumot használja)

en: Update Participant Statuses
hu: Résztvevő állapotok frissítése

en: Update Participant(s)
hu: Résztvevő(k) frissítése

en: Update Payment details
hu: Befizetési részletek frissítése

en: Update Petition
hu: Petíció frissítése

en: Update Recurring Contribution
hu: Ismétlődő adományok frissítése

en: Update Recurring Contribution Billing Details
hu: Ismétlődő adományozás számlázási adatainak frissítése

en: Update Response
hu: Válasz szerkesztése

en: Update Responses for All
hu: Összes válasz frissítése

en: Update Smart Group
hu: Smart csoport frissítés

en: Update Smart Group Counts
hu: Okos csoport szám frissítése

en: Update Success
hu: Frissítés sikeres

en: Update Survey
hu: Kérdőív frissítése

en: Update Template
hu: Sablon frissítése

en: Update all database indices now? This may take a few minutes and cause a noticeable performance lag for all users while running.
hu: Frissítsük az adatbázis indexeket? Ez több percig is eltarthat és teljesítmény lassulást okozhat a felhasználók felé a futása közben.

en: Update existing Membership
hu: Meglévő tagság frissítése

en: Update existing contributions
hu: Meglévő adományok frissítése

en: Update field values for each %1 as needed. Click <strong>Update %2s</strong> below to save all your changes. To set a field to the same value for ALL rows, enter that value for the first %1 and then click the <strong>Copy icon</strong> (next to the column title).
hu: Frissítse a mezőértékeket mindegyik %1 szükség szerint. Kattintson alább a <strong>frissítésére%2s</strong> a módosítások mentésére. MINDEN mezőre azonos érték beállításához, adja meg az értéket az először %1  majd kattintson a <strong>Másoló ikonra</strong> (oszlop neve mellett közvetlenül).

en: Update field values for each Activities as needed. Click <strong>Update Activities</strong> below to save all your changes. To set a field to the same value for ALL rows, enter that value for the first Activity and then click the <strong>Copy icon</strong> (next to the column title).
hu: Szükség szerint frissítse a mezőt minden egyes tevékenység esetében. Kattintson a <strong>Tevékenységek frissítése</strong> gombra alább, az összes módosítás mentésére. A mezőhöz rendeljen azonos értéket az ÖSSZES sorra, adja meg az értéket az első tevékenységnél, majd kattintson <strong>Másolás ikonra</strong> (az oszlopnév mellett).

en: Update field values for each contact as needed. Click <strong>Update Contacts</strong> below to save all your changes. To set a field to the same value for ALL rows, enter that value for the first contact and then click the <strong>Copy icon</strong> (next to the column title).
hu: Frissítse a mezőértékeket mindegyik kapcsolatra szükség szerint. Kattintson alább a <strong>kapcsolat frissítésére</strong> a módosítások mentésére. MINDEN mezőre azonos érték beállításához, adja meg az értéket az első adománynál kattintson a <strong>Másoló ikonra</strong> (oszlop neve mellett közvetlenül).

en: Update field values for each contribution as needed. Click <strong>Update Contributions</strong> below to save all your changes. To set a field to the same value for ALL rows, enter that value for the first contribution and then click the <strong>Copy icon</strong> (next to the column title).
hu: Frissítse a mezőértékeket mindegyik adományra szükség szerint. Kattintson alább a <strong>Adományok frissítésére</strong> a módosítások mentésére. MINDEN mezőre azonos érték beállításához, adja meg az értéket az első adománynál kattintson a <strong>Másoló ikonra</strong> (oszlop neve mellett közvetlenül).

en: Update field values for each member as needed. Click <strong>Update Memberships</strong> below to save all your changes. To set a field to the same value for ALL rows, enter that value for the first member and then click the <strong>Copy icon</strong> (next to the column title).
hu: Szükség szerint frissítse a mező minden egyes tag esetében. Kattintson a <strong>Tagságok frissítése</strong> gombra alább, az összes módosítás mentésére. A mezőhöz rendeljen azonos értéket az ÖSSZES sorra, adja meg az értéket az első tagnál, majd kattintson <strong>Másolás ikonra</strong> (az oszlopnév mellett).

en: Update field values for each participant as needed. To set a field to the same value for ALL rows, enter that value for the first participation and then click the
            <strong>Copy icon</strong>
            (next to the column title).
hu: Szükség szerint frissítse a mező értékét minden egyes tag esetében. A mezőhöz rendeljen azonos értéket az ÖSSZES sorra, adja meg az értéket az első tagnál, majd kattintson <strong>Másolás ikonra</strong> 
    (az oszlopnév mellett).

en: Update grants
hu: Adományok frissítése

en: Update log tables
hu: Frissítse a napló táblákat

en: Update multiple %1s
hu: Frissítsen több %1s

en: Update multiple activities
hu: Több tevékenység frissítése

en: Update multiple cases
hu: Több ügy frissítése

en: Update multiple contacts
hu: Több kapcsolat frissítése

en: Update multiple contacts requires that all selected contacts be the same basic type (e.g. all Individuals OR all Organizations...). Please modify your selection and try again.
hu: A kapcsolatok tömeges frissítéshez az kell, hogy a kiválasztott kapcsolatok azonos alaptípusúak legyenek (pl. személyek VAGY szervezetek...). Kérem változtassa meg a kiválasztását ás próbálja meg újra.

en: Update multiple contributions
hu: Töb adomány frissítése

en: Update multiple memberships
hu: Többszörös tagság frissítése

en: Update multiple participants
hu: Több résztvevő frissítése

en: Update multiple records error
hu: Több rekord frissítési hiba

en: Update on Duplicate
hu: Duplikátumokon frissítés

en: Update payment notification to remove print text, use email greeting
hu: Frissítse a fizetési értesítést a nyomtatott szöveg eltávolításával, e-mail köszöntés használatával

en: Update receipt dates for these contributions
hu: Nyugta dátumok frissítése ezekre az adományokra

en: Update repeating %1
hu: %1 ismétlődés frissítése

en: Update thank-you dates for these contributions
hu: Köszönet dátumok frissítése ezekre az adományokra

en: Update the matching contact
hu: Megfelelő kapcsolat frissítése

en: Update the status for each participant individually below, or change all statuses to:
hu: Frissítse alább minden résztvevő állapotát egyedileg, vagy módosítsa az összes állapotot erre:

en: Update this field mapping
hu: Adat illesztés frissítése

en: Update this page with current statistics on the number of contacts in each smart group.
hu: Frissítse ezt az oldalt az aktuális statisztikával az okos csoportokban lévő kapcsolatok számával.

en: Update your personal contact information
hu: Frissítsd a személyes elérhetőségeidet

en: Updated
hu: Frissítve

en: Updated Fee(s)
hu: Frissített díj(ak)

en: Updated Grant(s): %1 (Total Selected: %2)
hu: Frissített adomány(ok): %1 (Összes kiválasztott: %2)

en: Updated Mailing
hu: Frissített körlevél

en: Updated contact
hu: Frissített kapcsolat

en: Updated personal campaign page
hu: Frissült személyes kampány oldal

en: Updates Saved
hu: Frissítés mentve

en: Updates does to this object if any.
hu: Az objektum frissítése, ha van ilyen.

en: Updates made using this form will change the recurring contribution information stored in your CiviCRM database, but will NOT be sent to the payment processor. You must enter the same changes using the payment processor web site.
hu: Ennek az űrlapnak a felhasználásával elvégzett frissítés, megváltoztatja a CiviCRM adatbázisában tárolt ismétlődő adományokat, de nem NEM kerül elküldésre a fizetés feldolgozóhoz. A fizetés feldolgozó weboldalán is meg kell tennie ezeket a változtatásokat.

en: Updates membership statuses. WARNING: Membership renewal reminders have been migrated to the Schedule Reminders functionality, which supports multiple renewal reminders.
hu: Frissíti a tagsági állapotokat. Figyelmeztetés: A tagság megújítási emlékeztetők az ütemezett emlékeztetőkhöz kerültek, amelyik többszörös megújítási emlékeztetőt támogat.

en: Updates pending event participant statuses based on time
hu: Frissíti a függőben lévő esemény résztvevő állapotát az idő alapján

en: Updates pledge records and sends out reminders
hu: A felajánlási rekordot frissíti és kiküldi az emlékeztetőket

en: Updates the reset_date on an email address to indicate that there was a valid delivery to this email address.
hu: Frissíti a reset_date értékét az e-mail címnél azért, hogy jelezze sikeres e-mail küldés történt erre az e-mail címre.

en: Updating
hu: Frissítés

en: Upgrade %1 to revision %2
hu: Frissítse a %1 változatról a %2 változatra

en: Upgrade CiviCRM from v %1 To v %2
hu: CIVICRM frissítése a %1 verzióról %2 verzióra

en: Upgrade CiviCRM to Version %1
hu: CiviCRM a %1 verzióra frissítve

en: Upgrade DB to %1: Fill civicrm_relationship_cache (%2 => %3)
hu: Adatbázis frissítése a %1: Betöltés civicrm_relationship_cache (%2 => %3)

en: Upgrade DB to %1: SQL
hu: Frissítse az adatbázisát  %1 változatra: SQL

en: Upgrade DB to %1: Update Contribution Invoice number (%2 => %3)
hu: Adatbázis frissítés %1 változatra: Adomány nyugta szám frissítés (%2 => %3)

en: Upgrade Now
hu: Frissítés most

en: Upgrade failed to redirect
hu: A frissítést nem sikerült átirányítani

en: Upload CSV File
hu: CSV fájl feltöltése

en: Upload Content
hu: Tartalom feltöltése

en: Upload Data
hu: Adatok feltöltése

en: Upload Document
hu: Dokumentum feltöltése

en: Upload TEXT Message
hu: SZÖVEGES üzenet feltöltése

en: Upload a photo or icon that you want to be displayed when viewing this contact.
hu: Töltsön fel egy fotót vagy ikont amit akkor akar látni amikor megtekinti ezt a kapcsolatot.

en: Upload from my computer
hu: Feltöltés a számítógépemről

en: Upload or Compose On-screen
hu: Töltse fel vagy a képernyőn állítsa össze

en: Upload the document in .docx or .odt format.
hu: Töltse fel a dokumentumot .docx vagy .odt formátumban.

en: Urgent
hu: Sürgős

en: Url Tracking
hu: URL követés

en: Url already exists in Database.
hu: Ez az Url már szerepel az Adatbázisban.

en: Url where a page should redirected to, if next url not known.
hu: URL, ahova az oldalt átirányítani kell, ha a következő URL nem ismert.

en: Usage
hu: Használat

en: Usage Count:
hu: Felhasználási szám:

en: Use "*default*" for the system default or override with a custom URL
hu: Használja a "*default*" a rendszer alértelmezettként vagy írja felül egyedi URL-el

en: Use %1 for state/province abbreviation or %2 for state province name.
hu: Használja %1 állam/tartomány rövidítéshez, vagy  %2 állam/tartomány névhez.

en: Use %1 unless otherwise advised by eWAY.
hu: Használja %1 ha az eWAY nem javasolt mást.

en: Use 'Exact Match' if you don't want partial matches to be replaced OR you are replacing a complete phrase (e.g. replace 'Create Printable Letters (PDF)' with  'Write Letters').
hu: Használja a 'Pontos egyezés' -t ha nem akarja a részleges egyezéseket lecserélni VAGY használjon teljes kifejezéseket (pl. cserélje le a 'Nyomtatható levelek(PDF) létrehozása'-t a  'Levélírás'-ra).

en: Use 'Find Contacts within this Group' to search for specific contacts.
hu: Használja a 'Kapcsolatok keresése ebben a csoportban' a specifikus kapcsolat keresésére.

en: Use 'https://www.myvirtualmerchant.com/VirtualMerchant/processxml.do' unless otherwise advised by Elavon.
hu: Használja  'https://www.myvirtualmerchant.com/VirtualMerchant/processxml.do' kivéve ha az Elavon nem javasolt mást.

en: Use 'https://www.myvirtualmerchant.com/VirtualMerchant/processxml.do' unless otherwise advised by Elavon..
hu: Használja  'https://www.myvirtualmerchant.com/VirtualMerchant/processxml.do' kivéve ha az Elavon nem javasolt mást.

en: Use (create mode)
hu: Használat (létrehozási mód)

en: Use - Create Mode
hu: Használat  - létrehozási mód

en: Use - Edit Mode
hu: Használat  - szerkesztési mód

en: Use - Listings Mode
hu: Használat  - listázási mód

en: Use <a href='%1' %2>%3 Access Control</a> to manage basic access to CiviCRM components and menu items. Use CiviCRM ACLs to control access to specific CiviCRM contact groups. You can also configure ACLs to grant or deny access to specific Events, Profiles, and/or Custom Data Fields.
hu: Használja a <a href='%1' %2>%3 hozzáférés szabályozást</a> a CiviCRM komponensek és menü elemek alap hozzáférésének beállítására. Használja a CiviCRM hozzáférés szabályozást  a CiviCRM kapcsolat csoportok hozzáférésének beállítására. Továbbá beállíthatja a specifikus események, profilok és/vagy egyedi adat mezők hozzáférését vagy azok letiltását.

en: Use <a href='%1'>Find</a> or <a href='%2'>Advanced Search</a> form to enter search criteria
hu: Használja a  <a href='%1'>Keresés</a> vagy <a href='%2'>Részletes keresés</a> űrlapot hogy  megadjon egy keresési feltételt

en: Use <strong>&#37;</strong> wildcard(s) for partial matches. EXAMPLE: Enter 'Volunteer&#37;' as your Activity Type to match any activity whose type is 'Volunteer' + any other words (e.g. Volunteer for Open House).
hu: Használja a <strong>&#37; </ strong> helyettesítő (ke)t a részleges kereséshez. Példa: Adja meg a "Önkéntest &#37", mint a tevékenység típusa, hogy megfeleljen minden olyan tevékenység, amelynek típusa "önkéntes" + bármely más szavakkal (pl. Önkéntes a Nyitott Házban).

en: Use <strong>Find Groups</strong> to search by group name, type and visibility.
hu: Használja a <strong>Csoportok keresését</strong> a csoport neve, típusa és láthatósága szerinti kereséshez.

en: Use <strong>Word Replacements</strong> to change all occurrences of a word or phrase in CiviCRM screens (e.g. replace all occurrences of 'Contribution' with 'Donation').
hu: Használja <strong>Szó cseréket</strong> egy szó vagy kifejezés lecserélésére a CiviCRM képernyőkön (pl. cserélje le az összes 'Hozzájárulás'-t 'Adomány'-ra).

en: Use Address Elements
hu: Cím részek használata

en: Use Complete Address
hu: Teljes cím használata

en: Use Custom Field Sets to add logically related fields for a specific type of CiviCRM record (e.g. contact records, contribution records, etc.).
hu: Használja az egyedi mező készleteket a logikailag összefüggő mezők hozzáadására a CiviCRM rekordok speciális típusaihoz (ú.m. kapcsolat rekordok, adomány rekordok, stb.).

en: Use DedupeRule
hu: Deduplikálási szabály használata

en: Use Event Types to categorize your events. Event feeds can be filtered by Event Type and participant searches can use Event Type as a criteria.
hu: Használja az esemény típusokat az események kategorizálására. Az esemény csatornák esemény típusa szerint szűrhetők, és a résztvevő keresésekben az esemény típus mint kritérium használható.

en: Use Groups to organize contacts (e.g. these contacts are part of our 'Steering Committee').
hu: Használjon csoportokat a kapcsolatok rendezéséhez (pl. ezek a kapcsolatok a 'felügyelő bizottságunk' tagjai).

en: Use Groups to organize contacts (e.g. these contacts are part of our 'Steering Committee'). You can also create 'smart' groups based on contact characteristics (e.g. this group consists of all people in our database who live in a specific locality).
hu: Használja a csoportokat a kapcsolatok szervezésére (pl. ezek a kapcsolatok a mi 'felügyelő bizottságunk' részei). Létrehozhat még 'okos' csoportokat a kapcsolatok jellemzői alapján (pl. ez a csoport tartalmazza az adatbázisunkban lévő összes embert akik egy speciális helyen laknak).

en: Use Groups to organize contacts (e.g. these contacts are part of our 'Steering Committee'). You can also create <strong>smart groups</strong> based on contact characteristics (e.g. this group consists of all people in our database who live in a specific locality).
hu: Használja a csoportokat a kapcsolatok szervezésére (pl. ezek a kapcsolatok a mi 'felügyelő bizottságunk' részei). Létrehozhat még <strong>okos csoportokat</strong> a kapcsolatok jellemzői alapján (pl. ez a csoport tartalmazza az adatbázisunkban lévő összes embert akik egy speciális helyen laknak).

en: Use Location
hu: Helyszín használata

en: Use Rule
hu: Szabály használata

en: Use SSL?
hu: SSL használata?

en: Use Saved Field Mapping
hu: Mentett mező illesztés használata

en: Use Street Address
hu: Utcanév, házszám használata

en: Use Template
hu: Sablon használata

en: Use Thermometer?
hu: Hőmérőt használjunk?

en: Use a confirmation page?
hu: használjuk a megerősítő oldalt?

en: Use a confirmation screen?
hu: Használjuk a megerősítő képernyőt?

en: Use a token in the Subject when you are sending mail to a number of recipients and want to include their name and / or other values from their contact record automatically in the subject line.
hu: A tárgyban használjon egy tokent, ha többeknek küldi az e-mailt és a neveiket és/vagy a kapcsolati rekordjaikból más értéket automatikusan be kíván illeszteni a tárgy sorba.

en: Use another contact's address
hu: Használja másik kapcsolat címét

en: Use default image
hu: Alapértelmezett kép használata

en: Use default site language
hu: A weboldal alapértelmezett nyelvének használata

en: Use email greeting and fix capitalization
hu: Használja az e-mail üdvözletet és javítsa a nagybetűket

en: Use email greeting at top where available
hu: Használja az e-mail üdvözletet fent amikor rendelkezésre áll

en: Use existing location
hu: Meglévő helyszín felhasználása

en: Use existing result set
hu: Már meglévő eredmény lista használata

en: Use following steps if you need to control View and/or Edit permissions for specific contact groups, specific profiles or specific custom data fields.
hu: Használja a következő lépéseket ha meg kell tekintenie vagy szerkesztenie kell a specifikus kapcsolat csoportok, profilok vagy egyedi adat mezők hozzáféréseit.

en: Use for Bulk Mail
hu: Tömeges Emailre használható

en: Use form_options.is_default for field_types which use options.
hu: Használja a  form_options.is_default a field_types típusokhoz, amelyek az opciókat használják.

en: Use language in use at the time
hu: A használatban lévő nyelv használata

en: Use one of the merge contact options when exporting records to reduce your mailing size by sending a single piece of mail to each address.
hu: Használja az egyik kapcsolat összefűzési opciót amikor a rekordokat exportálja, a levelezés méretének a csökkentésére, egy levél küldésével egy címre.

en: Use the %1 token for state/province abbreviation or %2 for full state/province name.
hu: Használja %1 állam/tartomány rövidítéshez, vagy  %2 állam/tartomány névhez.

en: Use the 'Add Association Rule' form to add new rules.
hu: Használd az ' Egyesületi szabály hozzáadása' mintát hogy új szabályokat adj hozzá.

en: Use the 'Add Association Rule' form to add one.
hu: Használja az ' Egyesületi szabály hozzáadása' mintát hogy újat adjon hozzá.

en: Use the 'Group Status...' checkboxes to view contacts with 'Pending' status and/or contacts who have been 'Removed' from this group.
hu: Használja a 'Csoport állapot...' jelölőnégyzeteket a 'Függőben' lévő állapotú kapcsolatok megtekintésére és/vagy akik 'Eltávolítottak' ebből a csoportból.

en: Use the <a %1>Configuration Checklist</a> to review and configure settings for your new site
hu: Használja a <a %1>Konfigurációs ellenőrzőlistát</a> az új weboldala áttekintéséhez ás beállításához

en: Use the <a href="%1">Multi-value Custom Data Import tool</a> to import data into multiple record custom fields (contact records must already exist).
hu: Használja <a href"%1">Többértékű egyedi adat import eszköz</a> a több rekordú egyedi mezőbe adat importálásra (a kapcsolat rekordoknak már létezniük kell).

en: Use the form below to configure a Widget Title (with optional logo), your contribute button text, a short description of this fund-raising campaign, and a link to your organizations home page (for folks who want to learn more). You can also modify the default color-scheme by expanding the 'Edit Widget Colors' section of the form.
hu: Használja az alábbi űrlapot a kisalkalmazás címének (opcionálisan logóval), az adományozó gomb szövegének, a kampány rövid ismertetőjének beállítására. és a szervezet honlapjára mutató link megadására (azoknak akik többet akarnak megtudni). Továbbá módosíthatja a kisalkalmazás alapértelmezett színösszeállítását a 'Kisalkalmazás színeinek szerkesztése' űrlap szakaszon.

en: Use the greeting/address options to determine how you would like the contact's salutation and name displayed for different communication methods. When you send an email or export a list of records to a .csv file for mail merging, the greeting and addressee fields will reflect your preferences.
hu: Használja az üdvözlet/cím beállításokat, annak meghatározására, hogy hogyan kívánja üdvözölteket és neveket kijelezni a különböző kommunikációs módokban. Amikor e-mailt küld vagy exportálja a rekordok listáját csv formátumban a körlevél készítéshez, az üdvözlet és a címzett mezők a beállításokat  fogja tükrözni.

en: Use the links below to configure or modify the global settings for CiviCRM for this site. Refer to the %1 for details on settings and options.
hu: Használja az alábbi linket a weboldal CiviCRM-jének általános beállításainak beállítására vagy módosítására. Forduljon a beállítások és opciók részleteiért ide %1.

en: Use the table below to enter descriptive labels and amounts for up to ten discounted event fees for each discount set. <strong>Don't forget to click 'Save' when you are finished.</strong>
hu: Használja az alábbi táblázatot a díjszabás értelmes címeinek és összegének a megadására legfeljebb tíz díjra. <strong>Ne felejtsen el a 'Mentés' gombra kattintani, amikor befejezte.</strong>

en: Use the table below to enter descriptive labels and amounts for up to ten event fee levels. These will be presented as a list of radio button options. Both the label and dollar amount will be displayed. You can also configure one or more sets of discounted fees by checking "Discounts by Signup Date" below.
hu: Használja az alábbi táblázatot a díjszabás értelmes címeinek és összegének a megadására legfeljebb tíz díjra. A díjak mint rádió gomb opciók fognak látszani. A címke és a pénzösszeg kijelzésre kerül. Egy vagy több kedvezményes díj is beállítható a "Regisztráció napi kedvezmények" kijelölésével, alul.

en: Use the table below to enter up to ten fixed contribution amounts. These will be presented as a list of radio button options. Both the label and dollar amount will be displayed.
hu: Használja az alábbi táblát, max. tíz rögzített adomány összegének a megadására. Ezek mint kiválasztható rádiógombok lesznek láthatók. A címke és a pénzösszeg is kijelzésre kerül.

en: Use this Search form to find contacts. Mark the contacts you want to add to this group. Then click 'Add Contacts to %1'.
hu: Használja ezt a keresési űrlapot a kapcsolatok keresésére. Jelölje meg a csoporthoz hozzáadni kívánt kapcsolatokat. Utána kattintson a 'Kapcsolat hozzáadása %1' gombra.

en: Use this checklist to review and complete configuration tasks for your site. You will be redirected back to this checklist after saving each setting. Settings which you have not yet reviewed will be <span class="status-overdue">displayed in red</span>. After you have visited a page, the links will <span class="status-pending">display in green</span>  (although you may still need to revisit the page to complete or update the settings). You can access this page again from the <a href="%1">Administer CiviCRM</a> menu at any time.
hu: Használja ezt az ellenőrző listát a weboldala beállítási feladatainak az áttekintésére és elvégzésére. Minden beállítás elvégzése után visszakerül ehhez az ellenőrző listához. Az eddig nem megtekintett beállítások  <span class="status-overdue">pirossal jelzettek</span>. Ha megtekintette az oldalt a színe átvált  <span class="status-overdue">zöldre</span> (bár szüksége lehet az oldal újbóli meglátogatására és a beállítások módosítására). Bármikor meglátogathatja ezt az oldalt a  <a href="%1">Adminisztrálás</a> menüből.

en: Use this field if you need to populate the <code>Return-Path</code> mail header element with a fixed value (e.g., <code>myuser@example.org</code>). Enter a fully qualified email address which belongs to a valid SMTP account in your domain. This address will not be seen by 'typical' email clients. Consult with your SMTP provider what address to put in here so that the SMTP server accepts outgoing mail from CiviMail. If this field is left blank, the <code>From</code> email address will be used as the <code>Return-Path</code>.
hu: Használja ezt a mezőt ha fel kell töltenie a  <code>Return-Path</code> e-mail fejlécét rögzített értékekkel (pl. <code>myuser@example.org</code>). Adjon meg egy teljesen valós e-mail címet ami a SMTP fiókjához tartozik a tartomány. Ez a cím nem lesz látható a tipikus e-mail kliensekkel. Lépjen kapcsolatba az SMTP szolgáltatójával, hogy melyik címet használhatja erre a célra, hogy az SMTP szerver fogadni tudja a CiviCRM kimenő leveleket. Ha azt a mezőt üresen hagyják, a <code>Feladó</code> e-mail címe lesz  <code>Return-Path</code>-ként használva.

en: Use this field to configure Membership Types where memberships are automatically granted to related contacts. Examples:
hu: Használja ezt a mezőt a tagsági típus beállítására amikor a tagság automatikusan kerül hozzárendelésre a vonatkozó kapcsolathoz. Példák alább felsorolva:

en: Use this field to indicate the organization that owns this account.
hu: Használja ezt a mezőt a szervezet megjelölésére, amely ezt a számlát birtokolja.

en: Use this field to limit/end the repetition of the %1.
hu: Használja ezt a mezőt az %1 ismétlődésének korlátozására/befejezésére.

en: Use this field to store a description of how/why this contact was added to the database. This field is usually auto-filled when a contact is created from a public form i.e. Event Registration.
hu: Használja ezt a mezőt annak leírására - tárolására, hogy ez a kapcsolat hogyan/miért lett hozzáadva az adatbázishoz. Ez a mező általában automatikusan kitöltött ha a kapcsolat nyilvános űrlapon keresztül lett létrehozva, pl. esemény regisztráció során.

en: Use this field to store a unique identifier. This is generally used to link contacts with records in a related or legacy application. When migrating data from another system, import the unique contact identifier from the old system to this field. You can then use it to match imported contributions and other transactional data to the corresponding contact record.
hu: Használja ezt a mezőt egy egyedi azonosító tárolására. Ezt arra használják általában, hogy a kapcsolat rekordokkal összekapcsolják egy régebbi vagy vonatkozó alkalmazásban. Amikor másik rendszerből migrálja az adatokat, importálja a kapcsolat egyedi azonosítókat a régi rendszerből ebbe a mezőbe. Később használhatja az importált adományok vagy más tranzakciós adat  illesztésére a vonatkozó kapcsolat rekordba.

en: Use this filter to limit search results to relationships where the related contacts are part of a specific group or groups. For example, you might want to find all individuals who are employees ('Employee of' relationship type) of organizations which are in your 'Corporate Sponsors' group.
hu: A keresési eredmények viszonyokra szűkítésére használja ezt a szűrőt, amikor a kapcsolódó kapcsolatok egy specifikus csoportnak vagy csoportoknak a része. Például, ha minden olyan személyt ki akar keresni akik alkalmazottai ('Alkalmazottja' viszonytípus) szervezeteknek amelyek a 'Céges támogatók' csoport tagjai.

en: Use this filter to limit search results to relationships which were active during the specified time period (e.g. this is useful if you need to search all volunteer relationships that were active during 2014).
hu: Használja ezt a szűrőt ha a keresés eredményeit le akarja szűkíteni olyan viszonyokra, akik meghatározott időtartam alatt voltak aktívak. (pl. ez akkor lehet hasznos ha az összes önkéntes viszony közül azokat keressük aki 2014-ben voltak aktívak).

en: Use this form to Add new Survey. You can create a new Activity type, specific to this Survey or select an existing activity type for this Survey.
hu: Használd ezt a mintát új felmérés létrehozásához. Készíthetsz új Tevékenység formát is ehhez a felméréshez kapcsolódóan vagy választhatsz a már létező tevékenységek közül amik ehhez a felméréshez kapcsolódnak.

en: Use this form to Grant access to CiviCRM components and other CiviCRM permissions to WordPress roles.
hu: Használja ezt az űrlapot a CiviCRM komponensekhez való hozzáférés megadására és más CiviCRM jogosultságok beállítására a Wordpress szerepekhez.

en: Use this form to Renew Membership Record on behalf of %1.
hu: Használja ezt az űrlapot a %1 nevében a tagság megújítására.

en: Use this form to add or edit re-usable message templates.
hu: Használja ezt az űrlapot az újrafelhasználható üzenet sablonok hozzáadására vagy szerkesztésére.

en: Use this form to change the amount or number of installments for this recurring contribution. Changes will be automatically sent to the payment processor. You can not change the contribution frequency.
hu: Használja ezt az űrlapot ezen ismétlődő adomány összegének vagy a részletei számának a megváltoztatására. A változások automatikusan elküldésre kerülnek a fizetés feldolgozóhoz. Nem változtathatja meg az adományok gyakoriságát.

en: Use this form to configure Contribution Amount options. You can give contributors the ability to enter their own contribution amounts and/or provide a fixed list of amounts. For fixed amounts, you can enter a label for each 'level' of contribution (e.g. Friend, Sustainer, etc.). If you allow people to enter their own dollar amounts, you can also set minimum and maximum values. Depending on your choice of Payment Processor, you may be able to offer a recurring contribution option.
hu: Használja ezt az űrlapot az adomány összeg beállítására. Az adományozóknak megadhatja azt a lehetőséget, hogy önmaguk állapítsák meg a befizetendő összeget - és/vagy rögzített összegek listáját adja meg nekik. A rögzített összegeket, megcímkézheti a 'szintek' szerint (pl. barát, fenntartó stb.). Ha megengedi az embereknek, hogy saját maguk adják meg az összeget, kijelölhet minimális és maximális befizetési összeget. A fizetés feldolgozó kiválasztásától függően, ismétlődő adomány opciót is felajánlhat.

en: Use this form to configure the location and optional contact information for the event. This information will be displayed on the Event Information page. It will also be included in online registration pages and confirmation emails if these features are enabled.
hu: Használja ezt az űrlapot az esemény helyszínének és opcionális kapcsolati információ beállítására. Ez az információ kijelzésre kerül az esemény információs oldalán. Valamint tartalmazni fogja az online regisztrációs oldal és a megerősítő e-mail is, ha engedélyezve vannak.

en: Use this form to configure the thank-you message and receipting options for this online contribution page. Contributors will see a thank-you page whenever an online contribution is successfully processed. You provide the content and layout of the thank-you section below. You also control whether an electronic receipt is automatically emailed to each contributor, and you can add a custom message to that receipt.
hu: Használja ezt az űrlapot, a köszönő üzenet és a nyugtázás beállítására ehhez az adományoldalhoz. Az adományozók a megerősítő és a megköszönő oldalakat akkor fogják látni, ha az online adományozás sikeresen lezajlott. Alább meghatározhatja a megköszönő szakasz tartalmát és kinézetét. Azt is beállíthatja, hogy az elektronikus nyugta automatikusan elküldésre kerüljön mindegyik adományozóhoz, és hozzáadhat egyedi üzenetet ehhez a nyugtához.

en: Use this form to configure the thank-you message and receipting options.
hu: Használja ezt az űrlapot a köszönő üzenet és a nyugta opciók beállítására.

en: Use this form to configure the thank-you message and receipting options. Contributors will see a confirmation and thank-you page after whenever an online contribution is successfully processed. You provide the content and layout of the thank-you section below. You also control whether an electronic receipt is automatically emailed to each contributor, and you can add a custom message to that receipt.
hu: Használja ezt az űrlapot, a köszönő üzenet és a nyugtázás beállítására. Az adományozók a megerősítő és a megköszönő oldalakat akkor fogják látni, ha az online adományozás sikeresen lezajlott. Alább meghatározhatja a megköszönő szakasz tartalmát és kinézetét. Azt is beállíthatja, hogy az elektronikus nyugta automatikusan elküldésre kerüljön mindegyik adományozóhoz, és hozzáadhat egyedi üzenetet ehhez a nyugtához.

en: Use this form to edit a contribution on behalf of %1.
hu: Használja ezt az űrlapot a %1 nevében egy adomány szerkesztésére.

en: Use this form to edit the page title, financial type (e.g. donation, campaign contribution, etc.), goal amount, introduction, and status (active/inactive) for this online contribution page.
hu: Használja ezt az űrlapot ennek az adományoldal címének,  az pénzügyi típusának (adomány, kampány adományl, stb.), a célösszegnek, bemutatkozásnak és az állapotnak (aktív/inaktív) szerkesztésére.

en: Use this form to edit the title and group-level help for a set of Price fields.
hu: Használja ezt az űrlapot az árlista nevének és a csoport szintű súgójának a szerkesztésre.

en: Use this form to enable and configure a Membership Signup and Renewal section for this Online Contribution Page. If you're not using this page for membership signup, leave the <strong>Enabled</strong> box un-checked..
hu: Használja ezt az űrlapot a Tagság feliratkozás és megújítás szakasz engedélyezésére és beállítására ezen az online adományozási oldalon. Ha nem használja ezt az oldalt tagsági feliratkozásra, <strong>Engedélyezve</strong> jelölőnégyzetet hagyja üresen.

en: Use this form to enable and configure a Membership Signup and Renewal section for this Online Contribution Page. If you're not using this page for membership signup, leave the Enabled box un-checked.
hu: Használja ezt az űrlapot a Tagság feliratkozás és megújítás szakasz engedélyezésére és beállítására ezen az online adományozási oldalon. Ha nem használja ezt az oldalt tagsági feliratkozásra, ekkor az engedélyezve jelölőnégyzetet hagyja üresen.

en: Use this form to find Grant(s) by Contact name, Grant Status, Grant Type, Total Amount , etc .
hu: Használd ezt a minát hogy találj Adomány(oka/t) kapcsolat neve, adomány státusza, adomány típusa, végösszeg alapján stb.

en: Use this form to record received payments for "pay later" online contributions, membership signups and event registrations. You can use the Transaction ID field to record account+check number, bank transfer identifier, or other unique payment identifier.
hu: Használja ezt az űrlapot a "később fizet" online befizetések rögzítésére, mint az online adományok, tagsági feliratkozások, és esemény regisztrációk. Használhatja a tranzakció azonosító mezőt a számla+csekk szám. átutalási azonosító, és más egyedi befizetési azonosító rögzítésére.

en: Use this form to select a premium to be offered on this Online Contribution Page.
hu: Használja ezt az űrlapot az online adományozási oldalon ajánlandó Jelképes ajándék kiválasztására.

en: Use this form to set the title, the type of record the fields will be used for, and set-level help. You will then be able to add any number of fields to the set.
hu: Használja ezt az űrlapot a készlet címének, a rekord mezők típusának, és a készlet súgó beállítására. Utána annyi mezőt adhat a készlethez amennyire szüksége van.

en: Use this form to submit Membership Record on behalf of %1. <strong>A %2 transaction will be submitted</strong> using the selected payment processor.
hu: Használja ezt az űrlapot a tagság  rekord %1 nevében.  <strong> %2 tranzakció  lesz elküldve</strong> a kiválasztott fizetési feldolgozóval.

en: Use this form to submit a new contribution on behalf of %1.
hu: Használja ezt az űrlapot a %1 nevében egy új adomány beküldésére.

en: Use this form to submit a new contribution.
hu: Használja ezt az űrlapot a egy új adomány beküldésére.

en: Use this form to submit an event registration on behalf of %1. <strong>A %2 transaction will be submitted</strong> using the selected payment processor.
hu: Használja ezt az űrlapot az esemény regisztrációra %1 nevében.  <strong> Egy %2 tranzakció lesz elindítva</strong> a kiválasztott fizetés feldolgozó felhasználásával.

en: Use this form to update the credit card and billing name and address used for this recurring contribution.
hu: Használja ezt az űrlapot ennek az ismétlődő adományozáshoz tartozó bankkártya és számlázási név és cím módosítására.

en: Use this screen to configure default formats for date display and date input fields throughout your site. Settings use standard POSIX specifiers. New installations are preconfigured with standard United States formats. You can override this default setting and define the range of allowed dates for specific field types at <a href="%1">Administer > Customize Data and Screens > Date Preferences</a>
hu: Használja ezt a képernyőt a weboldalán az időkijelzés és a beviteli dátummezők alapértelmezett formátumának beállítására. A beállítások a szabványos POSIX előírásnak megfelelők. Az új telepítések az USA dátumformára beállítottak. Az alapértelmezett beállítások felülírhatók, és megadhatók az elfogadott dátum tartományok specifikus mezők részére <a href="%1">Adminisztrálás>Adatok és képernyők testreszabása>Dátum beállítások</a> alatt.

en: Use this screen to configure formats for date display and date input fields. Defaults are provided for standard United States formats. Settings use standard POSIX specifiers. Available specifiers and the values produced will vary based on your operating system and locale.
hu: Használja ezt a képernyőt a kijelezendő és bemeneti dátum mezők formázásának beállítására. Az alapértelmezettek az Amerikai Egyesült államok formátumai. A beállításokban a szabványos POSIX előírásokat használja. A rendelkezésre álló beállítások és az értékek az operációs rendszertől és a helyi beállításoktól fog függeni.

en: Use this screen to define or update the Case Roles, Activity Types, and Timelines for a case type.
hu: Használja ezt a képernyőt az ügy szerepkör, tevékenység típus és idővonal frissítésére az ügy típushoz.

en: Use this search
hu: Ennek a keresésnek a felhasználása

en: Use this section to enter and update all premiums that you want to offer on any of your Online Contribution pages. Then you can assign one or more premiums to a specific Contribution page from <a href='%1'>Configure Online Contribution Pages</a> <strong>&raquo; Configure &raquo; Premiums</strong>.
hu: Használja ezt a szekciót az online adományozó oldalakon használandó jelképes ajándékok megadására vagy frissítésére. Utána hozzárendelhet egy vagy több jelképes ajándékot az egyedi adományozói oldalhoz a <a href='%1'>Online adományozói oldalak kezelése</a> <strong>&raquo; Beállítások &raquo; Jelképes ajándékok</strong>.

en: Use this section to indicate that the contribution came in via a constituent's Personal Campaign Page (PCP), OR should be credited to that PCP post facto.
hu: Használja ezt a szakaszt annak bemutatására, hogy az adomány az ügyfél személyes kampányoldalán keresztül érkezett (SZKO), VAGY visszamenőlegesen jóváírandó ehhez a SZKO-hoz.

en: Use to indicate that a contact has a relationship with the actual donor and / or was indirectly responsible for the contribution. For example, if one family member makes a large contribution - it is often useful to record a Soft Credit for the other family member(s). You can record a soft credit while adding or editing a contribution record from this tab.
hu: Használja arra, hogy kimutassa a kapcsolat viszonyban áll az aktuális adományozóval és / vagy közvetetten hatása volt az adományozásra. Például az egyik családtag nagy adományt ad - ilyenkor célszerű lágy jóváírásként rögzíteni a család más tag(jai)nál is. Addig tudja a lágy jóváírást rögzíteni amíg hozzáadja vagy szerkeszti  ezt az adomány rekordot ezen az oldalon.

en: Use to sort and/or set display properties for sub-set(s) of options within an option group. EXAMPLE: Use for college_interest field, to differentiate partners from non-partners.
hu: Használhatja az opciók alcsoport(jai)nak megjelenítési tulajdonságainak rendezéséhez és / vagy beállításához egy opció csoporton belül. PÉLDA: Használja a college_interest mezőben a partnerek megkülönböztetéséhez a nem partnerektől.

en: Use tokens when you are sending mail or generating PDF letters for a number of recipients, and want to include their name and / or other values from their contact record automatically within your message.
hu: A használjon tokeneket, ha többeknek küldi az e-mailt vagy PDF leveleket, és a neveiket és/vagy a kapcsolati rekordjaikból más értéket automatikusan be kíván illeszteni az üzenetbe.

en: Use tokens when you are sending mail to a number of recipients, and want to include their name and / or other values from their contact record automatically within your message.
hu: A tárgyban használjon tokeneket, ha többeknek küldi az e-mailt és a neveiket és/vagy a kapcsolati rekordjaikból más értéket automatikusan be kíván illeszteni a tárgy sorba.

en: Use tokens when you are sending sms to a number of recipients, and want to include their name and / or other values from their contact record automatically within your message.
hu: A sms-ben használjon tokeneket, ha többeknek küldi és a neveiket és/vagy a kapcsolati rekordjaikból más értéket automatikusan be kíván illeszteni az üzenetébe.

en: Used For
hu: Használt

en: Used For:
hu: Használva:

en: Used For?
hu: Mire használt?

en: Used for
hu: Felhasználva

en: Used for multilingual installation
hu: Többnyelvű telepítésnél használva

en: Used for repeating entity
hu: Ismétlődő egységnél használva

en: Used in search forms and for relationships.
hu: Keresési űrlapon és a viszonyoknál használják.

en: Used to group mapping_field records into related sets (e.g. for criteria sets in search builder
          mappings).
hu: A mapping_field rekordok illesztéshez kapcsolódó készletekbe csoportosítják (például a kritériumkészletekhez a keresőkészítő 
    illesztésein).

en: Used to store option group id.
hu: Opció csoport azonosító tárolására használt.

en: User Added
hu: Felhasználó hozzáadva

en: User Dashboard
hu: Felhasználói vezérlőpult

en: User Dashboard Options
hu: Felhasználói vezérlőpult beállítások

en: User ID
hu: Felhasználó ID (Azonosító)

en: User Interface languages available to users
hu: A felhasználók részére a felhasználói felületen  rendelkezésre álló nyelvek

en: User Link
hu: Felhasználói link

en: User Name
hu: Felhasználónév

en: User Name Label
hu: Felhasználónév cimke

en: User Name is not set in the Administer &raquo; System Settings &raquo; Payment Processors.
hu: Felhasználó neve nincs beállítva az Adminisztrálás  &raquo; Rendszerbeállítások  &raquo;  Fizetésfeldolgozók alatt

en: User Preference
hu: Felhasználói beállítások

en: User Record
hu: Felhasználó rekord

en: User account is no longer active
hu: Felhasználói fiók már nem aktív

en: User and User Admin Only
hu: Csak felhasználó és felhasználó admin

en: User creating the case
hu: Ügyet létrehozó felhasználó

en: User inbox is full
hu: Felhasználó beérkezett üzenetei megtelt

en: User title for this label layout
hu: Felhasználó megnevezése ehhez a címke elrendezéshez

en: User-defined Profile
hu: Felhasználó által meghatározott profil

en: User-defined Profiles
hu: Felhasználó által meghatározott profilok

en: User-driven Messages
hu: Felhasználó által vezérelt üzenetek

en: Username
hu: Felhasználó neve

en: Username is not set for this payment processor
hu: Felhasználói név nincs beállítva erre a fizetés feldolgozóra

en: Username is required
hu: Felhasználói név szükséges

en: Username to use when polling (for IMAP and POP3).
hu: A lehíváskor használt felhasználónév  (IMAP és POP3).

en: Users and Permissions
hu: Felhasználók és jogosultságok

en: Users will no longer be able to select this value when adding or editing Participant Status.
hu: A felhasználók többé nem lesznek képesek kiválasztani ezt az értéket amikor hozzáadják, vagy szerkesztik ezt a résztvevő állapotot.

en: Users will no longer be able to select this value when adding or editing contact locations.
hu: A felhasználók már nem fogják tudni kiválasztani ezt az értéket mikor hozzáadnak vagy szerkesztenek egy kapcsolati helyszínt.

en: Users will no longer be able to select this value when adding or editing relationships between contacts.
hu: A továbbiakban a felhasználók nem választhatják ezt az értéket mikor kapcsolatok közötti viszonyokat szerkesztenek vagy adnak hozzá.

en: Users will no longer be able to select this value when adding or editing transaction pages.
hu: A továbbiakban a felhasználók nem választhatják ezt az értéket mikor tranzakcióoldalakat szerkesztenek vagy adnak hozzá.

en: Users with 'administer reserved reports' permission can mark a report instance as reserved, which prevents other users from accessing or modifying Report Criteria and Report Settings. This is particularly useful for report instances whose criteria affect the data available on non-report screens. For example, the display columns configured for the  Contact Logging Summary affect the columns shown under each contact's Change Log tab.
hu: Az 'adminisztrátoroknak fenntartott jelentések' joggal rendelkező felhasználók megjelölhetik melyik jelentés verzió a fenntartott, ami megakadályoz más felhasználókat abban hogy elérjék vagy módosítsák  a Jelentés Kritériumát és a Jelentés Beállításait.
    Ez meglehetősen hasznos azon jelentések esetében amelyeknek a kritériuma hatással van az elérhető adatokra vagy a nem-jelentés képernyőre. Például, a beállított megjelenítendő oszlopok száma  a Kapcsolat naplózás összegzésénél hatással lehet azon oszlopokra amelyek minden egyes kapcsolat változások napló oldalán találhatóak.

en: Users with appropriate permissions can add this report to their dashboard.
hu: A megfelelő jogokkal rendelkező felhasználók hozzáadhatják ezt a jelentést a saját vezérlőpultjukhoz.

en: Uses date range passed in by form field. Can pass in a posix date part parameter. Start and end offsets defined here are ignored.
hu: Űrlapmezőn keresztül beadott dátum intervallumot használ. Posix dátum rész paramétert lehet beadni. Az itt megadott kezdő és vég eltolást figyelmen kívül hagyja.

en: Usually the last 3-4 digits in the signature area on the back of the card.
hu: Általában az utolsó 3-4 számjegy az aláírás helye körül a  kártya hátoldalán.

en: Uzbek
hu: üzbég

en: VERP Separator
hu: VERP elválasztó

en: Valid Rows
hu: Érvényes sorok

en: Validate & Process the Batch
hu: Érvényesítse és dolgozza fel a köteget.

en: Validate Email Address from Mailings.
hu: E-mail cím érvényesítése a levelezésből.

en: Value
hu: Érték

en: Value Label
hu: Érték címke

en: Value Saved
hu: Érték elmentve

en: Value field Data Type mismatch
hu: Értékmező adat típus eltérés

en: Value for filters 'This Year' and 'Other Years' can not be same.
hu: Az 'Ez Év' és az ' Egyéb Évek'-nél megadott szűrő értékek nem lehetnek azonosak.

en: Value must be an integer.
hu: Értéknek egy egész számnak kell lennie.

en: Value should be a positive number
hu: Az értéknek pozitív számnak kell lennie

en: Variable name/programmatic handle for this batch.
hu: Ezen köteg változó neve/programadó fogantyúja

en: Variable name/programmatic handle for this field.
hu: Változónév / programozó fogantyú ehhez a mezőhöz.

en: Variable name/programmatic handle for this group.
hu: Változó név / programozási fogantyú ehhez a csoporthoz.

en: Variable name/programmatic handle for this set of price fields.
hu: Változónév / programozó fogantyú ehhez a ár készlet mezőkhöz.

en: Verify SSL Certificates
hu: SSL tanúsítványok ellenőrzése

en: Verify SSL Certs
hu: SSL tanúsítvány ellenőrzése

en: Verify SSL?
hu: SSL ellenőrzése?

en: Verify the content and formatting looks consistent across various email clients.
hu: A tartalom és a formázás ellenőrzése különböző e-mail kliensekben.

en: Verifying the SSL certificate helps confirm that CiviCRM is securely communicating directly to payment processors.
hu: Az SSL tanúsítvány ellenőrzése azt is segít megerősíteni, hogy a CiviCRM biztonságosan kommunikál közvetlenül a fizetés feldolgozóhoz.

en: Version
hu: Változat

en: Version %1
hu: %1 változat

en: Version %1 is installed. <a %2>Upgrade to version %3</a>.
hu: %1 változat telepítve. <a %2>Frissítsen a %3 változatra</a>.

en: Version information found to be missing in database. You will need to determine the correct version corresponding to your current database state.
hu: Kiderült hogy a verzió információ hiányzik az adatbázisból. Meg kell határoznod a korrekt verziót  az adatbázisodnak megfelelően.

en: Version information missing in civicrm codebase.
hu: A verzió infomáció hiányzik a civicrm kódbázisból.

en: Version information missing in civicrm database.
hu: A verzió infomáció hiányzik a civicrm adatbázisból.

en: Version reporting, alerts and attachments.
hu: Verziójelentés, riasztások és mellékletek.

en: Vertical Spacing
hu: Függőleges térköz

en: Via Email
hu: E-mailen keresztül

en: Via Web
hu: Weben keresztül

en: Vietnamese
hu: vietnami

en: View
hu: Nézet

en: View %1
hu: Nézet %1

en: View %1 Record
hu: %1 rekord megtekintése

en: View (Current Revision)
hu: Nézet (aktuális változat)

en: View / Edit Multiple Choice Options
hu: Többszörös választható opciók megtekintése és szerkesztése

en: View / download files including images and photos
hu: A képet és ábrát tartalmazó fájlok megtekintése és letöltése

en: View ANY CONTACT in the CiviCRM database, export contact info and perform activities such as Send Email, Phone Call, etc.
hu: BÁRMELY KAPCSOLAT megtekintése a CiviCRM adatbázisában, kapcsolat információ exportálása és olyan tevékenység végzése mint e-mail küldés, telefon hívás, stb.

en: View Activity
hu: Tevékenységek megtekintése

en: View Activity Record
hu: Tevékenység rekordjának megtekintése

en: View All Reports
hu: Összes jelentés megtekintése

en: View Case
hu: Ügy megtekintése

en: View Change Log
hu: Változásnapló megtekintése

en: View Comment
hu: Megjegyzés megtekintése

en: View Contact
hu: Kapcsolat megtekintése

en: View Contact Dashboard
hu: Kapcsolat vezérlőpult megtekintése

en: View Contact Dashboard (for themselves and visible contacts)
hu: A Kapcsolat vezérlőpult megtekintése (saját részünkre és a látható kapcsolatokhoz)

en: View Contact Detail Report for this contact
hu: A kapcsolat Részletes kapcsolat jelentésének megtekintése

en: View Contact Details
hu: Kapcsolat részleteinek megtekintése

en: View Contact Record
hu: Névjegy megtekintése

en: View Contact Summary for Contact that registered the participant.
hu: Tekintse meg a kapcsolat összesítőjét annak a kapcsolatnak aki a résztvevőt regisztrálta.

en: View Contact Summary for Employer.
hu: Tekintse meg a munkáltató elérhetőségeinek összefoglalóját.

en: View Contact Summary for this Contact
hu: Ehhez a kapcsolathoz tartozó összes kapcsolat összegzése

en: View Contact Summary for this Contact.
hu: Ehhez a kapcsolathoz tartozó összes kapcsolat összegzése.

en: View Contact details for this contact.
hu: Kapcsolat Részletek Megtekintése ehhez a kapcsolathoz.

en: View Contribution
hu: Adomány megtekintése

en: View Contribution Details
hu: Adomány részleteinek megtekintése

en: View Contribution Details for this Contact.
hu: Ehhez a kapcsolathoz tartozó adományok részletei.

en: View Contribution details for this contact
hu: Ehhez a kapcsolathoz tartozó adományok részletei

en: View Contribution from
hu: Adomány megtekintése

en: View Default
hu: Alapértelmezett megtekintése

en: View Details of Case.
hu: Az Ügy Részleteinek Megtekintése

en: View Details of this Contribution.
hu: Adomány részleteinek megtekintése.

en: View Details of this Pledge.
hu: A felajánlás részleteinek megtekintése

en: View Event Income Details for this Event
hu: Esemény kimenetelének megtekintése ehhez az eseményhez kapcsolódóan

en: View Event Income For this Event
hu: Esemény bevételének megtekintése

en: View Event Income details for this Event.
hu: Esemény kimenetelének megtekintése ehhez az eseményhez kapcsolódóan.

en: View Event Participants For this Event
hu: Ezen az eseményen résztvevők megtekintése

en: View Event Registration for
hu: Esemény regisztrációjának a megtekintése

en: View Grant
hu: Adomány megtekintése

en: View Log (all jobs)
hu: Napló megtekintése (összes feladat)

en: View Mailing
hu: Levelek megtekintése

en: View Mailing Report
hu: Levelezési jelentés megtekintése

en: View Mailing details for this mailing
hu: Ezen körlevél levelezési részleteinek megtekintése

en: View Membership
hu: Tagságok megtekintése

en: View Membership Detail for this Contact.
hu: Ehhez a kapcsolathoz tartozó tagság részletei.

en: View Membership for
hu: Tagságai megtekintése

en: View Multiple Choice Option
hu: Többszörös kiválasztási opció megtekintése

en: View Note
hu: Jegyzet megtekintése

en: View Only
hu: Csak Olvasható

en: View Only cannot be selected if this field is to be included on the registration form
hu: Csak megtekinthető nem kiválasztható ha ez a mező a regisztrációs űrlap része lesz

en: View Only?
hu: Csak olvasható?

en: View Option
hu: Opciók megtekintése

en: View Page
hu: Oldal nézet

en: View Participant
hu: Résztvevő megtekintése

en: View Participant Record
hu: Résztvevő Beszámoló Megtekintése

en: View Participant Record for this Contact.
hu: Ennek a Kapcsolatnak a Részvételi Statisztikájának mutatása

en: View Participation
hu: Részvétel megtekintése

en: View Payment
hu: Befizetés megtekintése

en: View Personal Campaign Page
hu: Személyes kampány oldal megtekintése

en: View Pledge
hu: Felajánlás megtekintése

en: View Pledge Details for this contact
hu: Felajánlás Részletek Megtekintése ehhez a kapcsolathoz.

en: View Pledge by
hu: Felajánlást megtekintette

en: View Price Fields
hu: Ármezők megtekintése

en: View Price Option
hu: Áropció megtekintése

en: View Price Options
hu: Áropciók megtekintése

en: View Primary
hu: Elsődleges nézet

en: View Primary member record
hu: Elsődleges tag rekordja

en: View Profile Details
hu: Profil részleteinek megtekintése

en: View Recurring Contribution from
hu: Ismétlődő hozzájárulás megtekintése

en: View Recurring Payment
hu: Ismétlődő befizetés megtekintése

en: View Relationship
hu: Viszony megtekintése

en: View Relationship Type
hu: Viszony típus megtekintése

en: View Relationship for
hu: Viszony megtekintése

en: View Relationship for %1
hu: %1 viszonyainak megtekintése

en: View Results
hu: Eredmények megtekintése

en: View Results As
hu: Eredmények megtekintése mint

en: View Revisions
hu: Változatok megtekintése

en: View Selected Contacts
hu: Kiválasztott kapcsolatok megtekintése

en: View Survey Report
hu: Kérdőív jelentés megtekintése

en: View System Default Message Template
hu: A Rendszerben lévő Alapértelmezett Üzenet Séma

en: View Template
hu: Sablon megtekintése

en: View Template Contribution
hu: Sablon adomány megtekintése

en: View Template Contribution from
hu: Adomány sablon megtekintése innen

en: View Website Profile
hu: Weboldal Profil megtekintés

en: View accounting batches created by user (with Access to CiviContribute)
hu: Felhasználó által létrehozott könyvelési kötegek megtekintése (CiviAdomány hozzáférési joggal)

en: View activity
hu: Tevékenység megtekintése

en: View all accounting batches (with Access to CiviContribute)
hu: Összes könyvelési köteg megtekintése (CiviAdomány hozzáférési joggal)

en: View all activities (for visible contacts)
hu: Összes tevékenység megtekintése (látható kapcsolatokhoz)

en: View all custom fields regardless of ACL rules
hu: Az összes egyedi mező megtekintése a hozzáférési jogosultságok figyelmen kívül hagyásával

en: View all events for this contact
hu: Ezen kapcsolat összes eseményének megtekintése

en: View all existing and / or expired memberships for this contact
hu: Tekintse meg ezen kapcsolat meglévő és/vagy lejárt tagságait

en: View all grants
hu: Összes támogatás megtekintése

en: View all memberships for this contact
hu: Ezen kapcsolat összes tagságának a megtekintése

en: View and Edit Custom Fields
hu: Egyedi mezők Megtekintése és Szerkesztése

en: View and Edit Fields
hu: Mezők Megtekintése és Szerkesztése

en: View and Edit Options
hu: Megtekintés és Szerkesztés opciók

en: View and Edit Price Fields
hu: Ármezők megtekintése és szerkesztése

en: View and edit all cases (for visible contacts)
hu: Összes ügy megtekintése és szerkesztése (látható kapcsolatokhoz)

en: View and edit only those cases managed by this user
hu: Csak ezen felhasználó által kezelt ügyek megtekintése és szerkesztése

en: View and update
hu: Megtekintés és frissítés

en: View as pdf
hu: Megtekintés pdf formában

en: View campaign page
hu: Kampány oldal megtekintése

en: View complete event information.
hu: Esemény összes információjának megtekintése.

en: View complete message
hu: Teljes üzenet megtekintése

en: View contact
hu: Kapcsolat megtekintése

en: View contact record
hu: A kapcsolat rekordjának megtekintése

en: View contact summary
hu: Kapcsolat összesítő megtekintése

en: View contact summary for this househould
hu: Ehhez a háztartáshoz tartozó összes kapcsolat összegzése

en: View contact summary for this organization.
hu: Ehhez a szervezethez tartozó összes kapcsolat összegzése.

en: View contribution details for this individual
hu: Ehhez az egyénhez tartozó adományok részletei

en: View contributions for this Country.
hu: Adomány megtekintése ehhez az országhoz kapcsolódóan.

en: View current revision
hu: Az aktuális változat megtekintése

en: View data in a profile.
hu: Adat megtekintés Profil űrlapon.

en: View details and manage alerts
hu: Részletek megtekintése és a figyelmeztetések kezelése

en: View details for this update
hu: A frissítés megtekintése

en: View displays CiviCRM Activities
hu: A nézet megjeleníti a CiviCRM tevékenységeket

en: View displays CiviCRM Contacts, of people, organizations, etc.
hu: Nézet megjeleníti a CiviCRM Kapcsolatokat, embereket, szervezeteket, stb.

en: View displays CiviCRM Contributions, with relation to contacts.
hu: A nézet megjeleníti a CiviCRM hozzájárulásokat a kapcsolatukkal kapcsolatban.

en: View displays CiviCRM Events
hu: A nézet megjeleníti a CiviCRM eseményeket

en: View displays CiviCRM Mailing Results.
hu: A nézet megjeleníti a CiviCRM levelezési eredményeket.

en: View displays CiviCRM Memberships, with connection to contacts.
hu: A nézet megjeleníti a CiviCRM tagásgokat, a kapcsolatokkal kapcsolatban.

en: View displays CiviCRM Participants, often in conjunction with Event Filters
hu: A nézet megjeleníti a CiviCRM résztvevőket, gyakran kapcsolatban az esemény szűrőkkel

en: View displays CiviCRM Relationships, with connection to contacts.
hu: A nézet megjeleníti a CiviCRM viszonyokat, kapcsolatokkal kapcsolatban.

en: View event info page
hu: Információs oldal megtekintése

en: View fullscreen
hu: Teljes képernyős nézet

en: View issues and report bugs.
hu: Problémák megtekintése és a hibák bejelentése.

en: View memberships
hu: Tagságok megtekintése

en: View notes (for visible contacts) even if they're marked admin only
hu: Megjegyzések megtekintése (látható kapcsolatokhoz) még akkor is ha csak admin jogosultsággal jelöltek

en: View online event information pages
hu: Online esemény információ oldalak megtekintése

en: View only
hu: Csak megtekinthető

en: View or Edit Fields for this Profile
hu: Mezők Megtekintése és Szerkesztése ehhez a profilhoz

en: View or Edit Financial Accounts
hu: Pénzügyi számla megtekintése vagy szerkesztése

en: View page
hu: Oldal nézet

en: View pledges
hu: felajánlások megtekintése

en: View primary member contact summary
hu: Elsődleges tagság kapcsolat összegzés megtekintése

en: View related contribution
hu: A kapcsolódó adomány megtekintése

en: View repeatDetails for this state.
hu: Ismétlődés részleteinek megtekintése ehhez az állapothoz.

en: View reports
hu: Jelentések megtekintése

en: View results
hu: Eredmények megtekintése

en: View results of debug and backtrace
hu: A hibakeresés és a visszakövetés eredményének megtekintése

en: View sql used in CiviReports
hu: A CiviJelentésben használt sql megtekintése

en: View the Dedupe Exceptions
hu: Deduplikálási kivétel megtekintése

en: View the Event Information page as it will be displayed to site visitors.
hu: Tekintse meg az esemény információs oldalát, úgy ahogy a látogatók fogják látni.

en: View the system default for this workflow message template
hu: A munkafolyamat rendszer alapértelmezett üzenet sablon megtekintése

en: View this Participant
hu: Ezen résztvevő megtekintése

en: View this contribution.
hu: Ennek az adománynak a megtekintése.

en: View this revision of the activity record.
hu: Tekints meg ennek a tevékenység rekordnak a módosítását.

en: View user accounts
hu: Felhasználói fiókok megtekintése

en: View user accounts. (Synthetic permission - adapts to local CMS)
hu: Felhasználói fiók megtekintése. (Szintetikus engedély - alkalmazkodik a helyi tartalomkezelőhöz)

en: View, Edit and Delete ANY CONTACT in the CiviCRM database; Create and edit relationships, tags and other info about the contacts
hu: BÁRMELY KAPCSOLAT megtekintése, szerkesztése, törlése a CiviCRM adatbázisban;
    Viszonyok létrehozása és szerkesztése, címkék és más információk a kapcsolatokról

en: View/Add Transactions to Batch
hu: Tranzakció megtekintése/hozzáadása a köteghez

en: View/Edit Drupal User Account
hu: Teintsd meg/ Szerkeszd a Drupal Felhasználód

en: Viewed contact
hu: Megtekintett kapcsolat

en: Viewing Contacts
hu: Kapcsolatok megtekintése

en: Viewing Smart Groups
hu: Okos csoportok megtekintése

en: Viewing and Editing Contacts
hu: Kapcsolatok megtekintése és szerkesztése

en: Views For Display Contacts
hu: Nézet a kapcsolatok kijelzéséhez

en: Views integration settings
hu: Nézetek integrációs beállításai

en: Visibility
hu: Láthatóság

en: Visibility per Option
hu: Láthatóság opciónkként.

en: Visible
hu: Látható

en: Visual relationship between this form and its parent.
hu: Vizuális kapcsolat ezen űrlap és a szülői között.

en: Voicemail
hu: Hangüzenet

en: Volunteer
hu: Önkéntes

en: Volunteer for
hu: Önként

en: Volunteer is
hu: Önkéntes

en: Volunteer relationship.
hu: Önkéntes viszony.

en: Vote
hu: Szavazar

en: Vote Cancelled.
hu: Szavazás törölve.

en: Vote Recorded.
hu: Szavazatt rögzítve.

en: Voted?
hu: Szavazott?

en: Voter Reservation
hu: Szavazó foglalás

en: Voter Reservation did not add for %1 Contact(s).
hu: Szavazó foglalás nem lett hozzáadva a %1 kapcsolat(ok)hoz.

en: Voter Reservation has been added for %1 Contact(s).
hu: Szavazó foglalás hozzá lett adva a %1 kapcsolat(ok)hoz.

en: Voter Reservation is full for this survey.
hu: Szavazó foglalás már betelt ehhez a felméréshez.

en: WARNING - Disabling an option which has been assigned to existing records will result in that option being cleared when the record is edited.
hu: FIGYELMEZTETÉS - a meglévő rekordokhoz kapcsolt opciónak a letiltása azt eredményezi, hogy ez az opció törölve lesz a rekord következő szerkesztésekor.

en: WARNING - Disabling this group will disable all the child groups associated if any.
hu: FIGYELEM - A csoport letiltása letiltja az összes gyermek csoportot is, ha léteznek.

en: WARNING - This action sets the CiviCRM recurring contribution status to Cancelled, but does NOT send a cancellation request to the payment processor. You will need to ensure that this recurring payment (subscription) is cancelled by the payment processor.
hu: FIGYELMEZTETÉS - Ez a művelet a CiviCRM ismétlődő adomány állapotát töröltre állítja, de nem küld törlési kérést a fizetési feldolgozóhoz. Meg kell győződnie arról, hogy a fizetési feldolgozó törölte ezt az ismétlődő fizetést (előfizetést).

en: WARNING: Are you sure you want to Delete the selected Contribution Page? A Delete operation cannot be undone. Do you want to continue?
hu: FIGYELMEZTETÉS: Biztos abban, hogy a kiválasztott adomány oldalt Törli? Ez a törlési művelet nem visszavonható.  Folytatni akarja?

en: WARNING: Are you sure you want to delete mapping '<b>%1</b>'?
hu: FIGYELMEZTETÉS: Biztos abban, hogy törli a '<b>%1</b>' illesztést?

en: WARNING: Are you sure you want to delete the attached file?
hu: FIGYELMEZTETÉS: Biztos abban, hogy törölni akarja a csatolt fájlt?

en: WARNING: CiviCRM 5.26 and later changes how front-end CiviCRM URLs are formed in WordPress.  Please <a href='%1' target='_blank'>read this blog post before upgrading</a> . You may need to update settings at your payment Processor for recurring payments. If you have an external service that sends callback messages to CiviCRM, you may need to update the settings at the external service to use the new URL format.
hu: FIGYELMEZTETÉS: A CiviCRM 5.26 és újabb verziói megváltoztatjuk a CiviCRM megjelenő URL-ek kialakításának módját a WordPress alatt. Kérjük, <a href='%1' target='_blank'> verzió frissítése előtt olvassa el ezt a blogbejegyzést</a>. Előfordulhat, hogy az ismétlődő fizetésekhez frissítenie kell a fizetésifeldolgozó beállításait. Ha van olyan külső szolgáltatása, amely visszahívási üzeneteket küld a CiviCRM-nek, akkor lehet, hogy frissítenie kell a külső szolgáltatás beállításait az új URL-formátum használatához.

en: WARNING: Delete will remove this permission from the specified ACL Role.
hu: FIGYELMEZTETÉS: A törlés el fog távolítani minden jogosultságot a  megjelölt hozzáférési lista szerepkörtől.

en: WARNING: Deleting this Participant Status will remove all of its settings.
hu: FIGYELMEZTETÉS: Ennek a résztvevő állapotnak a törlésével elveszíti az összes beállítását.

en: WARNING: Deleting this Scheduled Job will cause some important site functionality to stop working.
hu: FIGYELMEZTETÉS: Ennek az ütemezett feladatnak az eltávolítása azzal járhat hogy bizonyos fontos funkciói az oldalnak nem fognak tovább működni.

en: WARNING: Deleting this batch will result in the loss of all data entered for the batch.
hu: FIGYELMEZTETÉS: Ennek a kötegnek a törlése a  kötegbe beírt összes adat törlését jelenti,

en: WARNING: Deleting this contribution will result in the loss of the associated financial transactions (if any).
hu: FIGYELMEZTETÉS: Ennek az adománynak a törlése a kapcsolódó fizetési rekordot is törli (ha van ilyen).

en: WARNING: Deleting this custom field option will result in the loss of all related data.
hu: FIGYELMEZTETÉS: Ennek az egyedi mező opciónak a törlésével elveszíti az összes vonatkozó adatot.

en: WARNING: Deleting this custom field set will result in the loss of all '%1' data.
hu: FIGYELMEZTETÉS: Ennek az egyedi mezőnek a törlésével elveszíti a '%1' összes adatát.

en: WARNING: Deleting this custom field will result in the loss of all '%1' data. Any Profile form and listings field(s) linked with '%1' will also be deleted.
hu: FIGYELMEZTETÉS: Ennek az egyedi mezőnek a törlésével a '%1' adatai is elvesznek. Bármely '%1' -hez kapcsolódó profil űrlap és listázási mező(k) szintén törlésre kerül.

en: WARNING: Deleting this membership will also delete any related payment (contribution) records.
hu: FIGYELMEZTETÉS: A tagság törlésével minden kapcsolódó fizetési (adomány) rekord is törlődik.

en: WARNING: Deleting this option gruop will result in the loss of all records which use the option.
hu: FIGYELMEZTETÉS: Ennek az opciócsoportnak a törlése a rekordok elvesztéséhez vezet, amelyek ezt az opciót használják.

en: WARNING: Deleting this option will remove this ACL Role Assignment.
hu: FIGYELMEZTETÉS: Ennek az opciónak a törlése eltávolítja a hozzáférés engedélyezési lista szerepkör hozzárendelést.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all %1 related records which use the option.
hu: FIGYELMEZTETÉS: Ennek az opciónak a törlése az összes %1 vonatkozó rekordok elvesztéséhez vezet, amelyek ezt az opciót használják.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all Relationship records of this type.
hu: FIGYELMEZTETÉS: Ennek az opciónak a törlése az összes ilyen típusú viszony rekord elvesztését eredményezi.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all Report related records which use the option. This may mean the loss of a substantial amount of data, and the action cannot be undone. Do you want to continue?
hu: FIGYELMEZTETÉS: Ennek az opciónak a törlése azt fogja eredményezni hogy minden olyan Jelentéssel kapcsolatos beszámoló el fog tűnni ami ezt az opciót használja. Ez jelentős mennyiségű adat elvesztését okozhatja , és a műveletet nem lehet visszavonni. Biztos benne, hogy folytatni akarja?

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all contribution records which use this option.
hu: FIGYELMEZTETÉS: Ennek az opciónak a törlése az összes olyan adomány rekord elvesztéséhez vezet, amely ezt az opciót használja.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all data.
hu: FIGYELMEZTETÉS: Ennek az opciónak a törlésével elveszíti az összes adatát.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all location type records which use the option.
hu: FIGYELMEZTETÉS: Ennek az opciónak a törlése a hely típus rekordok elvesztéséhez vezet, amelyek ezt az opciót használják.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all membership records of this type.
hu: FIGYELMEZTETÉS: Ennek az opciónak a törlése az összes ilyen típusú tagsági rekord elvesztéséhez vezet.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of mail settings data.
hu: FIGYELMEZTETÉS: Ennek az opciónak a törlése a levelezés beállítás elvesztéséhez vezet.

en: WARNING: Deleting this pledge will also delete any related pledge payments.
hu: Figyelmeztetés: Ennek a felajánlásnak a törlése minden ehhez kapcsolódó felajánlás kifizetését törölni fogja.

en: WARNING: Deleting this price field will result in the loss of all '%1' data.
hu: FIGYELMEZTETÉS: Ennek az ármezőnek a törlésével elveszíti az '%1' összes adatát.

en: WARNING: Deleting this price set will result in the loss of all '%1' data.
hu: FIGYELMEZTETÉS: Ennek az árlistának a törlésével elveszíti az '%1' összes adatát.

en: WARNING: Deleting this profile field will remove it from Profile forms and listings. If this field is used in any 'stand-alone' Profile forms, you will need to update those forms to remove this field.
hu: FIGYELMEZTETÉS: Ennek a profil mezőnek a törlésével eltávolítja a profil űrlapokból és a listákból is. Ha a mező 'különálló' profil űrlapokban használva van, ezeket az űrlapokat szerkesztenie kell  eltávolítandó ezen mezőt.

en: WARNING: Deleting this registration will result in the loss of related payment records (if any).
hu: FIGYELMEZTETÉS: Ennek a regisztrációnak a törlése a kapcsolódó fizetési rekordot is törli (ha van ilyen).

en: WARNING: Do NOT use spaces in the Location Name.
hu: FIGYELMEZTETÉS: NE használjon szóközt a hely nevében.

en: WARNING: If any external files or programs reference the old "Name", then they must be updated manually.
hu: FIGYELMEZTETÉS: Ha bármelyik külső fájl vagy program a régi "Név"-re hivatkozik, azokat kézzel kell frissíteni.

en: WARNING: If you cancel the recurring contribution associated with this membership, the membership will no longer be renewed automatically. However, the current membership status will not be affected.
hu: FIGYELMEZTETÉS: Ha törli ehhez a tagsághoz kapcsolódó megismétlődő befizetést, a tagság nem kerül automatikusan megújításra. Ugyanakkor, a jelenlegi  tagsági állapotát mindez nem érinti.

en: WARNING: If you delete this option, contributors will not be able to use this credit card type on your Online Contribution pages.
hu: FIGYELMEZTETÉS: Ha törli ezt az opciót, a hozzájárulók nem lesznek képesek használni ezt a bankkártya típust az ön online adományoldalán.

en: WARNING: Many option groups are used programatically and values should be added or modified with caution.
hu: FIGYELMEZTETÉS: Az opció csoportok nagy része programon belül kerül felhasználásra, figyelmesen adjon hozzá vagy módosítsa.

en: WARNING: Once a rule is marked as reserved it can not be deleted and the fields and weights can not be modified.
hu: FIGYELMEZTETÉS: Ha a szabály fenntartottnak megjelölt nem törölhető, és a mezők és súlyok nem módosíthatók.

en: WARNING: The case type name includes deprecated characters.
hu: FIGYELMEZTETÉS: Az ügy típus név elavult karaktereket tartalmaz.

en: WARNING: The column "<code>civicrm_domain.config_backend</code>" is <a href='%2'>flagged for removal</a>. However, the upgrader has detected data in this copy of "<code>civicrm_domain.config_backend</code>". Please <a href='%1' target='_blank'>report</a> anything you can about the usage of this column. In the mean-time, the data will be preserved.
hu: FIGYELMEZTETÉS: A "<code>civicrm_domain.config_backend</code>" oszlopot <a href='%2'>eltávolítás céljából megjelölték</a>. Ugyanakkor, a frissítő azonban észlelte az adatokat ebben a "<code>civicrm_domain.config_backend</code>" példányában. Kérjük, <a href='%1' target='_blank'>jelezzen</a> bármit, amit az oszlop felhasználásával kapcsolatban megtehet. Addig is az adatok megmaradnak.

en: WARNING: The duplicate contact record WILL BE DELETED after the merge is complete.
hu: FIGYELMEZTETÉS: A duplikált kapcsolat TÖRLÉSRE KERÜL az összefűzés befejezésekor.

en: WARNING: The setting (%1) has been reverted.
hu: FIGYELMEZTETÉS: A (%1) beállítás visszaállítva.

en: WARNING: The setting (%1) is overridden and could not be reverted.
hu: FIGYELMEZTETÉS: A (%1) beállítás felülírva és nem visszaállítható.

en: WARNING: The table "<code>civicrm_persistent</code>" is flagged for removal because all official records show it being unused. However, the upgrader has detected data in this copy of "<code>civicrm_persistent</code>". Please <a href='%1' target='_blank'>report</a> anything you can about the usage of this table. In the mean-time, the data will be preserved.
hu: FIGYELMEZTETÉS: A "<code>civicrm_persisten</code>t" táblát eltávolítás céljából megjelölték, mivel az összes hivatalos rekord azt mutatja, hogy nem használták. A frissítő azonban észlelte az adatokat a "<code>civicrm_persistent</code>" példányában. Kérjük, <a href='%1' target='_blank'>jelezzen</a> bármit, amit a táblázat felhasználásával kapcsolatban megtehet. Addig is az adatok megmaradnak.

en: WARNING: There are %1 user accounts associated with both the original and duplicate contacts. Ensure that the %1 user you want to retain is on the right - if necessary use the 'Flip between original and duplicate contacts.' option at top to swap the positions of the two records before doing the merge.
      The user record associated with the duplicate contact will not be deleted, but will be unlinked from the associated contact record (which will be deleted).
      You will need to manually delete that user (click on the link to open the %1 user account in new screen). You may need to give thought to how you handle any content or contents associated with that user.
hu: FIGYELMEZTETÉS: %1 felhasználói fiók kapcsolódik mind az eredeti mind a duplikált kapcsolatokhoz. Győződjön meg róla, hogy a Drupal felhasználó akinek meg kívánja tartani a jogosultságát az igazi - ha szükséges használja a 'Váltás az eredeti és a duplikált kapcsolat között.' opciót a két rekord pozíciójának felcserélésére, mielőtt az összefűzést megteszi.\n
    A duplikált kapcsolathoz tartozó felhasználói kapcsolat rekord nem lesz törölve, de leválasztásra kerül a vonatkozó kapcsolat rekordról(amely viszont törölve lesz).\n
    A felhasználót manuálisan kell törölni (kattintson a linkre %1 felhasználói fiók új képernyőn való megnyitásához). Át kell gondolnia mit tesz az ezen felhasználóhoz kapcsolódó tartalommal, vagy tartalmakkal.

en: WARNING: This recurring contribution is linked to membership:
hu: FIGYELMEZTETÉS: Ez az ismétlődő hozzájárulás a tagsághoz kapcsolódik:

en: WARNING: Uninstalling this extension might result in the loss of all records which use the extension.
hu: FIGYELMEZTETÉS: A kiterjesztés eltávolítása a kiterjesztést használó  összes rekord elvesztéséhez vezethet.

en: WARNING: You are about to delete the Label Format titled <strong>%1</strong>.
hu: FIGYELMEZTETÉS: A <strong>%1</strong> nevű címke formátum törlésére készül.

en: WARNING: You are about to delete the PDF Page Format titled <strong>%1</strong>.
hu: FIGYELMEZTETÉS: Törölni készül a <strong>%1</strong> nevű PDF oldal formátumot.

en: WARNING: You are about to delete the Reminder titled <strong>%1</strong>.
hu: FIGYELMEZTETÉS: Törölni készül a <strong>%1</strong> emlékeztetőt.

en: WARNING: You are switching from a testing mode (Redirect to Database) to a live mode. Check Mailings > Archived Mailings, and delete any test mailings that are not in Completed status prior to running the mailing cron job for the first time. This will ensure that test mailings are not actually sent out.
hu: FIGYELMEZTETÉS: A tesztelési módból átkapcsol a tesz üzemből (Átirányítás az adatbázisba) az élő módba. Ellenőrizze a Levelezés > Archivált Levelezés, és törölje az összes teszt levelet amelyek nem Befejezett állapotú, mielőtt futtatná a cron feladatot első alkalommal. Ez biztosítja azt, hogy a teszt levelek ne kerüljenek ténylegesen kiküldésre.

en: WARNING: You cannot delete a financial type if it is currently used by any Contributions, Contribution Pages or Membership Types. Consider disabling this option instead.
hu: FIGYELMEZTETÉS: Nem törölhet egy pézügyi típust ha az használatban van egy adományozásnál, adományoldalnál vagy tagság típusnál. Inkább tiltsa le helyette.

en: WYSIWYG Editor
hu: WYSIWYG szerkesztő

en: WYSIWYG Editor Presets
hu: WYSIWYG szerkesztő előbeállításai

en: Wait List Confirmation
hu: Várólista megerősítés

en: Waiting
hu: Várakozó

en: Waiting Review
hu: Felülvizsgálatra vár

en: Waitlist
hu: Várólista

en: Waitlist Enabled
hu: Várólista engedélyezve

en: Waitlist Message
hu: Várólista-üzenet

en: Waitlist Text
hu: Várólista szöveg

en: Waitlisting Statuses
hu: Várólista állapotok

en: Walk / Phone List Report
hu: Séta / Telefon lista jelentés

en: WalkList
hu: Sétáló lista

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Warning:
hu: Figyelmeztetés:

en: Warning: Debug is enabled in <a href="%1">system settings</a>. This should not be enabled on production servers.
hu: Figyelmeztetés: A nyomkövetés engedélyezve a <a href="%1">rendszerbeállításokban</a>. Az éles szervereken ennek ki kell kapcsolva lennie.

en: Warning: Deleting this event template will also delete associated Event Registration Page and Event Fee configurations.
hu: Figyelmeztetés: Ennek az esemény sablonnak a törlése törölni fogja a hozzá kapcsolódó esemény regisztrációs oldalt és az esemény díjszabás beállításait.

en: Warning: Deleting this event will also delete associated Event Registration Page and Event Fee configurations.
hu: Figyelmeztetés: Ennek az eseménynek a törlése törölni fogja a hozzá kapcsolódó esemény regisztrációs oldalt és az esemény díjszabás beállításait.

en: Warning: External profile support (aka "HTML Snippet" support) is enabled in <a href="%1">system settings</a>. This setting may be prone to abuse. If you must retain it, consider HTTP throttling or other protections.
hu: Figyelmeztetés: Külső  profil támogatás (u.n.  "HTML Snippet" támogatás) engedélyezett a <a href="%1">rendszer beállításokban</a>. Ez a beállítás lehetőséget ad a visszaélésekre. Ha így kell hagynia, fontolja meg a HTTP korlátozást, vagy más védelem alkalmazását.

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has privacy implications. Access public searchable directories.
hu: Figyelmeztetés: Csak megbízható szerepkörűeknek adja meg ezt a jogot;. ez az engedély személyiségi jogi problémát okozhat. Nyilvánosan kereshető könyvtárakhoz való hozzáféréssel jár.

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has privacy implications. Add/edit data in online forms and access public searchable directories.
hu: Figyelmeztetés: Csak megbízható szerepkörűeknek adja meg ezt a jogot;. ez az engedély személyiségi jogi problémát okozhat. Az adatok online űrlapon történő hozzáadásával/szerkesztésével és nyilvánosan kereshető könyvtárakhoz való hozzáféréssel jár.

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications. IDS system is bypassed for users with this permission. Prevents false errors for admin users.
hu: Figyelmeztetés: Csak megbízható szerepkörűeknek adja meg ezt a jogot;. IDS rendszert megkerülik az ezen jogosultsággal rendelkező felhasználók. Az admin felhasználók téves riasztásának megelőzésére.

en: Warning: Outbound email is disabled in <a href="%1">system settings</a>. Proper settings should be enabled on production servers.
hu: Figyelmeztetés: A kimenő e-mail letiltva a <a href="%1">rendszerbeállításokban</a>.  Az éles rendszerben engedélyezni kell a normális működéshez.

en: Warning: Update Greeting job enabled
hu: Figyelmeztetés: frissítés üdvözlő feladat engedélyezve

en: Warning: You have chosen to remove one or more subtypes. This will cause any custom data records associated with those subtypes to be removed as long as the contact does not have a contact subtype still selected.
hu: Figyelmeztetés: Egy vagy több altípus eltávolítására készül. Az ehhez az altípushoz hozzárendelt összes egyedi adat rekord el lesz távolítva, amíg a kapcsolatnál nincs ez a kapcsolat altípus kiválasztva.

en: Warning: You will not be able to reopen or change the batch after it is exported. Are you sure you want to export?
hu: Figyelmeztetés: Nem lesz képes megnyitni vagy megváltoztatni a köteget az exportálása után. Biztos abban, hogy exportálni akarja?

en: Was there any error sending the reminder?
hu: Hiba történt az emlékeztető küldésekor?

en: We are not able to install the software. Please <a href="#requirements">see below</a> for details.
hu: Nem tudjuk a szoftvert telepíteni. A részletek <a href="#requirements">alább</a> találhatók.

en: We can't determine how much memory you have allocated. Install only if you're sure you've allocated at least %1 MB.
hu: Nem tudjuk meghatározni, hogy mekkora memóriát rendelt hozzá. Csak akkor telepítse ha biztos benne, hogy %1 MB hozzárendelt.

en: We can't load the requested web page due to an incomplete link. This can be caused by using your browser's Back button or by using an incomplete or invalid link.
hu: Hiányos link miatt a kért weboldal nem betölthető. Ezt az okozhatta, hogy a böngésző "Vissza" gombját használta, vagy hiányos, érvénytelen linket adott meg.

en: We can't load the requested web page. This page requires cookies to be enabled in your browser settings. Please check this setting and enable cookies (if they are not enabled). Then try again. If this error persists, contact the site administrator for assistance.
hu: Nem tudjuk a kért weboldalt betölteni. Ehhez az oldalhoz tartozó sütiket engedélyezni kell a böngésző beállításainál. Kérem ellenőrizze, és engedélyezze a sütiket (ha eddig nem voltak engedélyezve). Utána próbálja meg újra. Ha ez a hiba továbbra is fenn áll, lépjen kapcsolatba az oldal adminisztrátorával.

en: We could not extract the mail body from this bounce message.
hu: Nem tudjuk a levél szövegét kivenni a visszapattant üzenetből.

en: We could not find a contact id.
hu: A kapcsolat azonosító nem található.

en: We could not found respondent for this survey to release.
hu: Nem találtunk válaszadót ehhez a felméréshez/kérdőívhez hogy publikálhassuk.

en: We could not geocode the destination address.
hu: A cél címet nem sikerült helymeghatározni.

en: We could not move the uploaded file %1 to the upload directory %2. Please verify that the 'Temporary Files' setting points to a valid path which is writable by your web server.
hu: Nem tudtuk a %1 feltöltött fájlt a %2 feltöltési könyvtárba mozgatni. Kérem ellenőrizd hogy az 'Ideiglenes Fájlok' beállításai egy érvényes elérési útra mutatnak ami irható az ön webszervere által.

en: We detected a cycle which we can't handle. aborting
hu: Észleltünk egy ciklust, amit nem tudunk kezelni. Elvetés

en: We encountered an error when attempting to create the database. Please check your MySQL server permissions and the database name and try again.
hu: Hibával találkoztunk az adatbázis létrehozása közben. Kérem ellenőrizze az MySQL szerver jogosultságait és az adatbázis nevét, és próbálja meg újra.

en: We experienced an unexpected error. You may have found a bug. For more information on how to provide a bug report, please read: %1
hu: Nem várt meghibásodás történt. Hibát találhatott a rendszerben. További információért és hibabejelentés mikéntjéről, kérem olvassa el: %1

en: We had a problem processing your subscription request for %1. You have tried to subscribe to a private group and/or we encountered a database error. Please contact the site administrator.
hu: A %1 feliratkozásának folyamata problémába ütközött. Vagy zárt csoportba próbált meg feliratkozni, és/vagy adatbázis hiba történt nálunk. Kérjük lépjen kapcsolatba az oldal adminisztrátorával.

en: We have automatically enabled the Mailings tab for the Contact Summary screens
            so that you can view mailings sent to each contact.
hu: Automatikusan engedélyeztük a Levelezés szakaszt a Kapcsolat összegzése képernyőnkön
    így a kiküldött leveleket megtekintheti az egyes kapcsolatoknál.

en: We have integrated KCFinder with CKEditor and TinyMCE. This allows a user to upload images. All uploaded images are public.
hu: A KCFinder integrálva lett a CKEditor-ba és a TinyMCE-be. Ezzel lehetővé téve a képek feltöltését a felhasználóknak. A feltöltött képek mind publikusak.

en: We recommend that you save a copy of the your customized Text and HTML message content to a text file before reverting so you can combine your changes with the system default messages as needed.
hu: Azt javasoljuk, hogy a testreszabott szöveges és HTML üzenet tartalmakat mentse el egy szöveges fájlba mielőtt vissza tér az eredetihez, hogy szükség szerint az eddigi módosításait kombinálni tudja a rendszer alapértelmezett üzenetével.

en: We were unable to process your payment at this time. Please try again later.
hu: Most nem tudtuk a fizetését feldolgozni. Kérem próbálja meg később.

en: We will record your initial pledge payment when we receive it from you. You will be able to modify or cancel future pledge payments at any time by logging in to your account or contacting us at %1.
hu: Rögzíteni fogjuk a kezdeti befizetését a beérkezése után. Később módosítani vagy törölni tudja a jövőbeni felajánlott befizetéseit bármikor bejelentkezve a fiókjába, vagy velünk kapcsolatba lépve %1.

en: We will send you a payment reminder %1 days prior to each scheduled payment date. The reminder will include a link to a page where you can make your payment online.
hu: Fizetési emlékeztetőt küldünk minden ütemezett fizetési dátum előtt %1 nappal. Az emlékeztető egy oldalra mutató linket tartalmaz, ahol online befizethet.

en: Web Service URL
hu: Webkiszolgáló URL

en: Web service user ID.
hu: Webes szolgáltatás felhasználói azonosító.

en: Webpage (.html)
hu: Weboldal (.html)

en: Webserver config
hu: Webszerver beállítás

en: Website
hu: Weboldal

en: Website ID
hu: Weboldal azonosító

en: Website Profile
hu: Weboldal Profil

en: Website Type
hu: Weboldal típusa

en: Website Type ID, if required
hu: Weboldal típus azonosító, ha szükséges

en: Website URL %1
hu: Weboldal URL %1

en: Website type
hu: Weboldal típusa

en: Website type ID
hu: Weboldal típus azonosító

en: Websites
hu: Weboldalak

en: Week
hu: Hét

en: Week %week
hu: Hét %week

en: Week Beginning
hu: Hét kezdete

en: Week begins on
hu: Hét kezdete

en: Week prior to previous week
hu: Előző hét előtti hét

en: Weekly
hu: Hetente

en: Weeks
hu: Hetek

en: Weight
hu: Súly

en: Weight Threshold to Consider Contacts 'Matching':
hu: Súlyozási határ a kapcsolat egyezés 'illesztés' átgondolására:

en: Weight controls the order in which Label Formats are displayed in selection lists. Enter a positive or negative integer. Lower numbers are displayed ahead of higher numbers.
hu: A súly adja meg, hogy milyen sorrendben kerüljenek a címke formátumok kijelzésre a lenyíló listákban. Adjon meg pozitív vagy negatív egészeket. A kisebb számok a nagyobbak előtt kerülnek kijelzésre.

en: Weight controls the order in which PDF Page Formats are displayed <br />in selection lists. Enter a positive or negative integer. Lower numbers <br />are displayed ahead of higher numbers.
hu: A súly adja meg, hogy milyen sorrendben kerüljenek a PDF oldal formátumok kijelzésre <br /> a lenyíló listákban. Adjon meg pozitív vagy negatív egészeket - a kisebb számok <br /> a nagyobbak előtt kerülnek kijelzésre.

en: Weight controls the order in which custom field sets are presented when there are more than one. Enter a positive or negative integer - lower numbers are displayed ahead of higher numbers.
hu: A súly adja meg, hogy a csoporton belül milyen sorrendben kerüljenek az egyedi mező készletek kijelzésre. Adjon meg pozitív vagy negatív egészeket - a kisebb számok a nagyobbak előtt kerülnek kijelzésre.

en: Weight controls the order in which fields are displayed in a group. Enter a positive or negative integer - lower numbers are displayed ahead of higher numbers.
hu: A súly adja meg, hogy a csoporton belül milyen sorrendben kerüljenek a mezők kijelzésre. Adjon meg pozitív vagy negatív egészeket - a kisebb számok a nagyobbak elött kerülnek kijelzésre.

en: Weight controls the order in which fields are displayed within a profile. Enter a positive or negative integer - lower numbers are displayed ahead of higher numbers. Note: The field order will not respect non-multi fields interspersed with multi record fields in edit mode.
hu: A súly adja meg, hogy a profilon belül milyen sorrendben kerüljenek a mezők kijelzésre. Adjon meg pozitív vagy negatív egészeket - a kisebb számok a nagyobbak előtt kerülnek kijelzésre. Megjegyzés:  A mező sorrend nem veszi figyelembe a nem-multi mezőket, vegyítve jeleníti meg a multi rekord mezőkkel, szerkesztési módban.

en: Weight controls the order in which profiles are presented when more than one profile is included in User Registration or My Account screens. Enter a positive or negative integer - lower numbers are displayed ahead of higher numbers.
hu: A súly adja meg, hogy a profilok milyen sorrendben kerüljenek kijelzésre, amikor több mint egy profil kerül beillesztésre a regisztrációs vagy a fiókom képernyőkbe. Adjon meg pozitív vagy negatív egészeket - a kisebb számok a nagyobbak előtt kerülnek kijelzésre.

en: Weight controls the order that premiums are displayed on the Contribution Page.
hu: A súlyok szabályozzák a Jelképes ajándékok kijelzési sorrendjét az adomány oldalon.

en: Weight must be integer
hu: Súlynak egész számnak kell lennie

en: Weight sets the order of precedence for automatic assignment of status to a membership. It also sets the order for status displays. EXAMPLE: The default 'New' and 'Current' statuses have overlapping ranges. Memberships that meet both status range criteria are assigned the status with the lower weight.
hu: A tagsági állapot státus sorrendjét a súlyozás adja meg. Ugyan ez adja meg az állapot kijelzés sorrendjét. PÉLDA: Az alapértelmezett 'Új' és 'Érvényes' állapotok átfedhetik egymást. Az a tagság amelyik mindkét állapot kritériumnak megfelel, az alacsonyabb súlyozású állapotot kapja meg.

en: Welcome
hu: Üdvözlet

en: Welcome %1
hu: Üdvözöljük %1

en: Welcome Message
hu: Üdvözlő üzenet

en: Welcome. Your subscription to the %1 mailing list has been activated.
hu: Üdvözöljük. A %1 levelezési listára történő feliratkozása aktiválva.

en: Welsh
hu: welszi

en: What URL was clicked
hu: Melyik URLre lett kattintva

en: What components are using this price set?
hu: Melyik komponensek használják ezt az árlistát?

en: What day in the contribution will the debit occur
hu: Az adomány mely napján történik a tartozás kiegyenlítése

en: What is the default number of records to show on a search
hu: Mennyi a keresésnél megjelenítendő rekordok alapértelmezett száma

en: What is the preferred mode of communication.
hu: Válassza ki a preferált kommunikáció módját.

en: What is the preferred mode of sending an email.
hu: Válassza ki a preferált e-mail kiküldési módot.

en: What operation does this ACL entry control?
hu: Milyen műveletet szabályoz ez a hozzáférés lista elem?

en: What operation does this user have permission on?
hu: Milyen műveletekre van ennek a felhasználónak jogosultsága?

en: What providers may save views in CiviCRM's "Recently viewed" list. If empty, all are in.
hu: Mely szolgáltatók menthetik el a CiviCRM "Legutóbb megtekintett" listát. Ha üres, mindenki.

en: What specific url to track
hu: A követendő speciális url

en: What to do upon duplicate match
hu: Mit tegyünk ha duplikált egyezést találunk

en: What type of bounce was it?
hu: Milyen típusú visszapattanás volt?

en: What type of operation (action) is being permitted?
hu: Milyen típusú művelet (tevékenység) kerül engedélyezésre?

en: What types of record(s) can this tag be used for?
hu: Milyen típusú rekord(ok) esetében használható ez a címke?

en: When
hu: Mikor

en: When <strong>Status Override</strong> is active, the selected status will remain in force (it will NOT be subject to membership status rules) until it is cancelled or become inactive.
hu: Amikor az <strong>Állapot felülírás </strong> aktív, a kiválasztott állapot lesz érvényben (NEM lesz tárgya a tagság állapot szabályok változásának), amíg nem kerül törlésre vagy nem lesz inaktív.

en: When CiviCRM emails a copy of this activity to each assignees, that email will come from the contact listed under "Added By".
hu: Amikor a CiviCRM e-mailt küld erről a tevékenységről minden egyes kijelöltnek, az e-mail a "Hozzáadta" alatt listázott kapcsolat címéről fog érkezni.

en: When CiviMail is enabled and a profile uses the "Add to Group" setting, users who complete the profile form will receive a confirmation email. They must respond (opt-in) before they are added to the group.
hu: Amikor a CiviKörlevél engedélyezett és a profil használja "Csoporthoz hozzáadás" beállítást, felhasználók akik kitöltik a profil űrlapot megerősítő e-mailt kap. Nekik válaszolniuk kell (feliratkozás) mielőtt ők hozzá adódnának a csoporthoz.

en: When CiviMail is enabled, users who "subscribe" to a group from a profile Group(s) checkbox will receive a confirmation email. They must respond (opt-in) before they are added to the group.
hu: Amikor a CiviKörlevél engedélyezett, a profil csoport(ok) jelölőnégyzetből a csoportba "feliratkozó" felhasználók megerősítő e-mailt kapnak. Nekik válaszolniuk kell (feliratkozás) mielőtt ők hozzá adódnának a csoporthoz.

en: When Personal Campaign Pages are enabled, constituents will see a link inviting them to create their own fundraising page after making a contribution.
hu: Amikor a személyes kampányoldalak engedélyezettek, az ügyfelek számára megjelenik egy link ami lehetőséget ad nekik a saját adománygyűjtő oldaluk létrehozására egy adomány után.

en: When Personal Campaign Pages are enabled, constituents will see a link inviting them to create their own fundraising page after making a contribution.  Contributions from people who come in through a Personal Campaign Page are recorded as "soft credits" for the supporter who created that campaign page.
hu: Amikor a személyes kampányoldalak engedélyezettek, a hozzájárulók számára megjelenik egy link ami lehetőséget ad nekik a saját adománygyűjtő oldaluk létrehozására egy adomány után. Azok az adományozók akik egy Személyes Kampány oldalon keresztül érkeznek "soft credit" címszó alatt lesznek rögzítve annak számára aki létrehozta a kampány oldalt.

en: When Saving
hu: Mentéskor

en: When a contribution is made via a Personal Campaign Page, a soft credit for that contribution is automatically assigned to the contact who created the Personal Campaign Page.
hu: Ha az adomány személyes kampányoldalon keresztül történt, a lágy jóváírás automatikusan hozzárendelődik a személyes kampányoldalt létrehozó kapcsolathoz.

en: When a pledge acknowledgement message was sent to the contributor.
hu: A felajánlás jóváhagyási üzenet elküldése az adományozóhoz.

en: When checked CiviCRM will send an e-mail receipt to the donor. Leave unchecked when you don't want to send an e-mail.
hu: Ha be van jelölve, a CiviCRM e-mailben visszaigazolást küld az adományozónak. Ha nem szeretne e-mailt küldeni, hagyja bejelölés nélkül.

en: When contributions are made via a Personal Campaign Page a soft credit (of type 'Personal Campaign Page') is automatically created and assigned to the 'owner' of the the Personal Campaign Page.
hu: Ha az adomány személyes kampányoldalon keresztül történt, a lágy jóváírás ('személyes kampányoldal' típussal) automatikusan létrejön és hozzárendelődik a személyes kampányoldalt létrehozó 'tulajdonoshoz'.

en: When did contact register for event?
hu: Mikor regisztrál a kapcsolat az eseményre?

en: When did this contact first become a member?
hu: Ez a kapcsolat mikor lett először tag?

en: When does this status begin? EXAMPLE: <strong>New</strong> status begins at the membership 'join date'.
hu: Mikortól kezdődjön ez az állapot? PÉLDA: <strong>Új</strong> állapot a 'csatlakozási időponttal' kezdődik.

en: When does this status end? EXAMPLE: <strong>Current</strong> status ends at the membership 'end date'.
hu: Mikor végződik ez az állapot? PÉLDA: <strong>Érvényes</strong> állapot befejeződik a tagság 'vég dátumával'.

en: When enabled, "empowered by CiviCRM" is displayed at the bottom of public forms.
hu: Ha engedélyezett, "Működteti a CiviCRM" kijelzésre kerül a nyilvános űrlapok alján.

en: When enabled, any filter settings a user selects on the contact's Activity tab will be remembered as they visit other contacts.
hu: Ha engedélyezett, bármilyen szűrőbeállítást amit a felhasználó egy kapcsolat tevékenység fülén beállított, megjegyzésre kerül másik kapcsolat meglátogatáshoz.

en: When enabled, checks for possible matches on the "New Contact" form using the Supervised <a %1>matching rule specified in your system</a>.
hu: Ha engedélyezett, a lehetséges egyezéseket keresi az "Új kapcsolat" úrlapon a rendszerében beállított  Felügyelt <a %1> egyezési feltétel alkalmazásával</a>.

en: When enabled, contacts who are assigned activities will automatically receive an email notification with a copy of the activity.
hu: Ha engedélyezve van, azon kapcsolatok melyek a tevékenységhez vannak társítva, automatikusan kapnak egy email értesítést a másolattal a tevékenységről.

en: When enabled, links helping people share this event with their social network will be displayed (e.g. Facebook, Twitter, LinkedIn and email).
hu: Ha engedélyezett, a linkek lehetővé teszik azesemény oldal megosztását a közösségi oldalakon (pl. Facebook, Twitter, LinkedIn és e-mail).

en: When enabled, links helping people share this online contribution page with their social network will be displayed (e.g. Facebook, Twitter, LinkedIn and email).
hu: Ha engedélyezett, a linkek lehetővé teszik az online adomány oldal megosztását a közösségi oldalakon (pl. Facebook, Twitter, LinkedIn és e-mail).

en: When enabled, the assignee notification sent out above will also include an ical meeting invite.
hu: Amikor engedélyezett, a fentebb kiküldött megbízott értesítés tartalmazni fogja
    az ical találkozó meghívót is.

en: When enabled, this event will be included in iCalendar feeds and displayed on your site's "Upcoming Events" block.
hu: Ha engedélyezett, ez az esemény az iCalendar feedbe lesz helyezve és a weboldalán a "Közelgő események" blokk alatt kijelzésre kerül.

en: When enabled, this feature allows users to identify an organization as the donor or member. Logged in users will be given a choice of selecting from a list of organizations that they have a permissioned relationship with OR entering a new organization. Anonymous users are prompted to enter the organization name. If a matching organization is found using your site's configured unsupervised duplicate matching rules for Organizations, the contribution or membership will be linked to that organization. Otherwise a new organization contact record is created.
hu: Ha engedélyezett, ez a jellemző lehetővé teszi a felhasználóknak egy szervezet azonosítását mint adományozó vagy tag. A bejelentkezett felhasználónak felajánlásra kerül egy szervezet lista, amelyekkel engedélyezett viszonyban van VAGY megadhat új szervezetet. A névtelen felhasználóktól megkérdezik a szervezet nevét. Ha megegyező szervezet megtalálható az adatbázisban, a weboldala szigorú egyezési szabályok alkalmazásával, az adományozó vagy a tagság összekapcsolásra kerül a szervezettel. Egyébként új szervezet kapcsolati rekord kerül létrehozásra.

en: When generating a letter (PDF/Word) via mail-merge, how should the letter be recorded?
hu: Amikor (PDF/Word) levelet generálunk a körlevél funkción keresztül, hogyan kerüljön a levél rögzítésre?

en: When importing, consume data directly from a SQL datasource
hu: Amikor közvetlenül SQL adatforrásból importálunk, fogyasztunk adatokat

en: When is this cron entry scheduled to run
hu: Mikorra ütemezett ez a cron bejegyzés futása

en: When migrating a site to a new server, the paths and URLs of your CiviCRM installation may change.
hu: Amikor a weboldalt egy új szerverre migrálja,  a CiviCRM telepítésének az útvonala és az URL-ek megváltozhatnak.

en: When multiple options are selected within a search field the selections are combined using <strong>OR</strong> criteria (e.g. selecting both 'Group A' and 'Group B' will find contacts who are either in 'Group A' OR 'Group B' or in both).</p>
      <p>By default the different search fields are combined using the <strong>AND</strong> Search Operator (e.g. selecting Tag is 'Age' AND Country is 'Canada' returns only those contacts who meet both criteria). You can override the Search Operator default for combining different fields in the Search Settings.
hu: Ha több jelölőnégyzet kiválasztásra került a kapcsolat típusokhoz, csoportokhoz, címkékhez és a helyszín típusokhoz és ezek kombinációjához a <strong>VAGY </strong> kritérium kerül alkalmazásra (ú.m. 'A csoport' és a 'B csoport' ellenőrzésekor, megtalálja a két csoportban lévő kapcsolatokat függetlenül attól, hogy az 'A csoport' vagy a 'B csoport tagja).</p>
    <p> Az összes többi keresési mező kombinációjához a <strong>ÉS</strong> kritérium kerül alkalmazásra (ú.m. 'Kor' címke és az ország 'Kanada' kiválasztásakor, csak azok a kapcsolatok jelennek meg, amelyek mindkét kritériumnak megfelelnek). A keresési operátor alapértelmezését felülírhatja különböző mezők kombinálásával a keresési beállításokban.

en: When performing a search, how should the search-results be cached?
hu: A keresés végrehajtása során hogyan kell tárolni a keresési eredményeket?

en: When reCAPTCHA is enabled for a profile form, anonymous users are required to read an image with letters and numbers and enter the value in a field. This helps prevent abuse by automated scripts.
hu: Amikor a reCAPTCHA engedélyezett egy profil űrlapba, a névtelen felhasználóknak el kell olvasniuk a képen lévő betűket és számokat és ezek értékeit be kell írniuk a mezőbe. Ez segíti megelőzni az automatikus parancsfájlokkal való visszaélést.

en: When recording Instant Messenger (IM) 'screen names' for contacts, it is useful to include the IM Service Provider (e.g. AOL, Yahoo, etc.). CiviCRM is installed with the most commonly encountered service providers. Administrators may define as many additional providers as needed.
hu: Amikor az azonnal üzenetküldők 'becenevét' rögzítjük a kapcsolathoz, hasznos az azonnali üzenetküldő szolgáltató nevét megadni (pl, AOL, Yahoo, stb.).  CiviCRM a legtöbbször előforduló szolgáltatókkal lett installálva. Adminisztrátorok meghatározhatnak annyi szolgáltatót amennyi szükséges.

en: When recording mobile phone numbers for contacts, it may be useful to include the Mobile Phone Service Provider (e.g. Cingular, Sprint, etc.). CiviCRM is installed with the most commonly encountered service providers. Administrators may define as many additional providers as needed.
hu: Amikor a kapcsolathoz mobilszámot rögzít, hasznos lehet a telefon szolgáltató rögzítése (pl. Cingular, Sprint, stb.). CiviCRM a legtöbbször előforduló szolgáltatókkal lett installálva. Adminisztrátorok meghatározhatnak annyi szolgáltatót amennyi szükséges.

en: When selecting a dedupe rule, be sure to choose one that includes fields contained in your import file. Also be aware that the update and fill options could have significant impact on your existing data. You should define and select a rule that is strict enough to ensure there are no false positive matches.
hu: Amikor kiválaszt egy deduplikációs szabályt, győződjön meg róla, hogy olyat választ ki amelyik azokat a mezőket tartalmazza mint az importált fájl.
    Hasonlóképpen ne kerülje el a figyelmét, hogy frissítési és kitöltési opcióknak jelentős hatásuk lehet a meglévő adatokra. Olyan szabályokat kell meghatároznia és kiválasztania, amelyek elég szigorúak a hamis egyezések elkerüléséhez.

en: When should the cache item expire
hu: Mikor jár le ez a gyorsítótár elem.

en: When someone donates through a personal campaign page, a soft credit is given to the owner of the page to recognize the role she played in the contribution. CiviContribute has a section that allows you to administer all of the PCPs for your organization. You can require approval before a PCP goes 'live', and disable or delete any campaign pages you don't approve of.
hu: Ha valaki adományoz egy személyes kampány oldalon keresztül, egy úgynevezett "lágy jóváírás" kerül rögzítésre az oldal létrehozójának javára, hogy felismerhető legyen az ő szerepe is a segítségben. A CiviAdományban van egy szakasz, ami lehetővé teszi a személyes kampány oldal karban tartását a szervezetéhez kapcsolódóan. Engedélyre van szüksége egy személyes kampány oldal "éles" állapotra váltáshoz, kikapcsolásához vagy törléséhez, amit nem ön hagyott jóvá.

en: When the address bounce status was last reset
hu: A cím visszapattanási állapotának utolsó visszaállítása

en: When the address went on bounce hold
hu: Amikor a cím visszapattant

en: When the mailing (or closely related entity) was created or modified or deleted.
hu: A körlevél (vagy azzal közvetlen kapcsolatban lévő egyed) mikor jött létre vagy mikor lett módosítva vagy lett törölve.

en: When the note was created.
hu: Megjegyzés létrehozási dátuma

en: When the reminder was created or modified.
hu: Mikor készítették vagy módosították ezt az emlékeztetőt.

en: When the search was created.
hu: Keresés létrehozási dátuma

en: When the search was last modified.
hu: Keresés utolsó módosítási dátuma

en: When this Event is active, create front-end links to the Event Information page using the Menu Manager. Select <strong>Event Info Page</strong> and enter <strong>%1</strong> for the Event ID.
hu: Amikor ez az esemény aktív, készítsen front-end linkeket az esemény információs oldalára a Menü kezelő segítségével. <strong>Esemény információs oldal</strong> és adja meg <strong>%1</strong> az esemény azonosítóhoz.

en: When this Event is active, create links to the Event Information page by copying and pasting the following URL:
hu: Amikor ez az esemény aktív, készítsen linkeket az esemény információs oldalára a következő URL másolásával és beillesztésével:

en: When this bounce event occurred.
hu: Mikor történt a visszapattanás?

en: When this box is checked, the membership fee is included in the listing of each membership option on the signup and renewal page. This is recommended for most configurations.
hu: Ha ez az opció kiválasztott, a tagsági díj szerepel mindegyik tagsági díj lista opcióban a feliratkozási és tagság megújítási oldalon. Ez a legtöbb konfigurációra javasolt.

en: When this confirmation event occurred.
hu: Mikor történt ez a megerősítési esemény.

en: When this delivery event occurred.
hu: Mikor történt ez a kiszállítási esemény.

en: When this forward event occurred.
hu: Mikor történt a továbbítási esemény.

en: When this open event occurred.
hu: Mikor történt a megnyitási esemény.

en: When this pledge record was created.
hu: A felajánlási rekord létrehozási ideje.

en: When this recurring contribution record was created.
hu: Ezen ismétlődő adomány rekord létrehozási dátuma.

en: When this reply event occurred.
hu: Mikor történt a válasz esemény.

en: When this subscription event occurred.
hu: Mikor történt a feliratkozási esemény.

en: When this trackable URL open occurred.
hu: Mikor történt a követhető URL megnyitása.

en: When visibility is 'Expose Publicly and for Listings', users can also click the field value when viewing a contact in order to locate other contacts with the same value(s) (i.e. other contacts who live in Poland).
hu: Amikor a láthatóság 'Nyilvánossá tesz és a listázáshoz', a felhasználók rákattinthatnak a mező értékre, amikor a kapcsolatot nézik egy másik kapcsolatot keresnek, hasonló érték(ek)kel. (pl. másik kapcsolatok akik Lengyelországban élnek).

en: When was the activity (or closely related entity) was created or modified or deleted.
hu: A tevékenység (vagy azzal közvetlen kapcsolatban lévő egyed) mikor jött létre vagy mikor lett módosítva vagy lett törölve.

en: When was the activity was created.
hu: A tevékenység létrehozási dátuma.

en: When was the cache item created
hu: Mikor készült ez a gyorsítótár elem.

en: When was the case (or closely related entity) was created or modified or deleted.
hu: Az ügy (vagy azzal közvetlen kapcsolatban lévő egyed) mikor jött létre vagy mikor lett módosítva vagy lett törölve.

en: When was the case was created.
hu: Az ügy létrehozási dátuma.

en: When was the contact (or closely related entity) was created or modified or deleted.
hu: A kapcsolat (vagy azzal közvetlen kapcsolatban lévő egyed) mikor jött létre, vagy mikor lett módosítva, vagy lett törölve.

en: When was the contact was created.
hu: A kapcsolat létrehozási dátuma.

en: When was the referenced entity created or modified or deleted.
hu: A hivatkozott egyed, mikor jött létre vagy mikor lett módosítva vagy lett törölve.

en: When was the scheduled reminder created.
hu: Mikor készült ez az ütemezett emlékeztető.

en: When was the setting created
hu: Beállítás létrehozási dátuma

en: When was this cache entry last modified
hu: Mikor volt ez a gyorsítótár bejegyzés utoljára módosítva

en: When was this cron entry last run
hu: Mikor futott ez a cron bejegyzés utoljára

en: When was this item created
hu: Mikor készült ez az elem.

en: When was this item modified
hu: Mikor módosították ezt az elemet.

en: When was this note last modified/edited
hu: Mikor volt ez a megjegyzés utoljára módosítva/szerkesztve

en: When will the failed contribution be retried?
hu: Mikor lesz egy hibás adomány visszavonva?

en: When you choose the primary location type the collected data will use the default location type from the <a href="%1">Location types</a> setup.
hu: Amikor kiválasztja az elsődleges hely típust a bekért adatokban a  <a href="%1">Hely típus</a> beállításban megadott alapértelmezett típust használja.

en: When you close your batch, CiviCRM will verify that you have entered the correct number
hu: Ha bezárja a kötegét, a CiviCRM ellenőrizni fogja, hogy jó számot adott-e meg

en: When you close your batch, CiviCRM will verify the totals entered match this number
hu: Ha bezárja a kötegét, a CiviCRM ellenőrizni fogja, hogy megadott összeg megegyezik ezzel a számmal

en: When you view your campaign page WHILE LOGGED IN, the page includes links to edit your page, tell friends, and update your contact info.
hu: Amikor a saját kampányoldalát nézi BELÉPVE, az oldal tartalmaz linkeket ahhoz hogy szerkessze oldalát, meséljen róla a barátainak vagy frissítse a kapcsolat információját.

en: When your page is active, create front-end links to the contribution page using the Menu Manager. Select <strong>Administer CiviCRM &raquo; CiviContribute &raquo; Manage Contribution Pages</strong> and select <strong>%1</strong> for the contribution page.
hu: Amikor aktív az oldala, az adományoldalára mutató külső oldalról linket hozhat létere a a Menü kezelő segítségével. Válassza <strong>Adminisztrál &raquo; CiviAdomány &raquo; Adományoldalak kezelése</strong>  és válassza a <strong>%1</strong> az adományoldalhoz.

en: When your page is active, you can link people to the page by copying and pasting the following URL:
hu: Amikor aktív az oldala, az oldalt ismertté teheti, a következő URL másolásával és beillesztésével:

en: Whenever you want to preview, update or promote your page
hu: Ha bármikor látni akarod az oldalad előnézetét,frissíteni vagy reklámozni

en: Where
hu: Hol

en: Where did this registration come from?
hu: Honnan jött ez a regisztráció?

en: Where the Case ID or Case Hash is not included CiviCRM will file the email against the contact record, by matching the email addresses on the email with any email addresses of Contact records in CiviCRM.
hu: Ahol az ügyazonosító vagy a Case Hash nem szerepel, a CiviCRM az e-mailt a névjegyzékbe iktatja, egyeztetve az e-mailben szereplő e-mail címeket a CiviCRM bármely kapcsolat rekordjának az  e-mail címével.

en: Where the Contribution came through.
hu: Ahol az adomány keresztül jött.

en: Whether or not this user is allowed to login
hu: Annak engedélyezése, hogy ez a felhasználó bejelentkezhet-e vagy sem

en: Whether participants require approval before they can finish registering.
hu: A résztvevőknek a regisztráció befejezéséhez jóváhagyás szükséges-e.

en: Whether the event has waitlist support.
hu: Az esemény támogatja-e a várólistákat.

en: Whether the rule should be used for cases where usage is Unsupervised, Supervised OR General(programatically)
hu: A szabályt kell-e használni azokban az esetekben, amikor a használat felügyelet nélküli, felügyelt vagy általános (programozottan)

en: Whether to use SSL for IMAP and POP3 or not.
hu: Használja-e az SSL-t az IMAP-hoz vagy a POP3-hoz.

en: Which Country does this address belong to.
hu: Melyik országhoz tartozik ez a cím?

en: Which County does this address belong to.
hu: Melyik megyéhez tartozik ez a cím?

en: Which Data
hu: Mely adat

en: Which Domain is this Status Preference for
hu: Melyik tartományhoz tartozik ez az állapot beállítás

en: Which Domain is this instance for
hu: Melyik tartományhoz tartozik

en: Which Domain is this match entry for
hu: Melyik tartományhoz tartozik ez az egyező bejegyzés

en: Which Domain is this menu item for
hu: Melyik tartományhoz tartozik ez a menü elem

en: Which Domain is this navigation item for
hu: Melyik tartományhoz tartozik ez a menü elem

en: Which Domain is this option value for
hu: Melyik tartományhoz tartozik ez az opció érték

en: Which Domain is this price-set for
hu: Melyik tartományhoz tartozik ez az árlista

en: Which Domain is this scheduled job for
hu: Melyik tartományhoz tartozik ez az ütemezett feladat

en: Which Domain is this sms provider for
hu: Melyik tartományhoz tartozik ez a sms szolgáltató

en: Which IM Provider does this screen name belong to.
hu: Melyik üzenetküldőhöz tartozik tartozik ez a becenév?

en: Which Location does this address belong to.
hu: Milyen helyhez tartozik ez a cím?

en: Which Location does this email belong to.
hu: Milyen helyhez tartozik ez az e-mail?

en: Which Location does this phone belong to.
hu: Melyik helyhez tartozik ez a telefon.

en: Which Mobile Provider does this phone belong to.
hu: Melyik telefon szolgáltatóhoz tartozik tartozik ez a telefon?

en: Which State_Province does this address belong to.
hu: Melyik State_Province tartozik ez a cím?

en: Which Website type does this website belong to.
hu: Milyen típusú weboldalhoz tartozik ez a weboldal?

en: Which countries are available in the Country selection field when adding or editing contact addresses. Profile and Custom 'Country' fields also use this setting. To include ALL countries, leave the right-hand box empty.
hu: Mely országok érhetőek el az Ország választó mezőben amikor hozzáad vagy szerkeszt kapcsolat címeket. Profil és Egyedi 'Ország' mezők szintén használják ezt a beállítást. Ahhoz hogy MINDEN országot tartalmazzon, hagyja üresen ezt a jobb oldali dobozt.

en: Which fields can be searched on in the menubar quicksearch box? Don't see your custom field here? Make sure it is marked as Searchable.
hu: Mely mezőkben lehet keresni a menüsor gyors keresési mezőjében? Nem látja itt az egyéni mezőjét? Győződjön meg arról, hogy kereshetőnek van jelölve

en: Which form does this field belong to.
hu: Milyen űrlaphoz tartozik ez a mező?

en: Which frequencies can the user pick from (e.g. every 'week', every 'month', every 'year')?
hu: Milyen gyakoriságot választhat ki a felhasználó (pl. minden 'héten', minden 'hónapban', minden 'évben')?

en: Which language is preferred for communication. FK to languages in civicrm_option_value.
hu: Milyen nyelvet preferál a kommunikációnál? FK a civicrm_option_value a nyelvekhez

en: Which site is this mailing for
hu: Ez a levelezés melyik oldalé

en: Which type of IM Provider does this name belong.
hu: Milyen típusú üzenetküldőhöz tartozik ez a név?

en: Which type of phone does this number belongs.
hu: Milyen típusú telefonhoz tartozik ez a szám?

en: Which type of website does this site belong
hu: Milyen típusú weboldalhoz tartozik ez a weboldal?

en: While
hu: Miközben

en: While Typing
hu: Begépelés közben

en: Widget
hu: Kisalkalmazás

en: Widget ID
hu: Kisalkalmazás azonosító

en: Widget Image Url
hu: Kisalkalmazás kép Url

en: Widget Settings
hu: Kisalkalmazás beállítások

en: Widget Title
hu: Kisalkalmazás címe

en: Widget title.
hu: Kisalkalmazás címe

en: Widgets
hu: Kisalkalmazások

en: Widgets allow you and your supporters to easily promote this fund-raising campaign. Widget code can be added to any web page.  They will provide a real-time display of current contribution results, and a direct link to this contribution page.
hu: A kisalkalmazások lehetővé teszik azt, hogy ön és az ön támogatói egyszerűen népszerűsítsék az adomány gyűjtő kampányukat. A kisalkalmazás  és valós időben kijelzi az adomány gyűjtés célösszegéhez történő előrehaladást. és közvetlen kapcsolatot biztosít az adományoldalhoz.

en: Width (columns)
hu: Szélesség ( oszlopok )

en: Width x Height
hu: Szélesség x magasság

en: Wildcard Match
hu: Helyettesítő egyezés

en: Will this group be in collapsed or expanded mode on advanced search display ?
hu: Ez a csoport a részletes keresés kijelzésénél összezárt vagy kibontott módban lesz?

en: Will this group be in collapsed or expanded mode on initial display ?
hu: Ez a csoport a kezdeti megjelenítésnél összezárt vagy kibontott módban lesz?

en: Will this recurring contribution automayically renew?
hu: Ez az ismétlődő adomány automatikusa megújításra kerül?

en: Winner
hu: Nyerő

en: Winner Criteria
hu: Nyerő kritérium

en: With
hu: Kapcsolattal

en: With Contact
hu: Kapcsolattal

en: With Contact(s)
hu: Kapcsolatt(okk)al

en: With Logo
hu: Logóval

en: With a mailto:
hu: Egy emaillel neki:

en: With a single activity, the activity information cannot be customized for each contact.
hu: Egy tevékenységkor, a tevékenység információ nem testre szabható az egyes kapcsolatokhoz.

en: With client
hu: Ügyféllel

en: With client(s)
hu: Ügyfelekkel

en: With email_selection_method, determines which email address to use
hu: Az email_selection_method meghatározza, melyik e-mail címet használjuk

en: With location_type_id, determine how to choose the email address to use.
hu: A location_type_id meghatározza, hogyan válasszuk ki a használandó e-mail címet

en: With no personal note
hu: Személyes megjegyzés nélkül

en: With other contact(s)
hu: Más Kapcsolat(okkal)

en: With separate activities, you can enter different activity information for different contacts after creating the activities.
hu: Amikor szétválaszt tevékenységeket, különböző tevékenység információt adhat meg a különböző kapcsolathoz a tevékenységek létrehozása után.

en: With the personal note
hu: Személyes megjegyzéssel

en: With this configuration, the membership fee is automatically charged, and users have an option to make an additional contribution (two separate payment transactions will be generated).
hu: Ezzel a beállítással, a tagsági díj automatikus terhelésre kerül, és a felhasználónak lehetősége lesz kiegészítő adomány tételére (két különálló fizetési tranzakció kerül létrehozásra).

en: Within Selections
hu: Kiválasztáson belül

en: Word Replacement
hu: Szócsere

en: Word Replacement ID
hu: Szócsere azonosító

en: Word Replacement Match Type
hu: Szócsere azonosság típus

en: Word Replacement is Active
hu: Szócsere aktív

en: Word Replacements
hu: Szócserék

en: Word replacement ID
hu: Szócsere azonosító

en: Word which need to be replaced
hu: Lecserélendő szó

en: Word which will replace the word in find
hu: A keresésben behelyettesített szó ami a szót lecseréli

en: WordPress Base Page
hu: WordPress alap oldal

en: WordPress Base Page Missing
hu: WordPress alapoldal  hiányzik

en: WordPress Path to wp-load.php
hu: WordPress útvonal a wp-load.php fájlhoz

en: WordPress user permissions have been automatically set - giving Anonymous and Subscribers access to public CiviCRM forms and features. We recommend that you <a %1>review these permissions</a> to ensure that they are appropriate for your requirements (<a %2>learn more...</a>)
hu: WordPress felhasználói jogosultságok automatikusan beállítva - a névtelen és az ellenőrzött felhasználók részére biztosítva a nyilvános CiviCRM űrlapok és tulajdonságok elérését. Javasoljuk, hogy <a %1>nézze át ezeket a jogosultságokat</a>, hogy azok megfelelnek az önök követelményeinek (<a %2>tudjon meg többet...</a>)

en: Wordpress Access Control Updated
hu: Wordpress hozzáférés engedélyezés frissítve

en: Work
hu: Munka

en: Work location
hu: Munka helyszíne

en: Workflow
hu: Munkafolyamat

en: Workflow messages include text AND necessary program logic. Use caution when editing so as not to modify the program logic. Be sure to test the workflow and review the emails sent after making any changes. If you find that your changes have caused problems, errors or missing information - you can always &quot;Revert&quot; to the system default for that workflow.
hu: A munkafolyamat üzenetek szöveget ÉS a szükséges program logikát tartalmazzák. Amikor szerkeszti ezeket figyeljen oda, hogy a program logikát ne módosítsa. Tesztelje a munkafolyamatot és nézze meg a kiküldött e-mail üzeneteket minden módosítás után. Ha azt tapasztalja, hogy a módosítások problémát, hibát vagy hiányzó információt okoztak - mindig &quot;Visszaállíthatja&quot; a munkafolyamatot az alapértelmezettre.

en: Workplace Giving
hu: Munkahelyi adakozás

en: World Region
hu: Világrész

en: World Region ID
hu: Világrégió azonosító

en: Worldregion
hu: Földrész

en: Worldregions
hu: Földrészek

en: Wysiwig Editor
hu: Wysiwig szerkesztő

en: XCache compatibility
hu: XCache kompatibilitás

en: XCache is installed and there are known compatibility issues between XCache and CiviCRM. Consider using an alternative PHP caching mechanism or disable PHP caching altogether.
hu: XCache  telepítve van, a CiviCRM és a XCache között kompatibilitási problémák ismertek. Fontolja meg alternatív PHP chaching használatát, vagy kapcsolja ki véglegesen a PHP caching-ot.

en: Year
hu: Év

en: Year Beginning
hu: Év kezdete

en: Year prior to previous calendar year
hu: Előző naptári év előtti év

en: Yearly
hu: Évente

en: Yearly (Fiscal)
hu: Éves (Pénzügyi)

en: Years
hu: Évek

en: Yes
hu: Igen

en: Yes or No
hu: Igen vagy Nem

en: Yes/No field stating whether grant report was received by donor.
hu: Igen/Nem mező annak jelzésére, hogy a támogatási jelentést a támogató megkapta-e.

en: Yesterday
hu: Tegnap

en: You already have a lifetime membership and cannot select a membership with a shorter term.
hu: Élethosszig tartó tagsággal rendelkezik és nem választhat rövidebb idejű tagságot.

en: You also have the option to <strong>Exclude</strong> some contacts from your included groups by selecting one or more <strong>Excluded Groups</strong>. Contacts who are in both groups will NOT receive the SMS (they are 'excluded').
hu: Rendelkezésére áll a <strong>Kizárás</strong> opció, ahol a meglévő kijelölt csoportokból egyet vagy többet kiválaszt a  <strong>Kizárt csoportok</strong>-ból. Azok a címzettek akik mindkét csoportban szerepelnek, NEM kapnak lSMS-tt (ők a 'kizártak').

en: You also have the option to <strong>Exclude</strong> some contacts in your included groups by selecting one or more <strong>Excluded Groups</strong>. Contacts who are in both groups will NOT receive the SMS (they are 'excluded').
hu: Rendelkezésére áll a <strong>Kizárás</strong> opció, ahol a meglévő kijelölt csoportokból egyet vagy többet kiválaszt a  <strong>Kizárt csoportok</strong>-ból. Azok a címzettek akik mindkét csoportban szerepelnek, NEM kapnak SMS-t (ők a 'kizártak').

en: You are about to combine the following %1 tags into a single tag:
hu: Összeakarja kombinálni a következő %1 címkéket egy címkébe:

en: You are already subscribed in %1, your subscription is %2.
hu: Már feliratkozott a %1 listára a feliratkozása: %2.

en: You are completing this form on behalf of someone else. Please enter their details.</span>
hu: Más nevében tölti ki ezt az űrlapot. Kérem adja meg az ő adatait. </span>

en: You are currently logged in as '%1'. You cannot delete yourself.
hu: Ön mint '%1' jelentkezett be, Nem törölheti saját magát.

en: You are going to skip the last participant, your event registration will be confirmed. Please go back to the main registration page, to complete payment information.
hu: Az utolsó résztvevőt kihagyja, az esemény regisztrációja jóvá lesz hagyva. Kérem menjen vissza a fő regisztrációs oldalra, a fizetési információk befejezésére.

en: You are logged-in user
hu: Te egy bejelentkezett felhasználó vagy

en: You are no longer subscribed to these group(s). Click Rejoin Group if you want to re-subscribe.
hu: Te már nem vagy feliratkozva a csoport(ok)ra. Kattints az Újracsatlakozás a Csoporthozra ha ismét fel akarsz iratkozni.

en: You are not allowed to change the total amount as it will lead to incorrect line item entries. You can either delete or recreate or install <a %1>Line Item Editor</a>.
hu: Nem megengedett a teljes összeg megváltoztatása mivel az helytelen tételsor bejegyzést okoz. Vagy törölheti, vagy újra létrehozhatja, vagy telepítse a <a %1>Tételsor szerkesztőt </a>

en: You are not authorized to access all cases and activities.
hu: Nincs hozzáférési jogod minden ügyhöz és tevékenységhez.

en: You are not authorized to access this page.
hu: Nincs hozzáférési joga ehhez az oldalhoz.

en: You are not currently subscribed to any Groups.
hu: Nincs feliratkozva egyetlen csoportba sem.

en: You are not registered for any current or upcoming Events.
hu: Ön még nem regisztrálta magát egyetlen jelenlegi vagy jövőbeni eseményre sem!

en: You are requesting to opt out this email address from all mailing lists:
hu: Azt kéri, hogy az az e-mail cím leiratkozzon az összes levelezési listáról:

en: You are requesting to unsubscribe this email address:
hu: Leiratkozását kéri ezzel az e-mail címmel:

en: You are using a payment processor that supports auto-renewals.
hu: Olyan fizetés feldolgozót használ amely támogatja az automatikus meghosszabbítást.

en: You are using tokens that have been removed or deprecated.
hu: Ön eltávolított vagy elavult tokeneket használ.

en: You are viewing the default message template for this system workflow.
hu: Az ehhez a munkafolyamathoz tartozó alapértelmezett üzenet sablont látja.

en: You can
hu: Ezek a lehetőségeid

en: You can <a href="%1">Create a New Event</a> now.
hu:  <a href="%1">Új esemény létrehozása</a> most.

en: You can <a href="%1">Download Duplicates</a>. You may then review these records to determine if they are actually duplicates, and correct the participant IDs for those that are not.
hu: <a href="%1">Letöltheti a duplikációkat</a>. Átnézheti ezeket a rekordokat, hogy melyik a ténylegesen duplikált, majd kijavíthatja azok részvételi azonosítóit melyek nem hibásak.

en: You can <a href="%1">Download Errors</a>. You may then correct them, and import the new file with the corrected data.
hu: <a href="%1">Letöltési hibák</a> történhettek. Kijavíthatja a hiba okozóját, majd importálhatja a helyes adatokat.

en: You can <a href='%1'>Download Duplicates</a>. You may then review these records to determine if they are actually duplicates, and correct the email address for those that are not.
hu: <a href='%1'>Duplikátumok letöltése</a>. Később átnézheti ezeket a rekordokat, hogy tényleg duplikátumok-e, és kijavíthatja az e-mail címeket azoknál, melyek nem azok.

en: You can <a href='%1'>Download Errors</a>. You may then correct them, and import the new file with the corrected data.
hu: <a href="%1">Hibák letöltése</a>  megteheti ezt itt. Kijavíthatja őket, majd importálhatja a fájlt a helyes adatokkal.

en: You can <a href='%1'>Download Mismatched Contacts</a>. You may then correct them, and import the new file with the corrected data.
hu: Letölthetősge van hogy <a href='%1'>Letöltse a nem megegyező kapcsolatokat</a>. Azután kijavíthatja őket, és beviheti az új fájlt a helyesbített adattal.

en: You can <a href='%1'>Download Street Address Records </a>. You may then edit those contact records and update the street address accordingly.
hu: Lehetősége van hogy <a href='%1'>Letöltse az Utca Cím rekordokat</a>. Ezek után szerkesztheti a kapcsolati rekordokat és frissítheti az utcai címeket megfelelően.

en: You can <a href='%1'>create and send one</a>
hu: Használja <a href='%1'>egy létrehozására és elküldésére</a> .

en: You can <a href='%1'>create and send one</a>.
hu: Használja <a href='%1'>egy létrehozására és elküldésére</a> .

en: You can <a href='%1'>create one here</a>.
hu:  <a href='%1'>Létrehozhat egyet itt</a>.

en: You can View or Edit the existing contact | You can View or Edit the existing contacts
hu[0]: Megtekintheti vagy szerkesztheti a létező kapcsolatokat
hu[1]: Megtekintheti vagy szerkesztheti a létező kapcsolatokat

en: You can View or Edit the existing contact. | You can View or Edit the existing contacts.
hu[0]: Megtekintheti vagy szerkesztheti a létező kapcsolatot.
hu[1]: Megtekintheti vagy szerkesztheti a létező kapcsolatokat.

en: You can View the existing contact | You can View the existing contacts
hu[0]: Megtekintheti a létező kapcsolatokat
hu[1]: Megtekintheti a létező kapcsolatokat

en: You can View the existing contact. | You can View the existing contacts.
hu[0]: Megtekintheti a létező kapcsolatot.
hu[1]: Megtekintheti a létező kapcsolatokat.

en: You can add another option.
hu: Hozzáadhat egy másik opciót.

en: You can add contacts to a group from any set of search results (or when viewing an individual contact). You can also allow contacts to sign themselves up for certain groups by setting the group visibility to 'Public Pages' (use the <strong>Settings</strong> link), and including the <strong>Groups</strong> element in your CiviCRM Profile.
hu: A keresési eredmények bármelyik részeként megjelenő kapcsolatot hozzáadhat a csoporthoz (vagy amikor megtekinti az egyes kapcsolatot). Megengedheti a kapcsolatoknak a saját feliratkozást bizonyos csoportokhoz, beállítva a csoport láthatóságát 'Nyilvános oldalakra'  (használja a <strong>Beállítások</strong> linket), és belevéve a <strong>Csoportok</strong> elemet is a CiviCRM profilba.

en: You can add links to this page in your Drupal or Joomla menus and on any content page. You can also use the additional parameters shown above to filter the events included on the page.
hu: Linkeket adhat hozzá ehhez az oldalhoz a Drupal vagy Joomla menükből, és bármelyik tartalmi oldalra. A fenti kiegészítő paraméterek szintén használhatók az oldalon lévő események szűrésére.

en: You can also <a href="%1">register another participant</a>.
hu: További <a href="%1">résztvevőket is regisztrálhat</a>.

en: You can also <strong>Upload</strong> the content stored in the files. OR you can <strong>Compose</strong> content directly on the screen.
hu: Vagy <strong>Feltölti</strong> a fájlban tárolt tartalmat a VAGY <strong>Összeállítja</strong>  ezt a tartalmat ezen az oldalon.

en: You can also add contacts to a smart group directly - regardless of whether they meet the smart group search criteria. For example, you might have a smart group for constituents who live in a certain locality, AND might have a few constituents who want to stay informed about events in that locality even though they no longer live there. Click this button to add contacts directly to this smart group.
hu: Hozzáadhat közvetlenül ehhez az okos csoporthoz kapcsolatokat - attól függetlenül, hogy azok kielégítik-e az okos csoport keresési kritériumait. Például, ha olyan okos csoportja van amelynek tagjai egy bizonyos helyen laknak, ÉS lehet néhány ügyfél akik szeretnének továbbra is informálódni annak a helynek a helyi rendezvényeiről, annak ellenére, hogy már nem laknak ott. Kattintson erre a gombra a kapcsolatok direkt hozzáadására ehhez az okos csoporthoz.

en: You can also allow people to choose a Role by creating a Profile with the Participant Role field. Then include that Profile when you configure the Online Registration page for this event.
hu: Lehetővé teheti a a szerepkör kiválasztását profil készítéssel a résztvevő szerepkör mező használatával. Ekkor az online regisztrációs weboldal beállításakor be kell illeszteni ezt a mezőt az oldalba.

en: You can also click a letter on the <strong>A-to-Z bar</strong> to quickly find all groups starting with that letter.
hu: Kattinthat a <strong>A-tól Z-ig eszköztár</strong> egyik betűjére, a csoport kezdőbetűje szerinti gyors kereséshez.

en: You can also create additional sets of criteria: <em>Also include contacts where... State IS California AND City IS Los Angeles AND Birth Date is later than (>) Jan 1, 1985</em>
hu: További keresési kritérium készleteket is létrehozhat: <em>Továbbá tartalmazza azokat a kapcsolatokat, ahol a Megye Somogy ÉS a Város Siófok ÉS a születési dátum későbbi mint (>) 1985. január 5.</em>

en: You can also create front-end links (or menu items) allowing constituents to create their own fundraising pages using the Menu Manager. Select <strong>Contributions &raquo; Personal Campaign Pages</strong> and then select this event.
hu: Front-end linkeket tud létrehozni (vagy menü elemeket) , ezzel  lehetővé téve az ügyfeleknek a saját adományozói oldaluk létrehozására a menü menedzserrel. Válassza ki a <strong>Adományok &raquo; Személyes kampányoldalak</strong>-t és azután válassza ki ezt az eseményt.

en: You can also include general email and/or phone contact information in mailings by filling in the fields below, and then using the %2 and %3 tokens in your mailings. These are particularly useful for inclusion in pre-configured mailing <a href='%1'>Headers or Footers</a>.
hu: Megadhatja az általános e-mail, telefon kapcsolati információkat, amiket a levelekbe be kívánhat illeszteni, adja meg az alábbi mezőkben, majd a %2, %3 tokeneket használhatja ezeket a levelezésben. Ezek nagyon hasznosak az előre beállított levelek <a href='%1'>Fej- vagy lábléceibe</a> történő beillesztésre.

en: You can also include general email and/or phone contact information in mailings.
hu: Beillesztheti az általános e-mail és/vagy telefon kapcsolati információt a levelekbe.

en: You can also input and track membership sign-ups offline. To record memberships manually for individual contacts, use <a href="%1">Find Contacts</a> to locate the contact. Then click <strong>View</strong> to go to their summary page and click on the <strong>New Membership</strong> link. You can also <a href="%2">import batches of membership records</a> from other sources.
hu: Hozzáadhat tagsági feliratkozásokat offline és követheti azokat. Az egyedi kapcsolatokhoz tagságokat hozzáadandó, használja a <a href="%1">Kapcsolat keresést</a> a kapcsolat megtalálására. Utána kattintson a <strong>Nézetre</strong> az összegző oldal megtekintésére és kattintson az <strong>Új tagság</strong> linkre. Egyébként <a href="%2">tömegesen importálhat tagsági rekordokat</a> más forrásokból.

en: You can also input and track offline Events. To enter events manually for individual contacts, use <a href='%1'>Find Contacts</a> to locate the contact. Then click <strong>View</strong> to go to their summary page and click on the <strong>New Event</strong> link. You can also <a href='%2'><strong>import batches of participants</strong></a> from other sources.
hu: Hozzáadhat és követhet offline eseményeket. Az esemény kapcsolathoz való manuális hozzáadásához, használja a <a href="%1">Kapcsolat keresést</a> a kapcsolat megtalálására. Utána kattintson a <strong>Nézetre</strong> az összegző oldal megtekintésére és kattintson az <strong>Új esemény</strong> linkre. Egyébként <a href="%2">tömegesen importálhat résztvevőket</a> más forrásokból.

en: You can also place additional links (or menu items) allowing constituents to create their own fundraising pages using the following URL:
hu: Elhelyezhet kiegészítő linkeket (vagy menüelemeket), amely az ügyfeleknek lehetővé teszi a saját adomány gyűjtő oldal készítést a következő URL használatával:

en: You can also set a <strong>Length</strong> value which determines how many characters in the field should be compared.
hu: Hasonlóképpen beállíthat egy <strong>Hossz</strong> értéket, ami meghatározza, hogy hány karaktert vegyen figyelembe a mezőből az összehasonlításoknál.

en: You can also set the maximum number of records which can be recorded per contact. Using the previous example, you might only want data for the three most recent jobs.
hu: A kapcsolatonként engedélyezett maximális rekordszám is beállítható. Az előző példát használva, a legutolsó három munkakör adatait kérje el lehetőség szerint.

en: You can also share the below link in an email or on your website:
hu: Megoszthatja az alábbi linkkel e-mailben vagy az ön saját weboldalán:

en: You can also use message templates for CiviMail (bulk email) content. However, subscribe, unsubscribe and opt-out messages are configured at <a href="%1">Administer > CiviMail > Headers, Footers and Automated Messages</a>.
hu: Az üzenet sablonokat használhatja a CiviKörlevél (tömeges e-mail) leveleiben is. Ugyanakkor, feliratkozás, leiratkozás, összes leiratkozás üzeneteihez beállíthatók az <a href="%1">Adminisztrálás >CiviKörlevél > Fejlécek, láblécek, automatikus üzenetek</a> menüpont alatt.

en: You can also use the additional parameters shown above to filter the events included in the RSS feed.
hu: A fenti kiegészítő paramétereket használhatja az események szűrésére az RSS feedben is.

en: You can assign one or more permissions to this menu item. Multiple permissions are additive by default. EXAMPLE: If you assign <em>access CiviContribute</em> and <em>administer CiviCRM</em> to a menu item, a user will need to have BOTH permissions to access it. You can change this behavior to "either / or" by changing the Operator below.
hu: Egy vagy több engedélyt rendelhet hozzá ehhez a menüelemhez. Többszörös engedélyek alapértelmezetten hozzáadódnak. PÉLDA: Ha hozzárendeli a <em>CiviAdomány hozzáférés</em> és a <em>Adminisztrálás</em> egy menüelemhez, a felhasználónak MINDKÉT jogosultsággal kell rendelkeznie, hogy hozzáférjen.  Megváltoztathatja ezt a viselkedést "vagy/vagy"-ra megváltoztatva az operátort alább.

en: You can begin your fundraising efforts using our "Tell a Friend" form
hu: Elkezdheted az adomány gyűjtést az "Add tovább" űrlap segítségével

en: You can cancel future contributions at:
hu: A jövőbeni hozzájárulásokat visszavonhatja:

en: You can cancel future contributions by <a href="%1">visiting this web page</a>.
hu: A jövőbeli hozzájárulásokat törölheti <a href="%1">a weboldal felkeresésével</a>.

en: You can cancel the auto-renewal option by <a href="%1">visiting this web page</a>.
hu: Törölheti az automatikusan ismétlődő adományozás opciót<a href="%1">ezen weboldal meglátogatásával</a>.

en: You can cancel the auto-renewal option by visiting this web page: %1.
hu: Letilthatja az automatikus megújítási opciót a weboldal felkeresésével: %1.

en: You can cancel the recurring contribution option by <a href="%1">visiting this web page</a>.
hu: Törölheti ezen automatikusan ismétlődő adományozás opciót<a href="%1">ezen weboldal meglátogatásával</a>.

en: You can cancel your registration for %1 by clicking "Cancel Registration".
hu: Ön törölte a regisztrációját a %1 eseményre a  "Regisztráció törlése" gombra kattintva.

en: You can change the template contribution and the changes will occur as soon as new contribution is generated within the recurring series.
hu: Módosíthatja a sablon hozzájárulását, és a változások azonnal megtörténnek, amint új hozzájárulás jön létre az ismétlődő sorozaton belül.

en: You can change the text for the 'No thank-you' radio button.
hu: Megváltoztathatja a 'Nem, köszönöm!' rádiógomb szövegét.

en: You can choose to select %1 occurring every third Friday, last Monday, fourth Wednesday of the month and various other combinations given in the dropdown.
hu: Kiválaszthatja a %1 bekövetkezését minden harmadik pénteken, utolsó hétfőn, a hónap negyedik szerdáján és miden más összeállításban amit a lenyíló menü lehetővé tesz.

en: You can choose to select your %1 to repeat on weekdays, weekends or any combination of day of the week.
hu: Kiválaszthatja az ön %1 ismétlődését munkanapokon, hétvégeken vagy a hét napjainak bármilyen kombinációját.

en: You can choose to send BOTH an <strong>HTML</strong> and a plain <strong>TEXT</strong> version of your mailing, OR you can send a <strong>TEXT</strong> version only.
hu: Választhat, hogy küldjön MIND <strong> HTML </ strong> és egy sima <strong> SZÖVEG </ strong> verziót is a leveléből, VAGY küldhet  csak egy <strong>SZÖVEG </ strong> változatot.

en: You can choose to send thank-you letters as emails to contacts who are able to receive email. If you choose to do this, you can also decide whether to only print PDF's for the remaining contacts OR generate PDF's for all.
hu: Köszönő levél küldésekor dönthet az e-mail küldése mellett azoknak a kapcsolatoknak akik képesek  e-mailt fogadni. Ha e mellet dönt, hasonlóképpen dönthet úgy is, hogy csak kimaradó kapcsolatoknak nyomtatja ki a PDF-ket vagy mindenkinek készít PDF-ket.

en: You can choose to show contribution data for multiple contributions from the same contact in one location in the body of your letter. This option can be useful for end-of-year thank-you letters, or other situations where you want to acknowledge multiple gifts.
hu: Dönthet úgy, hogy az egy kapcsolathoz tartozó többszörös adományt egy helyen a levél törzs szövegében mutatja meg. Ez az opció hasznos lehet az év végi köszönő levelekben, és más esetekben amikor többszörös ajándékot kíván megköszönni.

en: You can collect additional information about a donor or event participant by including profiles directly in Online Contribution Pages and Event Registration forms. When using a profile in this manner you do not need to check any of the "Used For" checkboxes.
hu: Gyűjthet további információt egy adományozóról vagy egy esemény résztvevőjéről például azzal hogy a profilokat közvetlenül az Online adományoldalhoz vagy az Események regisztrációs űrlapokhoz csatolja. Amikor egy profilt ezen a módon használ fel, nem kell hogy ellenőrizzen bármilyen  "Használt arra hogy" jelölőnégyzetet.

en: You can configure any number of additional 'General' rules to provide other criteria to scan for possible duplicates.
hu: Beállíthat bármennyi további 'Általános' szabályt más kritériumok megadására a lehetséges duplikátumok keresésére.

en: You can configure any number of additional 'General' rules to provide other criteria to scan for possible duplicates. Click <strong>Use Rule</strong> to start a scan.
hu: Beállíthat bármennyi további 'Általános' szabályt más kritériumok megadására a lehetséges duplikátumok keresésére. Kattintson a <strong>Szabály használatára</strong> a keresés elkezdéséhez.

en: You can configure one or more Label Formats for your CiviCRM installation. Label Formats are used when creating mailing labels.
hu: Beállíthat egy vagy több Címke formátumot az ön CiviCRM telepítéséhez. A címke formátumok akkor használatosak mikor levelezési címkék ez hoz létre.

en: You can configure one or more PDF Page Formats for your CiviCRM installation. PDF Page Formats may be assigned to <strong><a href="%1">Message Templates</a></strong> to use when creating PDF letters.
hu: Beállíthat egy vagy több PDF oldal formátumot az ön CiviCRM telepítéséhez. A PDF oldal formátumokat lehet társítani az <strong><a href="%1">Üzenet Sablonok</a></strong> hoz hogy használhatóak legyenek a PDF levelek létrehozása közben.

en: You can configure one or more Payment Processors for your CiviCRM installation. You must then assign an active Payment Processor to each <strong>Online Contribution Page</strong> and each paid <strong>Event</strong>.
hu: Beállíthat egy vagy több fizetés feldolgozót a CiviCRM telepítéséhez. Hozzá kell rendelni mindegyik <strong>Online adományoldalhoz</strong> és <strong>Eseményhez</strong> egy-egy aktív fizetés feldolgozót.

en: You can configure one or more SMS Providers for your CiviCRM installation.
hu: Konfigurálhat egy vagy több SMS-szolgáltatót a CiviCRM telepítéséhez.

en: You can configure scheduled jobs (cron tasks) for your CiviCRM installation. For most sites, your system administrator should set up one or more 'cron' tasks to run the enabled jobs. However, you can also <a href="%1">run all scheduled jobs manually</a>, or run specific jobs from this screen (click 'more' and then 'Execute Now').
hu: Beállíthat ütemezett feladatokat (cron feladatok) az ön CiviCRM telepítéséhez. A legtöbb oldal esetében, a rendszer adminisztrátorának van lehetősége hogy beállítson egy vagy 'cron' feladatot hogy futassa az engedélyezett feladatokat. Azonban, lehetősége van <a href="%1">minden ütemezett feladat futtatására kézzel </a>, vagy specifikus feladatok futtatására erről a képernyőről ( kattintson arra hogy  'több' és aztán hogy 'Végrehajtás most').

en: You can configure the SMS message body up to %1 characters
hu: Beállíthatja az SMS üzenet tartalmát legfeljebb %1 karakterben

en: You can control access to this report by selecting a 'Permission' from the list, or selecting one or more Roles. For example, you might select <em>access CiviContribute</em> for contribution reports (e.g. the same people who can see contribution data would also have access to the report). You can also prevent users from modifying the default report criteria and filters for reports by NOT giving them <em>access Report Criteria</em> permission. Those users will be able to run the report - but only with the criteria and filters that you've established for them.
hu: A jelentés hozzáférhetőségét beállíthatja ha a kiválasztja a 'Jogok' -at a listából, vagy kiválaszt egy vagy több Szerepkört. Például, választhatja a  <em>CiviAdomány elérése</em> menüpontot az adományozási jelentésekhez (pl. azon emberek akik láthatják az adományozási adatokat hozzáférhetnek a jelentéshez is). Megakadályozhatja, hogy a felhasználók módosíthassák az alapértelmezett jelentés kritériumot és szűrőket azokban a jelentésekben amelyeknél NINCS joguk a <em>Jelentés  kritérium elérése</em> opcióhoz. Azok a felhasználók képesek lesznek a jelentés futtatására - de csak azokkal a kritériumokkal és szűrőkkel amiket ön megadott nekik.

en: You can control the web page that someone is directed to AFTER completing the form by modifying the contents of the hidden <strong>postURL</strong> input field. Replace the default value with any valid complete URL prior to saving the form code to the desired page(s).
hu: Szabályozhatja a weboldal átirányítását a kitöltése UTÁN módosítva a tartalmát a rejtett <strong>postURL</strong> bemeneti mezővel. Cserélje le az alapértelmezett értéket bármilyen érvényes teljes URL-re mielőtt elmentené az űrlap kódját a kívánt oldal(ak)ra.

en: You can create new multiple choice options for this field, or select an existing set of options which you've already created for another custom field.
hu: Létrehozhatsz új feleletválasztós lehetőségeket ehhez a mezőhöz vagy választhatsz a már meglévő lehetőségek közül amelyeket már létrehoztál egy másik egyedi mezőhöz.

en: You can create new result options for this survey, or select an existing survey result set which you've already created for another survey.
hu: Létrehozhatsz új eredmény opciókat ehhez a felméréshez vagy választhatsz a már meglévő felmérési eredmények közül amelyeket már létrehoztál ehhez a felméréshez.

en: You can create reports by selecting from the <a href="%1">list of report templates here.</a>
hu: Létrehozhat jelentéseket azzal, hogy kiválasztja a  <a href="%1">jelentés sablonok megjelenítését itt.</a>

en: You can customize the CiviCRM navigation menu bar to better meet the needs of your users. You can:
hu: A CiviCRM navigációs menüsort testre szabhatja a felhasználói igényeknek megfelelően. Megteheti az alábbiakat:

en: You can define as many additional relationships types as needed to cover the types of relationships you want to track. Once a relationship type is created, you may also define custom fields to extend relationship information for that type from <a href='%1'>Administer CiviCRM &raquo; Custom Data</a>.
hu: Annyi további viszonytípust határozhat meg amennyit csak akar, lefedni az ön által követni kívánt viszonyokat. Ha egy viszony típust létrehozott, meghatározhat egyedi mezőket a ehhez a típushoz a viszony információk  kiterjesztésére  <a href='%1'>Adminisztrálás &raquo; Egyedi Adat</a> alatt.

en: You can edit the Name and Description for this group here. Click <a %1>Contacts in this Group</a> to view, add or remove contacts in this group.
hu: A csoport nevét és leírását szerkesztheti itt. Kattintson a <a %1>Kapcsolatok ebben a csoportban</a>-ra a csoportban lévő kapcsolatok megtekintésére, hozzáadására vagy eltávolítására.

en: You can either <strong>upload</strong> the sms content from your computer OR <strong>compose</strong> the content on this screen.
hu: Vagy <strong>Feltölti</strong> az sms tartalmát a számítógépéről VAGY <strong>összeállítja</strong>  ezt a tartalmat ezen a képernyőn.

en: You can give this premium a picture that will be displayed on the contribution page. Both a 50 x 50 pixel thumbnail image and a 200 x 200 pixel larger image will be displayed. Images must be in GIF, JPEG, or PNG format.
hu: Adhat jelképes ajándékot egy képet ami az adományoldalon kerül kijelzésre. Mind a 50 x 50 pixel méretű bélyegkép mind a nagyobb 200 x 200 kép kijelzésre kerül. A képeknek GIF, JPEG vagy PNG formátumúnak kell lenniük.

en: You can have a maximum of %1 attachment(s).
hu: Maximum %1 csatolmánya(i) lehetnek.

en: You can import records from a <strong>comma-separated-values format (CSV)</strong> file, or using a <strong>SQL query</strong>. See "Choose Data Source" help below for more information.
hu: A rekordokat importálhatja <strong>szöveges fájl (CSV) formátumú</strong> fájlból, vagy <strong>SQL lekérdezés</strong> használatával. Nézze meg az alábbi "Adatforrás kiválasztása" súgót további információkért.

en: You can include a column with each contact's <strong>Internal Contact ID</strong>. This is the unique ID assigned by CiviCRM which is displayed at the bottom of the Contact Summary screen - and can be exported.
hu: Hozzáadhatja minden egyes kapcsolat <tstrong>Belső kapcsolat azonosító</strong>-t tartalmazó oszlopot. Ez a CiviCRM által generált egyedi azonosító, amely a kapcsolat ablakában alul szerepel - és exportálható.

en: You can include a column with each contributor's <strong>Internal Contact ID</strong>. This is the unique ID assigned by CiviCRM which is displayed at the bottom of the Contact Summary screen and can be exported.
hu: Hozzáadhatja minden egyes adományozónak a <tstrong>Belső Kapcsolatazonosító</strong>-ját tartalmazó oszlopot. Ez a CiviCRM által generált egyedi azonosító, amely a kapcsolat ablakában alul szerepel - és exportálható.

en: You can include auto-renew membership choices for only one price field in a price set. Another field in this set already contains one or more auto-renew membership options.
hu: Tagság autó-megújítási opciót csak egy ármező tartalmazhat egy árlistában. Egy másik mező már tartalmazza az autó-megújítási opciót.

en: You can insert up to %1 characters. You have entered %2 characters, requiring %3 segments.
hu: Legfeljebb %1 karaktert szúrhat be. Ha %2 karaktert írt be, ahhoz %3 szegmens szükséges.

en: You can leave the number of installments blank if you want to make an open-ended commitment. In either case, you can choose to cancel at any time.
hu: Üresen is hagyhatja a részletek számát, így nyílt végű lesz az elkötelezettsége. Mindkét esetben bármikor megszakíthatja rendszeres adományát.

en: You can limit the recipient of the reminder to contacts with the specified preferred language. You can also choose to add contacts that have no preferred language defined.
hu: Az kapcsolatokhoz küldhető emlékeztető címzettjeit korlátozhatja a megadott preferált nyelven. Választhatja azt is, hogy hozzáad  olyan kapcsolatot, amelyiknek nincs preferált nyelve megadva.

en: You can make this report instance available for users to include in their CiviCRM 'Home Dashboard' by checking this box. Users with appropriate permissions will see the report in the 'Available Dashlets' box when they 'Configure' their dashboard. If you want to make a graphic version of the report available, select the desired 'View' and click 'Update Report'. You may want to create a set of report instances specifically for use as dashlets (and you can choose to NOT include them in the navigation menu if you want to distinguish these from the reports that users typically utilize in full screen mode).
hu: Ezt a jelentést elérhetővé teheted a felhasználók számára azzal hogy hozzáadod ezt a CiviCRM ' Kezdőlap Vezérlőpult'-hoz a négyzet bejelölésével. A megfelelő jogokkal rendelkező felhasználók látni fogják ezt a jelentést az 'Rendelkezésre álló kisalkalmazások' között amikkor 'Beállítják' a vezérlőpultjukat. Ha szeretnél egy grafikus verziót a jelentésből elérhetővé tenni, válasz ki a kívánt 'Nézet'-et és kattint a 'Jelentés frissítése' gombra. Érdemes lehet létrehozni egy jelentés készletet speciálisan a vezérlőpulti használatra (és választhatod azt hogy NE jelenlen meg a főmenüben ha szeretnéd elkülöníteni  ezeket a jelentéseket azoktól amelyeket a felhasználók jellemzően teljes képernyős módban használnak).

en: You can manually send out the reminders to these recipients.
hu: Kézi módszerrel küldhet emlékeztetőt ezeknek a címzetteknek.

en: You can modify the activity subject before filing.
hu: Megváltoztathatod a tevékenység tárgyát mielőtt bejelented.

en: You can modify the look and feel of CiviCRM by adding your own stylesheet. For small to medium sized modifications, use your css file to override some of the styles in civicrm.css. Or if you need to make drastic changes, you can choose to disable civicrm.css completely.
hu: Megváltoztathatja a CiviCRM kinézetét saját stíluslap hozzáadásával. A kis változástól a közepesig, használja a saját css fájlt a civicrm.css néhány stílus felülírására. Vagy ha drasztikus változás szükséges választhatja a civicrm.css teljes letiltását is.

en: You can modify the names of the built-in contact types (Individual, Household, Organizations), and you can create or modify "contact subtypes" for more specific uses (e.g. Student, Parent, Team, etc.).
hu: Módosíthatja a beépített kapcsolat típusok nevét (Személy, Háztartás, Szervezet), és hozzáadhat vagy szerkeszthet "kapcsolat altípusokat" a specifikus használathoz (pl. diák, szülő, Csoport, stb.).

en: You can not add another '%1' activity to this case.
hu: Nem adhatsz hozzá másik '%1' tevékenységet ehhez az ügyhöz.

en: You can not add another '%1' activity to this case. %2
hu: Nem adhatsz hozzá másik '%1' tevékenységet ehhez az ügyhöz. %2

en: You can not delete this case type -- it is assigned to %1 existing case record(s). If you do not want this case type to be used going forward, consider disabling it instead.
hu: Nem törölheti ezt az ügytípust -- meglévő ügy rekord(ok)hoz %1 van hozzárendelve. Ha azt akarja, hogy a továbbiakban ne legyen használva ez az ügytípus tiltsa le inkább.

en: You can not have the same Status Rule registered as both "Current" and "Expired".
hu: Nem lehet azonos státusz szerepkör regisztrálva a "jelenlegi" és a "lejárt" státusszal is.

en: You can not mark a field as a Result Column in a profile that contains fields from multiple record types.
hu: Nem jelölheti meg egy mezőt mint eredmény oszlop egy profilban, ha multi rekord típus mezőket tartalmaz.

en: You can not mark fields as Searchable in a profile that contains fields for multiple record types.
hu: Nem jelölheti meg a mezőket mint kereshető egy profilban, ha multi rekord típus mezőket tartalmaz.

en: You can not pass a severity level higher than 7.
hu: A súlyossági szint nem lehet magasabb mint 7.

en: You can not record two payments for the same pledge in a single batch.
hu: Nem rögzíthet egy felajánláshoz két befizetést egy kötegben.

en: You can not use other Group by with Financial type or Contribution source.
hu: Nem használhat másik csoportosítást a pénzügyi típussal vagy adomány forrással.

en: You can notify event organizers of each online registration by specifying one or more email addresses to receive a carbon copy (cc). Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org).
hu: Az esemény szervezőket értesítheti minden egyes online regisztrációról, megadva egy vagy több e-mail címet a másolatoknál. Több e-mail cím esetében a címeket vesszővel kell elválasztani (pl.  jane@example.org, paula@example.org).

en: You can only configure one 'Unsupervised' and one 'Supervised' rule for each contact type, but you can configure any number of additional 'General' rules to provide other criteria to scan for possible duplicates.
hu: Csak egy 'Felügyelet nélküli' és egy 'Felügyelt' szabályt lehet beállítani minden egyes kapcsolat típushoz, de beállíthat bármennyi további 'Általános' szabályt más kritériumok megadására a lehetséges duplikátumok keresésére.

en: You can optionally assign this activity to someone. Assigned activities will appear in their Activities listing at CiviCRM Home.
hu: Lehetősége van ezt a tevékenységet opcionálisan máshoz társítani. A társított tevékenységek meg fognak jelenni az ő Tevékenységi listájukban a CiviCRM kezdőoldalon.

en: You can optionally set an "active date range" for this contribution page. These dates are currently used by the "Contribution Widget" and "Personal Campaign Pages". The widget will give a "Campaign is over" message if it is accessed outside of the specified range. The "Donate" button will be hidden on Personal Campaign Pages if accessed outside of the specified range.
hu: Opcionálisan beállíthat "aktív dátum intervallumot" ehhez az adományoldalhoz. Ezeket a dátumokat az "adományozó kisalkalmazás" és "személyes kampányoldalak" használják. A kisalkalmazás a "Kampány befejeződött" üzenetet adja, ha a megadott dátum tartományon kívüli érik el. Az "Adományozzon" gomb nem lesz látható a személyes kampányoldalon, ha a megadott dátum tartományon kívül érik el.

en: You can re-enable it by visiting the <a %1>CKEditor Config</a> screen and setting "fullPage = true" under the Advanced Options of the CiviMail preset.
hu: Újra bekapcsolhatja a <a %1>CKEditor beállítások</a>képernyőn a "fullPage = true" aktíválásával a További opciók alatt a CiviKörlevél beállításainál.

en: You can remove it from your extensions directory.
hu: Eltávolíthatja ezt a kiterjesztés könyvtárából.

en: You can reserve a maximum of %count contact at a time for this survey. | You can reserve a maximum of %count contacts at a time for this survey.
hu[0]: Maximum %count kapcsolat foglalható le most ehhez a felméréshez.
hu[1]: Maximum %count kapcsolatot foglalhat le most ehhez a felméréshez.

en: You can schedule Mass SMS to be sent starting at a specific date and time, OR you can request that they be sent as soon as possible by checking &quot;Send Immediately&quot;.
hu: Ütemezni tudja a tömeges SMS elküldésének a dátumát és idejét, VAGY kérheti a mielőbbi elküldését &quot; Azonnali küldés &quot: kiválasztásával.

en: You can schedule this Mass SMS to be sent starting at a specific date and time, OR you can request that it be sent as soon as possible by checking &quot;Send Immediately&quot;.
hu: Ütemezni tudja ezen tömeges SMS elküldésének a dátumát és idejét, VAGY kérheti a mielőbbi elküldését &quot;Azonnali küldés&quot: kiválasztásával.

en: You can search all contacts for duplicates or limit the results for better performance.
          If you limit by group then it will look for matches with that group both inside and outside of the group.
          You can also limit the contacts in the group to be matched by specifying the number of contacts to match. This can be done in conjunction with a group or separately and is recommended for performance reasons.
hu: Duplikátumokat kereshet az összes kapcsolatban, vagy korlátozhatja az eredmények számát a jobb teljesítmény kedvéért.
    Ha csoport szerint korlátozza a keresést, egyezéseket fog keresni csoporttal a csoporton belül és kívül.
    Hasonlóképpen korlátozhatja a csoporton belüli kapcsolat egyezéseket, megadva az egyező kapcsolatok számát. Ezt megteheti a a csoporttal kapcsolatosan vagy  különállóan is és ez a teljesítmény okán javasolt is.

en: You can select a pre-configured Event Template to streamline setting up your new event. The information and configuration settings from the selected template will be automatically copied to this new event. You can then add and modify as needed for this specific event instance. Event templates do NOT store the event date and time - so you will definitely need to set those on this page.
hu: Előre konfigurált esemény sablont is kiválaszthat az új esemény létrehozásának felgyorsítására. A kiválasztott sablon összes információja és beállításai automatikusan másolódnak ebbe az új eseménybe. Utána hozzáadhat elemeket és módosíthatja az esemény speciális igényei szerint. Az esemény űrlapok NEM tárolják az esemény dátumát és idejét - így ezeket ezen az oldalon kell beállítani.

en: You can select an existing Event Template as the basis for the new template you are creating, or you can create the template from scratch.
hu: Meglévő esemény sablonból is választhat, mint alap, az új esemény sablon készítésekor, vagy létrehozhatja a sablont a semmiből.

en: You can select an existing organization record here, OR type in the name of a new organization if this person's employer is not already in your database. However, if you want this person to share their work address with their employer AND that organization doesn't exist yet - leave this field blank and use the Shared Address feature in the Address pane below to create the employer record AND enter the employer address. The 'current employer' relationship will be automatically created for you.
hu: Kiválaszthatja a meglévő szervezet rekordot itt, VAGY új szervezet nevét írja be ha ezen személy munkáltatója nincs az ön adatbázisában. Ugyanakkor, ha azt akarja, hogy a munkahely címét meg akarja osztani a munkáltatójával ÉS az a szervezet nem létezik még - hagyja ezt a mezőt üresen és használja a megosztott cím funkciót a Cím szakaszban alább, az új munkáltató szervezet rekord létrehozására ÉS adja meg a munkáltatója címét. A 'jelenlegi munkáltató' viszony automatikusan létrejön az ön részére.

en: You can select maximum %1 contact(s) at a time for voter reservation of this survey.
hu: Egyszerre csak maximum %1 választhatod ki a kapcsolat(ok)nak  szavazónak ehhez a felméréshez.

en: You can send a <strong>TEXT</strong> Message using the available text pane.
hu: Elküldhet <strong>SZÖVEGES</strong> üzenetet a rendelkezésre álló szövegablakban.

en: You can send your email as a simple text-only message, as an HTML formatted message, or both. Text-only messages are sufficient for most email communication - and some recipients may prefer not to receive HTML formatted messages.
hu: Az e-mailjét elküldheti mint sima szöveges üzenet, vagy mint HTML formázott üzenet, vagy mindkettő. Az egyszerű szöveges üzenet elég a legtöbb e-mail kommunikációhoz - és néhány címzett nem szereti a HTML formátumú üzeneteket.

en: You can send your email as a simple text-only message, as an HTML formatted message, or both. Text-only messages are sufficient for most email communication, and some recipients may prefer not to receive HTML formatted messages.
hu: Az e-mailjét elküldheti mint sima szöveges üzenet, vagy mint HTML formázott üzenet, vagy mindkettő. Az egyszerű szöveges üzenet elég a legtöbb e-mail kommunikációhoz, és néhány címzett nem szereti a HTML formátumú üzeneteket.

en: You can set a start date for recurring contributions and the first payment will be on that date. For a single post-dated contribution you must select recurring and choose one installment
hu: Beállíthatja az ismétlődő adományozás kezdő dátumát és az első befizetés azon a napon lesz. Egy dátumot tartalmazó adománynál az ismétlődőt kell választani egy részletfizetéssel.

en: You can set the FROM name and email address for this reminder in these fields. If you leave these fields blank, the default FROM name and email address for your site will be used (Administer > Communications > FROM Email Addresses).
hu: Beállíthatja a Feladó nevét és e-mail címét ehhez az emlékeztetőhöz ezekben a mezőkben. Ha üresen hagyja ezeket a mezőket, a weboldala alapértelmezett e-mail címe és neve kerül alkalmazásra (Adminisztrál > Kommunikáció > Feladó e-mail címe).

en: You can set the correct base page in the <a href="%1">WordPress integration settings</a>.
hu: A helyes alapoldalt a <a href="%1">WordPress integrációs beállításaiban állíthatja</a> be.

en: You can set this to a number other than one to allow multiple membership terms.
hu: Beállíthatja ezt egy egytől különböző számra, ha több mint egy tagsági időszakot kíván engedélyezni.

en: You can set your own background image
hu: Beállíthatsz egy saját háttérképet

en: You can specify the number of installments, or you can leave the number of installments blank if you want to make an open-ended commitment. In either case, you can choose to cancel at any time.
hu: Megadhatja a részletek számát, vagy üresen is hagyhatja, akkor nyílt végű lesz az elkötelezettsége. Mindkét esetben bármikor megszakíthatja rendszeres adományát.

en: You can still preview your page prior to approval
hu: Még mindig megnézheted az oldalad mielőtt jóvá lesz hagyva

en: You can support it as well - once you complete the donation, you will be able to create your own Personal Campaign Page!
hu: Ön is támogathatja - ha befejezte az adományozást, létrehozhatja a saját személyes kampány oldalát.

en: You can support it as well - once you complete the registration, you will be able to create your own Personal Campaign Page!
hu: Ön is támogathatja - ha befejezte a regisztrációt, létrehozhatja a saját személyes kampány oldalát.

en: You can update billing details for this automatically renewed membership by <a href="%1">visiting this web page</a>.
hu: Módosíthatja a számlázási adatait ezen automatikus frissítődő tagságnál <a href="%1">ezen weboldal meglátogatásával</a>.

en: You can update billing details for this recurring contribution at:
hu: Ezen ismétlődő adomány számlázási adatait módosíthatja:

en: You can update billing details for this recurring contribution by <a href="%1">visiting this web page</a>.
hu: Módosíthatja a számlázási adatait ezen automatikus frissítődő ismétlődő adományozásnál <a href="%1">ezen weboldal meglátogatásával</a>.

en: You can update recurring contribution amount or change the number of installments details for this recurring contribution by <a href="%1">visiting this web page</a>.
hu: Módosíthatja az ismétlődő adományozás összegét, részleteinek számát ezen ismétlődő adományozásnál, <a href="%1">ezen weboldal meglátogatásával</a>.

en: You can update recurring contribution amount or change the number of installments for this recurring contribution at:
hu: Ezen ismétlődő adomány összegét és a részletek számát módosíthatja:

en: You can update recurring contribution amount or change the number of installments for this recurring contribution by <a href="%1">visiting this web page</a>.
hu: Módosíthatja az ismétlődő adományozás összegét, részleteinek számát ezen ismétlődő adományozásnál, <a href="%1">ezen weboldal meglátogatásával</a>.

en: You can upload a picture or image to include on your page. Your file should be in .jpg, .gif, or .png format. Recommended image size is 250 x 250 pixels. Images over 360 pixels wide will be automatically resized to fit.
hu: Feltölthet képet vagy fényképet az oldalába való illesztésre. A fájloknak .jpg, .gif, vagy .png formátumúaknak kell lenniük. Javasolt képméret 250 x 250 pixel.  A 360 pixelnél szélesebb képek automatikusan átméreteződnek a beféréshez.

en: You can upload an image from your computer OR enter a URL for an image already on the Web. If you chose to upload an image file, a 'thumbnail' version will be automatically created for you. If you don't have an image available at this time, you may also choose to display a 'No Image Available' icon by selecting the 'default image'.
hu: A számítógépéről feltölthet képet VAGY megadhat a képre mutató URL-t ha már a interneten van a kép. Ha a képfeltöltést választja, egy 'bélyegkép' változat automatikusan készül. Ha nincs pillanatnyilag képe a termékről, kiválaszthatja a 'Nincs kép' ikont, az 'alapértelmezett kép' megadásával.

en: You can use an address belonging to an existing contact or create a new contact by selecting the desired contact type from the select field. If you link an individual's address to an organization, an employee-employer relationship will be automatically created. If you link an individual's address to a household, a household member relationship is created.
hu: Egy meglévő kapcsolat címét felhasználva vagy egy új kapcsolatot hoz létre a kívánt kapcsolat típust kiválasztva a kiválasztó mezőből. Ha egy személy címét egy szervezethez linkeli, munkáltató-alkalmazott viszony automatikusan létrejön. Ha a személy címét háztartáshoz linkeli a háztartás tagja viszony lesz létrehozva.

en: You can use different profile for the person who is registering than for "Additional Participants". For example, you may want to require an email address from the person entering the registration while not requiring (or even requesting) emails for additional participants (i.e. their "guests").
hu: Különböző profilokat használhat a regisztráló személyeknek és a "további résztvevők" részére. Például, e-mail címet kérhet a regisztráló személytől, de nem kéri ezt (nem is említi) a további résztvevőktől (az ő vendégeitől).

en: You can use existing CiviCRM Profiles on your page or create profile(s) specifically for use in Online Contribution pages. Go to <a href="%1"><strong>Administer CiviCRM Profiles</strong></a> if you need to review, modify or create profiles (you can come back at any time to select or update the Profile(s) used for this page).
hu: Meglévő CiviCRM profiljait használhatja az oldalán, vagy hozzon létre profil(oka)t speciálisan az online adományoldalakhoz. Menjen <a href='%1'> <strong>CiviCRM profil adminisztrálásra</strong></a> ha a profilokat átakarja tekinteni, módosítani vagy létrehozni újat (bármikor visszatérhet ide, ehhez az oldalhoz a profil(ok) kiválasztására vagy frissítésére).

en: You can use the links above to schedule or record an activity.
hu: A fent lévő link segitségével ütemezhetsz vagy rögzíthetsz egy tevékenységet.

en: You can use this page to define one or more general Email Addresses that can be selected as the From Address. EXAMPLE: <em>"Client Services" &lt;clientservices@example.org&gt;</em>
hu: Ezen az oldalon meghatározhat egy vagy több általános e-mail címet, amit alternatívaként választhat az e-mail feladóknál. PÉLDA: <em>"Ügyfélszolgálat" &lt;clientservices@example.org&gt;</em>

en: You can use your favorite editor to create content on your local computer and then <strong>Upload</strong> the files. OR you can <strong>Compose</strong> content directly on the screen.
hu: Használhatja a kedvenc szerkesztőjét a tartalom létrehozásához a helyi számítógépen, majd <strong>Feltöltheti </strong> a fájlokat. VAGY <strong>Összeállíthat</strong> tartalmakat közvetlenül a képernyőjén is.

en: You can view and / or restore deleted cases by checking the "Deleted Cases" option under Find Cases.
hu: Megtekintheti és / vagy helyreállíthatja a törölt ügyeket azzal hogy kijelöli a "Törölt Ügyek" opciót az Ügyek keresése alatt.

en: You can view or revert to the default version of any system workflow message template which you've modified. After upgrades OR if you are having issues with your modified version, it is useful to compare your active version to the default code shown on this screen. You can use the 'Select' buttons below (with copy and paste commands) to copy the default code into a text editor and then compare it to your customized version.
hu: Áttekintheti vagy visszaállíthatja az alapértelmezett változatát bármelyik módosított munkafolyamat üzenetnek. A frissítések után VAGY ha problémája akad a módosított változattal, hasznos az aktív változat összehasonlítása az ezen az oldalon látható alapértelmezettel. A 'Kiválasztás' billentyűket használva (másolás és beillesztés paranccsal) másolja az alapértelmezett kódot a szerkesztőbe és hasonlítsa össze az ön testre szabott változatával.

en: You can't connect an address to itself
hu: Nem kapcsolhatja a címet saját magához.

en: You can:
hu: Ezek a lehetőségeid:

en: You cannot add a new record as  maximum allowed limit is reached
hu: Nem adhat hozzá új rekordot elérte az engedélyezett maximális rekord számot

en: You cannot change the account type since this financial account refers to a financial item having an account type of Revenue/Liability.
hu: Nem változtathatja meg ezt számla típust, mert ez a pénzügyi számla hivatkozik egy olyan péntügyi típusra, melynek számla típusa Bevétel/Kötelezettség.

en: You cannot combine profiles of multiple types.
hu: Különböző típusú profilokat nem lehet egyesíteni.

en: You cannot configure multi-record custom fields belonging to different custom sets in one profile
hu: Nem állíthatja be másik egyedi készlethez tartozó  multi-rekord egyedi mezőket egy profilban

en: You cannot delete this Contribution Page because it has already been used to submit a contribution or membership payment. It is recommended that your disable the page instead of deleting it, to preserve the integrity of your contribution records. If you do want to completely delete this contribution page, you first need to search for and delete all of the contribution transactions associated with this page in CiviContribute.
hu: Nem törölheti ezt az adományoldalt, mert már korábban használták adományozásra vagy tagdíjfizetésre. Azt javasoljuk, hogy tiltsa le a törlés helyett, az adomány rekordok integritásának megőrzésére. Ha teljesen törölni kívánja az adományoldalt, először törölnie kell az ehhez az oldalhoz csatlakozó összes adomány tranzakciót  a CiviAdomány-ban.

en: You cannot enable both Membership Signup and a Contribution Price Set on the same online contribution page.
hu: Nem engedélyezheti egy adomány oldalon a tagság feliratkozást és az adomány árlista értékének a egyidejű beállítását.

en: You cannot enable both Recurring Contributions AND Pledges on the same online contribution page.
hu: Nem engedélyezheti egyszerre az ismétlődő adományokat ÉS felajánlásokat egy online adomány oldalon.

en: You cannot enable both Recurring Contributions and Auto-renew memberships on the same online contribution page
hu: Nem engedélyezheti egyszerre az ismétlődő adományokat és  az automatikusan megújuló tagságot egy online adomány oldalon

en: You cannot enable both Recurring Contributions and Auto-renew memberships on the same online contribution page.
hu: Nem engedélyezheti egyszerre az ismétlődő adományokat és  az automatikusan megújuló tagságot egy online adomány oldalon.

en: You cannot enable both a Contribution Price Set and Membership Signup on the same online contribution page.
hu: Nem engedélyezheti egy időben az adomány árlistát és a tagsági feliratkozást egyazon online adományoldalon.

en: You cannot enter multiple soft credits for the same contact.
hu: Nem adhat meg többszörös lágy jóváírást ugyanazon kapcsolathoz.

en: You cannot export batches which have already been exported.
hu: Nem exportálhat olyan köteget amit már exportált.

en: You cannot group by soft credit when displaying contributions only.  Please uncheck "Soft Credit" in the Grouping tab.
hu: A lágy jóváírás szerint nem csoportosíthat, amikor az adományokat jelzi ki. Kérem szüntesse meg a "Lágy jóváírás" kiválasztását a csoportosítás fülön.

en: You cannot have auto-renewal on if you are paying later.
hu: Nem lehet automatikus megújítása ha később fizet.

en: You cannot modify relationship type because there are membership records associated with this membership type.
hu: Nem módosíthatja ezt a viszony típust, mert ehhez a tagsági típushoz hozzárendeltek tagsági rekordok.

en: You cannot record scheduled SMS activity
hu: Nem tud ütemezett SMS tevékenységet rögzíteni

en: You cannot record scheduled email activity.
hu: Nem tud ütemezett e-mail tevékenységet felvenni.

en: You cannot remove an account with a %1 relationship because it is being referenced by one or more of the following types of records: Contributions, Contribution Pages, or Membership Types. Consider disabling this type instead if you no longer want it used.
hu: Nem távolítható el egy számla %1 viszonnyal, mert a következő típusú rekordok közül egy vagy több hivatkozik rá: adomány, adományoldal, vagy tagság típusok. Gondolja meg, hogy inkább tiltsa le ha nem akarja tovább használni.

en: You cannot remove an account with a %1 relationship while the Financial Type is used for a Premium.
hu: Nem távolítható el egy számla %1 viszonnyal amíg a pénzügyi típus használatban van egy ajándékhoz.

en: You cannot select more than %1 choices. For more complex functionality, please use a Price Set.
hu: Nem választhat több mint %1 változatot, a bonyolultabb funkciókhoz, kérem használjon egy árlistát.

en: You cannot set up a recurring contribution if you are not paying online by credit card.
hu: Nem állíthatja be az ismétlődő adományozást ha nem bankkártyával fizet.

en: You cannot update this payment as it is tied to a payment processor
hu: Nem frissítheti ezt a befizetést mert egy fizetés feldolgozóhoz kapcsolódik.

en: You cannot use "Add Contacts to Group" action unless contacts fields are selected.
hu: Nem használhatja a "Kapcsolat hozzáadása a csoporthoz" műveletet, amíg a kapcsolat mezői kiválasztottak.

en: You cannot use 'id' as a field label.
hu: Nem használhatja az 'id'-t mint mezőnév (címke).

en: You cannot use a Membership Price Set when the Contribution Amounts section is enabled. Click the Memberships tab above, and select your Membership Price Set on that form. Membership Price Sets may include additional fields for non-membership options that require an additional fee (e.g. magazine subscription) or an additional voluntary contribution.
hu: Nem használhatja  a tagsági árlistákat amikor az adományozási összeg szakasz engedélyezett. kattintson a fenti tagság fülre, és válassza ki a tagsági árlistát azon az űrlapon. A tagsági árlisták további mezőket is tartalmazhatnak a nem tagsági opciókra, amelyekhez kiegészítő befizetés tartozik (pl. folyóirat előfizetés) vagy egy kiegészítő önkéntes adományozás.

en: You do not appear to have any active membership types configured, please add an active membership type and try again.
hu: Úgy tűnik, nincs beállítva aktív tagságtípus. Kérjük, adjon hozzá egy aktív tagsági típust, és próbálja újra.

en: You do not have access to add notes.
hu: Jegyzetek hozzáadásához nincs hozzáférése.

en: You do not have access to delete this note.
hu: Nincs jogosultságod hogy töröld ezt a megjegyzést.

en: You do not have access to edit this note.
hu: Nincs jogosultságod hogy szerkesztsd ezt a megjegyzést.

en: You do not have access to this note.
hu: Nincs jogosultságod hogy megnézhesd ezt a megjegyzést.

en: You do not have all the permissions needed for this page.
hu: Nincs meg az összes hozzáférési joga ehhez az oldalhoz.

en: You do not have any Open Data Entry Batches.
hu: Nincs egy megnyitott Adatbeviteli köteg sem.

en: You do not have any active %1
hu: Nincs semmilyen aktív %1

en: You do not have any active Personal Campaign pages.
hu: Nincs semmilyen aktív Személyes Kampány oldala.

en: You do not have any private reports. To add a report to this section, edit the Report Settings for a report and set 'Add to My Reports' to Yes.
hu: Nincs egyetlen egyedi jelentése. Jelentés hozzáadásához ehhez a szakaszhoz, szerkessze a jelentés Jelentés beállításait és állítsa a 'Hozzáadás a jelentéseimhez' opciót igen-re.

en: You do not have permission to Delete Report.
hu: Nincs meg a megfelelő jogosultságod hogy töröld ezt a  Jelentést.

en: You do not have permission to access this case.
hu: Nincs hozzáférési joga az ügyhöz.

en: You do not have permission to access this contact.
hu: Nincsen jogosultsága hogy hozzáférjen ehhez a kapcsolathoz.

en: You do not have permission to access this event registration. Contact the site administrator if you need assistance.
hu: Nincs joga az esemény regisztrációját elérni. Lépjen kapcsolatba az oldal adminisztrátorával ha segítségre van szüksége.

en: You do not have permission to access this mailing report
hu: Önnek nincs elég jogosultsága, hogy hozzáférjen a postázási jelentésekhez.

en: You do not have permission to access this page
hu: Nincs hozzáférési joga ehhez az oldalhoz.

en: You do not have permission to access this page.
hu: Nincs hozzáférési joga ehhez az oldalhoz.

en: You do not have permission to access this report.
hu: Nincs hozzáférési jogod ehhez a jelentéshez,

en: You do not have permission to administer reserved tags.
hu: Nincsen jogosultsága hogy adminisztrálja a fenntartott címkéket.

en: You do not have permission to cancel this recurring contribution.
hu: Nincs jogosultsága ezen ismétlődő adomány törlésére.

en: You do not have permission to delete this contact.
hu: Nincsen jogosultsága hogy törölje ezt a kapcsolatot.

en: You do not have permission to delete this contact. Note: you can delete contacts if you can edit them.
hu: Nincs engedélye a kapcsolata törlésére. Megjegyzés: akkor törölheti a kapcsolatot ha szerkesztési joga van.

en: You do not have permission to edit this contact record. Contact the site administrator if you need assistance.
hu: Nincs jogosultsága a kapcsolat rekordjának a szerkesztésére. Lépjen kapcsolatba az oldal adminisztrátorával.

en: You do not have permission to execute this url
hu: Nincs engedélye ennek az URL-nek a végrehajtására

en: You do not have permission to force merge duplicate contact records
hu: Nincs elég jogosultsága a duplikált kapcsolat rekordok összefűzésének kierőszalkolására.

en: You do not have permission to make changes to the record
hu: Nincs jogosultsága a rekord megváltoztatására

en: You do not have permission to modify smart groups
hu: Nincs engedélye ezen okos csoportok módosítására

en: You do not have permission to register for this event
hu: Nincs joga regisztrálni erre az eseményre

en: You do not have permission to send SMS
hu: Nincs engedélye SMS küldésre

en: You do not have permission to view requested page.
hu: Nincs engedélye a kért oldal megtekintéséhez.

en: You do not have permission to view this contact record. Contact the site administrator if you need assistance.
hu: Nincs jogosultsága a kapcsolat rekordjának megtekintésére. Lépjen kapcsolatba az oldal adminisztrátorával ha további segitségre van szüksége.

en: You do not have permission to view this event
hu: Nincs engedélye ezen esemény megtekintéséhez

en: You do not have permission to view this page.
hu: Nincs engedélye ezen oldal megtekintéséhez.

en: You do not have sufficient permission to change settings for this reserved group.
hu: Nincs jogosultsága ennek a fenntartott csoport beállításainak megváltoztatására.

en: You do not have sufficient permission to delete this reserved group.
hu: Nincsen jogosultsága hogy törölje ezt a fenntartott csoportot.

en: You do not have sufficient permission to delete this reserved tag.
hu: Nincsen jogosultsága hogy törölje ezt a fenntartott címkét.

en: You do not have sufficient permission to edit this reserved tag.
hu: Nincsen jogosultsága hogy szerkessze ezt a fenntartott címkét.

en: You do not have sufficient permission to edit this tagset.
hu: Nincsen jogosultsága hogy szerkessze ezt a címke készletet.

en: You do not have sufficient permission to transfer/cancel this participant.
hu: Nincs elég jogosultsága ennek a résztvevőnek a törlésére/átruházására.

en: You do not have the necessary permission to edit this contact.
hu: Nincs jogosultsága a kapcsolat szerkesztésére.

en: You do not have the necessary permission to view this contact.
hu: Nincs jogosultságod a kapcsolat megtekintéséhez.

en: You don't have logging enabled on some tables. This may cause errors on performing insert/update operation on them.
hu: Nincs a naplózás engedélyezve néhány táblánál. Hibát okozhat a rajtuk végzett beillesztés/frissítés műveletek esetében.

en: You don't have permission to access this page
hu: Nincs hozzáférési joga ehhez az oldalhoz.

en: You dont have permission to %1 this batch
hu: Nincs engedélye a %1 ehhez a köteghez

en: You have a current Lifetime Membership which does not need to be renewed.
hu: Jelenleg élethosszig tartó tagsággal rendelkezik, ezt nem kell megújítani.

en: You have a pending subscription to the %1 mailing list. To confirm this subscription, reply to this email or click <a href="%2">here</a>.
hu: A feliratkozása a %1 levelezési listára, függőben van. A feliratkozás megerősítésére, válaszoljon erre a levélre vagy kattintson  <a href="%2">ide</a>.

en: You have a pending subscription to the %1 mailing list. To confirm this subscription, reply to this email or click on this link: %2
hu: A feliratkozása a %1 levelezési listára, függőben van. A feliratkozás megerősítésére, válaszoljon erre a levélre vagy kattintson  erre a linkre: %2

en: You have already added a primary location field of this type: %1
hu: Már hozzáadta az elsődleges hely mezőt  ehhez a típushoz: %1

en: You have already signed this petition but we<strong>need to confirm your email address</strong>.
hu: Ön már aláírta ezt a petíciót de nekünk<strong>meg kell erősítenie az ön e-mail címét</strong>.

en: You have already signed this petition but you still <b>need to verify your email address</b>.
hu: Ön már aláírta ezt a petíciót de nekünk <b>meg kell erősítenie az email címét</b>.

en: You have already signed this petition.
hu: Ezt a petíciót már aláírtad.

en: You have been added to the WAIT LIST for this event.
hu: Ön az esemény VÁRÓLISTÁJÁHOZ hozzáadásra került.

en: You have been re-subscribed to the following groups: %1. You can un-subscribe by mailing %2 or clicking %3
hu: Újra feliratkozott a következő csoportokba: %1. Leiratkozhat levélküldéssel %2 vagy kattintva %3.

en: You have been re-subscribed to the following groups: %1. You can un-subscribe by mailing %2 or clicking <a href="%3">here</a>.
hu: Újra feliratkozott a következő csoportokba: %1. Leiratkozhat levélküldéssel %2 vagy <a href="%3">ide</a> kattintva.

en: You have been returned to the start of the registration process and any sold out events have been removed from your selections. You will not be able to continue until you review your booking and select different events if you wish.
hu: Visszatért a regisztrációs folyamat elejére és az összes betelt esemény eltávolításra került a választható listából. Nem tudja addig folytatni amíg nem nézi át a foglalásait, és nem választ másik eseményt, ha akar.

en: You have been un-subscribed from the following groups: %1. You can re-subscribe by mailing %2 or clicking %3
hu: Leiratkozott a következő csoportokból: %1. Visszairatkozhat levélküldéssel %2 vagy kattintva %3.

en: You have been un-subscribed from the following groups: %1. You can re-subscribe by mailing %2 or clicking <a href="%3">here</a>.
hu: Leiratkozott a következő csoportokból: %1. Visszairatkozhat levélküldéssel %2 vagy <a href="%3">ide</a> kattintva.

en: You have defined CIVICRM_MAIL_LOG - no mail will be sent.  Your %1 settings have not been tested.
hu: Meghatározta a CIVICRM_MAIL_LOG - levél nem kerül kiküldésre. A %1  beállításai nem lesznek tesztelve.

en: You have defined CIVICRM_MAIL_LOG_AND_SEND - mail will be logged.
hu: Meghatározta a CIVICRM_MAIL_LOG_AND_SEND - levél naplózásra kerül.

en: You have enabled the County option. Please ensure you populate the county table in your CiviCRM Database. You can find extensions to populate counties in the <a %1>CiviCRM Extensions Directory</a>.
hu: Engedélyezte a megye opciót. Kérem győződjön meg a CiviCRM adatbázis megye táblája feltöltött. Kiterjesztéseket találhat a megye feltöltésére a <a %1>CiviCRM kiterjesztés könyvtárban</a>

en: You have indicated that this is a paid event, but no payment option has been selected. If this is not a paid event, please select the "No" option at the top of the page. If this is a paid event, please select at least one payment processor and/or enable the pay later option.
hu: Azt jelölte be, hogy az esemény fizetős, de nem állított be fizetési opciókat. Ha ez egy nem fizetős rendezvény, válassza a "Nem" opciót az oldal tetején. Ha fizetős rendezvény, akkor válasszon legalább egy fizetés feldolgozót vagy/és engedélyezze a később fizetést.

en: You have listed fixed contribution options or selected a price set, but no payment option has been selected. Please select at least one payment processor and/or enable the pay later option.
hu: Rögzített adomány opciókat állított be, vagy árlistát választott ki, de nem állított be fizetési opciókat. Kérem válasszon legalább egy fizetés feldolgozót vagy/és engedélyezze a később fizetést.

en: You have no A/B mailings
hu: Nincs A/B körlevél

en: You have no Grants registered in your database.
hu: Az ön adatbázisában nincsenek adományok regisztrálva.

en: You have received a donation at your personal page
hu: Adományt kapott a személyes oldalán.

en: You have selected "Disable Outbound Email". A test email can not be sent.
hu: Kimenő levél tiltását választottad. A teszt email nem küldhető el.

en: You have selected "Redirect to Database". A test email can not be sent.
hu: "Adatbázisba átirányítás" opciót választotta. A teszt e-mailt nem lehet kiküldeni.

en: You have selected an email Selection Method without specifying a Location Type. Please go back and change your recipient settings (using the wrench icon next to "Recipients").
hu: Helytípus megadása nélkül választott ki egy e-mail kiválasztási módszert. Kérjük, lépjen vissza, és módosítsa a címzett beállításait (a "Címzettek" melletti csavarkulcs ikon használatával).

en: You have selected multiple memberships for the same organization or entity. Please review your selections and choose only one membership per entity.
hu: Több tagságot választott ki egy szervezethez vagy egységhez. Kérem nézze át a kiválasztását és csak egy tagságot adjon meg egy egységhez.

en: You have selected multiple memberships for the same organization or entity. Please review your selections and choose only one membership per entity. Contact the site administrator if you need assistance.
hu: Több tagságot választott ki egy szervezethez vagy egységhez. Kérem nézze át a kiválasztását és csak egy tagságot adjon meg egy egységhez. Ha szükséges lépjen kapcsolatba weboldal adminisztrátorával.

en: You have selected the table cell separator, but one or more token fields are not placed inside a table cell. This would result in invalid HTML, so comma separators have been used instead.
hu: Kiválasztotta a táblázat cella elválasztót, de egy vagy több token mező nem került a táblázat celláiba. Ez érvénytelen HTML-t eredményez, ezért a vessző elválasztó került alkalmazásra helyette.

en: You have selected to make this field public but have not enabled any public price options. Please update your selections to include a public price option, or make this field admin visibility only.
hu: Ezt a mezőt nyilvánossá tette de nem engedélyezett hozzá nyilvános áropciót. Kérem frissítse a kiválasztását egy nyilvános áropció kiválasztásával, vagy tegye csak az admin által láthatóvá.

en: You have skipped last participant and which result into event having enough spaces, but your registration require approval, Once your registration has been reviewed, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.
hu: Kihagyta az utolsó részvevőt, ennek eredményeként elég hely van, de az eseményre történő regisztrációja jóváhagyást igényel.  A regisztrációja felülvizsgálata megtörténtekor, egy értesítő e-mailt fog kapni, a regisztrációs folyamat befejezésére szolgáló oldalra mutató linkkel.

en: You have skipped last participant and which result into event having enough spaces, hence your group become as register participants though you selected on wait list.
hu: Kihagyta az utolsó részvevőt, ennek eredményeként elég hely van, a csoportja regsiztrálásra került az eseményre, habár a várólistát választotta.

en: You have specified the status Partially Paid but have entered an amount that equals or exceeds the amount due. Please adjust the status of the payment or the amount
hu: A részlegesen fizetve állapotot állított be de az összeg amit megadott egyenlő vagy nagyobb mint a fizetendő összeg. Kérem állítsa be a helyes állapotot vagy összeget

en: You have successfully completed %1 recurring contributions. Thank you.
hu: Sikeresen befejezte %1 ismétlődő adományozásait. Köszönjük!

en: You have tried to access a report that does not exist.
hu: Olyan jelentéshez próbált hozzáférni, amely nem létezik.

en: You have unsaved changes.
hu: Nem mentett változtatásaid vannak.

en: You may allow users to join a waitlist when the event is full (by checking the box below).
hu: Megengedheti a felhasználók feliratkozását a várólistára ha az esemény megtelt (az alábbi jelölőnégyzet kiválasztásával).

en: You may allow users to join a waitlist when the event is full. To enable this feature you must first enable the Participant Statuses used by the waitlist work-flow (click the wrench icon, or navigate to Administer » CiviEvent » Participant Statuses). Then reload this form and check 'Offer a Waitlist?'.
hu: Engedélyezheti a felhasználóknak a várólistához csatlakozást, ha az esemény megtelt. Ennek engedélyezéséhez először engedélyezni kell a Résztvevő állapotokat, amelyeket a várólista munkafolyamat használ (kattintson a csavarkulcs ikonra, vagy menjen az Adminisztrál>CiviEsemény>Résztvevő állapotokhoz). Utána töltse be újra ezt az űrlapot és jelölje be a 'Várólista felajánlása?' opciót.

en: You may also configure events to require administrative approval prior to participants completing the registration process. To enable this feature you must first enable the Participant Statuses used by the approval work-flow (Administer » CiviEvent » Participant Statuses). Then reload this form and check 'Require participant approval?'.
hu: Az eseményt úgy is beállíthatja, hogy a résztvevőktől megkövetelheti a regisztrációs folyamat befejezése előtti adminisztratív jóváhagyást. Ennek engedélyezéséhez, először engedélyezze a résztvevők állapotát, amit a munkafolyamat használ (Adminisztrálás »CiviEsemény »Résztvevők állapota). Majd töltse be újra ezt az űrlapot  és jelölje ki a 'Résztvevő jóváhagyása szükséges?' opciót.

en: You may also create a customized greeting and use field tokens to insert fields of your choice. For more information on available tokens, see the online documentation %1.
hu: Egyedi üdvözleteket is készíthet és használhat token mezőt az ön által kiválasztott mező beillesztésére. A rendelkezésre álló tokenekről további információt találhat az online dokumentációban %1.

en: You may also optionally set an MD5 Hash Key to verify that responses come directly from Authorize.Net. Login to your merchant account and navigate to <strong>Account Settings</strong>. Select MD5-Hash and enter a new hash value. This can be just about any string of characters or words. Then enter the exact same value here.
hu: Opcionálisan beállíthatja az MD% hash kulcsot, hogy meggyőződhessen arról, hogy  a válasz direkten az Authorize.Net-től jön. A kereskedői fiókjába lépjen be és navigáljon a <strong>Fiókbeállításokhoz</strong>. Válassza az MD5-Hash-t és adjon meg egy új hash értéket. Bármilyen karakterlánc lehet vagy szavak. Utána, adja meg itt is ugyan ezt az értéket.

en: You may choose to email invoice to contributors OR download a PDF file containing one invoice per page to your local computer by clicking <strong>Process Invoice(s)</strong> . Your browser may display the file for you automatically, or you may need to open it for printing using any PDF reader (such as Adobe&reg; Reader).
hu: Kiválaszthatja, hogy e-mailben küldi el a számlát az adományozóknak VAGY letölti egy PDF fájlban oldalanként egy számlával a számítógépére rákattintva a <strong>Számla(ák)feldolgozása</strong>. A böngészője vagy automatikusan mutatja a fájlt, vagy meg kell nyitnia a nyomtatáshoz PDF olvasó segítségével (mint például az Adobe&reg; Reader).

en: You may choose to email receipts to contributors OR download a PDF file containing one receipt per page to your local computer by clicking <strong>Process Receipt(s)</strong>. Your browser may display the file for you automatically, or you may need to open it for printing using any PDF reader (such as Adobe&reg; Reader).
hu: Kiválaszthatja, hogy e-mailben küldi el a nyugtát az adományozóknak VAGY letölti egy PDF fájlban oldalanként egy nyugtával a számítógépére rákattintva a <strong>Nyugta(ák)feldolgozása</strong>. A böngészője vagy automatikusan mutatja a fájlt, vagy meg kell nyitnia a nyomtatáshoz PDF olvasó segítségével (mint például az Adobe&reg; Reader).

en: You may choose to include a pre-configured Footer block below your message. This is a good place to include the required unsubscribe, opt-out and postal address tokens.
hu: Előkonfigurált élőláb blokkot illeszthet be az üzenete mögé. Ez a legjobb hely a leiratkozás, beállítás változtatása vagy a postai cím beillesztésére.

en: You may choose to include a pre-configured Header block above your message.
hu: Előkonfigurált élőfej blokkot illeszthet be az üzenete elé.

en: You may choose to record the payment method used for each contribution and fee. Reserved payment methods are required - you may modify their labels but they can not be deleted (e.g. Check, Credit Card, Debit Card). If your site requires additional payment methods, you can add them here. You can associate each payment method with a Financial Account which specifies where the payment is going (e.g. a bank account for checks and cash).
hu: Választhatja, hogy rögzíti a felhasznált fizetési módszereket minden egyed adományhoz és díjhoz. A fenntartott fizetési módok szükségesek - módosíthatja a címkéiket de nem lehet őket törölni ( mint pl. csekk, bankkártya, hitelkártya). Ha az ön oldalának további fizetési módokra van szüksége , itt hozzáadhatja őket. Minden fizetési módhoz hozzárendelhet egy pénzügyi számlát, amely meghatározza, hogy a befizetés hova kerül (u.m. bankszámla és készpénz).

en: You may configure these settings using absolute URLs or URL variables.
hu: Beállíthatja ezeket az opciókat az abszolút útvonal vagy útvonal változók felhasználásával.

en: You may configure these upload directories using absolute paths or path variables.
hu: Beállíthatja ezeket a feltöltési könyvtárakat az abszolút útvonal vagy útvonal változók felhasználásával.

en: You may enter a negative amount value if the field or option is being used to discount the total price.
hu: Megadhat negatív értéket ha diszkontot kíván adni a teljes árból, és erre használja a mezőt vagy opciót.

en: You may enter a negative amount value if the field or option is being used to discount the total price. Use a price of 1 and Display Amount off (unchecked) to allow a user to enter a contribution amount in a Text / Numeric Quantity field.
hu: Megadhat negatív értéket ha a mezőt vagy opciót arra használja, hogy a diszkontot adjon a teljes árból. Használja 1 ára és Összeg kijelzése (nem kiválasztott) opciót a felhasználónak engedélyezendő az adományozandó összeg beírását egy Szöveg/szám mennyiség mezőbe.

en: You may include tokens to represent fields (like a contact's "first name") in the message subject and body. These will be replaced with the actual value of the corresponding field in the outgoing message. Click "Insert Tokens" for a searchable list of available tokens.
hu: Beillesztheti a tokeneket a mezők reprezentálására (például a kapcsolat "keresztneve") az üzenet tárgysorában és az üzenetben. Ezek kicserélésre kerülnek az aktuális értékre a kapcsolódó mezőből a kimenő üzenetbe. Kattintson a "tokenek beillesztésére" a rendelkezésre álló tokenek listájában való keresésre.

en: You may need to check that: <ul><li>(a) the path and URL match,</li><li> (b) the httpd/htaccess policy allows requests for files inside this folder,</li><li>and (c) the web domain matches the normal web domain.</ul>
hu: Ellenőrizheti: <ul><li>(a) az útvonal és az URL egyezőségét, </li><li>(b) a httpd/htaccess beállítások engedélyezését a fájlkeresésre ebben a könyvtárban, </li><li> és (c) azt, hogy a web tartomány egyezik-e a normál web tartománnyal.</ul>

en: You may only select one contact field per reminder
hu: Csak egy kapcsolat mezőt választhat emlékeztetőnként

en: You may optionally record the actual cost of this premium to your organization. This may be useful when evaluating net return for this incentive.
hu: Opcionálisan megadhatja, hogy mennyi volt a  Jelképes ajándék tényleges költsége az ön szervezetének. Hasznos lehet, ha a meg kívánja határozni mennyi lehetett ennek az ösztönzésnek a nettó hatása.

en: You may override the ts() function in CiviCRM by defining your own translation function.
hu: A ts() függvényt felülírhatja a CivCRM-ben meghatározva a saját fordító függvényt.

en: You may specify one or more email addresses to receive a blind carbon copy (bcc) of the confirmation email. Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org).
hu: Megadhat egy vagy több e-mail címet a megerősítő e-mail titkos másolatoknál. Több e-mail cím esetében a címeket vesszővel kell elválasztani (pl.  jane@example.org, paula@example.org).

en: You may transfer your registration to another participant or cancel your registration up to %1 hours %2 the event.
hu: A regisztrációját átruházhatja másik résztvevőre vagy törölheti a regisztrációját a %2 esemény kezdete előtt %1 óráig.

en: You may want to collect information from contributors beyond what is required to make a contribution. For example, you may want to inquire about volunteer availability and skills. Add any number of fields to your contribution form by selecting CiviCRM Profiles (collections of fields) to include at the beginning of the page, and/or at the bottom.
hu: Az adományozáshoz kapcsolódó információkon túli információkat is gyűjthet. Például, meg kívánja kérdezni az önkéntességről és a képességeiről. Adjon hozzá annyi mezőt amennyit a CiviCRM profiljaiban (mezők csoportjai) rendelkezésre áll, az adományoldalának a tetejére és/vagy az oldal aljára.

en: You must be logged in to view this page.
hu: Be kell jelentkeznie, hogy láthassa azt az oldalt.

en: You must be logged in to your account to access the editing options above. (If you visit this page without logging in, you will be viewing the page in "live" mode - as your visitors and friends see it.)
hu: Belépve kell hogy legyél a fiókodba hogy elérhesd a fent említett szerkesztési opciókat.( Ha meglátogatod ezt az oldalt belépés nélkül, az oldal "éles" változatát láthatod - mint ahogyan a látogatók vagy a barátok látják.)

en: You must choose 'Admin' visibility for this price option, as it belongs to a field with 'Admin' visibility.
hu: Az 'Admin' láthatóságot kell kiválasztania ehhez az áropcióhoz, mivel egy olyan mezőbe tartozik amelyik 'Admin' láthatóságú.

en: You must contribute at least %1 to get this item
hu: Legalább %1 összeget kell adományoznia, hogy megkapja ezt az ajándékot

en: You must contribute more to get that item
hu: Többet kell adományoznia, ha meg akarja kapni ezt az ajándékot

en: You must enable the Membership Block for this Contribution Page if you want to include a Profile with Membership fields.
hu: A tagság blokkot engedélyeznie kell ehhez az adományoldalhoz, ha be akar illeszteni egy profilt tagsági mezőkkel.

en: You must have at least the test or live section filled
hu: Legalább egy teszt vagy élő szakaszt ki kell tölteni

en: You must have at least the user_name specified
hu: Legalább egy user_name meg kell adni

en: You must provide values for all three Address Standardization fields.
hu: Mindhárom cím szabványosítás mezőhöz értékeket kell megadnia.

en: You must select a Multiple Choice Option set if you chose Reuse an existing set.
hu: Ki kell választania egy Feleletválasztós beállítási mintát vagy választhatja azt is hogy már egy meglévő mintát használ fel.

en: You must select at least 2 tags for merging.
hu: Legalább 2 címkét ki kell választania az összefűzéshez.

en: You must select at least one email recipient type.
hu: Legalább egy címzettet ki kell választania.

en: You must select both a CiviCRM Group and a Drupal Role from the "Association Rule" section.
hu: Választania kell egy CiviCRM Csoport és Drupal Szerepkört is az "Asszociációs Szabály" szekcióból.

en: You must select both a CiviMember Membership Type and a Drupal Role from the "Association Rule" section.
hu: Választania kell egy CiviTag tagságot és egy Drupal Szerepkört is az "Asszociációs Szabály" szekcióból.

en: You need PHP version %1 or later, only %2 is installed. Please upgrade your server, or ask your web-host to do so.
hu: Minimum PHP %1  változata vagy újabb szükséges, %2 változat van telepítve. Frissítse a szerverét, vagy kérje meg erre a tárhelyszolgáltatóját.

en: You need more than one custom group to move fields
hu: Több mint egy egyedi csoport szükséges a mezők mozgatásához

en: You need to configure a Mapping Provider before using this feature (Administer > System Settings > Mapping and Geocoding).
hu: A térképszolgáltatót előbb be kell állítani mielőtt használná ezt a tulajdonságot (Adminisztrálás>Rendszerbeállítások>Térképek és helymeghatározás)

en: You need to enable CiviContribute before enabling CiviPledge.
hu: Engedélyezned kell a CiviContribute-t, mielőtt engedélyezed a CiviPledge-t.

en: You need to enable Separate Membership Payment when online contribution page is configured for both Membership and Recurring Contribution
hu: Engedélyeznie kell a különálló tagság fizetést, amikor az online adomány oldal a tagságra és az ismétlődő fizetésre is beállított

en: You need to enable Separate Membership Payment when online contribution page is configured for both Membership and Recurring Contribution.
hu: Engedélyeznie kell a különálló tagság fizetést, amikor az online adomány oldal a tagságra és az ismétlődő fizetésre is beállított.

en: You need to have at least one <a href="%1">Membership Type</a> with 'Public' visibility in order to enable self-service Membership Signup and Renewal.
hu: Legalább egy <a href="%1">Tagsági típus</a> szükséges 'Publikus' láthatósággal az önkiszolgáló tagsági feliratkozás és megújítás engedélyezéséhez.

en: You need to select the type of record that this set of custom fields is applicable for.
hu: Ki kell választania azt a rekord típust amelyhez ez az egyedi mező csoport alkalmazható.

en: You need to set up a secure server before you can use the Force Secure URLs option
hu: Be kell állítania biztonságos szervert mielőtt Biztonságos URL-k kikényszerítését használná

en: You need to setup and load Case and Activity configuration files before you can begin using the CiviCase component.
hu: Be kell állítanos és töltened az Ügy és Tevékenység konfigurációs fájljait mielőtt elkezdheted használni ezt a CiviCase komponenst.

en: You need to use a Port other than the default port 25 in your environment.
hu: Egy másik portot kell használod az alap 25-ös helyett ebben a környezetben.

en: You only have %1 allocated
hu: Önnek csak %1 áll rendelkezésre

en: You seem to be using an unsupported webserver. The server variables SCRIPT_NAME, HTTP_HOST, SCRIPT_FILENAME need to be set.
hu: Úgy tűnik, hogy nem támogatott webszervert használ. A SCRIPT_NAME, HTTP_HOST, SCRIPT_FILENAME szerver változókat be kell állítania.

en: You seem to have deleted the relationship type 'Employee of'
hu: Úgy néz ki, hogy törölte a 'Alkalmazottja' viszony típust

en: You seem to have deleted the relationship type 'Household Member of'
hu: Úgy tűnik, hogy törölte a 'Háztartás tagja' viszony típust

en: You should move the membership related fields configured in %1 to the 'On Behalf' profile for this Contribution Page
hu: Az %1 alatt beállított tagsággal kapcsolatos mezőket el kell mozdítani a  "Nevében" profilban ehhez az adományoldalhoz

en: You should move the membership related fields in the "On Behalf" profile for this Contribution Page
hu: El kell mozdítani a tagsággal kapcsolatos mezőket a "Nevében" profilban ehhez az adományoldalhoz

en: You were registered by:
hu: Ön regisztrálva lett általa:

en: You will also need to change Drupal permissions so anonymous users can make contributions, register for events and / or use profiles to enter contact information.
hu: Szükséges még beállítania a Drupal jogosultságokat, hogy a névtelen felhasználó tudjon adományozni, regisztrálni az eseményekre és / vagy a profilok felhasználásával megadjon kapcsolati információkat.

en: You will also use tokens to insert Unsubscribe, Opt out and Forwarding links in your message.
hu: Szintén tokeneket használ a leiratkozás, és az üzenet továbbítási linkek üzenetbe illesztésekor.

en: You will need to configure the %1 settings for your Payment Processor before you can submit a credit card transactions.
hu: Meg kell adni  a %1 beállításait a fizetés feldolgozóhoz, mielőtt bankkártya tranzakciókat kezdeményez.

en: You will need to create a Profile containing the %1 fields you want to edit before you can use Update multiple %2. Navigate to Administer > Customize Data and Screens > Profiles to configure a Profile. Consult the online Administrator documentation for more information.
hu: %1 mezőt tartalmazó profilt kell létrehoznia, mielőtt a profilon keresztüli tömeges %2 frissítést alkalmazná. Menjen az Adminisztrálás > Adatok és képernyők testreszabása> Profilokhoz a profil beállításához. Forduljon az online adminisztrátori dokumentációhoz további információért.

en: You will need to create a Profile containing the %1 fields you want to edit before you can use Update multiple activities. Navigate to Administer > Customize Data and Screens > Profiles to configure a Profile. Consult the online Administrator documentation for more information.
hu: %1 mezőt tartalmazó profilt kell létrehoznia, mielőtt a profilon keresztüli tömeges frissítést alkalmazná. Menjen az Adminisztrálás > Adatok és képernyők testreszabása> Profilokhoz a profil beállításához. Forduljon az online adminisztrátori dokumentációhoz további információért.

en: You will need to create a Profile containing the %1 fields you want to edit before you can use Update multiple contributions. Navigate to Administer CiviCRM > Customize Data and Screens > CiviCRM Profile to configure a Profile. Consult the online Administrator documentation for more information.
hu: %1 mezőket tartalmazó profilt kell létrehoznia, amit szerkeszthetne is mielőtt a profilon keresztüli tömeges adomány frissítést alkalmazná. Menjen az Adminisztrálás > Adatok és képernyők testreszabása > Profilokhoz a profil beállításához. Forduljon az online adminisztrátori dokumentációhoz további információért.

en: You will need to create a Profile containing the %1 fields you want to edit before you can use Update multiple memberships. Navigate to Administer CiviCRM >> CiviCRM Profile to configure a Profile. Consult the online Administrator documentation for more information.
hu: %1 mezőket tartalmazó profilt kell létrehoznia, amit szerkeszthetne is mielőtt a profilon keresztüli tömeges frissítést alkalmazná. Menjen az Adminisztrálás >> Profilokhoz a profil beállításához. Forduljon az online adminisztrátori dokumentációhoz további információért.

en: You will need to select and configure a supported payment processor (currently Authorize.Net, PayPal Pro, or PayPal Website Standard) in order to offer automatically renewing memberships.
hu: Támogatott fizetés feldolgozót kell kiválasztania és beállítania (jelenleg támogatott az Authorize.Net, PayPal Pro, vagy PayPal Website Standard) az automatikusan megújuló tagság ajánlásához.

en: You will need to set Access Control permissions to include 'view event participants' for any Roles you want to access this listing.
hu: A hozzáférés engedélyezésnél be kell állítani a 'esemény résztvevők megtekintése' opciót minden olyan szerepkörre, amelyiknek engedélyezni kívánja a hozzáférést a listához.

en: You will not be able to delete this membership status if there are existing memberships with this status. You will need to check all your membership status rules afterwards to ensure that a valid status will always be available.
hu: Nem tudja törölni ezt a tagság állapotot mindaddig, amíg létező tagságok használják ezt az állapotot. Az összes tagság állapotot ellenőrizze le utána, hogy érvényes tagság állapotok álljanak rendelkezésre.

en: You will not be able to install extensions at this time because your installation of PHP does not support ZIP archives. Please ask your system administrator to install the standard PHP-ZIP extension.
hu: Most nem lesz képes kiterjesztéseket telepíteni mert a PHP telepítése nem támogatja a ZIP archívumokat.  Kérje meg a rendszer adminisztrátorát a szabványos PHP-ZIP kiterjesztés telepítésére.

en: You will not be able to install/upgrade %1 until you have installed the %2 extension.
hu: Nem tudja telepíteni/frissíteni a %1 kiterjesztést, amíg nem telepíti a %2 kiterjesztést.

en: You will not be able to send an acknowledgment for this pledge because there is no email address recorded for this contact. If you want a acknowledgment to be sent when this pledge is recorded, click Cancel and then click Edit from the Summary tab to add an email address before recording the pledge.
hu: Ön nem lesz képes visszaigazolás küldésére ehhez a felajánláshoz, mert nincs e-mail címe rögzítésvee ehhez a kapcsolathoz. Ha szeretne egy elismervényt  küldeni, mikor ez a felajánlás rögzítésre kerül, kattintson a Mégse gombra, majd a Szerkesztés gombra az Összegzés lapon, hogy megadhasson egy e-mail címet mielőtt a felajánlás rögzítésre kerül.

en: You will not be able to send an automatic email receipt for this Membership because there is no email address recorded for this contact. If you want a receipt to be sent when this Membership is recorded, click Cancel and then click Edit from the Summary tab to add an email address before recording the Membership.
hu: Nem tud majd tagság megújítást nyugtázó automatikus e-mailt küldeni mert, ennek a kapcsolatnak nincs rögzített e-mail címe. Ha azt akarja, hogy a nyugta elküldésre kerüljön amikor ez a tagság rögzítésre kerül, kattintson a mégsem gombra, majd a szerkesztésre az összegzés oldalon, az e-mail cím megadására a tagság megújítása előtt.

en: You will not be able to send an automatic email receipt for this Renew Membership because there is no email address recorded for this contact. If you want a receipt to be sent when this Membership is recorded, click Cancel and then click Edit from the Summary tab to add an email address before Renewal the Membership.
hu: Nem tud majd tagság megújítást nyugtázó automatikus e-mailt küldeni mert, ennek a kapcsolatnak nincs rögzített e-mail címe. Ha azt akarja, hogy a nyugta elküldésre kerüljön amikor ez a tagság rögzítésre kerül, kattintson a mégsem gombra, majd a szerkesztésre az összegzés oldalon, az e-mail cím megadására a tagság megújítása előtt.

en: You will not be able to send an automatic email receipt for this contribution because there is no email address recorded for this contact. If you want a receipt to be sent when this contribution is recorded, click Cancel and then click Edit from the Summary tab to add an email address before recording the contribution.
hu: Nem tudja az automatikus nyugta e-mailt elküldeni erre az adományra, mert nincs e-mail cím rögzítve ehhez a kapcsolathoz. Ha azt akarja, hogy a nyugta kiküldésre kerüljön amikor ezt az adományt rögzítjük, kattintson a mégsemre és utána kattintson a szerkesztésre az összegzés fülön az email cím hozzáadására az adomány rögzítése elött.

en: You will not be able to send an automatic email receipt for this payment because there is no email address recorded for this contact. If you want a receipt to be sent when this payment is recorded, click Cancel and then click Edit from the Summary tab to add an email address before recording the payment.
hu: Nem tud majd befizetést nyugtázó automatikus e-mailt küldeni mert, ennek a kapcsolatnak nincs rögzített e-mail címe. Ha azt akarja, hogy a nyugta elküldésre kerüljön amikor ez a befizetés rögzítésre kerül, kattintson a mégsem gombra, majd a szerkesztésre az összegzés oldalon, az e-mail cím megadására a befizetés rögzítése előtt.

en: You will receive an email notification when your page is Approved and you can begin promoting your campaign.
hu: Egy email értesítést fogsz kapni mikor az oldala Jóvá lett hagyva és te is elkedheted hirdetni a kampányod.

en: You will receive an email receipt which includes information about how to cancel the auto-renewal option.
hu: Nyugta e-mail fog kapni, amely tartalmazza az automatikus megújítás opció törléséhez szükséges információkat.

en: You will receive an email receipt which includes information about how to update or cancel this recurring contribution.
hu: Nyugta e-mail fog kapni, amely tartalmazza az adományozás automatikus megújítás opció módosításához vagy törléséhez szükséges információkat.

en: You will see a row and a checkbox for each type of related data currently linked to the duplicate contact. For example, if the duplicate contact has Activity records - you will see a row and a checkbox for you to mark IF you want those contribution records moved over to the main contact record. If you want to move all related records, you can check the <strong>Mark All</strong> checkbox.
hu: Látni fog egy sort és egy  jelölőnégyzetet minden típusú adatokkal amelyek jelenleg a duplikált kapcsolatokhoz kapcsolódnak. Például, ha a duplikált kapcsolathoz tevékenység rekordok tartoznak - látni fog egy sort, és a jelölőnégyzetet, hogy jelezhesse, HA azt szeretné hogy azokat adomány rekordokat átmozgassa a fő kapcsolattartó rekordhoz. Ha át szeretné helyezni az összes kapcsolódó rekordot, akkor válassza ki a <strong> Mind megjelölése</ strong> jelölőnégyzetet.

en: You're ready to install!
hu: Készen áll a telepítésre!

en: Your %1 membership was previously cancelled and can not be renewed online. Please contact the site administrator for assistance.
hu: Az Ön %1 tagsága korábban törlésre került, vagy online nem megújítható. Segítségért, kérem lépjen kapcsolatba a weboldal adminisztrátorával.

en: Your %1 settings are correct. A test email has been sent to your email address.
hu: A %1 beállítás megfelelő. A teszt email elküldése megtörtént a te email címedre.

en: Your <strong>%1</strong> membership does not expire (you do not need to renew that membership).
hu: Az ön  <strong>%1</strong> tagsága nem jár le (nem kell megújítania ezt a tagságát).

en: Your <strong>%2</strong> membership expired on %1.
hu: Az ön <strong>%2</strong> tagsága lejárt %1 napon.

en: Your <strong>%2</strong> membership expires on %1.
hu: Az ön <strong>%2</strong> tagsága lejár %1 napon.

en: Your Assigned Activities
hu: Az Önhöz társított tevékenységek

en: Your Case Role(s)
hu: A te ügyed szerepköre(i)

en: Your CiviCRM Profile '%1' has been added. You can add fields to this profile now.
hu: A '%1' CiviCRM profilja hozzáadva. Most már hozzáadhat mezőket ehhez a profilhoz.

en: Your CiviCRM Profile '%1' has been deleted.
hu: A '%1' CiviCRM profilja törölve.

en: Your CiviCRM Profile '%1' has been saved.
hu: A '%1' CiviCRM profilja mentve.

en: Your CiviCRM Profile Field '%1' has been saved to '%2'.
hu: Az Ön  '%1'  CiiviCRM Profil mezője el lett mentve '%2'-be.

en: Your Contacts / Organizations
hu: Kapcsolatai / Szervezetek

en: Your Contribution(s)
hu: Az ön adománya(i)

en: Your Credit Card transaction was not successful. No money has yet been charged to your card.
hu: A bankkártya művelete nem sikerült. Nem került terhelésre az ön kártyája.

en: Your Email
hu: A te emailed

en: Your Email Settings have been updated.
hu: Az ön email beállításai frissítésre kerültek.

en: Your Event Registration has been Transferred to %1.
hu: Esemény regisztrációja átruházva %1 részére.

en: Your Event Registration has been cancelled.
hu: Az esemény regisztrációja lemondva.

en: Your Event Registration has been transferred to %1.
hu: Esemény regisztrációja átruházva %1 részére.

en: Your Event(s)
hu: Eseményeim

en: Your Financial "%1" Type has been created and assigned to an existing financial account with the same title. You should review the assigned account and determine whether additional account relationships are needed.
hu: Az ön '%1' pénzügyi típusa létrehozva, és egy meglévő pénzügyi számlához hozzárendelve, azonos névvel. Nézze át a hozzárendelt számlát, és határozza meg, hogy szükségesek-e még  további kiegészítő számla kapcsolatok is.

en: Your Financial "%1" Type has been created, along with a corresponding income account "%1". That income account, along with standard financial accounts "%2", "%3" and "%4" have been linked to the financial type. You may edit or replace those relationships here.
hu: Az ön "%1" pénzügyi típusa létrehozva, a kapcsolódó "%1" bevételi számlával együtt. Ez a bevételi számla, a szabványos számlákkal "%2", "%3" és "%4" együtt hozzárendelve a pénzügyi típushoz. Itt szerkesztheti vagy kicserélheti ezeket.

en: Your Goal
hu: A te célod

en: Your Group(s)
hu: Az ön csoportja(i)

en: Your Label Format titled <strong>%1</strong> has been updated.
hu: A <strong>%1</strong> nevű címke formátuma frissítve.

en: Your Mass SMS has been saved.
hu: A tömeges SMS-e mentésre került.

en: Your Mass SMS has been saved. Click the 'Continue' action to resume working on it.
hu: A tömeges SMS-e mentve. Kattintson a 'Tovább'-ra a szerkesztés folytatására.

en: Your Membership(s)
hu: Az ön tagsága(i)

en: Your Message
hu: A te üzeneted

en: Your New Email Settings have been saved.
hu: Az ön új email beállításai el lettek mentve.

en: Your Note has been saved.
hu: A Megjegyzésed el lett mentve.

en: Your PDF Page Format titled <strong>%1</strong> has been updated.
hu: A PDF oldal formátum <strong>%1</strong> nevű, frissítve.

en: Your Page
hu: A te oldalad

en: Your Personal Campaign Page
hu: A te személyes kampány oldalad

en: Your Personal Campaign Page for %1
hu: A %1 kapcsolódó személyes kampány oldalad

en: Your Personal Campaign Page has been %1 %2 %3
hu: A Személyes Kampány oldalad %1 %2 %3

en: Your Pledge(s)
hu: A te felajánlásaid

en: Your Premium Selection
hu: Az ön kiválasztott jelképes ajándékai

en: Your Registration Info
hu: Regisztrációs információi

en: Your Reminder titled %1 has been updated.
hu: Az %1 nevű emlékeztetője frissítve.

en: Your SMTP Server (machine) name is incorrect.
hu: A te általad megadott SMTP szerver (gép) neve helytelen.

en: Your SMTP Username or Password are incorrect.
hu: A te SMPTP felhasználóneved vagy Jelszavad helytelen.

en: Your SMTP server is just not responding right now (it is down for some reason).
hu: A te SMTP szervered most éppen nem válaszol (vagy nem elérhető valamilyen ok miatt).

en: Your Sendmail argument is incorrect.
hu: A Sendmail argumentuma hibás.

en: Your Sendmail path is incorrect.
hu: A te Sendmail elérési útvonalad helytelen.

en: Your Set '%1' has been added. You can add fields to this set now.
hu: A te '%1' készleted hozzá lett adva. Innentől kezdve adhatsz hozzá mezőket ehhez a készlethez.

en: Your Subscription has been Activated
hu: A feliratkozása aktiválva.

en: Your USPS API Authorization has Failed.
hu: USPS API engedélyezés sikertelen.

en: Your USPS API Lookup has Failed.
hu: USPS API lekérdezés sikertelen.

en: Your account data will be used to charge your bank account via direct debit. While submitting this form you agree to the charging of your bank account via direct debit.
hu: Az ön számla adatait fogjuk használni a bankszámlájának a megterhelésére közvetlen terheléssel. Amint beküldi ezen űrlap adatait, hozzájárul ahhoz, hogy megterheljük a bankszámláját közvetlen terhelésen keresztül.

en: Your association rule has been added.
hu: Az egyesületi szabályod hozzá lett adva.

en: Your association rule has been edited.
hu: Az egyesületi szabályod szerkesztve lett.

en: Your auto renew membership sign-up has ended and your membership will not be automatically renewed.
hu: Az automatikusan megújuló tagsági feliratkozása véget ért, a tagsága nem lesz automatikusan megújítva.

en: Your browser session has expired and we are unable to complete your form submission. We have returned you to the initial step so you can complete and resubmit the form. If you experience continued difficulties, please contact us for assistance.
hu: A böngésző munkamenete lejárt és nem tudtuk az űrlap beküldését befejezni. Visszaléptettük a kezdőlépésre, hogy befejezze a kitöltést és újra beküldje. Ha továbbra is fennáll a probléma, forduljon hozzánk támogatásért.

en: Your changes have been saved.
hu: A változtatások mentése sikeres.

en: Your changes in the <em>%1</em> tab have not been saved.
hu: A <em>%1</em> fülön végzett módosításai nem kerültek mentésre.

en: Your configured editor "TinyMCE" is no longer part of the main CiviCRM download. To continue using it, visit the <a %1>Manage Extensions</a> page to download and install the TinyMCE extension.
hu: A beállított szerkesztője  a "TinyMCE" a továbbiakban nem a CiviCRM letöltés része. A használata folytatásához, látogassa meg a <a %1>Kiterjesztések kezelése</a> oldalt a TinyMCE kiterjesztés telepítéséhez.

en: Your contribution has been submitted to %1 for processing.
hu: A hozzájárulása elküldve %1 feldolgozásra

en: Your contribution will not be completed until you click the <strong>%1</strong> button. Please click the button one time only.
hu: Az adománya nem kerül befejezésre addig amíg nem kattint <strong>%1</strong> gombra. Kérem csak egyszer kattintson a gombra.

en: Your custom field set '%1 ' has been saved.
hu: Az Ön  '%1 ' egyedi mező készlete el lett mentve.

en: Your custom field set '%1' has been added. You can add custom fields now.
hu: Az egyedi mező készlet '%1' hozzáadva. Most hozzáadhat egyedi mezőket.

en: Your database has already been upgraded to CiviCRM %1
hu: Az adatbázis már frissítve a CiviCRM 1% verzióhoz

en: Your database is configured to use the MyISAM database engine. CiviCRM requires InnoDB. You will need to convert any MyISAM tables in your database to InnoDB. Using MyISAM tables will result in data integrity issues.
hu: Az adatbázisa MyISAM adatbázis motorral konfigurált. A CiviCRM-hez InnoDB kell. A MyISAM tábláit át kell konvertálni InnoDB-be. A MyISAM táblák használata adatintegritási problémákat okoz.

en: Your database is marked with an unexpected version number: %1. The automated upgrade to version %2 can not be run - and the %2 codebase may not be compatible with your database state. You will need to determine the correct version corresponding to your current database state. You may want to revert to the codebase you were using prior to beginning this upgrade until you resolve this problem.
hu: Az adatbázisa nem várt verziószámmal jelölve: %1. Az automatikus frissítés a %2 verzióra nem futtatható - és a %2 kódbázis lehet, hogy nem kompatibilis az adatbázisa állapotával. Meg kell állapítania a jelenlegi  adatbázisa állapotának a korrekt verzióját. Visszaállíthatja a korábban ezen frissítés előtt használt  kódbázisra mielött megoldaná ezt a problémát.

en: Your database is marked with an unexpected version number: %1. The v%2 codebase may not be compatible with your database state.
                You will need to determine the correct version corresponding to your current database state. You may want to revert to the codebase
                you were using until you resolve this problem.<br/>OR if this is a manual install from git, you might want to fix civicrm-version.php file.
hu: Az adatbázis egy nem várt verziószámot mutat: %1. A %2 kódbázis valószínűleg nem lesz kompatibilis az adatbázisa állapotával. 
    Meg kell határoznia a korrekt verziót a jelenlegi adatbázis állapotnak megfelelően. Lehet, hogy vissza akar térni majd arra a kódbázisra 
    amit a frissítés megkezdése előtt használt amíg meg nem oldja ezt a problémát. <br/>VAGY ha ez egy kézi telepítés a a git-ből, kijavíthatja a civicrm-version.php fájlt.

en: Your database is missing a function to populate the 'Phone number' field with a numbers-only version of the phone.
hu: Az adatbázisból hiányzik egy funkció, amely kitölti a „Telefonszám” mezőt a telefonszám  csak számokat tartalmazó verziójával.

en: Your database is not configured for version %1
hu: Az adatbázisa nincs beállítva a %1 verzióhoz.

en: Your database settings don't appear to be correct. Please check the <a href='%1'>Database Details</a> below for specific errors.
hu: Az adatbázis beállítások hibásnak tűnnek. Kérem ellenőrizze a  <a href='%1'>Adatbázis részletei</a> alább az egyedi hibákért.

en: Your email address has been removed from %1 mailing lists.
hu: E-mail címe eltávolítva  a %1 levelező listákról.

en: Your event registration will be confirmed. Please go back to the main registration page, to complete payment information.
hu: Az esemény regisztrációja megerősítésre kerül. Kérem menjen vissza a fő regisztrációs oldalra a fizetési információk teljes kitöltésére.

en: Your export can include multiple types of contacts, and non-applicable fields will be empty (e.g. <strong>Last Name</strong> will not be populated for an Organization record).
hu: Az exportja a kapcsolatok különböző típusait tartalmazhatja, és a nem alkalmazható mezők üresek esznek. (pl. <strong>Vezetéknév</strong> nem lesz kitöltve a Szervezet rekordoknál).

en: Your extensions cache directory (%1) is not web server writable. Please go to the <a href="%2">path setting page</a> and correct it.<br/>
hu: A kiterjesztések cache könyvtára (%1) nem írható a webszerver által. Kérem menjen <a href="%2">útvonal beállítási oldalra</a> és javítsa ki.</br>

en: Your extensions directory (%1) is read-only. If you would like to perform downloads or upgrades, then change the file permissions.
hu: A kiterjesztés könyvtár (%1) csak olvasható. Ha letöltést, frissítést kíván elvégezni, akkor módosítsa a könyvtárak jogosultságait.

en: Your extensions directory is not set or is not writable. Click <a href='%1'>here</a> to set the extensions directory.
hu: A kiterjesztés könyvtára nincs beállítva, vagy nem írható. Kattintson <a href='%1'>ide</a> a kiterjesztés könyvtár beállításához.

en: Your extensions directory is not set.  Click <a href="%1">here</a> to set the extensions directory.
hu: A kiterjesztések könyvtára nincs beállítva. Kattintson <a href="%1">ide</a> a kiterjesztések könyvtár beállításához.

en: Your extensions directory path points to %1, which is not a directory.  Please check your file system.
hu: A kiterjesztések könyvtár útvonala %1 helyre mutat, ami nem könyvtár. Kérem ellenőrizze a fájlrendszerét.

en: Your extensions require database updates. Please <a href="%1">execute the updates</a>.
hu: A kiterjesztése adatbázis frissítést igényel. Kérem <a href="%1">végezze el a frissítést</a>.

en: Your fundraising total has been updated.
hu: Az ön adománygyűjtésének összege frissítésre került.

en: Your information has been saved.
hu: Az ön információja elmentve.

en: Your initial contribution will be processed once you complete the confirmation step. You will be able to cancel the recurring contribution by visiting the web page link that will be included in your receipt.
hu: A kezdő adomány akkor kerül feldolgozásra, amikor befejezi a megerősítő lépést. Az automatikus megújítást módosíthatja vagy törölheti ha meglátogatja a weboldal linket ami a nyugtában lesz.

en: Your initial membership fee will be processed once you complete the confirmation step. You will be able to cancel the auto-renewal option by visiting the web page link that will be included in your receipt.
hu: A kezdő tagsági díj akkor kerül feldolgozásra, amikor befejezi a megerősítő lépést. Az automatikus megújítást módosíthatja vagy törölheti ha meglátogatja azt a weboldal linket ami a nyugtában lesz.

en: Your initial pledge payment has been processed. You will be able to modify or cancel future pledge payments at any time by contacting us at %1.
hu: A kezdő felajánlási befizetése feldolgozva. A felajánlási befizetéseit bármikor módosíthatja vagy törölheti, %1 lépjen velünk kapcsolatba.

en: Your initial pledge payment will be processed when you click &quot;%2&quot; below. You will be able to modify or cancel future pledge payments at any time by logging in to your account or contacting us at %1.
hu: A kezdeti felajánlott befizetése akkor kerül feldolgozásra, amikor alább ide kattint: &quot;%2&quot;. A további adományait módosíthatja vagy törölheti a jövőben bármikor, ha belép a fiókjába, vagy ha kapcsolatba lép velünk %1.

en: Your mail has been sent.
hu: E-mail elküldve.

en: Your message thanking the %1 for helping to spread the word. You may include HTML tags to add formatting or links.
hu: A köszönő üzenete %1 részére az üzenet továbbadásáért.  HTML címkéket használhat formázáshoz, vagy a linkekhez.

en: Your multiple choice option '%1' has been saved
hu: A többszörös kiválasztási opció '%1' elmentve

en: Your new Label Format titled <strong>%1</strong> has been saved.
hu: A <strong>%1</strong> nevű új címke formátuma elmentve.

en: Your new PDF Page Format titled <strong>%1</strong> has been saved.
hu: Az új PDF oldal formátum <strong>%1</strong> névvel mentésre került.

en: Your new Reminder titled %1 has been saved.
hu: Az új emlékeztetője %1 címmel, mentésre került.

en: Your organization can use Campaigns to track all constituent interactions related to a particular fund-raising or engagement effort. You can link activities, contributions, event participation, mailings, membership signups, and pledges to a particular campaign.
hu: A szervezete kampányok segítségével nyomon követheti az összes erőfeszísét ami kapcsolódik egy adott adománygyűjtéshez vagy kötelezettséghez. Hozzárendelhet tevékenységeket, adományokat, esemény részvételeket, leveleket, tagsági feliratkozást, felajánlásokat egy adott kampányhoz.

en: Your page requires administrator review before you can begin your fundraising efforts.
hu: Az oldaladnak adminisztrátori jóváhagyásra van szüksége mielőtt elkezdhetsz vele adományokat gyüjteni.

en: Your payment information looks incomplete. Please go back to the main registration page, to complete payment information.
hu: A fizetési információja hiányosnak tűnik. Kérem menjen vissza a fő regisztrációs oldalra, a fizetési információk befejezésére.

en: Your pending event registration for %1 has expired
    because you did not confirm your registration.
hu: A %1 eseményre függőben lévő regisztrációja lejárt ⏎
    mivel nem erősítette meg a regisztrációját.

en: Your personal campaign page has been approved and is now live.
hu: A te személyes kampány oldalad jóvá lett hagyva és mostantól éles.

en: Your personal campaign page has been reviewed. There were some issues with the content which prevented us from approving the page. We are sorry for any inconvenience.
hu: A személyes kampány oldala felül lett vizsgálva. Volt néhány probléma a tartalommal, ami miatt nem tudjuk jóváhagyni azt. Bocsánat a kellemetlenségekért.

en: Your profile has not been saved.
hu: A profilja nem lett elmentve.

en: Your profile is not saved and Account is not created.
hu: A profilod nem lett elmentve és a Fiókod nem lett létrehozva.

en: Your record has been deleted.
hu: A rekordja törlésre került.

en: Your recurring contribution has been updated as requested:
hu: A kérésének megfelelően az ismétlődő adományozás frissítve:

en: Your recurring contribution of %1, every %2 %3 has been cancelled as requested.
hu: A kérésének megfelelően a %1 ismétlődő adomány, minden %2 %3 törölve.

en: Your recurring contribution term has ended.
hu: Az ismétlődő adományozási időszak lejárt.

en: Your registration has been processed successfully.
hu: A regisztrációja sikeresen feldolgozásra került.

en: Your registration has been submitted.
hu: A regisztrációja elküldésre került.

en: Your registration payment has been submitted to %1 for processing.
hu: A regisztráció fizetési adatai elküldve %1 részére feldolgozásra.

en: Your registration will not be submitted until you click the <strong>Continue</strong> button. Please click the button one time only. If you need to change any details, click the Go Back button below to return to the previous screen.
hu: A regisztrációja nem folytatódik amíg nem kattint a  <strong>Tovább</strong> gombra. Kérem csak egyszer nyomja meg a gombot. Ha bármely részletet meg kell változtatnia, kattintson a Vissza gombra alul az előző oldalra történő visszatéréshez.

en: Your report has been successfully copied as "%1". You are currently viewing the new copy.
hu: A jelentése sikeresen másolva mint "%1". Most az új másolatot nézi.

en: Your schedule:
hu: Az ön ütemezése:

en: Your site administrator must also configure a "cron job" (scheduled server task) to run this script.
hu: A webhely rendszergazdájának be kell állítania egy "cron job" (egy előre ütemezett szerver feladatot) hogy futtassa ezt a szkriptet.

en: Your site administrator must configure the scheduled job (Administer > System Settings > Scheduled Jobs) which updates pledge payment statuses and sends the reminders.
hu: A webhely rendszergazdájának konfigurálnia kell az ütemezett feladatokat (Adminisztrál>Rendszerbeállítások>Ütemezett feladatok), amely frissíti a felajánlások kifizetési állapotát és elküldi az emlékeztetőket.

en: Your site administrator will need to setup an instance of the Scheduled Job "Mail Reports" to trigger creation and delivery of each report. When invoked, this job will deliver email to the recipients specified for the report. The report can be attached to the email as a PDF file (default), as a CSV file, or included in HTML format.
hu: Az ön weblapjához tatozó rendszergazdának be kell állítania egy ütemezett feladatot a " Jelentések Elküldése" ahhoz hogy minden egyes jelentés létrehozását és elküldését elindítsa. Amikor meghívják, ez a feladat fogja elküldeni az emailt minden címzettnek, azoknak akik meg lettek adva a  jelentéshez.  A jelentést lehet csatolni az e-mailhez mint egy PDF fájlt (alapbeállítás) , vagy mint egy CSV fájlt, vagy szerepelhet HTML formátumban is.

en: Your site is currently configured to require double-opt in when users join (subscribe) to Group(s) via a Profile form. In this mode, you need to include an Email field in a Profile BEFORE you can add the Group(s) field. This ensures that an opt-in confirmation email can be sent. Your site administrator can disable double opt-in on the civimail admin settings: <em>%1</em>
hu: A weboldala úgy van beállítva, hogy a csoport(ok)ba profil űrlapon keresztüli csatlakozáshoz (feliratkozáshoz) kettős feliratkozás megkövetelt. Ebben a módban, a profilnak e-mail mezőt kell tartalmaznia MIELŐTT a csoport(ok) mezőt hozzáadja. Ez biztosítja azt, hogy a feliratkozást megerősítő e-mail el lesz küldve. A weboldala adminisztrátora kikapcsolhatja a kettős feliratkozást, a CiviKörlevél beállításainál: <em>%1</em>

en: Your site may already have profile(s) which were previously created for this purpose, in which case you can re-use them for any number of online contribution pages.
hu: A weboldala már rendelkezhet korábban ilyen céllal létrehozott profil(okkal)lal, ebben az esetben újra felhasználhatja ezeket bármennyi online adomány oldalhoz.

en: Your smart group has been saved as '%1'.
hu: Az okos csoport elmentve '%1' névvel.

en: Your subscription request has been submitted for %1. Check your inbox shortly for the confirmation email(s). If you do not see a confirmation email, please check your spam/junk mail folder.
hu: A %1 feliratkozási kérelme továbbításra került.  Kérem rövidesen ellenőrizze a postafiókját a megerősítő email(ek) megérkezéséről. Ha nem találja a megerősítő emailt, kérem ellenőrizze a Szemetek mappáját.

en: Your subscription to these group(s) is pending confirmation.
hu: A te feliratkozásod a csoport(ok)ra jóváhagyásra vár.

en: Your transaction has been processed successfully.
hu: Tranzakciója sikeresen feldolgozásra került.

en: Your transaction will not be completed until you click the <strong>%1</strong> button. Please click the button one time only.
hu: A tranzakció nem kerül befejezésre addig amíg nem kattint <strong>%1</strong> gombra. Kérem csak egyszer kattintson a gombra.

en: Your update(s) have been saved.
hu: Frissítése(i)d mentve.

en: Your updates have been saved.
hu: A frissítései mentve.

en: Your user record does not have a valid email address and no from addresses have been configured.
hu: A felhasználói rekordjának nincs egy érvényes e-mail címe és címe beállítva.

en: Your username contains invalid characters
hu: A felhasználói neved érvénytelen karaktereket tartalmaz.

en: Your username contains invalid characters or is too short
hu: A felhasználó neve érvénytelen karaktereket tartalmaz vagy túl rövid.

en: Your username is too short
hu: A felhasználói neved túl rövid.

en: ZIP / Postal Code
hu: Irányítószám

en: ZIP / Postal Code of the Address
hu: A cím irányítószáma

en: ZIP Support Required
hu: ZIP támogatás szükséges

en: Zip Code Range
hu: Irányító szám tartomány

en: [CiviMail Draft]
hu: [CiviKörlevél piszkozat]

en: [Copy id %1]
hu: [%1 Azonosító Másolása]

en: [your Backdrop root directory]
hu: [az ön Backdrop gyökérkönyvtára]

en: [your Drupal root directory]
hu: [az ön Drupal gyökérkönyvtára]

en: a household
hu: egy háztartás

en: a pseudo-FK to civicrm_option_value
hu: egy pszeudo FK civicrm_option_value -hez

en: a pseudo-FK to civicrm_option_value containing PDF Page Format.
hu: egy pszeudo FK civicrm_option_value -hez PDF oldal formátumot tartalmaz

en: abbreviated month name ('Jan'..'Dec')
hu: rövidített hónap neve ('Jan'..'Dec')

en: access AJAX API
hu: AJAX API elérése

en: access CiviCRM
hu: Hozzáférés CiviCRM

en: access CiviCRM backend and API
hu: CiviCRM háttér és API hozzáférés

en: access CiviContribute
hu: CiviAdomány hozzáférés

en: access CiviEvent
hu: CiviEsemény hozzáférés

en: access CiviGrant
hu: CiviTámogatás hozzáférés

en: access CiviMail
hu: CiviKörlevél hozzáférés

en: access CiviMail subscribe/unsubscribe pages
hu: CiviKörlevél leiratkozó/feliratkozó oldalak hozzáférése

en: access CiviMember
hu: CiviTag hozzáférés

en: access CiviPledge
hu: CiviFelajánlás hozzáférés

en: access CiviReport
hu: CiviJelentés hozzáférés

en: access Contact Dashboard
hu: Hozzáférés a kapcsolatok vezérlőpultjához

en: access Report Criteria
hu: Jelentés kritérium hozzáférés

en: access all cases and activities
hu: összes ügyek és tevékenységek elérése

en: access all custom data
hu: hozzáférés az összes egyedi adathoz

en: access contact reference fields
hu: Kapcsolat Referencia mezők elérése

en: access deleted contacts
hu: törölt kapcsolatok elérése

en: access my cases and activities
hu: Ügyeim és tevékenységeim elérése

en: access uploaded files
hu: hozzáférés a feltöltött fájlokhoz

en: actual funds transfer amount. total less fees. if processor does not report actual fee during transaction, this is set to total_amount.
hu: tényleges átutalt összeg, a díjjal csökkentve, ha a feldolgozó nem jelenti a tényleges díjat a tranzakció során, a total_amount lesz az értéke.

en: actual processor fee if known - may be 0.
hu: tényleges feldolgozási díj, ha ismert - lehet 0 is.

en: add
hu: Hozzáadás

en: add a <a href='%1'>New Individual</a>, <a href='%2'>Organization</a> or <a href='%3'>Household</a>
hu: Adjon hozzá egy <a href='%1'>Új személyt</a>, <a href='%2'>Szervezetet</a> vagy <a href='%3'>Háztartást</a>

en: add another choice
hu: másik lehetőség hozzáadása

en: add another profile (bottom of page)
hu: adjon meg másik profilt (oldal alján)

en: add cases
hu: ügyek hozzáadása

en: add contact notes
hu: kapcsolat megjegyzések hozzáadása

en: add contacts
hu: Kapcsolatok hozzáadása

en: add new
hu: új hozzáadása

en: administer CiviCRM
hu: CiviCRM adminisztrálása

en: administer CiviCRM Data
hu: CiviCRM adatok adminisztrálása

en: administer CiviCRM System
hu: CiviCRM rendszer adminisztrálása

en: administer CiviCampaign
hu: CiviKampány kezelése

en: administer CiviCase
hu: CiviÜgy kezelése

en: administer Multiple Organizations
hu: több szervezet adminisztrációja

en: administer Reports
hu: Jelentések kezelése

en: administer Tagsets
hu: címke készletek adminisztrálása

en: administer dedupe rules
hu: deduplikációs szabályok adminisztrálása

en: administer payment processors
hu: fizetési feldolgozók adminisztrálása

en: administer private reports
hu: egyedi jelentések adminisztrálása

en: administer reserved groups
hu: fenntartott csoportok kezelése

en: administer reserved reports
hu: fenntartott jelentések kezelése

en: administer reserved tags
hu: fenntartott címkék adminisztrálása

en: all CiviCRM permissions and ACLs
hu: összes CiviCRM engedélyek és hozzáférési listák

en: allocated amount of transaction to this entity
hu: Tranzakcióval ehhez az egyedhez hozzárendelt érték

en: amount of transaction
hu: tranzakció összege

en: an individual
hu: egy egyén

en: an organization
hu: egy szervezet

en: and
hu: és

en: and a password
hu: és egy jelszót

en: and end date of %1
hu: és a %1 befejező dátuma

en: and is ready to use.
hu: és már használható is.

en: anonymously
hu: névtelenül

en: another column
hu: másik oszlop

en: another discount set
hu: másik kedvezmény csoport

en: another soft credit
hu: másik lágy jóváírás

en: approve mailings
hu: körlevél jóváhagyása

en: arguments that are passed in the url when invoking the instance
hu: a jelentés példán meghívásakor az url-re küldött értékek

en: array of accepted credit card types
hu: elfogadott bankkártya típusok tömbje

en: as of
hu: kezdve

en: because no email address on file or communication preferences specify DO NOT EMAIL or Contact is deceased or Primary email address is On Hold
hu: mert nincs e-mail címe rögzítve, vagy a kommunikációs beállításoknál megadta NEM KÉREK E-MAILT vagy a kapcsolat elhunyt vagy az elsődleges e-mail címe vissza van tartva

en: because no phone number on file or communication preferences specify DO NOT SMS or Contact is deceased
hu: mert nincs telefonszám a rendszerben vagy a kommunikációs beállításoknál kiválasztott NEM KÉREK SMS-t vagy a kapcsolat elhúnyt

en: between %1 and %2
hu: %1 és %2 között

en: but requires administrator review before you can begin promoting your campaign. You will receive an email confirmation shortly which includes a link to return to this page.
hu: De adminisztrátor jóváhagyás kell mielőtt elkezdheted hirdetni a kampányod. Nemsokára kapni fogsz egy jóváhagyó emailt ami tartalmaz egy linket hogy visszatérhess erre az oldalra.

en: by relationship
hu: Viszony szerint

en: cache entered data
hu: megadott adatok gyorsító tárazása

en: cached snapshot of the serialized data
hu: a szerializált adatok gyorsítótárazott pillanatképe

en: cc Email Report Instance To
hu: Jelentés példány elküldése e-mailben másolat címzettje

en: change
hu: módosítás

en: change membership type
hu: tagság típus megváltoztatása

en: check your spelling
hu: kérlek ellenőrizd a helyesírást

en: civicrm_root is currently set to: <em>!1</em>.
hu: A civicrm_root jelenleg ide van beállítva: <em>!1</em>.

en: click to add more
hu: kattintson továbbiak hozzáadására

en: client_id cannot be empty for OpenCase - end post processing
hu: A client_id  nem lehet üres az OpenCase - utófeldolgozás befejezése esetén

en: close
hu: bezár

en: close all manual batches
hu: összes kézi kötegek bezárása

en: close own manual batches
hu: saját kézi kötegek bezárása

en: close section
hu: szakasz bezárása

en: column no for this widget
hu: Nincs oszlop ehhez a kisalkalmazáshoz

en: comma-separated list of email addresses to bcc each time a confirmation is sent
hu: vesszővel elválasztott e-mail cím lista, melyre a megerősítő e-mail rejtett másolata minden alkalommal elküldésre kerül

en: comma-separated list of email addresses to bcc each time a receipt is sent
hu: vesszővel elválasztott e-mail cím lista, a nyugta kiküldés esetén ezekre megy a rejtett másolat

en: comma-separated list of email addresses to cc each time a confirmation is sent
hu: vesszővel elválasztott e-mail cím lista, melyre a megerősítő e-mail másolata minden alkalommal elküldésre kerül

en: comma-separated list of email addresses to cc each time a receipt is sent
hu: vesszővel elválasztott e-mail cím lista, a nyugta kiküldés esetén ezekre megy másolat

en: comma-separated list of email addresses to send the report to
hu: vesszővel elválasztott e-mail cím lista a jelentés elküldéséhez

en: confirmation
hu: megerősítés

en: contact does not exist: %1
hu: ez a kapcsolat: %1 nem létezik

en: contactId
hu: kapcsolat azonosító

en: contains json encode configurations options
hu: a json kódoló konfigurációs beállításokat tartalmazza

en: contents of the Return-Path header
hu: return-path fejléc tartalma.

en: contents of the document
hu: dokumentum tartalma

en: controls sort order
hu: rendezési sorrendet vezérli

en: copy
hu: másol

[ctx: country]
en: Afghanistan
hu: Afganisztán

[ctx: country]
en: Africa West, East, Central and Southern
hu: Nyugat, Észak, Közép és Dél-Afrika

[ctx: country]
en: Albania
hu: Albánia

[ctx: country]
en: Algeria
hu: Algéria

[ctx: country]
en: America South, Central, North and Caribbean
hu: Dél, Közép és Észak Amerika és Karib-szigetek

[ctx: country]
en: American Samoa
hu: Amerikai Szamoa

[ctx: country]
en: Antarctica
hu: Antarktisz

[ctx: country]
en: Antigua and Barbuda
hu: Antigua és Barbuda

[ctx: country]
en: Argentina
hu: Argentína

[ctx: country]
en: Armenia
hu: Örményország

[ctx: country]
en: Asia-Pacific
hu: Ázsia-Csendes-Óceán

[ctx: country]
en: Australia
hu: Ausztrália

[ctx: country]
en: Austria
hu: Ausztria

[ctx: country]
en: Azerbaijan
hu: Azerbajdzsán

[ctx: country]
en: Bahamas
hu: Bahama-szigetek

[ctx: country]
en: Bahrain
hu: Bahrein

[ctx: country]
en: Bangladesh
hu: Banglades

[ctx: country]
en: Belarus
hu: Fehéroroszország

[ctx: country]
en: Bhutan
hu: Bhután

[ctx: country]
en: Bolivia
hu: Bolívia

[ctx: country]
en: Bonaire, Saint Eustatius and Saba
hu: Bonaire, Saint Eustatius és Saba

[ctx: country]
en: Bosnia and Herzegovina
hu: Bosznia és Hercegovina

[ctx: country]
en: Bouvet Island
hu: Bouvet-sziget

[ctx: country]
en: Brazil
hu: Brazília

[ctx: country]
en: British Indian Ocean Territory
hu: Brit indiai óceáni terület

[ctx: country]
en: Brunei Darussalam
hu: Brunei Szultánátus

[ctx: country]
en: Bulgaria
hu: Bulgária

[ctx: country]
en: Cambodia
hu: Kambodzsa

[ctx: country]
en: Cameroon
hu: Kamerun

[ctx: country]
en: Canada
hu: Kanada

[ctx: country]
en: Cayman Islands
hu: Cayman-szigetek

[ctx: country]
en: Central African Republic
hu: Közép-Afrikai Köztársaság

[ctx: country]
en: Chad
hu: Csád

[ctx: country]
en: China
hu: Kína

[ctx: country]
en: Christmas Island
hu: Karácsony-sziget

[ctx: country]
en: Cocos (Keeling) Islands
hu: Cocos (Keeling) -szigetek

[ctx: country]
en: Colombia
hu: Kolumbia

[ctx: country]
en: Congo, Republic of the
hu: Kongói Köztársaság

[ctx: country]
en: Congo, The Democratic Republic of the
hu: Kongói Demokratikus Köztársaság

[ctx: country]
en: Cook Islands
hu: Cook-szigetek

[ctx: country]
en: Croatia
hu: Horvátország

[ctx: country]
en: Cuba
hu: Kuba

[ctx: country]
en: Cyprus
hu: Ciprus

[ctx: country]
en: Czech Republic
hu: Cseh Köztársaság

[ctx: country]
en: Côte d’Ivoire
hu: Elefántcsontpart

[ctx: country]
en: Denmark
hu: Dánia

[ctx: country]
en: Djibouti
hu: Dzsibuti

[ctx: country]
en: Dominica
hu: Dominika

[ctx: country]
en: Dominican Republic
hu: Dominikai Köztársaság

[ctx: country]
en: Egypt
hu: Egyiptom

[ctx: country]
en: El Salvador
hu: Salvador

[ctx: country]
en: Equatorial Guinea
hu: Egyenlítői Guinea

[ctx: country]
en: Estonia
hu: Észtország

[ctx: country]
en: Eswatini
hu: Szváziföld

[ctx: country]
en: Ethiopia
hu: Etiópia

[ctx: country]
en: Europe and Central Asia
hu: Európa és Közép Ázsia

[ctx: country]
en: Falkland Islands (Malvinas)
hu: Falkland-szigetek

[ctx: country]
en: Faroe Islands
hu: Feröer-szigetek

[ctx: country]
en: Finland
hu: Finnország

[ctx: country]
en: France
hu: Franciaország

[ctx: country]
en: French Guiana
hu: Francia Guyana

[ctx: country]
en: French Polynesia
hu: Francia Polinézia

[ctx: country]
en: French Southern Territories
hu: Déli francia területek

[ctx: country]
en: Georgia
hu: Grúzia

[ctx: country]
en: Germany
hu: Németország

[ctx: country]
en: Ghana
hu: Ghána

[ctx: country]
en: Gibraltar
hu: Gibraltár

[ctx: country]
en: Greece
hu: Görögország

[ctx: country]
en: Greenland
hu: Grönland

[ctx: country]
en: Heard Island and McDonald Islands
hu: Heard-sziget és McDonald-szigetek

[ctx: country]
en: Holy See (Vatican City State)
hu: Szentszék (Vatikán városállam)

[ctx: country]
en: Hungary
hu: Magyarország

[ctx: country]
en: Iceland
hu: Izland

[ctx: country]
en: Indonesia
hu: Indonézia

[ctx: country]
en: Iran, Islamic Republic of
hu: Iráni Iszlám Köztársaság

[ctx: country]
en: Iraq
hu: Irak

[ctx: country]
en: Ireland
hu: Írország

[ctx: country]
en: Isle of Man
hu: Man-sziget

[ctx: country]
en: Israel
hu: Izrael

[ctx: country]
en: Italy
hu: Olaszország

[ctx: country]
en: Japan
hu: Japán

[ctx: country]
en: Jordan
hu: Jordánia

[ctx: country]
en: Kazakhstan
hu: Kazahsztán

[ctx: country]
en: Korea, Democratic People's Republic of
hu: Koreai Népi Demokratikus Köztársaság

[ctx: country]
en: Korea, Republic of
hu: Koreai Köztársaság

[ctx: country]
en: Kosovo
hu: Koszovó

[ctx: country]
en: Kuwait
hu: Kuvait

[ctx: country]
en: Kyrgyzstan
hu: Kirgizisztán

[ctx: country]
en: Lao People's Democratic Republic
hu: Lao Demokratikus Népköztársaság

[ctx: country]
en: Latvia
hu: Lettország

[ctx: country]
en: Lebanon
hu: Libanon

[ctx: country]
en: Liberia
hu: Libéria

[ctx: country]
en: Libya
hu: Líbia

[ctx: country]
en: Lithuania
hu: Litvánia

[ctx: country]
en: Luxembourg
hu: Luxemburg

[ctx: country]
en: Macao
hu: Makaó

[ctx: country]
en: Madagascar
hu: Madagaszkár

[ctx: country]
en: Malaysia
hu: Malajzia

[ctx: country]
en: Maldives
hu: Maldív-szigetek

[ctx: country]
en: Malta
hu: Málta

[ctx: country]
en: Marshall Islands
hu: Marshall-szigetek

[ctx: country]
en: Mauritania
hu: Mauritánia

[ctx: country]
en: Mexico
hu: Mexikó

[ctx: country]
en: Micronesia, Federated States of
hu: Mikronéz Államszövetség

[ctx: country]
en: Middle East and North Africa
hu: Közép-Kelet és Észak-Afrika

[ctx: country]
en: Moldova
hu: Moldovai Köztársaság

[ctx: country]
en: Mongolia
hu: Mongólia

[ctx: country]
en: Montenegro
hu: Montenegró

[ctx: country]
en: Morocco
hu: Marokkó

[ctx: country]
en: Mozambique
hu: Mozambik

[ctx: country]
en: Namibia
hu: Namíbia

[ctx: country]
en: Nepal
hu: Nepál

[ctx: country]
en: Netherlands
hu: Hollandia

[ctx: country]
en: New Caledonia
hu: Új-Kaledónia

[ctx: country]
en: New Zealand
hu: Új-Zéland

[ctx: country]
en: Nigeria
hu: Nigéria

[ctx: country]
en: Norfolk Island
hu: Norfolk-sziget

[ctx: country]
en: North Macedonia
hu: Észak Macedonia

[ctx: country]
en: Northern Mariana Islands
hu: Északi Mariana-szigetek

[ctx: country]
en: Norway
hu: Norvégia

[ctx: country]
en: Pakistan
hu: Pakisztán

[ctx: country]
en: Palestine, State of
hu: Palesztin Állam

[ctx: country]
en: Papua New Guinea
hu: Pápua Új-Guinea

[ctx: country]
en: Philippines
hu: Fülöp-szigetek

[ctx: country]
en: Pitcairn
hu: Pitcairn-szigetek

[ctx: country]
en: Poland
hu: Lengyelország

[ctx: country]
en: Portugal
hu: Portugália

[ctx: country]
en: Qatar
hu: Katar

[ctx: country]
en: Reunion
hu: Reunion-sziget

[ctx: country]
en: Romania
hu: Románia

[ctx: country]
en: Russian Federation
hu: Oroszország

[ctx: country]
en: Rwanda
hu: Ruanda

[ctx: country]
en: Saint Helena
hu: St. Helena

[ctx: country]
en: Saint Kitts and Nevis
hu: St. Kitts és Nevis

[ctx: country]
en: Saint Lucia
hu: St. Lucia

[ctx: country]
en: Saint Martin (French part)
hu: Saint Martin (Francia rész)

[ctx: country]
en: Saint Pierre and Miquelon
hu: St. Pierre és Miquelon

[ctx: country]
en: Saint Vincent and the Grenadines
hu: St. Vincent és a Grenadines-szigetek

[ctx: country]
en: Samoa
hu: Szamoa

[ctx: country]
en: Sao Tome and Principe
hu: Sao Tome és Principe

[ctx: country]
en: Saudi Arabia
hu: Szaúd-Arábia

[ctx: country]
en: Senegal
hu: Szenegál

[ctx: country]
en: Serbia
hu: Szerbia

[ctx: country]
en: Serbia and Montenegro
hu: Szerbia és Montenegró

[ctx: country]
en: Seychelles
hu: Seychelles-sziget

[ctx: country]
en: Singapore
hu: Szingapúr

[ctx: country]
en: Sint Maarten (Dutch Part)
hu: Sint Maarten (Holland rész)

[ctx: country]
en: Slovakia
hu: Szlovákia

[ctx: country]
en: Slovenia
hu: Szlovénia

[ctx: country]
en: Solomon Islands
hu: Salamon-szigetek

[ctx: country]
en: Somalia
hu: Szomália

[ctx: country]
en: South Africa
hu: Dél-Afrika

[ctx: country]
en: South Georgia and the South Sandwich Islands
hu: Dél-Georgia és a Dél-Sandwich-szigetek

[ctx: country]
en: South Sudan
hu: Dél-Szudán

[ctx: country]
en: Spain
hu: Spanyolország

[ctx: country]
en: Sri Lanka
hu: Srí Lanka

[ctx: country]
en: Sudan
hu: Szudán

[ctx: country]
en: Svalbard and Jan Mayen
hu: Svalbard-szigetek és Jan Mayen-sziget

[ctx: country]
en: Sweden
hu: Svédország

[ctx: country]
en: Switzerland
hu: Svájc

[ctx: country]
en: Syrian Arab Republic
hu: Szíriai Arab Köztársaság

[ctx: country]
en: Taiwan
hu: Tajvan

[ctx: country]
en: Tajikistan
hu: Tadzsikisztán

[ctx: country]
en: Tanzania, United Republic of
hu: Tanzániai Egyesült Köztársaság

[ctx: country]
en: Thailand
hu: Thaiföld

[ctx: country]
en: Timor-Leste
hu: Kelet-Timor

[ctx: country]
en: Trinidad and Tobago
hu: Trinidad és Tobago

[ctx: country]
en: Tunisia
hu: Tunézia

[ctx: country]
en: Turkey
hu: Törökország

[ctx: country]
en: Turkmenistan
hu: Türkmenisztán

[ctx: country]
en: Turks and Caicos Islands
hu: Turks és Caicos-szigetek

[ctx: country]
en: Ukraine
hu: Ukrajna

[ctx: country]
en: United Arab Emirates
hu: Egyesült Arab Emirátusok

[ctx: country]
en: United Kingdom
hu: Egyesült Királyság

[ctx: country]
en: United States
hu: Amerikai Egyesült Államok

[ctx: country]
en: United States Minor Outlying Islands
hu: Amerikai Egyesült Államok - kisebb külső szigetek

[ctx: country]
en: Uzbekistan
hu: Üzbegisztán

[ctx: country]
en: Viet Nam
hu: Vietnam

[ctx: country]
en: Virgin Islands, British
hu: Virgin-szigetek (brit)

[ctx: country]
en: Virgin Islands, U.S.
hu: Virgin-szigetek (USA)

[ctx: country]
en: Wallis and Futuna
hu: Wallis és Futuna-szigetek

[ctx: country]
en: Western Sahara
hu: Nyugat-Szahara

[ctx: country]
en: Yemen
hu: Jemen

[ctx: country]
en: unassigned
hu: Nincs kiválasztva

[ctx: country]
en: Åland Islands
hu: Åland-szigetek

en: create mailings
hu: körlevél létrehozása

en: create manual batch
hu: kézi köteg létrehozás

en: create or administer CiviCRM profiles (i.e. what contact data is collected during user registration and included in My Account) at <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administer &raquo; CiviCRM Profiles</a>.
hu: hozz létre vagy kezelj CiviCRM profilokat (vagyis: milyen adatok gyűjtendők a felhasználó regisztrációja során és legyenek benne a Saját adatokban) a <a href="!1">CiviCRM &raquo; Vezérlőpult &raquo; CiviCRM Profilok</a>-nál.

en: create or administer activity types (e.g. house meeting, intake interview...) at <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administer &raquo; Activity Types</a>.
hu: hozz létre vagy kezelj tevékenység típusokat (pl. találkozó, interjú...) a <a href="!1">CiviCRM &raquo; Vezérlőpult &raquo; Tevékenység típusok</a>-nál.

en: create or administer custom data fields (e.g. volunteer skills, emergency contact info...) <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administer &raquo; Custom Data</a>.
hu: hozz létre vagy kezelj egyedi adatmezőket (pl. önkéntes képessége, sürgős esetben hívható...) a <a href="!1">CiviCRM &raquo; Vezérlőpult &raquo; Egyedi adatok</a>-nál.

en: create or administer location types (e.g. home, work, school...) <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administer &raquo; Location Types</a>.
hu: hozz létre vagy kezelj helyszín típusokat (pl. otthon, munkahely, iskola...) a <a href="!1">CiviCRM &raquo; Vezérlőpult &raquo; Helyszín típusok</a>-nál.

en: create or administer relationship types (e.g. household member, board member, spouse...) <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administer &raquo; Relationship Types</a>.
hu: hozz létre vagy kezelj kapcsolat típusokat (pl. háztartás tagja, csapattag, házastárs...) a <a href="!1">CiviCRM &raquo; Vezérlőpult &raquo; Kapcsolat típusok</a>-nál.

en: create or administer tags (e.g. organizer, foundation, environment...) at <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administer &raquo; Tags</a>.
hu: hozz létre vagy kezelj címszavakat (pl. szervező, alapítvány, környezet, stb.) a <a href="!1">CiviCRM &raquo; Vezérlőpult &raquo; Címszavak</a>-nál.

en: create or manage groups at <a href="!1">Manage Groups</a>.
hu: hozz létre vagy módosíts csoportokat a <a href="!1">Csoport kezelése</a>-nél.

en: created
hu: létrehozva

en: credit card
hu: bankkártya

en: crm-i icon class
hu: crm-i ikon osztály

en: ct=[Individual or Household or Organization] required
    gt=[email_greeting or postal_greeting or addressee] required
    force=[0 or 1] optional-0 update contacts with null value, 1 update all
    limit=Number optional-Limit the number of contacts to update
hu: ct=[Személy vagy Háztartás vagy Szervezet] szükséges\n
    gt=[email_greeting vagy postal_greeting  vagy addressee] szükséges\n
    force=[0 or 1] opcionális-0 kapcsolat frissítése null értékkel, 1 összes frissítése
    limit=Number opcionális-Korlát a frissítendő kapcsolatok száma

en: currency ISO code (e.g. 'USD')
hu: pénz ISO kódja (pl. 'USD')

en: currency symbol (e.g. '$')
hu: pénzszimbóliumok (pl. '$')

en: custom fields
hu: egyedi mezők

en: d M yy (31 Dec 2009)
hu: nap Hón év (31 Dec 2009)

en: d MM yy (31 December 2009)
hu: nap Hónap év (31 December 2009)

en: dashlet title
hu: kisalkalmazás címe

en: data associated with this group / name combo
hu: ehhez a csoporthoz / név kombinációhoz tartozó adatok

en: data associated with this path
hu: ehhez az útvonalhoz társított adatok

en: date format for custom date
hu: dátum formátum az egyedi dátumhoz

en: date on which this item was submitted to the queue
hu: az elem sorba küldésének a dátuma

en: date on which this job becomes available; null if ASAP
hu: a feladat rendelkezésre állásának dátuma; nulla ha azonnal

en: date on which this job ended.
hu: a feladat befejezésének a dátuma.

en: date on which this job was added.
hu: a feladat hozzáadási dátuma

en: date on which this job was removed.
hu: a feladat eltávolítási dátuma

en: date on which this job was scheduled.
hu: a feladat ütemezésének a dátuma.

en: date on which this job was started.
hu: a feladat kezdetének a dátuma.

en: date time that the action was performed on.
hu: a művelet végrehajtásának dátuma.

en: date transaction occurred
hu: tranzakció bekövetkezési dátuma

en: date when the relationship ended
hu: a viszony befejeződésének dátuma

en: date when the relationship started
hu: a viszony kezdetének dátuma

en: day
hu: nap

en: day of the month
hu: hónap napja

en: day of the month as a decimal number ('1'..'31')
hu: a hónap napjainak a nap neve mint decimális szám ('1'..'31')

en: day of the month as a decimal number, 0-padded ('01'..'31')
hu: a hónap napjainak a neve mint decimális szám, 0-kitöltött ('01'..'31')

en: day of the month as a decimal number, blank-padded (' 1'..'31')
hu: a hónap napjainak a neve mint decimális szám, üressel-kitöltött (' 1'..'31')

en: day of the period
hu: az időszak napja

en: day of the week
hu: hét napja

en: dd-mm (31-12)
hu: nap-hónap (31-12)

en: dd-mm-yy (31-12-2009)
hu: nn-hh-év (31-12-2009)

en: dd-mon-yy OR dd/mm/yy (25-Dec-98 OR 25/12/98)
hu: nap-hónap-év VAGY nap/hónap/év (25-Dec-98 VAGY 25/12/98)

en: dd.mm.yy (31.12.2009)
hu: nn.hh.év (31.12.2009)

en: dd/mm/yy (31/12/2009)
hu: nn/hh/év (31/12/2009)

en: dd/mm/yyyy (25/12/1998) OR (1/9/2008)
hu: nap/hónap/év (25/12/1998) VAGY (1/9/2008)

en: deceased
hu: elhunyt

en: default financial type assigned to contributions submitted via this page, e.g. Contribution, Campaign Contribution
hu: ezen az oldalon keresztül beküldött adományhoz tartozó alapeértelmezett pénzügyi típus, pl. Adomány, Kampány adomány

en: default organization
hu: alapértelmezett szervezet

en: delete
hu: törlés

en: delete activities
hu: tevékenységek törlése

en: delete all manual batches
hu: összes kézi kötegek törlése

en: delete contacts
hu: Kapcsolatok törlése

en: delete in CiviCase
hu: CiviÜgyben törölve

en: delete in CiviContribute
hu: CiviAdományban törlés

en: delete in CiviEvent
hu: törlés a CiviEseményben

en: delete in CiviGrant
hu: CiviTámogatás törlése

en: delete in CiviMail
hu: CiviKrlevélben törlés

en: delete in CiviMember
hu: CiviTagban törlés

en: delete in CiviPledge
hu: törlés a CiviFelajánlásban

en: delete own manual batches
hu: saját kézi kötegek törlése

en: descriptive label for item - from price_field_value.label
hu: az elem leíró címkéje - az price_field_value.label címkétől

en: details...
hu: részletek...

en: differentiate between standalone mailings, A/B tests, and A/B final-winner
hu: a különálló körlevél és az A/B teszt és az A/B végső nyertes közötti különbség tétel

en: disabled
hu: letiltva

en: do complex searches based on tags, group membership, location, activities and custom fields at <a href="!1">Advanced Search</a>.
hu: végezz összetett kereséseket címszavak, csoporttagság, helyszín, tevékenység és egyedi mezők szerint a <a href="!1">Részletes keresés</a>-ben.

en: due
hu: esedékes

en: duplicate
hu: duplikált

en: e.g. 'Student', 'Senior', 'Honor Society'...
hu: pl. 'Diák', 'Nyugdíjas', 'Tiszteletbeli'...

en: e.g. the Contact form's Activity tab listing. Without this ticked, activities that belong to a case are hidden (default behavior). Warning: enabling this option means that all case activities relating to a contact will be listed which could result in users without "access all cases and activities" permission being able to see see the summarized details (date, subject, assignees, status etc.). Such users will still be prevented from managing the case and viewing/editing the activity.
hu: pl. a Kapcsolat űrlap tevékenység fül kilistázása. Ennek  a kijelölése nélkül, az ügyhöz tartozó tevékenységek rejtettek (alapértelmezett viselkedés). Figyelmeztetés: ennek az opciónak az engedélyezése az összes a kapcsolathoz tartozó tevékenység kilistázásra kerül anélkül, hogy az "hozzáférés az összes ügyhöz és tevékenységhez" jogosultsága lenne, láthatja az összesített részleteket (dátum, tárgy, hozzárendeltek, állapot, stb.). Ilyen felhasználók továbbra sem kezelhetik az ügyeket és tekinthetik/szerkeszthetik meg a tevékenységeket.

en: each
hu: mindegyik

en: edit
hu: szerkesztés

en: edit all contacts
hu: Összes kapcsolat szerkesztése

en: edit all events
hu: összes esemény szerkesztése

en: edit all manual batches
hu: összes kézi kötegek szerkesztése

en: edit api keys
hu: api kulcsok szerkesztése

en: edit contributions
hu: adományok szerkesztése

en: edit event participants
hu: esemény résztvevők szerkesztése

en: edit grants
hu: támogatások szerkesztése

en: edit groups
hu: Csoportok szerkesztése

en: edit inbound email basic information
hu: beérkező e-mail alapinformáció szerkesztése

en: edit inbound email basic information and content
hu: beérkező e-mail alapinformáció és tartalom szerkesztése

en: edit memberships
hu: tagságok szerkesztése

en: edit message templates
hu: üzenet sablonok szerkesztése

en: edit my contact
hu: az én kapcsolatom szerkesztése

en: edit own api keys
hu: saját api kulcsok szerkesztése

en: edit own manual batches
hu: saját kézi kötegek szerkesztése

en: edit pledges
hu: felajánlások szerkesztése

en: edit profile
hu: profil szerkesztése

en: edit system workflow message templates
hu: rendszer munkafolyamat üzenet sablonok szerkesztése

en: edit user-driven message templates
hu: Felhasználó által vezérelt üzenet sablonok szerkesztése

en: email
hu: e-mail

en: email Domain
hu: e-mail tartomány

en: email Local Part
hu: e-mail helyi rész

en: email address domain (the part after @)
hu: e-mail cím tartomány (a @ utáni rész).

en: empowered by %1
hu: Biztosítja a %1

en: enable CiviCRM blocks at <a href="!1">Administer &raquo; Site Building &raquo; Blocks</a>.
hu: engedélyezd a CiviCRM blokkot a <a href="!1">Adminisztráció &raquo; Webhely építés &raquo; blokk</a>-nál.

en: end date
hu: befejező dátum

en: ended
hu: vége

en: entityID needs to be set and of type Integer
hu: a személy azonosítójának be kell lennie állítva és változó típusnak kell lennie

en: entity_id needs to be set and of type Integer
hu: entity_id beállítandó és egésznek kell lennie

en: entry in table
hu: bejegyzés a táblázatban

en: error level per PSR3
hu: PSR3 szerinti hiba szint

en: events
hu: Események

en: every
hu: mindegyik

en: expected only one price field to be in price set but multiple are present
hu: csak egy ármezőt vártunk az árlistában de több került beállításra

en: expires ignore_severity.  NULL never hushes.
hu: az ignore_severity lejár. A NULL soha nem húzható.

en: export all manual batches
hu: összes kézi kötegek exportálása

en: export own manual batches
hu: saját kézi kötegek exportálása

en: false
hu: hamis

en: field ID
hu: mező azonosító

en: field ID needs to be of type Integer for index %1
hu: a mező azonosítójának változónak kell lenni a %1 indexhez

en: field length if alphanumeric
hu: mező hossza, ha alfanumerikus

en: file '%1' found
hu: '%1' fájlt megtaláltam

en: file '%1' not found
hu: '%1' fájl nem található

en: find contacts by name, email address, group membership and or tagging at <a href="!1">Find Contacts</a>.
hu: keress a névjegyek között név, email, cím, csoporttagság és címszavak alapján a <a href="!1">Névjegy keresése</a>-nél.

en: fk to Batch Status options in civicrm_option_values
hu: FK a civicrm_option_values köteg állapot opcióban

en: fk to Batch Type options in civicrm_option_values
hu: Köteg típus civicrm_option_values opció FK

en: fk to Batch mode options in civicrm_option_values
hu: Köteg mód a civicrm_option_values opciók FK

en: fk to Payment Instrument options in civicrm_option_values
hu: Fizetési eszköz civicrm_option_values opció FK

en: flip
hu: csere

en: folder to poll from when using IMAP, path to poll from when using Maildir, etc.
hu: Az IMAP használatakor használt mappa, a lehíváshoz használt útvonal ha Maildir-t használ, stb.

en: for %1 installments
hu: %1 részletben

en: force merge duplicate contacts
hu: duplikált kapcsolatok összefűzésének kiényszerítése

en: foreign key to civicrm_group_id
hu: Idegen kulcs a civicrm_group_id azonosítóhoz.

en: from %1
hu: %1 -ból

en: full month name ('January'..'December')
hu: teljes hónap neve ('Január'..'December')

en: fullscreen url for dashlet
hu: kisalkalmazás teljes képernyős url-je

en: function to call for this url
hu: funkció, hogy meghívja ezt az URL-t

en: geocoding=[1 or 0] required
    parse=[1 or 0] required
    start=[contact ID] optional-begin with this contact ID
    end=[contact ID] optional-process contacts with IDs less than this
    throttle=[1 or 0] optional-1 adds five second sleep
hu: geocoding=[1 vagy 0] szükséges⏎
    parse=[1 vagy 0] szükséges⏎
    start=[kapcsolati azonoító] opcionális -ezzel a kapcsolati azonosítóval kezdődjön⏎
    end=[kapcsolati azonoító] opcionális - processz kapcsolatok azonosítókkal melyek kisebbek mint ez⏎
    throttle=[1 vagy 0] opcionális -1 hozzáadd 5 másodperc alvást

en: grants
hu: adományok

en: greater than
hu: nagyobb

en: greater than or equal to
hu: nagyobb vagy egyenlő

en: group name for cache element, useful in cleaning cache elements
hu: a gyorsítótár elem csoportneve, hasznos a gyorsítótár elemek tisztításában

en: has already been assigned to another address. Please select another location for this address.
hu: egy másik címhez már hozzárendelve. Kérem válasszon egy másik helyet ehhez a címhez.

en: has been successfully resubscribed.
hu: sikeresen újra feliratkozott.

en: has now had a domain id column added. As there is more than 1 domains in this install you need to manually set the domain id for the providers in this install
hu: tartomány azonosító oszlop hozzáadásra került. Több mint 1 tartomány szerepel ebben a telepítésben, ezért kézzel kell beállítania ebben a telepítésben a tartomány azonosítót a szolgáltatók részére

en: here
hu: itt

en: hide child groups
hu: gyermek csoport elrejtése

en: hide field or section
hu: Rejtse el a mezőt vagy a szakaszt

en: hour | hours
hu[0]: óra
hu[1]: órák

en: hour in 12-hour format, 0-padded ('01'..'12')
hu: órák 12 órás formátumban, 0-kitöltött ('01'..'12')

en: hour in 12-hour format, blank-padded (' 1'..'12')
hu: órák 12 órás formátumban, üressel-kitöltött (' 1'..'12')

en: hour in 24-hour format, 0-padded ('00'..'23')
hu: órák 24 órás formátumban, 0-kitöltött ('00'..'23')

en: hour in 24-hour format, blank-padded (' 0'..'23')
hu: órák 24 órás formátumban, üressel-kitöltött (' 0'..'23')

en: http://www.example.com/thank_you.html
hu: http://www.peldaul.hu/koszonom.html

en: iCalendar feed for current and future public events.
hu: Jelenlegi és a jövőbeli publikus események iCalendar hírfolyamja.

en: iCalendar feed for this event.
hu: Esemény iCalendar feedje

en: iCalendar is a standard format for representing information about calendaring and scheduling. CiviEvent allows you to output your current and upcoming 'public' events in the iCalendar format - so this information can be shared with other iCalendar-enabled applications.
hu: iCalendar naptár és ütemezési információ szabványos formája. CiviEsemény lehetővé teszi az aktuális és 'nyilvános' esemény iCalendar formátumban történő elérését - így ezek az információk megoszthatók más iCalendar képes alkalmazásokkal.

en: id of the first contact
hu: első kapcsolat azonosítója

en: id of the relationship (FK to civicrm_relationship.id)
hu: Viszony azonosítója (FK a civicrm_relationship.id azonosítóhoz)

en: id of the relationship type
hu: viszony típus azonosítója

en: id of the second contact
hu: második kapcsolat azonosítója

en: if Tell Friend is enable, Maximum recipients limit should be greater than zero.
hu: Ha az Add tovább aktív, a címzettek maximális számának 0-nál nagyobbnak kell lennie.

en: if Tell Friend is enabled, Maximum recipients limit should be greater than zero.
hu: Ha az Add tovább aktív, a címzettek maximális számának 0-nál nagyobbnak kell lennie.

en: if false, the confirm page in contribution pages gets skipped
hu: ha hamis, az adomány oldalak megerősítő oldala kihagyásra kerül

en: if other amounts allowed, user can configure maximum allowed.
hu: ha más összeg engedélyezett, a felhasználó beállíthatja a maximálisan engedélyezett összeget

en: if other amounts allowed, user can configure minimum allowed.
hu: ha más összeg engedélyezett, a felhasználó beállíthatja a minimálisan engedélyezett összeget

en: if true - allows real-time monetary transactions otherwise non-monetary transactions
hu: ha igaz - engedélyezi a valós idejű pénzbeli tranzakciót, egyébként a nem pénzbeli tranzakciót

en: if true - allows recurring contributions, valid only for PayPal_Standard
hu: ha igaz - engedélyezi az ismétlődő adományokat, csak a PayPal_Standard esetében érvényes

en: if true - allows the user to register multiple participants for event
hu: ha igaz - a felhasználónak engedélyezi az eseményre több résztvevő regisztrációját

en: if true - allows the user to register multiple registrations from same email address.
hu: ha igaz - a felhasználónak engedélyezi az eseményre több résztvevő regisztrációját ugyan azon e-mail címre

en: if true - allows the user to send payment directly to the org later
hu: ha igaz - megengedi a felhasználónak, hogy a befizetést közvetlenül a szervezetnek később küldje meg

en: if true - asks user for recurring installments
hu: ha igaz - megkéri a felhasználókat az ismétlődő befizetésekre

en: if true - billing block is required for online contribution page
hu: ha igaz - a számlázási blokk szükséges ehhez az online adomány oldalhoz.

en: if true - processing logic must reject transaction at confirmation stage if pay method != credit card
hu: ha igaz - a megerősítő oldalon a fizetés mód !=credit card, a feldolgozó logikának el kell utasítania a tranzakciót

en: if true - supports recurring intervals
hu: ha igaz - támogatja az ismétlődő intervallunmokat

en: if true - user is able to adjust payment start date
hu: ha igaz - felhasználó beállíthatja a befizetés kezdő dátumát

en: if true than billing block is required this event
hu: Ha igaz, a számlázási blokk szükséges ehhez az eseményhez

en: if true, page will include an input text field where user can enter their own amount
hu: ha igaz, a az oldalra beillesztésre kerül egy szöveges beviteli mező, ahol a felhasználó megadhatja a saját összegét

en: if true, receipt is automatically emailed to contact on each successful payment
hu: ha igaz, a nyugta automatikusan e-mailes kiküldésre kerül minden egyes sikeres befizetéskor

en: if true, receipt is automatically emailed to contact on success
hu: ha igaz, sikeresség esetén a nyugtát automatikusan elküldi e-mailben a kapcsolatnak

en: if you are searching by Contact name, check your spelling
hu: Ha a kapcsolat neve alapján keresel, kérlek ellenőrizd a helyesírást

en: if you are searching by client name, check your spelling
hu: Ha az ügyfél neve alapján keresel, kérlek ellenőrizd a helyesírást

en: if you are searching by contributor name, check your spelling
hu: Ha az adományozó nevére keres, ellenőrizze a helyesírást

en: if you are searching by member name, check your spelling
hu: Ha a tag nevére keres rá, ellenőrizze a helyesírást

en: if you are searching by participant name, check your spelling
hu: Ha résztvevő nevére keres rá, ellenőrizze a helyesírást

en: if you are searching by respondent name, check your spelling
hu: Ha a válaszadó neve alapján keresel, ellenőrizd a helyesírást

en: if you are searching within a Group or for Tagged contacts, try 'any group' or 'any tag'
hu: ha bármilyen Csoporton belül vagy Felcimkézett kapcsolatra keresel, próbálj meg 'bármilyen csoportot' vagy a 'bármilyen cimkét'

en: if you are searching within a date or amount range, try a wider range of values
hu: Ha dátum tartományban keres, próbáljon meg tágabb értéktartományt megadni

en: if you are searching within a date range, try a wider range of values
hu: Ha dátum tartományban keres próbáljon meg tágabb tartományi keresést

en: import SQL datasource
hu: SQL adatforrás importálása

en: import contacts
hu: Kapcsolatok importálása

en: import contacts from other sources at <a href="!1">Import Contacts</a>.
hu: névjegyek importja más forrásból a <a href="!1">Névjegy importálás</a>-ban.

en: in
hu: csoport

en: installments
hu: Részletek

en: installments of
hu: ennek a részlete

en: installments.
hu: részletben.

en: instanceId=[ID of report instance] required
    format=[csv or print] optional-output CSV or print-friendly HTML, else PDF
hu: instanceId=[jelentés példány azonosító] szükséges
    format=[csv or nyomtatott] opcionális CSV vagy nyomtató barát HTML, egyébként PDF

en: interview campaign contacts
hu: kampány kapcsolatok interjúztatása

en: is a numeric field
hu: szám tartalmú mező

en: is partial payment enabled for this event
hu: részleges fizetés engedélyezett erre az eseményre

en: is partial payment enabled for this online contribution page
hu: a részfizetés engedélyezett ehhez az adomány oldalhoz

en: is the relationship active ?
hu: aktív ez a viszony ?

en: is this the default message template for the workflow referenced by workflow_id?
hu: ez a workflow_id által hivatkozott alapértelmezett munkafolyamat üzenet sablon?

en: is this the reserved message template which we ship for the workflow referenced by workflow_id?
hu: ez a workflow_id által hivatkozott munkafolyamat üzenet sablon, amelyet mi ehhez adunk?

en: is...
hu: kapcsolat

en: label for relationship of contact_a to contact_b.
hu: contact_a -tól contact_b -be mutató viszony címkéje

en: less than
hu: kisebb

en: less than or equal to
hu: kisebb vagy egyenlő

en: lifetime
hu: élettartam

en: limit=Number optional-Limit the number of smart groups rebuild
hu: határ= szám opcionálisan- Határozza meg az újraépítendő okos csoportok számát

en: linking custom group for dynamic object
hu: egyedi csoport összekapcsolása a dinamikus objektummal

en: list of locales supported by the current db state (NULL for single-lang install)
hu: az aktuális adatbázis állapot által támogatott nyelvek listája (NULL az egynyelvű telepítésnél)

en: listing based on recipient field.
hu: felsorolás a címzett mező alapján.

en: live
hu: Élő

en: loading
hu: betöltés

en: localized Name of Contact Type.
hu: lokalizált kapcsolat típus név.

en: localized Optional verbose description of the type.
hu: A típus opcionális szó szerinti leírása, lokalizálva.

en: localized label for display of this status type
hu: lokalizált állapot típus címke a kijelzéshez

en: lowercase ante/post meridiem ('am', 'pm')
hu: kisbetűs délelőtt/délután ('de', 'du')

en: make online contributions
hu: online adományozás

en: make sure you have enough privileges in the access control system
hu: Győződj meg hogy elég jogosultságod van a hozzáférést szabályozó rendszerben

en: manage campaign
hu: kampány kezelése

en: manage event profiles
hu: esemény profilok kezelése

en: manage tags
hu: címkék kezelése

en: match
hu: találat

en: maximum number of multiple records, if 0 - no max
hu: Többszörös rekordok maximális száma, ha 0 - nincs maximum

en: member since
hu: tagság kezdete

en: membership periods
hu: tagság időszakok

[ctx: menu]
en: ACL
hu: hozzáférési lista

[ctx: menu]
en: ACL Roles
hu: Hozzáférés szerepkörök

[ctx: menu]
en: About CiviCRM
hu: CiviCRM névjegye

[ctx: menu]
en: Accepted Credit Cards
hu: Elfogadott hitelkártyák

[ctx: menu]
en: Access Control
hu: Hozzáférés-szabályozás

[ctx: menu]
en: Accounting Batch
hu: Könyvelési köteg

[ctx: menu]
en: Accounting Batch Export
hu: Könyvelési kötegek exportálása

[ctx: menu]
en: Accounting Batches
hu: Könyvelési kötegek

[ctx: menu]
en: Activities
hu: Tevékenységek

[ctx: menu]
en: Activity Dashlet
hu: Tevékenység kisalkalmazás

[ctx: menu]
en: Activity Details
hu: Tevékenység részletei

[ctx: menu]
en: Activity Summary
hu: Tevékenység összegzése

[ctx: menu]
en: Activity Types
hu: Tevékenység típusok

[ctx: menu]
en: Activity View
hu: Tevékenységek nézet

[ctx: menu]
en: Add Field
hu: Mező hozzáadása

[ctx: menu]
en: Add Products to This Page
hu: Termék hozzáadása az oldalhoz

[ctx: menu]
en: Add User
hu: Felhasználó hozzáadása

[ctx: menu]
en: Additional Info
hu: További információ

[ctx: menu]
en: AdditionalInfo Form
hu: További infó űrlap

[ctx: menu]
en: Address Settings
hu: Cím beállítások

[ctx: menu]
en: Addressee Formats
hu: Címzett formátumok

[ctx: menu]
en: Administer
hu: Adminisztrál

[ctx: menu]
en: Administer CiviCRM
hu: CiviCRM adminisztrálás

[ctx: menu]
en: Administration Console
hu: Adminisztrációs konzol

[ctx: menu]
en: Advanced Search
hu: Részletes keresés

[ctx: menu]
en: All Cases
hu: Minden ügy

[ctx: menu]
en: All Cases Dashlet
hu: Minden Ügy kisalkalmazás

[ctx: menu]
en: All Reports
hu: Összes jelentés

[ctx: menu]
en: Approve Mailing
hu: Körlevél jóváhagyása

[ctx: menu]
en: Archived Mailings
hu: Archivált körlevelek

[ctx: menu]
en: Ask a question
hu: Kérdezzen

[ctx: menu]
en: Assign Users to ACL Roles
hu: Felhasználók hozzárendelése a hozzáférési szerepkörökhöz

[ctx: menu]
en: Assign to Another Client
hu: Másik ügyfélhez rendelés

[ctx: menu]
en: Attendee List
hu: Résztvevők listájára

[ctx: menu]
en: Badge Layout
hu: Kitűző formátuma

[ctx: menu]
en: Batch Data Entry
hu: Tömeges adatbevitel

[ctx: menu]
en: Batch Merge Duplicate Contacts
hu: Duplikált kapcsolatok tömeges összefűzése

[ctx: menu]
en: Bookkeeping Transactions
hu: Könyvelési tranzakciók

[ctx: menu]
en: Bounce Report for mailings
hu: Visszapattanási jelentés a körlevelekről

[ctx: menu]
en: Browse Uploaded files
hu: Feltöltött fájlok böngészése

[ctx: menu]
en: CMS Database Integration
hu: CMS adatbázis integráció

[ctx: menu]
en: Campaign Dashboard
hu: Kampány vezérlőpult

[ctx: menu]
en: Campaign Reports
hu: Kampány jelentések

[ctx: menu]
en: Campaign Status
hu: Kampány állapot

[ctx: menu]
en: Campaign Types
hu: Kampány típusok

[ctx: menu]
en: Campaigns
hu: Kampányok

[ctx: menu]
en: Cancel Subscription
hu: Feliratkozás lemondása

[ctx: menu]
en: Case
hu: Ügyek

[ctx: menu]
en: Case Activity
hu: Ügy tevékenység

[ctx: menu]
en: Case Activity Audit
hu: Ügy tevékenység audit

[ctx: menu]
en: Case Custom Set
hu: Ügy egyedi készlet

[ctx: menu]
en: Case Dashboard Dashlet
hu: Ügy vezérlőpult kisalkalmazás

[ctx: menu]
en: Case Dashlet
hu: Ügy kisalkalmazás

[ctx: menu]
en: Case Details
hu: Ügy részletei

[ctx: menu]
en: Case Reports
hu: Ügy jelentések

[ctx: menu]
en: Case Statuses
hu: Ügy állapotok

[ctx: menu]
en: Case Types
hu: Ügy típusok

[ctx: menu]
en: Cases
hu: Ügyek

[ctx: menu]
en: Change Registration Selections
hu: Regisztrációs kiválasztások megváltoztatása

[ctx: menu]
en: CiviCRM Home
hu: CiviCRM kezdőlap

[ctx: menu]
en: CiviCRM News
hu: CiviCRM Újdonságok

[ctx: menu]
en: CiviCRM Profile Create
hu: CiviCRM profil létrehozás

[ctx: menu]
en: CiviCRM Profile Fields
hu: CiviCRM profilmezők

[ctx: menu]
en: CiviCRM Reports
hu: CiviCRM Jelentések

[ctx: menu]
en: CiviCRM Resources
hu: CiviCRM erőforrások

[ctx: menu]
en: CiviCampaign
hu: CiviKampány

[ctx: menu]
en: CiviCampaign Component Settings
hu: CiviKampány komponens beállításai

[ctx: menu]
en: CiviCase
hu: CiviÜgy

[ctx: menu]
en: CiviCase Dashboard
hu: CiviÜgy Vezérlőpult

[ctx: menu]
en: CiviCase Settings
hu: CiviÜgy beállítások

[ctx: menu]
en: CiviContribute
hu: CiviAdomány

[ctx: menu]
en: CiviContribute Component Settings
hu: CiviAdomány komponens beállítások

[ctx: menu]
en: CiviContribute Dashboard
hu: CiviAdomány vezérlőpult

[ctx: menu]
en: CiviEvent
hu: CiviEsemény

[ctx: menu]
en: CiviEvent Component Settings
hu: CiviEsemény komponens beállításai

[ctx: menu]
en: CiviEvent Dashboard
hu: CiviEsemény vezérlőpult

[ctx: menu]
en: CiviMail
hu: CiviKörlevél

[ctx: menu]
en: CiviMail Component Settings
hu: CiviKörlevél komponens beállításai

[ctx: menu]
en: CiviMember
hu: CiviTag

[ctx: menu]
en: CiviMember Component Settings
hu: CiviTag komponens beállításai

[ctx: menu]
en: CiviMember Dashboard
hu: CiviTag vezérlőpult

[ctx: menu]
en: CiviPledge Dashboard
hu: CiviFelajánlás vezérlőpult

[ctx: menu]
en: CiviReport
hu: CiviJelentés

[ctx: menu]
en: Cleanup Caches and Update Paths
hu: Cache törlése és elérési utak frissítése

[ctx: menu]
en: Closed Batches
hu: Bezárt kötegek

[ctx: menu]
en: Communication Style Options
hu: Kommunikációs stílus opciók

[ctx: menu]
en: Communications
hu: Kommunikáció

[ctx: menu]
en: Components
hu: Komponensek

[ctx: menu]
en: Conduct Survey
hu: Felmérés megkezdése

[ctx: menu]
en: Conference Slot Labels
hu: Konferencia előadások címkéi

[ctx: menu]
en: Conference Slots
hu: Konferencia előadások

[ctx: menu]
en: Configuration Checklist
hu: Konfigurációs ellenőrzőlista

[ctx: menu]
en: Configure Survey
hu: Kérdőív beállítása

[ctx: menu]
en: Configure Widget
hu: Minialkalmazás beállítása

[ctx: menu]
en: Confirm
hu: Jóváhagy

[ctx: menu]
en: Confirm Event Registration
hu: Esemény regisztráció megerősítése

[ctx: menu]
en: Confirm dates
hu: Dátumok megerősítése

[ctx: menu]
en: Constituent Detail
hu: Ügyfél részletek

[ctx: menu]
en: Constituent Summary
hu: Ügyfél összegzés

[ctx: menu]
en: Contact Dashboard
hu: Kapcsolat vezérlőpult

[ctx: menu]
en: Contact Reports
hu: Kapcsolat jelentések

[ctx: menu]
en: Contact Summary
hu: Kapcsolat összegzése

[ctx: menu]
en: Contact Types
hu: Kapcsolattípus

[ctx: menu]
en: Contacts
hu: Kapcsolatok

[ctx: menu]
en: Contribution Aggregate by Relationship
hu: Viszonyok alapján összesített adományok

[ctx: menu]
en: Contribution Amounts
hu: Adomány összege

[ctx: menu]
en: Contribution Details
hu: Adomány részletei

[ctx: menu]
en: Contribution Reports
hu: Adomány jelentések

[ctx: menu]
en: Contribution Summary
hu: Adomány összegzés

[ctx: menu]
en: Contribution Summary - Chart View
hu: Adományösszesítő - grafikon

[ctx: menu]
en: Contribution Task
hu: Adomány feladat

[ctx: menu]
en: Contribution and Membership Details
hu: Adományi és tagsági részletek

[ctx: menu]
en: Contribution details for any type of contribution, plus associated membership information for contributions which are in payment for memberships.
hu: Adomány részletek bármelyik adomány típushoz, plusz a hozzájárulásokhoz kapcsolódó tagsági információ a tagsági díj fizetésből.

[ctx: menu]
en: Contributions
hu: Adományok

[ctx: menu]
en: Contributions by Household
hu: Háztartások szerinti adományozás

[ctx: menu]
en: Contributions by Organization
hu: Szervezetek szerinti adományozás

[ctx: menu]
en: Create New Report from Template
hu: Új jelentés létrehozása sablonból

[ctx: menu]
en: Current Employers
hu: Jelenlegi munkáltatók

[ctx: menu]
en: Current and Upcoming Events
hu: Mostani és közelgő események

[ctx: menu]
en: Custom Data
hu: Egyedi adat

[ctx: menu]
en: Custom Data Fields
hu: Egyedi adatmezők

[ctx: menu]
en: Custom Field - Add
hu: Egyéni mező - Hozzáad

[ctx: menu]
en: Custom Field - Edit
hu: Egyéni mező - Szerkeszt

[ctx: menu]
en: Custom Field - Move
hu: Egyedi mező - mozgatás

[ctx: menu]
en: Custom Field - Options
hu: Egyedi mező - beállítások

[ctx: menu]
en: Custom Fields
hu: Egyedi mezők

[ctx: menu]
en: Custom Searches
hu: Egyedi keresés

[ctx: menu]
en: Customize Data and Screens
hu: Adatok és képernyők testreszabása

[ctx: menu]
en: Dashboard
hu: Vezérlőpult

[ctx: menu]
en: Database Upgrades
hu: Adatbázis frissítések

[ctx: menu]
en: Date Formats
hu: Dátum formátumok

[ctx: menu]
en: Date Preferences
hu: Dátum beállítások

[ctx: menu]
en: Debugging
hu: Hibaelhárítás

[ctx: menu]
en: Debugging and Error Handling
hu: Hibakeresés és -kezelés

[ctx: menu]
en: Dedupe Exceptions
hu: Kivételek deduplikálása

[ctx: menu]
en: Delete Contact
hu: Kapcsolat törlése

[ctx: menu]
en: Delete File
hu: Fájl törlése

[ctx: menu]
en: Delete Survey
hu: Kérdőív törlése

[ctx: menu]
en: Detailed report for canvassing, phone-banking, walk lists or other surveys.
hu: Részletes jelentés a korteskedési, telefonos kikérdezés, személyes felkeresési lista és más kérdőívekről.

[ctx: menu]
en: Developer
hu: Fejlesztő

[ctx: menu]
en: Developer Docs
hu: Fejlesztői dokumentáció

[ctx: menu]
en: Directories
hu: Könyvtárak

[ctx: menu]
en: Display Preferences
hu: Képernyő beállítása

[ctx: menu]
en: Display clicks from each mailing
hu: Átkattintásokat mutatja egyes körlevelenként

[ctx: menu]
en: Display contacts who opened emails from a mailing
hu: Azokat a kapcsolatokat mutatja akik megnyitották a körlevél e-maileket

[ctx: menu]
en: Displays a detailed list of contributions grouped by household which includes contributions made by members of the household.
hu: Az adományozók részletes listája háztartások szerint csoportosítva, a háztartások tagjainak az adományát is beleértve.

[ctx: menu]
en: Displays a detailed list of contributions grouped by organization, which includes contributions made by employees for the organisation.
hu: Az adományozók részletes listája szervezetek szerint csoportosítva, a szervezet alkalmazottainak az adományát is beleértve.

[ctx: menu]
en: Documentation
hu: Dokumentáció

[ctx: menu]
en: Download Errors
hu: Letöltési hiba

[ctx: menu]
en: Draft and Unscheduled Mailings
hu: Vázlat vagy nem ütemezett körlevelek

[ctx: menu]
en: Dropdown Options
hu: Legördülőmenü beállítása

[ctx: menu]
en: Edit Field
hu: Mező szerkesztése

[ctx: menu]
en: Edit Related Contact
hu: Vonatkozó kapcsolat szerkesztése

[ctx: menu]
en: Email
hu: E-mail

[ctx: menu]
en: Email Greeting Formats
hu: E-mail üdvözlési formulák

[ctx: menu]
en: Email Invoice
hu: Számla küldése e-mailben

[ctx: menu]
en: Email a Contact
hu: Kapcsolat küldése e-mailben

[ctx: menu]
en: Email address verified
hu: E-mail címek ellenőrizve

[ctx: menu]
en: Enable CiviCRM Components
hu: CiviCRM komponensek engedélyezése

[ctx: menu]
en: Encounter Medium
hu: Elért Médium

[ctx: menu]
en: Encounter Mediums
hu: Elért médiumok

[ctx: menu]
en: Engagement Index
hu: Elkötelezettség index

[ctx: menu]
en: Event Fees
hu: Esemény díjak

[ctx: menu]
en: Event Income Details
hu: Esemény bevételei részletesen

[ctx: menu]
en: Event Income Summary
hu: Esemény bevételei összegzés

[ctx: menu]
en: Event Info and Settings
hu: Esemény infó és beállítások

[ctx: menu]
en: Event Information
hu: Eseményinformáció

[ctx: menu]
en: Event Location
hu: Esemény helyszín

[ctx: menu]
en: Event Name Badge Layouts
hu: Esemény névkitűző formátumok

[ctx: menu]
en: Event Online Registration
hu: Esemény online regisztráció

[ctx: menu]
en: Event Participants List
hu: Eseményrésztvevők listája

[ctx: menu]
en: Event Registration
hu: Eseményregisztráció

[ctx: menu]
en: Event Reports
hu: Esemény jelentések

[ctx: menu]
en: Event Templates
hu: Esemény sablonok

[ctx: menu]
en: Event Types
hu: Eseménytípusok

[ctx: menu]
en: Events
hu: Események

[ctx: menu]
en: Export
hu: Exportálás

[ctx: menu]
en: Export Contacts
hu: Kapcsolatok exportálása

[ctx: menu]
en: Exported Batches
hu: Exportált kötegek

[ctx: menu]
en: Extensions
hu: Kiterjesztések

[ctx: menu]
en: FROM Email Addresses
hu: Küldő e-mail címek

[ctx: menu]
en: File on Case
hu: Ügy fájlja

[ctx: menu]
en: Financial Accounts
hu: Pénzügyi számlák

[ctx: menu]
en: Financial Type Accounts
hu: Pénzügyi típus számlák

[ctx: menu]
en: Financial Types
hu: Pénzügyi típusok

[ctx: menu]
en: Find Activities
hu: Tevékenység keresés

[ctx: menu]
en: Find Cases
hu: Ügykeresés

[ctx: menu]
en: Find Contacts
hu: Kapcsolat keresés

[ctx: menu]
en: Find Contributions
hu: Adománykeresés

[ctx: menu]
en: Find Mailings
hu: Küldemények keresése

[ctx: menu]
en: Find Mass SMS
hu: Tömeges SMS keresése

[ctx: menu]
en: Find Memberships
hu: Tagság keresése

[ctx: menu]
en: Find Participants
hu: Résztvevők keresése

[ctx: menu]
en: Find Pledges
hu: Felajánlások keresése

[ctx: menu]
en: Find and Merge Duplicate Contacts
hu: Duplikált kapcsolatok keresése és összevonása

[ctx: menu]
en: Forward Mailing
hu: Levél továbbítása

[ctx: menu]
en: From Email Addresses
hu: Feladóként megjelenő e-mail cím

[ctx: menu]
en: Full-text Search
hu: Szabad-szavas keresés

[ctx: menu]
en: GOTV (Track Voters)
hu: Szavazási hajlandóság növelése (szavazók követése)

[ctx: menu]
en: GOTV (Voter Tracking)
hu: Szavazási hajlandóság növelése (szavazók követése)

[ctx: menu]
en: Gender Options
hu: Nemek megválasztása

[ctx: menu]
en: Get Image File
hu: Képfájl letöltése

[ctx: menu]
en: Get expert help
hu: Szakértői segítség

[ctx: menu]
en: Get started
hu: Első lépések

[ctx: menu]
en: Given two date ranges, shows contacts who contributed in both the date ranges with the amount contributed in each and the percentage increase / decrease.
hu: Két időtartamon belül mutatja azokat a kapcsolatokat, akik mindkét időtartam alatt adományoztak, az adományozott összeggel, valamint százalékosan a növekedést/csökkenést.

[ctx: menu]
en: Gives relationship details between two contacts
hu: Két kapcsolat viszonyainak részleteit adja

[ctx: menu]
en: Grant Types
hu: Támogatás típusok

[ctx: menu]
en: Group Members
hu: Csoporttagok

[ctx: menu]
en: Groups
hu: Csoportok

[ctx: menu]
en: Groups and totals contributions by criteria including contact, time period, contribution type, contributor location, etc.
hu: Kritérium szerint csoportosítja és összegzi az adományokat, beleértve a  kapcsolatot, idő intervallumot, adomány típusát.

[ctx: menu]
en: Headers, Footers, and Automated Messages
hu: Fejlécek, láblécek, automatikus üzenetek

[ctx: menu]
en: Helps you to analyze the income generated by an event. The report can include details by participant type, status and payment method.
hu: Az esemény által generált bevétel elemzését segíti. A jelentés tartalmazhatja a résztvevő típusát, állapotát, és a fizetési módot.

[ctx: menu]
en: Home
hu: Kezdőlap

[ctx: menu]
en: Import
hu: Betöltés

[ctx: menu]
en: Import Activities
hu: Tevékenységek importálása

[ctx: menu]
en: Import Contacts
hu: Kapcsolatok importálása

[ctx: menu]
en: Import Contributions
hu: Adományok importálása

[ctx: menu]
en: Import Memberships
hu: Tagságok importálása

[ctx: menu]
en: Import Multi-value Custom Data
hu: Többértékű egyedi adatok importálása

[ctx: menu]
en: Import Participants
hu: Résztvevők importálása

[ctx: menu]
en: Import/Export Mappings
hu: Import/export adatillesztések

[ctx: menu]
en: Include Profiles
hu: Profilok beillesztése

[ctx: menu]
en: Individual Prefixes (Ms, Mr...)
hu: Egyedi előtagok (ifj., dr., ...)

[ctx: menu]
en: Individual Suffixes (Jr, Sr...)
hu: Egyedi utótagok

[ctx: menu]
en: Insert CiviCRM Content
hu: CiviCRM tartalom beillesztése

[ctx: menu]
en: Instant Messenger Services
hu: Azonnali üzenetküldő rendszerek

[ctx: menu]
en: Interview Respondents
hu: Interjú válaszadók

[ctx: menu]
en: Join CiviCRM
hu: Csatlakozzon a CiviCRM-hez

[ctx: menu]
en: LYBUNT (last year but not this year)
hu: LYBUNT (az elmúlt évben de nem ebben az évben)

[ctx: menu]
en: Label Formats
hu: Címke formátumok

[ctx: menu]
en: Languages, Currency, Locations
hu: Nyelv, pénznem, földrajzi hely

[ctx: menu]
en: Lapsed Memberships
hu: Megszűnt tagságok

[ctx: menu]
en: Last year but not this year. Provides a list of constituents who donated last year but did not donate during the time period you specify as the current year.
hu: Elmúlt évben de nem ebben az évben. Az elmúlt évben adományt adó ügyfelek listáját adja, akik a megadott időtartományon belül nem adományoztak ebben az évben.

[ctx: menu]
en: List contact's donation history, grouped by year, along with contributions attributed to any of the contact's related contacts.
hu: Listázza a kapcsolat adományozási történetét. éves csoportosításban, a kapcsolattal összefüggésbe hozható kapcsolatok hozzájárulásával együtt.

[ctx: menu]
en: List of pledges including amount pledged, pledge status, next payment date, balance due, total amount paid etc.
hu: A felajánlások listája, a felajánlott összegekkel, a felajánlási állapottal, a következő befizetési dátummal, a befizetendő összeggel, teljes befizetett összeg stb.

[ctx: menu]
en: Lists specific contributions by criteria including contact, time period, contribution type, contributor location, etc. Contribution summary report points to this report for contribution details.
hu: Az egyes adományokat listázza kritériumok alapján, kapcsolat, időtartam, adomány típus, adományozó helye, stb. Az adományozási összegző jelentés erre mutat az adományok részleteiért.

[ctx: menu]
en: Localization
hu: Lokalizáció

[ctx: menu]
en: Location Types (Home, Work...)
hu: Hely típusok (otthon, munkahely, ...)

[ctx: menu]
en: Log out
hu: Kilépés

[ctx: menu]
en: Mail Accounts
hu: E-mail postafiókok

[ctx: menu]
en: Mail Bounces
hu: Levél visszapattanások

[ctx: menu]
en: Mail Clickthroughs
hu: Levél átkattintás

[ctx: menu]
en: Mail Opened
hu: Megnyitott levelek

[ctx: menu]
en: Mailer Settings
hu: Levelezési beállítások

[ctx: menu]
en: Mailing Details
hu: Körlevelek részletei

[ctx: menu]
en: Mailing Event
hu: Levelezési esemény

[ctx: menu]
en: Mailing Report
hu: Levelezési összefoglaló

[ctx: menu]
en: Mailing Reports
hu: Levelezési jelentések

[ctx: menu]
en: Mailing Summary
hu: Körlevél összegzés

[ctx: menu]
en: Mailings
hu: Körlevelek

[ctx: menu]
en: Manage A/B Tests
hu: A/B tesztek kezelése

[ctx: menu]
en: Manage ACLs
hu: Hozzáférési listák kezelése

[ctx: menu]
en: Manage Contribution Pages
hu: Adomány oldalak kezelése

[ctx: menu]
en: Manage Custom Searches
hu: Egyedi keresések kezelése

[ctx: menu]
en: Manage Events
hu: Események kezelése

[ctx: menu]
en: Manage Extensions
hu: Kiterjesztések kezelése

[ctx: menu]
en: Manage Groups
hu: Csoportok kezelése

[ctx: menu]
en: Manage Premiums
hu: Jelképes ajándékok kezelése

[ctx: menu]
en: Manage Price Sets
hu: Árlisták kezelése

[ctx: menu]
en: Manage Tags
hu: Címkék kezelése

[ctx: menu]
en: Manage Templates
hu: Sablonok kezelése

[ctx: menu]
en: Map Event Location
hu: Esemény helyszín térkép

[ctx: menu]
en: Map Location(s)
hu: Helyszín(ek) megmutatása

[ctx: menu]
en: Mapping and Geocoding
hu: Térképek és helymeghatározás

[ctx: menu]
en: Membership Details
hu: Tagság részletek

[ctx: menu]
en: Membership Recurring Contributions
hu: Tagság ismétlődő adományok

[ctx: menu]
en: Membership Reports
hu: Tagsági jelentések

[ctx: menu]
en: Membership Section
hu: Tagság részleg

[ctx: menu]
en: Membership Status Rules
hu: Tagsági állapot szabályok

[ctx: menu]
en: Membership Summary
hu: Tagság összegzés

[ctx: menu]
en: Membership Types
hu: Tagság típusok

[ctx: menu]
en: Memberships
hu: Tagságok

[ctx: menu]
en: Merge Contact
hu: Kapcsolatok összefésülése

[ctx: menu]
en: Merge Tags
hu: Címkék összefűzése

[ctx: menu]
en: Message Templates
hu: Üzenet sablonok

[ctx: menu]
en: Misc (Undelete, PDFs, Limits, Logging, etc.)
hu: Egyéb (Törlés visszavonása, PDF-ek, korlátok, Naplózás, stb.)

[ctx: menu]
en: Mobile Phone Providers
hu: Mobil szolgáltatók

[ctx: menu]
en: Multi Site Settings
hu: Több webhelyi beállítások

[ctx: menu]
en: My Cases
hu: Ügyeim

[ctx: menu]
en: My Reports
hu: Jelentéseim

[ctx: menu]
en: Navigation Menu
hu: Főmenü

[ctx: menu]
en: New A/B Test
hu: Új A/B teszt

[ctx: menu]
en: New Activity
hu: Új tevékenység

[ctx: menu]
en: New Batch
hu: Új köteg

[ctx: menu]
en: New Campaign
hu: Új kampány

[ctx: menu]
en: New Case
hu: Új ügy

[ctx: menu]
en: New CiviCRM Profile
hu: Új CiviCRM Profil

[ctx: menu]
en: New Contact
hu: Új kapcsolat

[ctx: menu]
en: New Contribution
hu: Új adomány

[ctx: menu]
en: New Contribution Page
hu: Új adomány oldal

[ctx: menu]
en: New Email
hu: Új e-mail

[ctx: menu]
en: New Event
hu: Új esemény

[ctx: menu]
en: New Group
hu: Új csoport

[ctx: menu]
en: New Household
hu: Új háztartás

[ctx: menu]
en: New Individual
hu: Új személy

[ctx: menu]
en: New Mailing
hu: Új körlevél

[ctx: menu]
en: New Mass SMS
hu: Új tömeges SMS

[ctx: menu]
en: New Membership
hu: Új tagság

[ctx: menu]
en: New Organization
hu: Új szervezet

[ctx: menu]
en: New Payment
hu: Új fizetés

[ctx: menu]
en: New Petition
hu: Új petíció

[ctx: menu]
en: New Pledge
hu: Új felajánlás

[ctx: menu]
en: New Price Set
hu: Új árlista

[ctx: menu]
en: New SMS
hu: Új SMS

[ctx: menu]
en: New Survey
hu: Új felmérés

[ctx: menu]
en: New Tag
hu: Új címke

[ctx: menu]
en: Notes
hu: Jegyzet

[ctx: menu]
en: Open Batches
hu: Kötegek megnyitása

[ctx: menu]
en: Open Case
hu: Ügy megnyitása

[ctx: menu]
en: Opt-out
hu: Leiratkozás

[ctx: menu]
en: Option Groups
hu: Opció csoportok

[ctx: menu]
en: Organization Address and Contact Info
hu: Szervezet címe és elérhetősége

[ctx: menu]
en: Outbound Email (SMTP/Sendmail)
hu: A kimenő e-mail (SMTP / Sendmail)

[ctx: menu]
en: Outbound Email Settings
hu: Kimenő e-mail beállítások

[ctx: menu]
en: PDF Invoice
hu: PDF számla

[ctx: menu]
en: Participant Listing Options
hu: Résztvevők listázási opciók

[ctx: menu]
en: Participant Listing Templates
hu: Résztvevő lista sablon

[ctx: menu]
en: Participant Role
hu: Résztvevő szerepköre

[ctx: menu]
en: Participant Roles
hu: Résztvevő szerepkörök

[ctx: menu]
en: Participant Status
hu: Résztvevő állapota

[ctx: menu]
en: Participant Statuses
hu: Résztvevő állapotok

[ctx: menu]
en: Payment Methods
hu: Fizetési mődok

[ctx: menu]
en: Payment Processor Type
hu: Fizetés feldolgozó típus

[ctx: menu]
en: Payment Processors
hu: Fizetés feldolgozók

[ctx: menu]
en: Permissions (Access Control)
hu: Jogosultságok (hozzáférés)

[ctx: menu]
en: Personal Campaign Page Summary
hu: Személyes kampányoldal összegzés

[ctx: menu]
en: Personal Campaign Pages
hu: Személyes kampányoldalak

[ctx: menu]
en: Petitions
hu: Petíciók

[ctx: menu]
en: Phone Type
hu: Telefon Típus

[ctx: menu]
en: Phone Types
hu: Telefon típusok

[ctx: menu]
en: Pledge Detail
hu: Felajánlás részletei

[ctx: menu]
en: Pledge Payments
hu: Pénzbeli felajánlások

[ctx: menu]
en: Pledge Reports
hu: Felajánlás jelentések

[ctx: menu]
en: Pledged But not Paid
hu: Felajánlott de nem kifizetett

[ctx: menu]
en: Pledged but not Paid Report
hu: Felajánlott de nem kifizetett jelentés

[ctx: menu]
en: Pledges
hu: Felajánlások

[ctx: menu]
en: Postal Greeting Formats
hu: Postai üdvözlési formulák

[ctx: menu]
en: Preferred Communication Methods
hu: Előnyben részesített kommunikációs mód

[ctx: menu]
en: Preferred Language Options
hu: Elsődleges nyelv beállításai

[ctx: menu]
en: Preferred Languages
hu: Előnyben részesített nyelv

[ctx: menu]
en: Premiums
hu: Díjbevételek

[ctx: menu]
en: Premiums (Thank-you Gifts)
hu: Jelképes ajándékok (Köszönet ajándékok)

[ctx: menu]
en: Preview Mailing
hu: Levél előnézet

[ctx: menu]
en: Price Field Options
hu: Ár mező opciók

[ctx: menu]
en: Price Fields
hu: Összeg mezők

[ctx: menu]
en: Price Sets
hu: Árlisták

[ctx: menu]
en: Print Event Name Badge
hu: Eseményhez kitűzők nyomtatása

[ctx: menu]
en: Print Page (PDF) Formats
hu: Oldal nyomtatása (PDF) formátumban

[ctx: menu]
en: Process Uploaded Images
hu: Feltöltött képek feldolgozása

[ctx: menu]
en: Profile Settings
hu: Profilbeállítások

[ctx: menu]
en: Profiles
hu: Profilok

[ctx: menu]
en: Provides a list of address and telephone information for constituent records in your system.
hu: A rendszerében lévő ügyfelek rekordjaiból a cím és telefon információk listáját adja.

[ctx: menu]
en: Provides a list of constituent activity including activity statistics for one/all contacts during a given date range(required)
hu: Az ügyfél tevékenységeinek a listáját adja, beleértve a tevékenység statisztikát egy/összes kapcsolatról a megadott dátum tartományban (szükséges)

[ctx: menu]
en: Provides a list of members along with their membership status and membership details (Join Date, Start Date, End Date). Can also display contributions (payments) associated with each membership.
hu: A tagok listáját adja a tagsági állapotukkal és a tagság részleteivel (Csatlakozási dátum, kezdő dátum, vég dátum). Kijelezheti még az egyes tagsághoz tartozó adományokat(befizetéseket).

[ctx: menu]
en: Provides a list of memberships that have lapsed or will lapse by the date you specify.
hu: A megszűnt tagságok listáját adja, vagy a megadott időig megszűnő tagságok.

[ctx: menu]
en: Provides a list of the top donors during a time period you define. You can include as many donors as you want (for example, top 100 of your donors).
hu: A legnagyobb adományozók listáját adja a meghatározott időtartamban. Annyi adományozót listáz ki amennyit akar (például, az legnagyobb 100 adományozó).

[ctx: menu]
en: Provides a summary of memberships by type and join date.
hu: Az összes tagságot adja, típusonként és csatlakozási dátumonként.

[ctx: menu]
en: Provides an overview of event income. You can include key information such as event ID, registration, attendance, and income generated to help you determine the success of an event.
hu: Az esemény bevételek áttekintését adja.  Kulcs információkat beleteheti az olyat mint az eseményazonosító, regisztráció, részt vettek, és a generált bevétel, hogy meg tudja határozni, hogy az esemény sikeres volt-e.

[ctx: menu]
en: Provides contact-related information on contributions, memberships, events and activities.
hu: A kapcsolathoz kapcsolódó információt adja az adományokról, tagságokról, eseményekről és a tevékenységekről.

[ctx: menu]
en: Provides detail list of employer employee relationships along with employment details.
hu: A munkáltató-alkalmazott viszonyban állók részletes listáját adja az alkalmazási adatokkal.

[ctx: menu]
en: Provides information about the status of recurring contributions
hu: Ismétlődő adományok állapotáról ad információkat

[ctx: menu]
en: Provides lists of event attendees.
hu: Az esemény résztvevőinek listáját adja.

[ctx: menu]
en: Provides lists of participants for an event.
hu: Az eseményen résztvevők listáját adja.

[ctx: menu]
en: Provides reporting on Intended and Successful Deliveries, Unsubscribes and Opt-outs, Replies and Forwards.
hu: Jelentést ad a kívánt és a sikeres elküldésekről, leiratkozásokról, válaszokról és a továbbításokról.

[ctx: menu]
en: Provides transaction details for all contributions and payments, including Transaction #, Invoice ID, Payment Instrument and Check #.
hu: Az összes tranzakció részleteit adja az összes adományra és befizetésre, beleértve a tranzakció azonosítóját, számla azonosítót, fizető eszközt és a csekk számot.

[ctx: menu]
en: Record Respondents Interview
hu: Válaszadói interjúk rögzítése

[ctx: menu]
en: Recurring Contribution's Payments
hu: Ismétlődő adományok befizetései

[ctx: menu]
en: Recurring Contributions
hu: Ismétlődő adományok

[ctx: menu]
en: Redaction Rules
hu: Szerkesztési szabályok

[ctx: menu]
en: Register Event Participant
hu: Esemény résztvevő regisztráció

[ctx: menu]
en: Register New Participant
hu: Új résztvevő regisztrálása

[ctx: menu]
en: Register Report
hu: Regisztráció jelentés

[ctx: menu]
en: Register your site
hu: Regisztrálja weboldalát

[ctx: menu]
en: Relationship Types
hu: Viszony típusok

[ctx: menu]
en: Relationships
hu: Viszonyok

[ctx: menu]
en: Release Respondents
hu: Válaszadók feloldása

[ctx: menu]
en: Repeat Contributions
hu: Ismétlődő adományok

[ctx: menu]
en: Repeat Event
hu: Ismétlődő esemény

[ctx: menu]
en: Report
hu: Jelentés

[ctx: menu]
en: Reports
hu: Jelentések

[ctx: menu]
en: Reports Listing
hu: Jelentések listája

[ctx: menu]
en: Reserve Respondents
hu: Tartalék válaszadók

[ctx: menu]
en: Resource URLs
hu: Erőforrás URL-ek

[ctx: menu]
en: Resubscribe
hu: Visszairatkozás

[ctx: menu]
en: SMS Providers
hu: SMS szolgáltatók

[ctx: menu]
en: SYBUNT (some year but not this year)
hu: SYBUNT (valamelyik évben de nem ebben az évben)

[ctx: menu]
en: Safe File Extension Options
hu: Biztonságos fájl kiterjesztés opció

[ctx: menu]
en: Safe File Extensions
hu: Biztonságos fájl kiterjesztések

[ctx: menu]
en: Schedule Reminders
hu: Emlékeztetők ütemezése

[ctx: menu]
en: Scheduled Jobs
hu: Ütemezett feladatok

[ctx: menu]
en: Scheduled Jobs Log
hu: Ütemezett feladatok naplója

[ctx: menu]
en: Scheduled and Sent Mailings
hu: Ütemezett és elküldött körlevelek

[ctx: menu]
en: Search
hu: Keresés

[ctx: menu]
en: Search Builder
hu: Keresés készítő

[ctx: menu]
en: Search Preferences
hu: Keresés beállítások

[ctx: menu]
en: Self-service Registration Transfer
hu: Önkiszolgáló regisztráció átruházása

[ctx: menu]
en: Self-service Registration Update
hu: Önkiszolgáló regisztráció frissítés

[ctx: menu]
en: Sending Mail
hu: Levélküldés

[ctx: menu]
en: Settings - Payment Processor
hu: Beállítások - Fizetés feldolgozó

[ctx: menu]
en: Setup a Personal Campaign Page - Account Information
hu: Személyes kampányoldal létrehozása - Fiók adatok

[ctx: menu]
en: Shows activity statistics by type / date
hu: Tevékenység statisztika mutatása típus /dátum szerint

[ctx: menu]
en: Shows contributions made by contacts that have been soft-credited to other contacts.
hu: Az adományozók listájából azokat jelzi ki akik lágy jóváírásokat tettek más kapcsolatokhoz.

[ctx: menu]
en: Sign Petition
hu: Petíció aláírás

[ctx: menu]
en: Smart Groups
hu: Okos csoportok

[ctx: menu]
en: Sms Providers
hu: Sms szolgáltatók

[ctx: menu]
en: Soft Credit Types
hu: Lágy jóváírás típusok

[ctx: menu]
en: Soft Credits
hu: Lágy jóváírások

[ctx: menu]
en: Some year(s) but not this year. Provides a list of constituents who donated at some time in the history of your organization but did not donate during the time period you specify.
hu: Valamelyik év(ek)ben de nem ebben az évben. A korábban már adományt adó ügyfelek listáját adja, akik a megadott időtartományon belül nem adományoztak ebben az évben.

[ctx: menu]
en: Subscribe
hu: Feliratkozás

[ctx: menu]
en: Summarizes amount raised and number of contributors for each Personal Campaign Page.
hu: A személyes kampányoldalanként összegzi a gyűjtött összeget és az adományozók számát.

[ctx: menu]
en: Summary statistics for mailings
hu: Összegzési statisztika a körlevelekről

[ctx: menu]
en: Support
hu: Támogatás

[ctx: menu]
en: Survey Details
hu: Kérdőív részletek

[ctx: menu]
en: Survey Types
hu: Felmérés típusok

[ctx: menu]
en: Surveys
hu: Felmérések

[ctx: menu]
en: Synchronize Users to Contacts
hu: Felhasználók és kapcsolatok szinkronizálása

[ctx: menu]
en: System Settings
hu: Rendszerbeállítások

[ctx: menu]
en: System Status
hu: Rendszerállapot

[ctx: menu]
en: Tags
hu: Címkék

[ctx: menu]
en: Tell a Friend
hu: Add tovább

[ctx: menu]
en: Thank You
hu: Köszönjük

[ctx: menu]
en: Thank-you and Receipting
hu: Köszönet és nyugtázás

[ctx: menu]
en: Title and Settings
hu: Cím és beállítások

[ctx: menu]
en: Top Donors
hu: Legnagyobb adományozók

[ctx: menu]
en: Unsubscribe
hu: Leiratkozás

[ctx: menu]
en: Update Billing Details
hu: Számlázási adatok frissítése

[ctx: menu]
en: Update Subscription
hu: Feliratkozás frissítése

[ctx: menu]
en: Upgrade CiviCRM
hu:  CiviCRM verziófrissítés

[ctx: menu]
en: Users and Permissions
hu: Felhasználók és jogosultságok

[ctx: menu]
en: View Activity
hu: Tevékenység megtekintése

[ctx: menu]
en: View Date Preferences
hu: Dátumbeállítások megtekintése

[ctx: menu]
en: View Mailing
hu: Körlevél megtekintése

[ctx: menu]
en: View Payment
hu: Fizetés megtekintése

[ctx: menu]
en: View Petition Signatures
hu: Petíció aláírások megtekintése

[ctx: menu]
en: Website Types
hu: Weboldal típusok

[ctx: menu]
en: Word Replacements
hu: Szócsere

[ctx: menu]
en: WordPress Access Control
hu: WordPress hozzáférés engedélyezés

en: merge
hu: egyesít

en: merge duplicate contacts
hu: duplikált kapcsolatok összefűzése

en: migrate
hu: migrálás

en: miles
hu: mérföld

en: mime type of the document
hu: dokumentum mime típusa

en: minDays, maxDays=Consider mailings that have completed between minDays and maxDays
hu: minNapok,maxNapok= Azon levelezések figyelembe vétele amelyek befejeződtek a minNapok és a maxNapok között

en: minimum number of multiple records (typically 0?)
hu: többszörös rekord minimális száma (tipikusan 0?)

en: minute, 0-padded ('00'..'60')
hu: perc  mint decimális szám, 0-kitöltött ('00'..'60')

en: minutes
hu: percek

en: mismatch.
hu: eltérés.

en: mm/dd (12/31)
hu: hónap/nap (12/31)

en: mm/dd/yy (12/31/2009)
hu: hh/nn/év (12/31/2009)

en: mm/dd/yy OR mm-dd-yy (12/25/98 OR 12-25-98) OR (9/1/08 OR 9-1-08)
hu: hónap/nap/év  VAGY hónap-nap-év (12/25/98 VAGY 12-25-98) VAGY (9/1/08 VAGY 9-1-08)

en: mm/dd/yyyy OR mm-dd-yyyy (12/25/1998 OR 12-25-1998) OR (9/1/2008 OR 9-1-2008)
hu: hónap/nap/év vagy hónap-nap-év (12/25/1998 VAGY 12-25-1998) VAGY (9/1/2008 VAGY 9-1-2008)

en: monetary amount, formatted according to selected Monetary Locale
hu: pénzösszeg, a kiválasztott helybeállításoknak megfelelően formázva

en: month
hu: hónap

en: month as a decimal number, 0-padded ('01'..'12')
hu: a hónap  mint decimális szám, 0-kitöltött ('01'..'12')

en: more
hu: több

en: must be a monetary value
hu: monetáris értéknek kell lennie

en: must be a numeric value
hu: szám érték legyen

en: name for relationship of contact_a to contact_b.
hu: contact_a -tól contact_b -be mutató viszony neve

en: name for relationship of far_contact to near_contact.
hu: a viszony neve a far_contact -tól a near_contact -hoz

en: name for relationship of near_contact to far_contact.
hu: a viszony neve a near_contact -tól a far_contact -hoz

en: name of the entity table for the above id, e.g. civicrm_activity, civicrm_participant
hu: a fenti azonosító entitástáblájának neve, pl. civicrm_activity, civicrm_participant

en: name of the protocol to use for polling (like IMAP, POP3 or Maildir)
hu: a lehíváshoz használt protokoll neve(mint a IMAP, POP3 vagy Maildir)

en: name of this group of settings
hu: ezen beállítás csoport neve.

en: new
hu: új

en: new tag
hu: új címke

en: no parameters
hu: nincsenek paraméterek

en: non-localized name of the status type
hu: nem lokalizált állapot típus név

en: none
hu: nincs

en: not a duplicate
hu: nem duplikált

en: not available
hu: nem áll rendelkezésre

en: notification
hu: figyelmeztetés

en: number of options per line for checkbox and radio
hu: soronkénti opciók száma a jelölőnégyzethez és a rádiógombhoz

en: occurrences
hu: előfordulás

en: offline membership renewal reminder.
hu: offline tagság megújításra figyelmeztetés

en: on hold
hu: visszatartva

en: ongoing
hu: folyamatban lévő

en: option
hu: beállítás

en: optional URL for preferred image (photo, logo, etc.) to display for this contact.
hu: opcionális URL a preferált képhez (kép, logó stb.) a kapcsolatnál való kijelzéshez

en: optional local part (like civimail+ for addresses like civimail+s.1.2@example.com)
hu: opcionális helyi rész (pl. 'civimail+' hasonló címekhez mint a civimail+s.1.2@example.com)

en: options
hu: Opciók

en: or
hu: vagy

en: or ODD / EVEN
hu: vagy PÁROS/PÁRATLAN

en: or the contact is not part of the activity '%1'
hu: vagy a kapcsolat nem része a '%1' tevkenységnek

en: overwrite
hu: felülírás

en: page argument missing or invalid
hu: az oldal argumentum hiányzik vagy érvénytelen

en: paid
hu: fizetett

en: parent
hu: szülő

en: parent ID
hu: Szülő azonosító

en: participants
hu: résztvevők

en: password to use when polling
hu: lehíváskor használt jelszó

en: permission required to be able to run this instance
hu: A jelentés példány futtatásához szükséges jogosultságok

en: physical tablename for entity being joined to discount, e.g. civicrm_event
hu: a kedvezményhez kapcsolt egyed fizikai tábla neve, pl. civicrm_event

en: physical tablename for entity being joined to file, e.g. civicrm_contact
hu: a fájlhoz kapcsolt egyed fizikai tábla neve, pl. civicrm_contact

en: physical tablename for entity being joined to pledge, e.g. civicrm_contact
hu: a felajánláshoz kapcsolt egyed fizikai tábla neve, pl. civicrm_contact

en: points to value in civicrm_option_value for group sms_api_type
hu: Csoport sms_api_type  a civicrm_option_value mutató érték

en: port to use when polling
hu: lehíváskor használt port

en: price of each item
hu: egyes elemek ára

en: price set being used
hu: használt árlista

en: primary key
hu: Elsődleges kulcs

en: processor result code
hu: feldolgozó eredmény kódja

en: profile create
hu: profil létrehozása

en: profile edit
hu: profil szerkesztése

en: profile listings
hu: profil listák

en: profile listings and forms
hu: profil listák és űrlapok

en: profile view
hu: profil megtekintése

en: profiles
hu: profilok

[ctx: province]
en: Abaco Islands
hu: Abaco Szigetek

[ctx: province]
en: Abkhazia
hu: Abházia

[ctx: province]
en: Acklins and Crooked Islands
hu: Acklins és Crooked-szigetek

[ctx: province]
en: Agalega Islands
hu: Agalega szigetek

[ctx: province]
en: Alaska
hu: Alaszka

[ctx: province]
en: American Samoa
hu: Amerikai Szamoa

[ctx: province]
en: Andros Island
hu: Andros Szigetek

[ctx: province]
en: Australian Antarctic Territory
hu: Ausztrál antarktiszi terület

[ctx: province]
en: Australian Capital Territory
hu: Ausztrál fővárosi terület

[ctx: province]
en: Bacău
hu: Bákó

[ctx: province]
en: Berry Islands
hu: Berry Szigetek

[ctx: province]
en: Bistrița-Năsăud
hu: Beszterce-Naszód

[ctx: province]
en: Brașov
hu: Brassó

[ctx: province]
en: California
hu: Kalifornia

[ctx: province]
en: Caraș-Severin
hu: Krassó-Szörény

[ctx: province]
en: Cat Island
hu: Cat sziget

[ctx: province]
en: Central and Western
hu: Középső és Nyugati

[ctx: province]
en: Centre
hu: Közép

[ctx: province]
en: Copenhagen
hu: Koppenhága

[ctx: province]
en: Copenhagen City
hu: Koppenhága városa

[ctx: province]
en: Djibouti
hu: Dzsibuti

[ctx: province]
en: East
hu: Kelet

[ctx: province]
en: Eastern
hu: Keleti

[ctx: province]
en: Far North
hu: Messzi észak

[ctx: province]
en: Hajdu-Bihar
hu: Hajdú-Bihar

[ctx: province]
en: Islands
hu: Szigetek

[ctx: province]
en: Line Islands
hu: Line Szigetek

[ctx: province]
en: Luxembourg
hu: Luxemburg

[ctx: province]
en: Maramureș
hu: Máramaros

[ctx: province]
en: Mexico
hu: Mexikó

[ctx: province]
en: Mount Lebanon
hu: Libanon Hegy

[ctx: province]
en: Mureș
hu: Maros

[ctx: province]
en: New South Wales
hu: Új Dél Wales

[ctx: province]
en: Niederösterreich
hu: Alsó-Ausztria

[ctx: province]
en: Nográd
hu: Nógrád

[ctx: province]
en: North
hu: Észak

[ctx: province]
en: North Carolina
hu: Észak Karolina

[ctx: province]
en: North Dakota
hu: Észak Dakota

[ctx: province]
en: North Jutland
hu: Észak Jutland

[ctx: province]
en: North Lebanon
hu: Észak Libanon

[ctx: province]
en: North West
hu: Észak Nyugat

[ctx: province]
en: North-East
hu: Észak-Kelet

[ctx: province]
en: North-West
hu: Észak-Nyugat

[ctx: province]
en: Northern
hu: Északi

[ctx: province]
en: Northern Mariana Islands
hu: Északi Mariana-szigetek

[ctx: province]
en: Northern Territory
hu: Északnyugati területek

[ctx: province]
en: Nouvelle-Calédonie
hu: Új-Kaledónia

[ctx: province]
en: Oberösterreich
hu: Felső-Ausztria

[ctx: province]
en: Orkney Islands
hu: Orkney Szigetek

[ctx: province]
en: Perth and Kinross
hu: Perth és Kinross

[ctx: province]
en: Phoenix Islands
hu: Phoenix Szigetek

[ctx: province]
en: Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti
hu: Racha-Lechkhumi és Kvemo Svaneti

[ctx: province]
en: Rodrigues Island
hu: Rodrigues Szigetek

[ctx: province]
en: Saint Helena
hu: St. Helena

[ctx: province]
en: San Salvador Island
hu: San Salvador Szigete

[ctx: province]
en: Shetland Islands
hu: Shetland Szigetek

[ctx: province]
en: South
hu: Dél

[ctx: province]
en: South Australia
hu: Dél Ausztrália

[ctx: province]
en: South Carolina
hu: Dél Carolina

[ctx: province]
en: South Dakota
hu: Dél Dakota

[ctx: province]
en: South Jutland
hu: Dél Jutland

[ctx: province]
en: South Lebanon
hu: Dél Libanon

[ctx: province]
en: South-East
hu: Dél-Kelet

[ctx: province]
en: South-West
hu: Dél-Nyugat

[ctx: province]
en: Southern
hu: Déli

[ctx: province]
en: Sălaj
hu: Szilágy

[ctx: province]
en: Taiwan
hu: Tajvan

[ctx: province]
en: Tasmania
hu: Tazmánia

[ctx: province]
en: Tbilisi
hu: Tbiliszi

[ctx: province]
en: Thüringen
hu: Türingia

[ctx: province]
en: Timiș
hu: Temes

[ctx: province]
en: United States Minor Outlying Islands
hu: Amerikai Egyesült Államok - kisebb külső szigetek

[ctx: province]
en: West
hu: Nyugat

[ctx: province]
en: West Coast
hu: Nyugati Part

[ctx: province]
en: West Virginia
hu: Nyugat-Virginia

[ctx: province]
en: Western
hu: Nyugati

[ctx: province]
en: Western Australia
hu: Nyugat Ausztrália

[ctx: province]
en: Wien
hu: Bécs

en: pseudo FK into civicrm_option_value.
hu: pszeudo FK civicrm_option_value

en: pseudo FK to civicrm_option_value of contribution_status_id option_group
hu: pszeudo FK a civicrm_option_value a contribution_status_id option_group

en: qty * unit_price
hu: mennyiség * unit_price

en: raised
hu: emelt

en: reCAPTCHA is also not available when a profile is used inside the User Registration and My Account screens.
hu: reCAPTCHA nem áll rendelkezésre amikor a profilt a felhasználó regisztrációs és saját fiók képernyőn belül használják.

en: read about <a href="!1">CiviCRM access permissions</a> and set access permissions at <a href="!2">Administer CiviCRM &raquo; Access Control</a>.
hu: nézd meg a <a href="!1">CiviCRM hozzáférési engedélyeket</a> és állítsa be a jogosultságokat a <a href="!2">Adminisztrál &raquo; Felhasználók és jogosultságok &raquo; Jogosultságok (hozzáférés)</a> menünél.

en: read more
hu: tovább...

en: read the <a href="!1">CiviCRM Administrator Guide</a>.
hu: olvasd el a <a href="!1">CiviCRM Administrator Guide</a>-ot.

en: receipt
hu: nyugta

en: record response
hu: válasz rögzítése

en: register for events
hu: esemény regisztráció

en: release
hu: elenged

en: release campaign contacts
hu: kampány kapcsolatok feloldása

en: remove discount set
hu: kedvezmény készletet távolítsa el

en: remove profile
hu: profil eltávolítása

en: remove sort by column
hu: oszlop szerinti rendezés eltávolítása

en: render templates
hu: sablonok megjelenítése

en: reopen all manual batches
hu: összes kézi köteg újramegnyitása

en: reopen own manual batches
hu: saját kézi kötegek megnyitása

en: required params missing.
hu: szükséges paraméterek hiányoznak.

en: reserve
hu: fenntart

en: reserve campaign contacts
hu: kampány kapcsolatok lefoglalása

en: role required to be able to run this instance
hu: a jelentéspéldány futtatásához szükséges szerepkör

en: rows
hu: sorok

en: save Report Criteria
hu: Jelentés kritérium mentése

en: schedule mailings
hu: körlevél ütemezése

en: search by complete or partial name
hu: teljes vagy részleges név szerinti keresés

en: search by group
hu: keresés csoport szerint

en: search by group type
hu: keresés csoport típus szerint

en: search by individual name fields
hu: keresés egyedi névmezők alapján

en: seconds
hu: másodpercek

en: select
hu: kiválaszt

en: select activity
hu: tevékenység választása

en: selected contact(s)
hu: kiválasztott kapcsolat(ok)

en: self service cancel or transfer
hu: önkiszolgáló törlés vagy átruházás

en: send SMS
hu: SMS küldés

en: send_reminders=[1 or 0] optional- 1 to send payment reminders
hu: emlékeztető_küldése=[1 vagy 0] opcionálisan - 1 hogy fizetési emlékeztetőket küldjön

en: server to use when polling
hu: lehíváskor használt szerver

en: show all
hu: mutassa az összeset

en: show child groups
hu: gyermek csoport mutatása

en: sign CiviCRM Petition
hu: CiviCRM petíció aláírása

en: site root
hu: weboldal gyökérkönyvtár

en: skip IDS check
hu: IDS ellenőrzés kihagyása

en: skip this url being exposed to breadcrumb
hu: hagyja ki ezt az URL-t, hogy ne legyen kitéve a morzsának

en: smart group
hu: okos csoport

en: ssl_merchant_id is not set for this payment processor
hu: ssl_merchant_id nincs beállítva erre a fizetés feldolgozóra.

en: start date
hu: kezdési dátum

en: start=YYYYMMDD - Specify a different starting date range for the events to be listed.
hu: start=YYYYMMDD - Másik kezdő dátum tartomány megadásával

en: status
hu: állapot

en: status of contact relative to membership in group
hu: a kapcsolat állapota a csoporttagsághoz viszonyítva

en: subject of note description
hu: Megjegyzés leírásának tárgya

en: submit credit card contribution
hu: bankkártyás adomány beküldése

en: submit credit card event registration
hu: bankkártyás esemény regisztráció beküldése

en: submit credit card membership
hu: Bankkártyás tagsági díj fizetés beküldése

en: submit credit card payment
hu: bankkártyás fizetés beküldése

en: tax of each item
hu: egyes elemek adója

en: test
hu: teszt

en: test-drive
hu: Tesztelés

en: text and html allowed. displayed above result on success page
hu: szöveg és html megengedett, az eredmény oldalon az eredmény felett kerül megjelenítésre

en: text to include above standard event info on confirmation email. emails are text-only, so do not allow html for now
hu: a megerősítő e-mailben a szabványos esemény információ felett megjelenítendő szöveg. Az e-mailek csak szövegesek, html most még nem engedélyezett

en: text to include above standard receipt info on receipt email. emails are text-only, so do not allow html for now
hu: a szabvány nyugta információ felett behelyezett szöveg a nyugta e-mailben. A nyugta e-mailek csak szöveg formátumúak, html nem engedélyezett egyelőre

en: the OpenID (or OpenID-style http://username.domain/) unique identifier for this contact mainly used for logging in to CiviCRM
hu: ennek a kapcsolatnak az OpenID (vagy OpenID stílusú http://username.domain/) egyedi azonosítója, amelyet főként a CiviCRM-be történő bejelentkezéshez használnak

en: the api params in xml, http or smtp format
hu: api paraméterek az xml, http vagy smtp formátumban

en: the field is view only and not editable in user forms.
hu: Ez a mező csak olvasható így nem lesz szerkeszthető a felhasználói úrlapokon.

en: the following PHP variables are missing: %1
hu: a következő PHP változók hiányoznak: %1

en: the general group of status type this one belongs to
hu: állapot típus általános csoportja, amelyhez ez tartozik

en: the record
hu: a rekord

en: the sql where clause if a saved search acl
hu: a sql where záradék, ha egy mentett keresési hozzáférési lista

en: the tables to be included in a select data
hu: a kiválasztott adatokba beépítendő táblák

en: the tables to be included in the count statement
hu: a számlálási utasításban szereplő táblák

en: this is just an interface and should not be called directly
hu: ez csak egy interfész nem hívható közvetlenül

en: through
hu: -

en: through %1
hu: által %1

en: time format
hu: idő formátum

en: time format for custom date
hu: idő formátum az egyedi dátumhoz

en: to %1
hu: %1 -hez

en: translate CiviCRM
hu: CiviCRM fordítása

en: true
hu: igaz

en: try a different spelling or use fewer letters
hu: próbáld máshogyan leírni vagy használj kevesebb betüt

en: type
hu: típus

en: type=N - Specify a particular Event Type using the event_type_id value. (You can find these values by browsing the listing at Administer &raquo; CiviEvent &raquo; Event Types.)
hu: type=N - Megadja az egyes esemény típust az event_type_id felhasználásával. (Ezeket az értékeket megtalálhatja a lista böngészésével az Adminisztrálás&raquo; CiviEsemény &raquo; Eseménytípusok alatt.)

en: ufGroupId is missing
hu: ufGroupId hiányzik

en: under the name
hu: név alatt

en: unique credit note id, system generated or passed in
hu: egyedi jóváírási azonosító, a rendszer által generált vagy megadott

en: unique invoice id, system generated or passed in
hu: egyedi számla azonosító, rendszer generálta vagy megadott

en: unique participant status type id
hu: egyedi résztvevő állapot típus azonosító

en: unique transaction id. may be processor id, bank id + trans id, or account number + check number... depending on payment_method
hu: egyedi tranzakció azonosító, lehet a feldolgozó azonosítója, banki azonosító + tranzakció azonosító, vagy számlaszám + csekk szám... a payment_method függvényében

en: unknown
hu: ismeretlen

en: until
hu: amíg

en: updated
hu: frissítve

en: uppercase ante/post meridiem ('AM', 'PM')
hu: nagybetűs délelőtt/délután ('DE', 'DU')

en: uri of the file on disk
hu: A lemezen lévő fájl uri-ja

en: url in case of custom navigation link
hu: egyedi navigációs link url-je

en: url in case of external dashlet
hu: Külső kisalkalmazás esetében az url-je

en: user '%1' doesn't have CREATE DATABASE permissions.
hu: a '%1' felhasználó nem rendelkezik CREATE DATABASE jogosultsággal.

en: username to use when polling
hu: A lehíváskor használt felhasználónév

en: vCard
hu: vcard

en: vCard Location Type
hu: vCard Hely típusa

en: vCard Location Type Name.
hu: vCard hely típus neve

en: vCard Name
hu: vCard név

en: vCard record for this contact.
hu: A vcard rekord ehhez a kapcsolathoz.

en: value: %1 is not of the right field data type: %2
hu: %1 érték nem a helyes adat típus: %2

en: variable name/programmatic handle for this field.
hu: változónév / programozó fogantyú ehhez a mezőhöz.

en: view
hu: nézet

en: view additional participant
hu: további résztvevők megtekintése

en: view all activities
hu: összes tevékenység megtekintése

en: view all contacts
hu: Összes kapcsolat megtekintése

en: view all manual batches
hu: összes kézi kötegek megtekintése

en: view all notes
hu: minden megjegyzés megtekintése

en: view current employer
hu: jelenlegi munkáltató megtekintése

en: view debug output
hu: nyomkövetés kimenet megtekintése

en: view event info
hu: esemény információ megtekintése

en: view event participants
hu: esemény résztvevők megtekintése

en: view my contact
hu: az én kapcsolatom megtekintése

en: view my invoices
hu: számláim megtekintése

en: view own manual batches
hu: saját kézi kötegek megtekintése

en: view payments
hu: befizetés megtekintése

en: view primary participant
hu: elsődleges résztvevő megtekintése

en: view public CiviMail content
hu: CiviKörlevél nyilvános tartalom megtekintése

en: view report sql
hu: Jelentés sql megtekintése

en: view result set
hu: eredmény megtekintése

en: week | weeks
hu[0]: hét
hu[1]: hetek

en: when (if) receipt was sent. populated automatically for online donations w/ automatic receipting
hu: Mikor (ha) küldték ki a nyugtát. Automatikusan kitöltésre kerül az online adományoknál / automatikus nyugtaadásnál

en: when (if) was donor thanked
hu: Mikor (ha) köszönték meg az adományozónak

en: when combined with report_id/template uniquely identifies the instance
hu: amikor a jelentés azonosítóval/sablonnal kombinált, egyedileg azonosítja a jelentés példányt

en: when was gift cancelled
hu: az ajándék törlése mikor történt

en: where contact come from, e.g. import, donate module insert...
hu: ahonnan a kapcsolat származik, pl. import, adomány modulból beillesztve ...

en: whether the event has template
hu: az eseménynek van-e sablona

en: whether the status type is visible to the public, an implicit foreign key to option_value.value related to the `visibility` option_group
hu: az állapot típus látható-e a nyilvánosságnak, egy hallgatólagos idegen kulcs a option_value.value viszonyítva a 'láthatóság' option_group

en: whether this is a status type required by the system
hu:  ez az az állapot típus az amit a rendszer megkövetelt

en: whether this is the default set of settings for this domain
hu: ez az alapértelmezett beállítás készlet ehhez a tartományhoz

en: whether this status type is active
hu: ez az állapot típus aktív-e

en: whether this status type is counted against event size limit
hu: ez az állapot típus figyelembe lett-e véve az esemény létszám korlát számításakor

en: whether to use SSL or not
hu: Használja-e az SSL-t vagy sem

en: with
hu: kapcsolattal

en: xml definition of case type
hu: ügytípus xml megfogalmazása

en: year
hu: év

en: year as a decimal number including the century ('2015')
hu: év mint decimális szám évszázadot is beleértve ('2015')

en: years after the current date.
hu: az aktuális dátum utáni években

en: years prior to current date.
hu: az aktuális dátumot megelőző években

en: you will have the opportunity to override the warning if they do not match
hu: lehetősége lesz a figyelmeztetés figyelmen kívül hagyására ha nem egyezik

en: yy (2009)
hu: év (2009)

en: yy-mm (2009-12)
hu: év-hh (2009-12)

en: yy-mm-dd (2009-12-31)
hu: év-hh-nn (2009-12-31)

en: yyyy-mm-dd OR yyyy-mm-dd HH:mm OR yyyymmdd OR yyyymmdd HH:mm (1998-12-25 OR 1998-12-25 15:33 OR 19981225 OR 19981225 10:30 OR ( 2008-9-1 OR 2008-9-1 15:33 OR 20080901 15:33)
hu: év-hónap-nap vagy év-hónap-nap ÓRA:perc VAGY évhónapnap  VAGY évhónapnap ÓRA:perc (1998-12-25 VAGY 1998-12-25 15:33 VAGY 19981225 VAGY 19981225 10:30 VAGY ( 2008-9-1 OR 2008-9-1 15:33 VAGY 20080901 15:33)

en: yyyy-mm-dd OR yyyymmdd (1998-12-25 OR 19981225) OR (2008-9-1 OR 20080901)
hu: év-hónap-nap VAGY évhónapnap (1998-12-25 VAGY 19981225) VAGY (2008-9-1 VAGY 20080901)

en: ~%1 recipients
hu: ~%1 címzett
