CiviCRM - en to bg translation catalogue (18749 entries)

en:  (MTD)
bg:  (От началото на месеца до днес)

en:  (copy created by %1 on %2)
bg: (копие, създадено от %1 на %2)

en:  (multiple participants)
bg: (много участници)

en:  - any reporter -
bg: - всеки репортер -

en:  - any status -
bg: - всяко състояние -

en:  AM or PM
bg: СУТРИН или СЛЕДОБЕД

en:  Amount Before Tax:
bg: Сума преди данък:

en:  Amount before Tax :
bg: Сума преди данък:

en:  Click <a id='quickconfig' href='#'>here</a> if you want to configure the Fixed Contribution Options below as part of a Price Set, with the added flexibility and complexity that entails.
bg: Щракнете <a id='quickconfig' href='#'>тук</a>, ако искате да конфигурирате опциите за фиксирани вноски по-долу като част от набор от цени, с добавената гъвкавост и сложност, които произтичат от това.

en:  OR you can search the <a href='%1'>Archived %2</a>
bg: ИЛИ можете да търсите в <a href='%1'>Архивирано %2</a>

en:  Petition has been deleted.
bg: Петицията е изтрита.

en:  Please note that the Authorize.net payment processor only allows recurring contributions and auto-renew memberships with payment intervals from 7-365 days or 1-12 months (i.e. not greater than 1 year).
bg: Моля, имайте предвид, че процесорът за обработка на плащания Authorize.net позволява само повтарящи се вноски и автоматично подновяване на членства с интервали на плащане от 7-365 дни или 1-12 месеца (т.е. не повече от 1 година).

en:  Pledge total has changed due to payment adjustments. Original pledge amount was %1.
bg: Общият залог е променен поради корекции на плащанията. Първоначалната сума на залога беше %1.

en:  Settings - Debugging and Error Handling
bg: Настройки - Отстраняване на грешки и обработка на грешки

en:  Store Name is not set for this payment processor
bg: Името на магазина не е зададено за този процесор за плащане

en:  There are %1 more Participant(s) registered by this participant.
bg: Има още %1 участник(а), регистрирани от този участник.

en:  URL is not set for this payment processor
bg: URL адресът не е зададен за този процесор за плащане

en:  You can add another Campaign.
bg: Можете да добавите друга кампания.

en:  You can add another Financial Account Type.
bg: Можете да добавите друг тип финансова сметка.

en:  You can add another Petition.
bg: Можете да добавите друга петиция.

en:  You can add another price set field.
bg: Можете да добавите друго поле за зададена цена.

en:  You can cancel the recurring contribution option by <a href="%1">visiting this web page</a>.
bg: Можете да отмените опцията за повтарящи се дарения, като <a href="%1">посетите тази уеб страница</a>.

en:  You will receive a second email as soon as the review process is complete.
bg: Ще получите втори имейл веднага щом процесът на преглед приключи.

en:  am or pm
bg: Сутрин или Следобед

en:  can not be used as a Result Column for profile searches.
bg: не може да се използва като колона с резултати за търсения в профили.

en:  day
bg: ден

en:  day of week
bg: ден от седмицата

en:  during the batch merge process with safe mode.
bg: по време на пакетния процес на сливане с безопасен режим.

en:  field. Profiles with a mixture of field types can not include Searchable or Results Column fields. If you save this field now, the Seachable and Results Column settings will be removed for all fields in this profile. Do you want to continue?
bg: поле. Профилите със смесица от типове полета не могат да включват полета за търсене или колона с резултати. Ако запишете това поле сега, настройките на колоната за търсене и резултатите ще бъдат премахнати за всички полета в този профил. Искате ли да продължите?

en:  fields can not be marked as Searchable in a profile.
bg: полета не могат да бъдат маркирани като търсещи в профил.

en:  for %1 installments
bg: за %1 вноски

en:  for %1 installments.
bg: за %1 вноски.

en:  for a total of %1 installment(s)
bg: за общо %1 вноска(и)

en:  hour
bg: час

en:  is already registered for this event
bg: е вече регистриран за това събитие

en:  minute
bg: минута

en:  month
bg: месец

en:  of the Assignee Contact
bg: на Назначения контакт

en:  of the Source Contact
bg: на Контакта източник

en:  of the Target Contact
bg: на целевия контакт

en:  second
bg: секунда

en:  year
bg: година

en: "%1" report has been successfully created. You are currently viewing the new report instance.
bg: Отчетът "%1" е създаден успешно. В момента преглеждате новия екземпляр на отчета.

en: "%1" report has been updated.
bg: Отчетът "%1" е актуализиран.

en: "Counted?" controls whether a person with that status is counted as participant for the purpose of controlling the Maximum Number of Participants.
bg: "Преброено?" контролира дали лице с този статус се брои като участник за целите на контролиране на максималния брой участници.

en: "Public Pages" will make the content of this mailing viewable everyone who has the permission "view public CiviMail content". Note that even people who did not receive the mailing would be able to find it via search engines.
bg: „Публични Страници“ ще направи съдържанието на тази поща видимо за всеки, който има разрешение „преглед на публично съдържание на CiviMail“. Имайте предвид, че дори хора, които не са получили писмото, ще могат да го намерят чрез търсачките.

en: "Router" - In the newer style, each callback URL is defined like a normal CiviCRM page. You may wish to use this style for greater consistency or portability.
bg: „Рутер“ – В по-новия стил всеки URL адрес за обратно извикване се дефинира като нормална CiviCRM страница. Може да искате да използвате този стил за по-голяма последователност или преносимост.

en: "Standalone Scripts" - In the traditional style, each callback URL is a standalone PHP script. You may wish to use this style if you need to maximize performance or if you need continuity.
bg: „Самостоятелни скриптове“ – В традиционния стил всеки URL адрес за обратно извикване е самостоятелен PHP скрипт. Може да искате да използвате този стил, ако трябва да увеличите максимално производителността или ако имате нужда от приемственост.

en: "To" recipients will not see which other "To" recipients received an email, but they will see the list of "Cc" recipients.
bg: Получателите „До“ няма да видят кои други получатели от „До“ са получили имейл, но ще видят списъка с получатели на „Копие“.

en: "User and User Admin Only" means that only users that received the mailing or administrators can view this email on your website; users must be logged in to view the message.
bg: „Само за администратор и потребител“ означава, че само потребители, които са получили имейла или администратори, могат да видят този имейл на Вашия уебсайт; потребителите трябва да са влезли, за да видят съобщението.

en: # Activities
bg: # Дейности

en: # Completed
bg: # Завършено

en: # Completed Contributions
bg: # Завършени приноси

en: # Completed Soft Credits
bg: # Завършени меки кредити

en: % Change
bg: % Промяна

en: % Downgraded Donors
bg: % Понижени дарители

en: % Lapsed Donors
bg: % Минали дарители

en: % Maintained Donors
bg: % Поддържани дарители

en: % New Donors
bg: % Нови дарители

en: % Upgraded Donors
bg: % Актуализирани дарители

en: % of Total
bg: % от общото

en: %1 %%StatusMessage%%
bg: %1 %%СтатусСъобщение%%

en: %1 (includes [tax term] of %2)
bg: %1 (включва [данъчен термин] от %2)

en: %1 (when merging contacts)
bg: %1 (при обединяване на контакти)

en: %1 + %2 [tax term]
bg: %1 + %2 [данъчен срок]

en: %1 - %2 of %3
bg: %1 - %2 от %3

en: %1 - CiviCRM Profile Fields
bg: %1 - Полета на профил в CiviCRM

en: %1 - Gateway requires curl with SSL support
bg: %1 - Шлюзът изисква curl с поддръжка на SSL

en: %1 - HTML Form Snippet
bg: %1 – фрагмент от HTML формуляр

en: %1 - Multiple Choice Options
bg: %1 - Опции с множество възможности

en: %1 - Participants
bg: %1 - Участници

en: %1 - Price Fields
bg: %1 – Ценови полета

en: %1 - Price Options
bg: %1 - Ценови опции

en: %1 - Template
bg: %1 – Шаблон

en: %1 - copy sent to %2
bg: %1 - копие изпратено до %2

en: %1 - due on %2
bg: %1 - дължимо на %2

en: %1 - due on %2 (overdue)
bg: %1 - падеж на %2 (просрочен)

en: %1 : Offline registration (by %2)
bg: %1: Офлайн регистрация (от %2)

en: %1 Access Control
bg: %1 Контрол на достъпа

en: %1 Activity
bg: %1 Дейност

en: %1 Address
bg: %1 Адрес

en: %1 Available Dashlets
bg: %1 Налични Dashlets

en: %1 Breakdown
bg: %1 Разбивка

en: %1 Contacts Updated
bg: %1 Контакти са актуализирани

en: %1 Created
bg: %1 създаден

en: %1 Current membership(s) for this contact have been set to 'Deceased' status.
bg: %1 Текущото(ите) членство за този контакт е настроено на статус „Починал“.

en: %1 Disabled
bg: %1 деактивиран

en: %1 Donation
bg: %1 дарение

en: %1 Enabled
bg: %1 активиран

en: %1 Event registration(s) have been cancelled.
bg: %1 регистрация(и) за събитие е анулирана.

en: %1 From must be a number (with or without decimal point).
bg: %1 От трябва да е число (с или без десетична запетая).

en: %1 From must be an integer (whole number).
bg: %1 От трябва да е цяло число (цяло число).

en: %1 From must in proper money format. (decimal point/comma/space is allowed).
bg: %1 От трябва в правилен паричен формат. (разрешени са десетична запетая/запетая/интервал).

en: %1 Help
bg: %1 Помощ

en: %1 Integration Settings
bg: %1 Настройки за интегриране

en: %1 Membership
bg: %1 Членство

en: %1 Membership Signup: Credit card or direct debit (by %2)
bg: Регистрация за членство в %1: Кредитна карта или директен дебит (от %2)

en: %1 Membership: Offline signup (by %2)
bg: %1 Членство: Офлайн регистрация (от %2)

en: %1 Option
bg: %1 Опция

en: %1 Options
bg: %1 Опции

en: %1 Questions
bg: %1 Въпроси

en: %1 Related Case | %1 Related Cases
bg[0]: %1 Свързани случаи
bg[1]: %1 Свързани случаи

en: %1 Reports
bg: %1 Доклади

en: %1 Rules
bg: %1 Правила

en: %1 Saved
bg: %1 Запазено

en: %1 Scheduled Job has been executed. See the log for details.
bg: %1 планирана задача е изпълнена. Вижте дневника за подробности.

en: %1 Selected records only
bg: %1 Само избрани записи

en: %1 Smart Group Criteria
bg: %1 Критерии за интелигентна група

en: %1 Tags Merged
bg: Обединени етикети %1

en: %1 Tags Selected
bg: Избрани етикети %1

en: %1 To must be a number (with or without decimal point).
bg: %1 Към трябва да е число (с или без десетична запетая).

en: %1 To must be an integer (whole number).
bg: %1 Към трябва да е цял (цяло число).

en: %1 To must in proper money format. (decimal point/comma/space is allowed).
bg: %1 Към трябва да е в правилен паричен формат. (разрешени са десетична запетая/запетая/интервал).

en: %1 Updated
bg: %1 Актуализиран

en: %1 User: %2; user id: %3
bg: %1 потребител: %2; потребителски идентификатор: %3

en: %1 already exist.
bg: %1 вече съществува.

en: %1 already used.
bg: %1 вече се използва.

en: %1 amount can not be less than zero. Please select the options accordingly.
bg: Сумата %1 не може да бъде по-малка от нула. Моля, изберете съответно опциите.

en: %1 available
bg: %1 налично

en: %1 contacts are currently eligible to inherit this relationship.
bg: %1 контакти в момента отговарят на условията за наследяване на тези взаимоотношения.

en: %1 contacts have already been assigned to this event. They were not added a second time.
bg: %1 контакта вече са присвоени на това събитие. Те не бяха добавени втори път.

en: %1 could not be parsed
bg: %1 не можа да бъде анализиран синтактично

en: %1 created
bg: %1 създаден

en: %1 does not exists or is empty
bg: %1 не съществува или е празен

en: %1 every %2 %3 for %4 installments.
bg: %1 на всеки %2 %3 за %4 вноски.

en: %1 for this %2.
bg: %1 за този %2.

en: %1 for this country.
bg: %1 за тази държава.

en: %1 for this county.
bg: %1 за този окръг.

en: %1 for this state.
bg: %1 за това състояние.

en: %1 has already been unsubscribed.
bg: %1 вече е отписан.

en: %1 has been created.
bg: %1 беше създаден.

en: %1 has been moved to the custom set <a href='%3'>%2</a>.
bg: %1 е преместен в персонализирания набор <a href='%3'>%2</a>.

en: %1 has been moved to the trash. | %count contacts moved to trash.
bg[0]: %c контакта са преместени в кошчето.
bg[1]: %c контакта са преместени в кошчето.

en: %1 has been permanently deleted. | %count contacts permanently deleted.
bg[0]: %c контакти са изтрити за постоянно.
bg[1]: %c контакти са изтрити за постоянно.

en: %1 has been restored from the trash. | %count contacts restored from trash.
bg[0]: %c контакта са възстановени от кошчето.
bg[1]: %c контакта са възстановени от кошчето.

en: %1 has been unsubscribed successfully.
bg: %1 е отписан успешно.

en: %1 has been updated.
bg: %1 е актуализиран.

en: %1 has joined or been added to these group(s).
bg: %1 се присъедини или беше добавен към тази група(и).

en: %1 has no contacts which match your search criteria. You can <a href='%2'>add contacts here.</a>
bg: %1 няма контакти, които отговарят на вашите критерии за търсене. Можете да <a href='%2'>добавите контакти тук.</a>

en: %1 has not been saved.
bg: %1 не е запазен.

en: %1 is
bg: %1 е

en: %1 is a required field.
bg: %1 е изискуемо поле.

en: %1 is already used for Discount Name.
bg: %1 вече се използва за Име на Отстъпка.

en: %1 is currently included in these Smart group(s) (e.g. saved searches).
bg: %1 понастоящем е включен в тези интелигентни групи(и) (напр. запазени търсения).

en: %1 is included in these Parent group(s) based on belonging to group(s) which are their
            children.
bg: %1 е включен в тази родителска група(и) въз основа на принадлежност към група(и), които са техни
    дъщерни

en: %1 is no longer part of these group(s).
bg: %1 вече не е част от тази група(и).

en: %1 is not a valid operator
bg: %1 не е валиден оператор

en: %1 membership for %2 has been added.
bg: Добавено е %1 членство за %2.

en: %1 membership for %2 has been renewed.
bg: Членството на %1 за %2 е подновено.

en: %1 more
bg: %1 още

en: %1 must be a number (with or without decimal point).
bg: %1 трябва да е число (с или без десетична запетая).

en: %1 must be an integer (whole number).
bg: %1 трябва да е целочислено.

en: %1 must be in proper money format. (decimal point/comma/space is allowed).
bg: %1 трябва да е в правилен паричен формат. (разрешени са десетична запетая/запетая/интервал).

en: %1 must be valid Website.
bg: %1 трябва да е валиден уебсайт.

en: %1 must contain a color value e.g. #ffffff.
bg: %1 трябва да съдържа стойност на цвят, напр. #ffffff.

en: %1 must in proper money format. (decimal point/comma/space is allowed).
bg: %1 трябва да е в правилен паричен формат. (разрешени са десетична запетая/запетая/интервал).

en: %1 not found.
bg: %1 не е намерен.

en: %1 of %2 records - %3 remaining
bg: %1 от %2 записа - остават %3

en: %1 opt out confirmed.
bg: %1 отказване е потвърдено.

en: %1 option has been deleted.
bg: %1 опция е изтрита.

en: %1 out of %2
bg: %1 от %2

en: %1 pairs of duplicates were merged
bg: %1 двойки дубликати бяха обединени

en: %1 pairs of duplicates were skipped due to conflict
bg: %1 двойки дубликати бяха пропуснати поради конфликт

en: %1 processor doesn't support updating subscription billing details.
bg: Процесорът %1 не поддържа актуализиране на данните за фактуриране на абонамента.

en: %1 reserved.
bg: %1 запазено.

en: %1 status has been updated to %2.
bg: Състоянието на %1 е актуализирано на %2.

en: %1 sub-menu items will also be deleted.
bg: %1 елементи от подменюто също ще бъдат изтрити.

en: %1 tags
bg: %1 тагове

en: %1 user account registration option?
bg: Опция за регистрация на %1 потребителски акаунт?

en: %1 version and user table name.
bg: %1 версия и име на потребителска таблица.

en: %1 voters did not release.
bg: %1 гласоподаватели не пуснаха.

en: %1 voters has been released.
bg: %1 гласоподаватели бяха освободени.

en: %1 wants you to know about %2
bg: %1 иска да знаете за %2

en: %1: About
bg: %1: Относно

en: %1: Connect
bg: %1: Свързване

en: %1: Disconnect
bg: %1: Прекъсване на връзката

en: %1: Documentation (External)
bg: %1: Документация (външна)

en: %1: Logs (External)
bg: %1: Регистри (външни)

en: %1: Please check that your date range is in correct chronological order.
bg: %1: Моля, проверете дали вашият период от време е в правилен хронологичен ред.

en: %1: Reconnect
bg: %1: Повторно свързване

en: %1: SMS Reply will not be sent.
bg: %1: SMS отговорът няма да бъде изпратен.

en: %1: Settings (External)
bg: %1: Настройки (външни)

en: %1: Support (External)
bg: %1: Поддръжка (външна)

en: %1: Version %2
bg: %1: Версия %2

en: %1: Welcome (External)
bg: %1: Добре дошли (външен)

en: %2 can be edited by %1.
bg: %2 може да бъде редактиран от %1.

en: %2 can be viewed by %1.
bg: %2 може да се види от %1.

en: %2. This Membership Type is used in an <a href='%1'>Online Contribution page</a>. Uncheck this membership type in the Memberships tab.
bg: %2. Този тип членство се използва в <a href='%1'>страница за Онлайн принос</a>. Премахнете отметката от този тип членство в раздела Членство.

en: %3. There are some contacts who have this membership type assigned to them. Search for contacts with this membership type from <a href='%1'>Find Members</a>. If you are still getting this message after deleting these memberships, there may be contacts in the Trash (deleted) with this membership type. Try using <a href="%2">Advanced Search</a> and checking "Search in Trash".
bg: %3. Има някои контакти, на които е присвоен този тип членство. Търсете контакти с този тип членство от <a href='%1'>Намери Членове</a>. Ако все още получавате това съобщение след изтриване на тези членства, може да има контакти в Кошчето (изтрити) с този тип членство. Опитайте да използвате <a href="%2">Разширено Търсене</a> и отметнете „Търсене в кошчето“.

en: %count %2 %3 relationship created | %count %2 %3 relationships created
bg[0]: %count %2 %3 връзки са създадени
bg[1]: %count  %2 %3 връзки са създадени

en: %count Contact | %count Contacts
bg[0]: Контакти
bg[1]: %c Контакти

en: %count Result | %count Results
bg[0]: Резултати
bg[1]: %c Резултати

en: %count activity deleted. | %count activities deleted.
bg[0]: %c брой дейност изтрита.
bg[1]: %cброй дейности  изтрити.

en: %count activity un-tagged | %count activities un-tagged
bg[0]: 1% дейности немаркирани
bg[1]: 1% дейности немаркирани

en: %count case moved to trash. | %count cases moved to trash.
bg[0]: случаи, преместени в кошчето.
bg[1]: %c случаи, преместени в кошчето.

en: %count case permanently deleted. | %count cases permanently deleted.
bg[0]: случаи, изтрити завинаги.
bg[1]: %c случаи, изтрити завинаги.

en: %count case restored from trash. | %count cases restored from trash.
bg[0]: случаи, възстановени от кошчето.
bg[1]: %c случаи, възстановени от кошчето.

en: %count contact added to group | %count contacts added to group
bg[0]: %count контакта са добавени към група.
bg[1]: %count контакта са добавени към група.

en: %count contact already had this tag | %count contacts already had this tag
bg[0]: %count контакти вече има този етикет
bg[1]: %count контакти вече има този етикет

en: %count contact has been reserved. | %count contacts have been reserved.
bg[0]: контакти са запазени.
bg[1]: %c контакти са запазени.

en: %count contact removed from '%2' | %count contacts removed from '%2'
bg[0]: %c контакта са премахнати от '%2'.
bg[1]: %c контакта са премахнати от '%2'.

en: %count contact tagged | %count contacts tagged
bg[0]: %count отбелязани контакти
bg[1]: %count отбелязани контакти

en: %count contact un-tagged | %count contacts un-tagged
bg[0]: %count контакти са с премахнати етикети
bg[1]: %c контакта са с премахнати етикети

en: %count contact was already in group | %count contacts were already in group
bg[0]: %count контакта са вече в група.
bg[1]: %count контакта са добавени към група.

en: %count contribution deleted. | %count contributions deleted.
bg[0]: %c приноси са изтрити.
bg[1]: %c приноси са изтрити.

en: %count duplicate relationship | %count duplicate relationships
bg[0]: %cброя дублирани взаимоотношения
bg[1]: %cброя дублирани взаимоотношения

en: %count email was found on hold and updated. | %count emails were found on hold and updated.
bg[0]: имейлите бяха открити и актуализирани.
bg[1]: %c имейла бяха открити и актуализирани.

en: %count grant deleted. | %count grants deleted.
bg[0]: %c субсидии изтрити.
bg[1]: %c субсидии изтрити.

en: %count invalid relationship record | %count invalid relationship records
bg[0]: %cброй невалидни записи взаимоотношения.
bg[1]: %cброй невалидни записи взаимоотношения.

en: %count membership deleted. | %count memberships deleted.
bg[0]: 1% брой изтрити членства.
bg[1]: 1% брой изтрити членства.

en: %count month | %count months
bg[0]: месеци
bg[1]: %c месеци

en: %count participant deleted. | %count participants deleted.
bg[0]: 1% Брой изтрити участници.
bg[1]: 1% Брой изтрити участници.

en: %count pledge deleted. | %count pledges deleted.
bg[0]: залози са изтрити
bg[1]: %c залози са изтрити

en: %count relationship record was not created due to an invalid contact type. | %count relationship records were not created due to invalid contact types.
bg[0]: Записите за %cброй отношения не са създадени поради невалидни типове контакти.
bg[1]: Записите за %cброй отношения не са създадени поради невалидни типове контакти.

en: %count relationship was not created because the contact is not of the right type for this relationship | %count relationships were not created because the contact is not of the right type for this relationship
bg[0]: %count взаимоотношения не са създадени, защото контактът не е от правилния тип за това взаимоотношение
bg[1]: ount взаимоотношения не са създадени, защото контактът не е от правилния тип за това взаимоотношение

en: %count was skipped because the contact is already %2 %3 | %count were skipped because the contacts are already %2 %3
bg[0]: %count бяха пропуснати, защото контактите вече са %2 %3
bg[1]: ount бяха пропуснати, защото контактите вече са %2 %3

en: %count year | %count years
bg[0]: години
bg[1]: %c години

en: %name: found no valid post with that title.
bg: %n:  не намери валидна публикация с това заглавие.

en: %title day
bg: %ti ден

en: %title month
bg: %ti месец

en: %title week
bg: %ti седмица

en: %title year
bg: %ti година

en: %title year + month
bg: %ti година + месец

en: &lt; Previous
bg: &lt; Предишен

en: &lt;&lt; First
bg: &lt;&lt; Първи

en: &quot;All of the information that you provide to us or any of our representatives and service providers will be held in strictest confidence. It will not be used for any purpose other than to help you, and for any other purpose that you authorize in writing, or which is required by law.&quot;
bg: &quot;Цялата информация, която предоставяте на нас или на някой от нашите представители и доставчици на услуги, ще се държи като най-строга поверителна. Той няма да бъде използван за никакви други цели освен за да Ви помогне и за други цели, които сте упълномощили писмено или които се изискват от закона.&quot;

en: &quot;May I now ask you some screening questions?&quot;
bg: &quot;Сега може ли да Ви задам няколко пояснителни въпроса?&quot;

en: &quot;Please tell me what you would like to discuss.&quot;
bg: &quot;Моля, кажете ми какво искате да обсъдим.&quot;

en: '%1' batch has been saved.
bg: Пакетът „%1“ е запазен.

en: '%1' cannot be deleted because the information is used for special system purposes.
bg: „%1“ не може да бъде изтрит, тъй като информацията се използва за специални системни цели.

en: '%1' directory does not exist
bg: Директорията „%1“ не съществува

en: '%1' has been deleted.
bg: „%1' е изтрит.

en: '%1' have been saved.
bg: „%1“ бяха запазени.

en: '%1' information has been saved.
bg: Информацията за '%1' е записана.

en: '%1' survey has been deleted.
bg: Проучването „%1“ е изтрито.

en: 'Admin' field should only have 'Admin' visibility options.
bg: Полето „Администратор“ трябва да има само опции за видимост „Администратор“.

en: 'Children' of that individual
bg: "Деца" на това лице

en: 'Create Personal Campaign Page' link text
bg: Текст на връзката „Създаване на страница на лична кампания“.

en: 'Employees' of that organization
bg: "Служители" от тази организация

en: 'Household Members' of that household
bg: „Членове на Домакинство“ от това домакинство

en: 'Opt out via email' - displays an email address for recipients to opt out of receiving emails from your organization.
bg: „Отказ по имейл“ – показва имейл адрес за получателите да се откажат от получаване на имейли от Вашата организация.

en: 'Opt out via web page' - creates a link for recipients to click if they want to opt out of receiving emails from your organization. Alternatively, you can include the 'Opt out via email' token.
bg: „Отказ чрез уеб страница“ – създава връзка, върху която получателите да щракнат, ако искат да се откажат от получаването на имейли от Вашата организация. Като алтернатива можете да включите маркера „Отказ по имейл“.

en: 'Results Column' cannot be checked for %1 fields.
bg: „Колоната с резултати“ не може да бъде проверена за %1 полета.

en: 'Tell a friend' maximum recipients limit
bg: Ограничение за максимален брой получатели „Кажи на приятел“.

en: 'Unsubscribe via email' - displays an email address for recipients to unsubscribe from the specific mailing list used to send this message.
bg: „Отписване по имейл“ – показва имейл адрес, за да могат получателите да се отпишат от конкретния пощенски списък, използван за изпращане на това съобщение.

en: 'Unsubscribe via web page' - creates a link for recipients to unsubscribe from the specific mailing list used to send this message. Alternatively, you can include the 'Unsubscribe via email' token or one of the Opt-out tokens.
bg: „Отписване чрез уеб страница“ – създава връзка за получателите да се отпишат от конкретния пощенски списък, използван за изпращане на това съобщение. Като алтернатива можете да включите маркера „Отписване по имейл“ или един от маркерите за отказване.

en: (%1 recipients)
bg: (%1 получатели)

en: (Contribute at least X to be eligible for this gift.)
bg: (Внесете поне X, за да отговаряте на условията за този подарък.)

en: (Copy)
bg: (Копиране)

en: (Copy)
bg: (Копиране)

en: (EXPERIMENTAL) If the MySQL user does not have permission to administer triggers, then you must create the triggers outside CiviCRM. No support is provided for this configuration.
bg: (ЕКСПЕРИМЕНТАЛНО) Ако потребителят на MySQL няма разрешение да администрира тригери, тогава трябва да създадете тригерите извън CiviCRM. Не се предоставя поддръжка за тази конфигурация.

en: (EXPERIMENTAL) MySQL user does not have trigger permissions
bg: (ЕКСПЕРИМЕНТАЛНО) Потребителят на MySQL няма разрешения за задействане

en: (Filed on case %1)
bg: (заведено по случай %1)

en: (Job parameters and command line syntax documentation...)
bg: (Документация за параметрите на работата и синтаксиса на командния ред...)

en: (Last Month)
bg: (Миналия Месец)

en: (Learn more...)
bg: (Научете повече...)

en: (Multilingual support currently cannot be enabled on installations with enabled logging.)
bg: (Понастоящем многоезичната поддръжка не може да бъде активирана при инсталации с активирано регистриране.)

en: (Not Available)
bg: (Не е налично)

en: (Note: Although files should be readable, it is best if they are not listable or browseable.)
bg: (Забележка: Въпреки че файловете трябва да могат да се четат, най-добре е те да не могат да се изброяват или да се разглеждат.)

en: (OR Membership ID if update mode.)
bg: (ИЛИ Идентификатор на членство, ако е режим на актуализиране.)

en: (Preview Area)
bg: (Зона за визуализация)

en: (Recurring Contribution)
bg: (Повтарящ се Принос)

en: (Recurring Template)
bg: (Повтарящ се шаблон)

en: (Recurring)
bg: (повтарящо се)

en: (Refer to the Mapping and Geocoding section in the Installation and Basic Setup Chapter)
bg: (Вижте раздела Картографиране и геокодиране в глава Инсталиране и основна настройка)

en: (Sum of all weights should be greater than or equal to threshold: %1).
bg: (Сборът от всички тегла трябва да бъде по-голям или равен на прага: %1).

en: (This contact has been merged to <a href="%1">%2</a>)
bg: (Този контакт е обединен с <a href="%1">%2</a>)

en: (YTD)
bg: (От началото на годината до сега)

en: (bottom of page)
bg: (в долната част на страницата)

en: (built-in)
bg: (вграден)

en: (contribute at least %1 to be eligible for this membership)
bg: (внесете поне %1, за да отговаряте на условията за това членство)

en: (current month)
bg: (текущ месец)

en: (current year)
bg: (текуща година)

en: (deleted contacts)
bg: (изтрити контакти)

en: (deleted)
bg: (изтрит)

en: (display name not available)
bg: (екранното име не е налично)

en: (filtered from %1 total entries)
bg: (филтриран от общо %1 записа)

en: (filtered from _MAX_ total entries)
bg: (филтриран от общо _MAX_ записи)

en: (filtered from _MAX_ total entries)
bg: (филтриран от общо _MAX_ записи)

en: (includes %1 of %2)
bg: (включва %1 от %2)

en: (including yourself)
bg: (включително Вас)

en: (max %1)
bg: (максимално %1)

en: (more)
bg: (още)

en: (no fee)
bg: (без такса)

en: (no subject)
bg: (без тема)

en: (not assigned)
bg: (не е зададен)

en: (not available)
bg: (не е налично)

en: (ongoing)
bg: (текущо)

en: (opened %1)
bg: (отворен %1)

en: (original currency)
bg: (оригинална валута)

en: (preferred)
bg: (за предпочитане)

en: (recipients)
bg: (получатели)

en: (signature)
bg: (подпис)

en: (since inception)
bg: (от началото на публичното предлагане)

en: (step %1 of %2)
bg: (стъпка %1 от %2)

en: (test)
bg: (тест)

en: (this is not the current revision)
bg: (това не е текущата ревизия)

en: (this is the current revision)
bg: (това е текущата версия)

en: (this will take a few minutes)
bg: (Това ще отнеме няколко минути)

en: (top of page)
bg: (отгоре на страницата)

en: (unknown)
bg: (неизвестен)

en: + Add New Field
bg: + Добавяне на ново поле

en: , or Merge this contact with an existing contact
bg: , или да Обедините този контакт със съществуващ контакт

en: - Activity Fields -
bg: - Полета за дейности -

en: - All Contacts -
bg: - Всички Контакти -

en: - Any -
bg: - Всеки -

en: - Contact Fields -
bg: - Полета за контакт -

en: - Contribution Fields -
bg: - Полета за принос -

en: - None -
bg: - нито един -

en: - Participant Fields -
bg: - Полета за участници -

en: - Select Financial Account Relationship -
bg: - Изберете връзка с финансовата сметка -

en: - Select Relationship Type-
bg: - Изберете тип връзка-

en: - Status -
bg: - Статус -

en: - Test Type -
bg: - Тип на Теста -

en: - actions -
bg: - действия -

en: - all activity type(s) -
bg: - всички видове дейност(и) -

en: - all languages -
bg: - всички езици -

en: - any %1 -
bg: - всеки %1 -

en: - any -
bg: - всеки -

en: - any contact type -
bg: - добави вид контакт -

en: - any group -
bg: - която и да е група -

en: - any interviewer -
bg: - всеки интервюиращ -

en: - any tag -
bg: - който и да е етикет -

en: - any visibility -
bg: - всякаква видимост -

en: - choose language -
bg: - изберете език -

en: - default -
bg: - по подразбиране -

en: - default input format -
bg: - формат на въвеждане по подразбиране -

en: - default view -
bg: - изглед по подразбиране -

en: - do not import -
bg:  - не внасяй -

en: - first select relationship type -
bg: - първо изберете тип връзка -

en: - no grouping -
bg: - без групиране -

en: - no types excluded -
bg: - няма изключени типове -

en: - none -
bg: - нито един -

en: - prefix -
bg: -представка -

en: - related contact info -
bg: - свързана информация на контакт -

en: - same as for main contact -
bg: - същото като при основния контакт -

en: - select %1 -
bg: - изберете %1 -

en: - select -
bg: - избери -

en: - select Parent -
bg: - изберете Родител -

en: - select activity type -
bg: - изберете тип дейност -

en: - select case -
bg: - изберете случай -

en: - select contact -
bg: - изберете контакт -

en: - select contacts -
bg: - изберете контакти -

en: - select event -
bg: - изберете събитие -

en: - select field -
bg: - изберете поле -

en: - select group -
bg: - избери група -

en: - select label -
bg: - изберете етикет -

en: - select membership type -
bg: - изберете тип членство -

en: - select period -
bg: - изберете период -

en: - select profile -
bg: - избери профил -

en: - select record type -
bg: - изберете тип запис -

en: - select role -
bg: - Избери роля -

en: - select set of custom fields -
bg: - избор на набор от потребителски полета -

en: - select status -
bg: -избери статус-

en: - select tags -
bg: - изберете етикети -

en: - select type -
bg: -избери вид-

en: - suffix -
bg: - наставка-

en: -- Select --
bg: -- Изберете --

en: -day of week-
bg: -ден от седмицата-

en: -day-
bg: -ден-

en: -hour-
bg: -час-

en: -min-
bg: -минута-

en: -month-
bg: -месец-

en: -operator-
bg: -оператор-

en: -sec-
bg: -секунда-

en: -select product-
bg: -изберете продукт-

en: -select-
bg: -избери-

en: -year-
bg: -година-

en: 0 = No auto-renew option; 1 = Give option, but not required; 2 = Auto-renew required;
bg: 0 = Без опция за автоматично подновяване; 1 = Изберете опция, но не е задължително; 2 = Изисква се автоматично подновяване;

en: 1 Available Dashlet
bg: 1 наличен Dashlet

en: 1 Day | %count Days
bg[0]: 1 Дни
bg[1]: %c Дни

en: 1 activity already did not have this tag | %count activities already did not have this tag
bg[0]: 1% дейности вече нямат този маркер
bg[1]: 1% дейности вече нямат този маркер

en: 1 activity already had this tag | %count activities already had this tag
bg[0]: 1 дейност вече има този етикет
bg[1]: 1% дейност вече има този етикет

en: 1 contact already did not have this tag | %count contacts already did not have this tag
bg[0]: контактите вече нямат този маркер
bg[1]: %c контакта вече нямат този етикет

en: 1 contact was already not in this group | %count contacts were already not in this group
bg[0]: контактите вече не са били в тази група
bg[1]: %c контакта вече не са били в тази група

en: 1 contribution could not be deleted. | %count contributions could not be deleted.
bg[0]: 1 вноските не можаха да бъдат изтрити.
bg[1]: %c вноски не можаха да бъдат изтрити.

en: 1 contribution will not be deleted. | %count contributions will not be deleted.
bg[0]: 1 вноските няма да бъдат изтрити.
bg[1]: %c вноски няма да бъдат изтрити.

en: 1 could not be deleted. | %count could not be deleted.
bg[0]: 1 could not be deleted.
bg[1]: %cне може да бъде изтрита.

en: 1 could not be restored. | %count could not be restored.
bg[0]: 1 не бяха възстановени.
bg[1]: %c не бяха възстановени.

en: 1 extension is up-to-date: | %count extensions are up-to-date:
bg[0]: 1 разширенията са актуални:
bg[1]: %cразширения са актуални:

en: 1 respondent did not release. | %count respondents did not release.
bg[0]: 1 респонденти не бяха освободени
bg[1]: %c респонденти не бяха освободени

en: 1-this entity, 2-this and the following entities, 3-all the entities
bg: 1-този обект, 2-този и следните обекти, 3-всички субекти

en: 1. Manage Roles
bg: 1. Управление на роли

en: 12 Hours
bg: 12 часа

en: 2-4 Character Abbreviation of County
bg: 2-4 знака Съкращение на Област

en: 2-4 Character Abbreviation of State/Province
bg: 2-4 знака Съкращение на щат/провинция

en: 2. Assign Users to CiviCRM ACL Roles
bg: 2. Присвояване на потребители на CiviCRM ACL роли

en: 24 Hours
bg: 24 часа

en: 3 character string, value derived from config setting.
bg: 3 знака със стойност, получена от конфигурационната настройка.

en: 3 character string, value from config setting or input via user.
bg: 3-символен низ, стойност от настройката на конфигурацията или въведена от потребителя.

en: 3. Manage ACLs
bg: 3. Управление на ACL

en: 3rd-party Service
bg: Услуга на 3-та страна

en: 5.28 Default value:
bg: 5.28 Стойност по подразбиране:

en: 5.29 Default value:
bg: 5.29 Стойност по подразбиране:

en: 5395 with Logo
bg: 5395 с лого

en: << Remove
bg: << Премахване

en: <a class='action-item crm-hover-button' onclick='adjustPayment();'>adjust payment amount</a>
bg: <a class='action-item crm-hover-button' onclick='adjustPayment();'>коригирайте сумата на плащането</a>

en: <a href="%1" target="_blank">Setup CIVICRM_CRED_KEYS</a> before upgrading. This warning will go away, and the current SMTP password will ultimately be preserved during upgrade.
bg: <a href="%1" target="_blank">Настройте CIVICRM_CRED_KEYS</a> преди надграждане. Това предупреждение ще изчезне и текущата парола за SMTP в крайна сметка ще бъде запазена по време на надстройката.

en: <a href="%1">Directories</a> may use absolute paths, relative paths, or variables. Absolute paths are more difficult to maintain. To maximize portability, consider using a variable in each directory (eg "<tt>[cms.root]</tt>" or "<tt>[civicrm.files]</tt>").
bg: <a href="%1">Директориите</a> може да използват абсолютни пътища, относителни пътища или променливи. Абсолютните пътища са по-трудни за поддържане. За да увеличите максимално преносимостта, помислете за използването на променлива във всяка директория (напр. "<tt>[cms.root]</tt>" или "<tt>[civicrm.files]</tt>").

en: <a href="%1">Resource URLs</a> may use absolute paths, relative paths, or variables. Absolute paths are more difficult to maintain. To maximize portability, consider using a variable in each URL (eg "<tt>[cms.root]</tt>" or "<tt>[civicrm.files]</tt>").
bg: <a href="%1">URL адресите на ресурси</a> могат да използват абсолютни пътища, относителни пътища или променливи. Абсолютните пътища са по-трудни за поддържане. За да увеличите максимално преносимостта, помислете за използването на променлива във всеки URL (напр. "<tt>[cms.root]</tt>" или "<tt>[civicrm.files]</tt>").

en: <a href="%1">wkhtmltopdf is an alternative utility for generating PDF's</a> which may provide better performance especially if you are generating a large number of PDF letters or receipts. Your system administrator will need to download and install this utility, and enter the executable path here.
bg: <a href="%1">wkhtmltopdf е алтернативна помощна програма за генериране на PDF файлове</a>, която може да осигури по-добра производителност, особено ако генерирате голям брой PDF писма или разписки. Вашият системен администратор ще трябва да изтегли и инсталира тази помощна програма и да въведете пътя на изпълнимия файл тук.

en: <b>%1</b> file(s) in %2 directory are not writable. Listed file(s) might be used during the import to log the errors occurred during Import process. Contact your site administrator for assistance.
bg: Потвърдете, че файл(ове) на действие <b>%1</b> в директория %2 не са писмени. Изброеният файл(ове) може да се използва по време на импортирането за регистриране на грешките, възникнали по време на процеса на импортиране. Свържете се с администратора на Вашия сайт за съдействие.

en: <b>[civicrm.files]</b> Path
bg: <b>[civicrm.files]</b> Път

en: <div class="status messages">None found.
bg: <div class="status messages">Няма намерени.

en: <em>Pre-announcement for upcoming version 5.30</em>: If your composer configuration or composer.json does not enable patching, you MUST do that BEFORE running composer to update your files to version 5.30. Either by using `composer config 'extra.enable-patching' true`, or updating the top level composer.json's extra section with `"enable-patching": true`. See %1 for details.
bg: <em>Предварително съобщение за предстоящата версия 5.30</em>: Ако Вашата конфигурация на композитора или composer.json не позволява корекция, ТРЯБВА да направите това, ПРЕДИ да стартирате композитора, за да актуализирате Вашите файлове до версия 5.30. Или чрез използване на `composer config 'extra.enable-patching' true`, или чрез актуализиране на допълнителната секция на composer.json от най-високо ниво с `"enable-patching": true`. Вижте %1 за подробности.

en: <p>The Monetary Value Display format is a deprecated setting, and this site has a non-standard format. Please report your configuration on <a href="%1">this Gitlab issue</a>.
bg: <p>Форматът за показване на парична стойност е отхвърлена настройка и този сайт има нестандартен формат. Моля, докладвайте конфигурацията си за <a href="%1">този проблем с Gitlab</a>.

en: <p>You may also want to check the directory for <a href="%2/%1" target="_blank">native %1 modules</a> that may be useful for you (CMS-specific modules are not listed here).
bg: <p>Може също да искате да проверите директорията за<a href="%2/%1" target="_blank"> собствени модули %1</a>, които може да са полезни за Вас (специфичните за CMS модули не са посочени тук).

en: <strong>%1 (%2)</strong> has been successfully subscribed to the <strong>%3</strong> mailing list.
bg: <strong>%1 (%2)</strong> се абонира успешно за пощенския списък на <strong>%3</strong>.

en: <strong>%1 - your email address '%2' has been successfully verified.</strong>
bg: <strong>%1 - Вашият имейл адрес '%2' е потвърден успешно.</strong>

en: <strong>%1</strong> can view and update information about <strong>%2</strong>.
bg: <strong>%1</strong> може да преглежда и актуализира информация за <strong>%2</strong>.

en: <strong>%1</strong> can view information about <strong>%2</strong>.
bg: <strong>%1</strong> може да види информация за <strong>%2</strong>.

en: <strong>A LIVE transaction will be submitted</strong> using the selected payment processor.
bg: 1Ще бъде изпратена транзакция в реално време,1 като се използва избраният процесор за плащане.

en: <strong>A TEST transaction will be submitted</strong> using the selected payment processor.
bg: Ще бъде изпратена ТЕСТОВА транзакция, като се използва избраният процесор за плащане.

en: <strong>Automated refunds for cancellations are NOT currently supported.</strong> Participants who have paid for an event will be notified that cancellations are not refundable.
bg: <strong>Понастоящем НЕ се поддържат автоматични възстановявания при анулиране.</strong> Участниците, които са платили за събитие, ще бъдат уведомени, че анулираните суми не се възстановяват.

en: <strong>Check Availability</strong>
bg: <strong>Провери наличността</strong>

en: <strong>CiviCampaign</strong> - Lets you link together events, mailings, activities, and contributions under one "umbrella" so that you can track the progress of all your efforts towards one programmatic goal or campaign.
bg: <strong>CiviCampaign</strong> – Позволява Ви да свържете заедно събития, имейли, дейности и приноси под един „чадър“, така че да можете да проследявате напредъка на всичките си усилия към една програмна цел или кампания.

en: <strong>CiviCase</strong> - Integrated case management component, including a dashboard with "my cases", automated case timelines and configurable audit reports.
bg: <strong>CiviCase</strong> – Интегриран компонент за управление на случаи, включително табло за управление с „моите случаи“, автоматизирани графики за случаи и конфигурируеми отчети за одит.

en: <strong>CiviContribute</strong> - An online fundraising and donor management component which enables you to track and manage contributions to your organization. It also allows you to quickly and easily create customized web pages to accept online donations.
bg: <strong>CiviContribute</strong> - онлайн компонент за набиране на средства и управление на дарители, който ви позволява да проследявате и управлявате дарения за Вашата организация. Освен това ви позволява бързо и лесно да създавате персонализирани уеб страници за приемане на онлайн дарения.

en: <strong>CiviContribute</strong> - When you want to collect information from Contributors via online contribution pages, you can create a profile and link it to to your contribution page as a 'custom page element' (<a href='%1'>Configure Online Contribution Pages</a>).
bg: <strong>CiviContribute</strong> – Когато искате да събирате информация от сътрудници чрез онлайн страници за принос, можете да създадете профил и да го свържете към страницата си за принос като „елемент на персонализирана страница“ (<a href='%1'>Конфигуриране на страници за онлайн принос</a>).

en: <strong>CiviEvent</strong> - Provides integrated online event registration and management for paid and free events. It allows you to quickly and easily create customized web pages to for event registration, and then track participants.
bg: <strong>CiviEvent</strong> - Осигурява интегрирана онлайн регистрация и управление на събития за платени и безплатни събития. Тя Ви позволява бързо и лесно да създавате персонализирани уеб страници за регистрация на събитие и след това да проследявате участниците.

en: <strong>CiviGrant</strong> - Designed to be used by organizations that distribute funds to others, for example foundations, grant givers, etc.
bg: <strong>CiviGrant</strong> - Създаден за използване от организации, които разпределят средства на други, например фондации, дарители и др.

en: <strong>CiviMail</strong> - A robust mass-mailing component which allows you to engage your constituents with personalized email blasts and newsletters.
bg: <strong>CiviMail</strong> – надежден компонент за масова поща, който ви позволява да ангажирате Вашите избиратели с персонализирани имейли и бюлетини.

en: <strong>CiviMember</strong> - A flexible membership management component which includes convenient online signup and renewal.
bg: <strong>CiviMember</strong> - Гъвкав компонент за управление на членството, който включва удобна онлайн регистрация и подновяване.

en: <strong>CiviPledge</strong> - Record and track pledges received from contributors. Send pledge acknowledgements and payment reminders. Configure online contribution pages to support self-service pledging and pledge payments.
bg: <strong>CiviPledge</strong> - Записвайте и проследявайте вноските, получени от сътрудници. Изпращайте потвърждения за обещания и напомняния за плащане. Конфигурирайте страници за онлайн дарения, за да поддържате обещания на самообслужване и плащания на обещания.

en: <strong>Contact Edit Forms</strong> - Allow <strong>authenticated users</strong> to edit their own contact info with a Profile using the following path: <em>%1/%2</em>. (This example links to an edit form for Profile ID 3.)
bg: <strong>Формуляри за редактиране на контакти</strong> - Позволете на <strong>удостоверените потребители</strong> да редактират собствената си информация за контакт с профил, като използват следния път: <em>%1/%2</em>. (Този пример препраща към формуляр за редактиране за ID на профил 3.)

en: <strong>Contact Search and Listings</strong> - When you want to provide a search form and search result listings for some or all of your contacts you can create a profile with the desired search fields and link users to the path for that search form. When creating a link to search and listings profiles, add the corresponding profile ID to the end of your query string using the 'gid' parameter. For example, the link to display a search and listings page for a Profile with ID = 3 would be:
bg: <strong>Търсене на контакти и списъци</strong> – Когато искате да предоставите формуляр за търсене и списъци с резултати от търсенето за някои или всички ваши контакти, можете да създадете профил с желаните полета за търсене и да свържете потребителите към пътя за този формуляр за търсене. Когато създавате връзка към профили за търсене и списъци, добавете съответния идентификатор на профил в края на низа на вашата заявка, като използвате параметъра „gid“. Например връзката за показване на страница за търсене и обяви за профил с ID = 3 би била:

en: <strong>Contact Signup Forms</strong> - Create link(s) to 'new contact' input form(s) for your Profiles using the following path: <em>%1/%2</em>. (This example links to an input form for Profile ID 3.)
bg: <strong>Формуляри за регистрация на контакт</strong> - Създайте връзка(и) към формуляр(и) за въвеждане на „нови контакти“ за Вашите профили, като използвате следния път: <em>%1/%2</em>. (Този пример препраща към формуляр за въвеждане на профил ID 3.)

en: <strong>Delivery has not yet begun for this mailing.</strong> If the scheduled delivery date and time is past, ask the system administrator or technical support contact for your site to verify that the automated mailer task ('cron job') is running - and how frequently.
bg: <strong>Доставката все още не е започнала за това съобщение.</strong> Ако планираната дата и час за доставка са изтекли, помолете системния администратор или контакта за техническа поддръжка за Вашия сайт да провери дали задачата за автоматизирано изпращане на поща („cron job“) се изпълнява – и колко често.

en: <strong>EXAMPLE:</strong> 'Team Leaders' (<em>ACL Role</em>) can 'Edit' (<em>Operation</em>) all contacts in the 'Active Volunteers Group' (<em>Data</em>).
bg: <strong>ПРИМЕР:</strong> „Ръководителите на екипи“ (<em>ACL Роля</em>) могат да „Редактират“ (<em>Операция</em>) всички контакти в „Групата на активните доброволци“ (<em>Данни</em>).

en: <strong>EXAMPLE:</strong> When creating a set of custom fields used to collect <strong>Employment History</strong> - you might have fields for Job Title, Start Date, End Date, and Reason for Leaving. Checking the "multiple records" box allows you to collect information for multiple jobs.
bg: <strong>ПРИМЕР:</strong> Когато създавате набор от персонализирани полета, използвани за събиране на <strong>трудова история</strong> - може да имате полета за длъжност, начална дата, крайна дата и причина за напускане. Поставянето на отметка в полето „множество записи“ Ви позволява да събирате информация за множество задачи.

en: <strong>Employee <-> Employer relationship</strong> is created anytime the 'Current Employer' field is filled in, either in the Contact Summary form or via a Profile. When filled in, it will create an Organisation if one does not already exist with that name.
bg: Взаимоотношенията <strong>Служител и <->Работодател</strong> се създават по всяко време, когато полето „Настоящ работодател“ е попълнено във формуляра Резюме на контактите или чрез Профил. Когато се попълни, ще се създаде организация, ако все още не съществува такава с това име.

en: <strong>Export PRIMARY fields</strong> provides the most commonly used data values. This includes primary address information, preferred phone and email.
bg: <strong>Експортиране на ОСНОВНИ полета</strong> предоставя най-често използваните стойности на данни. Това включва информация за основен адрес, предпочитан телефон и имейл.

en: <strong>Fill:</strong> Fills in additional contact data only. Database fields which currently have values are left as-is.
bg: <strong>Попълване:</strong> Попълва само допълнителни данни за контакт. Полетата на базата данни, които в момента имат стойности, се оставят както са.

en: <strong>Fixed Membership - 3 Months Duration:</strong> A person signs up on February 15th, 2008. Their membership start date is set to February 1, 2008 - and the end date is April 30, 2008.
bg: <strong>Фиксирано членство - Продължителност 3 месеца:</strong> Лицето се регистрира на 15 февруари 2008 г. Началната дата на членството му е 1 февруари 2008 г. - и крайната дата е 30 април 2008 г.

en: <strong>Fixed Membership Period - 1 Year Duration:</strong> Fixed period start date is set to January 1. A person signs up for membership on February 15th, 2008. Their membership start date is set to January 1, 2008 - and the end date is December 31, 2008.
bg: <strong>Фиксиран период на членство - 1 година Продължителност:</strong> Началната дата на фиксирания период е 1 януари. Лицето се регистрира за членство на 15 февруари 2008 г. Началната дата на неговото членство е определена на 1 януари 2008 г. - и крайната дата е 31 декември, 2008 г.

en: <strong>HTML Form Snippet</strong> - If you want more control over form layout, or want to add Profile input forms to non-CiviCRM blocks, pages and/or sites...click the HTML Form Snippet action link for a Profile below - and copy and paste the HTML form code into any web page.
bg: <strong>HTML фрагмент на формуляр</strong> - Ако искате повече контрол върху оформлението на формуляра или искате да добавите формуляри за въвеждане на профил към блокове, страници и/или сайтове, които не са CiviCRM... щракнете върху връзката за действие на HTML фрагмент на формуляр за профил по-долу - и копирайте и поставете кода на HTML формуляра във всяка уеб страница.

en: <strong>Household relationship</strong> enables household members to have the 'household address' applied to their record. Again, if a Household already exists then the individual will have a relationship created with it, if none exists then a new household will be created.
bg: <strong>Домакинските взаимоотношения</strong> позволяват на членовете на домакинството да прилагат „домакинския адрес“ към тяхното досие. Отново, ако домакинство вече съществува, тогава лицето ще има създадена връзка с него, ако не съществува, тогава ще бъде създадено ново домакинство.

en: <strong>Import has completed successfully.</strong> The information below summarizes the results.
bg: <strong>Импортирането завърши успешно.</strong> Информацията по-долу обобщава резултатите.

en: <strong>Importing Contact Subtypes</strong> - If your file contains a mix of "subtypes" belonging to a built-in type, select the built-in ("parent") type here. You will then be able to map a Contact Subtype field from your file which sets the subtype for each row. EXAMPLE: If you are importing a mixture of Individuals who are "Students" and "Parents" and "Staff" subtypes, select "Individual" here AND include a column in your import file which contains the subtype for each row.
bg: <strong>Импортиране на подтипове на контакти</strong> - Ако Вашият файл съдържа смесица от "подтипове", принадлежащи към вграден тип, изберете вградения ("родителски") тип тук. След това ще можете да картографирате поле за подтип на контакт от Вашия файл, което задава подтипа за всеки ред. ПРИМЕР: Ако импортирате смесица от лица, които са подтипове „Студенти“ и „Родители“ и „Персонал“, изберете „Индивидуално“ тук И включете колона във Вашия файл за импортиране, която съдържа подтипа за всеки ред.

en: <strong>NOTE: Super Admin</strong> and <strong>Administrator</strong> roles will have all permissions in CiviCRM.
bg: <strong>ЗАБЕЛЕЖКА: Ролите на супер администратор</strong> и <strong>Администратор</strong> ще имат всички разрешения в CiviCRM.

en: <strong>No Duplicate Checking:</strong> Inserts all valid records without comparing them to existing contact records for possible duplicates.
bg: <strong>Без проверка на дублиране:</strong> Вмъква всички валидни записи, без да ги сравнява със съществуващи записи за контакт за възможни дубликати.

en: <strong>Resolving "Pay Later" registrations for online registrations:</strong> Participants who registered online whose status is changed from <em>Pending Pay Later</em> to <em>Registered</em> or <em>Attended</em> will receive a confirmation email and their payment status will be set to completed. If this is not you want to do, you can change their participant status by editing their event registration record directly.
bg: <strong>Разрешаване на регистрации „Плащане по-късно“ за онлайн регистрации:</strong> Участниците, които са се регистрирали онлайн, чийто статус е променен от <em>Изчакващо плащане по-късно</em> на <em>Регистриран</em> или <em>Присъствал</em>, ще получат имейл за потвърждение и статусът им на плащане ще бъде зададен на завършен. Ако не искате това да се случи, може да промените техния статус на участник, като редактирате директно записа им за регистрация на събитие.

en: <strong>Rolling Membership Period - 1 Year Duration:</strong> A person signs up on February 15th, 2008. Their membership start date is February 15th, 2008 - and the end date is February 14th, 2009.
bg: <strong>Продължителен период на членство - 1 година Продължителност:</strong> Лицето се регистрира на 15 февруари 2008 г. Началната дата на членството му е 15 февруари 2008 г. - и крайната дата е 14 февруари 2009 г.

en: <strong>Skip:</strong> Reports and then Skips duplicate import file rows - leaving the matching record in the database as-is (default).
bg: <strong>Пропускане:</strong> Отчита и след това Пропуска дублираните редове на файла за импортиране - оставяйки съвпадащия запис в базата данни такъв, какъвто е (по подразбиране).

en: <strong>Special statuses:</strong> Participants whose status is changed to any of the following will be automatically notified via email: %1
bg: <strong>Специални статуси:</strong> Участниците, чийто статус е променен на някое от следните, ще бъдат автоматично уведомени по имейл: %1

en: <strong>This feature should NOT be enabled for production sites.</strong><br />Set this value to <strong>Yes</strong> if you want to display a backtrace listing when a fatal error is encountered.
bg: <strong>Тази функция НЕ трябва да се активира за производствени сайтове.</strong><br /> Задайте тази стойност на <strong>Да</strong>, ако искате да покажете списък с обратно проследяване, когато възникне фатална грешка.

en: <strong>This feature should NOT be enabled for production sites.</strong><br />Set this value to <strong>Yes</strong> if you want to use one of CiviCRM's debugging tools.
bg: <strong>Тази функция НЕ трябва да се активира за производствени сайтове.</strong><br /> Задайте тази стойност на <strong>Да</strong>, ако искате да използвате един от инструментите за отстраняване на грешки на CiviCRM.

en: <strong>Trouble-shooting Tip</strong> - If you find that your SMS are not being sent, ask the system administrator or technical support contact for your site to verify that the automated task (&quot;cron job&quot;) is running - and how frequently.
bg: <strong>Съвет за отстраняване на неизправности</strong> - Ако установите, че Вашите SMS не се изпращат, помолете системния администратор или контакта за техническа поддръжка за вашия сайт да провери дали автоматизираната задача (&quot;задача на cron&quot;) се изпълнява - и колко често.

en: <strong>Update:</strong> Updates database fields with available import data. Fields in the database which are NOT included in the import row are left as-is.
bg: <strong>Актуализация:</strong> Актуализира полетата на базата данни с налични данни за импортиране. Полетата в базата данни, които НЕ са включени в реда за импортиране, се оставят както са.

en: <strong>User Screens</strong> - One or several profiles can be linked to either the <strong>new user registration</strong> and/or view and edit screens for <strong>existing user accounts</strong>.
bg: <strong>Потребителски екрани</strong> - Един или няколко профила могат да бъдат свързани или с <strong>регистрацията на нов потребител</strong> и/или с преглед и редактиране на екрани за <strong>съществуващи потребителски акаунти</strong>.

en: <tr><td> "%1" </td><td> "%2" </td></tr>
bg: <tr><td>"%1"</td><td>"%2"</td></tr>

en: A "WYSIWYG" (What You See Is What You Get) is a rich-text editor, like a mini word-processor, for editing HTML content in CiviCRM.
bg: „WYSIWYG“ (What You See Is What You Get) е редактор с богат текст, като мини текстообработваща програма за редактиране на HTML съдържание в CiviCRM.

en: A "string value" or regular expression to be redacted (replaced).
bg: „Низова стойност“ или регулярен израз, който трябва да бъде редактиран (заменен).

en: A Case Type describes a group of related tasks, interactions, or processes.
bg: Тип случай описва група от свързани задачи, взаимодействия или процеси.

en: A Contact with that ID does not exist: %1
bg: Контакт с този идентификатор не съществува: %1

en: A Survey Detail Report <a href='%1'>%2</a> has been created.
bg: Създаден е подробен отчет за анкетата <a href='%1'>%2</a>.

en: A View Only field cannot be required
bg: Не може да се изисква поле само за преглед

en: A cancellation email has been sent to %1.
bg: До %1 е изпратен имейл за анулиране.

en: A comma-separated list will automatically be turned into an array for multivalue operations, or you can explicitly use the js array format above.
bg: Списък, разделен със запетая, автоматично ще бъде превърнат в масив за многостойностни операции или можете изрично да използвате формата на js масив по-горе.

en: A confirmation email has been sent to %1
bg: До %1 е изпратен имейл за потвърждение

en: A confirmation email has been sent to %1.
bg: До %1 е изпратен имейл за потвърждение.

en: A confirmation email has been sent to ALL participants
bg: До ВСИЧКИ участници е изпратен имейл за потвърждение

en: A contribution / membership signup was made on behalf of the organization listed below.
bg: Беше направен принос/регистрация за членство от името на организацията, посочена по-долу.

en: A copy of the activity has also been sent to assignee contact(s).
bg: Копие от дейността също е изпратено до контакт(ите) на възложителя.

en: A copy of the activity has also been sent to assignee contacts(s).
bg: Копие от дейността е изпратено и на контактите с изпълнитяля(те).

en: A copy of the activity has also been sent to selected contact(s).
bg: Копие от дейността също е изпратено до избраните контакт(и).

en: A copy of the contribution page has been created
bg: Създадено е копие на страницата за принос

en: A copy of the extension (%1) is in a system folder (%2). The system copy will be preserved, but the new copy will be used.
bg: Копие на разширението (%1) е в системна папка (%2). Копието на системата ще бъде запазено, но ще се използва новото копие.

en: A copy of the follow-up activity has also been sent to follow-up assignee contacts(s).
bg: Копие от последващата дейност е изпратено и на лицата за контакт - изпълнител(и), на които е възложена.

en: A copy of the price set has been created
bg: Създадено е копие на зададената цена

en: A copy of this activity will be emailed to each Assignee.
bg: Копие от тази дейност ще бъде изпратено по електронна поща на всеки изпълнител.

en: A copy of this report can be automatically generated and delivered via email to specified recipients. Use the settings in this section to control Subject of the email containing the report, as well as the recipient list (To and Cc fields). Separate multiple 'To' or 'CC' email addresses with commas.
bg: Копие от този отчет може да бъде автоматично генерирано и доставено по имейл до определени получатели. Използвайте настройките в този раздел, за да контролирате Тема на имейла, съдържащ отчета, както и списъка с получатели (полета До и Як). Разделете няколко имейл адреса „До“ или „CC“ със запетаи.

en: A cron job is required to execute scheduled jobs automatically.
bg: За автоматичното изпълнение на планираните задачи е необходимо задание на cron.

en: A default mailbox must be configured for email bounce processing.
bg: Пощенска кутия по подразбиране трябва да бъде конфигурирана за обработка на отпадане на имейл.

en: A description of this bounce type
bg: Описание на този тип върната поща

en: A direct SQL query in the form of a SELECT query. For example:
bg: Директна SQL заявка под формата на ИЗБРАНА заявка. Например:

en: A duplicate matching rule with this name already exists. Please select another name.
bg: Вече съществува дублирано правило за съвпадение с това име. Моля, изберете друго име.

en: A field of the same label exists in the destination group
bg: В целевата група съществува поле със същия етикет

en: A file must be selected
bg: Трябва да се избере файл

en: A financial type with this name already exists. Please select another name.
bg: Финансов тип с това име вече съществува. Моля, изберете друго име.

en: A flag indicating whether this system has run a post-installation routine
bg: Флаг, показващ дали тази система е изпълнила рутинна процедура след инсталиране

en: A followup activity has been scheduled.
bg: Насрочена е последваща дейност.

en: A group of contacts
bg: Група с контакти

en: A job size smaller than the batch limit will negate the effect of the batch limit.
bg: Размер на задание, по-малък от ограничението на партидата, ще отмени ефекта от ограничението на партидата.

en: A link to this %1 is automatically included in the email sent to friends. If you ALSO want to include a link providing general information about your organization, enter that link here (e.g <em>http://www.example.org/</em>)
bg: Връзка към този %1 автоматично се включва в имейла, изпратен до приятели. Ако СЪЩО искате да включите връзка, предоставяща обща информация за Вашата организация, въведете тази връзка тук (напр. <em>http://www.example.org/</em>)

en: A lock to remove the ability to add new options via the UI.
bg: Заключване за премахване на възможността за добавяне на нови опции чрез потребителския интерфейс.

en: A long running CiviCRM task is currently in progress. This message will be refreshed till the task is completed
bg: В момента се изпълнява продължителна задача за CiviCRM. Това съобщение ще бъде обновено, докато задачата бъде завършена

en: A membership confirmation and receipt has been sent to %1.
bg: Потвърждение за членство и разписка бяха изпратени до %1.

en: A membership status with this label already exists. Please select another label.
bg: Статус на членство с този етикет вече съществува. Моля, изберете друг етикет.

en: A membership type with this name already exists. Please select another name.
bg: Вече съществува вид членство с това име. Моля, изберете друго име.

en: A minimum amount of %1 should be selected from Contribution(s).
bg: Минимална сума от %1 трябва да бъде избрана от Принос(и).

en: A minimum amount of %1 should be selected from Event Fee(s).
bg: Минимална сума от %1 трябва да бъде избрана от такса(и) за събитие.

en: A new %1 permission has been added. It is not granted by default. If you use SMS, you may wish to review your permissions.
bg: Добавено е ново разрешение %1. Не се предоставя по подразбиране. Ако използвате SMS, може да пожелаете да прегледате разрешенията си.

en: A new permission has been added called %1 This Permission is now used to control access to the Manage Tags screen
bg: Добавено е ново разрешение, наречено %1 Това разрешение вече се използва за контролиране на достъпа до екрана за управление на етикети

en: A new permission, "%1", has been added. It is not granted by default. If your users create reports, you may wish to review their permissions.
bg: Добавено е ново разрешение, „%1“. Не се предоставя по подразбиране. Ако Вашите потребители създават отчети, може да пожелаете да прегледате техните разрешения.

en: A new set of batch permissions has been added called "%1", "%2", "%3" and "%4". These permissions are now used to control access to the Accounting Batches tasks. If your users need to be able to Reopen or Close batches you may need to give them additional permissions. <a href=%5>Read more</a>
bg: Добавен е нов набор от пакетни разрешения, наречени „%1“, „%2“, „%3“ и „%4“. Тези разрешения сега се използват за контролиране на достъпа до задачите на счетоводните партиди. Ако Вашите потребители трябва да могат да отварят отново или затварят партиди, може да се наложи да им дадете допълнителни разрешения. <a href=%5>Прочетете още</a>

en: A notification email has been sent to the site administrator, and you will receive another notification from them as soon as the review process is complete.
bg: Изпратен е имейл с известие до администратора на сайта и ще получите друго известие от него веднага щом процесът на преглед приключи.

en: A notification email has been sent to the site administrator.
bg: Изпратен е уведомителен имейл до администратора на сайта.

en: A notification email has been sent to the supporter.
bg: Изпратен е имейл с известие до поддръжника.

en: A person is already registered for this event.
bg: Такъв човек вече е регистриран за това събитие.

en: A person with this email address is already registered for this event.
bg: Човек с този имейл адрес вече е регистриран за това събитие.

en: A product with this name already exists. Please select another name.
bg: Продукт с това име вече съществува. Моля, изберете друго име.

en: A profile
bg: Профил

en: A receipt has been emailed to the contributor.
bg: Разписка е изпратена по имейл до сътрудника.

en: A record already exists with the same information.
bg: Вече съществува запис със същата информация.

en: A recurring payment (subscription) request will be submitted to the selected payment processor. If the request is successful, this membership will be automatically renewed on the last day of the membership period until the recurring payment is cancelled. Membership payment receipt emails will include a link for the member to cancel the auto-renewal.
bg: Заявка за периодично плащане (абонамент) ще бъде изпратена до избрания процесор на плащане. Ако заявката е успешна, това членство ще бъде автоматично подновено в последния ден от периода на членство, докато периодичното плащане не бъде анулирано. Имейлите с разписки за плащане на членство ще включват връзка за члена да отмени автоматичното подновяване.

en: A refund has been issued based on changes in your registration selections.
bg: Сумата е възстановена въз основа на промените във Вашите настройки за регистрация.

en: A regexp to match a message to a bounce type
bg: Regexp за съпоставяне на съобщение с тип върната поща

en: A registration confirmation email has also been sent to %1
bg: До %1 е изпратен и имейл за потвърждение на регистрацията

en: A registration confirmation email will be sent to %1 once the transaction is processed successfully.
bg: Имейл за потвърждение на регистрацията ще бъде изпратен до %1, след като транзакцията бъде обработена успешно.

en: A renewal confirmation and receipt has been sent to %1.
bg: Потвърждение за подновяване и разписка са изпратени до %1.

en: A repeating set will be created with the following dates.
bg: Ще бъде създаден повтарящ се набор със следните дати.

en: A replacement extension %1 has been installed as you had the obsolete extension %2 installed
bg: Инсталирано е заместващо разширение %1, тъй като сте инсталирали остарялото разширение %2

en: A set of custom data fields
bg: Комплект с текущи данни на полета

en: A short description of the activity..
bg: Кратко описание на дейността..

en: A single SMS message is typically 160 characters in length. If you want to send a message that is longer than 160 characters, it is split into multiple segments.
bg: Едно SMS съобщение обикновено е с дължина 160 знака. Ако искате да изпратите съобщение, което е по-дълго от 160 знака, то се разделя на няколко сегмента.

en: A spreadsheet-like file with the contact data in each row. Data fields are separated by commas. You can export to a "CSV" file from most spreadsheet applications, many database managers, as well as other contact management and address book applications. Consult the documentation for your application if you're not sure how to do this. Save this file to your local hard drive (or an accessible drive on your network) - and then choose that file as your Import Upload File.
bg: Файл, подобен на електронна таблица с данните за контакт във всеки ред. Полетата с данни са разделени със запетаи. Можете да експортирате в "CSV" файл от повечето приложения за електронни таблици, много мениджъри на бази данни, както и други приложения за управление на контакти и адресна книга. Консултирайте се с документацията за Вашето приложение, ако не сте сигурни как да направите това. Запазете този файл на Вашия локален твърд диск (или достъпно устройство във вашата мрежа) - и след това изберете този файл като Ваш файл за импортиране на качване.

en: A test message will be sent to %1 people:
bg: Пробно съобщение ще бъде изпратено до %1 души:

en: A to B
bg: А към Б

en: A token has been updated in the %1 template. Check the system checks page to see if any action is required.
bg: Токен е актуализиран в шаблона %1. Проверете страницата за системни проверки, за да видите дали е необходимо някакво действие.

en: A valid Notify Email address must be specified
bg: Трябва да бъде посочен валиден имейл адрес за известяване

en: A valid Receipt From Email address must be specified if Email Receipt to Contributor is enabled
bg: Трябва да бъде посочен валиден имейл адрес за получаване от, ако е активирано получаването по имейл до Дарител

en: A valid file must be uploaded.
bg: Може да бъде качен само валиден файл.

en: A/B Test Results
bg: Резултати от А/Б Тест

en: A/B testing allows you to send two test mailings to a random subset of your recipients. After collecting and comparing metrics, the more successful mailing will be sent to the remaining recipients.
bg: A/B тестването Ви позволява да изпратите две тестови писма до произволен набор от Вашите получатели. След събиране и сравняване на показателите, по-успешната поща ще бъде изпратена до останалите получатели.

en: A6 Badge Portrait 150x106
bg: А6 Бадж Портрет 150x106

en: AB Test Created Date
bg: Дата на създаване на AB теста

en: ACL
bg: Контролен списък за достъп ACL

en: ACL Contact Cache ID
bg: Идентификатор на Кеш за ACL Contact

en: ACL Entity
bg: Субект на ACL

en: ACL Entity ID
bg: ID на ACL субекта

en: ACL Entity Role is Active
bg: ACL ролята на субекта е активна

en: ACL Group ID
bg: ID на ACL група

en: ACL Group Refresh Mode
bg: Режим на опресняване на ACL група

en: ACL Group/Role
bg: ACL група/роля

en: ACL ID
bg: Инентификатор за ACL

en: ACL Is Active?
bg: Активен ли е ACL?

en: ACL Name
bg: Име на ACL

en: ACL Name.
bg: ACL име.

en: ACL Object
bg: ACL Обект

en: ACL Object ID
bg: ID на ACL обект

en: ACL Operation
bg: Управление на ACL

en: ACL Role
bg: Роля ACL

en: ACL Role ID
bg: ID на ACL роля

en: ACL Table
bg: ACL таблица

en: ACL Type
bg: Вид на ACL

en: ACL Type(s)
bg: Тип(ове) ACL

en: ACLCache
bg: ACLкеш

en: ACLCaches
bg: ACLКешове

en: ACLContact Cache
bg: ACLContact Кеш

en: ACLContact Caches
bg: ACLContact Кешове

en: ACLEntity Role
bg: Роля на ACLсубекта

en: ACLEntity Roles
bg: Роли на ACLсубекта

en: ACLs
bg: ACLи

en: ACLs (Access Control Lists) allow you control access to CiviCRM data. An ACL consists of an <strong>Operation</strong> (e.g. 'View' or 'Edit'), a <strong>set of Data</strong> that the operation can be performed on (e.g. a group of contacts), and a <strong>Role</strong> that has permission to do this operation. Refer to the %1 for more info.
bg: ACL (списъци за контрол на достъпа) Ви позволяват да контролирате достъпа до данните на CiviCRM. ACL се състои от <strong>Операция</strong> (напр. „Преглед“ или „Редактиране“), <strong>набор от Данни</strong>, върху които операцията може да бъде извършена (напр. група контакти) и <strong>Роля</strong>, която има разрешение да извършва тази операция. Обърнете се към %1 за повече информация.

en: ACLs allow you to control access to CiviCRM data. An ACL consists of an <strong>Operation</strong> (e.g. 'View' or 'Edit'), a <strong>set of data</strong> that the operation can be performed on (e.g. a group of contacts), and a <strong>Role</strong> that has permission to do this operation. Refer to the %1 for more info.
bg: ACL ви позволяват да контролирате достъпа до данните на CiviCRM. ACL се състои от <strong>Операция</strong> (например „Преглед“ или „Редактиране“), <strong>набор от данни</strong>, върху които може да се извърши операцията (например група от контакти) и <strong>Роля</strong>, която има разрешение да извърши тази операция. Обърнете се към %1 за повече информация.

en: ACLs define permission to do an operation on a set of data, and grant that permission to a CiviCRM ACL Role. Use this link to create or edit the ACLs for your site.
bg: ACL определят разрешение за извършване на операция върху набор от данни и предоставят това разрешение на CiviCRM ACL роля. Използвайте тази връзка, за да създадете или редактирате ACL за Вашия сайт.

en: ADC referral
bg: Препоръка за ADC

en: AMOUNT DUE:
bg: ДЪЛЖИМА СУМА:

en: AND
bg: И

en: AOL Terms of Service complaint
bg: Жалба относно условията на услугата на AOL

en: API Action
bg: API Действие

en: API Action:
bg: API действие:

en: API Call Action
bg: Действие при повикване на API

en: API Call Entity
bg: Обект на извикване на API

en: API Entity
bg: API Обект

en: API Entity:
bg: API обект:

en: API KEY
bg: API КЛЮЧ

en: API Key for validating requests related to this contact.
bg: API ключ за валидиране на заявки, свързани с този контакт.

en: API Login
bg: API вход

en: API Parameters
bg: API Параметри

en: API Params
bg: API параметри

en: API Type
bg: Вид API

en: API Type:
bg: API Тип:

en: API URL
bg: API адрес

en: API Url:
bg: URL адрес на API:

en: API call:
bg: API обаждане:

en: API entity type
bg: API вид обект

en: APILogin is not set for this payment processor
bg: APILogin не е зададен за този процесор за плащане

en: Abbreviate Province?
bg: Съкращение на провинция?

en: Abkhaz
bg: Абхазки

en: Able to create a new database.
bg: Възможност за създаване на нова база данни.

en: About
bg: Относно

en: About Link Color
bg: Относно цвета на връзката

en: About Profiles
bg: Относно профилите

en: About description.
bg: Относно описанието.

en: About is a required field.
bg: Относно е задължително поле.

en: Above content area
bg: Над областта със съдържание

en: Absolute URL of the location where the civicrm module or component has been installed.
bg: Абсолютният URL адрес на местоположението, където е инсталиран civicrm модулът или компонентът.

en: Absolute date cannot be earlier than the current time.
bg: Абсолютната дата не може да бъде по-ранна от текущия час.

en: Accept and track pledges (for recurring gifts).
bg: Приемайте и проследявайте вноски (за повтарящи се подаръци).

en: Accept profile submissions from external sites
bg: Приемайте подавания на профили от външни сайтове

en: Acceptable Mime Types that can be used as part of file urls
bg: Mime типове, които могат да бъдат предавани като URL параметри

en: Accepted Credit Card Type(s)
bg: Приет тип(ове) кредитни карти

en: Accepted Credit Cards
bg: Приемат се кредитни карти

en: Accepted Rate
bg: Приета ставка

en: Access
bg: Достъп

en: Access Arguments
bg: Аргументи за достъп

en: Access Callback
bg: Достъп до обратно повикване

en: Access Control
bg: Управление на достъпа

en: Access Control Documentation
bg: Документация за контрол на достъпа

en: Access Control by Financial Type
bg: Контрол на достъпа по финансов тип

en: Access Denied
bg: Отказан достъп

en: Access Keys
bg: Ключове за достъп

en: Access Keys:
bg: Ключове за достъп:

en: Access contacts in the trash
bg: Достъп до контактите в кошчето

en: Access prefix to call within a country to a different area
bg: Префикс за достъп, за да се обадите в рамките на една държава до различна област

en: Access the data using an HTTP GET request from a specific URL. (This is the 'ICAL' icon on the Manage Events page.)
bg: Достъп до данните чрез HTTP GET заявка от конкретен URL. (Това е иконата „ICAL“ на страницата Управление на Събития.)

en: Access the drop-down menus here to select how frequently your %1 occurs.
bg: Влезте в падащите менюта тук, за да изберете колко често се появява Вашият %1.

en: Account Creation
bg: Създаване на акаунт

en: Account Holder
bg: Титуляр на акаунта

en: Account Relationship
bg: Взаимоотношение на Акаунта

en: Account Type
bg: Тип на сметка

en: Account Type (Code)
bg: Тип сметка (код)

en: Account Type Code
bg: Тип на Код за Акаунт

en: Account creation required
bg: Изисква се създаване на акаунт

en: Accounting Batch
bg: Счетоводна партида

en: Accounting Batch - %1
bg: Счетоводна партида - %1

en: Accounting Batch Processing
bg: Счетоводна пакетна обработка

en: Accounting Batches
bg: Счетоводни партиди

en: Accounting Code
bg: Код за Акаунт

en: Accounts
bg: Сметки

en: Accounts Payable
bg: Акаунтни Задължения

en: Accounts Receivable
bg: Акаунтни Вземания

en: Accounts Receivable Account is
bg: Сметка за вземания е

en: Acctg Code
bg: Acctg код

en: Accuracy and coverage, as well as terms of service for both geocoding and mapping may vary by provider and location. Some providers may offer or require paid subscriptions depending on volume of requests and type of organization using the service. You should investigate each provider and select the best option for your requirements and usage patterns.
bg: Точността и покритието, както и условията за обслужване както за геокодиране, така и за картографиране може да варират в зависимост от доставчика и местоположението. Някои доставчици може да предлагат или изискват платени абонаменти в зависимост от обема на заявките и вида на организацията, използваща услугата. Трябва да проучите всеки доставчик и да изберете най-добрата опция за Вашите изисквания и модели на използване.

en: Acknowledgement sent?
bg: Изпратено ли е потвърждение?

en: Acknowledgment Date
bg: Дата на потвърждение

en: Acknowledgment Sent
bg: Изпратено потвърждение

en: Action
bg: Действие

en: Action Condition
bg: Условие за действие

en: Action Date And Time
bg: Дата и час на действие

en: Action Log
bg: Дневник за действие

en: Action Logs
bg: Дневници за действия

en: Action Mapping
bg: Картиране на действие

en: Action Mapping Entity
bg: Обект на Картиране на действие

en: Action Mapping Entity Value
bg: Стойност на обекта за картиране на действие

en: Action Mapping ID
bg: Идентификатор на Картиране на действие

en: Action Mappings
bg: Картирания на действие

en: Action Schedule
bg: График за действие

en: Action Schedule ID
bg: Идентификатор на График за действия

en: Action Schedules
bg: График за действия

en: Action of the job api call
bg: Действие на извикването на API на работата

en: Action(s)
bg: Действие(ия)

en: Action:
bg: Действие:

en: Actions
bg: Действия

en: Activate the page (you can de-activate it later)
bg: Активирайте страницата (можете да я деактивирате по-късно)

en: Active
bg: Активен

en: Active Memberships
bg: Активни Членства

en: Active On
bg: Активен Включен

en: Active Period
bg: Активен период

en: Active Recurring Contributions
bg: Активни повтарящи се Приноси

en: Active Relationship?
bg: Активно Взаимоотношение?

en: Active Role?
bg: Активна роля?

en: Active Value:
bg: Активна стойност:

en: Active volunteers.
bg: Активни доброволци.

en: Active?
bg: Активен?

en: Activities
bg: Дейности

en: Activities %%StatusMessage%%
bg: Дейности %%Съобщение за състояние%%

en: Activities are 'interactions with contacts' which you want to record and track. CiviCRM has several reserved (e.g. 'built-in') activity types (meetings, phone calls, emails sent). Create additional 'activity types' here if you need to record other types of activities. For example, you might want to add 'Job Interview', or 'Site Audit', etc.
bg: Дейностите са „взаимодействия с контакти“, които искате да записвате и проследявате. CiviCRM има няколко запазени (напр. „вградени“) типа дейности (срещи, телефонни разговори, изпратени имейли). Създайте допълнителни „типове дейности“ тук, ако трябва да записвате други видове дейности. Например, може да искате да добавите „Интервю за работа“ или „Одит на сайта“ и т.н.

en: Activities are 'interactions with contacts' which you want to record and track. This list is sorted by component and then by weight within the component.
bg: Дейностите са „взаимодействия с контакти“, които искате да записвате и проследявате. Този списък е сортиран по компонент и след това по тегло в компонента.

en: Activities from the %1 activity set have been added to this case.
bg: Дейностите от набора дейности %1 са добавени към този случай.

en: Activities which are Followup Activities
bg: Дейности, които са последващи дейности

en: Activities which are not Followup Activities
bg: Дейности, които не са последващи дейности

en: Activities which have Followup Activities
bg: Дейности, които имат последващи дейности

en: Activities without Followup Activities
bg: Дейности без последващи дейности

en: Activity
bg: Дейност

en: Activity %1 has been saved. %2 %3
bg: Дейност %1 е запазена. %2 %3

en: Activity Assignee
bg: Изпълнител на дейността

en: Activity Assignees
bg: Изпълнител на дейността

en: Activity Audit
bg: Одит на дейността

en: Activity Auto Generated %1 '%2'
bg: Автоматично генерирана дейност %1 „%2“

en: Activity Auto-generated?
bg: Автоматично генерирана дейност?

en: Activity Case ID
bg: ID на Случай за дейността

en: Activity Contact
bg: Контакт за дейността

en: Activity Contact ID
bg: ID на Контакт за дейността

en: Activity Contact Type
bg: Тип на контакта за дейността

en: Activity Contacts
bg: Контакти за дейността

en: Activity Date
bg: Дата на дейността

en: Activity Date %1 %2
bg: Дата на дейност %1 %2

en: Activity Date Time
bg: Активност Дата Час

en: Activity Dates - From
bg: Дати на дейност - от

en: Activity Details
bg: Детайли за дейността

en: Activity Details %1 '%2'
bg: Подробности за дейността %1 „%2“

en: Activity Details Report
bg: Доклад с подробности за дейността

en: Activity Duration %1 %2
bg: Продължителност на дейността %1 %2

en: Activity Filter
bg: Филтър на дейностите

en: Activity ID
bg: ID на дейността

en: Activity ID of case-activity association.
bg: Идентификатор на дейност на асоциация случай-дейност.

en: Activity ID of the first activity record in versioning chain.
bg: Идентификатор на активността на първия запис на активност във веригата за управление на версии.

en: Activity Import
bg: Импортиране на активност

en: Activity Links
bg: Действащи връзки

en: Activity Medium
bg: Среда за дейността

en: Activity Medium %1 %2
bg: Средна активност %1 %2

en: Activity Medium, Implicit FK to civicrm_option_value where option_group = encounter_medium.
bg: Среда на дейността, косвен FK към civicrm_option_value, където option_group = encounter_medium.

en: Activity Priority
bg: Приоритет на дейността

en: Activity Profile
bg: Профил на дейност

en: Activity Record
bg: Запис на дейности

en: Activity Reporter
bg: Отчетник за дейността

en: Activity Reporter %1 '%2'
bg: Репортер за активност %1 „%2“

en: Activity Result - %1
bg: Резултат от дейността - %1

en: Activity Revision History
bg: История на ревизиите на дейността

en: Activity Search
bg: Търсене на дейност

en: Activity Separation
bg: Разделяне на дейностите

en: Activity Separation is a required field.
bg: Разделяне на дейностите  е задължително поле.

en: Activity Source
bg: Източник на дейност

en: Activity Status
bg: Състояние на дейността

en: Activity Status %1 %2
bg: Състояние на дейност %1 %2

en: Activity Subject
bg: Предмет на дейността

en: Activity Subject %1 '%2'
bg: Тема на дейност %1 „%2“

en: Activity Summary
bg: Резюме на дейността

en: Activity Summary Report
bg: Обобщен отчет за дейността

en: Activity Tag %1
bg: Етикет за дейност %1

en: Activity Tag(s)
bg: Етикет(и) на дейността

en: Activity Targets
bg: Цели на дейността

en: Activity Text
bg: Текст на дейността

en: Activity Text (%1)
bg: Текст на дейност (%1)

en: Activity Type
bg: Вид дейност

en: Activity Type %1 %2
bg: Тип дейност %1 %2

en: Activity Type ID
bg: ID на типа дейност

en: Activity Type Label
bg: Етикет за типа дейност

en: Activity Type Sorting
bg: Сортиране по вид дейност

en: Activity Type is a required field
bg: Вид дейност е задължително поле

en: Activity Types
bg: Видове дейности

en: Activity assigned to
bg: Дейност, възложена на

en: Activity assignment settings
bg: Настройки за присвояване на дейности

en: Activity contact id
bg: ID на Контакт за дейността

en: Activity created by
bg: Дейност, създадена от

en: Activity default assignee
bg: Възложител по подразбиране на дейността

en: Activity has been filed to %1 case.
bg: Дейността е регистрирана в %1 случай.

en: Activity is a Test
bg: Дейността е тест

en: Activity is a Test?
bg: Тест ли е дейността?

en: Activity is in the Trash
bg: Дейността е в Кошчето

en: Activity marked as favorite.
bg: Дейността е отбелязана като любима.

en: Activity tagged | %count activities tagged
bg[0]: Дейност с етикет
bg[1]: 1% брой дейности, отбелязани

en: Activity targeted to
bg: Дейност, насочена към

en: Activity type
bg: Вид дейност

en: Activity type %1, found in case configuration file, is not present in the database %2
bg: Тип дейност %1, открит в конфигурационния файл на случай, не присъства в базата данни %2

en: Activity type of the last activity
bg: Тип дейност на последната дейност

en: Activity type of the last completed activity
bg: Тип дейност на последната завършена дейност

en: Activity's Location in a text string.
bg: Местоположение на дейността в текстов низ.

en: Actual Amount
bg: Действителна сума

en: Actual Cost
bg: Реална цена

en: Actual Cost of Product
bg: Действителна цена на продукта

en: Actual Number of Items
bg: Действителен брой артикули

en: Actual Participant Count
bg: Действителен Брой Участници

en: Actual Total Amount
bg: Действителна обща сума

en: Actual amount that is paid as the Pledged installment amount.
bg: Действителна сума, която се плаща като сума на заложената вноска.

en: Actual cost of this product. Useful to determine net return from sale or using this as an incentive.
bg: Реална цена на този продукт. Полезно за определяне на нетната възвръщаемост от продажба или използване на това като стимул.

en: Actual date only
bg: Само действителна дата

en: Actual end date for a time-delimited premium (subscription, service or membership)
bg: Действителна крайна дата за ограничена във времето премия (абонамент, услуга или членство)

en: Actual participant count
bg: Реален брой участници

en: Actual start date for a time-delimited premium (subscription, service or membership)
bg: Действителна начална дата за ограничена във времето премия (абонамент, услуга или членство)

en: Actual street name, excluding St, Dr, Rd, Ave, e.g. For 112 Main St, the street_name = Main.
bg: Действително име на улицата, с изключение на St, Dr, Rd, Ave, напр. За 112 Main St, street_name = Main.

en: Add
bg: Добави

en: Add %1
bg: Добави %1

en: Add %1 Record
bg: Добавете %1 запис

en: Add %1 back into %2?
bg: Да се добави ли %1 обратно към %2?

en: Add 'Do Not...' Contact(s) Preferences
bg: Добавете предпочитания за контакт(и) „Не...“.

en: Add >>
bg: Добавяне >>

en: Add ACL
bg: Добавете ACL

en: Add Activity
bg: Добавяне на дейност

en: Add Association Rule
bg: Добавяне на правило за асоцииране

en: Add BCC
bg: Добави BCC

en: Add CC
bg: Добави CC

en: Add Campaign
bg: Добавяне на кампания

en: Add Cancel Button
bg: Добавяне на бутон Отказ

en: Add Case
bg: Добавяне на случай

en: Add Child
bg: Добавяне на дъщерна

en: Add Client
bg: Добавяне на клиент

en: Add Client To Case
bg: Добавяне на клиент към случай

en: Add Comment
bg: Добавяне на коментар

en: Add Contact To Existing Group
bg: Добавяне на контакт към съществуваща група

en: Add Contact To Group
bg: Добавяне на контакт към групата

en: Add Contact To Group ID
bg: Добавяне на контакт към ID на групата

en: Add Contact Type
bg: Добавете тип контакт

en: Add Contact to CiviCRM Group
bg: Добавете контакт към CiviCRM Group

en: Add Contacts to %1
bg: Добавете контакти към %1

en: Add Contacts to A Group
bg: Добавяне на контакти към група

en: Add Contacts to Group
bg: Добавяне на контакти към група

en: Add Contacts: %1
bg: Добавяне на контакти: %1

en: Add Contribution
bg: Добавяне на принос

en: Add Contribution Page
bg: Добавете страница за принос

en: Add Contributor Name to Offline Contribution receipts; fix bad event self-service URL
bg: Добавете име на сътрудник към разписките за офлайн принос; поправете URL адрес за самообслужване на лошо събитие

en: Add Custom Field
bg: Добавяне на персонализирано поле

en: Add Discount Set to Fee Table
bg: Добавете Комплект от отстъпки към Таблицата с Таксите

en: Add Event
bg: Добави Събитие

en: Add Event Registration
bg: Добавете Регистрация на Събитие

en: Add Event Template
bg: Добавяне на шаблон за събитие

en: Add Field
bg: Добави поле

en: Add Financial Account
bg: Добавете финансова сметка

en: Add Financial Type
bg: Добавяне на финансов тип

en: Add Group
bg: Добави група

en: Add IM
bg: Добавете IM

en: Add Label Format
bg: Добавете формат на етикет

en: Add Language
bg: Добавете език

en: Add Mail Account
bg: Добавяне на имейл акаунт

en: Add Mailing Component
bg: Добавете Компонент на Съобщение

en: Add Membership
bg: Добавяне на членство

en: Add Membership Status
bg: Добавете статус на Членство

en: Add Membership Type
bg: Добавете Вид Членство

en: Add Menu Item
bg: Добавяне на елемент от менюто

en: Add Message Template
bg: Добавете шаблон на съобщение

en: Add New
bg: Добави нов

en: Add New Record
bg: Добавяне на нов запис

en: Add New Scheduled Job
bg: Добавете ново планирано задание

en: Add Note
bg: Добавяне на бележка

en: Add OpenID
bg: Добавете OpenID

en: Add Option
bg: Добави опция

en: Add Option Group
bg: Добавяне на група опции

en: Add PDF Page Format
bg: Добавяне на PDF формат на страница

en: Add Parameter
bg: Добавете параметър

en: Add Parent
bg: Добавяне на родител

en: Add Participant Status
bg: Добавете статус на участник

en: Add Payment Processor
bg: Добавете процесор за плащане

en: Add Petition
bg: Добавяне на Петиция

en: Add Pledge
bg: Добавяне на залог

en: Add Premium
bg: Добави Премиум

en: Add Premium to Contribution Page
bg: Добавете Премиум към страницата за принос

en: Add Price Field
bg: Поле за добавяне на цена

en: Add Products to This Page
bg: Добавете продукти към тази страница

en: Add Profile
bg: Добавяне на профил

en: Add Relationship
bg: Добавяне на връзка

en: Add Relationship Type
bg: Добавяне на тип взаимоотношения

en: Add Relationship for %1
bg: Добавяне на взаимоотношения за %1

en: Add Reminder
bg: Добавяне на напомняне

en: Add Respondent Reservation(s)
bg: Добавете запазване(ия) на респондент

en: Add Role Assignment
bg: Добавяне на присвояване на роля

en: Add SMS Provider
bg: Добавяне на SMS доставчик

en: Add Selected Options
bg: Добавяне на избрани опции

en: Add Set of Custom Fields
bg: Добавете набор от персонализирани полета

en: Add Set of Price Fields
bg: Добавете набор от ценови полета

en: Add Survey
bg: Добави Проучване

en: Add Tag
bg: Добавяне на етикет

en: Add Tag Set
bg: Добавете набор от етикети

en: Add Tags
bg: Добавете етикети

en: Add Timeline
bg: Добавете времева линия

en: Add User
bg: Добави потребител

en: Add Voter Reservation
bg: Добавяне на резервация за избирател

en: Add a new language to this installation.
bg: Добавете нов език към тази инсталация.

en: Add a new record in each tab (Activities, Tags,..etc)
bg: Добавете нов запис във всеки раздел (Дейности, Тагове и т.н.)

en: Add activity
bg: Добавяне на дейност

en: Add activity type
bg: Добавете тип дейност

en: Add address
bg: Добавете адрес

en: Add all contacts to %1 group?
bg: Добавяне на всички контакти към %1 група?

en: Add another IM
bg: Добавете още IM

en: Add another Open Id
bg: Добавете друг Open Id

en: Add another phone number
bg: Добавете друг телефонен номер

en: Add another website
bg: Добавяне на друг уебсайт

en: Add any existing fields needed by dragging them into the profile form builder.
bg: Добавете всички необходими съществуващи полета, като ги плъзнете в създателя на формуляр на профил.

en: Add association rule
bg: Добавяне на правило за асоцииране

en: Add client relationship
bg: Добавяне на клиентски Взаимоотношения

en: Add contacts to a group?
bg: Да се добавят ли контакти към група?

en: Add data in a profile form.
bg: Добавете данни във формуляр за профил.

en: Add email
bg: Добавете имейл

en: Add file:
bg: Добави файл:

en: Add footer region with Twitter, Facebook and LinkedIn share buttons and scripts?
bg: Добавяне на място в долния колонтитул с бутони и скриптове за споделяне на Twitter, Facebook и LinkedIn?

en: Add imported records to a new group
bg: Добавете импортирани записи към нова група

en: Add imported records to existing group(s)
bg: Добавяне на импортирани записи към съществуваща група(и)

en: Add members to %1
bg: Добавете членове към %1

en: Add menu items at any level to support specific work-flows. For example, if your organization uses profile(s) for data entry, you can add menu items linking to those profiles. New menu items can also link to external (non-CiviCRM) web pages and web applications. Click 'New Menu Item' to add an item at any level.
bg: Добавете елементи от менюто на всяко ниво, за да поддържате конкретни работни потоци. Например, ако Вашата организация използва профил(и) за въвеждане на данни, можете да добавите елементи от менюто, свързващи тези профили. Новите елементи от менюто също могат да се свързват към външни (не-CiviCRM) уеб страници и уеб приложения. Щракнете върху „Нов елемент от менюто“, за да добавите елемент на всяко ниво.

en: Add new
bg: Добави нов

en: Add new role
bg: Добавете нова роля

en: Add or edit IM
bg: Добавете или редактирайте IM

en: Add or edit OpenID
bg: Добавете или редактирайте OpenID

en: Add or edit email
bg: Добавете или редактирайте имейл

en: Add or edit phone
bg: Добавяне или редактиране на телефон

en: Add or edit website
bg: Добавяне или редактиране на уебсайт

en: Add phone
bg: Добавете телефон

en: Add pptx to accepted attachment file types
bg: Добавете pptx към приетите типове прикачени файлове

en: Add relationship - to %1
bg: Добавяне на взаимоотношение - към %1

en: Add respondent(s) to a new group
bg: Добавете респондент(и) към нова група

en: Add respondent(s) to existing group(s)
bg: Добавете респондент(и) към съществуваща група(и)

en: Add role
bg: Добавяне на роля

en: Add row
bg: Добавяне на ред

en: Add spaces or punctuation to layout by surrounding them with brackets.
bg: Добавете интервали или препинателни знаци към оформлението, като ги поставите в скоби.

en: Add status rules, before configuring membership
bg: Добавете правила за статуса, преди да конфигурирате членството

en: Add the %1 set of scheduled activities to this case?
bg: Добавяне на %1 набор от планирани дейности към този случай?

en: Add this contact to one or more groups...
bg: Добавете този контакт към една или повече групи...

en: Add this widget to any web page by copying and pasting the code below.
bg: Добавете това приспособление към всяка уеб страница, като копирате и поставите кода по-долу.

en: Add to %1
bg: Добави към %1

en: Add to Group
bg: Добави към група

en: Add to Group: %1
bg: Добавяне към групата: %1

en: Add to My Reports
bg: Добавяне към моите отчети

en: Add to My Reports?
bg: Добавяне към моите отчети?

en: Add to Smart Group
bg: Добавяне към Интелигентна група

en: Add to a group
bg: Добави към Група

en: Add to case as role
bg: Добавете към случая като роля

en: Add website
bg: Добавяне на уебсайт

en: Add your custom field(s) to this profile as profile fields.
bg: Добавете Вашето персонализирано поле(та) към този профил като полета на профил.

en: Add your field(s) this custom field group.
bg: Добавете Вашето поле(та) тази персонализирана група полета.

en: Add, Update, or Disable Payment Processors
bg: Добавяне, актуализиране или деактивиране на процесори за плащане

en: Add, remove or change the order of columns by editing the corresponding <a href="%1" target="_blank">Bulk Entry profile</a>.
bg: Добавете, премахнете или променете реда на колоните, като редактирате съответния <a href="%1" target="_blank">Профил за Групово въвеждане</a>.

en: Add...
bg: Добавяне...

en: Add/remove association rules and configure settings. Also perform manual synchronization.
bg: Добавяне/премахване на правила за асоцииране и конфигуриране на настройки. Извършете и ръчна синхронизация.

en: Added
bg: Добавени

en: Added '%1'
bg: Добавен „%1“

en: Added (by %1)
bg: Добавено (от %1)

en: Added Contact to %1 | Added Contacts to %1
bg[0]: Добавени контакти към %1
bg[1]: Добавени контакти към %1

en: Added Date
bg: Дата на добавяне

en: Added Tag <em>%1</em>
bg: Добавен етикет %1

en: Added by
bg: Добавено от

en: Added to Group
bg: Добавено към групата

en: Additional Contribution
bg: Допълнителен принос

en: Additional Contribution is required.
bg: Изисква се Допълнителен принос.

en: Additional Details
bg: Допълнителни детайли

en: Additional Details:
bg: Допълнителни детайли:

en: Additional Fields
bg: Допълнителни полета

en: Additional Group for Export
bg: Допълнителна група за Експорт

en: Additional Information
bg: Допълнителна информация

en: Additional Participant Email(s)
bg: Допълнителен имейл(и) на участник

en: Additional Payment Receipt or Refund Notification
bg: Разписка за допълнително плащане или известие за възстановяване

en: Additional Receipt Message
bg: Допълнително съобщение за получаване

en: Additional Reminder Days
bg: Допълнителни дни за напомняне

en: Additional Text Color
bg: Допълнителен цвят на текста

en: Additional descriptive text regarding this attachment (optional).
bg: Допълнителен описателен текст относно този прикачен файл (по избор).

en: Additional folder where DOMPDF will look for fonts.
bg: Допълнителна папка, където DOMPDF ще търси шрифтове.

en: Additional message or instructions to include in confirmation email.
bg: Допълнително съобщение или инструкции за включване в имейла за потвърждение.

en: Additional payment recorded for event or membership fee.
bg: Записано допълнително плащане за събитие или членски внос.

en: Address
bg: Адрес

en: Address 2
bg: Адрес 2

en: Address 2 ID
bg: Адрес 2 ID

en: Address Deleted
bg: Адресът е изтрит

en: Address Display
bg: Показване на адрес

en: Address Display Format
bg: Формат за показване на адреса

en: Address Editing
bg: Редактиране на адрес

en: Address Fields
bg: Полета за адреси

en: Address Format
bg: Формат на адреса

en: Address Format ID
bg: Идентификатор на Формат на адреса

en: Address Formats
bg: Формати на адреса

en: Address ID
bg: Идентификатор на адреси

en: Address Location
bg: Местоположение на Адреса

en: Address Location Type
bg: Тип Местоположение на Адреса

en: Address Name
bg: Име на адреса

en: Address Settings
bg: Настройки на адреса

en: Address Standardization
bg: Стандартизация на адресите

en: Address Standardization Provider.
bg: Доставчик на стандартизация на адреси.

en: Address Tokens
bg: Адресни токени

en: Address belongs to %1
bg: Адресът принадлежи на %1

en: Address field values are taken from the contact's <strong>primary</strong> location.
bg: Стойностите на адресното поле се вземат от <strong>основното</strong> местоположение на контакта.

en: Address not found in USPS database.
bg: Адресът не е намерен в базата данни на USPS.

en: Addressee
bg: Получател

en: Addressee Custom
bg: Персонализиране на Адресат

en: Addressee ID
bg: Идентификатор на адресат

en: Addressee Type
bg: Тип адресат

en: Addresses
bg: Адреси

en: Addresses Evaluated: %1
bg: Оценени адреси: %1

en: Addresses Geocoded: %1
bg: Адреси с геокодиране: %1

en: Addressing Options
bg: Опции за адресиране

en: Adds users to a matching CiviCRM group on account creation, update, or login for each of their Drupal roles.
bg: Добавя потребители към съответстваща CiviCRM група при създаване на акаунт, актуализиране или влизане за всяка от техните Drupal роли.

en: Adjust Pledge Payment Schedule
bg: Коригиране на графика за плащане на залога

en: Adjust Pledge Payment Schedule?
bg: Коригиране на графика за плащане на залогa?

en: Adjust Recurring Start Date
bg: Коригиране на повтаряща се начална дата

en: Adjust Total Pledge Amount
bg: Коригиране на общата сума на залога

en: Adjust Total Pledge Amount?
bg: Коригиране на общата сума на залога?

en: Adjust menu position
bg: Регулирайте позицията на менюто

en: Adjust scheduled amount
bg: Коригирайте планираната сума

en: Adjust search behaviors including wildcards, and data to include in quick search results. Adjusting search settings can improve performance for larger datasets.
bg: Коригирайте поведението при търсене, включително заместващи знаци и данни, които да включите в бързите резултати от търсенето. Коригирането на настройките за търсене може да подобри производителността за по-големи набори от данни.

en: Admin
bg: Администратор

en: Admin users may set a manual status which overrides the calculated status. When this flag is true, automated status update scripts should NOT modify status for the record.
bg: Потребителите с администраторски права могат да задават основен статус, който отменя изчисления статус. Когато този флаг е верен, автоматизираните скриптове за актуализиране на състоянието НЕ трябва да променят състоянието на записа.

en: Administer CiviCRM
bg: Администриране на CiviCRM

en: Administer and use CiviCRM bypassing any other permission or ACL checks and enabling the creation of displays and forms that allow others to bypass checks. This permission should be given out with care
bg: Администрирайте и използвайте CiviCRM, заобикаляйки всякакви други проверки на разрешения или ACL и позволявайки създаването на дисплеи и формуляри, които позволяват на други да заобикалят проверките. Това разрешение трябва да се дава внимателно

en: Administer multiple organizations. In practice this allows editing the group organization link
bg: Администриране на множество организации. На практика това позволява редактиране на връзката за организация на групата

en: Administer user accounts
bg: Администриране на потребителски акаунти

en: Administer user accounts. (Synthetic permission - adapts to local CMS)
bg: Администриране на потребителски акаунти. (Синтетично разрешение - адаптира се към локалния CMS)

en: Administration
bg: Администрация

en: Administration Documentation
bg: Административна документация

en: Administrative label for search
bg: Административен етикет за търсене

en: Administrator
bg: Администратор

en: Administrator Only?
bg: Само Администратор?

en: Administrators
bg: Администратори

en: Adult Day Care Referral
bg: Направление за дневни грижи за възрастни

en: Advanced
bg: Разширено

en: Advanced Filter
bg: Разширен филтър

en: Advanced Search
bg: Разширено търсене

en: Advanced Search Options
bg: Разширени опции за търсене

en: Advanced Search returns your results as Contact records by default. However, you may want to get another record type instead. For example, you may want to see all the Activity records which match your search criteria.
bg: Разширеното търсене връща резултатите Ви като записи за контакти по подразбиране. Въпреки това, може да искате да получите друг тип запис вместо това. Например, може да искате да видите всички записи за активност, които отговарят на Вашите критерии за търсене.

en: Advanced options used by the email templating system. (JSON encoded)
bg: Разширени опции, използвани от системата за шаблониране на имейли. (кодиран JSON)

en: Afar
bg: Афар

en: Afrikaans
bg: Африкаанс

en: After
bg: Следващ

en: After Premiums
bg: След премиум

en: After adding your event, create links to the listing page by copying the URL provided in the 'Participant Listing' section of the Configure Event page.
bg: След като добавите вашето събитие, създайте връзки към страницата с обявата, като копирате URL адреса, предоставен в секцията „Списък с участници“ на страницата Конфигуриране на Събитие.

en: After importing contacts, you may also want to import <strong>contributions, membership info and/or event participation</strong> data for these contacts. If so, first make sure that the corresponding CiviCRM component is enabled from Administer CiviCRM &raquo; System Settings &raquo; Enable CiviCRM Components. Enable CiviContribute, CiviMember, and/or CiviEvent. Then navigate to the Import option found in each component's menu (e.g. CiviContribute &raquo; Import Contributions).
bg: След импортиране на контакти, може да искате да импортирате <strong>дарения, информация за членство и/или данни за участие</strong> в събития за тези контакти. Ако е така, първо се уверете, че съответният CiviCRM компонент е активиран от Администриране на CiviCRM &raquo; Системни настройки &raquo; Активирайте компонентите на CiviCRM. Активирайте CiviContribute, CiviMember и/или CiviEvent. След това отидете до опцията Импортиране, която се намира в менюто на всеки компонент (напр. CiviContribute &raquo; Импортиране на приноси).

en: After logging in, you can use this form to promote your fundraising page
bg: След като влезете, можете да използвате този формуляр, за да рекламирате страницата си за набиране на средства

en: After menu element
bg: След елемент от менюто

en: After selecting %1 as the winner, one must schedule the delivery for the final mailing.
bg: След като изберете %1 като победител, трябва да планирате доставката за окончателното съобщение.

en: After the application has a major failure or reset.
bg: След като приложението има сериозна повреда или се нулира.

en: After the application has changed permission requirements.
bg: След като приложението промени изискванията за разрешение.

en: After the application has migrated to a new URL.
bg: След като приложението е мигрирало към нов URL адрес.

en: After you click <strong>Next</strong> - the total number of selected recipients will be displayed on the next screen. Use this as a 'reality-check' to help you confirm that you've targeted (and excluded) the desired recipients.
bg: След като щракнете върху <strong>Напред</strong> - общият брой избрани получатели ще се покаже на следващия екран. Използвайте това като „проверка на реалността“, за да потвърдите, че сте насочили (и изключили) желаните получатели.

en: After your site has migrated to a new URL.
bg: След като вашият сайт е мигрирал към нов URL адрес.

en: Age
bg: Възраст

en: Age at Event
bg: Възраст на Събитието

en: Aggregate Amount
bg: Обща сума

en: Aggregate Amount Pledged
bg: Обща заложена сума

en: Aggregates time spent on case and / or non-case activities by activity type and contact.
bg: Обобщава времето, изразходвано за дейности по казус и/или несвързани с казус по тип дейност и контакт.

en: Agreement
bg: Споразумение

en: Akan
bg: Акан

en: Albanian
bg: Албански

en: All
bg: Всички

en: All Activities
bg: Всички дейности

en: All Cases
bg: Всички Случаи

en: All Cases With Recently Performed Activities
bg: Всички случаи с наскоро извършени дейности

en: All Cases With Upcoming Activities
bg: Всички случаи с предстоящи дейности

en: All Cases with Upcoming Activities
bg: Всички казуси с предстоящи дейности

en: All Contact Types
bg: Всички типове контакти

en: All Contacts
bg: Всички контакти

en: All Custom Groups
bg: Всички текущи групи

en: All Events
bg: Всички Събития

en: All Groups
bg: Всички Групи

en: All Prior to Previous
bg: Всичко преди предишното

en: All Profiles
bg: Всички Профили

en: All Tags
bg: Всички етикети

en: All contacts that have signed a CiviCampaign petition will be added to this group. The group will be created if it does not exist (it is required for email verification).
bg: Всички контакти, които са подписали петиция за CiviCampaign, ще бъдат добавени към тази група. Групата ще бъде създадена, ако не съществува (необходима е за потвърждение на имейл).

en: All extensions are up-to-date:
bg: Всички разширения са актуални:

en: All membership types in the price set have the auto-renew feature enabled (Administer > CiviMember > Membership Types)
bg: Всички типове членство в ценовия набор имат активирана функция за автоматично подновяване (Администриране > CiviMember > Типове членство)

en: All membership types in the price set have the same duration (e.g. they are one year memberships).
bg: Всички видове членство в ценовия набор имат еднаква продължителност (напр. това са едногодишни членства).

en: All other menu metadata not stored in other fields
bg: Всички други метаданни на менюто не се съхраняват в други полета

en: All other options for this 'Public' field have 'Admin' visibility. There should at least be one 'Public' option, or make the field 'Admin' only.
bg: Всички други опции за това поле „Обществено“ имат видимост „Администратор“. Трябва да има поне една опция „Обществено“ или направете полето само „Администратор“.

en: All others in the series will remain unchanged.
bg: Всички останали от поредицата ще останат непроменени.

en: All records previously tagged %1 are now tagged %2.
bg: Всички записи, маркирани преди това %1, сега са маркирани %2.

en: All recurring contributions
bg: Всички повтарящи се приноси

en: All recurring contributions regardless of payments
bg: Всички повтарящи се вноски, независимо от плащанията

en: All report instances are automatically included in the Report Listing page. Check this box to also add this report to the navigation menu.
bg: Всички екземпляри на отчети се включват автоматично в страницата за списък с отчети. Поставете отметка в това квадратче, за да добавите и този отчет към менюто за навигация.

en: All tables use Unique Connection ID
bg: Всички таблици използват уникален идентификатор на връзка

en: All voters held by you are already released for this survey.
bg: Всички гласоподаватели, държани от Вас, вече са освободени за това проучване.

en: Allow 'Tell a friend' functionality
bg: Разрешаване на функцията „Кажи на приятел“.

en: Allow API access even if Access CiviCRM is not granted
bg: Разрешете достъп до API, дори ако Достъп до CiviCRM не е предоставен

en: Allow CiviMail users to send mailings with a custom Reply-To header.
bg: Позволете на потребителите на CiviMail да изпращат имейли с персонализирана заглавка за отговор.

en: Allow Edits to Recurring Donation Start Date?
bg: Разрешаване на редакции на началната дата на повтарящото се дарение?

en: Allow Edits to Recurring Donation Start date?
bg: Разрешаване на редакции на началната дата на повтарящото се дарение?

en: Allow Multiple Case Clients
bg: Разрешаване на клиенти с множество случаи

en: Allow Multiple Records
bg: Разрешаване на множество записи

en: Allow Multiple Registrations
bg: Разрешаване на Множество Регистрации

en: Allow Online Registration
bg: Разреши регистрация он-лайн

en: Allow Other Amounts
bg: Разрешаване на други суми

en: Allow Partial Payment
bg: Разрешаване на частично плащане

en: Allow Permanent Delete for contacts who are linked to live financial transactions
bg: Разрешаване на постоянно изтриване за контакти, които са свързани с активни финансови транзакции

en: Allow Searching on Field?
bg: Да се разреши ли търсене на поле?

en: Allow Self-service Cancellation or Transfer
bg: Разрешаване на анулиране или прехвърляне на самообслужване

en: Allow Self-service Cancellation or Transfer?
bg: Разрешаване на анулиране или прехвърляне на самообслужване?

en: Allow Shared Email
bg: Разрешаване на Споделен Имейл

en: Allow User to enable multilingual
bg: Позволете на потребителя да активира многоезично

en: Allow alerts to auto-dismiss?
bg: Разрешаване на автоматично отхвърляне на сигналите?

en: Allow constituents to create their own personal fundraising pages linked to this contribution page.
bg: Позволете на избирателите да създават свои лични страници за набиране на средства, свързани с тази страница за принос.

en: Allow constituents to create their own personal fundraising pages linked to this event.
bg: Позволете на участниците да създадат свои собствени лични страници за набиране на средства, свързани с това събитие.

en: Allow duplicate contact to be created
bg: Разрешете създаването на дублиран контакт

en: Allow entering data into contact reference fields
bg: Позволяване на въвеждане на данни в полетата за справка за контакт

en: Allow frequency intervals
bg: Позволете честотни интервали

en: Allow individuals to contribute and / or signup for membership on behalf of an organization?
bg: Позволявате ли на отделни лица да допринасят и/или да се регистрират за членство от името на организация?

en: Allow mail from logged in contact
bg: Разрешаване на поща от влязъл в системата контакт

en: Allow multiple registrations from the same email address requires a profile of type 'Individual'
bg: Разрешаването на множество регистрации от един и същ имейл адрес изисква профил от тип „Индивидуално“

en: Allow other amounts
bg: Разрешете други количества

en: Allow second-degree relationship permissions
bg: Разрешаване на разрешения за връзка от втора степен

en: Allow self service cancellation or transfer for event?
bg: Разрешаване на анулиране на самообслужване или трансфер за събитие?

en: Allow self-service cancellation or transfer?
bg: Разрешаване на анулиране или прехвърляне на самообслужване?

en: Allow sending email from the logged in contact's email address.
bg: Разрешаване на изпращане на имейл от имейл адреса на влезлия контакт.

en: Allow users to create, edit and copy event-related profile forms used for online event registration.
bg: Позволете на потребителите да създават, редактират и копират свързани със събития профилни формуляри, използвани за онлайн регистрация на събития.

en: Allow users to view/ download their own invoices
bg: Позволете на потребителите да преглеждат/теглят собствените си фактури

en: Allowed to login?
bg: Разрешено вписване?

en: Alphabetical order
bg: Азбучен ред

en: Alphabetize Options
bg: Опции за азбучен ред

en: Alphanumeric
bg: Буквено-цифрово

en: Already selected
bg: Вече избрано

en: Also Registered by this Participant
bg: Също е Регистриран от този Участник

en: Also include
bg: Включете също

en: Also include contacts where
bg: Включете и контакти къде

en: Also look for a node and use the node author
bg: Също така потърсете възел и използвайте автора на възела

en: Altered By
bg: Променено от

en: Altered Contact
bg: Променен контакт

en: Altered by
bg: Променено от

en: Alternative public description of the group.
bg: Алтернативно публично описание на групата.

en: Alternative public title for this Group.
bg: Алтернативно публично заглавие за тази група.

en: Alternatively, you can use a price set.
bg: Алтернативно можете да използвате пакет от цени.

en: Alternatively, you may add new files using drag/drop.
bg: Като алтернатива можете да добавяте нови файлове чрез плъзгане/пускане.

en: Alternatively, you may select a header or footer which includes the required tokens.
bg: Като алтернатива можете да изберете горен или долен колонтитул, който включва необходимите токени.

en: Always
bg: Винаги

en: Always Show Smart Groups
bg: Винаги показвай интелигентни групи

en: Always post to Accounts Receivable?
bg: Винаги да се осчетоводява във Вземания?

en: Always use this Page Format with the new template?
bg: Винаги ли да се използва този формат на страницата с новия шаблон?

en: Always use this Page Format with the selected Template
bg: Винаги използвайте този формат на страницата с избрания шаблон

en: Amharic
bg: Амхарски

en: Amount
bg: Сума

en: Amount %1
bg: Сума %1

en: Amount (%1)
bg: Сума (%1)

en: Amount Before Tax:
bg: Сума преди данъчно облагане:

en: Amount Between
bg: Сума между

en: Amount Contributed to Date
bg: Сума, внесена до момента

en: Amount Credited
bg: Кредитирана сума

en: Amount Due
bg: Дължима сума

en: Amount Due:
bg: Дължима сума:

en: Amount Label
bg: Етикет за сума

en: Amount Paid
bg: Платена сума

en: Amount Received
bg: Получена сума

en: Amount Requested(orig. currency)
bg: Искана сума (първоначална валута)

en: Amount Requested<br />(original currency)
bg: Искана сума <br />(оригинална валута)

en: Amount Statistics
bg: Статистика на сумата

en: Amount before Tax
bg: Сума преди данъци

en: Amount cannot be empty.
bg: Сумата не може да бъде празна.

en: Amount granted
bg: Предоставена сума

en: Amount is required field.
bg: Сумата е задължително поле.

en: Amount must be positive
bg: Сумата трябва да е положителна

en: Amount of this soft credit.
bg: Сумата на този мек кредит.

en: Amount of<br>Current Payment
bg: Сума на <br>текущото плащане

en: Amount requested for grant in original currency (if different).
bg: Искана сума за безвъзмездна помощ в оригинална валута (ако е различна).

en: Amount to be collected (including any sales tax) by payment processor each recurrence.
bg: Сума за събиране (включително всеки данък върху продажбите) от процесора за обработка на плащанията при всяко повторение.

en: Amount with %1 :
bg: Сума с %1:

en: Amounts
bg: Суми

en: An HTML formatted version of this message will be sent to contacts whose Email Format preference is 'HTML' or 'Both'.
bg: HTML форматирана версия на това съобщение ще бъде изпратена до контакти, чието предпочитание за имейл формат е „HTML“ или „И двете“.

en: An acknowledgment email has been sent to %1.<br />
bg: Изпратен е имейл с потвърждение до %1.<br />

en: An auto_increment_increment value greater than 1 is not currently supported. Please see issue CRM-7923 for further details and potential workaround.
bg: Понастоящем не се поддържа стойност auto_increment_increment, по-голяма от 1. Моля, вижте проблем CRM-7923 за допълнителни подробности и потенциално решение.

en: An email confirmation with these payment instructions has been sent to %1 and to %2.
bg: Потвърждение по имейл с тези инструкции за плащане е изпратено до %1 и до %2.

en: An email confirmation with these payment instructions has been sent to %1.
bg: Потвърждение по имейл с тези инструкции за плащане е изпратено до %1.

en: An email receipt has also been sent to %1
bg: Разписка е изпратена до електронна поща %1

en: An email receipt has also been sent to %1 and to %2
bg: Разписка е изпратена до електронна поща %1 и %2

en: An email receipt will be sent to %1 and to %2 once the transaction is processed successfully.
bg: Имейл разписка ще бъде изпратена до %1 и до %2, след като транзакцията бъде обработена успешно.

en: An email receipt will be sent to %1 once the transaction is processed successfully.
bg: Имейл разписка ще бъде изпратена до %1, след като транзакцията бъде обработена успешно.

en: An email with event details has been sent to %1.
bg: До %1 е изпратен имейл с подробности за събитието.

en: An enabled extension is missing from the extensions directory
bg: В директорията с разширения липсва активирано разширение

en: An error occurred when CiviCRM attempted to send an email (via %1). If you received this error after submitting on online contribution or event registration - the transaction was completed, but we were unable to send the email receipt.
bg: Възникна грешка, когато CiviCRM се опита да изпрати имейл (чрез %1). Ако сте получили тази грешка след изпращане на онлайн дарение или регистрация на събитие - транзакцията беше завършена, но не успяхме да изпратим разписката по имейл.

en: An error occurred while processing your request.
bg: Възникна грешка при обработването на Вашата заявка.

en: An extension container has been defined with a blank URL.
bg: Дефиниран е контейнер за разширение с празен URL адрес.

en: An extension container has been defined with a blank directory.
bg: Дефиниран е контейнер за разширение с празна директория.

en: Angular directive
bg: Ъгловата директива

en: Annual Options
bg: Годишни опции

en: Anonymous
bg: Анонимен

en: Another %1 record
bg: Още един %1 запис

en: Another Address
bg: Друг адрес

en: Another search field
bg: Друго поле за търсене

en: Any
bg: Всеки

en: Any Role
bg: Всяка роля

en: Any contacts in the "Cc" or "Bcc" fields will receive a copy, one for each "To" email, but with the tokens filled for the "To" contact.
bg: Всички контакти в полетата „Cc“ или „Bcc“ ще получат копие, по едно за всеки имейл „До“, но с попълнени токени за контакт „До“.

en: Any emails that are not processed will be moved to the ignored folder.
bg: Всички имейли, които не са обработени, ще бъдат преместени в игнорираната папка.

en: Any governmental entity.
bg: Всяка държавна организация

en: Any not-for-profit organization.
bg: Всяка организация с нестопанска цел.

en: Api Chaining
bg: Верижно свързване на API

en: Api Joins
bg: Api се присъединява

en: Api Key
bg: Api Ключ

en: Api Type
bg: Тип API

en: Appear in Top section of select list
bg: Показва се в горния раздел на списъка за избор

en: Applicant
bg: Заявител

en: Application List Unavailable
bg: Списъкът с приложения е недостъпен

en: Application received date
bg: Дата на получаване на заявлението

en: Approval
bg: Одобрение

en: Approval Needed
bg: Необходимо е одобрение

en: Approval Note
bg: Бележка за Одобрение

en: Approval Req Text
bg: Текст на искане за одобрение

en: Approval Required Text
bg: Необходим Текст за Одобрение

en: Approval Required?
bg: Изисква ли се одобрение?

en: Approval Status
bg: Статус на Одобрение

en: Approval Statuses
bg: Статуси на Одобрение

en: Approval message
bg: Съобщение за одобрение

en: Approval required
bg: Изисква се одобрение

en: Approve
bg: Одобри

en: Approve Personal Campaign Page
bg: Одобрете страницата на личната кампания

en: Approve/Reject
bg: Одобряване/Отхвърляне

en: Approve/Reject Mailing
bg: Одобряване/отхвърляне на изпращане по пощата

en: Approve/Reject Note
bg: Бележка за Одобрение/Отхвърляне

en: Approved
bg: Одобрено

en: Approved By
bg: Одобрен от

en: Approved By Contact ID
bg: Одобрен от идентификатор на контакт

en: Approved mailing
bg: Одобрена поща

en: April
bg: Април

en: Apt/Unit/Suite
bg: Апартамент/Участък/Блок

en: Arabic
bg: Арабски

en: Aragonese
bg: Арагонски

en: Archive
bg: Архив

en: Archive Mailing
bg: Архив на Изпращане

en: Archived
bg: Архивирано

en: Are contributions of this type tax-deductible?
bg: Приспадат ли се приноси от този тип?

en: Are monies received into this account tax-deductible?
bg: Парите, получени в тази сметка, приспадат ли се от данъци?

en: Are the access credentials correct?
bg: Идентификационните данни за достъп правилни ли са?

en: Are the members of the group included or excluded?.
bg: Включени ли са или изключени членовете на групата?.

en: Are users required to complete this field?
bg: Трябва ли потребителите да попълнят това поле?

en: Are you sure you are ready to upgrade now?
bg: Сигурни ли сте, че сте готови да надстроите сега?

en: Are you sure you want delete this report? This action cannot be undone.
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете този отчет? Това действие не може да бъде отменено.

en: Are you sure you want to add back into %1?
bg: Наистина ли искате да добавите обратно в %1?

en: Are you sure you want to archive this mailing?
bg: Наистина ли искате да архивирате това писмо?

en: Are you sure you want to be removed from the mailing list(s) shown below:
bg: Сигурни ли сте, че искате да бъдете премахнати от пощенския списък(и), показан по-долу:

en: Are you sure you want to cancel this mailing?
bg: Наистина ли искате да анулирате това съобщение?

en: Are you sure you want to cancel your registration for this event?
bg: Наистина ли искате да отмените регистрацията си за това събитие?

en: Are you sure you want to close and export this batch?
bg: Сигурни ли сте, че искате да затворите и експортирате тази партида?

en: Are you sure you want to close this batch?
bg: Сигурни ли сте, че искате да затворите тази партида?

en: Are you sure you want to close:
bg: Сигурни ли сте, че искате да затворите:

en: Are you sure you want to confirm subscription for %1?
bg: Наистина ли искате да потвърдите абонамента за %1?

en: Are you sure you want to continue?
bg: Сигурни ли стe, че искатe да продължите?

en: Are you sure you want to delete
bg: Сигурен ли си, че искаш да изтриеш

en: Are you sure you want to delete <b>%1</b>?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете <b>%1</b>?

en: Are you sure you want to delete Campaign Page '%1'?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете страницата на кампанията '%1'?

en: Are you sure you want to delete attached file.
bg: Наистина ли искате да изтриете прикачения файл.

en: Are you sure you want to delete attached file?
bg: Наистина ли искате да изтриете прикачения файл?

en: Are you sure you want to delete the %1 survey?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете анкетата %1?

en: Are you sure you want to delete the contact record and all related information for <strong>%1</strong>?
bg: Наистина ли искате да изтриете записа за контакт и цялата свързана информация за <strong>%1</strong>?

en: Are you sure you want to delete the group %1?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете група %1?

en: Are you sure you want to delete the note '%1'?
bg: Наистина ли искате да изтриете бележката „%1“?

en: Are you sure you want to delete the selected Activities?
bg: Наистина ли искате да изтриете избраните дейности?

en: Are you sure you want to delete the selected Grants? This delete operation cannot be undone and will delete all transactions associated with these grants.
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете избраните субсидии? Тази операция по изтриване не може да бъде отменена и ще изтрие всички транзакции, свързани с тези безвъзмездни средства.

en: Are you sure you want to delete the selected cases? This will move the case(s) and all associated activities to the Trash.
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете избраните случаи? Това ще премести случая(ите) и всички свързани дейности в кошчето.

en: Are you sure you want to delete the selected contact(s)?
bg: Наистина ли искате да изтриете избрания контакт(и)?

en: Are you sure you want to delete the selected contributions? This delete operation cannot be undone and will delete all transactions and activity associated with these contributions.
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете избраните приноси? Тази операция по изтриване не може да бъде отменена и ще изтрие всички транзакции и дейност, свързани с тези приноси.

en: Are you sure you want to delete the selected memberships? This delete operation cannot be undone and will delete all transactions and activity associated with these memberships.
bg: Наистина ли искате да изтриете избраните членства? Тази операция за изтриване не може да бъде отменена и ще изтрие всички транзакции и дейности, свързани с тези членства.

en: Are you sure you want to delete the selected participations? This delete operation cannot be undone and will delete all transactions and activity associated with these participations.
bg: Наистина ли искате да изтриете избраните участия? Тази операция за изтриване не може да бъде отменена и ще изтрие всички транзакции и дейности, свързани с тези участия.

en: Are you sure you want to delete the selected pledges? This delete operation cannot be undone and will delete all transactions associated with these pledges.
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете избраните залози? Тази операция по изтриване не може да бъде отменена и ще изтрие всички транзакции, свързани с тези залози.

en: Are you sure you want to delete this Campaign Page ?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете тази страница на кампанията?

en: Are you sure you want to delete this Campaign?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете тази кампания?

en: Are you sure you want to delete this Contribution page?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете тази страница за принос?

en: Are you sure you want to delete this Grant?
bg: Наистина ли искате да изтриете тази Субсидия?

en: Are you sure you want to delete this Personal Campaign Page?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете тази Страница  на Личната Кампания?

en: Are you sure you want to delete this Petition?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете тази Петиция?

en: Are you sure you want to delete this Relationship?
bg: Наистина ли искате да изтриете тази връзка?

en: Are you sure you want to delete this Rule?
bg: Наистина ли искате да изтриете това правило?

en: Are you sure you want to delete this address?
bg: Наистина ли искате да изтриете този адрес?

en: Are you sure you want to delete this case?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете този случай?

en: Are you sure you want to delete this mailing?
bg: Наистина ли искате да изтриете това съобщение?

en: Are you sure you want to delete this mapping?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете това съпоставяне?

en: Are you sure you want to delete this menu item:
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете този елемент от менюто:

en: Are you sure you want to delete this premium?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете тази премия?

en: Are you sure you want to delete this price set?
bg: Наистина ли искате да изтриете този ценови набор?

en: Are you sure you want to delete this record?
bg: Наистина ли искате да изтриете този запис?

en: Are you sure you want to delete this?
bg: Наистина ли искате да изтриете това?

en: Are you sure you want to delete:
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете:

en: Are you sure you want to disable '%1' Price Set?
bg: Сигурни ли сте, че искате да деактивирате „%1“ Зададена Цена?

en: Are you sure you want to disable the '%1' option ?
bg: Сигурни ли сте, че искате да деактивирате опцията „%1“?

en: Are you sure you want to disable this ACL Role Assignment?
bg: Сигурни ли сте, че искате да деактивирате това присвояване на ACL роля?

en: Are you sure you want to disable this ACL?
bg: Сигурни ли сте, че искате да деактивирате този ACL?

en: Are you sure you want to disable this CiviCRM Profile field?
bg: Сигурни ли сте, че искате да деактивирате това поле за CiviCRM профил?

en: Are you sure you want to disable this Contact Type?
bg: Сигурни ли сте, че искате да деактивирате този тип контакт?

en: Are you sure you want to disable this Event?
bg: Сигурни ли сте, че искате да деактивирате това Събитие?

en: Are you sure you want to disable this Group?
bg: Сигурни ли сте, че искате да деактивирате тази Група?

en: Are you sure you want to disable this Option?
bg: Сигурни ли сте, че искате да деактивирате тази Опция?

en: Are you sure you want to disable this Participant Status?
bg: Сигурни ли сте, че искате да деактивирате това Статус на Участник?

en: Are you sure you want to disable this component?
bg: Сигурни ли сте, че искате да деактивирате този компонент?

en: Are you sure you want to disable this custom data field?
bg: Сигурни ли сте, че искате да деактивирате това персонализирано поле с данни?

en: Are you sure you want to disable this custom data group? Any profile fields that are linked to custom fields of this group will be disabled.
bg: Сигурни ли сте, че искате да деактивирате тази персонализирана група данни? Всички полета на профила, които са свързани с потребителски полета от тази група, ще бъдат деактивирани.

en: Are you sure you want to disable this financial account?
bg: Сигурни ли сте, че искате да деактивирате тази финансова сметка?

en: Are you sure you want to disable this financial type?
bg: Сигурни ли сте, че искате да деактивирате този финансов тип?

en: Are you sure you want to disable this location type?
bg: Сигурни ли сте, че искате да деактивирате този тип местоположение?

en: Are you sure you want to disable this membership status rule?
bg: Сигурни ли сте, че искате да деактивирате това правило за статус на членство?

en: Are you sure you want to disable this membership type?
bg: Сигурни ли сте, че искате да деактивирате този тип членство?

en: Are you sure you want to disable this message tempate?
bg: Сигурни ли сте, че искате да деактивирате този шаблон за съобщение?

en: Are you sure you want to disable this payment processor type?
bg: Сигурни ли сте, че искате да деактивирате този тип процесор за плащане?

en: Are you sure you want to disable this payment processor?
bg: Сигурни ли сте, че искате да деактивирате този процесор за обработка на плащания?

en: Are you sure you want to disable this premium? This action will remove the premium from any contribution pages that currently offer it. However it will not delete the premium record - so you can re-enable it and add it back to your contribution page(s) at a later time.
bg: Сигурни ли сте, че искате да деактивирате тази премия? Това действие ще премахне премията от всички страници за принос, които в момента я предлагат. Това обаче няма да изтрие премиум записа - така че можете да го активирате отново и да го добавите обратно към вашата страница(и) за принос по-късно.

en: Are you sure you want to disable this price field?
bg: Сигурни ли сте, че искате да деактивирате това поле за цена?

en: Are you sure you want to disable this profile?
bg: Сигурни ли сте, че искате да деактивирате този профил?

en: Are you sure you want to disable this record?
bg: Сигурни ли сте, че искате да деактивирате този запис?

en: Are you sure you want to disable this relationship type?
bg: Сигурни ли сте, че искате да деактивирате този тип взаимоотношение?

en: Are you sure you want to disable this relationship?
bg: Сихурни ли сте че искате да забраните тази връзка?

en: Are you sure you want to disable this?
bg: Наистина ли искате да деактивирате това?

en: Are you sure you want to disconnect "%1?". Doing so may permanently destroy data linkage.
bg: Сигурни ли сте, че искате да прекъснете връзката с „%1?“. Това може да унищожи трайно връзката на данните.

en: Are you sure you want to end this relationship?
bg: Сигурни ли сте, че искате да прекратите това взаимоотноешние?

en: Are you sure you want to make a copy of this Contribution page?
bg: Сигурни ли сте, че искате да направите копие на тази страница за принос?

en: Are you sure you want to make a copy of this Event?
bg: Наистина ли искате да направите копие на това Събитие?

en: Are you sure you want to make a copy of this Profile?
bg: Наистина ли искате да направите копие на този профил?

en: Are you sure you want to make a copy of this price set?
bg: Наистина ли искате да направите копие на този ценови набор?

en: Are you sure you want to mark this pair of contacts as NOT duplicates?
bg: Сигурни ли сте, че искате да маркирате тази двойка контакти като НЕ дубликати?

en: Are you sure you want to mark this recurring contribution as cancelled?
bg: Сигурни ли сте, че искате да маркирате това повтарящо се дарение като отменено?

en: Are you sure you want to permanently delete this mailing?
bg: Наистина ли искате да изтриете за постоянно това съобщение?

en: Are you sure you want to re-open:
bg: Сигурни ли сте, че искате да отворите отново:

en: Are you sure you want to reconnect \"%1\"?
bg: Сигурни ли сте, че искате да свържете отново \"%1\"?

en: Are you sure you want to remove this dedupe exception.
bg: Сигурни ли сте, че искате да премахнете това изключение за дедублиране.

en: Are you sure you want to remove this premium product from this Contribution page?
bg: Сигурни ли сте, че искате да премахнете този първокласен продукт от тази страница за принос?

en: Are you sure you want to remove this product form this page?
bg: Сигурни ли сте, че искате да премахнете този продукт от тази страница?

en: Are you sure you want to restore the selected cases? This operation will retrieve the case(s) and all associated activities from Trash.
bg: Сигурни ли сте, че искате да възстановите избраните случаи? Тази операция ще извлече случая(ите) и всички свързани дейности от кошчето.

en: Are you sure you want to restore the selected contact(s)? The contact(s) and all related data will be fully restored.
bg: Наистина ли искате да възстановите избрания контакт(и)? Контактът(ите) и всички свързани данни ще бъдат напълно възстановени.

en: Are you sure you want to resubscribe: %1 (%2)
bg: Наистина ли искате да се абонирате отново: %1 (%2)

en: Are you sure you want to revert all changes?
bg: Наистина ли искате да отмените всички промени?

en: Are you sure you want to revert this template to the default for this workflow? You will lose any customizations you have made.
bg: Сигурни ли сте, че искате да върнете този шаблон към стандартния за този работен процес? Ще загубите всички персонализации, които сте направили.

en: Are you sure you want to revert this?
bg: Наистина ли искате да отмените това?

en: Are you sure you want to set status to Cancelled for the selected participants?
bg: Наистина ли искате да зададете статус на Отменен за избраните участници?

en: Are you sure you want to unhold email of selected contact(s)?.
bg: Наистина ли искате да отмените имейла на избрания контакт(и)?.

en: Are you sure you want to unsubscribe from %1?
bg: Наистина ли искате да се отпишете от %1?

en: Are you sure you would like to execute %1 job?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изпълните %1 задача?

en: Are you sure you would like to execute this job?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изпълните тази работа?

en: Are you sure you would like to make a copy of the Label Format titled <strong>%1</strong>?
bg: Сигурни ли сте, че искате да направите копие на формата на етикета, озаглавен <strong>%1</strong>?

en: Area Code
bg: Код на населеното място

en: Arguments
bg: Аргументи

en: Arguments to pass to access callback
bg: Аргументи за преминаване за достъп до обратно извикване

en: Arguments to pass to page callback
bg: Аргументи за преминаване към обратно извикване на страница

en: Arguments to pass to return_url
bg: Аргументи за предаване на return_url

en: Arguments to pass to the url
bg: Аргументи за преминаване към url адреса

en: Armenian
bg: Арменски

en: Arranging adult day care for senior individuals
bg: Организиране на дневни грижи за възрастни хора

en: Arrays in js format, e.g. [1, 2, 3, 'foo', 'bar', 'baz'].
bg: Масиви във формат js, напр. [1, 2, 3, 'foo', 'bar', 'baz'].

en: Artificial FK to original transaction (e.g. contribution) IF it is not an Activity. Table can be figured out through activity_type_id, and further through component registry.
bg: Изкуствена FK към първоначалната транзакция (напр. принос), АКО не е Дейност. Таблицата може да се разбере чрез activity_type_id и по-нататък чрез регистъра на компонентите.

en: As a result, actions like retrieving the CiviCRM news feed will fail. Talk to your server administrator or hosting company to rectify this.
bg: В резултат на това действия като извличане на новинарската емисия на CiviCRM ще се провалят. Говорете с администратора на Вашия сървър или хостинг компания, за да коригирате това.

en: As of
bg: от

en: As this system does not include the PHP intl extension, CiviCRM has fallen back onto a slightly less accurate and deprecated method to format money
bg: Тъй като тази система не включва разширението PHP intl, CiviCRM се върна към малко по-малко точен и отхвърлен метод за форматиране на пари

en: As you are printing one label per membership your merge settings are being ignored
bg: Тъй като отпечатвате един етикет на членство, Вашите настройки за сливане се игнорират

en: Ascending
bg: Възходящ

en: Assamese
bg: Асамски

en: Assess
bg: Оценяване

en: Assess A/B results on an on-going basis
bg: Оценяване A/Б резултатите на текуща база

en: Assess A/B test at:
bg: Оценяване A/Б тест на:

en: Asset
bg: Актив

en: Asset Account is
bg: Акаунтът на активите е

en: Asset Caching
bg: Кеширане на активи

en: Assign
bg: Зададен

en: Assign %1
bg: Записване %1

en: Assign ACL Role
bg: Присвояване на ACL роля

en: Assign Account
bg: Задаване на сметка

en: Assign Case Role
bg: Приписване на роля на случай

en: Assign To
bg: Възложено на

en: Assign Transaction
bg: Задаване на транзакция

en: Assign Users to Roles
bg: Възложи Потребители към Роли

en: Assign a specific level of engagement to this activity. Used for tracking constituents in ladder of engagement.
bg: Определете конкретно ниво на ангажираност за тази дейност. Използва се за проследяване на ползвателите по стълбица на ангажираност.

en: Assign a unique name to each of your mailings. Select a naming convention that will help keep your mailings organized and easy to find when you want to review and compare mailing results. For example, if you do a monthly general-interest newsletter - you might use the following naming convention:
bg: Задайте уникално име на всяко от Вашите съобщения. Изберете конвенция за именуване, която ще Ви помогне да поддържате Вашите имейли организирани и лесни за намиране, когато искате да прегледате и сравните резултатите от изпращането по пощата. Например, ако правите месечен бюлетин с общи интереси - може да използвате следната конвенция за именуване:

en: Assign a unique name to each of your mass messages. Select a naming convention that will help keep your messages organized.
bg: Задайте уникално име на всяко от Вашите масови съобщения. Изберете конвенция за именуване, която ще ви помогне да организирате съобщенията си.

en: Assign this status to a membership record if no other status match is found.
bg: Присвоете този статус на запис за членство, ако не бъде намерено друго съвпадение на състоянието.

en: Assign to
bg: Възложено на

en: Assign to Another Client
bg: Възлагане на друг клиент

en: Assign to Batch
bg: Присвояване на партида

en: Assign to Creator
bg: Приписване на Създател

en: Assigned
bg: Зададен

en: Assigned Activities
bg: Възложени дейности

en: Assigned Financial Accounts
bg: Зададени финансови сметки

en: Assigned name prefix, if any (e.g. 'Ms.', 'Dr.', 'Hon.' etc.).
bg: Присвоен префикс на име, ако има такъв (напр. „г-жа“, „д-р“, „уважаеми“ и т.н.).

en: Assigned name suffix, if any (e.g. 'II', 'Jr.', 'Sr.' etc.).
bg: Присвоен суфикс на името, ако има такъв (напр. „II“, „Jr.“, „Sr.“ и т.н.).

en: Assigned to
bg: Възложено на

en: Assigned to Contact
bg: Записан към Контакт

en: Assignee Contact ID
bg: Идентификатор за контакт на получателя

en: Assignee Email
bg: Имейл на получателя

en: Assignee Name
bg: Име на получателя

en: Assignee Phone
bg: Телефон на получателя

en: Associated Multi-Org Group
bg: Асоциирана многоорганизационна група

en: Associated Organization
bg: Асоциирана организация

en: Associated contribution is updated on membership type change.
bg: Свързаният принос се актуализира при промяна на типа членство.

en: Associated recurring contribution cannot be updated on membership type change.
bg: Свързаният периодичен принос не може да бъде актуализиран при промяна на вида членство.

en: Association Rule
bg: Правило за асоцииране

en: At least one contribution field needs to be mapped for update during update mode.
bg: Поне едно поле за принос трябва да бъде картографирано за актуализиране по време на режим на актуализиране.

en: At least one fee should be entered for your Discount Set. If you do not see the table to enter discount fees, click the "Add Discount Set to Fee Table" button.
bg: Трябва да бъде въведена поне една такса за вашия Комплект Отстъпки. Ако не виждате таблицата за въвеждане на такси за отстъпка, щракнете върху бутона „Добавяне на комплект от отстъпки към таблицата с такси“.

en: At least one payment option needs to be checked.
bg: Трябва да се отметне поне една опция за плащане.

en: At least one pledge frequency option needs to be checked.
bg: Поне една опция за честота на обещанията трябва да бъде проверена.

en: At least one recurring frequency option needs to be checked.
bg: Поне една опция за повтаряща се честота трябва да бъде проверена.

en: At least one value must be selected if Honor Section is active
bg: Поне една стойност трябва да бъде избрана, ако Разделът за Отличени е активен

en: At time of writing, this is not a problem. However, future extensions and improvements could rely on these fields, so it may be useful to back-fill them.
bg: Към момента на писане това не е проблем. Бъдещите разширения и подобрения обаче могат да разчитат на тези полета, така че може да е полезно да ги попълните.

en: Attach File
bg: Прикачване на файл

en: Attach PDF copy to receipts
bg: Прикачете PDF копие към разписките

en: Attached
bg: Прикачен

en: Attached File
bg: Прикачен файл

en: Attachment failed
bg: Прикачването не бе успешно

en: Attachment(s)
bg: Приложение(я)

en: Attachment(s):
bg: Приложение(я):

en: Attachments
bg: Прикачени файлове

en: Attended
bg: Присъствал

en: Attendee
bg: Присъстващ

en: August
bg: Август

en: Authenticated
bg: Удостоверен

en: Authentication?
bg: Удостоверяване?

en: Author
bg: Автор

en: Author Only
bg: Само автор

en: Authorization token
bg: Токен за оторизация

en: Auto
bg: Автоматично

en: Auto Renew
bg: Автоматично подновяване

en: Auto Renew Options
bg: Опции за автоматично подновяване

en: Auto Renew?
bg: Автоматично Подновяване?

en: Auto Responder
bg: Автоматичен Отговор

en: Auto-Renew
bg: Автоматично подновяване

en: Auto-Renew Subscription Status
bg: Автоматично подновяване на състоянието на абонамента

en: Auto-Renew Subscription Status?
bg: Автоматично подновяване на състоянието на абонамента?

en: Auto-Respond
bg: Автоматичен Отговор

en: Auto-Respond Message
bg: Съобщение за Автоматичен Отговор

en: Auto-Respond to Replies
bg: Автоматичен Отговор на Отговорите

en: Auto-Select Current User
bg: Автоматичен избор на текущия потребител

en: Auto-renew
bg: Автоматично подновяване

en: Auto-renew Memberships - You can offer constituents the option to have their membership renewed automatically AND use the membership price set feature if:
bg: Автоматично подновяване на членството - Можете да предложите на избирателите опцията членството им да бъде подновено автоматично И да използвате функцията за задаване на цена за членство, ако:

en: Auto-renew Memberships Only
bg: Само автоматично подновяване на членството

en: Auto-renew Option
bg: Опция за Автоматично подновяване

en: Auto-renew active
bg: Автоматично подновяване активно

en: Auto-renew error
bg: Грешка при Автоматично подновяване

en: Auto-renew required
bg: Изисква се автоматично подновяване

en: Auto-renew?
bg: Автоматично подновяване?

en: Auto-renewal membership cancelled
bg: Членството за автоматично подновяване е отменено

en: Auto-respond to replies
bg: Автоматичен Отговор на Отговорите

en: Auto-responder
bg: Автоматичен отговор

en: Autocomplete Contact Search
bg: Автоматично завършване при Търсене на контакти

en: Autocomplete Results
bg: Автоматично попълване на резултатите

en: Autocomplete text field
bg: Текстово поле за автоматично попълване

en: Autocomplete-Select
bg: Автозавършване-Избор

en: Autoincremented type id
bg: Автоматично увеличаващ се идентификатор на типа

en: Automatic
bg: Автоматично

en: Automatic Batch
bg: Автоматична партида

en: Automatic Receipting
bg: Автоматично получаване

en: Automatic Synchronization Method
bg: Метод на автоматична синхронизация

en: Automatic Wildcard
bg: Автоматичен заместващ знак

en: Automatic cancellation is not supported for this payment processor. You or the contributor will need to manually cancel this recurring contribution using the payment processor website.
bg: Автоматичното анулиране не се поддържа за този процесор на плащане. Вие или дарителят ще трябва ръчно да анулирате този периодичен принос, като използвате уебсайта на процесора на плащане.

en: Automatic renewal of %1 membership cancelled.
bg: Автоматичното подновяване на %1 членство е отменено.

en: Automatic renewals are not supported by the currently available payment processors when the membership duration is greater than 1 year / 12 months.
bg: Автоматичните подновявания не се поддържат от наличните в момента процесори за плащане, когато продължителността на членството е по-голяма от 1 година / 12 месеца.

en: Automatically Generated
bg: Автоматично генерирано

en: Automatically email a confirmation and receipt to %1?
bg: Автоматичен имейл с потвърждение и разписка до %1?

en: Automatically email a confirmation to %1?
bg: Автоматично имейл за потвърждение до %1?

en: Automatically email a membership confirmation and receipt to
bg: Автоматично изпращане по имейл с потвърждение за членство и разписка до

en: Automatically email a membership confirmation and receipt to %1?
bg: Автоматично изпращане по имейл с потвърждение за членство и разписка до %1?

en: Automatically email a membership confirmation and receipt to %1? OR if the payment is from a different contact, this email will only go to them.
bg: Автоматично изпращане по имейл с потвърждение за членство и разписка до %1? ИЛИ ако плащането е от друг контакт, този имейл ще стигне само до тях.

en: Automatically email a receipt for this payment to
bg: Автоматично изпращане на разписка за това плащане по имейл до

en: Automatically email a receipt for this payment to %1?
bg: Автоматично изпращане по имейл на разписка за това плащане до %1?

en: Automatically email a receipt to %1?
bg: Автоматично изпращане на разписка до %1?

en: Automatically email an acknowledgment of this pledge to %1?
bg: Автоматично изпращане на имейл с потвърждение на този залог до %1?

en: Automatically email invoice when user purchases online
bg: Автоматично изпращане на фактура по имейл, когато потребителят пазарува онлайн

en: Automatically renewing membership payments (if enabled for this page)
bg: Автоматично подновяване на членските плащания (ако е активирано за тази страница)

en: Automatically update related contributions when Membership Type is changed
bg: Автоматично актуализиране на свързаните приноси, когато типът на членството се промени

en: Autorenew Membership Cancellation Notification
bg: Уведомление за Автоматично Подновяване на Анулиране на Членство

en: Available
bg: Налично

en: Available Countries
bg: Налични държави

en: Available Country setting is incorrect
bg: Настройката за налична държава е неправилна

en: Available Currencies
bg: Налични валути

en: Available Languages
bg: Налични езици

en: Available Languages (Multi-lingual)
bg: Налични езици (многоезични)

en: Available States and Provinces (by Country)
bg: Налични щати и провинции (по държави)

en: Available for Dashboard?
bg: Налично за таблото за управление?

en: Avaric
bg: Аварски

en: Average
bg: Средно аритметично

en: Average (Soft Credits)
bg: Средно (меки кредити)

en: Average Soft Credit
bg: Среден мек кредит

en: Avery 3475
bg: Ейвъри 3475

en: Avery 5160
bg: Ейвъри 5160

en: Avery 5161
bg: Ейвъри 5161

en: Avery 5162
bg: Ейвъри 5162

en: Avery 5163
bg: Ейвъри 5163

en: Avery 5164
bg: Ейвъри 5164

en: Avery 5395
bg: Ейвъри 5395

en: Avery 5395 compatible labels with logo (4 up by 2, 59.2mm x 85.7mm)
bg: Етикети, съвместими с Avery 5395, с лого (4 нагоре по 2, 59,2 mm x 85,7 mm)

en: Avery 8600
bg: Ейвъри 8600

en: Avery L7160
bg: Ейвъри L7160

en: Avery L7161
bg: Ейвъри L7161

en: Avery L7162
bg: Ейвъри L7162

en: Avery L7163
bg: Ейвъри L7163

en: Avestan
bg: Авестийски

en: Avg
bg: Средно

en: Avg Amount
bg: Средна сума

en: Avg Soft Credit Amount
bg: Средна сума на мек кредит

en: Awaiting approval
bg: Очаква одобрение

en: Aymara
bg: Аймара

en: Azerbaijani
bg: Азербайджански

en: B to A
bg: Б към А

en: BCC Confirm
bg: BCC Потвърждение

en: BCC Confirmation To
bg: BCC потвърждение до

en: BCC Receipt To
bg: BCC Разписка До

en: BCC Receipts
bg: BCC Разписка

en: Back to "%1" event information
bg: Назад към информацията за събитието „%1“.

en: Back to Activities
bg: Обратно към Дейности

en: Back to Activity
bg: Обратно към Дейност

en: Back to CiviMail
bg: Обратно към CiviMail

en: Back to Listings
bg: Обратно към обявите

en: Back to Logging Summary
bg: Назад към Резюме на регистриране

en: Back to Mailing
bg: Обратно към Изпращане

en: Back to Profile Listings
bg: Назад към списъка с профили

en: Back to Report
bg: Обратно към Докладване

en: Back to Scheduled Jobs Listing
bg: Назад към списъка с планирани работни места

en: Back to Search
bg: Обратно към Търсене

en: Back up your database before continuing.
bg: Архивирайте Вашата база данни, преди да продължите.

en: Backdrop Database Details
bg: Подробности за фоновата база данни

en: Backdrop Database Settings
bg: Настройки на фоновата база данни

en: Backdrop user permissions have been automatically set - giving anonymous and authenticated users access to public CiviCRM forms and features. We recommend that you <a %1>review these permissions</a> to ensure that they are appropriate for your requirements (<a %2>learn more...</a>)
bg: Потребителските разрешения за Backdrop са зададени автоматично - давайки на анонимни и удостоверени потребители достъп до публични форми и функции на CiviCRM. Препоръчваме Ви да <a %1>прегледате тези разрешения</a>, за да се уверите, че са подходящи за Вашите изисквания (<a %2>научете повече...</a>)

en: Backend Theme
bg: Тема на задния край

en: Background Color
bg: Цвят на фона

en: Background Color Top Area
bg: Цвят на фона Горна зона

en: Backing up your database before importing is recommended, as there is no Undo for this. Are you sure you want to import now?
bg: Препоръчително е да архивирате вашата база данни преди импортиране, тъй като за това няма отмяна. Сигурни ли сте, че искате да импортирате сега?

en: Bad menu record in database
bg: Лош запис на менюто в базата данни

en: Balance
bg: Баланс

en: Balance Amount
bg: Балансова сума

en: Balance Due
bg: Дължимо салдо

en: Balance Owed
bg: Дължимо салдо

en: Bambara
bg: Бамбара

en: Bank Account Number
bg: Номер на банкова сметка

en: Bank Identification Number
bg: Банков идентификационен номер

en: Bank Name
bg: Име на банката

en: Banking Fees
bg: Банкови такси

en: Bar
bg: Лента

en: Bar Chart
bg: Лентова диаграма

en: Bar Color
bg: Цвят на лентата

en: Base
bg: Основен

en: Base URL for extension resources (images, stylesheets, etc).
bg: Основен URL адрес за ресурси за разширение (изображения, таблици със стилове и т.н.).

en: Base URL for extension resources (images, stylesheets, etc). This should match extensionsDir.
bg: Основен URL адрес за ресурси за разширение (изображения, таблици със стилове и т.н.). Това трябва да съответства на extensionsDir.

en: Based On
bg: Базиран на

en: Based on current data, approximately %1 contacts will receive a copy of the mailing.
bg: Въз основа на текущите данни, приблизително %1 контакти ще получат копие от имейла.

en: Bashkir
bg: Башкирски

en: Basic Contact Type
bg: Основен тип контакт

en: Basic Criteria
bg: Основни критерии

en: Basque
bg: Баски

en: Batch
bg: Партида

en: Batch %1
bg: Партида %1

en: Batch Complete
bg: Партидата е завършена

en: Batch Created Date
bg: Дата на създаване на партида

en: Batch Data
bg: Данни за партида

en: Batch Data Entry
bg: Въвеждане на данни за партида

en: Batch Data Entry for Contributions
bg: Въвеждане на данни на Партида за Принос

en: Batch Data Entry for Memberships
bg: Въвеждане на данни на Партида за Членство

en: Batch Data Entry for Pledge Payments
bg: Въвеждане на данни на Партида за Плащане на залог

en: Batch Deleted
bg: Партидата е изтрита

en: Batch Description
bg: Описание на партидата

en: Batch Exported Date
bg: Дата на партиден експорт

en: Batch ID
bg: Идентификатор на Партида

en: Batch Merge All Duplicates
bg: Пакетно обединяване на всички дубликати

en: Batch Merge Duplicate Contacts
bg: Пакетно обединяване на дублиращи се контакти

en: Batch Merge Selected Duplicates
bg: Пакетно обединяване на избраните дубликати

en: Batch Merge Task in progress
bg: Извършва се задача за пратидно сливане

en: Batch Mode
bg: Пакетен режим

en: Batch Modified Date
bg: Дата на промяна на партида

en: Batch Name
bg: Име на партидата

en: Batch Name %1 %2
bg: Име на партида %1 %2

en: Batch Number of Items
bg: Партиден брой артикули

en: Batch Payment Method
bg: Метод на плащане за Партида

en: Batch Processed.
bg: Партидата е обработена

en: Batch Processing
bg: Обработване на партида

en: Batch Status
bg: Състояние на партидата

en: Batch Title
bg: Заглавие на партидата

en: Batch Total
bg: Общо партида

en: Batch Type
bg: Тип партида

en: Batch entry
bg: Въвеждане на партида

en: Batch size is too large. Increase value of php.ini setting "max_input_vars" (current val = %1)
bg: Размерът на партидата е твърде голям. Увеличете стойността на настройката на php.ini "max_input_vars" (текуща стойност = %1)

en: Batches
bg: Партиди

en: Bcc Confirm
bg: Bcc Потвърждение

en: Be sure addres name is enabled %link
bg: Уверете се, че името на адреса е активирано %link

en: Because you set an End Date for a lifetime membership, This must be set to "Override Permanently"
bg: Тъй като задавате Крайна Дата за доживотно членство, това трябва да бъде настроено на „Отмени за постоянно“

en: Because your session timed out, we have reset the search page.
bg: Тъй като сесията ви изтече, ние възстановихме страницата за търсене.

en: Become a supporter by creating a Personal Campaign Page:
bg: Станете поддръжник, като създадете лична страница на кампанията:

en: Before Premiums
bg: Преди премии

en: Before menu element
bg: Преди елемент от менюто

en: Before we can add your signature, you must validate your email address by clicking on the activation link in the confirmation e-mail. Sometimes our confirmation emails get flagged as spam and are moved to your bulk folder.
bg: Преди да можем да добавим Вашия подпис, трябва да потвърдите своя имейл адрес, като щракнете върху връзката за активиране в имейла за потвърждение. Понякога нашите имейли за потвърждение се маркират като спам и се преместват във Вашата групова папка.

en: Before we can add your signature, you must validate your email address by clicking on the activation link in the confirmation e-mail. Sometimes our confirmation emails get flagged as spam and are moved to your spam folder.
bg: Преди да можем да добавим Вашия подпис, трябва да потвърдите своя имейл адрес, като щракнете върху връзката за активиране в имейла за потвърждение. Понякога нашите имейли за потвърждение се маркират като спам и се преместват във Вашата папка за спам.

en: Beginning Date
bg: Начална дата

en: Beginning of current uninterrupted membership period.
bg: Начало на текущия непрекъснат период на членство.

en: Beginning of initial membership period (member since...).
bg: Начало на първоначалния период на членство (член от...).

en: Beginning site move process...
bg: Започва процеса на преместване на сайта...

en: Belarusian
bg: Беларуски

en: Below is a sample of the first %1 recipients.
bg: Долу е дадена извадка от първите %1 получатели.

en: Below website menu
bg: Под менюто на уебсайта

en: Below you will find a receipt for this contribution.
bg: По-долу ще намерите разписка за това дарение.

en: Below you will find a receipt for this payment.
bg: По-долу ще намерите разписка за това плащане.

en: Benefits Specialist
bg: Специалист по обезщетения

en: Benefits Specialist is
bg: Специалист по обезщетения е

en: Bengali
bg: Бенгалски

en: Between %1 and %2
bg: Между %1 и %2

en: Bihari
bg: Бихари

en: Billing
bg: Таксуване

en: Billing Address
bg: Адрес на плащане

en: Billing Address location
bg: Местоположение на адреса за фактуриране

en: Billing First Name
bg: Собствено име за фактуриране

en: Billing Last Name
bg: Фамилия за фактуриране

en: Billing Middle Name
bg: Бащино име за фактуриране

en: Billing Mode
bg: Платежен метод

en: Billing Mode (deprecated)
bg: Режим на таксуване (оттеглено)

en: Billing Name and Address
bg: Име и адрес за фактуриране

en: Billing address required
bg: Необходим адрес за фактуриране

en: Billing details for the recurring contribution of %1, every %2 %3 have been updated.
bg: Детайлите за фактуриране за периодичния принос от %1, всеки %2 %3 са актуализирани.

en: Billing details for your automatically renewed %1 membership have been updated.
bg: Данните за фактуриране за автоматично подновеното ви членство %1 са актуализирани.

en: Billing details for your recurring contribution of %1, every %2 %3 have been updated.
bg: Детайлите за фактуриране за Вашия периодичен принос от %1, всеки %2 %3 са актуализирани.

en: Billing first name at the time of token creation. Useful for fraud forensics
bg: Първо име за фактуриране по време на създаването на токена. Полезно за криминалистика на измами

en: Billing last name at the time of token creation. Useful for fraud forensics
bg: Фамилно име за таксуване по време на създаването на токена. Полезно за криминалистика на измами

en: Billing location for this contact
bg: Място за фактуриране за този контакт

en: Billing middle name at the time of token creation. Useful for fraud forensics
bg: Бащино име за фактуриране по време на създаването на токена. Полезно за криминалистика на измами

en: Billing mode in info file has wrong value.
bg: Режимът на таксуване в информационния файл има грешна стойност.

en: Birth Date
bg: Рожденна дата

en: Birth Date (if present)
bg: Дата на раждане (ако е вписана)

en: Birth and deceased dates. Only year, month and day fields are supported.
bg: Дати на раждане и починали. Поддържат се само полета за година, месец и ден.

en: Birthdate
bg: Рождена дата

en: Bislama
bg: Бислама

en: Bitwise logic can be used to create subsets of options within an option_group for different uses.
bg: Побитовата логика може да се използва за създаване на подмножества от опции в рамките на option_group за различни употреби.

en: Blank column at the Begining
bg: Празна колона в началото

en: Blank column at the End
bg: Празна колона в края

en: Blog Feed URL
bg: URL адрес на емисия на блог

en: Blog feed URL used by the blog dashlet
bg: URL адрес на емисия на блог, използван от дашлета на блога

en: Body
bg: Тяло

en: Body - HTML
bg: HTML - тяло

en: Body - HTML Format
bg: Тяло - HTML формат

en: Body - TEXT Format
bg: Тяло - ТЕКСТ формат

en: Body - Text
bg: Тяло - Текст

en: Body HTML
bg: HTML на тялото

en: Body Html
bg: Html на тялото

en: Body Only
bg: Само тялото

en: Body Text
bg: Текст на тялото

en: Body and Subject
bg: Тяло и тема

en: Body in Text Format
bg: Тяло в текстов формат

en: Body of the component in html format.
bg: Тялото на компонента в html формат.

en: Body of the component in text format.
bg: Тялото на компонента в текстов формат.

en: Body of the mailing in html format.
bg: Основното съдържание на имейла в html формат.

en: Body of the mailing in text format.
bg: Основното съдържание на имейла в текстов формат.

en: Bold
bg: Удебелено

en: Bookkeeping Transactions Report
bg: Отчет за отчитане на трансакции

en: Boolean. Should we automatically display minimum contribution amount text after the premium descriptions.
bg: Булева стойност. Трябва ли автоматично да показваме текст на минималната сума на вноската след описанията на премията.

en: Boolfield is locked
bg: Boolfield е заключен

en: Boolfield is unlocked
bg: Boolfield е отключен

en: Bootstrap theme not found.
bg: Темата за стартиране не е намерена.

en: Border Color
bg: Цвят на рамката

en: Bosnian
bg: Босненски

en: Both
bg: Всички

en: Bottom Margin
bg: Долно поле

en: Bounce
bg: Отхвърляне

en: Bounce Count
bg: Брой Отхвърляния

en: Bounce Date
bg: Дата на отхвърляне

en: Bounce ID
bg: Идентификатор на Върната поща

en: Bounce Pattern
bg: Модел на Върната поща

en: Bounce Pattern ID
bg: Идентификатор Модел на Върната поща

en: Bounce Patterns
bg: Модели на Върната поща

en: Bounce Processing
bg: Обработка на отпадане

en: Bounce Processing <strong>(Default)</strong>
bg: Обработка на откази <strong>(По подразбиране)</strong>

en: Bounce Rate
bg: Степен на отпадане

en: Bounce Reason
bg: Причина за отскок

en: Bounce Report for mailings
bg: Доклад за отпадане за имейли

en: Bounce Type
bg: Тип на отскока

en: Bounce Type Description
bg: Описание на Тип Върната поща

en: Bounce Type ID
bg: Идентификатор Типове Върната поща

en: Bounce Type Name
bg: Заглавие на Тип Върната поща

en: Bounce Types
bg: Типове Върната поща

en: Bounce type(s)
bg: Тип(ове) Върната поща

en: Bounced
bg: Върнат

en: Bounces
bg: Връщания

en: Breadcrumb for the path.
bg: Breadcrumb за пътя.

en: Breton
bg: Бретонски

en: Brief summary of event. Text and html allowed. Displayed on Event Registration form and can be used on other CMS pages which need an event summary.
bg: Кратко резюме на събитието. Разрешени са текст и html. Показва се във формуляра за Регистрация на Събитие и може да се използва на други CMS страници, които се нуждаят от резюме на събитието.

en: Browse Sent Mailings
bg: Преглед на Изпратени съобщения

en: Browse events of type '%1'
bg: Преглед на събития от тип „%1“

en: Browse more events
bg: Разгледайте още събития

en: Browse to the <strong>TEXT</strong> message file you have prepared for this SMS.
bg: Прегледайте файла с <strong>ТЕКСТОВО</strong> съобщение, който сте подготвили за този SMS.

en: Browse to the <strong>file</strong> you want to upload.
bg: Изберете път до <strong>файла</strong>, който искате да качите.

en: Browse/Upload Image
bg: Преглед/Качване на Изображение

en: Browseable Directories
bg: Директории за преглеждане

en: Bulgarian
bg: Български

en: Bulk
bg: Масов

en: Bulk Email
bg: Масов Имейл

en: Bulk Email Sent.
bg: Изпратен масов имейл.

en: Bulk Mailing for Email %1?
bg: Групово изпращане на Имейл %1?

en: Bulk Mailings
bg: Масови съобщения

en: Bulk Mailings?
bg: Масови съобщения?

en: Burmese
bg: Бирмански

en: Button Background Color
bg: Цвят на фона на бутона

en: Button Color
bg: Цвят на бутона

en: Button Text Color
bg: Цвят на текста на бутона

en: Button Text must be less than 64 characters.
bg: Текстът на бутона трябва да е по-малък от 64 знака.

en: Button Title
bg: Заглавие на бутона

en: Button URL
bg: Бутон - интернет адрес

en: Button title.
bg: Заглавие на бутона.

en: By Distance from a Location
bg: По разстояние от местоположение

en: By Relationship
bg: По Взаимоотношения

en: By changing the relative URLs included in the snippet to absolute URLs (e.g. change "/sites/all/modules/civicrm/bower_components/jquery/dist/jquery.min.js?r=dXCgD" to "https://yourdomain.com/sites/all/modules/civicrm/bower_components/jquery/dist/jquery.min.js?r=dXCgD") you will be able to use the snippet on any website.
bg: Като промените относителните URL адреси, включени във фрагмента, на абсолютни URL адреси (напр. променете „/sites/all/modules/civicrm/bower_components/jquery/dist/jquery.min.js?r=dXCgD“ на „https://yourdomain.com/sites/all/modules/civicrm/bower_components/jquery/dist/jquery.min.js?r=dXCgD") ще можете да използвате фрагмента на всеки уебсайт.

en: By default, CiviCRM now disables the ability to import directly from SQL. To use this feature, you must explicitly grant permission 'import SQL datasource'.
bg: По подразбиране CiviCRM вече деактивира възможността за директно импортиране от SQL. За да използвате тази функция, трябва изрично да предоставите разрешение „импортиране на SQL източник на данни“.

en: By default, CiviCRM uses the primary email address of the logged in user as the FROM address when sending emails to contacts. However, users with Administer CiviCRM permission can configure one or more general email addresses that can be selected as an alternative. EXAMPLE: "Client Services" &lt;clientservices@example.org&gt;
bg: По подразбиране CiviCRM използва основния имейл адрес на влезлия потребител като адрес FROM при изпращане на имейли до контакти. Въпреки това, потребителите с разрешение за администриране на CiviCRM могат да конфигурират един или повече общи имейл адреси, които могат да бъдат избрани като алтернатива. ПРИМЕР: „Клиентски услуги“ &lt;clientservices@example.org&gt;

en: By default, CiviCRM uses the primary email address of the logged in user as the FROM address when sending emails to contacts. However, you can use this page to define one or more general Email Addresses that can be selected as an alternative. EXAMPLE: <em>"Client Services" &lt;clientservices@example.org&gt;</em>
bg: По подразбиране CiviCRM използва основния имейл адрес на влезлия потребител като адрес ОТ, когато изпраща имейли до контакти. Можете обаче да използвате тази страница, за да определите един или повече общи имейл адреси, които могат да бъдат избрани като алтернатива. ПРИМЕР: <em>„Клиентски услуги“ &lt;clientservices@example.org&gt;</em>

en: By default, CiviCRM uses the provider which are set active and the default provider is selected. User with administer CiviCRM permission can add a new Provider
bg: По подразбиране CiviCRM използва доставчика, който е активен и доставчикът по подразбиране е избран. Потребител с разрешение за администриране на CiviCRM може да добави нов доставчик

en: By default, CiviCRM will generate front-facing pages using the home page at %1 as its base. If you want to use a different template for CiviCRM pages, set the path here.
bg: По подразбиране CiviCRM ще генерира предни страници, използвайки началната страница на %1 като своя основа. Ако искате да използвате различен шаблон за CiviCRM страници, задайте пътя тук.

en: By default, CiviCRM will generate front-facing pages using the home page at http://wp/ as its base. If you want to use a different template for CiviCRM pages, set the path here.
bg: По подразбиране CiviCRM ще генерира предни страници, използвайки началната страница на http://wp/ като своя основа. Ако искате да използвате различен шаблон за CiviCRM страници, задайте пътя тук.

en: By default, both methods get all events whose starting date is greater than or equal to the current date. However, you can modify this by passing additional parameters in the URL:
bg: По подразбиране и двата метода получават всички събития, чиято начална дата е по-голяма или равна на текущата дата. Можете обаче да промените това, като подадете допълнителни параметри в URL адреса:

en: By default, your CiviCRM Resource URL should be:
bg: По подразбиране вашият URL адрес на CiviCRM ресурс трябва да бъде:

en: By default, your event will use the Unsupervised duplicate matching rule to match participants in anonymous registrations with existing individuals. You may select another rule to use for this event instead. Make sure that your included profile(s) contain the fields needed by your matching rule.
bg: По подразбиране Вашето събитие ще използва Правилото за съпоставяне без надзор за дублиране, за да съпостави участниците в анонимни регистрации със съществуващи лица. Вместо това може да изберете друго правило, което да използвате за това събитие. Уверете се, че включеният от Вас профил(и) съдържат полетата, необходими за Вашето правило за съответствие.

en: By definition a relationship is active if any of these conditions occurs: (1) Start Date <= Current Date <= End Date (2) Start Date <= Current Date and End Date is not defined (3) Start Date is not defined and Current Date <= End Date
bg: По дефиниция връзката е активна, ако настъпи някое от следните условия: (1) Начална дата <= Текуща дата <= Крайна дата (2) Начална дата <= Текуща дата и Крайна дата не са дефинирани (3) Начална дата не е дефинирана и Текуща дата <= Крайна дата

en: By relationship to case client
bg: По отношение на клиента по делото

en: Bypass email confirmation
bg: Заобикаляне на имейл потвърждение

en: Bypass the email verification.
bg: Заобикаляне на имейл потвърждението.

en: CAUTION: The following features are NOT available for custom fields in 'multiple record' custom set:
bg: ВНИМАНИЕ: Следните функции НЕ са налични за потребителски полета в персонализирания набор „множество записи“:

en: CC Confirm
bg: CC Потвърждение

en: CC Confirmation To
bg: CC потвърждение до

en: CC Receipt To
bg: CC Разписка До

en: CC Receipts
bg: CC Разписка

en: CMS ID
bg: CMS Идентификатор

en: CMS Unique Identifier
bg: Уникален идентификатор на CMS

en: CMS User
bg: CMS потребител

en: CMS User?
bg: CMS потребител?

en: CMS Users Table Name
bg: Име на таблица с потребители на CMS

en: CREDIT ADVICE
bg: СЪВЕТ ЗА КРЕДИТ

en: CREDIT NOTE
bg: КРЕДИТНА БЕЛЕЖКА

en: CRM_Utils_Mail_Incoming: Unable to handle message part of type "%1".
bg: CRM_Utils_Mail_Incoming: Не може да се обработи част от съобщението от тип "%1".

en: CSS class name for an icon
bg: Име на CSS клас за икона

en: CVV required for backoffice?
bg: Необходим ли е CVV за бекофис?

en: Cache
bg: Кеш

en: Cache Addressee.
bg: Кеш Адресат.

en: Cache Email Greeting.
bg: Кеш имейл поздрав.

en: Cache ID
bg: Кеш ID

en: Cache Key
bg: Ключ за кеш

en: Cache Minutes
bg: Кеш минути

en: Cache Modified Date
bg: Дата на модифициране на кеша

en: Cache Postal greeting.
bg: Кеш Пощенски поздрав.

en: Cache dashlet for
bg: Кеш дашлет за

en: Cache has been cleared and menu has been rebuilt successfully.
bg: Кешът е изчистен и менюто е възстановено успешно.

en: Caches
bg: Кешове

en: Calculated end date (either end date or date all installments will be made)
bg: Изчислена крайна дата (или крайна дата, или дата, на която ще бъдат направени всички вноски)

en: Calendar
bg: Календар

en: Campaign
bg: Кампания

en: Campaign %1 %2
bg: Кампания %1 %2

en: Campaign %1 has been saved.
bg: Кампанията %1 е запазена.

en: Campaign Contribution
bg: Принос в кампанията

en: Campaign Created Date
bg: Дата на създаване на кампанията

en: Campaign Description
bg: Описание на кампанията

en: Campaign End Date
bg: Крайна дата на кампанията

en: Campaign Ends
bg: Кампанията приключва

en: Campaign External ID
bg: Външен идентификатор на кампанията

en: Campaign Goals
bg: Цели на кампанията

en: Campaign Group
bg: Група на кампания

en: Campaign Group ID
bg: Идентификатор на Група на кампания

en: Campaign Group Type
bg: Тип на групата на кампанията

en: Campaign Group id.
bg: Идентификатор на Група на кампания

en: Campaign Groups
bg: Групи кампании

en: Campaign ID
bg: ID на Кампанията

en: Campaign Modified Date
bg: Дата на промяна на кампанията

en: Campaign Name
bg: Име на кампания

en: Campaign Start Date
bg: Начална дата на кампанията

en: Campaign Status
bg: Състояние на кампанията

en: Campaign Title
bg: Заглавие на Кампанията

en: Campaign Type
bg: Тип на кампанията

en: Campaign Type ID.Implicit FK to civicrm_option_value where option_group = campaign_type
bg: Идентификатор на тип кампания. Неявно FK към civicrm_option_value, където option_group = тип_кампания

en: Campaign ended on %1
bg: Кампанията приключи на %1

en: Campaign ends on %1
bg: Кампанията приключва на %1

en: Campaign has been deleted.
bg: Кампанията е изтрита.

en: Campaign is ongoing
bg: Кампанията продължава

en: Campaign starts on %1
bg: Кампанията започва на %1

en: Campaign status ID.Implicit FK to civicrm_option_value where option_group = campaign_status
bg: Идентификатор на състоянието на кампанията. Неявно FK към civicrm_option_value, където option_group = campaign_status

en: Campaigns
bg: Кампнании

en: Campaigns link activities, contributions, mailings, etc. that share a programmatic goal.
bg: Кампаниите свързват дейности, приноси, имейли и т.н., които споделят програмна цел.

en: Can I access/create InnoDB tables in the database?
bg: Мога ли да получа достъп/създавам InnoDB таблици в базата данни?

en: Can I access/create the database?
bg: Мога ли да получа достъп/създам базата данни?

en: Can I create lock tables in the database?
bg: Мога ли да създавам заключващи таблици в базата данни?

en: Can I create temporary tables in the database?
bg: Мога ли да създавам временни таблици в базата данни?

en: Can I create triggers in the database?
bg: Мога ли да създавам тригери в базата данни?

en: Can not set this field Required and View Only at the same time.
bg: Не можете да зададете това поле Задължително и Само Преглед едновременно.

en: Can only accept Integers for state_province_id filtering
bg: Може да приема само цели числа за филтриране на state_province_id

en: Can people share the contribution page through social media?
bg: Могат ли хората да споделят страницата за принос чрез социални медии?

en: Can people share the event through social media?
bg: Могат ли хората да споделят събитието чрез социалните медии?

en: Can people share the petition through social media?
bg: Могат ли хората да споделят петицията чрез социалните медии?

en: Can process recurring contributions
bg: Може да обработва повтарящи се приноси

en: Can the 'owner' of a Personal Campaign Page use the Tell-a-Friend function to send emails to people inviting them to visit their page and make a contribution? NOTE: Tell a Friend emails will automatically include a link to the sender's campaign page.
bg: Може ли "собственикът" на страница на персонална кампания да използва функцията "Кажи на приятел", за да изпраща имейли на хора, с покана да посетят страницата му и да направят своя принос? ЗАБЕЛЕЖКА: Имейлите "Кажи на приятел" автоматично ще включват връзка към страницата на кампанията на изпращача.

en: Can the 'owner' of a Personal Campaign Page use the Tell-a-Friend function to send emails to people inviting them to visit their page and register or contribute? NOTE: Tell a Friend emails will automatically include a link to the sender's campaign page.
bg: Може ли „собственикът“ на лична страница на кампания да използва функцията Кажи на приятел, за да изпраща имейли до хора, които ги канят да посетят тяхната страница и да се регистрират или да допринесат? ЗАБЕЛЕЖКА: Имейлите „Кажи на приятел“ автоматично ще включват връзка към страницата на кампанията на подателя.

en: Can they also set an interval (e.g. every '3' months)?
bg: Могат ли да зададат и интервал (напр. на всеки „3“ месеца)?

en: Can this membership type be used for self-service signups ('Public'), or is it only for CiviCRM users with 'Edit Contributions' permission ('Admin').
bg: Може ли този вид членство да се използва за регистриране на самообслужване („Обществено“) или е само за потребители на CiviCRM с разрешение „Редактиране на приноси“ („Администратор“).

en: Can users also set an interval (e.g. every '3' months)?
bg: Могат ли потребителите също да задават интервал (напр. на всеки „3“ месеца)?

en: Can you search on this field in the Advanced and component search forms? Also determines whether you can include this field as a display column and / or filter in related detail reports.
bg: Можете ли да търсите в това поле във формите за разширено търсене и търсене на компоненти? Също така определя дали можете да включите това поле като колона за показване и/или филтър в свързани подробни отчети.

en: Can't find the a MySQL server on '%1'.
bg: Не може да се намери MySQL сървър на „%1“.

en: Can't find your form? Make sure it is active.
bg: Не можете да намерите формуляра си? Уверете се, че е активен.

en: Can't set default option for an unchecked membership type.
bg: Не може да се зададе опция по подразбиране за непроверен вид членство.

en: Cancel
bg: Отмени

en: Cancel Auto Renew Subscription
bg: Отменете автоматичното подновяване на абонамента

en: Cancel Auto-renewal
bg: Прекрати автоматичното подновяване

en: Cancel Automatic Membership Renewal
bg: Отменете автоматичното подновяване на членството

en: Cancel Button Text
bg: Текст на бутона за отмяна

en: Cancel Date
bg: Дата на анулиране

en: Cancel Mailing
bg: Откажи Изпращане

en: Cancel Pledge
bg: Отмяна на Залог

en: Cancel Reason
bg: Откажи Причина

en: Cancel Recurring Contribution
bg: Анулиране на периодичнио дарение

en: Cancel Redirect
bg: Отказ от пренасочване

en: Cancel Redirect URL
bg: Отменете URL за пренасочване

en: Cancel Registration
bg: Отменете Регистрацията

en: Cancel Registration for Event Participation
bg: Отменете Регистрацията за Участие в Събитието

en: Cancel Registrations
bg: Отмяна на Регистрации

en: Cancel Related Membership
bg: Отмяна на Свързано Членство

en: Cancel registration
bg: Отменете регистрацията

en: Canceled
bg: Отменен

en: Cancellation / Refund Reason
bg: Причина за Анулиране/ Възстановяване на средства

en: Cancellation Date
bg: Дата на анулиране

en: Cancellation Reason
bg: Причина за анулиране

en: Cancellation or Refund Information
bg: Информация за анулиране или възстановяване на средства

en: Cancellation or Transfer Time Limit
bg: Срок за Анулиране или Прехвърляне

en: Cancellation or transfer time limit (hours)
bg: Срок за анулиране или прехвърляне (часове)

en: Cancellations are not refundable.
bg: Анулирания не се възстановяват.

en: Cancelled
bg: Отменено

en: Cancelled / Refunded Date
bg: Дата на анулиране/възстановяване на средства

en: Cancelled Date
bg: Отменена дата

en: Cancelled/Refunded
bg: Анулирано/възстановена сума

en: Cancelling this pledge will also cancel any scheduled (and not completed) pledge payments.
bg: Анулирането на този залог също ще отмени всички планирани (и незавършени) плащания на залог.

en: Cannot
bg: Не може

en: Cannot Delete
bg: Не може да се изтрие

en: Cannot add or update profile field "%1" with combination of Household or Organization or any subtypes of Household or Organization.
bg: Не може да се добавя или актуализира полето на профил „%1“ с комбинация от домакинство или организация или всякакви подтипове домакинство или организация.

en: Cannot add or update profile field Contact Subtype as profile type is not one of Individual, Household or Organization.
bg: Не може да се добавя или актуализира полето за профил Контакт Подтип, тъй като типът на профила не е от Лице, Домакинство или Организация.

en: Cannot add or update profile field type "%1" with combination of "%2".
bg: Не може да се добавя или актуализира тип поле на профил "%1" с комбинация от "%2".

en: Cannot add or update profile field type "%1" with combination of subtype other than "%1".
bg: Не може да се добавя или актуализира тип поле на профил „%1“ с комбинация от подтип, различен от „%1“.

en: Cannot add or update profile field type Activity with combination Participant or Membership or Contribution
bg: Не може да се добавя или актуализира тип поле на профил Дейност с комбинация Участник или Членство, или Принос

en: Cannot add or update profile field type Contribution with combination of Activity or Membership or Participant or Household or Organization
bg: Не може да се добавя или актуализира тип поле на профил Дарение с комбинация от Дейност или Членство, или Участник, или Домакинство, или Организация

en: Cannot add or update profile field type Household with combination of Individual or Organization or Activity
bg: Не може да се добавя или актуализира тип поле на профил Домакинство с комбинация от Лице или Организация или Дейност

en: Cannot add or update profile field type Individual with combination of Household or Organization
bg: Не може да се добавя или актуализира тип поле на профила Лице с комбинация от Домакинство или Организация

en: Cannot add or update profile field type Membership with combination of Activity or Participant or Contribution or Household or Organization
bg: Не може да се добавя или актуализира тип поле на профил Членство с комбинация от дейност или участник или принос или домакинство или организация

en: Cannot add or update profile field type Organization with combination of Household or Individual or Activity
bg: Не може да се добавя или актуализира тип поле на профил Организация с комбинация от Домакинство или Лице, или Дейност

en: Cannot add or update profile field type Participant with combination of Activity or Membership or Contribution or Household or Organization.
bg: Не може да се добавя или актуализира тип поле на профил Участник с комбинация от Дейност или Членство или Дарение, или Домакинство, или Организация.

en: Cannot change contribution status from %1 to %2.
bg: Не може да се промени състоянието на приноса от %1 на %2.

en: Cannot combine other option with 'Any'.
bg: Не може да се комбинира друга опция с „Всеки“.

en: Cannot create custom table because %1 is already a core table.
bg: Не може да се създаде персонализирана таблица, защото %1 вече е основна таблица.

en: Cannot delete Premium
bg: Не може да се изтрие Премиум

en: Cannot determine the version of MySQL installed. Please ensure at least version %1 is installed.
bg: Не може да се определи инсталираната версия на MySQL. Моля, уверете се, че е инсталирана поне версия %1.

en: Cannot enable this UF field since the used custom field is disabled.
bg: Това поле UF не може да се активира, тъй като използваното персонализирано поле е деактивирано.

en: Cannot find participant ID
bg: Не може да се намери идентификатор на участник

en: Cannot have same groups in Include Group(s) and Exclude Group(s).
bg: Не може да има едни и същи групи във Включване на група(и) и Изключване на група(и).

en: Cannot have same sms in Include mailing(s) and Exclude mailing(s).
bg: Не може да има еднакви sms в добавени и Изключен(и) съобщения(е).

en: Cannot have two clauses with different types: %1, %2
bg: Не може да има две клаузи с различни типове: %1, %2

en: Cannot impose option list because there is existing data which does not match the options.
bg: Не може да се наложи списък с опции, защото има съществуващи данни, които не съответстват на опциите.

en: Cannot install - there are differences between extdir XML file and archive XML file!
bg: Не може да се инсталира - има разлики между extdir XML файл и архивен XML файл!

en: Cannot install this extension - downloadUrl is not set!
bg: Не може да се инсталира това разширение - URL адресът за изтегляне не е зададен!

en: Cannot merge a contact with itself.
bg: Не може да обедини контакт със същия контакт.

en: Cannot merge because one contact (ID %1) has been deleted.
bg: Не може да се обедини, защото един контакт (ID %1) е изтрит.

en: Cannot open link. Unrecognized mode.
bg: Връзката не може да се отвори. Неразпознат режим.

en: Cannot send a test email because your user record does not have a valid email address.
bg: Не може да се изпрати тестов имейл, защото Вашият потребителски запис няма валиден имейл адрес.

en: Cannot set this field "Active" since the selected custom field is disabled.
bg: Това поле не може да се зададе като „Активно“, тъй като избраното персонализирано поле е деактивирано.

en: Cannot uninstall this extension - there is at least one payment processor using the payment processor type provided by it.
bg: Не може да се деинсталира това разширение - има поне един процесор за обработка на плащания, използващ предоставения от него тип процесор за плащане.

en: Canvass
bg: Платно

en: Capacity
bg: Капацитет

en: Card Number
bg: Номер на карта

en: Card Number %1 %2
bg: Номер на картата %1 %2

en: Card Type
bg: Тип на карта

en: Card Type %1 %2
bg: Тип карта %1 %2

en: Card Type ID
bg: ID на Тип на карта

en: Card declined by bank. Please try with a different card.
bg: Картата е отхвърлена от банката. Моля, опитайте с друга карта.

en: Card expiration date cannot be a past date.
bg: Датата на изтичане на картата не може да бъде минала дата.

en: Card reported lost or stolen. This incident will be reported.
bg: Картата е съобщена за изгубена или открадната. Този инцидент ще бъде докладван.

en: Cart
bg: Количка

en: Cart ID
bg: Идентификатор на Количка

en: Carts
bg: Колички

en: Cascade Type
bg: Тип каскада

en: Case
bg: Случай

en: Case %1 All Cases
bg: Случай %1 Всички случаи

en: Case %1 My Cases
bg: Случай %1 Моите случаи

en: Case %1 copied from contact id %2 to contact id %3 via merge. New Case ID is %4.
bg: Случай %1 е копиран от идентификатор на контакт %2 в идентификатор на контакт %3 чрез сливане. Новият идентификатор на случай е %4.

en: Case %1 merged into case %2
bg: Случай %1 е обединен в случай %2

en: Case %1 reassigned client from %2 to %3. New Case ID is %4.
bg: Случай %1 преназначи клиент от %2 на %3. Новият идентификатор на случай е %4.

en: Case Activities
bg: Дейност на случая

en: Case Activity
bg: Дейност на Случая

en: Case Activity ID
bg: ID на Дейност на Случая

en: Case Contact
bg: Случай Контакт

en: Case Contact ID
bg: ID на Случай Контакт

en: Case Contacts
bg: Случай Контакти

en: Case Deleted
bg: Случаят е изтрит

en: Case Detail Report
bg: Подробен доклад за случая

en: Case Details
bg: Детайли за случая

en: Case End
bg: Край на случая

en: Case End Date
bg: Крайна дата на делото

en: Case ID
bg: Идентификатор на Случая

en: Case ID of case-activity association.
bg: Идентификатор на случай на асоцииране на случай-дейност.

en: Case ID of case-contact association.
bg: Идентификатор на случай на асоциация за контакт.

en: Case Id not found.
bg: Идентификаторът на случая не е намерен.

en: Case Manager
bg: Мениджър на случай

en: Case Resources
bg: Ресурси за случай

en: Case Role
bg: Роля на случай

en: Case Role has been deleted successfully.
bg: Ролята във взаимоотношението е изтрита успешно.

en: Case Role using display label instead of internal machine name
bg: Случайна роля, използваща етикет на дисплея вместо вътрешно име на машината

en: Case Role(s)
bg: Роля(и) в случай

en: Case Roles
bg: Роли в случай

en: Case Search
bg: Търсене на случай

en: Case Start
bg: Начало на случая

en: Case Start Date
bg: Начална дата на делото

en: Case Start Date changed successfully.
bg: Началната дата на случая е променена успешно.

en: Case Status
bg: Състояние на случая

en: Case Statuses
bg: Състояния на случай

en: Case Subject
bg: Предмет на делото

en: Case Summary
bg: Резюме на случая

en: Case Summary Report
bg: Резюме на случая

en: Case Tag(s)
bg: Етикет(и) на случай

en: Case Tags
bg: Етикети на случай

en: Case Tags %1
bg: Етикети на случаи %1

en: Case Time Spent Report
bg: Доклад за изразходваното време

en: Case Type
bg: Тип случай

en: Case Type "<em>%1</em>" has invalid characters in the internal machine name (<em>%2</em>). Only letters, numbers, and underscore are allowed.
bg: Типът на случай "<em>%1</em>" има невалидни знаци във вътрешното име на машината (<em>%2</em>). Разрешени са само букви, цифри и долна черта.

en: Case Type '%1', role '%2' doesn't seem to be a valid role. See the administration console status messages for more info.
bg: Тип случай „%1“, ролята „%2“ изглежда не е валидна роля. Вижте съобщенията за състоянието на административната конзола за повече информация.

en: Case Type '%1', role '%2' has an ambiguous configuration and can't be automatically updated. See the administration console status messages for more info.
bg: Тип случай „%1“, роля „%2“ има двусмислена конфигурация и не може да се актуализира автоматично. Вижте съобщенията за състоянието на административната конзола за повече информация.

en: Case Type '%1', role '%2' has an ambiguous configuration where the role matches multiple labels and so can't be automatically updated. See the administration console status messages for more info.
bg: Тип случай „%1“, ролята „%2“ има двусмислена конфигурация, при която ролята съвпада с множество етикети и така не може да се актуализира автоматично. Вижте съобщенията за състоянието на административната конзола за повече информация.

en: Case Type Definition
bg: Дефиниция на типа случай

en: Case Type Description
bg: Тип случай Описание

en: Case Type ID
bg: ID на Тип на Случай

en: Case Type Is Active
bg: Типът случай е активен

en: Case Type Is Reserved
bg: Типът случай е запазен

en: Case Type Name
bg: Име на тип случай

en: Case Type Title
bg: Заглавие на Тип случай

en: Case Type changed successfully.
bg: Типът случай е променен успешно.

en: Case Types
bg: Типове случаи

en: Case is in the Trash
bg: Делото е в кошчето

en: Case opened successfully.
bg: Случаят е отворен успешно.

en: Case status changed from %1 to %2
bg: Състоянието на случая е променено от %1 на %2

en: Case type "%1" corresponds to XML file ("%2") The XML file should be named "%3".
bg: Типът на делото "%1" съответства на XML файл ("%2") XML файлът трябва да бъде наречен "%3".

en: Case type "%1" has duplicate XML files ("%2" and "%3")
bg: Случаят тип „%1“ има дублиращи се XML файлове („%2“ и „%3“)

en: Case type changed from %1 to %2
bg: Типът случай е променен от %1 на %2

en: CaseRole "<em>%1</em>" in the xml file for Case Type "<em>%2</em>" doesn't seem to match any existing relationship type.
bg: CaseRole "<em>%1</em>" в xml файла за Case Type "<em>%2</em>" изглежда не съответства на нито един съществуващ тип връзка.

en: CaseRoles seems to be missing in the xml file for Case Type "<em>%1</em>".
bg: Изглежда, че CaseRoles липсва в xml файла за Case Type "<em>%1</em>".

en: Cases
bg: Регистри

en: Cases - Send Copy of an Activity
bg: Случаи - Изпратете копие на дейност

en: Cases Only
bg: Само случаи

en: Cases?
bg: Случаи?

en: Cash
bg: Кеш

en: Catalan; Valencian
bg: Каталонски; Валенсиански

en: Category
bg: Категория

en: Cc Confirm
bg: Cc Потвърждение

en: Center
bg: Център

en: Centimeters
bg: Сантиметри

en: Certain characters like emoji or curly quotes can shorten the segment size to 96 characters, increasing the cost per message.
bg: Някои символи като емотикони или къдрави кавички могат да съкратят размера на сегмента до 96 знака, увеличавайки цената на съобщение.

en: Chain API Call
bg: Извикване на API на веригата

en: Chains allow you to execute api calls on the results of this one.
bg: Веригите Ви позволяват да изпълнявате api извиквания върху резултатите от това.

en: Chamorro
bg: Чаморо

en: Change All Statuses
bg: Промяна на Всички Състояния

en: Change Billing Details
bg: Промяна на данните за фактуриране

en: Change Case Start Date
bg: Промяна на началната дата на случая

en: Change Case Status
bg: Промяна на състоянието на случая

en: Change Case Subject
bg: Промяна на темата на случая

en: Change Case Tags
bg: Промяна на етикетите за случай

en: Change Case Type
bg: Промяна на типа случай

en: Change Custom Data
bg: Промяна на персонализирани данни

en: Change Date
bg: Промяна на датата

en: Change Log
bg: Проемни дневник

en: Change Log:
bg: Проемни дневник:

en: Change Membership Status
bg: Промяна на статуса на членство

en: Change Membership Status.
bg: Промяна на статуса на членство.

en: Change Membership Type
bg: Промяна на типа членство

en: Change Membership Type.
bg: Промяна на типа членство.

en: Change Registration
bg: Промяна на регистрацията

en: Change Selections
bg: Промяна на Селекциите

en: Change To
bg: Променено към

en: Change all occurrences of a word or phrase in CiviCRM screens (e.g. replace all occurrences of 'Contribution' with 'Donation').
bg: Променете всички срещания на дума или фраза в екраните на CiviCRM (напр. заменете всички срещания на „Принос“ с „Дарение“).

en: Change applies to every %1 in the series.
bg: Промяната се прилага за всеки %1 от поредицата.

en: Change applies to this %1 and all that come after it.
bg: Промяната се отнася за този %1 и всичко, което идва след него.

en: Change case start date (creates activity record)
bg: Промяна на началната дата на случай (създава запис на дейност)

en: Change case status (creates activity record)
bg: Промяна на състоянието на случая (създава запис на дейност)

en: Change case type (creates activity record)
bg: Промяна на типа случай (създава запис на дейност)

en: Change language
bg: Смяна на език

en: Change or remove the price set used for this contribution page.
bg: Променете или премахнете набора от цени, използван за тази страница за принос.

en: Change or remove the price set used for this event template.
bg: Променете или премахнете набора от цени, използван за този шаблон за събитие.

en: Change or remove the price set used for this event.
bg: Променете или премахнете набора от цени, използван за това събитие.

en: Change report search criteria
bg: Промяна на критериите за търсене на отчет

en: Change selections for %1
bg: Промяна на избора за %1

en: Change the content and appearance of your page
bg: Променете съдържанието и външния вид на Вашата страница

en: Change the permissions for a menu item. Right-click and select 'Edit'.
bg: Променете разрешенията за елемент от менюто. Щракнете с десния бутон и изберете „Редактиране“.

en: Change this if you want to use a different profile for additional participants.
bg: Променете това, ако искате да използвате различен профил за допълнителни участници.

en: Change to <a href='%1'>%2</a> made by <a href='%3'>%4</a> on %5:
bg: Промяна в <a href='%1'>%2</a>, направена от <a href='%3'>%4</a> на %5:

en: Changed By
bg: Променено от

en: Changed From
bg: Променено от

en: Changed To
bg: Променено към

en: Changes Not Saved.
bg: Промените не са запазени.

en: Changes Saved
bg: Промените са запазени

en: Changes to an existing event registration.
bg: Промени в съществуваща регистрация на събитие.

en: Changes to date or time will <em>not</em> be applied to others in the series.
bg: Промените на дата или час<em> няма </em>да се прилагат към други в поредицата.

en: Changes you make to the menu are saved immediately.
bg: Промените, които правите в менюто, се запазват незабавно.

en: Changing should improve data-quality for organizations working in multiple timezones. However, if you do change, then you may need to re-test any customizations or processes that reference these fields. Changing is <em>suggested</em> but not <em>required</em>.
bg: Промяната трябва да подобри качеството на данните за организациите, работещи в множество часови зони. Въпреки това, ако направите промяна, може да се наложи да тествате повторно всички персонализации или процеси, които препращат към тези полета. Промяната се <em>препоръчва</em>, но не се <em>изисква</em>.

en: Changing the Value field will unlink records which have been marked with this option. This change can not be undone except by restoring the previous value.
bg: Промяната на полето Стойност ще прекрати връзката на записите, които са били маркирани с тази опция. Тази промяна не може да бъде отменена, освен чрез възстановяване на предишната стойност.

en: Changing the parameters here affects the input and display for specific fields types. Setting the default date format for the entire site is a Localisation setting. See <a href="%1">Administer > Localization > Date Formats</a>
bg: Промяната на параметрите тук засяга въвеждането и показването за конкретни типове полета. Задаването на формата на датата по подразбиране за целия сайт е настройка за локализация. Вижте <a href="%1">Администриране > Локализация > Формати на дата

en: Chargeback
bg: Възстановяване на плащане

en: Chargeback Account is
bg: Сметката за сторниране на плащане е

en: Chart
bg: Графика

en: Chart Layout
bg: Оформление на диаграмата

en: Chart Style
bg: Стил на диаграмата

en: Chechen
bg: Чеченски

en: Check
bg: Чек

en: Check 'Access Control' if you want to use this group to assign access permissions to a set of contacts. %1
bg: Поставете отметка на „Контрол на достъпа“, ако искате да използвате тази група за присвояване на права за достъп на набор от контакти. %1

en: Check 'Mailing List' if you are using this group as a mailing list in the %1.
bg: Проверете „Пощенски списък“, ако използвате тази група като пощенски списък в %1.

en: Check 'Required' to force ALL users to contribute/signup on behalf of an organization.
bg: Поставете отметка на „Задължително“, за да принудите ВСИЧКИ потребители да участват/да се регистрират от името на организация.

en: Check <a href="%1">this page</a> for more information.
bg: Проверете <a href="%1">тази страница</a> за повече информация.

en: Check <strong>Search Results</strong> to use this profile to display an alternate set of results columns for CiviCRM Basic and Advanced Search.
bg: Проверете <strong>Резултатите от търсенето</strong>, за да използвате този профил за показване на алтернативен набор от колони с резултати за CiviCRM Основно и Подробно търсене.

en: Check <strong>Standalone Form or Directory</strong> if you want it to use this profile for custom forms, or contact listing and view screens (from the civicrm/profile path).
bg: Поставете отметка на <strong>Самостоятелния формуляр или директория</strong>, ако искате да използва този профил за потребителски формуляри или списък с контакти и екрани за преглед (от пътя civicrm/profile).

en: Check <strong>User Registration</strong> if you want this Profile to be included in the New Account registration form.
bg: Проверете <strong>Регистрация на потребител</strong>, ако искате този профил да бъде включен във формуляра за регистрация на нов акаунт.

en: Check <strong>View/Edit User Account</strong> to include it in the view and edit screens for existing user accounts.
bg: Отметнете <strong>Преглед/редактиране на потребителски акаунт</strong>, за да го включите в екраните за преглед и редактиране за съществуващи потребителски акаунти.

en: Check Custom Field
bg: Провери персонализирано поле

en: Check Info
bg: Проверка на информацията

en: Check Is Active
bg: Проверката е активна

en: Check Number
bg: Проверете номер

en: Check Requirements and Install CiviCRM
bg: Проверка на изискванията и инсталиране на CiviCRM

en: Check boxes/radio buttons
bg: Квадратчета за отметка/радио бутони

en: Check for Matching Contact(s)
bg: Проверете за Съвпадащ контакт(и)

en: Check for Similar Contacts
bg: Проверка за Подобни Контакти

en: Check number
bg: Проверете номер

en: Check the 'Enable Widget' box. Then review and modify the form values as needed. Save your settings and preview the current appearance of the widget by clicking the 'Save and Preview' button. Then 'Select' and copy the 'Widget Code' into any web page.
bg: Поставете отметка в квадратчето „Активиране на джаджа“. След това прегледайте и променете стойностите на формуляра, ако е необходимо. Запазете Вашите настройки и вижте текущия външен вид на изпълнимия модул, като щракнете върху бутона „Запазване и преглед“. След това „Изберете“ и копирайте „Кода на джаджата“ във всяка уеб страница.

en: Check this box and click 'Save' to switch this installation from multi- to single-language.
bg: Поставете отметка в това квадратче и щракнете върху „Запазване“, за да превключите тази инсталация от многоезична към едноезична.

en: Check this box and click 'Save' to switch this installation from single- to multi-language, then add further languages.
bg: Поставете отметка в това квадратче и щракнете върху „Запазване“, за да превключите тази инсталация от едноезична към многоезична, след което добавете още езици.

en: Check this box if someone other than the member is paying for this membership (i.e. a gift membership or gift subscription), and you want to link the payment to the person who is actually paying.  You will be able to select an existing contact or enter a new one. The resulting contribution record will be linked to the payer, and a soft credit for that contribution will be linked to this contact (the member).
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако някой, различен от члена, плаща за това членство (т.е. членство за подарък или абонамент за подарък) и искате да свържете плащането с лицето, което действително плаща. Ще можете да изберете съществуващ контакт или да въведете нов. Полученият запис за вноски ще бъде свързан с платеца, а мекият кредит за този принос ще бъде свързан с този контакт (члена).

en: Check this box if the first row of your file consists of field names (Example: "Contact ID", "Participant Role").
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако първият ред на Вашия файл се състои от имена на полета (Пример: „Контактен номер“, „Роля на участник“).

en: Check this box if the first row of your file consists of field names (Example: 'First Name','Last Name','Email')
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако първият ред на Вашия файл се състои от имена на полета (пример: 'First Name', 'Last Name', 'Email')

en: Check this box if this status is for use by administrative staff only. If checked, this status is never automatically assigned by CiviMember. It is assigned to a contact's Membership by checking the <strong>Status Override</strong> flag when adding or editing the Membership record. Start and End Event settings are ignored for Administrator statuses. EXAMPLE: This setting can be useful for special case statuses like 'Non-expiring', 'Barred' or 'Expelled', etc.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако този статус е за използване само от административния персонал. Ако е отметнато, този статус никога не се присвоява автоматично от CiviMember. Той се присвоява на членството на контакт чрез отметка на флага <strong>Промяна на Статус</strong> при добавяне или редактиране на записа за членство. Настройките за начало и край на събитие се игнорират за статусите на администратор. ПРИМЕР: Тази настройка може да бъде полезна за статуси на специални случаи като „Неизтичащ“, „Забранен“ или „Изгонен“ и т.н.

en: Check this box if you are including both Membership Signup/Renewal AND a Contribution Amount section, AND you want the membership fee to be charged separately from any additional contribution amount.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако включвате както раздел Регистрация/подновяване на членство, така и раздел Сума на вноската, И искате членският внос да се начислява отделно от всяка допълнителна сума на вноската.

en: Check this box if you are including both Membership Signup/Renewal AND a Contribution Amount section, AND you want the membership fee to be handled as a separate transaction.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако включвате както раздел Регистрация/Подновяване на членство, така и раздел Сума на вноската, И искате членският внос да се обработва като отделна транзакция.

en: Check this box if you want an electronic receipt to be sent automatically to the contributor's email address.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате електронна разписка да се изпраща автоматично до имейл адреса на сътрудника.

en: Check this box if you want only the title for this fieldset to be displayed when the page is initially loaded (fields are hidden) on advanced search.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате да се показва само заглавието за този набор полета, когато страницата се зареди първоначално (полетата са скрити) при разширено търсене.

en: Check this box if you want only the title for this fieldset to be displayed when the page is initially loaded (fields are hidden).
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате само заглавието за този набор от полета да се показва при първоначалното зареждане на страницата (полетата са скрити).

en: Check this box if you want this custom group to be displayed on public forms e.g. Event Information page. Only public custom groups will be included in event receipts.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате тази персонализирана група да се показва в публични формуляри, напр. Страница с информация за събитието. Само публични персонализирани групи ще бъдат включени в разписките за събития.

en: Check this box if you want to allow registered participants to either cancel their registration OR transfer it to another participant. If this feature is enabled, event confirmation emails will include a link to a Cancel or Transfer form.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате да разрешите на регистрираните участници или да отменят регистрацията си, ИЛИ да я прехвърлят на друг участник. Ако тази функция е активирана, имейлите за потвърждение на събитието ще включват връзка към формуляр за отмяна или прехвърляне.

en: Check this box if you want to assign latitude and longitude manually rather than letting your mapping provider assign it. This is useful for addresses in locations where your mapping provider is not able to provide accurate geocoding.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате да зададете географска ширина и дължина ръчно, вместо да позволите на Вашия доставчик на картографиране да ги зададе. Това е полезно за адреси на места, където вашият доставчик на картографиране не е в състояние да осигури точно геокодиране.

en: Check this box if you want to give users the option to enter their own contribution amount. Your page will then include a text field labeled <strong>Other Amount</strong>.
bg: Отбележете това поле, ако искате да дадете опция на ползвателите да избират своя сосбтвен принос. Вашата страница ще включва след това поле с име "Друга сума".

en: Check this box if you want to give users the option to make a Pledge (a commitment to contribute a fixed amount on a recurring basis).
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате да дадете на потребителите опцията да направят обещание (ангажимент за внасяне на фиксирана сума на повтаряща се основа).

en: Check this box if you want to give users the option to make recurring contributions. This feature requires that you use a payment processor which supports recurring billing / subscriptions functionality.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате да дадете на потребителите възможност да правят повтарящи се вноски. Тази функция изисква да използвате система за обработка на плащания, която поддържа функция за периодично фактуриране/абонаменти.

en: Check this box if you want to give users the option to submit payment offline (e.g. mail in a check, call in a credit card, etc.).
bg: Маркирайте тази отметка, ако искате да дадете на потребителите възможност да представят плащане офлайн (например пощенски запис, банков превод).

en: Check this box if you want to include a link in the listings to Edit profile fields. Only users with permission to edit the contact will see this link.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате да включите връзка в списъците към полетата за редактиране на профил. Само потребители с разрешение да редактират контакта ще виждат тази връзка.

en: Check this box if you want to include a link in the listings to view contacts' %1 user account information (e.g. their 'My Account' page). This link will only be included for contacts who have a user account on your website.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате да включите връзка в списъците, за да видите информацията за потребителския акаунт на %1 на контактите (напр. тяхната страница „Моят акаунт“). Тази връзка ще бъде включена само за контакти, които имат потребителски акаунт на Вашия уебсайт.

en: Check this box if you want to offer discounted fees based on registration date (e.g. 'early-registration discounts').
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате да предложите намалени такси въз основа на датата на регистрация (напр. „отстъпки за ранна регистрация“).

en: Check this box if you want to search for tagged activities or cases (in addition to contact records).
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате да търсите маркирани дейности или случаи (в допълнение към записи за контакти).

en: Check this box to add a separator line between this menu item and the one below it.
bg: Поставете отметка в това квадратче, за да добавите разделителна линия между този елемент от менюто и този под него.

en: Check this box to allow a user to register multiple participants using the same email address. Alternatively, if you want additional participants to be registered <strong>without requiring an email address to be entered for each person</strong> - check the "Register multiple participants" option, AND include a profile in this registration form which <strong>includes First Name and Last Name fields</strong>.
bg: Поставете отметка в това квадратче, за да позволите на потребител да регистрира множество участници, използвайки един и същ имейл адрес. Като алтернатива, ако искате да бъдат регистрирани<strong> допълнителни участници, без да се изисква въвеждане на имейл адрес за всяко лице</strong> - поставете отметка в опцията „Регистриране на няколко участници“ И включете профил в този формуляр за регистрация, който <strong>включва полета за Име и Фамилия</strong>.

en: Check this box to allow users to join a waitlist if the event is full. If a space becomes available, the first participant from the waitlist will move to 'Pending from waitlist' status, and will be sent an email with a link to complete their registration (including paying event fees - if any).
bg: Поставете отметка в това квадратче, за да позволите на потребителите да се присъединят към списък с чакащи, ако събитието е пълно. Ако място стане налично, първият участник от списъка на чакащите ще премине към статус „В готовност от списъка на чакащите“ и ще получи имейл с връзка за завършване на регистрацията си (включително плащане на такси за събитие - ако има такива).

en: Check this box to allow users to register themselves AND additional participants for an event. When this feature is enabled, users have the option to specify the number of additional participants they are registering for. If this is a paid event, they can select a different event fee for each participant and will be charged the total of those fees. If a profile is included, they will complete the profile information for each participant.
bg: Поставете отметка в това квадратче, за да позволите на потребителите да регистрират себе си И допълнителни участници за събитие. Когато тази функция е активирана, потребителите имат възможност да посочат броя на допълнителните участници, за които се регистрират. Ако това е платено събитие, те могат да изберат различна такса за събитие за всеки участник и ще бъдат таксувани с общата сума на тези такси. Ако е включен профил, те ще попълнят информацията за профила за всеки участник.

en: Check this box to enter or update payment information. You will also be able to generate a customized receipt.
bg: Поставете отметка в това квадратче, за да въведете или актуализирате информация за плащане. Също така ще можете да генерирате персонализирана разписка.

en: Check this box to enter payment information. You will also be able to generate a customized receipt.
bg: Поставете отметка в това поле, за да въведете информация за плащане. Ще можете също така да генерирате персонализирана разписка.

en: Check this box to require administrative approval for all the participants who self-register, prior to being able to complete the registration process. Participants will be placed in 'Awaiting Approval' status. You can review and approve participants from 'Find Participants' - select the 'Participant status - change' task. Approved participants will move to 'Pending from approval' status, and will be sent an email with a link to complete their registration (including paying event fees - if any).
bg: Поставете отметка в това квадратче, за да изисквате административно одобрение за всички участници, които се саморегистрират, преди да можете да завършите процеса на регистрация. Участниците ще бъдат поставени в статус „В очакване на одобрение“. Можете да преглеждате и одобрявате участници от „Намиране на участници“ – изберете задачата „Статус на участник – промяна“. Одобрените участници ще преминат към статус „В очакване от одобрение“ и ще им бъде изпратен имейл с връзка за завършване на регистрацията (включително плащане на такси за събитието – ако има такива).

en: Check this box to require users who select the pay later option to provide billing name and address.
bg: Поставете отметка в това поле, за да изискате от потребителите, избрали опцията "Плати по-късно", да предоставят име и адрес за фактуриране.

en: Check this option if you want to link this address to another contact's address. For example, you might want to link a person's "Work" address to their employer's address. Or, you might want to link their "Home" address to a Household record. Changes made to the linked address will automatically be applied to this address. For example, if you use an employer (organization) address for an individual's work address - any updates to the employer address will also be applied to the individual's work address.
bg: Поставете отметка в тази опция, ако искате да свържете този адрес с адрес на друг контакт. Например, може да искате да свържете „работния“ адрес на дадено лице с адреса на неговия работодател. Или може да искате да свържете техния „домашен“ адрес със запис за домакинство. Промените, направени в свързания адрес, автоматично ще бъдат приложени към този адрес. Например, ако използвате адрес на работодател (организация) за служебния адрес на физическото лице - всички актуализации на адреса на работодателя ще се прилагат и към работния адрес на лицето.

en: Check to enable the Event Cart checkout workflow.
bg: Поставете отметка, за да активирате работния процес за плащане на количката за събития.

en: Check your spelling, or try fewer letters for the target contact name.
bg: Проверете правописа си или опитайте с по-малко букви за името на целевия контакт.

en: Check your spelling.
bg: Проверете си правописа.

en: CheckBox
bg: Избираемо поле

en: Checkbox(es)
bg: Квадрат(и) с отметка

en: Checked one user record. | Checked %count user records.
bg[0]: Проверени потребителски записи.
bg[1]: Проверени %c потребителски записи.

en: Checking for similar contacts...
bg: Проверка за подобни контакти...

en: Checking this box allows you to enter multiple sets of values for a given contact.
bg: Поставянето на отметка в това поле Ви позволява да въведете множество набори от стойности за даден контакт.

en: Checking...
bg: Проверка...

en: Checkout securely. Pay without sharing your financial information.
bg: Плащане сигурно. Плащайте, без да споделяте финансовата си информация.

en: Checkout with PayPal
bg: Касиране с PayPal

en: Checks for CiviCRM version updates. Important for keeping the database secure. Also sends anonymous usage statistics to civicrm.org to to assist in prioritizing ongoing development efforts.
bg: Проверява за актуализации на версията на CiviCRM. Важно за поддържане на сигурността на базата данни. Също така изпраща анонимни статистически данни за използването на civicrm.org, за да помогне при приоритизирането на текущите усилия за разработка.

en: Checksum
bg: Контролна сума

en: Checksum Lifespan
bg: Продължителност на живота на контролната сума

en: Cheque #
bg: Проверка #

en: Chichewa; Chewa; Nyanja
bg: Чичева; Чева; Няня

en: Child
bg: Дете

en: Child Group
bg: Второстепенна Група

en: Child Group ID
bg: Второстепенна група Идентификатор

en: Child of
bg: Дете на

en: Chinese (China)
bg: Китайски (Китай)

en: Chinese (Taiwan)
bg: Китайски (Тайван)

en: Choose
bg: Избор

en: Choose Data Source
bg: Изберете източник на данни

en: Choose Date Range
bg: Изберете Период от време

en: Choose Icon
bg: Изберете Икона

en: Choose Location
bg: Изберете Местоположение

en: Choose Recipient(s)
bg: Изберете получател(и)

en: Choose Relationship Type and Target %1
bg: Изберете тип връзка и цел %1

en: Choose a CiviCRM Group and a Drupal Role below.
bg: Изберете CiviCRM група и Drupal роля по-долу.

en: Choose a CiviMember Membership Type and a Drupal Role below. This will associate that Membership with the Role. If you would like the have the same Membership be associated with more than one role, you will need to add a second association rule after you have completed this one.
bg: Изберете тип членство в CiviMember и Drupal роля по-долу. Това ще асоциира членството с ролята. Ако искате едно и също членство да бъде свързано с повече от една роля, ще трябва да добавите второ правило за асоцииране, след като завършите това.

en: Choose a field not in this list
bg: Изберете поле, което не е в този списък

en: Choose a parameter from the list, or select "other" for manual entry.
bg: Изберете параметър от списъка или изберете „друго“ за ръчно въвеждане.

en: Choose a specific date to limit/end the repetition.
bg: Изберете конкретна дата, за да ограничите/прекратите повторението.

en: Choose country first
bg: Първо изберете държава

en: Choose how you communicate with this contact, e.g. on formal or familiar terms.
bg: Изберете как да общувате с този контакт, напр. при официални или познати условия.

en: Choose price set
bg: Изберете набор от цени

en: Choose state first
bg: Първо изберете щат

en: Choose the field to add to the profile.
bg: Изберете полето, което да добавите към профила.

en: Choose the mapping provider that has the best coverage for the majority of your contact addresses.
bg: Изберете доставчика на картографиране, който има най-доброто покритие за повечето от Вашите адреси за контакт.

en: Choose the method by which this transaction was paid.
bg: Изберете метода, по който е платена тази транзакция.

en: Choose where to link this field
bg: Изберете къде да свържете това поле

en: Chuvash
bg: Чувашки

en: City
bg: Град

en: City (Home)
bg: Град (домашен)

en: City / Suburb
bg: Град / Предградие

en: City OR Postal Code are required to search by distance.
bg: Град ИЛИ пощенски код се изискват за търсене по разстояние.

en: City, Town or Village Name.
bg: Име на град, град или село.

en: City.
bg: Град.

en: CiviCRM  Recurring Contributions
bg: CiviCRM Периодични вноски

en: CiviCRM  Soft Credits
bg: CiviCRM Меки Кредити

en: CiviCRM %1 requires MySQL thread stack >= %2k
bg: CiviCRM %1 изисква MySQL съвкупност от нишки >= %2k

en: CiviCRM %1 requires MySQL trigger privileges.
bg: CiviCRM %1 изисква привилегии за задействане на MySQL.

en: CiviCRM %3 requires PHP version %1 (or newer), but the current system uses %2
bg: CiviCRM %3 изисква PHP версия %1 (или по-нова), но текущата система използва %2

en: CiviCRM %4 requires MySQL version v%1 or MariaDB v%3 (or newer), but the current system uses %2
bg: CiviCRM %4 изисква MySQL версия v%1 или MariaDB v%3 (или по-нова), но текущата система използва %2

en: CiviCRM Activities
bg: CiviCRM Дейности

en: CiviCRM Activity
bg: Дейност на CiviCRM

en: CiviCRM Activity Assignments
bg: Присвояване на дейности в CiviCRM

en: CiviCRM Activity Search
bg: Търсене на дейност в

en: CiviCRM Activity Targets
bg: Цели за активност на CiviCRM

en: CiviCRM Address
bg: CiviCRM Адрес

en: CiviCRM Assignee Contact ID
bg: Идентификатор за контакт на получателя на CiviCRM

en: CiviCRM Campaign Engine
bg: CiviCRM Двигател на Кампанията

en: CiviCRM Case Search
bg: Търсене на казус в CiviCRM

en: CiviCRM Contact
bg: CiviCRM Контакт

en: CiviCRM Contact A
bg: CiviCRM Контакт А

en: CiviCRM Contact B
bg: CiviCRM Контакт Б

en: CiviCRM Contact Dashboard
bg: CiviCRM табло за контакти

en: CiviCRM Contact Display
bg: Дисплей за контакт CiviCRM

en: CiviCRM Contact ID
bg: CiviCRM ID за контакт

en: CiviCRM Contact Listing
bg: Списък с контакти в CiviCRM

en: CiviCRM Contact Search
bg: CiviCRM търсене на контакт

en: CiviCRM Contact Type %1
bg: CiviCRM тип контакт %1

en: CiviCRM Contact, with custom fields
bg: CiviCRM Контакт, с персонализирани полета

en: CiviCRM Contacts
bg: CiviCRM Контакти

en: CiviCRM Contribution Engine
bg: CiviCRM двигател за принос

en: CiviCRM Contribution Search
bg: Търсене на дарение в CiviCRM

en: CiviCRM Contributions
bg: Приноси на CiviCRM

en: CiviCRM Create New Record
bg: CiviCRM Създаване на нов запис

en: CiviCRM Custom Search
bg: CiviCRM Персонализирано търсене

en: CiviCRM Custom:
bg: CiviCRM Персонализирано:

en: CiviCRM Database Details
bg: Подробности за базата данни на CiviCRM

en: CiviCRM Database Settings
bg: Настройки на база данни за CiviCRM

en: CiviCRM Email
bg: CiviCRM Имейл

en: CiviCRM Event Engine
bg: CiviCRM Създател на Събитие

en: CiviCRM Event Search
bg: Търсене на събития в CiviCRM

en: CiviCRM Events
bg: CiviCRM Събития

en: CiviCRM Extensions
bg: Разширения за CiviCRM

en: CiviCRM Extensions Directory
bg: Директория с разширения на CiviCRM

en: CiviCRM Full-text Search
bg: CiviCRM Търсене в пълен текст

en: CiviCRM Grant Search
bg: Търсене на грант за CiviCRM

en: CiviCRM Group
bg: Група CiviCRM

en: CiviCRM Groups
bg: CiviCRM Групи

en: CiviCRM Home
bg: CiviCRM Начало

en: CiviCRM Installed
bg: CiviCRM вече е инсталиран

en: CiviCRM Installer
bg: Инсталирането на CiviCRM

en: CiviCRM Language Switcher
bg: CiviCRM Превключвател на език

en: CiviCRM Locations
bg: CiviCRM Местоположения

en: CiviCRM Mailing  Delivered
bg: CiviCRM Поща е доставена

en: CiviCRM Mailing Bounced
bg: Отхвърлена поща на CiviCRM

en: CiviCRM Mailing Click Throughs
bg: CiviCRM Пощенски Кликвания

en: CiviCRM Mailing Click Throughs URL
bg: CiviCRM Пощенски Кликвания URL

en: CiviCRM Mailing Engine
bg: CiviCRM Уред за Изпращане

en: CiviCRM Mailing Forwards
bg: Препращане на CiviCRM поща

en: CiviCRM Mailing Job
bg: Пощенска работа на CiviCRM

en: CiviCRM Mailing Opened
bg: CiviCRM Oтворена Пощата

en: CiviCRM Mailing Replied
bg: CiviCRM Отговор на писмо

en: CiviCRM Mailing Search
bg: Търсене на съобщения в CiviCRM

en: CiviCRM Mailing Unsubscribe
bg: Отмяна на абонамента за CiviCRM поща

en: CiviCRM Mailings
bg: Изпращания на CiviCRM

en: CiviCRM Member
bg: CiviCRM Член

en: CiviCRM Member Search
bg: Търсене на членове на CiviCRM

en: CiviCRM Membership Engine
bg: Система за Членство в CiviCRM

en: CiviCRM Memberships
bg: CiviCRM Членство

en: CiviCRM Participant Search
bg: Търсене на участници в CiviCRM

en: CiviCRM Participants
bg: CiviCRM Участници

en: CiviCRM Phone Details
bg: Подробности за CiviCRM телефон

en: CiviCRM Pledge Engine
bg: CiviCRM Двигател на залози

en: CiviCRM Pledge Search
bg: Търсене на обещания в CiviCRM

en: CiviCRM Profile Field
bg: Профилно поле в CiviCRM

en: CiviCRM Profile Fields
bg: Профилни полета в CiviCRM

en: CiviCRM Profile Group
bg: CiviCRM Профилна група

en: CiviCRM Profile Group Preview
bg: Преглед на Профилна група в CiviCRM

en: CiviCRM Profile Listings
bg: Списъци с профили в CiviCRM

en: CiviCRM Profile(s) allow you to aggregate groups of fields and include them in your site as input forms, contact display pages, and search and listings features. They provide a powerful set of tools for you to collect information from constituents and selectively share contact information.
bg: Профилът(ите) на CiviCRM ви позволяват да събирате групи от полета и да ги включвате във вашия сайт като формуляри за въвеждане, страници за показване на контакти и функции за търсене и списъци. Те предоставят мощен набор от инструменти за събиране на информация от избирателите и избирателно споделяне на информация за контакт.

en: CiviCRM Quick Add
bg: CiviCRM Бързо добавяне

en: CiviCRM Recent Items
bg: CiviCRM Последни артикули

en: CiviCRM Relationships
bg: CiviCRM Взаимоотношения

en: CiviCRM Report Engine
bg: Механизъм за отчети CiviCRM

en: CiviCRM Resource URL
bg: URL адрес на CiviCRM ресурс

en: CiviCRM Respondent Search
bg: CiviCRM Търсене на респонденти

en: CiviCRM Search
bg: CiviCRM Търсене

en: CiviCRM Source Contact
bg: Контакт с източника на CiviCRM

en: CiviCRM Source Record Contact
bg: Контакт за запис на източник на CiviCRM

en: CiviCRM System Status
bg: Състояние на системата CiviCRM

en: CiviCRM Tags
bg: CiviCRM Етикети

en: CiviCRM Target Contact ID
bg: CiviCRM ID на Целеви контакт

en: CiviCRM Upcoming Events
bg: CiviCRM Предстоящи събития

en: CiviCRM Update Check
bg: Проверка на актуализацията на CiviCRM

en: CiviCRM Upgrade Tasks
bg: Задачи за надграждане на CiviCRM

en: CiviCRM Version
bg: CiviCRM Версия

en: CiviCRM Website
bg: CiviCRM Уебсайт

en: CiviCRM allows you to indicate which contact each activity record belongs to using either the unique CiviCRM-assigned Contact ID, a unique External ID which you assign, OR your configured Unsupervised Duplicate Matching Rule set (which uses email addresses by default). You must include at least one of these values as a column in your import file. If you are synchronizing (or migrating) contacts from another application to CiviCRM, and that application has assigned a unique ID to each contact, you can import that value into CiviCRM's External ID field. Then you can use that unique key as the 'match to contact' value when importing related data such as Activities.
bg: CiviCRM ви позволява да посочите към кой контакт принадлежи всеки запис на дейност, като използвате или уникалния присвоен от CiviCRM идентификатор на контакт, уникален външен идентификатор, който задавате, ИЛИ Вашия конфигуриран набор от правила за съвпадение без надзор (който използва имейл адреси по подразбиране). Трябва да включите поне една от тези стойности като колона във Вашия файл за импортиране. Ако синхронизирате (или мигрирате) контакти от друго приложение към CiviCRM и това приложение е присвоило уникален идентификатор на всеки контакт, можете да импортирате тази стойност в полето External ID на CiviCRM. След това можете да използвате този уникален ключ като стойност за „съвпадение с контакт“, когато импортирате свързани данни, като например дейности.

en: CiviCRM comes with 3 basic (built-in) contact types: Individual, Household, and Organization. You can create additional contact types based on these basic types to further differentiate contacts (for example you might create Student, Parent, Staff, and /or Volunteer "subtypes" from the basic Individual type...). You can also re-name the built-in types. Contact subtypes are especially useful when you need to collect and display different sets of custom data for different types of contacts.
bg: CiviCRM идва с 3 основни (вградени) типа контакти: Лице, Домакинство и Организация. Може да създадете допълнителни типове контакти въз основа на тези основни типове, за да разграничите допълнително контактите (например можете да създадете „подтипове“ Ученик, Родител, Персонал и/или Доброволец от основния тип Индивидуален...). Можете също така да преименувате вградените типове. Подтиповете контакти са особено полезни, когато трябва да съберете и покажете различни набори от персонализирани данни за различни типове контакти.

en: CiviCRM comes with 3 basic (built-in) contact types: Individual, Household, and Organization. You can create additional contact types based on these types to further differentiate contacts (for example you might create Student, Parent, Staff, and /or Volunteer types from the basic Individual type...).
bg: CiviCRM идва с 3 основни (вградени) типа контакти: индивидуален, домакински и организация. Можете да създадете допълнителни типове контакти въз основа на тези типове, за да разграничите допълнително контактите (например можете да създадете типове Ученик, Родител, Персонал и/или Доброволец от основния тип Индивидуален...).

en: CiviCRM contact not found for %mail
bg: CiviCRM контакт не е намерен за %mail

en: CiviCRM data from previous installation does not exist in %1.
bg: CiviCRM данни от предишна инсталация не съществуват в %1.

en: CiviCRM data from previous installation exists in '%1'.
bg: CiviCRM данни от предишна инсталация съществуват в „%1“.

en: CiviCRM extensions allow you to install additional features for your site. This page will automatically list the available "native" extensions from the <a href="%2" target="_blank">CiviCRM.org extensions directory</a> which are compatible with this version of CiviCRM. If you install Custom Searches, Reports or Payment Processor extensions - these will automatically be available on the corresponding menus and screens.
bg: Разширенията на CiviCRM Ви позволяват да инсталирате допълнителни функции за Вашия сайт. Тази страница автоматично ще изброи наличните „родни“ разширения от <a href="%2" target="_blank">директорията с разширения на CiviCRM.org</a>, които са съвместими с тази версия на CiviCRM. Ако инсталирате персонализирани търсения, отчети или разширения за обработка на плащанията - те автоматично ще бъдат достъпни в съответните менюта и екрани.

en: CiviCRM generates callback URLs for external services.
bg: CiviCRM генерира URL адреси за обратно извикване за външни услуги.

en: CiviCRM has already been installed. <ul><li>To <strong>start over</strong>, you must delete or rename the existing CiviCRM settings file - <strong>civicrm.settings.php</strong> - from <strong>%1</strong>.</li><li>To <strong>upgrade an existing installation</strong>, refer to the online documentation: %2.</li></ul>
bg: CiviCRM вече е инсталиран. <ul><li>За да <strong>започнете отначало</strong>, трябва да изтриете или преименувате съществуващия файл с настройки на CiviCRM - <strong>civicrm.settings.php</strong> - от <strong>%1</strong>.</li><li> За да<strong> актуализирате съществуваща инсталация</strong>, вижте онлайн документацията: %2.</li></ul>

en: CiviCRM has been successfully installed
bg: CiviCRM е успешно инсталирана

en: CiviCRM has been translated to many languages, thanks to its community of translators. By selecting another language, the installer may be available in that language. The initial configuration of the basic data will also be set to that language (ex: individual prefixes, suffixes, activity types, etc.). <a href="%1">Learn more about using CiviCRM in other languages.</a>
bg: CiviCRM е преведена на много езици, благодарение на своята общност от преводачи. С избирането на друг език, инсталаторът може да бъде на разположение на този език. Първоначалната конфигурация на основните данни също ще бъдат на този език (например: отделните представки, наставки, вида дейност, и т.н.). <a href="%1">Научете повече за използването CiviCRM в други езици. </a>

en: CiviCRM has detected invalid data and/or formatting errors in one record. This record has not been imported. | CiviCRM has detected invalid data and/or formatting errors in %count records. These records have not been imported.
bg[0]: CiviCRM е открил невалидни данни и/или грешки при форматирането в записи. Тези записи не са импортирани.
bg[1]: CiviCRM е открил невалидни данни и/или грешки при форматирането в %c записи. Тези записи не са импортирани.

en: CiviCRM has detected invalid data and/or formatting errors in one record. This record have not been imported. | CiviCRM has detected invalid data and/or formatting errors in %count records. These records have not been imported.
bg[0]: CiviCRM е открил невалидни данни и/или грешки при форматирането в %c записите. Тези записи не са импортирани.
bg[1]: CiviCRM е открил невалидни данни и/или грешки при форматирането в %c записите. Тези записи не са импортирани.

en: CiviCRM has detected invalid data or formatting errors in %1 records. If you continue, these records will be skipped.  You can download a file with just these problem records: <a href='%2'>Download Errors</a>.  If you wish, you can then correct them in the original import file, cancel this import, and begin again at step 1.
bg: CiviCRM откри невалидни данни или грешки във форматирането в %1 записа. Ако продължите, тези записи ще бъдат пропуснати. Можете да изтеглите файл само с тези записи на проблеми: <a href='%2'>Изтегляне на грешки</a>. Ако желаете, след това можете да ги коригирате в оригиналния файл за импортиране, да отмените това импортиране и да започнете отново от стъпка 1.

en: CiviCRM has detected invalid data or formatting errors in %1 records. If you continue, these records will be skipped. OR, you can download a file with just these problem records - <a href='%2'>Download Errors</a>. Then correct them in the original import file, cancel this import and begin again at step 1.
bg: CiviCRM откри невалидни данни или грешки при форматирането в %1 записи. Ако продължите, тези записи ще бъдат пропуснати. ИЛИ можете да изтеглите файл само с тези проблемни записи – <a href='%2'>Изтегляне на Грешки</a>. След това ги коригирайте в оригиналния файл за импортиране, отменете този импорт и започнете отново от стъпка 1.

en: CiviCRM has detected mismatched contact ID. This record has not been updated. | CiviCRM has detected mismatched contact IDs. These records have not been updated.
bg[0]: CiviCRM е открил несъответстващи идентификатори на контакти. Тези записи не са актуализирани.
bg[1]: CiviCRM е открил несъответстващи идентификатори на контакти. Тези записи не са актуализирани.

en: CiviCRM has detected one record which is a duplicate of existing CiviCRM contact record. | CiviCRM has detected %count records which are duplicates of existing CiviCRM contact records.
bg[0]: CiviCRM е открил записи, които са дубликати на съществуващи записи за контакти на CiviCRM.
bg[1]: CiviCRM е открил %c записи, които са дубликати на съществуващи записи за контакти на CiviCRM.

en: CiviCRM has detected one record which is a duplicate of existing CiviCRM contribution record. | CiviCRM has detected %count records which are duplicates of existing CiviCRM contribution records.
bg[0]: CiviCRM е открил записи, които са дубликати на съществуващи записи за принос на CiviCRM.
bg[1]: CiviCRM е открил %c записи, които са дубликати на съществуващи записи за принос на CiviCRM.

en: CiviCRM has detected one record which is a duplicate of existing CiviCRM participant record. | CiviCRM has detected %count records which are duplicates of existing CiviCRM participant records.
bg[0]: CiviCRM е открил записи, които са дубликати на съществуващи записи на участници в CiviCRM.
bg[1]: CiviCRM е открил 1% записи, които са дубликати на съществуващи записи на участници в CiviCRM.

en: CiviCRM has functionality to file emails which contain the Case ID or Case Hash in the subject line in the format [case #1234] against a case record.
bg: CiviCRM има функционалност да архивира имейли, които съдържат ID на случай или хеш на случай в реда за тема във формат [case #1234] срещу запис на случай.

en: CiviCRM home page
bg: Начална страница на CiviCRM

en: CiviCRM includes an optional plugin for interfacing with the United States Postal Services (USPS) Address Standardization web service. You must register to use the USPS service at <a href='%1' target='_blank'>%1</a>. If you are approved, they will provide you with a User ID and the URL for the service.
bg: CiviCRM включва допълнителен плъгин за взаимодействие с уеб услугата за стандартизация на адреси на Пощенските услуги на САЩ (USPS). Трябва да се регистрирате, за да използвате услугата USPS на <a href='%1' target='_blank'>%1</a>. Ако бъдете одобрени, те ще Ви предоставят потребителско име и URL за услугата.

en: CiviCRM includes plugins for several mapping and geocoding web services. When your users save a contact or event location address, a geocoding service will convert the address into geographical coordinates, which are required for mapping. Mapping services allow your users to display addresses on a map.
bg: CiviCRM включва добавки за няколко уеб услуги за картографиране и геокодиране. Когато Вашите потребители запазят контакт или адрес на място на събитие, услуга за геокодиране ще преобразува адреса в географски координати, които са необходими за картографиране. Картографските услуги позволяват на Вашите потребители да показват адреси на карта.

en: CiviCRM includes several optional components which give you more tools to connect with and engage your constituents.
bg: CiviCRM включва няколко допълнителни компонента, които Ви дават повече инструменти за свързване и ангажиране на Вашите избиратели.

en: CiviCRM is openly available under the <a href='%1'>GNU AGPL License</a>.
bg: CiviCRM е свободно достъпен под <a href='%1'>лиценза GNU AGPL</a>.

en: CiviCRM is pre-configured with standard options for individual contact name suffixes (Jr., Sr., II etc.). Customize these options and add new ones as needed for your installation.
bg: CiviCRM е предварително конфигуриран със стандартни опции за индивидуални суфикси на имена на контакти (Jr., Sr., II и т.н.). Персонализирайте тези опции и добавете нови, ако е необходимо за Вашата инсталация.

en: CiviCRM is pre-configured with standard options for individual contact prefixes (Ms., Mr., Dr. etc.). Customize these options and add new ones as needed for your installation.
bg: CiviCRM е предварително конфигуриран със стандартни опции за индивидуални префикси за контакт (г-жа, г-н, д-р и т.н.). Персонализирайте тези опции и добавете нови, ако е необходимо за Вашата инсталация.

en: CiviCRM is pre-configured with standard options for individual gender (Male, Female, Other). Modify these options as needed for your installation.
bg: CiviCRM е предварително конфигуриран със стандартни опции за индивидуален пол (мъж, жена, друг). Променете тези опции, ако е необходимо за Вашата инсталация.

en: CiviCRM menu type.
bg: Тип меню CiviCRM.

en: CiviCRM needs a minimum of %1 MB allocated to PHP, but recommends %2 MB.
bg: CiviCRM се нуждае от минимум %1 MB, разпределен за PHP, но препоръчва %2 MB.

en: CiviCRM no longer integrates with the "%1 Default Editor." Your wysiwyg setting has been reset to the built-in CKEditor. <a %2>Learn more...</a>
bg: CiviCRM вече не се интегрира с "%1 Редактор по подразбиране." Вашата настройка на wysiwyg е върната към вградения CKEditor. <a %2>Научете повече...</a>

en: CiviCRM now includes the easy-to-use CKEditor Configurator. To customize the features and display of your wysiwyg editor, visit the <a %1>Display Preferences</a> page. <a %2>Learn more...</a>
bg: CiviCRM вече включва лесния за използване CKEditor Configurator. За да персонализирате функциите и дисплея на вашия wysiwyg редактор, посетете страницата <a %1>Показване на Предпочитания</a>. <a %2>Научете повече...</a>

en: CiviCRM offers several options to send emails. You can send a test email to check your settings by clicking "Save and Send Test Email". If you're unsure of the correct values, check with your system administrator, ISP or hosting provider.
bg: CiviCRM предлага няколко опции за изпращане на имейли. Можете да изпратите тестов имейл, за да проверите настройките си, като щракнете върху „Запазване и изпращане на тестов имейл“. Ако не сте сигурни в правилните стойности, консултирайте се с вашия системен администратор, интернет доставчик или хостинг доставчик.

en: CiviCRM relies upon a <a href="%1">base page in WordPress</a>, but it is not published.
bg: CiviCRM разчита на <a href="%1">базова страница в WordPress</a>, но тя не се публикува.

en: CiviCRM relies upon a base page in WordPress at %1, but it is missing.
bg: CiviCRM разчита на базова страница в WordPress на %1, но тя липсва.

en: CiviCRM requires that you use the <strong>Signature-based API Credentials</strong> for PayPal Pro and Express. Enter your <strong>API Password</strong> as displayed in your LIVE account's <strong>Profile - View API Signature</strong> screen.
bg: CiviCRM изисква да използвате <strong>Идентификационни данни за API, базирани на подпис</strong> за PayPal Pro и Express. Въведете <strong>Паролата си за API</strong>, както е показано в профила на Вашия <strong>Акаунт НА ЖИВО - Преглед на екрана за подпис на API</strong>.

en: CiviCRM requires that you use the <strong>Signature-based API Credentials</strong> for PayPal Pro and Express. Enter your <strong>API Password</strong> as displayed in your TEST (sandbox) account's <strong>Profile - View API Signature</strong> screen.
bg: CiviCRM изисква да използвате <strong>Идентификационни данни за API, базирани на подпис</strong> за PayPal Pro и Express. Въведете <strong>паролата си за API</strong>, както е показано в <strong>Профила на вашия TEST (sandbox) Акаунт - Преглед на екрана за подпис на API</strong>.

en: CiviCRM requires that you use the <strong>Signature-based API Credentials</strong> for PayPal Pro and Express. Enter your <strong>API Signature</strong> as displayed in your LIVE account's <strong>Profile - View API Signature</strong> screen.
bg: CiviCRM изисква да използвате <strong>Идентификационни данни за API, базирани на подпис</strong> за PayPal Pro и Express. Въведете своя <strong>API подпис</strong>, както е показано в профила на Вашия <strong>Акаунт НА ЖИВО - Преглед на екрана за подпис на API</strong>.

en: CiviCRM requires that you use the <strong>Signature-based API Credentials</strong> for PayPal Pro and Express. Enter your <strong>API Signature</strong> as displayed in your TEST (sandbox) account's <strong>Profile - View API Signature</strong> screen.
bg: CiviCRM изисква да използвате <strong>Идентификационни данни за API, базирани на подпис</strong> за PayPal Pro и Express. Въведете Вашия <strong>подпис на API</strong>, както е показано в <strong>Профила на Вашия TEST (sandbox) акаунт - Преглед на екрана на подписа на API</strong>.

en: CiviCRM requires that you use the <strong>Signature-based API Credentials</strong> for PayPal Pro and Express. Enter your <strong>API Username</strong> as displayed in your LIVE account's <strong>Profile - View API Signature</strong> screen.
bg: CiviCRM изисква да използвате <strong>Идентификационни данни за API, базирани на подпис</strong> за PayPal Pro и Express. Въведете Вашето <strong>API потребителско име</strong>, както е показано в профила на Вашия <strong>акаунт НА ЖИВО - Преглед на екрана за подпис на API</strong>.

en: CiviCRM requires that you use the <strong>Signature-based API Credentials</strong> for PayPal Pro and Express. Enter your <strong>API Username</strong> as displayed in your TEST (sandbox) account's <strong>Profile - View API Signature</strong> screen.
bg: CiviCRM изисква да използвате <strong>Идентификационни данни за API, базирани на подпис</strong> за PayPal Pro и Express. Въведете Вашето <strong>Потребителско име за API</strong>, както е показано в <strong>Профила на Вашия TEST (sandbox) акаунт - Преглед на екрана за подпис на API</strong>.

en: CiviCRM stores configurable choices for various drop-down fields as 'option groups'. You can click <strong>Options</strong> to view the available choices.
bg: CiviCRM съхранява конфигурируеми избори за различни падащи полета като „групи опции“. Можете да щракнете върху <strong>Опции</strong>, за да видите наличните възможности за избор.

en: CiviCRM stores its content in a MySQL database. Please provide the username and password to connect to the server here.  If this account has permission to create databases, then we will create the database for you; otherwise, you must give the name of a database that already exists.
bg: CiviCRM съхранява съдържанието си в MySQL база данни. Моля, въведете потребителското име и паролата за свързване със сървъра тук. Ако този акаунт има разрешение за създаване на бази данни, тогава ние ще създадем базата данни за Вас; в противен случай трябва да дадете име на база данни, която вече съществува.

en: CiviCRM task in progress
bg: Задачата за CiviCRM е в ход

en: CiviCRM v5.36 introduces a new configuration option to support digital signatures. You may <a href="%1" target="_blank">setup CIVICRM_SIGN_KEYS</a> before or after upgrading. The option is not critical in v5.36, but it may be required for extensions or future upgrades.
bg: CiviCRM v5.36 въвежда нова опция за конфигурация за поддръжка на цифрови подписи. Можете да <a href="%1" target="_blank">настроите CIVICRM_SIGN_KEYS</a> преди или след надстройката. Опцията не е критична във v5.36, но може да е необходима за разширения или бъдещи актуализации.

en: CiviCRM v5.9+ adds a new search preference for certain custom-fields ("Money", "Integer", or "Float" data displayed as "Select" or "Radio" fields). For continuity, any old fields have been set to continue the old user-experience. However, you may want to review these settings. (You should especially review if this site used v5.9-alpha or v5.9-beta.)
bg: CiviCRM v5.9+ добавя ново предпочитание за търсене за определени персонализирани полета (данни „Пари“, „Цяло число“ или „Флоут“, показани като полета „Избери“ или „Радио“). За непрекъснатост всички стари полета са настроени да продължат предишната си работа. Все пак може да искате да прегледате тези настройки. (Трябва да прегледате особено дали този сайт използва v5.9-alpha или v5.9-beta.)

en: CiviCRM versions prior to %1 cannot be upgraded directly to %2. This upgrade will need to be done in stages. First download an intermediate version (the LTS may be a good choice) and upgrade to that before proceeding to this version.
bg: Версии на CiviCRM преди %1 не могат да бъдат актуализирани директно до %2. Това надграждане ще трябва да се извърши на етапи. Първо изтеглете междинна версия (LTS може да е добър избор) и актуализирайте до нея, преди да продължите към тази версия.

en: CiviCRM will attempt to split street addresses into separate elements (street number, street name and unit/apt) to help you make lists and reports where you need to sort by street number (and/or separate addresses with odd and even numbers). For most addresses, this is done for you automatically. However, you can manually edit these elements, and potentially handle addresses that are in unusual formats, by clicking 'Edit Address Elements'.
bg: CiviCRM ще се опита да раздели уличните адреси на отделни елементи (номер на улица, име на улица и единица/апартамент), за да ви помогне да правите списъци и отчети, където трябва да сортирате по номер на улица (и/или отделни адреси с нечетни и четни числа). За повечето адреси това се прави автоматично за Вас. Може обаче ръчно да редактирате тези елементи и евентуално да обработвате адреси, които са в необичайни формати, като щракнете върху „Редактиране на адресни елементи“.

en: CiviCRM will check each user record for a contact record. A new contact record will be created for each user where one does not already exist.
bg: CiviCRM ще провери всеки потребителски запис за запис на контакт. Нов запис на контакт ще бъде създаден за всеки потребител, където такъв все още не съществува.

en: CiviCRM will in the future require the extension %1 for CiviCRM Reports to work correctly with the Financial Type ACLs. The extension can be downloaded <a href="%2">here</a>
bg: CiviCRM в бъдеще ще изисква разширението %1 за отчетите на CiviCRM, за да работи правилно с ACLs от финансов тип. Разширението може да бъде изтеглено от <a href="%2">тук</a>

en: CiviCRM will use this setting as path to bootstrap WP.
bg: CiviCRM ще използва тази настройка като път към стартиращ WP.

en: CiviCRM.org - Growing and Sustaining Relationships
bg: CiviCRM.org - Разрастване и поддържане на взаимоотношения

en: CiviCase Dashboard
bg: Табло за управление на CiviCase

en: CiviCase Engine
bg: Двигател на CiviCase

en: CiviCase Setup documentation
bg: Документация за настройка на CiviCase

en: CiviCase configuration files can also be stored in this custom path.
bg: Конфигурационните файлове на CiviCase също могат да се съхраняват в този потребителски път.

en: CiviContribute Alert: Possible Duplicate Contact Record
bg: Сигнал от CiviContribute: Възможен дублиран запис на контакт

en: CiviContribute Component Settings
bg: Настройки на компонентите на CiviContribute

en: CiviContribute allows you to configure any number of <strong>Premiums</strong> which can be offered to contributors as incentives / thank-you gifts. Premiums may be tangible items (i.e. a coffee mug or t-shirt), or they may be a membership or subscription with a pre-determined duration.
bg: CiviContribute Ви позволява да конфигурирате произволен брой <strong>Премиуми</strong>, които могат да бъдат предложени на сътрудниците като стимули / подаръци за благодарност. Премиите могат да бъдат материални предмети (напр. чаша за кафе или тениска) или могат да бъдат членство или абонамент с предварително определена продължителност.

en: CiviContribute allows you to create and maintain any number of Online Contribution Pages. You can create different pages for different programs or campaigns, and you can customize text, amounts, types of information collected from contributors, etc.
bg: CiviContribute Ви позволява да създавате и поддържате произволен брой онлайн страници за принос. Можете да създадете различни страници за различни програми или кампании и можете да персонализирате текст, суми, типове информация, събирана от сътрудниците и т.н.

en: CiviContribute allows you to create customized page(s) for collecting online contributions. You can also input and track offline contributions. To enter contributions manually for individual contacts, use <a href='%1'>Find Contacts</a> to locate the contact. Then click <strong>View</strong> to go to their summary page and click on the <strong>New Contribution</strong> link. You can also <a href='%2'>import batches of offline contributions</a> from other sources.
bg: CiviContribute Ви позволява да създавате персонализирани страници(а) за събиране на онлайн дарения. Можете също да въвеждате и проследявате офлайн приноси. За да въведете ръчно приноси за отделни контакти, използвайте <a href='%1'>Намиране на контакти</a>, за да намерите контакта. След това щракнете върху <strong>Преглед</strong>, за да отидете на тяхната страница с обобщение и щракнете върху връзката <strong>Нов принос</strong>. Можете също да <a href='%2'>импортирате партиди от офлайн приноси</a> от други източници.

en: CiviContribute widgets allow you and your supporters to easily promote this fund-raising campaign. Widget code can be added to any web page.  It will provide a real-time display of current contribution results and a direct link to this contribution page.
bg: Приспособленията на CiviContribute позволяват на Вас и Вашите поддръжници лесно да рекламирате тази кампания за набиране на средства. Кодът на джаджа може да се добави към всяка уеб страница. Той ще осигури показване в реално време на текущи резултати от принос и директна връзка към тази страница за принос.

en: CiviEvent Cart Checkout
bg: Плащане на количката на CiviEvent

en: CiviEvent Dashboard
bg: Табло за управление на CiviEvent

en: CiviEvent Public Calendar
bg: Публичен календар на CiviEvent

en: CiviEvent allows you to create customized page(s) for constituents to learn about events and optionally register online. You can create <a href='%1'><strong>new events</strong></a> and <a href='%2'><strong>manage existing events</strong></a>.
bg: CiviEvent ви позволява да създадете персонализирана страница(и) за заинтересуваните, за да научат за събития и по желание да се регистрирате онлайн. Можете да създавате <a href='%1'><strong>нови събития</strong></a> и <a href='%2'><strong>да управлявате съществуващи събития</strong></a>.

en: CiviEvent also creates an RSS 2.0 formatted feed which can be subscribed to people using RSS readers and can be displayed in most modern browsers. The RSS Feed URL for CiviEvent on this site:
bg: CiviEvent също така създава RSS 2.0 форматиран канал, който може да се абонира за хора, използващи RSS четци и може да се показва в повечето съвременни браузъри. URL адресът на RSS емисия за CiviEvent на този сайт:

en: CiviEvent provides a page which lists your current and future public events in a table layout for display in a browser. Point people to this page using the following URL:
bg: CiviEvent предоставя страница, която изброява Вашите настоящи и бъдещи обществени събития в таблично оформление за показване в браузър. Насочете хората към тази страница, като използвате следния URL адрес:

en: CiviGrant allows you to input and track grants to Organizations, Individuals or Households. The grantee must first be entered as a contact in CiviCRM. Use <a href='%1'>Find Contacts</a> to see if there's already a record for the grantee. Once you've located or created the contact record, click <strong>View</strong> to go to their summary page, select the <strong>Grants</strong> tab and click <strong>New Grant</strong>.
bg: CiviGrant Ви позволява да въвеждате и проследявате субсидии за организации, физически лица или домакинства. Получателят трябва първо да бъде въведен като контакт в CiviCRM. Използвайте <a href='%1'>Търсене на контакти</a>, за да видите дали вече има запис за получателя. След като намерите или създадете записа на контакта, щракнете върху <strong>Преглед</strong>, за да отидете на тяхната страница с обобщение, изберете раздела <strong>Субсидии</strong> и щракнете върху <strong>Нов грант</strong>.

en: CiviGroup Roles Sync
bg: Синхронизиране на ролите на CiviGroup

en: CiviGroup Roles Sync installed. You will need to specify sync rules !1.
bg: CiviGroup Синхронизиране на Роли е инсталиран. Ще трябва да посочите правила за синхронизиране !1.

en: CiviMail Approval Status
bg: Статус на одобрение на CiviMail

en: CiviMail Mailings
bg: Изпращания на CiviMail

en: CiviMail Report: %1
bg: CiviMail Докладване: %1

en: CiviMail automatically fetches recipient list and count whenever mailing groups are included or excluded while composing bulk mail. This phenomena may degrade performance for large sites, so disable this setting to build and fetch recipients for selected groups, manually.
bg: CiviMail автоматично извлича списък с получатели и брои всеки път, когато групите за изпращане на поща са включени или изключени, докато пишете групова поща. Това явление може да влоши производителността на големи сайтове, така че деактивирайте тази настройка, за да създавате и извличате получатели за избрани групи ръчно.

en: CiviMail component
bg: Компонент CiviMail

en: CiviMail dedupes e-mail addresses by default
bg: CiviMail дедублира имейл адресите по подразбиране

en: CiviMail email messages must include an <strong>opt-out</strong> link ("Opt out via web page"), and the <strong>postal address</strong> of your organization. These elements help reduce the chances of your email being categorized as SPAM. They can be included in the main message body OR in a re-usable <strong>message footer</strong>. Refer to the online documentation for details on how to include required links and contact information as well as sample messages.
bg: Имейл съобщенията на CiviMail трябва да съдържат връзка за 1отказване1 ("Отказване чрез уеб страница") и 2пощенския адрес2 на вашата организация. Тези елементи спомагат за намаляване на вероятността имейлът ви да бъде категоризиран като СПАМ. Те могат да бъдат включени в основното тяло на съобщението ИЛИ в 3долния колонтитул на съобщението3, който може да се използва многократно. За подробности относно включването на необходимите връзки и информация за контакт, както и за примерни съобщения, направете справка в онлайн документацията.

en: CiviMail mailings must include the sending organization's address. This is done by putting the %1 token in either the body or footer of the mailing. This token may also be used in regular 'Email - send now' messages and in other Message Templates. The token is replaced by the address entered below when the message is sent.
bg: Пощенските съобщения на CiviMail трябва да включват адреса на изпращащата организация. Това става чрез поставяне на токена %1 или в тялото, или в долния колонтитул на имейла. Този маркер може да се използва и в обикновени съобщения „Имейл – изпратете сега“ и в други шаблони за съобщения. Токенът се заменя с адреса, въведен по-долу, когато съобщението бъде изпратено.

en: CiviMail no longer forces CKEditor to add html/head/body tags to email content because some sites place these in the message header/footer. This was added in 4.7.5 and is now disabled by default.
bg: CiviMail вече не принуждава CKEditor да добавя тагове html/head/body към съдържанието на имейла, защото някои сайтове ги поставят в горния/долния колонтитул на съобщението. Това беше добавено в 4.7.5 и сега е деактивирано по подразбиране.

en: CiviMail records email sent at the frequency you specify. If you set it to 1, it will update the database every time it sends an email. This ensures that emails are not resent if the batch job fails, but this may cause a performance hit, particularly for large jobs.
bg: CiviMail записва изпратените имейли с честотата, която сте посочили. Ако го зададете на 1, той ще актуализира базата данни всеки път, когато изпрати имейл. Това гарантира, че имейлите не се изпращат повторно, ако пакетното задание е неуспешно, но това може да доведе до спад в производителността, особено за големи задания.

en: CiviMail will deliver a copy of the email to each bulk email listed for the contact. Enabling this setting will also change the options for the "Email on Hold" field in Advanced Search.
bg: CiviMail ще достави копие от имейла до всеки групов имейл, посочен за контакта. Активирането на тази настройка също ще промени опциите за полето „Имейл при задържане“ в Разширено търсене.

en: CiviMail will not send an empty mail body, Skipping: %1
bg: CiviMail няма да изпрати празно тяло на имейл, Пропускане: %1

en: CiviMail will not send email to a non-existent contact: %1
bg: CiviMail няма да изпрати имейл до несъществуващ контакт: %1

en: CiviMember Membership Type and Drupal Role values were not numeric.
bg: Стойностите за CiviMember Тип членство и Drupal Role не бяха числени.

en: CiviMember Membership Types or Status Rules have not been configured. Please do so on the "Administer CiviCRM" page.
bg: Типовете членство на CiviMember или правилата за статус не са конфигурирани. Моля, направете го на страницата „Администриране на CiviCRM“.

en: CiviMember Memberships and Drupal Roles have been synchronized using available rules. Note: if no association rules exist then synchronization has not been completed.
bg: Членствата в CiviMember и Drupal ролите са синхронизирани с помощта на наличните правила. Забележка: ако не съществуват правила за асоцииране, тогава синхронизирането не е завършено.

en: CiviMember Roles Sync
bg: Синхронизиране на ролите на CiviMember

en: CiviMember Status Rules
bg: Правила за статус на CiviMember

en: CiviMember allows you to create customized membership types as well as page(s) for online membership sign-up and renewal. Administrators can create or modify Membership Types <a href='%2'>here</a>, and configure Online Contribution Pages which include membership sign-up <a href='%1'>here</a>.
bg: CiviMember Ви позволява да създавате персонализирани видове членство, както и страница(и) за онлайн регистрация и подновяване на членство. Администраторите могат да създават или променят видове членство <a href='%2'>тук</a> и да конфигурират страници за онлайн принос, които включват регистрация за членство <a href='%1'>тук</a>.

en: CiviMember automatically calculates the current status of each contact's membership based on the status names and rules configured here. The status 'rule' tells CiviMember what status to assign based on the start and end dates of a given membership. For example, the default <strong>Grace</strong> status rule says: 'assign Grace status if the membership period ended sometime within the past month.'
bg: CiviMember автоматично изчислява текущия статус на членството на всеки контакт въз основа на имената на статуса и правилата, конфигурирани тук. Статусът „правило“ казва на CiviMember какъв статус да присвои въз основа на началната и крайната дата на дадено членство. Например, правилото за <strong>Подарен</strong> статус по подразбиране гласи: „присвоете статус Подарен, ако периодът на членство е приключил някъде през последния месец.“

en: Class
bg: Вид

en: Class Name
bg: Име на класа

en: Class already exists in Database.
bg: Класът вече съществува в базата данни.

en: Class used
bg: Използван клас

en: Clean-up Temporary Data and Files
bg: Почистване на временни данни и файлове

en: Cleanup Caches
bg: Кешове за почистване

en: Cleanup Setting
bg: Настройка за почистване

en: Cleanup reports menu
bg: Меню за отчети за почистване

en: Clear
bg: Изчисти

en: Clear all search criteria
bg: Изчистете всички критерии за търсене

en: Clear search
bg: Изчистете търсенето

en: Clear selection
bg: Изчистване на селекцията

en: Cleared all CiviCRM caches (database, menu, templates)
bg: Изчисти всички кешове на CiviCRM (база данни, меню, шаблони)

en: Click "Edit Contact" to add more %1 records
bg: Щракнете върху „Редактиране на контакт“, за да добавите още %1 записи

en: Click &quot;%2&quot; below to register your pledge. You will be able to modify or cancel future pledge payments at any time by logging in to your account or contacting us at %1.
bg: Щракнете върху &quot;%2&quot; по-долу, за да регистрирате вноската си. Ще можете да промените или отмените бъдещи плащания на обещания по всяко време, като влезете в акаунта си или се свържете с нас на %1.

en: Click 'Delete' if you want to continue.
bg: Натиснете „Изтриване“, ако искате да продължите.

en: Click 'Import Now' if you are ready to proceed.
bg: Щракнете върху „Импортиране сега“, ако сте готови да продължите.

en: Click 'Save' from the actions menu.
bg: Щракнете върху „Запазване“ от менюто за действия.

en: Click <a %1>Add Case</a> to add a case record for this contact.
bg: Щракнете върху <a %1>Добавяне на случай</a>, за да добавите запис на случай за този контакт.

en: Click <a %1>Add Event Registration</a> to register this contact for an event.
bg: Натиснете <a %1>Добавяне на Регистрация на Събитие</a>, за да регистрирате този контакт за събитие.

en: Click <a %1>Add Grant</a> to record a Grant for this contact.
bg: Щракнете върху <a %1>Добавяне на субсидия</a>, за да запишете грант за този контакт.

en: Click <a %1>Record Contribution</a> to record a new contribution received from this contact.
bg: Щракнете върху <a %1>Запис на приноса</a>, за да запишете нов принос, получен от този контакт.

en: Click <a %1>Submit Credit Card Contribution</a> to process a new contribution on behalf of the contributor using their credit card.
bg: Щракнете върху <a %1>Изпращане на принос с кредитна</a> карта, за да обработите нов принос от името на сътрудника, използвайки неговата кредитна карта.

en: Click <a %1>Submit Credit Card Event Registration</a> to process a new New Registration on behalf of the participant using their credit card.
bg: Натиснете <a %1>Изпращане на Регистрация на Събитие с Кредитна Карта</a>, за да обработите нова регистрация от името на участника, използващ неговата кредитна карта.

en: Click <a href='%1'>New Contribution Page</a> to create and configure a new online contribution page using the step-by-step wizard.
bg: Щракнете върху <a href='%1'>Нова страница за принос</a>, за да създадете и конфигурирате нова онлайн страница за принос с помощта на съветника стъпка по стъпка.

en: Click <a id='memQuickconfig' href='#'>here</a> if you want to configure the Membership Types below as part of a Price Set, with the added flexibility and complexity that entails.
bg: Натиснете <a id='memQuickconfig' href='#'>тук</a>, ако искате да конфигурирате типовете членство по-долу като част от набор от цени, с допълнителната гъвкавост и сложност, които произтичат.

en: Click <a id='quickconfig' href='#'>here</a> if you want to configure the Regular Fees below as part of a Price Set, with the added flexibility and complexity that entails.
bg: Щракнете <a id='quickconfig' href='#'>тук</a>, ако искате да конфигурирате Редовните Такси по-долу като част от Ценови комплект, с добавената гъвкавост и сложност, които произтичат.

en: Click <em>Add Membership</em> to record a new membership.
bg: Изберете <em>Добавяне на Членство</em>, за да запишете ново членство.

en: Click <em>Submit Credit Card Membership</em> to process a Membership on behalf of the member using their credit card.
bg: Изберете <em>Изпращане на Членство с Кредитна Карта</em>, за да обработите членство от името на члена, използвайки неговата кредитна карта.

en: Click <strong>Advanced Search</strong> to search by address, demographics, custom fields, notes, and/or relationships. If you are using CiviContribute, CiviEvent or CiviMember - you can also search based on information stored by these components. For example - you can find all contacts who live in a specific city AND have contributed at least %1 within the past 6 months.
bg: Щракнете върху <strong>Разширено търсене</strong>, за да търсите по адрес, демографски данни, персонализирани полета, бележки и/или връзки. Ако използвате CiviContribute, CiviEvent или CiviMember - можете също да търсите въз основа на информация, съхранявана от тези компоненти. Например - можете да намерите всички контакти, които живеят в конкретен град И са допринесли с поне %1 през последните 6 месеца.

en: Click <strong>Configure</strong> to view and modify settings, amounts, and text for existing pages.
bg: Щракнете върху <strong>Конфигуриране</strong>, за да видите и промените настройките, сумите и текста за съществуващи страници.

en: Click <strong>Continue Later</strong> if you're not ready to schedule or send this Mass SMS.
bg: Щракнете върху <strong>Продължи по-късно</strong>, ако не сте готови да насрочите или изпратите този масов SMS.

en: Click <strong>Merge</strong> to move data from the Duplicate Contact on the left into the Main Contact. In addition to the contact data (address, phone, email...), you may choose to move all or some of the related activity records (groups, contributions, memberships, etc.).
bg: Щракнете върху <strong>Обединяване</strong>, за да преместите данни от дублирания контакт вляво в основния контакт. В допълнение към данните за контакт (адрес, телефон, имейл...), можете да изберете да преместите всички или някои от свързаните записи на дейност (групи, приноси, членства и т.н.).

en: Click <strong>Merge</strong> to move data from the Duplicate Contact on the left into the Main Contact. In addition to the contact data (address, phone, email...), you may choose to move all or some of the related records (groups, activities, tags, etc.).
bg: Щракнете върху <strong>Обединяване,</strong> за да преместите данни от дублирания контакт вляво в основния контакт. В допълнение към данните за контакт (адрес, телефон, имейл...), можете да изберете да преместите всички или някои от свързаните записи (групи, дейности, тагове и т.н.).

en: Click <strong>Save & Preview</strong> to save any changes to your settings, and preview the widget again on this page.
bg: Щракнете върху <strong>Запазване и визуализация</strong>, за да запазите всички промени в настройките си и прегледайте визуализацията отново на тази страница.

en: Click <strong>Save & Preview</strong> to save your settings and preview the widget on this page.
bg: Щракнете върху <strong>Запазване и преглед</strong>, за да запазите настройките си и да прегледате визуализацията на тази страница.

en: Click <strong>Select fields for export</strong> and then <strong>Continue</strong> to choose a subset of fields for export. This option allows you to export multiple specific locations (Home, Work, etc.) as well as custom data. You can also save your selections as a 'field mapping' so you can use it again later.
bg: Щракнете върху <strong>Избор на полета за експортиране</strong> и след това върху <strong>Продължи</strong>, за да изберете поднабор от полета за експортиране. Тази опция Ви позволява да експортирате множество конкретни местоположения (дом, работа и т.н.), както и персонализирани данни. Можете също така да запазите избора си като „картографиране на поле“, за да можете да го използвате отново по-късно.

en: Click <strong>Submit Mass SMS/strong> to add this to the Mass SMS mailing queue. An automated task which runs periodically on your server processes mailings in the queue, and starts actually sending out your Mass SMS.
bg: Щракнете върху <strong>Изпращане на масов SMS/strong>, за да добавите това към опашката за масово изпращане на SMS. Автоматизирана задача, която се изпълнява периодично на Вашия сървър, обработва имейли в опашката и започва всъщност да изпраща Вашите масови SMS съобщения.

en: Click <strong>Test-drive</strong> to try out the page in <strong>test mode</strong>. This allows you to go through the full contribution process using a dummy credit card on a test server.
bg: Кликнете върху <strong>Тест</strong>, за да изпробвате страницата в <strong>тестов режим</strong>. Това Ви позволява да преминете през целия процес на дарение, като използвате фиктивна кредитна карта на тестов сървър.

en: Click <strong>Update Participant(s)</strong> below to save all your changes.
bg: Щракнете върху <strong>Актуализиране на Участник(и)</strong> по-долу, за да запазите всичките си промени.

en: Click <strong>record response</strong> button to update values for each respondent as needed.
bg: Щракнете върху <strong>бутона за запис</strong> на отговор, за да актуализирате стойностите за всеки респондент, ако е необходимо.

en: Click <strong>record response</strong> button to update values for each respondent as needed. <br />Click <strong>Release Respondents >></strong> button below to release any respondents for whom you haven't recorded a response. <br />Click <strong>Reserve More Respondents >></strong> button if you need to get more respondents to interview.
bg: Щракнете върху <strong>бутона за запис на отговор</strong>, за да актуализирате стойностите за всеки респондент, ако е необходимо. <br />Щракнете върху бутона <strong>Освобождаване на респондентите >></strong> по-долу, за да освободите всички респонденти, за които не сте записали отговор. <br />Щракнете върху бутона <strong>Резервиране на повече респонденти >></strong>, ако трябва да накарате повече респонденти за интервю.

en: Click Count
bg: Брой Кликвания

en: Click Date
bg: Щракнете върху Дата

en: Click Delete to move this &quot;%1&quot; activity to the Trash.
bg: Щракнете върху Изтриване, за да преместите този &quot;%1&quot; активност в кошчето.

en: Click Delete to move this case and all associated activities to the Trash.
bg: Щракнете върху Изтриване, за да преместите този случай и всички свързани дейности в кошчето.

en: Click OK to override and update expected values.
bg: Кликнете върху OK, за да отмените и актуализирате очакваните стойности.

en: Click OK to save this Pledge record AND send an acknowledgment to %1 now.
bg: Щракнете върху OK, за да запазите този запис на залог И да изпратите потвърждение на %1 сега.

en: Click OK to save this contribution record AND send a receipt to the contributor now
bg: Щракнете върху OK, за да запазите този запис за принос И да изпратите разписка до сътрудника сега

en: Click OK to save this payment record AND send a receipt to the contributor now
bg: Щракнете върху OK, за да запазите този запис на плащане И да изпратите разписка до сътрудника сега

en: Click Restore to retrieve this &quot;%1&quot; activity from the Trash.
bg: Щракнете върху Възстановяване, за да извлечете този &quot;%1&quot; активност от кошчето.

en: Click Restore to retrieve this case and all associated activities from the Trash.
bg: Щракнете върху Възстановяване, за да извлечете този случай и всички свързани дейности от кошчето.

en: Click Validate & Process below when you've entered all items for the batch. You can also Save & Continue Later at any time.
bg: Щракнете върху Валидиране и обработка по-долу, когато сте въвели всички елементи за партидата. Можете също да запазите и продължите по-късно по всяко време.

en: Click arrow to view pledge payments.
bg: Щракнете върху стрелката, за да видите плащанията на залози.

en: Click here for new profile
bg: Щракнете тук за нов профил

en: Click here to configure the panes.
bg: Щракнете тук, за да конфигурирате панелите.

en: Click here to confirm and complete your registration
bg: Натиснете тук, за да потвърдите и завършите регистрацията си

en: Click here to do this for a different person.
bg: Щракнете тук, за да направите това за друг човек.

en: Click here to register a different person for this event.
bg: Натиснете тук, за да регистрирате друг човек за това събитие.

en: Click here to return to editing the street address as a single field. Addresses which don't fit the expected format for address elements can still be saved by entering them in the single 'Street Address' field.
bg: Щракнете тук, за да се върнете към редактирането на адреса като едно поле. Адреси, които не отговарят на очаквания формат за адресни елементи, все още могат да бъдат запазени, като ги въведете в едно поле „Уличен адрес“.

en: Click here to transfer or cancel your registration.
bg: Натиснете тук, за да прехвърлите или отмените регистрацията си.

en: Click on each included link to make sure they go to the expected web pages.
bg: Кликнете върху всяка включена връзка, за да се уверите, че отиват към очакваните уеб страници.

en: Click on the activity subject for more information.
bg: Кликнете върху темата на дейността за повече информация.

en: Click on the event name for more information.
bg: Кликнете върху името на събитието за повече информация.

en: Click or paste this link into your browser
bg: Кликнете или поставете тази връзка в браузъра си

en: Click or paste this link into your browser and follow the prompts
bg: Кликнете или поставете тази връзка в браузъра си и следвайте подканите

en: Click or paste this link into your browser to go to your page
bg: Кликнете или поставете тази връзка в браузъра си, за да отидете на страницата си

en: Click the "Confirm Registration" button to begin, or click "Cancel Registration" if you are no longer interested in attending this event.
bg: Щракнете върху бутона „Потвърждаване на регистрацията“, за да започнете, или щракнете върху „Отказ от регистрацията“, ако вече не се интересувате от това събитие.

en: Click the "Confirm Registration" button to complete your registration in %1, or click "Cancel Registration" if you are no longer interested in attending this event.
bg: Щракнете върху бутона „Потвърждаване на регистрацията“, за да завършите регистрацията си в %1, или щракнете върху „Отмяна на регистрацията“, ако вече не сте заинтересовани да присъствате на това събитие.

en: Click the <strong>Continue</strong> button to checkout to %1, where you will select your payment method and complete the registration.
bg: Натиснете бутона <strong>Продължи</strong>, за да платите до %1, където ще изберете своя начин на плащане и ще завършите регистрацията.

en: Click the <strong>Continue</strong> button to proceed with the payment.
bg: Щракнете върху бутона <strong>Продължи</strong>, за да продължите с плащането.

en: Click the PayPal button to continue.
bg: Щракнете върху бутона PayPal, за да продължите.

en: Click the button below if you want to cancel the auto-renewal option for your %1 membership. This will not cancel your membership. However you will need to arrange payment for renewal when your membership expires.
bg: Щракнете върху бутона по-долу, ако искате да отмените опцията за автоматично подновяване за Вашето членство в %1. Това няма да анулира членството Ви. Въпреки това ще трябва да организирате плащане за подновяване, когато членството Ви изтече.

en: Click the button below to cancel this commitment and stop future transactions. This does not affect contributions which have already been completed.
bg: Щракнете върху бутона по-долу, за да отмените този ангажимент и да спрете бъдещи транзакции. Това не засяга вноските, които вече са завършени.

en: Click this button if you want to view and or modify the search criteria used to define the members of this smart group.
bg: Щракнете върху този бутон, ако искате да видите или да промените критериите за търсене, използвани за дефиниране на членовете на тази интелигентна група.

en: Click this link
bg: Кликнете върху тази връзка

en: Click this link and follow the prompts
bg: Щракнете върху тази връзка и следвайте подканите

en: Click through Rate
bg: Кликнете върху Оценяване

en: Click through URL
bg: Кликнете върху URL

en: Click to Open Rate
bg: Кликнете, за да отворите оценка

en: Click to copy %1 from row one to all rows.
bg: Щракнете, за да копирате %1 от първи ред към всички редове.

en: Click to edit
bg: Кликнете, за да редактирате

en: Click to refresh recipient count
bg: Кликнете, за да обновите броя на получателите

en: Click-Throughs
bg: Кликвания

en: Click-through Summary
bg: Обобщение на Кликванията

en: Click-throughs
bg: Кликвания

en: Clicked
bg: Кликнат

en: Clicks
bg: Кликвания

en: Clicks: %1
bg: Кликвания: %1

en: Client
bg: Клиент

en: Client Name or Email
bg: Име или имейл на клиента

en: Client Relationship
bg: Клиентски Взаимоотношения

en: Client contact does not exist: %1
bg: Клиентският контакт не съществува: %1

en: Clients:
bg: Клиенти:

en: Clone Tag
bg: Етикет за клониране

en: Close
bg: Затвори

en: Close All
bg: Затвори всички

en: Close Batch
bg: Затвори партидата

en: Close accounting batches created by user (with Access to CiviContribute)
bg: Затваряне на счетоводни партиди, създадени от потребител (с достъп до CiviContribute)

en: Close all accounting batches (with Access to CiviContribute)
bg: Затворете всички счетоводни пакети (с достъп до CiviContribute)

en: Close and Export Batch
bg: Затворете и експортирайте партида

en: Closed
bg: Затворено

en: Code
bg: Код

en: Code Docs
bg: Код документи

en: Code appended to resource URLs (JS/CSS) to coerce HTTP caching
bg: Код, добавен към URL адресите на ресурси (JS/CSS), за да принуди HTTP кеширането

en: Collapse
bg: Свиване

en: Collapse Custom Group?
bg: Свиване на персонализирана група?

en: Collapse Group Display
bg: Свиване на груповия дисплей

en: Collapse all tabs
bg: Свиване на всички раздели

en: Collapse this set in Advanced Search
bg: Свийте този набор в Разширено търсене

en: Collapse this set on initial display
bg: Свийте този набор при първоначален дисплей

en: Collapsed on Page
bg: Свито на страницата

en: Collapsed on Search
bg: Свито при търсене

en: Collections of activities and relationships for a given purpose.
bg: Колекции от дейности и взаимоотношения за дадена цел.

en: Color
bg: Цвят

en: Color of the CiviCRM main menu.
bg: Цвят на главното меню на CiviCRM.

en: Column
bg: Колона

en: Column Headers
bg: Заглавки на колони

en: Column Names
bg: Имена на колони

en: Column No
bg: Номер на колона

en: Column Number
bg: Номер на колона

en: Column Number to map to
bg: Номер на колона за картографиране

en: Column number for mapping set
bg: Номер на колона за набора за картографиране

en: Columns
bg: Колони

en: Combine tags into one
bg: Комбинирайте етикети в едно

en: Comma separated list of the type(s) of profile fields.
bg: Списък, разделен със запетая, на типа(овете) на профилните полета.

en: Comma-Separated Values (CSV)
bg: Стойности, разделени със запетая (CSV)

en: Command
bg: Команда

en: Command parameters
bg: Командни параметри

en: Command/Parameters
bg: Команда/параметри

en: Comment
bg: Коментар

en: Comments
bg: Коментари

en: Committed Amount
bg: Заявена сума

en: Commonly Used Specifiers
bg: Често използвани спецификатори

en: Communication Fields
bg: Комуникационни полета

en: Communication Language
bg: Език на комуникация

en: Communication Preferences
bg: Комуникационни предпочитания

en: Communication Style
bg: Стил на комуникация

en: Communication language
bg: Език на общуване

en: Communication preferences - alter
bg: Предпочитания за комуникация - промяна

en: Communication style (e.g. formal vs. familiar) to use with this contact. FK to communication styles in civicrm_option_value.
bg: стил на общуване (напр. официален или фамилиарен), който да използвате с този контакт. FK към стиловете на общуване в civicrm_option_value.

en: Communications
bg: Комуникации

en: Community Messages URL
bg: URL адрес на съобщения от общността

en: Company
bg: Търговско дружество

en: Compatible with
bg: Съвместим с

en: Complete
bg: Завършено

en: Complete Description
bg: Пълно описание

en: Complete OR Partial Email
bg: Пълен ИЛИ Частичен имейл

en: Complete OR Partial Name
bg: Пълно ИЛИ частично име

en: Complete OR partial Contribution Page title.
bg: Пълно ИЛИ частично заглавие на страницата за принос.

en: Complete OR partial Event name.
bg: Пълно ИЛИ частично име на събитието.

en: Complete OR partial batch name.
bg: Пълно ИЛИ частично име на партида.

en: Complete OR partial contact name.
bg: Пълно ИЛИ частично име за контакт.

en: Complete OR partial creator name.
bg: Пълно ИЛИ частично име на създателя.

en: Complete OR partial group name.
bg: Пълно ИЛИ частично име на групата.

en: Complete all required fields first
bg: Първо попълнете всички задължителни полета

en: Complete phone number.
bg: Пълен телефонен номер.

en: Complete street address(es) have been saved. However we were unable to split the address in the %1 address block(s) into address elements (street number, street name, street unit) due to an unrecognized address format. You can set the address elements manually by clicking 'Edit Address Elements' next to the Street Address field while in edit mode.
bg: Пълният адрес(и) са запазени. Въпреки това не успяхме да разделим адреса в адресния блок(ове) %1 на адресни елементи (номер на улица, име на улица, единица на улица) поради неразпознат формат на адреса. Може да зададете ръчно елементите на адреса, като щракнете върху „Редактиране на елементи на адрес“ до полето „Уличен адрес“, докато сте в режим на редактиране.

en: Complete?
bg: Завършено?

en: Completed
bg: Завършено

en: Completed Date
bg: Завършена Дата

en: Completed at
bg: Завършен на

en: Completed mailing
bg: Завършено изпращане

en: Component
bg: Компонент

en: Component ID
bg: Идентификатор на Компонент

en: Component Name
bg: Име на Компонент

en: Component Type
bg: Тип на компонента

en: Component for which you are trying to install the extension (%1) is currently disabled.
bg: Компонентът, за който се опитвате да инсталирате разширението (%1), в момента е деактивиран.

en: Component name
bg: Име на Компонент

en: Component that this menu item belongs to
bg: Компонент, към който принадлежи този елемент от менюто

en: Component that this option value belongs/caters to.
bg: Компонент, към който принадлежи/обслужва тази стойност на опцията.

en: Components
bg: Компоненти

en: Compose
bg: Съставяне

en: Compose (A)
bg: Съставяне (А)

en: Compose (B)
bg: Съставяне (Б)

en: Compose On-screen
bg: Композиция на екрана

en: Compose a message on-screen for general use in emails or document output, or upload a pre-composed document for mail-merge.
bg: Съставете съобщение на екрана за обща употреба в имейли или извеждане на документи или качете предварително съставен документ за циркулярни документи.

en: Concatenation of all routable street address components (prefix, street number, street name, suffix, unit
          number OR P.O. Box). Apps should be able to determine physical location with this data (for mapping, mail
          delivery, etc.).
bg: Свързването на всички компоненти за маршрутизиран адрес (префикс, номер на улица, име на улица, суфикс, единица
    номер ИЛИ П.О. Кутия). Приложенията трябва да могат да определят физическото местоположение с тези данни (за картографиране, поща
    доставка и др.).

en: Conditional foreign key to civicrm_address.id. We insert an address record for each contribution when we have associated billing name and address data.
bg: Условен външен ключ към civicrm_address.id. Ние вмъкваме адресен запис за всеки принос, когато сме асоциирали име за фактуриране и адресни данни.

en: Conditional foreign key to civicrm_contribution_recur id. Each contribution made in connection with a recurring contribution carries a foreign key to the recurring contribution record. This assumes we can track these processor initiated events.
bg: Условен външен ключ за civicrm_contribution_recur id. Всеки принос, направен във връзка с повтарящ се принос, носи външен ключ към записа на повтарящ се принос. Това предполага, че можем да проследим тези инициирани от процесора събития.

en: Conditional foreign key to civicrm_contribution_recur id. Each membership in connection with a recurring contribution carries a foreign key to the recurring contribution record. This assumes we can track these processor initiated events.
bg: Условен външен ключ към идентификатор на civicrm_contribution_recur. Всяко членство във връзка с повтаряща се вноска носи външен ключ към записа за повтарящи се вноски. Това предполага, че можем да проследяваме тези инициирани от процесора събития.

en: Conference
bg: Конференция

en: Conference Slot
bg: Конферентно Място

en: Conference Slots
bg: Конферентни Места

en: Configuration Checklist
bg: Списък за проверка на конфигурацията

en: Configuration file could not be retrieved for case type = '%1' %2.
bg: Конфигурационният файл не може да бъде извлечен за тип случай = '%1' %2.

en: Configure
bg: Конфигуриране

en: Configure CKEditor
bg: Конфигуриране CKEditor

en: Configure CiviCRM for your country and language.
bg: Конфигурирайте CiviCRM за Вашата държава и език.

en: Configure Contact Search behavior.
bg: Конфигуриране на поведението при търсене на контакти.

en: Configure Contribution Page
bg: Конфигуриране на страницата за принос

en: Configure Default Mailbox
bg: Конфигуриране на пощенска кутия по подразбиране

en: Configure Event
bg: Конфигуриране на Събитие

en: Configure Page - %1
bg: Страница за конфигуриране - %1

en: Configure Repeating Event
bg: Конфигуриране на Повтарящо се Събитие

en: Configure Survey
bg: Конфигуриране на Проучването

en: Configure Survey - %1
bg: Конфигуриране на Проучването - %1

en: Configure Widget
bg: Конфигуриране на Приспособление

en: Configure a mapping provider (e.g. Google or Yahoo) to display maps for contact addresses and event locations.
bg: Конфигурирайте доставчик на картографиране (напр. Google или Yahoo), за да показва карти за адреси за контакт и местоположения на събития.

en: Configure a mapping provider (e.g. OpenStreetMap or Google) to display maps for contact addresses and event locations.
bg: Конфигурирайте доставчик на картографиране (напр. OpenStreetMap или Google), за да показва карти за адреси за контакт и местоположения на събития.

en: Configure custom fields to collect and store custom data which is not included in the standard CiviCRM forms.
bg: Конфигурирайте потребителски полета за събиране и съхраняване на персонализирани данни, които не са включени в стандартните CiviCRM формуляри.

en: Configure directories in your file system for temporary uploads, images, custom files and custom templates.
bg: Конфигурирайте директории във Вашата файлова система за временни качвания, изображения, персонализирани файлове и персонализирани шаблони.

en: Configure how many events should be shown on the dashboard. This overrides the default value of 10 entries.
bg: Конфигурирайте колко събития трябва да се показват на таблото за управление. Това отменя стойността по подразбиране от 10 записа.

en: Configure input and display formats for Date fields.
bg: Конфигуриране на формати за въвеждане и показване за полетата за дата.

en: Configure link to...
bg: Конфигуриране на връзка към...

en: Configure mailing labels for your site using tokens, which are replaced by contact field values when the labels are generated. Place your cursor within the Mailing Labels box where you want to the token to be inserted. Then click the "Insert Tokens" link to see a list of available tokens (including custom fields). Insert the token by clicking the desired token name.
bg: Конфигурирайте пощенски етикети за Вашия сайт, като използвате токени, които се заменят със стойности на полето за контакт, когато етикетите се генерират. Поставете курсора в полето Пощенски етикети, където искате да бъде вмъкнат маркерът. След това щракнете върху връзката „Вмъкване на токени“, за да видите списък с налични токени (включително персонализирани полета). Поставете токена, като щракнете върху желаното име на токена.

en: Configure membership renewal reminders using <a href="%1">Schedule Reminders</a>.
bg: Конфигурирайте напомнянията за подновяване на членството, като използвате <a href="%1">Насрочени Напомняния</a>.

en: Configure membership renewal reminders using <a href="%1">Schedule Reminders</a>. If you have previously configured renewal reminder templates, you can re-use them with your new scheduled reminders.
bg: Конфигурирайте напомнянията за подновяване на членството, като използвате <a href="%1">Насрочване на Напомняния</a>. Ако преди това сте конфигурирали шаблони за напомняния за подновяване, можете да ги използвате повторно с новите си планирани напомняния.

en: Configure screen and form elements for Viewing Contacts, Editing Contacts, Advanced Search, Contact Dashboard and WYSIWYG Editor.
bg: Конфигурирайте елементи на екрана и формуляра за преглед на контакти, редактиране на контакти, разширено търсене, табло за контакти и WYSIWYG редактор.

en: Configure this event
bg: Конфигуриране на това събитие

en: Configure this event.
bg: Конфигурирайте това събитие.

en: Configure up to five fields to evaluate when searching for 'suspected' duplicate contact records.
bg: Конфигурирайте до пет полета за оценка при търсене на „заподозрени“ дублиращи се записи за контакти.

en: Configure up to five fields to evaluate when searching for 'suspected' duplicate contact records. For each field, set a numeric <strong>Weight</strong> which determines the relative importance of a match on that field.
bg: Конфигурирайте до пет полета за оценка при търсене на „подозрителни“ дублиращи се записи за контакти. За всяко поле задайте числово <strong>Тегло</strong>, което определя относителната важност на съвпадението в това поле.

en: Confirm
bg: Потвърди

en: Confirm %1
bg: Потвърди %1

en: Confirm Action
bg: Потвърдете действието

en: Confirm Changes
bg: Потвърдете промените

en: Confirm Custom Group Delete
bg: Потвърдете изтриването на персонализирана група

en: Confirm From Email
bg: Потвърждение от имейл

en: Confirm From Name
bg: Потвърдете от име

en: Confirm Group Delete
bg: Потвърдете изтриването на група

en: Confirm Password
bg: Потвърди парола

en: Confirm Payment
bg: Потвърдете плащането

en: Confirm Price Field Delete
bg: Потвърдете Изтриване на полето за цена

en: Confirm Registration
bg: Потвърдете Регистрацията

en: Confirm Text
bg: Потвърди Текст

en: Confirm Timestamp
bg: Потвърдете Времева марка

en: Confirm Your Registration
bg: Потвърдете Вашата Регистрация

en: Confirm Your Registration Information
bg: Потвърдете Вашата Регистрационна Информация

en: Confirm action
bg: Потвърдете действието

en: Confirm your registration for %1
bg: Потвърдете регистрацията си за %1

en: Confirm your registration for %1.
bg: Потвърдете регистрацията си за %1.

en: Confirmation Email
bg: Имейл за Потвърждение

en: Confirmation Email Text
bg: Текст на имейл за потвърждение

en: Confirmation Message
bg: Съобщение за потвърждение

en: Confirmation Page?
bg: Страница за потвърждение?

en: Confirmation Screen
bg: Екран за Потвърждение

en: Confirmation Title
bg: Заглавие за потвърждение

en: Conflict
bg: Конфликт

en: Conflicts
bg: Конфликти

en: Congratulations! Your upgrade was successful!
bg: Честито! Вашата актуализация беше успешна!

en: Connect
bg: Свързване

en: Connected
bg: Свързан

en: Connected Repeating Events
bg: Свързани Повтарящи се Събития

en: Connecting...
bg: Свързване...

en: Connections provide a simplified way to link your CiviCRM installation to an external service.
bg: Връзките предоставят опростен начин за свързване на Вашата CiviCRM инсталация с външна услуга.

en: Consider cancelling the pledge instead if you want to maintain an audit trail and avoid losing payment data. To set the pledge status to Cancelled and cancel any not-yet-paid pledge payments, first click Cancel on this form. Then click the more &gt; link from the pledge listing, and select the Cancel action.
bg: Вместо това помислете за анулиране на залога, ако искате да поддържате одитна пътека и да избегнете загуба на данни за плащане. За да зададете статуса на залог на Отменен и да отмените всички все още неплатени плащания за залог, първо щракнете върху Отказ в този формуляр. След това щракнете върху още &gt; връзка от списъка със залози и изберете действието Отказ.

en: Consider modifying the membership status instead if you want to maintain an audit trail and avoid losing payment data. You can set the status to Cancelled by editing the membership and clicking the Status Override checkbox.
bg: Помислете за промяна на статуса на членство, ако искате да поддържате одитна пътека и да избегнете загуба на данни за плащане. Можете да зададете състоянието на Отменено, като редактирате членството и щракнете върху квадратчето Отмяна на статуса.

en: Constituent Engagement
bg: Съставна ангажираност

en: Constituent Name
bg: Съставно име

en: Constituent Relationship Management (CiviCRM !1). Allows sites to manage contacts, relationships and groups, and track contact activities, contributions, memberships and events. For more information please refer to the <a href="!2">CiviCRM web-site</a> which includes project information, documentation and support resources and more.
bg: Управление на съставните взаимоотношения (CiviCRM !1). Позволява на сайтовете да управляват контакти, взаимоотношения и групи и да проследяват контактни дейности, приноси, членства и събития. За повече информация, моля, вижте <a href="!2">уеб сайта на CiviCRM</a>, който включва информация за проекта, документация и ресурси за поддръжка и др.

en: Constituent Report (Detail)
bg: Основен доклад (подробно)

en: Constituent Report (Summary)
bg: Основен доклад (обобщение)

en: Constituent Type
bg: Съставен тип

en: Contact
bg: Контакт

en: Contact %%StatusMessage%%
bg: Контакт %%StatusMessage%%

en: Contact (Far side)
bg: Контакт (далечен)

en: Contact (Near side)
bg: Контакт (близо)

en: Contact 1
bg: Контакт 1

en: Contact 2
bg: Контакт 2

en: Contact 2 (Duplicate)
bg: Контакт 2 (дубликат)

en: Contact A
bg: Контакт А

en: Contact A Full Name
bg: Свържете се с пълно име

en: Contact A ID
bg: Идентификатор на Контакт А

en: Contact A has Permission Over Contact B
bg: Контакт А има разрешение над контакт Б

en: Contact Activities
bg: Дейности за Контакт

en: Contact Address Fields - Selection Values
bg: Полета за адрес за контакт - Стойности за избор

en: Contact B
bg: Контакт Б

en: Contact B Full Name
bg: Контакт Б Пълно име

en: Contact B ID
bg: Идентификатор на Контакт Б

en: Contact B has Permission Over Contact A
bg: Контакт B има разрешение за контакт A

en: Contact Dashboard
bg: Табло за управление на контактите

en: Contact Date Reminder Options
bg: Опции за напомняне за дата за контакт

en: Contact Deleted by Merge
bg: Контактът е изтрит чрез обединяване

en: Contact Demographics Report
bg: Свържете се с демографския отчет

en: Contact Details
bg: Данни за контакт

en: Contact Edit Options
bg: Опции за редактиране на контакт

en: Contact Email
bg: Имейл за връзка

en: Contact Fields
bg: Полета за контакт

en: Contact Group Status
bg: Статус на Група за контакт

en: Contact Hash
bg: Свързване с Hash

en: Contact ID
bg: ID контакт

en: Contact ID %1 has been deleted.
bg: Идентификаторът за контакт %1 е изтрит.

en: Contact ID %1 has been merged and deleted.
bg: Идентификатор на контакт %1 е обединен и изтрит.

en: Contact ID %1 has been merged into Contact ID %2 and deleted.
bg: Идентификатор на контакт %1 е обединен в Идентификатор на контакт %2 и е изтрит.

en: Contact ID %1 is a match for %2 user %3 but has already been matched to %4
bg: Идентификаторът на контакт %1 съответства на %2 потребител %3, но вече е съпоставен с %4

en: Contact ID (Far side)
bg: Идентификатор на контакт (далечен)

en: Contact ID (Near side)
bg: Идентификатор на контакт (близо)

en: Contact ID A
bg: Идентификатор на Контакт А

en: Contact ID B
bg: Идентификатор на Контакт Б

en: Contact ID of contact record given case belongs to.
bg: Идентификатор на контакт от запис на контакт, към който принадлежи дадения случай.

en: Contact ID of contact record given grant belongs to.
bg: Идентификационният номер на контакт от записа на контакт, на който принадлежи дадената субсидия.

en: Contact ID of token creator
bg: ID за контакт на създателя на токена

en: Contact ID or External Identifier
bg: Идентификатор на контакт или външен идентификатор

en: Contact IDs to which reminder should be sent.
bg: Идентификатори на контакти, до които трябва да се изпрати напомняне.

en: Contact Id is required for view action.
bg: Изисква се ID за контакт за действие за преглед.

en: Contact Image
bg: Изображение на контакт

en: Contact Info
bg: Информация за контакт

en: Contact Information
bg: Информация за контакт

en: Contact Job title
bg: Заглавие на Контакт Длъжност

en: Contact Logging Report (Detail)
bg: Отчет за регистриране на контакта (подробен)

en: Contact Logging Report (Summary)
bg: Отчет за регистриране на контакта (обобщение)

en: Contact Merge
bg: Обединяване на контакти

en: Contact Merged
bg: Контактите са Обединени

en: Contact Modified
bg: Контактът е променен

en: Contact Multi Records %%StatusMessage%%
bg: Свържете се с няколко записа %%StatusMessage%%

en: Contact Name
bg: Име за контакт

en: Contact Name (in sort format)
bg: Име на контакт (във формат за сортиране)

en: Contact Notes
bg: Бележки за контакт

en: Contact Page
bg: Страница за контакт

en: Contact Permanent Delete
bg: Свържете се с Постоянно изтриване

en: Contact Phone
bg: Телефон за връзка

en: Contact Prefix
bg: Префикс за контакт

en: Contact Profile
bg: Профил за контакт

en: Contact Records for Contributors
bg: Записи за контакти за сътрудници

en: Contact Records for Event Participants
bg: Записи за Контакти за Участници в Събитието

en: Contact Records for Members
bg: Свързване със Записи за Членове

en: Contact Reference
bg: Справка за Контакт

en: Contact Reference Autocomplete Options
bg: Опции за автоматично довършване на референтни контакти

en: Contact Reference Options
bg: Референтни опции за контакт

en: Contact Relationships
bg: Взаимоотношения на контакта

en: Contact Role
bg: Роля на контакт

en: Contact Saved
bg: Контактът е Запазен

en: Contact Search
bg: Търсене на контакт

en: Contact Smart Group View Options
bg: Преглед на опции за Преглед на Интелигентна група

en: Contact Source
bg: Източник за контакти

en: Contact Status
bg: Състояние на контакта

en: Contact Sub Type
bg: Подтип контакт

en: Contact Subtype
bg: Подтип на контакта

en: Contact Subtype %1
bg: Подтип на контакт %1

en: Contact Subtype (Contact A)
bg: Подтип контакт (Контакт A)

en: Contact Subtype (Contact B)
bg: Подтип контакт (Контакт Б)

en: Contact Subtype A
bg: Подтип Контакт А

en: Contact Subtype B
bg: Подтип Коткат Б

en: Contact Subtype field of 1 contact has not been updated. | Contact Subtype field of %count contacts has not been updated.
bg[0]: Полето за подтип на контактите на %count не е актуализирано.
bg[1]: Полето за подтип на %cброй контакти не е актуализирано.

en: Contact Suffix
bg: Суфикс за контакт

en: Contact Summary
bg: Обобщение за контакта

en: Contact Summary:
bg: Резюме на контактите:

en: Contact Tags
bg: Етикети за контакт

en: Contact Trash and Undelete
bg: Свързване с кошчето и възстановяването на изтриването

en: Contact Type
bg: Тип контакт

en: Contact Type (Contact A)
bg: Тип контакт (Контакт A)

en: Contact Type (Contact B)
bg: Тип контакт (Контакт Б)

en: Contact Type A
bg: Тип контакт А

en: Contact Type B
bg: Тип контакт Б

en: Contact Type Description
bg: Описание на Типа Контакт

en: Contact Type ID
bg: Идентификатор на Типове Контакти

en: Contact Type Image URL
bg: Тип за контакт URL адрес на изображението

en: Contact Type Is Active?
bg: Типът на контакта Активен ли е?

en: Contact Type Label
bg: Етикет за тип контакт

en: Contact Type Mismatch
bg: Несъответствие на типа контакт

en: Contact Type for Contact A
bg: Тип Контакт за Контакт А

en: Contact Type for Contact B
bg: Тип контакт за контакт Б

en: Contact Type in mapping
bg: Тип контакт в картиране

en: Contact Type is Reserved?
bg: Типът на контакта е резервиран?

en: Contact Type(s)
bg: Тип(ове) контакт

en: Contact Type: %1
bg: Тип контакт: %1

en: Contact Types
bg: Типове контакти

en: Contact View Options
bg: Опции за преглед на контакти

en: Contact and Campaign
bg: Контакт и кампания

en: Contact and Financial Type
bg: Контактен и финансов тип

en: Contact and Payment Method
bg: Контакт и начин на плащане

en: Contact and Recurring
bg: Контактни и повтарящи се

en: Contact does not exist.
bg: Контактът не съществува

en: Contact has been added to '%1'.
bg: Контактът е добавен към „%1“.

en: Contact has been created
bg: Контактът е създаден

en: Contact has been deleted
bg: Контактът беше изтрит

en: Contact has been updated
bg: Контактът е актуализиран

en: Contact has been viewed
bg: Контактът е разгледан

en: Contact id is not valid
bg: Идентификаторът за контакт не е валиден

en: Contact identifier from external system
bg: Идентификатор на контакт от външна система

en: Contact image deleted successfully
bg: Изображението за контакта е изтрито успешно

en: Contact is Deceased
bg: Контактът е Починал

en: Contact is in Trash
bg: Контактът е в Кошчето

en: Contact is in Use
bg: Контактът се използва

en: Contact modification report for the logging infrastructure (detail).
bg: Доклад за промяна на контакт за инфраструктурата за регистриране (подробен).

en: Contact modification report for the logging infrastructure (summary).
bg: Доклад за промяна на контакт за инфраструктурата за регистриране (обобщение).

en: Contact not found when building list of contacts in the profile
bg: Контактът не е намерен при създаване на списък с контакти в профила

en: Contact type
bg: Тип контакт

en: Contact type names should not use reserved keywords.
bg: Имената на типове контакти не трябва да използват запазени ключови думи.

en: Contact us for information about contributions prior to those listed above.
bg: Свържете се с нас за информация относно приносите преди изброените по-горе.

en: Contact was merged into another contact
bg: Контактът беше обединен в друг контакт

en: Contact who should be added to the group
bg: Свържете се с кого трябва да бъде добавен към групата

en: Contact who should be removed from the group
bg: Свържете се с когото трябва да бъде премахнат от групата

en: Contact will be added to selected group.
bg: Контактът ще бъде добавен към избраната група.

en: Contact will be removed from selected group.
bg: Контактът ще бъде премахнат от избраната група.

en: Contact with no email must have a name.
bg: Контактът без имейл трябва да има име.

en: Contact with no name must have an email.
bg: Контактът без име трябва да има имейл.

en: Contact your site administrator for help creating reports.
bg: Свържете се с администратора на Вашия сайт за помощ при създаването на отчети.

en: Contact your site administrator if you need to use a SMS Provider which is not in the dropdown list.
bg: Свържете се с администратора на Вашия сайт, ако трябва да използвате SMS доставчик, който не е в падащия списък.

en: Contact's Gender
bg: Пол на контакта

en: Contact's Groups
bg: Групи на контакти

en: Contact's first name.
bg: Първо име на Контакта.

en: Contact's last name.
bg: Фамилия на Контакта.

en: Contact's middle name.
bg: Бащино име на Контакта.

en: Contact(s)
bg: Контакт(и)

en: Contacts
bg: Контакти

en: Contacts %%StatusMessage%%
bg: Контакти %%StatusMessage%%

en: Contacts AND Cases
bg: Контакти И Калъфи

en: Contacts Added
bg: Контактите са добавени

en: Contacts Merged
bg: Контактите са Обединени

en: Contacts created on this site are added to this group
bg: Контактите, създадени на този сайт, се добавят към тази група

en: Contacts in Group: %1
bg: Контакти в група: %1

en: Contacts in the "To" field will each receive one copy of this email, with any tokens respectively filled for their contact record.
bg: Контактите в полето „До“ ще получат по едно копие на този имейл, с всички токени, съответно попълнени за техния запис за контакт.

en: Contacts in the <strong>%1</strong> group are listed below.
bg: Контактите в групата <strong>%1</strong> са изброени по-долу.

en: Contacts in this Group
bg: Контакти в тази група

en: Contacts in this group are assigned Administrator role permissions.
bg: На контактите в тази група са присвоени разрешения за роля на администратор.

en: Contacts may only have one website of each type at most.
bg: Контактите може да имат най-много един уебсайт от всеки тип.

en: Contacts with 'Do not SMS' will be excluded from receiving Bulk SMS messages, and the Send SMS activity will be disabled.
bg: Контактите с „Не изпращайте SMS“ ще бъдат изключени от получаване на масови SMS съобщения и активността „Изпращане на SMS“ ще бъде деактивирана.

en: Contacts with 'Do not email' will be excluded from receiving CiviMail mailings, and the Send Email activity will be disabled for them. However they will still receive email for contribution receipts and event registration confirmations.
bg: Контактите с „Не изпращайте имейли“ ще бъдат изключени от получаване на писма на CiviMail и активността за изпращане на имейл ще бъде деактивирана за тях. Въпреки това те все още ще получават имейл за разписки за дарения и потвърждения за регистрация на събитие.

en: Contacts with 'Do not mail' will be excluded when mailing labels are created.
bg: Контактите с „Не изпращай по пощата“ ще бъдат изключени, когато се създават етикети за изпращане.

en: Contacts with a Relationship Type of:
bg: Контакти с тип връзка:

en: Contacts with any of the checked privacy options are EXCLUDED from your search results by default. EXAMPLE: If you select 'Do not phone', and search for contacts with an address in a specific city - then contacts in that city who have 'Do not phone' selected as a privacy option will be excluded from the search results.
bg: Контактите с някоя от проверените опции за поверителност са ИЗКЛЮЧЕНИ от резултатите от търсенето Ви по подразбиране. ПРИМЕР: Ако изберете „Не се обаждай“ и потърсите контакти с адрес в конкретен град – тогава контактите в този град, които са избрали „Не се обаждай“ като опция за поверителност, ще бъдат изключени от резултатите от търсенето.

en: Contacts with no preferred language
bg: Контакти без предпочитан език

en: Contains
bg: Съдържа

en: Content
bg: Съдържание

en: Content / Components
bg: Съдържание / Компоненти

en: Content and format for mailing labels.
bg: Съдържание и формат за етикети за изпращане.

en: Content of the SMS text.
bg: Съдържание на SMS текста.

en: Contents of the Return-Path header.
bg: Съдържание на заглавката Път за връщане.

en: Continue
bg: Продължи

en: Continue Later
bg: Продължете по-късно

en: Continue Mailing
bg: Продължаване на Съобщение

en: Contribute
bg: Дари

en: Contribute %1 Instead
bg: Вместо това допринесете %1

en: Contribute Now
bg: Допринесете сега

en: Contribute!
bg: Дари!

en: Contribution
bg: Участие

en: Contribution #
bg: Принос #

en: Contribution %%StatusMessage%%
bg: Принос %%StatusMessage%%

en: Contribution Aggregate
bg: Общо дарение

en: Contribution Aggregate by Relationship
bg: Общ принос по взаимоотношения

en: Contribution Amount
bg: Сума на дарението

en: Contribution Amount Stats
bg: Статистика на сумата на вноската

en: Contribution Amounts
bg: Суми на дарението

en: Contribution Amounts Label
bg: Етикет на Сума на дарението

en: Contribution Amounts section enabled
bg: Разделът за суми на дарение е активиран

en: Contribution Avg
bg: Принос Ср

en: Contribution Bulk Entry
bg: Групово въвеждане на принос

en: Contribution Currency
bg: Валута на вноската

en: Contribution Dashboard
bg: Табло за управление на приноса

en: Contribution Date
bg: Дата на внасяне

en: Contribution Detail Report
bg: Подробен отчет за дарение

en: Contribution Details
bg: Подробности за приноса

en: Contribution Grouping
bg: Групиране на приноса

en: Contribution Honor Roll
bg: Почетен списък за принос

en: Contribution ID
bg: Идентификатор на приноса

en: Contribution Information
bg: Информация за дарението

en: Contribution Invoice
bg: Фактура за вноска

en: Contribution Invoice: %1
bg: Фактура за дарение: %1

en: Contribution Label
bg: Етикет за принос

en: Contribution Links
bg: Връзки за принос

en: Contribution Logging Report (Detail)
bg: Отчет за регистриране на приноса (подробности)

en: Contribution Logging Report (Summary)
bg: Отчет за регистриране на приноса (обобщение)

en: Contribution Note
bg: Бележка за приноса

en: Contribution Note %1 %2
bg: Бележка за принос %1 %2

en: Contribution OR Soft Credit?
bg: Принос ИЛИ мек кредит?

en: Contribution Ordinality
bg: Ординалност на приноса

en: Contribution Page
bg: Страница за принос

en: Contribution Page / Event
bg: Страница за принос / Събитие

en: Contribution Page Configuration
bg: Конфигурация на страницата за принос

en: Contribution Page Created Date
bg: Дата на създаване на страницата за принос

en: Contribution Page Currency
bg: Валута на Страницата за Принос

en: Contribution Page End Date
bg: Крайна дата на страницата за принос

en: Contribution Page ID
bg: ID на страницата за принос

en: Contribution Page Introduction Text
bg: Въвеждащ текст на страницата за принос

en: Contribution Page Public title
bg: Страница за принос Публично заглавие

en: Contribution Page Start Date
bg: Начална дата на страницата за принос

en: Contribution Page Title
bg: Заглавие на страницата за принос

en: Contribution Page title. For top of page display
bg: Заглавие на страницата за принос. За показване в началото на страницата

en: Contribution Pages
bg: Страници за дарение

en: Contribution Product
bg: Продукт за принос

en: Contribution Product ID
bg: ID на продукта за принос

en: Contribution Products
bg: Продукти за принос

en: Contribution Receipt
bg: Разписка за принос

en: Contribution Receipt Not Sent
bg: Разписката за вноска не е изпратена

en: Contribution Receipt Sent
bg: Изпратена разписка за вноска

en: Contribution Recur ID
bg: ID на повтарящия се принос

en: Contribution Recurring
bg: Повтаряща се вноска

en: Contribution Reports
bg: Доклади за принос

en: Contribution Soft Credit
bg: Мек кредит за принос

en: Contribution Soft Credit ID
bg: Принос Мек Кредит ID

en: Contribution Soft Credits
bg: Меки кредити за принос

en: Contribution Status
bg: Сатус на приноса

en: Contribution Status ID
bg: ID на Статус на Приноса

en: Contribution Summary
bg: Резюме на приноса

en: Contribution Summary Report
bg: Обобщен отчет за приноса

en: Contribution Thank-you Not Sent
bg: Благодаря за принос не е изпратено

en: Contribution Thank-you Sent
bg: Изпратено благодаря за принос

en: Contribution Total
bg: Дарения Общо

en: Contribution Transaction ID
bg: Идентификатор на транзакция за принос

en: Contribution Type
bg: Тип принос

en: Contribution Widget
bg: Приспособление за принос

en: Contribution amount cannot be more than %1.
bg: Сумата на дарението не може да бъде повече от %1.

en: Contribution amount must be at least %1
bg: Сумата на дарението трябва да бъде поне %1

en: Contribution and Membership Details
bg: Подробности за принос и членство

en: Contribution can not be less than zero. Please select the options accordingly
bg: Приносът не може да бъде по-малък от нула. Моля, изберете съответно опциите

en: Contribution details for any type of contribution, plus associated membership information for contributions which are in payment for memberships.
bg: Подробности за приноси за всякакъв вид принос, плюс свързана информация за членство за вноски, които се плащат за членства.

en: Contribution import files must contain data needed to <strong>match the contribution to the contributor</strong>. This 'matching' can be handled in several different ways:
bg: Файловете за импортиране на принос трябва да съдържат данни, необходими за <strong>съответствие на приноса с дарителя</strong>. Това „съвпадение“ може да се извърши по няколко различни начина:

en: Contribution import requires that the Contributors already exist as contact records in your CiviCRM database. If you need to import contributions for contributors who haven't been added to CiviCRM yet, you will do this in 2 steps. First, use <strong>Import Contacts</strong> to add the contact records. If possible, include a unique 'External ID' for each new contact which you can then use to match contributions to contributors. Then return to this screen and import the contribution records.
bg: Импортирането на принос изисква сътрудниците вече да съществуват като записи на контакти във Вашата база данни CiviCRM. Ако трябва да импортирате приноси за сътрудници, които все още не са добавени към CiviCRM, ще направите това в 2 стъпки. Първо използвайте <strong>Импортиране на контакти</strong>, за да добавите записите на контакти. Ако е възможно, включете уникален „Външен идентификатор“ за всеки нов контакт, който след това можете да използвате, за да съпоставите приносите с дарителите. След това се върнете на този екран и импортирайте записите за принос.

en: Contribution is Pay Later?
bg: Приносът се плаща по-късно?

en: Contribution is Recurring?
bg: Вноската се повтаря?

en: Contribution is Template?
bg: Приносът е шаблон?

en: Contribution is a Test?
bg: Приносът е тест?

en: Contribution submitted by a staff person using contributor's credit card
bg: Принос, изпратен от служител, използващ кредитната карта на сътрудника

en: Contribution submitted by a staff person using member's credit card for renewal
bg: Принос, предоставен от служител, използващ кредитната карта на члена за подновяване

en: Contribution submitted by a staff person using member's credit card for signup
bg: Принос, изпратен от лице на персонала, използващо кредитната карта на члена за регистрация

en: Contribution was made through this personal campaign page.
bg: Приносът беше направен чрез тази лична страница на кампанията.

en: Contributions
bg: Участия

en: Contributions - Duplicate Organization Alert
bg: Дарения - Сигнал за дублираща се организация

en: Contributions - Invoice
bg: Дарения – Фактура

en: Contributions - Receipt (off-line)
bg: Дарения - разписка (офлайн)

en: Contributions - Receipt (on-line)
bg: Дарения - разписка (онлайн)

en: Contributions - Recurring Billing Updates
bg: Дарения - Повтарящи се актуализации на фактурирането

en: Contributions - Recurring Cancellation Notification
bg: Дарения - Повтарящо се известие за анулиране

en: Contributions - Recurring Start and End Notification
bg: Дарения - Повтарящо се известие за начало и край

en: Contributions - Recurring Updates
bg: Дарения - повтарящи се актуализации

en: Contributions Charts
bg: Графики на приноса

en: Contributions OR Soft Credits?
bg: Приноси ИЛИ меки кредити?

en: Contributions OR Soft Credits? - All
bg: Приноси ИЛИ меки кредити? - Всичко

en: Contributions OR Soft Credits? - Contributions and their related soft credit
bg: Приноси ИЛИ меки кредити? - Приноси и свързаните с тях меки кредити

en: Contributions OR Soft Credits? - Contributions without a soft credit
bg: Приноси ИЛИ меки кредити? - Приноси без мек кредит

en: Contributions OR Soft Credits? - Soft Credits Only
bg: Приноси ИЛИ меки кредити? - Само меки кредити

en: Contributions Only
bg: Само за Вноски

en: Contributions and Soft Credits
bg: Приноси и Меки кредити?

en: Contributions and their related soft credit
bg: Приноси и свързаните с тях меки кредити

en: Contributions by Household Report
bg: Дарения по отчет на домакинството

en: Contributions by Organization Report
bg: Дарения по доклад на организацията

en: Contributions made in Year X and not Year Y
bg: Дарения, направени през година X, а не през година Y

en: Contributions made in honor of %1
bg: Приноси, направени в чест на %1

en: Contributions made in your honor
bg: Приноси, направени във Ваша чест

en: Contributions received from %1 since inception.
bg: Приноси, получени от %1 от самото начало.

en: Contributions without a soft credit
bg: Приноси без мек кредит

en: Contributor
bg: Донор

en: Contributor Contact Type
bg: Тип контакт за Дарител

en: Contributor Group(s)
bg: Група(и) на вносителите

en: Contributor Name
bg: Име на приносителя

en: Contributor Name or Email
bg: Име или имейл на Дарител

en: Contributor Profiles
bg: Профили на сътрудници

en: Contributor Tag(s)
bg: Вносител Етикет(и)

en: Contributor's Email
bg: Имейл на Дарител

en: Contributor's Phone
bg: Телефон на дарителя

en: Controls display of the smart groups that a contact is part of in each contact's "Groups" tab. "Show on Demand" provides the best performance, and is recommended for most sites.
bg: Управлява показването на интелигентните групи, част от които е даден контакт, в раздела „Групи“ на всеки контакт. „Показване при поискване“ осигурява най-добра производителност и се препоръчва за повечето сайтове.

en: Controls display order when multiple extended property groups are setup for the same class.
bg: Контролира реда на показване, когато множество разширени групи свойства са настроени за един и същ клас.

en: Controls display order when multiple user framework groups are setup for concurrent display.
bg: Контролира реда на показване, когато множество потребителски рамкови групи са настроени за едновременно показване.

en: Controls display sort order.
bg: Контролира реда на сортиране на дисплея.

en: Controls field display order when user framework fields are displayed in registration and account editing forms.
bg: Контролира реда на показване на полетата, когато полетата на потребителската рамка се показват във формуляри за регистрация и редактиране на акаунт.

en: Controls field display order within an extended property group.
bg: Контролира реда на показване на полета в рамките на разширена група свойства.

en: Controls location of data storage in extended_data table.
bg: Контролира местоположението на съхранение на данни в таблицата extended_data.

en: Copy
bg: Копиране

en: Copy %1
bg: Копирай %1

en: Copy %1 of %2
bg: Копирайте %1 от %2

en: Copy Event
bg: Копиране на Събитие

en: Copy Label Format
bg: Копиране на формат на етикет

en: Copy Mailing
bg: Копиране на Съобщение

en: Copy Price Set
bg: Копиране на ценови набор

en: Copy Scheduled Job
bg: Копиране на планирано задание

en: Copy To Case
bg: Копиране в Случай

en: Copy of
bg: Копие на

en: Copy of %1
bg: Копие на %1

en: Copy of Contribution Receipt
bg: Копие от разписка за Принос

en: Copy this link to share directly with your network!
bg: Копирайте тази връзка, за да споделите директно с Вашата мрежа!

en: Copy to Case
bg: Копиране в Случай

en: Cornish
bg: Корниш

en: Corsican
bg: Корсикански

en: Cost
bg: Цена

en: Cost of Sales
bg: Стойност на продажбите

en: Cost of Sales Account is
bg: Сметката за стойност на продажбите е

en: Could Not Find Custom Field Details for %1, %2, %3
bg: Неуспешно откриване на персонализирани подробности за полето за %1, %2, %3

en: Could Not Remove
bg: Неуспешно премахване

en: Could not connect to MailStore for
bg: Не можа да се свърже с MailStore за

en: Could not connect to the database server.
bg: Не може да се свърже със сървъра на базата данни.

en: Could not create a database trigger.
bg: Не можа да се създаде тригер за база данни.

en: Could not create a table in the database.
bg: Не може да се създаде таблица в базата данни.

en: Could not create a temp table.
bg: Не може да се създаде временна таблица.

en: Could not determine if MySQL has InnoDB support. Assuming no
bg: Не може да се определи дали MySQL поддържа InnoDB. Предполага се, че не

en: Could not determine if MySQL has InnoDB support. Assuming no.
bg: Не може да се определи дали MySQL поддържа InnoDB. Предполага се, че не.

en: Could not find %1 in path tree
bg: Не можа да се намери %1 в пътя

en: Could not find Interviewer Id.
bg: Не може да се намери ID на интервюиращия.

en: Could not find Interviewer.
bg: Интервюиращият не бе намерен.

en: Could not find Survey Id.
bg: Не можах да намеря ID на проучването.

en: Could not find Survey.
bg: Анкетата не можа да бъде намерена.

en: Could not find a mailing id
bg: Не е открит пощенски идентификатор

en: Could not find a valid Activity Type ID for Inbound Email
bg: Не можа да се намери валиден идентификатор на тип дейност за входящ имейл

en: Could not find an email address.
bg: Неуспешно намиране на имейл адрес.

en: Could not find contacts for release voters resevation Or Missing Interviewer contact.
bg: Не бяха намерени контакти за резервиране на гласоподаватели или липсващ контакт с интервюиращ.

en: Could not find contacts for reservation.
bg: Не бяха намерени контакти за резервация.

en: Could not find contacts for voter reservation Or Missing Interviewer contact.
bg: Не бяха намерени контакти за резервиране на гласоподаватели или Липсващ контакт с интервюиращия.

en: Could not find custom field for %1, %2, %3
bg: Не можах да намеря персонализирано поле за %1, %2, %3

en: Could not find payment processor meta information
bg: Не може да се намери мета информация за процесора за плащане

en: Could not find respondents to release.
bg: Не бяха намерени респонденти за освобождаване.

en: Could not find source page id.
bg: Не бе намерен идентификатора на изходната страница.

en: Could not find survey for %1 respondents.
bg: Не може да се намери анкета за %1 респондент.

en: Could not find template for the instance.
bg: Не може да се намери шаблон за екземпляра.

en: Could not find the report template. Make sure the report template is registered and / or url is correct.
bg: Шаблонът за отчет не можа да бъде намерен. Уверете се, че шаблонът за отчет е регистриран и/или URL адресът е правилен.

en: Could not find the required contact id parameter (id=) for viewing a contact record with a Profile.
bg: Не можа да се намери необходимия параметър за идентификатор на контакт (id=) за преглед на запис на контакт с профил.

en: Could not find valid Survey Id.
bg: Не може да се намери валиден идентификатор на анкетата.

en: Could not find valid value for %1
bg: Не можа да се намери валидна стойност за %1

en: Could not find valid value for %1 (%2)
bg: Не можа да се намери валидна стойност за %1 (%2)

en: Could not get a contact id and/or contact type
bg: Не можа да се получи идентификатор на контакт и/или тип контакт

en: Could not get a contact_id and/or contact_type
bg: Не е намерен  contact_id i/ili contact_type

en: Could not get a valid contact subtype for contact type '%1'
bg: Не можа да се получи валиден подтип на контакт за тип контакт „%1“

en: Could not get information about the thread_stack of the database.
bg: Не може да се получи информация за thread_stack на базата данни.

en: Could not get the contact ID
bg: Идентификационният номер за контакт не можа да се получи

en: Could not identify any recipients. Perhaps your test group is empty, or you tried sending to contacts that do not exist and you have no permission to add contacts.
bg: Неуспешно идентифициране на получатели. Може би Вашата тестова група е празна или сте опитали да изпратите до контакти, които не съществуват и нямате разрешение да добавяте контакти.

en: Could not initiate connection to payment gateway
bg: Не можа да се инициира връзка с шлюза за плащане

en: Could not login to the database.
bg: Не може да се влезе в базата данни.

en: Could not move custom file to custom upload directory
bg: Не може да се премести текущия файл в текуща директория на качване

en: Could not obtain a write lock for the database table.
bg: Не може да се получи заключване за запис за таблицата на базата данни.

en: Could not query database server variables.
bg: Неуспешно запитване към променливите на сървъра на базата данни.

en: Could not release the lock for the database table.
bg: Не може да се освободи заключването за таблицата на базата данни.

en: Could not retrieve the file
bg: Файлът не можа да бъде извлечен

en: Could not select the database.
bg: Не може да се избере базата данни.

en: Could not update the Recurring contribution details
bg: Подробностите за повтарящи се вноски не можаха да се актуализират

en: Count
bg: Брой

en: Count data for smart groups is not currently calculated. You may click Update Smart Groups to generate it. Be aware this can cause significant server load
bg: Данните за броене за интелигентни групи в момента не се изчисляват. Можете да щракнете върху Актуализиране на интелигентни групи, за да го генерирате. Имайте предвид, че това може да причини значително натоварване на сървъра

en: Counted
bg: Преброени

en: Counted?
bg: Преброено?

en: Counties
bg: Области

en: Countries
bg: Държави

en: Country
bg: Страна

en: Country (Home)
bg: Държава (домашен)

en: Country AND State/Province are required to search by distance.
bg: Държава И Щат/Провинция се изискват за търсене по разстояние.

en: Country ID
bg: Идентификатор на Държава

en: Country ISO Code
bg: ISO код на държава

en: Country Is Active
bg: Държавата е Активна

en: Country Name
bg: Име на държава

en: Country Phone Prefix
bg: Телефонен префикс на държавата

en: Country name (e.g. Canada).
bg: Име на държавата (напр. Канада).

en: County
bg: Област

en: County Abbreviation
bg: Съкращение на Област

en: County ID
bg: Идентификатор на Област

en: County Is Active
bg: Областта е Активна

en: County does not match the selected State/Province
bg: Окръг не съвпада с избрания щат/провинция

en: County name. If you want to include the county in your screen displays, the <strong>County</strong> checkbox should be set under <strong>Address Editing &raquo; Address Fields</strong> on this screen, and county names must be added to the civicrm_county table in your database.
bg: Име на окръг. Ако искате да включите окръга в екранните си дисплеи, полето за отметка <strong>Окръг</strong> трябва да бъде поставено под <strong>Редактиране на адрес &raquo; Полетата за адрес</strong> на този екран и имената на окръзи трябва да бъдат добавени към таблицата civicrm_county във Вашата база данни.

en: Courier
bg: Куриер

en: Cover Sheet for %1
bg: Титулна страница за %1

en: Create
bg: Създай

en: Create Batch
bg: Създаване на партида

en: Create CMS User?
bg: Създаване на потребител на CMS?

en: Create Date
bg: Дата на създаване

en: Create Membership
bg: Създаване на Членство

en: Create Missing Log Tables
bg: Създаване на липсващи регистрационни таблици

en: Create New
bg: Създай нов

en: Create New Group
bg: Създаване на нова група

en: Create PDF Letter
bg: Създаване на PDF писмо

en: Create Profile
bg: Създаване на профил

en: Create Related Membership
bg: Създаване на Свързано Членство

en: Create Report
bg: Създай отчет

en: Create User Record
bg: Създаване на потребителски запис

en: Create User Record for %1
bg: Създайте потребителски запис за %1

en: Create a Personal Campaign Page
bg: Създайте Страница на Личната Кампания

en: Create a Personal Campaign Page for another campaign:
bg: Създайте лична страница за кампания за друга кампания:

en: Create a custom field group which is 'Used for' <strong>Participants</strong>.
bg: Създайте персонализирана група полета, която се „Използва за“ <strong>участници</strong>.

en: Create a household member relationship with this contact
bg: Създайте връзка с член на домакинството с този контакт

en: Create a new contact record in CiviCRM
bg: Създайте нов запис за контакт в CiviCRM

en: Create a new set of options
bg: Създайте нов набор от опции

en: Create a new tag and assign it to imported records
bg: Създайте нов маркер и го присвоете на импортираните записи

en: Create a profile (e.g. 'Participant Information').
bg: Създайте профил (напр. „Информация за участника“).

en: Create an account?
bg: Създаване на профил?

en: Create an accounting batch (with Access to CiviContribute and View Own/All Manual Batches)
bg: Създайте счетоводна партида (с достъп до CiviContribute и преглед на собствени/всички ръчни партиди)

en: Create an option row for each membership type you want to offer as a choice. The option Label and Amount columns will be automatically filled with the selected membership type name and associated fee. However you can over-ride these values as needed. For example, you can create an option for a special discount on a particular membership.
bg: Създайте ред с опции за всеки тип членство, който искате да предложите като избор. Колоните Етикет и Сума на опцията ще бъдат автоматично попълнени с името на избрания тип членство и свързаната такса. Въпреки това можете да замените тези стойности, ако е необходимо. Например, можете да създадете опция за специална отстъпка за определено членство.

en: Create and edit rules, change the supervised and unsupervised rules
bg: Създавайте и редактирайте правила, променяйте контролираните и неконтролираните правила

en: Create and rename tags
bg: Създаване и преименуване на етикети

en: Create and update grants
bg: Създаване и актуализиране на субсидии

en: Create and update memberships
bg: Създаване и актуализиране на членства

en: Create and update pledges
bg: Създаване и актуализиране залози

en: Create date
bg: Дата на създаване

en: Create events, view all events, and view participant records (for visible contacts)
bg: Създавайте събития, преглеждайте всички събития и преглеждайте записите на участниците (за видими контакти)

en: Create link between %1 - %2 (CaseID: %3) and %4 - %5 (CaseID: %6)
bg: Създаване на връзка между %1 - %2 (CaseID: %3) и %4 - %5 (CaseID: %6)

en: Create links to the listing page by copying the following URL, and adding it to the Event Description below and / or as a menu item or links elsewhere on your site:
bg: Създайте връзки към страницата с обявата, като копирате следния URL адрес и го добавите към Описанието на Събитието по-долу и/или като елемент от менюто или връзки към друго място на вашия сайт:

en: Create missing function now? This may take few minutes.
bg: Създаване на липсваща функция сега? Това може да отнеме няколко минути.

en: Create missing log tables now? This may take few minutes.
bg: Създаване на липсващи регистрационни таблици сега? Това може да отнеме няколко минути.

en: Create new campaign, survey and petition types and their status
bg: Създайте нови типове кампании, проучвания и петиции и техния статус

en: Create new campaigns, surveys and petitions, reserve respondents
bg: Създавайте нови кампании, проучвания и петиции, резервирайте респонденти

en: Create new groups, edit group settings (e.g. group name, visibility...), delete groups
bg: Създавайте нови групи, редактирайте настройките на групата (например име на групата, видимост...), изтривайте групи

en: Create new location
bg: Създайте ново местоположение

en: Create new result set
bg: Създайте нов набор от резултати

en: Create new tag under this one
bg: Създайте нов етикет под този

en: Create notes for contacts
bg: Създаване на бележки за контакти

en: Create one activity with all contacts together
bg: Създаване на една дейност с всички контакти заедно

en: Create predefined tags in the main tree, or click the <strong>+</strong> to add a set for free tagging.
bg: Създайте предварително зададени тагове в главното дърво или щракнете върху <strong>+</strong>, за да добавите набор за безплатно маркиране.

en: Create report from this template
bg: Създайте отчет от този шаблон

en: Create reports for your users from any of the report templates listed below. Click on a template title to get started. Click Existing Report(s) to see any reports that have already been created from that template.
bg: Създавайте отчети за вашите потребители от някой от шаблоните за отчети, изброени по-долу. Кликнете върху заглавие на шаблон, за да започнете. Щракнете върху Съществуващи отчет(и) за да видите всички отчети, които вече са създадени от този шаблон.

en: Create separate activities for each contact
bg: Създаване на отделни дейности за всеки контакт

en: Create your own fundraising page
bg: Създайте своя собствена страница за набиране на средства

en: Create your search by selecting the criteria (record type and field), the comparison operator, and entering the value you want to search for. You can define one or many criteria as a set: <em>Include contacts where... State IS Washington AND City IS Seattle AND Birth Date is later than (>) Jan 1, 1985</em>
bg: Създайте своето търсене, като изберете критериите (тип и поле на записа), оператора за сравнение и въведете стойността, която искате да търсите. Можете да дефинирате един или много критерии като набор: <em>Включете контакти, където... Щатът Е Вашингтон И Градът Е Сиатъл И Датата на раждане е по-късно от (>) 1 януари 1985 г.</em>

en: Created
bg: Създаден

en: Created By
bg: Създадено от

en: Created By Contact ID
bg: Създадена от идентификатор на контакт

en: Created By:
bg: Създадено от:

en: Created Date
bg: Дата на създаване

en: Created Date:
bg: Дата на създаване:

en: Created ID
bg: Създадено ID

en: Created On
bg: Създадено на

en: Created by
bg: Създадено от

en: Created contact
bg: Създаден контакт

en: Created date cannot be greater than current date
bg: Датата на създаване не може да бъде по-голяма от текущата дата

en: Created mailing
bg: Създадена поща

en: Created one new contact record. | Created %count new contact records.
bg[0]: Създадени са нови записи за контакти.
bg[1]: Създадени са %c нови записи за контакти.

en: Created or Sent by
bg: Създадено или Изпратено от

en: Creates a Text Link for various activity actions.
bg: Създава текстова връзка за различни дейности.

en: Creates a Text Link for various contact actions.
bg: Създава текстова връзка за различни действия с контакт.

en: Creates a Text Link for various contribution actions.
bg: Създава текстова връзка за различни действия с принос.

en: Creates a Text Link for various event actions.
bg: Създава текстова връзка за различни действия на събития.

en: Creates a Text Link for various participant actions.
bg: Създава текстова връзка за различни действия на участниците.

en: Creates a Text Link for various relationship actions.
bg: Създава текстова връзка за различни действия в отношенията.

en: Creating your own campaign page is simple. Fill in some basic information below, which will allow you to manage your page and invite friends to support you. Then click 'Continue' to personalize and announce your page.
bg: Създаването на Ваша собствена страница на кампанията е лесно. Попълнете основна информация по-долу, която ще ви позволи да управлявате страницата си и да поканите приятели да ви подкрепят. След това щракнете върху „Продължи“, за да персонализирате и обявите страницата си.

en: Creating your own fundraising page is simple. Fill in some basic information below, which will allow you to manage your page and invite friends to make a contribution. Then click 'Continue' to personalize and announce your page.
bg: Създаването на собствена страница за набиране на средства е лесно. Попълнете някои основни данни по-долу, които ще ви позволят да управлявате страницата си и да каните приятели да направят своя принос. След това щракнете върху "Продължи", за да персонализирате и обявите страницата си.

en: Creator
bg: Създател

en: Credit Amount:
bg: Размер на кредит:

en: Credit Card
bg: Кредитна карта

en: Credit Card Contribution
bg: Принос с кредитна карта

en: Credit Card Information
bg: Информация за кредитна карта

en: Credit Card Payment
bg: Плащане с кредитна карта

en: Credit Card Pledge Payment
bg: Плащане на залог с кредитна карта

en: Credit Card Type
bg: Тип кредитна карта

en: Credit Liability Account is
bg: Сметка за кредитни задължения е

en: Credit Note ID
bg: ID на кредитно известие

en: Credit Note Number:
bg: Номер на кредитно известие:

en: Credit Note#:
bg: Кредитна бележка №:

en: Credit card payment is not for Refund payments use
bg: Плащането с кредитна карта не е за използване при плащания за възстановяване

en: Credit card type not supported by Realex:
bg: Тип кредитна карта не се поддържа от Realex:

en: Credit to a Personal Campaign Page
bg: Кредит за страница на лична кампания

en: Credit/Contra Revenue Account is
bg: Кредитна/контра приходна сметка е

en: Cree
bg: Кри

en: Criteria
bg: Критерии

en: Croatian
bg: Хърватски

en: Cron Flush
bg: Cron Флъш

en: Cron Not Running
bg: Cron не работи

en: Cron Running OK
bg: Cron работи добре

en: Cumulative
bg: Събирателно

en: Curl is not installed
bg: Curl не е инсталиран

en: Currencies
bg: Валути

en: Currencies Enabled
bg: Валутите са активирани

en: Currency
bg: Валута

en: Currency ID
bg: Валута ID

en: Currency Name
bg: Име на валутата

en: Currency Numeric Code
bg: Цифров код на валутата

en: Currency Symbol
bg: Валутен символ

en: Currency Type
bg: Тип валута

en: Currency for the amount
bg: Валута за сумата

en: Currency used for the Contribution
bg: Валута, използвана за приноса

en: Current
bg: Настоящо

en: Current #
bg: Настоящ #

en: Current Attachment(s)
bg: Текущ прикачен файл(ове)

en: Current Campaigns
bg: Текущи кампании

en: Current Codes
bg: Актуални кодове

en: Current Cycle End Date
bg: Крайна дата на текущия цикъл

en: Current Cycle Start Date
bg: Начална дата на текущия цикъл

en: Current Employee
bg: Настоящ Служител

en: Current Employee?
bg: Настоящ Служител?

en: Current Employer
bg: Текущ работодател

en: Current Employer ID
bg: Текущ идентификационен номер на работодателя

en: Current Employer Report
bg: Доклад за текущия работодател

en: Current Fiscal Year-To-Date
bg: Текуща фискална година до момента

en: Current Member?
bg: Настоящ Член?

en: Current Membership?
bg: Текущо Членство?

en: Current Month-To-Date
bg: Текущ месец до момента

en: Current Relationships
bg: Текущи Взаимоотношения

en: Current Selections
bg: Текущи Селекции

en: Current Start Date
bg: Текуща начална дата

en: Current Status
bg: Текущ статус

en: Current Total
bg: Текуща обща сума

en: Current Year-to-Date
bg: Текуща година до момента

en: Current and inactive memberships for %1 are listed below.
bg: Текущи и неактивни членства за %1 са изброени по-долу.

en: Current calendar month to-date
bg: Текущ календарен месец до момента

en: Current calendar year to-date
bg: Текущата календарна година до момента

en: Current employer name as configured in the individual contact edit form. You will probably want this on a separate line, so use the Enter key to create a line-break after the name fields.
bg: Текущо име на работодател, както е конфигурирано във формуляра за редактиране на индивидуален контакт. Вероятно ще искате това на отделен ред, така че използвайте клавиша Enter, за да създадете нов ред след полетата за име.

en: Current filter criteria didn't have any target contact to add to group
bg: Текущите критерии за филтриране нямат целеви контакт за добавяне към групата

en: Current membership period expire date.
bg: Дата на изтичане на текущия период на членство.

en: Current month's revenue?
bg: Приходи за текущия месец?

en: Current quarter to-date
bg: Текущо тримесечие до момента

en: Current time/date
bg: Текущ час/дата

en: Current week to-date
bg: Текущата седмица до момента

en: Current<br />Participant
bg: Текущ <br />Участник

en: Currently being used to store result id for survey activity, FK to option value.
bg: Понастоящем се използва за съхраняване на идентификатора на резултата за активността на проучването, FK към стойността на опцията.

en: Custom
bg: Персонализиран

en: Custom  %1 is a required field if %1 is of type Customized.
bg: Текущо %1е необходимо поле, ако %1 е от типа персонализиран.

en: Custom %1
bg: Персонализиране %1

en: Custom %1 is a required field if %1 is of type Customized.
bg: Персонален %1 е задължително поле, ако %1 е от тип Персонализиран.

en: Custom Addressee
bg: Текущ адрес

en: Custom Addressee.
bg: Персонализиран Адресат.

en: Custom CSS URL
bg: Персонализиран CSS URL

en: Custom Data
bg: Текущи данни

en: Custom Data Field
bg: Персонализирани Полета с данни

en: Custom Data Fields
bg: Персонализирани Полета с данни

en: Custom Data Type
bg: Персонализиран тип данни

en: Custom Email Greeting
bg: Поздравление по текуща ел. поща

en: Custom Email Greeting.
bg: Персонализиран имейл поздрав.

en: Custom Field
bg: Персонализирано Поле

en: Custom Field Attributes
bg: Атрибути на персонализирано поле

en: Custom Field Default
bg: Персонализирано поле по подразбиране

en: Custom Field Formatting
bg: Персонализирано форматиране на полета

en: Custom Field ID
bg: Идентификатор на Персонализирано Поле

en: Custom Field Is Active?
bg: Персонализирано поле активно ли е?

en: Custom Field Is Required?
bg: Изисква се Персонализирано поле?

en: Custom Field Javascript
bg: Персонализирано поле Javascript

en: Custom Field Label
bg: Персонализиран етикет на полето

en: Custom Field Move: %1
bg: Персонализирано преместване на полето: %1

en: Custom Field Name
bg: Персонализирано име на поле

en: Custom Field Post Text
bg: Краен текст на персонализирано поле

en: Custom Field Pre Text
bg: Предварителен текст на персонализирано поле

en: Custom Fields
bg: Персонализирани Полета

en: Custom Fields for this Set
bg: Персонализирани полета за този набор

en: Custom Files
bg: Персонализирани файлове

en: Custom Files Directory
bg: Персонализирана директория с файлове

en: Custom Group
bg: Персонализирана група

en: Custom Group Created Date
bg: Дата на създаване на персонализирана група

en: Custom Group Extends
bg: Продължения към Персонализирани групи

en: Custom Group ID
bg: Идентификатор на Персонализирана група

en: Custom Group Is Active?
bg: Персонализирана група активна ли е?

en: Custom Group Is Public?
bg: Персонализираната група е публична?

en: Custom Group Multiple Values Listing
bg: Списък с персонализирани групи с множество стойности

en: Custom Group Name
bg: Име на Персонализирана група

en: Custom Group Post Text
bg: Краен текст на персонализирана група

en: Custom Group Pre Text
bg: Предварителен текст на персонализирана група

en: Custom Group Style
bg: Стил на персонализирана група

en: Custom Group Subtype
bg: Подтипове на персонализирана група

en: Custom Group Subtype List
bg: Списък с подтипове на персонализирана група

en: Custom Group Title
bg: Заглавие на Персонализирана група

en: Custom Groups
bg: Персонализирани групи

en: Custom Link to a Drupal Node
bg: Персонализирана връзка към Drupal Node

en: Custom Option
bg: Персонализирана опция

en: Custom PHP Directory
bg: Персонализирана PHP директория

en: Custom PHP Path Directory
bg: Персонализирана директория на PHP пътя

en: Custom Postal Greeting
bg: Поздравление по текуща поща

en: Custom Postal greeting.
bg: Персонализиран Пощенски поздрав.

en: Custom Search
bg: Персонализирано търсене

en: Custom Search Path
bg: Персонализиран път за търсене

en: Custom Template Directory
bg: Персонализирана директория с шаблони

en: Custom Templates
bg: Персонализирани шаблони

en: Custom Text to display on the Cancel button when used in create or edit mode
bg: Персонализиран текст за показване на бутона Отказ, когато се използва в режим на създаване или редактиране

en: Custom Text to display on the submit button on profile edit/create screens
bg: Персонализиран текст за показване на бутона за изпращане на екрани за редактиране/създаване на профил

en: Custom Translate Function
bg: Персонализирана функция за превод

en: Custom data is stored in custom fields. Custom fields are organized into logically related custom data sets (e.g. Volunteer Info). Use custom fields to collect and store custom data which are not included in the standard CiviCRM forms. You can create one or many sets of custom fields.
bg: Персонализираните данни се съхраняват в персонализирани полета. Персонализираните полета са организирани в логически свързани персонализирани набори от данни (напр. информация за доброволци). Използвайте потребителски полета, за да събирате и съхранявате персонализирани данни, които не са включени в стандартните CiviCRM формуляри. Можете да създадете един или много набори персонализирани полета.

en: Custom field '%1' already exists in Database.
bg: Персонализирано поле „%1“ вече съществува в базата данни.

en: Custom field '%1' has been saved.
bg: Персонализираното поле „%1“ е запазено.

en: Custom fields and a Personal Campaign Page field can be added if needed.
bg: Може да се добавят персонализирани полета и поле за лична страница на кампанията, ако е необходимо.

en: Custom group '%1' already exists in Database.
bg: Персонализирана група „%1“ вече съществува в базата данни.

en: Custom searches are developed and contributed by members of the CiviCRM community.
bg: Персонализираните търсения са разработени и предоставени от членове на общността на CiviCRM.

en: Custom tokens (based on custom data) can be added for organizations as well. These tokens will not be displayed in the list of available tokens, but can be added manually. The format is %1 – where 12 is the ID of the custom data field. To find the custom data field ID, go Administer > Customize Data & Screens > Custom Fields and click ‘edit’ on the field you want to use. Look at the URL. The last part of the URL will be an equal sign and a number (=12). The number (12 in this example) is the id of that custom field.
bg: Персонализирани токени (базирани на персонализирани данни) могат да се добавят и за организации. Тези токени няма да се показват в списъка с налични токени, но могат да бъдат добавени ръчно. Форматът е %1 – където 12 е идентификаторът на полето с потребителски данни. За да намерите идентификационния номер на полето с персонализирани данни, отидете на Администриране > Персонализиране на данни и екрани > Персонализирани полета и щракнете върху „редактиране” в полето, което искате да използвате. Вижте URL адреса. Последната част от URL адреса ще бъде знак за равенство и число (=12). Числото (12 в този пример) е идентификаторът на това потребителско поле.

en: Customer:
bg: Клиент:

en: Customize Data and Screens
bg: Персонализирайте Данните и Екраните

en: Customize Data, Forms and Screens
bg: Персонализиране на данни, формуляри и екрани

en: Customize the CiviCRM navigation menu bar for your users here.
bg: Персонализирайте лентата с менюта за навигация на CiviCRM за Вашите потребители тук.

en: Customized
bg: Персонализиран

en: Customizing CSS
bg: Персонализиране на CSS

en: Cycle Day
bg: Ден на цикъла

en: Czech
bg: Чешки

en: DD, d MM yy (Thursday, 31 December 2009)
bg: ДД, д ММ гг (четвъртък, 31 декември 2009)

en: DOMPDF Enable Remote Images
bg: DOMPDF Активиране на отдалечени изображения

en: DOMPDF Font Folder
bg: Папка с шрифтове DOMPDF

en: DOMPDF Local Images Folder
bg: Локална папка с изображения DOMPDF

en: DOMPDF Log File
bg: DOMPDF регистрационен файл

en: DOMPDF will log debugging output in this file.
bg: DOMPDF ще регистрира изхода за отстраняване на грешки в този файл.

en: DUE DATE: %1
bg: КРАЕН СРОК: %1

en: Daily
bg: Ежедневно

en: Danish
bg: Датски

en: Dashboard
bg: Табло за управление

en: Dashboard - %1
bg: Табло за управление - %1

en: Dashboard Caching
bg: Кеширане на таблото

en: Dashboard Configuration
bg: Конфигурация на таблото

en: Dashboard Contact
bg: Контакт на таблото за управление

en: Dashboard Contact ID
bg: Идентификатор на Контакт на таблото за управление

en: Dashboard Contacts
bg: Контакти на таблото за управление

en: Dashboard ID
bg: Идентификатор на Табло за управление

en: Dashboard caching time, move to trash / undelete, change logging and version checking.
bg: Време за кеширане на таблото за управление, преместване в кошчето/възстановяване на изтриване, регистриране на промени и проверка на версията.

en: Dashboard entries
bg: Записи в таблото

en: Dashboards
bg: Табло за управление

en: Dashlet Name
bg: Име на Dashlet

en: Dashlet Permission
bg: Разрешение за Dashlet

en: Dashlet Permission Operator
bg: Оператор на разрешения Dashlet

en: Dashlet Title
bg: Заглавие на Dashlet

en: Dashlet URL
bg: URL на Dashlet

en: Dashlet is Active?
bg: Dashlet е активен?

en: DashletID
bg: Dashlet ID

en: Data
bg: Дата

en: Data Entry
bg: Въвеждане на данни

en: Data Entry Batches
bg: Партида за въвеждане на данни

en: Data Source
bg: Източник на данни

en: Data Type
bg: Тип на данни

en: Data Type of the value field for this option value does not match %1.
bg: Типът данни на полето за стойност за тази стойност на опцията не съвпада с %1.

en: Database Error Code:
bg: Код на грешка в базата данни:

en: Database In Unexpected Version
bg: База данни в неочаквана версия

en: Database Log Report
bg: Доклад за регистър на базата данни

en: Database Partially Upgraded
bg: Частично актуализирана база данни

en: Database Update Frequency
bg: Честота на актуализиране на базата данни

en: Database Upgrade Required
bg: Изисква се актуализация на базата данни

en: Database Upgrades
bg: Актуализации на бази данни

en: Database Version Invalid
bg: Невалидна версия на базата данни

en: Database Version Missing
bg: Липсва версия на базата данни

en: Database Version and Connection Settings
bg: Версия на база данни и настройки за връзка

en: Database cache tables cleared.
bg: Кеш таблиците на базата данни са изчистени.

en: Database check failed - the database looks to have been partially upgraded. You may want to reload the database with the backup and try the upgrade process again.
bg: Проверката на базата данни е неуспешна - базата данни изглежда е била частично надстроена. Може да поискате да презаредите базата данни с архива и да опитате отново процеса на актуализиране.

en: Database check failed - the database looks to have been partially upgraded. You must reload the database with the backup and try the <a href='%1'>upgrade process</a> again.
bg: Проверката на базата данни не бе успешна – изглежда, че базата данни е била частично актуализирана. Трябва да презаредите базата данни с архива и да опитате <a href='%1'>процеса на актуализиране</a> отново.

en: Database field length
bg: Дължина на полето в базата данни

en: Database is marked with invalid version format. You may want to investigate this before you proceed further.
bg: Базата данни е маркирана с невалиден формат на версията. Може да искате да проучите това, преди да продължите по-нататък.

en: Database version and connection settings have been verified and look correct!
bg: Версията на базата данни и настройките за връзка са потвърдени и изглеждат правилни!

en: Date
bg: Дата

en: Date Added
bg: Датата е добавена

en: Date Added to CiviCRM
bg: Дата на добавяне към CiviCRM

en: Date Class
bg: Клас на дата

en: Date Created
bg: Дата на създаване

en: Date Deceased
bg: Дата на смъртта

en: Date Display
bg: Показване на дата

en: Date Display Formats
bg: Формати за показване на дата

en: Date Field
bg: Поле за дата

en: Date Format
bg: Формат на дата

en: Date Format: Complete Date
bg: Формат на датата: Пълна дата

en: Date Format: Complete Date and Time
bg: Формат на датата: Пълна дата и час

en: Date Format: Financial Batch
bg: Формат на датата: финансов пакет

en: Date Format: Month and Year
bg: Формат на датата: месец и година

en: Date Format: Short date Month Day Year
bg: Формат на датата: Кратка дата Месец Ден Година

en: Date Format: Time Only
bg: Формат на датата: Само време

en: Date Format: Year Only
bg: Формат на датата: Само година

en: Date Formats
bg: Формати на дата

en: Date Input Fields
bg: Полета за въвеждане на дата

en: Date Input Format
bg: Формат за въвеждане на дата

en: Date Pending
bg: Предстояща дата

en: Date Preference ID
bg: Идентификатор на предпочитание за дата

en: Date Preference Name
bg: Име на предпочитание за дата

en: Date Range
bg: Период от време

en: Date Received
bg: Дата на получаване

en: Date Removed
bg: Дата на премахване

en: Date Renewal Entered
bg: Въведена дата за подновяване

en: Date Sent
bg: Дата на изпращане

en: Date and Time
bg: Дата и час

en: Date and time for activity: scheduled. participant: registered.
bg: Дата и час за дейността: по график. участник: регистриран.

en: Date and time of the source transaction
bg: Дата и час на изходната транзакция

en: Date and time that Campaign ends.
bg: Дата и час на края на кампанията.

en: Date and time that Campaign starts.
bg: Дата и час на началото на кампанията.

en: Date and time that Campaign was created.
bg: Дата и час на създаване на кампанията.

en: Date and time that Campaign was edited last time.
bg: Дата и час, когато кампанията е редактирана за последен път.

en: Date and time that Survey was created.
bg: Дата и час на създаване на анкетата.

en: Date and time that Survey was edited last time.
bg: Дата и час, когато анкетата е редактирана за последен път.

en: Date and time that contribution page was created.
bg: Дата и час на създаването на тази страница за принос.

en: Date and time that event ends. May be NULL if no defined end date/time
bg: Дата и час за край на събитието. Може да е NULL, ако няма дефинирана крайна дата/час

en: Date and time that event starts.
bg: Дата и час за начало на събитието.

en: Date and time that event was created.
bg: Дата и час на създаването на събитието.

en: Date and time that online registration ends.
bg: Дата и час, когато приключва онлайн регистрацията.

en: Date and time that online registration starts.
bg: Дата и час, когато започва онлайн регистрацията.

en: Date and time that tag was created.
bg: Дата и час на създаване на маркера.

en: Date and time that this attachment was uploaded or written to server.
bg: Дата и час, когато този прикачен файл е бил качен или записан на сървъра.

en: Date and time that this page ends. May be NULL if no defined end date/time
bg: Дата и час, когато тази страница завършва. Може да бъде NULL, ако няма дефинирана крайна дата/час

en: Date and time that this page starts.
bg: Дата и час на започване на тази страница.

en: Date and time the item was created
bg: Дата и час на създаване на елемента

en: Date and time this UF group was created.
bg: Дата и час на създаването на тази UF група.

en: Date and time this activity is scheduled to occur. Formerly named scheduled_date_time.
bg: Дата и час, за които е планирано да се извърши тази дейност. Предишно наименование планирано_дата_час.

en: Date and time this custom group was created.
bg: Дата и час на създаването на тази персонализирана група.

en: Date and time this mailing was approved.
bg: Дата и час на одобрение за изпращане.

en: Date and time this mailing was created.
bg: Дата и час на създаване на това писмо.

en: Date and time this mailing was scheduled.
bg: Дата и час за насрочване на това изпращане.

en: Date and time when we need to refresh the cache next.
bg: Дата и час, когато следва да обновим кеша.

en: Date and time. Used for scheduling mailings.
bg: Дата и час. Използва се за планиране на пощенски съобщения.

en: Date attached to the note
bg: Дата, приложена към бележката

en: Date contribution was received - not necessarily the creation date of the record
bg: Дата на получаване на приноса - не е задължително датата на създаване на записа

en: Date created
bg: Дата на създаване

en: Date e-mail opened
bg: Дата на отваряне на имейла

en: Date for activities including contributions: receive, receipt, cancel. membership: join, start, renew. case: start, end.
bg: Дата за дейности, включително вноски: получаване, получаване, анулиране. членство: присъединяване, стартиране, подновяване. случай: начало, край.

en: Date forwaded
bg: Дата на препращане

en: Date is not set
bg: Датата не е зададена

en: Date may be up to end_date_years years after the current date.
bg: Датата може да бъде до end_date_years години след текущата дата.

en: Date may be up to start_date_years years prior to the current date.
bg: Датата може да бъде до start_date_years преди текущата дата.

en: Date of Birth
bg: Дата на раждане

en: Date of birth
bg: Дата на раждане

en: Date of bounce
bg: Дата на отхвърляне

en: Date of click through
bg: Дата на кликване

en: Date of deceased
bg: Дата на смъртта

en: Date of delivery
bg: Дата на доставка

en: Date of first pledge payment.
bg: Дата на първо плащане на залога.

en: Date of reply
bg: Дата на отговор

en: Date of the (un)subscription
bg: Дата на записването (отписването)

en: Date of unsubscribe
bg: Дата на отписване

en: Date on which given case ends.
bg: Дата, на която приключва дадения случай.

en: Date on which given case starts.
bg: Дата, на която започва дадения случай.

en: Date on which grant application was received by donor.
bg: Дата, на която заявлението за безвъзмездна помощ е получено от донора.

en: Date on which grant decision was made.
bg: Дата, на която е взето решение за безвъзмездна помощ.

en: Date on which grant money transfer was made.
bg: Дата, на която е извършен паричният превод на безвъзмездна помощ.

en: Date on which grant report is due.
bg: Дата, на която се дължи докладът за безвъзмездни средства.

en: Date on which the grant decision was finalized.
bg: Дата, на която е финализирано решението за безвъзмездна помощ.

en: Date on which the grant money was transferred.
bg: Дата, на която са преведени парите от субсидията.

en: Date on which the reminder be sent.
bg: Дата, на която е изпратено напомнянето.

en: Date that a receipt was sent to the contributor.
bg: Дата, на която е изпратена разписка до сътрудника.

en: Date that a thank-you message was sent to the contributor.
bg: Дата, на която е изпратено благодарствено съобщение до сътрудника.

en: Date this field becomes effective (optional).  Used for price set fields that are made available starting on a specific date.
bg: Дата, на която това поле влиза в сила (по избор). Използва се за полета за набор от цени, които са достъпни от определена дата.

en: Date this field expires (optional).  Used for price set fields that are no longer available after a specific date (e.g. early-bird pricing).
bg: Дата на изтичане на валидността на това поле (по избор). Използва се за полета за набор от цени, които вече не са налични след определена дата (напр. ценообразуване за ранно записване).

en: Date this membership modification action was logged.
bg: Дата на регистриране на това действие за промяна на членството.

en: Date this pledge finished successfully (total pledge payments equal to or greater than pledged amount).
bg: Дата на успешно завършване на този залог (общи плащания на обещанието са равни или по-големи от обещаната сума).

en: Date this pledge was cancelled by contributor.
bg: Датата, на която този залог е отменен от дарителя.

en: Date this recurring contribution finished successfully
bg: Дата на успешно завършване на този периодичен принос

en: Date this recurring contribution was cancelled by contributor- if we can get access to it
bg: Дата, на която този повтарящ се принос е бил отменен от сътрудника – ако можем да получим достъп до него

en: Date this token expires
bg: Датата, на която този токен изтича

en: Date to retry failed attempt
bg: Дата за повторен неуспешен опит

en: Date user clicked a link in the e-mail
bg: Дата, когато потребителят е кликнал върху връзка в имейла

en: Date user e-mail bounced
bg: Дата на връщане на потребителския имейл

en: Date user e-mail delivered
bg: Дата на доставяне на имейла на потребителя

en: Date user forwarded the e-mail
bg: Дата, на която потребителят е препратил имейла

en: Date user replied
bg: Дата на отговор от потребителя

en: Date user unsubscribed
bg: Дата на прекратяване на абонамента на потребителя

en: Date when an acknowledgment of the pledge was sent.
bg: Дата, на която е изпратено потвърждение за залога.

en: Date when discount ends.
bg: Дата, на която приключва намалението.

en: Date when discount starts.
bg: Дата, на която започва отстъпката.

en: Date when pledge was made by the contributor.
bg: Датата, на която залогът е създаден от дарителя.

en: Date when we created the cache for a smart group
bg: Дата, на която създадохме кеша за интелигентна група

en: Date(s)
bg: Дата(и)

en: Date:
bg: Дата:

en: Dates may be up to
bg: Датите може да са до

en: Day
bg: Ден

en: Day in the period when the payment should be charged e.g. 1st of month, 15th etc.
bg: Ден в периода, когато плащането трябва да бъде начислено напр. 1-ви от месеца, 15-ти и т.н.

en: Day in the period when the pledge payment is due e.g. 1st of month, 15th etc. Use this to set the scheduled dates for pledge payments.
bg: Ден в периода, в който се дължи плащането на залога, напр. 1-во число на месеца, 15-о число и т.н. Използвайте това, за да зададете планираните дати за плащания на залози.

en: Day of Contribution
bg: Ден на приноса

en: Day of month installments paid
bg: Платени вноски ден от месеца

en: Day prior to yesterday
bg: Преди вчера

en: Day, Week, Month, Year
bg: Ден, Седмица, Месец, Година

en: Days
bg: Дни

en: Days after the last one sent, up to the maximum number of reminders.
bg: Дни след последното изпратено, до максималния брой напомняния.

en: Days prior to each scheduled payment due date.
bg: Дни преди всяка насрочена дата на плащане.

en: De-activate the page (you can re-activate it later)
bg: Деактивирайте страницата (можете да я активирате отново по-късно)

en: Debit Card
bg: Дебитна карта

en: Debug (%1)
bg: Отстраняване на грешки (%1)

en: Debug Mode Enabled
bg: Режимът за отстраняване на грешки е активиран

en: Debug information
bg: Информация за отстраняване на грешки

en: Debug output is triggered by adding specific name-value pairs to the CiviCRM query string:
bg: Изходът за отстраняване на грешки се задейства чрез добавяне на конкретни двойки име-стойност към низа на заявката CiviCRM:

en: Debugging
bg: Дебъгване

en: Deceased
bg: Починал

en: Deceased Date
bg: Дата на смъртта

en: Deceased Membership status is missing or not active. <a href='%1'>Click here to check</a>.
bg: Статусът на Покойник липсва или не е активен. <a href='%1'>Кликнете тук, за да проверите</a>.

en: December
bg: Декември

en: Decimal Delimiter
bg: Десетичен разделител

en: Decimal Delimiter can not have more than 1 character.
bg: Десетичният разделител не може да има повече от 1 знак.

en: Decision date
bg: Дата на решение

en: Declaration Time
bg: Време за обявяване

en: Deductible Financial Account?
bg: Финансова сметка с възможност за приспадане?

en: Deductible?
bg: Приспадане?

en: Dedupe Exception
bg: Дедублиране на изключение

en: Dedupe Exception ID
bg: Идентификатор на Дедублиране на изключение

en: Dedupe Exceptions
bg: Дедублиране на изключения

en: Dedupe Exceptions %%StatusMessage%%
bg: Дедублиране на изключения %%StatusMessage%%

en: Dedupe Rule
bg: Правило за дедублиране

en: Dedupe Rule Group
bg: Дедублиране група от правила

en: Dedupe Rule Groups
bg: Дедублиране групи от правила

en: Dedupe Rule ID
bg: Идентификатор на Правило за дедублиране

en: Dedupe Rules
bg: Правила за дедублиране

en: Dedupe by email
bg: Дедупликиране от имейл

en: Deduping larger databases can crash the server. By configuring a limit other than 0 here the dedupe query will only search for matches against a limited number of contacts.
bg: Дедублирането на по-големи бази данни може да доведе до срив на сървъра. Чрез конфигуриране на ограничение, различно от 0 тук, заявката за дедублиране ще търси съвпадения само срещу ограничен брой контакти.

en: Default
bg: По подразбиране

en: Default (Auto-detect)
bg: По подразбиране (автоматично откриване)

en: Default API Site URL
bg: URL адрес на сайта на API по подразбиране

en: Default Amount
bg: Сума по подразбиране

en: Default Contact Search Profile
bg: Профил за търсене на контакти по подразбиране

en: Default Country
bg: Страна по подразбиране

en: Default Currency
bg: Валута по подразбиране

en: Default Discount Fee ID
bg: Идентификатор на таксата за отстъпка по подразбиране

en: Default Fee ID
bg: Идентификатор на таксата по подразбиране

en: Default Financial Account
bg: Финансова сметка по подразбиране

en: Default Financial Type
bg: Финансов тип по подразбиране

en: Default Language
bg: Език по подразбиране

en: Default Language for contacts
bg: Език по подразбиране за контакти

en: Default Language for users
bg: Език по подразбиране за потребителите

en: Default Live Button URL
bg: URL адрес на бутона на живо по подразбиране

en: Default Live Recurring Payments URL
bg: URL адрес за повтарящи се плащания на живо по подразбиране

en: Default Live Site URL
bg: URL адрес на сайта на живо по подразбиране

en: Default Location Type?
bg: Вид Местоположение по подразбиране?

en: Default Number Of Contacts
bg: Брой контакти по подразбиране

en: Default Option?
bg: Опция по подразбиране?

en: Default Organization Address
bg: Адрес на организацията по подразбиране

en: Default Role
bg: Роля по подразбиране

en: Default Search Pager size
bg: Размер на пейджъра за търсене по подразбиране

en: Default State/Province
bg: Щат/провинция по подразбиране

en: Default Status?
bg: Статус по подразбиране?

en: Default Test API URL
bg: URL адрес на API за тестване по подразбиране

en: Default Test Button URL
bg: URL адрес на тестовия бутон по подразбиране

en: Default Test Recurring Payment URL
bg: Тестови URL адрес за повтарящо се плащане по подразбиране

en: Default Test Site URL
bg: URL адрес на тестовия сайт по подразбиране

en: Default Type
bg: Тип по подразбиране

en: Default Type ID
bg: Идентификаторн на Тип по подразбиране

en: Default Value
bg: Стойност по подразбиране

en: Default assignee
bg: Възложител по подразбиране

en: Default currency assigned to contributions and other monetary transactions.
bg: Валута по подразбиране, определена за вноски и други парични транзакции.

en: Default domain email address and from name.
bg: Имейл адрес на домейн по подразбиране и име от.

en: Default invoice payment page
bg: Страница за плащане на фактура по подразбиране

en: Default language (if any) for contact records.
bg: Език по подразбиране (ако има такъв) за записите на контакти.

en: Default limit for dedupe screen
bg: Ограничение по подразбиране за екран за дедублиране

en: Default locale (%1) does not support street parsing. en_US locale will be used instead.
bg: Местоположението по подразбиране (%1) не поддържа синтактичен анализ на улицата. Вместо това ще се използва локал на en_US.

en: Default number of contacts
bg: Брой контакти по подразбиране

en: Default number of contacts to allow for survey.
bg: Брой контакти по подразбиране, които да позволяват проучване.

en: Default online membership renewal page
bg: Страница за онлайн подновяване на членството по подразбиране

en: Default position for the CiviCRM menubar.
bg: Позиция по подразбиране за лентата с менюта на CiviCRM.

en: Default to only loading matches against this number of contacts
bg: По подразбиране се зареждат само съвпадения спрямо този брой контакти

en: Default version of the following System Workflow Message Templates have been modified: <ul><li>Additional Payment Receipt or Refund Notification</li><li>Contribution Invoice</li></ul> If you have modified these templates, please review the new default versions and implement updates as needed to your copies (Administer > Communications > Message Templates > System Workflow Messages).
bg: Версията по подразбиране на следните шаблони на съобщения за работния поток на системата е променена: <ul><li>Разписка за допълнително плащане или известие за възстановяване</li><li> Фактура за вноска</li></ul> Ако сте променили тези шаблони, моля, прегледайте новите версии по подразбиране и приложете актуализации, ако е необходимо, за Вашите копия (Администриране > Комуникации > Шаблони за съобщения > Система Съобщения на работния процес).

en: Default version of the following System Workflow Message Templates have been modified: <ul><li>Contribution Invoice</li></ul> If you have modified these templates, please review the new default versions and implement updates as needed to your copies (Administer > Communications > Message Templates > System Workflow Messages).
bg: Версията по подразбиране на следните шаблони за съобщения на системния работен процес е променена: <ul><li>Фактура за дарение</li></ul> Ако сте модифицирали тези шаблони, моля, прегледайте новите версии по подразбиране и приложете необходимите актуализации на вашите копия (Администриране > Комуникации > Шаблони на съобщения > Съобщения на системния работен поток).

en: Default version of the following System Workflow Message Templates have been modified: <ul><li>Personal Campaign Pages - Owner Notification</li></ul> If you have modified these templates, please review the new default versions and implement updates as needed to your copies (Administer > Communications > Message Templates > System Workflow Messages).
bg: Версията по подразбиране на следните шаблони за съобщения на системния работен процес е променена: <ul><li>Страници на лични кампании - Известие на собственика</li></ul> Ако сте модифицирали тези шаблони, моля, прегледайте новите версии по подразбиране и приложете необходимите актуализации на Вашите копия (Администриране > Комуникации > Шаблони за съобщения > Работен поток на системата Съобщения).

en: Default?
bg: По подразбиране?

en: Deferred Account
bg: Разсрочена сметка

en: Deferred Account ID
bg: ID на отложен акаунт

en: Deferred Accounting Code
bg: Код за отложено счетоводство

en: Deferred Financial Account
bg: Разсрочена финансова сметка

en: Deferred Revenue - Event Fee
bg: Отложени приходи - такса за събитие

en: Deferred Revenue - Member Dues
bg: Отложени приходи - Членски внос

en: Deferred Revenue Account is
bg: Сметка за отложени приходи е

en: Deferred Revenue Details
bg: Подробности за отложени приходи

en: Deferred Revenue Details Report
bg: Подробен доклад за отложени приходи

en: Deferred Transaction Amount
bg: Сума на отложената транзакция

en: Deferred Transaction Date
bg: Дата на отложена транзакция

en: Define Mailing
bg: Определете Изпращане

en: Define case types, access deleted cases
bg: Дефиниране на типове случаи, достъп до изтрити случаи

en: Define general email address(es) that can be used as the FROM address when sending email to contacts from within CiviCRM (e.g. info@example.org)
bg: Дефинирайте общ имейл адрес(и), който може да се използва като FROM адрес, когато изпращате имейл до контакти от CiviCRM (напр. info@example.org)

en: Define participant roles for events here (e.g. Attendee, Host, Speaker...). You can then assign roles and search for participants by role.
bg: Определете ролите на участниците за събития тук (напр. Участник, Домакин, Говорител...). След това можете да присвоите роли и да търсите участници по роли.

en: Define statuses for event participants here (e.g. Registered, Attended, Cancelled...). You can then assign statuses and search for participants by status.
bg: Тук дефинирайте статуси за участниците в събитието (напр. Регистрирани, Присъствали, Отменени...). След това можете да задавате статуси и да търсите участници по статус.

en: Defines if you can select this tag.
bg: Определя дали можете да изберете този етикет.

en: Definition order
bg: Ред на дефиниция

en: Delete
bg: Изтрий

en: Delete %1
bg: Изтрийте %1

en: Delete %1 Type
bg: Изтрий %1 тип

en: Delete %1 from %2? (remove contact AND delete their record of having been in this group).
bg: Да се изтрие %1 от %2? (премахнете контакта И изтрийте техния запис за това, че са били в тази група).

en: Delete %1 from %2? (this group will no longer be listed under Past Groups).
bg: Да се изтрие %1 от %2? (тази група вече няма да бъде изброена под Минали групи).

en: Delete %1 from %2? (this group will no longer be listed under Pending Groups)
bg: Да се изтрие %1 от %2? (тази група вече няма да бъде изброена в предстоящи групи)

en: Delete %1?
bg: Изтрийте %1?

en: Delete (to trash)
bg: Изтриване (в кошчето)

en: Delete ACL
bg: Изтий ACL

en: Delete ACL Role Assignment
bg: Изтрий Възлагане на ACL роли

en: Delete Activities
bg: Изтрий дейности

en: Delete Activity
bg: Изтрий дейност

en: Delete Address Block
bg: Изтриване на адресен блок

en: Delete All
bg: Изтриване на всички

en: Delete All Attachment(s)
bg: Изтриване на всеки прикачен файл(ове)

en: Delete Attached File
bg: Изтриване на прикачения файл

en: Delete Batch
bg: Изтриване на партида

en: Delete Campaign
bg: Изтрий кампания

en: Delete Campaign Page
bg: Изтриване на страницата на кампанията

en: Delete Case
bg: Изтриване на случай

en: Delete CiviCRM Profile
bg: Изтриване на CiviCRM профил

en: Delete CiviCRM Profile Group
bg: Изтриване на групата профили в CiviCRM

en: Delete Comment
bg: Изтриване на коментар

en: Delete Contact
bg: Изтриване на контакт

en: Delete Contact Image
bg: Изтрий изображение на контакт

en: Delete Contact Type
bg: Изтриване на типа контакт

en: Delete Contact(s)
bg: Изтриване на контакт(и)

en: Delete Contacts must also be granted in order for this to work.
bg: Изтриване на Контакти също трябва да бъде разрешено, за да работи това.

en: Delete Contribution
bg: Изтриване на принос

en: Delete Contribution Page
bg: Изтриване на страница за принос

en: Delete Contributions
bg: Изтриване на приноси

en: Delete Credit Card
bg: Изтриване на кредитна карта

en: Delete Custom Field
bg: Изтриване на персонализирано поле

en: Delete Custom Group
bg: Изтриване на персонализирана група

en: Delete Custom Set
bg: Изтриване на персонализиран набор

en: Delete Data Entry Batch
bg: Изтриване на партидата за въвеждане на данни

en: Delete DedupeRule
bg: Изтриване на Правилото за дедублиране

en: Delete Draft
bg: Изтриване на Чернова

en: Delete Email
bg: Изтриване на имейл

en: Delete Email Block
bg: Изтриване на имейл блок

en: Delete Event
bg: Изтрий Събитие

en: Delete Event Template
bg: Изтриване темплейт за събитие

en: Delete Failed
bg: Изтриването Неуспешно

en: Delete File
bg: Изтрий файла

en: Delete Financial Type
bg: Изтриване на финансов тип

en: Delete Financial Type Account
bg: Изтриване на финансов тип сметка

en: Delete Grant
bg: Изтриване на безвъзмездни средства

en: Delete Grants
bg: Изтриване на безвъзмездни средства

en: Delete Group
bg: Изтрий група

en: Delete IM
bg: Изтриване на IM

en: Delete IM Block
bg: Изтриване на IM Block

en: Delete Label Format
bg: Изтриване на формата на етикета

en: Delete Location Type
bg: Изтриване на типа местоположение

en: Delete Mail Settings
bg: Изтриване на настройките за поща

en: Delete Mailing
bg: Изтриване на Изпращането

en: Delete Mapping
bg: Изтриване на картографиране

en: Delete Membership
bg: Изтриване на Членство

en: Delete Membership Status
bg: Изтриване на Членски Статус

en: Delete Membership Type
bg: Изтриване на Вид Членство

en: Delete Memberships
bg: Изтриване на Членства

en: Delete Message Template
bg: Изтриване на шаблон на съобщение

en: Delete Multiple Choice Option
bg: Изтриване на опция с множество възможности

en: Delete Note
bg: Изтриване на бележка

en: Delete OpenID
bg: Изтрийте OpenID

en: Delete OpenID Block
bg: Изтрийте OpenID Block

en: Delete Option "%1"
bg: Изтриване на опция "%1"

en: Delete Option Group
bg: Изтриване на група опции

en: Delete PDF Page Format
bg: Изтриване на PDF формат на страница

en: Delete Page - %1
bg: Изтриване на страница - %1

en: Delete Participant
bg: Изтрийте Участник

en: Delete Participant Status
bg: Изтриване на статус на участник

en: Delete Participation
bg: Изтриване на Участие

en: Delete Participations
bg: Изтриване на Участия

en: Delete Payment Method
bg: Изтриване на метода на плащане

en: Delete Payment Procesor Type
bg: Изтриване на типа процесор за плащане

en: Delete Payment Processor
bg: Изтриване на платежния процесор

en: Delete Payment ProcessorType
bg: Изтриване на типа процесор за плащане

en: Delete Permanently
bg: Изтриване за постоянно

en: Delete Personal Campaign Page
bg: Изтриване на страницата на личната кампания

en: Delete Petition
bg: Изтриване на петиция

en: Delete Phone Block
bg: Изтриване на телефонен блок

en: Delete Pledge
bg: Изтриване на Залог

en: Delete Pledges
bg: Изтриване на Залози

en: Delete Premium
bg: Изтриване на Премиум

en: Delete Price
bg: Изтриване на цена

en: Delete Price Field
bg: Изтриване на полето за цена

en: Delete Price Set
bg: Изтрий комплект с цена

en: Delete Profile Field
bg: Изтриване на полето за профил

en: Delete Provider
bg: Изтриване на доставчик

en: Delete Relationship
bg: Изтриване на Взаимоотношение

en: Delete Relationship for %1
bg: Изтриване на взаимоотношения за %1

en: Delete Reletionship Type
bg: Изтриване на типа взаимоотношения

en: Delete Report Template
bg: Изтриване на шаблон на отчет

en: Delete Schedule Reminders
bg: Изтриване на планирани напомняния

en: Delete Scheduled Job
bg: Изтриване на планирана задача

en: Delete Set
bg: Изтриване на набор

en: Delete Status
bg: Изтриване на статус

en: Delete Survey
bg: Изтриване на проучването

en: Delete Website
bg: Изтриване на уебсайт

en: Delete Website Block
bg: Изтриване на блока на уебсайтове

en: Delete accounting batches created by user
bg: Изтриване на счетоводни партиди, създадени от потребител

en: Delete action is missing expected survey ID.
bg: В действието за изтриване липсва очакваният Идентификатор на проучването.

en: Delete activities
bg: Изтриване на дейности

en: Delete all accounting batches
bg: Изтрийте всички счетоводни партиди

en: Delete attachment
bg: Изтриване на прикачен файл

en: Delete cases
bg: Изтриване на случаи

en: Delete contacts
bg: Изтриване на контакти

en: Delete contributions
bg: Изтриване на приноси

en: Delete grants
bg: Изтриване на субсидии

en: Delete memberships
bg: Изтриване на членства

en: Delete menu items that you don't use. Right-click and select 'Delete'.
bg: Изтрийте елементи от менюто, които не използвате. Щракнете с десния бутон и изберете „Изтриване“.

en: Delete only this participant record.
bg: Изтрийте само този запис на участник.

en: Delete participants and events that you can edit
bg: Изтрийте участници и събития, които можете да редактирате

en: Delete participants from event
bg: Изтрийте участниците от събитието

en: Delete permanently
bg: Изтриване за постоянно

en: Delete phone
bg: Изтриване на телефона

en: Delete pledges
bg: Изтриване на Залози

en: Delete report
bg: Изтриване на отчета

en: Delete this address
bg: Изтрийте този адрес

en: Delete this message template
bg: Изтрийте този шаблон за съобщение

en: Delete this participant record along with associated participant record(s).
bg: Изтрийте този запис(и) на участник заедно със свързани записи на участник.

en: Deleted
bg: Изтрит

en: Deleted %1 tags.
bg: Изтрити %1 етикети.

en: Deleted Activities
bg: Изтрити дейности

en: Deleted contact
bg: Изтрит контакт

en: Deleted?
bg: Изтрит?

en: Deleting
bg: Изтриване

en: Deleting a financial type cannot be undone.
bg: Изтриването на финансов тип не може да бъде отменено.

en: Deleting a financial type cannot be undone. Unbalanced transactions may be created if you delete this account.
bg: Изтриването на финансов тип не може да бъде отменено. Може да се създадат небалансирани транзакции, ако изтриете този акаунт.

en: Deleting an attachment will completely remove it from server.
bg: Изтриването на прикачен файл ще го премахне напълно от сървъра.

en: Deleting this Payment Processor may result in some transaction pages being rendered inactive.
bg: Изтриването на този процесор за обработка на плащания може да доведе до това, че някои страници за транзакции ще станат неактивни.

en: Deleting this group will NOT delete the member contact records. However, all contact subscription information and history for this group will be deleted.
bg: Изтриването на тази група НЯМА да изтрие записите на контактите на членовете. Въпреки това цялата информация за абонамент за контакт и хронология за тази група ще бъдат изтрити.

en: Deleting...
bg: Изтриване...

en: Deletion Error
bg: Грешка при изтриване

en: Deletion failed
bg: Изтриването не бе успешно

en: Delimited list of supported frequency units
bg: Разделен списък на поддържаните честотни единици

en: Delivered
bg: Доставен

en: Delivered ID
bg: Доставен Идентификатор

en: Delivery
bg: Доставка

en: Delivery Status
bg: Статус на доставка

en: Delivery Summary
bg: Резюме на Доставката

en: Demographic breakdown for case clients (and or non-case contacts) in your database. Includes custom contact fields.
bg: Демографска разбивка за клиенти със случаи (и/или контакти без случаи) във Вашата база данни. Включва потребителски полета за контакт.

en: Demographics
bg: Демографски данни

en: Deny ACL?
bg: Отказване на ACL?

en: Depending on how you want to use the iCalendar data - you can:
bg: В зависимост от това как искате да използвате данните от iCalendar - можете:

en: Depending on the CiviCRM setup, email and postal greetings (see below) may be automatically adapted accordingly; or the information can be used in other ways.
bg: В зависимост от настройката на CiviCRM, имейлите и пощенските поздрави (вижте по-долу) могат да бъдат съответно адаптирани автоматично; или информацията може да се използва по други начини.

en: Deposit Bank Account
bg: Депозитна банкова сметка

en: Deprecated field for Message Template Workflow.
bg: Оттеглено поле за работния процес на шаблон за съобщения.

en: Deprecated monetary value display format configuration
bg: Оттеглена конфигурация на формата за показване на парична стойност

en: Deprecated, virtualized setting
bg: Отхвърлена, виртуализирана настройка

en: Descending
bg: Низходящ

en: Description
bg: Описание

en: Description / text in case there was an error encountered.
bg: Описание/текст в случай, че е възникнала грешка.

en: Description and/or help text to display after fields in form.
bg: Описание и/или помощен текст за показване преди полета във формуляра.

en: Description and/or help text to display after this field.
bg: Описание и/или помощен текст за показване след това поле.

en: Description and/or help text to display before fields in form.
bg: Описание и/или помощен текст за показване преди полета във формуляра.

en: Description and/or help text to display before this field.
bg: Описание и/или помощен текст за показване преди това поле.

en: Description is included at the top of the activity edit and view pages for this type of activity.
bg: Описанието е включено в горната част на страниците за редактиране и преглед на дейности за този тип дейност.

en: Description of Domain.
bg: Описание на домейн.

en: Description of Mapping.
bg: Описание на картиране.

en: Description of Membership Type
bg: Описание на Типа Членство

en: Description of new group
bg: Описание на новата група

en: Description of the Case Type
bg: Описание на типа случай

en: Description of the Group
bg: Описание на Групата

en: Description of the Tag
bg: Описание на Етикета

en: Description of the job
bg: Описание на работата

en: Description of the relationship
bg: Описание на взаимоотношението

en: Description of this batch set.
bg: Описание на тази партида.

en: Description of this date type.
bg: Описание на този тип дата.

en: Description of this label layout
bg: Описание на това оформление на етикета

en: Description of this membership type for internal use. May include eligibility, benefits, terms, etc.
bg: Описание на този тип членство за вътрешна употреба. Може да включва допустимост, предимства, условия и т.н.

en: Description:
bg: Описание:

en: Descriptive Title for this Footer.
bg: Описателно заглавие за този долен колонтитул.

en: Descriptive Title for this Header
bg: Описателно заглавие за тази заглавка

en: Descriptive name assigned to a contact or event address. EXAMPLES: 'College address' for a person. 'Johnson Pavilion' for an event.
bg: Описателно име, присвоено на контакт или адрес на събитие. ПРИМЕРИ: „Адрес на колеж“ за човек. „Павилион Джонсън“ за събитие.

en: Descriptive title of message
bg: Описателно заглавие на съобщението

en: Descriptive title of message - used for template selection.
bg: Описателно заглавие на съобщението - използва се за избор на шаблон.

en: Destination
bg: Дестинация

en: Destination Queue
bg: Опашка за Дестинация

en: Destination Queue ID
bg: Идентификатор на Опашката за дестинация

en: Detailed Log Data
bg: Подробни данни от дневник

en: Detailed report for canvassing, phone-banking, walk lists or other surveys.
bg: Подробен отчет за агитиране, телефонно банкиране, списъци за ходене или други проучвания.

en: Details
bg: Детайли

en: Details Only
bg: Само детайли

en: Details Updated
bg: Подробностите са актуализирани

en: Details about the activity (agenda, notes, etc).
bg: Подробности за дейността (дневен ред, бележки и др.).

en: Details and Notes regarding the activity.
bg: Подробности и бележки по дейността.

en: Details populated from Open Case. Only used in the CiviCase extension.
bg: Подробностите се попълват от Отворен Случай. Използва се само в разширението CiviCase.

en: Determine if the event is free or paid. For paid events, set the payment processor, fee level(s) and discounts. Give online registrants the option to 'pay later' (e.g. mail in a check, call in a credit card, etc.).
bg: Определете дали събитието е безплатно или платено. За платени събития задайте процесора на плащане, ниво(а) на таксата и отстъпките. Дайте на онлайн регистрантите опцията да „плащат по-късно“ (напр. изпращане на чек по пощата, обаждане с кредитна карта и т.н.).

en: Determine the contacts in your database who should receive this Mass SMS by first selecting one or more <strong>Included Groups</strong>. (Groups must be assigned the <strong>Mailing List</strong> type to be available on this screen - you can update this for an existing group from <strong>Manage Groups &raquo; Settings</strong>.)
bg: Определете контактите във Вашата база данни, които трябва да получат този масов SMS, като първо изберете една или повече <strong>Включени групи</strong>. (Групите трябва да имат тип <strong>Пощенски списък</strong>, за да бъдат налични на този екран - можете да актуализирате това за съществуваща група от <strong>Управление на групи &raquo; Настройки</strong>.)

en: Determine whether an online registration page is available. If so, configure registration, confirmation and thank you page elements and confirmation email details.
bg: Определете дали е налична страница за онлайн регистрация. Ако е така, конфигурирайте елементите на страницата за регистрация, потвърждение и благодарност и подробности за имейла за потвърждение.

en: Determines the contact's role in the activity (source, target, or assignee).
bg: Определя ролята на контакта в дейността (източник, цел или изпълнител).

en: Determines whether your criteria are combined with AND statements, or combined with OR statements. For example, you may want to find all individuals who are in the Volunteers group AND who have a Volunteer Training activity recorded for them. In this case use the AND operator. If you need to find everyone who is in the Volunteers group OR has a Volunteer Training activity recorded, use the OR operator.
bg: Определя дали Вашите критерии са комбинирани с оператори И, или комбинирани с оператори ИЛИ. Например, може да искате да намерите всички лица, които са в групата на доброволците И които имат записана дейност за обучение на доброволци за тях. В този случай използвайте оператора И. Ако трябва да намерите всички, които са в групата на доброволците ИЛИ имат записана дейност за обучение на доброволци, използвайте оператора ИЛИ.

en: Developer
bg: Разработчик

en: Development
bg: Развитие

en: Development stage
bg: Етап на развитие

en: Did not find a message template with id of %1.
bg: Не беше намерен шаблон за съобщение с идентификатор %1.

en: Did you mean to search by Name/Email instead?
bg: Вместо това искахте да търсите по име/имейл?

en: Direct Debit
bg: Директен дебит

en: Direct Mail
bg: Директно писмо

en: Direct member is:
bg: Директният член е:

en: Directional prefix, e.g. Main St S, S is the suffix.
bg: Префикс за посока, напр. Main St S, S е наставката.

en: Directional prefix, e.g. SE Main St, SE is the prefix.
bg: Префикс за посока, напр. SE Main St, SE е префиксът.

en: Directories
bg: Директории

en: Directory %1 is not writable.  Please change your file permissions.
bg: Директория %1 не може да се записва. Моля, променете разрешенията за файлове.

en: Directory Cleanup
bg: Почистване на директорията

en: Directory Paths: Make them portable
bg: Пътеки до директории: Направете ги преносими

en: Directory Unwritable
bg: Директорията не може да се записва

en: Directory not writable | Directories not writable
bg[0]: Директории не могат да се записват
bg[1]: Директории не могат да се записват

en: Disable
bg: Спри

en: Disable "%1"?
bg: Деактивиране "%1"?

en: Disable %1
bg: Деактивирайте %1

en: Disable %1?
bg: Забрани %1?

en: Disable ACL
bg: Забраняване на ACL

en: Disable ACL Role Assignment
bg: Деактивиране на Възлагане на ACL роли

en: Disable Campaign
bg: Деактивиране на кампанията

en: Disable CiviCRM Profile Field
bg: Деактивирайте полето за профил в CiviCRM

en: Disable CiviCRM Profile Group
bg: Деактивирайте групата профили на CiviCRM

en: Disable CiviCRM css
bg: Деактивирайте CiviCRM css

en: Disable Contact Type
bg: Деактивиране на Типа Контакт

en: Disable Custom Field
bg: Деактивирайте персонализирано поле

en: Disable Custom Set
bg: Деактивиране на персонализиран набор

en: Disable Debug Mode
bg: Деактивирайте режима за отстраняване на грешки

en: Disable Event
bg: Деактивиране на събитие

en: Disable Financial Type
bg: Деактивиране на финансов тип

en: Disable Group
bg: Деактивиране на група

en: Disable Label Format
bg: Деактивирайте формата на етикета

en: Disable Location Type
bg: Деактивиране на типа местоположение

en: Disable Mailing Component
bg: Деактивирайте пощенския компонент

en: Disable Membership Status
bg: Деактивиране на Членски Статус

en: Disable Membership Type
bg: Деактивиране на Вид Членство

en: Disable Multiple Choice Option
bg: Деактивирайте опцията за множество избори

en: Disable Outbound Email
bg: Деактивирайте изходящия имейл

en: Disable Payment Processor
bg: Деактивирайте процесора за обработка на плащания

en: Disable Payment ProcessorType
bg: Деактивиране на типа процесор за плащане

en: Disable Petition
bg: Деактивиране на Петиция

en: Disable Premium
bg: Деактивирайте на Премиум

en: Disable Price
bg: Деактивиране на цената

en: Disable Price Option
bg: Деактивирайте опцията за цена

en: Disable Price Set
bg: Деактивиране на ценови набор

en: Disable Provider
bg: Деактивиране на доставчика

en: Disable Relationship
bg: Забрани връзката

en: Disable Relationship Type
bg: Деактивиране на типа взаимоотношения

en: Disable Scheduled Job
bg: Деактивиране на планирана задача

en: Disable Status
bg: Деактивиране на статуса

en: Disable Survey
bg: Деактивиране на Проучването

en: Disable USPS address validation during import?
bg: Деактивиране на валидирането на USPS адрес по време на импортиране?

en: Disable automatic synchronization. You will have to use the "Manually Synchronize" form to synchronize memberships and roles yourself.
bg: Деактивирайте автоматичната синхронизация. Ще трябва да използвате формуляра „Ръчно синхронизиране“, за да синхронизирате сами членството и ролите.

en: Disable check for mandatory tokens
bg: Деактивирайте проверката за задължителни токени

en: Disable debug mode now?
bg: Деактивиране на режима за отстраняване на грешки сега?

en: Disable expired relationships
bg: Деактивиране на изтекли отношения

en: Disable the email confirmation for unverified contacts?
bg: Да се деактивира ли потвърждението по имейл за непроверени контакти?

en: Disable this message template
bg: Деактивирайте този шаблон за съобщение

en: Disable this option to remove the field from the profile without deleting it.
bg: Деактивирайте тази опция, за да премахнете полето от профила, без да го изтривате.

en: Disabled
bg: Деактивирано

en: Disabled (Missing)
bg: Деактивирано (Липсва)

en: Disabled Statuses
bg: Деактивиране на статуса

en: Disabled/Deleted fields on Smart Groups
bg: Деактивирани/изтрити полета в Интелигентни Групи

en: Disables relationships that have expired (ie. those relationships whose end date is in the past).
bg: Деактивира връзки, които са изтекли (т.е. тези връзки, чиято крайна дата е в миналото).

en: Disabling premium removes it from the premiums_premium join table below.
bg: Деактивирането на премиум го премахва от таблицата за присъединяване premiums_premium по-долу.

en: Disambiguation: Joins are different from api chaining in that joins execute as a single SELECT query, and only work for api "get" operations.
bg: Пояснение: Съединяванията се различават от верижното свързване на api по това, че съединяванията се изпълняват като единична заявка SELECT и работят само за операции за получаване на api.

en: Disambiguation: api chains are different from joins in that chaining executes a separate api call for every result returned from the main call.
bg: Разяснение: api веригите се различават от съединенията по това, че верижното изпълнение изпълнява отделно api извикване за всеки резултат, върнат от основното извикване.

en: Disconnect
bg: Прекъсване на връзката

en: Disconnected
bg: Прекъсната връзка

en: Disconnecting...
bg: Прекъсване на връзката...

en: Discount
bg: Отстъпка

en: Discount Amount
bg: Размер на намалението

en: Discount End Date
bg: Крайна дата на отстъпката

en: Discount ID
bg: Идентификатор на Отстъпка

en: Discount Name
bg: Име на Отстъпката

en: Discount Set
bg: Комплект Отстъпка

en: Discount Start Date
bg: Начална дата на отстъпката

en: Discounted Fees
bg: Намалени Такси

en: Discounts
bg: Отстъпки

en: Discounts Account is
bg: Сметката за отстъпки е

en: Discounts by Signup Date?
bg: Отстъпки според Датата на Регистрация?

en: Display "empowered by CiviCRM"
bg: Показване на „упълномощено от CiviCRM“

en: Display Amount?
bg: Показване на сумата?

en: Display Backtrace
bg: Показване на обратно проследяване

en: Display Fee
bg: Показване на Вноска

en: Display In Honor Roll
bg: Показване в почетния списък

en: Display Label
bg: Етикет на дисплея

en: Display Membership Fee
bg: Показване на Членска Вноска

en: Display Minimum Contribution Amount?
bg: Показване на минималната сума на вноската?

en: Display Minimum Contribution?
bg: Показване на минимален принос?

en: Display Name
bg: Показване на името

en: Display Options
bg: Опции на дисплея

en: Display Preferences
bg: Изобрази предпочитания

en: Display Results As
bg: Показване на резултатите като

en: Display Results as Relationship
bg: Показване на резултатите като връзка

en: Display Results have been Reset
bg: Резултатите на дисплея са нулирани

en: Display Settings For Results
bg: Настройки на дисплея за резултати

en: Display Style
bg: Стил на дисплея

en: Display Style 'Tab with table' is only supported for multiple-record custom field sets.
bg: Стилът на дисплея „Раздел с таблица“ се поддържа само за набори от персонализирани полета с множество записи.

en: Display Style should be Inline for this Class
bg: Стилът на дисплея трябва да е Inline за този клас

en: Display Tag?
bg: Покажи етикет?

en: Display amount next to each option? If no, then the amount should be in the option description.
bg: Показване на сумата до всяка опция? Ако не, тогава сумата трябва да е в описанието на опцията.

en: Display clicks from each mailing
bg: Показване на кликвания от всяка поща

en: Display contacts who opened emails from a mailing
bg: Показване на контакти, които са отворили имейли от поща

en: Display debug output with results.
bg: Показване на изход за отстраняване на грешки с резултати.

en: Display image and thumbnail from these locations on the web:
bg: Показване на изображение и миниатюра от тези места в мрежата:

en: Display in Honor Roll?
bg: Показване в почетния списък?

en: Display in Table controls which columns are included in the listing of custom data records. If your custom data set has a large number of fields, uncheck this box to exclude less important fields from the listing. All fields will still be included when viewing a single record. You may also want to exclude Note type fields from the table listing.
bg: Показване в таблица контролира кои колони са включени в списъка с потребителски записи на данни. Ако Вашият персонализиран набор от данни има голям брой полета, премахнете отметката от това квадратче, за да изключите по-малко важни полета от списъка. Всички полета ще продължат да бъдат включени, когато преглеждате един запис. Може също така да искате да изключите полета тип бележка от списъка с таблици.

en: Display in Table?
bg: Показване в таблицата?

en: Display label for this status.
bg: Показване на етикет за това състояние.

en: Display minimum membership fee
bg: Показване на минималната членска вноска

en: Display name for this Membership status (e.g. New, Current, Grace, Expired...).
bg: Показвано име за този статус на членство (напр. Нов, Текущ, Награден, Изтекъл...).

en: Display name format for individual contact display names.
bg: Формат на показваното име за показваните имена на отделни контакти.

en: Display text for link from Event Information to Event Registration pages (e.g. 'Register Now!').
bg: Показване на текст за връзка от информация за събитието към страниците за регистрация на събитието (напр. „Регистрирайте се сега!“).

en: Display the membership fee along with the membership name and description for each membership option?
bg: Показване на членския внос заедно с името и описанието на членството за всяка опция за членство?

en: Displayed in <div> at top of Premiums section of page. Text and HTML allowed.
bg: Показва се в <div>горната част на секцията Премиум на страницата. Разрешени са текст и HTML.

en: Displayed title for the Price Set.
bg: Показано заглавие за ценови комплект.

en: Displaying contacts where:
bg: Показване на контакти, където:

en: Displaying results as "%1" is not available without search criteria from the pane you just closed.
bg: Показването на резултатите като "%1" не е достъпно без критерии за търсене от прозореца, който току-що затворихте.

en: Displays a detailed list of contributions grouped by household which includes contributions made by members of the household.
bg: Показва подробен списък с дарения, групирани по домакинство, който включва дарения, направени от членове на домакинството.

en: Displays a detailed list of contributions grouped by organization, which includes contributions made by employees for the organisation.
bg: Показва подробен списък с дарения, групирани по организация, който включва приноси, направени от служители за организацията.

en: Distance
bg: Разстояние

en: Distribute funds to others, for example foundations, grant givers, etc.
bg: Разпределете средства на други, например фондации, дарители и др.

en: Distribution
bg: Разпределение

en: Divehi; Dhivehi; Maldivian;
bg: Дивехи; Дивехи; Малдивски;

en: Do NOT select a Contact Subtype if your import file contains a mixture of subtypes. In that case, select the built-in ("parent") type, and make sure you'll file includes include a column which sets the subtype for each row.
bg: НЕ избирайте подтип на контакт, ако Вашият файл за импортиране съдържа смес от подтипове. В този случай изберете вградения („родителски“) тип и се уверете, че файлът включва колона, която задава подтипа за всеки ред.

en: Do Not E-mail
bg: Не изпращайте имейли

en: Do Not Email
bg: Не изпращайте имейли

en: Do Not Mail
bg: Не изпращайте поща

en: Do Not Phone
bg: Не се обаждайте по телефона

en: Do Not SMS
bg: Не изпращайте SMS

en: Do Not Sms
bg: Не изпращайте SMS

en: Do Not Trade
bg: Не търгувайте

en: Do Not mail
bg: Не изпращайте имейли

en: Do not SMS
bg: Не изпращайте SMS

en: Do not Trade
bg: Не търгувайте

en: Do not bulk email
bg: Не изпращайте масови имейли

en: Do not create new contacts when filing emails
bg: Не създавайте нови контакти, когато подавате имейли

en: Do not display an image
bg: Не показвайте изображение

en: Do not display the country field in mailing labels when the country is the same as that of the domain
bg: Не показвайте полето за държава в пощенските етикети, когато държавата е същата като тази на домейна

en: Do not email
bg: Не изпращайте имейли

en: Do not enable this feature if you are using this profile as an HTML Form Snippet embedded in a non-CiviCRM web page. reCAPTCHA requires dynamic page generation. Submitting a stand-alone form with reCAPTCHA included will always result in a reCAPTCHA validation error.
bg: Не активирайте тази функция, ако използвате този профил като фрагмент от HTML формуляр, вграден в уеб страница, която не е CiviCRM. reCAPTCHA изисква динамично генериране на страници. Изпращането на самостоятелен формуляр с включена reCAPTCHA винаги ще доведе до грешка при валидиране на reCAPTCHA.

en: Do not mail
bg: Не изпращайте поща

en: Do not make custom fields required unless you want to force all users to enter a value anytime they add or edit this type of record. You can always make the field required when used in a specific Profile form.
bg: Не правете потребителски полета задължителни, освен ако не искате да принудите всички потребители да въвеждат стойност всеки път, когато добавят или редактират този тип запис. Винаги можете да направите полето задължително, когато се използва в конкретен формуляр на профил.

en: Do not merge
bg: Не сливай

en: Do not notify assignees for
bg: Не уведомявайте получателите за

en: Do not phone
bg: Не се обаждайте по телефона

en: Do not print labels for contacts with "Do Not Mail" privacy option checked
bg: Не отпечатвайте етикети за контакти с отметната опция за поверителност „Не изпращай поща“.

en: Do not record
bg: Не записвай

en: Do not redact emails
bg: Не редактирайте имейли

en: Do not run this job before this date / time. The run frequency selected above will apply thereafter.
bg: Не изпълнявайте тази задача преди тази дата/час. Честотата на изпълнение, избрана по-горе, ще се прилага след това.

en: Do not select field %1 with Group by %2.
bg: Не избирайте поле %1 с Групиране по %2.

en: Do not show breakdown, only show total - i.e %1
bg: Не показвайте разбивка, показвайте само общо - т.е. %1

en: Do not sms
bg: Не изпращайте SMS

en: Do not trade
bg: Не търгувайте

en: Do some tables pre-date CRM-18193?
bg: Някои таблици предхождат ли CRM-18193?

en: Do we want to map results from this profile.
bg: Искаме ли да картографираме резултати от този профил.

en: Do you really want to remove this Smart Group?
bg: Наистина ли искате да премахнете тази Смарт група?

en: Do you want a registration confirmation email sent automatically to the user? This email includes event date(s), location and contact information. For paid events, this email is also a receipt for their payment.
bg: Искате ли имейл за потвърждение за регистрация, изпратен автоматично до потребителя? Този имейл включва дата(и) на събитието, местоположение и информация за контакт. За платени събития този имейл е и разписка за тяхното плащане.

en: Do you want to <a %1>edit the existing activity</a>?
bg: Искате ли да <a %1>редактирате съществуващата дейност</a>?

en: Do you want to continue?
bg: Искаш ли да продължиш?

en: Do you want to delete the message template '%1'?
bg: Искате ли да изтриете шаблона за съобщение „%1“?

en: Do you want to include this field in the Profile's Search form?
bg: Искате ли да включите това поле във формата за търсене на профила?

en: Do you want to release respondents for '%1' ?
bg: Искате ли да освободите респондентите за „%1“?

en: Do you want to remove this dashlet as an "Available Dashlet", AND delete it from all user dashboards?
bg: Искате ли да премахнете този дашлет като „Наличен Dashlet“, И да го изтриете от всички потребителски табла за управление?

en: Do you want to reserve respondents for '%1' ?
bg: Искате ли да запазите респонденти за „%1“?

en: Docs
bg: Документи

en: Document Body
bg: Тяло на Документа

en: Document Type
bg: Вид документ

en: Does Event allow multiple registrations from same email address?
bg: Събитието позволява ли множество регистрации от един и същ имейл адрес?

en: Does MySQL thread_stack meet minimum (%1k)
bg: MySQL thread_stack отговаря ли на минимума (%1k)

en: Does Personal Campaign Page allow using tell a friend?
bg: Страницата на личната кампания позволява ли използването на Кажи на приятел?

en: Does Personal Campaign Page require manual activation by administrator? (is inactive by default after setup)?
bg: Страницата на личната кампания изисква ли ръчно активиране от администратор? (е неактивен по подразбиране след настройка)?

en: Does contact A have permission over contact B?
bg: Контакт A има ли разрешение над контакт Б?

en: Does contact B have permission over contact A?
bg: Контакт Б има ли разрешение над контакт A?

en: Does not contain
bg: Не съдържа

en: Does the CiviCRM path contain PATH_SEPARATOR?
bg: Пътят на CiviCRM съдържа ли PATH_SEPARATOR?

en: Does the contact have a %1 Account?
bg: Контактът има ли %1 акаунт?

en: Does the database have data from a previous installation?
bg: Базата данни има ли данни от предишна инсталация?

en: Does the mailing track Open Rate?
bg: Проследява ли изпращането Open Rate?

en: Does the mailing track click throughs?
bg: Проследява ли изпращането кликвания?

en: Does the server exist?
bg: Сървърът съществува ли?

en: Does the webserver know where files are stored?
bg: Уеб сървърът знае ли къде се съхраняват файловете?

en: Does this Custom Field Set allow multiple records?
bg: Този персонализиран набор от полета позволява ли множество записи?

en: Does this Payment Processor Type support recurring donations?
bg: Този тип платежен процесор поддържа ли повтарящи се дарения?

en: Does this account hold taxes collected?
bg: Тази сметка съдържа ли събрани данъци?

en: Does this contact not want to be emailed?
bg: Този контакт не иска ли да получава имейл?

en: Does this contact not want to be mailed?
bg: Този контакт не иска ли да получава поща?

en: Does this contact not want to be phoned?
bg: Този контакт не иска ли да получава обаждания?

en: Does this contact not want to receive messages?
bg: Този контакт не иска ли да получава съобщения?

en: Does this contact not want trade?
bg: Този контакт не иска ли да търгува?

en: Does this group hold multiple values?
bg: Тази група съдържа ли няколко стойности?

en: Does this status aggregate to current members (e.g. New, Renewed, Grace might all be TRUE... while Unrenewed, Lapsed, Inactive would be FALSE).
bg: Този статус обобщава ли се за настоящите членове (напр. Нов, Подновен, Награден може всички да са ВЕРНИ... докато Неподновено, Изтекло, Неактивно ще бъдат ГРЕШНИ).

en: Does your SMTP server require authentication (user name + password)?
bg: Вашият SMTP сървър изисква ли удостоверяване (потребителско име + парола)?

en: Domain
bg: Домейн

en: Domain (organization) address
bg: Адрес на домейн (организация).

en: Domain (organization) email
bg: Имейл на домейн (организация).

en: Domain (organization) phone
bg: Телефон на домейн (организация).

en: Domain Description
bg: Описание на домейна

en: Domain Event Price Set
bg: Задаване на цена за събитие на домейн

en: Domain ID
bg: Идентификатор на Домейн

en: Domain Name
bg: Име на Домейн

en: Domain address - displays your organization's postal address.
bg: Адрес на домейн - показва пощенския адрес на Вашата организация.

en: Domain for dashboard
bg: Домейн за таблото

en: Domain information for '%1' has been saved.
bg: Информацията за домейна за „%1“ е запазена.

en: Domain name
bg: Име на Домейн

en: Domains
bg: Домейни

en: Don't Link this Field
bg: Не свързвайте това поле

en: Don't check for presence of mandatory tokens (domain address; unsubscribe/opt-out) before sending mailings. WARNING: Mandatory tokens are a safe-guard which facilitate compliance with the US CAN-SPAM Act. They should only be disabled if your organization adopts other mechanisms for compliance or if your organization is not subject to CAN-SPAM.
bg: Не проверявайте за наличие на задължителни токени (адрес на домейн; отписване/отказ), преди да изпратите имейли. ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Задължителните токени са предпазна мярка, която улеснява спазването на американския Закон CAN-SPAM. Те трябва да бъдат деактивирани само ако Вашата организация приеме други механизми за съответствие или ако Вашата организация не е обект на CAN-SPAM.

en: Don't list my contribution in the honor roll.
bg: Не включвайте моя принос в почетния списък.

en: Don't override
bg: Не отменяй

en: Donate Link Text
bg: Дарение текст на връзката

en: Donate Now
bg: Дари сега

en: Donation
bg: Дарение

en: Donation Button
bg: Бутон за дарение

en: Donations
bg: Дарения

en: Done
bg: Готово

en: Done with Preview
bg: Готово с визуализация

en: Donor Email
bg: Дарителски имейл

en: Donor Name
bg: Име на донора

en: Donor Phone
bg: Дарителски телефон

en: Donor-advised Fund
bg: Фонд, консултиран от дарители

en: Donors
bg: Дарители

en: Download
bg: Изтегли

en: Download Batch
bg: Изтеглете партида

en: Download CiviCRM.
bg: Изтеглете CiviCRM.

en: Download Document
bg: Изтегляне на документ

en: Download Duplicates
bg: Изтегляне на дубликати

en: Download Errors
bg: Изтегляне на Грешки

en: Download Extension
bg: Изтегляне на разширение

en: Download File
bg: Свали файл

en: Download Invoice
bg: Изтеглена фактура

en: Download Invoice and Credit Note
bg: Изтеглете фактура и кредитно известие

en: Download Mismatched Contacts
bg: Изтеглете несъответстващи контакти

en: Download an iCalendar file (with a *.ics extension) to your local computer.
bg: Изтеглете файл iCalendar (с разширение *.ics) на вашия компютър.

en: Download and Install
bg: Изтегляне и инсталиране

en: Download and Install "%1"?
bg: Изтегляне и инсталиране на „%1“?

en: Download iCalendar File
bg: Изтеглете файла iCalendar

en: Download iCalendar File:
bg: Изтеглете Файла iCalendar:

en: Download iCalendar entry for current and future public events.
bg: Изтеглете запис в iCalendar за настоящи и бъдещи публични събития.

en: Download iCalendar entry for this event.
bg: Изтеглете запис в iCalendar за това събитие.

en: Download location
bg: Изтегляне на Местоположение

en: Downloaded Invoice
bg: Изтеглена фактура

en: Downloaded Invoice.
bg: Изтеглена фактура.

en: Downloading this extension will provide you with new functionality. Please make sure that the extension you're installing or upgrading comes from a trusted source.
bg: Изтеглянето на това разширение ще Ви предостави нова функционалност. Моля, уверете се, че разширението, което инсталирате или надстройвате, идва от доверен източник.

en: Downloading...
bg: Изтегляне...

en: Dr.
bg: Д-р

en: Draft
bg: Чернова

en: Draft / Unscheduled
bg: Чернова / Непланирано

en: Drag and drop dashlets onto the left or right columns below to add them to your dashboard. Changes are automatically saved.
bg: Плъзнете и пуснете чертички в лявата или дясната колона по-долу, за да ги добавите към таблото си за управление. Промените се запазват автоматично.

en: Drilldown Report
bg: Доклад за разбивка

en: Drilldown Report ID
bg: Идентификационен номер на отчета за разбивка

en: Drop-down (select list)
bg: Падащо меню (изберете списък)

en: Dropdown Options
bg: Падащи опции

en: Drupal Database Details
bg: Подробности за базата данни на Drupal

en: Drupal Database Settings
bg: Настройки на база данни за Drupal

en: Drupal ID
bg: Идентификатор на Drupal

en: Drupal Role
bg: Drupal роля

en: Drupal User
bg: Потребител на Drupal

en: Drupal User Registration
bg: Регистрация на потребител на Drupal

en: Drupal menu type.
bg: Тип меню на Drupal.

en: Drupal session table cleared.
bg: Таблицата за сесии на Drupal е изчистена.

en: Drupal user account registration option?
bg: Опция за регистрация на потребителски акаунт в Drupal?

en: Drupal user permissions have been automatically set - giving anonymous and authenticated users access to public CiviCRM forms and features. We recommend that you <a %1>review these permissions</a> to ensure that they are appropriate for your requirements (<a %2>learn more...</a>)
bg: Потребителските права на Drupal са зададени автоматично - давайки на анонимни и удостоверени потребители достъп до публични форми и функции на CiviCRM. Препоръчваме Ви да <a %1>прегледате тези разрешения</a>, за да се уверите, че са подходящи за Вашите изисквания (<a %2>научете повече...</a>)

en: Drupal-only. Rules module must be enabled (beta feature - use with caution).
bg: Само за Drupal. Модулът за правила трябва да е активиран (бета функция - използвайте с повишено внимание).

en: Due Date
bg: Краен срок

en: Due Date:
bg: Краен срок:

en: Dummy Payment Processor
bg: Фиктивен процесор за плащане

en: Duplicate
bg: Дублиране

en: Duplicate Contacts
bg: Дублирани контакти

en: Duplicate Import Contribution Mapping Name
bg: Дублирано име за съпоставяне на принос за импортиране

en: Duplicate Import Mapping Name
bg: Дублиране на име

en: Duplicate Import Membership Mapping Name
bg: Дублирано име за съпоставяне на членство за импортиране

en: Duplicate Import Participant Mapping Name
bg: Дублиране на Име

en: Duplicate Matching
bg: Дублиращо съвпадение

en: Duplicate Matching Rule
bg: Дублирай правило на съвпадение

en: Duplicate Membership?
bg: Дублирано Членство?

en: Duplicate Option label
bg: Дублиран етикет на опцията

en: Duplicate Option values
bg: Дублиращи се стойности на опцията

en: Duplicate Rows
bg: Дублиращи се редове

en: Duplicate Rules
bg: Дублиращи се правила

en: Duplicate Template Name.
bg: Дублирано име на шаблон.

en: Duplicate error - existing contribution record(s) have a matching Transaction ID or Invoice ID. Contribution record ID(s) are: %1
bg: Дублираща се грешка - съществуващ запис(и) за вноски имат съответстващ ИД на транзакция или ИД на фактура. Идентификатор(ите) на записи на принос са: %1

en: Duplicate label value
bg: Дублирана стойност на етикета

en: Duplicate matching rule
bg: Дублирай правило на съвпадение

en: Duplicate this tag
bg: Дублирайте този етикет

en: Duplicate value for External ID.
bg: Дублиране на стойност за външен идентификатор.

en: Duplicate weight value
bg: Дублирана стойност на теглото

en: Duration
bg: Продължителност

en: Duration (Days)
bg: Продължителност (дни)

en: Duration (min)
bg: Продължителност (мин)

en: Duration Interval
bg: Интервал на продължителност

en: Duration Unit
bg: Единица за продължителност

en: Duration of subscription or service (e.g. 12-month subscription).
bg: Продължителност на абонамента или услугата (напр. 12-месечен абонамент).

en: Duration of this membership (e.g. 30 days, 2 months, 5 years, 1 lifetime)
bg: Продължителност на това членство (напр. 30 дни, 2 месеца, 5 години, 1 живот)

en: Dutch (Belgium)
bg: Холандски (Белгия)

en: Dutch (Netherlands)
bg: Холандски (Холандия)

en: Dynamic
bg: Динамичен

en: Dynamic Form Creator
bg: Създател на динамични формати

en: Dzongkha
bg: Дзонгкха

en: ERROR: Title is not Set
bg: ГРЕШКА: Заглавието не е зададено

en: EXAMPLE:
bg: ПРИМЕР:

en: EXAMPLE: A price set with 3 price fields. National membership (with 3 price options - radio button style), Regional membership (checkbox), and an optional magazine subscription.
bg: ПРИМЕР: Набор от цени с 3 ценови полета. Национално членство (с 3 опции за цена - стил на бутон за избор), Регионално членство (квадратче за отметка) и незадължителен абонамент за списание.

en: EXAMPLE: An organization that has a National office and 5 regional offices puts constituents in each region into their own group. Then they create a "National" group which is assigned as the "Parent" for all regional groups. The National office can now send mailings (for example) to the "National" group - knowing that all contacts in the regional groups will be included.
bg: ПРИМЕР: Организация, която има национален офис и 5 регионални офиса, поставя съставни части във всеки регион в своя собствена група. След това те създават "Национална" група, която е определена като "Родител" за всички регионални групи. Националният офис вече може да изпраща имейли (например) до групата "Национални" - знаейки, че всички контакти в регионалните групи ще бъдат включени.

en: EXAMPLE: Given the default event types, this URL will retrieve all events with start dates on or after January 1, 2007 whose event type is 'Fundraiser':
bg: ПРИМЕР: Като се имат предвид типовете събития по подразбиране, този URL адрес ще извлече всички събития с начални дати на или след 1 януари 2007 г., чийто тип събитие е „Набиране на средства“:

en: EXAMPLE: If you are using CiviEvent, and you want to collect information from people registering for your events, select "Participants". If the information is specific to one type of participant (e.g. event volunteers), select "Participants (role)" and then select the role (e.g. 'Volunteer').
bg: ПРИМЕР: Ако използвате CiviEvent и искате да събирате информация от хора, които се регистрират за Вашите събития, изберете „Участници“. Ако информацията е специфична за един тип участник (напр. доброволци за събитие), изберете „Участници (роля)“ и след това изберете ролята (напр. „Доброволец“).

en: EXAMPLE: If you set a length of 8 on 'Street Address', then '101 Delaplane Ave.' would match '101 Delaplain St.' because the first 8 characters are the same. If Length is left blank, then the comparison is done on the entire field value.
bg: ПРИМЕР: Ако зададете дължина от 8 на „Уличен адрес“, тогава „101 Delaplane Ave.“ ще съответства на „101 Delaplain St.“ защото първите 8 знака са еднакви. Ако дължината е оставена празна, тогава сравнението се извършва за цялата стойност на полето.

en: EXAMPLE: If you want your message to begin with "Dear " followed by the recipient's first name, you can use the %1 token in your message. <em>Dear %1</em>
bg: ПРИМЕР: Ако искате Вашето съобщение да започва с „Уважаеми“, последвано от собственото име на получателя, можете да използвате токена %1 в съобщението си. Уважаеми %1

en: EXAMPLES
bg: ПРИМЕРИ

en: EXCLUDE Recipients of These Message(s)
bg: ПРЕМАХНИ получатели на тези съобщения(е)

en: Each
bg: Всяко

en: Each CiviCRM ACL Role is assigned a set of permissions. Use this link to create or edit the different roles needed for your site.
bg: На всяка CiviCRM ACL роля се присвоява набор от разрешения. Използвайте тази връзка, за да създадете или редактирате различните роли, необходими за Вашия сайт.

en: Each anniversary
bg: Всяка годишнина

en: Each file must be less than %1M in size.
bg: Всеки файл трябва да е по-малък от %1M по размер.

en: Each file must be less than %1M in size. You can also add a short description.
bg: Всеки файл трябва да е по-малък от %1M по размер. Можете също да добавите кратко описание.

en: Each financial type relates to a number of <a href="%1">financial accounts</a> to track income, accounts receivable, and fees.</p>
bg: Всеки финансов тип е свързан с редица <a href="%1">финансови сметки</a> за проследяване на приходи, вземания и такси.</p>

en: Earliest date to consider start events from.
bg: Най-ранната дата, от която да се вземат предвид началните събития.

en: Edit
bg: Редактирай

en: Edit %1
bg: Редактирай %1

en: Edit %1 Options
bg: Редактиране на %1 опции

en: Edit %1 Smart Group Criteria
bg: Редактиране на %1 критерии за интелигентна група

en: Edit '!1'
bg: Редактирай '!1'

en: Edit <strong>Premiums Settings</strong> to customize the title and introductory message (e.g ...in appreciation of your support, you will be able to select from a number of exciting thank-you gifts...). You can optionally provide a contact email address and/or phone number for inquiries.
bg: Редактирайте <strong>Настройките за Премиум</strong>, за да персонализирате заглавието и уводното съобщение (напр. ...в знак на признателност за Вашата подкрепа ще можете да избирате от редица вълнуващи подаръци за благодарност...). По желание можете да посочите имейл адрес и/или телефон за контакт за запитвания.

en: Edit ACL
bg: Редактирай ACL

en: Edit ACL &ndash; %1
bg: Редактиране на ACL &ndash; %1

en: Edit ACL Role Assignment
bg: Редактиране на Възлагане на ACL роли

en: Edit API keys
bg: редактиране на API ключове

en: Edit Address Elements
bg: Редактиране на адресни елементи

en: Edit Batch
bg: Редактиране на партида

en: Edit Campaign
bg: Редактиране на Кампанията

en: Edit CiviCRM Profile Field
bg: Редактиране на полето за профил в CiviCRM

en: Edit CiviCRM Profile Group
bg: Редактиране на групата профили в CiviCRM

en: Edit Comment
bg: Редактиране на коментар

en: Edit Complete Street Address
bg: Редактиране на пълен адрес

en: Edit Contact
bg: Редактиране на контакт

en: Edit Contact (View Contact Summary Page)
bg: Редактиране на контакт (Вижте страницата с резюме на контакта)

en: Edit Contact Details
bg: Редактиране на детайли за контакта

en: Edit Contact Information
bg: Редактиране на Информация за контакт

en: Edit Contact Name
bg: Редактиране на името на контакта

en: Edit Contact Type
bg: Редактиране на Типа Контакт

en: Edit Contribution
bg: Редактиране на принос

en: Edit Credit Card
bg: Редактиране на кредитна карта

en: Edit Custom Field
bg: Редактиране на персонализирано поле

en: Edit Custom Set
bg: Редактиране на персонализиран набор

en: Edit Data Entry Batch
bg: Редактиране на партидата за въвеждане на данни

en: Edit Date Type
bg: Редактиране на типа на датата

en: Edit DedupeRule
bg: Редактиране на Правилото за дедублиране

en: Edit Details
bg: Редактиране на подробности

en: Edit Domain Information
bg: Редактиране на информация за домейн

en: Edit Event Template
bg: Редактиране темплейт за събитие

en: Edit Field
bg: Редактирай поле

en: Edit Financial Type
bg: Редактиране на финансов тип

en: Edit Financial Type Account
bg: Редактиране на финансов тип сметка

en: Edit Grant
bg: Редактиране на Субсидия

en: Edit Group
bg: Промени група

en: Edit Group Settings
bg: Редактиране на настройките на групата

en: Edit Label Format
bg: Редактиране на формата на етикета

en: Edit Link
bg: Редактиране на връзката

en: Edit Location Type
bg: Редактиране на типа местоположение

en: Edit Mail Settings
bg: Редактиране на настройките за поща

en: Edit Mailing Component
bg: Редактиране на пощенския компонент

en: Edit Mapping
bg: Редактиране на картографиране

en: Edit Membership
bg: Редактиране на Членство

en: Edit Membership Status
bg: Редактиране на Членски Статус

en: Edit Membership Type
bg: Редактиране на Вид Членство

en: Edit Message Template
bg: Редактиране на шаблон на съобщение

en: Edit Multiple Choice Option
bg: Редактиране на опция с множество възможности

en: Edit Multiple Choice Options
bg: Редактиране на множество опции за избор

en: Edit Note
bg: Редактиране на бележка

en: Edit Option
bg: Вид редакция

en: Edit Option Group
bg: Редактиране на група опции

en: Edit Options
bg: Опции за Редакция

en: Edit PDF Page Format
bg: Редактиране на PDF формат на страница

en: Edit Participant Status
bg: Редактиране на статуса на участника

en: Edit Participant Status Options
bg: Редактиране на Опции за Статус на Участник

en: Edit Participation
bg: Редактиране на Участие

en: Edit Payment
bg: Редактиране на плащане

en: Edit Payment Method
bg: Редактиране на метода на плащане

en: Edit Payment Procesor Type
bg: Редактиране на типа процесор за плащане

en: Edit Payment Processor
bg: Редактиране на процесора за обработка на плащанията

en: Edit Payment ProcessorType
bg: Редактиране на типа процесор за плащане

en: Edit Personal Campaign Page
bg: Редактирайте страницата на личната кампания

en: Edit Petition
bg: Редактиране на петиция

en: Edit Pledge
bg: Редактиране на Залог

en: Edit Premium
bg: Редактиране на Премиум

en: Edit Price
bg: Редактиране на цената

en: Edit Price Field
bg: Редактиране на полето за цена

en: Edit Price Option
bg: Редактиране на опцията за цена

en: Edit Price Options
bg: Редактиране на опции за цена

en: Edit Price Set
bg: Редактиране на ценови набор

en: Edit Profile
bg: Редактиране на профил

en: Edit Provider
bg: Редактиране на доставчика

en: Edit Recipient Options
bg: Редактиране на Опции за Получател

en: Edit Recurring Payment
bg: Редактиране на периодично плащане

en: Edit Relationship
bg: Редакирай връзката

en: Edit Relationship Type
bg: Редактиране на типа връзка

en: Edit Relationship for %1
bg: Редактиране на взаимоотношения за %1

en: Edit Report Template
bg: Редактиране на шаблон на отчет

en: Edit Rule
bg: Редактиране на правилото

en: Edit Schedule Reminders
bg: Редактиране на Насрочени Напомняния

en: Edit Scheduled Job
bg: Редактиране на планирано задание

en: Edit Scheduled Payment
bg: Редактиране на насрочено плащане

en: Edit Scheduled Pledge Payment
bg: Редактиране на насрочено плащане по Залог

en: Edit Search Criteria
bg: Редактиране на критериите за търсене

en: Edit Set
bg: Редактиране на набор

en: Edit Settings
bg: Редактиране на настройките

en: Edit Smart Group
bg: Редактиране на Smart Group

en: Edit Smart Group Criteria
bg: Редактиране на критериите за интелигентна група

en: Edit Smart Group Search Criteria for %1
bg: Редактиране на критериите за интелигентно групово търсене за %1

en: Edit Status
bg: Редактиране на статус

en: Edit Street Address
bg: Редактиране на уличния адрес

en: Edit Survey
bg: Редактиране на проучване

en: Edit Tags
bg: Редактиране на етикети

en: Edit Widget Colors
bg: Редактиране на цветовете на джаджи

en: Edit Your Page
bg: Редактирайте страницата си

en: Edit Your Personal Campaign Page
bg: Редактирайте страницата на Вашата лична кампания

en: Edit accounting batches created by user
bg: Редактиране на счетоводни партиди, създадени от потребител

en: Edit activity
bg: Редактиране на дейност

en: Edit address
bg: Редактиране на адрес

en: Edit all accounting batches
bg: Редактирайте всички счетоводни партиди

en: Edit all inbound email activities (for visible contacts) basic information and content.
bg: Редактиране на цялата входяща имейл активност (за видими контакти) основна информация и съдържание.

en: Edit all inbound email activities (for visible contacts) basic information. Content editing not allowed.
bg: Редактиране на основната информация за всички входящи имейл дейности (за видими контакти). Редактирането на съдържанието не е разрешено.

en: Edit all private reports
bg: Редактирайте всички лични доклади

en: Edit all reports that have been marked as reserved
bg: Редактирайте всички отчети, които са маркирани като запазени

en: Edit and disable Reserved Groups (Needs Edit Groups)
bg: Редактиране и деактивиране на запазени групи (необходимо е редактиране на групи)

en: Edit association rule
bg: Редактиране на правило за асоцииране

en: Edit communication preferences
bg: Редактиране на предпочитанията за комуникация

en: Edit data in a profile form.
bg: Редактиране на данни във формуляр за профил.

en: Edit demographics
bg: Редактиране на демографски данни

en: Edit events even without specific ACL granted
bg: Редактирайте събития дори без предоставен конкретен ACL

en: Edit flag was not numeric.
bg: Флагът за редактиране не беше цифров.

en: Edit global settings for this custom field.
bg: Редактирайте глобалните настройки за това персонализирано поле.

en: Edit info
bg: Редактиране на информация

en: Edit name
bg: Редактиране на името

en: Edit search criteria
bg: Редактиране на критериите за търсене

en: Edit settings
bg: Редактиране на настройките

en: Edit this message template
bg: Редактирайте този шаблон за съобщение

en: Edit this relationship.
bg: Редакирайте това взаимоотношение

en: Edit user's own API keys
bg: Редактиране на собствените API ключове на потребителя

en: Editing Contacts
bg: Редактиране на контакти

en: Editing Master Address
bg: Редактиране на главния адрес

en: Effective end date
bg: Ефективна крайна дата

en: Effective start date
bg: Ефективна начална дата

en: Eg: if you choose '2' then the lead booker can bring 2 guests; there would be a limit of 3 participants in total per booking.
bg: Напр.: ако изберете '2', тогава водещият резервиращ може да доведе 2 гости; ще има ограничение от общо 3 участници на резервация.

en: Either filter on at least one relationship type, or de-select Staff Member and Relationship from the list of fields.
bg: Или филтрирайте поне един тип взаимоотношение, или премахнете отметката от Член на персонала и Връзка от списъка с полета.

en: Elavon - recurring payments not implemented
bg: Elavon - периодичните плащания не са изпълнени

en: Elavon / Nova Virtual Merchant
bg: Elavon / Nova виртуален търговец

en: Elavon / Nova Virtual Merchant Gateway requires curl with SSL support
bg: Elavon / Nova Virtual Merchant Gateway изисква curl с поддръжка на SSL

en: Elavon Payment Processor
bg: Платежен процесор Elavon

en: Element name of angular directive to invoke (lowercase hyphenated format)
bg: Име на елемента на ъглова директива за извикване (формат с тирета с малки букви)

en: Email
bg: Е-мейл

en: Email %1
bg: Имейл %1

en: Email %1 is primary?
bg: Имейл %1 е основен?

en: Email (Contact A)
bg: Имейл (Контакт A)

en: Email (Contact B)
bg: Имейл (Контакт Б)

en: Email (Main)
bg: Имейл (основен)

en: Email (reserved)
bg: Имейл (запазен)

en: Email - schedule/send via CiviMail
bg: Имейл - насрочване/изпращане чрез CiviMail

en: Email - send now (to %1 or less)
bg: Имейл - изпратете сега (до %1 или по-малко)

en: Email - unhold addresses
bg: Имейл - незадържани адреси

en: Email 1
bg: Имейл 1

en: Email 2
bg: Имейл 2

en: Email 2 ID
bg: Идентификатор на Имейл 2

en: Email Address
bg: Имейл адрес

en: Email Address of Receipt Sender
bg: Имейл адрес на подателя на разписката

en: Email Delivery
bg: Доставка по имейл

en: Email Delivery Settings
bg: Настройки за доставка на имейл

en: Email Disabled
bg: Имейлът е деактивиран

en: Email Domain
bg: Имейл домейн

en: Email Error
bg: Грешка в имейла

en: Email Greeting
bg: Поздравления по ел. поща

en: Email Greeting Custom
bg: Персонализиран Поздрав по имейл

en: Email Greeting ID
bg: Имейл поздрав ID

en: Email Greeting Type
bg: Тип имейл поздрав

en: Email Hold
bg: Имейл на изчакване

en: Email ID
bg: Идентификатор на Имейл

en: Email Invoice
bg: Фактура по имейл

en: Email Location Type
bg: Тип Местоположение на имейла

en: Email Notification
bg: Имейл известие

en: Email On Hold
bg: Имейл на изчакване

en: Email Receipt to Contributor?
bg: Имейл разписка до Дарител?

en: Email Receipts
bg: Разписки по имейл

en: Email Report Instance To
bg: Докладване по имейл до

en: Email Screen
bg: Екран за имейл

en: Email Selection Method
bg: Метод за избор на имейл

en: Email Sent
bg: Имейлът е изпратен

en: Email Settings
bg: Настройки за имейл

en: Email a Contact
bg: Изпратете имейл на контакт

en: Email a complete copy of this activity record to other people involved with the case. Click the top left box to select all.
bg: Изпратете пълно копие на този запис на дейност по имейл до други хора, участващи в случая. Щракнете върху горното ляво поле, за да изберете всички.

en: Email address
bg: Имейл адрес

en: Email address deleted.
bg: Имейл адресът е изтрит.

en: Email address domain (the part after @).
bg: Имейл адрес домейн (частта след @).

en: Email address in "from" field
bg: Имейл адрес в полето "от".

en: Email address is not valid
bg: Имейл адресът не е валиден

en: Email at the time of token creation. Useful for fraud forensics
bg: Имейл по време на създаване на токена. Полезно за криминалистика на измами

en: Email domain must use a valid internet domain format (e.g. 'example.org').
bg: Имейл домейнът трябва да използва валиден формат на интернет домейн (напр. „example.org“).

en: Email field should be included in profile if you want to use Group(s) when Profile double-opt in process is enabled.
bg: Полето за имейл трябва да бъде включено в профила, ако искате да използвате група(и), когато е активиран процес на двойно избиране на профил.

en: Email has NOT been sent to %1 contact(s) - communication preferences specify DO NOT EMAIL OR valid Email is NOT present.
bg: Имейлът НЕ е изпратен до %1 контакт(и) - предпочитанията за комуникация посочват НЕ ИЗПРАЩАЙТЕ ИМЕЙЛ ИЛИ валиден Имейл НЕ присъства.

en: Email has been sent to : %1
bg: Имейлът е изпратен до: %1

en: Email is not valid.
bg: Имейлът не е валиден.

en: Email is required
bg: Изисква се имейл

en: Email on Hold
bg: Имейл на изчакване

en: Email on hold
bg: Имейл е задържан

en: Email on hold - generally due to bouncing.
bg: Имейл на изчакване - обикновено поради отлагане.

en: Email only
bg: Само имейл

en: Email sent.
bg: Имейлът е изпратен.

en: Email was NOT sent to %1 contacts (no email address on file, or communication preferences specify DO NOT EMAIL, or contact is deceased).
bg: Имейлът НЕ беше изпратен до %1 контакти (няма имейл адрес във файла или предпочитанията за комуникация посочват НЕ ИЗПЪЛНЯВАЙТЕ ИМЕЙЛ, или контактът е починал).

en: Email will NOT be sent to %count contact - (no email address on file, or communication preferences specify DO NOT EMAIL, or contact is deceased). | Email will NOT be sent to %count contacts - (no email address on file, or communication preferences specify DO NOT EMAIL, or contact is deceased).
bg[0]: Имейл НЯМА да бъде изпратен до контакти - (няма имейл адрес във файл или предпочитанията за комуникация посочват НЕ ИЗПРАЩАЙТЕ ИМЕЙЛ, или контактът е починал).
bg[1]: Имейл НЯМА да бъде изпратен до %c контакти - (няма имейл адрес във файл или предпочитанията за комуникация посочват НЕ ИЗПРАЩАЙТЕ ИМЕЙЛ, или контактът е починал).

en: Email will NOT be sent to %count contact. | Email will NOT be sent to %count contacts.
bg[0]: Имейл НЯМА да бъде изпратен до контакти.
bg[1]: Имейл НЯМА да бъде изпратен до %c контакти.

en: Email-to-Activity
bg: Имейл към дейност

en: Email-to-Activity Processing
bg: Обработка на имейл към дейност

en: Email:
bg: Имейл:

en: Email: %1
bg: Имейл: %1

en: Emailed Invoice
bg: Изпратена по имейл фактура

en: Emailed Invoice.
bg: Изпратена по имейл фактура.

en: Emails
bg: Имейли

en: Emails Restored
bg: Имейлите са възстановени

en: Emergency
bg: Спешен случай

en: Employee <-> Employer and Household relationships both have special characteristics.
bg: Отношенията между <->служителите и работодателите и домакинствата имат специални характеристики.

en: Employee Name
bg: Име на служителя

en: Employee Since
bg: Служител от

en: Employee of
bg: Служител на

en: Employer
bg: Работодател

en: Employer Name
bg: Име на работодателя

en: Employer name
bg: Име на работодателя

en: Employer of
bg: Работодател на

en: Employment relationship.
bg: Трудово правоотношение.

en: Empties template cache and/or temporary upload file folders.
bg: Изпразва кеша на шаблоните и/или папките с временни файлове за качване.

en: Empty Tag Set
bg: Празен набор от етикети

en: Enable
bg: Пусни

en: Enable "%1"?
bg: Активиране на „%1“?

en: Enable <a href='%1'>case types</a>.
bg: Активиране на <a href='%1'>типове случаи</a>.

en: Enable ACL
bg: Разрешаване на ACL

en: Enable ACL Role Assignment
bg: Активирай Възлагане на ACL роли

en: Enable Campaign
bg: Активиране на кампанията

en: Enable CiviCRM Profile Field
bg: Активирайте полето за профил в CiviCRM

en: Enable CiviCRM Profile Group
bg: Активирайте групата профили на CiviCRM

en: Enable CiviContribute, CiviPledge, CiviEvent, CiviMember, CiviMail, CiviCase, CiviReport and/or CiviGrant components.
bg: Активирайте компонентите CiviContribute, CiviPledge, CiviEvent, CiviMember, CiviMail, CiviCase, CiviReport и/или CiviGrant.

en: Enable CiviMail to create activities on delivery
bg: Активирайте CiviMail, за да създавате дейности при доставка

en: Enable CiviMail to generate Message-ID header
bg: Разрешете CiviMail за генериране на заглавка на ИД на съобщение

en: Enable Components
bg: Активиране на компоненти

en: Enable Contact Type
bg: Активиране на типа контакт

en: Enable Custom Field
bg: Активирайте персонализирано поле

en: Enable Custom Reply-To
bg: Активиране на персонализиран отговор

en: Enable Custom Set
bg: Активиране на персонализиран набор

en: Enable Debugging
bg: Активиране на Дебъгване

en: Enable Deferred Revenue
bg: Активиране на отложени приходи

en: Enable Double Opt-in for Profile Group(s) field
bg: Активирайте полето Двойно Влизане за Група(и) на Профили

en: Enable Double Opt-in for Profiles which use the "Add to Group" setting
bg: Активирайте двойното включване за профили, които използват настройката „Добавяне към група“.

en: Enable Drupal Watchdog Logging
bg: Активирайте Drupal Watchdog Logging

en: Enable Event
bg: Активиране на Събитие

en: Enable Financial Type
bg: Активиране на финансов тип

en: Enable Group
bg: Активиране на група

en: Enable InnoDB full-text search optimizations. (Requires MySQL 5.6+)
bg: Активирайте InnoDB оптимизации за пълнотекстово търсене. (Изисква MySQL 5.6+)

en: Enable Label Format
bg: Активиране на формат на етикет

en: Enable Location Type
bg: Активиране на типа местоположение

en: Enable Mailing Component
bg: Активирайте компонента за пощенски съобщения

en: Enable Membership Status
bg: Активиране на Членски Статус

en: Enable Membership Type
bg: Активиране на Вид Членство

en: Enable Multi Site Configuration
bg: Активирайте конфигурацията на няколко сайта

en: Enable Multiple Choice Option
bg: Активирайте опцията за множество избори

en: Enable Multiple Languages
bg: Активиране на множество езици

en: Enable Pay Later option?
bg: Активиране на опцията за Плащане По-късно?

en: Enable Payment Processor
bg: Активирайте процесора за обработка на плащания

en: Enable Payment ProcessorType
bg: Активиране на типа процесор за плащане

en: Enable Personal Campaign Pages
bg: Активирайте страниците на личната кампания

en: Enable Personal Campaign Pages?
bg: Да се активират страниците на личните кампании?

en: Enable Personal Campaign Pages? (for this contribution page)
bg: Да се активират страниците на личните кампании? (за тази страница с принос)

en: Enable Personal Campaign Pages? (for this event)
bg: Да се активират страниците на личните кампании? (за това събитие)

en: Enable Petition
bg: Активиране на Петиция

en: Enable Popup Forms
bg: Активиране на изскачащи формуляри

en: Enable Premium
bg: Активиране на Премиум

en: Enable Price
bg: Активиране на цена

en: Enable Price Option
bg: Активирайте опцията за цена

en: Enable Price Set
bg: Активиране на ценови набор

en: Enable Provider
bg: Активиране на доставчика

en: Enable Relationship
bg: Позволяване на Взаимоотношение

en: Enable Relationship Type
bg: Активиране на типа взаимоотношения

en: Enable Scheduled Job
bg: Активиране на планирано задание

en: Enable Status
bg: Активиране на статуса

en: Enable Survey
bg: Активиране на Проучването

en: Enable Tax and Invoicing
bg: Активиране на данък и фактуриране

en: Enable Widget?
bg: Да се активира ли Приспособление?

en: Enable automatic CiviMail recipient count display
bg: Разрешете автоматично показване на броя на получателите на CiviMail

en: Enable click-through tracking by default
bg: Активирайте проследяването на кликванията по подразбиране

en: Enable components
bg: Активиране на компоненти

en: Enable debugging features including display of template variables and backtracing.
bg: Активиране на функции за отстраняване на грешки, включително показване на променливи на шаблон и обратно проследяване.

en: Enable deprecated Embedded Activity Revisions
bg: Активирайте остарелите ревизии на вградената дейност

en: Enable global server wide lock for CiviMail
bg: Активиране на глобално заключване на целия сървър за CiviMail

en: Enable mapping for this profile?
bg: Да се активира ли картографирането за този профил?

en: Enable multiple bulk email address for a contact
bg: Активиране на множество групови имейл адреси за контакт

en: Enable multiple bulk email address for a contact.
bg: Активиране на множество групови имейл адреси за контакт.

en: Enable open tracking by default
bg: Активирайте отвореното проследяване по подразбиране

en: Enable repetition.
bg: Разрешете повторението.

en: Enable the Premiums section for this Online Contribution Page, and customize the title and introductory message (e.g ...in appreciation of your support, you will be able to select from a number of exciting thank-you gifts...). You can optionally provide a contact email address and/or phone number for inquiries. Then select and review the premiums that you want to offer on this contribution page.
bg: Активирайте раздела Премии за тази Страница за онлайн принос и персонализирайте заглавието и уводното съобщение (напр. ...в знак на признателност за Вашата подкрепа ще можете да избирате от редица вълнуващи подаръци за благодарност...). По желание можете да посочите имейл адрес и/или телефон за контакт за запитвания. След това изберете и прегледайте премиите, които искате да предложите на тази страница за принос.

en: Enable the required CiviCRM components.(CiviContribute, CiviEvent etc.)
bg: Активирайте необходимите CiviCRM компоненти. (CiviContribute, CiviEvent и др.)

en: Enable the use of remote images. By default this is enabled, but if not using remote images you may wish to turn it off for security reasons.
bg: Разрешете използването на отдалечени изображения. По подразбиране това е активирано, но ако не използвате отдалечени изображения, може да искате да го изключите от съображения за сигурност.

en: Enable this message template
bg: Активирайте този шаблон за съобщение

en: Enable this setting to rebuild recipient list automatically during composing mail. Disable will allow you to rebuild recipient manually.
bg: Активирайте тази настройка, за да възстановите списъка с получатели автоматично по време на писане на имейл. Деактивирането ще Ви позволи да възстановите получателя ръчно.

en: Enable tracking of activity revisions embedded within the "civicrm_activity" table. This should not be enabled on new installs and will be unsupported in the future. You should enable "Administer => System Settings => Misc => Logging" instead.
bg: Разрешете проследяването на ревизиите на активността, вградени в таблицата "civicrm_activity". Това не трябва да се активира при нови инсталации и няма да се поддържа в бъдеще. Вместо това трябва да активирате „Администриране => Системни настройки => Разни => Регистриране“.

en: Enable workflow support for CiviMail
bg: Активирайте поддръжката на работни процеси за CiviMail

en: Enable/Disable this checkbox to add/remove cancel button on the profile form.
bg: Активирайте/деактивирайте това квадратче за отметка, за да добавите/премахнете бутона за отказ във формуляра на профила.

en: Enabled
bg: Разрешено

en: Enabled (Missing)
bg: Активирано (Липсва)

en: Enabled?
bg: Разрешено?

en: Enabling Access Control by Financial Types is only required if you need users in one role to access some financial transactions but not ones with certain financial types.</p>
    <p>For example, Planned Giving bequests may be highly confidential and not appropriate for staff organizing events to see, even though they need to be able to administer the payments for ticket purchases.</p>
    <p>After enabling, you will be able to set create, view, edit, and delete permissions separately for each financial type by navigating to Administer > Users and Permissions > Permissions (Access Control), and clicking on the Access Control link for your CMS.
bg: Активирането на контрол на достъпа по финансови типове се изисква само ако имате нужда от потребители в една роля за достъп до някои финансови транзакции, но не и до такива с определени финансови типове.</p>
    <p>Например Завещанията по планирано даряване може да са силно поверителни и неподходящи за преглед от служители, организиращи събития, въпреки че трябва да могат да администрират плащанията за закупуване на билети.</p>
    <p>След като активирате, ще можете да зададете разрешения за създаване, преглед, редактиране и изтриване поотделно за всеки финансов тип, като отидете на Администриране > Потребители и разрешения > Разрешения (Контрол на достъп) и щракнете върху връзката Контрол на достъпа за Вашата CMS.

en: Enabling Waitlisting and Registration Approval
bg: Активиране на Списъка за чакане и Одобрение на Регистрация

en: Enabling a widget for this contribution page allows you and your supporters to easily promote a fund-raising campaign by embedding a chunk of dynamic content in any web page. CiviContribute widgets display real-time progress toward your fund-raising goals, and include a 'Contribute' button which links people directly to the associated online contribution page.
bg: Активирането на приспособление за тази страница за принос позволява на Вас и Вашите поддръжници лесно да рекламирате кампания за набиране на средства чрез вграждане на част от динамично съдържание във всяка уеб страница. Уиджетите на CiviContribute показват напредъка в реално време към вашите цели за набиране на средства и включват бутон „Принос“, който свързва хората директно към съответната страница за онлайн дарения.

en: Enabling multiple languages changes the schema of your database, so make sure you know what you are doing when enabling this function; making a database backup is strongly recommended.
bg: Активирането на множество езици променя схемата на Вашата база данни, така че се уверете, че знаете какво правите, когато активирате тази функция; правете резервно копие на база данни е силно препоръчително.

en: Enabling this option will have CiviCRM skip any emails that do not have the Case ID or Case Hash so that the system will only process emails that can be placed on case records.
bg: Активирането на тази опция ще накара CiviCRM да пропусне всички имейли, които нямат Case ID или Case Hash, така че системата да обработва само имейли, които могат да бъдат поставени в записи на случаи.

en: Enabling this option will have CiviCRM skip any emails that do not have the Case ID or Case Hash so that the system will only process emails that can be placed on case records. Any emails that are not processed will be moved to the ignored folder.
bg: Активирането на тази опция ще накара CiviCRM да пропусне всички имейли, които нямат Case ID или Case Hash, така че системата ще обработва само имейли, които могат да бъдат поставени в записи на случаи. Всички имейли, които не са обработени, ще бъдат преместени в игнорираната папка.

en: Enabling this setting will update related contribution of membership(s) except if the membership is paid for with a recurring contribution.
bg: Активирането на тази настройка ще актуализира свързания принос на членство(я), освен ако членството е платено с периодичен принос.

en: Encounter Medium
bg: Отчети среда

en: End
bg: Край

en: End Action
bg: Край на действието

en: End Adjustment
bg: Край на Настройката

en: End Date
bg: Крайна дата

en: End Event
bg: Край на Събитие

en: End Event Adjust Interval
bg: Интервал за настройка на край на събитие

en: End Event Adjust Unit
bg: Модул за настройка на Край на Събитие

en: End Event Adjustment
bg: Завърши Настройката на Събитието

en: End Frequency Interval
bg: Краен честотен интервал

en: End Frequency Unit
bg: Крайна честотна единица

en: End Offset
bg: Крайно изместване

en: End date
bg: Крайна дата

en: End date for premium
bg: Крайна дата за премиум

en: End date must be the same or later than start date.
bg: Крайната дата трябва да е същата или по-късна от началната.

en: End date should be after current entity's start date
bg: Крайната дата трябва да е след началната дата на текущия обект

en: Ended
bg: Приключено

en: Ends
bg: Приключва

en: Ends with
bg: Завършва с

en: Engagement Index
bg: Индекс на Ангажираност

en: Engagement Level
bg: Ниво на ангажираност

en: English (Australia)
bg: Английски (Австралия)

en: English (Canada)
bg: Английски (Канада)

en: English (United Kingdom)
bg: Английски (Великобритания)

en: English (United States)
bg: Английски (САЩ)

en: English ordinal suffix for the day of the month ('st', 'nd', 'rd', 'th')
bg: Английска поредна наставка за деня от месеца ('st', 'nd', 'rd', 'th')

en: Ensure that amount paid is shown even when fully paid
bg: Уверете се, че платената сума се показва дори когато е напълно платена

en: Ensure you are still logged in and have permission to access this feature.
bg: Уверете се, че все още сте влезли и имате разрешение за достъп до тази функция.

en: Enter <strong>pj-ql-01</strong>. This is the User Name associated with the shared PayJunction test account.
bg: Въведете <strong>pj-ql-01</strong>. Това е потребителското име, свързано със споделения тестов акаунт PayJunction.

en: Enter <strong>pj-ql-01p</strong>. This is the Password associated with the shared PayJunction test account.
bg: Въведете <strong>pj-ql-01p</strong>. Това е паролата, свързана със споделения тестов акаунт на PayJunction.

en: Enter a comma-delimited list of color, size, etc. options for the product if applicable. Contributors will be presented a drop-down menu of these options when they select this product.
bg: Въведете разделен със запетаи списък с опции за цвят, размер и др. за продукта, ако е приложимо. Сътрудниците ще получат падащо меню с тези опции, когато изберат този продукт.

en: Enter a contact name.
bg: Въведете име за контакт.

en: Enter a descriptive name for this address block such as "Summer Home", "School Address", etc.
bg: Въведете описателно име за този адресен блок, като например „Летен дом“, „Адрес на училище“ и т.н.

en: Enter a descriptive name for this permission (e.g. 'Edit Advisory Board Contacts').
bg: Въведете описателно име за това разрешение (напр. „Редактиране на контакти на консултативния съвет“).

en: Enter a message to accompany this contribution.
bg: Въведете съобщение, което да придружава този принос.

en: Enter a message you want included at the beginning of emailed receipts. This message will be inserted at the top of the "Contributions - Receipt (on-line)" System Workflow Message.
bg: Въведете съобщение, което искате да бъде включено в началото на изпратените по имейл разписки. Това съобщение ще бъде вмъкнато в горната част на съобщението за работния процес на системата „Приноси – разписка (онлайн)“.

en: Enter a message you want included at the beginning of the confirmation email. EXAMPLE: 'Thanks for registering for this event.'
bg: Въведете съобщение, което искате да включите в началото на имейла за потвърждение. ПРИМЕР: „Благодаря, че се регистрирахте за това събитие.“

en: Enter a message you want included at the beginning of the confirmation email. EXAMPLE: 'We have made the changes you requested to your registration.'
bg: Въведете съобщение, което искате да включите в началото на имейла за потвърждение. ПРИМЕР: „Направихме промените, които поискахте във вашата регистрация.“

en: Enter a message you want included at the beginning of the emailed receipt. EXAMPLE: 'Thanks for supporting our organization with your membership.'
bg: Въведете съобщение, което искате да включите в началото на разписката по имейл. ПРИМЕР: „Благодарим ви, че подкрепихте нашата организация с Вашето членство.“

en: Enter a name and description for your Saved Search
bg: Въведете име и описание за Вашето запазено търсене

en: Enter a new organization
bg: Въведете нова организация

en: Enter a positive integer
bg: Въведете положително цяло число

en: Enter a quantity for this field?
bg: Въведете количество за това поле?

en: Enter a unique name and a description for your new group here. Then click 'Continue' to find contacts to add to your new group.
bg: Тук въведете уникално име и описание за Вашата нова група. След това щракнете върху „Продължи“, за да намерите контакти, които да добавите към новата си група.

en: Enter a valid URL
bg: Моля, въведете валиден адрес

en: Enter a valid web address beginning with 'http://' or 'https://'.
bg: Въведете валиден уеб адрес, започващ с „http://“ или „https://“.

en: Enter a value here if you want to increment the number of registered participants per unit against the maximum number of participants allowed for this event.
bg: Въведете стойност тук, ако искате да увеличите броя на регистрираните участници на единица спрямо максималния брой участници, разрешен за това събитие.

en: Enter a value here if you want to increment the number of registered participants per unit against the maximum number of participants allowed for this event. For example, if this price field is for a table at a fundraiser which seats eight people, you would set Participant Count to 8.
bg: Въведете стойност тук, ако искате да увеличите броя на регистрираните участници на единица спрямо максималния брой участници, разрешен за това събитие. Например, ако това поле за цена е за маса на събитие за набиране на средства, която разполага с осем души, бихте задали Брой на участниците на 8.

en: Enter an account type code for this account. Account type codes are required for QuickBooks integration and will be included in all accounting batch exports.
bg: Въведете код за тип акаунт за този акаунт. Кодовете за тип акаунт са необходими за интегриране на QuickBooks и ще бъдат включени във всички пакетни експорти на счетоводство.

en: Enter an optional goal amount for this contribution page (e.g. for this 'campaign'). If you enable a contribution widget for this page, the widget will track progress against this goal. Otherwise, the goal will display as 'no limit'.
bg: Въведете незадължителна целева сума за тази страница с принос (напр. за тази „кампания“). Ако активирате приспособление за принос за тази страница, приспособлението ще проследява напредъка към тази цел. В противен случай целта ще се покаже като „без ограничение“.

en: Enter at least one result option.
bg: Въведете поне една опция за резултат.

en: Enter content for the about message. You may include HTML formatting tags. You can also include images, as long as they are already uploaded to a server&mdash;reference them using complete URLs.
bg: Въведете съдържание за съобщението относно. Можете да включите тагове за форматиране на HTML. Можете също така да включите изображения, стига те вече да са качени на сървър – препратете ги, като използвате пълни URL адреси.

en: Enter content for the introductory message. This will be displayed below the Premiums section title. You may include HTML formatting tags. You can also include images, as long as they are already uploaded to a server&mdash;reference them using complete URLs.
bg: Въведете съдържание за уводното съобщение. Това ще се покаже под заглавието на секцията Премиум. Можете да включите тагове за форматиране на HTML. Можете също така да включите изображения, стига те вече да са качени на сървър – препратете ги, като използвате пълни URL адреси.

en: Enter content for the introductory message. This will be displayed below the page title. You can include images, as long as they are already uploaded to a server: click the "Image" button in the button bar.
bg: Въведете съдържание за уводното съобщение. Това ще се покаже под заглавието на страницата. Можете да включите изображения, стига вече да са качени на сървър: щракнете върху бутона „Изображение“ в лентата с бутони.

en: Enter descriptive name for this matching rule.
bg: Въведете описателно име за това правило за съвпадение.

en: Enter e-mail address of recipient. (Use a comma to separate multiple e-mail addresses.)
bg: Въведете имейл адреса на получателя. (Използвайте запетая, за да разделите няколко имейл адреса.)

en: Enter link(s) and/or text that you want to appear at the bottom of the thank-you page. You can use this content area to encourage contributors to visit a tell-a-friend page or take some other action.
bg: Въведете връзка(и) и/или текст, които искате да се показват в долната част на страницата с благодарности. Можете да използвате тази област със съдържание, за да насърчите сътрудниците да посетят страница за кажи-на-приятел или да предприемат някакво друго действие.

en: Enter name to save message template
bg: Въведете име, за да запазите шаблона за съобщение

en: Enter note or message to be displayed on PDF invoice or credit notes
bg: Въведете бележка или съобщение, което да се покаже на PDF фактура или кредитно известие

en: Enter optional 'add-on' code after the dash ('plus 4' code for U.S. addresses).
bg: Въведете незадължителен код за „добавка“ след тирето (код „плюс 4“ за адреси в САЩ).

en: Enter prefix to be be preprended when creating an invoice number
bg: Въведете префикса, който трябва да бъде предварителен при създаване на номер на фактура

en: Enter prefix to be display on PDF for invoice
bg: Въведете префикса, който да се показва в PDF за фактура

en: Enter records
bg: Въведете записи

en: Enter search term or id...
bg: Въведете дума за търсене или идентификатор...

en: Enter subject for the email
bg: Въведете тема за имейла

en: Enter text (and optional HTML layout tags) for the thank-you message that will appear at the top of the thank-you page.
bg: Въведете текст (и незадължителни тагове за HTML оформление) за благодарственото съобщение, което ще се появи в горната част на страницата с благодарности.

en: Enter text (and optional HTML layout) for the thank-you block that will appear at the top of the Thank-you page.
bg: Въведете текст (и незадължително HTML оформление) за блока с благодарности, който ще се появи в горната част на страницата с благодарности.

en: Enter the "class path" for this custom search here.
bg: Въведете тук „пътя на класа“ за това персонализирано търсене.

en: Enter the API key or Application ID associated with your geocoding provider.
bg: Въведете ключа за API или ID на приложението, свързан с Вашия доставчик на геокодиране.

en: Enter the FROM email address to be used in receipt emails.
bg: Въведете имейл адреса ОТ, който да се използва в имейлите за получаване.

en: Enter the FROM name to be used in receipt emails.
bg: Въведете името ОТ, което да се използва в имейлите с разписки.

en: Enter the Merchant Account Email Address linked to your LIVE PayPal Merchant Account.
bg: Въведете имейл адреса на акаунта на търговец, свързан с Вашия LIVE акаунт на търговец в PayPal.

en: Enter the Merchant Account Email Address linked to your PayPal Sandbox merchant account (NOT your Developer Central login - unless it's the same).
bg: Въведете имейл адреса на акаунта на търговец, свързан с вашия акаунт на търговец в PayPal Sandbox (НЕ вашето име за вход в Developer Central – освен ако не е същото).

en: Enter the Password associated with your LIVE merchant account.
bg: Въведете паролата, свързана с Вашия акаунт на търговец НА ЖИВО.

en: Enter the SMTP server (machine) name, such as "smtp.example.com".  If the server uses SSL, add "ssl://" to the beginning of the server name, such as "ssl://smtp.example.com".
bg: Въведете името на SMTP сървъра (машината), като например "smtp.example.com". Ако сървърът използва SSL, добавете "ssl://" в началото на името на сървъра, като например "ssl://smtp.example.com".

en: Enter the Sendmail Path. EXAMPLE: /usr/sbin/sendmail
bg: Въведете пътя на Sendmail. ПРИМЕР: /usr/sbin/sendmail

en: Enter the User Name associated with your LIVE merchant account.
bg: Въведете потребителското име, свързано с Вашия акаунт на търговец НА ЖИВО.

en: Enter the cancellation or refunded date, or you can skip this field and the cancellation date or refunded date will be automatically set to TODAY.
bg: Въведете датата на анулиране или възстановяване на сумата или можете да пропуснете това поле и датата на анулиране или датата на възстановяване на сумата автоматично ще бъдат зададени на ДНЕС.

en: Enter the character used to separate data columns in your import file. By default, the field will populate with the separator defined in your global settings. Common values include a comma, semicolon, or pipe character. To import a tab separated file, enter "tab" (without quotes) in the field.
bg: Въведете символа, използван за разделяне на колоните с данни във Вашия файл за импортиране. По подразбиране полето ще се попълни с разделителя, дефиниран във Вашите глобални настройки. Често срещаните стойности включват запетая, точка и запетая или символ с вертикална черта. За да импортирате файл, разделен с раздели, въведете "tab" (без кавички) в полето.

en: Enter the corresponding account code used in your accounting system. This code will be available for contribution export, and included in accounting batch exports.
bg: Въведете съответния код на акаунт, използван във Вашата счетоводна система. Този код ще бъде наличен за експортиране на принос и ще бъде включен в партидните експорти на счетоводни документи.

en: Enter the destination URL. Generally you should use relative URLs for CiviCRM pages (e.g. links to profiles). Use complete URLs for external pages. Leave this field empty if you are creating a menu section that does not have a clickable destination.
bg: Въведете целевия URL адрес. По принцип трябва да използвате относителни URL адреси за CiviCRM страници (напр. връзки към профили). Използвайте пълни URL адреси за външни страници. Оставете това поле празно, ако създавате раздел от менюто, който няма дестинация, върху която може да се кликне.

en: Enter the name of the organization or entity which owns this CiviCRM domain. Use the %1 token to include this value in mailing content. It is used in the default Opt-out Message.
bg: Въведете името на организацията или лицето, което притежава този домейн на CiviCRM. Използвайте токена %1, за да включите тази стойност в съдържанието на пощата. Използва се в съобщението за отказ по подразбиране.

en: Enter the name you want listed with this contribution. You can use a nick name like 'The Jones Family' or 'Sarah and Sam'.
bg: Въведете името, което искате да бъде посочено при този принос. Можете да използвате псевдоним, например "Семейство Джоунс" или "Сара и Сам".

en: Enter the path and class for a custom PHP error-handling function if you want to override built-in CiviCRM error handling for your site.
bg: Въведете пътя и класа за персонализирана PHP функция за обработка на грешки, ако искате да отмените вградената обработка на грешки в CiviCRM за Вашия сайт.

en: Enter up to fifteen (15) multiple choice options in this table (click 'another choice' for each additional choice). If you need more than ten options, you can create an unlimited number of additional choices using the Edit Price Options link after saving this new field. Enter a description of the option in the 'Label' column, and the associated price in the 'Amount' column. Click the 'Default' radio button to the left of an option if you want that to be selected by default.
bg: Въведете до петнадесет (15) опции за избор в тази таблица (щракнете върху „друг избор“ за всеки допълнителен избор). Ако имате нужда от повече от десет опции, можете да създадете неограничен брой допълнителни опции, като използвате връзката Редактиране на опции за цена, след като запазите това ново поле. Въведете описание на опцията в колоната „Етикет“ и съответната цена в колоната „Сума“. Щракнете върху бутона за избор „По подразбиране“ отляво на опция, ако искате тя да бъде избрана по подразбиране.

en: Enter up to ten (10) multiple choice options in this table (click 'another choice' for each additional choice). If you need more than ten options, you can create an unlimited number of additional choices using the Edit Multiple Choice Options link after saving this new field. If desired, you can mark one of the choices as the default choice. The option 'label' is displayed on the form, while the option 'value' is stored in the contact record. The label and value may be the same or different. Inactive options are hidden when the field is presented.
bg: Въведете до десет (10) опции за избор в тази таблица (щракнете върху „друг избор“ за всеки допълнителен избор). Ако имате нужда от повече от десет опции, може да създадете неограничен брой допълнителни възможности за избор, като използвате връзката Редактиране на опциите за множество възможности за избор, след като запазите това ново поле. Ако желаете, може да маркирате един от изборите като избор по подразбиране. Опцията „етикет“ се показва във формуляра, докато опцията „стойност“ се съхранява в записа на контакта. Етикетът и стойността могат да бъдат еднакви или различни. Неактивните опции са скрити, когато полето е представено.

en: Enter up to ten (10) multiple choice options in this table (click 'another choice' for each additional choice).You can use existing result set options by selecting survey result set.
bg: Въведете до десет (10) опции с множествен избор в тази таблица (щракнете върху „друг избор“ за всеки допълнителен избор). Можете да използвате съществуващите опции за набор от резултати, като изберете набор от резултати от проучването.

en: Enter valid email address.
bg: Въведете валиден имейл адрес.

en: Enter values for the fields you wish to update. Leave fields blank to preserve existing values.
bg: Въведете стойности за полетата, които искате да актуализирате. Оставете полетата празни, за да запазите съществуващите стойности.

en: Enter your API Key or Application ID. An API Key is required for the Google Maps API. Refer to developers.google.com for the latest information.
bg: Въведете своя API ключ или ID на приложението. Изисква се API ключ за API на Google Maps. Обърнете се към developers.google.com за най-новата информация.

en: Enter your email address and check the box next to each mailing list you want to join. Then click the <strong>Subscribe</strong> button. You will receive a confirmation request via email for each selected list. Activate your subscription to each list by responding to the corresponding confirmation email.
bg: Въведете своя имейл адрес и поставете отметка в квадратчето до всеки пощенски списък, към който искате да се присъедините. След това натиснете бутона <strong>Абониране</strong>. Ще получите заявка за потвърждение по имейл за всеки избран списък. Активирайте абонамента си за всеки списък, като отговорите на съответния имейл за потвърждение.

en: Enter your email address and click <strong>Subscribe</strong>. You will receive a confirmation request via email shortly. Your subscription will be activated after you respond to that email.
bg: Въведете своя имейл адрес и натиснете <strong>Абониране</strong>. Скоро ще получите заявка за потвърждение по имейл. Вашият абонамент ще бъде активиран, след като отговорите на този имейл.

en: Entity
bg: Обект

en: Entity Batch
bg: Партида на обект

en: Entity Batch Extends
bg: Пакетът на обекта се разширява

en: Entity Batches
bg: Партиди на обекти

en: Entity End Date
bg: Крайна дата на обекта

en: Entity File
bg: Файл на обекти

en: Entity File ID
bg: Идентификатор на Файл на обекти

en: Entity Files
bg: Файлове на обекти

en: Entity Financial Account
bg: Финансов акаунт на обект

en: Entity Financial Account ID
bg: Идентификатор на финансовата сметка на обект

en: Entity Financial Accounts
bg: Финансови акаунти на обект

en: Entity Financial Transaction ID
bg: ID на Финансови транзакции на обект

en: Entity Financial Trxn
bg: Финансови транзакции на обект

en: Entity Financial Trxns
bg: Финансови транзакции на обект

en: Entity ID
bg: Идентификатор на субекта

en: Entity ID
bg: Идентификатор на субекта

en: Entity Name
bg: Име на Субект

en: Entity Recipient
bg: Обект Получател

en: Entity Role
bg: Роля на субекта

en: Entity Start Date
bg: Начална дата на обекта

en: Entity Status
bg: Статус на Обект

en: Entity Table
bg: Таблица със свойства

en: Entity Tag
bg: Етикет за обекти

en: Entity Tag ID
bg: Идентификатор на Етикет за обекти

en: Entity Tags
bg: Етикети за обекти

en: Entity Type
bg: Вид на обекти

en: Entity Value
bg: Стойност на Обект

en: Entity date
bg: Дата на обекта

en: Entity declaration references invalid or inactive module name [%1]
bg: Декларацията на обект препраща към невалидно или неактивно име на модул [%1]

en: Entity does not exist
bg: Обектът не съществува

en: Entity end date
bg: Крайна дата на обекта

en: Entity for which the reminder is created
bg: Обект, за който е създадено напомнянето

en: Entity id of referenced table.
bg: Идентификатор на обект на референтната таблица.

en: Entity name for API based search
bg: Име на субект за търсене, базирано на API

en: Entity of the job api call
bg: Обект на извикването на API на заданието

en: Entity recipient
bg: Обект получател

en: Entity reference is malformed
bg: Референцията на обект е неправилно образувана

en: Entity reference specifies a non-existent or non-translatable field
bg: Референцията на обект указва несъществуващо или непреводимо поле

en: Entity reference specifies a non-existent or non-translatable table
bg: Референцията на обект указва несъществуваща или непреводима таблица

en: Entity status
bg: Статус на обекта

en: Entity status label
bg: Етикет за статус на обекта

en: Entity value
bg: Стойност на Обект

en: Entity value label
bg: Етикет за стойност на обекта

en: Entity:
bg: Обект:

en: EntityBatch Table
bg: Таблица EntityBatch

en: Envelope #10
bg: Плик №10

en: Envelope #11
bg: Плик №11

en: Envelope #12
bg: Плик №12

en: Envelope #14
bg: Плик №14

en: Envelope #9
bg: Плик №9

en: Envelope ISO B4
bg: Плик ISO B4

en: Envelope ISO B5
bg: Плик ISO B5

en: Envelope ISO B6
bg: Плик ISO B6

en: Envelope ISO C3
bg: Плик ISO C3

en: Envelope ISO C4
bg: Плик ISO C4

en: Envelope ISO C5
bg: Плик ISO C5

en: Envelope ISO C6
bg: Плик ISO C6

en: Envelope ISO DL
bg: Плик ISO DL

en: Environment
bg: Среда

en: Environment settings
bg: Настройки на средата

en: Error
bg: Грешка

en: Error - the synchronization interval must be at least 1
bg: Грешка - интервалът на синхронизация трябва да бъде поне 1

en: Error Code:
bg: Код на грешка:

en: Error Details
bg: Подробности за грешка

en: Error Field
bg: Поле за грешка

en: Error Value
bg: Стойност на грешката

en: Error checking username. Please reload the form and try again.
bg: Грешка при проверката на потребителското име. Моля, презаредете формата и опитайте отново.

en: Error creating CMS user account.
bg: Грешка при създаването на потребителски акаунт в CMS.

en: Error creating recurring list
bg: Грешка при създаването на повтарящ се списък

en: Error in SMTP transaction
bg: Грешка в SMTP транзакцията

en: Error loading module file (%1). Please restore the file or disable the module.
bg: Грешка при зареждане на файла на модула (%1). Моля, възстановете файла или деактивирайте модула.

en: Error message:
bg: Съобщение за грешка:

en: Error parsing XML result - error code = %1 at line %2 char %3
bg: Грешка при синтактичен анализ на XML резултат - код на грешка = %1 на ред %2 символ %3

en: Error type: Could not find a valid session key.
bg: Тип грешка: Неуспешно откриване на валиден ключ за сесия.

en: Error updating case type '%1': %2
bg: Грешка при актуализиране на тип случай „%1“: %2

en: Error: Both Geocode mapping as well as Street Address Parsing are disabled. You must configure one or both options to use this script.
bg: Грешка: Както картографирането на геокод, така и анализирането на улични адреси са деактивирани. Трябва да конфигурирате една или и двете опции, за да използвате този скрипт.

en: Error: Unable to sync role %role
bg: Грешка: Не може да се синхронизира роля %role

en: Error: You need to enable Street Address Parsing under Administer > Localization > Address Settings.
bg: Грешка: Трябва да активирате анализа на улични адреси под Администриране > Локализация > Настройки на адреса.

en: Error: You need to set a mapping provider under Administer > System Settings > Mapping and Geocoding
bg: Грешка: Трябва да зададете доставчик на картографиране в Администриране > Системни настройки > Картографиране и геокодиране

en: Error?
bg: Грешка?

en: Esperanto
bg: Есперанто

en: Estimate recipient count
bg: Изчисляване на броя на получателите

en: Estimating...
bg: Изчисляване...

en: Estonian
bg: Естонски

en: Evening Sessions
bg: Вечерни сесии

en: Event
bg: Събитие

en: Event %%StatusMessage%%
bg: Събитие %%StatusMessage%%

en: Event Active On
bg: Събитие в ход Включено

en: Event Aggregate
bg: Съвкупност от събития

en: Event Availability : %1
bg: Наличност на Събитието: %1

en: Event Badge
bg: Значка за събитието

en: Event Cart
bg: Количка за Събития

en: Event Cart ID
bg: Идентификатор на Количка за Събитие

en: Event Configuration
bg: Конфигурация на Събитие

en: Event Confirmation
bg: Потвърждение на Събитието

en: Event Contacts:
bg: Контакти за събитието:

en: Event Created Date
bg: Дата на Създаване на Събитието

en: Event Dashboard
bg: Табло за управление на Събития

en: Event Date
bg: Дата на Събитието

en: Event Date(s)
bg: Дата(и) на Събитие

en: Event Deleted
bg: Събитието е Изтрито

en: Event End
bg: Край на събитието

en: Event Fee
bg: Такса за събитие

en: Event Fee(s)
bg: Такса(и) за Събитие

en: Event Fee(s) can not be less than zero. Please select the options accordingly
bg: Таксата(и) за събитие не може да бъде по-малка от нула. Моля, изберете съответно опциите

en: Event ID
bg: Идентификатор на събитието

en: Event In Cart
bg: Събитие В Количка

en: Event In Cart ID
bg: Идентификатор на Събитие в Количка

en: Event In Carts
bg: Събитие В Колички

en: Event Income
bg: Приход от Събитие

en: Event Income Report (Detail)
bg: Отчет за приходи от събитие (детайлен)

en: Event Income Report (Summary)
bg: Отчет за приходи от събитие (обобщен)

en: Event Info
bg: Информация за събитието

en: Event Info Page
bg: Страница с информация за събитието

en: Event Information
bg: Информация за Събитие

en: Event Information and Location
bg: Информация и място на провеждане на събитието

en: Event Information and Settings
bg: Информация за Събитието и Настройки

en: Event Level
bg: Ниво на Събитие

en: Event Link
bg: Връзка към Събитието

en: Event Links
bg: Връзки към Събитието

en: Event Name Badge
bg: Значка за име на събитието

en: Event Page
bg: Страница на събитието

en: Event Participant Report (List)
bg: Отчет за участие в събитие (списък)

en: Event Participants
bg: Участници в събитието

en: Event Queue
bg: Опашка на събите

en: Event Queue ID
bg: Идентификатор на Опашката за Събития

en: Event Recipients
bg: Получатели на събитие

en: Event Registration
bg: Регистрация на събитието

en: Event Registration Cancelled for %1
bg: Регистрацията на Събитието е Отменена за %1

en: Event Registration Invoice: %1
bg: Фактура за регистрация на събитие: %1

en: Event Registration Link Text
bg: Текст на връзката за регистрация на събитие

en: Event Registration Page
bg: Страница за регистрация на събитие

en: Event Registration Transferred for %1
bg: Регистрацията на събитието е Прехвърлена за %1

en: Event Registration for %1
bg: Регистрация на Събитие за %1

en: Event Source
bg: Източник на Събитието

en: Event Start
bg: Начало на събитието

en: Event Template
bg: Шаблони за събитие

en: Event Template Name
bg: Име на шаблон за събитие

en: Event Template Title
bg: Заглавие на Шаблон за Събитие

en: Event Title
bg: Заглавие на събитието

en: Event Title (e.g. Fall Fundraiser Dinner)
bg: Заглавие на Събитието (напр. Есенна Вечеря за Набиране на Средства)

en: Event Title OR Event ID (a unique integer assigned by CiviEvent, displayed in the Manage Events listing)
bg: Заглавие на събитие ИЛИ Идентификатор на събитие (уникално цяло число, присвоено от CiviEvent, показано в списъка Управление на събития)

en: Event Total
bg: Събития Общо

en: Event Type
bg: Вид събитие

en: Event Type
bg: Вид събитие

en: Event Type ID.Implicit FK to civicrm_option_value where option_group = event_type.
bg: Идентификатор на Типа на Събитието. Implicit FK към civicrm_option_value, където option_group = event_type.

en: Event after which this status ends.
bg: Събитие, след което този статус приключва.

en: Event is currently full, but you can register and be a part of waiting list.
bg: Събитието в момента е пълно, но можете да се регистрирате и да сте част от списъка с чакащи.

en: Event registration for %1 has been added.
bg: Добавена е регистрация за събитие за %1.

en: Event registration has expired for %1
bg: Регистрацията за събитие е изтекла за %1

en: Event registration information for %1 has been updated.
bg: Информацията за регистрация на събитие за %1 е актуализирана.

en: Event templates are not meant to be registered.
bg: Шаблоните за събития не са за регистриране.

en: Event when this status starts.
bg: Събитие, когато този статус започва.

en: Event-Full Message
bg: Събитие-Пълно съобщение

en: Events
bg: Събития

en: Events - Pending Registration Expiration Notice
bg: Събития - Предстоящо известие за изтичане на регистрацията

en: Events - Receipt only
bg: Събития - само разписка

en: Events - Registration Cancellation Notice
bg: Събития - Известие за анулиране на регистрация

en: Events - Registration Confirmation Invite
bg: Събития - Покана за потвърждение на регистрация

en: Events - Registration Confirmation and Receipt (off-line)
bg: Събития - Потвърждение за регистрация и получаване (офлайн)

en: Events - Registration Confirmation and Receipt (on-line)
bg: Събития - Потвърждение на регистрацията и получаване (онлайн)

en: Events - Registration Transferred Notice
bg: Събития - Известие за прехвърлена регистрация

en: Events by Dates
bg: Събития по Дати

en: Every
bg: Всеки

en: Every %1
bg: Всеки %1

en: Every contact in CiviCRM has a unique ID number. This number will never change and is the most accurate way of identifying a contact.
bg: Всеки контакт в CiviCRM има уникален идентификационен номер. Този номер никога няма да се промени и е най-точният начин за идентифициране на контакт.

en: Every time cron job is run
bg: Всеки път, когато се изпълнява задачата на cron

en: Everyone
bg: Всички

en: Everyone (includes anonymous)
bg: Всички (включително анонимни)

en: Ewe
bg: Еве

en: Exact Match
bg: Точно съвпадение

en: Example
bg: Пример

en: Example: If the api entity is Email, you can also fetch the display name of the contact this email belongs to.
bg: Пример: Ако API обектът е имейл, можете също да извлечете показваното име на контакта, на който принадлежи този имейл.

en: Example: If you enter a payment of 60 when the scheduled amount is 50, the next scheduled payment is adjusted to 40.
bg: Пример: Ако въведете плащане в размер на 60, а планираната сума е 50, следващото планирано плащане ще бъде коригирано на 40.

en: Example: If you enter a payment of 60 when the scheduled amount is 50, the total pledge amount will be increased by 10.
bg: Пример: Ако въведете плащане на 60, когато предвидената сума е 50, общата сума на залога ще бъде увеличена на 10.

en: Example: If you want to repeat an %1 6 times, then set 6 as a value for this field.
bg: Пример: Ако искате да повторите %1 6 пъти, задайте 6 като стойност за това поле.

en: Example: If your %1 repeats 8th of every month then you would select 8.
bg: Пример: Ако Вашият %1 се повтаря 8-мо число на всеки месец, тогава ще изберете 8.

en: Example: When creating a contact, you can chain the Email.create api to add email addresses for them.
bg: Пример: Когато създавате контакт, можете да свържете API на Email.create, за да добавите имейл адреси за тях.

en: Example: You can select Monday, Wednesday and Friday for your %1 to occur on alternate weekdays.
bg: Пример: Можете да изберете понеделник, сряда и петък за Вашия %1 да се появява в алтернативни делнични дни.

en: Example: You would select options "1 month", if your %1 occurs every month.
bg: Пример: Ще изберете опции "1 месец", ако Вашият %1 се появява всеки месец.

en: Examples
bg: Примери

en: Exclude
bg: Изключи

en: Exclude Completed Activities
bg: Изключване на завършени дейности

en: Exclude Date(s)
bg: Изключване на дата(и)

en: Exclude Dates
bg: Изключи датите

en: Exclude Group(s)
bg: Изключи група(и)

en: Exclude Groups
bg: Изключи групаи

en: Exclude Messages
bg: Изключване на съобщения

en: Exclude Pay Later Contributions
bg: Изключете плащания по-късно за Приноси

en: Exclude Recurring Contributions
bg: Изключете повтарящи се вноски

en: Exclude cases
bg: Изключете случаи

en: Exclude contacts with "do not mail" privacy, no street address, or who are deceased.
bg: Изключете контакти с поверителност „не изпращайте поща“, без адрес или които са починали.

en: Exclude email addresses assigned to the specified location
bg: Изключете имейл адресите, присвоени на посоченото местоположение

en: Exclude non-case
bg: Изключете не-случаи

en: Exclude:
bg: Изключва:

en: Excluded
bg: Изключени

en: Execute
bg: Изпълни

en: Execute API call and display results
bg: Изпълнете извикване на API и покажете резултатите

en: Execute Now
bg: Изпълнете сега

en: Execute Scheduled Job
bg: Изпълнение на планирана задача

en: Execute Scheduled Job Now
bg: Изпълнете планирана задача сега

en: Execute real-time monetary transactions
bg: Извършвайте парични транзакции в реално време

en: Executed
bg: Изпълнен

en: Execution of scheduled jobs has been turned off by default since this is a non-production environment. You can override this for particular jobs by adding runInNonProductionEnvironment=TRUE as a parameter.
bg: Изпълнението на планирани задачи е изключено по подразбиране, тъй като това е непроизводствена среда. Можете да отмените това за определени задачи, като добавите runInNonProductionEnvironment=TRUE като параметър.

en: Executive
bg: Изпълнителен

en: Exhibition
bg: Изложба

en: Existing Connections
bg: Съществуващи връзки

en: Existing Report(s)
bg: Съществуващ отчет(и)

en: Existing report(s) from this template
bg: Съществуващи отчет(и) от този шаблон

en: Expand
bg: Разшири

en: Expand all tabs
bg: Разгънете всички раздели

en: Expected
bg: Очакван

en: Expected Number of Items
bg: Очакван брой артикули

en: Expected Total
bg: Очаквано общо

en: Expected Total Amount
bg: Очаквана обща сума

en: Expected exactly one response
bg: Очакван точно един отговор

en: Expected one case-type
bg: Очаква се един тип случай

en: Expense Account is
bg: Разходната сметка е

en: Expenses
bg: Разноски

en: Experimental
bg: Експериментален

en: Expiration Date
bg: Срок на годност

en: Expiration Time
bg: Време на Изтичане

en: Expire On
bg: Изтекъл Включен

en: Expire pending but unconfirmed registrations after this many hours.
bg: Изтичане на изчакващи, но непотвърдени регистрации след определен брой часове.

en: Expired
bg: Просрочен

en: Expired / Inactive Memberships
bg: Изтекло/Неактивно Членство

en: Expired Codes
bg: Изтекли кодове

en: Expired Date
bg: Дата на изтичане

en: Expired Status
bg: Изтекъл статус

en: Expires
bg: Изтича

en: Expires:
bg: Изтича:

en: Expiry Date
bg: Дата на изтичане

en: Explanatory text displayed at the beginning of the form.
bg: Обяснителен текст, показан в началото на формуляра.

en: Explanatory text displayed at the beginning of this group of fields.
bg: Обяснителен текст, показан в началото на тази група от полета.

en: Explanatory text displayed at the beginning of this sets of fields.
bg: Обяснителен текст, показан в началото на тези набори от полета.

en: Explanatory text displayed at the end of the form.
bg: Обяснителен текст, показан в края на формуляра.

en: Explanatory text displayed below this group of fields.
bg: Обяснителен текст, показан под тази група полета.

en: Explanatory text displayed below this set of fields.
bg: Обяснителен текст, показан под този набор от полета.

en: Explanatory text displayed on back-end forms. Pre help is displayed inline on the form (above the field). Post help is displayed in a pop-up - users click the help balloon to view help text.
bg: Обяснителен текст, показан на бек-енд формуляри. Предварителната помощ се показва на линия във формуляра (над полето). Помощта за публикуване се показва в изскачащ прозорец - потребителите щракват върху помощния балон, за да видят помощния текст.

en: Explanatory text displayed to users at the beginning of this field.
bg: Обяснителен текст, показван на потребителите в началото на това поле.

en: Explanatory text displayed to users below this field.
bg: Обяснителен текст, показван на потребителите под това поле.

en: Explanatory text displayed to users for this field (can include HTML formatting tags).
bg: Обяснителен текст, показван на потребителите за това поле (може да включва тагове за форматиране на HTML).

en: Explanatory text for profile.
bg: Обяснителен текст към профила.

en: Explorer
bg: Изследовател

en: Export
bg: Изнеси

en: Export %1
bg: Експортиране %1

en: Export Accounting Batch
bg: Експорт на счетоводна партида

en: Export Activity
bg: Експорт дейност

en: Export Batch
bg: Изнеси партидата

en: Export Case
bg: Експорт на случай

en: Export Contact
bg: Експорт контакти

en: Export Contribution
bg: Експорт дарение

en: Export Document
bg: Експортен документ

en: Export Membership
bg: Експорт членство

en: Export Options
bg: Опции за експортиране

en: Export PRIMARY fields
bg: Експортиране на ОСНОВНИ полета

en: Export Participant
bg: Експорт на участници

en: Export Pledge
bg: Експорт на субсидия

en: Export Type
bg: Тип на експортиране

en: Export accounting batches created by user
bg: Експортирайте счетоводни партиди, създадени от потребител

en: Export activities
bg: Експортиране на дейности

en: Export all accounting batches
bg: Експортирайте всички счетоводни партиди

en: Export as CSV
bg: Експортиране като CSV

en: Export cases
bg: Експорт на случаи

en: Export contacts
bg: Изнеси контакти

en: Export contributions
bg: Експорт дарение

en: Export grants
bg: Експорт на субсидии

en: Export letters and other printable documents.
bg: Експортирайте писма и други документи за печат.

en: Export members
bg: Експортирайте членове

en: Export participants
bg: Експортване на участници

en: Export pledges
bg: Експорт на залози

en: Export to CSV
bg: Експортиране като CSV

en: Export to IIF
bg: Експортиране в IIF

en: Export to csv
bg: Експортиране в csv

en: Export:
bg: Експорт:

en: Exported
bg: Изнесени

en: Expose Frequency Interval?
bg: Експониране на честотен интервал?

en: Expose Publicly
bg: Излагайте публично

en: Expose Publicly and for Listings
bg: Излагайте публично и за Списъци

en: Exposed?
bg: Открит?

en: Extend Membership by
bg: Удължи членството с

en: Extend the membership end date by this many membership periods. Make sure the appropriate corresponding fee is entered below.
bg: Удължете крайната дата на членството с толкова периоди на членство. Уверете се, че съответната такса е въведена по-долу.

en: Extended Data
bg: Разширени данни

en: Extension
bg: Разширение

en: Extension Disabled
bg: Разширението е деактивирано

en: Extension Enabled
bg: Разширението е активирано

en: Extension ID
bg: Идентификатор на Разширение

en: Extension Installed
bg: Разширението е инсталирано

en: Extension Missing
bg: Липсва разширение

en: Extension Repo URL
bg: URL адрес на репо за разширение

en: Extension Resource URL
bg: URL адрес на ресурс за разширение

en: Extension Uninstalled
bg: Разширението е деинсталирано

en: Extension Update Available | %count Extension Updates Available
bg[0]: Налични актуализации на разширения
bg[1]: %cНалични актуализации на разширения

en: Extension Upgrade Failed
bg: Неуспешно надстройване на разширението

en: Extension Upgraded
bg: Разширението е актуализирано

en: Extension Upgrades Pending
bg: Предстоящи надстройки на разширението

en: Extension download error
bg: Грешка при изтегляне на разширение

en: Extension is Active?
bg: Активно ли е разширението?

en: Extension name (key)
bg: Име на разширението (ключ)

en: Extension upgrades should be run as soon as possible.
bg: Надстройките на разширението трябва да се изпълняват възможно най-скоро.

en: Extensions
bg: Разширения

en: Extensions Directory
bg: Директория с разширения

en: Extensions URL
bg: URL адрес на разширенията

en: Extensions check disabled
bg: Проверката на разширенията е деактивирана

en: Extensions directory incorrect
bg: Неправилна директория с разширения

en: Extensions url missing
bg: Липсва URL адрес на разширения

en: Extern URL Style
bg: Външен URL стил

en: External ID
bg: Външно ID

en: External ID already exists in Database.
bg: Външният идентификатор вече съществува в база данни

en: External ID conflicts with record %1
bg: Външен идентификатор е в конфликт със запис %1

en: External Identifier
bg: Външен идентификатор

en: External Link
bg: Външен линк

en: Externally provided token string
bg: Външно предоставен символичен низ

en: Extra information to control grouping
bg: Допълнителна информация за контрол на групирането

en: FK to Address ID
bg: FK към Идентификатор на адрес

en: FK to Contact
bg: FK към Контакт

en: FK to Contact ID
bg: FK към Идентификатор на Контакт

en: FK to Contact ID creator
bg: FK към създател на Идентификатор на Контакт

en: FK to Contact ID for the owner of the token
bg: FK към ID на контакт за собственика на токена

en: FK to Contact ID if the setting is localized to a contact
bg: FK към Contact ID, ако настройката е локализирана към контакт

en: FK to Contact ID of contact the item is from
bg: FK to Идентификатор на Контакт на контакта, от който е артикулът

en: FK to Contact ID of person under whose credentials this data modification was made.
bg: FK към Contact ID на лицето, под чиито идентификационни данни е извършена тази промяна на данните.

en: FK to Contact ID that is responsible for the funds in this account
bg: FK към Идентификатор на контакт, който отговаря за средствата в тази сметка

en: FK to Contact ID who approved this mailing
bg: FK към идентификатор на контакт, който е одобрил това изпращане

en: FK to Contact ID who first created this mailing
bg: FK към идентификатор за контакт, който първи е създал тази поща

en: FK to Contact ID who scheduled this mailing
bg: FK към идентификатор на контакт, който е насрочил това изпращане

en: FK to Contact ID. This is specifically not an FK to avoid circular constraints
bg: FK към ID за контакт. Това конкретно не е FK, за да се избегнат кръгови ограничения

en: FK to Discount ID
bg: FK към Идентификатор за Отстъпка

en: FK to Domain ID. This is for Domain specific word replacement
bg: FK към идентификатор на домейн. Това е за специфична за домейна подмяна на думи

en: FK to Email
bg: FK към Имейл

en: FK to Event Cart ID
bg: FK към Идентификатор на Количка за Събитие

en: FK to Event ID
bg: FK към Идентификатор на Събитие

en: FK to EventQueue
bg: FK към EventQueue

en: FK to EventQueue for destination
bg: FK към ОпашкаНаСъбитие за дестинация

en: FK to Financial Type
bg: FK към финансов тип

en: FK to Financial Type for (total_amount - non_deductible_amount).
bg: FK към Финансов тип за (обща сума - неподлежаща на приспадане сума).

en: FK to Financial Type(for membership price sets only).
bg: FK към финансов тип (само за определени цени за членство).

en: FK to Financial Type.
bg: FK към финансов тип.

en: FK to Group
bg: FK към Група

en: FK to Job
bg: FK към Работа

en: FK to Location Block ID
bg: FK към идентификатор на Блок за Местонахождение

en: FK to Membership Status
bg: FK към Статус на Членство

en: FK to Membership Type
bg: FK към Вид членство

en: FK to Membership Type.
bg: FK към Тип Членство.

en: FK to Membership table
bg: FK към Таблица за Членство

en: FK to Participant ID
bg: FK към Идентификатор на Участник

en: FK to Payment Instrument
bg: FK към Платежен инструмент

en: FK to Phone
bg: FK към Телефон

en: FK to Pledge table
bg: FK to Таблица със Залози

en: FK to Relationship ID
bg: FK към Идентификатор на Взаимоотношения

en: FK to Relationship Type ID
bg: FK към Идентификатор на Вид на взаимоотношение

en: FK to Saved Search ID
bg: FK към ID на запазено търсене

en: FK to TrackableURL
bg: FK към ПроследимURL

en: FK to a new civicrm_option_value (account_relationship)
bg: FK към нова civicrm_option_value (account_relationship)

en: FK to accept_creditcard option group values
bg: FK за приемане на групови стойности на опция accept_creditcard

en: FK to civicrm_batch
bg: FK към civicrm_batch

en: FK to civicrm_case
bg: FK към civicrm_case

en: FK to civicrm_case_type.id
bg: FK към civicrm_case_type.id

en: FK to civicrm_contact
bg: FK към civicrm_contact

en: FK to civicrm_contact (could be null for anon user)
bg: FK към civicrm_contact (може да е нула за анонен потребител)

en: FK to civicrm_contact who created this cart
bg: FK към civicrm_contact, който е създал тази количка

en: FK to civicrm_contact, who created this Campaign.
bg: FK на civicrm_contact, който създаде тази кампания.

en: FK to civicrm_contact, who created this Survey.
bg: FK до civicrm_contact, който създаде това проучване.

en: FK to civicrm_contact, who created this UF group
bg: FK до civicrm_contact, който създаде тази група UF

en: FK to civicrm_contact, who created this contribution page
bg: FK до civicrm_contact, който създаде тази страница за принос

en: FK to civicrm_contact, who created this custom group
bg: FK до civicrm_contact, който създаде тази персонализирана група

en: FK to civicrm_contact, who created this event
bg: FK до civicrm_contact, който е създал това събитие

en: FK to civicrm_contact, who created this label layout
bg: FK до civicrm_contact, който създаде това оформление на етикета

en: FK to civicrm_contact, who created this setting
bg: FK до civicrm_contact, който създаде тази настройка

en: FK to civicrm_contact, who created this tag
bg: FK към civicrm_contact, който създаде този етикет

en: FK to civicrm_contact, who recently edited this Campaign.
bg: FK на civicrm_contact, който наскоро редактира тази кампания.

en: FK to civicrm_contact, who recently edited this Survey.
bg: FK до civicrm_contact, който наскоро редактира това проучване.

en: FK to civicrm_contact, who uploaded this file
bg: FK към civicrm_contact, който е качил този файл

en: FK to civicrm_contribution
bg: FK към civicrm_contribution

en: FK to civicrm_contribution_page.id
bg: FK към civicrm_contribution_page.id

en: FK to civicrm_contribution_page.id OR civicrm_event.id
bg: FK към civicrm_contribution_page.id ИЛИ civicrm_event.id

en: FK to civicrm_custom_group.
bg: FK към civicrm_custom_group.

en: FK to civicrm_event_carts
bg: FK към civicrm_event_carts

en: FK to civicrm_file
bg: FK към civicrm_file

en: FK to civicrm_financial_account
bg: FK към civicrm_financial_account

en: FK to civicrm_group
bg: FK към civicrm_group

en: FK to civicrm_mailing_event_subscribe
bg: FK към civicrm_mailing_event_subscribe

en: FK to civicrm_option_group with name = PCP owner notifications
bg: FK към civicrm_option_group с име = уведомления за собственик на PCP

en: FK to civicrm_option_value for the report template
bg: FK към civicrm_option_value за шаблона на отчета

en: FK to civicrm_option_value.
bg: FK към civicrm_option_value.

en: FK to civicrm_option_value.id (for option group custom_data_type.)
bg: FK към civicrm_option_value.id (за група опции custom_data_type.)

en: FK to civicrm_option_value.id, that has to be valid registered Addressee.
bg: FK към civicrm_option_value.id, който трябва да е валиден регистриран адресат.

en: FK to civicrm_option_value.id, that has to be valid registered Email Greeting.
bg: FK към civicrm_option_value.id, който трябва да е валиден регистриран имейл поздрав.

en: FK to civicrm_option_value.id, that has to be valid registered Postal Greeting.
bg: FK към civicrm_option_value.id, който трябва да е валиден регистриран пощенски поздрав.

en: FK to civicrm_option_value.id, that has to be valid, registered activity type.
bg: FK към civicrm_option_value.id, който трябва да е валиден, регистриран вид дейност.

en: FK to civicrm_pcp.id
bg: FK към civicrm_pcp.id

en: FK to civicrm_price_field
bg: FK към civicrm_price_field

en: FK to civicrm_price_field_value
bg: FK към civicrm_price_field_value

en: FK to civicrm_price_set
bg: FK към civicrm_price_set

en: FK to civicrm_tag
bg: FK към civicrm_tag

en: FK to civicrm_uf_group.id. Does Personal Campaign Page require manual activation by administrator? (is inactive by default after setup)?
bg: FK към civicrm_uf_group.id. Страницата на личната кампания изисква ли ръчно активиране от администратор? (е неактивен по подразбиране след настройка)?

en: FK to contact table.
bg: FK към таблица за контакти.

en: FK to contribution table.
bg: FK към таблицата с вноски.

en: FK to entity table specified in entity_table column.
bg: FK към таблица на обекти, посочена в колоната entity_table.

en: FK to financial_account table.
bg: FK към таблицата financial_account.

en: FK to financial_financial_account table.
bg: FK към таблица financial_financial_account.

en: FK to gender ID
bg: FK към Идентификатор на пола

en: FK to group type
bg: FK към тип група

en: FK to id of the entity that the action was performed on. Pseudo - FK.
bg: FK към идентификатора на обекта, върху който е извършено действието. Фалшив - FK.

en: FK to instance ID drilldown to
bg: FK до разбивка на ID на екземпляра

en: FK to navigation ID
bg: FK към навигационния Идентификатор

en: FK to payment_instrument option group values
bg: FK към стойностите на групата опции за payment_instrument

en: FK to saved search table.
bg: FK към таблица на запазено търсене.

en: FK to the action schedule that this action originated from.
bg: FK към графика на действията, от който произхожда това действие.

en: FK to the auto-responder component.
bg: FK към компонента за автоматичен отговор.

en: FK to the financial_account_id
bg: FK към financial_account_id

en: FK to the footer component.
bg: FK към компонента на долния колонтитул.

en: FK to the header component.
bg: FK към компонента на горния колонтитул.

en: FK to the mailing
bg: FK към пощата

en: FK to the message template.
bg: FK към шаблона за съобщение.

en: FK to the opt-out component.
bg: FK към компонента за отказване.

en: FK to the unsubscribe component.
bg: FK към компонента за отписване.

en: FROM Email Address
bg: ОТ имейл адрес

en: FROM email address (this must be a valid email account with your SMTP email service provider).
bg: ОТ имейл адрес (това трябва да е валиден имейл акаунт при вашия доставчик на SMTP имейл услуга).

en: FROM email address used for confirmation emails.
bg: ОТ имейл адрес, използван за имейли за потвърждение.

en: FROM email address used for receipts generated by contributions to this contribution page.
bg: ОТ имейл адрес, използван за разписки, генерирани от приноси към тази страница за приноси.

en: FROM email name used for confirmation emails.
bg: ОТ имейл име, използвано за имейли за потвърждение.

en: FROM email name used for receipts generated by contributions to this contribution page.
bg: ОТ имейл име, използвано за разписки, генерирани от приноси към тази страница за приноси.

en: FROM name for email.
bg: Имейл ОТ името на

en: FROM...
bg: ОТ...

en: Failed
bg: Неуспешно

en: Failed Recurring Contribution Retry Date
bg: Дата на повторен опит за неуспешен повтарящ се принос

en: Failed reading data from %1 during installation
bg: Неуспешно четене на данни от %1 по време на инсталацията

en: Failed retry date
bg: Дата на повторение при неуспех

en: Failed to clean temp dir: %1
bg: Неуспешно почистване на temp. dir: %1

en: Failed to copy job
bg: Неуспешно копиране на работа

en: Failed to determine URL for extension (%1). Please update <a href="%2">Resource URLs</a>.
bg: Неуспешно определяне на URL за разширение (%1). Моля, актуализирайте <a href="%2">URL адресите на ресурсите</a>.

en: Failed to determine file path for payment processor (%1) while running "%2"
bg: Неуспешно определяне на пътя на файла за платежния процесор (%1) при изпълнение на "%2"

en: Failed to find or create queueing table
bg: Неуспешно намиране или създаване на таблица за опашка

en: Failed to interpret input for search
bg: Не успя да интерпретира входните данни за търсене

en: Failed to load file (%3) for payment processor (%1) while running "%2"
bg: Неуспешно зареждане на файл (%3) за платежен процесор (%1) при изпълнение на "%2"

en: Failed to make directory (%1) at "%2". Please update the settings or file permissions.
bg: Неуспешно създаване на директория (%1) на „%2“. Моля, актуализирайте настройките или разрешенията за файлове.

en: Failed to read extension (%1). Please refresh the extension list.
bg: Неуспешно четене на разширението (%1). Моля, опреснете списъка с разширения.

en: Failed to retrieve schema
bg: Неуспешно извличане на схемата

en: Failing
bg: Неуспех

en: Failure
bg: Неуспех

en: Failure Count
bg: Брой на отказите

en: Failure Retry Date
bg: Дата на повторение при неуспех

en: Familiar
bg: Познато

en: Faroese
bg: Фарьорски

en: Fatal Error Handler
bg: Манипулатор на фатална грешка

en: Fattorini Name Badge 100x65
bg: Значка с име Fattorini 100x65

en: Fax
bg: Факс

en: February
bg: Февруари

en: Fee
bg: Такса

en: Fee Amount
bg: Сума на таксата

en: Fee Currency
bg: Валута на таксата

en: Fee Label
bg: Етикет на таксата

en: Fee Level
bg: Ниво на таксата

en: Fee Level is a required field.
bg: Нивото на таксата е задължително поле.

en: Fee level
bg: Ниво на таксата

en: Fees
bg: Такси

en: Female
bg: Жена

en: Fetch Bounces
bg: Извличане на отпадания

en: Fetches bounces from mailings and writes them to mailing statistics
bg: Извлича отхвърляния от имейли и ги записва в статистиката за имейли

en: Fetching Matches
bg: Извличане на съвпадения

en: Field
bg: Поле

en: Field "%1" is required.
bg: Полето "%1" е задължително.

en: Field "body_html" or "body_text" is required.
bg: Полето „body_html“ или „body_text“ е задължително.

en: Field Column Name
bg: Име на колони за поле

en: Field Data Format
bg: Формат на данните за полето

en: Field Display
bg: Полеви дисплей

en: Field End Date
bg: Крайна дата на полето

en: Field Filter
bg: Полеви филтър

en: Field Grouping
bg: Групиране на полета

en: Field Input Type
bg: Тип на полето

en: Field Label
bg: Етикет на полето

en: Field Length
bg: Продължителност на терен

en: Field Mapping
bg: Картографиране на полето

en: Field Name
bg: Име на поле

en: Field Name (or unique reference)
bg: Име на полето (или уникална препратка)

en: Field Not Added
bg: Полето не е добавено

en: Field Note Columns
bg: Колони за полеви бележки

en: Field Note Rows
bg: Редове за полеви бележки

en: Field Option Group
bg: Група за полеви опции

en: Field Option Group ID
bg: Идентификатор на група за полеви опции

en: Field Options Per Line
bg: Опции на полето на ред

en: Field Post Help
bg: Поле Последваща помощ

en: Field Pre Help
bg: Поле Предварителна помощ

en: Field Separator
bg: Разделител на полета

en: Field Start Date
bg: Начална дата на терен

en: Field Time Format
bg: Формат на времето за полето

en: Field Type
bg: Тип поле

en: Field is Viewable
bg: Полето е видимо

en: Field where referenced item is stored
bg: Поле, където се съхранява референтният елемент

en: Field with 'Admin' visibility should only contain 'Admin' options.
bg: Полето с видимост „Администратор“ трябва да съдържа само опции „Администратор“.

en: Field(s)
bg: Поле(та)

en: Fields
bg: Полета

en: Fields about the contact you want to collect.
bg: Полета за контакта, който искате да съберете.

en: Fields about the petition.
bg: Полета за петицията.

en: Fields for this Set
bg: Полета за този набор

en: Fields to return
bg: Полета за връщане

en: Fields which are part of a custom data set that supports multiple records will be listed below the standard single-record fields when in profile edit view. Use this option to determine which fields you want displayed in that listing
bg: Полетата, които са част от персонализиран набор от данни, който поддържа множество записи, ще бъдат изброени под стандартните полета с единичен запис, когато сте в изглед за редактиране на профил. Използвайте тази опция, за да определите кои полета искате да се показват в този списък

en: Fields with 'Public' visibility will be displayed on your Event Information page AND will be available in the online registration (self-service) form. For some events you may want to allow staff to select special options with special pricing and / or discounts (using negative price set field values). Select 'Admin' visibility for these Price Fields. They will only be included when staff or volunteers are registering participants from the back-office 'Register Event Participants' screen. If the parent price field visibility is ‘Public’ then it should be possible to set individual price options as 'Admin', but it should have at least one 'Public' option. If the parent price field visibility is 'Admin', then all the price field options should be set to 'Admin', including any new options added to the form.
bg: Полетата с видимост „Публично“ ще бъдат показани на страницата Ви с информация за събитието И ще бъдат достъпни във формуляра за онлайн регистрация (на самообслужване). За някои събития може да искате да позволите на персонала да избере специални опции със специално ценообразуване и/или отстъпки (използвайки отрицателни стойности на полето за зададена цена). Изберете видимост „Администратор“ за тези ценови полета. Те ще бъдат включени само когато персонал или доброволци регистрират участници от екрана „Регистриране на участници в събитието“ в бек-офиса. Ако видимостта на полето за родителска цена е „Публична“, тогава трябва да е възможно да зададете индивидуални опции за цена като „Администратор“, но трябва да има поне една опция „Публична“. Ако видимостта на полето за родителска цена е „Администратор“, тогава всички опции на полето за цена трябва да бъдат зададени на „Администратор“, включително всички нови опции, добавени към формуляра.

en: Fijian
bg: Фиджийски

en: File
bg: Файл

en: File '%1' presents a security risk and should be deleted.
bg: Файлът „%1“ представлява риск за сигурността и трябва да бъде изтрит.

en: File Contents
bg: Съдържание на файла

en: File Description
bg: описание на файла

en: File ID
bg: Идентификатор на файл

en: File On Case
bg: Файл по случая

en: File Type
bg: Тип на файл

en: File Upload Date
bg: Дата на качване на файл

en: File format must be comma-separated-values (CSV).
bg: Файловият формат трябва да бъде със стойности, разделени със запетая (CSV).

en: File format must be comma-separated-values (CSV). File must be UTF8 encoded if it contains special characters (e.g. accented letters, etc.).
bg: Файловият формат трябва да бъде със стойности, разделени със запетая (CSV). Файлът трябва да бъде кодиран UTF8, ако съдържа специални знаци (например букви с ударение и др.).

en: File must be in UTF-8 encoding
bg: Файлът трябва да е в UTF-8 кодиране

en: File not found
bg: Файлът не е намерен

en: File on Case
bg: Файл по случая

en: File on case
bg: Файл по случая

en: File permissions
bg: Разрешения за файлове

en: File size should be less than %1 MByte(s)
bg: Размерът на файла трябва да е по-малък от %1 MByte(s)

en: File size should be less than %1 MBytes (%2 bytes)
bg: Размерът на файла трябва да бъде по малък от %1 MBytes (%2 bytes)

en: File size should be less than 1 MByte
bg: Размерът на файла трябва да е по-малък от 1 MByte

en: File system path where image files are uploaded. Currently, this path is used for images associated with premiums (CiviContribute thank-you gifts).
bg: Път на файловата система, където се качват файловете с изображения. Понастоящем този път се използва за изображения, свързани с премии (подаръци за благодарност от CiviContribute).

en: File system path where temporary CiviCRM files - such as import data files - are uploaded.
bg: Път на файловата система, където се качват временни CiviCRM файлове - като файлове с данни за импортиране.

en: File type field(s) in the selected profile are not supported for Update multiple activities.
bg: Полето(тата) за тип на файла в избрания профил не се поддържат за Актуализиране на многократни дейности.

en: File type field(s) in the selected profile are not supported for Update multiple contacts.
bg: Полето(тата) за тип файл в избрания профил не се поддържат за Актуализиране на множество контакти.

en: File type field(s) in the selected profile are not supported for Update multiple contributions.
bg: Поле(та) за типове файлове в избрания профил не се поддържат за Актуализиране на множество приноси.

en: File type field(s) in the selected profile are not supported for Update multiple memberships.
bg: Поле(та) за тип файл в избрания профил не се поддържат за Актуализиране на няколко членства.

en: File type field(s) in the selected profile are not supported for Update multiple participants.
bg: Полето(полетата) за тип файл в избрания профил не се поддържат за Актуализиране на няколко участници.

en: File type field(s) in the selected profile are not supported for Update multiple records.
bg: Поле(тата) за типове файлове в избрания профил не се поддържат за Актуализиране на множество записи.

en: File type fields in the selected profile are not supported for Update multiple %1s
bg: Полетата за тип файл в избрания профил не се поддържат за Актуализиране на множество %1s

en: Filed Activities
bg: Подадени дейности

en: Files
bg: Файлове

en: Files to be imported must be in the 'comma-separated-values' format (CSV). Most applications will allow you to export records in CSV format. Consult the documentation for your application if you're not sure how to do this.
bg: Файловете, които ще се внасят, трябва да бъде във формат 'разделени със запетая стойности' (CSV). Повечето приложения ще ви позволи да експортирате записи във формат CSV. Консултирайте се с документацията на вашето приложение, ако не сте сигурни как да направите това.

en: Files to be imported must be in the 'comma-separated-values' format (CSV). Most applications will allow you to export records in this format. Consult the documentation for your application if you're not sure how to do this. Save this file to your local hard drive (or an accessible drive on your network) - and you are now ready for step 1 (Upload Data).
bg: Файловете, които ще бъдат импортирани, трябва да са във формат „стойности, разделени със запетая“ (CSV). Повечето приложения ще ви позволят да експортирате записи в този формат. Консултирайте се с документацията за Вашето приложение, ако не сте сигурни как да направите това. Запазете този файл на Вашия локален твърд диск (или на достъпно устройство във вашата мрежа) - и вече сте готови за стъпка 1 (Качване на данни).

en: Fill
bg: Попълни

en: Fill in a row for each membership type you want to offer as an option (click 'another choice' for each additional choice). Click the help icon for more info on membership price sets.
bg: Попълнете ред за всеки тип членство, който искате да предложите като опция (щракнете върху „друг избор“ за всеки допълнителен избор). Щракнете върху иконата за помощ за повече информация относно цените за членство.

en: Filter
bg: Филтър

en: Filter Contact Language
bg: Филтрирайте език за контакт

en: Filter Contacts
bg: Филтриране на контакти

en: Filter List
bg: Списък с филтри

en: Filter Results
bg: Филтриране на резултатите

en: Filter by Activity
bg: Филтриране по активност

en: Filter by Case
bg: Филтриране по случай

en: Filter by Group
bg: Филтриране по група

en: Filter contact search results for this field using Contact get API parameters. EXAMPLE: To list Students in group 3:
bg: Филтрирайте резултатите от търсенето на контакти за това поле с помощта на параметрите на Contact get API. ПРИМЕР: За да изброите ученици в група 3:

en: Filter search by group type(s).
bg: Филтрирайте търсенето по тип(ове) на групата.

en: Filter search by visibility.
bg: Филтриране на търсенето по видимост.

en: Filter with Group only allow with group by Contact
bg: Филтриране с група позволява само с група по контакт

en: Filter(s)
bg: Филтър(и)

en: Filters
bg: Филтри

en: Final
bg: Завършено

en: Final (%1)
bg: Завършен (%1)

en: Final Mailing
bg: Окончателно Съобщение

en: Financial Account
bg: Финансова Сметка

en: Financial Account Code - Credit
bg: Код на финансовата сметка - Кредит

en: Financial Account Code - Debit
bg: Код на финансовата сметка - дебит

en: Financial Account Description
bg: Описание на финансовата сметка

en: Financial Account ID
bg: ID на финансовата сметка

en: Financial Account Name
bg: Име на Финансов акаунт

en: Financial Account Name - Credit
bg: Име на финансовата сметка - Кредит

en: Financial Account Name - Debit
bg: Име на финансовата сметка - Дебит

en: Financial Account Name.
bg: Име на Финансов акаунт.

en: Financial Account Owner
bg: Собственик на финансова сметка

en: Financial Account Owner - Credit
bg: Собственик на финансова сметка - Кредит

en: Financial Account Owner - Debit
bg: Собственик на финансова сметка - дебит

en: Financial Account Relationship
bg: Връзка с финансовата сметка

en: Financial Account Tax Rate
bg: Данъчна ставка на финансовата сметка

en: Financial Account Type
bg: Тип финансова сметка

en: Financial Account Types
bg: Видове финансови сметки

en: Financial Account is Active
bg: Финансовата сметка е активна

en: Financial Account of account relationship of 'Expense Account is' is not configured for Financial Type :
bg: Финансова сметка на връзката на сметката на „Разходната сметка е“ не е конфигурирана за финансов тип:

en: Financial Accounts
bg: Финансов акаунт

en: Financial Batch
bg: Финансова партида

en: Financial Currency
bg: Финансова валута

en: Financial Fee Amount
bg: Сума на финансовата такса

en: Financial Item
bg: Финансов елемент

en: Financial Item Created Date
bg: Дата на създаване на финансова позиция

en: Financial Item Currency
bg: Валута на финансовата позиция

en: Financial Item Description
bg: Описание на финансовата позиция

en: Financial Item ID
bg: Идентификатор на Финансов елемент

en: Financial Item Status
bg: Състояние на финансовата позиция

en: Financial Item Status ID
bg: Идентификатор на състоянието на финансовата позиция

en: Financial Item Transaction Date
bg: Дата на транзакция на финансовата позиция

en: Financial Items
bg: Финансови елементи

en: Financial Net Amount
bg: Финансова нетна сума

en: Financial Page - %1
bg: Финансова страница - %1

en: Financial Total Amount
bg: Обща финансова сума

en: Financial Transaction
bg: Финансова транзакция

en: Financial Transaction Date
bg: Дата на финансовата транзакция

en: Financial Transaction ID
bg: ID на Финансови транзакции

en: Financial Transaction Status
bg: Статус на финансовата транзакция

en: Financial Transaction Status ID
bg: ID на състоянието на финансовата транзакция

en: Financial Transactions
bg: Финансови транзакции

en: Financial Trxn
bg: Финансова транзакция

en: Financial Trxns
bg: Финансова транзакция

en: Financial Type
bg: Финансов тип

en: Financial Type - %1
bg: Финансов тип - %1

en: Financial Type Account
bg: Сметка от финансов тип

en: Financial Type Accounts
bg: Сметки от финансов тип

en: Financial Type Description.
bg: Описание на финансовия тип.

en: Financial Type ID
bg: Идентификатор на финансовия тип

en: Financial Type Is Active?
bg: Финансовият тип е активен?

en: Financial Type Name.
bg: Име на финансов тип.

en: Financial Type is Reserved?
bg: Финансовият тип е запазен?

en: Financial Type is a Required field.
bg: Финансовият тип е задължително поле.

en: Financial Type is a required field
bg: Финансов тип е задължително поле

en: Financial Type is required for product having cost.
bg: Финансов тип е необходим за продукт със себестойност.

en: Financial Types
bg: Финансови типове

en: Financial accounts correspond to those in your accounting system.  <a href="%1">Financial types</a>, <a href="%2">payment methods</a>, and <a href="%3">premiums</a> are associated with financial accounts so that they can result in the proper double-entry transactions to export to your accounting system.
bg: Финансовите сметки съответстват на тези във Вашата счетоводна система. <a href="%1">Финансовите типове</a>, <a href="%2">начините на плащане</a> и <a href="%3">премиумите</a> са свързани с финансови сметки, така че да могат да доведат до правилните транзакции с двойно записване, които да експортирате към Вашата счетоводна система.

en: Financial records consisting of transactions, line-items, etc.
bg: Финансови записи, състоящи се от транзакции, редови позиции и др.

en: Financial type assigned to paid event registrations for this event. Required if is_monetary is true.
bg: Финансов тип, присвоен на платени регистрации на събитие за това събитие. Задължително, ако платено_е е истина.

en: Financial types are used to categorize contributions for reporting and accounting purposes. These are also referred to as <strong>Funds</strong>. You may set up as many types as needed. Each type can carry an accounting code which can be used to map contributions to codes in your accounting system. Commonly used financial types are: Donation, Campaign Contribution, Membership Dues...
bg: Финансовите видове се използват за категоризиране на вноските за отчетни и счетоводни цели. Те се наричат също <strong>Фондове</strong>. Можете да настроите толкова видове, колкото е необходимо. Всеки тип може да носи счетоводен код, който може да се използва за картографиране на вноски към кодове във Вашата счетоводна система. Често използвани финансови видове са: дарение, принос за кампания, членски внос...

en: Financial types are used to categorize contributions for reporting and accounting purposes. You may set up as many as needed, including commonly used types such as Donation, Campaign Contribution or Membership Dues.  Additionally, financial types can account for the inventory and expense of <a href="%1">premiums</a>.
bg: Финансовите типове се използват за категоризиране на вноските за отчетни и счетоводни цели. Можете да зададете толкова, колкото е необходимо, включително често използвани типове като дарение, принос за кампания или членски внос. Освен това финансовите типове могат да отчитат инвентара и разходите за <a href="%1">премиуми</a>.

en: Find
bg: Намери

en: Find Activities
bg: Намери дейности

en: Find Campaign Pages
bg: Намиране на страници на кампании

en: Find Campaigns
bg: Намерете Кампании

en: Find Cases
bg: Намери Случаи

en: Find Contacts
bg: Намери Контакти

en: Find Contacts to Add to this Group
bg: Намерете контакти, които да добавите към тази група

en: Find Contacts within this Group
bg: Намерете контакти в тази група

en: Find Contribution Amounts by Tag
bg: Намерете суми на дарение по етикет

en: Find Contribution Pages
bg: Намерете страници за принос

en: Find Contributions
bg: Намери приноси

en: Find Deleted Cases
bg: Намерете изтрити случаи

en: Find Events
bg: Намери Събития

en: Find Grants
bg: Намери субсидии

en: Find Groups
bg: Намери Групи

en: Find Mass SMS
bg: Намерете Mass SMS

en: Find Memberships
bg: Намерете Членства

en: Find My Cases
bg: Намерете моите случаи

en: Find Participants
bg: Намерете Участници

en: Find Pay Later Contributions
bg: Намерете плати по-късно за  Приноси

en: Find Petition
bg: Намерете Петиция

en: Find Pledges
bg: Намерете Залози

en: Find Recurring Contributions
bg: Намерете повтарящи се вноски

en: Find Respondents
bg: Намерете респонденти

en: Find Respondents To %1
bg: Намерете респонденти на %1

en: Find Survey
bg: Намерете Проучване

en: Find Target %1
bg: Намерете цел %1

en: Find contacts by partial or full name or email, type of contact, group, and/or tag. You can then view or edit contact details, print a contact list, or use the <strong>- more actions -</strong> drop down list to assign tags, add contacts to groups, create smart groups, export contact data to a spreadsheet, and more.
bg: Намерете контакти по частично или пълно име или имейл, тип контакт, група и/или маркер. След това можете да преглеждате или редактирате подробности за контакти, да отпечатвате списък с контакти или да използвате падащия списък <strong>- повече действия -</strong> за присвояване на маркери, добавяне на контакти към групи, създаване на интелигентни групи, експортиране на данни за контакти в електронна таблица и др.

en: Find contacts within
bg: Намерете контакти вътре

en: Find mailing by language.
bg: Намерете съобщение по езика.

en: Find mailings by mailing name. You can enter a partial or complete name.
bg: Намерете съобщенията по име на изпращане. Можете да въведете частично или пълно име.

en: Find mailings by the name of the person who created or sent them. You can enter a complete OR partial name (last name, first name format).
bg: Намерете имейли по името на човека, който ги е създал или изпратил. Можете да въведете пълно ИЛИ частично име (формат на фамилията, собственото име).

en: Find menu item...
bg: Намерете елемент от менюто...

en: Find more cases
bg: Намерете още случаи

en: Find more event participants
bg: Намерете още участници в събитието

en: Find more members
bg: Намерете още членове

en: Find more pledges
bg: Намерете още залози

en: Find out more about CiviCRM Tokens
bg: Научете повече за CiviCRM токените

en: Find out more about this event
bg: Научете повече за това събитие

en: Find records with tags (regular or tagset tag) which contain a complete or partial word or phrase. EXAMPLE: If you have several tags that contain the word 'Donor', you can find contacts tagged with any of them by entering 'Donor' in this field.
bg: Намерете записи с етикети (обикновени маркери или етикети), които съдържат пълна или частична дума или фраза. ПРИМЕР: Ако имате няколко етикета, които съдържат думата „Донор“, можете да намерите контакти, маркирани с всеки от тях, като въведете „Донор“ в това поле.

en: Finnish
bg: Финландски

en: Firewalls and Proxies
bg: Защитни стени и проксита

en: First
bg: Първи

en: First Contribution Amount
bg: Сума на първия принос

en: First Contribution Date
bg: Дата на първи принос

en: First Data - recurring payments not implemented
bg: Първи данни - периодичните плащания не са изпълнени

en: First Dupe Contact
bg: Първи дублиран контакт

en: First Dupe Contact ID
bg: Първи дублиран идентификатор за контакт

en: First Name
bg: Собствено име

en: First Name and Last Name OR an email OR an OpenID in the Primary Location should be set.
bg: Трябва да се зададе собствено и фамилно име ИЛИ имейл ИЛИ OpenID в Oсновното Mестоположение.

en: First Name.
bg: Собствено име.

en: First Name:
bg: Собствено име:

en: First by Contributor
bg: Първо от Дарител

en: First day of current continuous membership period. Start Date will be automatically set based on Membership Type if you don't select a date.
bg: Първи ден от текущия непрекъснат период на членство. Началната дата ще бъде автоматично зададена въз основа на вида членство, ако не изберете дата.

en: First installment payment
bg: Първа вноска

en: First row contains column headers
bg: Първият ред съдържа колонните заглавия

en: First select %1
bg: Първо изберете %1

en: First/Last Name
bg: Собствено/Фамилно Име

en: FirstData (aka linkpoint)
bg: FirstData (известен още като точка на връзка)

en: Fiscal Year Beginning
bg: Начало на фискалната година

en: Fiscal Year Start
bg: Начало на фискалната година

en: Fiscal Year Starting
bg: Начало на фискалната година

en: Fiscal Year-To-Date
bg: Фискална година до момента

en: Fiscal Years
bg: Фискални години

en: Fix Membership Receipt
bg: Коригирайте разписката за членство

en: Fix Petition Confirmation email having a blank space at the end of url
bg: Коригирайте имейла за потвърждение на петиция с празно място в края на URL адреса

en: Fix Pledge and PCP urls to go to the front end site rather than backend site
bg: Коригирайте URL адресите на Залог и PCP, за да отидете на предния сайт, а не на задния сайт

en: Fix invoice number (human readable) instead of id (reference)
bg: Коригирайте номера на фактурата (четим от човек) вместо идентификатор (референция)

en: Fix missing Email greetings
bg: Поправете липсващите имейл поздрави

en: Fixed
bg: Фиксирано

en: Fixed Contribution Options
bg: Фиксирани опции за принос

en: Fixed Date for Reminder
bg: Фиксирана дата за напомняне

en: Fixed Period Rollover Day
bg: Ден за Възобновяване на Фиксиран Период

en: Fixed Period Start Day
bg: Начален ден на фиксирания период

en: Fixed Start
bg: Фиксиран Старт

en: Flip Selected Duplicates
bg: Обърнете избраните дубликати

en: Flip between original and duplicate contacts.
bg: Превключете между оригинални и дублирани контакти.

en: Flip between the original and duplicate contacts.
bg: Превключете между оригиналния и дублирания контакт.

en: Flip horizontal
bg: Обърни хоризонтално

en: Flip vertical
bg: Обърни вертикално

en: Folder '%1' exists?
bg: Папка „%1“ съществува?

en: Folder to poll from when using IMAP (will default to INBOX when empty), path to poll from when using Maildir, etc..
bg: Папка за анкета при използване на IMAP (по подразбиране ще бъде INBOX, когато е празна), път за анкета от когато използвате Maildir и т.н.

en: Folder to restrict where DOMPDF looks when loading local images. By default it is the DOMPDF folder itself for security reasons. It will search in subfolders.
bg: Папка за ограничаване на това къде търси DOMPDF при зареждане на локални изображения. По подразбиране това е самата папка DOMPDF от съображения за сигурност. Ще търси в подпапки.

en: Folio
bg: Фолио

en: Follow recipient preferred language
bg: Следвайте предпочитания от получателя език

en: Follow up
bg: Последвай

en: Follow up Interval
bg: Интервал за проследяване

en: Follow-up Activity type is a required field.
bg: Тип Последваща дейност е задължително поле.

en: Following is the list of contacts whose address is not parsed:
bg: Следва списъкът с контакти, чийто адрес не е анализиран:

en: Followup Activity
bg: Последваща дейност

en: Followup date is a required field.
bg: Датата на последващи действия е задължително поле.

en: Font Name
bg: Име на шрифта

en: Font Size
bg: Размер на шрифта

en: Font Style
bg: Стил на шрифта

en: Footer
bg: Долен колонтитул

en: Footer Content
bg: Съдържание на долния колонтитул

en: Footer ID
bg: Идентификатор на долния колонтитул

en: Footer Message
bg: Съобщение в долната част

en: Footer Text
bg: Текст в долния колонтитул

en: Footer message for Event Registration page. Text and html allowed. Displayed at the bottom of Event Registration form.
bg: Съобщение в долния колонтитул на страницата Регистрация на Събитие. Разрешени са текст и html. Показва се в долната част на формуляра за регистрация на събитие.

en: Footer message.
bg: Съобщение във Фуутъра

en: For 'inline' display custom sets, this title will appear as the fieldset legend. If you choose the 'tab' display style (which is available for Contact record custom fields), the title will be used for the navigation tab.
bg: За потребителски набори за „вграден“ дисплей това заглавие ще се показва като легенда на набора полета. Ако изберете стила на показване „tab“ (който е наличен за потребителски полета за запис на контакт), заглавието ще се използва за раздела за навигация.

en: For Activities, the reminder recipients can be contacts Assigned to the activity, contacts who created the activity (Activity Source), OR contacts whom the activity is with (Activity Targets). Alternatively you can direct the reminder to specific contacts (Choose Recipients), or to a group of contacts.
bg: За Дейности, получателите на напомняне могат да бъдат контакти, Приписани към дейността, контакти, които са създали дейността (Източник на дейност), ИЛИ контакти, с които е дейността (Цели на дейността). Като алтернатива можете да насочите напомнянето към конкретни контакти (Изберете получатели) или към група контакти.

en: For Chart view, please select at least one field from %1 OR %2.
bg: За изглед на диаграма, моля, изберете поне едно поле от %1 ИЛИ %2.

en: For Duplicate Contacts
bg: За дублиращи се контакти

en: For Events, you can limit or additionally include recipients by participant role (e.g. Volunteer, Speaker, etc.), choose specific contacts, or choose a group.
bg: За събития можете да ограничите или допълнително да включите получатели по роля на участник (напр. Доброволец, Говорител и т.н.), да изберете конкретни контакти или да изберете група.

en: For Membership and Contact reminders, you can limit or additionally include recipients by choosing specific contacts, or choosing a group.
bg: За напомняния за Членство и Контакт можете да ограничите или допълнително да включите получатели, като изберете конкретни контакти или изберете група.

en: For a full list of options see the php <a %1>money_format documentation</a>.
bg: За пълен списък с опции вижте <a %1>документацията на php money_format</a>.

en: For auto-renewing memberships the emails are sent when each payment is received
bg: За автоматично подновяване на членство имейлите се изпращат при получаване на всяко плащане

en: For best results, the Country field should precede the State-Province field in your Profile form. You can use the up and down arrows on field listing page for this profile to change the order of these fields or manually edit weight for Country/State-Province Field.
bg: За най-добри резултати полето Държава трябва да предхожда полето Щат-Провинция във Вашия формуляр за профил. Можете да използвате стрелките нагоре и надолу на страницата със списък на полетата за този профил, за да промените реда на тези полета или ръчно да редактирате теглото за полето държава/щат-провинция.

en: For each import, you can either INSERT new contribution records, or UPDATE existing records. You can not do both types of operations in a single import session.
bg: За всяко импортиране можете или да ВМЪКНЕТЕ нови записи за принос, или да АКТУАЛИЗИРАТЕ съществуващи записи. Не можете да извършвате и двата вида операции в една сесия за импортиране.

en: For each import, you can either INSERT new event registration (participant) records, or UPDATE existing records. You can not do both types of operations in a single import session.
bg: За всяко импортиране можете или да ВМЕСЕТЕ нови записи за регистрация на събитие (участник), или да АКТУАЛИЗИРАТЕ съществуващи записи. Не можете да извършвате и двата типа операции в една сесия за импортиране.

en: For each import, you can either INSERT new membership records, or UPDATE existing records. You can not do both types of operations in a single import session.
bg: За всяко импортиране можете или да ВМЪКНЕТЕ нови записи за членство, или да АКТУАЛИЗИРАТЕ съществуващи записи. Не можете да извършвате и двата типа операции в една сесия за импортиране.

en: For elements with options, the option group id that is used
bg: За елементи с опции се използва идентификаторът на групата опции

en: For example, in order to process a payment through Authorize.net, CiviCRM must make a request to https://secure2.authorize.net/gateway/transact.dll. Using https to connect to secure2.authorize.net insures that the connection is encrypted, but it's possible that CiviCRM is actually connecting to an attacker and the attacker is connecting to secure2.authorize.net.
bg: Например, за да обработи плащане през Authorize.net, CiviCRM трябва да направи заявка до https://secure2.authorize.net/gateway/transact.dll. Използването на https за свързване към secure2.authorize.net гарантира, че връзката е криптирана, но е възможно CiviCRM всъщност да се свързва с атакуващ и атакуващият да се свързва към secure2.authorize.net.

en: For existing pages
bg: За съществуващи страници

en: For export to QuickBooks, export your Chart of Accounts and open in low level text editor. You will be able to see the Account Type Code for each account. Generally, they will be from the following list: BANK, AR, OCASSET, FIXASSET, OASSET, AP, OCLIAB, LTLIAB, EQUITY, INC, COGS, EXP, EXEXP (though there may be others in your version of QuickBooks).
bg: За експортиране в QuickBooks експортирайте своя сметкоплан и отворете в текстов редактор на ниско ниво. Ще можете да видите кода на типа акаунт за всеки акаунт. Като цяло те ще бъдат от следния списък: BANK, AR, OCASSET, FIXASSET, OASSET, AP, OCLIAB, LTLIAB, EQUITY, INC, COGS, EXP, EXEXP (въпреки че може да има и други във Вашата версия на QuickBooks).

en: For fixed period memberships, month and day (mmdd) on which subscription/membership will start. Period start is back-dated unless after rollover day.
bg: За членства с фиксиран период, месец и ден (ммдд), на който ще започне абонаментът/членството. Началото на периода е с обратна дата, освен ако не е след ден на възобновяване.

en: For fixed period memberships, signups after this day (mmdd) rollover to next period.
bg: За членство с фиксиран период, регистрациите след този ден (ммдд) се прехвърлят към следващия период.

en: For further discussion, please visit %1
bg: За допълнителна дискусия, моля, посетете %1

en: For in-depth details about entities and actions, see the <a href='%1' target='%2'>API Explorer</a>.
bg: За подробни подробности относно обекти и действия вижте <a href='%1' target='%2'>API Explorer</a>.

en: For information about this premium, contact:
bg: За информация относно тази премия се свържете с:

en: For more advanced theming options, consult the <a href="%1">theme documentation</a>.
bg: За по-разширени опции за тематика вижте <a href="%1">документацията на темата</a>.

en: For more information please refer to the <a href="!1">CiviCRM web-site</a> which includes project information, documentation and support resources and more.
bg: За повече информация, моля, вижте <a href="!1">уеб сайта на CiviCRM</a>, който включва информация за проекта, документация и ресурси за поддръжка и др.

en: For more information see %1.
bg: За повече информация вижте %1.

en: For more information, visit:
bg: За повече информация посетете:

en: For offline contributions you can record a bank transfer ID or other identifier if applicable.
bg: За офлайн приноси можете да запишете идентификационен номер на банков превод или друг идентификатор, ако е приложимо.

en: For transmission
bg: За предаване

en: For-profit organization.
bg: Организация с печалба.

en: Force Merge Selected Duplicates
bg: Принудително обединяване на избраните дубликати

en: Force SSL
bg: Принудително SSL

en: Force SSL?
bg: Принудително SSL?

en: Force Secure URLs (SSL)
bg: Принудително защитени URL адреси (SSL)

en: Foreign Key to ACL
bg: FK към ACL

en: Foreign Key to ACL Role (which is an option value pair and hence an implicit FK)
bg: FK към роля в ACL (което е двойка стойност на опцията и следователно косвен FK)

en: Foreign Key to Contact
bg: Чуждестранен ключ за контакт

en: Foreign Key to Note Privacy Level (which is an option value pair and hence an implicit FK)
bg: FK за отбелязване Ниво на поверителност (което е двойка стойност на опцията и следователно имплицитна FK)

en: Foreign key to civicrm_address_format.id.
bg: FK към civicrm_address_format.id.

en: Foreign key to civicrm_contact.id .
bg: Външен ключ към civicrm_contact.id.

en: Foreign key to civicrm_contact.id.
bg: Външен ключ към civicrm_contact.id.

en: Foreign key to civicrm_mapping used for saved search-builder searches.
bg: FK към civicrm_mapping, използван за запазени търсения в конструктора за търсене.

en: Foreign key to civicrm_option value table used for saved custom searches.
bg: FK към таблицата със стойности на civicrm_option, използван за запазени персонализирани търсения.

en: Foreign key to civicrm_payment_processor.id
bg: Външен ключ към civicrm_payment_processor.id

en: Foreign key to civicrm_worldregion.id.
bg: FK към civicrm_worldregion.id.

en: Foreign key to each product object.
bg: Външен ключ за всеки продуктов обект.

en: Foreign key to premiums settings record.
bg: Чужд ключ за запис на настройките на премии.

en: Foreign key to the Campaign.
bg: Външен ключ към Кампанията.

en: Foreign key to the activity Campaign.
bg: Външен ключ към активността Кампания.

en: Foreign key to the activity for this record.
bg: Външен ключ към дейността за този запис.

en: Foreign key to the contact for this record.
bg: Външен ключ към контакта за този запис.

en: Foreign key to the referenced item.
bg: Външен ключ към посочения елемент.

en: Form Snippet
bg: Фрагмент от формуляр

en: Form title.
bg: Заглавие на формуляра.

en: Formal
bg: Формално

en: Formal (academic or similar) title in front of name. (Prof., Dr. etc.)
bg: Официална (академична или подобна) титла пред името. (проф., д-р и др.)

en: Formal Title
bg: Официално название

en: Format
bg: Формат

en: Format addresses in mailing labels, input forms and screen display.
bg: Форматиране на адреси в пощенски етикети, формуляри за въвеждане и показване на екрана.

en: Format addresses in mailing labels, input forms and screen display. Configure optional Address Standardization provider.
bg: Форматиране на адреси в пощенски етикети, формуляри за въвеждане и показване на екрана. Конфигурирайте незадължителен доставчик на стандартизация на адреси.

en: Format for displaying addresses in the Contact Summary and Event Information screens.
bg: Формат за показване на адреси в екраните Резюме на контакта и Информация за събитието.

en: Format for displaying monetary amounts with currency symbol.
bg: Формат за показване на парични суми със символ на валута.

en: Format for displaying monetary values without the currency symbol.
bg: Формат за показване на парични стойности без символа на валутата.

en: Format:
bg: Формат:

en: Formatted name representing preferred format for display/print/other output.
bg: Форматирано име, представляващо предпочитан формат за показване/отпечатване/друг изход.

en: Formatting
bg: Форматиране

en: Forward
bg: Препращане

en: Forward Compatibility: Enable "mysqli"
bg: Съвместимост напред: Активирайте "mysqli"

en: Forward ID
bg: Препращане на Идентификатор

en: Forward Mailing: %1
bg: Препращане на Съобщение: %1

en: Forward Replies
bg: Препратени Отговори

en: Forward URL (Action)
bg: URL адрес за препращане (Действие)

en: Forward replies
bg: Препратени отговори

en: Forward this email (link)
bg: Препратете този имейл (връзка)

en: Forwarded
bg: Препратен

en: Forwarded Email
bg: Препратен Имейл

en: Forwarded to Email
bg: Препратен до Имейл

en: Forwards
bg: Препращания

en: Found %1, %2, %3
bg: Намерени %1, %2, %3

en: Found one matching contact record. | Found %count matching contact records.
bg[0]: Намерени съответстващи записи на контакти.
bg[1]: Намерени %c съответстващи записи на контакти.

en: Foundation Affiliate
bg: Партньор на фондация

en: Fourth
bg: Четвърти

en: Free HTML
bg: Безплатен HTML

en: Free text field for a reason for cancelling
bg: Свободно текстово поле за причина за анулиране

en: French (Canada)
bg: Френски (Канада)

en: French (France)
bg: Френски (Франция)

en: Frequency
bg: Честота

en: Frequency Interval
bg: Интервал на честота

en: Frequency Intervals
bg: Интервал на честота

en: Frequency Unit
bg: Честотна единица

en: Frequency Units
bg: Честотна единица

en: Frequency interval
bg: Интервал на честота

en: Frequency must be a whole number (EXAMPLE: Every 3 months).
bg: Честотата трябва да е цяло число (ПРИМЕР: На всеки 3 месеца).

en: Frequency of subscription or service (e.g. journal delivered every two months).
bg: Честота на абонамент или услуга (напр. дневник, доставян на всеки два месеца).

en: Frequency unit
bg: Честотна единица

en: Frequency unit and interval allow option to store actual delivery frequency for a subscription or service.
bg: Честотната единица и интервалът позволяват опция за съхраняване на действителната честота на доставка за абонамент или услуга.

en: Friend
bg: Приятел

en: Friend ID
bg: Идентификатор на приятел

en: Friend's Email
bg: Имейл на приятел

en: Friend's First Name
bg: Име на приятел

en: Friend's Last Name
bg: Фамилия на приятел

en: Friendly Name.
bg: Приятелско име.

en: Friends
bg: Приятели

en: From
bg: От

en: From (A)
bg: От (А)

en: From (B)
bg: От (Б)

en: From Account
bg: От акаунта

en: From Account ID
bg: От ID на акаунта

en: From Address
bg: От Адрес

en: From Email
bg: От електронна поща

en: From Email Address
bg: От имейл адрес

en: From Email Address is required
bg: Изисква се имейл адрес от

en: From Email Addresses
bg: От имейл адреси

en: From Email of mailing
bg: От Имейл за изпращане

en: From Email of the mailing
bg: От имейл на пощата

en: From End of Previous
bg: От края на предишното

en: From Header of mailing
bg: От заглавката на пощата

en: From Name
bg: От Име

en: From Start Of Current
bg: От началото на настоящото

en: From Template
bg: От Шаблон

en: From end of previous calendar month
bg: От края на предходния календарен месец

en: From end of previous calendar year
bg: От края на предходната календарна година

en: From end of previous quarter
bg: От края на предходното тримесечие

en: From end of previous week
bg: От края на миналата седмица

en: From start of current calendar month
bg: От началото на текущия календарен месец

en: From start of current calendar year
bg: От началото на текущата календарна година

en: From start of current day
bg: От началото на текущия ден

en: From start of current quarter
bg: От началото на текущото тримесечие

en: From start of current week
bg: От началото на текущата седмица

en: From: %1
bg: От: %1

en: Frontend Theme
bg: Тема на предния край

en: Fula; Fulah; Pulaar; Pular
bg: Фула; Фула; Пулаар; Пулар

en: Fulfilled
bg: Изпълнено

en: Fulfilled Date
bg: Дата на изпълнение

en: Full Currency Name
bg: Пълно име на валутата

en: Full Name
bg: Пълно наименование

en: Full Name of the Contact with prefixes and suffixes
bg: Пълно име на контакта с префикси и наставки

en: Full Phone Number
bg: Пълен телефонен номер

en: Full Street Address
bg: Пълен адрес на улица

en: Full Street Address without Country, State or Postcode
bg: Пълен адрес без държава, щат или пощенски код

en: Full currency name
bg: Пълно име на валутата

en: Full description of Campaign.
bg: Пълно описание на кампанията.

en: Full description of event. Text and html allowed. Displayed on built-in Event Information screens.
bg: Пълно описание на събитието. Разрешени са текст и html. Показва се на вградени екрани с информация за събития.

en: Full or relative URL to image thumbnail.
bg: Пълен или относителен URL към миниизображението на изображението.

en: Full or relative URL to uploaded image - fullsize.
bg: Пълен или относителен URL към качено изображение - пълен размер.

en: Full path to file containing job script
bg: Пълен път до файла, съдържащ скрипт за работа

en: Full street address (e.g. 110 Main Street).
bg: Пълен адрес на улица (напр. 110 Main Street).

en: Full-text Search
bg: Търсене с пълен текст

en: Fullscreen URL
bg: URL на цял екран

en: Fully qualified extension name
bg: Напълно квалифицирано име на разширение

en: Function to call to check access permissions
bg: Функция за извикване за проверка на разрешенията за достъп

en: Fundraiser
bg: Набиране на средства

en: Funds applied for and given out by this organization.
bg: Средства, кандидатствани и отпуснати от тази организация.

en: Further advice will be displayed at the end of the upgrade.
bg: Допълнителни съвети ще бъдат показани в края на актуализацията.

en: Future versions of CiviCRM may require MySQL to support utf8mb4 encoding. It is recommended, though not yet required. Please discuss with your server administrator about configuring your MySQL server for utf8mb4. CiviCRM's recommended configurations are in the System Administrator Guide
bg: Бъдещите версии на CiviCRM може да изискват MySQL да поддържа utf8mb4 кодиране. Препоръчително е, но все още не е задължително. Моля, обсъдете с администратора на Вашия сървър относно конфигурирането на Вашия MySQL сървър за utf8mb4. Препоръчителните конфигурации на CiviCRM са в Ръководството на системния администратор

en: Future versions of CiviCRM may require the PHP extension "%2". To ensure that your system will be compatible, please install it in advance. For more explanation, see <a href="%1">the announcement</a>.
bg: Бъдещите версии на CiviCRM може да изискват разширението на PHP "%2". За да сте сигурни, че Вашата система ще бъде съвместима, моля, инсталирайте я предварително. За повече обяснения вижте <a href="%1">обявата</a>.

en: GMT Name of Timezone
bg: GMT Име на часовата зона

en: GMT Offset
bg: GMT офсет

en: GMT name of the timezone
bg: GMT име на часовата зона

en: GOTV (Voter Tracking)
bg: GOTV (Проследяване на гласоподавател)

en: GOTV campaign contacts
bg: Контакти за кампанията на GOTV

en: Galician
bg: Галисийски

en: Gender
bg: Пол

en: Gender ID
bg: Идентификация на пола

en: General
bg: Общ

en: General Link
bg: Обща връзка

en: General Membership (contribute at least $100.00 to be eligible for this membership)
bg: Основно Членство (внесете поне $100,00, за да отговаряте на условията за това членство)

en: General Membership - $100.00
bg: Основно Членство - $100.00

en: General Monthly Newsletter: 200709
bg: Общ Месечен Бюлетин: 200709

en: General goals for Campaign.
bg: Общи цели на кампанията.

en: Generally you will create a separate price field for each non-overlapping "class" of membership (e.g. National membership vs. Local Chapter membership).
bg: Обикновено ще създадете отделно поле за цена за всеки незастъпващ се „клас“ членство (напр. национално членство срещу членство в местен клон).

en: Generate PDFs for printing (only)
bg: Генериране на PDF файлове за печат (само)

en: Generate Report
bg: Генериране на отчет

en: Generate your API Login and Transaction Key by logging in to your Merchant Account and navigating to <strong>Settings &raquo; General Security Settings</strong>.
bg: Генерирайте вашия API вход и ключ за транзакция, като влезете в акаунта си на търговец и отворите <strong>Настройки &raquo; Общи настройки за сигурност</strong>.

en: Generates and sends out reports via email
bg: Генерира и изпраща отчети по имейл

en: Generic: Allow all users (including anonymous)
bg: Общо: Разрешаване на всички потребители (включително анонимни)

en: Generic: Deny all users
bg: Общо: Отказване на всички потребители

en: Geo Provider Key
bg: Ключ на гео доставчик

en: Geocode addresses during import?
bg: Геокодиране на адреси по време на импортиране?

en: Geocode and Parse Addresses
bg: Геокодиране и парсиране на адреси

en: Geocoding
bg: Геокодиране

en: Geocoding Provider
bg: Доставчик на геокодиране

en: Georgian
bg: Грузински

en: German
bg: Немски

en: German (Swiss)
bg: Немски (швейцарски)

en: Get Directions FROM:
bg: Вземете упътвания ОТ:

en: Get RSS 2.0 feed for current and future public events.
bg: Вземете RSS 2.0 осведомяване за настоящи и бъдещи обществени събития.

en: Getting Started URL
bg: URL за първи стъпки

en: Gift
bg: Подарък

en: Give option
bg: Дайте опция

en: Give option, but not required
bg: Дайте опция, но не е задължителна

en: Give the user a choice of installments (e.g. donate every month for 6 months)? If not, recurring donations will continue indefinitely.
bg: Дайте на потребителя избор на вноски (напр. дарете всеки месец в продължение на 6 месеца)? Ако не, повтарящите се дарения ще продължат за неопределено време.

en: Given API command is not defined.
bg: Дадената API команда не е дефинирана.

en: Given the importance of auditability, extension developers are strongly discouraged from writing code to add, update or delete entries in the civicrm_financial_item, civicrm_entity_financial_trxn, and civicrm_financial_trxn tables. Before publishing an extension on civicrm.org that does any of this, please ask for a special bookkeeping code review for the extension.
bg: Предвид важността на възможността за проверка, разработчиците на разширения силно се обезсърчават да пишат код за добавяне, актуализиране или изтриване на записи в таблиците civicrm_financial_item, civicrm_entity_financial_trxn и civicrm_financial_trxn. Преди да публикувате разширение на civicrm.org, което прави нещо от това, моля, поискайте специален преглед на счетоводния код за разширението.

en: Given two date ranges, shows contacts who contributed in both the date ranges with the amount contributed in each and the percentage increase / decrease.
bg: Като са дадени два периода от време, показва контактите, които са допринесли и в двата диапазона от време, със сумата, внесена във всеки, и процентното увеличение/намаляване.

en: Global CSV separator character. Modify this setting to enable import and export of different kinds of CSV files (for example: ',' ';' ':' '|' ).
bg: Глобален CSV разделителен знак. Променете тази настройка, за да разрешите импортиране и експортиране на различни видове CSV файлове (например: ',' ';' ':' '|' ).

en: Go
bg: Отиди

en: Go Back
bg: Назад

en: Go to <a href='%1'>Administer CiviCRM &raquo; Communications &raquo; FROM Email Addresses</a> to add or edit general email addresses. Make sure these email addresses are valid email accounts with your email service provider.
bg: Отидете на <a href='%1'>Администриране на CiviCRM &raquo; Комуникации &raquo; ОТ имейл адреси</a> за добавяне или редактиране на общи имейл адреси. Уверете се, че тези имейл адреси са валидни имейл акаунти при Вашия доставчик на имейл услуги.

en: Go to <a href='%1'>Administer CiviCRM &raquo; System Settings &raquo; SMS Providers</a> to add or edit SMS Provider.
bg: Отидете на <a href='%1'>Администриране на CiviCRM &raquo; Системни настройки &raquo; SMS доставчици</a> за добавяне или редактиране на SMS доставчик.

en: Go to <a href='%1'>Administer CiviCRM &raquo; System Settings &raquo; SMS Providers</a> to add or edit the provider. Make sure these Providers are valid.
bg: Отидете на <a href='%1'>Администриране на CiviCRM &raquo; Системни настройки &raquo; SMS доставчици</a> за добавяне или редактиране на доставчика. Уверете се, че тези доставчици са валидни.

en: Go to <a href='%1'>Settings - Outbound Mail</a> to enable the usage of the logged in contact's email address as the from email
bg: Отидете на <a href='%1'>Настройки - Изходяща поща</a>, за да разрешите използването на имейл адреса на влезлия контакт като от имейл

en: Go to <strong><a href="%1">Administer CiviCRM &raquo; Communications &raquo; Label Formats</a></strong> to add or edit labels or set the default label format.
bg: Отидете на <strong><a href="%1">Администриране на CiviCRM &raquo; Комуникации &raquo; Формати на етикети</a></strong> за добавяне или редактиране на етикети или задаване на формата на етикета по подразбиране.

en: Go to <strong><a href="%1">Administer CiviCRM &raquo; Communications &raquo; Print Page (PDF) Formats</a></strong> to add or edit formats or set the default format.
bg: Отидете на <strong><a href="%1">Администриране на CiviCRM &raquo; Комуникации &raquo; Печат на страница (PDF) Формати</a></strong> за добавяне или редактиране на формати или задаване на формат по подразбиране.

en: Go to a web page where you can make your payment online
bg: Отидете на уеб страница, където можете да извършите плащането си онлайн

en: Go to contact summary
bg: Отиди на Обобщение на контакт

en: Go to your page
bg: Отидете на Вашата страница

en: Goal
bg: Цел

en: Goal Amount
bg: Целева сума

en: Goal Amount should be a numeric value
bg: Целевата сума трябва да бъде числова стойност

en: Goal Amount should be a numeric value greater than zero.
bg: Целевата сума трябва да бъде числова стойност, по-голяма от нула.

en: Goal Revenue
bg: Целеви приходи

en: Goal Total
bg: Обща цел

en: Goal amount of this Personal Campaign Page.
bg: Целева сума на тази страница на личната кампания.

en: Goes through contact records and updates email and postal greetings, or addressee value
bg: Преглежда записите за контакти и актуализира имейл и пощенски поздравления или стойност на адресата

en: Government Entity
bg: Държавна организация

en: Grace
bg: Отсрочка

en: Grand Total
bg: Общо

en: Grant
bg: Субсидия

en: Grant Application Received Date is NULL
bg: Датата на получаване на заявлението за безвъзмездни средства е NULL

en: Grant Currency
bg: Валута на безвъзмездна помощ

en: Grant Decision Date is NULL
bg: Датата на решението за безвъзмездна помощ е NULL

en: Grant Due Date
bg: Краен срок за безвъзмездни средства

en: Grant Due Date is NULL
bg: Крайният срок на безвъзмездната помощ е NULL

en: Grant ID
bg: Идентификатор на безвъзмездни средства

en: Grant Money Transfer Date is NULL
bg: Датата на паричния превод за предоставяне е NULL

en: Grant Money transfer date
bg: Дата на паричния превод на безвъзмездна помощ

en: Grant Note
bg: Бележка за безвъзмездни средства

en: Grant Rationale
bg: Обосновка за безвъзмездна помощ

en: Grant Report Due Date
bg: Краен срок на отчета за безвъзмездни средства

en: Grant Report Received = %1
bg: Получен отчет за безвъзмездни средства = %1

en: Grant Report Received?
bg: Получен ли е отчет за безвъзмездни средства?

en: Grant Status(s)
bg: Статус(и) на безвъзмездната помощ

en: Grant Type(s)
bg: Вид(ове) безвъзмездни средства

en: Grant access to CiviCRM components and other CiviCRM permissions.
bg: Дайте достъп до CiviCRM компоненти и други CiviCRM разрешения.

en: Grant rationale.
bg: Обосновка за безвъзмездна помощ

en: Grant report received
bg: Получен отчет за безвъзмездни средства

en: Granted
bg: Субсидирано

en: Granted amount, in default currency.
bg: Предоставена сума във валута по подразбиране.

en: Grants
bg: Грантове

en: Grants Summary
bg: Резюме на Субсидии

en: Greek, Modern
bg: Гръцки, модерен

en: Greeting
bg: Поздрав

en: Greeting %1 %2
bg: Поздрав %1 %2

en: Group
bg: Група

en: Group '%1' already exists.
bg: Група '%1' вече съществува.

en: Group - add contacts
bg: Група - добавяне на контакти

en: Group - create smart group
bg: Група - създаване на смарт група

en: Group - remove contacts
bg: Група - премахване на контакти

en: Group - update smart group
bg: Група - актуализиране на смарт група

en: Group Cache Date
bg: Дата на групов кеш

en: Group Children
bg: Членове на Групата

en: Group Contact
bg: Групов контакт

en: Group Contact Cache
bg: Кеш за групови контакти

en: Group Contact Cache ID
bg: Идентификатор на Кеш за групови контакти

en: Group Contact Caches
bg: Кешове за групови контакти

en: Group Contact ID
bg: Идентификатор на Групов контакт

en: Group Contact Status
bg: Състояние на групов контакт

en: Group Contacts
bg: Групови контакти

en: Group Deleted
bg: Групата е изтрита

en: Group Description
bg: Описание на Група

en: Group Enabled
bg: Групата е активирана

en: Group ID
bg: Идентификатор на Група

en: Group Listings
bg: Групови обяви

en: Group Membership Action
bg: Действие за Групово Членство

en: Group Membership Action Date
bg: Дата на Действие за Групово Членство

en: Group Membership History ID
bg: Идентификатор на историята на Групово Членство

en: Group Membership Status
bg: Статус на Групово Членство

en: Group Membership Tracking
bg: Проследяване на Групово Членство

en: Group Name
bg: Име на група

en: Group Name:
bg: Име на Групата:

en: Group Nesting
bg: Преместена Група в Групата

en: Group Nesting ID
bg: Идентификатор на Преместена Група в Групата

en: Group Nestings
bg: Преместени Групи в Групата

en: Group Options
bg: Опции на Групата

en: Group Organization
bg: Организация на Група

en: Group Organization ID
bg: Идентификатор на Организация на Група

en: Group Organizations
bg: Организации на Група

en: Group Parents
bg: Създатели на Групата

en: Group Payment Deleted
bg: Груповото Плащане е Изтрито

en: Group Percentage
bg: Групов процент

en: Group Saved
bg: Групата е запазена

en: Group Search
bg: Групово търсене

en: Group Settings: %1
bg: Настройки на групата: %1

en: Group Source
bg: Източник на Група

en: Group Status
bg: Статус на групата

en: Group Status %1
bg: Статус на групата %1

en: Group Title
bg: Заглавие на Група

en: Group Title already exists in Database.
bg: Заглавието на групата вече съществува в базата данни.

en: Group Type
bg: Тип на групата

en: Group Type(s)
bg: Тип(ове) група

en: Group Types
bg: Типове Група

en: Group Visibility
bg: Групова видимост

en: Group Visibility Setting
bg: Настройка за видимост на групата

en: Group Where Clause
bg: Клауза на Групата

en: Group by
bg: Групирай по

en: Group by columns
bg: Групиране по колони

en: Group contributions by
bg: Групови приноси от

en: Group id, foreign key from civicrm_group
bg: ID на групата, FK от civicrm_group

en: Group is Hidden
bg: Групата е скрита

en: Group is Reserved
bg: Групата е запазена

en: Group is empty.
bg: Групата е празна.

en: Group settings
bg: Групови настройки

en: Group type filtering uses <strong>AND</strong> logic. If you check both 'Mailing List' and 'Access Control' types - only groups which have both types assigned will be returned.
bg: Филтрирането по групов тип използва <strong>И</strong> логика. Ако поставите отметка и в двата типа „Пощенски списък“ и „Контрол на достъпа“ – ще бъдат върнати само групи, които имат и двата вида.

en: Group which this option belongs to.
bg: Група, към която принадлежи тази опция.

en: Group(s)
bg: Група(и)

en: Group(s) %1 %2
bg: Група(и) %1 %2

en: Grouping
bg: Групиране

en: Grouping(s)
bg: Групиране(ия)

en: Groups
bg: Групи

en: Groups Included in Mailing
bg: Групи, включени в изпращането по пощата

en: Groups and totals contributions by criteria including contact, time period, financial type, contributor location, etc.
bg: Групира и събира приноси по критерии, включително контакт, период от време, финансов тип, местоположение на сътрудника и т.н.

en: Groups and totals pledges by criteria including contact, time period, pledge status, location, etc.
bg: Групира и събира залози по критерии, включително контакт, период от време, статус на вноски, местоположение и др.

en: Groups of contacts which are used for <strong>access control</strong> must be assigned that type.
bg: Групите от контакти, които се използват за <strong>контрол на достъпа</strong>, трябва да имат този тип.

en: Groups which are used as mailing lists should be assigned the 'Mailing List' type.
bg: Групите, които се използват като пощенски списъци, трябва да имат тип „Пощенски списък“.

en: Guarani­
bg: Гуарани

en: Guess client's feelings and needs.
bg: Познайте чувствата и нуждите на клиента.

en: Gujarati
bg: Гуджарати

en: HONOR ROLL
bg: ПОЧЕТЕН СПИСЪК

en: HTML Form Snippet
bg: HTML фрагмент от формуляр

en: HTML Form Snippet for this Profile
bg: HTML фрагмент от формуляр за този профил

en: HTML Format
bg: HTML формат

en: HTML Listing
bg: HTML Списък

en: HTML Message
bg: HTML съобщение

en: HTML Type
bg: Тип HTML

en: HTML formatted message
bg: HTML форматирано съобщение

en: HTML formatted signature for the email.
bg: HTML форматиран подпис за имейла.

en: HTML listing of current and future public events.
bg: HTML списък на настоящи и бъдещи публични събития.

en: HTML mailing message
bg: HTML пощенско съобщение

en: HTML messages have more visual impact, allow you to include images, and may be more readable if you are including links to website pages. However, different email programs may interpret HTML formats differently - so use this option cautiously unless you have a template format that has been tested with different web and desktop email programs.
bg: HTML съобщенията имат по-голямо визуално въздействие, позволяват Ви да включвате изображения и може да са по-четливи, ако включите връзки към страници на уебсайтове. Различните програми за електронна поща обаче може да тълкуват по различен начин HTML форматите - така че използвайте тази опция внимателно, освен ако нямате шаблонен формат, който е тестван с различни уеб и настолни имейл програми.

en: HTML messages have more visual impact, allow you to include images, and may be more readable if you are including links to website pages. However, different email programs may interpret HTML formats differently, so use this option cautiously unless you have a template format that has been tested with different web and desktop email programs.
bg: HTML съобщенията имат по-голямо визуално въздействие, позволяват Ви да включвате изображения и може да са по-четливи, ако включвате връзки към страници на уебсайтове. Различните програми за електронна поща обаче може да интерпретират HTML форматите по различен начин, така че използвайте тази опция внимателно, освен ако нямате формат на шаблон, който е тестван с различни уеб програми и програми за настолна електронна поща.

en: HTML messages have more visual impact, allow you to include images, and may be more readable if you are including links to website pages. However, you can also configure a simple sms.
bg: HTML съобщенията имат по-голямо визуално въздействие, позволяват ви да включвате изображения и може да са по-четливи, ако включите връзки към страници на уебсайтове. Можете обаче да конфигурирате и обикновен sms.

en: HTML types plus several built-in extended types.
bg: HTML типове плюс няколко вградени разширени типа.

en: HTTP request timeout
bg: Изчакване на HTTP заявка

en: HTTPS is not set up on this machine
bg: HTTPS не е настроен на тази машина

en: Haitian; Haitian Creole
bg: Хаитянски; Хаитянски креолски

en: Hanging Badge 3-3/4" x 4-3"/4
bg: Висяща значка 3-3/4" x 4-3"/4

en: Has a Followup Activity?
bg: Има ли последваща дейност?

en: Has at least one job associated with this mailing finished?
bg: Приключила ли е поне една работа, свързана с това изпращане по пощата?

en: Has the contact opted out from receiving all bulk email from the organization or site domain?
bg: Отказал ли се е контактът от получаването на всички масови имейли от домейна на организацията или сайта?

en: Has this contact been deleted?
bg: Този контакт изтрит ли е?

en: Has this contact opted out of bulk mail?
bg: Този контакт отказа ли се от групова поща?

en: Has this event been made active?
bg: Публично ли е станало това събитие?

en: Has this event been made public?
bg: Публично ли е станало това събитие?

en: Hashed Mailing URL's
bg: Хеширани пощенски URL адреси

en: Hausa
bg: Хауса

en: Have you registered this site at CiviCRM.org? If not, please help strengthen the CiviCRM ecosystem by taking a few minutes to <a %1>fill out the site registration form</a>. The information collected will help us prioritize improvements, target our communications and build the community. If you have a technical role for this site, be sure to check Keep in Touch to receive technical updates (a low volume mailing list).
bg: Регистрирахте ли този сайт в CiviCRM.org? Ако не, моля, помогнете за укрепването на екосистемата CiviCRM, като отделите няколко минути, за да <a %1>попълните регистрационния формуляр на сайта</a>. Събраната информация ще ни помогне да дадем приоритет на подобренията, да насочим комуникациите си и да изградим общността. Ако имате техническа роля за този сайт, не забравяйте да проверите Поддържайте връзка, за да получавате технически актуализации (малък пощенски списък).

en: Head of Household for
bg: Глава на домакинството за

en: Head of Household is
bg: Глава на домакинството е

en: Head of household.
bg: Глава на домакинство.

en: Header
bg: Заглавка

en: Header Financial Account?
bg: Заглавна финансова сметка?

en: Header ID
bg: Идентификатор на горния колонтитул

en: Header and Footer
bg: Горен и Долен колонтитул

en: Headers
bg: Заглавки

en: Health Services Coordinator
bg: Координатор на здравните услуги

en: Health Services Coordinator is
bg: Координаторът на здравните услуги е

en: Hebrew (modern)
bg: Иврит (съвременен)

en: Height (rows)
bg: Височина (редове)

en: Hello
bg: Здравейте

en: Help
bg: Помощ

en: Help Description
bg: Помощно Описание

en: Help Post
bg: Помощно мнение

en: Help Post-Form
bg: Помощна Последваща форма

en: Help Pre
bg: предварителна помощ

en: Help Pre-Form
bg: Помощна Предварителна форма

en: Help Text
bg: Помощен текст

en: Help homeless individuals obtain temporary and long-term housing
bg: Помогнете на бездомните лица да получат временно и дългосрочно жилище

en: Help spread the word
bg: Помогнете да се разпространи информацията

en: Help us spread the word about this event. Use the space below to personalize your email message - let your friends know why you're attending. Then fill in the name(s) and email address(es) and click 'Send Your Message'.
bg: Помогнете ни да разпространим информацията за това събитие. Използвайте пространството по-долу, за да персонализирате имейл съобщението си - уведомете приятелите си защо присъствате. След това попълнете името(ата) и имейл адреса(ите) и щракнете върху „Изпратете Вашето съобщение“.

en: Help us spread the word and leverage the power of your contribution by telling your friends. Use the space below to personalize your email message - let your friends know why you support us. Then fill in the name(s) and email address(es) and click 'Send Your Message'.
bg: Помогнете ни да разпространяваме информацията и да се възползваме от силата на Вашето дарение, като кажете на приятелите си. Използвайте пространството по-долу, за да персонализирате имейл съобщението си - уведомете приятелите си защо ни подкрепяте. След това попълнете името(ата) и имейл адреса(ите) и щракнете върху „Изпратете Вашето съобщение“.

en: Helps you to analyze the income generated by an event. The report can include details by participant type, status and payment method.
bg: Помага Ви да анализирате приходите, генерирани от дадено събитие. Отчетът може да включва подробности по тип участник, статус и начин на плащане.

en: Herero
bg: Хереро

en: Hex color value e.g. #ffffff
bg: Шестнадесетична стойност на цвета, напр. #ffffff

en: Hidden
bg: Скрит

en: Hidden permanently
bg: Скрит за постоянно

en: Hidden until %1
bg: Скрит до %1

en: Hide
bg: Скриване

en: Hide Breadcrumb?
bg: Скриване на Breadcrumb?

en: Hide Country in Mailing Labels when same as domain country
bg: Скриване на държавата в пощенските етикети, когато е същата като държавата на домейна

en: Hide Smart Groups
bg: Скриване на интелигентни групи

en: Hide comments for this note.
bg: Скриване на коментарите за тази бележка.

en: High-value supporter of our organization.
bg: Поддръжник с висока стойност на нашата организация.

en: Hindi
bg: Хинди

en: Hiri Motu
bg: Хири Моту

en: Hold Date
bg: Дата на задържане

en: Hold Threshold
bg: Праг на Задържане

en: Hold date
bg: Дата на изчакване

en: Hold reset date
bg: Дата на рестартиране на Изчакване

en: Holds the part of the card number or account details that may be retained or displayed
bg: Съдържа частта от номера на картата или данните за сметката, които могат да бъдат запазени или показани

en: Home
bg: Начало

en: Home Mobile
bg: Домашен мобилен

en: Home Phone
bg: Домашен телефон

en: Homeless Services Coordinator
bg: Координатор за услуги за бездомни

en: Homeless Services Coordinator is
bg: Координаторът на услугите за бездомни е

en: Homepage Link Color
bg: Цвят на връзката към началната страница

en: Homepage Url
bg: URL адрес на началната страница

en: Honor Roll
bg: Почетен списък

en: Honor Roll Name
bg: Почетно име

en: Honor Types
bg: Типове Отличия

en: Honoree
bg: Отличени

en: Honoree Individual
bg: Наградено лице

en: Honoree Introductory Message
bg: Уводно съобщение на Отличени

en: Honoree Profile
bg: Профил на Отличени

en: Honoree Section Enabled
bg: Разделът за Отличени е активиран

en: Honoree Section Title
bg: Заглавие на раздел „Отличени“.

en: Horizontal Spacing
bg: Хоризонтално разстояние

en: Host
bg: Домакин

en: Hourly
bg: Почасово

en: Household
bg: Семейство

en: Household ID
bg: Идентификатор на домакинство

en: Household Member is
bg: Член на домакинството е

en: Household Member of
bg: Член на домакинството на

en: Household Name
bg: Име на домакинство

en: Household Name and State
bg: Име на домакинството и държава

en: Household Name.
bg: Име на Домакинство.

en: Household Primary Contact
bg: Основен контакт за Домакинството

en: Household Primary Contact ID
bg: Идентификатор на основен контакт за домакинството

en: Household membership.
bg: Членство в домакинството.

en: Housing Support
bg: Жилищна подкрепа

en: How long should HTTP requests through Guzzle application run for in seconds
bg: Колко време трябва да се изпълняват HTTP заявките през приложението Guzzle в секунди

en: How many clients may be associated with a given case? (Set "Default" to load setting from the legacy "Settings.xml" file.)
bg: Колко клиенти могат да бъдат свързани с даден случай? (Задайте „По подразбиране“, за да заредите настройката от наследения файл „Settings.xml“.)

en: How many items ordered
bg: Колко артикула са поръчани

en: How many items should CiviCRM store in it's "Recently viewed" list.
bg: Колко елемента трябва да съхранява CiviCRM в своя списък "Наскоро прегледани".

en: How many people are you registering?
bg: Колко хора регистрирате?

en: How many recipients can they send emails to at one time? You may want to limit this to prevent large mail blasts from being sent.
bg: До колко получатели могат да се изпращат имейли едновременно? Може да искате да ограничите това, за да предотвратите изпращането на големи пощенски съобщения.

en: How many times has theis recurring contribution failed?
bg: Колко пъти техният повтарящ се принос се е провалил?

en: How often should the contents of this dashlet be automatically refreshed? Users can manually reload by clicking the refresh button on their dashboards.
bg: Колко често трябва автоматично да се опреснява съдържанието на този dashlet? Потребителите могат ръчно да презареждат, като щракнат върху бутона за опресняване на своите табла за управление.

en: How should this change affect others in the series?
bg: Как тази промяна трябва да повлияе на другите в поредицата?

en: How the (un)subscription was triggered
bg: Как е задействано записването (отписването)

en: How this mail account will be used. Only one box may be used for bounce processing. It will also be used as the envelope email when sending mass mailings.
bg: Как ще се използва този имейл акаунт. Само една кутия може да се използва за обработка на откази. Той също така ще се използва като имейл плик при изпращане на масови съобщения.

en: How to handle full-text queries
bg: Как да обработваме пълнотекстови заявки

en: How to sort activity-types on the "Manage Case" screen? (Set "Default" to load setting from the legacy "Settings.xml" file.)
bg: Как да сортирате типове дейности на екрана „Управление на случай“? (Задайте „По подразбиране“, за да заредите настройката от наследения файл „Settings.xml“.)

en: However, it is not published.
bg: Обаче не е публикуван.

en: Html Type
bg: Тип Html

en: Human readable description of this item, to ease display without lookup of source item.
bg: Човешко четимо описание на този елемент, за да се улесни показването без търсене на изходния елемент.

en: Human readable invoice number
bg: Човешки четим номер на фактура

en: Hungarian
bg: Унгарски

en: Hush messages up to and including this severity.
bg: Заглушаване на съобщения до и включително това последствие.

en: I am contributing on behalf of an organization.
bg: Допринасям от името на организация.

en: I can't create new databases and the database '%1' doesn't exist.
bg: Не мога да създавам нови бази данни и базата данни „%1“ не съществува.

en: I can't tell what webserver you are running
bg: Не мога да разбера какъв уеб сървър използвате

en: I pledge to contribute this amount every
bg: Искам да дарявам тази сума всеки

en: I pledge to contribute this amount every %1 %2s for %3 installments.
bg: Обещавам да внасям тази сума на всеки %1 %2sза %3 вноски.

en: I pledge to contribute this amount every %2 for %3 installments.
bg: Обещавам да внасям тази сума на всеки %2 за %3 вноски.

en: I want this membership to be renewed automatically every %1 %2(s).
bg: Искам това членство да се подновява автоматично на всеки %1 %2(s).

en: I want to
bg: Искам да

en: I want to contribute this amount every
bg: Искам да дарявам тази сума всеки

en: I want to contribute this amount every %1
bg: Искам да дарявам тази сума на всеки %1.

en: I want to contribute this amount every %1 %2s for %3 installments.
bg: Искам да внасям тази сума на всеки %1 за%2s %3 вноски.

en: I want to contribute this amount every %1 days.
bg: Искам да внасям тази сума на всеки %1 дни.

en: I want to contribute this amount every %1 for %2 installments.
bg: Искам да внасям тази сума на всеки %1 за %2 вноски.

en: I want to contribute this amount every %1 months.
bg: Искам да дарявам тази сума на всеки %1 месеца.

en: I want to contribute this amount every %1 weeks.
bg: Искам да дарявам тази сума на всяка %1 седмица.

en: I want to contribute this amount every %1 years.
bg: Искам да внасям тази сума на всеки %1 години.

en: I want to contribute this amount every day.
bg: Искам да внасям тази сума всеки ден.

en: I want to make a one-time contribution
bg: Искам да направя еднократна вноска

en: I will send payment by check
bg: Ще изпратя плащане с чек

en: ICalendar Downloads and Feeds
bg: Изтегляния и Новини на ICalendar

en: ID
bg: Идентификатор

en: ID of Country that State/Province belong
bg: Идентификационен номер на държавата, към която принадлежи щатът/провинцията

en: ID of Grant status.
bg: Идентификационен номер на статуса на безвъзмездна помощ.

en: ID of State/Province that County belongs
bg: Идентификатор на държавата/провинцията, към която принадлежи Областта

en: ID of case status.
bg: ID на състоянието на случая.

en: ID of original financial_type so you can search this table by the financial_type.id and then select the relevant version based on the timestamp
bg: Идентификатор на оригиналния financial_type, така че можете да търсите в тази таблица по financial_type.id и след това да изберете съответната версия въз основа на клеймото за време

en: ID of the ACL or ACL group being granted/revoked
bg: ID на ACL или ACL групата, която се предоставя/отменя

en: ID of the Organization Contact
bg: Идентификатор на организацията за контакт

en: ID of the child group
bg:  Идентификатор на Второстепенната група

en: ID of the group
bg: Идентификатор на групата

en: ID of the group/contact object being joined
bg: ID на групата/контакта на обекта, към който се присъединявате

en: ID of the object possessing this ACL
bg: ID на обекта, притежаващ това ACL

en: ID of the parent group
bg: Идентификатор на Главната група

en: ID of the priority given to this activity. Foreign key to civicrm_option_value.
bg: ID на приоритета, даден на тази дейност. Външен ключ към civicrm_option_value.

en: ID of the relevant entity.
bg: Идентификационен номер на съответния субект.

en: ID of the status this activity is currently in. Foreign key to civicrm_option_value.
bg: ID на състоянието на тази дейност в момента. Външен ключ към civicrm_option_value.

en: ID:
bg: Идентификатор:

en: IDs of the child(ren)
bg: Идентификатори на Член(ове)

en: IDs of the parent(s)
bg: Идентификатори на Създател(и) на групата

en: IM 2 ID
bg: Идентификатор на IM 2

en: IM ID
bg: Идентификатор на IM

en: IM Location
bg: Местоположение за IM

en: IM Location Type
bg: Вид на местоположение на IM

en: IM Provider
bg: Доставчик на IM

en: IM Screen Name
bg: Екранно име за IM

en: IM Type
bg: Тип IM

en: IM provider ID
bg: Идентификатор на доставчика на IM

en: IM screen name
bg: Екранно име за IM

en: IMPORTANT
bg: ВАЖНО

en: IMPORTANT: Keep in mind that this message will be included in ALL of the following types of receipts related to this online contribution page
bg: ВАЖНО: Имайте предвид, че това съобщение ще бъде включено във ВСИЧКИ от следните видове разписки, свързани с тази страница за онлайн принос

en: IMPORTANT: Replacements are case-sensitive whether 'Exact Match' is checked or not.
bg: ВАЖНО: Замените са чувствителни към малки и големи букви, независимо дали е отметнато „Точно съвпадение“ или не.

en: IMPORTANT: The Drupal permissions for 'access all custom data' and 'profile listings and forms' override and disable specific ACL settings for custom field groups and profiles respectively. Do not enable those Drupal permissions for a Drupal role if you want to use CiviCRM ACL's to control access.
bg: ВАЖНО: Разрешенията на Drupal за „достъп до всички персонализирани данни“ и „списъци с профили и формуляри“ отменят и деактивират специфични настройки на ACL съответно за персонализирани групи полета и профили. Не разрешавайте тези разрешения на Drupal за роля на Drupal, ако искате да използвате CiviCRM ACL за контрол на достъпа.

en: IMPORTANT: This page does NOT control credit card/payment method choices for sites and/or contributors using the PayPal Express service (e.g. where billing information is collected on the Payment Processor's website).
bg: ВАЖНО: Тази страница НЕ контролира избора на кредитна карта/метод на плащане за сайтове и/или сътрудници, използващи услугата PayPal Express (напр. където информацията за плащане се събира на уебсайта на Платежния процесор).

en: IMPORTANT: You must enable a Mapping Provider in order to use the Proximity Search feature (Administer > System Settings > Mapping and Geocoding).
bg: ВАЖНО: Трябва да активирате доставчик на картографиране, за да използвате функцията за търсене по близост (Администриране > Системни настройки > Картографиране и геокодиране).

en: INCLUDE Recipients of These Message(s)
bg: ДОБАВИ получатели на тези съобщения(е)

en: INVOICE
bg: ФАКТУРА

en: IP Address
bg: IP адрес

en: IP address or other tracking info
bg: IP адрес или друга информация за проследяване

en: IP used when creating the token. Useful for fraud forensics
bg: IP, използван при създаването на токена. Полезно за криминалистика на измами

en: ISO Code
bg: ISO код

en: ISO Code for timezone abbreviation
bg: ISO код за съкращение на часовата зона

en: Icelandic
bg: Исландски

en: Icon
bg: Икона

en: Ido
bg: Идо

en: If "Also include" or "Limit to" are selected, you must specify at least one %1
bg: Ако са избрани „Включи също“ или „Ограничи до“, трябва да посочите поне един %1

en: If (in rare cases) that contact has no email address, then CiviCRM will send the email from the default "from" email address configured for this domain. And finally, if that email address has not been configured, then CiviCRM will send the email from the email address associated with the currently logged in user who creates this activity.
bg: Ако (в редки случаи) този контакт няма имейл адрес, тогава CiviCRM ще изпрати имейла от имейл адреса „от“ по подразбиране, конфигуриран за този домейн. И накрая, ако този имейл адрес не е конфигуриран, тогава CiviCRM ще изпрати имейла от имейл адреса, свързан с влезлия в момента потребител, който създава тази дейност.

en: If CiviCRM's membership end-date is different from when the payment processor will next collect a payment, various problems can occur. Members may experience a gap in their membership, and the renewal date may get changed from what is manually entered. Use care when modifying the End Date value, and check the associated recurring payment in your payment processor system so they always match.
bg: Ако крайната дата на членството на CiviCRM е различна от тази, когато процесорът на плащане ще получи следващо плащане, може да възникнат различни проблеми. Членовете може да изпитат пропуск в членството си и датата на подновяване може да се промени спрямо въведената ръчно. Бъдете внимателни, когато променяте стойността на крайната дата и проверете свързаните периодични плащания във Вашата система за обработка на плащания, така че винаги да съвпадат.

en: If Unused
bg: Ако не се използва

en: If Yes, the initial session language will be set by the CMS, which can later be changed if using the CiviCRM language switcher.
bg: Ако Да, първоначалният език на сесията ще бъде зададен от CMS, който по-късно може да бъде променен, ако използвате превключвателя на езика CiviCRM.

en: If a contact in the import file appears to be a duplicate of an existing CiviCRM contact...
bg: Ако даден контакт във файла за импортиране изглежда като дубликат на съществуващ контакт в CiviCRM...

en: If a membership type is selected, a membership will be created or renewed when users select this option. Leave this blank if you are using this for non-membership options (e.g. magazine subscription).
bg: Ако е избран тип членство, то ще бъде създадено или подновено, когато потребителите изберат тази опция. Оставете това празно, ако използвате това за опции без членство (напр. абонамент за списание).

en: If a payment is due now, you can record <a href='%1'>a check, EFT, or cash payment for this pledge</a> OR <a href='%2'>submit a credit card payment</a>.
bg: Ако плащането е дължимо сега, можете да запишете<a href='%1'> плащане с чек, ЕПС или плащане в брой за този залог</a> ИЛИ <a href='%2'>да изпратите плащане с кредитна карта</a>.

en: If a payment is due now, you can record <a href='%1'>a check, EFT, or cash payment for this pledge</a>.
bg: Ако плащането е дължимо сега, можете да запишете<a href='%1'> чек, ЕПС или плащане в брой за този залог</a>.

en: If a recipient replies to this mailing, forward the reply to the FROM Email address specified for the mailing.
bg: Ако получател отговори на това писмо, препратете отговора на имейл адреса ОТ, посочен за изпращането.

en: If a recipient replies to this mailing, send an automated reply using the selected message.
bg: Ако получател отговори на това писмо, изпратете автоматичен отговор, използвайки избраното съобщение.

en: If all records in the file belong to the same subtype, then select that subtype from the "Subtype" field. All records will be automatically assigned to that subtype. In this case you do NOT need to include a Subtype column in the file.
bg: Ако всички записи във файла принадлежат към един и същ подтип, изберете този подтип от полето "Подтип". Всички записи ще бъдат автоматично присвоени към този подтип. В този случай НЕ е необходимо да включвате колона подтип във файла.

en: If checked, an administrator will need to approve new personal campaign pages before they are available to the public. We recommend using the "Notify Email" feature if you are requiring approval to ensure that the appropriate staff person is informed when a new Personal Campaign page is 'Waiting Review'.
bg: Ако е поставена отметка, администратор ще трябва да одобри новите страници на персоналните кампании, преди те да бъдат достъпни за обществеността. Препоръчваме ви да използвате функцията "Уведомяване по имейл", ако изисквате одобрение, за да сте сигурни, че съответното лице от персонала е информирано, че нова страница на персонална кампания е "В очакване на преглед".

en: If checked, mailings will default to tracking replies using VERP-ed Reply-To.
bg: Ако е отметнато, съобщенията по подразбиране ще проследяват отговорите с помощта на VERP-ed Отговор-До.

en: If checked, mailings will have click-through tracking enabled by default.
bg: Ако е отметнато, пощенските писма ще имат активирано проследяване на кликванията по подразбиране.

en: If checked, mailings will have open tracking enabled by default.
bg: Ако е отметнато, пощенските съобщения ще имат отворено проследяване, активирано по подразбиране.

en: If checked, user must signup for one of the displayed membership options before continuing.
bg: Ако е отметнато, потребителят трябва да се регистрира за една от показаните опции за членство, преди да продължи.

en: If checked, users can view but not edit this field.
bg: Ако е отметнато, потребителите могат да преглеждат, но не и да редактират това поле.

en: If defined, contact_a in a relationship of this type must be a specific contact_type.
bg: Ако е дефиниран, contact_a във връзка от този тип трябва да бъде специфичен contact_type.

en: If defined, contact_b in a relationship of this type must be a specific contact_type.
bg: Ако е дефиниран, contact_b във връзка от този тип трябва да бъде конкретен  contact_type.

en: If defined, contact_sub_type_a in a relationship of this type must be a specific contact_sub_type.
bg: Ако е дефиниран, contact_sub_type_a във връзка от този тип трябва да бъде конкретен contact_sub_type.

en: If defined, contact_sub_type_b in a relationship of this type must be a specific contact_sub_type.
bg: Ако е дефиниран, contact_sub_type_b във връзка от този тип трябва да бъде конкретен contact_sub_type.

en: If disabled, CiviCRM will not automatically dismiss any alerts after 10 seconds.
bg: Ако е деактивиран, CiviCRM няма да отхвърли автоматично никакви предупреждения след 10 секунди.

en: If disabled, outbound web-service requests will allow unverified, insecure HTTPS connections
bg: Ако е деактивирано, изходящите заявки за уеб услуги ще позволят непроверени, несигурни HTTPS връзки

en: If disabled, the alphabetical pager will not be displayed on the search screens. This will improve response time on search results on large datasets.
bg: Ако е деактивиран, пейджърът по азбучен ред няма да се показва на екраните за търсене. Това ще подобри времето за реакция на резултатите от търсенето на големи набори от данни.

en: If disabled, the search results will not be ordered. This may improve response time on search results on large datasets.
bg: Ако е деактивирано, резултатите от търсенето няма да бъдат подредени. Това може да подобри времето за реакция на резултатите от търсенето на големи набори от данни.

en: If email is skipped, no activities or contacts ("from"/"to"/"cc"/"bcc") will be created.
bg: Ако имейлът е пропуснат, няма да бъдат създадени дейности или контакти („от“/„до“/„cc“/„bcc“).

en: If enabled, CiviCRM sends PDF receipt as an attachment during event signup or online contribution.
bg: Ако е разрешено, CiviCRM изпраща PDF разписка като прикачен файл по време на регистрация за събитие или онлайн принос.

en: If enabled, CiviCRM will allow users to submit profiles from external sites. This is disabled by default to limit abuse.
bg: Ако е разрешено, CiviCRM ще позволи на потребителите да изпращат профили от външни сайтове. Това е деактивирано по подразбиране, за да се ограничи злоупотребата.

en: If enabled, CiviCRM will display pop-up notifications (no more than once per day) for security and misconfiguration issues identified in the system check.
bg: Ако е разрешено, CiviCRM ще показва изскачащи известия (не повече от веднъж на ден) за проблеми със сигурността и неправилна конфигурация, идентифицирани при проверката на системата.

en: If enabled, CiviCRM will permit submissions from external sites to profiles. This is disabled by default to limit abuse.
bg: Ако е разрешено, CiviCRM ще разреши подавания от външни сайтове към профили. Това е деактивирано по подразбиране, за да се ограничи злоупотребата.

en: If enabled, a Map link is included on the profile listings rows and detail screens for any contacts whose records include sufficient location data for your mapping provider.
bg: Ако е активирана, връзка към картата се включва в редовете с профили и екраните с подробности за всички контакти, чиито записи включват достатъчно данни за местоположението за Вашия доставчик на картографиране.

en: If enabled, a randomized hash key will be used to reference the mailing URL in the mailing.viewUrl token, instead of the mailing ID.
bg: Ако е разрешено, ще се използва рандомизиран хеш ключ за препратка към URL адреса за изпращане в маркера mailing.viewUrl, вместо идентификатора за изпращане.

en: If enabled, all actions will be logged with a complete record of changes.
bg: Ако е разрешено, всички действия ще бъдат регистрирани с пълен запис на промените.

en: If enabled, contacts with the permission to edit a related contact will inherit that contact's permission to edit other related contacts
bg: Ако е разрешено, контактите с разрешение за редактиране на свързан контакт ще наследят разрешението на този контакт за редактиране на други свързани контакти

en: If enabled, deleted contacts will be moved to trash (instead of being destroyed). Users with the proper permission are able to search for the deleted contacts and restore them (or delete permanently).
bg: Ако е активирано, изтритите контакти ще бъдат преместени в кошчето (вместо да бъдат унищожени). Потребителите с подходящото разрешение могат да търсят изтритите контакти и да ги възстановяват (или да ги изтриват за постоянно).

en: If enabled, email addresses are automatically included when users search by Name. Disabling this feature will speed up search significantly for larger databases, but users will need to use the Email search fields (from Advanced Search, Search Builder, or Profiles) to find contacts by email address.
bg: Ако е активирано, имейл адресите се включват автоматично, когато потребителите търсят по име. Деактивирането на тази функция значително ще ускори търсенето за по-големи бази данни, но потребителите ще трябва да използват полетата за търсене на имейл (от Разширено Търсене, Изграждане на Търсене или Профили), за да намерят контакти по имейл адрес.

en: If enabled, inbound HTTP requests for sensitive pages will be redirected to HTTPS.
bg: Ако е разрешено, входящите HTTP заявки за чувствителни страници ще бъдат пренасочени към HTTPS.

en: If enabled, nicknames are automatically included when users search by Name.
bg: Ако е активирано, псевдонимите се включват автоматично, когато потребителите търсят по име.

en: If enabled, only primary details (eg contact's primary email, phone, etc) will be included in Basic and Advanced Search results. Disabling this feature will allow users to match contacts using any email, phone etc detail.
bg: Ако е разрешено, само основните подробности (напр. основния имейл на контакта, телефон и т.н.) ще бъдат включени в резултатите от основното и разширеното търсене. Деактивирането на тази функция ще позволи на потребителите да съпоставят контакти, използвайки всеки имейл, телефон и т.н.

en: If enabled, then CMS email id will be synchronised with CiviCRM contacts's primary email.
bg: Ако е активирано, CMS имейл адресът ще бъде синхронизиран с основния имейл на контактите в CiviCRM.

en: If enabled, wildcards are automatically added to the beginning AND end of the search term when users search for contacts by Name. EXAMPLE: Searching for 'ada' will return any contact whose name includes those letters - e.g. 'Adams, Janet', 'Nadal, Jorge', etc. If disabled, a wildcard is added to the end of the search term only. EXAMPLE: Searching for 'ada' will return any contact whose last name begins with those letters - e.g. 'Adams, Janet' but NOT 'Nadal, Jorge'. Disabling this feature will speed up search significantly for larger databases, but users must manually enter wildcards ('%' or '_') to the beginning of the search term if they want to find all records which contain those letters. EXAMPLE: '%ada' will return 'Nadal, Jorge'.
bg: Ако е разрешено, заместващите символи се добавят автоматично в началото И края на думата за търсене, когато потребителите търсят контакти по име. ПРИМЕР: Търсенето на „ada“ ще върне всеки контакт, чието име включва тези букви – напр. „Адамс, Джанет“, „Надал, Хорхе“ и т.н. Ако е деактивирано, заместващ знак се добавя само в края на думата за търсене. ПРИМЕР: Търсенето на „ada“ ще върне всеки контакт, чието фамилно име започва с тези букви – напр. „Адамс, Джанет“, но НЕ „Надал, Хорхе“. Деактивирането на тази функция значително ще ускори търсенето за по-големи бази данни, но потребителите трябва ръчно да въвеждат заместващи знаци („%“ или „_“) в началото на думата за търсене, ако искат да намерят всички записи, които съдържат тези букви. ПРИМЕР: „%aда“ ще върне „Надал, Хорхе“.

en: If false, the event booking confirmation screen gets skipped
bg: Ако не е, екранът за потвърждение на резервацията за събитие се пропуска

en: If import files are NOT encoded as UTF-8, specify an alternate character encoding for these files. The default of <strong>Windows-1252</strong> will work for Excel-created .CSV files on many computers.
bg: Ако импортираните файлове НЕ са кодирани като UTF-8, посочете алтернативно кодиране на знаци за тези файлове. Стандартната настройка на <strong>Windows-1252</strong> ще работи за създадени от Excel .CSV файлове на много компютри.

en: If import files are NOT encoded as UTF-8, specify an alternate character encoding for these files. The default of Windows-1252 will work for Excel-created .CSV files on many computers.
bg: Ако импортираните файлове НЕ са кодирани като UTF-8, посочете алтернативно кодиране на знаци за тези файлове. Стандартната настройка на Windows-1252 ще работи за създадени от Excel .CSV файлове на много компютри.

en: If individual contacts are separately modified, added, or removed, then the final list may change.
bg: Ако отделните контакти бъдат отделно модифицирани, добавени или премахнати, тогава окончателният списък може да се промени.

en: If membership is paid by a contribution - what financial type should be used. FK to civicrm_financial_type.id
bg: Ако членството се заплаща чрез вноска – какъв финансов тип трябва да се използва. FK към civicrm_financial_type.id

en: If non-zero, do not show this field after the date specified
bg: Ако не е нула, не показвайте това поле след посочената дата

en: If non-zero, do not show this field before the date specified
bg: Ако не е нула, не показвайте това поле преди посочената дата

en: If reserved, only users with 'administer reserved groups' permission can disable, delete, or change settings for this group. The reserved flag does NOT affect users ability to add or remove contacts from a group.
bg: Ако е резервирано, само потребители с разрешение за „администриране на запазени групи“ могат да деактивират, изтрият или променят настройките за тази група. Запазеният флаг НЕ засяга възможността на потребителите да добавят или премахват контакти от група.

en: If reserved, only users with 'administer reserved reports' permission can modify this report instance.
bg: Ако е резервирано, само потребители с разрешение „администриране на запазени отчети“ могат да променят този екземпляр на отчета.

en: If set to Yes, this report will appear in the My Reports section of the reports listing page and will only be visible by you.
bg: Ако е зададено на Да, този отчет ще се появи в секцията Моите отчети на страницата със списък на отчетите и ще бъде видим само от Вас.

en: If set, CiviCRM will use this setting as the base url.
bg: Ако е зададено, CiviCRM ще използва тази настройка като основен URL адрес.

en: If set, new contacts that are created when signing a petition are assigned a tag of this name.
bg: Ако е зададено, на новите контакти, които се създават при подписване на петиция, се присвоява етикет с това име.

en: If set, notification is automatically emailed to this email-address on create/update Personal Campaign Page
bg: Ако е зададено, известието автоматично се изпраща по имейл до този имейл адрес на страницата за създаване/актуализиране на лична кампания

en: If set, this will be the default profile used for contact search.
bg: Ако е зададено, това ще бъде профилът по подразбиране, използван за търсене на контакти.

en: If sharing through social media is enabled, links allowing people to share with their social network will also be included on the Tell a Friend form (e.g. Facebook "Like" and Twitter). You can turn social media sharing on and off from the Settings tab.
bg: Ако споделянето чрез социалните медии е активирано, връзките, позволяващи на хората да споделят с тяхната социална мрежа, също ще бъдат включени във формуляра „Кажи на приятел“ (напр. Facebook „Харесва ми“ и Twitter). Можете да включвате и изключвате споделянето в социални медии от раздела Настройки.

en: If space becomes available you will receive an email with a link to a web page where you can complete your registration.
bg: Ако има свободно място, ще получите имейл с връзка към уеб страница, където можете да завършите регистрацията си.

en: If the 'Email Verification' option is enabled, users will receive a welcome email from Drupal with login information. Otherwise they will select a Password inline, and if administrator approval is not required they will be automatically logged in as soon as the transaction is completed.
bg: Ако опцията „Потвърждение на имейл“ е активирана, потребителите ще получат имейл за добре дошли от Drupal с информация за вход. В противен случай те ще изберат вградена парола и ако не се изисква одобрение от администратор, те ще влязат автоматично веднага щом транзакцията приключи.

en: If the contact you were trying to add is listed below, click their name to view or edit their record
bg: Ако контактът, който се опитвате да добавите, е посочен по-долу, щракнете върху името му, за да видите или редактирате записа му

en: If the email subject contains a valid Case ID or Case hash, the email will be filed against the case.
bg: Ако темата на имейла съдържа валиден идентификатор на случай или хеш на случай, имейлът ще бъде заведен срещу случая.

en: If the form is submitted with errors (i.e. required field not completed...) - the default behavior is to display the errors within the 'built-in' profile form. You can override this behavior - specifying your own error page - by adding a hidden <strong>errorURL</strong> input field.
bg: Ако формулярът е изпратен с грешки (т.е. задължителното поле не е попълнено...) – поведението по подразбиране е грешките да се показват във „вградения“ профилен формуляр. Можете да отмените това поведение - като посочите своя собствена страница за грешка - като добавите скрито поле за въвеждане на <strong>errorURL</strong>.

en: If the page 'Separate Membership Payment' is NOT enabled AND the Contribution Amount is enabled so that user's can opt to give more than the minimum membership fee - then the display looks like this:
bg: Ако страницата „Разделно плащане за членство“ НЕ е активирана И сумата на вноската е активирана, така че потребителят да може да избере да даде повече от минималната членска вноска - тогава дисплеят изглежда така:

en: If the page is configured with 'Separate Membership Payment' enabled - then just the fee amount is displayed:
bg: Ако страницата е конфигурирана с активирано „Разделно плащане за членство“ - тогава се показва само сумата на таксата:

en: If the setting "%1" is enabled, you should update any smart groups based on the "%2" field.
bg: Ако настройката „%1“ е активирана, трябва да актуализирате всички интелигентни групи въз основа на полето „%2“.

en: If the web page you are pasting the snippet code to is hosted in a different domain from your CiviCRM site, you may NOT be able to include Country and State fields in the form (the script which dynamically loads the states based on selected country may not be able to execute across domains).
bg: Ако уеб страницата, към която поставяте кода на фрагмента, се хоства в домейн, различен от Вашия сайт CiviCRM, може да НЕ можете да включите полетата Държава и Държава във формуляра (скриптът, който динамично зарежда щатите въз основа на избрана държава, може да не да могат да изпълняват между домейни).

en: If they are included in a report as a display column, only the first set of values are shown.
bg: Ако са включени в отчет като колона за показване, се показва само първият набор от стойности.

en: If this campaign has specific start and end dates, embedded widgets will display the link to your Home Page instead of the Contribute button once the campaign is over.
bg: Ако тази кампания има конкретни начална и крайна дата, вградените джаджи ще показват връзката към началната Ви страница вместо бутона „Принос“, след като кампанията приключи.

en: If this group is used in CiviCRM profiles, those fields will be reset.
bg: Ако тази група се използва в профилите на CiviCRM, тези полета ще бъдат нулирани.

en: If this is NOT what you want to do, you can check "Discounts by Signup Date" again.
bg: Ако НЕ искате да направите това, може отново да проверите „Отстъпки към датата на регистрация“.

en: If this is a grant/revoke entry, what table are we granting?
bg: Ако това е вписване за предоставяне/отмяна, за коя таблица предоставяме достъп?

en: If this is a paid event and you want users to be able to register and pay online, select a payment processor to use.
bg: Ако това е платено събитие и искате потребителите да могат да се регистрират и плащат онлайн, изберете процесор за плащане, който да използвате.

en: If this is enabled a logged in user can send email from their own email address as well as the configured
      <a href="%1"><strong>FROM Email addresses</strong></a>.  This applies to actions such as send Email, Email invoice.. If this setting
      is disabled then only the system configured FROM Email addresses will be available for selection.
bg: Ако това е активирано, влезлият потребител може да изпраща имейл от собствения си имейл адрес, както и от конфигурирания
    <a href="%1"><strong>ОТ Имейл адреси</strong></a>. Това се отнася за действия като изпращане на имейл, имейл фактура.. Ако тази настройка
    е деактивирано, тогава само системата, конфигурирана ОТ имейл адреси, ще бъде достъпна за избор.

en: If this is not your email address, there is no need to do anything. You have <strong>not</strong> been added to any mailing lists.
bg: Ако това не е Вашият имейл адрес, няма нужда да правите нищо. <strong>Не сте</strong> били добавени към никакви пощенски списъци.

en: If this is your email address and you <strong>wish to opt out</strong> please click the <strong>Opt Out</strong> button to confirm.
bg: Ако това е Вашият имейл адрес и <strong>искате да се откажете</strong>, моля, натиснете бутона <strong>Отказване</strong>, за да потвърдите.

en: If this is your email address and you <strong>wish to unsubscribe</strong> please click the <strong>Unsubscribe</strong> button to confirm.
bg: Ако това е Вашият имейл адрес и <strong>искате да се отпишете</strong>, моля, натиснете бутона <strong>Отписване</strong>, за да потвърдите.

en: If this option is NOT checked and you include a Contribution Amount section, then a single transaction is processed for their contribution amount which must at least cover the selected membership fee.
bg: Ако тази опция НЕ е отметната и включите раздел Сума на вноската, тогава се обработва една транзакция за сумата на вноската, която трябва да покрива най-малко избрания членски внос.

en: If this option is checked, a "thermometer" showing progress toward your goal will be included on the page.
bg: Ако тази опция е маркирана, на страницата ще бъде включен "термометър", показващ напредъка към целта ви.

en: If this option is checked, an "honor roll" will be displayed with the names (or nicknames) of the people who donated through your fundraising page. (Donors will have the option to remain anonymous. Their names will NOT be listed.)
bg: Ако тази опция е отметната, ще се покаже "почетен списък" с имената (или прякорите) на хората, които са дарили чрез вашата страница за набиране на средства. (Дарителите ще имат опцията да останат анонимни. Техните имена НЯМА да бъдат посочени.)

en: If this option is checked, an "honor roll" will be displayed with the names (or nicknames) of the people who supported you. (Donors will have the option to remain anonymous. Their names will NOT be listed.)
bg: Ако тази опция е отметната, ще се покаже "почетен списък" с имената (или прякорите) на хората, които са Ви подкрепили. (Дарителите ще имат опцията да останат анонимни. Техните имена НЯМА да бъдат посочени.)

en: If this option is checked, you will receive an email notification when people contribute to your campaign.
bg: Ако тази опция е отметната, ще получите известие по имейл, когато хората допринесат за Вашата кампания.

en: If this option is enabled, CiviCRM will not create new contacts ("from"/"to"/"cc"/"bcc") when filing emails.
bg: Ако тази опция е активирана, CiviCRM няма да създава нови контакти ("от"/"до"/"cc"/"bcc") при попълване на имейли.

en: If this option is selected, the location will be shown in various places including:
        <ul>
          <li>Event information page</li>
          <li>Event registration confirmation emails</li>
          <li>HTML, RSS and ICALENDAR feeds of event information</li>
        </ul>
      Normally location information is made publicly available.  By deselecting this box, the location is only available to event administrators.
bg: Ако е избрана тази опция, местоположението ще се показва на различни места, включително:
    <ul>
    <li>Страница с информация за събитието</li>
    <li>Имейли за потвърждение за регистрация на събитие</li>
    <li>HTML, RSS и ICALENDAR канали с информация за събития</li>
    </ul>
    Обикновено информацията за местоположението е публично достъпна. Като премахнете отметката от това поле, местоположението е достъпно само за администратори на събития.

en: If this recurring payment uses a processor which has support for integrated cancellation, click "Cancel" on this form, and use the "Cancel Auto-renew Subscription" action (click "more" in the membership listing row).
bg: Ако това повтарящо се плащане използва процесор, който има поддръжка за интегрирано анулиране, изберете „Отказ“ в този формуляр и използвайте действието „Отказ на автоматично подновяване на абонамента“ (щракнете върху „още“ в реда за членство).

en: If this relationship has start and/or end dates, specify them here.
bg: Ако тази връзка има начална и/или крайна дата, посочете ги тук.

en: If this remains unresolved, then some important screens may fail to load.
bg: Ако това остане неразрешено, някои важни екрани може да не успеят да се заредят.

en: If true - recurring start date is editable.
bg: Ако е вярно - повтарящата се начална дата може да се редактира.

en: If true - recurring start date is shown.
bg: Ако е вярно - показва се повтаряща се начална дата.

en: If true, confirmation is automatically emailed to contact on successful registration.
bg: Ако е истина, потвърждението се изпраща автоматично по имейл до контакт при успешна регистрация.

en: If true, include registration link on Event Info page.
bg: Ако е вярно, включете връзка за регистрация на страницата с информация за събитието.

en: If true, one or more fee amounts must be set and a Payment Processor must be configured for Online Event Registration.
bg: Ако е вярно, трябва да се зададат една или повече суми на таксите и да се конфигурира процесор на плащане за Онлайн Регистрация на Събитие.

en: If true, show event location.
bg: ако е вярно, покажи местонахождение на събитието.

en: If you allow users to select a Participant Status by including that field on a profile - only statuses with 'Public' visibility are listed.
bg: Ако позволите на потребителите да изберат статус на участник, като включат това поле в профил - изброяват се само статуси с видимост „Публичен“.

en: If you already have an account <a href='%1'>please login</a> before completing this form.
bg: Ако вече имате акаунт, <a href='%1'>моля, влезте,</a> преди да попълните този формуляр.

en: If you are INSERTING new contributions, you will need to include a column in your data file containing the values used to link the contribution to an existing contact. You can use the 'Internal Contact ID', an 'External Identifier' (if you are using those in your contact records), OR the property defined in your Unsupervised Duplicate Matching rule (which is Email Address by default).
bg: Ако ВМЪКВАТЕ нови приноси, ще трябва да включите колона във Вашия файл с данни, съдържаща стойностите, използвани за свързване на приноса със съществуващ контакт. Можете да използвате „Вътрешен идентификатор за контакт“, „Външен идентификатор“ (ако използвате тези в записите си за контакти) ИЛИ свойството, дефинирано във Вашето правило за неконтролирано дублиране на съвпадение (което по подразбиране е имейл адрес).

en: If you are INSERTING new membership records, you will need to include a column in your data file containing the values used to link the membership to an existing contact. You can use the 'Internal Contact ID', an 'External Identifier' (if you are using those in your contact records), OR the property defined in your Unsupervised Duplicate Matching rule (which is Email Address by default).
bg: Ако ВМЪКВАТЕ нови записи за членство, ще трябва да включите колона във Вашия файл с данни, съдържаща стойностите, използвани за свързване на членството със съществуващ контакт. Можете да използвате „Вътрешен идентификатор на контакт“, „Външен идентификатор“ (ако ги използвате във вашите записи за контакти) ИЛИ свойството, дефинирано във Вашето правило за неконтролирано дублиране на съвпадение (което по подразбиране е имейл адрес).

en: If you are INSERTING new participant records, you will need to include a column in your data file containing the values used to link the event registration to an existing contact. You can use the 'Internal Contact ID', an 'External Identifier' (if you are using those in your contact records), OR the property defined in your Unsupervised Duplicate Matching rule (which is Email Address by default).
bg: Ако ВМЪКВАТЕ нови записи за участници, ще трябва да включите колона във вашия файл с данни, съдържаща стойностите, използвани за свързване на регистрацията на събитието със съществуващ контакт. Можете да използвате „Вътрешен идентификатор на контакт“, „Външен идентификатор“ (ако ги използвате във Вашите записи за контакти) ИЛИ свойството, дефинирано във Вашето правило за неконтролирано дублиране на съвпадение (което по подразбиране е имейл адрес).

en: If you are UPDATING existing memberships, you will need to include a column containing the unique CiviCRM-assigned membership ID to match to the existing membership records.
bg: Ако АКТУАЛИЗИРАТЕ съществуващи членства, ще трябва да включите колона, съдържаща уникалния присвоен от CiviCRM идентификатор на членство, който да съответства на съществуващите записи за членство.

en: If you are UPDATING existing participants, you will need to include a column containing the unique CiviCRM-assigned participant ID to match to the existing participant record.
bg: Ако АКТУАЛИЗИРАТЕ съществуващи участници, ще трябва да включите колона, съдържаща уникалния присвоен от CiviCRM идентификатор на участник, който да съответства на съществуващия запис на участник.

en: If you are accepting offline payment from this participant, check <strong>Record Payment</strong>. You will be able to fill in the payment information, and optionally send a receipt.
bg: Ако приемате офлайн плащане от този участник, проверете <strong>Запис на Плащане</strong>. Ще можете да попълните информацията за плащане и по желание да изпратите разписка.

en: If you are displaying the search results as contacts, you can modify the columns displayed by creating a Profile containing a different set of contact fields and then selecting that Profile here. For example you may want to include columns for Gender and Date of Birth, while eliminating Country.
bg: Ако показвате резултатите от търсенето като контакти, можете да промените показваните колони, като създадете профил, съдържащ различен набор от полета за контакт и след това изберете този профил тук. Например може да искате да включите колони за Пол и Дата на раждане, като същевременно елиминирате Държава.

en: If you are enabling repetition you must indicate the frequency and ending term.
bg: Ако разрешавате повторение, трябва да посочите честотата и крайния термин.

en: If you are moving participants from "On waitlist" to "Pending from waitlist" status, make sure there are available spaces for the event. An email with a link to confirm their registration will be automatically sent. However, they will only be allowed to complete their registration if the event is not full (e.g. the number of registered participants is less than the maximum number of participants configured for the event).
bg: Ако премествате участниците от „В списъка на чакащите“ към статус „Изчакване от списъка на чакащите“, уверете се, че има свободни места за събитието. Автоматично ще бъде изпратен имейл с връзка за потвърждение на тяхната регистрация. Въпреки това, те ще имат право да завършат регистрацията си само ако събитието не е пълно (например броят на регистрираните участници е по-малък от максималния брой участници, конфигурирани за събитието).

en: If you are planning on using this field in front-end profile, event registration or contribution forms, you should 'Limit List to Group' or configure an 'Advanced Filter'  (so that you do not unintentionally expose your entire set of contacts). Users must have either 'access contact reference fields' OR 'access CiviCRM' permission in order to use contact reference autocomplete fields. You can assign 'access contact reference fields' to the anonymous role if you want un-authenticated visitors to use this field. Use <a href='%1'>Search Preferences - Contact Reference Options</a> to control the fields included in the search results.
bg: Ако планирате да използвате това поле в преден профил, регистрация на събитие или формуляри за принос, трябва да „Ограничите списъка до група“ или да конфигурирате „Разширен филтър“ (така че да не разкривате неволно целия си набор от контакти). Потребителите трябва да имат разрешение за „достъп до референтни полета за контакт“ ИЛИ „достъп до CiviCRM“, за да използват полета за автоматично попълване на референтни контакти. Можете да присвоите „референтни полета за контакт за достъп“ на анонимната роля, ако искате неудостоверените посетители да използват това поле. Използвайте <a href='%1'>Предпочитания за търсене - Опции за справка за контакт</a>, за да контролирате полетата, включени в резултатите от търсенето.

en: If you are searching by activity name, check your spelling or use fewer letters.
bg: Ако търсите по име на дейност, проверете правописа си или използвайте по-малко букви.

en: If you are searching by pledger name, check your spelling or use fewer letters.
bg: Ако търсите по име на залогодателя, проверете правописа или използвайте по-малко букви.

en: If you are searching within a date  range, try a wider range of values.
bg: Ако търсите в рамките на период от време, опитайте по-широк диапазон от стойности

en: If you are searching within a date or amount range, try a wider range of values.
bg: Ако търсите в диапазон от дати или суми, опитайте с по-широк диапазон от стойности.

en: If you are using mail-merge tokens, check that they have been replaced with expected values.
bg: Ако използвате токени за обединяване на поща, проверете дали са заменени с очаквани стойности.

en: If you are using the CiviMail component to send mailings to contacts, this field provides additional control over which email address is used. By default, CiviMail sends mail to each contact's preferred email address. If the contact has multiple locations, then the preferred email of the primary location is used. However, if the contact prefers to have CiviMail ('bulk') mailings set to an alternate email address - check the 'Use for Bulk Mailings' box next to that email address.
bg: Ако използвате компонента CiviMail за изпращане на имейли до контакти, това поле предоставя допълнителен контрол върху това кой имейл адрес се използва. По подразбиране CiviMail изпраща поща до предпочитания имейл адрес на всеки контакт. Ако контактът има няколко местоположения, тогава се използва предпочитаният имейл на основното местоположение. Въпреки това, ако контактът предпочита изпращането на CiviMail („групови“) да е настроено на алтернативен имейл адрес – поставете отметка в квадратчето „Използване за групови изпращания“ до този имейл адрес.

en: If you are using the profile as a contact signup and editing form - this option controls what happens if the data matches an existing contact record. Using this option user can update the matching record or create a duplicate record or otherwise he will get a 'duplicate record' warning, and their input will not be saved. Contact matching is based on your configured 'Strict' rule for identifying duplicate contacts.
bg: Ако използвате профила като формуляр за регистрация и редактиране на контакт - тази опция контролира какво се случва, ако данните съвпадат със съществуващ запис на контакт. Използвайки тази опция, потребителят може да актуализира съответстващия запис или да създаде дублиран запис или в противен случай ще получи предупреждение за „дублиращ се запис“ и въведеното от него няма да бъде запазено. Съпоставянето на контакти се основава на конфигурираното от вас „строго“ правило за идентифициране на дублирани контакти.

en: If you are using this profile as a contact signup form, using it in an online contribution page OR an event registration page, anonymous users will be given the option to create a %1 User Account as part of completing the form.
bg: Ако използвате този профил като формуляр за регистрация за контакт, като го използвате в страница за онлайн принос ИЛИ страница за регистрация на събитие, на анонимните потребители ще бъде дадена опцията да създадат потребителски акаунт %1 като част от попълването на формуляра.

en: If you are using this profile as a contact signup or edit form, and want to redirect the user to a static URL after they've submitted the form, you can also use contact tokens in URL - enter the complete URL here. If this field is left blank, the built-in Profile form will be redisplayed with a generic status message - 'Your contact information has been saved.'
bg: Ако използвате този профил като формуляр за регистрация или редактиране на контакт и искате да пренасочите потребителя към статичен URL, след като е изпратил формуляра, можете също да използвате токени за контакт в URL - въведете пълния URL адрес тук. Ако това поле е оставено празно, вграденият формуляр за профил ще бъде показан отново с общо съобщение за състояние – „Вашата информация за контакт е запазена“.

en: If you are using this profile as a contact signup or edit form, and want to redirect the user to a static URL if they click the Cancel button - enter the complete URL here. If this field is left blank, the built-in Profile form will be redisplayed.
bg: Ако използвате този профил като формуляр за регистрация или редактиране на контакт и искате да пренасочите потребителя към статичен URL адрес, ако щракне върху бутона Отказ - въведете пълния URL адрес тук. Ако това поле е оставено празно, вграденият формуляр за профил ще бъде показан отново.

en: If you are using this profile as a search form, you can choose to include proximity searching. When enabled, a proximity search block will be added to the search criteria. This block will contain fields to set the proximity start address, and a field to set a 'Radius' (distance from that address).
bg: Ако използвате този профил като форма за търсене, можете да изберете да включите търсене по близост. Когато е активирано, блок за търсене по близост ще бъде добавен към критериите за търсене. Този блок ще съдържа полета за задаване на началния адрес на близост и поле за задаване на „Радиус“ (разстояние от този адрес).

en: If you choose Redirect to Database, all emails will be recorded as archived mailings instead of being sent out. They can be found in the civicrm_mailing_spool table in the CiviCRM database.
bg: Ако изберете Пренасочване към база данни, всички имейли ще бъдат записани като архивирани съобщения, вместо да бъдат изпратени. Те могат да бъдат намерени в таблицата civicrm_mailing_spool в базата данни CiviCRM.

en: If you choose to compose on the screen, a basic WYSIWYG (what-you-see-is-what-you-get) editor is provided which you can use create simple HTML messages. However, if you are planning on creating HTML messages with complex layouts, it is best to use an HTML editor on your local computer. Then locate and upload the saved file(s) by clicking the <strong>Browse</strong> button.
bg: Ако изберете да пишете на екрана, се предоставя основен редактор WYSIWYG (what-you-see-is-what-you-get), който можете да използвате за създаване на прости HTML съобщения. Ако обаче планирате да създавате HTML съобщения със сложни оформления, най-добре е да използвате HTML редактор на вашия локален компютър. След това намерете и качете записания файл(ове), като щракнете върху бутона <strong>Преглед</strong>.

en: If you create only an <strong>HTML</strong> version, CiviMail will automatically create a <strong>TEXT</strong> version for your recipients who have chosen NOT to receive HTML email.
bg: Ако създадете само HTML версия, CiviMail автоматично ще създаде ТЕКСТОВА версия за вашите получатели, които са избрали да НЕ получават HTML имейли.

en: If you disable the profile - it will be removed from these forms and/or modules. Do you want to continue?
bg: Ако деактивирате профила - той ще бъде премахнат от тези форми и/или модули. Искате ли да продължите?

en: If you disable this contributions will be processed immediately after submitting the contribution form.
bg: Ако деактивирате този принос, ще бъде обработен веднага след изпращане на формуляра за принос.

en: If you disable this option, the CiviCRM interface will be limited to traditional browsing. Opening a form will refresh the page rather than opening a popup dialog.
bg: Ако деактивирате тази опция, интерфейсът на CiviCRM ще бъде ограничен до традиционно сърфиране. Отварянето на формуляр ще опресни страницата, вместо да отвори изскачащ диалогов прозорец.

en: If you do not see the "Cancel Auto-renew Subscription" action, you will need to cancel the associated Recurring Contribution record from the Contributions tab. <strong>In this case you must also manually cancel the recurring payment from the payment processor website</strong>.
bg: Ако не виждате действието „Отказ на Автоматично подновяване на Абонамента“, ще трябва да анулирате свързания запис за повтарящ се принос от раздела Приноси. <strong>В този случай трябва също ръчно да отмените периодичното плащане от уебсайта на процесора на плащане</strong>.

en: If you do not want this option to increment the participant count for the event you can still restrict how many times this particular option can be chosen.  Leave this field empty and enter a value in the adjacent Max Participants box.  For example, if you leave this empty and set the adjacent Max Participant = 20, only 20 registrants can choose this option before it becomes unavailable to online registrants.
bg: Ако не искате тази опция да увеличава броя на участниците за събитието, все още можете да ограничите колко пъти може да бъде избрана тази конкретна опция. Оставете това поле празно и въведете стойност в съседното поле Макс. участници. Например, ако оставите това празно и зададете съседния Макс. участник = 20, само 20 регистранти могат да изберат тази опция, преди тя да стане недостъпна за онлайн регистранти.

en: If you do not want users to send outbound mail from CiviCRM, select "Disable Outbound Email". NOTE: If you disable outbound email, and you are using Online Contribution pages or online Event Registration - you will need to disable automated receipts and registration confirmations.
bg: Ако не искате потребителите да изпращат изходяща поща от CiviCRM, изберете „Деактивиране на изходяща поща“. ЗАБЕЛЕЖКА: Ако деактивирате изходящ имейл и използвате страници за онлайн принос или онлайн регистрация на събитие - ще трябва да деактивирате автоматичните разписки и потвържденията за регистрация.

en: If you enter a payment which is different than the scheduled amount, choose one of these options:
bg: Ако въведете плащане, което е различно от планираната сума, изберете една от следните опции:

en: If you enter an amount which is different than the current scheduled amount, choose one of these options:
bg: Ако въведете сума, която е различна от текущата планирана сума, изберете една от следните опции:

en: If you find that you are creating multiple events with similar settings, you may want to use the <a href="%1">Event Templates</a> feature to streamline your workflow.
bg: Ако установите, че създавате множество събития с подобни настройки, може да искате да използвате <a href="%1">функцията Шаблони за събития</a>, за да рационализирате работния си процес.

en: If you have a PayPal account, you can click the PayPal button to continue. Otherwise, fill in the credit card and billing information on this form and click <strong>Continue</strong> at the bottom of the page.
bg: Ако имате акаунт в PayPal, можете да щракнете върху бутона PayPal, за да продължите. В противен случай попълнете информацията за кредитната карта и плащането в този формуляр и щракнете върху <strong>Продължи</strong> в долната част на страницата.

en: If you have an alternative base page, it can be set in the <a href="%2">WordPress integration settings</a>.
bg: Ако имате алтернативна базова страница, тя може да бъде зададена в <a href="%2">настройките за интеграция на WordPress</a>.

en: If you have chosen to <strong>Allow Other Amounts</strong>, you can use the fields above to control minimum and/or maximum acceptable values (e.g. don't allow contribution amounts less than %1).
bg: Ако сте избрали да <strong>разрешите други суми</strong>, можете да използвате полетата по-горе, за да контролирате минимални и/или максимални приемливи стойности (напр. не позволявайте суми на приноси под %1).

en: If you have created a report based on the Mailing Summary Report template and it outputs or filters on campaigns, You will need to go back to that report and re-save the report after selecting and or setting the campaign filters up again
bg: Ако сте създали отчет въз основа на шаблона за обобщен отчет за изпращане и той извежда или филтрира кампании, ще трябва да се върнете към този отчет и да го запишете отново, след като изберете и/или настроите отново филтрите за кампании

en: If you have questions please contact us at %1
bg: Ако имате въпроси, свържете с нас на %1

en: If you have questions please contact us at %1.
bg: Ако имате въпроси, моля, свържете се с нас на %1.

en: If you have selected one of the dedupe options besides "no duplicate checking," CiviCRM will use a predefined dedupe rule to determine possible matches for your imported records. Existing dedupe rules may be reviewed, and new rules created, by visiting Contacts > Find and Merge Duplicate Contacts.
bg: Ако сте избрали една от опциите за дедублиране освен „без проверка на дублиране“, CiviCRM ще използва предварително дефинирано правило за дедублиране, за да определи възможните съвпадения за импортираните Ви записи. Съществуващите правила за дедублиране може да бъдат прегледани и създадени нови, като посетите Контакти > Намиране и обединяване на дублирани контакти.

en: If you have sent other Mass SMS - you can additionally Include (or Exclude) contacts who received those Mass SMS. CiviCRM will eliminate any duplications so that contacts who are in an Included Group AND were recipients of an Included Mailing will only be sent one copy of this SMS.
bg: Ако сте изпратили други масови SMS - можете допълнително да включите (или изключите) контакти, които са получили тези масови SMS. CiviCRM ще елиминира всяко дублиране, така че контактите, които са във включена група И са били получатели на включена поща, ще получат само едно копие от този SMS.

en: If you have sent other Mass SMS - you can additionally Include (or Exclude) contacts who received those SMS. CiviCRM will eliminate any duplications so that contacts who are in an Included Group AND were recipients of an Included Mailing will only be sent one copy of this Mass SMS.
bg: Ако сте изпратили други масови SMS - можете допълнително да включите (или изключите) контакти, които са получили тези SMS. CiviCRM ще елиминира всяко дублиране, така че контактите, които са във включена група И са били получатели на включена поща, ще получат само едно копие от този масов SMS.

en: If you haven't already configured custom fields and a profile for this, you can save this screen without selecting a Profile, complete the steps below and then return to <strong>Manage Events</strong> and select your new profile.
bg: Ако все още не сте конфигурирали персонализирани полета и профил за това, можете да запазите този екран, без да избирате профил, да изпълните стъпките по-долу и след това да се върнете към Управление на събития и да изберете новия си профил.

en: If you haven't already configured custom fields and a profile to collect data you need for this form, you can create them here using the steps below.
bg: Ако все още не сте конфигурирали персонализирани полета и профил за събиране на данни, от които се нуждаете за този формуляр, можете да ги създадете тук, като използвате стъпките по-долу.

en: If you haven't received an email from us, check your spam folder, it might have been wrongly classified.
bg: Ако не сте получили имейл от нас, проверете папката си със спам, може да е класифицирана погрешно.

en: If you haven't received an email within a few minutes, please check your spam folder.
bg: Ако не сте получили имейл до няколко минути, моля, проверете папката си със спам.

en: If you know in advance the number of transactions in this batch, you may specify it now.
bg: Ако знаете предварително броя на транзакциите в тази партида, можете да го посочите сега.

en: If you know in advance the total amount in this batch, you may specify it now.
bg: Ако знаете предварително общото количество в тази партида, можете да го посочите сега.

en: If you modify the defaults, make sure that your web server has write access to the directories.
bg: Ако промените настройките по подразбиране, уверете се, че Вашият уеб сървър има достъп за запис в директориите.

en: If you need additional options - you can add them after you Save your current entries.
bg: Ако имате нужда от допълнителни опции - можете да ги добавите, след като запазите текущите си записи.

en: If you need to create new custom fields, you can also do that within the profile editor. Then add the new custom field(s) to this profile by dragging them into the form builder.
bg: Ако трябва да създадете нови персонализирани полета, можете да го направите и в редактора на профили. След това добавете новите персонализирани поле(та) към този профил, като ги плъзнете в конструктора на формуляри.

en: If you need to import <strong>Multi-value Custom Data</strong> for contacts (such as employment or education history), you will need to do that as a separate step from <a href="%1">here</a>.
bg: Ако трябва да импортирате <strong>Персонализирани данни с много стойности</strong> за контакти (като история на работа или образование), ще трябва да направите това като отделна стъпка <a href="%1">оттук</a>.

en: If you need to include a special message for this member, enter it here. Otherwise, the confirmation email will include the standard receipt message configured under System Message Templates.
bg: Ако трябва да включите специално съобщение за този член, въведете го тук. В противен случай имейлът за потвърждение ще включва стандартното съобщение за разписка, конфигурирано в Шаблони за Системни Съобщения.

en: If you need to make a dashlet NOT available, AND remove it from existing user dashboards - you can do that from the 'Configure' screen on your dashboard. Click the 'x' on the right side of the dashlet's icon.
bg: Ако трябва да направите dashlet НЕдостъпен и да го премахнете от съществуващите потребителски табла за управление - можете да направите това от екрана „Конфигуриране“ на таблото си за управление. Щракнете върху „x“ от дясната страна на иконата на dashlet.

en: If you no longer want to use this price set, click the contribution page title below, and modify the Amounts or Membership tab configuration.
bg: Ако вече не искате да използвате този набор от цени, щракнете върху заглавието на страницата за дарение по-долу и променете конфигурацията на раздела Суми или Членство.

en: If you no longer want to use this price set, click the event template title below, and modify the fees for that event.
bg: Ако вече не искате да използвате този набор от цени, щракнете върху заглавието на шаблона за събитие по-долу и променете таксите за това събитие.

en: If you no longer want to use this price set, click the event title below, and modify the fees for that event.
bg: Ако вече не искате да използвате този набор от цени, щракнете върху заглавието на събитието по-долу и променете таксите за това събитие.

en: If you only insert one shortcode, you can choose to override all page content with the content of the shortcode.
bg: Ако вмъкнете само един кратък код, можете да изберете да замените цялото съдържание на страницата със съдържанието на краткия код.

en: If you plan on using this price set for membership signup and renewal, you can not also use it for Events or Contributions. However, a membership price set may include additional fields for non-membership options that require an additional fee (e.g. magazine subscription).
bg: Ако планирате да използвате този ценови набор за регистрация и подновяване на членство, не можете да го използвате и за събития или приноси. Въпреки това, наборът от цени за членство може да включва допълнителни полета за опции извън членството, които изискват допълнителна такса (например абонамент за списание).

en: If you select "Override Permanently", The status you assign will remain in force, unless it is again modified on this screen. If you select "Override Until Selected Date", it will behave same as "Override Permanently" but will revert to "No" once the selected date is reached. As long as the Membership Override is active, the automated membership status update script will NOT update this membership record.
bg: Ако изберете "Отмяна за Постоянно", статусът, който сте присвоили, ще остане в сила, освен ако не бъде променен отново на този екран. Ако изберете „Отмяна до Избрана Дата“, той ще остане в състояние като „Отмяна за Постоянно“, но ще се върне към „Не“, след като избраната дата бъде достигната. Докато отмяната на членството е активна, автоматизираният скрипт за актуализиране на статуса на членство НЯМА да актуализира този запис за членство.

en: If you select a default online contribution page for self-service membership renewals, a "renew" link pointing to that page will be displayed on the Contact Dashboard for memberships which were entered offline. You will need to ensure that the membership block for the selected online contribution page includes any currently available memberships.
bg: Ако изберете страница за онлайн принос по подразбиране за подновяване на членство на самообслужване, връзка „подновяване“, сочеща към тази страница, ще се покаже на таблото за управление на контакти за членства, които са въведени офлайн. Ще трябва да се уверите, че блокът за членство за избраната страница за онлайн принос включва всички налични в момента членства.

en: If you select a membership type, a membership will be created or renewed when users select this option. Leave this column blank for non-membership options (e.g. magazine subscription).
bg: Ако изберете тип членство, то ще бъде създадено или подновено, когато потребителите изберат тази опция. Оставете тази колона празна за опции без членство (напр. абонамент за списание).

en: If you select multiple privacy options, your choices are combined with OR statements by default. EXAMPLE: If you select 'Do not phone' and 'Do not email', results will include contacts who have either or both preferences. If you want to return only contacts with both preferences, select the AND operator.
bg: Ако изберете множество опции за поверителност, изборът Ви се комбинира с изявления ИЛИ по подразбиране. ПРИМЕР: Ако изберете „Не се обаждай“ и „Не изпращай имейл“, резултатите ще включват контакти, които имат едно или и двете предпочитания. Ако искате да върнете само контакти с двете предпочитания, изберете оператора И.

en: If you skip this participant there will be enough spaces in the event for your group (you will not be wait listed).
bg: Ако не добавите този участник, в събитието ще има достатъчно места за вашата група (няма да бъдете в списъка за чакане).

en: If you skip this participant there will be enough spaces in the event for your group (you will not be wait listed). Please go back to the main registration page and reduce the number of additional people. You will also need to complete payment information.
bg: Ако не добавите този участник, в събитието ще има достатъчно места за вашата група (няма да бъдете в списъка за чакане). Моля, върнете се на главната страница за регистрация и намалете броя на допълнителните хора. Ще трябва също да попълните информация за плащане.

en: If you skip this participant there will be enough spaces in the event for your group (you will not be wait listed). Registration for this event requires approval. You will receive an email once your registration has been reviewed.
bg: Ако не добавите този участник, в събитието ще има достатъчно места за вашата група (няма да бъдете в списъка за чакане). Регистрацията за това събитие изисква одобрение. Ще получите имейл, след като регистрацията ви бъде прегледана.

en: If you specify a payment method then this batch will be limited to exporting only transactions paid with that method.
bg: Ако посочите метод на плащане, този пакет ще бъде ограничен до експортиране само на транзакции, платени с този метод.

en: If you think this may be a duplicate contact which should be merged with an existing record - Go to "Contacts >> Find and Merge Duplicate Contacts". Use the strict rule for Organizations to find the potential duplicates and merge them if appropriate.
bg: Ако смятате, че това може да е дублиран контакт, който трябва да се обедини със съществуващ запис - отидете на „Контакти >> Намиране и обединяване на дублирани контакти“. Използвайте строгото правило за организации, за да намерите потенциалните дубликати и да ги обедините, ако е подходящо.

en: If you think you may be importing additional data from the same data source, check 'Save this field mapping' at the bottom of the page before continuing. The saved mapping can then be easily reused the next time data is imported.
bg: Ако смятате, че може да импортирате допълнителни данни от същия източник на данни, проверете „Запазване на това съпоставяне на полета“ в долната част на страницата, преди да продължите. След това запазеното картографиране може лесно да се използва повторно при следващото импортиране на данни.

en: If you uncheck "Discounts by Signup Date" and Save this form, any existing discount sets will be deleted.
bg: Ако премахнете отметката от „Отстъпки по Дата на Регистрация“ и Запазите този формуляр, всички съществуващи комплекти отстъпки ще бъдат изтрити.

en: If you use a payment processor service where credit card and billing information is collected <strong>on your site</strong> it is strongly recommended that you create or obtain an <strong>SSL certificate</strong> and configure your webserver to support SSL connections. Consult your hosting provider or web-server documentation for more information on obtaining and installing SSL certificates.
bg: Ако използвате услуга за обработка на плащания, където <strong>на Вашия сайт</strong> се събира информация за кредитни карти и фактуриране, силно се препоръчва да създадете или получите <strong>SSL сертификат</strong> и да конфигурирате вашия уеб сървър да поддържа SSL връзки. Консултирайте се с документацията на Вашия хостинг доставчик или уеб сървър за повече информация относно получаването и инсталирането на SSL сертификати.

en: If you use this option, you may want to use a table layout to format the output from the contribution token(s). In this case select the 'Table Cell' separator, and each contribution instance will be placed in it's own table cell. Alternatively, you can use the simple 'Comma' separator which will simply separate the contribution amounts and / or dates with commas (e.g. 'Thank you for your generous contributions of $150.00, $200.00, $450.00 this year.').
bg: Ако използвате тази опция, може да искате да използвате оформление на таблица, за да форматирате изхода от токена(ите) за принос. В този случай изберете разделителя „Клетка на таблица“ и всеки екземпляр на принос ще бъде поставен в собствената клетка на таблицата. Като алтернатива можете да използвате простия разделител „Запетая“, който просто ще раздели сумите на вноските и/или датите със запетаи (напр. „Благодарим ви за щедрите ви вноски от $150,00, $200,00, $450,00 тази година.“).

en: If you want Administrator of your organization to receive each PCP Notification receipt, enter one or more email addresses here. Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org) First Email will be sent to PCP user for support.
bg: Ако искате администратор от вашата организация да получава всяка разписка за известие за PCP, въведете един или повече имейл адреси тук. Няколко имейл адреса трябва да бъдат разделени със запетая (напр. jane@example.org, paula@example.org) Първият имейл ще бъде изпратен на потребителя на PCP за поддръжка.

en: If you want collect additional information during event registration, you will need to configure one or more CiviCRM Profiles - which are collections of standard or custom fields. For event registration, you often want to collect an email address and / or participants' first and last names. You may also need to collect additional information specific to a person's <strong>participation</strong> in an Event. Examples include meal and/or volunteer preferences.
bg: Ако искате да съберете допълнителна информация по време на регистрацията на събитие, ще трябва да конфигурирате един или повече CiviCRM профили – които са колекции от стандартни или персонализирани полета. За регистрация на събитие често искате да съберете имейл адрес и/или имена и фамилия на участниците. Може също да се наложи да съберете допълнителна информация, специфична за <strong>участието</strong> на дадено лице в събитие. Примерите включват предпочитания за храна и/или доброволци.

en: If you want collect additional information from contributors, you can include one or two CiviCRM Profiles&mdash;which are collections of standard or custom fields&mdash;in this contribution page. For example, you may need to collect information about the person (e.g. name and address if these are not already required by your payment processor, interest in subscribing to a newsletter or volunteering). You might also want to collect information specific to this contribution (e.g. target one or several projects or funds to support with this contribution).
bg: Ако искате да събирате допълнителна информация от сътрудници, можете да включите един или два CiviCRM профила&mdash;които са колекции от стандартни или персонализирани полета&mdash;в тази страница за принос. Например, може да се наложи да съберете информация за лицето (напр. име и адрес, ако те все още не се изискват от Вашата платежна система, интерес към абониране за бюлетин или доброволчество). Може също така да искате да съберете информация, специфична за този принос (напр. насочете един или няколко проекта или фондове, които да подкрепите с този принос).

en: If you want content displayed at the bottom of the contribution page, enter it here.
bg: Ако искате съдържанието да се показва в долната част на страницата за принос, въведете го тук.

en: If you want member(s) of your organization to receive a BLIND carbon copy of each emailed receipt, enter one or more email addresses here. Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org).
bg: Ако искате член(ове) на Вашата организация да получават СЛЯПО копие на всяка изпратена по имейл разписка, въведете един или повече имейл адреси тук. Няколко имейл адреса трябва да бъдат разделени със запетая (напр. jane@example.org, paula@example.org).

en: If you want member(s) of your organization to receive a carbon copy of each emailed receipt, enter one or more email addresses here. Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org).
bg: Ако искате член(ове) на Вашата организация да получават копие от всяка изпратена по имейл разписка, въведете един или повече имейл адреси тук. Няколко имейл адреса трябва да бъдат разделени със запетая (напр. jane@example.org, paula@example.org).

en: If you want member(s) of your organization to receive a notification email whenever this Profile form is used to enter or update contact information, enter one or more email addresses here. Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org). The first email address listed will be used as the FROM address in the notifications.
bg: Ако искате членовете(ът) на Вашата организация да получават имейл с известие всеки път, когато този формуляр за профил се използва за въвеждане или актуализиране на информация за контакт, въведете един или повече имейл адреси тук. Няколко имейл адреса трябва да бъдат разделени със запетая (напр. jane@example.org, paula@example.org). Първият посочен имейл адрес ще се използва като адрес ОТ в известията.

en: If you want to FIND (include) contacts with a particular privacy option set, then click the 'Include' radio button.
bg: Ако искате да НАМЕРИТЕ (включите) контакти с определен набор от опции за поверителност, щракнете върху бутона за избор „Включване“.

en: If you want to allow contributors to specify a person whom they are honoring with their gift, check this box. An optional Honoree section will be included in the form. Honoree information is automatically saved and linked with the contribution record.
bg: Ако искате да позволите на дарителите да посочат човек, когото почитат с подаръка си, поставете отметка в това квадратче. Във формуляра ще бъде включен незадължителен раздел за Отличен. Информацията за удостоения се запазва автоматично и се свързва със записа на приноса.

en: If you want to enable the 'Contribution Amounts section', you need to either 'Allow Other Amounts' and/or enter at least one row in the 'Fixed Contribution Amounts' table.
bg: Ако искате да активирате секцията „Суми на вноските“, трябва или да „Разрешите други суми“ и/или да въведете поне един ред в таблицата „Фиксирани суми на вноските“.

en: If you want to include the county in your mailing labels, the <strong>County</strong> checkbox must be checked in the Address Editing section on this screen, and county names must be added to the civicrm_county table in your database.
bg: Ако искате да включите окръга във Вашите пощенски етикети, квадратчето за <strong>Окръг</strong> трябва да бъде отметнато в секцията Редактиране на адрес на този екран и имената на окръга трябва да бъдат добавени към таблицата civicrm_county във Вашата база данни.

en: If you want to limit the number of participants who can chose this option, enter that number here. This limit is separate from the maximum number of participants allowed to register for the event (you can set that number from Configure Event > Info and Settings).
bg: Ако искате да ограничите броя на участниците, които могат да изберат тази опция, въведете това число тук. Това ограничение е отделно от максималния брой участници, на които е разрешено да се регистрират за събитието (можете да зададете този брой от Конфигуриране на събитие > Информация и настройки).

en: If you want to provide a default value for this field, enter it here. For date fields, format is YYYY-MM-DD.
bg: Ако искате да предоставите стойност по подразбиране за това поле, въведете я тук. За полетата за дата форматът е ГГГГ-ММ-ДД.

en: If you want to provide an Online Registration page for this event, check the first box below and then complete the fields on this form.
bg: Ако искате да предоставите страница за онлайн регистрация за това събитие, поставете отметка в първото квадратче по-долу и след това попълнете полетата в този формуляр.

en: If you want to provide an Online Registration page for this event, check the first box below and then complete the fields on this form. You can offer online registration for both Paid and Free events. Paid events require that you have configured a <a href="%1">payment processor</a> for your site.
bg: Ако искате да предоставите страница за Онлайн Регистрация за това събитие, поставете отметка в първото квадратче по-долу и след това попълнете полетата в този формуляр. Можете да предложите онлайн регистрация както за Платени, така и за Безплатни събития. Платените събития изискват да сте конфигурирали <a href="%1">процесор за плащане</a> за вашия сайт.

en: If you want to set a specific limit on the maximum number of records, enter that number. Otherwise leave this field blank.
bg: Ако искате да зададете конкретно ограничение за максималния брой записи, въведете това число. В противен случай оставете това поле празно.

en: If you want to use the same export setup in the future, check 'Save Fields' at the bottom of the page before continuing. You will then be able to reload this setup with a single click.
bg: Ако искате да използвате същата настройка за експортиране в бъдеще, проверете „Запазване на полетата“ в долната част на страницата, преди да продължите. След това ще можете да презаредите тази настройка с едно щракване.

en: If you want to utilize multi-threading enter the size you want your sub jobs to be split into. Recommended values are between 1,000 and 10,000. Use a lower value if your server has multiple cron jobs running simultaneously, but do not use values smaller than 1,000. Enter "0" to disable multi-threading and process mail as one single job - batch limits still apply.
bg: Ако искате да използвате многопоточност, въведете размера, на който искате Вашите подзадания да бъдат разделени. Препоръчителните стойности са между 1000 и 10 000. Използвайте по-ниска стойност, ако Вашият сървър има множество задания на cron, изпълнявани едновременно, но не използвайте стойности, по-малки от 1000. Въведете „0“, за да деактивирате многонишковостта и да обработвате пощата като едно задание – пакетните ограничения все още се прилагат.

en: If you were previously on version 5.8 and altered the WYSIWYG editor setting, you should visit the <a %1>Display Preferences</a> page and re-save the WYSIWYG editor setting.
bg: Ако преди сте били с версия 5.8 и сте променили настройката на WYSIWYG редактора, трябва да посетите страницата с <a %1>Предпочитания за показване</a> и да запазите отново настройката на WYSIWYG редактора.

en: If you would like to add personal message to email please add it here. (If sending to more then one receipient the same message will be sent to each contact.)
bg: Ако искате да добавите лично съобщение към имейл, моля, добавете го тук. (Ако изпращате до повече от един получател, същото съобщение ще бъде изпратено до всеки контакт.)

en: If you would like to create an account on this site, check the box below and enter a Username
bg: Ако искате да създадете акаунт на този сайт, поставете отметка в квадратчето по-долу и въведете потребителско име

en: If you're not sure which processor to use - we recommend reviewing terms, limitations and coverage areas on each processor's website before proceeding.
bg: Ако не сте сигурни кой процесор да използвате - препоръчваме да прегледате условията, ограниченията и зоните на покритие на уебсайта на всеки процесор, преди да продължите.

en: If you're sure this record is not a duplicate, click the 'Save Matching Contact' button below.
bg: Ако сте сигурни, че този запис не е дубликат, щракнете върху бутона „Запазване на Съвпадащия Контакт“ по-долу.

en: If you've changed search criteria for this 'smart group' and want to save your changes, select <strong>Group - update smart group</strong> from the '- more actions -' drop-down menu
bg: Ако сте променили критериите за търсене за тази „интелигентна група“ и искате да запазите промените си, изберете <strong>Група – актуализиране на интелигентна група</strong> от падащото меню „– още действия –“

en: If you've stored a unique <strong>External Identifier</strong> for each contact in CiviCRM, you can include that value as a column in your import file. Contributions will then be matched to contributors using their External ID.
bg: Ако сте съхранили уникален <strong>Външен идентификатор</strong> за всеки контакт в CiviCRM, можете да включите тази стойност като колона във Вашия файл за импортиране. След това приносите ще бъдат съпоставени с сътрудниците, използвайки техния външен идентификатор.

en: If you've stored a unique <strong>External Identifier</strong> for each contact in CiviCRM, you can include that value as a column in your import file. Memberships will then be matched to contact records using their External ID.
bg: Ако сте съхранили уникален <strong>Външен Идентификатор</strong> за всеки контакт в CiviCRM, можете да включите тази стойност като колона във вашия файл за импортиране. След това членствата ще бъдат съпоставени с записите за контакти, използвайки външния им идентификатор.

en: If you've stored a unique <strong>External Identifier</strong> for each contact in CiviCRM, you can include that value as a column in your import file. Participant data will then be matched to contact records using their External ID. Please note that you must use an "On Duplicate Entries" setting of "Skip" or "No Duplicate Checking" to be able to upload using the External ID field.
bg: Ако сте съхранили уникален <strong>Външен Идентификатор</strong> за всеки контакт в CiviCRM, можете да включите тази стойност като колона във вашия файл за импортиране. След това данните за участниците ще бъдат съпоставени със записите за контакти, като се използва техният външен идентификатор. Моля, имайте предвид, че трябва да използвате настройка „При дублиращи се записи“ на „Пропускане“ или „Без проверка на дублиране“, за да можете да качвате с помощта на полето за външен идентификатор.

en: If your SMTP server requires authentication, enter your Username and Password here.
bg: Ако Вашият SMTP сървър изисква удостоверяване, въведете Вашето потребителско име и парола тук.

en: If your desired processor is not in the list, check the <a href="%1">Extensions Directory</a> for more payment processors you can download. If you still can't find it, consider partnering with a developer and contributing a new extension.
bg: Ако желаният от Вас процесор не е в списъка, проверете <a href="%1">Директорията с Разширения</a> за още процесори за плащане, които можете да изтеглите. Ако все още не можете да го намерите, помислете за партньорство с разработчик и допринасяне на ново разширение.

en: If your mysql server is running on other port than default 3306, provide server info as server:port (i.e. localhost:1234)
bg: Ако Вашият mysql сървър работи на порт, различен от 3306 по подразбиране, предоставете информация за сървъра като server:port (т.е. localhost:1234)

en: If your organization has modified the default versions of System Workflow message templates, then the changes and bug fixes included in an upgrade will need to be merged with your modified versions.
bg: Ако Вашата организация е променила версиите по подразбиране на шаблоните за съобщения на системния работен поток, тогава промените и корекциите на грешки, включени в надстройка, ще трябва да бъдат обединени с Вашите модифицирани версии.

en: If your page is enabled, click <strong>Live Page</strong> to view to the page in <strong>live mode</strong>.
bg: Ако страницата Ви е активирана, щракнете върху <strong>Страница на живо</strong>, за да видите страницата в <strong>режим на живо</strong>.

en: If your site uses Contact Subtypes, you can assign this set of custom fields to a specific subtype (e.g. 'Student'), OR you can select '- Any -' which makes the fields available to contacts of the parent type (e.g. 'Individual') as well as to any subtypes.
bg: Ако Вашият сайт използва подтипове контакти, можете да присвоите този набор от персонализирани полета към конкретен подтип (напр. „Студент“), ИЛИ можете да изберете „- Всеки –“, което прави полетата достъпни за контакти от родителския тип (напр. „Индивидуално“ '), както и към всякакви подтипове.

en: Igbo
bg: Игбо

en: Ignore
bg: Игнорирайте

en: Ignore Mismatch & Process the Batch?
bg: Игнориране на несъответствие и обработка на партидата?

en: Ignore Severity
bg: Игнорирайте последствие

en: Illegal stack size. Use values between 1 and %1.
bg: Незаконен размер на стека. Използвайте стойности между 1 и %1.

en: Image
bg: Изображение

en: Image Deleted
bg: Изображението е изтрито

en: Image Directory
bg: Директория с изображения

en: Image File Name
bg: Име на файл с изображение

en: Image URL
bg: URL адрес на изображението

en: Image URL is Required
bg: URL адресът на изображението е задължителен

en: Image Upload URL
bg: URL за качване на изображение

en: Image Url
bg: URL на изображението

en: Image could not be uploaded due to invalid type extension.
bg: Изображението не може да бъде качено поради невалидно разширение.

en: Images
bg: Изображения

en: Images Directory
bg: Директория с изображения

en: Implicit FK to civicrm_event: parent event
bg: Неявна FK към civicrm_event: родителско събитие

en: Implicit FK to civicrm_option_group with name = 'visibility'
bg: Неявна FK към civicrm_option_group с име = 'видимост'

en: Implicit FK to civicrm_option_value row in NEW label_type option group
bg: Неявен FK към реда civicrm_option_value в групата опции НОВО label_type

en: Implicit FK to civicrm_option_value where option_group = activity_type
bg: Неявно FK към civicrm_option_value, където option_group = activity_type

en: Implicit FK to civicrm_option_value where option_group = email_on_hold.
bg: Неявен FK към civicrm_option_value, където option_group = email_on_hold.

en: Implicit foreign key to civicrm_option_values in the pledge_status option group.
bg: Неявен външен ключ към civicrm_option_values в групата опции pledge_status.

en: Import / Export Field Separator
bg: Разделител на полета за импортиране/експортиране

en: Import Activity
bg: Импортиране на дейност

en: Import Contact
bg: Импортиране на контакт

en: Import Contribution
bg: Импортиране на дарения

en: Import Data (row %1)
bg: Импортиране на данни (ред %1)

en: Import Data File
bg: Въведи файл с данни

en: Import Field Separator
bg: Вмъкване на Разделител на полета

en: Import File Format
bg: Формат на файла за внасяне

en: Import Membership
bg: Внеси членство

en: Import Now
bg: Въведи сега

en: Import Options
bg: Опции за импортиране

en: Import Participant
bg: Внеси участници

en: Import Wizard
bg: Импортиране на съветник

en: Import contacts and activities
bg: Импортиране на контакти и дейности

en: Import mode
bg: Режим на внасяне

en: Import to Groups
bg: Импортиране в Групи

en: Important Notes
bg: Важни бележки

en: Importing Multi-value Custom Data
bg: Импортиране на персонализирани данни с много стойности

en: In
bg: Вътре

en: In "Opportunistic Flush" mode, caches are flushed in response to user actions; this mode is broadly compatible but may add latency during form-submissions. In "Cron Flush" mode, you should schedule a cron job to flush caches if your site uses ACLs; this can improve latency on form-submissions but requires more setup.
bg: В режим "Opportunistic Flush" кешовете се изчистват в отговор на действията на потребителя; този режим е широко съвместим, но може да добави латентност по време на изпращане на формуляри. В режим „Cron Flush“ трябва да планирате задача на cron за изчистване на кеш паметта, ако вашият сайт използва ACL; това може да подобри забавянето при изпращане на формуляри, но изисква повече настройка.

en: In "Opportunistic Flush" mode, caches are flushed in response to user actions; this mode is broadly compatible but may add latency during form-submissions. In "Cron Flush" mode, you should schedule a cron job to flush caches; this can improve latency on form-submissions but requires more setup.
bg: В режим "Opportunistic Flush" кешовете се изчистват в отговор на действията на потребителя; този режим е широко съвместим, но може да добави латентност по време на изпращане на формуляри. В режим "Cron Flush" трябва да планирате задача на cron за изчистване на кеш паметта; това може да подобри забавянето при изпращане на формуляри, но изисква повече настройка.

en: In Date
bg: Начална Дата

en: In Global Settings
bg: В Глобални настройки

en: In Honor of
bg: В чест на

en: In Memory of
bg: В памет на

en: In Person
bg: Лично

en: In Progress
bg: В ход

en: In Public Honor Roll?
bg: В обществения почетен списък?

en: In Support of
bg: В подкрепа на

en: In addition to the settings on this screen, there are a number of settings you can add to your sites's settings file (civicrm.settings.php) to provide additional debugging information.
bg: В допълнение към настройките на този екран има редица настройки, които можете да добавите към файла с настройки на Вашия сайт (civicrm.settings.php), за да предоставите допълнителна информация за отстраняване на грешки.

en: In addition, you must include a Primary Email Address field in the profile.
bg: Освен това трябва да включите поле за основен имейл адрес в профила.

en: In all cases, the check for an existing matching contact uses the default "Individual Strict Duplicate Matching Rule" (match on email address). If you are concerned with existing contact data being over-written by anonymous visitors, you can modify this rule to make matches less likely (or even impossible). For example, if you NEVER want anonymous input to match (i.e. always create a new contact record) - edit that rule and set the 'weight threshold' higher than 10. You will then need to run Find Duplicates periodically using a different rule, and merge any duplicate records with their associated memberships, contributions, etc.
bg: Във всички случаи проверката за съществуващ съответстващ контакт използва по подразбиране „Индивидуално правило за строго дублиране на съответствие“ (съвпадение на имейл адрес). Ако се притеснявате, че съществуващите данни за контакт се презаписват от анонимни посетители, можете да промените това правило, за да направите съвпаденията по-малко вероятни (или дори невъзможни). Например, ако НИКОГА не искате анонимният вход да съвпада (т.е. винаги създавайте нов запис на контакт) - редактирайте това правило и задайте „прага на теглото“ по-висок от 10. След това ще трябва периодично да изпълнявате Намери дубликати, като използвате различно правило и обединяват всички дублиращи се записи със свързаните с тях членства, приноси и др.

en: In how much time to declare winner
bg: След колко време да обявим победител

en: In order for reminders to be sent:
bg: За да бъдат изпратени напомняния:

en: In order to enable logged in users to download invoices and credit notes from the dashboard, please first enable CiviCRM invoicing functionality <a href='%1'>Administer > CiviContribute > CiviContribute Component Settings</a>
bg: За да разрешите на влезлите потребители да изтеглят фактури и кредитни бележки от таблото за управление, моля, първо активирайте функционалността за фактуриране на CiviCRM <a href='%1'>Администриране > CiviContribute > Настройки на компонента на CiviContribute</a>

en: In order to use this functionality, the installation's database user must have privileges to create triggers (in MySQL 5.0 – and in MySQL 5.1 if binary logging is enabled – this means the SUPER privilege). This install either does not seem to have the required privilege enabled.
bg: За да използва тази функционалност, потребителят на базата данни на инсталацията трябва да има привилегии за създаване на тригери (в MySQL 5.0 – и в MySQL 5.1, ако двоичното регистриране е разрешено – това означава SUPER привилегията). Изглежда, че тази инсталация няма активирана необходимата привилегия.

en: In order to use this functionality, the installation's database user must have privileges to create triggers and views (if binary logging is enabled – this means the SUPER privilege). This install does not have the required privilege(s) enabled.
bg: За да използва тази функционалност, потребителят на базата данни на инсталацията трябва да има привилегии за създаване на тригери и изгледи (ако двоичното регистриране е разрешено – това означава привилегия SUPER). Тази инсталация няма разрешени необходимите привилегии(я).

en: In the case of Drupal, this will cause all CiviCRM error messages to appear in the watchdog (assuming you have Drupal's watchdog enabled)
bg: В случай на Drupal, това ще доведе до показване на всички съобщения за грешка на CiviCRM в watchdog (ако приемем, че сте активирали watchdog на Drupal)

en: In the form of CCYYMMDD.
bg: Под формата на CCГГММДД.

en: In the form of DD (01 - 31).
bg: Под формата на ДД (01 - 31).

en: In the form of MM (01 - 12).
bg: Под формата на ММ (01 - 12).

en: In the form of WW (01 - 53).
bg: Под формата на СС (01 - 53).

en: In the form of YYYY.
bg: Под формата на ГГГГ.

en: In the form of YYYYMM.
bg: Под формата на ГГГГММ.

en: In the future
bg: В бъдеще

en: In the past
bg: В миналото

en: In the process of setting up CiviCRM components or configuring pages and profiles, you might have created test contributions, activities, participants, pledges, etc.
bg: В процеса на настройка на компоненти на CiviCRM или конфигуриране на страници и профили, може да сте създали тестови приноси, дейности, участници, обещания и т.н.

en: In this step, you will configure the page title, financial type (donation, campaign contribution, etc.), goal amount, and introductory message. You will be able to go back and modify all aspects of this page at any time after completing the setup wizard.
bg: В тази стъпка ще конфигурирате заглавието на страницата, финансовия тип (дарение, принос за кампания и т.н.), целевата сума и уводното съобщение. Ще можете да се върнете и да промените всички аспекти на тази страница по всяко време след завършване на съветника за настройка.

en: In what context(s) is the mailing contents visible (online viewing)
bg: В какъв контекст(и) е видимо съдържанието на съобщението (онлайн видимост)

en: In what context(s) is this field visible.
bg: В какъв контекст(и) се вижда това поле.

en: Inactive
bg: Неактивен

en: Inactive Recurring Contributions
bg: Неактивни повтарящи се Приноси

en: Inactive Relationships
bg: Неактивни Взаимоотношения

en: Inbound Email
bg: Входящ имейл

en: Inbound Email.
bg: Входящ имейл.

en: Inbound SMS
bg: Входящи SMS

en: Inches
bg: Инча

en: Include
bg: Включи

en: Include %1 user account information links in search results?
bg: Да се включат ли връзки с информация за %1 потребителски акаунт в резултатите от търсенето?

en: Include / Exclude Search
bg: Включване / изключване на търсене

en: Include Alphabetical Pager
bg: Включване на пейджър по азбучен ред

en: Include Both
bg: Включете и двете

en: Include Cancel Button
bg: Включете бутон за отмяна

en: Include Cancel Button?
bg: Включване на бутона за отмяна?

en: Include Case Activities
bg: Включете дейности по казуси

en: Include Drupal user account information links in search results?
bg: Включете връзки с информация за потребителски акаунт в Drupal в резултатите от търсенето?

en: Include Email
bg: Добавете имейл

en: Include Event templates?
bg: Включване на шаблони за събития?

en: Include Group(s)
bg: Включи група(и)

en: Include Groups
bg: Включете групи

en: Include ICal Invite to Activity Assignees
bg: Включете ICal покана към възложените дейности

en: Include Map to Event Location
bg: Включи Карта към Местоположението на Събитието

en: Include Messages
bg: Включете съобщения

en: Include Nickname
bg: Включете псевдоним

en: Include Order By Clause
bg: Включете клауза за подреждане по

en: Include Profile
bg: Включете профил

en: Include Profiles
bg: Включете профили

en: Include Proximity Search?
bg: Включване на търсене в близост?

en: Include Repeating Events
bg: Включи повтарящи се събития

en: Include Report in Navigation Menu?
bg: Включване на отчет в менюто за навигация?

en: Include Tags on Other Types of Records
bg: Включете етикети на други видове записи

en: Include Template
bg: Включете шаблон

en: Include a Membership Signup section in this Online Contribution page?
bg: Включете раздел за Регистрация за Членство в тази страница за Онлайн Принос?

en: Include a Picture or an Image
bg: Включете снимка или изображение

en: Include a map block on the Event Information page when geocode info is available and a mapping provider has been specified?
bg: Включете блок карта на страницата Информация за Събитието, когато информацията за геокодиране е налична и доставчикът на картографиране е посочен?

en: Include additional fields on this registration form by selecting and configuring a CiviCRM Profile to be included at the bottom of the page.
bg: Включете допълнителни полета в този формуляр за регистрация, като изберете и конфигурирате CiviCRM Профил, който да бъде включен в долната част на страницата.

en: Include additional fields on this registration form by selecting and configuring a CiviCRM Profile to be included at the top of the page (immediately after the introductory message).
bg: Включете допълнителни полета в този формуляр за регистрация, като изберете и конфигурирате CiviCRM Профил, който да бъде включен в горната част на страницата (веднага след въвеждащото съобщение).

en: Include by Privacy Option(s)
bg: Включване чрез опция(и) за поверителност

en: Include case activities in general activity views.
bg: Включете дейностите по казуси в изгледите на общи дейности.

en: Include contacts where
bg: Добави контакти къде

en: Include double-quotes (&quot;) around the name and angle-brackets (&lt; &gt;) around the email address.<br />EXAMPLE: <em>&quot;Client Services&quot; &lt;clientservices@example.org&gt;</em>
bg: Включете двойни кавички (&quot;) около името и ъглови скоби (&lt; &gt;) около имейл адреса. <br />ПРИМЕР: <em>&quot;Client Services&quot; &lt;clientservices@example.org&gt;</em>

en: Include in multi-record listing?
bg: Включване в списък с множество записи?

en: Include map presenting event location on event information page? (A map provider must be configured under <a href='%1'>Administer > System Settings > Mapping and Geocoding</a>)
bg: Включете карта, представяща местоположението на събитието на страницата с информация за събитието? (Доставчикът на карта трябва да бъде конфигуриран под <a href='%1'>Администриране > Системни настройки > Картографиране и геокодиране</a>)

en: Include my name and message
bg: Включете моето име и съобщение

en: Include participants from all events in the %1 series
bg: Включете участници от всички събития в поредицата %1

en: Include profile edit links in search results?
bg: Да се включат връзки за редактиране на профили в резултатите от търсенето?

en: Include reCAPTCHA?
bg: Включване на reCAPTCHA?

en: Include tags used for %1
bg: Включете тагове, използвани за %1

en: Include the data fields used for contact 'matching' based on your configured <strong>Unsupervised Duplicate Matching</strong> rules. For the default duplicate matching rules, you would include a column in each row with the contributors' Email Address.
bg: Включете полетата с данни, използвани за "съвпадане" на контактите, въз основа на конфигурираните от вас правила за 1Неконтролирано съвпадение на дублиращи се1. За правилата за съвпадение на дубликати по подразбиране ще трябва да включите колона с имейл адреса на вносителите във всеки ред .

en: Include these membership types
bg: Включете тези видове членство

en: Include this link to your fundraising page in your emails
bg: Включете тази връзка към Вашата страница за набиране на средства в имейлите си

en: Include:
bg: Включва:

en: Included
bg: Включени

en: Includes %1 amount of %2
bg: Включва %1 количество от %2

en: Income
bg: Доходи

en: Income Account is
bg: Приходна сметка е

en: Income Count Summary Report
bg: Обобщен отчет за преброяване на доходите

en: Income Statistics
bg: Статистика на доходите

en: Income and benefits stabilization
bg: Стабилизиране на доходите и обезщетенията

en: Incomplete
bg: Непълен

en: Incomplete Transaction
bg: Незавършена транзакция

en: Incomplete. Click to configure result set.
bg: Непълен. Щракнете, за да конфигурирате набор от резултати.

en: Incorrect greeting value id %1, or no default greeting for this contact type and greeting type.
bg: Неправилна стойност на поздрава id %1 или безпоздрав по подразбиране за този тип контакт и тип поздрав.

en: Individual
bg: Индивидуално

en: Individual Display Name Format
bg: Формат на индивидуално показвано име

en: Individual Name Fields
bg: Индивидуални полета за име

en: Individual Prefix
bg: Индивидуална представка

en: Individual Sort Name Format
bg: Индивидуален формат на име за сортиране

en: Individual Suffix
bg: Индивидуална наставка

en: Individual contact prefixes
bg: Индивидуални префикси за контакт

en: Individual contact suffixes
bg: Индивидуални суфикси за контакт

en: Individuals, organizations, households, etc.
bg: Лица, организации, домакинства и др.

en: Indonesian
bg: Индонезийски

en: Info &amp; Settings
bg: Информация &amp; Настройки

en: Info Page
bg: Информационна страница

en: Info Page Link
bg: Връзка към информационната страница

en: Info and Settings
bg: Информация и настройки

en: Inform Mailing
bg: Информирайте мейлинг

en: Inform scheduler about the mailing
bg: Информирайте графика за изпращането

en: Inherit CMS Language
bg: Наследяване на CMS език

en: Inherited membership %1 status was changed to Expired due to the change in relationship type.
bg: Статусът на наследеното членство %1 е променен на Изтекъл поради промяна в типа на връзката.

en: Initial Amount Help Text
bg: Помощен текст за Първоначална сума

en: Initial Amount Label
bg: Етикет на първоначалната сума

en: Initial Date Range
bg: Първоначален период от време

en: Initial Date Range:
bg: Първоначален период от време:

en: Initial Reminder Day
bg: Първоначален ден за напомняне

en: Initial amount help text for partial payment
bg: Помощен текст за начална сума на частично плащане

en: Initial amount label for partial payment
bg: Етикет на първоначална сума за частично плащане

en: Initializing...
bg: Инициализиране...

en: Inline
bg: Вграден

en: InnoDB Full Text Search
bg: Търсене в пълен текст на InnoDB

en: Input Field Type
bg: Въведи Тип поле

en: Input file must be in CSV format
bg: Качваният файл трябва да бъде в CSV формат

en: Insert
bg: Вмъкване

en: Insert new Membership
bg: Вмъкване на ново Членство

en: Insert new contributions
bg: Вмъкнете нови приноси

en: Inserts activity for a contact or a case by retrieving inbound emails from a mail directory
bg: Вмъква активност за контакт или случай чрез извличане на входящи имейли от пощенска директория

en: Install
bg: Инсталиране

en: Install "%1"?
bg: Инсталиране на „%1“?

en: Installation Error
bg: Грешка при инсталиране

en: Installation Guide
bg: Ръководство за инсталиране

en: Installing CiviCRM...
bg: Инсталиране CiviCRM ...

en: Installment Amount
bg: Размер на вноската

en: Installments
bg: Разсрочени вноски

en: Installments should be greater than zero.
bg: Вноските трябва да са по-големи от нула.

en: Instance is Reserved
bg: Екземплярът е запазен

en: Instant Messaging
bg: Незабавно Изпращане

en: Instant Messenger
bg: Незабавно Изпращане

en: Instant Messenger %1
bg: Незабавно Изпращане %1

en: Instant Messenger %1 is primary?
bg: Instant Messenger %1 е основен?

en: Instant Messenger (IM) screen-names
bg: Екранни имена на Instant Messenger (IM).

en: Instant Messenger ID
bg: Идентификационен номер на Instant Messenger

en: Instructions
bg: Инструкции

en: Instructions added to Confirmation and Thank-you pages when the user selects the 'pay later' option (e.g. 'Mail your check to ... within 3 business days.').
bg: Инструкции, добавени към страниците за потвърждение и благодарности, когато потребителят избере опцията „плащане по-късно“ (напр. „Изпратете чека си до... в рамките на 3 работни дни.“).

en: Instructions added to Confirmation and Thank-you pages, as well as the confirmation email, when the user selects the 'pay later' option (e.g. 'Mail your check to ... within 3 business days.').
bg: Инструкции, добавени към страниците за потвърждение и благодарност, както и имейла за потвърждение, когато потребителят избере опцията „плащане по-късно“ (напр. „Изпратете чека си по пощата до ... в рамките на 3 работни дни.“).

en: Instructions for interviewers
bg: Инструкции за интервюиращите

en: Insufficient access rights - cannot merge
bg: Недостатъчни права за достъп - не може да се слее

en: Insufficient permissions for aggressive mode batch merge
bg: Недостатъчни разрешения за групово сливане в агресивен режим

en: Integer
bg: Целочислено

en: Integrated case management for human service providers
bg: Интегрирано управление на случаи за доставчици на човешки услуги

en: Intended Recipients
bg: Предвидени получатели

en: Interlingua
bg: Интерлингва

en: Interlingue
bg: Интерлингве

en: Internal ID
bg: Вътрешно ID

en: Internal Name
bg: Вътрешно име

en: Internal name of Contact Type (or Subtype).
bg: Вътрешно име на тип контакт (или подтип).

en: Internal name of Group.
bg: Вътрешно име на Група.

en: Internal name of dashlet.
bg: Вътрешно име на dashlet.

en: International direct dialing prefix from within the country TO another country
bg: Международен префикс за директно набиране от страната КЪМ друга държава

en: Internet Access Required
bg: Изисква се достъп до интернет

en: Interval
bg: Интервал

en: Interval (number of units)
bg: Интервал (брой единици)

en: Interval of Subscription for %1 installment(s)
bg: Интервал на абонамент за %1 вноска(и)

en: Interview Respondents
bg: Интервюране на Респонденти

en: Interviewed
bg: Интервюиран

en: Interviewer
bg: Интервюиращ

en: Interviewer Name
bg: Име на интервюиращия

en: Intro
bg: Въведение

en: Intro Content
bg: Въвеждащо съдържание

en: Intro Text
bg: Въвеждащ текст

en: Introduce the campaign and why you're supporting it. This text will appear at the top of your personal page AND at the top of the main campaign contribution page when people make a contribution through your page.
bg: Представете кампанията и защо я подкрепяте. Този текст ще се появи в горната част на Вашата лична страница И в горната част на основната страница за принос към кампанията, когато хората направят принос през Вашата страница.

en: Introduce the campaign and why you're supporting it. This text will appear at the top of your personal page AND at the top of the main contribution or event registration page.
bg: Представете кампанията и защо я подкрепяте. Този текст ще се появи в горната част на Вашата лична страница И в горната част на основната страница за принос или регистрация на събитие.

en: Introduce yourself and your role within our organization.
bg: Представете себе си и ролята си в нашата организация.

en: Introduction
bg: Въведение

en: Introductory Message
bg: Въвеждащо съобщение

en: Introductory Message - New Memberships
bg: Уводно Съобщение - Нови членства

en: Introductory Message - Renewals
bg: Уводно Съобщение - Подновявания

en: Introductory Text
bg: Уводен текст

en: Introductory message / instructions for online event registration page (may include HTML formatting tags).
bg: Уводно съобщение/инструкции за онлайн страница за регистрация на събитие (може да включва HTML етикети за форматиране).

en: Introductory message for Event Registration page. Text and html allowed. Displayed at the top of Event Registration form.
bg: Уводно съобщение за страницата за Регистрация на Събитие. Разрешени са текст и html. Показва се в горната част на формуляра за регистрация на събитие.

en: Introductory message to contributor or participant displayed on the Tell a Friend form.
bg: Въвеждащо съобщение до дарител или участник, показано във формуляра Кажи на приятел.

en: Inuktitut
bg: Инуктитут

en: Inupiaq
bg: Инупиак

en: Invalid
bg: Невалиден

en: Invalid Activity Id (aid).
bg: Невалиден идентификатор на дейност (помощ).

en: Invalid Base Directory
bg: Невалидна основна директория

en: Invalid Base URL
bg: Невалиден основен URL адрес

en: Invalid Case Role
bg: Невалидна роля на делото

en: Invalid Case Type Name
bg: Невалидно име на тип случай

en: Invalid Membership
bg: Невалидно Членство

en: Invalid Message template
bg: Невалиден шаблон за съобщение

en: Invalid Pledge Payment Rows (skipped)
bg: Невалидни редове за плащане на Залог (пропуснати)

en: Invalid Price Fields
bg: Невалидни ценови полета

en: Invalid Rows (skipped)
bg: Невалидни редове (пропуснати)

en: Invalid Subtype
bg: Невалиден подтип

en: Invalid action specified in URL
bg: В URL адреса е посочено невалидно действие

en: Invalid className: %1
bg: Невалидно име на класа: %1

en: Invalid component ID (%1)
bg: Идентификатор на Невалиден компонент (%1)

en: Invalid date "%1" (must have form yyyy-mm-dd).
bg: Невалидна дата „%1“ (трябва да има форма гггг-мм-дд)

en: Invalid date query "%1" in URL (valid syntax is yyyymm).
bg: Невалидна заявка за дата „%1“ в URL адрес (валидният вид е ггггмм).

en: Invalid day name
bg: Невалидно име на ден

en: Invalid day of the month
bg: Невалиден ден от месеца

en: Invalid default value for country.
bg: Грешна страна по подразбиране

en: Invalid document file format
bg: Невалиден файлов формат на документа

en: Invalid entity type
bg: Невалиден тип обект

en: Invalid expiry date
bg: Невалидна дата на изтичане

en: Invalid form parameters.
bg: Невалидни параметри на формуляра.

en: Invalid hook invocation
bg: Невалидно използване на куката

en: Invalid option
bg: Невалидна опция

en: Invalid parameter was given to _civicrm_member_roles_get_data(). Param: "!1".
bg: Даден е невалиден параметър на _civicrm_member_roles_get_data(). Параметър: "!1".

en: Invalid relationship type
bg: Невалиден тип връзка

en: Invalid status
bg: Невалиден статус

en: Invalid string passed as severity level.
bg: Невалиден стринг е предаден като ниво на сериозност.

en: Invalid task
bg: Невалидна задача

en: Invalid token code
bg: Невалиден код на токен

en: Invalid value passed to delete function.
bg: Невалидна стойност е предадена на функцията за изтриване.

en: Invoice
bg: Фактура

en: Invoice Date:
bg: Дата на фактурата:

en: Invoice ID
bg: Идентификатор на фактурата

en: Invoice ID or Transaction ID or Contribution ID are required to match to the existing contribution records in Update mode.
bg: Идентификаторът на фактурата или ID на транзакцията или ID на принос трябва да съответстват на съществуващите записи за принос в режим на актуализиране.

en: Invoice Number
bg: Фактура номер:

en: Invoice Number:
bg: Номер на фактура:

en: Invoice Prefix
bg: Префикс на фактура

en: Invoice Reference
bg: Справка за фактура

en: Invoices - print or email
bg: Фактури - печат или имейл

en: Invoices / Credit Notes
bg: Фактури / Кредитни известия

en: Irish
bg: Ирландски

en: Is
bg: Е

en: Is Active
bg: Активен

en: Is Active?
bg: Активен?

en: Is Amount Block Active?
bg: Активен ли е блокът на сумата?

en: Is Automaticaly created
bg: Създава се автоматично

en: Is Billing Address
bg: Адресът за фактуриране

en: Is Billing Email
bg: Имейл за фактуриране е

en: Is Billing Email?
bg: Имейл за фактуриране ли е?

en: Is Billing Phone
bg: Телефон за фактуриране

en: Is Calendar Year
bg: Е календарна година

en: Is Campaign Active?
bg: Активна ли е кампанията?

en: Is Contribution Page Shared?
bg: Споделена ли е страницата за принос?

en: Is Credit Card Only?
bg: Само с кредитна карта ли е?

en: Is Dashlet Active?
bg:  Активен ли е Dashlet?

en: Is Dashlet Reserved?
bg: Резервиран ли е Dashlet?

en: Is Deceased
bg: Починал е

en: Is Default Mail Settings?
bg: Настройките за поща по подразбиране ли са?

en: Is Default Price Field Option?
bg: Цена по Подразбиране Опция ли е за Полето?

en: Is Default Survey
bg: Анкета по подразбиране

en: Is Default?
bg: По подразбиране?

en: Is Deleted
bg: Изтрито е

en: Is Domain Setting?
bg: Настройка на домейн ли е?

en: Is Empty
bg: Празно е

en: Is Event Public
bg: Събитието е Публично

en: Is Held
bg: се провежда

en: Is IM Billing?
bg: IM фактуриране ли?

en: Is Interview Conducted?
bg: Провежда ли се интервю?

en: Is Label Reserved?
bg: Етикетът запазен ли е?

en: Is Mailing Archived?
bg: Архивирано ли е съобщението?

en: Is Manager
bg: Е управител

en: Is Manually Geocoded
bg: Геокодирано ли е настройването

en: Is Monetary
bg: Паричен е

en: Is Not
bg: Не е

en: Is Null
bg: Null

en: Is Online Registration
bg: Регистрацията е Онлайн

en: Is Online Registration On
bg: Включена ли е онлайн регистрацията

en: Is Online Registration enabled for the event?
bg: Активирана ли е онлайн регистрацията за събитието?

en: Is Opt Out
bg: Отказва ли се

en: Is Page Active?
bg: Страницата активна ли е?

en: Is Pay Later
bg: Плаща се по-късно

en: Is Payment?
bg: Плащане ли е?

en: Is Personal Campaign Page Block enabled/active?
bg: Активирано/активно ли е блокирането на страници на лична кампания?

en: Is Personal Campaign Page enabled/active?
bg: Страницата за лична кампания активирана/активна ли е?

en: Is Premium Active?
bg: Премиум активен ли е?

en: Is Price Set Quick Config?
bg: Бързо конфигуриране ли е задаване на цена?

en: Is Primary Address
bg: Е основен адрес

en: Is Primary Email
bg: Основен имейл е

en: Is Primary Phone
bg: Основен телефонен номер е

en: Is Public
bg: Публично е

en: Is Recurring
bg: Повтаря се

en: Is Relationship Active
bg: Взаимоотношението е Активно

en: Is Required
bg: Изисква се

en: Is Reserved
bg: Запазен Е

en: Is Reserved?
bg: Запазен е?

en: Is Selected
bg: Избрано е

en: Is Starred
bg: Има звезда

en: Is Tax Deductible?
bg: Приспада ли се данъкът?

en: Is Tax?
bg: Данък ли е?

en: Is Tax? must be set for respective financial account
bg: Данък ли е? трябва да бъдат зададени за съответната финансова сметка

en: Is Tax? must be set for this financial account
bg: Данък ли е? трябва да бъдат зададени за тази финансова сметка

en: Is Test
bg: Тест е

en: Is Test Processor?
bg: Тест процесор ли е?

en: Is Test?
bg: Тест е?

en: Is a Followup Activity?
bg: Последваща дейност ли е?

en: Is a Template Contribution
bg: Шаблон за Принос е

en: Is a current member
bg: Настоящ член е

en: Is a non-current member
bg: Не е настоящ член

en: Is a value required for this property.
bg: Необходима ли е стойност за това свойство.

en: Is active?
bg: Активен?

en: Is an Event Template
bg: Това е Шаблон за Събитие

en: Is auto_increment_increment set to 1
bg: auto_increment_increment зададено ли е на 1

en: Is between
bg: е между

en: Is billing block required
bg: Изисква ли се блок за таксуване

en: Is confirm email
bg: Имейлът е потвърден

en: Is deceased
bg: Починал е

en: Is deleted
bg: Изтрито е

en: Is empty (Null)
bg: е празно (нула)

en: Is equal to
bg: Равно е на

en: Is equal to Active
bg: Равно е на Ативен

en: Is equal to Inactive
bg: Равно е на Неативен

en: Is frequency interval exposed on the contribution form.
bg: Изложен ли е честотният интервал във формуляра за принос.

en: Is greater than
bg: е по-голямо от

en: Is greater than or equal to
bg: е по-голямо или равно на

en: Is it not possible to filter on soft contribution type when not including soft credits.
bg: Не е ли възможно филтриране по тип мек принос, когато не включва меки кредити.

en: Is less than
bg: е по-малко от

en: Is less than or equal to
bg: е по-малко или равно на

en: Is membership sign up optional
bg: Регистрацията за членство по избор ли е

en: Is not between
bg: не е между

en: Is not empty (Null)
bg: не е празно (нула)

en: Is not equal to
bg: не е равно на

en: Is not one of
bg: Не е един от

en: Is one of
bg: Е един от

en: Is set if edited on Contribution or Event Page rather than through Manage Price Sets
bg: Задава се, ако се редактира на страницата за принос или събитие, а не чрез Управление на ценови набори

en: Is shared through social media
bg: Споделено през социална медия

en: Is the %1 folder writeable?
bg: В папката %1 може ли да се вписва?

en: Is the <code>utf8mb4</code> character set supported?
bg: Поддържа ли се наборът от символи <code>utf8mb4</code>?

en: Is the CVV code required for back office credit card transactions
bg: Изисква ли се CVV кодът за транзакции с кредитни карти в бек офиса

en: Is the Group Active
bg: Активна ли е групата

en: Is the Membership pay later?
bg: Плащането на членството по-късно ли е?

en: Is the Premiums feature enabled for this page?
bg: Активирана ли е функцията Премиум за тази страница?

en: Is the Premiums section enabled for this Online Contributions page?
bg: Разделът Премиум активиран ли е за тази страница с онлайн приноси?

en: Is the Relationship active?
bg: активно ли е взаимоотношението?

en: Is the activity a test entry?
bg: Дейността тестов вход ли е?

en: Is the activity created by the system?
bg: Дейността създадена ли е от системата?

en: Is the booking confirmation screen enabled?
bg: Активиран ли е екранът за потвърждение на резервацията?

en: Is the contact deceased?
bg: Контактът е починал?

en: Is the contribution a test entry?
bg: Приносът е тестов запис?

en: Is the mailing completely sent?
bg: Изпратена ли е пощата напълно?

en: Is the membership status overridden?
bg: Статусът на членство отменя ли се?

en: Is the provided database name valid?
bg: Предоставеното име на база данни валидно ли е?

en: Is the recurring contribution a test entry?
bg: Повтарящият се принос тестов запис ли е?

en: Is this ACL entry Allow  (0) or Deny (1) ?
bg: Дали това ACL вписване е Разрешено (0) или Забранено (1)?

en: Is this Campaign enabled or disabled/cancelled?
bg: Тази кампания активирана ли е или деактивирана/анулирана?

en: Is this CiviCRM Profile active?
bg: Активен ли е този профил в CiviCRM?

en: Is this Country active?
bg: Активна ли е тази държава?

en: Is this County active?
bg: Активна ли е тази област?

en: Is this Custom Data Set active?
bg: Активен ли е този персонализиран набор от данни?

en: Is this Custom Data Set public?
bg: Този персонализиран набор от данни публичен ли е?

en: Is this Custom Group Public
bg: Тази персонализирана група публична ли е

en: Is this Event Active?
bg: Активно ли е това Събитие?

en: Is this Event enabled or disabled/cancelled?
bg: Това Събитие е активирано или деактивирано/отменено?

en: Is this Field Searchable?
bg: Възможно ли е търсене в това поле?

en: Is this Label Format the default?
bg: Този формат на етикета по подразбиране ли е?

en: Is this Online Contribution Page Active?
bg: Активна ли е тази страница за онлайн принос?

en: Is this PDF Page Format the default?
bg: Този PDF формат на страницата по подразбиране ли е?

en: Is this Payment Processor Type active?
bg: Активен ли е този тип процесор за плащане?

en: Is this Payment Processor Type the default?
bg: Този тип процесор за плащане по подразбиране ли е?

en: Is this Payment Processor active?
bg: Активен ли е този Платежен Процесор?

en: Is this Payment Processor the default?
bg: Този Процесор за Обработка на плащания по подразбиране ли е?

en: Is this Scheduled Job active?
bg: Активна ли е тази планирана работа?

en: Is this StateProvince active?
bg: Активна ли е тази StateProvince?

en: Is this a PAID event?
bg: Това ПЛАТЕНО събитие ли е?

en: Is this a default provider?
bg: Това доставчик по подразбиране ли е?

en: Is this a header account which does not allow transactions to be posted against it directly, but only to its sub-accounts?
bg: Това заглавна сметка ли е, която не позволява директно осчетоводяване на транзакции срещу нея, а само към нейните подсметки?

en: Is this a manually entered geo code
bg: Това собственоръчно въведен геокод ли е

en: Is this a predefined system object?
bg: Това предварително дефиниран системен обект ли е?

en: Is this a predefined system option group (i.e. it can not be deleted)?
bg: Това предварително дефинирана група системни опции ли е (т.е. не може да бъде изтрита)?

en: Is this a predefined system price set  (i.e. it can not be deleted, edited)?
bg: Това предварително зададена системна цена ли е (т.е. не може да бъде изтрита, редактирана)?

en: Is this a reserved Custom Group?
bg: Това резервирана персонализирана група ли е?

en: Is this a reserved rule - a rule group that has been optimized and cannot be changed by the admin
bg: Това запазено правило ли е - група правила, която е оптимизирана и не може да бъде променена от администратора

en: Is this a test membership?
bg: Това тестово членство ли е?

en: Is this account for taxes?
bg: Тази сметка за данъци ли е?

en: Is this account tax-deductible?
bg: Тази сметка подлежи ли на данъчно приспадане?

en: Is this account the default one (or default tax one) for its financial_account_type?
bg: Тази сметка по подразбиране ли е (или данъчна по подразбиране) за своя financial_account_type?

en: Is this account to be used as the default account for its financial account type when associating financial accounts with financial types?
bg: Тази сметка трябва ли да се използва като сметка по подразбиране за нейния тип финансова сметка при свързване на финансови сметки с финансови типове?

en: Is this activity a current revision in versioning chain?
bg: Тази дейност представлява ли текуща ревизия във веригата за създаване на версии?

en: Is this address for bulk mail ?
bg: Това адрес за масова поща ли е?

en: Is this address the contact's billing address?
bg: Този адрес ли е адресът за фактуриране на контакта?

en: Is this address the contact's billing email?
bg: Този адрес ли е имейлът за фактуриране на контакта?

en: Is this address the contact's primary address?
bg: Този адрес ли е основният адрес на контакта?

en: Is this address the contact's primary email?
bg: Този адрес ли е основният имейл на контакта?

en: Is this case type a predefined system type?
bg: Този тип случай предварително дефиниран тип система ли е?

en: Is this case type enabled?
bg: Този тип случай активиран ли е?

en: Is this contact type a predefined system type
bg: Този тип контакт е предварително дефиниран системен тип

en: Is this dashlet active?
bg: Активен ли е този dashlet?

en: Is this dashlet reserved?
bg: Резервиран ли е този dashlet?

en: Is this default price field option
bg: Това ли е опцията за ценово поле по подразбиране

en: Is this default survey?
bg: Това проучване по подразбиране ли е?

en: Is this default?
bg: Това по подразбиране ли е?

en: Is this entry active?
bg: Активно ли е това вписване?

en: Is this entry either a payment or a reversal of a payment?
bg: Плащане или сторниране на плащане ли е този запис?

en: Is this extension active?
bg: Това разширение активно ли е?

en: Is this field currently shareable? If false, hide the field for all sharing contexts.
bg: Това поле може ли да се споделя в момента? Ако е невярно, скрийте полето за всички контексти на споделяне.

en: Is this field hidden from public search ('User and User Admin Only'), or is it visible to the public and potentially searchable in the Profile Search form ('Expose Publicly' or 'Expose Publicly and for Listings')?  ('User and User Admin Only') fields can still be used for Edit and Create mode.
bg: Това поле скрито ли е от обществено търсене („Само потребител и потребителски администратор“), или е видимо за обществеността и потенциално може да се търси във формуляра за търсене на профил („Изложете публично“ или „Изложете публично и за обяви“)? Полетата („Само потребител и потребителски администратор“) все още могат да се използват за режим Редактиране и Създаване.

en: Is this field included as a column in the search results table? This setting applies only to fields with 'Public Pages' or 'Public Pages and Listings' visibility.
bg: Това поле включено ли е като колона в таблицата с резултати от търсенето? Тази настройка се прилага само за полета с видимост „Публични страници“ или „Публични страници и обяви“.

en: Is this field included as a column in the selector table?
bg: Това поле включено ли е като колона в таблицата за избор?

en: Is this field included search form of profile?
bg: Това поле включва ли формуляр за търсене на профил?

en: Is this field required when included in a user or registration form?
bg: Това поле задължително ли е, когато е включено в потребителски или регистрационен формуляр?

en: Is this field reserved for use by some other CiviCRM functionality?
bg: Това поле запазено ли е за използване от някои други функции на CiviCRM?

en: Is this field set by PHP code (via a custom hook). This field will not be updated by CiviCRM.
bg: Това поле зададено ли е от PHP код (чрез персонализирана кука). Това поле няма да се актуализира от CiviCRM.

en: Is this financial type tax-deductible? If true, contributions of this type may be fully OR partially deductible - non-deductible amount is stored in the Contribution record.
bg: Този финансов вид подлежи ли на данъчно приспадане? Ако е вярно, вноските от този тип може да бъдат напълно ИЛИ частично приспадащи се – неподлежащата на приспадане сума се съхранява в записа на приноса.

en: Is this form currently active? If false, hide all related fields for all sharing contexts.
bg: Активен ли е този формуляр в момента? Ако не е, скрийте всички свързани полета за всички контексти на споделяне.

en: Is this group hidden?
bg: Тази група скрита ли е?

en: Is this group reserved for use by some other CiviCRM functionality?
bg: Тази група запазена ли е за използване от някои други функции на CiviCRM?

en: Is this job active?
bg: Активна ли е тази работа?

en: Is this job for a test mail?
bg: Тази работа за пробна поща ли е?

en: Is this join currently active?
bg: Активно ли е това присъединяване в момента?

en: Is this location type a predefined system location?
bg: Този тип местоположение е предварително дефинирано системно местоположение?

en: Is this location type the default?
bg: Този вид местоположение по подразбиране ли е?

en: Is this mailing archived?
bg: Архивирано ли е това съобщение?

en: Is this membership_block enabled
bg: Активиран ли е този membership_block

en: Is this membership_status enabled.
bg: Активиран ли е този  membership_status.

en: Is this membership_status reserved.
bg: Запазен ли е този membership_status.

en: Is this membership_type enabled
bg: Активиран ли е membership_type

en: Is this menu item active?
bg: Активен ли е този елемент от менюто?

en: Is this message template used for sms?
bg: Този шаблон за съобщение използва ли се за sms?

en: Is this navigation item active?
bg: Активен ли е този елемент за навигация?

en: Is this option active?
bg: Активна ли е тази опция?

en: Is this option group active?
bg: Активна ли е тази група опции?

en: Is this petition active?
bg: Тази петиция активна ли е?

en: Is this price field active
bg: Активно ли е това ценово поле

en: Is this price field required (value must be > 1)
bg: Задължително ли е това поле за цена (стойността трябва да е > 1)

en: Is this price field value active
bg: Активна ли е тази стойност на ценовото поле

en: Is this price set active
bg: Активна ли е тази зададена цена

en: Is this processor active?
bg: Този процесор активен ли е?

en: Is this processor for a test site?
bg: Този процесор за тестов сайт ли е?

en: Is this processor the default?
bg: Този процесор по подразбиране ли е?

en: Is this property active?
bg: Активен ли е този обект?

en: Is this property public?
bg: Публична ли е тази собственост?

en: Is this property range searchable.
bg: Възможно ли е търсене в този диапазон на обекти.

en: Is this property searchable.
bg: Може ли да се търси този обект.

en: Is this property set by PHP Code? A code field is viewable but not editable
bg: Това свойство е зададено от PHP код? Кодово поле е видимо, но не може да се редактира

en: Is this provider active?
bg: Активен ли е този доставчик?

en: Is this relationship type a predefined system type (can not be changed or de-activated)?
bg: Този тип взаимоотношение е предварително дефиниран системен тип (не може да бъде променен или деактивиран)?

en: Is this relationship type currently active (i.e. can be used when creating or editing relationships)?
bg: Активен ли е този тип взаимоотношение в момента (т.е. може да се използва при създаване или редактиране на взаимоотношения)?

en: Is this reserved label?
bg: Това запазен етикет ли е?

en: Is this row simply a display header? Expected usage is to render these as OPTGROUP tags within a SELECT field list of options?
bg: Този ред само заглавка на дисплея ли е? Очакваната употреба е те да бъдат изобразени като OPTGROUP тагове в списъка с опции SELECT поле?

en: Is this setting a contact specific or site wide setting?
bg: Тази настройка специфична ли е за контакт или за целия сайт?

en: Is this status check active?
bg: Активна ли е тази проверка на състоянието?

en: Is this status enabled.
bg: Този статус активиран ли е.

en: Is this status for admin/manual assignment only.
bg: Този статус само за администраторско/самостоятелно присвояване ли е.

en: Is this survey active?
bg: Тази анкета активна ли е?

en: Is this survey enabled or disabled/cancelled?
bg: Това проучване активирано ли е или деактивирано/отменено?

en: Is this tag selectable / displayed
bg: Този етикет може да се избира/показва

en: Is this the billing address.
bg: Това адресът за фактуриране ли е.

en: Is this the billing?
bg: Това ли е фактурирането?

en: Is this the contact's billing phone?
bg: Това ли е телефонът за фактуриране на контакта?

en: Is this the contact's primary phone?
bg: Това ли е основният телефон на контакта?

en: Is this the default component for this component_type?
bg: Това компонентът по подразбиране ли е за този тип_компонент?

en: Is this the default option for the group?
bg: Това опцията по подразбиране ли е за групата?

en: Is this the default petition?
bg: Това ли е петицията по подразбиране?

en: Is this the default survey?
bg: Това проучване по подразбиране ли е?

en: Is this the primary IM for this contact and location.
bg: Това ли е основният IM за този контакт и местоположение.

en: Is this the primary address.
bg: Това основният адрес ли е.

en: Is this the primary email address
bg: Това основният имейл адрес ли е.

en: Is this the primary email for this contact and location.
bg: Това ли е основният имейл за този контакт и местоположение.

en: Is this the primary phone for this contact and location.
bg: Това ли е основният телефон за тези контакт и местоположение.

en: Is this the recipient criteria limited to OR in addition to?
bg: Това критериите за получателите ли са ограничени до ИЛИ в допълнение към?

en: Is this the test mailing?
bg: Това тестовото писмо ли е?

en: Is this widget active?
bg: Активно ли е това устройство?

en: Is your Personal Campaign Page active? You can activate/de-activate it any time during it's lifecycle.
bg: Активна ли е страницата на персоналната ви кампания? Можете да я активирате/деактивирате по всяко време на нейния жизнен цикъл.

en: Issue warning and do not save
bg: Издайте предупреждение и не запазвайте

en: It appears that this transaction is a duplicate.  Have you already submitted the form once?  If so there may have been a connection problem.  Check your email for a receipt from Authorize.net.  If you do not receive a receipt within 2 hours you can try your transaction again.  If you continue to have problems please contact the site administrator.
bg: Изглежда, че тази транзакция е дубликат. Вече изпратихте ли формуляра веднъж? Ако е така, може да е имало проблем с връзката. Проверете имейла си за разписка от Authorize.net. Ако не получите разписка в рамките на 2 часа, можете да опитате транзакцията си отново. Ако продължавате да имате проблеми, моля свържете се с администратора на сайта.

en: It appears that this transaction is a duplicate. Have you already submitted the form once? If so there may have been a connection problem. Check your email for a receipt for this transaction.  If you do not receive a receipt within 2 hours you can try your transaction again.  If you continue to have problems please contact the site administrator.
bg: Изглежда, че тази транзакция е дубликат. Вече изпратихте ли формуляра веднъж? Ако е така, може да е имало проблем с връзката. Проверете имейла си за разписка за тази транзакция. Ако не получите разписка в рамките на 2 часа, може да опитате транзакцията си отново. Ако продължавате да имате проблеми, моля свържете се с администратора на сайта.

en: It appears you have no contacts with email addresses from the selected recipients.
bg: Изглежда, че нямате контакти с имейл адреси от избраните получатели.

en: It is recommended, though not yet required, to configure your MySQL server for utf8mb4 support. You will need the following MySQL server configuration: innodb_large_prefix=true innodb_file_format=barracuda innodb_file_per_table=true
bg: Препоръчително е, макар че все още не е задължително, да конфигурирате Вашия MySQL сървър за поддръжка на utf8mb4. Ще Ви трябва следната конфигурация на MySQL сървър: innodb_large_prefix=true innodb_file_format=barracuda innodb_file_per_table=true

en: It is recommended, though not yet required, to upgrade your PHP MySQL driver (libmysqlclient) to >= 5.5.3 for utf8mb4 support.
bg: Препоръчително е, макар че все още не се изисква, да актуализирате своя PHP MySQL драйвер (libmysqlclient) до >= 5.5.3 за поддръжка на utf8mb4.

en: It is recommended, though not yet required, to upgrade your PHP MySQL driver (mysqlnd) to >= 5.0.9 for utf8mb4 support.
bg: Препоръчително е, макар че все още не е задължително, да надстроите своя PHP MySQL драйвер (mysqlnd) до >= 5.0.9 за поддръжка на utf8mb4.

en: It looks like there are enough spaces in this event for your group (you will not be wait listed).
bg: Изглежда, че в това събитие има достатъчно места за вашата група (няма да бъдете в списъка за чакане).

en: It looks like this participant is already registered for this event. If you want to change your registration, or you feel that you've received this message in error, please contact the site administrator.
bg: Изглежда, че този участник вече е регистриран за това събитие. Ако искате да промените регистрацията си или смятате, че сте получили това съобщение по погрешка, моля, свържете се с администратора на сайта.

en: It looks like you are already registered for this event.  You may proceed if you want to create an additional registration.
bg: Изглежда, че вече сте регистрирани за това събитие. Можете да продължите, ако искате да създадете допълнителна регистрация.

en: It looks like you are already registered for this event. If you want to change your registration, or you feel that you've gotten this message in error, please contact the site administrator.
bg: Изглежда, че вече сте регистрирани за това събитие. Ако искате да промените регистрацията си или смятате, че сте получили това съобщение по погрешка, моля, свържете се с администратора на сайта.

en: It looks like you are already registered for this event. If you want to change your registration, or you feel that you've received this message in error, please contact the site administrator.
bg: Изглежда, че вече сте регистрирани за това събитие. Ако искате да промените регистрацията си или смятате, че сте получили това съобщение по погрешка, моля, свържете се с администратора на сайта.

en: It looks like you are already waitlisted for this event. If you want to change your registration, or you feel that you've received this message in error, please contact the site administrator.
bg: Изглежда, че вече сте в списъка на чакащите за това събитие. Ако искате да промените регистрацията си или смятате, че сте получили това съобщение по погрешка, моля, свържете се с администратора на сайта.

en: It looks like you are now registering a group of %1 participants. The event has %2 available spaces (you will not be wait listed).
bg: Изглежда, че вече регистрирате група от %1 участници. Събитието има %2 свободни места (няма да бъдете в списъка за чакане).

en: It looks like you are now registering a group of %1 participants. The event has %2 available spaces (you will not be wait listed). Please go back to the main registration page and reduce the number of additional people. You will also need to complete payment information.
bg: Изглежда, че вече регистрирате група от %1 участници. Събитието има %2 свободни места (няма да бъдете в списъка за чакане). Моля, върнете се на главната страница за регистрация и намалете броя на допълнителните хора. Ще трябва също да попълните информация за плащане.

en: It looks like you are now registering a group of %1 participants. The event has %2 available spaces (you will not be wait listed). Registration for this event requires approval. You will receive an email once your registration has been reviewed.
bg: Изглежда, че вече регистрирате група от %1 участници. Събитието има %2 свободни места (няма да бъдете в списъка за чакане). Регистрацията за това събитие изисква одобрение. Ще получите имейл, след като регистрацията ви бъде прегледана.

en: It looks like you are registering more participants then there are spaces available. All participants will be added to the waiting list. You will be notified if spaces become available.
bg: Изглежда, че регистрирате повече участници, отколкото има свободни места. Всички участници ще бъдат добавени в списъка с чакащи. Ще бъдете уведомени, ако има свободни места.

en: It looks like you may have posted and / or distributed the flash version of the Contribution widget. We won't be supporting the flash version in next release. You should try and get all sites using the flash widget to update to the improved HTML widget code below as soon as possible.
bg: Изглежда, че може да сте публикували и/или разпространили флаш версията на приспособлението за принос. Няма да поддържаме флаш версията в следващото издание. Трябва да се опитате да накарате всички сайтове, използващи флаш уиджета, да се актуализират до подобрения HTML код на уиджета по-долу възможно най-скоро.

en: It looks there are enough spaces in this event for your group (you will not be wait listed). Registration for this event requires approval. You will receive an email once your registration has been reviewed.
bg: Изглежда, че в това събитие има достатъчно места за вашата група (няма да бъдете в списъка за чакане). Регистрацията за това събитие изисква одобрение. Ще получите имейл, след като регистрацията ви бъде прегледана.

en: It's a good idea to test your mailing by sending it to yourself and/or a selected group of people in your organization.
bg: Добра идея е да тествате пощата си, като я изпратите до себе си и/или на избрана група хора във Вашата организация.

en: Italian
bg: Италиански

en: Italic
bg: Курсив

en: Item
bg: Артикул

en: Item Count
bg: Брой артикули

en: Item in table
bg: Елемент в таблица

en: JSON encoded data
bg: JSON кодирани данни

en: JSON support
bg: Поддръжка на JSON

en: JSON support not included in PHP.
bg: Поддръжката на JSON не е включена в PHP.

en: January
bg: Януари

en: Japanese
bg: Японски

en: Javanese
bg: Явански

en: Job
bg: Работа

en: Job Description
bg: Описание на работа

en: Job Frequency
bg: Честота на работа

en: Job ID
bg: ID на работа

en: Job Is Active?
bg: Работата е активна?

en: Job Log
bg: Дневник на работата

en: Job Log ID
bg: ID на Дневник на работата

en: Job Logs
bg: Дневници за работа

en: Job Name
bg: Име на работа

en: Job Title
bg: Длъжност

en: Job copied successfully
bg: Работата е копирано успешно

en: Job has not been executed as it is a %1 (non-production) environment.
bg: Заданието не е изпълнено, тъй като е %1 (непроизводствена) среда.

en: Job log entry ID
bg: ID за вписване на Дневник на работата

en: Jobs
bg: Работи

en: Join Date
bg: Дата на присъединяване

en: Join Us
bg: Присъедини се към нас

en: Join a Group
bg: Присъединете се към група

en: Join on:
bg: Присъединете се към:

en: Join this api call to return values from or filter on a related entity.
bg: Присъединете се към това API извикване, за да върнете стойности от или да филтрирате свързан обект.

en: Join your local chapter
bg: Присъединете се към Вашия местен клон

en: Joining these group(s) is pending confirmation by this contact.
bg: Присъединяването към тази група(и) изчаква потвърждение от този контакт.

en: Joins these premium settings to another object. Always civicrm_contribution_page for now.
bg: Присъединява тези първокласни настройки към друг обект. Засега винаги civicrm_contribution_page.

en: Jr.
bg: Младши

en: Json serialized array of data used by the ufjoin.module
bg: Json сериализиран масив от данни, използвани от ufjoin.module

en: July
bg: Юли

en: June
bg: Юни

en: Kalaallisut, Greenlandic
bg: Калаалисут, Гренландски

en: Kannada
bg: Каннада

en: Kanuri
bg: Канури

en: Kashmiri
bg: Кашмирски

en: Kazakh
bg: Казахски

en: Keeps track of the sequence number of this repetition.
bg: Проследява поредния номер на това повторение.

en: Key
bg: Ключ

en: Key for validating requests related to this contact.
bg: Ключ за валидиране на заявки, свързани с този контакт.

en: Key for validating requests related to this mailing.
bg: Ключ за валидиране на заявки, свързани с това изпращане.

en: Key is not set for this payment processor
bg: Ключът не е зададен за този процесор за плащане

en: Khmer
bg: Кхмерски

en: Kikuyu, Gikuyu
bg: Кикую, Гикую

en: Kilometers
bg: Километри

en: Kinyarwanda
bg: Киняруанда

en: Kirghiz, Kyrgyz
bg: Киргиз

en: Kirundi
bg: Кирунди

en: Komi
bg: Коми

en: Kongo
bg: Конго

en: Korean
bg: Корейски

en: Kurdish
bg: Кюрдски

en: Kwanyama, Kuanyama
bg: Кваняма, Куаняма

en: LESS Credit to invoice(s)
bg: ПО-МАЛКО Кредит към фактура(и)

en: LYBUNT Report
bg: Отчет LYBUNT

en: LYBUNT means last year but not this year. Provides a list of constituents who donated last year but did not donate during the time period you specify as the current year.
bg: ЛИБУНТ означава миналата година, но не и тази година. Предоставя списък на участниците, които са дарили миналата година, но не са дарили през периода, който сте посочили като текущата година.

en: Label
bg: Етикет

en: Label Format
bg: Формат на етикет

en: Label Format Option Group not found in database.
bg: Групата с опции за формат на етикета не е намерена в базата данни.

en: Label Format does not fit in database.
bg: Форматът на етикета не се вписва в базата данни.

en: Label Formats
bg: Формати на етикет

en: Label Height
bg: Височина на етикета

en: Label Is Active?
bg: Етикетът е активен?

en: Label Type
bg: Тип етикет

en: Label Width
bg: Ширина на етикета

en: Label already exists in Database.
bg: Етикетът вече съществува в базата данни.

en: Label and value cannot be empty.
bg: Етикетът и стойността не могат да бъдат празни.

en: Label cannot be empty.
bg: Етикетът не може да бъде празен.

en: Label displayed for No Thank-you option in premiums block (e.g. No thank you)
bg: Показва се етикет за опцията „Не благодаря“ в премиум блок (напр. „Не, благодаря“)

en: Label for Membership Status
bg: Етикет на Членски Статуси

en: Label for Signature
bg: Етикет за подпис

en: Label for Subject
bg: Етикет за Тема

en: Label for User Name if used
bg: Етикет за потребителско име, ако се използва

en: Label for password
bg: Етикет за парола

en: Label for the relationship from Contact A to Contact B. EXAMPLE: Contact A is 'Parent of' Contact B.
bg: Етикет за връзката от Контакт А към Контакт Б. ПРИМЕР: Контакт А е „родител на“ Контакт Б.

en: Label for the relationship from Contact B to Contact A. EXAMPLE: Contact B is 'Child of' Contact A. You may leave this blank for relationships where the name is the same in both directions (e.g. Spouse).
bg: Етикет за връзката от Контакт Б към Контакт А. ПРИМЕР: Контакт Б е „Дъщерен на“ Контакт А. Можете да оставите това поле за връзки, при които името е едно и също и в двете посоки (напр. Съпруг).

en: Label is Default?
bg: Етикетът е по подразбиране?

en: Label of the rule group
bg: Етикет на групата правила

en: Labels Per Column
bg: Етикети на колона

en: Labels Per Row
bg: Етикети на ред

en: Landscape
bg: Пейзаж

en: Language
bg: Език

en: Language Customizations
bg: Езикови персонализации

en: Language and Currency
bg: Език и валута

en: Language and Region Settings
bg: Езикови и областта настройки

en: Language of basic data:
bg: Език на основните данни:

en: Language of the content of the mailing. Useful for tokens.
bg: Език на съдържанието на имейла. Полезно за токени.

en: Languages
bg: Езици

en: Languages available to users of this installation.
bg: Езици, достъпни за потребителите на тази инсталация.

en: Lao
bg: Лао

en: Lapsed Memberships
bg: Изтекли членства

en: Last
bg: Последен

en: Last &gt;&gt;
bg: Последен &gt;&gt;

en: Last 12 months including today
bg: Последните 12 месеца, включително днес

en: Last 2
bg: Последни 2

en: Last 2 years including today
bg: Последните 2 години включително днес

en: Last 3
bg: Последни 3

en: Last 3 years including today
bg: Последните 3 години включително днес

en: Last 30 days including today
bg: Последните 30 дни включително днес

en: Last 4 digits of credit card
bg: Последните 4 цифри на кредитната карта

en: Last 4 digits of the card
bg: Последните 4 цифри на картата

en: Last 60 days including today
bg: Последните 60 дни, включително днес

en: Last 7 days including today
bg: Последните 7 дни, включително днес

en: Last 90 days including today
bg: Последните 90 дни, включително днес

en: Last Action Date
bg: Последна дата на действие

en: Last Change by
bg: Последна промяна от

en: Last Completed Action Date
bg: Дата на последно завършено действие

en: Last Contribution Processed
bg: Последният принос е обработен

en: Last Modified
bg: Последно модифициран

en: Last Modified By:
bg: Последно модифициран от:

en: Last Name
bg: Фамилия

en: Last Name, First Name
bg: Фамилия, Собствено име

en: Last Name.
bg: Фамилия

en: Last Name:
bg: Фамилия:

en: Last Reminder
bg: Последно напомняне

en: Last Run
bg: Последен опит

en: Last Year Total
bg: Общо за миналата година

en: Last cron run at %1.
bg: Последно изпълнение на cron при %1.

en: Last name, First name
bg: Фамилия, Собствено име

en: Last updated date for this pledge record.
bg: Последна актуализирана дата за този запис на Залог.

en: Last updated date for this record. mostly the last time a payment was received
bg: Последна актуализирана дата за този запис. предимно последния път, когато е получено плащане

en: Latest date to consider end events from.
bg: Последна дата, от която да се вземат предвид крайните събития.

en: Latest membership period expiration date. End Date will be automatically set based on Membership Type if you don't select a date.
bg: Дата на изтичане на последния период на членство. Крайната дата ще бъде автоматично зададена въз основа на вида членство, ако не изберете дата.

en: Latin
bg: Латински

en: Latitude
bg: Географска ширина

en: Latitude and longitude may be automatically populated by enabling a Mapping Provider.
bg: Географската ширина и дължина могат да бъдат автоматично попълнени чрез активиране на доставчик на картографиране.

en: Latitude of the Address for mapping
bg: Географска ширина на адреса за картографиране

en: Latvian
bg: Латвийски

en: Layout fixes for the Contribution templates
bg: Поправки на оформлението за шаблоните за принос

en: Learn more about a script that can automatically update contact addressee and greeting options.
bg: Научете повече за скрипт, който може автоматично да актуализира адресата за контакт и опциите за поздрав.

en: Learn more.
bg: Научете повече.

en: Learn more...
bg: Научете повече...

en: Leave blank for default
bg: Оставете празно по подразбиране

en: Leave blank for unlimited. This limit is not implemented by all browsers and rich text editors.
bg: Оставете празно за неограничено. Това ограничение не се прилага от всички браузъри и редактори с форматиран текст.

en: Leave blank to run as soon as possible.
bg: Оставете празно, за да стартирате възможно най-скоро.

en: Leave blank to run at next run frequency.
bg: Оставете празно, за да се изпълнява при следваща честота на изпълнение.

en: Leave the Membership Type blank for additional non-membership options (e.g. magazine subscription).
bg: Оставете Тип членство празен за допълнителни опции без членство (напр. абонамент за списание).

en: Leave undefined
bg: Оставете недефиниран

en: Ledger
bg: Счетоводна книга

en: Left
bg: Ляво

en: Left Margin
bg: Ляво поле

en: Left Message
bg: Оставено съобщение

en: Left Padding
bg: Лява подложка

en: Legacy Encoding
bg: Наследено кодиране

en: Legal
bg: Законно

en: Legal Identifier
bg: Законен идентификатор

en: Legal Name
bg: Юридическо име

en: Legal Name.
bg: Юридическо име.

en: Length
bg: Продължителност

en: Letter
bg: Писмо

en: Letter Mail
bg: Писмена поща

en: Liability
bg: Пречка

en: License
bg: Лиценз

en: LifeTime
bg: Доживот

en: Lifetime Total
bg: Общо за целия живот

en: Lifetime total
bg: Общо за целия живот

en: Like
bg: Подобен

en: Limburgish, Limburgan, Limburger
bg: Лимбургски

en: Limit Dashboard Results
bg: Ограничете резултатите от таблото за управление

en: Limit Group
bg: Ограничена група

en: Limit List to Group
bg: Ограничете списъка до група

en: Limit Options
bg: Опции за ограничаване

en: Limit Rows per Page in Dashboard
bg: Ограничете редовете на страница в таблото за управление

en: Limit To
bg: Ограничаване към

en: Limit To Current User
bg: Ограничение до текущия потребител

en: Limit listings to a specific Group?
bg: Ограничаване на обявите до конкретна група?

en: Limit or Add Recipients
bg: Ограничете или добавете получатели

en: Limit the number of additional participants that can be registered in a single booking.
bg: Ограничете броя на допълнителните участници, които могат да бъдат регистрирани в една резервация.

en: Limit to
bg: Ограничаване към

en: Line Item
bg: Договорена покупка

en: Line Item Entity
bg: Обект на договорена покупка

en: Line Item Entity Type
bg: Тип обект на договорена покупка

en: Line Item ID
bg: Идентификатор на Договорена покупка

en: Line Item Label
bg: Етикет на Договорена покупка

en: Line Item Participant Count
bg: Брой участници в договорената покупка

en: Line Item Quantity
bg: Количество на договорената покупка

en: Line Item Total
bg: Общо договорена покупка

en: Line Items
bg: Договорени покупки

en: Line Number
bg: Линия номер

en: Linear (1D)
bg: Линеен (1D)

en: Lingala
bg: Лингала

en: Link
bg: Връзка

en: Link Cases
bg: Връзки към Случаи

en: Link Text
bg: Текст на връзка

en: Link To Case
bg: Връзка към Случай

en: Link text for PCP.
bg: Текст на връзката за PCP.

en: Link this field
bg: Свържете това поле

en: Link this field to its CiviCRM Contact
bg: Свържете това поле с неговия CiviCRM контакт

en: Link this field to its event page
bg: Свържете това поле към неговата страница със събитие

en: Link this field to its user
bg: Свържете това поле с неговия потребител

en: Link to
bg: Връзка към

en: Link to Delete Activity
bg: Връзка към Изтриване на дейността

en: Link to Delete Contact
bg: Връзка към Изтриване на Контакт

en: Link to Delete Contribution
bg: Връзка към Изтриване на принос

en: Link to Delete Event
bg: Връзка към Изтриване на събитие

en: Link to Delete Participant
bg: Връзка към Изтриване на участник

en: Link to Delete Relationship
bg: Връзка към Изтриване на Взаимоотношение

en: Link to Edit Activity
bg: Връзка към Редактиране на дейността

en: Link to Edit Contact
bg: Връзка към Редактиране на Контакт

en: Link to Edit Contribution
bg: Връзка към Редактиране на принос

en: Link to Edit Event Participants
bg: Връзка към Редактиране на участниците в събитието

en: Link to Edit Participant
bg: Връзка към Редактиране на участник

en: Link to Edit Relationship A-B
bg: Връзка към Редактиране на Взаимоотношение A-Б

en: Link to Edit Relationship B-A
bg: Връзка към Редактиране на Взаимоотношение Б-А

en: Link to Event Configuration
bg: Връзка към конфигурацията на събитието

en: Link to Event Page
bg: Връзка към страницата на събитието

en: Link to Event Participants
bg: Връзка към участниците в събитието

en: Link to Event Registration
bg: Връзка към Регистрация на събитието

en: Link to Participant Listing
bg: Връзка към списъка с участници

en: Link to Registration Page
bg: Връзка към страницата за регистрация

en: Link to View Activity
bg: Връзка към Преглед на дейността

en: Link to View Contact
bg: Връзка към Преглед на Контакта

en: Link to View Contribution
bg: Връзка към Преглед на приноса

en: Link to View Participant
bg: Връзка към Преглед на участник

en: Link to View Relationship A-B
bg: Връзка към Преглед на Взаимоотношение A-Б

en: Link to View Relationship B-A
bg: Връзка към Преглед на Взаимоотношение Б-А

en: Link to a Custom Node
bg: Връзка към персонализиран възел

en: Link to a Drupal Node or View, from the base path. The Activity ID will be appended to the end of the link.
bg: Връзка към Drupal Node или Преглед от основния път. ID на дейността ще бъде добавен в края на връзката.

en: Link to a Drupal Node or View, from the base path. The Contact ID will be appended to the end of the link.
bg: Връзка към Drupal Node или Преглед от основния път. Идентификаторът на контакт ще бъде добавен в края на връзката.

en: Link to a Drupal Node or View, from the base path. The Contribution ID will be appended to the end of the link.
bg: Връзка към Drupal Node или Преглед от основния път. Идентификаторът на приноса ще бъде добавен в края на връзката.

en: Link to a Drupal Node or View, from the base path. The Event ID will be appended to the end of the link.
bg: Връзка към Drupal Node или Преглед от основния път. Идентификационният номер на събитието ще бъде добавен в края на връзката.

en: Link to a Drupal Node or View, from the base path. The Participant ID will be appended to the end of the link.
bg: Връзка към Drupal Node или Преглед от основния път. ID на участника ще бъде добавен в края на връзката.

en: Link to a Drupal Node or View, from the base path. The relationship ID will be appended to the end of the link.
bg: Връзка към Drupal Node или Преглед от основния път. ID на взаимоотношението ще бъде добавен в края на връзката.

en: Link together events, mailings, activities, and contributions. Create surveys and online petitions.
bg: Свържете заедно събития, съобщения, дейности и приноси. Създавайте анкети и онлайн петиции.

en: Linked to Contribution Page
bg: Свързано със страница за принос

en: Links
bg: Връзки

en: Links Text
bg: Връзки Текст

en: Links to an entity_table like civicrm_financial_type
bg: Връзки към entity_table като civicrm_financial_type

en: Links to an id in the entity_table, such as vid in civicrm_financial_type
bg: Връзки към идентификатор в entity_table, като vid в civicrm_financial_type

en: List %1 participants
bg: Избройте %1 участници

en: List All Duplicates
bg: Избройте всички дубликати

en: List Association Rule(s)
bg: Списък с правило(а) за асоцииране

en: List Custom Options
bg: Списък с персонализирани опции

en: List all activity(s) for this row.
bg: Избройте всички дейност(и) за този ред.

en: List all contribution(s) for this date unit.
bg: Избройте всички принос(и) за тази единица за дата.

en: List all direct contribution(s) from this contact.
bg: Избройте всички преки принос(и) от този контакт.

en: List all revisions
bg: Избройте всички ревизии

en: List contact's donation history, grouped by year, along with contributions attributed to any of the contact's related contacts.
bg: Избройте хронологията на даренията на контакта, групирана по години, заедно с приносите, приписани на някой от свързаните контакти на контакта.

en: List counted participants
bg: Избройте преброените участници

en: List more Grants
bg: Изброяване на още Субсидии

en: List my contribution
bg: Избройте моя принос

en: List my contribution anonymously
bg: Избройте моя принос анонимно

en: List my support anonymously
bg: Избройте моята подкрепа анонимно

en: List of Languages
bg: Списък с езици

en: List of all dates of activities of Type
bg: Списък на всички дати на дейности от Тип

en: List of log entries for:
bg: Списък със записи в регистрационния файл за:

en: List of names
bg: Списък с имена

en: List of parameters to the command.
bg: Списък с параметри на командата.

en: List of pledges including amount pledged, pledge status, next payment date, balance due, total amount paid etc.
bg: Списък със залози, включително заложена сума, статус на залога, следваща дата на плащане, дължимо салдо, обща платена сума и др.

en: List participants for this event (all statuses)
bg: Списък на участниците за това събитие (всички статуси)

en: List the signatures
bg: Избройте подписите

en: List uncounted participants
bg: Избройте непреброените участници

en: Listed contact(s) have been added to the selected group.
bg: Изброените контакт(и) са добавени към избраната група.

en: Listing of current and upcoming public events.
bg: Списък на текущи и предстоящи публични събития.

en: Lists Summary of Memberships for this date unit.
bg: Изброява Резюме на членството за тази единица за дата.

en: Lists detailed contribution(s) for this record.
bg: Изброява подробни принос(и) за този запис.

en: Lists specific contributions by criteria including contact, time period, financial type, contributor location, etc. Contribution summary report points to this report for contribution details.
bg: Изброява конкретни дарения по критерии, включително контакт, период от време, финансов вид, местоположение на сътрудника и т.н. Обобщеният отчет за дарение сочи към този отчет за подробности за дарението.

en: Lithuanian
bg: Литовски

en: Live
bg: на живо

en: Live API URL
bg: URL адрес на API на живо

en: Live Button URL
bg: URL адрес на бутона на живо

en: Live Mode
bg: Режим на живо

en: Live Page
bg: Страница на живо

en: Live Recurring Payments URL
bg: URL адрес за повтарящи се плащания на живо

en: Live Site URL
bg: URL адрес на сайта на живо

en: Load Mapping
bg: Заредете картографиране

en: Loading
bg: Зареждане

en: Loading...
bg: Зареждане...

en: Loads all variables available to the current page template into a pop-up window. To trigger, add <em>&smartyDebug=1</em> to any CiviCRM URL query string. Make sure you have pop-up blocking disabled in your browser for the CiviCRM site URL.
bg: Зарежда всички променливи, налични за текущия шаблон на страница, в изскачащ прозорец. За да задействате, добавете <em>&smartyDebug=1</em> към всеки CiviCRM URL низ на заявка. Уверете се, че сте деактивирали блокирането на изскачащи прозорци във Вашия браузър за URL адреса на сайта CiviCRM.

en: Local Extension ID
bg: Идентификатор на локално разширение

en: Local path
bg: Локален път

en: Locale specific string overrides
bg: Локално специфичен стринг от отмени

en: Localization
bg: Локализация

en: Localization settings include user language, default currency and available countries for address input.
bg: Настройките за локализация включват потребителски език, валута по подразбиране и налични държави за въвеждане на адрес.

en: Localpart
bg: Локална част

en: Location
bg: Местоположение

en: Location Block
bg: Блок на местонахождение

en: Location Block ID
bg: Идентификатор на Блок на местонахождение

en: Location ID
bg: Идентификатор на Местоположение

en: Location Type
bg: Вид на местоположение

en: Location Type Description.
bg: Описание на вида местоположение.

en: Location Type Display Name.
bg: Вид местоположение Екранно име.

en: Location Type ID
bg: Идентификатор на Вид на местоположение

en: Location Type Name.
bg: Име на Вид местоположение

en: Location Type is Active?
bg: Видът местоположение е активен?

en: Location Type is Reserved?
bg: Видът местоположение е резервиран?

en: Location Types
bg: Видове местоположение

en: Location of the CiviCRM main menu.
bg: Местоположение на главното меню на CiviCRM.

en: Location of the activity (optional, open text).
bg: Местоположение на дейността (по избор, отворен текст).

en: Location search uses the PRIMARY location for each contact by default.
bg: Търсенето на местоположение използва ОСНОВНОТО местоположение за всеки контакт по подразбиране.

en: Location type
bg: Вид на местоположение

en: Location type ID
bg: Идентификатор на Вид на местоположение

en: Location type of this mapping, if required
bg: Тип местоположение на това картографиране, ако е необходимо

en: Location types provide convenient labels to differentiate contacts' location(s). Administrators may define as many additional types as appropriate for your constituents (examples might be Main Office, School, Vacation Home...).
bg: Типовете местоположения предоставят удобни етикети за разграничаване на местоположението(ята) на контактите. Администраторите могат да дефинират толкова допълнителни типове, колкото е подходящо за Вашите избиратели (примери може да са Главен офис, Училище, Ваканционен дом...).

en: Location where the civicrm module or component has been installed.
bg: Място, където е инсталиран civicrm модулът или компонентът.

en: Locations
bg: Местоположения

en: Locked
bg: Заключен

en: Log
bg: Дневник

en: Log Contact ID
bg: ID на Контакт в дневник

en: Log Date (When)
bg: Дата на регистриране (кога)

en: Log Host
bg: Хост на дневника

en: Log ID
bg: Идентификатор на дневник

en: Log Timestamp
bg: Записване на маркер за време

en: Log Type
bg: Тип дневник

en: Log Type Table
bg: Таблица с типове регистрационни файлове

en: Log entry date
bg: Дата на въвеждане в дневника

en: Log of contact and activity records created or updated in a given date range.
bg: Регистър на записите за контакти и дейности, създадени или актуализирани в даден период от време.

en: Logging
bg: Влизане в системата

en: Logging Details
bg: Подробности за регистриране

en: Logging Unique ID not recorded before
bg: Регистриране. Уникален идентификатор, незаписан преди

en: Logging is not supported in a multilingual environment!
bg: Регистрирането не се поддържа в многоезична среда!

en: Logging is not supported in multilingual environments.
bg: Регистрирането не се поддържа в многоезични среди.

en: Login to your account
bg: Влезте в акаунта си

en: Login to your account at
bg: Влезте в акаунта си на

en: Logo
bg: Лого

en: Logs
bg: Дневници

en: Long-term housing plan
bg: Дългосрочен жилищен план

en: Longitude
bg: Географска дължина

en: Longitude of the Address for mapping
bg: Географска дължина на адреса за картографиране

en: Low
bg: Ниско

en: Luba-Katanga
bg: Люба-Катанга

en: Luganda
bg: Луганда

en: Luxembourgish, Letzeburgesch
bg: Люксембургски, Летцебургски

en: Lybunt Report
bg: Доклад на Lybunt

en: M d, yy (Dec 31, 2009)
bg: М д, гг (Дек 31, 2009)

en: M yy (Dec 2009)
bg: М гг (Дек 2009)

en: MD5 Hash
bg: MD5 Хеш

en: MM d, yy (December 31, 2009)
bg: ММ д, гг (Декември 31, 2009)

en: Macedonian
bg: Македонски

en: Machine name
bg: Име на машината

en: Machine name for Case Type
bg: Име на машината за тип Случай

en: Mail Account
bg: Пощенски акаунт

en: Mail Account Password
bg: Парола за имейл акаунт

en: Mail Account Username
bg: Потребителско име на акаунт на Поща

en: Mail Account Uses SSL
bg: Пощенски акаунт използва SSL

en: Mail Bounce Report
bg: Отчет за отпаднали съобщения

en: Mail Bounce: %1
bg: Отхвърлена поща: %1

en: Mail Click-Through Report
bg: Отчет за кликнати съобщения

en: Mail Detail Report
bg: Подробен отчет за пощата

en: Mail Error
bg: Грешка в имейла

en: Mail Folder
bg: Пощенска папка

en: Mail Not Sent
bg: Пощата Не е Изпратена

en: Mail Opened Report
bg: Отчет за отворена поща

en: Mail Opened: %1
bg: Отворена поща: %1

en: Mail Port
bg: Пощенски порт

en: Mail Protocol
bg: Протокол за поща

en: Mail Reports
bg: Пощенски отчет

en: Mail Sent
bg: Пощата е изпратена

en: Mail Server
bg: Пощенски сървър

en: Mail Setting Deleted.
bg: Настройката за поща е изтрита.

en: Mail Settings
bg: Настройки на Съобщение

en: Mail Settings ID
bg: Идентификатор на Настройки на Съобщение

en: Mail Settings Name
bg: Име на Настройки на Съобщение

en: Mail Settingses
bg: Настройки на Съобщение

en: Mail Summary
bg: Резюме на пощата

en: Mail Summary Report
bg: Обобщен отчет на съобщения

en: Mail not sent
bg: Пощата не е изпратена

en: Mail routing error
bg: Грешка при маршрутизиране на поща

en: Mailer Batch Limit
bg: Ограничение за партида на Mailer

en: Mailer Configuration
bg: Конфигурация на Mailer

en: Mailer Cron Job Limit
bg: Ограничение на задачите на Mailer Cron

en: Mailer Job Size
bg: Размер на заданието за поща

en: Mailer Throttle Time
bg: Време на клапана на Mailer

en: Mailing
bg: Пощенски съобщения

en: Mailing A
bg: Съобщение А

en: Mailing AB
bg: АБ на Кореспонденция

en: Mailing ABs
bg: АБта на Съобщение

en: Mailing Approval Note
bg: Бележка за Одобрение на Изпращане

en: Mailing Approval Status
bg: Статус на Одобрение за Изпращане

en: Mailing Approval URL
bg: URL адрес за Одобрение на Изпращане

en: Mailing Approved Date
bg: Дата на одобрение за изпращане

en: Mailing B
bg: Съобщение Б

en: Mailing Backend
bg: Бекенд за изпращане на поща

en: Mailing Bounce Event
bg: Случай на Върната поща

en: Mailing Bounce Events
bg: Случаи на Върната поща

en: Mailing Completed
bg: Изпращането Завършено

en: Mailing Component
bg: Компонент на Кореспонденция

en: Mailing Component Body HTML
bg: HTML на тялото на пощенския компонент

en: Mailing Component ID
bg: Идентификатор на Компонент на Кореспонденцията

en: Mailing Component Is Active?
bg: Пощенският компонент активен ли е?

en: Mailing Component Type
bg: Тип на пощенския компонент

en: Mailing Component is Default?
bg: Пощенският компонент е по подразбиране?

en: Mailing Components
bg: Компоненти на Кореспонденцията

en: Mailing Confirmation Event
bg: Изпращане на Събитие за Потвърждение

en: Mailing Confirmation ID
bg: Идентификатор на Изпращане на Потвърждение

en: Mailing Contribution Events
bg: Изпращане на Събитя за Принос

en: Mailing Created Date
bg: Дата на създаване на писмо

en: Mailing Creator (Email)
bg: Създател на Съобщение (Имейл)

en: Mailing Creator (Name)
bg: Създател на Съобщение (Име)

en: Mailing Date
bg: Дата на Изпращане

en: Mailing Delivery
bg: Доставка по Пощата

en: Mailing Delivery Event
bg: Събитие за доставка по пощата

en: Mailing Delivery Events
bg: Събития за доставка по пощата

en: Mailing Error
bg: Грешка при изпращане по пощата

en: Mailing Event Queue ID
bg: Идентификатор на Изпращане на Опашка за Събитие

en: Mailing Footer
bg: Долен колонтитул на писмо

en: Mailing Footer - HTML
bg: Долен колонтитул на пощата – HTML

en: Mailing Footer - Plaintext
bg: Долен колонтитул на пощата – обикновен текст

en: Mailing Forwarded Event
bg: Изпращане на Препратено Събитие

en: Mailing Forwarded Events
bg: Изпращане на Препратени Събития

en: Mailing From Email
bg: Изпращане От Имейл

en: Mailing From Name
bg: Изпращане От Име

en: Mailing Group
bg: Група на Кореспонденция

en: Mailing Group Entity
bg: Обект на пощенска група

en: Mailing Group Entity Table
bg: Таблица с обекти на пощенска група

en: Mailing Group ID
bg: Идентификатор на Група за Кореспонденция

en: Mailing Group Search
bg: Търсене в пощенска група

en: Mailing Group Search Arguments
bg: Аргументи за търсене в пощенска група

en: Mailing Group Type
bg: Тип Група на Кореспонденция

en: Mailing Group(s)
bg: Група(и) за Съобщение

en: Mailing Groups
bg: Групи на Кореспонденция

en: Mailing HTML
bg: HTML на Съобщение

en: Mailing HTML:
bg: HTML на Съобщение

en: Mailing Hash
bg: Изпращане на Хеш

en: Mailing Header
bg: Заглавка на писмото

en: Mailing Header - HTML
bg: Пощенска Заглавка – HTML

en: Mailing Header - Plaintext
bg: Пощенска Заглавка – обикновен текст

en: Mailing ID
bg: Пощенски идентификатор

en: Mailing ID (A)
bg: Идентификатор на Кореспонденция (А)

en: Mailing ID (B)
bg: Идентификатор на Кореспонденция (Б)

en: Mailing ID (C)
bg: Идентификатор на Кореспонденция (В)

en: Mailing Job
bg: Работа по Пощата

en: Mailing Job End Date
bg: Крайна дата на работа по пощата

en: Mailing Job ID
bg: Идентификатор на Работа по Пощата

en: Mailing Job Is Test?
bg: Работата по Пощата е Тест?

en: Mailing Job Limit
bg: Лимит за Работа по Пощата

en: Mailing Job Offset
bg: Компенсиране на Работа по Пощата

en: Mailing Job Start Date
bg: Начална дата на работа по пощата

en: Mailing Job Status
bg: Изпращане Статус на Работа

en: Mailing Job Type
bg: Тип Работа по Пощата

en: Mailing Jobs
bg: Работи по Пощата

en: Mailing Key
bg: Ключ за Съобщения

en: Mailing Label
bg: Етикет за изпращане

en: Mailing Label Format
bg: Формат на пощенския етикет

en: Mailing Label Tokens
bg: Токени за пощенски етикет

en: Mailing Labels
bg: Етикети за изпращане

en: Mailing Language
bg: Език на кореспонденцията

en: Mailing List
bg: Пощенски списък

en: Mailing List Subscription
bg: Абонамент за Списък с Изпращане

en: Mailing Name
bg: Име за кореспонденция

en: Mailing Name(s)
bg: Име(на) на кореспонденции

en: Mailing Name.
bg: Име за кореспонденция

en: Mailing Opened Event
bg: Изпращане на Открито Събитие

en: Mailing Opened Events
bg: Изпращане на Открити Събития

en: Mailing Opened ID
bg: Отворено писмо ID

en: Mailing Queue Event
bg: Изпращане на Опашка за Събитие

en: Mailing Queue Events
bg: Изпращане на Опашки за Събития

en: Mailing Recipient
bg: Получател на Съобщение

en: Mailing Recipients
bg: Получатели на поща

en: Mailing Recipients ID
bg: Идентификатор на получателите на съобщението

en: Mailing Report
bg: Пощенски отчет

en: Mailing Resubscribe
bg: Повторно бониране по Пощата

en: Mailing Scheduled Date
bg: Планирана дата за изпращане

en: Mailing Sender
bg: Изпратил Съобщение

en: Mailing Settings
bg: Настройки на Съобщение

en: Mailing Start Date
bg: Начална дата на съобщение

en: Mailing Status
bg: Статус на изпращане

en: Mailing Subject
bg: Тема на кореспонденцията

en: Mailing Subscribe
bg: Изпращане на Абониране

en: Mailing Subscribe Hash
bg: Изпращане на Хеш за абонамент

en: Mailing Subscribe ID
bg: Идентификатор на Изпращане на Абониране

en: Mailing Subscribe Timestamp
bg: Изпращане на Времева марка за Абониране

en: Mailing Text:
bg: Текст на Съобщение

en: Mailing Type
bg: Тип на Кореспонденция

en: Mailing URL (Edit)
bg: URL на Съобщение (Редактиране)

en: Mailing URL (Schedule)
bg: URL на Съобщение (Насрочване)

en: Mailing URL (View)
bg: URL на Съобщение (Преглед)

en: Mailing Visibility
bg: Видимост на Съобщение

en: Mailing bounced ID
bg: Отхвърлена поща ID

en: Mailing click through ID
bg: ID на пощенски кликвания

en: Mailing content has been uploaded
bg: Съдържанието на пощата е качено

en: Mailing content uploaded
bg: Съдържанието на пощата е качено

en: Mailing delivered ID
bg: Доставена поща ID

en: Mailing group
bg: Група на Кореспонденция

en: Mailing has been approved/rejected
bg: Изпращането е одобрено/отхвърлено

en: Mailing has been completed
bg: Изпращането по пощата е завършено

en: Mailing has been created
bg: Създадена е поща

en: Mailing has been queued
bg: Изпращането е на опашка

en: Mailing has been scheduled
bg: Изпращането по пощата е насрочено

en: Mailing has been updated
bg: Пощата е актуализирана

en: Mailing is forwarded successfully to %count email address. | Mailing is forwarded successfully to %count email addresses.
bg[0]: Пощата е препратена успешно до 1% брой имейл адреси.
bg[1]: Пощата е препратена успешно до 1% брой имейл адреси.

en: Mailing is not forwarded to the given email address. | Mailing is not forwarded to the given email addresses.
bg[0]: Пощата не е препратена до дадените имейл адреси.
bg[1]: Пощата не е препратена до дадените имейл адреси.

en: Mailing key
bg: Ключ за изпращане по пощата

en: Mailing labels - print
bg: Етикети за имейл съобщения - печат

en: Mailing name
bg: Име за кореспонденция

en: Mailing opened ID
bg: Отворено писмо ID

en: Mailing permalink
bg: Изпращане на постоянна връзка

en: Mailing reply ID
bg: Идентификатор на отговор на изпращане

en: Mailing unsubscribeded ID
bg: Отписване от Поща ID

en: Mailing:
bg: Изпращане:

en: Mailing: Trackable Opens
bg: Изпращане: Отваря се възможност за проследяване

en: Mailing: Trackable Replies
bg: Изпращане: Проследими отговори

en: Mailing: Trackable URL Clicks
bg: Изпращане: Проследими кликвания върху URL адреси

en: MailingAB ID
bg: КореспонденцияАБ Идентификатор

en: Mailings
bg: Пощенски съобщения

en: Mailings %%StatusMessage%%
bg: Изпращания %%СтатусСъобщение%%

en: Mailings sent to %1
bg: Съобщение изпратено до %1

en: Main
bg: Главен

en: Main Color
bg: Основен цвят

en: Main Information
bg: Основна информация

en: Main Menu
bg: Главно меню

en: Main Tag List
bg: Основен списък с етикети

en: Main Tag Tree
bg: Основно дърво на етикети

en: Main Text Color
bg: Основен цвят на текста

en: Main office location
bg: Местоположение на главния офис

en: Major Donor
bg: Основен дарител

en: Make CiviCRM aware of multiple domains. You should configure a domain group if enabled
bg: Информирайте CiviCRM за множество домейни. Трябва да конфигурирате домейн група, ако е активирана

en: Make Contribution
bg: Направи дарение

en: Make Mailing Labels
bg: Направете пощенски етикети

en: Make Name Badges
bg: Направете значки с имена

en: Make Payment
bg: Направи плащане

en: Make Pledge Payment(s):
bg: Извършване на заложени плащания(е):

en: Make Thank-you Letters
bg: Направете благодарствени писма

en: Make a Copy
bg: Направи копие

en: Make a Copy of CiviCRM Contribution Page
bg: Направете копие на страницата за принос на CiviCRM

en: Make a Copy of CiviCRM Profile Group
bg: Направете копие на CiviCRM Профилна Група

en: Make a Copy of Price Set
bg: Направете копие на набор от цени

en: Make a contribution
bg: Направи дарение

en: Make it easy for participants to spread the word about this event to friends and colleagues.
bg: Улеснете участниците да разпространят информацията за това събитие сред приятели и колеги.

en: Make sure at least one parent group is set.
bg: Уверете се, че е зададена поне една родителска група.

en: Make sure the CAPTCHA feature is NOT enabled for this profile when you are grabbing the HTML code. CAPTCHA requires dynamic page generation. Submitting an HTML Snippet profile form with CAPTCHA included will ALWAYS result in a CAPTCHA validation error - which means that the information entered by the user can not be saved.
bg: Уверете се, че функцията CAPTCHA НЕ е активирана за този профил, когато хващате HTML кода. CAPTCHA изисква динамично генериране на страници. Изпращането на формуляр за профил на HTML фрагмент с включена CAPTCHA ВИНАГИ ще доведе до грешка при валидиране на CAPTCHA - което означава, че въведената от потребителя информация не може да бъде запазена.

en: Make sure you have enough privileges in the access control system.
bg: Уверете се, че имате достатъчно привилегии в системата за контрол на достъпа.

en: Make this option value 'selected' by default?
bg: Да се направи ли стойността на тази опция „избрана“ по подразбиране?

en: Malagasy
bg: Малгашки

en: Malay
bg: Малайски

en: Malayalam
bg: Малаялам

en: Male
bg: Мъж

en: Malformed photo name
bg: Неправилно оформено име на снимка

en: Maltese
bg: Малтийски

en: Manage - Scheduled Jobs
bg: Управление - планирани задачи

en: Manage ACL Roles
bg: Управление на ACL роли

en: Manage Case
bg: Управление на случай

en: Manage Case #%1
bg: Управление на случай #%1

en: Manage Case %1
bg: Управление на случай %1

en: Manage Contribution Page
bg: Страница за управление на приноса

en: Manage Contribution Pages
bg: Управление на страници за принос

en: Manage Event Templates
bg: Управление на Шаблони за Събитие

en: Manage Events
bg: Управление на Събития

en: Manage Groups
bg: Управление на групи

en: Manage Personal Campaign Pages
bg: Управление на страниците на Персонални кампании

en: Manage event participant statuses below. Enable selected statuses to allow event waitlisting and/or participant approval.
bg: Управлявайте статусите на участниците в събитието по-долу. Активирайте избраните статуси, за да позволите списък с чакащи събития и/или одобрение на участници.

en: Manage report templates
bg: Управление на шаблони за отчети

en: Manage the rules used to identify potentially duplicate contact records. Scan for duplicates using a selected rule and merge duplicate contact data as needed.
bg: Управлявайте правилата, използвани за идентифициране на потенциално дублиращи се записи за контакти. Сканирайте за дубликати, като използвате избрано правило и обединете дублирани данни за контакт, ако е необходимо.

en: Manage the rules used to identify potentially duplicate contact records. Scan for duplicates using a selected rule and merge duplicate contact data as needed. Click <strong>Edit Rule</strong> to review or modify the rules for each type of contact. You will generally want to maintain both 'Supervised' and 'Unsupervised' rules for each contact type.
bg: Управлявайте правилата, използвани за идентифициране на потенциално дублиращи се записи за контакти. Сканирайте за дубликати, като използвате избрано правило и обединете дублирани данни за контакт, ако е необходимо. Щракнете върху <strong>Редактиране на правило</strong>, за да прегледате или промените правилата за всеки тип контакт. Обикновено ще искате да поддържате правилата за „под наблюдение“ и „без надзор“ за всеки тип контакт.

en: Managed
bg: Управляван

en: Managed Entity (%1) is missing field "%2": %3
bg: В управлявания обект (%1) липсва поле "%2": %3

en: Managed ID
bg: Идентификатор на Управляван

en: Manageds
bg: Управлявани

en: Manager
bg: Управител

en: Managing Your Page
bg: Управление на Вашата страница

en: Mandatory fields (first name and last name, OR email address) are missing from this form.
bg: Задължителни полета (собствено и фамилно име, ИЛИ имейл адрес) липсват в този формуляр.

en: Manual Assignment of Related Membership
bg: Собственоръчно присвояване на Свързано Членство

en: Manual Batch
bg: Ръчна партида

en: Manual Recipients
bg: Ръчни получатели

en: Manual Synchronization:
bg: Ръчно синхронизиране:

en: Manual contribution amount
bg: Сума на ръчна вноска

en: Manual membership and price
bg: Собственоръчно членство и цена

en: Manually Synchronize
bg: Ръчно синхронизиране

en: Manx
bg: Манкс

en: Map
bg: Карта

en: Map %1 Address
bg: Карта %1 Адрес

en: Map Contact
bg: Карта контакти

en: Map Enabled
bg: Картата е активирана

en: Map Link
bg: Връзка към картата

en: Map Location(s)
bg: Местоположение(я) на картата

en: Map Primary Address
bg: Карта на основния адрес

en: Map Profile
bg: Профил на картата

en: Map Provider Key
bg: Ключ на доставчик на карта

en: Map View
bg: Изглед на карта

en: Map contacts
bg: Карта контакти

en: Map event location
bg: Карта на местоположението на събитието

en: Map these contacts
bg: Картирайте тези контакти

en: Map this Address
bg: Добавете адреса към Карта

en: Map this Location
bg: Добавете Местоположението на Карта

en: Mapping
bg: Картиране

en: Mapping Field
bg: Поле за картиране

en: Mapping Field ID
bg: Идентификатор на Поле за картиране

en: Mapping Fields
bg: Полета за картиране

en: Mapping ID
bg: Идентификатор на Картиране

en: Mapping Name
bg: Име за картиране

en: Mapping Provider
bg: Доставчик на картографиране

en: Mapping Type
bg: Тип на Картиране

en: Mapping and Geocoding
bg: Картографиране и геокодиране

en: Mapping features require PHP version 5 or greater
bg: Функциите за картографиране изискват PHP версия 5 или по-нова

en: Mapping field key
bg: Ключ на полето за картографиране

en: Mapping to which this field belongs
bg: Картографиране, към което принадлежи това поле

en: Mappings
bg: Картирания

en: Marathi
bg: Маратхи

en: March
bg: Март

en: Mark All
bg: Маркирай всички

en: Mark Target Contact(s) for this Relationship
bg: Маркирайте целеви контакт(и) за тази връзка

en: Mark as Dedupe Exception
bg: Маркиране като изключение за дедублиране

en: Mark the target contact(s) for this relationship if it appears below. Otherwise you may modify the search name above and click Search again.
bg: Маркирайте целевия контакт(и) за тази връзка, ако се показва по-долу. В противен случай можете да промените името на търсенето по-горе и да щракнете върху Търсене отново.

en: Mark this pair as not a duplicate.
bg: Маркирайте тази двойка като не дубликат.

en: Marked as duplicates.
bg: Маркирани като дубликати.

en: Marked as non duplicates.
bg: Маркирани като недубликати.

en: Market Value
bg: Пазарна стойност

en: Markup
bg: Маркиране

en: Marshallese
bg: Маршалски

en: Mask
bg: Маска

en: Masked Account Number
bg: Маскиран номер на сметка

en: Mass SMS
bg: Масови SMS

en: Mass emails sent from CiviMail.
bg: Масово изпращани имейли от CiviMail.

en: Master Address Belongs To
bg: Главният адрес принадлежи на

en: Master Address ID
bg: Идентификатор на главния адрес

en: Master control for access to the main CiviCRM backend and API. Give to trusted roles only.
bg: Главен контрол за достъп до основния бекенд на CiviCRM и API. Давайте само на доверени роли.

en: Match Fields
bg: Съвпадащи полета

en: Match Value or Expression
bg: Съвпадение на стойност или израз

en: Matched Gift
bg: Подходящ подарък

en: Matched values are replaced with this prefix plus a unique code. EX: If replacement prefix for &quot;Vancouver&quot; is <em>city_</em>, occurrences will be replaced with <em>city_39121</em>.
bg: Съвпадащите стойности се заменят с този префикс плюс уникален код. ПРИМЕР: Ако заместващият префикс за &quot;Ванкувър&quot; е <em>city_</em>, срещанията ще бъдат заменени с <em>city_39121</em>.

en: Matching CiviCRM Field
bg: Съответстващо поле на CiviCRM

en: Matching Contributions to Contributors
bg: Съпоставяне на Приносите с Дарителите

en: Matching Memberships to Contacts
bg: Съчетаване на Членства с Контакти

en: Matching Participant Data to Contacts
bg: Съпоставяне на Данните на Участниците с Контактите

en: Matching Rule for %1 Contacts
bg: Правило за съвпадение за %1 контакти

en: Matching this contact based on the de-dupe rule would cause an external ID conflict
bg: Съпоставянето на този контакт въз основа на правилото за премахване на дубликата ще доведе до конфликт на външен идентификатор

en: Matching to Contacts for Inserts and Updates
bg: Съответствие с контакти за Вмъкване и Актуализации

en: Max
bg: Максимално

en: Max Age
bg: Максимална възраст

en: Max Instances
bg: Макс инстанции

en: Max Number Of Contacts
bg: Максимален брой контакти

en: Max Number of Participants
bg: Максимален Брой Участници

en: Max Participant
bg: Максимален брой участници

en: Max Participants
bg: Максимален брой участници

en: Max Related
bg: Максимално Свързани

en: Max Related Members for Type
bg: Максимален брой Свързани Членове за Вид

en: Max Value
bg: Максимална стойност

en: Max number of participants per field options
bg: Опции за максимален брой участници на поле

en: Max participants should be a positive number
bg: Максималният брой участници трябва да е положително число

en: Max related
bg: Максимално Свързани

en: Maximum Additional Participants
bg: Максимален брой Допълнителни Участници

en: Maximum Attachments
bg: Максимален брой прикачени файлове

en: Maximum Attachments For Backend Processes
bg: Максимален брой прикачени файлове за Backend процеси

en: Maximum Exceeded
bg: Максимално превишен

en: Maximum File Size (in MB)
bg: Максимален размер на файла (в MB)

en: Maximum Multiple Records
bg: Максимален брой записи

en: Maximum Number of Reminders
bg: Максимален брой напомняния

en: Maximum Participants
bg: Максимален брой Участници

en: Maximum Records
bg: Максимални записи

en: Maximum Related Memberships
bg: Максимален брой Свързани Членства

en: Maximum Reminders Send
bg: Максимален брой изпращани напомняния

en: Maximum Size of file (documents, images, etc.) which can be attached to emails or activities.<br />Note: php.ini should support this file size.
bg: Максимален размер на файла (документи, изображения и т.н.), който може да бъде прикачен към имейли или дейности. <br />Забележка: php.ini трябва да поддържа този размер на файла.

en: Maximum Upload File Size: %1 MB
bg: Максимален размер на файла за качване: %1 MB

en: Maximum additional participants
bg: Максимален брой допълнителни участници

en: Maximum file size cannot exceed limit defined in "php.ini" ("upload_max_filesize=%1").
bg: Максималният размер на файла не може да надвишава ограничението, определено в "php.ini" ("upload_max_filesize=%1").

en: Maximum length
bg: Максимална дължина

en: Maximum number of additional participants per registration
bg: Максимален брой допълнителни участници за една регистрация

en: Maximum number of additional participants that can be registered on a single booking
bg: Максимален брой допълнителни участници, които могат да бъдат регистрирани за една резервация

en: Maximum number of contacts
bg: Максимален брой контакти

en: Maximum number of contacts that can be reserved for an interviewer at one time.
bg: Максимален брой контакти, които могат да бъдат запазени за интервюиращ наведнъж.

en: Maximum number of contacts to allow for survey.
bg: Максимален брой контакти, позволяващи проучване.

en: Maximum number of files (documents, images, etc.) which can be attached to emails or activities. This setting applies to UI forms and limits the number of fields available on the form.
bg: Максимален брой файлове (документи, изображения и др.), които могат да бъдат прикачени към имейли или дейности. Тази настройка се прилага за формуляри на потребителския интерфейс и ограничава броя на полетата, налични във формуляра.

en: Maximum number of files (documents, images, etc.) which can be processed during backend processing such as automated inbound email processing. This should be a big number higher than the other Maximum Attachments setting above. This setting here merely provides an upper limit to prevent attacks that might overload the server.
bg: Максимален брой файлове (документи, изображения и т.н.), които могат да бъдат обработени по време на обработка в задната част, като например автоматизирана обработка на входящи имейли. Това трябва да е много по-голямо число от другата настройка за максимален брой прикачени файлове по-горе. Тази настройка тук просто предоставя горна граница за предотвратяване на атаки, които могат да претоварят сървъра.

en: Maximum number of minutes that secure form data should linger
bg: Максималният брой минути трябва да се задържат в защитените данни на формуляра

en: Maximum number of multiple records
bg: Максимален брой множество записи

en: Maximum number of registered participants to allow. After max is reached, a custom Event Full message is displayed. If NULL, allow unlimited number of participants.
bg: Максимален брой регистрирани участници, за да бъдат разрешени. След достигане на максимума се показва персонализирано съобщение Пълно събитие. Ако е NULL, позволете неограничен брой участници.

en: Maximum number of related memberships
bg: Максимален брой свързани членства

en: Maximum number of related memberships (leave blank for unlimited).
bg: Максимален брой свързани членства (оставете празно за неограничени).

en: Maximum number of related memberships (membership_type override).
bg: Максимален брой свързани членства (membership_type override).

en: Maximum number of related memberships.
bg: Максимален брой свързани членства.

en: Maximum recipient fields allowed in tell a friend
bg: Максимален брой полета за получатели, позволени в Кажете на приятел

en: Maximum reserved at one time
bg: Максимум резервиран наведнъж

en: Maximum reserved at one time should be a positive number
bg: Максималният резервиран наведнъж трябва да бъде положително число

en: Maximum total number of contacts that can be in a reserved state for an interviewer.
bg: Максимален общ брой контакти, които могат да бъдат в запазено състояние за интервюиращ.

en: May
bg: Май

en: May be used for SSN, EIN/TIN, Household ID (census) or other applicable unique legal/government ID.
bg: Може да се използва за SSN, EIN/TIN, идентификационен номер на домакинство (преброяване) или друг приложим уникален правен/правителствен идентификационен номер.

en: May be used to over-ride contact view and edit templates.
bg: Може да се използва за промяна на шаблоните за преглед и редактиране на контакти.

en: May contain civicrm_contribution, civicrm_participant or civicrm_membership
bg: Може да съдържа civicrm_contribution, civicrm_participant или civicrm_membership

en: May contain civicrm_financial_item, civicrm_contribution, civicrm_financial_trxn, civicrm_grant, etc
bg: Може да съдържа civicrm_financial_item, civicrm_contribution, civicrm_financial_trxn, civicrm_grant и т.н.

en: May contain civicrm_line_item, civicrm_financial_trxn etc
bg: Може да съдържа civicrm_line_item, civicrm_financial_trxn и др

en: Median
bg: Медиана

en: Medical evaluation
bg: Медицинска оценка

en: Medium
bg: Среден

en: Meeting
bg: Среща

en: Member
bg: Член

en: Member Contact Type
bg: Тип Контакт с Член

en: Member Count
bg: Брой членове

en: Member Dashboard
bg: Табло за управление на Членовете

en: Member Dues
bg: Членски такси

en: Member Group(s)
bg: Група(и) Членове

en: Member Name
bg: Име

en: Member Name or Email
bg: Име или Имейл на Члена

en: Member Since
bg: Член от

en: Member Since %2 %1
bg: Член от %2 %1

en: Member Since / Member Type
bg: Член от / Тип член

en: Member Tag(s)
bg: Етикет(и) на Членове

en: Members
bg: Членове

en: Members as of %1 %2
bg: Членове към %1 %2

en: Members assigned this membership type belong to which organization (e.g. this is for membership in 'Save the Whales - Northwest Chapter'). NOTE: This organization/group/chapter must exist as a CiviCRM Organization type contact.
bg: Членовете, на които е приписан този вид членство, към коя организация принадлежат (например важи за членство в „Спасете китовете – Северозападен отдел“). ЗАБЕЛЕЖКА: Тази организация/група/отдел трябва да съществува като контакт тип организация на CiviCRM.

en: Members by Type
bg: Членове по Вид

en: Members of <a href="%1">%2</a>
bg: Членове на <a href="%1">%2</a>

en: Membership
bg: Членство

en: Membership #
bg: Членство #

en: Membership Added
bg: Членство е Добавено

en: Membership Autorenewal Billing Updates
bg: Актуализации на Таксуване за Автоматично Подновяване на Членство

en: Membership Block
bg: Членски Блок

en: Membership Block Display Minimum Fee
bg: Членски блок Показване на минимална такса

en: Membership Block Entity Table
bg: Таблица на Блоковете за Членство

en: Membership Block ID
bg: Идентификатор на Членски Блок

en: Membership Block Is Separate Payment
bg: Членският блок е Отделно Плащане

en: Membership Block Membership Types
bg: Членски Блок Видове членство

en: Membership Block New Text
bg: Членски блок Нов текст

en: Membership Block New Title
bg: Членски Блок Ново заглавие

en: Membership Block Renewal Text
bg: Текст за подновяване на Членски Блок

en: Membership Block Renewal Title
bg: Заглавие за подновяване на Членски Блок

en: Membership Blocks
bg: Членски Блокове

en: Membership Bulk Entry
bg: Групово въвеждане на членство

en: Membership Change Date
bg: Дата на Промяна на Членството

en: Membership Confirmation and Receipt
bg: Потвърждение и Разписка за Членство

en: Membership Deleted
bg: Членството е Изтрито

en: Membership Detail Report
bg: Подробен отчет за членството

en: Membership Expiration Date
bg: Дата на изтичане на членството

en: Membership Fee
bg: Членски внос

en: Membership Fee Total
bg: Членски внос Общо

en: Membership Fields
bg: Полета за Членство

en: Membership ID
bg: Членски идентификатор

en: Membership Information
bg: Информация за Членство

en: Membership Invalid
bg: Членството е невалидно

en: Membership Lapse Date
bg: Дата на изтичане на членството

en: Membership Letter (PDF)
bg: Членско Писмо (PDF)

en: Membership Log
bg: Членски Дневник

en: Membership Log End Date
bg: Крайна дата на Членски Дневник

en: Membership Log ID
bg: Идентификатор на Членски Дневник

en: Membership Log Start Date
bg: Начална дата на Членски Дневник

en: Membership Logs
bg: Членски Дневници

en: Membership Num Terms
bg: Брой Условия за членство

en: Membership Options
bg: Опции за членство

en: Membership Organization
bg: Членска Организация

en: Membership Organization and Type
bg: Организация и вид на членството

en: Membership Owner ID
bg: ID на собственика на членството

en: Membership Payment
bg: Членско Плащане

en: Membership Payment ID
bg: Идентификатор на Членско Плащане

en: Membership Payment and Receipt
bg: Плащане и Разписка за Членство

en: Membership Payments
bg: Членски Плащания

en: Membership Period
bg: Период на Членство

en: Membership Renewal
bg: Подновяване на членството

en: Membership Renewal Confirmation and Receipt
bg: Потвърждение и Еазписка за Подновяване на Членството

en: Membership Renewal Reminder
bg: Напомняне за подновяване на членство

en: Membership Renewal using a credit card requires a Membership fee. Since there is no fee associated with the selected membership type, you can use the normal renewal mode.
bg: Подновяването на членство с кредитна карта изисква членска вноска. Тъй като няма такса, свързана с избрания тип членство, можете да използвате нормалния режим на подновяване.

en: Membership Report (Detail)
bg: Членски отчет (детайлен)

en: Membership Report (Lapsed)
bg: Членски доклад (изтекъл)

en: Membership Report (Summary)
bg: Членски отчет (обобщен)

en: Membership Section Enabled?
bg: Разделът за Членство е Активиран?

en: Membership Settings
bg: Настройки за членство

en: Membership Signup
bg: Регистрация за членство

en: Membership Source
bg: Източник на членство

en: Membership Start Date
bg: Начална дата на членството

en: Membership Status Error
bg: Грешка в Членски Статус

en: Membership Status ID
bg: Идентификатор на Членски Статус

en: Membership Status Is NOT Overriden
bg: Статусът на Членство НЕ Е Отменен

en: Membership Status Is Override?
bg: Статусът на Членство е Отменен?

en: Membership Status Is Overriden
bg: Статусът на Членство е Отменен

en: Membership Status Is Overriden?
bg: Статусът на Членство е Отменен?

en: Membership Statuses
bg: Членски Статуси

en: Membership Summary
bg: Резюме на членството

en: Membership Summary Report
bg: Обобщен отчет за членството

en: Membership Transaction #
bg: Транзакция за членство #

en: Membership Type
bg: Вид членство

en: Membership Type Duration Interval
bg: Интервал за Продължителност на Тип членство

en: Membership Type Duration Unit
bg: Единица  Продължителност за Тип Членство

en: Membership Type ID
bg: Идентификатор на Вид членство

en: Membership Type Not Deleted
bg: Видът членство не е изтрит

en: Membership Type Plan
bg: План за Вид Членство

en: Membership Type Receipt Text
bg: Вид членство Текст на Разписка

en: Membership Type Relationship
bg: Вид на Членски Взаимоотношения

en: Membership Type Renewal Text
bg: Текст за Подновяване на Вида Членство

en: Membership Type:
bg: Видове членство:

en: Membership Types
bg: Вид членство

en: Membership Types Default
bg: Видове Членство по Подразбиране

en: Membership Types Label
bg: Етикет за Видове Членство

en: Membership for %1 has been updated.
bg: Членството за %1 е актуализирано.

en: Membership import files must contain data needed to <strong>match the membership to the contact record</strong>. This 'matching' can be handled in several different ways:
bg: Файловете за импортиране на членство трябва да съдържат данни, необходими за <strong>съчетаването на членството със записа за контакт</strong>. Това „съвпадение“ може да се обработва по няколко различни начина:

en: Membership import requires that each person, household or organization already exists as a contact record in your CiviCRM database. If you need to import memberships for contact records which haven't been added to CiviCRM yet - you will do this in 2 steps. First, use <strong>Import Contacts</strong> to add the contact records. If possible, include a unique 'External ID' for each new contact which you can then use to match memberships to contacts. Then return to this screen and import the membership records.
bg: Импортирането на членство изисква всяко лице, домакинство или организация вече да съществува като запис за контакт във Вашата база данни CiviCRM. Ако трябва да импортирате членства за записи за контакти, които все още не са добавени към CiviCRM - ще направите това в 2 стъпки. Първо, използвайте <strong>Импортиране на Контакти</strong>, за да добавите записите за контакти. Ако е възможно, включете уникален „Външен идентификатор“ за всеки нов контакт, който след това можете да използвате, за да съпоставите членството с контактите. След това се върнете към този екран и импортирайте записите за членство.

en: Membership is Auto-Renew
bg: Членството се подновява автоматично

en: Membership is Auto-Renew and Cancelled
bg: Членството се подновява автоматично и е Анулирано

en: Membership is Auto-Renew and Ended
bg: Членството се подновява автоматично и е Прекратено

en: Membership is Auto-Renew and Failed
bg: Членството е с Автоматично подновяване и е Неуспешно

en: Membership is Auto-Renew and In Progress
bg: Членството се подновява автоматично и е в ход

en: Membership is NOT Auto-Renew
bg: Членството НЕ се подновява автоматично

en: Membership is NOT Pay Later
bg: Членството НЕ Е Плащане по-късно

en: Membership is Pay Later
bg: Членството е Плащане по-късно

en: Membership is a Test
bg: Членството е Тест

en: Membership is a Test?
bg: Членството е Тест?

en: Membership is automatically granted to:
bg: Членството се предоставя автоматично на:

en: Membership payment amount.
bg: Размер на членското плащане.

en: Membership payment amount. A contribution record will be created for this amount.
bg: Размер на членското плащане. За тази сума ще бъде създаден запис за вноски.

en: Membership renewed automatically
bg: Членството се подновява автоматично

en: Membership section introductory text - displayed to renewing members.
bg: Уводен текст на раздела за членство - показва се на подновяващите се членове.

en: Membership section introductory text - for new member signups.
bg: Уводен текст на раздела за членство - за регистриране на нови членове.

en: Membership section title - displayed to renewing members.
bg: Заглавие на раздела за членство - показва се на подновяващите се членове.

en: Membership section title - for new member signups.
bg: Заглавие на раздела за членство - за регистриране на нови членове.

en: Membership signups on or after this date cover the following calendar year as well. Example: If the rollover day is November 30, membership period for signups during December will cover the following year.
bg: Регистрацията за членство на или след тази дата обхваща и следващата календарна година. Пример: Ако денят за преобръщане е 30 ноември, периодът на членство за регистрации през декември ще обхваща следващата година.

en: Membership signups on or after this day of the month cover the rest of the month plus the specified number of months.
bg: Регистрациите за членство на или след този ден от месеца покриват останалата част от месеца плюс посочения брой месеци.

en: Membership status is normally assigned and updated automatically based on your configured membership status rules. However, if you want to assign a status manually and bypass automated status setting, choose either "Override Permanently" or "Override Until Selected Date", Then you can select from the available status options.
bg: Статусът на членство обикновено се присвоява и актуализира автоматично въз основа на Вашите конфигурирани правила за статус на членство. Въпреки това, ако искате да зададете статус ръчно и да заобиколите автоматизираната настройка на състоянието, изберете или „Отмяна за постоянно“, или „Отмяна до избрана дата“, След това може да изберете от наличните опции за статус.

en: Membership type is a required field.
bg: Тип членство е задължително поле.

en: Membership types are used to categorize memberships. You can define an unlimited number of types. Each type incorporates a 'name' (Gold Member, Honor Society Member...), a description, a minimum fee (can be $0), and a duration (can be 'lifetime'). Each member type is specifically linked to the membership entity (organization) - e.g. Bay Area Chapter.
bg: Видовете членство се използват за категоризиране на членството. Можете да дефинирате неограничен брой видове. Всеки вид включва „име“ (Златен Член, член на Почетна Общност...), описание, минимална такса (може да бъде $0) и продължителност (може да бъде „доживот“). Всеки тип член е конкретно свързан с членския обект (организация) - напр. Отдел за Района на Залива.

en: Membership types to be exposed by this block
bg: Типовете членство, които ще бъдат изложени от този блок

en: Membership will renew automatically.
bg: Членството ще се поднови автоматично.

en: Memberships
bg: Членство

en: Memberships - Auto-renew Billing Updates
bg: Членства - Автоматично подновяване на актуализации на таксуването

en: Memberships - Auto-renew Cancellation Notification
bg: Членства - Известие за анулиране на автоматично подновяване

en: Memberships - Receipt (on-line)
bg: Членство - разписка (онлайн)

en: Memberships - Signup and Renewal Receipts (off-line)
bg: Членство - разписки за регистрация и подновяване (офлайн)

en: Memberships can be automatically granted to related contacts by selecting a Relationship Type.
bg: Членствата могат да се предоставят автоматично на свързани контакти, като се избере тип взаимоотношения.

en: Memory allocated (PHP config option 'memory_limit')
bg: Разпределена памет (конфигурационна опция на PHP 'memory_limit')

en: Mental health evaluation
bg: Оценка на психичното здраве

en: Menu
bg: Меню

en: Menu '%1' has been saved.
bg: Меню „%1“ е запазено.

en: Menu ID
bg: Идентификатор на меню

en: Menu Item
bg: Елемент от менюто

en: Menu Title
bg: Заглавие на Меню

en: Menu has been rebuilt
bg: Менюто е преработено

en: Menu hidden
bg: Менюто е скрито

en: Menubar color
bg: Цвят на лентата с менюта

en: Menubar position
bg: Позиция на лентата с менюта

en: Menus
bg: Менюта

en: Merchant Account Email
bg: Имейл за търговска сметка

en: Merchant ID is not set for this payment processor
bg: Идентификационният номер на търговеца не е зададен за този процесор на плащане

en: Merge
bg: Сливане

en: Merge %1 contacts
bg: Обединяване на %1 контакти

en: Merge All Contacts with the Same Address
bg: Обединете всички контакти със същия адрес

en: Merge Case
bg: Обединяване на случай

en: Merge Complete
bg: Сливането завършено

en: Merge Contacts with the Same Address will combine any records having the same address (street address, city, postal code, country) into a single record. If a household record already exists in which multiple individuals share an address, the household will be exported as the combined record. If no household record exists, the records will be combined and the Addressee field will list the contact names, comma-separated.
bg: Обединяване на контакти със същия адрес ще комбинира всички записи с един и същ адрес (адрес, град, пощенски код, държава) в един запис. Ако вече съществува запис на домакинство, в който няколко лица споделят адрес, домакинството ще бъде експортирано като комбиниран запис. Ако не съществува запис на домакинство, записите ще бъдат комбинирани и в полето Адресат ще бъдат изброени имената на контактите, разделени със запетаи.

en: Merge Household Members into their Households
bg: Обединете членовете на домакинството в техните домакинства

en: Merge Household Members into their Households will export the household record for any contacts sharing a household address.
bg: Обединяването на членовете на домакинството в техните домакинства ще експортира записа на домакинството за всички контакти, споделящи адрес на домакинството.

en: Merge Options
bg: Опции за сливане

en: Merge Tags
bg: Обединяване на етикети

en: Merge and View Result
bg: Обедини и Прегледай Резултата

en: Merge and go to Listing
bg: Обединете и отидете на Изброяване

en: Merge and go to Next Pair
bg: Обединете и отидете на Следваща двойка

en: Merge contacts
bg: Слей контакти

en: Merge labels for contacts belonging to the same household
bg: Обединяване на етикети за контакти, принадлежащи на едно и също домакинство

en: Merge labels for contacts with the same address
bg: Обединяване на етикети за контакти със същия адрес

en: Merge operation requires selecting two contacts.
bg: Операцията за сливане изисква избор на два контакта.

en: Merging Duplicates..
bg: Сливане на дубликати..

en: Message
bg: Съобщение

en: Message Formats
bg: Формати на съобщения

en: Message Mode
bg: Режим на съобщения

en: Message Name
bg: Име на съобщението

en: Message Sent | Messages Sent
bg[0]: Съобщенията са изпратени
bg[1]: Съобщенията са изпратени

en: Message Subject
bg: Тема на съобщението

en: Message Template
bg: Шаблон на съобщение

en: Message Template Format
bg: Формат на шаблон за съобщение

en: Message Template HTML
bg: HTML шаблон за съобщение

en: Message Template ID
bg: Идентификатор на шаблона за съобщение

en: Message Template Is Default?
bg: Шаблонът за съобщение е по подразбиране?

en: Message Template Is Reserved?
bg: Запазен ли е шаблонът за съобщение?

en: Message Template Subject
bg: Тема на шаблон за съобщение

en: Message Template Text
bg: Текст на шаблон за съобщение

en: Message Template Title
bg: Заглавие на шаблон за съобщение

en: Message Template Workflow Name
bg: Име на работния поток на шаблон за съобщение

en: Message Template Workflow for Cases
bg: Работен процес на шаблон на съобщение за случаи

en: Message Template Workflow for Contributions
bg: Работен процес на шаблон на съобщение за приноси

en: Message Template Workflow for Events
bg: Работен процес на шаблон на съобщение за събития

en: Message Template Workflow for Memberships
bg: Работен процес на шаблон на съобщение за членство

en: Message Template Workflow for Meta Templates
bg: Работен процес на шаблон на съобщение за мета шаблони

en: Message Template Workflow for Petition
bg: Работен процес на шаблон за съобщение за петиция

en: Message Template Workflow for Pledges
bg: Работен процес на шаблон на съобщение за обещания

en: Message Template Workflow for Profiles
bg: Работен процес на шаблон на съобщение за профили

en: Message Template Workflow for Tell-a-Friend
bg: Работен процес на шаблон за съобщение за Tell-a-Friend

en: Message Template is used for SMS?
bg: Използва ли се шаблон за съобщение за SMS?

en: Message Templates
bg: Шаблони за съобщения

en: Message Text
bg: Текст на съобщението

en: Message Title
bg: Заглавие на съобщението

en: Message Tokens
bg: Токени за съобщения

en: Message caught by a content filter
bg: Съобщение, уловено от филтър за съдържание

en: Message if Event Is Full
bg: Съобщение, ако Събитието Е Пълно

en: Message template with id of %1 does not have a default to revert to.
bg: Шаблонът за съобщение с идентификатор %1 няма по подразбиране за връщане.

en: Message template's option value or ID missing.
bg: Липсва стойност на опцията или идентификатор на шаблона за съобщение.

en: Message templates allow you to easily create similar emails or letters on a recurring basis. Messages used for membership renewal reminders, as well as event and activity related reminders should be created via <a href="%1">Schedule Reminders</a>.
bg: Шаблоните за съобщения ви позволяват лесно да създавате подобни имейли или писма на повтаряща се основа. Съобщенията, използвани за напомняния за подновяване на членство, както и напомняния, свързани със събития и дейности, трябва да се създават чрез <a href="%1">Планирани Напомняния</a>.

en: Message to display on Event Information page and INSTEAD OF Event Registration form if maximum participants are signed up. Can include email address/info about getting on a waiting list, etc. Text and html allowed.
bg: Съобщение за показване на страницата с информация за събитието и ВМЕСТО Регистрационна Форма за Събитие, ако са записани максимален брой участници. Може да включва имейл адрес/информация за влизане в списък с чакащи и т.н. Разрешени са текст и html.

en: Messages used for membership renewal reminders, as well as event and activity related reminders generally use tokens specific to membership, participant or activity records. For example, a membership renewal reminder may include the membership type and end date tokens. The <a href="%1">Scheduled Reminders</a> screen includes these tokens in the "Insert Tokens" tool, so it is best to create reminder templates there.
bg: Съобщенията, използвани за напомняния за подновяване на членство, както и напомняния, свързани със събития и дейности, обикновено използват токени, специфични за записи на членство, участник или дейност. Например напомнянето за подновяване на членството може да включва токени за тип членство и крайна дата. Екранът за <a href="%1">Планирани напомняния</a> включва тези токени в инструмента „Вмъкване на токени“, така че е най-добре да създадете шаблони за напомняне там.

en: Middle Name
bg: Бащино име

en: Middle Name (if present)
bg: Бащино име (ако има)

en: Middle Name.
bg: Средно име.

en: Migrate Settings to %1
bg: Мигрирайте настройките към %1

en: Miles
bg: Мили

en: Millimeters
bg: Милиметри

en: Mime Type
bg: Тип MIME

en: Mime Type is now a required parameter for file upload
bg: Mime Type вече е задължителен параметър за качване на файлове

en: Mime Types that can be passed as URL params
bg: Mime типове, които могат да бъдат предавани като URL параметри

en: Min
bg: Минимално

en: Min Age
bg: Минимална възраст

en: Min Contribution
bg: Минимален принос

en: Min Initial Amount
bg: Минимална Първоначална Сума

en: Min. Initial Amount
bg: Мин. Първоначална Сума

en: Minimum Amount
bg: Минимална сума

en: Minimum Amount required for this set.
bg: Необходима минимална сума за този комплект.

en: Minimum Amount should be less than Maximum Amount
bg: Минималната сума трябва да е по-малка от максималната сума

en: Minimum Contribution
bg: Минимален принос

en: Minimum Contribution Amount
bg: Минимална сума на вноската

en: Minimum Fee
bg: Минимална Вноска

en: Minimum Initial Amount
bg: Минимална Първоначална Сума

en: Minimum Multiple Records
bg: Минимално множество записи

en: Minimum contribution required to be eligible to select this premium.
bg: Минимална вноска, необходима, за да отговаряте на условията за избор на тази премия.

en: Minimum fee for this membership (0 for free/complimentary memberships).
bg: Минимална вноска за това членство (0 за безплатно/подарено членство).

en: Minimum fee required for this membership type. For free/complimentary memberships - set minimum fee to zero (0). NOTE: When using CiviCRM to process sales taxes this should be the tax exclusive amount.
bg: Необходима минимална такса за този тип членство. За безплатно/подарено членство - задайте минимална такса на нула (0). ЗАБЕЛЕЖКА: Когато използвате CiviCRM за обработка на данъци върху продажбите, това трябва да бъде сумата без данък.

en: Minimum initial amount for partial payment
bg: Минимална начална сума за частично плащане

en: Minimum: %1
bg: Минимум: %1

en: Minor changes have been made to how the tokens to render case.is_deleted, case.created_date and case.modified_date. See https://docs.civicrm.org/sysadmin/en/latest/upgrade/version-specific/ for more
bg: Направени са незначителни промени в начина, по който токените да рендират case.is_deleted, case.created_date и case.modified_date. Вижте https://docs.civicrm.org/sysadmin/en/latest/upgrade/version-specific/ за повече

en: Misc (Undelete, PDFs, Limits, Logging, etc.)
bg: Разни (възстановяване на изтриване, PDF файлове, ограничения, регистриране и др.)

en: Miscellaneous Settings
bg: Разни настройки

en: Mismatched Rows (skipped)
bg: Несъответстващи редове (пропуснати)

en: Mismatched or Invalid contact subtype found for this related contact.
bg: Намерен е несъответстващ или невалиден подтип на контакт за този свързан контакт.

en: Missed templates from earlier versions
bg: Пропуснати шаблони от по-ранни версии

en: Missing Case Roles
bg: Липсващи роли на дела

en: Missing Case Type Definition
bg: Липсва дефиниция на типа случай

en: Missing Interviewer contact.
bg: Липсващ контакт с интервюиращия.

en: Missing Log Tables
bg: Липсващи регистрационни таблици

en: Missing PHP Extension: INTL
bg: Липсващо PHP разширение: INTL

en: Missing PHP INTL extension
bg: Липсва разширение PHP INTL

en: Missing Parameters
bg: Липсващи Параметри

en: Missing Phone numeric function
bg: Липсва телефонна цифрова функция

en: Missing Requirement: %1
bg: Липсващо изискване: %1

en: Missing Roles
bg: Липсващи роли

en: Missing input parameters
bg: Липсващи входни параметри

en: Missing mbstring Extension
bg: Липсва разширение mbstring

en: Missing required contact matching fields.
bg: Липсват задължителни полета за съвпадане на контактите.

en: Missing required field: %1
bg: Липсва задължително поле: %1

en: Missing required field: Provide Participant ID
bg: Липсващо задължително поле: Предоставете Идентификатор на Участник

en: Missing required fields:
bg: Липсват задължителни полета:

en: Missing required fields: Soft Credit
bg: Липсващи задължителни полета: Мек Кредит

en: Mixed profile not allowed for on behalf of registration/sign up.
bg: Смесен профил не е разрешен от името на регистрация/регистрация.

en: Mobile
bg: Мобилно

en: Mobile Phone Providers
bg: Доставчици на мобилни телефони

en: Mobile Provider
bg: Мобилен доставчик

en: Mode
bg: Режим

en: Mode could not be updated, save only this %1?
bg: Режимът не можа да бъде актуализиран, запазва ли само това %1?

en: Modified By
bg: Променено от

en: Modified By Contact ID
bg: Променено от Идентификатор за контакт

en: Modified Date
bg: Дата на Промяна

en: Modified Date:
bg: Дата на Промяна:

en: Module
bg: Модул

en: Module or process which created this group.
bg: Модул или процес, който е създал тази група.

en: Module which owns this uf_join instance, e.g. User Registration, CiviDonate, etc.
bg: Модул, който притежава този екземпляр uf_join, напр. Регистрация на потребител, CiviDonate и др.

en: Monetary Amount Display
bg: Показване на парична сума

en: Monetary Value Display
bg: Показване на парична стойност

en: Money
bg: Пари

en: Mongolian
bg: Монголски

en: Month
bg: Месец

en: Month Beginning
bg: Начало на месеца

en: Month and day (MMDD) on which a fixed period subscription or service will start. EXAMPLE: A fixed period subscription with Start Day set to 0101 means that the subscription period would be 1/1/06 - 12/31/06 for anyone signing up during 2006.
bg: Месец и ден (ММДД), на който ще започне абонаментът или услугата за фиксиран период. ПРИМЕР: Абонамент с фиксиран период с начален ден, зададен на 0101, означава, че периодът на абонамент ще бъде 1/1/06 - 12/31/06 за всеки, който се регистрира през 2006 г.

en: Month and day (MMDD) that fixed period type subscription or membership starts.
bg: Месец и ден (ММДД), когато започва абонаментът или членството за фиксиран период.

en: Month and day on which a <strong>fixed</strong> period membership or subscription begins. Example: A fixed period membership with Start Day set to Jan 01 means that membership periods would be 1/1/06 - 12/31/06 for anyone signing up during 2006.
bg: Месец и ден, в който започва членството или абонамента за <strong>фиксиран</strong> период. Пример: Членство с фиксиран период с начален ден, зададен на 01 януари, означава, че периодите на членство ще бъдат 1/1/06 - 12/31/06 за всеки, който се регистрира през 2006 г.

en: Month and year only for credit card expiration.
bg: Месец и година само за изтичане на кредитната карта.

en: Month dd, yyyy (December 12, 1998)
bg: Месец дд, гггг (декември 12, 1998)

en: Month prior to previous calendar month
bg: Месец преди предходния календарен месец

en: Month/Year
bg: Месец година

en: Monthly
bg: Ежемесечно

en: Months
bg: Месеци

en: More information
bg: Повече информация

en: More information on tokens...
bg: Повече информация за жетоните...

en: Morning Sessions
bg: Сутрешни сесии

en: Most Recent
bg: Най-скорошен

en: Most Recent Activity
bg: Най-скорошна активност

en: Most Recent Contribution
bg: Най-скорошен принос

en: Move
bg: Премести

en: Move Custom Field
bg: Преместване на персонализирано поле

en: Move Tag
bg: Преместване на етикет

en: Move Tags
bg: Преместване на етикети

en: Move To Case
bg: Преместване в Случай

en: Move down one row
bg: Преместете се един ред надолу

en: Move related...
bg: Премести свързани...

en: Move to Case
bg: Преместване в Случай

en: Move to Tagset
bg: Преместване в набор от етикети

en: Move to a different tagset
bg: Преминете към друг набор от етикети

en: Move to bottom
bg: Преместете се до дъното

en: Move to top
bg: Преместете се отгоре

en: Move up one row
bg: Преместете се с един ред нагоре

en: Mr.
bg: Господин

en: Mrs.
bg: Госпожа

en: Ms.
bg: Госпожица

en: Multi-Select
bg: Избери множество

en: Multi-line text box (textarea)
bg: Многоредова текстова кутия (текстово поле)

en: Multi-record listing
bg: Списък с множество записи

en: Multi-value Custom Data
bg: Персонализирани данни с няколко стойности

en: Multibyte support
bg: Многобайтова поддръжка

en: Multibyte support not enabled in PHP.
bg: Многобайтовата поддръжка не е активирана в PHP.

en: Multiple Choice Option Sets
bg: Набори с множество опции

en: Multiple Choice Options
bg: Множество опции за избор

en: Multiple Contact Merge
bg: Обединяване на множество контакти

en: Multiple Languages Support
bg: Поддръжка на множество езици

en: Multiple Participants
bg: Много Участници

en: Multiple Privacy Options
bg: Множество опции за поверителност

en: Multiple activities (one per contact)
bg: Множество дейности (по една на контакт)

en: Multiple client per case
bg: Множество клиенти на случай

en: Multiple people -- such as spouses, parents, or children -- may sometimes share the same email address.
bg: Няколко души - като съпрузи, родители или деца - понякога могат да споделят един и същ имейл адрес.

en: Multisite Domain Group
bg: Група с многосайтови домейни

en: Must Wait on List
bg: Трябва да Изчакате за Списъка

en: Must specify all entity identification fields
bg: Трябва да посочите всички полета за идентификация на обекта

en: My Cases
bg: Моите регистри

en: My Cases With Recently Performed Activities
bg: Моите случаи с наскоро извършени дейности

en: My Cases With Upcoming Activities
bg: Моите случаи с предстоящи дейности

en: My Cases with Upcoming Activities
bg: Моите случаи с предстоящи дейности

en: My Contact Dashboard
bg: Моето Табло на контакта

en: My Contacts / Organizations
bg: Моите контакти / организации

en: My Field
bg: Моето Поле

en: My Role
bg: Моята роля

en: My Title
bg: Моето заглавие

en: My billing address is the same as above
bg: Моят адрес за фактуриране е същият като по-горе

en: MyISAM Database Engine
bg: MyISAM Двигател на базата данни

en: MySQL "thread_stack" is %1 kb
bg: MySQL "thread_stack" е %1 kb

en: MySQL %1 Configuration
bg: MySQL %1 конфигурация

en: MySQL Emoji Support (utf8mb4)
bg: Поддръжка на MySQL емоджи (utf8mb4)

en: MySQL Out-of-Date
bg: MySQL неактуален

en: MySQL database:
bg: MySQL база данни:

en: MySQL password:
bg: MySQL парола:

en: MySQL server auto_increment_increment is 1
bg: MySQL сървър auto_increment_increment е 1

en: MySQL server does have InnoDB support
bg: MySQL сървърът има поддръжка на InnoDB

en: MySQL server:
bg: MySQL сървър:

en: MySQL support
bg: Поддръжка на MySQL

en: MySQL support not included in PHP.
bg: Поддръжката на MySQL не е включена в PHP.

en: MySQL username:
bg: MySQL потребителско име:

en: MySQL version %1 or higher is required, you are running MySQL %2.
bg: Изисква се MySQL версия %1 или по-нова, Вие използвате MySQL %2.

en: MySQL version at least %1
bg: MySQL версия най-малко %1

en: Māori
bg: Маори

en: NO
bg: НЕ

en: NO BULK EMAILS (User Opt Out)
bg: БЕЗ Групови имейли (отказване на потребител)

en: NOT Personal Campaign Page Honor Roll
bg: НЕ Лична кампания Почетен списък

en: NOTE: Alternatively, you can enable the <strong>Pay Later</strong> feature below without setting up a payment processor. All users will then be asked to submit payment offline (e.g. mail in a check, call in a credit card, etc.).
bg: ЗАБЕЛЕЖКА: Освен това, можете разрешите <strong> Плати по-късно</strong> опцията по-долу, без да задавате процесор за плащане. Всички потребители ще бъдат помолени да правят плащане офлайн (например пощенски запис, банков превод).

en: NOTE: Alternatively, you can enable the <strong>Pay Later</strong> option below without setting up a payment processor. All users will then be asked to submit payment offline (e.g. mail in a check, call in a credit card, etc.).
bg: ЗАБЕЛЕЖКА: Освен това, можете разрешите <strong> Плати по-късно </ strong> опцията по-долу, без да задавате процесор за плащане. Всички потребители ще бъдат помолени да правят плащане офлайн (например пощенски запис, банков превод).

en: NOTE: Contacts selected on the search results are not relevant here; all contacts that meet the following criteria will be in the group.
bg: ЗАБЕЛЕЖКА: Контактите, избрани в резултатите от търсенето, не са подходящи тук; всички контакти, които отговарят на следните критерии, ще бъдат в групата.

en: NOTE: Even if only a few contacts have been selected from the search results, all contacts that meet the following criteria will be in the group.
bg: ЗАБЕЛЕЖКА: Дори ако от резултатите от търсенето са избрани само няколко контакта, всички контакти, които отговарят на следните критерии, ще бъдат в групата.

en: NOTE: For Event ACLs, the 'View' operation allows access to the event information screen. "Edit" allows users to register for the event if online registration is enabled.
bg: ЗАБЕЛЕЖКА: За ACL за събития, операцията „Преглед“ позволява достъп до екрана с информация за събитието. „Редактиране“ позволява на потребителите да се регистрират за събитието, ако е активирана онлайн регистрацията.

en: NOTE: If there are multiple matching contacts, the first matching record is used.
bg: ЗАБЕЛЕЖКА: Ако има няколко съответстващи контакта, се използва първият съответстващ запис.

en: NOTE: If you are using this contribution page for membership signup and renewals, the financial type configured in the membership type settings will be used when recording the membership payment. The financial type selected here will only be used if you are also collecting additional contributions (as configured on the Membership Settings page).
bg: ЗАБЕЛЕЖКА: Ако използвате тази страница за принос за регистрация и подновяване на членство, финансовият тип, конфигуриран в настройките за тип членство, ще се използва при записване на плащането за членство. Избраният тук финансов тип ще се използва само ако събирате и допълнителни вноски (както е конфигурирано на страницата с настройки за членство).

en: NOTE: Profile ACL operations affect which modes a profile can be used in (i.e. Create a new contact, Edit your own contact record, View a contact record, etc.). The Create operation is required for profiles embedded in online contribution or event registration forms. None of the operations for Profile ACLs grant access to administration of profiles.
bg: ЗАБЕЛЕЖКА: Операциите за ACL на профила влияят на режимите, в които може да се използва даден профил (т.е. Създаване на нов контакт, Редактиране на свой собствен запис за контакт, Преглед на запис на контакт и т.н.). Операцията Създаване е необходима за профили, вградени във формуляри за онлайн принос или регистрация на събития. Нито една от операциите за ACL на профили не предоставя достъп до администриране на профили.

en: NOTE: Social media links will be automatically included if you have enabled 'Social media sharing' for this page (see the 'Title' tab).
bg: ЗАБЕЛЕЖКА: Връзките към социални медии ще бъдат включени автоматично, ако сте активирали „Споделяне в социални медии“ за тази страница (вижте раздела „Заглавие“).

en: NOTE: Some of these searches may rely on specific site configurations - and may not work as expected on your site.
bg: ЗАБЕЛЕЖКА: Някои от тези търсения може да разчитат на специфични конфигурации на сайта - и може да не работят според очакванията на Вашия сайт.

en: NOTE: The text entered here will be used for both TEXT and HTML versions of receipt emails so we do not recommend including HTML tags / formatting here.
bg: ЗАБЕЛЕЖКА: Въведеният тук текст ще се използва както за ТЕКСТ, така и за HTML версии на имейли с разписки, така че не препоръчваме да включвате HTML тагове/форматиране тук.

en: NOTE: This setting applies only to custom sets used for Contact records (e.g. Individuals, Households, Organizations, or ALL contact types).
bg: ЗАБЕЛЕЖКА: Тази настройка се прилага само за персонализирани набори, използвани за записи на контакти (напр. физически лица, домакинства, организации или ВСИЧКИ типове контакти).

en: NOTE: View Only fields can not be included in Profile Search forms.
bg: ЗАБЕЛЕЖКА: Полетата само за преглед не могат да бъдат включени във формуляри за търсене на профили.

en: NOTE: When this feature is enabled, all links in the message body (including mailtos) will be automatically re-written to route through your CiviCRM website prior to redirecting to the target page.
bg: ЗАБЕЛЕЖКА: Когато тази функция е активирана, всички връзки в тялото на съобщението (включително mailtos) ще бъдат автоматично пренаписани, за да преминат през Вашия уебсайт на CiviCRM, преди да бъдат пренасочени към целевата страница.

en: Name
bg: Име

en: Name (Frequency)/Description
bg: Име (Честота)/Описание

en: Name (Status ID)
bg: Име (ID на състоянието)

en: Name (for Honor Roll)
bg: Име (за почетния списък)

en: Name Badge
bg: Табелка с име

en: Name Badge Format
bg: Формат на баджа с име

en: Name Only
bg: Само име

en: Name Tent
bg: Тента с име

en: Name The SMS
bg: Наименувайте СМС-а

en: Name Tokens
bg: Именни токени

en: Name Your SMS
bg: Наименувайте СМС-а

en: Name already exists in Database.
bg: Името вече съществува в Базата данни

en: Name and Address
bg: Име и адрес

en: Name and Address (reserved)
bg: Име и адрес (запазени)

en: Name and Email
bg: Име и имейл

en: Name and Email (reserved)
bg: Име и имейл (запазени)

en: Name badges - print
bg: Значки с имена - печат

en: Name can only consist of alpha-numeric characters
bg: Името може да се състои само от буквено-цифрови знаци

en: Name cannot not start with a digit
bg: Името не може да започва с цифра

en: Name for CiviCRM field which is being exposed for sharing.
bg: Име на полето CiviCRM, което се показва за споделяне.

en: Name for Membership Status
bg: Име за Членски статус

en: Name for new group
bg: Име за нова група

en: Name in "from" field
bg: Име в полето "от".

en: Name is required to save Import Mapping
bg: Изисква се да въведете име за импортиране

en: Name like: %1
bg: Име като: %1

en: Name of County
bg: Име на Област

en: Name of Domain / Organization
bg: Име на домейн/организация

en: Name of Group.
bg: Име на Група.

en: Name of Mapping
bg: Име на картиране

en: Name of Membership Type
bg: Име на Типа Членство

en: Name of Receipt Sender
bg: Име на подателя на разписката

en: Name of State/Province
bg: Име на щат/провинция

en: Name of Tag
bg: Име на Етикет

en: Name of Tag.
bg: Име на етикета.

en: Name of combined tag
bg: Име на комбинирания етикет

en: Name of status to use when creating email to activity.
bg: Име на състоянието, което да се използва при създаване на имейл за активност.

en: Name of table where item being referenced is stored.
bg: Име на таблицата, където се съхранява елементът, към който се препраща.

en: Name of table where item being referenced is stored. Modules which only need a single collection of uf_join instances may choose not to populate entity_table and entity_id.
bg: Име на таблицата, където се съхранява елементът, към който се препраща. Модулите, които се нуждаят само от една колекция от екземпляри uf_join, могат да изберат да не попълват entity_table и entity_id.

en: Name of the A/B test
bg: Име на A/Б теста

en: Name of the Campaign.
bg: Име на кампанията.

en: Name of the UF group for directly addressing it in the codebase
bg: Име на UF групата за директно адресиране в кодовата база

en: Name of the action(reminder)
bg: Име на действието (напомняне)

en: Name of the column that holds the values for this field.
bg: Име на колоната, която съдържа стойностите за това поле.

en: Name of the component.
bg: Име на Компонента.

en: Name of the module which declared this object
bg: Име на модула, който е декларирал този обект

en: Name of the premium (product, service, subscription, etc.) as it will be displayed to contributors.
bg: Име на премията (продукт, услуга, абонамент и т.н.), както ще се показва на сътрудниците.

en: Name of the protocol to use for polling.
bg: Име на протокола, който да се използва за анкета.

en: Name of the queue which includes this item
bg: Име на опашката, която включва този елемент

en: Name of the rule group
bg: Име на групата правила

en: Name of the status check this preference references.
bg: Името на статуса проверете това предпочитание препратки.

en: Name of the table that holds the values for this group.
bg: Име на таблицата, която съдържа стойностите за тази група.

en: Name of this group of settings.
bg: Име на тази група настройки.

en: Name of this status type, for use in the code.
bg: Име на този тип състояние, за използване в кода.

en: Name or Email
bg: Име или имейл

en: Name or IP address of mail server machine.
bg: Име или IP адрес на машината на пощенския сървър.

en: Name or nickname contributor wants to be displayed in the Honor Roll. Enter "Anonymous" for anonymous contributions.
bg: Името или псевдонимът на сътрудника иска да бъде показано в почетния списък. Въведете „Анонимен“ за анонимни приноси.

en: Name used for sorting different contact types
bg: Име, използвано за сортиране на различните типове контакти

en: Name, Status and Register Date
bg: Име, статус и дата на регистрация

en: Name/Email
bg: Име/Имейл

en: Name/ID of the mapping to use on this table
bg: Име/идентификатор на картографирането, което да се използва в тази таблица

en: Namespace reserved for component.
bg: Пространство от имена, запазено за компонент.

en: National Membership
bg: Национално членство

en: National prefix to be used when dialing TO this country.
bg: Национален префикс, който да се използва при набиране КЪМ тази държава.

en: Natural language name for Case Type
bg: Наименование на естествения език за тип случай

en: Nauru
bg: Науру

en: Navajo, Navaho
bg: Навахо

en: Navigate to a report instance and verify the report filters and display type (Tabular, Bar or Pie Chart). OR create a new report instance from the Reports menu &raquo; Create Reports from Templates.
bg: Придвижете се до екземпляр на отчет и проверете филтрите на отчета и типа на показване (таблична, лентова или кръгова диаграма). ИЛИ създайте нов екземпляр на отчет от менюто Отчети &raquo; Създавайте отчети от шаблони.

en: Navigation
bg: Навигация

en: Navigation ID
bg: Идентификатор на Навигация

en: Navigation Item Label
bg: Етикет на навигационния елемент

en: Navigation Item Machine Name
bg: Име на машината на елемент за навигация

en: Navigation Menu
bg: Меню за навигация

en: Navigation Title
bg: Заглавие на навигацията

en: Navigations
bg: Навигации

en: Ndonga
bg: Ндонга

en: Negative
bg: Отказано

en: Negative Amounts
bg: Отрицателни суми

en: Negative Options
bg: Отрицателни опции

en: Nepali
bg: Непалски

en: Net
bg: Мрежа

en: Net Amount
bg: Нетна сума

en: Network Error
bg: Мрежова грешка

en: Never
bg: Никога

en: Never remind me again
bg: Никога повече не ми напомняй

en: New
bg: Нов

en: New %1
bg: Нов %1

en: New %1 Report
bg: Нов %1 отчет

en: New A/B Test
bg: Нов A/Б тест

en: New ACL
bg: Нов ACL

en: New Accounting Batch
bg: Нова счетоводна партида

en: New Activity
bg: Нова дейност

en: New Campaign
bg: Нова кампания

en: New Case
bg: Нов регистър

en: New Case Type
bg: Нов тип случай

en: New CiviCRM Profile
bg: Нов профил в CiviCRM

en: New Connections
bg: Нови връзки

en: New Contact
bg: Нов контакт

en: New Contribution
bg: Нов принос

en: New Credit Card
bg: Нова кредитна карта

en: New Custom Field Set
bg: Нов персонализиран набор от полета

en: New Data Entry Batch
bg: Нова партида за въвеждане на данни

en: New Donor
bg: Нов дарител

en: New Email
bg: Нов Имейл

en: New Event
bg: Ново Събитие

en: New Event Template
bg: Нов Шаблон за Събитие

en: New Field
bg: Ново поле

en: New Household
bg: Ново домакинство

en: New Individual
bg: Ново лице

en: New Mailing Component
bg: Нов Компонент на Съобщение

en: New Membership Status
bg: Нов Членски Статус

en: New Message Template
bg: Нов шаблон за съобщение

en: New Option Group
bg: Нова група опции

en: New Option for '%1'
bg: Нова опция за „%1“

en: New Organization
bg: Нова организация

en: New Participant Status
bg: Нов статус на участник

en: New Payment Method
bg: Нов метод за плащане

en: New Payment Procesor Type
bg: Нов тип процесор за плащане

en: New Payment Processor
bg: Нов процесор за плащане

en: New Price Set
bg: Нов комплект с цена

en: New Report
bg: Нов отчет

en: New Report Template
bg: Нов шаблон за отчет

en: New Scheduled Job
bg: Нова планирана работа

en: New Start Date
bg: Нова начална дата

en: New Status
bg: Нов статус

en: New codebase version detected. You must visit <a href='%1'>upgrade screen</a> to upgrade the database.
bg: Открита е нова версия на кодовата база. Трябва да посетите <a href='%1'>екрана за актуализиране</a>, за да актуализирате базата данни.

en: New granular permissions called %1 and %2 have been added for %3 permission. These permissions help to limit user access per template
bg: Нови подробни разрешения, наречени %1 и %2, са добавени за разрешение %3. Тези разрешения помагат да се ограничи потребителският достъп до шаблон

en: New membership period expiration date.
bg: Дата на изтичане на нов период на членство.

en: New membership period start date
bg: Начална дата на нов членски период

en: New personal campaign page
bg: Нова страница за лична кампания

en: New status assigned to membership by this action. FK to Membership Status
bg: Нов статус, присвоен на членството от това действие. FK към Членски Статус

en: Newest
bg: Най-нов

en: Next
bg: Следващ

en: Next &gt;
bg: Следваща &gt;

en: Next 12 months including today
bg: Следващите 12 месеца включително днес

en: Next 30 days including today
bg: Следващите 30 дни включително днес

en: Next 60 days including today
bg: Следващите 60 дни включително днес

en: Next 7 days including today
bg: Следващите 7 дни включително днес

en: Next 90 days including today
bg: Следващите 90 дни включително днес

en: Next Amount
bg: Следваща сума

en: Next Contribution
bg: Следващ принос

en: Next Contribution Date
bg: Дата на следващ принос

en: Next Group Refresh Time
bg: Следващо време за опресняване на групата

en: Next Pay Date
bg: Следваща дата на плащане

en: Next Payment Amount
bg: Следваща сума за плащане

en: Next Payment Date
bg: Следваща дата на плащане

en: Next Payment Due
bg: Следва дължимо плащане

en: Next Sched.
bg: Следващ график.

en: Next Scheduled Activity
bg: Следваща планирана дейност

en: Next Scheduled Contribution Date
bg: Дата на следващия планирана вноска

en: Next Scheduled Recurring Contribution
bg: Следващ планиран периодичен принос

en: Next calendar month
bg: Следващият календарен месец

en: Next calendar year
bg: Следващата календарна година

en: Next fiscal year
bg: Следващата фискална година

en: Next quarter
bg: Следващото тримесечие

en: Next scheduled date
bg: Следваща планирана дата

en: Next step
bg: Следваща стъпка

en: Next week
bg: Следващата седмица

en: Next/Previous buttons are not available for searches which are sorted by email, phone or address fields.
bg: Бутоните Следващ/Назад не са налични за търсения, които са сортирани по имейл, телефон или адресни полета.

en: Nick Name
bg: Псевдоним

en: Nickname
bg: Псевдоним

en: Nickname.
bg: Псевдоним.

en: No
bg: Не

en: No %1
bg: Не %1

en: No %1 match your search criteria. Suggestions:
bg: Няма %1, отговарящ на вашите критерии за търсене. Предложения:

en: No %1 reports have been created.
bg: Не са създадени %1 отчети.

en: No Accounting Batches match your search criteria.
bg: Няма счетоводни партиди, които отговарят на Вашите критерии за търсене.

en: No Action Selected
bg: Няма избрано действие

en: No Batches Selected
bg: Няма избрани партиди

en: No Bulk Email(Is Opt Out)
bg: Без масови имейли (отказан е)

en: No Bulk Emails (User Opt Out)
bg: Без масови имейли (отказ на потребителя)

en: No CiviCRM Profiles have been created yet. You can <a href='%1'>add one now</a>.
bg: Все още няма създадени CiviCRM профили. Можете да <a href='%1'>добавите такъв сега</a>.

en: No Components have been enabled for your site that can be configured with the price sets. Click <a href='%1'>here</a> if you want to enable CiviEvent/CiviContribute for your site.
bg: За Вашия сайт не са активирани компоненти, които могат да бъдат конфигурирани с ценови набори. Щракнете <a href='%1'>тук</a>, ако искате да активирате CiviEvent/CiviContribute за Вашия сайт.

en: No Contacts Selected
bg: Няма избрани контакти

en: No Contribution Price Sets have been configured / enabled for your site. Price sets allow you to configure more complex contribution options (e.g. "Contribute $25 more to receive our monthly magazine."). Click <a href='%1'>here</a> if you want to configure price sets for your site.
bg: За Вашия сайт не са конфигурирани/активирани набори от цени за принос. Наборите от цени Ви позволяват да конфигурирате по-сложни опции за принос (напр. „Допринесете $25 повече, за да получавате нашето месечно списание.“). Щракнете <a href='%1'>тук</a>, ако искате да конфигурирате ценови набори за Вашия сайт.

en: No Data Entry Batches have been created for this site.
bg: За този сайт не са създадени партиди за въвеждане на данни.

en: No Default value for Auto Responder.
bg: Няма стойност по подразбиране за автоматичен отговор.

en: No Duplicate Checking
bg: Без проверка за дублиране

en: No Duplicate emails?
bg: Няма Дублиращи се имейли?

en: No Email Verification
bg: Няма потвърждение на имейл

en: No Emails to Restore
bg: Няма имейли за възстановяване

en: No Fee Level(s) or Price Set is configured for this event.<br />Click <a href='%1'>CiviEvent >> Manage Event >> Configure >> Event Fees</a> to configure the Fee Level(s) or Price Set for this event.
bg: За това събитие не са конфигурирани нива на такса(и) или набор от цени. <br />Щракнете върху <a href='%1'>CiviEvent >> Управление на събитие >> Конфигуриране >> Такси за събитие</a>, за да конфигурирате нивата на таксата (таксите) или Набора от Цени за това събитие.

en: No Financial Accounts found for the Financial Type
bg: Няма намерени финансови сметки за финансовия тип

en: No Membership Price Sets have been configured / enabled for your site. Price sets allow you to configure more complex membership signup and renewal options, including allowing constituents to sign up for multiple memberships at the same time. Click <a href='%1'>here</a> if you want to configure price sets for your site.
bg: За вашия сайт не са конфигурирани / активирани комплекти от Цени за Членство. Комплектите от цени ви позволяват да конфигурирате по-сложни опции за регистрация и подновяване на членство, включително позволяване на съставните части да се регистрират за няколко членства едновременно. Натиснете <a href='%1'>тук</a>, ако искате да конфигурирате набори от цени за вашия сайт.

en: No Multi-Record Fields configured for this profile (gid=%1)
bg: Няма конфигурирани полета за няколко записа за този профил (gid=%1)

en: No Payment Processor has been configured / enabled for your site. If this is a <strong>paid event</strong> AND you want users to be able to <strong>register and pay online</strong>, you will need to <a href='%1'>configure a Payment Processor</a> first. Then return to this screen and assign the processor to this event.
bg: За вашия сайт не е конфигуриран/активиран процесор за плащане. Ако това е <strong>платено събитие</strong> И искате потребителите да могат да се <strong>регистрират и плащат онлайн</strong>, първо ще трябва да <a href='%1'>конфигурирате Процесор за Плащане</a>. След това се върнете към този екран и задайте процесора на това събитие.

en: No Payment Processor has been configured / enabled for your site. Unless you are only using CiviContribute to solicit non-monetary / in-kind contributions, you will need to <a href='%1'>configure a Payment Processor</a>. Then return to this screen and assign the processor to this Contribution Page.
bg: За Вашия сайт не е конфигуриран/активиран процесор за плащане. Освен ако не използвате CiviContribute само за събиране на непарични/натурални вноски, ще трябва да <a href='%1'>конфигурирате платежен процесор</a>. След това се върнете на този екран и задайте процесора на тази страница за принос.

en: No Price Set has been configured / enabled for your site. Price sets allow you to meet the complex demands of your event registration structure.(e.g. "Pay $15 more for lunch."). Click <a href='%1'>here</a> if you want to configure price sets for your site.
bg: Няма конфигуриран/активиран Ценови Комплект за вашия сайт. Ценовите комплекти ви позволяват да отговорите на сложните изисквания на структурата за регистрация на вашето събитие (напр. „Платете $15 повече за обяд.“). Щракнете <a href='%1'>тук</a>, ако искате да конфигурирате набори от цени за вашия сайт.

en: No Profile Available
bg: Няма наличен профил

en: No Profile Configured
bg: Няма конфигуриран профил

en: No Profile with a user account registration option has been configured / enabled for your site. You need to <a href='%1'>configure a Supporter profile</a> first. It will be used to collect or update basic information from users while they are creating a Personal Campaign Page.
bg: За Вашия сайт не е конфигуриран/активиран профил с опция за регистрация на потребителски акаунт. Първо трябва да <a href='%1'>конфигурирате профил на Поддръжник</a>. Ще се използва за събиране или актуализиране на основна информация от потребителите, докато те създават лична страница на кампанията.

en: No Recipients
bg: Няма Получатели

en: No Reply
bg: Без Отговор

en: No Scheduled Reminders have been created.
bg: Няма създадени планирани напомняния.

en: No Thank-you Label
bg: Без етикет с благодарност

en: No Thank-you Label is a required field.
bg: Без Етикет за благодарност е задължително поле.

en: No Thank-you Option
bg: Без опция за благодарност

en: No Thank-you Position
bg: Позиция Без Благодарствен текст

en: No Thank-you Text
bg: Без Благодарствен текст

en: No Updates Saved
bg: Няма запазени актуализации

en: No account create option
bg: Няма опция за създаване на акаунт

en: No active instances of payment processor %1 were found.
bg: Не бяха открити активни екземпляри на процесора за плащане %1.

en: No active instances of payment processor '%1' were found.
bg: Не бяха открити активни екземпляри на процесора за плащане „%1“.

en: No active price fields found for this event!
bg: Няма намерени активни ценови полета за това събитие!

en: No auto-renew option
bg: Няма опция за автоматично подновяване

en: No available Contribution Pages match your search criteria. Suggestions:
bg: Няма налични страници за принос, които да отговарят на Вашите критерии за търсене. Предложения:

en: No available Events match your search criteria. Suggestions:
bg: Няма налични Събития, отговарящи на вашите критерии за търсене. Предложения:

en: No available applications
bg: Няма налични приложения

en: No batches were selected.
bg: Няма избрани партиди

en: No bulk emails (User Opt Out)
bg: Без масови имейли (отказ на потребителя)

en: No contacts are currently eligible to inherit this relationship.
bg: Понастоящем няма контакти, отговарящи на условията за наследяване на тези взаимоотношения.

en: No content to preview
bg: Няма съдържание за визуализация

en: No contribution pages have been created yet. Click <a accesskey="N" href='%1'>here</a> to create a new contribution page.
bg: Все още не са създадени страници за принос. Щракнете <a accesskey="N" href='%1'>тук</a>, за да създадете нова страница за принос.

en: No contributions have been recorded for this recurring contribution.
bg: Не са записани вноски за този периодичен принос.

en: No contributions have been recorded from this contact.
bg: Не са записани приноси от този контакт.

en: No cron runs have been recorded.
bg: Не са записани активности от cron.

en: No custom data groups have been created yet. You can <a id="newCustomDataGroup" href='%1'>add one</a>.
bg: Все още не са създадени персонализирани групи данни. Може да <a id="newCustomDataGroup" href='%1'>добавите един</a>.

en: No event registrations have been recorded for this contact.
bg: Няма записани регистрации на събития за този контакт.

en: No export format selected.
bg: Не е избран формат за експортиране.

en: No extensions installed. <a %1>Browse available extensions</a>.
bg: Няма инсталирани разширения. <a %1>Прегледайте наличните разширения</a>.

en: No fields in this Profile have been configured as searchable. Ask the site administrator to check the Profile setup.
bg: Нито едно поле в този профил не е конфигурирано като годно за търсене. Помолете администратора на сайта да провери настройките на профила.

en: No fields in this Profile have been configured to display as a result column in the search results table. Ask the site administrator to check the Profile setup.
bg: Нито едно поле в този профил не е конфигурирано да се показва като колона с резултати в таблицата с резултати от търсенето. Помолете администратора на сайта да провери настройките на профила.

en: No grants have been recorded for this contact.
bg: За този контакт не са записани субсидии.

en: No icon
bg: Няма икона

en: No id passed to MailingAB del function
bg: Няма предаден идентификатор на функцията MailingAB del

en: No id passed to mailing del function
bg: Не се предава идентификатор на функцията за изпращане на поща

en: No id passed to mailing delJob function
bg: Не се предава идентификатор на функцията delJob за изпращане по пощата

en: No link
bg: Няма връзка

en: No mailboxes have been configured for Email to Activity Processing
bg: Не са конфигурирани пощенски кутии за обработка на имейл до дейност

en: No mailing id has been able to be determined
bg: Не може да се определи идентификатор за изпращане

en: No matches found for:
bg: Няма намерени съвпадения за:

en: No matches found using the default Supervised deduping rule.
bg: Няма намерени съвпадения с помощта на правилото за контролирано дедупиране по подразбиране.

en: No matching Data Entry Batches found for your search criteria.
bg: Няма намерени съответстващи партиди за въвеждане на данни за Вашите критерии за търсене.

en: No matching Groups found for your search criteria. Suggestions:
bg: Няма намерени съответстващи групи за вашите критерии за търсене. Предложения:

en: No matching contact found.
bg: Няма намерен съвпадащ контакт.

en: No matching results for
bg: Няма съответстващи резултати за

en: No memberships have been recorded for this contact.
bg: Не са записани членства за този контакт.

en: No message template with workflow name %1.
bg: Няма шаблон за съобщение с име на работния процес %1

en: No of contacts to find matches for
bg: Брой контакти за намиране на съвпадения

en: No participants were added.
bg: Не са добавени участници.

en: No payments found for this %1 record
bg: Няма намерени плащания за този %1 запис

en: No pledges have been recorded from this contact.
bg: Не са записани залози от този контакт.

en: No possible duplicates were found using %1 rule.
bg: Не бяха открити възможни дубликати с помощта на правилото %1.

en: No premium products have been created for your site. You can <a href='%1'>add one</a>.
bg: За Вашия сайт не са създадени първокласни продукти. Можете да <a href='%1'>добавите един</a>.

en: No price sets have been added yet.
bg: Все още няма добавени набори от цени.

en: No processing status reported yet.
bg: Все още няма съобщен статус на обработка.

en: No recipients
bg: Няма получатели

en: No records available
bg: Няма налични записи

en: No records of type '%1' found.
bg: Няма намерени записи от тип „%1“.

en: No records to export
bg: Няма записи за експортиране

en: No relevant activity type found when recording Mailing Event delivered Activity
bg: Не е намерен уместен тип дейност при записване на Изпращане на Събитие по пощата

en: No respondents are currently reserved for you to interview.
bg: В момента няма запазени респонденти, които да интервюирате.

en: No response from the server. Check your internet connection and try reloading the page.
bg: Няма отговор от сървъра. Проверете Вашата интернет връзка и опитайте да презаредите страницата.

en: No such message template: id=%1.
bg: Няма такъв шаблон за съобщение: id=%1.

en: No survey sid parameter. Cannot process signature.
bg: Няма параметър sid на анкетата. Не може да се обработи подпис.

en: No tags have been created in this set.
bg: В този набор не са създадени етикети.

en: No test processor entry exists for %1. Not having a test entry for each processor could cause problems
bg: Не съществува запис на тестов процесор за %1. Липсата на тестов запис за всеки процесор може да причини проблеми

en: No thank you
bg: Не, благодаря

en: No updates have been saved.
bg: Няма запазени актуализации.

en: No user/contact ID was specified, so the Profile cannot be used in edit mode.
bg: Не е посочен ID на потребител/контакт, така че профилът не може да се използва в режим на редактиране.

en: No-show
bg: Неявяване

en: Non Deductible Amount
bg: Неподлежаща на приспадане сума

en: Non-Production Environment
bg: Непроизводствена среда

en: Non-deductible Amount
bg: Неподлежаща на приспадане сума

en: Non-deductible portion of this contribution.
bg: Неподлежаща на приспадане част от тази вноска.

en: Non-numeric portion of address number on the street, e.g. For 112A Main St, the street_number_suffix = A
bg: Нечислова част от адресния номер на улицата, напр. За главна улица 112A, суфиксът_номер_улица = A

en: Non-primary members only
bg: Само неосновни членове

en: Non-production Environment
bg: Непроизводствена Среда

en: Non-production environment set
bg: Комплект за непроизводствена среда

en: Non-profit
bg: Нестопанска цел

en: None
bg: Никакъв

en: None - disable menu
bg: Няма - деактивиране на менюто

en: None Found
bg: Не е открит

en: None Selected
bg: Няма избрани

en: None available
bg: Не е налично

en: None found.
bg: Няма намерени.

en: None of the contacts in this group have an email address.
bg: Никой от контактите в тази група няма имейл адрес.

en: Normal
bg: Нормално

en: Normal Group
bg: Нормална група

en: Normally the owner of a financial account is the organization implementing CiviCRM so there is no need to change this. Some organizations that maintain accounts for groups, chapters, regions, constituency associations or other parts of the main CiviCRM organization may need to change the owner to one of these sub-entities or sibling entities.
bg: Обикновено собственикът на финансова сметка е организацията, внедряваща CiviCRM, така че няма нужда да променяте това. Някои организации, които поддържат акаунти за групи, клонове, региони, асоциации на избирателни райони или други части на основната CiviCRM организация, може да се наложи да сменят собственика на един от тези под-субекти или братски субекти.

en: North Ndebele
bg: Северен Ндебеле

en: Northern Sami
bg: Северен саам

en: Norwegian
bg: Норвежки

en: Norwegian BokmÃ¥l
bg: Норвежки BokmÃ¥l

en: Norwegian Nynorsk
bg: Норвежки Нюнорск

en: Not %1, or want to do this for a different person
bg: Не %1 или искате да направите това за друг човек

en: Not %1, or want to register a different person
bg: Не е %1 или искате да регистрирате друго лице

en: Not Approved
bg: Неодобрено

en: Not Clicked
bg: Не е кликнат

en: Not Empty
bg: Не е празно

en: Not In
bg: Не е вътре

en: Not Like
bg: Не е подобен

en: Not Now
bg: Не сега

en: Not Null
bg: Не е Null

en: Not Required
bg: Не е задължително

en: Not Saved
bg: Не е запазено

en: Not a CMS User
bg: Не е потребител на CMS

en: Not checking remote URL for extensions since ext_repo_url is set to false.
bg: Не се проверява отдалечен URL за разширения, тъй като ext_repo_url е зададен на грешно.

en: Not completed
bg: Незавършен

en: Not expired
bg: Не е изтекъл

en: Not offered
bg: Не се предлага

en: Not permitted to file activity %1 %2.
bg: Не е разрешено да се подава дейност %1 %2.

en: Not scheduled
bg: Не е насрочено

en: Not selected
bg: Не е избрано

en: Not set
bg: Не е зададено

en: Not started
bg: Незанпочнат

en: Not&nbsp;Counted
bg: Не&nbsp;отчетено

en: Not&nbsp;Counted&nbsp;Due&nbsp;To&nbsp;Role
bg: Не&nbsp;отчитано&nbsp;дължи&nbsp;на&nbsp;роля

en: Not&nbsp;Counted&nbsp;Due&nbsp;To&nbsp;Status
bg: Не&nbsp;Отчитано&nbsp;Дължи&nbsp;На&nbsp;Статус

en: Note
bg: Забележка

en: Note Date
bg: Бележка за Дата

en: Note Entity
bg: Обект на бележка

en: Note Entity ID
bg: Идентификатор на Обект на бележка

en: Note ID
bg: Идентификатор на бележка

en: Note Modified By
bg: Забележка, променена от

en: Note Text
bg: Текст на Забележка

en: Note Used For
bg: Забележка, Използвана за

en: Note and/or Comment.
bg: Забележка и/или коментар.

en: Note behind the decision.
bg: Бележка зад решението.

en: Note that %1 Access Control permissions take precedence over CiviCRM ACLs. If you wish to use CiviCRM ACLs, first disable the related permission in %1 Access control for a user role, and then gradually add ACLs to replace that permission for certain groups of contacts.
bg: Обърнете внимание, че разрешенията за контрол на достъпа %1 имат предимство пред ACL на CiviCRM. Ако искате да използвате CiviCRM ACL, първо деактивирайте свързаното разрешение в %1 Контрол на достъпа за потребителска роля и след това постепенно добавете ACL, за да замените това разрешение за определени групи контакти.

en: Note that a CiviCRM ACL Role is not related to the Drupal Role.
bg: Обърнете внимание, че CiviCRM ACL роля не е свързана с Drupal роля.

en: Note that if 'Show Location' is not set a map will not be shown, regardless of the setting of 'Include Map to Event Location'.
bg: Имайте предвид, че ако „Показване на местоположението“ не е зададено, картата няма да се показва, независимо от настройката на „Включване на карта към местоположението на събитието“.

en: Note that not all transactions are necessarily associated with a payment method.
bg: Имайте предвид, че не всички транзакции са непременно свързани с метод на плащане.

en: Note that this help text is displayed on profile create/edit screens only.
bg: Имайте предвид, че този помощен текст се показва само на екрани за създаване/редактиране на профили.

en: Note this field just filters on who made a change no matter when that change happened, It doesn't have any link to the modified date field.
bg: Обърнете внимание, че това поле просто филтрира кой е направил промяна, независимо кога се е случила тази промяна, то няма връзка към полето за променена дата.

en: Note(s)
bg: Бележка(и)

en: Note:
bg: Забележка:

en: Note: Body Only
bg: Забележка: Само тялото

en: Note: Body and Subject
bg: Бележка: тяло и тема

en: Note: Please verify your configuration for Maximum File Size (in MB) <a href='%1'>Administrator >> System Settings >> Misc</a>. It should support 'upload_max_size' as defined in PHP.ini.Please check with your system administrator.
bg: Забележка: Моля, проверете конфигурацията си за максимален размер на файла (в MB) <a href='%1'>Администратор >> Системни настройки >> Разни</a>. Трябва да поддържа 'upload_max_size', както е дефинирано в PHP.ini. Моля, консултирайте се с Вашия системен администратор.

en: Note: Revenue for these types of memberships will not be deferred as the financial type does not have a deferred revenue account setup for it. If you want the revenue to be deferred, please select a different Financial Type with a Deferred Revenue account setup for it, or setup a Deferred Revenue account for this Financial Type.
bg: Забележка: Приходите за тези типове членство няма да бъдат отложени, тъй като финансовият тип няма настройка на акаунт за отложени приходи за него. Ако искате приходите да бъдат отсрочени, моля, изберете различен финансов тип с настройка на сметка за отложени приходи за него или настройте сметка за отложени приходи за този финансов тип.

en: Note: Revenue for this event registration will not be deferred as the financial type does not have a deferred revenue account setup for it. If you want the revenue to be deferred, please select a different Financial Type with a Deferred Revenue account setup for it, or setup a Deferred Revenue account for this Financial Type.
bg: Забележка: Приходите за тази регистрация на събитие няма да бъдат отложени, тъй като финансовият тип няма настройка на сметка за отложени приходи за него. Ако искате приходите да бъдат отсрочени, моля, изберете различен финансов тип с настройка на сметка за отложени приходи за него или настройте сметка за отложени приходи за този финансов тип.

en: Note: Subject Only
bg: Бележка: само тема

en: Note: The record %1 doesnot exists. Upon save a new record will be create
bg: Забележка: Записът %1 не съществува. При запазване ще бъде създаден нов запис

en: Note: This will modify the field system-wide, not just in this profile form.
bg: Забележка: Това ще промени полето в цялата система, а не само в този формуляр за профил.

en: Note: Upload max filesize ('upload_max_filesize') should not exceed Post max size ('post_max_size') as defined in PHP.ini, please check with your system administrator.
bg: Забележка: Максималният размер на качените файлове ('upload_max_filesize') не трябва да надвишава максималния размер на публикацията ('post_max_size'), както е дефинирано в PHP.ini, моля, консултирайте се с Вашия системен администратор.

en: Note: You cannot edit fields for a reserved rule.
bg: Забележка: Не можете да редактирате полета за запазено правило.

en: Note: if the correct payment instrument is not listed here (e.g. for in-kind donations) ask your administrator to add a new option to this list.
bg: Забележка: ако правилният платежен инструмент не е посочен тук (напр. за дарения в натура), помолете Вашия администратор да добави нова опция към този списък.

en: Note: if the correct payment method is not listed here (e.g. for in-kind donations) ask your administrator to add a new option to this list.
bg: Забележка: ако правилният метод на плащане не е посочен тук (напр. за дарения в натура), помолете Вашия администратор да добави нова опция към този списък.

en: Note: this contact may be a duplicate of an existing record.
bg: Забележка: този контакт може да е дубликат на съществуващ запис.

en: Notes
bg: Забележки

en: Notes for
bg: Бележки за

en: Notes or Standard Terms
bg: Бележки или стандартни условия

en: Nothing to merge.
bg: Няма нищо за сливане.

en: Notification Email
bg: Имейл за известие

en: Notification will be sent to this email address whenever a Personal Campaign Page linked to this contribution page is either created or updated. The notification will include links to view the campaign page as well as the contact record of the creator of the page.
bg: На този имейл адрес ще бъде изпращано известие, когато се създаде или актуализира страница на персонална кампания, свързана с тази страница за принос. Уведомлението ще включва връзки за преглед на страницата на кампанията, както и запис на контакт на създателя на страницата.

en: Notification will be sent to this email address whenever a Personal Campaign Page linked to this event is either created or updated. The notification will include links to view the campaign page as well as the contact record of the creator of the page.
bg: Известие ще бъде изпратено до този имейл адрес всеки път, когато бъде създадена или актуализирана страница на лична кампания, свързана с това събитие. Известието ще включва връзки за преглед на страницата на кампанията, както и записа за контакт на създателя на страницата.

en: Notifications are NOT available
bg: Известията НЕ са налични

en: Notifications are sent to ALL owners
bg: Известията се изпращат до ВСИЧКИ собственици

en: Notify Activity Assignees
bg: Уведомете възложените дейности

en: Notify Contributor?
bg: Уведомяване на Дарител?

en: Notify Email
bg: Имейл за известие

en: Notify Owner?
bg: Уведомяване на собственика?

en: Notify me via email when someone donates to my page
bg: Уведомете ме по имейл, когато някой направи дарение на страницата ми

en: Notify on Profile Submit
bg: Уведомете при изпращане на профил

en: Notify owner via email when someone donates to page?
bg: Уведомяване на собственика по имейл, когато някой направи дарение за страницата?

en: Notify when profile form is submitted?
bg: Уведомяване, когато формулярът за профил е изпратен?

en: November
bg: Ноември

en: Now you can move on to exploring, configuring and using the various optional components for fundraising and constituent engagement. The links below will take you to the online documentation for each component.
bg: Сега можете да преминете към проучване, конфигуриране и използване на различните незадължителни компоненти за набиране на средства и ангажиране на членовете. Връзките по-долу ще ви отведат до онлайн документацията за всеки компонент.

en: Number
bg: Номер

en: Number of Donors
bg: Брой дарители

en: Number of Failures
bg: Брой неуспехи

en: Number of Installments
bg: Брой вноски

en: Number of Items
bg: Брой артикули

en: Number of Terms
bg: Брой условия

en: Number of Transactions
bg: Брой транзакции

en: Number of Transactions should a positive number
bg: Броят на транзакциите трябва да е положително число

en: Number of bounces of this type required before the email address is put on bounce hold
bg: Брой върната поща от този тип, необходими преди имейл адресът да бъде поставен в режим на задържане

en: Number of columns in Note Field
bg: Брой колони в полеви бележки

en: Number of days for recurrence of release.
bg: Брой дни за повторение на освобождаването.

en: Number of duration units in membership period (e.g. 1 year, 12 months).
bg: Брой единици за продължителност в периода на членство (напр. 1 година, 12 месеца).

en: Number of failed charge attempts since last success. Business rule could be set to deactivate on more than x failures.
bg: Брой неуспешни опити за зареждане от последния успех. Бизнес правилото може да бъде настроено да се деактивира при повече от x грешки.

en: Number of grants
bg: Брой на субсидии

en: Number of hours prior to event start date to allow self-service cancellation or transfer.
bg: Брой часове преди началната дата на събитието, за да се позволи отмяна или прехвърляне на самообслужване.

en: Number of hours prior to event start date to allow self-service cancellation or transfer. Enter a negative number of hours to allow cancellation after the event starts. Enter 0 (or leave empty) to allow cancellation or transfer up until the event has started.
bg: Брой часове преди началната дата на събитието, за да се позволи отмяна или прехвърляне на самообслужване. Въведете отрицателен брой часове, за да позволите анулиране след началото на събитието. Въведете 0 (или оставете празно), за да разрешите отмяна или прехвърляне до началото на събитието.

en: Number of installments must be a whole number.
bg: Броят на вноските трябва да е цяло число.

en: Number of items in a batch.
bg: Брой артикули в партида.

en: Number of membership terms purchased
bg: Брой закупени условия за членство

en: Number of minutes to cache dashlet content in browser localStorage.
bg: Брой минути за кеширане на съдържанието на Dashlet в localStorage на браузъра.

en: Number of participants per field option
bg: Брой участници за опция за поле

en: Number of rows in Note Field
bg: Брой редове в полеви бележки

en: Number of selected Activities: %1
bg: Брой избрани дейности: %1

en: Number of selected Mailing Recipients: %1
bg: Брой избрани Получатели на Съобщението: %1

en: Number of selected cases: %1
bg: Брой избрани случаи: %1

en: Number of selected contacts: %1
bg: Брой избрани контакти: %1

en: Number of selected contributions: %1
bg: Брой избрани приноси: %1

en: Number of selected grants: %1
bg: Брой избрани субсидии: %1

en: Number of selected memberships: %1
bg: Брой избрани членства:% 1

en: Number of selected participants: %1
bg: Брой избрани участници: %1

en: Number of selected pledges: %1
bg: Брой избрани залози: %1

en: Number of terms
bg: Брой термини

en: Number of terms for this membership
bg: Брой условия за това членство

en: Number of terms for this membership (only supported in Order->Payment flow). If the field is NULL it means unknown and it will be assumed to be 1 during payment.create if entity_table is civicrm_membership
bg: Брой условия за това членство (поддържа се само в Поръчка->Поток на плащане). Ако полето е NULL, това означава неизвестно и ще се приеме, че е 1 по време на плащането.create, ако entity_table е civicrm_membership

en: Number of time units for recurrence of payment.
bg: Брой времеви единици за повтаряемост на плащането.

en: Number of time units for recurrence of pledge payments.
bg: Брой времеви единици за повторение на плащанията по залога.

en: Number of units for delivery frequency of subscription, service, membership (e.g. every 3 Months).
bg: Брой единици за честота на доставка на абонамент, услуга, членство (напр. на всеки 3 месеца).

en: Number of units for total duration of subscription, service, membership (e.g. 12 Months).
bg: Брой единици за общата продължителност на абонамента, услугата, членството (напр. 12 месеца).

en: Numeric
bg: Числовност

en: Numeric currency code
bg: Цифров код на валутата

en: Numeric portion of address number on the street, e.g. For 112A Main St, the street_number = 112.
bg: Числова част от адресния номер на улицата, напр. За главна улица 112А номерът на улицата = 112.

en: Nuosu
bg: Нуосу

en: OK
bg: ОК

en: OPTIONAL FK to civicrm_contact record.
bg: НЕЗАДЪЛЖИТЕЛНО FK към запис на civicrm_contact.

en: OR
bg: ИЛИ

en: OR You can sign up by setting Status Override? to something other than "NO".
bg: ИЛИ Можете да се регистрирате, като зададете Отменен Статус? на нещо различно от "НЕ".

en: OR if the payment is from a different contact, this email will only go to them.
bg: ИЛИ ако плащането е от друг контакт, този имейл ще отиде само до тях.

en: Objects a custom group extends to
bg: Обекти, към които се простира персонализирана група

en: Obsolete
bg: Остарели

en: Occitan (after 1500)
bg: Окситански (след 1500 г.)

en: Occurrences should be less than or equal to 30
bg: Случаите трябва да са по-малко или равни на 30

en: October
bg: Октомври

en: Odd / Even Street Number
bg: Четен/нечетен номер на улица

en: Offer Another Premium on this Contribution Page
bg: Предложете друг премиум на тази страница за принос

en: Offer a Waitlist?
bg: Предложи Списък с изчакващи?

en: Offer installments
bg: Предложете вноски

en: Offer the appropriate service from the list. If the service requires coordination, contact the Director.
bg: Предложете подходящата услуга от списъка. Ако услугата изисква координация, свържете се с директора.

en: Offline Registration for Event: %2 by: %1
bg: Офлайн Регистрация за Събитие: %2 от: %1

en: Offset
bg: Изместване

en: Offset of the child job
bg: Компенсиране на второстепенната работа

en: Ojibwa
bg: Оджибва

en: Old Church Slavonic, Church Slavic, Church Slavonic, Old Bulgarian, Old Slavonic
bg: Старославянски, Църковнославянски, Старобългарски

en: Old files
bg: Стари файлове

en: Oldest
bg: Най-стар

en: On
bg: Включен

en: On Behalf Of
bg: От името на

en: On Behalf Of Organization
bg: От името на организацията

en: On Duplicate Entries
bg: За Дублиращи се Записи

en: On Hold
bg: На изчакване

en: On Hold - Opt Out
bg: На изчакване - Отказване

en: On Hold Bounce
bg: Задържане на Върнат имейл

en: On Hold Opt Out
bg: Напускане на Задържане

en: On Hold for Email %1?
bg: Задържане за Имейл %1?

en: On Hold?
bg: На изчакване?

en: On Waiting List
bg: В Списъка на Изчакващите

en: On WordPress, Joomla, or a similar CMS, the frontend theme determines the appearance on user-facing screens, such as the "Event Registration" screen.
bg: В WordPress, Joomla или подобна CMS темата на интерфейса определя външния вид на екраните, обърнати към потребителя, като екрана „Регистрация на събитие“.

en: On behalf of Label
bg: От името на Етикет

en: On hold
bg: На изчакване

en: On waitlist
bg: В списъка на чакащите

en: Once these statuses are enabled, the event Info and Settings screen will have controls to enable (and configure) waitlisting.
bg: След като тези състояния са активирани, екранът с информация и настройки за събитието ще има контроли за активиране (и конфигуриране) на списък с чакащи.

en: Once these statuses are enabled, the event Online Registration screen will have controls to enable (and configure) participation approval.
bg: След като тези статуси са активирани, екранът за онлайн регистрация на събитието ще има контроли за активиране (и конфигуриране) на одобрение за участие.

en: Once you have defined CiviCRM ACL Roles and granted ACLs to those Roles, use this link to assign users to role(s).
bg: След като сте дефинирали CiviCRM ACL роли и сте предоставили ACL на тези роли, използвайте тази връзка, за да присвоите на потребители роля(и).

en: Once you have finished your testing, it is a good idea to clean up by finding your test records and deleting them.
bg: След като приключите с тестването, добре е да почистите, като намерите Вашите тестови записи и ги изтриете.

en: Once you have your certificate installed, test that is working by navigating to one of your online contribution pages and changing the URL prefix from 'http://' to 'https://'. If your browser loads the page and indicates a valid security certificate - then you can change this setting to <strong>Yes</strong> and CiviCRM will automatically redirect requests for all online contribution / member / event / admin pages to the corresponding SSL secured URLs.
bg: След като инсталирате сертификата си, проверете дали работи, като отидете на една от Вашите онлайн страници за принос и промените URL префикса от „http://“ на „https://“. Ако Вашият браузър зареди страницата и посочи валиден сертификат за сигурност - тогава можете да промените тази настройка на <strong>Да</strong> и CiviCRM автоматично ще пренасочи заявките за всички онлайн страници за принос/членство/събитие/администратор към съответните защитени с SSL URL адреси.

en: Once you switch to using a Price Set, you won't be able to switch back to your existing settings below except by re-entering them. Are you sure you want to switch to a Price Set?
bg: След като преминете към използване на Пакет от цени, няма да можете да се върнете към съществуващите си настройки по-долу, освен ако не ги въведете отново. Сигурни ли сте, че искате да преминете към Пакет от цени?

en: Once you've received your new account welcome email, you can <a href=%1>click here</a> to login and promote your campaign page.
bg: След като получите новия си имейл за добре дошли, можете да <a href=%1>щракнете тук</a>, за да влезете и да рекламирате страницата на кампанията си.

en: Once your registration has been reviewed, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.
bg: След като регистрацията Ви бъде прегледана, ще получите имейл с връзка към уеб страница, където можете да завършите процеса на регистрация.

en: One
bg: Едно

en: One %1 should be marked as primary.
bg: Един %1 трябва да бъде маркиран като основен.

en: One IM should be marked as primary.
bg: Един IM трябва да бъде маркиран като основен.

en: One Message Not Sent | %count Messages Not Sent
bg[0]: съобщения не са изпратени
bg[1]: %c съобщения не са изпратени

en: One OpenID should be marked as primary.
bg: Един OpenID трябва да бъде маркиран като основен.

en: One combined activity
bg: Една комбинирана дейност

en: One combined activity plus one file attachment
bg: Една комбинирана дейност плюс един прикачен файл

en: One contact NOT added (already in this group). | %count contacts NOT added (already in this group).
bg[0]: контакти НЕ са добавени (вече в тази група).
bg[1]: %c контакти НЕ са добавени (вече в тази група).

en: One contact NOT tagged (already tagged to this tag). | %count contacts NOT tagged (already tagged to this tag).
bg[0]: контакти НЕ са маркирани (вече са маркирани към този маркер).
bg[1]: %c контакти НЕ са маркирани (вече са маркирани към този маркер).

en: One contact added to this existing group. | %count contacts added to this existing group.
bg[0]: контакти, добавени към тази съществуваща група.
bg[1]: %c контакти, добавени към тази съществуваща група.

en: One contact added to this new group. | %count contacts added to this new group.
bg[0]: Един контакт е добавен към новата група.
bg[1]: %count контакта са добавени към новата група.

en: One contact is currently eligible to inherit this relationship.
bg: Понастоящем един контакт отговаря на условията за наследяване на тези взаимоотношения.

en: One contact is tagged with this tag. | %count contacts are tagged with this tag.
bg[0]: контакти са маркирани с този маркер.
bg[1]: %c контакти са маркирани с този маркер.

en: One contact merged. | %count contacts merged.
bg[0]: обединени контакти.
bg[1]: %c обединени контакти.

en: One contact was skipped. | %count contacts were skipped.
bg[0]: контактите бяха пропуснати.
bg[1]: %c контакти бяха пропуснати.

en: One email should be marked as primary.
bg: Един имейл трябва да бъде маркиран като основен.

en: One matching contact was found.  | %count matching contacts were found.<br />
bg[0]: 1%Брой съвпадащи контакти бяха намерени.
bg[1]: %cБрой съвпадащи контакти бяха намерени.<br />

en: One message was sent successfully. | %count messages were sent successfully.
bg[0]: съобщенията бяха изпратени успешно.
bg[1]: %c съобщения бяха изпратени успешно.

en: One message was sent successfully.  | %count messages were sent successfully.
bg[0]: съобщения бяха изпратени успешно.
bg[1]: %c съобщения бяха изпратени успешно.

en: One of the selected contacts has an address record that is shared with 1 other contact. | One or more selected contacts have address records which are shared with %count other contacts.
bg[0]: Един или повече избрани контакти имат адресни записи, които се споделят с ount други контакти.
bg[1]: Един или повече избрани контакти имат адресни записи, които се споделят с %count други контакти.

en: One or more contact subtypes have been de-selected from the list for this contact. Any custom data associated with de-selected subtype will be removed as long as the contact does not have a contact subtype still selected. Click OK to proceed, or Cancel to review your changes before saving.
bg: Един или повече подтипове контакти са премахнати от списъка за този контакт. Всички персонализирани данни, свързани с премахнатия подтип, ще бъдат премахнати, стига контактът да няма избран подтип на контакт. Щракнете върху OK, за да продължите, или Отказ, за да прегледате промените си, преди да ги запазите.

en: One or more line items have a different financial type than the contribution. Editing the financial type is not yet supported in this situation.
bg: Една или повече редови позиции имат различен финансов тип от приноса. Редактирането на финансов тип все още не се поддържа в тази ситуация.

en: One or more payment reminders can be emailed to this contributor based on the values entered in this section. If a 'Self-service Payments Page' has been selected, the reminder will include a link for the contributor to make their payment online.
bg: Едно или повече напомняния за плащане могат да бъдат изпратени по имейл до този сътрудник въз основа на стойностите, въведени в този раздел. Ако е избрана „Страница за плащания на самообслужване“, напомнянето ще включва връзка за сътрудника да извърши своето плащане онлайн.

en: One phone should be marked as primary.
bg: Един телефон трябва да бъде маркиран като основен.

en: One record selected for export. | %count records selected for export.
bg[0]: записи, избрани за експортиране.
bg[1]: %c записи, избрани за експортиране.

en: One relationship was not created because it already exists. | %count relationships were not created because they already exist.
bg[0]: %cброй взаимоотношения не са създадени, защото вече съществуват.
bg[1]: %cброй взаимоотношения не са създадени, защото вече съществуват.

en: One selected activity consists of more than one target contact. | %count selected activities consist of more than one target contact.
bg[0]: избраните дейности се състоят от повече от един целеви контакт.
bg[1]: %c избрани дейности се състоят от повече от един целеви контакт.

en: One-time online contributions
bg: Еднократни онлайн приноси

en: Ongoing
bg: Текущо

en: Online Contribution
bg: Онлайн принос

en: Online Contribution (Live)
bg: Онлайн принос (на живо)

en: Online Contribution (Test-drive)
bg: Онлайн принос (тест-драйв)

en: Online Contribution Page
bg: Страница за вноски он-лайн

en: Online Contribution:
bg: Онлайн Принос:

en: Online Contributions / Online Membership Signup / Online Event Registration
bg: Онлайн приноси / Онлайн регистрация за членство / Онлайн регистрация на събитие

en: Online Event Registration
bg: Регистрация за Он-лайн събитие

en: Online Registration
bg: Онлайн Регистрация

en: Online Registration (Live)
bg: Онлайн Регистрация (На живо)

en: Online Registration (Test-drive)
bg: Онлайн Регистрация (Тест-драйв)

en: Online documentation.
bg: Онлайн документация.

en: Online event registration and participant tracking.
bg: Онлайн регистрация на събитие и проследяване на участниците.

en: Online fundraising and donor management, as well as offline contribution processing and tracking.
bg: Онлайн набиране на средства и управление на дарители, както и офлайн обработка и проследяване на дарения.

en: Online or offline contribution.
bg: Онлайн или офлайн дарение.

en: Online or offline event registration.
bg: Онлайн или офлайн регистрация на събитие.

en: Online or offline membership renewal.
bg: Онлайн или офлайн подновяване на членство.

en: Online or offline membership signup.
bg: Онлайн или офлайн регистрация за членство.

en: Online registration enabled?
bg: Активирана ли е онлайн регистрацията?

en: Online registration is not currently available for this event (contact the site administrator for assistance).
bg: Онлайн регистрацията в момента не е налична за това събитие (свържете се с администратора на сайта за съдействие).

en: Online signup and membership management.
bg: Онлайн регистрация и управление на членство.

en: Only %1 Registrations available.
bg: Налични са само %1 регистрации.

en: Only 'View' and 'Edit' operations are valid for this type of data
bg: За този тип данни са валидни само функциите "Преглед" и "Редактиране".

en: Only 'get' action is supported.
bg: Поддържа се само действие „получи“.

en: Only Display Test Contributions
bg: Показвайте само тестови приноси

en: Only My Cases
bg: Само моите случаи

en: Only one %1 can be marked as primary.
bg: Само един %1 може да бъде маркиран като основен.

en: Only one IM can be marked as primary.
bg: Само един IM може да бъде маркиран като основен.

en: Only one OpenID can be marked as primary.
bg: Само един OpenID може да бъде маркиран като основен.

en: Only one email can be marked as primary.
bg: Само един имейл може да бъде маркиран като основен.

en: Only one field of each communication type (EG. phone) can use the primary location type.
bg: Само едно поле от всеки тип комуникация (напр. телефон) може да използва основния тип местоположение.

en: Only one phone can be marked as primary.
bg: Само един телефон може да бъде маркиран като основен.

en: Only send to email addresses assigned to the specified location
bg: Изпращайте само до имейл адреси, определени за посоченото местоположение

en: Only this %1
bg: Само този %1

en: Oops! - The CiviCRM settings file (civicrm.settings.php) was not found in the expected location
bg: Опа! - Файлът с настройки на CiviCRM (civicrm.settings.php) не е намерен на очакваното място

en: Oops! - The path for including CiviCRM code files is not set properly. Most likely there is an error in the <em>civicrm_root</em> setting in your CiviCRM settings file (!1).
bg: Опа! - Пътят за включване на CiviCRM файлове с код не е зададен правилно. Най-вероятно има грешка в настройката <em>civicrm_root</em> във Вашия файл с настройки на CiviCRM (!1).

en: Oops! CiviCRM is already installed
bg: CiviCRM вече е инсталиран

en: Oops! Could not create database %1
bg: Опа! Не може да се създаде база данни %1

en: Oops! Incorrect Backdrop version
bg: Внимание! Неправилна версия Backdrop

en: Oops! Incorrect CiviCRM version
bg: Внимание! Неправилна версия CiviCRM

en: Oops! Incorrect Drupal version
bg: Внимание! Неправилна версия Drupal

en: Oops! Please correct your install location
bg: Моля, коригирайте местоположението за инсталиране.

en: Oops, it looks like there is no valid membership status available for the given membership dates. You can <a href="%1">Configure Membership Status Rules</a>.
bg: Упс, изглежда, че няма валиден статус на членство за дадените дати на членство. Можете да <a href="%1">Конфигурирате Правила за Членски Статус</a>.

en: Oops, it looks like there is no valid membership status corresponding to the membership start and end dates for this membership. Contact the site administrator for assistance.
bg: Упс, изглежда, че няма валиден статус на членство, съответстващ на началната и крайната дата на членството. Свържете се с администратора на сайта за съдействие.

en: Oops. It looks like there is no response option configured.
bg: Опа. Изглежда, че няма конфигурирана опция за отговор.

en: Oops. It looks like there is no valid payment status for online payment.
bg: Опа! Изглежда, че няма валиден статус на плащане за онлайн плащане.

en: Oops. It looks like you are trying to change the membership type while renewing the membership. Please click the "change membership type" link and select a Membership Type from the list.
bg: Упс. Изглежда, че се опитвате да промените вида членство, докато подновявате членството. Моля, щракнете върху връзката „промяна на вида членство“ и изберете вид членство от списъка.

en: Oops. It looks like you are trying to change the membership type while renewing the membership. Please click the "change membership type" link, and select a Membership Organization.
bg: Упс. Изглежда, че се опитвате да промените вида членство, докато подновявате членството. Моля, щракнете върху връзката „промяна на вида членство“ и изберете Членска Организация.

en: Oops. It looks like you have an incorrect or incomplete link (URL). Please make sure you've copied the entire link, and try again. Contact the site administrator if this error persists.
bg: Опа. Изглежда, че имате неправилна или непълна връзка (URL). Моля, уверете се, че сте копирали цялата връзка, и опитайте отново. Свържете се с администратора на сайта, ако тази грешка продължава.

en: Oops. One or more fields in this profile are configured to be Searchable and / or shown in a Results Column, AND you are trying to add a
bg: Опа! Едно или повече полета в този профил са конфигурирани да могат да се търсят и/или да се показват в колона с резултати И вие се опитвате да добавите

en: Oops. The membership you're trying to renew appears to be invalid. Contact your site administrator if you need assistance. If you continue, you will be issued a new membership.
bg: Опа. Членството, което се опитвате да подновите, изглежда е невалидно. Свържете се с администратора на Вашия сайт, ако имате нужда от помощ. Ако продължите, ще Ви бъде издадено ново членство.

en: Oops. You cannot make a payment for this pledge - pledge status is %1.
bg: Опа. Не можете да извършите плащане за тази вноска - състоянието на вноската е %1.

en: Oops. Your %1 settings are incorrect. No test mail has been sent.
bg: Опа! Вашите настройки на %1 са неправилни. Не е изпратен тестов имейл.

en: Open
bg: Отворено

en: Open All
bg: Отвори всички

en: Open Case
bg: Отвори регистър

en: Open CiviCRM Menu
bg: Отворете менюто CiviCRM

en: Open Date
bg: Откриване

en: Open ID
bg: Отворен ID

en: Open ID Location
bg: Местоположение на Open ID

en: Open ID identifier
bg: Отворен ID идентификатор

en: Open IDs
bg: Отворени ID

en: Open Pledges (Due Date - Amount)
bg: Отворени вноски (Дата на падежа - Сума)

en: Open a new case
bg: Отворете нов случай

en: Open the 'Access' tab, and click the 'Available for Dashboard' checkbox.
bg: Отворете раздела „Достъп“ и щракнете върху квадратчето „Достъпно за табло за управление“.

en: Open tracking
bg: Отвори проследяване

en: OpenID
bg: Отворен идентификатор

en: OpenID Location Type
bg: Тип местоположение на OpenID

en: OpenID is not a valid URL.
bg: OpenID не е валиден URL.

en: Opened
bg: Отворен

en: Opened
bg: Отворен

en: Opened Count
bg: Отворен брой

en: Opened Date
bg: Дата на Откриване

en: Opening...
bg: Отваряне...

en: Opens
bg: Отваря

en: Opens (WIP)
bg: Отваряние (WIP)

en: Opens documentation in a new window.
bg: Отваря документацията в нов прозорец.

en: Opens/ Clicks
bg: Отваряния/ Кликвания

en: Operation
bg: Операция

en: Operator
bg: Оператор

en: Operator:
bg: Оператор:

en: Opportunistic Flush
bg: Опортюнистичен флъш

en: Opt Out
bg: Отказ

en: Opt Out Confirmation
bg: Потвърждение за Отказване

en: Opt Out ID
bg: Идентификатор на Отказ

en: Opt out via email
bg: Откажете се по имейл

en: Opt out via web page
bg: Откажете се чрез уеб страница

en: Opt-Out
bg: Отказ

en: Opt-Out (Action)
bg: Отказ (Действие)

en: Opt-Out URL (Action)
bg: URL за отказване (Действие)

en: Opt-Outs
bg: Откази

en: Opt-out
bg: Отказ

en: Opt-out Confirmation
bg: Потвърждение за отказ

en: Opt-out Message
bg: Съобщение за отказване

en: Opt-out Requests
bg: Заявки за Отказване

en: Opt-outs
bg: Откази

en: Opted Out of Bulk Mail
bg: Отказ от групова поща

en: Opted to Pay Contribution Later, and is still pending payment.
bg: Избрал е да плати вноската по-късно и все още чака плащане.

en: Opted to Pay Later after Registration, and is still pending payment.
bg: Избрал е да плати по-късно след регистрацията и все още чака плащането.

en: Opted-out
bg: Отказан

en: Option
bg: Опция

en: Option "%1" has been deleted.
bg: Опцията „%1“ е изтрита.

en: Option Amount
bg: Опция Сума

en: Option Description
bg: Описание на опцията

en: Option Group
bg: Група с опции

en: Option Group Description
bg: Описание на групата опции

en: Option Group ID
bg: Идентификатор на групата с опции

en: Option Group Is Active?
bg: Групата опции Активна ли е?

en: Option Group Is Locked
bg: Групата с опции е заключена

en: Option Group Is Reserved?
bg: Групата опции е запазена?

en: Option Group Name
bg: Име на групата с опции

en: Option Group title
bg: Заглавие на групата опции

en: Option Group title.
bg: Заглавие на групата опции.

en: Option Grouping Name
bg: Име на групиране на опции

en: Option Groups
bg: Групи с опции

en: Option ID
bg: Идентификатор на Опция

en: Option Is Active
bg: Опцията е активна

en: Option Is Reserved?
bg: Опцията е запазена?

en: Option Label
bg: Етикет за оцпия

en: Option Name
bg: Име на опцията

en: Option Type
bg: Тип опция

en: Option Value
bg: Стойност на опция

en: Option Value ID
bg: Идентификатор на Стойност на опция

en: Option Values
bg: Стойности на опциите

en: Option Values with problematic Values
bg: Стойности на опции с проблемни стойности

en: Option Visibility
bg: Видимост на Опция

en: Option group description.
bg: Описание на групата опции.

en: Option group name. Used as selection key by class properties which lookup options in civicrm_option_value.
bg: Име на групата опции. Използва се като ключ за избор от свойства на класа, които търсят опции в civicrm_option_value.

en: Option is Default?
bg: Опцията е по подразбиране?

en: Option is Header?
bg: Опцията е Заглавка?

en: Option label cannot be empty
bg: Етикетът на опцията не може да бъде празен

en: Option string as displayed to users - e.g. the label in an HTML OPTION tag.
bg: Опционен стринг, както се показва на потребителите - напр. етикета в HTML маркер OPTION.

en: Option value cannot be empty
bg: Стойността на опцията не може да бъде празна

en: Option value selected if applicable - e.g. color, size etc.
bg: Избрана стойност на опцията, ако е приложимо - напр. цвят, размер и др.

en: OptionGroup settings
bg: Настройки на Група Опции

en: Optional
bg: По избор

en: Optional Constraints
bg: Незадължителни ограничения

en: Optional Contact ID that created the log. Not an FK as we keep this regardless
bg: Незадължителен идентификатор на контакт, който е създал дневника. Не е FK, тъй като запазваме това независимо

en: Optional FK to Parent Membership.
bg: По избор FK към Основно Членство.

en: Optional FK to Primary Contact for this household.
bg: Незадължителен FK към основен контакт за това домакинство.

en: Optional FK to parent contact type.
bg: Избираем FK към главен тип контакт.

en: Optional Javascript script function(s) included on the form with this price_set. Can be used for conditional
bg: Допълнителна функция(и) на скрипт на Javascript, включени във формуляра с този price_set. Може да се използва за условно

en: Optional Name of logging host
bg: По избор Име на хост за регистриране

en: Optional adjustment period added or subtracted from the End Event. EXAMPLE: <strong>Grace</strong> status might end at 'end date' PLUS 1 month.
bg: Незадължителен период на корекция, добавен или изваден от Крайното събитие. ПРИМЕР: <strong>Подареният статус може да приключи на „крайна дата“ ПЛЮС 1 месец.

en: Optional adjustment period added or subtracted from the Start Event. EXAMPLE: <strong>Current</strong> status might begin at 'join date' PLUS 3 months (to distinguish Current from New members).
bg: Незадължителен период на корекция, добавен или изваден от Началното събитие. ПРИМЕР: <strong>Текущият</strong> статус може да започне от „дата на присъединяване“ ПЛЮС 3 месеца (за да се разграничат текущите от новите членове).

en: Optional date after which the search is not needed
bg: Незадължителна дата, след която търсенето не е необходимо

en: Optional description of the product/premium.
bg: Незадължително описание на продукта/премиум.

en: Optional description of this domain (useful for sites with multiple domains).
bg: Незадължително описание на този домейн (полезно за сайтове с множество домейни).

en: Optional description.
bg: Описание по избор.

en: Optional email to associate with this membership
bg: Незадължителен имейл за свързване с това членство

en: Optional explanatory text for the Honoree section (displayed above the Honoree fields).
bg: Незадължителен обяснителен текст за секцията Отличени (показва се над полетата Отличени).

en: Optional extension for a phone number.
bg: Допълнително разширение за телефонен номер.

en: Optional footer text for Thank-you screen (often used to include links to other pages/activities on your site).
bg: Допълнителен текст в долния колонтитул за екран с благодарност (често се използва за включване на връзки към други страници/дейности на вашия сайт).

en: Optional footer text for registration screen.
bg: Допълнителен текст в долния колонтитул за екран за регистрация.

en: Optional foreign key to membership_type
bg: Незадължителен външен ключ към membership_type

en: Optional format instructions for specific field types, like date types.
bg: Инструкции за форматиране по избор за конкретни типове полета, като типове дата.

en: Optional identifier for the contribution source (campaign name, event, mailer, etc.).
bg: Незадължителен идентификатор за източника на принос (име на кампания, събитие, имейл и т.н.).

en: Optional instructions / message for Confirmation screen.
bg: Незадължителни инструкции / съобщение за екрана за Потвърждение.

en: Optional label for relationship of contact_b to contact_a.
bg: Незадължителен етикет за връзка на contact_b с contact_a.

en: Optional local part (e.g., 'civimail+' for addresses like civimail+s.1.2@example.com).
bg: Незадължителна локална част (напр. „civimail+“ за адреси като civimail+s.1.2@example.com).

en: Optional location to associate with this membership
bg: Незадължително местоположение за свързване с това членство

en: Optional message for Thank-you screen (may include HTML formatting).
bg: Незадължително съобщение за екран с благодарност (може да включва HTML форматиране).

en: Optional name for relationship of contact_b to contact_a.
bg: Незадължително име за взаимоотношение на contact_b с contact_a.

en: Optional page footer text for Confirmation screen.
bg: Допълнителен текст в долния колонтитул на страницата за екрана за Потвърждение.

en: Optional parent id for this Campaign.
bg: Незадължителен родителски идентификатор за тази кампания.

en: Optional parent id for this tag.
bg: Незадължителен родителски идентификатор за този етикет.

en: Optional product SKU or code. If used, this value will be included in contributor receipts.
bg: SKU или код на продукт по избор. Ако се използва, тази стойност ще бъде включена в разписките на дарителите.

en: Optional product sku or code.
bg: Незадължителен номер на продукта или код.

en: Optional scripting attributes for field
bg: Незадължителни скриптови атрибути за поле

en: Optional scripting attributes for field.
bg: Незадължителни скриптови атрибути за поле.

en: Optional value for mapping account types to accounting system account categories (QuickBooks Account Type Codes for example).
bg: Стойност по избор за съпоставяне на типовете акаунти към категориите акаунти в счетоводната система (например кодове за типове акаунти на QuickBooks).

en: Optional value for mapping monies owed and received to accounting system codes.
bg: Незадължителна стойност за съпоставяне на дължимите и получени пари към кодовете на счетоводната система.

en: Optional verbose description for the relationship.
bg: Незадължително подробно описание за взаимоотношението.

en: Optional verbose description of the group.
bg: Незадължително подробно описание на групата.

en: Optional verbose description of the profile.
bg: Незадължително подробно описание на профила.

en: Optional verbose description of the relationship type.
bg: Незадължително подробно описание на типа на връзката.

en: Optional verbose description of the tag.
bg: Незадължително подробно описание на етикет.

en: Optional. Can be used to record the date this product was fulfilled or shipped.
bg: Не е задължително. Може да се използва за записване на датата, на която този продукт е изпълнен или изпратен.

en: Optionally hide the confirmation screen for free events.
bg: По желание скрийте екрана за потвърждение за безплатни събития.

en: Optionally set a maximum number of participants for this event.
bg: По желание задайте максимален брой участници за това събитие.

en: Optionally used to store a link to a payment token used for this recurring contribution.
bg: По желание се използва за съхраняване на връзка към токен за плащане, използван за това повтарящо се дарение.

en: Options
bg: Настройки

en: Options Per Line
bg: Опции за линия

en: Options given here are days of a month from 1 - 31
bg: Опциите, дадени тук, са дни от месеца от 1 до 31

en: Or Provide Contact ID or External ID.
bg: Или посочете идентификатор за контакт, или външен идентификатор.

en: Or you can <a href='%1'>browse all %2 %3</a>.
bg: Или можете да <a href='%1'>прегледате всички %2 %3</a>.

en: Or you can <a href='%1'>browse all available Contribution Pages</a>.
bg: Или можете да <a href='%1'>прегледате всички налични Страници за Принос</a>.

en: Or you can <a href='%1'>browse all available Current Events</a>.
bg: Или можете да <a href='%1'>прегледате всички налични Текущи Събития</a>.

en: Order
bg: Заявка

en: Order By >>
bg: Поръчайте до >>

en: Order Reference
bg: Справка за поръчка

en: Order by Column
bg: Подреждане по колона

en: Order by Order
bg: Подреди по ред

en: Order by Section
bg: Подреждане по секция

en: Order in which the field options should appear
bg: Ред, в който трябва да се показват опциите на полето

en: Order in which the fields should appear
bg: Ред, в който трябва да се показват полетата

en: Ordering of the case types
bg: Подреждане на типовете случаи

en: Ordering of the menu items in various blocks.
bg: Подреждане на елементите от менюто в различни блокове.

en: Ordering of the navigation items in various blocks.
bg: Подреждане на навигационните елементи в различни блокове.

en: Ordering of the widgets.
bg: Подреждане на устройства.

en: Organization
bg: Организация

en: Organization Address and Contact Info
bg: Адрес на Организацията и Информация за Контакт

en: Organization Contact ID
bg: ID на контакт на организацията

en: Organization Contact Information
bg: Информация за връзка с организацията

en: Organization Email
bg: Имейл на организацията

en: Organization ID
bg: Идентификатор на Организация

en: Organization Name
bg: Име на организация

en: Organization Name.
bg: Име на организация.

en: Organization Profile
bg: Профил на организацията

en: Organization Setup
bg: Настройка на организацията

en: Organization name
bg: Име на организация

en: Organization name, email address for system-generated emails, organization address
bg: Име на организация, имейл адрес за имейли, генерирани от системата, адрес на организация

en: Organize the tag hierarchy by clicking and dragging. Shift-click to select multiple tags to merge/move/delete.
bg: Организирайте йерархията на етикетите, като щракнете и плъзнете. Щракнете с Shift, за да изберете няколко етикета за обединяване/преместване/изтриване.

en: Organize your contacts
bg: Организирайте контактите си

en: Organizing Your Data
bg: Организиране на Вашите данни

en: Orientation
bg: Ориентация

en: Orientation (a_b or b_a)
bg: Ориентация (а_б или б_а)

en: Origin of this Contribution.
bg: Произход на този Принос.

en: Original
bg: Оригинал

en: Original Activity
bg: Първоначална дейност

en: Original Activity ID
bg: ID на първоначалната дейност

en: Original Installment Amount
bg: Оригинална сума на вноската

en: Original amount for each of the installments.
bg: Оригинална сума за всяка от вноските.

en: Oriya
bg: Ория

en: Oromo
bg: Оромо

en: Ossetian, Ossetic
bg: Осетински, Осет

en: Other
bg: Друг

en: Other Amount
bg: Друга сума

en: Other Background Color
bg: Друг цвят на фона

en: Other Name
bg: Друго Име

en: Other Panes
bg: Други панели

en: Other Relationships
bg: Други Взаимоотношения

en: Other Settings
bg: Други настройки

en: Other WYSIWYG editors are available for download from the <a %1>CiviCRM Extension Directory</a>.
bg: Други WYSIWYG редактори са достъпни за изтегляне от <a %1>CiviCRM Extension Directory</a>.

en: Other Years
bg: Други години

en: Other location
bg: Друга локация

en: Other menu data
bg: Други данни от менюто

en: Other operators not available for this action.
bg: Други оператори не са налични за това действие.

en: Otherwise, click the <strong>Continue</strong> button below to complete your registration.
bg: В противен случай натиснете бутона <strong>Продължи</strong> долу, за да завършите регистрацията си.

en: Otherwise, the registration link is hidden and the &quot;Event Full Message&quot' is displayed when the maximum number of registrations is reached. Only participants with status types marked as 'counted' are included when checking if the event is full.
bg: В противен случай връзката за регистрация е скрита и &quot;Пълно съобщение на събитието&quot; се показва, когато се достигне максималният брой регистрации. При проверка дали събитието е пълно, се включват само участници с тип статус, отбелязан като „преброен“.

en: Out Date
bg: Крайна дата

en: Outbound Email
bg: Изходящ имейл

en: Outbound Email (SMTP/Sendmail)
bg: Изходящ имейл (SMTP/Sendmail)

en: Outbound Email Disabled
bg: Изходящият имейл е деактивиран

en: Outbound SMS
bg: Изходящ SMS

en: Outbound emails have been disabled. Scheduled jobs will not run unless runInNonProductionEnvironment=TRUE is added as a parameter for a specific job
bg: Изходящите имейли са деактивирани. Насрочените задачи няма да се изпълняват, освен ако runInNonProductionEnvironment=TRUE не е добавен като параметър за конкретна работа

en: Outbound mail has been disabled. Click <a href='%1'>Administer >> System Setting >> Outbound Email</a> to set the OutBound Email.
bg: Изходящата поща е деактивирана. Щракнете върху <a href='%1'>Администриране >> Системни настройки >> Изходящ имейл</a>, за да зададете изходящия имейл.

en: Outdated tokens in use
bg: Използват се остарели токени

en: Outgoing Phone Prefix
bg: Префикс за изходящ телефон

en: Overdue
bg: Просрочено

en: Overridden
bg: Отменено

en: Override End Date for Auto-renew Memberships
bg: Отмяна на Крайната Дата за Автоматично Подновяване на Членство

en: Override Geocoding
bg: Отмяна на геокодирането

en: Override Membership Type for Auto-renew Memberships
bg: Отмяна на Вида Членство с Автоматично Подновяване на Членство

en: Override Permanently
bg: Отмяна за Постоянно

en: Override Status
bg: Отмени Статус

en: Override Until Selected Date
bg: Отмяна до Избрана Дата

en: Override Verp
bg: Отмяна на Verp

en: Override automatic geocoding
bg: Отмяна на автоматичното геокодиране

en: Override end date
bg: Замяна на крайната дата

en: Override organization and type
bg: Отмяна на организацията и вида

en: Override page content
bg: Замяна на съдържанието на страницата

en: Override privacy setting? (Do not email / Do not mail)
bg: Да се замени ли настройката за поверителност? (Не изпращайте имейл / Не изпращайте поща)

en: Override the default button text for the cancel button for this profile
bg: Заменете текста на бутона по подразбиране за бутона за отказ за този профил

en: Override the default button text for the submit button for this profile
bg: Заменете текста на бутона по подразбиране за бутона за изпращане за този профил

en: Overwrite VERP
bg: Презаписване на VERP

en: Overwrite the VERP address in Reply-To
bg: Презапишете VERP адреса в „Отговор до“.

en: Owing
bg: Дългове

en: Owned By
bg: Притежаван от

en: Owned By Contact ID
bg: Притежаван от Идентификатор за контакт

en: Owner
bg: Собственик

en: Owner Email Notification
bg: Имейл известие на собственика

en: Owner Notification
bg: Известие на собственика

en: Owner Notification is not set for this Personal Campaign Page. Please contact the site administrator if you need assistance.
bg: Известието на собственика не е зададено за тази лична страница на кампанията. Моля, свържете се с администратора на сайта, ако имате нужда от помощ.

en: Owner chooses whether to receive notifications
bg: Собственикът избира дали да получава известия

en: Owner organization for this membership type. FK to Contact ID
bg: Организация на собственик за този тип членство. FK към Идентификатор на Контакт

en: PAN Truncation
bg: Съкращаване на PAN

en: PAYMENT ADVICE
bg: СЪВЕТ ЗА ПЛАЩАНЕ

en: PCP Block
bg: PCP блок

en: PCP Page Type
bg: PCP тип страница

en: PCP Status
bg: PCP Статус

en: PCP owner notifications
bg: Известия за собственик на PCP

en: PDF Format Option Group not found in database.
bg: Групата с опции за PDF формат не е намерена в базата данни.

en: PDF Invoice
bg: PDF фактура

en: PDF Page Format
bg: PDF формат на страницата

en: PDF Page Format does not fit in database.
bg: PDF форматът на страницата не се вписва в базата данни.

en: PDF Receipts
bg: PDF разписки

en: PDF letter - print for participants
bg: PDF писмо - печат за участници

en: PHP Configuration
bg: PHP конфигурация

en: PHP MySQL Driver (libmysqlclient)
bg: PHP MySQL драйвер (libmysqlclient)

en: PHP MySQL Driver (mysqlnd)
bg: PHP MySQL драйвер (mysqlnd)

en: PHP Out-of-Date
bg: PHP неактуален

en: PHP Up-to-Date
bg: PHP Актуален

en: PHP class name
bg: Име на PHP клас

en: PHP7 installed
bg: PHP7 инсталиран

en: Pad inside each label.
bg: Подложка във всеки етикет.

en: Page %1 of %2
bg: Страница %1 от %2

en: Page Arguments
bg: Аргументи на страницата

en: Page Break
bg: Разделител на страница

en: Page Callback
bg: Обратно повикване на страницата

en: Page Deleted
bg: Страницата е изтрита

en: Page Disabled
bg: Страницата е деактивирана

en: Page Enabled
bg: Страницата е активирана

en: Page Format
bg: Формат на страницата

en: Page Format:
bg: Формат на страницата

en: Page Text
bg: Текст на страницата

en: Page Title
bg: Заглавие на страницата

en: Page Type
bg: Тип на Страница

en: Page format to use when creating PDF files using this template.
bg: Формат на страницата, който да използвате, когато създавате PDF файлове с помощта на този шаблон.

en: Page title for registration Thank-you screen.
bg: Заглавие на страницата за регистрация Екран с благодарност.

en: Page title for screen where user reviews and confirms their registration information.
bg: Заглавие на страницата за екран, където потребителят преглежда и потвърждава регистрационната си информация.

en: Pager
bg: Пейджър

en: Paid
bg: Платено

en: Paid Amount
bg: Платена сума

en: Paid By
bg: Платено от

en: Paid Date
bg: Дата на плащане

en: Paid Event
bg: Платено събитие

en: Paid later via page ID: %1. %2
bg: Платено по-късно чрез ID на страницата: %1. %2

en: Pali
bg: Пали

en: Panjabi, Punjabi
bg: Панджабски, Пенджабски

en: Paper Size
bg: Размер на хартията

en: Paper Size Option Group not found in database.
bg: Групата с опции за размер на хартията не е намерена в базата данни.

en: Paper Size does not fit in database.
bg: Размерът на хартията не се вписва в базата данни.

en: Parameter
bg: Параметър

en: Parameter Name
bg: Име на параметъра

en: Parameter Value
bg: Параметър Стойност

en: Parameters for API based search
bg: Параметри за търсене, базирано на API

en: Parent
bg: Главен

en: Parent Activity
bg: Родителска дейност

en: Parent Activity ID
bg: ID на родителската дейност

en: Parent Campaign
bg: Родителска кампания

en: Parent Campaign ID
bg: Идентификатор на родителска кампания

en: Parent Event
bg: Главно Събитие

en: Parent Event ID
bg: Идентификатор на Родителското Събитие

en: Parent Group
bg: Главна група

en: Parent Group ID
bg: Главна група Идентификатор

en: Parent Groups
bg: Родителски групи

en: Parent ID
bg: Главен Идентификатор

en: Parent ID in account hierarchy
bg: Родителски идентификатор в йерархията на акаунта

en: Parent Menu
bg: Родителско меню

en: Parent Section
bg: Родителски раздел

en: Parent Tag
bg: Родителски етикет

en: Parent Tag ID
bg: Идентификатор на родителския етикет

en: Parent job id
bg: Идентификационен номер на главната работа

en: Parent meeting ID (if this is a follow-up item). This is not currently implemented
bg: Идентификационен номер на главна среща (ако това е последващ елемент). Това в момента не се прилага

en: Parent navigation item, used for grouping
bg: Родителски елемент за навигация, използван за групиране

en: Parent of
bg: Родител на

en: Parent/child relationship.
bg: Взаимоотношения родител/дете.

en: Parse error in extension: %1
bg: Грешка при анализа в разширението: %1

en: Partial Payments Enabled
bg: Частичните Плащания са Активирани

en: Partial matches will be replaced unless you click "Exact Match". EXAMPLE: replacing 'Contribution' with 'Donation' will also replace 'Contributions' with 'Donations' unless 'Exact Match' is checked.
bg: Частичните съвпадения ще бъдат заменени, освен ако не щракнете върху „Точно съвпадение“. ПРИМЕР: замяната на „Принос“ с „Дарение“ също ще замени „Приноси“ с „Дарения“, освен ако не е отметнато „Точно съвпадение“.

en: Partially paid
bg: Частично платено

en: Participant
bg: Участник

en: Participant  id is not valid
bg: Идентификаторът на участника не е валиден

en: Participant %1
bg: Участник %1

en: Participant 1
bg: Участник 1

en: Participant Confirmation
bg: Потвърждение на Участник

en: Participant Contact Type
bg: Тип Контакт с Участник

en: Participant Count
bg: Брой участници

en: Participant Count must be greater than zero.
bg: Броят на участниците трябва да е по-голям от нула.

en: Participant Count should be a positive number
bg: Броят на участниците трябва да е положително число

en: Participant E-mail
bg: Имейл на участника

en: Participant Fee
bg: Такса за участие

en: Participant Group(s)
bg: Група(и) участници

en: Participant ID
bg: Идентификатор на участника

en: Participant ID (FK)
bg: Идентификатор на Участник (FK)

en: Participant Information
bg: Информация за Участник

en: Participant Information - Participant %1
bg: Информация за участника - Участник %1

en: Participant Limit
bg: Лимит за участници

en: Participant Listing
bg: Списък на участниците

en: Participant Listing is not enabled for this event. You can enable it from
bg: Списъкът с участници не е активиран за това събитие. Можете да го активирате от

en: Participant Name
bg: Име на участника

en: Participant Name or Email
bg: Име или Имейл на Участник

en: Participant Note
bg: Бележка на участника

en: Participant Payment
bg: Плащане от Участника

en: Participant Payment ID
bg: Идентификатор на Плащане от Участника

en: Participant Payments
bg: Плащания от Участника

en: Participant Role
bg: Роля на участник

en: Participant Role (label)
bg: Роля на участника (етикет)

en: Participant Role ID
bg: Идентификатор на Ролята на Участника

en: Participant Role Id
bg: Идентификатор на ролята на участника

en: Participant Source
bg: Източник на Участник

en: Participant Status
bg: Статус на участника

en: Participant Status (ie. Registered, Attended, Cancelled, etc.)
bg: Статус на Участник (т.е. Регистриран, Присъствал, Отменен и т.н.)

en: Participant Status (label)
bg: Статус на участника (етикет)

en: Participant Status Class
bg: Клас на Статус на Участник

en: Participant Status Counts?
bg: Отчет на Статус на Участник?

en: Participant Status Id
bg: Идентификатор на статуса на участника

en: Participant Status Is Reserved?>
bg: Статусът на Участник Е Запазен?>

en: Participant Status Label
bg: Етикет за Статус на Участник

en: Participant Status Type
bg: Видове Статус на Участник

en: Participant Status Type ID
bg: Идентификатор на Видове Статус на Участник

en: Participant Status Types
bg: Видове Статус на Участник

en: Participant Status Visibility
bg: Видимост на Статус на Участника

en: Participant Status is Active
bg: Статусът на Участника е Активен

en: Participant Tag(s)
bg: Етикет(и) на участник

en: Participant Total
bg: Общо участници

en: Participant count can not be greater than max participants.
bg: Броят на участниците не може да бъде по-голям от максималния брой участници.

en: Participant count for field
bg: Брой участници за полето

en: Participant import data MUST include the following columns:
bg: Данните за импортиране на участници ТРЯБВА да включват следните колони:

en: Participant import files must contain data needed to <strong>match the participant to a contact record in your CiviCRM database</strong>. This 'matching' can be handled in several different ways:
bg: Файловете за импортиране на участници трябва да съдържат данни, необходими за <strong>съпоставяне на участника със запис за контакт във вашата база данни CiviCRM</strong>. Това „съпоставяне“ може да се обработва по няколко различни начина:

en: Participant import requires that each person, household or organization already exists as a contact record in your CiviCRM database. If you need to import participant information for contact records which haven't been added to CiviCRM yet - you will do this in 2 steps. First, use <strong>Import Contacts</strong> to add the contact records. If possible, include a unique 'External ID' for each new contact which you can then use to match participant info such as event registration to the corresponding contact record. Then return to this screen and import the participant records.
bg: Импортирането на участници изисква всяко лице, домакинство или организация вече да съществува като запис за контакт във Вашата база данни CiviCRM. Ако трябва да импортирате информация за участници за записи за контакти, които все още не са добавени към CiviCRM - ще направите това в 2 стъпки. Първо, използвайте <strong>Импортиране на Контакти</strong>, за да добавите записите за контакти. Ако е възможно, включете уникален „Външен идентификатор“ за всеки нов контакт, който след това можете да използвате, за да съпоставите информацията за участниците, като регистрация на събитие, със съответния запис за контакт. След това се върнете към този екран и импортирайте записите на участниците.

en: Participant is %1
bg: Участникът е %1

en: Participant is Pay Later?
bg: Участникът ще Плати По-късно?

en: Participant is a Test?
bg: Тест ли е дейността?

en: Participant list Count Report
bg: Доклад за броя на участниците

en: Participant listing code file cannot be '%1'
bg: Файлът с код за списък на участниците не може да бъде '%1'

en: Participant listing code file: %1 does not exist. Please verify your custom participant listing settings in CiviCRM administrative panel.
bg: Файл с код за списък с участници: %1 не съществува. Моля, проверете Вашите персонализирани настройки за списък с участници в административния панел на CiviCRM.

en: Participant listing links.
bg: Връзки за списък с участници.

en: Participant role ID. Implicit FK to civicrm_option_value where option_group = participant_role.
bg: Идентификатор на ролята на участника. Неявна FK към civicrm_option_value, където option_group = participant_role.

en: Participant status - change
bg: Статус на участник - промяна

en: Participant status ID. FK to civicrm_participant_status_type. Default of 1 should map to status = Registered.
bg: Идентификатор на състоянието на участник. FK към civicrm_participant_status_type. По подразбиране 1 трябва да съответства на състояние = Регистриран.

en: Participant status has been updated to '%1'. An email has been sent to %2.
bg: Статусът на участника е актуализиран на „%1“. Изпратен е имейл до %2.

en: Participant's Contact ID
bg: Идентификатор за контакт на участника

en: Participants
bg: Участници

en: Participants (Event Name)
bg: Участници (име на събитието)

en: Participants (Event Type)
bg: Участници (тип събитие)

en: Participants (Role)
bg: Участници (роля)

en: Participants : %1
bg: Участници: %1

en: Participants Summary
bg: Резюме на участниците

en: Participation in this event requires approval. Submit your registration request here. Once approved, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.
bg: Участието в това събитие изисква одобрение. Изпратете вашата заявка за регистрация тук. След като бъде одобрен, ще получите имейл с връзка към уеб страница, където може да завършите процеса на регистрация.

en: Partner of
bg: Партньор на

en: Partner relationship.
bg: Партньорски отношения.

en: Party Reg
bg: Рег. на групата

en: Pashto, Pushto
bg: Пущунски

en: Password
bg: Парола

en: Password Label
bg: Етикет за парола

en: Password and Confirm Password values are not the same.
bg: Стойностите Парола и Потвърди Парола не са еднакви.

en: Password is not set for this payment processor
bg: Паролата не е зададена за този процесор за плащане

en: Password is not set in the Administer &raquo; System Settings &raquo; Payment Processors.
bg: Паролата не е зададена в Администриране &raquo; Системни настройки &raquo; Процесори за плащане.

en: Password is required
bg: Изисква се парола

en: Password mismatch
bg: Несъответствие на паролата

en: Password to use when polling (for IMAP and POP3).
bg: Парола за използване при запитване (за IMAP и POP3).

en: Past 3 Months
bg: Последни 3 месеца

en: Past 6 Months
bg: Последни 6 месеца

en: Past Campaigns
bg: Минали кампании

en: Past Due
bg: Просрочие

en: Past Groups
bg: Минали групи

en: Past Year
bg: Изминалата година

en: Past or future actions concerning one or more contacts.
bg: Минали или бъдещи действия относно един или повече контакти.

en: Path
bg: Път

en: Path Name
bg: Име на пътя

en: Path Variables
bg: Променливи на пътя

en: Path to components main directory in a form of a class namespace.
bg: Път до главната директория на компонентите под формата на пространство от имена на клас.

en: Path to wkhtmltopdf executable
bg: Път до wkhtmltopdf изпълним файл

en: Path where CiviCRM extensions are stored.
bg: Път, където се съхраняват разширенията на CiviCRM.

en: Path where documents and images which are attachments to contact records are stored (e.g. contact photos, resumes, contracts, etc.). These attachments are defined using 'file' type custom fields.
bg: Път, където се съхраняват документи и изображения, които са прикачени към записи на контакти (напр. снимки на контакти, автобиографии, договори и др.). Тези прикачени файлове се дефинират с помощта на персонализирани полета от тип „файл“.

en: Path where site specific PHP code files are stored if any. This directory is searched first if set.
bg: Път, където се съхраняват специфични за сайта PHP кодови файлове, ако има такива. Тази директория се търси първа, ако е зададена.

en: Path where site specific templates are stored if any. This directory is searched first if set. Custom JavaScript code can be added to templates by creating files named <em>templateFile.extra.tpl</em>.
bg: Път, където се съхраняват специфични за сайта шаблони, ако има такива. Тази директория се търси първа, ако е зададена. Персонализираният JavaScript код може да се добавя към шаблоните чрез създаване на файлове с имена <em>templateFile.extra.tpl</em>.

en: Path where site specific templates are stored if any. This directory is searched first if set. Custom JavaScript code can be added to templates by creating files named templateFile.extra.tpl. (learn more...)
bg: Път, където се съхраняват специфични за сайта шаблони, ако има такива. Тази директория се търси първа, ако е зададена. Персонализираният JavaScript код може да се добавя към шаблоните чрез създаване на файлове с имена templateFile.extra.tpl. (Научете повече...)

en: Pattern
bg: Модел

en: Pause
bg: Пауза

en: Pause mailing
bg: Пауза на изпращане

en: Paused
bg: На пауза

en: Pay Later
bg: Плати по-късно

en: Pay Later Allowed
bg: Плати По-късно Позволено

en: Pay Later Instructions
bg: Инструкции за плащане по-късно

en: Pay Later Label
bg: Етикет за Плащане По-късно

en: Pay Later Receipt
bg: Разписка за Плащане По-късно

en: Pay Later Receipt Text
bg: Текст на Разписката за Плащане По-късно

en: Pay Later Text
bg: Плати по-късно Текст

en: Pay Later?
bg: Плати по-късно?

en: Pay Method
bg: Метод на плащане

en: Pay Now
bg: Плащане сега

en: Pay later label
bg: Етикет Плати по-късно

en: Pay later option
bg: Опция Плащане по-късно

en: Pay using PayPal
bg: Платете с PayPal

en: Pay with Credit Card
bg: Плащане с кредитна карта

en: PayPal - Express
bg: PayPal - Експрес

en: PayPal - Website Payments Pro
bg: PayPal - Професионалист за плащания в уебсайтове

en: PayPal - Website Payments Standard
bg: PayPal - Стандарт за плащания чрез уебсайтове

en: Payment
bg: Плащане

en: Payment %1
bg: Плащане %1

en: Payment Amount
bg: Платежна сума

en: Payment Amount (most recent)
bg: Сума на плащане (последна)

en: Payment Date
bg: Дата за плащане

en: Payment Details
bg: Подробности на плащане

en: Payment Due
bg: Платежни задължения

en: Payment From
bg: Плащане От

en: Payment ID
bg: Идентификатор на плащне

en: Payment Information
bg: Информация за Плащане

en: Payment Instrument
bg: Платежен инструмент

en: Payment Instrument ID
bg: ID на инструмента за плащане

en: Payment Key
bg: Ключ за плащане

en: Payment Method
bg: Метод на плащане

en: Payment Method ID
bg: ID на метода на плащане

en: Payment Method is a required field.
bg: Метод на плащане е задължително поле

en: Payment Method should be Check when a check number is entered for a contribution.
bg: Методът на плащане трябва да бъде Проверете, когато е въведен номер на чек за дарение.

en: Payment Method:
bg: Методи на плащане:

en: Payment Methods
bg: Методи на плащане

en: Payment Options
bg: Опции за плащане

en: Payment Processor
bg: Процесор за Плащания

en: Payment Processor Account
bg: Акаунт на процесора за плащане

en: Payment Processor Deleted.
bg: Платежният процесор е изтрит.

en: Payment Processor Description.
bg: Описание на платежния процесор.

en: Payment Processor Descriptive Name.
bg: Описателно име на платежния процесор.

en: Payment Processor Error
bg: Грешка в процесора за плащане

en: Payment Processor Error message
bg: Съобщение за грешка в процесора на плащане

en: Payment Processor Error message :
bg: Съобщение за грешка на процесора за плащане:

en: Payment Processor ID
bg: Идентификатор на Процесор за плащане

en: Payment Processor Name.
bg: Име на платежния процесор.

en: Payment Processor Title
bg: Заглавие на платежния процесор

en: Payment Processor Type
bg: Вид на процесора за плащане

en: Payment Processor Type ID
bg: Идентификатор на типа процесор за плащане

en: Payment Processor Type Name.
bg: Име на типа процесор за плащане.

en: Payment Processor Type Title
bg: Заглавие на типа процесор за плащане

en: Payment Processor Type Title.
bg: Заглавие на типа процесор за плащане.

en: Payment Processor Type variable name to be used in code
bg: Име на променлива за тип процесор за плащане, което да се използва в кода

en: Payment Processor Types
bg: Типове процесор за плащане

en: Payment Processor configurations for all payment processors that can be used in this installation of CiviCRM.
bg: Конфигурации на платежния процесор за всички платежни процесори, които могат да се използват в тази инсталация на CiviCRM.

en: Payment Processor external order reference
bg: Справка за външна поръчка на платежния процесор

en: Payment Processor for this financial transaction
bg: Процесор на плащане за тази финансова транзакция

en: Payment Processor is a required field.
bg: Полето за обработка на плащанията е задължително.

en: Payment Processors
bg: Процесори на плащане

en: Payment Processors configured for this Event (if is_monetary is true)
bg: Процесори за Плащане, конфигурирани за това Събитие (ако платено_е е вярно)

en: Payment Processors configured for this contribution Page
bg: Платежни процесори, конфигурирани за тази страница за принос

en: Payment Receipt
bg: Касова бележка

en: Payment Reminders
bg: Напомняния за плащане

en: Payment Schedule
bg: Планирано плащане

en: Payment Scheduled
bg: Планирано плащане

en: Payment Start
bg: Начало на плащанията

en: Payment Status
bg: Статус на плащането

en: Payment Summary
bg: Резюме на плащането

en: Payment Token
bg: Токен за плащане

en: Payment Token ID
bg: Идентификация на Токен за плащане

en: Payment Tokens
bg: Токени за плащане

en: Payment Type
bg: Вид плащане

en: Payment Type: Credit or Debit (deprecated)
bg: Тип плащане: кредитно или дебитно (оттеглено)

en: Payment amount is less than the amount owed. Expected participant status is 'Partially paid'. Are you sure you want to set the participant status to %1? Click OK to continue, Cancel to change your entries.
bg: Сумата на плащането е по-малка от дължимата сума. Очакваният статус на участник е „Частично платен“. Наистина ли искате да зададете състоянието на участник на %1? Щракнете върху OK, за да продължите, Анулирай, за да промените вашите записи.

en: Payment approval failed with message :
bg: Одобрението на плащане не бе успешно със съобщение:

en: Payment failed at payment processor
bg: Плащането е неуспешно в платежния процесор

en: Payment method is a required field
bg: Методът на плащане е задължително поле

en: Payment notification
bg: Известие за плащане

en: Payment processor %1 has been saved.
bg: Платежният процесор %1 е запазен.

en: Payment processor is not set for this page
bg: Процесорът на плащане не е зададен за тази страница

en: Payment processor overview
bg: Преглед на платежния процесор

en: Payment status: test, paid, part_paid, unpaid (if empty assume unpaid)
bg: Статус на плащане: тест, платено, частично платено, неплатено (ако е празно, предполага се, че не е платено)

en: Payment/Transaction Date
bg: Дата на плащане/транзакция

en: Payments
bg: Плащания

en: Payments Ended Date
bg: Крайна дата на плащанията

en: Payments Received
bg: Получени плащания

en: Payments Start
bg: Начало на плащанията

en: Payments Start Date
bg: Начална дата на плащанията

en: Payments are due on day %1 of the %2.
bg: Плащанията са дължими на ден %1 от %2.

en: Payments are due on the
bg: Плащанията се дължат на

en: Payments have been recorded for selected record(s).
bg: Плащанията са записани за избраните запис(и).

en: Payments recorded
bg: Плащанията са записани

en: Pending
bg: Чакащи

en: Pending (by %1)
bg: Предстои (от %1)

en: Pending (incomplete transaction)
bg: Чакащ (незавършена транзакция)

en: Pending (pay later)
bg: В очакване (платете по-късно)

en: Pending Subscriptions
bg: Предстоящи абонаменти

en: Pending and Inactive Memberships
bg: Чакащи и Неактивни Членства

en: Pending from approval
bg: Очаква се одобрение

en: Pending from waitlist
bg: Изчаква се от списъка с чакащи

en: Pending in cart
bg: Очаква се в количката

en: Pending participant expiration (hours)
bg: Чакащо изтичане за участие (часове)

en: Pending refund
bg: Предстоящо възстановяване

en: People can register for this event starting on
bg: Хората могат да се регистрират за това събитие от

en: Percentage Change
bg: Процентна промяна

en: Perform all system administration tasks in CiviCRM
bg: Изпълнявайте всички задачи по системно администриране в CiviCRM

en: Perform all tasks in the Administer CiviCRM control panel and Import Contacts
bg: Изпълнете всички задачи в контролния панел Администриране на CiviCRM и Импортиране на контакти

en: Performance
bg: Представление

en: Performance warning: Missing indices
bg: Предупреждение за производителност: липсващи индекси

en: Period
bg: Период

en: Period Type
bg: Тип период

en: Period type should be Rolling when duration unit is Day
bg: Типът на периода трябва да бъде Продължаващ, когато единицата за продължителност е Ден

en: Permanently Delete %1
bg: Изтриване за постоянно %1

en: Permanently Delete Contact
bg: Изтриване на контакт за постоянно

en: Permission
bg: Разрешение

en: Permission A has to access B
bg: Разрешение A трябва да има достъп до B

en: Permission B has to access A
bg: Разрешение Б трябва да има достъп до A

en: Permission Denied
bg: Разрешението е отказано

en: Permission Error
bg: Грешка в разрешението

en: Permission Operator
bg: Оператор на разрешение

en: Permission for <strong>%1</strong> to access information about <strong>%2</strong>
bg: Разрешение за <strong>%1</strong> за достъп до информация за <strong>%2</strong>

en: Permission for the dashlet
bg: Разрешение за dashlet

en: Permission that Contact A has to view/update Contact B
bg: Разрешение, че контакт А трябва да преглежда/актуализира контакт Б

en: Permission that Contact B has to view/update Contact A
bg: Разрешение, че контакт Б трябва да преглежда/актуализира контакт А

en: Permissioned Relationship
bg: Разрешени взаимоотношения

en: Permissioned Relationships
bg: Разрешени взаимоотношения

en: Permissions
bg: Разрешения

en: Permissions for Anonymous Users
bg: Разрешения за анонимни потребители

en: Permissions: Details
bg: Разрешения: Подробности

en: Permissions: Summary
bg: Разрешения: Резюме

en: Permit altering all restricted data options
bg: Разрешете промяна на всички опции за ограничени данни

en: Persian (Iran)
bg: Персийски (Иран)

en: Personal Campaign Page
bg: Страници с лична кампания

en: Personal Campaign Page Contribution Information
bg: Информация за приноса на личната страница на кампанията

en: Personal Campaign Page Honor Roll
bg: Почетен списък на личната страница на кампанията

en: Personal Campaign Page Honor Roll?
bg: Почетен списък на личната страница на кампанията?

en: Personal Campaign Page ID
bg: Идентификатор на  страница на личната кампанията

en: Personal Campaign Page Nickname
bg: Псевдоним на страницата на личната кампания

en: Personal Campaign Page Notification
bg: Известие за страницата на личната кампания

en: Personal Campaign Page Owner Notification
bg: Уведомление за собственика на страницата на личната кампания

en: Personal Campaign Page Personal Note
bg: Лична страница на кампанията Лична бележка

en: Personal Campaign Page Report
bg: Доклад на лична кампанийна страница

en: Personal Campaign Page Settings (%1)
bg: Настройки на страницата на личната кампания (%1)

en: Personal Campaign Page Status
bg: Статус на страница на личната кампанията

en: Personal Campaign Page Title
bg: Заглавие на страницата на Персонална кампания

en: Personal Campaign Page?
bg: Лична страница на кампанията?

en: Personal Campaign Pages
bg: Страници с лична кампания

en: Personal Campaign Pages (PCPs) allow your constituents to create their own fundraising page for your organization. This means that a donor, after donating to your organization, can elect to create a page with her own photo, text, and personal information. She can then send a link to the page to her friends, soliciting support for your organization. This is a powerful way to widely and quickly spread the message about your campaign.
bg: Страниците за лични кампании (PCP) позволяват на Вашите избиратели да създадат своя собствена страница за набиране на средства за Вашата организация. Това означава, че дарител, след дарение на Вашата организация, може да избере да създаде страница със собствена снимка, текст и лична информация. След това тя може да изпрати връзка към страницата на своите приятели, като поиска подкрепа за Вашата организация. Това е мощен начин за широко и бързо разпространение на съобщението за Вашата кампания.

en: Personal Campaign Pages - Admin Notification
bg: Страници на личните кампании - Известие на администратора

en: Personal Campaign Pages - Owner Notification
bg: Страници на личните кампании - Известие на собственика

en: Personal Campaign Pages - Supporter Status Change Notification
bg: Страници на лична кампания - Известие за промяна на статуса на поддръжник

en: Personal Campaign Pages - Supporter Welcome
bg: Страници на личната кампания - приветствие на поддръжник

en: Personal Campaign Pages are currently not enabled for this contribution page. However you can still support the campaign here.
bg: Страниците на личната кампания в момента не са активирани за тази страница за принос. Все пак можете да подкрепите кампанията тук.

en: Personal Campaign Pages provide your constituents with the ability to promote this event or a related fundraising effort. When Personal Campaign Pages are enabled constituents will see a link after registering for this event which invites them to create their own page to promote the event (or promote a related online contribution page). Event registration fees (or contributions) from people who come in through a Personal Campaign Page are recorded as "soft credits" for the supporter who created that campaign page.
bg: Страниците за лични кампании предоставят на Вашите избиратели възможността да популяризират това събитие или свързано с него усилие за набиране на средства. Когато страниците на личната кампания са активирани, участниците ще видят връзка след регистрация за това събитие, която ги кани да създадат своя собствена страница за популяризиране на събитието (или популяризиране на свързана страница за онлайн принос). Таксите за регистрация на събитие (или дарения) от хора, които влизат през лична страница на кампания, се записват като „меки кредити“ за поддръжника, който е създал тази страница на кампанията.

en: Personal Campaign Preview
bg: Преглед на лична кампания

en: Personal Campaign Title
bg: Заглавие на личната кампания

en: Personal Campaigns
bg: Персонални кампании

en: Personal Contribution Link
bg: Връзка за Личен принос

en: Personal Note
bg: Лична бележка

en: Personal Note (for Honor Roll)
bg: Лична бележка (за почетен списък)

en: Personal message submitted by contributor for display in the Honor Roll.
bg: Лично съобщение, изпратено от сътрудник за показване в Почетния списък.

en: Personalize the contents and appearance of your fundraising page here. You will be able to return to this page and make changes at any time.
bg: Персонализирайте съдържанието и външния вид на Вашата страница за набиране на средства тук. Ще можете да се върнете на тази страница и да направите промени по всяко време.

en: Personalize the contents and appearance of your personal campaign page here. You will be able to return to this page and make changes at any time.
bg: Персонализирайте съдържанието и външния вид на страницата на личната си кампания тук. Ще можете да се върнете на тази страница и да направите промени по всяко време.

en: Personalized email blasts and newsletters.
bg: Персонализирани имейли и бюлетини.

en: Petition
bg: Петиция

en: Petition - need verification
bg: Петиция - нужда от проверка

en: Petition - signature added
bg: Петиция - добавен подпис

en: Petition Dashboard
bg: Табло за петиция

en: Petition ID
bg: Идентификатор на петиция

en: Petition Id and/or Activity Id is not of the type Positive.
bg: Идентификатор на петиция и/или идентификаторът на дейност не е от типа Положителен.

en: Petition Signature
bg: Подпис на петиция

en: Petition Signers Group
bg: Група на подписалите петиции

en: Petition Title
bg: Заглавие на петицията

en: Petition Type
bg: Тип на Петиция

en: Petition Type ID
bg: Идентификатор на Тип на Петиция

en: Petition doesn't exist.
bg: Петицията не съществува.

en: Petition has been saved.
bg: Петицията е запазена.

en: Petition id is not valid. (it needs a "sid" in the url).
bg: ID на петицията не е валиден. (има нужда от "sid" в URL адреса).

en: Petition is no longer active.
bg: Петицията вече не е активна.

en: Petitions
bg: Петиции

en: Phone
bg: Телефон

en: Phone %1
bg: Телефон %1

en: Phone %1 is primary?
bg: Телефон %1 е основен?

en: Phone (Contact A)
bg: Телефон (Контакт А)

en: Phone (Contact B)
bg: Телефон (Контакт Б)

en: Phone (Main)
bg: Телефон (основен)

en: Phone (called)
bg: Телефон (повикан)

en: Phone (called) Number
bg: Номер на телефона (на който сте се обадили)

en: Phone 2
bg: Телефон 2

en: Phone 2 ID
bg: ID на Телефон 2

en: Phone Call
bg: Телефонно обаждане

en: Phone Ext (Contact A)
bg: Вътрешен телефон (Контакт A)

en: Phone Ext (Contact B)
bg: Вътрешен телефон (Контакт Б)

en: Phone Extension
bg: Телефонно разширение

en: Phone Extension %1
bg: Телефонно разширение %1

en: Phone ID
bg: ID на Телефон

en: Phone ID (called)
bg: ID на телефон (повикан)

en: Phone ID of the number called (optional - used if an existing phone number is selected).
bg: ID на телефона на повиквания номер (по избор - използва се, ако е избран съществуващ телефонен номер).

en: Phone Location
bg: Местоположение на телефона

en: Phone No
bg: Телефонен Не

en: Phone Number
bg: Телефонен номер

en: Phone Numeric
bg: Телефонно число

en: Phone Type
bg: Вид на телофона

en: Phone Type ID
bg: ID на тип Телефон

en: Phone Type ID, if required
bg: Идентификатор на типа телефон, ако е необходимо

en: Phone and Email
bg: Телефон и имейл

en: Phone and Extension
bg: Телефон и разширение

en: Phone number contains
bg: Телефонният номер съдържа

en: Phone number in case the number does not exist in the civicrm_phone table.
bg: Телефонен номер, в случай че номерът не съществува в таблицата civicrm_phone.

en: Phone number stripped of all whitespace, letters, and punctuation.
bg: Телефонният номер е лишен от празни интервали, букви и пунктуация.

en: Phone type
bg: Вид на телофона

en: Phone type ID
bg: ID на тип Телефон

en: Phone:
bg: Телефон:

en: PhoneBank
bg: Телефонно банкиране

en: Phones
bg: Телефони

en: Physical tablename for entity, e.g. civicrm_event
bg: Име на физическа таблица за обект, напр. civicrm_event

en: Pick a premium to include on this Contribution Page. Use <a href='%1'>Manage Premiums</a> to create or enable additional premium choices for your site.
bg: Изберете премия, която да включите на тази страница за принос. Използвайте <a href='%1'>Управление на премиуми</a>, за да създадете или активирате допълнителни избори на премии за вашия сайт.

en: Pie
bg: Торта

en: Pie Chart
bg: Кръгова диаграма

en: Pinned Countries
bg: Фиксирани държави

en: Place a separator either before or after this menu item.
bg: Поставете разделител преди или след този елемент от менюто.

en: Place of residence
bg: Местоживеене

en: Place the 'No thank-you' radio button before OR after the list of premiums offered on this page.
bg: Поставете бутона за избор „Не, благодаря“ преди ИЛИ след списъка с премии, предлагани на тази страница.

en: Place your cursor within the Message box where you want to the token to be inserted. Then click the &quot;Insert Tokens&quot; link in the upper right corner of the message box to see a list of available tokens. Insert the token by clicking the desired token name in the list (for example, click &quot;First Name&quot;).
bg: Поставете курсора си в полето за съобщения, където искате да се вмъкне маркерът. След това щракнете върху &quot;Insert Tokens&quot; връзка в горния десен ъгъл на полето за съобщения, за да видите списък с налични токени. Поставете маркера, като щракнете върху желаното име на токен в списъка (например щракнете върху &quot;First Name&quot;).

en: Plain Text
bg: Обикновен Текст

en: Plain-Text Format
bg: Формат на обикновен текст

en: Plaintext mailing message
bg: Пощенско съобщение в обикновен текст

en: Planned
bg: Планирано

en: Planned or actual duration of activity expressed in minutes. Conglomerate of former duration_hours and duration_minutes.
bg: Планирана или действителна продължителност на дейността, изразена в минути. Конгломерат от предишните продължителност_часове и продължителност_минути.

en: Please Enter the value for Original Word
bg: Моля, Въведете стойността за Оригинална дума

en: Please Enter the value for Replacement Word
bg: Моля, Въведете стойността за Заместваща Дума

en: Please Select a Soft Credit Type
bg: Моля, Изберете Мек Тип Кредит

en: Please Send Inquiries to Our Contact Email Address
bg: Моля, изпращайте запитвания на нашия имейл адрес за връзка

en: Please add a profile with an email address if 'Send Confirmation Email?' is selected
bg: Моля, добавете профил с имейл адрес, ако „Изпращане на имейл за потвърждение?“ е избран

en: Please assign this permission to a Role.
bg: Моля, задайте това разрешение към роля.

en: Please check your email inbox for the confirmation email. If you don't find it, verify if it isn't in your spam folder.
bg: Моля, проверете входящата си поща за имейл за потвърждение. Ако не го намерите, проверете дали не е във Вашата спам папка.

en: Please choose another address to be primary before changing this one.
bg: Моля, изберете друг адрес, който да бъде основен, преди да промените този.

en: Please clear your value if you want to use %1 operator.
bg: Моля, изчистете стойността си, ако искате да използвате %1 оператор.

en: Please configure a <a href="%1">default mailbox</a> for CiviMail.
bg: Моля, конфигурирайте <a href="%1">пощенска кутия по подразбиране</a> за CiviMail.

en: Please contact our site administrator for more information
bg: Моля, свържете се с нашия администратор на сайта за повече информация

en: Please correct errors before previewing.
bg: Моля, коригирайте грешките преди визуализация.

en: Please correct errors before saving.
bg: Моля, коригирайте грешките, преди да запазите.

en: Please correct the following errors in the form fields below:
bg: Моля, коригирайте следните грешки в полетата на формуляра по-долу:

en: Please correct the following errors in the survey fields below:
bg: Моля, коригирайте следните грешки в полетата на анкетата по-долу:

en: Please define the custom translation function first.
bg: Моля, първо дефинирайте функцията за персонализиран превод.

en: Please do not include entity parameter (entity is always 'contact')
bg: Моля, не включвайте параметър на обект (обектът винаги е „контакт“)

en: Please do not pay on this advice. Deduct the amount of this Credit Note from your next payment to us
bg: Моля, не плащайте по този съвет. Приспаднете сумата на това кредитно известие от следващото си плащане към нас

en: Please do not select GroupBy 'Activity Date' with GroupBy 'Contact'
bg: Моля, не избирайте GroupBy „Дата на дейност“ с GroupBy „Контакт“

en: Please do not select any Contact Fields with GroupBy 'Activity Date'
bg: Моля, не избирайте никакви полета за контакт с GroupBy „Дата на дейност“

en: Please do not select more than one membership associated with the same organization.
bg: Моля, не избирайте повече от едно членство, свързано с една и съща организация.

en: Please do not use '/' in Event Title.
bg: Моля, не използвайте '/' в Заглавието на Събитието.

en: Please do not use '/' in Title
bg: Моля, не използвайте '/' в заглавието

en: Please do not use this task to send a lot of emails (greater than %1). Many countries have legal requirements when sending bulk emails and the CiviMail framework has opt out functionality and domain tokens to help meet these.
bg: Моля, не използвайте тази задача, за да изпращате много имейли (повече от %1). Много държави имат законови изисквания при изпращане на групови имейли и рамката на CiviMail има функция за отказване и токени за домейн, за да помогне да се изпълнят тези.

en: Please edit the XML file for case type "<em>%2</em>" so that the case role label "<em>%1</em>" is changed to its corresponding name "<em>%3</em>". Using label is deprecated as of version 5.20.
bg: Моля, редактирайте XML файла за случай тип "<em>%2</em>", така че етикетът на ролята на случая "<em>%1</em>" да бъде променен на съответното му име "<em>%3</em>". Използването на етикет е остаряло от версия 5.20.

en: Please enable 'Include Case Activities' to filter with Case Activity types.
bg: Моля, активирайте „Включване на дейности по случаи“, за да филтрирате с типове дейности по случаи.

en: Please enable the contribution amount section to use this option.
bg: Моля, активирайте раздела за сумата на вноската, за да използвате тази опция.

en: Please ensure at least one contact group association is maintained.
bg: Моля, уверете се, че се поддържа поне една асоциация на групата за контакти.

en: Please ensure that the CiviCRM Contact exists
bg: Моля, уверете се, че контактът за CiviCRM съществува

en: Please enter 1 (for Yes) or 0 (for No) if you want to set a default value.
bg: Моля, въведете 1 (за Да) или 0 (за Не), ако искате да зададете стойност по подразбиране.

en: Please enter 1 or 0 as value.
bg: Моля, въведете 1 или 0 като стойност.

en: Please enter Confirmation Email FROM Email Address.
bg: Моля, въведете Имейл за Потвърждение ОТ Имейл Адрес.

en: Please enter Confirmation Email FROM Name.
bg: Моля, въведете имейл за потвърждение ОТ Име.

en: Please enter a <a href="%1">default FROM Email Address</a> (for system-generated emails).
bg: Моля, въведете <a href="%1">настройки по подразбиране ОТ имейл адрес</a> (за генерирани от системата имейли).

en: Please enter a Contribution Amount.
bg: Моля, въведете Сума на Вноската.

en: Please enter a Fixed Period Start Day for this subscription or service.
bg: Моля, въведете начален ден с фиксиран период за този абонамент или услуга.

en: Please enter a Title for the registration Confirmation Page
bg: Моля, въведете Заглавие за Страницата за Потвърждение на регистрацията

en: Please enter a Title for the registration Thank-you Page
bg: Моля, въведете заглавие за страницата с благодарности за регистрация

en: Please enter a Username to create an account.
bg: Моля, въведете потребителско име, за да създадете акаунт.

en: Please enter a duration interval.
bg: Моля, въведете интервал за продължителност.

en: Please enter a label for at least one fee level.
bg: Моля, въведете етикет за поне едно ниво на такса.

en: Please enter a membership type name.
bg: Моля, въведете име за вид членство.

en: Please enter a monetary value for the Minimum Contribution Amount.
bg: Моля, въведете парична стойност за минималната сума на вноската.

en: Please enter a monetary value for the Minimum Fee.
bg: Моля, въведете парична стойност за Минималната Вноска.

en: Please enter a monetary value for this field.
bg: Моля, въведете парична стойност за това поле.

en: Please enter a name to include in the Honor Roll, or select 'contribute anonymously'.
bg: Моля, въведете име, което да включите в почетния списък, или изберете „допринесете анонимно“.

en: Please enter a number
bg: Моля, въведете номер

en: Please enter a number for frequency (e.g. every "3" months).
bg: Моля въведете число за честота (напр. на всеки "3" месеца).

en: Please enter a number for how often you want to make this recurring contribution (EXAMPLE: Every 3 months).
bg: Моля, въведете число за това колко често искате да правите това повтарящо се дарение (Пример: На всеки 3 месеца).

en: Please enter a password.
bg: Моля, въведете парола.

en: Please enter a positive integer
bg: Моля, въведете положително цяло число

en: Please enter a status that does NOT represent a current membership status.
bg: Моля, въведете статус, който НЕ представлява текущ членски статус.

en: Please enter a time.
bg: Моля, въведете час.

en: Please enter a valid %1
bg: Моля, въведете валиден %1

en: Please enter a valid Bank Identification Number (value must not contain punctuation characters).
bg: Моля, въведете валиден банков идентификационен номер (стойността не трябва да съдържа препинателни знаци).

en: Please enter a valid Card Number
bg: Моля, въведете валиден номер на карта

en: Please enter a valid Card Verification Number
bg: Моля, въведете валиден номер за потвърждение на картата

en: Please enter a valid Max Participants.
bg: Моля, въведете валиден максимален брой участници.

en: Please enter a valid No. of reminders.
bg: Моля, въведете валиден брой напомняния.

en: Please enter a valid Participants Count.
bg: Моля, въведете валиден брой участници.

en: Please enter a valid Pledge Frequency Interval.
bg: Моля, въведете валиден интервал на честота на обещанията.

en: Please enter a valid URL.
bg: Моля, въведете валиден URL.

en: Please enter a valid additional reminder day.
bg: Моля, въведете валиден допълнителен ден за напомняне.

en: Please enter a valid amount for this field.
bg: Моля, въведете валидна сума за това поле.

en: Please enter a valid amount.
bg: Моля въведете валидна сума.

en: Please enter a valid credit card number.
bg: Моля, въведете валиден код на кредитна карта.

en: Please enter a valid date (YYYY-MM-DD).
bg: Моля, въведете валидна дата (ГГГГ-ММ-ДД).

en: Please enter a valid date as default value using YYYY-MM-DD format. Example: 2004-12-31.
bg: Моля, въведете валидна дата като стойност по подразбиране, като използвате формат ГГГГ-ММ-ДД. Пример: 2004-12-31.

en: Please enter a valid date using YYYY-MM-DD format. Example: 2004-12-31.
bg: Моля, въведете валидна дата, като използвате формат ГГГГ-ММ-ДД. Пример: 2004-12-31.

en: Please enter a valid date.
bg: Моля, въведете валидна дата.

en: Please enter a valid domain for this mailbox account (the part after @).
bg: Моля, въведете валиден домейн за този акаунт в пощенска кутия (частта след @).

en: Please enter a valid email address.
bg: Моля, въведете валиден имейл адрес.

en: Please enter a valid fixed period rollover day
bg: Моля, въведете валиден ден за прехвърляне на фиксиран период

en: Please enter a valid fixed period start day
bg: Моля, въведете валиден начален ден на фиксиран период

en: Please enter a valid frequency day ie. 1 through 31.
bg: Моля, въведете валиден честотен ден, т.е. 1 до 31.

en: Please enter a valid frequency day ie. 1 through 7.
bg: Моля, въведете валиден честотен ден, т.е. 1 до 7.

en: Please enter a valid integer value.
bg: Моля, въведете валидна стойност на цяло число.

en: Please enter a valid integer.
bg: Моля, въведете валидно цяло число.

en: Please enter a valid limit.
bg: Моля, въведете валиден лимит.

en: Please enter a valid link.
bg: Моля, въведете валидна връзка.

en: Please enter a valid list of comma delimited email addresses
bg: Моля, въведете валиден списък с имейл адреси, разделени със запетая

en: Please enter a valid monetary value for Fee Amount.
bg: Моля, въведете валидна парична стойност за сумата на таксата.

en: Please enter a valid monetary value for Non-deductible Amount.
bg: Моля, въведете валидна парична стойност за неподлежаща на приспадане сума.

en: Please enter a valid money value (e.g. %1).
bg: Моля, въведете валидна стойност за пари (например %1).

en: Please enter a valid money value for this field (e.g. %1).
bg: Моля, въведете валидна парична стойност за това поле (напр. %1).

en: Please enter a valid money value.
bg: Моля, въведете валидна парична стойност.

en: Please enter a valid number of installments.
bg: Моля, въведете валиден брой вноски.

en: Please enter a valid number of pledge installments.
bg: Моля, въведете валиден брой вноски по залога.

en: Please enter a valid number.
bg: Моля въведете валиден номер.

en: Please enter a valid payment due day.
bg: Моля, въведете валиден ден на плащане.

en: Please enter a valid phone number.
bg: Моля, въведете валиден телефонен номер.

en: Please enter a valid reminder day.
bg: Моля, въведете валиден ден за напомняне.

en: Please enter a valid value for your card security code. This is usually the last 3-4 digits on the card's signature panel.
bg: Моля, въведете валидна стойност за кода за сигурност на Вашата карта. Обикновено това са последните 3-4 цифри на панела за подписи на картата.

en: Please enter a valid value.
bg: Моля, въведете валидна стойност.

en: Please enter a value for %1 (when merging contacts), or select a pre-configured option from the list.
bg: Моля, въведете стойност за %1 (при обединяване на контакти) или изберете предварително конфигурирана опция от списъка.

en: Please enter a value with a valid extension.
bg: Моля, въведете стойност с валидно разширение.

en: Please enter a value.
bg: Моля, въведете стойност.

en: Please enter a whole number for Number of additional people.
bg: Моля, въведете цяло число за Брой допълнителни хора.

en: Please enter a whole number for how many periods to renew.
bg: Моля, въведете цяло число за колко периода да подновите.

en: Please enter an amount for at least one fee level.
bg: Моля, въведете сума за поне едно ниво на такса.

en: Please enter an integer for the number of terms.
bg: Моля, въведете цяло число за броя на термините.

en: Please enter at least one friend's information, or click Cancel if you don't want to send emails at this time.
bg: Моля, въведете поне информация за един приятел или щракнете върху Отказ, ако не искате да изпращате имейли в момента.

en: Please enter correct Data (in valid format).
bg: Моля, въведете правилни данни (във валиден формат).

en: Please enter integer value for weight
bg: Моля, въведете цяло число за тегло

en: Please enter number.
bg: Моля, въведете номер.

en: Please enter only digits.
bg: Моля, въведете само цифри.

en: Please enter positive number
bg: Моля, въведете положително число

en: Please enter positive number as a distance
bg: Моля, въведете положително число като разстояние

en: Please enter the Actual Cost of Product.
bg: Моля, въведете действителната цена на продукта.

en: Please enter the Duration Interval for this subscription or service.
bg: Моля, въведете интервала на продължителност за този абонамент или услуга.

en: Please enter the Duration Unit for this subscription or service.
bg: Моля, въведете единицата за продължителност за този абонамент или услуга.

en: Please enter the Frequency Interval for this subscription or service.
bg: Моля, въведете честотния интервал за този абонамент или услуга.

en: Please enter the Frequency Unit for this subscription or service.
bg: Моля, въведете честотната единица за този абонамент или услуга.

en: Please enter the Market Value for this product.
bg: Моля, въведете пазарната стойност за този продукт.

en: Please enter the Member Since.
bg: Моля, въведете Член Откога.

en: Please enter the Membership override end date.
bg: Моля, въведете Крайната дата за отмяна на членството.

en: Please enter the Membership status.
bg: Моля, въведете Членски Статус.

en: Please enter the Pay Later instructions to be displayed to your users.
bg: Моля, въведете инструкциите за Плащане По-късно, които да се показват на вашите потребители.

en: Please enter the Pay Later prompt to be displayed on the Registration form.
bg: Моля, въведете подканата за Плащане По-късно, която да се покаже във формуляра за регистрация.

en: Please enter the associated Financial Type
bg: Моля, въведете свързания Финансов Тип

en: Please enter the contribution amount label.
bg: Моля, въведете етикета за сумата на дарението.

en: Please enter the contribution.
bg: Моля, въведете приноса.

en: Please enter the duration as number of minutes (integers only).
bg: Моля, въведете продължителността като брой минути (само цели числа).

en: Please enter the engagement index as a number (integers only).
bg: Моля, въведете индекса на ангажираност като число (само цели числа).

en: Please enter the fee label for the paid event.
bg: Моля, въведете етикета на таксата за платеното събитие.

en: Please enter the financial Type.
bg: Моля, въведете финансов Тип.

en: Please enter the instructions to be sent to the contributor when they choose to 'pay later'.
bg: Моля, въведете инструкциите, които да бъдат изпратени на сътрудника, когато избере да плати по-късно.

en: Please enter the name of the organization or entity which owns this CiviCRM site.
bg: Моля, въведете името на организацията или субекта, който притежава този сайт на CiviCRM.

en: Please enter the number of hours (as an integer).
bg: Моля, въведете броя на часовете (като цяло число).

en: Please enter the operator.
bg: Моля, въведете оператора.

en: Please enter the same value again.
bg: Моля въведете същата стойност отново.

en: Please enter the soft credit amount.
bg: Моля, въведете сумата на мекия кредит.

en: Please enter the text for the 'pay later' checkbox displayed on the contribution form.
bg: Моля, въведете текста за квадратчето за отметка „плати по-късно“, което се показва във формуляра за дарение.

en: Please enter the values correctly.
bg: Моля, въведете стойностите правилно.

en: Please enter up to 5 email addresses to receive the mailing.
bg: Моля, въведете до 5 имейл адреса, за да получите съобщението.

en: Please enter valid Contact ID
bg: Моля, въведете валиден Идентификатор за Контакт

en: Please enter valid Fixed Period Rollover Day
bg: Моля, въведете валиден ден за прехвърляне с фиксиран период

en: Please enter valid Fixed Period Start Day
bg: Моля, въведете валиден начален ден за фиксиран период

en: Please enter valid Pledge Frequency Interval
bg: Моля, въведете валиден интервал на честота на Залозите

en: Please enter valid last 4 digit card number.
bg: Моля, въведете валиден последния 4-цифрен номер на картата.

en: Please enter value for tax rate
bg: Моля, въведете стойност за данъчна ставка

en: Please enter your friend's email address.
bg: Моля, въведете имейл адреса на Вашия приятел.

en: Please enter your friend's first name.
bg: Моля, въведете собственото име на Вашия приятел.

en: Please enter your friend's last name.
bg: Моля, въведете фамилия на Вашия приятел.

en: Please enter your organization's <a href="%1">name and primary address</a>.
bg: Моля, въведете <a href="%1">името и основния адрес на Вашата организация</a>.

en: Please enter your organization's <a href="%1">name, primary address </a> and <a href="%2">default FROM Email Address </a> (for system-generated emails).
bg: Моля, въведете <a href="%1">името на Вашата организация, основния адрес</a> и <a href="%2">настройки по подразбиране ОТ имейл адреса</a> (за генерирани от системата имейли).

en: Please fix this field.
bg: Моля, коригирайте това поле.

en: Please follow the proper format for From Email Address
bg: Моля, следвайте правилния формат за От имейл адрес

en: Please go back to the main registration page, to complete payment information.
bg: Моля, върнете се на главната страница за регистрация, за да попълните информацията за плащане.

en: Please help us and let your friends, colleagues and followers know about our page
bg: Моля, помогнете ни и кажете на вашите приятели, колеги и последователи за нашата страница.

en: Please include a Profile for online registration of additional participants that contains an Email Address field and / or First Name + Last Name fields.
bg: Моля, включете Профил за онлайн регистрация на допълнителни участници, който съдържа поле за имейл адрес и/или Име + Фамилия.

en: Please include a Profile for online registration that contains an Email Address field and / or First Name + Last Name fields.
bg: Моля, включете Профил за онлайн регистрация, който съдържа поле за имейл адрес и/или Име + Фамилия.

en: Please login if you have an account on this site with the link
bg: Моля, влезте, ако имате акаунт на този сайт с връзката

en: Please mail your payment to
bg: Моля, изпратете плащането си на

en: Please narrow your search by entering a more complete target contact name.
bg: Моля, стеснете търсенето си, като въведете по-пълно име на целевия контакт.

en: Please note that the options which are marked or selected are sold out for participant being viewed.
bg: Моля, имайте предвид, че опциите, които са маркирани или избрани, са разпродадени за разглеждане на участник.

en: Please provide Text message.
bg: Моля, предоставете текстово съобщение.

en: Please provide a Template Name.
bg: Моля, посочете име на шаблон.

en: Please provide a Text
bg: Моля, предоставете текст

en: Please provide either HTML or TEXT format for the Body.
bg: Моля, предоставете HTML или TEXT формат за тялото.

en: Please remember that Drupal's "register for events" permission overrides CiviCRM's control over event information access.
bg: Моля, не забравяйте, че разрешението на Drupal за „регистрация за събития“ отменя контрола на CiviCRM върху достъпа до информация за събития.

en: Please renew my membership automatically.
bg: Моля, подновете членството ми автоматично.

en: Please review the <a href='!1'>Drupal Installation Guide</a> and the <a href='!2'>Trouble-shooting page</a> for assistance. If you still need help installing, you can often find solutions to your issue by searching for the error message in the <a href='!3'>installation support section of the community forum</a>.</strong></p>
bg: Моля, прегледайте <a href='!1'>Ръководството за инсталиране на Drupal</a> и <a href='!2'>Страницата за отстраняване на проблеми</a> за съдействие. Ако все още се нуждаете от помощ при инсталиране, често можете да намерите решения на проблема си, като потърсите съобщението за грешка в раздела за <a href='!3'>поддръжка при инсталиране на форума на общността</a>.</strong></p>

en: Please review your %1 message template and remove references to the token %2 as it has been replaced by %3
bg: Моля, прегледайте своя шаблон за съобщение %1 и премахнете препратките към токена %2, тъй като е заменен от %3

en: Please search with 'Is Held' and 'Survey Id' filters to apply this action.
bg: Моля, потърсете с филтри „Задържано“ и „Идентификатор на анкета“, за да приложите това действие.

en: Please search with 'Survey', to apply this action.
bg: Моля, потърсете с „Проучване“, за да приложите това действие.

en: Please see attached
bg: Моля, вижте приложеното

en: Please select %1
bg: Моля, изберете %1

en: Please select 'Is equal to' OR 'Is Less than or equal to' operator
bg: Моля, изберете оператор „Е равно на“ ИЛИ „Е по-малко или равно на“.

en: Please select CiviCRM Group and Drupal Role.
bg: Моля, изберете CiviCRM група и Drupal роля.

en: Please select Transfer OR Cancel action.
bg: Моля, изберете действие за Прехвърляне ИЛИ Отказ.

en: Please select a Financial Type.
bg: Моля, изберете Финансов Тип.

en: Please select a Group (or ALL Groups).
bg: Моля, изберете група (или ВСИЧКИ групи).

en: Please select a Payment Method
bg: Моля, изберете Начин на Плащане

en: Please select a Personal Campaign Page, OR uncheck Display in Honor Roll and clear both the Honor Roll Name and the Personal Note field.
bg: Моля, изберете лична страница на кампанията ИЛИ махнете отметката от Показване в почетния списък и изчистете както името на почетния списък, така и полето Лична бележка.

en: Please select a Profile (or ALL Profiles).
bg: Моля, изберете профил (или ВСИЧКИ профили).

en: Please select a Survey Result Set.
bg: Моля, изберете набор от резултати от проучването.

en: Please select a case from the list
bg: Моля, изберете случай от списъка

en: Please select a contact
bg: Моля, изберете контакт

en: Please select a date format.
bg: Моля, изберете формат за дата.

en: Please select a default country that is in the list of available countries.
bg: Моля, изберете държава по подразбиране, която е в списъка с налични държави.

en: Please select a different contact.
bg: Моля, изберете друг контакт.

en: Please select a field name
bg: Моля, изберете име на поле

en: Please select a membership type.
bg: Моля, изберете вид членство.

en: Please select a period (e.g. months, years ...) for how often you want to make this recurring contribution (EXAMPLE: Every 3 MONTHS).
bg: Моля, изберете период (напр. месеци, години ...) за това колко често искате да правите тази повтаряща се вноска (ПРИМЕР: На всеки 3 МЕСЕЦА).

en: Please select a profile to collect organization information on this contribution page.
bg: Моля, изберете профил за събиране на информация за организацията на тази страница за принос.

en: Please select a profile used for honoree
bg: Моля, изберете профил, използван за почетен

en: Please select a set of Custom Data (or ALL Custom Data).
bg: Моля, изберете набор от Персонализирани данни (или ВСИЧКИ Персонализирани данни).

en: Please select a specific date field.
bg: Моля, изберете конкретно поле за дата.

en: Please select a valid contact.
bg: Моля, изберете валиден контакт.

en: Please select a valid payment status before updating.
bg: Моля, изберете валидно състояние на плащане, преди да актуализирате.

en: Please select a value
bg: Моля, изберете стойност

en: Please select an Event (or ALL Events).
bg: Моля, изберете събитие (или ВСИЧКИ събития).

en: Please select an action from the drop-down menu.
bg: Моля, изберете действие от падащото меню.

en: Please select an action from the menu.
bg: Моля, изберете действие от менюто.

en: Please select an appropriate option as default.
bg: Моля, изберете подходяща опция по подразбиране.

en: Please select an option for the premium image.
bg: Моля, изберете опция за първокласно изображение.

en: Please select appropriate value
bg: Моля, изберете подходяща стойност

en: Please select at least one Group by field.
bg: Моля, изберете поне едно Групиране по поле.

en: Please select at least one Membership Type to include in the Membership section of this page.
bg: Моля, изберете поне един Вид Членство, който да включите в секцията Членство на тази страница.

en: Please select at least one field.
bg: Моля, изберете поне едно поле.

en: Please select at least one membership option.
bg: Моля, изберете поне една опция за членство.

en: Please select at least one option from price set.
bg: Моля, изберете поне една опция от зададената цена.

en: Please select at least one privacy option.
bg: Моля, изберете поне една опция за поверителност.

en: Please select at least one tag.
bg: Моля, изберете поне един етикет.

en: Please select entity value
bg: Моля, изберете стойност на обекта

en: Please select financial type.
bg: Моля, изберете финансов тип.

en: Please select one of the memberships.
bg: Моля, изберете едно от членствата.

en: Please select one or more batches for this action.
bg: Моля, изберете една или повече партиди за това действие.

en: Please select one or more contact for this action
bg: Моля, изберете един или повече контакти за това действие

en: Please select one or more contributions for this action.
bg: Моля, изберете един или повече приноси за това действие.

en: Please select only contributions with Completed, Pending, Refunded, or Partially Paid status.
bg: Моля, изберете само приноси със статус Завършено, Предстоящо, Възстановено или Частично платено.

en: Please select only online contributions with Pending status.
bg: Моля, изберете само онлайн приноси със статус „Предстоящи“.

en: Please select some other case to link.
bg: Моля, изберете друг случай за свързване.

en: Please select the Amount Statistics
bg: Моля, изберете Статистика на сумата

en: Please select the Period Type for this subscription or service.
bg: Моля, изберете Тип период за този абонамент или услуга.

en: Please select valid shared contact or a contact with valid address.
bg: Моля, изберете валиден споделен контакт или контакт с валиден адрес.

en: Please select whether the reminder is sent each year.
bg: Моля, изберете дали напомнянето да се изпраща всяка година.

en: Please set a location type of %1
bg: Моля, задайте тип местоположение %1

en: Please set the API URL. Please refer to the documentation for more details
bg: Моля, задайте URL адреса на API. Моля, вижте документацията за повече подробности

en: Please specify a username.
bg: Моля, посочете потребителско име.

en: Please specify a valid email address.
bg: Моля, посочете валиден имейл адрес.

en: Please specify either start date or end date.
bg: Моля, посочете начална или крайна дата.

en: Please untar (uncompress) your downloaded copy of CiviCRM in the <strong>%1</strong> directory below your Drupal root directory.
bg: Моля, разархивирайте (декомпресирайте) вашето изтеглено копие на CiviCRM в директория <strong>%1</strong> под основната Ви директория на Drupal.

en: Please upload document
bg: Моля, качете документ

en: Please use only alphanumeric, spaces, hyphens and dashes for event names.
bg: Моля, използвайте само букви, цифри, интервали, тирета и тирета за имена на събития.

en: Please use the <a href="%1">Record Payment</a> form if you have received an additional payment for this Partially paid contribution record.
bg: Моля, използвайте формуляра за <a href="%1">Запис на Плащане</a>, ако сте получили допълнително плащане за този запис за частично платен принос.

en: Please verify the information below carefully. Click <strong>Go Back</strong> if you need to make changes.
bg: Моля, проверете внимателно информацията по-долу. Щракнете <strong>Назад</strong>, ако трябва да направите промени.

en: Please verify the information below. <span class="bold">Then click 'Continue' to be added to the WAIT LIST for this event</span>. If space becomes available you will receive an email with a link to a web page where you can complete your registration.
bg: Моля, проверете информацията по-долу. <span class="bold">След това щракнете върху „Продължи“, за да бъдете добавени към СПИСЪКА НА ИЗЧАКВАНЕ за това събитие</span>. Ако има свободно място, ще получите имейл с връзка към уеб страница, където можете да завършите регистрацията си.

en: Please verify the information below. Click the <strong>Go Back</strong> button below if you need to make changes.
bg: Моля, проверете информацията по-долу. Натиснете бутона <strong>Назад</strong> долу, ако трябва да направите промени.

en: Please verify the information below. Then click 'Continue' to submit your registration. <span class="bold">Once approved, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.</span>
bg: Моля, проверете информацията по-долу. След това щракнете върху „Продължи“, за да подадете регистрацията си. <span class="bold">След като бъде одобрен, ще получите имейл с връзка към уеб страница, където можете да завършите регистрационния процес.</span>

en: Pledge
bg: Залог

en: Pledge Acknowledged
bg: Потвърждение на Залога

en: Pledge Acknowledgement  Not Sent
bg: Потвърждение за залог Не е изпратено

en: Pledge Acknowledgement Sent
bg: Изпратено потвърждение за залог

en: Pledge Acknowledgment
bg: Потвърждение на Залога

en: Pledge Amount
bg: Сума на залога

en: Pledge Amounts
bg: Суми на залога

en: Pledge Block
bg: Заложен блок

en: Pledge Block ID
bg: Идентификатор на Заложен блок

en: Pledge Blocks
bg: Заложни блокове

en: Pledge By
bg: Залог от

en: Pledge Cancelled Date
bg: Дата на анулиране на Залога

en: Pledge Contribution Page Id
bg: Идентификатор на страницата за дарение

en: Pledge Currency
bg: Валута на залог

en: Pledge Detail Report
bg: Подробен отчет за залог

en: Pledge End Date
bg: Крайна дата на залога

en: Pledge Frequency
bg: Честота на залог

en: Pledge Frequency Interval
bg: Честотен интервал на залог

en: Pledge Frequency Interval. is required field.
bg: Честотен интервал на залог. задължително поле е.

en: Pledge Frequency Unit
bg: Единица за честота на залог

en: Pledge Information
bg: Информация за залог

en: Pledge Installments field must be > 1.
bg: Полето за вноски по залог трябва да е > 1.

en: Pledge Installments is required field.
bg: Полето „Вноски за залог“ е задължително.

en: Pledge Made
bg: Направен залог

en: Pledge Made Date
bg: Крайна дата на залога

en: Pledge Modified Date
bg: Дата на промяна на Залога

en: Pledge Number of Installments
bg: Залог Брой вноски

en: Pledge Payment
bg: Плащания по Залог

en: Pledge Payment Reminder
bg: Напомняне за плащане на Залог

en: Pledge Payment Schedule has been updated.
bg: Графикът за плащане на залога е актуализиран.

en: Pledge Payment Status
bg: Статус на плащане на залог

en: Pledge Payments
bg: Плащания по Залог

en: Pledge Payments Applied
bg: Приложени плащания по Залог

en: Pledge Received
bg: Залогът е получен

en: Pledge Reminder
bg: Напомняне за Залог

en: Pledge Search
bg: Търсене на залог

en: Pledge Start Date
bg: Начална дата на залога

en: Pledge Status
bg: Статус на залог

en: Pledge Status ID
bg: Идентификатор на статуса на залог

en: Pledge Summary
bg: Обобщение на Залог

en: Pledge Summary Report
bg: Обобщен отчет за залози

en: Pledge acknowledgement
bg: Потвърждение на Залога

en: Pledge by
bg: Залог от

en: Pledge day
bg: Ден на залог

en: Pledge frequency interval field must be > 0
bg: Полето за честотен интервал на обещание трябва да е > 0

en: Pledge has been Cancelled and all scheduled (not completed) payments have been cancelled.<br />
bg: Залогът е анулиран и всички планирани (незавършени) плащания са анулирани.<br />

en: Pledge has been recorded and the payment schedule has been created.<br />
bg: Залогът е записан и е създаден графикът за плащане.<br />

en: Pledge has been updated.<br />
bg: Залогът е актуализиран.<br />

en: Pledge is a Test
bg: Залогът е тест

en: Pledge is a Test?
bg: Залогът е тест?

en: Pledge payment status should be 'Pending' or  'Overdue'.
bg: Състоянието на плащането на вноската трябва да бъде „Предстоящо“ или „Просрочено“.

en: Pledged
bg: Заложен

en: Pledged Amount
bg: Сума на залога

en: Pledged For
bg: Залог за

en: Pledged amount for this payment (the actual contribution amount might be different).
bg: Заложена сума за това плащане (действителната сума на приноса може да е различна).

en: Pledged but not Paid Report
bg: Отчет за неплатен залог

en: Pledger
bg: Залогодател

en: Pledger Contact Type
bg: Тип контакт на залогодателя

en: Pledger Group(s)
bg: Група(и) на Залогодателя

en: Pledger Name
bg: Име на Залогодателя

en: Pledger Name or Email
bg: Име или Имейл на Залогодателя

en: Pledger Tag(s)
bg: Етикет(и) на Залогодателя

en: Pledges
bg: Залози

en: Pledges - Acknowledgement
bg: Залози - Потвърждение

en: Pledges - Payment Reminder
bg: Залози - Напомняне за плащане

en: Pledges are "Pending" until the first payment is received. Once a payment is received, status is "In Progress" until all scheduled payments are completed. Overdue pledges are ones with payment(s) past due.
bg: Залозите са „На изчакване“ до получаване на първото плащане. След като плащането бъде получено, състоянието е „В процес“, докато всички планирани плащания не бъдат завършени. Просрочените залози са тези с просрочено плащане(ия).

en: Pledges consist of multiple scheduled payments. Select one-time contribution if you want to make your gift in a single payment.
bg: Обещанията се състоят от множество планирани плащания. Изберете еднократно дарение, ако искате да направите своя подарък с едно плащане.

en: Pledges made in your honor.
bg: Залози, направени във Ваша чест.

en: Pledges received from %1 since inception.
bg: Залози, получени от %1 от самото начало.

en: Plugins for other address standardization services may be available from 3rd party developers. If installed, they will be included in the drop-down below.
bg: Добавки за други услуги за стандартизация на адреси може да се предлагат от разработчици на 3-ти страни. Ако са инсталирани, те ще бъдат включени в падащото меню по-долу.

en: Pointer to job id - not a FK though, just for logging purposes
bg: Указател към идентификатора на работа - обаче не е FK, само за целите на регистриране

en: Points
bg: Точки

en: Policy on when to cleanup entity (always, never, unused)
bg: Правила за това кога да почистите обект (винаги, никога, неизползван)

en: Polish
bg: Полски

en: Populate counties
bg: Населете окръзи

en: Populate with the label (text) associated with a fee level for paid events with multiple levels. Note that
          we store the label value and not the key
bg: Попълнете с етикета (текст), свързан с ниво на такса за платени събития с множество нива. Отбележете, че
    ние съхраняваме стойността на етикета, а не ключа

en: Port
bg: Порт

en: Portion of total amount which is NOT tax deductible.
bg: Част от общата сума, която НЕ подлежи на приспадане на данъци.

en: Portion of total amount which is NOT tax deductible. Equal to total_amount for non-deductible financial types.
bg: Част от общата сума, която НЕ подлежи на данъчно приспадане. Равно на total_amount за неподлежащи на приспадане финансови типове.

en: Portrait
bg: Портрет

en: Portuguese (Brazil)
bg: Португалски (Бразилия)

en: Portuguese (Portugal)
bg: Португалски (Португалия)

en: Positive
bg: Позволено

en: Possible Duplicate Detected
bg: Открит е възможен дубликат

en: Possibly needed to store a unique identifier for this recurring payment order - if this is available from the processor??
bg: Вероятно е необходим за съхраняване на уникален идентификатор за това повтарящо се платежно нареждане - ако това е налично от процесора??

en: Post Code
bg: Пощенски код

en: Post Field Help
bg: Последваща помощ за полето

en: Post Help
bg: Публикувайте помощ

en: Post Option Help
bg: Последваща опция Помощ

en: Post URL
bg: Url на публикацията

en: Post Url
bg: Url на публикацията

en: Post-form Help
bg: Помощ след формуляра

en: Postal
bg: Пощенски

en: Postal Code
bg: Пощенски код

en: Postal Code (Home)
bg: Пощенски код (домашен)

en: Postal Code Suffix
bg: Окончание на пощенския код

en: Postal Greeting
bg: Пощенски поздравления

en: Postal Greeting Custom
bg: Персонализиране на Пощенски Поздрав

en: Postal Greeting ID
bg: Идентификатор на Пощенски Поздрав

en: Postal Greeting Type
bg: Пощенски тип поздрав

en: Postal Mail
bg: Пощенски адрес

en: Postal Mailing
bg: Изпращане по пощата

en: Postal Mailing Export
bg: Експорт на пощенски съобщения

en: Postal code
bg: Пощенски код

en: Postal code greater than or equal to '%1'
bg: Пощенски код, по-голям или равен на '%1'

en: Postal code less than or equal to '%1'
bg: Пощенски код, по-малък или равен на '%1'

en: Postal code.
bg: Пощенски код.

en: Postcode
bg: Пощенски код

en: Postcode 1
bg: Пощенски код 1

en: Postcode 2
bg: Пощенски код 2

en: Potential extended data for specific job run (e.g. tracebacks).
bg: Потенциални разширени данни за изпълнение на конкретно задание (напр. проследявания).

en: Powered by CiviCRM
bg: Осъществено от CiviCRM

en: Pre Field Help
bg: Предварителна помощ за полето

en: Pre Help
bg: Предварителна помощ

en: Pre Option Help
bg: Предварителна опция Помощ

en: Pre-form Help
bg: Помощ за предварителен формуляр

en: Prefer email addresses assigned to the specified location
bg: Предпочитайте имейл адреси, присвоени на посоченото местоположение

en: Prefer normal router
bg: Предпочитане на нормален рутер

en: Prefer standalone scripts
bg: Предпочитане на самостоятелни скриптове

en: Preferences Date
bg: Дата на Предпочитания

en: Preferences Date Options can only be updated
bg: Предпочитания Опции за дата могат да се актуализират само

en: Preferences Dates
bg: Дати на Предпочитания

en: Preferred Communication
bg: Предпочитана комуникация

en: Preferred Communication Method
bg: Предпочитан метод за връзка

en: Preferred Communication Method %1 %2
bg: Предпочитан метод за комуникация %1 %2

en: Preferred Language
bg: Предпочитан език

en: Preferred Mail Format
bg: Предпочитан формат за имейл

en: Preferred Method(s)
bg: Предпочитан метод(и)

en: Prefix
bg: Преставка

en: Prefix or Title for name (Ms, Mr...). FK to prefix ID
bg: Префикс или Титла на името (г-жа, г-н...). FK за префикс ID

en: Premium
bg: Премиум

en: Premium Contact Email
bg: Премиум имейл за връзка

en: Premium Entity
bg: Премиум субект

en: Premium Fulfilled Date
bg: Премиум изпълнена дата

en: Premium ID
bg: Премиум идентификатор

en: Premium Image
bg: Премиум изображение

en: Premium Information
bg: Информация за премията

en: Premium Introductory Text
bg: Премиум Уводен текст

en: Premium Option
bg: Премиум опция

en: Premium Product
bg: Премиум продукт

en: Premium Product ID
bg: Премиум продукт ID

en: Premium comment
bg: Премиум коментар

en: Premium entity ID
bg: Идентификационен номер на първокласно лице

en: Premiums
bg: Премии

en: Premiums Contact Phone
bg: Премии Телефон за връзка

en: Premiums Inventory Account is
bg: Premium Inventory Account е

en: Premiums Section Enabled?
bg: Активиран ли е разделът Премиум?

en: Premiums Settings
bg: Премиум настройки

en: Premiums inventory
bg: Премиум инвентар

en: Preserve activity filters as a user preference
bg: Запазване на филтрите за активност като потребителско предпочитание

en: Prev Next Cache
bg: Предишна Следваща Кеш

en: Prev Next Cache ID
bg: Идентификатор на Предишна Следваща Кеш

en: Prev Next Caches
bg: Предишна Следваща Кешове

en: Prev Next Data
bg: Предишна Следваща Данни

en: Prev Next Entity ID 1
bg: Идентификатор на Предишна Следваща Таблица с обекти 1

en: Prev Next Entity ID 2
bg: Идентификатор на Предишна Следваща Таблица с обекти 2

en: Prev Next Entity Table
bg: Предишна Следваща Таблица с обекти

en: PrevNext Cache
bg: PrevNext Кеш

en: Prevent the stylesheet "civicrm.css" from being loaded.
bg: Предотвратете зареждането на таблицата със стилове "civicrm.css".

en: Preview
bg: Преглед

en: Preview %1
bg: Преглед %1

en: Preview (%1)
bg: Визуализация (%1)

en: Preview (A)
bg: Визуализация (А)

en: Preview (B)
bg: Визуализация (Б)

en: Preview (all fields)
bg: Визуализация (всички полета)

en: Preview CiviCRM Profile Field
bg: Преглед на полето за профил в CiviCRM

en: Preview Custom Data
bg: Визуализация на персонализирани данни

en: Preview Custom Data Set
bg: Визуализация на персонализиран набор от данни

en: Preview Custom Field
bg: Визуализация на персонализирано поле

en: Preview Document
bg: Преглед на документ

en: Preview Field
bg: Поле за предварителен преглед

en: Preview Field Display
bg: Поле за предварителен преглед

en: Preview Form Field
bg: Поле за формуляр за предварителен преглед

en: Preview Mailing
bg: Преглед на съобщение

en: Preview Mode
bg: Режим на визуализация

en: Preview Page - %1
bg: Страница за визуализация - %1

en: Preview Premium
bg: Визуализация на Премиум

en: Preview Price
bg: Цена за предварителен преглед

en: Preview Price Set
bg: Предварителен преглед на цените

en: Preview SMS
bg: Преглед на SMS

en: Preview Widget and Get Code
bg: Визуализирайте Приспособление и Вземете код

en: Preview a List of Recipients
bg: Преглед на Списък с Получатели

en: Preview as HTML
bg: Визуализация като HTML

en: Preview as Plain Text
bg: Визуализация като обикновен текст

en: Preview only supports HTTP POST
bg: Визуализацията поддържа само HTTP POST

en: Preview your Personal Campaign Page
bg: Визуализирайте Вашата лична страница на кампанията

en: Previewing...
bg: Визуализация...

en: Previous
bg: Предишен

en: Previous 2
bg: Предишен 2

en: Previous 2 calendar months
bg: Предишните 2 календарни месеца

en: Previous 2 calendar years
bg: Предишни 2 календарни години

en: Previous 2 days
bg: Предишните 2 дни

en: Previous 2 quarters
bg: Предишните 2 тримесечия

en: Previous 2 weeks
bg: Предишните 2 седмици

en: Previous calendar month
bg: Предишен календарен месец

en: Previous calendar year
bg: Предходна календарна година

en: Previous fiscal year
bg: Предходна фискална година

en: Previous quarter
bg: Предишно тримесечие

en: Previous week
bg: Предишната седмица

en: Price
bg: Цена

en: Price Field
bg: Поле с цена

en: Price Field '%1' has been saved.
bg: Ценовото поле „%1“ е запазено.

en: Price Field End Date
bg: Крайна дата на полето за цена

en: Price Field ID
bg: Идентификатор на полето за цена

en: Price Field Is Active?
bg: Ценовото поле е активно?

en: Price Field Javascript
bg: Поле за цена Javascript

en: Price Field Option
bg: Опция за ценово поле

en: Price Field Option Visibility
bg: Видимост на опцията за ценово поле

en: Price Field Options
bg: Опции на полето за цена

en: Price Field Options per Row
bg: Опции на полето за цена на ред

en: Price Field Post Text
bg: Текст на полето за цена

en: Price Field Pre Text
bg: Предварителен текст на полето за цена

en: Price Field Quantity Required?
bg: Поле за цена Изисква се количество?

en: Price Field Show Amounts?
bg: Ценово поле Показване на суми?

en: Price Field Start Date
bg: Начална дата на полето за цена

en: Price Field Value
bg: Стойност на полето за цена

en: Price Field Value ID
bg: Идентификатор на Стойност на полето за цена

en: Price Field Value is Active
bg: Стойността на полето за цена е активна

en: Price Field Values
bg: Стойности на полето за цена

en: Price Field Visibility
bg: Видимост на ценовото поле

en: Price Field is Required?
bg: Полето за цена е задължително?

en: Price Fields
bg: Полета с цена

en: Price Option
bg: Опция за цена

en: Price Options
bg: Опция за цена

en: Price Set
bg: Комплект с цени

en: Price Set Details for Event Participants
bg: Подробности за набор от цени за участниците в събитието

en: Price Set Entities
bg: Обекти за определяне на цена

en: Price Set Entity
bg: Обект за определяне на цена

en: Price Set Entity ID
bg: Идентификатор за Обект за определяне на цена

en: Price Set Extends
bg: Ценови комплект се удължава

en: Price Set Fields
bg: Полета за зададени цени

en: Price Set ID
bg: Идентификатор на Комплекти с цени

en: Price Set Is Active?
bg: Ценовият набор е активен?

en: Price Set Is Reserved
bg: Ценовият комплект е запазен

en: Price Set Javascript
bg: Задаване на цена Javascript

en: Price Set Post Help
bg: Последваща помощ за зададена цена

en: Price Set Pre Help
bg: Предварителна помощ за зададена цена

en: Price Set Title
bg: Заглавие на ценови комплект

en: Price Sets
bg: Комплекти с цени

en: Price field option amount
bg: Сума на опцията за ценово поле

en: Price field option description.
bg: Описание на опцията за ценово поле.

en: Price field option label
bg: Етикет с опция за полето за цена

en: Price field option name
bg: Име на опцията на полето за цена

en: Price field option post field help.
bg: Опция за поле за цена след помощ в полето.

en: Price field option pre help text.
bg: Предварителен помощен текст за опция за полето за цена.

en: Price is a required field
bg: Цената е задължително поле

en: Price sets allow you to set up flexible multi-option pricing schemes for your contribution, event and membership pages. Use a price set if the standard pricing options are insufficient for your needs.
bg: Наборите от цени Ви позволяват да настроите гъвкави схеми за ценообразуване с множество опции за Вашите страници за принос, събития и членство. Използвайте набор от цени, ако стандартните опции за ценообразуване не са достатъчни за Вашите нужди.

en: Primary
bg: Първичен

en: Primary Address
bg: Основен адрес

en: Primary Address?
bg: Основен адрес?

en: Primary Contact(s) Listed
bg: Основен контакт(и) в списъка

en: Primary Email
bg: Основна електронна поща

en: Primary ID
bg: Основен идентификатор

en: Primary IM
bg: Главен IM

en: Primary Member
bg: Основен Член

en: Primary Member ID
bg: Идентификатор на Основен Член

en: Primary Member?
bg: Основен Член?

en: Primary Members
bg: Основни Членове

en: Primary Members Only
bg: Само Основни Членове

en: Primary Membership
bg: Основно членство

en: Primary PHP file
bg: Основен PHP файл

en: Primary Phone
bg: Основен телефонен номер

en: Primary address
bg: Основен адрес

en: Primary email
bg: Основен имейл

en: Primary key
bg: Основен ключ

en: Primary key ID
bg: Идентификатор на първичен ключ

en: Primary location for this contact
bg: Основно местоположение за този контакт

en: Primary member counts (those who "own" the membership rather than receiving via relationship) are in [brackets].
bg: Броят на основните членове (тези, които „притежават“ членството, вместо да получават чрез взаимоотношения) са в [скоби].

en: Primary members only
bg: Само Основни Членове

en: Primary phone
bg: Основен телефон

en: Primary/Inherited?
bg: Основен/Наследен?

en: Primary?
bg: Главен?

en: Print
bg: Отпечатай

en: Print Activities
bg: Отпечатай активности

en: Print Case List
bg: Отпечатайте списък със случаи

en: Print Contact List
bg: Отпечатайте списък с контакти

en: Print Contribution Invoice
bg: Отпечатайте фактура за дарение

en: Print Contribution Receipts
bg: Отпечатайте разписки за вноски

en: Print Contributions
bg: Печат на приноси

en: Print Grant List
bg: Отпечатайте списък със субсидии

en: Print Label
bg: Печат на етикет

en: Print Label ID
bg: Идентификатор на Печат на етикет

en: Print Labels
bg: Печат на етикети

en: Print Mailing Recipients
bg: Печат на Получателите на Пощата

en: Print Members
bg: Печат на Членове

en: Print Name Badge
bg: Отпечатай Значка с Име

en: Print Participant List
bg: Отпечатайте Списък с Участници

en: Print Pledge List
bg: Отпечатайте Списък със Залози

en: Print Report
bg: Печат на Отчет

en: Print Respondents
bg: Печат на респондентите

en: Print Summary
bg: Отпечатване на резюме

en: Print and Email Options
bg: Опции за печат и имейл

en: Print and email options
bg: Опции за печат и имейл

en: Print one label per Membership (rather than per contact)
bg: Отпечатайте един етикет за членство (а не за контакт)

en: Print report
bg: Печат на отчет

en: Print selected rows
bg: Печат на избрани редове

en: Print to PDF
bg: Печат в PDF

en: Print window
bg: Прозорец за печат

en: Print/Merge Document
bg: Печат/Обединяване на документ

en: Print/Merge Document for %1
bg: Отпечатване/Обединяване на документ за %1

en: Print/merge Document
bg: Отпечатване/сливане на документ

en: Print/merge document
bg: Отпечатване/сливане на документ

en: Print/merge document for memberships
bg: Отпечатайте/обединете документ за членство

en: Printer-Friendly View
bg: Изглед, удобен за печат

en: Printer-friendly view of this page.
bg: Удобен за печат изглед на тази страница.

en: Prior to Previous
bg: Преди предишното

en: Priority
bg: Приоритетно

en: Privacy
bg: Личен

en: Privacy Options
bg: Опции за поверителност

en: Privacy flag: %1
bg: Флаг за поверителност: %1

en: Privacy levels for notes
bg: Нива на поверителност за бележки

en: Privacy:
bg: Личен:

en: Private Files Readable
bg: Частни файлове с възможност за четене

en: Proceed with upgrading in the current configuration. The SMTP password will be lost, but you may re-configure it after upgrade.
bg: Продължете с надстройката в текущата конфигурация. Паролата за SMTP ще бъде загубена, но можете да я конфигурирате отново след надграждане.

en: Process Inbound Emails
bg: Обработка на входящи имейли

en: Process Invoice(s)
bg: Обработка на фактура(и)

en: Process Pledges
bg: Обработвайте обещания

en: Process Receipt(s)
bg: Обработка на разписка(и)

en: Process Survey Respondents
bg: Обработване респондентите на анкетата

en: Processed %1 membership records. Updated %2 records.
bg: Обработени %1 записи за членство. Актуализирани %2 записа.

en: Processing
bg: Обработка

en: Processing fee for this transaction (if applicable).
bg: Такса за обработка на тази транзакция (ако е приложимо).

en: Processing...
bg: Обработка...

en: Processor Billing Mode
bg: Режим на таксуване на процесора

en: Processor Description
bg: Описание на процесора

en: Processor Details for Live Payments
bg: Подробности за процесора за плащания на живо

en: Processor Details for Test Payments
bg: Подробности за процесора за тестови плащания

en: Processor ID
bg: Идентификатор на Процесор

en: Processor Is Default?
bg: Процесорът е по подразбиране?

en: Processor Supports Recurring?
bg: Процесорът поддържа повтарящи се?

en: Processor Type
bg: Тип процесор

en: Processor Type Description
bg: Тип процесор Описание

en: Processor Type Is Active?
bg: Тип процесор Активен ли е?

en: Processor Type Payment Type
bg: Тип процесор Тип плащане

en: Processor Type Supports Recurring?
bg: Тип процесор Поддържа повтарящи се?

en: Processor Type is Default?
bg: Тип процесор е по подразбиране?

en: Processor comparison and setup guide
bg: Ръководство за сравнение и настройка на процесора

en: Processor is Active?
bg: Процесорът е активен?

en: Product
bg: Продукт

en: Product ID
bg: ID на продукта

en: Product Name
bg: Име на продукта

en: Product Option
bg: Опция за продукт

en: Product Premium
bg: Продуктова премия

en: Product Premiums
bg: Продуктови премии

en: Production
bg: Производство

en: Products
bg: Продукти

en: Profile
bg: Профил

en: Profile '%1' already exists in Database.
bg: Профилът „%1“ вече съществува в базата данни.

en: Profile Added
bg: Профилът е добавен

en: Profile Cancel URL
bg: URL за анулиране на профила

en: Profile Deleted
bg: Профилът е изтрит

en: Profile Description
bg: Описание на профила

en: Profile Entity ID
bg: Идентификатор на обекта в профила

en: Profile Entity Table
bg: Таблица с профилни обекти

en: Profile Error
bg: Грешка в профила

en: Profile Field
bg: Профилно поле

en: Profile Field Deleted
bg: Полето за профил е изтрито

en: Profile Field ID
bg: Идентификатор на полето на профила

en: Profile Field Is Active
bg: Профилното поле е активно

en: Profile Field Is Required
bg: Полето за профил е задължително

en: Profile Field Is Reserved
bg: Профилното поле е запазено

en: Profile Field Is Searchable
bg: Профилното поле е с възможност за търсене

en: Profile Field Is a Filter
bg: Профилното поле е филтър

en: Profile Field Label
bg: Етикет на полето на профила

en: Profile Field Name
bg: Име на полето на профила

en: Profile Field Phone Type
bg: Профилно Поле Тип телефон

en: Profile Field Post Help
bg: Профилно Поле Помощ за Публикуване

en: Profile Field Pre Help
bg: Поле за профил Предварителна помощ

en: Profile Field Preview
bg: Визуализация на полето на профила

en: Profile Field Saved
bg: Полето за профил е запазено

en: Profile Field Supports Multiple
bg: Профилното поле поддържа множество

en: Profile Field Type
bg: Тип поле на профила

en: Profile Field Visibility
bg: Видимост на полето на профила

en: Profile Field Website Type
bg: Поле за профил Тип на уебсайта

en: Profile Form Public title
bg: Формуляр за профил Публично заглавие

en: Profile Group Type
bg: Тип група профили

en: Profile ID
bg: Идентификатор на профила

en: Profile Is Active
bg: Профилът е активен

en: Profile Is Reserved
bg: Профилът е запазен

en: Profile Is View Only
bg: Профилът е само за преглед

en: Profile Module
bg: Профилен модул

en: Profile Name
bg: Профилно име

en: Profile Post Text
bg: Текст на публикация в профила

en: Profile Preview
bg: Визуализация на профил

en: Profile Required
bg: Изисква се профил

en: Profile Saved
bg: Профилът е запазен

en: Profile Settings
bg: Настройки на профила

en: Profile Title
bg: Заглавие на потребителския профил

en: Profile Use Data
bg: Данни за използване на профила

en: Profile Use is active
bg: Използването на профил е активно

en: Profile View - Permission Denied
bg: Преглед на профил - Отказано разрешение

en: Profile does not contain the minimum required fields for an On Behalf Of Organization
bg: Профилът не съдържа минимално необходимите полета за От името на организация

en: Profile for Additional Participants
bg: Профил за Добавени Участници

en: Profile for bulk data entry is missing.
bg: Липсва профил за масово въвеждане на данни.

en: Profile is already having custom fields extending different group types, you can not add or update this custom field.
bg: Профилът вече има персонализирани полета, разширяващи различни типове групи, не можете да добавяте или актуализирате това персонализирано поле.

en: Profile is not configured for the selected action.
bg: Профилът не е конфигуриран за избраното действие.

en: Profile is not configured with Email address.
bg: Профилът не е конфигуриран с имейл адрес.

en: Profile is using one or more activity fields, and is missing the activity Id (aid) in the URL.
bg: Профилът използва едно или повече полета за активност и липсва идентификаторът на активността (помощ) в URL адреса.

en: Profile search, view and edit are not supported for Profiles which include fields for more than one record type.
bg: Търсене, преглед и редактиране на профили не се поддържат за профили, които включват полета за повече от един тип запис.

en: Profile to be included above the billing information (but after the introductory message, amounts, and honoree section).
bg: Профилът трябва да бъде включен над информацията за фактуриране (но след уводното съобщение, сумите и раздела за отличени).

en: Profile to be included at the bottom of the page.
bg: Профилът трябва да бъде включен в долната част на страницата.

en: Profile to be included in the honoree section
bg: Профилът ще бъде включен в раздела за почетни

en: Profiles
bg: Профили

en: Profiles - Admin Notification
bg: Профили - Известие на администратора

en: Profiles allow you to aggregate groups of fields and include them in your site as input forms, contact display pages, and search and listings features.
bg: Профилите Ви позволяват да събирате групи от полета и да ги включвате във Вашия сайт като формуляри за въвеждане, страници за показване на контакти и функции за търсене и списъци.

en: Profiles can be used in many different ways (and a single profile can be used in multiple contexts)
bg: Профилите могат да се използват по много различни начини (и един профил може да се използва в множество контексти)

en: Profiles may be linked to specific modules, accessed via built-in CiviCRM URLs, or embedded into any web page using the HTML Form Snippet feature. Examples include:
bg: Профилите могат да бъдат свързани към конкретни модули, достъпни чрез вградени CiviCRM URL адреси или вградени във всяка уеб страница с помощта на функцията HTML Form Snippet. Примерите включват:

en: Progress Bar
bg: Лента за напредък

en: Progress Bar Color
bg: Цвят на лентата на напредъка

en: Promises to contribute at a future time, either in full, or at regular intervals until a total goal is reached.
bg: Обещава да допринесе в бъдеще, или изцяло, или на редовни интервали, докато бъде постигната обща цел.

en: Promote this event with a personal campaign page
bg: Популяризирайте това събитие със страница с лична кампания

en: Promoting Your Page
bg: Популяризиране на Вашата страница

en: Prompted by
bg: Подсказано от

en: Proper action not specified for this custom value record profile
bg: Не е посочено правилно действие за този профил на запис с персонализирана стойност

en: Property
bg: Собственост

en: Protocol
bg: Протокол

en: Provide a one-line summary of what this case is about.
bg: Осигурете едноредово резюме за какво става дума в този случай.

en: Provide a password for the new account in both fields.
bg: Въведете парола за новия акаунт и в двете полета.

en: Provider
bg: Доставчик

en: Provider Details
bg: Подробности за доставчика

en: Provider Service URL
bg: URL адрес на услугата на доставчика

en: Provider internal name points to option_value of option_group sms_provider_name
bg: Вътрешното име на доставчика сочи към option_value на option_group sms_provider_name

en: Provider name visible to user
bg: Името на доставчика се вижда от потребителя

en: Provider service user ID
bg: Потребителски идентификатор на услугата на доставчика

en: Providers
bg: Доставчици

en: Provides a detailed report for your walk/phonelist for targeted contacts
bg: Предоставя подробен отчет за Вашата разходка/списък с телефони за целеви контакти

en: Provides a list of address and telephone information for constituent records in your system.
bg: Предоставя списък с адресна и телефонна информация за съставните записи във Вашата система.

en: Provides a list of constituent activity including activity statistics for one/all contacts during a given date range(required)
bg: Предоставя списък на съставните дейности, включително статистически данни за активността за един/всички контакти през даден период от време (задължително)

en: Provides a list of members along with their membership status and membership details (Join Date, Start Date, End Date). Can also display contributions (payments) associated with each membership.
bg: Предоставя списък с членове заедно с техния статус на членство и подробности за членството (дата на присъединяване, начална дата, крайна дата). Може също да показва приноси (плащания), свързани с всяко членство.

en: Provides a list of memberships that lapsed or will lapse before the date you specify.
bg: Предоставя списък с членства, които са изтекли или ще изтекат преди посочената от вас дата.

en: Provides a list of the top donors during a time period you define. You can include as many donors as you want (for example, top 100 of your donors).
bg: Предоставя списък с най-добрите дарители през определен от вас период от време. Можете да включите толкова дарители, колкото желаете (например топ 100 от Вашите дарители).

en: Provides a summary of cases and their duration by date range, status, staff member and / or case role.
bg: Предоставя обобщение на случаите и тяхната продължителност по период от време, статус, член на персонала и/или роля в случая.

en: Provides a summary of memberships by type and join date.
bg: Предоставя обобщение на членствата по тип и дата на присъединяване.

en: Provides an overview of event income. You can include key information such as event ID, registration, attendance, and income generated to help you determine the success of an event.
bg: Предоставя преглед на приходите от събития. Можете да включите ключова информация като идентификатор на събитие, регистрация, присъствие и генериран доход, за да ви помогне да определите успеха на дадено събитие.

en: Provides contact-related information on contributions, memberships, events and activities.
bg: Предоставя информация, свързана с контакти, относно приноси, членства, събития и дейности.

en: Provides detail list of employer employee relationships along with employment details Ex Join Date
bg: Предоставя подробен списък на взаимоотношенията на работодателя и служителите заедно с подробности за заетостта преди дата на присъединяване

en: Provides information about the status of recurring contributions
bg: Предоставя информация за състоянието на повтарящи се  приноси

en: Provides lists of participants for an event.
bg: Предоставя списъци с участници за събитие.

en: Provides reporting on Intended and Successful Deliveries, Unsubscribes and Opt-outs, Replies and Forwards.
bg: Осигурява отчитане за планирани и успешни доставки, отписвания и откази, отговори и препращания.

en: Provides simple summary for each payment instrument for which there are recurring contributions (e.g. Credit Card, Standing Order, Direct Debit, etc., NULL), showing within a given date range.
bg: Предоставя просто обобщение за всеки платежен инструмент, за който има повтарящи се вноски (напр. Кредитна карта, Постоянно нареждане, Директен дебит и др., NULL), което се показва в рамките на даден период от време.

en: Provides the %1 with suggested text for their personalized message to their friends.
bg: Предоставя на %1 предложения текст за тяхното персонализирано съобщение до техните приятели.

en: Province limit or default country setting is incorrect
bg: Ограничението за провинция или настройката за държава по подразбиране е неправилна

en: Proximity Search
bg: Търсене в близост

en: Proximity search to a distance of %1 from %2
bg: Търсене в близост до разстояние %1 от %2

en: Proximity searching requires you to set a valid geocoding provider
bg: Търсенето в близост изисква да зададете валиден доставчик на геокодиране

en: Public
bg: Публично

en: Public Event
bg: Обществено събитие

en: Public Events
bg: Обществени Събития

en: Public Group Description
bg: Описание на публичната група

en: Public Group Title
bg: Заглавие на публичната група

en: Public Pages
bg: Публични страници

en: Public Participant Listing
bg: Публичен Списък на Участниците

en: Public Title
bg: Публично заглавие

en: Public View
bg: Публична Видимост

en: Public events will be included in the iCal feeds. Access to private event information may be limited using ACLs.
bg: Публичните събития ще бъдат включени във фийда на iCal. Достъпът до информация за частни събития може да бъде ограничен чрез ACL.

en: Public field should at least have one public option.
bg: Публичното поле трябва да има поне една публична опция.

en: Public url
bg: Публичен url

en: Public?
bg: Публичен?

en: Publication
bg: Публикация

en: Punctuation and spaces are ignored.
bg: Пунктуацията и интервалите са игнорирани.

en: Punctuation is not allowed in a Username with the exception of periods, hyphens and underscores.
bg: Пунктуацията не е разрешена в потребителско име с изключение на точки, тирета и долни черти.

en: Put in the API method name. You need to enter pieces of full API function name as described in the documentation.
bg: Въведете името на API метода. Трябва да въведете части от пълното име на API функция, както е описано в документацията.

en: QR code
bg: QR код

en: Quantity
bg: Количество

en: Quarter prior to previous quarter
bg: Тримесечие преди предходното тримесечие

en: Quarterly
bg: Тримесечно

en: Quarters
bg: Тримесечия

en: Quechua
bg: Кечуа

en: Questions
bg: Въпроси

en: Questions? Send email to
bg: Въпроси? Изпратете имейл до

en: Queue Item
bg: Предмет на опашка

en: Queue Items
bg: Предмети на опашка

en: Queue Name
bg: Име на опашка

en: Queue Runner
bg: Куриер на опашка

en: Queue item data
bg: Данни за елемент на опашка

en: Queue runner must be configured before execution.
bg: Куриер на опашка трябва да бъде конфигуриран преди изпълнение.

en: Queue size limit for each child job
bg: Ограничение за размера на опашката за всяка второстепенна работа

en: Queued mailing
bg: Поща на опашка

en: Quicksearch
bg: Бързо търсене

en: Quicksearch options
bg: Опции за бързо търсене

en: Quicksearch options can be edited on the <a %1>Search Preferences</a> screen.
bg: Опциите за бързо търсене могат да се редактират на екрана с <a %1>Предпочитания за Търсене</a>.

en: REMAINING CREDIT
bg: ОСТАТЪК КРЕДИТ

en: RSS 2.0 Feeds
bg: RSS 2.0 Новини

en: Radio
bg: Радио

en: Radio buttons
bg: Радио бутони

en: Raised %1
bg: Повишено %1

en: Raised %1 of %2
bg: Повишено %1 от %2

en: Range
bg: Обхват

en: Range One Amount
bg: Сума на Първи Период

en: Range One Stat
bg: Статус на Първи Период

en: Range Two Amount
bg: Сума на Втори Период

en: Range Two Stat
bg: Статус на Втори Период

en: Re-check requirements
bg: Проверяване на изисквания

en: Re-open
bg: Отвори отново

en: Re-open Batch
bg: Отворете отново партида

en: Re-order menu items (including moving them from one branch of the menu 'tree' to another. Simply use your mouse to 'drag and drop' the menu item to the new location.
bg: Пренаредете елементите от менюто (включително преместването им от един клон на „дървото“ на менюто в друг. Просто използвайте мишката, за да „плъзнете и пуснете“ елемента от менюто на новото място.

en: Re-subscribe Confirmation
bg: Потвърждение за повторно абониране

en: Read more about this warning
bg: Прочетете повече за това предупреждение

en: Read-Only Extensions
bg: Разширения само за четене

en: Ready to add another.
bg: Готов да добавите още един.

en: RealAuth requires curl with SSL support
bg: RealAuth изисква curl с поддръжка на SSL

en: Realex Payment
bg: Realex плащане

en: Reason
bg: Причина

en: Reason the e-mail bounced
bg: Причината имейлът да бъде отхвърлен

en: Reassign %1
bg: Презаписване %1

en: Reassign Case
bg: Преназначете случай

en: Reassigned Case
bg: Преназначен случай

en: Rebuild Smart Group Cache
bg: Възстановете кеша на Интелигентна група

en: Rebuild triggers (also re-builds the phone number function)
bg: Възстановяване на задействания (също изгражда отново функцията за телефонен номер)

en: Rebuilds the smart group cache.
bg: Възстановява кеша на интелигентната група.

en: Receipt
bg: Разписка

en: Receipt Date
bg: Дата на разписката

en: Receipt From
bg: Разписка от

en: Receipt From Email
bg: Разписка от имейл

en: Receipt From Name
bg: Разписка от име

en: Receipt From email
bg: Разписка от имейл

en: Receipt Message
bg: Съобщение за получаване

en: Receipt Sent
bg: Изпратена разписка

en: Receipt Text
bg: Текст на разписката

en: Receipt Text for membership renewal
bg: Текст на Разписка за подновяване на членството

en: Receipt Text for membership signup
bg: Текст на Разписка за регистрация за членство

en: Receipt bcc
bg: Разписка bcc

en: Receipt cc
bg: Разписка cc

en: Receipt date has been updated for %1 contributions.
bg: Датата на получаване е актуализирана за %1 приноса.

en: Receipt sent?
bg: Изпратена ли е разписката?

en: Receipts - cancel/update subscription URLs
bg: Разписки - анулиране/актуализиране на URL адреси за абонамент

en: Receipts - print or email
bg: Разписки - печат или имейл

en: Receipts have been emailed to %1 contributions.
bg: Разписките са изпратени по имейл до %1 приноса.

en: Receive Date
bg: Дата на получаване

en: Received
bg: Получени

en: Received Into
bg: Получено в

en: Received date
bg: Дата на получаване

en: Recent Contributions
bg: Скорошни приноси

en: Recent Grants
bg: Скорошни Субсидии

en: Recent Items
bg: Последни артикули

en: Recent Memberships
bg: Скорошни Членства

en: Recent Pledges
bg: Скорошни залози

en: Recent Registrations
bg: Последни Регистрации

en: Recently Viewed:
bg: Наскоро разгледани:

en: Recipient
bg: Получател

en: Recipient Email
bg: Имейл на Получател

en: Recipient ID
bg: Идентификатор на Получател

en: Recipient Listing
bg: Списък на получатели

en: Recipient Manual
bg: Ръководство на получателя

en: Recipient Roles
bg: Роли на получателя

en: Recipient is on vacation
bg: Получателят е в отпуск

en: Recipient(s)
bg: Получател(и)

en: Recipients
bg: Получатели

en: Recipients language
bg: Език на получателите

en: Recipients of <a href="%1">%2</a>
bg: Получатели на <a href="%1">%2</a>

en: Recipients' replies are sent to a CiviMail specific address instead of the sender's address so they can be stored within CiviCRM.
bg: Отговорите на получателите се изпращат на конкретен адрес за CiviMail вместо на адреса на подателя, за да могат да се съхраняват в CiviCRM.

en: Recognised webserver
bg: Разпознат уеб сървър

en: Reconnect
bg: Повторно свързване

en: Reconnected
bg: Повторно свързан

en: Reconnecting will change the connection details (such as callback URLs and permissions). This can be useful in a few cases, such as:
bg: Повторното свързване ще промени подробностите за връзката (като URL адреси за обратно извикване и разрешения). Това може да бъде полезно в няколко случая, като например:

en: Reconnecting...
bg: Повторно свързване...

en: Recontact Interval
bg: Интервал за повторен контакт

en: Recontact intervals for each status.
bg: Интервали за повторен контакт за всеки статус.

en: Record
bg: Запис

en: Record %1 Responses
bg: Запишете %1 отговори

en: Record Activity
bg: Записване на дейност

en: Record Activity for Reminder?
bg: Записване на активност за напомняне?

en: Record Activity for this reminder?
bg: Записване на активност за това напомняне?

en: Record Activity:
bg: Записване на дейност

en: Record Contribution (Check, Cash, EFT ...)
bg: Рекорден принос (чек, пари в брой, ЕПС ...)

en: Record Deleted
bg: Записът е изтрит

en: Record Membership Payment is required when you use a price set.
bg: Записване на Членско Плащане се изисква, когато използвате зададена цена.

en: Record Membership Payment?
bg: Записване на Плащането за Членство?

en: Record Payment
bg: Запис на Плащането

en: Record Payment from a Different Contact?
bg: Записване на Плащане от Различен Контакт?

en: Record Payment?
bg: Записване на плащане?

en: Record Payments
bg: Запис на плащания

en: Record Refund
bg: Запиши Възстановяване на сума

en: Record Renewal Payment?
bg: Записване на Плащане за Подновяване?

en: Record Respondents Interview
bg: Запишете интервю с респонденти

en: Record Responses for All
bg: Записвайте отговорите за всички

en: Record Updated
bg: Актуализиран запис

en: Record activity for automated email
bg: Записване на активност за автоматизиран имейл

en: Record activity for automated email or SMS
bg: Записване на активност за автоматизиран имейл или SMS

en: Record and update backend event registrations
bg: Запишете и актуализирайте регистрациите на бекенд събития

en: Record and update contributions
bg: Записване и актуализиране на приносите

en: Record backend contributions (with edit contributions) and view all contributions (for visible contacts)
bg: Записване на бекенд приноси (с редактиране на приноси) и преглед на всички приноси (за видими контакти)

en: Record details about this activity here.
bg: Запишете подробности за тази дейност тук.

en: Record doesnot exist
bg: Записът не съществува

en: Record doesnot exists
bg: Запис не съществува

en: Record generated letters
bg: Запишете генерираните букви

en: Record imported successfully but unable to parse the street address:
bg: Записът е импортиран успешно, но не може да се анализира уличният адрес:

en: Record one or more web addresses (URLs) associated with this contact. Examples include personal web addresses like a Facebook or Twitter page, as well as links to a company or organization web site or page.
bg: Запишете един или повече уеб адреси (URL), свързани с този контакт. Примерите включват лични уеб адреси като страница във Facebook или Twitter, както и връзки към уеб сайт или страница на компания или организация.

en: Record payments for contributions
bg: Регистрирайте плащанията за приноси

en: Record survey and petition responses from their reserved contacts
bg: Записвайте отговорите на анкети и петиции от техните запазени контакти

en: Record that contacts voted
bg: Запишете, че контактите са гласували

en: Record:
bg: Запис:

en: Records
bg: Записи

en: Records %%StatusMessage%%
bg: Записи %%StatusMessage%%

en: Records Imported
bg: Импортирани записи

en: Records imported successfully but unable to parse some of the street addresses
bg: Записите са импортирани успешно, но не могат да анализират някои от уличните адреси

en: Records of contacts belonging to an organization's membership program.
bg: Записи на контакти, принадлежащи към програмата за членство на организация.

en: Records of contacts' attendance and roles in events.
bg: Записи на присъствие на контакти и роли в събития.

en: Recurring Contribution
bg: Повтарящо се дарение

en: Recurring Contribution %1 %2 '%3'
bg: Периодични вноски %1 %2 '%3'

en: Recurring Contribution Amount
bg: Сума на повтарящото се дарение

en: Recurring Contribution Billing Details Updated
bg: Данните за фактуриране на повтарящи се вноски са актуализирани

en: Recurring Contribution Billing Updates
bg: Повтарящи се актуализации за фактуриране на вноски

en: Recurring Contribution Cancel Date
bg: Дата на анулиране на повтарящ се принос

en: Recurring Contribution Cancel Reason
bg: Причина за анулиране на повтарящ се принос

en: Recurring Contribution Cancellation Notification
bg: Известие за анулиране на повтарящ се принос

en: Recurring Contribution Create Date
bg: Дата на създаване на повтарящ се принос

en: Recurring Contribution Details: %1 every %2 %3
bg: Подробности за повтарящ се принос: %1 на всеки %2 %3

en: Recurring Contribution End Date
bg: Крайна дата на повтарящ се принос

en: Recurring Contribution ID
bg: ID на повтарящ се принос

en: Recurring Contribution Id
bg: ID на повтарящ се принос

en: Recurring Contribution Modified Date
bg: Дата на промяна на повтарящия се принос

en: Recurring Contribution Notification
bg: Уведомление за повтарящ се принос

en: Recurring Contribution Payment Processor %1 %2
bg: Процесор на плащане на повтарящи се вноски %1 %2

en: Recurring Contribution Start Date
bg: Начална дата на повтарящи се вноски

en: Recurring Contribution Start Date Default
bg: Начална дата по подразбиране на повтарящи се вноски

en: Recurring Contribution Status
bg: Статус на повтарящ се принос

en: Recurring Contribution Status %1 '%2'
bg: Статус на повтарящ се принос %1 „%2“

en: Recurring Contribution Update Notification
bg: Повтарящо се известие за актуализиране на приноса

en: Recurring Contribution Updated
bg: Актуализиран периодичен принос

en: Recurring Contribution Updated - decreased installment amount
bg: Актуализиран периодичен принос – намалена сума на вноската

en: Recurring Contribution Updated - increased installment amount
bg: Актуализиран периодичен принос – увеличен размер на вноската

en: Recurring Contribution(s)
bg: Повтарящ се принос(и)

en: Recurring Contributions
bg: Повтарящо се дарение

en: Recurring Contributions Report
bg: Отчет за периодичен принос

en: Recurring Contributions Summary
bg: Резюме на периодичните приноси

en: Recurring Edit: Alex, Cancelled
bg: Повтаряща се редакция: Алекс, отменено

en: Recurring Edit: Barbara, Pending
bg: Повтаряща се редакция: Барбара, чакаща

en: Recurring Entities
bg: Повтарящи се субекти

en: Recurring Entity
bg: Повтарящ се субект

en: Recurring Entity Child ID
bg: Повтарящ се дъщерен идентификатор на обект

en: Recurring Entity Parent ID
bg: Повтарящ се родителски идентификатор на обект

en: Recurring Frequency
bg: Повтаряща се честота

en: Recurring Frequency Units
bg: Повтарящи се честотни единици

en: Recurring Installments?
bg: Повтарящи се вноски?

en: Recurring Payments URL
bg: Периодични плащания - интернет адрес

en: Recurring contribution
bg: Повтарящ се принос

en: Recurring contribution amount has been updated from %1 to %2 for this subscription.
bg: Сумата на периодичното дарение е актуализирана от %1 на %2 за този абонамент.

en: Recurring contribution appears to have been re-assigned from id %1 to %2, continuing with %2.
bg: Повтарящият се принос изглежда е преназначен от идентификатор %1 на %2, продължавайки с %2.

en: Recurring contribution cancelled
bg: Повтарящият се принос е анулиран

en: Recurring contribution could not be cancelled in the database.
bg: Повтарящият се принос не можа да бъде отменен в базата данни.

en: Recurring contribution has been updated to: %1, every %2 %3(s) for %4 installments.
bg: Повтарящата се вноска е актуализирана до: %1, на всеки %2 %3(s) за %4 вноски.

en: Recurring contribution installments have been updated from %1 to %2 for this subscription.
bg: Повтарящите се вноски са актуализирани от %1 на %2 за този абонамент.

en: Recurring contribution is for %1, every %2 %3(s)
bg: Повтарящото се дарение е за %1, на всеки %2 %3(s)

en: Recurring contribution not found
bg: Повтарящият се принос не е намерен

en: Recurring contribution not found (ID: %1)
bg: Повтарящият се принос не е намерен (ID: %1)

en: Recurring contribution was cancelled successfully by the processor, but could not be marked as cancelled in the database.
bg: Повтарящият се принос беше анулиран успешно от процесора, но не можа да бъде маркиран като анулиран в базата данни.

en: Recurring contribution, but no database id
bg: Повтарящ се принос, но няма идентификатор на базата данни

en: Recurring contributions with at least one payment
bg: Периодични вноски с поне едно плащане

en: Recurring online contributions (if enabled for this page)
bg: Повтарящи се онлайн приноси (ако са активирани за тази страница)

en: Recurring payment
bg: Периодично плащане

en: Recurring payment will be processed this day of the month following submission of this contribution page.
bg: Периодичното плащане ще бъде обработено този ден от месеца след изпращането на тази страница за принос.

en: Redact (hide) Client and Service Provider Data
bg: Редактиране (скриване) на данни на клиента и доставчика на услуги

en: Redact Activity Email
bg: Редактиране на имейл за активност

en: Redact emails
bg: Редактиране на имейли

en: Redaction Rule
bg: Правило за редактиране

en: Redirect
bg: Пренасочване

en: Redirect URL
bg: URL за пренасочване

en: Redirect to Database
bg: Пренасочване към база данни

en: Redirect to URL when Cancle button clik .
bg: Пренасочване към URL, когато щракнете върху бутона Отказ.

en: Redirect to URL.
bg: Пренасочване към URL.

en: Refer to the %1 to learn about this process.
bg: Обърнете се към %1, за да научите за този процес.

en: Refer to the following documentation:
bg: Обърнете се към следната документация:

en: Refer to the online documentation for more details on creating %1 and %2.
bg: Обърнете се към онлайн документация за повече информация относно създаването на %1 и %2.

en: Refer to the online documentation for more information:
bg: Обърнете се към онлайн документацията за повече информация:

en: Refer to the online user guide for more information.
bg: Вижте онлайн ръководството за потребителя за повече информация.

en: Reference
bg: Справка

en: Reference Date
bg: Референтна дата

en: Reference a CiviCRM contact.
bg: Посочете контакт за CiviCRM.

en: Reference:
bg: Справка:

en: Referral Program
bg: Програма за препоръки

en: Refine search...
bg: Подробно търсене...

en: Reflect client's story back to them.
bg: Отразете историята на клиента обратно към тях.

en: Refresh
bg: Обнови

en: Refresh Duplicates
bg: Опресняване на дубликатите

en: Refresh Error
bg: Грешка при опресняване

en: Refresh List of Duplicates
bg: Опреснете списъка с дубликати

en: Refresh recipient count
bg: Опресняване на броя на получателите

en: Refresh results
bg: Обновяване на резултатите

en: Refreshing...
bg: Опресняване...

en: Refund
bg: Възстановяване

en: Refund Amount
bg: Сума за възстановяване

en: Refund Date
bg: Дата на възстановяване

en: Refund Details
bg: Подробности за възстановяване

en: Refund Notification
bg: Известие за възстановяване

en: Refund Transaction ID
bg: ID на транзакция за възстановяване

en: Refund recorded for event or membership fee.
bg: Записано възстановяване на сума за събитие или членски внос.

en: Refunded
bg: Възстановено

en: Regex
bg: регулярен израз

en: Region name to be associated with countries
bg: Името на региона да бъде свързано с държави

en: Register
bg: Регистриране

en: Register Date
bg: Дата на регистрация

en: Register New %1
bg: Регистрирайте нов %1

en: Register Now
bg: Регистрирай Сега

en: Register Participant
bg: Регистриране на  Участник

en: Register Participant %1 of %2
bg: Регистрирайте Участник %1 от %2

en: Register date
bg: Дата на регистрация

en: Register for Event
bg: Регистрация за събитие

en: Register for events online
bg: Регистрация за събития онлайн

en: Register multiple participants?
bg: Регистриране на няколко участници?

en: Register participants for event
bg: Регистрирайте участници за събитието

en: Register your site
bg: Регистрирайте Вашия сайт

en: Register your site at CiviCRM.org. Opens in a new window.
bg: Регистрирайте сайта си в CiviCRM.org. Отваря се в нов прозорец.

en: Register your site, join the community, and help CiviCRM remain a leading CRM for organizations worldwide.
bg: Регистрирайте сайта си, присъединете се към общността и помогнете на CiviCRM да остане водещ CRM за организации по целия свят.

en: Registered
bg: Регистриран

en: Registered By
bg: Регистриран от

en: Registered By Participant ID
bg: Регистриран От идентификатор на Участник

en: Registered Email
bg: Регистриран имейл

en: Registered Participant
bg: Регистриран  Участник

en: Registered Templates
bg: Регистрирани шаблони

en: Registered by ID
bg: Регистриран от ID

en: Registered by Participant ID
bg: Регистриран чрез ID на участник

en: Registered by Participant Name
bg: Регистрирано от име на участник

en: Registration
bg: Регистрация

en: Registration (Live)
bg: Регистрация (На живо)

en: Registration (Test-drive)
bg: Регистрация (Тест-драйв)

en: Registration Confirmation
bg: Потвърждение за Регистрация

en: Registration Confirmation and Receipt
bg: Потвърждение и Разписка за Регистрация

en: Registration Date
bg: Дата на регистрация

en: Registration Date and Time
bg: Дата и Час на Регистрация

en: Registration End
bg: Край на регистрация

en: Registration End Date
bg: Крайна дата на регистрацията

en: Registration Error
bg: Грешка при Регистрация

en: Registration Link
bg: Линк за Регистрация

en: Registration Link Text
bg: Текст на връзката за регистрация

en: Registration Request Confirmation
bg: Потвърждение на Заявката за Регистрация

en: Registration Saved
bg: Регистрацията е Запазена

en: Registration Screen
bg: Екран за Регистрация

en: Registration Start
bg: Начало на регистрация

en: Registration Start Date
bg: Начална дата на регистрация

en: Registration Transferred
bg: Регистрацията е Прехвърлена

en: Registration for this event begins on %1
bg: Регистрацията за това събитие започва на %1

en: Registration for this event cannot be cancelled or transferred %1 than %2 hours %3 the event's start time. Contact the event organizer if you have questions.
bg: Регистрацията за това събитие не може да бъде отменена или прехвърлена %1 от %2 часа %3 началния час на събитието. Свържете се с организатора на събитието, ако имате въпроси.

en: Registration for this event ended on %1
bg: Регистрацията за това събитие приключи на %1

en: Registration for this event requires approval. Once your registration has been reviewed, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.
bg: Регистрацията за това събитие изисква одобрение. След като вашата регистрация бъде прегледана, ще получите имейл с връзка към уеб страница, където може да завършите процеса на регистрация.

en: Registration for this event requires approval. Once your registration(s) have been reviewed, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.
bg: Регистрацията за това събитие изисква одобрение. След като вашата регистрация(и) бъде прегледана, ще получите имейл с връзка към уеб страница, където може да завършите процеса на регистрация.

en: Registration information for participant %1 has been saved.
bg: Информацията за регистрация за участник %1 е запазена.

en: Registration information for participant 1 has been saved.
bg: Информацията за регистрация за участник 1 е запазена.

en: Registration is closed for this event
bg: Регистрацията за това събитие е затворена

en: Regular Expression?
bg: Редовен израз?

en: Regular Fees
bg: Редовни Такси

en: Regular Groups
bg: Редовни групи

en: Regular amount
bg: Редовна сума

en: Reject
bg: Откажи

en: Reject Personal Campaign Page
bg: Откажете личната страница на кампанията

en: Rejected
bg: Отхвърлено

en: Rejoin Group
bg: Присъединете се отново към групата

en: Related
bg: Свързани

en: Related Cases
bg: Свързани случаи

en: Related Contact
bg: Свързан Контакт

en: Related Contact Info
bg: Свързана информация за контакт

en: Related Contacts
bg: Свързани Контакти

en: Related Contacts/Memberships
bg: Свързани Контакти/Членства

en: Related Contributions
bg: Свързани приноси

en: Related Contributions and Recurring Contributions
bg: Свързани Приноси и Повтарящи се Приноси

en: Related Members Only
bg: Само Свързани Членове

en: Related Soft Contributions
bg: Свързани Меки Приноси

en: Related membership for %1 has been created.
bg: Свързано членство за %1 е създадено.

en: Related membership for %1 has been deleted.
bg: Свързаното членство за %1 е изтрито.

en: Relates a CiviCRM Contact to the Druapl User Record
bg: Свързва CiviCRM контакт с потребителския запис на Druapl

en: Relationship
bg: Взаимоотношение

en: Relationship - Active and Current
bg: Връзка - активна и настояща

en: Relationship - Inactive or not Current
bg: Връзка - неактивна или неактуална

en: Relationship A to B
bg: Взаимоотношения А към Б

en: Relationship A-B
bg: Отношение A-Б

en: Relationship A-B
bg: Отношение A-Б

en: Relationship B to A
bg: Взаимоотношения Б към А

en: Relationship B-A
bg: Отношение Б-А

en: Relationship B-A
bg: Отношение Б-А

en: Relationship Cache ID
bg: Идентификатор на Кеш на Вид Взаимоотношение

en: Relationship Dates Validity
bg: Валидност на датите на взаимоотношение

en: Relationship Description
bg: Описание на Взаимоотношение

en: Relationship Direction
bg: Посока на взаимоотншение

en: Relationship End
bg: Край на Взаимоотншения

en: Relationship End Date
bg: Крайна дата на Взаимоотношение

en: Relationship Ended on or After
bg: Връзка прекратена на или след

en: Relationship Ended on or Before
bg: Връзката е приключила на или преди

en: Relationship ID
bg: ID на Взаимоотношение

en: Relationship Is Active
bg: Взаимоотношението е Активно

en: Relationship Name (from related contact)
bg: Име на връзката (от свързан контакт)

en: Relationship Name (to related contact)
bg: Име на взаимоотношение (към свързан контакт)

en: Relationship Recorded Start Date On or After
bg: Записана начална дата на връзката на или след

en: Relationship Recorded Start Date On or Before
bg: Записана начална дата на връзката на или преди

en: Relationship Report
bg: Отчет за взаимоотношения

en: Relationship Start
bg: Начало на Взаимоотношения

en: Relationship Start Date
bg: Начална дата на взаимоотношение

en: Relationship Status
bg: Статус на взаимоотношение

en: Relationship Type
bg: Вид на взаимоотношение

en: Relationship Type A-to-B
bg: Тип взаимоотношение от А до Б

en: Relationship Type Ambiguity
bg: Неяснота от типа на връзката

en: Relationship Type Cross-Duplication
bg: Тип връзка Кръстосано дублиране

en: Relationship Type Display Label Duplicates
bg: Тип на връзката Показване на дубликати на етикета

en: Relationship Type ID
bg: Идентификатор на Вид Взаимоотношение

en: Relationship Type Internal Name Duplicates
bg: Тип връзка Вътрешно име Дублирани

en: Relationship Type Label A to B
bg: Етикет за тип взаимоотношение от А до Б

en: Relationship Type Label B to A
bg: Етикет за тип взаимоотношение Б към А

en: Relationship Type Name A to B
bg: Име на Тип взаимоотношение от А до Б

en: Relationship Type Name B to A
bg: Име на типа взаимоотношение Б към А

en: Relationship Type is Active
bg: Типът Взаимоотношение е Активен

en: Relationship Type is Reserved
bg: Тип Взаимоотношение е Запазен

en: Relationship Types
bg: Типове взаимоотношения

en: Relationship With
bg: Взаимоотношение С

en: Relationship created. | %count relationships created.
bg[0]: 1% брой създадени връзки.
bg[1]: %cброй създадени връзки.

en: Relationship from contact
bg: Взаимоотношение от контакт

en: Relationship record has been updated.
bg: Записът на взаимоотношение беше актуализиран.

en: Relationship to contact
bg: Взаимоотношение към контакт

en: Relationship type
bg: Вид на взаимоотношение

en: Relationship type %1, found in case configuration file, is not present in the database %2
bg: Тип релация %1, открит в конфигурационния файл на случай, не присъства в базата данни %2

en: Relationship type <em>%1</em> appears to be unidirectional internally, but has the same display label for both sides. Possibly you created it initially as unidirectional and then made it bidirectional later.
              <table>
                <tr><th>ID</th><th>name_a_b</th><th>name_b_a</th><th>label_a_b</th><th>label_b_a</th></tr>
                <tr><td>%2</td><td>%3</td><td>%4</td><td>%5</td><td>%6</td></tr>
              </table>
bg: Типът на връзката <em>%1</em> изглежда е еднопосочен вътрешно, но има един и същ етикет на дисплея и за двете страни. Вероятно сте го създали първоначално като еднопосочен и след това го направихте двупосочен по-късно.
    <table>
    <tr><th>ID</th><th>name_a_b</th><th>name_b_a</th><th>label_a_b</th><th>label_b_a</th></tr>
    <tr><td>%2</td><td>%3</td><td>%4</td><td>%5</td><td>%6</td></tr>
    </table>

en: Relationship type <em>%1</em> appears to be unidirectional, but has the same internal machine name for both sides.
              <table>
                <tr><th>ID</th><th>name_a_b</th><th>name_b_a</th><th>label_a_b</th><th>label_b_a</th></tr>
                <tr><td>%2</td><td>%3</td><td>%4</td><td>%5</td><td>%6</td></tr>
              </table>
bg: Типът на връзката <em>%1</em> изглежда е еднопосочен, но има едно и също вътрешно име на машина за двете страни.
    <table>
    <tr><th>ID</th><th>name_a_b</th><th>name_b_a</th><th>label_a_b</th><th>label_b_a</th></tr>
    <tr><td>%2</td><td>%3</td><td>%4</td><td>%5</td><td>%6</td></tr>
    </table>

en: Relationship type <em>%1</em> has an internal machine name that is the same as the display label as another type.
              <table>
                <tr><th>ID</th><th>name_a_b</th><th>name_b_a</th><th>label_a_b</th><th>label_b_a</th></tr>
                <tr><td>%2</td><td>%3</td><td>%4</td><td>%5</td><td>%6</td></tr>
                <tr><td>%7</td><td>%8</td><td>%9</td><td>%10</td><td>%11</td></tr>
              </table>
bg: Тип на връзка %1 има вътрешно име на машината, което е същото като етикета на дисплея като друг тип.
    <table>
    <tr><th>ID</th><th>name_a_b</th><th>name_b_a</th><th>label_a_b</th><th>label_b_a</th></tr>
    <tr><td>%2</td><td>%3</td><td>%4</td><td>%5</td><td>%6</td></tr>
    <tr><td>%7</td><td>%8</td><td>%9</td><td>%10</td><td>%11</td></tr>
    </table>

en: Relationship type <em>%1</em> has the same display label as another type.
              <table>
                <tr><th>ID</th><th>label_a_b</th><th>label_b_a</th></tr>
                <tr><td>%2</td><td>%3</td><td>%4</td></tr>
                <tr><td>%5</td><td>%6</td><td>%7</td></tr>
              </table>
bg: Тип връзка <em>%1</em> има същия етикет на дисплея като друг тип.
    <table>
    <tr><th>ID</th><th>label_a_b</th><th>label_b_a</th></tr>
    <tr><td>%2</td><td>%3</td><td>%4</td></tr>
    <tr><td>%5</td><td>%6</td><td>%7</td></tr>
    </table>

en: Relationship type <em>%1</em> has the same internal machine name as another type.
              <table>
                <tr><th>ID</th><th>name_a_b</th><th>name_b_a</th></tr>
                <tr><td>%2</td><td>%3</td><td>%4</td></tr>
                <tr><td>%5</td><td>%6</td><td>%7</td></tr>
              </table>
bg: Тип на връзка <em>%1</em> има същото вътрешно име на машината като друг тип.
    <table>
    <tr><th>ID</th><th>name_a_b</th><th>name_b_a</th></tr>
    <tr><td>%2</td><td>%3</td><td>%4</td></tr>
    <tr><td>%5</td><td>%6</td><td>%7</td></tr>
    </table>

en: Relationship type ID
bg: Идентификатор на Вид Взаимоотношение

en: Relationship type, if required
bg: Вид взаимоотношение, ако е необходимо

en: Relationship types describe relationships between people, households and organizations. Relationship types labels describe the relationship from the perspective of each of the two entities (e.g. Parent &gt;-&lt; Child, Employer &gt;-&lt; Employee). For some types of relationships, the labels may be the same in both directions (e.g. Spouse &gt;-&lt; Spouse).
bg: Типовете взаимоотношения описват взаимоотношенията между хора, домакинства и организации. Етикетите за типове взаимоотношения описват връзката от гледна точка на всеки от двата обекта (напр. Родител &gt;-&lt; Дете, Работодател &gt;-&lt; Служител). За някои типове връзки етикетите може да са еднакви и в двете посоки (напр. Съпруг &gt;-&lt; Съпруг).

en: Relationship was active after
bg: Връзката е била активна след

en: Relationship was active before
bg: Връзката е била активна преди

en: Relationship was active between
bg: Връзката е била активна между

en: Relationships
bg: Взаимоотношения

en: Relative Date Filters
bg: Филтри за относителна дата

en: Relative Date Range
bg: Относителен период от време

en: Relative month values are calculated based on the length of month(s) that they pass through.
                  The result will land on the same day of the month except for days 29-31 when the target month contains fewer days than the previous month.
                  For example, if a job is scheduled to run on August 31st, the following invocation will occur on October 1st, and then the 1st of every month thereafter.
                  To avoid this issue, please schedule Monthly and Quarterly jobs to run within the first 28 days of the month.
bg: Относителните месечни стойности се изчисляват на базата на продължителността на месеца(ите), през които преминават.
    Резултатът ще се появи на същия ден от месеца, с изключение на дни 29-31, когато целевият месец съдържа по-малко дни от предходния месец.
    Например, ако дадено задание е планирано да се изпълни на 31 август, следващото извикване ще се случи на 1 октомври и след това на 1-во число на всеки месец след това.
    За да избегнете този проблем, моля, планирайте месечните и тримесечните задачи да се изпълняват през първите 28 дни от месеца.

en: Release
bg: Освобождаване

en: Release Frequency
bg: Честота на освобождаване

en: Release Frequency interval should be a positive number.
bg: Интервалът на честотата на освобождаване трябва да бъде положително число.

en: Release Respondents
bg: Освободи Респонденти

en: Release Respondents >>
bg: Освободете респондентите >>

en: Release Time
bg: Време за освобождаване

en: Release Voters
bg: Освободете гласоподавателите

en: Release reserved campaign contacts for surveys and petitions
bg: Освободете запазените контакти за кампанията за проучвания и петиции

en: Released
bg: Освободен

en: Released on
bg: Пуснат на

en: Released.
bg: Освободено.

en: Releases reserved survey respondents when they have been reserved for longer than the Release Frequency days specified for that survey.
bg: Освобождава запазените респонденти на анкетата, когато са били резервирани за повече от дните за честота на освобождаване, посочени за тази анкета.

en: Relevant language
bg: Съответен език

en: Reload Page
bg: Презареждане на страницата

en: Remind me again in a month
bg: Напомни ми отново след месец

en: Remind me again in a week
bg: Напомни ми отново след седмица

en: Reminder Action
bg: Действие за напомняне

en: Reminder Action till repeating the reminder.
bg: Действие за напомняне до повторение на напомнянето.

en: Reminder Date
bg: Дата на напомняне

en: Reminder For
bg: Напомняне за

en: Reminder From Email
bg: Напомняне от Имейл

en: Reminder HTML
bg: HTML за напомняне

en: Reminder Interval.
bg: Интервал за напомняне.

en: Reminder Mapping
bg: Картографиране на напомняния

en: Reminder Sent
bg: Напомнянето е изпратено

en: Reminder Subject
bg: Тема за напомняне

en: Reminder Text
bg: Текст за напомняне

en: Reminder for Both
bg: Напомняне и за двамата

en: Reminder from Name
bg: Напомняне от Име

en: Reminders Sent
bg: Изпратени напомняния

en: Reminders for each scheduled payment.
bg: Напомняния за всяко насрочено плащане.

en: Remote Profiles Enabled
bg: Отдалечените профили са активирани

en: Remove
bg: Премахване

en: Remove %1
bg: Премахнете %1

en: Remove %1 from %2? (status in this group will be changed to 'Removed').
bg: Премахване на %1 от %2? (статусът в тази група ще бъде променен на „Премахнат“).

en: Remove Case Role
bg: Премахване на ролята на случай

en: Remove Contact from CiviCRM Group
bg: Премахване на контакт от CiviCRM Група

en: Remove Contacts from Group
bg: Премахване на контакта от групата

en: Remove Dedupe Exception
bg: Премахване на изключението за дедупиране

en: Remove Exception
bg: Премахване на изключение

en: Remove Parent?
bg: Премахване на родител?

en: Remove Products from this Page
bg: Премахване на продукти от тази страница

en: Remove Tags from Contacts
bg: Премахване на етикети от контакти

en: Remove Tags from activities
bg: Премахване на етикети от дейности

en: Remove Transaction
bg: Премахване на транзакция

en: Remove duplicate emails?
bg: Премахване на дублиращи се имейли?

en: Remove from Batch
bg: Премахване от партида

en: Remove from Group
bg: Премахване от групата

en: Remove from dashboard
bg: Премахнете от таблото

en: Remove from search criteria
bg: Премахване от критериите за търсене

en: Remove selected options
bg: Премахнете избраните опции

en: Remove the page (this cannot be undone!)
bg: Премахване на страницата (това не може да бъде отменено!)

en: Remove this row
bg: Премахни този ред

en: Remove unsaved attachment
bg: Премахнете незапазения прикачен файл

en: Removed
bg: Премахнати

en: Removed '%1'
bg: Премахнат „%1“

en: Removed (by %1)
bg: Премахнато (от %1)

en: Removed Contact From Group | Removed Contacts From Group
bg[0]: Премахнати контакти от група
bg[1]: Премахнати контакти от група

en: Removed Tag <em>%1</em>
bg: Премахнат маркер <em>%1</em>

en: Removed directory %1
bg: Премахната директория %1

en: Removes temporary data and files, and clears old data from cache tables. Recommend running this job every hour to help prevent database and file system bloat.
bg: Премахва временни данни и файлове и изчиства стари данни от кеш таблици. Препоръчваме да изпълнявате тази задача на всеки час, за да предотвратите раздуването на базата данни и файловата система.

en: Rename menu items. Move your cursor over the menu item and right-click with your mouse. Then select 'Rename'.
bg: Преименуване на елементи от менюто. Преместете курсора върху елемента от менюто и щракнете с десния бутон на мишката. След това изберете „Преименуване“.

en: Render open-ended template content. (Additional constraints may apply to autoloaded records and specific notations.)
bg: Изобразете съдържание на шаблон с отворен край. (Може да се прилагат допълнителни ограничения за автоматично заредени записи и специфични означения.)

en: Renew
bg: Поднови

en: Renew Membership
bg: Поднови членство

en: Renew Membership Using Credit Card
bg: Подновете Членството с Кредитна Карта

en: Renew Now
bg: Възобнови Сега

en: Renew the existing membership instead
bg: Вместо това подновете съществуващото членство

en: Renew-Credit Card
bg: Подновяване на Кредитна Карта

en: Renewal Membership Organization and Type
bg: Организация и Вид за Подновяване на Членството

en: Renewal Message
bg: Съобщение за Подновяване

en: Renewal Payment and Receipt
bg: Плащане и Разписка за Подновяване

en: Renewal Reminder (non-auto-renew memberships only)
bg: Напомняне за подновяване (само за членства без автоматично подновяване)

en: Renewal Reminders
bg: Напомняния за Подновяване

en: Renewal date must be the same or later than Member since (Join Date).
bg: Датата на подновяване трябва да е същата или по-късна от тази на Член от (Дата на присъединяване).

en: Renewal extends membership end date by one membership period
bg: Подновяването удължава крайната дата на членството с един период на членство

en: Renewing will add the normal membership period to the End Date of the previous period for members whose status is Current or Grace. For Expired memberships, renewing will create a membership period commencing from the 'Date Renewal Entered'. This date can be adjusted including being set to the day after the previous End Date - if continuous membership is required.
bg: Подновяването ще добави нормалния период на членство към Крайната дата на предишния период за членове, чийто статут е Текущ или Награден. За изтекло членство, подновяването ще създаде период на членство, започващ от „Въведена дата за подновяване“. Тази дата може да се коригира, включително да бъде зададена на ден след предишната крайна дата - ако се изисква непрекъснато членство.

en: Reopen accounting batches created by user (with Access to CiviContribute)
bg: Повторно отваряне на счетоводни партиди, създадени от потребител (с достъп до CiviContribute)

en: Reopen all accounting batches (with Access to CiviContribute)
bg: Отворете отново всички счетоводни пакети (с достъп до CiviContribute)

en: Reopened
bg: Отново отворено

en: Repeat
bg: Повтори

en: Repeat %1
bg: Повторете %1

en: Repeat Configuration has been saved
bg: Конфигурацията за повторение е запазена

en: Repeat Contributions Report
bg: Отчет за повторно дарение

en: Repeat Entity
bg: Повтори обект

en: Repeat?
bg: Повтори?

en: Repeating (%1 of %2)
bg: Повторение (%1 от %2)

en: Repeating Event
bg: Повтарящо се Събитие

en: Repeats
bg: Повторения

en: Repeats by day of the month
bg: Повтаря се по ден от месеца

en: Repeats by day of the week
bg: Повтаря се по ден от седмицата

en: Repeats every
bg: Повтаря се всеки

en: Repeats on
bg: Повтаря се

en: Repetition Condition
bg: Условие за повторение

en: Repetition Frequency Interval
bg: Честотен интервал на повторение

en: Repetition Frequency Unit
bg: Единица за честота на повторение

en: Repetition Number
bg: Номер на повторение

en: Replace website menu
bg: Заменете менюто на уебсайта

en: Replaced Word
bg: Заменена дума

en: Replacement
bg: Замяна

en: Replacement (prefix)
bg: Замяна (префикс)

en: Replacement Word
bg: Заместваща дума

en: Replied
bg: С Отговор

en: Replied
bg: С Отговор

en: Replies
bg: Отговори

en: Reply
bg: Отговор

en: Reply (Action)
bg: Отговор (Действие)

en: Reply Auto Responder is not set to any default value in <a %1>Headers, Footers, and Automated Messages</a>. This will disable the submit operation on any mailing created from CiviMail.
bg: Автоматичният отговор не е зададен на стойност по подразбиране в <a %1>заглавки, долни колонтитули и автоматизирани съобщения</a>. Това ще деактивира операцията за изпращане на всяка поща, създадена от CiviMail.

en: Reply Auto-responder
bg: Отговори на Автоматичен отговор

en: Reply Email of the mailing
bg: Отговор на имейла на пощата

en: Reply ID
bg: Идентификатор на Отговор

en: Reply Timestamp
bg: Времева марка за Отговори

en: Reply to Email
bg: Отговор на имейл

en: Reply to this email (link)
bg: Отговорете на този имейл (връзка)

en: Reply-To
bg: Отговаряте на

en: Reply-To (A)
bg: Отговори до (А)

en: Reply-To (B)
bg: Отговори до (Б)

en: Reply-To Email
bg: Имейл за Отговори

en: Reply-To Email of mailing
bg: Отговор до имейл за изпращане

en: Reply-to email
bg: Имейл за Отговори

en: Replyto Email
bg: Имейл за Отговори

en: Report
bg: Отчет

en: Report Class must be present before adding the report here, e.g. 'CRM_Report_Form_Contribute_Summary'
bg: Класът на отчета трябва да присъства, преди да добавите отчета тук, напр. 'CRM_Report_Form_Contribute_Summary'

en: Report Description
bg: Описание на отчета

en: Report Footer
bg: Долен колонтитул на отчета

en: Report Header
bg: Заглавка на отчета

en: Report Instance Arguments
bg: Докладвайте аргументи на екземпляра

en: Report Instance Assigned to Roles
bg: Докладвайте екземпляр, присвоен на роли

en: Report Instance Footer
bg: Долен колонтитул на екземпляра на отчета

en: Report Instance Header
bg: Заглавка на екземпляра на отчета

en: Report Instance ID
bg: Идентификатор на Инстанцията на Отчета

en: Report Instance Permissions
bg: Докладвайте разрешения за екземпляр

en: Report Instance Title
bg: Заглавие на екземпляра на отчета

en: Report Instance Title.
bg: Заглавие на екземпляра на отчета.

en: Report Instance description
bg: Описание на екземпляра на отчета

en: Report Instance description.
bg: Описание на екземпляра на отчета.

en: Report Instance email Subject
bg: Отчет за екземпляр на имейл Тема

en: Report Instance is Active
bg: Екземплярът на отчета е активен

en: Report Parameters
bg: Параметри на отчета

en: Report Template
bg: Шаблон за отчет

en: Report Templates
bg: Шаблони за отчети

en: Report Title
bg: Заглавие на Доклада

en: Report URL
bg: Докладвайте URL

en: Report Url must be like "contribute/summary"
bg: URL адресът на отчета трябва да е като „принос/резюме“

en: Report description appear in the display screen.
bg: Описанието на отчета се появява на екрана на дисплея.

en: Report instance Name
bg: Име на екземпляр на Отчет

en: Report mail could not be sent.
bg: Отчетният мейл не се изпрати.

en: Report mail has been sent.
bg: Отчетният мейл е изпратен.

en: Report template ID
bg: Идентификатор на Шаблон за отчет

en: Report title appear in the display screen.
bg: Заглавието на отчета се появява на екрана.

en: Report(s) created from the template: %1
bg: Отчет(и), създаден от шаблона: %1

en: Reported By
bg: Докладвано от

en: Reporter
bg: Репортер

en: Reporter/Role
bg: Репортер/Роля

en: Reports
bg: Отчети

en: Reports for '%1'
bg: Отчети за „%1“

en: Requested
bg: Поискано

en: Requested grant amount, in default currency.
bg: Исканата сума на безвъзмездна помощ във валута по подразбиране.

en: Requested grant amount, in original currency (optional).
bg: Исканата сума на безвъзмездна помощ в оригинална валута (по избор).

en: Require Approval
bg: Изискване на Одобрение

en: Require Membership Signup
bg: Изискай Членско Вписване

en: Require participant approval?
bg: Изисква се одобрение на участник?

en: Required
bg: Задължително

en: Required Elements
bg: Задължителни елементи

en: Required Participant Data
bg: Необходими Данни за Участниците

en: Required Permission
bg: Изисква се разрешение

en: Required information missing.
bg: Липсва необходимата информация.

en: Required parameter missing for ChangeCaseType - end post processing
bg: Липсва задължителен параметър за ChangeCaseType - край на последващата обработка

en: Required parameter missing for OpenCase - end post processing
bg: Липсва задължителен параметър за OpenCase - край на последващата обработка

en: Required product/premium name
bg: Задължително име на продукт/премиум

en: Required tokens
bg: Необходими токени

en: Required tokens are missing.
bg: Липсват задължителните токени.

en: Required?
bg: Задължително?

en: Requirements
bg: Изисквания

en: Requires
bg: Изисква

en: Requires Approval
bg: Изисква одобрение

en: Reservation Added
bg: Добавено е Запазване

en: Reservation did not add for %count contact. | Reservation did not add for %count contacts.
bg[0]: Не е добавена резервация за контакти.
bg[1]: Не е добавена резервация за %c контакти.

en: Reserve
bg: Запазен

en: Reserve Each Time
bg: Запазване всеки път

en: Reserve More Respondents >>
bg: Запазете повече респонденти >>

en: Reserve Respondents
bg: Запазени Респонденти

en: Reserve and Interview
bg: Запази и Интервюирай

en: Reserve campaign contacts for surveys and petitions
bg: Запазете контакти за кампанията за проучвания и петиции

en: Reserved
bg: Запазено

en: Reserved Financial Account?
bg: Резервирана финансова сметка?

en: Reserved Group?
bg: Резервирана група?

en: Reserved Profiles
bg: Запазени профили

en: Reserved Report?
bg: Запазен доклад?

en: Reserved respondents are released if they haven't been surveyed within this number of days. The Respondent Processor script must be run periodically to release respondents.
bg: Запазените респонденти се освобождават, ако не са били анкетирани в рамките на този брой дни. Скриптът за обработка на респонденти трябва да се изпълнява периодично, за да освобождава респондентите.

en: Reserved tags can not be deleted. Users with 'administer reserved tags' permission can set or unset the reserved flag. You must uncheck 'Reserved' (and delete any child tags) before you can delete a tag.
bg: Запазените етикети не могат да бъдат изтрити. Потребителите с разрешение за „администриране на запазени етикети“ могат да задават или деактивират резервирания флаг. Трябва да премахнете отметката от „Резервирано“ (и да изтриете всички дъщерни тагове), преди да можете да изтриете етикет.

en: Reserved.
bg: Запазено.

en: Reserved:
bg: Запазено:

en: Reserved?
bg: Запазено?

en: Reset Case Timeline?
bg: Нулиране на хронологията на случая?

en: Reset Date
bg: Нулиране на датата

en: Reset Form
bg: Формуляр за нулиране

en: Reset Paths
bg: Нулиране на пътища

en: Reset Start Date
bg: Нулиране на начална дата

en: Reset all selections
bg: Нулирайте всички селекции

en: Reset to default for selected product
bg: Възстановяване по подразбиране за избрания продукт

en: Resets all values in your client session. To trigger, add <em>%1</em>
bg: Нулира всички стойности във Вашата клиентска сесия. За да задействате, добавете <em>%1</em>

en: Resolved
bg: Разрешено

en: Resource URL
bg: URL адрес на ресурс

en: Resource URLs
bg: URL адреси на ресурси

en: Resource URLs: Make them portable
bg: URL адреси на ресурси: Направете ги преносими

en: Respondent Interview
bg: Интервю с респондент

en: Respondent Name
bg: Име на отговарящия

en: Respondent Reservation
bg: Запазване на респондента

en: Respondent Reserved.
bg: Респондентът е Запазен.

en: Respondent Status
bg: Статус на отговарящия

en: Respondent has been released. | %count respondents have been released.
bg[0]: респонденти са освободени.
bg[1]: %c респонденти са освободени.

en: Respondents
bg: Респонденти

en: Responding
bg: Отговаряне

en: Response Codes
bg: Кодове за отговор

en: Response Saved.
bg: Отговорът е Запазен.

en: Responses
bg: Отговори

en: Restore
bg: Възстанови

en: Restore Cases
bg: Възстановяване на случаи

en: Restore CiviCRM Menu
bg: Възстановяване на менюто CiviCRM

en: Restore Contact
bg: Възстановяване на контакт

en: Restore Contact(s)
bg: Възстановяване на контакт(и)

en: Restore cases
bg: Възстановяване на случаи

en: Restore contacts from trash
bg: Възстановяване на контакти от кошчето

en: Restore from Trash
bg: Възстановяване от кошчето

en: Restored
bg: Възстановен

en: Restrict to Groups
bg: Ограничаване до групи

en: Restrict to Website Users
bg: Ограничете до потребители на уебсайта

en: Restrictions:
bg: Ограничения:

en: Resubscribe
bg: Подновен абонамент

en: Resubscribe (Action)
bg: Повторно абониране (Действие)

en: Resubscribe Message
bg: Съобщение за повторно абониране

en: Resubscribe URL (Action)
bg: URL за повторно абониране (Действие)

en: Resubscribe via email
bg: Абонирайте се отново по имейл

en: Resubscribe via web page
bg: Абонирайте се отново чрез уеб страница

en: Result
bg: Резултат

en: Result Options
bg: Опции за резултат

en: Result Set
bg: Набор с резултати

en: Result Set for
bg: Набор от резултати за

en: Results
bg: Резултати

en: Results Column
bg: Колона с резултати

en: Results Column?
bg: Колона с резултати?

en: Results Columns?
bg: Колони с резултати?

en: Results Display
bg: Дисплей за резултати

en: Results are displayed here.
bg: Резултатите се показват тук.

en: Results may contain any of the selected options
bg: Резултатите може да съдържат някоя от избраните опции

en: Results must have all of the selected options
bg: Резултатите трябва да имат всички избрани опции

en: Resume
bg: Възобнови

en: Resume mailing
bg: Възобнови изпращане

en: Resumed
bg: Възобновено

en: Retrieves geocodes (lat and long) and / or parses street addresses (populates street number, street name, etc.)
bg: Извлича геокодове (ширина и дължина) и/или анализира улични адреси (попълва номер на улица, име на улица и т.н.)

en: Retry Failed Attempt Date
bg: Дата на неуспешен повторен опит

en: Return Path
bg: Път за връщане

en: Return URL
bg: Връщане на URL адрес

en: Return URL Arguments
bg: Връщане на URL аргументи

en: Return Url
bg: Връщане на URL адрес

en: Return Url Args
bg: Връщане на URL адрес Args

en: Return Value
bg: Върната стойност

en: Return to CiviCRM home page.
bg: Върнете се към началната страница на CiviCRM.

en: Return to Search
bg: Върнете се към Търсене

en: Return to Single Language
bg: Връщане към Един език

en: Return to home page.
bg: Върнете се към началната страница.

en: Return to this screen (<strong>Administer CiviCRM &raquo; CiviEvent &raquo; Manage Events &raquo; Configure &raquo; Online Registration</strong>) and select your profile.
bg: Върнете се към този екран (<strong>Администриране на CiviCRM &raquo; CiviEvent &raquo; Управление на събития &raquo; Конфигуриране &raquo; Онлайн регистрация</strong>) и изберете своя профил.

en: Return-Path
bg: Път за връщане

en: Return-Path must use a valid email address format.
bg: Път за връщане трябва да използва валиден формат на имейл адрес.

en: Returning since contribution has already been handled.
bg: Връщане, тъй като приносът вече е обработен.

en: Returning since there is no contact attached to this contribution id.
bg: Връщанe, тъй като към този идентификационен номер на приноса няма прикачен контакт.

en: Reuse an existing set
bg: Използвайте повторно съществуващ набор

en: Revenue
bg: Приходи

en: Revenue Account
bg: Сметка за приходите

en: Revenue Account ID
bg: Идентификационен номер на сметка за приходи

en: Revenue Accounting code
bg: Код за отчитане на приходите

en: Revenue Goal
bg: Цел за приходите

en: Revenue Recognition Date
bg: Дата на признаване на прихода

en: Revenue Recognition Date cannot be processed unless there is a Deferred Revenue account setup for the Financial Type. Please remove Revenue Recognition Date, select a different Financial Type with a Deferred Revenue account setup for it, or setup a Deferred Revenue account for this Financial Type.
bg: Датата на признаване на приходите не може да бъде обработена, освен ако няма настройка на акаунт за отложени приходи за финансовия тип. Моля, премахнете датата на признаване на приходите, изберете различен финансов тип с настройка на сметка за отложени приходи за него или настройте сметка за отсрочени приходи за този финансов тип.

en: Revert
bg: Отменено

en: Revert %1?
bg: Отменено %1?

en: Revert These Changes
bg: Отмяна на тези промени

en: Revert this workflow message template to the system default
bg: Връщане на този шаблон за съобщение на работен поток към системните по подразбиране

en: Revert to Default
bg: Връщане към подразбиране

en: Reverted
bg: Отменено

en: Review and Schedule
bg: Преглед и Насрочване

en: Review and modify the CiviContribute Component settings such as Taxes and Invoicing, Deferred Revenue, and Access Control by Financial Type
bg: Прегледайте и променете настройките на компонента CiviContribute като данъци и фактуриране, отложени приходи и контрол на достъпа по финансов тип

en: Review the values shown below from the first 2 rows of your import file and select the matching CiviCRM database fields from the drop-down lists in the right-hand column. Select '- do not import -' for any columns in the import file that you want ignored.
bg: Прегледайте показаните по-долу стойности от първите 2 реда на Вашия файл за импортиране и изберете съответстващите полета на базата данни CiviCRM от падащите списъци в дясната колона. Изберете '- не импортирайте -' за всички колони във файла за импортиране, които искате да игнорирате.

en: Review your contribution
bg: Прегледайте информацията за вашето дарение.

en: Review your customized <strong>LIVE</strong> online contribution page here. Use the following URL in links and buttons on any website to send visitors to this live page:
bg: Прегледайте вашата персонализирана страница за онлайн принос <strong>НА ЖИВО</strong> тук. Използвайте следния URL адрес във връзки и бутони на който и да е уебсайт, за да изпратите посетители на тази активна страница:

en: Review your customized <strong>LIVE</strong> online event registration page here. Use the following URL in links and buttons on any website to send visitors to this live page
bg: Прегледайте вашата персонализирана страница за регистрация на онлайн събитие <strong>НА ЖИВО</strong> тук. Използвайте следния URL във връзките и бутоните на всеки уебсайт, за да изпратите посетители към тази страница на живо

en: Revision code of the database schema; the format is module-defined
bg: Ревизионен код на схемата на базата данни; форматът е модулно дефиниран

en: Revisions
bg: Ревизии

en: Rich Text
bg: Богат текст

en: Rich Text Editor
bg: Богат текстов редактор

en: Right
bg: Дясно

en: Right Margin
bg: Дясно поле

en: Role
bg: Роля

en: Role in Case
bg: Роля в случая

en: Role in Case  %1 '%2'
bg: Роля в случай %1 „%2“

en: Role is a required field
bg: Ролята е изискуемо поле

en: Roles
bg: Роли

en: Rolling
bg: Въртяща се

en: Rolling means we set start/end based on current day, fixed means we set start/end for current year or month
          (e.g. 1 year + fixed -> we would set start/end for 1/1/06 thru 12/31/06 for any premium chosen in 2006)
bg: Ролинг означава, че задаваме начало/край на базата на текущия ден, фиксиран означава, че задаваме начало/край за текущата година или месец
    (напр. 1 година + фиксирана -> бихме задали начало/край за 1/1/06 до 12/31/06 за всяка премия, избрана през 2006 г.)

en: Rolling membership period starts on signup date. Fixed membership periods start on fixed_period_start_day.
bg: Продължителният период на членство започва от датата на регистрация. Фиксираните периоди на членство започват от fixed_period_start_day.

en: Romanian, Moldavian, Moldovan
bg: Румънски, Молдовски

en: Romansh
bg: Романш

en: Rotate 180
bg: Завърти на 180

en: Rotate left
bg: Завърти наляво

en: Rotate right
bg: Завърти надясно

en: Row(s) Listed
bg: Изброени ред(ове)

en: Rows imported successfully.
bg: Редовете са импортирани успешно.

en: Rows marked as pledge payments where the contributor and / or contribution amount could not be matched to a pending pledge payment. These contribution rows have been skipped (not imported).
bg: Редове, маркирани като плащания по залог, при които сътрудникът и/или сумата на вноската не могат да бъдат съпоставени с чакащо плащане по залог. Тези редове за принос са пропуснати (не са импортирани).

en: Rows per page:
bg: Редове на страница:

en: Rows where a soft credit was successfully assigned to a contact.
bg: Редове, в които е присвоен мек кредит успешно на контакт.

en: Rows which are duplicates of existing CiviCRM contact records.
bg: Редове, които са дубликати на съществуващи записи за контакти в CiviCRM.

en: Rows which are duplicates of existing CiviCRM contribution records.
bg: Редове, които са дубликати на съществуващи записи за принос в CiviCRM.

en: Rows which are duplicates of existing CiviCRM participant records.
bg: Редове, които са дубликати на съществуващи записи на участници в CiviCRM.

en: Rows with Errors
bg: Редове с грешки

en: Rows with a pledge payment successfully applied.
bg: Редове с успешно приложено плащане на залог.

en: Rows with a requested soft credit assignment where no matching contact was found (based on the supplied soft credit contact data). These contribution rows have been skipped (not imported).
bg: Редове с заявено присвояване на мек кредит, където не е намерен съответстващ контакт (въз основа на предоставените данни за контакт с мек кредит). Тези редове за принос са пропуснати (не са импортирани).

en: Rows with invalid data in one or more fields (for example, invalid email address formatting). These rows will be skipped (not imported).
bg: Редове с невалидни данни в едно или повече полета (например невалидно форматиране на имейл адреса). Тези редове ще бъдат пропуснати (не се импортират).

en: Rows with invalid data in one or more fields. These rows have been skipped (not imported).
bg: Редове с невалидни данни в едно или повече полета. Тези редове са пропуснати (не са импортирани).

en: Rows with invalid data in one or more fields. These rows will be skipped (not imported).
bg: Редове с невалидни данни в едно или повече полета. Тези редове ще бъдат пропуснати (не се импортират).

en: Rows with mismatched contact IDs... (NOT updated).
bg: Редове с несъответстващи идентификатори на контакти... (НЕ са актуализирани).

en: Rule Deleted
bg: Правилото е изтрито

en: Rule Field
bg: Поле за правила

en: Rule Group ID
bg: Идентификатор на група правила

en: Rule ID
bg: Идентификатор на правило

en: Rule ID !1 was successfully deleted.
bg: Идентификатор на правило !1 беше успешно изтрито.

en: Rule Length
bg: Продължителност на правилото

en: Rule Name
bg: Правило за Име

en: Rule Name ("CiviMember Membership Type" --> "Drupal Role")
bg: Име на правило („Тип членство в CiviMember“ --> „Drupal роля“)

en: Rule Name ('CiviCRM Group' <--> 'Drupal Role')
bg: Име на правило („CiviCRM група“ <-->„Drupal роля“)

en: Rule Table
bg: Таблица с правила

en: Rule Usage
bg: Използване на правила

en: Rule to use when matching registrations for this event
bg: Правило за прилагане при съвпадащи регистрации за това събитие

en: Run
bg: Пускане

en: Run %1
bg: Пускане %1

en: Run Upgrades
bg: Изпълни актуализации

en: Run and refine the search criteria as necessary
bg: Изпълнете и прецизирайте критериите за търсене, ако е необходимо

en: Run extension upgrades now?
bg: Да се стартират ли актуализациите на разширението сега?

en: Run frequency
bg: Честота на изпълнение

en: Run this report
bg: Пуснете този отчет

en: Running
bg: Продължаващ

en: Russian
bg: Руски

en: SELECT at least one OPTION FROM EVENT Fee(s).
bg: ИЗБЕРЕТЕ поне една ОПЦИЯ ОТ Такса(и) за събитие.

en: SIC Code
bg: SIC Код

en: SMS - schedule/send
bg: SMS - насрочване/изпращане

en: SMS - send reply
bg: SMS - изпращане на отговор

en: SMS Content
bg: SMS съдържание

en: SMS Date
bg: SMS Дата

en: SMS Message
bg: SMS съобщение

en: SMS Name
bg: SMS Име

en: SMS Provider
bg: Доставчик на SMS

en: SMS Provider API
bg: API на доставчика на SMS

en: SMS Provider API Params
bg: Параметри на API на доставчика на SMS

en: SMS Provider API URL
bg: URL адрес на API на доставчика на SMS

en: SMS Provider ID
bg: Идентификатор на доставчика на SMS

en: SMS Provider Name
bg: Име на доставчика на SMS

en: SMS Provider Password
bg: Парола на доставчика на SMS

en: SMS Provider Title
bg: Заглавие на доставчика на SMS

en: SMS Provider Username
bg: Потребителско име на доставчика на SMS

en: SMS Provider is Active?
bg: Доставчикът на SMS е активен?

en: SMS Provider is Default?
bg: Доставчикът на SMS е по подразбиране?

en: SMS Reminder Text
bg: SMS текст за напомняне

en: SMS Screen
bg: SMS екран

en: SMS Status
bg: SMS Статус

en: SMS Template
bg: SMS шаблон

en: SMS Template ID
bg: Идентификатор на SMS шаблон

en: SMS Text:
bg: SMS текст:

en: SMS body exceeding limit of %1 characters
bg: Текстът на SMS надвишава ограничението от %1 знака

en: SMS delivery
bg: Доставка на SMS

en: SMS will NOT be sent to %count contact - (no phone number on file, or communication preferences specify DO NOT SMS, or contact is deceased). | SMS will NOT be sent to %count contacts - (no phone number on file, or communication preferences specify DO NOT SMS, or contact is deceased).
bg[0]: SMS НЯМА да се изпраща до контакти - (няма телефонен номер или предпочитанията за комуникация посочват НЕ SMS, или контактът е починал).
bg[1]: SMS НЯМА да се изпраща до %c контакти - (няма телефонен номер или предпочитанията за комуникация посочват НЕ SMS, или контактът е починал).

en: SMS will NOT be sent to %count contact. | SMS will NOT be sent to %count contacts.
bg[0]: SMS НЯМА да се изпращат до контакти.
bg[1]: SMS НЯМА да се изпращат до %c контакти.

en: SMS will NOT be sent to contacts of %count Activity - (there are more than one Target contact). | SMS will NOT be sent to contacts of %count Activities - (there are more than one Target contact).
bg[0]: SMS НЯМА да се изпраща до контакти на Дейности - (има повече от един целеви контакт).
bg[1]: SMS НЯМА да се изпраща до %c контакти на Дейности - (има повече от един целеви контакт).

en: SMS will NOT be sent to contacts of %count selected activity as they are invalid for this task action. | SMS will NOT be sent to contacts of %count selected activities as they are invalid for this task action.
bg[0]: SMS НЯМА да се изпращат до контактите на избрани дейности, тъй като те са невалидни за това действие на задачата.
bg[1]: SMS НЯМА да се изпращат до контактите на %c избрани дейности, тъй като те са невалидни за това действие на задачата.

en: SMS will NOT be sent to contacts of %count selected activity. | SMS will NOT be sent to contacts of %count selected activities.
bg[0]: SMS НЯМА да се изпраща до контакти на избраните дейности.
bg[1]: SMS НЯМА да се изпраща до %c контакти на избраните дейности.

en: SMTP Configuration
bg: SMTP конфигурация

en: SMTP Password
bg: SMTP Парола

en: SMTP Port
bg: SMTP Порт

en: SMTP Server
bg: Сървър SMTP

en: SMTP Username
bg: SMTP потребителско име

en: SQL Import
bg: SQL импортиране

en: SQL Modes
bg: SQL режими

en: SQL Query
bg: SQL заявка

en: SQL Query must be a SELECT query that returns one or more rows of data to be imported. Specify the database name(s) AND table name(s) in the query (e.g. "SELECT * FROM my_database.my_table WHERE date_entered BETWEEN '1999-01-01' AND '2000-07-31'").
bg: SQL заявката трябва да бъде заявка SELECT, която връща един или повече реда данни за импортиране. Посочете името(ата) на базата данни И името(ната) на таблицата в заявката (напр. „SELECT * FROM my_database.my_table WHERE date_entered BETWEEN '1999-01-01' И '2000-07-31'").

en: SQL WHERE operator for search-builder mapping fields (search criteria).
bg: SQL WHERE оператор за полета за съпоставяне на конструктора за търсене (критерии за търсене).

en: SQL WHERE value for search-builder mapping fields.
bg: SQL WHERE стойност за полета за съпоставяне на конструктора за търсене.

en: SSL Merchant ID
bg: SSL ID на търговец

en: SSL User ID
bg: SSL потребителски идентификатор

en: STEP 2: Please Check Your Email
bg: СТЪПКА 2: Моля, проверете имейла си

en: SYBUNT Report
bg: Отчет  SYBUNT

en: SYBUNT means some year(s) but not this year. Provides a list of constituents who donated at some time in the history of your organization but did not donate during the time period you specify.
bg: SYBUNT означава някоя година(и), но не и тази година. Предоставя списък на участниците, които са дарили в даден момент от историята на Вашата организация, но не са дарили през периода от време, който посочите.

en: Safe File Extension
bg: Безопасно файлово разширение

en: Safe Merge Selected Duplicates
bg: Безопасно обединяване на избраните дубликати

en: Sales Tax Account is
bg: Сметката за данък върху продажбите е

en: Same email address?
bg: Същият имейл адрес?

en: Samoan
bg: Самоански

en: Sample Header for HTML formatted content.
bg: Примерна заглавка за HTML форматирано съдържание.

en: Sample Header for TEXT formatted content.
bg: Примерен заглавен колонтитул за ТЕКСТ форматирано съдържание.

en: Sango
bg: Санго

en: Sanskrit
bg: Санскрит

en: Sardinian
bg: Сардински

en: Save
bg: Запиши

en: Save & Continue Later
bg: Запази и Продължи по-късно

en: Save & Send Test Email
bg: Запазване и изпращане на тестов имейл

en: Save & Test
bg: Запазване и тестване

en: Save Anyway
bg: Запази въпреки това

en: Save As
bg: Запази Като

en: Save As New Template
bg: Запазване Като Нов Шаблон

en: Save Button
bg: Бутон за запазване

en: Save Draft
bg: Запази Чернова

en: Save Failed
bg: Неуспешно записване

en: Save Matching Contact
bg: Съхрани съвпадащия контакт

en: Save Relationship
bg: Запази Взаимоотношения

en: Save Report
bg: Запазване на отчета

en: Save Smart Group
bg: Запазете Смарт Група

en: Save Template
bg: Запази Шаблон

en: Save With Duplicate Household
bg: Запазете С Дублирано Домакинство

en: Save a Copy
bg: Запази Копие

en: Save a copy...
bg: Запази копие...

en: Save and Done
bg: Запази и приключи

en: Save and New
bg: Съхрани и нов

en: Save and Next
bg: Запази и продължи

en: Save and Preview
bg: Запази и Покажи

en: Save and Record Payment
bg: Запазете и Запишете Плащането

en: Save as a new field mapping
bg: Запиши като ново поле в картата

en: Save as non voted.
bg: Запазване като негласувано.

en: Save as voted.
bg: Запазване като гласувано.

en: Save as:
bg: Запази Като

en: Save report search criteria
bg: Запазете критерии за търсене на отчет

en: Save the CSV file with your contributions and 'contact matching' data to your local hard drive (or an accessible drive on your network).  Now you are ready for step 1 (Upload Data).
bg: Запазете CSV файла с Вашите приноси и данни за „съвпадение на контакти“ на Вашия локален твърд диск (или достъпен диск във вашата мрежа). Вече сте готови за стъпка 1 (Качване на данни).

en: Save the CSV file with your membership data and 'contact matching' data to your local hard drive (or an accessible drive on your network) - and you are now ready for step 1 (Upload Data).
bg: Запазете CSV файла с Вашите данни за членство и данни за „съпоставяне на контакти“ на Вашия локален твърд диск (или достъпно устройство във вашата мрежа) - и вече сте готови за стъпка 1 (Качване на данни).

en: Save the CSV file with your participant data and 'contact matching' data to your local hard drive (or an accessible drive on your network) - and you are now ready for step 1 (Upload Data).
bg: Запазете CSV файла с Вашите данни за участниците и данни за „съпоставяне на контакти“ на вашия локален твърд диск (или достъпно устройство във вашата мрежа) - и вече сте готови за стъпка 1 (Качване на данни).

en: Save the current mailing as a template.
bg: Запазете текущото съобщение като шаблон.

en: Save this field mapping
bg: Запиши тази графа в картата

en: Saved
bg: Запазено

en: Saved Field Mapping: %1
bg: Запазено съпоставяне на полето: %1

en: Saved Search
bg: Запазено Търсене

en: Saved Search Description
bg: Описание за запазено търсене

en: Saved Search ID
bg: Идентификатор на Запазено Търсене

en: Saved Search Label
bg: Запазен Етикет за Търсене

en: Saved Search Name
bg: Име за Запазено Търсене

en: Saved Searches
bg: Запазени Търсения

en: Saved mappings allow you to easily run the same import or export job multiple times. Mappings are created and updated as part of an Import or Export task. This screen allows you to rename or delete existing mappings.
bg: Запазените съпоставяния Ви позволяват лесно да изпълнявате едно и също задание за импортиране или експортиране няколко пъти. Съпоставянията се създават и актуализират като част от задача за импортиране или експортиране. Този екран Ви позволява да преименувате или изтривате съществуващи съпоставяния.

en: Saving...
bg: Запазване...

en: Schedule
bg: График

en: Schedule Follow-up
bg: Планирайте проследяване

en: Schedule Follow-up Activity
bg: Планирайте последваща дейност

en: Schedule ID
bg: Идентификатор на графика

en: Schedule Reminders
bg: Насрочване на напомняния

en: Schedule is Active?
bg: Графикът е активен?

en: Schedule or Send
bg: Насрочете или Изпратете

en: Scheduled
bg: Насрочен

en: Scheduled Activity Date
bg: Дата на планирана дейност

en: Scheduled Amount
bg: Планирана сума

en: Scheduled By Contact ID
bg: Планирано от идентификатор за контакт

en: Scheduled Date
bg: Планирана дата

en: Scheduled Job Deleted.
bg: Планираната задача е изтрита.

en: Scheduled Jobs
bg: Планирани работи

en: Scheduled Reminder
bg: Планирано напомняне

en: Scheduled Reminder Active
bg: Насроченото напомняне е активно

en: Scheduled Run Date
bg: Планирана дата на изпълнение

en: Scheduled and Completed Activities are searchable by type and/or activity date using 'Advanced Search'. Other applications may record activities for CiviCRM contacts using our APIs.
bg: Планираните и завършените дейности могат да се търсят по вид и/или дата на дейност с помощта на „Разширено търсене“. Други приложения могат да записват дейности за CiviCRM контакти, използвайки нашите API.

en: Scheduled in-person or online events which contacts can register for and attend.
bg: Планирани лични или онлайн събития, за които контактите могат да се регистрират и да присъстват.

en: Scheduled job run frequency.
bg: Планирана честота на изпълнение на работа.

en: Scheduled jobs have been executed according to individual timing settings. Please check log for messages.
bg: Планираните задачи са изпълнени според индивидуалните настройки на времето. Моля, проверете дневника за съобщения.

en: Scheduled mailing
bg: Планирано изпращане по пощата

en: Scheduled reminders allow you to automatically send messages to contacts regarding their memberships, participation in events, or other activities.
bg: Насрочените напомняния Ви позволяват автоматично да изпращате съобщения до контакти относно техните членства, участие в събития или други дейности.

en: Scheduling and Sending Mass SMS
bg: Планиране и изпращане на масови SMS

en: Schema Version
bg: Версия на схемата

en: Scottish Gaelic; Gaelic
bg: Шотландски келтски; Галски

en: Script instructions for volunteers to use for the survey.
bg: Инструкции за скриптове, които доброволците да използват за проучването.

en: Search
bg: Търси

en: Search All Cases
bg: Търсене във всички случаи

en: Search All or by Date Range
bg: Търсене във Всички или по Период от време

en: Search Batches
bg: Търсене на партиди

en: Search Builder
bg: Интегратор търсене

en: Search Campaign Pages
bg: Търсене на страници с кампании

en: Search Campaigns
bg: Търсене в Кампании

en: Search Cases with Upcoming Activities
bg: Случаи за търсене с предстоящи дейности

en: Search Contribution
bg: Търсене на Принос

en: Search Criteria
bg: Критерии за търсене

en: Search Events
bg: Търсене на Събития

en: Search Expiry Date
bg: Дата на изтичане на търсенето

en: Search Fields
bg: Полета за търсене

en: Search Filters
bg: Филтри за търсене

en: Search Groups
bg: Търсене в групи

en: Search Limit Group
bg: Група с ограничения за търсене

en: Search Limit Group ID
bg: Идентификатор на групата с ограничения за търсене

en: Search Mailings
bg: Търсене на пощенски съобщения

en: Search Operator
bg: Оператор за търсене

en: Search Petition
bg: Търсене в Петиция

en: Search Petitions
bg: Търсене в Петиции

en: Search Primary Details Only
bg: Търсете само основни подробности

en: Search Profile
bg: Търсене на профил

en: Search Results
bg: Резултати от търсенето

en: Search Settings
bg: Настройки за търсене

en: Search Survey
bg: Търсене в Проучване

en: Search Surveys
bg: Търсене в Проучвания

en: Search Title
bg: Заглавие за търсене

en: Search Views
bg: Търсене на изгледи

en: Search as a Range
bg: Търсене като диапазон

en: Search builder where clause
bg: Търсене в конструктора, където има клауза

en: Search by Range?
bg: Търсене по диапазон?

en: Search by name or id...
bg: Търсене по име или идентификатор...

en: Search by name/email or id...
bg: Търсене по име/имейл или идентификатор...

en: Search documentation in the User Guide
bg: Потърсете документация в Ръководството за потребителя

en: Search for contacts using '%1'
bg: Търсете контакти чрез „%1“

en: Search for the Personal Campaign Page by the fund-raiser's last name or email address.
bg: Потърсете страницата за лична кампания по фамилията или имейл адреса на набиращия средства.

en: Search in Trash
bg: Търсене в кошчето

en: Search results listings.
bg: Списъци с резултати от търсенето.

en: Search/Public Directory
bg: Търсене/Публична директория

en: Search:
bg: Търси:

en: Searchable
bg: Възможност за търсене?

en: Searchable?
bg: Възможност за търсене?

en: Searching...
bg: Търсене...

en: Second
bg: Втори

en: Second Date Range
bg: Втори период от време

en: Second Date Range:
bg: Втори период от време:

en: Second Dupe Contact
bg: Втори дублиран контакт

en: Second Dupe Contact ID
bg: Втори дублиран идентификатор за контакт

en: Second or Later by Contributor
bg: Второ или по-късно от Дарител

en: Secondary unit designator, e.g. Apt 3 or Unit # 14, or Bldg 1200
bg: Обозначение на вторична единица, напр. Апартамент 3 или блок № 14, или блок 1200

en: Secret is not set for this payment processor
bg: Тайната не е зададена за този процесор за плащане

en: Section Header / Group By
bg: Заглавка на раздел / Групиране по

en: Secure Cache Timeout
bg: Време за изчакване на защитения кеш

en: Secure temporary housing
bg: Сигурно временно жилище

en: Security Code
bg: Код за сигурност

en: Security Hash
bg: Хеш за сигурност

en: Security Warning
bg: Предупреждение за сигурност

en: Security hash
bg: Хеш за сигурност

en: See also:
bg: Вижте също:

en: See log entries for this Scheduled Job
bg: Вижте записите в регистрационния файл за това планирано задание

en: Select
bg: Избери

en: Select "Any" to display memberships with auto-renew subscription irrespective of their status.
bg: Изберете „Всяко“, за да покажете членства с автоматично подновяване на абонамент, независимо от техния статус.

en: Select "Cancelled" to display memberships with cancelled auto-renew subscriptions.
bg: Изберете „Анулирано“, за да покажете членства с анулирани абонаменти за автоматично подновяване.

en: Select "Ended" to display memberships with an ended auto-renew subscription.
bg: Изберете „Приключено“, за да покажете членство с прекратен абонамент за автоматично подновяване.

en: Select "Event" if you want your supporters to encourage people in their network to also register for this event. Select "Contribution" if you want supporters to promote a related online fundraising campaign (by linking to an online contribution page).
bg: Изберете „Събитие“, ако искате Вашите поддръжници да насърчат хората в тяхната мрежа също да се регистрират за това събитие. Изберете „Принос“, ако искате поддръжниците да популяризират свързана онлайн кампания за набиране на средства (чрез свързване към страница за онлайн принос).

en: Select "Failed" to display memberships with failed subscription payment.
bg: Изберете „Неуспешно“, за да покажете членства с неуспешно плащане на абонамент.

en: Select "In Progress" to display memberships with current auto-renew subscriptions.
bg: Изберете „В ход“, за да покажете членства с текущи абонаменти за автоматично подновяване.

en: Select "No" to display only memberships without Status Override set (membership is subject to the normal status rules)
bg: Изберете „Не“, за да покажете само членства без зададено Отмяна на Статус (членството е предмет на нормалните правила за състоянието)

en: Select "No" to display only related records (those who inherit membership through a relationship as defined in the membership type configuration).
bg: Изберете „Не“, за да покажете само свързани записи (тези, които са наследили членство чрез връзка, както е определено в конфигурацията на типа членство).

en: Select "None" to display memberships that have never had an auto-renew subscription.
bg: Изберете „Нито едно“, за да покажете членства, които никога не са имали абонамент за автоматично подновяване.

en: Select "Yes" to display only membership with Status Override set (membership is manually forced to a specific status)
bg: Изберете „Да“, за да покажете само членство със зададено Отмяна на Статус (членството е настроено по избор към конкретен статус)

en: Select "Yes" to display only primary members (those contacts who have a membership directly attached to their record)
bg: Изберете „Да“, за да покажете само основните членове (тези контакти, които имат членство, директно прикрепено към техния запис)

en: Select 'Also include' if you want to also send reminders to contacts who match this criteria. If you select 'Choose Recipients' - the chosen contacts will also receive the reminder (in ADDITION TO the contacts who match the criteria above).
bg: Изберете „Включване също“, ако искате да изпращате напомняния и на контакти, които отговарят на този критерий. Ако изберете „Избор на получатели“ – избраните контакти също ще получат напомнянето (В ДОПЪЛНЕНИЕ НА контактите, които отговарят на критериите по-горе).

en: Select 'CKEditor' for the built-in WYSIWYG option. You can customize the toolbar buttons and other settings by clicking "Configure CKEditor."
bg: Изберете „CKEditor“ за вградената WYSIWYG опция. Можете да персонализирате бутоните на лентата с инструменти и други настройки, като щракнете върху „Конфигуриране на CKEditor“.

en: Select 'Inline' to include this set of fields in the main contact Add/Edit form and Contact Summary screens. Select 'Tab' or 'Tab with Table' to create a separate navigation tab for display and editing these values (generally for less frequently accessed and/or larger sets of fields). 'Tab with Table' is recommended for customs data sets which allow multiple records.
bg: Изберете „Inline“, за да включите този набор от полета в основния формуляр за добавяне/редактиране на контакт и екраните с резюме на контакта. Изберете „Раздел“ или „Раздел с таблица“, за да създадете отделен раздел за навигация за показване и редактиране на тези стойности (обикновено за по-рядко достъпни и/или по-големи набори от полета). „Раздел с таблица“ се препоръчва за набори от митнически данни, които позволяват множество записи.

en: Select 'Limit to' if you want to only send reminders to contacts with the criteria selected above AND who ALSO match this criteria. If you select 'Choose Recipients' - only the chosen contacts will receive the reminder (AND only if they ALSO match the criteria above).
bg: Изберете „Ограничаване до“, ако искате да изпращате напомняния само на контакти с избраните по-горе критерии И които СЪЩО отговарят на тези критерии. Ако изберете „Избор на получатели“ – само избраните контакти ще получат напомнянето (И само ако СЪЩО СЪЩО отговарят на критериите по-горе).

en: Select 'New Saved Search' from the '- more actions -' drop-down menu and click 'Go'
bg: Изберете „Ново запазено търсене“ от падащото меню „- още действия —“ и щракнете върху „Начало“

en: Select 'Rolling' if the subscription or service starts on the current day. Select 'Fixed' if the start date is a fixed month and day within the current year (set this value in the next field).
bg: Изберете „Постоянен“, ако абонаментът или услугата започва в текущия ден. Изберете „Фиксирана“, ако началната дата е фиксиран месец и ден от текущата година (задайте тази стойност в следващото поле).

en: Select 'Textarea' if you want users to type text and/or HTML code into plain text fields.
bg: Изберете „Текстово поле“, ако искате потребителите да въвеждат текст и/или HTML код в полетата с обикновен текст.

en: Select 'User and User Admin Only' if joining this group is controlled by authorized CiviCRM users only. If you want to allow contacts to join and remove themselves from this group via the Registration and Account Profile forms, select 'Public Pages'.
bg: Изберете „Потребител и само потребителски администратор“, ако присъединяването към тази група се контролира само от оторизирани потребители на CiviCRM. Ако искате да разрешите на контакти да се присъединяват и да се премахват от тази група чрез формулярите за регистрация и профил на акаунт, изберете „Публични страници“.

en: Select 'rolling' if membership periods begin at date of signup. Select 'fixed' if membership periods begin on a set calendar date.
bg: Изберете „продължаващо“, ако периодите на членство започват от датата на регистрация. Изберете „фиксирано“, ако периодите на членство започват на определена календарна дата.

en: Select 'rolling' if membership periods begin at date of signup. Select 'fixed' if membership periods begin on a set calendar date. If membership duration is specified in years, you will be able to specify the exact month and day for memberships to start. If membership duration is specified in months, memberships will start on the 1st of the current month and run for the number of specified months.
bg: Изберете „продължителен“, ако периодите на членство започват от датата на регистрация. Изберете „фиксирано“, ако периодите на членство започват на определена календарна дата. Ако продължителността на членството е посочена в години, ще може да посочите точния месец и ден за започване на членството. Ако продължителността на членството е посочена в месеци, членството ще започне на 1-во число на текущия месец и ще продължи за броя на посочените месеци.

en: Select <strong>Individual</strong> for Contact Type if each record in your file represents an individual person - even if the file also contains related Organization data (e.g. Employer Name, Employer Address, etc.).
bg: Изберете <strong>Лице</strong> за Тип контакт, ако всеки запис във Вашия файл представлява отделно лице - дори ако файлът съдържа и свързани данни за организация (например име на работодател, адрес на работодател и т.н.).

en: Select Campaign
bg: Изберете Кампания

en: Select Case
bg: Изберете случай

en: Select Case for Merge
bg: Изберете случай за обединяване

en: Select Code
bg: Изберете код

en: Select Columns
bg: Изберете Колони

en: Select Contact
bg: Избери контакт

en: Select Credit Card Types that this payment processor can accept
bg: Изберете типове кредитни карти, които този процесор за обработка на плащания може да приеме

en: Select Current User
bg: Изберете Текущ потребител

en: Select Date
bg: Избери дата

en: Select Field
bg: Избери Поле

en: Select Fields to Export
bg: Изберете Полета за експортиране

en: Select Final Mailing (Test %1)
bg: Изберете окончателно съобщение (Тест %1)

en: Select Format
bg: Изберете Форматиране

en: Select Group
bg: Избери група

en: Select Label
bg: Изберете Етикет

en: Select Location
bg: Изберете Местоположение

en: Select Mailer
bg: Изберете Подател

en: Select Membership Organization and then Membership Type.
bg: Изберете Членска организация и след това Вид Членство.

en: Select Profile
bg: Избери профил

en: Select Recipients
bg: Изберете Получатели

en: Select Records
bg: Изберете Записи

en: Select Result Set
bg: Изберете Набор от резултати

en: Select SMS Provider
bg: Изберете SMS доставчик

en: Select Saved Mapping or Leave blank to create a new One.
bg: Изберете Запазено картографиране или Оставете празно, за да създадете ново.

en: Select Saved Mapping, or leave blank to create a new mapping.
bg: Изберете Запазено картографиране или оставете празно, за да създадете ново картографиране.

en: Select Tag(s)
bg: Изберете Етикет(и)

en: Select Tagset
bg: Изберете набор от етикети

en: Select Year (for monthly breakdown)
bg: Изберете година (за месечна разбивка)

en: Select a CiviMember Membership Type
bg: Изберете тип членство в CiviMember

en: Select a Drupal Role
bg: Изберете Drupal роля

en: Select a Financial Type that has both a 'Cost of Sales Premiums Account' and a 'Premiums Inventory Account' if you want to generate accounting transactions to track the cost of premiums used.
bg: Изберете финансов тип, който има както „Акаунт за премии за разходи по продажбите“, така и „Акаунт за инвентаризация на премии“, ако искате да генерирате счетоводни транзакции, за да проследявате разходите за използвани премии.

en: Select a Membership Level
bg: Изберете ниво на членство

en: Select a Membership Renewal Level
bg: Изберете ниво на подновяване на членство

en: Select a Role to assign (grant) this permission to. Select the special role 'Everyone' if you want to grant this permission to ALL users. 'Anyone' includes anonymous (i.e. not logged in) users.
bg: Изберете роля, на която да присвоите (да предоставите) това разрешение. Изберете специалната роля „Всички“, ако искате да предоставите това разрешение на ВСИЧКИ потребители. „Всеки“ включва анонимни (т.е. не влезли) потребители.

en: Select a Role to assign (grant) this permission to. Select the special role 'Everyone' if you want to grant this permission to ALL users. 'Everyone' includes anonymous (i.e. not logged in) users. Select the special role 'Authenticated' if you want to grant it to any logged in user.
bg: Изберете роля, на която да присвоите (да предоставите) това разрешение. Изберете специалната роля „Всички“, ако искате да предоставите това разрешение на ВСИЧКИ потребители. „Всички“ включва анонимни (т.е. не влезли) потребители. Изберете специалната роля „Удостоверен“, ако искате да я предоставите на всеки влязъл в системата потребител.

en: Select a different Custom Data Set for this field.
bg: Изберете различен персонализиран набор от данни за това поле.

en: Select a financial type that is linked to both a 'Cost of Sales Premiums Account' and a 'Premiums Inventory Account' if you want to generate accounting transactions to track the cost of premiums used.
bg: Изберете финансов тип, който е свързан както с „Сметка за премии за разходи по продажбите“, така и с „Сметка за инвентаризация на премии“, ако искате да генерирате счетоводни транзакции за проследяване на разходите за използвани премии.

en: Select a group if you are using this profile for search and listings, AND you want to limit the listings to members of a specific group.
bg: Изберете група, ако използвате този профил за търсене и обяви и искате да ограничите списъците до членове на конкретна група.

en: Select a group if you want contacts to be automatically added to that group when the profile is submitted.
bg: Изберете група, ако искате контактите да се добавят автоматично към тази група, когато профилът бъде изпратен.

en: Select a group of contacts who should have this role when logged in to your site. Groups must be assigned the 'Access Control' type (Contacts &raquo; Manage Groups &raquo; Settings) to be included in this list.
bg: Изберете група от контакти, които трябва да имат тази роля, когато са влезли във Вашия сайт. На групите трябва да бъде присвоен тип „Контрол на достъпа“ (Контакти &raquo; Управление на групи &raquo; Настройки), за да бъдат включени в този списък.

en: Select a label format from the dropdown list.
bg: Изберете формат на етикет от падащия списък.

en: Select a page format for PDF files created using this template if you wish to override the default format. Page formats define the paper size and margins.
bg: Изберете формат на страница за PDF файлове, създадени с помощта на този шаблон, ако искате да замените формата по подразбиране. Форматите на страниците определят размера на хартията и полетата.

en: Select a page format from the list or configure your own format in the settings below.
bg: Изберете формат на страницата от списъка или конфигурирайте свой собствен формат в настройките по-долу.

en: Select a page format to use for the PDF file. Page formats define the paper size and margins.
bg: Изберете формат на страницата, който да използвате за PDF файла. Форматите на страниците определят размера на хартията и полетата.

en: Select a pre-configured Price Set to offer multiple individually priced options for contributions. Otherwise, select &quot;-none-&quot; and enter one or more fixed contribution options in the table below. Create or edit Price Sets <a href='%1'>here</a>.
bg: Изберете предварително конфигуриран набор от цени, за да предложите множество опции с индивидуална цена за вноски. В противен случай изберете &quot;-няма-&quot; и въведете една или повече опции за фиксирани вноски в таблицата по-долу. Създайте или редактирайте набори от цени <a href='%1'>тук</a>.

en: Select a pre-configured Price Set to offer multiple individually priced options for event registrants. Otherwise, select &quot;-none-&quot; and enter one or more fee levels in the table below. Create or edit Price Sets <a href='%1'>here</a>.
bg: Изберете предварително конфигуриран Ценови Комплект, за да предложите множество опции с индивидуална цена за регистрираните участници. В противен случай изберете &quot;-никой-&quot; и въведете едно или повече нива на такси в таблицата по-долу. Създайте или редактирайте набори от цени <a href='%1'>тук</a>.

en: Select a pre-existing template, or upload a document for mail merge.
bg: Изберете вече съществуващ шаблон или качете документ за обединяване на поща.

en: Select a specific Contact Subtype here ONLY if all you want all records in this import to be assigned to that subtype. EXAMPLE: If all records are of the <strong>Student</strong>, select that subtype here and it will be assigned to all import records.
bg: Изберете конкретен подтип на контакт тук САМО ако искате всички записи в този импорт да бъдат приписани към този подтип. ПРИМЕР: Ако всички записи са от <strong>Ученика</strong>, изберете този подтип тук и той ще бъде присвоен на всички записи за импортиране.

en: Select a specific group of contacts, OR apply this permission to ALL groups.
bg: Изберете конкретна група контакти ИЛИ приложете това разрешение към ВСИЧКИ групи.

en: Select a specific group of custom fields, OR apply this permission to ALL custom fields.
bg: Изберете конкретна група персонализирани полета ИЛИ приложете това разрешение към ВСИЧКИ персонализирани полета.

en: Select a specific profile, OR apply this permission to ALL profiles.
bg: Изберете конкретен профил ИЛИ приложете това разрешение към ВСИЧКИ профили.

en: Select a username; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
bg: Изберете потребителско име; пунктуацията не е разрешена с изключение на точки, тирета и долни черти.

en: Select all CiviMember Status Rule(s) that represent current status.
bg: Изберете всички правила(о) за статус на CiviMember, които представляват текущия статус.

en: Select all CiviMember Status Rule(s) that represent expired status.
bg: Изберете всички правила(о) за статус на CiviMember, които представляват изтекъл статус.

en: Select an ACL Role to assign.
bg: Изберете роля на ACL, която да присвоите.

en: Select an Online Contribution page that the user can access to make self-service pledge payments. (Only Online Contribution pages configured to include the Pledge option are listed.)
bg: Изберете страница за онлайн принос, до която потребителят може да получи достъп, за да извършва плащания на залози за самообслужване. (Изброени са само страници за онлайн принос, конфигурирани да включват опцията за залог.)

en: Select an entity.
bg: Изберете обект.

en: Select an event, OR apply this permission to ALL events.
bg: Изберете събитие ИЛИ приложете това разрешение към ВСИЧКИ събития.

en: Select an existing organization
bg: Изберете съществуваща организация

en: Select an icon to appear to the left side of the navigation menu item.
bg: Изберете икона, която да се появи отляво на елемента от менюто за навигация.

en: Select an option to reveal honoree information fields.
bg: Изберете опция за разкриване на полетата с информация за отличените.

en: Select and configure one or more payment processing services for online contributions, events and / or membership fees.
bg: Изберете и конфигурирайте една или повече услуги за обработка на плащания за онлайн вноски, събития и/или членски такси.

en: Select as Final
bg: Изберете като Окончателен

en: Select at least one membership option.
bg: Изберете поне една опция за членство.

en: Select at least one option from Contribution(s).
bg: Изберете поне една опция от Принос(и).

en: Select at least one option from Membership Type(s).
bg: Изберете поне една опция от Тип(овете) членство.

en: Select at most one option associated with the same membership type.
bg: Изберете най-много една опция, свързана със същия тип членство.

en: Select between Admin/Public for each option. 'Public' will show the option to all users accessing the price set. Use 'Admin' to limit the option to users with the 'CiviEvent: edit event participants’ permission (when viewing the field via the event registration pages) or the ‘CiviContribute: edit contributions’ permission (when accessing the field through a contribution page).
bg: Изберете между Администратор/Публични за всяка опция. „Обществено“ ще покаже опцията на всички потребители, които имат достъп до зададената цена. Използвайте „Администратор“, за да ограничите опцията до потребители с разрешение „CiviEvent: редактиране на участници в събитие“ (когато преглеждате полето през страниците за регистрация на събитие) или разрешение „CiviContribute: редактиране на приноси“ (когато осъществявате достъп до полето през страница за принос) .

en: Select color
bg: Изберете цвят

en: Select either of the dates.
bg: Изберете някоя от датите.

en: Select field
bg: Изберете поле

en: Select fields for export
bg: Изберете полета за експортиране

en: Select list
bg: Изберете списък

en: Select neither to show all members, regardless of whether they are the direct member or inherit it through a relationship,
bg: Изберете нито едно, за да покажете всички членове, независимо дали са директният член или го наследяват чрез взаимоотношенията,

en: Select neither to show all memberships
bg: Не избирайте, за да покажете всички членства

en: Select non-overlapping discount start date.
bg: Изберете начална дата за отстъпка, която не се припокрива.

en: Select one or more tags for details.
bg: Изберете един или повече тагове за подробности.

en: Select recurring units supported for recurring payments.
bg: Изберете повтарящи се единици, поддържани за повтарящи се плащания.

en: Select saved mapping
bg: Изберете запазено картографиране

en: Select someone else ...
bg: Изберете някой друг...

en: Select the <strong>tabs</strong>
              that should be displayed when viewing a contact record. EXAMPLE: If your organization does not keep track of
              'Relationships', then un-check this option to simplify the screen display. Tabs for Contributions, Pledges,
              Memberships, Events, Grants and Cases are also hidden if the corresponding component is not enabled. Go to
              <a href="%1">Administer > System Settings > Enable Components</a>
              to modify the components which are available for your site.
bg: Изберете <strong>разделите</strong>
    които трябва да се показват при преглед на запис на контакт. ПРИМЕР: Ако вашата организация не следи
    „Взаимоотношения“, след което премахнете отметката от тази опция, за да опростите дисплея на екрана. Раздели за вноски, обещания,
    Членствата, събитията, грантовете и казусите също са скрити, ако съответният компонент не е активиран. Отидете на
    <a href="%1">Администриране > Системни настройки > Активиране на компоненти</a>
    да модифицирате компонентите, които са налични за Вашия сайт.

en: Select the Activity Type.
bg: Изберете Тип дейност.

en: Select the Product
bg: Изберете продукта

en: Select the SMS provider for this mass message from the dropdown list.
bg: Изберете доставчика на SMS за това масово съобщение от падащия списък.

en: Select the appropriate Privacy Options.
bg: Изберете подходящите опции за поверителност.

en: Select the appropriate financial type for this payment.
bg: Изберете подходящия тип финансиране за това плащане.

en: Select the appropriate financial type for this transaction.
bg: Изберете подходящия финансов тип за тази транзакция.

en: Select the campaign for which survey is created.
bg: Изберете кампанията, за която се създава анкетата.

en: Select the corresponding financial type for contributions made using this page (e.g. donation, capital campaign, etc.). Financial types (and associated accounting codes) are included when contributions are exported, so it can helpful to set up specific types for accounting purposes. You can add or modify contribution available types from Administer &gt; CiviContribute &gt; Financial Types.
bg: Изберете съответния финансов тип за приноси, направени чрез тази страница (напр. дарение, капиталова кампания и т.н.). Финансовите типове (и свързаните счетоводни кодове) се включват, когато вноските се експортират, така че може да е полезно да се настроят конкретни типове за счетоводни цели. Можете да добавяте или променяте наличните типове приноси от Администриране &gt; CiviContribute &gt; Финансови видове.

en: Select the corresponding financial type for contributions made using this page.
bg: Изберете съответния финансов тип за вноски, направени чрез тази страница.

en: Select the currency to be used for contributions submitted from this contribution page.
bg: Изберете валутата, която да се използва за приноси, изпратени от тази страница за приноси.

en: Select the currency to be used for event registration.
bg: Изберете валутата, която да се използва за регистрация на събитие.

en: Select the fields to be exported using the table below. You'll see a live preview of the first few records for each field.
bg: Изберете полетата за експортиране, като използвате таблицата по-долу. Ще видите преглед на живо на първите няколко записа за всяко поле.

en: Select the fields to be included when editing a contact or event address.
bg: Изберете полетата, които да бъдат включени, когато редактирате контакт или адрес на събитие.

en: Select the financial type assigned to fees for this membership type (for example 'Membership Fees'). This is required for all membership types - including free or complimentary memberships.
bg: Изберете финансовия тип, присвоен на таксите за този тип членство (например „Такси за Членство“). Това се изисква за всички видове членство - включително безплатно или подарено членство.

en: Select the format that is used for date fields in your import data.
bg: Изберете формата, който се използва за полетата за дата във Вашите данни за импортиране.

en: Select the group
bg: Изберете групата

en: Select the html type used to offer options for this field
bg: Изберете типа html, използван за предлагане на опции за това поле

en: Select the interval for due date.
bg: Изберете интервала за крайна дата.

en: Select the menu item corresponding to the section this item should be placed in. If this is a top-level menu, leave this field empty.
bg: Изберете елемента от менюто, съответстващ на секцията, в която трябва да бъде поставен този елемент. Ако това е меню от най-високо ниво, оставете това поле празно.

en: Select the payment processor to be used for contributions submitted from this contribution page (unless you are soliciting non-monetary / in-kind contributions only).
bg: Изберете платежния процесор, който да се използва за приноси, изпратени от тази страница за приноси (освен ако не искате само непарични/непарични приноси).

en: Select the preferred method(s) of communicating with this contact.
bg: Изберете предпочитания метод(и) за комуникация с този контакт.

en: Select the related online contribution page that supporters of this event are promoting. Visitors to their Personal Campaign pages will be directed to the selected online contribution page to donate money.
bg: Изберете свързаната страница за онлайн принос, която поддръжниците на това събитие популяризират. Посетителите на техните страници за лична кампания ще бъдат насочени към избраната страница за онлайн дарение, за да дарят пари.

en: Select the sections that should be included in the Basic and Advanced Search forms. EXAMPLE: If you don't track Relationships - then you do not need this section included in the advanced search form. Simplify the form by un-checking this option.
bg: Изберете секциите, които трябва да бъдат включени във формите за основно и разширено търсене. ПРИМЕР: Ако не проследявате Връзки - тогава нямате нужда от включването на този раздел във формата за разширено търсене. Опростете формуляра, като премахнете отметката от тази опция.

en: Select the sections that should be included in the Contact Dashboard. EXAMPLE: If you don't want constituents to view their own contribution history, un-check that option.
bg: Изберете секциите, които трябва да бъдат включени в таблото за управление на контактите. ПРИМЕР: Ако не искате участниците да преглеждат собствената си хронология на вноските, махнете отметката от тази опция.

en: Select the sections that should be included when adding or editing a contact record. EXAMPLE: If your organization does not record Gender and Birth Date for individuals, then simplify the form by un-checking this option. Drag interface allows you to change the order of the panes displayed on contact add/edit screen.
bg: Изберете секциите, които трябва да бъдат включени при добавяне или редактиране на запис на контакт. ПРИМЕР: Ако вашата организация не записва пол и рождена дата за физически лица, опростете формуляра, като премахнете отметката от тази опция. Интерфейсът за плъзгане ви позволява да промените реда на панелите, показани на екрана за добавяне/редактиране на контакти.

en: Select the source of the imported data. By default the following choices are possible:
bg: Изберете източника на импортираните данни. По подразбиране са възможни следните избори:

en: Select the tabs that should be displayed when viewing a contact record. EXAMPLE: If your organization does not keep track of 'Relationships', then un-check this option to simplify the screen display. Tabs for Contributions, Pledges, Memberships, Events, Grants and Cases are also hidden if the corresponding component is not enabled. Go to Administer > System Settings > Enable Components to modify the components which are available for your site.
bg: Изберете разделите, които трябва да се показват, когато преглеждате запис на контакт. ПРИМЕР: Ако Вашата организация не следи „Връзки“, махнете отметката от тази опция, за да опростите показването на екрана. Разделите за вноски, обещания, членства, събития, субсидии и казуси също са скрити, ако съответният компонент не е активиран. Отидете на Администриране > Системни настройки > Активиране на компоненти, за да промените компонентите, които са налични за Вашия сайт.

en: Select the type of CiviCRM record and the field you want to include in this Profile.
bg: Изберете типа CiviCRM запис и полето, което искате да включите в този профил.

en: Select the type of data this ACL operates on.
bg: Изберете типа данни, с които работи този ACL.

en: Select the type of record that this set of custom fields is applicable for. You can configure custom data for a specific type of contact (e.g. Individuals but NOT Organizations), ANY type of contact, or other record types such as activities, contributions, memberships and event participants.
bg: Изберете типа запис, за който е приложим този набор от персонализирани полета. Можете да конфигурирате персонализирани данни за конкретен тип контакт (напр. Физически лица, но НЕ организации), ВСЯКАКВИ тип контакт или други типове записи като дейности, приноси, членства и участници в събития.

en: Select valid date range
bg: Изберете валиден период от време

en: Select which CiviMember Status Rules will be used for "Current" and "Expired" status. A "Current" status rule will add the above role to a user account. An "Expired" status rule will remove the above role from a user account.
bg: Изберете кои правила за статус на CiviMember ще се използват за статуси „Текущ“ и „Изтекъл“. Правилото за състояние „Текущо“ ще добави горната роля към потребителски акаунт. Правило за състояние „Изтекъл“ ще премахне горната роля от потребителски акаунт.

en: Select which method CiviMember Roles Sync will use to automatically synchronize Memberships and Roles. If you choose user login/logout, you will have to run an initial "Manual Synchronization" after you create a new rule for it to be applied to all users and contacts. Leave the default setting if you are unsure which method to use.
bg: Изберете кой метод ще използва CiviMember Синхронизиране на Роли за автоматично синхронизиране на членства и роли. Ако изберете потребителско влизане/излизане, ще трябва да изпълните първоначална „Ръчна синхронизация“, след като създадете ново правило, което да се прилага към всички потребители и контакти. Оставете настройката по подразбиране, ако не сте сигурни кой метод да използвате.

en: Selectable:
bg: Възможност за избор:

en: Selectable?
bg: Възможност за избор?

en: Selected %1 Report has been deleted.
bg: Избраният %1 отчет е изтрит.

en: Selected %1 type has been deleted.
bg: Избраният тип %1 е изтрит.

en: Selected %1 type has not been deleted.
bg: Избраният %1 тип не беше изтрит.

en: Selected ACL has been deleted.
bg: Избрани ACL бяха изтрити

en: Selected Activity cannot be deleted.
bg: Избраната дейност не може да бъде изтрита.

en: Selected Activity has been deleted successfully. | %count Activities have been deleted successfully.
bg[0]: 1% Дейности бяха изтрити успешно.
bg[1]: 1% Дейности бяха изтрити успешно.

en: Selected Contacts
bg: Избрани контакти

en: Selected Entity Role has been deleted.
bg: Избраната роля на субекта е изтрита.

en: Selected Event is not Paid Event
bg: Избраното Събитие не е Платено Събитие

en: Selected Financial Account has been deleted.
bg: Избраната финансова сметка е изтрита.

en: Selected Label Format has been deleted.
bg: Избраният формат на етикета е изтрит.

en: Selected Location type has been deleted.
bg: Избраният тип местоположение е изтрит.

en: Selected Note has been deleted successfully.
bg: Избраната бележка е изтрита успешно.

en: Selected Option
bg: Избрана опция

en: Selected PDF Page Format has been deleted.
bg: Избраният PDF формат на страница е изтрит.

en: Selected Payment Processor type has been deleted.<br/>
bg: Избраният тип процесор за плащане е изтрит.<br/>

en: Selected Premium Product has been removed from this Contribution Page.
bg: Избраният премиум продукт е премахнат от тази Страница за принос.

en: Selected Premium Product type has been deleted.
bg: Избраният тип премиум продукт е изтрит.

en: Selected Profile Field has been deleted.
bg: Избраното поле за профил е изтрито.

en: Selected Provider has been deleted.
bg: Избраният доставчик е изтрит.

en: Selected Relationship type has been deleted.
bg: Избраният тип взаимоотноешние е изтрит.

en: Selected Reminder has been deleted.
bg: Избраното напомняне е изтрито.

en: Selected Survey type has been deleted.
bg: Избраният тип Проучване е изтрит.

en: Selected case is already linked.
bg: Избраният случай вече е свързан.

en: Selected contact does not have an address. Please click the following link to edit that contact to add an address, or select a different contact.
bg: Избраният контакт няма адрес. Моля, щракнете върху следната връзка, за да редактирате този контакт, за да добавите адрес, или изберете друг контакт.

en: Selected contact type can not be deleted. Make sure contact type doesn't have any associated custom data or group.
bg: Избраният тип контакт не може да бъде изтрит. Уверете се, че типът контакт няма свързани персонализирани данни или група.

en: Selected contact type has been deleted.
bg: Избраният тип контакт е изтрит.

en: Selected contact(s) do not have a valid Phone, or communication preferences specify DO NOT SMS, or they are deceased
bg: Избраният контакт(и) няма валиден телефон или предпочитанията за комуникация посочват НЕ ИЗПРАЩАЙ SMS, или са починали

en: Selected contact(s) do not have a valid email address, or communication preferences specify DO NOT EMAIL, or they are deceased or Primary email address is On Hold.
bg: Избраният контакт(и) нямат валиден имейл адрес или предпочитанията за комуникация посочват НЕ ИЗПРАЩАЙТЕ ИМЕЙЛ, или те са починали или основният имейл адрес е на задържане.

en: Selected contacts have been marked as not duplicates
bg: Избраните контакти са маркирани като недублирани

en: Selected countries will appear in top section of country list
bg: Избраните държави ще се появят в горната част на списъка с държави

en: Selected countries will appear in top section of country list.
bg: Избраните държави ще се появят в горната част на списъка с държави.

en: Selected fields will be displayed in autocomplete dropdown search results for 'Contact Reference' custom fields. Contact Name is always included. NOTE: You must assign 'access contact reference fields' permission to the anonymous role if you want to use custom contact reference fields in profiles on public pages. For most situations, you should use the 'Limit List to Group' setting when configuring a contact reference field which will be used in public forms to prevent exposing your entire contact list.
bg: Избраните полета ще бъдат показани в резултатите от падащото търсене за автоматично довършване за персонализираните полета „Справочник за контакти“. Винаги е включено име за контакт. ЗАБЕЛЕЖКА: Трябва да зададете разрешение за „достъп до референтни полета за контакт“ на анонимната роля, ако искате да използвате потребителски референтни полета за контакти в профили на публични страници. В повечето ситуации трябва да използвате настройката „Ограничаване на списъка до група“, когато конфигурирате поле за справка на контакт, което ще се използва в публични формуляри, за да предотвратите излагането на целия Ви списък с контакти.

en: Selected fields will be displayed in back-office autocomplete dropdown search results (Quick Search, etc.). Contact Name is always included.
bg: Избраните полета ще бъдат показани в резултатите от падащото търсене за автоматично довършване в бек-офиса (Бързо търсене и т.н.). Винаги е включено име за контакт.

en: Selected financial type account has been deleted.
bg: Избраният финансов тип сметка е изтрит.

en: Selected financial type account with 'Accounts Receivable Account is' account relationship cannot be deleted.
bg: Избраният финансов тип акаунт с връзката на акаунта „Сметка за вземания е“ не може да бъде изтрита.

en: Selected financial type has been deleted.
bg: Избраният финансов тип е изтрит.

en: Selected mailing has been deleted.
bg: Избраната поща е изтрита.

en: Selected mapping has been deleted successfully.
bg: Избраното картографиране е изтрито успешно.

en: Selected membership status has been deleted.
bg: Избраният статус на членство е изтрит.

en: Selected membership type has been deleted.
bg: Избраният вид членство е изтрит.

en: Selected message template has been deleted.
bg: Избраният шаблон за съобщение е изтрит.

en: Selected option group has been deleted.
bg: Избраната група опции е изтрита.

en: Selected option value has been deleted.
bg: Стойността на избраната опция е изтрита.

en: Selected participant status has <strong>NOT</strong> been deleted; there are still participants with this status.
bg: Статусът на избран участник <strong>НЕ</strong> е изтрит; все още има участници с този статус.

en: Selected participant status has been deleted.
bg: Статусът на избрания участник е изтрит.

en: Selected participant was deleted successfully.
bg: Избраният участник беше изтрит успешно.

en: Selected records must all be the same contact type (i.e. all Individuals).
bg: Всички избрани записи трябва да са от един и същ тип контакт (т.е. всички физически лица).

en: Selected relationship has been deleted successfully.
bg: Избраната връзка е изтрита успешно.

en: Selected report has been deleted.
bg: Избраният отчет е изтрит.

en: Selecting Yes will set the report to be visible only to the user
      that clicked this option and saved the report settings form. If this is
      enabled, the permissions configuration for this report will be disabled.
bg: Избирането на Да ще настрои отчета да бъде видим само за потребителя
    който е щракнал върху тази опция и е запазил формуляра за настройки на отчета. Ако това е
    активирано, конфигурацията на разрешенията за този отчет ще бъде деактивирана.

en: Selecting one or more groups here will limit the choices when assigning an activity.
bg: Избирането на една или повече групи тук ще ограничи избора при възлагане на дейност.

en: Selection Method
bg: Метод за Подбор

en: Selection required
bg: Изисква се селекция

en: Selections
bg: Селекции

en: Self-service Cancellation or Transfer Time
bg: Анулиране на Самообслужване или Време за Трансфер

en: Self-service Payments Page
bg: Страница за плащания на самообслужване

en: Sell price or market value for premiums. For tax-deductible contributions, this will be stored as non_deductible_amount in the contribution record.
bg: Продажна цена или пазарна стойност за премиите. За приспадащи се от данъци вноски, това ще се съхранява като не_приспадаема_сума в записа на вноските.

en: Send
bg: Изпрати

en: Send A/B test at:
bg: Изпратете A/Б тест на:

en: Send A/B test immediately
bg: Изпратете незабавно A/Б тест

en: Send Acknowledgment?
bg: Изпращане на потвърждение?

en: Send Confirmation
bg: Изпращане на Потвърждение

en: Send Confirmation Email?
bg: Изпращане на Имейл за Потвърждение?

en: Send Confirmation and Receipt
bg: Изпратете Потвърждение и Разписка

en: Send Confirmation and Receipt?
bg: Изпращане на Потвърждение и Разписка?

en: Send Confirmation?
bg: Изпращане на потвърждение?

en: Send Email
bg: Изпрати Имейл

en: Send Email to Contacts
bg: Изпрати ел. съобщение към контакти

en: Send Initial Reminder
bg: Изпращане на първоначално напомняне

en: Send Letter
bg: Изпратете писмо

en: Send Mailing
bg: Изпрати съобщение

en: Send Notification
bg: Изпращане на Известие

en: Send Pledge Acknowledgment.
bg: Изпрати Потвърждение на Залога

en: Send Pledge Reminder.
bg: Изпрати Напомняне за Залог

en: Send Receipt
bg: Изпращане на разписка

en: Send Receipt?
bg: Изпращане на разписка?

en: Send SMS
bg: Изпрати SMS

en: Send Scheduled Mailings
bg: Изпращане на планирани съобщения

en: Send Scheduled Reminders
bg: Изпращане на планирани напомняния

en: Send Scheduled SMS
bg: Изпратете SMS по график

en: Send Your Message
bg: Изпратете Вашето съобщение

en: Send a Copy
bg: Изпрати копие

en: Send additional reminder this many days after last one sent, up to maximum number of reminders.
bg: Изпратете допълнително напомняне след определен брой дни от последното изпратено, до максималния брой напомняния.

en: Send additional reminders
bg: Изпращане на допълнителни напомняния

en: Send an Email
bg: Изпрати ел. съобщение

en: Send an SMS
bg: Изпрати SMS

en: Send as
bg: Изпрати като

en: Send at:
bg: Изпратете на:

en: Send cancellation request to %1 ?
bg: Искане за анулиране да се изпрати до %1?

en: Send cancellation request?
bg: Изпращане на заявка за анулиране?

en: Send e-mail receipt
bg: Изпратете разписка по имейл

en: Send email Receipt
bg: Изпратете имейл разписка

en: Send email Receipt?
bg: Изпращане на имейл с разписка?

en: Send email to %1
bg: Изпратете имейл до %1

en: Send email to family, friends and colleagues with a personal message about this campaign.
bg: Изпратете имейл до семейството, приятели и колеги с лично съобщение за тази кампания.

en: Send emails inviting your friends to support your campaign!
bg: Изпращайте имейли с покана към приятелите си да подкрепят Вашата кампания!

en: Send emails where possible. Generate printable PDFs for all contacts.
bg: Изпращайте имейли, когато е възможно. Генерирайте PDF файлове за печат за всички контакти.

en: Send emails where possible. Generate printable PDFs for contacts who cannot receive email.
bg: Изпращайте имейли, когато е възможно. Генерирайте PDF файлове за печат за контакти, които не могат да получават имейл.

en: Send emails with an attached PDF where possible. Generate printable PDFs for all contacts.
bg: Изпращайте имейли с прикачен PDF, когато е възможно. Генерирайте PDF файлове за печат за всички контакти.

en: Send emails with an attached PDF where possible. Generate printable PDFs for contacts who cannot receive email.
bg: Изпращайте имейли с прикачен PDF, когато е възможно. Генерирайте PDF файлове за печат за контакти, които не могат да получават имейл.

en: Send final mailing at:
bg: Изпрати окончателно съобщение на:

en: Send final mailing immediately
bg: Изпратете незабавно окончателно съобщение

en: Send immediately
bg: Изпрати незабавно

en: Send information about a contribution campaign or event to a friend.
bg: Изпратете информация за дарителска кампания или събитие на приятел.

en: Send initial reminder this many days prior to the payment due date.
bg: Изпратете първоначално напомняне много дни преди падежа на плащането.

en: Send payment reminder
bg: Изпратете напомняне за плащане

en: Send receipt for each contribution?
bg: Да се изпрати ли разписка за всеки принос?

en: Send test
bg: Изпратете тест

en: Send test email to group:
bg: Изпратете тестов имейл до група:

en: Send test email to:
bg: Изпратете тестов имейл на:

en: Send test message to %1
bg: Изпратете тестово съобщение до %1

en: Send test message to group
bg: Изпратете тестово съобщение до групата

en: Send the message as email or sms or both.
bg: Изпратете съобщението като имейл или sms или и двете.

en: Send to %1
bg: Изпратете до %1

en: Send to these Friend(s)
bg: Изпратете на този приятел(и)

en: Send up to
bg: Изпратете до

en: Sender Email
bg: Имейл на подателя

en: Sender Name
bg: Име на изпращача

en: Sending Emails (includes contribution receipts and event confirmations)
bg: Изпращане на имейли (включва разписки за дарения и потвърждения за събития)

en: Sending test email
bg: Изпращане на тестов имейл

en: Sending...
bg: Изпращане...

en: Sendmail
bg: Изпрати писмо

en: Sendmail Argument
bg: Аргумент за Изпратена поща

en: Sendmail Configuration
bg: Конфигурация на Sendmail

en: Sendmail Path
bg: Път на Изпратена поща

en: Sends out scheduled CiviMail mailings
bg: Изпраща планирани имейли CiviMail

en: Sends out scheduled SMS
bg: Изпраща SMS по график

en: Sends out scheduled reminders via email
bg: Изпраща планирани напомняния по имейл

en: Senior
bg: Възрастен

en: Senior Services Coordinator
bg: Старши координатор на услугите

en: Senior Services Coordinator is
bg: Старши координатор на услугите е

en: Sent
bg: Изпратено

en: Sent By
bg: Изпратено От

en: Sent Email Message
bg: Изпратено имейл съобщение

en: Sent SMS Message
bg: Изпратено SMS съобщение

en: Separate Membership Payment
bg: Отделно Плащане за Членство

en: Separate Payment
bg: Разделно Плащане

en: Separator
bg: Разделител

en: Separator (grouped contributions)
bg: Разделител (групирани приноси)

en: Separator character used when CiviMail generates VERP (variable envelope return path) Mail-From addresses.
bg: Разделителен знак, използван, когато CiviMail генерира VERP (път за връщане на променлив плик) адреси от пощата.

en: Separators
bg: Разделители

en: September
bg: Септември

en: Sequence
bg: Последователност

en: Sequential is more compact format, well-suited for json and smarty.
bg: Sequential е по-компактен формат, подходящ за json и smarty.

en: Serbian
bg: Сръбски

en: Serialization method - a non-zero value indicates a multi-valued field.
bg: Метод на сериализация - стойност, различна от нула, показва поле с много стойности.

en: Serialize
bg: Сериализиране

en: Serialized queue data
bg: Сериализирани данни за опашка

en: Server
bg: Сървър

en: Service providing CiviCRM community messages
bg: Услуга, предоставяща CiviCRM съобщения на общността

en: Service providing the Getting Started data
bg: Услуга, предоставяща данни за Първи стъпки

en: Session Reset
bg: Нулиране на сесията

en: Session has been reset.
bg: Сесията е рестартирана.

en: Set
bg: Настройване

en: Set Name
bg: Задай име

en: Set Privacy Options
bg: Задайте опции за поверителност

en: Set Proximity Search as required if you want all searches using this profile to require the user to enter a start address and a radius.
bg: Задайте Търсене по близост като задължително, ако искате всички търсения, използващи този профил, да изискват потребителят да въведе начален адрес и радиус.

en: Set Title
bg: Задайте заглавие

en: Set a date and time when you want CiviSMS to start sending this Mass SMS.
bg: Задайте дата и час, когато искате CiviSMS да започне да изпраща този масов SMS.

en: Set as primary
bg: Задайте като основен

en: Set event location and event contact information (email and phone).
bg: Задайте местоположение на събитието и информация за контакт на събитието (имейл и телефон).

en: Set event title, type (conference, performance etc.), description, start and end dates, maximum number of participants, and activate the event. Enable the public participant listing feature.
bg: Задайте заглавие на събитието, тип (конференция, изпълнение и т.н.), описание, начална и крайна дата, максимален брой участници и активирайте събитието. Активирайте функцията публичен списък на участници.

en: Set the "dedupe e-mail" option when sending a new mailing to "true" by default.
bg: Задайте опцията „дедублиран имейл“, когато изпращате нова поща, на „true“ по подразбиране.

en: Set the Operator to "OR" if you've assigned multiple permissions and want access to be granted for any one of them. EXAMPLE: If you assign <em>access CiviContribute</em> and <em>administer CiviCRM</em> to a menu item, and set the Operator to "OR", users who have either of those permissions will have access.
bg: Задайте оператора на „ИЛИ“, ако сте задали множество разрешения и искате да бъде предоставен достъп за всяко едно от тях. ПРИМЕР: Ако присвоите <em>достъп на CiviContribute</em> и а<em>дминистрирате CiviCRM</em> на елемент от менюто и зададете оператора на „ИЛИ“, потребителите, които имат някое от тези разрешения, ще имат достъп.

en: Set the membership end date this many membership periods from now. Make sure the appropriate corresponding fee is entered below.
bg: Задайте крайната дата на членството след толкова периоди на членство. Уверете се, че съответната такса е въведена долу.

en: Set the number of seconds http requests should run for before terminating
bg: Задайте броя секунди, за които трябва да се изпълняват http заявките, преди да бъдат прекратени

en: Set this organization as current employer
bg: Задайте тази организация като текущ работодател

en: Set this organization as the current employer for this individual. Note: will disable any existing employer relationship for this individual.
bg: Задайте тази организация като текущ работодател за това лице. Забележка: ще деактивира всички съществуващи взаимоотношения с работодател за това лице.

en: Set this value to <strong>Staging/Development</strong> to prevent cron jobs & mailings from being executed.
bg: Задайте тази стойност на <strong>Постановка/Разработка</strong>, за да предотвратите изпълнението на cron задания и имейли.

en: Set this value to <strong>Yes</strong> if you want CiviCRM error/debugging messages the appear in your CMS' error log.
bg: Задайте тази стойност на <strong>Да</strong>, ако искате съобщенията за грешка/дебъгване на CiviCRM да се появяват в регистъра на грешките на Вашата CMS.

en: Set this value to <strong>Yes</strong> if you want CiviCRM error/debugging messages to appear in the Drupal error logs
bg: Задайте тази стойност на <strong>Да</strong>, ако искате CiviCRM съобщенията за грешки/отстраняване на грешки да се появяват в журналите за грешки на Drupal

en: Set this value to <strong>Yes</strong> if you want to use one of CiviCRM's debugging tools.
bg: Задайте тази стойност на <strong>Да</strong>, ако искате да използвате един от инструментите за отстраняване на грешки на CiviCRM.

en: Set this value to Yes if you want CiviCRM error/debugging messages to appear in the Drupal error logs.
bg: Задайте тази стойност на Да, ако искате съобщенията за грешка/дебъгване на CiviCRM да се показват в дневниците за грешки на Drupal.

en: Set this value to Yes if you want to display a backtrace listing when a fatal error is encountered. This feature should NOT be enabled for production sites.
bg: Задайте тази стойност на Да, ако искате да покажете списък с обратно проследяване, когато възникне фатална грешка. Тази функция НЕ трябва да се активира за производствени сайтове.

en: Set this value to Yes if you want to use one of CiviCRM's debugging tools. This feature should NOT be enabled for production sites.
bg: Задайте тази стойност на Да, ако искате да използвате един от инструментите за отстраняване на грешки на CiviCRM. Тази функция НЕ трябва да се активира за производствени сайтове.

en: Set this when you intend to manage trigger creation outside of CiviCRM
bg: Задайте това, когато възнамерявате да управлявате създаването на тригер извън CiviCRM

en: Set up a 'Dummy' Processor if you want to test Online Contribution pages or Event Registration pages prior to selecting and configuring a real payment processor. You can enter any values for User Name and Site URL.
bg: Настройте „Фиктивен“ процесор, ако искате да тествате страниците за онлайн принос или страниците за регистрация на събития, преди да изберете и конфигурирате истински процесор за плащане. Можете да въведете всякакви стойности за потребителско име и URL адрес на сайта.

en: Set-up Cron
bg: Настройка на Cron

en: Sets the default financial type for payments against this pledge.
bg: Задава финансовия тип по подразбиране за плащанията срещу този залог.

en: Setting
bg: Настройка

en: Setting Created Date
bg: Задаване на дата на създаване

en: Setting ID
bg: Идентификатор на Настройка

en: Setting Name
bg: Име на настройката

en: Setting to define the environment in which this CiviCRM instance is running.
bg: Настройка за определяне на средата, в която се изпълнява този екземпляр на CiviCRM.

en: Settings
bg: Настройки

en: Settings - %1 Integration
bg: Настройки - %1 Интеграция

en: Settings - CiviCase
bg: Настройки - CiviCase

en: Settings - CiviMail
bg: Настройки - CiviMail

en: Settings - Cleanup Caches and Update Paths
bg: Настройки - Почистване на кеша и пътища за актуализиране

en: Settings - Date
bg: Настройки - Дата

en: Settings - Date Preferences
bg: Настройки - Предпочитания за дата

en: Settings - Localization
bg: Настройки - Локализация

en: Settings - Mapping and Geocoding Providers
bg: Настройки – Доставчици на картографиране и геокодиране

en: Settings - Outbound Mail
bg: Настройки - Изходяща поща

en: Settings - Payment Processor
bg: Настройки - плащане

en: Settings - Resource URLs
bg: Настройки - URL адреси на ресурси

en: Settings - SMS Provider
bg: Настройки - SMS доставчик

en: Settings - Scheduled Jobs
bg: Настройки - Планирани задачи

en: Settings - Scheduled Jobs Log
bg: Настройки - Регистър на планираните работи

en: Settings - Search Preferences
bg: Настройки – Предпочитания за търсене

en: Settings - Upload Directories
bg: Настройки - Качване на директории

en: Settings Saved
bg: Настройките са запазени

en: Settings for outbound email - either SMTP server, port and authentication or Sendmail path and argument.
bg: Настройки за изходящ имейл - или SMTP сървър, порт и удостоверяване, или път и аргумент на Sendmail.

en: Setup
bg: Настройки

en: Setup a Personal Campaign Page
bg: Настройте лична страница на кампанията

en: Setup a Personal Campaign Page - Step 2
bg: Настройте страница на лична кампания - Стъпка 2

en: Sex
bg: Пол

en: Share With
bg: Сподели Със

en: Share on Facebook
bg: Споделяне във Фейсбук

en: Share on LinkedIn
bg: Споделяне в LinkedIn

en: Shared Address
bg: Споделен адрес

en: Shared Addresses Owner
bg: Собственик на споделени адреси

en: Shared Addresses Owner Deleted
bg: Собственикът на споделените адреси е изтрит

en: Shared addresses will not be removed or altered but will no longer be shared.
bg: Споделените адреси няма да бъдат премахнати или променени, но повече няма да се споделят.

en: Sheet Size
bg: Размер на листа

en: Sheet Size (w x h)
bg: Размер на листа (ш x в)

en: Shona
bg: Шона

en: Short name
bg: Кратко име

en: Short name of the case.
bg: Кратко име на случая.

en: Short, printable name
bg: Кратко име за печат

en: Should a CAPTCHA widget be included this Profile form.
bg: Трябва ли да се включи CAPTCHA джаджа в този формуляр за профил.

en: Should a Cancel button be included in this Profile form.
bg: Трябва ли да бъде включен бутон Отказ в този формуляр за профил.

en: Should a pdf invoice be emailed automatically?
bg: Трябва ли pdf фактура да се изпраща автоматично по имейл?

en: Should a person with this status be counted as a participant for the purpose of controlling the Maximum Number of Participants?
bg: Трябва ли лице с този статус да се счита за участник за целите на контрола на максималния брой участници?

en: Should activity emails be redacted? (Set "Default" to load setting from the legacy "Settings.xml" file.)
bg: Трябва ли имейлите за активност да се редактират? (Задайте „По подразбиране“, за да заредите настройката от наследения файл „Settings.xml“.)

en: Should edit link display in profile selector
bg: В селектора на профили трябва да се редактира връзката

en: Should membership transactions be processed separately
bg: Трябва ли транзакциите за членство да се обработват отделно

en: Should state/province be displayed as abbreviation for contacts from this country?
bg: Трябва ли щат/провинция да се показва като съкращение за контакти от тази държава?

en: Should the minimum contribution amount be automatically displayed after each premium description?
bg: Трябва ли минималната сума на вноската да се показва автоматично след всяко описание на премията?

en: Should the multi-record custom field values be displayed in tab table listing
bg: Трябва ли стойностите на персонализираните полета с множество записи да бъдат показани в списъка на таблицата с раздели

en: Should the new template always use the selected Page Format?
bg: Трябва ли новият шаблон винаги да използва избрания формат на страницата?

en: Should the price be displayed next to the label for each option?
bg: Трябва ли цената да се показва до етикета за всяка опция?

en: Should the smart groups be flushed by cron jobs or user actions
bg: Трябва ли интелигентните групи да бъдат изчистени от cron задания или действия на потребителя

en: Should this menu be exposed via SSL if enabled?
bg: Трябва ли това меню да бъде изложено чрез SSL, ако е активирано?

en: Should this status be considered a current membership in good standing. EXAMPLE: New, Current and Grace could all be considered 'current'.
bg: Трябва ли този статус да се счита за текущо членство в добро състояние. ПРИМЕР: Нов, Настоящ и Подарен може да се считат за „текущи“.

en: Should we create a cms user for this profile
bg: Трябва ли да създадем потребител на cms за този профил

en: Should we display a link to the website profile in profile selector
bg: Трябва ли да покажем връзка към профила на уебсайта в селектора на профили

en: Should we enable the auto-responder?
bg: Трябва ли да активираме автоматичния отговор?

en: Should we expose the participant list? Implicit FK to civicrm_option_value where option_group = participant_listing.
bg: Трябва ли да изложим списъка с участници? Неявна FK към civicrm_option_value, където option_group = participant_listing.

en: Should we forward replies back to the author?
bg: Трябва ли да изпратим отговорите обратно на автора?

en: Should we include proximity search feature in this profile search form?
bg: Трябва ли да включим функция за търсене в близост в този формуляр за търсене на профил?

en: Should we track URL click-throughs for this mailing?
bg: Трябва ли да проследяваме кликванията към URL адреси за това изпращане?

en: Should we track when recipients open/read this mailing?
bg: Трябва ли да проследим кога получателите отварят/четат това писмо?

en: Should we update the contact record if we find a duplicate
bg: Трябва ли да актуализираме записа за контакт, ако намерим дубликат

en: Show %1 entries
bg: Показване на %1 записа

en: Show ALL Cases with Upcoming Activities
bg: Показване на ВСИЧКИ случаи с предстоящи дейности

en: Show Captcha On Profile
bg: Показване на Captcha в профила

en: Show Criteria
bg: Показване на критерии

en: Show Current and Upcoming Events
bg: Показване на Текущи и Предстоящи Събития

en: Show Edit Link?
bg: Показване на връзка за редактиране?

en: Show Honor Roll?
bg: Показване на почетния списък?

en: Show Inactive relationships
bg: Показване на неактивни взаимоотношения

en: Show Link to CMS User
bg: Показване на връзка към потребителя на CMS

en: Show Location
bg: Показване на Местоположението?

en: Show Location?
bg: Показване на Местоположението?

en: Show My Cases
bg: Покажи моите случаи

en: Show My Cases with Upcoming Activities
bg: Показване на моите случаи с предстоящи дейности

en: Show Recurring Donation Start Date?
bg: Показване на начална дата на периодичните дарения?

en: Show Smart Groups on Demand
bg: Показване на интелигентни групи при поискване

en: Show [tax term] exclusive price - i.e. %1
bg: Показване на [данъчен срок] изключителна цена - т.е. %1

en: Show [tax term] inclusive price - i.e. %1
bg: Показване на [данъчен срок] с включена цена - т.е. %1

en: Show _MENU_ entries
bg: Показване на _МЕНЮ_ записи

en: Show comments for this note.
bg: Показване на коментари за тази бележка.

en: Show large map
bg: Покажи голяма карта

en: Show my contribution in the public honor roll
bg: Покажете моя принос в обществената почетна листа

en: Show my support in the public honor roll
bg: Покажете моята подкрепа в обществения почетен списък

en: Show no. of Top Donors
bg: Показване № на най-добрите дарители

en: Show recurring cancel/update URLs in receipt based on payment processor capabilities
bg: Показване на повтарящи се URL адреси за отмяна/актуализация в разписка въз основа на възможностите на процесора за плащане

en: Show/hide rows with the same data on each contact record.
bg: Показване/скриване на редове със същите данни във всеки запис на контакт.

en: Showing %1 to %2 of %3 entries
bg: Показани са %1 до %2 от %3 записа

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
bg: Показани са от 0 до 0 от 0 записа

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
bg: Показани са _СТАРТ_ до _КРАЙ_ от _ОБЩО_ записи

en: Showing field as it will be displayed in a form.
bg: Показва се поле, както ще бъде показано във формуляр.

en: Showing only Contacts starting with: '%1'
bg: Показват се само контакти, започващи с: '%1'

en: Showing price set as it will be displayed within a form.
bg: Показване на зададена цена, тъй като ще бъде показана във формуляр.

en: Showing the custom data group (fieldset) as it will be displayed within an edit form.
bg: Показване на персонализираната група данни (набор от полета), както ще бъде показана във формуляр за редактиране.

en: Showing this field as it will be displayed in an edit form.
bg: Това поле се показва така, както ще бъде показано във формуляр за редактиране.

en: Shows Bookkeeping Transactions Report
bg: Показва Отчет за отчитане на трансакции

en: Shows activity statistics by type / date
bg: Показва статистически данни за дейността по тип / дата

en: Shows contributions made by contacts that have been soft-credited to other contacts.
bg: Показва дарения, направен от контакти, които са били кредитирани за други контакти.

en: Shows the Income Summary of events with Count.
bg: Показва Резюмето на приходите от събития с Брой.

en: Shows the Participant list with Participant Count.
bg: Показва списъка на участниците с броя на участниците.

en: Shows this is a template for recurring contributions.
bg: Показва, че това е шаблон за повтарящи се вноски.

en: Sibling of
bg: Брат или сестра на

en: Sibling relationship.
bg: Братско-сестринска връзка.

en: Sic Code
bg: Sic Код

en: Sign
bg: Подпис

en: Sign Petition
bg: Подпиши петиция

en: Sign the Petition
bg: Подпишете петицията

en: Sign up Button
bg: Бутон за регистрация

en: Signature
bg: Подпис

en: Signature (HTML)
bg: Подпис (HTML)

en: Signature (Text)
bg: Подпис (Текст)

en: Signature HTML
bg: Подписен HTML

en: Signature Html
bg: Подписен HTML

en: Signature Label
bg: Етикет за подпис

en: Signature Text
bg: Текст на подписа

en: Signature is not set in the Administer &raquo; System Settings &raquo; Payment Processors.
bg: Подписът не е зададен в Администриране &raquo; Системни настройки &raquo; Процесори за плащане.

en: Signatures
bg: Подписи

en: Similar Contact Found
bg: Намерен е подобен контакт

en: Similar Contacts Found
bg: Намерени са подобни контакти

en: Simple Event Name Badge
bg: Проста значка за име на събитие

en: Simple mail limit
bg: Обикновено ограничение на пощата

en: Simple values such as numbers, true, false and null.
bg: Прости стойности като числа, true, false и null.

en: SimpleXML support
bg: Поддръжка на SimpleXML

en: SimpleXML support not included in PHP.
bg: Поддръжката на SimpleXML не е включена в PHP.

en: Sindhi
bg: Синдхи

en: Single client per case
bg: Един клиент за случай

en: Single-line input field (text or numeric)
bg: Едноредово поле за въвеждане (текст или число)

en: Sinhala, Sinhalese
bg: Сингалски, Синхалски

en: Site Administrators: This error may indicate that users are accessing this page using a domain or URL other than the configured Base URL. EXAMPLE: Base URL is http://example.org, but some users are accessing the page via http://www.example.org or a domain alias like http://myotherexample.org.
bg: Администратори на сайта: Тази грешка може да означава, че потребителите осъществяват достъп до тази страница, използвайки домейн или URL адрес, различен от конфигурирания основен URL адрес. ПРИМЕР: Основният URL адрес е http://example.org, но някои потребители осъществяват достъп до страницата чрез http://www.example.org или псевдоним на домейн като http://myotherexample.org.

en: Site Configuration and Registration
bg: Конфигурация и регистрация на сайта

en: Site Preferences
bg: Предпочитания за сайта

en: Site URL
bg: Адрес на сайта

en: Site URL is not set (eg. https://www.paypal.com/ - https://www.sandbox.paypal.com/)
bg: URL адресът на сайта не е зададен (напр. https://www.paypal.com/ - https://www.sandbox.paypal.com/)

en: Site URL is not set for this payment processor
bg: URL адресът на сайта не е зададен за този процесор на плащане

en: Size of "Recent Items" stack
bg: Размер на стека „Последни елементи“.

en: Skip
bg: Пропусни

en: Skip Participant
bg: Пропуснете Участник

en: Skip emails which do not have a Case ID or Case hash
bg: Пропускайте имейли, които нямат идентификатор на случай или хеш на дело

en: Skipped Donation
bg: Пропуснато дарение

en: Slovak
bg: Словашки

en: Slovene
bg: Словенски

en: Smart
bg: Смарт

en: Smart Group
bg: Smart група

en: Smart Group ID
bg: Идентификатор на Интелигентна група

en: Smart Group Refresh Mode
bg: Интелигентен режим на групово опресняване

en: Smart Group check did not run
bg: Проверката на Интелигентна Група не е извършена

en: Smart Groups
bg: Интелигентни групи

en: Smart group cache timeout
bg: Времето за изчакване на интелигентния групов кеш

en: Smarty Debug Window
bg: Прозорец за отстраняване на грешки Smarty

en: Sms Provider Internal Name
bg: Вътрешно име на доставчика на SMS

en: Snippet type %1 is unrecognized
bg: Тип фрагмент %1 не е разпознат

en: Snooze Status Notifications Until
bg: Отлагане на известията за състоянието до

en: Social Sharing
bg: Споделяне в социални мрежи

en: Social media links will be included on the Contribution Thank-you page, Tell-a-Friend page (if enabled), and in contribution receipt emails.
bg: Връзките към социалните медии ще бъдат включени на страницата с благодарност за приноса, страницата Кажи на приятел (ако е активирана) и в имейлите с разписки за принос.

en: Social media links will be included on the Event Info page, Thank-you page, Tell-a-Friend page (if enabled), and in event confirmation emails.
bg: Връзките към социалните медии ще бъдат включени на страницата с информация за събитието, страницата с благодарности, страницата „Кажи на приятел“ (ако е активирана) и в имейлите за потвърждение на събитието.

en: Soft Contribution Currency
bg: Мека валута на приноса

en: Soft Contribution Display on PCP
bg: Дисплей с мек принос на PCP

en: Soft Contribution PCP Nickname
bg: Псевдоним за мек принос PCP

en: Soft Contribution PCP Note
bg: Бележка за мек принос PCP

en: Soft Credit
bg: Мек кредит

en: Soft Credit %1 - %2 doesn't exist. Row was skipped.
bg: Мек кредит %1 - %2 не съществува. Редът беше пропуснат.

en: Soft Credit Aggregate
bg: Мек кредитен стабилен

en: Soft Credit Amount
bg: Сума на мекия кредит

en: Soft Credit Amount Stats
bg: Статистика на Сумата на Мекия кредит

en: Soft Credit Avg
bg: Мек кредит Ср

en: Soft Credit Contact ID
bg: Идентификатор на контакт за Мек Кредит

en: Soft Credit Email
bg: Електронна поща за мек кредит

en: Soft Credit For
bg: Мек кредит за

en: Soft Credit For Contact ID
bg: Мек кредит за ID на контакт

en: Soft Credit For Contribution ID
bg: Мек кредит за ID на приноса

en: Soft Credit ID
bg: Идентификационен номер на мек кредит

en: Soft Credit Id
bg: Идентификатор на мек кредит

en: Soft Credit Name
bg: Име на Мек кредит

en: Soft Credit Phone
bg: Телефонен номен за мек кредит

en: Soft Credit Report
bg: Отчет Soft Credit

en: Soft Credit Role
bg: Роля на Мек Кредит

en: Soft Credit To
bg: Мек кредит към

en: Soft Credit Type
bg: Вид на Мек кредит

en: Soft Credit Type ID.Implicit FK to civicrm_option_value where option_group = soft_credit_type.
bg: Идентификатор на soft Credit Type. Неявно FK към civicrm_option_value, където option_group = soft_credit_type.

en: Soft Credit Types
bg: Видове Мек кредит

en: Soft Credit amount
bg: Сума на мекия кредит

en: Soft Credits
bg: Меки кредити

en: Soft Credits Count
bg: Брой меки кредити

en: Soft Credits Only
bg: Само меки кредити

en: Soft credit amount cannot be more than the total amount.
bg: Сумата на облекчения кредит не може да надвишава общата сума.

en: Soft credit amount should not be greater than the total amount
bg: Сумата на мекия кредит не трябва да надвишава общата сума

en: Soft credits
bg: Меки кредити

en: Sold out
bg: Разпродадено

en: Sold out:
bg: Разпродадено:

en: Solicited
bg: Поискан

en: Somali
bg: Сомалийски

en: Some Fields Excluded
bg: Някои полета са изключени

en: Some apis support a special syntax to allow other operators for "get" type actions. Choosing a different operator will automatically use this syntax, although it may not work with every api.
bg: Някои API поддържат специален синтаксис, който позволява на други оператори за действия от типа "get". Избирането на различен оператор автоматично ще използва този синтаксис, въпреки че може да не работи с всеки API.

en: Some callback URLs are being migrated to a different style. During the transition, you may indicate a preferred style, such as:
bg: Някои URL адреси за обратно извикване се прехвърлят към различен стил. По време на прехода можете да посочите предпочитан стил, като например:

en: Some fields are loaded as 'readonly' as they have been set (overridden) in civicrm.settings.php.
bg: Някои полета се зареждат като „само за четене“, тъй като са зададени (отменени) в civicrm.settings.php.

en: Some mail-merge tokens may display differently when used with Scheduled Reminders, Mosaico templates, or PDF letters. For details, see <a href="%1" target="_blank">upgrade notes</a>.
bg: Някои маркери за циркулярни документи може да се показват по различен начин, когато се използват с планирани напомняния, шаблони Mosaico или PDF писма. За подробности вижте <a href="%1" target="_blank">бележките за актуализиране</a>.

en: Some modules define permissions, but the CMS cannot store them: %1
bg: Някои модули дефинират разрешения, но CMS не може да ги съхранява: %1

en: Some of the profile fields cannot be configured for this page.
bg: Някои от полетата на профила не могат да бъдат конфигурирани за тази страница.

en: Some of the selected activities are not editable.
bg: Някои от избраните дейности не могат да се редактират.

en: Some old files could not be removed. Please remove them.
bg: Някои стари файлове не бяха премахнати. Моля, премахнете ги.

en: Some organizations find it useful to be able to connect Organization contacts to Groups (one-to-one relationship) to represent a multi-org hierarchy. The org contact holds info about the org itself (name, location, etc.) and the group holds other sub-groups/contacts related to that group (employees, alumni, online activists, members, etc.).
bg: Някои организации намират за полезно да могат да свързват Контактите на организацията с Групите (връзка едно към едно), за да представляват йерархия от множество организации. Контактът на организацията съдържа информация за самата организация (име, местоположение и т.н.), а групата съдържа други подгрупи/контакти, свързани с тази група (служители, възпитаници, онлайн активисти, членове и т.н.).

en: Some organizations find it useful to create a hierarchy of groups. In CiviCRM, this is done by creating one or more "Parent" groups and then assigning other groups to them. When a user sends a mailing to a "Parent", or searches for contacts in a "Parent" - all contacts in the associated child groups are automatically included.
bg: Някои организации намират за полезно създаването на йерархия от групи. В CiviCRM това става чрез създаване на една или повече групи „Родител“ и след това към тях се присвояват други групи. Когато потребител изпрати имейл до „Родител“ или търси контакти в „Родител“ – всички контакти в свързаните дъщерни групи се включват автоматично.

en: Some systems allow contributor to set a number of installments - but then auto-renew the subscription or commitment if they do not cancel.
bg: Някои системи позволяват на сътрудниците да зададат няколко вноски, но след това автоматично подновяват абонамента или ангажимента, ако не го анулират.

en: Someone has just donated to your personal campaign page
bg: Някой току-що е дарил на страницата на Вашата лична кампания

en: Sorry
bg: Извинете

en: Sorry an error occurred
bg: За съжаление възникна грешка

en: Sorry an error occurred and your information was not saved
bg: За съжаление възникна грешка и информацията Ви не беше запазена

en: Sorry but we are not able to provide this at the moment.
bg: Съжаляваме, но не можем да предоставим това в момента.

en: Sorry, currently only %1 spaces are available for this option.
bg: За съжаление, в момента има само %1 свободни места за тази опция.

en: Sorry, currently only a single space is available for this option.
bg: За съжаление, в момента за тази опция е налично само едно място.

en: Sorry, due to an error, we are unable to fulfill your request at the moment. You may want to contact your administrator or service provider with more details about what action you were performing when this occurred.
bg: За съжаление поради грешка не можем да изпълним Вашата заявка в момента. Може да искате да се свържете с Вашия администратор или доставчик на услуги с повече подробности за това какво действие сте извършвали, когато това се случи.

en: Sorry, it looks like this event only has %2 spaces available, and you are trying to register %1 participants. Please change your selections accordingly.
bg: За съжаление изглежда, че това събитие има само %2 свободни места и се опитвате да регистрирате %1 участници. Моля, променете избора си.

en: Sorry, this option is currently sold out.
bg: За съжаление тази опция в момента е изчерпана.

en: Sort Name
bg: Сортиране на име

en: Sort name format for individual contact display names.
bg: Формат на името за сортиране за показвани имена на отделни контакти.

en: Sorting
bg: Сортиране

en: Source
bg: Код

en: Source Code
bg: Програмен код

en: Source Contact
bg: Източник Контакти

en: Source Contact ID
bg: Източник към Идентификатор на Контакт

en: Source Email
bg: Източник на Имейл

en: Source Name
bg: Име на източника

en: Source Phone
bg: Изходен телефон

en: Source Record
bg: Запис на източника

en: Source Record ID
bg: ID на Запис на източника

en: Source Type
bg: Тип на източника

en: Source for this registration (if applicable).
bg: Източник за тази регистрация (ако е приложимо).

en: Source of the relationship
bg: Източник на взаимоотношението

en: Source of this event registration.
bg: Източник на регистрацията на това събитие.

en: Source of this membership. This value is searchable.
bg: Източник на това членство. Тази стойност може да бъде търсена.

en: South Ndebele
bg: Южен Ндебеле

en: Southern Sotho
bg: Южен сото

en: Space between labels.
bg: Разстояние между етикетите.

en: Spanish; Castilian (Mexico)
bg: испански; кастилски (Мексико)

en: Spanish; Castilian (Puerto Rico)
bg: испански; кастилски (Пуерто Рико)

en: Spanish; Castilian (Spain)
bg: испански; кастилски (Испания)

en: Speaker
bg: Говорител

en: Special Relationships
bg: Специални Взаимоотношения

en: Special symbols include:
bg: Специалните символи включват:

en: Specific Calendar Date
bg: Конкретна календарна дата

en: Specific contact
bg: Конкретен контакт

en: Specific day of Month
bg: Конкретен ден от месеца

en: Specify FROM Name and Email
bg: Посочете ОТ име и имейл

en: Specify SQL Query
bg: Посочете SQL заявка

en: Specify the Report if it is belongs to any component like "CiviContribute"
bg: Посочете отчета, ако принадлежи към компонент като „CiviContribute“

en: Specify whether the string is active, draft, etc
bg: Посочете дали низът е активен, чернова и т.н

en: Spool
bg: Изчакващ

en: Spool ID
bg: Идентификатор на Изчакващ

en: Spools
bg: Изчакващи

en: Spousal relationship.
bg: Съпружеска връзка.

en: Spouse of
bg: Съпруг на

en: Spread the word about this fundraising page (%1). Add your personal message below. A link to the fundraising page will be automatically included in the email.
bg: Популяризирайте тази страница за набиране на средства (%1). Добавете Вашето лично съобщение по-долу. В имейла автоматично ще бъде включена връзка към страницата за набиране на средства.

en: Sr.
bg: Старши

en: St, Rd, Dr, etc.
bg: Ул., Път, Алея, и др.

en: Stack Trace
bg: Проследяване на стека

en: Staff Member
bg: Член на персонала

en: Staff Relationship
bg: Взаимоотношение с персонала

en: Staging
bg: Постановка

en: Standalone
bg: Самостоятелен

en: Standalone Form or Directory
bg: Самостоятелен формуляр или указател

en: Standard Industry Classification Code.
bg: Стандартен код за отраслова класификация.

en: Standard Mail Account
bg: Стандартен пощенски акаунт

en: Standardized message
bg: Стандартизирано съобщение

en: Start
bg: Начало

en: Start Action Condition
bg: Условие за стартиране на действие

en: Start Action Date
bg: Дата на начало на действие

en: Start Action Offset
bg: Стартиране на действие Offset

en: Start Action Offset must be filled in or Absolute Date set
bg: Трябва да се попълни начално отместване на действие или да се зададе абсолютна дата

en: Start Action Unit
bg: Стартиране на блок за действие

en: Start Action condition
bg: Условие за стартиране на действие

en: Start Adjustment
bg: Стартиране на Настройката

en: Start Date
bg: Стартова дата

en: Start Event
bg: Начало на Събитие

en: Start Event Adjust Interval
bg: Стартиране на интервала за настройка на събитието

en: Start Event Adjust Unit
bg: Стартирай модула за настройка на събитието

en: Start Event Adjustment
bg: Стартирай Настройката на Събитието

en: Start Offset
bg: Старт на отместването

en: Start date
bg: Стартова дата

en: Start date cannot be earlier than the current time.
bg: Началната дата не може да бъде по-рано от текущия час.

en: Start date for premium
bg: Начална дата за премиум

en: Start date must be set if end date is set.
bg: Начална дата трябва да бъде зададена, ако е зададена крайна дата.

en: Start date must be the same or later than Member since.
bg: Началната дата трябва да е същата или по-късна от тази на Член оттогава.

en: Start scrolling
bg: Започнете да превъртате

en: Started
bg: Започнато

en: Started at
bg: Започнат на

en: Starting with version 5.28.0, CiviCRM will require the PHP Internationalization extension (PHP-Intl). In preparation for this, the system check will show a warning beginning in 5.27.0 if your site lacks this extension.
bg: Започвайки с версия 5.28.0, CiviCRM ще изисква разширението PHP Internationalization (PHP-Intl). Като подготовка за това, проверката на системата ще покаже предупреждение, започващо в 5.27.0, ако Вашият сайт няма това разширение.

en: Starting with version 5.29.0, CiviCRM on WordPress may make a subtle change in the calculation of <code>[civicrm.files]</code>. To ensure a smooth upgrade, please review the following table. All paths and URLs should appear the same. If there is <strong><em>any</em></strong> discrepancy, then consult <a %1>the upgrade documentation</a>.
bg: Започвайки с версия 5.29.0, CiviCRM на WordPress може да направи фина промяна в изчисляването на <code>[civicrm.files]</code>. За да осигурите гладко надграждане, моля, прегледайте следната таблица. Всички пътища и URL адреси трябва да изглеждат еднакви. Ако има <strong><em>някакво</em></strong> несъответствие, вижте <a %1>документацията за актуализацията</a>.

en: Starts
bg: Започва

en: Starts with
bg: Започва с

en: State
bg: Щат

en: State (Home)
bg: Щат (дом)

en: State / Province
bg: Щат / Провинция

en: State Abbreviation
bg: Съкращение на щат

en: State ID
bg: Идентификатор на Щат

en: State or province <strong>abbreviation</strong>.
bg: <strong>Съкращение</strong> на щат или провинция.

en: State or province <strong>full name</strong>.
bg: <strong>Пълно име</strong> на щат или провинция.

en: State province
bg: Щат провинция

en: State/Prov
bg: Държава/Област

en: State/Province
bg: Държава / Провинция

en: State/Province %1 %2 %3
bg: Държава/Област %1 %2 %3

en: State/Province ID
bg: Идентификатор на щат/провинция

en: State/Province does not match the selected Country
bg: Щат/провинция не съвпада с избраната държава

en: State/province listings are populated dynamically based on the selected Country for all standard contact address editing forms, as well as for <strong>Profile forms which include both a Country and a State/Province field</strong>.  This setting controls which countries' states and/or provinces are available in the State/Province selection field <strong>for Custom Fields</strong> or for Profile forms which do NOT include a Country field.
bg: Списъците с щат/провинция се попълват динамично въз основа на избраната Държава за всички стандартни Формуляри за редактиране на адрес за контакт, както и за <strong>Формуляри за профили, които включват както поле за държава, така и за щат/провинция</strong>. Тази настройка контролира кои държави и/или провинции са налични в полето за избор на държава/провинция <strong>за Персонализирани полета</strong> или за формуляри на профили, които НЕ включват поле за държава.

en: StateProvince Is Active
bg: StateProvince е активен

en: States/Provinces
bg: Щат / Провинция

en: Static
bg: Статично

en: Statistics
bg: Статистика

en: Status
bg: Статус

en: Status Alerts
bg: Сигнали за състояние

en: Status Check Name
bg: Име за проверка на състоянието

en: Status Class
bg: Клас на състоянието

en: Status ID
bg: Идентификатор на статус

en: Status Label
bg: Етикет на статус

en: Status Override
bg: Отмяна на Статус

en: Status Override End Date
bg: Крайна Дата за Отмяна на Състоянието

en: Status Override?
bg: Отмяна на Статус?

en: Status Preference
bg: Предпочитание за статуса

en: Status Preference ID
bg: Идентификатор на предпочитание за статуса

en: Status Preferences
bg: Предпочитания за статуса

en: Status Rules values were not numeric.
bg: Правилата за състояние не бяха цифрови.

en: Status Type
bg: Тип състояние

en: Status class is a required field
bg: Класът на състоянието е задължително поле

en: Status for contribution records which represent a template for a recurring contribution rather than an actual contribution. This status is transitional, to ensure that said contributions don\'t appear in reports. The is_template field is the preferred way to find and filter these contributions.
bg: Състояние за записи на принос, които представляват шаблон за повтарящ се принос, а не действителен принос. Това състояние е преходно, за да се гарантира, че споменатите приноси не се показват в отчетите. Полето is_template е предпочитаният начин за намиране и филтриране на тези приноси.

en: Status of this membership.
bg: Статус на това членство.

en: Status overridden?
bg: Статусът е отменен?

en: Status range begins this many units from start_event.
bg: Диапазонът на статуса започва толкова единици от start_event.

en: Status range ends this many units from end_event.
bg: Диапазонът на състоянието приключва толкова единици от end_event.

en: Step 1
bg: Стъпка 1

en: Step 2
bg: Стъпка 2

en: Stop
bg: Стоп

en: Stop scrolling
bg: Спрете да превъртате

en: Store both US (zip5) AND international postal codes. App is responsible for country/region appropriate validation.
bg: Съхранявайте както американски (zip5) И международни пощенски кодове. Приложението е отговорно за валидирането на съответната държава/регион.

en: Store collection of type-appropriate attributes, e.g. textarea  needs rows/cols attributes
bg: Съхранявайте колекция от подходящи за типа атрибути, напр. textarea се нуждае от атрибути rows/cols

en: Store comma-delimited list of color, size, etc. options for the product.
bg: Съхранявайте разделен със запетаи списък с опции за цвят, размер и др. за продукта.

en: Store computed JS/CSS content in cache files? (Note: In "Auto" mode, the "Debug" setting will determine whether to activate the cache.)
bg: Да се съхранява изчислено JS/CSS съдържание в кеш файлове? (Забележка: В режим „Автоматичен“ настройката „Отстраняване на грешки“ ще определи дали да активирате кеша.)

en: Store the suffix, like the +4 part in the USPS system.
bg: Съхранявайте наставката, като частта +4 в системата на USPS.

en: Stores Contact Get API params contact reference custom fields. May be used for other filters in the future.
bg: Съхранените контакти получават API параметри за контакт с препратка към персонализирани полета. Може да се използва за други филтри в бъдеще.

en: Stores a fixed (non-translated) name for this option value. Lookup functions should use the name as the key for the option value row.
bg: Съхранява фиксирано (непреведено) име за тази стойност на опцията. Функциите за търсене трябва да използват името като ключ за реда със стойност на опцията.

en: Stores the date from the entity which triggered this reminder action (e.g. membership.end_date for most membership renewal reminders)
bg: Съхранява датата от обекта, който е задействал това действие за напомняне (напр. membership.end_date за повечето напомняния за подновяване на членството)

en: Stores the date when revenue should be recognized.
bg: Съхранява датата, на която приходите трябва да бъдат признати.

en: Street
bg: Улица

en: Street Address
bg: Име на улица

en: Street Address (Home)
bg: Уличен адрес (домашен)

en: Street Address (if present)
bg: Адрес на улицата (ако има)

en: Street Address 1
bg: Адрес на улица 1

en: Street Address 2
bg: Адрес на улица 2

en: Street Address Parsing
bg: Разбор на адрес на улица

en: Street Addresses Parsed: %1
bg: Анализирани улични адреси: %1

en: Street Direction Prefix
bg: Префикс за посока на улицата

en: Street Direction Suffix
bg: Суфикс за посока на улицата

en: Street Editing
bg: Редактиране на улица

en: Street Name
bg: Име на улица

en: Street Number
bg: Номер на улица

en: Street Number Suffix
bg: Суфикс на уличен номер

en: Street Number is even
bg: Номерът на улицата е четен

en: Street Number is odd
bg: Номерът на улицата е нечетен

en: Street Type
bg: Тип на улица

en: Street Unit
bg: Улична единица

en: Street address parsing
bg: Разбор на уличния адрес

en: Street number, street name, apartment/unit/suite - OR P.O. box
bg: Номер на улицата, име на улица, апартамент/парт/апартамент - ИЛИ П.О. кутия

en: Street number, street name, apartment/unit/suite - OR P.O. box.
bg: Номер на улицата, име на улица, апартамент/парт/апартамент - ИЛИ П.О. кутия.

en: Street#
bg: Улица#

en: Strings. You may include quotes around the string to ensure it's not interpreted otherwise, e.g. "false".
bg: Стрингове. Може да включите кавички около низа, за да сте сигурни, че няма да бъде интерпретиран по друг начин, напр. "фалшив".

en: Student
bg: Студент

en: Style
bg: Стил

en: Sub Total
bg: Междинен сбор

en: Sub Type
bg: Подтип

en: Sub-Type
bg: Подтип

en: SubTotal
bg: Междинна сума

en: Subevent Slot Label ID
bg: Идентификатор на Етикета на Слот за Подсъбитие

en: Subevent slot label. Implicit FK to civicrm_option_value where option_group = conference_slot.
bg: Етикет на слота за подсъбитие. Неявна FK към civicrm_option_value, където  option_group = conference_slot.

en: Subject
bg: Относно

en: Subject (A)
bg: Относно (А)

en: Subject (B)
bg: Относно (Б)

en: Subject Label
bg: Етикет на предмета

en: Subject Line
bg: Тема

en: Subject Line of the mailing
bg: Тема на писмото

en: Subject Only
bg: Само тема

en: Subject Tokens
bg: Предоставяне на токени

en: Subject for email message.
bg: Тема за имейл съобщение.

en: Subject is a required field.
bg: Темата е задължително поле.

en: Subject of email
bg: Тема на имейла

en: Subject of mailing
bg: Тема на съобщение

en: Subject of the last activity in the case
bg: Предмет на последната дейност по случая

en: Subject of the last completed activity in the case
bg: Предмет на последната извършена дейност по делото

en: Subject, location, date/time and description fields are provided for all activity types. You can add custom fields for tracking additional information about activities <a href='%1'>here</a>.
bg: Тема, местоположение, дата/час и полета за описание са предоставени за всички видове дейности. Можете да добавите потребителски полета за проследяване на допълнителна информация за дейности <a href='%1'>тук</a>.

en: Subject:
bg: Относно:

en: Subject: %1
bg: Относно: %1

en: Submit
bg: Изпрати

en: Submit Button Text
bg: Изпращане на текст на бутона

en: Submit Credit Card Contribution
bg: Изпратете принос с кредитна карта

en: Submit Credit Card Event Registration
bg: Създайте Регистрация на Събитие с Кредитна Карта

en: Submit Credit Card Membership
bg: Приложете Членство с Кредитна Карта

en: Submit Credit Card Payment by: %1
bg: Изпратете плащане с кредитна карта до: %1

en: Submit Credit Card payment
bg: Изпращане на плащане с кредитна карта

en: Submit Mailing
bg: Изпратете Поща

en: Submit Mass SMS
bg: Изпратете масов SMS

en: Submit Time
bg: Време за подаване

en: Submit and Approve Mailing
bg: Изпрати и Одобри Писмо

en: Submit final mailing
bg: Предаване на окончателно съобщение

en: Submitted For
bg: Изпратено за

en: Submitted For:
bg: Изпратено за:

en: Submitted Form Values
bg: Изпратени Стойности на Формуляр

en: Submitted by %1
bg: Изпратено от %1

en: Submitted form values for this report
bg: Изпратени стойности на формуляра за този отчет

en: Submitted form values for this search
bg: Изпратени стойности на формуляр за това търсене

en: Submitting...
bg: Изпращане...

en: Subscribe
bg: Абонирай се

en: Subscribe Message
bg: Съобщение при абониране

en: Subscribe URL (Action)
bg: URL за абонамент (Действие)

en: Subscribe to Green Times
bg: Абонирайте се за Green Times

en: Subscribe to Mailing List - %1
bg: Абонирайте се за Списък на Изпращане - %1

en: Subscribe via web page
bg: Абонирайте се чрез уеб страница

en: Subscribe/unsubscribe from mailing list group
bg: Абонирайте се/отпишете се от групата с пощенски списъци

en: Subscribes
bg: Абонаменти

en: Subscription Confirmation Request
bg: Заявка за потвърждение на абонамента

en: Subscription Histories
bg: Истории на Абонаментни

en: Subscription History
bg: История на Абонамент

en: Subscription or Service Settings
bg: Настройки за абонамент или услуга

en: Subscription payment failed - %1
bg: Абонаментното плащане не бе успешно - %1

en: Subtotal
bg: Междинна сума

en: Subtype
bg: Подтип

en: Success
bg: Успех

en: Success Rate
bg: Процент на Успех

en: Successful
bg: Успешен

en: Successful Deliveries
bg: Успешни Доставки

en: Successfully Copied
bg: Успешно копирано

en: Suffix
bg: Наставка

en: Suffix (if present)
bg: Суфикс (ако има)

en: Suffix for PHP class name implementation
bg: Суфикс за внедряване на име на PHP клас

en: Suffix for name (Jr, Sr...). FK to suffix ID
bg: Суфикс за името (младши, старши...). FK за суфикс ID

en: Suggested Message
bg: Предложено съобщение

en: Suggested message to friends, provided as default on the Tell A Friend form.
bg: Предложено съобщение до приятели, предоставено по подразбиране във формуляра Кажи на приятел.

en: Suggestions:
bg: Предложения:

en: Summarizes amount raised and number of contributors for each Personal Campaign Page.
bg: Обобщава събраната сума и броя на дарителите за всяка лична страница на кампанията.

en: Summary
bg: Обобщение

en: Summary Overlay
bg: Резюме наслагване

en: Summary of All Cases
bg: Резюме на всички случаи

en: Summary of Involvement
bg: Обобщение на участието

en: Summary statistics for mailings
bg: Обобщена статистика за писма

en: Sundanese
bg: сундански

en: Supervised
bg: Под наблюдение

en: Supplemental Address
bg: Допълнителен адрес

en: Supplemental Address 1
bg: Допълнителен адрес 1

en: Supplemental Address 2
bg: Допълнителен адрес 2

en: Supplemental Address 3
bg: Допълнителен адрес 3

en: Supplemental Address Information, Line 1
bg: Допълнителна адресна информация, ред 1

en: Supplemental Address Information, Line 2
bg: Допълнителна адресна информация, ред 2

en: Supplemental Address Information, Line 3
bg: Допълнителна адресна информация, ред 3

en: Supplemental Street Address
bg: Допълнителен уличен адрес

en: Supplemental Street Address such as Apartment or Suite Number or Department
bg: Допълнителен уличен адрес, като номер на апартамент или апартамент или отдел

en: Supplemental address 1 (line is skipped if empty).
bg: Допълнителен адрес 1 (редът се пропуска, ако е празен).

en: Supplemental address 2 (line is skipped if empty).
bg: Допълнителен адрес 2 (редът се пропуска, ако е празен).

en: Supplemental address 3 (line is skipped if empty).
bg: Допълнителен адрес 3 (редът се пропуска, ако е празен).

en: Supplemental address info, e.g. c/o, department name, building name, etc.
bg: Допълнителна информация за адреса, напр. c/o, име на отдел, име на сграда и др.

en: Supplementary Address Field 1
bg: Допълнително адресно поле 1

en: Supplementary Address Field 2
bg: Допълнително адресно поле 2

en: Supplementary Address Field 3
bg: Допълнително адресно поле 3

en: Support
bg: Поддържа

en: Support Recurring Intervals
bg: Поддръжка на повтарящи се интервали

en: Support negative hours for cancellation/transfer
bg: Поддръжка на отрицателни часове за анулиране/прехвърляне

en: Support recurring intervals
bg: Поддържайте повтарящи се интервали

en: Supported Languages
bg: Поддържани езици

en: Supported file formats: %1
bg: Поддържани файлови формати: %1

en: Supported pledge frequencies
bg: Поддържани честоти на обещания

en: Supported recurring frequency units.
bg: Поддържани повтарящи се честотни единици.

en: Supported recurring units
bg: Поддържани повтарящи се единици

en: Supporter
bg: Поддръжник

en: Supporter Contact Subtype
bg: Подтип контакт с поддръжник

en: Supporter Contact Type
bg: Тип контакт с поддръжник

en: Supporter Name
bg: Име на поддръжника

en: Supporter Profile
bg: Профил на поддръжник

en: Supporter Profile ID
bg: ID на профила на поддръжник

en: Supporter profile is a required field.
bg: Профилът на поддръжник е задължително поле.

en: Supporter profile is not set for this Personal Campaign Page or the profile is disabled. Please contact the site administrator if you need assistance.
bg: Профилът на поддръжника не е зададен за тази лична страница на кампанията или профилът е деактивиран. Моля, свържете се с администратора на сайта, ако имате нужда от помощ.

en: Supports Multiple Records
bg: Поддържа множество записи

en: Surrogate Key
bg: Сурогатен ключ

en: Survey
bg: Проучване

en: Survey - %1
bg: Проучване - %1

en: Survey / Petition
bg: Проучване / Петиция

en: Survey Dashboard
bg: Табло за проучване

en: Survey Hold Duration
bg: Продължителност на задържането на проучването

en: Survey ID
bg: Идентификатор на проучването

en: Survey Interviewer - %1
bg: Анкетьор - %1

en: Survey Is Active
bg: Проучването е Активно

en: Survey Modified On
bg: Анкетата е променена на

en: Survey Report
bg: Доклад от проучването

en: Survey Report (Detail)
bg: Отчет за изследване (детайлен)

en: Survey Responses
bg: Отговори на Анкетата

en: Survey Result
bg: Резултат от проучването

en: Survey Status - %1
bg: Състояние на проучването - %1

en: Survey Title
bg: Заглавие на анкетата

en: Survey Title = %1
bg: Заглавие на анкетата = %1

en: Survey Type
bg: Тип Проучване

en: Survey Type ID
bg: Идентификатор на тип проучване

en: Survey id.
bg: Идентификатор на проучването

en: Survey(s)
bg: Проучване(ия)

en: Surveys
bg: Проучвания

en: Swahili
bg: суахили

en: Swap Target and Assignee Contacts
bg: Разменете контактите на целта и получателя

en: Swati
bg: свати

en: Swedish
bg: шведски

en: Sybunt Report
bg: Доклад на Sybunt

en: Symbolic name used by the module to identify the object
bg: Символично име, използвано от модула за идентифициране на обекта

en: Symbolic name which referenced in the fields
bg: Символично име, което се посочва в полетата

en: Sync CMS Email
bg: Синхронизиране на CMS имейл

en: Synchronize %1 Users
bg: Синхронизиране на %1 потребители

en: Synchronize CiviMember Membership Types to Drupal Roles now
bg: Синхронизирайте типовете членство на CiviMember с ролите на Drupal сега

en: Synchronize Complete
bg: Синхронизирането е завършено

en: Synchronize Users to Contacts:
bg: Синхронизиране на потребители към контакти:

en: Synchronize when Drupal cron is ran. This action will be performed on all users and contacts.
bg: Синхронизирайте при стартиране на Drupal cron. Това действие ще бъде извършено върху всички потребители и контакти.

en: Synchronize when membership is updated.
bg: Синхронизирайте, когато членството се актуализира.

en: Synchronize whenever a user logs in or logs out. This action is performed only on the user logging in or out.
bg: Синхронизирайте всеки път, когато потребител влезе или излезе. Това действие се извършва само при влизане или излизане от потребителя.

en: Syntax error: input should be valid JSON or a quoted string.
bg: Синтаксична грешка: въведеното трябва да е валиден JSON или низ в кавички.

en: System Installed
bg: Системата е инсталирана

en: System Log
bg: Системен дневник

en: System Log ID
bg: Идентификатор на Системен дневник

en: System Log Message
bg: Съобщение в системния дневник

en: System Logs
bg: Системни Дневници

en: System Settings
bg: Системни Настройки

en: System Status: Ok
bg: Състояние на системата: Добрo

en: System Workflow Message Templates
bg: Шаблони за съобщения на системния работен процес

en: System Workflow Messages
bg: Съобщения за системния работен процес

en: System default language
bg: Език по подразбиране на системата

en: System generated ID.
bg: Системно генериран ID.

en: System workflow message templates are used to generate the emails sent to constituents and administrators for contribution receipts, event confirmations and many other workflows. You can customize the style and wording of these messages here.
bg: Шаблоните за съобщения на системния работен поток се използват за генериране на имейли, изпратени до съставните части и администраторите за разписки за принос, потвърждения на събития и много други работни потоци. Тук можете да персонализирате стила и текста на тези съобщения.

en: TIP - Matching Activities to Contact Records
bg: СЪВЕТ - Съпоставяне на дейностите с записите за контакти

en: TOTAL
bg: ОБЩО

en: TOTAL %1
bg: ОБЩО %1

en: TOTAL %1 %2%
bg: ОБЩО %1 %2%

en: TOTAL NO %1
bg: ОБЩО НЕ %1

en: Tab
bg: Табулатор

en: Tab icon
bg: Икона на раздел

en: Tab with table
bg: Раздел с таблица

en: Table Layout
bg: Оформление на таблицата

en: Table Name
bg: Име на таблицата

en: Table of the object joined to the ACL Role (Contact or Group)
bg: Таблица за обекта, присъединен към ACL Ролята (Контакт или Група)

en: Table of the object possessing this ACL entry (Contact, Group, or ACL Group)
bg: Таблица за обекта, извършващ това ACL вписване (Контакт, Група или ACL група)

en: Table where referenced item is stored
bg: Таблица, в която се съхранява референтният елемент

en: Table which uses this price set
bg: Таблица, която използва този ценови набор

en: Tables For Select Clause
bg: Таблици за Избор на Клауза

en: Tables For Where Clause
bg: Таблици за местоположение на клауза

en: Tabloid
bg: Таблоид

en: Tag
bg: Етикет

en: Tag %1 %2
bg: Етикет %1 %2

en: Tag '%1' already exists.
bg: Тагът „%1“ вече съществува.

en: Tag - add to activities
bg: Етикет - добавяне към дейности

en: Tag - add to contacts
bg: Етикет - добавяне към контакти

en: Tag - remove from activities
bg: Етикет - премахване от дейности

en: Tag - remove from contacts
bg: Етикет - премахване от контакти

en: Tag Activities
bg: Отбележи дейност с етикет

en: Tag Activities (Remove)
bg: Тагване на дейности (Премахване)

en: Tag Contact
bg: Отбележи контакт

en: Tag Contact(s)
bg: Отбележи контакт(и)

en: Tag Contact(s) (Remove)
bg: Маркирайте контакт(и) (Премахване)

en: Tag Contacts
bg: Отбележи контакти

en: Tag Created Date
bg: Дата на създаване на маркера

en: Tag ID
bg: Идентификатор на етикет

en: Tag Name
bg: Отбележи Име

en: Tag Set
bg: Набор с етикети

en: Tag Set for %1
bg: Задаване на маркер за %1

en: Tag Set for %1 (created %2 by %3).
bg: Набор от етикети за %1 (създаден %2 от %3).

en: Tag Sets
bg: Набори от етикети

en: Tag Tree
bg: Дърво на етикети

en: Tag Used For
bg: Етикетът се използва за

en: Tag for Unconfirmed Petition Signers
bg: Етикет за непотвърдени подписали петиция

en: Tag imported records
bg: Маркирайте импортирани записи

en: Tag(s)
bg: Етикет(и)

en: Tagalog
bg: тагалог

en: Tagged %1
bg: Отбелязани %1

en: Tagged %1 %2
bg: Отбелязани %1 %2

en: Tagged Imported Contacts
bg: Маркирани импортирани контакти

en: Tags
bg: Етикети

en: Tags and Groups
bg: Етикети и групи

en: Tags are a convenient way to categorize data (%1).
bg: Етикетите са удобен начин за категоризиране на данни (%1).

en: Tags can be assigned to any contact record, and are a convenient way to find contacts. You can create as many tags as needed to organize and segment your records.
bg: Етикетите могат да бъдат присвоени на всеки запис на контакт и са удобен начин за намиране на контакти. Можете да създадете толкова етикети, колкото е необходимо, за да организирате и сегментирате Вашите записи.

en: Tagset
bg: Етикети

en: Tahitian
bg: таитянски

en: Tajik
bg: таджикски

en: Tamil
bg: тамилски

en: Target
bg: Цел

en: Target Birth Date
bg: Целева Дата на раждане

en: Target Contact
bg: Целеви Контакт

en: Target Contact Group
bg: Целева контактна група

en: Target Contact ID
bg: ID на Целеви Контакт

en: Target Contact(s) in Group
bg: Целеви контакт(и) в група

en: Target Email
bg: Целеви имейл

en: Target Entity
bg: Целеви субект

en: Target Entity ID
bg: ID на Целеви субект

en: Target Gender
bg: Целеви пол

en: Target Name
bg: Име на целта

en: Target Phone
bg: Целеви телефон

en: Task
bg: Задача

en: Tatar
bg: татарски

en: Tax Amount
bg: Размер на данъка

en: Tax Display Settings
bg: Настройки за показване на данъци

en: Tax Financial Account?
bg: Данъчна финансова сметка?

en: Tax Label
bg: Данъчен етикет

en: Tax Rate
bg: Данъчна ставка

en: Tax Rate Should be between 0 - 100
bg: Данъчната ставка трябва да бъде между 0 - 100

en: Tax Term
bg: Данъчен срок

en: Tax Total
bg: Общо Данъци

en: Tax-Deductible?
bg: Данъчно приспадане?

en: Taxable accounts should have Financial Account Type set to Liability.
bg: Облагаемите сметки трябва да имат Тип финансова сметка, зададен на Пасив.

en: Tell A Friend Limit
bg: Лимит за Кажи на приятел

en: Tell Friend is disable for this Personal Campaign Page
bg: Кажи на приятел е деактивиран за тази страница с лична кампания

en: Tell Friends
bg: Кажете на Приятели

en: Tell a Friend
bg: Сподели на приятел

en: Tell a Friend Enabled?
bg: Кажете на приятел е активиран?

en: Tell a Friend enabled?
bg: Кажете на приятел е активиран?

en: Tell a Friend gives registering participants an easy way to spread the word about this event. The registration thank-you page will include a link to a form where they can enter their friends' email addresses, along with a personalized message. CiviCRM will record these solicitation activities, and will add the friends to your database.
bg: Кажи на Приятел дава на регистриращите се участници лесен начин да разпространят информацията за това събитие. Страницата за благодарност за регистрация ще включва връзка към формуляр, където те могат да въведат имейл адресите на своите приятели, заедно с персонализирано съобщение. CiviCRM ще запише тези дейности по привличане и ще добави приятелите към Вашата база данни.

en: Tell a Friend gives registering pledge signers an easy way to spread the word about this pledge. The registration thank-you page will include a link to a form where they can enter their friends' email addresses, along with a personalized message. CiviCRM will record these solicitation activities, and will add the friends to your database.
bg: Кажи на Приятел предоставя на регистриращите се подписали ангажименти лесен начин да разпространят думата за това обещание. Страницата за благодарност за регистрация ще включва връзка към формуляр, където те могат да въведат имейл адресите на своите приятели, заедно с персонализирано съобщение. CiviCRM ще запише тези дейности по привличане и ще добави приятелите към Вашата база данни.

en: Tell a Friend gives your contributors an easy way to spread the word about this fundraising campaign. The contribution thank-you page will include a link to a form where they can enter their friends' email addresses, along with a personalized message. CiviCRM will record these solicitation activities, and will add the friends to your database.
bg: Кажете на приятел дава на Вашите сътрудници лесен начин да разпространят думата за тази кампания за набиране на средства. Страницата за благодарност ще включва връзка към формуляр, където те могат да въведат имейл адресите на своите приятели, заедно с персонализирано съобщение. CiviCRM ще запише тези дейности по привличане и ще добави приятелите към Вашата база данни.

en: Tell people why this campaign is important to you.
bg: Разкажете на хората защо тази кампания е важна за вас.

en: Tell-a-Friend
bg: Сподели с приятел

en: Tell-a-Friend Email
bg: Имейл "Разкажи на приятел"

en: Tell-a-Friend Limit
bg: Лимит за "Разкажи на приятел"

en: Telugu
bg: телугу

en: Template
bg: Шаблон

en: Template (A)
bg: Шаблон (А)

en: Template (B)
bg: Шаблон (Б)

en: Template Contribution
bg: Принос на шаблон

en: Template Deleted
bg: Шаблонът е Изтрит

en: Template Not Found
bg: Шаблонът не е намерен

en: Template Options (JSON)
bg: Опции за Шаблон (JSON)

en: Template Records
bg: Шаблонни записи

en: Template Title
bg: Заглавие на шаблона

en: Template Type
bg: Тип на Шаблона

en: Template cache and upload directory have been cleared.
bg: Кешът на шаблона и директорията за качване са изчистени.

en: Template contributions are used with recurring contribution to generate follow up contributions.
bg: Шаблонни дарения се използва с повтарящо се дарение за генериране на последващи дарения.

en: Templates allow you to save and re-use messages with layouts. You can use them when sending email or letters to one or more contacts. If you are using CiviMail for enewsletters, newsletter templates take care of the layout so authors can focus on content.</p>
bg: Шаблоните Ви позволяват да запазвате и използвате повторно съобщения с оформления. Можете да ги използвате, когато изпращате имейл или писма до един или повече контакти. Ако използвате CiviMail за бюлетини, шаблоните за бюлетин се грижат за оформлението, така че авторите да могат да се съсредоточат върху съдържанието.</p>

en: Temporary Files
bg: Временни файлове

en: Temporary Files Directory
bg: Директория за временни файлове

en: Terms:
bg: Условия:

en: Test
bg: Тест

en: Test A (%1)
bg: Тест А (%1)

en: Test API URL
bg: Тествайте URL адреса на API

en: Test B (%1)
bg: Тест Б (%1)

en: Test Button URL
bg: URL адрес на бутона за тестване

en: Test Drive
bg: проба

en: Test Email
bg: Тестов Имейл

en: Test ID
bg: ID на теста

en: Test Mailing A
bg: Тестово Съобщение А

en: Test Mailing B
bg: Тестово Съобщение Б

en: Test Membership?
bg: Тестово членство?

en: Test Records
bg: Тестови записи

en: Test Recurring Payments URL
bg: URL за тестване на повтарящи се плащания

en: Test Site URL
bg: URL адрес на тестовия сайт

en: Test Type
bg: Тип на Теста

en: Test different "From" lines
bg: Тествайте различни "От" редове

en: Test different "Subject" lines
bg: Тествайте различни редове "Тема".

en: Test entirely different emails
bg: Тествайте напълно различни имейли

en: Test-drive
bg: проба

en: Test-drive - Receipt Header
bg: Тест-драйв - Заглавна част на разписката

en: Test-drive Email / Receipt
bg: Имейл/разписка за Тест

en: Test-drive Your Contribution Page
bg: Тествайте страницата си за принос

en: Test-drive Your Event Registration Page
bg: Тествайте Вашата Страница за Регистрация на Събитие

en: Test-drive the entire contribution process&mdash;including custom fields, confirmation, thank-you page, and receipting. Transactions will be directed to your payment processor's test server. No live financial transactions will be submitted. However, a contact record will be created or updated and a test contribution record will be saved to the database. Use obvious test contact names so you can review and delete these records as needed. Test contributions are not visible on the Contributions tab, but can be viewed by searching for 'Test Contributions' in the CiviContribute search form.
bg: Тествайте целия процес на дарение, включително потребителски полета, потвърждение, страница с благодарности и разписка. Транзакциите ще бъдат насочени към тестовия сървър на Вашия платежен процесор. Няма да се подават финансови транзакции на живо. Записът на контакт обаче ще бъде създаден или актуализиран и записът на тестов принос ще бъде записан в базата данни. Използвайте очевидни имена на тестови контакти, за да можете да прегледате и изтриете тези записи, ако е необходимо. Тестовите приноси не се виждат в раздела Приноси, но могат да се видят чрез търсене на „Тестови приноси“ във формуляра за търсене на CiviContribute.

en: Test-drive the entire online registration process - including custom fields, confirmation, thank-you page, and receipting. Fee payment transactions will be directed to your payment processor's test server. <strong>No live financial transactions will be submitted. However, a contact record will be created or updated and participant and contribution records will be saved to the database. Use obvious test contact names so you can review and delete these records as needed.</strong>
bg: Пробвайте целия процес на онлайн регистрация - включително персонализирани полета, потвърждение, страница с благодарности и получаване. Транзакциите за плащане на такси ще бъдат насочени към тестовия сървър на вашия платежен процесор. Няма да се изпращат реални финансови транзакции. Въпреки това, запис за контакт ще бъде създаден или актуализиран и записите на участниците и приноса ще бъдат запазени в базата данни. Използвайте очевидни тестови имена на контакти, за да можете да прегледате и изтриете тези записи, ако е необходимо.

en: Testing
bg: Тестване

en: Testing Criteria
bg: Критерии за тестване

en: Text
bg: Текст

en: Text / Numeric Quantity
bg: Текст / числово количество

en: Text Link
bg: Текстова връзка

en: Text Message
bg: Текстово съобщение

en: Text and html allowed. Displayed at the bottom of the first page of the contribution wizard.
bg: Разрешени са текст и html. Показва се в долната част на първата страница на съветника за принос.

en: Text and html allowed. Displayed below title.
bg: Разрешени са текст и html. Показва се под заглавието.

en: Text and html allowed. displayed at the bottom of the success page. Common usage is to include link(s) to other pages such as tell-a-friend, etc.
bg: Разрешени са текст и html. се показва в долната част на страницата за успех. Обичайната употреба е да се включват връзки(а) към други страници, като кажи-на-приятел и др.

en: Text displayed next to the checkbox for the 'pay later' option on the contribution form. You may include HTML formatting tags.
bg: Текст, който се показва до квадратчето за отметка за опцията "плати по-късно" във формуляра за принос. Можете да включите HTML тагове за форматиране.

en: Text displayed next to the checkbox on the contribution form.
bg: Текст, показан до квадратчето за отметка във формуляра за принос.

en: Text displayed on the Event Information page when the maximum number of registrations is reached (unless you are offering a waitlist). If online registration is enabled, this message will also be displayed if users attempt to register.
bg: Текстът се показва на страницата Информация за Събитието, когато се достигне максималният брой регистрации (освен ако не предлагате списък с чакащи). Ако онлайн регистрацията е активирана, това съобщение също ще се покаже, ако потребителите се опитат да се регистрират.

en: Text for Tell a Friend thank you page header and HTML title.
bg: Текст за заглавие на страницата „Кажи на приятел благодаря ти“ и HTML заглавие.

en: Text for form field label (also friendly name for administering this custom property).
bg: Текст за етикет на полето на формуляра (също приятелско име за администриране на това персонализирано свойство).

en: Text for form field label (also friendly name for administering this field).
bg: Текст за етикета на полето на формуляра (също приятелско име за администриране на това поле).

en: Text for link to Event Registration form which is displayed on Event Information screen when is_online_registration is true.
bg: Текст за връзка към формуляр за регистрация на събитие, който се показва на екрана с информация за събитието, когато is_online_registration е вярно.

en: Text for the Registration Link
bg: Текст за линка за регистрация

en: Text for the link inviting constituents to create a Personal Campaign Page. This link will appear on the Event registration Thank-you page as well as on each Personal Campaign Page. Leave blank if you do not want constituents to be prompted to create their own Personal Campaign Pages.
bg: Текст за връзката, приканваща участниците да създадат лична страница на кампанията. Тази връзка ще се появи на страницата за благодарност за регистрация на събитието, както и на всяка страница за лична кампания. Оставете празно, ако не искате участниците да бъдат подканени да създадат свои собствени страници за лична кампания.

en: Text for the link inviting constituents to create a Personal Contribution Page. This link will appear on the Contribution Thank-you page as well as on each Personal Campaign Page. Leave blank if you do not want constituents to be prompted to create their own Personal Campaign Pages.
bg: Текст за връзката, която приканва избирателите да създадат страница с личен принос. Тази връзка ще се появи на страницата с благодарности за принос, както и на всяка страница на персонална кампания. Оставете полето празно, ако не искате избирателите да бъдат подканени да създадат свои лични станици с персонална кампания.

en: Text formatted message
bg: Текстово форматирано съобщение

en: Text formatted message.
bg: Текстово форматирано съобщение.

en: Text formatted signature for the email.
bg: Текстов форматиран подпис за имейла.

en: Text message (SMS) sent.
bg: Изпратено е текстово съобщение (SMS).

en: Text to display
bg: Текст за показване

en: Text to display below title
bg: Текст за показване под заглавието

en: Text to display for member renewal
bg: Текст за показване за подновяване на член

en: Text to display on the cancel button when used in create or edit mode
bg: Текст за показване на бутона за отмяна, когато се използва в режим на създаване или редактиране

en: Text to display on the submit button when used in create or edit mode
bg: Текст за показване на бутона за изпращане, когато се използва в режим на създаване или редактиране

en: Text to display when the approval is required to complete registration for an event.
bg: Текст за показване, когато е необходимо одобрение за завършване на регистрацията за събитие.

en: Text to display when the event is full, but participants can signup for a waitlist.
bg: Текст за показване, когато събитието е пълно, но участниците могат да се регистрират за списък с изчакващи.

en: Textarea
bg: Текстово поле

en: Thai
bg: тайландски

en: Thank You Date
bg: Дата за благодарност

en: Thank You Page
bg: Страница за Благодарности

en: Thank You Text
bg: Текст за Благодарност

en: Thank You Title
bg: Благодарствено заглавие

en: Thank You for Registering
bg: Благодарим, че се Регистрирахте

en: Thank you for completing this contribution.
bg: Благодарим Ви, че завършихте този принос.

en: Thank you for completing this payment.
bg: Благодарим Ви, че завършихте това плащане.

en: Thank you for getting involved in our campaign!
bg: Благодарим Ви, че се включихте в нашата кампания!

en: Thank you for signing the petition.
bg: Благодарим Ви, че подписахте петицията.

en: Thank you for this contribution.
bg: Благодарим Ви за това дарение.

en: Thank you for upgrading to %6. This release was made possible by the <a href="%1" target="_blank">CiviCRM Core Team</a> and an <a href="%2" target="_blank">incredible group of CiviCRM Contributors</a>. The CiviCRM project could not exist without the continued financial support of <a href="%3" target="_blank">CiviCRM Members</a> and <a href="%4" target="_blank">CiviCRM Partners</a>. We invite you to support CiviCRM by becoming a <a href="%5" target="_blank">CiviCRM Member</a> or <a href="%7" target="_blank">CiviCRM Partner</a> today. Providing financial support ensures that the <a href="%8" target="_blank">CiviCRM project</a> can continue to provide the essential resources and services to support the <a href="%8" target="_blank">CiviCRM community</a>.
bg: Благодарим Ви за надстройката до %6. Това издание стана възможно благодарение на <a href="%1" target="_blank">Основния екип на CiviCRM</a> и <a href="%2" target="_blank">невероятна група дарители на CiviCRM</a>. Проектът CiviCRM не би могъл да съществува без непрекъснатата финансова подкрепа на <a href="%3" target="_blank">Членовете на CiviCRM</a> и <a href="%4" target="_blank">Партньорите на CiviCRM</a>. Каним ви да подкрепите CiviCRM, като станете <a href="%5" target="_blank">CiviCRM член</a> или <a href="%7" target="_blank">CiviCRM партньор</a> днес. Предоставянето на финансова подкрепа гарантира, че <a href="%8" target="_blank">проектът CiviCRM</a> може да продължи да предоставя основните ресурси и услуги в подкрепа на <a href="%8" target="_blank">общността на CiviCRM</a>.

en: Thank you for your Pledge
bg: Благодарности за Вашия залог.

en: Thank you for your contribution/s
bg: Благодарим ви за Вашия принос/и

en: Thank you for your generous pledge.
bg: Благодарности за щедрия залог.

en: Thank you for your registration.
bg: Благодарим за Вашата регистрация.

en: Thank you for your support
bg: Благодарим за Вашата подкрепа

en: Thank you for your support.
bg: Благодарим за Вашата подкрепа

en: Thank you letter
bg: Благодарствено писмо

en: Thank you message displayed on success page.
bg: Благодарствено съобщение се показва на страницата за успех.

en: Thank you.
bg: Благодарим Ви.

en: Thank your for your generous support.
bg: Благодарим за Вашата щедра подкрепа.

en: Thank-you Date
bg: Дата на Благодарност

en: Thank-you Footer
bg: Долен колонтитул „Благодаря“.

en: Thank-you Letter Options
bg: Опции за благодарствено писмо

en: Thank-you Letter for Contributions (PDF)
bg: Благодарствено писмо за приноса (PDF)

en: Thank-you Message
bg: Благодарствено съобщение

en: Thank-you Page Footer
bg: Долен колонтитул на страницата с благодарности

en: Thank-you Page Title
bg: Заглавие на страницата за Благодарности

en: Thank-you Screen
bg: Екран с благодарност

en: Thank-you Sent
bg: Благодарствен текст Изпратен

en: Thank-you Text
bg: Благодарствен текст

en: Thank-you Title
bg: Благодарствено заглавие

en: Thank-you and Receipting
bg: Благодарим Ви и даване на разписка

en: Thank-you date has been updated for %1 contributions.
bg: Датата на благодарността е актуализирана за %1 приноса.

en: Thank-you letter - print or email
bg: Благодарствено писмо - отпечатайте или изпратете по имейл

en: Thank-you letters - print or email
bg: Благодарствени писма - печат или имейл

en: Thank-you sent?
bg: Благодарствен текст Изпратен?

en: ThankYou Text
bg: Текст за Благодарност

en: ThankYou Text.
bg: Текст за Благодарност.

en: ThankYou Title
bg: Благодарствено заглавие

en: Thanks
bg: Благодаря

en: Thanks and Receipt
bg: Благодаря и Разписка

en: Thanks for Spreading the Word
bg: Благодаря за разпространението

en: Thanks for choosing CiviCRM! Please follow the instructions below to install CiviCRM.
bg: Благодаря, че избрахте CiviCRM! Моля, следвайте инструкциите по-долу да инсталирате CiviCRM.

en: Thanks for creating a personal campaign page in support of %1.
bg: Благодарим Ви, че създадохте страница с лична кампания в подкрепа на %1.

en: Thanks for spreading the word about this event to your friends.
bg: Благодаря, че разпространихте информацията за това събитие сред приятелите си.

en: Thanks for supporting this campaign by spreading the word to your friends.
bg: Благодарим ви, че подкрепихте тази кампания, като разпространихте информацията сред приятелите си.

en: Thanks for telling your friends about us and supporting our efforts. Together we can make a difference.
bg: Благодарим ви, че разказахте на приятелите си за нас и подкрепихте нашите усилия. Заедно можем да направим промяна.

en: Thanks for your auto renew membership sign-up.
bg: Благодарим Ви за регистрацията за автоматично подновяване на членство.

en: Thanks for your recurring contribution sign-up.
bg: Благодарим Ви за регистрацията за периодичен принос.

en: That username/password doesn't work
bg: Това потребителско име/парола не работи

en: The "%1" option conflicts with the "%2" option. The "%2" option has been disabled.
bg: Опцията "%1" е в конфликт с опцията "%2". Опцията "%2" е деактивирана.

en: The "Contributions - Receipt (on-line)" System Workflow Message Template provides content and formatting for the receipt.
      You can modify it from <a href="%1">Administer > Communications > Message Templates > System Workflow Messages</a>. You can also provide
      specific messaging for contributions received via this contribution page using the "Receipt Message" field below.
bg: Шаблонът за съобщения на системния работен поток „Приноси – разписка (онлайн)“ предоставя съдържание и форматиране за разписката.
    Можете да го промените от <a href="%1">Администриране > Комуникации > Шаблони за съобщения > Съобщения на системния работен поток</a>. Можете също да предоставите
    специфични съобщения за приноси, получени чрез тази страница за приноси, като използвате полето „Съобщение за получаване“ по-долу.

en: The %1 '%2' has been saved.
bg: %1 '%2' беше записан

en: The %1 is not writable.  Please check your file permissions. | The following directories are not writable: %1.  Please check your file permissions.
bg[0]: Следните директории не могат да се записват: %1. Моля, проверете разрешенията на Вашите файлове.
bg[1]: Следните директории не могат да се записват: %1. Моля, проверете разрешенията на Вашите файлове.

en: The %1 payment processor is no longer bundled with CiviCRM. After upgrading you will need to install the extension to continue using it.
bg: Платежният процесор %1 вече не е включен в CiviCRM. След актуализацията ще трябва да инсталирате разширението, за да продължите да го използвате.

en: The %1 role was assigned one or more permissions that may prove dangerous for users of that role to have. Please reconsider assigning %2 to them.
bg: На ролята %1 са зададени едно или повече разрешения, които могат да се окажат опасни за потребителите на тази роля. Моля, преосмислете дали да им възложите %2.

en: The '%1' cannot be deleted! You must Delete all Personal Campaign Page(s) related with this contribution page prior to deleting the page.
bg: „%1“ не може да бъде изтрит! Трябва да изтриете всички страници(а) на лична кампания, свързани с тази страница за принос, преди да изтриете страницата.

en: The 'Supervised' rule for each contact type is automatically used to check for possible duplicates when contacts are added or edited via the user interface. Supervised Rules should be configured with a broader definition of what constitutes a duplicate.
bg: Правилото „Надзорно“ за всеки тип контакт се използва автоматично за проверка за възможни дубликати, когато контактите се добавят или редактират чрез потребителския интерфейс. Контролираните правила трябва да бъдат конфигурирани с по-широка дефиниция на това какво представлява дубликат.

en: The 'Unsupervised' rule for each contact type is automatically used when new contacts are created through online registrations including Events, Membership, Contributions and Profile pages. They are also selected by default when you Import contacts. They are generally configured with a narrow definition of what constitutes a duplicate.
bg: Правилото „Без надзор“ за всеки тип контакт се използва автоматично, когато се създават нови контакти чрез онлайн регистрации, включително страници за събития, членство, принос и профил. Те също са избрани по подразбиране, когато импортирате контакти. Те обикновено са конфигурирани с тясна дефиниция на това какво представлява дубликат.

en: The <a href="%1">SMS Provider</a> has not been configured or is not active.
bg: <a href="%1">Доставчикът на SMS</a> не е конфигуриран или не е активен.

en: The <a href="%1">default mailbox</a> has not been configured. You will find <a href="%2">more info in the online system administrator guide</a>
bg: <a href="%1">Пощенската кутия по подразбиране</a> не е конфигурирана. Ще намерите <a href="%2">повече информация в онлайн ръководството за системен администратор</a>

en: The <strong>Contribution Summary</strong> table provides a summary of month and year-to-date contribution totals, and includes shortcuts to view the contribution details for these commonly used search periods. To run your own customized searches - click <a href='%1'>Find Contributions</a>. You can search by Contributor Name, Amount Range, and a variety of other criteria.
bg: Таблицата с <strong>Обобщена информация за Приноса</strong> предоставя обобщение на общите суми на приноса за месеца и годината и включва преки пътища за преглед на подробностите за приноса за тези често използвани периоди на търсене. За да стартирате свои собствени персонализирани търсения - щракнете върху <a href='%1'>Намери приноси</a>. Можете да търсите по име на сътрудник, диапазон на суми и различни други критерии.

en: The <strong>URL</strong> for eWAY's LIVE Gateway.
bg: <strong>URL адресът</strong> за LIVE Gateway на eWAY.

en: The <strong>URL</strong> for eWAY's TEST Gateway.
bg: <strong>URL адресът</strong> за TEST Gateway на eWAY.

en: The Activity Import Wizard allows you to easily upload activity from other applications into CiviCRM. Contacts must already exist in your CiviCRM database prior to importing activities for them. Use Import Contacts to create contact records first, if necessary. Then you can match activities to contacts by Email Address, CiviCRM Contact ID, or an External Identifier (see the TIP below).
bg: Съветникът за импортиране на активност Ви позволява лесно да качвате активност от други приложения в CiviCRM. Контактите трябва вече да съществуват във Вашата база данни на CiviCRM, преди да импортирате дейности за тях. Използвайте Импортиране на контакти, за да създадете първо записи за контакти, ако е необходимо. След това можете да съпоставите дейности с контакти по имейл адрес, CiviCRM идентификатор на контакт или външен идентификатор (вижте СЪВЕТА по-долу).

en: The Activity's Duration in Minutes
bg: Продължителност на дейността в минути

en: The Campaign Page '%1' has been deleted.
bg: Страницата на кампанията „%1“ е изтрита.

en: The Campaign Page '%1' has been disabled.
bg: Страницата на кампанията „%1“ е деактивирана.

en: The Campaign Page '%1' has been enabled.
bg: Страницата на кампанията „%1“ е активирана.

en: The City or Suburb the address is at
bg: Градът или предградието, в което е адресът

en: The CiviCRM module allows you to create contacts, or import them from other sources. You can record relationships between contacts, such as indicating they live in the same household. There are two types of groups of contacts. You can create static groups which have a set list of contacts. You can also create dynamic (smart) groups based on characteristics that contacts have in common. For example, you could create a group of all contacts who live in California AND who have volunteered for your organization within the past year. The CiviCRM module also allows for tagging for less formal categorization of contacts or groups. You can easily extend CiviCRM to record community member information which is specific to your community or organization using custom fields. For example, you can create a set of fields to track volunteer skills and preferences. CiviCRM profile gives you a way to allow community members ('users') to update their own information, as well as share some of that information with others. Finally, you can configure custom activity types such as volunteering or attending events.
bg: Модулът CiviCRM Ви позволява да създавате контакти или да ги импортирате от други източници. Можете да записвате връзки между контакти, като например да посочите, че живеят в едно домакинство. Има два вида групи от контакти. Можете да създавате статични групи, които имат зададен списък с контакти. Можете също така да създавате динамични (интелигентни) групи въз основа на характеристики, които контактите имат общи. Например, можете да създадете група от всички контакти, които живеят в Калифорния И които са били доброволци за вашата организация през последната година. Модулът CiviCRM също позволява маркиране за по-малко формална категоризация на контакти или групи. Можете лесно да разширите CiviCRM, за да записвате информация за членове на общността, която е специфична за вашата общност или организация, като използвате потребителски полета. Например, можете да създадете набор от полета за проследяване на уменията и предпочитанията на доброволците. Профилът на CiviCRM ви дава начин да позволите на членовете на общността („потребителите“) да актуализират собствената си информация, както и да споделят част от тази информация с други. И накрая, можете да конфигурирате персонализирани видове дейности, като доброволчество или посещение на събития.

en: The CiviCRM module stores information on the universe of people associated with a community and on their interactions such as emails, donations, petitions, events, etc. It can act as a stand alone contact management system or it can be integrated with mass mailer, volunteer management, petition, and event finding. CiviCRM enables organizations to maintain all these activities in a single database, creating efficiencies and new opportunities for communities to better communicate and benefit from relationships with their community members.
bg: Модулът CiviCRM съхранява информация за вселената от хора, свързани с дадена общност, и за техните взаимодействия като имейли, дарения, петиции, събития и т.н. Той може да действа като самостоятелна система за управление на контакти или може да бъде интегриран с програма за масова поща, доброволец управление, петиции и намиране на събития. CiviCRM позволява на организациите да поддържат всички тези дейности в една база данни, създавайки ефикасност и нови възможности за общностите да комуникират по-добре и да се възползват от взаимоотношенията с членовете на общността.

en: The CiviCase XML file for this case-type prohibits editing the definition.
bg: XML файлът CiviCase за този тип случай забранява редактирането на дефиницията.

en: The Contact Name for sorting purposes, Last Name then First
bg: Името на контакта за целите на сортирането, Фамилията и след това Името

en: The Contact Sub Type does not match the Contact type for this record
bg: Подтипът на контакта не съвпада с типа на контакта за този запис

en: The Contact Type '%1' has been saved.
bg: Типът контакт „%1“ е запазен.

en: The Contribution Page which triggered this contribution
bg: Страницата за принос, която задейства този принос

en: The Contribution or Event Page which triggered this pcp
bg: Страницата за принос или събитие, която е задействала този pcp

en: The Contribution's Status
bg: Състояние на приноса

en: The Country of the Address
bg: Държавата на адреса

en: The County of the Address
bg: Окръгът на адреса

en: The Date a receipt for the contribution was sent.
bg: Датата, на която е изпратена разписка за приноса.

en: The Date a thank you to the donor for the contribution was sent.
bg: Датата на изпращане на благодарност към дарителя за приноса.

en: The Date and Time the activity is scheduled to happen.
bg: Датата и часът, когато дейността е планирана да се случи.

en: The Date the Contribution was cancelled (if it was)
bg: Датата, на която приносът е бил анулиран (ако е бил)

en: The Date the Contribution was received / paid
bg: Датата, на която приносът е получен/платен

en: The Date the participant Registered for the Event
bg: Датата, на която участникът се е регистрирал за събитието

en: The Date the recurring contribution ended.
bg: Датата, на която е приключил периодичният принос.

en: The Date the recurring contribution started.
bg: Датата, на която започва повтарящият се принос.

en: The Date the recurring contribution was cancelled.
bg: Датата, на която повтарящият се принос е анулиран.

en: The Date the recurring contribution was created.
bg: Датата, на която е създаден периодичният принос.

en: The Date the recurring contribution was modified.
bg: Датата, на която периодичният принос е променен.

en: The Default Organization contact cannot be merged into another contact record. It is associated with the CiviCRM installation for this domain and contains information used for system functions. If you want to merge these records, you can: %1
bg: Контактът на организацията по подразбиране не може да бъде обединен в друг запис за контакт. Той е свързан с инсталацията на CiviCRM за този домейн и съдържа информация, използвана за системните функции. Ако искате да обедините тези записи, можете: %1

en: The Duplicate Contact record and all related information WILL BE DELETED after the Merge is complete.
bg: Записът за дублиран контакт и цялата свързана информация ЩЕ БЪДАТ ИЗТРИТИ след завършване на сливането.

en: The Event Summary table provides a summary of up to ten scheduled and recent <strong>Events</strong>. Click the <strong>Event name</strong> to view the event as it will be displayed to site visitors. Click the <strong>Participants count</strong> to see a list of participants. To run your own customized searches - click <a href='%1'>Find Participants</a>. You can search by Participant Name, Event, Date Range and Status.
bg: Таблицата Резюме на Събитията предоставя обобщение на до десет планирани и скорошни <strong>Събития</strong>. Натиснете <strong>Заглавието на Събитието</strong>, за да видите събитието, тъй като то ще се показва на посетителите на сайта. Щракнете върху <strong>Брой на Участниците</strong>, за да видите списък с участници. За да стартирате свои собствени персонализирани търсения - натиснете <a href='%1'>Намери участници</a>. Можете да търсите по име на участник, събитие, период от време и състояние.

en: The Event Type
bg: Видът на Събитието

en: The Event's End Date
bg: Крайна дата на събитието

en: The Event's Full Description
bg: Пълното описание на събитието

en: The Event's Online Registration End Date
bg: Крайна дата за онлайн регистрация на събитието

en: The Event's Online Registration Start Date
bg: Начална дата за онлайн регистрация на събитието

en: The Event's Start Date
bg: Начална дата на събитието

en: The Event's Summary
bg: Резюме на събитието

en: The Event's Title
bg: Заглавие на събитието

en: The FROM Email Address configured for this feature may not be a valid sender based on your email service provider rules.
bg: Имейл адресът ОТ, конфигуриран за тази функция, може да не е валиден подател според правилата на Вашия доставчик на имейл услуги.

en: The Fee Level the Participant is registered for.
bg: Нивото на таксата, за което Участникът е регистриран.

en: The Financial Account '%1' has been saved.
bg: Финансовата сметка „%1“ е запазена.

en: The Following Option Values contain value fields that do not match the Data Type of the Option Group</p>
            <p><table><tbody><th>Option Group</th><th>Option Value</th></tbody><tbody>
bg: Следните стойности на опциите съдържат полета за стойности, които не съвпадат с типа данни на групата опции</p>
    <p><table><tbody><th>Група опции</th><th> Стойност на опцията</th></tbody><tbody>

en: The Following option Groups have not been converted due to there being already another option group with the same name in the database
bg: Следните групи опции не са преобразувани, защото вече има друга група опции със същото име в базата данни

en: The Full Contribution minus Payment Processor Fees.
bg: Пълният принос минус таксите за обработка на плащанията.

en: The Group '%1' cannot be deleted! You must Delete all custom fields in this group prior to deleting the group.
bg: Групата „%1“ не може да бъде изтрита! Трябва да изтриете всички персонализирани полета в тази група, преди да изтриете групата.

en: The Group '%1' has been deleted.
bg: Групата '%1' е изтрита

en: The Group '%1' has been saved.
bg: Групата „%1“ е запазена.

en: The HTML Form Snippet code will display a form consisting of the active fields in this Profile. You can copy this HTML code and paste it into any block or page on your website where you want to collect contact information.
bg: Кодът на фрагмента на HTML формуляр ще покаже формуляр, състоящ се от активните полета в този профил. Можете да копирате този HTML код и да го поставите във всеки блок или страница на уебсайта си, където искате да събирате информация за контакт.

en: The HTML code below will display a form consisting of the active fields in this Profile. You can copy this HTML code and paste it into any block or page on your website where you want to collect contact information.
bg: HTML кодът по-долу ще покаже формуляр, състоящ се от активните полета в този профил. Можете да копирате този HTML код и да го поставите във всеки блок или страница на уебсайта си, където искате да събирате информация за контакт.

en: The HTML footer for this mailing.
bg: HTML долен колонтитул за това писмо.

en: The HTML header for this mailing.
bg: HTML заглавката за това писмо.

en: The HTML message is a required field.
bg: HTML съобщението е задължително поле.

en: The ID of a previous mailing to include/exclude recipients.
bg: Идентификаторът на предишна поща за включване/изключване на получатели.

en: The ID of the Job .
bg: Идентификатор на Работата .

en: The ID of the mailing this Job will send.
bg: Идентификационният номер на съобщението, което тази работа ще изпрати.

en: The ID of the object controlled by this ACL entry
bg: ID на обекта, контролиран от това ACL вписване

en: The Import Wizard allows you to easily import contact records from other applications into CiviCRM. For example, if your organization has contacts in MS Access&reg; or Excel&reg;, and you want to start using CiviCRM to store these contacts, you can 'import' them here.
bg: Съветникът за импортиране Ви позволява лесно да импортирате записи за контакти от други приложения в CiviCRM. Например, ако Вашата организация има контакти в MS Access&reg; или Excel&reg; и искате да започнете да използвате CiviCRM за съхраняване на тези контакти, можете да ги „импортирате“ тук.

en: The Import Wizard allows you to easily upload contact records from other applications into CiviCRM. For example, if your organization has contacts in MS Access&copy; or Excel&copy;, and you want to start using CiviCRM to store these contacts, you can 'import' them here.
bg: Съветникът за импортиране Ви позволява лесно да качвате записи на контакти от други приложения в CiviCRM. Например, ако Вашата организация има контакти в MS Access&copy; или Excel&copy; и искате да започнете да използвате CiviCRM за съхраняване на тези контакти, можете да ги „импортирате“ тук.

en: The Interval of the Frequency Unit
bg: Интервалът на честотната единица

en: The Location Type should be set if there is  %1 information.
bg: Типът местоположение трябва да бъде зададен, ако има %1 информация.

en: The Location of the Address for the Contact
bg: Местоположението на адреса за Kонтактa

en: The Location of the Phone for the Contact
bg: Местоположението на телефона за контакт

en: The Mailing's End Date
bg: Крайна дата на изпращането

en: The Mailing's Scheduled Date
bg: Насрочена дата за изпращане

en: The Mailing's Start Date
bg: Начална дата на изпращането

en: The Medium of this Activity (ie phone, e-mail, etc...
bg: Носителят на тази дейност (т.е. телефон, имейл и т.н.

en: The Membership's End Date
bg: Крайна дата на членството

en: The Membership's Reminder Date
bg: Датата за напомняне за членство

en: The Membership's Start Date
bg: Начална дата на членството

en: The Message Template '%1' has been saved.
bg: Шаблонът за съобщение „%1“ е запазен.

en: The Next Contribution Date.
bg: Датата на следващия принос.

en: The Non Deductible Part of the Contribution
bg: Неподлежащата на приспадане част от Приноса

en: The Open Case activity type is missing or disabled. Please have your site administrator check Administer > Option Lists > Activity Types for the CiviCase component.
bg: Типът дейност Отваряне на Случай липсва или е деактивиран. Моля, накарайте администратора на Вашия сайт да провери Администриране > Списъци с опции > Типове дейности за компонента CiviCase.

en: The Option Group '%1' has been saved.
bg: Групата опции „%1“ е запазена.

en: The PHP Multibyte String extension is needed for CiviCRM to correctly handle user input among other functionality. Ask your system administrator to install it.
bg: Разширението PHP Multibyte String е необходимо, за да може CiviCRM да обработва правилно въвеждането на потребителя наред с други функции. Помолете системния си администратор да го инсталира.

en: The Page this Contribution came from
bg: Страницата, от която идва този принос

en: The Participant Listing feature is not currently enabled for this event.
bg: Функцията за Списък с Участници в момента не е активирана за това събитие.

en: The Participant Status has been updated.
bg: Статусът на участника е актуализиран.

en: The Payment Instrument Used for the Contribution
bg: Платежният инструмент, използван за Приноса

en: The Payment Status for this participant is Completed. The Participant Status is set to Pending (pay later). Click Cancel if you want to review or modify these values before saving this record
bg: Статусът на плащане за този участник е Завършен. Статусът на участник е зададен на Изчакващ (плащане по-късно). Щракнете върху Отказ, ако искате да прегледате или промените тези стойности, преди да запазите записа

en: The Personal Campaign Page you have just visited is currently %1. However you can still support the campaign here.
bg: Страницата на личната кампания, която току-що посетихте, в момента е %1. Все пак можете да подкрепите кампанията тук.

en: The Personal Campaign Page you have just visited is currently inactive. However you can still support the campaign here.
bg: Страницата на личната кампания, която току-що посетихте, в момента е неактивна. Все пак можете да подкрепите кампанията тук.

en: The Personal Campaign Page you have just visited is no longer active (as of %1). However you can still support the campaign here.
bg: Страницата на личната кампания, която току-що посетихте, вече не е активна (от %1). Все пак можете да подкрепите кампанията тук.

en: The Personal Campaign Page you have just visited is only active from %1 to %2. However you can still support the campaign here.
bg: Страницата на личната кампания, която току-що посетихте, е активна само от %1 до %2. Все пак можете да подкрепите кампанията тук.

en: The Personal Campaign Page you have just visited will be active beginning on %1. However you can still support the campaign here.
bg: Страницата на личната кампания, която току-що посетихте, ще бъде активна от %1. Все пак можете да подкрепите кампанията тук.

en: The Personal note form PCP
bg: Формуляр за лична бележка PCP

en: The Premium '%1' has been saved.
bg: Премиум '%1' е запазен.

en: The Price Field '%1' has been deleted.
bg: Ценовото поле „%1“ е изтрито.

en: The Price Set '%1' has been deleted.
bg: Ценовият набор „%1“ е изтрит.

en: The Price Set '%1' has not been deleted! You must delete all price fields in this set prior to deleting the set.
bg: Ценовият набор „%1“ не е изтрит! Трябва да изтриете всички ценови полета в този набор, преди да изтриете комплекта.

en: The Priority of this Activity
bg: Приоритетът на тази дейност

en: The Reason for the Contribution Cancellation
bg: Причината за анулирането на вноската

en: The Recurring Payments URL is not currently used.
bg: URL адресът за периодични плащания не се използва в момента.

en: The Relationship Type has been saved.
bg: Типът на взаимоотноешние е запазен.

en: The Relationship's End Date
bg: Крайна дата на Взаимоотношенията

en: The Relationship's Start Date
bg: Начална дата на Взаимоотношенията

en: The Reply SMS Could only be sent for activities with '%1' subject.
bg: SMS-ът за отговор може да бъде изпратен само за дейности с тема „%1“.

en: The Report Footer HTML code will be output at the end of the document. You can add any additional footer text, replace the CiviCRM logo, or make other changes as needed.
bg: HTML кодът на долния колонтитул на отчета ще бъде изведен в края на документа. Можете да добавите допълнителен текст в долния колонтитул, да замените логото на CiviCRM или да направите други промени, ако е необходимо.

en: The Report Header contains HTML code that will be output at the beginning of the document whenever this report is printed or downloaded in PDF format. The default values will work for most situations. However you may want to enter the actual report title in the &lt;title&gt; tag (replacing 'CiviCRM Report'). You can include a logo by adding an &lt;img&gt; tag. You can also modify the look and feel of the printed report by including a custom CSS file (instead of print.css).
bg: Заглавката на отчета съдържа HTML код, който ще бъде изведен в началото на документа, когато този отчет бъде отпечатан или изтеглен в PDF формат. Стойностите по подразбиране ще работят за повечето ситуации. Въпреки това може да искате да въведете действителното заглавие на отчета в &lt;title&gt; етикет (заместващ „CiviCRM отчет“). Можете да включите лого, като добавите &lt;img&gt; етикет. Можете също така да промените външния вид на отпечатания отчет, като включите персонализиран CSS файл (вместо print.css).

en: The Role the Participant is registered for.
bg: Ролята, за която участникът е регистриран.

en: The Role you select here is automatically assigned to people when they register online for this event (usually the default 'Attendee' role).
bg: Ролята, която изберете тук, автоматично се прехвърля към хората, когато се регистрират онлайн за това събитие (обикновено ролята по подразбиране „Присъстващ“).

en: The SMS message is a required field.
bg: SMS съобщението е задължително поле.

en: The SMTP password (%1) has unusual content that cannot be stored as plain-text. It may be unreadable due to a previous misconfiguration, or it may rely on an unclear character-set. Your options are:
bg: Паролата за SMTP (%1) има необичайно съдържание, което не може да бъде съхранено като обикновен текст. Може да е нечетлив поради предишна неправилна конфигурация или може да разчита на неясен набор от знаци. Вашите опции са:

en: The SMTP password (%1) was previously stored in the database. It has unexpected content which cannot be migrated automatically. However, it appears to be inactive, so the upgrader will drop this value.
bg: SMTP паролата (%1) преди това е била съхранена в базата данни. Има неочаквано съдържание, което не може да бъде мигрирано автоматично. Изглежда обаче, че е неактивен, така че програмата за надграждане ще премахне тази стойност.

en: The Set '%1' has been saved.
bg: Комплектът '%1' е запазен.

en: The State or Province of the Address
bg: Щатът или провинцията на адреса

en: The Status of the Membership
bg: Състоянието на Членството

en: The Status of the Participant's Booking and Attendance
bg: Състоянието на резервацията и присъствието на участника

en: The Status of this Activity
bg: Състоянието на тази дейност

en: The Status of this Contribution
bg: Състоянието на този принос

en: The Sub-type for the Contact
bg: Подтип за контакта

en: The Supporter Profile is used to collect or update basic information (e.g. name and email address) from users while they are creating a Personal Campaign Page. The profile you select must be configured with 'Account creation required' (under Profile Settings &raquo; Advanced Settings). You must include an Email address field - and you may include any number of other fields in the profile. If you don't yet have an appropriate Profile configured, you will need to <a href='%1'>create one first</a>, and then return to this form to select it.
bg: Профилът на поддръжника се използва за събиране или актуализиране на основна информация (напр. име и имейл адрес) от потребителите, докато те създават лична страница на кампанията. Избраният от Вас профил трябва да бъде конфигуриран с „Изисква се създаване на акаунт“ (под Настройки на профила &raquo; Разширени настройки). Трябва да включите поле за имейл адрес - и можете да включите произволен брой други полета в профила. Ако все още нямате конфигуриран подходящ профил, ще трябва първо <a href='%1'>да го създадете</a> и след това да се върнете към този формуляр, за да го изберете.

en: The Survey type '%1' has been saved.
bg: Типът на проучването „%1“ е запазен.

en: The Total Contribution made by the Contact
bg: Общият принос, направен от Контакта

en: The Transaction ID of the  Recurring Contribution
bg: Идентификационният номер на транзакцията на повтарящия се принос

en: The Type of Activity
bg: Типът дейност

en: The Type of Contribution made, ie Member Dues, Event Fees etc
bg: Видът на направения принос, т.е. членски внос, такси за събитие и др

en: The Type of Membership
bg: Типът членство

en: The Type of Relationship, i.e. Employee of, Household Head for...
bg: Типът на Взаимоотношение, т.е. служител на, Глава на домакинството за...

en: The Type, either Phone, Mobile, Fax or Pager
bg: Типът на телефон, мобилен телефон, факс или пейджър

en: The URL for Authorize.net's LIVE Payment server. Use the default value unless otherwise advised by the processor.
bg: URL адресът за сървъра за плащания НА ЖИВО на Authorize.net. Използвайте стойността по подразбиране, освен ако не е препоръчано друго от процесора.

en: The URL for Authorize.net's TEST Payment server. Use the default value unless otherwise advised by the processor.
bg: URL адресът за ТЕСТОВИЯ платежен сървър на Authorize.net. Използвайте стойността по подразбиране, освен ако не е препоръчано друго от процесора.

en: The URL for First Data's Live Payment server. Use the default value (unless otherwise advised by First Data):
bg: URL адресът за сървъра за плащания на живо на First Data. Използвайте стойността по подразбиране (освен ако не е посочено друго от First Data):

en: The URL for First Data's TEST Payment server. Use the default value (unless otherwise advised by First Data):
bg: URL адресът за ТЕСТОВИЯ платежен сървър на First Data. Използвайте стойността по подразбиране (освен ако не е посочено друго от First Data):

en: The URL for PayJunction's Payment server. This is the same for TEST and LIVE transactions. Use the default value unless otherwise advised by PayJunction.
bg: URL адресът за платежния сървър на PayJunction. Това е същото за транзакциите TEST и LIVE. Използвайте стойността по подразбиране, освен ако не е посъветвано друго от PayJunction.

en: The URL for PayPal Standard recurring payments. Use the default value unless otherwise indicated by PayPal.
bg: URL адресът за стандартни периодични плащания на PayPal. Използвайте стойността по подразбиране, освен ако не е указано друго от PayPal.

en: The URL for PayPal's LIVE API gateway server. Use the default value (unless otherwise advised by PayPal):
bg: URL адресът за LIVE API шлюз сървър на PayPal. Използвайте стойността по подразбиране (освен ако не е препоръчано друго от PayPal):

en: The URL for PayPal's LIVE Payment server. Use the default value (unless otherwise advised by PayPal):
bg: URL адресът за сървъра за плащания НА ЖИВО на PayPal. Използвайте стойността по подразбиране (освен ако не е препоръчано друго от PayPal):

en: The URL for PayPal's LIVE Payment server. Use the default value unless otherwise indicated by PayPal.
bg: URL адресът за сървъра за плащания НА ЖИВО на PayPal. Използвайте стойността по подразбиране, освен ако не е указано друго от PayPal.

en: The URL for PayPal's TEST API gateway server. Use the default value (unless otherwise advised by PayPal):
bg: URL адресът за TEST API шлюзов сървър на PayPal. Използвайте стойността по подразбиране (освен ако не е препоръчано друго от PayPal):

en: The URL for PayPal's TEST Payment server. Use the default value (unless otherwise advised by PayPal):
bg: URL адресът за ТЕСТОВИЯ платежен сървър на PayPal. Използвайте стойността по подразбиране (освен ако не е препоръчано друго от PayPal):

en: The URL for PayPal's TEST Payment server. Use the default value unless otherwise indicated by PayPal.
bg: URL адресът за ТЕСТОВИЯ платежен сървър на PayPal. Използвайте стойността по подразбиране, освен ако не е указано друго от PayPal.

en: The URL for displaying PayPal's 'Pay with PayPal' payment button image. Use the default value unless otherwise advised by PayPal.
bg: URL адресът за показване на изображението на бутона за плащане „Плащане с PayPal“ на PayPal. Използвайте стойността по подразбиране, освен ако не е посъветвано друго от PayPal.

en: The URL for recurring payments. Use the default value unless otherwise advised by the processor.
bg: URL адресът за периодични плащания. Използвайте стойността по подразбиране, освен ако не е препоръчано друго от процесора.

en: The URL to be tracked.
bg: URL адресът, който трябва да се проследи.

en: The Unique CiviCRM Generated Invoice ID
bg: Уникалният идентификатор на генерирана CiviCRM фактура

en: The actual value stored (as a foreign key) in the data record. Functions which need lookup option_value.title should use civicrm_option_value.option_group_id plus civicrm_option_value.value as the key.
bg: Действителната стойност, съхранена (като външен ключ) в записа с данни. Функциите, които се нуждаят от търсене option_value.title, трябва да използват civicrm_option_value.option_group_id плюс civicrm_option_value.value като ключ.

en: The amount of the soft credit
bg: Размерът на мекия кредит

en: The amount the Participant has paid or will have to pay.
bg: Сумата, която Участникът е платил или ще трябва да плати.

en: The amunt of the recurring contribution
bg: Размерът на периодичната вноска

en: The application, \"%1\", requests permission to access your system.
bg: Приложението, \"%1\", иска разрешение за достъп до Вашата система.

en: The arguments to be sent to the search function
bg: Аргументите, които трябва да бъдат изпратени на функцията за търсене

en: The attached file has been deleted.
bg: Прикаченият файл е бил изтрит.

en: The automatic renewal of your %1 membership has been cancelled as requested. This does not affect the status of your membership - you will receive a separate notification when your membership is up for renewal.
bg: Автоматичното подновяване на членството ви в %1 беше отменено, както беше поискано. Това не се отразява на състоянието на членството ви - ще получите отделно известие, когато членството ви бъде подновено.

en: The backend theme determines the appearance on administrative screens, such as the "Manage Event" screen.
bg: Темата на бекенда определя външния вид на административните екрани, като например екрана „Управление на събитието“.

en: The batch merge task is still in progress. This page will be refreshed automatically.
bg: Задачата за пратидно сливане все още е в ход. Тази страница ще бъде обновена автоматично.

en: The body of the SMS cannot exceed %1 characters.
bg: Текстът на SMS не може да надвишава %1 знака.

en: The body of this mailing.
bg: Тялото на това съобщение

en: The cache record is a permutation of the original relationship record. The orientation indicates whether it is forward (a_b) or reverse (b_a) relationship.
bg: Записът в кеша е пермутация на оригиналния запис на връзката. Ориентацията показва дали връзката е права (а_б) или обратна (б_а).

en: The campaign for which this activity has been triggered.
bg: Кампанията, за която е задействана тази дейност.

en: The campaign for which this contribution has been triggered.
bg: Кампанията, за която е задействан този принос.

en: The campaign for which this event has been created.
bg: Кампанията, за която е създадено това събитие.

en: The campaign for which this mailing has been initiated.
bg: Кампанията, за която е инициирано това изпращане.

en: The campaign for which this membership is attached.
bg: Кампанията, към която е прикрепено това членство.

en: The campaign for which this participant has been registered.
bg: Кампанията, за която е регистриран този участник.

en: The campaign for which this pledge has been initiated.
bg: Кампанията, за която е иницииран този залог.

en: The campaign for which we are collecting contributions with this page.
bg: Кампанията, за която събираме дарения с тази страница.

en: The changes have been reverted.
bg: Промените са отменени.

en: The changes have not been saved.
bg: Промените не са запазени.

en: The check for new versions of CiviCRM has been disabled. <a %1>Re-enable the scheduled job</a> to receive important security update notifications.
bg: Проверката за нови версии на CiviCRM е деактивирана. <a %1>Активирайте отново планираното задание</a>, за да получавате важни известия за актуализация на защитата.

en: The civicrm version this instance is running
bg: Версията на civicrm, която тази инстанция задвижва

en: The class name which implements this functionality.
bg: Името на класа, който изпълнява тази функционалност.

en: The code for adding this widget to web pages will be displayed here after you click <strong>Save and Preview</strong>.
bg: Кодът за добавяне на тази джаджа към уеб страници ще се покаже тук, след като щракнете върху <strong>Запазване и преглед</strong>.

en: The contact A
bg: Контактът А

en: The contact B
bg: Контактът Б

en: The contact might be the Membership Organization of a Membership Type. You will need to edit the Membership Type and change the Membership Organization before you can delete this contact.
bg: Контактът може да бъде членска организация от тип членство. Ще трябва да редактирате типа членство и да промените членската организация, преди да можете да изтриете този контакт.

en: The contact profile needs to contain the primary email address field
bg: Профилът за контакт трябва да съдържа полето за първичен имейл адрес

en: The contact record which is linked to the currently logged in user account - '%1' - cannot be deleted.
bg: Записът на контакта е свързан към текущо влезнал в потребителски акаунт - '%1' - не може да бъде изтрит.

en: The contact type selected for Update multiple contacts does not have a corresponding profile. Please set up a profile for %1s and try again.
bg: Типът контакт, избран за Актуализиране на множество контакти, няма съответен профил. Моля, настройте профил за %1s и опитайте отново.

en: The contact who is assigned the activity.
bg: Контактът, на когото е възложена дейността.

en: The contact who is the activity's target.
bg: Контактът, който е целта на дейността.

en: The contact who made this activity
bg: Контактът, извършил тази дейност

en: The contact who scheduled this activity
bg: Контактът, който е планирал тази дейност

en: The contact(s) and all related data will be moved to trash and only users with the relevant permission will be able to restore it.
bg: Контактът(ите) и всички свързани данни ще бъдат преместени в кошчето и само потребители със съответното разрешение ще могат да ги възстановят.

en: The contact(s) and all related data will be permanently removed.
bg: Контактът(ите) и всички свързани данни ще бъдат премахнати за постоянно.

en: The contribution amount covering the membership fee will use the financial type configured with the selected membership type (see the membership types configuration tool to review those settings). Any additional contribution will use the financial type configured for this online contribution page.
bg: Сумата на вноската, покриваща членския внос, ще използва финансовия тип, конфигуриран с избрания вид членство (вижте инструмента за конфигуриране на видове членство, за да прегледате тези настройки). Всеки допълнителен принос ще използва финансовия тип, конфигуриран за тази страница за онлайн принос.

en: The contribution page '%1' has been deleted.
bg: Страницата за принос „%1“ е изтрита.

en: The contribution record has been saved.
bg: Записът на приноса е запазен.

en: The contribution status will be updated as appropriate.  To update contribution statuses directly, return to the search results and select "Update multiple contributions".
bg: Състоянието на приноса ще бъде актуализирано според случая. За да актуализирате статусите на принос директно, върнете се към резултатите от търсенето и изберете „Актуализиране на множество приноси“.

en: The cost of sending SMS message is typically <em>per segment</em>.
bg: Цената за изпращане на SMS съобщение обикновено е <em>за сегмент</em>.

en: The cost of the old and new membership types are different. You may want to edit the contribution associated with this membership to adjust its amount.
bg: Цената на стария и новия вид членство е различна. Може да искате да редактирате приноса, свързан с това членство, за да коригирате размера му.

en: The current status of your page is
bg: Текущият статус на Вашата страница е

en: The custom fatal error template setting has been removed.
bg: Персонализираната настройка на шаблона за фатална грешка е премахната.

en: The custom fatal error template setting will be removed during the upgrade. You are currently using this custom template: %1 . Following the upgrade you will need to use the standard approach to overriding template files, as described in the documentation.
bg: Персонализираната настройка на шаблона за фатална грешка ще бъде премахната по време на надстройката. В момента използвате този персонализиран шаблон: %1 . След надграждането ще трябва да използвате стандартния подход за замяна на шаблонни файлове, както е описано в документацията.

en: The custom field '%1' has been deleted.
bg: Персонализираното поле „%1“ е изтрито.

en: The data columns in this import file appear to be different from the saved mapping. Please verify that you have selected the correct saved mapping before continuing.
bg: Информационните колони в този файл са различни от тези, които са записани преди. Моля, уверете се, че сте избрали правилна графа преди да продължите.

en: The data type of the multiple choice option set you've selected does not match the data type assigned to this field.
bg: Типът данни на набора от опции за множествен избор, който сте избрали, не съвпада с типа данни, приписан на това поле.

en: The database name provided is not valid. Please use only 0-9, a-z, A-Z, _ and - as characters in the name.
bg: Предоставеното име на база данни не е валидно. Моля, използвайте само 0-9, a-z, A-Z, _ и - като знаци в името.

en: The database will be upgraded from %1 to %2.
bg: Базата данни ще бъде надстроена от %1 до %2.

en: The database: '%1' does not exist.
bg: Базата данни: „%1“ не съществува.

en: The date that the most recent payment reminder was sent.
bg: Датата, на която е изпратено последното напомняне за плащане.

en: The date the first scheduled pledge occurs.
bg: Датата, на която се извършва първият планиран залог.

en: The date the first scheduled recurring contribution occurs.
bg: Датата, на която се случва първият планиран повтарящ се принос.

en: The date the pledge payment is supposed to happen.
bg: Датата, на която трябва да се извърши плащането по залога.

en: The date this contribution was received.
bg: Датата на получаване на този принос.

en: The date this payment was received.
bg: Датата на получаване на това плащане.

en: The date type
bg: Типът на датата

en: The date type '%1' has been saved.
bg: Типът дата „%1“ е запазен.

en: The default Financial Type is configured when creating the "Premium" but it can be changed for each contribution page if required.
bg: Финансовият тип по подразбиране се конфигурира при създаването на „Премиум“, но може да бъде променен за всяка страница за принос, ако е необходимо.

en: The default copies of the message templates listed below will be updated to handle new features or correct a problem. Your installation has customized versions of these message templates, and you will need to apply the updates manually after running this upgrade. <a href='%1' style='color:white; text-decoration:underline; font-weight:bold;' target='_blank'>Click here</a> for detailed instructions. %2
bg: Копията по подразбиране на шаблоните за съобщения, изброени по-долу, ще бъдат актуализирани, за да обработват нови функции или да коригират проблем. Вашата инсталация има персонализирани версии на тези шаблони за съобщения и ще трябва да приложите актуализациите ръчно, след като стартирате това актуализиране. <a href='%1' style='color:white; text-decoration:underline; font-weight:bold;' target='_blank'>Щракнете тук</a> за подробни инструкции. %2

en: The default is %1, but that does not exist on this site either.
bg: По подразбиране е %1, но това също не съществува на този сайт.

en: The default is %1, which <a href="%1">does exist on this site</a>.
bg: По подразбиране е %1, който <a href="%1">съществува на този сайт</a>.

en: The default number of rows per page for most reports is 50. However, this may be too many for a report which is included in the 'Home Dashboard'. You can reduce the number of rows included in each page when the report is part of the Dashboard by entering the desired row count here. Users will still be able to navigate through the full report using a pager.
bg: Броят редове на страница по подразбиране за повечето отчети е 50. Това обаче може да е твърде много за отчет, който е включен в „Началното табло за управление“. Можете да намалите броя на редовете, включени във всяка страница, когато отчетът е част от таблото за управление, като въведете желания брой редове тук. Потребителите все още ще могат да навигират в пълния отчет с помощта на пейджър.

en: The default operator is equals (=), and is the only operator supported for "create" or "delete" actions.
bg: Операторът по подразбиране е равен (=) и е единственият поддържан оператор за действия „създаване“ или „изтриване“.

en: The default rate used to calculate the taxes collected into this account (e.g. for tax rate of 8.27%, enter 8.27).
bg: Ставката по подразбиране, използвана за изчисляване на данъците, събрани в този акаунт (напр. за данъчна ставка от 8,27%, въведете 8,27).

en: The default status is assigned when there are no matching status rules for a membership.
bg: Статусът по подразбиране се присвоява, когато няма съответстващи правила за статус за членство.

en: The destination group extends a different entity type.
bg: Групата местоназначение разширява различен тип обект.

en: The discount end date cannot be prior to the start date.
bg: Крайната дата на отстъпката не може да бъде преди началната дата.

en: The display name of the contact's organizations.
bg: Показваното име на организациите на контакта.

en: The donor's information is listed below.  You can choose to contact them and convey your thanks if you wish.
bg: Информацията за дарители е посочена по-долу. Можете да изберете да се свържете с тях и да им благодарите, ако желаете.

en: The donor's name has been added to your honor roll unless they asked not to be included.
bg: Името на дарителя е добавено към Вашия почетен списък, освен ако не е поискал да не бъде включен.

en: The e-mail address %1 is not valid.
bg: Имейл адресът %1 не е валиден.

en: The email address %1 already has an account associated with it. <a href="%2">Have you forgotten your password?</a>
bg: Имейл адресът %1 вече има акаунт, свързан с него. <a href="%2">Забравили ли сте паролата си?</a>

en: The email address must be unique for each participant.
bg: Имейл адресът трябва да е уникален за всеки участник.

en: The email of the recipients this mail is to be sent.
bg: Имейлът на получателите, на които това съобщение трябва да бъде изпратено

en: The end offset relative to current year, can be negative
bg: Крайното изместване спрямо текущата година може да бъде отрицателно

en: The entity that this pcp targets
bg: Обектът, към който е насочен този pcp

en: The environment of this CiviCRM instance is set to '%1'. Certain functionality like scheduled jobs has been disabled.
bg: Средата на този CiviCRM екземпляр е настроена на „%1“. Определена функционалност, като планирани задачи, е деактивирана.

en: The environment settings have been disabled because it has been overridden in the settings file.
bg: Настройките на средата са деактивирани, защото са заменени във файла с настройки.

en: The event linked to the Personal Campaign Page you have just visited is over (as of %1).
bg: Събитието, свързано със страницата на личната кампания, която току-що посетихте, приключи (от %1).

en: The event you requested is currently unavailable (contact the site administrator for assistance).
bg: Заявеното от вас събитие в момента не е налично (свържете се с администратора на сайта за съдействие).

en: The event's default Participant Role (usually Attendee) will be assigned if you do not include a value for role. Valid values for Status and Role can be found in the CiviEvent section of the Administer CiviCRM screen. You can also import Fee Level, Registration Date and any other standard or custom Participant fields.
bg: Ролята на участник по подразбиране на събитието (обикновено присъстващ) ще бъде присвоена, ако не включите стойност за роля. Валидни стойности за Статус и Роля могат да бъдат намерени в секцията CiviEvent на екрана Администриране на CiviCRM. Можете също да импортирате Ниво на таксата, Дата на регистрация и всякакви други стандартни или персонализирани полета за участник.

en: The existing option choices for %1 group are listed below. You can add, edit or delete them from this screen.
bg: Съществуващите възможности за избор на вариант за група %1, са изброени по-долу. Можете да добавяте, редактирате или да ги изтриете от този екран.

en: The extension %1 is now obsolete and has been disabled.
bg: Разширението %1 вече е остаряло и е деактивирано.

en: The extension %1 is now obsolete and has been uninstalled.
bg: Разширението %1 вече е остаряло и е деинсталирано.

en: The extensions URL is not properly set. Please go to the <a href="%1">URL setting page</a> and correct it.
bg: URL адресът на разширенията не е зададен правилно. Моля, отидете на <a href="%1">страницата за настройка на URL</a> и я коригирайте.

en: The extensions URL is not properly set. Please go to the <a href="%1">URL setting page</a> and correct it.<br/>
bg: URL адресът на разширенията не е зададен правилно. Моля, отидете на <a href="%1">страницата за настройка на URL</a> адреса и го коригирайте.<br/>

en: The extensions directory is not properly set. Please go to the <a href="%1">path setting page</a> and correct it.<br/>
bg: Директорията с разширения не е правилно зададена. Моля, отидете на страницата за <a href="%1">настройка на пътя</a> и го коригирайте.<br/>

en: The fee charged by the Payment Processor for the transaction.
bg: Таксата, начислена от Платежния процесор за транзакцията.

en: The fee selection has been changed for this participant
bg: Изборът на таксата е променен за този участник

en: The field "%1" is already included.
bg: Полето "%1" вече е включено.

en: The field label displayed on the form (over-ride the default field label here, if desired).
bg: Етикетът на полето, показан във формуляра (заменете етикета на полето по подразбиране тук, ако желаете).

en: The file is either empty or you do not have permission to retrieve the file
bg: Файлът или е празен, или нямате разрешение да го извлечете

en: The filtering search. custom search id or -1 for civicrm api search
bg: Търсенето за филтриране. персонализиран идентификатор за търсене или -1 за civicrm api търсене

en: The final, general mailing (derived from A or B)
bg: Окончателното, главно съобщение (извлечено от А или Б)

en: The financial type "%1" has been updated.
bg: Финансовият тип "%1" е актуализиран.

en: The financial type Account has been saved.
bg: Финансовият тип Сметка е запазен.

en: The financial types associated with the old and new membership types are different. You may want to edit the contribution associated with this membership to adjust its financial type.
bg: Финансовите типове, свързани със стария и новия вид членство, са различни. Може да искате да редактирате приноса, свързан с това членство, за да коригирате неговия финансов тип.

en: The first experimental mailing ("A" condition)
bg: Първото експериментално съобщение (условие "А")

en: The first name and last name must be unique for each participant.
bg: Името и фамилията трябва да са уникални за всеки участник.

en: The following Membership Types are associated with this organization. Click <strong>Members</strong> for a listing of all contacts who have memberships of that type. Click <strong>Edit</strong> to modify the settings for that type.
bg: Следните видове членство са свързани с тази организация. Изберете <strong>Членове</strong> за списък на всички контакти, които имат членство от този вид. Изберете <strong>Редактиране</strong>, за да промените настройките за този тип.

en: The following URL will display a list of registered participants for this event to users whose role includes "view event participants" permission: <a href="%1">%1</a>
bg: Следният URL ще покаже списък с регистрирани участници за това събитие на потребители, чиято роля включва разрешение за „преглед на участниците в събитието“: <a href="%1">%1</a>

en: The following URL will display a list of registered participants for this event: <a href="%1">%1</a>
bg: Следният URL ще покаже списък с регистрирани участници за това събитие: <a href="%1">%1</a>

en: The following contact had been sharing an address with a contact you just deleted. Their address will no longer be shared, but has not been removed or altered.
bg: Следният контакт е споделял адрес с контакт, който току-що изтрихте. Техният адрес вече няма да се споделя, но не е премахнат или променен.

en: The following contact(s) have address records which were shared with the address you removed from this contact. These address records are no longer shared - but they have not been removed or altered.
bg: Следният контакт(и) има адресни записи, които са споделени с адреса, който сте премахнали от този контакт. Тези адресни записи вече не се споделят, но не са премахнати или променени.

en: The following contacts had been sharing addresses with a contact you just deleted. Their addressses will no longer be shared, but have not been removed or altered.
bg: Следните контакти са споделяли адреси с контакт, който току-що изтрихте. Техните адреси вече няма да се споделят, но не са премахнати или променени.

en: The following credit card options will be offered to contributors using Online Contribution pages. You will need to verify which cards are accepted by your chosen Payment Processor and update these entries accordingly.
bg: Следните опции за кредитни карти ще бъдат предложени на сътрудниците, които използват страниците за онлайн принос. Ще трябва да проверите кои карти се приемат от избрания от вас процесор за обработка на плащания и съответно да актуализирате тези записи.

en: The following errors were detected in %1 message:
bg: Следните грешки бяха открити в %1 съобщение:

en: The following errors were detected in %1:
bg: Следните грешки бяха открити в %1:

en: The following formats are accepted:
bg: Приемат се следните формати:

en: The following participants no longer have an event fee recorded. You can edit their registration and record a replacement contribution by clicking the links below:
bg: Следните участници вече нямат записана такса за събитие. Можете да редактирате тяхната регистрация и да запишете заместващ принос, като щракнете върху връзките по-долу:

en: The following problems are preventing me from installing CiviCRM:
bg: Следните проблеми ми пречат да инсталирам CiviCRM:

en: The following records already have the status
bg: Следните записи вече имат статус

en: The following tables have an entry for this financial type: %1
bg: Следните таблици имат запис за този финансов тип: %1

en: The following tokens are available to control the format of individuals' contact names when they are included in <strong>mailing labels</strong>.
bg: Следните токени са достъпни за управление на формата на имената на контактите на лицата, когато са включени в <strong>етикети за изпращане</strong>.

en: The following tokens are available to format Address display on Contact and Event screens.
bg: Следните токени са достъпни за форматиране на показване на адрес на екрани за контакти и събития.

en: The format of an address
bg: Форматът на адрес

en: The format of this email address is not valid.
bg: Форматът на този имейл адрес не е валиден.

en: The found record | All %count records
bg[0]: Всички записи
bg[1]: Всички %c записи

en: The frequency that CiviMail updates its sent mail database.
bg: Честотата, с която CiviMail актуализира своята база данни за изпратена поща.

en: The general class of this status. Participant counts are grouped by class on the CiviEvent Dashboard. Participants with a 'Pending' class status will be moved to 'Expired' status if Pending Participant Hours has elapsed (when the ParticipantProcessor.php background processing script is run).
bg: Общият клас на този статус. Броят на участниците е групиран по клас в таблото за управление на CiviEvent. Участниците със статус „Чакащ“ клас ще бъдат преместени в статус „Изтекъл“, ако часовете за чакащ участник са изтекли (когато се изпълнява скриптът за фонова обработка на ParticipantProcessor.php).

en: The group status of the contact
bg: Груповото състояние на контакта

en: The header information of this mailing .
bg: Информацията за заглавката на това писмо.

en: The iCalendar Feed URL for CiviEvent on this site:
bg: URL адресът на iCalendar Новините за CiviEvent на този сайт:

en: The id of the rule group this rule belongs to
bg: Идентификаторът на групата правила, към която принадлежи това правило

en: The import file should contain a row for each set of custom data fields. For example, if you are importing employment history for a group of contacts, each row might contain columns for Employer, Start Date, End Date, and Position. You will also need a column containing the CiviCRM Contact ID which is used to match each row to the corresponding (existing) CiviCRM contact record. NOTE: Contact IDs are included by default when exporting contacts from CiviCRM.
bg: Файлът за импортиране трябва да съдържа ред за всеки набор от персонализирани полета с данни. Например, ако импортирате трудова история за група контакти, всеки ред може да съдържа колони за Работодател, Начална дата, Крайна дата и Позиция. Ще ви трябва и колона, съдържаща CiviCRM Contact ID, която се използва за съпоставяне на всеки ред със съответния (съществуващ) CiviCRM запис на контакт. ЗАБЕЛЕЖКА: Идентификаторите на контакти са включени по подразбиране при експортиране на контакти от CiviCRM.

en: The information below previews the results of importing your data in CiviCRM. Review the totals to ensure that they represent your expected results.
bg: Информацията по-долу визуализира резултатите от импортирането на вашите данни в CiviCRM. Прегледайте общите суми, за да се уверите, че представляват очакваните резултати.

en: The information provided matched multiple existing database records based on the configured Duplicate Matching Rules for your site.
bg: Предоставената информация съответства на множество съществуващи записи в база данни въз основа на конфигурираните правила за дублиране на съответствие за Вашия сайт.

en: The information you provide will NOT be shared with any third party organisations.
bg: Предоставената от Вас информация НЯМА да бъде споделяна с организации на трети страни.

en: The installer can only be run by a user with the permission to administer site configuration.
bg: Инсталаторът може да се стартира само от потребител с разрешение за администриране на конфигурацията на сайта.

en: The invalid default value for State/Province data type
bg: Невалидната стойност по подразбиране за тип данни щат/провинция

en: The invalid value for State/Province data type
bg: Невалидната стойност за типа данни щат/провинция

en: The job size must be at least 1000 or set to 0 (unlimited).
bg: Размерът на заданието трябва да бъде поне 1000 или зададен на 0 (неограничен).

en: The language/processing system used for email templates.
bg: Езикът/системата за обработка, използвана за имейл шаблони.

en: The length of the matching substring
bg: Дължината на съответстващия подстринг

en: The listed records(s) cannot be added to the group.
bg: Изброените запис(и) не могат да бъдат добавени към групата.

en: The local system includes old files which should not exist: "%1"
bg: Локалната система включва стари файлове, които не трябва да съществуват: "%1"

en: The location type '%1' has been saved.
bg: Типът местоположение „%1“ е запазен.

en: The mail library returned the following error message:
bg: Библиотеката за поща върна следното съобщение за грешка:

en: The mailing component '%1' has been saved.
bg: Пощенският компонент „%1“ е запазен.

en: The mailing has been canceled.
bg: Изпращането е отменено.

en: The mailing has been paused. Active message deliveries may continue for a few minutes, but CiviMail will not begin delivery of any more batches.
bg: Изпращането по пощата е на пауза. Активните доставки на съобщения може да продължат за няколко минути, но CiviMail няма да започне доставката на повече партиди.

en: The mailing has been resumed.
bg: Изпращането по пощата е възобновено.

en: The mailing must allow recipients to (a) unsubscribe from the mailing-list or (b) completely opt-out from all mailings. Please insert an unsubscribe or opt-out token.
bg: Изпращането трябва да позволява на получателите да (а) се отпишат от списъка с имейли или (б) да се откажат напълно от всички имейли. Моля, поставете токен за отписване или отказ.

en: The mailing must include the street address of the organization. Please insert the %1 token.
bg: Пощата трябва да включва адреса на организацията. Моля, поставете токена %1

en: The mailing's ID in the database.
bg: ID на изпращането в базата данни.

en: The market value of this premium (e.g. retail price). For tax-deductible contributions, this amount will be used to set the non-deductible amount in the contribution record and receipt.
bg: Пазарната стойност на тази премия (напр. цена на дребно). За приспадащи се от данък вноски тази сума ще се използва за определяне на неприспадащата се сума в записа и разписката за вноски.

en: The maximum number of %3 you can select for Update multiple %3 is %1. You have selected %2. Please select fewer %3 from your search results and try again.
bg: Максималният брой %3, който можете да изберете за Актуализиране на няколко %3, е %1. Избрахте %2. Моля, изберете по-малко %3 от резултатите от търсенето и опитайте отново.

en: The maximum number of Activities you can select to send an email is %1. You have selected %2. Please select fewer Activities from your search results and try again.
bg: Максималният брой дейности, които можете да изберете за изпращане по имейл е %1. Избрали сте %2. Моля, изберете по-малък брой Дейности от търсенето и опитайте отново.

en: The maximum number of activities you can select for Update multiple activities is %1. You have selected %2. Please select fewer Activities from your search results and try again.
bg: Максималният брой дейности, които можете да изберете за Актуализиране на многократни дейности, е %1. Избрали сте %2. Моля, изберете по-малко дейности от  търсенето и опитайте отново.

en: The maximum number of contacts is already reserved for this interviewer.
bg: Максималният брой контакти вече е запазен за този интервюиращ.

en: The maximum number of contacts to show at a time when typing in an autocomplete field.
bg: Максималният брой контакти, които да се показват в даден момент, когато пишете в поле за автоматично попълване.

en: The maximum number of contacts you can select for Update multiple contacts is %1. You have selected %2. Please select fewer contacts from your search results and try again.
bg: Максималният брой контакти, които можете да изберете за Актуализиране на множество контакти, е %1. Избрахте %2. Моля, изберете по-малко контакти от резултатите от търсенето и опитайте отново.

en: The maximum number of contributions you can select for Update multiple contributions is %1. You have selected %2. Please select fewer contributions from your search results and try again.
bg: Максималният брой приноси, които можете да изберете за Актуализиране на множество приноси, е %1. Избрахте %2. Моля, изберете по-малко приноси от Вашите резултати от търсенето и опитайте отново.

en: The maximum number of mailer delivery jobs executing simultaneously (0 = allow as many processes to execute as started by cron).
bg: Максималният брой задания за доставка на поща, изпълнявани едновременно (0 = позволява изпълнението на толкова процеси, колкото са стартирани от cron).

en: The maximum number of members you can select for Update multiple memberships is %1. You have selected %2. Please select fewer members from your search results and try again.
bg: Максималният брой членове, които можете да изберете за Актуализиране на няколко членства, е %1. Избрахте %2. Моля, изберете по-малко членове от резултатите от търсенето и опитайте отново.

en: The maximum number of payment reminders to send for any given payment.
bg: Максималният брой напомняния за плащане, които да изпратите за дадено плащане.

en: The maximum record limit is reached
bg: Максималният лимит за запис е достигнат

en: The membership End Date is %1.
bg: Крайната дата на членството е %1.

en: The membership price set associated with this online contribution allows a user to select BOTH an auto-renew AND a non-auto-renew membership. This requires submitting multiple processor transactions, and is not supported for one or more of the payment processors enabled under the Amounts tab.
bg: Зададената цена за членство, свързана с този онлайн принос, позволява на потребителя да избере както автоматично подновяване, така и членство без автоматично подновяване. Това изисква подаване на множество транзакции за процесор и не се поддържа за един или повече от процесорите за плащане, активирани в раздела Суми.

en: The membership status '%1' has been saved.
bg: Статусът на членство „%1“ е запазен.

en: The membership type '%1' has been saved.
bg: Видът членство „%1“ е запазен.

en: The menu color and position can be adjusted on the <a %1>Display Preferences</a> screen.
bg: Цветът и позицията на менюто могат да се регулират на екрана с <a %1>Предпочитания за показване</a>.

en: The meta name for this date (fixed in code)
bg: Мета име за тази дата (фиксирано в кода)

en: The minimum contribution amount required to be eligible to select this premium. If you want to offer it to all contributors regardless of contribution amount, enter '0'. If display of minimum contribution amounts is enabled then this text is displayed:
bg: Минималната сума на вноската, необходима, за да отговаряте на условията за избор на тази премия. Ако искате да го предложите на всички сътрудници, независимо от сумата на вноската, въведете „0“. Ако показването на минимални суми на вноската е активирано, тогава се показва този текст:

en: The most common SMTP port possibilities are 25, 465, and 587.  Check with your mail provider for the appropriate one.
bg: Най-често срещаните възможности за SMTP порт са 25, 465 и 587. Проверете при Вашия доставчик на електронна поща за подходящия.

en: The name for this credit card type as it is displayed to contributors. This may be the same value as the Name above, or a localised title.
bg: Името за този тип кредитна карта, както се показва на сътрудниците. Това може да е същата стойност като името по-горе или локализирано заглавие.

en: The name for this credit card type as it should be provided to your payment processor.
bg: Името за този тип кредитна карта, както трябва да бъде предоставено на Вашата платежна система.

en: The name of the field of the table referenced in rule_table
bg: Името на полето на таблицата, посочена в rule_table

en: The name of the organization or entity which owns this CiviCRM site or domain. This is the default organization contact record.
bg: Името на организацията или образуванието, което притежава този сайт или домейн на CiviCRM. Това е записът за контакт с организацията по подразбиране.

en: The name of the table this rule is about
bg: Името на таблицата, за която се отнася това правило

en: The name of this Price Set
bg: Името на този набор от цени

en: The name of this component
bg: Името на този компонент

en: The new Participant Status has been saved.
bg: Новият статус на участник е запазен.

en: The new fields will be selectable from the "Params" and "Fields to return" lists.
bg: Новите полета ще могат да се избират от списъците „Параметри“ и „Полета за връщане“.

en: The new membership End Date is %1.
bg: Крайната дата на новото членство е %1.

en: The next scheduled payment will be adjusted up or down to make up the difference.
bg: Следващото насрочено плащане ще бъде коригирано нагоре или надолу, за да компенсира разликата.

en: The next set of tasks involve planning and have multiple steps. You may want to check out the %2 section in the User and Administrator Guide before you begin. You will not be returned to this page after completing these tasks, but you can always get back here from the <a href="%1">Administer CiviCRM</a> menu.
bg: Следващият набор от задачи включва планиране и има няколко стъпки. Може да искате да разгледате раздела %2 в Ръководството за потребителя и администратора, преди да започнете. Няма да бъдете върнати на тази страница, след като изпълните тези задачи, но винаги можете да се върнете тук от менюто <a href="%1">Администриране на CiviCRM</a>.

en: The number of days before a personalized (hashed) link will expire.
bg: Броят дни преди персонализирана (хеширана) връзка да изтече.

en: The number of emails sendable via simple mail. Make sure you understand the implications for your spam reputation and legal requirements for bulk emails before editing. As there is some risk both to your spam reputation and the products if this is misused it is a hidden setting.
bg: Броят имейли, които могат да се изпращат чрез обикновена поща. Уверете се, че разбирате последиците за Wашата спам репутация и правните изисквания за групови имейли, преди да редактирате. Тъй като има известен риск както за Wашата спам репутация, така и за продуктите, ако това се използва неправилно, това е скрита настройка.

en: The number of minutes to cache smart group contacts. We strongly recommend that this value be greater than zero, since a value of zero means no caching at all. If your contact data changes frequently, you should set this value to at least 5 minutes.
bg: Броят минути за кеширане на интелигентни групови контакти. Силно препоръчваме тази стойност да е по-голяма от нула, тъй като стойност нула означава никакво кеширане. Ако Вашите данни за контакт се променят често, трябва да зададете тази стойност на поне 5 минути.

en: The number of payment reminders sent.
bg: Броят изпратени напомняния за плащане.

en: The numeric ID Contact that owns the membership
bg: Цифровият идентификатор на контакта, който притежава членството

en: The numeric ID click through record
bg: Цифровият идентификатор при кликване чрез запис

en: The numeric ID of the  Recurring Contribution
bg: Цифровият идентификатор на периодичния принос

en: The numeric ID of the Activity Instance
bg: Числовият идентификатор на екземпляра на дейността

en: The numeric ID of the Contact
bg: Цифровият идентификатор на контакта

en: The numeric ID of the Contact of the Participant
bg: Цифровият идентификатор на контакта на участника

en: The numeric ID of the Contribution
bg: Цифровият идентификатор на приноса

en: The numeric ID of the Event
bg: Цифровият идентификатор на Събитието

en: The numeric ID of the Group
bg: Цифровият идентификатор на групата

en: The numeric ID of the Membership
bg: Цифровият идентификатор на членството

en: The numeric ID of the Parent Activity
bg: Числовият идентификатор на родителската дейност

en: The numeric ID of the Participant
bg: Цифровият идентификатор на участника

en: The numeric ID of the Participant who registered this Participant
bg: Цифровият идентификатор на участника, който е регистрирал този участник

en: The numeric ID of the Relationship
bg: Цифровият идентификатор на Взаимоотношението

en: The numeric ID of the Soft Credit
bg: Цифровият идентификатор на мекия кредит

en: The numeric ID of the bounce record
bg: Числовият идентификатор на записа за отхвърляне

en: The numeric ID of the delivery record
bg: Цифровият идентификатор на записа за доставка

en: The numeric ID of the opened record
bg: Цифровият идентификатор на отворения запис

en: The numeric ID of the reply record
bg: Числовият идентификатор на записа за отговор

en: The numeric ID of the unsubscribe record
bg: Цифровият идентификатор на записа за отписване

en: The obsolete extension %1 could not be removed due to an error. It is recommended to remove this extension manually.
bg: Остарялото разширение %1 не можа да бъде премахнато поради грешка. Препоръчително е да премахнете това разширение ръчно.

en: The old paths and URLs may be retained in some database records. Use this form to clear caches or to reset paths to their defaults. If you need further customizations, then update the <a href="%1">Directories</a> and <a href="%2">Resource URLs</a>.
bg: Старите пътища и URL адреси може да се запазят в някои записи на база данни. Използвайте този формуляр, за да изчистите кеша или да нулирате пътищата към техните настройки по подразбиране. Ако имате нужда от допълнителни персонализации, актуализирайте <a href="%1">Директориите</a> и <a href="%2">URL адресите на ресурсите</a>.

en: The option '%1' has been saved.
bg: Опцията „%1“ е запазена.

en: The option label is displayed to users.
bg: Етикетът на опцията се показва на потребителите.

en: The options for mailing visibility are:
bg: Опциите за видимост на съобщение са:

en: The organization data collected from users is controlled by the Organization Profile selected below. You can use the default "On Behalf Of Organization" profile, or any other profile with type 'Contact' and/or 'Organization' (<a href="%1">Administer > Customize Data and Screens > Profiles</a>). The profile must include Organization Name and Email Address.
bg: Данните за организацията, събрани от потребителите, се контролират от профила на организацията, избран по-долу. Можете да използвате профила по подразбиране „От името на организацията“ или всеки друг профил с тип „Контакт“ и/или „Организация“ (<a href="%1">Администриране > Персонализиране на данни и екрани > Профили</a>). Профилът трябва да включва име на организация и имейл адрес.

en: The page "%1" will open in a popup. If it does not appear automatically, check your browser for notifications.
bg: Страницата "%1" ще се отвори в изскачащ прозорец. Ако не се появи автоматично, проверете браузъра си за известия.

en: The page you requested has past its end date on %1
bg: Крайната дата на поисканата от Вас страница е изтекла на %1

en: The page you requested is currently unavailable.
bg: Търсената от вас страница в момента не е налична.

en: The page you requested will be active from %1
bg: Страницата, която поискахте, ще бъде активна от %1

en: The path %1 contains PATH_SEPARATOR (the %2 character).
bg: Пътят %1 съдържа PATH_SEPARATOR (символът %2).

en: The payment record has been processed.
bg: Записът за плащане е обработен.

en: The pcp block that this pcp page was created from
bg: Блокът pcp, от който е създадена тази pcp страница

en: The percentage of the total_amount that is due for this tax.
bg: Процентът от общата_сума, който се дължи за този данък.

en: The person who created the personal campaign page will be automatically notified via email when their page is approved so that they can begin promoting the campaign.
bg: Лицето, създало страницата за персонална кампания, ще бъде автоматично уведомено по имейл, когато страницата му бъде одобрена, за да може да започне да популяризира кампанията.

en: The personal campaign page you requested is currently unavailable.
bg: Страницата на личната кампания, която поискахте, в момента не е налична.

en: The personal campaign page you requested is currently unavailable. However you can still support the campaign by making a contribution here.
bg: Личната страница на кампанията, която поискахте, в момента не е налична. Все пак можете да подкрепите кампанията, като направите дарение тук.

en: The plaintext footer for this mailing.
bg: Долен колонтитул с обикновен текст за това писмо.

en: The plaintext header for this mailing.
bg: Заглавката на обикновен текст за това писмо.

en: The premium you have selected requires a minimum contribution of %1
bg: Премията, която сте избрали, изисква минимално участие от %1

en: The premiums listed below are currently offered on this Contribution Page. If you have other premiums which are not already being offered on this page, you will see a link below to offer another premium. Use <a href='%1'>Contributions &raquo; Premiums</a> to create or enable additional premium choices which can be used on any Contribution page.
bg: Премиите, изброени по-долу, в момента се предлагат на тази страница за принос. Ако имате други премиуми, които все още не се предлагат на тази страница, ще видите връзка по-долу, за да предложите друг премиум. Използване на Приноси &raquo; Премиуми<a href='%1'> за създаване или активиране на допълнителни премиум избори, които могат да се използват на всяка страница за принос.

en: The product has been configured to use a default image.
bg: Продуктът е конфигуриран да използва изображение по подразбиране.

en: The query contains the forbidden %1 command.
bg: Заявката съдържа забранената команда %1.

en: The reason the email bounced.
bg: Причината имейлът да бъде върнат.

en: The receipt sent to the user instead of the normal receipt text
bg: Разписката, изпратена до потребителя, вместо нормалния текст на разписката

en: The record %1 doesnot exists
bg: Записът %1 не съществува

en: The record will be deleted immediately. This action cannot be undone.
bg: Записът ще бъде изтрит незабавно. Това действие не може да бъде отменено.

en: The recurring contribution looks to have been cancelled already.
bg: Периодичният принос изглежда вече е отменен.

en: The recurring contribution of %1, every %2 %3 has been cancelled.
bg: Периодичният принос от %1, всеки %2 %3 е анулиран.

en: The recurring start date cannot be prior to the current date.
bg: Повтарящата се начална дата не може да бъде преди текущата дата.

en: The relationship end date cannot be prior to the start date.
bg: Крайната дата на взаимоотношенията не може да бъде преди началната дата.

en: The replacement extension %1 could not be installed due to an error. It is recommended to enable this extension manually.
bg: Заместващото разширение %1 не можа да бъде инсталирано поради грешка. Препоръчително е да активирате това разширение ръчно.

en: The report is attached as a CSV file.
bg: Докладът е прикачен като CSV файл.

en: The report is attached as a PDF file.
bg: Докладът е прикачен като PDF файл.

en: The requested Profile (gid=%1) is disabled OR it is not configured to be used for 'Profile' listings in its Settings OR there is no Profile with that ID OR you do not have permission to access this profile. Please contact the site administrator if you need assistance.
bg: Исканият профил (gid=%1) е деактивиран ИЛИ не е конфигуриран да се използва за списъци на „Профили“ в неговите настройки ИЛИ няма профил с този идентификатор ИЛИ нямате разрешение за достъп до този профил. Моля, свържете се с администратора на сайта, ако имате нужда от помощ.

en: The requested Profile (gid=%1) is not configured to be used for 'Profile' edit and view forms in its Settings. Contact the site administrator if you need assistance.
bg: Заявеният профил (gid=%1) не е конфигуриран да се използва за редактиране на „Профил“ и формуляри за преглед в неговите настройки. Свържете се с администратора на сайта, ако имате нужда от помощ.

en: The requested Profile (gid=%1) requires record id while performing this action
bg: Заявеният профил (gid=%1) изисква идентификатор на запис, докато извършва това действие

en: The requested online contribution page is missing a required Contribution Amount section or Membership section or Price Set. Please check with the site administrator for assistance.
bg: В заявената страница за онлайн дарение липсва необходимата секция за сумата на дарението, разделът за членство или набор от цени. Моля, свържете се с администратора на сайта за съдействие.

en: The requested participant record does not exist (possibly the record was deleted).
bg: Исканият запис на участник не съществува (вероятно записът е бил изтрит).

en: The requested profile (gid=%1) is inactive or does not exist.
bg: Исканият профил (gid=%1) е неактивен или не съществува.

en: The rule '%1' has been deleted.
bg: Правилото „%1“ е изтрито.

en: The rule '%1' has been saved.
bg: Правилото „%1“ е запазено.

en: The scheduled date and time is in the past
bg: Насрочените дата и час са в миналото

en: The second experimental mailing ("B" condition)
bg: Второто експериментално изпращане (условие "B")

en: The selected %1 option has <strong>not been deleted</strong> because it is currently in use. Please update these contacts to use a different format before deleting this option. %2
bg: Избраната опция %1 <strong>не е изтрита</strong>, защото в момента се използва. Моля, актуализирайте тези контакти, за да използват различен формат, преди да изтриете тази опция. %2

en: The selected activity has been moved to the Trash. You can view and / or restore deleted activities by checking "Deleted Activities" from the Case Activities search filter (under Manage Case).<br />
bg: Избраната дейност е преместена в кошчето. Можете да прегледате и/или възстановите изтритите дейности, като поставите отметка на „Изтрити дейности“ от филтъра за търсене на Дейности по казус (под Управление на случай).<br />

en: The selected activity has been restored.<br />
bg: Избраната дейност е възстановена.<br />

en: The selected activity is invalid. | %count selected activities are invalid.
bg[0]: избраните дейности са невалидни.
bg[1]: %c избрани дейности са невалидни.

en: The selected case has been restored.
bg: Избраният случай е възстановен.

en: The selected contact does not have an email on hold. | None of the selected contacts have an email on hold.
bg[0]: Нито един от избраните контакти няма задържан имейл.
bg[1]: Нито един от избраните контакти няма задържан имейл.

en: The selected field already exists in this profile.
bg: Избраното поле вече съществува в този профил.

en: The selected financial account cannot be deleted because at least one Accounts Receivable type account is required (to ensure that accounting transactions are in balance).
bg: Избраната финансова сметка не може да бъде изтрита, тъй като е необходима поне една сметка тип Вземания (за да се гарантира, че счетоводните транзакции са балансирани).

en: The selected financial account cannot be disabled because at least one Accounts Receivable type account is required (to ensure that accounting transactions are in balance).
bg: Избраната финансова сметка не може да бъде деактивирана, тъй като е необходима поне една сметка от тип Вземания (за да се гарантира, че счетоводните транзакции са балансирани).

en: The selected pair of contacts are marked as non duplicates. If these records should be merged, you can remove this exception on the <a href="%1">Dedupe Exceptions</a> page.
bg: Избраната двойка контакти са маркирани като недублирани. Ако тези записи трябва да бъдат обединени, може да премахнете това изключение на страницата <a href="%1">Изключения Дедублирани</a>.

en: The selected profile is using a custom field which is not assigned to the "%1" being configured.
bg: Избраният профил използва персонализирано поле, което не е присвоено на "%1", който се конфигурира.

en: The selected profiles can collect enough information to match additional participants with existing contacts, but not all of the relevant fields are required.  This may result in duplicate contacts.
bg: Избраните профили могат да съберат достатъчно информация, за да съпоставят регистрациите със съществуващи контакти, но не всички от съответните полета са задължителни. Анонимните регистрации могат да доведат до дублиране на контакти.

en: The selected profiles can collect enough information to match registrations with existing contacts, but not all of the relevant fields are required.  Anonymous registrations may result in duplicate contacts.
bg: Избраните профили могат да съберат достатъчно информация, за да съпоставят регистрациите със съществуващи контакти, но не всички от съответните полета са задължителни. Анонимните регистрации могат да доведат до дублиране на контакти.

en: The selected profiles do not contain the fields necessary to match additional participants with existing contacts.  This means all additional participants will result in a new contact.
bg: Избраните профили не съдържат полетата, необходими за съпоставяне на регистрации със съществуващи контакти. Това означава, че всички анонимни регистрации ще доведат до нов контакт.

en: The selected profiles do not contain the fields necessary to match registrations with existing contacts.  This means all anonymous registrations will result in a new contact.
bg: Избраните профили не съдържат полетата, необходими за съпоставяне на регистрации със съществуващи контакти. Това означава, че всички анонимни регистрации ще доведат до нов контакт.

en: The site administrator needs to enter a valid 'FROM Email Address' in <a href="%1">Administer CiviCRM &raquo; Communications &raquo; FROM Email Addresses</a>. The email address used may need to be a valid mail account with your email service provider.
bg: Администраторът на сайта трябва да въведе валиден 'ОТ имейл адрес' в <a href="%1">Администриране на CiviCRM &raquo; Комуникации &raquo; ОТ имейл адреси</a>. Използваният имейл адрес може да трябва да е валиден имейл акаунт при Вашия доставчик на имейл услуги.

en: The site administrator needs to enter a valid 'FROM Email Address' in <a href="%1">Administer CiviCRM &raquo; System Settings &raquo; Option Groups &raquo; From Email Address</a>. The email address used may need to be a valid mail account with your email service provider.
bg: Администраторът на сайта трябва да въведе валиден „ОТ имейл адрес“ в <a href="%1">Администриране CiviCRM &raquo; Системни настройки &raquo; Групи опции &raquo; От имейл адрес</a>. Използваният имейл адрес може да трябва да бъде валиден имейл акаунт при Вашия доставчик на имейл услуги.

en: The smart group check was unable to run. This is likely to because a database upgrade is pending.
bg: Интелигентната групова проверка не можа да се изпълни. Това е вероятно, защото предстои актуализация на базата данни.

en: The specific source item that is responsible for the creation of this financial_item
bg: Конкретният изходен елемент, който е отговорен за създаването на този financial_item

en: The start offset relative to current year
bg: Началното изместване спрямо текущата година

en: The state of the contact within the group
bg: Състоянието на контакта в групата

en: The state of this job
bg: Състоянието на тази работа

en: The status of this mailing. Values: none, approved, rejected
bg: Статусът на това съобщение. Стойности: няма, одобрен, отхвърлен

en: The status rules provided by default may be sufficient for your organization. However, you can easily change the status names and/or adjust the rules by clicking the Edit links below. Or you can <a href='%1'>add a new status and rule</a>.
bg: Предоставените по подразбиране правила за състояние може да са достатъчни за Вашата организация. Въпреки това, може лесно да промените имената на състоянието и/или да коригирате правилата, като изберете връзките Редактиране по-долу. Или може да <a href='%1'>добавите нови статус и правило</a>.

en: The street number you entered for the %1 address block(s) is not in an expected format. Street numbers may include numeric digit(s) followed by other characters. You can still enter the complete street address (unparsed) by clicking "Edit Complete Street Address".
bg: Номерът на улицата, който сте въвели за %1 адресен блок(ове) не е в очакван формат. Номерата на улиците могат да включват цифри(а), последвани от други знаци. Все още можете да въведете пълния уличен адрес (неанализиран), като изберете „Редактиране на пълен адрес“.

en: The subject/purpose/short description of the activity.
bg: Предмет/цел/кратко описание на дейността.

en: The system administrator has disabled security settings (%1). Connections to remote applications are insecure.
bg: Системният администратор е деактивирал настройките за защита (%1). Връзките с отдалечени приложения са несигурни.

en: The system administrator has disabled this feature.
bg: Системният администратор е деактивирал тази функция.

en: The system did not record payment details for this payment and so could not process the transaction. Please report this error to the site administrator.
bg: Системата не записа данни за плащане за това плащане и затова не можа да обработи транзакцията. Моля, докладвайте тази грешка на администратора на сайта.

en: The table of the object controlled by this ACL entry
bg: Таблицата на обекта, контролиран от това ACL вписване

en: The tables "<em>civicrm_activity</em>" and "<em>civicrm_case</em>" were updated to support two new fields, "<em>created_date</em>" and "<em>modified_date</em>". For historical data, these fields may appear blank. (%1 records have NULL timestamps.)
bg: Таблиците "<em>civicrm_activity</em>" и "<em>civicrm_case</em>" бяха актуализирани, за да поддържат две нови полета, "<em>created_date</em>" и "<em>modified_date</em>". За исторически данни тези полета може да изглеждат празни. (%1 записи имат NULL времеви печати.)

en: The tag '%1' has been deleted.
bg: Етикетът „%1“ е изтрит.

en: The tag '%1' has been saved.
bg: Етикетът '%1' е запазен.

en: The tag set '%1' has been deleted.
bg: Наборът от етикети „%1“ е изтрит.

en: The target goal for this page, allows people to build a goal meter
bg: Целевата цел за тази страница позволява на хората да изградят цел метър

en: The target revenue for this campaign.
bg: Целевите приходи за тази кампания.

en: The test Credit Card number is %1 - this is the only credit card number that will work on the test gateway.
bg: Номерът на тестовата кредитна карта е %1 - това е единственият номер на кредитна карта, който ще работи на тестовия шлюз.

en: The test Total Amount should end in <strong>%1</strong> or <strong>%2</strong> to get a successful response (e.g. $10.%1 or $10.%2) - all other amounts will return a failed response.
bg: Тестовата обща сума трябва да завършва на <strong>%1</strong> или <strong>%2</strong>, за да получите успешен отговор (напр. $10.%1 или $10.%2) - всички други суми ще върнат неуспешен отговор.

en: The text displayed to the user in the main form
bg: Текстът, който се показва на потребителя в основната форма

en: The text for the contribute button.
bg: Текстът за бутона за принос.

en: The text for the contribute or register button.
bg: Текстът за бутона за принос или регистрация.

en: The text that will display in the field with the link.
bg: Текстът, който ще се покаже в полето с връзката.

en: The theme system allows you to change CiviCRM's appearance by replacing important CSS files.
bg: Системата за теми Ви позволява да промените външния вид на CiviCRM, като замените важни CSS файлове.

en: The time to sleep in between each e-mail in micro seconds. Setting this above 0 allows you to control the rate at which e-mail messages are sent to the mail server, avoiding filling up the mail queue very quickly. Set to 0 to disable.
bg: Времето за заспиване между всеки имейл в микросекунди. Задаването на това над 0 ви позволява да контролирате скоростта, с която имейл съобщенията се изпращат до сървъра за електронна поща, като избягвате много бързото запълване на опашката за поща. Задайте 0, за да деактивирате.

en: The total amount of the pledge will be adjusted up or down to make up the difference. The payment schedule ( amounts / dates for future pending pledge payments ) is not changed.
bg: Общата сума на залога ще бъде коригирана нагоре или надолу, за да се компенсира разликата. Графикът на плащанията (суми/дати за бъдещи плащания по залога) не се променя.

en: The type of PCP this is: contribute or event
bg: Типът PCP е: принос или събитие

en: The type of contacts this group applies to
bg: Типът контакти, за които се отнася тази група

en: The type of entity that this pcp targets
bg: Типът обект, към който е насочен този pcp

en: The type of website for the contact
bg: Типът уебсайт за контакта

en: The update greeting job can be very resource intensive and is typically not necessary to run on a regular basis. If you do choose to enable the job, we recommend you do not run it with the force=1 option, which would rebuild greetings on all records. Leaving that option absent, or setting it to force=0, will only rebuild greetings for contacts that do not currently have a value stored. %1
bg: Поздравителната задача за актуализиране може да изисква много ресурси и обикновено не е необходимо да се изпълнява редовно. Ако решите да активирате заданието, препоръчваме Ви да не го изпълнявате с опцията force=1, което би възстановило поздравите на всички записи. Ако оставите тази опция отсъстваща или я зададете на сила=0, ще възстановите поздравите само за контакти, които в момента нямат съхранена стойност. %1

en: The updates have been saved.
bg: Актуализациите са запазени.

en: The user account used by your web-server %1 needs to be granted write access to the following directory in order to configure the CiviCRM settings file:
bg: Потребителският акаунт, използван от Вашия уеб сървър %1, трябва да получи достъп за запис до следната директория, за да конфигурира файла с настройки на CiviCRM:

en: The username %1 is already taken. Please select another username.
bg: Потребителското име %1 вече е заето. Моля, изберете друго потребителско име.

en: The value of this premium is %1. This may affect the amount of the tax deduction you can claim. Consult your tax advisor for more information.
bg: Стойността на тази премия е %1. Това може да повлияе на размера на данъчното облекчение, което можете да поискате. Консултирайте се с вашия данъчен консултант за повече информация.

en: The webserver isn't letting me identify where files are stored.
bg: Уеб сървърът не ми позволява да идентифицирам къде се съхраняват файловете.

en: The weight of the rule
bg: Тежестта на правилото

en: The weight threshold the sum of the rule weights has to cross to consider two contacts the same
bg: Прагът на теглото, през който сумата от теглата на правилото трябва да премине, за да се считат два контакта за еднакви

en: The wkhtmltodfPath does not exist or is not valid
bg: wkhtmltodfPath не съществува или не е валиден

en: Theme
bg: Тема

en: Theme to use on backend pages
bg: Тема за използване на задни страници

en: Theme to use on frontend pages
bg: Тема за използване на предни страници

en: Then create front-end links to the Participant Listing page using the Menu Manager. Select <strong>Participant Listing Page</strong> and enter <strong>%1</strong> for the Event ID.
bg: След това създайте предни връзки към страницата с списък на участниците, като използвате Мениджъра на менюто. Изберете <strong>Страница със Списък на Участниците </strong>и въведете <strong>%1</strong> за идентификатора на събитието.

en: Then end date of membership status override if 'Override until selected date' override type is selected.
bg: Тогава отмени крайната дата за отмяна на членски статус, ако е избран тип замяна на „Отмяна до избрана дата“.

en: Then select and review the premiums that you want to offer on this contribution page.
bg: След това изберете и прегледайте премиите, които искате да предложите на тази страница за принос.

en: There appears to be an inconsistency in the configuration of "Image Upload URL" and "Image Upload Directory".
bg: Изглежда има несъответствие в конфигурацията на „URL адрес за качване на изображение“ и „Директория за качване на изображение“.

en: There are %2 people currently on the waiting list for this event. You can <a href='%1'>view waitlisted registrations here</a>, or you can continue and register additional participants using this form.
bg: В момента има %2 души в списъка на чакащите за това събитие.  Тук<a href='%1'> може да видите регистрациите в списъка на чакащите</a> или може да продължите и да регистрирате допълнителни участници, като използвате този формуляр.

en: There are currently no %1.
bg: В момента няма %1.

en: There are currently no Custom Searches
bg: В момента няма персонализирани търсения

en: There are currently no Personal Campaign Pages.
bg: В момента няма страници за лична кампания.

en: There are currently no Report Templates.
bg: В момента няма шаблони за отчети.

en: There are currently no Saved Searches. To create a Saved search:
bg: В момента няма запазени търсения. За да създадете запазено търсене:

en: There are currently no participants registered for this event.
bg: В момента няма регистрирани участници за това събитие.

en: There are currently no saved import or export mappings. You create saved mappings as part of an Import or Export task.
bg: Понастоящем няма запазени съпоставяния за импортиране или експортиране. Вие създавате запазени съпоставяния като част от задача за импортиране или експортиране.

en: There are no ACLs entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
bg: Няма въведени ACL. Можете да <a href='%1'>добавите един</a>.

en: There are no Activities to display.
bg: Няма дейности за показване.

en: There are no Archived %2. You can archive %2 from <a href='%1'>Scheduled or Sent %2</a>.
bg: Няма Архивирани %2. Можете да архивирате %2 от <a href='%1'>Насрочено или Изпратено %2</a>.

en: There are no Cases. Use <a href="%1">Find Cases</a> to expand your search.
bg: Няма Случаи. Използвайте <a href="%1">Намери случай</a>, за да разширите търсенето си.

en: There are no Event Templates present. You can <a href='%1'>add one</a>.
bg: Няма налични шаблони за събития. Можете да <a href='%1'>добавите един</a>.

en: There are no Financial Account entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
bg: Няма въведена финансова сметка. Можете да <a href='%1'>добавите един</a>.

en: There are no Label Formats configured. You can<a href='%1'>add one</a>.
bg: Няма конфигурирани формати на етикети. Можете да <a href='%1'>добавите един.

en: There are no Message Templates entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
bg: Няма въведени шаблони за съобщения. Можете да <a href='%1'>добавите един</a>.

en: There are no Notes for this contact.
bg: Няма бележки за този контакт.

en: There are no Option Groups entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
bg: Няма въведени групи опции. Можете да <a href='%1'>добавите един</a>.

en: There are no Payment Processors entered.
bg: Няма въведени процесори за обработка на плащания.

en: There are no Personal Campaign Pages which match your search criteria.
bg: Няма страници с лична кампания, които да отговарят на Вашите критерии за търсене.

en: There are no Pledges for your record.
bg: Няма залози за Вашия запис

en: There are no Role Assignments. You can <a href='%1'>add one</a> now.
bg: Няма назначения на роли. Можете да <a href='%1'>добавите един</a> сега.

en: There are no SMS providers configured, or no SMS providers are set active
bg: Няма конфигурирани доставчици на SMS или няма активни доставчици на SMS

en: There are no Scheduled or Sent %1.
bg: Няма Насрочени или Изпратени %1.

en: There are no Unscheduled %1.
bg: Няма Ненасрочени %1.

en: There are no User-driven Message Templates entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
bg: Няма въведени управлявани от потребител шаблони за съобщения. Можете да <a href='%1'>добавите един</a>.

en: There are no active Events to display.
bg: Няма активни Събития за показване.

en: There are no active premiums for your site. You can <a href='%1'>create and/or enable premiums here</a>.
bg: Няма активни премии за вашия сайт. Тук можете да <a href='%1'>създавате и/или активирате премиум</a>.

en: There are no case records for this contact.
bg: Няма записи на случаи за този контакт.

en: There are no cases with activities scheduled in the past two weeks. Use %1 to expand your search.
bg: Няма случаи с планирани дейности през последните две седмици. Използвайте %1, за да разширите търсенето си.

en: There are no comments for this note
bg: Няма коментари за тази бележка

en: There are no configured membership statuses. You cannot add this membership until your membership statuses are correctly configured
bg: Няма конфигурирани статуси на членство. Не можете да добавите това членство, докато статусите Ви на членство не са правилно конфигурирани

en: There are no contributions on record for you.
bg: Няма регистрирани приноси за Вас.

en: There are no custom data sets for activity type "%1". To create one, <a href="%2" target="%3">click here</a>.
bg: Няма персонализирани набори от данни за тип дейност „%1“. За да създадете такъв, <a href="%2" target="%3">щракнете тук</a>.

en: There are no custom membership status entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
bg: Няма въведен персонализиран статус на членство. Може да <a href='%1'>добавите един</a>.

en: There are no events scheduled for the date range. You can <a href='%1'>add one</a>.
bg: Няма насрочени събития за периода от време. Можете да <a href='%1'>добавите един</a>.

en: There are no extensions to display. Click the "Add New" tab to browse and install extensions posted on the <a href="%1">public CiviCRM Extensions Directory</a>. If you have downloaded extensions manually and don't see them here, try clicking the "Refresh" button.
bg: Няма разширения за показване. Щракнете върху раздела „Добавяне на нов“, за да прегледате и инсталирате разширения, публикувани в <a href="%1">публичната директория за разширения на CiviCRM</a>. Ако сте изтеглили разширения ръчно и не ги виждате тук, опитайте да щракнете върху бутона „Опресни“.

en: There are no extensions to display. Please click "Refresh" to update information about available extensions.
bg: Няма разширения за показване. Моля, щракнете върху „Опресняване“, за да актуализирате информацията за наличните разширения.

en: There are no financial accounts assigned to this financial type. You can <a href='%1'>assign one</a>.
bg: Няма финансови сметки, зададени на този финансов тип. Можете да <a href='%1'>зададете една</a>.

en: There are no financial accounts configured with Financial Account Type 'Asset' Type. <a href='%1'>Click here</a> if you want to configure financial accounts for your site.
bg: Няма финансови сметки, конфигурирани с Тип финансова сметка „Актив“. <a href='%1'>Щракнете тук</a>, ако искате да конфигурирате финансови сметки за вашия сайт.

en: There are no financial types configured with a linked 'Revenue Account of' account. <a href='%1'>Click here</a> if you want to configure financial types for your site.
bg: Няма финансови типове, конфигурирани със свързан акаунт „Приходна сметка на“. <a href='%1'>Щракнете тук</a>, ако искате да конфигурирате финансови типове за Вашия сайт.

en: There are no financial types configured with linked 'Cost of Sales Premiums' and 'Premiums Inventory Account' accounts. If you want to generate accounting transactions which track the cost of premiums used <a href='%1'>click here</a> to configure financial types and accounts.
bg: Няма финансови типове, конфигурирани със свързани акаунти „Премии за разходи за продажби“ и „Акаунт за премиум инвентар“. Ако искате да генерирате счетоводни транзакции, които проследяват разходите за използвани премии, <a href='%1'>щракнете тук</a>, за да конфигурирате финансови типове и сметки.

en: There are no jobs configured.
bg: Няма конфигурирани задания.

en: There are no live contribution records to display.
bg: Няма записи за принос на живо за показване.

en: There are no membership types entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
bg: Няма въведени видове членство. Може да <a href='%1'>добавите един</a>.

en: There are no memberships on record for you.
bg: Няма регистрирани членства за Вас.

en: There are no open cases with activities scheduled in the next two weeks. Use %1 to expand your search.
bg: Няма отворени дела с планирани дейности през следващите две седмици. Използвайте %1, за да разширите търсенето си.

en: There are no open cases with activities scheduled in the next two weeks. Use <a href="%1">Find Cases</a> to expand your search.
bg: Няма отворени дела с планирани дейности през следващите две седмици. Използвайте <a href="%1">Намери случаи</a>, за да разширите търсенето си.

en: There are no option values entered. You can <a href="%1">add one</a>.
bg: Няма въведени стойности на опции. Можете да <a href="%1">добавите една</a>.

en: There are no premiums offered on this contribution page yet. You can <a href='%1'>add one</a>.
bg: Все още не се предлагат премиуми на тази страница за принос. Можете да <a href='%1'>добавите един</a>.

en: There are no public mailing list groups to display.
bg: Няма публични групи с пощенски списъци за показване.

en: There are no records selected for Print.
bg: Няма избрани записи за Печат.

en: There are no records selected.
bg: Няма избрани записи.

en: There are no rules currently set.
bg: В момента няма зададени правила.

en: There are no rules currently set. Use the 'Add Association Rule' form to add one.
bg: В момента няма зададени правила. Използвайте формуляра „Добавяне на правило за свързване“, за да добавите такова.

en: There are no scheduled activities assigned to you.
bg: Няма възложени насрочени дейности.

en: There are no scheduled job log entries.
bg: Няма планирани записи в дневника на задачите.

en: There are no survey types entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
bg: Няма въведени типове проучвания. Можете да <a href='%1'>добавите един</a>.

en: There are no tags currently assigned to this case.
bg: В момента няма етикети, присвоени на този случай.

en: There are no upcoming events.
bg: Няма предстоящи събития.

en: There are participants registered for repeating events being removed from the set. Those with participants will be converted to standalone events, and those without registration will be deleted.
bg: Има участници, регистрирани за повтарящи се събития, които се премахват от комплекта. Тези с участници ще бъдат преобразувани в самостоятелни събития, а тези без регистрация ще бъдат изтрити.

en: There are some issues that we recommend you look at before installing, however, you are still able to install the software.  Please see below for details.
bg: Има някои въпроси, които Ви препоръчваме да погледнете преди да се инсталира, обаче, можете да инсталирате софтуера. Моля, вижте по-долу за повече подробности.

en: There is a Payment Processor associated with selected Payment Processor type, hence it can not be deleted.
bg: Има платежен процесор, свързан с избрания тип платежен процесор, следователно той не може да бъде изтрит.

en: There is a validation error with your HTML input. Your activity is a bit suspicious, hence aborting
bg: Има грешка при валидиране с Вашия HTML вход. Вашата дейност е малко подозрителна, поради което се прекъсва

en: There is already an user associated with this email address. Please enter different email address.
bg: Вече има потребител, свързан с този имейл адрес. Моля, въведете друг имейл адрес.

en: There is an entry with the same label.
bg: Съществува запис със същия етикет.

en: There is an entry with the same value.
bg: Съществува запис със същата стойност.

en: There is no '%1' folder.
bg: Няма папка „%1“.

en: There is no Financial Type configured of Account Relation Revenue. <a href='%1'>Click here</a> if you want to configure financial type for your site.
bg: Няма конфигуриран финансов тип за приходи от връзка с акаунта. <a href='%1'>Щракнете тук</a>, ако искате да конфигурирате финансов тип за Вашия сайт.

en: There is no Supervised dedupe rule configured for contact type %1.
bg: Няма конфигурирано правило за контролирано дедупликация за тип контакт %1.

en: There is no valid Membership Status available for selected membership dates.
bg: Няма валиден членски статус за избрани дати на членство.

en: There is no valid SMTP server Setting Or SendMail path setting. Click <a href='%1'>Administer >> System Setting >> Outbound Email</a> to set the OutBound Email.
bg: Няма валидна настройка на SMTP сървър или настройка на пътя на SendMail. Щракнете върху <a href='%1'>Администриране >> Системни настройки >> Изходящ имейл</a>, за да зададете изходящия имейл.

en: There is no valid SMTP server Setting Or sendMail path setting. Click <a href='%1'>Administer >> System Setting >> Outbound Email</a> to set the OutBound Email.
bg: Няма валидна настройка на SMTP сървър или настройка на пътя на sendMail. Щракнете върху <a href='%1'>Администриране >> Системни настройки >> Изходящ имейл</a>, за да зададете изходящия имейл.

en: There is no valid default from email address configured for the domain. You can configure here <a href='%1'>Configure From Email Address.</a>
bg: Няма валиден имейл адрес по подразбиране, конфигуриран за домейна. Можете да конфигурирате тук <a href='%1'>Конфигуриране от имейл адрес.</a>

en: There is no valid processor for this subscription so it cannot be updated
bg: Няма валиден процесор за този абонамент, така че не може да бъде актуализиран

en: There is no valid sendmail path setting. Click <a href='%1'>Administer >> System Setting >> Outbound Email</a> to set the sendmail server.
bg: Няма валидна настройка на пътя на sendmail. Щракнете върху <a href='%1'>Администриране >> Системни настройки >> Изходящ имейл</a>, за да настроите сървъра на sendmail.

en: There is no valid smtp server setting. Click <a href='%1'>Administer >> System Setting >> Outbound Email</a> to set the SMTP Server.
bg: Няма валидна настройка на smtp сървъра. Щракнете върху <a href='%1'>Администриране >> Системни настройки >> Изходящ имейл</a>, за да настроите SMTP сървъра.

en: There is only enough space left on this event for %1 participant(s).
bg: Остава достатъчно място в това събитие само за %1 участник(а).

en: There was a problem verifying that this site is available on the public Internet.
bg: Възникна проблем при проверката дали този сайт е достъпен в обществения интернет.

en: There was an error adding the association rule. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviGroup Roles Sync.
bg: Възникна грешка при добавяне на правилото за асоцииране. Моля, проверете настройките на Вашата база данни и опитайте отново. Ако продължите да получавате това съобщение за грешка, опитайте да преинсталирате CiviGroup Roles Sync.

en: There was an error adding the association rule. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviMember Roles Sync.
bg: Възникна грешка при добавяне на правилото за асоцииране. Моля, проверете настройките на вашата база данни и опитайте отново. Ако продължите да получавате това съобщение за грешка, опитайте да преинсталирате CiviMember Синхронизиране на роли.

en: There was an error deleting the association rule. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviGroup Roles Sync.
bg: Възникна грешка при изтриването на правилото за асоцииране. Моля, проверете настройките на вашата база данни и опитайте отново. Ако продължите да получавате това съобщение за грешка, опитайте да преинсталирате CiviGroup Roles Sync.

en: There was an error deleting the association rule. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviMember Roles Sync.
bg: Възникна грешка при изтриването на правилото за асоцииране. Моля, проверете настройките на Вашата база данни и опитайте отново. Ако продължите да получавате това съобщение за грешка, опитайте да преинсталирате CiviMember Синхронизиране на Роли.

en: There was an error editing the association rule. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviGroup Roles Sync.
bg: Възникна грешка при редактирането на правилото за асоцииране. Моля, проверете настройките на Вашата база данни и опитайте отново. Ако продължите да получавате това съобщение за грешка, опитайте да преинсталирате CiviGroup Roles Sync.

en: There was an error editing the association rule. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviMember Roles Sync.
bg: Възникна грешка при редактирането на правилото за асоцииране. Моля, проверете настройките на Вашата база данни и опитайте отново. Ако продължите да получавате това съобщение за грешка, опитайте да преинсталирате CiviMember Синхронизиране на роли.

en: There was an error in obtaining the association rule for edit. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviGroup Roles Sync.
bg: Възникна грешка при получаване на правилото за асоцииране за редактиране. Моля, проверете настройките на Вашата база данни и опитайте отново. Ако продължите да получавате това съобщение за грешка, опитайте да преинсталирате CiviGroup Roles Sync.

en: There was an error in obtaining the association rule for edit. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviMember Roles Sync.
bg: Възникна грешка при получаване на правилото за асоцииране за редактиране. Моля, проверете настройките на Вашата база данни и опитайте отново. Ако продължите да получавате това съобщение за грешка, опитайте да преинсталирате CiviMember Синхронизиране на роли.

en: There was an error in your request
bg: Имаше грешка във вашата заявка

en: There was an error. CiviMember Memberships and Drupal Roles could not be synchronized.
bg: Имаше грешка. Членствата в CiviMember и Drupal ролите не можаха да бъдат синхронизирани.

en: There was some problem updating the billing details.
bg: Имаше някакъв проблем при актуализирането на данните за плащане.

en: There were no contributions during the selected year.
bg: Няма вноски през избраната година.

en: These Multiple Choice Options are shared by the following custom fields: %1
bg: Тези опции с множество възможности за избор се споделят от следните персонализирани полета: %1

en: These activity types will be excluded from automated email notifications to assignees.
bg: Тези видове дейности ще бъдат изключени от автоматизираните известия по имейл до получателите.

en: These are developed and contributed by members of the CiviCRM community. Consider adding any custom searches which you use often to your Search menu (from Administer > Customize Data and Screens > Navigation Menu). As new custom searches become available they can be viewed (and installed if useful) from Administer > System Settings > Manage Extensions.
bg: Те са разработени и предоставени от членове на общността на CiviCRM. Помислете за добавяне на всякакви персонализирани търсения, които използвате често, към менюто си за търсене (от Администриране > Персонализиране на данни и екрани > Меню за навигация). Когато новите потребителски търсения станат достъпни, те могат да бъдат прегледани (и инсталирани, ако са полезни) от Администриране > Системни настройки > Управление на разширения.

en: These constraints are due to the fact that when a constituent signs up for multiple memberships using a price set - a single recurring payment record is created which covers the total fees for all selected memberships.
bg: Тези ограничения се дължат на факта, че когато съставен елемент се регистрира за множество членства, използвайки набор от цени, се създава единичен запис за периодично плащане, който покрива общите такси за всички избрани членства.

en: These optional components give you more tools to connect with and engage your supporters.
bg: Тези незадължителни компоненти Ви дават повече инструменти за свързване и ангажиране на Вашите поддръжници.

en: These records have been filled in with the imported data.
bg: Записите бяха попълнени с въведената информация

en: These records have been updated with the imported data.
bg: Записите бяха обновени с въведената информация

en: These records have not been imported.
bg: Записите не бяха въведени

en: These relationships are Disabled OR have a past End Date.
bg: Тези взаимоотношения са деактивирани ИЛИ имат минала крайна дата.

en: These settings are per-check, and can't be compared across checks.
bg: Тези настройки са за проверка и не могат да се сравняват между проверките.

en: These settings are used to configure mailer properties for the optional CiviMail component and may allow you to significantly optimize performance. Please read the documentation, and make sure you understand it before modifying default values. (These settings are NOT used for the built-in 'Email - send now' feature).
bg: Тези настройки се използват за конфигуриране на свойствата на мейлъра за незадължителния компонент CiviMail и могат да Ви позволят значително да оптимизирате производителността. Моля, прочетете документацията и се уверете, че я разбирате, преди да промените стойностите по подразбиране. (Тези настройки НЕ се използват за вградената функция „Имейл – изпрати сега“).

en: These settings are used to configure properties for the CiviEvent component. Please read the %1 documentation, and make sure you understand it before modifying default values.
bg: Тези настройки се използват за конфигуриране на свойствата на компонента CiviEvent. Моля, прочетете документацията %1 и се уверете, че я разбирате, преди да промените стойностите по подразбиране.

en: These settings define the CMS variables that are used with CiviCRM.
bg: Тези настройки дефинират CMS променливите, които се използват с CiviCRM.

en: These settings define the URLs used to access CiviCRM resources (CSS files, Javascript files, images, etc.).
bg: Тези настройки определят URL адресите, използвани за достъп до ресурси на CiviCRM (CSS файлове, Javascript файлове, изображения и др.).

en: These values are per-check, and can't be compared across checks.
bg: Тези стойности са за проверка и не могат да се сравняват между проверките.

en: These variables are computed automatically using <tt>civicrm.settings.php</tt> and its options, such as <tt>CIVICRM_TEMPLATE_COMPILEDIR</tt>.
bg: Тези променливи се изчисляват автоматично с помощта на <tt>civicrm.settings.php</tt> и неговите опции, като <tt>CIVICRM_TEMPLATE_COMPILEDIR</tt>.

en: They can not be Exported
bg: Те не могат да бъдат експортирани

en: They have been added to %1.
bg: Бяха добавени към %1.

en: Things to check in a test mailing:
bg: Неща, които трябва да проверите в тестово изпращане по пощата:

en: Third
bg: Трети

en: This
bg: Това

en: This %1 onwards
bg: Това %1 продължава

en: This CiviCRM profile field is view only.
bg: Това поле на CiviCRM профил е само за преглед.

en: This Credit Note ID already exists in the database.
bg: Този идентификатор на кредитно известие вече съществува в базата данни.

en: This Invoice ID already exists in the database.
bg: Този идентификатор на фактура вече съществува в базата данни.

en: This Label already exists in the database for the selected contact type.
bg: Този етикет вече съществува в базата данни за избрания тип контакт.

en: This Label already exists in the database for this option group. Please select a different Label.
bg: Този етикет вече съществува в базата данни за тази група опции. Моля, изберете друг етикет.

en: This Membership is linked to a contribution. You must have 'delete in CiviContribute' permission in order to delete this record.
bg: Това членство е свързано с принос. Трябва да имате разрешение за „изтриване в CiviContribute“, за да изтриете този запис.

en: This MySQL database stores certain fields with data-type "DATETIME". To improve timezone support, you <em>may</em> want to change these from "DATETIME" to "TIMESTAMP".
bg: Тази база данни MySQL съхранява определени полета с тип данни "DATETIME". За да подобрите поддръжката на часовите зони, <em>може</em> да искате да ги промените от „DATETIME“ на „TIMESTAMP“.

en: This MySQL server does not support the <code>utf8mb4</code> character set.
bg: Този MySQL сървър не поддържа набора от символи <code>utf8mb4</code>.

en: This Option is already full for this event.
bg: Тази Опция вече е пълна за това събитие.

en: This Participant is linked to a contribution. You must have 'delete in CiviContribute' permission in order to delete this record.
bg: Този Участник е свързан с принос. Трябва да имате разрешение за „изтриване в CiviContribute“, за да изтриете този запис.

en: This Payment Amount
bg: Тази сума за плащане

en: This Premium is linked to an <a href='%1'>Online Contribution page</a>. Please remove it before deleting this Premium.
bg: Този Премиум е свързан към <a href='%1'>Страница за онлайн принос</a>. Моля, премахнете го, преди да изтриете този Премиум.

en: This Refund Amount
bg: Тази сума за възстановяване

en: This Title already exists in Database.
bg: Това заглавие вече съществува в базата данни.

en: This Transaction ID already exists in the database. Include the account number for checks.
bg: Този идентификатор на транзакция вече съществува в базата данни. Включете номера на сметката за чекове.

en: This Value already exists in the database for this option group. Please select a different Value.
bg: Тази стойност вече съществува в базата данни за тази група опции. Моля, изберете различна стойност.

en: This Year
bg: Тази Година

en: This account relationship already exits
bg: Това взаимоотношение със сметката вече съществува

en: This action cannot be undone.
bg: Това действие не може да бъде отменено.

en: This activity cannot be edited or viewed via this profile.
bg: Тази дейност не може да бъде редактирана или прегледана чрез този профил.

en: This address does not contain latitude/longitude information and cannot be mapped.
bg: Този адрес не съдържа информация за географска ширина/дължина и не може да бъде картографиран.

en: This address is shared with %1 contact record(s). Modifying this address will automatically update the shared address for these contacts.
bg: Този адрес се споделя с %1 запис(и) за контакт. Промяната на този адрес автоматично ще актуализира споделения адрес за тези контакти.

en: This applies to weekly, monthly and yearly payments.
bg: Това се отнася за седмични, месечни и годишни плащания.

en: This calendar month
bg: Този календарен месец

en: This calendar year
bg: Тази календарна година

en: This campaign is active from
bg: Тази кампания е активна от

en: This can be the same or different from the mapping provider selected.
bg: Това може да бъде същото или различно от избрания доставчик на картографиране.

en: This contact can be edited by the other.
bg: Този контакт може да бъде редактиран от другия.

en: This contact can be viewed by the other.
bg: Този контакт може да бъде видян от другия.

en: This contact does not belong to any groups.
bg: Този контакт не принадлежи към никакви групи.

en: This contact does not currently belong to any groups.
bg: Този контакт в момента не принадлежи към нито една група.

en: This contact does not currently belong to any smart groups.
bg: Този контакт в момента не принадлежи към нито една интелигентна група.

en: This contact has a pending or overdue pledge payment of %2 which is scheduled for %3. <a href="%1">Click here to enter a pledge payment</a>.
bg: Този контакт има предстоящо или просрочено плащане на вноска от %2, което е планирано за %3. <a href="%1">Щракнете тук, за да въведете плащане на залог.</a>

en: This contact has already been assigned to this event.
bg: Контактът вече е прибавен към това събитие.

en: This contact has an address record which is shared with 1 other contact. | This contact has an address record which is shared with %count other contacts.
bg[0]: Този контакт има адресен запис, който се споделя с %cдруги контакти.
bg[1]: Този контакт има адресен запис, който се споделя с %cдруги контакти.

en: This contact has an existing %1 membership at %2 with %3 status%4.
bg: Този контакт има съществуващо %1 членство в %2 със  %3състояние%4.

en: This contact has pending or overdue pledge payments. <a href="%1">Click here to view their Pledges tab</a> and verify whether this contribution should be applied as a pledge payment.
bg: Този контакт има предстоящи или просрочени плащания на залог. <a href="%1">Щракнете тук, за да видите техния раздел Обещания</a> и да проверите дали този принос трябва да се приложи като плащане на залог.

en: This contact is a special one for the contact information associated with the CiviCRM installation for this domain. No one is allowed to delete it because the information is used for special system purposes.
bg: Този контакт е специален за информацията за контакт, свързана с инсталацията на CiviCRM за този домейн. Никой няма право да го изтрие, защото информацията се използва за специални системни цели.

en: This contact type name already exists in database. Contact type names must be unique.
bg: Това име на тип контакт вече съществува в базата данни. Имената на типове контакти трябва да са уникални.

en: This contact was deleted during a merge operation. The contact it was merged into cannot be found and may have been deleted.
bg: Този контакт беше изтрит по време на операция за сливане. Контактът, в който е обединен, не може да бъде намерен и може да е бил изтрит.

en: This contact(s) can not be permanently deleted because the contact record is linked to one or more live financial transactions. Deleting this contact would result in the loss of financial data.
bg: Този контакт(и) не може да бъде изтрит за постоянно, тъй като записът на контакта е свързан с една или повече активни финансови транзакции. Изтриването на този контакт би довело до загуба на финансови данни.

en: This contribution is being made thanks to the efforts of <strong>%1</strong>, who supports our campaign.
bg: Този принос се прави благодарение на усилията на <strong>%1</strong>, който подкрепя нашата кампания.

en: This contribution page has been configured for contribution on behalf of an organization and the selected onbehalf profile is either disabled or not found.
bg: Тази страница за принос е конфигурирана за принос от името на организация и избраният профил от името е или деактивиран, или не е намерен.

en: This contribution page has been configured for contribution on behalf of honoree and the required fields of the selected honoree profile are disabled or doesn't exist.
bg: Тази страница за принос е конфигурирана за принос от името на носител на отличието и задължителните полета на избрания профил на носител на отличието са деактивирани или не съществуват.

en: This contribution page has been configured for contribution on behalf of honoree and the selected honoree profile is either disabled or not found.
bg: Тази страница за принос е конфигурирана за принос от името на почетния и избраният профил на почетния е или деактивиран, или не е намерен.

en: This contribution page is configured to support separate contribution and membership payments. This %1 plugin does not currently support multiple simultaneous payments, or the option to "Execute real-time monetary transactions" is disabled. Please contact the site administrator and notify them of this error
bg: Тази страница за принос е конфигурирана да поддържа отделни вноски и плащания за членство. Този плъгин %1 понастоящем не поддържа множество едновременни плащания или опцията за „Изпълнение на парични транзакции в реално време“ е деактивирана. Моля, свържете се с администратора на сайта и го уведомете за тази грешка

en: This contribution will be automatically processed every day.
bg: Този принос ще се обработва автоматично всеки ден.

en: This contribution will be automatically processed every month.
bg: Тази вноска ще се обработва автоматично всеки месец.

en: This contribution will be automatically processed every week.
bg: Това дарение ще се обработва автоматично всяка седмица.

en: This contribution will be automatically processed every year.
bg: Тази вноска ще се обработва автоматично всяка година.

en: This contributor must have a valid email address (and must not have the "Do Not Email" flag checked).
bg: Този сътрудник трябва да има валиден имейл адрес (и не трябва да има отметка на флага „Не изпращай имейл“).

en: This custom search is already registered.
bg: Това персонализирано търсене вече е регистрирано.

en: This database uses InnoDB Full Text Search for optimized searching. The upgrade procedure has not been tested with this feature. You should disable (and later re-enable) the feature by navigating to "Administer => Customize Data and Screens => Search Preferences".
bg: Тази база данни използва InnoDB Full Text Search за оптимизирано търсене. Процедурата за надграждане не е тествана с тази функция. Трябва да деактивирате (и по-късно да активирате отново) функцията, като отидете на „Администриране => Персонализиране на данни и екрани => Предпочитания за търсене“.

en: This email address is included in automated contribution receipts if the contributor has selected a premium. It should be an appropriate contact mailbox for inquiries about premium fulfillment/shipping.
bg: Този имейл адрес е включен в разписките за автоматизирани дарения, ако сътрудникът е избрал премия. Това трябва да е подходяща пощенска кутия за контакт за запитвания относно премиум изпълнение/доставка.

en: This email address is included in receipts if it is populated and a premium has been selected.
bg: Този имейл адрес е включен в разписките, ако е попълнен и е избрана премия.

en: This event allows for
bg: Това събитие позволява

en: This event cannot be deleted because there are participant records linked to it. If you want to delete this event, you must first find the participants linked to this event and delete them. You can use use <a href='%1'> CiviEvent >> Find Participants page </a>.
bg: Това събитие не може да бъде изтрито, защото има записи на участници, свързани с него. Ако искате да изтриете това събитие, първо трябва да намерите участниците, свързани с това събитие, и да ги изтриете. Можете да използвате <a href='%1'>Публично събитие >> страница Намери Участници </a>.

en: This event currently has the maximum number of participants registered (%1). However, you can still override this limit and register additional participants using this form.
bg: Това събитие в момента има максималния брой регистрирани участници (%1). Все пак можете да отмените това ограничение и да регистрирате допълнителни участници, като използвате този формуляр.

en: This event has only %1 space(s) left. If you continue and register more than %1 people (including yourself ), the whole group will be wait listed. Or, you can reduce the number of people you are registering to %1 to avoid being put on the waiting list.
bg: Това събитие има само %1 място(места). Ако продължите и регистрирате повече от %1 души (включително себе си), цялата група ще бъде в списъка на чакащите. Или можете да намалите броя на хората, които се регистрирате в %1, за да избегнете включване в списъка на чакащите.

en: This event is currently full.
bg: В момента събитието е запълнено.

en: This event is currently full. However you can register now and get added to a waiting list. You will be notified if spaces become available.
bg: Това събитие в момента е пълно. Може да се регистрирате сега и да бъдете добавени в списък с чакащи. Ще бъдете уведомени, ако има свободни места.

en: This event is currently full. You are registering for the waiting list. You will be notified if spaces become available.
bg: Това събитие в момента е пълно. Регистрирате се в списъка на чакащите. Ще бъдете уведомени, ако има свободни места.

en: This event is full.
bg: Събитието е запълнено.

en: This event registration can not be transferred or cancelled. Contact the event organizer if you have questions.
bg: Тази регистрация за събитие не може да бъде прехвърлена или анулирана. Свържете се с организатора на събитието, ако имате въпроси.

en: This event registration is being made thanks to the efforts of <strong>%1</strong>, who supports our campaign.
bg: Тази регистрация за събитие се прави благодарение на усилията на <strong>%1</strong>, който подкрепя нашата кампания.

en: This feature is not currently available.
bg: Тази функция в момента не е налична.

en: This feature requires PHP Version %1 or greater
bg: Тази функция изисква PHP версия %1 или по-нова

en: This feature requires the 'Allow User Registration' setting to be 'Yes' in Joomla Global Configuration >> System Settings.
bg: Тази функция изисква настройката „Позволи регистрация на потребител“ да бъде „Да“ в Joomla Общи конфигурации >> Системни настройки.

en: This feature should NOT be enabled for production sites.
bg: Тази функция НЕ трябва да се активира за производствени сайтове.

en: This field enables you to alter certain sessions, skip holidays, or create gaps in the sequence for other reasons.
bg: Това поле Ви позволява да променяте определени сесии, да пропускате празници или да създавате пропуски в последователността по други причини.

en: This field is disabled when searching for Draft/Unscheduled mailings.
bg: Това поле е деактивирано при търсене на Чернови/ненасрочени писма.

en: This field is inactive so it will not be displayed on profile form.
bg: Това поле е неактивно, така че няма да се показва във формуляра за профил.

en: This field is inactive so it will not display on edit form.
bg: Това поле е неактивно, така че няма да се показва във формуляра за редактиране.

en: This field is required.
bg: Изискуемо поле.

en: This field is view only so it will not be displayed on profile form.
bg: Това поле е само за преглед, така че няма да се показва във формуляра за профил.

en: This field is view only so it will not display on edit form.
bg: Това поле е само за преглед, така че няма да се показва във формуляра за редактиране.

en: This field saves field type (ie individual,household.. field etc).
bg: Това поле запазва типа поле (т.е. индивидуално, домакинство.. поле и т.н.).

en: This financial account cannot be deleted since it is being used as a header account. Please remove it from being a header account before trying to delete it again.
bg: Тази финансова сметка не може да бъде изтрита, тъй като се използва като заглавна сметка. Моля, премахнете го от заглавен акаунт, преди да опитате да го изтриете отново.

en: This financial account cannot have '%1' relationship.
bg: Тази финансова сметка не може да има връзка „%1“.

en: This financial type will be assigned to payments made by participants when they register online. If using a price set below note that the contribution record will have this financial type, however line items will be processed using the actual financial type selected for the price set item.
bg: Този финансов вид ще бъде присвоен на плащания, направени от участниците, когато се регистрират онлайн. Ако използвате цена, зададена по-долу, имайте предвид, че записът за принос ще има този финансов тип, но позициите на ред ще бъдат обработени с помощта на действителния финансов тип, избран за позицията на зададената цена.

en: This fiscal year
bg: Тази фискална година

en: This flag is most commonly used to mark an email address that is bouncing. If you are using the CiviMail component, emails that bounce excessively are automatically placed on hold and mailings are not sent to this address as long as it is marked hold. You can also set (or unset) this option manually - but remember that emails will not be sent to this address as long as it is marked 'On Hold'.
bg: Този флаг най-често се използва за маркиране на имейл адрес, който отпада. Ако използвате компонента CiviMail, имейлите, които прекомерно отпадат, автоматично се поставят на задържане и пощенските съобщения не се изпращат на този адрес, докато е маркиран като задържане. Можете също да зададете (или да премахнете) тази опция ръчно - но не забравяйте, че имейлите няма да бъдат изпращани на този адрес, докато е маркиран като „На задържане“.

en: This form <strong>will send email</strong> to contacts only in certain circumstances:
bg: Този формуляр <strong>ще изпраща имейл</strong> до контактите само при определени обстоятелства:

en: This functionality cannot be enabled on multilingual installations.
bg: Тази функционалност не може да бъде активирана при многоезични инсталации.

en: This group currently has one member in it. | This group currently has %count members in it.
bg[0]: В момента тази група има един член.
bg[1]: В момента тази група има %1 члена.

en: This indicates there are no tables holdng pre-uniqid log_conn_id values (CRM-18193)
bg: Това показва, че няма таблици, съдържащи стойности на log_conn_id преди uniqid (CRM-18193)

en: This installer can only be used for the Backdrop version of CiviCRM.
bg: Този инсталатор може да се използва само за Backdrop версията на CiviCRM.

en: This installer can only be used for the Drupal version of CiviCRM.
bg: Тази инсталационна програма може да се използва само за CiviCRM в Drupal.

en: This installer can only be used for the WordPress version of CiviCRM.
bg: Този инсталатор може да се използва само за WordPress версията на CiviCRM.

en: This is a TEST transaction
bg: Това е ТЕСТОВА транзакция

en: This is a confirmation that your registration has been received and your status has been updated to %1.
bg: Това е потвърждение, че регистрацията Ви е получена и състоянието Ви е актуализирано на %1.

en: This is a confirmation that your registration has been received and your status has been updated to <strong> %1</strong>.
bg: Това е потвърждение, че регистрацията Ви е получена и състоянието Ви е актуализирано на <strong>%1</strong>.

en: This is a confirmation that your registration has been received and your status has been updated to <strong>registered<strong>.
bg: Това е потвърждение, че Вашата регистрация е получена и статусът Ви е актуализиран на <strong>регистриран<strong>.

en: This is a confirmation that your registration has been received and your status has been updated to <strong>waitlisted</strong>.
bg: Това е потвърждение, че регистрацията Ви е получена и статусът Ви е актуализиран до <strong>списък на чакащите</strong>.

en: This is a confirmation that your registration has been received and your status has been updated to registered.
bg: Това е потвърждение, че Вашата регистрация е получена и статусът Ви е актуализиран на регистриран.

en: This is a confirmation that your registration has been received and your status has been updated to waitlisted.
bg: Това е потвърждение, че регистрацията Ви е получена и статусът Ви е актуализиран до списък на чакащите.

en: This is a multilingual installation. It contains certain schema differences compared to regular installations of CiviCRM. Please <a href="%1">refer to the documentation</a> for details.
bg: Това е многоезична инсталация. Той съдържа определени разлики в схемата в сравнение с обикновените инсталации на CiviCRM. Моля, <a href="%1">вижте документацията</a> за подробности.

en: This is a pre-release version. For more details, see the expanded description.
bg: Това е предварителна версия. За повече подробности вижте разширеното описание.

en: This is a preview of this product as it will appear on your Contributions page(s).
bg: Това е предварителен преглед на този продукт, тъй като ще се показва на вашата страница(и) с приноси.

en: This is a preview of your Personal Campaign Page in support of
bg: Това е предварителен преглед на страницата Ви с лична кампания в подкрепа на

en: This is a recurring contribution.
bg: Това е повтарящ се принос.

en: This is a reminder that the next payment on your pledge is due on %1.
bg: Това е напомняне, че следващото плащане на Вашия залог е дължимо на %1.

en: This is a required field
bg: Това е задължително поле

en: This is a stable release version.
bg: Това е стабилна версия.

en: This is a test-drive email. No live financial transaction has occurred.
bg: Това е имейл за тест. Не е извършена финансова транзакция на живо.

en: This is an automated reply from an un-attended mailbox. Please send any inquiries to the contact email address listed on our web-site.
bg: Това е автоматичен отговор от необслужвана пощенска кутия. Моля, изпращайте всякакви запитвания на имейл адреса за контакт, посочен на нашия уеб сайт.

en: This is an invitation to complete your registration that was initially waitlisted.
bg: Това е покана да завършите Вашата регистрация, която първоначално беше в списъка на чакащите.

en: This is case is currently assigned to %1.
bg: Този случай в момента е присвоен на %1.

en: This is displayed for events which use Price Set field(s) to increment the number of participants counted against the event's maximum participant level. For example, someone may select a 'Table for 8' when registering for a fundraising dinner. This registration will increment the 'actual participant count' by 8, even though only one participant record is displayed in search results.
bg: Това се показва за събития, които използват поле(та) за набор от цени, за да увеличат броя на участниците, отчетен спрямо максималното ниво на участници в събитието. Например, някой може да избере „Маса за 8“, когато се регистрира за вечеря за набиране на средства. Тази регистрация ще увеличи „действителния брой участници“ с 8, въпреки че в резултатите от търсенето се показва само един запис на участник.

en: This is probably related to a problem in your Outbound Email Settings (Administer CiviCRM &raquo; System Settings &raquo; Outbound Email), OR the FROM email address specifically configured for your contribution page or event. Possible causes are:
bg: Това вероятно е свързано с проблем във Вашите настройки за изходящ имейл (Администриране на CiviCRM &raquo; Системни настройки &raquo; Изходящ имейл) ИЛИ имейл адреса ОТ, специално конфигуриран за вашата страница или събитие за принос. Възможните причини са:

en: This is the LIVE <strong>Certificate Path</strong> associated with your First Data account.
bg: Това е LIVE <strong>Certificate Path</strong>, свързан с вашия акаунт First Data.

en: This is the LIVE <strong>Elavon Merchant ID</strong> associated with your Elavon account.
bg: Това е <strong>Идентификационният номер на търговец</strong> на Elavon НА ЖИВО, свързан с Вашия акаунт в Elavon.

en: This is the LIVE <strong>Elavon SSL PIN</strong> associated with your Elavon account.
bg: Това е LIVE <strong>Elavon SSL PIN</strong>, свързан с Вашия акаунт в Elavon.

en: This is the LIVE <strong>Elavon User ID</strong> associated with your Elavon account.
bg: Това е LIVE <strong>потребителското име на Elavon</strong>, свързано с Вашия акаунт в Elavon.

en: This is the LIVE <strong>First Data Store Name</strong> associated with your First Data account (This is Certificate file number without the extension).
bg: Това е LIVE <strong>First Data Store Name</strong>, свързано с вашия акаунт First Data (Това е номерът на файла на сертификата без разширение).

en: This is the LIVE <strong>eWAYCustomerID</strong> associated with your eWAY account.
bg: Това е LIVE <strong>eWAYCustomerID</strong>, свързан с Вашия eWAY акаунт.

en: This is the TEST %1 used solely for testing.
bg: Това е ТЕСТ %1, използван единствено за тестване.

en: This is the TEST <strong>Certificate Path</strong> associated with your First Data account.
bg: Това е TEST <strong>Certificate Path</strong>, свързан с Вашия акаунт First Data.

en: This is the TEST <strong>Elavon Merchant ID</strong> associated with your Elavon account.
bg: Това е TEST <strong>Elavon Merchant ID</strong>, свързан с Вашия акаунт в Elavon.

en: This is the TEST <strong>Elavon SSL PIN</strong> associated with your Elavon account.
bg: Това е ТЕСТОВИЯТ <strong>SSL PIN на Elavon</strong>, свързан с Вашия акаунт в Elavon.

en: This is the TEST <strong>Elavon User ID</strong> associated with your Elavon account.
bg: Това е TEST <strong>Elavon User ID</strong>, свързан с Вашия акаунт в Elavon.

en: This is the TEST <strong>First Data Store Name</strong> associated with your First Data account (This is Certificate file number without the extension).
bg: Това е TEST <strong>First Data Store Name</strong>, свързано с Вашия акаунт First Data (Това е номерът на файла на сертификата без разширение).

en: This is the communication language. If there are template translation or tokens, they will be localized accordingly. By default, the system default language will be used.
bg: Това е езикът за комуникация. Ако има превод на шаблон или токени, те ще бъдат съответно локализирани. По подразбиране ще се използва системният език по подразбиране.

en: This is the date when CRM-18193 was implemented
bg: Това е датата, на която е внедрен CRM-18193

en: This is the first step in creating a new online Contribution Page. You can create one or more different Contribution Pages for different purposes, audiences, campaigns, etc. Each page can have it's own introductory message, pre-configured contribution amounts, custom data collection fields, etc.
bg: Това е първата стъпка в създаването на нова страница за онлайн принос. Можете да създадете една или повече различни страници за принос за различни цели, аудитории, кампании и т.н. Всяка страница може да има собствено уводно съобщение, предварително конфигурирани суми за принос, персонализирани полета за събиране на данни и т.н.

en: This is the payment processor's own ID for the recurring contribution. Ideally it should be unique, but in practice may not be.
bg: Това е собственият идентификационен номер на обработващия плащанията процесор за периодичната вноска. В идеалния случай трябва да е уникален, но на практика може да не е така.

en: This is the title that users will see when they are selecting an event template to clone for a new event. It is <em>not</em> the title of the event itself.
bg: Това е заглавието, което потребителите ще видят, когато избират шаблон за събитие, който да клонират за ново събитие. Това <em>не е </em>заглавието на самото събитие.

en: This is used to collect or update basic information (e.g. name and email address) from users while they are creating a Personal Campaign Page. The profile you select must be configured with 'Account creation required' (under Profile Settings &raquo; Advanced Settings). You must include an Email address field&mdash;and you may include any number of other fields in the profile. If you don't yet have an appropriate Profile configured, you will need to <a href='%1'>create one first</a>, and then return to this form to select it.
bg: Това се използва за събиране или актуализиране на основна информация (напр. име и имейл адрес) от потребителите, докато те създават лична страница на кампанията. Избраният от Вас профил трябва да бъде конфигуриран с „Изисква се създаване на акаунт“ (под Настройки на профила &raquo; Разширени настройки). Трябва да включите поле за имейл адрес&mdash;и можете да включите произволен брой други полета в профила. Ако все още нямате конфигуриран подходящ профил, ще трябва <a href='%1'>първо да го създадете</a> и след това да се върнете към този формуляр, за да го изберете.

en: This label is displayed with the list of event fees. When using a Price Set, this label is the title for the section containing the price fields.
bg: Този етикет се показва със списъка с таксите за събитието. Когато използвате набор от цени, този етикет е заглавието на секцията, съдържаща полетата за цена.

en: This location is used by %1 other events. Modifying location information will change values for all events.
bg: Това местоположение се използва от %1 други събития. Промяната на информацията за местоположението ще промени стойностите за всички събития.

en: This mailing has been submitted.
bg: Това писмо е изпратено.

en: This mailing was generated based on search results. The search results cannot be removed.
bg: Това съобщение е генерирано въз основа на резултатите от търсенето. Резултатите от търсенето не могат да бъдат премахнати.

en: This may mean the loss of a substantial amount of data, and the action cannot be undone.
bg: Това може да означава загуба на значително количество данни, и действието не може да бъде отменено.

en: This may mean the loss of a substantial amount of data, and the action cannot be undone. Please review the extension information below before you make final decision.
bg: Това може да означава загуба на значително количество данни и действието не може да бъде отменено. Моля, прегледайте информацията за разширението по-долу, преди да вземете окончателно решение.

en: This membership is set to renew automatically on %2. You will need to cancel the auto-renew option if you want to modify the Membership Type, End Date or Membership Status. <a href="%1">Click here</a> if you want to cancel the automatic renewal option.
bg: Това членство е настроено да се подновява автоматично на %2. Ще трябва да отмените опцията за автоматично подновяване, ако искате да промените Вид членство, Крайна дата или Статус на членство. <a href="%1">Натиснете тук</a>, ако искате да отмените опцията за автоматично подновяване.

en: This membership is set to renew automatically. Take care when you change the membership type. Make sure that you also change the related payment at the payment processor. Otherwise future payments may be for the wrong amount.
bg: Това членство е настроено да се подновява автоматично. Внимавайте, когато променяте вида членство. Уверете се, че сте променили и свързаното плащане в платежния процесор. В противен случай бъдещите плащания може да са за грешна сума.

en: This membership is set to renew automatically. You will need to cancel the auto-renew option if you want to modify the Membership Type, End Date or Membership Status. <a href="%1">Click here</a> if you want to cancel the automatic renewal option.
bg: Това членство е настроено да се подновява автоматично. Ще трябва да отмените опцията за автоматично подновяване, ако искате да промените Вид членство, Крайна дата или Статус на членство. <a href="%1">Натиснете тук</a>, ако искате да отмените опцията за автоматично подновяване.

en: This membership type cannot be deleted due to following reason(s):
bg: Този тип членство не може да бъде изтрит поради следната причина(и):

en: This membership will be automatically renewed every %1 %2(s).
bg: Това членство ще се подновява автоматично на всеки %1 %2(s).

en: This membership will be automatically renewed every %1 %2(s).
bg: Това членство ще се подновява автоматично на всеки %1 %2(s).

en: This membership will be renewed automatically every %1 %2(s).
bg: Това членство ще се подновява автоматично на всеки %1 %2(s).

en: This membership will be renewed automatically every %1.
bg: Това членство ще се подновява автоматично на всеки %1.

en: This membership will be renewed automatically.
bg: Това членство ще бъде подновено автоматично.

en: This message is displayed on the event information and event registration pages when the event is full AND the waitlist feature is enabled.
bg: Това съобщение се показва на страниците с информация за събитието и регистрация на събитие, когато събитието е пълно И функцията за списък за изчакване е активирана.

en: This message is displayed to the %1 at the top of the Tell a Friend form. You may include HTML tags to add formatting or links.
bg: Това съобщение се показва на %1 в горната част на формуляра Кажи на приятел. Можете да включите HTML тагове, за да добавите форматиране или връзки.

en: This message is having a invalid token - %1: %2
bg: Това съобщение има невалиден маркер - %1: %2

en: This message is missing a required token - {%1}: %2
bg: В това съобщение липсва задължителен маркер - {%1}: %2

en: This name already exists in database. Batch names must be unique.
bg: Това име вече съществува в базата данни. Имената на партидите трябва да са уникални.

en: This operation cannot be undone.
bg: Тази операция не може да бъде отменена.

en: This option controls who can view the contents of this email on your website. The link can be included by inserting the "Mailing permalink" token (place it in a link when composing in HTML mode).
bg: Тази опция контролира кой може да вижда съдържанието на този имейл на Вашия уебсайт. Връзката може да бъде включена чрез вмъкване на маркера „Постоянна връзка на Съобщение“ (поставете го във връзка, когато пишете в HTML режим).

en: This option group is reserved for system use. You cannot add or delete options in this list.
bg: Тази група опции е запазена за системна употреба. Не можете да добавяте или изтривате опции в този списък.

en: This option is designed to be set by the contact themselves when they don't want to receive bulk email from your organization (they set it using the opt-out action from a CiviMail mailing).   Please think before changing it, as it will override the preference they have set.
bg: Тази опция е предназначена да бъде зададена от самите контакти, когато те не искат да получават групови имейли от Вашата организация (те я задават чрез действието за отказ от изпращане на CiviMail). Моля, помислете, преди да го промените, тъй като това ще отмени предпочитанията, които са задали.

en: This option is not recommended for large imports. Use the command-line geocoding script instead.
bg: Тази опция не се препоръчва за голям внос. Вместо това използвайте скрипта за геокодиране от командния ред.

en: This page does not have any price fields configured or you may not have permission for them. Please contact the site administrator for more details.
bg: Тази страница няма конфигурирани ценови полета или може да нямате разрешение за тях. Моля, свържете се с администратора на сайта за повече подробности.

en: This page includes a Profile with Membership fields - but the Membership Block is NOT enabled. Please notify the site administrator.
bg: Тази страница включва профил с полета за членство - но блокирането за членство НЕ е активирано. Моля, уведомете администратора на сайта.

en: This page is configured as a redirect, but it does not have a target.
bg: Тази страница е конфигурирана като пренасочване, но няма цел.

en: This page is currently running in <strong>test-drive mode</strong>. If this is a paid event, transactions will be sent to your payment processor's test server. <strong>No live financial transactions will be submitted. However, a contact record will be created or updated and test event registration and contribution records will be saved to the database. Use obvious test contact names so you can review and delete these records as needed. </strong> Refer to your payment processor's documentation for information on values to use for test credit card number, security code, postal code, etc.
bg: Тази страница в момента работи в <strong>режим на тест</strong>. Ако това е платено събитие, транзакциите ще бъдат изпратени до тестовия сървър на Вашия платежен процесор. <strong>Няма да се изпращат реални финансови транзакции. Въпреки това, запис за контакт ще бъде създаден или актуализиран и регистрацията на тестови събития и записите за принос ще бъдат запазени в базата данни. Използвайте очевидни тестови имена на контакти, за да можете да прегледате и изтриете тези записи, ако е необходимо. </strong>Вижте документацията на Вашия платежен процесор за информация относно стойностите, които да използвате за тестов номер на кредитна карта, код за сигурност, пощенски код и др.

en: This page is currently running in <strong>test-drive mode</strong>. Transactions will be sent to your payment processor's test server. <strong>No live financial transactions will be submitted. However, a contact record will be created or updated and a test contribution record will be saved to the database. Use obvious test contact names so you can review and delete these records as needed. Test contributions are not visible on the Contributions tab, but can be viewed by searching for 'Test Contributions' in the CiviContribute search form.</strong> Refer to your payment processor's documentation for information on values to use for test credit card number, security code, postal code, etc.
bg: Тази страница в момента работи в <strong>режим на тестване</strong>. Транзакциите ще бъдат изпратени до тестовия сървър на Вашия платежен процесор. <strong>Няма да се подават финансови транзакции на живо. Записът на контакт обаче ще бъде създаден или актуализиран и записът на тестов принос ще бъде записан в базата данни. Използвайте очевидни имена на тестови контакти, за да можете да прегледате и изтриете тези записи, ако е необходимо. Тестовите приноси не се виждат в раздела Приноси, но могат да се видят чрез търсене на „Тестови приноси“ във формуляра за търсене на CiviContribute.</strong> Обърнете се към документацията на Вашия платежен процесор за информация относно стойностите, които да използвате за тестов номер на кредитна карта, код за сигурност, пощенски код и др.

en: This page is not related to the Personal Campaign Page you have just visited. However you can still make a contribution here.
bg: Тази страница не е свързана със страницата на личната кампания, която току-що посетихте. Все пак можете да дадете своя принос тук.

en: This page lists all case records for %1.
bg: Тази страница изброява всички записи на случаи за %1.

en: This page lists all event registrations for %1 since inception.
bg: Тази страница изброява всички регистрации на събития за %1 от началото.

en: This page lists all grants for %1 since inception.
bg: Тази страница изброява всички субсидии за %1 от създаването.

en: This payment processor type already exists.
bg: Този тип процесор за плащане вече съществува.

en: This payment processor type is already installed.
bg: Този тип платежен процесор вече е инсталиран.

en: This payment processor type is not registered.
bg: Този тип платежен процесор не е регистриран.

en: This phone number is included in automated contribution receipts if the contributor has selected a premium. It should be an appropriate phone number for inquiries about premium fulfillment/shipping.
bg: Този телефонен номер е включен в разписките за автоматизирани дарения, ако сътрудникът е избрал премия. Това трябва да е подходящ телефонен номер за запитвания относно премиум изпълнение/доставка.

en: This phone number is included in receipts if it is populated and a premium has been selected.
bg: Този телефонен номер е включен в разписките, ако е попълнен и е избрана премия.

en: This price set is used by the contribution page(s) listed below. Click the contribution page title to change or remove the price set.
bg: Този набор от цени се използва от страницата(ите) за дарения, изброени по-долу. Щракнете върху заглавието на страницата за принос, за да промените или премахнете зададената цена.

en: This price set is used by the event template(s) listed below. Click the event template title to change or remove the price set.
bg: Този набор от цени се използва от шаблона(ите) на събитието, изброени по-долу. Щракнете върху заглавието на шаблона за събитие, за да промените или премахнете набора от цени.

en: This price set is used by the event(s) listed below. Click the event title to change or remove the price set.
bg: Този набор от цени се използва от събитието(ята), изброени по-долу. Щракнете върху заглавието на събитието, за да промените или премахнете зададената цена.

en: This process may change your database structure and values. In case of emergency you may need to revert to a backup.
bg: Този процес може да промени структурата и стойностите на Вашата база данни. В случай на спешност може да се наложи да се върнете към резервно копие.

en: This processor does not support credit card type %1
bg: Този процесор не поддържа тип кредитна карта %1

en: This profile does not have the map feature turned on.
bg: Този профил няма включена функция за карта.

en: This profile is configured for contact type '%1'. It cannot be used to edit contacts of other types.
bg: Този профил е конфигуриран за тип контакт „%1“. Не може да се използва за редактиране на контакти от друг тип.

en: This profile is currently used for %1.
bg: Този профил в момента се използва за %1.

en: This profile no longer includes field "%1"! All references to the field have been removed.
bg: Този профил вече не включва полето "%1"! Всички препратки към полето са премахнати.

en: This quarter
bg: Това тримесечие

en: This query can be against a different database, but that database has to be on the same database server and the CiviCRM database user has to have the SELECT privilege (and any other privileges required to execute the query).
bg: Тази заявка може да бъде срещу друга база данни, но тази база данни трябва да е на същия сървър на база данни и потребителят на базата данни на CiviCRM трябва да има привилегията ИЗБИРАНЕ (и всички други привилегии, необходими за изпълнение на заявката).

en: This record already has the status
bg: Този запис вече има статус

en: This record was modified by another user!
bg: Този запис е променен от друг потребител!

en: This recurring contribution is linked to an auto-renew membership. If you cancel it, the associated membership will no longer renew automatically. However, the current membership status will not be affected.
bg: Това повтарящо се дарение е свързано с автоматично подновяване на членство. Ако го анулирате, свързаното членство вече няма да се подновява автоматично. Текущият статус на членство обаче няма да бъде засегнат.

en: This recurring contribution will be automatically processed every %1 %2(s)
bg: Това повтарящо се дарение ще се обработва автоматично на всеки %1 %2(s)

en: This recurring contribution will be automatically processed every %1 %2s for a total %3 installments (including this initial contribution).
bg: Тази периодична вноска ще се обработва автоматично на всеки %1 %2sза общо %3 вноски (включително тази първоначална вноска).

en: This recurring contribution will be automatically processed every %1 days.
bg: Този повтарящ се принос ще се обработва автоматично на всеки %1 дни.

en: This recurring contribution will be automatically processed every %1 for a total %2 installments (including this initial contribution).
bg: Тази периодична вноска ще се обработва автоматично на всеки %1 за общо %2 вноски (включително тази първоначална вноска).

en: This recurring contribution will be automatically processed every %1 months.
bg: Това периодично дарение ще се начислява автоматично на всеки %1 месеца.

en: This recurring contribution will be automatically processed every %1 weeks.
bg: Този повтарящ се принос ще се обработва автоматично на всеки %1 седмици.

en: This recurring contribution will be automatically processed every %1 years.
bg: Този повтарящ се принос ще се обработва автоматично на всеки %1 години.

en: This refers to name column of civicrm_option_value row in name_badge option group
bg: Това се отнася до колона за име на реда civicrm_option_value в групата опции name_badge

en: This report can not be displayed because there are no relevant entries in the logging tables.
bg: Този отчет не може да бъде показан, защото няма подходящи записи в регистрационните таблици.

en: This report displays the current results for your A/B test. You can return to this page to view the latest statistics by navigating to "Manage A/B Tests" and clicking "Results".
bg: Този отчет показва текущите резултати за Вашия A/Б тест. Можете да се върнете на тази страница, за да видите най-новите статистически данни, като отидете до „Управление на A/Б тестове“ и щракнете върху „Резултати“.

en: This report is already registered.
bg: Този отчет вече е регистриран.

en: This reserved rule is pre-configured with matching fields to optimize dedupe scanning performance. It matches on:
bg: Това запазено правило е предварително конфигурирано със съвпадащи полета, за да се оптимизира производителността на сканиране при дедупиране. Съвпада на:

en: This rule set is already exist in data base.
bg: Този набор от правила вече съществува в базата данни.

en: This scheduled job does not have any log entries.
bg: Това планирано задание няма никакви записи в журнала.

en: This screen is particularly useful for managing events with Waitlisting and / or Registration Approval features enabled. In order to use these features you must first enable the related Participant Statuses (Administer &raquo; CiviEvent &raquo; Participant Statuses).
bg: Този екран е особено полезен за управление на събития с активиращи се функции за Списък на чакане и/или Одобрение на Регистрация. За да използвате тези функции, първо трябва да активирате съответните статуси на участници (Администриране &raquo; CiviEvent &raquo; Статуси на Участници).

en: This screen may not work correctly without a bootstrap-based theme such as Shoreditch installed.
bg: Този екран може да не работи правилно без инсталирана тема, базирана на bootstrap, като Shoreditch.

en: This screen presents the list of most recent 1,000 scheduled jobs log entries.
bg: Този екран представя списъка с най-новите 1000 записа в журнала за планирани задачи.

en: This screen shows all the Personal Campaign Pages created in the system and allows administrator to review them and change their status.
bg: Този екран показва всички страници на личните кампании, създадени в системата, и позволява на администратора да ги прегледа и да промени статуса им.

en: This screen shows the current CiviCRM navigation menu for your site - viewed as a 'tree'. The top-level menu items are listed vertically. Click the triangle to the left of any top-level item ('branch') to expand it and see the menu items underneath it. Remember that some menu items shown here will not be displayed in the live menu bar which appears at the top of each CiviCRM screen. Users will only see menu items which they have permissions for, and menu items associated with disabled components will also be hidden.
bg: Този екран показва текущото меню за навигация на CiviCRM за Вашия сайт – разглеждано като „дърво“. Елементите от менюто от най-високо ниво са изброени вертикално. Щракнете върху триъгълника отляво на всеки елемент от най-високо ниво („клон“), за да го разгънете и да видите елементите от менюто под него. Не забравяйте, че някои елементи от менюто, показани тук, няма да бъдат показани в лентата с менюта на живо, която се появява в горната част на всеки екран на CiviCRM. Потребителите ще виждат само елементи от менюто, за които имат разрешения, а елементите от менюто, свързани с деактивирани компоненти, също ще бъдат скрити.

en: This setting forces a redirect of all online contribution / member / event and CiviCRM administrator page requests to SSL secured URLs (https).
bg: Тази настройка налага пренасочване на всички заявки за онлайн принос/член/събитие и CiviCRM администраторски страници към защитени с SSL URL адреси (https).

en: This setting is ignored if the profile is embedded in an online contribution, membership signup or event registration form. In this case a contact match always results in the transaction being linked to the matching contact.</p>
bg: Тази настройка се игнорира, ако профилът е вграден в онлайн дарение, регистрация за членство или форма за регистрация на събитие. В този случай съвпадението на контакт винаги води до свързване на транзакцията със съвпадащия контакт.</p>

en: This setting only affects the default URL produced by "civicrm-core". Extensions and add-ons may override specific URLs.
bg: Тази настройка засяга само URL адреса по подразбиране, създаден от "civicrm-core". Разширенията и добавките могат да заменят конкретни URL адреси.

en: This setting provides transitional support. It should be set to "Prefer normal router." If your deployment requires "Prefer standalone script", then please ensure that the issue is tracked in <code>lab.civicrm.org</code>.
bg: Тази настройка осигурява преходна поддръжка. Трябва да е настроено на „Предпочитам нормален рутер“. Ако Вашето внедряване изисква „Предпочитам самостоятелен скрипт“, моля, уверете се, че проблемът се проследява в <code>lab.civicrm.org</code>.

en: This setting will verify the SSL certificates received when making secure HTTPS connections to payment processors.
bg: Тази настройка ще провери SSL сертификатите, получени при осъществяване на защитени HTTPS връзки към платежни процесори.

en: This should match the <a href="%1">"CiviCRM Extensions Directory"</a> ("%2").
bg: Това трябва да съвпада с <a href="%1">„Директорията с разширения на CiviCRM“</a> („%2“).

en: This smart group will stay up-to-date with all contacts who meet the search criteria.
bg: Тази интелигентна група ще бъде в крак с всички контакти, които отговарят на критериите за търсене.

en: This system currently does not have the PHP-Intl extension enabled.  Please contact your system administrator about getting the extension enabled.
bg: Тази система в момента няма активирано разширение PHP-Intl. Моля, свържете се с Вашия системен администратор за активиране на разширението.

en: This system has a PHP override for the SMTP password (%1). The override was most likely encrypted with an old mechanism. After upgrading, you must verify and/or revise this setting.
bg: Тази система има PHP замяна на SMTP паролата (%1). Замяната най-вероятно е криптирана със стар механизъм. След надграждане трябва да проверите и/или да коригирате тази настройка.

en: This system has an encrypted SMTP password. Encryption in v5.34+ requires CIVICRM_CRED_KEYS. You may <a href="%1" target="_blank">setup CIVICRM_CRED_KEYS</a> before or after upgrading. If you choose to wait, then the SMTP password will be stored as plain-text until you setup CIVICRM_CRED_KEYS.
bg: Тази система има криптирана SMTP парола. Шифроването във v5.34+ изисква CIVICRM_CRED_KEYS. Можете да <a href="%1" target="_blank">актуализирате CIVICRM_CRED_KEYS</a> преди или след надстройката. Ако изберете да изчакате, паролата за SMTP ще се съхранява като обикновен текст, докато не настроите CIVICRM_CRED_KEYS.

en: This system included an outdated, insecure script (%1). The file was automatically deleted.
bg: Тази система включваше остарял, несигурен скрипт (%1). Файлът беше изтрит автоматично.

en: This system includes an outdated, insecure script (%1). Please delete it.
bg: Тази система включва остарял, несигурен скрипт (%1). Моля, изтрийте го.

en: This system uses MySQL/MariaDB v%5. You may proceed with the upgrade, and CiviCRM v%1 will continue working normally. However, CiviCRM v%4 will require MySQL v%2 or MariaDB v%3.
bg: Тази система използва MySQL/MariaDB v%5. Можете да продължите с надстройката и CiviCRM v%1 ще продължи да работи нормално. CiviCRM v%4 обаче ще изисква MySQL v%2 или MariaDB v%3.

en: This system uses PHP v%4. You may proceed with the upgrade, and CiviCRM v%1 will continue working normally. However, future releases will require PHP v%2. We recommend PHP v%3.
bg: Тази система използва PHP v%4. Можете да продължите с надстройката и CiviCRM v%1 ще продължи да работи нормално. Бъдещите версии обаче ще изискват PHP v%2. Препоръчваме PHP v%3.

en: This system uses PHP version %1 which meets or exceeds the recommendation of %2.
bg: Тази система използва PHP версия %1, която отговаря или надвишава препоръката на %2.

en: This system uses PHP version %1. This meets the minimum recommendations and you do not need to upgrade immediately, but the preferred version is %2.
bg: Тази система използва версия на PHP %1. Това отговаря на минималните препоръки и не е необходимо да надграждате незабавно, но предпочитаната версия е %2.

en: This system uses PHP version %1. This meets the minimum requirements for CiviCRM to function but is not recommended. At least PHP version %2 is recommended; the preferred version is %3.
bg: Тази система използва версия на PHP %1. Това отговаря на минималните изисквания за функциониране на CiviCRM, но не се препоръчва. Препоръчва се поне версия на PHP %2; предпочитаната версия е %3.

en: This system uses PHP version %1. To ensure the continued operation of CiviCRM, upgrade your server now. At least PHP version %2 is recommended; the preferred version is %3.
bg: Тази система използва версия на PHP %1. За да осигурите непрекъсната работа на CiviCRM, актуализирайте Вашия сървър сега. Препоръчва се поне версия на PHP %2; предпочитаната версия е %3.

en: This table provides a summary of <strong>Grant Totals</strong>, and includes shortcuts to view the Grant details for these commonly used search periods. Click the Grant Status to see a list of Contacts for that grant status. To run your own customized searches - click <a href='%1'>Find Grants</a>. You can search by Contact Name, Amount, Grant type and a variety of other criteria.
bg: Тази таблица предоставя обобщение на <strong>Общите суми на безвъзмездните средства</strong> и включва преки пътища за преглед на подробностите за безвъзмездните средства за тези често използвани периоди на търсене. Щракнете върху статуса на предоставяне, за да видите списък с контакти за този статус на предоставяне. За да стартирате свои собствени персонализирани търсения - щракнете върху <a href='%1'>Намери субсидии</a>. Можете да търсите по име за контакт, сума, вид грант и множество други критерии.

en: This table provides a summary of <strong>Membership Signup and Renewal Activity</strong>, and includes shortcuts to view the details for these commonly used search criteria. To run your own customized searches - click <a href='%1'>Find Members</a>. You can search by Member Name, Membership Type, Status, and Signup Date Ranges.
bg: Тази таблица предоставя обобщение на <strong>Дейността по Регистрация и Подновяване на Членство</strong> и включва преки пътища за преглед на подробностите за тези често използвани критерии за търсене. За да стартирате свои собствени персонализирани търсения - изберете <a href='%1'>Намери Членове</a>. Можете да търсите по Име на Член, Вид Членство, Статус и Периоди на Регистрация.

en: This tag cannot be deleted. You must delete all its child tags ('%1', etc) prior to deleting this tag.
bg: Този маркер не може да бъде изтрит. Трябва да изтриете всички негови дъщерни тагове („%1“ и т.н.), преди да изтриете този маркер.

en: This tag will be removed from any currently tagged contacts, and users will no longer be able to assign contacts to this tag.
bg: Този етикет ще бъде премахнат от всички текущо маркирани контакти и потребителите повече няма да могат да присвояват контакти към този маркер.

en: This title and the description below will be displayed to users in the reports list when they click the 'Reports Listing' menu. The title should reflect the report's default criteria. EXAMPLE: Activity Report - Current Month
bg: Това заглавие и описанието по-долу ще се показват на потребителите в списъка с отчети, когато кликнат върху менюто „Списък на отчети“. Заглавието трябва да отразява стандартните критерии на отчета. ПРИМЕР: Отчет за дейността - Текущ месец

en: This title is already associated with the selected activity type. Please specify a unique title.
bg: Това заглавие вече е свързано с избрания тип дейност. Моля, посочете уникално заглавие.

en: This title is already associated with the selected campaign and activity type. Please specify a unique title.
bg: Това заглавие вече е свързано с избраната кампания и тип дейност. Моля, посочете уникално заглавие.

en: This title is displayed to users in the Custom Search listings.
bg: Това заглавие се показва на потребителите в списъците с персонализирано търсене.

en: This title will be displayed at the top of the page unless the frontend title field is filled out.<br />Please use only alphanumeric, spaces, hyphens and dashes for Title.
bg: Това заглавие ще се показва в горната част на страницата, освен ако полето за заглавие на интерфейса не е попълнено.<br /> Моля, използвайте само букви, цифри, интервали, тирета и тирета за Заглавие.

en: This title will be displayed at the top of the page.<br />Please use only alphanumeric, spaces, hyphens and dashes for Title.
bg: Това заглавие ще се покаже в горната част на страницата. <br />Моля, използвайте само букви, цифри, интервали, тирета и тирета за заглавие.

en: This title will be displayed at the top of the thank-you / transaction confirmation page.
bg: Това заглавие ще се покаже в горната част на страницата за благодарност/потвърждение на транзакцията.

en: This title will be displayed at the top of the thank-you page.
bg: Това заглавие ще се покаже в горната част на страницата с благодарности.

en: This token can only be used in send mailing context (body, header, footer)..
bg: Този маркер може да се използва само в контекста на изпращане (тяло, горен, долен колонтитул).

en: This username is currently available.
bg: Това потребителско име е налично в момента.

en: This username is taken.
bg: Това потребителско име е заето.

en: This value is selected by default when adding a new contact address.
bg: Тази стойност е избрана по подразбиране при добавяне на нов адрес за контакт.

en: This version of CiviCRM can only be used with Backdrop 1.x. Please ensure that '%1' exists if you are running Backdrop 1.0 and over.
bg: Тази версия на CiviCRM може да се използва само с Backdrop 1.x. Моля, уверете се, че „%1“ съществува, ако използвате Backdrop 1.0 или по-нова версия.

en: This version of CiviCRM can only be used with Drupal 6.x or 7.x. Please ensure that '%1' exists if you are running Drupal 7.0 and over.
bg: Тази версия на CiviCRM може да се използва само с Drupal 6.x или 7.x. Моля, уверете се, че „%1“ съществува, ако използвате Drupal 7.0 или по-нова версия.

en: This webserver is running an outdated version of PHP (%1). It is strongly recommended to upgrade to PHP %2 or later, as older versions can present a security risk. The preferred version is %3.
bg: Този уеб сървър работи с остаряла версия на PHP (%1). Силно се препоръчва да надстроите до PHP %2 или по-нова версия, тъй като по-старите версии могат да представляват риск за сигурността. Предпочитаната версия е %3.

en: This week
bg: Тази седмица

en: This will add links for all currently active reports to the "Reports" menu under the relevant component. If you have added report instances to other menus, they will be moved to "Reports".  Are you sure?
bg: Това ще добави връзки към всички активни в момента отчети към менюто „Отчети“ под съответния компонент. Ако сте добавили екземпляри на отчет към други менюта, те ще бъдат преместени в „Отчети“. Сигурен ли си?

en: This will also remove the premium from any contribution pages that currently include it.
bg: Това също ще премахне премията от всички страници за принос, които в момента я включват.

en: This will delete data from CiviCRM. Are you sure?
bg: Това ще изтрие данните от CiviCRM. Сигурни ли сте?

en: This will immediately delete the file %1. This action cannot be undone.
bg: Това веднага ще изтрие файла %1. Това действие не може да бъде отменено.

en: This will limit the choices when selecting an activity assignee to contacts with a user account on this website.
bg: Това ще ограничи възможностите за избор при избора на възложена дейност до контакти с потребителски акаунт на този уебсайт.

en: This will make your CiviCRM installation a single-language one again. THIS WILL DELETE ALL DATA RELATED TO LANGUAGES OTHER THAN THE DEFAULT ONE SELECTED ABOVE (and only that language will be preserved).
bg: Това ще направи вашата CiviCRM инсталация отново едноезична. ТОВА ЩЕ ИЗТРИЕ ВСИЧКИ ДАННИ, СВЪРЗАНИ С ЕЗИЦИ, РАЗЛИЧНИ ОТ ИЗБРАНИЯ ПО-ГОРЕ ПО ПОДРАЗБИРАНЕ (и само този език ще бъде запазен).

en: This will refresh the duplicates list. Click OK to proceed.
bg: Това ще опресни списъка с дубликати. Щракнете върху OK, за да продължите.

en: This will remove the format from all Message Templates that use it. Do you want to continue?
bg: Това ще премахне формата от всички шаблони за съобщения, които го използват. Искате ли да продължите?

en: This will run the batch merge process on the listed duplicates. The operation will run in safe mode - only records with no direct data conflicts will be merged. Click OK to proceed if you are sure you wish to run this operation.
bg: Това ще стартира процеса на пакетно сливане на изброените дубликати. Операцията ще се изпълнява в безопасен режим - само записи без директни конфликти на данни ще бъдат обединени. Щракнете върху OK, за да продължите, ако сте сигурни, че искате да изпълните тази операция.

en: This will run the batch merge process on the selected duplicates. The operation will run in force merge mode - all selected duplicates will be merged into main contacts even in case of any conflicts. Click OK to proceed if you are sure you wish to run this operation.
bg: Това ще стартира процеса на пакетно сливане на избраните дубликати. Операцията ще се изпълнява в режим на принудително сливане - всички избрани дубликати ще бъдат обединени в основни контакти дори в случай на конфликти. Щракнете върху OK, за да продължите, ако сте сигурни, че искате да изпълните тази операция.

en: This will run the batch merge process on the selected duplicates. The operation will run in safe mode - only records with no direct data conflicts will be merged. Click OK to proceed if you are sure you wish to run this operation.
bg: Това ще стартира процеса на пакетно сливане на избраните дубликати. Операцията ще се изпълнява в безопасен режим - само записи без директни конфликти на данни ще бъдат обединени. Щракнете върху OK, за да продължите, ако сте сигурни, че искате да изпълните тази операция.

en: This will write to the database. Continue?
bg: Това ще запише в базата данни. Продължи?

en: Thought you might be interested in checking out this event. I'm planning on attending.
bg: Реших, че може да Ви е интересно да разгледате това събитие. Планирам да присъствам.

en: Thought you might be interested in learning about and helping this organization. I think they do important work.
bg: Помислих, че може да се интересувате да опознаете и да помогнете на тази организация. Мисля, че вършат важна работа.

en: Thousands Separator
bg: Разделител на хиляди

en: Thousands Separator and Decimal Delimiter can not be the same.
bg: Разделител за хиляди и десетичен разделител не могат да бъдат еднакви.

en: Thousands Separator can not be empty. You can use a space character instead.
bg: Разделителят на хиляди не може да бъде празен. Вместо това можете да използвате знак за интервал.

en: Three
bg: Три

en: Threshold
bg: Праг

en: Threshold weight cannot be empty or zero.
bg: Праговото тегло не може да бъде празно или нула.

en: Throttle email delivery by setting the maximum number of emails sent during each CiviMail run (0 = unlimited).
bg: Намалете доставката на имейли, като зададете максималния брой имейли, изпратени по време на всяко изпълнение на CiviMail (0 = неограничено).

en: Thumbnail
bg: Миниатюра

en: Thumbnail URL
bg: URL адрес на миниизображение

en: Thumbnail URL is Required
bg: URL адресът на миниизображението е задължителен

en: Tibetan Standard, Tibetan, Central
bg: Стандартен Тибетски , тибетски, централен

en: Tigrinya
bg: Тигриня

en: Time
bg: Време

en: Time Format
bg: Формат на време

en: Time Input Format
bg: Формат за въвеждане на време

en: Time Limit
bg: Краен Срок

en: Time interval for repeating the reminder.
bg: Интервал от време за повтаряне на напомнянето.

en: Time interval till repeating the reminder.
bg: Интервал от време до повторение на напомнянето.

en: Time is required for this format.
bg: За този формат е необходимо време.

en: Time limit <strong>in hours</strong> for confirming/finishing registration by participants with any of the pending statuses. Enter 0 (or leave empty) to disable this feature.
bg: Срок <strong>в часове</strong> за потвърждение/завършване на регистрация от участници с някой от чакащите статуси. Въведете 0 (или оставете празно), за да деактивирате тази функция.

en: Time units for recurrence of payment.
bg: Времеви единици за повторяемост на плащането.

en: Time units for recurrence of pledge payments.
bg: Времеви единици за повтаряемост на залоговите плащания.

en: Time units for reminder.
bg: Времеви блок за напомняне.

en: Time units for repetition of reminder.
bg: Времеви блокове за повторение на напомняне.

en: Time units till repetition of reminder.
bg: Единици за време до повторение на напомнянето.

en: Timeline
bg: Хронология

en: Timestamp
bg: Времева марка

en: Timestamp Mismatch
bg: Несъответствие на времевата марка

en: Timestamp of when event occurred.
bg: Времеви маркер когато се случи това събитие.

en: Timestamps and Timezones
bg: Времеви марки и часови зони

en: Timestamps for Activities and Cases
bg: Времеви печати за дейности и случаи

en: Timestamps reported by MySQL (eg "%1") and PHP (eg "%2" ) are mismatched.
bg: Отпечатъците за време, докладвани от MySQL (напр. "%1") и PHP (напр. "%2" ) не съвпадат.

en: Timezone
bg: Часова зона

en: Timezone Abbreviation
bg: Съкращение на часовата зона

en: Timezone ID
bg: Идентификатор на часовата зона

en: Timezone Name
bg: Име на часовата зона

en: Timezone expressed as a UTC offset - e.g. United States CST would be written as "UTC-6".
bg: Часовата зона, изразена като UTC отместване - напр. CST на САЩ ще бъде написано като "UTC-6".

en: Timezone full name
bg: Пълно име на часовата зона

en: Timezones
bg: Часови зони

en: Tip
bg: Съвет

en: Tip: Managing waitlisted participants
bg: Съвет: Управление на участниците в списъка на чакащите

en: Title
bg: Заглавие

en: Title (link)
bg: Заглавие (връзка)

en: Title (plain)
bg: Заглавие (обикновено)

en: Title - New Membership
bg: Заглавие - Ново Членство

en: Title - Renewals
bg: Заглавие - Подновявания

en: Title Color
bg: Цвят на заглавието

en: Title Text Color
bg: Цвят на текста на заглавието

en: Title and Format
bg: Заглавие и формат

en: Title and Settings
bg: Заглавие и Настройки

en: Title for Confirmation page.
bg: Заглавие на страницата за потвърждение.

en: Title for Premiums section
bg: Заглавие за раздел Премиум

en: Title for Premiums section.
bg: Заглавие за раздел Премиум.

en: Title for Thank-you page (header title tag, and display at the top of the page).
bg: Заглавие на страницата за Благодарности ( заглавен етикет, и показване в горната част на страницата).

en: Title for ThankYou page.
bg: Заглавие на Страница за Благодарност

en: Title for renewal
bg: Заглавие за подновяване

en: Title for the Honoree section (e.g. &quot;Honoree Information&quot;).
bg: Заглавие за раздела за почетен носител (напр. &quot;Информация за почетен носител&quot;).

en: Title is a required field.
bg: Това поле е задължително.

en: Title line of log entry
bg: Заглавен ред на записа в дневника

en: Title not Set
bg: Заглавието не е зададено

en: Title of the Campaign.
bg: Заглавие на кампанията.

en: Title of the Survey.
bg: Заглавие на проучването.

en: Title of the action(reminder)
bg: Заглавие на действието (напомняне)

en: Title of the job
bg: Заглавие на работата

en: Title of the mailing
bg: Заглавие на писмото

en: Title of the survey.
bg: Заглавие на анкетата.

en: Title to appear at the top of the Premiums section.
bg: Заглавието, което ще се показва в горната част на секцията Премиум.

en: Title to display at top of block
bg: Заглавие за показване в горната част на блока

en: To
bg: За

en: To Account
bg: Към акаунт

en: To Account ID
bg: Към ID на акаунт

en: To Address
bg: До Адрес

en: To Be Paid
bg: Да бъде платен

en: To Email
bg: Към Имейл

en: To End of
bg: До края на

en: To End of Previous
bg: До края на предишното

en: To First Name
bg: Към Собствено Име

en: To Last Name
bg: Към Фамилия

en: To add a field to this form, drag or double-click an item from the list to the right.
bg: За да добавите поле към този формуляр, плъзнете или щракнете двукратно върху елемент от списъка вдясно.

en: To add reports to your dashboard:
bg: За да добавите отчети към таблото си за управление:

en: To allow users to see a listing of participants, set this field to 'Name' (list names only), 'Name and Email', or 'Name, Status and Register Date'.
bg: За да позволите на потребителите да виждат списък с участници, задайте това поле на „Име“ (само с имена на списък), „Име и Имейл“ или „Име, Статус и Дата на Регистрация“.

en: To be paid in
bg: Да се внесе

en: To cancel automatic renewal:
bg: За да отмените автоматичното подновяване:

en: To change the organization data collected use the "On Behalf Of Organization" profile (<a href="%1">Administer > Customize Data and Screens > Profiles</a>).
bg: За да промените събраните данни на организацията, използвайте профила „От името на организацията“ (<a href="%1">Администриране > Персонализиране на данни и екрани > Профили</a>).

en: To cleanup both, add <em>%1</em>
bg: За да почистите и двете, добавете <em>%1</em>

en: To complete and confirm your signature, please follow the activation instructions sent to the email address you provided.
bg: За да завършите и потвърдите своя подпис, моля, следвайте инструкциите за активиране, изпратени на посочения от Вас имейл адрес.

en: To complete this transaction, click the <strong>Continue</strong> button below.
bg: За да завършите тази транзакция, щракнете върху бутона <strong>Продължи</strong> по-долу.

en: To complete your contribution, click the <strong>Continue</strong> button below.
bg: За да завършите това дарение, щракнете върху бутона <strong>Продължи</strong> по-долу.

en: To disable Contribution Amounts section you need to first disable Separate Membership Payment option from Membership Settings.
bg: За да деактивирате раздела Суми на дарение, трябва първо да деактивирате опцията за отделно членско плащане от Настройки за членство.

en: To display a stack trace listing at the top of a page, add <em>%1</em>
bg: За да покажете списък с проследяване на стека в горната част на страница, добавете <em>%1</em>

en: To empty template cache (civicrm/templates_c folder), add <em>%1</em>
bg: За да изпразните кеша на шаблоните (папка civicrm/templates_c), добавете <em>%1</em>

en: To enable CiviCRM Views integration, add or update the following item in the <code>settings.php</code> file:
bg: За да активирате интегрирането на CiviCRM Views, добавете или актуализирайте следния елемент във файла <code>settings.php</code>:

en: To enable event participation approval the following statuses must be enabled:
bg: За да активирате одобрението за участие в събитието, трябва да бъдат активирани следните статуси:

en: To enable event waitlist management the following statuses must be enabled:
bg: За да активирате управлението на списъка с чакащи събития, трябва да бъдат активирани следните състояния:

en: To end of current calendar month
bg: До края на текущия календарен месец

en: To end of current calendar year
bg: До края на текущата календарна година

en: To end of current quarter
bg: До края на текущото тримесечие

en: To end of current week
bg: До края на текущата седмица

en: To end of previous calendar month
bg: До края на предходния календарен месец

en: To end of previous calendar year
bg: До края на предходната календарна година

en: To end of previous quarter
bg: До края на предходното тримесечие

en: To end of previous week
bg: До края на предходната седмица

en: To end of yesterday
bg: До края на вчерашния ден

en: To ensure that all of your custom data groups are available to Views, you may need to add the following key(s) to the db_prefix array in your settings.php file: '%1'.
bg: За да сте сигурни, че всички Ваши персонализирани групи данни са достъпни за Views, може да се наложи да добавите следния ключ(ове) към масива db_prefix във Вашия файл settings.php: '%1'.

en: To filter on Staff Member or Relationship, please also select Staff Member and Relationship from the list of fields.
bg: За да филтрирате по Член на персонала или Връзка, моля, изберете също Член на персонала и Връзка от списъка с полета.

en: To find out more about this event, go to:
bg: За да научите повече за това събитие, отидете на:

en: To include a dashlet report drag it from the "Available Dashlets" block to one of the two columns (use the right column for a better fit).
bg: За да включите отчет за дашлет, плъзнете го от блока „Налични Dashlets“ в една от двете колони (използвайте дясната колона за по-добро съвпадение).

en: To make a contribution, go to:
bg: За да направите дарение, отидете на:

en: To prepare for CiviCRM v%4, please upgrade MySQL. The recommended version will be MySQL v%2 or MariaDB v%3.
bg: За да се подготвите за CiviCRM v%4, моля, актуализирайте MySQL. Препоръчителната версия ще бъде MySQL v%2 или MariaDB v%3.

en: To remove temporary upload files (civicrm/upload folder), add <em>%1</em>
bg: За да премахнете временни файлове за качване (civicrm/папка за качване), добавете <em>%1</em>

en: To save label for fields.
bg: За да запазите етикет за полета.

en: To search by specific location types (e.g. Home, Work...), select one or more options.
bg: За да търсите по конкретни типове местоположение (например дом, работа...), изберете една или повече опции.

en: To send a Mass SMS, you must have a valid group of recipients - either at least one group that's a Mailing List
bg: За да изпратите масов SMS, трябва да имате валидна група получатели - или поне една група, която е пощенски списък

en: To send only one message to the shared address, enable this option. Mail-merge tokens will be filled for only one person.
bg: За да изпратите само едно съобщение до споделения адрес, активирайте тази опция. Токените за сливане на поща ще бъдат попълнени само за един човек.

en: To send separate messages for each person, disable this option. Mail-merge tokens will be filled separately for each person.
bg: За да изпращате отделни съобщения за всеки човек, деактивирайте тази опция. Токените за сливане на поща ще се попълват отделно за всеки човек.

en: To stop the automatic renewal:
          <a href="%1">Cancel auto-renew</a>
bg: За да спрете автоматичното подновяване:
    <a href="%1">Анулиране на автоматичното подновяване</a>

en: To the user
bg: Към потребителя

en: To view totals please select all of activity id, date and duration.
bg: За да видите общите данни, моля, изберете идентификационния номер на цялата дейност, датата и продължителността.

en: To:
bg: Към:

en: To: %1
bg: До: %1

en: Today
bg: Днес

en: Toggle fullscreen
bg: Превключване на цял екран

en: Toggle main menu
bg: Превключване на главното меню

en: Token
bg: Токен

en: Token %1 is no longer supported - use %2 instead
bg: Токен %1 вече не се поддържа - използвайте %2 вместо това

en: Tokens
bg: Токени

en: Tomorrow
bg: Утре

en: Tonga (Tonga Islands)
bg: Тонга (острови Тонга)

en: Too many matching results
bg: Твърде много съвпадащи резултати

en: Top Donors Report
bg: Доклад за най-добрите дарители

en: Top Margin
bg: Горно поле

en: Top Padding
bg: Горна подложка

en: Top level
bg: Най-високо ниво

en: Total
bg: Общо

en: Total %1 Amount
bg: Общо %1 сума

en: Total Activities
bg: Общо дейности

en: Total Amount
bg: Обща сума

en: Total Amount (%1)
bg: Обща сума (%1)

en: Total Amount (Contributions)
bg: Обща сума (вноски)

en: Total Amount (Soft Credits)
bg: Обща сума (меки кредити)

en: Total Amount Contributed
bg: Обща внесена сума

en: Total Amount Paid
bg: Обща платена сума

en: Total Amount should be a positive number
bg: Общата сума трябва да е положително число

en: Total Clicks (WIP)
bg: Общо Кликвания (WIP)

en: Total Clicks on a particular link
bg: Общо кликвания върху конкретна връзка

en: Total Committed
bg: Общо ангажирани

en: Total Contributions
bg: Общо вноски

en: Total Donations
bg: Общо дарения

en: Total Donors
bg: Общо дарители

en: Total Duration (in Minutes)
bg: Обща продължителност (в минути)

en: Total Fee
bg: Обща такса

en: Total Fee(s)
bg: Обща такса(и)

en: Total Income
bg: Общ доход

en: Total LifeTime
bg: Общо за живот

en: Total Members
bg: Общо членове

en: Total No Pledges
bg: Общо без залози

en: Total Number of Activities
bg: Общ брой дейности

en: Total Number of Cases
bg: Общ брой Случаи

en: Total Number of Countries
bg: Общ брой Държави

en: Total Open Rate
bg: Обща отворена ставка

en: Total Opens
bg: Общ брой отваряния

en: Total Paid
bg: Общо платено

en: Total Participant(s) added to event: %1.
bg: Общо добавени участници (участник) към събитието: %1.

en: Total Participants
bg: Общо Участници

en: Total Participants : %1
bg: Общо Участници: %1

en: Total Payments Made
bg: Общо извършени плащания

en: Total Pledge Amount
bg: Обща заложена сума

en: Total Pledge Amount should be greater than zero.
bg: Общата сума на залог трябва да е по-голяма от нула.

en: Total Pledged
bg: Общо заложени суми

en: Total Pledges
bg: Общо залози

en: Total Price
bg: Обща цена

en: Total Primary Contact(s)
bg: Общ брой основни контакт(и)

en: Total Received
bg: Общо получено

en: Total Recipients:
bg: Общо Получатели

en: Total Reserve
bg: Общо Запазване

en: Total Row(s)
bg: Общо ред(ове)

en: Total Rows
bg: Общо редове

en: Total Selected Activities: %1
bg: Общо избрани дейности: %1

en: Total Soft Credit Amount
bg: Общ размер на мекия кредит

en: Total Soft Credits
bg: Общо меки кредити

en: Total Tax
bg: Общо данък

en: Total Tax Amount
bg: Обща сума на данъците

en: Total Tracked Opens
bg: Общо Проследени Отваряния

en: Total Types
bg: Общо типове

en: Total Unique Clicks
bg: Общо уникални кликвания

en: Total Usage:
bg: Общо използване:

en: Total amount entered
bg: Обща въведена сума

en: Total amount expected
bg: Обща очаквана сума

en: Total amount for this batch.
bg: Обща сума за тази партида.

en: Total amount last year
bg: Обща сума за миналата година

en: Total amount of this contribution. Use market value for non-monetary gifts.
bg: Общата сума на тази вноска. Използвайте пазарна стойност за непарични подаръци.

en: Total amount of this item
bg: Обща сума на този артикул

en: Total amount you would like to raise for this campaign.
bg: Обща сума, която искате да съберете за тази кампания.

en: Total for
bg: Общо за

en: Total for Fiscal Year
bg: Общо за фискалната година

en: Total for amounts entered below does not match the expected batch total.
bg: Общата сума за сумите, въведени по-долу, не съответства на очакваната обща партида.

en: Total for this participant
bg: Общо за този участник

en: Total number of payments to be made.
bg: Общ брой плащания за извършване.

en: Total number of payments to be made. Set this to 0 if this is an open-ended commitment i.e. no set end date.
bg: Общ брой плащания за извършване. Задайте това на 0, ако това е ангажимент с отворен край, т.е. без зададена крайна дата.

en: Total number of rows imported successfully.
bg: Общ брой успешно импортирани редове.

en: Total number of rows in the imported data.
bg: Общ брой редове в импортираните данни.

en: Total pledged amount.
bg: Обща заложена сума.

en: Total reserved contacts should be a positive number
bg: Общият брой запазени контакти трябва да е положително число

en: Total reserved per interviewer
bg: Общо запазено за интервюиращ

en: Total rows (activity records) in uploaded file.
bg: Общо редове (записи за активност) в качения файл.

en: Total rows (contribution records) in uploaded file.
bg: Общо редове (записи за принос) в качения файл.

en: Total rows (membership records) in uploaded file.
bg: Общо редове (записи за членство) в качения файл.

en: Total rows (participant records) in uploaded file.
bg: Общо редове (записи на участници) в качения файл.

en: Total rows to be imported.
bg: Общо редове за импортиране.

en: Total tax amount of this contribution.
bg: Обща данъчна сума на тази вноска.

en: Total weight must be greater than or equal to the Weight Threshold.
bg: Общото тегло трябва да бъде по-голямо или равно на прага на теглото.

en: Totals (all types)
bg: Общо (всички видове)

en: Totals Only
bg: Само общи

en: Touched Activity
bg: Докосната Активност

en: Touched Contact
bg: Докосна Контакт

en: Track Click-Throughs
bg: Проследяване на Кликванията

en: Track Mailing?
bg: Проследяване на Пощата?

en: Track Opens
bg: Проследи Отваряния

en: Track Opens?
bg: Проследи Отваряния

en: Track Replies
bg: Проследяване на Отговорите

en: Track URLs?
bg: URL адреси за проследяване?

en: Track replies using VERP in Reply-To header
bg: Проследявайте отговорите с помощта на VERP в заглавката Отговор-До

en: Track the number of times recipients click each link in this mailing.
bg: Проследявайте колко пъти получателите кликват върху всяка връзка в това писмо.

en: Track the number of times recipients open this mailing in their email software.
bg: Проследете колко пъти получателите отварят това съобщение в имейлния си софтуер.

en: Trackable Opens
bg: Проследими Отваряния

en: Trackable Replies
bg: Проследими отговори

en: Trackable URL
bg: Проследим URL

en: Trackable URL ID
bg: Идентификатор на Проследим URL

en: Trackable URL Open ID
bg: Идентификатор на Проследим URL Открито

en: Trackable URLOpen
bg: Проследим URLОткрито

en: Trackable URLOpens
bg: Проследим URLОткрити

en: Trackable URLs
bg: Проследими URL адреси

en: Trackable Url
bg: Проследим URL

en: Trackable Url ID
bg: Идентификатор на проследим Url

en: Tracking
bg: Проследяване

en: Trans #
bg: Транс #

en: Transaction
bg: Транзакция

en: Transaction #
bg: Траназакция #

en: Transaction Amount
bg: Сума на транзакцията

en: Transaction Date
bg: Дата на транзакцията

en: Transaction Fee
bg: Такса за транзакция

en: Transaction ID
bg: Идентификатор на Транзакция

en: Transaction ID already exists in Database.
bg: Идентификаторът на операцията вече съществува в базата данни.

en: Transaction ID must be unique within the database
bg: ID на транзакцията трябва да е уникален в базата данни

en: Transaction ID's must be unique. Include the account number for checks.
bg: Идентификаторите на транзакциите трябва да са уникални. Включете номера на сметката за чекове.

en: Transaction ID's must be unique. Transaction '%1' already exists in your database.
bg: Идентификаторите на транзакциите трябва да са уникални. Транзакцията „%1“ вече съществува във Вашата база данни.

en: Transaction Result Code
bg: Код на резултата от транзакцията

en: Transaction id supplied by external processor. This may not be unique.
bg: ID на транзакцията, предоставен от външен процесор. Това може да не е уникално.

en: Transactions
bg: Транзакции

en: Transfer
bg: Прехвърляне

en: Transfer Registration
bg: Прехвърляне на Регистрация

en: Transfer or Cancel
bg: Прехвърляне или Анулиране

en: Transfer or Cancel Registration
bg: Прехвърляне или Анулиране на Регистрация

en: Transfer or cancel your registration:
bg: Прехвърлете или анулирайте регистрацията си:

en: Transferred
bg: Прехвърлена

en: Transferred to
bg: Прехвърлено към

en: Transferred to Contact ID
bg: Прехвърлено към Идентификатор на Контакт

en: Translated Entity
bg: Преведен обект

en: Translated Entity ID
bg: Идентификатор на преведен обект

en: Translated Field
bg: Преведено поле

en: Translated String
bg: Преведен стринг

en: Translated String ID
bg: ID на Преведен стринг

en: Translated Strings
bg: Преведени стрингове

en: Translated string
bg: Преведен стринг

en: Trxn ID
bg: Идентификатор на транзакция

en: Try "Search All or by Date Range".
bg: Опитайте „Търсене във Всички или по Период от Време“.

en: Try a different spelling or use fewer letters.
bg: Опитайте с различен правопис или използвайте по-малко букви.

en: Tsonga
bg: Цонга

en: Tswana
bg: тсвана

en: Turkish
bg: Турски

en: Turkmen
bg: туркменски

en: Tweet
bg: Туийт

en: Twi
bg: Туи

en: Two
bg: Две

en: Type
bg: Тип

en: Type ID
bg: Тип Идентификация

en: Type of Component.
bg: Тип на Компонента.

en: Type of Contact.
bg: Тип контакт.

en: Type of Data
bg: Тип данни

en: Type of Group.
bg: Тип на групата.

en: Type of bounce
bg: Тип на върната поща

en: Type of file (e.g. Transcript, Income Tax Return, etc). FK to civicrm_option_value.
bg: Тип на файла (например препис, декларация за данък върху доходите и т.н.). FK към civicrm_option_value.

en: Type of grant. Implicit FK to civicrm_option_value in grant_type option_group.
bg: Вид безвъзмездна помощ. Неявно FK към civicrm_option_value в grant_type option_group.

en: Type of mailling job: null | child
bg: Тип работа по пощата: никаква | второстепенна

en: Type of object this group extends (can add other options later e.g. contact_address, etc.).
bg: Тип обект, който тази група разширява (може да добави други опции по-късно, например contact_address и т.н.).

en: Type of relationship
bg: Вид на взаимоотношение

en: UF Group Created Date
bg: Дата на създаване на UF Group

en: UF ID
bg: UF Идентификатор

en: UF Join ID
bg: ID за UF присъединяване

en: UF Match ID
bg: Идентификатор на UF Съвпадение

en: UF Name
bg: UF Име

en: UFField
bg: UFFfield

en: UFFields
bg: UFFfields

en: UFGroup
bg: UFГрупа

en: UFGroups
bg: UFГрупи

en: UFJoin
bg: UFприсъединяване

en: UFJoins
bg: UFприсъединявания

en: UFMatch
bg: UFСъвпадение

en: UFMatches
bg: UFСъвпадения

en: UI language preferred by the given user/contact
bg: Език на потребителския интерфейс, предпочитан от дадения потребител/контакт

en: URL
bg: URL АДРЕС

en: URL Click-through tracking
bg: URL проследяване на кликванията

en: URL Variables
bg: URL променливи

en: URL for Winner Criteria
bg: URL на критериите за победител

en: URL for file is not valid
bg: URL адресът за файла не е валиден

en: URL for general info about the organization - included in the email sent to friends.
bg: URL за обща информация за организацията - включена в имейла, изпратен до приятели.

en: URL for this Page
bg: URL за тази страница

en: URL is not set for this payment processor
bg: URL адресът не е зададен за този процесор за плащане

en: URL of image if any.
bg: URL на изображението, ако има такова.

en: URL of the location for uploaded image files.
bg: URL на местоположението за качени файлове с изображения.

en: URL to Homepage.
bg: URL към началната страница.

en: URL to Logo Image
bg: URL към изображение на лого

en: URL to Widget logo
bg: URL към логото на Приспособление

en: URLs used to access CiviCRM resources (CSS files, Javascript files, images, etc.). Enable secure URLs.
bg: URL адреси, използвани за достъп до CiviCRM ресурси (CSS файлове, Javascript файлове, изображения и др.). Активиране на защитени URL адреси.

en: USPS Address Lookup Failed with HTTP status code: %1
bg: Неуспешно търсене на USPS адрес с HTTP код на състоянието: %1

en: USPS Bulk mailing code.
bg: USPS масов пощенски код.

en: USPS Code
bg: USPS Код

en: Uighur, Uyghur
bg: уйгурски

en: Ukrainian
bg: украински

en: Un-subscribe Confirmation
bg: Потвърждение за отписване

en: Unable to Delete
bg: Не може да се изтрие

en: Unable to create InnoDB tables. MySQL InnoDB support is required for CiviCRM but is either not available or not enabled in this MySQL database server.
bg: Не може да се създадат InnoDB таблици. Поддръжката на MySQL InnoDB е необходима за CiviCRM, но или не е налична, или не е активирана в този MySQL сървър на база данни.

en: Unable to create temporary tables. This MySQL user is missing the CREATE TEMPORARY TABLES privilege.
bg: Не могат да се създадат временни таблици. На този потребител на MySQL липсва привилегията СЪЗДАВАНЕ НА ВРЕМЕННИ ТАБЛИЦИ

en: Unable to create triggers. This MySQL user is missing the CREATE TRIGGERS  privilege.
bg: Не може да се създадат тригери. На този потребител на MySQL липсва привилегията СЪЗДАВАНЕ НА ТРИГЕРИ.

en: Unable to delete the '%1' Price Field - it is currently in use by one or more active events or contribution pages or contributions  or event templates.
bg: Не може да се изтрие ценовото поле „%1“ – то в момента се използва от едно или повече активни събития или страници с приноси или приноси или шаблони за събития.

en: Unable to delete the '%1' Price Field Option - it is currently in use by one or more active events  or contribution pages or contributions.
bg: Не може да се изтрие опцията за поле за цена „%1“ – в момента тя се използва от едно или повече активни събития или страници или приноси.

en: Unable to delete the '%1' price set - it is currently in use by one or more active events or contribution pages or contributions or event templates.
bg: Не може да се изтрие наборът от цени „%1“ – в момента той се използва от едно или повече активни събития или страници с приноси или шаблони за приноси или събития.

en: Unable to deliver to destintation mail server
bg: Не може да се достави до целевия пощенски сървър

en: Unable to disable the '%1' price set - it is currently in use by one or more active events, contribution pages or contributions.
bg: Не може да се деактивира наборът от цени „%1“ - в момента той се използва от едно или повече активни събития, страници за принос или приноси.

en: Unable to extract the extension to %1.
bg: Не може да се извлече разширението в %1.

en: Unable to extract the extension.
bg: Не може да се извлече разширението.

en: Unable to extract the extension: %1 cannot be cleared
bg: Не може да се извлече разширението: %1 не може да бъде изчистено

en: Unable to extract the extension: bad directory structure
bg: Не може да се извлече разширението: лоша структура на директорията

en: Unable to file on case.
bg: Не може да се регистрира по случая.

en: Unable to find matching UF Group
bg: Не може да се намери съответстваща UF група

en: Unable to load configuration file for the referenced case type: '%1' %2.
bg: Не може да се зареди конфигурационен файл за посочения тип случай: '%1' %2.

en: Unable to locate xml file for Case Type "<em>%1</em>".
bg: Не може да се намери xml файл за случай тип "<em>%1</em>".

en: Unable to lock tables. This MySQL user is missing the LOCK TABLES privilege.
bg: Не може да се заключат маси. На този потребител на MySQL липсва привилегията ЗАКЛЮЧВАНЕ НА ТАБЛИЦИ.

en: Unable to reach destination mail server
bg: Не може да се достигне до целевия пощенски сървър

en: Unable to reach the server. Please refresh this page in your browser and try again.
bg: Не може да се достигне до сървъра. Моля, опреснете тази страница в браузъра си и опитайте отново.

en: Unable to remove directory %1
bg: Не може да се премахне директорията %1

en: Unable to remove file %1
bg: Не може да се премахне файл %1

en: Unable to resize image because the GD image library is not currently compiled in your PHP installation.
bg: Не може да се преоразмери изображението, защото библиотеката с изображения на GD в момента не е компилирана във Вашата PHP инсталация.

en: Unable to resize image because the file supplied was not an image.
bg: Не може да се преоразмери изображението, защото предоставеният файл не е изображение.

en: Unable to resolve recipient domain
bg: Не може да се разреши домейн на получател

en: Unable to send email. Please report this message to the site administrator
bg: Не може да се изпрати имейл. Моля, докладвайте това съобщение на администратора на сайта

en: Unable to update Open Case activity
bg: Не може да се актуализира активността на Отваряне на Случай

en: Unbalanced transactions may be created if you delete the account of type: %1.
bg: Може да се създадат небалансирани транзакции, ако изтриете акаунт от тип: %1.

en: Uncheck this box if you are using this contribution page for free membership signup ONLY, or to solicit in-kind / non-monetary donations such as furniture, equipment.. etc.
bg: Премахнете отметката от това квадратче, ако използвате тази страница за дарение САМО за безплатно членство или за събиране на дарения в натура / непарични дарения като мебели, оборудване и др.

en: Uncheck this box if you are using this contribution page for membership signup and renewal only &ndash; and you do NOT want users to select or enter any additional contribution amounts.
bg: Премахнете отметката от това квадратче, ако използвате тази страница за принос само за регистрация и подновяване на членство &ndash; и НЕ желаете потребителите да избират или въвеждат допълнителни суми на вноски.

en: Unfortunately some of your options have now sold out for one or more participants.
bg: За съжаление някои от вашите опции вече са изчерпани за един или повече участници.

en: Unhide
bg: Показване

en: Unhold Email
bg: Незадържане на имейл

en: Uninstall
bg: Деинсталиране

en: Uninstall "%1"?
bg: Деинсталиране на „%1“?

en: Uninstall Error
bg: Грешка при деинсталиране

en: Uninstall Extension
bg: Деинсталирайте разширението

en: Unique  Other Activity ID
bg: Уникален ID на друга дейност

en: Unique Address ID
bg: Уникален идентификатор на адреси

en: Unique Campaign ID.
bg: Уникален идентификатор на кампания.

en: Unique Case ID
bg: Уникален идентификатор на случай

en: Unique Click-throughs
bg: Уникални кликвания

en: Unique Clicks
bg: Уникални кликвания

en: Unique Contact ID
bg: Уникален идентификатор за контакт

en: Unique Custom Field ID
bg: Уникален Идентификатор на Персонализирано Поле

en: Unique Custom Group ID
bg: Уникален Идентификатор на Персонализирана група

en: Unique Email ID
bg: Уникален идентификатор на имейл

en: Unique Email per Domain?
bg: Уникален имейл на домейн?

en: Unique Grant id
bg: Уникален идентификатор на безвъзмездни средства

en: Unique ID
bg: Уникален идентификатор

en: Unique ID (OpenID)
bg: Уникален идентификатор (OpenID)

en: Unique IM ID
bg: Уникален идентификатор на IM

en: Unique Invoice ID from system
bg: Уникален идентификатор на фактура от системата

en: Unique Open Rate
bg: Уникален отворен курс

en: Unique OpenID ID
bg: Уникален OpenID ID

en: Unique Opens
bg: Уникални отваряния

en: Unique Phone ID
bg: Уникален идентификатор на телефон

en: Unique Replies
bg: Уникални Отговори

en: Unique Site ID
bg: Уникален идентификатор на сайта

en: Unique Status Preference ID
bg: Уникален Идентификатор на предпочитание за статуса

en: Unique String ID
bg: Уникален идентификатор на стринг

en: Unique Tracked Opens
bg: Уникални Проследени Отваряния

en: Unique Transaction ID
bg: Уникален идентификатор на транзакция

en: Unique Transaction ID from Payment Processor / Bank etc
bg: Уникален идентификатор на транзакция от процесор за обработка на плащания/банка и т.н

en: Unique Website ID
bg: Уникален идентификатор на Уебсайт

en: Unique case-activity association id
bg: Уникален идентификатор за асоцииране на случай и дейност

en: Unique case-contact association id
bg: Уникален идентификатор на асоциация за случай и контакт

en: Unique dedupe exception id
bg: Уникален идентификатор на изключение за дедублиране

en: Unique dedupe rule group id
bg: Уникален идентификатор на групата на правилата за дедублиране

en: Unique dedupe rule id
bg: Уникален идентификатор на правило за дедублиране

en: Unique internal Credit Note ID for this contribution.
bg: Уникален вътрешен идентификатор на кредитно известие за този принос.

en: Unique internal reference ID for this contribution.
bg: Уникален вътрешен референтен идентификатор за този принос.

en: Unique name for setting
bg: Уникално име за настройка

en: Unique name of saved search
bg: Уникално име на запазеното търсене

en: Unique path name for cache element
bg: Уникално име на път за кеш елемент

en: Unique path name for cache element of the searched item
bg: Уникално име на пътя за кеш елемента на търсения елемент

en: Unique payment ID for this transaction. The Payment Processor's transaction ID will be automatically stored here on online contributions.
bg: Уникален идентификатор на плащане за тази транзакция. Идентификационният номер на транзакцията на платежния процесор ще се съхранява автоматично тук при онлайн вноски.

en: Unique reference for the recurring contribution. May be made up of other fields, e.g. bank ID, account number, etc.
bg: Уникална справка за повтарящия се принос. Може да се състои от други полета, напр. банков номер, номер на сметка и др.

en: Unique table ID
bg: Уникален идентификатор на таблицата

en: Unique trusted external ID (generally from a legacy app/datasource). Particularly useful for deduping operations.
bg: Уникален доверен външен идентификатор (обикновено от наследено приложение/източник на данни). Особено полезно за операции за дедупиране.

en: Unit Price
bg: Единична цена

en: Unit in which membership period is expressed.
bg: Единица, в която се изразява периодът на членство.

en: Unit of Measure
bg: Мерна единица

en: Unit price.
bg: Единична цена.

en: Unit used for adjusting from start_event.
bg: Модул, използван за настройка от start_event.

en: Unit used for adjusting from the ending event.
bg: Модул, използван за настройка от завършване на събитието.

en: Units
bg: Единици

en: Unknown
bg: Неизвестен

en: Unknown bounce type: Could not parse bounce email
bg: Неизвестен тип отпадане: не можа да се анализира имейл за отпадане

en: Unknown error
bg: Неизвестна грешка

en: Unknown parameter
bg: Неизвестен параметър

en: Unknown path
bg: Неизвестен път

en: Unknown tag.
bg: Неизвестен етикет.

en: Unless you are absolutely unable to configure your server to check the SSL certificate of the remote server you should leave this set to Yes
bg: Освен ако не сте абсолютно неспособни да конфигурирате сървъра си да проверява SSL сертификата на отдалечения сървър, трябва да оставите тази настройка на Да

en: Unlimited
bg: Неограничено

en: Unlocked
bg: Отключен

en: Unmatched Soft Credit Rows (skipped)
bg: Несъответстващи меки кредитни редове (пропуснати)

en: Unnamed Profile
bg: Профил без име

en: Unopened/Hidden
bg: Неотворен/Скрит

en: Unpaid
bg: Неплатени

en: Unreachable
bg: Недостижимо

en: Unrecognised message part of type "%1".
bg: Неразпозната част от съобщението от тип "%1".

en: Unrecognized payment hook (%1) in %2::%3
bg: Неразпозната кука за плащане (%1) в %2::%3

en: Unrecognized upgrade action
bg: Неразпознато действие за актуализация

en: Unrestricted
bg: Без ограничения

en: Unreviewed
bg: Непрегледано

en: Unsafe Files
bg: Несигурни файлове

en: Unsafe Permission Settings
bg: Несигурни настройки на разрешенията

en: Unsaved Changes
bg: Незапазени промени

en: Unsubscribe
bg: Отписване

en: Unsubscribe (Action)
bg: Отписване (Действие)

en: Unsubscribe Confirmation
bg: Потвърждение за Отписване

en: Unsubscribe Group
bg: Отписване на Група

en: Unsubscribe ID
bg: Идентификатор на Отписване

en: Unsubscribe Message
bg: Съобщение за прекратяване на абонамента

en: Unsubscribe Requests
bg: Заявки за Отписване

en: Unsubscribe Timestamp
bg: Времеви маркер за Отписване

en: Unsubscribe URL (Action)
bg: URL за Отписване (Действие)

en: Unsubscribe at org- or group-level
bg: Отпишете се на ниво организация или група

en: Unsubscribe is for Organization?
bg: Отписването е за Организация?

en: Unsubscribe via email
bg: Отпишете се по имейл

en: Unsubscribe via web page
bg: Отпишете се чрез уеб страница

en: Unsubscribed
bg: Отписан

en: Unsubscribed Groups
bg: Отписани групи

en: Unsubscribes
bg: Прекратени абонаменти

en: Unsubscription Groups
bg: Групи за Отписване

en: Unsupervised
bg: Без надзор

en: Unsupported Field Type
bg: Неподдържан тип поле

en: Unsupported Locale
bg: Неподдържан локал

en: Unsupported action
bg: Неподдържано действие

en: Up To %1
bg: До %1

en: Up To %1 Donation
bg: До %1 дарение

en: Upcoming
bg: Предстоящ

en: Upcoming Events
bg: Предстоящи събития

en: Update
bg: Обнови

en: Update "%1"
bg: Актуализиране "%1"

en: Update Activities
bg: Актуализация на дейностите

en: Update Activity
bg: Актуализиране на дейност

en: Update Campaign
bg: Актуализиране на Кампанията

en: Update Check Disabled
bg: Проверката за актуализация е деактивирана

en: Update Contact Information
bg: Актуализирайте информацията за контакт

en: Update Contact(s)
bg: Актуализиране на контакт(и)

en: Update Contacts
bg: Актуализиране на Контакти

en: Update Contribution(s)
bg: Актуализиране на принос(и)

en: Update Contributions
bg: Актуализиране на приноси

en: Update Employer
bg: Актуализирайте работодателя

en: Update Error
bg: Грешка при актуализиране

en: Update Grants
bg: Актуализиране на безвъзмездни средства

en: Update Greetings and Addressees
bg: Актуализиране на поздрави и адресати

en: Update Indices
bg: Актуализиране на индекси

en: Update Linked Cases Status?
bg: Актуализиране на състоянието на свързаните случаи?

en: Update Members(s)
bg: Актуализиране на член(ове)

en: Update Membership Statuses
bg: Актуализирайте статусите на членство

en: Update Memberships
bg: Актуализиране на Членства

en: Update Page Format (this will affect all templates that use this format)
bg: Актуализиране на формата на страницата (това ще засегне всички шаблони, които използват този формат)

en: Update Participant Statuses
bg: Актуализирайте статусите на участниците

en: Update Participant(s)
bg: Актуализиране на участник(и)

en: Update Payment details
bg: Актуализирайте данните за плащане

en: Update Petition
bg: Актуализиране на петиция

en: Update Recurring Contribution
bg: Актуализирайте повтарящото се дарение

en: Update Recurring Contribution Billing Details
bg: Актуализирайте данните за фактуриране на повтарящи се дарения

en: Update Response
bg: Актуализиране на отговора

en: Update Responses for All
bg: Актуализиране на отговорите за всички

en: Update Smart Group
bg: Актуализиране на Смарт Група

en: Update Smart Group Counts
bg: Актуализирайте броя на интелигентните групи

en: Update Success
bg: Актуализацията е успешна

en: Update Survey
bg: Актуализиране на Проучването

en: Update Template
bg: Актуализирайте Шаблона

en: Update all database indices now? This may take a few minutes and cause a noticeable performance lag for all users while running.
bg: Актуализиране на всички индекси на базата данни сега? Това може да отнеме няколко минути и да причини забележимо забавяне на производителността за всички потребители по време на работа.

en: Update existing Membership
bg: Актуализирайте съществуващото Членство

en: Update existing contributions
bg: Актуализирайте съществуващите приноси

en: Update field values for each %1 as needed. Click <strong>Update %2s</strong> below to save all your changes. To set a field to the same value for ALL rows, enter that value for the first %1 and then click the <strong>Copy icon</strong> (next to the column title).
bg: Актуализирайте стойностите на полето за всеки %1, ако е необходимо. Щракнете върху <strong>Актуализиране%2s</strong> по-долу, за да запазите всичките си промени. За да зададете поле на една и съща стойност за ВСИЧКИ редове, въведете тази стойност за първия %1 и след това щракнете върху <strong>иконата за копиране</strong> (до заглавието на колоната).

en: Update field values for each Activities as needed. Click <strong>Update Activities</strong> below to save all your changes. To set a field to the same value for ALL rows, enter that value for the first Activity and then click the <strong>Copy icon</strong> (next to the column title).
bg: Актуализирайте стойностите на полетата за всяка дейност, ако е необходимо. Щракнете върху <strong>Актуализиране на дейностите</strong> по-долу, за да запазите всичките си промени. За да зададете поле на една и съща стойност за ВСИЧКИ редове, въведете тази стойност за първата дейност и след това щракнете върху <strong>иконата Копиране</strong> (до заглавието на колоната).

en: Update field values for each contact as needed. Click <strong>Update Contacts</strong> below to save all your changes. To set a field to the same value for ALL rows, enter that value for the first contact and then click the <strong>Copy icon</strong> (next to the column title).
bg: Актуализирайте стойностите на полетата за всеки контакт, ако е необходимо. Щракнете върху <strong>Актуализиране на контакти</strong> по-долу, за да запазите всичките си промени. За да зададете поле на една и съща стойност за ВСИЧКИ редове, въведете тази стойност за първия контакт и след това щракнете върху <strong>иконата Копиране</strong> (до заглавието на колоната).

en: Update field values for each contribution as needed. Click <strong>Update Contributions</strong> below to save all your changes. To set a field to the same value for ALL rows, enter that value for the first contribution and then click the <strong>Copy icon</strong> (next to the column title).
bg: Актуализирайте стойностите на полето за всеки принос, ако е необходимо. Кликнете върху <strong>Актуализиране на приноса</strong> по-долу, за да запазите всичките си промени. За да зададете поле на една и съща стойност за ВСИЧКИ редове, въведете тази стойност за първия принос и след това щракнете върху <strong>Иконата за копиране</strong> (до заглавието на колоната).

en: Update field values for each member as needed. Click <strong>Update Memberships</strong> below to save all your changes. To set a field to the same value for ALL rows, enter that value for the first member and then click the <strong>Copy icon</strong> (next to the column title).
bg: Актуализирайте стойностите на полетата за всеки член, ако е необходимо. Натиснете <strong>Актуализиране на Членствата</strong> долу, за да запазите всичките си промени. За да зададете поле на една и съща стойност за ВСИЧКИ редове, въведете тази стойност за първия член и след това натиснете <strong>иконата Копиране</strong> (до заглавието на колоната).

en: Update field values for each participant as needed. To set a field to the same value for ALL rows, enter that value for the first participation and then click the
            <strong>Copy icon</strong>
            (next to the column title).
bg: Актуализирайте стойностите на полетата за всеки участник, ако е необходимо. За да зададете поле на една и съща стойност за ВСИЧКИ редове, въведете тази стойност за първото участие и след това щракнете върху
    <strong>Копиране на икона</strong>
    (до заглавието на колоната).

en: Update grants
bg: Актуализиране на безвъзмездни средства

en: Update log tables
bg: Актуализирайте регистрационните таблици

en: Update multiple %1s
bg: Актуализиране на няколко %1s

en: Update multiple activities
bg: Актуализиране на многократни дейности

en: Update multiple cases
bg: Актуализиране на множество случаи

en: Update multiple contacts
bg: Актуализиране на множество контакти

en: Update multiple contacts requires that all selected contacts be the same basic type (e.g. all Individuals OR all Organizations...). Please modify your selection and try again.
bg: Актуализирането на множество контакти изисква всички избрани контакти да са от един и същ основен тип (напр. всички лица ИЛИ всички организации...). Моля, променете избора си и опитайте отново.

en: Update multiple contributions
bg: Актуализирайте множество приноси

en: Update multiple memberships
bg: Актуализирайте няколко членства

en: Update multiple participants
bg: Актуализирайте няколко участници

en: Update multiple records error
bg: Грешка при актуализиране на множество записи

en: Update on Duplicate
bg: Актуализация за дублиране

en: Update payment notification to remove print text, use email greeting
bg: Актуализирайте известието за плащане, за да премахнете отпечатан текст, използвайте имейл поздрав

en: Update receipt dates for these contributions
bg: Актуализирайте датите на получаване на тези вноски

en: Update repeating %1
bg: Актуализация се повтаря %1

en: Update thank-you dates for these contributions
bg: Актуализирайте датите на благодарност за тези приноси

en: Update the matching contact
bg: Актуализирайте съответстващия контакт

en: Update the status for each participant individually below, or change all statuses to:
bg: Актуализирайте състоянието за всеки участник поотделно по-долу или променете всички статуси на:

en: Update this field mapping
bg: Обнови тази графа в картата

en: Update this page with current statistics on the number of contacts in each smart group.
bg: Актуализирайте тази страница с текуща статистика за броя на контактите във всяка интелигентна група.

en: Update your personal contact information
bg: Актуализирайте Вашата лична информация за контакт

en: Updated
bg: Актуализиран

en: Updated Fee(s)
bg: Актуализирана Такса(и)

en: Updated Grant(s): %1 (Total Selected: %2)
bg: Актуализирана субсидия(и): %1 (Общо избрани: %2)

en: Updated Mailing
bg: Актуализирана поща

en: Updated contact
bg: Актуализиране на Контакт

en: Updated personal campaign page
bg: Актуализирана страница на личната кампания

en: Updates Saved
bg: Запазени актуализации

en: Updates does to this object if any.
bg: Актуализациите правят за този обект, ако има такива.

en: Updates made using this form will change the recurring contribution information stored in your CiviCRM database, but will NOT be sent to the payment processor. You must enter the same changes using the payment processor web site.
bg: Актуализациите, направени с помощта на този формуляр, ще променят информацията за повтарящи се вноски, съхранявана във Вашата база данни на CiviCRM, но НЯМА да се изпращат до платежния процесор. Трябва да въведете същите промени, като използвате уеб сайта на платежния процесор.

en: Updates membership statuses. WARNING: Membership renewal reminders have been migrated to the Schedule Reminders functionality, which supports multiple renewal reminders.
bg: Актуализира статусите на членство. ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Напомнянията за подновяване на членството са мигрирани към функцията Напомняния за график, която поддържа множество напомняния за подновяване.

en: Updates pending event participant statuses based on time
bg: Актуализира чакащите статуси на участниците в събитието въз основа на времето

en: Updates pledge records and sends out reminders
bg: Актуализира записите на обещанията и изпраща напомняния

en: Updates the reset_date on an email address to indicate that there was a valid delivery to this email address.
bg: Актуализира reset_date на имейл адрес, за да покаже, че е имало валидна доставка до този имейл адрес.

en: Updating
bg: Актуализиране

en: Upgrade %1 to revision %2
bg: Надстройте %1 до ревизия %2

en: Upgrade CiviCRM from v %1 To v %2
bg: Надградете CiviCRM от v %1 на v %2

en: Upgrade CiviCRM to Version %1
bg: Надгради CiviCRM до Версия %1

en: Upgrade DB to %1: Fill civicrm_relationship_cache (%2 => %3)
bg: Актуализиране на DB to %1: Попълване на civicrm_relationship_cache (%2 => %3)

en: Upgrade DB to %1: SQL
bg: Надстройте DB до %1: SQL

en: Upgrade DB to %1: Update Contribution Invoice number (%2 => %3)
bg: Надстройте DB до %1: Актуализирайте номера на фактурата за дарение (%2 => %3)

en: Upgrade Now
bg: Надстройте сега

en: Upgrade failed to redirect
bg: Актуализацията не успя да пренасочи

en: Upload CSV File
bg: Качете CSV файл

en: Upload Content
bg: Качване на съдържание

en: Upload Data
bg: Качване на данни

en: Upload Document
bg: Качване на документ

en: Upload TEXT Message
bg: Качете текстово съобщение

en: Upload a photo or icon that you want to be displayed when viewing this contact.
bg: Качете снимка или икона, която искате да се показва, когато преглеждате този контакт.

en: Upload from my computer
bg: Качване от моя компютър

en: Upload or Compose On-screen
bg: Качване или композиране на екрана

en: Upload the document in .docx or .odt format.
bg: Качете документа във формат .docx или .odt.

en: Urdu
bg: урду

en: Urgent
bg: Спешно

en: Url
bg: Интернет адрес

en: Url Tracking
bg: Проследяване на URL адреси

en: Url already exists in Database.
bg: Url вече съществува в базата данни.

en: Url where a page should redirected to, if next url not known.
bg: URL адрес, към който трябва да бъде пренасочена страница, ако следващият URL адрес не е известен.

en: Usage
bg: Употреба

en: Usage Count:
bg: Брой използвания:

en: Use "*default*" for the system default or override with a custom URL
bg: Използвайте „*по подразбиране*“ за системно по подразбиране или заменете с персонализиран URL адрес

en: Use %1 for state/province abbreviation or %2 for state province name.
bg: Използвайте %1 за съкращение на щат/провинция или %2 за име на провинция на щата.

en: Use %1 unless otherwise advised by eWAY.
bg: Използвайте %1, освен ако не е препоръчано друго от eWAY.

en: Use 'Exact Match' if you don't want partial matches to be replaced OR you are replacing a complete phrase (e.g. replace 'Create Printable Letters (PDF)' with  'Write Letters').
bg: Използвайте „Точно съвпадение“, ако не искате да се заменят частични съвпадения ИЛИ заменяте цяла фраза (напр. заменете „Създаване на писма за печат (PDF)“ с „Писане на писма“).

en: Use 'Find Contacts within this Group' to search for specific contacts.
bg: Използвайте „Намиране на контакти в тази група“, за да търсите конкретни контакти.

en: Use 'https://www.myvirtualmerchant.com/VirtualMerchant/processxml.do' unless otherwise advised by Elavon.
bg: Използвайте „https://www.myvirtualmerchant.com/VirtualMerchant/processxml.do“, освен ако не е посъветвано друго от Elavon.

en: Use 'https://www.myvirtualmerchant.com/VirtualMerchant/processxml.do' unless otherwise advised by Elavon..
bg: Използвайте „https://www.myvirtualmerchant.com/VirtualMerchant/processxml.do“, освен ако не е посъветвано друго от Elavon..

en: Use (create mode)
bg: Използвайте (режим на създаване)

en: Use - Create Mode
bg: Използване - Режим на създаване

en: Use - Edit Mode
bg: Използване - Режим на редактиране

en: Use - Listings Mode
bg: Използване - Режим на списък

en: Use <a href='%1' %2>%3 Access Control</a> to manage basic access to CiviCRM components and menu items. Use CiviCRM ACLs to control access to specific CiviCRM contact groups. You can also configure ACLs to grant or deny access to specific Events, Profiles, and/or Custom Data Fields.
bg: Използвайте <a href='%1' %2>%3 Контрол на достъпа</a>, за да управлявате основния достъп до CiviCRM компоненти и елементи от менюто. Използвайте CiviCRM ACL, за да контролирате достъпа до конкретни CiviCRM групи контакти. Можете също така да конфигурирате ACL за предоставяне или отказ на достъп до конкретни събития, профили и/или персонализирани полета с данни.

en: Use <a href='%1'>Find</a> or <a href='%2'>Advanced Search</a> form to enter search criteria
bg: Използвайте формуляра за <a href='%1'>Търсене</a> или <a href='%2'>Разширено търсене</a>, за да въведете критерии за търсене

en: Use <strong>&#37;</strong> wildcard(s) for partial matches. EXAMPLE: Enter 'Volunteer&#37;' as your Activity Type to match any activity whose type is 'Volunteer' + any other words (e.g. Volunteer for Open House).
bg: Използвайте <strong>&#37</strong>; заместващ знак(и) за частични съвпадения. ПРИМЕР: Въведете „Доброволец&#37;“ като Вашия тип дейност, за да съответства на всяка дейност, чийто тип е „Доброволец“ + всякакви други думи (напр. Доброволец за Ден на отворените врати).

en: Use <strong>Find Groups</strong> to search by group name, type and visibility.
bg: Използвайте <strong>Намиране на групи</strong> за търсене по име на група, тип и видимост.

en: Use <strong>Word Replacements</strong> to change all occurrences of a word or phrase in CiviCRM screens (e.g. replace all occurrences of 'Contribution' with 'Donation').
bg: Използвайте <strong>Замени на думи</strong>, за да промените всички срещания на дума или фраза в екраните на CiviCRM (напр. заменете всички срещания на „Принос“ с „Дарение“).

en: Use Address Elements
bg: Използване на адресни елементи

en: Use Complete Address
bg: Използвайте пълен адрес

en: Use Custom Field Sets to add logically related fields for a specific type of CiviCRM record (e.g. contact records, contribution records, etc.).
bg: Използвайте персонализирани набори полета, за да добавите логически свързани полета за конкретен тип CiviCRM запис (напр. записи за контакти, записи за дарения и т.н.).

en: Use DedupeRule
bg: Използвайте Правилото за дедублиране

en: Use Event Types to categorize your events. Event feeds can be filtered by Event Type and participant searches can use Event Type as a criteria.
bg: Използвайте типове събития, за да категоризирате вашите събития. Емисиите за събития могат да бъдат филтрирани по тип събитие и търсенията на участници могат да използват тип събитие като критерий.

en: Use Groups to organize contacts (e.g. these contacts are part of our 'Steering Committee').
bg: Използвайте Групи, за да организирате контактите (напр. тези контакти са част от нашия „Управителен комитет“).

en: Use Groups to organize contacts (e.g. these contacts are part of our 'Steering Committee'). You can also create 'smart' groups based on contact characteristics (e.g. this group consists of all people in our database who live in a specific locality).
bg: Използвайте Групи, за да организирате контактите (напр. тези контакти са част от нашия „Управителен комитет“). Можете също да създадете „умни“ групи въз основа на характеристиките на контакта (напр. тази група се състои от всички хора в нашата база данни, които живеят в конкретно населено място).

en: Use Groups to organize contacts (e.g. these contacts are part of our 'Steering Committee'). You can also create <strong>smart groups</strong> based on contact characteristics (e.g. this group consists of all people in our database who live in a specific locality).
bg: Използвайте Групи, за да организирате контактите (напр. тези контакти са част от нашия „Управителен комитет“). Можете също така да създавате <strong>Интелигентни групи</strong> въз основа на характеристиките на контакта (напр. тази група се състои от всички хора в нашата база данни, които живеят в конкретно населено място).

en: Use Location
bg: Използвайте Местоположение

en: Use Rule
bg: Използвайте правилото

en: Use SSL?
bg: Използване на SSL?

en: Use Saved Field Mapping
bg: Използвайте картографиране на запазени полета

en: Use Street Address
bg: Използвайте уличния адрес

en: Use Template
bg: Използвайте Шаблон

en: Use Thermometer?
bg: Използване на термометър?

en: Use a confirmation page?
bg: Използване на страница за потвърждение?

en: Use a confirmation screen?
bg: Да се използва ли екран за потвърждение?

en: Use a token in the Subject when you are sending mail to a number of recipients and want to include their name and / or other values from their contact record automatically in the subject line.
bg: Използвайте токен в темата, когато изпращате имейл до определен брой получатели и искате да включите тяхното име и/или други стойности от техния запис за контакт автоматично в реда за тема.

en: Use another contact's address
bg: Използвайте адреса на друг контакт

en: Use default image
bg: Използвайте изображението по подразбиране

en: Use default site language
bg: Използвайте езика на сайта по подразбиране

en: Use email greeting and fix capitalization
bg: Използвайте имейл поздрав и коригирайте главните букви

en: Use email greeting at top where available
bg: Използвайте имейл поздрав в горната част, където е възможно

en: Use existing location
bg: Използвайте съществуващо местоположение

en: Use existing result set
bg: Използвайте съществуващ набор от резултати

en: Use following steps if you need to control View and/or Edit permissions for specific contact groups, specific profiles or specific custom data fields.
bg: Използвайте следните стъпки, ако трябва да контролирате разрешенията за преглед и/или редактиране за конкретни групи контакти, конкретни профили или конкретни потребителски полета с данни.

en: Use for Bulk Mail
bg: Използвайте за масова поща

en: Use form_options.is_default for field_types which use options.
bg: Използвайте form_options.is_default за field_types, които използват опции.

en: Use language in use at the time
bg: Използвайте езика, който се използва в момента

en: Use one of the merge contact options when exporting records to reduce your mailing size by sending a single piece of mail to each address.
bg: Използвайте една от опциите за обединяване на контакти, когато експортирате записи, за да намалите размера на пощата си, като изпратите едно писмо до всеки адрес.

en: Use the %1 token for state/province abbreviation or %2 for full state/province name.
bg: Използвайте токена %1 за съкращение на щат/провинция или %2 за пълно име на щат/провинция.

en: Use the 'Add Association Rule' form to add new rules.
bg: Използвайте формуляра „Добавяне на правило за асоцииране“, за да добавите нови правила.

en: Use the 'Add Association Rule' form to add one.
bg: Използвайте формуляра „Добавяне на правило за свързване“, за да добавите такова.

en: Use the 'Group Status...' checkboxes to view contacts with 'Pending' status and/or contacts who have been 'Removed' from this group.
bg: Използвайте квадратчетата за отметка „Състояние на групата...“, за да видите контакти със състояние „Изчакващи“ и/или контакти, които са били „Премахнати“ от тази група.

en: Use the <a %1>Configuration Checklist</a> to review and configure settings for your new site
bg: Използвайте <a %1>Контролния списък за конфигурация</a>, за да прегледате и конфигурирате настройките за Вашия нов сайт

en: Use the <a href="%1">Multi-value Custom Data Import tool</a> to import data into multiple record custom fields (contact records must already exist).
bg: Използвайте <a href="%1">Инструмента за импортиране на персонализирани данни</a> с множество стойности, за да импортирате данни в персонализирани полета с множество записи (записите за контакт трябва вече да съществуват).

en: Use the form below to configure a Widget Title (with optional logo), your contribute button text, a short description of this fund-raising campaign, and a link to your organizations home page (for folks who want to learn more). You can also modify the default color-scheme by expanding the 'Edit Widget Colors' section of the form.
bg: Използвайте формуляра по-долу, за да конфигурирате заглавие на Приспособление (с незадължително лого), текст на Вашия бутон за принос, кратко описание на тази кампания за набиране на средства и връзка към началната страница на Вашата организация (за хора, които искат да научат повече). Можете също така да промените цветовата схема по подразбиране, като разгънете секцията „Редактиране на цветовете на джаджи“ на формуляра.

en: Use the greeting/address options to determine how you would like the contact's salutation and name displayed for different communication methods. When you send an email or export a list of records to a .csv file for mail merging, the greeting and addressee fields will reflect your preferences.
bg: Използвайте опциите за поздрав/адрес, за да определите как искате поздравът и името на контакта да се показват за различни методи за комуникация. Когато изпратите имейл или експортирате списък със записи в .csv файл за сливане на поща, полетата за поздрав и адресат ще отразяват Вашите предпочитания.

en: Use the links below to configure or modify the global settings for CiviCRM for this site. Refer to the %1 for details on settings and options.
bg: Използвайте връзките по-долу, за да конфигурирате или промените глобалните настройки за CiviCRM за този сайт. Обърнете се към %1 за подробности относно настройките и опциите.

en: Use the table below to enter descriptive labels and amounts for up to ten discounted event fees for each discount set. <strong>Don't forget to click 'Save' when you are finished.</strong>
bg: Използвайте таблицата по-долу, за да въведете описателни етикети и суми за до десет намалени такси за събитие за всеки комплект отстъпки. <strong>Не забравяйте да кликнете върху „Запазване“, когато приключите.</strong>

en: Use the table below to enter descriptive labels and amounts for up to ten event fee levels. These will be presented as a list of radio button options. Both the label and dollar amount will be displayed. You can also configure one or more sets of discounted fees by checking "Discounts by Signup Date" below.
bg: Използвайте таблицата по-долу, за да въведете описателни етикети и суми за до десет нива на такси за събитие. Те ще бъдат представени като списък с опции за радио бутони. Ще бъдат показани както етикетът, така и сумата в долари. Можете също да конфигурирате един или повече набори от намалени такси, като отметнете „Отстъпки към датата на регистрация“ по-долу.

en: Use the table below to enter up to ten fixed contribution amounts. These will be presented as a list of radio button options. Both the label and dollar amount will be displayed.
bg: Използвайте таблицата по-долу, за да въведете до десет фиксирани суми на вноските. Те ще бъдат представени като списък с опции за радио бутони. Ще бъдат показани както етикетът, така и сумата в долари.

en: Use this Search form to find contacts. Mark the contacts you want to add to this group. Then click 'Add Contacts to %1'.
bg: Използвайте този формуляр за търсене, за да намерите контакти. Маркирайте контактите, които искате да добавите към тази група. След това щракнете върху „Добавяне на контакти към %1“.

en: Use this checklist to review and complete configuration tasks for your site. You will be redirected back to this checklist after saving each setting. Settings which you have not yet reviewed will be <span class="status-overdue">displayed in red</span>. After you have visited a page, the links will <span class="status-pending">display in green</span>  (although you may still need to revisit the page to complete or update the settings). You can access this page again from the <a href="%1">Administer CiviCRM</a> menu at any time.
bg: Използвайте този контролен списък, за да прегледате и завършите конфигурационни задачи за Вашия сайт. Ще бъдете пренасочени обратно към този контролен списък след запазване на всяка настройка. Настройките, които все още не сте прегледали, ще бъдат <span class="status-overdue">показани в червено</span>. След като сте посетили страница, връзките ще се <span class="status-pending">покажат в зелено</span> (въпреки че все пак може да се наложи да посетите отново страницата, за да завършите или актуализирате настройките). Можете да получите достъп до тази страница отново от менюто <a href="%1">Администриране на CiviCRM</a> по всяко време.

en: Use this field if you need to populate the <code>Return-Path</code> mail header element with a fixed value (e.g., <code>myuser@example.org</code>). Enter a fully qualified email address which belongs to a valid SMTP account in your domain. This address will not be seen by 'typical' email clients. Consult with your SMTP provider what address to put in here so that the SMTP server accepts outgoing mail from CiviMail. If this field is left blank, the <code>From</code> email address will be used as the <code>Return-Path</code>.
bg: Използвайте това поле, ако трябва да попълните заглавния елемент на поща <code>Път за връщане</code> с фиксирана стойност (напр. <code>myuser@example.org</code>). Въведете напълно квалифициран имейл адрес, който принадлежи на валиден SMTP акаунт във Вашия домейн. Този адрес няма да се вижда от „типичните“ имейл клиенти. Консултирайте се с вашия SMTP доставчик какъв адрес да въведете тук, така че SMTP сървърът да приема изходяща поща от CiviMail. Ако това поле е оставено празно, имейл адресът <code>От</code> ще се използва като <code>път за връщане</code>.

en: Use this field to configure Membership Types where memberships are automatically granted to related contacts. Examples:
bg: Използвайте това поле, за да конфигурирате Видове членство, при които членството се предоставя автоматично на свързани контакти. Примери:

en: Use this field to indicate the organization that owns this account.
bg: Използвайте това поле, за да посочите организацията, която притежава този акаунт.

en: Use this field to limit/end the repetition of the %1.
bg: Използвайте това поле, за да ограничите/прекратите повторението на %1.

en: Use this field to store a description of how/why this contact was added to the database. This field is usually auto-filled when a contact is created from a public form i.e. Event Registration.
bg: Използвайте това поле, за да съхраните описание как/защо този контакт е добавен към базата данни. Това поле обикновено се попълва автоматично, когато се създаде контакт от публичен формуляр, т.е. Регистрация на събитие.

en: Use this field to store a unique identifier. This is generally used to link contacts with records in a related or legacy application. When migrating data from another system, import the unique contact identifier from the old system to this field. You can then use it to match imported contributions and other transactional data to the corresponding contact record.
bg: Използвайте това поле, за да съхранявате уникален идентификатор. Това обикновено се използва за свързване на контакти със записи в свързано или наследено приложение. Когато мигрирате данни от друга система, импортирайте уникалния идентификатор на контакт от старата система в това поле. След това можете да го използвате, за да съпоставите импортираните приноси и други транзакционни данни със съответния запис за контакт.

en: Use this filter to limit search results to relationships where the related contacts are part of a specific group or groups. For example, you might want to find all individuals who are employees ('Employee of' relationship type) of organizations which are in your 'Corporate Sponsors' group.
bg: Използвайте този филтър, за да ограничите резултатите от търсенето до връзки, при които свързаните контакти са част от конкретна група или групи. Например, може да искате да намерите всички лица, които са служители (тип взаимоотношения „Служител на“) на организации, които са във Вашата група „Корпоративни спонсори“.

en: Use this filter to limit search results to relationships which were active during the specified time period (e.g. this is useful if you need to search all volunteer relationships that were active during 2014).
bg: Използвайте този филтър, за да ограничите резултатите от търсенето до връзки, които са били активни през посочения период от време (например това е полезно, ако трябва да търсите всички взаимоотношения с доброволци, които са били активни през 2014 г.).

en: Use this form to Add new Survey. You can create a new Activity type, specific to this Survey or select an existing activity type for this Survey.
bg: Използвайте този формуляр, за да добавите ново проучване. Можете да създадете нов тип дейност, специфичен за тази анкета, или да изберете съществуващ тип дейност за тази анкета.

en: Use this form to Grant access to CiviCRM components and other CiviCRM permissions to WordPress roles.
bg: Използвайте този формуляр, за да предоставите достъп до компоненти на CiviCRM и други разрешения на CiviCRM до ролите на WordPress.

en: Use this form to Renew Membership Record on behalf of %1.
bg: Използвайте този формуляр, за да Подновите Запис за Членство от името на %1.

en: Use this form to add or edit re-usable message templates.
bg: Използвайте този формуляр, за да добавите или редактирате повторно използваеми шаблони за съобщения.

en: Use this form to change the amount or number of installments for this recurring contribution. Changes will be automatically sent to the payment processor. You can not change the contribution frequency.
bg: Използвайте този формуляр, за да промените размера или броя на вноските за тази периодична вноска. Промените ще бъдат автоматично изпратени до платежния процесор. Не можете да промените честотата на приноса.

en: Use this form to configure Contribution Amount options. You can give contributors the ability to enter their own contribution amounts and/or provide a fixed list of amounts. For fixed amounts, you can enter a label for each 'level' of contribution (e.g. Friend, Sustainer, etc.). If you allow people to enter their own dollar amounts, you can also set minimum and maximum values. Depending on your choice of Payment Processor, you may be able to offer a recurring contribution option.
bg: Използвайте този формуляр, за да конфигурирате опциите за сумата на вноската. Можете да дадете възможност на сътрудниците да въвеждат собствените си суми на вноските и/или да предоставят фиксиран списък със суми. За фиксирани суми можете да въведете етикет за всяко „ниво“ на принос (напр. Приятел, Подкрепител и т.н.). Ако позволите на хората да въвеждат свои собствени суми в долари, можете също да зададете минимални и максимални стойности. В зависимост от Вашия избор на процесор за обработка на плащания, може да сте в състояние да предложите опция за повтарящи се вноски.

en: Use this form to configure the location and optional contact information for the event. This information will be displayed on the Event Information page. It will also be included in online registration pages and confirmation emails if these features are enabled.
bg: Използвайте този формуляр, за да конфигурирате местоположението и незадължителната информация за контакт за събитието. Тази информация ще бъде показана на страницата Информация за събитието. Той също така ще бъде включен в страниците за онлайн регистрация и имейлите за потвърждение, ако тези функции са активирани.

en: Use this form to configure the thank-you message and receipting options for this online contribution page. Contributors will see a thank-you page whenever an online contribution is successfully processed. You provide the content and layout of the thank-you section below. You also control whether an electronic receipt is automatically emailed to each contributor, and you can add a custom message to that receipt.
bg: Използвайте този формуляр, за да конфигурирате благодарственото съобщение и опциите за получаване за тази онлайн страница за принос. Сътрудниците ще виждат страница за благодарност всеки път, когато даден онлайн принос бъде обработен успешно. Вие предоставяте съдържанието и оформлението на раздела за благодарност по-долу. Вие също контролирате дали електронна разписка автоматично се изпраща по имейл до всеки сътрудник и можете да добавите персонализирано съобщение към тази разписка.

en: Use this form to configure the thank-you message and receipting options.
bg: Използвайте този формуляр, за да конфигурирате благодарственото съобщение и опциите за получаване.

en: Use this form to configure the thank-you message and receipting options. Contributors will see a confirmation and thank-you page after whenever an online contribution is successfully processed. You provide the content and layout of the thank-you section below. You also control whether an electronic receipt is automatically emailed to each contributor, and you can add a custom message to that receipt.
bg: Използвайте този формуляр, за да конфигурирате благодарственото съобщение и опциите за получаване. Сътрудниците ще видят страница с потвърждение и благодарност всеки път, когато даден онлайн принос бъде обработен успешно. Вие предоставяте съдържанието и оформлението на раздела за благодарност по-долу. Вие също контролирате дали електронна разписка автоматично се изпраща по имейл до всеки сътрудник и можете да добавите персонализирано съобщение към тази разписка.

en: Use this form to edit a contribution on behalf of %1.
bg: Използвайте този формуляр, за да редактирате принос от името на %1.

en: Use this form to edit the page title, financial type (e.g. donation, campaign contribution, etc.), goal amount, introduction, and status (active/inactive) for this online contribution page.
bg: Използвайте този формуляр, за да редактирате заглавието на страницата, финансовия тип (напр. дарение, принос за кампания и т.н.), сумата на целта, въведение и статус (активен/неактивен) за тази онлайн страница за принос.

en: Use this form to edit the title and group-level help for a set of Price fields.
bg: Използвайте този формуляр, за да редактирате заглавието и помощта на ниво група за набор от полета за цена.

en: Use this form to enable and configure a Membership Signup and Renewal section for this Online Contribution Page. If you're not using this page for membership signup, leave the <strong>Enabled</strong> box un-checked..
bg: Използвайте този формуляр, за да активирате и конфигурирате раздел за регистрация и подновяване на членство за тази страница за онлайн принос. Ако не използвате тази страница за регистрация за членство, оставете квадратчето <strong>Активирано</strong> без отметка.

en: Use this form to enable and configure a Membership Signup and Renewal section for this Online Contribution Page. If you're not using this page for membership signup, leave the Enabled box un-checked.
bg: Използвайте този формуляр, за да активирате и конфигурирате раздел за регистрация и подновяване на членство за тази страница за онлайн принос. Ако не използвате тази страница за регистрация за членство, оставете полето Активнирано без отметка.

en: Use this form to find Grant(s) by Contact name, Grant Status, Grant Type, Total Amount , etc .
bg: Използвайте този формуляр, за да намерите субсидия(и) по име на контакт, статус на субсидия, тип субсидия, обща сума и т.н.

en: Use this form to record received payments for "pay later" online contributions, membership signups and event registrations. You can use the Transaction ID field to record account+check number, bank transfer identifier, or other unique payment identifier.
bg: Използвайте този формуляр, за да записвате получените плащания за онлайн вноски „плати по-късно“, регистрации за членство и регистрации на събития. Можете да използвате полето ID на транзакция, за да запишете номер на сметка+чек, идентификатор на банков превод или друг уникален идентификатор на плащане.

en: Use this form to select a premium to be offered on this Online Contribution Page.
bg: Използвайте този формуляр, за да изберете премия, която да бъде предложена на тази страница за онлайн принос.

en: Use this form to set the title, the type of record the fields will be used for, and set-level help. You will then be able to add any number of fields to the set.
bg: Използвайте този формуляр, за да зададете заглавието, вида на записа, за който ще се използват полетата, и задайте помощ за ниво. След това ще можете да добавите произволен брой полета към набора.

en: Use this form to submit Membership Record on behalf of %1. <strong>A %2 transaction will be submitted</strong> using the selected payment processor.
bg: Използвайте този формуляр, за да изпратите запис за членство от името на %1. <strong>Транзакция %2 ще бъде изпратена</strong> чрез избрания процесор за плащане.

en: Use this form to submit a new contribution on behalf of %1.
bg: Използвайте този формуляр, за да изпратите нов принос от името на %1.

en: Use this form to submit a new contribution.
bg: Използвайте този формуляр, за да изпратите нов принос.

en: Use this form to submit an event registration on behalf of %1. <strong>A %2 transaction will be submitted</strong> using the selected payment processor.
bg: Използвайте този формуляр, за да подадете регистрация за събитие от името на %1. <strong>Транзакция %2 ще бъде изпратена</strong> чрез избрания процесор за плащане.

en: Use this form to update the credit card and billing name and address used for this recurring contribution.
bg: Използвайте този формуляр, за да актуализирате името и адреса на кредитната карта и фактурирането, използвани за това повтарящо се дарение.

en: Use this screen to configure default formats for date display and date input fields throughout your site. Settings use standard POSIX specifiers. New installations are preconfigured with standard United States formats. You can override this default setting and define the range of allowed dates for specific field types at <a href="%1">Administer > Customize Data and Screens > Date Preferences</a>
bg: Използвайте този екран, за да конфигурирате формати по подразбиране за показване на дата и полета за въвеждане на дата във Вашия сайт. Настройките използват стандартни POSIX спецификатори. Новите инсталации са предварително конфигурирани със стандартни формати на САЩ. Можете да замените тази настройка по подразбиране и да дефинирате диапазона от разрешени дати за конкретни типове полета в <a href="%1">Администриране > Персонализиране на данни и екрани > Предпочитания за дата</a>

en: Use this screen to configure formats for date display and date input fields. Defaults are provided for standard United States formats. Settings use standard POSIX specifiers. Available specifiers and the values produced will vary based on your operating system and locale.
bg: Използвайте този екран, за да конфигурирате формати за показване на дата и полета за въвеждане на дата. По подразбиране са предоставени стандартни формати на Съединените щати. Настройките използват стандартни POSIX спецификатори. Наличните спецификатори и произведените стойности ще варират в зависимост от Вашата операционна система и локал.

en: Use this screen to define or update the Case Roles, Activity Types, and Timelines for a case type.
bg: Използвайте този екран, за да дефинирате или актуализирате ролите на случая, типовете дейности и времевите линии за тип случай.

en: Use this search
bg: Използвайте това търсене

en: Use this section to enter and update all premiums that you want to offer on any of your Online Contribution pages. Then you can assign one or more premiums to a specific Contribution page from <a href='%1'>Configure Online Contribution Pages</a> <strong>&raquo; Configure &raquo; Premiums</strong>.
bg: Използвайте този раздел, за да въведете и актуализирате всички премии, които искате да предложите на която и да е от Вашите страници за онлайн принос. След това можете да присвоите една или повече премии на конкретна страница за принос от <a href='%1'>Конфигуриране на страници за онлайн принос </a><strong>&raquo; Конфигуриране на &raquo; Премии</strong>.

en: Use this section to indicate that the contribution came in via a constituent's Personal Campaign Page (PCP), OR should be credited to that PCP post facto.
bg: Използвайте този раздел, за да посочите, че приносът е влязъл през личната страница на кампанията (PCP) на компонента, ИЛИ трябва да бъде кредитиран на този PCP постфактум.

en: Use to indicate that a contact has a relationship with the actual donor and / or was indirectly responsible for the contribution. For example, if one family member makes a large contribution - it is often useful to record a Soft Credit for the other family member(s). You can record a soft credit while adding or editing a contribution record from this tab.
bg: Използвайте, за да посочите, че даден контакт има връзка с действителния донор и/или е косвено отговорен за дарението. Например, ако един член на семейството направи голям принос - често е полезно да запишете Soft Credit за другия член(ове) на семейството. Можете да запишете мек кредит, докато добавяте или редактирате запис на принос от този раздел.

en: Use to sort and/or set display properties for sub-set(s) of options within an option group. EXAMPLE: Use for college_interest field, to differentiate partners from non-partners.
bg: Използвайте за сортиране и/или задаване на свойства на показване за поднабор(и) от опции в рамките на група опции. ПРИМЕР: Използвайте за полето college_interest, за да разграничите партньорите от непартньорите.

en: Use tokens when you are sending mail or generating PDF letters for a number of recipients, and want to include their name and / or other values from their contact record automatically within your message.
bg: Използвайте токени, когато изпращате поща или генерирате PDF писма за определен брой получатели и искате да включите тяхното име и/или други стойности от записа за контакт автоматично във Вашето съобщение.

en: Use tokens when you are sending mail to a number of recipients, and want to include their name and / or other values from their contact record automatically within your message.
bg: Използвайте токени, когато изпращате поща до определен брой получатели и искате да включите тяхното име и/или други стойности от записа за контакт автоматично във Вашето съобщение.

en: Use tokens when you are sending sms to a number of recipients, and want to include their name and / or other values from their contact record automatically within your message.
bg: Използвайте токени, когато изпращате sms до определен брой получатели и искате да включите тяхното име и/или други стойности от записа за контакт автоматично във Вашето съобщение.

en: Used For
bg: Използван за

en: Used For:
bg: Използван за:

en: Used For?
bg: Използван за?

en: Used for
bg: Използван за

en: Used for multilingual installation
bg: Използва се за многоезична инсталация

en: Used for repeating entity
bg: Използва се за повтарящ се обект

en: Used in search forms and for relationships.
bg: Използва се във формуляри за търсене и за връзки.

en: Used to group mapping_field records into related sets (e.g. for criteria sets in search builder
          mappings).
bg: Използва се за групиране на записи mapping_field в свързани набори (например за набори от критерии в конструктора за търсене
    картографии).

en: Used to store option group id.
bg: Използва се за съхраняване на идентификатор на група опции.

en: User Added
bg: Потребителят е добавен

en: User Dashboard
bg: Потребителско табло за управление

en: User Dashboard Options
bg: Опции на потребителското табло

en: User ID
bg: Потребителски идентификатор

en: User Interface languages available to users
bg: Езици на потребителския интерфейс, достъпни за потребителите

en: User Link
bg: Потребителска връзка

en: User Name
bg: Потребителско име

en: User Name Label
bg: Етикет с потребителско име

en: User Name is not set in the Administer &raquo; System Settings &raquo; Payment Processors.
bg: Потребителско име не е зададено в Администриране &raquo; Системни настройки &raquo; Процесори за плащане.

en: User Preference
bg: Потребителско предпочитание

en: User Record
bg: Запис на потребител

en: User account is no longer active
bg: Потребителският акаунт вече не е активен

en: User and User Admin Only
bg: Само потребител и потребителски администратор

en: User creating the case
bg: Потребител, създаващ случая

en: User inbox is full
bg: Входящата кутия на потребителя е пълна

en: User title for this label layout
bg: Потребителско заглавие за това оформление на етикета

en: User-defined Profile
bg: Дефиниран от потребителя профил

en: User-defined Profiles
bg: Дефинирани от потребителя профили

en: User-driven Messages
bg: Съобщения, управлявани от потребителя

en: Username
bg: Потребителско име

en: Username is not set for this payment processor
bg: Потребителското име не е зададено за този процесор за плащане

en: Username is required
bg: Изисква се потребителско име

en: Username to use when polling (for IMAP and POP3).
bg: Потребителско име, което да се използва при запитване (за IMAP и POP3).

en: Users and Permissions
bg: Потребители и Разрешения

en: Users will no longer be able to select this value when adding or editing Participant Status.
bg: Потребителите вече няма да могат да избират тази стойност, когато добавят или редактират Статус на участник.

en: Users will no longer be able to select this value when adding or editing contact locations.
bg: Потребителите вече няма да могат да избират тази стойност, когато добавят или редактират местоположения на контакти.

en: Users will no longer be able to select this value when adding or editing relationships between contacts.
bg: Потребителите вече няма да могат да избират тази стойност, когато добавят или редактират връзки между контакти.

en: Users will no longer be able to select this value when adding or editing transaction pages.
bg: Потребителите вече няма да могат да избират тази стойност, когато добавят или редактират страници за транзакции.

en: Users with 'administer reserved reports' permission can mark a report instance as reserved, which prevents other users from accessing or modifying Report Criteria and Report Settings. This is particularly useful for report instances whose criteria affect the data available on non-report screens. For example, the display columns configured for the  Contact Logging Summary affect the columns shown under each contact's Change Log tab.
bg: Потребителите с разрешение „администриране на запазени отчети“ могат да маркират екземпляр на отчет като запазен, което не позволява на други потребители да имат достъп или да променят критериите за отчет и настройките на отчета. Това е особено полезно за екземпляри на отчети, чиито критерии засягат наличните данни на екрани без отчети. Например колоните за показване, конфигурирани за Резюме на регистриране на контакти, засягат колоните, показани под раздела Регистър на промените на всеки контакт.

en: Users with appropriate permissions can add this report to their dashboard.
bg: Потребителите с подходящи разрешения могат да добавят този отчет към своето табло за управление.

en: Uses date range passed in by form field. Can pass in a posix date part parameter. Start and end offsets defined here are ignored.
bg: Използва период от време, предаден от полето на формуляра. Може да премине в параметър на част от posix дата. Дефинираните тук начални и крайни отмествания се игнорират.

en: Usually the last 3-4 digits in the signature area on the back of the card.
bg: Обикновено последните 3-4 цифри в областта за подпис на гърба на картата.

en: Uzbek
bg: узбекски

en: VERP Separator
bg: Разделител VERP

en: Valid Rows
bg: Валидни редове

en: Validate & Process the Batch
bg: Валидиране и обработване на партидата

en: Validate Email Address from Mailings.
bg: Потвърдете имейл адрес от поща.

en: Value
bg: Стойност

en: Value Label
bg: Етикет за стойност

en: Value Saved
bg: Запазена стойност

en: Value field Data Type mismatch
bg: Несъответствие на типа данни в полето за стойност

en: Value for filters 'This Year' and 'Other Years' can not be same.
bg: Стойностите за филтрите „Тази година“ и „Други години“ не могат да бъдат еднакви.

en: Value must be an integer.
bg: Стойността трябва да е цяло число.

en: Value should be a positive number
bg: Трябва да бъде положително число

en: Variable name/programmatic handle for this batch.
bg: Име на променлива/програмен манипулатор за тази партида.

en: Variable name/programmatic handle for this field.
bg: Име на променлива/програмен манипулатор за това поле.

en: Variable name/programmatic handle for this group.
bg: Име на променлива/програмен манипулатор за тази група.

en: Variable name/programmatic handle for this set of price fields.
bg: Име на променлива/програмен манипулатор за този набор от ценови полета.

en: Venda
bg: Венда

en: Verify SSL Certificates
bg: Проверете SSL сертификатите

en: Verify SSL Certs
bg: Проверете SSL сертификати

en: Verify SSL?
bg: Проверка на SSL?

en: Verify the content and formatting looks consistent across various email clients.
bg: Проверете дали съдържанието и форматирането изглеждат последователни при различни имейл клиенти.

en: Verifying the SSL certificate helps confirm that CiviCRM is securely communicating directly to payment processors.
bg: Проверката на SSL сертификата помага да се потвърди, че CiviCRM сигурно комуникира директно с процесорите за обработка на плащания.

en: Version
bg: Версия

en: Version %1
bg: Версия %1

en: Version %1 is installed. <a %2>Upgrade to version %3</a>.
bg: Версия %1 е инсталирана. <a %2>Актуализирайте до версия %3</a>.

en: Version information found to be missing in database. You will need to determine the correct version corresponding to your current database state.
bg: Установено е, че липсва информация за версията в базата данни. Ще трябва да определите правилната версия, съответстваща на текущото състояние на Вашата база данни.

en: Version information missing in civicrm codebase.
bg: Липсва информация за версията в кодовата база на civicrm.

en: Version information missing in civicrm database.
bg: Липсва информация за версията в базата данни на civicrm.

en: Version reporting, alerts and attachments.
bg: Отчитане на версии, предупреждения и прикачени файлове.

en: Vertical Spacing
bg: Вертикално разстояние

en: Via Email
bg: Чрез Имейл

en: Via Web
bg: Чрез Мрежата

en: Vietnamese
bg: виетнамски

en: View
bg: Преглед

en: View %1
bg: Вижте %1

en: View %1 Record
bg: Вижте %1 запис

en: View (Current Revision)
bg: Преглед (текуща версия)

en: View / Edit Multiple Choice Options
bg: Преглед/редактиране на опции за множество избори

en: View / download files including images and photos
bg: Преглеждайте / изтегляйте файлове, включително изображения и снимки

en: View ANY CONTACT in the CiviCRM database, export contact info and perform activities such as Send Email, Phone Call, etc.
bg: Преглеждайте ВСЕКИ КОНТАКТ в базата данни на CiviCRM, експортирайте информация за контакт и изпълнявайте дейности като изпращане на имейл, телефонно обаждане и др.

en: View Activity
bg: Преглед на дейността

en: View Activity Record
bg: Преглед на записа на дейността

en: View All Reports
bg: Вижте всички отчети

en: View Case
bg: Преглед на случая

en: View Change Log
bg: Преглед на регистъра на промените

en: View Comment
bg: Покажи коментар

en: View Contact
bg: Разгледай контакт

en: View Contact Dashboard
bg: Покажи Табло за управление на контактите

en: View Contact Dashboard (for themselves and visible contacts)
bg: Преглед на таблото за управление на контакти (за себе си и видимите контакти)

en: View Contact Detail Report for this contact
bg: Вижте доклада с подробности за контакта за този контакт

en: View Contact Details
bg: Показване на детайли за контакта

en: View Contact Record
bg: Преглед на записа на контакта

en: View Contact Summary for Contact that registered the participant.
bg: Вижте Резюме на контакта за контакт, който е регистрирал участника.

en: View Contact Summary for Employer.
bg: Вижте резюмето на контактите за работодател.

en: View Contact Summary for this Contact
bg: Вижте резюмето на контактите за този контакт

en: View Contact Summary for this Contact.
bg: Вижте резюмето на контактите за този контакт.

en: View Contact details for this contact.
bg: Вижте подробности за контакт за този контакт.

en: View Contribution
bg: Преглед на приноса

en: View Contribution Details
bg: Вижте подробности за приноса

en: View Contribution Details for this Contact.
bg: Вижте подробности за приноса за този контакт.

en: View Contribution details for this contact
bg: Вижте подробности за приноса за този контакт

en: View Contribution from
bg: Вижте приноса от

en: View Default
bg: Преглед по подразбиране

en: View Details of Case.
bg: Вижте подробности за случая.

en: View Details of this Contribution.
bg: Вижте подробности за този принос.

en: View Details of this Pledge.
bg: Вижте подробности за това обещание.

en: View Event Income Details for this Event
bg: Вижте подробностите за приходите от събитието за това събитие

en: View Event Income For this Event
bg: Вижте приходите от събитие за това събитие

en: View Event Income details for this Event.
bg: Вижте подробности за Приходите от събитието за това Събитие.

en: View Event Participants For this Event
bg: Вижте участниците в събитието за това събитие

en: View Event Registration for
bg: Вижте Регистрацията на Събитието за

en: View Grant
bg: Преглед на субсидия

en: View Log (all jobs)
bg: Преглед на дневника (всички работи)

en: View Mailing
bg: Разгледай Съобщение

en: View Mailing Report
bg: Преглед на пощенския отчет

en: View Mailing details for this mailing
bg: Вижте подробностите за изпращането на това съобщение

en: View Membership
bg: Вижте Членства

en: View Membership Detail for this Contact.
bg: Вижте подробностите за членството за този контакт.

en: View Membership for
bg: Вижте Членството за

en: View Multiple Choice Option
bg: Преглед на опция с множество възможности

en: View Note
bg: Покажи бележка

en: View Only
bg: Само преглед

en: View Only cannot be selected if this field is to be included on the registration form
bg: Само преглед не може да бъде избран, ако това поле трябва да бъде включено във формуляра за регистрация

en: View Only?
bg: Само преглеждане?

en: View Option
bg: Виж опции

en: View Page
bg: Вижте страницата

en: View Participant
bg: Вижте Участник

en: View Participant Record
bg: Вижте записа на участниците

en: View Participant Record for this Contact.
bg: Вижте записа на участниците за този контакт.

en: View Participation
bg: Вижте Участие

en: View Payment
bg: Покажи плащане

en: View Personal Campaign Page
bg: Вижте личната страница на кампанията

en: View Pledge
bg: Преглед на Залог

en: View Pledge Details for this contact
bg: Вижте подробностите за залога за този контакт

en: View Pledge by
bg: Преглед на Залог от

en: View Price Fields
bg: Вижте полетата за цени

en: View Price Option
bg: Вижте опция за цена

en: View Price Options
bg: Вижте опции за цена

en: View Primary
bg: Вижте Основен

en: View Primary member record
bg: Преглед на записа на Основния член

en: View Profile Details
bg: Вижте подробности за профила

en: View Recurring Contribution from
bg: Вижте периодичния принос от

en: View Recurring Payment
bg: Преглед на периодично плащане

en: View Relationship
bg: Виж връзката

en: View Relationship Type
bg: Преглед на типа връзка

en: View Relationship for
bg: Покажи взаимоотношение за

en: View Relationship for %1
bg: Вижте взаимоотношенията за %1

en: View Results
bg: Преглед на резултатите

en: View Results As
bg: Вижте резултатите като

en: View Revisions
bg: Преглед на ревизиите

en: View Selected Contacts
bg: Преглед на избраните контакти

en: View Survey Report
bg: Преглед на отчета от проучването

en: View System Default Message Template
bg: Преглед на системния шаблон на съобщение по подразбиране

en: View Template
bg: Преглед на шаблон

en: View Template Contribution
bg: Вижте Шаблона на Приноса

en: View Template Contribution from
bg: Вижте приноса на шаблона от

en: View Website Profile
bg: Вижте профила на уебсайта

en: View accounting batches created by user (with Access to CiviContribute)
bg: Преглед на счетоводни партиди, създадени от потребител (с достъп до CiviContribute)

en: View activity
bg: Преглед на дейността

en: View all accounting batches (with Access to CiviContribute)
bg: Преглед на всички счетоводни пакети (с достъп до CiviContribute)

en: View all activities (for visible contacts)
bg: Преглед на всички дейности (за видими контакти)

en: View all custom fields regardless of ACL rules
bg: Вижте всички персонализирани полета, независимо от правилата на ACL

en: View all events for this contact
bg: Вижте всички събития за този контакт

en: View all existing and / or expired memberships for this contact
bg: Вижте всички съществуващи и/или изтекли членства за този контакт

en: View all grants
bg: Вижте всички субсидии

en: View all memberships for this contact
bg: Вижте всички членства за този контакт

en: View and Edit Custom Fields
bg: Преглед и редактиране на персонализирани полета

en: View and Edit Fields
bg: Преглед и редактиране на полета

en: View and Edit Options
bg: Опции за преглед и редактиране

en: View and Edit Price Fields
bg: Преглед и редактиране на ценови полета

en: View and edit all cases (for visible contacts)
bg: Преглед и редактиране на всички случаи (за видими контакти)

en: View and edit only those cases managed by this user
bg: Преглеждайте и редактирайте само случаите, управлявани от този потребител

en: View and update
bg: Преглед и актуализиране

en: View as pdf
bg: Преглед като pdf

en: View campaign page
bg: Вижте страницата на кампанията

en: View complete event information.
bg: Вижте пълната информация за събитието.

en: View complete message
bg: Вижте цялото съобщение

en: View contact
bg: Разгледай контакт

en: View contact record
bg: Показване на записа за контакта

en: View contact summary
bg: Преглед на Обобщение на контактите

en: View contact summary for this househould
bg: Вижте резюмето на контактите за това домакинство

en: View contact summary for this organization.
bg: Вижте резюмето на контактите за тази организация.

en: View contribution details for this individual
bg: Вижте подробности за приноса на това лице

en: View contributions for this Country.
bg: Вижте приноси за тази Държава.

en: View current revision
bg: Преглед на текущата версия

en: View data in a profile.
bg: Преглед на данни в профил.

en: View details and manage alerts
bg: Преглеждайте подробности и управлявайте сигналите

en: View details for this update
bg: Вижте подробности за тази актуализация

en: View displays CiviCRM Activities
bg: Изгледът показва CiviCRM Дейности

en: View displays CiviCRM Contacts, of people, organizations, etc.
bg: Преглед показва CiviCRM Контакти, на хора, организации и т.н.

en: View displays CiviCRM Contributions, with relation to contacts.
bg: Изгледът показва приноса на CiviCRM във връзка с контактите.

en: View displays CiviCRM Events
bg: Изгледът показва CiviCRM Събития

en: View displays CiviCRM Mailing Results.
bg: Изгледът показва резултатите от изпращане по пощата на CiviCRM.

en: View displays CiviCRM Memberships, with connection to contacts.
bg: Изгледът показва CiviCRM Членства, с връзка с контакти.

en: View displays CiviCRM Participants, often in conjunction with Event Filters
bg: Изгледът показва CiviCRM участници, често във връзка с филтри за събития

en: View displays CiviCRM Relationships, with connection to contacts.
bg: Изгледът показва CiviCRM връзки, с връзка с контакти.

en: View event info page
bg: Преглед на страницата с информация за събитието

en: View fullscreen
bg: Преглед на цял екран

en: View issues and report bugs.
bg: Вижте проблемите и докладвайте за грешки.

en: View memberships
bg: Виж Членства

en: View notes (for visible contacts) even if they're marked admin only
bg: Преглеждайте бележки (за видими контакти), дори ако са маркирани само като администратор

en: View online event information pages
bg: Вижте онлайн страници с информация за събития

en: View only
bg: Само преглед

en: View or Edit Fields for this Profile
bg: Преглед или редактиране на полета за този профил

en: View or Edit Financial Accounts
bg: Преглед или редактиране на финансови сметки

en: View page
bg: Вижте страницата

en: View pledges
bg: Преглед на Залози

en: View primary member contact summary
bg: Преглед на обобщението за контакт с основния член

en: View related contribution
bg: Вижте свързания принос

en: View repeatDetails for this state.
bg: Вижте repeatDetails за това състояние.

en: View reports
bg: Преглед на отчетите

en: View results
bg: Преглед на резултатите

en: View results of debug and backtrace
bg: Вижте резултатите от отстраняване на грешки и обратно проследяване

en: View sql used in CiviReports
bg: Вижте sql, използван в CiviReports

en: View the Dedupe Exceptions
bg: Вижте изключенията за дублиране

en: View the Event Information page as it will be displayed to site visitors.
bg: Вижте страницата с Информация за Събитието, тъй като тя ще се показва на посетителите на сайта.

en: View the system default for this workflow message template
bg: Вижте системния стандарт по подразбиране за този шаблон на съобщение за работен поток

en: View this Participant
bg: Преглед на този Участник

en: View this contribution.
bg: Вижте този принос.

en: View this revision of the activity record.
bg: Вижте тази редакция на записа на дейността.

en: View user accounts
bg: Преглед на потребителски акаунти

en: View user accounts. (Synthetic permission - adapts to local CMS)
bg: Преглед на потребителски акаунти. (Синтетично разрешение - адаптира се към локалния CMS)

en: View, Edit and Delete ANY CONTACT in the CiviCRM database; Create and edit relationships, tags and other info about the contacts
bg: Преглеждайте, редактирайте и изтривайте ВСЕКИ КОНТАКТ в базата данни на CiviCRM; Създавайте и редактирайте връзки, тагове и друга информация за контактите

en: View/Add Transactions to Batch
bg: Преглед/Добавяне на транзакции към партида

en: View/Edit Drupal User Account
bg: Преглед/редактиране на потребителски акаунт в Drupal

en: Viewed contact
bg: Разгледан контакт

en: Viewing Contacts
bg: Преглед на контакти

en: Viewing Smart Groups
bg: Преглед на интелигентни групи

en: Viewing and Editing Contacts
bg: Преглед и редактиране на контакти

en: Views For Display Contacts
bg: Изгледи за показване на контакти

en: Views integration settings
bg: Преглежда настройките за интегриране

en: Visibility
bg: Видимост

en: Visibility per Option
bg: Видимост по опция

en: Visible
bg: Видимо

en: Visual relationship between this form and its parent.
bg: Видимо взаимоотношение между тази форма и нейния родител.

en: Voicemail
bg: Гласова поща

en: Volapük
bg: Волапюк

en: Volunteer
bg: Доброволец

en: Volunteer for
bg: Доброволец за

en: Volunteer is
bg: Доброволец е

en: Volunteer relationship.
bg: Доброволчески отношения.

en: Vote
bg: Гласувайте

en: Vote Cancelled.
bg: Гласуването е отменено.

en: Vote Recorded.
bg: Гласуването е записано.

en: Voted?
bg: Гласуван?

en: Voter Reservation
bg: Резервация за гласоподаватели

en: Voter Reservation did not add for %1 Contact(s).
bg: Резервация за гласоподаватели не бе добавена за %1 контакт(а).

en: Voter Reservation has been added for %1 Contact(s).
bg: Резервация за гласоподаватели е добавена за %1 контакт(а).

en: Voter Reservation is full for this survey.
bg: Резервацията за гласуване е пълна за това проучване.

en: WARNING - Disabling an option which has been assigned to existing records will result in that option being cleared when the record is edited.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ - Деактивирането на опция, която е присвоена на съществуващи записи, ще доведе до изчистване на тази опция, когато записът се редактира.

en: WARNING - Disabling this group will disable all the child groups associated if any.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ - Деактивирането на тази група ще деактивира всички свързани дъщерни групи, ако има такива.

en: WARNING - This action sets the CiviCRM recurring contribution status to Cancelled, but does NOT send a cancellation request to the payment processor. You will need to ensure that this recurring payment (subscription) is cancelled by the payment processor.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ – Това действие задава състоянието на повтарящия се принос на CiviCRM на Отменено, но НЕ изпраща заявка за анулиране до процесора за обработка на плащанията. Ще трябва да се уверите, че това периодично плащане (абонамент) е анулирано от процесора за обработка на плащанията.

en: WARNING: Are you sure you want to Delete the selected Contribution Page? A Delete operation cannot be undone. Do you want to continue?
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Сигурни ли сте, че искате да изтриете избраната страница за принос? Операция за изтриване не може да бъде отменена. Искаш ли да продължиш?

en: WARNING: Are you sure you want to delete mapping '<b>%1</b>'?
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Сигурни ли сте, че искате да изтриете съпоставяне „<b>%1</b>“?

en: WARNING: Are you sure you want to delete the attached file?
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Сигурни ли сте, че искате да изтриете прикачения файл?

en: WARNING: CiviCRM 5.26 and later changes how front-end CiviCRM URLs are formed in WordPress.  Please <a href='%1' target='_blank'>read this blog post before upgrading</a> . You may need to update settings at your payment Processor for recurring payments. If you have an external service that sends callback messages to CiviCRM, you may need to update the settings at the external service to use the new URL format.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: CiviCRM 5.26 и по-нови версии променят начина, по който се формират предните CiviCRM URL адреси в WordPress. Моля, <a href='%1' target='_blank'>прочетете тази публикация в блога, преди да актуализирате</a>. Може да се наложи да актуализирате настройките на своя платежен процесор за периодични плащания. Ако имате външна услуга, която изпраща съобщения за обратно повикване до CiviCRM, може да се наложи да актуализирате настройките на външната услуга, за да използвате новия URL формат.

en: WARNING: Delete will remove this permission from the specified ACL Role.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Изтриването ще премахне това разрешение от посочената ACL роля.

en: WARNING: Deleting this Participant Status will remove all of its settings.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Изтриването на този статус на участник ще премахне всички негови настройки.

en: WARNING: Deleting this Scheduled Job will cause some important site functionality to stop working.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Изтриването на това планирано задание ще доведе до спиране на работата на някои важни функции на сайта.

en: WARNING: Deleting this batch will result in the loss of all data entered for the batch.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Изтриването на тази партида ще доведе до загуба на всички данни, въведени за партидата.

en: WARNING: Deleting this contribution will result in the loss of the associated financial transactions (if any).
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Изтриването на този принос ще доведе до загуба на свързаните финансови транзакции (ако има такива).

en: WARNING: Deleting this custom field option will result in the loss of all related data.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Изтриването на тази опция за персонализирано поле ще доведе до загуба на всички свързани данни.

en: WARNING: Deleting this custom field set will result in the loss of all '%1' data.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Изтриването на този персонализиран набор от полета ще доведе до загуба на всички данни „%1“.

en: WARNING: Deleting this custom field will result in the loss of all '%1' data. Any Profile form and listings field(s) linked with '%1' will also be deleted.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Изтриването на това потребителско поле ще доведе до загуба на всички данни „%1“. Всеки формуляр на профил и поле(та) за списъци, свързани с „%1“, също ще бъдат изтрити.

en: WARNING: Deleting this membership will also delete any related payment (contribution) records.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Изтриването на това членство ще изтрие и всички свързани записи за плащане (дарения).

en: WARNING: Deleting this option gruop will result in the loss of all records which use the option.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Изтриването на тази група опции ще доведе до загуба на всички записи, които използват опцията.

en: WARNING: Deleting this option will remove this ACL Role Assignment.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Изтриването на тази опция ще премахне това присвояване на роля на ACL.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all %1 related records which use the option.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Изтриването на тази опция ще доведе до загуба на всички %1 свързани записи, които използват опцията.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all Relationship records of this type.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Изтриването на тази опция ще доведе до загуба на всички записи за връзка от този тип.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all Report related records which use the option. This may mean the loss of a substantial amount of data, and the action cannot be undone. Do you want to continue?
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Изтриването на тази опция ще доведе до загуба на всички записи, свързани с отчета, които използват опцията. Това може да означава загуба на значително количество данни и действието не може да бъде отменено. Искате ли да продължите?

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all contribution records which use this option.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Изтриването на тази опция ще доведе до загуба на всички записи за принос, които използват тази опция.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all data.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Изтриването на тази опция ще доведе до загуба на всички данни.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all location type records which use the option.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Изтриването на тази опция ще доведе до загуба на всички записи за тип местоположение, които използват опцията.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all membership records of this type.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Изтриването на тази опция ще доведе до загуба на всички записи за членство от този вид

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of mail settings data.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Изтриването на тази опция ще доведе до загуба на данни за настройките на пощата.

en: WARNING: Deleting this pledge will also delete any related pledge payments.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Изтриването на този залог ще изтрие и всички свързани плащания на обещание.

en: WARNING: Deleting this price field will result in the loss of all '%1' data.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Изтриването на това поле за цена ще доведе до загуба на всички данни „%1“.

en: WARNING: Deleting this price set will result in the loss of all '%1' data.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Изтриването на този набор от цени ще доведе до загуба на всички данни „%1“.

en: WARNING: Deleting this profile field will remove it from Profile forms and listings. If this field is used in any 'stand-alone' Profile forms, you will need to update those forms to remove this field.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Изтриването на това поле за профил ще го премахне от формулярите и списъците с профили. Ако това поле се използва в някакви „самостоятелни“ формуляри на профили, ще трябва да актуализирате тези формуляри, за да премахнете това поле.

en: WARNING: Deleting this registration will result in the loss of related payment records (if any).
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Изтриването на тази регистрация ще доведе до загуба на свързани записи за плащане (ако има такива).

en: WARNING: Do NOT use spaces in the Location Name.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: НЕ използвайте интервали в името на местоположението.

en: WARNING: If any external files or programs reference the old "Name", then they must be updated manually.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Ако външни файлове или програми препращат към старото „Име“, те трябва да се актуализират ръчно.

en: WARNING: If you cancel the recurring contribution associated with this membership, the membership will no longer be renewed automatically. However, the current membership status will not be affected.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Ако анулирате периодичната вноска, свързана с това членство, членството вече няма да се подновява автоматично. Въпреки това, текущият статус на членство няма да бъде засегнат.

en: WARNING: If you delete this option, contributors will not be able to use this credit card type on your Online Contribution pages.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Ако изтриете тази опция, сътрудниците няма да могат да използват този тип кредитна карта на Вашите страници за онлайн принос.

en: WARNING: Many option groups are used programatically and values should be added or modified with caution.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Много групи опции се използват програмно и стойностите трябва да се добавят или променят с повишено внимание.

en: WARNING: Once a rule is marked as reserved it can not be deleted and the fields and weights can not be modified.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: След като правилото е маркирано като запазено, то не може да бъде изтрито и полетата и теглата не могат да се променят.

en: WARNING: The case type name includes deprecated characters.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Името на типа регистър включва остарели знаци.

en: WARNING: The column "<code>civicrm_domain.config_backend</code>" is <a href='%2'>flagged for removal</a>. However, the upgrader has detected data in this copy of "<code>civicrm_domain.config_backend</code>". Please <a href='%1' target='_blank'>report</a> anything you can about the usage of this column. In the mean-time, the data will be preserved.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Колоната "<code>civicrm_domain.config_backend</code>" е <a href='%2'>маркирана за премахване</a>. Програмата за актуализиране обаче е открила данни в това копие на „<code>civicrm_domain.config_backend</code>“. Моля, <a href='%1' target='_blank'>докладвайте</a> всичко възможно относно използването на тази колона. Междувременно данните ще бъдат запазени.

en: WARNING: The duplicate contact record WILL BE DELETED after the merge is complete.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Дублираният запис за контакт ЩЕ БЪДЕ ИЗТРИТ след завършване на сливането.

en: WARNING: The setting (%1) has been reverted.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Настройката (%1) е върната.

en: WARNING: The setting (%1) is overridden and could not be reverted.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Настройката (%1) е отменена и не може да бъде върната.

en: WARNING: The table "<code>civicrm_persistent</code>" is flagged for removal because all official records show it being unused. However, the upgrader has detected data in this copy of "<code>civicrm_persistent</code>". Please <a href='%1' target='_blank'>report</a> anything you can about the usage of this table. In the mean-time, the data will be preserved.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Таблицата "<code>civicrm_persistent</code>" е маркирана за премахване, защото всички официални записи показват, че е неизползвана. Програмата за актуализиране обаче е открила данни в това копие на "<code>civicrm_persistent</code>". Моля, <a href='%1' target='_blank'>докладвайте</a> всичко, което можете относно използването на тази таблица. Междувременно данните ще бъдат запазени.

en: WARNING: There are %1 user accounts associated with both the original and duplicate contacts. Ensure that the %1 user you want to retain is on the right - if necessary use the 'Flip between original and duplicate contacts.' option at top to swap the positions of the two records before doing the merge.
      The user record associated with the duplicate contact will not be deleted, but will be unlinked from the associated contact record (which will be deleted).
      You will need to manually delete that user (click on the link to open the %1 user account in new screen). You may need to give thought to how you handle any content or contents associated with that user.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Има %1 потребителски акаунти, свързани както с оригиналния, така и с дублирания контакт. Уверете се, че %1 потребител, който искате да задържите, е отдясно - ако е необходимо, използвайте „Превключване между оригинални и дублирани контакти“. опция отгоре, за да размените позициите на двата записа, преди да извършите сливането.
    Потребителският запис, свързан с дублиращия се контакт, няма да бъде изтрит, но ще бъде прекъснат от свързания запис за контакт (който ще бъде изтрит).
    Ще трябва ръчно да изтриете този потребител (щракнете върху връзката, за да отворите потребителския акаунт %1 в нов екран). Може да се наложи да помислите как се справяте с всяко съдържание или съдържание, свързано с този потребител.

en: WARNING: This recurring contribution is linked to membership:
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Този периодичен принос е свързан с членство:

en: WARNING: Uninstalling this extension might result in the loss of all records which use the extension.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Деинсталирането на това разширение може да доведе до загуба на всички записи, които използват разширението.

en: WARNING: You are about to delete the Label Format titled <strong>%1</strong>.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: На път сте да изтриете формата на етикета, озаглавен <strong>%1</strong>.

en: WARNING: You are about to delete the PDF Page Format titled <strong>%1</strong>.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: На път сте да изтриете формата на PDF страница, озаглавен <strong>%1</strong>.

en: WARNING: You are about to delete the Reminder titled <strong>%1</strong>.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: На път сте да изтриете напомнянето, озаглавено <strong>%1</strong>.

en: WARNING: You are switching from a testing mode (Redirect to Database) to a live mode. Check Mailings > Archived Mailings, and delete any test mailings that are not in Completed status prior to running the mailing cron job for the first time. This will ensure that test mailings are not actually sent out.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Превключвате от режим на тестване (Пренасочване към база данни) към режим на живо. Проверете писма > Архивирани писма и изтрийте всички тестови писма, които не са в състояние Завършено, преди да изпълните заданието cron за изпращане за първи път. Това ще гарантира, че тестовите съобщения не се изпращат действително.

en: WARNING: You cannot delete a financial type if it is currently used by any Contributions, Contribution Pages or Membership Types. Consider disabling this option instead.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Не можете да изтриете финансов тип, ако в момента се използва от приноси, страници за принос или типове членство. Помислете вместо това да деактивирате тази опция.

en: WYSIWYG Editor
bg: WYSIWYG редактор

en: WYSIWYG Editor Presets
bg: WYSIWYG предварително зададени настройки на редактора

en: Wait List Confirmation
bg: Потвърждение на Списъка на чакащите

en: Waiting
bg: Изчакване

en: Waiting Review
bg: Чака преглед

en: Waitlist
bg: Списък с Изчакващи

en: Waitlist Enabled
bg: Списъкът на чакащите е активиран

en: Waitlist Message
bg: Съобщение в Списъка на Чакащите

en: Waitlist Text
bg: Текст на Списък с Изчакващи

en: Waitlisting Statuses
bg: Статуси на чакащи

en: Walk / Phone List Report
bg: Разходка / Отчет за списък с телефони

en: Walloon
bg: валонски

en: Warning
bg: Внимание

en: Warning:
bg: Внимание:

en: Warning: Debug is enabled in <a href="%1">system settings</a>. This should not be enabled on production servers.
bg: Предупреждение: Отстраняването на грешки е разрешено в <a href="%1">системните настройки</a>. Това не трябва да се активира на производствените сървъри.

en: Warning: Deleting this event template will also delete associated Event Registration Page and Event Fee configurations.
bg: Предупреждение: Изтриването на този шаблон за събитие ще изтрие и свързаните конфигурации на Страницата за Регистрация на Събитие и Таксата за Събитие.

en: Warning: Deleting this event will also delete associated Event Registration Page and Event Fee configurations.
bg: Предупреждение: Изтриването на това събитие ще изтрие и свързаните конфигурации на страницата за регистрация на събитие и Таксата за Събитие.

en: Warning: External profile support (aka "HTML Snippet" support) is enabled in <a href="%1">system settings</a>. This setting may be prone to abuse. If you must retain it, consider HTTP throttling or other protections.
bg: Предупреждение: Поддръжката на външен профил (известна още като „HTML Snippet“) е активирана в <a href="%1">системните настройки</a>. Тази настройка може да е склонна към злоупотреба. Ако трябва да го запазите, помислете за HTTP дроселиране или други защити.

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has privacy implications. Access public searchable directories.
bg: Предупреждение: Давайте само на доверени роли; това разрешение има последици за поверителността. Достъп до публични директории с възможност за търсене.

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has privacy implications. Add/edit data in online forms and access public searchable directories.
bg: Предупреждение: Давайте само на доверени роли; това разрешение има последици за поверителността. Добавяне/редактиране на данни в онлайн формуляри и достъп до публични директории с възможност за търсене.

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications. IDS system is bypassed for users with this permission. Prevents false errors for admin users.
bg: Предупреждение: Давайте само на доверени роли; това разрешение има последици за сигурността. IDS системата е заобиколена за потребители с това разрешение. Предотвратява фалшиви грешки за администраторски потребители.

en: Warning: Outbound email is disabled in <a href="%1">system settings</a>. Proper settings should be enabled on production servers.
bg: Предупреждение: Изходящите имейли са деактивирани в <a href="%1">системните настройки</a>. Правилните настройки трябва да бъдат активирани на производствените сървъри.

en: Warning: Update Greeting job enabled
bg: Предупреждение: Активирана е задача за актуализиране на поздрава

en: Warning: You have chosen to remove one or more subtypes. This will cause any custom data records associated with those subtypes to be removed as long as the contact does not have a contact subtype still selected.
bg: Предупреждение: Вие сте избрали да премахнете един или повече подтипове. Това ще накара всички персонализирани записи на данни, свързани с тези подтипове, да бъдат премахнати, стига контактът да няма все още избран подтип на контакт.

en: Warning: You will not be able to reopen or change the batch after it is exported. Are you sure you want to export?
bg: Предупреждение: Няма да можете да отворите отново или промените партидата, след като бъде експортирана. Сигурни ли сте, че искате да експортирате?

en: Was there any error sending the reminder?
bg: Имаше ли грешка при изпращането на напомнянето?

en: We are not able to install the software. Please <a href="#requirements">see below</a> for details.
bg: Не можем да инсталираме софтуера. Моля, <a href="#requirements">вижте по-долу</a> за подробности.

en: We can't determine how much memory you have allocated. Install only if you're sure you've allocated at least %1 MB.
bg: Не можем да определим колко памет сте разпределили. Инсталирайте само ако сте сигурни, че сте заделили поне %1 MB.

en: We can't load the requested web page due to an incomplete link. This can be caused by using your browser's Back button or by using an incomplete or invalid link.
bg: Не можем да заредим исканата уеб страница поради непълна връзка. Това може да се дължи на използването на бутона за връщане на браузъра ви или на непълна или невалидна връзка.

en: We can't load the requested web page. This page requires cookies to be enabled in your browser settings. Please check this setting and enable cookies (if they are not enabled). Then try again. If this error persists, contact the site administrator for assistance.
bg: Не можем да заредим заявената уеб страница. Тази страница изисква бисквитките да бъдат активирани в настройките на Вашия браузър. Моля, проверете тази настройка и активирайте бисквитките (ако не са активирани). След това опитайте отново. Ако тази грешка продължава, свържете се с администратора на сайта за помощ.

en: We could not extract the mail body from this bounce message.
bg: Не можахме да извлечем тялото на имейла от това отпадащо съобщение.

en: We could not find a contact id.
bg: Не можахме да намерим идентификатор за контакт.

en: We could not found respondent for this survey to release.
bg: Не успяхме да намерим респондент за публикуване на тази анкета.

en: We could not geocode the destination address.
bg: Не успяхме да направим геокод за адреса на дестинацията.

en: We could not move the uploaded file %1 to the upload directory %2. Please verify that the 'Temporary Files' setting points to a valid path which is writable by your web server.
bg: Не можахме да преместим качения файл %1 в директорията за качване %2. Моля, проверете дали настройката „Временни файлове“ сочи към валиден път, който може да се записва от Вашия уеб сървър.

en: We detected a cycle which we can't handle. aborting
bg: Открихме цикъл, с който не можем да се справим. прекъсване

en: We encountered an error when attempting to create the database. Please check your MySQL server permissions and the database name and try again.
bg: Срещнахме грешка при опит за създаване на базата данни. Моля, проверете разрешенията на Вашия MySQL сървър и името на базата данни и опитайте отново.

en: We experienced an unexpected error. You may have found a bug. For more information on how to provide a bug report, please read: %1
bg: Имахме неочаквана грешка. Може да сте намерили бъг. За повече информация как да предоставите отчет за грешка, моля, прочетете: %1

en: We had a problem processing your subscription request for %1. You have tried to subscribe to a private group and/or we encountered a database error. Please contact the site administrator.
bg: Имахме проблем с обработката на заявката ви за абонамент за %1. Опитали сте да се абонирате за частна група и/или срещнахме грешка в базата данни. Моля, свържете се с администратора на сайта.

en: We have automatically enabled the Mailings tab for the Contact Summary screens
            so that you can view mailings sent to each contact.
bg: Автоматично сме активирали раздела Изпращания за екраните Резюме на контактите
    така че да можете да преглеждате имейли, изпратени до всеки контакт.

en: We have integrated KCFinder with CKEditor and TinyMCE. This allows a user to upload images. All uploaded images are public.
bg: Интегрирахме KCFinder с CKEditor и TinyMCE. Това позволява на потребителя да качва изображения. Всички качени изображения са публични.

en: We recommend that you save a copy of the your customized Text and HTML message content to a text file before reverting so you can combine your changes with the system default messages as needed.
bg: Препоръчваме Ви да запазите копие на персонализираното съдържание на текстово и HTML съобщение в текстов файл, преди да върнете, за да можете да комбинирате промените си със съобщенията по подразбиране на системата, ако е необходимо.

en: We were unable to process your payment at this time. Please try again later.
bg: Понастоящем не успяхме да обработим плащането Ви. Моля, опитайте отново по-късно.

en: We will record your initial pledge payment when we receive it from you. You will be able to modify or cancel future pledge payments at any time by logging in to your account or contacting us at %1.
bg: Ние ще запишем вашето първоначално плащане на залога, когато го получим от Вас. Ще можете да промените или отмените бъдещи плащания на обещания по всяко време, като влезете в акаунта си или се свържете с нас на %1.

en: We will send you a payment reminder %1 days prior to each scheduled payment date. The reminder will include a link to a page where you can make your payment online.
bg: Ще Ви изпратим напомняне за плащане %1 дни преди всяка планирана дата за плащане. Напомнянето ще включва връзка към страница, където можете да извършите плащането си онлайн.

en: Web
bg: Мрежа

en: Web Service URL
bg: URL адрес на уеб услугата

en: Web service user ID.
bg: ID на потребител на уеб услуга.

en: Webserver config
bg: Конфигурация на уеб сървъра

en: Website
bg: Уеб сайт

en: Website ID
bg: Идентификатор на уебсайт

en: Website Profile
bg: Профил на уебсайт

en: Website Type
bg: Вид уебсайт

en: Website Type ID, if required
bg: Идентификатор на типа на уебсайта, ако е необходимо

en: Website URL
bg: URL на уебсайта

en: Website URL %1
bg: URL адрес на уебсайт %1

en: Website type
bg: Вид уебсайт

en: Website type ID
bg: Идентификатор на типа на уебсайта

en: Websites
bg: Уебсайтове

en: Week
bg: Седмица

en: Week %week
bg: Седмица %седмица

en: Week Beginning
bg: Начало на седмицата

en: Week begins on
bg: Седмицата започва на

en: Week prior to previous week
bg: Седмица преди предходната седмица

en: Weekly
bg: Ежеседмично

en: Weeks
bg: Седмици

en: Weight
bg: Важност

en: Weight Threshold to Consider Contacts 'Matching':
bg: Праг на тегло, за да се вземат предвид „съвпадащи“ контакти:

en: Weight controls the order in which Label Formats are displayed in selection lists. Enter a positive or negative integer. Lower numbers are displayed ahead of higher numbers.
bg: Теглото контролира реда, в който форматите на етикетите се показват в списъците за избор. Въведете положително или отрицателно цяло число. По-малките числа се показват пред по-високите числа.

en: Weight controls the order in which PDF Page Formats are displayed <br />in selection lists. Enter a positive or negative integer. Lower numbers <br />are displayed ahead of higher numbers.
bg: Теглото контролира реда, в който PDF форматите на страниците се показват <br />в списъците за избор. Въведете положително или отрицателно цяло число. По-малките числа<br /> се показват пред по-високите числа.

en: Weight controls the order in which custom field sets are presented when there are more than one. Enter a positive or negative integer - lower numbers are displayed ahead of higher numbers.
bg: Теглото контролира реда, в който се представят потребителски набори полета, когато има повече от един. Въведете положително или отрицателно цяло число - по-ниските числа се показват пред по-високите числа.

en: Weight controls the order in which fields are displayed in a group. Enter a positive or negative integer - lower numbers are displayed ahead of higher numbers.
bg: Теглото контролира реда, в който полетата се показват в група. Въведете положително или отрицателно цяло число - по-ниските числа се показват пред по-високите числа.

en: Weight controls the order in which fields are displayed within a profile. Enter a positive or negative integer - lower numbers are displayed ahead of higher numbers. Note: The field order will not respect non-multi fields interspersed with multi record fields in edit mode.
bg: Теглото контролира реда, в който се показват полетата в даден профил. Въведете положително или отрицателно цяло число - по-малките числа се показват пред по-високите числа. Забележка: Редът на полетата няма да зачита полета без множество, осеяни с полета с множество записи в режим на редактиране.

en: Weight controls the order in which profiles are presented when more than one profile is included in User Registration or My Account screens. Enter a positive or negative integer - lower numbers are displayed ahead of higher numbers.
bg: Теглото контролира реда, в който се представят профилите, когато повече от един профил е включен в екраните Регистрация на потребител или Моят акаунт. Въведете положително или отрицателно цяло число - по-ниските числа се показват пред по-високите.

en: Weight controls the order that premiums are displayed on the Contribution Page.
bg: Теглото контролира реда, в който премиите се показват на Страницата за принос.

en: Weight must be integer
bg: Теглото трябва да е цяло число

en: Weight sets the order of precedence for automatic assignment of status to a membership. It also sets the order for status displays. EXAMPLE: The default 'New' and 'Current' statuses have overlapping ranges. Memberships that meet both status range criteria are assigned the status with the lower weight.
bg: Теглото задава реда на приоритет за автоматично присвояване на статус на членство. Той също така задава реда за показване на състоянието. ПРИМЕР: Статусите по подразбиране „Нов“ и „Текущ“ имат припокриващи се диапазони. Членствата, които отговарят и на двата критерия за диапазон на статус, получават статус с по-ниска тежест.

en: Welcome
bg: Добре дошли

en: Welcome %1
bg: Добре дошли %1

en: Welcome Message
bg: Съобщение за Добре дошли

en: Welcome. Your subscription to the %1 mailing list has been activated.
bg: Добре дошли. Вашият абонамент за пощенския списък %1 е активиран.

en: Welsh
bg: уелски

en: Western Frisian
bg: западен фризийски

en: What URL was clicked
bg: Какъв URL е кликнат

en: What components are using this price set?
bg: Какви компоненти използват този ценови набор?

en: What day in the contribution will the debit occur
bg: В кой ден от вноската ще се появи дебитът

en: What is the default number of records to show on a search
bg: Какъв е броят на записите по подразбиране, които да се показват при търсене

en: What is the preferred mode of communication.
bg: Какъв е предпочитаният начин на комуникация.

en: What is the preferred mode of sending an email.
bg: Какъв е предпочитаният начин за изпращане на имейл.

en: What operation does this ACL entry control?
bg: Каква операция контролира това ACL вписване?

en: What operation does this user have permission on?
bg: За коя операция има разрешение този потребител?

en: What providers may save views in CiviCRM's "Recently viewed" list. If empty, all are in.
bg: Кои доставчици могат да запазват изгледи в списъка „Наскоро прегледани“ на CiviCRM. Ако е празно, всички са вътре.

en: What specific url to track
bg: Какъв конкретен url да се проследи

en: What to do upon duplicate match
bg: Какво да направите при дублирано съвпадение

en: What type of bounce was it?
bg: Какъв тип отлагане беше?

en: What type of operation (action) is being permitted?
bg: Какъв вид операция (действие) е разрешено?

en: What types of record(s) can this tag be used for?
bg: За какъв тип запис(и) може да се използва този етикет?

en: When
bg: Кога

en: When <strong>Status Override</strong> is active, the selected status will remain in force (it will NOT be subject to membership status rules) until it is cancelled or become inactive.
bg: Когато <strong>Замяна на Статус</strong> е активна, избраният статус ще остане в сила (няма да подлежи на правилата за статус на членство), докато не бъде отменен или стане неактивен.

en: When CiviCRM emails a copy of this activity to each assignees, that email will come from the contact listed under "Added By".
bg: Когато CiviCRM изпрати имейл с копие на тази дейност на всеки от изпълнителите, този имейл ще бъде изпратен от контакта, посочен в "Добавено от".

en: When CiviMail is enabled and a profile uses the "Add to Group" setting, users who complete the profile form will receive a confirmation email. They must respond (opt-in) before they are added to the group.
bg: Когато CiviMail е активиран и даден профил използва настройката „Добавяне към група“, потребителите, които попълнят формуляра на профила, ще получат имейл за потвърждение. Те трябва да отговорят (да се включат), преди да бъдат добавени към групата.

en: When CiviMail is enabled, users who "subscribe" to a group from a profile Group(s) checkbox will receive a confirmation email. They must respond (opt-in) before they are added to the group.
bg: Когато CiviMail е активиран, потребителите, които се „абонират“ за група от полето за отметка на група(и) в профил, ще получат имейл за потвърждение. Те трябва да отговорят (да се включат), преди да бъдат добавени към групата.

en: When Personal Campaign Pages are enabled, constituents will see a link inviting them to create their own fundraising page after making a contribution.
bg: Когато страниците за лична кампания са активирани, участниците ще видят връзка, която ги кани да създадат своя собствена страница за набиране на средства, след като направят дарение.

en: When Personal Campaign Pages are enabled, constituents will see a link inviting them to create their own fundraising page after making a contribution.  Contributions from people who come in through a Personal Campaign Page are recorded as "soft credits" for the supporter who created that campaign page.
bg: Когато страниците за лична кампания са активирани, участниците ще видят връзка, която ги кани да създадат своя собствена страница за набиране на средства, след като направят дарение. Приносите от хора, които идват чрез лична страница на кампанията, се записват като „меки кредити“ за поддръжника, който е създал тази страница на кампанията.

en: When Saving
bg: При запазване

en: When a contribution is made via a Personal Campaign Page, a soft credit for that contribution is automatically assigned to the contact who created the Personal Campaign Page.
bg: Когато се направи принос чрез лична страница на кампанията, мек кредит за този принос се присвоява автоматично на контакта, който е създал страницата на личната кампания.

en: When a pledge acknowledgement message was sent to the contributor.
bg: Когато до сътрудника е изпратено съобщение за потвърждение на залога.

en: When checked CiviCRM will send an e-mail receipt to the donor. Leave unchecked when you don't want to send an e-mail.
bg: Когато е отметнато, CiviCRM ще изпрати разписка по имейл на дарителя. Оставете без отметка, когато не искате да изпращате имейл.

en: When contributions are made via a Personal Campaign Page a soft credit (of type 'Personal Campaign Page') is automatically created and assigned to the 'owner' of the the Personal Campaign Page.
bg: Когато се правят приноси чрез Страница на лична кампания, автоматично се създава кредит с меки условия (от тип „Страница на лична кампания“) и се присвоява на „собственика“ на страницата на личната кампания.

en: When did contact register for event?
bg: Кога контактът се регистрира за събитие?

en: When did this contact first become a member?
bg: Кога този контакт стана член?

en: When does this status begin? EXAMPLE: <strong>New</strong> status begins at the membership 'join date'.
bg: Кога започва този статус? ПРИМЕР: <strong>Новият</strong> статус започва от членската „дата на присъединяване“.

en: When does this status end? EXAMPLE: <strong>Current</strong> status ends at the membership 'end date'.
bg: Кога приключва този статус? ПРИМЕР: <strong>Текущият</strong> статус приключва на „крайната дата“ на членството.

en: When enabled, "empowered by CiviCRM" is displayed at the bottom of public forms.
bg: Когато е активирано, „упълномощено от CiviCRM“ се показва в долната част на публичните формуляри.

en: When enabled, any filter settings a user selects on the contact's Activity tab will be remembered as they visit other contacts.
bg: Когато е активирано, всички настройки на филтъра, избрани от потребителя в раздела „Активност“ на контакта, ще бъдат запомнени, докато посещават други контакти.

en: When enabled, checks for possible matches on the "New Contact" form using the Supervised <a %1>matching rule specified in your system</a>.
bg: Когато е активирано, проверява за възможни съвпадения във формуляра „Нов контакт“, като използва <a %1>правилото за контролирано съвпадение, посочено във Вашата система</a>.

en: When enabled, contacts who are assigned activities will automatically receive an email notification with a copy of the activity.
bg: Когато е активирано, контактите, на които са присвоени дейности, автоматично ще получат известие по имейл с копие на дейността.

en: When enabled, links helping people share this event with their social network will be displayed (e.g. Facebook, Twitter, LinkedIn and email).
bg: Когато е активирано, ще се показват връзки, които помагат на хората да споделят това събитие с тяхната социална мрежа (напр. Facebook, Twitter, LinkedIn и имейл).

en: When enabled, links helping people share this online contribution page with their social network will be displayed (e.g. Facebook, Twitter, LinkedIn and email).
bg: Когато е активирано, ще се показват връзки, помагащи на хората да споделят тази страница за онлайн принос с техните социални мрежи (напр. Facebook, Twitter, LinkedIn и имейл).

en: When enabled, the assignee notification sent out above will also include an ical meeting invite.
bg: Когато е активирано, известието на възложителя, изпратено по-горе, също ще включва покана за среща.

en: When enabled, this event will be included in iCalendar feeds and displayed on your site's "Upcoming Events" block.
bg: Когато е активирано, това събитие ще бъде включено в списъците на iCalendar и ще се покаже в блока „Предстоящи събития“ на вашия сайт.

en: When enabled, this feature allows users to identify an organization as the donor or member. Logged in users will be given a choice of selecting from a list of organizations that they have a permissioned relationship with OR entering a new organization. Anonymous users are prompted to enter the organization name. If a matching organization is found using your site's configured unsupervised duplicate matching rules for Organizations, the contribution or membership will be linked to that organization. Otherwise a new organization contact record is created.
bg: Когато е активирана, тази функция позволява на потребителите да идентифицират организация като донор или член. Влезлите в системата потребители ще имат избор дали да изберат от списък с организации, с които имат разрешена връзка, ИЛИ да влязат в нова организация. Анонимните потребители са подканени да въведат името на организацията. Ако бъде намерена съответстваща организация с помощта на конфигурираните на Вашия сайт неконтролирани правила за дублиране на съвпадение за организации, приносът или членството ще бъдат свързани с тази организация. В противен случай се създава нов запис за контакт на организацията.

en: When generating a letter (PDF/Word) via mail-merge, how should the letter be recorded?
bg: Когато генерирате писмо (PDF/Word) чрез циркулярно писмо, как трябва да се запише писмото?

en: When importing, consume data directly from a SQL datasource
bg: Когато импортирате, консумирайте данни директно от SQL източник на данни

en: When is this cron entry scheduled to run
bg: За кога е планирано стартирането на това вписване на cron?

en: When migrating a site to a new server, the paths and URLs of your CiviCRM installation may change.
bg: Когато мигрирате сайт към нов сървър, пътищата и URL адресите на Вашата инсталация на CiviCRM може да се променят.

en: When multiple options are selected within a search field the selections are combined using <strong>OR</strong> criteria (e.g. selecting both 'Group A' and 'Group B' will find contacts who are either in 'Group A' OR 'Group B' or in both).</p>
      <p>By default the different search fields are combined using the <strong>AND</strong> Search Operator (e.g. selecting Tag is 'Age' AND Country is 'Canada' returns only those contacts who meet both criteria). You can override the Search Operator default for combining different fields in the Search Settings.
bg: Когато в полето за търсене са избрани няколко опции, селекциите се комбинират с помощта на критерии <strong>ИЛИ</strong> (напр. избирането както на „Група А“ и „Група Б“ ще намерите контакти, които са или в „Група A“, ИЛИ „Група B“, или и в двете).</p>
    <p>По подразбиране различните полета за търсене се комбинират с помощта на оператора за търсене <strong>И</strong> (например, като изберете Етикет е „Възраст“ И Държавата е „Канада“ връща само онези контакти, които отговарят и на двата критерия). Можете да замените по подразбиране оператора за търсене за комбиниране на различни полета в настройките за търсене.

en: When performing a search, how should the search-results be cached?
bg: Когато извършвате търсене, как трябва да се кешират резултатите от търсенето?

en: When reCAPTCHA is enabled for a profile form, anonymous users are required to read an image with letters and numbers and enter the value in a field. This helps prevent abuse by automated scripts.
bg: Когато reCAPTCHA е активирана за формуляр на профил, от анонимните потребители се изисква да прочетат изображение с букви и цифри и да въведат стойността в поле. Това помага за предотвратяване на злоупотреби от автоматизирани скриптове.

en: When recording Instant Messenger (IM) 'screen names' for contacts, it is useful to include the IM Service Provider (e.g. AOL, Yahoo, etc.). CiviCRM is installed with the most commonly encountered service providers. Administrators may define as many additional providers as needed.
bg: Когато записвате „екранни имена“ на Instant Messenger (IM) за контакти, е полезно да включите доставчика на услугата за незабавни съобщения (напр. AOL, Yahoo и др.). CiviCRM е инсталиран при най-често срещаните доставчици на услуги. Администраторите могат да дефинират толкова допълнителни доставчици, колкото е необходимо.

en: When recording mobile phone numbers for contacts, it may be useful to include the Mobile Phone Service Provider (e.g. Cingular, Sprint, etc.). CiviCRM is installed with the most commonly encountered service providers. Administrators may define as many additional providers as needed.
bg: Когато записвате мобилни телефонни номера за контакти, може да е полезно да включите доставчика на мобилни телефонни услуги (напр. Cingular, Sprint и др.). CiviCRM е инсталиран при най-често срещаните доставчици на услуги. Администраторите могат да дефинират толкова допълнителни доставчици, колкото е необходимо.

en: When selecting a dedupe rule, be sure to choose one that includes fields contained in your import file. Also be aware that the update and fill options could have significant impact on your existing data. You should define and select a rule that is strict enough to ensure there are no false positive matches.
bg: Когато избирате правило за дедублиране, не забравяйте да изберете такова, което включва полета, съдържащи се Във вашия файл за импортиране. Също така имайте предвид, че опциите за актуализиране и попълване могат да имат значително влияние върху съществуващите Ви данни. Трябва да дефинирате и изберете правило, което е достатъчно строго, за да гарантира, че няма фалшиво положителни съвпадения.

en: When should the cache item expire
bg: Кога трябва да изтече срокът на кеш елемента

en: When someone donates through a personal campaign page, a soft credit is given to the owner of the page to recognize the role she played in the contribution. CiviContribute has a section that allows you to administer all of the PCPs for your organization. You can require approval before a PCP goes 'live', and disable or delete any campaign pages you don't approve of.
bg: Когато някой дарява чрез лична страница на кампания, на собственика на страницата се дава кредит с облекчена цена, за да се признае ролята, която е изиграл в дарението. CiviContribute има раздел, който ви позволява да администрирате всички PCP за Вашата организация. Можете да изискате одобрение, преди PCP да стане „активен“, и да деактивирате или изтриете всички страници на кампанията, които не одобрявате.

en: When the address bounce status was last reset
bg: Когато състоянието на отпадане на адреса е било последно нулирано

en: When the address went on bounce hold
bg: Когато адресът влезе в задържане

en: When the mailing (or closely related entity) was created or modified or deleted.
bg: Когато изпращането (или тясно свързан обект) е създадено, променено или изтрито.

en: When the note was created.
bg: Когато бележката е създадена.

en: When the reminder was created or modified.
bg: Когато напомнянето е създадено или променено.

en: When the search was created.
bg: Когато търсенето е създадено.

en: When the search was last modified.
bg: Когато търсенето е последно променено.

en: When this Event is active, create front-end links to the Event Information page using the Menu Manager. Select <strong>Event Info Page</strong> and enter <strong>%1</strong> for the Event ID.
bg: Когато това събитие е активно, създайте предни връзки към страницата с информация за събитието, като използвате Мениджъра на менюто. Изберете <strong>страница с информация за събитието</strong> и въведете <strong>%1</strong> за идентификатора на събитието.

en: When this Event is active, create links to the Event Information page by copying and pasting the following URL:
bg: Когато това събитие е активно, създайте връзки към страницата с информация за събитието, като копирате и поставите следния URL адрес:

en: When this bounce event occurred.
bg: Кога се случи връщането?

en: When this box is checked, the membership fee is included in the listing of each membership option on the signup and renewal page. This is recommended for most configurations.
bg: Когато това квадратче е отметнато, членският внос се включва в списъка на всяка опция за членство на страницата за регистрация и подновяване. Това се препоръчва за повечето конфигурации.

en: When this confirmation event occurred.
bg: Когато се е случило това събитие за потвърждение.

en: When this delivery event occurred.
bg: Когато се е случило това събитие за доставка.

en: When this forward event occurred.
bg: Когато се е случило това събитие за препращане.

en: When this open event occurred.
bg: Когато се случи това открито събитие.

en: When this pledge record was created.
bg: Кога е създаден този запис на залог.

en: When this recurring contribution record was created.
bg: Кога е създаден този запис за повтарящ се принос.

en: When this reply event occurred.
bg: Когато се случи това събитие за отговор.

en: When this subscription event occurred.
bg: Когато се е случило това абонаментно събитие.

en: When this trackable URL open occurred.
bg: Кога се появи този проследим URL открито.

en: When visibility is 'Expose Publicly and for Listings', users can also click the field value when viewing a contact in order to locate other contacts with the same value(s) (i.e. other contacts who live in Poland).
bg: Когато видимостта е „Показване публично и за обяви“, потребителите могат също да щракнат върху стойността на полето, когато преглеждат контакт, за да намерят други контакти със същата стойност(и) (т.е. други контакти, които живеят в Полша).

en: When was the activity (or closely related entity) was created or modified or deleted.
bg: Кога е създадена, променена или заличена дейността (или тясно свързана структура).

en: When was the activity was created.
bg: Кога е създадена дейността.

en: When was the cache item created
bg: Кога беше създаден кеш елементът

en: When was the case (or closely related entity) was created or modified or deleted.
bg: Кога случаят (или тясно свързан обект) е бил създаден, променен или изтрит.

en: When was the case was created.
bg: Кога е създаден случая.

en: When was the contact (or closely related entity) was created or modified or deleted.
bg: Кога е бил създаден или променен или изтрит контактът (или тясно свързан субект).

en: When was the contact was created.
bg: Кога е създаден контактът.

en: When was the referenced entity created or modified or deleted.
bg: Кога е създадена, променена или изтрита реферираната единица.

en: When was the scheduled reminder created.
bg: Кога е създадено планираното напомняне.

en: When was the setting created
bg: Кога е създадена настройката

en: When was this cache entry last modified
bg: Кога за последен път е модифицирано това вписване в кеша

en: When was this cron entry last run
bg: Кога за последен път е стартирано това вписване на cron

en: When was this item created
bg: Кога беше създаден артикулът

en: When was this item modified
bg: Кога е променен този елемент

en: When was this note last modified/edited
bg: Кога е била последно променена/редактирана тази бележка

en: When will the failed contribution be retried?
bg: Кога ще бъде направен повторен опит за неуспешния принос?

en: When you choose the primary location type the collected data will use the default location type from the <a href="%1">Location types</a> setup.
bg: Когато изберете основния тип местоположение, събраните данни ще използват типа местоположение по подразбиране от настройката <a href="%1">Типове местоположение</a>.

en: When you close your batch, CiviCRM will verify that you have entered the correct number
bg: Когато затворите Вашата партида, CiviCRM ще провери дали сте въвели правилния номер

en: When you close your batch, CiviCRM will verify the totals entered match this number
bg: Когато затворите Вашата партида, CiviCRM ще провери, че въведените суми съответстват на това число

en: When you view your campaign page WHILE LOGGED IN, the page includes links to edit your page, tell friends, and update your contact info.
bg: Когато преглеждате страницата на кампанията си, ДОКАТО СТЕ ВЛЕЗЛИ, страницата включва връзки за редактиране на Вашата страница, разказване на приятели и актуализиране на Вашата информация за контакт.

en: When your page is active, create front-end links to the contribution page using the Menu Manager. Select <strong>Administer CiviCRM &raquo; CiviContribute &raquo; Manage Contribution Pages</strong> and select <strong>%1</strong> for the contribution page.
bg: Когато вашата страница е активна, създайте предни връзки към страницата за принос с помощта на мениджъра на менюто. Изберете <strong>Администриране на CiviCRM &raquo; CiviContribute &raquo; Управлявайте страниците за принос</strong> и изберете <strong>%1</strong> за страницата за принос.

en: When your page is active, you can link people to the page by copying and pasting the following URL:
bg: Когато страницата Ви е активна, можете да свържете хората към нея, като копирате и поставите следния URL адрес:

en: Whenever you want to preview, update or promote your page
bg: Всеки път, когато искате да визуализирате, актуализирате или рекламирате страницата си

en: Where
bg: Където

en: Where did this registration come from?
bg: Откъде е тази регистрация?

en: Where the Case ID or Case Hash is not included CiviCRM will file the email against the contact record, by matching the email addresses on the email with any email addresses of Contact records in CiviCRM.
bg: Когато идентификационният номер на случая или хешът на случая не са включени, CiviCRM ще архивира имейла срещу записа на контакта, като съпостави имейл адресите в имейла с всички имейл адреси на записите на контакт в CiviCRM.

en: Where the Contribution came through.
bg: Откъде дойде Приносът.

en: Whether or not this user is allowed to login
bg: Дали на този потребител е разрешено да влезе или не

en: Whether participants require approval before they can finish registering.
bg: Дали участниците изискват одобрение, преди да могат да завършат регистрацията.

en: Whether the event has waitlist support.
bg: Дали събитието има поддръжка за списък на чакащи.

en: Whether the rule should be used for cases where usage is Unsupervised, Supervised OR General(programatically)
bg: Дали правилото трябва да се използва за случаи, когато употребата е без надзор, контролирана ИЛИ Общо (програмно)

en: Whether to use SSL for IMAP and POP3 or not.
bg: Дали да използвате SSL за IMAP и POP3 или не.

en: Which Country does this address belong to.
bg: Към коя Държава принадлежи този адрес.

en: Which County does this address belong to.
bg: Към коя област принадлежи този адрес.

en: Which Data
bg: Кои данни

en: Which Domain is this Status Preference for
bg: За кой домейн е това предпочитание за статус

en: Which Domain is this instance for
bg: За кой домейн е този екземпляр

en: Which Domain is this match entry for
bg: За кой домейн е този запис за съответствие

en: Which Domain is this menu item for
bg: За кой домейн е този елемент от менюто

en: Which Domain is this navigation item for
bg: За кой домейн е този елемент за навигация

en: Which Domain is this option value for
bg: За кой домейн е стойността на тази опция

en: Which Domain is this price-set for
bg: За кой домейн е определена тази цена

en: Which Domain is this scheduled job for
bg: За кой домейн е тази планирана работа

en: Which Domain is this sms provider for
bg: За кой домейн е този доставчик на sms

en: Which IM Provider does this screen name belong to.
bg: На кой доставчик на IM принадлежи това екранно име.

en: Which Location does this address belong to.
bg: На кое местоположение принадлежи този адрес.

en: Which Location does this email belong to.
bg: На кое местоположение принадлежи този имейл.

en: Which Location does this phone belong to.
bg: На кое местоположение принадлежи този телефон.

en: Which Mobile Provider does this phone belong to.
bg: На кой мобилен доставчик принадлежи този телефон.

en: Which State_Province does this address belong to.
bg: На кой щат_провинция принадлежи този адрес.

en: Which Website type does this website belong to.
bg: Към кой тип уебсайт принадлежи този уебсайт.

en: Which countries are available in the Country selection field when adding or editing contact addresses. Profile and Custom 'Country' fields also use this setting. To include ALL countries, leave the right-hand box empty.
bg: Кои държави са налични в полето за избор на държава при добавяне или редактиране на адреси за контакт. Полетата за профил и персонализирана „Държава“ също използват тази настройка. За да включите ВСИЧКИ държави, оставете дясното поле празно.

en: Which fields can be searched on in the menubar quicksearch box? Don't see your custom field here? Make sure it is marked as Searchable.
bg: В кои полета може да се търси в полето за бързо търсене в лентата с менюта? Не виждате персонализираното си поле тук? Уверете се, че е маркирано като Възможно за търсене.

en: Which form does this field belong to.
bg: Към коя форма принадлежи това поле.

en: Which frequencies can the user pick from (e.g. every 'week', every 'month', every 'year')?
bg: От кои честоти може да избира потребителят (напр. всяка „седмица“, всеки „месец“, всяка „година“)?

en: Which language is preferred for communication. FK to languages in civicrm_option_value.
bg: Кой език е предпочитан за комуникация. FK към езиците в civicrm_option_value.

en: Which site is this mailing for
bg: За кой сайт е тази поща

en: Which type of IM Provider does this name belong.
bg: На кой тип доставчик на IM принадлежи това име.

en: Which type of phone does this number belongs.
bg: На кой тип телефон принадлежи този номер.

en: Which type of website does this site belong
bg: Към кой тип уебсайт принадлежи този сайт

en: While
bg: По време на

en: While Typing
bg: Докато Пишете

en: Widget
bg: Приспособление

en: Widget ID
bg: ID на Приспособление

en: Widget Image Url
bg: URL адрес на изображение на приспособление

en: Widget Settings
bg: Настройки на Приспособление

en: Widget Title
bg: Заглавие на приспособлението

en: Widget title.
bg: Заглавие на приспособлението.

en: Widgets
bg: Приспособления

en: Widgets allow you and your supporters to easily promote this fund-raising campaign. Widget code can be added to any web page.  They will provide a real-time display of current contribution results, and a direct link to this contribution page.
bg: Приспособленията позволяват на Вас и Вашите поддръжници лесно да рекламирате тази кампания за набиране на средства. Кодът на Приспособление може да се добави към всяка уеб страница. Те ще осигурят показване в реално време на текущите резултати от приноса и директна връзка към тази страница за принос.

en: Width (columns)
bg: Ширина (колони)

en: Width x Height
bg: Ширина х Височина

en: Wildcard Match
bg: Хаотично Съвпадение

en: Will this group be in collapsed or expanded mode on advanced search display ?
bg: Тази група ще бъде ли в свит или разширен режим на дисплея за разширено търсене?

en: Will this group be in collapsed or expanded mode on initial display ?
bg: Тази група ще бъде ли в свит или разширен режим на първоначалния дисплей?

en: Will this recurring contribution automayically renew?
bg: Ще се подновява ли автоматично този периодичен принос?

en: Winner
bg: Победител

en: Winner Criteria
bg: Критерии за Победител

en: With
bg: С

en: With Contact
bg: С контакт

en: With Contact(s)
bg: С контакт(и)

en: With Logo
bg: С лого

en: With a mailto:
bg: С поща:

en: With a single activity, the activity information cannot be customized for each contact.
bg: С една дейност информацията за дейността не може да бъде персонализирана за всеки контакт.

en: With client
bg: С клиент

en: With client(s)
bg: С клиент(и)

en: With email_selection_method, determines which email address to use
bg: С email_selection_method определя кой имейл адрес да се използва

en: With location_type_id, determine how to choose the email address to use.
bg: С location_type_id определете как да изберете имейл адреса, който да използвате.

en: With no personal note
bg: Без лична бележка

en: With other contact(s)
bg: С друг контакт(и)

en: With separate activities, you can enter different activity information for different contacts after creating the activities.
bg: С отделни дейности можете да въведете различна информация за дейността за различни контакти след създаване на дейностите.

en: With the personal note
bg: С лична бележка

en: With this configuration, the membership fee is automatically charged, and users have an option to make an additional contribution (two separate payment transactions will be generated).
bg: При тази конфигурация членският внос се начислява автоматично и потребителите имат възможност да направят допълнителен принос (ще се генерират две отделни платежни транзакции).

en: Within Selections
bg: В рамките на селекции

en: Wolof
bg: Уолоф

en: Word Replacement
bg: Замяна на думи

en: Word Replacement ID
bg: Идентификатор за Замяна на Думи

en: Word Replacement Match Type
bg: Тип на съвпадение за заместване на думи

en: Word Replacement is Active
bg: Подмяната на думи е активна

en: Word Replacements
bg: Замествания на думи

en: Word replacement ID
bg: Идентификатор за замяна на думи

en: Word which need to be replaced
bg: Дума, която трябва да бъде заменена

en: Word which will replace the word in find
bg: Дума, която ще замени думата в намерени

en: WordPress Base Page
bg: Основна страница на WordPress

en: WordPress Base Page Missing
bg: Липсва основна страница на WordPress

en: WordPress Path to wp-load.php
bg: WordPress път към wp-load.php

en: WordPress user permissions have been automatically set - giving Anonymous and Subscribers access to public CiviCRM forms and features. We recommend that you <a %1>review these permissions</a> to ensure that they are appropriate for your requirements (<a %2>learn more...</a>)
bg: Потребителските разрешения на WordPress са зададени автоматично - давайки на анонимните и абонатите достъп до публични форми и функции на CiviCRM. Препоръчваме Ви да <a %1>прегледате тези разрешения</a>, за да се уверите, че са подходящи за Вашите изисквания (<a %2>научете повече...</a>)

en: Wordpress Access Control Updated
bg: Актуализиран контрол на достъпа в Wordpress

en: Work
bg: Работа

en: Work location
bg: Местоположение на работа

en: Workflow
bg: Работен процес

en: Workflow messages include text AND necessary program logic. Use caution when editing so as not to modify the program logic. Be sure to test the workflow and review the emails sent after making any changes. If you find that your changes have caused problems, errors or missing information - you can always &quot;Revert&quot; to the system default for that workflow.
bg: Съобщенията на работния процес включват текст И необходимата програмна логика. Бъдете внимателни, когато редактирате, за да не промените логиката на програмата. Не забравяйте да тествате работния процес и да прегледате изпратените имейли, след като направите промени. Ако установите, че вашите промени са причинили проблеми, грешки или липсваща информация - винаги можете &quot;Връщане&quot; към системата по подразбиране за този работен процес.

en: Workplace Giving
bg: Даване на работното място

en: Workshop
bg: Работилница

en: World Region
bg: Регион на света

en: World Region ID
bg: Идентификатор на Регион на света

en: Worldregion
bg: Световен регион

en: Worldregions
bg: Световни региони

en: Wysiwig Editor
bg: Wysiwyg редактор

en: XCache compatibility
bg: XCache съвместимост

en: XCache is installed and there are known compatibility issues between XCache and CiviCRM. Consider using an alternative PHP caching mechanism or disable PHP caching altogether.
bg: XCache е инсталиран и има известни проблеми със съвместимостта между XCache и CiviCRM. Обмислете използването на алтернативен механизъм за кеширане на PHP или напълно деактивирайте PHP кеширането.

en: Xhosa
bg: Коса

en: Year
bg: Година

en: Year Beginning
bg: Начало на годината

en: Year prior to previous calendar year
bg: Година преди предходната календарна година

en: Yearly
bg: Ежегодно

en: Yearly (Fiscal)
bg: Годишно (фискално)

en: Years
bg: Години

en: Yes
bg: Да

en: Yes or No
bg: Да или Не

en: Yes/No field stating whether grant report was received by donor.
bg: Да/Не поле, посочващо дали докладът за безвъзмездна помощ е получен от дарителя.

en: Yesterday
bg: Вчера

en: Yiddish
bg: идиш

en: Yoruba
bg: йоруба

en: You already have a lifetime membership and cannot select a membership with a shorter term.
bg: Вече имате доживотно членство и не можете да изберете членство с по-кратък срок.

en: You also have the option to <strong>Exclude</strong> some contacts from your included groups by selecting one or more <strong>Excluded Groups</strong>. Contacts who are in both groups will NOT receive the SMS (they are 'excluded').
bg: Освен това имате възможност да <strong>Изключите</strong> някои контакти от Вашите включени групи, като изберете една или повече <strong>Изключени групи</strong>. Контактите, които са и в двете групи, НЯМА да получат SMS (те са „изключени“).

en: You also have the option to <strong>Exclude</strong> some contacts in your included groups by selecting one or more <strong>Excluded Groups</strong>. Contacts who are in both groups will NOT receive the SMS (they are 'excluded').
bg: Освен това имате възможност да <strong>Изключите</strong> някои контакти във Вашите включени групи, като изберете една или повече <strong>Изключени групи</strong>. Контактите, които са и в двете групи, НЯМА да получат SMS (те са „изключени“).

en: You are about to combine the following %1 tags into a single tag:
bg: На път сте да комбинирате следните тагове %1 в един таг:

en: You are already subscribed in %1, your subscription is %2.
bg: Вече сте абонирани за %1, вашият абонамент е %2.

en: You are completing this form on behalf of someone else. Please enter their details.</span>
bg: Вие попълвате този формуляр от името на някой друг. Моля, въведете техните данни.</span>

en: You are currently logged in as '%1'. You cannot delete yourself.
bg: В момента сте влезли като „%1“. Не можете да изтриете себе си.

en: You are going to skip the last participant, your event registration will be confirmed. Please go back to the main registration page, to complete payment information.
bg: Ще премахнете последния участник, регистрацията ви за събитие ще бъде потвърдена. Моля, върнете се на главната страница за регистрация, за да попълните информацията за плащане.

en: You are logged-in user
bg: Вие сте влязъл потребител

en: You are no longer subscribed to these group(s). Click Rejoin Group if you want to re-subscribe.
bg: Вече не сте абонирани за тази група(и). Щракнете върху Присъединяване към групата, ако искате да се абонирате отново.

en: You are not allowed to change the total amount as it will lead to incorrect line item entries. You can either delete or recreate or install <a %1>Line Item Editor</a>.
bg: Нямате право да променяте общата сума, тъй като това ще доведе до неправилни записи на редови позиции. Можете или да изтриете, или да създадете отново, или да инсталирате <a %1>Line Item Editor</a>.

en: You are not authorized to access all cases and activities.
bg: Не сте оторизирани за достъп до всички случаи и дейности.

en: You are not authorized to access this page.
bg: Не сте авторизирани за достъп в тази страница

en: You are not currently subscribed to any Groups.
bg: В момента не сте абонирани за никакви групи.

en: You are not registered for any current or upcoming Events.
bg: Не сте регистрирани за текущи или предстоящи събития.

en: You are requesting to opt out this email address from all mailing lists:
bg: Искате да изключите този имейл адрес от всички пощенски списъци:

en: You are requesting to unsubscribe this email address:
bg: Искате да се отпишете от този имейл адрес:

en: You are using a payment processor that supports auto-renewals.
bg: Използвате платежен процесор, който поддържа автоматични подновявания.

en: You are using tokens that have been removed or deprecated.
bg: Използвате токени, които са премахнати или остарели.

en: You are viewing the default message template for this system workflow.
bg: Преглеждате шаблона за съобщение по подразбиране за този системен работен процес.

en: You can
bg: Можете да

en: You can <a href="%1">Create a New Event</a> now.
bg: Може да <a href="%1">Създадете Ново Събитие</a> сега.

en: You can <a href="%1">Download Duplicates</a>. You may then review these records to determine if they are actually duplicates, and correct the participant IDs for those that are not.
bg: Може да <a href="%1">Изтеглите Дубликатите</a>. След това можете да прегледате тези записи, за да определите дали всъщност са дублирани, и да коригирате идентификаторите на участниците за тези, които не са.

en: You can <a href="%1">Download Errors</a>. You may then correct them, and import the new file with the corrected data.
bg: Можете <a href="%1">да изтеглоте грешките</a>. След това можете да ги коригирате, и да внесете нов файл с коригираните данни.

en: You can <a href='%1'>Download Duplicates</a>. You may then review these records to determine if they are actually duplicates, and correct the email address for those that are not.
bg: Можете да <a href='%1'>Изтеглите дубликати</a>. След това можете да прегледате тези записи, за да определите дали всъщност са дубликати, и да коригирате имейл адреса за тези, които не са.

en: You can <a href='%1'>Download Errors</a>. You may then correct them, and import the new file with the corrected data.
bg: Може да <a href='%1'>изтеглите грешки</a>. След това може да ги коригирате и да импортирате новия файл с коригираните данни.

en: You can <a href='%1'>Download Mismatched Contacts</a>. You may then correct them, and import the new file with the corrected data.
bg: Можете да <a href='%1'>изтеглите несъответстващи контакти</a>. След това можете да ги коригирате и да импортирате новия файл с коригираните данни.

en: You can <a href='%1'>Download Street Address Records </a>. You may then edit those contact records and update the street address accordingly.
bg: Можете да <a href='%1'>Изтеглите записи за улични адреси</a>. След това можете да редактирате тези записи за контакти и съответно да актуализирате адреса на улицата.

en: You can <a href='%1'>create and send one</a>
bg: Можете да <a href='%1'>създадете и изпратите такъв</a>

en: You can <a href='%1'>create and send one</a>.
bg: Може да <a href='%1'>създадете и изпратите такъв</a>.

en: You can <a href='%1'>create one here</a>.
bg: Можете да <a href='%1'>създадете такъв тук</a>.

en: You can View or Edit the existing contact | You can View or Edit the existing contacts
bg[0]: Можете да Прегледате или Редактирате съществуващите контакти
bg[1]: Можете да Прегледате или Редактирате съществуващите контакти

en: You can View or Edit the existing contact. | You can View or Edit the existing contacts.
bg[0]: Можете да преглеждате или редактирате съществуващите контакти.
bg[1]: Можете да преглеждате или редактирате съществуващите контакти.

en: You can View the existing contact | You can View the existing contacts
bg[0]: Можете да Прегледате съществуващите контакти
bg[1]: Можете да Прегледате съществуващите контакти

en: You can View the existing contact. | You can View the existing contacts.
bg[0]: Можете да прегледате съществуващите контакти.
bg[1]: Можете да прегледате съществуващите контакти.

en: You can add another option.
bg: Може да добавите друга опция.

en: You can add contacts to a group from any set of search results (or when viewing an individual contact). You can also allow contacts to sign themselves up for certain groups by setting the group visibility to 'Public Pages' (use the <strong>Settings</strong> link), and including the <strong>Groups</strong> element in your CiviCRM Profile.
bg: Можете да добавяте контакти към група от всеки набор от резултати от търсенето (или когато преглеждате отделен контакт). Можете също така да позволите на контактите да се регистрират сами за определени групи, като зададете видимостта на групата на „Публични страници“ (използвайте връзката <strong>Настройки</strong>) и включите елемента <strong>Групи</strong> във Вашия CiviCRM профил.

en: You can add links to this page in your Drupal or Joomla menus and on any content page. You can also use the additional parameters shown above to filter the events included on the page.
bg: Може да добавите връзки към тази страница във Вашите менюта на Drupal или Joomla и на всяка страница със съдържание. Можете също да използвате допълнителните параметри, показани по-горе, за да филтрирате събитията, включени на страницата.

en: You can also <a href="%1">register another participant</a>.
bg: Можете също <a href="%1">да регистрирате друг участник</a>.

en: You can also <strong>Upload</strong> the content stored in the files. OR you can <strong>Compose</strong> content directly on the screen.
bg: Можете също да <strong>Качите</strong> съдържанието, съхранено във файловете. ИЛИ можете да <strong>Подредите</strong> съдържание директно на екрана.

en: You can also add contacts to a smart group directly - regardless of whether they meet the smart group search criteria. For example, you might have a smart group for constituents who live in a certain locality, AND might have a few constituents who want to stay informed about events in that locality even though they no longer live there. Click this button to add contacts directly to this smart group.
bg: Можете също така директно да добавяте контакти към интелигентна група – независимо дали отговарят на критериите за търсене на интелигентна група. Например, може да имате интелигентна група за избиратели, които живеят в определено населено място, И може да имате няколко избиратели, които искат да бъдат информирани за събитията в това населено място, въпреки че вече не живеят там. Щракнете върху този бутон, за да добавите контакти директно към тази интелигентна група.

en: You can also allow people to choose a Role by creating a Profile with the Participant Role field. Then include that Profile when you configure the Online Registration page for this event.
bg: Можете също да позволите на хората да избират Роля, като създадете Профил с полето Роля на Участника. След това включете този профил, когато конфигурирате страницата за онлайн регистрация за това събитие.

en: You can also click a letter on the <strong>A-to-Z bar</strong> to quickly find all groups starting with that letter.
bg: Можете също да щракнете върху буква в лентата <strong>от A до Z</strong>, за да намерите бързо всички групи, започващи с тази буква.

en: You can also create additional sets of criteria: <em>Also include contacts where... State IS California AND City IS Los Angeles AND Birth Date is later than (>) Jan 1, 1985</em>
bg: Можете също да създадете допълнителни набори от критерии: <em>Включете също контакти, където... Щатът Е Калифорния И Градът Е Лос Анджелис И Датата на раждане е по-късно от (>) 1 януари 1985 г.</em>

en: You can also create front-end links (or menu items) allowing constituents to create their own fundraising pages using the Menu Manager. Select <strong>Contributions &raquo; Personal Campaign Pages</strong> and then select this event.
bg: Можете също така да създадете предни връзки (или елементи от менюто), позволяващи на участниците да създават свои собствени страници за набиране на средства с помощта на мениджъра на менюто. Изберете <strong>Приноси &raquo; Страници на личната кампания</strong> и след това изберете това събитие.

en: You can also include general email and/or phone contact information in mailings by filling in the fields below, and then using the %2 and %3 tokens in your mailings. These are particularly useful for inclusion in pre-configured mailing <a href='%1'>Headers or Footers</a>.
bg: Можете също така да включите обща информация за имейл и/или телефон за контакт в имейли, като попълните полетата по-долу и след това използвате жетоните %2 и %3 във Вашите пощенски съобщения. Те са особено полезни за включване в предварително конфигурирани <a href='%1'>горни или долни колонтитули</a> за изпращане на имейли.

en: You can also include general email and/or phone contact information in mailings.
bg: Можете също да включите обща информация за имейл и/или телефон за контакт в имейли.

en: You can also input and track membership sign-ups offline. To record memberships manually for individual contacts, use <a href="%1">Find Contacts</a> to locate the contact. Then click <strong>View</strong> to go to their summary page and click on the <strong>New Membership</strong> link. You can also <a href="%2">import batches of membership records</a> from other sources.
bg: Можете също да въвеждате и проследявате регистрациите за членство офлайн. За да записвате ръчно членство за отделни контакти, използвайте <a href="%1">Намери Контакти</a>, за да намерите контакта. След това изберете <strong>Преглед</strong>, за да отидете на тяхната страница с обобщение и кликнете на връзката <strong>Ново членство</strong>. Можете също да <a href="%2">импортирате партиди записи за членство</a> от други източници.

en: You can also input and track offline Events. To enter events manually for individual contacts, use <a href='%1'>Find Contacts</a> to locate the contact. Then click <strong>View</strong> to go to their summary page and click on the <strong>New Event</strong> link. You can also <a href='%2'><strong>import batches of participants</strong></a> from other sources.
bg: Можете също да въвеждате и проследявате офлайн събития. За да въведете събития ръчно за отделни контакти, използвайте <a href='%1'>Открий Контакти</a>, за да намерите контакта. След това натиснете <strong>Преглед</strong>, за да отидете на тяхната страница с обобщение и натиснете връзката <strong>Ново събитие</strong>. Можете също да <a href='%2'><strong>импортирате партиди от участници</strong></a> от други източници.

en: You can also place additional links (or menu items) allowing constituents to create their own fundraising pages using the following URL:
bg: Можете също така да поставите допълнителни връзки (или елементи от менюто), позволяващи на участниците да създават свои собствени страници за набиране на средства, като използват следния URL адрес:

en: You can also set a <strong>Length</strong> value which determines how many characters in the field should be compared.
bg: Можете също да зададете стойност за <strong>Дължина</strong>, която определя колко знака в полето трябва да се сравняват.

en: You can also set the maximum number of records which can be recorded per contact. Using the previous example, you might only want data for the three most recent jobs.
bg: Можете също така да зададете максималния брой записи, които могат да бъдат записани на контакт. Използвайки предишния пример, може да искате данни само за трите най-нови задания.

en: You can also share the below link in an email or on your website:
bg: Можете също да споделите връзката по-долу в и-мейл или на вашия уебсайт:

en: You can also use message templates for CiviMail (bulk email) content. However, subscribe, unsubscribe and opt-out messages are configured at <a href="%1">Administer > CiviMail > Headers, Footers and Automated Messages</a>.
bg: Можете също да използвате шаблони за съобщения за съдържание на CiviMail (групов имейл). Съобщенията за абониране, отписване и отказ обаче се конфигурират в <a href="%1">Администриране > CiviMail > Горни колонтитули, долни колонтитули и автоматизирани съобщения</a>.

en: You can also use the additional parameters shown above to filter the events included in the RSS feed.
bg: Можете също да използвате допълнителните параметри, показани по-горе, за да филтрирате събитията, включени в RSS новините.

en: You can assign one or more permissions to this menu item. Multiple permissions are additive by default. EXAMPLE: If you assign <em>access CiviContribute</em> and <em>administer CiviCRM</em> to a menu item, a user will need to have BOTH permissions to access it. You can change this behavior to "either / or" by changing the Operator below.
bg: Можете да зададете едно или повече разрешения на този елемент от менюто. Множеството разрешения са допълнителни по подразбиране. ПРИМЕР: Ако присвоите <em>достъп на CiviContribute</em> и <em>администрирате CiviCRM</em> на елемент от менюто, потребителят ще трябва да има И ДВЕТЕ разрешения за достъп до него. Може да промените това поведение на „или/или“, като промените оператора по-долу.

en: You can begin your fundraising efforts using our "Tell a Friend" form
bg: Можете да започнете усилията си за набиране на средства, като използвате нашия формуляр „Кажи на приятел“.

en: You can cancel future contributions at:
bg: Можете да анулирате бъдещи вноски на:

en: You can cancel future contributions by <a href="%1">visiting this web page</a>.
bg: Можете да отмените бъдещи дарения, като <a href="%1">посетите тази уеб страница.

en: You can cancel the auto-renewal option by <a href="%1">visiting this web page</a>.
bg: Можете да отмените опцията за автоматично подновяване, като 1посетите тази уеб страница1.

en: You can cancel the auto-renewal option by visiting this web page: %1.
bg: Можете да отмените опцията за автоматично подновяване, като посетите тази уеб страница: %1.

en: You can cancel the recurring contribution option by <a href="%1">visiting this web page</a>.
bg: Можете да отмените опцията за повтарящи се дарения, като <a href="%1">посетите тази уеб страница</a>.

en: You can cancel your registration for %1 by clicking "Cancel Registration".
bg: Можете да отмените регистрацията си за %1, като щракнете върху „Отмяна на Регистрацията“.

en: You can change the template contribution and the changes will occur as soon as new contribution is generated within the recurring series.
bg: Можете да промените шаблоните за дарения и промените ще настъпят веднага щом бъде генерирано ново дарение в рамките на повтарящата се серия.

en: You can change the text for the 'No thank-you' radio button.
bg: Можете да промените текста за бутона за избор „Не, благодаря“.

en: You can choose to select %1 occurring every third Friday, last Monday, fourth Wednesday of the month and various other combinations given in the dropdown.
bg: Можете да изберете %1, който се случва всеки трети петък, последния понеделник, четвърта сряда от месеца и различни други комбинации, дадени в падащото меню.

en: You can choose to select your %1 to repeat on weekdays, weekends or any combination of day of the week.
bg: Можете да изберете да изберете своя %1 за повторение в делнични дни, почивни дни или всяка комбинация от ден от седмицата.

en: You can choose to send BOTH an <strong>HTML</strong> and a plain <strong>TEXT</strong> version of your mailing, OR you can send a <strong>TEXT</strong> version only.
bg: Можете да изберете да изпратите ДВЕТЕ HTML и обикновена ТЕКСТОВА версия на съдуржанието на своя емйел, ИЛИ можете да изпратите само ТЕКСТОВА версия.

en: You can choose to send thank-you letters as emails to contacts who are able to receive email. If you choose to do this, you can also decide whether to only print PDF's for the remaining contacts OR generate PDF's for all.
bg: Можете да изберете да изпращате благодарствени писма като имейли до контакти, които могат да получават имейли. Ако решите да направите това, можете също да решите дали да отпечатате само PDF файлове за останалите контакти ИЛИ да генерирате PDF файлове за всички.

en: You can choose to show contribution data for multiple contributions from the same contact in one location in the body of your letter. This option can be useful for end-of-year thank-you letters, or other situations where you want to acknowledge multiple gifts.
bg: Можете да изберете да показвате данни за принос за множество приноси от един и същи контакт на едно място в основната част на Вашето писмо. Тази опция може да бъде полезна за благодарствени писма в края на годината или други ситуации, в които искате да признаете множество подаръци.

en: You can collect additional information about a donor or event participant by including profiles directly in Online Contribution Pages and Event Registration forms. When using a profile in this manner you do not need to check any of the "Used For" checkboxes.
bg: Можете да съберете допълнителна информация за дарител или участник в събитие, като включите профили директно в страниците за онлайн принос и формулярите за регистрация на събитие. Когато използвате профил по този начин, не е необходимо да поставяте отметки в квадратчетата „Използван за“.

en: You can configure any number of additional 'General' rules to provide other criteria to scan for possible duplicates.
bg: Можете да конфигурирате произволен брой допълнителни „Общи“ правила, за да предоставите други критерии за сканиране за възможни дубликати.

en: You can configure any number of additional 'General' rules to provide other criteria to scan for possible duplicates. Click <strong>Use Rule</strong> to start a scan.
bg: Можете да конфигурирате произволен брой допълнителни „Общи“ правила, за да предоставите други критерии за сканиране за възможни дубликати. Щракнете върху <strong>Използване на правило</strong>, за да започнете сканиране.

en: You can configure one or more Label Formats for your CiviCRM installation. Label Formats are used when creating mailing labels.
bg: Можете да конфигурирате един или повече формати на етикети за Вашата инсталация на CiviCRM. Форматите на етикети се използват при създаване на пощенски етикети.

en: You can configure one or more PDF Page Formats for your CiviCRM installation. PDF Page Formats may be assigned to <strong><a href="%1">Message Templates</a></strong> to use when creating PDF letters.
bg: Можете да конфигурирате един или повече PDF формати на страници за вашата инсталация на CiviCRM. PDF форматите на страници могат да бъдат присвоени на <strong><a href="%1">Шаблони за съобщения</a></strong>, които да се използват при създаване на PDF писма.

en: You can configure one or more Payment Processors for your CiviCRM installation. You must then assign an active Payment Processor to each <strong>Online Contribution Page</strong> and each paid <strong>Event</strong>.
bg: Можете да конфигурирате един или повече платежни процесори за вашата инсталация на CiviCRM. След това трябва да присвоите активен процесор за обработка на плащания към всяка <strong>страница за онлайн принос</strong> и всяко платено <strong>Събитие</strong>.

en: You can configure one or more SMS Providers for your CiviCRM installation.
bg: Можете да конфигурирате един или повече SMS доставчици за Вашата CiviCRM инсталация.

en: You can configure scheduled jobs (cron tasks) for your CiviCRM installation. For most sites, your system administrator should set up one or more 'cron' tasks to run the enabled jobs. However, you can also <a href="%1">run all scheduled jobs manually</a>, or run specific jobs from this screen (click 'more' and then 'Execute Now').
bg: Можете да конфигурирате планирани задачи (cron задачи) за вашата инсталация на CiviCRM. За повечето сайтове вашият системен администратор трябва да настрои една или повече „cron“ задачи за изпълнение на разрешените задачи. Можете обаче също така да <a href="%1">изпълнявате всички планирани задания ръчно</a> или да изпълнявате конкретни задания от този екран (щракнете върху „още“ и след това върху „Изпълни сега“).

en: You can configure the SMS message body up to %1 characters
bg: Можете да конфигурирате тялото на SMS съобщението до %1 знака

en: You can control access to this report by selecting a 'Permission' from the list, or selecting one or more Roles. For example, you might select <em>access CiviContribute</em> for contribution reports (e.g. the same people who can see contribution data would also have access to the report). You can also prevent users from modifying the default report criteria and filters for reports by NOT giving them <em>access Report Criteria</em> permission. Those users will be able to run the report - but only with the criteria and filters that you've established for them.
bg: Можете да контролирате достъпа до този отчет, като изберете „Разрешение“ от списъка или изберете една или повече роли. Например, можете да изберете достъп до CiviContribute за отчети за принос (напр. същите хора, които могат да виждат данни за принос, също ще имат достъп до отчета). Можете също така да попречите на потребителите да променят критериите за отчет по подразбиране и филтрите за отчети, като НЕ им дадете разрешение за <em>достъп до Критерии за отчет</em>. Тези потребители ще могат да изготвят отчета - но само с критериите и филтрите, които сте установили за тях.

en: You can control the web page that someone is directed to AFTER completing the form by modifying the contents of the hidden <strong>postURL</strong> input field. Replace the default value with any valid complete URL prior to saving the form code to the desired page(s).
bg: Можете да контролирате уеб страницата, към която някой е насочен СЛЕД попълване на формуляра, като промените съдържанието на скритото поле за въвеждане на <strong>postURL</strong>. Заменете стойността по подразбиране с всеки валиден пълен URL адрес, преди да запишете кода на формуляра на желаната страница(и).

en: You can create new multiple choice options for this field, or select an existing set of options which you've already created for another custom field.
bg: Можете да създадете нови опции за избор за това поле или да изберете съществуващ набор от опции, които вече сте създали за друго поле по избор.

en: You can create new result options for this survey, or select an existing survey result set which you've already created for another survey.
bg: Можете да създадете нови опции за резултати за това проучване или да изберете съществуващ набор от резултати от проучване, който вече сте създали за друго проучване.

en: You can create reports by selecting from the <a href="%1">list of report templates here.</a>
bg: Можете да създавате отчети, като изберете от <a href="%1">списъка с шаблони за отчети тук</a>.

en: You can customize the CiviCRM navigation menu bar to better meet the needs of your users. You can:
bg: Можете да персонализирате лентата на навигационното меню на CiviCRM, за да отговаря по-добре на нуждите на Вашите потребители. Можеш:

en: You can define as many additional relationships types as needed to cover the types of relationships you want to track. Once a relationship type is created, you may also define custom fields to extend relationship information for that type from <a href='%1'>Administer CiviCRM &raquo; Custom Data</a>.
bg: Можете да дефинирате толкова допълнителни типове връзки, колкото е необходимо, за да покриете типовете връзки, които искате да проследявате. След като бъде създаден тип връзка, можете също да дефинирате потребителски полета, за да разширите информацията за връзката за този тип от <a href='%1'>Администриране на CiviCRM &raquo; Персонализирани данни</a>.

en: You can edit the Name and Description for this group here. Click <a %1>Contacts in this Group</a> to view, add or remove contacts in this group.
bg: Тук можете да редактирате името и описанието на тази група. Щракнете върху <a %1>Контакти в тази група</a>, за да видите, добавите или премахнете контакти в тази група.

en: You can either <strong>upload</strong> the sms content from your computer OR <strong>compose</strong> the content on this screen.
bg: Можете или да <strong>качите</strong> съдържанието на sms от Вашия компютър, ИЛИ да <strong>подредите</strong> съдържанието на този екран.

en: You can give this premium a picture that will be displayed on the contribution page. Both a 50 x 50 pixel thumbnail image and a 200 x 200 pixel larger image will be displayed. Images must be in GIF, JPEG, or PNG format.
bg: Можете да дадете на тази премия снимка, която ще се покаже на страницата за принос. Ще бъдат показани миниатюрно изображение с размери 50 x 50 пиксела и по-голямо изображение с размери 200 x 200 пиксела. Изображенията трябва да са във формат GIF, JPEG или PNG.

en: You can have a maximum of %1 attachment(s).
bg: Можете да имате максимум %1 прикачен файл(а).

en: You can import records from a <strong>comma-separated-values format (CSV)</strong> file, or using a <strong>SQL query</strong>. See "Choose Data Source" help below for more information.
bg: Можете да импортирате записи от файл във формат със <strong>стойности, разделени със запетая (CSV)</strong> или чрез <strong>SQL заявка</strong>. Вижте помощта за „Избор на източник на данни“ по-долу за повече информация.

en: You can include a column with each contact's <strong>Internal Contact ID</strong>. This is the unique ID assigned by CiviCRM which is displayed at the bottom of the Contact Summary screen - and can be exported.
bg: Можете да включите колона с идентификаторите на всеки Вътрешен контакт. Това е уникалният идентификатор, потвърден от CiviCRM, който се показва в долната част на екрана на Обобщение на контактите - и може да бъде експортиран.

en: You can include a column with each contributor's <strong>Internal Contact ID</strong>. This is the unique ID assigned by CiviCRM which is displayed at the bottom of the Contact Summary screen and can be exported.
bg: Можете да включите колона с <strong>ID на вътрешния контакт</strong> на всеки сътрудник. Това е уникалният идентификатор, зададен от CiviCRM, който се показва в долната част на екрана Резюме на контактите и може да бъде експортиран.

en: You can include auto-renew membership choices for only one price field in a price set. Another field in this set already contains one or more auto-renew membership options.
bg: Можете да включите опции за автоматично подновяване на членство само за едно ценово поле в набор от цени. Друго поле в този набор вече съдържа една или повече опции за автоматично подновяване на членство.

en: You can insert up to %1 characters. You have entered %2 characters, requiring %3 segments.
bg: Можете да вмъкнете до %1 знака. Въведохте %2 знака, изискващи %3 сегмента.

en: You can leave the number of installments blank if you want to make an open-ended commitment. In either case, you can choose to cancel at any time.
bg: Можете да оставите броя на вноските празен, ако искате да поемете безсрочен ангажимент. И в двата случая можете да изберете да се откажете по всяко време.

en: You can limit the recipient of the reminder to contacts with the specified preferred language. You can also choose to add contacts that have no preferred language defined.
bg: Можете да ограничите получателя на напомнянето до контакти с посочения предпочитан език. Можете също така да изберете да добавите контакти, които нямат зададен предпочитан език.

en: You can make this report instance available for users to include in their CiviCRM 'Home Dashboard' by checking this box. Users with appropriate permissions will see the report in the 'Available Dashlets' box when they 'Configure' their dashboard. If you want to make a graphic version of the report available, select the desired 'View' and click 'Update Report'. You may want to create a set of report instances specifically for use as dashlets (and you can choose to NOT include them in the navigation menu if you want to distinguish these from the reports that users typically utilize in full screen mode).
bg: Можете да направите този екземпляр на отчета достъпен за потребителите, за да го включат в „Началното табло за управление“ на CiviCRM, като поставите отметка в това квадратче. Потребителите с подходящи разрешения ще видят отчета в полето „Налични Dashlets“, когато „Конфигурират“ своето табло за управление. Ако искате да предоставите графична версия на отчета, изберете желания „Преглед“ и щракнете върху „Актуализиране на отчета“. Може да искате да създадете набор от екземпляри на отчети специално за използване като dashlets (и можете да изберете да НЕ ги включвате в менюто за навигация, ако искате да ги разграничите от отчетите, които потребителите обикновено използват в режим на цял екран).

en: You can manually send out the reminders to these recipients.
bg: Можете ръчно да изпратите напомнянията до тези получатели.

en: You can modify the activity subject before filing.
bg: Можете да промените предмета на дейност, преди да подадете документи.

en: You can modify the look and feel of CiviCRM by adding your own stylesheet. For small to medium sized modifications, use your css file to override some of the styles in civicrm.css. Or if you need to make drastic changes, you can choose to disable civicrm.css completely.
bg: Можете да промените облика и усещането на CiviCRM, като добавите своя собствена таблица със стилове. За малки до средни по размер модификации използвайте своя css файл, за да замените някои от стиловете в civicrm.css. Или ако трябва да направите драстични промени, можете да изберете да деактивирате напълно civicrm.css.

en: You can modify the names of the built-in contact types (Individual, Household, Organizations), and you can create or modify "contact subtypes" for more specific uses (e.g. Student, Parent, Team, etc.).
bg: Можете да променяте имената на вградените типове контакти (индивидуални, домакински, организации) и можете да създавате или променяте „подтипове контакти“ за по-специфични приложения (напр. ученик, родител, екип и др.).

en: You can not add another '%1' activity to this case.
bg: Не можете да добавите друга дейност „%1“ към този случай.

en: You can not add another '%1' activity to this case. %2
bg: Не можете да добавите друга дейност „%1“ към този случай. %2

en: You can not delete this case type -- it is assigned to %1 existing case record(s). If you do not want this case type to be used going forward, consider disabling it instead.
bg: Не можете да изтриете този тип случай -- той е присвоен на %1 съществуващ запис(и) на случай. Ако не искате този тип случай да се използва занапред, помислете вместо това да го деактивирате.

en: You can not have the same Status Rule registered as both "Current" and "Expired".
bg: Не можете да имате едно и също правило за състояние, регистрирано едновременно като „Текущо“ и „Изтекло“.

en: You can not mark a field as a Result Column in a profile that contains fields from multiple record types.
bg: Не можете да маркирате поле като колона с резултати в профил, който съдържа полета от множество типове записи.

en: You can not mark fields as Searchable in a profile that contains fields for multiple record types.
bg: Не можете да маркирате полета като търсещи в профил, който съдържа полета за множество типове записи.

en: You can not pass a severity level higher than 7.
bg: Не можете да преминете ниво на тежест по-високо от 7.

en: You can not record two payments for the same pledge in a single batch.
bg: Не можете да запишете две плащания за един и същ залог в една партида.

en: You can not use other Group by with Financial type or Contribution source.
bg: Не можете да използвате друга група с финансов тип или източник на принос.

en: You can notify event organizers of each online registration by specifying one or more email addresses to receive a carbon copy (cc). Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org).
bg: Можете да уведомите организаторите на събитие за всяка онлайн регистрация, като посочите един или повече имейл адреси, за да получите физическо копие (cc). Няколко имейл адреса трябва да бъдат разделени със запетая (напр. jane@example.org, paula@example.org).

en: You can only configure one 'Unsupervised' and one 'Supervised' rule for each contact type, but you can configure any number of additional 'General' rules to provide other criteria to scan for possible duplicates.
bg: Можете да конфигурирате само едно правило „Без надзор“ и едно „Надзорно“ правило за всеки тип контакт, но можете да конфигурирате произволен брой допълнителни „Общи“ правила, за да предоставите други критерии за сканиране за възможни дубликати.

en: You can optionally assign this activity to someone. Assigned activities will appear in their Activities listing at CiviCRM Home.
bg: По желание можете да възложите тази дейност на някого. Възложените дейности ще се покажат в списъка им с дейности в началната страница на CiviCRM.

en: You can optionally set an "active date range" for this contribution page. These dates are currently used by the "Contribution Widget" and "Personal Campaign Pages". The widget will give a "Campaign is over" message if it is accessed outside of the specified range. The "Donate" button will be hidden on Personal Campaign Pages if accessed outside of the specified range.
bg: По желание можете да зададете „активен период от време“ за тази страница за принос. Тези дати в момента се използват от „Приспособлението за принос“ и „Личните страници на кампанията“. Уиджетът ще изведе съобщение „Кампанията приключи“, ако бъде достъпен извън посочения диапазон. Бутонът „Даряване“ ще бъде скрит на страниците на личната кампания, ако бъде достъпен извън посочения диапазон.

en: You can re-enable it by visiting the <a %1>CKEditor Config</a> screen and setting "fullPage = true" under the Advanced Options of the CiviMail preset.
bg: Можете да го активирате отново, като посетите екрана за <a %1>конфигурация на CKEditor</a> и зададете „fullPage = true“ под Разширените опции на предварително зададената CiviMail.

en: You can remove it from your extensions directory.
bg: Можете да го премахнете от Вашата директория с разширения.

en: You can reserve a maximum of %count contact at a time for this survey. | You can reserve a maximum of %count contacts at a time for this survey.
bg[0]: Можете да запазите максимум контакти наведнъж за тази анкета.
bg[1]: Можете да запазите максимум %c контакти наведнъж за тази анкета.

en: You can schedule Mass SMS to be sent starting at a specific date and time, OR you can request that they be sent as soon as possible by checking &quot;Send Immediately&quot;.
bg: Можете да планирате изпращането на масови SMS да започне на определена дата и час, ИЛИ можете да поискате те да бъдат изпратени възможно най-скоро, като поставите отметка на &quot;Изпрати незабавно&quot;.

en: You can schedule this Mass SMS to be sent starting at a specific date and time, OR you can request that it be sent as soon as possible by checking &quot;Send Immediately&quot;.
bg: Можете да насрочите изпращането на този масов SMS да започне на определена дата и час ИЛИ можете да поискате да бъде изпратен възможно най-скоро, като поставите отметка на &quot;Изпрати незабавно&quot;.

en: You can search all contacts for duplicates or limit the results for better performance.
          If you limit by group then it will look for matches with that group both inside and outside of the group.
          You can also limit the contacts in the group to be matched by specifying the number of contacts to match. This can be done in conjunction with a group or separately and is recommended for performance reasons.
bg: Можете да търсите във всички контакти за дубликати или да ограничите резултатите за по-добра производителност.
    Ако ограничите по група, тогава той ще търси съвпадения с тази група както вътре, така и извън групата.
    Можете също да ограничите контактите в групата, за да бъдат съпоставени, като посочите броя на контактите, които да съвпадат. Това може да се направи заедно с група или поотделно и се препоръчва от съображения за ефективност.

en: You can select a pre-configured Event Template to streamline setting up your new event. The information and configuration settings from the selected template will be automatically copied to this new event. You can then add and modify as needed for this specific event instance. Event templates do NOT store the event date and time - so you will definitely need to set those on this page.
bg: Можете да изберете предварително конфигуриран Шаблон за Събитие, за да опростите настройката на вашето ново събитие. Настройките за информация и конфигурация от избрания шаблон ще бъдат автоматично копирани в това ново събитие. След това можете да добавяте и променяте, ако е необходимо, за това конкретно събитие. Шаблоните за събития НЕ съхраняват датата и часа на събитието - така че определено ще трябва да ги зададете на тази страница.

en: You can select an existing Event Template as the basis for the new template you are creating, or you can create the template from scratch.
bg: Можете да изберете съществуващ шаблон за събитие като основа за новия шаблон, който създавате, или можете да създадете шаблона от нулата.

en: You can select an existing organization record here, OR type in the name of a new organization if this person's employer is not already in your database. However, if you want this person to share their work address with their employer AND that organization doesn't exist yet - leave this field blank and use the Shared Address feature in the Address pane below to create the employer record AND enter the employer address. The 'current employer' relationship will be automatically created for you.
bg: Тук можете да изберете съществуващ запис на организация ИЛИ да въведете името на нова организация, ако работодателят на това лице все още не е във Вашата база данни. Въпреки това, ако искате този човек да сподели служебния си адрес със своя работодател И тази организация все още не съществува - оставете това поле празно и използвайте функцията Споделен адрес в панела с адреси по-долу, за да създадете записа на работодателя И въведете адреса на работодателя. Връзката с „текущ работодател“ ще бъде автоматично създадена за вас.

en: You can select maximum %1 contact(s) at a time for voter reservation of this survey.
bg: Можете да изберете максимум %1 контакт(а) наведнъж за резервация на гласоподаватели за тази анкета.

en: You can send a <strong>TEXT</strong> Message using the available text pane.
bg: Можете да изпратите <strong>ТЕКСТОВО</strong> съобщение, като използвате наличния текстов панел.

en: You can send your email as a simple text-only message, as an HTML formatted message, or both. Text-only messages are sufficient for most email communication - and some recipients may prefer not to receive HTML formatted messages.
bg: Можете да изпратите имейла си като обикновено текстово съобщение, като HTML форматирано съобщение или и двете. Само текстовите съобщения са достатъчни за повечето имейл комуникация - и някои получатели може да предпочетат да не получават HTML форматирани съобщения.

en: You can send your email as a simple text-only message, as an HTML formatted message, or both. Text-only messages are sufficient for most email communication, and some recipients may prefer not to receive HTML formatted messages.
bg: Можете да изпратите имейла си като просто текстово съобщение, като HTML форматирано съобщение или и двете. Само текстовите съобщения са достатъчни за повечето съобщения по имейл и някои получатели може да предпочетат да не получават съобщения във формат HTML.

en: You can set a start date for recurring contributions and the first payment will be on that date. For a single post-dated contribution you must select recurring and choose one installment
bg: Можете да зададете начална дата за повтарящи се вноски и първото плащане ще бъде на тази дата. За единична вноска с дата след това трябва да изберете периодично и да изберете една вноска

en: You can set the FROM name and email address for this reminder in these fields. If you leave these fields blank, the default FROM name and email address for your site will be used (Administer > Communications > FROM Email Addresses).
bg: Можете да зададете име и имейл адрес на ОТ за това напомняне в тези полета. Ако оставите тези полета празни, ще се използват името и имейл адресът на ОТ по подразбиране за вашия сайт (Администриране > Комуникации > Имейл адреси ОТ).

en: You can set the correct base page in the <a href="%1">WordPress integration settings</a>.
bg: Можете да зададете правилната базова страница в <a href="%1">настройките за интеграция на WordPress</a>.

en: You can set this to a number other than one to allow multiple membership terms.
bg: Можете да зададете това на число, различно от едно, за да разрешите множество условия за членство.

en: You can set your own background image
bg: Може да зададете свое собствено фоново изображение

en: You can specify the number of installments, or you can leave the number of installments blank if you want to make an open-ended commitment. In either case, you can choose to cancel at any time.
bg: Можете да посочите броя на вноските или да оставите полето с броя на вноските празно, ако искате да поемете отворен ангажимент. И в двата случая можете да изберете да отмените поетия ангажимент по всяко време.

en: You can still preview your page prior to approval
bg: Все още можете да визуализирате страницата си преди одобрение

en: You can support it as well - once you complete the donation, you will be able to create your own Personal Campaign Page!
bg: Можете също да го подкрепите - след като завършите дарението, ще можете да създадете своя лична страница за кампания!

en: You can support it as well - once you complete the registration, you will be able to create your own Personal Campaign Page!
bg: Можете също да го подкрепите - след като завършите регистрацията, ще можете да създадете своя лична страница за кампания!

en: You can update billing details for this automatically renewed membership by <a href="%1">visiting this web page</a>.
bg: Можете да актуализирате данните за фактуриране за това автоматично подновено членство, като 1посетите тази уебстраница1.

en: You can update billing details for this recurring contribution at:
bg: Можете да актуализирате данните за фактуриране за това периодично дарение на:

en: You can update billing details for this recurring contribution by <a href="%1">visiting this web page</a>.
bg: Можете да актуализирате данните за плащане за това повтарящо се дарение, като <a href="%1">посетите тази уеб страница</a>.

en: You can update recurring contribution amount or change the number of installments details for this recurring contribution by <a href="%1">visiting this web page</a>.
bg: Можете да актуализирате сумата на повтарящата се вноска или да промените подробностите за броя на вноските за тази периодична вноска, като <a href="%1">посетите тази уеб страница</a>.

en: You can update recurring contribution amount or change the number of installments for this recurring contribution at:
bg: Можете да актуализирате сумата на периодичната вноска или да промените броя на вноските за тази периодична вноска на:

en: You can update recurring contribution amount or change the number of installments for this recurring contribution by <a href="%1">visiting this web page</a>.
bg: Можете да актуализирате сумата на периодичната вноска или да промените броя на вноските за тази периодична вноска, като <a href="%1">посетите тази уеб страница</a>.

en: You can upload a picture or image to include on your page. Your file should be in .jpg, .gif, or .png format. Recommended image size is 250 x 250 pixels. Images over 360 pixels wide will be automatically resized to fit.
bg: Можете да качите снимка или изображение, които да включите на страницата си. Вашият файл трябва да е във формат .jpg, .gif или .png. Препоръчителният размер на изображението е 250 x 250 пиксела. Изображенията с ширина над 360 пиксела ще бъдат автоматично преоразмерени, за да се поберат.

en: You can upload an image from your computer OR enter a URL for an image already on the Web. If you chose to upload an image file, a 'thumbnail' version will be automatically created for you. If you don't have an image available at this time, you may also choose to display a 'No Image Available' icon by selecting the 'default image'.
bg: Можете да качите изображение от Вашия компютър ИЛИ да въведете URL за изображение, което вече е в мрежата. Ако изберете да качите файл с изображение, за Вас автоматично ще бъде създадена „миниатюрна“ версия. Ако в момента нямате налично изображение, можете също да изберете да покажете икона „Няма налично изображение“, като изберете „изображение по подразбиране“.

en: You can use an address belonging to an existing contact or create a new contact by selecting the desired contact type from the select field. If you link an individual's address to an organization, an employee-employer relationship will be automatically created. If you link an individual's address to a household, a household member relationship is created.
bg: Можете да използвате адрес, принадлежащ на съществуващ контакт, или да създадете нов контакт, като изберете желания тип контакт от полето за избор. Ако свържете адреса на физическо лице с организация, автоматично ще се създаде връзка между служител и работодател. Ако свържете адреса на дадено лице с домакинство, се създава връзка с член на домакинството.

en: You can use different profile for the person who is registering than for "Additional Participants". For example, you may want to require an email address from the person entering the registration while not requiring (or even requesting) emails for additional participants (i.e. their "guests").
bg: Можете да използвате различен профил за лицето, което се регистрира и след това за "Допълнителни участници". Например, може да помолите за имейл адрес лицето, което въвежда регистрацията, като същевременно не изисквате (или дори настоявате за) имейли за допълнителни участници (т.е. техните „гости“).

en: You can use existing CiviCRM Profiles on your page or create profile(s) specifically for use in Online Contribution pages. Go to <a href="%1"><strong>Administer CiviCRM Profiles</strong></a> if you need to review, modify or create profiles (you can come back at any time to select or update the Profile(s) used for this page).
bg: Можете да използвате съществуващи CiviCRM профили на вашата страница или да създадете профил(и) специално за използване в страниците за онлайн принос. Отидете на <a href="%1"><strong>Администриране на CiviCRM профили</strong></a>, ако трябва да прегледате, промените или създадете профили (можете да се върнете по всяко време, за да изберете или актуализирате профила(ите), използвани за тази страница).

en: You can use the links above to schedule or record an activity.
bg: Можете да използвате връзките по-горе, за да планирате или записвате дейност.

en: You can use this page to define one or more general Email Addresses that can be selected as the From Address. EXAMPLE: <em>"Client Services" &lt;clientservices@example.org&gt;</em>
bg: Можете да използвате тази страница, за да дефинирате един или повече общи имейл адреси, които могат да бъдат избрани като адрес от. ПРИМЕР:<em> „Клиентски услуги“ &lt;clientservices@example.org&gt;</em>

en: You can use your favorite editor to create content on your local computer and then <strong>Upload</strong> the files. OR you can <strong>Compose</strong> content directly on the screen.
bg: Можете да използвате любимия си редактор, за да създадете съдържание на Вашия локален компютър и след това да <strong>Качите</strong> файловете. ИЛИ можете да <strong>Композирате</strong> съдържание директно на екрана.

en: You can view and / or restore deleted cases by checking the "Deleted Cases" option under Find Cases.
bg: Можете да преглеждате и/или възстановявате изтрити случаи, като поставите отметка на опцията „Изтрити случаи“ под Намиране на случаи.

en: You can view or revert to the default version of any system workflow message template which you've modified. After upgrades OR if you are having issues with your modified version, it is useful to compare your active version to the default code shown on this screen. You can use the 'Select' buttons below (with copy and paste commands) to copy the default code into a text editor and then compare it to your customized version.
bg: Можете да прегледате или да се върнете към версията по подразбиране на всеки шаблон на съобщение за системен работен поток, който сте променили. След надстройки ИЛИ ако имате проблеми с Вашата модифицирана версия, е полезно да сравните Вашата активна версия с кода по подразбиране, показан на този екран. Можете да използвате бутоните „Избор“ по-долу (с команди за копиране и поставяне), за да копирате кода по подразбиране в текстов редактор и след това да го сравните с Вашата персонализирана версия.

en: You can't connect an address to itself
bg: Не можете да свържете адрес със самия себе си

en: You can:
bg: Можете да:

en: You cannot add a new record as  maximum allowed limit is reached
bg: Не можете да добавите нов запис, тъй като е достигнато максимално разрешеното ограничение

en: You cannot change the account type since this financial account refers to a financial item having an account type of Revenue/Liability.
bg: Не можете да промените типа на сметката, тъй като тази финансова сметка се отнася до финансова позиция с тип на сметката Приход/Задължение.

en: You cannot combine profiles of multiple types.
bg: Не можете да комбинирате профили от няколко типа.

en: You cannot configure multi-record custom fields belonging to different custom sets in one profile
bg: Не можете да конфигурирате персонализирани полета с множество записи, принадлежащи към различни персонализирани набори в един профил

en: You cannot delete this Contribution Page because it has already been used to submit a contribution or membership payment. It is recommended that your disable the page instead of deleting it, to preserve the integrity of your contribution records. If you do want to completely delete this contribution page, you first need to search for and delete all of the contribution transactions associated with this page in CiviContribute.
bg: Не можете да изтриете тази страница за принос, защото вече е била използвана за изпращане на принос или членско плащане. Препоръчително е да деактивирате страницата, вместо да я изтривате, за да запазите целостта на Вашите записи за принос. Ако искате да изтриете напълно тази страница за дарение, първо трябва да потърсите и изтриете всички трансакции с дарения, свързани с тази страница в CiviContribute.

en: You cannot enable both Membership Signup and a Contribution Price Set on the same online contribution page.
bg: Не можете да активирате едновременно Регистрацията за Зленство и Зададената Цена за Принос на една и съща страница за онлайн принос.

en: You cannot enable both Recurring Contributions AND Pledges on the same online contribution page.
bg: Не можете да активирате както Повтарящи се вноски, така и вноски на една и съща страница за онлайн вноски.

en: You cannot enable both Recurring Contributions and Auto-renew memberships on the same online contribution page
bg: Не можете да активирате както Повтарящи се Приноси, така и автоматично подновяване на членство на една и съща страница за онлайн приноси

en: You cannot enable both Recurring Contributions and Auto-renew memberships on the same online contribution page.
bg: Не можете да активирате едновременно Повтарящи се вноски и Автоматично подновяване на членството на една и съща страница за онлайн вноски.

en: You cannot enable both a Contribution Price Set and Membership Signup on the same online contribution page.
bg: Не можете да активирате едновременно набор от цени за принос и регистрация за членство на една и съща страница за онлайн принос.

en: You cannot enter multiple soft credits for the same contact.
bg: Не можете да въведете няколко меки кредита за един и същи контакт.

en: You cannot export batches which have already been exported.
bg: Не можете да експортирате партиди, които вече са били експортирани.

en: You cannot group by soft credit when displaying contributions only.  Please uncheck "Soft Credit" in the Grouping tab.
bg: Не можете да групирате по мек кредит, когато показвате само приноси. Моля, премахнете отметката от „Мек кредит“ в раздела Групиране.

en: You cannot have auto-renewal on if you are paying later.
bg: Не можете да включите автоматично подновяване, ако плащате по-късно.

en: You cannot modify relationship type because there are membership records associated with this membership type.
bg: Не можете да променяте вида на взаимоотношенията, защото има записи за членство, свързани с този вид членство.

en: You cannot record scheduled SMS activity
bg: Не можете да записвате планирана SMS дейност

en: You cannot record scheduled email activity.
bg: Не можете да записвате планирани имейл дейности.

en: You cannot remove an account with a %1 relationship because it is being referenced by one or more of the following types of records: Contributions, Contribution Pages, or Membership Types. Consider disabling this type instead if you no longer want it used.
bg: Не можете да премахнете акаунт с връзка %1, тъй като той се споменава от един или повече от следните типове записи: Приноси, Страници за приноси или Типове членство. Помислете вместо това да деактивирате този тип, ако вече не искате да се използва.

en: You cannot remove an account with a %1 relationship while the Financial Type is used for a Premium.
bg: Не можете да премахнете акаунт с връзка %1, докато финансовият тип се използва за Премиум.

en: You cannot select more than %1 choices. For more complex functionality, please use a Price Set.
bg: Не можете да изберете повече от %1 възможности. За по-сложна функционалност, моля, използвайте Ценови Комплект.

en: You cannot set up a recurring contribution if you are not paying online by credit card.
bg: Не можете да настроите периодична вноска, ако не плащате онлайн с кредитна карта.

en: You cannot update this payment as it is tied to a payment processor
bg: Не можете да актуализирате това плащане, тъй като е свързано с процесор за плащане

en: You cannot use "Add Contacts to Group" action unless contacts fields are selected.
bg: Не можете да използвате действието „Добавяне на контакти към група“, освен ако полетата за контакти не са избрани.

en: You cannot use 'id' as a field label.
bg: Не можете да използвате 'id' като етикет на поле.

en: You cannot use a Membership Price Set when the Contribution Amounts section is enabled. Click the Memberships tab above, and select your Membership Price Set on that form. Membership Price Sets may include additional fields for non-membership options that require an additional fee (e.g. magazine subscription) or an additional voluntary contribution.
bg: Не можете да използвате набор от цени за членство, когато разделът Суми на вноските е активиран. Щракнете върху раздела „Членства“ по-горе и изберете вашата цена за членство в този формуляр. Ценовите комплекти за членство може да включват допълнителни полета за опции без членство, които изискват допълнителна такса (напр. абонамент за списание) или допълнително доброволно дарение.

en: You do not appear to have any active membership types configured, please add an active membership type and try again.
bg: Изглежда, че нямате конфигурирани активни видове членство, моля, добавете активен вид членство и опитайте отново.

en: You do not have access to add notes.
bg: Нямате достъп за добавяне на бележки.

en: You do not have access to delete this note.
bg: Нямате достъп да изтриете тази бележка.

en: You do not have access to edit this note.
bg: Нямате достъп за редактиране на тази бележка.

en: You do not have access to this note.
bg: Нямате достъп до тази бележка.

en: You do not have all the permissions needed for this page.
bg: Не разполагате с всички необходими разрешения за тази страница.

en: You do not have any Open Data Entry Batches.
bg: Нямате отворени партиди за въвеждане на данни.

en: You do not have any active %1
bg: Нямате активен %1

en: You do not have any active Personal Campaign pages.
bg: Нямате активни страници за лична кампания.

en: You do not have any private reports. To add a report to this section, edit the Report Settings for a report and set 'Add to My Reports' to Yes.
bg: Нямате лични отчети. За да добавите отчет към този раздел, редактирайте настройките на отчета за отчет и задайте „Добавяне към моите отчети“ на Да.

en: You do not have permission to Delete Report.
bg: Нямате разрешение за изтриване на отчета.

en: You do not have permission to access this case.
bg: Нямате разрешение за достъп до този случай.

en: You do not have permission to access this contact.
bg: Нямате разрешение за достъп до този контакт.

en: You do not have permission to access this event registration. Contact the site administrator if you need assistance.
bg: Нямате разрешение за достъп до регистрацията на това събитие. Свържете се с администратора на сайта, ако имате нужда от помощ.

en: You do not have permission to access this mailing report
bg: Нямате разрешение за достъп до този доклад за изпращане по пощата

en: You do not have permission to access this page
bg: Вие нямате права за достъп до тази страница

en: You do not have permission to access this page.
bg: Вие нямате разрешение за достъп в тази страница

en: You do not have permission to access this report.
bg: Нямате разрешение за достъп до този отчет.

en: You do not have permission to administer reserved tags.
bg: Нямате разрешение да администрирате запазени тагове.

en: You do not have permission to cancel this recurring contribution.
bg: Нямате разрешение да анулирате това повтарящо се дарение.

en: You do not have permission to delete this contact.
bg: Нямате разрешение да изтриете този контакт.

en: You do not have permission to delete this contact. Note: you can delete contacts if you can edit them.
bg: Нямате разрешение да изтриете този контакт. Забележка: може да изтриете контакти, ако е позволено да ги редактирате.

en: You do not have permission to edit this contact record. Contact the site administrator if you need assistance.
bg: Нямате разрешение да редактирате този запис на контакт. Свържете се с администратора на сайта, ако имате нужда от помощ.

en: You do not have permission to execute this url
bg: Нямате разрешение да изпълните този URL адрес

en: You do not have permission to force merge duplicate contact records
bg: Нямате разрешение за принудително сливане на дублиращи се записи за контакти

en: You do not have permission to make changes to the record
bg: Нямате разрешение да правите промени в записа

en: You do not have permission to modify smart groups
bg: Нямате разрешение да променяте смарт групи

en: You do not have permission to register for this event
bg: Нямате разрешение да се регистрирате за това събитие

en: You do not have permission to send SMS
bg: Нямате разрешение да изпращате SMS

en: You do not have permission to view requested page.
bg: Нямате разрешение да видите заявената страница.

en: You do not have permission to view this contact record. Contact the site administrator if you need assistance.
bg: Нямате разрешение да видите този запис за контакт. Свържете се с администратора на сайта, ако имате нужда от помощ.

en: You do not have permission to view this event
bg: Нямате разрешение да видите това събитие

en: You do not have permission to view this page.
bg: Нямате разрешение да видите тази страница.

en: You do not have sufficient permission to change settings for this reserved group.
bg: Нямате нужното разрешение да промените настройките на тази запазена група.

en: You do not have sufficient permission to delete this reserved group.
bg: Нямате необходимото разрешение да изтриете тази запазена група.

en: You do not have sufficient permission to delete this reserved tag.
bg: Нямате достатъчно разрешение да изтриете този запазен маркер.

en: You do not have sufficient permission to edit this reserved tag.
bg: Нямате достатъчно разрешение да редактирате този запазен маркер.

en: You do not have sufficient permission to edit this tagset.
bg: Нямате достатъчно разрешение да редактирате този набор от маркери.

en: You do not have sufficient permission to transfer/cancel this participant.
bg: Нямате разрешение да прехвърлите/отмените този участник.

en: You do not have the necessary permission to edit this contact.
bg: Нямате достатъчно права да редактирате този контакт

en: You do not have the necessary permission to view this contact.
bg: Нямате необходимото разрешение за преглед на този контакт.

en: You don't have logging enabled on some tables. This may cause errors on performing insert/update operation on them.
bg: Нямате активирано регистриране на някои таблици. Това може да доведе до грешки при извършване на операция вмъкване/актуализация върху тях.

en: You don't have permission to access this page
bg: Нямате разрешение за достъп до тази страница

en: You dont have permission to %1 this batch
bg: Нямате разрешение за %1 тази партида

en: You have a current Lifetime Membership which does not need to be renewed.
bg: Имате текущо доживотно членство, което не е необходимо да се подновява.

en: You have a pending subscription to the %1 mailing list. To confirm this subscription, reply to this email or click <a href="%2">here</a>.
bg: Имате чакащ абонамент за пощенския списък %1. За да потвърдите този абонамент, отговорете на този имейл или щракнете <a href="%2">тук</a>.

en: You have a pending subscription to the %1 mailing list. To confirm this subscription, reply to this email or click on this link: %2
bg: Имате чакащ абонамент за пощенския списък %1. За да потвърдите този абонамент, отговорете на този имейл или щракнете върху тази връзка: %2

en: You have already added a primary location field of this type: %1
bg: Вече сте добавили основно поле за местоположение от този тип: %1

en: You have already signed this petition but we<strong>need to confirm your email address</strong>.
bg: Вече сте подписали тази петиция, но <strong>трябва да потвърдим Вашия имейл адрес</strong>.

en: You have already signed this petition but you still <b>need to verify your email address</b>.
bg: Вече сте подписали тази петиция, но все още <b>трябва да потвърдите своя имейл адрес</b>.

en: You have already signed this petition.
bg: Вече сте подписали тази петиция.

en: You have been added to the WAIT LIST for this event.
bg: Вие сте добавени в СПИСЪКА НА ИЗЧАКВАНЕ за това събитие.

en: You have been re-subscribed to the following groups: %1. You can un-subscribe by mailing %2 or clicking %3
bg: Бяхте повторно абонирани за следните групи: %1. Можете да прекратите абонамента, като изпратите %2 или щракнете върху %3

en: You have been re-subscribed to the following groups: %1. You can un-subscribe by mailing %2 or clicking <a href="%3">here</a>.
bg: Бяхте повторно абонирани за следните групи: %1. Можете да прекратите абонамента, като изпратите имейл на %2 или щракнете <a href="%3">тук</a>.

en: You have been returned to the start of the registration process and any sold out events have been removed from your selections. You will not be able to continue until you review your booking and select different events if you wish.
bg: Вие бяхте върнати в началото на процеса на регистрация и всички разпродадени събития са премахнати от вашия избор. Няма да можете да продължите, докато не прегледате резервацията си и не изберете различни събития, ако желаете.

en: You have been un-subscribed from the following groups: %1. You can re-subscribe by mailing %2 or clicking %3
bg: Отменихте абонамента си за следните групи: %1. Можете да се абонирате отново, като изпратите %2 или щракнете върху %3

en: You have been un-subscribed from the following groups: %1. You can re-subscribe by mailing %2 or clicking <a href="%3">here</a>.
bg: Отменихте абонамента си за следните групи: %1. Можете да се абонирате отново, като изпратите %2 или щракнете <a href="%3">тук</a>.

en: You have defined CIVICRM_MAIL_LOG - no mail will be sent.  Your %1 settings have not been tested.
bg: Вие сте дефинирали CIVICRM_MAIL_LOG - няма да се изпраща имейл. Вашите настройки %1 не са тествани.

en: You have defined CIVICRM_MAIL_LOG_AND_SEND - mail will be logged.
bg: Вие сте дефинирали CIVICRM_MAIL_LOG_AND_SEND - пощата ще се регистрира.

en: You have enabled the County option. Please ensure you populate the county table in your CiviCRM Database. You can find extensions to populate counties in the <a %1>CiviCRM Extensions Directory</a>.
bg: Вие сте активирали опцията Окръг. Моля, уверете се, че сте попълнили таблицата с окръг във Вашата база данни CiviCRM. Можете да намерите разширения за попълване на окръзи в <a %1>Директорията за Разширения на CiviCRM</a>.

en: You have indicated that this is a paid event, but no payment option has been selected. If this is not a paid event, please select the "No" option at the top of the page. If this is a paid event, please select at least one payment processor and/or enable the pay later option.
bg: Посочили сте, че това е платено събитие, но не е избрана опция за плащане. Ако това не е платено събитие, моля, изберете опцията „Не“ в горната част на страницата. Ако това е платено събитие, моля, изберете поне един процесор за плащане и/или активирайте опцията за плащане по-късно.

en: You have listed fixed contribution options or selected a price set, but no payment option has been selected. Please select at least one payment processor and/or enable the pay later option.
bg: Посочили сте опции за фиксирани вноски или сте избрали набор от цени, но не е избрана опция за плащане. Моля, изберете поне един процесор за плащане и/или активирайте опцията за плащане по-късно.

en: You have no A/B mailings
bg: Нямате A/Б писма

en: You have no Grants registered in your database.
bg: Нямате регистрирани субсидии във Вашата база данни.

en: You have received a donation at your personal page
bg: Получихте дарение на личната си страница

en: You have selected "Disable Outbound Email". A test email can not be sent.
bg: Избрали сте „Деактивиране на изходящ имейл“. Пробен имейл не може да бъде изпратен.

en: You have selected "Redirect to Database". A test email can not be sent.
bg: Избрали сте „Пренасочване към база данни“. Пробен имейл не може да бъде изпратен.

en: You have selected an email Selection Method without specifying a Location Type. Please go back and change your recipient settings (using the wrench icon next to "Recipients").
bg: Избрали сте Метод за Избор на имейл, без да посочите Тип Местоположение. Моля, върнете се и променете настройките на получателя си (използвайки иконата на гаечен ключ до „Получатели“).

en: You have selected multiple memberships for the same organization or entity. Please review your selections and choose only one membership per entity.
bg: Избрали сте няколко членства за една и съща организация или юридическо лице. Моля, прегледайте избора си и изберете само едно членство на субект.

en: You have selected multiple memberships for the same organization or entity. Please review your selections and choose only one membership per entity. Contact the site administrator if you need assistance.
bg: Избрали сте няколко членства за една и съща организация или юридическо лице. Моля, прегледайте избора си и изберете само едно членство на юридическо лице. Свържете се с администратора на сайта, ако имате нужда от помощ.

en: You have selected the table cell separator, but one or more token fields are not placed inside a table cell. This would result in invalid HTML, so comma separators have been used instead.
bg: Избрали сте разделителя на клетките на таблицата, но едно или повече полета за токени не са поставени в клетка на таблица. Това би довело до невалиден HTML, така че вместо него са използвани разделители със запетаи.

en: You have selected to make this field public but have not enabled any public price options. Please update your selections to include a public price option, or make this field admin visibility only.
bg: Избрахте да направите това поле публично, но не сте активирали никакви публични ценови опции. Моля, актуализирайте избора си, за да включите опция за публична цена или направете това поле видимо само за администратори.

en: You have skipped last participant and which result into event having enough spaces, but your registration require approval, Once your registration has been reviewed, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.
bg: Не добавихте последния участник и така събитието има достатъчно места, но вашата регистрация изисква одобрение. След като регистрацията ви бъде прегледана, ще получите имейл с връзка към уеб страница, където можете да завършите процеса на регистрация.

en: You have skipped last participant and which result into event having enough spaces, hence your group become as register participants though you selected on wait list.
bg: Вие не добавихте последния участник и така събитието има достатъчно места, следователно вашата група става като регистрираните участници, въпреки че сте избрали списъка за чакане.

en: You have specified the status Partially Paid but have entered an amount that equals or exceeds the amount due. Please adjust the status of the payment or the amount
bg: Вие сте посочили статус Частично платено, но сте въвели сума, която е равна или надвишава дължимата сума. Моля, коригирайте състоянието на плащането или сумата

en: You have successfully completed %1 recurring contributions. Thank you.
bg: Вие завършихте успешно %1 повтарящи се вноски. Благодарим Ви.

en: You have tried to access a report that does not exist.
bg: Опитахте се да получите достъп до отчет, който не съществува.

en: You have unsaved changes.
bg: Имате незапазени промени.

en: You may allow users to join a waitlist when the event is full (by checking the box below).
bg: Можете да разрешите на потребителите да се присъединят към списък с чакащи, когато събитието е пълно (като поставите отметка в квадратчето по-долу).

en: You may allow users to join a waitlist when the event is full. To enable this feature you must first enable the Participant Statuses used by the waitlist work-flow (click the wrench icon, or navigate to Administer » CiviEvent » Participant Statuses). Then reload this form and check 'Offer a Waitlist?'.
bg: Можете да разрешите на потребителите да се присъединят към списък с чакащи, когато събитието е пълно. За да активирате тази функция, първо трябва да активирате статусите на участниците, използвани от работния поток на списъка на чакащите (щракнете върху иконата на гаечен ключ или отидете до Администриране » CiviEvent » Статуси на участници). След това презаредете този формуляр и отметнете „Оферта на списък с чакащи?“.

en: You may also configure events to require administrative approval prior to participants completing the registration process. To enable this feature you must first enable the Participant Statuses used by the approval work-flow (Administer » CiviEvent » Participant Statuses). Then reload this form and check 'Require participant approval?'.
bg: Можете също така да конфигурирате събития да изискват административно одобрение, преди участниците да завършат процеса на регистрация. За да активирате тази функция, първо трябва да активирате Статусите на Участниците, използвани от работния поток за одобрение (Администриране » CiviEvent » Статуси на участници). След това презаредете този формуляр и отметнете „Изискване на одобрение на участник?“.

en: You may also create a customized greeting and use field tokens to insert fields of your choice. For more information on available tokens, see the online documentation %1.
bg: Можете също да създадете персонализиран поздрав и да използвате токени на полета, за да вмъкнете полета по Ваш избор. За повече информация относно наличните токени вижте онлайн документацията %1.

en: You may also optionally set an MD5 Hash Key to verify that responses come directly from Authorize.Net. Login to your merchant account and navigate to <strong>Account Settings</strong>. Select MD5-Hash and enter a new hash value. This can be just about any string of characters or words. Then enter the exact same value here.
bg: Можете също така по желание да зададете MD5 хеш ключ, за да проверите дали отговорите идват директно от Authorize.Net. Влезте в акаунта си на търговец и отворете <strong>Настройки на акаунта</strong>. Изберете MD5-хеш и въведете нова хеш стойност. Това може да бъде почти всеки низ от знаци или думи. След това въведете абсолютно същата стойност тук.

en: You may choose to email invoice to contributors OR download a PDF file containing one invoice per page to your local computer by clicking <strong>Process Invoice(s)</strong> . Your browser may display the file for you automatically, or you may need to open it for printing using any PDF reader (such as Adobe&reg; Reader).
bg: Можете да изберете да изпратите фактура по имейл до сътрудниците ИЛИ да изтеглите PDF файл, съдържащ по една фактура на страница, на Вашия локален компютър, като щракнете върху <strong>Обработване на фактура(и)</strong>. Вашият браузър може да Ви покаже файла автоматично или може да се наложи да го отворите за печат с помощта на всеки PDF четец (като Adobe&reg; Reader).

en: You may choose to email receipts to contributors OR download a PDF file containing one receipt per page to your local computer by clicking <strong>Process Receipt(s)</strong>. Your browser may display the file for you automatically, or you may need to open it for printing using any PDF reader (such as Adobe&reg; Reader).
bg: Можете да изберете да изпращате разписки по имейл до сътрудниците ИЛИ да изтеглите PDF файл, съдържащ по една разписка на страница, на Вашия локален компютър, като щракнете върху <strong>Обработване на разписка(и)</strong>. Вашият браузър може да Ви покаже файла автоматично или може да се наложи да го отворите за печат с помощта на всеки PDF четец (като Adobe&reg; Reader).

en: You may choose to include a pre-configured Footer block below your message. This is a good place to include the required unsubscribe, opt-out and postal address tokens.
bg: Можете да изберете да включите предварително конфигуриран блок на долен колонтитул под Вашето съобщение. Това е добро място да включите необходимите токени за отписване, отказване и пощенски адрес.

en: You may choose to include a pre-configured Header block above your message.
bg: Можете да изберете да включите предварително конфигуриран Заглавен блок над Вашето съобщение.

en: You may choose to record the payment method used for each contribution and fee. Reserved payment methods are required - you may modify their labels but they can not be deleted (e.g. Check, Credit Card, Debit Card). If your site requires additional payment methods, you can add them here. You can associate each payment method with a Financial Account which specifies where the payment is going (e.g. a bank account for checks and cash).
bg: Можете да изберете да запишете метода на плащане, използван за всяка вноска и такса. Необходими са запазени методи на плащане - можете да промените техните етикети, но те не могат да бъдат изтрити (напр. чек, кредитна карта, дебитна карта). Ако Вашият сайт изисква допълнителни методи за плащане, можете да ги добавите тук. Можете да свържете всеки метод на плащане с финансова сметка, която посочва къде отива плащането (напр. банкова сметка за чекове и пари в брой).

en: You may configure these settings using absolute URLs or URL variables.
bg: Можете да конфигурирате тези настройки, като използвате абсолютни URL адреси или URL променливи.

en: You may configure these upload directories using absolute paths or path variables.
bg: Можете да конфигурирате тези директории за качване, като използвате абсолютни пътища или променливи на пътя.

en: You may enter a negative amount value if the field or option is being used to discount the total price.
bg: Можете да въведете отрицателна стойност на сумата, ако полето или опцията се използват за отстъпка от общата цена.

en: You may enter a negative amount value if the field or option is being used to discount the total price. Use a price of 1 and Display Amount off (unchecked) to allow a user to enter a contribution amount in a Text / Numeric Quantity field.
bg: Можете да въведете отрицателна стойност на сумата, ако полето или опцията се използват за отстъпка от общата цена. Използвайте цена 1 и изключено показване на сумата (без отметка), за да позволите на потребителя да въведе сума на дарение в текстово/числово поле за количество.

en: You may include tokens to represent fields (like a contact's "first name") in the message subject and body. These will be replaced with the actual value of the corresponding field in the outgoing message. Click "Insert Tokens" for a searchable list of available tokens.
bg: Можете да включите токени за представяне на полета (като „първо име“ на контакт) в темата и тялото на съобщението. Те ще бъдат заменени с действителната стойност на съответното поле в изходящото съобщение. Щракнете върху „Вмъкване на токени“ за списък с налични токени с възможност за търсене.

en: You may need to check that: <ul><li>(a) the path and URL match,</li><li> (b) the httpd/htaccess policy allows requests for files inside this folder,</li><li>and (c) the web domain matches the normal web domain.</ul>
bg: Може да се наложи да проверите дали: <ul><li>(a) пътят и URL адресът съвпадат, </li><li>(b) политиката за httpd/htaccess позволява заявки за файлове в тази папка </li><li>и (c) уеб домейнът съответства на нормалния уеб домейн.</ul>

en: You may only select one contact field per reminder
bg: Можете да изберете само едно поле за контакт за всяко напомняне.

en: You may optionally record the actual cost of this premium to your organization. This may be useful when evaluating net return for this incentive.
bg: По желание можете да запишете действителната цена на тази премия за вашата организация. Това може да бъде полезно при оценката на нетната възвръщаемост за този стимул.

en: You may override the ts() function in CiviCRM by defining your own translation function.
bg: Можете да замените функцията ts() в CiviCRM, като дефинирате своя собствена функция за превод.

en: You may specify one or more email addresses to receive a blind carbon copy (bcc) of the confirmation email. Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org).
bg: Можете да посочите един или повече имейл адреси, за да получите сляпо копие (bcc) на имейла за потвърждение. Няколко имейл адреса трябва да бъдат разделени със запетая (напр. jane@example.org, paula@example.org).

en: You may transfer your registration to another participant or cancel your registration up to %1 hours %2 the event.
bg: Можете да прехвърлите регистрацията си на друг участник или да отмените регистрацията си до %1 часа %2 събитието.

en: You may want to collect information from contributors beyond what is required to make a contribution. For example, you may want to inquire about volunteer availability and skills. Add any number of fields to your contribution form by selecting CiviCRM Profiles (collections of fields) to include at the beginning of the page, and/or at the bottom.
bg: Може да искате да събирате информация от сътрудници извън това, което се изисква, за да направите принос. Например, може да искате да попитате за наличността и уменията на доброволци. Добавете произволен брой полета към Вашия формуляр за принос, като изберете CiviCRM профили (колекции от полета), които да включите в началото на страницата и/или в долната й част.

en: You must be logged in to view this page.
bg: Трябва да сте влезли, за да видите тази страница.

en: You must be logged in to your account to access the editing options above. (If you visit this page without logging in, you will be viewing the page in "live" mode - as your visitors and friends see it.)
bg: Трябва да сте влезли в акаунта си, за да получите достъп до опциите за редактиране по-горе. (Ако посетите тази страница, без да сте влезли, ще видите страницата в режим „на живо“ – както я виждат Вашите посетители и приятели.)

en: You must choose 'Admin' visibility for this price option, as it belongs to a field with 'Admin' visibility.
bg: Трябва да изберете видимост „Администратор“ за тази ценова опция, тъй като тя принадлежи към поле с видимост „Администратор“.

en: You must contribute at least %1 to get this item
bg: Трябва да допринесете поне %1, за да получите този артикул

en: You must contribute more to get that item
bg: Трябва да допринесете повече, за да получите този артикул

en: You must enable the Membership Block for this Contribution Page if you want to include a Profile with Membership fields.
bg: Трябва да активирате блока за членство за тази страница за принос, ако искате да включите профил с полета за членство.

en: You must have at least the test or live section filled
bg: Трябва да имате попълнен поне раздела за тест или на живо

en: You must have at least the user_name specified
bg: Трябва да имате посочено поне user_name

en: You must provide values for all three Address Standardization fields.
bg: Трябва да предоставите стойности и за трите полета за стандартизация на адреси.

en: You must select a Multiple Choice Option set if you chose Reuse an existing set.
bg: Трябва да изберете набор от опции с множество опции, ако сте избрали Повторно използване на съществуващ набор.

en: You must select at least 2 tags for merging.
bg: Трябва да изберете поне 2 етикета за обединяване.

en: You must select at least one email recipient type.
bg: Възложено на контакт

en: You must select both a CiviCRM Group and a Drupal Role from the "Association Rule" section.
bg: Трябва да изберете CiviCRM група и Drupal роля от секцията „Правило за асоцииране“.

en: You must select both a CiviMember Membership Type and a Drupal Role from the "Association Rule" section.
bg: Трябва да изберете както тип членство на CiviMember, така и роля на Drupal от секцията „Правило за асоцииране“.

en: You need PHP version %1 or later, only %2 is installed. Please upgrade your server, or ask your web-host to do so.
bg: Имате нужда от PHP версия %1 или по-нова, инсталиран е само %2. Моля, надстройте Вашия сървър или помолете Вашия уеб хост да го направи.

en: You need more than one custom group to move fields
bg: Имате нужда от повече от една персонализирана група, за да преместите полета

en: You need to configure a Mapping Provider before using this feature (Administer > System Settings > Mapping and Geocoding).
bg: Трябва да конфигурирате доставчик на картографиране, преди да използвате тази функция (Администриране > Системни настройки > Картографиране и геокодиране).

en: You need to enable CiviContribute before enabling CiviPledge.
bg: Трябва да активирате CiviContribute, преди да активирате CiviPledge.

en: You need to enable Separate Membership Payment when online contribution page is configured for both Membership and Recurring Contribution
bg: Трябва да активирате отделно плащане за членство, когато страницата за онлайн принос е конфигурирана както за Членство, така и за Повтарящ се Принос

en: You need to enable Separate Membership Payment when online contribution page is configured for both Membership and Recurring Contribution.
bg: Трябва да активирате отделно плащане за членство, когато страницата за онлайн вноски е конфигурирана както за членство, така и за периодични вноски.

en: You need to have at least one <a href="%1">Membership Type</a> with 'Public' visibility in order to enable self-service Membership Signup and Renewal.
bg: Трябва да имате поне един <a href="%1">Вид Членство</a> с видимост „Публично“, за да активирате регистрация и подновяване на членство на самообслужване.

en: You need to select the type of record that this set of custom fields is applicable for.
bg: Трябва да изберете типа запис, за който е приложим този набор от персонализирани полета.

en: You need to set up a secure server before you can use the Force Secure URLs option
bg: Трябва да настроите защитен сървър, преди да можете да използвате опцията Force Secure URLs

en: You need to setup and load Case and Activity configuration files before you can begin using the CiviCase component.
bg: Трябва да настроите и заредите конфигурационните файлове на Случай и Дейност, преди да започнете да използвате компонента CiviCase.

en: You need to use a Port other than the default port 25 in your environment.
bg: Трябва да използвате порт, различен от порта по подразбиране 25 във Вашата среда.

en: You only have %1 allocated
bg: Имате само %1 разпределен

en: You seem to be using an unsupported webserver. The server variables SCRIPT_NAME, HTTP_HOST, SCRIPT_FILENAME need to be set.
bg: Изглежда, че използвате неподдържан уеб сървър. Сървърните променливи SCRIPT_NAME, HTTP_HOST, SCRIPT_FILENAME трябва да бъдат зададени.

en: You seem to have deleted the relationship type 'Employee of'
bg: Изглежда сте изтрили типа връзка "Служител на".

en: You seem to have deleted the relationship type 'Household Member of'
bg: Изглежда сте изтрили типа взаимоотношение "Член на домакинството на".

en: You should move the membership related fields configured in %1 to the 'On Behalf' profile for this Contribution Page
bg: Трябва да преместите свързаните с членството полета, конфигурирани в %1, в профила „От името“ за тази страница за принос

en: You should move the membership related fields in the "On Behalf" profile for this Contribution Page
bg: Трябва да преместите свързаните с членството полета в профила „От името“ за тази страница за принос

en: You were registered by:
bg: Бяхте регистрирани от:

en: You will also need to change Drupal permissions so anonymous users can make contributions, register for events and / or use profiles to enter contact information.
bg: Ще трябва също да промените разрешенията на Drupal, така че анонимните потребители да могат да правят приноси, да се регистрират за събития и/или да използват профили, за да въвеждат информация за контакт.

en: You will also use tokens to insert Unsubscribe, Opt out and Forwarding links in your message.
bg: Също така ще използвате токени, за да вмъкнете връзки за отписване, отказ и препращане във вашето съобщение.

en: You will need to configure the %1 settings for your Payment Processor before you can submit a credit card transactions.
bg: Ще трябва да конфигурирате настройките %1 за Вашия процесор за плащане, преди да можете да подадете транзакции с кредитна карта.

en: You will need to create a Profile containing the %1 fields you want to edit before you can use Update multiple %2. Navigate to Administer > Customize Data and Screens > Profiles to configure a Profile. Consult the online Administrator documentation for more information.
bg: Ще трябва да създадете профил, съдържащ %1 полета, които искате да редактирате, преди да можете да използвате Актуализиране на няколко %2. Придвижете се до Администриране > Персонализиране на данни и екрани > Профили, за да конфигурирате профил. Консултирайте се с онлайн документацията на администратора за повече информация.

en: You will need to create a Profile containing the %1 fields you want to edit before you can use Update multiple activities. Navigate to Administer > Customize Data and Screens > Profiles to configure a Profile. Consult the online Administrator documentation for more information.
bg: Ще трябва да създадете Профил, съдържащ %1 полета, които искате да редактирате, преди да можете да използвате Актуализиране на множество дейности. Придвижете се до Администриране > Персонализиране на данни и екрани > Профили, за да конфигурирате профил. Консултирайте се с онлайн документацията на администратора за повече информация.

en: You will need to create a Profile containing the %1 fields you want to edit before you can use Update multiple contributions. Navigate to Administer CiviCRM > Customize Data and Screens > CiviCRM Profile to configure a Profile. Consult the online Administrator documentation for more information.
bg: Ще трябва да създадете профил, съдържащ %1 полета, които искате да редактирате, преди да можете да използвате Актуализиране на множество приноси. Отидете до Администриране на CiviCRM > Персонализиране на данни и екрани > Профил на CiviCRM, за да конфигурирате профил. Консултирайте се с онлайн документацията на администратора за повече информация.

en: You will need to create a Profile containing the %1 fields you want to edit before you can use Update multiple memberships. Navigate to Administer CiviCRM >> CiviCRM Profile to configure a Profile. Consult the online Administrator documentation for more information.
bg: Ще трябва да създадете Профил, съдържащ %1 полета, които искате да редактирате, преди да можете да използвате Актуализиране на няколко членства. Отидете до Администриране на CiviCRM >> CiviCRM Профил, за да конфигурирате профил. Консултирайте се с онлайн документацията на Администратора за повече информация.

en: You will need to select and configure a supported payment processor (currently Authorize.Net, PayPal Pro, or PayPal Website Standard) in order to offer automatically renewing memberships.
bg: Ще трябва да изберете и конфигурирате поддържан процесор за плащане (понастоящем Authorize.Net, PayPal Pro или PayPal Website Standard), за да предлагате автоматично подновяване на членство.

en: You will need to set Access Control permissions to include 'view event participants' for any Roles you want to access this listing.
bg: Ще трябва да зададете Разрешения за Контрол на достъпа, за да включите „преглед на участниците в събитието“ за всички роли, до които искате да получите достъп до този списък.

en: You will not be able to delete this membership status if there are existing memberships with this status. You will need to check all your membership status rules afterwards to ensure that a valid status will always be available.
bg: Няма да можете да изтриете този статус на членство, ако има съществуващи членства с този статус. След това ще трябва да проверите всичките си правила за статус на членство, за да сте сигурни, че валидният статус винаги ще бъде наличен.

en: You will not be able to install extensions at this time because your installation of PHP does not support ZIP archives. Please ask your system administrator to install the standard PHP-ZIP extension.
bg: В момента няма да можете да инсталирате разширения, защото инсталацията ви на PHP не поддържа ZIP архиви. Моля, помолете вашия системен администратор да инсталира стандартното PHP-ZIP разширение.

en: You will not be able to install/upgrade %1 until you have installed the %2 extension.
bg: Няма да можете да инсталирате/надстроите %1, докато не инсталирате разширението %2.

en: You will not be able to send an acknowledgment for this pledge because there is no email address recorded for this contact. If you want a acknowledgment to be sent when this pledge is recorded, click Cancel and then click Edit from the Summary tab to add an email address before recording the pledge.
bg: Няма да можете да изпратите потвърждение за този залог, защото няма записан имейл адрес за този контакт. Ако искате да бъде изпратено потвърждение, когато този залог бъде записан, щракнете върху Отказ и след това върху Редактиране от раздела Резюме, за да добавите имейл адрес, преди да запишете залога.

en: You will not be able to send an automatic email receipt for this Membership because there is no email address recorded for this contact. If you want a receipt to be sent when this Membership is recorded, click Cancel and then click Edit from the Summary tab to add an email address before recording the Membership.
bg: Няма да можете да изпратите автоматична разписка по имейл за това членство, защото няма записан имейл адрес за този контакт. Ако искате да бъде изпратена разписка, когато това членство бъде записано, изберете Отказ и след това изберете Редактиране от раздела Резюме, за да добавите имейл адрес, преди да запишете членството.

en: You will not be able to send an automatic email receipt for this Renew Membership because there is no email address recorded for this contact. If you want a receipt to be sent when this Membership is recorded, click Cancel and then click Edit from the Summary tab to add an email address before Renewal the Membership.
bg: Няма да можете да изпратите автоматична разписка по имейл за това подновяване на членството, защото няма записан имейл адрес за този контакт. Ако искате да бъде изпратена разписка, когато това членство бъде записано, изберете Отказ и след това изберете Редактиране от раздела Резюме, за да добавите имейл адрес преди подновяване на Членството.

en: You will not be able to send an automatic email receipt for this contribution because there is no email address recorded for this contact. If you want a receipt to be sent when this contribution is recorded, click Cancel and then click Edit from the Summary tab to add an email address before recording the contribution.
bg: Няма да можете да изпратите автоматична имейл разписка за този принос, защото няма записан имейл адрес за този контакт. Ако искате да бъде изпратена разписка, когато този принос бъде записан, щракнете върху Отказ и след това върху Редактиране от раздела Резюме, за да добавите имейл адрес, преди да запишете приноса.

en: You will not be able to send an automatic email receipt for this payment because there is no email address recorded for this contact. If you want a receipt to be sent when this payment is recorded, click Cancel and then click Edit from the Summary tab to add an email address before recording the payment.
bg: Няма да можете да изпратите автоматична разписка по имейл за това плащане, тъй като за този контакт няма регистриран имейл адрес. Ако искате да бъде изпратена разписка при записването на това плащане, щракнете върху Отказ и след това щракнете върху Редактиране от раздела Обобщение, за да добавите имейл адрес, преди да запишете плащането.

en: You will receive an email notification when your page is Approved and you can begin promoting your campaign.
bg: Ще получите известие по имейл, когато страницата Ви бъде одобрена и можете да започнете да рекламирате кампанията си.

en: You will receive an email receipt which includes information about how to cancel the auto-renewal option.
bg: Ще получите разписка по имейл, която включва информация как да отмените опцията за автоматично подновяване.

en: You will receive an email receipt which includes information about how to update or cancel this recurring contribution.
bg: Ще получите имейл разписка, която включва информация за това как да актуализирате или анулирате това повтарящо се дарение.

en: You will see a row and a checkbox for each type of related data currently linked to the duplicate contact. For example, if the duplicate contact has Activity records - you will see a row and a checkbox for you to mark IF you want those contribution records moved over to the main contact record. If you want to move all related records, you can check the <strong>Mark All</strong> checkbox.
bg: Ще видите ред и квадратче за отметка за всеки тип свързани данни, които в момента са свързани с дублиращия се контакт. Например, ако дублираният контакт има записи за активност - ще видите ред и квадратче за отметка, за да маркирате, АКО искате тези записи за принос да бъдат преместени в основния запис за контакт. Ако искате да преместите всички свързани записи, можете да поставите отметка в квадратчето <strong>Маркиране на всички</strong>.

en: You're ready to install!
bg: Вие сте готови да инсталирате!

en: Your %1 membership was previously cancelled and can not be renewed online. Please contact the site administrator for assistance.
bg: Вашето членство в %1 беше анулирано преди това и не може да бъде подновено онлайн. Моля, свържете се с администратора на сайта за съдействие.

en: Your %1 settings are correct. A test email has been sent to your email address.
bg: Вашите %1 настройки са правилни. На Вашия имейл адрес е изпратен тестов имейл.

en: Your <strong>%1</strong> membership does not expire (you do not need to renew that membership).
bg: Вашето членство в <strong>%1</strong> не изтича (не е необходимо да подновявате това членство).

en: Your <strong>%2</strong> membership expired on %1.
bg: Вашето членство в <strong>%2</strong> изтече на %1.

en: Your <strong>%2</strong> membership expires on %1.
bg: Вашето <strong>%2</strong> членство изтича на %1.

en: Your Assigned Activities
bg: Вашите възложени дейности

en: Your Case Role(s)
bg: Вашата роля(и) в случая

en: Your CiviCRM Profile '%1' has been added. You can add fields to this profile now.
bg: Вашият CiviCRM профил „%1“ е добавен. Можете да добавите полета към този профил сега.

en: Your CiviCRM Profile '%1' has been deleted.
bg: Вашият CiviCRM профил „%1“ е изтрит.

en: Your CiviCRM Profile '%1' has been saved.
bg: Вашият CiviCRM профил „%1“ е запазен.

en: Your CiviCRM Profile Field '%1' has been saved to '%2'.
bg: Вашето поле за профил в CiviCRM „%1“ е запазено в „%2“.

en: Your Contacts / Organizations
bg: Вашите контакти / организации

en: Your Contribution(s)
bg: Вашият принос(и)

en: Your Credit Card transaction was not successful. No money has yet been charged to your card.
bg: Вашата Транзакция с Кредитна Карта не беше успешна. Все още няма начислени пари по вашата карта.

en: Your Email
bg: Вашата електронна поща

en: Your Email Settings have been updated.
bg: Вашите имейл настройки са актуализирани.

en: Your Event Registration has been Transferred to %1.
bg: Регистрацията ви за събитие е Прехвърлена към %1.

en: Your Event Registration has been cancelled.
bg: Регистрацията Ви за Събитие е анулирана.

en: Your Event Registration has been transferred to %1.
bg: Регистрацията Ви за събитие е Прехвърлена на %1.

en: Your Event(s)
bg: Вашето Събитие(Събития)

en: Your Financial "%1" Type has been created and assigned to an existing financial account with the same title. You should review the assigned account and determine whether additional account relationships are needed.
bg: Вашият финансов тип „%1“ е създаден и присвоен на съществуваща финансова сметка със същото заглавие. Трябва да прегледате присвоения акаунт и да определите дали са необходими допълнителни взаимоотношения с акаунти.

en: Your Financial "%1" Type has been created, along with a corresponding income account "%1". That income account, along with standard financial accounts "%2", "%3" and "%4" have been linked to the financial type. You may edit or replace those relationships here.
bg: Вашият финансов тип „%1“ е създаден заедно със съответстваща сметка за приходи „%1“. Тази приходна сметка, заедно със стандартните финансови сметки „%2“, „%3“ и „%4“ са свързани с финансовия тип. Можете да редактирате или замените тези връзки тук.

en: Your Goal
bg: Вашата цел

en: Your Group(s)
bg: Вашата група(и)

en: Your Label Format titled <strong>%1</strong> has been updated.
bg: Вашият формат на етикет, озаглавен <strong>%1</strong>, е актуализиран.

en: Your Mass SMS has been saved.
bg: Вашият масов SMS е запазен.

en: Your Mass SMS has been saved. Click the 'Continue' action to resume working on it.
bg: Вашият масов SMS е запазен. Щракнете върху действието „Продължи“, за да продължите да работите по него.

en: Your Membership(s)
bg: Вашето Членство(а)

en: Your Message
bg: Вашето съобщение

en: Your New Email Settings have been saved.
bg: Вашите нови имейл настройки са запазени.

en: Your Note has been saved.
bg: Вашата бележка е запазена.

en: Your PDF Page Format titled <strong>%1</strong> has been updated.
bg: Вашият PDF формат на страница, озаглавен <strong>%1</strong>, е актуализиран.

en: Your Page
bg: Вашата страница

en: Your Personal Campaign Page
bg: Страницата на Вашата лична кампания

en: Your Personal Campaign Page for %1
bg: Страницата на Вашата лична кампания за %1

en: Your Personal Campaign Page has been %1 %2 %3
bg: Страницата на Вашата лична кампания е %1 %2 %3

en: Your Pledge(s)
bg: Вашият Залог(зи)

en: Your Premium Selection
bg: Вашата Премиум селекция

en: Your Registration Info
bg: Вашата информация за регистрация

en: Your Reminder titled %1 has been updated.
bg: Вашето напомняне, озаглавено %1, е актуализирано.

en: Your SMTP Server (machine) name is incorrect.
bg: Името на вашия SMTP сървър (машина) е неправилно.

en: Your SMTP Username or Password are incorrect.
bg: Вашето SMTP потребителско име или парола са неправилни.

en: Your SMTP server is just not responding right now (it is down for some reason).
bg: Вашият SMTP сървър просто не отговаря в момента (не работи по някаква причина).

en: Your Sendmail argument is incorrect.
bg: Вашият аргумент в Sendmail е неправилен.

en: Your Sendmail path is incorrect.
bg: Вашият път към Sendmail е неправилен.

en: Your Set '%1' has been added. You can add fields to this set now.
bg: Вашият комплект „%1“ е добавен. Можете да добавите полета към този набор сега.

en: Your Subscription has been Activated
bg: Вашият абонамент е активиран

en: Your USPS API Authorization has Failed.
bg: Вашето оторизиране на USPS API е неуспешно.

en: Your USPS API Lookup has Failed.
bg: Вашият USPS API Търсенето е неуспешно.

en: Your account data will be used to charge your bank account via direct debit. While submitting this form you agree to the charging of your bank account via direct debit.
bg: Данните за Вашия акаунт ще бъдат използвани за таксуване на банковата Ви сметка чрез директен дебит. Когато изпращате този формуляр, вие се съгласявате банковата Ви сметка да бъде таксувана чрез директен дебит.

en: Your association rule has been added.
bg: Вашето правило за асоцииране е добавено.

en: Your association rule has been edited.
bg: Вашето правило за асоцииране е редактирано.

en: Your auto renew membership sign-up has ended and your membership will not be automatically renewed.
bg: Вашата регистрация за автоматично подновяване на членство приключи и вашето членство няма да бъде автоматично подновено.

en: Your browser session has expired and we are unable to complete your form submission. We have returned you to the initial step so you can complete and resubmit the form. If you experience continued difficulties, please contact us for assistance.
bg: Сесията на Вашия браузър е изтекла и ние не можем да завършим изпращането на формуляра ви. Върнахме Ви към началната стъпка, за да можете да попълните и изпратите отново формуляра. Ако изпитвате продължаващи затруднения, моля, свържете се с нас за съдействие.

en: Your changes have been saved.
bg: Вашите промени са запазени.

en: Your changes in the <em>%1</em> tab have not been saved.
bg: Вашите промени в раздела <em>%1</em> не са запазени.

en: Your configured editor "TinyMCE" is no longer part of the main CiviCRM download. To continue using it, visit the <a %1>Manage Extensions</a> page to download and install the TinyMCE extension.
bg: Вашият конфигуриран редактор "TinyMCE" вече не е част от основното изтегляне на CiviCRM. За да продължите да го използвате, посетете страницата <a %1>Управление на разширенията</a>, за да изтеглите и инсталирате разширението TinyMCE.

en: Your contribution has been submitted to %1 for processing.
bg: Вашият принос е изпратен на %1 за обработка.

en: Your contribution will not be completed until you click the <strong>%1</strong> button. Please click the button one time only.
bg: Вашият принос няма да бъде завършен, докато не щракнете върху бутона <strong>%1</strong>. Моля, щракнете върху бутона само веднъж.

en: Your custom field set '%1 ' has been saved.
bg: Вашият персонализиран набор от полета „%1“ е запазен.

en: Your custom field set '%1' has been added. You can add custom fields now.
bg: Вашият персонализиран набор от полета „%1“ е добавен. Можете да добавите персонализирани полета сега.

en: Your database has already been upgraded to CiviCRM %1
bg: Вашата база данни вече е актуализирана до CiviCRM %1

en: Your database is configured to use the MyISAM database engine. CiviCRM requires InnoDB. You will need to convert any MyISAM tables in your database to InnoDB. Using MyISAM tables will result in data integrity issues.
bg: Вашата база данни е конфигурирана да използва механизма за база данни MyISAM. CiviCRM изисква InnoDB. Ще трябва да конвертирате всички MyISAM таблици във Вашата база данни в InnoDB. Използването на MyISAM таблици ще доведе до проблеми с целостта на данните.

en: Your database is marked with an unexpected version number: %1. The automated upgrade to version %2 can not be run - and the %2 codebase may not be compatible with your database state. You will need to determine the correct version corresponding to your current database state. You may want to revert to the codebase you were using prior to beginning this upgrade until you resolve this problem.
bg: Вашата база данни е маркирана с неочакван номер на версия: %1. Автоматичното надграждане до версия %2 не може да бъде изпълнено - и кодовата база %2 може да не е съвместима със състоянието на Вашата база данни. Ще трябва да определите правилната версия, съответстваща на текущото Ви състояние на база данни. Може да искате да се върнете към кодовата база, която сте използвали преди началото на това актуализиране, докато разрешите този проблем.

en: Your database is marked with an unexpected version number: %1. The v%2 codebase may not be compatible with your database state.
                You will need to determine the correct version corresponding to your current database state. You may want to revert to the codebase
                you were using until you resolve this problem.<br/>OR if this is a manual install from git, you might want to fix civicrm-version.php file.
bg: Вашата база данни е маркирана с неочакван номер на версията: %1. Кодовата база v%2 може да не е съвместима със състоянието на Вашата база данни.
    Ще трябва да определите правилната версия, съответстваща на текущото състояние на Вашата база данни. Може да искате да се върнете към кодовата база
    използвахте, докато не разрешите този проблем.<br/> ИЛИ ако това е ръчна инсталация от git, може да искате да коригирате файла civicrm-version.php.

en: Your database is missing a function to populate the 'Phone number' field with a numbers-only version of the phone.
bg: Във Вашата база данни липсва функция за попълване на полето „Телефонен номер“ с версия на телефона само с номера.

en: Your database is not configured for version %1
bg: Вашата база данни не е конфигурирана за версия %1

en: Your database settings don't appear to be correct. Please check the <a href='%1'>Database Details</a> below for specific errors.
bg: Настройките на Вашата база данни не изглеждат правилни. Моля, проверете <a href='%1'>Подробностите за базата данни</a> по-долу за конкретни грешки.

en: Your email address has been removed from %1 mailing lists.
bg: Вашият имейл адрес е премахнат от %1 пощенски списъци.

en: Your event registration will be confirmed. Please go back to the main registration page, to complete payment information.
bg: Регистрацията ви за събитието ще бъде потвърдена. Моля, върнете се на главната страница за регистрация, за да попълните информацията за плащане.

en: Your export can include multiple types of contacts, and non-applicable fields will be empty (e.g. <strong>Last Name</strong> will not be populated for an Organization record).
bg: Вашето експортиране може да включва множество типове контакти и неприложимите полета ще бъдат празни (напр. <strong>Фамилията</strong> няма да бъде попълнена за запис на организация).

en: Your extensions cache directory (%1) is not web server writable. Please go to the <a href="%2">path setting page</a> and correct it.<br/>
bg: Кеш директорията на вашите разширения (%1) не може да се записва в уеб сървъра. Моля, отидете на <a href="%2">страницата за настройка на пътя</a> и го коригирайте.<br/>

en: Your extensions directory (%1) is read-only. If you would like to perform downloads or upgrades, then change the file permissions.
bg: Вашата директория с разширения (%1) е само за четене. Ако искате да извършвате изтегляния или актуализации, променете разрешенията за файлове.

en: Your extensions directory is not set or is not writable. Click <a href='%1'>here</a> to set the extensions directory.
bg: Вашата директория с разширения не е зададена или не може да се записва. Щракнете <a href='%1'>тук</a>, за да зададете директорията на разширенията.

en: Your extensions directory is not set.  Click <a href="%1">here</a> to set the extensions directory.
bg: Вашата директория с разширения не е зададена. Щракнете <a href="%1">тук</a>, за да зададете директорията с разширения.

en: Your extensions directory path points to %1, which is not a directory.  Please check your file system.
bg: Пътят на Вашата директория с разширения сочи към %1, което не е директория. Моля, проверете Вашата файлова система.

en: Your extensions require database updates. Please <a href="%1">execute the updates</a>.
bg: Вашите разширения изискват актуализации на базата данни. Моля, <a href="%1">изпълнете актуализациите</a>.

en: Your fundraising total has been updated.
bg: Общата Ви сума за набиране на средства е актуализирана.

en: Your information has been saved.
bg: Вашата информация е запазена.

en: Your initial contribution will be processed once you complete the confirmation step. You will be able to cancel the recurring contribution by visiting the web page link that will be included in your receipt.
bg: Вашият първоначален принос ще бъде обработен, след като завършите стъпката за потвърждение. Ще можете да анулирате периодичното дарение, като посетите връзката към уеб страницата, която ще бъде включена във Вашата разписка.

en: Your initial membership fee will be processed once you complete the confirmation step. You will be able to cancel the auto-renewal option by visiting the web page link that will be included in your receipt.
bg: Вашият първоначален членски внос ще бъде обработен, след като завършите стъпката за потвърждение. Ще можете да отмените опцията за автоматично подновяване, като посетите връзката към уеб страницата, която ще бъде включена във Вашата разписка.

en: Your initial pledge payment has been processed. You will be able to modify or cancel future pledge payments at any time by contacting us at %1.
bg: Вашето първоначално плащане на вноска е обработено. Ще можете да промените или отмените бъдещи плащания на обещания по всяко време, като се свържете с нас на %1.

en: Your initial pledge payment will be processed when you click &quot;%2&quot; below. You will be able to modify or cancel future pledge payments at any time by logging in to your account or contacting us at %1.
bg: Вашето първоначално плащане на вноска ще бъде обработено, когато щракнете върху &quot;%2&quot; По-долу. Ще можете да промените или отмените бъдещи плащания на обещания по всяко време, като влезете в акаунта си или се свържете с нас на %1.

en: Your mail has been sent.
bg: Вашата поща е изпратена.

en: Your message thanking the %1 for helping to spread the word. You may include HTML tags to add formatting or links.
bg: Вашето съобщение, в което благодарите на %1 за помощта за разпространението на информацията. Можете да включите HTML тагове, за да добавите форматиране или връзки.

en: Your multiple choice option '%1' has been saved
bg: Вашата опция с множество възможности за избор „%1“ е запазена

en: Your new Label Format titled <strong>%1</strong> has been saved.
bg: Вашият нов формат на етикет, озаглавен <strong>%1</strong>, е запазен.

en: Your new PDF Page Format titled <strong>%1</strong> has been saved.
bg: Вашият нов PDF формат на страница, озаглавен <strong>%1</strong>, е запазен.

en: Your new Reminder titled %1 has been saved.
bg: Вашето ново напомняне, озаглавено %1, е запазено.

en: Your organization can use Campaigns to track all constituent interactions related to a particular fund-raising or engagement effort. You can link activities, contributions, event participation, mailings, membership signups, and pledges to a particular campaign.
bg: Вашата организация може да използва Кампании, за да проследява всички съставни взаимодействия, свързани с конкретно усилие за набиране на средства или ангажиране. Можете да свържете дейности, приноси, участие в събития, имейли, регистрации за членство и обещания към конкретна кампания.

en: Your page requires administrator review before you can begin your fundraising efforts.
bg: Вашата страница изисква преглед от администратор, преди да започнете усилията си за набиране на средства.

en: Your payment information looks incomplete. Please go back to the main registration page, to complete payment information.
bg: Вашата информация за плащане изглежда непълна. Моля, върнете се на главната страница за регистрация, за да попълните информацията за плащане.

en: Your pending event registration for %1 has expired
    because you did not confirm your registration.
bg: Вашата чакаща регистрация за събитие за %1 е изтекла
    защото не сте потвърдили регистрацията си.

en: Your personal campaign page has been approved and is now live.
bg: Страницата на Вашата лична кампания е одобрена и вече е активна.

en: Your personal campaign page has been reviewed. There were some issues with the content which prevented us from approving the page. We are sorry for any inconvenience.
bg: Страницата на Вашата лична кампания е прегледана. Имаше някои проблеми със съдържанието, които ни попречиха да одобрим страницата. Извиняваме се за причиненото неудобство.

en: Your profile has not been saved.
bg: Вашият профил не беше запазен.

en: Your profile is not saved and Account is not created.
bg: Вашият профил не е запазен и акаунтът не е създаден.

en: Your record has been deleted.
bg: Вашият запис е изтрит.

en: Your recurring contribution has been updated as requested:
bg: Вашият периодичен принос е актуализиран според заявката:

en: Your recurring contribution of %1, every %2 %3 has been cancelled as requested.
bg: Вашият периодичен принос от %1, всеки %2 %3 е анулиран според заявката.

en: Your recurring contribution term has ended.
bg: Срокът на Вашия периодичен принос приключи.

en: Your registration has been processed successfully.
bg: Вашата регистрация е обработена успешно.

en: Your registration has been submitted.
bg: Вашата регистрация е изпратена.

en: Your registration payment has been submitted to %1 for processing.
bg: Вашето плащане за регистрация е изпратено до %1 за обработка.

en: Your registration will not be submitted until you click the <strong>Continue</strong> button. Please click the button one time only. If you need to change any details, click the Go Back button below to return to the previous screen.
bg: Вашата регистрация няма да бъде изпратена, докато не натиснете бутона <strong>Продължи</strong>. Моля, кликнете върху бутона само веднъж. Ако трябва да промените някакви подробности, натиснете бутона Назад отдолу, за да се върнете към предишния екран.

en: Your report has been successfully copied as "%1". You are currently viewing the new copy.
bg: Вашият отчет е копиран успешно като "%1". В момента разглеждате новото копие.

en: Your schedule:
bg: Вашият график:

en: Your site administrator must also configure a "cron job" (scheduled server task) to run this script.
bg: Администраторът на Вашия сайт трябва също така да конфигурира "cron задание" (планирана сървърна задача), за да изпълни този скрипт.

en: Your site administrator must configure the scheduled job (Administer > System Settings > Scheduled Jobs) which updates pledge payment statuses and sends the reminders.
bg: Администраторът на Вашия сайт трябва да конфигурира насрочената задача (Администриране > Системни настройки > Насрочени задачи), която актуализира състоянията на плащане на вноски и изпраща напомняния.

en: Your site administrator will need to setup an instance of the Scheduled Job "Mail Reports" to trigger creation and delivery of each report. When invoked, this job will deliver email to the recipients specified for the report. The report can be attached to the email as a PDF file (default), as a CSV file, or included in HTML format.
bg: Администраторът на Вашия сайт ще трябва да настрои екземпляр на планираното задание „Отчети по пощата“, за да задейства създаването и доставянето на всеки отчет. Когато бъде извикано, това задание ще достави имейл до получателите, посочени за отчета. Отчетът може да бъде прикачен към имейла като PDF файл (по подразбиране), като CSV файл или включен в HTML формат.

en: Your site is currently configured to require double-opt in when users join (subscribe) to Group(s) via a Profile form. In this mode, you need to include an Email field in a Profile BEFORE you can add the Group(s) field. This ensures that an opt-in confirmation email can be sent. Your site administrator can disable double opt-in on the civimail admin settings: <em>%1</em>
bg: Вашият сайт в момента е конфигуриран да изисква двойно включване, когато потребителите се присъединят (абонират) към група(и) чрез формуляр за профил. В този режим трябва да включите поле за имейл в профил, ПРЕДИ да можете да добавите полето за група(и). Това гарантира, че може да бъде изпратен имейл за потвърждение за включване. Администраторът на Вашия сайт може да деактивира двойното включване в администраторските настройки на civimail: <em>%1</em>

en: Your site may already have profile(s) which were previously created for this purpose, in which case you can re-use them for any number of online contribution pages.
bg: Вашият сайт може вече да има профил(и), които са били създадени преди това за тази цел, в който случай можете да ги използвате повторно за произволен брой страници за онлайн принос.

en: Your smart group has been saved as '%1'.
bg: Вашата смарт група е запазена като „%1“.

en: Your subscription request has been submitted for %1. Check your inbox shortly for the confirmation email(s). If you do not see a confirmation email, please check your spam/junk mail folder.
bg: Вашата заявка за абонамент е изпратена за %1. Проверете скоро входящата си кутия за имейл(ите) за потвърждение. Ако не виждате имейл за потвърждение, моля, проверете папката за спам/нежелана поща.

en: Your subscription to these group(s) is pending confirmation.
bg: Вашият абонамент за тази група(и) изчаква потвърждение.

en: Your transaction has been processed successfully.
bg: Вашата транзакция е обработена успешно.

en: Your transaction will not be completed until you click the <strong>%1</strong> button. Please click the button one time only.
bg: Вашата транзакция няма да бъде завършена докато не натиснете бутона <strong> %1  </strong>. Моля натиснете бутона само веднъж.

en: Your update(s) have been saved.
bg: Вашата актуализация(и) са запазени.

en: Your updates have been saved.
bg: Вашите актуализации са запазени.

en: Your user record does not have a valid email address and no from addresses have been configured.
bg: Вашият потребителски запис няма валиден имейл адрес и не са конфигурирани от адреси.

en: Your username contains invalid characters
bg: Вашето потребителско име съдържа невалидни знаци

en: Your username contains invalid characters or is too short
bg: Вашето потребителско име съдържа невалидни знаци или е твърде кратко

en: Your username is too short
bg: Вашето потребителско име е твърде кратко

en: ZIP / Postal Code
bg: Пощенски код

en: ZIP / Postal Code of the Address
bg: Пощенски код на адреса

en: ZIP Support Required
bg: Изисква се поддръжка на ZIP

en: Zhuang, Chuang
bg: Джуан, Чуанг

en: Zip Code Range
bg: Обхват на пощенския код

en: Zulu
bg: зулу

en: [CiviMail Draft]
bg: [CiviMail Чернова]

en: [Copy id %1]
bg: [Копиране на идентификатор %1]

en: [your Backdrop root directory]
bg: [основната Ви фонова директория]

en: [your Drupal root directory]
bg: [Вашата основна директория на Drupal]

en: a household
bg: домакинство

en: a pseudo-FK to civicrm_option_value
bg: псевдо-FK към civicrm_option_value

en: a pseudo-FK to civicrm_option_value containing PDF Page Format.
bg: псевдо-FK към civicrm_option_value, съдържащ PDF формат на страницата.

en: abbreviated month name ('Jan'..'Dec')
bg: съкратено име на месеца ('Ян'..'Декември')

en: access AJAX API
bg: достъп до AJAX API

en: access CiviCRM
bg: достъп до CiviCRM

en: access CiviCRM backend and API
bg: достъп до бекенда и API на CiviCRM

en: access CiviContribute
bg: достъп до CiviContribute

en: access CiviEvent
bg: Достъп до CiviEvent

en: access CiviGrant
bg: достъп до CiviGrant

en: access CiviMail
bg: достъп до CiviMail

en: access CiviMail subscribe/unsubscribe pages
bg: достъп до страниците за абонамент/отписване на CiviMail

en: access CiviMember
bg: достъп до CiviMember

en: access CiviPledge
bg: Достъп до CiviPledge

en: access CiviReport
bg: достъп до CiviReport

en: access Contact Dashboard
bg: достъп до таблото за контакти

en: access Report Criteria
bg: достъп до критериите за отчет

en: access all cases and activities
bg: достъп до всички случаи и дейности

en: access all custom data
bg: достъп до всички персонализирани данни

en: access contact reference fields
bg: достъп до референтните полета за контакт

en: access deleted contacts
bg: достъп до изтрити контакти

en: access my cases and activities
bg: достъп до моите случаи и дейности

en: access uploaded files
bg: достъп до качените файлове

en: actual funds transfer amount. total less fees. if processor does not report actual fee during transaction, this is set to total_amount.
bg: действителната сума на превода на средства. общо по-малко такси. ако процесорът не отчете действителна такса по време на транзакцията, това е зададено на total_amount.

en: actual processor fee if known - may be 0.
bg: Актуална такса за обработка, ако е известна - може да е 0.

en: add
bg: Добави

en: add a <a href='%1'>New Individual</a>, <a href='%2'>Organization</a> or <a href='%3'>Household</a>
bg: добавете <a href='%1'>Ново лице</a>, <a href='%2'>Организация</a> или <a href='%3'>Домакинство</a>

en: add another choice
bg: добавете друг избор

en: add another profile (bottom of page)
bg: добавете друг профил (долната част на страницата)

en: add cases
bg: добавете случаи

en: add contact notes
bg: добавяне на бележки за контакт

en: add contacts
bg: добавяне на контакти

en: add new
bg: добави нов

en: administer CiviCRM
bg: администриране на CiviCRM

en: administer CiviCRM Data
bg: администрира данните на CiviCRM

en: administer CiviCRM System
bg: администриране на системата CiviCRM

en: administer CiviCampaign
bg: администриране на CiviCampaign

en: administer CiviCase
bg: администриране на CiviCase

en: administer Multiple Organizations
bg: администриране на множество организации

en: administer Reports
bg: администриране на отчети

en: administer Tagsets
bg: администриране на Етикети

en: administer dedupe rules
bg: администриране на правила за дедублиране

en: administer payment processors
bg: администриране на процесори за плащане

en: administer private reports
bg: администриране на лични доклади

en: administer reserved groups
bg: администриране на запазени групи

en: administer reserved reports
bg: администриране на запазени отчети

en: administer reserved tags
bg: администриране на запазени етикети

en: all CiviCRM permissions and ACLs
bg: всички разрешения и ACL на CiviCRM

en: allocated amount of transaction to this entity
bg: разпределена сума на транзакцията към този обект

en: amount of transaction
bg: сума на транзакцията

en: an individual
bg: лице

en: an organization
bg: организация

en: and
bg: и

en: and a password
bg: и парола

en: and end date of %1
bg: и крайна дата на %1

en: and is ready to use.
bg: и е готов за употреба.

en: anonymously
bg: анонимно

en: another column
bg: друга колона

en: another discount set
bg: друг комплект отстъпки

en: another soft credit
bg: още един облекчен кредит

en: approve mailings
bg: одобрете пощенски съобщения

en: arguments that are passed in the url when invoking the instance
bg: аргументи, които се предават в url при извикване на екземпляра

en: array of accepted credit card types
bg: набор от приемани типове кредитни карти

en: as of
bg: от

en: because no email address on file or communication preferences specify DO NOT EMAIL or Contact is deceased or Primary email address is On Hold
bg: тъй като няма имейл адрес във файла или предпочитанията за комуникация посочват НЕ ИЗПРАЩАЙ ИМЕЙЛ или Контактът е починал или Основният имейл адрес е на задържане

en: because no phone number on file or communication preferences specify DO NOT SMS or Contact is deceased
bg: защото няма телефонен номер във файла или предпочитания за комуникация НЕ посочват SMS или Контактът е починал

en: between %1 and %2
bg: между %1 и %2

en: but requires administrator review before you can begin promoting your campaign. You will receive an email confirmation shortly which includes a link to return to this page.
bg: но изисква преглед от администратор, преди да започнете да популяризирате кампанията си. Скоро ще получите потвърждение по имейл, което включва връзка за връщане към тази страница.

en: by relationship
bg: по взаимоотношения

en: cache entered data
bg: кеш въведени данни

en: cached snapshot of the serialized data
bg: кеширана моментна снимка на сериализираните данни

en: cc Email Report Instance To
bg: cc Докладване по имейл до

en: change
bg: промяна

en: change membership type
bg: промяна на вида членство

en: check your spelling
bg: проверете правописа си

en: civicrm_root is currently set to: <em>!1</em>.
bg: civicrm_root в момента е настроен на: <em>!1</em>.

en: click to add more
bg: щракнете, за да добавите още

en: client_id cannot be empty for OpenCase - end post processing
bg: client_id не може да бъде празен за OpenCase - край на последващата обработка

en: close
bg: Затвори

en: close all manual batches
bg: затворете всички ръчни партиди

en: close own manual batches
bg: затваряне на собствени ръчни партиди

en: close section
bg: затвори секция

en: column no for this widget
bg: номер на колона за това устройство

en: comma-separated list of email addresses to bcc each time a confirmation is sent
bg: разделен със запетая списък с имейл адреси за bcc всеки път, когато се изпрати потвърждение

en: comma-separated list of email addresses to bcc each time a receipt is sent
bg: разделен със запетая списък с имейл адреси за скрито копие всеки път, когато се изпрати разписка

en: comma-separated list of email addresses to cc each time a confirmation is sent
bg: разделен със запетая списък с имейл адреси за копиране всеки път, когато се изпрати потвърждение

en: comma-separated list of email addresses to cc each time a receipt is sent
bg: разделен със запетая списък с имейл адреси, които да се изпращат като копие при всяко изпращане на разписка

en: comma-separated list of email addresses to send the report to
bg: разделен със запетая списък с имейл адреси, на които да изпратите отчета

en: confirmation
bg: потвърждение

en: contact does not exist: %1
bg: Контакта не съществуваt: %1

en: contains json encode configurations options
bg: съдържа опции за конфигурации на json кодиране

en: contents of the Return-Path header
bg: съдържанието на заглавката Return-Path

en: contents of the document
bg: съдържанието на документа

en: controls sort order
bg: контроли на реда на сортиране

en: copy
bg: Копиране

[ctx: country]
en: Afghanistan
bg: Афганистан

[ctx: country]
en: Africa West, East, Central and Southern
bg: Западна, Източна, Централна и Южна Африка

[ctx: country]
en: Albania
bg: Албания

[ctx: country]
en: Algeria
bg: Алжир

[ctx: country]
en: America South, Central, North and Caribbean
bg: Южна, Централна и Северна Америка, Карибски басейн

[ctx: country]
en: American Samoa
bg: Американска Самоа

[ctx: country]
en: Andorra
bg: Андора

[ctx: country]
en: Angola
bg: Ангола

[ctx: country]
en: Anguilla
bg: Ангила

[ctx: country]
en: Antarctica
bg: Антарктика

[ctx: country]
en: Antigua and Barbuda
bg: Антигуа и Барбуда

[ctx: country]
en: Argentina
bg: Аржентина

[ctx: country]
en: Armenia
bg: Армения

[ctx: country]
en: Aruba
bg: Аруба

[ctx: country]
en: Asia-Pacific
bg: Азиатско-тихокеанска зона

[ctx: country]
en: Australia
bg: Австралия

[ctx: country]
en: Austria
bg: Австрия

[ctx: country]
en: Azerbaijan
bg: Азербайджан

[ctx: country]
en: Bahamas
bg: Бахами

[ctx: country]
en: Bahrain
bg: Бахрейн

[ctx: country]
en: Bangladesh
bg: Бангладеш

[ctx: country]
en: Barbados
bg: Барбадос

[ctx: country]
en: Belarus
bg: Беларус

[ctx: country]
en: Belgium
bg: Белгия

[ctx: country]
en: Belize
bg: Белиз

[ctx: country]
en: Benin
bg: Бенин

[ctx: country]
en: Bermuda
bg: Бермуда

[ctx: country]
en: Bhutan
bg: Бутан

[ctx: country]
en: Bolivia
bg: Боливия

[ctx: country]
en: Bonaire, Saint Eustatius and Saba
bg: Бонер, Сейнт Еустатиус и Саба

[ctx: country]
en: Bosnia and Herzegovina
bg: Босна и Херцеговина

[ctx: country]
en: Botswana
bg: Ботсвана

[ctx: country]
en: Bouvet Island
bg: Остров Бувет

[ctx: country]
en: Brazil
bg: Бразилия

[ctx: country]
en: British Indian Ocean Territory
bg: Английски територии в Индийския океан

[ctx: country]
en: Brunei Darussalam
bg: Бруней

[ctx: country]
en: Bulgaria
bg: България

[ctx: country]
en: Burkina Faso
bg: Буркина Фасо

[ctx: country]
en: Burundi
bg: Бурунди

[ctx: country]
en: Cambodia
bg: Камбоджа

[ctx: country]
en: Cameroon
bg: Камерун

[ctx: country]
en: Canada
bg: Канада

[ctx: country]
en: Cape Verde
bg: Капо Верде

[ctx: country]
en: Cayman Islands
bg: Кайманови Острови

[ctx: country]
en: Central African Republic
bg: Централноафриканска Република

[ctx: country]
en: Chad
bg: Чад

[ctx: country]
en: Chile
bg: Чили

[ctx: country]
en: China
bg: Китай

[ctx: country]
en: Christmas Island
bg: Коледни Острови

[ctx: country]
en: Cocos (Keeling) Islands
bg: Кокосови Острови

[ctx: country]
en: Colombia
bg: Колумбия

[ctx: country]
en: Comoros
bg: Комори

[ctx: country]
en: Congo, Republic of the
bg: Конго, Република

[ctx: country]
en: Congo, The Democratic Republic of the
bg: Демократична република Конго

[ctx: country]
en: Cook Islands
bg: Острови Кук

[ctx: country]
en: Costa Rica
bg: Коста Рика

[ctx: country]
en: Croatia
bg: Хърватия

[ctx: country]
en: Cuba
bg: Куба

[ctx: country]
en: Curaçao
bg: Кюрасао

[ctx: country]
en: Cyprus
bg: Кипър

[ctx: country]
en: Czech Republic
bg: Чешка Република

[ctx: country]
en: Côte d’Ivoire
bg: Кот д'Ивоар

[ctx: country]
en: Denmark
bg: Дания

[ctx: country]
en: Djibouti
bg: Джибути

[ctx: country]
en: Dominica
bg: Доминика

[ctx: country]
en: Dominican Republic
bg: Доминиканска Република

[ctx: country]
en: Ecuador
bg: Еквадор

[ctx: country]
en: Egypt
bg: Египет

[ctx: country]
en: El Salvador
bg: Ел Салвадор

[ctx: country]
en: Equatorial Guinea
bg: Екваториална Гвинея

[ctx: country]
en: Eritrea
bg: Еритрея

[ctx: country]
en: Estonia
bg: Естония

[ctx: country]
en: Eswatini
bg: Есватини

[ctx: country]
en: Ethiopia
bg: Етиопия

[ctx: country]
en: Europe and Central Asia
bg: Европа и Централна Азия

[ctx: country]
en: Falkland Islands (Malvinas)
bg: Фолклендски Острови (Малвини)

[ctx: country]
en: Faroe Islands
bg: Острови Фаро

[ctx: country]
en: Fiji
bg: Фиджи

[ctx: country]
en: Finland
bg: Финландия

[ctx: country]
en: France
bg: Франция

[ctx: country]
en: French Guiana
bg: Френска Гиана

[ctx: country]
en: French Polynesia
bg: Френска Полинезия

[ctx: country]
en: French Southern Territories
bg: Френска Полинезия

[ctx: country]
en: Gabon
bg: Габон

[ctx: country]
en: Gambia
bg: Гамбия

[ctx: country]
en: Georgia
bg: Грузия

[ctx: country]
en: Germany
bg: Германия

[ctx: country]
en: Ghana
bg: Гана

[ctx: country]
en: Gibraltar
bg: Гибралтар

[ctx: country]
en: Greece
bg: Гърция

[ctx: country]
en: Greenland
bg: Гренландия

[ctx: country]
en: Grenada
bg: Гренада

[ctx: country]
en: Guadeloupe
bg: Гваделупа

[ctx: country]
en: Guam
bg: Гуам

[ctx: country]
en: Guatemala
bg: Гватемала

[ctx: country]
en: Guernsey
bg: остров Гърнзи

[ctx: country]
en: Guinea
bg: Гвинея

[ctx: country]
en: Guinea-Bissau
bg: Гвинея-Бисау

[ctx: country]
en: Guyana
bg: Гияна

[ctx: country]
en: Haiti
bg: Хаити

[ctx: country]
en: Heard Island and McDonald Islands
bg: Остров Хърд и Макдоналдови острови

[ctx: country]
en: Holy See (Vatican City State)
bg: Ватиканът

[ctx: country]
en: Honduras
bg: Хондурас

[ctx: country]
en: Hong Kong
bg: Хонг Конг

[ctx: country]
en: Hungary
bg: Унгария

[ctx: country]
en: Iceland
bg: Исландия

[ctx: country]
en: India
bg: Индия

[ctx: country]
en: Indonesia
bg: Индонезия

[ctx: country]
en: Iran, Islamic Republic of
bg: Ислямска република Иран

[ctx: country]
en: Iraq
bg: Ирак

[ctx: country]
en: Ireland
bg: Ирландия

[ctx: country]
en: Isle of Man
bg: Остров Ман

[ctx: country]
en: Israel
bg: Израел

[ctx: country]
en: Italy
bg: Италия

[ctx: country]
en: Jamaica
bg: Ямайка

[ctx: country]
en: Japan
bg: Япония

[ctx: country]
en: Jersey
bg: Джърси

[ctx: country]
en: Jordan
bg: Йордания

[ctx: country]
en: Kazakhstan
bg: Казахстан

[ctx: country]
en: Kenya
bg: Кения

[ctx: country]
en: Kiribati
bg: Кирибати

[ctx: country]
en: Korea, Democratic People's Republic of
bg: Корея, Демократична Народна Република

[ctx: country]
en: Korea, Republic of
bg: Корея, Република

[ctx: country]
en: Kosovo
bg: Косово

[ctx: country]
en: Kuwait
bg: Кувейт

[ctx: country]
en: Kyrgyzstan
bg: Киргистан

[ctx: country]
en: Lao People's Democratic Republic
bg: Народна демократична република Лаос

[ctx: country]
en: Latvia
bg: Латвия

[ctx: country]
en: Lebanon
bg: Ливан

[ctx: country]
en: Lesotho
bg: Лесото

[ctx: country]
en: Liberia
bg: Либерия

[ctx: country]
en: Libya
bg: Либия

[ctx: country]
en: Liechtenstein
bg: Лихтенщайн

[ctx: country]
en: Lithuania
bg: Литва

[ctx: country]
en: Luxembourg
bg: Люксембург

[ctx: country]
en: Macao
bg: Макао

[ctx: country]
en: Madagascar
bg: Мадагаскар

[ctx: country]
en: Malawi
bg: Малави

[ctx: country]
en: Malaysia
bg: Малайзия

[ctx: country]
en: Maldives
bg: Малдивски острови

[ctx: country]
en: Mali
bg: Мали

[ctx: country]
en: Malta
bg: Малта

[ctx: country]
en: Marshall Islands
bg: Маршалови Острови

[ctx: country]
en: Martinique
bg: Мартиника

[ctx: country]
en: Mauritania
bg: Мавритания

[ctx: country]
en: Mauritius
bg: Мавритания

[ctx: country]
en: Mayotte
bg: Майот

[ctx: country]
en: Mexico
bg: Мексико

[ctx: country]
en: Micronesia, Federated States of
bg: Федеративна република Микронезия

[ctx: country]
en: Middle East and North Africa
bg: Близкия Изток и Северна Африка

[ctx: country]
en: Moldova
bg: Молдова

[ctx: country]
en: Monaco
bg: Монако

[ctx: country]
en: Mongolia
bg: Монголия

[ctx: country]
en: Montenegro
bg: Черна гора

[ctx: country]
en: Montserrat
bg: Монсерат

[ctx: country]
en: Morocco
bg: Мароко

[ctx: country]
en: Mozambique
bg: Мозамбик

[ctx: country]
en: Myanmar
bg: Мианмар

[ctx: country]
en: Namibia
bg: Намибия

[ctx: country]
en: Nauru
bg: Науру

[ctx: country]
en: Nepal
bg: Непал

[ctx: country]
en: Netherlands
bg: Холандия

[ctx: country]
en: New Caledonia
bg: Нова Каледония

[ctx: country]
en: New Zealand
bg: Нова Зеландия

[ctx: country]
en: Nicaragua
bg: Никарагуа

[ctx: country]
en: Niger
bg: Нигер

[ctx: country]
en: Nigeria
bg: Нигерия

[ctx: country]
en: Niue
bg: Нию

[ctx: country]
en: Norfolk Island
bg: Норфолк Остров

[ctx: country]
en: North Macedonia
bg: Северна Македония

[ctx: country]
en: Northern Mariana Islands
bg: Северни Марианови Острови

[ctx: country]
en: Norway
bg: Норвегия

[ctx: country]
en: Oman
bg: Оман

[ctx: country]
en: Pakistan
bg: Пакистан

[ctx: country]
en: Palau
bg: Палау

[ctx: country]
en: Palestine, State of
bg: Палестина, държава

[ctx: country]
en: Panama
bg: Панама

[ctx: country]
en: Papua New Guinea
bg: Папуа Нова Гвинея

[ctx: country]
en: Paraguay
bg: Парагвай

[ctx: country]
en: Peru
bg: Перу

[ctx: country]
en: Philippines
bg: Филипини

[ctx: country]
en: Pitcairn
bg: Питкеърн

[ctx: country]
en: Poland
bg: Полша

[ctx: country]
en: Portugal
bg: Португалия

[ctx: country]
en: Puerto Rico
bg: Пуерто Рико

[ctx: country]
en: Qatar
bg: Катар

[ctx: country]
en: Reunion
bg: Риюниън

[ctx: country]
en: Romania
bg: Румъния

[ctx: country]
en: Russian Federation
bg: Руска Федерация

[ctx: country]
en: Rwanda
bg: Руанда

[ctx: country]
en: Saint Barthélemy
bg: Сен Бартелеми

[ctx: country]
en: Saint Helena
bg: Света Елена

[ctx: country]
en: Saint Kitts and Nevis
bg: Свети Китс и Невис

[ctx: country]
en: Saint Lucia
bg: Света Лусия

[ctx: country]
en: Saint Martin (French part)
bg: Сен Мартен (френска част)

[ctx: country]
en: Saint Pierre and Miquelon
bg: Свети Пиер и Микелон

[ctx: country]
en: Saint Vincent and the Grenadines
bg: Свети Винсент и Гренадини

[ctx: country]
en: Samoa
bg: Самоа

[ctx: country]
en: San Marino
bg: Сан Марино

[ctx: country]
en: Sao Tome and Principe
bg: Сао Томе и Принсипи

[ctx: country]
en: Saudi Arabia
bg: Саудитска Арабия

[ctx: country]
en: Senegal
bg: Сенегал

[ctx: country]
en: Serbia
bg: Сърбия

[ctx: country]
en: Serbia and Montenegro
bg: Сърбия и Черна гора

[ctx: country]
en: Seychelles
bg: Сейшели

[ctx: country]
en: Sierra Leone
bg: Сиера Леоне

[ctx: country]
en: Singapore
bg: Сингапур

[ctx: country]
en: Sint Maarten (Dutch Part)
bg: Сен Мартен (Датска колония)

[ctx: country]
en: Slovakia
bg: Словакия

[ctx: country]
en: Slovenia
bg: Словения

[ctx: country]
en: Solomon Islands
bg: Соломонови Острови

[ctx: country]
en: Somalia
bg: Сомалия

[ctx: country]
en: South Africa
bg: Южна Африка

[ctx: country]
en: South Georgia and the South Sandwich Islands
bg: Южна Джорджия и Южните Сандвичеви острови

[ctx: country]
en: South Sudan
bg: Южен Судан

[ctx: country]
en: Spain
bg: Испания

[ctx: country]
en: Sri Lanka
bg: Шри Ланка

[ctx: country]
en: Sudan
bg: Судан

[ctx: country]
en: Suriname
bg: Суринам

[ctx: country]
en: Svalbard and Jan Mayen
bg: Свалбард и Ян Майен

[ctx: country]
en: Sweden
bg: Швеция

[ctx: country]
en: Switzerland
bg: Швейцария

[ctx: country]
en: Syrian Arab Republic
bg: Сирийска арабска република

[ctx: country]
en: Taiwan
bg: Тайван

[ctx: country]
en: Tajikistan
bg: Таджикистан

[ctx: country]
en: Tanzania, United Republic of
bg: Обединена република Танзания

[ctx: country]
en: Thailand
bg: Тайланд

[ctx: country]
en: Timor-Leste
bg: Източен Тимор

[ctx: country]
en: Togo
bg: Того

[ctx: country]
en: Tokelau
bg: Токелау

[ctx: country]
en: Tonga
bg: Тонга

[ctx: country]
en: Trinidad and Tobago
bg: Тринидад и Тобаго

[ctx: country]
en: Tunisia
bg: Тунис

[ctx: country]
en: Turkey
bg: Турция

[ctx: country]
en: Turkmenistan
bg: Туркменистан

[ctx: country]
en: Turks and Caicos Islands
bg: Острови Търкс и Кайкос

[ctx: country]
en: Tuvalu
bg: Тувалу

[ctx: country]
en: Uganda
bg: Уганда

[ctx: country]
en: Ukraine
bg: Украйна

[ctx: country]
en: United Arab Emirates
bg: Обединени Арабски Емирства

[ctx: country]
en: United Kingdom
bg: Обединеното

[ctx: country]
en: United States
bg: САЩ

[ctx: country]
en: United States Minor Outlying Islands
bg: Малки Острови по крайбрежието на САЩ

[ctx: country]
en: Uruguay
bg: Уругвай

[ctx: country]
en: Uzbekistan
bg: Узбекистан

[ctx: country]
en: Vanuatu
bg: Вануату

[ctx: country]
en: Venezuela
bg: Венецуела

[ctx: country]
en: Viet Nam
bg: Виетнам

[ctx: country]
en: Virgin Islands, British
bg: Вирджински острови, Британия

[ctx: country]
en: Virgin Islands, U.S.
bg: Вирджинови острови

[ctx: country]
en: Wallis and Futuna
bg: Уолис и Футуна

[ctx: country]
en: Western Sahara
bg: Западна Сахара

[ctx: country]
en: Yemen
bg: Йемен

[ctx: country]
en: Zambia
bg: Замбия

[ctx: country]
en: Zimbabwe
bg: Зимбабве

[ctx: country]
en: unassigned
bg: непосочен

[ctx: country]
en: Åland Islands
bg: Аландските острови

en: create mailings
bg: създаване на пощенски съобщения

en: create manual batch
bg: създаване на ръчна партида

en: create or administer CiviCRM profiles (i.e. what contact data is collected during user registration and included in My Account) at <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administer &raquo; CiviCRM Profiles</a>.
bg: създавате или администрирате CiviCRM профили (т.е. какви данни за контакт се събират по време на регистрацията на потребителя и са включени в Моят акаунт) в <a href="!1">CiviCRM &raquo; Администриране &raquo; CiviCRM профили</a>.

en: create or administer activity types (e.g. house meeting, intake interview...) at <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administer &raquo; Activity Types</a>.
bg: създавате или администрирате типове дейности (напр. домашна среща, интервю за приемане...) в <a href="!1">CiviCRM &raquo; Администриране &raquo; Видове дейности</a>.

en: create or administer custom data fields (e.g. volunteer skills, emergency contact info...) <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administer &raquo; Custom Data</a>.
bg: създавате или администрирате персонализирани полета за данни (напр. умения на доброволци, информация за контакт при спешни случаи...) <a href="!1">CiviCRM &raquo; Администриране &raquo; Персонализирани данни</a>.

en: create or administer location types (e.g. home, work, school...) <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administer &raquo; Location Types</a>.
bg: създавате или администрирате типове местоположения (напр. дом, работа, училище...) <a href="!1">CiviCRM &raquo; Администриране &raquo; Типове местоположение</a>.

en: create or administer relationship types (e.g. household member, board member, spouse...) <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administer &raquo; Relationship Types</a>.
bg: създавате или администрирате на типове взаимоотношения (напр. член на домакинството, член на борда, съпруг...) <a href="!1">CiviCRM &raquo; Администриране &raquo; Видове взаимоотношения</a>.

en: create or administer tags (e.g. organizer, foundation, environment...) at <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administer &raquo; Tags</a>.
bg: създаванте или администрирате етикети (напр. организатор, фондация, среда...) в <a href="!1">CiviCRM &raquo; Администриране &raquo; Етикети</a>.

en: create or manage groups at <a href="!1">Manage Groups</a>.
bg: създавате или управлявате групи в <a href="!1">Управление на групи</a>.

en: created
bg: създаден

en: credit card
bg: кредитна карта

en: crm-i icon class
bg: crm-i клас икона

en: ct=[Individual or Household or Organization] required
    gt=[email_greeting or postal_greeting or addressee] required
    force=[0 or 1] optional-0 update contacts with null value, 1 update all
    limit=Number optional-Limit the number of contacts to update
bg: ct=[Физическо лице, домакинство или организация] се изисква
    gt=[email_greeting или postal_greeting или addressee] се изисква
    сила=[0 или 1] незадължително-0 актуализиране на контакти с нулева стойност, 1 актуализиране на всички
    limit=Брой по избор-Ограничете броя на контактите за актуализиране

en: currency ISO code (e.g. 'USD')
bg: ISO код на валутата (напр. „USD“)

en: currency symbol (e.g. '$')
bg: валутен символ (напр. '$')

en: custom fields
bg: потребителски полета

en: d M yy (31 Dec 2009)
bg: д М гг (31 Дек 2009)

en: d MM yy (31 December 2009)
bg: д ММ гг (31 Декември 2009)

en: dashlet title
bg: Заглавие на Dashlet

en: data associated with this group / name combo
bg: данни, свързани с тази комбинация от група/име

en: data associated with this path
bg: данни, свързани с този път

en: date format for custom date
bg: формат на дата за персонализирана дата

en: date on which this item was submitted to the queue
bg: датата, на която този артикул е бил изпратен на опашката

en: date on which this job becomes available; null if ASAP
bg: дата, на която тази работа става свободна; нула, ако възможно най-скоро

en: date on which this job ended.
bg: датата, на която тази работа е приключила.

en: date on which this job was added.
bg: датата, на която е добавена тази работа.

en: date on which this job was removed.
bg: датата, на която тази работа е премахната.

en: date on which this job was scheduled.
bg: датата, на която е насрочена тази работа.

en: date on which this job was started.
bg: датата, на която е започната тази работа.

en: date time that the action was performed on.
bg: дата и час, на която е извършено действието.

en: date transaction occurred
bg: дата на извършване на транзакцията

en: date when the relationship ended
bg: дата, когато е завършило взаимоотношението

en: date when the relationship started
bg: дата, когато е започнало взаимоотношението

en: day
bg: ден

en: day of the month
bg: ден от месеца

en: day of the month as a decimal number ('1'..'31')
bg: ден от месеца като десетично число ('1'..'31')

en: day of the month as a decimal number, 0-padded ('01'..'31')
bg: ден от месеца като десетично число, подплатен с 0 ('01'..'31')

en: day of the month as a decimal number, blank-padded (' 1'..'31')
bg: ден от месеца като десетично число, подплатен ('1'..'31')

en: day of the period
bg: ден от периода

en: day of the week
bg: ден от седмицата

en: dd-mm (31-12)
bg: дд-мм (31-12)

en: dd-mm-yy (31-12-2009)
bg: дд-мм-гг (31-12-2009)

en: dd-mon-yy OR dd/mm/yy (25-Dec-98 OR 25/12/98)
bg: дд-пн-гг ИЛИ дд/мм/гг (25-дек-98 г. ИЛИ 25/12/98)

en: dd.mm.yy (31.12.2009)
bg: дд.мм.гг (31.12.2009)

en: dd/mm/yy (31/12/2009)
bg: дд/мм/гг (31/12/2009)

en: dd/mm/yyyy (25/12/1998) OR (1/9/2008)
bg: дд/мм/гггг (25/12/1998) ИЛИ (1/9/2008)

en: deceased
bg: починал

en: default financial type assigned to contributions submitted via this page, e.g. Contribution, Campaign Contribution
bg: финансов тип по подразбиране, присвоен на вноските, изпратени чрез тази страница, напр. Принос, принос за кампанията

en: default organization
bg: организация по подразбиране

en: delete
bg: Изтриване

en: delete activities
bg: Изтриване на дейности

en: delete all manual batches
bg: изтрийте всички ръчни партиди

en: delete contacts
bg: изтриване на контакт

en: delete in CiviCase
bg: изтриване в CiviCase

en: delete in CiviContribute
bg: изтриване в CiviContribute

en: delete in CiviEvent
bg: изтриване в CiviEvent

en: delete in CiviGrant
bg: изтриване в CiviGrant

en: delete in CiviMail
bg: изтрийте в CiviMail

en: delete in CiviMember
bg: изтриване в CiviMember

en: delete in CiviPledge
bg: изтриване в CiviPledge

en: delete own manual batches
bg: изтриване на собствени ръчни партиди

en: descriptive label for item - from price_field_value.label
bg: описателен етикет за артикул - от price_field_value.label

en: details...
bg: Детайли

en: differentiate between standalone mailings, A/B tests, and A/B final-winner
bg: разграничаване между самостоятелни имейли, A/B тестове и A/B финален победител

en: disabled
bg: Деактивирано

en: do complex searches based on tags, group membership, location, activities and custom fields at <a href="!1">Advanced Search</a>.
bg: правите сложни търсения въз основа на тагове, членство в група, местоположение, дейности и персонализирани полета в <a href="!1">Разширено търсене</a>.

en: due
bg: дължимо

en: duplicate
bg: дубликат

en: e.g. 'Student', 'Senior', 'Honor Society'...
bg: напр. "Студент", "Старши", "Почетна Общност"...

en: e.g. the Contact form's Activity tab listing. Without this ticked, activities that belong to a case are hidden (default behavior). Warning: enabling this option means that all case activities relating to a contact will be listed which could result in users without "access all cases and activities" permission being able to see see the summarized details (date, subject, assignees, status etc.). Such users will still be prevented from managing the case and viewing/editing the activity.
bg: напр. списък на раздела Активност на формуляра за Контакт. Без тази отметка дейностите, които принадлежат към случай, са скрити (поведение по подразбиране). Предупреждение: активирането на тази опция означава, че всички дейности по случаи, свързани с контакт, ще бъдат изброени, което може да доведе до възможността потребители без разрешение за „достъп до всички случаи и дейности“ да виждат обобщените подробности (дата, тема, получатели, статус и т.н.) . Такива потребители все още ще бъдат възпрепятствани да управляват случая и да преглеждат/редактират дейността.

en: each
bg: всяко

en: edit
bg: редактиране

en: edit all contacts
bg: редактиране на всички контакти

en: edit all events
bg: редактиране на всички събития

en: edit all manual batches
bg: редактирайте всички ръчни партиди

en: edit api keys
bg: редактиране на api ключове

en: edit contributions
bg: редактиране на приноси

en: edit event participants
bg: редактиране на участниците в събитието

en: edit grants
bg: редактиране на субсидии

en: edit groups
bg: редактиране на групи

en: edit inbound email basic information
bg: редактиране на основната информация за входящи имейли

en: edit inbound email basic information and content
bg: редактиране на основната информация и съдържание за входящи имейли

en: edit memberships
bg: редактиране на членства

en: edit message templates
bg: редактиране на шаблони за съобщения

en: edit my contact
bg: редактирай моя контакт

en: edit own api keys
bg: редактирате собствени api ключове

en: edit own manual batches
bg: редактирайте собствени ръчни партиди

en: edit pledges
bg: редактиране на залози

en: edit profile
bg: Редактиране на профил

en: edit system workflow message templates
bg: редактиране на шаблони за съобщения за работния процес на системата

en: edit user-driven message templates
bg: редактирате шаблони за съобщения, управлявани от потребителя

en: email
bg: имейл

en: email Domain
bg: имейл домейн

en: email Local Part
bg: имейл Локална част

en: email address domain (the part after @)
bg: домейн на имейл адреса (частта след @)

en: empowered by %1
bg: упълномощен от %1

en: enable CiviCRM blocks at <a href="!1">Administer &raquo; Site Building &raquo; Blocks</a>.
bg: активиране на CiviCRM блокове в <a href="!1">Администриране &raquo; Изграждане на сайт &raquo; Блокове</a>.

en: end date
bg: Крайна дата

en: ended
bg: Приключен

en: entityID needs to be set and of type Integer
bg: entityID трябва да бъде зададен и от тип Integer

en: entity_id needs to be set and of type Integer
bg: entity_id трябва да бъде зададен и от тип Integer

en: entry in table
bg: запис в таблицата

en: error level per PSR3
bg: ниво на грешка за PSR3

en: events
bg: събития

en: every
bg: всеки

en: expected only one price field to be in price set but multiple are present
bg: очаква се само едно ценово поле да бъде в зададена цена, но присъстват няколко

en: expires ignore_severity.  NULL never hushes.
bg: изтича ignore_severity. NULL никога не се заглушава.

en: export all manual batches
bg: експортирайте всички ръчни партиди

en: export own manual batches
bg: експортирайте собствени ръчни партиди

en: false
bg: грешно

en: field ID
bg: Идентификатор на полето

en: field ID needs to be of type Integer for index %1
bg: Идентификаторът на полето трябва да е от тип Integer за индекс %1

en: field length if alphanumeric
bg: продължителност на терен, ако е буквено-цифрено

en: file '%1' found
bg: намерен файл „%1“.

en: file '%1' not found
bg: файлът „%1“ не е намерен

en: find contacts by name, email address, group membership and or tagging at <a href="!1">Find Contacts</a>.
bg: намерите контакти по име, имейл адрес, членство в група и/или маркиране в <a href="!1">Намери контакти</a>.

en: fk to Batch Status options in civicrm_option_values
bg: fk към опциите за състояние на партида в civicrm_option_values

en: fk to Batch Type options in civicrm_option_values
bg: fk към опциите за Тип Партида в civicrm_option_values

en: fk to Batch mode options in civicrm_option_values
bg: fk към опциите за Режим на партида в civicrm_option_values

en: fk to Payment Instrument options in civicrm_option_values
bg: fk към опциите на платежния инструмент в civicrm_option_values

en: flip
bg: обръщане

en: folder to poll from when using IMAP, path to poll from when using Maildir, etc.
bg: папка за анкета, когато използвате IMAP, път до анкета, когато използвате Maildir и т.н.

en: for
bg: за

en: for %1 installments
bg: за %1 вноски

en: force merge duplicate contacts
bg: принудително обединяване на дублиращи се контакти

en: foreign key to civicrm_group_id
bg: FK към civicrm_group_id

en: from %1
bg: от %1

en: full month name ('January'..'December')
bg: пълно име на месеца ('януари'..'декември')

en: fullscreen url for dashlet
bg: URL адрес на цял екран за dashlet

en: function to call for this url
bg: функция за извикване на този url

en: geocoding=[1 or 0] required
    parse=[1 or 0] required
    start=[contact ID] optional-begin with this contact ID
    end=[contact ID] optional-process contacts with IDs less than this
    throttle=[1 or 0] optional-1 adds five second sleep
bg: изисква се геокодиране=[1 или 0].
    parse=[1 или 0] се изисква
    start=[идентификационен номер на контакт] незадължително-започнете с този идентификатор на контакт
    end=[идентификатор на контакт] по избор-обработвайте контакти с идентификатори по-малки от този
    throttle=[1 или 0] optional-1 добавя пет секунди сън

en: grants
bg: субсидии

en: greater than
bg: по-голямо от

en: greater than or equal to
bg: по-голямо или равно на

en: group name for cache element, useful in cleaning cache elements
bg: име на група за кеш елемент, полезно при почистване на кеш елементи

en: has already been assigned to another address. Please select another location for this address.
bg: вече е назначен на друг адрес. Моля, изберете друго място за този адрес.

en: has been successfully resubscribed.
bg: е успешно повторно абониран.

en: has now had a domain id column added. As there is more than 1 domains in this install you need to manually set the domain id for the providers in this install
bg: вече има добавена колона за идентификатор на домейн. Тъй като в тази инсталация има повече от 1 домейна, трябва ръчно да зададете идентификатора на домейна за доставчиците в тази инсталация

en: here
bg: тук

en: hide child groups
bg: скриване на детски групи

en: hide field or section
bg: скриване на поле или раздел

en: hour | hours
bg[0]: часове
bg[1]: часове

en: hour in 12-hour format, 0-padded ('01'..'12')
bg: час в 12-часов формат, подплатен с 0 ('01'..'12')

en: hour in 12-hour format, blank-padded (' 1'..'12')
bg: час в 12-часов формат, празно подплатено ('1'..'12')

en: hour in 24-hour format, 0-padded ('00'..'23')
bg: час в 24-часов формат, подплатен с 0 ('00'..'23')

en: hour in 24-hour format, blank-padded (' 0'..'23')
bg: час в 24-часов формат, празно подплатено ('0'..'23')

en: iCalendar feed for current and future public events.
bg: Осведомяване на iCalendar за настоящи и бъдещи публични събития.

en: iCalendar feed for this event.
bg: Осведомяване на iCalendar за това събитие.

en: iCalendar is a standard format for representing information about calendaring and scheduling. CiviEvent allows you to output your current and upcoming 'public' events in the iCalendar format - so this information can be shared with other iCalendar-enabled applications.
bg: iCalendar е стандартен формат за представяне на информация за календар и планиране. CiviEvent ви позволява да извеждате Вашите текущи и предстоящи „публични“ събития във формат iCalendar – така че тази информация може да бъде споделена с други приложения с активиран iCalendar.

en: id of the first contact
bg: идентификатор на първия контакт

en: id of the relationship (FK to civicrm_relationship.id)
bg: идентификатор на взаимоотношението (FK към civicrm_relationship.id)

en: id of the relationship type
bg: идентификатор на типа на взаимоотношението

en: id of the second contact
bg: идентификатор на втория контакт

en: if Tell Friend is enable, Maximum recipients limit should be greater than zero.
bg: ако „Кажи на приятел“ е активирано, ограничението за максимален брой получатели трябва да е по-голямо от нула.

en: if Tell Friend is enabled, Maximum recipients limit should be greater than zero.
bg: ако е активирано Кажете на приятел, ограничението за максимален брой получатели трябва да е по-голямо от нула.

en: if false, the confirm page in contribution pages gets skipped
bg: ако е невярно, страницата за потвърждение в страниците за принос се пропуска

en: if other amounts allowed, user can configure maximum allowed.
bg: ако са разрешени други суми, потребителят може да конфигурира максимално разрешените суми.

en: if other amounts allowed, user can configure minimum allowed.
bg: ако са разрешени други суми, потребителят може да конфигурира минимално позволените.

en: if true - allows real-time monetary transactions otherwise non-monetary transactions
bg: ако е вярно - позволява парични транзакции в реално време, в противен случай непарични транзакции

en: if true - allows recurring contributions, valid only for PayPal_Standard
bg: ако е вярно - позволява повтарящи се вноски, валидни само за PayPal_Standard

en: if true - allows the user to register multiple participants for event
bg: ако е вярно - позволява на потребителя да регистрира множество участници за събитие

en: if true - allows the user to register multiple registrations from same email address.
bg: ако е вярно - позволява на потребителя да регистрира множество регистрации от един и същ имейл адрес.

en: if true - allows the user to send payment directly to the org later
bg: ако е вярно - позволява на потребителя да изпрати плащане директно на организацията по-късно

en: if true - asks user for recurring installments
bg: ако е вярно - пита потребителя за периодични вноски

en: if true - billing block is required for online contribution page
bg: ако е вярно - блокирането на таксуването се изисква за страницата за онлайн принос

en: if true - processing logic must reject transaction at confirmation stage if pay method != credit card
bg: ако е вярно - логиката на обработка трябва да отхвърли транзакцията на етапа на потвърждение, ако метод на плащане != кредитна карта

en: if true - supports recurring intervals
bg: ако е вярно - поддържа повтарящи се интервали

en: if true - user is able to adjust payment start date
bg: ако е вярно - потребителят може да коригира началната дата на плащането

en: if true than billing block is required this event
bg: ако е вярно, това събитие се изисква от блок за таксуване

en: if true, page will include an input text field where user can enter their own amount
bg: ако е вярно, страницата ще включва поле за въвеждане на текст, където потребителят може да въведе собствената си сума

en: if true, receipt is automatically emailed to contact on each successful payment
bg: ако е вярно, разписката се изпраща автоматично по имейл на контакт при всяко успешно плащане

en: if true, receipt is automatically emailed to contact on success
bg: ако е вярно, разписката се изпраща автоматично по имейл до контакта при успех

en: if you are searching by Contact name, check your spelling
bg: ако търсите по Име на контакт, проверете правописа

en: if you are searching by client name, check your spelling
bg: ако търсите по име на клиент, проверете правописа

en: if you are searching by contributor name, check your spelling
bg: ако търсите по име на сътрудник, проверете правописа

en: if you are searching by member name, check your spelling
bg: ако търсите по име на член, проверете правописа си

en: if you are searching by participant name, check your spelling
bg: ако търсите по име на участник, проверете правописа си

en: if you are searching by respondent name, check your spelling
bg: ако търсите по име на респондент, проверете правописа

en: if you are searching within a Group or for Tagged contacts, try 'any group' or 'any tag'
bg: ако търсите в група или за маркирани контакти, опитайте „всяка група“ или „всякакъв маркер“

en: if you are searching within a date or amount range, try a wider range of values
bg: ако търсите в диапазон от дати или суми, опитайте по-широк диапазон от стойности

en: if you are searching within a date range, try a wider range of values
bg: Ако търсите в рамките на период от време, опитайте по-широк диапазон от стойности

en: import SQL datasource
bg: импортирайте SQL източник на данни

en: import contacts
bg: импортиране на контакти

en: import contacts from other sources at <a href="!1">Import Contacts</a>.
bg: импортирате контакти от други източници в <a href="!1">Импортиране на Контакти</a>.

en: in
bg: в

en: installments
bg: вноски

en: installments of
bg: вноски на

en: installments.
bg: вноски.

en: instanceId=[ID of report instance] required
    format=[csv or print] optional-output CSV or print-friendly HTML, else PDF
bg: instanceId=[ID на екземпляра на отчета] се изисква
    format=[csv или печат] незадължителен изход CSV или удобен за печат HTML, в противен случай PDF

en: interview campaign contacts
bg: контакти на кампанията за интервю

en: is a numeric field
bg: е цифрово поле

en: is partial payment enabled for this event
bg: активирано ли е частичното плащане за това събитие

en: is partial payment enabled for this online contribution page
bg: разрешено е частично плащане за тази страница за онлайн принос

en: is the relationship active ?
bg: активно ли е взаимоотношението?

en: is this the default message template for the workflow referenced by workflow_id?
bg: това ли е шаблонът за съобщение по подразбиране за работния поток, посочен от workflow_id?

en: is this the reserved message template which we ship for the workflow referenced by workflow_id?
bg: това ли е запазеният шаблон за съобщение, който изпращаме за работния поток, посочен от workflow_id?

en: is...
bg: е...

en: km
bg: км

en: label for relationship of contact_a to contact_b.
bg: етикет за връзка на контакт _a с контакт _b.

en: less than
bg: По-малко от

en: less than or equal to
bg: по-малко или равно на

en: lifetime
bg: доживот

en: limit=Number optional-Limit the number of smart groups rebuild
bg: limit=Брой по избор-Ограничете броя на интелигентните групи за повторно изграждане

en: linking custom group for dynamic object
bg: свързване на персонализирана група за динамичен обект

en: list of locales supported by the current db state (NULL for single-lang install)
bg: списък с локали, поддържани от текущото състояние на db (NULL за едноезична инсталация)

en: listing based on recipient field.
bg: списък въз основа на поле за получател.

en: live
bg: на живо

en: loading
bg: зареждане

en: localized Name of Contact Type.
bg: локализирано Име на Тип Контакт.

en: localized Optional verbose description of the type.
bg: локализирано Незадължително подробно описание на типа.

en: localized label for display of this status type
bg: локализиран етикет за показване на този тип статус

en: lowercase ante/post meridiem ('am', 'pm')
bg: малки букви ante/post meridiem ('am', 'pm')

en: mail()
bg: поща()

en: make online contributions
bg: направете онлайн приноси

en: make sure you have enough privileges in the access control system
bg: уверете се, че имате достатъчно привилегии в системата за контрол на достъпа

en: manage campaign
bg: управлявайте кампанията

en: manage event profiles
bg: управляване на профилите на събития

en: manage tags
bg: управление на етикети

en: match
bg: съвпадение

en: maximum number of multiple records, if 0 - no max
bg: максимален брой множество записи, ако е 0 - няма макс

en: member since
bg: Потребител от

en: membership periods
bg: Периоди на Членства

[ctx: menu]
en: ACL Roles
bg: ACL роли

[ctx: menu]
en: About CiviCRM
bg: Относно CiviCRM

[ctx: menu]
en: Accepted Credit Cards
bg: Приети кредитни карти

[ctx: menu]
en: Access Control
bg: Управление на достъпа

[ctx: menu]
en: Accounting Batch
bg: Счетоводна партида

[ctx: menu]
en: Accounting Batch Export
bg: Счетоводни партиди експорт

[ctx: menu]
en: Accounting Batches
bg: Счетоводни партиди

[ctx: menu]
en: Activities
bg: Дейности

[ctx: menu]
en: Activity Dashlet
bg: Копмпонент активност

[ctx: menu]
en: Activity Details
bg: Детайли за дейността

[ctx: menu]
en: Activity Summary
bg: Резюме на дейността

[ctx: menu]
en: Activity Types
bg: Видове дейности

[ctx: menu]
en: Activity View
bg: Преглед на дейността

[ctx: menu]
en: Add Field
bg: Добави поле

[ctx: menu]
en: Add Products to This Page
bg: Добави продукти към тази страница

[ctx: menu]
en: Add User
bg: Добави потребител

[ctx: menu]
en: Additional Info
bg: Допълнителна информация

[ctx: menu]
en: AdditionalInfo Form
bg: Форма за допълнителна информация

[ctx: menu]
en: Address Settings
bg: Настройки на адреса

[ctx: menu]
en: Addressee Formats
bg: Формати на адреси

[ctx: menu]
en: Administer
bg: Администриране

[ctx: menu]
en: Administer CiviCRM
bg: Администриране на CiviCRM

[ctx: menu]
en: Administration Console
bg: Конзола за администрация

[ctx: menu]
en: Advanced Search
bg: Разширено търсене

[ctx: menu]
en: All Cases
bg: Всички регистри

[ctx: menu]
en: All Cases Dashlet
bg: Компонент за всички случай

[ctx: menu]
en: All Reports
bg: Всички доклади

[ctx: menu]
en: Approve Mailing
bg: Одобри съобщение

[ctx: menu]
en: Archived Mailings
bg: Архивирани Мейлсписъци

[ctx: menu]
en: Ask a question
bg: Задай въпрос

[ctx: menu]
en: Assign Users to ACL Roles
bg: Възложи потребители към роли на ACL

[ctx: menu]
en: Assign to Another Client
bg: Възложи на друг клиент

[ctx: menu]
en: Attendee List
bg: Списък с участници

[ctx: menu]
en: Badge Layout
bg: Оформление на бадж

[ctx: menu]
en: Batch Data Entry
bg: Въвеждане на данни за партида

[ctx: menu]
en: Batch Merge Duplicate Contacts
bg: Пакетно обединяване на дублирани контакти

[ctx: menu]
en: Bookkeeping Transactions
bg: Отчет на трансакции

[ctx: menu]
en: Bounce Report for mailings
bg: Доклад за отпадане за имейли

[ctx: menu]
en: Browse Uploaded files
bg: Прелисти качени файлове

[ctx: menu]
en: CMS Database Integration
bg: Интеграция на база данни CMS

[ctx: menu]
en: Campaign Dashboard
bg: Табло на кампания

[ctx: menu]
en: Campaign Reports
bg: Доклади за кампания

[ctx: menu]
en: Campaign Status
bg: Състояние на кампания

[ctx: menu]
en: Campaign Types
bg: Висове кампании

[ctx: menu]
en: Campaigns
bg: Кампнании

[ctx: menu]
en: Cancel Subscription
bg: Отказ от абонамент

[ctx: menu]
en: Case
bg: Регистър

[ctx: menu]
en: Case Activity
bg: Дейност на регистъра

[ctx: menu]
en: Case Activity Audit
bg: Одит на дейността по Случай

[ctx: menu]
en: Case Custom Set
bg: Комплект с текущ случай

[ctx: menu]
en: Case Dashboard Dashlet
bg: Табло със случай Dashlet

[ctx: menu]
en: Case Dashlet
bg: Компонент случай

[ctx: menu]
en: Case Details
bg: Детайли на регистъра

[ctx: menu]
en: Case Reports
bg: Доклад за Случай

[ctx: menu]
en: Case Statuses
bg: Състояния на регистъра

[ctx: menu]
en: Case Types
bg: Типове регистри

[ctx: menu]
en: Cases
bg: Регистри

[ctx: menu]
en: Change Registration Selections
bg: Промяна на селекциите за регистрация

[ctx: menu]
en: CiviCRM Blog
bg: Блог на CiviCRM

[ctx: menu]
en: CiviCRM Home
bg: Начало CiviCRM

[ctx: menu]
en: CiviCRM News
bg: Новини за CiviCRM

[ctx: menu]
en: CiviCRM Profile Create
bg: Създай профил в CiviCRM

[ctx: menu]
en: CiviCRM Profile Fields
bg: Полета на профила в CiviCRM

[ctx: menu]
en: CiviCRM Reports
bg: Отчети на CiviCRM

[ctx: menu]
en: CiviCRM Resources
bg: Ресурси за CiviCRM

[ctx: menu]
en: CiviCampaign
bg: Кампания CiviCampaign

[ctx: menu]
en: CiviCampaign Component Settings
bg: Настойки на елемента CiviCampaign

[ctx: menu]
en: CiviCase Dashboard
bg: Табло на регистъра CiviCase

[ctx: menu]
en: CiviCase Settings
bg: Настройки на CiviCase

[ctx: menu]
en: CiviContribute Component Settings
bg: Настройки на компонентите на CiviContribute

[ctx: menu]
en: CiviContribute Dashboard
bg: Табло на CiviContribute

[ctx: menu]
en: CiviEvent Component Settings
bg: Настройки на елемента CiviEvent

[ctx: menu]
en: CiviEvent Dashboard
bg: Табло със събития CiviEvent

[ctx: menu]
en: CiviMail Component Settings
bg: Настройки на компонента CiviMail

[ctx: menu]
en: CiviMember Component Settings
bg: Настройки на елемента CiviMember

[ctx: menu]
en: CiviMember Dashboard
bg: Табло с членове CiviMember

[ctx: menu]
en: CiviPledge Dashboard
bg: Табло със Залози CiviPledge

[ctx: menu]
en: Cleanup Caches and Update Paths
bg: Почисти кешове и актуализирай пътеки

[ctx: menu]
en: Closed Batches
bg: Затворени партиди

[ctx: menu]
en: Communication Style Options
bg: Опции за стил на комуникация

[ctx: menu]
en: Communications
bg: Комуникации

[ctx: menu]
en: Components
bg: Компоненти

[ctx: menu]
en: Conduct Survey
bg: Води изследване

[ctx: menu]
en: Conference Slot Labels
bg: Етикети за конферентни места

[ctx: menu]
en: Conference Slots
bg: Конферентни места

[ctx: menu]
en: Configuration Checklist
bg: Настройка на контролния списък

[ctx: menu]
en: Configure Survey
bg: Конфигуриране на Проучването

[ctx: menu]
en: Configure Widget
bg: Конфигурирай джаджа

[ctx: menu]
en: Confirm
bg: Потвърди

[ctx: menu]
en: Confirm Event Registration
bg: Потвърди регистрация на събитие

[ctx: menu]
en: Confirm dates
bg: Потвърдете датите

[ctx: menu]
en: Constituent Detail
bg: Съставен детайл

[ctx: menu]
en: Constituent Summary
bg: Съставно резюме

[ctx: menu]
en: Contact Dashboard
bg: Табло на контакта

[ctx: menu]
en: Contact Reports
bg: Доклади за контакти

[ctx: menu]
en: Contact Summary
bg: Обобщение за контакта

[ctx: menu]
en: Contact Types
bg: Видове контакти

[ctx: menu]
en: Contacts
bg: Контакти

[ctx: menu]
en: Contribution Aggregate by Relationship
bg: Общ принос по взаимоотношения

[ctx: menu]
en: Contribution Amounts
bg: Сума на дарението

[ctx: menu]
en: Contribution Details
bg: Подробности за приноса

[ctx: menu]
en: Contribution Reports
bg: Доклади за принос

[ctx: menu]
en: Contribution Summary
bg: Резюме на приноса

[ctx: menu]
en: Contribution Summary - Chart View
bg: Обобщено участие - диаграма

[ctx: menu]
en: Contribution Task
bg: Задача за принос

[ctx: menu]
en: Contribution and Membership Details
bg: Подробности за принос и членство

[ctx: menu]
en: Contribution details for any type of contribution, plus associated membership information for contributions which are in payment for memberships.
bg: Подробности за приноси за всякакъв вид принос, плюс свързана информация за членство за вноски, които се плащат за членства.

[ctx: menu]
en: Contributions
bg: Участия

[ctx: menu]
en: Contributions by Household
bg: Вноски от домакинство

[ctx: menu]
en: Contributions by Organization
bg: Дарения от организацията

[ctx: menu]
en: Create New Report from Template
bg: Създаване на нов отчет от шаблон

[ctx: menu]
en: Current Employers
bg: Текущи работодатели

[ctx: menu]
en: Current and Upcoming Events
bg: Текущи и предстоящи събития

[ctx: menu]
en: Custom Data
bg: Текущи данни

[ctx: menu]
en: Custom Data Fields
bg: Текущи полета с данни

[ctx: menu]
en: Custom Field - Add
bg: Текущо поле - добави

[ctx: menu]
en: Custom Field - Edit
bg: Текущо поле - редактирай

[ctx: menu]
en: Custom Field - Move
bg: Текущо поле - премести

[ctx: menu]
en: Custom Field - Options
bg: Текущо поле - опции

[ctx: menu]
en: Custom Fields
bg: Текущи полета

[ctx: menu]
en: Custom Searches
bg: Текущи търсения

[ctx: menu]
en: Customize Data and Screens
bg: Персонализиране на дата и екрани

[ctx: menu]
en: Dashboard
bg: Табло

[ctx: menu]
en: Database Upgrades
bg: Актуализации на бази данни

[ctx: menu]
en: Date Formats
bg: Формати на дата

[ctx: menu]
en: Date Preferences
bg: Предпочитания за дата

[ctx: menu]
en: Debugging
bg: Дебъгване

[ctx: menu]
en: Debugging and Error Handling
bg: Дебъгване и обработване на грешки

[ctx: menu]
en: Dedupe Exceptions
bg: Дедубликиране на разширения

[ctx: menu]
en: Delete Contact
bg: Изтрий контакта

[ctx: menu]
en: Delete File
bg: Изтрий файла

[ctx: menu]
en: Delete Survey
bg: Изтриване на проучването

[ctx: menu]
en: Detailed report for canvassing, phone-banking, walk lists or other surveys.
bg: Подробен отчет за агитиране, телефонно банкиране, списъци за ходене или други проучвания.

[ctx: menu]
en: Developer
bg: Разработчик

[ctx: menu]
en: Developer Docs
bg: Документи на Разработчик

[ctx: menu]
en: Directories
bg: Директории

[ctx: menu]
en: Display Preferences
bg: Изобрази предпочитания

[ctx: menu]
en: Display clicks from each mailing
bg: Показване на кликвания от всяка поща

[ctx: menu]
en: Display contacts who opened emails from a mailing
bg: Показване на контакти, които са отворили имейли от поща

[ctx: menu]
en: Displays a detailed list of contributions grouped by household which includes contributions made by members of the household.
bg: Показва подробен списък с приноси, групирани по домакинство, който включва вноски, направени от членовете на домакинството.

[ctx: menu]
en: Displays a detailed list of contributions grouped by organization, which includes contributions made by employees for the organisation.
bg: Показва подробен списък с дарения, групирани по организация, който включва приноси, направени от служители за организацията.

[ctx: menu]
en: Documentation
bg: Документация

[ctx: menu]
en: Download Errors
bg: Грешки при теглене

[ctx: menu]
en: Draft and Unscheduled Mailings
bg: Проекти и непланирани съобщения

[ctx: menu]
en: Dropdown Options
bg: Падащи опции

[ctx: menu]
en: Edit Field
bg: Редактирай поле

[ctx: menu]
en: Edit Related Contact
bg: Редактирай свързания контакт

[ctx: menu]
en: Email
bg: Имейл

[ctx: menu]
en: Email Greeting Formats
bg: Формати за поздравителни ел. съобщения

[ctx: menu]
en: Email Invoice
bg: Фактура по имейл

[ctx: menu]
en: Email a Contact
bg: Изпрати контакта по ел. път

[ctx: menu]
en: Email address verified
bg: Адреси на ел. поща са проверени

[ctx: menu]
en: Enable CiviCRM Components
bg: Позволи елементи на CiviCRM

[ctx: menu]
en: Encounter Medium
bg: Отчети среда

[ctx: menu]
en: Encounter Mediums
bg: Отчети среди

[ctx: menu]
en: Engagement Index
bg: Показател на ангажиране

[ctx: menu]
en: Event Fees
bg: Такси за събитие

[ctx: menu]
en: Event Income Details
bg: Подробен Отчет за приходи от събитие

[ctx: menu]
en: Event Income Summary
bg: Резюме на приходите от събития

[ctx: menu]
en: Event Info and Settings
bg: Информация за събитие и настройки

[ctx: menu]
en: Event Information
bg: Информация за събитие

[ctx: menu]
en: Event Location
bg: Местопложение на събитие

[ctx: menu]
en: Event Name Badge Layouts
bg: Оформления на значки за име на събитие

[ctx: menu]
en: Event Online Registration
bg: Регистрация он-лайн на събитие

[ctx: menu]
en: Event Participants List
bg: Списък с участници в събитие

[ctx: menu]
en: Event Registration
bg: Регистрация на събитие

[ctx: menu]
en: Event Reports
bg: Доклади за събития

[ctx: menu]
en: Event Templates
bg: Шаблони на събитие

[ctx: menu]
en: Event Types
bg: Видове събитие

[ctx: menu]
en: Events
bg: Събития

[ctx: menu]
en: Export
bg: Експорт

[ctx: menu]
en: Export Contacts
bg: Изнеси контакти

[ctx: menu]
en: Exported Batches
bg: Изнесени партиди

[ctx: menu]
en: Extensions
bg: Разширения

[ctx: menu]
en: FROM Email Addresses
bg: ОТ адреси с Email

[ctx: menu]
en: File on Case
bg: Файл по случая

[ctx: menu]
en: Financial Accounts
bg: Финансови акаунти

[ctx: menu]
en: Financial Type Accounts
bg: Сметки от финансов тип

[ctx: menu]
en: Financial Types
bg: Финансови типове

[ctx: menu]
en: Find Activities
bg: Намери дейности

[ctx: menu]
en: Find Cases
bg: Намери регистър

[ctx: menu]
en: Find Contacts
bg: Намери контакти

[ctx: menu]
en: Find Contributions
bg: Намери участия

[ctx: menu]
en: Find Mailings
bg: Намери съобщения

[ctx: menu]
en: Find Mass SMS
bg: Намерете Mass SMS

[ctx: menu]
en: Find Memberships
bg: Намери членство

[ctx: menu]
en: Find Participants
bg: Намери участник

[ctx: menu]
en: Find Pledges
bg: Намери Залози

[ctx: menu]
en: Find and Merge Duplicate Contacts
bg: Намери и слей дублирани контакти

[ctx: menu]
en: Forward Mailing
bg: Препрати съобщение

[ctx: menu]
en: From Email Addresses
bg: От адрес на ел. поща

[ctx: menu]
en: Full-text Search
bg: Търсене с пълен текст

[ctx: menu]
en: GOTV (Track Voters)
bg: GOTV (Проследи избиратели)

[ctx: menu]
en: GOTV (Voter Tracking)
bg: GOTV (Проследяване на гласоподавател)

[ctx: menu]
en: Gender Options
bg: Опции за пола

[ctx: menu]
en: Get Image File
bg: Вземете файл с изображение

[ctx: menu]
en: Get expert help
bg: Потърсете експертна помощ

[ctx: menu]
en: Get started
bg: Първи стъпки

[ctx: menu]
en: Given two date ranges, shows contacts who contributed in both the date ranges with the amount contributed in each and the percentage increase / decrease.
bg: Като са дадени два периода от време, показва контактите, които са допринесли и в двата диапазона от време, със сумата, внесена във всеки, и процентното увеличение/намаляване.

[ctx: menu]
en: Gives relationship details between two contacts
bg: Дава подробности за взаимоотношенията между два контакта

[ctx: menu]
en: Grant Types
bg: Видове субсидия

[ctx: menu]
en: Group Members
bg: Членове на група

[ctx: menu]
en: Groups
bg: Групи

[ctx: menu]
en: Groups and totals contributions by criteria including contact, time period, contribution type, contributor location, etc.
bg: Групира и събира приноси по критерии, включително контакт, период от време, финансов тип, местоположение на дарителя и т.н.

[ctx: menu]
en: Headers, Footers, and Automated Messages
bg: Горни, долни колонтитули и автоматизирани съобщения

[ctx: menu]
en: Helps you to analyze the income generated by an event. The report can include details by participant type, status and payment method.
bg: Помага Ви да анализирате приходите, генерирани от дадено събитие. Отчетът може да включва подробности по тип участник, статус и начин на плащане.

[ctx: menu]
en: Home
bg: Начало

[ctx: menu]
en: Import
bg: Внеси

[ctx: menu]
en: Import Activities
bg: Внеси дейности

[ctx: menu]
en: Import Contacts
bg: Внеси контакт

[ctx: menu]
en: Import Contributions
bg: Внеси участия

[ctx: menu]
en: Import Memberships
bg: Внеси членство

[ctx: menu]
en: Import Multi-value Custom Data
bg: Импортиране на персонализирани данни с множество стойности

[ctx: menu]
en: Import Participants
bg: Внеси участници

[ctx: menu]
en: Import/Export Mappings
bg: Внеси/Изнеси картирания

[ctx: menu]
en: Include Profiles
bg: Включи профили

[ctx: menu]
en: Individual Prefixes (Ms, Mr...)
bg: Индивидуални представки (Г-н, Г-жа ...)

[ctx: menu]
en: Individual Suffixes (Jr, Sr...)
bg: Индивидуални наставки (мл., старши)

[ctx: menu]
en: Insert CiviCRM Content
bg: Вмъкване на CiviCRM съдържание

[ctx: menu]
en: Instant Messenger Services
bg: Услуги Instant Messenger

[ctx: menu]
en: Interview Respondents
bg: Интервюрай анкетирани

[ctx: menu]
en: Join CiviCRM
bg: Присъединете се към CiviCRM

[ctx: menu]
en: LYBUNT (last year but not this year)
bg: LYBUNT (миналата година, но не и тази)

[ctx: menu]
en: Label Formats
bg: Формати на етикет

[ctx: menu]
en: Languages, Currency, Locations
bg: Езици, валута, местоположение

[ctx: menu]
en: Lapsed Memberships
bg: Изтекли членства

[ctx: menu]
en: Last year but not this year. Provides a list of constituents who donated last year but did not donate during the time period you specify as the current year.
bg: ЛИБУНТ означава миналата година, но не и тази година. Предоставя списък на участниците, които са дарили миналата година, но не са дарили през периода, който сте посочили като текущата година.

[ctx: menu]
en: List contact's donation history, grouped by year, along with contributions attributed to any of the contact's related contacts.
bg: Избройте хронологията на даренията на контакта, групирана по години, заедно с приносите, приписани на някой от свързаните контакти на контакта.

[ctx: menu]
en: List of pledges including amount pledged, pledge status, next payment date, balance due, total amount paid etc.
bg: Списък със залози, включително заложена сума, статус на залога, следваща дата на плащане, дължимо салдо, обща платена сума и др.

[ctx: menu]
en: Lists specific contributions by criteria including contact, time period, contribution type, contributor location, etc. Contribution summary report points to this report for contribution details.
bg: Изброява конкретни дарения по критерии, включително контакт, период от време, финансов вид, местоположение на сътрудника и т.н. Обобщеният отчет за дарение сочи към този отчет за подробности за дарението.

[ctx: menu]
en: Localization
bg: Местоположение

[ctx: menu]
en: Location Types (Home, Work...)
bg: Вид местоположение (от дома, работа...)

[ctx: menu]
en: Log out
bg: Изход

[ctx: menu]
en: Mail Accounts
bg: Акаунти с ел. поща

[ctx: menu]
en: Mail Bounces
bg: Отхвърлена поща

[ctx: menu]
en: Mail Clickthroughs
bg: Кликнати съобщения

[ctx: menu]
en: Mail Opened
bg: Отворена поща

[ctx: menu]
en: Mailer Settings
bg: Настройки на поща

[ctx: menu]
en: Mailing Details
bg: Подробности за поща

[ctx: menu]
en: Mailing Event
bg: Събитие на съобщение

[ctx: menu]
en: Mailing Report
bg: Отчет на съобщение

[ctx: menu]
en: Mailing Reports
bg: Изпращане на отчети по пощата

[ctx: menu]
en: Mailing Summary
bg: Резюме на пощата

[ctx: menu]
en: Mailings
bg: Съобщения

[ctx: menu]
en: Manage A/B Tests
bg: Управление на A/Б тест

[ctx: menu]
en: Manage ACLs
bg: Управлявай ACLs

[ctx: menu]
en: Manage Contribution Pages
bg: Управлявай страници с участие

[ctx: menu]
en: Manage Custom Searches
bg: Управлявай текущи търсения

[ctx: menu]
en: Manage Events
bg: Управлявай събития

[ctx: menu]
en: Manage Extensions
bg: Управлявай разширения

[ctx: menu]
en: Manage Groups
bg: Управлявай групи

[ctx: menu]
en: Manage Premiums
bg: Управлявай премии

[ctx: menu]
en: Manage Price Sets
bg: Управлявай комплекти с цени

[ctx: menu]
en: Manage Tags
bg: Управление на етикети

[ctx: menu]
en: Manage Templates
bg: Управлявай шаблони

[ctx: menu]
en: Map Event Location
bg: Местоположение на събитие от картата

[ctx: menu]
en: Map Location(s)
bg: Местоположение/я в/у картата

[ctx: menu]
en: Mapping and Geocoding
bg: Картиране и гео-координати

[ctx: menu]
en: Membership Details
bg: Подробности за членство

[ctx: menu]
en: Membership Recurring Contributions
bg: Периодични приноси за членство

[ctx: menu]
en: Membership Reports
bg: Доклади за членство

[ctx: menu]
en: Membership Section
bg: Секция на членство

[ctx: menu]
en: Membership Status Rules
bg: Правила на статута на членство

[ctx: menu]
en: Membership Summary
bg: Резюме на членството

[ctx: menu]
en: Membership Types
bg: Видове членство

[ctx: menu]
en: Memberships
bg: Членство

[ctx: menu]
en: Merge Contact
bg: Слей контакта

[ctx: menu]
en: Merge Tags
bg: Обединяване на етикети

[ctx: menu]
en: Message Templates
bg: Шаблони на съобщение

[ctx: menu]
en: Misc (Undelete, PDFs, Limits, Logging, etc.)
bg: Разни (възстановяване на изтриване, PDF файлове, ограничения, регистриране и др.)

[ctx: menu]
en: Mobile Phone Providers
bg: Доставчици на мобилен телефон

[ctx: menu]
en: Multi Site Settings
bg: Настройки на множество сайтове

[ctx: menu]
en: My Cases
bg: Мойте регистри

[ctx: menu]
en: My Reports
bg: Моите Доклади

[ctx: menu]
en: Navigation Menu
bg: Меню за навигация

[ctx: menu]
en: New A/B Test
bg: Нов A/Б тест

[ctx: menu]
en: New Activity
bg: Нова дейност

[ctx: menu]
en: New Batch
bg: Нова партида

[ctx: menu]
en: New Campaign
bg: Нова кампания

[ctx: menu]
en: New Case
bg: Нов регистър

[ctx: menu]
en: New CiviCRM Profile
bg: Нов профил в CiviCRM

[ctx: menu]
en: New Contact
bg: Нов контакт

[ctx: menu]
en: New Contribution
bg: Ново участие

[ctx: menu]
en: New Contribution Page
bg: Нова страница с участие

[ctx: menu]
en: New Email
bg: Ново ел. съобщение

[ctx: menu]
en: New Event
bg: Ново събитие

[ctx: menu]
en: New Group
bg: Нова група

[ctx: menu]
en: New Household
bg: Ново домакинство

[ctx: menu]
en: New Individual
bg: Ново лице

[ctx: menu]
en: New Mailing
bg: Ново разпращане

[ctx: menu]
en: New Mass SMS
bg: Нов масов SMS

[ctx: menu]
en: New Membership
bg: Ново членство

[ctx: menu]
en: New Organization
bg: Нова организация

[ctx: menu]
en: New Payment
bg: Ново плащане

[ctx: menu]
en: New Petition
bg: Нова петиция

[ctx: menu]
en: New Pledge
bg: Нов Залог

[ctx: menu]
en: New Price Set
bg: Нов комплект с цена

[ctx: menu]
en: New SMS
bg: Нов SMS

[ctx: menu]
en: New Survey
bg: Ново изследване

[ctx: menu]
en: New Tag
bg: Нов етикет

[ctx: menu]
en: Notes
bg: Бележки

[ctx: menu]
en: Open Batches
bg: Отворени партиди

[ctx: menu]
en: Open Case
bg: Отвори регистър

[ctx: menu]
en: Opt-out
bg: Отказ

[ctx: menu]
en: Option Groups
bg: Опции на групи

[ctx: menu]
en: Organization Address and Contact Info
bg: Адрес на организация и контактна информация

[ctx: menu]
en: Outbound Email (SMTP/Sendmail)
bg: Изходящи ел. съобщения (SMTP/Sendmail)

[ctx: menu]
en: Outbound Email Settings
bg: Настройки за изходящи ел. съобщения

[ctx: menu]
en: PDF Invoice
bg: PDF фактура

[ctx: menu]
en: Participant Listing Options
bg: Списък с опции на участника

[ctx: menu]
en: Participant Listing Templates
bg: Шаблони за обявен участник

[ctx: menu]
en: Participant Role
bg: Роля на участника

[ctx: menu]
en: Participant Roles
bg: Роли на участника

[ctx: menu]
en: Participant Status
bg: Състояние на участника

[ctx: menu]
en: Participant Statuses
bg: Състояния на участника

[ctx: menu]
en: Payment Methods
bg: Методи на плащане

[ctx: menu]
en: Payment Processor Type
bg: Вид на процесора за плащане

[ctx: menu]
en: Payment Processors
bg: Процесори на плащане

[ctx: menu]
en: Permissions (Access Control)
bg: Разрешения (контрол на достъп)

[ctx: menu]
en: Personal Campaign Page Summary
bg: Обобщение на лична кампанийна страница

[ctx: menu]
en: Personal Campaign Pages
bg: Страници с лична кампания

[ctx: menu]
en: Petitions
bg: Петиции

[ctx: menu]
en: Phone Type
bg: Вид телофона

[ctx: menu]
en: Phone Types
bg: Видове телефони

[ctx: menu]
en: Pledge Detail
bg: Подробности за залог

[ctx: menu]
en: Pledge Payments
bg: Плащания по Залог

[ctx: menu]
en: Pledge Reports
bg: Доклади за залози

[ctx: menu]
en: Pledged But not Paid
bg: Заложено, но неплатено

[ctx: menu]
en: Pledged but not Paid Report
bg: Отчет за неплатен залог

[ctx: menu]
en: Pledges
bg: Залози

[ctx: menu]
en: Postal Greeting Formats
bg: Формати за пощенски поздравления

[ctx: menu]
en: Preferred Communication Methods
bg: Предпочитани методи за комуникиране

[ctx: menu]
en: Preferred Language Options
bg: Предпочитани езикови настройки

[ctx: menu]
en: Preferred Languages
bg: Предпочитание езици

[ctx: menu]
en: Premiums
bg: Премии

[ctx: menu]
en: Premiums (Thank-you Gifts)
bg: Премии (подаръци за благодарност)

[ctx: menu]
en: Preview Mailing
bg: Преглед на съобщение

[ctx: menu]
en: Price Field Options
bg: Опции на полета с цена

[ctx: menu]
en: Price Fields
bg: Полета с цена

[ctx: menu]
en: Price Sets
bg: Комплекти с цени

[ctx: menu]
en: Print Event Name Badge
bg: Отпечатай табела с име на събитие

[ctx: menu]
en: Print Page (PDF) Formats
bg: Отпечатай страница с формати (PDF)

[ctx: menu]
en: Process Uploaded Images
bg: Обработи качени изображения

[ctx: menu]
en: Profile Settings
bg: Настройки на профила

[ctx: menu]
en: ProfileEditor
bg: Редактор на профили

[ctx: menu]
en: Profiles
bg: Профили

[ctx: menu]
en: Provides a list of address and telephone information for constituent records in your system.
bg: Предоставя списък с адресна и телефонна информация за съставните записи във Вашата система.

[ctx: menu]
en: Provides a list of constituent activity including activity statistics for one/all contacts during a given date range(required)
bg: Предоставя списък на съставните дейности, включително статистически данни за активността за един/всички контакти през даден период от време (задължително)

[ctx: menu]
en: Provides a list of members along with their membership status and membership details (Join Date, Start Date, End Date). Can also display contributions (payments) associated with each membership.
bg: Предоставя списък с членове заедно с техния статус на членство и подробности за членството (дата на присъединяване, начална дата, крайна дата). Може също да показва приноси (плащания), свързани с всяко членство.

[ctx: menu]
en: Provides a list of memberships that have lapsed or will lapse by the date you specify.
bg: Предоставя списък с членства, които са изтекли или ще изтекат преди посочената от Вас дата.

[ctx: menu]
en: Provides a list of the top donors during a time period you define. You can include as many donors as you want (for example, top 100 of your donors).
bg: Предоставя списък с най-добрите дарители през определен от вас период от време. Можете да включите толкова дарители, колкото желаете (например топ 100 от Вашите дарители).

[ctx: menu]
en: Provides a summary of memberships by type and join date.
bg: Предоставя обобщение на членствата по тип и дата на присъединяване.

[ctx: menu]
en: Provides an overview of event income. You can include key information such as event ID, registration, attendance, and income generated to help you determine the success of an event.
bg: Предоставя преглед на приходите от събития. Можете да включите ключова информация като идентификатор на събитие, регистрация, присъствие и генериран доход, за да ви помогне да определите успеха на дадено събитие.

[ctx: menu]
en: Provides contact-related information on contributions, memberships, events and activities.
bg: Предоставя информация, свързана с контакти, относно приноси, членства, събития и дейности.

[ctx: menu]
en: Provides detail list of employer employee relationships along with employment details.
bg: Предоставя подробен списък на взаимоотношенията на работодателя и служителите заедно с подробности за заетостта.

[ctx: menu]
en: Provides information about the status of recurring contributions
bg: Предоставя информация за състоянието на повтарящи се приноси

[ctx: menu]
en: Provides lists of event attendees.
bg: Предоставя списъци на присъстващите на събитието.

[ctx: menu]
en: Provides lists of participants for an event.
bg: Предоставя списъци с участници за събитие.

[ctx: menu]
en: Provides reporting on Intended and Successful Deliveries, Unsubscribes and Opt-outs, Replies and Forwards.
bg: Осигурява отчитане за планирани и успешни доставки, отписвания и откази, отговори и препращания.

[ctx: menu]
en: Provides transaction details for all contributions and payments, including Transaction #, Invoice ID, Payment Instrument and Check #.
bg: Предоставя подробности за транзакциите за всички вноски и плащания, включително номер на транзакция, номер на фактура, инструмент за плащане и номер на чек.

[ctx: menu]
en: Record Respondents Interview
bg: Запиши интервю на анкетирани

[ctx: menu]
en: Recurring Contribution's Payments
bg: Повтарящи се плащания на принос

[ctx: menu]
en: Recurring Contributions
bg: Повтарящо се дарение

[ctx: menu]
en: Redaction Rules
bg: Правила на редакция

[ctx: menu]
en: Register Event Participant
bg: Регистрирай участник в събитие

[ctx: menu]
en: Register New Participant
bg: Регистрирай нов участник

[ctx: menu]
en: Register Report
bg: Регистрирай отчет

[ctx: menu]
en: Register your site
bg: Регистрирайте Вашия сайт

[ctx: menu]
en: Relationship Types
bg: Видове взаимоотношения

[ctx: menu]
en: Relationships
bg: Взаимоотношения

[ctx: menu]
en: Release Respondents
bg: Освободи анкетирани

[ctx: menu]
en: Repeat Contributions
bg: Повторете приносите

[ctx: menu]
en: Repeat Event
bg: Повторете събитието

[ctx: menu]
en: Report
bg: Отчет

[ctx: menu]
en: Reports
bg: Доклади

[ctx: menu]
en: Reports Listing
bg: Изведи отчети

[ctx: menu]
en: Reserve Respondents
bg: Запази анкетирани

[ctx: menu]
en: Resource URLs
bg: Ресурсна URLs

[ctx: menu]
en: Resubscribe
bg: Подновен абонамент

[ctx: menu]
en: SMS Providers
bg: Доставчици на SMS

[ctx: menu]
en: SYBUNT (some year but not this year)
bg: SYBUNT (някоя година, но не и тази)

[ctx: menu]
en: Safe File Extension Options
bg: Разширени опции за съхранение на файл

[ctx: menu]
en: Safe File Extensions
bg: Съхрани разширения на файла

[ctx: menu]
en: Schedule Reminders
bg: Планирай напомняния

[ctx: menu]
en: Scheduled Jobs
bg: Планирай работи

[ctx: menu]
en: Scheduled Jobs Log
bg: Планирай дневник с работи

[ctx: menu]
en: Scheduled and Sent Mailings
bg: Планирани и изпратени съобщения

[ctx: menu]
en: Search
bg: Търси

[ctx: menu]
en: Search Builder
bg: Интегратор търсене

[ctx: menu]
en: Search Preferences
bg: Търси за предпочитания

[ctx: menu]
en: Self-service Registration Transfer
bg: Прехвърляне на регистрация на самообслужване

[ctx: menu]
en: Self-service Registration Update
bg: Актуализация на регистрацията на самообслужване

[ctx: menu]
en: Sending Mail
bg: Изпращане на ел. съобщение

[ctx: menu]
en: Settings - Payment Processor
bg: Настройки - платежен процесор

[ctx: menu]
en: Setup a Personal Campaign Page - Account Information
bg: Настой страница с лична кампания - информация за акаунта

[ctx: menu]
en: Shows activity statistics by type / date
bg: Показва статистически данни за дейността по тип / дата

[ctx: menu]
en: Shows contributions made by contacts that have been soft-credited to other contacts.
bg: Показва дарения, направен от контакти, които са били кредитирани за други контакти.

[ctx: menu]
en: Sign Petition
bg: Подпиши петиция

[ctx: menu]
en: Smart Groups
bg: Интелигентни групи

[ctx: menu]
en: Sms Providers
bg: Доставчик на SMS

[ctx: menu]
en: Soft Credit Types
bg: Видове Мек кредит

[ctx: menu]
en: Soft Credits
bg: Меки кредити

[ctx: menu]
en: Some year(s) but not this year. Provides a list of constituents who donated at some time in the history of your organization but did not donate during the time period you specify.
bg: SYBUNT означава някоя година(и), но не и тази година. Предоставя списък на участниците, които са дарили в даден момент от историята на Вашата организация, но не са дарили през периода от време, който посочите.

[ctx: menu]
en: Subscribe
bg: Абонирай се

[ctx: menu]
en: Summarizes amount raised and number of contributors for each Personal Campaign Page.
bg: Обобщава събраната сума и броя на дарителите за всяка лична страница на кампанията.

[ctx: menu]
en: Summary statistics for mailings
bg: Обобщена статистика за писма

[ctx: menu]
en: Support
bg: Поддържа

[ctx: menu]
en: Survey Details
bg: Подробности за проучването

[ctx: menu]
en: Survey Types
bg: Видове изследване

[ctx: menu]
en: Surveys
bg: Изследвания

[ctx: menu]
en: Synchronize Users to Contacts
bg: Синхронизирай потребители спрямо контакти

[ctx: menu]
en: System Settings
bg: Системни настройки

[ctx: menu]
en: System Status
bg: Състояние на системата

[ctx: menu]
en: Tags
bg: Етикети

[ctx: menu]
en: Tell a Friend
bg: Сподели на приятел

[ctx: menu]
en: Thank You
bg: Благодарим Ви

[ctx: menu]
en: Thank-you and Receipting
bg: Благодарим Ви и даване на разписка

[ctx: menu]
en: Title and Settings
bg: Заглавие и настройки

[ctx: menu]
en: Top Donors
bg: Топ дарители

[ctx: menu]
en: Unsubscribe
bg: Прекратен абонамент

[ctx: menu]
en: Update Billing Details
bg: Актуализиране на данните за плащане

[ctx: menu]
en: Update Subscription
bg: Актуализиране на абонамента

[ctx: menu]
en: Upgrade CiviCRM
bg: Надгради CiviCRM

[ctx: menu]
en: Users and Permissions
bg: Потребители и разрешения

[ctx: menu]
en: View Activity
bg: Виж дейност

[ctx: menu]
en: View Date Preferences
bg: Разгледай предпочитания за дата

[ctx: menu]
en: View Mailing
bg: Разгледай съобщение

[ctx: menu]
en: View Payment
bg: Покажи плащане

[ctx: menu]
en: View Petition Signatures
bg: Разгледай подписи от петиция

[ctx: menu]
en: Website Types
bg: Видове уеб-сайт

[ctx: menu]
en: Word Replacements
bg: Размени на думи

[ctx: menu]
en: WordPress Access Control
bg: Контрол на достъпа до WordPress

en: merge
bg: сливане

en: merge duplicate contacts
bg: обединяване на дублиращи се контакти

en: migrate
bg: мигриране

en: miles
bg: мили

en: mime type of the document
bg: mime тип на документа

en: minDays, maxDays=Consider mailings that have completed between minDays and maxDays
bg: minDays, maxDays=Разглеждане на съобщения, които са приключили между minDays и maxDays

en: minimum number of multiple records (typically 0?)
bg: минимален брой множество записи (обикновено 0?)

en: minute, 0-padded ('00'..'60')
bg: минута, подплатени с 0 ('00'..'60')

en: minutes
bg: минути

en: mismatch.
bg: несъответствие.

en: mm/dd (12/31)
bg: мм/дд (31/12)

en: mm/dd/yy (12/31/2009)
bg: мм/дд/гг (12/31/2009)

en: mm/dd/yy OR mm-dd-yy (12/25/98 OR 12-25-98) OR (9/1/08 OR 9-1-08)
bg: мм/дд/гг ИЛИ мм-дд-гг (12/25/98 ИЛИ 12-25-98) ИЛИ (9/1/08 ИЛИ 9-1-08)

en: mm/dd/yyyy OR mm-dd-yyyy (12/25/1998 OR 12-25-1998) OR (9/1/2008 OR 9-1-2008)
bg: мм/дд/гг ИЛИ мм-дд-гг (12/25/1998 ИЛИ 12-25-1998) ИЛИ (9/1/2008 ИЛИ 9-1-2008)

en: monetary amount, formatted according to selected Monetary Locale
bg: парична сума, форматирана според избрания Паричен локал

en: month
bg: месец

en: month as a decimal number, 0-padded ('01'..'12')
bg: месец като десетично число, подплатен с 0 ('01'..'12')

en: more
bg: още

en: must be a monetary value
bg: трябва да е парична стойност

en: must be a numeric value
bg: трябва да е цифрова стойност

en: name for relationship of contact_a to contact_b.
bg: име за връзка на contact_a с contact_b.

en: name for relationship of far_contact to near_contact.
bg: име за връзката на far_contact към near_contact.

en: name for relationship of near_contact to far_contact.
bg: име за взаимоотношение на near_contact към far_contact.

en: name of the entity table for the above id, e.g. civicrm_activity, civicrm_participant
bg: име на таблицата с обекти за горния идентификатор, напр. civicrm_activity, civicrm_participant

en: name of the protocol to use for polling (like IMAP, POP3 or Maildir)
bg: име на протокола, който да се използва за допитване (като IMAP, POP3 или Maildir)

en: name of this group of settings
bg: име на тази група настройки

en: new
bg: нов

en: new tag
bg: Нов етикет

en: no parameters
bg: няма параметри

en: non-localized name of the status type
bg: нелокализирано име на типа статус

en: none
bg: Никакъв

en: not a duplicate
bg: не е дубликат

en: not available
bg: Не е налично

en: notification
bg: известие

en: number of options per line for checkbox and radio
bg: брой опции на ред за квадратче за отметка и радио

en: occurrences
bg: събития

en: offline membership renewal reminder.
bg: напомняне за подновяване на офлайн членство.

en: on
bg: включен

en: on hold
bg: на изчакване

en: ongoing
bg: текущо

en: option
bg: опция

en: optional URL for preferred image (photo, logo, etc.) to display for this contact.
bg: URL адрес по желание, за предпочитано изображение (снимка, лого и др.), което да се показва за този контакт.

en: optional local part (like civimail+ for addresses like civimail+s.1.2@example.com)
bg: незадължителна локална част (като civimail+ за адреси като civimail+s.1.2@example.com)

en: options
bg: опции

en: or
bg: или

en: or ODD / EVEN
bg: или НЕЧЕТНО/ЧЕТНО

en: or the contact is not part of the activity '%1'
bg: или контактът не е част от дейността „%1“

en: overwrite
bg: презаписване

en: page argument missing or invalid
bg: Аргументът на страницата липсва или е невалиден

en: paid
bg: платено

en: parent
bg: родителски

en: parent ID
bg: Родителски Идентификатор

en: participants
bg: участници

en: password to use when polling
bg: парола за използване при анкета

en: permission required to be able to run this instance
bg: изисква се разрешение, за да можете да стартирате този екземпляр

en: physical tablename for entity being joined to discount, e.g. civicrm_event
bg: име на физическа таблица за обект, който се присъединява към отстъпка, напр. civicrm_event

en: physical tablename for entity being joined to file, e.g. civicrm_contact
bg: име на физическа таблица за обект, който се присъединява към файл, напр. civicrm_contact

en: physical tablename for entity being joined to pledge, e.g. civicrm_contact
bg: физическо име на таблица за субект, който се присъединява към залог, напр. граждански контакт

en: points to value in civicrm_option_value for group sms_api_type
bg: точки към стойност в civicrm_option_value за група sms_api_type

en: port to use when polling
bg: порт за използване при анкета

en: price of each item
bg: цена на всеки артикул

en: price set being used
bg: използван ценови набор

en: primary key
bg: основен ключ

en: processor result code
bg: резултатен код на процесора

en: profile create
bg: създаване на профил

en: profile edit
bg: редакция на профил

en: profile listings
bg: профилни списъци

en: profile listings and forms
bg: профилни списъци и формуляри

en: profile view
bg: преглед на профила

en: profiles
bg: профили

[ctx: province]
en: 'Ajman
bg: Аджман

[ctx: province]
en: 18 Montagnes
bg: 18 Монтан

[ctx: province]
en: A'ali an Nil
bg: А'али ан Нил

[ctx: province]
en: A'ana
bg: Аана

[ctx: province]
en: Aargau
bg: Ааргау

[ctx: province]
en: Abaco Islands
bg: Острови Абако

[ctx: province]
en: Aberdeen City
bg: Абърдийн Сити

[ctx: province]
en: Aberdeenshire
bg: Абърдийншър

[ctx: province]
en: Abia
bg: Абиа

[ctx: province]
en: Abkhazia
bg: Абхазия

[ctx: province]
en: Abra
bg: Абра

[ctx: province]
en: Abseron
bg: Абсерон

[ctx: province]
en: Abu Zaby
bg: Абу Заби

[ctx: province]
en: Abuja Federal Capital Territory
bg: Федерална столична територия Абуджа

[ctx: province]
en: Abyan
bg: Абян

[ctx: province]
en: Aceh
bg: Ачех

[ctx: province]
en: Achaïa
bg: Ахая

[ctx: province]
en: Acklins and Crooked Islands
bg: Острови Аклинс и Круук

[ctx: province]
en: Acre
bg: Акър

[ctx: province]
en: Ad Dakhillyah
bg: Ад Дакхилях

[ctx: province]
en: Ad Dali
bg: Ад Дали

[ctx: province]
en: Ad Daqahllyah
bg: Ад Дакалия

[ctx: province]
en: Ad Dawhah
bg: Ад Дауха

[ctx: province]
en: Ad yaman
bg: Ад Яман

[ctx: province]
en: Adamaoua
bg: Адамауа

[ctx: province]
en: Adamawa
bg: Адамава

[ctx: province]
en: Adan
bg: Адан

[ctx: province]
en: Adana
bg: Адана

[ctx: province]
en: Addis Ababa
bg: Адис Абеба

[ctx: province]
en: Adjara
bg: Аджария

[ctx: province]
en: Adjumani
bg: Аджумани

[ctx: province]
en: Adrar
bg: Адрар

[ctx: province]
en: Adygeya, Respublika
bg: Адигея, Република

[ctx: province]
en: Afar
bg: Афар

[ctx: province]
en: Afyon
bg: Афьон

[ctx: province]
en: Ag r
bg: Аг р

[ctx: province]
en: Agadez
bg: Агадес

[ctx: province]
en: Agadir
bg: Агадир

[ctx: province]
en: Agalega Islands
bg: Острови Агалега

[ctx: province]
en: Agcabadi
bg: Агджабади

[ctx: province]
en: Agdam
bg: Агдам

[ctx: province]
en: Agdas
bg: Агдас

[ctx: province]
en: Agio Oros
bg: Агио Орос

[ctx: province]
en: Aglonas novads
bg: Област Аглона

[ctx: province]
en: Agnebi
bg: Агнеби

[ctx: province]
en: Agrigento
bg: Агридженто

[ctx: province]
en: Agstafa
bg: Агстафа

[ctx: province]
en: Agsu
bg: Агсу

[ctx: province]
en: Aguascalientes
bg: Агуаскалиентес

[ctx: province]
en: Agusan del Norte
bg: Агусан дел Норте

[ctx: province]
en: Agusan del Sur
bg: Агусан дел Сур

[ctx: province]
en: Ahal
bg: Ахал

[ctx: province]
en: Ahuachapan
bg: Ауачапан

[ctx: province]
en: Aichi
bg: Айчи

[ctx: province]
en: Aiga-i-le-Tai
bg: Айга-и-ле-Тай

[ctx: province]
en: Aileu
bg: Ейлю

[ctx: province]
en: Ailinglapalap
bg: Айлинглаплап

[ctx: province]
en: Ailuk
bg: Айлюк

[ctx: province]
en: Ain
bg: Аин

[ctx: province]
en: Ain Defla
bg: Айн Дефла

[ctx: province]
en: Ain Tmouchent
bg: Айн Темушен

[ctx: province]
en: Ainaro
bg: Айнаро

[ctx: province]
en: Aisen del General Carlos Ibanez del Campo
bg: Айсен дел Генерал Карлос Ибанес дел Кампо

[ctx: province]
en: Aisne
bg: Аисне

[ctx: province]
en: Aitolia-Akarnania
bg: Айтолия-Акарнания

[ctx: province]
en: Aizkraukles novads
bg: Район Айзкраукле

[ctx: province]
en: Aizputes novads
bg: Област Айзпуте

[ctx: province]
en: Ajdovščina
bg: Айдовщина

[ctx: province]
en: Ajdābiyā
bg: Аждабия

[ctx: province]
en: Ajln
bg: Аджлн

[ctx: province]
en: Akershus
bg: Акерсхус

[ctx: province]
en: Akita
bg: Акита

[ctx: province]
en: Aklan
bg: Аклан

[ctx: province]
en: Aknīstes novads
bg: Район Акнисте

[ctx: province]
en: Aksaray
bg: Аксарай

[ctx: province]
en: Akwa Ibom
bg: Аква Ибом

[ctx: province]
en: Al 'Aqaba
bg: Ал Акаба

[ctx: province]
en: Al Ahmadi
bg: Ал Ахмади

[ctx: province]
en: Al Anbar
bg: Ал Анбар

[ctx: province]
en: Al Ba,rah
bg: Ал Ба,рах

[ctx: province]
en: Al Bah al Ahmar
bg: Ал Бах ал Ахмар

[ctx: province]
en: Al Bahah
bg: Ал Баха

[ctx: province]
en: Al Bahr al Ahmar
bg: Ал Бахр ал Ахмар

[ctx: province]
en: Al Balqa'
bg: Ал Балка

[ctx: province]
en: Al Batinah
bg: Ал Батина

[ctx: province]
en: Al Bayda'
bg: Ал Байда

[ctx: province]
en: Al Buhayrah
bg: Ал Бухайра

[ctx: province]
en: Al Buhayrat
bg: Ал Бухайрат

[ctx: province]
en: Al Buţnān
bg: Ал Бутнан

[ctx: province]
en: Al Farwanlyah
bg: Ал Фарванлия

[ctx: province]
en: Al Fayym
bg: Ал Файим

[ctx: province]
en: Al Fujayrah
bg: Ал Фуджейра

[ctx: province]
en: Al Gharbiyah
bg: Ал Гарбия

[ctx: province]
en: Al Ghuwayriyah
bg: Ал Гувайрия

[ctx: province]
en: Al Hadd
bg: Ал Хад

[ctx: province]
en: Al Haouz
bg: Ал Хос

[ctx: province]
en: Al Hasakah
bg: Ал Хасака

[ctx: province]
en: Al Hizām al Akhdar
bg: Ал Хизам ал Ахдар

[ctx: province]
en: Al Hoceïma
bg: Ал Хосейма

[ctx: province]
en: Al Hudaydah
bg: Ал Худейда

[ctx: province]
en: Al Hudud Ash Shamaliyah
bg: Ал Худуд Аш Шамалия

[ctx: province]
en: Al Iskandarlyah
bg: Ал Искандария

[ctx: province]
en: Al Isma illyah
bg: Ал Исма иля

[ctx: province]
en: Al Jabal al Akhdar
bg: Ал Джабал ал Ахдар

[ctx: province]
en: Al Jahrah
bg: Ал Джахра

[ctx: province]
en: Al Janblyah
bg: Ал Джанбля

[ctx: province]
en: Al Janūbīyah
bg: Ал Джанубия

[ctx: province]
en: Al Jawf
bg: Ал Джауф

[ctx: province]
en: Al Jazirah
bg: Ал Джазира

[ctx: province]
en: Al Jifārah
bg: Ал Джифара

[ctx: province]
en: Al Jizah
bg: Ал Джиза

[ctx: province]
en: Al Jufrah
bg: Ал Джуфра

[ctx: province]
en: Al Jumayliyah
bg: Ал Джумайлия

[ctx: province]
en: Al Karak
bg: Ал Карак

[ctx: province]
en: Al Khartum
bg: Ал Хартум

[ctx: province]
en: Al Khawr
bg: Ал Кавр

[ctx: province]
en: Al Kufrah
bg: Ал Куфра

[ctx: province]
en: Al Kuwayt
bg: Ал Кувейт

[ctx: province]
en: Al Ladhiqiyah
bg: Ал Ладикия

[ctx: province]
en: Al Madinah
bg: Ал Медина

[ctx: province]
en: Al Mafraq
bg: Ал Мафрак

[ctx: province]
en: Al Mahrah
bg: Ал Махра

[ctx: province]
en: Al Mahwit
bg: Ал Махвит

[ctx: province]
en: Al Manamah
bg: Ал Манама

[ctx: province]
en: Al Manāmah (Al ‘Āşimah)
bg: Ал Манамах (Ал ‘Ашима)

[ctx: province]
en: Al Marj
bg: Ал Мардж

[ctx: province]
en: Al Marqab
bg: Ал Маркаб

[ctx: province]
en: Al Mintagah al Wusta
bg: Ал Минтага ал Вуста

[ctx: province]
en: Al Mintaqah al Gharbiyah
bg: Ал Минтаках ал Гарбия

[ctx: province]
en: Al Mintaqah ash Shamaliyah
bg: Ал Минтака аш Шамалия

[ctx: province]
en: Al Minuflyah
bg: Ал Минуфия

[ctx: province]
en: Al Minya
bg: Ал Миня

[ctx: province]
en: Al Muharraq
bg: Ал Мухарак

[ctx: province]
en: Al Muthanna
bg: Ал Мутана

[ctx: province]
en: Al Qadarif
bg: Ал Кадариф

[ctx: province]
en: Al Qadisiyah
bg: Ал Кадисия

[ctx: province]
en: Al Qahirah
bg: Ал Кахира

[ctx: province]
en: Al Qalyublyah
bg: Ал Калюбия

[ctx: province]
en: Al Qasim
bg: Ал Касим

[ctx: province]
en: Al Qaţrūn
bg: Ал Казрун

[ctx: province]
en: Al Qubbah
bg: Ал Куба

[ctx: province]
en: Al Qunaytirah
bg: Ал Кунайтира

[ctx: province]
en: Al Wadi al Jadid
bg: Ал Уади ал Джадид

[ctx: province]
en: Al Wahdah
bg: Ал Уахда

[ctx: province]
en: Al Wakrah
bg: Ал Вакра

[ctx: province]
en: Al Wusta
bg: Ал Вуста

[ctx: province]
en: Al Wusţá
bg: Ал Вуса

[ctx: province]
en: Al Wāhah
bg: Ал Уахах

[ctx: province]
en: Alabama
bg: Алабама

[ctx: province]
en: Alagoas
bg: Алагоас

[ctx: province]
en: Alajuela
bg: Алахуела

[ctx: province]
en: Alaska
bg: Аляска

[ctx: province]
en: Alba
bg: Алба

[ctx: province]
en: Albacete
bg: Албасете

[ctx: province]
en: Albay
bg: Олбай

[ctx: province]
en: Alberta
bg: Алберта

[ctx: province]
en: Alessandria
bg: Алесандрия

[ctx: province]
en: Alger
bg: Алжир

[ctx: province]
en: Ali Bayramli
bg: Али Байрамли

[ctx: province]
en: Ali Sabiah
bg: Али Сабия

[ctx: province]
en: Alibori
bg: Алибори

[ctx: province]
en: Alicante
bg: Аликанте

[ctx: province]
en: Alif
bg: Алиф

[ctx: province]
en: Allier
bg: Алие

[ctx: province]
en: Almaty
bg: Алмати

[ctx: province]
en: Almaty oblysy
bg: Алмати облиси

[ctx: province]
en: Almería
bg: Алмерия

[ctx: province]
en: Alojas novads
bg: Квартал Алоха

[ctx: province]
en: Alpes-Maritimes
bg: Приморски Алпи

[ctx: province]
en: Alpes-de-Haute-Provence
bg: Алпи дьо От Прованс

[ctx: province]
en: Alsungas novads
bg: Област Алсунг

[ctx: province]
en: Alta Verapaz
bg: Алта Верапас

[ctx: province]
en: Altay, Respublika
bg: Алтай, Република

[ctx: province]
en: Altayskiy kray
bg: Алтайски край

[ctx: province]
en: Alto Paraguay
bg: Алто Парагвай

[ctx: province]
en: Alto Parana
bg: Алто Парана

[ctx: province]
en: Alytaus Apskritis
bg: Алитаус Апскрит

[ctx: province]
en: Alūksnes novads
bg: Алуксненски район

[ctx: province]
en: Amambay
bg: Амамбай

[ctx: province]
en: Amapa
bg: Амапа

[ctx: province]
en: Amara
bg: Амара

[ctx: province]
en: Amasya
bg: Амасия

[ctx: province]
en: Amatas novads
bg: Квартал Амата

[ctx: province]
en: Amazonas
bg: Амазонас

[ctx: province]
en: Amazonea
bg: Амазонеа

[ctx: province]
en: American Samoa
bg: Американска Самоа

[ctx: province]
en: Amman
bg: Аман

[ctx: province]
en: Ammochostos Magusa
bg: Амохостос Магуса

[ctx: province]
en: Amnat Charoen
bg: Амнат Чароен

[ctx: province]
en: Ampara
bg: Ампара

[ctx: province]
en: Amran
bg: Амран

[ctx: province]
en: Amurskaya oblast'
bg: Амурска област

[ctx: province]
en: An Giang
bg: Ан Джанг

[ctx: province]
en: An Najef
bg: Ан Наджаф

[ctx: province]
en: An Nil
bg: Ан Нил

[ctx: province]
en: An Nil al Abyaq
bg: Ан Нил ал Абяк

[ctx: province]
en: An Nil al Azraq
bg: Ан Нил ал Азрак

[ctx: province]
en: An Nuqaţ al Khams
bg: Нукат ал Хамс

[ctx: province]
en: Anambra
bg: Анамбра

[ctx: province]
en: Ancash
bg: Анкеш

[ctx: province]
en: Ancona
bg: Анкона

[ctx: province]
en: Andaman and Nicobar Islands
bg: Андамански и Никобарски острови

[ctx: province]
en: Andhra Pradesh
bg: Андхра Прадеш

[ctx: province]
en: Andijon
bg: Андижан

[ctx: province]
en: Andorra la Vella
bg: Андора ла Веля

[ctx: province]
en: Andros Island
bg: Остров Андрос

[ctx: province]
en: Ang Thong
bg: Анг Тонг

[ctx: province]
en: Angus
bg: Ангъс

[ctx: province]
en: Anhui
bg: Анхуей

[ctx: province]
en: Anjouan Ndzouani
bg: Анжуан Ндзуани

[ctx: province]
en: Ankara
bg: Анкара

[ctx: province]
en: Ankaran
bg: Анкаран

[ctx: province]
en: Annaba
bg: Анаба

[ctx: province]
en: Annobon
bg: Аннобон

[ctx: province]
en: Anseba
bg: Ансеба

[ctx: province]
en: Antalya
bg: Анталия

[ctx: province]
en: Antananarivo
bg: Антананариво

[ctx: province]
en: Antioquia
bg: Антиохия

[ctx: province]
en: Antique
bg: Античен

[ctx: province]
en: Antofagasta
bg: Антофагаста

[ctx: province]
en: Antrim and Newtownabbey
bg: Антрим и Нютаунаби

[ctx: province]
en: Antsiranana
bg: Анциранана

[ctx: province]
en: Antwerpen
bg: Антверпен

[ctx: province]
en: Anuradhapura
bg: Анурадхапура

[ctx: province]
en: Anzoategui
bg: Анзоатеги

[ctx: province]
en: Aomori
bg: Аомори

[ctx: province]
en: Aosta
bg: Аоста

[ctx: province]
en: Apac
bg: Апак

[ctx: province]
en: Apayao
bg: Апаяо

[ctx: province]
en: Apače
bg: Апаш

[ctx: province]
en: Apes novads
bg: Район Апес

[ctx: province]
en: Appenzell Ausserrhoden
bg: Апенцел Аусерроден

[ctx: province]
en: Appenzell Innerrhoden
bg: Апенцел Инерроден

[ctx: province]
en: Apure
bg: Апуре

[ctx: province]
en: Apurimac
bg: Апуримак

[ctx: province]
en: Aqmola oblysy
bg: Акмолска област

[ctx: province]
en: Aqtobe oblysy
bg: Актобе облиси

[ctx: province]
en: Ar Raqqah
bg: Ар Ракка

[ctx: province]
en: Ar Rayyan
bg: Ар Раян

[ctx: province]
en: Ar Rifa
bg: Ар Рифа

[ctx: province]
en: Ar Riyad
bg: Ар Рияд

[ctx: province]
en: Arad
bg: Арад

[ctx: province]
en: Aragacotn
bg: Арагакотн

[ctx: province]
en: Aragua
bg: Арагуа

[ctx: province]
en: Ararat
bg: Арарат

[ctx: province]
en: Arauca
bg: Араука

[ctx: province]
en: Araucania
bg: Aраукания

[ctx: province]
en: Arbil
bg: Арбил

[ctx: province]
en: Ardabil
bg: Ардабил

[ctx: province]
en: Ardahan
bg: Ардахан

[ctx: province]
en: Ardennes
bg: Ардените

[ctx: province]
en: Ards and North Down
bg: Ардс и Норт Даун

[ctx: province]
en: Ardèche
bg: Ардеш

[ctx: province]
en: Arequipa
bg: Арекипа

[ctx: province]
en: Arezzo
bg: Арецо

[ctx: province]
en: Argeș
bg: Арджеш

[ctx: province]
en: Argolis
bg: Арголида

[ctx: province]
en: Argyll and Bute
bg: Аргил и Бют

[ctx: province]
en: Arhangay
bg: Архангай

[ctx: province]
en: Arica y Parinacota
bg: Арика и Паринакота

[ctx: province]
en: Arima
bg: Арима

[ctx: province]
en: Arizona
bg: Аризона

[ctx: province]
en: Ariège
bg: Ариеж

[ctx: province]
en: Arkadia
bg: Аркадия

[ctx: province]
en: Arkansas
bg: Араканзас

[ctx: province]
en: Arkhangel'skaya oblast'
bg: Архангельская област

[ctx: province]
en: Armagh City, Banbridge and Craigavon
bg: Арма Сити, Банбридж и Крейгавон

[ctx: province]
en: Armavir
bg: Армавир

[ctx: province]
en: Armed Forces Americas
bg: Въоръжени сили Америки

[ctx: province]
en: Armed Forces Europe
bg: Въоръжени сили Европа

[ctx: province]
en: Armed Forces Pacific
bg: Тихоокеански въоръжени сили

[ctx: province]
en: Arno
bg: Арно

[ctx: province]
en: Arta
bg: Арта

[ctx: province]
en: Artibonite
bg: Артибонит

[ctx: province]
en: Artigsa
bg: Артигса

[ctx: province]
en: Artvin
bg: Артвин

[ctx: province]
en: Arua
bg: Аруа

[ctx: province]
en: Arunachal Pradesh
bg: Аруначал Прадеш

[ctx: province]
en: Arusha
bg: Аруша

[ctx: province]
en: As Sulaymaniyah
bg: Ас Сюлеймания

[ctx: province]
en: As Suwayda'
bg: Ас Сувейда

[ctx: province]
en: As Suways
bg: Ас Сувейс

[ctx: province]
en: Ascension
bg: Възнесение

[ctx: province]
en: Ascoli Piceno
bg: Асколи Пичено

[ctx: province]
en: Ash Shamallyah
bg: Аш Шамалия

[ctx: province]
en: Ash Shamālīyah
bg: Аш Шамалия

[ctx: province]
en: Ash Shariqah
bg: Аш Шариката

[ctx: province]
en: Ash Sharqiyah
bg: Аш Шаркия

[ctx: province]
en: Ash Sharqlyah
bg: Аш Шаркия

[ctx: province]
en: Ash Shāţi'
bg: Аш Шати

[ctx: province]
en: Ashanti
bg: Ашанти

[ctx: province]
en: Asir
bg: Асир

[ctx: province]
en: Assa-Zag
bg: Аса-Заг

[ctx: province]
en: Assaba
bg: Ассаба

[ctx: province]
en: Assam
bg: Асам

[ctx: province]
en: Astana
bg: Астана

[ctx: province]
en: Astara
bg: Астара

[ctx: province]
en: Asti
bg: Асти

[ctx: province]
en: Astrakhanskaya oblast'
bg: Астраханская област

[ctx: province]
en: Asturias
bg: Астурия

[ctx: province]
en: Asuncion
bg: Асунсион

[ctx: province]
en: Aswan
bg: Асуан

[ctx: province]
en: Asyut
bg: Асют

[ctx: province]
en: At Ta'mim
bg: Ат Тамим

[ctx: province]
en: At Tafilah
bg: Ат Тафила

[ctx: province]
en: Atacama
bg: Атакама

[ctx: province]
en: Atakora
bg: Атакора

[ctx: province]
en: Atlantico Norte
bg: Атлантико Норте

[ctx: province]
en: Atlantico Sur
bg: Атлантико Сур

[ctx: province]
en: Atlantida
bg: Атлантида

[ctx: province]
en: Atlantique
bg: Атлантик

[ctx: province]
en: Atlántico
bg: Атлантико

[ctx: province]
en: Attapu
bg: Атапу

[ctx: province]
en: Attiki
bg: Атики

[ctx: province]
en: Atua
bg: Атуа

[ctx: province]
en: Atyrau oblyfiy
bg: Атърау облифий

[ctx: province]
en: Aube
bg: Аубе

[ctx: province]
en: Auces novads
bg: Окръг Ауце

[ctx: province]
en: Auckland
bg: Окланд

[ctx: province]
en: Aude
bg: Ауде

[ctx: province]
en: Aur
bg: Аур

[ctx: province]
en: Aurora
bg: Аврора

[ctx: province]
en: Aust-Agder
bg: Ауст-Агдер

[ctx: province]
en: Australian Antarctic Territory
bg: Австралийска антарктическа територия

[ctx: province]
en: Australian Capital Territory
bg: Австралийска столична територия

[ctx: province]
en: Austurland
bg: Аустурленд

[ctx: province]
en: Aveiro
bg: Авейро

[ctx: province]
en: Avellino
bg: Авелино

[ctx: province]
en: Aveyron
bg: Аверон

[ctx: province]
en: Awdal
bg: Авдал

[ctx: province]
en: Ayacucho
bg: Аякучо

[ctx: province]
en: Aydin
bg: Айдън

[ctx: province]
en: Ayeyarwady
bg: Айеруади

[ctx: province]
en: Az Zahirah
bg: Аз Захира

[ctx: province]
en: Az Zarga
bg: Аз Зарга

[ctx: province]
en: Az Zāwiyah
bg: Аз Завия

[ctx: province]
en: Azad Kashmir
bg: Азад Кашмир

[ctx: province]
en: Azarbayjan-e Gharbi
bg: Азарбайджан-е Гарби

[ctx: province]
en: Azarbayjan-e Sharqi
bg: Азарбайджан-е Шарки

[ctx: province]
en: Azilal
bg: Азилал

[ctx: province]
en: Azua
bg: Азуа

[ctx: province]
en: Azuay
bg: Азуай

[ctx: province]
en: Aït Baha
bg: Айт Баха

[ctx: province]
en: Aït Melloul
bg: Айт Мелул

[ctx: province]
en: Ba Ria - Vung Tau
bg: Ба Риа - Вунг Тау

[ctx: province]
en: Baa
bg: Баа

[ctx: province]
en: Baat Dambang
bg: Баат Дамбанг

[ctx: province]
en: Babak
bg: Бабак

[ctx: province]
en: Babil
bg: Бабил

[ctx: province]
en: Babītes novads
bg: Област Бабите

[ctx: province]
en: Bac Can
bg: Бак Кан

[ctx: province]
en: Bac Giang
bg: Бак Гианг

[ctx: province]
en: Bac Lieu
bg: Бак Лиу

[ctx: province]
en: Bac Ninh
bg: Бак Нин

[ctx: province]
en: Bacucau
bg: Бакукау

[ctx: province]
en: Bacău
bg: Бакъу

[ctx: province]
en: Badajoz
bg: Бадахос

[ctx: province]
en: Badakhshan
bg: Бадахшан

[ctx: province]
en: Baden-Württemberg
bg: Баден-Вюртемберг

[ctx: province]
en: Badghis
bg: Бадгис

[ctx: province]
en: Badulla
bg: Бадула

[ctx: province]
en: Bafata
bg: Бафата

[ctx: province]
en: Bagerhat zila
bg: квартал Багерхат

[ctx: province]
en: Baghdad
bg: Багдад

[ctx: province]
en: Baghlan
bg: Баглан

[ctx: province]
en: Bago
bg: Баго

[ctx: province]
en: Bahia
bg: Баия

[ctx: province]
en: Bahoruco
bg: Бахоруко

[ctx: province]
en: Bahr al Jabal
bg: Бахр ал Джабал

[ctx: province]
en: Baja California
bg: Долна Калифорния

[ctx: province]
en: Baja California Sur
bg: Южна Долна Калифорния

[ctx: province]
en: Baja Verapaz
bg: Баха Верапас

[ctx: province]
en: Baker Island
bg: Остров Бейкър

[ctx: province]
en: Baki
bg: Баки

[ctx: province]
en: Bakool
bg: Бакул

[ctx: province]
en: Bal kesir
bg: Бал кесир

[ctx: province]
en: Balaka
bg: Балака

[ctx: province]
en: Balakan
bg: Балакан

[ctx: province]
en: Baldones novads
bg: Окръг Балдоне

[ctx: province]
en: Bale
bg: Бейл

[ctx: province]
en: Baleares
bg: Балеарски острови

[ctx: province]
en: Bali
bg: Бали

[ctx: province]
en: Balkan
bg: Балкан

[ctx: province]
en: Balkh
bg: Балх

[ctx: province]
en: Balti
bg: Балти

[ctx: province]
en: Baltinavas novads
bg: Квартал Балтинава

[ctx: province]
en: Baluchistan
bg: Белуджистан

[ctx: province]
en: Balvu novads
bg: Квартал Балву

[ctx: province]
en: Bam
bg: Бам

[ctx: province]
en: Bamako
bg: Бамако

[ctx: province]
en: Bamingui-Bangoran
bg: Бамингуи-Бангоран

[ctx: province]
en: Banaadir
bg: Банаадир

[ctx: province]
en: Bandarban zila
bg: Бандарбански квартал

[ctx: province]
en: Banghāzī
bg: Бангази

[ctx: province]
en: Bangui
bg: Банги

[ctx: province]
en: Bani Suwayf
bg: Бани Сууейф

[ctx: province]
en: Banjul
bg: Банджул

[ctx: province]
en: Banskobystrický kraj
bg: Банскобистришки край

[ctx: province]
en: Banteay Mean Chey
bg: Бантей Миан Чей

[ctx: province]
en: Banten
bg: Бантен

[ctx: province]
en: Banwa
bg: Банва

[ctx: province]
en: Banī Walīd
bg: Бани Уалид

[ctx: province]
en: Barahona
bg: Барахона

[ctx: province]
en: Baranya
bg: Бараня

[ctx: province]
en: Barbuda
bg: Барбуда

[ctx: province]
en: Barcelona
bg: Барселона

[ctx: province]
en: Barda
bg: Барда

[ctx: province]
en: Barguna zila
bg: Район Баргуна

[ctx: province]
en: Bari
bg: Бари

[ctx: province]
en: Barima-Waini
bg: Барима-Вайни

[ctx: province]
en: Barinas
bg: Баринас

[ctx: province]
en: Baringo
bg: Баринго

[ctx: province]
en: Barisal zila
bg: Район Барисал

[ctx: province]
en: Barletta-Andria-Trani
bg: Барлета-Андрия-Трани

[ctx: province]
en: Bartin
bg: Бартин

[ctx: province]
en: Bas-Rhin
bg: Долен Рейн

[ctx: province]
en: Bas-Sassandra
bg: Бас-Сасандра

[ctx: province]
en: Bas-Uele
bg: Бас-Уеле

[ctx: province]
en: Basel-Landschaft
bg: Базел-Ландшафт

[ctx: province]
en: Basel-Stadt
bg: Базел-Щат

[ctx: province]
en: Bashkortostan, Respublika
bg: Башкортостан, Република

[ctx: province]
en: Basilan
bg: Базилан

[ctx: province]
en: Basse-Kotto
bg: Долно Кото

[ctx: province]
en: Bataan
bg: Батаан

[ctx: province]
en: Batanes
bg: Батанес

[ctx: province]
en: Batangas
bg: Батангас

[ctx: province]
en: Batha
bg: Бата

[ctx: province]
en: Batken
bg: Баткен

[ctx: province]
en: Batman
bg: Батман

[ctx: province]
en: Batna
bg: Батна

[ctx: province]
en: Batticaloa
bg: Батикалоа

[ctx: province]
en: Batys Quzaqstan oblysy
bg: Батис Кузакстанска област

[ctx: province]
en: Bauchi
bg: Баучи

[ctx: province]
en: Bauskas novads
bg: Община Бауска

[ctx: province]
en: Bay
bg: Бей

[ctx: province]
en: Bay of Plenty
bg: Заливът на изобилието

[ctx: province]
en: Bayan-Olgiy
bg: Баян-Олгий

[ctx: province]
en: Bayanhongor
bg: Баянхонгор

[ctx: province]
en: Bayburt
bg: Байбърт

[ctx: province]
en: Bayelsa
bg: Байелса

[ctx: province]
en: Bayern
bg: Бавария

[ctx: province]
en: Bazega
bg: Базега

[ctx: province]
en: Beau Bassin-Rose Hill
bg: Бо Басин-Роуз Хил

[ctx: province]
en: Bechar
bg: Бечар

[ctx: province]
en: Bedfordshire
bg: Бедфордшир

[ctx: province]
en: Beijing
bg: Пекин

[ctx: province]
en: Beirut
bg: Бейрут

[ctx: province]
en: Beja
bg: Бежа

[ctx: province]
en: Bejaia
bg: Беджая

[ctx: province]
en: Belait
bg: Белайт

[ctx: province]
en: Belfast
bg: Белфаст

[ctx: province]
en: Belgorodskaya oblast'
bg: Белгородская област

[ctx: province]
en: Belize
bg: Белиз

[ctx: province]
en: Belluno
bg: Белуно

[ctx: province]
en: Beltinci
bg: Белтинци

[ctx: province]
en: Ben Arous
bg: Бен Арус

[ctx: province]
en: Ben Sllmane
bg: Бен Слман

[ctx: province]
en: Ben Tre
bg: Бен Тре

[ctx: province]
en: Benedikt
bg: Бенедикт

[ctx: province]
en: Benevento
bg: Беневенто

[ctx: province]
en: Bengkulu
bg: Бенгкулу

[ctx: province]
en: Bengo
bg: Бенго

[ctx: province]
en: Benguela
bg: Бенгела

[ctx: province]
en: Benguet
bg: Бенге

[ctx: province]
en: Beni Mellal
bg: Бени Мелал

[ctx: province]
en: Benshangul-Gumaz
bg: Бенишангул-Гумуз

[ctx: province]
en: Benue
bg: Бенуе

[ctx: province]
en: Beqaa
bg: Бекаа

[ctx: province]
en: Berat
bg: Берат

[ctx: province]
en: Berea
bg: Берия

[ctx: province]
en: Bergamo
bg: Бергамо

[ctx: province]
en: Berkane
bg: Беркан

[ctx: province]
en: Berkshire
bg: Беркшър

[ctx: province]
en: Berlin
bg: Берлин

[ctx: province]
en: Bern
bg: Берн

[ctx: province]
en: Berry Islands
bg: Острови Бери

[ctx: province]
en: Bethlehem
bg: Витлеем

[ctx: province]
en: Beverīnas novads
bg: Окръг Беверин

[ctx: province]
en: Beyla
bg: Бейла

[ctx: province]
en: Beylagan
bg: Бейлаган

[ctx: province]
en: Bhola zila
bg: Област Бхола

[ctx: province]
en: Bie
bg: Бие

[ctx: province]
en: Biella
bg: Биела

[ctx: province]
en: Bihar
bg: Бихар

[ctx: province]
en: Bihor
bg: Бихор

[ctx: province]
en: Bilasuvar
bg: Билясувар

[ctx: province]
en: Bilecik
bg: Билецик

[ctx: province]
en: Biliran
bg: Билиран

[ctx: province]
en: Biltine
bg: Билтин

[ctx: province]
en: Bimini
bg: Бимини

[ctx: province]
en: Bingol
bg: Бингол

[ctx: province]
en: Binh Dinh
bg: Бин Дин

[ctx: province]
en: Binh Duong
bg: Бин Дуонг

[ctx: province]
en: Binh Phuoc
bg: Бин Фуок

[ctx: province]
en: Binh Thuan
bg: Бин Туан

[ctx: province]
en: Bio-Bio
bg: Био-Био

[ctx: province]
en: Bioko Norte
bg: Биоко Норте

[ctx: province]
en: Bioko Sur
bg: Биоко Сур

[ctx: province]
en: Biombo
bg: Биомбо

[ctx: province]
en: Bishkek
bg: Бишкек

[ctx: province]
en: Biskra
bg: Бискра

[ctx: province]
en: Bissau
bg: Бисау

[ctx: province]
en: Bistrica ob Sotli
bg: Бистрица об Сотли

[ctx: province]
en: Bistrița-Năsăud
bg: Бистрица-Нъсъуд

[ctx: province]
en: Bitlis
bg: Битлис

[ctx: province]
en: Bizerte
bg: Бизерта

[ctx: province]
en: Bjelovarsko-bilogorska zupanija
bg: Беловарско-Билогорска жупания

[ctx: province]
en: Black River
bg: Черна река

[ctx: province]
en: Blaenau Gwent
bg: Блаенау Гуент

[ctx: province]
en: Blagoevgrad
bg: Благоевград

[ctx: province]
en: Blantyre
bg: Блантайр

[ctx: province]
en: Bled
bg: Блед

[ctx: province]
en: Blekinge län
bg: Блекинге лен

[ctx: province]
en: Blida
bg: Блида

[ctx: province]
en: Bloke
bg: Блоке

[ctx: province]
en: Boa Vista
bg: Боа Виста

[ctx: province]
en: Boaco
bg: Боако

[ctx: province]
en: Bobonaro
bg: Бобонаро

[ctx: province]
en: Bocas del Toro
bg: Бокас дел Торо

[ctx: province]
en: Boffa
bg: Бофа

[ctx: province]
en: Bogra zila
bg: квартал Богра

[ctx: province]
en: Bohinj
bg: Бохин

[ctx: province]
en: Bohol
bg: Бохол

[ctx: province]
en: Boke
bg: Боке

[ctx: province]
en: Bokeo
bg: Бокео

[ctx: province]
en: Bolama
bg: Болама

[ctx: province]
en: Bolikhamxai
bg: Болихамхай

[ctx: province]
en: Bolivar
bg: Боливар

[ctx: province]
en: Bologna
bg: Болоня

[ctx: province]
en: Bolu
bg: Болу

[ctx: province]
en: Bolzano
bg: Болцано

[ctx: province]
en: Bolívar
bg: Боливар

[ctx: province]
en: Bomet
bg: Бомет

[ctx: province]
en: Bomi
bg: Боми

[ctx: province]
en: Bong
bg: Бонг

[ctx: province]
en: Boqueron
bg: Бокерон

[ctx: province]
en: Bordj Bou Arreridj
bg: Бордж Бу Ареридж

[ctx: province]
en: Borgou
bg: Боргу

[ctx: province]
en: Borkou-Ennedi-Tibesti
bg: Борку-Енеди-Тибести

[ctx: province]
en: Bornholm
bg: Борнхолм

[ctx: province]
en: Borno
bg: Борно

[ctx: province]
en: Borovnica
bg: Боровница

[ctx: province]
en: Borsod-Abaúj-Zemplén
bg: Боршод-Абауй-Земплен

[ctx: province]
en: Botoșani
bg: Ботошани

[ctx: province]
en: Bouches-du-Rhône
bg: Буш дю Рон

[ctx: province]
en: Bouenza
bg: Буенца

[ctx: province]
en: Bougouriba
bg: Бугуриба

[ctx: province]
en: Bouira
bg: Буира

[ctx: province]
en: Boujdour
bg: Бойдор

[ctx: province]
en: Boulemane
bg: Боулман

[ctx: province]
en: Boulgou
bg: Булгу

[ctx: province]
en: Boulkiemde
bg: Булкиемде

[ctx: province]
en: Boumerdes
bg: Бумердес

[ctx: province]
en: Bovec
bg: Бовец

[ctx: province]
en: Boyacá
bg: Бояца

[ctx: province]
en: Brabant Wallon
bg: Брабант Валон

[ctx: province]
en: Braga
bg: Брага

[ctx: province]
en: Bragança
bg: Браганса

[ctx: province]
en: Brahmanbaria zila
bg: Район Брахманбария

[ctx: province]
en: Brakna
bg: Бракна

[ctx: province]
en: Brandenburg
bg: Бранденбург

[ctx: province]
en: Braslovče
bg: Брасловче

[ctx: province]
en: Bratislavský kraj
bg: Братиславски край

[ctx: province]
en: Brava
bg: Брава

[ctx: province]
en: Brazzaville
bg: Бразавил

[ctx: province]
en: Brașov
bg: Брашов

[ctx: province]
en: Brda
bg: Бърда

[ctx: province]
en: Bremen
bg: Бремен

[ctx: province]
en: Brescia
bg: Бреша

[ctx: province]
en: Brezovica
bg: Брезовица

[ctx: province]
en: Brežice
bg: Брежице

[ctx: province]
en: Bridgend
bg: Бридженд

[ctx: province]
en: Brindisi
bg: Бриндизи

[ctx: province]
en: Bristol, City of
bg: Бристол, град

[ctx: province]
en: British Columbia
bg: Британска Колумбия

[ctx: province]
en: Brocēnu novads
bg: Регион Брочени

[ctx: province]
en: Brodsko-posavska zupanija
bg: Бродско-посавска жупания

[ctx: province]
en: Brokopondo
bg: Брокопондо

[ctx: province]
en: Brong-Ahafo
bg: Бронг-Ахафо

[ctx: province]
en: Brunei-Muara
bg: Бруней-Муара

[ctx: province]
en: Brussels
bg: Брюксел

[ctx: province]
en: Bryanskaya oblast'
bg: Брянска област

[ctx: province]
en: Brèsckaja voblasc'
bg: Брешка област

[ctx: province]
en: Brăila
bg: Браила

[ctx: province]
en: Bubanza
bg: Бубанза

[ctx: province]
en: Buckinghamshire
bg: Бъкингамшир

[ctx: province]
en: Bucuresti
bg: Букурещ

[ctx: province]
en: Budapest
bg: Будапеща

[ctx: province]
en: Buenos Aires
bg: Буенос Айрес

[ctx: province]
en: Bugiri
bg: Бугири

[ctx: province]
en: Bujumbura
bg: Бужумбура

[ctx: province]
en: Bukidnon
bg: Букиднон

[ctx: province]
en: Bulacan
bg: Булакан

[ctx: province]
en: Bulawayo
bg: Булавайо

[ctx: province]
en: Bulgan
bg: Булган

[ctx: province]
en: Bulqizë
bg: Булкизе

[ctx: province]
en: Bumthang
bg: Бумтанг

[ctx: province]
en: Bundibugyo
bg: Бундибугйо

[ctx: province]
en: Bungoma
bg: Бунгома

[ctx: province]
en: Bur Sa'id
bg: Бур Саид

[ctx: province]
en: Burdur
bg: Бурдур

[ctx: province]
en: Burgas
bg: Бургас

[ctx: province]
en: Burgenland
bg: Бургенланд

[ctx: province]
en: Burgos
bg: Бургос

[ctx: province]
en: Buri Ram
bg: Бури Рам

[ctx: province]
en: Bursa
bg: Бурса

[ctx: province]
en: Burtnieku novads
bg: Окръг Буртниеку

[ctx: province]
en: Bururi
bg: Бурури

[ctx: province]
en: Buryatiya, Respublika
bg: Бурятия, Република

[ctx: province]
en: Busan Gwang'yeogsi
bg: Бусан Гвангйеогси

[ctx: province]
en: Bushehr
bg: Бушер

[ctx: province]
en: Bushenyi
bg: Бушени

[ctx: province]
en: Busia
bg: Бусия

[ctx: province]
en: Buskerud
bg: Бускеруд

[ctx: province]
en: Butare
bg: Бутаре

[ctx: province]
en: Butha-Buthe
bg: Бута-Буте

[ctx: province]
en: Buxoro
bg: Бухара

[ctx: province]
en: Buzău
bg: Бузъу

[ctx: province]
en: Byumba
bg: Бюмба

[ctx: province]
en: Bács-Kiskun
bg: Бач-Кишкун

[ctx: province]
en: Béja
bg: Беха

[ctx: province]
en: Békés
bg: Бекеш

[ctx: province]
en: Békéscsaba
bg: Бекешчаба

[ctx: province]
en: Ca Mau
bg: Ка Мау

[ctx: province]
en: Caazapl
bg: Каазапа

[ctx: province]
en: Cabanas
bg: Кабанас

[ctx: province]
en: Cabinda
bg: Кабинда

[ctx: province]
en: Cabo Delgado
bg: Кабо Делгадо

[ctx: province]
en: Cabrayll
bg: Кабрайл

[ctx: province]
en: Cacheu
bg: Кашеу

[ctx: province]
en: Caeguazu
bg: Кегуасу

[ctx: province]
en: Caerphilly
bg: Карфили

[ctx: province]
en: Cagayan
bg: Кагаян

[ctx: province]
en: Cagliari
bg: Каляри

[ctx: province]
en: Cahul
bg: Кахул

[ctx: province]
en: Cajamarca
bg: Кахамарка

[ctx: province]
en: Caldea
bg: Халдея

[ctx: province]
en: Calheta de Sao Miguel
bg: Калета де Сао Мигел

[ctx: province]
en: California
bg: Калифорния

[ctx: province]
en: Calilabad
bg: Калилабад

[ctx: province]
en: Caltanissetta
bg: Калтанисета

[ctx: province]
en: Calvados
bg: Калвадос

[ctx: province]
en: Camagey
bg: Камагей

[ctx: province]
en: Camagoey
bg: Камагоей

[ctx: province]
en: Camarines Norte
bg: Камаринес Норте

[ctx: province]
en: Camarines Sur
bg: Камаринес Сур

[ctx: province]
en: Cambridgeshire
bg: Кеймбриджшър

[ctx: province]
en: Camiguin
bg: Камигуин

[ctx: province]
en: Campeche
bg: Кампече

[ctx: province]
en: Campobasso
bg: Кампобасо

[ctx: province]
en: Can Tho
bg: Кан То

[ctx: province]
en: Canakkale
bg: Чанаккале

[ctx: province]
en: Canar
bg: Канар

[ctx: province]
en: Canelones
bg: Канелони

[ctx: province]
en: Canillo
bg: Канильо

[ctx: province]
en: Canindeyu
bg: Каниндею

[ctx: province]
en: Cankir
bg: Канкир

[ctx: province]
en: Cankova
bg: Цанкова

[ctx: province]
en: Cankuzo
bg: Канкузо

[ctx: province]
en: Cantabria
bg: Кантабрия

[ctx: province]
en: Cantal
bg: Кантал

[ctx: province]
en: Canterbury
bg: Кентърбъри

[ctx: province]
en: Cao Bang
bg: Као Банг

[ctx: province]
en: Capital Territory (Honiara)
bg: Столична територия (Хониара)

[ctx: province]
en: Capital federal
bg: Столица федерална

[ctx: province]
en: Capiz
bg: Капиз

[ctx: province]
en: Caprivi
bg: Каприви

[ctx: province]
en: Caquetá
bg: Какета

[ctx: province]
en: Carabobo
bg: Карабобо

[ctx: province]
en: Carazo
bg: Каразо

[ctx: province]
en: Caraș-Severin
bg: Караш-Северин

[ctx: province]
en: Carbonia-Iglesias
bg: Карбония-Иглесиас

[ctx: province]
en: Carchi
bg: Карчи

[ctx: province]
en: Cardiff
bg: Кардиф

[ctx: province]
en: Cargados Carajos Shoals
bg: Каргадос Карахос Шоулс

[ctx: province]
en: Carlow
bg: Карлоу

[ctx: province]
en: Carmarthenshire
bg: Кармартеншър

[ctx: province]
en: Carnikavas novads
bg: Област Църникава

[ctx: province]
en: Cartago
bg: Картаген

[ctx: province]
en: Casablanca  [Dar el Beïda]
bg: Казабланка [Дар ел Бейда]

[ctx: province]
en: Casanare
bg: Касанаре

[ctx: province]
en: Caserta
bg: Казерта

[ctx: province]
en: Castellón
bg: Кастельон

[ctx: province]
en: Castelo Branco
bg: Кастело Бранко

[ctx: province]
en: Cat Island
bg: Котешки остров

[ctx: province]
en: Catamarca
bg: Катамарка

[ctx: province]
en: Catanduanes
bg: Катандуанес

[ctx: province]
en: Catania
bg: Катания

[ctx: province]
en: Catanzaro
bg: Катандзаро

[ctx: province]
en: Cauca
bg: Каука

[ctx: province]
en: Causeway Coast and Glens
bg: Козуей Коуст и Гленс

[ctx: province]
en: Cavan
bg: Каван

[ctx: province]
en: Cavite
bg: Кавит

[ctx: province]
en: Cayo
bg: Кайо

[ctx: province]
en: Ceara
bg: Сеара

[ctx: province]
en: Cebu
bg: Себу

[ctx: province]
en: Celje
bg: Целе

[ctx: province]
en: Central
bg: Централен

[ctx: province]
en: Central Finland
bg: Централна Финландия

[ctx: province]
en: Central Ostrobothnia
bg: Централна Остроботния

[ctx: province]
en: Central and Western
bg: Централна и Западна

[ctx: province]
en: Centre
bg: Център

[ctx: province]
en: Centro Sur
bg: Сентро Сур

[ctx: province]
en: Ceredigion
bg: Кередигион

[ctx: province]
en: Cerklje na Gorenjskem
bg: Кръг към Гореньскем

[ctx: province]
en: Cerknica
bg: Церкница

[ctx: province]
en: Cerkno
bg: Церкно

[ctx: province]
en: Cerkvenjak
bg: Църквеняк

[ctx: province]
en: Cerro Largo
bg: Серо Ларго

[ctx: province]
en: Cesar
bg: Цезар

[ctx: province]
en: Cesvaines novads
bg: Окръг Чесвайн

[ctx: province]
en: Ceuta
bg: Сеута

[ctx: province]
en: Chachoengsao
bg: Чачоенгсао

[ctx: province]
en: Chaco
bg: Чако

[ctx: province]
en: Chagang-do
bg: Чаганг-до

[ctx: province]
en: Chaguanas
bg: Чагуани

[ctx: province]
en: Chahar Mahall va Bakhtiari
bg: Чахар Махал ва Бахтиари

[ctx: province]
en: Chai Nat
bg: Чай Нат

[ctx: province]
en: Chaiyaphum
bg: Чаяпхум

[ctx: province]
en: Chalatenango
bg: Чалатенанго

[ctx: province]
en: Chalkidiki
bg: Халкидики

[ctx: province]
en: Champasak
bg: Чампасак

[ctx: province]
en: Chandigarh
bg: Чандигарх

[ctx: province]
en: Chandpur zila
bg: квартал Чандпур

[ctx: province]
en: Changhua County
bg: Окръг Чангуа

[ctx: province]
en: Chania
bg: Ханя

[ctx: province]
en: Chanthaburi
bg: Чантабури

[ctx: province]
en: Charente
bg: Шарант

[ctx: province]
en: Charente-Maritime
bg: Приморски Шарант

[ctx: province]
en: Chari-Baguirmi
bg: Чари-Багирми

[ctx: province]
en: Chechenskaya Respublika
bg: Чеченска република

[ctx: province]
en: Chefchaouene
bg: Шефшауен

[ctx: province]
en: Chelyabinskaya oblast'
bg: Челябинска област

[ctx: province]
en: Cher
bg: Шер

[ctx: province]
en: Cherkas'ka Oblast'
bg: Черкаска област

[ctx: province]
en: Chernihivs'ka Oblast'
bg: Черниговска област

[ctx: province]
en: Chernivets'ka Oblast'
bg: Черновицка област

[ctx: province]
en: Cheshire
bg: Чешър

[ctx: province]
en: Chhattisgarh
bg: Чатисгарх

[ctx: province]
en: Chhukha
bg: Чукха

[ctx: province]
en: Chiang Mai
bg: Чианг Мей

[ctx: province]
en: Chiang Rai
bg: Чианг Раи

[ctx: province]
en: Chiapas
bg: Чиапас

[ctx: province]
en: Chiayi City
bg: Град Чиаи

[ctx: province]
en: Chiayi County
bg: Окръг Чиаи

[ctx: province]
en: Chiba
bg: Чиба

[ctx: province]
en: Chichaoua
bg: Чичауа

[ctx: province]
en: Chieti
bg: Киети

[ctx: province]
en: Chihuahua
bg: Чихуахуа

[ctx: province]
en: Chikwawa
bg: Чиквава

[ctx: province]
en: Chimaltenango
bg: Чималтенанго

[ctx: province]
en: Chimborazo
bg: Чимборасо

[ctx: province]
en: Chimbu
bg: Чимбу

[ctx: province]
en: Chin
bg: Чин

[ctx: province]
en: Chinandega
bg: Чинандега

[ctx: province]
en: Chios
bg: Хиос

[ctx: province]
en: Chiquimula
bg: Чикимула

[ctx: province]
en: Chiradzulu
bg: Чирадзулу

[ctx: province]
en: Chiriqui
bg: Чирики

[ctx: province]
en: Chisinau
bg: Кишинев

[ctx: province]
en: Chitipa
bg: Читипа

[ctx: province]
en: Chittagong zila
bg: Област Читагонг

[ctx: province]
en: Chlef
bg: Шлеф

[ctx: province]
en: Chocó
bg: Чоко

[ctx: province]
en: Choluteca
bg: Чолутека

[ctx: province]
en: Chon Buri
bg: Чон Бури

[ctx: province]
en: Chongqing
bg: Чунцин

[ctx: province]
en: Chontales
bg: Чонталес

[ctx: province]
en: Christ Church
bg: Христова църква

[ctx: province]
en: Chu
bg: Чу

[ctx: province]
en: Chuadanga zila
bg: Област Чуаданга

[ctx: province]
en: Chubut
bg: Чубут

[ctx: province]
en: Chukotskiy avtonomnyy okrug
bg: Чукотски автономен окръг

[ctx: province]
en: Chumphon
bg: Чумпон

[ctx: province]
en: Chungcheongbugdo
bg: Чхунчхонбугдо

[ctx: province]
en: Chungcheongnamdo
bg: Чхунчхоннамдо

[ctx: province]
en: Chuquisaca
bg: Чукисака

[ctx: province]
en: Chuuk
bg: Чуук

[ctx: province]
en: Chuvashskaya Respublika
bg: Чувашка република

[ctx: province]
en: Cibitoke
bg: Чибитоке

[ctx: province]
en: Ciblas novads
bg: Квартал Цибла

[ctx: province]
en: Ciego de Avila
bg: Сиего де Авила

[ctx: province]
en: Ciego de `vila
bg: Сиего де `вила

[ctx: province]
en: Cienfuegos
bg: Сто пожара

[ctx: province]
en: Cirkulane
bg: Циркулан

[ctx: province]
en: Ciudad Real
bg: Сиудад Реал

[ctx: province]
en: Ciudad de La Habana
bg: град Хавана

[ctx: province]
en: Clackmannanshire
bg: Клакмананшър

[ctx: province]
en: Clare
bg: Клеър

[ctx: province]
en: Clarendon
bg: Кларендън

[ctx: province]
en: Cluj
bg: Клуж

[ctx: province]
en: Clwyd
bg: Клауид

[ctx: province]
en: Co Antrim
bg: Ко Антрим

[ctx: province]
en: Co Armagh
bg: Ко Арма

[ctx: province]
en: Co Down
bg: Ко Даун

[ctx: province]
en: Co Fermanagh
bg: Ко Фермана

[ctx: province]
en: Co Londonderry
bg: Ко Лондондери

[ctx: province]
en: Co Tyrone
bg: Ко Тайрън

[ctx: province]
en: Coahuila
bg: Коауила

[ctx: province]
en: Cochabamba
bg: Кочабамба

[ctx: province]
en: Cocle
bg: Кокле

[ctx: province]
en: Coimbra
bg: Коимбра

[ctx: province]
en: Cojedes
bg: Кохедес

[ctx: province]
en: Colima
bg: Колима

[ctx: province]
en: Collines
bg: Колинс

[ctx: province]
en: Colombo
bg: Коломбо

[ctx: province]
en: Colon
bg: Колон

[ctx: province]
en: Colonia
bg: Колония

[ctx: province]
en: Colorado
bg: Колорадо

[ctx: province]
en: Comarca de San Blas
bg: Комарка де Сан Блас

[ctx: province]
en: Comayagua
bg: Комаягуа

[ctx: province]
en: Comilla zila
bg: Област Комила

[ctx: province]
en: Commewijne
bg: Коммевейне

[ctx: province]
en: Como
bg: Комо

[ctx: province]
en: Comoe
bg: Комое

[ctx: province]
en: Concepcion
bg: Консепсион

[ctx: province]
en: Connecticut
bg: Кънектикът

[ctx: province]
en: Constantine
bg: Константин

[ctx: province]
en: Constanța
bg: Констанца

[ctx: province]
en: Conwy
bg: Конуи

[ctx: province]
en: Copan
bg: Копан

[ctx: province]
en: Copenhagen
bg: Копенхаген

[ctx: province]
en: Copenhagen City
bg: Град Копенхаген

[ctx: province]
en: Copperbelt
bg: Копърбелт

[ctx: province]
en: Coquimbo
bg: Кокимбо

[ctx: province]
en: Cordillera
bg: Кордилера

[ctx: province]
en: Cordoba
bg: Кордоба

[ctx: province]
en: Cork
bg: Корк

[ctx: province]
en: Cornwall
bg: Корнуол

[ctx: province]
en: Coronie
bg: Корони

[ctx: province]
en: Corozal
bg: Корозал

[ctx: province]
en: Corrientes
bg: Кориентес

[ctx: province]
en: Corrèze
bg: Корезе

[ctx: province]
en: Corse-du-Sud
bg: Южна Корсика

[ctx: province]
en: Cortes
bg: Кортес

[ctx: province]
en: Corum
bg: Корум

[ctx: province]
en: Cosenza
bg: Козенца

[ctx: province]
en: Cotopaxi
bg: Котопакси

[ctx: province]
en: County Durham
bg: Графство Дърам

[ctx: province]
en: Couva-Tabaquite-Talparo
bg: Кува-Табакит-Талпаро

[ctx: province]
en: Cova Lima
bg: Кова Лима

[ctx: province]
en: Covasna
bg: Ковасна

[ctx: province]
en: Cox's Bazar zila
bg: Област Кокс Базар

[ctx: province]
en: Coyah
bg: Коя

[ctx: province]
en: Cremona
bg: Кремона

[ctx: province]
en: Creuse
bg: Крез

[ctx: province]
en: Crna Gora
bg: Черна гора

[ctx: province]
en: Cross River
bg: Крос ривър

[ctx: province]
en: Crotone
bg: Кротоне

[ctx: province]
en: Csongrád
bg: Чонград

[ctx: province]
en: Cuando-Cubango
bg: Куандо-Кубанго

[ctx: province]
en: Cuanza Norte
bg: Куанза Норте

[ctx: province]
en: Cuanza Sul
bg: Куанца Сул

[ctx: province]
en: Cuenca
bg: Куенка

[ctx: province]
en: Culfa
bg: Кулфа

[ctx: province]
en: Cumbria
bg: Къмбрия

[ctx: province]
en: Cundinamarca
bg: Кундинамарка

[ctx: province]
en: Cunene
bg: Кунен

[ctx: province]
en: Cuneo
bg: Кунео

[ctx: province]
en: Curepipe
bg: Кюрпип

[ctx: province]
en: Cuscatlan
bg: Кускатлан

[ctx: province]
en: Cuvette
bg: Кювета

[ctx: province]
en: Cuvette-Ouest
bg: Кювета-Уест

[ctx: province]
en: Cuyuni-Mazaruni
bg: Куюни-Мазаруни

[ctx: province]
en: Cuzco
bg: Куско

[ctx: province]
en: Cyangugu
bg: Сиангугу

[ctx: province]
en: Cáceres
bg: Касерес

[ctx: province]
en: Cádiz
bg: Кадис

[ctx: province]
en: Córdoba
bg: Кордоба

[ctx: province]
en: Côte-d'Or
bg: Голдън Коуст

[ctx: province]
en: Côtes-d'Armor
bg: Кот д'Армор

[ctx: province]
en: Călărași
bg: Кълъраш

[ctx: province]
en: Cēsu novads
bg: Окръг Цесис

[ctx: province]
en: DI Yogyakarta
bg: DI Джокякарта

[ctx: province]
en: DKI Jakarta
bg: DKI Джакарта

[ctx: province]
en: Da Nang, thanh pho
bg: Дананг, тхан фо

[ctx: province]
en: Dabola
bg: Дабола

[ctx: province]
en: Dac Lac
bg: Дак Лак

[ctx: province]
en: Dadra and Nagar Haveli
bg: Дадра и Нагар Хавели

[ctx: province]
en: Daegu Gwang'yeogsi
bg: Даегу Гуан Йогси

[ctx: province]
en: Daejeon Gwang'yeogsi
bg: Даеджон Гуан Йогси

[ctx: province]
en: Dagana
bg: Дагана

[ctx: province]
en: Dagdas novads
bg: Област Дагда

[ctx: province]
en: Dagestan, Respublika
bg: Дагестан, Република

[ctx: province]
en: Dahuk
bg: Дахук

[ctx: province]
en: Dajabón
bg: Даджабон

[ctx: province]
en: Dakar
bg: Дакар

[ctx: province]
en: Dakhlet Nouadhibou
bg: Дахлет Нуадибу

[ctx: province]
en: Dalaba
bg: Далаба

[ctx: province]
en: Dalarnas län
bg: Даларнас лен

[ctx: province]
en: Daman and Diu
bg: Даман и Диу

[ctx: province]
en: Dar'a
bg: Дар'а

[ctx: province]
en: Dar-es-Salaam
bg: Дар-ес-Салам

[ctx: province]
en: Darhan uul
bg: Дархан уул

[ctx: province]
en: Darien
bg: Дариен

[ctx: province]
en: Darnah
bg: Дарна

[ctx: province]
en: Daskasan
bg: Даскасан

[ctx: province]
en: Dasoguz
bg: Дасогуз

[ctx: province]
en: Daugavpils
bg: Даугавпилс

[ctx: province]
en: Daugavpils novads
bg: Даугавпилски район

[ctx: province]
en: Davaci
bg: Даваци

[ctx: province]
en: Davao Oriental
bg: Давао Ориентал

[ctx: province]
en: Davao del Sur
bg: Давао дел Сур

[ctx: province]
en: Dayr az Zawr
bg: Дейр аз Заур

[ctx: province]
en: Debrecen
bg: Дебрецен

[ctx: province]
en: Debub
bg: Дебюб

[ctx: province]
en: Debubawi Keyih Bahri [Debub-Keih-Bahri]
bg: Дебубави Кейих Бахри [Дебуб-Кейх-Бахри]

[ctx: province]
en: Dedza
bg: Дедза

[ctx: province]
en: Deir el-Balah
bg: Дейр ел Балах

[ctx: province]
en: Delaware
bg: Делауеър

[ctx: province]
en: Delhi
bg: Делхи

[ctx: province]
en: Delta
bg: Делта

[ctx: province]
en: Delta Amacuro
bg: Делта Амакуро

[ctx: province]
en: Delvinë
bg: Делвине

[ctx: province]
en: Demerara-Mahaica
bg: Демерара-Махайка

[ctx: province]
en: Denbighshire
bg: Денбигшър

[ctx: province]
en: Denguele
bg: Денгеле

[ctx: province]
en: Denizli
bg: Денизли

[ctx: province]
en: Dependencias Federales
bg: Федерални зависимости

[ctx: province]
en: Derbyshire
bg: Дербишир

[ctx: province]
en: Derry City and Strabane
bg: Дери Сити и Страбейн

[ctx: province]
en: Destrnik
bg: Дестрник

[ctx: province]
en: Deux-Sèvres
bg: Два Севъра

[ctx: province]
en: Devoll
bg: Девол

[ctx: province]
en: Devon
bg: Девън

[ctx: province]
en: Dhaalu
bg: Дхаалу

[ctx: province]
en: Dhaka zila
bg: област Дака

[ctx: province]
en: Dhamar
bg: Дамар

[ctx: province]
en: Dhi Qar
bg: Дхи Кар

[ctx: province]
en: Dibër
bg: Дибър

[ctx: province]
en: Diego Martin
bg: Диего Мартин

[ctx: province]
en: Diekirch
bg: Дикирх

[ctx: province]
en: Diffa
bg: Дифа

[ctx: province]
en: Dikhil
bg: Дихил

[ctx: province]
en: Dili
bg: Дили

[ctx: province]
en: Dimashq
bg: Димашк

[ctx: province]
en: Dinajpur zila
bg: Област Динаджпур

[ctx: province]
en: Dinguiraye
bg: Дингуайе

[ctx: province]
en: Diourbel
bg: Диурбел

[ctx: province]
en: Dire Dawa
bg: Дире Дава

[ctx: province]
en: District of Columbia
bg: Окръг Колумбия

[ctx: province]
en: Distrito Capital de Bogotá
bg: Столичен район Богота

[ctx: province]
en: Distrito Federal
bg: Федерален окръг

[ctx: province]
en: Distrito Nacional (Santo Domingo)
bg: Национален окръг (Санто Доминго)

[ctx: province]
en: Divača
bg: Дивача

[ctx: province]
en: Diyala
bg: Дияла

[ctx: province]
en: Diyarbakir
bg: Диарбекир

[ctx: province]
en: Djelfa
bg: Джелфа

[ctx: province]
en: Djibouti
bg: Джибути

[ctx: province]
en: Dnipropetrovs'ka Oblast'
bg: Днепропетровска област

[ctx: province]
en: Dobeles novads
bg: Квартал Добеле

[ctx: province]
en: Dobje
bg: Добдже

[ctx: province]
en: Dobrepolje
bg: Добреполе

[ctx: province]
en: Dobrich
bg: Добрич

[ctx: province]
en: Dobrna
bg: Добърна

[ctx: province]
en: Dobrova-Polhov Gradec
bg: Доброва-Полхов Градец

[ctx: province]
en: Dobrovnik
bg: Добровник

[ctx: province]
en: Dodekanisos
bg: Додеканисос

[ctx: province]
en: Dodoma
bg: Додома

[ctx: province]
en: Dol pri Ljubljani
bg: Дол при Любляна

[ctx: province]
en: Dolenjske Toplice
bg: Доленске Топлице

[ctx: province]
en: Dolj
bg: Долж

[ctx: province]
en: Domžale
bg: Домжале

[ctx: province]
en: Donegal
bg: Донегал

[ctx: province]
en: Donets'ka Oblast'
bg: Донецка област

[ctx: province]
en: Dong Nai
bg: Донг Най

[ctx: province]
en: Dong Thap
bg: Донг Тап

[ctx: province]
en: Donga
bg: Донга

[ctx: province]
en: Dordogne
bg: Дордон

[ctx: province]
en: Dornava
bg: Дорнава

[ctx: province]
en: Dornod
bg: Дорнод

[ctx: province]
en: Dornogov,
bg: Дорногов

[ctx: province]
en: Dorset
bg: Дорсет

[ctx: province]
en: Dosso
bg: Досо

[ctx: province]
en: Doubs
bg: Добс

[ctx: province]
en: Dowa
bg: Дова

[ctx: province]
en: Drama
bg: Драма

[ctx: province]
en: Dravograd
bg: Дравоград

[ctx: province]
en: Drente
bg: Дренте

[ctx: province]
en: Drôme
bg: Дром

[ctx: province]
en: Duarte
bg: Дуарте

[ctx: province]
en: Dubayy
bg: Дубай

[ctx: province]
en: Dublin
bg: Дъблин

[ctx: province]
en: Dubreka
bg: Дъбрека

[ctx: province]
en: Dubrovacko-neretvanska zupanija
bg: Дубровацко-неретванска жупания

[ctx: province]
en: Dumfries and Galloway
bg: Дъмфрис и Галоуей

[ctx: province]
en: Dumyat
bg: Думят

[ctx: province]
en: Dunaújváros
bg: Дунауйварош

[ctx: province]
en: Dundagas novads
bg: Графство Дъндаг

[ctx: province]
en: Dundee City
bg: Дънди Сити

[ctx: province]
en: DundgovL
bg: ДундговЛ

[ctx: province]
en: Duplek
bg: Дуплекс

[ctx: province]
en: Durango
bg: Дуранго

[ctx: province]
en: Durazno
bg: Дуразно

[ctx: province]
en: Durbes novads
bg: Област Дурбе

[ctx: province]
en: Durrës
bg: Дуръс

[ctx: province]
en: Dushanbe
bg: Душанбе

[ctx: province]
en: Duzce
bg: Дюзче

[ctx: province]
en: Dzavhan
bg: Дзавхан

[ctx: province]
en: Dâmbovița
bg: Дъмбовица

[ctx: province]
en: East
bg: Изток

[ctx: province]
en: East Ayrshire
bg: Източен Еършър

[ctx: province]
en: East Berbice-Corentyne
bg: Източен Бербис-Корентайн

[ctx: province]
en: East Dunbartonshire
bg: Източен Дънбартъншир

[ctx: province]
en: East Lothian
bg: Източен Лотиан

[ctx: province]
en: East New Britain
bg: Източна Нова Британия

[ctx: province]
en: East Renfrewshire
bg: Източен Ренфрюшър

[ctx: province]
en: East Riding of Yorkshire
bg: Източен райдинг на Йоркшир

[ctx: province]
en: East Sepik
bg: Източен Сепик

[ctx: province]
en: East Sussex
bg: Източен Съсекс

[ctx: province]
en: Eastern
bg: Източен

[ctx: province]
en: Eastern Cape
bg: Източен Кейп

[ctx: province]
en: Eastern Highlands
bg: Източни планини

[ctx: province]
en: Eastern Samar
bg: Източен Самар

[ctx: province]
en: Eastern Tobago
bg: Източно Тобаго

[ctx: province]
en: Ebon
bg: Ебон

[ctx: province]
en: Ebonyi
bg: Ебони

[ctx: province]
en: Edinburgh, City of
bg: Единбург, град

[ctx: province]
en: Edinet
bg: Единет

[ctx: province]
en: Edirne
bg: Одрин

[ctx: province]
en: Edo
bg: Едо

[ctx: province]
en: Eger
bg: Егер

[ctx: province]
en: Ehime
bg: Ехиме

[ctx: province]
en: Ekiti
bg: Екити

[ctx: province]
en: El Bayadh
bg: Ел Баяд

[ctx: province]
en: El Beni
bg: Ел Бени

[ctx: province]
en: El Callao
bg: Ел Калао

[ctx: province]
en: El Hajeb
bg: Ел Хайеб

[ctx: province]
en: El Jadida
bg: Ел Ядида

[ctx: province]
en: El Oro
bg: Ел Оро

[ctx: province]
en: El Oued
bg: Ел Уед

[ctx: province]
en: El Paraiso
bg: Ел Параисо

[ctx: province]
en: El Progreso
bg: Ел Прогресо

[ctx: province]
en: El Seybo [El Seibo]
bg: Ел Сейбо [El Seibo]

[ctx: province]
en: El Tarf
bg: Ел Тарф

[ctx: province]
en: Elazig
bg: Елазиг

[ctx: province]
en: Elbasan
bg: Елбасан

[ctx: province]
en: Eleuthera
bg: Елевтера

[ctx: province]
en: Elgeyo/Marakwet
bg: Елгейо/Мараквот

[ctx: province]
en: Embu
bg: Ембу

[ctx: province]
en: Encamp
bg: Енкамп

[ctx: province]
en: Enga
bg: Енга

[ctx: province]
en: Engures novads
bg: Регион Енгуре

[ctx: province]
en: Eniwetok
bg: Ениветок

[ctx: province]
en: Enna
bg: Ена

[ctx: province]
en: Entre Rios
bg: Ентре Риос

[ctx: province]
en: Enugu
bg: Енугу

[ctx: province]
en: Equateur
bg: Екватор

[ctx: province]
en: Erevan
bg: Ереван

[ctx: province]
en: Ermera
bg: Ермера

[ctx: province]
en: Erongo
bg: Еронго

[ctx: province]
en: Errachidia
bg: Ерахидия

[ctx: province]
en: Erzincan
bg: Ерзинджан

[ctx: province]
en: Erzurum
bg: Ерзурум

[ctx: province]
en: Es Smara
bg: Да Сумара

[ctx: province]
en: Escaldes-Engordany
bg: Ескалдес-Енгордани

[ctx: province]
en: Escuintla
bg: Ескуинтла

[ctx: province]
en: Esfahan
bg: Исфахан

[ctx: province]
en: Eskis'ehir
bg: Ескишехир

[ctx: province]
en: Esmeraldas
bg: Есмералдас

[ctx: province]
en: Espaillat
bg: Еспаилат

[ctx: province]
en: Espirito Santo
bg: Еспирито Санто

[ctx: province]
en: Essaouira
bg: Есауира

[ctx: province]
en: Essequibo Islands-West Demerara
bg: Острови Есекибо-Западна Демерара

[ctx: province]
en: Essex
bg: Есекс

[ctx: province]
en: Essonne
bg: Есоне

[ctx: province]
en: Esteli
bg: Естели

[ctx: province]
en: Estuaire
bg: Естуар

[ctx: province]
en: Etelä-Savo
bg: Етеля-Саво

[ctx: province]
en: Eure-et-Loir
bg: Юр и Лоар

[ctx: province]
en: Evros
bg: Еврос

[ctx: province]
en: Evrytania
bg: Евритания

[ctx: province]
en: Evvoia
bg: Евоя

[ctx: province]
en: Exuma
bg: Ексума

[ctx: province]
en: Fa'aaaleleaga
bg: Фа'ааалелега

[ctx: province]
en: Faafu
bg: Фаафу

[ctx: province]
en: Falcon
bg: Сокол

[ctx: province]
en: Falkirk
bg: Фолкърк

[ctx: province]
en: Far North
bg: Краен Север

[ctx: province]
en: Farah
bg: Фара

[ctx: province]
en: Faranah
bg: Фарана

[ctx: province]
en: Farg'ona
bg: Фергана

[ctx: province]
en: Faridpur zila
bg: Район Фаридпур

[ctx: province]
en: Faro
bg: Фаро

[ctx: province]
en: Fars
bg: Фарс

[ctx: province]
en: Faryab
bg: Фаряб

[ctx: province]
en: Fatick
bg: Фатик

[ctx: province]
en: Federacija Bosna i Hercegovina
bg: Федерация Босна и Херцеговина

[ctx: province]
en: Federally Administered Tribal Areas
bg: Федерално администрирани племенни зони

[ctx: province]
en: Fejér
bg: Фейер

[ctx: province]
en: Feni zila
bg: квартал Фени

[ctx: province]
en: Fermanagh and Omagh
bg: Фермана и Омаг

[ctx: province]
en: Fermo
bg: Фермо

[ctx: province]
en: Ferrara
bg: Ферара

[ctx: province]
en: Fianarantsoa
bg: Фианаранцоа

[ctx: province]
en: Fier
bg: Фиер

[ctx: province]
en: Fife
bg: Файф

[ctx: province]
en: Figuig
bg: Фигуиг

[ctx: province]
en: Finistère
bg: Финистере

[ctx: province]
en: Finnmark
bg: Финмарк

[ctx: province]
en: Firenze
bg: Флоренция

[ctx: province]
en: Flacq
bg: Флак

[ctx: province]
en: Flevoland
bg: Флеволанд

[ctx: province]
en: Flintshire
bg: Флинтшир

[ctx: province]
en: Flores
bg: Флорес

[ctx: province]
en: Florida
bg: Флорида

[ctx: province]
en: Florina
bg: Флорина

[ctx: province]
en: Foggia
bg: Фоджа

[ctx: province]
en: Fogo
bg: Фого

[ctx: province]
en: Fokis
bg: Фокис

[ctx: province]
en: Forecariah
bg: Форекария

[ctx: province]
en: Forlì-Cesena
bg: Форли-Чезена

[ctx: province]
en: Formosa
bg: Формоза

[ctx: province]
en: Francisco Morazan
bg: Франсиско Моразан

[ctx: province]
en: Frederiksberg
bg: Фредериксберг

[ctx: province]
en: Frederiksborg
bg: Фредериксборг

[ctx: province]
en: Free State
bg: Свободна държава

[ctx: province]
en: Fria
bg: Фриа

[ctx: province]
en: Fribourg
bg: Фрибург

[ctx: province]
en: Friesland
bg: Фризия

[ctx: province]
en: Frosinone
bg: Фрозиноне

[ctx: province]
en: Fthiotis
bg: Фтиотис

[ctx: province]
en: Fujian
bg: Фудзиен

[ctx: province]
en: Fukui
bg: Фукуи

[ctx: province]
en: Fukuoka
bg: Фукуока

[ctx: province]
en: Fukusima
bg: Фукусима

[ctx: province]
en: Fuzuli
bg: Физули

[ctx: province]
en: Fyn
bg: Фин

[ctx: province]
en: Fès
bg: Фес

[ctx: province]
en: Gaaf Alif
bg: Гааф Алиф

[ctx: province]
en: Gabrovo
bg: Габрово

[ctx: province]
en: Gabu
bg: Габу

[ctx: province]
en: Gabès
bg: Габес

[ctx: province]
en: Gadabay
bg: Гадабай

[ctx: province]
en: Gaefu Dhaalu
bg: Гаафу Дхаалу

[ctx: province]
en: Gafsa
bg: Гафса

[ctx: province]
en: Gaga'emauga
bg: Гага'емауга

[ctx: province]
en: Gagaifomauga
bg: Гагаифомауга

[ctx: province]
en: Gagauzia, Unitate Teritoriala Autonoma
bg: Гагаузия, автономна териториална единица

[ctx: province]
en: Gaibandha zila
bg: Област Гайбандха

[ctx: province]
en: Galapagos
bg: Галапагос

[ctx: province]
en: Galați
bg: Галац

[ctx: province]
en: Galguduud
bg: Галгудууд

[ctx: province]
en: Galle
bg: Гале

[ctx: province]
en: Galway
bg: Голуей

[ctx: province]
en: Gambela Peoples
bg: Народ Гамбела

[ctx: province]
en: Gampaha
bg: Гампаха

[ctx: province]
en: Ganca
bg: Ганча

[ctx: province]
en: Gang'weondo
bg: Ганг'уеондо

[ctx: province]
en: Gansu
bg: Гансу

[ctx: province]
en: Ganzourgou
bg: Ганзургу

[ctx: province]
en: Gao
bg: Гао

[ctx: province]
en: Gaoual
bg: Гауал

[ctx: province]
en: Gard
bg: Гард

[ctx: province]
en: Garissa
bg: Гариса

[ctx: province]
en: Garkalnes novads
bg: Гъркалненска околия

[ctx: province]
en: Gasa
bg: Газа

[ctx: province]
en: Gash-Barka
bg: Гаш-Бърка

[ctx: province]
en: Gauteng
bg: Гаутенг

[ctx: province]
en: Gaza
bg: Газа

[ctx: province]
en: Gaziantep
bg: Газиантеп

[ctx: province]
en: Gazipur zila
bg: квартал Газипур

[ctx: province]
en: Gedo
bg: Гедо

[ctx: province]
en: Gegarkunik'
bg: Гегаркуник

[ctx: province]
en: Gelderland
bg: Гелдерланд

[ctx: province]
en: Geneva
bg: Женева

[ctx: province]
en: Genova
bg: Фрозиноне

[ctx: province]
en: Georgia
bg: Грузия

[ctx: province]
en: Gers
bg: Герс

[ctx: province]
en: Ghadāmis
bg: Гадамис

[ctx: province]
en: Ghanzi
bg: Ганзи

[ctx: province]
en: Gharb Ba~r al Ghazal
bg: Гарб Бахар ал Газал

[ctx: province]
en: Gharb Darfur
bg: Гарб Дарфур

[ctx: province]
en: Gharb Kurdufan
bg: Гарб Курдуфан

[ctx: province]
en: Gharb al Istiwa'iyah
bg: Гарб ал Истиваия

[ctx: province]
en: Ghardaia
bg: Гардая

[ctx: province]
en: Gharyān
bg: Гарян

[ctx: province]
en: Ghazni
bg: Газни

[ctx: province]
en: Ghowr
bg: Гур

[ctx: province]
en: Ghāt
bg: Гхат

[ctx: province]
en: Gia Lai
bg: Джия Лай

[ctx: province]
en: Gifu
bg: Гифу

[ctx: province]
en: Gikongoro
bg: Гиконгоро

[ctx: province]
en: Gilan
bg: Гилан

[ctx: province]
en: Gilbert Islands
bg: Острови Гилбърт

[ctx: province]
en: Gilgit-Baltistan
bg: Гилгит-Балтистан

[ctx: province]
en: Giresun
bg: Гиресун

[ctx: province]
en: Girona [Gerona]
bg: Жирона [Жерона]

[ctx: province]
en: Gironde
bg: Жиронда

[ctx: province]
en: Gisborne
bg: Гизборн

[ctx: province]
en: Gisenyi
bg: Гисени

[ctx: province]
en: Gitarama
bg: Гитарама

[ctx: province]
en: Gitega
bg: Гитега

[ctx: province]
en: Giurgiu
bg: Гюргево

[ctx: province]
en: Gjirokastër
bg: Гирокастър

[ctx: province]
en: Glarus
bg: Гларус

[ctx: province]
en: Glasgow City
bg: Глазгоу Сити

[ctx: province]
en: Gloucestershire
bg: Глостършър

[ctx: province]
en: Gms'hane
bg: Гмсхане

[ctx: province]
en: Gnagna
bg: Гняня

[ctx: province]
en: Gnaviyani
bg: Гнавияни

[ctx: province]
en: Goa
bg: Гоа

[ctx: province]
en: Goias
bg: Гояс

[ctx: province]
en: Golestan
bg: Голестан

[ctx: province]
en: Gombe
bg: Гомбе

[ctx: province]
en: Gopalganj zila
bg: Област Гопалгандж

[ctx: province]
en: Goranboy
bg: Горанбой

[ctx: province]
en: Gorenja vas-Poljane
bg: Гореня вас-Поляне

[ctx: province]
en: Gorgol
bg: Горгол

[ctx: province]
en: Gorizia
bg: Гориция

[ctx: province]
en: Gorišnica
bg: Горишница

[ctx: province]
en: Gorj
bg: Горж

[ctx: province]
en: Gorje
bg: Горже

[ctx: province]
en: Gornja Radgona
bg: Горня Радгона

[ctx: province]
en: Gornji Grad
bg: Горни град

[ctx: province]
en: Gornji Petrovci
bg: Горни Петровци

[ctx: province]
en: Gorno-Badakhshan
bg: Горно-Бадахшан

[ctx: province]
en: Gorontalo
bg: Горонтало

[ctx: province]
en: Gotlands län
bg: Готландски лен

[ctx: province]
en: Gourma
bg: Гурма

[ctx: province]
en: Govi-Altay
bg: Гови-Алтай

[ctx: province]
en: Govi-Smber
bg: Гов-Амбър

[ctx: province]
en: Goycay
bg: Гойкай

[ctx: province]
en: Gracias a Dios
bg: Грациас а Диос

[ctx: province]
en: Grad
bg: Град

[ctx: province]
en: Gramsh
bg: Грамш

[ctx: province]
en: Granada
bg: Гранада

[ctx: province]
en: Grand Bahama
bg: Гранд Бахама

[ctx: province]
en: Grand Basaa
bg: Гранд Басаа

[ctx: province]
en: Grand Cape Mount
bg: Гранд Кейп Маунт

[ctx: province]
en: Grand Gedeh
bg: Гранд Гедех

[ctx: province]
en: Grand Kru
bg: Гранд Кру

[ctx: province]
en: Grand Port
bg: Гранд Порт

[ctx: province]
en: Grande Comore Ngazidja
bg: Гранд Комор Нгазиджа

[ctx: province]
en: Grande-Anse
bg: Гранде-Анс

[ctx: province]
en: Granma
bg: Гранма

[ctx: province]
en: Graubunden
bg: Граубюнден

[ctx: province]
en: Greater Accra
bg: Голяма Акра

[ctx: province]
en: Greater Manchester
bg: Голям Манчестър

[ctx: province]
en: GreveNmacher
bg: ГревеНмахер

[ctx: province]
en: Grevena
bg: Гревена

[ctx: province]
en: Grobiņas novads
bg: Квартал Гробина

[ctx: province]
en: Groningen
bg: Гронинген

[ctx: province]
en: Grosseto
bg: Гросето

[ctx: province]
en: Grosuplje
bg: Гросупле

[ctx: province]
en: Guadalajara
bg: Гуадалахара

[ctx: province]
en: Guadalcanal
bg: Гуадалканал

[ctx: province]
en: Guadeloupe
bg: Гваделупа

[ctx: province]
en: Guainía
bg: Гуаиния

[ctx: province]
en: Guaira
bg: Гуайра

[ctx: province]
en: Guam
bg: Гуам

[ctx: province]
en: Guanacaste
bg: Гуанакасте

[ctx: province]
en: Guanajuato
bg: Гуанахуато

[ctx: province]
en: Guangdong
bg: Гуандун

[ctx: province]
en: Guangxi
bg: Гуанси

[ctx: province]
en: Guantanamo
bg: Гуантанамо

[ctx: province]
en: Guarda
bg: Гуарда

[ctx: province]
en: Guarico
bg: Гуарико

[ctx: province]
en: Guatemala
bg: Гватемала

[ctx: province]
en: Guaviare
bg: Гуавиаре

[ctx: province]
en: Guayas
bg: Гуаяс

[ctx: province]
en: Guekedou
bg: Гуекеду

[ctx: province]
en: Guelma
bg: Гуелма

[ctx: province]
en: Guelmim
bg: Гуелмим

[ctx: province]
en: Guera
bg: Гуера

[ctx: province]
en: Guerrero
bg: Гереро

[ctx: province]
en: Guidimaka
bg: Гуидимака

[ctx: province]
en: Guimaras
bg: Гимарас

[ctx: province]
en: Guipúzcoa
bg: Гипускоа

[ctx: province]
en: Guizhou
bg: Гуейджоу

[ctx: province]
en: Gujarat
bg: Гуджарат

[ctx: province]
en: Gulbenes novads
bg: Област Гълбене

[ctx: province]
en: Gulf
bg: Гълф

[ctx: province]
en: Gulu
bg: Гулу

[ctx: province]
en: Gunma
bg: Гунма

[ctx: province]
en: Guria
bg: Гурия

[ctx: province]
en: Guyane
bg: Гвиана

[ctx: province]
en: Guyuan
bg: Гуюан

[ctx: province]
en: Gwangju Gwang'yeogsi
bg: Гвангджу Гвангйогси

[ctx: province]
en: Gwynedd
bg: Гуинед

[ctx: province]
en: Gyeonggido
bg: Кьонгидо

[ctx: province]
en: Gyeongsangbugdo
bg: Гьонгсангбугдо

[ctx: province]
en: Gyeongsangnamdo
bg: Кьонсангнам До

[ctx: province]
en: Győr
bg: Гьор

[ctx: province]
en: Győr-Moson-Sopron
bg: Гьор-Мошон-Шопрон

[ctx: province]
en: Gävleborgs län
bg: Гевлеборгс лен

[ctx: province]
en: Ha
bg: Ха

[ctx: province]
en: Ha Giang
bg: Ха Гианг

[ctx: province]
en: Ha Nam
bg: Ха Нам

[ctx: province]
en: Ha Noi, thu do
bg: Ха ной, ту до

[ctx: province]
en: Ha Tay
bg: Ха Тай

[ctx: province]
en: Ha Tinh
bg: Ха Тин

[ctx: province]
en: Ha'il
bg: Хайл

[ctx: province]
en: HaDarom
bg: ХаДаром

[ctx: province]
en: HaMerkaz
bg: ХаМерказ

[ctx: province]
en: HaZafon
bg: ХаЗафон

[ctx: province]
en: Haa Alif
bg: Хаа Алиф

[ctx: province]
en: Haa Dhaalu
bg: Хаа Дхаалу

[ctx: province]
en: Habiganj zila
bg: Област Хабигандж

[ctx: province]
en: Haciqabul
bg: Хаджикабул

[ctx: province]
en: Hadramawt
bg: Хадрамаут

[ctx: province]
en: Hai Duong
bg: Хай Дуонг

[ctx: province]
en: Hai Phong, thanh pho
bg: Хай Фонг, Тхан Фо

[ctx: province]
en: Haifa
bg: Хайфа

[ctx: province]
en: Hainan
bg: Хайнан

[ctx: province]
en: Hainaut
bg: Хайнаут

[ctx: province]
en: Hajdina
bg: Хайдина

[ctx: province]
en: Hajdu-Bihar
bg: Хайду-Бихар

[ctx: province]
en: Hajjah
bg: Хаджа

[ctx: province]
en: Hakkari
bg: Хакари

[ctx: province]
en: Halab
bg: Халаб

[ctx: province]
en: Hallands län
bg: Халандски лен

[ctx: province]
en: Hamadan
bg: Хамадан

[ctx: province]
en: Hamah
bg: Хама

[ctx: province]
en: Hambantota
bg: Хамбантота

[ctx: province]
en: Hamburg
bg: Хамбург

[ctx: province]
en: Hamgyongbuk-do
bg: Хамгьонгбук-до

[ctx: province]
en: Hamgyongnam-do
bg: Хамгьоннам-до

[ctx: province]
en: Hampshire
bg: Хемпшир

[ctx: province]
en: Hanover
bg: Хановер

[ctx: province]
en: Harare
bg: Хараре

[ctx: province]
en: Harari People
bg: Народ Харари

[ctx: province]
en: Hardap
bg: Хардап

[ctx: province]
en: Harghita
bg: Харгита

[ctx: province]
en: Harjumaa
bg: Харюмаа

[ctx: province]
en: Haryana
bg: Харяна

[ctx: province]
en: Has
bg: Хас

[ctx: province]
en: Haskovo
bg: Хасково

[ctx: province]
en: Hatay
bg: Хатай

[ctx: province]
en: Hato Mayor
bg: Хато Майор

[ctx: province]
en: Haut-Katanga
bg: Горна Катанга

[ctx: province]
en: Haut-Lomami
bg: Хаут-Ломами

[ctx: province]
en: Haut-Mbomou
bg: Мбому

[ctx: province]
en: Haut-Ogooué
bg: От-Огуе

[ctx: province]
en: Haut-Rhin
bg: Горен Рейн

[ctx: province]
en: Haut-Sassandra
bg: Хаут-Сасандра

[ctx: province]
en: Haut-Uele
bg: Хаут-Уеле

[ctx: province]
en: Haute-Corse
bg: Горна Корсика

[ctx: province]
en: Haute-Garonne
bg: Горна Гарона

[ctx: province]
en: Haute-Kotto
bg: Хауте-Кото

[ctx: province]
en: Haute-Loire
bg: Горна Лоара

[ctx: province]
en: Haute-Marne
bg: Горна Марна

[ctx: province]
en: Haute-Savoie
bg: Горна Савоя

[ctx: province]
en: Haute-Saône
bg: От-Сон

[ctx: province]
en: Haute-Vienne
bg: Горна Виена

[ctx: province]
en: Hautes-Alpes
bg: Горни Алпи

[ctx: province]
en: Hautes-Pyrénées
bg: Горни Пиренеи

[ctx: province]
en: Hauts-de-Seine
bg: О дьо Сен

[ctx: province]
en: Hawaii
bg: Хаваи

[ctx: province]
en: Hawalli
bg: Хавали

[ctx: province]
en: Hawkes Bay
bg: Хоукс Бей

[ctx: province]
en: Hebei
bg: Хъбей

[ctx: province]
en: Hebron
bg: Хеврон

[ctx: province]
en: Hedmark
bg: Хедмарк

[ctx: province]
en: Heilongjiang
bg: Хейлундзян

[ctx: province]
en: Helmand
bg: Хелманд

[ctx: province]
en: Henan
bg: Хенан

[ctx: province]
en: Hentiy
bg: Хенти

[ctx: province]
en: Herat
bg: Херат

[ctx: province]
en: Heredia
bg: Ередия

[ctx: province]
en: Herefordshire
bg: Херефордшър

[ctx: province]
en: Herrera
bg: Ерера

[ctx: province]
en: Hertfordshire
bg: Хартфордшър

[ctx: province]
en: Hessen
bg: Хесен

[ctx: province]
en: Heves
bg: Хевес

[ctx: province]
en: Hhohho
bg: Хоххо

[ctx: province]
en: Hidalgo
bg: Идалго

[ctx: province]
en: Highland
bg: Хайленд

[ctx: province]
en: Hiirsan
bg: Хиран

[ctx: province]
en: Hiiumaa
bg: Хиумаа

[ctx: province]
en: Himachal Pradesh
bg: Химачал Прадеш

[ctx: province]
en: Hiroshima
bg: Хирошима

[ctx: province]
en: Ho Chi Minh, thanh pho [Sai Gon]
bg: Хо Ши Мин, фо [Сай Гон]

[ctx: province]
en: Hoa Binh
bg: Хоа Бин

[ctx: province]
en: Hodh ech Chargui
bg: Ход еч Чарги

[ctx: province]
en: Hodh el Charbi
bg: Ход ел Чарби

[ctx: province]
en: Hodoš
bg: Ходос

[ctx: province]
en: Hofuoborgarsvaeoi utan Reykjavikur
bg: Хофуоборгарсвайои извън Рейкявик

[ctx: province]
en: Hoima
bg: Хоима

[ctx: province]
en: Hokkaido
bg: Хокайдо

[ctx: province]
en: Holgun
bg: Холгън

[ctx: province]
en: Holquin
bg: Холкуин

[ctx: province]
en: Homa Bay
bg: Хома Бей

[ctx: province]
en: Homel'skaja voblasc'
bg: Хомелска област

[ctx: province]
en: Hong Kong
bg: Хонг Конг

[ctx: province]
en: Hordaland
bg: Хордаланд

[ctx: province]
en: Horjul
bg: Хорюл

[ctx: province]
en: Hormozgan
bg: Хормозган

[ctx: province]
en: Houaphan
bg: Хуафан

[ctx: province]
en: Houet
bg: Хует

[ctx: province]
en: Hovd
bg: Ховд

[ctx: province]
en: Hovsgol
bg: Ховсгол

[ctx: province]
en: Howland Island
bg: Остров Хауланд

[ctx: province]
en: Hoče-Slivnica
bg: Хоче-Сливница

[ctx: province]
en: Hrastnik
bg: Храстник

[ctx: province]
en: Hrodzenskaja voblasc'
bg: Хродзенска област

[ctx: province]
en: Hrpelje-Kozina
bg: Хрпеле-Козина

[ctx: province]
en: Hsinchu City
bg: Град Синчу

[ctx: province]
en: Hsinchu County
bg: Окръг Хсинчу

[ctx: province]
en: Hualien County
bg: Окръг Хуалиен

[ctx: province]
en: Huambo
bg: Уамбо

[ctx: province]
en: Huancavelica
bg: Хуанкавеличка

[ctx: province]
en: Huanuco
bg: Уануко

[ctx: province]
en: Hubei
bg: Хубей

[ctx: province]
en: Huehuetenango
bg: Уеуетенанго

[ctx: province]
en: Huelva
bg: Уелва

[ctx: province]
en: Huesca
bg: Уеска

[ctx: province]
en: Huila
bg: Хуила

[ctx: province]
en: Hunan
bg: Хунан

[ctx: province]
en: Hunedoara
bg: Хунедоара

[ctx: province]
en: Hung Yen
bg: Хун Йен

[ctx: province]
en: Hwanghaebuk-do
bg: Хванхебук-до

[ctx: province]
en: Hwanghaenam-do
bg: Хванхе Намдо

[ctx: province]
en: Hyogo
bg: Хиого

[ctx: province]
en: Häme
bg: Хяме

[ctx: province]
en: Hérault
bg: Еро

[ctx: province]
en: Hódmezővásárhely
bg: Ходмезовашархей

[ctx: province]
en: Ialomița
bg: Яломица

[ctx: province]
en: Iași
bg: Яш

[ctx: province]
en: Ibaraki
bg: Ибараки

[ctx: province]
en: Ibb
bg: Иб

[ctx: province]
en: Ica
bg: Ика

[ctx: province]
en: Icel
bg: Ицел

[ctx: province]
en: Ida-Virumaa
bg: Ида-Вирумаа

[ctx: province]
en: Idaho
bg: Айдахо

[ctx: province]
en: Idlib
bg: Идлиб

[ctx: province]
en: Idrija
bg: Идрия

[ctx: province]
en: Iecavas novads
bg: Окръг Иецава

[ctx: province]
en: Ifrane
bg: Ифран

[ctx: province]
en: Ifugao
bg: Ифуаго

[ctx: province]
en: Ig
bg: Иг

[ctx: province]
en: Iganga
bg: Иганга

[ctx: province]
en: Igidir
bg: Игидир

[ctx: province]
en: Iiam
bg: Илам

[ctx: province]
en: Ikšķiles novads
bg: Област Икшкиле

[ctx: province]
en: Ilan County
bg: Окръг Илан

[ctx: province]
en: Ileia
bg: Илея

[ctx: province]
en: Ilfov
bg: Илфов

[ctx: province]
en: Ilirska Bistrica
bg: Илирска Бистрица

[ctx: province]
en: Ille-et-Vilaine
bg: Ил и Вилен

[ctx: province]
en: Illinois
bg: Илинойс

[ctx: province]
en: Illizi
bg: Илизи

[ctx: province]
en: Ilocos Norte
bg: Северен Илокос

[ctx: province]
en: Ilocos Sur
bg: Илокос Сур

[ctx: province]
en: Iloilo
bg: Илоило

[ctx: province]
en: Ilūkstes novads
bg: Област Илуксте

[ctx: province]
en: Imathia
bg: Иматия

[ctx: province]
en: Imbabura
bg: Имбабура

[ctx: province]
en: Imereti
bg: Имеретия

[ctx: province]
en: Imisli
bg: Имам

[ctx: province]
en: Imo
bg: Имо

[ctx: province]
en: Imperia
bg: Империя

[ctx: province]
en: Inagua
bg: Инагуа

[ctx: province]
en: Incheon Gwang'yeogsi
bg: Инчеон Гуан Йогси

[ctx: province]
en: Inchiri
bg: Инчири

[ctx: province]
en: Independencia
bg: Независимост

[ctx: province]
en: Indiana
bg: Индиана

[ctx: province]
en: Indre
bg: Индре

[ctx: province]
en: Indre-et-Loire
bg: Ендре и Лоара

[ctx: province]
en: Ingushskaya Respublika
bg: Ингушская република

[ctx: province]
en: Inhambane
bg: Инхамбане

[ctx: province]
en: Intibuca
bg: Интибука

[ctx: province]
en: Inverclyde
bg: Инвърклайд

[ctx: province]
en: Inčukalna novads
bg: Инчукална област

[ctx: province]
en: Ioannina
bg: Янина

[ctx: province]
en: Ioba
bg: Иоба

[ctx: province]
en: Iowa
bg: Айова

[ctx: province]
en: Irakleion
bg: Ираклион

[ctx: province]
en: Irbid
bg: Ирбид

[ctx: province]
en: Iringa
bg: Иринга

[ctx: province]
en: Irkutskaya oblast'
bg: Иркутская област

[ctx: province]
en: Isabel
bg: Изабел

[ctx: province]
en: Isabela
bg: Изабела

[ctx: province]
en: Isernia
bg: Изерния

[ctx: province]
en: Ishikawa
bg: Ишикава

[ctx: province]
en: Isiolo
bg: Изиоло

[ctx: province]
en: Isla de la Juventud
bg: Исла де ла Хувентуд

[ctx: province]
en: Islamabad Federal Capital Area
bg: Район на федералната столица Исламабад

[ctx: province]
en: Islands
bg: Острови

[ctx: province]
en: Islas de la Bahia
bg: Ислас де ла Баия

[ctx: province]
en: Isle of Anglesey
bg: Остров Англси

[ctx: province]
en: Isle of Wight
bg: остров Уайт

[ctx: province]
en: Ismayilli
bg: Исмаили

[ctx: province]
en: Isparta
bg: Испарта

[ctx: province]
en: Istanbul
bg: Истанбул

[ctx: province]
en: Istarska zupanija
bg: Истърска жупания

[ctx: province]
en: Isère
bg: Изере

[ctx: province]
en: Itapua
bg: Итапуа

[ctx: province]
en: Ituri
bg: Итури

[ctx: province]
en: Itä-Uusimaa
bg: Ита-Уусимаа

[ctx: province]
en: Ivano-Frankivs'ka Oblast'
bg: Ивано-Франковска област

[ctx: province]
en: Ivanovskaya oblast'
bg: Ивановская област

[ctx: province]
en: Ivančna Gorica
bg: Иванчна Горица

[ctx: province]
en: Iwate
bg: Ивате

[ctx: province]
en: Izabal
bg: Изабал

[ctx: province]
en: Izmir
bg: Измир

[ctx: province]
en: Izola
bg: Изола

[ctx: province]
en: Jaffna
bg: Джафна

[ctx: province]
en: Jaghbūb
bg: Джагбуб

[ctx: province]
en: Jaipurhat zila
bg: квартал Джойпурхат

[ctx: province]
en: Jalal-Abad
bg: Джалал-Абад

[ctx: province]
en: Jalapa
bg: Халапа

[ctx: province]
en: Jalisco
bg: Халиско

[ctx: province]
en: Jaluit
bg: Джалуит

[ctx: province]
en: Jamalpur zila
bg: Област Джамалпур

[ctx: province]
en: Jambi
bg: Джамби

[ctx: province]
en: Jammu and Kashmir
bg: Джаму и Кашмир

[ctx: province]
en: Jan Mayen
bg: Ян Майен

[ctx: province]
en: Janub Darfur
bg: Джануб Дарфур

[ctx: province]
en: Janub Rurdufan
bg: Джануб Рурдуфан

[ctx: province]
en: Janub Sina'
bg: Джануб Сина

[ctx: province]
en: Jarash
bg: Джараш

[ctx: province]
en: Jariyan al Batnah
bg: Джариян ал Батна

[ctx: province]
en: Jarvis Island
bg: Остров Джарвис

[ctx: province]
en: Jaunjelgavas novads
bg: Област Яунелгава

[ctx: province]
en: Jaunpiebalgas novads
bg: Област Яунпиебалга

[ctx: province]
en: Jaunpils novads
bg: Област Яунпилс

[ctx: province]
en: Jawa Barat
bg: Джава Барат

[ctx: province]
en: Jawa Tengah
bg: Джава Тенга

[ctx: province]
en: Jawa Timur
bg: Джава Тимур

[ctx: province]
en: Jaén
bg: Хаен

[ctx: province]
en: Jejudo
bg: Джеджу

[ctx: province]
en: Jelgava
bg: Елгава

[ctx: province]
en: Jelgavas novads
bg: Елгавски окръг

[ctx: province]
en: Jendouba
bg: Джендуба

[ctx: province]
en: Jenin
bg: Дженин

[ctx: province]
en: Jeonrabugdo
bg: Чонрабугдо

[ctx: province]
en: Jeonranamdo
bg: Чонранамдо

[ctx: province]
en: Jerada
bg: Джерада

[ctx: province]
en: Jericho
bg: Йерихон

[ctx: province]
en: Jerusalem
bg: Йерусалим

[ctx: province]
en: Jesenice
bg: Йесенице

[ctx: province]
en: Jessore zila
bg: Район Джесор

[ctx: province]
en: Jezersko
bg: Йезерско

[ctx: province]
en: Jhalakati zila
bg: Област Джалакати

[ctx: province]
en: Jharkhand
bg: Джаркханд

[ctx: province]
en: Jhenaidah zila
bg: Район Дженайда

[ctx: province]
en: Jiangsu
bg: Дзянсу

[ctx: province]
en: Jiangxi
bg: Дзянси

[ctx: province]
en: Jidd Hafs
bg: Джид Хафс

[ctx: province]
en: Jigawa
bg: Джигава

[ctx: province]
en: Jihomoravský kraj
bg: Южноморавски район

[ctx: province]
en: Jihočeský kraj
bg: Южнобохемски регион

[ctx: province]
en: Jijel
bg: Джиджел

[ctx: province]
en: Jilin
bg: Джилин

[ctx: province]
en: Jim'
bg: Джим

[ctx: province]
en: Jinja
bg: Джинджа

[ctx: province]
en: Jinotega
bg: Хинотега

[ctx: province]
en: Jizzax
bg: Джизак

[ctx: province]
en: Jlzan
bg: Джлзан

[ctx: province]
en: Jnqall
bg: Джнколл

[ctx: province]
en: Johnston Atoll
bg: Атол Джонстън

[ctx: province]
en: Johor
bg: Джохор

[ctx: province]
en: Jowzjan
bg: Джоузджан

[ctx: province]
en: Jubbada Dhexe
bg: Джубада Дексе

[ctx: province]
en: Jubbada Hoose
bg: Джубада Хоус

[ctx: province]
en: Jujuy
bg: Жужуй

[ctx: province]
en: Junin
bg: Хунин

[ctx: province]
en: Jura
bg: Юра

[ctx: province]
en: Juršinci
bg: Юршинци

[ctx: province]
en: Jutiapa
bg: Хутиапа

[ctx: province]
en: Jász-Nagykun-Szolnok
bg: Яс-Нагикун-Солнок

[ctx: province]
en: Jämtlands län
bg: Йемтландски лен

[ctx: province]
en: Järvamaa
bg: Ярвамаа

[ctx: province]
en: Jõgevamaa
bg: Йогевамаа

[ctx: province]
en: Jönkopings län
bg: Йончепингс лен

[ctx: province]
en: Jēkabpils
bg: Йекабпилс

[ctx: province]
en: Jēkabpils novads
bg: Област Йекабпилс

[ctx: province]
en: Jūrmala
bg: Юрмала

[ctx: province]
en: Kaafu
bg: Каафу

[ctx: province]
en: Kabale
bg: Кабале

[ctx: province]
en: Kabardino-Balkarskaya
bg: Кабардино-Балкарска

[ctx: province]
en: Kabarole
bg: Кабароле

[ctx: province]
en: Kaberamaido
bg: Каберамайдо

[ctx: province]
en: Kabul
bg: Кабул

[ctx: province]
en: Kach Kong
bg: Кач Конг

[ctx: province]
en: Kachin
bg: Качин

[ctx: province]
en: Kadiogo
bg: Кадиого

[ctx: province]
en: Kaduna
bg: Кадуна

[ctx: province]
en: Kaesong-si
bg: Кесонг-си

[ctx: province]
en: Kafr ash Shaykh
bg: Кафр аш Шейх

[ctx: province]
en: Kagawa
bg: Кагава

[ctx: province]
en: Kagera
bg: Кагера

[ctx: province]
en: Kagoshima
bg: Кагошима

[ctx: province]
en: Kahramanmaras
bg: Кахраманмараш

[ctx: province]
en: Kainuu
bg: Кайнуу

[ctx: province]
en: Kairouan
bg: Кайруан

[ctx: province]
en: Kajiado
bg: Кажиадо

[ctx: province]
en: Kakamega
bg: Какамега

[ctx: province]
en: Kakheti
bg: Кахетия

[ctx: province]
en: Kalangala
bg: Калангала

[ctx: province]
en: Kalasin
bg: Каласин

[ctx: province]
en: Kalbacar
bg: Калбакар

[ctx: province]
en: Kalimantan Barat
bg: Калимантан Барат

[ctx: province]
en: Kalimantan Selatan
bg: Калимантан Селатан

[ctx: province]
en: Kalimantan Tengah
bg: Централен Калимантан

[ctx: province]
en: Kalimantan Timur
bg: Калимантан Тимур

[ctx: province]
en: Kalimantan Utara
bg: Северен Калимантан

[ctx: province]
en: Kaliningradskaya oblast'
bg: Калининградская област

[ctx: province]
en: Kalmar län
bg: Калмар лен

[ctx: province]
en: Kalmykiya, Respublika
bg: Калмикия, Република

[ctx: province]
en: Kalutara
bg: Калутара

[ctx: province]
en: Kaluzhskaya oblast'
bg: Калужска област

[ctx: province]
en: Kamchatka Krai'
bg: Камчатски край

[ctx: province]
en: Kamnik
bg: Камник

[ctx: province]
en: Kampala
bg: Кампала

[ctx: province]
en: Kamphasng Phet
bg: Кампхаенг Фет

[ctx: province]
en: Kampong Chhnang
bg: Кампонг Чхнанг

[ctx: province]
en: Kampong Spueu
bg: Кампонг Спеу

[ctx: province]
en: Kampong Thum
bg: Кампонг Тум

[ctx: province]
en: Kampot
bg: Кампот

[ctx: province]
en: Kamuli
bg: Камули

[ctx: province]
en: Kamwenge
bg: Камвенге

[ctx: province]
en: Kanagawa
bg: Канагава

[ctx: province]
en: Kanal
bg: Канал

[ctx: province]
en: Kanchanaburi
bg: Канчанабури

[ctx: province]
en: Kandaal
bg: Кандаал

[ctx: province]
en: Kandahar
bg: Кандахар

[ctx: province]
en: Kandavas novads
bg: Регион Кандава

[ctx: province]
en: Kandy
bg: Канди

[ctx: province]
en: Kanem
bg: Канем

[ctx: province]
en: Kangwon-do
bg: Кангуон-до

[ctx: province]
en: Kankan
bg: Канкан

[ctx: province]
en: Kano
bg: Кано

[ctx: province]
en: Kansas
bg: Канзас

[ctx: province]
en: Kanungu
bg: Канунгу

[ctx: province]
en: Kaohsiung City
bg: Град Гаосюн

[ctx: province]
en: Kaohsiung County
bg: Окръг Гаосюн

[ctx: province]
en: Kaolack
bg: Каолак

[ctx: province]
en: Kapchorwa
bg: Капчорва

[ctx: province]
en: Kapisa
bg: Каписа

[ctx: province]
en: Kaposvár
bg: Капошвар

[ctx: province]
en: Kara
bg: Кара

[ctx: province]
en: Karabk
bg: Карабк

[ctx: province]
en: Karachayevo-Cherkesskaya Respublika
bg: Карачаево-Черкеска република

[ctx: province]
en: Karaman
bg: Караман

[ctx: province]
en: Karas
bg: Карас

[ctx: province]
en: Karbala'
bg: Кербала

[ctx: province]
en: Karditsa
bg: Кардица

[ctx: province]
en: Kardzhali
bg: Кърджали

[ctx: province]
en: Kareliya, Respublika
bg: Карелия, Република

[ctx: province]
en: Karlovacka zupanija
bg: Карлова жупания

[ctx: province]
en: Karlovarský kraj
bg: Карловски край

[ctx: province]
en: Karnataka
bg: Карнатака

[ctx: province]
en: Karonga
bg: Каронга

[ctx: province]
en: Kars
bg: Карс

[ctx: province]
en: Karuzi
bg: Карузи

[ctx: province]
en: Kasai
bg: Касай

[ctx: province]
en: Kasai-Oriental
bg: Касай-Ориентал

[ctx: province]
en: Kasese
bg: Касесе

[ctx: province]
en: Kaskazini Pemba
bg: Касказини Пемба

[ctx: province]
en: Kaskazini Unguja
bg: Касказини Унгуджа

[ctx: province]
en: Kassala
bg: Касала

[ctx: province]
en: Kastamonu
bg: Кастамону

[ctx: province]
en: Kastoria
bg: Кастория

[ctx: province]
en: Kasungu
bg: Касунгу

[ctx: province]
en: Katakwi
bg: Катакви

[ctx: province]
en: Katsina
bg: Кацина

[ctx: province]
en: Kauno Apskritis
bg: Кауно Апскрит

[ctx: province]
en: Kavajë
bg: Кавайе

[ctx: province]
en: Kavalla
bg: Кавала

[ctx: province]
en: Kayah
bg: Кая

[ctx: province]
en: Kayanza
bg: Каянца

[ctx: province]
en: Kayes
bg: Кейс

[ctx: province]
en: Kayin
bg: Кайн

[ctx: province]
en: Kayseri
bg: Кайсери

[ctx: province]
en: Kayunga
bg: Каюнга

[ctx: province]
en: Kebbi
bg: Кеби

[ctx: province]
en: Kebili
bg: Кебили

[ctx: province]
en: Kecskemét
bg: Кечкемет

[ctx: province]
en: Kedah
bg: Кедах

[ctx: province]
en: Keelung City
bg: Град Кийлунг

[ctx: province]
en: Kefallinia
bg: Кефалиния

[ctx: province]
en: Kegalla
bg: Кегале

[ctx: province]
en: Kelaat Sraghna
bg: Келаат Срагна

[ctx: province]
en: Kelantan
bg: Келантан

[ctx: province]
en: Kemerovskaya oblast'
bg: Кемеровская област

[ctx: province]
en: Kemo
bg: Кемо

[ctx: province]
en: Kenedougou
bg: Кенедугу

[ctx: province]
en: Kent
bg: Кент

[ctx: province]
en: Kentucky
bg: Кентъки

[ctx: province]
en: Kepulauan Riau
bg: Кепулауан Риау

[ctx: province]
en: Kerala
bg: Керала

[ctx: province]
en: Kericho
bg: Керичо

[ctx: province]
en: Kerkyra
bg: Керкира

[ctx: province]
en: Kerman
bg: Керман

[ctx: province]
en: Kermanshah
bg: Керманшах

[ctx: province]
en: Kerouane
bg: Керуан

[ctx: province]
en: Kerry
bg: Кери

[ctx: province]
en: Keryneia
bg: Керинея

[ctx: province]
en: Kgalagadi
bg: Кгалагади

[ctx: province]
en: Kgatleng
bg: Кгатленг

[ctx: province]
en: Khabarovskiy kray
bg: Хабаровски край

[ctx: province]
en: Khagrachari zila
bg: Област Хаграчари

[ctx: province]
en: Khakasiya, Respublika
bg: Хакасия, Република

[ctx: province]
en: Khammouan
bg: Хамуан

[ctx: province]
en: Khan Yunis
bg: Хан Юнис

[ctx: province]
en: Khanh Hoa
bg: Кхан Хоа

[ctx: province]
en: Khanty-Mansiyskiy avtonomnyy okrug
bg: Ханти-Мансийски автономен окръг

[ctx: province]
en: Kharkivs'ka Oblast'
bg: Харковска област

[ctx: province]
en: Khatlon
bg: Хатлон

[ctx: province]
en: Khemisaet
bg: Чемисает

[ctx: province]
en: Khenchela
bg: Хенчела

[ctx: province]
en: Khenifra
bg: Хенифра

[ctx: province]
en: Khersons'ka Oblast'
bg: Херсонска област

[ctx: province]
en: Khmel'nyts'ka Oblast'
bg: Хмелницка област

[ctx: province]
en: Khomas
bg: Хомас

[ctx: province]
en: Khon Kaen
bg: Кхон Каен

[ctx: province]
en: Khorasan
bg: Хорасан

[ctx: province]
en: Khorazm
bg: Хорезъм

[ctx: province]
en: Khouribga
bg: Хурибга

[ctx: province]
en: Khowst
bg: Кховст

[ctx: province]
en: Khulna zila
bg: Район Кхулна

[ctx: province]
en: Khuzestan
bg: Хузестан

[ctx: province]
en: Khyber Pakhtun Khawa
bg: Хайбер Пахтунхва

[ctx: province]
en: Kiambu
bg: Киамбу

[ctx: province]
en: Kibaale
bg: Кибаале

[ctx: province]
en: Kiboga
bg: Кибога

[ctx: province]
en: Kibungo
bg: Кибунго

[ctx: province]
en: Kibuye
bg: Кибуе

[ctx: province]
en: Kidal
bg: Кидал

[ctx: province]
en: Kidričevo
bg: Кидричево

[ctx: province]
en: Kie-Ntem
bg: Кие-Нтем

[ctx: province]
en: Kien Giang
bg: Киен Гианг

[ctx: province]
en: Kigali-Rural Kigali y' Icyaro
bg: Кигали-Вил Кигали и'Икиаро

[ctx: province]
en: Kigali-Ville Kigali Ngari
bg: Кигали-Вил Кигали Нгари

[ctx: province]
en: Kildare
bg: Килдър

[ctx: province]
en: Kili
bg: Кили

[ctx: province]
en: Kilifi
bg: Килифи

[ctx: province]
en: Kilimanjaro
bg: Килиманджаро

[ctx: province]
en: Kilinochchi
bg: Килиноччи

[ctx: province]
en: Kilis
bg: Килис

[ctx: province]
en: Kilkenny
bg: Килкени

[ctx: province]
en: Kilkis
bg: Кукуш

[ctx: province]
en: Kindia
bg: Киндия

[ctx: province]
en: Kingman Reef
bg: Риф Кингман

[ctx: province]
en: Kingston
bg: Кингстън

[ctx: province]
en: Kinshasa
bg: Киншаса

[ctx: province]
en: Kirikkale
bg: Кирикале

[ctx: province]
en: Kirinyaga
bg: Кириняга

[ctx: province]
en: Kirklareli
bg: Къркларели

[ctx: province]
en: Kirovohrads'ka Oblast'
bg: Кировоградска област

[ctx: province]
en: Kirovskaya oblast'
bg: Кировская област

[ctx: province]
en: Kirs'ehir
bg: Киршехир

[ctx: province]
en: Kishorganj zila
bg: Област Кишорегандж

[ctx: province]
en: Kisii
bg: Кисий

[ctx: province]
en: Kisoro
bg: Кисоро

[ctx: province]
en: Kissidougou
bg: Кисидугу

[ctx: province]
en: Kisumu
bg: Кисуму

[ctx: province]
en: Kitgum
bg: Китгъм

[ctx: province]
en: Kitui
bg: Китуи

[ctx: province]
en: Klaipėdos Apskritis
bg: Клайпедски апскрит

[ctx: province]
en: Kobarid
bg: Кобарид

[ctx: province]
en: Kobilje
bg: Кобиле

[ctx: province]
en: Kocaeli
bg: Коджаели

[ctx: province]
en: Kochi
bg: Кочи

[ctx: province]
en: Kocēnu novads
bg: Коченски квартал

[ctx: province]
en: Kogi
bg: Коги

[ctx: province]
en: Kohjiluyeh va Buyer Ahmad
bg: Кохджилуйех ва Буиер Ахмад

[ctx: province]
en: Kokneses novads
bg: Квартал Кокнесе

[ctx: province]
en: Kolda
bg: Колда

[ctx: province]
en: Kolonjë
bg: Колоня

[ctx: province]
en: Komen
bg: Комен

[ctx: province]
en: Komenda
bg: Коменда

[ctx: province]
en: Komi, Respublika
bg: Коми, Република

[ctx: province]
en: Komondjari
bg: Комонджари

[ctx: province]
en: Kompienga
bg: Компиенга

[ctx: province]
en: Komárom-Esztergom
bg: Комаром-Естергом

[ctx: province]
en: Kon Tum
bg: Кон Тум

[ctx: province]
en: Konar
bg: Конар

[ctx: province]
en: Kondoz
bg: Кондоз

[ctx: province]
en: Kongo central
bg: Централно Конго

[ctx: province]
en: Konya
bg: Коня

[ctx: province]
en: Koper
bg: Копер

[ctx: province]
en: Koprivnickco-krizevacka zupanija
bg: Копривничко-крижевачка жупания

[ctx: province]
en: Kordestan
bg: Кордестан

[ctx: province]
en: Korinthia
bg: Коринтия

[ctx: province]
en: Korçë
bg: Корча

[ctx: province]
en: Kosovo-Metohija
bg: Косово-Метохия

[ctx: province]
en: Kosrae
bg: Косрае

[ctx: province]
en: Kossi
bg: Коси

[ctx: province]
en: Kostanjevica na Krki
bg: Костаневица на Кърки

[ctx: province]
en: Kostel
bg: Костел

[ctx: province]
en: Kostromskaya oblast'
bg: Костромска област

[ctx: province]
en: Kotayk'
bg: Котайк

[ctx: province]
en: Kotido
bg: Котидо

[ctx: province]
en: Koubia
bg: Кубия

[ctx: province]
en: Kouffo
bg: Куфо

[ctx: province]
en: Kouilou
bg: Куилоу

[ctx: province]
en: Koulpulogo
bg: Коулпулого

[ctx: province]
en: Koundara
bg: Кундара

[ctx: province]
en: Kouritenga
bg: Куритенга

[ctx: province]
en: Kouroussa
bg: Куруса

[ctx: province]
en: Kourweogo
bg: Курвеого

[ctx: province]
en: Kowloon City
bg: Коулун Сити

[ctx: province]
en: Kozani
bg: Козани

[ctx: province]
en: Kozje
bg: Козье

[ctx: province]
en: Kočevje
bg: Кочевие

[ctx: province]
en: Košický kraj
bg: Кошицки край

[ctx: province]
en: Krabi
bg: Краби

[ctx: province]
en: Krachoh
bg: Крачох

[ctx: province]
en: Kranj
bg: Кран

[ctx: province]
en: Kranjska Gora
bg: Кранска Гора

[ctx: province]
en: Krapinako-zagorska zupanija
bg: Крапинско-загорска жупания

[ctx: province]
en: Krasnodarskiy kray
bg: Краснодарски край

[ctx: province]
en: Krasnoyarskiy kray
bg: Красноярски край

[ctx: province]
en: Krimuldas novads
bg: Район Кримулда

[ctx: province]
en: Križevci
bg: Крижевци

[ctx: province]
en: Krong Kaeb
bg: Кронг Каеб

[ctx: province]
en: Krong Pailin
bg: Кронг Пайлин

[ctx: province]
en: Kronobergs län
bg: Лейн Кроноберг

[ctx: province]
en: Krujë
bg: Круйе

[ctx: province]
en: Krung Thep Maha Nakhon Bangkok
bg: Крунг Теп Маха Накхон Банкок

[ctx: province]
en: Krustpils novads
bg: Кръстпилски район

[ctx: province]
en: Královéhradecký kraj
bg: Област Храдец Кралове

[ctx: province]
en: Krāslavas novads
bg: Краславски район

[ctx: province]
en: Krško
bg: Кръшко

[ctx: province]
en: Ktahya
bg: Ктахя

[ctx: province]
en: Kukës
bg: Кукес

[ctx: province]
en: Kuldīgas novads
bg: Кулдигски район

[ctx: province]
en: Kumamoto
bg: Кумамото

[ctx: province]
en: Kumi
bg: Куми

[ctx: province]
en: Kunene
bg: Кунене

[ctx: province]
en: Kungota
bg: Кунгота

[ctx: province]
en: Kurbin
bg: Курбин

[ctx: province]
en: Kurdamir
bg: Кюрдамир

[ctx: province]
en: Kurganskaya oblast'
bg: Курганская област

[ctx: province]
en: Kurigram zila
bg: Куриграм

[ctx: province]
en: Kurskaya oblast'
bg: Курская област

[ctx: province]
en: Kurunegala
bg: Курунегала

[ctx: province]
en: Kushtia zila
bg: Куштия

[ctx: province]
en: Kusini Unguja
bg: Кусини Унгуджа

[ctx: province]
en: Kuzma
bg: Кузма

[ctx: province]
en: Kuçovë
bg: Кучовъ

[ctx: province]
en: Kvemo Kartli
bg: Квемо Картли

[ctx: province]
en: Kwai Tsing
bg: Квай Цинг

[ctx: province]
en: Kwajalein
bg: Кваджалейн

[ctx: province]
en: Kwale
bg: Куале

[ctx: province]
en: Kwango
bg: Куанго

[ctx: province]
en: Kwara
bg: Куара

[ctx: province]
en: Kwazulu-Natal
bg: Квазулу-Натал

[ctx: province]
en: Kweneng
bg: Квененг

[ctx: province]
en: Kwilu
bg: Куилу

[ctx: province]
en: Kwun Tong
bg: Квун Тонг

[ctx: province]
en: Kyenjojo
bg: Киенжожо

[ctx: province]
en: Kyiv
bg: Киев

[ctx: province]
en: Kyivs'ka Oblast'
bg: Киевска област

[ctx: province]
en: Kyklades
bg: Киклади

[ctx: province]
en: Kymenlaakso
bg: Кюменлааксо

[ctx: province]
en: Kyoto
bg: Киото

[ctx: province]
en: Kyustendil
bg: Кюстендил

[ctx: province]
en: Kärnten
bg: Кернтен

[ctx: province]
en: Kénitra
bg: Кенитра

[ctx: province]
en: Kārsavas novads
bg: Регион Карсава

[ctx: province]
en: L'Aquila
bg: Л'Акуила

[ctx: province]
en: L'Ariana
bg: Л'Ариана

[ctx: province]
en: L'vivs'ka Oblast'
bg: Лвовска област

[ctx: province]
en: La Altagracia
bg: Ла Алтаграсия

[ctx: province]
en: La Coruña
bg: Ла Коруня

[ctx: province]
en: La Estrelleta [Elias Pina]
bg: Ла Естрелета [Елиас Пина]

[ctx: province]
en: La Guajira
bg: Ла Гуахира

[ctx: province]
en: La Habana
bg: Ла Хавана

[ctx: province]
en: La Libertad
bg: Ла Либертад

[ctx: province]
en: La Manouba
bg: Ла Мануба

[ctx: province]
en: La Massana
bg: Ла Масана

[ctx: province]
en: La Pampa
bg: Ла Пампа

[ctx: province]
en: La Paz
bg: Ла Пас

[ctx: province]
en: La Rioja
bg: Ла Риоха

[ctx: province]
en: La Romana
bg: Ла Романа

[ctx: province]
en: La Réunion
bg: Ла Реюнион

[ctx: province]
en: La Spezia
bg: Ла Специя

[ctx: province]
en: La Union
bg: Съюзът

[ctx: province]
en: La Vega
bg: Ла Вега

[ctx: province]
en: Laamu
bg: Лааму

[ctx: province]
en: Labe
bg: Лабе

[ctx: province]
en: Lac
bg: Лак

[ctx: province]
en: Lacin
bg: Лацин

[ctx: province]
en: Lacs
bg: Лакс

[ctx: province]
en: Lae
bg: Лае

[ctx: province]
en: Laghman
bg: Лагман

[ctx: province]
en: Laghouat
bg: Лагуат

[ctx: province]
en: Lagos
bg: Лагос

[ctx: province]
en: Laguna
bg: Лагуна

[ctx: province]
en: Lagunes
bg: Лагунес

[ctx: province]
en: Lahij
bg: Лахидж

[ctx: province]
en: Lai Chau
bg: Лай Чау

[ctx: province]
en: Laikipia
bg: Лайкипия

[ctx: province]
en: Lakonia
bg: Лакония

[ctx: province]
en: Lakshadweep
bg: Лакшадуип

[ctx: province]
en: Lakshmipur zila
bg: Област Лакшмипур

[ctx: province]
en: Lalmonirhat zila
bg: Област Лалмонирхат

[ctx: province]
en: Lam Dong
bg: Лам Донг

[ctx: province]
en: Lambayeque
bg: Ламбайеке

[ctx: province]
en: Lampang
bg: Лампанг

[ctx: province]
en: Lamphun
bg: Лампхун

[ctx: province]
en: Lampung
bg: Лампунг

[ctx: province]
en: Lamu
bg: Ламу

[ctx: province]
en: Lanao del Norte
bg: Ланао дел Норте

[ctx: province]
en: Lanao del Sur
bg: Ланао дел Сур

[ctx: province]
en: Lancashire
bg: Ланкашир

[ctx: province]
en: Landes
bg: Ландес

[ctx: province]
en: Lang Son
bg: Ланг Сон

[ctx: province]
en: Lankaran
bg: Ленкоран

[ctx: province]
en: Lao Cai
bg: Лао Кай

[ctx: province]
en: Laois
bg: Лаос

[ctx: province]
en: Lapland
bg: Лапландия

[ctx: province]
en: Lapusna
bg: Лапушна

[ctx: province]
en: Lara
bg: Лара

[ctx: province]
en: Larache
bg: Лараш

[ctx: province]
en: Larisa
bg: Лариса

[ctx: province]
en: Larnaka
bg: Ларнака

[ctx: province]
en: Las Palmas
bg: Лас Палмас

[ctx: province]
en: Las Tunas
bg: Лас Тунас

[ctx: province]
en: Lasithion
bg: Лазитион

[ctx: province]
en: Latina
bg: Латина

[ctx: province]
en: Laulem
bg: Лаулем

[ctx: province]
en: Lavalleja
bg: Лавалеха

[ctx: province]
en: Laâyoune (EH)
bg: Лаяюн (EH)

[ctx: province]
en: Laško
bg: Лашко

[ctx: province]
en: Le Ref
bg: Ле Реф

[ctx: province]
en: Lebap
bg: Лебап

[ctx: province]
en: Lecce
bg: Лече

[ctx: province]
en: Lecco
bg: Леко

[ctx: province]
en: Lefkas
bg: Лефкас

[ctx: province]
en: Lefkosia
bg: Левкозия

[ctx: province]
en: Leicestershire
bg: Лестършър

[ctx: province]
en: Leiria
bg: Лейрия

[ctx: province]
en: Leitrim
bg: Лейтрим

[ctx: province]
en: Lekoumou
bg: Лекому

[ctx: province]
en: Lelouma
bg: Лелума

[ctx: province]
en: Lemesos
bg: Лемесос

[ctx: province]
en: Lempira
bg: Лемпира

[ctx: province]
en: Lenart
bg: Ленарт

[ctx: province]
en: Lendava
bg: Лендава

[ctx: province]
en: Leningradskaya oblast'
bg: Ленинградска област

[ctx: province]
en: Leon
bg: Леон

[ctx: province]
en: Leraba
bg: Лераба

[ctx: province]
en: Leribe
bg: Лерибе

[ctx: province]
en: Lerik
bg: Лерик

[ctx: province]
en: Lesvos
bg: Лесбос

[ctx: province]
en: Leyte
bg: Лейте

[ctx: province]
en: Lezhë
bg: Леже

[ctx: province]
en: León
bg: Леон

[ctx: province]
en: Lhaviyani
bg: Лавияни

[ctx: province]
en: Lhuentse
bg: Луенце

[ctx: province]
en: Liaoning
bg: Ляонин

[ctx: province]
en: Lib
bg: Либ

[ctx: province]
en: Liberecký kraj
bg: област Либерец

[ctx: province]
en: Libertador General Bernardo O'Higgins
bg: Генерал Либертадор Бернардо О'Хигинс

[ctx: province]
en: Librazhd
bg: Либражд

[ctx: province]
en: Licko-senjska zupanija
bg: Личко-сенска жупания

[ctx: province]
en: Liege
bg: Лиеж

[ctx: province]
en: Lielvārdes novads
bg: Район Лиелварде

[ctx: province]
en: Liepāja
bg: Лиепая

[ctx: province]
en: Likiep
bg: Ликиеп

[ctx: province]
en: Likoma Island
bg: Остров Ликома

[ctx: province]
en: Likouala
bg: Ликуала

[ctx: province]
en: Lilongwe
bg: Лилонгве

[ctx: province]
en: Lima
bg: Лима

[ctx: province]
en: Limbažu novads
bg: Област Лимбажи

[ctx: province]
en: Limburg
bg: Лимбург

[ctx: province]
en: Limerick
bg: Лимерик

[ctx: province]
en: Limon
bg: Лимон

[ctx: province]
en: Limpopo
bg: Лимпопо

[ctx: province]
en: Lincolnshire
bg: Линкълншир

[ctx: province]
en: Lindi
bg: Линди

[ctx: province]
en: Line Islands
bg: Острови Лайн

[ctx: province]
en: Lipetskaya oblast'
bg: Липецкая област

[ctx: province]
en: Liquica
bg: Ликика

[ctx: province]
en: Lira
bg: Лира

[ctx: province]
en: Lisboa
bg: Лисабон

[ctx: province]
en: Lisburn and Castlereagh
bg: Лисбърн и Касълри

[ctx: province]
en: Litija
bg: Лития

[ctx: province]
en: Litoral
bg: Литорал

[ctx: province]
en: Littoral
bg: Литорал

[ctx: province]
en: Livorno
bg: Ливорно

[ctx: province]
en: Ljubljana
bg: Любляна

[ctx: province]
en: Ljubno
bg: Любно

[ctx: province]
en: Ljutomer
bg: Лютомер

[ctx: province]
en: Lleida [Lérida]
bg: Лерида [Lérida]

[ctx: province]
en: Loa Santoa
bg: Лос Сантос

[ctx: province]
en: Lobaye
bg: Лобай

[ctx: province]
en: Lodi
bg: Лоди

[ctx: province]
en: Loei
bg: Лоей

[ctx: province]
en: Lofa
bg: Лофа

[ctx: province]
en: Log-Dragomer
bg: Лог-Драгомер

[ctx: province]
en: Logatec
bg: Логатец

[ctx: province]
en: Logone-Occidental
bg: Логоне-Оксидентал

[ctx: province]
en: Logone-Oriental
bg: Логон-Ориентал

[ctx: province]
en: Loir-et-Cher
bg: Лоар и Шер

[ctx: province]
en: Loire
bg: Лоара

[ctx: province]
en: Loire-Atlantique
bg: Атлантическа Лоара

[ctx: province]
en: Loiret
bg: Лоаре

[ctx: province]
en: Loja
bg: Лоха

[ctx: province]
en: Lola
bg: Лола

[ctx: province]
en: Lomami
bg: Ломами

[ctx: province]
en: London
bg: Лондон

[ctx: province]
en: Long An
bg: Лонг Ан

[ctx: province]
en: Long Island
bg: Лонг Айлънд

[ctx: province]
en: Longford
bg: Лонгфорд

[ctx: province]
en: Lop Buri
bg: Лоп Бури

[ctx: province]
en: Lorestan
bg: Лорестан

[ctx: province]
en: Loreto
bg: Лорето

[ctx: province]
en: Loroum
bg: Лорум

[ctx: province]
en: Lory
bg: Лори

[ctx: province]
en: Los Lagos
bg: Лос Лагос

[ctx: province]
en: Los Rios
bg: Лос Риос

[ctx: province]
en: Lot
bg: Лот

[ctx: province]
en: Lot-et-Garonne
bg: Лот и Гарон

[ctx: province]
en: Louang Namtha
bg: Луанг Намта

[ctx: province]
en: Louangphabang
bg: Луангпхабанг

[ctx: province]
en: Louga
bg: Луга

[ctx: province]
en: Louisiana
bg: Луизиана

[ctx: province]
en: Louth
bg: Лаут

[ctx: province]
en: Lovech
bg: Ловеч

[ctx: province]
en: Lovrenc na Pohorju
bg: Ловренц и Похорю

[ctx: province]
en: Lower River
bg: Долна река

[ctx: province]
en: Lowgar
bg: Лоугар

[ctx: province]
en: Lozère
bg: Лозере

[ctx: province]
en: Loška dolina
bg: Лошка долина

[ctx: province]
en: Loški Potok
bg: Лошки поток

[ctx: province]
en: Lualaba
bg: Луалаба

[ctx: province]
en: Luanda
bg: Луанда

[ctx: province]
en: Luapula
bg: Луапула

[ctx: province]
en: Lubombo
bg: Лубомбо

[ctx: province]
en: Lubānas novads
bg: Квартал Любана

[ctx: province]
en: Lucca
bg: Лука

[ctx: province]
en: Ludzas novads
bg: Област Луджа

[ctx: province]
en: Lugo
bg: Луго

[ctx: province]
en: Luhans'ka Oblast'
bg: Луганска област

[ctx: province]
en: Lukovica
bg: Луковица

[ctx: province]
en: Lulua
bg: Лулуа

[ctx: province]
en: Lunda Norte
bg: Лунда Норте

[ctx: province]
en: Lunda Sul
bg: Лунда Сул

[ctx: province]
en: Lusaka
bg: Лусака

[ctx: province]
en: Lushnjë
bg: Лушня

[ctx: province]
en: Luwero
bg: Луверо

[ctx: province]
en: Luxembourg
bg: Люксембург

[ctx: province]
en: Luzern
bg: Люцерн

[ctx: province]
en: Luče
bg: Луче

[ctx: province]
en: Lääne-Virumaa
bg: Ляане-Вирумаа

[ctx: province]
en: Läänemaa
bg: Ляенемаа

[ctx: province]
en: Līgatnes novads
bg: Район Лигатне

[ctx: province]
en: Līvānu novads
bg: Квартал Ливани

[ctx: province]
en: Ma'an
bg: Маан

[ctx: province]
en: Ma'rib
bg: Ма'риб

[ctx: province]
en: Maakel [Maekel]
bg: Маакел [Маекел]

[ctx: province]
en: MacCarthy Island
bg: Остров Маккарти

[ctx: province]
en: Macau
bg: Макау

[ctx: province]
en: Macenta
bg: Макента

[ctx: province]
en: Macerata
bg: Мацерата

[ctx: province]
en: Machakos
bg: Мачакос

[ctx: province]
en: Machinga
bg: Мачинга

[ctx: province]
en: Madaba
bg: Мадаба

[ctx: province]
en: Madang
bg: Маданг

[ctx: province]
en: Madaripur zila
bg: Област Мадарипур

[ctx: province]
en: Madhya Pradesh
bg: Мадхя Прадеш

[ctx: province]
en: Madinat ash Shamal
bg: Мадинат аш Шамал

[ctx: province]
en: Madluat Isa
bg: Мадлуат Иса

[ctx: province]
en: Madluat Jamad
bg: Мадлуат Джамад

[ctx: province]
en: Madonas novads
bg: Окръг Мадона

[ctx: province]
en: Madre de Dios
bg: Мадре де Диос

[ctx: province]
en: Madrid
bg: Мадрид

[ctx: province]
en: Madriz
bg: Мадриз

[ctx: province]
en: Mae Hong Son
bg: Мае Хонг Сон

[ctx: province]
en: Mafeteng
bg: Мафетенг

[ctx: province]
en: Magadanskaya oblast'
bg: Магаданская област

[ctx: province]
en: Magallanes
bg: Магаланес

[ctx: province]
en: Magdalena
bg: Магдалена

[ctx: province]
en: Magnisia
bg: Магнисия

[ctx: province]
en: Maguindanao
bg: Магинданао

[ctx: province]
en: Magura zila
bg: Магура

[ctx: province]
en: Magway
bg: Магуей

[ctx: province]
en: Maha Sarakham
bg: Маха Саракхам

[ctx: province]
en: Mahaica-Berbice
bg: Махайка-Бербис

[ctx: province]
en: Mahajanga
bg: Махаджанга

[ctx: province]
en: Maharashtra
bg: Махаращра

[ctx: province]
en: Mahdia
bg: Махдия

[ctx: province]
en: Mahilëuskaja voblasc'
bg: Махлеуска област

[ctx: province]
en: Mai-Ndombe
bg: Май-Ндомбе

[ctx: province]
en: Maine
bg: Мейн

[ctx: province]
en: Maine-et-Loire
bg: Мейн и Лоара

[ctx: province]
en: Maio
bg: Майо

[ctx: province]
en: Majuro
bg: Маджуро

[ctx: province]
en: Majšperk
bg: Майшперк

[ctx: province]
en: Makamba
bg: Макамба

[ctx: province]
en: Makira
bg: Макира

[ctx: province]
en: Makkah
bg: Мека

[ctx: province]
en: Makole
bg: Макол

[ctx: province]
en: Makueni
bg: Макуени

[ctx: province]
en: Malaita
bg: Малаита

[ctx: province]
en: Malampa
bg: Малампа

[ctx: province]
en: Malange
bg: Маланж

[ctx: province]
en: Malatya
bg: Малатия

[ctx: province]
en: Maldonado
bg: Малдонадо

[ctx: province]
en: Male
bg: Мале

[ctx: province]
en: Mali
bg: Мали

[ctx: province]
en: Mallakastër
bg: Малакастър

[ctx: province]
en: Maloelap
bg: Малоелап

[ctx: province]
en: Maluku
bg: Малуку

[ctx: province]
en: Maluku Utara
bg: Малуку Утара

[ctx: province]
en: Malësi e Madhe
bg: Малеси е Мадхе

[ctx: province]
en: Mambere-Kadei
bg: Мамбере-Кадей

[ctx: province]
en: Mamou
bg: Маму

[ctx: province]
en: Manabi
bg: Манаби

[ctx: province]
en: Manafahi
bg: Манафахи

[ctx: province]
en: Managua
bg: Манагуа

[ctx: province]
en: Manatuto
bg: Манатуто

[ctx: province]
en: Manawatu-Wanganui
bg: Манавату-Уангануи

[ctx: province]
en: Manche
bg: Манхе

[ctx: province]
en: Manchester
bg: Манчестър

[ctx: province]
en: Mandalay
bg: Мандалай

[ctx: province]
en: Mandera
bg: Мандера

[ctx: province]
en: Mandiana
bg: Мандиана

[ctx: province]
en: Mangghystau oblysy
bg: Мангистауска област

[ctx: province]
en: Mangochi
bg: Мангочи

[ctx: province]
en: Manica
bg: Маника

[ctx: province]
en: Manicaland
bg: Маникаленд

[ctx: province]
en: Maniema
bg: Маниема

[ctx: province]
en: Manikganj zila
bg: Област Маникгандж

[ctx: province]
en: Manipur
bg: Манипур

[ctx: province]
en: Manisa
bg: Маниса

[ctx: province]
en: Manitoba
bg: Манитоба

[ctx: province]
en: Mannar
bg: Манар

[ctx: province]
en: Mantova
bg: Мантуа

[ctx: province]
en: Manus
bg: Манус

[ctx: province]
en: Manyara
bg: Маняра

[ctx: province]
en: Manzini
bg: Манзини

[ctx: province]
en: Maputo
bg: Мапуто

[ctx: province]
en: Mara
bg: Мара

[ctx: province]
en: Maradi
bg: Маради

[ctx: province]
en: Marahoue
bg: Марахуе

[ctx: province]
en: Maramureș
bg: Марамуреш

[ctx: province]
en: Maranhao
bg: Маранхао

[ctx: province]
en: Mardin
bg: Мардин

[ctx: province]
en: Margibi
bg: Маргиби

[ctx: province]
en: Maribor
bg: Марибор

[ctx: province]
en: Marijampolės Apskritis
bg: Мариямполски апскрит

[ctx: province]
en: Marinduque
bg: Мариндуке

[ctx: province]
en: Maritime (Region)
bg: Маритиме (Регион)

[ctx: province]
en: Mariy El, Respublika
bg: Марий Ел, Република

[ctx: province]
en: Markazi
bg: Маркази

[ctx: province]
en: Markovci
bg: Марковци

[ctx: province]
en: Marlborough
bg: Марлборо

[ctx: province]
en: Marne
bg: Мергел

[ctx: province]
en: Maroia Trinidad Sánchez
bg: Мароя Тринидад Санчес

[ctx: province]
en: Marowijne
bg: Маровийне

[ctx: province]
en: Marrakech
bg: Маракеш

[ctx: province]
en: Marsabit
bg: Марсабит

[ctx: province]
en: Martinique
bg: Мартиника

[ctx: province]
en: Mary
bg: Мари

[ctx: province]
en: Maryland
bg: Мериленд

[ctx: province]
en: Masaka
bg: Масака

[ctx: province]
en: Masalli
bg: Масали

[ctx: province]
en: Masaya
bg: Масая

[ctx: province]
en: Masbate
bg: Масбате

[ctx: province]
en: Mascara
bg: Маскара

[ctx: province]
en: Maseru
bg: Масеру

[ctx: province]
en: Mashonaland Central
bg: Централен Машоналенд

[ctx: province]
en: Mashonaland East
bg: Машоналенд Изток

[ctx: province]
en: Mashonaland West
bg: Машоналенд Запад

[ctx: province]
en: Masindi
bg: Масинди

[ctx: province]
en: Masqat
bg: Маскат

[ctx: province]
en: Massa-Carrara
bg: Маса-Карара

[ctx: province]
en: Massachusetts
bg: Масачузетс

[ctx: province]
en: Masvingo
bg: Масвинго

[ctx: province]
en: Mat
bg: Мат

[ctx: province]
en: Matabeleland North
bg: Северен Матабелеленд

[ctx: province]
en: Matabeleland South
bg: Южен Матабелеленд

[ctx: province]
en: Matagalpa
bg: Матагалпа

[ctx: province]
en: Matale
bg: Матале

[ctx: province]
en: Matam
bg: Матам

[ctx: province]
en: Matanzas
bg: Матансас

[ctx: province]
en: Matara
bg: Матара

[ctx: province]
en: Matera
bg: Матера

[ctx: province]
en: Mato Grosso
bg: Мато Гросо

[ctx: province]
en: Mato Grosso do Sul
bg: Мато Гросо до Сул

[ctx: province]
en: Matruh
bg: Матрух

[ctx: province]
en: Maule
bg: Мауле

[ctx: province]
en: Mayaguana
bg: Маягуана

[ctx: province]
en: Mayenne
bg: Майен

[ctx: province]
en: Mayo
bg: Майо

[ctx: province]
en: Mayo-Kebbi
bg: Майо-Кеби

[ctx: province]
en: Mayotte
bg: Майот

[ctx: province]
en: Maysan
bg: Майсан

[ctx: province]
en: Mayuge
bg: Майуге

[ctx: province]
en: Mazandaran
bg: Мазандаран

[ctx: province]
en: Mazsalacas novads
bg: Квартал Мазсалац

[ctx: province]
en: Mbale
bg: Мбале

[ctx: province]
en: Mbarara
bg: Мбарара

[ctx: province]
en: Mbeya
bg: Мбея

[ctx: province]
en: Mbomou
bg: Мбому

[ctx: province]
en: Mchinji
bg: Мчинджи

[ctx: province]
en: Meath
bg: Мит

[ctx: province]
en: Mecklenburg-Vorpommern
bg: Мекленбург-Предна Померания

[ctx: province]
en: Medea
bg: Медеа

[ctx: province]
en: Medenine
bg: Меденин

[ctx: province]
en: Medimurska zupanija
bg: Медимурска жупания

[ctx: province]
en: Medio Campidano
bg: Медио Кампидано

[ctx: province]
en: Medvode
bg: Медводе

[ctx: province]
en: Meemu
bg: Миему

[ctx: province]
en: Meghalaya
bg: Мегхалая

[ctx: province]
en: Mehedinți
bg: Мехединци

[ctx: province]
en: Meherpur zila
bg: Област Мехерпур

[ctx: province]
en: Mejit
bg: Меджит

[ctx: province]
en: Meknsès
bg: Мекнес

[ctx: province]
en: Melaka
bg: Мелака

[ctx: province]
en: Melilla
bg: Мелила

[ctx: province]
en: Mendoza
bg: Мендоса

[ctx: province]
en: Mengeš
bg: Менгеш

[ctx: province]
en: Merida
bg: Мерида

[ctx: province]
en: Merseyside
bg: Мърсисайд

[ctx: province]
en: Merthyr Tydfil
bg: Мертир Тидфил

[ctx: province]
en: Meru
bg: Меру

[ctx: province]
en: Messina
bg: Месина

[ctx: province]
en: Messinia
bg: Месиния

[ctx: province]
en: Meta
bg: Мета

[ctx: province]
en: Metlika
bg: Метлика

[ctx: province]
en: Metropolitan Manila
bg: Метрополитен Манила

[ctx: province]
en: Meurthe-et-Moselle
bg: Мерт и Мозел

[ctx: province]
en: Meuse
bg: Маас

[ctx: province]
en: Mexico
bg: Мексико

[ctx: province]
en: Mežica
bg: Межица

[ctx: province]
en: Miaiones
bg: Мисионес

[ctx: province]
en: Miaoli County
bg: Окръг Миаоли

[ctx: province]
en: Michigan
bg: Мичиган

[ctx: province]
en: Michoacin
bg: Мичоакан

[ctx: province]
en: Mid Ulster
bg: Среден Ълстър

[ctx: province]
en: Mid and East Antrim
bg: Среден и източен Антрим

[ctx: province]
en: Midlands
bg: Мидлендс

[ctx: province]
en: Midlothian
bg: Мидлотиан

[ctx: province]
en: Midway Islands
bg: Острови Мидуей

[ctx: province]
en: Mie
bg: Мие

[ctx: province]
en: Migori
bg: Мигори

[ctx: province]
en: Miklavž na Dravskem polju
bg: Миклавж на Дравското поле

[ctx: province]
en: Mila
bg: Мила

[ctx: province]
en: Milano
bg: Милано

[ctx: province]
en: Mili
bg: Мили

[ctx: province]
en: Milne Bay
bg: Милн Бей

[ctx: province]
en: Minas Gerais
bg: Минас Жерайс

[ctx: province]
en: Mindoro Occidental
bg: Миндоро Оксидентал

[ctx: province]
en: Mindoro Oriental
bg: Миндоро Ориентал

[ctx: province]
en: Mingacevir
bg: Мингацевир

[ctx: province]
en: Minnesota
bg: Минесота

[ctx: province]
en: Minskaja voblasc'
bg: Минска област

[ctx: province]
en: Mintaqat Juzur tawar
bg: Минтакат Джузур тавар

[ctx: province]
en: Miranda
bg: Миранда

[ctx: province]
en: Mirditë
bg: Мирдите

[ctx: province]
en: Miren-Kostanjevica
bg: Мирен-Костаневица

[ctx: province]
en: Mirna
bg: Мирна

[ctx: province]
en: Mirna Peč
bg: Мирна Печ

[ctx: province]
en: Misamis Occidental
bg: Мисамис Оксидентал

[ctx: province]
en: Misamis Oriental
bg: Мисамис Ориентал

[ctx: province]
en: Misiones
bg: Мисионес

[ctx: province]
en: Miskolc
bg: Мишколц

[ctx: province]
en: Mislinja
bg: Мислиня

[ctx: province]
en: Mississippi
bg: Мисисипи

[ctx: province]
en: Missouri
bg: Мисури

[ctx: province]
en: Miyagi
bg: Мияги

[ctx: province]
en: Miyazaki
bg: Миядзаки

[ctx: province]
en: Mizdah
bg: Мизда

[ctx: province]
en: Mizoram
bg: Мизорам

[ctx: province]
en: Mişrātah
bg: Мишрата

[ctx: province]
en: Mjini Magharibi
bg: Мджини Магариби

[ctx: province]
en: Modena
bg: Модена

[ctx: province]
en: Mohale's Hoek
bg: Хук на Мохале

[ctx: province]
en: Moheli Moili
bg: Мохели Моили

[ctx: province]
en: Moka
bg: Мока

[ctx: province]
en: Mokhotlong
bg: Мокхотлонг

[ctx: province]
en: Mokronog-Trebelno
bg: Мокроног-Требелно

[ctx: province]
en: Mombasa
bg: Момбаса

[ctx: province]
en: Mon
bg: Мон

[ctx: province]
en: Monagas
bg: Монагас

[ctx: province]
en: Monaghan
bg: Монаган

[ctx: province]
en: Monaragala
bg: Монарагала

[ctx: province]
en: Mondol Kiri
bg: Мондол Кири

[ctx: province]
en: Moneatir
bg: Монеатир

[ctx: province]
en: Mongala
bg: Монгала

[ctx: province]
en: Monggar
bg: Монгар

[ctx: province]
en: Monmouthshire
bg: Монмутшир

[ctx: province]
en: Mono
bg: Моно

[ctx: province]
en: Monseñor Nouel
bg: Монсеньор Нуел

[ctx: province]
en: Montana
bg: Монтана

[ctx: province]
en: Monte Cristi
bg: Монте Кристи

[ctx: province]
en: Monte Plata
bg: Монте Плата

[ctx: province]
en: Montevideo
bg: Монтевидео

[ctx: province]
en: Montserrado
bg: Монсерадо

[ctx: province]
en: Monza e Brianza
bg: Монца и Брианца

[ctx: province]
en: Mopti
bg: Мопти

[ctx: province]
en: Moquegua
bg: Мокегуа

[ctx: province]
en: Moravske Toplice
bg: Моравски Топлице

[ctx: province]
en: Moravskoslezský kraj
bg: Моравско-силезки регион

[ctx: province]
en: Moravče
bg: Моравче

[ctx: province]
en: Moray
bg: Морей

[ctx: province]
en: Morazan
bg: Моразан

[ctx: province]
en: Morbihan
bg: Морбихан

[ctx: province]
en: Mordoviya, Respublika
bg: Мордовия, Република

[ctx: province]
en: Morelos
bg: Морелос

[ctx: province]
en: Morobe
bg: Моробе

[ctx: province]
en: Morogoro
bg: Морогоро

[ctx: province]
en: Morona-Santiago
bg: Морона-Сантяго

[ctx: province]
en: Moroto
bg: Морото

[ctx: province]
en: Moselle
bg: Мозел

[ctx: province]
en: Moskovskaya oblast'
bg: Московская област

[ctx: province]
en: Moskva
bg: Москва

[ctx: province]
en: Mostaganem
bg: Мостаганем

[ctx: province]
en: Mosteiros
bg: Мостейрос

[ctx: province]
en: Mouhoun
bg: Мухун

[ctx: province]
en: Moulvibazar zila
bg: Район Мулвибазар

[ctx: province]
en: Mount Lebanon
bg: Планината Ливан

[ctx: province]
en: Mountain Province
bg: Планинска провинция

[ctx: province]
en: Moxico
bg: Моксико

[ctx: province]
en: Moyen-Chari
bg: Мойен-Чари

[ctx: province]
en: Moyen-Comoe
bg: Мойен-Комое

[ctx: province]
en: Moyen-Ogooué
bg: Мойен-Огуе

[ctx: province]
en: Moyo
bg: Мойо

[ctx: province]
en: Mozirje
bg: Мозире

[ctx: province]
en: Mpigi
bg: Мпиги

[ctx: province]
en: Mpumalanga
bg: Мпумаланга

[ctx: province]
en: Msila
bg: Мсила

[ctx: province]
en: Mtskheta-Mtianeti
bg: Мцхета-Мтианети

[ctx: province]
en: Mtwara
bg: Мтвара

[ctx: province]
en: Mubende
bg: Мубенде

[ctx: province]
en: Mudug
bg: Мудуг

[ctx: province]
en: Mugila
bg: Мугила

[ctx: province]
en: Mukdahan
bg: Мукдахан

[ctx: province]
en: Mukono
bg: Муконо

[ctx: province]
en: Mulanje
bg: Муланже

[ctx: province]
en: Mullaittivu
bg: Мулайтиву

[ctx: province]
en: Municipio Especial Isla de la Juventud
bg: Специална община Остров на Младежта

[ctx: province]
en: Munshiganj zila
bg: Район Муншигандж

[ctx: province]
en: Muramvya
bg: Мурамвя

[ctx: province]
en: Murang'a
bg: Муранга

[ctx: province]
en: Murcia
bg: Мурсия

[ctx: province]
en: Mureș
bg: Муреш

[ctx: province]
en: Murmanskaya oblast'
bg: Мурманская област

[ctx: province]
en: Murska Sobota
bg: Мурска Собота

[ctx: province]
en: Murzuq
bg: Мурзук

[ctx: province]
en: Mus
bg: Мус

[ctx: province]
en: Musandam
bg: Мусандам

[ctx: province]
en: Muta
bg: Мута

[ctx: province]
en: Mutara
bg: Мутара

[ctx: province]
en: Mwanza
bg: Мванза

[ctx: province]
en: Mwaro
bg: Мурамвя

[ctx: province]
en: Mykolaivs'ka Oblast'
bg: Николаевска област

[ctx: province]
en: Mymensingh zila
bg: Мименсингх

[ctx: province]
en: Mzimba
bg: Мзимба

[ctx: province]
en: Málaga
bg: Малага

[ctx: province]
en: Møre og Romsdal
bg: Мьоре ог Ромсдал

[ctx: province]
en: Mālpils novads
bg: Област Малпилс

[ctx: province]
en: Mārupes novads
bg: Окръг Марупес

[ctx: province]
en: Mērsraga novads
bg: Район Меерсрага

[ctx: province]
en: Na h-Eileanan Siar
bg: Западни острови

[ctx: province]
en: Naama
bg: Наама

[ctx: province]
en: Nabatieh
bg: Набатия

[ctx: province]
en: Nablus
bg: Наблус

[ctx: province]
en: Naboul
bg: Набул

[ctx: province]
en: Nador
bg: Надор

[ctx: province]
en: Naftalan
bg: Нафталан

[ctx: province]
en: Nagaland
bg: Нагаланд

[ctx: province]
en: Nagano
bg: Нагано

[ctx: province]
en: Nagasaki
bg: Нагасаки

[ctx: province]
en: Nagykanizsa
bg: Надканижа

[ctx: province]
en: Nahouri
bg: Нахури

[ctx: province]
en: Nairobi City
bg: Град Найроби

[ctx: province]
en: Najin Sonbong-si
bg: Наджин Сонбонг-си

[ctx: province]
en: Najran
bg: Найран

[ctx: province]
en: Nakapiripirit
bg: Накапирипирит

[ctx: province]
en: Nakasongola
bg: Накасонгола

[ctx: province]
en: Nakhon Nayok
bg: Накхон Найок

[ctx: province]
en: Nakhon Pathom
bg: Накхон Патом

[ctx: province]
en: Nakhon Phanom
bg: Накхон Фаном

[ctx: province]
en: Nakhon Ratchasima
bg: Накхон Рачасима

[ctx: province]
en: Nakhon Sawan
bg: Накхон Саван

[ctx: province]
en: Nakhon Si Thammarat
bg: Након Си Тамарат

[ctx: province]
en: Naklo
bg: Накло

[ctx: province]
en: Nakuru
bg: Накуру

[ctx: province]
en: Nam Dinh
bg: Нам Дин

[ctx: province]
en: Namangan
bg: Наманган

[ctx: province]
en: Namentenga
bg: Наментенга

[ctx: province]
en: Namibe
bg: Намибе

[ctx: province]
en: Namorik
bg: Наморик

[ctx: province]
en: Nampo-si
bg: Нампо-си

[ctx: province]
en: Namu
bg: Наму

[ctx: province]
en: Namur
bg: Намур

[ctx: province]
en: Nan
bg: Нан

[ctx: province]
en: Nana-Grebizi
bg: Нана Гребизи

[ctx: province]
en: Nana-Mambere
bg: Нана Мамбере

[ctx: province]
en: Nandi
bg: Нанди

[ctx: province]
en: Nangrahar
bg: Нангархар

[ctx: province]
en: Nantou County
bg: Окръг Нантоу

[ctx: province]
en: Naogaon zila
bg: Област Наогаон

[ctx: province]
en: Napo
bg: Напо

[ctx: province]
en: Napoli
bg: Наполи

[ctx: province]
en: Nara
bg: Нара

[ctx: province]
en: Narail zila
bg: Нараилски квартал

[ctx: province]
en: Narathiwat
bg: Наратхиват

[ctx: province]
en: Narayanganj zila
bg: Област Нараянгандж

[ctx: province]
en: Nariño
bg: Нариньо

[ctx: province]
en: Narok
bg: Нарок

[ctx: province]
en: Narsingdi zila
bg: Област Нарсингди

[ctx: province]
en: Naryn
bg: Нарин

[ctx: province]
en: Nassarawa
bg: Насарава

[ctx: province]
en: National Capital District (Port Moresby)
bg: Национален столичен район (Порт Морсби)

[ctx: province]
en: Natore zila
bg: квартал Наторе

[ctx: province]
en: Naukšēnu novads
bg: Област Наукшени

[ctx: province]
en: Navarra
bg: Навара

[ctx: province]
en: Navassa Island
bg: Остров Наваса

[ctx: province]
en: Navoiy
bg: Навои

[ctx: province]
en: Nawabganj zila
bg: Област Навабгандж

[ctx: province]
en: Naxcivan
bg: Нахчиван

[ctx: province]
en: Nayala
bg: Наяла

[ctx: province]
en: Nayarit
bg: Наярит

[ctx: province]
en: Nazarje
bg: Назарие

[ctx: province]
en: Neamț
bg: Нямец

[ctx: province]
en: Neath Port Talbot
bg: Нийт Порт Талбот

[ctx: province]
en: Nebbi
bg: Неби

[ctx: province]
en: Nebraska
bg: Небраска

[ctx: province]
en: Neembucu
bg: Неембуку

[ctx: province]
en: Neftcala
bg: Нефткала

[ctx: province]
en: Negeri Sembilan
bg: Негери Сембилан

[ctx: province]
en: Negroe Occidental
bg: Негрое Оксидентал

[ctx: province]
en: Negros Oriental
bg: Негрос Ориентал

[ctx: province]
en: Neia Mongol (mn)
bg: Нея Монгол (мн)

[ctx: province]
en: Nelson
bg: Нелсън

[ctx: province]
en: Nenetskiy avtonomnyy okrug
bg: Ненецки автономен окръг

[ctx: province]
en: Neretas novads
bg: Окръг Нерета

[ctx: province]
en: Netrakona zila
bg: квартал Нетрокона

[ctx: province]
en: Neuchatel
bg: Ньошател

[ctx: province]
en: Neuquen
bg: Неукен

[ctx: province]
en: Nevada
bg: Невада

[ctx: province]
en: Nevis
bg: Невис

[ctx: province]
en: Nevs'ehir
bg: Невшехир

[ctx: province]
en: New Brunswick
bg: Ню Брунсуик

[ctx: province]
en: New Hampshire
bg: Ню Хемпшир

[ctx: province]
en: New Ireland
bg: Нова Ирландия

[ctx: province]
en: New Jersey
bg: Ню Джърси

[ctx: province]
en: New Mexico
bg: Ню Мексико

[ctx: province]
en: New Providence
bg: Ню Провидънс

[ctx: province]
en: New South Wales
bg: Нови Южен Уелс

[ctx: province]
en: New York
bg: Ню Йорк

[ctx: province]
en: Newfoundland and Labrador
bg: Нюфаундленд и Лабрадор

[ctx: province]
en: Newport
bg: Нюпорт

[ctx: province]
en: Newry, Mourne and Down
bg: Нюри, Морн и Даун

[ctx: province]
en: Ngamiland
bg: Нгамиленд

[ctx: province]
en: Nghe An
bg: Нге Ан

[ctx: province]
en: Ngounié
bg: Нгуние

[ctx: province]
en: Ngozi
bg: Нгози

[ctx: province]
en: Niaaea
bg: Ниаая

[ctx: province]
en: Niamey
bg: Ниамей

[ctx: province]
en: Niari
bg: Ниари

[ctx: province]
en: Nickerie
bg: Никери

[ctx: province]
en: Nidwalden
bg: Нидвалден

[ctx: province]
en: Niedersachsen
bg: Долна Саксония

[ctx: province]
en: Niederösterreich
bg: Долна Австрия

[ctx: province]
en: Niger
bg: Нигер

[ctx: province]
en: Nigide
bg: Нигиде

[ctx: province]
en: Niigata
bg: Ниигата

[ctx: province]
en: Nilphamari zila
bg: Област Нилфамари

[ctx: province]
en: Nimba
bg: Нимба

[ctx: province]
en: Nimruz
bg: Нимруз

[ctx: province]
en: Ninawa
bg: Нинава

[ctx: province]
en: Ninh Binh
bg: Нин Бин

[ctx: province]
en: Ninh Thuan
bg: Нин Туан

[ctx: province]
en: Nippes
bg: Нипс

[ctx: province]
en: Nitriansky kraj
bg: Нитрийски край

[ctx: province]
en: Nizhegorodskaya oblast'
bg: Нижегородская област

[ctx: province]
en: Nièvre
bg: Ниевър

[ctx: province]
en: Nkhata Bay
bg: Бей Нкхата

[ctx: province]
en: Nkhotakota
bg: Нхотакота

[ctx: province]
en: Noakhali zila
bg: Област Ноахали

[ctx: province]
en: Nográd
bg: Ноград

[ctx: province]
en: Nohiyahoi Tobei Jumhurí
bg: Нохияхой Тобей Джумхури

[ctx: province]
en: Nong Bua Lam Phu
bg: Нонг Буа Лам Фу

[ctx: province]
en: Nong Khai
bg: Нонг Кай

[ctx: province]
en: Nonthaburi
bg: Нонтхабури

[ctx: province]
en: Noonu
bg: Нуну

[ctx: province]
en: Noord-Brabant
bg: Северен Брабант

[ctx: province]
en: Noord-Holland
bg: Северна Холандия

[ctx: province]
en: Nord
bg: Норд

[ctx: province]
en: Nord-Est
bg: Север-Изток

[ctx: province]
en: Nord-Kivu
bg: Северно Киву

[ctx: province]
en: Nord-Ouest
bg: Север-Запад

[ctx: province]
en: Nord-Trøndelag
bg: Норд-Трьонделаг

[ctx: province]
en: Nord-Ubangi
bg: Норд-Убанги

[ctx: province]
en: Nordland
bg: Нордланд

[ctx: province]
en: Nordrhein-Westfalen
bg: Северен Рейн-Вестфалия

[ctx: province]
en: Norfolk
bg: Норфолк

[ctx: province]
en: Norourland eystra
bg: Норурланд ейстра

[ctx: province]
en: Norourland vestra
bg: Норурландска вестра

[ctx: province]
en: Norrbottens län
bg: Норботен лен

[ctx: province]
en: Norte de Santander
bg: Норте де Сантандер

[ctx: province]
en: North
bg: Север

[ctx: province]
en: North Ayrshire
bg: Северен Еършир

[ctx: province]
en: North Bank
bg: Северна банка

[ctx: province]
en: North Carolina
bg: Северна Каролина

[ctx: province]
en: North Dakota
bg: Северна Дакота

[ctx: province]
en: North Gaza
bg: Северна Газа

[ctx: province]
en: North Jutland
bg: Северна Ютландия

[ctx: province]
en: North Karelia
bg: Северна Карелия

[ctx: province]
en: North Lanarkshire
bg: Северен Ланаркшър

[ctx: province]
en: North Lebanon
bg: Северен Ливан

[ctx: province]
en: North Solomons
bg: Северни Соломони

[ctx: province]
en: North West
bg: Северозападна

[ctx: province]
en: North Yorkshire
bg: Северен Йоркшир

[ctx: province]
en: North-East
bg: Североизток

[ctx: province]
en: North-West
bg: Северозапад

[ctx: province]
en: North-Western
bg: Северозападен

[ctx: province]
en: Northamptonshire
bg: Нортхемптъншир

[ctx: province]
en: Northern
bg: Северен

[ctx: province]
en: Northern Cape
bg: Северен Кейп

[ctx: province]
en: Northern Mariana Islands
bg: Северни Марианови Острови

[ctx: province]
en: Northern Ostrobothnia
bg: Северна Остроботния

[ctx: province]
en: Northern Samar
bg: Северен Самар

[ctx: province]
en: Northern Savo
bg: Северно Саво

[ctx: province]
en: Northern Territory
bg: Северна територия

[ctx: province]
en: Northland
bg: Северна земя

[ctx: province]
en: Northumberland
bg: Нортъмбърланд

[ctx: province]
en: Northwest Territories
bg: Северозападни територии

[ctx: province]
en: Nottinghamshire
bg: Нотингамшир

[ctx: province]
en: Nouakchott
bg: Нуакшот

[ctx: province]
en: Noumbiel
bg: Нумбиел

[ctx: province]
en: Nouvelle-Calédonie
bg: Нувел-Каледоние

[ctx: province]
en: Nova Gorica
bg: Нова Горица

[ctx: province]
en: Nova Scotia
bg: Нова Скотия

[ctx: province]
en: Novara
bg: Новара

[ctx: province]
en: Novgorodskaya oblast'
bg: Новгородская област

[ctx: province]
en: Novo mesto
bg: Ново место

[ctx: province]
en: Novosibirskaya oblast'
bg: Новосибирска област

[ctx: province]
en: Nsanje
bg: Нсандже

[ctx: province]
en: Ntcheu
bg: Нчеу

[ctx: province]
en: Ntchisi
bg: Нчиси

[ctx: province]
en: Ntungamo
bg: Нтунгамо

[ctx: province]
en: Nueva Ecija
bg: Нуева Есия

[ctx: province]
en: Nueva Esparta
bg: Нуева Еспарта

[ctx: province]
en: Nueva Segovia
bg: Нуева Сеговия

[ctx: province]
en: Nueva Vizcaya
bg: Нуева Вискайя

[ctx: province]
en: Nuevo Leon
bg: Нуево Леон

[ctx: province]
en: Nugaal
bg: Нугаал

[ctx: province]
en: Numpula
bg: Нумпула

[ctx: province]
en: Nunavut
bg: Нунавут

[ctx: province]
en: Nuoro
bg: Нуоро

[ctx: province]
en: Nurestan
bg: Нурестан

[ctx: province]
en: Nusa Tenggara Barat
bg: Мали Зондски острови Барат

[ctx: province]
en: Nusa Tenggara Timur
bg: Мали Зондски острови Тимур

[ctx: province]
en: Nuwara Eliya
bg: Нувара Елия

[ctx: province]
en: Nyamira
bg: Нямира

[ctx: province]
en: Nyandarua
bg: Няндаруа

[ctx: province]
en: Nyanga
bg: Нянга

[ctx: province]
en: Nyeri
bg: Найери

[ctx: province]
en: Nyiregyháza
bg: Ниредьхаза

[ctx: province]
en: Nzerekore
bg: Нзерекоре

[ctx: province]
en: Nzi-Comoe
bg: Нзи-Комое

[ctx: province]
en: Nālūt
bg: Налуут

[ctx: province]
en: Nīcas novads
bg: Квартал Никас

[ctx: province]
en: Oaxaca
bg: Оахака

[ctx: province]
en: Oberösterreich
bg: Горна Австрия

[ctx: province]
en: Obock
bg: Обок

[ctx: province]
en: Obwalden
bg: Обвалден

[ctx: province]
en: Ocotepeque
bg: Окотепеке

[ctx: province]
en: Odes 'ka Oblast'
bg: Одеска област

[ctx: province]
en: Odranci
bg: Одранци

[ctx: province]
en: Oecussi
bg: Окуси

[ctx: province]
en: Offaly
bg: Офали

[ctx: province]
en: Ogliastra
bg: Оглиастра

[ctx: province]
en: Ogooué-Ivindo
bg: Огуе-Ивиндо

[ctx: province]
en: Ogooué-Lolo
bg: Огуе-Лоло

[ctx: province]
en: Ogooué-Maritime
bg: Огуе-Маритим

[ctx: province]
en: Ogres novads
bg: Регион Огре

[ctx: province]
en: Ogun
bg: Огун

[ctx: province]
en: Oguz
bg: Огуз

[ctx: province]
en: Ohangwena
bg: Охангвена

[ctx: province]
en: Ohio
bg: Охайо

[ctx: province]
en: Oio
bg: Ойо

[ctx: province]
en: Oise
bg: Уаз

[ctx: province]
en: Oita
bg: Оита

[ctx: province]
en: Okavango
bg: Окаванго

[ctx: province]
en: Okayama
bg: Окаяма

[ctx: province]
en: Okinawa
bg: Окинава

[ctx: province]
en: Oklahoma
bg: Оклахома

[ctx: province]
en: Olaines novads
bg: Олейн окръг

[ctx: province]
en: Olancho
bg: Оланчо

[ctx: province]
en: Olbia-Tempio
bg: Олбия-Темпио

[ctx: province]
en: Oldham
bg: Олдъм

[ctx: province]
en: Olomoucký kraj
bg: Оломоуцка област

[ctx: province]
en: Olt
bg: Олт

[ctx: province]
en: Omagh
bg: Омаг

[ctx: province]
en: Omaheke
bg: Омахеке

[ctx: province]
en: Ombella-Mpoko
bg: Омбела-Мпоко

[ctx: province]
en: Omnogovi
bg: Омногови

[ctx: province]
en: Omskaya oblast'
bg: Омская област

[ctx: province]
en: Omusati
bg: Омусати

[ctx: province]
en: Ondo
bg: Ондо

[ctx: province]
en: Ongtustik Quzaqstan oblysy
bg: Онгтустик Кузакстан облиси

[ctx: province]
en: Ontario
bg: Онтарио

[ctx: province]
en: Oost-Vlaanderen
bg: Източна Фландрия

[ctx: province]
en: Oplotnica
bg: Оплотница

[ctx: province]
en: Oppland
bg: Опланд

[ctx: province]
en: Oran
bg: Оран

[ctx: province]
en: Orange Walk
bg: Ориндж уолк

[ctx: province]
en: Ordino
bg: Ордино

[ctx: province]
en: Ordu
bg: Орду

[ctx: province]
en: Ordubad
bg: Ордубад

[ctx: province]
en: Oregon
bg: Орегон

[ctx: province]
en: Orellana
bg: Орелана

[ctx: province]
en: Orenburgskaya oblast'
bg: Оренбургска област

[ctx: province]
en: Orhei
bg: Орхей

[ctx: province]
en: Orhon
bg: Орхон

[ctx: province]
en: Orissa
bg: Ориса

[ctx: province]
en: Oristano
bg: Ористано

[ctx: province]
en: Orkney Islands
bg: Оркнейски острови

[ctx: province]
en: Orlovskaya oblast'
bg: Орловска област

[ctx: province]
en: Ormož
bg: Ормож

[ctx: province]
en: Orne
bg: Орн

[ctx: province]
en: Oromia
bg: Оромия

[ctx: province]
en: Oruro
bg: Оруро

[ctx: province]
en: Oruzgan
bg: Орузган

[ctx: province]
en: Osaka
bg: Осака

[ctx: province]
en: Osh
bg: Ош

[ctx: province]
en: Oshana
bg: Ошана

[ctx: province]
en: Oshikoto
bg: Ошикото

[ctx: province]
en: Osilnica
bg: Осилница

[ctx: province]
en: Osjecko-baranjska zupanija
bg: Осиецко-бараньска жупания

[ctx: province]
en: Oslo
bg: Осло

[ctx: province]
en: Osmaniye
bg: Османие

[ctx: province]
en: Ostrobothnia
bg: Остроботния

[ctx: province]
en: Osun
bg: Осун

[ctx: province]
en: Otago
bg: Отаго

[ctx: province]
en: Otdar Mean Chey
bg: Отдар Среден Чей

[ctx: province]
en: Otjozondjupa
bg: Отйозондюпа

[ctx: province]
en: Ouaddai
bg: Уаддай

[ctx: province]
en: Ouaka
bg: Уака

[ctx: province]
en: Ouargla
bg: Уаргла

[ctx: province]
en: Ouarzazate
bg: Уарзазат

[ctx: province]
en: Oubritenga
bg: Убритенга

[ctx: province]
en: Oudalan
bg: Удалан

[ctx: province]
en: Oudomxai
bg: Оудомхай

[ctx: province]
en: Oued ed Dahab (EH)
bg: Уед ед Дахаб (EH)

[ctx: province]
en: Oueme
bg: Уеме

[ctx: province]
en: Ouest
bg: Оуест

[ctx: province]
en: Ouham
bg: Ухам

[ctx: province]
en: Ouham-Pende
bg: Уам-Пенде

[ctx: province]
en: Oujda
bg: Ужда

[ctx: province]
en: Oum el Bouaghi
bg: Ум ел Буаги

[ctx: province]
en: Ourense
bg: Оренсе

[ctx: province]
en: Overijssel
bg: Оверейсел

[ctx: province]
en: Ovorhangay
bg: Оворхангай

[ctx: province]
en: Oxfordshire
bg: Оксфордшир

[ctx: province]
en: Oyo
bg: Ойо

[ctx: province]
en: Ozolnieku novads
bg: Област Озолниеки

[ctx: province]
en: Pabna zila
bg: Пабна

[ctx: province]
en: Pader
bg: Падер

[ctx: province]
en: Padova
bg: Падуа

[ctx: province]
en: Pafos
bg: Пафос

[ctx: province]
en: Pahang
bg: Паханг

[ctx: province]
en: Paktia
bg: Пактия

[ctx: province]
en: Paktika
bg: Пактика

[ctx: province]
en: Palauli
bg: Палаули

[ctx: province]
en: Palawan
bg: Палаван

[ctx: province]
en: Palencia
bg: Паленсия

[ctx: province]
en: Palermo
bg: Палермо

[ctx: province]
en: Pallisa
bg: Палиса

[ctx: province]
en: Palmyra Atoll
bg: Атол Палмира

[ctx: province]
en: Pampanga
bg: Пампанга

[ctx: province]
en: Pamplemousses
bg: Памплемуси

[ctx: province]
en: Panama
bg: Панама

[ctx: province]
en: Panchagarh zila
bg: Панчагарх

[ctx: province]
en: Pando
bg: Пандо

[ctx: province]
en: Panevėžio Apskritis
bg: Паневежски апскрит

[ctx: province]
en: Pangasinan
bg: Пангасинан

[ctx: province]
en: Papua
bg: Папуа

[ctx: province]
en: Papua Barat
bg: Папуа Барат

[ctx: province]
en: Para
bg: Пара

[ctx: province]
en: Paraguari
bg: Парагуари

[ctx: province]
en: Paraiba
bg: Параиба

[ctx: province]
en: Paramaribo
bg: Парамарибо

[ctx: province]
en: Parana
bg: Парана

[ctx: province]
en: Pardubický kraj
bg: Регион Пардубице

[ctx: province]
en: Paris
bg: Париж

[ctx: province]
en: Parma
bg: Парма

[ctx: province]
en: Paro
bg: Паро

[ctx: province]
en: Parwan
bg: Парван

[ctx: province]
en: Pas-de-Calais
bg: Па дьо Кале

[ctx: province]
en: Pasco
bg: Паско

[ctx: province]
en: Passore
bg: Пасоре

[ctx: province]
en: Pastaza
bg: Паста

[ctx: province]
en: Pathum Thani
bg: Патум Тани

[ctx: province]
en: Pattani
bg: Патани

[ctx: province]
en: Patuakhali zila
bg: Патуахали

[ctx: province]
en: Paul
bg: Паул

[ctx: province]
en: Pavia
bg: Павия

[ctx: province]
en: Pavlodar oblysy
bg: Павлодарска област

[ctx: province]
en: Paysandu
bg: Пайсанду

[ctx: province]
en: Pazardzhik
bg: Пазарджик

[ctx: province]
en: Pedernales
bg: Педерналес

[ctx: province]
en: Pella
bg: Пела

[ctx: province]
en: Pemagatshel
bg: Пемагатшел

[ctx: province]
en: Pembrokeshire
bg: Пембрукшър

[ctx: province]
en: Penal-Debe
bg: Пенал-Дебе

[ctx: province]
en: Penama
bg: Пенама

[ctx: province]
en: Penghu County
bg: Окръг Пенху

[ctx: province]
en: Pennsylvania
bg: Пенсилвания

[ctx: province]
en: Penzenskaya oblast'
bg: Пензенская област

[ctx: province]
en: Peqin
bg: Пекин

[ctx: province]
en: Perak
bg: Перак

[ctx: province]
en: Peravia
bg: Перавия

[ctx: province]
en: Perlis
bg: Перлис

[ctx: province]
en: Perm krai'
bg: Пермски край

[ctx: province]
en: Pernambuco
bg: Пернамбуко

[ctx: province]
en: Pernik
bg: Перник

[ctx: province]
en: Perth and Kinross
bg: Пърт и Кинрос

[ctx: province]
en: Perugia
bg: Перуджа

[ctx: province]
en: Pesaro e Urbino
bg: Пезаро е Урбино

[ctx: province]
en: Pescara
bg: Пескара

[ctx: province]
en: Pesnica
bg: Песница

[ctx: province]
en: Pest
bg: Пест

[ctx: province]
en: Peten
bg: Петен

[ctx: province]
en: Phalomba
bg: Фаломба

[ctx: province]
en: Phangnga
bg: Пхангга

[ctx: province]
en: Phatthalung
bg: Пхатхалунг

[ctx: province]
en: Phatthaya
bg: Пхатая

[ctx: province]
en: Phayao
bg: Фаяо

[ctx: province]
en: Phetchabun
bg: Фечабун

[ctx: province]
en: Phetchaburi
bg: Петчабури

[ctx: province]
en: Phichit
bg: Пхичит

[ctx: province]
en: Phitsanulok
bg: Пхитсанулок

[ctx: province]
en: Phnom Penh
bg: Пном Пен

[ctx: province]
en: Phoenix Islands
bg: Острови Финикс

[ctx: province]
en: Phongsali
bg: Фонгсали

[ctx: province]
en: Phra Nakhon Si Ayutthaya
bg: Пхра Накхон Си Аютая

[ctx: province]
en: Phrae
bg: Фра

[ctx: province]
en: Phu Tho
bg: Фу То

[ctx: province]
en: Phu Yen
bg: Фу Йен

[ctx: province]
en: Phuket
bg: Пукет

[ctx: province]
en: Piacenza
bg: Пиаченца

[ctx: province]
en: Piaui
bg: Пиауи

[ctx: province]
en: Pichincha
bg: Пичинча

[ctx: province]
en: Pieria
bg: Пиерия

[ctx: province]
en: Pinar del Rio
bg: Пинар дел Рио

[ctx: province]
en: Pinar del Roo
bg: Пинар дел Рио

[ctx: province]
en: Pingtung County
bg: Окръг Пингтунг

[ctx: province]
en: Piran
bg: Пиран

[ctx: province]
en: Pirojpur zila
bg: Пироджпур

[ctx: province]
en: Pisa
bg: Пиза

[ctx: province]
en: Pistoia
bg: Пистоя

[ctx: province]
en: Pita
bg: Пита

[ctx: province]
en: Piura
bg: Пиура

[ctx: province]
en: Pivka
bg: Пивка

[ctx: province]
en: Plaines Wilhems
bg: Плейнс Вилхемс

[ctx: province]
en: Plateau
bg: Плато

[ctx: province]
en: Plateaux
bg: Плато

[ctx: province]
en: Pleven
bg: Плевен

[ctx: province]
en: Plovdiv
bg: Пловдив

[ctx: province]
en: Plzeňský kraj
bg: Регион Пилзен

[ctx: province]
en: Podlehnik
bg: Подлегник

[ctx: province]
en: Podvelka
bg: Подвелк

[ctx: province]
en: Podčetrtek
bg: Подчетъртек

[ctx: province]
en: Pogradec
bg: Поградец

[ctx: province]
en: Pohnpei
bg: Понпей

[ctx: province]
en: Point Fortin
bg: Пойнт Фортин

[ctx: province]
en: Poljčane
bg: Полякиня

[ctx: province]
en: Polonnaruwa
bg: Полонарува

[ctx: province]
en: Poltavs'ka Oblast'
bg: Полтавска област

[ctx: province]
en: Polzela
bg: Ползела

[ctx: province]
en: Pomeroon-Supenaam
bg: Померун-Супенаам

[ctx: province]
en: Pondicherry
bg: Пондичери

[ctx: province]
en: Poni
bg: Пони

[ctx: province]
en: Pontevedra
bg: Понтеведра

[ctx: province]
en: Pool
bg: Пул

[ctx: province]
en: Pordenone
bg: Порденоне

[ctx: province]
en: Port Louis
bg: Порт Луис

[ctx: province]
en: Port of Spain
bg: Порт ъф Спейн

[ctx: province]
en: Portalegre
bg: Порталегре

[ctx: province]
en: Portland
bg: Портланд

[ctx: province]
en: Porto
bg: Порто

[ctx: province]
en: Porto Novo
bg: Порто Ново

[ctx: province]
en: Portuguesa
bg: Португеза

[ctx: province]
en: Postojna
bg: Постойна

[ctx: province]
en: Potaro-Siparuni
bg: Потаро-Сипаруни

[ctx: province]
en: Potenza
bg: Потенца

[ctx: province]
en: Potosi
bg: Потоси

[ctx: province]
en: Pousaat
bg: Поусаат

[ctx: province]
en: Powys
bg: Поуис

[ctx: province]
en: Pozesko-slavonska zupanija
bg: Пожеско-славонска жупания

[ctx: province]
en: Prachin Buri
bg: Прачин Бури

[ctx: province]
en: Prachuap Khiri Khan
bg: Прачуап Кири Хан

[ctx: province]
en: Praha, hlavní město
bg: Прага, столица

[ctx: province]
en: Prahova
bg: Прахова

[ctx: province]
en: Praia
bg: Прая

[ctx: province]
en: Prato
bg: Прато

[ctx: province]
en: Preah Vihear
bg: Преа Вихеар

[ctx: province]
en: Prebold
bg: Преболд

[ctx: province]
en: Preddvor
bg: Преддвор

[ctx: province]
en: Preiļu novads
bg: Район Преили

[ctx: province]
en: Presidente Hayes
bg: Президент Хейс

[ctx: province]
en: Prevalje
bg: Превале

[ctx: province]
en: Preveza
bg: Превеза

[ctx: province]
en: Prey Veaeng
bg: Прей Веанг

[ctx: province]
en: Prešovský kraj
bg: Прешовски край

[ctx: province]
en: Priekules novads
bg: Район Приекуле

[ctx: province]
en: Priekuļu novads
bg: Приекулайски окръг

[ctx: province]
en: Primorskiy kray
bg: Приморски край

[ctx: province]
en: Primorsko-goranska zupanija
bg: Приморско-горанска жупания

[ctx: province]
en: Prince Edward Island
bg: Принц Едуард Остров

[ctx: province]
en: Princes Town
bg: Принцес Таун

[ctx: province]
en: Principe
bg: Принципе

[ctx: province]
en: Pskovskaya oblast'
bg: Псковская област

[ctx: province]
en: Ptuj
bg: Птуй

[ctx: province]
en: Puconci
bg: Пуконци

[ctx: province]
en: Puebla
bg: Пуебла

[ctx: province]
en: Puerto Plata
bg: Пуерто Плата

[ctx: province]
en: Puerto Rico
bg: Пуерто Рико

[ctx: province]
en: Pukë
bg: Пуке

[ctx: province]
en: Pulau Pinang
bg: Пулау Пинанг

[ctx: province]
en: Punakha
bg: Пунакха

[ctx: province]
en: Punjab
bg: Пенджаб

[ctx: province]
en: Puno
bg: Пуно

[ctx: province]
en: Puntarenas
bg: Пунтаренас

[ctx: province]
en: Puttalum
bg: Путалум

[ctx: province]
en: Putumayo
bg: Путумайо

[ctx: province]
en: Puy-de-Dôme
bg: Пюи дьо Дом

[ctx: province]
en: Pwani
bg: Пвани

[ctx: province]
en: Pyonganbuk-do
bg: Пьонганбук-до

[ctx: province]
en: Pyongannam-do
bg: Пьонганам-до

[ctx: province]
en: Pyongyang-ai
bg: Пионгианг-ай

[ctx: province]
en: Pyrénées-Atlantiques
bg: Атлантически Пиренеи

[ctx: province]
en: Pyrénées-Orientales
bg: Източни Пиренеи

[ctx: province]
en: Päijät-Häme
bg: Пяйят-Хяме

[ctx: province]
en: Pärnumaa
bg: Пярнумаа

[ctx: province]
en: Pécs
bg: Печ

[ctx: province]
en: Përmet
bg: Пърмет

[ctx: province]
en: Põlvamaa
bg: Пилвамаа

[ctx: province]
en: Pārgaujas novads
bg: Окръг Паргауяс

[ctx: province]
en: Pāvilostas novads
bg: Регион Павилоста

[ctx: province]
en: Pļaviņu novads
bg: Плавински окръг

[ctx: province]
en: Qabala
bg: Кабала

[ctx: province]
en: Qacha's Nek
bg: Качас Бек

[ctx: province]
en: Qalqilya
bg: Калкиля

[ctx: province]
en: Qaraghandy oblysy
bg: Карагандийска област

[ctx: province]
en: Qashqadaryo
bg: Кашкадаря

[ctx: province]
en: Qax
bg: Какс

[ctx: province]
en: Qazax
bg: Казакс

[ctx: province]
en: Qazvin
bg: Казвин

[ctx: province]
en: Qina
bg: Кина

[ctx: province]
en: Qinghai
bg: Цинхай

[ctx: province]
en: Qobustan
bg: Гобустан

[ctx: province]
en: Qom
bg: Кум

[ctx: province]
en: Qoraqalpogiston Respublikasi
bg: Република Каракалпакстан

[ctx: province]
en: Qostanay oblysy
bg: Костанайска област

[ctx: province]
en: Quang Binh
bg: Куанг Бин

[ctx: province]
en: Quang Nam
bg: Куанг Нам

[ctx: province]
en: Quang Ngai
bg: Куанг Нгай

[ctx: province]
en: Quang Ninh
bg: Куанг Нин

[ctx: province]
en: Quang Tri
bg: Куанг Три

[ctx: province]
en: Quatre Bornes
bg: Катре Борн

[ctx: province]
en: Quba
bg: Губа

[ctx: province]
en: Qubadli
bg: Губадлъ

[ctx: province]
en: Quebec
bg: Квебек

[ctx: province]
en: Queensland
bg: Куинсланд

[ctx: province]
en: Queretaro
bg: Керетаро

[ctx: province]
en: Quetzaltenango
bg: Кецалтенанго

[ctx: province]
en: Quezon
bg: Кесон

[ctx: province]
en: Quiche
bg: Киш

[ctx: province]
en: Quindio
bg: Куиндио

[ctx: province]
en: Quintana Roo
bg: Кинтана Ру

[ctx: province]
en: Quirino
bg: Куирино

[ctx: province]
en: Quloara
bg: Кулоара

[ctx: province]
en: Qusar
bg: Кусар

[ctx: province]
en: Quthing
bg: Кутинг

[ctx: province]
en: Qyzylorda oblysy
bg: Къзилорда област

[ctx: province]
en: Ra's al Khaymah
bg: Ра ал Хайма

[ctx: province]
en: Raa
bg: Раа

[ctx: province]
en: Rabat-Salé
bg: Рабат-Сале

[ctx: province]
en: Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti
bg: Рача-Лечхуми и Квемо Сванетия

[ctx: province]
en: Radenci
bg: Раденци

[ctx: province]
en: Radeče
bg: Радече

[ctx: province]
en: Radlje ob Dravi
bg: Радле об Драви

[ctx: province]
en: Radovljica
bg: Радовлица

[ctx: province]
en: Rafah
bg: Рафа

[ctx: province]
en: Ragged Island
bg: Разкъсан остров

[ctx: province]
en: Ragusa
bg: Рагуза

[ctx: province]
en: Rajasthan
bg: Раджастан

[ctx: province]
en: Rajbari zila
bg: Раджбари

[ctx: province]
en: Rajshahi zila
bg: Раджшахи

[ctx: province]
en: Rakai
bg: Ракаи

[ctx: province]
en: Rakhine
bg: Ракхайн

[ctx: province]
en: Ramallah and Al-Bireh
bg: Рамала и Ал-Бире

[ctx: province]
en: Rampong Chaam
bg: Рампонг Чаам

[ctx: province]
en: Rangamati zila
bg: Рангамати

[ctx: province]
en: Rangpur zila
bg: Рангпур

[ctx: province]
en: Ranong
bg: Ранонг

[ctx: province]
en: Raplamaa
bg: Рапламаа

[ctx: province]
en: Rasserine
bg: Расерин

[ctx: province]
en: Ratchaburi
bg: Ратчабури

[ctx: province]
en: Ratnapura
bg: Ратнапура

[ctx: province]
en: Raunas novads
bg: Район Рауна

[ctx: province]
en: Ravenna
bg: Равена

[ctx: province]
en: Ravne na Koroškem
bg: Равне на Корошкем

[ctx: province]
en: Rayong
bg: Районг

[ctx: province]
en: Razgrad
bg: Разград

[ctx: province]
en: Razkrižje
bg: Разкрижието

[ctx: province]
en: Rače-Fram
bg: Раче-Фрам

[ctx: province]
en: Redonda
bg: Редонда

[ctx: province]
en: Reggio Calabria
bg: Реджо Калабрия

[ctx: province]
en: Reggio Emilia
bg: Реджо Емилия

[ctx: province]
en: Region Continental
bg: Континентален регион

[ctx: province]
en: Region Insular
bg: Островен регион

[ctx: province]
en: Região Autónoma da Madeira
bg: Автономен регион Мадейра

[ctx: province]
en: Região Autónoma dos Açores
bg: Автономен регион на Азорските острови

[ctx: province]
en: Relizane
bg: Релизан

[ctx: province]
en: Renfrewshire
bg: Ренфрюшър

[ctx: province]
en: Renče-Vogrsko
bg: Ренче-Вогрско

[ctx: province]
en: Republika Srpska
bg: Сръбска република

[ctx: province]
en: Respublika Krym
bg: Република Крим

[ctx: province]
en: Retalhuleu
bg: Реталулеу

[ctx: province]
en: Rethymnon
bg: Ретимнон

[ctx: province]
en: Reykjavik
bg: Рейкявик

[ctx: province]
en: Rečica ob Savinji
bg: Речица при Савинджи

[ctx: province]
en: Rheinland-Pfalz
bg: Рейнланд-Пфалц

[ctx: province]
en: Rhode Island
bg: Роуд Айлънд

[ctx: province]
en: Rhondda, Cynon, Taff
bg: Ронда, Кинон, Таф

[ctx: province]
en: Rhône
bg: Рона

[ctx: province]
en: Riau
bg: Риау

[ctx: province]
en: Ribe
bg: Рибе

[ctx: province]
en: Ribeira Grande
bg: Рибейра Гранде

[ctx: province]
en: Ribnica
bg: Рибница

[ctx: province]
en: Ribnica na Pohorju
bg: Рибница на Похорю

[ctx: province]
en: Riebiņu novads
bg: Окръг Рибину

[ctx: province]
en: Rieti
bg: Риети

[ctx: province]
en: Rif Dimashq
bg: Риф Димашк

[ctx: province]
en: Rimini
bg: Римини

[ctx: province]
en: Ringkjøbing
bg: Рингкьобинг

[ctx: province]
en: Rio Claro-Mayaro
bg: Рио Кларо-Маяро

[ctx: province]
en: Rio Grande do Norte
bg: Рио Гранде до Норте

[ctx: province]
en: Rio Grande do Sul
bg: Рио Гранде до Сул

[ctx: province]
en: Rio Negro
bg: Рио Негро

[ctx: province]
en: Rio San Juan
bg: Рио Сан Хуан

[ctx: province]
en: Rio de Janeiro
bg: Рио де Жанейро

[ctx: province]
en: Risaralda
bg: Рисаралда

[ctx: province]
en: Rivas
bg: Ривас

[ctx: province]
en: Rivera
bg: Ривера

[ctx: province]
en: Rivercess
bg: Ривърцес

[ctx: province]
en: Rivers
bg: Реки

[ctx: province]
en: Riviere du Rempart
bg: Ривиер дю Ремпарт

[ctx: province]
en: Rivnens'ka Oblast'
bg: Ривненска област

[ctx: province]
en: Rizal
bg: Ризал

[ctx: province]
en: Rize
bg: Ризе

[ctx: province]
en: Rocha
bg: Роча

[ctx: province]
en: Rodopi
bg: Родопи

[ctx: province]
en: Rodrigues Island
bg: Остров Родригес

[ctx: province]
en: Rogaland
bg: Рогаланд

[ctx: province]
en: Rogatec
bg: Рогатец

[ctx: province]
en: Rogaška Slatina
bg: Рогашка Слатина

[ctx: province]
en: Rogašovci
bg: Рогашовци

[ctx: province]
en: Roi Et
bg: Рой Ет

[ctx: province]
en: Rojas novads
bg: Квартал Роха

[ctx: province]
en: Roma
bg: Рома

[ctx: province]
en: Romblon
bg: Ромблон

[ctx: province]
en: Rondonia
bg: Рондония

[ctx: province]
en: Rongelap
bg: Ронгелап

[ctx: province]
en: Ropažu novads
bg: Ропажски квартал

[ctx: province]
en: Roraima
bg: Рорайма

[ctx: province]
en: Roscommon
bg: Роскомън

[ctx: province]
en: Roskilde
bg: Роскилде

[ctx: province]
en: Rostovskaya oblast'
bg: Ростовская област

[ctx: province]
en: Rotanak Kiri
bg: Ротанак Кири

[ctx: province]
en: Rotuma
bg: Ротума

[ctx: province]
en: Rovigo
bg: Ровиго

[ctx: province]
en: Rucavas novads
bg: Област Руцава

[ctx: province]
en: Rugāju novads
bg: Област Ругай

[ctx: province]
en: Ruhengeri
bg: Рухенгери

[ctx: province]
en: Rukungiri
bg: Рукунгири

[ctx: province]
en: Rukwa
bg: Руква

[ctx: province]
en: Rum Cay
bg: Рум Кей

[ctx: province]
en: Rumphi
bg: Румфи

[ctx: province]
en: Rundāles novads
bg: Област Рундал

[ctx: province]
en: Ruse
bg: Русе

[ctx: province]
en: Rusini Pemba
bg: Русини Пемба

[ctx: province]
en: Rutana
bg: Рута

[ctx: province]
en: Rutland
bg: Рътланд

[ctx: province]
en: Ruvuma
bg: Рувума

[ctx: province]
en: Ruyigi
bg: Руиги

[ctx: province]
en: Ruše
bg: Руше

[ctx: province]
en: Ryazanskaya oblast'
bg: Рязанская област

[ctx: province]
en: Rēzekne
bg: Резекне

[ctx: province]
en: Rēzeknes novads
bg: Област Резекне

[ctx: province]
en: Rīga
bg: Рига

[ctx: province]
en: Rūjienas novads
bg: Област Ружиена

[ctx: province]
en: S'anliurfa
bg: С'анлъурфа

[ctx: province]
en: S'rnak
bg: С'рнак

[ctx: province]
en: S69ou
bg: С69оу

[ctx: province]
en: Sa Kaeo
bg: Са Каео

[ctx: province]
en: Sa'dah
bg: Саада

[ctx: province]
en: Saaremaa
bg: Сааремаа

[ctx: province]
en: Saarland
bg: Саарланд

[ctx: province]
en: Saatli
bg: Саатли

[ctx: province]
en: Sabah
bg: Сабах

[ctx: province]
en: Sabhā
bg: Сабха

[ctx: province]
en: Sabirabad
bg: Сабирабад

[ctx: province]
en: Sacatepequez
bg: Сакатепекес

[ctx: province]
en: Sachsen
bg: Саксония

[ctx: province]
en: Sachsen-Anhalt
bg: Саксония-Анхалт

[ctx: province]
en: Sadarak
bg: Садарак

[ctx: province]
en: Safi
bg: Софи

[ctx: province]
en: Saga
bg: Сага

[ctx: province]
en: Sagaing
bg: Сагаинг

[ctx: province]
en: Sahbuz
bg: Сахбуз

[ctx: province]
en: Sai Kung
bg: Сай Кунг

[ctx: province]
en: Saida
bg: Саида

[ctx: province]
en: Saint Andrew
bg: Свети Андрей

[ctx: province]
en: Saint Ann
bg: Света Ан

[ctx: province]
en: Saint Catherine
bg: Света Екатерина

[ctx: province]
en: Saint Elizabeth
bg: Света Елизабет

[ctx: province]
en: Saint George
bg: Свети Георги

[ctx: province]
en: Saint Helena
bg: Света Елена

[ctx: province]
en: Saint James
bg: Свети Яков

[ctx: province]
en: Saint John
bg: Свети Йоан

[ctx: province]
en: Saint Joseph
bg: Свети Йосиф

[ctx: province]
en: Saint Kitts
bg: Сейнт Китс

[ctx: province]
en: Saint Lucy
bg: Света Люси

[ctx: province]
en: Saint Mary
bg: Света Мария

[ctx: province]
en: Saint Michael
bg: Свети Михаил

[ctx: province]
en: Saint Paul
bg: Свети Павел

[ctx: province]
en: Saint Peter
bg: Свети Петър

[ctx: province]
en: Saint Philip
bg: Свети Филип

[ctx: province]
en: Saint Thomas
bg: Свети Тома

[ctx: province]
en: Saint-Louis
bg: Сен Луис

[ctx: province]
en: Saitama
bg: Сайтама

[ctx: province]
en: Sakarya
bg: Сакария

[ctx: province]
en: Sakha, Respublika [Yakutiya]
bg: Саха, Република [Якутия]

[ctx: province]
en: Sakhalinskaya oblast'
bg: Сахалинска област

[ctx: province]
en: Saki
bg: Саки

[ctx: province]
en: Sakon Nakhon
bg: Сакон Накхон

[ctx: province]
en: Sal
bg: Сал

[ctx: province]
en: Salacgrīvas novads
bg: Област Салацгрива

[ctx: province]
en: Salah ad Din
bg: Салах ад Дин

[ctx: province]
en: Salamanca
bg: Саламанка

[ctx: province]
en: Salamat
bg: Саламат

[ctx: province]
en: Salas novads
bg: Квартал Сала

[ctx: province]
en: Salaspils novads
bg: Област Саласпилс

[ctx: province]
en: Salavan
bg: Салаван

[ctx: province]
en: Salcedo
bg: Салседо

[ctx: province]
en: Saldus novads
bg: Регион Салдус

[ctx: province]
en: Salerno
bg: Салерно

[ctx: province]
en: Salfit
bg: Салфит

[ctx: province]
en: Salgótarján
bg: Салготарян

[ctx: province]
en: Salima
bg: Салима

[ctx: province]
en: Salta
bg: Салта

[ctx: province]
en: Salto
bg: Салто

[ctx: province]
en: Salyan
bg: Салян

[ctx: province]
en: Salzburg
bg: Залцбург

[ctx: province]
en: Samangan
bg: Саманган

[ctx: province]
en: Samaná
bg: Самана

[ctx: province]
en: Samarqand
bg: Самарканд

[ctx: province]
en: Samarskaya oblast'
bg: Самарска област

[ctx: province]
en: Samaxi
bg: Самакси

[ctx: province]
en: Samburu
bg: Самбуру

[ctx: province]
en: Samdrup Jongkha
bg: Самдруп Джонкхар

[ctx: province]
en: Samegrelo-Zemo Svaneti
bg: Самегрело-Земо Сванетия

[ctx: province]
en: Samkir
bg: Самкир

[ctx: province]
en: Samos
bg: Самос

[ctx: province]
en: Samsun
bg: Самсун

[ctx: province]
en: Samtee
bg: Самти

[ctx: province]
en: Samtskhe-Javakheti
bg: Самцхе-Джавахети

[ctx: province]
en: Samut Prakan
bg: Самут Пракан

[ctx: province]
en: Samut Sakhon
bg: Самут Сакхон

[ctx: province]
en: Samut Songkhram
bg: Самут Сонгкрам

[ctx: province]
en: Samux
bg: Самукс

[ctx: province]
en: San Andrés, Providencia y Santa Catalina
bg: Сан Андрес, Провиденсия и Санта Каталина

[ctx: province]
en: San Cristóbal
bg: Сан Кристобал

[ctx: province]
en: San Fernando
bg: Сан Фернандо

[ctx: province]
en: San Jose
bg: Свети Йосиф

[ctx: province]
en: San Juan
bg: Сан Хуан

[ctx: province]
en: San Juan-Laventille
bg: Сан Хуан-Лавентил

[ctx: province]
en: San Luis
bg: Сан Луис

[ctx: province]
en: San Luis Potosi
bg: Сан Луис Потоси

[ctx: province]
en: San Marcos
bg: Сан Маркос

[ctx: province]
en: San Martin
bg: Сан Мартин

[ctx: province]
en: San Miguel
bg: Сан Мигел

[ctx: province]
en: San Pedro
bg: Сан Педро

[ctx: province]
en: San Pedro de Macorís
bg: Сан Педро де Макорис

[ctx: province]
en: San Salvador
bg: Сан Салвадор

[ctx: province]
en: San Salvador Island
bg: Остров Сан Салвадор

[ctx: province]
en: San Vicente
bg: Сан Висенте

[ctx: province]
en: San'a'
bg: Сана

[ctx: province]
en: Sancti Spiritus
bg: Свети Дух

[ctx: province]
en: Sancti Spritus
bg: Свети Дух

[ctx: province]
en: Saneag
bg: Санеаго

[ctx: province]
en: Sangha
bg: Сангха

[ctx: province]
en: Sangha-Mbaere
bg: Сангха Мбаере

[ctx: province]
en: Sangre Grande
bg: Сангре Гранде

[ctx: province]
en: Sanguie
bg: Санги

[ctx: province]
en: Sankt Gallen
bg: Санкт Гален

[ctx: province]
en: Sankt-Peterburg
bg: Санкт Петербург

[ctx: province]
en: Sankuru
bg: Санкуру

[ctx: province]
en: Sanma
bg: Санма

[ctx: province]
en: Sanmatenga
bg: Санматенга

[ctx: province]
en: Sant Julia de Loria
bg: Сант Джулия де Лория

[ctx: province]
en: Santa Ana
bg: Санта Ана

[ctx: province]
en: Santa Barbara
bg: Санта Барбара

[ctx: province]
en: Santa Catarina
bg: Санта Катарина

[ctx: province]
en: Santa Cruz
bg: Санта Круз

[ctx: province]
en: Santa Cruz de Tenerife
bg: Санта Крус де Тенерифе

[ctx: province]
en: Santa Fe
bg: Санта Фе

[ctx: province]
en: Santa Rosa
bg: Санта Роза

[ctx: province]
en: Santander
bg: Сантандер

[ctx: province]
en: Santarém
bg: Сантарем

[ctx: province]
en: Santaun
bg: Сантаун

[ctx: province]
en: Santiago
bg: Сантяго

[ctx: province]
en: Santiago Metropolitan
bg: Сантяго Метрополитен

[ctx: province]
en: Santiago Rodríguez
bg: Сантяго Родригес

[ctx: province]
en: Santiago de Cuba
bg: Сантяго де Куба

[ctx: province]
en: Santiago del Estero
bg: Сантяго дел Естеро

[ctx: province]
en: Sao Domingos
bg: Сао Домингос

[ctx: province]
en: Sao Filipe
bg: Сао Филипе

[ctx: province]
en: Sao Nicolau
bg: Сао Николау

[ctx: province]
en: Sao Paulo
bg: Сао Пауло

[ctx: province]
en: Sao Tome
bg: Сао Томе

[ctx: province]
en: Sao Vicente
bg: Сао Висенте

[ctx: province]
en: Sar-e Pol
bg: Сар-е Пол

[ctx: province]
en: Saraburi
bg: Сарабури

[ctx: province]
en: Saramacca
bg: Сарамака

[ctx: province]
en: Sarandë
bg: Саранда

[ctx: province]
en: Sarangani
bg: Сарангани

[ctx: province]
en: Saratovskaya oblast'
bg: Саратовска област

[ctx: province]
en: Sarawak
bg: Саравак

[ctx: province]
en: Sarpang
bg: Сарпанг

[ctx: province]
en: Sarthe
bg: Сарт

[ctx: province]
en: Sarur
bg: Сарур

[ctx: province]
en: Saskatchewan
bg: Саскачиуан

[ctx: province]
en: Sassari
bg: Сасари

[ctx: province]
en: Satakunta
bg: Сатакунта

[ctx: province]
en: Satkhira zila
bg: Сатхира

[ctx: province]
en: Satu Mare
bg: Сату Маре

[ctx: province]
en: Satun
bg: Сатун

[ctx: province]
en: Satupa'itea
bg: Сатупаитеа

[ctx: province]
en: Saulkrastu novads
bg: Саулкръстски квартал

[ctx: province]
en: Savanes
bg: Саванес

[ctx: province]
en: Savannakhet
bg: Саванахет

[ctx: province]
en: Savanne
bg: Савана

[ctx: province]
en: Savannes
bg: Савана

[ctx: province]
en: Savoie
bg: Савоя

[ctx: province]
en: Savona
bg: Савона

[ctx: province]
en: Saône-et-Loire
bg: Сона и Лоара

[ctx: province]
en: Schaffhausen
bg: Шафхаузен

[ctx: province]
en: Schleswig-Holstein
bg: Шлезвиг Холщайн

[ctx: province]
en: Schwyz
bg: Швиц

[ctx: province]
en: Scottish Borders
bg: Шотландски граници

[ctx: province]
en: Seenu
bg: Сеену

[ctx: province]
en: Sefrou
bg: Сефров

[ctx: province]
en: Segovia
bg: Сеговия

[ctx: province]
en: Seine-Maritime
bg: Сена-Маритим

[ctx: province]
en: Seine-Saint-Denis
bg: Сена Сен Дени

[ctx: province]
en: Seine-et-Marne
bg: Сена и Марна

[ctx: province]
en: Sejong
bg: Седжонг

[ctx: province]
en: Selangor
bg: Селангор

[ctx: province]
en: Selenge
bg: Селенге

[ctx: province]
en: Selnica ob Dravi
bg: Селница об Драви

[ctx: province]
en: Sembabule
bg: Сембабуле

[ctx: province]
en: Semenawi Keyih Bahri [Semien-Keih-Bahri]
bg: Семенави Кейих Бахри [Семиен-Кейх-Бахри]

[ctx: province]
en: Semič
bg: Семич

[ctx: province]
en: Semnan
bg: Семнан

[ctx: province]
en: Seno
bg: Сено

[ctx: province]
en: Seoul Teugbyeolsi
bg: Сеул Теугбьолси

[ctx: province]
en: Sergipe
bg: Сергипе

[ctx: province]
en: Serrai
bg: Серай

[ctx: province]
en: Setif
bg: Сетиф

[ctx: province]
en: Settat
bg: Монтаж

[ctx: province]
en: Setúbal
bg: Сетубал

[ctx: province]
en: Sevastopol
bg: Севастопол

[ctx: province]
en: Severnaya Osetiya, Respublika
bg: Северная Осетия, Република

[ctx: province]
en: Sevilla
bg: Севиля

[ctx: province]
en: Sevnica
bg: Севница

[ctx: province]
en: Sežana
bg: Сежана

[ctx: province]
en: Sfax
bg: Сфакс

[ctx: province]
en: Sha Tin
bg: Ша Тин

[ctx: province]
en: Shaanxi
bg: Шанси

[ctx: province]
en: Shabeellaha Dhexe
bg: Шабеллаха Дексе

[ctx: province]
en: Shabeellaha Hoose
bg: Шабелаха Хоус

[ctx: province]
en: Shabwah
bg: Шабва

[ctx: province]
en: Sham Shui Po
bg: Шам Шуй По

[ctx: province]
en: Shamal Batr al Ghazal
bg: Шамал Батр ал Газал

[ctx: province]
en: Shamal Darfur
bg: Шамал Дарфур

[ctx: province]
en: Shamal Kurdufan
bg: Шамал Курдуфан

[ctx: province]
en: Shamal Sina'
bg: Шамал Сина

[ctx: province]
en: Shan
bg: Шан

[ctx: province]
en: Shandong
bg: Шандонг

[ctx: province]
en: Shanghai
bg: Шанхай

[ctx: province]
en: Shanxi
bg: Шанси

[ctx: province]
en: Shariatpur zila
bg: Шариатпур

[ctx: province]
en: Sharq al Istiwa'iyah
bg: Шарк ал Истиваия

[ctx: province]
en: Shaviyani
bg: Шавияни

[ctx: province]
en: Shbaatar
bg: Шбаатар

[ctx: province]
en: Shefa
bg: Шефа

[ctx: province]
en: Sherpur zila
bg: Шерпур

[ctx: province]
en: Shetland Islands
bg: Шетландски острови

[ctx: province]
en: Shida Kartli
bg: Шида Картли

[ctx: province]
en: Shiga
bg: Шига

[ctx: province]
en: Shimane
bg: Шимане

[ctx: province]
en: Shinyanga
bg: Шинянга

[ctx: province]
en: Shiselweni
bg: Шиселвени

[ctx: province]
en: Shizuishan
bg: Шизуишан

[ctx: province]
en: Shizuoka
bg: Шизуока

[ctx: province]
en: Shkodër
bg: Шкодра

[ctx: province]
en: Shropshire
bg: Шропшир

[ctx: province]
en: Shumen
bg: Шумен

[ctx: province]
en: Shyghys Quzaqstan oblysy
bg: Шигис провинция Казахстан

[ctx: province]
en: Si Sa Ket
bg: Си Са Кет

[ctx: province]
en: Siasili
bg: Сиасили

[ctx: province]
en: Siaya
bg: Сиая

[ctx: province]
en: Sibenako-kninska zupanija
bg: Шибенско-книнска жупания

[ctx: province]
en: Sibiu
bg: Сибиу

[ctx: province]
en: Sichuan
bg: Съчуан

[ctx: province]
en: Sidi Bel Abbes
bg: Сиди Бел Абес

[ctx: province]
en: Sidi Bouxid
bg: Сиди Бузид

[ctx: province]
en: Sidl Kacem
bg: Сидл Касем

[ctx: province]
en: Siem Reab
bg: Сием Реап

[ctx: province]
en: Siena
bg: Сиена

[ctx: province]
en: Siguiri
bg: Сигуири

[ctx: province]
en: Siguldas novads
bg: Област Сигулда

[ctx: province]
en: Siirt
bg: Сиирт

[ctx: province]
en: Sikasso
bg: Сикасо

[ctx: province]
en: Sikkim
bg: Сиким

[ctx: province]
en: Siliana
bg: Силиана

[ctx: province]
en: Silistra
bg: Силистра

[ctx: province]
en: Sinaloa
bg: Синалоа

[ctx: province]
en: Sindh
bg: Синд

[ctx: province]
en: Sing Buri
bg: Синг Бури

[ctx: province]
en: Singida
bg: Сингида

[ctx: province]
en: Sinnar
bg: Синар

[ctx: province]
en: Sinoe
bg: Синое

[ctx: province]
en: Sinop
bg: Синоп

[ctx: province]
en: Sipaliwini
bg: Сипаливини

[ctx: province]
en: Siparia
bg: Сипария

[ctx: province]
en: Siquijor
bg: Сикихор

[ctx: province]
en: Siracusa
bg: Сиракуза

[ctx: province]
en: Sirajganj zila
bg: Сираджгандж

[ctx: province]
en: Sirak
bg: Сирак

[ctx: province]
en: Sirdaryo
bg: Сирдаря

[ctx: province]
en: Sironko
bg: Сиронко

[ctx: province]
en: Sisacko-moelavacka Iupanija
bg: Сисацко-моелавацка Юпания

[ctx: province]
en: Sistan va Baluchestan
bg: Систан ва Белучестан

[ctx: province]
en: Sitrah
bg: Ситра

[ctx: province]
en: Sivas
bg: Сивас

[ctx: province]
en: Siyazan
bg: Сиязан

[ctx: province]
en: Skikda
bg: Скикда

[ctx: province]
en: Skrapar
bg: Скрапар

[ctx: province]
en: Skrundas novads
bg: Окръг Скрунда

[ctx: province]
en: Skrīveru novads
bg: Окръг Скривър

[ctx: province]
en: Skåne län
bg: Сконе лен

[ctx: province]
en: Sligo
bg: Слайго

[ctx: province]
en: Sliven
bg: Сливен

[ctx: province]
en: Slovenj Gradec
bg: Словен Градец

[ctx: province]
en: Slovenska Bistrica
bg: Словенска Бистрица

[ctx: province]
en: Slovenske Konjice
bg: Словенске Конжице

[ctx: province]
en: Smiltenes novads
bg: Квартал Смилтене

[ctx: province]
en: Smolenskaya oblast'
bg: Смоленска област

[ctx: province]
en: Smolyan
bg: Смолян

[ctx: province]
en: Soc Trang
bg: Соц Транг

[ctx: province]
en: Sodražica
bg: Содражица

[ctx: province]
en: Sofala
bg: Софала

[ctx: province]
en: Sofia
bg: София

[ctx: province]
en: Sogn og Fjordane
bg: Согн ог Фиордане

[ctx: province]
en: Sokoto
bg: Сокото

[ctx: province]
en: Sololá
bg: Солола

[ctx: province]
en: Solothurn
bg: Солотурн

[ctx: province]
en: Soltustik Quzaqstan oblysy
bg: Провинция Солтустик, Казахстан

[ctx: province]
en: Solčava
bg: Солчава

[ctx: province]
en: Somali
bg: Сомалия

[ctx: province]
en: Somerset
bg: Съмърсет

[ctx: province]
en: Somme
bg: Сома

[ctx: province]
en: Somogy
bg: Сомоги

[ctx: province]
en: Son La
bg: Сон Ла

[ctx: province]
en: Sondrio
bg: Сондрио

[ctx: province]
en: Songkhla
bg: Сонгкхла

[ctx: province]
en: Sonora
bg: Сонора

[ctx: province]
en: Sonsonate
bg: Сонсонат

[ctx: province]
en: Sool
bg: Соол

[ctx: province]
en: Sopron
bg: Шопрон

[ctx: province]
en: Soria
bg: Сория

[ctx: province]
en: Soriano
bg: Сориано

[ctx: province]
en: Soroca
bg: Сорока

[ctx: province]
en: Soroti
bg: Сороти

[ctx: province]
en: Sorsogon
bg: Сорсогон

[ctx: province]
en: Souk Ahras
bg: Сук Ахрас

[ctx: province]
en: Soum
bg: Сум

[ctx: province]
en: Sourou
bg: Соуро

[ctx: province]
en: Sousse
bg: Сус

[ctx: province]
en: South
bg: Юг

[ctx: province]
en: South Australia
bg: Южна Австралия

[ctx: province]
en: South Ayrshire
bg: Южен Еършър

[ctx: province]
en: South Carolina
bg: Южна Каролина

[ctx: province]
en: South Cotabato
bg: Южен Котабато

[ctx: province]
en: South Dakota
bg: Южна Дакота

[ctx: province]
en: South Glamorgan
bg: Южен Гламорган

[ctx: province]
en: South Gloucestershire
bg: Южен Глостършър

[ctx: province]
en: South Jutland
bg: Южна Ютландия

[ctx: province]
en: South Karelia
bg: Южна Карелия

[ctx: province]
en: South Lanarkshire
bg: Южен Ланаркшър

[ctx: province]
en: South Lebanon
bg: Южен Ливан

[ctx: province]
en: South Ostrobothnia
bg: Южна Остроботния

[ctx: province]
en: South Yorkshire
bg: Южен Йоркшир

[ctx: province]
en: South-East
bg: Югоизток

[ctx: province]
en: South-West
bg: Югозапад

[ctx: province]
en: South-West Finland
bg: Югозападна Финландия

[ctx: province]
en: Southern
bg: Южен

[ctx: province]
en: Southern Highlands
bg: Южни планини

[ctx: province]
en: Southern Leyte
bg: Южен Лейте

[ctx: province]
en: Southern Nations, Nationalities and Peoples
bg: Южни нации, националности и народи

[ctx: province]
en: Southland
bg: Южна земя

[ctx: province]
en: Splitako-dalmatinska zupanija
bg: Сплитско-далматинска жупания

[ctx: province]
en: Srbija
bg: Сърбия

[ctx: province]
en: Središče ob Dravi
bg: Средище об Драви

[ctx: province]
en: Staffordshire
bg: Стафордшър

[ctx: province]
en: Stann Creek
bg: Стан Крийк

[ctx: province]
en: Stara Zagora
bg: Стара Загора

[ctx: province]
en: Starše
bg: Старше

[ctx: province]
en: Stavropol'skiy kray
bg: Ставрополски край

[ctx: province]
en: Steiermark
bg: Щирия

[ctx: province]
en: Stinga Nistrului, unitatea teritoriala din
bg: Стинга Ниструлуй, автономна териториална единица

[ctx: province]
en: Stirling
bg: Стърлинг

[ctx: province]
en: Stockholms län
bg: Стокхолмс лен

[ctx: province]
en: Stopiņu novads
bg: Област Стопини

[ctx: province]
en: Storstrøm
bg: Сторстром

[ctx: province]
en: Straža
bg: Стража

[ctx: province]
en: Strenču novads
bg: Квартал Стренчи

[ctx: province]
en: Stueng Traeng
bg: Стюенг Траенг

[ctx: province]
en: Středočeský kraj
bg: Среднобохемски регион

[ctx: province]
en: Suceava
bg: Сучава

[ctx: province]
en: Suchitepequez
bg: Сучитепекес

[ctx: province]
en: Sucre
bg: Сукре

[ctx: province]
en: Sucumbios
bg: Сукумбиос

[ctx: province]
en: Sud
bg: Съд

[ctx: province]
en: Sud-Bandama
bg: Съд-Бандама

[ctx: province]
en: Sud-Comoe
bg: Съд-Комое

[ctx: province]
en: Sud-Est
bg: Югоизток

[ctx: province]
en: Sud-Kivu
bg: Южно Киву

[ctx: province]
en: Sud-Ubangi
bg: Суд-Убанги

[ctx: province]
en: Suffolk
bg: Съфолк

[ctx: province]
en: Sughd
bg: Сугд

[ctx: province]
en: Suhaj
bg: Сухай

[ctx: province]
en: Sukhothai
bg: Сукотай

[ctx: province]
en: Sulawesi Barat
bg: Западен Сулавеси

[ctx: province]
en: Sulawesi Selatan
bg: Сулавеси Селатан

[ctx: province]
en: Sulawesi Tengah
bg: Сулавеси Тенга

[ctx: province]
en: Sulawesi Tenggara
bg: Сулавеси Тенгара

[ctx: province]
en: Sulawesi Utara
bg: Сулавеси Утара

[ctx: province]
en: Sultan Kudarat
bg: Султан Кударат

[ctx: province]
en: Sulu
bg: Сулу

[ctx: province]
en: Sumatera Utara
bg: Суматера Утара

[ctx: province]
en: Sumatra Barat
bg: Суматра Барат

[ctx: province]
en: Sumatra Selatan
bg: Суматра Селатан

[ctx: province]
en: Sumqayit
bg: Сумгаит

[ctx: province]
en: Sums 'ka Oblast'
bg: Сумска област

[ctx: province]
en: Sunamganj zila
bg: Сунамгандж

[ctx: province]
en: Suourland
bg: Суоурланд

[ctx: province]
en: Suournes
bg: Суурнес

[ctx: province]
en: Suphan Buri
bg: Суфан Бури

[ctx: province]
en: Surat Thani
bg: Сурат Тани

[ctx: province]
en: Surigao del Norte
bg: Суригао дел Норте

[ctx: province]
en: Surigao del Sur
bg: Суригао дел Сур

[ctx: province]
en: Surin
bg: Сурин

[ctx: province]
en: Surrey
bg: Съри

[ctx: province]
en: Surt
bg: Сурт

[ctx: province]
en: Surxondaryo
bg: Сурхандаря

[ctx: province]
en: Susa
bg: Суза

[ctx: province]
en: Svaay Rieng
bg: Свай Риенг

[ctx: province]
en: Svalbard
bg: Свалбард

[ctx: province]
en: Sverdlovskaya oblast'
bg: Свердловска област

[ctx: province]
en: Sveta Ana
bg: Света Ана

[ctx: province]
en: Sveta Trojica v Slovenskih goricah
bg: Света Троица в Словенските горица

[ctx: province]
en: Sveti Andraž v Slovenskih goricah
bg: Свети Андраж в Словенските горици

[ctx: province]
en: Sveti Jurij
bg: Свети Юрий

[ctx: province]
en: Sveti Jurij v Slovenskih goricah
bg: Свети Юрий в Словенските горица

[ctx: province]
en: Sveti Tomaž
bg: Свети Томаж

[ctx: province]
en: Swansea
bg: Суонзи

[ctx: province]
en: Sylhet zila
bg: Силхет

[ctx: province]
en: Syunik'
bg: Сюник

[ctx: province]
en: Szabolcs-Szatmár-Bereg
bg: Саболч-Сатмар-Берег

[ctx: province]
en: Szeged
bg: Сегед

[ctx: province]
en: Szekszárd
bg: Сексард

[ctx: province]
en: Szolnok
bg: Солнок

[ctx: province]
en: Szombathely
bg: Сомбатхей

[ctx: province]
en: Székesfehérvár
bg: Секешфехервар

[ctx: province]
en: Sánchez Ramírez
bg: Санчес Рамирес

[ctx: province]
en: Södermanlands län
bg: Сьодерманландс лен

[ctx: province]
en: Sør-Trøndelag
bg: Сьор-Трьонделаг

[ctx: province]
en: Sălaj
bg: Салай

[ctx: province]
en: Sējas novads
bg: Сеитбен район

[ctx: province]
en: Ta'izz
bg: Таиз

[ctx: province]
en: Taakaev
bg: Таакаев

[ctx: province]
en: Tabasco
bg: Табаско

[ctx: province]
en: Tabor
bg: Табор

[ctx: province]
en: Tabora
bg: Табора

[ctx: province]
en: Tabuk
bg: Табук

[ctx: province]
en: Tachira
bg: Тачира

[ctx: province]
en: Tacna
bg: Такна

[ctx: province]
en: Tacuarembo
bg: Такуарембо

[ctx: province]
en: Tadjoura
bg: Таджура

[ctx: province]
en: Tafea
bg: Тафея

[ctx: province]
en: Tagant
bg: Тагант

[ctx: province]
en: Tahoua
bg: Тахуа

[ctx: province]
en: Tai Po
bg: Тай По

[ctx: province]
en: Taichung City
bg: Град Тайчунг

[ctx: province]
en: Taichung County
bg: Окръг Тайчунг

[ctx: province]
en: Tainan City
bg: Град Тайнан

[ctx: province]
en: Tainan County
bg: Окръг Тайнан

[ctx: province]
en: Taipei City
bg: Град Тайпе

[ctx: province]
en: Taipei County
bg: Окръг Тайпе

[ctx: province]
en: Taita/Taveta
bg: Таита/Тавета

[ctx: province]
en: Taitung County
bg: Окръг Тайтунг

[ctx: province]
en: Taiwan
bg: Тайван

[ctx: province]
en: Tak
bg: Так

[ctx: province]
en: Takhar
bg: Тахар

[ctx: province]
en: Talas
bg: Талас

[ctx: province]
en: Talsu novads
bg: Регион Талси

[ctx: province]
en: Tamanghasset
bg: Таманрасет

[ctx: province]
en: Tamaulipas
bg: Тамаулипас

[ctx: province]
en: Tambacounda
bg: Тамбакунда

[ctx: province]
en: Tambovskaya oblast'
bg: Тамбовска област

[ctx: province]
en: Tamil Nadu
bg: Тамил Наду

[ctx: province]
en: Tampere Region
bg: Област Тампере

[ctx: province]
en: Tan-Tan
bg: Тан-Тан

[ctx: province]
en: Tana River
bg: Река Тана

[ctx: province]
en: Tandjile
bg: Танджиле

[ctx: province]
en: Tanga
bg: Танга

[ctx: province]
en: Tangail zila
bg: Тангайл

[ctx: province]
en: Tanganyika
bg: Танганайка

[ctx: province]
en: Tanger
bg: Танжер

[ctx: province]
en: Tanintharyi
bg: Танинтарий

[ctx: province]
en: Taounate
bg: Таунате

[ctx: province]
en: Taoyuan County
bg: Окръг Таоюан

[ctx: province]
en: Tapoa
bg: Тапоа

[ctx: province]
en: Taraba
bg: Тараба

[ctx: province]
en: Taraclia
bg: Тараклия

[ctx: province]
en: Taranaki
bg: Таранаки

[ctx: province]
en: Taranto
bg: Таранто

[ctx: province]
en: Tarapaca
bg: Тарапака

[ctx: province]
en: Targovishte
bg: Търговище

[ctx: province]
en: Tarhūnah-Masallātah
bg: Тархуна-Масаллата

[ctx: province]
en: Tarija
bg: Тариха

[ctx: province]
en: Tarlac
bg: Тарлак

[ctx: province]
en: Tarn
bg: Тарн

[ctx: province]
en: Tarn-et-Garonne
bg: Тарн и Гарон

[ctx: province]
en: Taroudannt
bg: Тарудант

[ctx: province]
en: Tarrafal
bg: Тарафал

[ctx: province]
en: Tarragona
bg: Тарагона

[ctx: province]
en: Tartar
bg: Тартар

[ctx: province]
en: Tarts
bg: Тартс

[ctx: province]
en: Tartumaa
bg: Тартумаа

[ctx: province]
en: Tasman
bg: Тасман

[ctx: province]
en: Tasmania
bg: Тасмания

[ctx: province]
en: Tata
bg: Тата

[ctx: province]
en: Tatabánya
bg: Татабаня

[ctx: province]
en: Tataouine
bg: Татауин

[ctx: province]
en: Tatarstan, Respublika
bg: Татарстан, Република

[ctx: province]
en: Tauragės Apskritis
bg: Окръг Таураге

[ctx: province]
en: Tavus
bg: Тавус

[ctx: province]
en: Tawi-Tawi
bg: Тави-Тави

[ctx: province]
en: Tay Ninh
bg: Тай Нин

[ctx: province]
en: Taza
bg: Таза

[ctx: province]
en: Tbilisi
bg: Тбилиси

[ctx: province]
en: Tebessa
bg: Тебеса

[ctx: province]
en: Tehran
bg: Техеран

[ctx: province]
en: Tekirdag
bg: Текирдаг

[ctx: province]
en: Tel-Aviv
bg: Тел Авив

[ctx: province]
en: Telangana
bg: Телангана

[ctx: province]
en: Telemark
bg: Телемарк

[ctx: province]
en: Teleorman
bg: Телеорман

[ctx: province]
en: Telimele
bg: Телимеле

[ctx: province]
en: Telšių Apskritis
bg: Окръг Телшяй

[ctx: province]
en: Temburong
bg: Тембуронг

[ctx: province]
en: Temotu
bg: Темоту

[ctx: province]
en: Tennessee
bg: Тенеси

[ctx: province]
en: Tepelenë
bg: Тепеленъ

[ctx: province]
en: Teramo
bg: Терамо

[ctx: province]
en: Terengganu
bg: Теренгану

[ctx: province]
en: Terni
bg: Терни

[ctx: province]
en: Ternopil's'ka Oblast'
bg: Тернополска област

[ctx: province]
en: Territoire de Belfort
bg: Територия дьо Белфор

[ctx: province]
en: Teruel
bg: Теруел

[ctx: province]
en: Tete
bg: Тете

[ctx: province]
en: Texas
bg: Тексас

[ctx: province]
en: Thaa
bg: Таа

[ctx: province]
en: Thaba-Tseka
bg: Таба-Цека

[ctx: province]
en: Thai Binh
bg: Тай Бин

[ctx: province]
en: Thai Nguyen
bg: Тай Нгуен

[ctx: province]
en: Thakurgaon zila
bg: Такургаон

[ctx: province]
en: Thanh Hoa
bg: Цинхуа

[ctx: province]
en: Tharaka-Nithi
bg: Тарака-Нити

[ctx: province]
en: Thesprotia
bg: Теспротия

[ctx: province]
en: Thessaloniki
bg: Солун

[ctx: province]
en: Thies
bg: Тийс

[ctx: province]
en: Thimphu
bg: Тхимпху

[ctx: province]
en: Thua Thien-Hue
bg: Туа Тиен-Хюе

[ctx: province]
en: Thurgau
bg: Тургау

[ctx: province]
en: Thyolo
bg: Тиоло

[ctx: province]
en: Thüringen
bg: Тюрингия

[ctx: province]
en: Tianjin
bg: Тиендзин

[ctx: province]
en: Tiaret
bg: Тиарет

[ctx: province]
en: Ticino
bg: Тичино

[ctx: province]
en: Tien Giang
bg: Тиен Гианг

[ctx: province]
en: Tierra del Fuego
bg: Тиера дел Фуего

[ctx: province]
en: Tighina [Bender]
bg: Тигина [Бендер]

[ctx: province]
en: Tigrai
bg: Тиграй

[ctx: province]
en: Tillaberi
bg: Тилабери

[ctx: province]
en: Timiș
bg: Тимиш

[ctx: province]
en: Tindouf
bg: Тиндуф

[ctx: province]
en: Tipaza
bg: Типаза

[ctx: province]
en: Tipperary
bg: Типерари

[ctx: province]
en: Tiranë
bg: Тирана

[ctx: province]
en: Tiris Zemmour
bg: Тирис Земмур

[ctx: province]
en: Tirol
bg: Тирол

[ctx: province]
en: Tissemsilt
bg: Тисемсилт

[ctx: province]
en: Tizi Ouzou
bg: Тизи Узу

[ctx: province]
en: Tiznit
bg: Тизнит

[ctx: province]
en: Tišina
bg: Тишина

[ctx: province]
en: Tlaxcala
bg: Тласкала

[ctx: province]
en: Tlemcen
bg: Тлемсен

[ctx: province]
en: Toamasina
bg: Тоамасина

[ctx: province]
en: Tocantins
bg: Токантинс

[ctx: province]
en: Tochigi
bg: Точиги

[ctx: province]
en: Togdheer
bg: Тогхеер

[ctx: province]
en: Tokat
bg: Токат

[ctx: province]
en: Tokushima
bg: Токушима

[ctx: province]
en: Tokyo
bg: Токио

[ctx: province]
en: Toledo
bg: Толедо

[ctx: province]
en: Toliara
bg: Толиара

[ctx: province]
en: Tolima
bg: Толима

[ctx: province]
en: Tolmin
bg: Толмин

[ctx: province]
en: Tolna
bg: Толна

[ctx: province]
en: Tombali S
bg: Томбали С

[ctx: province]
en: Tombouctou
bg: Томбукту

[ctx: province]
en: Tomskaya oblast'
bg: Томская област

[ctx: province]
en: Torba
bg: Торба

[ctx: province]
en: Torfaen
bg: Торфаен

[ctx: province]
en: Torino
bg: Торино

[ctx: province]
en: Tororo
bg: Тороро

[ctx: province]
en: Toshkent
bg: Ташкент

[ctx: province]
en: Toshkent (city)
bg: Тошкент (град)

[ctx: province]
en: Totonicapan
bg: Тотоникапан

[ctx: province]
en: Tottori
bg: Тотори

[ctx: province]
en: Tougue
bg: Туг

[ctx: province]
en: Tov
bg: Тов

[ctx: province]
en: Tovuz
bg: Товуз

[ctx: province]
en: Toyama
bg: Тояма

[ctx: province]
en: Tozeur
bg: Тозер

[ctx: province]
en: Tra Vinh
bg: Тра Вин

[ctx: province]
en: Trabzon
bg: Трабзон

[ctx: province]
en: Trang
bg: Транг

[ctx: province]
en: Trans Nzoia
bg: Транс Нзоя

[ctx: province]
en: Trapani
bg: Трапани

[ctx: province]
en: Trarza
bg: Трарза

[ctx: province]
en: Trashi Yangtse
bg: Траши Йангци

[ctx: province]
en: Trat
bg: Трат

[ctx: province]
en: Trbovlje
bg: Трбовле

[ctx: province]
en: Trebnje
bg: Требне

[ctx: province]
en: Treinta y Tres
bg: Трейнта и Трес

[ctx: province]
en: Trelawny
bg: Трелони

[ctx: province]
en: Trento
bg: Тренто

[ctx: province]
en: Trenčiansky kraj
bg: Тренчиански край

[ctx: province]
en: Treviso
bg: Тревизо

[ctx: province]
en: Trieste
bg: Триест

[ctx: province]
en: Trikala
bg: Трикала

[ctx: province]
en: Trincomalee
bg: Тринкомали

[ctx: province]
en: Tripura
bg: Трипура

[ctx: province]
en: Tristan da Cunha
bg: Тристан да Куня

[ctx: province]
en: Trnavský kraj
bg: Търнавски край

[ctx: province]
en: Trnovska vas
bg: Тръновска вас

[ctx: province]
en: Troms
bg: Тромс

[ctx: province]
en: Trongsa
bg: Тронгса

[ctx: province]
en: Tropojë
bg: Тропойе

[ctx: province]
en: Trujillo
bg: Трухильо

[ctx: province]
en: Trzin
bg: Трзин

[ctx: province]
en: Tržič
bg: Тржич

[ctx: province]
en: Tshopo
bg: Чопо

[ctx: province]
en: Tshuapa
bg: Цуапа

[ctx: province]
en: Tsirang
bg: Циранг

[ctx: province]
en: Tsuen Wan
bg: Цуен Уан

[ctx: province]
en: Tuamasaga
bg: Туамасага

[ctx: province]
en: Tubas
bg: Тубас

[ctx: province]
en: Tucuman
bg: Тукуман

[ctx: province]
en: Tuen Mun
bg: Туен Мун

[ctx: province]
en: Tui
bg: Туй

[ctx: province]
en: Tukuma novads
bg: Регион Тукума

[ctx: province]
en: Tul'skaya oblast'
bg: Тулская област

[ctx: province]
en: Tulcea
bg: Тулча

[ctx: province]
en: Tulkarm
bg: Тулкарм

[ctx: province]
en: Tumbes
bg: Тумбес

[ctx: province]
en: Tunapuna-Piarco
bg: Тунапуна-Пиарко

[ctx: province]
en: Tunceli
bg: Тунджели

[ctx: province]
en: Tungurahua
bg: Тунгурауа

[ctx: province]
en: Tunis
bg: Тунис

[ctx: province]
en: Turkana
bg: Туркана

[ctx: province]
en: Turnišče
bg: Търнище

[ctx: province]
en: Tutong
bg: Тутонг

[ctx: province]
en: Tuyen Quang
bg: Туен Куанг

[ctx: province]
en: Tverskaya oblast'
bg: Тверская област

[ctx: province]
en: Tyne and Wear
bg: Тайн и Уеър

[ctx: province]
en: Tyumenskaya oblast'
bg: Тюменска област

[ctx: province]
en: Tyva, Respublika [Tuva]
bg: Тива, Република [Тува]

[ctx: province]
en: Tétouan
bg: Тетуан

[ctx: province]
en: Tājūrā' wa an Nawāhī al Arbāh
bg: Таджура ва ан Навахи аль Арбах

[ctx: province]
en: Tērvetes novads
bg: Квартал Тервете

[ctx: province]
en: Uasin Gishu
bg: Уасин Гишу

[ctx: province]
en: Ubon Ratchathani
bg: Убон Рачатани

[ctx: province]
en: Ucar
bg: Укар

[ctx: province]
en: Ucayali
bg: Укаяли

[ctx: province]
en: Udine
bg: Удине

[ctx: province]
en: Udmurtskaya Respublika
bg: Удмуртская република

[ctx: province]
en: Udon Thani
bg: Удон Тани

[ctx: province]
en: Uige
bg: Уиге

[ctx: province]
en: Ujae
bg: Уджае

[ctx: province]
en: Ujelang
bg: Уджеланг

[ctx: province]
en: Ul'yanovskaya oblast'
bg: Ульяновска област

[ctx: province]
en: Ulaanbaatar
bg: Уланбатор

[ctx: province]
en: Ulsan Gwang'yeogsi
bg: Улсан Гуан Йогси

[ctx: province]
en: Umm Salal
bg: Ум Салал

[ctx: province]
en: Umm al Qaywayn
bg: Ум ал Кайвайн

[ctx: province]
en: Ungheni
bg: Унгени

[ctx: province]
en: United States Minor Outlying Islands
bg: Малки Острови по крайбрежието на САЩ

[ctx: province]
en: Upper Demerara-Berbice
bg: Горна Демерара-Бербис

[ctx: province]
en: Upper East
bg: Горен изток

[ctx: province]
en: Upper River
bg: Горна река

[ctx: province]
en: Upper Takutu-Upper Essequibo
bg: Горен Такуту-Горен Есекибо

[ctx: province]
en: Upper West
bg: Горен Запад

[ctx: province]
en: Uppsala län
bg: Упсала лен

[ctx: province]
en: Uri
bg: Ури

[ctx: province]
en: Us'ak
bg: Ушак

[ctx: province]
en: Usulutan
bg: Усулутан

[ctx: province]
en: Utah
bg: Юта

[ctx: province]
en: Utenos Apskritis
bg: Окръг Утена

[ctx: province]
en: Uthai Thani
bg: Утай Тани

[ctx: province]
en: Utirik
bg: Утирик

[ctx: province]
en: Utrecht
bg: Утрехт

[ctx: province]
en: Uttar Pradesh
bg: Утар Прадеш

[ctx: province]
en: Uttaradit
bg: Утарадит

[ctx: province]
en: Uttarakhand
bg: Утаракханд

[ctx: province]
en: Uusimaa
bg: Уусимаа

[ctx: province]
en: Uvs
bg: Увс

[ctx: province]
en: Va'a-o-Fonoti
bg: Ваа-о-Фоноти

[ctx: province]
en: Vaavu
bg: Вааву

[ctx: province]
en: Vacosa-Phoenix
bg: Вакоза-Феникс

[ctx: province]
en: Vaisigano
bg: Вайсигано

[ctx: province]
en: Vaiņodes novads
bg: Район Вайньоде

[ctx: province]
en: Vakaga
bg: Вакага

[ctx: province]
en: Val d'Oise
bg: Вал д'Оаз

[ctx: province]
en: Val-de-Marne
bg: Вал дьо Марн

[ctx: province]
en: Valais
bg: Вале

[ctx: province]
en: Vale of Glamorgan, The
bg: Долината на Гламорган

[ctx: province]
en: Valencia
bg: Валенсия

[ctx: province]
en: Valgamaa
bg: Валгамаа

[ctx: province]
en: Valkas novads
bg: Област Вълка

[ctx: province]
en: Valladolid
bg: Валядолид

[ctx: province]
en: Valle
bg: Вале

[ctx: province]
en: Valle del Cauca
bg: Вале дел Каука

[ctx: province]
en: Vallee du Bandama
bg: Вале дю Бандама

[ctx: province]
en: Valmiera
bg: Валмиера

[ctx: province]
en: Valparaiso
bg: Валпараисо

[ctx: province]
en: Valverde
bg: Валверде

[ctx: province]
en: Van
bg: Ван

[ctx: province]
en: Var
bg: Вар

[ctx: province]
en: Varaidinska zupanija
bg: Вараждинска жупания

[ctx: province]
en: Varakļānu novads
bg: Област Вараклейни

[ctx: province]
en: Varese
bg: Варезе

[ctx: province]
en: Vargas
bg: Варгас

[ctx: province]
en: Varna
bg: Варна

[ctx: province]
en: Vas
bg: Вас

[ctx: province]
en: Vaslui
bg: Васлуй

[ctx: province]
en: Vaucluse
bg: Воклюз

[ctx: province]
en: Vaud
bg: Во

[ctx: province]
en: Vaupés
bg: Ваупес

[ctx: province]
en: VavunLya
bg: ВавунЛя

[ctx: province]
en: Vayoc Jor
bg: Вайок Джор

[ctx: province]
en: Vecpiebalgas novads
bg: Област Вецпиебалга

[ctx: province]
en: Vecumnieku novads
bg: Старчески район

[ctx: province]
en: Vejle
bg: Вайле

[ctx: province]
en: Velenje
bg: Веление

[ctx: province]
en: Velika Polana
bg: Велика Полана

[ctx: province]
en: Velike Lašče
bg: Велико Лъще

[ctx: province]
en: Veliko Tarnovo
bg: Велико Търново

[ctx: province]
en: Vendée
bg: Вандея

[ctx: province]
en: Venezia
bg: Венеция

[ctx: province]
en: Ventspils
bg: Вентспилс

[ctx: province]
en: Ventspils novads
bg: Област Вентспилс

[ctx: province]
en: Veracruz
bg: Веракрус

[ctx: province]
en: Veraguas
bg: Верагуас

[ctx: province]
en: Verbano-Cusio-Ossola
bg: Вербано-Кузио-Осола

[ctx: province]
en: Vercelli
bg: Верчели

[ctx: province]
en: Vermont
bg: Върмонт

[ctx: province]
en: Verona
bg: Верона

[ctx: province]
en: Veržej
bg: Вержей

[ctx: province]
en: Vest-Agder
bg: Вест-Агдер

[ctx: province]
en: Vestfirolr
bg: Вестфиролр

[ctx: province]
en: Vestfold
bg: Вестфолд

[ctx: province]
en: Vestsjælland
bg: Вестшеланд

[ctx: province]
en: Vesturland
bg: Вестурланд

[ctx: province]
en: Veszprém
bg: Веспрем

[ctx: province]
en: Viana do Castelo
bg: Виана до Кастело

[ctx: province]
en: Vibo Valentia
bg: Вибо Валентия

[ctx: province]
en: Viborg
bg: Виборг

[ctx: province]
en: Vicebskaja voblasc'
bg: Вицебска област

[ctx: province]
en: Vicenza
bg: Виченца

[ctx: province]
en: Vichada
bg: Вичада

[ctx: province]
en: Victoria
bg: Виктория

[ctx: province]
en: Videm
bg: Видем

[ctx: province]
en: Vidin
bg: Видин

[ctx: province]
en: Vienne
bg: Виена

[ctx: province]
en: Vientiane
bg: Виентян

[ctx: province]
en: Viesītes novads
bg: Квартал Виесите

[ctx: province]
en: Vihiga
bg: Вихига

[ctx: province]
en: Vila Real
bg: Вила Реал

[ctx: province]
en: Viljandimaa
bg: Вильяндимаа

[ctx: province]
en: Villa Clara
bg: Вила Клара

[ctx: province]
en: Vilniaus Apskritis
bg: Област Вилнюс

[ctx: province]
en: Vinh Long
bg: Вин Лонг

[ctx: province]
en: Vinh Phuc
bg: Вин Фук

[ctx: province]
en: Vinnyts'ka Oblast'
bg: Виницка област

[ctx: province]
en: Vipava
bg: Випава

[ctx: province]
en: Viqueque
bg: Викеке

[ctx: province]
en: Virgin Islands
bg: Вирджински Острови

[ctx: province]
en: Virginia
bg: Вирджиния

[ctx: province]
en: VirovitiEko-podravska zupanija
bg: Вировитицко-подравска жупания

[ctx: province]
en: Viseu
bg: Визеу

[ctx: province]
en: Vitanje
bg: Витандже

[ctx: province]
en: Viterbo
bg: Витербо

[ctx: province]
en: Vizcaya
bg: Вискайя

[ctx: province]
en: Viļakas novads
bg: Област Вилакас

[ctx: province]
en: Viļānu novads
bg: Област Виляни

[ctx: province]
en: Vlaams-Brabant
bg: Фламандски Брабант

[ctx: province]
en: Vladimirskaya oblast'
bg: Владимирская област

[ctx: province]
en: Vlorë
bg: Вльора

[ctx: province]
en: Vodice
bg: Водице

[ctx: province]
en: Voiotia
bg: Войотия

[ctx: province]
en: Vojnik
bg: Войник

[ctx: province]
en: Vojvodina
bg: Войводина

[ctx: province]
en: Volgogradskaya oblast'
bg: Волгоградска област

[ctx: province]
en: Vologodskaya oblast'
bg: Вологодская област

[ctx: province]
en: Volta
bg: Волта

[ctx: province]
en: Volyos'ka Oblast'
bg: Волиска област

[ctx: province]
en: Vorarlberg
bg: Форарлберг

[ctx: province]
en: Voronezhskaya oblast'
bg: Воронежска област

[ctx: province]
en: Vosges
bg: Вогези

[ctx: province]
en: Vrancea
bg: Вранча

[ctx: province]
en: Vransko
bg: Вранско

[ctx: province]
en: Vratsa
bg: Враца

[ctx: province]
en: Vrhnika
bg: Връхника

[ctx: province]
en: VuRovarako-srijemska zupanija
bg: ВуКоварско-сриемска жупания

[ctx: province]
en: Vuzenica
bg: Вузеница

[ctx: province]
en: Vysočina
bg: Височина

[ctx: province]
en: Vâlcea
bg: Вълча

[ctx: province]
en: Värmlands län
bg: Област Вермландс

[ctx: province]
en: Västerbottens län
bg: Вестерботен лен

[ctx: province]
en: Västernorrlands län
bg: Вестернорланд

[ctx: province]
en: Västmanlands län
bg: Вестманландс лен

[ctx: province]
en: Västra Götalands län
bg: Вестра Йоталанд лен

[ctx: province]
en: Võrumaa
bg: Воримуаа

[ctx: province]
en: Vārkavas novads
bg: Област Въркава

[ctx: province]
en: Waikato
bg: Уайкато

[ctx: province]
en: Wajir
bg: Ваджир

[ctx: province]
en: Wakayama
bg: Уакаяма

[ctx: province]
en: Wake Island
bg: Остров Уейк

[ctx: province]
en: Wakiso
bg: Уакисо

[ctx: province]
en: Wallis-et-Futuna
bg: Уолис и Футуна

[ctx: province]
en: Wan Chai
bg: Уан Чай

[ctx: province]
en: Wangdue Phodrang
bg: Уангдуе Пходранг

[ctx: province]
en: Wanica
bg: Уаника

[ctx: province]
en: Warab
bg: Вараб

[ctx: province]
en: Wardak
bg: Вардак

[ctx: province]
en: Warwickshire
bg: Уорикшър

[ctx: province]
en: Washington
bg: Вашингтон

[ctx: province]
en: Wasit
bg: Уасит

[ctx: province]
en: Waterford
bg: Уотърфорд

[ctx: province]
en: Wele-Nzas
bg: Веле-Нзас

[ctx: province]
en: Wellington
bg: Уелингтън

[ctx: province]
en: West
bg: Запад

[ctx: province]
en: West Bengal
bg: Западна Бенгалия

[ctx: province]
en: West Coast
bg: Западен бряг

[ctx: province]
en: West Dunbartonshire
bg: Западен Дънбартъншър

[ctx: province]
en: West Glamorgan
bg: Западен Гламорган

[ctx: province]
en: West Lothian
bg: Западен Лотиан

[ctx: province]
en: West Midlands
bg: Уест Мидландс

[ctx: province]
en: West New Britain
bg: Западна Нова Британия

[ctx: province]
en: West Pokot
bg: Западен Покот

[ctx: province]
en: West Sussex
bg: Западен Съсекс

[ctx: province]
en: West Virginia
bg: Западна Вирджиния

[ctx: province]
en: West Yorkshire
bg: Западен Йоркшир

[ctx: province]
en: West-Vlaanderen
bg: Западна Фландрия

[ctx: province]
en: Western
bg: Западен

[ctx: province]
en: Western Area (Freetown)
bg: Западна зона (Фрийтаун)

[ctx: province]
en: Western Australia
bg: Западна Австралия

[ctx: province]
en: Western Cape
bg: Западен Кейп

[ctx: province]
en: Western Highlands
bg: Западни планини

[ctx: province]
en: Western Samar
bg: Западен Самар

[ctx: province]
en: Western Tobago
bg: Западно Тобаго

[ctx: province]
en: Westmeath
bg: Уестмит

[ctx: province]
en: Westmoreland
bg: Уестморленд

[ctx: province]
en: Wexford
bg: Уексфорд

[ctx: province]
en: Wicklow
bg: Уиклоу

[ctx: province]
en: Wien
bg: Виена

[ctx: province]
en: Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur
bg: Вилая Персекутуан Куала Лумпур

[ctx: province]
en: Wilayah Persekutuan Labuan
bg: Вилая Персекутуан Лабуан

[ctx: province]
en: Wilayah Persekutuan Putrajaya
bg: Вилая Персекутуан Путраджая

[ctx: province]
en: Wiltshire
bg: Уилтшир

[ctx: province]
en: Wisconsin
bg: Уисконсин

[ctx: province]
en: Woleu-Ntem
bg: Уолеу-Нтем

[ctx: province]
en: Wong Tai Sin
bg: Уонг Тай Син

[ctx: province]
en: Woqooyi Galbeed
bg: Уокуи Галбид

[ctx: province]
en: Worcestershire
bg: Уорчестършър

[ctx: province]
en: Worodouqou
bg: Вородугу

[ctx: province]
en: Wotho
bg: Уото

[ctx: province]
en: Wotje
bg: Воте

[ctx: province]
en: Wrexham
bg: Рексам

[ctx: province]
en: Wuzhong
bg: Вузхонг

[ctx: province]
en: Wyoming
bg: Уайоминг

[ctx: province]
en: Wādī al hayāt
bg: Вади аль-Хаят

[ctx: province]
en: Xacmaz
bg: Хачамаз

[ctx: province]
en: Xaignabouli
bg: Хаигнабули

[ctx: province]
en: Xankandi
bg: Ксанканди

[ctx: province]
en: Xanlar
bg: Ксанлар

[ctx: province]
en: Xanthi
bg: Ксанти

[ctx: province]
en: Xekong
bg: Хеконг

[ctx: province]
en: Xiangkhoang
bg: Сянгхоанг

[ctx: province]
en: Xiasomboun
bg: Хиасомбон

[ctx: province]
en: Xigoma
bg: Ксигома

[ctx: province]
en: Xinjiang
bg: Синдзян

[ctx: province]
en: Xizang
bg: Ксизанг

[ctx: province]
en: Xizi
bg: Ксизи

[ctx: province]
en: Xocali
bg: Хокали

[ctx: province]
en: Xocavand
bg: Хокаванд

[ctx: province]
en: Xorazm
bg: Хорезъм

[ctx: province]
en: Xoulikoro
bg: Ксоуликоро

[ctx: province]
en: Xrong Preah Sihanouk
bg: Кронг Преа Сианук

[ctx: province]
en: Yafran-Jādū
bg: Яфран-Джаду

[ctx: province]
en: Yagha
bg: Яга

[ctx: province]
en: Yala
bg: Яла

[ctx: province]
en: Yalova
bg: Ялова

[ctx: province]
en: Yamagata
bg: Ямагата

[ctx: province]
en: Yamaguchi
bg: Ямагучи

[ctx: province]
en: Yamalo-Nenetskiy avtonomnyy okrug
bg: Ямало-Ненецки автономен окръг

[ctx: province]
en: Yamanashi
bg: Яманаши

[ctx: province]
en: Yambol
bg: Ямбол

[ctx: province]
en: Yanggang-do
bg: Янганг-до

[ctx: province]
en: Yangon
bg: Янгон

[ctx: province]
en: Yap
bg: Джап

[ctx: province]
en: Yaracuy
bg: Яракуй

[ctx: province]
en: Yardimli
bg: Ярдимли

[ctx: province]
en: Yaroslavskaya oblast'
bg: Ярославская област

[ctx: province]
en: Yasothon
bg: Ясотон

[ctx: province]
en: Yatenga
bg: Ятенга

[ctx: province]
en: Yau Tsim Mong
bg: Яу Цим Монг

[ctx: province]
en: Yazd
bg: Язд

[ctx: province]
en: Yen Bai
bg: Йен Бай

[ctx: province]
en: Yevlax
bg: Евлакс

[ctx: province]
en: Yevreyskaya avtonomnaya oblast'
bg: Еврейская автономна област

[ctx: province]
en: Yinchuan
bg: Юнчуан

[ctx: province]
en: Yobe
bg: Йобе

[ctx: province]
en: Yomou
bg: Йомоу

[ctx: province]
en: Yonne
bg: Йон

[ctx: province]
en: Yoro
bg: Йоро

[ctx: province]
en: Yozgat
bg: Йозгат

[ctx: province]
en: Ysyk-Kol
bg: Исик-Кол

[ctx: province]
en: Yucatan
bg: Юкатан

[ctx: province]
en: Yuen Long
bg: Юен Ломг

[ctx: province]
en: Yukon Territory
bg: Юкон Територия

[ctx: province]
en: Yumbe
bg: Юмбе

[ctx: province]
en: Yunlin County
bg: Окръг Юнлин

[ctx: province]
en: Yunnan
bg: Юнан

[ctx: province]
en: Yvelines
bg: Ивлин

[ctx: province]
en: Zabaykalsky Krai'
bg: Забайкалски край

[ctx: province]
en: Zabol
bg: Забол

[ctx: province]
en: Zacapa
bg: Закапа

[ctx: province]
en: Zacatecas
bg: Сакатекас

[ctx: province]
en: Zadaraka
bg: Задарака

[ctx: province]
en: Zaghouan
bg: Загуан

[ctx: province]
en: Zagorje ob Savi
bg: Загорие об Сави

[ctx: province]
en: Zagrebacka zupanija
bg: Загребска жупания

[ctx: province]
en: Zaire
bg: Заир

[ctx: province]
en: Zakarpats'ka Oblast'
bg: Закарпатска област

[ctx: province]
en: Zakynthos
bg: Закинтос

[ctx: province]
en: Zala
bg: Зала

[ctx: province]
en: Zalaegerszeg
bg: Залаегерсег

[ctx: province]
en: Zambales
bg: Замбалес

[ctx: province]
en: Zambezia
bg: Замбезия

[ctx: province]
en: Zamboanga Sibiguey
bg: Замбоанга Сибигуей

[ctx: province]
en: Zamboanga del Norte
bg: Замбоанга дел Норте

[ctx: province]
en: Zamboanga del Sur
bg: Замбоанга дел Сур

[ctx: province]
en: Zamfara
bg: Замфара

[ctx: province]
en: Zamora
bg: Замора

[ctx: province]
en: Zamora-Chinchipe
bg: Замора-Чинчипе

[ctx: province]
en: Zangilan
bg: Зангилан

[ctx: province]
en: Zanjan
bg: Зенджан

[ctx: province]
en: Zanzan
bg: Занзан

[ctx: province]
en: Zaporiz'ka Oblast'
bg: Запорожка област

[ctx: province]
en: Zaqatala
bg: Закатала

[ctx: province]
en: Zaragoza
bg: Сарагоса

[ctx: province]
en: Zardab
bg: Зардаб

[ctx: province]
en: Zavrč
bg: Завърч

[ctx: province]
en: Zeeland
bg: Зеландия

[ctx: province]
en: Zhambyl oblysy Zhambylskaya oblast'
bg: Жамбилска област Жамбилская област

[ctx: province]
en: Zhejiang
bg: Джъдзян

[ctx: province]
en: Zhemgang
bg: Жемганг

[ctx: province]
en: Zhongwei
bg: Жонгвей

[ctx: province]
en: Zhytomyrs'ka Oblast'
bg: Житомирска област

[ctx: province]
en: Ziguinchor
bg: Зигиншор

[ctx: province]
en: Zilupes novads
bg: Квартал Зилупе

[ctx: province]
en: Zinder
bg: Зиндър

[ctx: province]
en: Ziro
bg: Зиро

[ctx: province]
en: Zlínský kraj
bg: Регион Злин

[ctx: province]
en: Zomba
bg: Зомба

[ctx: province]
en: Zondoma
bg: Зондома

[ctx: province]
en: Zonguldak
bg: Зонгулдак

[ctx: province]
en: Zou
bg: Зу

[ctx: province]
en: Zreče
bg: Зрече

[ctx: province]
en: Zug
bg: Цуг

[ctx: province]
en: Zuid-Holland
bg: Южна Холандия

[ctx: province]
en: Zulia
bg: Сулия

[ctx: province]
en: Zurich
bg: Цюрих

[ctx: province]
en: dolnośląskie
bg: долношленски

[ctx: province]
en: kujawsko-pomorskie
bg: куявско-поморски

[ctx: province]
en: lubelskie
bg: любелски

[ctx: province]
en: lubuskie
bg: Любуски

[ctx: province]
en: mazowieckie
bg: Мазовецко

[ctx: province]
en: małopolskie
bg: Малополша

[ctx: province]
en: opolskie
bg: Ополе

[ctx: province]
en: podkarpackie
bg: Подкарпатска провинция

[ctx: province]
en: podlaskie
bg: Подласие

[ctx: province]
en: pomorskie
bg: поморски

[ctx: province]
en: warmińsko-mazurskie
bg: Вармия-Мазурия

[ctx: province]
en: wielkopolskie
bg: Великополска

[ctx: province]
en: zachodniopomorskie
bg: западнопомеран

[ctx: province]
en: Álava
bg: Алава

[ctx: province]
en: Ávila
bg: Авила

[ctx: province]
en: Åland
bg: Оланд

[ctx: province]
en: Århus
bg: Орхус

[ctx: province]
en: Évora
bg: Евора

[ctx: province]
en: Örebro län
bg: Йоребру лен

[ctx: province]
en: Östergötlands län
bg: Окръг Йостергьотланд

[ctx: province]
en: Østfold
bg: Остфолд

[ctx: province]
en: Ústecký kraj
bg: Регион Усти

[ctx: province]
en: Ādažu novads
bg: Област Адаж

[ctx: province]
en: Črenšovci
bg: Чреншовци

[ctx: province]
en: Črna na Koroškem
bg: Черна на Корошкем

[ctx: province]
en: Črnomelj
bg: Черномел

[ctx: province]
en: Ērgļu novads
bg: Окръг Ийгъл

[ctx: province]
en: Ķeguma novads
bg: Област Кегума

[ctx: province]
en: Ķekavas novads
bg: Област Кекава

[ctx: province]
en: łódzkie
bg: Лодзкие

[ctx: province]
en: śląskie
bg: силезкия

[ctx: province]
en: świętokrzyskie
bg: Свентокшиске

[ctx: province]
en: Şabrātah Şurmān
bg: Шабрата Шурман

[ctx: province]
en: Šalovci
bg: Шаловци

[ctx: province]
en: Šempeter-Vrtojba
bg: Шемпетер-Вртойба

[ctx: province]
en: Šentilj
bg: Шентил

[ctx: province]
en: Šentjernej
bg: Шентьерней

[ctx: province]
en: Šentjur
bg: Шентюр

[ctx: province]
en: Šentrupert
bg: Шентрупърт

[ctx: province]
en: Šenčur
bg: Шенчур

[ctx: province]
en: Šiaulių Apskritis
bg: Окръг Шяуляй

[ctx: province]
en: Škocjan
bg: Шкоцян

[ctx: province]
en: Škofja Loka
bg: Шкофя Лока

[ctx: province]
en: Škofljica
bg: Шкофлица

[ctx: province]
en: Šmarje pri Jelšah
bg: Шмарие при Йелша

[ctx: province]
en: Šmarješke Toplice
bg: Шмариешке Топлице

[ctx: province]
en: Šmartno ob Paki
bg: Шмартно об Паки

[ctx: province]
en: Šmartno pri Litiji
bg: Шмартно при Литии

[ctx: province]
en: Šoštanj
bg: Шощан

[ctx: province]
en: Štore
bg: Щоре

[ctx: province]
en: Ţarābulus
bg: Сарабулус

[ctx: province]
en: Žalec
bg: Жалец

[ctx: province]
en: Železniki
bg: Железници

[ctx: province]
en: Žetale
bg: Жетале

[ctx: province]
en: Žilinský kraj
bg: Жилинский край

[ctx: province]
en: Žiri
bg: Жири

[ctx: province]
en: Žirovnica
bg: Жировница

[ctx: province]
en: Žužemberk
bg: Жужемберк

en: pseudo FK into civicrm_option_value.
bg: псевдо FK в civicrm_option_value.

en: pseudo FK to civicrm_option_value of contribution_status_id option_group
bg: псевдо FK към civicrm_option_value на contract_status_id option_group

en: raised
bg: събрани

en: reCAPTCHA is also not available when a profile is used inside the User Registration and My Account screens.
bg: reCAPTCHA също не е налична, когато се използва профил в екраните Регистрация на потребител и Моят акаунт.

en: read about <a href="!1">CiviCRM access permissions</a> and set access permissions at <a href="!2">Administer CiviCRM &raquo; Access Control</a>.
bg: прочетете за <a href="!1">Разрешенията за достъп до CiviCRM</a> и задайте разрешения за достъп в <a href="!2">Администриране на CiviCRM &raquo; Контрол на достъпа</a>.

en: read more
bg: Прочетете още

en: read the <a href="!1">CiviCRM Administrator Guide</a>.
bg: прочетете <a href="!1">Ръководството на администратора на CiviCRM</a>.

en: receipt
bg: Разписка

en: record response
bg: запис на отговор

en: register for events
bg: Регистрация за събития

en: release
bg: освобождаване

en: release campaign contacts
bg: публикувайте контакти на кампанията

en: remove discount set
bg: премахнете комплекта отстъпки

en: remove profile
bg: премахване на профил

en: remove sort by column
bg: премахнете сортиране по колона

en: render templates
bg: шаблони за изобразяване

en: reopen all manual batches
bg: отворете отново всички ръчни партиди

en: reopen own manual batches
bg: отварят отново собствени ръчни партиди

en: required params missing.
bg: липсват необходимите параметри.

en: reserve
bg: запазен

en: reserve campaign contacts
bg: резервирайте контакти за кампанията

en: role required to be able to run this instance
bg: необходима роля, за да можете да стартирате този екземпляр

en: rows
bg: редове

en: save Report Criteria
bg: запишете критериите за отчет

en: schedule mailings
bg: насрочете пощенски съобщения

en: search by complete or partial name
bg: търсене по пълно или частично име

en: search by group
bg: търсене по група

en: search by group type
bg: търсене по тип група

en: search by individual name fields
bg: търсене по отделни полета за имена

en: seconds
bg: секунди

en: select
bg: Избери

en: select activity
bg: изберете дейност

en: selected contact(s)
bg: избран контакт(и)

en: self service cancel or transfer
bg: анулиране или прехвърляне на самообслужване

en: send SMS
bg: Изпрати SMS

en: send_reminders=[1 or 0] optional- 1 to send payment reminders
bg: send_reminders=[1 или 0] по избор- 1 за изпращане на напомняния за плащане

en: server to use when polling
bg: сървър, който да се използва при допитване

en: show all
bg: Покажи всички

en: show child groups
bg: показване на дъщерни групи

en: sign CiviCRM Petition
bg: подпишете петиция за CiviCRM

en: site root
bg: корен на сайта

en: skip IDS check
bg: пропуснете проверката на IDS

en: skip this url being exposed to breadcrumb
bg: пропуснете този url да бъде изложен на breadcrumb

en: smart group
bg: Интелигентна група

en: ssl_merchant_id is not set for this payment processor
bg: ssl_merchant_id не е настроено за този начин на плащане

en: start date
bg: Стартова дата

en: start=YYYYMMDD - Specify a different starting date range for the events to be listed.
bg: start=ГГГГММДД - Посочете различен начален период от време за събитията, които да бъдат изброени.

en: status
bg: статус

en: status of contact relative to membership in group
bg: статус на контакт по отношение на членството в групата

en: subject of note description
bg: предмет на описанието на бележката

en: submit credit card contribution
bg: изпратете вноска с кредитна карта

en: submit credit card event registration
bg: подайте регистрация за събитие с кредитна карта

en: submit credit card membership
bg: подайте членство с кредитна карта

en: submit credit card payment
bg: изпратете плащане с кредитна карта

en: tax of each item
bg: данък за всеки артикул

en: test
bg: тест

en: test-drive
bg: проба

en: text and html allowed. displayed above result on success page
bg: Облекчен кредит за

en: text to include above standard event info on confirmation email. emails are text-only, so do not allow html for now
bg: текст, който да включва над стандартната информация за събитието в имейла за потвърждение. имейлите са само текстови, така че засега не позволявайте html

en: text to include above standard receipt info on receipt email. emails are text-only, so do not allow html for now
bg: текст за включване на надстандартна информация за разписка в имейл за разписка. имейлите са само текстови, така че засега не позволявайте html

en: the OpenID (or OpenID-style http://username.domain/) unique identifier for this contact mainly used for logging in to CiviCRM
bg: уникалният идентификатор OpenID (или OpenID-style http://username.domain/) за този контакт, използван основно за влизане в CiviCRM

en: the api params in xml, http or smtp format
bg: параметрите на api във формат xml, http или smtp

en: the field is view only and not editable in user forms.
bg: полето е само за преглед и не може да се редактира в потребителски формуляри.

en: the following PHP variables are missing: %1
bg: липсват следните PHP променливи: %1

en: the general group of status type this one belongs to
bg: общата група от тип статус, към която принадлежи този

en: the record
bg: записът

en: the sql where clause if a saved search acl
bg: клаузата sql where, ако е запазено търсене acl

en: the tables to be included in a select data
bg: таблици, които да бъдат включени в избрани данни

en: the tables to be included in the count statement
bg: таблиците, които да бъдат включени в изявлението за броене

en: this is just an interface and should not be called directly
bg: това е просто интерфейс и не трябва да се извиква директно

en: through
bg: през

en: through %1
bg: през %1

en: time format
bg: Формат на време

en: time format for custom date
bg: формат на време за персонализирана дата

en: to %1
bg: до %1

en: translate CiviCRM
bg: преведете CiviCRM

en: true
bg: вярно

en: try a different spelling or use fewer letters
bg: опитайте с различен правопис или използвайте по-малко букви

en: type
bg: тип

en: type=N - Specify a particular Event Type using the event_type_id value. (You can find these values by browsing the listing at Administer &raquo; CiviEvent &raquo; Event Types.)
bg: type=N - Посочете конкретен тип събитие, като използвате стойността на event_type_id. (Можете да намерите тези стойности, като прегледате списъка в Администриране &raquo; CiviEvent &raquo; Типове събития.)

en: ufGroupId is missing
bg: ufGroupId липсва

en: under the name
bg: от името

en: unique credit note id, system generated or passed in
bg: уникален идентификационен номер на кредитна бележка, генериран от системата или предаден

en: unique invoice id, system generated or passed in
bg: уникален идентификационен номер на фактура, генериран или предаден от системата

en: unique participant status type id
bg: уникален идентификатор на тип статус на участник

en: unique transaction id. may be processor id, bank id + trans id, or account number + check number... depending on payment_method
bg: уникален идентификатор на транзакция. може да бъде идентификационен номер на процесора, идентификационен номер на банка + идентификационен номер на транзакция или номер на сметка + номер на чек... в зависимост от метода на плащане

en: unknown
bg: неизвестен

en: until
bg: докато

en: updated
bg: актуализиран

en: uppercase ante/post meridiem ('AM', 'PM')
bg: главни букви ante/post meridiem ('AM', 'PM')

en: uri of the file on disk
bg: uri на файла на диска

en: url in case of custom navigation link
bg: url в случай на персонализирана навигационна връзка

en: url in case of external dashlet
bg: url в случай на външен dashlet

en: user '%1' doesn't have CREATE DATABASE permissions.
bg: потребителят „%1“ няма разрешения за СЪЗДАВАНЕ НА БАЗА ДАННИ.

en: username to use when polling
bg: потребителско име, което да използвате при анкета

en: vCard Location Type
bg: Вид местоположение на vCard

en: vCard Location Type Name.
bg: Име на Вид местоположение на vCard

en: vCard Name
bg: Име на vCard

en: vCard record for this contact.
bg: vCard запис за този контакт.

en: value: %1 is not of the right field data type: %2
bg: стойност: %1 не е от правилния тип данни на полето: %2

en: variable name/programmatic handle for this field.
bg: име на променлива/програмен манипулатор за това поле.

en: view
bg: преглед

en: view additional participant
bg: преглед на допълнителен участник

en: view all activities
bg: преглед на всички дейности

en: view all contacts
bg: прегледайте всички контакти

en: view all manual batches
bg: прегледайте всички ръчни партиди

en: view all notes
bg: вижте всички бележки

en: view current employer
bg: преглед на настоящия работодател

en: view debug output
bg: преглед на изхода за отстраняване на грешки

en: view event info
bg: преглед на информацията за събитието

en: view event participants
bg: преглед на участниците в събитието

en: view my contact
bg: вижте моя контакт

en: view my invoices
bg: покажи моите фактури

en: view own manual batches
bg: прегледайте собствени ръчни партиди

en: view payments
bg: Покажи плащания

en: view primary participant
bg: преглед на основния участник

en: view public CiviMail content
bg: прегледайте публично съдържание на CiviMail

en: view report sql
bg: преглед на отчета sql

en: view result set
bg: преглед на набор от резултати

en: week | weeks
bg[0]: седмици
bg[1]: седмици

en: when (if) receipt was sent. populated automatically for online donations w/ automatic receipting
bg: кога (ако) е изпратена разписката. попълва се автоматично за онлайн дарения с автоматично получаване

en: when (if) was donor thanked
bg: когато (ако) е благодарено на дарителя

en: when combined with report_id/template uniquely identifies the instance
bg: когато се комбинира с report_id/template, уникално идентифицира екземпляра

en: when was gift cancelled
bg: кога подаръкът беше отменен

en: where contact come from, e.g. import, donate module insert...
bg: откъде идва контактът, напр. импортиране, даряване вмъкване на модул...

en: whether the event has template
bg: дали събитието има шаблон

en: whether the status type is visible to the public, an implicit foreign key to option_value.value related to the `visibility` option_group
bg: дали типът на статуса е видим за обществеността, косвен външен ключ към option_value.value, свързан с `visibility` option_group

en: whether this is a status type required by the system
bg: дали това е тип статус, изискван от системата

en: whether this is the default set of settings for this domain
bg: дали това е наборът от настройки по подразбиране за този домейн

en: whether this status type is active
bg: дали този тип статус е активен

en: whether this status type is counted against event size limit
bg: дали този тип състояние се отчита спрямо ограничението за размера на събитието

en: whether to use SSL or not
bg: дали да използвате SSL или не

en: with
bg: с/със

en: xml definition of case type
bg: xml дефиниция на тип случай

en: year
bg: година

en: year as a decimal number including the century ('2015')
bg: година като десетично число, включително век („2015“)

en: years after the current date.
bg: години след настоящата дата.

en: years prior to current date.
bg: години преди текущата дата.

en: you will have the opportunity to override the warning if they do not match
bg: ще имате възможност да отмените предупреждението, ако не съвпадат

en: yy (2009)
bg: гг (2009)

en: yy-mm (2009-12)
bg: гг-мм (2009-12)

en: yy-mm-dd (2009-12-31)
bg: гг-мм-дд (2009-12-31)

en: yyyy-mm-dd OR yyyy-mm-dd HH:mm OR yyyymmdd OR yyyymmdd HH:mm (1998-12-25 OR 1998-12-25 15:33 OR 19981225 OR 19981225 10:30 OR ( 2008-9-1 OR 2008-9-1 15:33 OR 20080901 15:33)
bg: гггг-мм-дд ИЛИ гггг-мм-дд ЧЧ:мм ИЛИ ггггммдд ИЛИ ггггммдд ЧЧ:мм (1998-12-25 ИЛИ 1998-12-25 15:33 ИЛИ 19981225 10:30 ИЛИ 19980120 ИЛИ (2008-9-1 15:33 ИЛИ 20080901 15:33)

en: yyyy-mm-dd OR yyyymmdd (1998-12-25 OR 19981225) OR (2008-9-1 OR 20080901)
bg: гггг-мм-дд ИЛИ ггггммдд (1998-12-25 ИЛИ 19981225) ИЛИ (2008-9-1 ИЛИ 20080901)

en: ~%1 recipients
bg: ~%1 получатели
